Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Frankiści i donmeh

Posted by grypa666 w dniu 22/08/2011

Piszecie…

Cezary: Bojkot wyborów jest bez sensu, nieobecni nie mają prawa głosu im więcej ludzi nie pojdzie do głosowania tym „lepiej” „Reszta” zagłosuje tak jak będą chcieli. Proponuję PRAWICE RZECZYPOSPOLITEJ MARKA JURKA. Można się nie zgadzać w drobiazgach ale racja stanu jest ważniejsza. bojkotujmy wybory głosując na Prawice Rzeczypospolitej

PB: Ma sens wg zwolennikow bojkotu…

Wit: Panie Piotrze jesem mocno zaskoczony akcją ktora Pan wspiera- nie brania udzialu w wyborach. W jednym poscie pisze Pan o GMO i ustawie jaka przeforsowalo PO i PSL a za moment pisze by nie rozliczac tych ludzi z dranstwa jakie wyrzadzaja Polsce! Przypomina mi sie fragment filmu” Zywot Briana” grupy Monhy Pyton- atak terrorystow samobojcow ktorzy w odwecie na rzymianach dokonuja zbiorowego samobojstwa i jeden z konajacych podsumowuje >udany atak<: „ale im pokazalismy”. I tyle- nikt nawet tego” aktu zemsty na rezymie” nie zauwazyl.

Rezimowcy z udawanym smutkiem stwierdza” szkoda, w tym roku frekwencja wyniosla zaledwie 30%” i wroca do niszczenia naszej ojczyzny za ktora gineli nasi przodkowie! Demokracja to rzady ludu, jezeli czesc wstrzyma sie od glosu, nie uniewaznia to glosu tych ktorzy udzial w glosowaniu wezma, nie ma tu kryterium” wiekszosci kwalifikowanej” etc.

Sa alternatywy dla „bandy czworga”, zdrajcow narodu, sprzedawczykow, aferowcow i zamiast nawolywac do ukarania oprawcy zaniechaniem jakichkolwiek dzaialan powinno sie wskazywac te alternatywy. Partie prawicowe, jak Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke istnieja, jednak media milcza na ich temat- bo sie boja! A inne nawoluja do dalszego przyzwolenia na gwalt na Narodzie (takie akcje jak Pana). Gorąco pozdrawiam

PB: Nie da sie rozliczac osob u wladzy, trzeba ich wpierw obalic. PO i PiS sa z jednej stajni kompleksu jot i  nie gra roli ktora partia z „Trojkata bermudzkiego” wygra — beda sie wzajemnie chronic az do nastepnych wybiuroiw itd.  Co do strategii, to co pan poleca, daje rezim od lat z wiadomym skutkiem. Bojkot wybiurow to poczatek reformy demon-kracji na rzeczywista reprezzentacje. Prosze sobie rpzypomniec ktory kompleks zaczal wprowadzac demonkracje np. w rewolucji francuskiej.

Co do JKM nie bylbym tak pewny…

+++++++++++++++++++++++++++++++++++

Weto Prezydents ws. GMO

Szanowni Państwo, JEST  WETO Prezydenta…a więc mamy  trochę  czasu  aby  pomyśleć i przygotować następny szturm, który doprowadzi do całkowitego zakazu upraw GMO w Polsce, podobnie jak ma to miejsce już w 9 krajach Unii Europejskiej.

Została wykonana OGROMNA PRACA przez nas, przez ludzi z którymi współpracujemy od dawna oraz ludzi którzy włączyli się ‚z marszu’ i z determinacją stali najpierw pod Sejmem, potem pod Senatem i w końcu pod Pałacem Prezydenta. Do walki o zablokowanie ustawy o nasiennictwie włączyły się różne środowiska (naukowcy, rolnicy, artyści, przedsiębiorcy, konsumenci) i inicjatywy obywatelskie.
W czerwcu, lipcu i sierpniu odbyły się setki wydarzeń w całej Polsce: spotkania z politykami, imprezy edukacyjno-informacyjne, happeningi, protesty, konferencje prasowe, masowe wysyłanie listów do polityków. Włączyły się też organizacje i naukowcy z innych krajów UE wysyłając listy do polskich polityków.

DZIĘKUJEMY  WAM  WSZYSTKIM  ZA  WSPANIAŁE  ZAANGAŻOWANIE mimo okresu wakacyjno-żniwnego. Wiele nieprzespanych nocy, stresów i własnych pieniędzy…bez dotacji.

Ta wygrana pokazuje, że jeśli zjednoczymy siły to możemy odnosić zwycięstwa. I ta JEDNOŚĆ jest naszym największym sukcesem!

Niestety propaganda proGMO działa cały czas…no i Pan Prezydent nie chce usłyszeć faktów o zagrożeniach GMO i ciągle powtarza’…, że nie znajduje potwierdzenia, że żywność GMO jest niezdrowa…”

Musimy jeszcze bardziej zjednoczyć nasze działania, zapraszamy do dalszej współpracy. Naszym głównym celem teraz jest doprowadzenie do całkowitego zakazu upraw GMO. LICZYMY NA WASZE DALSZE, jeszcze większe zaangażowanie:))

WSPIERAJ DZIAŁANIA NA RZECZ POLSKI WOLNEJ OD GMO

Serdecznie pozdrawiamy,  Jadwiga Łopata i Julian Rose
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi, 34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  biuro@icppc.pl
http://www.icppc.pl   www.gmo.icppc.pl   www.eko-cel.pl

+++++++++++++++++++

Frankisty w natarciu: Schnepf stracil nerwy – Kobylanski zyskal punkty

3.08.2011
Szanowny Pan Mecenas Andrzej Lew-Mirski
Dnia 12.08.2011 w Sądzie Rejonowym dla Warszawy –Mokotowa o godz.10.00 mamy nową rozprawę sądową i że będzie to już ostatnia. Naturalnie jak Pan Mecenas wie, od samego początku nie byłem i nie jestem zadowolony ze sposobu jak przebiega ten proces w sądzie. Wiele razy rozmawiałem z Panem osobiście i nigdy nie byłem przekonany, że to jest normalne. W każdym kraju, który ma  prawa nie rozumiem jak mogą istnieć tak nieprawdopodobne i niejasne procedury, wymienię tylko niektóre […]

Na pytania od 28 do 51 świadek udzielił łącznej, następującej odpowiedzi: Przypisywanie mi wypowiedzi są nieprawdziwe i nie w moim stylu. Poza tym uważam, że publikowanie oryginalnych nazwisk nie jest niczym niewłaściwym i nie jest i nie powinno być dla nikogo obrazą.
Naturalnie nazwiska żydowskie tych panów czytałem i znam z wielu artykułów i z wielu wydawnictw. Nie rozumiem, dlaczego Żydzi mają się wstydzić swoich nazwisk oryginalnych i dlaczego nie można używać tych nazwisk w oryginale. O ile się mówi prawdziwe nazwisko zaraz jest to poczytywane jako antysemityzm. Mam moje nazwisko Kobylański i nigdy go nie zmieniłem. Jest parodią, że moje imię tłumaczone na różne języki dziś stanowi podstawę dla listy pytań a ja muszę się tłumaczyć z
używania oryginalnych nazwisk innych ludzi. Nie może być to podstawą do stawiania zarzutów.
52.Czy świadek zgadza się ze stwierdzeniem, że ”Będąc rządzonym obcą ręką Kraj nasz stał się marionetką na międzynarodowej scenie politycznej, gdzie różne potęgi załatwiają swoje ciemne interesy polskim kosztem. Sytuacja ta staje się bardziej zrozumiała w kontekście informacji, że w Polsce, gdzie według oficjalnych danych 1,5% to ludność żydowska, 70% polityków zajmujących najwyższe stanowiska państwowe jest pochodzenia żydowskiego….Działalność ich skierowana jest przeciwko Polsce i każda kolejna akcja polityczna stanowi zagrożenie dla naszej Ojczyzny. USOPAŁ wielokrotnie ostrzegał
i ostrzega przed tymi niebezpieczeństwami”?
Przytaczam dosłownie z „Protokołu przesłuchania Pana Prezesa w charakterze świadka” cześć od zapytania nr 28 do 52 włącznie, co jest powyżej podane specjalnie, dlatego ze chodzi o sprawy żydowski i wypowiedzi antysemickie Ryszarda Schnepfa.
Szanowny Panie Mecenasie dziś większość z tych ludzi o podwójnym nazwisku wymienionych przez Schnepfa jest w rządzie, albo na stanowiskach państwowych w Polsce. Zadziwiające, że aż do dziś nikt z nich nie powiedział na ten temat żadnego słowa.
Chciałbym Pana Mecenasa poinformować, a także wszystkie osoby, które przeczytają ten list, że po tej publikacji przez Schnepfa ich podwójnych  nazwisk żydowsko-polskich, będę uważał, że te wypowiedzi Schnepfa są antysemickie. Inne osoby pytają się nas dlaczego Schnepf podał akurat tych Żydów zmienione nazwiska, a nie innych. W Polsce jest wiele tysięcy osób ze zmienionymi nazwiskami z żydowskich na polskie. Ludzie przypuszczają, że nazwiska, które podał Schnepf to jest jakaś jego zemsta osobista lub inna intryga. On najlepiej wie dlaczego te, a nie inne???
Ja uważam, że Schnepf nie tylko jest przestępcą, oszczercą, ale również jego przeszłość jest potworna i zadziwiające jest, że taka
osoba była i jest ambasadorem Polski lub ministrem. Poza tym to jest kameleon polityczny: był w PiS, teraz w PO  i wielu innych partiach. Już najwyższy czas, żeby Naród Polski był poinformowany o tych wszystkich antypolakach.
5) Otrzymał Pan, a także wysłaliśmy do Pana sędziego orzeczenie w formie listu, który napisałem do byłego prezydenta Pana Lecha Wałęsy.
Proszę, żeby Pan Mecenas nalegał, żeby ten list był dołączony jako dowód rzeczowy w mojej sprawie przeciwko 19 oszczercom.
Szanowny Panie Mecenasie ja wiem, że jest Pan bardzo dobrym adwokatem.
Został mi Pan przedstawiony przez dwie bardzo ważne osoby, które bardzo sobie cenię. Nie mam wątpliwości, że teraz w fazie końcowej procesu, przedstawi Pan mocne zarzuty wymieniając wszystkie argumenty i dowody rzeczowe, które są w  naszym oskarżeniu, i które jednocześnie są naszą obroną, a także wszystkie nieprawidłowości jakie pojawiły się w ciągu ostatnich 6 lat tej rozprawy sądowej. Informował mnie Pan Mecenas jak również inne osoby, że podobno  według prawa w Polsce sprawy karne,  dla których  w ciągu 6 lat nie zostanie ogłoszony wyrok, są przedawnione.
Myślę, że ci główni oszczercy: Schnepf, Gugała, Passent, Michnik (jego brat jest zabójcą sądowym patriotów polskich, co jest publicznie znane, i który uciekł i mieszka za granica) i  tacy ich lokaje  jak Lizut i reszta z 19 oszczerców specjalnie przedłużają ten proces sądowy.
Naturalnie gdybym chciał, mógłbym „zmieszać w bagnie” osobę Schnepfa i innych antypolaków. Widząc jak ta sprawa się rozwija mógłbym napisać książkę  o jego brudnej przeszłości. Chciałbym przypomnieć jeden z wielu takich faktów, który jest bardzo łatwy do sprawdzenia.
Pierwsza żona Schnepfa, z którą on mieszkał w Urugwaju, była zaprzyjaźniona z bliskimi mi osobami i stale przychodziła do mnie do domu skarżąc się, że on ją potwornie traktuje, nienawidzi ją i jej matkę i robił wszystko, żeby ona wyjechała z Urugwaju i wróciła do Polski. Później jak ja często przebywałem w Polsce i stworzyłem przedsiębiorstwo z
mennicą państwową, która należy do Banku Polskiego i nosi nazwę „MINTPOL”, zostałem   zawiadomiony przez przedstawicieli moich w Warszawie, że pierwsza żona Schnepfa żyje w Polsce  w bardzo ciężkich warunkach materialnych. Ja pomogłem jej znaleźć pracę w mennicy jako tłumaczka z polskiego na hiszpański, jak również żeby pracowała dla „MINTPOL”. Kilka lat później została ona jednym z dyrektorów w tej firmie. Naturalnie ja mogłem i mogę pozwać ją w charakterze świadka znającego przeszłość i skandaliczne zachowanie się Schnepfa w stosunku do niej w Montevideo i  inne podobne sprawy. To tylko podaję jako mały przykład, takich spraw jest bardzo dużo jak choćby sprzedaż konsulatu polskiego Żydom pochodzenia niemieckiego w Paragwaju.
Ten dzisiejszy ambasador, typowy „Nikodem Dyzma” polskiej dyplomacji, wyłudził ode mnie, a później brał od konsula w Paragwaju, bilety lotnicze do Polski (w obydwie strony) i pieniądze na wydatki, mówiąc, że państwo mu tego nie daje. Jak Pan Mecenas wie wiele o tym publikowaliśmy i Pan dostał te książki. Podobna sytuacja była z  alkoholikiem i stalinistą Gugałą. Też pisaliśmy o tym i to dużo.
Ten list, który dzisiaj do Pana wysyłam jest przeznaczony również do wiadomości naszego przedstawiciela Pana Kap. Sulatyckiego, jak również do wszystkich przyjaciół , znajomych i zainteresowanych tym dziwnym procesem przeciwko 19 oszczercom, gdzie był Pan, jest i będzie bohaterem. Napisał Pan tak nadzwyczajnie dobry akt oskarżenia liczący ponad 100 stron, za który jeszcze raz bardzo Panu Mecenasowi dziękuję.
Szanowny Panie Mecenasie, ja obecnie znajduję się na rekonwalescencji zdrowotnej (w jednym z artykułów z ostatniej rozprawy sądowej czytałem, że oni czekają, że ja umrę zanim zakończy się proces). Ja będę cały czas w kontakcie z Panem. W każdym razie mój przyjaciel osobisty i przedstawiciel USOPAL w Polsce Pan kap. Sulatycki będzie na rozprawie i utrzymuje on ze mną stały kontakt telefoniczny albo mailowy.
Wykorzystując okazję pozwolę sobie przesłać Panu i Pana Małżonce jak najserdeczniejsze pozdrowienia.

Jan Kobylański,    Prezes USOPAŁ

Czytaj calosc

++++++++++++++++++++++++++++++++

Frankiści i donmeh

Frankiści, donmeh, kompleks jot

Wnioski z referatu badawczego:  Piotr Bein Judeocentrycy i masowe zbrodnie

Liczne grupy władzy odpowiadają za miliony ofiar śmiertelnych w wojnach i ludobójstwach XX w., ale apokaliptyczno-mesjańscy judeocentrycy dążący do NWO zdają się prowadzić je wszystkie. Ekstremalni Żydzi i żydowscy bankierzy wszczynali, wspierali i realizowali wojny oraz rewolucje. Judeocentrycy sprzedali kilkaset tysięcy nowych osadników w Izraelu za dziesiątki milionów zabitych w wojnach XX w., łącznie z masami Żydów przeciwnych syjonizmowi. Życie ludzkie nic dla nich nie znaczy, zgodnie z talmudyczną nienawiścią i fanatyzmem. Sabatajscy frankiści i donmeh oraz syjoniści nadal są obecni w światowych ośrodkach władzy. Jest to Kompleks Władzy Judeocentryczny (KWJ), globalna sieć skrajnych judeocentryków i nie-żydowskich zwolenników, nie tylko syjonistów. Wszyscy oni kierują się ideologią “końca czasów”. Przewodzi im rabinat lubawiczerów, tak jak robił to rabinat talmudyczny przez tysiąclecia w terrorze przeciwko Żydom i gojom. Ich polityka grozi wojną Izrael-NATO z Iranem lub Indii z Pakistanem, które mogą okazać się atomową III wojną światową, ze starym przeciwnikiem Rosją i Słowianami jako kozłami ofiarnymi, jak widać w “polskim kryzysie rakietowym”.

Eksterminacja gojów i Żydów mogłaby przyćmić ludobójstwo atomowe wojsk i ludności w III wojnie światowej. Powiązane z KWJ tureckie elity przypominają donmeh, odpowiedzialny za ludobójstwo Ormian, upadek imperium tureckiego, I wojnę światową i współpracę w realizacji rewolucji bolszewickiej, która doprowadziła do ludobójstwa dziesiątek milionów prawosławnych. KWJ zakorzenione w Turcji i Pakistanie zyskuje wpływy w Iraku, Iranie i wśród Kurdów. Wiara elity KWJ w całkowite zło i zniszczenie gojów dla zbawienia Żydów, przyświecały judeocentrykom na czele światowej polityki od XVII w. Proces ten manipuluje światową społecznością żydowską, w tym ortodoksyjnymi Żydami, którzy sprzeciwiają się syjonizmowi i NWO jako sprzecznymi z Torą. Polityka judeocentryczna podąża śladami tradycji syjonistów, bolszewików, komunistów i nazistów, ubrana w nowe wyrażenia i retorykę. Retoryka i historia KWJ oraz ostatnie wydarzenia wskazują na rozwój spisku NWO […]

……………………………………

Frankiści i donmeh

Urywki z artykułu Ks. Francesco Ricossa Karol, Adam i Jakub, z czasopisma „Sodalitium” (wersja francuska), nr 48, kwiecień 1999, ss. 61-73.  „Sodalitium” (wersja włoska), nr 49, kwiecień 1999, ss. 30-41. Z jęz. francuskiego tłumaczyła Iwona Olszewska. Odnośniki w polskim oryginale. Wybór i akapity Piotr Bein

Jakub Frank – jego żywot

Kimże jednak był Jakub Frank? Nasza historia rozpoczyna się w 1665 roku, kiedy cała diaspora żydowska uwierzyła, iż w osobie Sabataja Cwiego (1616-1676), kabalisty z Smyrny, doczekała się tak długo oczekiwanego mesjasza (35). Wielkie było rozczarowanie, gdy rok później postawiony przez sułtana w obliczu wyboru między śmiercią a apostazją Sabataj Cwi wolał odstępstwo i został muzułmaninem (wrzesień 1666). Jednakże liczni są ci, którzy w tej apostazji dostrzegli paradoksalne potwierdzenie mesjańskiej godności Sabataja: to poprzez grzech mesjasz miał zbawić świat! Naśladując „mesjasza” wielu żydów z kolei dopuściło się podobnej apostazji, pozostając we własnym wnętrzu żydami podobnie jak Cwi. Zapoczątkowali oni sektę zwaną Dunmeh (apostatów): „należał do niej generał Kemal Atatürk, ojciec współczesnej Turcji” (36).

Niejaki Lieb, karczmarz ze wsi Karolówka (Galicja, Polska), mimo iż zewnętrznie pozostawał żydem, był także „sabatarianem”. W 1726 urodził mu się syn, mały Jakub, który dopiero później przyjął nazwisko Frank w Salonikach, stolicy sabatarianów. Tam to z kolei Jakub ogłosił się mesjaszem. W 1755 powrócił do Polski. Rabini ogłosili go wówczas heretykiem i zwrócili się z prośbą do Kościoła, by go jako takiego ścigano: wtedy Frank udał się do Turcji, został (zewnętrznie) muzułmaninem, potwierdzając tym samym, że był wcieleniem Sabataja Cwi. Po powrocie do Polski, zaświtała mu myśl ewentualnego przejścia na chrześcijaństwo – własnego oraz 30.000 jego zwolenników. I rzeczywiście, w katedrze lwowskiej, latem 1759 roku, następnie w wielu innych miejscach Polski, przyjęło chrzest 20.000 frankistów dostępując tym samym szlacheckiej godności; inni, w większej liczbie pozostali żydami wyznając jednocześnie naukę Franka. W dniu 18 listopada 1759, w Warszawie także i Frank ochrzcił się przyjmując imię Józef; a jego ojcem chrzestnym był król we własnej osobie.

Swoim zwolennikom Frank nakazał zachowanie najściślejszej tajemnicy co do rzeczywistych wierzeń, a do króla zwrócił się z prośbą o zezwolenie na utworzenie armii, jak również przyznania terenu pod utworzenie państwa żydowskiego. Jednakże coś wyszło na jaw i Frank został wysłany przez Inkwizycję do pozłacanego więzienia w Częstochowie, które „tym samym stało się dla frankistów miejscem pielgrzymek” (37). Trzynaście lat później został uwolniony przez Rosjan. W międzyczasie „zaczął przygotowywać teren dla następcy, Ewy – Avatcha, swojej podobnie jak i on nieśmiertelnej córki. W ten sposób Ewa Frank stała się pewnego rodzaju odpowiednikiem Częstochowskiej Czarnej Madonny, a obok kultu Maryi wytworzył się kult Ewy, któremu sam Frank się poddawał” (38). Po uwolnieniu udał się na Morawy (Austria), do Brna, gdzie zamieszkiwała jego kuzynka Schöndl Hirschel (1735-1791), żona zamożnego monopolisty tytoniowego i dostawcy wojska Salomona Dobruckiego (1715-1774). Kuzynka i dziesięcioro spośród dwunastu jej dzieci ochrzcili się przyjmując imiona chrześcijańskie i nazwisko von Schönfeld; lecz nie byli oni chrześcijanami: byli frankistami! W 1778 zostali uszlachceni.

Zmieniwszy nazwisko na Franz Thomas von Schönfeld, Mojżesz Dobrucki, jeden z synów Salomona został doradcą i bankierem cesarzy Józefa II i Leopolda II (w koronacji którego uczestniczył w jednym szeregu ze szlachtą, „baron Józef Frank-Dobrucki”, Jakub Frank jak kto woli). Tymczasem ten Schönfeld (Mojżesz) był zarazem członkiem sekty „Illuminatów Bawarskich” (którzy przygotowywali rewolucję egalitarną) i jednym z założycieli zgromadzenia masońskiego „Braci azjatyckich„(39), którego Wielkim Mistrzem był słynny książę Karol de Hesse-Cassel (1744-1836), teść króla Danii, do którego przyłączył się przyszły król Prus Fryderyk Wilhelm II. Jakub i Ewa Frank mieli także swoje dojścia do królów: w 1775 byli na dworze Marii Teresy i Józefa II w Wiedniu, w 1783 i w 1813 przedstawiciele dynastii Romanowów (Paweł I i Aleksander I) złożyli wizytę Ewie Frank. Wreszcie J. Frank przeniósł swoją siedzibę do Offenbach, w Niemczech, na zamek księcia Isembourga (masona i illuminaty), gdzie mieszkał od 1788 aż do śmierci w 1791. Rewolucja Francuska już była wybuchła, a Jakub Frank powiedział: „przyszedłem wyzwolić świat z wszystkich praw i z wszelkich przykazań. Wszystko musi zostać zniszczone, ażeby dobry Bóg się objawił” (40).

Frankizm i rewolucja

Frankizm przeżył Jakuba Franka. Zanim podsumujemy jego wierzenia, spójrzmy na konsekwencje frankizmu. Mandel wykazuje, że frankiści wspólnie i konsekwentnie udzielali poparcia wszystkim rewolucjom. Przypadek kuzyna i spadkobiercy Franka jest całkowicie symboliczny: był on zarazem Mojżeszem Dobrouschka dla żydów, Franzem Thomas von Schönfeld dla chrześcijan, Izaakiem ben Józefem dla masonów (41), a na koniec Junius Brutus Frey dla jakobinów. Dotarłszy w 1792 do Francji będącej w toku rewolucji, którą określił mianem „raju na ziemi”, ranny podczas szturmu na Tuileries 10 sierpnia, zakończył żywot ścięty na gilotynie w towarzystwie młodszego brata, szwagra (byłego brata Chabot, „pierwszego rewolucjonisty w Europie”) oraz Dantona w 1794 w Paryżu. Na liście kata figuruje pod jeszcze innym nazwiskiem (jedno więcej, jedno mniej…): Junius Eschine Portock. Kaprysy rewolucji! (42). Co jednak nie przeszkodziło frankistom w dalszym wspieraniu kolejnych rewolucji: odnajdujemy ich wśród przywódców polskich jakobinów w rewolcie 1793-1795; pokaźna ich liczba znajduje się pośród generałów Napoleona, co do którego żywili nadzieję, że założy państwo żydowskie w Palestynie (43); inspirowali polskie powstania z 1830 i 1863 roku przeciwko carowi(44). Żydowskie i frankistowskie poparcie polskich powstań jest szczególnie interesujące dla naszego tematu, ponieważ Mickiewicz był w nich osobiście zaangażowany, co wywarło istotny wpływ na polski patriotyzm Wojtyły.

Jakub Frank. Jego filozofia.

Filozofia życiowa Jakuba Franka sytuuje się w kontekście Kabały (zwłaszcza Zoharu i Izaaka Lurii) zbliżając się bardziej do interpretacji jaką nadawał jej Sabataj Cwi. Podsumuję system filozoficzny Cwiego i Franka opierając się na Gershomie Scholemie (45). „Według Franka, kosmos (tevel) (…) nie został stworzony przez «Boga żywego i dobrego»” (s. 200), którym jest bóg kabały ukryty i bezosobowy (s. 171). Główny grzech Adama spowodował, że iskry boskie (nitzotzot) spadły na materię – zło (kelipot), które w szczególny sposób obecne jest wśród pogan (s. 158). Misja mesjasza odkupiciela, wysłanego przez dobrego Boga polega na wyzwoleniu nitzotzot zkelipot. Aby to uczynić musi zstąpić w nieczyste sfery kelipot, by je zniszczyć. Im bardziej zagłębia się w nieczystości, tym lepiej; w tym celu musi popełnić „obce czyny” (ma’ asim zarim). Kosmiczne odkupienie (tikkun) urzeczywistnia się poprzez grzech: „to właśnie naruszając Torę, wypełnia się ją” (bittulah shel Torah zehu kiyyumah) (s. 146); „Błogosławiony jesteś Panie nasz Boże, królu wszechświata, ty który zezwalasz na to co zakazane” (s. 180).

„Pneumatycy”, „uduchowieni”, „dziwacy”, „mistrzowie świętej duszy” (s. 152) nie grzeszą popełniając zło, lecz paradoksalnie przyspieszają Odkupienie. Ulubionymi grzechami są: naruszanie Tory deberiah (prawa Mojżeszowego) w celu zastąpienia jej przez Torę de atzilut, która jest jej dokładnym przeciwieństwem; rozpusta wszelkiego rodzaju, na podobieństwo związku istniejącego w bogu między stroną męską a żeńską (ss. 181-182); i w końcu apostazja. Apostazja i marranizm (przynajmniej dla mesjasza) są koniecznością (s. 176), z konsekwentną koniecznością zachowania tajemnicy co do prawdziwej wiary żydowskiej, którą fałszywi konwertyci wyznawali. „Mając w pamięci Sabataja Cwi,mogli tolerować [Franka] przejście na islam, lecz nie mogli znieść chrześcijańskiego chrztu„. Ale Frank wyjaśnił swoim uczniom: „Chrzest jest złem koniecznym,najniższym punktem zstąpienia do otchłani, po którym rozpoczyna się wzbijanie się w górę. (…) Chrzest miał być początkiem końca Kościoła i społeczeństwa, a oni, frankiści, zostali wybrani do realizacji jego zniszczenia od wewnątrz «jak żołnierze, którzy napadają na miasto przedzierając się przez kanały». Na razie wymagana jest najbardziej bezwzględna tajemnica i najściślejsza dyscyplina, jak również skrupulatne przestrzeganie nakazów i praktyk Kościoła katolickiego, tak aby nie wzbudzać podejrzeń. Jednakże zachowując na zewnątrz zasady Kościoła katolickiego nie wolno im było nigdy tracić z oczu prawdziwego celu, ani zapominać, że byli ze sobą wzajemnie powiązani” (46).

Często Mesjasz-maran postrzegany jest jako wcielenie Boga dobrego (ss. 194-195). W różnorodnych emanacjach tego ostatniego, Cwi był wcieleniem „świętego starożytnych„, Frank „świętego króla„, córka Franka, Ewa, była wcieleniem Shekhina. Skoro istnieje pierwiastek żeński w Bogu powinien być on także w mesjaszu: „gdyż ona [Ewa Frank] jest prawdziwym Mesjaszem! To ona zbawi świat” (Mandel, s. 107). Boska Sophia, Gnoza, jest „świętym wężem” z ogrodu Eden (ss. 204-205), którego odnajduje się popełniając, jak widzieliśmy, „święty grzech”. Sam Scholem, który jest tym nieomal zafascynowany, określa tę naukę jako „satanistyczną”. Filozofia ta jest zarazem nihilizmem (gdyż wszystko musi ulec zniszczeniu), anomeizmem (gdyż jest wroga wszelkiemu prawu, wszelkiej moralności, każdemu przykazaniu i religii), ezoteryzmem (ponieważ jest doktryną „mistyczną” i tajemną) a wreszcie jest ona gnostycyzmem. Podobieństwo z najgorszymi gnostykami (takimi jak Karpokrates) jest wstrząsające (ss. 205-206). To podobieństwo tłumaczy się przez żydowskie i kabalistyczne pochodzenie gnozy (47). Na poziomie społecznym, Frankizm rozważał wprowadzenie syjonizmu bez Syjonu, to znaczy, utworzenie państwa żydowskiego, ale nie w Izraelu („terytorializm”), zniszczenie Religii, Kościoła i państwa, i oczywiście upadek moralności.

…………………………

Jonathan Azaziah: Turcja i Iran – cel syjonu

…………………………

Więcej (po kliknięciu, szukaj słów kluczowych w tekście)

Komentarze 3 to “Frankiści i donmeh”

  1. […] niepokoi globalistów (kompleks jot). więcej o kompleksie jot (obszerne opracowania) pisze bloger Piotr Bein. Piotr Bein jest autorem: Judeocentrycy i […]

  2. […] Bein (Grypa666),  Judeocentrycy i […]

  3. […] Bein (Grypa666),  Judeocentrycy i […]

Sorry, the comment form is closed at this time.