Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Jak przełamać kanciasty stół?

Posted by grypa666 w dniu 13/12/2010

ALERT: W sezonie grypowym, nie daj się zwariować ałtorytetom w TV

Wszystkie szczepionki na grypę bezwartościowe

10.12.2010, przekład-skrót Piotr Bein

Nie ma żadnego dowodu na skuteczność szczepionek na grypę, a do tego większość prób była nieadekwatna – wnioskuje mega-studium przeprowadzonych dotąd badań. Tylko badania sponsorowane przez przemysł farmaceutyczny (publikowane częściej niż inne  w renomowanych wydawnictwach!) pokazują  zalety szczepień. Autorzy mega-studium znaleźli przypadki poważnych szkód od szczepionek, mimo że oficjalnie nie ma o tym mowy. Mega-studium pt. Vaccines for preventing influenza in healthy adults (Szczepionki zapobiegające grypie u dorosłych) obciąża Wielką Farmację i ich sługusów: przemysł testowania leków i medycynę, która je wciska. Ponieważ zdrowym dorosłym niewiele zagrażają komplikacje od chorób układu oddechowego, stosowanie szczepionek na grypę można tylko poradzić indywidualnie i w specyficznych przypadkach.

Mega-studium starało się znaleźć i zbadać wszystkie oceny skutków szczepionek na grypę dla zdrowych dorosłych w wieku 18-65 lat. Autorzy przeszukali 3 bazy bibliograficzne, wybrali 50 raportów z ocen i testów szczepionek wszystkich typów (żywe, osłabione i martwe wirusy), z czego 40 dotyczy testów klinicznych na w sumie 70 tys. osób. Dwa raporty nt. jedynie szkodliwych skutków wyłączono z mega-studium. Autorzy mega-studium starali się zebrać brakujące dane, pisząc do autorów poszczególnych raportów – z rozczarowywującym wynikiem. Mega-studium odrzuciło 92 raporty z powodu doniosłych usterek, np. niewłaściwa grupa porównawcza, brak kontroli losowej w testach, nielogiczność danych, brak planu statystycznego, niejasne definicje, słabe raportowanie, brak surowych danych i brak placebo.

Mega-studium wnioskuje, że szczepionki podane poza systemem pokarmowym, tj. przeważnie zastrzykiem, zmniejszają objawy grypopochodne o 4%. Nie znaleziono żadnych dowodów, żeby szczepienia zapobiegały przekazywaniu wirusa [tu wali się argument prosorów jak Brydak, że trzeba immunizować całe społeczeństwo! – PB] ani komplikacjom. Mega-studium próbowało ustalić stopień komplikacji, ale chociaż raporty opisały niektóre z nich, większość badań zignorowała je lub potraktowała powierzchownie.

Zapamiętaj o szczepionce na grypę

 1. Bardzo nieskuteczna. Statystycznie masz mniejsze szanse złapać grypę, jeśli nie szczepiłeś się na grypę. Reporter BCTV w Vancouver donosił z pogotowia: na 32 osoby zaszczepione na grypę, 30 dostało ją.
 2. Wysoki wskaźnik nieskuteczności. Naprawdę wskaźnik wynosi 6,25%, niechlubne „osiągnięcie”, skoro placebo z wody destylowanej daje wskaźnik 30%.
 3. Niebezpieczna. Czołowy światowy immunogenetyk, dr Hugh Fudenberg mówi, że jeśli ktoś miał 5 immunizacji przeciw grypie w l. 1970-1980, to ma 10 razy większą szansę na Alzheimera, niż gdyby zaszczepił się 1-2 razy. A to przez glin i rtęć zawarte w niemal każdej szczepionce na grypę. Stopniowe nagromadzenie tych metali w mózgu powoduje dysfunkcję poznawczą.
 4. Mnóstwo szkodliwych składników. Szczepionki grypowe zawierają (1) wirusy i bakterie kulturowe, (2) z kultywacji wirusa prosto do twego ciała – komórki ludzkie z aborcyjnych płodów, kurze zarodki, świńska krew, tkanka małpiej nerki, ropa z krowianki, surowica cielęca, (3) neutralizatory, stabilizatory, nośniki i konserwanty, np. rtęć, glin i formaldehyd, który używa się do balsamowania zwłok i wiadomo, że powoduje raka. Nie ma bezpiecznej ilości formaldehydu do zastrzyków żywym organizmom.
 5. Nie działa. Może osłabić system obrony immunologicznej i zwiększyć podatność na grypę. Nie ma absolutnie żadnej wartości i chyba należy jej unikać dla własnego bezpieczeństwa. Jest pełna toksyn. Wiele osób dostaje grypę zaraz po szczepieniu, bo oslabia system immunologiczny zamiast go wzmocnić.

Dr Viera Scheibner, chyba jedna z najbardziej szanowanych na świecie naukowców w dziedzinie danych immunizacyjnych, pisze na podstawie własnych badań: Od przełomu ub. wieku, magazyny medyczne opublikowały dziesiątki artykułów dowodzących, że wstrzykiwanie szczepionek [może] powodować anafilaksję, tj. szkodliwe, niewłaściwe reakcje immunologiczne […co ] zwiększa podatność na chorobę, której szczepionka miałaby zapobiec, jak i szereg związanych i in. niezwiązanych infekcji. Widać to u zaszczepionych dzieci w przeciągu dni, w przeciągu 2-3 tygodni. [Wiekszość z nich] dostaje kataru, zapaleń ucha, pneumonitis i ostrego zapalenia oskrzelików w stopniu wskazującym na immunosupresję, tj. przeciwieństwo uodpornienia. Dlatego nigdy nie używam słowa imunizacja, bo jest zmyłkową reklamą, przekazującą, że szczepionki wzmacniają odporność, a tak nie jest. Prawidłowo mówimy szczepienie lub sensytyzacja.

Dr Scheibner pisze dalej: Szczepionki [mogą] uszkodzić narządy wewn., zwłaszcza trzustkę, więc każdy zaszczepiony, także na grypę sezonową, ryzykuje dostać poważnej choroby autoimmunologicznej jak cukrzyca, choroba Addisona, artretyzm, astma, zespół Guillaina-Barrégo, zapalenie wątroby, choroba Lou Gehriga, toczeń rumieniowaty układowy, stwardnienie rozsiane, osteoporoza, choroba Heinego-Medina i dziesiątki in. Niektóre mogą być śmiertelne, inne powodują kalectwo na całe życie i ból, gdyż wtedy „organizm atakuje sam siebie”, a dokładniej – „atakuje” go niezdrowy tryb życia stres i rozmaite szkodliwe substancje: toksyny w lekach, żywności, powietrzu, wodzie i in. płynach. Wg immunologa dra Jesse Stoffa, zdrowiu człowieka zagrażają złe odżywianie, sztuczne toksyny w otoczeniu, organizmy chorobotwórcze i ich toksyny, oraz uraz systemu immunologicznego od czynnikow jak RTG, stres, brak snu i ruchu, palenie tytoniu, dużo alkoholu i inne, wytrącające organizm z równowagi immunologicznej.

Prof. Brydakową zainteresuje również wniosek z mega-studium, że nie ma dowodów nawet na b. małą poprawę nieobecności w pracy po szczepieniach „przeciw” grypie. Więc jak, pani Brydak – będzie pani orędować za stachanowskim osiąganiem wyszczepialności Polaków, czy uczciwie przyzna, że brała udział w eugenicznej zmyłce-zamachu na ludzkość? Wypadałoby przeprosić się z Prof. Majewską, Drem Jaśkowskim, Jane Burgermeister i polskimi antypandemowcami, pani Brydak. Zapraszamy do człowieczeństwa…

Propaganda za scypieniami na grypę: rząd USA dołoży, by były bezpłatne

†††††††††††††††††††††††††††††††††††

WESPRZYJ BLOG = NA KONTO LUB PAY PALA

†††††††††††††††††††††††††††††††††

Temat Tygodnia nr 14: „Przecieki” na Wikileaks nt. Polski

††††††††††††††††††††††††††††††††

Jerzy Brochocki Rewolta marcowa

Przez cały okres PRL aż do marca 1968 roku nie wolno było rozpowszechniać informacji krytycznie oceniających rolę lobby żydowskiego w PRL, nie wolno było, nawet po Październiku 1956, pisać czy mówić o tym kto kierował aparatem terroru w PRL itd. Wolno było pisać o szowinizmie niemieckim, ukraińskim, amerykańskim, francuskim a zwłaszcza polskim. Nie wolno było pisnąć nawet o szowinizmie żydowskim. Ta blokada trwała czterdzieści pięć lat PRL z krótką przerwą w marcu 1968. W tym sensie marzec 1968 roku był wydarzeniem ważnym. To w marcu 1968 roku uczyniono jedyną w historii PRL próbę zrównania praw Żydów i Polaków.

Łatwej i prostej, a raczej prostackiej, odpowiedzi na pytanie czym był Marzec 1968 roku udzielił Aleksander Kwaśniewski i lobby żydowskie w Polsce. Była to – ich zdaniem – antysemicka prowokacja przeprowadzona przez tzw. Partyzantów. Był to także wybuch tradycyjnego, polskiego antysemityzmu.

Nie po raz pierwszy w powojennych dziejach Polski oskarżenie o antysemityzm podnoszone jest tu, na polskiej ziemi. Tak było w strasznych latach stalinowskich. Tak było w okresie po Październiku 1956 roku, gdy tzw. szkoła szyderców zalewała prasę i radio antypolskimi publikacjami, gdy w ogromnych nakładach wydawano obrażające naród polski książki, produkowano znieważające Polaków filmy, wyszydzano naszą historię. Oskarżano o antysemityzm Kościół katolicki, ruch narodowy, Armię Krajową.

Nigdy jednak, nawet w okresie wszechwładzy Jakuba Bermana, Hilarego Minca i Romana Zambrowskiego, żaden przedstawiciel rządzących nie ośmielił się wystąpić z oskarżeniem o antysemityzm całego polskiego narodu. Stało się to dopiero w wolnej, demokratycznej Polsce w trzydziestą rocznicę wydarzeń marcowych. Do listy tradycyjnie oskarżonych o antysemityzm: Kościoła katolickiego, narodowców, chłopów, dopisano robotników polskich i – co już trąci schizofrenią – narodowych komunistów z Gomułką na czele. Przez prasę, radio i TV przewaliła się potężna powódź nienawiści i kłamstw. Każdy kto próbował wyrazić już nie tylko sprzeciw, ale chociażby wątpliwości, był oskarżony o antysemityzm, szowinizm, faszyzm lub. komunizm. Nienawiść sięgnęła szczytu. Szczytu sięgnęło kłamstwo. Nikt nie pytał o prawdę. Nikt jej nie szukał.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Komunikaty

Spotkanie i Wykład Wszechnicy Narodowej

Serdecznie zapraszam na grudniowe spotkanie i Wykład Wszechnicy Narodowej Związki Polonii z Narodem Polskim – co Polonia czyni dla Polski? Udział wezmą  prof. Zdzisław Ryn – b. ambasador RP w Chile i Argentynie i Zygmunt Haduch – prezes Związku Polaków i Przyjaciół Polski w Meksyku. W spotkaniu poruszymy także postulaty, które Polonia Zagraniczna może uczynić dla obrony Polskiej suwerenności wobec głobalizmu i niszczenia Narodu Polskiego, a także o narodowo-patriotycznej działalnośći USOPAŁ Jana Kobylańskiego w Urugwaju.  SPOTKANIE ODBĘDZIE SIĘ 20 GRUDNIA ( PONIEDZIAŁEK) – O GODZ. 18.00 W SALI ORATORYJNEJ PRZY PARAFII SW. STANISŁAWA KOSTKI w KRAKOWIE NA DĘBNIKACH PRZY UL. KONFEDERACKIEJ 6. Serdecznie Zapraszam i proszę o przekaznie tej informacji innym zainteresowanym osobom – Stanisław Papież

……………………..

DNI TRADYCYJNEJ POLSKIEJ WSI

W RAMACH SOLIDARNOŚCI Z DEMONSTRACJĄ W BERLINIE ogłaszamy dni 21-22-23 stycznia DNIAMI TRADYCYJNEJ POLSKIEJ WSI. Podobnie jak demonstracja w Berlinie, będą one pod hasłami ‚chłopskiego, tradycyjnego i ekologicznego rolnictwa oraz zdrowej, uczciwie produkowanej żywności wolnej od GMO i korporacji’. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO ORGANIZOWANIA AKCJI INFORMACYJNO-EDUKACYJNYCH I WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA. Nie wszyscy mogą pojechać do Berlina, ale każdy może zrobić coś w ramach solidarności i wsparcia tej idei. Prosimy o nadsyłanie propozycji Waszych akcji solidarnościowych, to mogą być happeningi, akcje edukacyjne w szkołach, gminach, powiatach, otwarte dni gospodarstwach i sklepach, spotkania edukacyjne przy stole ze smacznym, swojskim jedzeniem, rozdawanie torebek z tradycyjnymi nasionami, wizyty u posłów z pytaniami w sprawie GMO (PYTANIA DO POSŁÓW. Zaledwie 10% posłów odpowiedziało na te pytania. Ze swojej strony, tak jak w przypadku poprzednich akcji będziemy nagłaśniać wszystkie działania. Już utworzylismy stronę.  Prosimy więc jak najszybciej o informacje, co i kiedy będziecie organizować. E-mail kontaktowy biuro [małpa] icppc.pl, tel/faks 33 8797 114. Prosimy o nadsyłanie logo do dodania na stronę jako współorganizator. Serdecznie pozdrawiamy, Jadwiga Łopata i Julian Rose, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi
ps. Więcej o demonstracji w Berlinie.

Wielu z Was odwiedziło EKOCENTRUM ICPPC, wielu uczestniczyło w naszych spotkaniach, warsztatach i wykładach. Jeśli uważacie, że nasze działania są ważne i dobre prosimy o oddanie na nas głosu.
……………………………

Marek Marciniak do sowamagazyn [małpa] googlegroups.com (4.12.2010)

POMÓŻ DZIECIOM z Domu Dziecka w Kościerzynie

Dzieci z Zespołu Wychowawczego WESOŁA GROMADKA mają takie same marzenia i pragnienia jak ich rówieśnicy z normalnych rodzin. Ich marzenia i pragnienia mogą się ziścić przy Państwa udziale. Wystarczy tylko, że w rocznym rozliczeniu PIT będziecie o nich pamiętać. Przekazując swój 1% podatku umocnicie ich wiarę w życzliwość dorosłych. WYPEŁNIAJĄC SWOJE ROCZNE ZEZNANIE PODATKOWE W NAZWIE OPP WPISZECIE STOWARZYSZENIE POMOCY DZIECIOM Z PLACÓWEK SOCJALIZACYJNYCH W KOŚCIERZYNIE KRS: 0000300882

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Aktualności krajowo-zagraniczne

Poliszynel: Radek Sikorski otruł Litwinienkę?

Andrzej Szubert na podst. artykułu Alles Schall und Rauch: Moskau nicht im Litvinenko Mord involviert oraz rewelacji od Wayne Madsena

…Wielokrotnie już twierdziłem, że otrucie Litwinienki nie było ani dziełem rosyjskich służb, ani nie było dokonane na polecenie Putina. […] Wśród wielu nieciekawych depesz opublikowanych przez Wikileaks znajduje się jedna mówiąca o zamachu na Litwinienkę. Wynika z niej jednoznacznie, że rosyjski wywiad nie miał nic wspólnego z zamachem na Litwinienkę. Mówi o tym korenspondencja pomiędzy ambasadoerem USA Henrym Crumptonem, a przedstawicielem prezydenta Rosji, Anatolijem Safonowem: Zarówno rosyjski, jak i brytyjski wywiad wiedziały o planach otrucia Litwinienki! Wywiad rosyjski był nawet na tropie przyszłego zabójcy Litwinienki w Londynie, jednak wywiad brytyjski uniemożliwił Rosjanom dalsze działania w Wlk. Brytanii twierdząc, że mają sytuację pod kontrolą i nie dopuszczą do przeprowadzenia zamachu!

A jednak Litwinienkę otruto! Otrucie Litwinienki stało się pretekstem do długotrwałej nagonki żydowskich mediów na całym świecie na Putina. Otwarcie oskarżano go  o wydanie rozkazu zamordowania Litwinienki, byłego funkcjonariusza KGB/FSB. […] Także i  w Polsce wielu zaślepionych rusofobów – z prof. Dakowskim i jemu podobnymi na czele – nieustannie Putina oskarża o ten mord pod obcą flagą, zrobiony przez brytyjski wywiad do spółki z Bieriezowskim. Również w kontekście Smoleńska, przypominał pan profesor sprawę Litwinienki. Dla profesora Dakowskiego fakt, że Putin na oczach całego świata zgładził Litwinienkę (co jest oczywistą brednią) jest najlepszym dowodem na to, że i w smoleńskiej katastrofie Putin maczał swoje palce. Czy do zaślepionych rusofobów dotrze w końcu, że przez żydowską propagandę są notorycznie oszukiwani, wpuszczani w kanał i robieni w konia? Poliszynel

PS. Akurat otrzymałem na prywatną pocztę takiego oto maila: Natomiast Wayne Madsen, jeden z najbardziej znanych dziennikarzy śledczych w USA, w niecały miesiac po otruciu Litvinenki podał na swoim Wayne Madsen Report że morderstwa dokonał jako zlecenie masońskie niejaki Radek Sikorski, dla którego miał być to test do podjęcia dalszej kariery. I co mamy dzisiaj? Sikorski rządzi w PL, ludzie, którzy mogli się przeciwstawić nie żyją, a artykuł Madsena zniknął z sieci. Podawał tam zresztą dowody na to, że zrobił to Sikorski.

Piotr Bein: A użyteczni idioci mielą rusofobię pompowaną przez hasbarę polskim patriotom i katolikom. Sprzeciw się, a okrzykną cię zdrajcą narodu! Tak jak Konrad „In” i prof. Dakowski z plejadą zenobiuszową okrzyknęli mnie, gdy wybory na prezia przegrał kaczyzm. Chyba w myśl motta Polak = katolik (niestety katolik niedoinformowany). Teraz pewnie stwierdzą, że zmyłka Wikileaks to robota ruskich, jak widziałem już w hasbarskich przymiarkach na forach dla ludziowców… Prawda jak oliwa, a Konrad „In” wypłynął w Parlamencie UE ze swą hipotezą 10 IV (patrz Aktualności krajowe poniżej).

Poliszynel: Michałkiewicz a Koszer Nostra

Andrzej Szubert na podst. prawda2

…Sprawa śmierci oddanych do USA do adopcji dzieci nosi wszelkie znamiona celowego mordowania ich w celu uzyskiwania ich narządów do transplantacji!!! Dlaczego żydowskie media o tym nie piszą wielkimi literami na pierwszych stronach? Dlaczego żydowski agent wpływu Michalkiewicz kasuje taki wątek??? Starsi i mądrzejsi mu nakazali? Razwiedka go przycisnęła? Tylko dlaczego ruska razwiedka byłaby tym zainteresowana? A może to razwiedka naszych nowych, pejsatych sojuszników mu to prikazała? O on posłusznie prikaz przełożonych wykonał? Bo nie wypada jemu zimnego czekistę przedstawiać w pozytywnym świetle!!!  Odpowiedź na powyższe pytania i wątpliwości każdy może udzielić sobie sam! Do tego ja nie jestem potrzebny!

Poliszynel: Mydlą nam oczy epizodem sprzed 40 lat

Piotr Bein: Nie bylbym taki pewny zasadniczych tez w artykule. „Upadek” Zachodu nie musi oznaczac konca dla banksterow — czyzby byli takimi glupacami, zeby sobie podkopac grunt? Z historii widac, ze nie. Rowniez dzis chodzi o zadanie bolu, strat i szkod gojom, ale zachowując większość do niewolniczej pracy dla jot. Tylko na papierze banksterów i ich mendiow „zbankrutuje USA i Unia”. Wyrobnicy w dalszym ciągu beda pracowac i oddawac haracz na lichwe, pozbawieni tym razem lasow panstwowych i ziem popegeerowskich, zasobow naturalnych, wysp greckich i kurortow hiszpanskich i portugalskich… W nastepnych kryzysach przyjdzie pozbawienie wlasnosci prywatnej (cel bolszewicki, unikniety dotad w spoleczenstwach zachodnich, gdzie mieszkanie lub dom wlasnosciowy nalezy do najwiekszych skarbow prywatnych). Lichwiarskie „długi” to pokazanie: wnuki waszych wnukow beda na nas robic… I będą, jeśli nie zrzucimy tej pijawki. Straszenie kryzysami, apokalipsami, 2012, nibirami… sluzy tu chyba dezorientacji i oglupiajacemu zastraszeniu. Poza pejsatymi „panami swiata” jest jeszcze Bóg… a On powiedzial, ze nie znasz dnia ani godziny. Prognozy apokaliptyczne trącą chrześcijańskim syjonizmem.

Lichwiarska strategia lupienia gojow ma slabe newralgiczne punkty, latwe do realizacji:
– W odpowiedniej sytuacji (np. dozywotnie uwiezienie wierchuszki jot w ich zamkach i palacach), latwo odebrac im to, co ukradli ludzkosci.
– Polegaja na pracy goja i placeniu przez niego podatkow. Odmow pracy tzw. „zarobkowej” notowanej w ich ksiegach, odmow placenia podatkow jesli pracujesz i stosuj pozaobiegowy handel wymienny bez vat itd. Wtedy leżą i kwiczą. Wielu Amerykanow nie placi podatkow, bo nie ma do tego zadnej podstawy prawnej, a lichwiarze dwoja sie i troja przez Fiskusa USA (IRS), zeby sciągac forse od zastraszonych gojow.

Zas z Chinami nie wiadomo, czy i w jakim stopniu sa podporzadkowane banksterom i kompleksowi jot w ogole. Podobnie kompleks jot obalil carat i sultanat, mimo ze wygladaly silnie. Sami Chinczycy — jak kiedys Turcy i Rosjanie — pomoga w ustanowieniu „nowego” w jakiejs rjewoljucji…

Nie zgodze sie z teza o 2 obozach w kierownictwie jot, chyba ze podzial nastapil ostatnio. Sa udokumentowane zwiazki zalozycieli banksterstwa, Rotszyldow, z apokaliptycznym talmudyzmem. Piszą o tym m.in. znakomici badacze kompleksu jot, Bjerknes i Eggert (ten po niemiecku, wiec polecam Poliszynelowi). Od poczatku kompleksu jot strategią kieruje diabelski talmudyzm! Lichwa, łupienie gojów i w końcu przejęcie wladzy i bogactw świata to koncepcje z Talmudu. Ideolodzy (rabinat talmudyczny, obecnie tzw. lubawiczerowie, nazwa skradziona ortodoksyjnym zydom z Kresów, zlikwidowanym w Szoa) przez wieki zgrali się z banksterami w realizacji tych celow. patrz np. Izrael Szahak Zydowskie dzieje i religia. Owo zgranie nie moze byc przypadkiem ani widzimisie, lecz wyplywa z wiary w Mosziacha-niszczyciela, ktory zbawi Narod Wybrany. Uwazam, ze wlasnie cement talmudyzmu tlumaczy odwieczny konsekwentny podboj i sukcesy kompleksu jot, tak wsrod mas gojowskich jak i zydowskich.

A propos Chinczyka-nobelisty, pod muzyke zydomasonerii lansowal koniec kultury i tradycji chinskiej, tj. globalizacje Chin. Na miejscu Narodu Chinskiego wyslalbym go na wycieczke kosmiczna.

†††††††††††††††††††††††††††††††††

Aktualności krajowe

TN z procesu sadowego Kobylańskiego przeciw Michnikowi o znieslawienie

http://www.youtube.com/watch?v=hfHliaNtzXw

http://www.youtube.com/watch?v=BHos8DiI6nE

http://www.youtube.com/watch?v=lCqIe-jNsVM

…………………

Ambasador USA prostytutką i terrorystą?

Ocena stosunków polsko-amerykańskich dokonana przez ambasadora USA w Warszawie pozostawia niedosyt. Z pewnością Lee Feinstein zechce zaspokoić naszą ciekawość. Gratulując niedawno Bronisławowi Komorowskiemu podniesienia w Białym Domu kwestii, która obywateli RP zdecydowanie wyróżnia na tle europejskich przyjaciół USA, sugerowałem panu prezydentowi działania na rzecz wzmocnienia zasady wzajemności w relacjach między Rzecząpospolitą, a Stanami Zjednoczonymi. Szczegóły. W moim przekonaniu przytoczenie pytań na które Kazimierz Pułaski i Tadeusz Kościuszko musieliby dziś odpowiadać, gdyby zechcieli położyć stopę na gościnnej, amerykańskiej ziemi, było najlepszą lekcją poglądową, na temat tego, jaką miarą powinniśmy mierzyć stan stosunków polsko-amerykańskich. Doceniając tradycyjną w Ameryce, nieobcą także dyplomatom, postawę „keep smiling”, z niejakim zaskoczeniem zapoznałem się z artykułem ambasadora USA, opublikowanym w dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej”. Tekst Lee Feinsteina pozostawia bowiem niedosyt. Aby mu zaradzić, postanowiłem sięgnąć do źródła. Oto list, jaki wysłałem dziś do Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Warszawie.

Od: michal.tyrpa @ gmail.com Data: 14 grudnia 2010 11:36  Temat: Do Ambasadora USA w Polsce   Do: „WarsawMedia @ state.gov” <WarsawMedia @ state.gov>, Culture_Warsaw @ state.gov  DW: listy @ prezydent.pl, rzecznik @ msz.gov.pl, listy @ rp.pl, i.janke @ rp.pl, p.gociek @ rp.pl, newsroom @ pap.pl, swiat @ agora.pl, swiat @ naszdziennik.pl, krzysztof @ wyszkowski.eu, tomasz.majka @ radio.com.pl

Pan Lee Feinstein, Ambasador Stanów Zjednoczonych Ameryki w Rzeczypospolitej Polskiej
Dw.: Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Ministra Spraw Zagranicznych RP, opinii publicznej, mediów.
Ekscelencjo Panie Ambasadorze! Z zainteresowaniem zapoznałem się z opublikowanym w dzienniku „Rzeczpospolita” tekstem Relacje na miarę XXI wieku. Doceniam trud, jaki włożył Pan w przybliżenie polskiej opinii publicznej własnej oceny stanu, w jakim znalazły się relacje amerykańsko-polskie pod koniec pierwszego dziesięciolecia XXI w.
Jednak jako obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, a także działacz społeczny, z lektury Pańskiego artykułu wyniosłem poważny niedosyt. Zdając sobie sprawę, że w publikacji prasowej nie mógł Pan poruszyć wszystkich wątków, chciałbym prosić o odpowiedź na pytanie, które – pozostając w przyjętej przez Pana poetyce opisu relacji polsko-amerykańskich – nurtuje wielu moich rodaków: Czy kiedykolwiek przed przylotem do Polski trudnił się Pan prostytucją i/lub prowadził działalność terrorystyczną?
Doceniając przyjaźń, jaką żywi Pan dla Polaków, Pańskie umiłowanie wolności, a także charakterystyczne dla demokracji amerykańskiej, wysokie standardy komunikacji między władzą, a obywatelem, żywię nadzieję, że Pańska odpowiedź na powyższą kwestię będzie szczera, bezzwłoczna i wyczerpująca. Że będzie to odpowiedź, jakiej przyjaciele mogą oczekiwać od przyjaciela. Korzystając z okazji chciałbym Ekscelencję zaprosić do akcji społecznej Przypomnijmy o Rotmistrzu (Let’s Reminisce About Witold Pilecki). W sposób szczególny zachęcam do zapoznania się z angielskim przekładem tzw. Raportu Witolda z 1945 r. Lekturę tego dokumentu rekomendowałem w sierpniu b.r. Radzie Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie (kartka i list dostępne są w materiale opublikowanym 16 października 2010 r.). Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku, życzę Panu oraz wszystkim pracownikom Ambasady USA w Polsce, wszelkiej pomyślności. W oczekiwaniu na odpowiedź, informuję, że treść niniejszego listu została będzie dostępna m. in. pod tym adresem. — Z poważaniem, Michał Tyrpa, Prezes Zarządu Fundacji Paradis Judaeorum, ul.Kobierzyńska 66/14, 30-363 Kraków

Myślę, że przyjaciela Polski, jakim niewątpliwie jest Lee Feinstein, stać będzie na szczerą, rychłą i wyczerpującą odpowiedź (obiecuję, że kiedy tylko się doczekam, poinformuję was o niej). A o tym, że odpowiedź otrzymam, jestem przekonany tym bardziej, że zadałem Panu Ambasadorowi powyższe pytanie zupełnie za darmo. Polacy, którzy chcieliby do USA jechać, za przyjemność odpowiadania na podobne kwestie, płacą podległym Ekscelencji urzędnikom ponad czterysta złotych.

…………………..

TN spod willi gen. Jaruzelskiego: Wyłaź szczurze!

Piotr Bein: A Poliszynel przypomina: to temat zastępczy

…………………

TVN 24: Fundacja Lexnostra działa zbyt skutecznie

…………………

No i mamy PiS-BIS: 21 pktów RPN – tylko nie o UE

Józef Bizoń: Specjalista od dobrych Żydów, Jerzy Robert Nowak w ramach budowy Judeopolonii i ubezpieczenia PiS organizuje „Ruch Przełomu Narodowego PiS-BIS” – z programem: 21 punktów pod publiczkę zbałamuconą do cna przez media toruńskie. [program w załączniku – rozsyła Chrapan].

Zbig: Alez oczywiście, bo już się PiS ludziom znudził i do cna obrzydziły go media, więc się podzielili na PiSBIS i PJN. Wzięli przykład z Palikota, tylko patrzec jak PO się przepoczwarzy pod wpływem pseudokrytyki Palikota. I potem dalej w kółko „paniemacieju” samograj gra…

Piotr Bein: skad mam wiedziec, co knuje RPN? pod programem podpisuje sie wszystkimi konczynami

Józef Bizoń: Brak odniesienia sie do aktualnego stanu w zakresie prawodawstwa i rozwiazan instytucjonalnych – wynikajacych z faktu wchloniecia Polski przez UE czyni z tego programu zwykla lipe pod publike. Jest to program typu: UE tak – wypaczenie nie; dawniej: socjalizm tak – wypaczenia nie. Okregi jednomandatowe tez niczego nie rozwiaza – tak sa wybierani wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, radni w gminach do 20 tys ludnosci. No i co sie zmienilo – a no nic, wszystko po staremu. Liczy sie kasa i uklady – a to maja w ogromnej wiekszosci zlodzieje i ludzie ukladu. Partia ma sie utrzymywac ze skladek, a nie byc dofinansowywana z budzetu panstwa. Przeciez budzet panstwa jest z naszych skladek – czyli z placonych podatków. Oddajac swój glos na dana partie daje jej automatycznie ok. 10 zl. rocznie z moich podatków. Jesli partia ta moja partia przekroczy próg 3% do uzyskuje wówczas ok. 5 mln. zl. rocznie na dzialalnosc, a jesli progu nie przekroczy, to nic nie dostaje  i nikt tez tych pieniedzy nie dostanie. Niezaleznie od tego partia moze zbierac pieniadze od swych czlonków. Przystepujac do klubu rotary [lub klubu masonskiego] delikwent placi slona skladke roczna – ale go na to stac i zwraca mu sie ona wielokroc w innej postaci z uwagi na uklady. Wykluczeni sa golcami – to dlaczego nie moze byc te 10 zl. rocznie przy okazji wyborów?
Partie polskiego trójkata bermudzkiego obrosly w pióra na dotychczasowym sposobie finansowania z budzetu panstwa. Teraz po zmianie sposobu finansowania one dadza sobie rady – a wykluczonych trzeba teraz wypuscic na mielizne i sami zdechna, a propaganda w trakcie kadencji tez o to zadba. Nalezy dokonac zmian w ustawie o partiach politycznych w zakresie zdjecia kaganców – np. co do górnej granicy na oplacanie róznorakich ekspertyz, analiz, programów.
Kosztów biurokracji [obojetnie na jakim polu] nie da sie obnizyc w ramach unijnego kolchozu. Trzeba wiedziec, ze kazdy wprowadzony nowy przepis pociaga za soba koszt biurokracji w postaci jego obslugi – a przepisów z faktu bycia w UE jest na wagony i stale ich przybywa. Ten kolchoz biurokracja stoi, bo inaczej by sie rozlecial.

Roman Kafel: Taka jest sytuacja na dzis! Dzieki panie Jozefie- jak zawsze roztropnie!

……………………..

10 IV: Konrad „In” przed Parlamentem Europejskim

Piotr Bein: Konrad wyszedł z wiarygodną i mocną od początku hipotezą fałszywych boi nawigacynych, więc dałem mu silne wsparcie na Grypa666. Podobała mi się jego obiektywna strategia: rozwiązać pytania techniczne, a one dadzą odpowiedź na pytanie, kto stoi za 10 IV. Dziś zastanawiam się, jak Konrad dostał audiencję parlamentu jewropejskiego, który nic nie zrobił w temacie 10 IV? Wprawdzie mogło się zdarzyć, podobnie jak Polakowi Potrafi udało się zainteresować jewroparlamentarzystów rotszyldowską aferą hipermarketową w Polsce. Ale już na wzajemne poparcie Konrada i Macierewicza nie mam usprawiedliwienia. Macierewicz w oczywisty sposób zrobił z dochodzenia jeszcze większą farsę, zwracając się do judeocentryków w Kongresie USA, tych samych co zmietli pod dywan sprawę 11 IX z rekwizycji kompleksu jot. Wynikałoby mi więc pośrednio, że kompleks jot stoi również za 10 IV. czemu dla osoby występującej publicznie jewropejsko nie znamy nazwiska?

……………………

Kabotyńskie wykluczanie mnoży Wykluczonych- nowy portal polacy.eu.org

(z dyskusji na Ciemnogodzie)

Stanisław Sas: A mnie wlasnie wyrzucono z  forum dyskusyjnego prawica.net gdzie pod pseudonimem „Katylina” [patrz poniżej Czy Polacy są narodem wybranym? ]  amieszczalem krytyczne uwagi o zydowskich wplywach w USA i Naszej ojczyznie. Kilku „oddelegowanych” dyskutantow (Dante, Samograf, kociewiak, Laskowski) zawsze po moim poscie robilo rejwach jaki to ze mnie antysemitnik a nawet chcieli mnie w kaftanie bezpieczenstwa odsylac do psychuszki.- Raz nawet prof. Przystawa zdenerwowal sie na mnie kiedy wysmialem jego propozycje [patrz poniżej Przełamać zaklęty układ okrągłostołowy], abysmy brali przyklad z amerykanskiego systemu wyborczego, gdzie podobno kazdy obywatel ma prawo zglosc swoich kandydatow i sam kandydyowaci rzekomo maja szanse wygrac, jak ostatnio jakas amerykanka o polskim nazwisku na Alasce. Widac dla „nasich” tam jest za zimno. A Pan Roman [Kafel] juz dawno mnie ostrzegal przed tym forum.

Piotr Świtecki: Skoro się pojawił ten temat, to chciałem zaprosić Państwa jako piszących i komentujących na strony http://polacy.eu.org Pan Roman miał rację i co do prawica.net i co do niepoprawni.pl – właśnie parę osób mniej lub bardziej grzecznie wyproszonych z Niepoprawnych uruchamia ten serwis blogowy polacy.eu.org (jam, nie chwaląc się, też od strony technicznej ręki przyłożył). Wstępne założenia są szczytne, proszę zresztą rzucić okiem. Tu na liście pojawiają się bardzo ciekawe wypowiedzi, w zasadzie gotowe do zamieszczenia na blogu czy w prasie (i często zamieszczane). A także bardzo ciekawe opinie w dyskusjach. Warto te głosy zamieszczać także na stronach ogólnodostępnych, pojawiających się w wyszukiwarkach itd. Chciałem poczekać z tym zaproszeniem dla Ciemnogrodu aż serwis będzie dojrzalszy, ale p. Sas wywołał temat… A coś jest na rzeczy, z tym umiejętnym przycinaniem obiegu informacji w internecie. Zatem, zapraszam. To początki, serwis nie jest jeszcze popularny i nie obrósł w społeczność czytelników, ale kilka dni temu jego adres „wypsnął się” jednemu ze spiskowców na http://stopsyjonizmowi.wordpress.com więc chyba nie ma co się dłużej „czaić”.

Mat: Mam nadzieje ze bedziecie z tego blogu nieublagalnie wyrzucac szabesgojow tudziez filosemitow!!!

Roman Kafel: Ojjj tylko nie to…to najgorszy sposob, z nimi bardzo latwo sie dystkutuje… bo nie maja argumentow, a nie mogac wyrzucic interlokutora sami uciekaja albo sluza za doskonaly przyklad zidiocialech kabotyniow:-)) a to bawi cale forum:-))

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Aktualności zagraniczne

Bałkany

Srdja Trifkovic, przekład-skrót Piotr Bein

Celowe zniszczenie dowodów – Od dawna zbywane w mendiach jako serbska propaganda, Zachód ignorował oskarżenia mafii kosowskiej o ekstrakcję i handel organami ludzkimi. Dopiero w 2008 r. Carla Del Ponte, b. prokurator w marionetkowym trybynale w Hadze ds. Jugosławii (ICTY) ujawnia, że  niepozwolono jej rozpocząć żadnego poważnego dochodzenia w tej sprawie, a dowody wzięte przez ICTY z makabrycznego Żołtego Domu w miejscowości Rripe w Albanii  zniszczono w Hadze. Sprawcy handlu, WAK i ich polecznicy zachodni mogli więc twierdzić: nie ma żadnych dowodów. Parlament UE powierzył śledztwo (czerwiec 2008) senatorowi ze Szwajcarii, Dickowi Marty, znanemu z wcaeśniejszego dochodzenia ws. przewozu do Europy i więzienia przez CIA podejrzanych o terroryzm.

Prawdziwy terror – We wstępie Marty zaznacza niezwykłe wyzwania dla jego dochodzenia: domniemane akty zbrodni miały miejsce przed 10 laty, nie były prawidlowo zbadane przez żadne władze narodowe ani międzynarodowe mające jurysdykcję na obszarach zbrodni. Poza tym, wysiłki dla ustalenia faktów nt. konfliktu w Kosowie i ukarania wynikłych zbrodni wojennych zwykle […] zakładały ślepo, że jedna strona zawsze była ofiarą, a druga sprawcą. […] Naprawdę było, wydaje się, bardziej skomplikowanie. Struktura społeczności albańskiej w Kosowie, wciąż klanowa, oraz brak społeczeństwa obywatelskiego skrajnie utrudniły założenie kontaktów lokalnych. Wzmocnione to jest lękiem, często do punktu prawdziwego terroru, co widzieliśmy od razu u niektórych z naszych informatorów po ujawnieniu tematu naszego dochodzenia. Nawet niektórzy przedstawiciele instytucji międzynarodowych ni ekryli swej niechęci do spojrzenia prawdzie w oczy: „Przeszłość minęła, musimy patrzeć w przyszłość.” Wg raportu Marty’ego, Thaczi zaczął uczestniczyć w zorganizowanej przestępczości pod koniec l. 1990-ych, kiedy jego Grupa Drenicka stała się dominującą frakcją w WAK. Już w 1998 r. był w stanie kontrolować większość działalności kryminalnej w samej Albanii. Thaczi z 4 członkami Grupy Drenickiej figurują jako osobiście odpowiedzialni za zamachy, uwięzienia i bicie.

Marty odnotowuje, że społeczność międzynarodowa świadomie ignorowała zbrodnie WAK, umożliwiając siłom Thaczi kampanię morderczego terroru przeciw Serbom, Romom i Albańczykom podejrzanym o kolaborację z Serbami. Ok. 500 z nich zniknęło  po wejściu sił KFOR 12.6.1999 r., w tym ok. 100 Albańczykow i 400 innych, przeważnie Serbów. Niektórych z tych cywili WAK uwięziło potajemniew różnych miejscach w płn. Albanii i nieludzko, degradująco traktowało zanim w końcu zniknęli. Uwięzionych sortowano w prowizorycznych więzieniach wg przydatności do ekstrakcji organów (płeć, wiek, zdrowie i pochodzenie etniczne) i posyłano do ostatniej stacji – prowizorycznej kliniki k. Fushë-Krujë, niedaleko lotniska w Tiranie: Jeśli i gdy potwierdzono obecność chirurgów do ekstrakcji, uwięzionych wyprowadzano pojedynczo z kryjówki, żołnierz WAK zastrzelał ich, a zwłoki szybko przewożono na stół operacyjny.

Nietykalny Thaczi – Grupa Drenicka Thaczi’ego ponosi największą odpowiedzialność za  więzienia i los uwięzionych tam. Raport Marty’ego obwinia też  rządy popierające niepodległość Kosowa o brak rozliczania starszych rangą w rządzie Kosowa, w tym Thaczi, i brak woli skutecznego ścigania b. liderów WAK. Dyplomatyczne i polityczne poparcie przez te mocarstwa dało Thaczi poczucie nietykalności. Marty wnioskuje: oznaki zmowy klasy przestępczej i najwyższych osób politycznych i instytucjonalnych są zbut liczne i zbyt poważne, żeby je zignorować, podczas gdy władze międzynarodowe odpowiedzialne za region nie uważały za konieczne przeprowadzić szczegółowych badań tych okoliczności, bądź zrobiły to w sposób niekompletny i powierzchowny.

Reakcja mediów – W parę dni po publikacji raportu Marty’ego, wiele świetnych artykułów w mediach głównego nurtu w Europie powiązało jego rewelacje z szerszym problemem wojny NATO  przeciw Serbom w 1999 r., precedensem jaki stworzyla dla Afganistanu i Iraku oraz z charakterem obecnego społeczeństwa Kosowa. Neil Clark (Guardian) zaatakował mistyfikację liberalnej interwencji [USA-NATO] i stwierdził, że atak na Jugosławię był tak błędny jak inwazja w Iraku. Stephen Glover (Daily Mail) napisał, że Tony Blair miał niektórych dziwnych przyjaciół, ale potwór handlujący organami przechodzi wszelkie pojęcie. Tak Londyn jak i Waszyngton raczej ignorowały okrucienstwa popełniane przez WAK Thaczi’ego.

Samocenzura w USA – Media USA są w temacie lata świetlne z tyłu. Np. Chicago Tribune nie uważał njusa o raporcie za wart publikacji, a opublikował dwa pokrewne teksty, oba krytyczne względem raportu. Żadna z głównych gazet nie pisnęła słowa zwątpienia w mądrość Clintona prowadzenia wojny na rzecz Thaczi i jego kolegów 10 lat temu, ani nie podważyła celowości podtrzymywania mistyfikacji, że była to dobra wojna. To, że Thaczi jest zbrodniarzem w czasie pokoju i wojny, wiadomo od dawna. Intrigującym pytaniem jest, kto w Europie chcial skończyć z jego nietykalnością, dlaczego teraz i co zrobi rząd USA, jego główny poplecznik i podżegacz. Jak się można było spodziewać, „rząd” Thaczi’ego odrzucił (14.12.2010) raport jako bezpodstawny i zniesławiający. Tego samego dnia Thaczi zatelegrafował Obamie: zgon Richarda Holbrooke’a  to utrata przyjaciela. Thaczi ma wielu przyjaciół w Waszyngtonie, np. senatora Josepha Liebermana, który w szczycie nalotów USA-NATO na Serbów w 1999 r. oznajmił: USA i WAK obstają za tymi samymi wartościami i zasadami ludzkości […] Walka za WAK to walka o prawa człowieka i wartości amerykańskie. Zdjęcia Thaczi z najwyższymi przedstawicielami USA to Who’s Who sukceji administracji USA przez ostatnie 12 lat: Bill i Hillary Clinton, Albrightowa, Bush, Rice, Biden, Wesley Clark…

Amerykańscy poplecznicy Thaczi  i ich mendia już wszczęli zapobieganie szkodom z raportu Marty’ego: bezpodstawny. Następnie spróbują zdyskredytować osobę Marty’ego i stwierdzą, że Rada Europy nieliczy się w świecie.

German Foreign Policy (16.12.2010): Niemcy są wśród odbiorców organów wycinanych przez mafię Thaczi. […] Raport Marty’ego rzuca światło nie tylko na protektorat Kosowo, dowodzony przez ostatnie 11 lat przez Zachód, gdzie Berlin odgrywa kluczową rolę. Ambarasujęce dla rządu Niemiec jest też to, że Marty powołuje się na szczegółowe informacje od wywiadu niemieckiego, które Berlin zna od lat, a nie wyciągnął konsekewncji.

 

Nigdy nie było do końca wiadomo, po co administracja Clintona interweniowała w Kosowie. USA nie decyduje, który kraj w Europie ma dawać niezależność której mniejszości. Np. Hiszpania powiedziała Baskom, żeby się wypchali, a Waszyngton nic. USA nigdy nie martwiło się, że sojusznicy zwalczają brutalnie powstańców — Turcja zniszczyla tysiące wiosek i zabiła dziesiątki tys. Kurdów bronią z USA, [a w Kosowie siły Jugosławii zwalczały terrorystyczną Wyzwoleńczą Armię Kosowa, na liście rządu USA organizacji terrorystycznych]. Waszyngton dołączył do Europy w polityce pt. Serbowie zawsze przegrają. Wszystkie strony konfliktów bałkańskich miały możliwość secesji od Jugosławii lub Serbii, tylko nie Serbowie, nawet wobec śmiertelnego zagrożenia w Chorwacji, Bośni czy Kosowie. USA dołączyło do większości krajów Europy w nalotach na Serbię przez 78 dób, by zmusić ją do oddania Kosowa, po czym sojusznicy dyrygowali masowymi czystkami etnicznymi w Kosowie przez albańską większość. W końcu USA i UE lansowały lipne negocjacje wiedząc, że wynik jest już zaklepany: niepodległość Kosowa. Większość serbska w płn. Kosowie miała przyjąć status mniejszości w Kosowie, a nie zostać przy Serbii. Kiedy Belgrad niezgodził się, sojusznicy USA-NATO poparli jednostronną deklarację suwerenności Kosowa.  Ale Rosja zablokowała wejście Kosowa do ONZ, i większość państw nie uznała nowego państewka na Bałkanach. Wspaniała robota, administracji Clintona i Busha!

Pelligrino (wojskowy USA): Kiedy przyszło do inwazji na Irak wiosną 2003 r., nie było widać tych sojuszników NATO, którzy praktycznie błagali nas na kolanach, byśmy dołączyli/przewodzili? działaniom  dla zatrzymania nowego europejskiego holokaustu w Kosowie (tak twierdzili co dzień, od Londynu po Paryż, Brukselę i Berlin). This was once again, in their eyes, an immoral American enterprise.

Piotr Bein: We wojsku, a ciemny jak tabaka w rogu… Nic dziwnego że chętnie służa swym mięsem. Było odwrotnie: neokoni „amerykańscy” ukuli plan wciągnięcia Europy i NATO w Bałkany i „chrześcijanka” Albrightowa-Korbel zrobiła wszystko, by przycisnąć państwa europejskie NATO do udziału w nielegalnej, niemoralnej i brutalnej wojnie kompleksu jot przeciw Jugosławii.  Wiosną 2003 większość sojuszników ochłonęła już z kaca nalotów i czaru korbelowego, dlatego nie spieszyli wysyłać mięsa armatniego na potrzeby jot w Iraku. Tylko zawsze wierni z Brytanii i Polski przyklasnęli inwazji, tak samo nielegalnej, niemoralnej, a jesscze brutalniejszej, bo przekształconej w ludobójczą okupację Iraku. W obu wojnach wykonawcami strategii komplesku jot byli judeocentryczni neokoni w „USA”. Ot, kogo poparł polski prezydent w inwazji na Irak… i dał się przy tym nabrać na żydowskie sztuczki z BMR Husajna. Nie na Wawel, a gdzieś na cmentarz vip-ów w Waszyngtonie za to…

Premier Kosowa, Haszim Thaczi przewodzi albańskiej grupie podobnej do mafii — przemyt broni, dragów i organow ludzkich. Thaczi jest bossem siatki, która zaczęła przestępczą działalność przed wojną w Kosowie (1999). Od tego czasu utrzymał on silną kontrolę nad rządem albańskiego Kosowa. Informacje te wyszły w zdobytym przez brytyjskiego Guardiana raporcie Rady Europy nt. zorganizowanej przestępczości, po 2 latach badań m.in. źródeł FBI i in. razwiedek. Raport wskazuje na Thaczi, że wywierał przez ostatnie 10 lat potężną kontrolę nad  handlem heroiną. Osobistości z jego wewn. kręgu są też oskarżone o przewożenie po wojnie kosowskiej jeńców przez granicę do Albanii, gdzie nieznaną liczbę Serbów  zamordowano dla ich nerek na sprzedaż na czarnym rynku.

Doug Bandow: Co za wspaniały nowy dodatek do Europy [Kosowo]. No ale tak jest, gdy Waszyngton próbuje majstrować przy inżynierii społecznej dookoła globu.

Piotr Bein: Waszyngton jak Waszyngton, ale kompleks jot na pewno.

Dick Marty z Rady Europy oskarżył samozwańczego premiera Kosowa, Haszima Thaczi, o przywództwo mafijnego biznesu, który więził głównie Serbów, by w końcu wycinać im narządy i sprzedawać na czarnym rynku.

Richard Holbrooke: amerykański dyplomata

Srdja Trifkovic, przekład-skrót Piotr Bein

Kilka godzin przed śmiercią Holbrooke’a (13.12.2010), sekretarz stanu Clintonowa określiła go: praktycznie synonim polityki zagranicznej USA. Jego kariera obejmowała obrzydliwe cechy tej polityki. Z-ca sekretarza stanu ds. Azji Wsch. i Pacyfiku za Cartera, Holbrooke odpowiadał za pomoc USA dla okupacji Wsch. Timoru przez Indonezję; autoryzował  (1997) dostawy broni wbrew embargu USA przeciw Suharto. Ludobójstwo chrześcijan na Timorze przez muzułmańskich Indonezyjczyków osiągnęło wtedy szczyt — 200 tys. osób, tj. 1/3 populacji wyspy. Holbrooke kłamał Kongresowi USA (1979), że pomór z głodu na Timorze Wsch. (wskutek kampanii spalonej ziemi armii indonezyjskiej) to następstwo portugalskiej kolonizacji. 20 lat później, w hołdzie dyplomatycznym umiejętnościom jego przyjaciela, neokona Paula Wolfowitza, wtedy ambasadora USA w Indonezji, Holbrooke chwalił się, jak Paul i ja często kontaktowaliśmy się, by zapewnić, że temat Wsch. Timoru nie wypłynie w kampanii wyborczej prezydenta USA [1980], gdzie narobiłby szkody interesom amerykanskim i indonezyjskim.

Wcale nie przynosząc pokoju Bośni w Dayton (1995), Holbrooke przewodniczył narzuceniu pakietu podobnego do tego w Lizbonie (1992), który celowo storpedował wyjście pokojowe. To wtedy nastąpił zwrot NATO z paktu obronnego w agresywny pod pozorem interwencji humanitarnych — narządzie wprowadzania hegemonii USA w sprawy europejskie na skalę nieznaną od czasów Kennedy’ego.  Umowa w Dayton była kompromisem możliwym do osiągnięcia wcześniej, gdyby USA się nie wmieszalo w Bałkany,  lecz chodziło wlaśnie o to wmieszanie. Holbrooke chwalił się rok potem: Zaangażowaliśmy się globalnie, Bośnia była testem. Specjalny przedstawiciel na Cyprze (1997), Holbrooke  zirytował Europę naleganiem na członkowstwo Turcji w Unii. Jego stronniczość muzułmańskimi Turkami przeciw chrześcijańskim Grekom na podzielonej wyspie odzwierciedlała konsekwentny trend w polityce USA, którego Holbrooke był entuzjastycznym zwolennikiem – od Indonezji po Bośnię, od Cypru po Kosowo. Holbrooke przygotował (1998) grunt pod wojnę Clintona w Kosowie przeciw Serbom. Spotkał się (24.6.1998) z dowódcą Wyzwoleńczej Armii Kosowa (WAK, organizacja terrorystyczna wg departamentu stanu USA), usłużnie zdejmując buty jak przystało na dhimmi.  Obiecał pomoc USA dla kampanii przemocy WAK przeciw Serbom. Wizyta doprowadziła bezpośrednio do prowokacji w Raczaku (masakra przez WAK ze wsparciem USA, zwalona na siły serbskie), Rambouillet (negocjacje w przygotowaniu do inwazji USA-NATO w Kosowie), nalotów NATO (1999) i transformacji Kosowa w państewko mafijne dżihadystów.

Wzorcem z repertuaru dyplomaty Holbooke’a, wiceprezydent USA Joe Biden nazwał go najbardziej egositycznym bękartem jakiego kiedykolwiek spotkałem. Norweski dyplomata Kai Eide, do ub, marca czołowy przedstawiciel ONZ w Afganistanie, powiedział kilka tygodni temu o wyczynach Holbrooke’a w Afganistanie: To nie Bałkany, gdzie może pan zahukać ludzi, by przyjęli rozwiązanie. Eide dodał, że Holbrooke niezupełnie pojął kompleksowość afgańskiej sceny politycznej. Scenę bałkańską Holbrooke pojął tak, że nazywał Serbów mordercze dupki, a Radowana Karadzicia Osama Bin Laden Europe. Rzeczywiście był synonimem polityki USA: gruboskórnym aroganckim brutalem, dla którego dyplomacja była sztuką narzucania swej woli z bronią w ręku. Richard Charles Albert Holbrooke byl złym człowiekiem, forsującym i wdrażającym złą politykę. Jego przyjaciel Haszim Thaczi pisze w telegramie do Obamy (14.12.2010) śmierć Richarda Holbrooke’a to utrata przyjaciela i proponuje nazwać za zmarłym plac w stolicy Kosowa. Jak najbardziej. Thaczi z kolegami po fachu ekstrakcji organów i handlu heroiną rządzą Republiką Kosova — spadek po Holbrooke’u.

Sondaż w USA nt. Obamy: popularność spadła do 39%, dla 69% sondowanych jest to słaby lider

W. Brytania ma najwięcej zgonów wskutek mrozów

Spadek temperatury o 1 stopień powoduje 200 ataków serca, statystycznie. Najbardziej zagrożone są osoby w wieku 75-84 lat oraz ci z historią choroby serca. W 2009 r.  było w W. Brytanii prawie 28 tys.zgonów z powodu zimna w ciągu 4 miesięcy. W br. Brytyjczycy przewidują 35 tys. zgonów z powodu mrozów, które na dobre mają zacząć się przed świętami Bożego Narodzenia. Wzrastające rachunki za ogrzewanie dołożą stresu emerytom, przyczyniając się do zgonów.

Brazylia wypróbowała własną rakietę średniej wielkości

Ukraina

…lecz Kongres USA właśnie przyjął jednogłośnie rezolucję o nieuznaniu Palestyny. Rezolucja kłóci się z obietnicą  in stark contrast with the Obama administration’s promise from day one to push for the creation of an independent Palestinian state as part of a two-state solution to the Palestinian-Israeli conflict.

Piotr Bein: Kongres USA = filia Knesetu w Ameryce. I do takiej ferajny apelują Macierewicz i Fotyga o niezależne śladztwo 10 IV! Izrael może zgrzytać zębami …aż padnie. Już ponad 130 państw uznało Palestynę.

NWO, prowokacje i protesty

No nie lecę nigdzie, przyszłam tylko na rewizję macaną.

Niedawne powtórzenie morderczych aktów terroryzmu w Iranie w postaci bomby w meczecie Imama Husseina w mieście Czabahar (15.12.2010, zginęło co najmniej 39 osób, 83 ranne)  wskazuje na to, że ONZ nie przeprowadziło jeszcze przeglądu  ;icznych dokumentów przedłożonych przez Republikę Islamską, zgodnie wskazujących na Iran jako ofiarę ataków terrorystycznych. Parlamentarzysta jest także oburzony dwulicowością niektórych mocarstw wewn. ONZ co do terroryzmu zagrażającego licznym krajom. Pakistańska grupa terroru, Dżandala, wzięła odpowiedzialność za bombę w Czabaharze. Grupa wykonała liczne zamachy bomobowe, próby zamachów na wyznaczone osoby oraz ataki terrorystyczne w Iranie. Wywiad Iranu aresztował lidera Dżandali, Abdolmaleka Rigi’ego (luty 2010) i stracono go w lipcu za 79 zbrodni terrroru, w tym rabunek z bronią w ręku, zamachy bombowe i zbrojne ataki na policję i cywili. Rigi zeznał, że grupę szkolono w Pakistanie, a pewni przedstawiciele Pakistanu wydali dokumenty podroży dla terrorystów. Ujawnił też szczegóły swych układów z rządem USA i agentamiwojskowymi z obietnicą nieograniczonego wsparcia w prowadzeniu powstania w Iranie.

Piotr Bein: Wygląda to na pomysł Brzezinski’ego.

Ponad tysiąc młodych, przeważnie kibiców, skandujących Rosja dla Rosjan i salutujących po hitlerowsku, aresztowano w Moskwie w obławie, by zapobiec następnym rozruchom etnicznym. Rasizm kwitnie w Rosji z powodu coraz większej obecności ludzi z płd. Kaukazu, w większości muzułmanów. Media rosyjskie rozpowszechniały plotki, że jacyś ludzie z Kaukazu mogą spróbować odwetu za wcześniejsze rozruchy etniczne, mimo że przywódcy społeczni wielokrotnie nawoływali do spokoju od tego czasu. W bm. zabito pociskami gumowymi kibica moskiewskiego Spartaka  podczas starć z przybyszami z Kaukazu. Radykalne rasistowskie skrajnie prawicowe grupy wyrosły w Rosji jak grzyby po deszczu po upadku ZSRR (1991).

Piotr Bein: Neo-nazi, nie tylko w Rosji, dają kompleksowi jot narzędzie siania niepokoju społecznego i podtrzymywania „antysemityzmu”. Nienawiść etniczno-religijna  niezawodnie destabilizuje państwa. Kompleks jot zastosował ją w skandalu „duńskich” karykatur Mahometa, w skomplikowanych sytuacjach Bałkanów i Iraku, a przedtem w nienawiści Niemców do Słowian i Zydów, Turków — do Ormian i in. chrześcijan… W Polsce zastosował ją na tle religijnym (spoko, pracują nad zróżnicowaniem etnicznym Polin, vide przebąkiwanie o imigracji muzułmańskiej) w obecnej wojnie polsko-polskiej, w rusofobii i manipulacji nastrojami do pozostałych wsch. sąsiadów Polaków. Na upadłą Rosję geostratedzy jak Brzezinski i biznesmeni jak Soros przygotowali, oprócz nienawiści, całą skrzynkę narzędzi skrytej wojny: terror skrajnych islamistów kaukaskich (podobnie jak na Bałkanach), organizacje „pozarządowe” i walka o prawa człowieka, liberalizacja życia społeczeństwa otwartego (na erozję wartości narodowych, rodzinnych, religijnych, na rabunek przez banksterów i prywatnych inwestorów i na manipulacje mendiów), mobilizacja młodych do wcielania demokracji i wolnych wyborów (spreparowanych odpowiednio) itd.

Piotr Bein: W Płd. Libanie kompleks jot próbuje przeszkodzić powrotowi zagrabionych przez Izrael terytoriów do Libanu. Zaangażowane są siły ONZ (prototyp Jednej Armii Swiata), a banksterzy (Jedyny Bank Swiata) „perswadują” gojowskie rządy do wysyłania mięsa armatniego dla spraw Izraela. Kiedy Komor wyśle więcej polskiego mięsa? Po Bałkanach, Iraku, Afganistanie, Libanie — Pakistan, Iran, Syria i Egipt? Izrael od Nilu po Eufrat, a talmudyzm globalnie w NWO…

…podczas  brutalnego tłumienia protestów dziesiątków tys. studentów w Londynie przeciw potrojeniu czesnego. Policja raniła 43 osoby w ostrych starciach ulicznych.  Aktywistę  Jody McIntyre, policja wyrzuciła z wózka inwalidzkiego: Siedziałem w moim wózku na środku ulicy, tym razem dość daleko of tłumu …kątem oka zobaczyłem policjanta, który wcześniej wyciągnął mnie z wózka. Poznał mnie, podbiegł, przchylił wózek i pchnął mnie na beton. W 1-ym incydencie, na początku demonstracji, McIntyre był w wózku na przedzie tłumu tuż naprzeciw policji: jeden policjant uderzył mnie pałką w lewy bark, dość mocno zadając ból. Następnie 4 policjantów chwyciło mnie przeciw mojej woli,  wyciągnęło z wózka i zaniosło jakieś 100 m ulicą. McIntyre skomentował ducha demonstracji i nastawienie policji: Ruch robi się bardzo mocny… bo tysiące osób, które nigdy w życiu nie demonstrowały, wychodzą teraz i protestują regularnie. Sposób, w jaki ludzie tacy jak Brian Paddiclk, b. komisarz [londyńskiej policji MET] mówią teraz o sprawach jasno wskazuje, że wiedzą oni iż nie są w stanie kontrolować tych demonstracji […]  wydaje się, że spróbują używać b. dużo brutalnej porzemocy, skoro nie mogą nas stłumić, ale to nic im nie da. McIntyre oskarżył też policję brytyjską o podżeganie protestu i wynikłej przemocy: W każdym przypadku, to policja podżega, prowokuje i zaczyna przemoc. Nie powinno to dziwić, bo taka rola policji [brytyjskiej] ish], by po pierwsze chronić rząd, a po drugie brutalnie nas atakować.

Masowe protesty antyrządowe i ostre starcia z policją miały miejsce w Rzymie. Za przyczynę, prasa podaje uniknięcie wotum nieufności dla premiera Berlusconi różnicą 3 głosów na 630 oraz jego skandale seksualne, kupowanie głosów, korupcję i nieumiejętność zaradzenia kryzysowi gospodarczemu. Policja użyła gazu łzawiącego przeciw zamaskowanym demonstrantom, którzy rzucali w policję kamieniami, podpalali auta i kubły ze śmieciami oraz wybijali szyby na jednej z głównych ulic Rzymu k. biura Berlusconi. Wg prasy, demonstrowały setki studentów szkół średnich i uniwersytetów oraz pracownicy przemysłu metalowego z rozmaitych ZZ, imigranci i osoby z lokalnych wspólnot żywnościowych i mieszkaniowych. Było co najmniej 90 rannych, w tym 50 policjantów. Zatrzymano 40 osób. W ciągu ostatnich tygodni Włosi protestowali już kilka razy przeciw środkom wstrząsowym jak podwyższenie czesnego wobec pogłębiającego się kryzysu banksterskiego.

Piotr Bein: Tajna armia NATO, Gladio ma niechlubny zapis w Italii, gdzie udawała demonstrantów i robiła mordercze prowokacje, by zdyskredytować ruch komunistyczny. Judeocentryk Michael Ledeen, wraz z syjonistycznymi hitlerowcami, chronionymi po II wojnie światowej miał duży wkład w utworzenie tajnych armii w państwach NATO.  W ostatnich latach, podobne siły widziano pozorujące na demonstrantów podczas szczytów politycznych i gospodarczych w rozmaitych częściach globu. Wychodzily one spoza szeregów mundurowych, wodziły one rej w rozróbach, dokonywały największych lub jedynych zniszczeń, odznaczając się od spokojnie demonstrującej większości.

Piotr Bein: Ja na pewno nie będę opłakiwał jednego ani drugiego drania. Niech Bóg ma nad nimi litość…

Piotr Bein: Czy autor pisal podczas upałów, że idzie globalne ocipienie? Naiwne jest kojarzenie pogody za oknem z globalna zmiana klimatu  (srednia globalna roczna temperatura). Dobry temat, by zwiekszyc sprzedaz Rejuvenate (autor ma udzialy?). Brak zywnosci moze byc w menu globalistow, ale jest wiele in. drog  osiagniecia takiego kryzysu, nie tylko p[araliż transportu podczas ciężkiej zimy.

e-NWO

 • Agenciura w kompie

Wychwalany jako zabezpieczenie przed kradzieżą kompów i danych na nich, nowy procesor Intela, Sandy Bridge można zdalnie wyłączyć kombinacją hardware i software  Anti-Theft 3.0, w sieciach 3G, nawet przy wyłączonym systemie operacyjnym. Wymiana twardego dysku nie zapobiega możliwości wyłączenia poprzez Sandy Bridge. Totalitarne prawa jak Patriot Act i kill switch w USA zagrażają swobodom obywatelskim. Rozsądne są obawy, że takie technologie staną się środkiem kontroli i cenzury społeczeństwa.

Senacką ustawę S 3480 kill switch (wyłącznik główny) zaproponował m.in. judeocentryczny kongresman Joe Lieberman (10.6.2010), celem zwiększenia bezpieczeństwa cyberprzestrzeni i zapobieżenia atakom mogącym obezwładnić  infrastrukturę np. telekomunikację czy zaszkodzi gospodarce narodowej. Jedna z ongresmanek proponujących S 3489 powiedziała: nie stać nas na czekanie na cyber-11-IX. Liebermanowi dostało się za wręczenie prezydentowi USA mocy użycia wyłącznika głównego do zamknięcia internetu. Odparł: rząd nigdy nie powinien przejąć internetu, przytaczając politykę Chin jako podobną do kill switch. S 3480 pozwoliłaby prezydentowi wprowadzić środki wyjątkowe w przypadku dużego cyber-ataku. Poprawki do S 3480 zmieniły oryginalne uprawnienie prezydenta do zamknięcia części netu na dowolny okres, na maksymalny okres 120 dób, chyba że Kongres USA wydałby wtedy pozwolenie na przedłużenie zamknięcia.

Piotr Bein: Iście talmudyczne wykrętasy z tym okresem zamknięcia netu. Zważywszy, kto nakręcił 11 IX, wojnę z terrorem, histerię bezpieczeństwa transportu i kto „proponuje” ustawy na ten temat, możemy być pewni, czemu będą one służyć.

Kurt Nimmo: Pełno jest w historii przykładów na szpiegowanie przez CIA, organizowanie gwałtownych przewrotów, preparowanie krwawych i ludobójczych wojen i torturowania niewinnych, którzy z tym całym terroryzmem państwowym nie mają nic do czynienia.

Piotr Bein: Jeden „dyplomata” pomagier we wdrażaniu tego terroryzmu państwowego na całym świecie, Richard Holbrooke właśnie zmarł. a mendia drą szaty jaka to strata dla człowieczeństwa.

Rozpracowana przez DHS, ściśle tajna sieć Grypa666 (żółty punkt w centrum). Niebieska skupina to Wykluczeni. Na prawo od niej e-służby DHS, nad nimi wsioki (razwiedka w jęz. Michałkiewicza). Wtyczki, szabas-goje.pl i użyteczni idioci.pl na peryferiach skupiny Wykluczonych, na dole hasbara. Pozostałe konstelacje to Trójkąt Bermudzki PO-PiS-SLD (patrz Józef Bizoń http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=289 ). Zawiaduszczich w kompleksie jot pominięto. Zródło: razwiedka Grypy666

Pod szyldem patriotyzmu, firma Citizen Concepts utworzona przez insajderów z nowej bezpieki USA, DHS, definiuje system na swym sajcie: ...PatriotAppTM, pierwsza w świecie aplikacja na  iPhone  dająca obywatelom możliwość pomocy agencjom rządowym w tworzeniu bezpieczniejszych, czystszych i bardziej skutecznych społeczności  poprzez  system powiązań i telefonię komórkową. Aplikację założono z nadzieją, że obywatele mogą być najbardziej zaawansowaną i najszerszą siecią oczu i uszu niezbędnych w zapobieganiu terroryzmu, przestępstw, ekologicznego zaniedbania  i in. napastliwych zachowań. Po prostu ściągnij, sporządź raport (ze zdjęciami) i wyślij do odpowiedniej agencji rządowej, pracodawcy lub opublikuj szczegóły w narzędziach sieci społecznej.

Jason Douglass: Taka aplikacja ma wzmocnić klimat lęku, w jakim nasi przywódcy chcą, byśmy żyli. Zagrożenie terroryzmem musi być strawne, by wojna z terrorem była uzasadniona i usprawiedliwiała wszystkie  skrajne środki wprowadzane w jej imieniu. Zobacz wideo Alexa Jonesa, demaskujące inne programy rządowe pomyślane do przetworzenia zwykłych obywateli na kapusiów w coraz szerszej sieci kontroli:

Piotr Bein: Ostrzegam od dawna o sieciach społecznej komunikacji jak Facebook itd.  Dają one „razwiedce” mapę kontaktów.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Religia

Pastor Ted Pike: nie słuchać kłamstw ADL o Helen Thomas

Stary cerkiewny fresk Apokalipcy z XII-wiecznego Monastyru Osogowo w Republice Macedonii

Helen Thomas [patrz “Powroty” do Polin a masakra pisników] jest pierwszą znaną osobą w USA, która krytykuje żydowski supremacjonizm. Obsmarowując ją antysemitka, ADL próbuje odebrać jej dystynkcje i dać znać wszystkim liderom: Nie krytykuj Zydów ani Izraela, bo naskoczymy także na ciebie! A jednak, jak piszę w najnowszej lekcji o Biblii, Chrystus chce od Swych wiernych, by szli na cierpienie dla duchowej emancypacji innych, bez względu na konsekwencje. To właśnie zrobił On przychodząc, by umrzeć dla odkupienia wszystkich, którzy Jemu wierzą. Takie poświęcenie się stoi za Jego mocą odkupicielską. Jest ono także podstawą naszego odkupienia. Zważ fenomenalną, boską ochronę daną dwu świadkom w Księdze Objawienia 11, którzy  przeciwstawiają się antychrystowi, głosząc całą prawdę na ulicach Jerozolimy (Wielkiego Babilonu) przez 3 i pół roku! Mają tyle siły, bo noszą worki pokutne, symbolizujące gotowość do cieprpień i zapłaty nieuniknionej ceny za tryumf Prawdy. Bóg szanuje ich samozaparcie, dając im siłę i ochronę życia. To samo może zrobić dla nas. Jeśli Ameryka ma ocaleć, potrzeba kadry mówiących prawdę, którzy chcą mocy Boga bardziej niż bezpieczeństwa czy dobrego imienia. Inaczej wzrosną tylko siły kompromisu, np. Joe Farah i portal World Net Dailey, którzy nazywają dobro złem i dają platformę siłom antychrysta (ADL). (Patrz Who’s ‚Spewing Venom’ – Helen Thomas or WorldNetDaily?) Końcowym wynikiem tego dołączenie do zła i cotaz większy upadek prawdy. Zaiste, prawda od Helen Thomas już upada. Gorzej, jak dwu świadków w Apokalipsie, którzy w końcu zostaną zabici, a ich ciała sponiewierane, siły WND i antychrysta profanują 60-letnią reputację Thomas. Złowrogo odzwierciedla to ostrzeżenie Chrystusa, że nadejdzie czas, kiedy wszelki, który was zabije, będzie mniemał, że Bogu posługę czyni. (Ewangelia Jana 16, Biblia Gdańska).

 

 

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Zdrowie

Kecram: Witam Panie Piotrze, przesyłam kolejny artykuł, który sądze, że warto opublikować. Mianowicie będą przeprowadzane kolejne testy na ludziach a co gorsze na dzieciach. Jak wiadomo szczepionka przeciw pneumokokom są bardzo niebezpieczne. Nie jestem lekarzem ale czytając liczne art. o badaniach z tą szczepionką jestem bardzo zaniepokojony ponizszą klasą działania: Nowa szczepionka ma uratować setki tysięcy dzieci

Witamina G niezbędna dla zdrowych bioder i kości w ogóle

Granatowiec właściwy leczy

Jego sok i ekstrakty obniżają stany zapalne, stres oksydacyjny oraz uszkodzenia wolnorodnikowe. Jedzenie smacznego granatowca  daje ochronę przed wielu rodzajami rakai chorobami układu krwionośnego i nerek. Badacze kalifornijscy odkryli właśnie lecznicze własności niektórych składników granatowca przeciw prostacie.

Rząd Niemiec zakazał uprawy kukurydzy GMO: eko-zagrożenie

Uprawa in. roślin GMO jest już zakazana w Niemczech.

Wysoki poziom witaminy C we krwi może zmniejszyć ryzyko cukrzycy

Skany dowodzą: akupunktura wywołuje zmiany w mózgu eliminujące ból

Grupa działania w USA: publikować koneksje państwowych badaczy medycznych

Antybiotyki kompletnie bezużyteczne na zapalenie ucha u dzieci

Kąpiel mineralna 1-3 razy/tydzień obniża stres

Badania przesiewowe raka jajników bezużyteczne

Co piją niemowlaki: Krem przeciwsłoneczny w mleku 85% matek

Sąd w USA orzekł ubezpieczalnię forsowaną przez Obamę niekonstytucyjną

Picie alkoholu może zmniejszyć objawy artretyzmu

Rolnictwo wraca do stanu Massachussetts – zapisy na kursy rolnicze

Utrata pamięci nienormalna w starzeniu się

9-miesięczne bliżniaczki zmarły zaraz po zastrzyku na odrę

Rzuć prochy, lecz depresję kwasami tłuszczowymi omega-3

John Kaminski: AIDS to zmyłka, zabijają leki a nie wymyślona choroba

Naukowy dowód na astrologię: pozycja planet przy narodzinach nastawia zegar biologiczny u ssaków

Leki nie pomagają w USA: krótsza przeciętna długość życia

Zielona Rewolucja Obamy spiskiem dla GMO

Panele słoneczne źródłem przyszłego zanieczyszczenia toksynami

Rzepakowe GMO wtargnęło na większość dużej eko-farmy

Recepta na szczęście:

 1. Dużo przebywaj na świeżym powietrzu.
 2. Jedz zbalansowaną żywność – unikaj produktów wysoce przetworzonych.
 3. Oddychaj głęboko.
 4. Naucz się rozmawiać. Słuchanie drugiego (nie tylko co mówi ale i co ma na myśli) jest jedną z najważniejszych umiejętności.
 5. Praktykuj wdzięczność i pokazuj ją bliźniemu: codzień pomyśl przez chwilę, za co jesteś wdzięczny, następnie okaż ją. Proszę i dziękuję buduje trwałe stosunki z ludźmi. Kartka z podziękowaniami wyróżnia się w dobie kompów.
 6. Bądź spontaniczny. Zrób teraz to, co odwlekasz od dawna. Zadzwoń do kogoś, kogo zaniedbałeś, pojedź tam, gdzie dawno już chciałeś pojechać.
 7. Naucz się dawać z siebie.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††

Historia

Wojna Rosji z kaukaskimi żydami górskimi

Wojnę rozpoczęli Czeczeni od etnicznych czystek. Kolumny uciekających i zrozpaczonych ludzi, które pokazują u nas ilekroć mówią o tamtych wydarzeniach, to nie Czeczeńcy, a mieszkańcy Czeczeni: Rosjanie, Dagiestańczycy, Osetyńczycy i inni. Uciekają porzuciwszy przed tym cały dobytek bo tylko w ten sposób mogli uratować życie. Nie każdy zdążył uciec — film dokumentalny mówiący prawdę o tym kto i dlaczego uciekał. Opinie co do sposobów prowadzenia wojny były rozbieżne. Rosjanie (obywatele FR) uważali, że trzeba otoczyć teren i wybić wszystkich  Czeczenów. Natomiast władza uważała, że trzeba uspokoić sytuację, rozbroić agresorów, ukarać bandytów. Na szczęście dla Czeczenów wygrała „opcja rządowa”.
Ostatni akord wojny a potem pokój  to wielki sukces Putina, i powiedzmy od razu, sukces okupiony spadkiem sympatii. Wielu nie mogło i nie może darować mu tego, że poszedł z Czeczenami na jakikolwiek kompromis. Nie może mu również zapomnieć tego. Pierwsza część to kadry z niemieckiego filmu dokumentalnego, na którym Ahmat Kadyrow mówi, że on nigdy nie wzywał Czeczenów, żeby każdy z nich zabił 150 czy 200 Rosjan, on po prostu wzywał do tego, aby każdy zabił tylu, ile może. A w drugiej części jest wypowiedź Putina, który wita „nowego” prezydenta Ramzana Kadyrowa i mówi, że Ahmad był człowiekiem heroicznym i znał różnicę między wojownikami a zwykłymi bandytami. Rozumiem ból Rosjan, ale rozumiem też racje Putina. Czeczeny są jacy są i albo ich wszytkich wybić albo ułożyć się z najsprawniejszym . Trzeciego wyjścia nie ma. Putin nieco stracił w oczach Rosjan, ale za to zyskał w Kadyrowie  i jego ludziach) wielkich sympatyków. W zeszłym roku w Anglii na konferencji prasowej [Kadyrow] powiedział, że Rosja ma wystarczające środki, żeby raz na zawsze skończyć z Gruzją i Ukrainą  i że on Kadyrow jest gotów w każdej chwili podjąć się tego zadania. :) )) inteligentny i elokwentny minister Ławrow po kilku dniach łagodził wrażenia wywołane tą wypowiedzią. A na razie jak dawniej Rosja znów zbudowała „Czeczenie”. Choć w polskich mediach ciągle rozpowszechnia się obraz zburzonego Groznego, to miasto wygląda tak.

Andrzej Szubert: […] do owych żydów górskich należy zaliczyć też gruzińskich żydów Stalina, Berię, jak i żydostwo rządzące dzisiaj w Gruzji. Dlatego zresztą tak chętnie pomagają oni w przerobienie okupowanej przez nich Gruzji w „niezatapialny lotniskowiec Izraela”. Wyjaśnia to też sympatię Kaczyńskiego do zażydzonej Gruzji, którą pojechał rzekomo ratować przed ruską agresją. Wojnę w 2008 zaczęło żydostwo rządzące Gruzją. Reakcja Rosji ich zaskoczyła. Rosjanie mieli ochotę na złapanie Sakaszwilego, aby go za atak na Inguszetię ukarać. Ale wtedy żyd Kaczyński pospieszył żydowi Sakaszwilemu z bratnią pomocą. Wyjaśnia powyższa historia także sympatie żyda Brzezińskiego do górskich żydów w Czeczenii. A także wyjaśnia ich zaciekłą nienawiść do słowiańskiej Rosji.

Cyprian Iwo Pogonowski: Wizja Imperium od Renu do Władywostoku

Stanisław Sas: Kiedy patrzymy na nasza obecna sytuacje geo-polityczna, w ktorej USA powoli wycofuja sie z Europy a my pozostajemy w zakletym wezle popmiedzy poteznymi gospodarczo Niemcami a bogata w surowce i posiadajaca tysiace pociskow z glowicami nuklearnymi Rosja, powinnismy siegnac do historii. Historia powinna byc nasza nauczycielka, ale jak widac z zachowania wielu naszych politykow, powiedzenie Polak zarowno przed  szkoda jak i po szkodzie jednakowo gupi jest ciagle aktualne. Nie mozemy sie oszukiwac i zamykac oczu na oczywiste historyczne fakty. Wiadomo, ze w czach zaborow konieczne bylo podnoszenie ducha narodu i pisanie ku pokrzepieniu serc ale wielbiony przez Senkiewicza sarmatyzm to poczatek kleski Polski. Z oczywistych wzgledow nie mozemy sie porownywac z Zydami, chociaz niektorzy uwazaja, ze powoli stajemy sie narodem handlowym, co sie zaczelo w czasach gierkowskich kiedy to masy polskich turystow-handlarzy okupowaly rozne targiowiska w calej Europie.

Mnie raczej imponuja Niemcy a raczej Prusy. Niech Pan popatrzy na wzrost potegi Rosji w XVIII i XIX w. Rosja przyjela wzorce pruskie w wojsku i w administracji. Jej dwor, elity i generalicja byla w duzym stopniu pochodzenia pruskiego. Jakos Rosja nie chciala czerpac pelnymi garsciami z polskich doswiadczen z demokracją szlachecką. Osobiscie uwazam, ze Polske mogl uratowac wybor na krola Polski elektora pruskiego, chociaz znajac nasz charakter narodowy, mozna watpic czy udaloby mu sie w Polsce zaprowadzic porzadek na wzor pruski. Juz widze te rokosze szlacheckie i bunty. Dlatego szlachta rekami i nogami bronila sie przed takim krolem. Nam raczej odpowiadal ustroj saski, mimo ze golym okiem bylo widac do czego prowadza polskie demokratyczne idee jedz pij i popuszczaj pasa oraz Polska nierzadem stoi. Poza tym, czy moze Pan sobie wyobrazic silniejsze mocarstwo srodkowo-europejskie. Rosja czulaby przed nim respekt przez cale wieki. My wolelismy biesiadowac i doposcic do doprowadzenia koalicji Prus z Rosja. Nie bez znaczenia byloby rowniez polaczenie takich cech jak pruska dyscyplina, praworzadnosc i solidna praca z polska umiejetnoscia improwizacji w nieoczekiwanych sytuacjach. No, ale to tylko marzenia.
My ciagle stawiamy na egzotycznych sojusznikow z ktorymi chcemy osaczac Rosje. Dziekuje, ale beze mnie. Wole byc Amerykaninem niz Polakiem. Kiedys otrzymalem e-mail od jakiejs polskiej imigrantki z Kanady, ktorej zarzucilem, ze nie intersuje sie sprawami polskimi. Napisala, ze dziekuje Bogu, ze wydostala sie z tego polskiego kotla.

Jerzy Lica: gdyby to przecztał Wiktor Suworow, to powiedziałby że Mein Kampf się kłania. Hitler przestrzegał przed wojną na 2 fronty a na jednym z Rosją. O kolonizacji mógł myśleć jedynie w przypadku upadku reżimu komunistycznego i destabilizacji Rosji. Stąd perspektywa 1000-letniej Rzeszy.  A potem atakuje – klasyczna wojna prewencyjna i „zawrót głowy od sukcesów”. Zdobył tuż za granicą tyle sprzętu że umyślił sobie marsz w 4-ch kierunkach, zamiast rozstrzygnąć bój o Moskwę.

Stanisław Sas: Wlasnie czytam w Financial Times, ze Chinczycy starannie studiuja historie Europy. Szczegolne zainteresowanie wzbudzil u nich Bismark i cesarz Wilhelm.  Dziwne, ze jakos nie zainteresowali sie nasza szlachecka demokracja z jej tolerancja i swobodami. A prof. Pogonowski twierdzi w wielu artykulach, ze to mogl byc swietny przyklad dla swiata, tylko ze jakos dziwnie paskudnie sie zawalila.

Piotr Bein: Kitajcy studiują historię podboju Europy przez kompleks jot, bo im to samo grozi?

………………………

Bismarckowska symbioza niemiecko-żydowska a Polacy

Przegląd książki Fritza Sterna Gold and Iron: Bismarck, Bleichroeder, and the Building of the German Empire, Alfred A. Knopf, New York 1979

Przegląd Jan Peczkis, przekład-skrót Piotr Bein

Podczas (przegranego) Powstania Styczniowego (1863) pod zaborem Rosji, Bismarck chętnie interweniował na rzecz Rosji i zdecydowanie sprzeciwił się reformom od jakiegokolwiek władcy, które dałyby wolność Polakom. Stern pisze (s. 29): Bismarck, jak Marks i większość Niemców, czuł dziwną furię przeciw Polakom. Naczelny bankier Bismarcka, Żyd Gerson Bleichroeder podzielał szorstkość Bismarcka i, jak aż w tylu Niemcach, tryumf sił zbrojnych Niemiec wzbudził w nim bezkrytyczny podziw dla władzy i straszne poszanowanie dla wszystkiego, co militarne (s. 147).

Symbioza niemiecko-żydowska prowadziła do silnych Prus, lecz wykluczyła odrodzenie Polski w XIX w. Stern pisze o niej: Wzrost potęgi pruskiej dawał Żydom wielkie możliwości. Skwapliwością z jaką je wykorzystywali je, Żydzi z kolei przyspieszali wzrost Prus (s. 19). Przełamano linie podziału Niemiec-Żyd, w przyjaźni i małżeństwie. (s. 466). Bleichroeder […] dowiódł, jak zyskowne dla obu stron może być współistnienie niemiecko-żydowskie (s. 464). Chyba nigdy przedtem w Europie żadna mniejszość nie rozkwitła równie szybko ani nie zaszła tak daleko, Żydzi w Niemczech w XIX w. (s. 498). Dla Polaków mogło to tylko utwierdzić wizerunek Żydów i Niemców wspólnie czerpiącym korzyści z wyzysku Polaków i mającym wspólny interes zapobiegania odzyskaniu niepodległości przez Polskę.

Stern podaje fakty o powodzeniu Żydow jako mniejszości w Niemczech (s. 499), co dotykając Żydów mieszkających obok lub w Polsce pod zaborem pruskim: W wielu miastach Śląska, Żydzi stanowili ok. 4% i płacili ponad 20% podatków, co świadczy o ich nieproporcjonlnym dochodzie (s. 499).

Bleichroeder i inni wpływowi Żydzi brali udział w projektach budowy koleji. Niektóre z nich przecinały okupowaną Polskę, łącząc imperium rosyjskie z pruskim (s. 253). Koleje przynosiły korzyści zaborcom i tak widzieli je Polacy.

Żydzi w Niemczech stali się nieświadomymi i świadomymi narzędziami prześladowań Polaków pod zaborem bismarckowskim: Kilka miesięcy później, Bleichroeder błagał króla o poparcie podobnego schematu w pruskiej prowincji Posen [Poznań], gdzie mieszkała większość Polaków w Prusach. Plan przewidywał ustanowienie banku rolniczego, który wypuszczając udziały, zebrałby kapitał na zakup ziemi na sprzedaż wieśniakom i dzierżawcom oraz na budowę dróg i kanałów dla miejscowych społeczności. W swej petycji Bleichroeder podkreślił, że projekt ten „ma wzmocnić pruski narodowy element w Wielkim Księstwie Posen”. Jego petycję przytaczano na dowód jego pragnienia GERMANIZACJI Posen; może też być, że podkreślił to, by zyskać poparcie króla dla jakiegoś zyskownego przedsięwzięcia (s. 53). Bez względu na to, co dokładnie motywowało Bleichroedera, aktywna promocja agresywnej germanizacji ziem polskich przez tego wpływowego Żyda mogła jedynie zantagonizować Polaków, tak do Niemców jak i do Żydów.

Wielu Żydów w Niemczech uwierzyło, że z rozkwitem Żydów w społeczeństwie niemieckim i dowodami pożyteczności dla Niemiec, zanikłby antysemityzm Niemców (np. s. 467). Tymczasem powodzenie żydowskie doprowadziło do reakcji, obawiano się przejęcia Niemiec przez Żydów. Teorie rasistowskie z późnego XIX w. dolały oliwy do problemu, choć nie wszyscy rasiści byli antysemitami i na odwrót (s. 509). Już w l.  1870-ych Paul de Lagarde nawoływal do eksterminacji Żydow (s. 496). Stern, Żyd w Niemczech, wnioskuje jednak, że mimo popularności antysemityzmu wśród wielu narodów, antysemityzm jako zgrany wysiłek przetworzenia antyżydowskiego sentymentu w akcją polityczną osiągnął doniosłość zasadniczo w Niemczech i Austrii (s. 497). Nacjonalizm niemiecki stał się bardziej nietolerancyjny wobec mniejszości (i pluralizmu w ogóle) niż ruchy innych narodów (s. 462).

Brutalne wyrzucenie Polaków i Żydów z Polski z niemieckiej prefektury Metz, skłoniło Sterna do napisania: Istnieje niemal tajemniczy wątek tego wydarzenia. Z narodzeniem nowego Imperium, pierwszymi ofiarami szowinistycznej brutalności byli Polacy i Żydzi; oni też byli ostatnimi ofiarami zjednoczonych Niemiec (s. 147). [Stern opublikował to w 1979 r., przed ponownym zjednoczeniem Niemiec.]

…………………….

Problem Żydów w Polsce zaczął się w carskiej Rosji

Przegląd książki Arthura Liebmana Jews and the Left, John Wiley and Sons 1979

Przegląd Jan Peczkis, przekład-skrót Piotr Bein

Mapa Strefy Osiedlenia i Kongresówki z % żydowskiej ludności (ok. 1905).

Praca ta obejmuje szczegóły nt. życia Żydów w Rosji późnego XIX w. i jak wpłynęło ono na wzrost radykalizacji Żydów. Liebman podaje historię Żydow w Strefie Osiedlenia na zachodzie carskiej Rosji. Byli to przeważnie potommowie Żydów z Polski przedrozbiorowej (s. 71). Strefa szybko stała się sceną konfliktow z Żydami, nie tylko z powodu przeludnienia przez Żydów: wskaźnik urodzin Żydów gwałtownie wzastał. W l. 1820-1880 żydowska populacja w Rosji, której 95% mieszkała w Strefie, wzrosła z 1,6 mln na 4 mln, przyrost 150% w porównaniu z 87% przyrostu dla nieżydowskiej populacji w Rosji. W miastach Strefy, cały ten wzrost pomógł w okresie 50 lat podwoić, potroić, a w niektórych przypadkach – czterokrotny wzrost ludności żydowskiej (s. 78).

Żydzi w Strefie byli rzemieślnikami. W późnych l. 1890-ych, 2/3 do ¾ wszystkich rzemieślników było Żydami (s. 81). Nie-Żydzi byli głównie rolnikami (s. 82) i na ogół powodziło im się gorzej niż Żydom (s. 84). Po wyzwoleniu poddanych (1861), wielu wieśniakow zaczęło rozwijać własną produkcję, rolną i rzemieślniczą, i sprzedawać jej produkty, wyrządzając podwójną szkodę żydowskim interesom: (1) eliminacja żydowskich pośredników, (2) konkurencja dla rzemiosła Żydów (s. 80). Dlatego po ok. 1880 r. szybko upadł poziom życia Żydów (s. 82).

Główną przyczyną silnego udziału Żydów w radykalnej lewicy była wg Liebmana rewolucyjna tradycja żydowska rozwinięta wskutek prześladowań w carskiej Rosji (s. 78). Wielu Żydów opuściło Rosję do Ameryki i oni, następnie ich potomkowie, kontynuowali tę tradycję. Wytłumaczenie Liebmana nie ma sensu. Inne grupy w Strefie (np. Polacy) cierpieli jeszcze więcej, a jednak ich nadreprezentacji w radykalnych ruchach ówczesnej doby daleko było do ekstensywnego, długotrwałego udziału Żydów.

A co z chucpą? Liebman komentuje: Żydowscy intelektualiści i lewicowcy zawsze wykazywali mieszankę wrogości i wyższości względem nie-Żydów (s. 534). Wieki formalnej i nieformalnej dyskryminacji i uprzedzeń do Żydów wzbudziły wśród nich  intensywną solidarność i ducha szowinizmu (s. 596). Wiele innych narodów doznało krzywd w przeszłości, lecz nie myślą ani nie działają w ten sposób.

Jewish radicals tended to be nonobservant and nonreligious Jews. (s. 7). In the US Communist Party, beginning in the early 20th century, Jews were the single largest ethnic group in it, and were overrepresented in the CP over a long-term period. (for details, see pp. 57-59). In the New Left of the 1950’s and 1960’s, this trend continued. (pp. 67-68). In the mid-1960’s, Jewish membership constituted 30-50% of the SDS. One-third of the SDS Weathermen arrested by the police were Jewish. (s. 67).

Od l. 1970-ych symbioza żydowsko-lewicowa zaczęła ostygać. Liebman widzi Żydów w odwrocie od lewicy wskutek sowieckich prześladowań Żydów, lewicowych antagonizmów wobec Izraela itp. Inny czynnik to powrót starej zasady numerus clausus – ograniczania liczby studentów szkół wyższych. Liebman pisze: Żydowskie organizacje samoobrony aktywnie zwalczały takie systemy i in. środki mające na celu zwiększyć udział niedoreprezntowanych mniejszości w wolnych zawodach. Ich walka opiera się na historii antysemickich numerus clausus, a także na dzisiejszym fakcie, że im więcej miejsc w szkołach zajmą nie-Żydzi, tym mniej zostanie dla żydowskich studentów (s. 608).

Liebman jest szczery w swej stronniczości. Ma nadzieję na (i przepowiada) silne odrodzenie żydowskiego poparcia dla socjalizmu (s. 612-613).

††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Przełamać zaklęty układ okrągłostołowy

Stanisław Sas, w reakcji na poniższą dyskusję na SOWA-Franfurt

[…] co mozna zrobic, aby przelamac zaklety uklad okraglostolowy, ktory pozwolil b. komuchom dogadac sie ze starannie dobranymi przedstawicielami opozycji (na ogol koszernego pochodzenia – KOR), wywodzacych sie czesto z rodzin b. stalinowcow. Prof. Przystawa zwraca uwage, ze nasza ordynacja wyborcza praktycznie uniemozliwia dostanie sie do wladzy uczciwym ludziom spoza wspomnianego ukladu dwoch partii okraglostolowych. Profesor za wzor uznaje system amerykanski. Rzeczywiscie z zewnatrz to wyglada jak prawdziwa demokracja, ale przyjrzyjmy sie temu blizej. Jako Amerykanin polskiego pochodzenia moge dorzucic pare swoich uwag:

 • Amerykanie sa w tej szczesliwszej sytuacji, ze ich Konstytucja broni pewnych indywidualnych wolnosci jak np. prawo do zgromadzen lub posiadania broni.
 • Obywatele maja wiec zludzenie, ze moga sie przeciwstawic rzadowi, gdyby ten probowal ograniczyc ich wolnosc, ale praktyka pokazuje, ze majac olbrzymie pieniadze oraz media mozna tym spoleczenstwem dowolnie manipulowac.
 • Tym niemniej, w sytuacji kiedy pogarsza sie sytuacja gospodarcza i rosnie bezrobocie, zaczyna rowniez rosnac swiadomosc tego spopleczenstwa, ktore probuje powiedziec „nie” rzadowi. Ostatnio zaktywizowal sie ruch spoeczny tzw, „tea party”, nawiazujaca do tradycyjnych amerykanskich wartosci i probujaca sie przeciwstawic liberalom, ktorzy przewracaja swiadomosc Amerykanow.
 • Istnieje jednakze niebezpieczenstwo, ze ruch ten zostanie przechwycony przez konserwtystow republikanow, ktorzy juz raz dali sie poznac za przezydenta G.W. Busha, ktory wciagnal USA w dwie wojny.

Pytanie czy w Polsce taki powszechny ruch protestu bylby mozliwy. Nasza historia pokazuje, ze bylismy dobrzy w spiskowaniu i wywolywaniu powstan przeciwko obcej wladzy, co zwykle konczylo sie nieszczesciem dla narodu. Mielismy wprawdzie wspanialy ruch protestu w postaci Solidarnosci, ale zostal on przechwycony przez obce elementy (KOR), ktore dogadaly sie z bylym aparatem komunistycznym przy okraglym stole, czego skutki dzisiaj widzimy na kazdym kroku. Z powolywaniem sie na ta demokracje w Stanach Zjednoiczonych bylbym ostrozniejszy. Tak sie sklada, ze pewne „lobby” obstawia obydwie partie. Podzielono jedynie sprytnie zadania. Wygrywaja republikanie-konserwatysci, lobby przygarnia fanatycznych „urodzonych na nowo” chrzescijan syjonistow i wspolnie dbaja o zapewnienie bezpieczenstwa Izraelowi. Wygrywaja liberalowie demokraci, lobby forsuje swoje „liberalne” idee jak aborcja, legalizacja malzenstw gejowskich, spychanie chrzescijanstwa z amerykanskiego zycia publicznego, itd. Przynajmniej w jednym na pewno nie ma miedzy nimi roznicy: dbanie o interesy zydowskie, czesto ze szkoda dla narodowego amerykanskiego interesu.

Dlatego praktycznie nie ma szans na wybor na prezydenta kandydat niezalezny. U nas w Polsce raz taka sytuacja sie zdarzyla kiedy kandydowal Stan Tymiński. Pamietamy jak zaciekle go wowczas atakowano ze wszystkich stron. Poza tym, przypomne jak „wielki patriota polski” Lech Kaczynski wyeliminowal dwoch niezaleznych politykow (spoza okraglego stolu) jak Giertych i Lepper.

A jak wyglada „demokracja” amerykanska wsrod Polonusow latwo bylo sie przekonac obserwujac „wybory” do takich duzych organizacji polonijnych w Nowyn Jorku jak Centrum Polsko-Slowianskie lub Polsko-Slowianska Fderalna Unia Kredytowa (rodzaj banku spoldzielczego). Tzw. komisja kwalifikacyjna dba o to kto moze sie dostac na listy kandydatow,
odsiewajac niewygodnych dla obecnych zarzadow. Wprawdzie statut przewiduje mozliwosc dopisania wolnych kandydatow, ktorzy zbiora 1 tysiac podpisow czlonkow organizacji, ale juz tak bywalo, ze „niezalezna” amerykanska agencja, ktora czuwa nad prawidlowym przebiegiem wyborow, weryfikuje podpisy i odrzuca spora ilosc popierajacych wolnych kandydatow.
Zeby bylo bardziej „demokratycznie” agencja ta jest zatrudniona przez dotychczasowy zarzad, ktory oplaca ja z czlonkowskich pieniedzy. Aby sie dodatkowo zabezpieczyc, agencja zwykle do weryfikacji podpisow i liczenia zatrudnia tzw. wolontariuszy. Nie musze dopdawac, ze wielu z nich to znajomi lub rodzina oficjalnych kandydatow ustalonych przez dotychczasowy zarzad. Jak kogos to interesuje polecam artykuly na stronie www.wicipolskie.org (pod orlem)

Profesor Przystawa pyta: Gdzie my jesteśmy? Co to za kraj? Czy tylko tyle zostało w spadku po Wielkiej Rzeczypospolitej, po twórcach najbardziej dojrzałej demokracji w ówczesnym świecie? Katylina odpowiada: Jaka jest Polska, kazdy widzi. Zamiast upartej, ciezkiej organicznej pracy od podstaw, wpadamy w religijny fanatyzm, obwolujac Chrystusa Krolem Polski lub chowamy  Lecha Kaczynskiego na Wawelu jak krola, wygrazajac przy tym piescia Rosji i grajac na nosie naszym zachodnim sojusznikom. Powrocmy wreszcie do naszej historii. W sytuacji kiedy wiekszosc panstw zachodnioeuropejskich wypedzila Zydow, robiac miejsce dla wlasnej narodowej warstwy kupieckiej i rzemieslniczej, Polska przyjmowala fale zydowskich uchodzcow, stajac sie stopniowo paradiso judeorum. Nie stworzylismy wlasnego stanu trzeciego, ktory byl podstawa powstania nowoczesnych panstw zachodnich. Ideologia tych warstw stal sie protestantyzm i przywiazanie do solidnej i uczciwej pracy oraz oszczedzania. Nasz charakter narodowy uksztaltowala szlachta i kosciol katolicki. Istnialy obok siebie dwie uprzywilejowane grupy Zydzi i szlachta oraz zepchnieci do stanu na wpol niwolniczego chlopi. Nieprzypadkowo kozactwo i chlopi ze wschodnich rubiezy Rzeczpospolitej tak rozpaczliwie bronili sie przed narzuceniem im polskiego porzadku, wyrzynajac w okrutny sposob szlachte i Zydow polskich w czasie powstania Chmielnickiego. Upadek Polski byl niejako zaprogramowany w polskim systemie politycznym Polska nierzadem stoi. Brak rozsadku politycznego zastepowalismy czesto danina krwi, poswiecajac swoje najlepsze sily. W tym samym czasie, nasi „sasiedzi” Zydzi stopniowo przez wieki przejmowali polska gospodarke. Juz nie tylko handel, finanse, arendarskie karczmy, mlyny, olejarnie, itd. ale nawet zarzadzanie majatkami szlacheckimi a po upadku polskich powstan w XIX wieku przejmowali nawet cale majatki skonfiskowane powstancom. Przed wojna popularne bylo ironiczne zydowskie powiedzenie: wasze ulice, nasze kamienice. Moze to zabrzmi makabrycznie, ale gdyby nie II wojna swiatowa mielismy olbrzymie szanse stac sie Judeopolonia, w ktorej Polacy byliby obywatelami drugiej kategorii.

Wiadmo, ze na prowadzenie kampanii wyborczej potrzebne sa olbrzymie pieniadze. Takie duze partie jak PO, PiS, SLD lub PSL otrzymuja wsparcie finansowe z rzadu. W USA od dawna rozne lobby i duze koncerny wspieraja kandydatow, ktorzy w przyszlosci beda dbac o ich interesy. Oficjalnie probuje sie to ograniczac poprzez ustalanie limitow na pieniadze przenaczane przez indywidualne osoby na te cele . Jednakze, jak powiedzial chyba Mark Twain chodzi o to, aby wybrac najmniej skorumpowany rzad. U nas tez mielismy afere z emerytami i studentami, ktorzy wplacali pewne sumy na wspieranie kandydatury Palikota, ktory chyba sam moglby sfinansowac cala kampanie wyborcza. Przed laty duzo dolarow na swoja kampanie wydal Stan Tyminski. Nawet w takim zachodnim demokratycznym kraju jak Wlochy, najwieksze szanse maja najbogatsi kandydaci jak obecny premier Berlusconi. Rowniez w USA tacy miliarderzy jak Perrot lub Bloomberg moga sobie pozwolic na sfianansowanie swojej kampanii wyborczej.
Demokracja to ustroj, ktory opiera sie o „glos ludu.” Tymczasem, biernosc naszego narodu nie ulega watpliwosci. Ostatecznie te 50 lat komuny zrobilo swoje. Historia rowniez nie nauczyla nas wiary w demokracje. W czasach zaborow obowiazywala zasada przeciwstawiania sie obcym zaborczym wladzom. Demokracja szlachecka zdegenerowala sie do tego stopnia, ze stalismy sie posmiewiskiem Europy. W XVIII w. Polska rzadzili rezydenci osciennych mocarstw, masowo przekupujac poslow na Sejm. Tak wiec twierdzenie, ze stworzylismy usroj, ktory moglby byc wzorem dla calej Europy i ktorego nam wszyscy zazdroscili to oszukiwanie sie. Tylko fakt, ze prze dluzszy czas nie mielismy silnych sasiadow (rozczlonkowane Niemcy, zacofana Rosja) umozliwily istnienie przez pewien czas tej polskiej „demokracji”. Podobna sytuacje mialy Stany Zjednoczone, ktore jednakze nie mialy praktycznie zadnych silnych sasiadow (poza plemionami indianskimi) i mogly spokojnie budowac swoja demokracje.

………………….

Wstydzę się być Polakiem

z dyskusji na SOWA-Franfurt (sowamagazyn [małpa] googlegroups.com) z udziałem samego „Lecha Wałęsy” i jego „biura”

socjolog (10.11.2010): Wstydzę się być Polakiem. Za 11 dni „wybory” samorządowe. Dziś w telewizji wojna domowa. Prezydent wręczył Order Orła Białego, Adamowi Michnikowi, bratu ostatniego żyjącego stalinowskiego sędziego wojskowego Stefana Michnika. Synowi komunistycznego działacza Komunistycznej Partii Polski, Ozjasza Szechtera. Redaktorowi naczelnemu Gazety Wyborczej, nie przypadkiem określanej mianem Wybiórczej, która miała reprezentować solidarnościową opozycję. Rola jego w kreowaniu rzeczywistości jest bardzo czytelna. Obawiam się, że daleka od patriotycznej. To PO, wcześniej UW. Dziś jednocześnie przeniesiono „krzyż smoleński” z Pałacu Prezydenckiego do kościoła św. Anny. Postawili go tam wcześniej samowolnie harcerze, a konserwatyści z PiS podgrzewali atmosferę i podpuszczali fanatyków religijnych do usankcjonowania tego i do wykorzystywania jedynie słusznej religii w walce politycznej. Jestem patriotą i jeszcze większym katolikiem. Jestem jednak człowiekiem, który nie życzy sobie wojenek na górze, które przenoszą się na dół i skłócają naród. Jestem przeciwny manipulacji i obłudzie. Jestem przeciwny importowaniu arabów, ale i państwu wyznaniowemu. To PiS, wcześniej AWS. Nie ma wolności, demokracji i państwa prawa. Każdy kto dojdzie do władzy, to zawłaszcza dla siebie media i wymiar sprawiedliwości. Ludzkie umysły. To są najlepsze armaty.

Lech Klekot (22.11.2010): To nie dobrze…Polakow juz nie ma…..w Pl…..zostali tylko zlodzieje i odpad spoleczny….a szeryfem jest ten rzad ktory nie jest polski.

socjolog (23.11.2010): Polaków nie ma i nie będzie. W polsce nie ma programów politycznych, tych ludzkich, pro społecznych. Sa tylko programy o wpływy, o kasę, o dostep do dóbr. óbr pracy, dobrze płatnej pracy. jest regvlamentacja pracy tak duża, że nie ma mozliwości zorganizowania jakiejkolwiek grupy społecznej, ruchu społecznego dla ogólnych interesów. jak sie dostana do władzy nowi, przypadkowi „patrioci”, to zaraz przestana yc Polakami. Bo najpierw obudzi sie nepotyzm osobisty, nepotyzm rodzinny, nepotyzm kolesiowy itd…

Gabryiel Leonard Kamiński (23.11.2010): Potwierdzam, niestety jesteśmy narodem „w upadłości”, a ludzie władzy „likwidatorami”…Skłóceni ze sobą, nawet najbliższym,i, nienawidzimy w większości wszystkich i wszystkiego. Każdemu Polakowi najlepiej „dać” „bezludną wyspę”, niech się bawi w „Piętaszka, bp bardzo to lubi…od lat

anias54 (23.11.2010): Takie „listy” utwierdzają mnie w przekonaniu, że jesteśmy narodem głupców, którzy tylko szukają dziury w całym . Nie można myśleć i widzieć pozytywnie- wszystko jest do d.py, Nikt nie zasługuje na uznanie i szacunek, choćby dla naszej wolności i możliwości wypisywania tego , co się chce zrobił Bóg wie ile!  Sami nieustannie podcinamy własne korzenie, sramy w swoje gniazdo  i deprecjonujemy każde osiągnięcie! A już prawdziwi patrioci i katolicy to po prostu zakała narodu! Głoszą takie tezy i tak postępują, że normalnemu  człowiekowi odechciewa się być Polakiem i katolikiem! Bądźmy bardziej spolegliwi [ jak głosił prof. Kotarbiński] a  będzie nam lepiej ze światem i światu z nami. To tyle. Pozdrawiam z uśmiechem wszystkich ciężko przejętych Polską.

Lech Wałęsa (24.11.2010): tak , coś tu niegra , ale , to już tyle lat idziemy przez ten świat ,jaki jest inny .nikt nie wróci straconych zmarnowanych lat – nawet zemsta .no , ale WYGRALIŚMY Z KOMUNĄ .BOŻE TYLKO TY MOŻESZ TO ROZSĄDZIĆ I OCENIĆ , my za mali ,,,,,,,,,,,,L W

Barbara Gołąbek (26.11.2010): Z jaką komuną wygraliśmy? Z którą? Jeżeli to pan, panie były prezydencie Lechu Wałęsie, to mam do pana ogromny żal. Ma pan rację, nikt nam nie wróci zmarnowanych lat i Pan BÓG pana oceni za to co pan zrobił z nami Polakami,po tym jak nam się wydawało, że z komuną wygraliśmy…Pamiętam jak dzisiaj…byłam wtedy młodą kobietą, podjęłam swoją pierwszą pracę i urodziłam syna, byłam pełna entuzjazmu i wdzięczności Panu Bogu za pana…szłam do wyborów z głową podniesioną wysoko, szłam głosować na pana, uznałam,że należy się to panu ode mnie!! Miałam poczucie godności, robiłam to dla mojego syna…A dzisiaj….żal serce ściska, strasznie boli pańska zdrada, tak zdrada! JAK PATRZĘ NA TO CO SIĘ W MOJEJ UKOCHANEJ OJCZYŹNIE DZIEJE, JAK JĄ ROZKRADAJĄ, JAK DEPCZĄ PAMIĘĆ O TYCH CO ODDALI ZA NIĄ ŻYCIE, JAK ZAKŁAMUJĄ  HISTORIĘ, DŁUGO BY WYMIENIAĆ…a pan w tym uczestniczyl i uczestniczy…najbardziej boli zdrada czlowieka, ktorego uwazalo sie za swojego przyjaciela. Jestem Polką, wielką patriotką, kocham Polske, po prostu kocham i marzyłam o tym,aby moje dzieci żyły w takiej Polsce, o jakiej marzył mój ś.p.Ojciec, on kochał Polskę tak jak ja, uczył mnie historii, tej prawdziwej z Katyniem. Mógł zrobić wielką karierę, wystarczylo tylko aby zapisał się do partii, nigdy tego nie zrobił i żyliśmy skromnie, ale byliśmy szczęśliwą rodziną. Dla mojego Ojca największym przekleństwem było: ty komunisto! Powtarzam więc za nim panie Wałęsa, ty komunisto!

Lech Klekot (26.11.2010): Ta cala bande pod sad…tylko jaki??? Albo???  wapno…

Biuro Lecha Wałęsy (27.11.2010): Ja doprowadziłem Was do pełnego zwycięstwa , oczywiście etapowo finalnie strącając gen.Jaruzelskiego .z Prezydentury i doprowadzając do w pełni wolnych wyborów . Wy natomiast w wolnych wyborach niejako w podzięce wybraliście zamiast BBWR — SLD , a potem zamiast mnie Kwaśniewskiego . Nie miałem już siły w walce z post-komuną i z takimi typami jak Kaczyńscy , Walentynowicz ,Kurtyka , Wyszkowski  , Gwiazdowie , Rydzyk .  Mogłem zrobić i osiągnąć więcej  , ale przez te kreatury nie dało się .LW

Edward Makowiecki (7.12.2010): Wałęsa, Oszustwo Polaków mające doprowadzić do przepoczwarzenia się systemu żydołakomasońskiego w system żydołakomasoński organizowano  przy pomocy zydołackich frakcji tajnych służb wielu krajów. Nie zapominaj, że wszystko co w tej sprawie wiedziały WSW/GRU, SB/KGB i co kopiowała wszechobecna na Wybrzeżu STASI, o innych mieszaczach nie wspominam, znajduje się w ręku Rosjan i Niemców , o innych nie wspominam. Tam są twoje pokwitowania pobieranych judaszowskich srebrników, tam są zebrane dokumenty dotyczące przepływu „pomocy” dla SOLIDARNOŚCI, a nawet dowody nieszczęsliwych przypadków dla niewygodnych świadków. Ja widziałem twoje pokwitowania. Ty przerażony w TVP przyznałeś, że coś tam podpisywałeś, a potem wszystko zniknęło i ty zhardziałeś ale ty nie wiesz, że te dowody pozostały – jak nie wierzysz to zapytaj Borusewicza, Kaczyńskiego, Komorowskiego, a najlepiej Wawrzyniaka, Kołodziejczyka albo Głódzia. Ta hodowla Kiszczaka nawet jak się żre to nie przekazuje wiedzy o przeciwniku bo wie, że prawda jest niewygodna dla mocodawców i zaraz mogą zatkać mordę. Ty nie musiałeś brać wynagrodzenia bo ty miałeś więcej wtedy niż Tusk, czy Komorowski dzisiaj (legalnych pieniędzy), a twoja ofiarność miała bałamucić. To co przekazałeś to już ogryzione kości rzucone hołocie żeby się zagryzała , a jej głupsza część do tego modliła. Radzę ci Wałęsa dobrze. Zajmij się wnukami. Naucz się gier komputerowych i tam walcz z „komuną”. — ppłk o dotąd złośliwie i przestępczo nie ustalonym statusie Edward Makowiecki

Lech Wałęsa (7.12.2010): Człowieku uwierz wreszcie , to ja stałem na czele tej walki , nikogo nie słuchałem , nikomu nie podlegałem .Decyzje wszystkie ważne tylko i wyłącznie były moje .. Borusewicz był tylko na chwilę w sierpniu 1980 r .Całością kierowałem ja i tylko ja .W opozycji do mnie był Borusewicz , Walentynowicz , Gwiazdo wie , Bulc , Wyszkowski ,Kuroń , Modzelewski i cała ta grupa .: już po trzecim dniu strajku .Potem stanęli przeciw mnie Mazowiecki Geremek i inni . Nie dopuściłem na Premiera Gen.Kiszczaka ruchem z Malinowskim i Jóźwiakiem ,  Strąciłem Generała Jaruzelskiego zajmując jego miejsce .co doprowadziło dopiero do w pełni wolnych wyborów  i dobicia komuny i poprawienia ustaleń okrągłego stołu . Problem polegał na tym że niebyło komu przekazać zwycięstwa . Naród był nieprzygotowany , niezorganizowany do tak wielkiego zwycięstwa  i nie potrafił  . Pojawili się cwaniacy i oni co trochę potrafili .Co było robić . Do tego doszły małości , ambicje i złośliwości .

…………………..

Wyjaśnienie od autora 17.12.2010

Stanisław Sas: Kiedys na Internecie umiescilem swoj ponizszy artykulik  i  aby poprzec swoje argumenty, ze pomiedzy naszym polskim katolickim  charakterem narodowym a tradycyjnym zydowskim wystepuja tak ogromne roznice, ze mozna za sluszne uznac powiedzenie Zydzi to istoty z innej planety. Niestety, to ciagle wmawianie nam przez Kosciol, ze nasza religia pochodzi od judaizmu i ze Zydzi to jakoby nasi starsi bracia w wierze utrudnia a nawet wrecz uniemozliwia zrozumienie naszej sytuacji. Dlatego dla poparcia mojej tezy podparlem sie praca E.Mullinsa Biologiczny Zyd:

http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/BIOLOGICZNY-ZYD-czyli-pasozyt-ludzkosci-3560

http://www.wicipolskie.org/prp/PRP_255.pdf

Wywolalo to tak ostra reakcje, ze wrecz oskarzano mnie o zwierzecy antysemityzm lub ubierano mnie w kaftan bezpieczenstwa. Tymczsem, Eustace Mullins posluzyl sie analogia ze swiatem przyrody, aby latwiej bylo zrozumiec odmiennosc cywilizacji zydowskiej oraz wrezc niewyobrazalne dla nas umiejetnosci przystosowania sie w obcym srodowisku. Mullins wyraznie mowi, ze proba oceny Zydow przy poslugiwaniu sie naszymi chrzescijanskimi kryteriami moralnymi, automatycznie konczy sie antysemickimi wnioskami. Nalezy patrzec na naszych starszych braci bez emocji i wrtosciowania. Tak jak naukowiec biolog patrzy na zycie pasozytow. On nie uzywa ludzkiego wartosciowania w postaci jakze to wstretne istoty, ktore oszujuja swoja ofiare, aby ssac z niej zuciodajne soki, prowadzac do jej oslabienia, wyniszcvenia a nawet smierci, po czym przenosza sie na inny obiekt. Zrozumiale, ze takie porownanie budzi w nas opor. Jeden z dyskutantow na forum zapytal mnie: Jakby sie Pan czul, gdyby Polakow przyrownanoi np. do much. Tak wiec przecietny czlowiek nie rozumie tych roznic, jakkolwiek wiele narodow na podstawoe obserwacji i uzywania zdrowego, chlopskiego rozumu nadawalo Zydom ta sama nazwe pasozyty. Tymczasem, przystosowanie Zydow przybralo wrecz biologiczne, darwinowskie formy, ktore sie sprawdzaja przez wieki a nawet tysiaclecia, przynoszac im pgromne sukcesy. Tymczasem my jestesmy skazni na kolejne kleski. Stad to porownanie Mullinsa.

Czy Polacy są narodem wybranym?

Katylina 26.11.2010

Uznanie przez romantykow Polski za “narod wybrany,” ktory powinien sie poswiecac, musi nasunac porownanie z prawdziwym Narodem Wybranym, jakimi wedlug Biblii sa Zydzi. Nasi “powstancy-szalency” porywali sie czesto do beznadziejnej walki z przewazajacymi silami wroga, z przyslowiowa dzida na czolgi. Rzeczywiscie, przypominalo to czesto biblijna walke Dawida z Goliatem. Znienawidzony powszechnie przez Polakow redaktor Jerzy Urban przyrownal nawet kiedys Polske do aroganckiego karzelka, ktory podskakuje silniejszemu.

Jakze to jednak falszywa analogia. Eustace Mullins w swojej ksiazce pt. Biologiczny Zyd pisze, ze Zyd w ciagu calej historii byl zawsze mniejszy i slabszy od swojego gospodarza a mimo to czesto go zwyciezal. Mikry, slaby czlowieczek, wielbiony przez swoich, zydowski komik Charlie Chaplin, zawsze potrafi przechytrzyc i pokonac silniejszego i wiekszego oponenta. Ten schemat jest najczesciej spotykany w zydowskiej literaturze, satyrze i sztuce. Maly Dawid zwyciezyl poteznego Goliata, sprytny Mordechaj pokonal przedstawiciela oficjalnej wladzy Hamana. Oczywiscie, Dawid to maly pasozyt a Goliat to duzy gospodarz, ktory zostal powalony zanim jeszcze zdazyl wykorzystac swoja fizyczna przewage nad drobnym Dawidem.
Mimo tego podobienstwa arogancji charakterow narodowych Polakow i Zydow, ktorzy maja w sobie cos z Dawida walczacego z Goliatem, chyba nie ma bardziej rozniacych sie od siebie narodow. Wystarczy porownac sukcesy Polakow i Zydow. Zydzi przyjeli sposoby walki, ktore moznaby okreslilc jako darwinowskie. Zadajmy sobie pytanie czy Zydzi mieliby szanse przetrwania w ciagu tysiacleci swojej historii, gdyby przyjeli “polskie” metody walki oparte o chrzescijanskie meczenstwo. Obawiam sie, ze skonczyliby jak amerykanscy Indianie w rezerwatach lub byliby calkowicie wytepieni. E.Mullins w genialny sposob opisal “biologiczne” wrecz sposoby walki oraz przystosowania sie Zydow wsrod obcych narodow. Sukcesy Zydow sa az nadto widoczne: sfera finansow miedzynarodowych, media, przemysl rozrywkowy, wreszcie olbrzymie wplywy polityczne w Stanach Zjednoczonych lub w Europie Zachodniej, nie mowiac o lokalnym mocarstwie militarnym, jakim jest niewatpliwie Izrael ze swoimi pociskami z bronia jadrowa.

Jaka jest Polska, kazdy widzi. Zamiast upartej, ciezkiej organicznej pracy od podstaw, wpadamy w religijny fanatyzm, obwolujac Chrystusa Krolem Polski lub chowamy Lecha Kaczynskiego na Wawelu, wygrazajac przy tym piescia Rosji i grajac na nosie naszym zachodnim sojusznikom.

Powrocmy wreszcie do naszej historii. W sytuacji kiedy wiekszosc panstw zachodnioeuropejskich wypedzila Zydow, robiac miejsce dla wlasnej narodowej warstwy kupieckiej i rzemieslniczej, Polska przyjmowala fale zydowskich uchodzcow, stajac sie stopniowo paradiso judeorum. Nie stworzylismy wlasnego stanu trzeciego, ktory byl podstawa powstania nowoczesnych panstw zachodnich. Ideologia tych warstw stal sie protestantyzm i przywiazanie do solidnej i uczciwej pracy oraz oszczedzania.
Nasz charakter narodowy uksztaltowala szlachta i kosciol katolicki. Istnialy obok siebie dwie uprzywilejowane grupy Zydzi i szlachta oraz zepchnieci do stanu na wpol niewolniczego chlopi. Nieprzypadkowo kozactwo i chlopi ze wschodnich rubiezy Rzeczpospolitej tak rozpaczliwie bronili sie przed narzuceniem im “polskiego porzadku”, wyrzynajac w okrutny sposob szlachte i Zydow polskich w czasie powstania Chmielnickiego. Upadek Polski byl niejako zaprogramowany w polskim systemie politycznym – “Polska nierzadem stoi.”Brak rozsadku politycznego zastepowalismy czesto danina krwi, poswiecajac swoje najlepsze sily. W tym samym czasie, nasi “sasiedzi” Zydzi stopniowo przez wieki przejmowali polska gospodarke. Juz nie tylko handel, finanse, arendarskie karczmy, mlyny, olejarnie, itd. ale nawet zarzadzanie majatkami szlacheckimi a po upadku polskich powstan w XIX wieku przejmowali nawet cale majatki skonfiskowane powstancom. Przed wojna popularne bylo ironiczne zydowskie powiedzenie: “wasze ulice, nasze kamienice.” Moze to zabrzmi makabrycznie, ale gdyby nie II wojna swiatowa mielismy olbrzymie szanse stac sie Judeopolonia, w ktorej Polacy byliby obywatelami drugiej kategorii.

Artur Sandauer powiedzial kiedys, ze w rezultacie II wojny swiatowej Polacy stracili glowe a Zydzi rece i nogi. Powstal potworek o pejsatej zydowskiej glowie i platfusowatych nogach polskiego chlopa. Nastapila wymiana elit. Polskie elity szlacheckiego pochodzenia zostaly zastapione elitami o pejsatym rodowodzie, ktore graja dzisiaj w Polsce pierwsze skrzypce.

WYMIANA ELIT W POLSCE
Przy okazji dyskusji o “patriotryzmie” braci Kaczynskich, nawiazujscych do idei pilsudczykowskich musze zaznaczyc, ze nie mam watpliwosci co do filosemityzmu Pilsudskiego i pilsudczykow, chociaz niektore decyzje mogly wygladac na antysemickie (np. likwidacja lozy B’nai Birth ze wzgledu na bezpieczenstwo panstwa polskiego)) Rzad w sumie popieral program partii syjonistycznych, ktore dazyly do stworzenia panstwa zydowskiego w Palestynie. Szkolono nawet bojowkarzy wykorzystujac obiekty Wojska Polskiego. Spotkalem opinie, ze wladze polskie mialy nadzieje, ze w przypadku powstania Izraela duza liczba Zydow przeniesie sie tam z Polski, zmniejszajac w ten sposob ten jatrzacy problem. Zydzi odwdzieczali sie zreszta poparciem dla pilsudczykow. Kiedys w gazecie literackiej widzialem rysunek satyryczny, na ktorym przedstawiono rozesmianego, rozpartego na krzesle w kawiarni literackiej jakiegos polskiego generala otoczonego wianuszkiem Zydow literatow jak Tuwim, Slonimski, Lec, itd.

Nie zapominajmy, ze Zydzi stanowili przed wojna okolo 10% populacji RP a jak powiedzial kiedys w dyskusji telewizyjnej rabin Szudrich: gdyby nie II wojna swiatowa, dzisiaj w Polsce byloby 13 mln Zydow (a wiec 30%) a Warszawa wygladalaby jak Manhattan. Oczywiscie, nie zmienia to faktu, ze przezyli glownie Zydzi spolonizowani (tych bylo latwiej ukryc), ktorzy razem ze swoimi komunistycznymi pobratymcami, ktorzy przyszli do Polski z armia sowiecka przejeli rzad dusz nad Polakami.

Zrozumiale, ze nie mogli sami rzadzic Polska, dlatego musieli sie dzielic wladza z komunistami polskiego ludowego pochodzenia. Stad w lonie PZPR wystepowaly tarcia pomiedzy tzw. „chamami” a Zydami. Na krotko „chamy” przejely ster, ale rozruchy studenckie z 1968 r. oraz bunt stoczniowcow z 1970 r. oslabil ich pozycje. Stopniowe odsuwanie Zydow od wladzy w ZSRR oraz wzmocnienie elementu slowianskiego w KPZR, jak rowniez popieranie Arabow w konflikcie z Izraelem doprowadzilo do zmiany pogladow polskich Zydow, ktorzy stali sie antykomunistami i liberalami o prozachodnich pogladach (nawet ci pochodzacy z rodzin fanatycznych stalinowcow). Dlatego tak wielu Zydow ukrywajacych sie pod polskimi nazwiskami wzielo udzial w ruchu Soidarnosc oraz w przemianach po 1989 roku. Zdominowali oni obrady okraglego stolu. Zastanawiajace jak sprytnie zmarginalizowano nie tylko polskich narodowcow, ale rowniez komunistow o polskich korzeniach („chamow”).

Piotr Bein: Nie widzę nic zdrożnego ani fanatycznego w bogobojności moich katolickich braci i sióstr w Chrystusie. Oby każdy Marsz dla Jezusa-Króla, każda obrona Krzyża otwierały serca Polaków na Słowo i Prawdę. Prof. Przystawa nieco skrzywił wizerunek religijności Polaków, jeśli popatrzyć na akcję obrony Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Zaślepiony religionizm zrobili z tego zaprzedani politykierzy, mendia mend żydomasońskich, szabas-goje i użyteczni idioci, niestety wielu w szeregach wiernych KK. Z niezależnych reportaży,  poupychanych na marginesie nawet alternatywnych mediow, wyglądało to na obronę Wartości Narodowych i Polskiej Racji Stanu.  Nie jest więc tak źle, jakby chciał wpoić autor. Nic nie pokonałoby organicznej pracy z Chrystusem w sercu… Poniżej reprodukuję ciekawsze komentarze spod powyższego artykułu [niektóre opatrzone moim wtrętem – PB], nt. którego  autor wyraził nadzieję: Dobrze by bylo, aby wreszcie przelamac to tabu, ktore nie sluzy ani Polakom, ani Zydom. Mam nadzieje, ze rozpocznie sia jakas dyskusja, ktora przyniesie ciekawe wnioski. Droga daleka do tego celu, jak widać z ignorancji faktów historycznych i poprawności politycznej niektórych komentarzy — wyniku pasożytnictwa judeocentryków.

Vismaya: Widać o naszą polską przyszłośc nie mamy co się martwić… Polacy to naród wybrany i splątany razem z potomkami Dawidowymi stworzy potężne fundamenty pod przyszłe życie…ot, na czyj to znowu użytek wyprodukowano tą książkę? A może to ja takie ciemne i za tym wszystkim nie nadążam ?

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Walwo: Namawiane do tepego i glupiego antysemityzmu, Jest na reke, przedewszystkim tym kolom zydowskim ktore walcza z Polska i Polakami wlasnie portretujac Polakow jako tepych i bezmyslnych antysemitow, dlatego nawolywanie do takiego antysemityzmu jest na reke wrogom Polski i Polakow. Obrona interesow polskich nie polega na propagowaniu sluzalczosci w stosunku do Rosji i nawolywania do bezmozgowej nienawisci do jakiejkolwiek innej nacji, a wrecz przeciwnie jest to szkodzenie interesom polskim. Udawanie patrioty w przypadku jawnie szkodliwej dzialalnosci dla Polski jest szczegolnie odrazajace. Ciekawe ze grupa dyskutantow dopatrujaca sie rusofobii w przypadku najlzejszej krytyki Rosji, zupelnie nie dostrzega jawnej szkodliwosci w nawolywaniu do tepej nienawisci do Zydow, pomimo ze wiecej nieszczesc doznali Polacy od Rosji niz od Zydow. Prosze, kretackich dyskutantow zeby nie twierdzili ze moja wypowiedz to nawolywanie do nienawisci do Rosji.

[Napisz Żyd, a użyteczny idiota czy szabas-goj od razu wrzeszczy antysemityzm! Ale przepuszcza antypolonizmy, antyarabizmy, antyislamizmy, anty-katolicyzmy… nawet najgrubszymi nićmi szyte!  Mullins opisał plemienną strategię przetrwania społeczności żydowskiej i żadne protesty nie zmienią tego faktu. Rusofobią zaś nie jest słuszna krytyka Rosji i Rosjan, tylko bicie piany, np. nazywanie ludobójczego ataku Gruzji na Płd. Osetię atakiem Rosji, a żydowskich enkawudzistów — ruskimi. Ci ostatni hojnie dołożyli się do odwiecznego rachunku krzywd Polaków z rąk żydowskich, przygniatając historyczną listę krzywd od rdzennych Rosjan. W tekście Katyliny nie ma cienia antysemityzmu, natomiast bije ignorancją z komentarza Walwo. – PB]

Katylina: Zastanawiajaca jest ta drazliwosc niektorych dyskutantow, ktorzy zaczynaja wsciekle atakowac kazdego kto osmieli sie powiedziec cos krytycznego o Zydach lub Izraelu. Zachowuja sie tak jak gdyby bali sie, ze cos sie moze wydac. Zrozumiale jest, ze skutecznosc wielu akcji zalezy od utrzymywania spraw w tajemnicy. Popatrzmy jaka furie wywolaly ostatnie przecieki tzw. WlikLeaks. Jezeli tzw. lobby zydowskie w USA uroslo do takiej potegi, ze praktycznie steruje poplityka zagraniczna tego kraju, ktory zostal wtracony w dwie nieszczesne wojny z Irakiem i Afganistanem, a naszych politykow traktuje jak posluszne pieski, to tylko ktos wyjatkowo bezczelny moze nas strofowac, ze ten temat w ogole poruszamy. Dopoki jeszcze wolno nam na ten temat dyskutowac. Polecam artykul Prof. Pogonowskiego o tym w jaki sposob dziala tzw. lobby Izraela w USA: W interesie państwa izraelskiego urabia się opinię USA i innych państw, normalnie za pomocą tajnych służb. Jak wiadomo najlepiej takie akcje polityczne udają się, kiedy oficjalnie dokonują je obywatele amerykańscy nie-Żydzi. Brytyjczycy używali takich akcji, żeby wciągnąć USA do obu wojen światowych. W zamian za wciągnięcie USA do Pierwszej Wojny Światowej Anglicy zapłacili Żydom w osobie lorda Rotschild’a tak zwaną deklaracją Balfour’a dającą Żydom [Ojczyznę w Palestynie]. Od prawie pół wieku do dziś, Izrael zapewnia sobie takimi sposobami nieograniczone i nie kwestionowane poparcie USA i zapobiega lub neutralizuje wszelkie niewygodne dla Izraela zdarzenia. Amerykanie mają być wdzięczni, za indoktrynację przekonywującą ich że Islamo-faszyści im zagrażają. Nie wolno wierzyć im że istnieje „Lobby Izraela” w USA. Obok ugruntowania żydowskiego aparatu szantażu za pomocą oskarżenia o antysemityzm, słowem „naziści” określa się wszystkich krytyków Izraela w USA.

Nigdzie nie twierdzilem, ze wszyscy Zydzi sa Polakozercami i antyPolakami. Wiekszosc zla wynika z idei faszystowskiego syjonizmu. Polecam Panstwu artykul Polaka zydowskiego pochodzenia Marka Finkelsteina-Dobrowolskiego Informacja publiczna o zamiarach syjonizmu wobec narodu polskiego i panstwa polskiego w Biuletynie PRP nr 254 (ostatni artykul). Przy okazji informuje, ze w tymze Biuletynie jest kolejny odcinek wspomnien Albina Siwaka, ktory jako przedstawiciel „chamow” w najwyzszych wladzach PZPR mogl z bliska obserwowac postepowanie konkurencyjnej grupy czyli „Zydow”.

Rozpuszczalnik: Przedstawił Pan bardzo ciekawe i pouczające porównanie dróg historycznych i zachowań cywilizacyjnych dwóch narodów, które wszystko różni. Eksperyment współżycia nie udał się, ale wina Polaków jest praktycznie żadna. Czyni Pan słuszne zarzuty historycznym Polakom i pokazuje parę rzeczy, które warto byłoby od Żydów ostrożnie pożyczyć. Przeczytałem pański tekst dwukrotnie i nie stwierdziłem śladu „antysemityzmu”. Chyba, że przypomnimy sobie aktualną definicję, która podaje, że antysemitą jest ten, kogo Żydzi nie lubią.

Katylina: […] Rzeczywiscie, szermuje sie ciagle przyklejaniem latki „antysemity” kazdemu kto probuje krytycznie oceniac postepowanie Zydow. W rzeczywistosci nasz polski „antysemityzn” nie wynikal z jakichs rasistowskich uprzedzen. Przez wieki przeciez przyjmowalismy tysiace zydowskich wygnancow a Rzeczpospolita szlachecka byla mieszanka roznych narodow i kultur. Szczycimy sie przeciez nasza „tolerancja”. Problem w tym, ze ta „tolerancja” wcale nie sluzyla Polakom. Uprzedzenia w stosunku do Zydow wynikaly z realnej obserwacj rzeczywistosci polskiej, w ktorej Polacy ciagle byli strona, ktora tracila, az skonczylo sie to utrata niepodleglosci. Stanislaw Staszic, ktory ostrzegal przed fatalnymi skutkami polskiej niefrasobliwosci, widzial rowniez niszczace skutki wplywow zydowskich w owczesnej Polsce. Nasz Pan Dante na pewno nazwalby go „antysemita”. Niestety to Staszic mial racje.

Ireneusz: Tu nie chodzi o niefrasobliwość. Tu bardziej chodzi o strach oraz podświadomą (podprogową) chęć przynależności zmieszane i zapodane jednocześnie. Niemcy też działali przez strach i korzystali z niego kierując tłumem. Stąd wzięła się ta niemiecka (a i całej reszty „zachodniej” Europy) nienawiść do Żydów i z nimi walka. Polacy zazwyczaj nie dawali się gremialnie wpuścić w sidła nienawiści przez wywoływany strach. Czasem jedynie kierowała Polakami chęć przynależności do „cywilizacji”, w tym zachodniej cywilizacji, tej niejako łacińskiej. Te zadatki „oczy na Zachód” nie przykryją przecież polskiego kompleksu. Kompleks nie jest rzeczą do wojowania, a do uśwadomienia sobie i samo-akceptacji. Dla Polaków (a i dla Żydów pośrednio) ważnym jest, aby temat żydowski nie był tematem tabu i aby nigdy nie zawładnął nami strach. W tym momencie przestaniemy być Słowianami, Polakami. Żydom jednak zdaje się, że łatwiej sterować ludźmi, gdy opanowywuje ich strach. To żydzi doprowadzili do II wojny, na której generalnie zyskali. Per aspera ad astra. Ale niech to inni będą marionetkami. Nie Polacy.

Katylina: […] Na terenie Polski przez cale wieki trwala cicha walka gospodarcza. Niestety, w tej walce Polacy byli slabsza strona i ciagle przegrywali. Zydzi zachowywali sie jak wytrawni gracze, ktorzy w swoich poczynaniach nie kierowali sie sentymentem lub wdziecznoscia za to, ze kiedys przyjelismy ich goscinnie [stąd do końca Katylina cytuje z dra Rudolfa Jaworka Żydowska nienawiść do Polski i Polaków]: Dopóki Polska była silna, Żydzi zamieszkali na jej terenach byli jej władzom lojalni. W tamtych czasach I Rzeczypospolitej mieli swe miejsce w strukturze społeczeństwa i wraz z innymi stanami stanowili cześć jego harmonijnie funkcjonującej całości. W czasie rozbiorów Polski już tylko część z nich przejawiała postawy lojalne wobec wspólnej ojczyzny i wyrażała czynnie swe patriotyczne do niej przywiązanie. W miarę upływu lat, coraz większe ich zastępy nastawiły się na współpracę z zaborcami, przyczyniając się w sposób dotkliwy do wyniszczania polskości… (Stanisław Kozanecki. List e -mail)

Józef Ignacy Kraszewski w swej powieści Żyd przytoczył ich tok rozumowania: …w powietrzu czuć proch ale dla nas to nic złego…chłop polski nie lubi nas, wiemy o tym, ale chłop jest głupi – nie boimy się go. O szlachtę głównie nam idzie. Wmiesza się ona przez sam punkt honoru w awanturę, pójdzie do lasu, na krwawe pole, za co ją rząd ukarze, zniszczy, wytępi, wydusi, wywłaszczy, a wówczas dla nas droga otwarta… Wobec takiej filozofii nie dziwi, że wielu bogatych Żydów sprzyjało wybuchowi powstania. Jednym z nich był znany przyjaciel powstańców Kronnenberg. A.L. Szcześniak w pracy Judeopolonia wspomina, że wyasygnował on na cele powstańcze 1 mln. złotych rubli. Kierownictwo powstania przeznaczyło je na zakup broni w Anglii (pewnie u angielskich Żydów). Inny Żyd Tugenhold, szpieg rosyjski zdradził Rosjanom szlaki przerzutu tej broni, tak że duża jej część dostała się w ręce rosyjskie. Po zgnieceniu powstania Kronnenberg został odznaczony przez cara najwyższym orderem i przyznał mu szlachectwo. A.L. Szcześniak w cyt. pracy zwraca uwagę, że współpraca Żydów z caratem w tłumieniu Powstania Styczniowego, a także w finansowym wspieraniu go, miała głębszy sens: Upadek powstania i konfiskata przez carat 4254 majątków szlachty polskiej i grabież ziemi wysiedlonych na Sybir 7000 rodzin zaścianków szlacheckich stworzyło niebywałą okazję wykupu przez Żydów polskiej ziemi… Już w r. 1885 statystyki w Królestwie notują 2966 Żydów właścicieli lub dzierżawców dużych majątków…Na tym nie koniec. Ogólne straty polskie powstania wynosiły ok. 250 tyś osób. Był to olbrzymi cios wymierzony w polską substancję etniczną. Dotknął również ludność miast. Pojawiła się następna okazja wykupu tym razem własności miejskiej…

Krzysztof Laskowski: […] Nie ma narodów wybranych, istnieje tylko poczucie wyjątkowości. Jeśli dobrze ktoś wczyta się np. w literaturę starożytnej Grecji, bije z niej poczucie wyjątkowości: my, Grecy, to światło ludzkości, a reszta to paplająca hołota (βάρβαροι). Podobne poczucie ogarniało Rzymian, którzy w pewnym momencie historii bili praktycznie wszystkich dookoła. I tak to się toczy. Autor cytuje Biologicznego Żyda? W tej publikacji Eustachy Mullins ze zrozumieniem, a nawet zadowoleniem, napisał, że nazizm był niemieckim sposobem pozbycia się żydowskich pasożytów […] To zdanie dobrze opisywałoby niejeden obrazek z Der Stürmera. […]

[Nazizm był SYJONISTYCZNYM sposobem nastraszenia w Europie żydowskich mas przeciwnych syjonizmowi i emigracji do Palestyny. Takimże był Der Stürmer, Szoa, a dziś histeria antysemityzmu (znowu) i wojna z terrorem. Mullins pisze o nazizmie (tłumaczył PB): W setkach książek o nazizmie nie znajdziesz defincji nazizmu. To jest zupełnie zrozumiałe. Zydzi nie chcą, by ktokolwiek dowiedział się. A nazizm jest po prostu propozycją, by Niemcy pozbyli się pasożytniczych Zydów. Gojowski żywiciel śmiał zaprotestować przeciw ciągłej obecności pasożyta i spróbował zrzucić go. Reakcja ta była nieskuteczna, bo emocjonalna i niepoinformowana, podobnie jak wszystkie gojowskie reakcje z poprzednich 5 tys. lat. A jak nadaremne było to wszystko, skoro dziś bankierzy żydowscy posiadają 60% przemysłu Niemiec, a ich posiadłości chroni okupująca armia USA. Gdzie tu zadowolenie Mullinsa? On stwierdzil fakt, iż antysemityzm niemiecki wzbudzili i podsycali judeocentrycy o niemieckich nazwiskach, wskazując na zamożność Zydów jako dowód pasożytnictwa, zgodnie ze strategią syjonistów jak Teodor Herzl, który powiedział: Skłonię antysemitów do likwidacji żydowskiego majątku. Antysemici […] wzmogą prześladowania i ucisk Żydów. Niemcy dali się nabrać na syjonistyczną grę nienawiści, podobnie jak dziś chrześcijanie nabrali się na nienawiść do islamu, przez tych samych pasożytniczych sprawców. – PB]

Walwo: […] Czesc Zydow atakuje wszystko co Polskie bo tak zostala zakodowana, dlaczego, to glebszy temat, i z tymi Polacy nie maja szans na porozumienie, czesc dba o swoj interes, i glupota jest winic ich za to, i latwo sie z nimi dogadac, czesci jest Polska obojetna i nieznana i istnieje tez czesc Zydow Polsce autentycznie zyczliwa. Antagonizowanie wszystkich glupim gadaniem jest bardzo nierozsadne. Wielokrotnie bylem swiadkiem w Nowym Jorku glupich atakow Zydow na Polske, jak i tez glupawego antysemityzmu ze strony Polakow, ale i tez glebokiego patriotyzmu osob pochodzenia zydowskiego z Polski, dlatego uogolnianie pana Kataliny uwazam za zupelnie pozbawione wartosci. Polska ma autentyczne bardzo wazne problemy obecnie i wszelkie odwracanie uwagi od tych problemow jest zwyklym szkodnictwem.

[Katylina nie uogólnia na WSZYSTKICH Żydów, tylko pisze o cesze grupy zwanej Zydami. Mullins  koncentruje się na pasożytniczym Żydzie, a nie na wszystkich. Przez tą cechę wyrzucano ich seryjnie za b. szkodliwe (dla goszczących) zachowanie. To jest fakt historyczny, wątpliwe żeby wypływał z widzimisię b. zrożnicowanych grup goszczących Żydów, jak chcieliby judeocentryczni manipulatorzy. Dziś zbyt wiele z bardzo ważnych problemów, nie tylko Polski, wynika z pasożytnictwa judeocentrycznego. Koło się zamyka. – PB]

Krzych Adam: […] opowiadane są bajędy, jacyśmy to krwiożerczy antysemici. Jeszcze kilkanaście lat temu połowa wszystkich drzewek poświęconych sprawiedliwym wśród narodów świata w Yad Vashem czciła Polaków. Obecnie tylko nieco więcej niż 30%. I to postępuje. W amerykańskich muzeach holocaustu, to Polacy są obok „nazis” tymi, którzy są za tę zbrodnię odpowiedzialni. Prawda historyczna jest zakłamywana (Jedwabne, „pogrom” kielecki). A Pan to nazywa dobrym PR. Pan Katylina reaguje w najgłupszy sposób, w jaki można na to reagować, to fakt. Ja nie wiem jak skutecznie reagować na „dobry” antypolski PR środowisk żydowskich. W tej sytuacji mam jednakowoż też problem z reagowaniem na „zły” antyżydowski hałas uprawiany przez pana Katylinę.

[Jak więc należałoby zareagować mądrze, panie Adam? – PB]

Katylina: Roznice pomiedzy cywilzacja zydowska a pozostalymi sa tak wielkie, ze dla ich wyjasnienia Mullins musial sie posluzyc analogia ze srodowiskiem biologicznym. Mullins wyeraznie mowi, ze powinnismy patrzec na Zydow tak jak biolog patrzy np. na pasozyty, tzn. jako obiektywny fakt, nie wartosciujac ich z ludzkiego punktu widzenia. Nie mozemy przy ich ocenie stosowac naszych „chrzescijanskich” kryteriow, bo wtedy automatycznie pojawia sie antysemityzm. Przetrwanie Zydow wsrod bardzo roznych narodow i kultur najlepiej swiadczy o tym, ze stosowane prze nich metody sprawdzily sie. Co oczywiscie nie oznacza, ze nalezy je pochwalac i isc za ich przykladem. Gdyby wszystkie organizmy na ziemi stosowaly pasozytniczy tryb zycia kto bylby ich zywicielem?

††††††††††††††††††††††††

Nasz Bronek

 • Bronisław Geremek  –  prawdziwe nazwisko – Berele Lewartow

Niezweryfikowana informacja z zamkniętej witryny Polonica.net

 • Niepublikowane fragmenty wywiadu z Bronisławem Geremkiem

Artykuł rozpowszechniany w internecie jako fałszywka SB

 • Wywiad przeprowadzony przez Hanne Krall – Hajka Rejchgold do wybiórczego opublikowania w tygodniku POLITYKA w 1981 r.

Wywiad z Bronisławem Geremkiem, kierownikiem Pracowni Historii Kultury Sredniowiecza PAN byl gotowy do druku w czerwcu 1981 r. POLITYKA oglosila go w dniu 8 sierpnia 1981 r., Redakcja POLITYKI zmienila tytul, który brzmial Historia nie zwalnia biegu i wylaczyla najważniejszy dla Polaków fragment. Zapis magnetofonowy dokonany przez ekipe Radia i Telewizji KKP NSZZ „Solidarnosc”

 • Podpisy pod zdjęciami na Polonica.net

 • PROPOZYCJA GEREMKA W/G  ARCHIWÓW STASI

Zródło: Wojciech Wrzesiński (red.) Drogi do Niepodległości 1944-1956/1980-1989. Nieznane źródła do dziejów najnowszych Polski Wrocław 2001, dok. nr 211.

Komentarze 3 to “Jak przełamać kanciasty stół?”

 1. […] wzmacniają odporność, a tak nie jest. Prawidłowo mówimy szczepienie lub sensytyzacja. Źródło polskie Źródło […]

 2. […] wzmacniają odporność, a tak nie jest. Prawidłowo mówimy szczepienie lub sensytyzacja. Źródło polskie Źródło […]

 3. […] wzmacniają odporność, a tak nie jest. Prawidłowo mówimy szczepienie lub sensytyzacja. Źródło polskie Źródło […]

Sorry, the comment form is closed at this time.