Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Koniec serbskich „zaborów” Chorwacji (aktualizacje)

Posted by grypa666 w dniu 21/08/2010

Wczoraj licznik stuknął 3,8 mln wizyt od lipca 2009 r. Daleko nam do poruszającej znacznie ważniejsze sprawy Kataryny, ale gdzieś trzeba zacząć…

Wspomóż blog, na konto lub PayPala

††††††††††††††††

Vismaya o Krzyżu

Krzyż jest dziś najbardziej znanym symbolem chrześcijaństwa. Tak w opinii wielu ludzi wyglądał kształt struktury, na którym został ukrzyżowany Jezus Chrystus. Krzyż stanowi dziś zwycięstwo dla Jezusa Chrystusa nad grzechem, śmiercią przez ofiarę własnego ciała na Krzyżu. Katolicy często ujawniają jeszcze ciało Jezusa na Krzyżu. Ten Krzyż znany jest jako krzyż, który stanowi nacisk na ofiary i cierpienia. Kościół protestancki ma tendencję do przedstawiania pustego krzyża, podkreślając Jezusa zmartwychwstałego.

Chrześcijanie czerpią moc i siłę ze słów Jezusa: „Jeśli ktoś chce iść za mną, niech się zaprze samego siebie i weżmie swój krzyż i niech idzie za mną.” (Mat. 16:24)

Chociaż dla wielu dla człowieka krzyż był przekleństwem, to jednak krzyż jest symbolem zwycięstwa dobra nad złem. Jest próbą ogniową, która ma miejsce w sercu. Istnieje przepaść między chrześcijanami i ateistami. Każda z tych grup wielbi swoje ideały. Ci, co wierzą w Jezusa Chrystusa patrzą na Jego Krzyż, zbierają każdy jego kawałek, wynoszą go wysoko z ruin wiary i nigdy go nie odrzucą. W Nowym Testamencie czytamy jasne słowa:

„Nauka bowiem krzyża głupstwem jest dla tych, co idą na zatracenie, mocą Bożą zaś dla nas, którzy dostępujemy zbawienia. Napisane jest bowiem: Wytracę mądrość mędrców, a przebiegłość przebiegłych zniweczę. Gdzie jest mędrzec? Gdzie uczony? Gdzie badacz tego, co doczesne? Czyż nie uczynił Bóg głupstwem mądrości świata? Skoro bowiem świat przez mądrość nie poznał Boga w mądrości Bożej, spodobało się Bogu przez głupstwo głoszenia słowa zbawić wierzących. Tak więc, gdy Żydzi żądają znaków, a Grecy szukają mądrości, my głosimy Chrystusa ukrzyżowanego, który jest zgorszeniem dla Żydów, a głupstwem dla pogan, dla tych zaś, którzy są powołani, tak spośród Żydów, jak i spośród Greków, Chrystusem, mocą Bożą i mądrością Bożą. To bowiem, co jest głupstwem u Boga, przewyższa mądrością ludzi, a co jest słabe u Boga, przewyższa mocą ludzi.” (1 Koryntian 1:18 – 25).

Człowiek o duszy mistycznej odkrywa znaczenie krzyża, zna mistyczny charakter przekazu Ducha Świętego. Nie szuka już niezbitych dowodów na istnienie Boga. Posiada już w sobie nadludzką wiarę i nie potrzebuje żadnych niezbitych dowodów na poparcie swoich pogladów. Jego potężna wiara dana jest mu od Boga.

††††††††††††††††††††††††††††

Kultura

Lusia Ogińska – Zmartwychwstanie.

Dramat narodowy napisany przez poetkę w stulecie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego.
Zobacz co stało się z Polską na przestrzeni jednego wieku. Reżyseria: Bohdan Poręba.

††††††††††††††††††††††††††`

Aktualności

Czytaj poprzednie nowinki niemendialne ze świata i kraju

………………….

Oszustwo katastrofy smoleńskiej

Krzysztof Cierpisz 21.8.2010

………………….

Pierwszy telefon Rafała Gawrońskiego z gdańskiego więzienia

Dziennikarz utrzymuje, że został zatrzymany bezprawnie. Planowany termin zwolnienia – 15 września.

…………………..

„Moniuszko” czy „Rubinstein”?

…………………..

Tornada k. Noworosyjska

Tyle tornad na raz. Na M. Czarnym, u wybrzeży (i wejścia do portu) Noworosyjska, ważnego portu przeładunkowego dla Rosji  i przede wszystkim rosyjskiej bazy marynarki wojennej. Przypadek czy HAARP?

……………………

Serbowie z Krajiny skarżą doradców wojskowych USA za ludobójczą Operację Burza

20.8.2010

Wg gazety w Zagrzebiu Weczernji List, grupa Serbów z Krajiny zaskarżyła przed sądem federalnym w Chicago amerykańską firmę doradców wojskowych, MPRI, na 10,4 mld dolarów, za  wyposażenie, wyszkolenie sił Chorwacji oraz opracowanie planu chorwackich wojskowych czystek etnicznych Operacja Burza w 1995 r. Pomoc USA m.in. poprzez MPRI opisaliśmy na grypa666. Operacja Burza jest największą powojenną ofensywą lądową w powojennej Europie. W jej wyniku wypędzono ok. ćwierć mln Serbów z ziem ich praojców w Chorwacji, mordując i poniewierając tysiące Serbów. Sam rabunek i zniszczenia własności serbskiej opiewają na setki milionów dolarów w oskarżeniu, które domaga się rekompensaty przeciętnie 25 tys. dolarów na wypędzonego Serba plus odsetki. Na spotkaniu z MPRI pod koniec 1994 r., kiedy sfinalizowano kontrakt z firmą, ówczesny minister obrony Chorwacji, Gojko Susak powiedział, że zamierza wypędzić Serbów z Krajiny.

Od PB: Wg standardów zachodnich, statystyczna wartość życia ludzkiego wynosi kilka millionów dolarów, więc za samo to Serbom krajińskim należą się milardy dolarów! Podobne niedoszanowanie się występuje w obliczeniach należności Polakom za straty ludzkie w II wojnie światowej. Za każdy milion straconych obywateli RP, należy się Polakom kilka bilionów (tysięcy miliardów) euro! „Prawni spadkobiercy” ludobójcow Polaków – Niemcy i Izrael poszłyby z torbami, a Rosja musiałaby nam dostarczać gaz i ropę za darmo przez wiele pokoleń. Radykalni muzułmanie skarżąc Serbów za rzekomy mord ok. 8 tys. w Srebrenicy, domagali się odszkodowania rzędu 100 mld dolarów.

………………….

Hasbara w USA

Paul Joseph Watson 20.8.2010, tłumaczył-skrócił Piotr Bein

Odtajnione senackie dochodzenie pokazuje, jak Lobby Izraela w USA przekupiało reporterów w mediach korporacyjnych, by pisali pro-syjonistyczną propagandę o agresji Izraela wobec Palestyny i Iranu w l. 1960-ych. Dokumenty wymieniają m.in. miesięcznik Atlantic Monthly, który ostatnio zamieścił artykuł główny o niezbędności ataku Izraela na Iran. Skryte programy izraelskiej propagandy polegały na „kultywowaniu redaktorów”, „stymulacji i zamieszczaniu odpowiednich artykułów w głównych magazynach konsumenckich” i sterowaniu doniesieniami amerykańskimi nt. delikatne, np. ośrodek nuklearny Dimona („ośrodek badawczy”). Tzw. „Komitet ds. magazynów” był odpowiedzialny za pisanie i zamieszczanie artykułów o Izraelu w niektórych wiodących magazynów USA. Planowano ekspansję propagandy przez penetrację innych źródeł informacji masowej, np. system Scripps-Howard. Lobby pomagało też mediom w USA ukryć aferę Lavona, atak fałszywej flagi na obiekty rządowe USA w Egipcie, celem wywołania zadr Zachód-muzułmanie.

Dochodzenie skupiło się na grupach, które wykonywały tę info-wojnę w USA, dysponując 36 mln $. Dochodzenie nie doprowadziło jednak do zatrzymania tajnej izraelskiej manipulacji mediami i lobbingu w USA. Po usunięciu tych osób, ich dzialalność przejął American-Israel Public Affairs Committee (AIPAC, Amerykańsko-Izraelski Komitet Spraw Publicznych), który dziś jest wiodącą organizacją Lobby Izraela i przewodzi w nawoływaniu do ataku na irańskie obiekty atomowe, np. w Atlantic Monthly retoryką porównującą Iran z Niemcami hitlerowskimi. Podobnie Lobby Izraela „przekonało” Amerykanów do wojny w Iraku z „nowym Hitlerem”, Husajnem. Autor artykułu, obywatel USA i Izraela, Jeffrey Goldberg jest b. członkiem sil zbrojnych Izraela, IDF i całą karierę reporterską spędził na lansowaniu wojen opartych na zmyłkach.

Artykuł Goldberga w New Yorker w 2002 r. wzmocnił argument administracji Busha, by najechać na Irak, a b. dyrektor CIA i notoryczny entuzjasta wojen, James Woolsey pochwalił go. Wg krytyków, ten artykuł to „makabra ze szkoły jot: źródła słabe i skompromitowane, wątpliwości zakryte, a cały tekst nasiąknięty alarmistyczną retoryką, którą zależnie od nastroju odbiera się dziś jako śmieszną lub mdlącą”. Goldberg pisał wtedy o rzekomej irackiej broni masowej zagłady i powiązaniach Husajna z Al Kaidą, które nawet Cheney później zdementował.

………………….

Co jest grane w Wikileaks?

William Engdahl 20.8.2010, tłumaczył-skrócił Piotr Bein

Generał w stanie spoczynku, Hamid Gul, b. szef wywiadu wojskowego Pakistanu ISI,  oskarżył wywiad USA o sfingowanie wycieków na Wikileaks ws. Afganistanu. Wikileaks zdobyło światową renomę po publikacji wojskowego filmu USA o zabiciu reporterów w Iraku. Ostatnio Wikileaks ujawniło tysiące stron rzekomo tajnych dokumentów dot. współpracowników wśród talibów afgańskich i ich powiązań z wysoko postawionymi osobami mającymi wejścia do ISI. Dowody wskazują jednak, że nie jest to żaden przeciek, tylko wyrachowana dezinformacja na korzyść wywiadu USA a może i Izraela i Indii oraz kamuflaż roli USA i Zachodu w przemycie narkotyków z Afganistanu. Podczas wizyty w Indiach, brytyjski konserwatywny premier David Cameron uwiarygodnił Wikileaks w temacie rzekomej roli Pakistanu w poparciu talibów.

Administracja Obamy też dodała wiarygodności przez oświadczenie, że dalsze przecieki zagrożą bezpieczeństwu USA. Jednak za szczegółów wynika, że niewiele jest w tych papierach rzeczy tajnych. Najczęściej wymienia się gen. Gula, który w l. 1980-ych koordynował wojnę finansowanych przez CIA mudżahedinów przeciw sowieckiemu reżimowi w Afganistanie. W najnowszych dokumentach na Wikileaks, Gul jest oskarżony o regularne spotkania z wierchuszkami Al Kaidy i talibów oraz kierowanie atakami samobójczymi na siły NATO w Afganistanie. Wg przecieków, wciąż żyje Osama bin Laden, którego trzy lata temu pakistański kandydat na prezydenta śp. Benazir Bhutto ogłosił martwym na BBC. To uwiarigadnia „wojnę z terrorem”.

Oczernianie Gula to część większego plan demonizacji reżimu w Pakistanie, jako głównego odpowiedzialnego za problemy w Afganistanie, przez służby USA i W. Brytanii, co wywyższa Indie, nowego wojskowego sojusznika USA. W świecie islamu tylko Pakistan posiada broń atomową. Izraelske siły IDF i Mosad bardzo by chciały to zmienić. Gul powiedział londyńskiemu Financial Times, że USA przegrało wojnę w Afganistanie i przecieki dokumentów pomogłyby administracji Obamy skierować winę na Pakistan. Gul rozgłosił rolę wojskowych USA w przemycie afgańskiej heroiny przez ściśle tajną bazę lotnictwa w Kirgistanie. Dwa tygodnie po atakach 11 IX, Gul oskarżył o nie Mosad i wspólników: „USA wydaje rocznie 40 mld dolarów na swe 11 służb wywiadowczych […], a Bush oświadczył, że 11 IX było dlań zaskoczeniem. Bin Ladena CNN oskarżylo już 10 minut po ataku na drugą wieżę WTC. To była planowana dezinofrmacja od prawdziwych sprawców”.

Założyciel w 2006 r. i samozwańczy naczelny redaktor Wikileaks, Julian Assange nagle zasłynął, proponując Białemu Domowi negocjacje nt. przecieków. Jest on jednak z establiszmentu, bo zniecirpliwiony skrytykował niezależne dochodzenia nt. 11 IX jako zajmowanie się „fałszywymi spiskami”, a spotkanie bilderbergów wg niego jest „ledwie spiskowe” (wywiad w Belfast Telegraph 19.7.2010).

………………….

Izrael zaatakuje Iran” – Czy Izrael zaatakuje Iran?!

21.8.2010 Kourosh Ziabari, niezależny dziennikarz irański, tłumaczył-skrócił Piotr Bein

Twórcy działań psychologicznych kierowanych z USA przeciw Iranowi zapominają, że przyzwyczailiśmy się do zapowiedzi „zaatakuje Iran” (wypełnij podmiot: USA lub Izrael). Przez ostatnie 5 lat, Iranowi raz po raz grozi nieunikniona wojna, nieschodząca z łam głównych mediów – wojna z Teheranem, by obalić Republikę Islamską i wynieść do władzy reżim „demokratyczny”, faworyzowany przez „społeczność międzynarodową”.

Od czasu objęcia prezydentury przez Mahmouda Ahmadinedżada w 2005 r., próbuje on odwrócić bierną, poddańczą pozycję Iranu względem mocarstw wschodnich i zachodnich, proponuje nowe teorie porządku świata. Przyspieszył irański program nuklearny i zrobił zdumiewające postępy w nacjonalizacji pokojowych zastosowań energii atomowej. Wysunął wnikliwe, odważne pytania – Dlaczego Izraelowi wolno posiadać broń nuklearną wbrew prawu międzynarodowemu, okupować ziemie nie należące do niego, ciągle grozić sąsiadom i prowadzić przeciw nim wojny, używać Holokaustu za pretekst prześladowań narodu palestyńskiego, podczas gdy Iran ma być pozbawiony pokojowego wykorzystania energii jądrowej, a USA, Rosja, Chiny, Francja, W. Brytania i Chiny mają tysiące głowic nuklearnych?

Ahmadinedżada i Iran trzeba uciszyć za wszelką cenę, na pewno nie militarnie. Iran to nie Irak, Afganistan czy państwa zaatakowane przez Izrael od czasu jego powstania. Irańczycy kategorycznie reagują na agresywne mocarstwa. Więc zostaje wojna psychologiczna i jej naciski, falszerstwa, przeinaczenia, zmyślenia i zastraszanie. Zaczęło się 5 lat temu. Scott Ritter, b. ONZ-owski naczelny inspektor broni powiedział mediom (19.2.2005), że Bush przygotowuje atak na Iran w czerwcu 2005 r. celem zniszczenia rzekomego programu broni atomowej i zmiany reżimu w Teheranie, lansowanej przez neokonów. W 2006 r. mowiło się o ataku przez Izrael lub USA. W sierpniu 2006 r. b. szef pakistańskiego wywiadu ISI, gen. Hamid Gul z empatią podał datę ataku USA na Iran i Syrię w październiku.

Jak poprzednie i następne przepowiednie, zapowiedź Gula nie sprawdziła się. Propaganda wpłynęła na wszystkich, od pragmatycznych reporterów, po  zadufanych polityków. Fałsz przeniknął służalcze media. Od czasu doniesienia Reutersa (5.3.2007), taktyka psychologiczna przeciw Iranowi włączyła niepewność, czy zaatakuje Izrael czy USA. W 2008 r. na scenę wszedł polityk-Nostradamus, John Bolton: „Izrael zaatakuje Iran przed zaprzysiężeniem Obamy”. Najnowsza przepowiednia Boltona: Izrael ma tylko tydzień na atak, zanim nastąpi rozruch elektrowni jądrowej w Iranie. Gazety i portale strzelają bronią psychologiczną, demonstrując komiczną troskę o prawa irańskiego człowieka przez tych, którzy okrutnie masakrują Palestyńczyków, Irakijczyków i Afgańczyków. Izrael nie odważyłby się zaatakować Iranu, ale hasbara nie zamknie się.

††††††††††††††††††††††

Czytelnia

Jak Jarosław Kaczyński naprawiał Rzeczpospolitą u Sorosa

Andrzej Szubert 22.8.2010

…………………..

Sikorski miał Retingera, a Piłsudski Mühlsteina

[Czy może raczej odwrotnie? W tamtym czasie była fajna recenzja Engelgarda w „Myśli Polskiej”, ale w internecie jej nie znalazłem. — Stanisław Sas]

Robert Jarocki, Żyd Piłsudskiego. Opowieść o Anatolu Mühlsteinie. ARS Print Production, Warszawa 1997, stron 173 + zdjęcia.

„Anatol Mühlstein – zięć Rothschilda, „Żyd Piłsudskiego”, sekretarz poselstwa II Rzeczypospolitej w Brukseli i minister pełnomocny w Paryżu, tajny wysłannik Marszałka do nawiązania stosunków z Litwą kowieńską. Niezwykły życiorys, fenomenalna kariera, powojenne zapomnienie (choć nie do końca) . (..) Ten niezwykły człowiek, uosobienie marzeń o sukcesie wszystkich Żydów z Gęsiej i Nalewek, był rzeczywiście gotów na wszystko, ale chyba nie tylko dla Piłsudskiego. Kiedy Ben Gurion tworzył rząd niepodległego Izraela, zaproponował mu stanowisko ministra spraw zagranicznych. Mühlstein odmówił i – jak pisze Robert Jarocki – nie tylko dlatego, że w okresie powstania państwa żydowskiego żartował, iż „Bóg nie po to stworzył Żydów, żeby zajmowali się uprawą pomarańczy”. Nie aprobował syjonizmu, uważał, że Żydzi – podobnie jak uczynił to on sam – powinni asymilować się z większością danego narodu.

W 1943 r. w Nowym Jorku wygłosił odczyt o kwestii żydowskiej w Polsce. Mówił w nim m. in. : „Mickiewicz dowiódł, że niekoniecznie trzeba przestać być Żydem, aby być dobrym Polakiem, że nie ma żadnego przeciwieństwa między pojęciem ‚Żyd’ a pojęciem ‚Polak’, tak samo, jak nie ma przeciwieństwa między pojęciem ‚Polak’ a pojęciem ‚Mazur’, ‚Litwin’ albo ‚góral’. Naród polski jest syntezą różnych typów etnicznych i kulturalnych, między innymi i typu żydowskiego. Oto nauka, która płynie z Pana Tadeusza. Polskość to nie jest tytuł lub godność, którą się nadaje. To jest duchowa rzeczywistość, którą człowiek sobie samemu przyswaja aktem woli podświadomej i świadomej„.”

Anatol Mühlstein zmarł 40 lat temu. Z Dianą Rothschild zdążył się rozwieść w 1952 r. Na pogrzebie obok trzech jego córek żegnał go Józef Czapski. Żył Mühlstein tyle samo lat co Piłsudski – 68.

(źródło: Rzeczpospolita)

………………….

Steinbach, BdV – papierowy tygrys?

Grzegorz Wasiluk 20.8.2010

Szanowni Państwo! Koleżanki i Koledzy na niwie pracy na rzecz Polski posiadającej właściwą jej rangę, zwracam się do Was z prośbą o przeczytanie, wystawienie ocen, być może dodanie jakiegoś komentarza wzgl. „podanie dalej” mojego artykułu pod w. w. tytułem. Nie chodzi mi tu o osobistą chwalbę. Gdyby ktoś inny dokonał czegoś podobnego, również starałbym się to zareklamować. Nie chcę liczyć na cud nad urną. Wolę na cel wyżej zarysowany pracować. Zgadzam się z Adamem 5miechem, że należy raczej zacząć od nowego programu narodowego (uwzględniającego jednak podstawy geopolityki Dmowskiego), pracy na jego rzecz, w tym przez przenikanie z pewnymi poglądami do różnych innych środowisk, niż wypruwając sobie żyły i doznając kolejnych rozczarowań podczas tego, co z reguły jest teatrem politycznym zwanym wyborami. Połączenie sił i okrzepnięcie w pracy, sukcesy w tym, co można wygrać na dziś i na jutro – oto czym w moim głębokim przekonaniu powinniśmy się zająć. Jest to oczywiście tylko pewien etap w walce o wielką, silną, bogatą i suwerenną Polskę. Nie umiem tego tak tłumaczyć jak kol. Adam Smiech, ale powtarzam, widzę na razie, na właściwy początek, tylko drogę zwycięstw cząstkowych.

Zatem: Steinbach, BdV – papierowy tygrys?

Być może niektórych z adresatów tej wiadomości zdziwi mój ton tak jakby pojednawczy względem Związu Wypędzonych, ale… Pisząc również do czytelników w Niemczech należało dostosować argumentację do ich sposobu myślenia i postrzegania. Miejsce publikacji niemieckojęzycznej jest może nie najkorzystniejsze. To jeszcze nowy, stosunkowo mało uczęszczany portal, ale za to jego naczelny jest radykalnym polonofilem, a to już jest coś. […]

Andrzej Szubert: Obawiam się, że zajmowanie się obecnie E. Steinbach może być odwracaniem uwagi od spraw ważniejszych, tym bardziej że ze strony „wypędzonych“ nie grozi Polsce obecnie bezpośrednie zagrożenie. Rangi E. Steinbach dodawało poparcie jej ze strony „Adolfiny“ Merkel, a także apel samej Merkel, aby wszystkie wypędzenia uznać za bezprawne. Przy czym jedynie krótko przed kolejnymi wyborami do Bundestagu CDU/CSU zawsze kokietowała BdV aby pozyskać ich głosy. Po wyborach realizację obietnic zawsze przesuwano w nieokreśloną przyszłość. Tak jest w Niemczech od dziesięcioleci.
Obecnie sytuacja Merkel w Niemczech jest b. krytyczna i przypomina jej „demontaż“ (zamach pałacowy). Notowania samej CDU i Merkel są katastrofalnie niskie. Notowania koalicjanta FDP jeszcze gorsze. Kilku ważnych polityków CDU ostentacyjnie i protestacyjnie podało się w ostatnich miesiącach do dymisji. Ogromne problemy miała CDU z przeforsowaniem na prezydenta jej kandydata. Mimo obsolutnej większości głosów w zgromadzeniu narodowym dopiero w trzeciej turze udało się Wulfa przepchać. Merkal w ostatnich dniach objeżdżała Niemcy agitując za elektrowniami wiatrowymi. A w tym samym czasie w Berlinie nastąpił bunt. Zebrała się finasowa elita (szef Bundesbanku Ackerman, szef koncernu Bayer, a także „zbuntowani“ politycy CDU). Domagają się od Merkel rewizji polityki energetycznej – a więc powrotu do elektrowni atomowych i węglowych!!!
Od lat nie zdarzało się, żeby szef Bundesbanku, czy koncernu farmaceutycznego w tak otwarty sposób mieszali się do polityki rządu federalnego. Ponadto „zbuntowani“ politycy CDU domagają się od Merkel, aby do składu rządu wciągnęła na fotel ministra Rolanda Kocha, do niedawna szefa CDU w Hesji, który protestacyjnie podał się niedawno do dymisji.
Należy w tym miejscu jeszcze zaznaczyć, że w czerwcu na obrady grupy Bilderberga zaproszono jako gościa jednego z czołowych działaczy SPD, Olafa Schola. Znając zwyczaje tego gremium można się domyślać, że mogło to być „namaszczenie“ następcy Merkel na fotelu kanclerza Niemiec.
Sytuacja w Niemczech jest więc taka, że sama Merkel jest w niezwykle trudnej sytuacji. Stąd i jej sympatia i poparcie dla Eryki Steinbach są obecnie niewiele warte.
W rzeczywistości prawdziwe zagrożenie ze strony BdV i groźba pełzającej germanizacji ziem uzyskanych po wojnie leży nie po niemieckiej a po polskiej stronie! W Polsce po t.zw. „transformacji“ (czyli po oddaniu Polski przez żydostwo okrągłostołowe w łapska Zachodu) nie zadbano o wprowadzenie stosownych regulacji prawnych, uniemożliwiających Niemcom taśmowe wygrywanie procesów o utracone majątki. Nie zrobiła tego przewerbowana na amerykanizm bolszewia, nie zrobiły tego agentury Sorosa – Po i PiS.
Steinbach i BdV są tylko dlatego groźne, że okupująca polską scenę polityczną obca agentura w sprawie zabezpieczenia Polski przed roszczeniami Niemców nic nie robi!!!
Ale czemu się dziwić? Skoro byle komisarz z Brukseli narzuca naszemu barakowi, „naszemu“ rządowi – czy i w jakiej wysokości ma w Polin obowiązywać WAT na książki.
W czasach PRL w takie sprawy Kreml nie wpychał nosa. PRL była wtedy bardziej „suwerenna“, niż nasza III rzeczpospolita żydowska.

…………………..

Fragment artykułu „Kolonizacja świata” Mirosławy Kruszewskiej

„Gwiazda Polarna” 22.5.2010
…Rola Kissingera (niemieckiego Żyda) w destabilizacji USA poprzez trzy wojny na Bliskim Wschodzie oraz w Korei i Wietnamie jest dobrze znana, ale tylko politykom, podobnie, jak jego rola w wojnach w Zatoce Perskiej, w których armia USA była podporządkowana życzeniom Komitetu 300. Kissinger równie brutalnie groził nieżyjącemu już Alemu Bhutto, prezydentowi suwerennego Pakistanu. „Winą” Bhutto – była jego akceptacja prac nad bronią nuklearną dla jego kraju. Jako kraj muzułmański, Pakistan czuł się zagrożony ekspansjonizmem Izraela na Bliskim Wschodzie, a także ze strony Indii. Bhutto został zamordowany w 1970 r. na zlecenie przedstawiciela CFR w Pakistanie, generała Ziaul Haga. Zgodnie z pisemnym zeznaniem Bhutto w więzieniu, Kissinger kilkakrotnie groził mu słowami: „uczynię cię straszliwym przykładem dla innych, jeżeli będziesz kontynuował politykę budowania swojego narodu”. Te działania Kissingera firmowały przed światem Stany Zjednoczone, ale była to w istocie polityka Komitetu 300…

††††††††††††††††††††††

Koniec serbskich „zaborów” Chorwacji

Ostatnia część rozdziału Błysk i Burza mojej książki w niniejszej serii. Nt.  zbrodni chorwackich były już na grypa666:

…………………

„Aspirujący do wejścia do Unii w cywilizowanej Europie, katoliccy Chorwaci w oczywisty sposób prowadzili wojnę religijną przeciw prawosławnym Serbom. W wyniku chorwackich operacji, wszystkich biskupów Serbskiego Kościoła Prawosławnego wyrzucono, a ich kwatery i episkopaty zniszczono, splądrowano lub uszkodzono. Sławońską Eparchię Prawosławną z XVI w. doszczętnie zniszczono. Cerkiew Św.  Demetriusa z 1751 r. w Okuczani, odbudowaną w 1969 r. poważnie uszkodziły i splądrowały wojska chorwackie w 1991 r., podobnie jak w 1942 r. reżim ustaszowsko-katolicki NDH. XIV-wieczny monastyr w Krka zniszczono i obrabowano, podobnie jak 43 cerkwie w rejonach Rawni Kotari i Bukowice. Monastyr Krupa z XV w. armia chorwacka spaliła. Patriarchat w Belgradzie raportował, że w sumie zniszczono w Chorwacji 100 ze 156 cerkwi.”

………………….

Historia kołem się toczy

Powołując się na obowiązek reakcji wobec ludobójstwa, Jan Paweł II żądał od USA i NATO interwencji w Bośni, kiedy jednostki muzułmanów bośniackich, a następnie Serbów bośniackich zaczęły zadawać klęski wojskom katolickiej Chorwacji. Jednocześnie obojętny był mu los ponad 350 tys. prawosławnych Serbów w Krajinie. Jan Paweł II był równie zdeterminowany zniszczyć socjalistyczną Jugosławię, jak ZSRR. Był w Chorwacji 10-11.9.1994 r., 2-4.10.1998 r. i (w setnej podróży) 5-9.6.2003 r. Podczas ostatniej z wizyt groził papieżowi zamach w imię Allacha przez bośniackiego muzułmanina.

Papież nie skrytykował ani nie potępił Tudźmana, znanego negata Holokaustu i zajadłego antysemity, który nazwał Izraelczyków żydo-nazistami popełniającymi ludobójstwo na muzułmanach w Palestynie, lecz zaprzeczył ludobójstwu ustaszów w Jasenowacu. Tudźman planował zaanektować BiH do Wielkiej Chorwacji. Mimo to papież milczał na jego temat, a wizyta w 1994 r. podczas wojny domowej poparła moralnie czystki etniczne przez reżim Tudźmana w Krajinie. Druga wizyta papieża zaskoczyła opinię publiczną decyzją beatyfikacji (jeden krok przed uświęceniem) 3.10.1998 r. abpa  Stepinaca, skazanego zbrodniarza wojennego, który poparł ludobójstwo setek tysięcy Serbów, Romów i Żydów0. Beatyfikacja była wielką uroczystością.  Savich: Dla prawosławnych Serbów był to policzek. To tak, jakby Komitet Nagrody Nobla nagrodził pośmiertnie  Eichmanna.

Beatyfikacja zignorowała żądanie Ośrodka Simona Wiesenthala, by zaczekać na wyniki dochodzenia o roli Stepinaca w ludobójstwie, antagonizując organizacje żydowskie. Dla papieża, który obniżając wymogi wyprodukował najwięcej świętych w historii Kościoła, Stepinac zasłużył się antykomunizmem. Stepinac poparł hitlerowską okupację i rozbiór Jugosławii w kwietniu 1941 r. oraz ustaszowski reżim  Pawelicia. Nie krył pogardy dla prawosławia, a ustaszowskie ludobójstwo uważał za dzieło świętej ręki. Chorwacki kler chciał stworzyć państwo jak faszystowska Słowacja księdza Josipa Tiso.

Ustasze bazowali na katolicyzmie i popierał ich Papież  Hitlera,  Pius XII, którego Jan Paweł II postanowił beatyfikować, pomimo protestów Żydów. Wiele z ustaszowskich masakr organizowali i wykonali księża chorwaccy. Fakty są tak kompromitujące, że Jan Paweł II cenzurował je. Savich: Ustaszowskie ludobójstwo zostało wymazane z jego pamięci. Dlatego nigdy nie przeprosił za nie. Reinhard  Heydrich, z-ca  Himmlera, pisał do tego dowódcy SS (17.2.1942): Chorwaci zmasakrowali najbardziej sadystycznymi metodami szacunkowo 300 tys. Słowian. Czyli napięcie chorwacko-serbskie wynika niebagatelnie z walki Kościoła katolickiego z prawosławnym.

Chorwacki ksiądz Franjo  Kralik (25.5.1941): Ruch oswobodzenia świata od Żydów jest ruchem renesansu ludzkiej godności. Stoi za nim Wszechmogący i Wszechwiedzący Bóg. Ksiądz Mate  Mogus: Dotychczas pracowaliśmy dla wiary katolickiej modlitewnikiem i krzyżem. Nadszedł czas pracować karabinem i rewolwerem. Eleanor  Roosevelt nazwała wyczyny ustaszów jedną z najgorszych zbrodni II wojny światowej. Jednak pozostaje ona jedną z największych zmyłek XX w.  Savich: Historycy głównego nurtu na Zachodzie tuszowali i ukrywali ją, więc pozostaje jedną z głównych falsyfikacji historii Bałkanów. A słowiański  Jan Paweł II nic nie zrobił, aby ją zdemaskować.

Watykan i ultra-nacjonalistyczni ustasze przedstawiają  Stepinaca jako męczennika komunizmu oraz obrońcę Serbów i żydów. Papież powtórzył tę propagandę bezkrytycznie. Tymczasem Stepinac popierał  Pawelicia i ustaszy, a także Hitlera i nazizm, pełniąc rolę polityczną i wojskową. Był najwyższym kapelanem armii ustaszy i członkiem ustaszowskiego parlamentu w Zagrzebiu, wraz z szeregiem innych znanych katolików. Pawelić w Croatian Sentinel (1.1.1942): Hitler jest wysłannikiem Boga. 17.11.1941, arcybiskup Stepinac zwołał konferencję w Zagrzebiu, która kanonicznie usankcjonowała przymusowe nawracanie Serbów. Ponad ćwierć miliona Serbów w Chorwacji „przeszło” w ten sposób na katolicyzm, co zwolennicy arcybiskupa nazywają dobrym uczynkiem! Fotografie pokazują Stepinaca z dostojnikami watykańskimi, hitlerowskimi i ustaszowskimi oraz uścisk dłoni z Paweliciem, którego podziwiał jako katolika.

Rząd komunistyczny aresztował i skazał Stepinaca po II wojnie światowej za udział w zbrodniach wojennych i masowych mordach. Zachodni historycy i neoustaszowska propaganda przedstawiają jego 5 lat więzienia i areszt domowy do zgonu w 1960 r. jako pokaz komunistów przeciw religii. Natomiast Komisja Zbrodni Wojennych Jugosławii ustaliła, że Stepinac grał czołową rolę w konspiracji, która doprowadziła do pokonania i rozłamu Królestwa Jugosławii […] współkierował marionetkowym nazistowskim państwem chorwackim, a wielu członków jego kleru brało czynny udział w okrucieństwach i masowych mordach […] kolaborowali z wrogiem do ostatniego dnia rządów nazistowskich, a po wyzwoleniu spiskowali przeciw nowoutworzonej Federalnej Republice Ludowej Jugosławii.

Przed II wojną światową powstały stowarzyszenia katolickie, np. Kriżari (Krzyżacy), które szerzyły ideologię faszystowską. Stepinac mianował ich przywódców, a Watykan chronił Pawelicia i pośredniczył między nim a przywódcami chorwackimi w przygotowaniu do przejęcia Chorwacji. Stepinac musiał o tym wiedzieć. W liście pasterskim (28.4.1941) gratulował głównodowodzącemu sił faszystowskiej Chorwacji, Slawko Kwaternikowi i naglił kler, by odpowiedział bez zwłoki na jego apel o udział w chwalebnym dziele obrony i ulepszania NDH. Każda jednostka ustaszy miała swego kapelana. Księża katoliccy poparli ustaszowskie rozwiązanie kwestii serbskiej oraz hitlerowski Endlösung dla chorwackich Żydów, co zanotowała dla potomności prasa katolicka. Wielu księży brało udział w masowych mordach i podżegało wiernych do ludobójstwa. Przykładowo, ks. Srecko Perić z Liwna błagał w kazaniach swą trzódkę, by zabijała i masakrowała Serbów.  Stepinac nie wyciągał żadnych konsekwencji w stosunku do tych księży. Jego beatyfikacja woła o pomstę do nieba.

Miny

Marijana  Prevendar z UN Association of the United States, na stronach Mine Action Information Center (MAIC) na Uniwersytecie James Madison (http://maic.jmu.edu/journal/4.1/notes_croatia.htm): Po konfliktach w Chorwacji pozostało 1,5 mln min, dając nowemu państwu drugie miejsce w świecie pod względem ilości min na jednostkę powierzchni: 25 na km2. Położone przeciw czołgom i żołnierzom, zalegają pod polami, wokół gospodarstw i wzdłuż dróg w całym kraju. 14 z 21 powiatów raportowało zagrożenie od min. Z łącznej powierzchni 56 tys. km2 Chorwacji, jest zaminowanych ok. 6 tys. km2, przeszło 20 typami min. Położyły je regularne wojska i jednostki paramilitarne, z intencją zaszkodzenia ludności cywilnej i infrastrukturze.

O wiarygodności artykułu świadczy wstęp: siły Serbii, największej republiki w b. Jugosławii, rozpoczęły kampanię celem zablokowania dążeń Chorwacji do niepodległości. Serbowie chorwaccy, popierani przez rząd Jugosławii i uzbrojeni bronią z armii Jugosławii, wszczęli zbrojny bunt przeciw nowopowstałemu rządowi chorwackiemu w 1991 r. Konflikt między Chorwatami a Serbami trwał do 1995 r., kiedy siły chorwackie odparły Serbów i odzyskały władzę nad większością okupowanych terytoriów. Te kampanie, znane jako Błysk i Burza, przywróciły władzę rządu chorwackiego nad jego terytorium, za wyjątkiem Wschodniej Słowenii, którą włączono do Chorwacji w 1996 r. w ramach umowy pokojowej w Dayton.

Miejmy nadzieję, że następujące, smutne stwierdzenie autorki jest równie niedokładne: Do dziś [brak daty artykułu] ponad 400 cywilów, w tym ok. 200 dzieci zostało zabitych lub ranionych przez miny. Dane dotyczące ofiar min na stronie http://maic.jmu.edu/journal/4.1/croatia.htm są bardziej przerażające, może z powodu późniejszej daty opracowania: Od 1990 r. miny okaleczyły permanentnie ponad 700 osób. Było ponad 956 amputacji. Miny zabiły 300 dzieci, a raniły 1000. Wg innych statystyk lat 1990-1998, 2437 osoby zostały zabite lub ranne. Dokładne dane jest trudno uzyskać, szczególnie w rejonach pod serbską kontrolą. Zważywszy, że tekst jest z 2000 r. (Issue 4.1, 2000), aluzja do złych Serbów kompromituje MAIC. Chorwacja ma władzę nad b. serbskimi terenami od sierpnia 1995 r., a nad Wschodnią Sławonią od 15.1.1998 r. Strona podkreśla serbski grzech puszczenia rakiet na Zagrzeb, bez wzmianki o nielegalności secesji czy bestialstwie chorwackich wojsk w ZS i Krajinie: W sierpniu 1995 r. siły chorwackie przeszły przez granicę BiH w pogoni za uciekającymi Serbami i aby odeprzeć siły serbskie przy terytorium Chorwacji.

Nic o masakrach cywilów, plądrowaniu i paleniu domów serbskich. MAIC podaje za Amnesty International: JNA weszła do Lowas w Chorwacji, a za nią serbskie jednostki paramilitarne. Po biciu i zabiciu wielu cywilów, 50 osobom kazano wejść do winnicy zbierać winogrona. Weszli trzymając się za ręce i zaraz zorientowali się, że są na polu minowym […] Nastąpiły serie eksplozji min i ogień z broni maszynowej. Raport opisuje obrażenia tak ciężkie, że ofiary błagały, by je zabić.

Jak można wierzyć informacjom z organizacji i instytucji zachodnich, skoro nie mogą poprawnie przekazać historii podboju etnicznych Serbów w Chorwacji? W odpowiedzi na radykalizację chorwackiej polityki secesyjnej po objęciu rządów przez neo-ustaszowską partię HDZ, 268 tys. Serbów w Chorwacji proklamowało Serbski Autonomiczny Region Krajina (30.4.1991). Referendum 12.5.1991 r. zarejestrowało 239 tys. głosujących, z czego stawiło się 77,8%. Za odłączeniem od Chorwacji i pozostaniem w Jugosławii opowiedziało się 99,8% głosujących. Tyle o rebeliantach i ziemiach rządu chorwackiego, który Europa powinna była rozpędzić za faszyzm i nielegalną, zbrojną secesję. Rząd ten zasłynął z goebbelsowskich i stalinowskich metod oszustwa, bardzo głośno mówiąc o nowoczesnej, demokratycznej Chorwacji. Naprawdę zaś pozbawił swych Serbów praw – od reprezentacji w rządzie, po pracę zarobkową. Okupacja, agresja i zabieranie ziemi są dla Serba trzymaniem się odwiecznej ziemi i rodzinnego domu. Co jedni uważają za wyzwolenie i zwycięstwo nad rebelią i okupacją, dla innych jest ludobójstwem i wygnaniem.

Wyzwolenie

Raport z września 1995 r. z biura pomocy humanitarnej w Zagrzebiu, na podstawie raportów otrzymanych od obserwatorów wojskowych ONZ, policji ONZ, kwater dowodzenia w byłych sektorach północ i południe, batalionów ONZ w tych sektorach i grup pomocy: Informacja otrzymana przez obserwatorów ONZ jest daleka od kompletnej i nie przedstawia pełnego zakresu łamania praw człowieka w b. sektorach północ i południe. Ograniczenia nałożone przez władze Chorwacji na poruszanie się znacznie przeszkodziły w zbieraniu informacji. Załącznik podaje przypadki mordów, palenia i plądrowania domów i posiadłości, bicia i prześladowań Serbów. Zespoły ONZ znalazły zwłoki ponad 70 cywilnych i wojskowych Serbów, widziały ponad tysiąc spalonych domów i jeszcze więcej splądrowanych i zdewastowanych. Zniszczono także cerkwie i klasztory: Niszczenie domów i posiadłości następowało w stałym tempie przez cały czas. Chociaż palenie domów ustępuje, w ostatnim tygodniu było wiele raportów o tym. Niszczenie domów i bydła może doprowadzić do drugiego kryzysu umanitarnego, ponieważ zaopatrzenie w żywność pogarsza się w całym rejonie.

Rzecznik ONZ podał (27.9.1995), że wojskowi obserwatorzy ONZ byli w 240 wsiach b. sektora południowego i stwierdzili tam spalenie 73% budynków. W raporcie z 12.10.1995 r. ONZ stwierdza wizyty w 389 wsiach tego sektora, gdzie spalono lub poważnie uszkodzono 16578 domów. Chicago Tribune (11.9.1995): 25 sierpnia, wojska chorwackie weszły do wsi Grubori i zabiły każdego, kogo tam zastały, w tym Mariję Grubor, lat 90, której zwęglone zwłoki znaleziono w domu męża; Milosza Grubora, lat 80, inwalidę, znalezionego w sypialni z ranami postrzałowymi w głowę i plecy […] Jowo Grubora, lat 65, z poderżniętym gardłem i kilkoma ranami od noża […] Djuro Kawanowicia i Mikę Grubora znaleziono razem na pastwisku z głową przestrzeloną z bliskiej odległości […] W Radinowic pokazano policji ONZ pięć ciał zidentyfikowanych jako Serbów w wieku 55-70 lat. Ciało inwalidy, Nikoli Panicia, było bez głowy. Znaleziono ją niedaleko w chlewni. Większość domów została zrabowana i podpalona.

Prezydent Franjo Tudźman (15.1.1996): Dowiedziawszy się od mojego przedstawiciela Hrwoje  Szarinicia i jego doradcy, Iwicia  Paszalicia o niepowodzeniu negocjacji w Genewie z powodu odmowy przez Serbów, zdecydowałem siłą powrócić do okupowanych rejonów Baniji, Kordunu, Liki i Dalmacji z Kninem. Operacja Burza zaczęła się 4.8.1995 r. o 5:00 i skończyła się całkowitą klęską rebeliantów 7.8.1995 r. o 18:00. Chorwacka flaga zatrzepotała na knińskiej fortecy 5 sierpnia, po 48 godzinach. Jako głowa państwa, złożyłem 6 sierpnia wizytę w Kninie, byłej siedzibie chorwackiego króla Zwonimira, mieście, które jugo-komunistyczna armia i serbscy ekstremiści oznajmili stolicą tzw. RSK. W ten sposób główny problem Chorwacji został na zawsze rozwiązany. Siły Chorwacji wyzwoliły 7940 km2 terytorium Chorwacji podczas Burzy, która wydaje się być najbardziej intensywną operacją. Mieliśmy ok. 200 tys. ludzi pod bronią. Bezpośredni udział wzięło 116900 członków armii Chorwacji, 14500 policjantów z ministerstwa spraw wewnętrznych i 7400 ludzi z Chorwackiej Rady Obrony […] ucierpieliśmy 228 ofiar śmiertelnych, 15 zaginionych i 1205 rannych. Ok. 90 tys. Serbów opuściło te tereny, pomimo naszych apeli – moich i rządu Chorwacji, że wszystkim (oprócz zbrodniarzy wojennych) zagwarantujemy pełne prawa obywatelskie i prawa mniejszości […] Druga strona doznała następujących strat śmiertelnych: 404 żołnierzy jednostek paramilitarnych, 462 cywilów i 45 osób nierozpoznanych, w sumie 911 osób. Stosunkowo duży procent cywilów spowodował to, że wojsko wroga, wbrew postanowieniom prawa międzynarodowego, wymieszało się z ludnością, używając jej jako żywą tarczę.

W akcjach wojskowych przeciw Serbom w Chorwacji brali udział międzynarodowi najemnicy z organizacji CFIVA, http://www.cfiva.org/cfiva/history/index.cfm. Walczyli Za Svobodu (za wolność), jak widać w ich herbie. Na sztandarze zaś uwiecznili nazwy następujących bitew przeciw Serbom w Chorwacji i BiH: w l. 1991-1992, Wschodnia i Zachodnia Sławonia, Banowina (rejon Sziszaka). Kordun (Karlowac), Lika (Gospic) i Dalmacja (Zadar do Dubrownika); w l. 1991-1995, Hercegowina (Mostar, Tomislawgrad, Trebinje); w l. 1992-1995, Posawina (Bosanski Brod, Bosanski Szamac, Brczko) i Bośnia Środkowa (Zenica, Trawnik, Gornji Wakuf); Lato 1995 i Burza. 770 obcych obywateli wstąpiło na ochotnika do Armii Chorwacji. Jedni mieli wielkie doświadczenie wojskowe, inni nie. Złączyła ich wspólna sprawa – zapobiec morderstwom, gwałtom, i całkowitemu zniszczeniu własności cywilnej i dorobku kulturalnego. W nowej armii obywatelskiej, pozbawionej podstawowej broni i zasobów, my, znani później jako Międzynarodowi Ochotnicy, zaradziliśmy usterkom młodszej kadry kierowniczej.

Wg danych rządu Chorwacji (2.10.1995), państwo opiekuje się 197,5 tys. osób wypartych i 206,6 tys. uchodźców: Po Operacjach Błysk (1-2.5.1995) i Burza (4-8.1995), okupowane tereny b. sektorów ONZ, zachodniego, północnego i południowego, zostały wyzwolone, zintegrowane i przywrócone władzy rządu chorwackiego. Powrót 130 tys. osób wypartych po 4 latach wygnania stał się teraz możliwy. Powrót zależy od procesu odbudowy. Ok. 20 tys. wypartych osób powróciło do domów do połowy października, szczególnie do miast Drnisz, Knin, Benkowac, Obrowac, Petrinja, Glina itd.

Jeśli dane są tak wiarygodne, jak chorwackie „dane” o gwałtach serbskich (rozdział pt. Obrazki, które zmyliły świat), nic dziwnego, że Daily Telegraph (4.10.1997) pisał pesymistycznie o perspektywie powrotu Serbów do domów w Zachodniej Sławonii: masowy powrót to złuda. Znani intelektualiści chorwaccy i politycy myślą od ponad stu lat o tym, jak pozbyć się Serbów krajińskich […] Formułą od czasów  Starczewicia jest – zabić, wypędzić, nawrócić. Teraz, gdy udało im się ‘wyczyścić’ kraj z ‘bestii’ (jak mawiał Starczewić), nie zrezygnowaliby pod żadną presją. Serbowie nigdy nie żyli w takim reżimie. Ich sytuacja w Jugosławii czy Autro-Wegrzech była lepsza, chociaż nie najlepsza. Obecnie […] dzieci powracających zostałyby nawrócone na katolicyzm i mówiłyby po chorwacku, a wielu wnuków zostałoby ustaszami, jak w Zachodniej Hercegowinie. Te względy nie znaczą jednak rezygnacji Serbów krajińskich ze swojej ziemi, domów i emerytur.

Aspirujący do wejścia do Unii w cywilizowanej Europie, katoliccy Chorwaci w oczywisty sposób prowadzili wojnę religijną przeciw prawosławnym Serbom. W wyniku chorwackich operacji, wszystkich biskupów Serbskiego Kościoła Prawosławnego wyrzucono, a ich kwatery i episkopaty zniszczono, splądrowano lub uszkodzono. Sławońską Eparchię Prawosławną z XVI w. doszczętnie zniszczono. Cerkiew Św.  Demetriusa z 1751 r. w Okuczani, odbudowaną w 1969 r. poważnie uszkodziły i splądrowały wojska chorwackie w 1991 r., podobnie jak w 1942 r. reżim ustaszowsko-katolicki NDH. XIV-wieczny monastyr w Krka zniszczono i obrabowano, podobnie jak 43 cerkwie w rejonach Rawni Kotari i Bukowice. Monastyr Krupa z XV w. armia chorwacka spaliła. Patriarchat w Belgradzie raportował, że w sumie zniszczono w Chorwacji 100 ze 156 cerkwi.

Materiały źródłowe

1. Piotr Bein To Serbia via Poland http://www.antic.org/YU4NSP/Piotr/ oraz http://www.aeronautics.ru/archive/yugoslavia/bein/

2. Randolph Braham The Vatican and the Holocaust Columbia University Press, Nowy Jork 2000

3. Vladimir Dedijer The Yugoslav Auschwitz and the Vatican Prometheus, Nowy Jork 1988

4. Rajko Doleček The European Community fomented the war in Bosnia oraz The official Germany as enemy number one [w] I Accuse! Praga, marzec 1999, publikacja książki w Questions and Opinions Library tom 3 http://members.tripod.com/Balkania/resources/geostrategy/dolecek_accuse.html#b12 oraz http://www.srpska-mreza.com/ddj/Kosovo/articles/Dolecek.html

5. Avro  Manhattan The Vatican’s Holocaust Ozark Books, Springfield 1986 (na indeksie)

6. Carl  Savich Another Side of the Pope: John Paul II’s Balkan Legacy http://www.balkanalysis.com/modules.php?name=News&file=print&sid=523

7. Yugoslav Embassy The Case of Archbishop  Stepinac Waszyngton DC, 1947

8. Serb Krayina – August 1995 http://www.veritas.org.yu

9. Serb West Slavonia – May 1995 http://www.veritas.org.yu

Komentarzy 7 do “Koniec serbskich „zaborów” Chorwacji (aktualizacje)”

  1. […] Koniec serbskich „zaborów” Chorwacji (aktualizacje) […]

  2. […] Koniec serbskich „zaborów” Chorwacji (aktualizacje) […]

  3. […] Lobby Izraela ujawniły ostatnio dokumenty Amerykańskiej Rady Syjonistycznej (AZC) ze śledztwa Senatu USA w l. 1962-1963. […]

  4. […] Lobby Izraela ujawniły ostatnio dokumenty Amerykańskiej Rady Syjonistycznej (AZC) ze śledztwa Senatu USA w l. 1962-1963. […]

  5. […] Koniec serbskich „zaborów” Chorwacji (aktualizacje) […]

  6. […] Lobby Izraela ujawniły ostatnio dokumenty Amerykańskiej Rady Syjonistycznej (AZC) ze śledztwa Senatu USA w l. 1962-1963. […]

  7. […] z błogosławieństwem chorwackiego abpa Stepinaca, beatyfikowanego przez JPII – czytaj Koniec serbskich “zaborów” Chorwacji – PB.] Goje muszą podjąć próbę wszczepienia sobie mocnego […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: