Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Okruchy ze świata i kraju

Posted by grypa666 w dniu 22/06/2010

Wesprzyj blog, na konto lub Pay Pala

†††††††††††††††††††††

Nowa pod-strona „Temat Tygodnia”

Znajdziesz tam wydanie nr 2  „Nie wierze w przypadkowosc smierci dr Ratajczaka!

oraz nr 1  Białoruś a Sprawa Polska.

Eksperymentujemy z formą zbierania opinii patriotów polskich na rzucony co tydzień temat. Być może przekształci się to w forum na grypa666, z kontrolowanym, nieanonimowym uczestnictwem w debacie. Inicjator pomysłu, Roman Kafel tak przedstawia go w e-poczcie do wybranej grupy 20 dyskutantów nt. nr 3, „Wybory …a raczej Elekcyjna  Farsa

Drodzy Panstwo! Zwracam sie do was z prosba o wyrazenie opinii na temat ponizej. Zwracam sie do was o uczciwa i prawdziwa, wasza wlasna opinie. Zwracam sie do was jako Polakow ludzi rozniacych sie diametralnie i swiatopogladem i orientacja polityczna i zapatrywanoami..jedno co nas wszystkich laczy to POLSKOSC.
Nie bede ulrywal ze pare tygodni temu wlasnie taka opinia wywolala dosc duzy rezonans w Interncie wsrod Polakow. Byla to bowiem niezalezna opinia niezaleznych ludzi i wydaje mi sie ze takie cos ma duzy sens i jest potrzebne. Mam cicha nadzieje, ze zastapi pranie mozgow wszystkich licencjonowanych mediow.
Zbior takich opinii powiedzmy cotygodniowych bedzie sie ukazywal na blogu Grypa 666, ale kazdy moze umiescic to na swoim wlasnym, czy umieszczac swoj link obok swojej wypowiedzi.
Oczywiscie czasami nie chcemy wyrazac opinii, czasami nie mamy czasu,,nie ma zadnego obowiazku ..opiera sie to wszystko na dobrej woli. Jesli ktos obojetnie z jakiejkowiek przyczyny nnie chce brac w tym udzialiu prosze o nakazanie skreslenia z listy adressowej. Kazdy tez ma prawo i moze wyjsc z wlasna inicjatywa dyskusji i opiniowania swego tematu na zasadzie vice-versa.
Prosze was drodzy Panstwo o wspolprace i pomoc, moze sie cos takiego przy dobrej woli wszystkich uda.
RomanKafel
Dallas Texas niedziela 20 czerwiec 201
0

††††††††††††††††††††††††

Okruchy ze świata

Podsłuchał i spisał Andrzej Szubert

Bilderberg, Nie mogąc dłużej ukrywać swojego istnienia Bilderberg posiada „oficjalną” stronę w internecie. Wprawdzie nie dowie się czytelnik nic interesującego z tej strony, ważne jest to o tyle, że pod wpływem mediów alternatywnych Bilderberg został do takiego kroku zmuszony po 55 latach istnienia.  Jednak najważniejsze agencje prasowe nadal istnienie grupy Bilderberga po prostu ignorują. Ze strony mediów alternatywnych pewnych i sprawdzonych informacji o ostatnich obradach grupy nadal nie ma. Te napływają zawsze powoli, okruchami. Prawdopodobnie planowane jest wyrównanie parytetu dolara z euro w celu połączenia ich w walutę światową. Prawdopodobnie zmienione zostanie powoli kłamstwo „cieplarniane” na kłamstwo „lodowcowe”. Co ciekawe, nie tylko lichwa, media i prawicowi politycy jeżdżą na Bilderberga. W tym roku jednym z reprezentantów Niemiec był ważny polityk niemieckich socjaldemokratów – Olaf Scholz. Niby walczy on z kapitalistami o interesy robotników, a z banksterami umawia się na tajne schadzki. Prorokujemy jemu oszałamiającą karierę. Być może będzie on kolejnym kanclerzem Niemiec. Nadal dziwi uporczywe milczenie mediów brukowych. Jeśli holenderska królowa opuszcza jej rezydencję, podąża za nią zawsze watacha reporterów i fotografów. Do Hiszpanii ani jeden z nich za królową nie pojechał. Nawet „niezależne” brukowce respektują narzucony im wymóg „dyskrecji”. A oto kilka fotek różnych uczestników Bilderberga (wszystkie zrobione potajemnie).

Afganistan/BBC. W przemówieniu do brytyjskich żołnierzy w Afganistanie transmitowanym na żywo przez BBC premier UK David Cameron popełnił straszliwą gafę. Powiedział mianowicie: „Kiedy 11/9 bliżniacze wieże zostały wysadzone…” Po tylu latach, w chwili nieuwagi zapomniał on widocznie, że oficjalna wersja mówi, iż wieże WTC zawaliły się na skutek pożarów spowodowanych uderzeniem w nie samolotów  kierowanych przez al-kaidowskich porywaczy. Niechcąco przyznał, że WTC wysadzono w powietrze! BBC króciutko po tej gafie przerwała przemówienie brytyjskiego premiera. Później jego wystąpienie powtarzana BBC kilkakrotnie, ale feralne zdanie premiera zostało już wycenzurowane.

Izrael grozi Turcji wojną. B. z-ca armii izraelskiej i jeden z liderów partii Likud, Uzi Dayan rzucił wyzwanie Turcji –  jeśli marynarka wojenna Turcji będzie konwojowała transporty humanitarne do Strefy Gazy, Izrael uzna to za wypowiedzenie jemu przez Turcję wojny. A zamiar premiera Turcji Erdogana popłynięcia na jednym ze statków z pomocą humanitarną tak skomentował izraelski byndyta: w takim wypadku nie będziemy takiego statku atakować, aby go przejąć, a po prostu go zatopimy!

Armada USA-Izraela płynie na Iran.

†††††††††††††††††††††††††††††

Wielka katastrofa ekologiczna i humanitarna w Zatoce Meksykańskiej

Jarek Kefirek dla grypa666, edycja Piotr Bein 21.6.2010

Rozmiar tragedii jest niewyobrażalny i zagraża nam wszystkim. Milczą oficjalne media (w tym wyszukiwarka google), tuszują rzeczywisty rozmiar katastrofy. Wszystko wskazuje na to, że ten gigantyczny wyciek ropy stworzono celowo. Dlaczego cicho o następujących rzeczach?

 1. Prezydent Obama autoryzował wysłanie ponad 17 tys. żołnierzy Gwardii Narodowej w rejon kataklizmu. Czy będą trzymać ‚krótko’ miejscową ludność, na wypadek zamieszek bądź powstania? Na Facebook, do bojkotu koncernu BP, odpowiedzialnego za kataklizm, wpisało się ponad 400 tys. ludzi (dane sprzed 1,5 tygodnia). Bunt wśród Amerykanów jest powszechny. Z rejonu skażenia ma być ewakuowanych ok. 40 mln ludzi. Strefę Zatoki objęto blokadą informacyjną, dochodzi do aresztowań dziennikarzy. Aresztowań dokonują prywatne służby ochroniarskie BP bez uprawnień, ale wg opinii obserwatorów i uczestników dramatu w Luizjanie, rząd USA daje ciche przyzwolenie.
 2. Różne ‚odmiany’ środka Corexit 9500 są b. toksyczne dla życia morskiego, dlatego ustalenia międzynarodowe (których USA nie ratyfikowało) zakazały go. Corexit to wielka pomyłka ludzkości, podobnie jak DDT. Corexit stosuje się do rozpraszania ropy na morzu. Jak działa na ludzi? Czy zanotujemy pierwsze ofiary dziwnych chorób, także w Polsce, gdy cząstki Corexitu dotrą do nas z frontami atmosferycznymi?
  Wg oficjalnych informacji do Zatoki Meksykańskiej zrzucono ok. 3,6 mln litrów Corexitu. Zezwolono na dalszy zrzut 2,9 mln litrów, a 2,61 cząstki na milion Corexitu 9500 (mieszanka z ropą 1 : 10) jest śmiertelnie trujące dla 50% fauny morskiej w ciągu 96 godz. Czyli 1 litr mieszanki Corexitu 9500 i ropy zatruwa 383 tys. litrów wody.
  Zrzucanie Corexitu do wód USA jest legalne, dla dobra ludzi – zapewniają władze. Szczepionki na świńską grypę okazały się globalnym kłamstwem. Kilka miesięcy po zdemaskowaniu intencji Światowej Organizacji Zdrowia, notuje się dużą liczbę zgonów i przypadków kalectwa od szczepionek. Jak naprawdę traktują nas? Jeden z szefów koncernu BP określił mieszkańców rejonu zatoki meksykańskiej mianem ‚maluczkich’.
 3. Statki monitorujące przebieg wypadków wokół odwiertu, używając GPS i podwodnego radaru, dostrzegły niepokojące zjawisko: rosnący w szybkim tempie pęcherz, który tworzy się pod powierzchnią dna morskiego, w tej chwil ok. 30 km średnicy. Podniósł dno morskie o conajmniej 4 metry. B. trudno oszacować jego rozmiary. Najlepszy sprzęt do takich badań posiada marynarka wojenna, ale ta nie dzieli się informacjami ani instrumentami. Jednak niewątpliwie bąbel (prawdopodobnie wypełniony gazem, który zwykle towarzyszy ropie) jest faktem i niepokojąco nieustannie rośnie.
  USA ma satelity zdolne prześwietlać wnętrze ziemi, więc ci, którzy mają znać szczegóły na ten temat, znają je lepiej niż my. Tym bardziej groźne wydają się zapowiedzi tego, co chcą zrobić. Zdaniem specjalisty od techniki wojskowej, przy pomocy potężnej konwencjonalnej bomby można zlikwidować wyciek w Zatoce Meksykańskiej – informuje serwis BBC New/Science. Wielu fachowców uważa, że użycie małego ładunku nuklearnego może zatrzymać wyciek. Rosja robiła to już z powodzeniem 5 razy, ale jak wpłyną wybuchy na stabilność skorupy ziemskiej w Zatoce, skoro tworzy się pod nią gigantyczny bombel gazu? Czy nie doprowadzi to do dalszego poszerzenia odwiertu i kataklizmu na jeszcze większą skalę? Co planują te chore umysły?
  Nie wiadomo, przez ile i jakie warstwy geologiczne przepływa ropa. Jej ciśnienie wykorzystując słabość takich warstw jest w stanie osłabić dno morskie, co właśnie zachodzi. Jeśli nawet uda się zaczopować odwiert, ciśnienie ropy ruszy w pęknięcia i rozerwie dno morskie. Gwałtownie uwolniony gaz eksploduje 90 km od Luizjany, niby podwodna erupcja wulkanu. Toksyczna chmura wybuchu dotrze z wiatrem do wielkich miast (Houston, Nowy Orlean, Sarassota). Reszty zniszczeń dokona tsunami, którego największą ofiarą stanie się Floryda (zaledwie 0,1 m npm). Zniszczone zostaną tysiące platform wiertniczych w Zatoce, powiększając wręcz niewyobrażalny rozmiar katastrofy.
 4. Pomimo wielu prób nie udało się zatamować wycieku, ropa wypływa codziennie w wielkich ilościach. Mówi się nawet o 6 mln l/dobę. Zbliza sie okres huraganow, sztormy przyspiesza rozprzestrzenianie sie ropy. Skutki beda tragiczne. Wlascicielami BP jest żydomasońska rodzina Rotschildow. Dostala poparcie od senatora Bloomberga, ktory stwierdzil ze przeciez oni tego nie zrobili, to tylko wypadek przy pracy. Ale chyba coraz wiecej trzezwo myslacych zaczyna miec watpliwosci. Ropa dotarla juz do wybrzezy Luizjany, Mississipi, Alabamy i Florydy. Warto zobaczyc mape interaktywna. Kliknijcie w czerwone punkty.
  6 mln litrów ropy/dobę… Zatoka Meksykańska stanie się strefą pozbawioną życia biologicznego. Gigantyczna plama ropy połączona z toksycznym Corexitem przemieszcza się ku Europie (Portugalia, Hiszpania, Francja, Anglia, Irlandia, Norwegia) i Afryce. Pośrednio zagrożeni jesteśmy i my, gdyż Corexit wymieszany z ropą naftową będzie wędrował z prądami morskimi do Bałtyku (w mniejszej ilości) i z opadami atmosferycznymi nad terytorium całej Europy. Kontynuacja życia na naszej planecie może stać pod znakiem zapytania, gdyż oceany skażone ropą naftową nie będą produkowały wystarczającej ilości tlenu, pozbawione roślinnych mikroorganizmów.
  Aktualny licznik wycieku tego świństwa. Jeśli pękła skorupa ziemska, to wycieku nie da się zatamować. Grozi olbrzymia globalna katastrofa ekologiczna. To tylko kwestia czasu, że  ropa, benzyna i gaz podrożeją. BP i Transocean są na skraju bankructwa. Pozostanie wtedy społeczeństwo USA, a także ludzkość, samym sobie naprzeciw tej katastrofy.
 5. Nikt nie wie, jak wyciek powstrzymać. Wg ekspertow, ten nieszczęsny odwiert 1500 m pod powierzchnią Zatoki i ok. 10 km (!) pod dnem oceanu był jednym z kontrowersyjnych działań nazwanych poszukiwaniem “głębokiej ropy”. Wielu ekspertów przestrzegało przed ruszaniem pokładu. Ciśnienia tego typu pokładów – gazu, który wypycha ropę – nie są spotykane na powierzchni planety i… nie ma technologii, która jest w stanie sobie z nimi poradzić. Wywalono dziurę w dnie oceanu do jednego z największych ze znanych nam pokładów ropy i gazu. W rezultacie, biologicznie jestesmy w bardzo zlym polozeniu. To wszystko ludzka reka i wolna wola – niestety ludzi zlych.
  BP zdecydowało wiercić dno morskie w miejscu obecnej katastrofy na początku br. wbrew radom firm geologicznych, które wskazały, że BP nie posiada zabezpieczeń przed katastrofą ekologiczną. Radzili doskonali fachowcy, rozumiejący niuanse wydobycia ropy naftowej. Jedna z firm uczestniczyła w gaszeniu szybów naftowych w Kuwejcie, podpalonych jeszcze przez Husseina. Niezależni geologowie przestrzegali, że niestabilna formacja geologiczna w Zatoce Meksykańskiej nie wytrzyma ciśnienia ropy, pompowanej z olbrzymiej głębokości. BP postanowiło nakłuć złoża. Katastrofa ekologiczna była tylko kwestią czasu.

†††††††††††††††††††††††††††

Nadesłał Monitorpolski 20.6.2010

Wbicie krzyża pod Sejmem i inne nagrania Stowarzyszenia Przeciw Bezprawiu

Poprzednie nagrania:

 • 11 Minut:

 • monitorpolski:
 • a jeszcze wcześniej – informacja o rozpoczęciu pikiety:

Roześlijcie to dalej

††††††††††††††††††††††††††††††

Stowarzyszenie Wolności Słowa i Nauki im. dr Dariusza Ratajczaka

Informujemy, że Apel  dotyczący śmierci doktora Dariusza Ratajczaka cieszy się dużą popularnością. W chwili gdy piszemy te słowa, jest 1600 podpisów (to wszystko w ciągu zaledwie czterech dni). Ten wynik udało się osiągnąć mimo pełnych wrogości mediów. Do apelu wciąż dopisują się rodacy pozostający w kraju jak i przebywający poza jego granicami.

Sam Apel jest tylko początkiem naszej drogi. Należy iść za ciosem, ponieważ ręce poprawności politycznej chcą zabierać kolejnych ludzi nauki. Dlatego też w najbliższym tygodniu zostaną złożone dokumenty w celu zarejestrowania Stowarzyszenia Wolności Słowa i Nauki im. dr Dariusza Ratajczaka.

Do podstawowych zadań stowarzyszenia będzie należało:

 • wsparcie finansowe niezależnych badań naukowych
 • udzielanie pomocy prawnej osobom, których prawa są łamane
 • publikowanie tekstów naukowych na oficjalnej stronie internetowej
 • pomoc finansowa w publikacji prac naukowych
 • organizacja imprez masowych, konferencji, spotkań pikiet, manifestacji, koncertów, wystaw na rzecz wolności słowa

Dodatkowo w pierwszym okresie działalności zostaną zebrane pieniądze na godny nagrobek dla dr Dariusza Ratajczaka.

Prawica w Polsce jest rozbita, a właściwie można pokusić się o stwierdzenie, że sytuacja jest taka jak by nie było jej w cale. Dlatego też, celem stowarzyszenia będzie skupienie w jednym miejscu ludzi ze wszystkich stowarzyszeń, organizacji, partii, instytutów, jak i osób prywatnych. Mamy wielką szansę. Możemy odpuścić i po raz kolejny zaprzepaścić okazję na zjednoczenie lub też wziąć się od dzisiaj do pracy i zadziałać. Wybór należy do nas.

Z poważaniem, Zarząd Główny Stowarzyszenia Wolności Słowa i Nauki im. dr Dariusza Ratajczaka

Wszelkie pytania prosimy kierować na info@wsin.pl

Z czasem więcej informacji znajdzie się na stronie internetowej www.wsin.pl

††††††††††††††††††††††††††

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi

Poniżej garść ważnych informacji oraz zaproszenie — Zespół ICPPC
 1. POMÓŻ zebrać milion podpisów pod listem do Komisji Eurpopejskiej w sprawie niezależnych badań nad zagrożeniami GMO. Na dzień 31 maja zebraliśmy wspólnym wysiłkiem 900,000 podpisów! Niestety część tych podpisów nie jest ważna bowiem podano tylko imię; według nowych przepisów trzeba podać również nazwisko. Prosimy osoby, ktore podpisały się tylko imieniem o ponowne podpisanie dodając nazwisko. Prosimy o zachęcenie znajomych aby również podpisali ten list. Kolejno w rubrykach wpisz: imię, nazwisko, e-mail, adres, państwo, narodowość, datę urodzenia, oraz kod pocztowy i kliknij Send. TWÓJ GŁOS JEST WAŻNY.
 2. NIEBEZPIECZNY ROUNDUP ‚…Zwolennicy genetycznie zmodyfikowanych upraw twierdzą, ze glifosat, główny składnik herbicydu Roundup, jest łagodny, szybko rozkłada się w glebie i nie jest szkodliwy dla środowiska…    Nie taki łagodny. Ostatnie badania dowiodły że poprzednie twierdzenia na temat szkodliwości glifosatu były błędne…Rondup jest używany na milionach hektarów upraw genetycznie modyfikowanych kukurydzy, soi, bawełny, buraków cukrowych a także na terenie skwerków i parków… Jego nadużycie powoduje wzrost odporności chwastów na jego działanie… Badanie przeprowadzone w zeszłym roku przez Uniwersytet z Buenos Aires dowiodły ze glifosat powoduje mutacje w zarodkach płazów. Inne badania przeprowadzone we Francji na Uniwersytecie w Caen dowiodły, że jeden ze składników obojętnych herbicydu Randup może powodować śmierć komórek ludzkich zwłaszcza na etapie embrionalnym, komórek łożyska i pępowiny…WIĘCEJ na http://www.gmo.icppc.plj.
 3. ‚…Czy chodzi może o skażenie naszej gleby i zakłócenie klimatu, tak aby wyeliminować tradycyjne praktyki rolne i utorować drogę „odpornym na klimat”uprawom GMO, które zdominują w takiej sytuacji ludzki łańcuch żywieniowy? Ponad 500 patentów na „odporne na klimat” uprawy GMO oczekuje obecnie na licencje w Waszyngtonie i Brukseli. Kto stoi za gigantycznym planem zmniejszenia bioróżnorodności i liczby istniejących gatunków fauny i flory? Każdy ma prawo znać odpowiedzi na te pytania, a także zadawać wiele innych… WIĘCEJ w doc lub w pdf
 4. Na ile naukowa jest naukowa medycyna? FDA (Amerykańska Agencja ds Zywności i Leków) nie jest w stanie pełnić swojej misji, ponieważ jej baza naukowa uległa erozji, zaś naukowa struktura organizacyjna jest słaba. W  dalszej części raportu autorzy stwierdzają: jego kadra naukowa nie posiada wystarczających zdolności i możliwości, i dalej: naukowym programom FDA brakuje spójnej struktury i wizji oraz efektywnej koordynacji i priorytetów. Wśród szokujących wniosków znalazł się też taki: FDA nie jest zdolny do zapewnienia narodowi bezpiecznej żywności. A odnośnie GMO: FDA zawyrokowała, że nie ma potrzeby przeprowadzać badań nad bezpieczeństwem tej żywności. Po prostu, jeżeli Monsanto lub inny producent GMO twierdzi, że ich żywność jest bezpieczna, FDA nie zadaje więcej pytań. WIĘCEJ
 5. ZAPROSZENIE: Serdecznie zapraszamy osoby, które prowadzą działania dla Polski wolnej od GMO i/lub chcą takie działania prowadzić w swoim województwie na kolejne spotkanie koordynatorów. Spotkanie odbędzie się w Stryszowie (50 km od Krakowa) w dniach 3-4 lipca (sobota-niedziela). Osoby zainteresowane prosimy o PILNY kontakt z krótką notką o sobie: biuro ICPPC: tel./fax +48 33 8797114  biuro@icppc.pl
 6. Chcesz Polski Wolnej od GMO? Zorganizuj wspólnie ze znajomymi PIKNIK w ramach ogólnopolskiej akcji pt. WIELKI PIKNIK DLA POLSKI WOLNEJ OD GMO. Wspieraj dobrej jakości żywność i bogactwo naturalnej różnorodności biologicznej’. Termin: 24-25 lipca 2010. WIĘCEJ: biuro ICPPC: tel./fax +48 33 8797114  biuro@icppc.pl
……………………

Wielki piknik…


Prosimy o pomoc i aktywne włączenie się do akcji pt. ‚WIELKI PIKNIK DLA POLSKI WOLNEJ OD GMO. Wspieraj dobrej jakości żywność i bogactwo naturalnej
różnorodności biologicznej’. Termin: 24-25 lipca 2010. CEL AKCJI: Edukacja społeczeństwa o zagrożeniach GMO oraz domaganie się odrzucenia nowej propozycji ustawy o GMO i natychmiastowego wprowadzenia zakazu na uprawy GMO.Mamy nadzieję, że każdy, kto chce Polski wolnej od GMO, pomoże nam zorganizować WIELKI PIKNIK DLA POLSKI WOLNEJ OD GMO.A więc prosimy, aby każdy, kto zdaje sobie sprawę z zagrożeń GMO, zorganizował mały, większy lub wielki PIKNIK w swoim miejscu zamieszkania. Z wielu pikników, które będą odbywały się w tym samym czasie w różnych rejonach Polski powstanie WIELKI, OGÓLNOKRAJOWY PIKNIK DLA POLSKI WOLNEJ OD GMO.Poniżej szczegóły jak organizować taki PIKNIK.Do organizacji PIKNIKÓW i udziału w nim zapraszamy lokalne organizacje, instytucje, osoby prywatne. Prosimy wszystkich, aby przynieśli ze sobą dobrej jakości, lokalną żywność.
Jako gości zapraszamy posłów i senatorów (bo to oni będą głosowali TAK lub NIE dla ustawy o GMO) oraz media, aby pokosztowali tej żywności.
Gościom tłumaczymy, że ta PRAWDZIWA ŻYWNOŚĆ będzie zniszczona z powodu zanieczyszczeń upraw tradycyjnych i ekologicznych przez uprawy GMO. Tłumaczymy również, że uprawy GMO zniszczą niezwykłe bogactwo naturalnej różnorodności polskiej wsi.Przed PIKNIKIEM robimy zdjęcia lokalnej bioróżnorodności (tradycyjne rośliny, uprawy, zwierzęta, owady, ptaki, itp.). Podczas PIKNIKU robimy zdjęcia uśmiechniętych ludzi zajadających PRAWDZIWE JEDZENIE oraz zbieramy podpisy pod listem.List razem ze zdjęciami i podpisami należy po pikniku wysłać do Premiera oraz Ministerstw: Rolnictwa, Środowiska i Zdrowia.

Treść listu na początku, którego będą wspomniane wcześniej zdjęcia (4-6 zdjęć):

TO JEST POLSKA WOLNA OD GMO. CHCEMY, ABY TAKA POZOSTAŁA DLA NASZYCH DZIECI I WNUKÓW.

DOMAGAMY SIĘ NATYCHMIASTOWEGO ZAKAZU UPRAW KUKURYDZY MON810, ZIEMNIAKA AMFLORA ORAZ WSZYSTKICH INNYCH UPRAW GMO!

Lista podpisów powinna zawierać następujące dane (podpisywać mogą też dzieci): imię i nazwisko, adres, podpis.

PIKNIK należy zaplanować na 24 lub 25 lipca.

PIKNIK może odbywać się na wsi lub w mieście; w gospodarstwie lub np. w parku.

Ważne, aby uczestnicy przynieśli dobrej jakości, lokalną żywność, którą wspólnie zjecie, biesiadując razem.

Trzeba również przygotować transparenty:

1. WIELKI PIKNIK DLA POLSKI WOLNEJ OD GMO.

2. Wspieraj dobrej jakości żywność.

3. Wspieraj naturalną różnorodność biologiczną.

4. NATYCHMIASTOWY ZAKAZ UPRAW KUKURYDZY MON810 I ZIEMNIAKA AMFLORA.

Organizatorzy PIKNIKU:

 • Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi
 • Koalicja POLSKA WOLNA OD GMO

………………….

………wszystkie organizacje/instytucje/osoby prywatne, które zorganizują PIKNIK u siebie….mamy nadzieję, że lista będzie BARDZO długa:)

Specjalnie dla celów tej akcji utworzymy stronę/podstronę, na której umieścimy dane o wszystkich PIKNIKACH, jakie odbędą się, zdjęcia z PIKNIKÓW, informacje ile osób wzięło udział, zdjęcia.BARDZO PROSIMY WAS O POMOC. KAŻDY MOŻE ZORGANIZOWAĆ PIKNIK MAŁY, WIĘKSZY I WIELKI DLA POLSKI WOLNEJ OD GMO. Prosimy o PILNE zgłoszenia kto i gdzie zrobi PIKNIK. Walczmy o naszą wspólną przyszłość; jakość żywności, jakość środowiska naturalnego, jakość życia!  Serdecznie pozdrawiamy,

Jadwiga Łopata i Julian Rose

==========================
ICPPC – International Coalition to Protect the Polish Countryside, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi,  34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  biuro@icppc.pl www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

Przeczytaj – „Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych problemów”, autor: Julian Rose www.renesans21.pl

††††††††††††††††††††††††††††††††††

Rośliny „odporne na klimat” i chemoślady

Julian Rose 7.6.2010, tłumaczył Olaf Swolkień

6 czerwca br. pewna odważna dusza z wiadomości Radia Jasna Góra wyświadczyła wielką przysługę polskim obywatelom. Dzięki niej dowiedzieli się oni o dziwnych zjawiskach zachodzących na niebie nad Polską. Okazało się, że wysoko nad nami latają na niebie samoloty, które pozostawiają na nim ślad podobny do zwykłych smug kondensacyjnych, które jednak w odróżnieniu od zwykłej pary z silników odrzutowych nie ulegają rozproszeniu, ale utrwalają się na niebie, tworząc przypominające welon chmury i mgłę przysłaniającą słońce.

Dziennikarz opowiadał o wielu ludziach będących świadkami tego zjawiska, którzy się z nim skontaktowali. Niektórzy  używali lornetek, próbując ustalić oznakowania samolotów. Jak twierdzili, większość nie była w ogóle oznakowana i robiła wrażenie samolotów wojskowych. Substancja  tworząca ślad wydobywała się z okolic tylnego statecznika lub bezpośrednio z okolic silnika. Z powodu dużej ilości przemierzających niebo samolotów, na ogromnych połaciach nieba stopniowo formowały się geometryczne wzory z białych linii. Zdaniem obserwatorów były one zasadniczo odmienne od tych, jakie formują się z zagęszczonych cząsteczek zamarzającej wody widocznej za wysoko latającymi odrzutowcami na wysokości około 5000 metrów, a które to smugi następnie szybko się rozpuszczają i zanikają w atmosferze.

To co ludzie widzieli to tak zwane chemoślady. „Chemo” ponieważ substancja emitowana z tych samolotów została zbadana (przez kilka różnych laboratoriów na świecie) i okazało się, że zawiera dosyć dziwną mieszaninę składników, na którą najczęściej składają się: bar, dwubromek etylenu, nanoczasteczki aluminium i silikon. Bar to metaliczna substancja radioaktywna, dwubromek etylenu to chemiczny środek owadobójczy, rakotwórczy i toksyczny. Nanocząsteczki aluminium znajdywane są jako zanieczyszczenia w układzie krążenia w związku z chorobą Alzheimera.

Powstaje zatem pytanie dlaczego samoloty miałyby rozpylać te substancje w atmosferze.

Po pierwsze trzeba mieć na uwadze, że chemoślady są zjawiskiem szeroko rozpowszechnionym i obserwowanym przez tysiące ludzi na niebie Ameryki Północnej i Europy praktycznie każdego dnia od ponad dobrych 10 lat. Obywatele w wielu krajach wielokrotnie próbowali uzyskać od swoich rządów informacje na temat tego co dokładnie się dzieje. Kto jest właścicielem tych samolotów? Kto pozwala im latać w suwerennej przestrzeni powietrznej? Co dokładnie rozpylają i dlaczego? Nigdy nie uzyskano jakiejkolwiek jasnej odpowiedzi. W wielu wypadkach rządy odpowiadały, że są to po prostu zwykłe samolotowe smugi kondensacyjne i problem w ogóle nie istnieje.

Obecnie mamy jednak więcej wiadomości na ten temat. Badania zjawiska potwierdziły, że władze Stanów Zjednoczonych od ponad dwu dekad posługiwały się tymi samolotami do rozpylania trucizn i ostatnio się do tego przyznały, utrzymując, że celowo tworzona w ten sposób, warstwa chmur ma być rozwiązaniem dla problemu zmian klimatycznych. Ma ona zapobiegać globalnemu ociepleniu, poprzez otoczenie Ziemi swego rodzaju ekranem, odbijającym promienie słoneczne.

Pomimo istnienia traktatów międzynarodowych mających na celu ochronę górnych warstw atmosfery, Stany Zjednoczone zdołały przeprowadzić ten proceder jako swego rodzaju fakt dokonany, w tym samym czasie odmawiając podania składu chemicznego elementów rozpylanej przez siebie toksycznej mieszanki. Powstrzymanie globalnego ocieplenia jest mało wiarygodnym argumentem na usprawiedliwienie czegoś co stanowi bezprecedensowy przykład naruszenia prawa obywateli do czystego powietrza, wody i gleby. Aluminium zakwasza i zasala glebę, zmniejsza wysokość plonów i wprowadza toksyczne reakcje do łańcucha pokarmowego. Nanocząsteczki mają jeszcze bardziej wielostronny i destrukcyjny wpływ na zwierzęta i ludzi, którzy je przyswajają. Wdychanie i wprowadzanie do systemu trawienia aluminium wywiera także destabilizujący i depresyjny wpływ na część tkanki mózgowej (neocortex).

Dwubromek etylenu jest toksycznym środkiem owadobójczym i odkażającym, który o ile przyjmuje się go w większych dawkach, jest potencjalnie zabójczy. Używa się go obecnie do zwalczania moli woskowych w ulach, a także przeciw termitom i kornikom. Może on doprowadzić do poważnego zakłócenia funkcji wątroby i nerek, a także funkcji reprodukcyjnych poprzez uszkadzanie komórek nasienia w jądrach. Silikon jest popularnym metaloidem łączonym częściej z przemysłem komputerowym i produkcją telefonów komórkowych niż emisjami z samolotów.

Jeżeli poskłada się razem wszystkie elementy tego dziwnego eksperymentu, wtedy trudno mieć wątpliwości co do tego, że dzieje się cos bardzo niedobrego. Ten dzielny dżentelmen z Jasnej Góry, który podał do publicznej wiadomości, to czego dowiedział się od świadków z całej Polski, przyczynił się do wzrostu społecznej świadomości. Teraz tym co zaprzeczają oczywistym faktom, trudniej będzie oskarżać tych, którzy uczciwie opowiadają o tym co widzieli na własne oczy, o tak zwaną teorię spiskową lub obłęd. Fakty są takie, że miliony ludzi zostało bez własnej woli i wiedzy poddanych działaniu złowrogiego koktajlu chemikaliów i metali, którymi świadomie opryskiwano ich z nieba przez nieoznakowane samoloty przemierzające niebo nad Europą i Północna Ameryką w ramach długotrwałej operacji.

Jedno wydaje się pewne – te działania nie stabilizują klimatu, przeciwnie; niemal na pewno go destabilizują. W początku maja br. po dniu w którym chemoślady były szczególnie widoczne nad Południową Małopolską rozpoczęły się deszcze, padające nieprzerwanie przez 3 tygodnie. Podobne sekwencje zdarzeń miały miejsce w innych regionach.

Czy chemoślady są rodzajem broni masowej zagłady  i modyfikacji klimatu? Czy toksyczny koktajl jakim polewa się ziemię, ma na celu stłumienie ludzkiej inteligencji i zmianę stanu zdrowia całej populacji?

Czy chodzi może o skażenie naszej gleby i zakłócenie klimatu, tak aby wyeliminować tradycyjne praktyki rolne i utorować drogę „odpornym na klimat” uprawom GMO, które zdominują w takiej sytuacji ludzki łańcuch żywieniowy? Ponad 500 patentów na „odporne na klimat” uprawy GMO oczekuje obecnie na licencje w korytarzach władzy Waszyngtonu i Brukseli.

Kto stoi za gigantycznym planem zmniejszenia bioróżnorodności i liczby istniejących gatunków fauny i flory?

Każdy ma prawo znać odpowiedzi na te pytania, a także zadawać wiele innych. Odpowiedź na nie to dzisiaj kwestia życia i śmierci.

…………………….

Uwaga tłumacza: [chemoślady to słowo nowe, niejako „wymyślone” ale ponieważ i zjawisko jest nowe więc pozwoliłem sobie go użyć. Jeżeli nie wtedy można je wszędzie zastąpić zwrotem „chemiczne smugi kondensacyjne”.]

===============

od PB: Pozwolę sobie skorygować Olafa: „smugi chemiczne” bez „kondensacyjne”, bo nie kondensuje się w nich para wodna. Podoba mi się „chemoślady”.

††††††††††††††††††††††

Nadesłała Barabara Bielaszka

Czarne jak mleko

††††††††††††††††††††††††††††††††

Wesprzyj blog, na konto lub Pay Pala

Jedna odpowiedź to “Okruchy ze świata i kraju”

 1. […] NIEBEZPIECZNE ROŚLINY „ODPORNE NA KLIMAT” A CHEMOŚLADY (to samo na grypa666) […]

Sorry, the comment form is closed at this time.