Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Na co komu NATO?

Posted by grypa666 w dniu 29/11/2010

ALERT: gwałtowne wycinanie http://zamach.eu/

Strona ukazuje oszustwo katastrofy smoleńskiej. Dzisiaj  rano (3. grudnia)  wyszukiwarka Google pokazywała  3980 haseł zamach.eu,  o godz 17.00  —  920 haseł, a o godz 20.00 — 614 haseł. Tzn w ciągu 12 godzin wycięto ponad 3000 miejsc w internecie. Nie jest to robota jakiego amatora ale działalność służb specjalnych (nie wiadomo, czy służby takie w Polsce są w dalszym ciągu służbami państwowymi). Nie jest jasne co się stało i dlaczego taka akcja jest przeprowadzana. W ostatnim numerze Newsweek opublikowano napastliwy i częściowo kłamliwy artykuł Czas głupców lub Smoleńsk i AIDS, czyli dobre i złe teorie spiskowe – autor Tomasz Stawiszyński. Moją osobę wymieniono tam z nazwiska. Podano tez, ze rzekomo uważa się, że jestem już załatwiony lub podobne. Zanegowanie faktu katastrofy smoleńskiej porównano do faktu negowania zjawiska AIDS. Możliwe, ze wycinka hasła zamach.eu ma związek z wizytą prezydenta  Miedwiediewa w Polsce. Możliwe, że jest to działanie rutynowe tego odnawianego PRL. Możliwe też, że należy spodziewać się czegoś innego. Strona http://zamach.eu/. została rozpowszechniona w świecie dzięki niestrudzonej pracy rożnych forumowiczów, których nie znam. Osobom tym wyrażam podziękowanie za ten ofiarny – typowo polski wysiłek. Wysiłek, ofiarę dla Polski, Polaków i czegoś nieskończenie  ważniejszego.  Christus Rex — Krzysztof Cierpisz 3.12.2010

Andrzej Schubert: Nie to, że popieram cenzurę w internecie. Ale skasowanie idiotyzmów i dezinformacji bazujących na rozpuszczanych przez uną agenturę plotkach, czy hipotezy, jakoby Tupulewa porwano w powietrzu i że wszyscy tamci żyją trzymani gdzieś w Rosji, a w Smoleńsku podrzucono drugą maszynę (albo nawet, że uprowadzono ich na planetę X) – otóż wycinanie takich idiotyzmów nie wywołuje u mnie chęci ich obrony!    Wolność słowa a nadużywanie wolności słowa to dwie różne rzeczy. Pisanie idiotyzmów dotyczących Smoleńska przekroczyło już wielokrotnie granicę normalności. A może to kolejna prowokacja –  rzucenie podejrzenia, że to robota ruskich służb. A przecież Miedwiediewowi i Putinowi zwisa, co o Smoleńsku pisał Cierpisz, albo jemu podobni.  W ten sposób jedynie ponownie nagłośni się sprawę Smoleńska, a nie ją wyciszy! A komu na tym zależy. Ruskim czy żydostwu??? Kto podróżuje po kongresach i szczuje na Rosję? I tylko domaga się śledztwa z udziałem zbrodniarzy z USA. Ruscy czy żydostwo??? Cierpisz od razu sugeruje, że to może być robota ruskich i odnawianego przez nich PRL. Jeszcze nie dotarło do niego, że chrabja Komorowski w jarmułce będzie z żydkami po Belwederku ganiał i chanukował. Cierpisz cierpi na chroniczne zaślepienie rusofobią. Przypadek nieuleczalny. Temu człowiekowi już nic nie pomoże. Dla mnie to robota unych, aby Smoleńsk trzymać na fali…

Józef Bizoń: No i właśnie o to odgrzanie Smoleńska chodzi w połączeniu z Rosją – z tym wycinaniem stron o katastrofie Smoleńskiej. Otóż dzisiaj onet podał, że 10 grudnia 2010 r. ma powstać „Społeczny Ruch Smoleński” na którego czele stanie – zarzeka się, że nie stanie Jarosław Kaczyński. Może i nie stanie, bo może zastąpi go w tym Antoni Macierewicz. Po to przecież była ta cała zadyma z oddaniem śledztwa unym w Ameryce. Przecież gołym okiem widać, że PiS gra na czym się tylko da jeszcze grać. Jak jedno nie chwyci, to może coś innego chwyci i znowu wyprowdzi się w pole elektorat narodowo-katolicki. Pomyślunków takich to oni mają moc, ale np.do gazu w łupkach to już nie mieli – a przecież mogli załoźyć ‚społeczny ruch łupków’ dla… Pan Cierpisz w dobrej wierze – na coś tam cierpi – a jego jedną z teorii publikował nie tak dawno „Nasz (czyj?) Dziennik”. Prezes PiS Jarosław Kaczyński oświadczył, że nie stanie na czele ruchu społecznego, który najprawdopodobniej powstanie 10 grudnia. 10 grudnia Jarosław Kaczyński ma wziąć udział w inauguracji ruchu społecznego łączącego ludzi, którzy po katastrofie smoleńskiej zaangażowali się w jego kampanię prezydencką. Politycy PiS podkreślają, że ruch to inicjatywa oddolna, a partia nie jest zaangażowana w jego powstanie.  Pytany przez dziennikarzy, czy stanie na czele tego ruchu, szef PiS powiedział: „Nie sądzę, by ten ruch się ustrukturyzował w stowarzyszenie czy w jakąś taką grupę sformalizowaną, to będzie raczej grupa luźniejsza, więc nikt nie będzie na czele. Albo być może będzie ktoś, ale to nie będę ja”.  – Z całą pewnością będziemy dążyli do integracji komitetów poparcia z okresu wyborów. Tego nie należy tak bezpośrednio kojarzyć z katastrofą smoleńską. To jest ruch poparcia z czasów wyborów – powiedział Kaczyński.

Piotr Bein: Idiotyzmów było wiele, od zbyt wielu — i nikt im nie grozi. W swej hipotezie, mgr inż. mechaniki i elektryki lotnictwa Cierpisz miał dobrą analizę szczątków. Dlaczego np. tylna część kadłuba jest jak odcięta piłą? Dlaczego nie przypomina szczątków pokazanych w wywózce na platformie? Druga sprawa to kpiny Stawiszyńskiego z hipotezy Cierpisza, począwszy od nagłówka, że 10 IV ani Smoleńsk to nie spiski. AIDS na pewno jest spiskiem, a Smoleńsk niewyjaśniony, więc skąd jasnowidz Newsweeka wie? Jeśli iść za jego kpiną, to 10 IV zrobili uny, tak jak AIDS. Co do rusofobii, czytam nawet wspak i do góry nogami — nie widzę, żeby w swym alercie Cierpisz wyraził rusofobię. Może dlatego, żem rusofil żydowski :<)

Andrzej Szubert: Nie przypuszczam, aby ogon odcięto piłą, gdy Tupulew był jeszcze w powietrzu. Jeśli już, to zrobiono to, aby zbyt duży kawał kadłuba wyciągnąć z lasu. Dla mnie nie ma w tym nic podejrzanego.Pamiętam też  w analizie Cierpisza dot. szczątków przyrównywanie Tupulewa do aluminiowego kubka zrzuconego z balkonu, co jest niedorzeczne. A jego ostatnia hipoteza z drugim Tupulewem podrzuconym do lasku to był cymes. Jeśli pisze on, że to być może jest w związku z przyjazdem rosyjskiego prezydenta, to podpowiada, że to może być robota Ruskich. Jeśli pisze o odnawianiu PRL (a PRL to była sowiecka kolonia) to też sugeruje, że Ruscy odbudowują u nas swoje stare, PRL-owskie wpływy. Czytaj trochę więcej między wierszami. On zresztą cały czas udowadniał, że Smoleńsk to ruska robota.

Piotr Bein: Powtarzam, tylna część kadłuba, jak odcięta piłą na zdjęciach z miejsca katastrofy (szczegół F123 u Cierpisza), nie przypomina szczątków pokazanych w późniejszej wywózce na platformie. Detal niebagatelny, lecz wcale nie dyskutowany. Raport mgra inż. Cierpisza wcale nie obwinia Rosji: Dodatkowo zwolennicy prostego zamachu w powietrzu zakładają, że sprawcą musi być właściciel terenu na którym leży wrak samolotu. Twierdzą oni, że skoro wrak został ujawniony w Rosji to strona rosyjska jest sprawcą katastrofy. Konkretnie rzekomo Putin. Otóż żyjemy w czasach kooperacji, wielkiej międzynarodowej wymiany handlowej towarów i usług. Jeden sadzi, drugi skupuje , ktoś inny pędzi bimber z tych ziemniaków, które  tak przeszyły przez wiele rąk i granic państw. Mogło przecież tak się zdarzyć – w trakcie ofert przetargowych na zamach, że jedna strona zgadza się ewentualnie dopomóc – przyjąć ciała –  ale to pod warunkiem, że wszystko inne będzie zrobione po drugiej stronie. Tak jak w nowoczesnym biznesie. Cierpisz podaje kilka przykładów z innych nieszczęść, gdzie nie można wnioskować o sprawcy wg miejsca zdarzenia itp. Podam oczywisty przypadek 11 IX: nano-termit, celowe luki w systemie przechwytywania, konfiskata i podróbka kluczowych wideo, korupcja oficjalnego dochodzenia oraz wiele in. zdarzyły się na terenie USA, a  wykonawcą były obce służby, dodatkowo rękoma skorumpowanego elementu służb USA (nie całych służb!).  Analiza Cierpisza mogła zostać zaatakowana ostatnio w Newsweek właśnie dlatego, że jest mocna technicznie, podobnie jak analiza boji nawigacyjnych przez Konrada „In”.

Józef Bizoń: Panie Andrzeju. A’propo – skąd Pan taki pewien, że w Polsce nie ma rosyjskiej agentury i że nie jest ona intensywnie odbudowywana? Ktoś to Panu powiedział – czy jak? Trzeba pamiętać, że Rosjanie mają te służby jedne z najlepszych w świecie. A czy słyszał Pan o tym, że na pochyłe drzewo i to i koza skacze – a co dopiero agenturalne służby?A jak Pan myśli – które agenturalne służby są bardziej skuteczne: te które widać, czy te których nie widać – a nawet nikt się ich nie domyśla, że istnieją? Tak, że Smoleńsk Smoleńskiem – a rosyjska agentura w Polsce to inna już sprawa.

Andrzej Szubert: Obawiam się, że myli Pan agenturę wpływu z normalnymi szpiegami. Naturalnie, że Rosjanie chcą mieć  w Polsce szpiegów i zapewne mają. Ale ich szpiedzy są tak samo, albo jeszcze mocniej ścigani dzisiaj przez agenturę wpływu CIA i Mossadu, jak agenci CIA ścigani byli w czasach PRL. Z tego powodu muszą się ruscy szpiedzy piekielnie ukrywać i nie mogą podpadająco optować za interesami Rosji. Natomiast una agentura kontroluje wszystko – od sejmu i senatu, poprzez Belweder i rzont Tuska, po bandę czworda – POPiS/SLD/PSL. Nie mówię o finansach, ministerstwach, bankach, gospodarce, kulturze, szkolnictwie (UJ promował książkę Grossa „strach”). Niedobitki nieprzewerbowanych na służbę USA w WSI wywalił Macierewicz. Rosjanie może by i chcieli wskoczyć na pochyłe drzewko. Ale tam nie ma już miejsca, bo parchy wszysko zajęły.
Niech Pan nie zapomina, że rosyjskie służby mają korzenie w żydowskiej Czeka i NKWD. Nie docenia Pan widocznie Mossadu. Rosjanie mają dobre służby. A jednak pozwolili sobie, blisko Moskwy podrzucić przez une służby takiego śmierdzącego szczura jak Smoleńsk i do dzisiaj ich służby są bezsilne. Nie mogą wykazać, że to robota unych.

Józef Bizoń: A skąd Pan wie, że nie współpracują z sobą? A skąd Pan wie, że nie mogą wykazać czyja to robota ze Smoleńskiem? A może z racji trzymania kogo trzeba za łeb nie chcą i nie jest to w ich interesie aby wykazywać? Jakoś dziwnie bardzo jednostronnie Pan myśli.

Andrzej Szubert: Osaczanie Rosji przez żydostwo, od wspierania Czeczenów, po kolorowe rewolucje i prowokację gruzińską są zbyt widoczne gołym okiem, aby tego nie dostrzec.
Dodam mordy made in CIA/Mossad/MI6 sugerujące robotę KGB. Przypomnę gigantyczne pożary Rosji latem (HAARP). Nigdy nie pisałem, że w Rosji nie ma żydowskiej agentury, która nie pomaga unym na szkodę Putina. Ale zapewne nie za jego wiedzą i zgodą. Putin nie jest samobójcą. Nie przypuszczam też, że jest on zadowolony ze szczucia na Rosję, z wciąganiem Kongresu do sprawy Smoleńska. Hipotez, domysłów, wariantów i ewentualności mało wprawdzie prawdopodobnych, ale nie do końca wykluczonych, można mnożyć w nieskończoność. Tylko, czy robiąc to, cokolwiek wyjaśnimy, czy jeszcze bardziej ściemnimy i zagmatwamy i tak piekielnie zawikłaną przez  agenturę medialną i użytecznych idiotów rzeczywistość. Ja bazuję na podstawowych faktach! Istnieje kompleks jot. Chcą zdobyć świat. Za wszelką cenę. Parę krajów stoi im na drodze. W pierwszym rzędzie Rosja. Dlatego musi być pokonana.
Cała reszta to pochodna tego, co właśnie podałem. Jeśli o tym generalnym szkicu się pamięta, to nagle ogromnie dużo niezrozumiałych wydawało by się faktów nagle zaczyna być sensownymi i LOGICZNIE pasuje do ogólnoświatowego schematu. Po co mam więc rozdrabniać się w przepiękne, ale prowadzące do nikąd hipotezy. Zadaniem publicysty jest wyjaśniać świat, a nie go ściemniać i gmatwać. Uproszczenia zapewne stosuję. Nie tylko ja. Pan, Michalkiewicz, Rydzyk, Zbig, Pokora i inni też. Tylko ja wybieram te, w moim przekonaniu najbardziej prawdopodobne (pasujące do podboju świata przez kompleks jot), a nie bawię się w talmudystę, dzielącego włos na czworo i przy każdym stwierdzeniu dodającego – na dwoje babka wróżyła.

Roman Kafel: Tysiacletnia wojna Komplexu JOT, czyli Chazarii trwa… aby ja lepiej zrozumiec nalezy cofnac sie do rozgromienia Chazarow przez kniazia Swiatoslawa, i poprawce Vladymirowej… Ukazie po wsie czasy zakazywajuszczim Chazaram postupat na ruskije ziemly… pod kara gardla! Zakaz szanowany przez wszystkich carow i utrzymany do 1772 roku zlamany przez Katarzyne…Niemke. I polkniecia zarazy- jak nazywa to Solzenicyn, ktorego 200 lat razem polecam kazdemu, a juz wkrotce ukaze sie w Polsce po polsku. Radze ja dokladnie przestudiowac kazdemu …to historia naszej wspolnej tragedii, Rosjan i Polakow i wszystkich Slowian! Historia upadku Polski i wzrostu Rosji -po to, zeby zostala przejeta przez Chazarskich cheretykow, i dalsze etapy walki o swiatowe wladztwo owej zarazy…

Panie Andrzeju cecha wyrozniajaca polskiej inteligencji- czyli wyksztalciuchow jest tzw edukacja wypisowa. Tu wypis, tam wypis, tu fragmencik tam fragmencick. Praktykowany tzw imperatyw kategoryczny Polactfa- Niebo gwiazdziste nade mna …modl sie za nami! Tu choineczka, tu menoreczka, tu sie pali, tu pali swiczke, rabe w mycce z zapalniczka, biskup w mycce z zapalniczka, a dziewczynki z roskosnickami w Londynie i gdzie sie da. Kochajmy sie kumbaja jaja, Shalom nasim naserrmater, w takim kociokwiku nastapilo pomieszanie i zamiast kochania widac coraz wyrazniej, ze mamy zwykle, chamskie skrzywione pierdolenie na kupe -kazdy z kazdym, chlop z chlopem, baba z baba, w takt nieszporow …i hard rocka, pod egida oligarchii partyjnych  Chrabiewiczow, Mcierewiczow, Kaczystywczow, i innych… Tuskerow pod batuta Apfelbaumow i ich ziecioff:-))) A wszystko za pieniadze:-))))

Tadeusz Dylak: 200 lat razem – Solzenicyn: W tych wiekach, od XIII do XVIII, w sąsiedniej Polsce powstawała, rosła i umacniała się w swoim stałym życiu najpoważniejsza żydowska wspólnota, którą czekało w niedalekiej przyszłości założenie potęgi rosyjskiego żydostwa, do XX wieku głównej części żydostwa światowego. Od XVI wieku odbywało się “znaczne przemieszczanie się polskich i czeskich Żydów na Ukrainę, na Białoruś i na Litwę”. W XV w. żydowscy kupcy z polsko-litewskiego państwa jeszcze swobodnie przyjeżdżali do Moskwy. Ale to zmieniło się przy Janie Groznym: wjazd żydowskim kupcom został zabroniony. А kiedy w 1550 polski król Zygmunt August zażądał, żeby Żydom pozwolono na wolny wjazd do Rosji, Jan odmówił temu żądaniu takimi słowami: “w swoje państwo Żydom my w żaden sposób wjeżdżać nie pozwalamy, zagnieżdżania się w swoich państwach licha żadnego widzieć nie chcemy, a chcemy tego, żeby Bóg dał aby ludzie w moich państwach mieli spokój i żyli bez każdego zgorszenia. A ty, bracie nasz, naprzód byś o Żydach do nas nie pisał ”, oni rosyjskich ludzi «od chrześcijaństwa odwodzili i trujący napój na nasze ziemie przywozili i paskudztwa licznym ludziom naszym robili»

†††††††††††††††††††††††††

WESPRZYJ BLOG = NA KONTO LUB PAY PALA

Serdecznie dziękuję listopadowym darczyńcom!

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Temat Tygodnia nr 12: wybióry samorządowe

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Macze nasze szwenta

Andrzej Szubert: Komorowski to taki sam Żyd jak Kaczyński

……………………

Na ociplenie dyskusji na Grypa666:

http://www.youtube.com/watch?v=BoG2uhxeN6E&feature=player_embedded#!

Wszystkim dyskutnikom z najlepszymi zyczeniowymi! Zaprasza do spiwania z Lubaviczerami — Romnan Kafel

Andrzej Szubert: Z żydkami pośpiewałem, a zamiast bić pianę ze Zbigiem także i popisałem …media służą tylko i wyłącznie masowej dezinformacji

Roman Kafel: NU… ja wiem -ze pan prawde pisze,,i wierze na slowo ,ze pan sie nauczyl spiewacz, jak Lubavichery:-)))i dlatego sie zastanawiam , czy tez ktos panu uwierzy???? w to co pan pisze??? Znaczy- pan widzi na filmiku -jakie to swoje.:-)))).czy pan nie widzi oczami wyobrazni -jak na takim wysiegniku spiewaja nasze Macierewiczery i Szaniawskiery machajac szabelkami..na nute: Kochamy cze-alejula!!! kochamy cze alejula~!!!!! I …szable w dlon na Moskala gon gon gon….:-))) Ja przy swiecie widze to oczamy wyobrazni,,te choinke w ksztalcie menory z jednej strony Lubawicze z drugiej Macierewicze oba na oboch wysiengnikach,,wysoko sie i nas bujajom i one wszystkie pienknie spiewaja i podpalaja….te rzeczypospolite obojga narodow w dwoch jenzykow…. Shalom Shalom Jerushalem, i moskala gon gon gon:-)))) Ja chyba napisze wlasnie taki montaz slowno muzyczny:-)) Jak ja go napisze na brudno to panu podesle zeby mi pan wygladzil :-)) libretto i napisal muzyke na oboje klarnety…

Andrzej Szubert: Ok, tylko niech pan w jednej zwrotce doda Kaczora i Bronka chrabję Komora. A także Pawlaka i Radka Sikoraka. Do kompletu, żeby cała żydowska banda Chanukę świętowała.

Roman Kafel: O to nie ma problemu z dodaniem do zwrotki..ale ze zmieszczeniem ich w jednym wysiegniku…ale to pikus, sami wleza -jak do samolotu:-)))) posmarujemy go troche miodem przykleimy pare medalow… Niech pan pisze muzyke:-))) nie musi byc zaden szopen pan wie duzo moze byc ojj jojjj, to sie dobrze gra na klarnecie…:-)) Ujjj to.. to,..mnie sie marzy..44…A imie jego 44..albo jeszcze lepiej 99..> a wlazlo Jego  99,,,w tym Rytzykovery jak najbardziej prosze:-)) Czuje pan bluesa??? 99= 9+9=18= 6+6+6/////666… Rozumie pan te podobienstfa nasze do nasich..uj pan wie, jak to bedzie pienknie rajcowalo publike:-))))w Sejmie…i rzondzie nasiem wspolnym??? I uzyje taki stary wierszyk co ma juz lata,,zacytuje panu bo taki spokojny i krajobrazowy i tylko bardzo niewielu wkurwia:-)))

Cd, Herb Polin

A w sercu Polin pomnik stanie,
Za herb co miastu sławy przyda.
W pięknym chałacie- półkaftanie ,
pół baby-ryby i hasyda!

Na zgniłej słomie śpi lud polski.
Od wieków trzech wciąż zamieniany,
przez wodzów ich i arendarzy,
w nierogaciznę i barany.

Kto bydło pyta o ich wolę,
o to -czy nowy bat im służy.
I czy chce dzisiaj być wygnane,
lub może tez pasione dłużej?

Selekcja służy na folwarku,
wielkiej idei. Już wygnane-
psy i ogiery, nawet gęsi
co dzioby mają rozgągane.

Po łąkach mgła się biała snuje,
Klarnet w oddali rzewnie kwili,
Melodią swojską- dana , dana,
ejshe shalom hava nagilli….

Sierpien 2007-08-20

Piotr Bein: Nie zapomniecz w mendia Adasz Szechter, Skalski-Wilker, Josek Urban, Hajka Krall, David Varszavsky, Chyba Vojevucki, Skrzeszowski-Fokenman, Wazyk-Wagman, Wyka-Wessman… ani naszy weterany patriotyzmu i mondry głowy państwa i ministry Kuba Berman, Rubin Zambrowski, Mosze Rakowski, Icki Mazowiecki i Bielecki, Dawid Cichoszedzi, Icek Jan Maria Rokita-Goldwicht, Albrecht-Finkelstein, Jabłonski-Apfelbeum, Hajka Suchocka, Lejba Wałensacz, Aaron Jaskiernia, Mosze  Olechowski-Brandwein, Jojne Onyszkiewicz-Grynberg… pociecha Olek po nasz przyjaciel Sztolcman, buchaltery Aaaron Balcerowicz, Samuel Kołodko, Hajka Gronkiewicz-Waltz… prosory cały barto-szewskie, ałtory Josek Kosinski i Gross… prywatyzatory Ozjasz Korwin-Mikke i Aaron Lewandowski… solidarnoszczowy Bujak, Frasyniuk, Goryszewski, Krzaklewski, Rulewski… femynystky Rebeka Sierakowska-Sommer… rebbe Macharski-Finkelstein… naszy śp. Bierut Rotenschwanz, Icek Cyrankiewicz, Berele Gieremek, Icek Kuroń… Była lista, ale się spaliła, jak Bani Brith zapalił szwiczki na 1-ym od 1938 dziewku  7-ramiennym we W-szawie. Szalom na Szwynta Szwiczek

Andrzej Szubert: Piotrusiu, jak dodamy wszyćtkie pare miliony koszerne udające Polaki, to byndzie grubsze niż 12 tomowa jencyklopedyja PWN. Ale te najważniesze żydopolaki i żydomiłosznicy powinne być. Aj, waj, niech żyje nam żydopolonija.

Piotr Bein: nu pravda, narut zanudzi siem takom dlugom piosynkom…

Roman Kafel: Oj a kto tobie takich gupotoff nagadal…nasz narot nie znudzi nic! Pokaz mnie inny narot, gdzie oglada sie seriale o ponad 1550 odcinkow i dluzsze…w ktorych nadal po 1239 odcinku nadal nie wiadome o co chodzi??? Taka piesn bedzie sie puszczc w ,,,odcinkach!!!!:-))) Narot sie bedzie dusil przed telewizorami…

Zbig: [Do Szuberta] Ciekawie Pan napisał ale nad tym jednym wyjątkiem trzeba się zastanowić: Jeśli nas straszą zagrożeniami (pandemie, katastrofa klimatyczna, terroryzm, islamizacja świata) to są to zagrożenia wyssane z palca. Nie, nie są to zagrożenia wyssane z palca, a szczególnie islamizm, co jest o tyle dziwne, ze żyje Pan w kraju intensywnie islamizowanym, przynajmniej demograficznie, a tego nie widzi… Podobnie pandemie czy terroryzm są realnym zagrozeniem, ale inspirowane przez unych, to samo być moze z katastrofą klimatyczną – golfsztrom się podobno zatrzymał z powod wycieku ropy w zatoce i mamy atak zimy, a nie wiadomo, co dalej będzie w zwyczajowo zimnych miesiacach jak styczen i luty… – dobrze by było, by Pan to moze poprawił…

Piotr Bein: Poprawić można, np. tak: Islamizm ma dobrze ponad tysiąc lat, wyniszczył kilkaset mln chrześcijan, ale zamknięty w swej zagrodzie nawet na Ziemii Swiętej nie podskoczył. Chrześcijanie, żydzi i muzułamnie żyli tam we względnym pokoju aż do powstania państwa syjonizmu. Dopiero wcielenie pomysłu żydowskiej Szkoły Frankfurckiej rozwalania gojów poprzez imigrację i multi-kulti oraz pomoc mosiadu w globalnej radykalizacji muzułmanów i inscenizacji terroryzmu islamofaszystów, zrobiły z islamu zagrożenie. W Polsce jak wszędzie jest ono proste do rozwiązania: wysiudać z odpowiednich urzędów judeocentryczne przyzwoitki od imigracji i tolerancji oraz ich usłużnych chrześcijańskich szabas-gojów. Następnie odprowadzić islamskich radykałów z Czeczeni i Bałkanów oraz agentów wahabizmu tam, skąd przybyli, niech se wprowadzają szarię do upadłego. Tatarzy polscy jakoś nie rozrabiają… Koszerna bezmyślna nagonka na islam w Polsce przypomina koszerne plucie na ruskich. Przerobiliśmy oba tematy, panie Zbig na grypa666 i w prywatnej korespondencji = czyżby dał się pan jednak zasugerować nachalnej koszernej propagandzie? W takim razie niech pan uważa z katolikami syjonistycznymi, mogą „przekonać”, że bez Izraela nie przeżyjem ani Chrystus nie przyjdzie. Czyli trza napaść atomowo na Iran, któren chce „wymazać Izrael z mapy”.

Zbig: mnie chodziło o to, co dzieje się w Niemczech – może Ty tam nie byłes, a moze byłes zbyt dawno, jak to nie był jeszcze problem – jeździsz duzo po świecie – przejedź się i tam, spedź  trochę czasu, porozmawiaj z Niemcami, poobserwuj, pozwiedzaj dzielnice muzułmańskie, moze zobaczysz to od strony realnych warunków, nie tylko od strony swych teoretycznych studiów. Tu nie chodzi o to, czy ktoś sie komuś dał zwieść, to samo zycie… A pewnie jeszcze lepiej, jakbyś pojechał do takiego Paryża… Potem do Londynu i Rzymu… to nie są USA czy Kanada, z załozenia multi – kulti…

Andrzej Szubert: Piotr, ja mam z muzułmanami na codzień do czynienia. Normalni ludzie! Jak sam wiesz une chcą na siłę skłócić krzyż z półksiężycem. Muzułmanie w drugim pokoleniu niewiele różnią się od Europejczyków. Szczątki religijności, zeświedczenie, wygodnictwo, alkohol. Nie zapominajmy – jak chrześcijaństwo miało czternaście wieków, jak islam obecnie, to było niesympatyczne dla niewierzących, agnostyków czy niedowiarków. Przypominam też Belfast. Jeszcze niedawno mordowali się tam katolicy z protestantami. Skrytobójcze mordy nadal mają tam miejsce. Muzułmanów podburzają przeciwko nam, nas na nich, kłamiąc, fałszując statystyki, zwalając terroryzm na nich. Zasadą islamu jest nawracanie dobrym przykładem a nie na siłę. Rozmawiałem o tym z aktywistami muzułmańskimi, takimi nawiedzonymi głosicielami miłości Allaha. Mnie też zachęcali do zostania muzułmaninem, ale nie nachalnie, ani na siłę. Tyle, że ja na dogmatycznego wyznawcę jakiejkolwiek religii po prostu się nie nadaję.

Krzysztof Cierpisz: Islam, tego nie mozna dyskutować jako stanu statycznego ale należy traktować jako stan dynamiczny. Polscy Tatarzy nie robią problemów bo jest ich mało ( dotychczas) ale juz przy okazji „karykatur Mahometa w Danii” ich mula w Wrszawie domagał się przeprosin od Polaków. A Jak przekroczą pewna ilość to zamiast domagania się przeprosin będzie podrzynanie gardeł u niewiernych.

Piotr Bein: Muzułmanów „dynamizują” judeocentrycy. Np. w zmyłce z karykaturami Mahometa, większość muzułmanów w Danii (umiarkowani) była przeciw eskalacji hucpy. Imam polskich Tatarów mógł być zmylony propagandą islamistów, nakręconą przez agentury Mosadu, albo sam był ekstremistą.

Stanislaw Sas: Kiedy przed kilkunastu laty przyjechalem do USA, bylem zafascynowany tym krajem, ale jako katolikowi niektore sprawy musialy nasunac nieprzyjemne refleksje. Pamietalismy z czasow komuny jak zaciekle zwalczano religie. Jakie wiec bylo moje zdziwienie kiedy na jakims samochodzie w Nowym Jorku przeczytalem nastepujacy napis Rosjanie przywracaja religie do szkol a mysmy ja z naszych wyrzucili. Drugie zdarzenie. W czasie Swiat Bozego Narodzenia weszlismy z zona do najwyzszegow wowczas budynku wiezy WTC. W hallu stala potezna menora, ale nigdzie nie bylo sladu choinki. Kiedy wiec dzisiaj usuwa sie choinki i szopki (nie mowiac juz o  krzyzach) z miejsc publicznych a moj szef (katolik wloskiego pochodzenia) zamiast  Merry Christmas sklada mi jakies Seasons Greetings i zaprasza mnie na jakies Holiday party zaczynam sie zastanawiac czy to jest jeszcze narod amerykanski czy jakies stado, ktore mozna bez problemu poganiac w dowolnym kierunku.  Na szczescie sa jeszcze Amerykanie, ktorzy organizuja jakis protest. [Akcja chrześcijan przed Sądem Najwyższym USA. Dla tych, którzy wbrew zapisom Konstytucji USA uwierzyli hasbarze, że ekpresja scen chrześcijańskich jest bezprawna – PB]

Victor Żółciński: Panie Stanislawie, a co sie dzieje w Katolickiej Polsce: …Jak można zatem oceniać polityków – często nominalnie katolickich – a tym bardziej duchownych katolickich, angażujących się w imprezy celebrowania tego typu symboli religijnych? Wspomaganie ruchu, którego przywódcy oficjalnie i publicznie głoszą rasistowskie hasła, powinno mieć swój epilog w sądzie, a uczestniczenie w celebrowaniu świąt i w upublicznianiu symboli religijnych tej religii, której korzenie sięgają wyparcia się Boga, Jego ukrzyżowania, a później, przez dwa tysiąclecia czyniącej z walki z Bogiem swój główny cel – jest zdradą Jezusa Chrystusa.

Roman Kafel [po sprzecce niektórych dyskutantów]: Ujjj nieladnie,,nieladnie dopiero drugi dzien Swientof..ludzie swientuja, duchowienstfo swientuje, sejmostfo, swientuje, rzondostfo swientuje, nawet wszelakie inne ku,,stfo swientuje- a panowie sie klocom:-((((( Po co sie klucic, po co nie szanowac, przeciez mozna sze targowac…w tak ladnej piosenki..o ja tu poszle panom do rozweselnienia nastrojofff. NO prosze juz, podac sobie oboje rencow, poprawic bereciki, szaliki rozpiac chalaciki i tanczymy…razem ze z  modszymi i strasznymi braciami,,,  No panie Jozefie..bez burdoff prosze:-)))) prosze spiewac:-))) tak jak w TiVi Trfam..radosnie i rozgosnie..ajajjjjwajjjj, kumabajajjjj…alejullajjjj!

…………………..

Dla balansu duch bożonarodzeniowy: niespodzianka w galerii handlowej

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Saga Wikileaks (aka MosadiLeaks)

Sagę złożył, przełożył i skrócił Piotr Bein

Jedni chwalą Wikileaks — najwyższy objaw demokracji, inni — wcielenie najświętszej zasady wolności: prawa do wiedzy. Ale naprawdę chodzi o to, czego nie ujawnili,Wiemy że zatajają, a mendia nawijają o „przeciekach”.  Wikileaks to prawo, ale do zmylania. Weźmy depesze ws. wojny Gruzja-Rosja (sierpień 2008) w interpretacji New York Times (NYT). Aszkenazyjski gen. Dawid Kezeraszwili powrócił do Gruzji z Tel Awiwu, by kierować atakiem na separatystyczną Osetię Płd. z pomocą izraelskiej broni i szkolenia, co podsyciło zimnowojene napięcia USA-Rosja. Wtedy jak i dziś, była możliwość rozwiązania 60-letniej okupacji Palestyny. Wtedy, Wielka Czwórka koordynowała wysiłki pokojowe Rosji i USA wraz z UE i ONZ.  Niepodobało się to Tel Awiwowi. Wtedy jak i obecnie, wysiłki pokojowe zniweczono wytworzeniem kryzysu wewnątrz koalicji zainteresowanej rozwiązaniem konfliktu w Palestynie, który od dawna służy syjonistom za źródło innych konfliktow. Wynikła czeluść między USA i Rosją zredukowała możliwość zakończenia długotrwałej okupacji, przeszkadzającej osiągnąć pokój w regionie. Nic o tym w Wikileaks ani w NYT. Depesze nie wspomną, że Tel Awiw chciałby rurociągu ropy kaspijskiej przez Gruzję, Turcję do Euroazji, by Izrael mógł zbierać opłaty pośrednicze. Natomiast podano: Oficjalne  gruzińskie wersje wydarzeń przeszły przez Waszyngton na ogół niekwestionowane. Zmyłkowo, NYT nie podaje motywacji Izraela, tylko że atak Gruzji na Płd. Osetię wpędził Gruzję w wojnę, przeciwstawiając Zachód Rosji w  konfrontacji nt. tak rosyjskich działań wojskowych, jak zachowania małego narodu, któremu USA pomogło w uzbrojeniu i szkoleniu militarnym. Jak wtedy, nie ma w NYT wzmianki o roli generała-aszkenazyjczyka, o izraelskim szkoleniu wojsk gruzińskich, czy o broni i wyposażeniu z Izraela. Tel Awiw musi być zadowolony.  NYT odnotowuje poleganie na jednostronnej informacji, gdy prez. Saakaszwili powiedział ambasadorowi USA: Rosjanie mają zamiar przejąć Gruzję i zainstalować nowy reżim. Po szybkim pokonaniu wyszkolonej przez Izraelczyków armii gruzińskiej, prez. Bush ogłosił pakiet 1 mld $ na odbudowę Gruzji w czasie, gdy gospodarka USA staczała się. Na pewno fundusze pożyczono.

W krainie syjonistów-kolonistów, gdzie celują oni w katalizujących, zsynchronizowanych  kryzysach generujących kichwiarskie długi, Wikileaks już osiągnęło mityczny status. Rozmowy pokojowe, wydawało się pomyślne jeszcze tydzień temu, wyparł temat następnego kryzysu z Iranem… właśnie kiedy Zderzenie Cywilizacji wypadało z obiegu. Czas pokaże, czy koalicja chcących przeniesie się na tej podstawie z Iraku i Afganistanu do Iranu. Czasem zmylani odwracają uwagę na zmyłkowca. Sondaż (październik 2003)  7500 osób w UE stwierdził, że uważali oni Izrael za największe zagrożenie dla pokoju światowego. Wojskowi USA mają znaczną wiedzę o wspólnym źródle ukatrowanej informacji wywiadowczej, która pchnęła USA do inwazji na Irak. Podczas gdy Lobby Izraela chce teraz pchnąć USA do Iranu, może wydarzyć się bezprecedensowy zwrot.  Koalicję chcących może ktoś przekonać do zabezpieczenia Palestyny wzdłuż granic z 1967 r., by bronić Jerozolimy jako miejsce ważne dla tradycji 3 głównych wiar świata.  Jeśli głównodowodzący siłami USA zdecydowałby się zarobić na pokojowego Nobla, mógłby rozkazać wojskom USA opanować jedyny znany arsenał broni atomowej na Bliskim Wschodzie. Tel Awiw nie będzie zadowolony.

 

Phillip Marlowe (Incog Man) 1.12.2010

Miałem poważne zastrzeżenia, że Wikileaks to ginatyczna zmyłka syjonistyczna dla internetowego pokolenia (dlatego nie dodałem linka na moim portalu). Smierdzi mi to z daleka żydowskim programem dezinformacji przez Mosad/CIA. Czy wałkowaliby w mendiach prawdziwy temat w nieskończoność? To czemu namiętnie unikają wybuchowej sprawy 11 IX? Czemu nie ma w Wikileaks rewelacji o, jak zawsze, niewinnym i krzywdzonym Izraelu? Większość „przecieków” dotyczy Iranu i Pakistanu – codzienna pasza rzucana ci do njusów kablowych przez syjon-aparatczyków. Wikileaks może być autentyczne, ale dla oddalenia szkody, CIA może wciskać, że to wszystko lipa. Inna możliwość:  Assange myśli, że wykorzystuje CIA/Mosad, a jest odwrotnie. Ale uważam, że Wikileaks jest sprytną grą dezinfo, bo mendia mielą na okrągło trywialne plotki jako wielkie rewelacje, a w końcu wszystko obraca się wokół Iranu. Więc jest to oczywista propaganda syjonistyczna dla ludziowców. Klika Mosad/CIA w rządzie USA  ma techniczne możliwości, żeby ściągnąć depesze z ambasad. Grupki syjonistycznych zdrajców mogły po prostu skrollować wszystko i selekcjonować do Wikileaks. Zbiór dostaje się następnie do frajera, który ujawnia go myśląc, jaki on bohater. Prawdziwie wybuchowy materiał nigdy nigdzie się nie wydostaje. Aby wszystko wyglądało autentycznie, w przeciekach jest też material kompromitujący USA (ale nie Izrael).

Incog Man cytuje Gordona Duffa: Wikileaks to dyrygowana z Tel Awiwu operacja służb celem osłabienia rządu USA, przy użyciu dziesiątek agentów o podwójnym obywatelstwie, niektórzy na najwyższych stanowiskach władzy — szpiegów Izraela. Starannie selekcjonując na przecieki informacje wywiadowcze obok fałszywek, wszystko dla kontrolowanych i w pełni spolegliwych mediów, Wikileaks jest aktem wojny przeciw USA.

Julian Assange mówi, że mierzi go ruch Prawda 11 IX  (9/11 Truth), który odwraca uwagę od prawdziwych spisków. Taa, 3 tys. niewinnych ofiar… może ten oszołom odwraca uwagę? Z 11 IX pozostały namacalne dowody fizyczne, twarda nauka i fakty. Wikileaks to piksle i bajty. Owszem, ujawnili wideo z masakry działkiem kalibru 30 mm dwu reporterów Reutersa i 10 niewinnych na ulicy Bagdadu ze śmigłowca USA. I co? Temat wyczerpał się w mendiach dnia następnego i nikt z wojskowych nie beknął. A i tak wiemy, że spotyka to cały czas cywili w Iraku. Wielkie mecyje! Krótka uwaga mendiów wokół wideo miała na zaś ustawić wiarygodność Wikileaks, bo prawdziwi spiskowcy mieli dalsze plany, o wiele większe. Assange twierdzi, że jest z Nairobi w Kenii, lecz jest z Australii. Ma doktorat ze sklepu online. Może i jest hakerem – wielkie mecyje, każdy teraz może się tak nazwać. Dziwne, że ten podły typ umyka sprawiedliwości, podróżuje sobie po świecie, udziela mendiom wywiadów, a Interpol (mnóstwo tam wstawionych Zydow) go nie znalazł z mętnego oskarżenia o gwałt w Szwecji (najprawdopodobniej wymyślona historia).

 

Republikanin czy demokrata, konserwatywny czy liberlany, religijny czy nie — to nie ma żadnego znaczenia — Zydzi rzeczywiście są Niszczycielami Narodów wszechczasów! -- Incog Man http://incogman.net/12/2010/wake-up-to-the-wikileaks-ziomatrix/

Jesteśmy niszczycielami we wszystkim, nawet w narzędziach zniszczenia, które chwytamy dla wytchnienia… My Zydzi, my niszczyciele będziemy wiecznie niszczycielami. Nie zrobisz nic, by zaspokoić nasze potrzeby i żądania. Maurice Samuel You Gentiles s. 152, 155, 147.

Ktoś zapyta: Jeśli żydostwo ma aż taką kontrolę nad naszym rządem, to po co próbowaliby takie numery? Bo nie obchodzi ich USA, chcą, by kraj implodował, żeby mogli nas jeszcze więcej kontrolować. Nienawidzą Ameryki jak wszystkich niezupełnie w ich jarzmie. Jak zawsze. Głęboko wewnątrz, ci destruktywni ludzie cieszą się z upadków cywilizacji, nawet jeśli oznacza to zagrożenie dla nich. Taka ich natura.

Cytat z neokona, żydowskiego insajdera w Waszyngtonie, który pchnął nas do wojny w Iraku. W jego artykule o społeczeństwach i rządach islamu, widać między liniami, jakimi oni są hipokrytami, arogantami i niszczycielami. Identycznie są nastawieni do innych społeczności gojowskich: Naszym drugim imieniem jest twórcze zniszczenie, tak wewnątrz naszego społeczenstwa jak i za granicą. Codzień burzymy stary porządek, od biznesu, przez  naukę, literaturę, sztukę, architekturę, film, po politykę i prawo. Nasi wrogowie zawsze nas nienawidzili za ten huragan energii i kreatywności, który nęka ich tradycje, jakiekolwiek mają, i hańbi ich za to, że nienadążają za nami. Boją się nas, widząc rozpad tradycyjnego społeczeństwa w Ameryce, bo nie chcą być pokonani. Muszą nas zaatakować, by przeżyć, tak jak my musimy ich zniszczyć, by realizować naszą misję historyczną. — Michael Ledeen The War Against the Terror Masters. Ledeen to szpieg Izraela i żydowski neokon, założyciel w USA żydowskiego instytutu spraw bezpieczeństwa narodowego (JINSA), wspólnik Kissingera i innych. Ledeen wzywa do zniszczenia Meczetu Al-Aksa w Jerozolimie  i wojny z Iranem.

Historyczną misją żydostwa jest zniszczyć wszelkimi sposobami społeczeństwa i instytucje nieżydowskie. Od parazytyzmu finansowego po lichwę, tarć rasowych po ateizm, anarchii po komunizm, radykalnego feminizmu po skrajne porno, homosiów po sztuczki z płciami, od globalnych wojen po powstania… Cokolwiek i wszystko, by skorumpować, obalić i zniszczyć nieżydów wokół siebie. To główna przyczyna, dlaczego są tak gigantycznym bólem w d…e i rakiem dla narodów tak głupich, że ich przygarnęły. Ludzie piszą mi Myślisz, że żydzi stoją za wszystkim! Bo stoją, do diabła! Dokładnie dlatego piszę tu, przygotowuję grafikę, kopiuję i wstawiam linki — żeby zdemaskować parszywy żydowski pęd do zniszczenia mego kraju i rasy. Nie chodzi jednak tylko o głęboko zagnieżdżoną, zwierzęcą nienawiść gojów przez zwykłe żydostwo. Bogaci Zydzi pragną utworzyć pod sobą Rząd Swiatowy. Zawsze myśleli, że świat należy do ich rasy i wykorzystywali narody Zachodu do do osiągnięcia tego przewrotnego żydowskiego planu. Przejęli Rosję w 1917 r. i próbowali zrobić to samo z Niemcami w l. 1920-ych. Dlaczego myślisz Niemcy wybrali Hitlera? Sami Zydzi mówią, ze panowanie nad światem jest ich celem ostatecznym. Poczytaj cytaty na mej stronie Revealing Quotes… Nawet bez tego, wystarczy popatrzeć na obecne wydarzenia…

Internet dał nam szansę czytać, co inni mają do powiedzenia, zamiast hasbary w mendiach USA. Może już niedługo. Ameryka budzi się na żydowskie zagrożenie. czy nie czas zacząć odbierać nasz kraj  tym krętackim, niemoralnym ludziom?

Piotr Bein: Michael Ledeen odegrał kluczową rolę w przygotowaniach do wojny z Irakiem, w spreparowaniu „dowodów” na broń atomową Iranu. Mosad jest głęboko wmieszany w terrorystyczną grupę Mudżahedin-e-Khalk (MEK); szkoli ich w Iraku do ataków na Iran. Wg Al Dżaziry (12.4.2005), zajadły syjonista z długą historią służby Izraelowi, Ledeen przekazał od Mosadu „dowody” na broń atomową Iranu, jak twierdzi b. inspektor broni, Scott Ritter. Ledeen jest też wmieszany w inne mistyfikacje mające na celu wojny. Ledeen, student faszyzmu w Italii, gdzie nabył wiary w faszyzm bez antysemityzmu, był po II wojnie światowej związany z terroryzmem i zmyłkowymi działaniami włoskiej faszystowskiej tajnej armii NATO, Gladio, które manipulowały opinią publiczną przeciw komunistom. Był też wmieszany w aferę Contra, która wbrew prawu USA sprzedawała broń amerykańską Iranowi w wojnie z Irakiem, a zyski kupowały broń dla Contras w Nikaragui. Powiązania te uczyniły Ledeena czołowym kandydatem na jednego z głównych organizatorów operacji równoległego ataku 11 IX. Sekretarz obrony USA, Caspar Weinberger wymienił Ledeena oraz in. neokonów, Wolfowitza, Feitha i Perle, w Komitecie X, który posądzono o przekaz ściśle tajnych informacji wywiadowczych izraelskiemu szpiegowi, Jonathanowi Pollardowi – podaje Peter Chamberlin w Neoconservatism – Fascist Zionism (19.8.2007).

Wg Jane Burgermeister, założyciel Wikileaks, Julian Assange przewidział załamanie banków wskutek przecieków danych bankowych. Nie powiedział jednak, że  byłby to rabunek milionów osób, ze względu na mechanizm częściowych rezerw bankowych. Banki znów zarobiłyby na kryzysie. Czy planuje się kryzys bankowy fałszywej flagi, nakręcony przez media w rękach banksterów, wykonany przez agenta Rotszyldów w Wikileaks, by obrabować miliony ludzi i wprowadzić jakiś stan wyjątkowy? […] Ponieważ euro pada szybciej niż się spodziewano, banksterzy spieszą z wprowadzeniem jakiegoś stanu wyjątkowego czy wojennego. Fałszywy upadek banków zainicjowany przez agenta, Assange’a, i rozgłoszony przez mendia, pasowałby banksterom w dziesiątkę. Jego nieodpowiedzialne działania, finansowy Pearl Harbour dla światowej gospodarki, także 7-go grudnia, […] mogą nawet być bezpośrednio z rozkazu Rotszylda, zważywszy powiązania Assange’a z Economist. jego zadaniem jest zniszczyć system finansowy, zanim rozpadnie się strefa euro […]. Jego gigantyczna finansowa zbrodnia ma także zdyskredytować alternatywne media i śledczych dziennikarzy, dając okazję do zamykania portali i napędzenia ludzi z powrotem do mendiów. Oskarżenia Assange’a o gwałt również służą dyskredytacji reporterów w oczach publiki. […] Niech finansowi ustawodawcy i policja sprawdzają wszystkie operacje finansowe i wstrzymają deklaracje bankructwa przez banksterów, tj. rabowanie klientów.

Andrzej Szubert: Odnoszę wrażenie, że w kompleksie jot są dwie frakcje. Banksterzy chcą podbić świat „pokojowo”, ale tak, aby go nie zniszczyć , a jeszcze aby  na tym zarobić. Lubawiczerowie chcą apokalipsy. Fakt, że uni realizują obliczoną na co najmniej dwie generacje depopulację, czyli ukryte ludobójstwo, wskazywałoby na to, że obecnie  linia banksterów jest wiodąca w kompleksie jot. Inaczej nie rozdrabnialiby się na metody powolne, nie truli by samych siebie chemtreilsem, GMO i Codexem A po prostu walnęli by całym arsenałem jądrowym w Rosję i w Chiny. Jednak nie można niedoceniać wpływu lubawiczerów. Zadyma wokół Korei może wskazywać, że być może szykują oni dużą (azjatycką), choć nie globalną apokalipsę. Wciągnięcie w konflikt jądrowy Chin, Indii, skażenie radioaktywne przy tej okazji Japonii, Indonezji, Pakistanu, Iranu – to depopulacja przyspieszona połowy ludzkości. Resztę do poziomu 500 milionów wytrują metodami „standardowymi” – jak GMO. Wciąż nie mam pewności, która frakcja zbrodniarzy wygra.

Zbig: Ogólnie wydaje się, ze ma Pan rację, podobnie przekazał tę myśl M.Gibson w swej słynnej Teorii spisku… Jednak zapomina Pan o drugiej stronie konfliktu, bo pisząc o wciagnięciu w konflikt „Chin, Indii, skażenie radioaktywne przy tej okazji Japonii, Indonezji, Pakistanu, Iranu ” nie zakłada Pan chyba, ze oni będą walczyc sami ze sobą…A gdzie Rosja, gdzie UE z NATO i USA? To tak prosto nie pójdzie… Więc co niektórzy tj. banksterzy zdaja sobie sprawę, ze im się tez dostanie, a szczerze mówiac, ich imperia wpływów i finansów się skończą, bo kogo interesują banki w czasie wojny, jak wszyscy zaangażowani są w konflikt? Tego typu wojna to byłby kres dominacji banków i tego systemu finansowego…Ewidentnie widać, ze z jednej strony ktoś „podkopuje” ten system finansowy, a z 2giej ktoś go niemalze na siłe i mocą różnorakiej  „kreatywnej księgowości” i „bankowości” wciąż jeszcze ratuje… Prawdopodobnie, tak się łudzę, ze w celu jego uratowania banskterzy są skłonni pójść na pewne ustępstwa w stosunku do zwykłych zjadaczy chleba i nawet go nieco przestawić na „bardziej ludzki”, a jednak wciąż dajacy władzę i kontrole, bo chyba sami się jakby przerazili tempem jego dezintegracji tak ze 2 lata temu… Tak więc walczą miłośnicy „złotego cielca” z fanatykami „demonów zniszczenia i apokalipsy”… A to co obserwujemy to zagrywki jednej i drugiej strony…pewnie od czasu do czasu ida sobie na ustępstwa i to tu to tam mamy jakaś wojnę z ofiarowaniem „molochowi zniszczenia” kolejnych ludów czy narodów, a na bieząco aborcję, trucie GMO, chemio- czy radioterapią, farmą, chemsami, aspartamem, scypionami, itd.itp.

 

Stany Zjednoczone są prawdziwą ofiarą Wikileaks. To akcja wymierzona w ich dyskredytację — Franco Frattini, ministr spraw zagranicznych Italii

Skutki ujawnień depesz przez Wikileaks pasują do profilu behawiorystycznego sprawców dobrze znających matematykę wojny z teorii gier. Izraelski matematyk  Robert J. Aumann dostał Nobla (2005) w naukach ekonomicznych za pracę w teorii gier. Powiedział wtedy: cała szkoła myśli, jaką rozwinęliśmy tu w Izraelu uczyniła kraj czołowym autorytetem w tej dziedzinie. Największym sukcesem Izraela w tej dziedzinie było spreparowanie informacji wywiadowczej, która skłoniła USA do inwazji w Iraku dla celów geostrategicznych Tel Awiwu. Umiejscowienie w czasie jest kluczowe — dlaczego Wikileaks właśnie teraz? Tel Awiw odczuwał nacisk, by skończył ponad 60-letnią okupację Palestyny. Wikileaks odciąga uwagę światowej opinii publicznej od przeszkadzania Izraela w procesie pokojowym, na atak na Iran. By utrzymać sens Zderzenia Cywilizacji, trzeba skupić się na Iranie jako Złoczyńcy.

Planowanie wojny z pomocą teorii gier przewiduje prawdopodobne skutki, więc izraelscy planiści  przygotowują opinię publiczną, następnie stopniowo serwują jej opowiastkę. Ekspansja państwa syjonizmu potrzebuje Iranu w głównej roli złoczyńcy  w grze geopolitycznej moralności ścierającej Zachód przeciw islamofaszyzmowi. Aby zastąpić fakty fałszywymi wierzeniami (jak w opowiastce o BMR Iraku), trzeba utrzymać napięcie widowni. Jak zgubisz wątek Zderzenia, to pożegnaj się z wojną, powitaj pokój, a przedtem oszukiwani rozpoznają cię jako oszusta. Stąd harmonogram najnowszych przwcieków w Wikileaks. Mamy z nich uwierzyć, że to nie Tel Awiw tylko Waszyngton przoduje w geopolitycznej dwulicowości i jest źródlem Zła. Teoria gier pozwala przewidzieć prawdopodobną reakcję widowni. Wikileaks skompromitowało rząd USA  w oczach świata. Ciężko zdobyte zaufanie Pakistanu wyparowało w mig. Próby układów z Iranem padły. Skoro Waszyngton tak błędnie zinterpretował zamiary Płn. Korei, to jak mu wierzyć ws. nuklearnego Iranu? Powrócił nawet temat więźniów w Guantanamo, jako haniebna prowokacja ekstremizmu i terroru. Dyplomaci USA będą teraz podejrzewani o szpiegostwo i kłamstwa. aki kraj zaufa teraz USA? Krótko mówiąć, stracili wszyscy. Tylko nie Izrael.

Jeśli Izrael zaatakuje Iran, Tel Awiw może uzasadnić to dokumentami na Wikileaks. Choć atak byłby katastrofą w wymiarze  ludzkim, gospodarczym i finansowym, to nic w porównaniu z wynikłą trwałą nienawiścią. To też można przewidzieć z teorii gier tych, co lansują Zderzenie. Skutki inwazji USA w Iraku były do przewidzenia. Król suadyjski Abdullah wiedział o tym mówiąc, że inwazja dałaby Irak w prezencie Iranowi na złotej tacy. Eliminacja lidera irackich sunnitów, Sadama Husajna, przyciągnęła przeważających liczebnie szyitów do Iranu. Teoretycy gier skupiają swą manipulację wydarzeniami  na kontroli kluczowych czynników. Wtedy zaczyna się dziać. Skutki kompromitujących USA przecieków na Wikileaks są szerokie i były w pełni do przewidzenia.  Oficer Mosadu wyjaśnił sukces Izraela w prowadzeniu wojny poprzez zmyłki: Kiedy orkiestra zacznie grać,  nucimy do melodii. Mosadowcy są przecie czołowymi autorytetami na tym polu.

Piotr Bein: Nie potrzeba matematycznych modeli z teorii gier. Kompleks jot od wieków używa żydowskiej głowy, by z nie wiem jak zagmatwanej sytuacji spaść na swe cztery łapska (czy raczej multum czułek Hydry…). Liczba zmiennych w sytuacjach, którymi manipulują uny dla wojny, niepokoju i chaosu, nie zmieniła się aż tak drastycznie, by potrzeba było komputerów do znajdywania diabelskich „wyjść”. Dla przykładu Bałkany:

 • ok. 5 lokalnych frakcji walczących w wojnach domowych przeciw Serbom w tym serbscy użyteczni idioci na sznurku Sorosa;
 • wkorzystani aktorzy zagraniczni: Rosja, świat radykalnego islamu i ich międzynarodowy dżihad, Al CIAida, zachodnie oszołomy neo-faszystowskie i antykomunistyczne, Watykan, dojczlandia z frakcjami na Węgrzech i w Słowenii;
 • narzędzia pod kontrolą kompleksu jot: sankcje finansowo-gospodarcze, oddziały śmierci, mendia, rządy USA i kilku in. państw Zachodu, ONZ, NATO, OBWE, organizacje pozarządowe, trybunały w Hadze;
 • widownia: opinia publiczna Zachodu.

Grę bałkańską wygrał kompleks jot. Przegrała Serbia — nie z braku teoretyków od gier, tylko z braku środków. Przegrała Europa i pozostałe kraje bałkańskie, faworyzowane do czasu przez kompleks jot. Podobnie skomplikowane były manipulacje w wojnach światowych, riewoljucjach, Holokaustach… a wtedy nie znano teorii gier, wystarczyły  żydowskie głowy.

Seawolf: Czyżby Rosja – przez wyciek wikilekas – starała się zdyscyplinować USA przed wpierniczaniem się w śledztwo smoleńskie..?

Gordon Duff

Szykuje się atak na siły USA w Zatoce Perskiej, gdzie okręty amerykańskie mogą być podstępnie zaatakowane, jak okręt USS Liberty przez Izrael. Wikileaks jest integralną częścia przygotowań. Faza I to obecne przecieki depesz dyplomatycznych na Wikileaks, faza II –  bezczelne morderstwa w stylu Mosadu w Iranie.  Jak w przypadku Liberty, Izrael może wykorzystać przyjaciół w USA w przypadku oskarżenia. Kiedy lotniskowiec USA z załogą pójdzie na dno, Izrael wytłumaczy się pomyłką. Wybraną bronią będą pociski odpalone z łodzi podwodnych, może z małymi głowicami atomowymi, a wszystko wyglądać będzie na robotę Iranu. Izrealskie łodzie podwodne z pociskami podobnymi do irańskich stacjonują obecnie w odległości rażenia celów amerykańskich.

Ataki na siły USA zależą od narastania napięć związanych z terroryzmem bombowym, ktory zabił irańskiego naukowca i zranił drugiego. Izrael planuje więcej takich zamachów. Pochodzą one z krajów sąsiednich Iranu, gdzie kontrolę rejonów granicznych objęły razwiedki CIA, Mosadu i MI6 i gdzie grasują ruchy separatystyczne powiązane z izraelem i Indiami: Azerbejdżan, Afganistan i Baluchistan w Pakistanie. W tym ostatnim, separatyści Dżundallah finansowani przez CIA i sterowani przez Mosad, działają na korzyść Izraela podobnie jak Hizbollah działa dla Iranu w Libanie. Regularne ataki terroru w Iranie są inscenizowane.  Dżundallah, PKK w Turcji i Kurdystanie oraz Tehrik-i-Taliban w Pakistanie to agentury Mosadu, atakujące Turcję, Irak, Afganistan, Iran, Pakistan i czasem siły USA.

Grupa  wewnątrz Pentagonu pracuje nad zrzuceniem winy na Iran za pomocą wymysłów, podobnie jak dla 11 IX. Zaangażowano te same osoby, które zaplanowały „wyburzenie” budynku WTC7 11 IX. Iran wrabiają poprzez ataki terrorystyczne zsynchronizowane tak, by jakakolwiek akcja wojskowa w regionie od razu wyglądała jakby Iran wymknął się spod kontroli [oryginał niejasny, o czyje akcje chodzi – PB]. Planuje się więcej ataków na naukowców i ich rodziny, aż międzynarodowe napięcia wzrosną tak wysoko, że atak fałszywej flagi na USA wyglądałby wiarygodnie. Media podadzą, że Iran zaatakował USA w odwecie za akty terroru obecnie przypisywane przez Iran Izraelowi i USA. Akty te naprawdę są celowymi prowokacjami, ale wiadomo, że Iran nie może reagować. Rosja nie dostarczyła Iranowi zaawansowanego systemu obrony przeciwlotniczej  i Iran nie ma też prawie sił lotniczych, więc nie jest w stanie odperzeć ataku przez USA.

Nie ma już wątpliwości, że Wikileaks jest operacją wywiadowczą dla celów polityki zagranicznej Izraela. Najnowsze „przecieki” z powodzeniem odwrociły dotychczasową scenę polityczną na Bliskim Wschodzie, obnażając animozje wobec Iranu, niszcząc dyplomatyczną wiarygodność USA. Jeśli wynikłby kryzys w regionie, a jeden jest w przygotowaniu dzięki terroryzmowi Izraela w Iranie, USA miałoby związane ręce, gdyby próbowało rozwiązać kryzys. Nikt już nie ufa Ameryce. Wikileaks pomogło namalować Obamę i  Clintonową jako wysoce podejrzliwych wobec sojuszników na Bliskim Wschodzie. Od początku wiadomo, że Wikileaks jest robotą razwiedki Izraela, wykorzystującą swą rozległą sieć wewnątrz departamentów obrony i stanu USA, zatrudniającą setki podwójnych obywateli. Wszystko to umożliwia organizacja z Lobby Izraela, AIPAC, której b. lobbysta, Steve Rosen skarży pracodawcę za zniesławienie. Twierdzi, że ma obfite akta pokazujące działania szpiegowskie AIPAC, wnikające w każdy aspekt bezpieczeństwa narodowego Ameryki. Wg niego te same informacje ma od dawna FBI, lecz zignorowało je. AIPAC jest najsilniejszą organizacją w polityce USA. Zaden kongresman ani prezydent nie został wybrany bez zgody AIPAC. Celowe luki prawne utworzone dla AIPAC pozwalają obejść wszystkie prawa chroniące USA od obcych wpływów. Uważa się, że Rosen mówi o informacji, którą jest w rzeczywistości samo Wikileaks, a AIPAC faktycznie jest Wikileaks.

Sondaż w USA pokazał, że 77% Amerykanów wierzy w spisek 11 IX, ale nie wiadomo, jaki procent obwinia przy tym Izrael. Jednak kiedy aresztuje się podejrzanego terrorystę i rozwikła spisek, Amerykanów to nie obchodzi i miliony osób są sceptyczne. Obecne zagrożenie od bomb samochodowych w Portland (stan Oregon) jest na to przykładem. Prasa nie bada tego, internauci nie dyskutują, tokszoły nie omawiają… Większość wierzy, że FBI wymyśliło tę całą sprawę. Dziesięć lat lipnych alertów, nękania na lotniskach i bezczelnych kłamstw zanudziło Amerykanów terroryzmem i boją się oni terrorystów znacznie mniej niż własnych liderów politycznych, byłych i obecnych.

Cele geopolityczne Wiki-wojny są potencjalnie nieograniczone. Można zapobiec powstaniu nieistniejącej jeszcze osi Chiny-Iran-Pakistan, a Turcję  idizolować od jej islamskich sąsiadów i zastraszyć. Ale ekspansja Izraela pójdzie raczej przez zachodni Irak, gdzie Izrael od dziesiątek lat ulokował się w Mosulu k. granicy syryjskiej. Wg Izraela, zachodni Irak jest tak częścią Izraela, jak Jerozolima, z przyczyn historycznych sięgających 3,5 tys. lat wstecz. Izrael zdołał zantagonizować chrześcijan chaldejskich w Iraku przeciw ich szyickim sąsiadom, którzy od dawna nielubią sunnickich rodaków — sytuacja dojrzala do wykorzystania. Podbój Iranu przez USA, naród gospodarczo zerowy jeśli zamknąć im dostawy ropy z Zatoki Perskiej, utworzyłby próżnię władzy w regionie. Wikileaks ze znacznym powodzeniem zneutralizowało tam możliwości dyplomatyczne USA, pozostawiając Izrael jako jedyne w regionie mocarstwo militarne. Wiki-wojna zależy od braku lotnictwa i obrony przeciwlotniczej w Iranie. Naloty na Iran byłyby w tej sytuacji dewastujące i jedyną obroną byłoby przerwanie dostaw ropy na świat [tj. USA padłoby gospodarczo – PB].

Bez wymienienia specyficznych nazw, Zbig podejrzewa obce służby wywiadowcze: Nie mam żadnej wątpliwości, że Wikileaks dostaje mnóstwo tego materiału z jakichś względnie nieważnych źródeł […] Ale jednocześnie może dostawać informacje od zainteresowanych służb, które chciałyby manipulować procesemdla osiągnięcia pewnych b. konkretnych celów.

Piotr Bein: Czyli razwiedka, jakby napisał Michałkiewicz. Zbig ma dość doświadczenia w zmylaniu opinii publicznej, żebyśmy mu uwierzyli. Jest przecie specjalistą od skrytej wojny, tej niewymagającej budżetów wojskowych i mięsa armatniego — własnego, bo od zaprzęgania skłóconych tubylców do bratobójczych walk dla obcych interesów, Zbig jest chyba specem nr 1 w „USA”.

Judeocentrycy „znaleźli” informacje wywiadowcze, które pchnęły USA do Iraku w 2003 r. Tel Awiw wie, że to oznacza koniec wiarygodności syjonistycznego Izraela. Dlatego wynalazł Wikileaks: kwestionuj wiarygodność USA, rzuć snop światła na Waszyngton, odwracając je od siebie. Kto korzysta na sensacjach Wikileaks? Kto ma środki, motyw i możliwości, przy nasączeniu służbami wywiadowczymi wewnątrz USA? Izrael — dlatego tak szybko zniknął z nagłówków o procesie pokojowym w Palestynie. Za to piszą, mówią, pokazują Iran, Iran, Iran… Tel Awiw wie, że fałszywe info wywiadowcze musi pochodzić ze służb wywiadowczych: podstępem, mówi motto Mosadu. Wikileaks nie zamieszcza materiałów szkodliwych dla celów Izraela. Izrael obawia się, że Amerykanie wkrótce zdadzą sobie sprawę, kto ich oszukał. Stąd Wikileaks.

Obama działa wg oczekiwań Lobby Izraela, jego sponsorów: bez zmian w polityce bliskowschodniej. Dowodem jest jego obecne poparcie dla izraelskich przeszkód w procesie pokojowym w Palestynie. Bez pokoju tam, USA pozostanie celem ataków wszystkich oburzonych współpracą Ameryki z bandycką ekspansją Izraela. Na potwierdzenie wpływu Lobby, Netanjahu oznajmił, że nie zgodzi się na wstrzymanie kolonizacji ziem Palestyńczyków, aż Obama da łapówę 3 mld $ w zamian za 90-dniowe, częściowe zamrożenie kolonizacji. Izrael wymyka się z zawarcia pokoju od czasu wypędzenia Palestyńczyków (1948) i zajął więcej ich ziem (1967), by kształtować obecną geopolitykę. W przypadku ugody palestyńsko-izraelskiej, sekretarz stanu Clintonowa proponuje wyczerpującą umowę bezpieczeństwa.  Wiadomo, jakim kosztem. Kongres odłożył już 30 mld $ na następne 1o lat dla Izraela (ww. 3 mld $ byłoby ponad to). Tem koszt nie wlicza straconej twarzy USA, jeśli zawetowałoby rezolucję ONZ o uznanu państwa Palestyna, ani deklaracji niemieszania się USA w izraelską kolonizację, ani kolonizacji Wsch. Jerozolimy, gdzie i tak zaczyna się budowa żydowskich osiedli.

Wybierając czas na inwazję w Gazie między Bożym Narodzeniem a inauguracją Obamy (styczeń 2009), Tel Awiw zapewnił sobie minimum opozycji z USA.  Nic więc dziwnego, że Izrael zdemolował meczet na Wschodnim Brzegu i wioskę palestyńską na Dzień Dziękczynienia 2010. Po 7 godz. rozmów bez przerwy z Netanjahu, Clintonowa pochwaliła go: siewca pokoju.  Za co on zgodził się jedynie kontynuować proces. Tymczasem wybory do Kongresu USA wygrał Izrael, gdy nowy lider większości republikanów, żydowski syjonista Eric Cantor oznajmił, że nowa większość będzie służyć jako kontrola administracji Obamy. Lobby Izraela ma się z czego cieszyć. Potwierdzając dwulicowość, minister spraw zagranicznych Izraela, Avigdor Lieberman oznajmił: stała ugoda jest niemożliwa. Ujawnienie przez Wikileaks tajnych depesz daje Izraelowi okazję  podważyć stosunki USA na całym świecie, jednocześnie wyrządzając trwałe szkody interesom USA na Bliskim Wschodzie. Które państwo zawierzy teraz tajemnice Ameryce? To może być początek końca prezydentury Obamy. Niepowodzenia jego polityki wewnętrznej prześciga obecnie fiasko polityki zagranicznej.  Może to też znaczyć reżyserowanie wstępnych wyborów prezydenckich 2012. Osłabiony Obama będzie musiał  nominowaać Clintonową jako równoległą kandydatkę, albo zrezygnować, by ona wzięła większość. W kampanii prezydenckiej zachwyciła ona Tel Awiw; obiecała uznać państwo żydowskie Izrael, ze stolicą w niepodzielonej Jerozolimie. Druga prezydentura clintonowska zapewniłaby następne zwycięstwo Izraela i żaden pokój. Izraelskie zmyłki typowo służą wielorakim celom.  Wikileaks nie jest wyjątkiem.

 • Wikileaks dla frajerów

Guardian z 10.4.2010: W tym tygodniu, miliony internautów obejrzały tajne wideo, jak  załoga lotnicza USA zabija bezbronnych Irakijczyków. Lecz należałoby bliżej przyjrzeć się Wikileaks. Grupa ta miała problemy jeszcze przed założeniem portalu. Organizatorzy zwrócili się do Johna Younga, który publikował przecieki na portalu Cryptome, by zarejestrował Wikileaks na swoje nazwisko. Young zrobił to i z początku entuzjastycznie popierał ich, ale kiedy organizatorzy obwieścili swój zamiar zebrania 5 mln $ na portal, zakwestionował on motywy, gdyż takie pieniądze mogły tylko dać CIA czy George Soros. Wtedy Young odszedł z partnerstwa, pisząc w e-poczcie WikiLeaks to oszustwo. Do diabła z waszą sprytną kampanią nagonki i dezinformacji  przeciw uzasadnionemu sprzeciwowi. To same stare g…o, praca dla wroga. Young ujawnił wtedy całą e-korespondencję z założycielami Wikileaks.

Nadesłał Marek Głogoczowski, przekład Piotr Bein

Dla sekretarz stanu USA, Clintonowej, depesze opublikowane właśnie na Wikileaks uzasadniają sankcje USA w Iraku. „Wynika” z nich, że Pakistan jest nieobliczalny i USA musi zabrać im atomówki, a Iran jest winny, jak go oskarżyła hasbara. Nic złego o Izraelu. Rzeczywiście Wikileaks = MosadiLeaks. Na miejscu paranoicznego Izraelczyka, czy martwiłbyś się w pierwszym rzędzie Iranem, który nie ma i długo nie będzie miał atomówek, czy Pakistanem, który ma atomówki? Clintonowa powiedziała też: Takie ujawnienia wystawiają na niebezpieczeństwo naszych dyplomatów, pracowników i osoby na całym świecie, które zwracają się o pomoc do USA w szerzeniu demokracji i otwartego rządu […] niszczą osnowę prawidłowych rozmów międzynarodowych . A więc tajność jest niezbędna dla otwartego rządu? Obłuda do kwadratu.

Piotr Bein: Podobnie jak dla Netanjahu, innej globalnej judeocentrycznej kukły kompleksu jot, dla Clintonowej najważniejsze w depeszach jest „uzasadnienie” kontynuacji  osaczania Iranu. Jak zauważył autor artykułu w Guardianie, Clintonowa z jednej strony udaje oburzenie „przeciekami”, a z drugiej jest szczęśliwa, że dowodzą „słuszności” polityki   klonów judeocentryków w USA. Podczas kryzysu jej małżenstwa z powodu agentki mosiadu, Moniki Lewinsky, ta następczyni Albrightowej i Rice’owej (wszystkie wychowanki rusofobicznego żydomasona Zbiga Brzezinski’ego), jeszcze jako żona prezydenta Clintona odegrała kluczową rolę w naciskach nań, by autoryzował naloty na Jugosławię — akt pogwałcenia praw międzynarodowych i konstytucji państw członkowskich NATO oraz  statutu samego Paktu Północnoatlantyckiego, który wtedy po raz pierwszy w historii z paktu obronnego stał się globalnym, agresywnym narzędziem kompleksu jot.

USA ostrzegło W. Brytanię  o możliwej publikacji zasadniczej dyplomatycznej informacji nt. wojen w Iraku i Afganistanie na Wikileaks, w ilości 7 razy większej niż 400 tys. stron dokumentów Pentagonu, opublikowanych w październiku br. Ostrzeżenia poszły też do Turcji, Danii, Izraela i Norwegii. Zarzuty z Wikileaks mogą obejmować pomoc Al Kaidzie w Iraku, co wg wysokiego rangą dowódcy sił USA może być niezwykle niebezpieczne dla życia wmieszanych osób. Rzecznik dept. stanu USA powiedział, że W. Brytania może stracić kredyt zaufania, jeśli przeciek zostanie opublikowany. Rzecznik premiera W. Brytanii, Davida Camerona: nie chcę spekulować, co dokładnie przecieknie zanim to się stanie. Ambasador USA w Iraku powiedział o Wikileaks: absolutnie okropna przeszkoda dla wysiłków USA i sojuszników w budowie zaufania in. narodów. Nie rozumiem motywacji w ujawnieniu tych dokumentów […] Nie pomogą, tylko po prostu zaszkodzą naszej zdolności osiągnięcia celów tutaj.

Piotr Bein: Taa, nie mogą uciszyć albo sprzątnąć jakiegoś facia od Wikileaks… A jak te niby ściśle tajne dokumenty „przeciekły”? Ale przedstawienie!

Po ujawnieniu depesz dyplomatycznych USA przez Wikileaks, Izrael twierdzi, że dowodzą one spójności tajnego i otwartego stanowiska Tel Awiwu ws. Iranu. „Wycieki” na Wikileaks zawierają poufne wypowiedzi nt.: od blokady Gazy i izraelskiego poglądu na podział Hamas-Fatah, po próby USA zbierania informacji o przywódcach Izraela i Palestyny.
Netanjahu skomentował: Izrael jest społeczeństwem wolnym i na ogół otwartym. Jego ocenę problemów w regionie potwierdzają oceny wielu innych stron, nawet gdy nie są wyrażone otwarcie. Zastrzegając, że to wstępna ocena, przed ujawnieniem całego zestawu wyciekłych dokumentów, starszy rangą przedstawiciel Tel Awiwu powiedział agencji AFP o zagrożeniu atomowym od Iranu: Wyszliśmy bardzo dobrze. Depesze pokazują, że Izrael nie mówi podwójnym językiem i mówimy prywatnie to samo co publicznie. Dokumenty wystawione na Wikileaks i wybranych mediach pokazują szerokie zaniepokojenie programem nuklearnym Iranu, m.in. Arabia Saudyjska wielokrotnie nagliła do ataku na Iran przez USA: Dokumenty potwierdzają, że cały Bliski Wschód jest przerażony perspektywą nuklearnego Iranu. Kraje arabskie naciskają USA do akcji wojskowej bardziej, niż Izrael — dodał.

Z depesz wynika też, że  Izrael dyskutował planowaną wojnę w Gazie z przywództwem Egiptu i partii Fatah prezydenta Palestyny, Mahmouda Abbasa,  proponując przekazać im kontrolę, jeśli Hamas zostałby obalony. Izrael zaatakował Gazę (27.12.2008) z wyrażonym celem zatrzymania ataków rakietowych z Gazy na Izrael. Podczas 22 dni wojny zginęło ok. 1400 Palestyńczyków, głównie cywili, oraz 13 Izraelczyków, w tym 10 żołnierzy. Minister wojny Izraela, Ehud Barak ujawnił w rozmowach z delegacja Kongresu USA (maj 2009) próbę koordynacji ofensywy przeciw islamistycznym liderom Gazy. Kilka depesz cytuje rozmowy z Netanjahu, gdy ten przewodniczył opozycji, np. powiedział (kwiecień 2007), że nie będzie pokoju z Palestyńczykami, aż zrzekną się prawa do powrotu uchodźców. Ws. granic powiedział, że odstąpienie Izraela do granic sprzed 1967 r. ośmieliłoby radykalnych muzułmanów. Kwestia uchodźców jest jedną z najostrzejszych w konflikcie; Palestyńczycy żądają, by Izrael uznał prawo do powrotów dla 4,7 mln uchodźców i potomków. W tejże rozmowie z 2007 r. Netanjahu ujawnił rywalizację Hamasu z Fatah. Zapytany o opinię o Abbasie, Netanjahu określił palestyńskiego przywódcę: przyjemny człowiek, który dobrze chce i którego poparłby bez problemu, ale dodał: Izrael i USA powinny najpierw skupić się na „uduszeniu” Hamasu. Byłoby łatwiej osłabić Hamas niż wzmocnić Abbasa.

Piotr Bein: Znana z agenturalności dla kompleksu jot, Wikileaks znów propagandyzuje manipulując dokumentami.  Wielokrotnie wyjaśniono sprawę nieszkodliwości programu atomowego Iranu, tak drobiazgowo, jak nachalnie kompleks jot napiera na atak z powodu rzekomego zagrożenia od Iranu. A co z arsenałem paruset głowic atomowych w rękach szaleńczego, ludobójczego Izraela? Przyklad Arabii Saudyjskiej,odkopany z depesz, jest lipny: kraj ten od dawna kolaboruje z neokonami w USA i in. komponemtami komplesku jot w realizacji ich polityki podn=bojów, np. na Bałkanach Arabia Saudyjska sponsorowała bandyckich międzynarodowych mudżahedinów i broń dla muzułmanów bośniackich przeciw Serbom, Chorwatom i umiarkowanym miejscowym muzułmanom. W 11 IX roi się od powiązań Al CIAidy, Osamy bin ladena i zdrajców w rządzie USA z Saudyjczykami u władzy, przy ropie i forsie. Podobnie j=kompleks jot podporządkował wiele innych państw arabskich, a w Palestynie dzięki skrytym dzialaniom wylansował Fatah jako rywala demokratycznie wybranego Hamasu. Historia subwersji ruchów arabskich przez Mosad jest dobitna. Nie wiadomo, które z rakiet z Gazy wysyłają na Izrael agenci Mosadu, skoro to taki ważny argument ich ludobójczych wojen. Co najmniej 1400 Palestyńczyków zabitych rzekomo w odwecie za domorosłe rakiety palestyńskie – żydowska hucpa, podobna do zafałszowanych przez Izrael statystyk ofiar po obu stronach. Dla przypomnienia, przykłady manipulacji przez Wikileaks publikowane na Grypa666:

Wikileaks ujawniło niemal 400 tys. tajnych dokumentów  z wojny USA w Iraku od 1.1.2004 do 1.1.2010, wydobywając na światlo dzienne  mnóstwo zbrodni popełnionych w Iraku, w tym zamachy, morderstwa, trortury, gwałty. Wydaje się, że te rewelacje ujawnia się z rozkazu USA, wg genseka irańskiej wysokiej rady praw człowieka: Przesłaniem jest to, że Irakijczyków trorturowały siły bezpieczeństwa Iraku, a Amerykanie zawinili jedynie będąc świadkami i nic nie robiąc. Tynczasem USA odegrało główną rolę w tych zdarzeniach i jest oskarżonym. Sekretarz stanu Clintonowa odmówiła komentarza, ale potępiła jakiekolwiek przecieki jako zagrażające życiu Amerykanów.

Liczba 66 tys. cywilnych Irakijczyków, zabitych przez siły USA od stycznia 2004 do grudnia 2009, podanych w „przeciekach” na Wikileaks,  to ułamek szacowanej całkowitej liczby — twierdzi Raed Jarrar z organizacji Peace  Action. Wskazał on też na to, że wiele udokumentowanych przypadków zabicia nieuzbrojonych cywilów przedtawiono jako powstańców lub terrorystów, a wiele innych nie udokumenotwano w ogóle.: Jasnym przykłądem jest, że wśród tych wszystkich przypadków brakuje choćby jednej ofiary cywilnej w Faludży z głównego ataku w 2004 r. To jakiś żart.  Wszyscy wiedzą, że zabito wtedy tysiące irakijskich cywilów. Kopie niemal 400 tys. dokumentów na Wikileaks pokazują, że siły dowodzone przez USA celowo zabijały cywilów, w tym ciężarne.

Piotr Bein: Te „rewelacje” i zdumienie są nieco spóźnione. Współredagowany przeze mnie w Kanadzie Info nurt na bieżąco donosił  o celowym zabijaniu cywilów, szczególnie elit, podczas inwazji „USA” w Iraku, podobnie jak w hitlerowsko-sowieckim programie mordowania polskiej inteligencji podczas II wojny światowej.  Nic dziwnego, oba konflikty wyreżyserował kompleks jot. Już parę lat temu sympozjum Międzynarodowych Badań Porównanwczych nad Ludobó∆stwem Uniwersytetu Miasta Hiroszima ustaliło, że w Iraku od 1990 r. zginęło z różnych przyczyn kilka mln irackich cywili: kula w głowę od wojsk i prywatnych najemników najeźdźcy, sankcje ONZ., walki bratobójcze podsycone przez służby najeźdźcy.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Aktualności krajowe

Leszek Żebrowski: „Nazywajcie ich faszystami…”

Piotr Bein: Nasz (czyj?) Dziennik propaguje zakłamania historii! Leszek Żebrowski kpi czy o drogę pyta? Bolszewicy, komuniści, sowieci, hitlerowcy, naziści, faszyści  o dziwo! ––  byli w stanie bez trudu przezwyciężyć dzielące ich różnice i pogodzić nawet sprzeczne interesyNo bo to wszystko są wymysły i wdrożenia antygojowskich ideologii. W II wojnie światowej judeocentrycy hitlerowscy umówili się z sowieckimi, że wytępią polskie elity. Stąd pozorne kuriozum Komuniści i naziści, występując wspólnie pod swastyką i gwiazdą z sierpem i młotem, pod czerwonymi flagami, okazywali jedność. Ich robotę dokończyła żydowska ubecja po wojnie, a potem żydostwo KOR-ników dając paszporty w jedną stronę, ostatnio neo-liberałowie (komuchy przeobrażone w jewrokapitalistów) otwierając drzwi na saksy unijne. Pod jaki -izm zajrzysz, znajdziesz judeocentryków, panie Żebrowski. Tylko trzeba niebać się. Wtedy i daruje sobie pan Pytanie – skąd tak dobrze znają ją organizatorzy i uczestnicy zamieszek, wywołanych podczas Marszu Niepodległości, oraz usłużni publicyści i politycy. Znają ją, powiedzmy, od pewnych rabinów…

……………………

Kolumb z polskiej rodziny królewskiej?

Wg najnowszych badan, czlowiek, ktoremu zawdzieczamy odkrycie Ameryki byl wlasciwie synem polskiego krola wygnanca Wladyslawa III.

Andrzej Szubert: Mówi się tu i tam, że Kolumb to był też…scyzorykiem chrzczonym przechrztą. Jeśli to prawda i jeśli miałby on być potomkiem Wareńczyka, to oznaczałoby to, że Jagielonowie byli… aż strach wymówić…unymi.

………………….

Andrzej Szubert: PO-PiS – bliźniacze kibuce filantropa Sorosa a szabrowanie żydolandii nr 3

…Tylu mamy naprawiaczy, a Rzeczypospolita biedą i bankructwem budżetu stoi. Oszabrowana ze stoczni, przemysłu ciężkiego, z padającym rolnictwem, zlana powodziami, notorycznie nadal szabrowana przez żydostwo (wewnętrzne i zewnętrze). Jaką rolę w tym szabrowaniu odgrywają PO i PiS? W żydolandii nr 3 są to dwa główne kibuce z gminy żydowskiego aferzysty i filantropa Sorosa. Celowo dobrano im programy tak, aby przyciągały do siebie większość z tych, co chodzą na wybory. A więc PO ściąga pod swoje sztandary duże rzesze stęsknionych świata młodych wykształciuchów. PiS natomiast udaje partię katolicką i patriotyczną…

Józef Bizoń: W ramach lepszego jeszcze zrozumienia otaczającej cię w Polsce rzeczywistości i potwierdzenia tego, co tutaj pisze Pan Andrzej Szubert [oraz tego, co piszą w tym samym duchu również  inne osoby] idź  na blog SURSUM CORDA a w nim: MATRIX – zbudowane mechanizmy zniewolenia Narodu Polskiego

I.            OPRACOWANIA 2002 – autor Józef Bizoń [boguchwala <małpa> go2.pl ] – Zbudowane mechanizmy władzy kolonialnej nad Polską [wraz z ich schematami w kolorze]. To każdy używający rozumu Polak powinien znać!

II.         Akty prawne i dokumenty do opracowań 2002 r.

 1. Zdradziecki „Układ europejski z 16.12.1991 r. – akt prawny PDF
 2. Obwieszczenie koncepcji przestrzennego zagospodarowania Polski – akt prawny PDF
 3. Obwieszczenie koncepcji przestrzennego zagospodarowania Polski. – wersja DOC – przydatna do analiz
 4. Rozpracowanie duchowieństwa parafialnego [ ISP ] – PDF
 5. Program ogłupiania społeczeństwa [PIS] UKIE – PDF

…………………

Józef Bizoń: Fałszerstwo wyborcze – którego nie było

na tle tej analizy – zapytajmy Pana posła Janusza Wojciechowskiego [zasiadającego w Parlamencie Europejskim] o dziecinną łatwość fałszowania [co do głosów nieważnych] obecnych wyborów samorządowych  roku 2010 i to w dodatku takiego fałszowania, aby uzyskać niemal pełną zgodność – pokrywanie się – wszystkich wyników roku 2010 i roku 2006 w zakresie głosów nieważnychtak co do każdego województwa, jak i w skali całej Polski…

Józef Bizoń: Reakcja [u Maruchy] starego narodoffca mecenasa Mariana Barańskiego z Warszawy na powyższy artykuł. Jak wyszły te moje dokumentacje z 2002 r. – to zaraz nie omieszkał je skomentować, że to nic takiego, nic rewelacyjnego, nie warte zachodu.

Marian Barański powiedział: Swego czasu Stanisław Tymiński /mniejsza o jego sylwetkę polityczną/ napisał,że WSI sfałszowała wyniki w kilku większych miastach wojewódzkich dołączając tam głosy sprokurowane w kilku bazach wojskowych. Wiec dobrze by było zastanowic się nad obliczem wojewódzkich i centralnej komisji wyborczej. Tekst pana J. Wojciechowskiego przynajmniej rusza tę sprawę,wartą zachodu, natomiast tekst pana Bizonia niczemu nie służy.

Józef Bizoń: Panie mecensie Marianie Barański, To taki typowy Pana chwyt erystyczny. Nie służy i już. Pan pozwoli, że to czytelnicy osądzą czy takie dotykanie po omacku [znaczy się probelmu] komuś służy – a jeśli już to komu? Coś tu nie tak, że 10% elektoratu chodzącego do wyborów nie ma na kogo głosować? Miało być, że to niby dosypane – czy jak? Znałem takiego co dotknął problemu po omacku i chciał go zbadać – znaczy się minę – i urwało mu rękę aż po pachę. No i takie teoryje o jednostkach wojskowych [jako kontrargument], że ktoś coś tam mówił. Ja słyszałem – też mi mówiono, że mieli wówczas specjalne jaskinie do tego celu rozlokowane regulurnie po całej Polsce – zgodnie z ówczesną sztuką wojskową. Jedna taka miała być na rzeszowszczyźnie.

Józef Bizoń: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę – mówią znawcy PiS w sprawie 12% nieważnych głosów do sejmików województw. To jest oczywiste, że chodzi o kasę, ale dla parlamentarzystów PiS – chodzi o następną kadencję. Stąd też te zadymy w związku z wyborami samorządowymi.No bo w innych tematach tworzy się wspólnie z innymi „Polski trójkąt bermudzki: PO-PiS-SLD” – z przemieszczającym się PSL po jednym z jego ramion w zależności od aktualnych potrzeb – to i PiS cicho siedzi. Nasz Dziennik (2.12.2010) PiS zwróci się do marszałka Sejmu z wnioskiem o kontrolę wyborów

.………………….

Leśnicy pod Sejmem

Ok. 6 tys. leśników z całej Polski demonstrowało 24 listopada w Warszawie pod budynkiem Sejmu. Protest zorganizowały Krajowa Sekcja Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność” oraz Związek Leśników Polskich.

…………………

Andrzej Szubert: Pielgrzymka Żyda Macierewicza/Singera i Fotygi do USA

Czyli jak agentura Mossadu szczuje na Rosję w zamorskiej delegaturze Izraela

…Żyd Macierewicz/Singer w towarzystwie b. minister w rządzie Żyda Kaczyńskiego/Kalksteina, Fotygi pofatygował się do zamorskiej delegatury Izraela – USA. A tam przekazał ważnej kongresmence-szabas-gojce apel podpisany przez 300 000 zaczadzonych i ogłupionych wyznawców kaczyzmu o przejęcie śledztwa przez Kongres USA (zamorską najniższą izbę Knesetu). Ten sam Kongres, który na rozkaz syjonistów zainscenizował farsę śledztwa w sprawie zamachów rządu Busha na WTC i Pentagon, a które to zamachy zażydzony Kongres USA zgodnie z fałszywkami CIA przypisał nieistniejącej Al-Kaidzie…

Dana Alvi: Macierewicz i Fotyga uzywaja uczuc Polakow dla Ameryki i Izraela.

…………………

Wg rosyjskich prawodawców, Stalin rozkazał masakrę polskich żołnierzy

Dana Alvi (Kalifornia): jak znamienne, że nie wymienili żydowskich sprawców.

Zbig: od czego chcą uwagę odwracać podgrzewajac ten topik? Od tego, co Urbaś pisze?
http://urbas.blog.onet.pl/Wciagaja-Polske-do-wojny,2,ID417493821,n
http://urbas.blog.onet.pl/Prowokowanie-wojny,2,ID417594873,n

Dana Alvi: dlatego przyjechal tu p. Antoni Macierewicz i namawia Polakow do irytowania Rosji.  Chwali sie, ze az „300 tysiecy” bezmyslnych podpisalo zeby Ameryka wtracila sie do spowodowania miedzynarodowej inwestygacji Smolenska.  A z drugiej strony, Prez. Obama chce wlaczyc Rosje do budowania nastepnej „tarczy” (!!??)  Czy znowu w Polsce, zeby (w razie wojny) zrobic Polske polem bitwy !!??

Zbig: Ale to nic nowego, stary numer – strefa buforowa… TYLKO ZE TYM RAZEM TO NIE WYJDZIE, BO PODOBNO ZAGROŻENIE OD CHIŃCZYKÓW, TO rOSJA BĘDZIE STREFĄ BUFOROWĄ …nIE SĄDZĘ BY CHINCZYCY CHCIELI ATakować Polskę 🙂

………………………..

Ogólnopolski Komitet Obchodów Rocznic Ludobójstwa Dokonanego przez OUN-UPA na Ludności Polskiej Kresów Wschodnich – Uchwała z dn. 16.11.2010 r.

Sejm RP w uchwale z dnia 15 lipca 2009 r. wytyczył zadania dla wszystkich władz publicznych, których cel określił następująco: Przywrócenie pamięci historycznej wszystkich pokoleń o tragedii Polaków na Kresach Wschodnich II RP. Niestety, władze nie podjęły żadnych działań w tym celu, w związku z czym uchwała Sejmu stała się martwą literą. Uważamy, że brak realizacji tej Uchwały stanowi łamanie obowiązującego w Polsce prawa. […]

Wiesław Kwaśniewski (Toronto): Wśród nowości wydawniczych zaprezentowanych na Międzynarodowych Targach Książki zorganizowanych ostatnio w Warszawie, na uwagę zasługuje książka Skrawek piekła na Podolu. Autor jest „Warszawiakiem”, którego dzieciństwo przebiegało między Warszawą i Podolem, gdzie spędzał wakacje wraz z rodzicami w posiadłości swoich dziadków. Wrzesień 1939 r. zastał autora na Podolu kończąc na zawsze radosny czas spędzanych tu wakacji i otworzył nowy etap naznaczony sowiecką okupacją terenów II-ej RP, następnie okupacją niemiecką i okrutnymi zbrodniami popełnionymi przez ukraińskich nacjonalistów wywodzących się z UPA i ONU. Autor, będąc świadkiem tragedii polskiej społeczności, w tym osób spośród swojej rodziny, utrwalił we wspomnieniach zarówno piękno Podola, tak bardzo związanego z historią Rzeczpospolitej, jak i czas krwawego okrucieństwa jakie człowiek zgotował człowiekowi. Upływający czas i manipulacja wydarzeniami, które miały miejsce na wschodnich, historycznych terenach II-ej RP, zacierają prawdę o losach ludzi, dla których ta ziemia była domem ojczystym, gdzie istniejące wówczas zamki, pałace i budowle sakralne, były materialnym dowodem przynależności historycznej i terytorialnej do Rzeczpospolitej. Książka zawiera szereg ciekawych a także unikalnych ilustracji.

Sulimir Stanisław Żuk (24.11.2010): To ja jestem autorem tej książki. Skrawek Piekła Na Podolu to pierwsza część mojej trylogii wspomnieniowej. Następna część to Warszawa w Ogniu – 44. Wszystko co jest w tych książkach zdarzyło się w ub. wieku. Ale dla mnie to było jakby wczoraj. Wydarzenia te wbiły się w moją pamięć jak rozpalone żelazo i na zawsze zmieniły losy moje i mojej rodziny. Niema tam żadnej fikcji literackiej. jest tylko to co przeżyłem. Książek tych nie chciał wydać żaden wydawca że względu na niepoprawność polityczną. Wiec wydałem je sam. Rozeszły się bardzo szybko. Trzecia część jest w opracowaniu.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Komunikaty

Potrzebny dialog do filmu

Tadeusz Dylak: Czterech ludzi z wędkami siedzi nad stawem, trzech w wieku czterdziestu paru lat, jeden w wieku lat osiemnastu. Dobrze się znają. Ich ksywki to Max, Komandos, Mały (ma lat 18 i 190 wzrostu), Tatar (ten ma tylko 168 i twarz Mongoła) — to ludzie, którzy zgodzili się zagrać w filmie. Rozmawiają o polityce, kryzysie, rządzeniu i politycznych elitac. Dyskusja musi być kontrowersyjna i ostra, oparta o fakty i bez owijania w bawełnę (o polskim i światowym złodziejstwie, o solidarności i USRaelu, o bezrobociu, zadłużeniu i aferach). Rozmowa powinna toczyć się krótkimi zdaniami, łatwymi do zapamiętania. Czy któryś z Panów napisze taki dialog do filmu na 2 do 4 stron, lub w dwóch kawałkach na większą ilość stron? Ja tymczasem przejdę do dalszych wątków scenariusza.

Józef Bizoń: Panie Dylak  – w innym temacie – to zrób Pan film o tym jak to się robi aby w wyborach uzyskać 26 głosów na przykładzie Pana Kosiura w Otwocku.

Tadeusz Dylak: Proszę nie błaznować

Józef Bizoń: Panie Dylak. Ja nie błaznuję – ja jak najbardziej poważnie składam Panu te propozycję z takim filmem. Będzie to wspaniała lekcja dla innych – na waszym przykładzie – jak nie wolno postępować, bo wówczas otrzymuje się 26 głosów – tak jak ukochany Wasz Pan Dariusz Kosiur [do Rady Gminy Otwock} z Waszego stowarzyszenia „Wierni …”.

Tadeusz Dylak: Jeśli to poważna propozycja, to gotów jestem ją przyjąć. Warunek. Pokryje Pan koszty realizacji takiego filmu!?

Józef Bizoń: Chyba Pan żarty sobie stroi – przecież Pan Kosiur i spółka to m.in. i Pana wytwór. Jak się powiedziało A z Panem Kosiurem, to teraz trzeba powiedzieć B i to w ramach kosztów własnych, bo wszystko co potrzeba do takiego filmu przecież macie – a i włanych aktorów też Wam nie brakuje np. Pan Ziemiński, Pan Poręba i … co wam będę podpowiadał … sami wiecie i stosownie dobierzecie. No i to jest w Waszym interesie – w ramach ekspijacji. Bo inaczej to kto tylko teraz – po tym Waszym numerze – się do Was przyłączy, to tak jakby poszedł spać z trupem. No i wówczas będzie 26 głosów, ale w skali całej Polski.

†††††††††††††††††††††††††††††††

Kultura

My, dzieci tamtych rodziców

Ja, moi bracia i reszta naszej ulicy spędzaliśmy dzieciństwo na obrzeżach małego miasteczka – właściwie na wsi. Byliśmy wychowywani w sposób, który psychologom śni się zazwyczaj w koszmarach zawodowych, czyli patologiczny. Na szczęście, nasi starzy nie wiedzieli, że są patologicznymi rodzicami. My nie wiedzieliśmy, że jesteśmy patologicznymi dziećmi. […] Pies łaził z nami-bez smyczy i kagańca. Srał gdzie chciał, nikt nie zwracał nam uwagi. Raz uwiązaliśmy psa na „sznurku od presy” i poszliśmy z nim na spacer, udając szanowne państwo z pudelkiem.Ojciec powiązał nas na sznurkach i też wyprowadził na spacer. Zwróciliśmy wolność psu, na zawsze. Mogliśmy dotykać innych zwierząt. Nikt nie wiedział, co to są choroby odzwierzęce. […] Wszyscy przeżyliśmy, nikt nie trafił do więzienia. Nie wszyscy skończyli studia, ale każdy z nas zdobył zawód. Niektórzy pozakładali rodziny i wychowują swoje dzieci według zaleceń psychologów. Nie odważyli się zostać patologicznymi rodzicami. Dziś jesteśmy o wiele bardziej ucywilizowani. My, dzieci z naszego podwórka, kochamy rodziców za to, że wtedy jeszcze nie wiedzieli, jak należy nas dobrze wychować. To dzięki nim spędziliśmy dzieciństwo bez ADHD, bakterii, psychologów, znudzonych opiekunek, żłobków, zamkniętych placów zabaw i lekcji baletu. A nam się wydawało, że wszystkiego nam zabraniają!

…………………….

Nowe filmy z Fides et Ratio

Telewizja Stowarzyszenia Fides et Ratio w Krakowie poleca nowe filmy: Jak jest naprawdę – ważne i aktualne  refleksje na kanwie dzieła O. prof. M. A. Krąpca z cyklu Polski Arystoteles XX i XXI w. z okazji prezentacji książki Mądrość i Troska
pozdrawiam serdecznie — Stanisław Papież, TV Stowarzyszenia Fides et RatioTV Fides et Ratio, TV Wszechnica Narodowa w Krakowie

…………………….

XIX TARGI KSIAZKI HISTORYCZNEJ — ANTYPOLSKI SKANDAL

Szanowni Panstwo. Polecam do obejrzenia nowy film: 27.11.2010 10.23 XIX TARGI KSIAZKI HISTORYCZNEJ, OFERTA WYDAWNICTWA „NORTOM”, ANTYPOLSKI SKANDAL

http://www.youtube.com/watch?v=4gVRFMfdbsM

Pozdrawiam. Zbigniew Juźków

†††††††††††††††††††††††††††††††††††

Aktualności zagraniczne

Terror państwowy

2 lata temu w Mumbaju zginęło 160 osób i setki odniosły rany, gdy rzekomo pakistańska Al Kaida siała terror przez parę dni, począwszy od 26.11.2008 r. 10 terrorystów zaatakowało  luksusowe hotele Mumbaju, stację kolejową i Dom Lubawiczerów (skrajnej sekty judeocentrycznej). Rząd Pakistan zanegował wmieszanie w terror mumbajski, mówiąc, że ataki wykonali aktorzy nierządowi. Wg niedawnego raportu w Washington Post, wywiad USA wiedział o planowanych atakach już w 2005 r., kiedy doniesiono do FBI  o Amerykaninie planującym ataki w Mumbaju.

Piotr Bein: Nie chcę brzmieć szowinistycznie, ale ciekawe jakiej etniki ten Amerykanin…

Piotr Bein: …lecz żadnego mosadowca czy najemnika sił okupacyjnych.

Ekspansja NATO

Rosja nie przyjmie końcowych dokumentów OBWE, bo piszą o konfliktach w Gruzji, sugerując, że Abchazja i Płd. Osetia są częścią terytorium Gruzji. Wezmą one udział w dyskusjach w Genewie nt. Gruzji jako niezależne państwa  – powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych Lawrow. Rosja uznała secesje obu terytoriów po zbrojnym konflikcie w Gruzji w sierpniu 2008 r., podczas którego broniła ich od akcji militarnych Gruzji.  Od tego czasu Tbilisi oznajmiło je terytoriami okupowanymi i zerwało stosunki z Moskwą.
Moskwa oddala pomówienia, że rozmieszcza taktyczną broń atomową blisko państw NATO. Wini Zachód o eskalację napięć: To nie my przemieszczamy nasze pociski na wasze terytorium. Nie ma obecnie takiego zagrożenia. Putin odparł po wypowiedziach przedstawicieli USA w Wall Street Journal, że Rosja ostatnio przewozi taktycne głowice nuklearne blisko granic z członkami NATO. Putin osrarża mocarstwa Zachodu o planowanie instalacji pocisków  w pobliżu granic naszego terytorium pod pretekstem potencjalnego zagrożenia balistycznego i nuklearnego ze strony Iranu. Moskwa wielokrotnie zaprzeczyła takiemu potencjałowi. Prez. Miedwiediew ostrzegł przed nową turą wyścigu zbrojeń, jeśli Rosja  i Zachód nie umówią się co do tarczy w Europie, co ponagliłoby Rosję do rozmieszczenia nowych systemów broni. Putin nie potwierdził tego, lecz  podkreślił, że Rosja będzie musiała zapewnić sobie bezpieczeństwo różnymi środkami […] przeciw nowym zagrożeniom utworzonym wzdłuż naszych granic.

Wg niezależnych niemieckich obserwatorów z grupy German Foreign Policy, nowa strategia NATO jest krokiem w kontynuacji ekspansji Paktu, który rozwija się na cały świat w przygotowaniu do przyszłych wojen. NATO ma teraz:

 • intensyfikować tworzenie nowych partnerstw z nie-członkami i pogłębiać istniejące partnerstwa;
 • pokazać silniejszą obecność na Płw. Arabskim;
 • skonsolidować kooperację z państwami Wsch. Azji i Basenu Pacyfiku.

Proces rozpoczęty  w l. 1990-ych ma długoplanowo zapewnić NATO  globalną dominację Zachodu. Wg analiz niemieckiego Instytutu Analiz Międzynarodowych i Bezpieczeństwa (SWP), działalność NATO, zwłaszcza w Azji Wsch. i regionie Pacyfiku, koliduje z interesem Chin i wyniknie eskalacja  dawnych napięć między Zachodem a Chinami. W tym kontekście kooperacja Moskwy z NATO ma na celu zapobiec sojuszowi Rosja-Chiny.

Patrz artykuł poniżej — Ostrzeżenie: nowa strategia NATO

Zobacz, jak kompleks jot zadłuża gojów dla swoich podbojów, wpędzajać ich w długi niedospłacenia.  Za niesplacalne „pożyczki” i lichwę banksterzy zarekwirują majątki narodowe, zasoby mineralne i energetyczne, ziemie, lasy gojów…

Inwazja (2001) przez siły państw pod przywództwem USA niosła pokój, a 9 lat później nie ma znaku, że Taliban został pokonany, twierdzi raport think tanku International Crisis Group: Taliban jest bardziej aktywny niż przedtem in wciąż cieszy się schronieniem i poparciem w Pakistanie. Nie wyszły koalicji utworzenie popularnego poparcia wśród ludności cywilnej,  zaloty do rozczarowanych powstańców ani wzmocnienie bezpieki afgańskiej. Niedawne próby wszcęcia dialogu z Talibanem też niewypaliły. Plany NATO mogłyby tylko zaognić rywalizacje między grupami afgańskimi i pogorszyć sytuację zwykłych ludzi. Raport ICG wyszedł w czasie, gdy prezydent Hamid Karzai utworzył radę, która ma prowadzić rozmowy ze wszystkimi grupami afgańskimi, niezadowolonymi z rządu.

Piotr Bein: Przyczyną obecnych problemów kraju jest marionetkowy rząd, wstawiony przez „USA” komleksu jot. Rada jest plastrem, który nic nie uleczy, a legitymizuje reżim służalczy okupantom.

Premier Nouri al-Maliki, który otrzymał niedawno mandat pozostania premierem na następne 4 lata, nie widzi potrzeby przedłużenia obecności obcych sił: Nie widzę potrzeby obecności żadnych międzynarodowych sił, by pomogły Irakijczykom kontrolować bezpieczeństwo. Były to niebywale ostre słowa Maliki pod adresem USA. Wg umowy, niemal 50 tys. wojsk USA w Iraku miało wycofać się do końca 2011 r. Przyszły rząd Iraku, który wg Maliki będzie wyznaczony w połowie grudnia, ma rozładować napięcia wskutek okupacji pod przywództwem USA, wszczętej (2003) pod pretekstem irackiej BMR.  Potem okazało się, że Irak nie ma BMR, a przywództwo USA i W. Brytanii wiedziało, że to nieprawda. Ponad milion Irakijczyków straciło życie podczas inwazji i okupacji, wg grupy śledczej Project Censored w Kalifornii. Wzbudzając znaczną krytykę obecności wojskowej USA w Iraku, Wśród 400 tys. dokumentów z okupacji, Wikileaks opublikowało wideo z 2007 r. — śmigłowiec USA w polowaniu na ludzi w Bagdadzie, który zabił 12 osób, w tym 2 pracowników agencji prasowej Reuters. Wiceprezydent USA, Joe Biden powiedział, że siły USA muszą pozostać  poza umówiony termin, by siły bezpieczeństwa Iraku usamodzielniły się.

Piotr Bein: Zdrajca narodu irackiego, Maliki dostał mandat — od kogo? Utworzy następny rząd marionetek — dla kogo? Straciło życie już kilka mln cywilnych Irakijczyków (setki tys. dzieci!) od piewszej inwazji USA w 1990 r., wskutek: działań wojskowych, sankcji ONZ, pyłu uranowego z broni US-NATO, eksterminacji patriotów (podobne do PRL po II wojnie światowej) przez służby „zachodnie”, Mosad i najemników US-NATO oraz wskutek walk frakcyjnych podsycanych oprzez okupanta.

Konflikt koreański

Wśród wzrastającego naoięcia z Koreą Płn., USA ogłosiło manewry z Japonią i Płd, Koreą przy Płw. Koreańskim. Po zakończeniu wspólnych 4-dniowych ćwiczeń morskich USA i Korei Płd., Seoul ogłosił dyskusje nad wspólnymi manewrami w nadchodzących tygodniach lub miesiącach. Począwszy od 6.12.2010, Seoul przeprowadzi też ćwiczenia z ostrym ogniem przez tydzień w 29 miejscach  Mórz Wsch., Zach. i Płd.  Zaś manewry USA i Japonii, planowane przed domniemanym atakiem artylerii Korei Płn. na Wyspę Jeongpjong w ub.tygodniu, odbędą się 3-10 bm. Ok. 34 tys. wojsk, 40 okrętami i 250 samolotami Japonii będzie ćwiczyć z 10 tys. wojsk, 20 okrętami i 150 samolotami USA. Tokjo zaprosiło na manewry obserwatorów wojskowych z Korei Płd.

 • USA i Korea Płd. przeprowadzają manewry wojskowe, Chiny chcą zapobiec konfliktowi

 • Niemcy chcą jednoczyć Koreę

  Konfrontacja koreańska na granicy morskiej między obydwoma państwami skłoniła Berlin do presji na Koreę Płn. Niemiecki minister spraw zagranicznych oznajmił, że zaprotestował u amabasadora Płn. Korei przeciw zabójczemu ostrzelaniu Wyspy Jeonpjeong. Niedawna eskalacja konfliktu zniweczyła wieloletnie wysiłki Niemiec dla unifikacji Korei Płn. z Płd. Berlin liczy na większe wpływy na Płw. Koreańskim i wyprzedzenie Chin w podobnych dążeniach unifikacyjnych. Wg chinskich ekspertów, Korea Płn. jest strefą buforową między Chinami a wojskami USA w Korei Płd. Z drugiej strony, Niemcy od dawna dostarczają broń do Korei Płd., która ostatnio znalazla się na 1-ym miejscu listy klientów niemieckiej zbrojeniówki.

Piotr Bein: Miejmy nadzieję, że Chiny mają w zanadrzu lepszą unifikację…

Ustawa S 510 w USA: tyrania żywnościowa

Senatorowie popełnili wielką gafę przegłosowując ustawę: wstawili nowe podatki, a to wg Konstytucji USA, może zrobić jedynie Kongres (House of Representatives).  Kongres musi więc odrzucić przyjętą przez Senat ustawę. Po przegranych wyborach, senatorom-demokratom, którzy przegłosowali S 510, nie pozostało wiele na dopracowanie ustawy. Czyli walka przeciw tyrani żywnościowej trwa.
Przegłosowanie ustawy senackiej S 510 (Modernizacja bezpieczeństwa żywności) miało miejsce podczas tzw. martwej sesji, już po nowych wyborach do Kongresu USA, ale przed instalacją nowowybranych. Zdarzają się wtedy ciekawe rzeczy, bo odchodzący kongresmani nie poczuwają się do odpowiedzialności za swe słowa i mogą głosować dowolnie bez reperkusji. Mogą ustawić sesję dla swych interesów. Senatora Michaela Benneta przyłapano wtedy na wypowiedzi, że sesję tę ukartowano, kongresmani (wielu niewybranych ponownie) nie wiedzieli, co będą dyskutować.
Tyle w datkach politycznych dostali od Wielkiej Zywności  senatorzy za totalitarną ustawą żywnościową S 510. Ponad 4 razy mniej wydały grupy przeciwne ustawie. Wśród smarowników są Kraft Foods North America (od „masełka orzechowego” z łoju, po „serki” niewiadomo z czego), American Beverage Association (napoje aspartamowe), General Mills (zboża, owsianki i przetworzone z nich przecukrzone produkty), Center for Science in the Public Interest (ośrodek naukowy w interesie publicznym), Grocery Manufacturers Association (stowarzyszenie producentów spożywczych) i Snack Food Association (jedzenie-śmiecie). 4 republikanów, którzy otrzymali najwyższe donacje polityczne, wetowało ustawę, chyba dlatego że jej proponentem jest demokrata Richard Durbin: Saxby Chambliss 503 tys., Mitch McConnell 415 tys. $, Jon Kyl 335 tys. $, Richard Burr 317 tys. $. Najwyższe donacje dla demkratów: Blanche Lincoln 301 tys. $, Ben Nelson 245 tys. $, Charles Schumer 179 tys. $, Amy Klobuchar 149 tys. $.
 • 10 wielkich kłamstw w S 510

 1. Większości zgonów od zatrucia pokarmowego nie powodują świeże warzywa ani owoce. Na 1800 zgonów rocznie w USA z powodu patogenów w żywności, przeważająca większość zatruć jest od zepsutych produktów przetworzonych, martwej żywności i zakażenia od zwierząt. Co rok ginie na drogach USA 42 tys. osób, tj. jazda autem jest 76 razy bardziej niebezpieczna…
 2. Wg S 510, FDA ma odwoływać tylko produkty, które zna jako skażone.  Nieprawda. FDA wystarczy jedynie mieć powód do przypuszczenia, że żywność jest skażona. Nie potrzeba już naukowego dowodu, wystarczy opinia FDA. Senat usunął zapis wymagający wiarygodnego dowodu przed wycofaniem produktu. I na tej podstawie można uwięzić producenta.
 3. S 510 nic nie robi przeciw salmonelli w niemal 70% kurczaków za sklepów. Zakażają one warzywa i owoce w kuchniach Ameryki.
 4. Ograniczenie obrotów do 0,5 mln $/rok, wyłączających małych producentow z S 510, poza ww. mankamentami oznacza, że mali producenci nie będą powiększać biznesu i tworzyć nowych miejsc pracy.
 5. FDA nie potrzebuje więcej władzy w dziedzinie bezpieczeństwa żywności. Ma już uprawnienia do odwoływania skażonych produktów poprzez ogłoszenia publiczne, czy konfiskacji produktów z mylącą etykietką.
 6. Warzywa i owoce są skażone nie z braku biurokracji, tylko ze ścieków z ferm zwierzęcych, które dostają się w końcu do zaopatrzenia w wodę, gleby uprawnej i sprzętu rolniczego. Dodatkowe formularze do wypełniania przez producentów warzyw i owocow nie zmienią tego faktu. Potrzeba zreformować przemysł mięsny, a S 520 nic nie robi w tym kierunku.
 7. Amerykanie umierają masowo nie od warzyw i owoców, tylko od przetworzonej żywności naszpikowanej toksycznymi dodatkami chemicznymi, częściowo uwodornionymi olejami, cukrem rafinowanym, aspartamem, MSG i sztucznymi barwnikami. Zaś od farmaceutyków zatwierdzonych przez FDA umiera rocznie 100-200 tys. Amerykanów. FDA jest świadomym kolaborantem w spisku naukowego oszustwa przez Wielką Farmaceutykę w imię medycyny.
 8. Wraz z USDA, FDA chce żywności bardziej martwej, a nie bezpieczniejszej, równoznacznej dla nich z wysterylizowanymi produktami. Dlatego lansują fumigację, pasteuryzację i napromieniowanie. Producenci daktyli w Kalifornii muszą chemicznie odkażać lub pasteuryzować migdały przed sprzedażą, co zrujnowało ich dochody i zmusiło dostawców w USA do zakupu migdałów w Hiszpanii i in. krajach.
 9. Szmugiel żywności w Ameryce! Jeden z zapisów S 510 dotyczy przemytu żywności wewnątrz USA. Chodzi o inkryminację osób przewożących warzywa i owoce z intencją sprzedaży np. na rynku.
 10. Ustawa ma uczynić zaopatrzenie w żywność w USA najbezpieczniejszym w świecie. Nawet po wprowadzeniu S 510, Ameryka pozostanie słynna z największej po Chinach  chemizacji żywności: rtęć w owocach morza, bisfenol A w zupach z puszek, MSG w „naturalnych” czipsach kartoflanych, petrochemiczne barwniki w jedzeniu dla dzieci…

Spożywanie standardowej diety amerykańskiej jest chyba najszkodliwszą rzeczą, jaką ktoś może wyrządzić swemu zdrowiu. Jest to najpewniejsza droga do raka, cukrzycy i chorób serca. Każdy naród, który przestawia się na dietę amerykańską, w ciągu jednego pokolenia ma rekordowe statystyki degeneracyjnych chorób. To jest to bezpieczne jedzenie, jakie Senat USA chce wszystkim wcisnąć.

Piotr Bein: Nie na darmo mozolili się eugeniści z IG Farben, a przedtem judeocentrycy zaprzęgli ruch masoński do systematycznego niszczenia gojów. Codex Alimentarius, GMO, chemoślady, skażenie radioaktywnością o niskim natężeniu itd. itp. trzeba zobaczyć w tymże kontekście.

Pomimo masowych protestów publicznych, Senat USA przegłosował ustawę S 510, ograniczającą uprawę, transport i sprzedaż produktów żywnościowych. Agencja FDA twierdzi, że to wszystko dla bezpieczeństwa konsumenta. Ani jeden senator-demokrata nie sprzeciwił się w głosowaniu 73 za, 25 przeciw. Początkowo projekt chciał delegalizacji większości suplementów poprzez harmonizację z prawami UE oraz 10-letniej kary więzienia dla rolników za sprzedaż surowego mleka sąsiadom. Obie te bzdury w końcu wykreślono, ale pozostało niesmaczne wrażenie o  autorach ustawy, próbujących wprowadzić absolutną władzę rządu nad żywnością. Ile oni wiedzą o zdrowym odżywianiu? Wg New York Times, podczas spotkania senatorów nt. S 510, jedli oni słodycze. Z zakresu ustawy zdołano też wykreślić małe gospodarstwa sprzedające swe produkty rolne lokalnie, o obrotach  poniżej 0,5 mln $/rok. Senat przegapił jednak, że przy szybkiej deawluacji dolara i inflacji cen żywności (dzięki drukowaniu pieniędzy przez Federalną Rezerwę), wartość produkcji małych farm wkrótce osiągnie limit ustalony w S 510. Tyrania banksterów ramię w ramię z tyranią FDA.
Senacka wersja ustawy należy teraz uzgodnić z treścią kongresową zatwierdzoną w ubr. Demokraci spieszą z tym, by zapobiec republikańskiej akcji ograniczania władzy i skali rządu fedderalnego. Niektórzy kongresmani-demokraci sugerują nawet przyjęcie senackiej wersji bez zmian przed końcem roku. Po podpisaniu jako prawo przez prezydenta USA, ustawa S 510 dałaby jeszcze więcej wladzy i funduszy FDA, agencji odpowiedzialnej za śmierć większej liczby Amerykanów niż poległo we wszystkich wojnach w historii USA. FDA najechało na producentów witamin, aresztowało wytwórców suplementów i nakazało zniszczenie książek z przepisami na rośliny lecznicze. FDA cenzuruje naukową prawdę o żywności naturalnej jak  czereśnie i orzechy włoskie, podczas gdy lansuje jawne oszustwa z przemysłu farmaceutycznego. 

Dla zaopatrzenia w żywność Ameryki, S 510 jest tym, czym Patriot Act jest dla Karty Praw Stanów Zjednoczonych Ameryki. Trzeba zapobiec przyjęciu ustawy jako prawa, inaczej będziemy żyć w dyktaturze żywnościowej, gdzie w sprzedaży będzie tylko martwe, odkażone czy napromieniowane jedzenie.  Wtedy wprowadzą soylent green?

Roman Kafel: Nie calkiem i nie tak… To nieprawda ze nie wolno mi miec ogrodka…ustawa zaklada ze jesli bede chcial sprzedac nadwyzki badz rozdawc za darmo sasiadom, jak dotychczas, musze sie zglosic i zarejstrowac jako producent zywnosci, tzn jak sasiad dostanie sraczke, zwala sie do mnie inspekcje i beda szukac czy nie ma zarazek na moich ogorkach czy okrze… W praktyce nie dotyczy to normalnych grzadkowiczow, ale chodzi o opodatkowanie juz dosc sporej grupy ludzi, ktorzy dostarczaja do sklepow ekologicznych  swoje produkty nie placac podatkow bo wystepuja jako uprawiacze malych ogrodkow…W rzeczywistaci sa to parohektarowe plantacje i tego rzad nie moze zniesc, no bo jak bez podatkow inspekcji i pozwolen??? oczywicie ustawa jest dziadostwem i zawalidroga do powrotu do naturalnej gospodarki zywnosciowej czyli do farm rodzinnych, jako ze przemyslowe farmy produkuja tylko swinstwo, poprostu mimo najlepszych checi nie da sie na nich produkowac zdrowego jedzenia poza masowym jak kukurydza, zboza etc…

Piotr Bein: artykuł pisze w trybie dokonanym, natomiast głosowanie nad projektem ustawy odłożono na 30.11.2010 z powodu masy skarg przeciw ustawie.

……………………

Chiny nalegają na dyplomację ws. nuklearnego Iranu

[…] zaangażowane strony powinny mieć na uwadze większy obraz i kwestie długoterminowe. Powinny zwiększyć wysiłki dyplomatyczne i być cierpliwe – powiedział minister spraw zagranicznych Chin, Jang. UE wyraziło gotowość Zachodu do powrotu do negocjacji i 3-dniowe rozmowy z Iranem w Wiedniu. Dialog Iranu z P5+1 (W. Brytania, Chiny, Francja, Rosja i USA + Niemcy) utknęły 1.10.2009. Iran oznajmił, że rozmowy te zostaną wznowione 6.12.2010 w Szwajcarii. Jang wezwał wszystkie strony, by przyjęły elastyczne, praktyczne i proaktywne podejście. Iran podkreślił, że kwestię wymiany paliwa jądrowego z Turcją będzie negocjował z  Francją, Rosją, W. Brytanią, USA i IAEA, a rozmowy z P5+1 nie obejmą kwestii nuklearnych. Iran podpisał deklarację z Turcją i Brazylią, na mocy której wymieni na paliwo jądrowe 1200 kg niskoprocentowego uranu zlokalizowanego w Turcji. USA i sojusznicy zlekceważyli deklarację i użyli swych wpływów na Radę Bezpieczeństwa ONZ  do presji o nowe sankcje przeciw Iranowi z powodu programu nuklearnego Iranu, który wg nich zamierza produkować broń atomową. Iran wielokrotnie odrzucił takie zarzuty.

…………………….

Iran odrzuca pogłoski o wstrzymaniu wzbogacania uranu

Pomimo prób i prowokacji […] przez najwyższych przedstawicieli wywiadu jednego z krajów Zachodu, działalność nuklearna w Iranie podąża pomyślnie bez żadnych przerw w nadzorowanym przez IAEA procesie dla celow pokojowych. Doniesienia o zarażeniu systemów komputerowych Iranu wirusem to następna spekulacja zachodnich dyplomatów. Raport IAEA o przerwie we wzbogacaniu potwierdza, że nie ma odprowadzania uranu do celów wojskowych w Iranie. Raport wzywa jednak Teheran do zawieszenia wszystkich czynności wzbogacania uranu. Iram twierdzi, że w ramach Układu o Nierozprzestrzenianiu wypełnił wszystkie swe zobowiązania, więc kooperacja z IAEA jest ponad jego prawnymi powinnościami. Teheran dobrowolnie wdrożył Protokół Dodatkowy na 2,5 roku, lecz zawiesił dostosowywanie się doń po tym, jak Rada Bezpieczenstwa ONZ  wmieszała się w program atomowy Iranu.

………………………..

Kolejni do golenia – Włochy!

http://www.youtube.com/watch?v=n6ImKVM_eZU

Andrzej Szubert: W Unii nie ma ani jednego kraju, którego budżet nie jest horrendalnie zadłużony, i który nie jest zmuszony do radykalnego „oszczędzania” (czytaj – cięcia socjalne, nowe długi itp.). Grecja, Irlandia, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Wlk. Brytania (dlaczego czesne wzrasta tam 3-krotnie?), Polska – to tylko czubek góry lodowej, albo jeszcze lepiej – papierek lakmusowy stanu finansów unijnych. A te są katastrofalne. Następstwem będzie kolejny kryzys gospodarczy, a wiele gorszy niż poprzedni. A po nim przyjdzie jeszcze gorszy. Aż zmajstrują ten odpowiednio wielki kryzys, po którym ludzie zaakceptują światowy rząd.

…………………….

Masowe oszustwo w wyborach na Haiti

Pierwsza tura wyborów parlamentarnych i prezydenckich na Haiti była skandalicznym przekrętem. 15 partii wykluczono, w tym najpopularniejszą —  Fanmi Lavala, Aristide’a. :udzie nie znaleźli swych nazwisk na listach wyborców, urny ładowano podrobionymi głosami… wszystko żeby przeszli kandydaci faworyzowani przez USA.

Piotr Bein: Trzęsienie Haarp-em, „pomoc” przez siły USA broniące tubylców przed dostawami i dystrybucją dostaw humanitarnych, niedawno cholera, a tera wybióry… Cosik się szykuje Haitańczykom, skoro przyciągają tyle uwagi unych.

……………………

Rosja pożyczyła Wenezueli 4 mld $ na zbrojenia

…………………….

Nigel Farage w Parlamencie Europejskim o rozpadającej się UE

Andrzej Szubert: Toż to zaplanowana inscenizacja, zgodnie ze słowami Rockefellera: potrzebujemy odpowiednio wielkiego kryzysu…itd. Przedwczesna to radość z rozpadu Unii. Unia nie ma się rozpaść a zbankrutować. Aby wszyscy zaczęli wołać o pomoc i ratunek. A oni na to tylko czekają i natychmiast zaoferują ich pomoc. I utworzą światowy rząd, który wszystko po ichniemu naprawi.
Józef Bizoń: Z tym rozpadaniem się UE to stary chwyt – mający na celu hamowanie ruchów wewnątrz UE, aby ona rzeczywiście się nie rozpadła – w myśl zasady; skro mówią, że się rozpada [zauważmy: a jak mówią to tylko mówią}, to po co się narażać i wysilać – poczekamy aż się sama rozpadnie bez naszego udziału. A teraz Pan Andrzej mówi, że to bardzo źle jak się UNA rozpadnie, bo będzie jeszcze gorzej. To może zamiast czekać aż się UNA sama się rozpadnie i zajmować się całym światem, to może zajmijmy się tym co robi Pan Urbaś – bo to nie ma już na co czekać i z tą jego pracą trzba nam jak najprędzej iść do ludzi. Chociażby tym http://urbas.blog.onet.pl/Bicz-na-bankierow,2,ID415734788,DA2010-10-13,n  oraz in. sprawami podnoszonymi przez niego na jego stronie.
Andrzej Szubert: inscenizowanie zagrożenia Unii rozpadem na na celu kampanię prasową zwierania szeregów. Stary żydobolszewicki chwyt. Nie damy się wrogom, cyklistom, homofobom, Putinowi i innym. Unię uratujemy bo jest nadzieją na świetlaną przyszłość. Będziemy oszczędzać dociskać pasa, pracować dłużej, za mniej pieniędzy itp bzdety. Unia nie ma się rozpaść, bo będzie (w ich, a nie moich, planach) prowincją światowego państwa. Bankructwo Unii ma jedynie przyspieszyć jego powstanie zgodnie ze znaną wypowiedzią Rockefellera o potrzebie wywołania odpowiednio wielkiego  kryzysu w celu zrealizowania rządu światowego. Co do bicza na banksterów – miliony nie pójdą opróżnić kont ani zlikwidować książeczek oszczędnościowych. No bo stracą procenty. Tak ludziom już wyprali mózgi. Tą bronią banksterów nie pokonamy. A zresztą, jak ludzie zaczną masowo wyciągać pieniądze, to tamci je dodrukują i bank bankowi będzie pożyczał dalej.
Stanisław Papież: A jednak spora ilośc faktów świadczy o tym, że UE bankrutuje. Irracjonalność europejskiej  części konstrukcji globalizmu w postaci UE zdaje się wcześniej zbankrutuje niż częśc atlantycka. Zadecyduje o tym krach finasowy i erozja naturalnych czynników plus narzucany ateizm w formie niespotykanej w dziejach polegajacy na technokratycznej zmianie mentalności ludzi. Ważne jest to abyśmy po upadku UE byli przygotowani na przejęcie sterów narodowych bo przecież znów groziłoby to urządzeniem kolejnego okrągłego stołu. Elementy niechlubne histori lubią się powtarzać. O tym warto już teraz dyskutować…
Roman Kafel: Z czego robi sie pieniadze? ano z czystego powietrza, z niczego! Pan Bog wszechswiat zrobil z niczego, a zyd pieniadze. Niczego ma pan w nieograniczonej ilosci zatem materialu na pieniadze im starczy:-))  Cala zabawa idzie o to, zeby wam odebrac nie tylko pieniadze, ale wszystko co macie okladajac dlugiem! Po koleji Islandia, Irlandia, Portugalia, Hiszpania, Grecja w dlugach …i pod kontrola WIERZYCIELA! Dlug pozwoli im zamienic wszystkich w niewolnikow! DLUG! Reszta jest wymuszona sila! Zwykla chamska sila …pan patrzy na Koree, i oddycha gleboko…
Zbig: Spłacały będą przyszłe pokolenia tyrajace całymi dniami na miskę zupy, jak w obozie … do tego w końcu dojdzie – od zdaje sie lat 70 tych mamy na zachodzie pogarszajaca sie stope zyciową przecietnego człowieka (kiedyś ojciec rodziny sam utrzymywał rodzine z 4 dzieci, dzis oboje pracują na 1-2 dzieci)… kilkanaście  lat temu moi rodzice odeszli na emeryturę i dostali ok. 60 % ostatniej pensji.Kilka dni temu żonie przysłali symulacje z zus, z której wynika, ze gdyby płaciła składki jak dotychczas, jej emerytura bedzie w wys. ok. 35% ostatniej pensji. To na dzień dzisiejszy. Za kolejne kilanaście lat okaze sie ze albo nie będzie emerytury i tzreba bedzie pracować do śmierci, albo wyniesie ona 10% ost. pensji i na jedno wyjdzie…

………………….

Początek kontroli internetu — bezpieka USA zamyka 76 portali

W ekspansji władzy rządu USA nad informacją, bezpieka DHS zaczęła zamykać portale bez  prawidłowego procesu ani przewodu sądowego DHS po prostu wyświetla logo departamentu sprawiedliwości (przykład), obecnie na portalach, które wg DHS naruszyły copyright, ale np. zamknięty portal torrent-finder.com to jedynie wyszukiwarka linkująca do stron,gdzie internauta może szukać materiałów z copyright. Google robi podobnie — czy DHS go zamknie?  Senat USA pracuje nad ustawą, która dalaby rząsowi jeszcze większe uprawnienia w zamykaniu portali. Zagrażałoby to np. stronom nt. naturalnej żywności i zdrowia. W ostatnich latach kilku senatorów USA probowało zdelegalizować witaminy i suplementy, nawet sugerując, że e-informacja o zdrowiu alternatywnym powinna być zdelegalizowana, by chronić ludzi przed informacją sprzeczną z wciskaniem leków i operacji w leczeniu chorób. Niedługo rząd USA  może użyć swej nowej władzy nad internetem, by wyciszyć przeciwników Agencji Leków i Zywności (FDA) i Wielkiej Farmaceutyki. Ponieważ  Biuro Patentów i Nazw Handlowych USA (USPTO) nadało niedawno Facebookowi monopol na nazwę Face (twarz), DHS mogłoby zamykać strony używające tego słowa.

Zbig: Podobno te blokady są trochę śmieszne, wystarczy otworzyć stronę pod innym adresem – bez wyroku i przewodu sądowego to będzie zabawa w kotka i myszkę, ludzie sobie będą smsami podawali, gdzie jest nowa strona…itd. jakiś znawca ma mi napisać czy to groźne czy da sie to obejść…

……………….

ONZ nagli o pomoc z cholerą na Haiti

……………

Putin krytykuje politykę energetyczną UE

Wg Putina, polityka UE przeszkodzi inwestycjom i niepozwoli Gazpromowi wejść na rynek europejski.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Religia i nowe technologie

Sąd federalny w USA: zniszczyć buraka cukrowego GMO z Monsanto

………….

Niemiecki Trybunał Konstytucyjny: czerwona kartka dla GMO

…Sędziowie określili politykę wobec inżynierii genetycznej bardzo wąsko: W obliczu jeszcze nie do końca wyjaśnionego przez środowisko naukowe stanu wiedzy, w ocenie długookresowych przyczyn zastosowania inżynierii genetycznej prawodawca powinien wykazać szczególną ostrożność

Piotr Bein: Ciekawe, który trybunał i jak orzekłby ws. zapylenia przez GMO niemieckich upraw przygranicznych, z upraw po polskiej stronie granicy?

Andrzej Szubert: W Niemczech nie ma konstytucyjnego zakazu upraw GMO. W Niemczech obowiązuje konstytucyjne prawo rolnika do decydowania o tym – co zasiewa! Proces ów (z ww. tekstu) obserwowałem w telewizji. Sprawa dotyczyła wyłącznie odszkodowań w razie zanieczyszczenia sąsiednich upraw genetycznymi pyłkami. Jeśli do czegoś takiego dojdzie, ewentualne roszczenia Monsanto w sprawie opłat za „patent” nie mogą dotyczyć właścicieli upraw nie-GMO. Wszelkie koszta za procesy i opłaty za „patent” ponosić będą wyłącznie plantatorzy GMO.  W niemieckim rolnictwie obowiązuje taki przepis – GMO można uprawiać w odstępie co najmniej 150 metrów od sąsiednigo pola. Jeśli sąsiad ma  tzw. uprawę „bio”, odstęp mimimum wynosi wtedy 300 metrów. Gdyby uprawy GMO były nielegalne, to przepisy nie określałyby obowiązkowych odstępów GMO od sąsiednich upraw.

………………..

Stanisław Michałkiewicz: Udręki i katusze seksu bezpiecznego

………………….

Andrzej Szubert: Czyżby Benedykt XVI przeszedł na żołd u Rothschilda?

…Watykan i katolicyzm wypowiadają się przeciwko badaniom i manipulacjom na ludzkich komórkach, są przeciwko in vitro nazywając to ingerencją w boski plan stworzenia! Czyżby wyroby Monsanto taką ingerencją w boski plan stworzenia nie były? Nawet, jeśli rzecz dotyczy tylko kukurydzy czy innych roślin, manipulacja genetyczna jest manipulacją genetyczną. A karmienie ludzi takim świństwem może doprowadzić do mutacji genetycznych i u ludzi. Czyżby papież był hipokrytą lub schizofrenikiem? A może… Czyżby Benedykt XVI był lucyferianem? A Watykan synagogą szatana? Już arcybiskup Marcel Lefebvre nazwał Watykan siedzibą szatana. Czyżby miał on rację?

Mgrabas: jest odwrotnie: to Watykan decyduje, również i o tym co robią Rothschildowie:

Marek Podlecki: Nie do końca bym się z tym zgodził… Proszę posłuchać fragmenty homilii JPII w tym filmie. Jest ona sprzed 10 lat, mówi o Cywilizacji Śmierci, co dopiero teraz jest zrozumiałe…
http://www.dailymotion.pl/video/xbx4m9_tozsamosc-wolnosci-film-dokumentaln_shortfilms

Zbig: stara sprawa, to nie ‚watykan” coś tam, tylko jak zwykle ‚naukoffcy’ z różnych „papieskich akademi” na „żołdzie postępu”… Co do Nikt nie powstrzyma człowieka w kolejnych, odkryciach; jak często ironizuje  „kontrowersyjny” w tym gronie S. Michalkiewicz: postep jest nieubłagany. I tego się należy niestety obawiać…

Roman Kafel: Ooooo nie Vatican????    Cus tam w koncie:-))) A Kto wybral Jana XXIII??? Bo Duch Swiety wybral Arcbpa Siri….a Loza go nie uznala..i Duch Sw sobie poszedl..a zostala Loza…i cuchniem a niektorzy to nawet umarli nagle od tego smrodu… Kto nawolywal do Unii Europejskiej??? TYlko bez cytatow co mowil..bo to, ze mowil tzn, ze umial mowic…i jak mowil, ze zrobi tzn- ze mowil:-))

Zbig: W tym temacie akurat to chyba jednak nie Vatykan – nie sądzę, by czcigodny Benedykt był specjalistą od biologii i GMO tudzież jego kardynałowie – no może ten i ów z racji np. studiów… Raczej tu chodzi o tzw. „doradców” i owych uczestników sympozjów w watykańskich „akademiach nauk”, a wiadomo, jak to może być z ich doborem :-))) Niech Pan nie myli dziedzin – „gdzie rzym, a gdzie krym”, gdzie nawoływanie do unii e. (polityka), wybór kardynałów (polityka kościelna) a GMO (biologia) i obiecanki ze strony koncernów przez opłaconych „expertów”, ze zlikwiduje się głód w 3 świecie… A co do Ducha św., to nie wiedzialem, ze z Pana taki dobry śledczy, co to potrafi wyśledzić, ze On sobie tu i ówdzie przyszedł lub poszedł :-)))))Chyba, ze ma Pan jakies dane, ze np. osobiście coś komuś na ten temat mówił…


Andrzej Szubert: Michalkiewicz nie jest kontrowersyjny w tym gronie. Jest ewidentnym agentem wpływu. Odwraca uwagę od rzeczywistych okupantów i szabrowników Polski. Winy szuka u Rosjan, którzy z tym nie mają nic wspólnego. A Niemcy to tylko wypełniający polecenia unych szabas-goje. A nie szabrownik. Jedynie głównie p. Zbig jest w sprawie Michalkiewicza innego zdania, „w tym gronie”. Już samo pisanie, że „postęp jest nieubłagany” gasi Michalkiewicz u jego wyznawców wolę stawiania oporu. Po co walczyć, skoro coś tam jest nieubłagalne, nieuniknione. To też psychologiczna forma manipulacji świadomością czytelników.

Zbig: Nie przesadzajmy, to taka ironia z tym postępem, że giewu i inne takie zdążyła podobny sposób myślenia rozpowszechnić i wbic w umysły, a nasz korespondent dał temu wyraz w najczystszej postaci :-)) […] ewidentnie pod wpływem razwiedki rosyjskiej jest cały polski przemysł gazowy (bez łupków, bo tu nie wiem, sprawa za świeża) i paliwowy. Dla ludzi mieszkających w Polsce jest to ewidentne. Moze jeszcze wydobywczo – węglowy…gdyby Pan nie wiedział to dopowiem, ze poszczególne kraje UE i nie tylko za pomocą swych razwiedek,  rozszabrowały (jak Pan pisze) poszczególne dziedziny gospodarki. pewnie jest jak Pan pisze, ze za poszczególnymi krajami kryją się wiadomi spece, no ale problem za którymi i w jakim stopniu i % udziałów. Tak więc patrząc od strony tych fasad, to energetykę elektr. opanowali Niemcy, takze samochody, te równiez włosi,  cieplną skandynawowie i odnawialną na spółke z Niemcami; finase, handel, żywność „amerykanie”, telekomunikacje i cement francuzi, trzeba by szukac moze bardziej szczegółowo, ale wygląda na podział wpływów i specjalizację w róznych dziedzinach…

dlaczego Michalkiewicz celowo odwraca uwagę jego czytaczy od tego, kto faktycznie Polskę okupuje i szabruje? Alez Pan Michalkiewicz zawsze to delikatnie sugeruje, ze o wszystkim decydują „starsi (bracia) i mądrzejsi” bezpośrednio czy to w osobach „reprezentantów” USA, a czasami jak pozwolą, to zimny czekista Putin i nasza pani Aniela kochana… Taka działalność jest zadaniem ewidentnego żydowskiego agenta wpływu. No a spodziewa się Pan ujawnienia jakichś najtajniejszych postanowień od ‚agenta wpływu” – wszak mówi to, co mu pozwolą :-)) Nie rozumiem, o co pretensje… Nie wiem, kiedy do Pana dotrze, ze Michalkiewicz używa tylko rosyjskiego słowa, a pod tym rozumie każdy możliwy wywiad:-) Czy gdyby uzywał „służby specjalne” oznaczałoby to tylko polskie słuzby?

Andrzej Szubert: Panie Zbig… Myli się Pan i to gruntownie. Polska jest uzależniona od rosyjskich surowców, ale firmami gazowymi i paliwowymi w Polsce nie kieruje rosyjska rozwiedka a żydowscy akcjonariusze i ich polscy szabas-goje. Znam osobiście i do tego doskonale jednego z rekinów z rady nadzorczej Orlenu.pl. Reprezentował on niedawno Orlen (p.o. prezesa) na spotkaniu prezesów największych światowych spółek (tematem była „etyka” w robieniu interesów). Znajomy ów, nazwijmy go Jarosław, opowiadał mi parę tygodni temu (spotkaliśmy się w Manheimie na pogrzebie wspólnego znajomego) wiele o „etyce”, jaką kierują się giganci np. koncernów żywnościowych – tą etyką jest zysk za wszelką cenę. Przy czym Jarek dodał, że wszyscy oni ostrzegali go przed kupowaniem i jedzeniem ich produktów. Tenże Jarosław jest także osobistym przyjacielem ambasadora USA w W-wie, sam mieszkał kilka lat w USA. Stąd wiem i to z pierwszej ręki, kto kontroluje giganta paliwowego – Orlen.pl. Niech Pan nie wciska więc komukolwiek ciemnoty, że robi to rosyjska razwiedka!!! Wracając do gazu i paliw… Jakby unym żydowscy agenci z PO (za zgodą PiS) nie oddali (bo musieli, bo uni to chcieli) łupków praktycznie za darmo, uzależnienie od Rosji by się niedługo mogło skończyć. Dalej… A taka Białoruś sprowadza sobie ropę nawet z Wenezueli. Kto zabrania robić to naszym szabasgojom z PO?

Polskę celowo oddano w zależność energetyczną od Rosji. Przy okazji stosunków gospodarczych żydowska agentura z naszego baraczku może próbować penetrować Rosję  podczas podróży „gospodarczych”. Nadto uzależnienie paliwowe od wschodu powoduje obawy rusofobów i jest „kompensowane” zaciskaniem szeregów z NATO i Unią przez żydowską agenturę rządzącą w Polsce – ku widocznej uciesze PiS! Reszta tego co Pan pisze to zwykła erystyka, na jaką nie mam ani czasu, ani ochoty!

Nie wiem, kiedy do Pana dotrze, iż są ludzie, którzy są święcie przekonani, że pisząc starsi i mądrzejsi Michalkiewicz ma na myśli wyłącznie Kiszczaka, Jaruzelskiego (jako ludzi Moskwy) i rosyjską ambasadę. A razwiedkę kojarzą jedynie i wyłącznie z KGB i GRU, które ich zdaniem nadal rządzą Polską. A Tusk i Komor, a nawet agent neokonów z USA Sikorski to też dla nich agent Putina. Michalkiewicz celowo pisze tak niejednoznaczenie, aby w tym zamieszaniu dodatkowo Gojom namieszać w łepetynkach, co zresztą doskonale jemu się udaje. Zapomina Pan, że dzisiaj wielu nie pojmuje nawet jednoznacznych tekstów. A takie przepiękne figury retoryczne, przenośnie, niejednounaczności, jak u SM robią dodatkowy mętlik w głowie. Pomijam już fakt, iże jego twierdzenie o kondominium to świadome kłamstwo. W Polsce rządzi żyd, a nie Niemiec do spółki z Rosjaninem.

Piotr Bein: Nie znam nikogo w wierchuszkach Orlenu czy mafii ruskiej, ale fakt, że nachalnie telwizornia wciskała ruskich jako zawiaduszczich mafią i ropą w Polsce, daje zbyt dużo do myślenia. Marek Podlecki pracując w TV był świadkiem, jak na lipnego świadka tych „faktów” brali aktora… a ludziowce wierzą i „wiedzą”, bo było w telewizji.

Stanislaw Sas: Przypominam sobie wypowiedz Andrzeja Leppera sprzed kilku lat, ktory po powrocie z Rosji opowiadal, ze smiali sie tam z Polski, ze dla sprowadzania rosyjskiego gazu lub ropy musi uzywac podejrzanych posrednikow jak dwaj Zydzi z Ukrainy. Chyba z zawodu byli muzykami jak nasz Gasiorowski i Bagsik. Leppera okrzyknieto rosyjskim szpiegiem a wkrotce Kaczynski pozbyl sie go z rzadu.

Marek Podlecki: Dodam, że np. na żadne stanowisko w NBP nie przyjmuje się osoby z nie-żydowskim pochodzeniem. Potwierdziła to kuzynka mojego znajomego, która pracowała w NBP, tylko dzięki temu, że miała znajomą w NBP, która zaświadczyła, że jest Żydówką. Oczywiście, może to być jednostkowy przykład, ale pod skórą czuję że tak nie jest…

Mgrabas: niestety również i NBP jest na garnuszku Rotschilda…
http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=21&t=7260
http://www.bushstole04.com/monetarysystem/bis.htm

Marek Głogoczowski: Od lata br. tankowce z Wenezueli średnio co tydzień przypływają do Odessy a dodatkowo co pewien czas do Kłajpedy na Litwie i jakiegoś portu w Estonii, by stamtąd ropa koleją dojeżdzała do rafinerii w Nowopołocku. Jeśli chodzi o ropociąg Odessa-Brody, to już w ub. miesiącu puszczno w nm próbną partię ropy do rafinerii w Mozyrzu na południu Białorusi. W nadchodzącym roku jedna nitka tego ropociągu ma dzialać w sposób ciągły przenosząc ropę w tym kierunku. Ponoć i Polska chce się podłączyć do tej „wojny ekonomicznej” rusko-białoruskiej o ropę i dziengi (dutki) na niej zarobione. W przyszłym roku Bialoruś zakontraktowała aż 10 mln t ropy z „wypożyczonych” przez nią pól naftowych w Wenezueli, w tym roku jest to „tylko” 4 mln t. Od polowy tego roku nowoczesne rafinerie bialoruskie pracują pełną parą, polowę swych produktów sprzedając do UE, w tym i do Polski… (Są to wiadomości z b. krytycznego wobec Łukaszenki portalu www.tut.by ) Białoruś dlatego została zmuszona do sprowadzania ropy z Wenezueli, bo w ramach „unii celnej” Rosja sprzedaje jej ropę po cenach wewnątrzrosyjskich tylko na potrzeby wewnętrzne Białorusi (ok. 7 mln t), tą rope ktorą Bialoruś przerabiała na benzynę i inne ropopochodne, sprzedawane do UE Rosja oblożyła 100 procentowym clem, tak że przez pierwszą połowę roku 2010 zbudowane specjalnie w tym drugim celu, w ciągu ostatniego dziesięciolecia, rafinerie bialoruskie pracowały „na ćwierć gwizdka”, stały sie nieoplacalne…

Tadeusz Dylak: Jako całkowity laik nie mam najmniejszego pojęcia czym jest GMO jako produkt spożywczy. Czy jest dobry czy zły, czy może przynieść ludzkiemu organizmowi lepsze zdrowie, czy też stanowi dla niego zagrożenie i katastrofę. To temat wyłącznie dla badaczy i naukowców. Nie opowiem się jednak za zakazem GMO. Dla czego? Bo ludzie w przeszłości już nie raz udowodnili, że to co niesie nauka i badania jest nieuchronne. Przypomnijmy, Kopernik zatrzymał słońce, a poruszył ziemię. Inny zmienił ją z płaskiej w okrągłą, jeszcze inny odkrył Amerykę. Zrobiono proch i broń atomową. Zbudowano samochód i samolot, komputer i komórkę. Przeszczepiono serce i wątrobę. Korzystamy z tego i nie protestujemy, no może niektórzy. Jeśli wyprodukowano nawozy sztuczne i wprowadzono opryski roślin, to podobnie wprowadzą GNO (podejrzewam iż już je mam na działce, pod postacią malin i jeżyn, których owoce owocują w innym miesiącu i nie są atakowane przez owady, a ich zbiory są co najmniej trzykrotnie większe) Czy zmodyfikowane, odporne na choroby rośliny stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzkiego, czy może wzmacniają nasze zdrowie?

Jeśli GMO ma wady to z czasem kolejne modyfikacje mogą te wady usunąć. Być może za kilka lat ci, którzy chcą GMO powstrzymać, będą GMO błogosławić, bo dzięki tej żywności starzenie będzie wolniejsze, choroby ustaną w wyniku nowych wykształconych na bazie tej żywności komórek odpornościowych i dodatkowych mechanizmów obronnych. Jeśli w XIII wieku średnia życia wynosiła 30 czy 40 lat to dziś dzięki właśnie nauce, komputerom, laserom, lekom, sprzętowi, który wprowadzają do żył, żyjemy 60 i 80 lat. Czy to złe? Jeśli dzięki dalszym badaniom, może i dzięki genetycznie modyfikowanym roślinom i organizmom zaczniemy żyć dwukrotnie dłużej niż żyjemy dziś, pozostając sprawni i zdrowi, to czy mamy być przeciw, bo papież czy biskup bajduży o boskim planie stworzenia? Kościół z reguły był przeciwny wiedzy i postępowi, mimo to uczeni robili swoje a nauka posuwała się coraz bardziej nie tylko w fizyce ale i w biologii. To proces nieunikniony. Dziś mamy GMO, jutro sztuczną inteligencję, pojutrze pierwsze proste organizmy z syntetycznych białek skomponowanych w laboratoriach. Mieliśmy broń atomową i jej użycie. To też dzieło ludzkie. Nikt nie powstrzyma człowieka w kolejnych odkryciach. Dokąd to zaprowadzi oczywiście nie wiadomo, chociaż filmowcy pokazali nam już terminatora.

Piotr Bein: Jest dość materiału, by zapoznać się z GMO. Nauka nie ma jednoznacznej odpowiedzi, zwykle jest wynikiem manipulacji dla celów polityczno-profitowych. Ignorancja pracuje przeciw nam, wykorzystuje się ją na naszą zgubę. Więc do dzieła, Panie Tadeuszu. Artykuł Szuberta należałoby komentować z punktu (1) korupcji KK (i chrześcijaństwa w ogóle) przez żydomasonerię (fakt dobrze udokumentowany i szeroko rozpowszechniony – gdzie lepsze miejsce na podkopywanie tradycyjnych  wartości niż w „nauce” sponsorowanej przez KK?), (2) możliwej kontroli nowych technologii przez grupę aspirującą do podboju narodów (ściśle tajne, ale wiele poszlak tutaj) i (3) implikacji GMO dla zdrowia człowieka i biosfery w ogóle (nowszy temat, więc mniej znany publice i celowo zagmatwany przez sprawców, o czym wspomina Szubert). Wszystkie te punkty Dylak oddaje walkowerem, dając w zamian demagogię, ślepą wiarę w nieuchronność i postępowość postępu, aczkolwiek z naprawialnymi wpadkami społeczno-technologicznymi.
 • temat wyłącznie dla badaczy i naukowców. Nieraz wykazali ignorancję i brak mądrości (w przeciwieństwie do wiedzy)  w ocenianiu nowych technologii:
 1. Ignorują prawdopodobieństwo wpadek nie do przewidzenia (zasada ostrożności, np. DDT, rtęć w produktach konsumenckich, kaleczące i uśmiercające leki, kolonizacja kontynentów obcymi gatunkami flory i fauny, bifenole w plastykach…).
 2. Nie mają wystarczającej wiedzy, kwalifikacji ani mądrości na całościową ocenę, w tym społeczno-polityczną, nie mówiąc o biologicznej, niezbędnej do ochrony zdrowia (np. fizycy atomowi), więc …
 3. Grają mądrzejszych od Boga, lekceważą duchowość (patrz artykuł mnicha kalifornijskiego, Serafima Rose z Platiny).
 • to co niesie nauka i badania jest nieuchronne. Od tego mamy rozum i duchowość, żeby chronić się przed negatywnym wykorzystaniem odkryć. Atom do anihilacji i niszczenia przeczy celowi istnienia ludzkości (nie mówiąc o Boskim planie stworzenia). Kopernik itd. odkryli prawa natury, GMO jest manipulacją natury poprzez wykorzystanie jej praw, podobnie jak geoinżynieria  próbuje potencjalnie zgubnych technologii (nawet zakładając zero spisku przeciw ludzkości). GMO może i ma pożyteczne zastosowania, lecz podstawowe fakty negatywne eliminują taką technologię, np. niektóre gatunki GMO są tak agresywne, że wypierają gatunki naturalne, dostosowane do środowiska i wspaniale zróżnicowane genetycznie przez  miliony lat, co gwarantuje przyżywalność — nie do odtworzenia przez człowieka. Monsanto wytacza procesy farmerom, którym zasiało się patentowe GMO z sąsiedniego pola, wypierając ich ekologiczne uprawy, które diabli biorą z powodu agresywności monsantowego GMO! Nauka i badania nie są niezależne, służą profitom, a biznesów nie interesują koszty społeczne, których nie ponoszą.
 • kolejne modyfikacje mogą te wady usunąć. Mogłyby w racjonalnym świecie, ale mamy do czynienia z mocami, które wyszukują wad w technologii, by wykorzystać je przeciw ludzkości, vide scypionki, energia i broń atomowa… Dlaczego, przy pełnej wiedzy o szkodliwości obu technologii, propaguje się je? Broń uranową ppanc można zmodyfikować np. na tungstenową czy plazmową z mniej szkodliwych metali. Ok. 1/3 popytu na energię w krajach rozwiniętych idzie na ogrzewanie. Dużo z tego możnaby czerpać z geotermii, wszechobecnej pod skorupą ziemską. Dlaczego się tego nie robi na szeroką skalę, mimo że technika jest prosta i niedroga (np. w Vancouverze odwiert głęb. ok. 100 m pod wieżowcem, rura w kształcie U, jednym końcem wpływa zimna woda, drugim wychodzi spod ziemi ciepła). Od czasu wynalazku silnika spalinowego nie zmodyfikowano technologii nawet na spalinowe wydajniejsze dostępne już wtedy, bo chodziło o maksimum konsumpcji ropy.
 • żyjemy 60 i 80 lat. Niektórzy na maszynach w szpitalach i uśpieni dragami w domach starców przez kilka-kilkanaście lat. Ale co to za życie?  Nie wiem, jak długo i w jakim zdrowiu żyło się w średniowieczu. Nie bylo wtedy porównywalnych statystyk. Powietrze, woda, żarcie i styl życia były zdrowsze, więc trudno uwierzyć w tak wielką zmianę na lepsze. Dlaczego celem życia miałoby maksymalne jego przedłużenie? Chrystus powiedział, że nie to życie, ziemskie, tylko pośmiertne, duchowe… Nawet z ateistycznego punktu widzenia, po co żyć dłużej w coraz okrutniejszym świecie?

Marek Głogoczowski: To odpowiem szybciutko, jako były (do 18 lat wstecz, kiedy to przestalem redagować rubrykę Postępy biologii w wydawanym corocznie przez Wiedze Powszechną encyklopedycznym zbiorze Świat w przekroju) specjalista od postępu w tejże biologii, także molekularnej.

 • Otóż sztucznie wszczepione, zarówno roślinom jak i zwierzętom, geny potrafią przenikać do organizmu konsumenta, tam dając swoje efekty „twórcze” (a nawet i „nowotwórcze”). W Australii już od ćwierćwiecza, by uzyskać wiekszą wydajność produkcji wełny przez owce, pasie sie te owce lucerną  z „dorzuconym” genem kodującym kazeinę – białka z którego zrobione są zarówno nasze paznokcie jak i wlosy. Otóż karmione taką GMO lucerną owce mają sierść o ok. 5 procent (wagowo) bogatszą niż owce karmione lucerną naturalną.
 • A teraz przejdźmy do ludzi, ktorych karmi się mięsem hodowanym na hormonach oraz paszy GMO. Takie zwierzeta tuczne są naturalnie bardziej opasle niz te hodowane w przestrzeniach otwartych na paszy zwyklej, bez hormonów i antybiotyków, ale coś mi się wdaje, że konsumenci ich mięsa swa opasłością coraz bardziej się upodobniają własnie do tego bydła hodowanego na paszy GMO i w ścisłym zamknięciu.
 • I jeszcze jedno. Montsanto już od dziesięciu lat proponuje rolnikom zboże GMO pod zasiew, ktore daje bardzo duże plony. Problem w tym, że ziarno tego GMO zboża jest sterylne, rolnik nie może go sobie pozostawić trochę pod zasiew w roku następnym. A co będzie, jak z jakichć przyczyn Monsanto odmówi sprzedaży, lub niebotycznie zawyży ceny zboża pod zasiew? (Na przyklad wskutek sankcji USA, takich jakie w Polsce mieliśmy po Stanie Wojennym, kiedy to braklo amerykańskiej kukurydzy dla polskich ferm drobiowych i zostaliśmy … bez jajek, co dobrze zapamiętałem po mym powrocie do kraju w kwietniu 1982 roku.)
 • I tak dalej, robi sie przecież podchody (już to skutecznie zrobiono kilka lat temu) pod to, by podawać ludności „do wytrzebienia bez rozlewu krwi” taką żywność GMO, ktora wywoluje bezpłodność – nie wiem czy to tylko wplyw urbanizacji oraz stresu, ale główny „sztuczny inseminolog” Polski powiedzial kilka tygodni temu w radio, że ilość żywych spermatozoidów, w 1 ml spermy mężczyzn w Polsce w latach 60-tych, wynosiła 60 milionów, a obecnie tylko 20 mln – i stąd coraz większy popyt na „in vitro”.

Tadeusz Dylak: Ja raczej staję w opozycji do nurtu niezależnego, tego, który jest przeciw GMO, po części dla tego że nie znajduję zbyt wielu racjonalnych argumentów przeciw jego stosowaniu. Znajdę argumenty, które mnie przekonają, a opowiem się za zakazem.

Zbig: tylko jesli więcej jest takich ludzi jak Pan i zrobia to za późno, to sprawa będzie juz niestety nieodwracalna – organizmy GMO „wypierają” naturalne i moze dojść do tego, ze nie będzie juz normalnych roslin i zwierząt, tylko mutanty o nieznanych do końca właściwościach i wzajemnych interakcjach… tu nie ma co czekać, tu trzeba bić na alarm i dmuchać na zimne! Czekać to trzeba z implementacją GMO!!

Tadeusz Dylak: Zatem co przemawia za tym byśmy potępiali badania naukowe, w tym nad genetyką roślin?

Zbig: Ale tu nie chodzi o badania naukowe, to już mocno zaawansowana praktyka wciskania wszędzie tego GMO, gdzie to tylko możliwe… Właśnie bez wykonania dostatecznej ilości badań naukowych nad skutkami stosowania… A nawet te badania, które sa pokazują mocno wątpliwe efekty, wiec na sile sie to forsuje „z jakichś tajemniczych powodów”, które jakoś naswietlił pan MG…

Andrzej Szubert: Obawiam się, że skupianie uwagi na samym GMO bez szerszej perspektywy może czy wręcz musi doprowadzić do niewłaściwych wniosków. Po pierwsze – medialna dyskusja o GMO żywcem przypomina medialną „dyskusję” o ociepleniu. Dopuszczana jest tylko jedna strona. Druga wyciszana. A jak wygląda prawda z ociepleniem – wystarczy spojrzeć przez okno! Po drugie – GMO jakoś tak „uzupełnia się” z Codexem Alimenterius , z chemtreilsem  i innymi ich poczynaniami. Nie powinno się więc go rozpatrywać oddzielnie. Po trzecie – interesują mnie powiązania Monsanto z banksterami i unymi. Ciekawe, jakie nazwiska wypływają w tym kontekście. Dopiero całościowa analiza może dać w moim odczuciu odpowiedź – czy GMO jest pożyteczne i nieszkodliwe – czy jest wręcz odwrotnie. Ja osobiście raczej nie mam wątpliwości, że GMO to jedno z narzędzi ukrytego ludobójstwa, mającego doprowadzić do radykalnego wytrzebienia nadmiaru ludzkiego bydła roboczego. A przy okazji ogromna kasa!

Marek Podlecki: No to już widzę, że za miesiąc, dwa będzie Pan [Tadeusz Dylak] razem z nami! Szukajcie a znajdziecie! GMO to tylko cześć wielkiego planu prawdziwego Holocaustu. A ci wielcy po co trzymają zabezpieczone przez oddziały specjalne schrony z tonami ziarna niemodyfikowanego genetycznie w pobliżu koła podbiegunowego? Pan Szubert ma jednak racje, że nie można GMO rozpatrywać w oderwaniu od innych metod depopulacji. Na początek podaję linki:
http://www.rense.com/general85/mortaa.htm
http://www.naturalnews.com/027226_food_GMO_foods.html
http://www.outlawjournalism.com/forum/viewtopic.php?p=125931&sid=2c322952dd0d08f7f2826965f588745e
http://www.progress.org/2004/gene105.htm
Może coś po polsku?
http://www.goldenline.pl/forum/1476454/gmo-pap-nie-mowi-prawdy
http://www.globalnaswiadomosc.com/apps/videos/videos/view/5618115-wiejska-wedlug-monsanto-cz-1
http://www.globalnaswiadomosc.com/apps/forums/topics/show/1646701-wojna-przeciw-bialym-cz-1
To mi zajęło 5 minut…

†††††††††††††††††††††††††††††††††

Zdrowie

Pieprz kajeński zatrzymuje atak serca w minutę. W swej 35-letniej karierze, dr John Christopher nigdy nie stracił pacjenta podczas wizyty domowej z powodu ataku serca. Jeśli pacjent oddycha, wlewa im do gardła szklankę wody z 1 łyżeczką pieprzu kajeńskiego, który zawsze nosi przy sobie. W ciągu paru minut  pacjent przychodzi do siebie. Pieprz musi mieć pikenterię co najmniej 90 tys. jednostek ostrości w skali Scoville’a. Jeśli pacjent jest przytomny, należy podać mu do picia 1 łyżeczkę sproszkowanego pieprzu kajeńskiego w szklance ciepłej wody. Nieprzytomnemu pacjentowi podaje się ekstrakt z pieprzu kajeńskiego o pikanterii co najmniej 90 tys. w skali Scoville’a, poprzez wkroplenie kilku pełnych zakraplaczy  pod język.

Składnik korzenia lukrecji może pomóc zapobiegać lub leczyć neurodegenerujące choroby jak Alzheimera i Parkinsona, a nawet otępienie związane z HIV, poprzez zatrzymanie utraty komórek tkanki nerwowej w mózgu — neuronów. Podobne składniki zawierają soja i inne rośliny. Naturalne substancje mają tę przewagę nad syntetykami, że łatwo przyswaja je organizm człowieka. Częściowo motywacją przełomowego odkrycia przez dr Rosemarie Booze, neurolog z Uniwersytetu Płd. Karoliny, była natury rodzinnej: Mój ojciec ma ciężki przypadek Parkinsona, więc rozumiem, co przeżywają rodziny i jak bardzo potrzeba jakichś terapii obronnych. Chińscy badacze odkryli inną substancję w lukrecji (glabridin),  która ma potencjał leczenia niektorych rodzajów raka płuc.

Odzywa się coraz więcej głosów nt. skutków biologicznych skanerów fal milimetrowych stosowanych w portach lotniczych. NaturalNews donosi: energia emitowana przez maszyny może spowodować uszkodzenie ludzkiego DNA. Maszyny, które emitują milimetrowe fale stanowią jedną z dwóch głównych technologii, które są wykorzystywane do wyszukiwania cyfrowych taśm i są już wprowadzane na lotniskach na całym świecie. Do wychwytywania nagich zdjęć podróżnych w transporcie lotniczym, TSA wykorzystuje backscatter technologii X-ray i technologię fal milimetrowych. Nowa technologia – Saser (Sound Amplification by Stimulated Emission of Radiation) – to urządzenie podobne do lasera, jednak zamiast światła emituje fale dźwiękowe, może zamieniać dźwięk w światło o częstotliwości liczonej w terahercach. W zależności od budowy maszyny można uzyskać strumienie o różnych właściwościach, do różnych zadań; między innymi do wykrywania defektów w miniaturowych układach elektronicznych. Inny pomysł na wykorzystanie sasera to użycie go w obrazowaniu medycznym oraz skanerach bezpieczeństwa na lotniskach, astronomii i technologii satelitarnej.  Wiadomo – bardzo intensywne fale dźwiękowe mogą zmieniać elektroniczne właściwości nanostruktur. W celu  wyemitowania obrazu nagiego ciała ludzkiego maszyny te emitują fotony terahercowe – oddziałowują energią o wysokiej częstotliwości, cząstkami, które mogą przejść przez ubranie, ciało.

Są już organizacje, które zaskarżają rząd USA i nawołują do zaprzestania tej działalności – skanowania ludzi na lotniskach. Producenci tych urządzeń twierdzą, że są one całkowicie bezpieczne i nie stwarzają zagrożenia dla zdrowia ale badania przeprowadzone przez Boian S. Aleksandrowa i jego grupy w Centrum Badań nieliniowych w Los Alamos National Labolatory w Nowym Meksyku wskazały, że fale terahertz wpływają na dwuniciowe DNA tworząc pęcherzyki w podwójnej nici, które mogą istotnie wpływać na procesy takie jak: ekspresja genów i replikacja DNA. To mówią naukowcy …jednak w laika można włożyć wszystko, zwłaszcza kiedy nie ma pojęcia o replikacji DNA …  i tak nie wtajemniczeni nie zdają sobie sprawy z zagrożenia dla ludzkiego zdrowia podczas oddziaływania falami tetrahercowymi na ludzkie ciało. Stąd też pracuje cały sztab ludzi, którzy przekonują podróżnych o nieszkodliwości wprowadzanych w portach lotniczych maszyn.

Oczywiście można argumentować, można się długo przekonywać … szkodliwe czy nie? … ale na pierwszy rzut oka, bez długich badań nie można odrzucić szkodliwego działania żadnych fal elekromagnetycznych. Ta technologia może okazać się mocno krzywdząca dla wszystkich ludzi podróżujących samolotami. Nowa technologia to nie tylko zapis fal tetrahercowych, ale należy zdać sobie sprawę, że są nimi bombardowani ludzie. I czy wogóle są bezpieczne, nawet mała ilość? Nie ma żadnych badań klinicznych, które wskazywałyby cokolwiek na ten temat. Następne pytanie: jaki jest stopień zagrożenia dla pracowników obsługujących te maszyny?

Badania cytowane w art. TechnologyReview również wspominają jak znacząco mogą wpłynąć fale tetrahercowe na uszkodzenie DNA. Padają również inne pytania: czy te skanery mogą powodować raka, wady wrodzone, być przyczyną niepłodności, skróconej żywotności?  Do czego doprowadzi ta lekkomyślnie wprowadzona technologia, bez odpowiednich testów bezpieczeństwa. Wiele lat temu wprowadzono linie wysokiego napięcia w pobliżu naszych domów, szpitali, szkół – miały być całkowicie bezpieczne, a teraz okazuje się, że są przyczyną dużej zachorowalności na białaczkę, ziarnicę, raka, szczególnie u dzieci… to tylko jeden z wielu przykładów szkodliwej technologii w naszym obecnym życiu, dzisiaj już się jej sporo namnożyło …ciężko za tym wszystkim nadżąyć.

Skanowanie ciała obejmuje wszystkich pasażerów, nie istotne czy to dziecko czy kobieta w ciąży, kto zagwarantuje, że nie dojdzie do żadnych uszkodzeń płodu? Bądźmy mądrzy i włączmy swoje sygnały ostrożności…  czy naprawdę te skanery spełniają swój cel – wykrywanie ładunków wybuchowych czy są zupełnie inną akcją, nie mającej nic wspólnego z terroryzmem? Nieświadomość ludzi w tym temacie jest wielka, również pomaga w tym ignorancja, nierzadko ludzka głupota…  i tak ci co czynią to wszystko mają ułatwione zadanie. Nie stajmy po stronie rzeczy do końca niezbadanych, błądzenie po stronie głupoty może okazać się fatalne z nieznanymi długo terminiowymi skutkami.

††††††††††††††††††††††††††††††

Ostrzeżenie: nowa strategia NATO

Srdja Trifkovic, przekład Piotr Bein

Otrąbiona Nowa Koncepcja Strategii przyjęta na szczycie NATO w Lizbonie (20.11.2010) daje kilka nowych powodów, by nieczłonkowskie kraje bałkańskie pozostały takimi. Niby NATO jest jak zawsze paktem obronnym dla zbiorowego bezpieczeństwa – miało bronić od ZSRR, zbiorowo pojmowanego jako zagrożenie: atak na jednego członka NATO byłby atakiem na wszystlkich. Ale od czasu upadku ZSRR i Paktu Warszawskieg, NATO przeobraziło się w pakt ofensywny, dla globalnej hegemonii USA. Koncepcja Strategii nie wyjaśnia tej podstawowej sprzeczności, a dokument Podstawowe Zadania i Zasady nie daje jasnej wizji strategicznej, tylko jest  propagandową retoryką: Pakt pozostaje niezbędnym źródłem stabilności w nieprzewidywalnm świecie. Jego państwa-członkowie tworzą  unikalną społeczność wartości, oddaną zasadom wolności osobistej, demokracji, praw człowieka i litery prawa.

Autorzy twierdzą zdumiewająco zuchwale, zważywszy agresję przeciw Serbii 11 lat temu: Pakt jest mocno oddany celom i zasadom Karty ONZ i Traktatu Waszyngtońskiego, który zaręcza czołową odpowiedzialność Rady Bezpieczeństwa za utrzymanie międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa.

Koncepcja ilustruje, jak dalece NATO zagubiło sens strategiczego celu. Terroryzm wyosobniono jako bezpośrednie zagrożenie wraz z ponadnarodowymi nielegalnymi działaniami, np. przemyt broni, narkotyków i ludzi, piractwo i cyber-ataki przez obce służby wojskowe i wywiadowcze, zorganizowanych przestępców i grupy terrorystyczne lub ekstremistyczne. (Jest dziwaczne, że NATO ma zwalczać przemyt ludzi itp.; protektorat NATO, Kosowo jest światowym ośrodkiem przemytu osób.

NATO ma teraz oceniać wpływ wyłaniających się technologii bezpieczeństwa i kwestie ekologiczne: zagrożenie zdrowia, zmiana klimatu, niedobór wody i wzrastający popyt na energię będą kształtować przyszłą sytuację bezpieczeństwa w dziedzinach dotyczących NATO i potencjalnie mogą znacznie wpływać na planowanie i działania  NATO. Podobnie z zaburzeniami zaopatrzenia w energię. Niezwykłą nowością jest to, że każde z tych zagrożeń stało się potencjalną przyczyną wojny! Koncepcja powierza NATO dalszy rozwój doktryny i zdolności militarnych dla działań ekspedycyjnych, co sugeruje możliwość nowych wypraw wojskowych poza zasięg geograficzny NATO. O ukrytym planie Koncepcji ostrzega fakt, że początkowo nakreśliła ją grupa ekspertów byłej sekretarz stanu USA, Madeleine Albright.

Kraje skrajnie słabe politycznie, gospodarczo, wojskowo i moralnie jak Serbia Bośnia-Hercegowina i Czarnogóra, nie powinny dołączać do organizacji oddanej nowym działaniom ekspedycyjnym. Serbia potrzebuje zadbać o swój kluczowy interes narodowy: utrzymać przyjazne stosunki z Rosją, na co nie ma szans, jeśli Serbia dołączy do NATO, które okrąża Rosję. W definicji swego systemu bezpieczeństwa, Belgrad musi zrozumieć interes narodowy Serbii:

 • Koszty modernizacji do standardów NATO przeciążą i przygniotą i tak słabą gospodarkę.
 • Nie dawać sił serbskich na mięso armatni USA w ekspedycyjnych misjach niezwiązanych bezpośrednio z serbskim interesem narodowym.
 • Nie dać się wciągnąć w geostrategiczne sojusze, które nie są w narodowym interesie Serbii, odrzuca je opinia publiczna Serbii i które jedynie zaostrzyłyby regionalne napięcia.

Serbia powinna szukać miejsca w takim systemie bezpieczeństwa Europy, który objąłby (i równoważył) systemy w Europie:

 • Państwa NATO, od Portugalii po Estonię, od Islandii po Grecję.
 • Europa Zach. poza NATO (Austria, Finlandia, Irlandia, Szwecja, Szwajcaria).
 • B. kraje komunistyczne z małą perspektywą dołączenia do NATO (Ukraina, Białoruś, Gruzja).
 • Rosja. Ideologicznie i geostrategicznie, Rosja pozostaje na celowniku NATO. Wstąpienie Serbii do NATO to dołączenie do krucjaty przeciw Moskwie na rzecz tych, którzy bombardowali Belgrad 78 dób 11 lat temu. Taka polityka byłaby geopolitycznie chybiona i moralnie kryminalna.

Czemu służy NATO?

Koncepcja stwierdza: W rejonie euro-atlantyckim panuje pokój, a zagrożenie konwencjonalnym atakiem na terytorium NATO jest niskie. Czyli nie ma już zimnej wojny, tylko kwitną dziedziny, które NATO wyznaczyło sobie do pilnowania. Koncepcja zapisuje więc zwrot – od obrony specyficznego terytorium NATO, do reakcji gdziekolwiek w świecie na wszelkie zagrożenia.

Trzeba zająć się tymi nowymi zagrożeniami, ale za pomocą ulepszonego Interpolu, skutecznej sieci wywiadu i kilkunastu globalnych jednostek wyspecjalizowanej policji typu SWAT. Wielki pakt militarny typu NATO jest rażąco nieodpowiedni do tych zadań. Objęcie tych zagrożeń przez NATO jest wielkim absurdem strategicznym – Pakt ma być pracownikiem socjalnym na steroidach albo do dyspozycji niezliczonych nowych interwencji, w teorii uzasadnionych nowym mandatem NATO.

NATO i Rosja

Kluczowa kwestia strategiczna, stosunek NATO do Rosji pozostaje niesprecyzowany. Koncepcja mówi: NATO nie stanowi żadnego zagrożenia dla Rosji, z którą NATO chce prawdziwie strategicznego partnerstwa. Znamy podobne stwierdzenia: w 1997 Clinton i Jelcyn podpisali Akt Założycielski NATO-Rosja, który szybko unicestwiły wojna kosowska (1999) i ekspansja NATO na wschód. Ambasador Rosji w NATO, Dmitrij Rogozin sarkastycznie wyraził obiekcje Moskwy: Stróże z NATO zapraszają rosyjskiego niedżwiedzia polować na króliki, ale ten nie rozumie, dlaczego stróże noszą strzelby na niedźwiedzie?

NATO i Europa

Kryzys finansowy w Europie pociągnie za sobą dalsze redukcje budżetów wojskowych. Roczny budżet Pentagonu wzrósł o ponad 2/3 od 2001 r.: z 400 do 700 mld $, a wydatki obronne w Europie spadały 2% na rok, do nieco poniżej 300 mld $. Nowe misje NATO nakreślone w Waszyngtonie napotkają na brak poparcia politycznego Europy i jej  trudności finansowe.

Z potrzebnego i skutecznego paktu w zimnej wojnie, NATO stało się zbędne i niebezpieczne. Nie zapewnia już zbiorowej ochrony na ograniczonym terytorium (Europa) przed totalitarnym mocarstwem. Przeobraziło się w globalne narzędzie osiągania chybionych celów strategicznych USA. Koncepcja propaguje nową, wymyśloną w USA misję orędownika demokracji, obrońcy praw człowieka i stróża zagrożeń poza swą domeną. Na takiej podstawie, a nie wobec jakichś prawdziwych zagrożeń, administracja Clintona naciskała na przyjęcie Polski, Czech i Węgier (1996), a prezydent Bush dołączył kraje bałtyckie, Bułgarię i Rumunię (2004).

Naloty Clintona na Serbów, rozpoczęte w marcu 1999 r. to decydujący zwrot w mutacji NATO z paktu obronnego w ponadnarodowe siły bezpieczeństwa na zasadzie interwencji humanitarnej. W ciągu 50 lat od 1949 r., zaufany obrońca  przeobraził się w wędrownego stróża.

Ameryka i NATO

Po rozpadzie ZSRR (1991), Rosja próbuje określić swe cele i zdefiniować politykę w kategoriach tradycyjnego interesu narodowego. Natomiast od wczesnych l. 1990-ych, USA bezskutecznie próbuje określić sie jako jedyne hypermocarstwo. Uzasadnienie przez USA było tak ideologiczne, a implikacje tak rewolucyjne, jak wymysły bolszewickich rewolucjonistów Zinowiewa i Trockiego. Gdy zjednoczenie Niemiec wymagało zgody Gorbaczowa, prezydent George H.W. Bush przyrzekł, że NATO nie pójdzie na wschód. Ale w ciągu kilku lat, Clinton dodał do NATO wszystkie kraje Paktu Warszawskiego w Europie Śr. Zamiast ogłosić zwycięstwo i zlikwidować NATO we wczesnych l. 1990-ych, gdy ustąpiły wszystkie powody istnienia NATO, administracja Clintona przeobraziła Pakt w mechanizm nieustających interwencji poza swym obszarem geograficznym. Po nalotach na Serbię ponad 11 lat temu, terytorium działań NATO jest teraz nieograniczone, a jego mandat naciągany.

Za George W. Busha, NATO przyjęto 3 b. republiki bałtyckie. Bush rozszerzył (2007) pomoc wojskową USA do kandydackich krajów: Gruzji i Ukrainy. Dalsza ekspansja, wg b. doradcy bezpieczeństwa USA, Brzezinski’ego, była niezbędna historycznie, pożądana geopolitycznie. Otwarcie przyznał on, że w poszerzaniu NATO nie chodzi o bezpieczeństwo USA, tylko o rolę Ameryki w Europie – czy Ameryka pozostanie mocarstwem europejskim i czy większa, demokratyczna Europa pozostanie organicznie związana z Ameryką. Takie nastawienie jest źródlem niekończących się problemów dla USA i Europy.

Ze szczytu NATO w Lizbonie widać, że prezydent Obama i jego zespół od polityki zagranicznej nie rozumieją, że mają problem. Zmienili się przedstawiciele Białego Domu, lecz reżim  waszyngtoński pozostał ten sam, a NATO i USA ciągle nie mają nowej strategii, opartej na tym, że Europie nie zagraża Rosja ani świeża fala niepokoju z Bałkanów. Rzeczywistym zagrożeniem dla bezpieczeństwa i przeżycia Europy jest Islam, poprzez zalew nieasymilującymi się imigrantami z III świata oraz zanikający przyrost naturalny. A tego przyczyną jest moralna i kulturowa degeneracja, nie żaden brak żołnierzy i broni. Ciągła obecność dowolnej wielkości kontyngentu USA w Niemczech nic nie zaradzi tym problemom, bo mają charakter kulturowy, moralny i duchowy.

Niebezpieczna doktryna NATO

NATO szkodzi bezpieczeństwu globalnemu. Zmusza USA do przyjęcia odpowiedzialności za wieczne utrzymanie szeregu spornych granic w Europie Wsch., które wyznaczyli, często dowolnie, dyktatorzy komunistyczni i dawno zmarli dyplomaci wersalscy. Granice te mają niewiele wspólnego z etnicznością, geografią czy historią. Ewentualne (acz nieuniknione) poprawki granic będą potencjalnie bardziej gwałtowne dla odnośnych państw i bardziej ryzykowne dla USA, z NATO gotowym do bojów. Zachód nie ma żadnego interesu w nieskończonej prezerwacji status quo w Europie Wsch.

Wojna Clintona z Serbią (1999) to interwencja humanitarna, oparta na doktrynie domniemanego prawa USA do użycia siły wojskowej, by zapobiec lub przerwać łamanie praw człowieka, jakkolwiek zdefiniuje to Waszyngton. Dla rzekomo wyższych wartości moralnych, doktryna ta otwarcie odrzuca od dawna ustalone normy. Utorowała ona drogę do zgubnej Doktryny Busha o wojnie zapobiegawczej  i zmianie reżimu, wpisanych w Narodową Strategię Bezpieczeństwa USA (2002).

Doktryna Clintona-Busha reprezentowała globalne rozszerzenie sowieckiego modelu dominacji, zastosowanego w okupacji czechosłowacji (sierpień 1968). Ponad 30 lat po Pradze (1968), rozpadł się ZSRR i Pakt Warszawski rozmontowano, ale zasady Doktryny Breżniewa przeżyły w neoliberalnym kamuflażu w kwaterze NATO w Brukseli. Zasadniczą różnicą między doktrynami Breżniewa i Clintona jest ograniczony zasięg sowieckiego lidera: jedynie blok socjalistyczny, w przeciwieństwie do nieograniczonego, potencjalnie globalnego9 zasięgu obrony wartości, które definiują NATO. Kierowany z Moskwy blok socjalistyczny kończyl się na Łabie. Społeczność międzynarodowa pod przywództwem Waszyngtonu nie zna granic.

Niechybne fiasko Koncepcji z Lizbony

Najnowsza doktryna NATO, wyrażona w Lizbonie, jest podporą ideologiczną w dowolnie wyznaczonych ramach dla polityki wiecznego interwencjonizmu globalnego. Wyklucza ona jakiekolwiek rozsądne debaty nt. związku celów ze środkami mocarstwa USA w czasie, gdy po krótkim okresie jednobiegunowej dominacji USA (1991-2008), globalny układ charakteryzuje asymetryczna wielobiegunowość.

Każda próba mocarstwa w rozwijaniu swej siły militarnej ponad istniejące wyzwania musi być destabilizująca. Napoleon ani Hitler nie znali naturalnych granic, lecz ich ambicje ograniczały się do Europy. Obecna doktryna NATO rozszerza tę ambicję dosłownie na cały świat. Cały glob w rezultacie staje się sferą wpływów USA, a  NATO ma być narzędziem policyjnym. Ta neuroza musi napotkać na coraz większy i zdecydowany opór koalicji słabszych mocarstw (Rosja, Chiny, Indie, Brazylia), powstającej na rzecz konserwatywnych zasad suwerenności państwowej, interesu narodowego i prawa do własnych sfer dominacji geopolitycznej. Im szybciej się sprężą, tym lepiej dla wszystkich, także dla mocarstw NATO.

………………………….

Piotr Bein: Autor swoim zwyczajem nie wymienia mocy, które sterują NATO: kompleks jot. Nagłe przejście z doktryny obronnej NATO na agresywną w wojnach bałkańskich   przygotowali judeocentryczni neokoni w USA. Liczne inne odciski palców obciążają kompleks jot, np.

 • globalna mendialna kampania demonizacji Serbów,
 • uzasadnianie doktryny humanitarnej interwencji przez francuskich filozofów,
 • argumentacja za wypuszczeniem Bundeswehry po raz pierwszy od II wojny światowej do boju za granicę,
 • propagandowe protesty żydowskich organizacji przeciw obozom śmierci w Bośni, które okazały się oszustwem.
 • poparcie międzynarodowego dżihadu na Bałkanach podczas globalnej nagonki kompleksu jot na terroryzm islamski…

i wiele innych. udokumentowanych tutaj i tutaj.

Autor wskazuje na islam jako główne zagrożenie Europy. Islam jest zagrożeniem, bo kompleks jot ustawił zielone światło dla imigracji i radykalizacji muzułmanów w Europie, a zacisnął  hamulce na naturalnych reakcjach obronnych gojów europejskich (tolerancja, multi-kulti, denacjonalizacja, odreligijnienie chrześcijan…). Gdyby przestawić te ustawienia, islam powróciłby do domu i tam się rządził, jak od stuleci. A Europejczycy nabraliby wiary, siły i możliwości, by się rozmnażać i rozkwitać jak Bóg przykazał. Jakby więc nie patrzeć, zagrożeniem dla Europy i świata jest kompleks jot.

†††††††††††††††††††††††††††††

Pentagon tworzy armie NATO we wsch. Europie

Komentarze 3 do “Na co komu NATO?”

 1. […] Saga Wikileaks (aka MosadiLeaks) – zbiór tekstów […]

 2. […] Saga Wikileaks (aka MosadiLeaks) – zbiór tekstów […]

 3. […] Saga Wikileaks (aka MosadiLeaks) – zbiór tekstów […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: