Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Wstrząsające nowe dowody

Posted by grypa666 w dniu 20/12/2009

Przedstawiamy opracowanie ważnego artykułu na temat tzw. „świńskiej grypy”, który ukazał się pod koniec lipca 2009 roku. Autorem jest dr True Ott, który od samego początku próbuje ujawnić konspirację jaka kryje się za tzw. „pandemią” tej choroby oraz szczepionkami. Choć artykuł powinien ukazać się na blogu znacznie wcześniej, to może okazać się bardzo ważnym dowodem w najbliższej przyszłości gdy dojdzie do rozliczeń z osobami i instytucjami, które planowały dokonania ludobójstwa za pomocą sztucznie skonstruowanego wirusa oraz fatalnych szczepionek.
Jane Burgermeister zgadza się z wszystkimi argumentami autora ostrzegając jednak, że True Ott może pracować dla satanistycznego New World Order i że jego publikacje mogą mieć za zadanie odwrócenie uwagi od głównego winowajcy. W poniższym artykule szczególnie podejrzany wydaje się fragment oczerniający pośrednio  Watykan jako jednego z współautorów planowanego ludobójstwa wirusowo-szczepionkowego. Prosimy podchodzić do tych”rewelacji” z rezerwą. Natomiast pozostałe argumenty wydają nam się rzeczowe i udokumentowane.
===================================================================================

Wstrząsające nowe dowody

Dr True Ott, http://www.rense.com/general86/manmd.htm, oprac. grypa666

Doktor True Ott w swoim artykule postarał się zebrać dowody na działalność kryminalną firmy Novartis, która wraz ze skorumpowanymi „naukowcami” w Instytucie Patologii Armii Amerykańskiej w Fort Detrick w stanie Maryland wykreowała za pomocą „odwrotnej inżynierii” nowy „uzbrojony” wirus – na bazie śmiertelnego wirusa „hiszpanki” z 1918 roku. Wirus ten został celowo ukradkiem rozprzestrzeniony w marcu i kwietniu 2009 roku po to by spanikowane społeczeństwo zaczęło się domagać szczepionki.

Zebrane dokumenty wsakzują również na to, że szczepionki były tak skonstruowane by spowodować późniejsze mutacje wirusa w odmiany coraz to bardziej złośliwe i śmiertelne, a nie by zwalczyć epidemię. Według dr Otta Novartis wykonuje tylko zalecenia (i ma za to słono płacone) tzw. Klubu Rzymskiego, którego działania są skierowane w celu depopulacji pewnej części ludzkości.
Każde przestępstwo musi mieć swój plan – także i w tym przypadku Ott zwraca uwagę, że zanim doszło do infekcji wirusem i wprowadzenia szczepionek, starannie postarano się o to by zminimalizować ryzyko działań konkurencyjnych. Otóż, już 4 listopada 2005 roku Novartis złożył wniosek do urzędu patentowego w USA na „szczepionki na grypę z adjuwantami” („Split Influenza Vaccine with Adjuvants”), zaakceptowany 19 lutego 2009 roku w postaci patentu nr US 20090047353A1.

Cała afera rozpoczęła się w 1997 roku gdy dr Jeffrey Taubenberger zorganizował grupę badawczą w postaci genetyków i mikrobiologów w celu analizy struktury genomu, a następnie odtworzenia (odwrotna inżynieria) jednego z najbardziej śmiertelnych wirusów w historii – grypy „hiszpanki” z 1918 roku. Jak wiadomo z innych artykułów na Alasce w 1997 roku odkopano ciało zmarłej na „hiszpankę” eskimoskiej kobiety i to z niej pobrano wirusy tej choroby. Pracującemu w wojskowym instytucie badawczym w Fort Detrick, Taubenbergerowi udało się odtworzyć wirus w 2005 roku, po czym od razu  zrezygnował z pracy by zająć o wiele bardziej lukratywną posadę Narodowym Instytucie Zdrowia. I tam jego zadaniem stało się znalezienie szczepionki przeciwko temu samemu wirusowi, który wraz z zespołem wytworzył w Ft. Detrick!
Ott jest przekonany, że dochodzenie wykaże, że pracując dla Narodowego Instytutu Zdrowia Taubenberger de facto wykonywał zadania dla Novartisu – głownie pracę jako nad wyżej wspomnianym podaniem patentowym – jako jego autor.
W patencie jest zaznaczone na 2 stronie, że „sczepionka ma przeciwdziałać m.in. wirusom sztucznie skonstruowanym za pomocą metod „odwrotnej genetyki”. Dalej jest dokładnie opisane w jaki sposób wirus został sztucznie stworzony – mógł to zrobić tylko albo dr Taubenberger albo ktoś wtajemniczony w pracę zespołu naukowego w Ft Detrick.
Widać więc wyraźnie, że „pandemia” nie rozpoczęła się w sposób naturalny, lecz że ją dokładnie zaplanowano z kalendarzem w ręku.

Następnie Dr True Ott analizuje samą firmę Novartis. Jest to największa firma farmaceutyczna na świecie z 53 miliardów dolarów obrotu w 2008 roku. Siedziba główna znajduje się w Bazylei w Szwajcarii, a stamtąd również pochodzi „Gwardia Szwajcarska” która chroni Watykan, ale także Klub Rzymski. Logo Gwardii przedstawia „wieczny ogień” oświeconych Illuminatów (tak interpretuje to True Ott). Jeśli się przyjrzeć przeszłości Novartisu to można znaleźć jej początki jako jeden z komponentów niesłąwnej IG Farben, któa była pomogłą Hitlerowi dojść do władzy i przyczyniła się do powstania III Rzeszy.
Co więcej, w skład Novartis wchodzi kompania o nazwie Sondoz, w której wynaleziono ostre halucynogenne narkotyki, w tym LSD. Sondoz dostarczała LSD dla CIA, która to agencja realizowała eksperymenty nad kontrolą ludzkiego umysłu (MK Ultra).
Dokumenty ujawnione w 1977 roku wskazują na to, że przez tę firmę odbywało się czyszczenie nazwisk byłych nazistów, którzy następnie znajdowali zatrudnienie w CIA pdo wodzą Allena Dullesa. Operacja miała nazwę „Spinacz” (Paper Clip).
Na patencie Novartisa aż do lata 2005 roku jest adres w Emeryville w Kalifornii, pod którym z kolei figuruje firma Chiron Inc. – druga co do wielkości na świecie firma produkująca szczepionki. Sprzedaż w 2002 roku wyniosła 357 milionów dolarów, a rok później prawie dwa razy tyle – głównie z uwagi na kontrakty rządowe. Dla Novartisu, który wył większościowym właścicielem akcji Chironu, ta sytuacja była bardzo korzystna, aż do roku 2004, kiedy to musiano zniszczyć całą roczną produkcję szczepionek, z uwagi na ich zanieczyszczenie.
Oczywiście akcje od razu zaczęły spadać, a Novartis szybko wykupił ich resztę by natychmiast zacząć pracować nad nową szczepionką „pandemiczną”, tak jakby się spodziewano, że niedługo będzie na nią zapotrzebowanie.
Kontrola nad patentem była w tym przypadku bardzo przydatna bowiem umożliwiała obsłużenie całego światowego zapotrzebowania.

Na tym sprawa się nie kończy, bowiem według Otta, jest jeszcze jeden, o wiele bardziej złowrogi aspekt tej afery – ludobójstwo. Autor nawiązuje więc do planów Adolfa Hitlera odnośnie „rasy panów” („Master Race”), która miała rządzić „Nowym Porządkiem Wieków” zwanym Trzecią Rzeszą. W Norymberdze nie pozbyto się niestety wszystkich zwolenników Narodowego Socjalizmu i eugeniki. Hitler de facto był kierowany przez elitę finasnsową, któa to w rzeczywistości miała na celu likwidację miliardów ludzi. Dowody na to, że „szczepionka pandemiczna” Novartisu miała na celu właśnie depopulację globu są przytłaczające.
Można by tu zapytać jaki byłby sens likwidacji potencjalnych klientów? Odpowiedzią jest to, że ci „klienci” mają w posiadaniu poważny kapitał i prawa do nieruchomości i ziemi. Jak stwierdził Kissinger w spoim raporcie NSSM-200, grabież za pomocą ludobójstwa może uwolnić wielkie połacie lądu oraz zasoby mineralne. Oczywiście jest to kolejna mrzonka po ograniczeniu liczby ludności na Ziemi do 500 milionów.

Dr True Ott podaje dokumenty, z których wynika, że elity wcale nie żartują z depopulacją globu. Poza wyżej wspomnianym raportem Kissingera z 1974 roku, w ręce „uczciwych Chrześcijan” wpadł raport z 1992 roku o nazwie „Initiative for Eco-92 Earth Charter” (dotępny na http://www.theforbiddenknowledge.com/hardtruth/cobden_club.htm ).
Dochodzenie Otta potwierdza, że ludobójstwo za pomocą AIDS nie wystarczyło elitom, że postanowili stworzyć o wiele bardziej efektywny śmiercionośny wirus, by sprostać wymaganiom wygrawerowanym na „Kamieniach Przewodnich w Gerogii” (Georgia Guidestones).
Dowody wskazują na to, że zarówno wirus HIV, jak i nowy wirus grypy zostały wyprodukowane laboratorium wojskowym w Ft. Detrick. Prace nad wirusem HIV rozpoczęły się już w 1969 roku gdy Departament Obrony przeciw Zagrożeniom Biologicznym w Ft. Detrick złożył w Kongresie USA wniosek o fundusze w celu wytworzenie nowej choroby, na którą nie działa system immunologiczny człowieka i która jednocześnie ma go całkowicie zniszczyć. Zapiski na ten temat są w oficjalnych notatkach Kongresu.
AIDS „cudownie” się pojawił w zaplanowanym okresie i miał bardzo podobne charakterystyki do opisanych. W 1972 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) złożyła bardzo podobny projekt do Kongresu do tego z 1969 r. Opis działania proponowanego wirusa jest całkowicie zgodny z klinicznym opisem dziełania wirusa HIV. Niedługo potem, bo w 1973 r. WHO rozpoczęła program masowych szczepień na ospę w Arfyce – w ciągu dwóch lat miliony szczepionek dostarczyła firma Novartis, pod programem finansowanym przez UNICEF. Dziesięć lat poźniej niezależni dziennikarze stwierdzili, że występowanie AIDS niemal dokładnie się zgadza z wcześniejszymi szczepieniami na ospę. Przy okazji 14,000 Haitańczyków, którzy przybyli z tymi „misjami humanitarnymi” zostało zaszczepionych na ospę, zresztą nawet ich nie poinformowano na co dokłądnie jest ta szczepionka. Wkrótce i u nich stwierdzono wirus HIV.

W roku 1987 Dr Hilleman, któy by szefem produkcji szczepionek firmy Merck oświadczył publicznie, że masowe szczepienia w latach 50-tych i 60-tych spowodowały tysiące corocznych zgonów na raka. Rak był spowodowany zawartością kancerogennego wirusa, który znalazł się w pierwszych szczepionkach na polio. Wirus był wstrzykiwany w latach 1941-1961 i osoby urodzone w tych latach mają o 30% większe szanse zachorowania na raka. Dr True Ott podaje więcej źródeł na ten temat.
Zresztą, jak stwierdzono, część szczepionek na polio zawierały żywego wirusa tej choroby, który spowodował zachorowanie zamiast nabycia odporności.
Kolejną aferą, którą Ott porusza w swoim artykule jest tzw. „syndrom wojny perskiej” – choroby, którą nabyło setki tysięcy żołnierzy amerykańskich po wojnie w Zatoce Perskiej na poczatku lat 90-tych. Jak się okazało po wieloletnich badaniach przyczyną choroby jest skwalen zawarty w szczepionkach na wąglika. Autor odsyła do książki korespondenta wojennego Gary’ego Matsumoto „Vaccine-A” (www.vaccine-a.com).

Powyższe informacje historyczne są bardzo istotne w przypadku obecnej „pandemii”. Żywe wirusy rozprzestrzeniają się o wiele bardziej efektywnie gdy występuje dodatek skwalenu. Wtedy też wirus staje się o wiele bardziej śmiercionośny. W przypadku gdy zostanie zaplikowany np. dzieciom to może to spowodować eksponencjalną ekspansję choroby.
Tej niebezpiecznej planowanej akcji szczepień sprzyja Światowa Organizacja Zdrowia, która oficjalnie poparła szczepionki z adjuwantami na bazie żywych osłabionych wirusów.

Dr True Ott podsumowowuje całość tych działań w kilku zdaniach:

 • „Świńska grypa” 2009 z powodzeniem może być nazwana też „ptasią”, gdyż wirus tak samo zawiera H5N1 (element ptasi), jak i H1N1 (element świński).
 • Novartis wiedział to już w 2005 roku gdy otrzymał setki milionów dolarów na Mike Leavitte’a HHS na opracowanie i patent szczepionki na „ptasią grypę”.
 • Novartis wiedział zawczasu o tej „kombinacji”, gdyż był w kontakcie z dr Taubenbergerem od lat.
 • Patent Novartisu w postaci „kitu na szczepionką na grypę” został rozesłąny do innych firm, które mogły rozpocząć ich produkcję pod włąsnym szyldem.
  W 2005 roku taka procedura byłaby prawnie niemożliwa, dopiero w 2009 roku zniesiono odpowiedzialność dla firm za możliwą śmierć i uszkodzenie zdrowia spowodowane szczepionkami.
 • W takiej sytuacji Novartis i inne firmy mogą bezkarnie sprzedawać śmiertelne szczepionki.

Komentarzy 161 to “Wstrząsające nowe dowody”

 1. mgrabas said

  oto „kalendarz szczepień” proponowany przez firmę GlaxoSmithKline (GSK) dla naszych dzieci, nie będę tego komentować
  http://www.obejmijmnieszczepieniem.pl/kalendarz_szczepien.aspx

  • W said

   A co tu jest dziwnego?

   • mgrabas said

    ilość tych szczepień!

   • Jaga said

    Tak jest od dawna, mam to w ksiazeczkach dzieci. Doszly pneumokoki, rotawirusy, HIB a reszta jest dobrze ponad 20 lat, WZW|A ,ma natomiast odejść gruźlica.

   • hjk said

    zapomniałaś o wiatrowce, to juz jest całkowicie bez sensu, no i wzw A, tu trzeba uwazac z tym, co sie je…Ale podobno (chyba ktos tu podawał link), ze są watpliwosci, czy to 2 rozne wirusy ten wzw A i B…

    „wiatrówka – najbardziej zaraźliwy wirus”…)))

    tak zaraźliwy, że moja starsza siostra w wieku 8 chyba lat chorowała, a ja sie nie zaraziłem, przechorowałem ją mając dopiero …25 lat(!)…Coś długo to trwało…)))

    A „zaraziłem się” prawdopodobnie od babci, która miała półpaśca, choć i to nie jest pewne, bo zaraz potem uczestniczyłem w masowej imprezie…

   • krzysiek said

    dwa kanony nt tego skandalicznego kalendarza szczepień

    http://wolnemedia.net/?p=16442

    http://sonia.low.pl/sonia/ono/3sz.htm

 2. Maxi said

  Raczej dr Lying Ott, sieje strach i wiare w wirusy, a co za tym idzie w szczepionki.
  Sila NWO jest oszustwo i iluzja – 1.Pandemia-szczepienia 2.Globcio 3.Teroryzm 4.Socjalizm 5.Bank swiatowy.
  Ci ludzie maja naprawde dobre informacje (jak egipscy kaplani o zacmieniu) i wykorzystuja je dla wladzy.

  • mikuh said

   UWAGA !!!

   http://rapidshare.de/files/48871800/11_wrzesnia_2001_-_pentagon_-_oszustwo_-_divx.avi.html

   To jest krótki filmik ok. 4,5 min. ok. 25 MB AVI ukazujący jak to było naprawdę
   w Pentagonie w dniu 11 września 2001 r.

   Media podały, że w pentagon wbił się samolot pasażerski, zobaczcie ten film
   a dowiecie się z niego jak było naprawdę.

   Szczególnie od 3 minuty 30 sek. nagrania.

   Tren filmik (obraz) wart jest tysiąca słów.

   Jeśli nas oszukano w sprawie 11 września, klimatu, szczepionek to oznacza tylko że jesteśmy permanentnie, perfidnie i bezczelnie oszukiwani również
   w innych sprawach!

   (do odtworzenia mogą być potrzebne kodeki, jeśli ktoś ma zainstalowany np. SubEdit Player lub paczkę kodeków to w zupełności wystarczy,
   w zdecydowanej większości przypadków można odtworzyć bez problemu).

   Czekam na komentarze 🙂

   • hjk said

    jak czekasz na komentarze, to trzeba umiescic filmik nie na tym bezsensownym rapid share, z ktorego nie da sie normalnie sciagnac, tylko człek musi chyba na rzesach stanac…

   • Zbyszek S said

    Wstrząsające dowody ….

    Kiedy kilka dni temu wkleiłem zdjęcia z 95 roku z Groznego. Ze Świąt Bożego Narodzenia, kiedy to miasto wielo milionowe zostało zamienione w kupę kamieni nikt z was nie pomyślał, co by było gdyby na drodze wielkiego niedźwiedzia stanęła Warszawa. Naszym problemem nie jest dzień dzisiejszy, dzisiaj żyjemy, pracujemy, płacimy podatki, itp. Ale czasami myślę, że chociaż wielu tutaj jest ludzi wykształconych, inteligentnych, którzy posiadają inteligencje wrodzoną, która jest cenniejsza od inteligencji wyuczonej to i tak zachowujemy się jak banda baranów.

    1. Nie ma grypy nie ma problemu. Wyznacznik ilość wejść na stronę ostatniego tygodnia.

    2. Całkowita znieczulica, co się dzieje w Palestynie, Afryce, Azji, w jakiś tajemniczy HAARP temat numer 1.

    3. Jak mają nas zniszczyć to się nie zawahają.

    4. Cel jest jasny 500 milionów ludzi na planecie do roku 2012 i o czym tu dyskutować.

    5. Będąc w Strasburgu prowadząc rozmowy z jedną z osób będącą politykiem (komisarzem) wprost powiedziano wiecie ile ma być polaków 14 milionów. Oczywiście nikt tego oficjalnie nie potwierdzi, ale takie są palny.

    6. Ile można prosić abyśmy aktywnie wspólnie, konstruktywnie i programowo rozpoczęli prace polegającą na tym, że nie ma być to blog fundacji Nautylius Przeciw Bezprawiu, Afery Prawa, czy coś podobnego. Tamte blogi robią swoją pracę, zrobiły bardzo wiele. Ale blog grypa666 przynajmniej ja sobie tak wyobrażam musi wyglądać całkiem inaczej.

    7. Czytając przez ostatni tydzień dyskusje blogową to nie wiem, co o tym myśleć. Oczywiście ktoś zaraz powie jak jesteś taki mądry to napisz coś, dlatego jest potrzebne spotkanie. Każdy z nas jest specjalistą w danej dziedzinie. Nie będę pisał artykułów na pograniczu socjologii i psychiatrii. Po pierwsze nie posiadam odpowiedniego wykształcenia. Po drugie niech to zrobią fachowcy. Jestem niemcoznawcą. Znającym się na historii, tradycjach, szeroko pojętnej historii Niemiec, Rosji, Polski. Z tej dziedziny posiadam tytuł naukowy. I nie jest to, żaden wstyd ani ujma dla mnie, bo robiłem to dla przyjemności. Bo dawno życie zawodowe miałem poukładane.

    8. Dlatego proszę Aśkę, która ma duże doświadczenie w organizacji o pomoc.

    Wklejam film mało świąteczny, bo święta jakoś w tym roku są smutne. Przemyślcie to albo mnie oplujcie, albo weźmy się do konstruktywnej pracy, która przyniesie wszystkim na radość, że możemy coś dobrego zrobić dla nasz wszystkich.

   • Zbyszko said

    Na naszych oczach odbywa sie nowa eksterminacja Narodu Polskiego. Różnymi metodami zresztą: ekonomicznymi, prawnymi, fiskalnymi itd, itp. Polaków ubyło juz wiele milionów: wyjechali za chlebem, skończyli ze sobą z powodów ekonomicznych czy wreszcie okradzeni, umierają z nedzy w chorobach i głodu. A reszta? Reszta zahipnotyzowana, ogłupiona, wpatrzona w telewizor nie widzi nawet że ich kolejka już także się zbliża. Machina eksterminacyjna jest tak dobrze zorganizowana że na dzień dzisiejszy dla Polaków nie widać nawet światła w tunelu. Opuszczeni przez hierarchów kościelnych, jedyną nadzieję możemy już upatrywać chyba tylko w samym naszym Panu Bogu.

   • Adam said

    ja teraz wrocilem na swieta z madrytu do polski i widze te ogromną różnicę w rozwoju. Tu lotnisko u nas wygląda jak to by było jakieś ukraińskie czy mołdawskie.. w porównaniu z madryckim.
    Rozważę czy tam nie zostać…

   • hjk said

    „1. Nie ma grypy nie ma problemu. Wyznacznik ilość wejść na stronę ostatniego tygodnia.”

    No daj spokój, zblizaja sie swieta, wiec wiadomo, ze bedzie mniej wejsc…

    „4. Cel jest jasny 500 milionów ludzi na planecie do roku 2012 i o czym tu dyskutować. ”

    Skąd wiadomo, ze do 2012?

    „2. Całkowita znieczulica, co się dzieje w Palestynie, Afryce, Azji, w jakiś tajemniczy HAARP temat numer 1.”

    Co mozna zrobic dla Palestyny, Afryki, itd? Dla Palestyny mozna przesyłać pieniadze, na kupno ich wyrobów, jakiś jest komitet pomocy czy „kościół w potrzebie”, a dla Afryki mozna zrobic adopcję serca i płaci sie miesiecznie cos koło 20$ na wykształcenie i wyzywienie 1go dziecka. Przeciez nie pojedziemy i nie bedziemy zwalczac tych reżimów, które za tym stoją?
    Co tu daleko szukać, POmaniacy i inni iluminaci u nas sie panoszą, i co?

    „ile ma być polaków 14 milionów. ”

    i tyle będzie w Polsce za kilkanaście lat najdalej bez żadnej depopulacji, grypy, Nibiru, itd. Przyrost naturalny jest ujemny, mnóstwo ludzi wyjedzie, starszych dobije „niesprawna” służba zdrowia i nędza. Już jesteśmy demograficznym „domem starców”, szkoda sie tu nawet wysilać iluminatom…

   • Adam said

    a było nas przed wojną 30 pare milionów. dziś mogłoby być nas 60ąt…

   • hjk said

    ruchy obrony życia szacują ze komunistyczna ustawa aborcyjna „zabrała” nam ok. 25 mil. ludzi, a wiec byłoby ponad 60 mln, rządzilibyśmy z włochami, francuzami i Niemcami w UE

   • dario said

    z tymi 14 milionami polaków to się z tobą niestety zgodzę w 100% cała polityka naszych wszystkich kolejnych zarządców od kilkunastu lat sprowadza się do zapewnienia krajom zachodnim unii europejskiej taniej siły roboczej myślę że rządzą nami przekupieni ludzie którzy robią wszystko aby w polsce nie opłacało się pracować i godnie żyć co de fakto doprowadzi w niedługiej przyszłości do dużej depopulacji polaków

   • hjk said

    sciągnąłem to w końcu, ale jest tam tylko w okolicach 3:40 jak zawala sie sciana w pentagonie, a raczej jej czesc już po uderzeniu tego czegoś tam, natomiast

   • hjk said

    natomiast gadki angielskiej nie chciało mi sie odkodowywać…

 3. dartan said

  w wolnemedia.net spotkałem ciekawy artykuł o zastosowaniu mikoplazmy w szczepienionkach.

  http://wolnemedia.net/?p=18738

  http://wolnemedia.net/?p=18757

  Przestępcy z WHO powinni zostać OSĄDZENI!!!

 4. mycha said

  ukryta tyrania – http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?t=724&sid=d30920a58134c7a952f3a032226057e0

 5. allseiingeye said

  Obejrzyjcie sobie to, materiał godny uwagi!!!

  • Zbyszko said

   Jak świadkowie tego bestialstwa na Narodzie Polskim poumierają i młodzi nie będą się interesowali historią Polski to czarno widzę przyszłość Polaków

  • Wojtek said

   Racja, Jedwabne to ściema pokroju 9/11.

   No nic, nagłośnione kłamstwo, badaczy Jedwabnego kłamstwa wyciszono, więc w mózgach bezmózgich pozostało, że Polacy to mordercy Żydów. Nie ważne, że w Yad Vashem Polacy to pierwsza nacja ratująca Żydów podczas IIWŚ.

   Teraz w dogodnym momencie odpali się „bombkę numer 2” czyli „odszkodowania” dla Żydów, które:
   1. Się im nie należą, bo nie było szkody
   2. Nawet jeśli, to nie dostaną go pojedynczy Żydzi, ale jedna piracka żydowska organizacja, która z domniemanymi poszkodowanymi nie ma nic wspólnego, a tylko specjalizuje się w szantażu i okradaniu całych państw.
   3. Shoah business!!

  • zyta said

   http://www.polonica.net/Lista_zydow_w_zniewalanej_Polsce.htm

   „W każdym kraju, w każdym narodzie, gdzie się osiedli to żmijowe plemię, przybłędy, poprzez rozluźnienie obyczajów, liberalizm i tolerancję, wyszydzanie i ośmieszanie historii, tradycji, obyczajów i kultury gospodarzy, odcinają naród od jego korzeni, eksterminując – poprzez ludobójstwo – intelektualne, narodowe i patriotyczne elity, pozbawiają Naród autorytetu i przywództwa, a następnie poprzez postępującą indoktrynację, korupcję i agenturalizm, oraz wywołanie sztucznego kryzysu władzy, doprowają gospodarzy do biedy, nędzy i ubóstwa, rezygnacji i rozpaczy, obce przybłędy ubezwłasnowalniają obywateli w ich własnym kraju – własnej Ojczyźnie, przy jednoczesnym tłumieniu i niszczeniu wszelkich form krytyki, obrony i prób odsłaniania i dekonspiracji ich niszczycielskich działań – poprzez zaciekły i nienawistny atak i zaszufladkowanie jako „antysemityzm”, „faszyzm”, „nazizm”, „rasizm” i „fobie”;

   sami, uzurpując sobie i dla siebie władzę, obnoszą się i afiszują swoją „polskością” i „szlachectwem” – uzurpując sobie i nazywając się elitami przez siebie zniewalanego, zarażonego trądem tzw. „judeochrześcijaństwa”, „ekumenii”, „liberalizmu” i „tolerancji”, …i nic nieświadomego i bezgłowego Narodu Polskiego.”

   • Zenobiusz said

    Jeden z ich socjologów aktywnych w XIX w w Wiedniu ,dał teoretyczne podstawy do praktyki podboju poprzez „wymianę” elit

   • gustaf said

    @ Zenobiusz
    Niech te ścierwa wiedzą , że je widzimy , niech im to da do myślenia. Bo to kiedyś ucho dzbana się urwie, nie u nas , to gdzieś w świecie i te elity cwaniackie same , wewnątrz się utopią w łyżce wody. Przy naszej pomocy ;))
    Albo ” Boskiej” .

  • Jiri said

   jakaś dziwna nagonka na żydów sie robi nie wiem czemu? http://wolnemedia.net/?p=18814

   • Rico said

    widze ze ludziska do jednego wora wrzucaja SYJONISTOW I ZYDOW….do zydow nic nie mam….

   • hjk said

    to nie tak, kolego…
    sprawą wtórną jest narodowaść czy przynależność państwowa, ważne natomiast, czy dobry czy zły i jak działa…
    kanalie są wszedzie i podobnie dobrzy ludzie…
    natomiast faktem jest, ze były czasy, że całe narody były np. nam wrogie – szwedzi, Niemcy, austriacy, ruscy, żydzi…wprawdzie może nie wszyscy co do jednego członkowie danego narodu, ale faktem jest, ze w danym momencie historycznym to byli przedstawiciele odpowiednich narodow…
    A historia magistra vitae est, kto sie z niej nie nauczy skazany jest na powtarzanie błedów…

  • pyrek said

   Izraelska młodzież godna naśladowania.

   • Zbyszko said

    Aż serce rośnie jak się widzi takich młodych ludzi

   • A said

    Fajny materiał szkoda że dla osób pewnego pokroju żyd to żyd nie liczy sie ile w nim człowieczeństwa i mądrości.

 6. A said

  Bezsensowny materiał.
  Nie wnikam w tło historyczne ale materiał podsyca nastroje nienawiści. Okropne. Nie mówiąc o tym, że Bóg nakazuje błogosławic żydów jako naród wybrany i nie kaze nikogo nienawidzić. To poszukiwanie korzeni żydowskich u każdego polityka jest po prostu żałosne- czyżby powtórka z historii…

  • allseiingeye said

   Jak mogą obcokrajowcy rządzić jakimkolwiek Państwem?
   Odpowiedź jest taka: rządzą na korzyść swoją, swojej ojczyzny, i swoich rodaków, tych prawdziwych, a nie na korzyść Gojów!

   Niestety Polska nadal jest pod okupacją. Uważam że pomysł utworzenia mniejszości żydowskiej, jak to jest z mniejszością niemiecką jest jak najbardziej na czasie. Dlaczego się kamuflują? Nie mają dobrych intencji. Widać przecież jakie wały szły za SLD, jakie idą teraz! Trzeba poznać trochę prawdziwej historii, aby zrozumieć zniekształcony przez szkolną indoktrynację całokształt.

   • allseiingeye said

    NIe chodzi o to by na Izrael zrzucić Atom, ale o to by w naszych Polskich politycznych szeregach była jasna sytuacja i żeby się wreszcie pozbyć pseudo elit!

   • zyta said

    http://www.polonica.net/Lista_zydow_w_zniewalanej_Polsce.htm

    „Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, wśród których zamieszkują Żydzi, będą musiały podnieść kwestię wygnania ich!

    Kwestię rozstrzygającą między życiem i śmiercią, zdrowiem i chroniczną chorobą, spokojem i nieustanną gorączką społeczną.” Franciszek Liszt, kompozytor”

   • zyta said

    http://www.polonica.net/Lista_zydow_w_zniewalanej_Polsce.htm

    „Żydostwo jest wszędzie, …są we wszystkich partiach i organizacjach na lewicy i na prawicy, są na wszystkich szczeblach administracji państwowej, są w Rządzie i Sejmie, …jako „euro-deputowani”, są w organizacjach ‚pozarządowych’ i fundacjach, są bardzo licznie w Kościele Katolickim i w Episkopacie Polski, są w kadrach Wojska Polskiego, są w policji i sądownictwie, są we wszystkich mediach – po lewej i po prawej stronie, …

    anty-polscy, anty-narodowi, anty-patriotyczni, anty-chrześcijańscy i anty-katoliccy, …specjaliści od liberalizmu, tolerancji, ekumenizmu, kosmopolityzmu i internacjonalizmu, aborcji, seksualizmu, pederastii i rewolucji obyczajowej, …politolodzy, socjolodzy, filozofi, psycholodzy, pisarze, poloniści, i aktorzy, piosenkarze …”artyści” …indoktrynują, dezinformują, wyszydzają, fałszują, ośmieszają, zażydzają, kreują ‚polską kulturę’, prawodawstwo, literaturę, film i rozrywkę, …kreują ‚polską’ rzeczywistość, …kreują światopogląd …zniewolonego, zżydzonego i bez ojczyzny… głupca XXI wieku.”

  • VIVIEN said

   BLA BLA BLA ” …OKO ZA OKO ZAB ZA ZAB! TO MOTTO CZYJE ????? PO POLSKU MOWI SIE „JAK KUBA BOGU TAK BOG KUBIE „

  • mgrabas said

   @ A
   „Bezsensowny materiał.
   Nie wnikam w tło historyczne ale materiał podsyca nastroje nienawiści. Okropne. Nie mówiąc o tym, że Bóg nakazuje błogosławic żydów jako naród wybrany i nie kaze nikogo nienawidzić. To poszukiwanie korzeni żydowskich u każdego polityka jest po prostu żałosne- czyżby powtórka z historii…”

   na czym opierasz swoją ocenę o rzekomej „bezsensowności materiału”? czy uważasz, że ukrycie prawdy ma sens? i czemu „nie wnikasz w tło historyczne”? czemu słowo Żydów piszesz małą literą?
   nie zgadzam się z tezą, że poszukiwanie korzeni u polityków „jest żałosne”
   nie jest ono niczym nagannym, a nawet jest dowodem odpowiedzialności wobec osób, które chcą decydować o sprawach innych ludzi i wobec tych, o których tamci chcą decydować
   swoim niedomówionym „pytaniem” o historię, w którą, jak twierdzisz, „nie wnikasz”, sugerujesz złe intencje
   powołujesz się na Boga, a osobie, która udokumentowała prawdę, stawiasz zarzut złych intencji, które określasz wprost jako nienawiść
   kim jesteś żeby osądzać innych i czemu w tak negatywny sposób postrzegasz rzeczywistość?
   tylko na prawdzie można budować porozumienie i jedność między ludźmi

  • gustaf said

   „A powiedział/a
   21 grudzień 2009 @ 8:48 am
   15 Votes
   Quantcast
   Bezsensowny materiał.
   Nie wnikam w tło historyczne ale materiał podsyca nastroje nienawiści”.

   Słuchaj agenciuro.
   Bardziej krwawa jest ta „polityka miłości ” zdrajców narodu , niż ta rzekoma nienawiść Polaków do Żydów.

 7. A said

  Zastanawialiscie sie co im poszło nie tak? Niby wirus hiszpanki zmodyfikowany w celu zwiększenia jego zjadliwości a tu wielka sraka!! Mniejsza smiertelnośc niż przy zwykłej sezonówce, i wtopa ze szczepionkami! Albo oni sa nieudacznikami, albo to wszytsko ma jakiś inny koniec..

  • VIVIEN said

   CYTUJE:” : A powiedział/a
   21 grudzień 2009 @ 8:48 am

   5 Votes

   Quantcast

   Bezsensowny materiał.
   Nie wnikam w tło historyczne ale materiał podsyca nastroje nienawiści. Okropne. Nie mówiąc o tym, że Bóg nakazuje błogosławic żydów jako naród wybrany i nie kaze nikogo nienawidzić. To poszukiwanie korzeni żydowskich u każdego polityka jest po prostu żałosne- czyżby powtórka z historii”…///////////////////////////// KIM JESTES? DLACZEGO UWAZASZ TEMAT TEGO FILMU ZA BEZSENSOWNY ? ZE MOZE GORACY TO SIE ZGODZE ALE MAMY PRAWO WIEDZIEC O WSZYSTKIM !!! TEN FILM UKAZUJE PRAWDE WIEC O CO CHODZI??? WSZYSTKIE DOBRE WRZUTY ZOSTALY POKASOWANE – PROSZE TEN FILMIK POZOSTAWIC! KOLE W OCZY? A POWINNO ! POLACY NIE ZACZYNAJA NIGDY WALKI – TYLKO SIE POPROSTU BRONIA ! A CO BRONIC TEZ JUZ SIE NIE MOZEMY??? NAWET NA SLOWA? – VETO !!!

   • VIVIEN said

    A POWIEDZIAL:” Nie mówiąc o tym, że Bóg nakazuje błogosławic żydów jako naród wybrany”- chyba za daleko sie zagalopowales/as ! NIGDZIE NIE MA MOWY ZE BOG NAKAZUJE BLOGOSLAWIC ZYDOW! CO ZA BZDURY PISZESZ ? ZASTANOW SIE ! – ONI BYLI – POWTARZAM BYLI NARODEM WYBRANYM ! – BOG ICH ODRZUCIL !!! I SAM SIE Z NIMI ROZPRAWI !!!W ODPOWIEDNIM CZASIE ! MY NIE MUSIMY !!!- TA OSTATNIA TO BEDZIE WALKA BOGA !

   • A said

    1 Mojżeszowa 12:1-3
    „12:1 I rzekł Pan do Abrama: Wyjdź z ziemi swojej i od rodziny swojej, i z domu ojca swego do ziemi, którą ci wskażę.
    12:2 A uczynię z ciebie naród wielki i będę ci błogosławił, i uczynię sławnym imię twoje, tak że staniesz się błogosławieństwem.
    12:3 I będę błogosławił błogosławiącym tobie, a przeklinających cię przeklinać będę; i będą w tobie błogosławione wszystkie plemiona ziemi.”

    Ten tekst ma w sobie zawarte obietnice dla narodu wybranego:

    Będę Ci błogosławił
    W Tobie będą błogosławione wszystkie narody
    Będę błogosławił błogosławiącym Tobie

    Całość tu http://www.kzjastrzebie.org/127,Izrael–narod-wybrany.html

   • Zenobiusz said

    I tak było aż do ukrzyżowania Mesjasza. „diabła macie za ojca”,”plemię zmijowe””Krew twoja na nas i nasze dzieci.”

   • VIVIEN said

    ……….chyba nie czytales NOWEGO TESTAMENTU !!! ????………..:))))))

   • VIVIEN said

    JEZUS BYL TYM KTORY ZAWARL NOWE PRZYMIERZE PODCZAS OSTATNIEJ WIECZERZY – JEZUS JEST NAM WZOREM I MAMY JEGO NASLADOWAC ! KAZDY CZLOWIEK Z KAZDEGO NARODU JEST MILY BOGU JESLI NASLADUJE JEZUSA ! ALE NIKT KTO ODRZUCA JEZUSA I NIE UZNAJE GO JAKO SYNA BOGA NIE MA BLOGOSLAWIENSTWA- KONIEC I KROPKA .

   • nikt said

    „Trza” jeszcze dodać, że dzisiejsze żydostwo nie ma nic wspólnego z narodem wybranym. Historia starożytna zreszta pokazuje, że Zydzi, który tak uzurpują sobie prawo do „ich” ziemii obiecanej- przywędrowali sobie ze wschodnich terenów, zza Eufratu- jako kilkanaście rodzinek i nie podbili zadnych ziem, po prostu osiedli na terenach dzisiejszego Izraela a potem „rżnęli” się jak króliczki i się ich namnożyło. To tak jak z bezdomnymi, którzy zamieszkują CUDZE klatki schodowe. Z Egiptu jeśli wogóle byli wygnani (a historycy też są co do tej opcji sceptyczni) to też słusznie: Egipt najwyrażniej chciał się pozbyć pasożytów, którzy zaczęli się mnożyć niczym dziś muslim w Niemczech, Francji i Holandii.
    P.S. Jak to jest, że cały świat musi tolerować narzucenie im wiary opartej o Stary Testament a w dodatku tylko interpretacje z korzyścią dla pewnej grupy ludzi?? Od kiedy to świat (poza islamem) funkcjonuje na zasadach :religia stanowi prawo???

   • mgrabas said

    @ A
    mniej zadufania, mniej sądzenia, więcej pokory…
    http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw2MzkxNzQ3MiwxNjkzMTk5ODUsNzY2NTI3NCwwLGZvcnVtMDAxLmpz

   • hjk said

    „Naszą powinnością jest błogosławić Izraelowi, aby być błogosławionymi.”

    No wyszedł cały szowinizm…
    Chrześcian obowiązuje słowo „błogosławcie, a nie złorzeczcie”, nie ważne czy Izraelowi czy komukolwiek…WSZYSTKIM…błogosławcie, czyli dobrze życzcie, a wiec by sie nawrócili i zaprzestali czynienia zła sobie i innym. I nie tylko im tak życzymy…)))
    WSZYSTKIM…

   • A said

    Kobieto wytonuj i nie wrzeszcz tak bo ci się porobia zmarszczki. Kazdy ma prawo do własnego zdania. Dla mnie zrzucanie wszystkiego na żydów jest po prostu śmieszne, ludzie w każdym narodzie sa dobrzy i źli i bycie żydem akurat nic w tej kwestii nie zmienia. A co do dużych liter – uzywam ich tylko w jednym słowie. Stary testament znam podobnie jak nowy i nie zamierzam sie z tobą licytować odnosnie wiedzy biblijnej, bo nawet cie nie znam.
    Nie podoba mi się ten film- nie opiera sie na wiarygodnych informacjach – to tyle można mieć swoje zdanie – ale chyba do momentu dopóki zgadza sie ono z ogółem – jak widac.

   • A said

    to do vivien

   • VIVIEN said

    Posluchaj” A ” – PODAJESZ JAKAS STRONKE SEKTY zielonoswiatkowcow ZA PRZYKLAD ;ZE TRZEBA BLOGOSLAWIC ZYDOM /oto twoj link:Całość tu http://www.kzjastrzebie.org/127,Izrael–narod-wybrany.html
    / TY CHYBA SOBIE KPISZ Z BOGA ! TE OSTATNIE SLOWA Z TEJ STRONKI PODANEJ PRZEZ CIEBIE TO SUGESTIE TEJ SEKTY – TO WYRWANE RAZ ZE STAREGO RAZ Z NOWEGO TESTAMENTU WERSETY ;KTORE MAJA NA UWADZE ABY CHWALIC ZYDOW JAKO NAROD WYBRANY – NIC Z TEGO ! BOGA CHWALE ! – A ZYDZI JESLI ODRZUCAJA JEZUSA SA GORSI NIZ POGANIE DAWNIEJ W ICH OCZACH – CZLOWIEKU – MIEJ ZDROWA BOJAZN PRZED BOGIEM I NIE SLUCHAJ BREDNI INNYCH KTORZY NAKAZUJA I RADZA BAC SIE ZYDOW …. CZASY STAREGO TESTAMENTU GDZIE oni BYLI PRZEZ JAHWE CHRONIENI – MINELY !CZYTAJ BIBLIE Z BIBLII NIE Z INTERNETU OD KOGOS GDZIE NACIAGAJA TEMAT ABY POKRYC SWE DOGMATY I PRAWA! WIDZISZ ? NAWET KORAN UZNAJE JEZUSA JAKO PROROKA A ZYDZI – ZNIENAWIDZILI GO I ZABILI …- A POZATYM SKORO TAK DOBRZE ZNASZ STARY TESTAMENT – NAPEWNO WIESZ ZE ZYDZI WIDZA TYLKO SWOICH JAKO SWIOCH 🙂 – INNI SA DLA NICH NIECZYSCI I GDYBY MOGLI ROZPRAWILIBY SIE ZE WSZYSTKIMI TAK JAK W JERYCHO – NO WIDZISZ – JEST ROZNICY – WTEDY BYL Z NIMI JAHWE – TERAZ ZA OJCA OBRALI SZATANA – A KTORA STRONA W WALCE ZAWSZE WYGRYWA – POWIE CI KAZDE DZIECKO ! „SZATAN MIOTA SIE BO WIE ZE MALO MU CZASU ZOSTALO ” I TYM CO SA PO ZLEJ STRONIE ROWNIEZ !NAWET GDYBY NAS WIELU ZABILI – NIE UDA IM SIE PRZEPROWADZIC TYCH PLANOW !!! JAHWE NA TO IM NIE POZWOLI !!! PRZEPRASZAM TYLKO ZA TO ZE PISZE TLUSTYM DRUKIEM – TAK MI SZYBCIEJ I PRAKTYCZNIEJ – PRZEZYJESZ I ROZCZYTASZ TO TEZ PO POLSKU 🙂 ZLE SIE CZYTA ? WSZYSTKIE PAPIERY WAZNE WYPELNIA SIE TLUSTYM DRUKIEM – WIEC NIE ROZUMIEM DLACZEGO I TU NIE MOZNA?

   • hjk said

    „Kazdy ma prawo do własnego zdania.”

    Pod warunkiem wszakże, ze jest to zdanie prawdziwe, a nie „własne”. Jesli to nie jest zdanie prawdziwe, to posiadanie takiego zdania jest niewiedzą, a trwanie przy nim jak ktoś wykaże fałsz, głupotą – powiedziałby Platon.

    Czasami nie wiadomo, jakie jest to zdanie i trudno wykazać fałsz czy prawdziwość, to wtedy można sobie mieć takie opinie, ale trzeba sobie zdawać sprawe, ze w każdej chwili moze sie to okazać fałszem i nie przywiązywać sie „jak łysy do grzebienia”…))

  • Zenobiusz said

   A kto jest dawcą życia?Nie wzięli tego pod uwagę.Ciąg dalszy.Wirusa zabija temperatuta wiele dni utrzymująca sie poniżej bodaj -10.Co się aktualnie dzieje w efekcie „cieplarnianym.”?Mrozy ,mrozy,mrozy.Klimatem można próbować manipulować, ale klimatem zarządzają aniołowie pogody.

   • ktosik-tam said

    Mróz to słaby środek na wirusy:


    Większość wirusów traci zdolności zakażania w temperaturze powyżej 60o C. Wyjątek stanowi, np. wirus zapalenia wątroby B, znoszący temperaturę 60o C przez 12 godzin, temperaturę wrzenia wody przez 30 minut. Wirusy tolerują niskie temperatury. Swoje właściwości zakaźne i antygenowe zachowują w temperaturze – 70o C przez wiele lat. Wirus grypy wytrzymuje temperaturę 4o C przez pół roku. W płynnym azocie (-196o C) można przechowywać wirusy wiele lat.

    Zatem wirusy można zniszczyć przez podwyższanie temperatury, a nie przez jej obniżanie.

    Wirusy można także wysuszyć w niskiej temperaturze zachowując jego zdolności patogenne.

    Promienie Roentgena (duże dawki) działają jonizująco i powodują nieodwracalne uszkodzenie struktury wirusów. Niszcząco na wirusy działają promienie UV o długości 260 nm, które uszkadzają strukturę kwasów nukleinowych. Zbyt jednak krótkotrwałe działanie promieni nadfioletowych prowadzi jedynie do wystąpienia mutacji w kwasie nukleinowym.

    W obecności barwników (błękit metylenowy, czerwień obojętna, oranż akredytowy) wirusy wykazują nadwrażliwość na promienie słoneczne, co może być wykorzystane do inaktywacji wirusów.

    Optymalne pH dla wirusów waha się w granicach 5-8. Niskie wartości, czyli odczyn silnie kwaśny uszkadza większość wirusów.

    Wirusy są wrażliwe na związki chemiczne antyseptyczne, np. formalina czy gazowy formaldehyd unieczynnia wirusy, pozostawia jednak ich właściwości antygenowe. Zostało to wykorzystane w produkcji szczepionek. Fenole, silne kwasy i ługi niszczą wirusy. Alkohole słabo jednak działają na wirusy. Rozpuszczalniki organiczne (chloroform, czterochlorek węgla, etery) niszczą wirusy zawierające w osłonkach lipidy. Na pozostałe wirusy słabo działają. Detergenty powodują dezintegrację cząsteczek wirusowych. Laktony, chloramina i tlenek etylenu zabijają wirusy nieodwracalnie.

   • hjk said

    dajcie juz spokój z tymi wirusami…
    wirusy nie latają w powietrzu, najczęściej jako broń biologiczna wybiera sie bakterie albo jakieś toksyny…

  • hjk said

   liczyli na to, jak mówiła w filmie ta hiszpańska zakonnica (i kiedys to tłumaczyłem/streszczałem w komentarzu pod któryms poprzednim art.), że rozpuści się swinskiego – niezjadliwego, ale zaraźliwego w powietrzu, a w szczepionkach poda się niezaraźliwego, ale zabójczego ptasiego wira i w ten sposob biorac masowość operacji u kogoś wyhoduje się w drodze mutacji zjadliwy i zaraźliwy swinsko-ptasi, albo jakiś inny „hiszpankowy”…

   Zreszta już sam „swinski” zawiera w sobie 3 sekwencje (jak juz tu na blogu było pisane): swiniaka, ptasieko i hiszpanskiego, tylko cos je musi „uaktywnic”, zeby wir sie zmutował i stał zabójczy…Moze czymś popryskali na Ukrainie i tam sie „zaraza” uaktywniła? Moze to było/jest nadal poletko doświadczalne? A podobno w Norwegii też…

  • Jiri said

   Moze wszystko poszło zgodnie z planem,ale zastanowmy sie nad Codexem Alimentarus bo przeciez juz nigdy nie mozemy dopuścic do pandemii wiec cała zywnosc powinna byc wzbogacona o jakies suplementy witaminy itp zmodyfikowana genetycznie bezplodne rośliny,

 8. Wendy said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7385388,Aktorka_Brittany_Murphy_nie_zyje__Miala_zawal_serca.html

  aktorka zazywała leki przeciwgrypowe…

 9. VIVIEN said

  A NIE ZAPROPONOWALI NIKOMU PO ZNISZCE POJEMNICZKOW TRZY- OSOBOWYCH HERMETYCZNIE ZAMYKANYCH? –

 10. Aśka said

  petycja greenpeace „na tak” – aby politycy powstrzymali katastrofalne zmiany klimatu

  http://www.tydecydujesz.org/
  ____
  Jak afery z klimatem nie będzie greenpeace’owi odetną fundusze, więc nadal podtrzymują, że klimat się ociepla, mimo dowodów, że ocieplenie to globalne oszustwo!

  • Mariusz said

   Nie można zagłosować przeciw. Normalnie jak irlandzkie referendum dot. traktatu lizbońskiego.

   • Zbyszko said

    Czy jest możliwe jeszcze jakieś głosowanie niesfałszowane?

 11. Zenobiusz said

  Oni czekają na wybuch Caldery Yellowstone.(maski przeciwpyłowe)Zdjeęcia na stronie” Old Faitful Geyser Web” odnawiane co 30 sek są chyba fałszowane zwłaszcza w nocy ,Chyba magma podchodzi pod powiarzchnię i ukrywają jej poblask.Erupcja będzie niewyobrażalna katastrofą,

  • Sacri said

   no to jestem ciekawy co robia w Kopenhadze? szykuja zatkanie tego wulkanu bo przeciez jak zrobi BUM to wyemituje tyle CO2 ze masakra, i ciekawe komu rachunek wystawia?

   • Zenobiusz said

    W Kopenhadze odwracają uwagę „mas”

   • VIVIEN said

    hahaha nic … juz po KOPENHADZE! :))))))

   • hjk said

    mamy kupowac i instalowac jakies machiny do wyłapywania co2 z atmosfery – moze tu nie chodzi o „nasze”, ludzkie co2, tylko jakieś katastrofy, typu wulkany, które dopiero by zawaliły atmosfere co2…tylko czy my takie ilosci bysmy byli w stanie wyłapać???
    Moze to gadanie o naszej emisji co2 to sciemka, a faktycznie wiedza o jakich ew. katastrofach naturalnych?

   • zyta said

    http://nauka.wp.pl/title,Wulkan-Yellowstone-wybuchnie-czy-wygasnie,wid,10246546,wiadomosc.html?ticaid=19522

    „11.8.Warszawa (PAP) – Wulkan Yellowstone, położony w amerykańskim Parku Narodowym Yellowstone, być może zaczyna wygasać. Najnowsze badania pokazują, że na głębokości 80 kilometrów pod powierzchnią ziemi wulkan ten ma „tylko” około 1450 stopni temperatury.

    Tak twierdzi amerykański naukowiec Derek Schutt z Colorado State University. Jego zdaniem, niska temperatura wulkanu może oznaczać, że zaczyna on wygasać. „Choć nie możemy wykluczyć erupcji, bardziej prawdopodobne wydaje się, że wulkan będzie zmniejszał swoją aktywność” – wyjaśnia Schutt.

    Badania Schutta różnią się znacznie od tych, które zostały opublikowane na początku 2008 roku na łamach magazynu „Science”. Zespół naukowców pod kierunkiem Wu-Lung Changa z Uniwersytetu Utah przedstawił wtedy wyniki satelitarnych pomiarów wysokości gruntu w parku Yellowstone.

    Okazało się, że od połowy 2004 roku powierzchnia parku na znacznym obszarze zaczęła się wybrzuszać w tempie 7 cm rocznie. Proces ten zachodzi prawie cztery razy szybciej niż dotychczas.

    Postawiono hipotezę, że krater wulkanu znowu zaczyna wypełniać się magmą. Według szacunków, co roku przybywa 0,1 km sześciennych magmy. Właśnie jej nacisk oraz ciśnienie gromadzących się gazów wynosi w górę całe Yellowstone.

    Wulkan Yellowstone położony jest na terenie najstarszego parku narodowego świata o tej samej nazwie. Słynie on z licznych ciepłych źródeł i gejzerów. Jest to największy obszar geotermalny na świecie. Nad jego powierzchnią unoszą się dymy i opary wydobywające się ze szczelin w powierzchni ziemi.

    Duża część Parku Narodowego Yellowstone jest zapadliskiem po gigantycznej erupcji sprzed 640 tysięcy lat. Wyrzuciła ona wtedy nad powierzchnię ziemi blisko tysiąc kilometrów sześciennych lawy. Gruba warstwa dymu przykryła wtedy teren odpowiadający połowie dzisiejszej powierzchni USA.

    Po tym wydarzeniu wulkan wybuchał jeszcze wielokrotnie. Ostatnio 70 tysięcy lat temu. Były to jednak dużo słabsze erupcje niż ta sprzed 640 tysięcy lat.

    Groźba erupcji wulkanu Yellowstone jest źródłem wielu katastroficznych scenariuszy. Wizję takiej katastrofy przedstawił m.in. film dokumentalny „Superwulkan”, wyprodukowany w 2005 roku przez BBC i Discovery Channel. (PAP Life)”

   • navajo88 said

    Oglondałem ten film i muszę powiedzieć że zrobił na mnie wrażenie ,ale to na razie chipotezy

  • zyta said

   Toby sie zgadzalo z tym co mowili Duncan O Finioan , ze widzi USA przedzielone wzdluz rzeka ognia (w bardzo bliskiej przyszlosci)i mowi konkretnie o Superwulkanie: 3 min.:

   Project Camelot – Duncan O’Finioan 8/8 (PL)

 12. Zenobiusz said

  To zaopatrzenie na trzy dni należy popularyzować i u nas, bo zbliżanie się Nibiru spowoduje więcej niż erupcja superwulkanu Yellewstone .3600 lat temu w Europie erupcja wulkanu na Therze zniszczyła cywilizacje minojska.

  • VIVIEN said

   ZAPASY ZYWNOSCI DLUGO TERMINOWEJ – TO ZNAMY JUZ OD DAWNA ! ZAWSZE POWINNISMY WZIASC TAKA EWENTUALNOSC- CHOCBY JESLI BANKI NIE WYDALY NAM PIENIEDZY – TO TEZ JUZ ZNAMY – NO CHYBA POLACY I OST -BLOK PRZESZLI SZKOLE – WIEMY CO ROBIC W RAZIE -CZEGO- NIE MAMY JEDNAK ZBYT WIELE DOSWIADCZENIA – CO ROBIC JESLI KTOS POD PRZYMUSEM NAS BEDZIE SZCZEPIC – CO ROBIC? CO ROBIC JESLI RZECZYWISCIE ZAKUPY BEDA MOZLIWE TYLKO Z CZIPEM W CIELE? CO ROBIC? UMRZEC Z GLODU? OCZYWISCIE ZE NIE CHCE ABY TAK BYLO – TO TRAGEDIEA!!! LUDZIE ! JUZ MYSLALAM O TYM – W PRACY MAM CZAS- TAK WIEC PROSZE CO ZROBIC JESLI ZAPOWIEDZA – BEZ CZIPA NIE MA WEJSCIA DO PRACY ??? BEZ PRACY -ZERO KASY BEZ KASY ZERO JEDZENIA BEZ JEDZENIA …….hmmmmmmmmm

   • mgrabas said

    jest ogólnie przyjęte, że teksty pisane dużymi literami są krzyczeniem
    nie lubię gdy ktoś krzyczy, dlatego nawet nie chce się czytać takich tekstów i najczęściej po prostu je przeskakuję (!)
    gdy widzę tekst napisany dużymi literami, ciśnie się na usta: no i co się tak drzesz? nie potrafisz spokojnie napisać tego, co masz do powiedzenia? zachowuj się 😉
    reasumując, może i łatwiej jest pisać dużymi literami tylko, że gorzej się to czyta
    netykieta wyjaśnia najlepiej dlaczego należy unikać pisania dużymi literami (jeśli nie chce się zrazić innych przeciwko sobie)
    http://republika.onet.pl/pomoc/13668,0,60,4,0,40,1,0,0,pomoc.html

   • gustaf said

    @ Mgrabas
    Niestety, bo masz 110% racji.
    Miota się TOTO po blogu ,jak kwoka co jaje schowała w słomie. Obraża celowo, by właśnie o tym capslocku pisać , a nie na temat. Twój wpis jest którymś z kolei i jak widać poprzednie trollowi nie dały do myślenia. Z taką „odpornością” na wiedzę i kulturę nie da się nic zrobić. Niestety.
    Nie podejmujmy wątku, nie zwracajmy uwagi na te jej sraje.
    Wyschnie , to odpadnie

   • Zbyszko said

    Mgrabas i Gustaf, macie jakieś takie dość niekorzystne tendencje do podgrzewania atmosfery. Może się zdarzyć że ktoś tam czasami nie wytrzyma już tego wszystkiego, wyjdzie z siebie i odreaguje to na blogu ale podłączanie sie pod to jest zupełnie niepotrzebne. Mogą się i wam czasami zdarzyć chwile załamania i jak wszyscy pozstali wsiądą na was to już się wtedy chyba obrazicie na cały świat. Dżentelmeni, trochę wyczucia, taktu, tym bardziej że jest to kobieta.

   • gustaf said

    Przepraszam , może ja za grubo pojechałem.
    Ale nie widzę u Mgrabas ( w przeciwieństwie) braku taktu i tym bardziej popieram to , co napisała.
    @Zbyszko
    Mogłeś w imię nie podgrzewania atmosfery zostawić temat do przyschnięcia, ale widocznie nie tylko my mamy tendencje

 13. Marek said

  Mam prosbe aby zamiast opisu wkleic oryginalny artykul tego doktora albo chociaz dajcie jakis link bo pisac se mozna…

 14. VIVIEN said

  KURDE MOZE SIE ZAJARAL NA SPOTKANIU W TEXASIE :)))))))

 15. Zbyszko said

  ręce opadają… jak sie to wszystko czyta… to jest coś nieprawdopodobnego, że coś takiego wszyskiego mogą ludziom robić ludzie. To nawet, zwierzęta się tak nie zachowują. TO JEST JEDNO SZATAŃSKIE BESTIALSTWO, I NIC WIĘCEJ. Ludzie którzy na świecie kreują tyle zła i sami robią tyle zła z całą pewnością poniosą za to zasłużoną kare

  • hjk said

   Już Arystoteles pisał, ze człowiek bez moralności i prawa jest gorszy od najstraszniejszych bestii, gdyż jest wyposażony w rozum i inne zdolności, które bez tego stają się straszliwą bronią…

 16. hjk said

  Też gdzies kiedyś czytałem, ze tępienie żydów w czasie II wojny (i innych tego typu okazjach zarówno przed i po niej), jak jakieś pogromy, miało na celu walkę z tymi „prawdziwymi”, czyli potomkami Abrahama…
  to co w artykule w takim razie by tłumaczyło walke z Palestyńczykami…

 17. Anna said

  Ostatnie naglące orędzia Boga Ojca dla świata przekazane prawosławnej mistyczce VASSULI RYDEN
  http://voxdomini.com.pl/

  • Wojtek said

   Proszę nie propagować szatańsko zwodniczych objawień, ani strony która propaguje te brednie.

   • biagi said

    Wojtek popieram Cie calkowicie! Anno PROSZE PRZECZYTAJ MOJE DWA WPISY PONIZEJ – mam nadzieje ze podejdziesz do nich rowniez z trzezwym umyslem jak do sprawy pandemii grypy. VASULLE dobrze „znam” gdyz czytalem jej oredzia tzn „niby Jezusa”. Sporo czytalem o takich rzeczach/fenomenach -rowniez niesamowite swiadectwo Glorri Polo „Trafiona przez piorun”. Niewatpliwie wierze ze tak bylo ale SPRAWDZAJAC TO W SWIETLE SLOWA BOZEGO/PISMA SW wiele daje do ZYCZENIA… ANNO przeczytaj moje 2 ponizsze posty.
    Pozrawiam

   • hjk said

    nawet jeśli teksty nieprawdziwe, przesłanie jest jasne – trzeba sie nawracać…

 18. bingo said

  http://www.angelfire.com/planet/apokalipsa/antychryst.htm

  • Rico said

   ciekawa ksiazkahttp://spisekdziejow.blogspot.com/2009/12/jan-van-helsing-rece-precz-od-tej.html polecam

   a na NWO.PL macie artykuły na temat syjonistow przez ktorych dostaje sie zydom
   ZYCZE WSZYSTKIM CIEPLYCH I RADOSNYCH SWIAT

 19. Karki89 said

  Zenobiusz sprawdź, czy moja wiadomość na maila dotarła do Ciebie??
  Powtórzę pytanie swoje z maila tutaj, ale o odpowiedź proszę na swojego maila. Jakie ma pan dowody, że planeta Nibiru jest faktem?

 20. zyta said

  @Bruno,
  nie odnajduje tego u siebie. Prosze, podaj oryginalnego linka bez tlumacza.

  • mgrabas said

   http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=114201&sectionid=351020202

   • zyta said

    @Mgrabas,
    dzieki. Juz widzialam te zdjecia wczesniej ale warte przypominania CIAGLE.

    Bron nas Stworco przed rzadami tych ludzi!

    http://www.polonica.net/Lista_zydow_w_zniewalanej_Polsce.htm
    „Nasza rasa (mówiąc o żydach) jest Rasą Mistrzów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.” – Menachem Begin, były premier Izraela, o zgrozo …laureat „pokojowej nagrody Nobla”

  • grypa666 said

   Weźcie pod uwagę, że PressTV jest z Iranu i że wcale to nie znaczy, że jest to w 100% prawda. Trzeba by to zweryfikwać z inych niezależnych źródeł, gdyż pomiędzy Iranem i Izraelem jest prowadzona wojna informacyjna.
   A tak nawiasem mówiąc z waszych komentarzy widzę, że bardziej popularny byłby blog Żyd666 ?
   Dajecie niezłą paszę tym, którzy nazywają nas antysemitami…

   • zyta said

    @grypa666 powiedział/a
    21 grudzień 2009 @ 7:45 pm,

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Wycinali-im-organy-bez-wiedzy-rodzin,wid,11795427,wiadomosc.html

    „Izraelscy lekarze przyznali się do pobierania organów od martwych Palestyńczyków bez zgody i wiedzy ich rodzin – donosi „Guardian”. Sprawa opisana na wakacjach przez szwedzki tabloid wzbudziła gniew wielu Żydów. Teraz została potwierdzona przez izraelskich patologów.”

   • gustaf said

    No to ok.
    Jaką paszę ? Jeśli są artykuły cytowane , czyli gdzieś oprócz tego blogu opublikowane. Jeśli głośno , u nas z kolei mówi się o kradzieży akt TW Bolka przez byłego prezydenta i nikt , ale to nikt nie wszczyna z urzędu śledztwa, to o czym to świadczy ?
    Komuś nie po drodze z prawem. Nawet , jeśli sam to prawo tworzy.
    I to tyle.

   • zyta said

    http://www.bibula.com/?p=16808

    „Izrael przyznał się do nielegalnego pobierania organów ludzkich
    Aktualizacja: 2009-12-21 10:48 am

    Po wielkiej burzy wywołanej doniesieniami szwedzkiego dziennika Aftonbladet, który w sierpniu br. opublikował reportaż o prowadzonym przez wiele lat procederze porywania przez izraelską armię młodych Palestyńczyków, których następnie zabijano pobierając od nich organy wewnętrzne, Izrael przyznał się po części do tego procederu. Reportaż w prasie wywołał falę oburzenia najwyższych czynników Izraela domagających się wycofania tych, jak określano “pomówień”. W ślad za tym nastąpiło znaczne nadwerężenie stosunków dyplomatycznych pomiędzy Izraelem a Szwecją, gdyż szwedzkie Ministerstwo Spraw Zagranicznych odmówiło odcięcia się od doniesień prasowych.

    Proceder porywania Palestyńczyków miał mieć związek z serią zatrzymań dokonaną w Stanach Zjednoczonych osób podejrzanych o handel organami ludzkimi. Wśród zatrzymanych jest wielu rabinów oraz Levy Isaak Rosenbaum, który miał przyznać, że “Wszyscy dawcy pochodzili z Izraela”

    c.d.na podanej wyzej stronie

   • zyta said

    http://www.bibula.com/?p=16324

    „Ukraińskie i algierskie dzieci nowymi ofiarami “żydowskich band” porywających celem pobierania organów wewnętrznych?
    Aktualizacja: 2009-12-4 10:48 am

    “Do 25 tysięcy ukraińskich dzieci zostało w ciągu 2 lat uprowadzonych z Ukrainy do Izraela, celem pobrania od nich organów wewnętrznych.” – stwierdził na konferencji w Kijowie prof. filozofii i autor wielu książek, Wiaczesław Gudin, wypowiadając się na temat roli Żydów w przeprowadzeniu Wielkiego Głodu na Ukrainie (Holodomor) w latach 1930, a informację o wypowiedzi upowszechniły agencje izraelskie: JTA oraz dziennik Haaretz.

    W podobnym tonie wypowiada się niemal cała prasa arabskojęzyczna. Algierski dziennik al-Khabar twierdzi, że “bandy żydowskie” brały udział “w uprowadzaniu dzieci algierskich w celu pobierania od nich organów wewnętrznych”. Informacje te mają pochodzić z dochodzeń międzynarodowej policji Interpol i mają potwierdzać jakoby “bandy Marokańczyków i Algierczyków polowały na ulicach miast algierskich na małe dzieci, które następnie uprowadzano do Maroka.” Stamtą dzieci miały być w marokańskim mieście Oujda “sprzedawane Izralczykom i amerykańskim Żydom celem wykorzystania organów do transplantacji w Izraelu i w Stanach Zjednoczonych.”

    Artykuł w prasie opiera się również na stwierdzeniu Mustafa Khayatti, szefa Algierskiego Komitetu Rozwoju i Zdrowia, który uważa, że porywanie dzieci w Algierii ma związek z aresztowaniami, które miały miejsce w lipcu br. Stanach Zjednoczonych, kiedy to amerykańskie służby śledcze aresztowały 44 osoby, w tym wielu rabinów mających być powiązanych z nielegalnym handlem organami ludzkimi.”

   • Aśka said

    grypa666, zobacz

    zobacz w jakim znaczeniu Michael Schudrich używa przymiotników „nasz, nasza” (np. nasza policja, nasz polski obowiązek), a zobaczysz skąd ten atak. To nie antysemityzm, ale próba obrony polskości.

   • Aśka said

    aha, jeszcze link
    http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/minela-dwudziesta/wideo/21122009-2010

   • grypa666 said

    Okej, ale czy sądzisz, że piszac o tym na tym właśnie blogu informujesz Polakow? Znajdź na to metodę. Ja np. znam jedna osobę, która stojąc z afiszemw jednym miejscu cały dzień potrafi skupic uwagę dziesiątków, o ile nie setek tysięcy ludzi!
    Blog jest już sterylny, a jak ktos wejdzie nowy to stwierdzi: „znowu ci antysemici, muszą to być więc wszsytko bzdury z tą grypą” . I co robi? Idzie się zaszczepić…

   • hjk said

    grypa666 powiedział:
    „I co robi? Idzie się zaszczepić…”

    dawniej mówiło się: „pół litra dobre na wszystkie problemy”…)))
    dziś: „Idzie się zaszczepić…”
    czasy sie zmieniają…

 21. zyta said

  http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=92&Itemid=68

  „wypowiedzi znanych ludzi o Żydach, m.in.:

  „To prawdziwy wróg, namiestnik ze Wschodu, orientalny pasożyt, jednym słowem – Żyd” – George Bernard Shaw, brytyjski dramaturg

  „Żydzi to siła ciemna i odpychająca. Wiadomo, jacy są liczni, solidarni i jaką w swej spójności rozporządzają siłą. To naród łotrów i oszustów” – Cyceron

  „Żydzi to zbrodnicze plemię!” – Seneka

  „Żydzi do wszystkiego czują nienawiść” – Tacyt

  „Żyd wierzy, że jest przeznaczony do stworzenia potęgi zwierzchniej pośród innych ludów. Jest przekonany o swej wyższości, w stosunku do innych ludzi żywi głęboką pogardę i nie bawi się w skrupuły” – Pio Baroja Nessi, hiszpański powieściopisarz XX w.”

 22. zyta said

  Czytajcie „BIBULA pismo niezalezne”

  „11-4-2009 — Komandosi izraelscy jako współcześni piraci napadli na statek płynący na wodach międzynarodowyc, 10-20-2009 — Po dwóch latach więzienia, Ukraina wydała Izraelowi żydowskiego chirurga oskarżonego o udział w handlu organami ludzkimi, 10-8-2009 — ONZ potwierdza, że Izrael popełnił “zbrodnie wojenne”, 10-8-2009 — Boston: Rabin ponownie oskarżony o molestowanie seksualne chłopców, 08-25-2009 — Peru: Poszukiwany listami gończymi, były sędzia izraelski aresztowany pod zarzutem korupcji”, 10-8-2009 — ONZ potwierdza, że Izrael popełnił “zbrodnie wojenne”, 10-8-2009 — Boston: Rabin ponownie oskarżony o molestowanie seksualne chłopców”

  i t.d.

 23. gustaf said

  @ Bruno
  Rzucilim śmy się na „tych żydów”, nie na innych. Na „tych” co to wszystko „złe” robią. Ci „żydzi” czasem są innego wyznania i innej narodowości.
  Przyznaj, że gdyby doszło do pogromu , najmniej ucierpieliby sataniści , a najwięcej porządni ludzie. Tym niemniej wierchuszka tych satanistów korzenie ma w większości żydowskie.

 24. Zbyszko said

  Coś nieprawdopodobnego!!! to chyba jest już początek końca tego świata i chwała PANU BOGU

 25. jagodaacai said

  Prawda jest taka, że chrześcijanizm na pewno nie jest tu żadną religią wybraną. Tak samo jak syjonizm mają swoje grzeszki.

  Śledzę ten blog regularnie ale wpisy czysto katolickie typu dobro/zło, bóg/szatan mnie rozbrajają.

  Nie mam co prawda pewności jakiej wiary i narodowości są autorzy. Może świadomie to piszę bo nie są z krwi i kości Polakami.

  Ale prawdziwy Polak to przede wszystkim Słowianin. Do tych co tego nie kumają a są Polakami proponuję trochę się doedukować o takich terminach jak chrzest Polski. Bo widzę, że warto tu przypomnieć ilu naszych Rodaków zginęło z rąk oprawcy, który na siłę narzucił nam nową religię tak tak – ten „pokojowy” chrześcijanizm. To nie jest tak, że pokojowo ktoś się przeniósł na nową religię, to jest tak że nie miał wyboru. A proces tej zmiany trwał kilka wieków. Efektem jest bardzo bardzo nieliczna wiedza po naszych przodkach, bo wszystko zostało zniszczone przez kler.

  Ja nie mam tu żadnych wątpliwości, prawdziwe dobro nie zabija niewinnych więc tym dobrem nie jest Biblia i jej wyznawcy.

  • biagi said

   jagodaacai – dobrem jest BIBLIA ale nie falsozwana lub przeinaczana. Prawda jest taka ze obecne religie swiata (ktore twierdza ze opieraja sie na Slowie Bozym czyli Starym i Nowym Testamencie W CALOSCI) tak naprawde niewiele maja wspolnego z nauka Jezusa i Jego Ofiara na krzyzu dzieki czemu Nowy Testament wypelnil proroctwa Starego Testamentu – tym samym znoszac Prawa Zawarte w Starym Testamencie na rzecz Prawa Doskonalego zapowiadanego od wiekow przed Chrystusem. Nie myslcie ze naleze do protestantow czy swiadkow jehowy czy nawet do kosciola zielonoswiatkowego – nie naleze bo rowniez w tych „instytucjach”/zborach nie podaza sie za Slowem Bozym. Bylem katolikiem przez 28 lat i po tym jak w miare niedawno „doswiadczylem Milosci Bozej”, jestem pewny ze tkwilem w obludnej i plastikowej religii w ktorej tak naprawde nie ma Boga. Przed osadami wobec mojej osoby prosze jedynie o to byscie sie zastanowili czy Jezus naprawde chcialby miec swiatynie z najlepszymi marmurami,ze zlotem i tak strzeliste? Czy tych pieniedzy na przepych i bogactwo nie chcialby przeznaczyc na ludzi biednych i potrzebujacych? Czy sam Jezus nie mowil by zburzyc PRAWDZIWA I JEDYNA SWIATYNIE JEROZOLIMSKA W ktorej mieszkal BOG-Jego Ojciec a odbuduje ja w 3 dni? Czy chodzilo mu o materialna forme Kosciola Bozego? Czy luksus w ktorym plawia sie ksieza odzwierciedla zycie Apostolow i pierwszych Chrzescijan? Jak wogole ma sie spowiedz swieta do Slowa Bozego? Spojrzcie na inne obludne sakramenty z ktorych robi sie wielkie bankiety i na pokaz – czy podczas pierwszej komunii poczules ze napawde twoje serce sie przemienia/ze poznajesz Boga i jestes z nim w bliskosci. Nie oszukujmy sie bo wiekszosc rowiesnikow w moich czasach to myslalo o tym co dostanie niz o zblizaniu sie do Jezusa (ja przez caly czas „modlilem sie” abym dostal wymarzony zegarek z kalkulatorem – smutne to ale taka prawda…) A teraz jak to jest z mlodzieza: quady, laptopy i inne zyczonka z listy – do wyboru do koloru… czy w tym wszystkim jest miejsce na Jezusa? czy Jezus zyczylby sobie takiej pierwszej bliskosci z czlowiekiem…?
   Jestem stalym bywalcem bloga i dziekuje mu serdecznie za to ze mn. przyczynil sie do „mojego nawrocenia – 🙂 tak tak – wlasnie ta cala sprawa ze swinska grypa i spiskami spowodowala ze zaczalem rozmyslac nad sensem zycia i wkoncu rozmyslaniem o Bogu co spowodowalo moje ukorzenie sie przed Nim i czesta rozmowa z Nim co zaowocowalo ze „Dostapilem Laski” i przezylem cos NIESAMOWITEGO co odmienilo moje Serce i calkowite zmienienie mojej osoby – po prostu NARODZILEM SIE PONOWNIE. Zycze kazdemu z Was abyscie Wy rowniez dostapili tej Laski i PIERWSZY RAZ W ZYCIU ODCZULI TAK WIELKA MILOSC – tego nawet nie da sie opisac ale TO PRAWDA 🙂 Jedyna mozliwoscia jest JEZUS. On jest Jedynym Posrednikiem i NIE MA INNEGO. Mam wielki szacunek do Maryji ktora porodzila Jezusa ale NIC POZA TYM. Fenomen objawiajacej sie „zjawy/ducha Maryji” jest dla mnie szczegolnym obiektem badan poniewaz NIE MA O SZCZEGOLNYM ZNACZENIU MARYJII DLA ZBAWIENIA LUDZKOSCI ANI SLOWA W PISMIE SWIETYM. Poza tym Jezus nas ZBAWIL JUZ niespelna 2000 lat temu i jedyne co musimy zrobic to UWIERZYC W NIEGO JAKO ZBAWICIELA ORAZ ZYC WEDLUG JEGO NAUKI/ZACHOWYWAC JEGO PRZYKAZANIA. Tylko tyle albo „AZ TYLE” musimy zrobic by NARODZIC SIE PONOWNIE i dostapic Laski Zbawienia a wiec ZYCIA WIECZNEGO. Wracajac do „objawiajacej sie Maryji” to niektore oredzia/objawienia po prostu przecza SLowu Bozemu. Naprawde jest to przerazajace – ale pamietajcie ze szatan dziala PODSTEPSTWEM I KLAMSTWEM co oznacza ze do Prawdy w perfidny sposob dorzuca KLAMSTWO i tym samym NIE ODDAJE SIE CHWALY BOGU LECZ MU BLUZNI – za co szatan poczytuje sobie to jako oddawanie mu czci. Niedawno zauwazylem jak to w raperskich trendach mody krzyze juz wychodza z mody natomiast zamiast krzyzy zawieszaja sobie ROZANIEC! Sam Lil Wayne ma w teledysku-sprawdzcie. Czy sadzicie ze Bog nie mogl tego przewidziec? Ale owszem ze przewidzial z tym ze wiele katolikow zapewne nie ma pojecia ze kosciol rzymskokatolicki wykasowal z przykazan danych Mojzeszowi na gorze Synaj przez Boga bardzo wazny nakaz: ”
   ” Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.” (Ksiega Wyjscia 20,3)
   No ale przeciez gdyby Watykan uznal „szanownie” to WAZNE PRZYKAZANIE BOGA -JAHWE wtedy by nie zarobil tyle pieniedzy na dewocjonaljach no i na odpustach… Gdyby ktos z Was zarzucil mi ze trzymam sie Starego Testamentu to rowniez i w Nowym znajdziemy potwierdzenie o tym bardzo WAZNYM NAKAZIE OD BOGA. (np w listach gdy Sw Pawel pisze o tym ze Bog nie mieszka w niczym co stworzyl czlowiek jak i nawet UPOMINA ze juz zaczeo czcic obraz ukrzyzowanego Chrystusa!-nie pamietam dokladnie ktore to listy byly ale jezeli bedziecie chcieli to podam Wam)
   Bede konczyl choc mam wiele do napisania ale PROSZE WAS ABYSCIE SAMI WZIELI PISMO SWIETE I ZACZELI CZYTAC JE poniewaz nie sadzcie ze JEST DLA WAS ZA TRUDNE co nam wpajaja od malego Ksieza od swoich szatanskich teologicznych wywodow! PAmietajcie ze BOG UMILOWAL SOBIE PROSTYCH LUDZI i DLATEOG BIBLIA JEST NAPISANA PROSTYM JEZYKIEM aby wlasnie ten „maluczki” mogl w Prawdzie i Wierze ZNALEZC MILOSC BOZA! Przeciez Apostolowie prostymi ludzmi jak i inni ktorzy UWIERZYLI JEZUSOWI I BOG PRZEMIENIL IM SERCA. To wlasnie przeciwko UCZONYMI W PISMIE Jezus tak nas OSTRO OSTRZEGA!
   Na koniec chcialbym przytoczyc NAPRAWDE NIESAMOWITY FRAGMENT LISTU Sw Pawla do Galatow1,6, ktory mam nadzieje Otworzy Wam umysly ze TYLKO DZIEKI WASZEJ WIERZE W CHRYSTUSOWA EWANGELIE mozecie dostapic ZBAWIENIA!
   „Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty! ”

   ps. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawe ze bedac katolikami musicie SLEPO PODAZAC ZA DOGMATAMI PAPIESKIMI poniewaz w roku 1870 na Soborze Watykańskim I w konstytucji dogmatycznej Pastor aeternus (Konstytucja o Kościele Chrystusowym) papiez Pius IX oglosil dogmat o NIEOMYLNOSCI PAPIEZA. „Dogmat ten odnosi się do tzw. nauczania ex cathedra. Nieomylność papieża należy rozumieć jako bezbłędność w sprawach wiary i obyczajów, nie zaś w sprawach codziennych.”
   hmmm czyzby papiez nie byl czlowiekiem nieomylnym jak kazdy..? a moze rosci sobie prawo do boskosci…? – nie wspominajac o calowaniu i padaniu przed nim (pamietacie przykazanie ktore Wam zamiescilem…chyba papiez sprzeciwia sie temu…) SAMI OCENCIE.

   Pozdrawiam Was serdecznie – nie podazajmy SLEPO KU ZATRACENIU.

   • Wojtek said

    Nie pisz bzdur, jak nie rozumiesz tematu.

   • biagi said

    Wojtek moze i dla Ciebie sa to bzdury ale moja odpowiedz byla do Jagodaacai. Poniewaz powiedzial ze Biblia nie jest dobrem i odwolal sie do katolikow. Wiec powiedz mi skoro uwazasz ze pisze bzdury – jak ma sie katolicyzm do Pisma Swietego? W mojej odpowiedzi chcialem dac choc krotki zarys ze JEST SPOO SPRZECZNOSCI KTORYCH NIE POWINNO BYC. Wiem co pisze poniewaz przeczytalem cala Biblie Tysiaclecia (ST i NT) oraz codziennie staram dalej „studiowac” Slowo Boze czego Bog od Nas oczekuje. Wiec jesli uwazasz ze to bzdury napisz dowody podwierdzajace to.

   • biagi said

    Zenobiusz – nie jestem zadnym tworcem nowej religii, i nie potrzebuje sie spotykac z zadnym z kalpanow czy to Jagodaacai czy innych poniewaz ustanowiony zostal RAZ NA ZAWSZE JEDEN ARCYKAPLAN NOWEGO PRZYMIERZA – JEZUS CHRYSTUS. Prosze zobacz ten list do Hebrajczykow ktory powinien rozwiac watpliwosci ze DO ZBAWIENIA NIE POTRZEBUJEMY zadnego czlowieka w roli kaplana,szamana , guru czy jakbysmy inaczej go nazwali:

    „22 O tyle też Jezus stał się poręczycielem lepszego przymierza. 23 I gdy tamtych wielu było kapłanami, gdyż śmierć nie zezwalała im trwać przy życiu, 24 Ten właśnie, ponieważ trwa na wieki, ma kapłaństwo nieprzemijające. 25 Przeto i zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za nimi. 26 Takiego bowiem potrzeba nam było arcykapłana: świętego, niewinnego, nieskalanego, oddzielonego od grzeszników, wywyższonego ponad niebiosa, 27 takiego, który nie jest obowiązany, jak inni arcykapłani, do składania codziennej ofiary najpierw za swoje grzechy, a potem za grzechy ludu. To bowiem uczynił raz na zawsze, ofiarując samego siebie7. 28 Prawo bowiem ustanawiało arcykapłanami ludzi obciążonych słabością, słowo zaś przysięgi, złożonej po nadaniu Prawa, [ustanawia] Syna doskonałego na wieki. ”

    ps. Moja religia opiera sie na NAJSTARSZEJ relidze swiata ktora jest oparta o najstarsze Ksiegi Slowa Bozego, ktore jako jedyne bezblednie prorokowaly/prorokuja o czasach przyszlych – a jest to WIARA W BOGA WSZECHMOGACEGO JAHWE I JEGO SYNA JEZUSA ORAZ MOCY DUCHA SWIETEGO.

   • hjk said

    „doswiadczylem Milosci Bozej”

    Ciekawe jakie masz podstawy by tak interpretować swe przezycia i doświadczenia?

    „Czy luksus w ktorym plawia sie ksieza odzwierciedla zycie Apostolow i pierwszych Chrzescijan?”

    Taaa, jedź na wieś albo do małych miasteczek to sobie ten luxus pooglądasz…
    Oczywiste jest że w miastach jest wiecej kasy to i koscioły jako tako wygladaja a i księżom sie żyje lepiej…

    „kosciol rzymskokatolicki wykasowal z przykazan danych Mojzeszowi na gorze Synaj przez Boga bardzo wazny nakaz: ”
    ” Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego…”

    To zdanie jest dla mnie dowodem, że jesteś jakims protestankim sekciarzem, bo tego oni zazwyczaj czepiaja sie, interpretując całkowicie literalnie i fundamentystycznie. Tylko ktoś całkowicie niezorientowany w teologii może uważać, że obrazy, rzeźby, ludzie (swięci) są przedmiotem kultu. To są ZNAKI, odsyłające do Boga jako naczelnej i transcendentnej rzeczywistości, ale dla sekciarzy protestanckich wszystko jest tylko znakiem, nawet sam Bóg (ew. postulatem jak u Kanta) czy eucharystia, jako że stoi za nimi filozofia nominalistyczna. A już „szczekanie” przeciw Maryi, Matce Chrystusa jest typowym protestanckim skandalem… Nawet człowieku nie wiesz jaką moc i jakie przywileje mógł dać Chrystus swojej Matce, a mogą być one całkowicie wyjątkowe, więc trochę szacunku do Chrystusa i Jego Matki. To co kościół mówi o Maryi może i nie pisze wprost w Biblii, ale jest wywnioskowane nas podstawie różnych fragmentów, tradycji, logiki, przeniesienia (o ile wolno) z ludzkich relacji ną ta całkowicie wyjątkową. Całe wieki myślały nad tym najtęższe umysły, a jakiś … przyjdzie i bredzi…Ehhh…

    „Czy chodzilo mu o materialna forme Kosciola Bozego?”

    ciekawe gdzie powiedzmy tak z 500 ludzi ma sprawować eucharystię? Mają wynając jakąś halę czy salę gimnastyczną? A moze pod gołym niebem jak wczoraj przu -15 st.?

    „Czy chodzilo mu o materialna forme Kosciola Bozego?”

   • hjk said

    a co do tych obrazów jeszcze:

    to przykazanie było skierowane do ciemnych pastuchów otoczonych przez plemiona fetyszystyczne, totemiczne, itd. aby pokazać, ze TEN Bog nie jest jakimś kolejnym totemem, mocą,itp. więc było jasne, ze nie wolno sporządzac jakiś obrazów, postaci, rzeźb,itd.

    Dziś chodzi tu o to, aby dla człowieka bogiem nie stał się pieniądz, sex, sukces, dom, samochód, wódka, rodzina czy cokolwiek, czemu by człowiek nadmiernie się oddawał, czy w końcu i sam diabeł (ostatecznie kulty pogańskie były demoniczne), bo oddawać sie trzeba tylko Bogu Jedynemu…

    Poczytaj człowieku np. o teologii ikony, a potem napisz coś mądrego…

   • hjk said

    „PROSZE WAS ABYSCIE SAMI WZIELI PISMO SWIETE I ZACZELI CZYTAC JE poniewaz nie sadzcie ze JEST DLA WAS ZA TRUDNE co nam wpajaja od malego Ksieza od swoich szatanskich teologicznych wywodow!”

    Już zaczynam rozumieć, dlaczego dawniej czytanie Biblii było zakazane dla ludzi…))

   • biagi said

    @Hjk
    „Już zaczynam rozumieć, dlaczego dawniej czytanie Biblii było zakazane dla ludzi…))”

    Hjk nie powinienes nic rozumiec co do spraw wiary i teologii bo to nie jest Ci potrzebne do „zbawienia” bo przeciez Papiez jest NIEOMYLNY CO DO WIARY wiec nic sie nie boj – sluchaj go i podazaj BEZKRYTYCZNIE ZA NIM a napewno dosiadziesz zbawienia. Bronisz ksiezy a wiec z tego wnioskuje – kosciolu rzymsko katolickiego.
    Sadzisz ze zakazywanie rozpowszechniania Bibli wsrod ludzi maluczkich moglo byc dobrym posunieciem Papieza/y? Czy sadzisz ze celowa zmiana odprawiania mszy swietej w jezyku lacinskim – kompletnie niezrozumialym jezyku dla owczesnych „szarych ludzi” bylo OK? Nie wiem czy czytales Pismo Swiete ale jesli tak to chyba robiles to nieuwaznie bo przeciez Ewangelie Apostolowie mieli glosic wszystkim narodom i kazdemu bez wyjatku – a Jezus sam nauczal przede wszystkim „zwyklych ludzi”. Natomiast uczonych w pismie to w kazdej z Ewangelii jednym slowem POUCZAL I GANIL ZA ICH NAUKI SZATANSKIE! Wiec prosze Cie nie wyskakuj z takim tekstem bo sam sie osmieszasz.

    ad. “doswiadczylem Milosci Bozej”
    Wiesz ciezko mi to opisac bo naprawde jest to niesamowite przezycie i chcialem choc nawet w najmniejszym stopniu mozliwie to”zobrazowac”. Najwiekszym dowodem sa moi bliscy i znajomi ktorzy ZAOBSERWOWALI moja TOTALNA PRZEMIANE. Dla mnie juz nie licza sie sprawy materialne i dobra -wystarczy mi abym godnie zyl z rodzina – a jesli kiedys w przyszlosci stane sie bogatszym choc troszke to napewno przeznacze pieniadze dla potrzebujacych. Nawet teraz w miare mozliwosci pomagam. To jest tylko ulamek jak sie zmienilem ale nie znasz mnie wiec trudno tu udowadniac Tobie i innym – zreszta dla mnie to niewazne co o mnie sadzisz – wazne jak Bog mnie „postrzega”. Rowniez moje „pokusy” odeszly w zapomnienie 🙂

    Ad.“Czy luksus w ktorym plawia sie ksieza odzwierciedla zycie Apostolow i pierwszych Chrzescijan?”
    Wiesz bylem na wsi nie raz i wiem jak tam zycie ksiezy wyglada. Nie porownoj wsi do miasta bo to oczywiste. Natomiast porownujac ksieza z plebani z wsi a „chlopa” z tej wsi to sadze ze jest przepasc pomiedzy „jednym a drugim”. Nawet jesli by nie bylo to powiedz mi czy nie razi cie wlasnie ten przepych i luksus w miescie? Uwazasz ze jest to wporzadku i podazaniem Ewangelia Chrystusowa? Jak Twoja teologiczna mysl interpretuje to ZNAMIENNE PRZESLANIE z 1 listu to Tesaloniczan 5, „21 Wszystko badajcie, a co szlachetne – zachowujcie! 22 Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła” ??? Ten przepych i luksus nie przemawia za tym „chocby pozorem zla” (nie wspominajac o „biedocie Watykanu…)? Wiec ja ciesze sie i raduje ze Bog otworzyl mi Serce i wkoncu moglem UNIKNAC tego zla. Prosze podaj mi Twoja interpretacje tego nakazania. Nie bede tu wspominal inkwizycji i wypraw krzyzowych bo to i na to pewnie bedziesz mial „teologiczne” wytlumaczenie…

    ad. “kosciol rzymskokatolicki wykasowal z przykazan danych Mojzeszowi na gorze Synaj przez Boga bardzo wazny nakaz: ”

    Hjk tutaj brzmisz dokladnie jak „teologiczny katolik” ktory inne wyznanie wiary ROZNE od katolickiej nazywaja SEKCIARSTWEM. Jak juz wczesniej napisalem nie jestem zadnym sekciarzem protestanckim a na dowod tego moge Ci powiedziec ze dla mnie nawet znak krzyza zrobiony z metalu czy z drewna jest forma balwochwalstwa (tzn modlitwa przy nim/klekanie itp). Takze jesli chodzi o mnie to mnie juz mozesz nawet nazwac EKSTREMALNYM SEKCIARZEM. Poczytaj uwaznie Dzieje Apostolskie oraz Listy Apostolow to tam jest nie raz zaznaczane ze mamy miec w pamieci i w duszy nauke Chrystusa i jego Zbawcza smierc na krzyzu. Przeczytaj cale Pismo Swiete zaczynajac od Starego Testamentu to zobaczysz jak Bog Jahwe odnosi sie do jakiejkolwiek formy „twoich ZNAKOW,odsyłających do Boga jako naczelnej i transcendentnej rzeczywistości”. Hmmm fakt zeby ta twoja regulke zalapac to musialbym miec prany mozg w seminarium przez lata bo zwykly czlowiek chyba nie pojmie przeslania BOGA co do tej rzeczywistosci…
    Jesli chodzi o balwochwalstwo to cale Pismo Swiete jest OSTRZEGANIEM Boga przed ta forma kultu. Tutaj na szybko znalazlem swietne przeslanie Boze: Ksiega Barucha 6 „50 Dlatego niech będzie wiadomo, że rzeczy drewniane, pozłacane i posrebrzane są oszustwem. Wszystkie narody i wszyscy królowie niech wiedzą, że nie są one bogami, ale dziełem rąk ludzkich i żadnego działania Bożego w nich nie ma.” Tego typu OSTRZEZEN BOGA oraz nakazu aby nie czynic zadnego „ZNAKU boskosci” jest po prostu MNOSTWO – W starym jak i Nowym Testamencie. Ale zapewne teologia wie jak to INTERPRETOWAC, wkoncu zwykly czlowiek jest ZBYT GLUPI DLA BOGA by Go zrozumiec…

    ad.“Czy chodzilo mu o materialna forme Kosciola Bozego?”
    Czy ja powiedzialem zeby chrzescijanie spotykali sie i nauczali pod golym niebiem? Zarzucam przepych i „przesciganie sie” proboszczow ktory to ma wyzszaa dzwonnice lub lepszy marmur i jak to nie ma hojnych parafian… Powiedz mi czy do nauki i nawet odprawiania TEOLOGICZNEJ EUCHARYSTII potrzebujesz marmurow z Wloch i przepychu w kosciele? Czy nie wystarczylby dach nad glowa, laweczki i miejsce podwyzszone dla celebraci TEOLOGICZNEJ PRZEMIANY KRWI I CIALA CHRYSTUSA? Ile pieniedzy mozna by bylo spozytkowac dla potrzebujacych? Ogrzanie monumentalnie wysokich kosciolow to niby ile kosztuje? Wystarczylby niski i skromny kosciolek ktory by dziennie mase pieniedzy oszczedzal z pozytkiem dla ubogich… i wcale by to nie ujmowalo Nauce i Chwaly Bozej – wrecz przeciwnie uwazam.

    Ad. „Szczekania” na Maryje
    Po pierwsze – napisalem ze mam szacunek do Maryji jako matki Jezusa – tej Maryji ktora jest opisana w Pismie Swietym. Musze dokladnie napisac jak mnie oskarzasz za brak wiedzy:

    „Nawet człowieku nie wiesz jaką moc i jakie przywileje mógł dać Chrystus swojej Matce, a mogą być one całkowicie wyjątkowe, więc trochę szacunku do Chrystusa i Jego Matki. To co kościół mówi o Maryi może i nie pisze wprost w Biblii, ale jest wywnioskowane nas podstawie różnych fragmentów, tradycji, logiki, przeniesienia (o ile wolno) z ludzkich relacji ną ta całkowicie wyjątkową. Całe wieki myślały nad tym najtęższe umysły, a jakiś … przyjdzie i bredzi…Ehhh…”

    Piszesz ze nie wiem jaka ma moc – hmm na czym ta moc opierasz? Jesli chodzi o JEDYNA PRAWDE czyli Slowo Boze to odpowiem tak – nie moge wiedziec jaka ma Twoja Maryja moc bo ta w Pismie Swietym nie ma zadnej mocy ktora roznila by sie od zwyklego czlowieka. Jesli opieramy sie na Slowie Bozym to prosze pokaz ta moc Maryji na podstawie PRAWDY – a nawet spekulujesz ze „moga byc one calkowicie wyjatkowe”… Na jakiej podstawie tak mowisz?
    Jakbys czytal Pismo Swiete z uwaga i bez zatwardzialosci serca to nawet bys mogl odkryc ze wlasnie Maryja nie ma zadnej mocy i jest traktowana NA ROWNI Z KAZDYM INNYM CZLOWIEKIEM KTORY WIERZY JEZUSOWI I WYPELNIA WOLE OJCA. Na Twoja teze i Maryjna „boskosc” kompletnie nie ma podstaw a nawet twierdze ze Bog wiedzial ze pojawi sie TAKI UPDLY ANIOL PODAJACY SIE ZA MARYJE i w jasny sposob w Pismie Swietym pokazal ze PRAWDZIWA MARYJA wcale nie jest WYWYZSZONA NAD PRAWDZIWEGO CHRZESCIJANINA. Zaraz podam dowody ze Slowa Bozego a Ty prosze odpowiedz swoimi dowodami z Pisma Swietego. Owszem dostapila niebywalej LAski jaka bylo narodzenie Zbawiciela/Mesjasza i to nie ulega watpliwosci.
    Jezeli w Twoim mniemaniu Maryja ma takie przywileje i moc to czemu Jezus wspomina przez cale swoje zycie tylko o swym Ojcu? Czemu ani razu nie wspomina o swojej BOSKIEJ MATCE? Zastanawiajace jest to ze Jezus ANI RAZU do Maryji nie zwrocil sie jako MATKI TYLKO NIEWIASTO? Dokladnie w taki sam sposob jak odnosil sie do WSZYSTKICH kobiet. Teologia daje sobie z tym rade…? Na dowod tego ze Bog przewidzial podszywanie sie szatana za Maryje dal nam w Slowie Bozym nastepny przyklad/wskazowke ze Maryja nie ma zadnej mocy w zbawieniu swiata – i to w DWOCH EWANGELIACH:
    Ew. Sw.Marka 3,31(ponizej) oraz prawie identyczne w Ew.Lukasza 8,19-21
    „31 Tymczasem nadeszła Jego Matka i bracia i stojąc na dworze, posłali po Niego, aby Go przywołać. 32 Właśnie tłum ludzi siedział wokół Niego, gdy Mu powiedzieli: «Oto Twoja Matka i bracia na dworze pytają się o Ciebie». 33 Odpowiedział im: «Któż jest moją matką i [którzy] są braćmi?» 34 I spoglądając na siedzących dokoła Niego rzekł: «Oto moja matka i moi bracia. 35 Bo kto pełni wolę Bożą, ten Mi jest bratem, siostrą i matką».”

    No i co Twoja teologia powie? Dla mnie nie bez znaczenia jest ta sytuacja opisana w DWOCH EWANGELIACH. Jak dla mnie jest tu jasno i wyraznie POKAZANIE przez Jezusa ze nie ma roznicy pomiedzy NAWET JEGO MATKA a innymi chrzescijanami ktorzy wypelniaja wole Boza, czyli Jego Ojca! No i gdzie jest tu ukazana moc Maryji ktorej Jej dopisujesz? Prosze znajdz mi choc jeden EWIDENTNY DOWOD ze Maryja ma jakakolwiek zbawcza moc lub nawet zwykla moc przewyzszajaca zwyklego chrzescijanina? I prosze nie dopisuj mi ze SZCZEKAM NA MARYJE – bo tego nie robie a wrecz przeciwnie napsalem o SZACUNKU DO MARYJI Z PISMA SWIETEGO.

    Piszesz ze: „To co kościół mówi o Maryi może i nie pisze wprost w Biblii, ale jest wywnioskowane nas podstawie różnych fragmentów, tradycji, logiki, przeniesienia (o ile wolno) z ludzkich relacji ną ta całkowicie wyjątkową. Całe wieki myślały nad tym najtęższe umysły, a jakiś … przyjdzie i bredzi…Ehhh…”

    Wywnioskowac sobie mozesz prawdopodobienstwo matematyczne lub innego rodzaju ale NIE PRAWDY RELIGIJNE KTORE NIE MAJA JEDNOZNACZNEGO POPARCIE W SLOWIE BOZYM. Cos kiepsko u Ciebie ze znajomoscia Pisma Swietego bo nie raz ani nie dwa jest ostrzeganie przed DODAWANIEM I ODEJMOWANIEM OD TEGO CO ZOSTALO NAPISANE – w ST jak i w NT. Twoja tradycja i logika jest BEZPODSTAWNA jesli chodzi o WIARE W BOGA ZYWEGO! To rowniez jest OSTRO PORUSZANE w Pismie Swietym.
    Co do Twoich najtezszych umyslow to z tej strony mozesz sie najlepiej zorientowac o czym te najtezsze umysly calymi wiekami myslaly… Sadzisz ze o Bogu? hmm to coz z ich dzialaniem na rzecz nauki Jezusa? Ja widze jedynie ze swiat coraz bardziej sie demoralizuje i zatraca…No ale coz z punktu widzenia teologicznego Boga PRZECIEZ KOSCIOL SIE ROZWIJA – katolicyzm rosnie w sile – a jak! no przeciez tak radosnie w czasie inkwizycji i wypraw krzyzowych Papiez glosil swoja „Jezusowa Ewangelie” ze tu masz racje. Trza sie cieszyc ze ta piekna nauke zawdzieczamy wlasnie tym najtezszym umyslom… Takze przepraszam ze bredze bo ja taki malutki wiec u Boga nie mam szans..
    Tu masz najlepszy dowod co do Twoich najtezszych umyslow tego swiata:
    1 list do Koryntian 1,26
    „26 Przeto przypatrzcie się, bracia, powołaniu waszemu! Niewielu tam mędrców według oceny ludzkiej14, niewielu możnych, niewielu szlachetnie urodzonych. 27 Bóg wybrał właśnie to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców, wybrał to, co niemocne, aby mocnych poniżyć; 28 i to, co nie jest szlachetnie urodzone według świata i wzgardzone, i to, co nie jest, wyróżnił Bóg, by to co jest, unicestwić, 29 tak by się żadne stworzenie nie chełpiło wobec Boga.”

    Wracajac do Maryji i jej mocy – zapewne wnioskujesz to z objawien i cudownych uzdrowien. Fakt nie przecze ze taka „maryjna zjawa” objawia sie i nie przecze ze sa uzdrowienia. Ale i przed takimi sytuacjami Slowo Boze nas ostrzega:
    List Sw Pawla do Galatow 1,6
    “Nadziwić się nie mogę, że od Tego, który was łaską Chrystusa powołał, tak szybko chcecie przejść4 do innej Ewangelii. Innej jednak Ewangelii nie ma: są tylko jacyś ludzie, którzy sieją wśród was zamęt i którzy chcieliby przekręcić Ewangelię Chrystusową. Ale gdybyśmy nawet my lub anioł z nieba głosił wam Ewangelię różną od tej, którą wam głosiliśmy – niech będzie przeklęty! Już to przedtem powiedzieliśmy, a teraz jeszcze mówię: Gdyby wam kto głosił Ewangelię różną od tej, którą [od nas] otrzymaliście – niech będzie przeklęty! ”

    Wiec najpierw wypadaloby sprawdzic ow „Anielskiego Aniola Maryje „w swietle Slowa Bozego, czy czasem nie glosi innej Ewangelii. Czy wogole wiesz co ow Maryja mowi w oredziach? Sporo przeczytalem na temat objawien maryjnych (na necie oraz ksiazke „Objawienia MAryjne, Robert PAnnet, wyd.WAM a juz jutro dostaje nowa ksiazke „Nasza Matka” o „ciekawym objawieniu z La Salette) i musze Ci powiedziec ze to co glosi Maryja to jednym slowem nie dosc ze nie ma poparcia w Slowie Bozym to jeszcze rosci sobie prawa BOSKOSCI. Mowie tu tylko o tych zaakceptowanych przez Kosciol – ale powiedz mi czemu np inne objawienia jak np w Medjugorie nie sa zaaprobowane przez Watykan? Przeciez tam tez sie objawia Maryja…? Czemu sa takie rozbieznosci? Wytlumacz mi to lub popraw mnie bo wiemy ze szatan dziala klamstwem i podstepem wiec czemu mialby tego nie zrobic w Lourdes czy w La Salette? W kazdym z objawien sa NIEPOKOJACE I DOSADNE odejscie od Slowa Bozego oraz JEGO PRZECZENIU! Przytocze Ci jedynie oredzie ktore „maryja” dala dwojgu dzieciom pasterskim w La Salette:

    „”Jeżeli mój lud nie zechce się poddać, będę zmuszona puścić ramię Mojego Syna. Jest ono tak mocne i tak ciężkie, że nie zdołam go dłużej podtrzymywać. Od jak dawna już cierpię za was. Chcąc, by Mój Syn was nie opuścił, jestem zmuszona ustawicznie Go o to prosić, a wy sobie nic z tego nie robicie. Choćbyście nie wiem jak się modlili i nie wiem co czynili, nigdy nie zdołacie wynagrodzić trudu, którego się dla was podjęłam. Dałam wam sześć dni do pracy, siódmy zastrzegłam sobie i nie chcą mi go przyznać. To właśnie czyni tak ciężkim ramię Mego Syna.”

    No i co sadzisz o tym? Jakie teologiczne wyjasnienie zaproponujesz? Wyjasnij mi jak to mozliwe zeby Maryja mowila ze my jesttesmy Jej ludem? hmm to juz nie jestesmy Ludem Bozym a Maryjnym…? Jak to mozliwe ze Maryja podtrzymuje reke Jezusa – czyli ma wieksza wladze od Jezusa? Przeciez w Kanie Galilejskiej przy rozmnozeniu wina sama Maryja powiedziala” By sluchali we wszystkim Jezusa”. Powiedz mi od jak dawna Maryja za nas cierpi? Zdaje mi sie ze Jezus CIERPIAL ZA NAS NA KRZYZU i po swojej ZBAWCZEJ OFIERZE siedzi po Prawicy Boga Ojca w Chwale i JUZ PRZECIEZ NIE CIERPI – juz Odkupil Nas od grzechu niespelna 2000lat temu. Powiedz mi jak Maryja moze mowic ze MUSI PROSIC JEZUSA by nas nie opuscil?! Hmm ta maryja mowi o tym samym JEZUSIE, ktory nas tak umilowal ze oddal Swoje zycie za nas grzesznikow?! Moj Jezus z Pisma Swietego NIGDY NAS NIE OPUSCI I BEDZIE CZEKAL DO KONCA BYSMY SIE NAWROCILI! Wytlumacz mi jak objawiajaca sie maryja moze mowic ze NIGDY NIE ZDOLAMY WYNAGRODZIC JEJ TRUDU…? Hmm to Jezus nam WSZYSTKO PRZEBACZYL i DLA NAS PONIOSL HANIEBNA SMIERC NA KRZYZU a tu „Jego matka” mowi takie slowa BEZ MILOSCI I PRZEBACZENIA? hmm w Takim razie jesli utozsamiasz ta objawiajaca sie maryje z Maryja z Pisma Swietego to naprawde wspolczuje Twojej TEOLOGICZNEJ wierze. A najlepsze to zostawila nam na koniec…
    Wytlumacz mi jak to mozliwe ze to ONA dala nam 6 dni do pracy a 7-dmy na odpoczynek? Jestem pewny ze to BOG JAHWE – Stworca Swiata dal nam wlasnie te 6 dni a siodmy dzien dal nam do odpoczynku jak to On uczynil po Dzielach Stworzenia. Prosze wytlumacz mi jesli sie myle – bo przeciez moj umysl nie pojmuje teologicznej wiary. Oswiec mnie…

    Jesli nie wierzysz w te oredzie z La Salette to sam poszukaj na necie a zobaczysz ze to PRAWDZIWE OREDZIE ZATWIERDZONE PRZEZ WATYKAN…

    Przepraszam wszystkich jesli zamieszalem na tym forum ale FALSZYWA RELIGIA jest czescia spisku NWO a KRK to jest jeden z najwiekszych zagrozen – skoro sam Papiez namawia do NWO (Jan Pawel II tez)
    Pozdrawiam wszystkich a w szczegolnosci tworcow bloga, Marka i Pana Piotra i nie bede mial za zle jak nawet bana dostane.

    Ale Hjk pamietaj ze CZEKAM NA TWOJA ODPOWIEDZ skoro tak jestes obeznany w Pismie Swietym ze „atakowales mnie”.
    Pozdrawiam Cie

   • hjk said

    „Ale Hjk pamietaj ze CZEKAM NA TWOJA ODPOWIEDZ skoro tak jestes obeznany w Pismie Swietym ze “atakowales mnie”.”

    MAM TROCHĘ CZASU WIEC DAM CI TĘ SATYSFAKCJĘ…)))
    Nie “atakowales mnie”, tylko kwestionowałem wątpliwe Twe stwierdzenia, nie odbieraj tego tak do Siebie, tylko do Twych płodów myślowych, a te zawsze mogą być mniej lub bardziej udane…)))
    No AZ TAK to obeznany to nie jestem, ale co nieco tam podczytuję od czasu do czasu…)))

    „Sadzisz ze zakazywanie rozpowszechniania Bibli wsrod ludzi maluczkich moglo byc dobrym posunieciem Papieza/y”

    Oczywiście, że było dobrym, bo zapobiegło rodzeniu sie herezji, nonsensów i dziwactw oraz zabobonów, które mogłyby zyskać nieuzasadnioną moc podparcia „autorytetem Biblii”

    „bo przeciez Ewangelie Apostolowie mieli glosic wszystkim narodom i kazdemu bez wyjatku”

    No właśnie – sam piszesz, że mieli GŁOSIĆ, a nie dawać do ręki teksty…No to właśnie głosili z ambon…)))

    „Czy sadzisz ze celowa zmiana odprawiania mszy swietej w jezyku lacinskim – kompletnie niezrozumialym jezyku dla owczesnych “szarych ludzi” bylo OK?”

    Trochę nie znasz realiów – łaciny uczono kiedyś w szkołach, było więcej lekcji religii i uczono tego na religii, msza miała stały porządek, którego każdy chętny mógł się nauczyc, nie wiem czy czytania były po łacinie czy w językach narodowych (przynajmniej dzisiaj tak jest tam, gdzie odprawia sie w tradycyjnym rycie), wiec tak źle nie było z tym rozumieniem łaciny, a słabi intelektualnie ludzie i tak nie rozumieją i dziś tekstów mszy, nawet jak jest w jezyku ojczystym, bo znane twierdzenie mówi, ze pokaźny % ludzi nie rozumie wiadomości dziennika tv.

    „podazaj BEZKRYTYCZNIE ZA NIM a napewno dosiadziesz zbawienia”
    Niestety jest tak, ze w sprawach WIARY I MORALNOŚĆI trzeba podążać,a nie poddawać to jałowej krytyce, bo papieże (przynajmniej kilku ostatnich) duerniami nie są /nie byli…
    Jeśli sie jest katolikiem, a i nawet nie katolikiem, bo papież ma w tych sprawach asystencje Ducha św. Nie sądzę, aby Duch św. objawiał inne prawdy dla katolików a inne dla nie-katolików…)))

    „Rowniez moje “pokusy” odeszly w zapomnienie”

    No to bracie cieszę się razem z Tobą, ale martwię, że możesz pobłądzić intelektualnie…Dobrze by było, gdybyś z przeżyciem miłości dostał troszkę światła…)))

    „Nawet jesli by nie bylo to powiedz mi czy nie razi cie wlasnie ten przepych i luksus w miescie?”

    No ja tam jakoś nie miałem okazji gościć na salonach proboszczych i biskupich…))) Ale dodam tylko od siebie, że księża nie ślubują ubóstwa, tylko zakonnicy, a u nich często bieda…

    „wspominal inkwizycji i wypraw krzyzowych”

    Słyszałeś o tzw. antykościele? Sam Chrystus Pan mówił o drapieżnych wilkach w owczej skórze, przed którymi nalezy się strzec… Na temat tych kwestii sie nie wypowiadam, bo po pierwsze to było „raz, dawno i nieprawda”…))) – jak mówi powiedzenie, a po drugie nie jestem historykiem..Lepiej zając sie współczesnością…

    „Ten przepych i luksus nie przemawia za tym “chocby pozorem zla” (nie wspominajac o “biedocie Watykanu…)”

    No Watykan podobno jest siedliskiem antykościoła zagnieżdzonego w łonie kosciola, wiec tam różne historie mogą się dziać…
    Ale to nie jest moja sprawa, ani nawet twoja, to odpowiedzialnosc tamtych ludzi. My mamy badać to co w NASZYCH sprawach jest dobre czy ma pozór zła…

    „obaczysz jak Bog Jahwe odnosi sie do jakiejkolwiek formy “twoich ZNAKOW…”

    Upartyś jak muł z tymi obrazami, rzeźbami itd. i skrajny z Ciebie sekciarz…)))
    to wszystko odnosiło sie do tamtych czasów, dzis juz nie ma zastosowania, bo chyba tylko jakiś extremalnie ciemny i prymitywny człowiek moze czcić jakąs rzecz, obraz, figurę czy obraz i nie rozumieć, że stoją ZA TYM realne Osoby Boskie, że krzyż JEST ZNAKIEM odnoszącym do męki, śmierci i zmartwychwstania, itd.
    A tak nawiasem mówiąc teoria znaku, czyli semiotyka, to nie „wymysł” teologiczny czy seminaryjny…)))

    „grzanie monumentalnie wysokich kosciolow to niby ile kosztuje?”

    Czesto niestety te monumentalne kościoły są spadkiem po minionych wiekach i ludzie nie mysleli w kategoriach $$, tylko chwały Bożej…
    Z moich doświadczeń raczej wynika, ze nic albo niewiele kosztuje, bo się zazwyczaj nie grzeje…)))
    Do jasnej ciasnej, jak przychodze do kościoła i rzucam co nieco na tace, to chyba mam prawo, zeby było ciepło i jasno? Trudno, jak proboszczowie maja jakies ambicje, to co tu zrobić, ksiądz też człowiek i wszyscy sie doskonalimy…

    „nie ma zadnej mocy ktora roznila by sie od zwyklego czlowieka”

    hahaha, człowieku…)))
    Nie ma żadnej mocy?! a kto skłonił Chrystusa do „przedwczesnego” działania w Kanie Galilejskiej? Chciałbym mieć taką moc „zwykłego człowieka”, by móc skłaniać Chrystusa do „boskich” działań…)))

    „Na jakiej podstawie tak mowisz?”
    Poczytaj chłopie o cudzie słońca w fatimie, jedynym po zmartwychwstaniu zapowiedzianym PRZED wydarzeniem się, widzianym przez tysiace ludzi…

    „wcale nie jest WYWYZSZONA NAD PRAWDZIWEGO CHRZESCIJANINA. ”

    Chłopie, jesteś ciężkim heretykiem w tym miejscu, Maryja jest Niepokalanie Poczeta, tj. bez grzechu pierworodnego, to jeden z dogmatów i każdy sensownie myślący chrześcijanin się z tym zgodzi, że Matka Chrystusa musiała byc w jakiś sposób wyjątkowa…

    „czemu Jezus wspomina przez cale swoje zycie tylko o swym Ojcu? Czemu ani razu nie wspomina o swojej BOSKIEJ MATCE? ”

    Matka Jezusa nie jest Boska, tylko Boża, to taka subtelność językowa…)))Chodzi o to, że jest Matką Bożą, czyli Matką Boga, a potocznie nazywa sie Boską, ale oczywiście nie w tym sensie, zeby miała jakieś boskie własności…
    A Jezus przyszedł objawić miłość Ojca, a nie swoją Matke, która jest też odblaskiem tej miłości i jej znakiem…)))

    „nie zwrocil sie jako MATKI TYLKO NIEWIASTO? Dokladnie w taki sam sposob jak odnosil sie do WSZYSTKICH kobiet.”

    taki był oficjalny zwyczaj i sposób odnoszenia sie do kobiet wtedy. Skoro Jezus zwracał sie do Ojca „Abba” – tatusiu, to moze w zaciszu domowym zwracał sie do Maryi „mamusiu” – to chyba normalne?!

    „No i co Twoja teologia powie?”
    Ta teologia nie jest tylko moja…)))
    powie tyle, ze wszyscy pełniący wolę Bożą mogą dostapić takich przywilejów jak Maryja, a także to, ze ona robiła to doskonale i jest dla nas wzorem i przewodniczką w drodze do Nieba…

    „Prosze znajdz mi choc jeden EWIDENTNY DOWOD ze Maryja ma jakakolwiek zbawcza moc lub nawet zwykla moc przewyzszajaca zwyklego chrzescijanina?”
    juz pisałem, ale podobno niedługo ma być encyklika na ten temat, to może się doczekasz…poszukaj takze wsrod dokumentów naszego papieza, wszak był mocno „Maryjny”…)))

    „ale powiedz mi czemu np inne objawienia jak np w Medjugorie nie sa zaaprobowane przez Watykan?”

    Z jednej prostej przyczyny – taka jest procedura, ze objawienia moga być zaakceptowane tj. zatwierdzone tylko po ich zakończeniu, a te tam wciaz trwają, wiec mozna je tylko oceniac po owocach, ale oficjalnego stanowiska Kościoła nie będzie do czasu ich zakończenia i zbadania treści.

    „No i co sadzisz o tym? Jakie teologiczne wyjasnienie zaproponujesz? Wyjasnij mi jak to mozliwe zeby Maryja mowila ze my jesttesmy Jej ludem?”

    wyjasnienie jest banalnie proste:Chrystus umierajac na krzyzu dał nam Maryję za matke mówiąc do Jana: oto matka twoja, a do Maryi – oto syn twoj”

    „Powiedz mi od jak dawna Maryja za nas cierpi?”

    Od wtedy, kiedy i syn zaczął cierpiec – czyzbyś nie wiedział, ze boleść syna jest boleścią matki i mówimy o współcierpieniu? „Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj sie nad nami. I Tyś która współcierpiała, Matko bolesna, przyczyń sie za nami…”

    „NIGDY NAS NIE OPUSCI I BEDZIE CZEKAL DO KONCA BYSMY SIE NAWROCILI!”

    No dobra, ale skąd wiesz, ze nie moze się wkurzyć, jak będziemy mnożyć draństwa i nie dopuści jakiejś „boleści” dla opanowania się? Juz raz tak było, że z powodu nikczemności ludzi zdarzył sie potop i ocalieli Noe z rodziną jako sprawiedliwi…To taka metafora, Bóg faktycznie nas nie opuszcza, ale jak my Go opuszczamy, to różne demony mają żerowisko (scypionkowe, nwo-owe), a wbrew naszej woli i Bóg jest bezsilny, skoro nam ją dał jako wolną…

    „mowi takie slowa BEZ MILOSCI I PRZEBACZENIA?”

    nie może być miłości i przebaczenia dla tych, którzy to odrzucaja i nie chcą przyjąc, uwazaja sie za równych albo wyższych Bogu (np.illuminati)…Choć faktycznie i dla nich i dla każdego jest gotowe i czeka, to odrzucanie tego powoduje dobrowolne wyłączenie sie z tego i skazanie sie na sprawiedliwość i karę, jaka będzie tego skutkiem

    „FALSZYWA RELIGIA jest czescia spisku NWO a KRK to jest jeden z najwiekszych zagrozen – skoro sam Papiez namawia do NWO (Jan Pawel II tez)”

    Masz na myśli ten znany filmik z YT? papież mówił tam o nowym porządku swiata – cywilizacji miłości, gdybyś dobrze posłuchał… natomiast NWO zwalcza katolicyzm i wszystkie religie, bo w zamian chce stworzyć nową, „uniwersalną” religie, jak mówią liczne przytaczane tu linki, majacą na celu wielbienie Lucyfera…
    KRK jeśli zostanie „przechwycony” przez antykościół faktycznie będzie najwiekszym zagrożeniem i będzie to czas wielkiej próby…

    No doczekałeś sie odpowiedzi, widzę, ze masz wiele wątpliwości, musisz wiele czytać i studiować, w razie wątpliwości służe dalszymi wyjaśnieniami, o ile będę mógł zaspokoić Twą ciekawość i dążenie do wiedzy i prawdy…)))

    Wesołych i owocnych w poszukiwaniach świąt Bożego Narodzenia…
    ================
    od pb: bez laski Boga, bez oswiecenia przez Ducha Swietego, zadne czytanie i myslenie nie wypusci zala\z\ka Prawdy

   • hjk said

    No chłopie opisałeś się, Twój zapał motywuje mnie do odpowiadania:
    jesli widzisz sprzeczności, to pokaż mi gdzie, chetnie wyprostuje swe myśli. Moje odpowiedzi wydają ci sie ogólnikowe, bo moze nie znasz jeszcze dobrze pisma, ja rzeczywiście odwołuję sie do tych fragmentow, które sa powszechnie znane dla ludzi, którzzy nawet co niedziele tylko odwiedzaja kościół, jak wesele w Kanie czy śmierć na krzyzu, a że nie podaję ci namiarów to dlatego, ze mi sie akurat nie chce siegać na półkę i kartkowac…)))

    „Wytlumacz mi jak to mozliwe ze to ONA dala nam 6 dni do pracy a 7-dmy na odpoczynek? Jestem pewny ze to BOG JAHWE – Stworca Swiata dal nam wlasnie te 6 dni a siodmy dzien dal nam do odpoczynku jak to On uczynil po Dzielach Stworzenia.”

    No chłopie czepiasz sie, wiadomo, że ze to Bóg dał nam 7my dzien do odpoczynku, a Maria jako doskonała „przezroczysta” „przewodniczka do Nieba” tylko to powtarza jako swoim dzieciom i upomina. Nie ma tu czego tłumaczyc, problemem by było, gdyby np powiedziała, ze dała nam 2 dni do odpoczynku a 5 do pracy, co właściwie nam dała „Solidarność” jeszcze za komuny, mało kto to pamieta…

    „mialem na mysli rozpowszechnianie W KAZDEJ FORMIE – jesli sie tak czepiasz to po co w takim razie Apostolowie z NATCHNIENIA BOZEGO SPISYWALI EWANGELIE?”

    A skąd w „każdej formie” jak Chrystus powiedział „GŁOŚCIE”? A sw. Paweł dodawał, ze „wiara rodzi sie ze słuchania” a nie z czytania…? po co spisywali? Zeby mieć „ściągę” i żeby lepiej sie GŁOSIŁO ich nastepcom, pamięc ludzka bywa zawodna….))) Wystarczy taka odp.?

    I prosze Cie nie czepiaj sie slowa “gloszona” ze nie jest to forma “pisemna”. ”

    A będę sie czepiał, ponieważ „głoszenie” zakłada jakieś spotkanie i relację osobową, z wiarą, nadzieją i miłością, które dla człowieka są czymś fundamentalnym, a radio, tv, pismo to tylko ZNAKI. Chrystus powiedział gdzie 2 lub trzej „są zgromadzeni” w imie moje, a nie kto siedzi nad książką, słucha radia czy tv…)))

    „To slowo “niestety” na poczatku jakos poddaje w watpliwosc Twoje poddanstwo ”

    mówimy tu o posłuszenstwie…)))
    napisałem >niestety>3 A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». 4 Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?» 5 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie». Chrystus wyraźnie to „olewa”, ze wino się skończyło i zwraca uwage, że ten cud będzie później (czyli w czasie ostatniej wieczerzy, ale nie będzie chodzić o wode i wino), ale widać daje się uprosić w tej ważnej dla biesiadników sprawie…))

    „Jesli twierdzisz ze tutaj mamy moc sklaniania “zwyklego czlowieka” do cudow Jezusa i przez to Maryji przypisujesz jakas CHWALE to wiesz co…”

    No co takiego?? Czepiłeś się „zwykłego człowieka”, a przeciez ja pisze, że Maryja jest kimś wyjątkowym, a „zwykły człowiek” może sobie o czymś takim pomarzyć, jak skłanianie Jezusa do cudów…))) No i nie przypisuje Maryi chwały, tylko szczególną zażyłość ze swym Synem…

    „Czy wiec mamy jakies MOCE przypisywac tym ludziom ktore SKLANIALY JEZUSA DO DZIALANIA? To jest kolejna twoja dogmatyczna teoria koscielna ktora SAMA SOBIE PRZECZY. „

    Nic sobie nie przeczy, bo Maryi nie przypisuje się Mocy, czyli sprawstwa, tylko pośrednictwo. Nie sądze, żeby te osoby skłaniały Jezusa, tylko mogły co najwyżej prosić…

    „Hmmm lubisz slowo heretyk i zapewne jakbym zyl w czasach Inkwizycji to gdybys byl Inkwizytorem to zapewne bys sobie niezle potorturowal mnie… „

    Haha, jest to piekne słowo, ale zanim bym cie storturował najpierw bym dogłębnie zbadał, o co tak naprawdę Ci chodzi, bo taki sens ma słowo inquisitio, czyli badanie…)))

    „Co ciekawe czemu dopiero ogloszono ten dogmat tak pozno?”

    No coż, równie dobrze można zapytać, dlaczego nie ma jednej wersji ewangelii i dlaczego pojawiły się tak późno i nie jednocześnie. Po prostu wiara się rozwija, teologia się rozwija i nasze rozumienie Pisma św. i zamysłów Bożych też się rozwija…

    „Jest jedna odpowiedz moim zdaniem”

    No tak, każdy może mieć swe zdanie i każdy może się mylić…)))
    „Pierwszy dowod z Pisma Swietego: slawny Magnificat z Ew Sw Lukasza 1,46:

    “46 Wtedy Maryja rzekła: «Wielbi dusza moja Pana, 47 i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy. 48 Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej.” Prosze odpowiedz mi czemu Maryja zwraca o Bogu jako Jej Zbawcy? Jezeli nie mialaby grzechu pierworodnego to nie potrzebowalaby Zbawcy jak kazdy grzeszny czlowiek.”

    Dlaczego urywasz cytowanie i nie przytaczasz tej cześci: „Gdyz wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny”? Co to są za „wielkie rzeczy”? Nie rozumiesz bracie, na czym polega zbawienie. Nawet gdyby ludzie pozostali w raju i nie zgrzeszyli, nadal by potrzebowali zbawienia. Bo zbawienie to tak naprawdę życie z Bogiem, bezustannie i na wieki, a jest to możliwe tylko w Chrystusie i przez Chrystusa, a w raju ludzi zyli sobie sami ze sobą, a tylko od czasu do czasu „rozmawiali sobie” z Panem Bogiem. Gdyby już byli zbawieni, niemożliwy byłby grzech. Zatem Maryja bedąc bez grzechu też potrzebowała zbawienia. Dlatego Chrystus „musiał” przyjść do nas i dać nam to zbawienie…A przyszedł akurat przez Maryję, więc godzi się, by ta kobieta była wyjątkowa…Bo została zbawiona własnie przez tą nieustanną obecność Jezusa z nią i w zasadzie jako pierwsza i przyjęła Jego Ciało nawet zanim się dał w Eucharystii” – taki Boski paradox…

    „Powiedz mi czemu Maryja jak i Jozef musieli czekac az sie oczyszcza? Jest tu ewidentnie napisane w liczbie mnogiej a i to ze mieli zlozyc w ofierze pare synogarlic albo dwa mlode golebie zgodnie z Prawem Mojzeszowym to jakbys nie wiedzial byla to ofiara przeblagalna i skladali ja wlasnie GRZESZNICY. „

    Mylisz się, nie była to ofiara przebłagalna, chodziło o rytualne oczyszczenie, nie majace nic wspolnego z grzechem (bo coż byłby to za grzech – urodzic dziecko?!), a często tylko coś z higieną…No i kapłani musieli coś przecież jeść…)))

    “22 Jest to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich, którzy wierzą. Bo nie ma tu różnicy: 23 wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej, 24 a dostępują usprawiedliwienia darmo, z Jego łaski, przez odkupienie które jest w Chrystusie Jezusie.”
    Jesli naprawde wierzysz ze PISMO SWIETE JEST SLOWEM NATCHNIONYM PRZEZ BOGA to NIE MOZE SIE MYLIC. No chyba ze uwazasz inaczej. To odpowiedz mi teraz jak to mozliwe ze Sw Pawel ktory znal Maryje a tu EWIDENTNIE PISZE ze WSZYSCY JESTESMY GRZESZNIKAMI? Jesli Maryja rzeczywiscie bylaby bez grzechu pierworodnego to NAPEWNO BY TU NIE UZYL SLOWA WSZYSCY. No chyba ze bierzesz pod uwage, ze Sw PAwel pod natchnieniem Ducha Swietego PRZEOCZYL TAK WAZNA SPRAWE, ktora TYLKO I WYLACZNIE PRZYPISANA JEST JEZUSOWI. A wiec jak to z teologiczna interpretacja…?”

    No wytoczyłeś ciężki kaliber…))) Zostawiłem dla jasności twą wypowiedź. Zaznaczam, ze nie jestem teologiem, ale tak na logikę to nie widzę sprzeczności z Niepokalanym poczęciem i możliwością grzeszenia. Maryja bedąc nawet Niepokalanie Poczetą teoretycznie mogła zgrzeszyć, tak jak to zrobili Adam i Ewa raju, bo jak by nie było, oni też byli wolni od grzechu pierworodnego. …))) Dopiero jak zgrzeszyli, to ich dzieci go mieli (z wyjątkiem właśnie Maryi, dzieki szczególnemu działaniu łaski Boga). Niepokalane poczecie nie pozbawiło Maryi wolnej woli, a przez to możliwości grzeszenia. Ale pobawię się w teologa: gdy zajrzałem do Pisma św. to w wersecie 19 tegoż rozdziału mamy: „A wiemy, ze wszystko co mówi Prawo, mówi do tych, co podlegają Prawu.” Chodzi o Prawo Starego Testamentu. Całe poprzednie wersety w stosunku do przytoczonych przez ciebie i następne dotyczą tego problemu: zbawienia z wiary czy z uczynków Prawa, których i tak nie dało się w całości wypełnić. Maryja zaś już nie podlega Prawu, jest pierwszą osobą Nowego Testamentu, została przez niepokalane poczecie wyłączona z tego Prawa, doskonale natomiast realizuje w sobie Prawo Nowego testamentu – Prawo Miłości, przyjmując Chrystusa i jego dar łaski i zbawienia, a żeby mogła to zrobić musiała być do tego uzdolniona zza wczasu, własnie przez Niepokalane poczecie – tak „pi razy oko” mówi teologia. Bez tego by nie była w stanie tego zrobić w sposób doskonały, ze aż fizycznie zrodziła Jezusa…

    „Szatan jest BEZMYSLNYM STWORZENIEM KTORY NIE JEST INTELIGENTY A JEDYNIE TO KLAMCA I FALSZERZ i OBLUDNIK.”

    No kolego, niejeden poległ przez niedocenianie przeciwnika, wiec musisz uważać. Szatan był Lucyferem – pierwszym po Bogu najdoskonalszym stworzeniem, Aniołem „niosącym światło” (łac. lux i fero) wiec jest „piekielnie” inteligenty, natomiast teraz po buncie i odwróceniu się od Boga w oczywisty sposób nie ma już Bożego światła, tylko piekielną, ale wciąż niesamowicie inteligentną ciemność. Żaden człowiek nie może się z nim równać, o ile nie zostanie oświecony światłem Bożym i ochroniony mocą Bożą, a podobnie z innymi demonami, więc odwracanie się od Boga i zwracanie do demonów w szalonej nadziei, ze się nad nimi zapanuje, wykorzysta, itp., jest skrajną głupotą człowieka…

    ” Dlatego KRK jest pod jego moca gdyz mam wiele dowodow odnosnie nauki KRK przeczacych sobie odnosnie wiary – ale tu przytaczam dowod na “niepokalane poczecie maryji”

    No to już bez sensu z tym modlitewnikiem – jak ma on przeczyc niepokalanemu poczęciu?

    „Tu z Magdalena chce pokutowac – I ZA SWE GRZECHY SERDECZNIE ZALOWAC – Ach, ahc zmiluj sie nade mna – uczyn milosierdzie ze mna”

    W tym fragmencie to człowiek spiewający pieśn z modlitewnika chce się mentalnie „przenieść pod Krzyż” i żałować w obliczu zbawczej męki Chrystusa…

    „Prosze podaj mi Z Pisma Swietego ta sytuacje kiedy Jezus wlasnie zwraca sie tak Do Swojego Ojca. Nie przypominam sobie aby to mialo miejsce w zadnej z czterech Ewangelii wiec OSWIEC MNIE. A jesli tak nie bylo to sobie nie dopisuj jakis zwrotow”

    Zajrzyj do Marka 14, 36 jest „Abba” nawet w polskim tłumaczeniu i greckim oryginale, choc słowo jest aramejskie, dlaczego Marek umieścił je w tekscie greckim?

    „Tak masz racje ale czy to sie tyczy calej ludzkosci hmm. Moim zdaniem to wcale nie przeczy co Jezus powiedzial w stosunku do opisu jego prawdziwych braci, siostr i matek, ktore przytoczylem we wczesniejszym poscie.”

    Tyczy się, bo akurat wszyscy pouciekali i tylko on ją godnie zareprezentowł, te ludzkość…Oczywiście że nie przeczy, a wręcz potwierdza, ze Maryja doskonale wypełniła wolę Ojca, zatem nawet mogąc zgrzeszyć, nie zgrzeszyła, bo grzech byłby niespełnieniem woli Ojca i Jezus by nie mógł porównać spełniających wolę Ojca do swej Matki…

    „Wiesz dla mnie conajmniej dziwne jest i BARDZO DAJACE DO MYSLENIA czemu w zadnej z Ewangelii nie ma nic napisane o tym ze Jozef stoi pod krzyzem swojego syna.”

    Zostawmy na razie Józefa, mówimy o Maryi…)))

    „Hmm moim zdaniem po prostu GO TAM NIE BYLO skoro sa wymieniane inne osoby MNIEJ WAZNIEJSZE OD OJCA. Jak to mozliwe ze Ojciec nie byl pod krzyzem swojego syna? Ten ojciec ktory uznawany jest za Swietego i jako PRZYKLAD SWIETEJ RODZINY?”

    Zostawiam ten fragment w celu sprostowania, ze Józef nie jest Ojcem, tylko OPIEKUNEM Jezusa. A tak to możliwe, ze może wysłał Matke w celu sprawdzenia, co się dzieje, a sam musiał zarabiać na chleb…Poza tym Jezus już był dorosłym człowiekiem, czy zawsze ojciec jest przy śmierci syna? Przecież jeszcze tydzień przed wszystko było w porządku i to jeszcze jakim, Jezusa obwołali królem…))) Albo np. Jezus mógł wezwać rodziców i powiedzieć: „słuchajcie moi drodzy, mój Ojciec w niebie nakazuje mi wypełnić misję, ludziska mnie zabiją, ale przecież wiecie, ze jestem Synem Boga i zmartwychwstanę, Bo on mnie wskrzesi i nie pozwoli umrzeć na wieki, więc się nie martwcie, wpadnę do was po wszystkim”. Józef jak to facet powiedział: „spoko Synu, jesteś już dorosły, wiesz co robisz, mam do ciebie zaufanie i Twego Ojca”. Ale Maryja jak to kobieta, nie mogła wytrzymać i poszła za Synem.

    „I wogole ze znika z “zycia Jezusa” od momentu gdy Go znalazl z MArya w Swiatynie jak mial 12 lat? Nie wydaje Ci sie to dziwne?”

    Nie, bo i o Maryi nie ma za wiele, powiedziane jest, ze po powrocie „był im poddany”, zatem do 30tki nie „wycinał już numerów”…)))

    „Poza tym WAZNYM ELEMENTEM jest zakonczenie tego opisu – “«Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie.” Hmm to Maryja nie powinna wrocic do swojego meza i domu? „

    Może Józef już nie żył wtedy, wszak kolęda mówi, że „Józef stary ono pielegnuje”…)))

    „Puenta tego ze Jezus zwrocil sie tak do ucznia jest wlasnie to ZE WZIAL JA DO SIEBIE.”

    Rzeczywiście, wygląda na to, ze była wdową… trzeba by popytać teologów czy Józefologów…

    „…gdzie tu jest ta “Jej globalna matczyna misja”? Czemu nie jest ona poruszana w zadnym liscie Apostolskim oraz w Apokalipsie Swietego Jana???”

    Troszkę jest w ST: ”wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę…ono zmiażdży ci głowę”…Kościół odnosi te słowa do Maryi i Jej Syna, a w praktyce egzorcyści mówią, ze różaniec jest jednym z najsilniejszych egzorcyzmów, być może na mocy tej obietnicy i diabeł całą diabelską mocą nienawidzi Maryi…A masz w Apokalipsie 12 r. w. 1: „Niewiasta obleczona w słońce” ,w.17 „i rozgniewał się smok na niewiastę i poszedł walczyc z reszta jej potomstwa” Jest o oczywisty fragment i nie ma co komentowac…

    hej!

   • hjk said

    Coś mi się pocięło w czasie edycji. wiec dodaję opuszczone frg.

    „Wiesz cos tu mi totalnie nie gra bo albo ja nie znam historii. Ile ludzi w czasach sredniowiecznych i pozniej mialo dostep do szkol? Wogole o jakie lekcje religii Ci chodzi.”

    Pisałem o czasach nam współczesnych, tj 20 wieku, kiedy zniesiono łacinę dopiero po soborze wat. II. A w sredniowieczy łacina była językiem międzynarodowym, jak dzis angielski czy przed wojną francuski,

    „Z tego co mi wiadomo to wiekszosc ludzi w tych czasach zylo w skrajnej nedzy i nie mieli praktycznie praw – praw ktore im narzucala wladza koscielno-swiecka. Jesli byly szkoly to napewno nie dla chlopow i ubogich mieszczan – a to byla zdecydowana wiekszosc w tych CIEMNYCH CZASACH LUDZKOSCI.”

    No to po co im było Pismo św. jak i tak czytać nie umieli ci biedacy?

    „Swietnie napisales “msza miała stały porządek, którego każdy chętny mógł się nauczyc”

    Wlasnie tak dzialala Inkwizycja. USTALILA PRAWA I REGULY KTORE MUSIALY BYC PRZESTRZEGANE. Nie bylo ZADNEGO WYBORU- albo grasz w “gierke papieska” albo SMIERC.”

    To dotyczyło mszy. A co do inkwizycji to bardziej na reke była świeckim władcom, bo herezje wprowadzały niepokoje, których ci chcieli uniknąc…

    „Po pierwsze: wiesz ze MILCZENIE JEST ZGODA?”

    Nie jest, jeśli o czymś nie wiem…a po drugie, gdy nic nie mogę już zrobić, bo to było dawno…A po trzecie mało co wiadomo na tamte tematy z powodu upływu czasu i braku źródeł…

    „Nalezy sie wypowiadac w waznych kwestiach a tym bardziej w KWESTII LUDOBUJSTWA.”

    Trzeba mieć do tego podstawy, a te są marne ze względu na odległość czasową, a dodatkowo miec jakieś ważne powody…

    „ Jesli “po drugie” nie jestes historykiem no to czemu sie wypowiadasz na temat szczepionek jesli nie jestes EKSPERTEM W TEJ DZIEDZINIE W WHO (ktora przeciez lepiej wie…).”

    A czy musze być ekspertem od matematyki (powiedzmy ze chociaz mgr), żeby policzyc % w banku czy wielkość reszty w sklepie, czy jestem oszukiwany?

    „Po drugie: jak mozesz mowic ” to było “raz, dawno i nieprawda”…))) – jak mówi powiedzenie, ” Totalnie w tym stwierdzeniu nie widze wspolczucia i jakiegos smutku TEGO BARBARZYNSTWA.”

    To było takie powiedzenie, a ja nie wiem, czy to było barbarzyństwo i jakie, w tych barbarzyńskich czasach jak sam napisałeś wcześniej i komu tu należy współczuc i w jakiej ilości…

    „Po trzecie: “..Lepiej zając sie współczesnością…”

    Skoro tak unikasz tego tematu tym twierdzeniem to czemu go nie PRAKTYKUJESZ W ZYCIU – po co w takim razie zajmujesz sie przeszloscia sprzed niespelna 2000lat i bronisz Jezusa i jego nauki, w ktorej sieje herezje? Twoje stwierdzenie jest totalnie pozbawione sensu i smaku…”

    Sorry, na temat nauki Jezusa mam źrodła ; ewangelie i całą masę komentarzy, a poza tym mnie to dotyczy, bo chodzi o zbawienie, a inkwizycja – kiepsko ze źrodłami, wszystko zideologizowane i mnie to nie zbawi…

    „Co do asystencji Ducha Sw w sprawach wiary i moralnosci to zastanawia mnie co to byl za “duch sw” ktory asystowal papiezowi przy KRZEWIENIU WIARY I MORALNOSCI W CZASACH INKWIZYCJI…”

    No mnie też ciekawi, ale nie mam wehikułu czasu wiec pozostanie to pytanie bez odpowiedzi, a co do samej inkwizycji to poczytaj tu:cz. 1 (od. s. 18)
    http://www.wicipolskie.org/prp/PRP_225.pdf
    cz.2 (od. s.21)
    http://www.wicipolskie.org/prp/PRP_226.pdf

    „Poczytaj wiec zobaczysz na czyje polecenie i w jakiej atmosferze ogloszono ten dogmat.”

    Nie chce mi się, albo daj linka, wystarczy mi, ze to bardzo rozsądne wyjście z tą nieomylnością papieża w sprawach wiary i moralności…

    „I wiedz o tym ze Twoja “niewazna Inkwizycja z przeszlosci” NIE BYLA ZADNYM BLEDEM KOSCIOLA RZYMSKOKATOLICKIEGO poniewaz dogmat nieomylnosci przede wszystkim obejmowal WSZYSTKO WSTECZ ODNOSNIE WIARY I NAUCZANIA/NAWRACANIA.”

    Może i była ważna, a może i nie, w każdym razie miałbym wątpliwości, czy inkwizycja dotyczyła spraw wiary i moralności, raczej pewnego praktycznego problemu radzenia sobie z heretykami i herezją w tych barbarzyńskich czasach…

    „A poza tym NAJWAZNIEJSZE pomijajac sprawy dogmatow i innych rzeczy to czy Papiez rozumial wogole nauke Jezusa? Przeciez tez za nim stali “wyuczeni” w Pismie i nie pojeli Milosci Jezusa do Kazdego czlowieka?”

    Czy rozumiał, tego nie wiem, trzeba by poczytać jakieś jego pisma, jak zostawił takowe…No tak, tylko co z tymi, który nie chcą przyjąć (ale to pal szesć) ale i innych odwodzą siejąc kłamstwo i jeszcze walczą? Trza się jakoś bronić, no nie, czy za pomocą akurat Inkwizycji, to już nie mój problem, tylko tamtych ludzi…

    „Czy tutaj Jezus polecil torturowac w okrutny sposob i palic na stosie ludzi ktorzy nie przyjeli Slowa Bozego?! Czy Twoja teologia tutaj wogole ma cos do powiedzenia? Swiadectwo dla tych ktorzy odrzucili Slowo Boze o jakim pouczyl Jezus w dwoch ewangeliach jak sie ma do swiadectwa jakie “zapisal” w swoich archiwach Watykan…?”

    No nie wiem, dlaczego mnie się uczepiłeś z tą Inkwizycją i mnie tym bombardujesz? Istotnie, skoro masz problem to pozostaje ci zwiedzic te archiwa albo skołować jakiś wehikuł czasu…))) Sorry, ale to nie mój problem, tylko tamtych ludzi, moje problemy są bardziej współczesne…może zwróc się z tym do jakiegoś historyka kościoła…?

    „Poza tym jest napisane JASNO ze Apostolowie WZYWALI a nie PRZYMUSZALI W BESTIALSKI SPOSOB! Ta rozbieznosc jest RADYKALNA co do trzymania sie Pisma Swietego przez Watykan. I to jedna z WIELU.”

    Ale to heretycy z uporem szerzyli swoje herezje jak mi się zdaje i nie chcieli się wyrzec, w wszyscy inni widząc to bestialstwo chyba potulnie z obawy przed stosem przyjmowali, no nie? Takie tam były czasy, dzis w krajach muzułmańskich bez żadnej inkwizycji możesz stracic głowę, poza tym inkwizycja to problem wewnątrzkościelny (herezja) a nie problem nawracania pogan – to krzyżacy nawracali siłą i zostało to potepione…

    „Czy rozumiesz przeslanie tego Swietego Apostola? Bo napewno Watykan nie zrozumial po raz kolejny Prawd Bozych… Nawet w takiej swietej instytucji jaka jest malzenstwo Sw Pawel nie ZAKAZUJE nawet zyc z niewierzacym wspolmalzonkiem/a. I nawet mowi ze to moze POMOC W NAWROCENIU! To sa dowody SLOWA BOZEGO a nie INNEJ EWANGELII.”

    Już napisałem, ze inkwizycja to problem wewnątrzkościelny a nie nawracania pogan…))) Poza tym mamy znowu ten aspekt czasowy, ze to była nowa wiara, kiedy obydwoje nie znało chrześcijaństwa i nagle jedno się nawróciło…Dzisiaj małżeństwo z niewierzącym jest niemożliwe jako sakrament, chyba ze będzie to związek cywilny, kościół tego zakazuje chrzescijanom, traktuje jako konkubinat, być może jest jakaś dyspensa, nie wiem, nie interesowałem się problemem, wiem tylko o przypadku, kiedy gość (katolik) zawarł związek cywilny ze swiadkową Jehowy i dla kościoła jest to konkubinat,a gosciu trwa w grzechu…

    „To slowo “niestety” na poczatku jakos poddaje w watpliwosc Twoje poddanstwo bezkrytyczne w podazaniu w sprawach WIARY I MORALNOSCI.”

    Chodziło mi o to, że wielu heretyków nie uznaje papieża i uważa, ze wiedzą lepiej, podczas gdy nie wiedzą…)))A poza tym chodzi o POSŁUSZEŃSTWO…

    „…ze najwieksza nasza SPRAWA jest NASZE ZBAWIENIE. A skoro mamy badac czy ma pozor zla „

    Nie widze, jaki związek z moim zbawieniem może mieć sprawa luksusu Watykanu czy nawet ew. mojego proboszcza? A ty widzisz ze swoim jakis?

    „Ale nie w tym rzecz jesli chodzi o moje zarzuty nad plawieniem sie kleru. Tutaj JEDYNYM WYZNACZNIKIEM MUSI BYC BIBLIA- tak jak WE WSZYSTKICH SPRAWACH WIARY. „

    No moim zdaniem biblia akurat nie określa w jakich warunkach maja zyc księża i ile „zarabiać”.Wazny jest stosunek do dobr materialnych, a księża jak każdy człowiek, mogą mieć swe słabości. Może to, ze jacyś „się pławią”, to skutek tego, ze za mało się za nich modlimy? A z drugiej strony czy ksiądz ma być dziadem i jeździc rowerem, jak serialowy Ojciec Mateusz, gdy już dosłownie każdy może mieć samochód, a niektórzy maja po kilka? Nasz papież jak był wikarym jeszcze, a i potem, słynął ze swego ubóstwa, potem nawet jak na uczelni dostawał pensje to rozdawał studentom, m. in. ojciec kumpla mówił o tym…))

    „Po pierwsze na jakiej podstawie sadzisz ze sie to wszystko odnosilo do tamtych czasow?”

    Bo zostało skierowane do konkretnych ludzi w konkretnych warunkach, tak samo przypowieści, niektóre kompletnie niezrozumiałe dla współczesnego człowieka, dlatego wymagaja przekładu, po to jest m. in.teologia i biblistyka.

    „Wszystko co mowil przez prorokow i Aniolow Bozych odnosi sie AZ DO KONCA SWIATA.”

    No nie do końca wszystko, bo nastał Nowy Testament, który co nieco znosi ze starego…))) np. Mojżesz nakazał dać list rozwodowy, a Chrystus zakazuje rozdzielać…))prawo ST nakazuje kamienować cudzołożnice, a Chrystus każe nie grzeszyc wiecej…

    „Prosze podaj mi dowod z PISMA Swietego ze ZOSTALO TO ANULOWANE”.

    Ależ nie zostało to anulowane, tylko ze w „tamtej” postaci dziś byłoby śmieszne, bo jak napisałem, tylko skrajnie prymitywni ludzie…itd.

    „Wiec BALWOCHWALSTWO DLA BOGA ZAWSZE BEDZIE BALWOCHWALSTWEM i nie oszukuj sie i nie praw mi teologicznych teorii ktore KOMPLETNIE NIE MAJA POPARCIA W PISMIE SW.”

    Oczywiście ze tak, tylko tamci ludzie czcili figurki, totemy i fetysze, a nasi czczą $$$, samochody, sex, narkotyki, samych siebie, itd. Dzis to przykazanie miałoby z pewnością inną formę. Trzeba rozumieć sens przykazania i sens upływu czasu…

    ” O, nierozumni Galaci! Któż was urzekł, was, przed których oczami nakreślono obraz Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego? 2 Tego jednego chciałbym się od was dowiedzieć, czy Ducha otrzymaliście na skutek wypełnienia Prawa za pomocą uczynków, czy też stąd, że daliście posłuch wierze?3 Czyż jesteście aż tak nierozumni, że zacząwszy duchem, chcecie teraz kończyć ciałem?

    Kompletnie nie zrozumiałeś przesłania tego fragmentu: chodzi o to, ze Galaci, którym ogłoszono „prawo miłości” darowanej przez krzyż i zmartwychwstanie Chrystusa oraz zesłanie Ducha św. chcą wracać do wypełniania nakazów prawa, czyli cofać się do Starego Testamentu i ‘faryzeizmu”… A nie o jakiś obraz…))

    „A sadzisz ze starozytni egipcjanie i inni poganie mysleli ze obeliks czy jakis bozek jest DOKLADNIE TYM BOGIEM? Wiedzieli DOSKONALE ze to jest ZNAK odnoszacy sie do bozka.”

    No ja tam nie wiem, jak i co oni myśleli, ale skoro tamtym ludziam tak Bóg zabraniał, to widać mieli takie skłonności. Moze uważali, ze jak sobie zrobią obraz, fetysz czy figurkę, to ich to jakoś „automatycznie” połączy z ich bogiem, albo co gorsza jakoś nad nim zapanują? Trza by spytac jakiegos egiptologa…

    „nie dodawaj nic na co nie ma ZADNYCH PODSTAW W SLOWIE BOZYM.”

    Można dodać wszystko, co nie jest z nim sprzeczne: Chrystus mówił do Piotra:”Cokolwiek złączysz na ziemi, będzie złączone w niebie,,,” to jeszcze a propos nieomylności Papieża…)))

    „Powracajac do mojego nurtujacego tematu jakim jest Anielska Maryja…”

    Ależ Maryja nie jest anielska, tylko ludzka…)))

    „Oto CALOSC HISTORII. hmmm gdziez tu widisz owa moc sklaniajaca “zwyklego czlowieka”????? „

    No toż mówie, że Maryja „takim zwykłym człowiekiem” nie była…))) A moc skłaniająca jest tu:>>3 A kiedy zabrakło wina, Matka Jezusa mówi do Niego: «Nie mają już wina». 4 Jezus Jej odpowiedział: «Czyż to moja lub Twoja sprawa, Niewiasto? Czyż jeszcze nie nadeszła godzina moja?» 5 Wtedy Matka Jego powiedziała do sług: «Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie». Chrystus wyraźnie to „olewa”, ze wino się skończyło i zwraca uwage, że ten cud będzie później (czyli w czasie ostatniej wieczerzy, ale nie będzie chodzić o wode i wino), ale widać daje się uprosić w tej ważnej dla biesiadników sprawie…))

    „Jesli twierdzisz ze tutaj mamy moc sklaniania “zwyklego czlowieka” do cudow Jezusa i przez to Maryji przypisujesz jakas CHWALE to wiesz co…”

    No co?? Czepiłeś się „zwykłego człowieka”, a przeciez ja pisze, że Maryja jest kimś wyjątkowym, a „zwykły człowiek” może sobie o czymś takim pomarzyć, jak skłanianie Jezusa do cudów…))) No i nie przypisuje Maryi chwały, tylko szczególną zażyłość ze swym synem…

    „Czy wiec mamy jakies MOCE przypisywac tym ludziom ktore SKLANIALY JEZUSA DO DZIALANIA? To jest kolejna twoja dogmatyczna teoria koscielna ktora SAMA SOBIE PRZECZY. „

    Nic sobie nie przeczy, bo Maryi nie przypisuje się Mocy, czyli sprawstwa, tylko pośrednictwo. Nie sądze, żeby te osoby skłaniały Jezusa, tylko mogły co najwyżej prosić…

  • Zbyszko said

   Jagodaacai, niestety siejesz zament na blogu. Penie powiesz jeszcze że prawdziwy Polak to ma korzenie pogańskie. Generalnym wyzanacznikiem wiary nie jest pochodzenie a tylko i wyłącznie DEKALOG. To DOBRO lub ZŁO które czynisz określa ciebie, czy jesteś z Panem Bogiem czy Szatanem. Eksterminacja narodu jest złem i do tego z różnych stron zmierzają dyskusje na tym blogu. I Chwała naszemu Panu Bogu
   Być może, dla ciebie śmieszne są te odwoływania sie do Pana Boga, ale wierz mi, są na tym świecie ludzie którzy z wielką żaliwością mogliby ci dać świadectwo istnienia Pana Boga i Szatana, bo sami tego doświadczyli.

  • hjk said

   „Bo widzę, że warto tu przypomnieć ilu naszych Rodaków zginęło z rąk oprawcy, który na siłę narzucił nam nową religię tak tak”

   Albo pomyliłeś Polaków z Krzyżakami, albo dawaj linki do jakichś naukowych, historycznych opracowań czy podaj tytuły książek…

   źródła o tamtych czasach są znikome, pogadaj z jakimś historykiem, no chyba ze trafiłeś na jakąś „zakazaną wiedzę”, czekamy na objawienie…

   • jagodaacai said

    Polaków nie pomyliłem. Po prostu Ty nim nie jesteś.

    @Zbyszko

    A Ty Żyd czy co ? Bo tak Polak ma korzenie pogańskie jak większość ludów tego rejonu. Używasz w negatywnym znaczeniu słowa o którym widocznie nie masz zielonego pojęcia. Może doczytasz tutaj:

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Pogaństwo

    Znaczenie pogardliwe wymyślili chrześcijanie. Ale historii nie zmienisz.

    Na tych ziemiach nikt nie mieszkał przed ludami Słowiańskimi. Dowodzą tego badania archeologiczne. To najstarsza religia tutaj. Chrześcijanizm przy tym to ziarenko czasu.

    Zacytuje tu dwa istotne słowa z wikipedii bo podejrzewam, że tam nie zajrzycie:

    Poganami dawniej chrześcijanie określali muzułmanów, mimo iż islam jest religią monoteistyczną.

    Słowo „poganin” czasem bywa również niepoprawnie używane jako obraźliwy synonim słowa „ateista”.

    Taka jest prawda o „miłości” kościoła.

 26. Mickey said

  Ja sobie pozwolę trochę zmienić temat. Dziś wyjątkowo obejrzałem TV i wiadomości i odrazu taki news: Andrzej Olechowski przymierza się do startowania w wyborach prezydenckich. Potem program Tomasza Lisa i sonda pokazuje, że 67% głosujących twierdzi, że Pan Andrzej ma szanse zwyciężyć (czemu nie, przyszedł, kulturalnie zagaił, uśmiechnał się ładnie)… Ludzie, przecież on jako jedyny polak REGULARNIE jeździł na spotkania grupy BILDERBERG, jest naszym jedynym tak istotnym reprezentantem!! Co za tym idzie prawdopodobnie jest jedną z osób odpowiedzialnych za to co sięteraz dzieje (tak na skalę światową). Serce mi się kraja jak teraz widzę, że ludzie bedą manipulowani i nie dane będzie im się dowiedzieć jakich kolegów ma ten pan. Jeśli on bedzie prezydentem to pozamiatane a oczywiste jest, że jak elita zechce by nim był to tak się stanie… Informujcie, to nasza największa broń.

  • Dominik said

   Olechowski pod tym kątem miałby po prostu ułatwione zadanie patrząc na to co się obecnie dzieje. Tusk chcąc nie chcąć odejdzie w końcu w zapomnienie i pogrążą go sondaże a na wierzch będą chcieli wyciągnąć kogoś w miarę „czystego” dla mas. Bardzo ciekawe jak swego czasu stopniowo uciekał z platformy…

   My wiemy, że ten wybór to wybór „pseudoczystego”, bowiem masz rację, Olechowski jest najpewniej umoczony w tym wszystkim po uszy. Robi dobrą minę do złej gry, tak samo jak swego czasu Obama. Gdy go ewentualnie wyborią, później pod płaszczykiem uśmiechu będzie realizował kolejne etapy zbliżania nas do globalnego kołchozu.

   A masy będą mu wtedy wdzięczne. Tak samo jak wdzięczne były Balcerowiczowi za jego „reformy”. Ciekawe, że do władzy się nie dorwie jakiś patriota, tylko zdrajcy lub idioci na usługach państw obojętnie czy wschodnich czy zachodnich.

   • hjk said

    szkoda gadać, lenin czy stalin powiedział „nieważne kto jak głosuje, ważne kto liczy głosy” a ja twierdzę, że postęp juz sie tak daleko posunął, że nikt nie zadaje sobie trudu liczenia poza naiwniakami z lokalnych komisji, tylko dziś jest: „nieważne kto jak głosuje, ważne kto ogłasza wynik”…
    jak coś z tym nie zrobimy i nie wprowadzimy głosowania z imienia i nazwiska, które potem mozna zweryfikować, możemy zapomnieć…

 27. Wojtekk said

  OGLĄDNIJCIE KONIECZNIE TO MOŻE WYJAŚNIĆ DO CZEGO ZASTOSOWANO CHEMTRAILE – MASOWE WPROWADZANIE NANOCZIPÓW DO NASZYCH CIAŁ

  • Zbyszko said

   Może warto to przetłumaczyć

  • hjk said

   jak sama nazwa mówi NANOchip ma tak znikomą wielkość, ze nawet nie trzeba wszczepiac, wystarczy rozpylić i ileś sztuk zostanie połkniętych nawet przez 1go osobnika. Wystarczy robić to przez ospowiedni czas a można miec pewność, ze każdy toto będzie miał w sobie…
   Nie oglądałem, ale można sie domyślić po tytule…

 28. nik said

  Ale syf dzisiaj nad czestochowskim niebem……A do wczoraj czysty niezmacony blekit jakiego dawno nie widzialem…

 29. tomekgo said

  Dla wszystkich początkujących w tematyce i ciekawych prawdy o świecie który nas otacza polecam swój Blog

  http://oczyszerokozamkniete.wordpress.com/

  Staram się zbierać materiały z różnych źródeł i zamieszczać je w jednym miejscu, aby osobom któtym niechce się lub nie mają czasu szukać, było łatwiej dotrzeć do prawdy i otworzyć oczy na świat który nas otacza i coraz bardziej zaciska pętle na naszej szyi.

  Mam nadziej że te wpisy pozwolą, może nie zmienić całe nasze życie, ale podejście do niego i naszych codziennych wyborów, aby było lepsze i zdrowsze (na moją żonę i znajomych poskutkowało 😉
  GMO i Monsanto

 30. hjk said

  A czy w innych krajach jest inaczej?

 31. […] Wstrząsające nowe dowody Przedstawiamy opracowanie ważnego artykułu na temat tzw. “świńskiej grypy”, który ukazał się pod […] […]

 32. hjk said

  „nie jestes cierpliwy? Co do “mącenia” to jak na razie odnosze wrazenie ze Ty to robisz poniewaz WYMAGASZ A SAM NIC NIE DAJESZ ”

  Nie jestem cierpliwy…)))powiem wiecej, jestem bardzo niecierpliwy…)))
  Wymagam, bo skoro ktoś cos pisze, to niech to będzie sensowne, i domagam sie wyjasnien, jak cos jest dla mnie niejasne, a jak sam coś napiszę, to ktoś też może zażadać albo skomentowac…tak jest tu na blogu…))

 33. […] artykuł dr Otta tłumaczony na moim starym blogu grypa666 (przekazanym dr Piotrowi Beinowi) : Wstrząsające nowe dowody no i też warto przypomnieć, że te śmiertelnie niebezpieczne szczepionki ponoć na świńską, […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s