Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Chorwacja: tradycja ustaszy

Posted by grypa666 w dniu 27/05/2010

Wspomóż blog – na konto lub Pay Pala

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Dużo emocji wzbudziła na blogu kwestia okrucieństw ustaszy podczas II wojny światowej, a neo-ustaszy podczas konfliktów bałkańskich l. 1990-ych. W obu przypadkach przedmiotem nienawiści byli bracia Słowianie — Chorwaci i Serbowie, innej wiary niż katolicka. Z nielicznych komentarzy widzę, że sprawa jest zatuszowana w Polsce. Oto urywek z referatu pt. Masowe Oszustwo o Masowej Przemocy: Kazus Serbów dla Międzynarodowych Badań Porównawczych nad Ludobójstwem na Uniwersytecie Miasta Hiroszima.

Zamieszczam w czasie kampanii przedwyborczej, bo widzę szowinizm religijny zaślepił niektórych („Polak = katolik”, „jeśliś nie za Jarosławem, toś nie patriota”). Ekstremizm chorwacki przypieczętowany religią, niech będzie zimnym prysznicem na tych, którzy zapatrują się na autorytety ludzkie zamiast Chrystusa. Szowinizm w Polsce może  doprowadzić do przemocy, zważywszy sztucznie wprowadzane nastroje wrogości polsko-rosyjskiej i polsko-ukraińskiej na tle religijno-historycznym. Niedawne konflikty bałkańskie pokazują, jak łatwo zewnętrzni pociągacze sznurków skierują nastroje i emocje grup narodowych i etnicznych na ślepą nienawiść i przemoc, łącznie z bratobójstwem. Uważajcie, fanatycy, bo w swym źle pojętym patriotyzmie możecie doprowadzić do tragedii i nieodwracalnych strat narodowych, tak jak  Serbowie stracili suwerenność, tysiące rodaków, ziemie przodków i kolebkę narodowo-religijną, Kosowo. — PB

Chorwacja: tradycja ustaszy

Fragment z polskiego tłumaczenia referatu „Mass Deception on Mass Crimes: The Case of Serbs” opublikowanego w: Scherrer, Christian (red.) Genocide and Mass Violence in Eurasia. Comparative Genocide Studies 3. Moers: IFEK-IRECOR 2009

Piotr Bein, tłumaczyli Alicja Nowak i Piotr Bein, korekta Dorota i Piotr Bein

Serbowie mieli swój udział w obronie Europy przed Turkami i nazistami. W XVI w. dynastia Habsburgów zaprosiła Serbów do strefy buforowej (niemiecki: Militärgrenze; serbo-chorwacki: Vojna Krajina, polski: Kresy Wojskowe), ewakuowanej przed inwazją turecką. Chorwaccy i węgierscy ziemianie mieli pretensje, że cesarz Ferdynand wywłaszczył ich na rzecz Serbów, których zwolnił od płacenia dzierżawy w zamian za obronę. Chorwacki (i węgierski) antyserbizm częściowo wywodzi się od tego zdarzenia. Po upadku Monarchii Austro-Węgier i przyłączeniu Kresów Wojskowych do Chorwacji w 1868 r., Serbowie stanowili jedną czwartą chorwackiej populacji, a w 1991 r. zaledwie 12%.

Założeni przez Ante Pawelicia w 1929 r. chorwaccy ekstremistyczni ustasze mordowali Serbów, opozycyjnych Chorwatów, Romów i Żydów podczas II wojny światowej metodami, które przerażały nazistów. [5] Osobisty asystent Hitlera ds. bałkańskich, Herman Naubacher oszacował na podstawie własnych raportów liczbę ofiar po stronie serbskiej na 750 tys., redukując sumę podawaną przez ustaszy, którzy chwalili się zabiciem miliona Serbów (w tym dzieci, kobiet i starszych). [6] Edmond Paris pisze o ok. 750 tys. Serbów, 60 tys. Żydów i 26 tys. Romów zabitych w l. 1941-1945 w “gigantycznym holokauście”, “największym ludobójstwie” II wojny światowej, licząc w proporcji do ogółu narodu serbskiego. [7] Allan Ryan Jr. zacytował Pawelicia w książce Quiet Neighbours (Cisi sąsiedzi): “Dobry ustasza to taki, który potrafi nożem wyciąć dziecko z łona jego matki.” ustasze przyjęli idee XIX-wiecznego “chorwackiego ojca narodu”, Ante Starczewicia, który wykrystalizował pojęcie serbofobii: “Chorwacki naród uznaje słowiańską krew Serbów za obcą […] Serbów trzeba zlikwidować.”

Dwa rozdziały ocenzurowane przez władze Tito w książce o zbrodniach ustaszy [8] dokumentują antyjugosłowiańską, profaszystowską postawę Kościoła Rzymskokatolickiego na początku XX w. [9] Chorwaccy katoliccy hierarchowie i kler nakłaniali świeckich do ustaszowskiego ludobójstwa oraz brali w nim udział. Rasa i religia splotły “rasistowski nacjonalizm, którego dążeniem było 100% czyste etnicznie państwo, z równolegle faszystowską polityką Kościoła chorwackiego, dążącego do stworzenia 100% czystej religijnie, katolickiej Chorwacji.” [10] Katolickie i protestanckie gazety publikowały prawa aryjskie, opisy masowego przymusowego nawracania, zdjęcia Pawelicia wizytującego seminaria i klasztory oraz mowy powitalne. Wysłannik Himmlera, Reinhard Heydrich pisał (17.2.1942) o Słowianach zabitych przez Chorwatów “najbardziej sadystycznymi metodami”: “chorwacko-serbski stan napięcia nie w mniejszym stopniu jest walką Kościoła Katolickiego przeciw Kościołowi Prawosławnemu.” [11]

Hubert Butler [12] oskarża ustaszy i chorwacki Kościół Katolicki. W 1950 r. trzech bałkańskich polityków na uchodźstwie poprosiło członków ONZ o aresztowanie ok. 120 chorwackich nacjonalistów, w tym wielu franciszkanów, twierdząc, że franciszkański komendant obozu Jasenowac  mordował więźniów, a przymusowe nawracanie i rzezie miały miejsce we franciszkańskim monastyrze w Hercegowinie. Student prawa z organizacji katolickiej wygrał w 1942 r. zawody, podcinając gardła 1360 Serbom. Francuski kardynał Tisserant powiedział w marcu 1942 r. ambasadorowi Pawelicia w Watykanie, Ruszinowiciowi: “nawet franciszkanie w Bośni i Hercegowinie zachowywali się bestialsko. Ojciec Szimić z rewolwerem w ręku prowadził uzbrojony gang i niszczył cerkwie.” Pawelić odznaczył później przełożonego franciszkańskiego monastyru w Kninie za działalność militarną. Tisserant zdemaskował kłamstwo Ruszinowicia o tym, że 200 tys. Serbów dobrowolnie powróciło do Kościoła Katolickiego: “Niemcy pomogli wam zabić wszystkich kapłanów, a wy pozbyliście się 350 tys. Serbów jeszcze przed ustanowieniem Chorwackiego Kościoła Prawosławnego.” Tisserant przypomniał, że Serbowie przysłużyli się katolicyzmowi przeciwko Turkom tak samo jak Chorwaci, ale ci ostatni otrzymali tytuł Przedmurza Chrześcijaństwa.

Watykan pomógł ustaszom zidentyfikowanym przez CIA ukryć się, zbiec i wywieźć kosztowności zabrane ofiarom. Andrija Artukowić, [13] “Himmler Jugosławii”, któremu Watykan pomógł ukryć się w Irlandii przed wyjazdem do USA, konsultował się z abpem Zagrzebia, Alojzijem Stepinacem ws. moralnych aspektów każdej akcji, którą przedsiębrał. Stepinac był niechętny prawosławiu i widział ustaszowskie ludobójstwo jako “dzieło ręki boskiej”. Został skazany za dowodzenie w zbrodniach wojennych i masowe morderstwa, ponieważ “odgrywał rolę w zarządzaniu marionetkowego, chorwackiego, nazistowskiego rządu”, a “wielu członków jego duchowieństwa brało aktywny udział w bestialstwach i masowych morderstwach” i współpracowało z nazistami. [14] Watykańska i zachodnia propaganda przedstawiają uwięzienie Stepinaca na 5 lat i areszt domowy aż do jego śmierci w 1960 r., jako komunistyczne przedstawienie.

Neo-ustasze

Okrucieństwo i jego franciszkańskie wsparcie powróciły. Senator Joseph Biden (teraz wiceprezydent USA) złapał zajadły antyserbizm od chorwackiego, franciszkańskiego duchownego Iliji Żiwkowicia we wczesnych l. 1980-ych. Ingorując rolę Watykanu i Chorwacji podczas II wojny światowej, katolicki Biden zainicjował senackie, serbofobiczne uchwały i inicjatywy oraz przemawiał nienawistnie i udzielał antyserbskich wywiadów. Powiedział podczas debaty w 1999 r. nt. agresji NATO: “wszystkich Serbów należy umieścić w obozach koncentracyjnych podobnych do hilerowskich”. W programie Larry King Live stacji CNN, Biden powiedział: “Serbowie to niepiśmienni analfabeci, mordercy dzieci, rzeźnicy i gwałciciele”. Żiwkowić chwalił się, że Biden był w kontakcie z ultranacjonalistycznymi chorwackimi ugrupowaniami, ale “to, co zainspirowało go najbardziej, to moje przemówienie, które wygłosiłem […] przed świeżo wybranym prezydentem Clintonem […] wyjaśniałem, dlaczego mosty w Belgradzie trzeba zbombardować i jak zatrzymać serbskie siły w Bośni i Hercegowinie […] To było dla nich oczywiste, ponieważ zaangażowaliśmy jednego z b. kongresmenów, by lobbował za Chorwacją już w 1987 r.”, tzn. długo przed rozpadem Jugosławii. Żiwkowić żalił się senatorowi Bidenowi, że już w 1985 r. “serbscy redaktorzy wycięliby wszystko, co chorwackie”. [15] Tymczasem w 1985 r. nie było państwa Chorwacja, a w Jugosławii nie tolerowano nostalgii ustaszy ani chorwackiego fanatyzmu.

W 1990 r. chorwaccy neofaszyści zorganizowali demonstracje, zastraszanie i ataki na Serbów, nawołujące do obalenia federacji i ich wygnania. Chorwaccy narodowi ekstremiści, prowadzeni przez partię HDZ przyszłego prezydenta Franjo Tudźmana, uzyskali kontrolę nad chorwackim parlamentem (30.5.1990). HDZ miało neo-ustaszowskie skrzydło militarne. Nieobecne na Bałkanach od końca II wojny światowej prawicowe organizacje z Zachodu, teraz kierowały fundusze, broń i najemników dla separatystów i terrorystów. Międzynarodowi faszyści CFIVA (Croatian Forces International Volunteers Association) dostarczyli 2800 najemników. [16] Niemieckie i austriackie tajne neonazistowskie publikacje [17] apelowały: “pomóż naszym chorwackim braciom bronić białej rasy”. [18] Bojąc się powtórki okrucieństw II wojny światowej, Serbowie w Chorwacji zaczęli wzmacniać obronę.

Chorwacki parlament przyjął konstytucję (22.12.1990), która pozbawiła etnicznych Serbów ich podstawowych praw. Podobnie jak w 1941 r., kiedy naziści ustanowili narodowy rząd chorwacki, konstytucja ta nadała Serbom, Żydom, Romom i muzułmanom status ludzi drugiej kategorii. Serbowie stracili pracę w rządzie oraz przedsiębiorstwa i domy. Zamknięto serbską prasę. Wprowadzono podatek od nieruchomości tylko dla Serbów, a milicja splądrowała i zamknęła serbskie sklepy. Serbowie otrzymali naznaczone karty tożsamości. Europa zażądała (luty 1991), aby Jugosławia zorganizowała wybory. Chorwacki rząd zaatakował serbskich cywilów w Plitwicach (31.3.1991), zaczynając konflikt zbrojny z udziałem armii Jugosłowii, JNA. Jeszcze przed uzyskaniem przez Chorwację niepodległości, jej minister spraw wewnętrznych, Martin Szpegelj potwierdził wojnę przeciw JNA i Serbom (“zabijcie ich wszystkich na ulicach, w ich domach, granatami ręcznymi, wycelujcie pistolety w ich brzuchy, kobiety, dzieci”), obiecał rozprawić się z serbskim miastem Knin “poprzez wyrżnięcie” jego mieszkańców. W terminie (5.5.1991) wyznaczonym przez Kongres USA uchwałą 101-513 o sankcjach ekonomicznych jako ultimatum dla wprowadzenia “demokratycznych reform”, chorwackie bojówki zaatakowały bazę JNA. Nowe przywództwo chciało “zainicjować konflikt przeciwko Belgradowi i Serbom, by rozpocząć proces przesuwania granic z Serbią i Bośnią i Hercegowiną do stanu z II wojny światowej i przejąć mienie militarne JNA.” [19]

HDZ wygrało pierwsze wielopartyjne wybory. Słowenia i Chorwacja ogłosiły niepodległość (25.6.1991). Europa odmówiła uznania rozłamu. Trwały negocjacje Traktatu z Maastricht, a Niemcy zgodziły się na decyzję W. Brytanii o nieprzyjęciu waluty euro pod warunkiem, że inne państwa członkowskie zatwierdzą rozpad Jugosławii. Do grudnia 1991 r. Wspólnota Europejska poparła secesje i zachęciła pozostałe republiki do separacji. Niemcy i Watykan były pierwszymi, które zaakceptowały nowe państwa. Chorwackie radio (29.10.1991) dało mniejszości serbskiej 48 godzin na opuszczenie domów. 1.11.1991 r. zabito 225 Serbów, zniszczono 36 serbskich cerkwi, zrównano z ziemią 250 serbskich wiosek i wygnano 58 tys. Serbów. Ta pierwsza poważna zbrodnia wojenna konfliktu zapoczątkowała kolejne. [20]

Ataki chorwackie na zamieszkałe przez Serbów “strefy chronione przez ONZ” w Zachodniej Sławonii (Operacja Błyskawica, maj 1995) i Krajinie (Operacja Burza, sierpień 1995) [21] to najgorsze czystki etniczne podczas wojen bałkańskich. [22] USA wspierało planowanie, przygotowanie nadzór i walki. [23] Brytyjski dziennikarz krytykował te chorwackie “brutalne akcje militarne”: “dzisiejsze państwo chorwackie podziela priorytety ustaszy z II wojny światowej – rasistowską obsesję, aby stworzyć 100% czystą etnicznie, katolicką Chorwację.” [24] Świętując Burzę, która przepędziła 250 tys. Serbów z Krajiny, Tudźman powiedział Chorwatom: “nie ma powrotu do przeszłości, do czasów kiedy oni, Serbowie, roztaczali raka w sercu Chorwacji.” [25]

Operacje Błyskawica i Burza

Chorwackie represje od 1990 r. wraz z Błyskawicą i Burzą (1995) zabiły kilka tysięcy cywilów i brutalnie wysiedliły setki tysięcy Serbów. Ekipy Misji Obserwacyjnej Wspólnoty Europejskiej zauważyły (7-22.8.1995) niszczenie przez podpalenie ok. 60-80% własności Serbów z Krajiny przez chorwackie grupy militarne w miejscach o dostępie kontrolowanym przez Chorwatów. Systematyczne palenie całych wiosek było koordynowaną etniczną czystką, zatwierdzoną na najwyższym szczeblu, by zapobiec powrotom Serbów. Pozostali na miejscu Serbowie w Krajinie (głównie osoby starsze) stanowili ok. 2-5% populacji sprzed konfliktu. [26] Przeciętnie na 6 znalezionych ciał dziennie, w większości osób starszych, wiele było okaleczonych, postrzelonych w tył głowy lub z podciętymi gardłami. [27] Systematycznie niszczono serbskie wsie, miasteczka i gospodarstwa, by wyeliminować “każdy ślad serbskiej okupacji”; “rok po tych wydarzeniach, tortury, nękanie i rzezie tych zbyt starych, słabych lub tylko zbyt upartych aby odejść, wciąż trwają” z pełną wiedzą społeczności międzynarodowej. [28]

Międzynarodowy Trybunał Karny dla b. Jugosławii (MTK) stwierdził, że chorwackie siły działały w “brygadach podpalaczy”, pozostawiających za sobą kompletne zniszczenie, aby zapobiec powrotom Serbów. Setki Serbów z Krajiny zostało zamordowanych lub zniknęło po Burzy. [29] Mimo to  MTK nie ścigało przywódców Chorwatów zbyt energicznie. Kosowski Albańczyk, gen. Agim Czeku, dowodził Burzą. Kanadyjskie wojsko niosące pokój było świadkiem  barbarzyństwa żołnierzy Czeku w Operacji Medak Pocket (Chorwacja, 1993), gdzie zamordowano ponad 200 serbskich cywilów. MTK musiało oskarżyć Czeku, głównie na mocy kanadyjskiego zeznania. [30] Siły Czeku zmmasakrowały kolumnę serbskich uchodźców we wsi Nowi Warosz (2.5.1995) oraz zaatakowały “zabezpieczone” przez ONZ miasto Knin. [31] Później, z błogosławieństwem departamentu stanu USA, Czeku został głównym dowodzącym WAK w konflikcie kosowskim w l. 1998-1999. Podczas całej Operacji Sojusznicza Siła (Allied Force, 24.3.1999 – 11.7.1999), przedstawiano Czeku jako lojalnego sojusznika i brał on udział w instruktażach z czołowymi generałami NATO. Albańczycy w Kosowie i Macedonii uważali go za bohatera. Przed wyborem na  ministra  Kosowa (10.3.2006), powiedział: “Wiem, że nigdy nie brałem udziału, nie widziałem, nie rozkazywałem, ani nie robiłem czegoś, co łamałoby zwyczaje wojenne.”

Po śmierci Tudźmana, Chorwacja ścigała 811 osób ws. domniemanych zbrodni popełnionych podczas i po Burzy. Kilkudziesięciu, włączając Serbów, skazano nawet na 20 lat więzienia. Amnestia Międzynarodowa (Amnesty International) krytykowała Chorwację za niedostateczne śledztwa i tolerancję  bezkarności. MTK oskarżyło starszych dowódców chorwackich: Iwana Czermaka, Mladena Markacza i Ante Gotowinę, którzy osobiście i przywódczo odpowiadali za zbrodnie wojenne przeciw Serbom z Krajiny. Czermaka i Markacza przekazano do MTK. Hiszpańska policja zatrzymała Gotowinę na Wyspach Kanaryjskich (8.12.2005) i ekstradowała go do MTK, na process Gotowiny, Markacza i Rahima Ademi, dotyczący “zbiorowej, zbrodniczej działalności” i planowanej militarnej ofensywy celem etnicznego wyczyszczenia całej populacji Serbów z Krajiny.

Żałując swoich wcześniejszych kłamstw o Burzy w procesie Miloszewicia, b. ambasador USA w Chorwacji, Peter Galbraith zeznawał przed MTK (23.6.2008), że Burzę dostosowano do chorwackiej polityki. Podczas licznych spotkań z Galbraithem przed Burzą, Tudźman nazwał chorwackich Serbów “strategicznym zagrożeniem”, a jego doradca Hrwoje Szarinić – “rakiem na brzuchu Chorwacji”. Dla czystego etnicznie kraju,  Tudźman planował, że “do 10% Serbów może pozostać w Chorwacji”, a Krajina trzeba zasiedlić Chorwatami z diaspory. Popierał także “przesunięcie populacji” i podział Bośni i Hercegowiny. Galbraith był świadkiem Burzy; zbrodnie nie były “sporadycznymi przypadkami”, jak to określają Chorwaci, ale masową akcją planowaną przez chorwackie dowództwo. Człowiek z departamentu stanu USA, siedzący za oskarżycielem MTK  nadzorował zeznania Galbraitha, aby zapobiec ujawnieniu roli USA w zbrodniach Chorwatów.

Podwójny standard dla negujących Holokaust

Tudźman bronił ustaszowskiego ludobójstwa w The Wasteland of Historical Reality (1989), uważając Serbów za “dzikusów”, którzy “trzeba eksterminować”. Umniejszył dużą liczbę ofiar ustaszy. Dla niego ludobójstwo było uniwersalną cechą ludzkości, zgodne z “harmonią świata Boga”, “zalecane i przykazane słowem Wszechmogącego”. Chorwacja ukryła ludobójstwa ustaszowskie oraz późniejsze, dokonane na muzułmanach w 1990r., jako że kontrolowała wychodzące drogą satelitarną obrazy TV. Obrazy martwych, opisanych jako “Chorwaci lub muzułmanie z Bośni i Hercegowiny”, w rzeczywistości ukazywały ciała etnicznych Serbów. [32]

Na początku rządzenia, Tudźman zadeklarował: “Cieszę się, że moja żona nie jest Żydówką albo Serbką”. Zmienił nazwy ulic noszące nazwiska działaczy antyfaszystowskich, przywrócił pieniądz i flagę ludobójczego faszystowskiego reżimu oraz zmienił konstytucję tak, by pozbyć się Serbów. Zakwestionował Holokaust, lecz mimo to Zachód pomógł mu “zdobyć własne państwo i dokonać czystki etnicznej 560 tys. Serbów”. Był “zaproszony do W. Brytanii na rocznicę pokonania nazizmu w Europie. Tak jak są różne Holokausty i jedne wolno negować, a drugich nie, wyraźnie istnieją zaakceptowani i niezaakceptowani naziści.” [33]

Reżim Tudźmana rozebrał ponad 3 tys. antyfaszystowskich pomników, w tym jeden w ustaszowskim obozie zagłady w Jasenowacu. Usunięto tam stałą wystawę i zredukowano liczbę ofiar z setek tysięcy do dziesiątek tysięcy. [34] Jednakże liczba żydowskich ofiar pozostała na poziomie około 17 tys. Podobne trendy, poparte przez Jad Waszem, obserwujemy odnośnie Oświęcimia. [35]

W 1991 r. armia nowej Chorwacji zniszczyła XVIII-wieczną serbską cerkiew Św. Jana Chrzciciela w okolicach Jasenowaca. Odbudowaną w 1984 r. z gruzów, jakie pozostawili ustasze w 1941 r., cerkiew ponownie zniszczyły oficjalne faszystowskie siły Chorwacji. W 1995 r. najazd sił Tudźmana w Jasenowacu zbezcześcił, splądrował i zniszczył cerkiew, muzeum obozu zagłady i ośrodek pamięci.

W styczniu 1996 r. Tudźman zaproponował, aby szczątki ustaszy ekshumować i złożyć w Jasenowacu pomiędzy grobami ich ofiar – na “znak pojednania”. [36] Tym samym miejsce to stałoby się jedynym w Europie, gdzie ofiary Holokaustu byłyby pochowane z ich prześladowcami. Żydowski publicysta, Slawko Goldstein, który stracił pięciu członków rodziny w ustaszowskich eksterminacjach, przekonywał Tudźmana, by zostawił ofiary w spokoju. Tudźman zmarł w 1999 r., oskarżony o “zbiorową, kryminalną działalność” wespół z Gojkiem Szuszakiem (zmarłym w 1998 r.) oraz z HDZ-owskimi członkami rządu i czołówką oficjeli wojskowych i policyjnych.

……………………………

[5] Dedijer, Vladimir The Yugoslav Auschwitz and the Vatican NY: Prometheus 1988; (zakazane przez Watykan) Manhattan, Avro The Vatican’s Holocaust, Springfield: Ozark Books 1986 http://www.srpska-mreza.com/library/facts/manhattan-vatican.html

[6] Naubcher, Herman Sonderauftrag Südosten 1940 – 1945 Gottingen 1956 s. 31

[7] Naubcher, Herman Genocide in Satellite Croatia 1941 – 1945

[8] Novak, Victor Magnum Crimen Zagrzeb 1948

[9] Politika 12.2.2006

[10] Byrne, Johnny www. srpska-mreza.com/Croatia/great-Nazis.html

[11] Savich, Carl “Another Side of the Pope” http://www.balkanalysis.com/modules.php?name=News&file=print&sid=523

[12] Butler, Hubert Independent Spirit NY: Farrar Straus & Giroux 1996 http://www.archipelago.org/vol1-2/butler.htm

[13] Gaffney, Starchevitch i McHugh cyt. przez Butler op. cit.

[14] “The Case of Archbishop Stepinac” Waszyngton: Ambasada Jugosławii 1947 cyt. w: Savich “Another Side of the Pope” op. cit.

[15] 27.8.2008 http://www.bizantinesacredart.com/blog/general

[16] http://www.cfiva.org/cfiva/history/index.cfm

[17] np. Der Freiwillige http://www.vho.org/D/Freiwillige

[18] San Francisco Chronicie 5.4.1994

[19] Copley, Gregory w: ISSA Balkan Strategic Studies Special Report 31.12.1992

[20] Dorich, William w: Washington Post 15.2.2002 http://www.mailarchive.com/news@antic.org/msg02232.html

[21] http://www.veritas.org.yu

[22] Byrne op. cit.

[23] D&FA lipiec-sierpień 1995; Independent 8.8.1995; Daily News 5.8.1995; Ivo Pukanić w: Nacional 24.5.2005 http://cryptome.org/us-op-storm.htm

[24] Byrne op. cit.

[25] Chorwackie Radio  28.8.1995

[26] Liborius, Soren w: Victims of Croat Agression to the Republic of Serb Krayina http://www.veritas.org.yu/publikacije/Oluja/Tekstovi/oluja.htm

[27] Tajny raport z wczesnego września 1995 cyt. przez: Fisk, Robert w: Independent 4.9.1995

[28] Byrne op. cit.

[29] http://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Storm

[30] Taylor, Scott w: Halifax Herald 10.9.2001

[31] Operation Storm http://www.veritas.org.yu

[32] Copley, Gregory w: ISSA Balkan Strategic Studies Special Report 31.12.1992

[33] Craig, Neil list do: Scotsman 24.2.2006

[34] BBC Monitoring 21.12.2005 z Chorwackiego Radia 19.12.2005

[35] Bein, Piotr i Pągowski, Stefan “Revisonism, Role-reversal and Restitutions: The Polish-Jewish case” w: Scherrer, Christian (red.) Genocide and Mass Violence in Eurasia. Comparative Genocide Studies 3. Mores: IFEK-IRECOR 2009

[36] Washington Post 10.3.1996

†††††††††††††††††††††††

Nadesłał Andrzej Szubert 26.5.2010

A propos “Zmiana polityki waszyngtońskiej…”

Zmiana polityki Waszyngtonu wobec Izraela to inscenizowana fikcja. Waszyngton zażydzony ponad wszelkie normy jest wykonawcą poleceń żydowskiego lobby rządzącego w USA. Obamę wypromowali na prezydenta jego żydowscy patroni z Bilderberga i Komisji Tójstronnej. Jak będzie nieposłuszny, wyleci na zbity pysk. Teraz jedynie udają, że rząd USA nie jest koszerną agenturą, że prowadzi “samodzielną” politykę. Wszystko to fikcja a’la Hollywod. Izrael po prostu do realizacji ich planów potrzebuje wizji USA jako suwerennego państwa, prowadzącego “samodzielną” politykę, nawet sprzeczną z polityką Izraela. To raczej powinno brzmieć – Izrael zmienił taktykę wykorzystywania USA do własnych celów.
Powoływanie się na artykuły w gazetach amerykańskich jest niepoważne. Przypominam wypowiedź Johna Swintona z Timesa:
W Ameryce nie ma czegoś takiego, w tym rozdziale historii świata, jak niezależna prasa. Wy to wiecie i ja to wiem. Żaden z was nie śmie uczciwie przedstawić swojej opinii. A gdyby spróbował, to wie z góry, że nigdy by się to nie ukazało w druku… Interesem dziennikarza jest zniszczenie prawdy, kłamanie w żywe oczy, perwersja, poniżenie, drżenie u stóp mamony i sprzedawanie swojego kraju i swojej rasy za codzienny chleb. Wy o tym wiecie i ja o tym wiem; i co za szaleństwo wznosić ten toast za niezależną prasę? Jesteśmy narzędziami i wasalami bogaczy za kulisami. Jesteśmy marionetkami; oni pociągają za sznurki, a my tańczymy. Nasze talenty, nasze możliwości i nasze życie są własnością innych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami.”

Nie dajmy się nabierać na fikcję. Pisałem kiedyś o tym.

Artykuł “Zmiana polityki…” sugeruje, że Obama prowadzi samodzielną politykę, a to guzik prawda. Mają go w ręku – pokażą mu jego prawdziwą metrykę urodzenia i wyleci z Białego Domu. Dlatego jest taki posłuszny.

……………..

A propos artykułu na stronie Prof.  Dakowskiego, kompletnie zaprzeczającego “dymiącemu naganowi” w ręku Putina…
Z tekstu wynika jednoznacznie, że za zamachem stoi żydowska lichwa z funduszu walutowego. Szefa NBP walnęli za psucie im interesów, a Kaczyńskiego za to, że takiego “szkodnika” zarekomendował na to stanowisko. Zapewne Kaczor nr. 2 lekcję zrozumiał. Może udawać troskę o interesy polskie, ale nie szkodząc interesom żydowskiej sitwy z USA i Izraela.

Komentarze 173 do “Chorwacja: tradycja ustaszy”

 1. prawda said

  Ja tylko przypomne ze dnia 1 kwietnia 2008 roku antypolskie partie : pis, po, psl, sld glosowaly w sejmie za oddaniem naszej Polakow suwerennosci w obce rece bez naszej Polakow zgody.

  To jest bardzo wazne i nalezy o tym bez przerwy mowic i przypominac gdyz ludzie nie wiedza lub nie pamietaja o tej ochydnej zdradzie a to dlatego ze antypolskie media milcza o tej zdradzie.

  Pamietajcie tez ze Samoobrona nie siedziala przy okraglym stole oraz nie brala udzialu w rozkradaniu naszego majatku narodowego dlatego stala sie niewygodna i dlatego tez znalazla sie w klubie „wykluczonych”

  Jesli chcesz zrobic cos dobrego dla Polski to porozmawiaj ze znajomymi i przekonaj niezdecydowanych do poparcia Leppera i oddajcie na niego glos. Na prawde na dzis nie ma lepszego kandydata, jesli bedzie mial duze poparcie to moze sie wreszcie duzo zmienic na lepsze. Zrozumcie to wreszcie.

  Konczac wklejam ciekawy artykul o wykluczonych i nie tylko.

  http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=artykuly&id=3489

  • ren said

   PRAWDA, PROSZE POWIEDZ MI ILE CI PLACA $$$$ CI LUDZIE OD LEPERA AKA ANDREW MULATA ZA TE CIAGLE WPISY NA WSZYSTKICH MOZLIWYCH STRONACH.???
   PRZYPOMINASZ MI TROCHE JEHOWA , KTORY WSZEDZIE PUKA I NAMAWIA. MYSLE ZE WIEKSZOSC LUDZI TUTAJ BYWAJACYCH JUZ …NASCIE RAZY TO CZYTALA
   ================
   pb: ren, prosze powiedz nam ile i kto ci placi za to co piszesz… takie pomowienia sa absurdem = osoby wierzace w cos mocno beda o tym pisac ciagle i wszedzie; twoj wpis jest potrojnie obrazliwy – dla inteligencji forumowiczow, Prawda i swiadkow Jehowy; mozesz o to samo zapytac bez obrazania

   • prawda said

    do Ren, zdziwiwsz sie moze jak ci powiem ze nikt mi nic nie placi, nie jestem zadnym agentem i wyslannikiem Leppera czy Samoobrony, po prostu widze co sie dzieje, obserwuje polityke i dochodze do wniosku ze na dzien dzisiejszy i na obecne warunki nie widze innego i lepszego kandydata na fotel prezydenta.
    Prezydent to musi byc czlowiek ktory bedzie myslal o nas i bronil zwuklego czlowieka a nie jak do tej pory, aby dostac sie na to stanowisko a potem sie odwrocic plecami od wszystkich.
    Pisze i przypominam rowniez o dniu zdrady narodowej ktora miala miejsce dnia 1 kwietnia 2008 roku w sejmie gdy to antypolskie partie : pis, po, psl, sld glosowaly za odebraniem nam Polakom naszej suwerennosci bez naszej Polakow zgody.
    Popieram Leppera gdyz widze ze on jeden jest najblizej nas wszystkich, on sie nie boi ludzi i on zna chyba najlepiej realia kazdego czlowieka takze i ciebie.

    Chce zeby w Polsce wreszcie zaistniala prawdziwa demokracja, jak posluchacie sobie wszystkich wypowiedzi Leppera na stronie Samoobrona to dowiesz sie ze Lepper chce w waznych sprawach dla narodu Polskiego robic referendum i pytac sie nas wszystkich o zgode a nie jak do tej pory robili te lotry. Czy tego nie widzisz i nie czujesz? chcesz dobra dla nas i i dla Polaski ? Wejdz sobie na strone Samoobrony i poczytaj o czym tam sie pisze.
    ZADEN OBECNY POLITYK NIE DOROWNIUJE LEPPEROWI.
    Oni wszyscy wiedza o tym i sie go boja, zobacz ja sie boja Leppera.
    A kto sie boi? czy ty sie boisz Leppera ? Jesli kradles i robiles komus cos zlego to wtedy tak, mozesz sie obawiac Leppera, ale zwykly czlowiek nie mysle ze moze sie bac czegokolwiek.
    Lepper jest czysty i nie maja na niego zadnego haka, dlatego postanowili zrobic prowokacje aby go uziemic i wsadzic do wiezienia aby im nie zagrazal.

   • Ren dostało ci się .
    ===================
    od pb: on wie, to oczywiste… wpis-nic = czy cos konkretnego masz?

   • krzysiek said

    odważne wystąpienie andrzeja leppera w parlamencie europejskim, 2002 r.

   • Lwica said

    Ren posłuchaj gentelmana Jerzego Buzka , samego przewodniczącego( ! )P . Europejskiego; jak przewodniczy tam… To dopiero mistrzostwo 😉 A jednak go uny tam chcieli 😉

  • Praworządny Obywatel NWO said

   Ja na Leppera nie zagłosuję, ale rzeczywiście warto pamiętać kto głosował za Traktatem Lizbońskim. Teraz może jeszcze ludzie tego nie widzą, ale za lat 10 będzie to widać jak na dłoni,że nie ma juz państwa polskiego tylko co najwyżej województwo. Chociaż i przed Lizboną guzik mogliśmy. Pamiętacie sprawe obwodnicy Augustowa? Wyszło na to,że państwo polskie nie jest w stanie zbudować obwodnicy w 30-tysięcznym miasteczku bo się Unia nie zgadza!
   =============
   od pb: brak zgody z zewnatrz nie jest zly w przypadku, gdy ktos chcialby przepchac projekt np zeby wzbogacic sie na gruntach pod budowe drogi

   • hjk said

    Po prostu czas powiedzieć sobie, ze realnie nie odzyskaliśmy suwerenności i niepodległości po 39 roku, a to co obserwujemy to zaplanowane mutacje systemów, które naświetlają Suworow, Bukowski, itd.
    natomiast nie wiem, czemu ma służyć to mamienie ludzi, chyba ich uśpieniu, zeby nie preszkadzali i spali dalej spokojnie, aż władza ich „urządzi”, zamiast korzystać z tych resztek swobód i chwilowych odwilzy…

   • krzysiek said

    z ratowaniem rospudy to był pokazowy sukces ekologów i jeden z nielicznych dobrych uczynków ue

   • Praworządny Obywatel NWO said

    Ekologia może być dobrą sprawą lub szaleństwem.
    Budowa autostrady A1 stanęła pod znakiem zapytania. Powodem jest kaczka krzyżówka, która na terenie prowadzonej inwestycji założyła gniazdo i wysiaduje 9 jaj. Ochrona terenu inwestycji przed podobnymi przypadkami może zwiększyć koszty inwestycji o 40 mln euro.
    http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kaczka-zablokowala-budowe-autostrady-w-Polsce-2139469.html
    Teraz u nas robi się propagandę pt.”ciemny chłop się znęca nad zwierzętami”. Lipa straszna. Ciągle na wsi jeszcze się pamięta,że krowa i konik to było być albo nie być na wsi.To byli jedyni żywiciele,a tych się szanuje. Znajdźcie mi jakiegoś rolnika co to kota podpali itp. To są zabawy marginesu albo dzieci z dobrych domów z MIASTA.Wieś pozostała jak to mówią uny skansenem. I ja ten tradycyjny skansen popieram. Mieszkam w mieście i widzę w jak astronomicznym tempie deprawuje się młodzież. To oczywiście przenika również na wieś,ale nie tak szybko mimo wszystko. A czy unia dobrze zrobiła w sprawie Rospudy? Nie wiem, ale wolałbym,żeby decyzje ws. obwodnic były jednak podejmowane tutaj. Od ekologii właśnie zacznie się wprowadzanie RZądu Światowego. Z globalnym ociepleniem czy raczej ochłodzeniem trzeba walczyć globalnie. Ludzie na to pójdą. Co mówił ostatnio kard. Biffi papeżowi o antychryście? A to,że będzie on między innymi „ekologiem” i „pacyfistą” i tym uwiedzie masy.

  • sara10 said

   Prawda, czytam to forum, rzadko się jednak wypowiadam. Dzisiaj zrobię wyjątek.
   Nie potrafię zrozumieć jednego: jak można popierać, agitować, zachęcać do głosowania na Leppera. Ty żartujesz, czy rzeczywiście tak myślisz?
   Powiem tak – mam dość wszelkiego prostactwa na salonach, nawet jeśli posiada tytuły (patrz: Komorowski). Cham pozostanie chamem. A chama miejsce w oborze a nie na salonach. Pragnę Polski rządzonej przez ludzi rozumiejących złożoność świata zewnętrznego a nie kumpli różnych mento-sbeckiej bolszewii. Lepper wypłynął dzięki takim układom. Poczytaj o jego początkach w polityce. W necie jest tego sporo. A potem obudź się ze snu niedźwiedziego!
   =============
   od pb: a moze tak pare linkow na poparcie swego oszczerstwa? a jeszce lepiej, udokumentowana analiza wlasna w postaci artykulu…
   ——-
   [od mg?] Boże, dlaczego ludzie kochają taplać się w gnojowicy?

   • ren said

    SARA10 – KROTKO I NA TEMAT , BRAWO, NIE CHCIALAM BYC AZ TAK BEZPOSREDNIA W POTRZEDNIM POSCIE DO PRAWDA ALE WLASNIE TO MIALAM NA MYSLI POROWNUJAC WALESE DO LEPERA „CHAM ZOSTANIE CHAMEM” . POLSKI PROBLEMEM JEST TO ZE NIE MAMY WYROBIONEJ „KULTURY POLITYCZNEJ” . KTO NAJGLOSNIEJ KRZYCZY NA PRZYCZEPIE Z ZIEMNIAKAMI TEN RZADZI .

   • Lwica said

    No on akurat nie rządził naprawdę. Natomiast wszystkie pozostałe „chamy inaczej” (po „filipińsku” itp.) i inni maxhipokryci, dali nam boleśnie odczuć w jakim poważaniu nas mieli (by żyło się lepiej, ale wielu na szczęście zauważa, że tylko do czasu -który nadszedł albo niebawem nadejdzie…

 2. kandydat said

  Na marginesie życia

  25.05.2010

  Szanuj ojca swego i matkę swoją. Prorocze słowa zapisane w Świętej księdze, należą do obowiązujących kanonów cywilizacji chrześcijańskiej. Zwyczajowo jakby z nawyku, stosujemy się do nakazu. Zapominając jednak, że do życia oprócz miłości potrzeba chleba.
  A z tym bywa gorzej. Dobrze jest, kiedy rodzice są w kwiecie wieku i spełniają tak zwany obowiązek produkcyjny, czyli zarabiają na siebie. Tragedia, rozpoczyna się w momencie �zasłużonego odpoczynku – emerytury.
  Brakuje na wszystko: czynsz, prąd, lekarstwa, chleb. W wieku emerytalnym koniecznością staje się wsparcie zdrowia, środkami farmakologicznymi. Ileż upodlenia doznaje starszy człowiek, odchodząc z �kwitkiem �od aptekarskiej lady. Dominuje poczucie krzywdy, zawodu.
  Emerytura to nie jałmużna, ani nagroda, to uciułane przez całe produkcyjne życie pieniądze, rozpuszczone lekką ręką przez rządzących. Jeżeli udajemy, że problemu nie ma, to do słowa �złowiek�jest nam bardzo daleko. Czas najwyższy, głośno o tym mówić, wyrażać swój sprzeciw, przeciw degradacji emerytów i rencistów.
  Wszyscy pamiętają, że zdecydowany opór poselskiej znieczulicy dawał Andrzej Lepper. Głośno i wyraźnie nawoływał: nie porzucajcie tych, co stanowili sól tej ziemi. Pamiętajmy, aby dochód narodowy dzielić sprawiedliwie. Przeznaczmy znaczną część pieniędzy z prywatyzacji na emerytury i renty, wszak to oni wypracowali majątek.
  Nie jest prawdą, że Prezydent w Polsce to �alowana lala�żyjąca iście po królewsku w pałacu. Prezydent ma władzę ustawodawczą, to także od jego podejścia do spraw zasadniczych zależy �yć albo wegetować�naszych ojców, matek, babć i dziadków.
  I apel od wyborców.
  Jeżeli jesteście uwrażliwieni na los drugiego człowieka – głosujcie na Andrzeja Leppera.

  Krzysztof Łysyganicz

  http://www.samoobrona.org.pl/pages/12.Zkraju/05.lodzkie/04.Partia/01.aktualnosci/index.php?document=/69.html

 3. 222 said

  Pozwolę sobie wrócić do dyskusji z wczorajszego wątku, gdyż tam sa już zablokowane komentarze
  222 powiedział/a
  26 Maj 2010 @ 10:02 pm
  Ez38:2-3 Synu człowieczy, zwróć się ku Gogowi, ku krajowi Magog, wielkiemu księciu kraju Meszek i Tubal, i prorokuj przeciwko niemu, i mów: Tak mówi Pan Bóg: Oto jestem przeciw tobie, Gogu, wielki książę kraju Meszek i Tubal.

  14:15 Dlatego prorokuj, synu człowieczy, i mów do Goga: Tak mówi Pan Bóg: Czy nie tak będzie, że gdy lud mój izraelski mieszkać będzie bezpiecznie, wybierzesz się w drogę i przyjdziesz ze swej siedziby, z najdalszej północy, ty i liczne ludy wraz z tobą, wszyscy na koniach, wielki zastęp, potężne wojsko?

  17:18 Tak mówi Pan Bóg: Ty jesteś przecież tym, o którym w dawniejszych czasach mówiłem przez moje sługi, proroków Izraela, którzy wtedy przepowiadali, że sprowadzę cię na nich. Ale w dniu, w którym przybędzie Gog do kraju Izraela – wyrocznia Pana Boga – gniew mój we Mnie zapłonie.

  39:11-13 W owym dniu wyznaczę dla Goga sławne miejsce, gdzie będzie jego grób w Izraelu, dolinę Abarim na wschód od Morza Martwego, i odgrodzę ją dla przechodzących, i tu pogrzebią Goga i cały jego tłum, i nadadzą jej miano Doliny Tłumu Goga. Będą ich grzebać Izraelici po to, by oczyścić kraj – przez siedem miesięcy. Będzie ich grzebał cały lud kraju i wyjdzie to mu na sławę w dniu, w którym objawię moją chwałę – wyrocznia Pana Boga.

  Ap20:8-9 I wyjdzie, by omamić narody z czterech narożników ziemi, Goga i Magoga, by ich zgromadzić na bój, a liczba ich jak piasek morski. Wyszli oni na powierzchnię ziemi i otoczyli obóz świętych i miasto umiłowane; a zstąpił ogień od Boga z nieba i pochłonął ich

  222 powiedział/a
  26 Maj 2010 @ 10:09 pm
  Są przy nich Persowie, Kuszyci, Libijczycy, wszyscy zbrojni w tarczę i hełm.
  Gomer i całe jego wojsko, mieszkańcy Togarmy na najdalszej północy i całe jego wojsko, rozliczne ludy są z tobą.
  Zbrój się i bądź w pogotowiu, ty i wszystkie twe zastępy, które wokół ciebie się zebrały, będziecie na moje usługi.
  Po wielu dniach otrzymasz rozkaz, przy końcu lat (w innym przekładzie: w czasach ostatecznych)przybędziesz do kraju, który ocalał od miecza. Jego lud zebrany jest spośród wielu narodów na góry Izraela, długo leżące odłogiem. Sprowadzony on jest z powrotem spośród wielu narodów i mieszkają oni wszyscy bezpiecznie.
  Ty jednak zbliżysz się jak burza i przyjdziesz jak chmura po to, by nakryć kraj: będziesz tam ty i całe twoje wojsko, i rozliczne narody z tobą.

  Kim są Persowie? To współczesny Iran. Właściwie od niedawna noszący tę nazwę, bo do 1935 roku kraj ten zwał się poprostu Persją. Być może upłynie jeszcze wiele lat aż wypełni się to proroctwo, być może już niewiele…jedno jest pewne…wypowiedzi takie jak ta prezydenta Iranu świadczą, że naród ten już żyje w duchu, który będzie go prowadził na otwartą wojnę z Izraelem – ludem Bożym…Jednak narody, które zgromadzą się przeciw Izraelowi zostaną pokonane, jak zapowiada dalej proroctwo.

  To zaledwie jedno z licznych wydarzeń które przekonują mnie o nadchodzącym czasie końca…

  źródło http://iwkas.blox.pl/2006/12/Czy-nadchodza-czasy-ostateczne.html

  Głos66 powiedział/a
  26 Maj 2010 @ 11:46 pm
  Uzupełnię, iż według słów Biblii dotyczący Goga z ziemi Magog – to uderzenie na Izrael pójdzie z północy (np. z Syrii, Turcji, Gruzji czy Rosji).
  Według mojego rozumienia Biblijnych słów o Magogu, Iran nie zaatakuje Izraela, ponieważ jest on położony od niego na wschód.


  „===============
  od pb: a kwalifikowalby sie pod przepowiednie atak np z iranu pociskami z odpowiednimi glowicami z wyrzutni takze made in russia?”

  Sądzę panie Piotrze, ze w tym fragmencie biblii chodzi własnie o atak Iranu sprzymierzonego z Rosją – atak ruskimi głowicami. CO do stosunku USA do Izraela, to co robi Obama i jego światowa promocja islamu to są działania, które mogą dopuścić atak w tej częsci świata. Wiadomo, ze jego poprzednik Bush troche miał inną politykę i powstrzymywał Irak i Iran przed agresywną polityką wobe Izraela. Teraz niby oficjalnie dąży do pokoju ale tak naprawdę jest idealny moment, gdy te państwa zechcą udarzyć. A ze to sie stanie to wiecej niż pewne bo wszystko co mówi biblia stało się i dzieje sie nadal. Wszystkie zapowiadane znaki wypełniają sie na naszych oczach. Koalicja państw, które zaatakują Izrael jest już zgrupowana- Usa pewnie nie bedzie się mieszac..
  ============
  od pb: cos tu nie tak: najzagorzalsi przepychacze wojny z Iranem to lobby Izraela w USA; obserwatorzy od paru lat pisza o wspolnych przygotowaniach USA-NATO-Izrael do wojny z Iranem; przyjeto Izrael do NATO pod tym katem, byly wspolne konferencje wojskowe i manewry, USA-NATO obiecalo bronic ptawa Izraela do istnienia itd…
  z drugiej strony Rosjanie-chrzecijanie znaja Biblie, wiec czy parliby na atak? moze do ataku napiera agenda kompleksu jot w Rosji?
  pytanie teologiczne, czy rzeczywiscie Biblia musi sie spelnic, w sposob i w czasie, kiedy my tego oczekujemy? wszak napisano ze nie znamy dnia ani godziny, a osoby uduchowione mowia ze zgadywac wole Boska jest herezja; swiadkowie jechowy kilkakrotnie pomylili sie z przepowiedniami konca swiata, a dziesiatki milionow syjonistycznych chrzescijan, Zydow i in. manipuluje sie wlasnie straszakiem konca swiata;
  czy nie jest tak, ze uny poczytali o „znakach” i je wywieszaja w swej manipulacji?

  • Jose said

   Jako ciekawostka.
   Jaki język jest najbardziej podobny do języków słowiańskich? Tak, tak, perski tudzież irański. Te dwie grupy języków posiadają całą masę wspólnych członów szczególnie tych dotyczących czynności życia codziennego np: u nas „wieś”, a irańskie „wiś” itd. Badacze języków twierdzą, że jest to wynikiem wspólnego zamieszkiwania w dalekiej przeszłości tego samego terytorium i to w dość długim okresie czasu, kiedy dwie grupy społeczne przyswoiły sobie wiele określeń języka współsąsiadów, a które to wyrazy przetrwały w mowie potocznej do czasów dzisiejszych. Czy było to tylko sąsiedztwo terytorialne czy raczej wspólsąsiedztwo trudno jednoznacznie stwierdzić. Obstawia się tę drugą możliwość, gdyż tak ogromna ilość wspólnych cech języka musiała kształtować się przez pokolenia.
   Materiały na ten temat bez problemu można znaleźć w sieci.
   ================
   od pb: mam ciekawy artykul na ten temat dot. pld. Slowian – Chorwatow i Serbow, ale 10 IV poprzesuwalo plany publikacyjne o pare miesiecy

   • Fraktal said

    Jeśli ktoś oglądał pierwszą (chyba pierwszą) część iluminati-conspiracy no theroy , tu podaję link:

    to jest tam powiedziane że w kręgach satanistycznych Bush Senior został nazwany – Magog. I czy czasem nie chodziło w apokalipsie o wojnę w zatoce czy obecna okupacje.
    Ostatnio się wtajemniczam w apokalipsę aby ją lepiej poznać i wiele fragmentów ( a nie jest zbyt obszerna) mówi o czasach które już były. Nawet Jezus w ewangelii mówi do uczniów o zburzeniu świątyni i prześladowaniach , kiedy nie przeminie to czy następne pokolenie. Wydaje mi się że większość z apokalipsy już się sprawdziła (preteryzm) i to dosyć dawno , problem jest z określeniem w którym jesteśmy momencie. Chyba że nie przedstawia ona wydarzeń chronologicznie. Ale jak zwykle prawda jest pośrodku i przestawia przyszłe, przeszłe i teraźniejsze wydarzenia.

   • Fraktal said

    Co jeszcze jedno mnie zastanawia to w 2 czy 3 miejscach biblii Jezusa nazywa się gwiazdą poranną (On sam siebie też tak nazywa). A to jest określenie Lucyfera i zastanawia mnie czy sam Lucyfer kłamliwie się tak siebie nie nazywa.

   • Fraktal said

    A tu macie very interesują linki:
    Coś o Bushu – może to być manipulacja i wyrywanie z kontekstu a nie musi:

    Coś o rządach sprawowanych i władzy:
    http://www.youtube.com/thewordwatcher#p/u/4/FoU_jjWFy-s
    O 3 wojnie światowej:
    http://www.youtube.com/thewordwatcher#p/u/12/yq_kdNDsTdQ
    I teraz co mnie bardzo zaskoczyło- dzisiejsza stolica Kazachstanu i czy przypadkiem jak wyrąbią Europę i USA nie weócą do swoich „rodzinnych stron” i stamtąd nie zaczną władać ludźmi. Kazachstan od razu kojarzy mi się z khazarami , którzy byli przodkami , tymi liniami rodowymi które rządzą dziś światem i kłamliwie podają się za Żydów(był taki filmik na wolnemedia). Wczoraj gdzieś w Biblii przeczytałem ( nie pamiętam już gdzie) że Jezus czy Bóg ostrzega ludzi że ci „źli” bedą kłamliwie podawać się za Żydów, więc myślę że zagadka ich pochodzenia jest częściowo rozwiązana . A oto link:
    http://www.youtube.com/thewordwatcher#p/u/18/jrkb03STuXU

   • 222 said

    Fraktal apokalipsa jeszcze się nie zaczęła. Cała księga opisuje czasze gniewu Bożego i otwieranie pieczęci co bedzie związane z plagami, które wyniszczą znaczną część ludzi na ziemi. Apokalipsa opisuje dokładnie okres siedmiu lat, tzw siedem lat wielkiego ucisku. Pierwszy warunek jest taki, że musi sie objawić antychryst- a takowego jeszcze nie ma. Następnie zaprowadzi on pokój na świecie, więc wcześniej musi być wojna- ta wojna o której pisze Ezekiel, wojna sojuszników z Izraelem.

   • Fraktal said

    Wiesz , jak się przyjrzeć światu, Afryce , Azji czy powoli USA i UE to apokalipsę mamy już od przynajmniej 100 lat. Po za tym kapłan, który zasiądzie w świątyni szatana wcale nie musi być jedynym antychrystem , to może być coś na zasadzie zbiorowości. Ponad wszyscy ludzie w Europie czy Stanach tak naprawdę wielbią antychrysta i o tym nie wiedzą. Choćby poparcie dla Osamy czy innych przywódców.

   • 222 said

    Fraktal te rzeczy ktore sie dzieją nie sa apokalipsą. Jeszcze nie ma wód, które zamieniły się w krew, nie ma plagi ciemnosci ani bolesnych wrzodów, które pokryły ciała wszystkich ludzi. NIe ma plagi szarańczy, której jad męczy przez 5 miesięcy. To co sie dzieje teraz na swiecie to wzrost bezprawia i katastrof o czym również mówi biblia ale to jeszcze nie apokalipsa…W świątyni nie zasiądzie kapłan ale przywódca polityczny, nie bedzie to zbiorowosć tylko jeden konkretny osobnik. Najpierw wyłoni sie jako prawy przywódca który zaprowadzi pokój i wybuduje świątynie dla żydów, w międzyczasie ustanowi jedną światową religię a po 3,5 kaze sie uznać za boga i zasiądzie w swiątyni, którą potem zbescześci. NIe wiem czemu ludzie mają taką skłonnosć do szukania ukryytego znaczenia tam gdzie go nie ma. Apokalipsa mói o tych wydarzeniach wprost podając nawet liczbę dni rządów antychrysta i czas jego dominacji w świątyni.

   • hjk said

    @Fraktal – no tak, tylko że „w oczach B16” widział „Boga”, a zaatakował za czasów JPII. Mamy nieuprawnione przejście od szczegółu do ogółu, a potem od ogółu do szczegółu…
    nawet pytanie brzmiało „Co widzi, kiedy patrzy w oczy B16” na nie …gdy patrzw w oczy PAPIEZA
    Co do władzy nad światem to żenada, utożsamianie kościoła z władzą pieniadza i Rotszyldami itd., którzy trzymaja pieniadze w bankach watykańskich… dobra, podaj listę tych banków i akcjonariuszy i ich personalia, kto to jest itd.
    Natomiast co do Astany ciekawe

   • eminem said

    czas czasy i pół czasu; 7 lat, 1 tydzień daniela

   • eminem said

    czas czasy i pół czasu to jest 3,5 roku ostateczny czas antychrysta

   • 222 said

    Mahmud Ahmadineżad już niejednokrotnie wywoływał oburzenie. Nie tak dawno w wykładzie dla studentów stwierdził, że Izrael „powinien być wymazany z mapy świata”, potem swoją ideę uzupełnił pomysłem deportacji Żydów na Alaskę.
    Wczoraj Ahmadinedżad spotkał się w stolicy Syrii Damaszku z przywódcami Hamasu i Islamskiego Dżihadu. Choć oba te ugrupowania stoją za zamachami terrorystycznymi w Izraelu, a Dżihad swój ostatni zamach w Tel Awiwie, w wyniku którego rannych zostało 19 osób, przeprowadził zaledwie dzień przed spotkaniem z Ahmadineżadem, irańskiemu prezydentowi to nie przeszkadzało. Podczas spotkania zadeklarował „silne poparcie dla walki narodu palestyńskiego”, a przywódcy Hamasu i Dżihadu obiecali, że swoją „walkę będą kontynuować”.
    (http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34217,3123789.html)
    taki może być początek 3 wojny światowej- ten gość dopnie swego a biblia to zapowiada..
    ===================
    od pb: 222, ty wierzysz propagandzie jot? poszperaj po necie o tej rzekomej pogrozce Ahmanedzidada ze „wymaze Izrael z mapy” i raportuj nam; przeklejac bzdety potraficie, badac i myslec samodzielnie rzadko kto = nic dziwnego ze Polska w takim klopocie; jesli nie znasz kwestii, nie wnioskuj, bo piszesz gorsze bzdury niz gazeta.pl

  • To jest ciekawe z tego komenta

   z drugiej strony Rosjanie-chrzecijanie znaja Biblie

   Jaja niesamowite. Znam wielu Rosjan bo razem współpracujemy i nikt tam nie zna bibli.
   =================
   pb: znasz katolickich czy ateistycznych Rosjan? ja pisze o prawoslawnych = sluchaja 2 urywkow z Biblii na kazdym nabozenstwie, wielu studiuje w domu, jak zalecaja ojcowie duchowi;

  • Praworządny Obywatel NWO said

   Wiara chrześcijańska w Rosji ma się rzeczywiście bardzo kiepsko. Dla zobrazowania jeden przykład. Na pasterkę w Moskwie poszło w tym roku 100 tysięcy mieszkańców. Moskwa liczy prawie 15 MILIONÓW mieszkańców. To są promile,a na normalną mszę chodzi przecież jeszcze mniej. Chyba ciągle nie wypełniło się zalecenie Maryi z Fatimy o nawrócenie Rosji. Komuny już nie ma,ale wiarę chrześcijańską wyznaje garstka Rosjan, reszta ciągle pozostaje ateistyczna. Bardzo dużo Rosjan wstąpiło w ostatnim czasie do różnych sekt. Nie idealizujmy obrazu Rosji. Nie jest wcale taki kolorowy.

 4. 222 said

  A jednak zamach???
  Przeczytajcie to- WARTO!

  http://foxmulder.blox.pl/html

  • Praworządny Obywatel NWO said

   @222
   Fajnie piszesz kolego,ale ten wcześniejszy wpis z gazeta.pl, to wpadka i to duża. Wyborcza to najgorsza rzecz jak spotkała Polaków w ostatnim czsie.
   Może doczekamy czasów,że relacje w Bliskiego Wschodu będą robione tak.
   Wydawana przez Żydów Gazeta Wyborcza problem Iranu widzi tak…..
   Odmiennego zdania jest zaś najwięszy dziennik w Teheranie, zarzucający jej dezinformacje. Podobnego zdania co wyborcza jest cała prasa w Izraelu. Skrajnie odmiennego zdania są media w innych krajach arabskich wytykając mediom amerykańkim i europejskim,że są w ręku kilku potężnych korporacji żydowskich. Relacje amerykańskiej i europejskiej prasy przytaczamy tutaj. Dla pełnego obrazu przdstawiamy jeszcze opinie mediów w Rosji i Chinach. Ja widzą PAństwo sytuacja jest bardzo skomplikowana, powiedział prezenter polskiej telewizji publicznej prezentując poranny przegląd prasy. Itd, itd…
   Może się kiedyś i takiego przeglądu prasy doczekamy. Jak na razie wszystkie media głównego nurtu śpiewają z jednego klucza. zcasem tego się już nie da słuchać.

 5. zenobiusz said

  Stop GMO

  Petycja .Petycję podpisało tylko 6372 osób z całej Polski.Nie bądź samobójcą,!!! podpisz.!!!!!!!!!!

  Petycja w sprawie znakowania żywności modyfikowanej genetycznie
  My, niżej podpisani, domagamy się wprowadzenia i egzekwowania prawa umożliwiającego konsumentom w pełni świadomy wybór pomiędzy produktami zawierającymi modyfikowane genetycznie składniki oraz tymi w pełni wolnymi od GMO.

  Biorąc pod uwagę coraz większą ilość niepokojących doniesień naukowych, świadczących o szkodliwości produktów powstających w wyniku manipulacji genetycznych, chcemy mieć możliwość samodzielnego decydowania o tym, co znajdzie się na naszych talerzach. Dlatego domagamy się jednoznacznych przepisów dotyczących znakowania produktów spożywczych zawierających GMO i ich pochodne, a ponadto wprowadzenia oznaczeń gwarantujących, że dany produkt powstał bez wykorzystania wspomnianej technologii, tj. wyłącznie z organizmów bez sztucznie wprowadzonych genów.

  http://www.naturalnegeny.pl/petycja/

  http://zenobiusz.wordpress.com/stop-gmo/
  =============
  od pb: petycje sa latwe w wykonaniu, ale czy skuteczne? jaka gwarancja ze nie wyladuja wkoszu biurokratow? najpierw potrzeba akcji masowej edukacji, zeby wiecej osob podpisywalo petycje i dzialalo w inny sposob – patrz rozmaitosc dzialan np. organizacji Jadwigi Lopaty, ICPPC

 6. albun said

  sprawa rakiet patriot w polsce
  ja myślę że polska potrzebuje ochrony przeciw rakietowej i to bardzo szybko ponieważ wplątano nas w konflikty zbrojne (afganistan,irak,teraz być może iran?)a nie zagwarantowano żadnej ochrony przeciw rakietom dalekiego zasięgu które posiadają chiny,korea,izrael,iran.
  więc nie chodzi w tym momencie o rosję ale o te powyżej wymienione kraje .

  • MarcinZ said

   Po co mamy sie zbroic?

   Gdybysmy byli partnerem dla kazdego, to nikt by nas nie chcial atakowac. Zbrojenie sie panstwa tylko poteguje agresje. A agresja budzi agresje u innych. Wystarczy miec dobry wywiad i tyle. Przy dobrej pracy zwiadowcow, bez wojny bedzie mozna prowadzic prewencje.

   Zamiast na zbrojenie wojsk kasa moze pojsc na rozbudowe infrastruktury. Porzadne autostrady nie dwa pasy, a conajmiej trzy. Zbiorniki rotencyjne, waly przeciwpowodziowe, system ostrzegania. Budowa polskich satelit meteorologicznych, badawczych, bron Boze wojskowych. Rozbudowa stoczni, kopaln czy hut. Inwestowanie w rolnictwo. Inwestowanie w nowe rozwiazania. Gaz lupkowy, energia sloneczna, sily wiatru. Policja, szkolnictwo, zmniejszenie biurokracji. Dac mozliwosc ludziom zarobic pieniadze. Duzo czytalem przykladow roznych osob. TO DA SIE ZROBIC!

   Jesli bedziemy prowadzic dobra polityke i bedziemy partnerem dla innych krajow z poza unych (tj. Argentyna), to kraj stanie na nogi i bedzie sie liczyl na swiecie.

  • hjk said

   moze rosja je zestzreli, jak będą leciec ponad nimi?

 7. mateo said

  pieprzycie jak potluczeni!!!! Nie musi byc zadnych wojen. To tylko zalezy od ludzi!!!! Mozemy zmienic bieg wydazen i mozemy zatrzymac tych co u waldzy ich jest tylko garstka a nas sa miliardy. Jesli my odmowimy brania w tym udzialu to oni sami nic nie zrobia… Kurde ze tez ludzkosc jest tak durna jak cholera!!!! Koniecznie checie tej wojny???

 8. hjk said

  „- Ciągle się zastanawiamy, co było przyczyną, że samolot zszedł poniżej wysokości decyzyjnej – mówił w gen. Czempiński. – To mogło zmylić – mówił Czempiński o tym, że radiowysokościomierz mógł wprowadzić w błąd pilotów.”
  http://wiadomosci.onet.pl/2176394,11,gdyby_udalo_sie_ladowanie_tu-154__to_taki_pilot_powinien_natychmiast_stracic_prace,item.html
  Zastanawiacie się wy tam? To zamiast pisac głupoty, zajrzyjcie na grype666 lub http://ndb2010.wordpress.com

 9. hjk said

  Apel: 6 czerwca wielkim świętem całej Ojczyzny
  Z apelem, by 6 czerwca – dzień beatyfikacji księdza Jerzego Popiełuszki – stał się „wielkim świętem dla całej naszej Ojczyzny” zwrócili się biskupi polscy w liście pasterskim, który ma być odczytany w kościołach w najbliższą niedzielę.
  http://wiadomosci.onet.pl/2176376,11,apel_6_czerwca_wielkim_swietem_calej_ojczyzny,item.html
  No to trzeba go ogłosić patronem Polski i już będzie wielkie swięto…do kogo ten apel?!
  ==============
  od pb: Ojca Popieluszke uhonorowal juz Narod w swej pamieci; jesli to apel bikupow polskich bez cudzyslowu, to popieram = inaczej jest szanasa ze beda wykorzystywac do manipulacji politycznych

 10. hjk said

  Wraca zielony podatek na auta 27 maja 2010
  Wraca pomysł zielonego podatku – właściciele samochodów mogą wkrótce zacząć płacić więcej za ich użytkowanie, ostrzega „Rzeczpospolita”.
  Zakłada się, że nie powinien on przekraczać 250 zł rocznie. Tyle maksymalnie mieliby płacić właściciele aut 15-letnich i starszych. Posiadacze nowszych modeli płaciliby odpowiednio mniej. ”
  http://podatki.onet.pl/wraca-zielony-podatek-na-auta,19923,3232171,1,prasa-detal
  Lobbyści salonowi z nowymi autami zapłacili, bo nie sprzedają się nowe, czy naprawdę kasa pusta, ze ryzykują gniew milionów automobilistów? A POdobno mieli obniżać podatki…

  • Zapsa said

   Podatek od starości i biedy niech od razu wprowadzą. Taka staruszka nie segreguje przecie śmieci, bo nie ma na to siły – powinna płacić większy podatek.

  • Jarecki said

   Modne ostatnio się robią.. „Podatki na rzecz ochrony środowiska naturalnego” Ten podatek jest właśnie tym czymś.
   Podatek w imieniu ochrony środowiska narzucony będzie na biedotę bo jeżdżą starymi gratami, w przyszłości owa biedota będzie biegała za samochodami bogaczy. (zresztą teraz już biedota na kolanach w urzędach o litość i pomoc błaga.. tak nas zaszczuli)
   Mam starego golfa na gaz. Bardzo mało wypala tego gazu. No ale cóż, jestem nie-ekologiczny i będę musiał płacić 250złotych (dla mnie to majątek) a te nowe Jeepy które chyba z 30 litrów benzyny palą są oczywiście super „eko”.
   Cholera, mam w domu starą pralkę i odkurzacz no i żarówek jeszcze na te lepsze nie wymieniłem… trochę zaczynam się bać.
   A podatki są po to … żeby żyło się lepiej i dostatniej. (podatkobiorcom)

   • hjk said

    myślę, ze w zbiorowym proteście kto moze, powinien się przesiaść na rowery, nie kupować paliwa,a jak trzeba, to tylko jeździć w razie koniecznosci na minimum zużycia. wtedy im spadną wpływy do budzętu z akcyzy i VATu i wybija sobie z głowy podatki.
    Teraz przyszło mi na myśl, ze juz wiedzą, ze nie maja szans w przyszłych wyborach, więc idą na całość, nie majac nic do stracenia, zrujnują przez pozostały rok gospodarkę, moze doczekamy się nawet jakiegos krachu powiązanego d euro czy $…

   • Jose said

    @ Hjk

    Na rowery powiadasz? 🙂 Ok, ale możemy założyć się o grubą kasę, że: -ceny rowerów poszybowały by w górę; tak samo osprzęt; obowiązkowe ubezpieczenia dla rowerzystów; podatek od użytkowania węzłów komunikacyjnych (przecie po czymś bicyklem trza jeździć, remonty dróg itd); podatek „gumowy”-opony się zużywają, ilość pyłu z opon wzrasta, stare trzeba utylizować; podatek „CO2”-taki rowerzysta przy wysiłku produkuje więcej dwutlenku niż np. kierowca Jelcza; kosmiczne ceny przy wyrabianiu „karty rowerowej”; konieczność zaczipowania roweru i wprowadzenie go do rejestru (płacisz np. 100 zł i czekasz jakieś 2 miesiące na chipa); obowiązkowe przeglądy techniczne rowerów; itd… łatwo rynku (opłat mafijnych) nie oddadzą. Poza tym, ochrona środowiska przede wszystkim. 😛
    ===================
    od pb: zgadzam sie, uny trzymaja kontrole nad prawodawstwem, gospodarka, zeby utrzymac i poglebiac wladze

   • Zapsa said

    Święte słowa z tymi rowerami – zarówno pomysł Hjk jak i domysły Jose. Odkąd jest ciepło przesiedliśmy się na rower, o ile nie muszę wozić sprzętu to do pracy też staram się rowerem.Weekend cały spędzamy na rowerze, nie dotykamy auta – no i tutaj rower wcale okazuje się nie być taki zupełnie „darmowy”, jak się jeździ powiedzmy 50km dziennie, prawdopodobieństwo złapania gumy wzrasta, każda dętka 15zł, wymiana – 12. No więc żeby wymieniać tę dętkę samemu, trzeba kupić klucz, klucz jakieś grosze, kilka złotych – ale ale! O to ostatnio złamała się szprycha, szprycha 1 zł, ale wymiana szprychy pewnie ze 30 (nawet nie sprawdzaliśmy, skoro dętki 12zł, to co dopeiro jak trza rozebrać całe koło z zębatką itd) – no więc kolejne „klucze” do odkręcania tego, tamtego, do wyciągania owego – wszystko żeby nie bulić każdorazowo za usługi. Taki zestaw kluczy do „obróbki” roweru 300zł – oczywiście my kupiliśmy tylko pojedyńcze sztuki, ale to i tak za każdy ponad 30 zł – a podejrzewam że w przyszłości jak dalej zaorzemy swoje rowery – wkońcu zestaw będzie nieodzowny 😀

    Ceny rowerów też w Polsce są niesamowite. Przykładowo: rower od producenta w UK jest ponad tysiaka tańszy niż w Polsce u dystrybutora.

   • Zapsa said

    Jarecki wg unych niedługo to co stare będzie zagrożeniem, dlatego tak kochają eutanazję. Ty i ja też będziemy zagrożeniem, bo nie mielimy pieniądza wymianiając co dwa lata fury.

    Poza tym nowy sprzęt jest robiony tak,żeby psuł się po upływie gwarancji – przecież gdzie nie słyzę, to pralki ludziom się psują po dwóch latach(mi też), telewizory też jakoś po kilku, piekarniki i inne – wszystko żeby był popyt na nowe. Ty nie jesteś dla nich nieekologiczny – jesteś nieekonomiczny, ale przecież tego Ci nie powiedzą, powiedzą więc,że powodem ich reżimu jest dbałość o ekologię.

   • hjk said

    „możemy założyć się o grubą kasę, że: -ceny rowerów poszybowały by w górę; tak samo osprzęt; ”
    No nie zartuj, rower z kluczami to chyba prawie każdy w domu już ma…))

   • Jose said

    No już ma (zazwyczaj), ale mówimy o np. zakupie nowego sprzętu i w przypadku zdobycia komunikacyjnej przewagi bicyklu nad autem. Pomyśl jak było by nieprzyjemnie byznesmenom branży samochodowej (i całej otoczki -od śrubki po paliwa). Tragedia. Wątpię aby po czymś takim w miarę podstawowy rower kosztował 1000zł-jak teraz. Po prostu trzeba by było zaraz wykreować jakąś otoczkę wokół roweru, aby kaska płynęła do skarbczyka państwa.

   • hjk said

    O qrcze, gdziez to wy żyjecie, w jakichs enklawach drożyzny? Podstawowe rowery w hurtowni widziałem za 300-400 zł, za 1000ka to już jest nieźle wypasiony, aczkolwiek w jednym sklepie branzowym widziałem i za 7 tys.

   • hjk said

    Tak na marginesie – zabrnęliśmy juz w ślepą ulicę z tymi samochodami – miasta sa kompletnie nieprzygotowane do takiej ilosci samochodów, ludzie powariowali – czy trzeba czy nie jeżdzą nimi po bzdury, albo „zeby się pokazać”, bo jak już maja samochód, to nie po to, „aby stał garażu”… Zeby zaszokować sąsiada i wzbudzić zazdrość itp niskie motywy grają coraz większą rolę. Skutek jest taki, ze samochód, który miał ułatwić życie, zaczyna je utrudniać z powodu godzinnych korków, braku miejsc do parkowania, niebezpiecznych dróg z powodu sfrustrowanych kierowców, absurdalnie drogiego paliwa, smogu spalin… Juz chyba czas na ekologię w typie holandii czy niemiec i innych krajów z rozwiniętą siecią scieżek rowerowych, darmowego mpk, parkingów na peryferiach dla prowincjonaliuszy, itp. rozwiązań znanych z bardziej rozwiniętych krajów…

   • monitorpolski said

    Wkurza mnie trochę naiwność Polaków, że to tylko „kolejne podatki”. Nie, to nie sąkolejne podatki, tylko kolejny haracz nałożony po to by zwiększyć tranfer majątku od gojów do „unych”. Cel jest jeden – genocide, czyli wybicie nas wszystkich. Uny mają już nawet przygotowane miejsce w pewny kraiku na Bliskim Wschodzie, taki masoński sąd za 3 mld dolarów, gdzie ma być ich „sąd ostateczny” na gojach, a właściwie na „poganach”, tj tych, którzy wierzą w jakieś „Chrystusy”, „Mahomety” czy inne „Buddy”. W USA krążą informacje przekazywane przez ranomowanych komentatorów politycznych (Bob Chapman i in.) na temat ogromnej ilości gilotyn przygotowanych na moment „rozliczenia” (mówie się o 30 tysiącach gilotyn). Dlaczego gilotyn? Bowiem wg. 7 praw Noahidowych za bałwochwalstwo grozi dekapitacja. „Uny” stosują się bezwzględnie do tych praw, zresztą w USA w jeden dzień w roku (edukacji) prezydent podpisuje deklarację, że będą przestrzegane owe prawa.
    Wracając do podatków / haraczu – goje nie mająć prawa do posiadania majątku gdyż wówczas będą mogli posiąść również broń. Za majątkiem idzie też siła innego rodzaju – możliwości wykupienia się czy przekupienia.
    Haracze przyjmują już absurdalne formy. Alex Jones w swojej ostatniej audycji mówił o niedawno wprowadzonych płatnych drogach w Teksasie – nie ma żądnych znaków, że droga jest płatna, a do kierowcó przychodzą mandaty w wysokości 1500$. Może zajść taka sytuacja, że jak się nie zapłaci mandatu to rekwirują dom!
    W Anglii natonmiast są plany wprowadzenia opłąt za kilometr używania dróg – egzekwowane to będize dzięki systemowi kamer, który wykrywa położenie samochodu (po tablicy rejestracyjnej) lub też za pomocą GPS. W ten sposób nie dość że ludzie zostaną obciążeni poważnymi opłątami, to będzie pełna inwigilacja każdego właściciela pojazdu.
    Welcome to NWO!
    Dodam jeszcze, żę Polska jest pod wyjątkowym atakiem gdyż jako jedyni zbuntowaliśmy się przeciwko szczepionkom – uny wyciągnęły wniosek, że jesteśmy za intelygentni, więc trzeba nas będzie ukarać.
    Uważajcie na to co będą próbowali wprowadzić w Polsce! Pierwszy znak: Belka na szefa NBP. Totalna klpina.

   • Jose said

    @ Hjk
    Hehe, brniemy w techniczne specyfikacje rowerów, ale owszem, na wszystkim da się jeździć, chociaż te tak zwane markietowe to naprawdę, jeden szmelc. Przyznam Ci się, że sam jestem zapalonym rowerzystą, nawet odrestaurowałem własnoręcznie szosowego klasyka-Peugeot z 1982 r. Inna sprawa, że jakość dróg jest fatalna i szosowcy łatwego życia nie mają 🙂 W razie złapania poważniejszej dziury, nowa szytka do kolarzówki to tak mniej więcej 100 zł… 🙂 No a jak jesteśmy przy cenach rowerów. Masz ochotę na profesjonalną szosówkę, proszę bardzo, 24.000 zł. Na szczęście rower ponownie staje się modny, chociaż i tak znam ludzi, którzy jazdę na rowerze uznają za skrajny idiotyzm. Po co pedałować? Kto by mi kazał? Mam przecież samochód… No ba, tylko co ma piernik do wiatraka?

   • Prosto said

    Świetny jest również podatek od posiadania psa… Te opłaty ustala gmina – wysokość i czy w ogóle pobierać. W tym roku moja gmina uznała, że podatek trzeba płacić – 50zł od każdego psa (urzędnicy mają to skontrolować),a mam 4. Co ich to obchodzi ile zwierząt biega po moim podwórku i z jakiej paki mam za to płacić? Za dużo Co2 wydychają czy o co chodzi? Teren jest spory i odosobniony, więc psy nie narażają się nikomu. Paranoja!

   • asterix said

    Prosto CZEKANIE NA CZYM a książka pola laska” http://img185.imageshack.us/img185/4663/cimg2107c.jpg Przypadkowa zbieżność ?

 11. hjk said

  Czy wstrząs, który – zdaniem sejsmologów – niechybnie nastąpi w północnym Chile, może być silniejszy od tego z 1960 roku? Oczywiście. Rekord sprzed pół wieku zapewne kiedyś zostanie pobity, a zachodni skraj Ameryki Południowej jest jednym z paru miejsc na globie, gdzie jest to najbardziej prawdopodobne. Stąd bierze się spore zainteresowanie naukowców spodziewanym kataklizmem.
  http://portalwiedzy.onet.pl/4868,12799,1612905,4,czasopisma.html
  Czy coś kolejnego zapowiadają?

  • navajo888 said

   Hjk uważnie obserwój płytę środkowopacyficzną bo tam się wszystko zacznie !!!! ,a ostatnie wiadomości na to wskazują : Chile,Chinywyspy na pacyfiku ,a na wet teraz dochodzi do tego Japonia

 12. j21 said

  Panie Piotrze, przeczytałem to, co napisane jest o ustaszach i roli Kościola Katolickiego w masowych mordach dokonywanych na prawoslawnych serbach. Nie będę dyskutował na ten temat, bo wiedze mam zbyt małą i nie zajmowalem się nigdy specjalnie tym zagadnieniem. Natomiast czytając ten artykuł, człowiek zaczyna miec wrażenie (zwłaszcza nieprzygotowany, nie majacy specjalnej wiedzy na temat ludobójstw w czasie II wojny światowej i nie tylko, że Kościół Katolicki, to jakies wstrętne ludobójcze monstrum, które gdy tylko sie da, dopuszcza się krwawych represji w stosunku do innowiercow, a zwłaszcza prawosławnych. Wie Pan jednak, że tak nie było i jeśli podaje się niechlubne karty z dziejów Kościola Katolickiego, a raczej poszczególnych jego zideologizowanych nacjonalistycznie funkcjonariuszy, można wypaczyc prawdę lub najzwyczajniej w świecie sklamać, bo w tym czasie milczy się na temat roli prawosławia w służbie totalitarnych ideologii i również roli jaką odegralo w wielu pogromach i rzeziach. Daleko geograficznie nie musimy sięgać przecież.
  Proponowalbym więcej rozwagi, ponieważ jeśli skomasujemy wszystkie fakty, moze sie okazać, ze Kat z Chorwacji, wcale nim tak do końca nie byl, a ofiara, w innym miejscu przeistoczyła się w krwawego oprawcę.
  ============
  od pb; fragment dokumentuje to co dokumentuje, a nie to co sugerujesz „Kościół Katolicki, to jakies wstrętne ludobójcze monstrum, które gdy tylko sie da, dopuszcza się krwawych represji w stosunku do innowiercow, a zwłaszcza prawosławnych”;
  skad ten wniosek? zdumiewa mnie jak w odpowiedzi na opisy zbrodni i korupcji katolickich niektorzy ‚odstrzeliwuja sie’ sugestiami takichze ze strony prawoslawnych; nie ma natomiast podobnych reakcji na opisy zbrodni np. islamistow czy syjonistow; moze mi kto wyjasni dlaczego?
  J21, napisz udokumentowany artykul o zbrodniach prawoslawnych, na pewno opublikuje;

  • hjk said

   Dlatego napisałem juz, ze trzeba by sięgnąć do akt procesu beatyfikacyjnego – ciekawe czy jest cos dostępne w necie…?
   Odwrotnie by mozna napisać o Ukraińcach, jako prawosławnych rzeźnikach katolickich Polaków, którzy wymordowali ponad 150 tys. ofiar. Jednak w tym akurat wypadku mniej więcej wiemy, ze nie miało to nic wspólnego z religią.
   Tam na Bałkanach natomiast to są jakieś zastarzałe nienawiści narodowe sięgające chyba z kilku wieków wstecz, które co jakiś czas tam „odżywają”, albo są stymulowane przez kogoś. A fakt, ze się da kogoś tak „podżegać” i od razu wybucha ogień świadczy o tym, ze tli się „zastarzały” ogień, a niewiele ma wspólnego z religią, co nie znaczy, ze jakieś postaci biorące udział nie pełniły funkcji religijnych.
   Podobnie niechęć Polaków do żydów nie ma i nie miała nic wspólnego z katolicyzmem, tylko ze „specyficznym” zachowaniem żydów, nie wiem, jak z drugiej strony, tak samo nienawiść Niemców do Polaków w czasie 2giej wojny nic wspólnego z protestantyzmem, itd.
   W tego typu konfliktach o charakterze narodowościowym religia o ile jakiekolwiek ma, to całkowicie wtórne znaczenie.

   Dlatego zasadniczo nie zgodzę się ze zdaniem:”W obu przypadkach przedmiotem nienawiści byli bracia Słowianie — Chorwaci i Serbowie, innej wiary niż katolicka.” Łączenie tego typu narodowościowych, etnicznych konfliktów z religią jest zasadniczo błedem. Oczywiscie często jest tak, ze skonfliktowane strony wyznają rózne religie, ale najczęsciej jest to jakiś dodatkowy kamyk do całej lawiny. Nie przesadzajmy. To nie sredniowiecze, zeby ludzie po jednej czy 2giej stronie byli fanatycznie wierzący i religia była głównym motorem postępowania.
   Natomiast zdanie:”Ekstremizm chorwacki przypieczętowany religią, niech będzie zimnym prysznicem na tych, którzy zapatrują się na autorytety ludzkie zamiast Chrystusa.”
   jest całkowicie niejasne – co to znaczy „przypieczetowany”? I jaką rolę pełniła tam religia? A jaką wspomniane uprzedzenia etniczno-rasowo-narodowe? Gdzie jest jakieś studium historyczne, nt. pochodzenia i wzajemnych relacji tych ludów w przeszłosci?
   A juz to zdanie: „Szowinizm w Polsce może doprowadzić do przemocy, zważywszy sztucznie wprowadzane nastroje wrogości polsko-rosyjskiej i polsko-ukraińskiej na tle religijno-historycznym” jest już kompletną porażką.
   Jeśli jest jakaś wrogość, to w ogóle nie ma ona NIC wspólnego z religią i doczepianie tu religii jest albo jest dowodem kompletnej historycznej ignoracji, albo nieznajomością obecnej sytuacji. niechęć czy nienawiść do Rosji czy Niemiec zasadniczo brała się stąd, ze po pierwsze były to mocarstwa zaborcze, po drugie okupacyjne, a po trzecie „Rosja” nas zniewalała przez 50 lat komunizmu. To są elementarne fakty. Religia akurat TU nie ma tu NIC do rzeczy.
   ==============
   od pb: konflikt ukrainsko-polski moze jednak miec, podobnie jak na balkanach, podloze historyczne: pretensje Ukraincow do „okupacji” od czasow przylaczenia do wielonarodowego panstwa polskiego; z czasem narody zapominaja o historii, przyczynach wspolistnienia i biora gore wzgledy narodowosciowe, materialne (np. zawisc do polskich saksiarzy w Niemczech i Anglii), czesto podparte milczacym argumentem ‚religijnym’;
   badacze podkreslaja odmiennosc „polskiego antysemityzmu” od rasistowskiej odmiany w wiekszosci Europy = moze nauczylismy sie tolerancji zyjac z Zydami dluzej niz inne narody i dlatego zareagowalismy NIE na ich pochodzenie, odmiennosc kultury, religii, tylko na probe dominacji spoleczno-gospodarczej; co do Niemcow, w pamieci narodowej sa krzywdy najazdow i rozbojow germanskich od zarania sasiedztwa = Germanie wyparli Slowian, a nastepnie wymusili przyjecie chrzescijanstwa od nich, podczas gdy plemiona polskie (szczegolnie poludniowe) zyly w juz slowianskim obrzadku chrzescijanskim, przyniesionym przez Sw. Cyryla i Metodego z chrzescijanskiej Grecji przez Morawy (niedlugo artykuly na ten temat);
   co do przedmiotu nienawisci podyktowanej religia, Serbowie chorwaccy, ktorzy dla ochrony zycia i pozycji zgodzili sie przejsc na katolicyzm i uznac rasistowska konstytucje Chorwacji, nie mieli problemow; to wskazuje na religijny charakter przesladowan, a nie narodowy; niezbita rola religii w zbrodniach ustaszy: sankcjonowane przez chorwacki KK z ambony i czynem franciszkanow, wiec drogowskaz dla sumienia wahajacych sie;
   o pierwiastku religijnym w zadrach polsko-rosyjskich i -ukrainskich piszę z doswiadczenia jako prawoslawny Polak od 2005; po przyklady religionizmu, patrz niektore wpisy tutaj: w odpowiedzi na relacje o zbrodniach katolickich Chorwatow odpowiadaja ze prawoslawni to nie anioly? przepraszam, a czemu nie piszecie ze Zydzi to nie anioly, wszak wiadomo ze mam cos z krwi zydowskiej jak wielu innych Polakow z racji tysiaca lat wspolistnienia; a gdybym byl ibn Bein, to posalibyscie ze naturalnie nienawidze innowiefrcow wiec wyciagam ich rzekome zbrodnie? wlasnie tego rodzaju niechrzescijanskie odzywki swiadcza o ureligijnieniu konfliktow i interpretacji;
   religie wyciaga sie czestow Polsce, gdy mowa o stosunkach z narodami prawoslawnymi; reakcja mojego znajomego na moj chrzest: „dlaczego przeszedles na wiare naszych wrogow?”; nie wiedzialem ze Grecy i Serbowie znalezi sie na jakiejs liscie naszych wrogow (ochrzcilem sie w monastyrze serbskim w Grecji, ppod wplywem doswiadczen zyciowych po ataku NATO (kompleksu jot) na Serbow);
   jakies kola katolickie w Polsce namawiaja na modlitwy o nawrocenie „Rosji” jakby ona byla poganska – czemu nie modla sie o nawrocenie Polski, takze rzadzonej przez satanistow od dziesiatkow lat? katoliccy Polacy zapamietali zbrodnie drugiej strony, czymkolwiek podyktowane, natomiast nie chca slyszec o swoich zbrodniach religijnych wzgledem prawoslawnych mniejszosci uwazajacych sie za obywateli polskich, np. w okresie miedzywojennym i w Akcji Wisla po wojnie; oczywiscie nie robili to zwykli ludzie z pobudek religijnych (poza fanatykami-ekstremistami) tylko rezimy wykorzystujace religie do celow politycznych, po obu stronach;
   podobne reakcje, odwrocone o 180 stopni, widze po „drugiej stronie”: Serbowie maja pretensje do Polakow za brak reakcji na demonizacje w l. 1990-ych; na nic moje tlumaczenie ze zdezorientowala ich propaganda – Serbowie winia Watykan i stronniczosc katolicka; trudno ni eprzyznac im racji, skoro 10 lat po wyjasnieniu kulisow, wiekszosc Polakow wciaz wierzy w oficjalna wersje;
   Rosjanie z kolei maja Polakom za zle ekstrapolacje bolszewik, radziecki itd na „ruski” oraz wywyzszanie wiary rzymskokatolickiej ponad historycznie starsze prawoslawie; do szowinizmu dolozyli sie tacy polscy mysliciele jak Koneczny, ktory nie wiadomo czemu wywyzsza ‚cywilizacje lacinska” ponad inne; cywilizacja ta, wlasciwie jej religia rzymskokatolicka, powstala na trupie prawoslawia bizantyjskiego, do zniszczenia ktorego przyczynili sie lacinnicy (wyprawy krzyzowe)!
   wiec kiedy pisze o pierwiastku religijnym w konfliktach, nie mam na mysli jakiejs zakorzenionej animozji religijnej, tylko manipulacje uczuciami religijnymi w celach politycznych = na blogu oreduje o tolerancje, umiar i rozsadek, w kontekscie wielu religii, nie tylko chrzescijanskiej, wlasnie zeby uczulic na takie manipulacje. rodem od lucyfera a nie Chrystusa;
   uzdrowienie stosunkow polsko-sasiedzkich wymaga krytycznego spojrzenia na wplywy propagandowe, swieckie i religijne, odklamanie historii, przyznanie sie, szczere przeprosiny i zadoscuczynienie za popelnione zbrodnie; dalsze wspolistnienie nie moze oczekiwac zadnych adaptacji religijnych, bo dogmy sa dla wiernych nienaruszalne… nie potrafimy pogodzic sie z bracmi Slowianami, a gdzie o wiele bardziej zlozone stosunki z Zydami?! zmiany nie przyjda od skorumpowanych rzadow, wyslugujacych sie lucyferianskim tworcom podzialow, tylko przez zmiane w sercach calych narodow = dlatego liczmy tylko na siebie i zacznijmy zmiany od siebie;

   • Fraktal said

    To że jakiś psychol czy idiota zasiadający gdzieś w strukturach jakiegos kościoła jakiejś religii podczas wojny robi to i owo, to nie świadczy to o całej instytucji. Tylko gorzej jak istnieje tam cała siatka jemu podobnych i to oni sprawują realną kontrolę w tejze instytucji. Po za tym muszą być wystarczjące dowody. Jesli chodzi o przeszmuglowanie nazistów do Ameryki to Watykan brał czynny udział z wiedzą i za zgodą wielu Kardynałów. Nie mam pojęcia co papież wiedział w tej kwestii. Z jednej strony szkodzi wizerunkowi kościoła, z drugiej pokazuje że to tylko ludzie , którzy też błądzą. Ale żadna wojna, żaden polityk, żadna katastrofa , żaden tyran czy ustrój polityczny nie zaszkodził na tyle Watykanowi i to jest najbardziej zastanawiające.

   • Praworządny Obywatel NWO said

    Dobrze prawisz Hjk.

   • HJK@
    U Piotra jednak zawsze będzie przyczyną religia bo to pozwala dowalac Kościołowi katolickiemu.
    =================
    od pb: Bronku masz krysztalowa kule czy Duch Swiety ci podsunal?

   • hjk said

    @”Chorwaccy katoliccy hierarchowie i kler nakłaniali świeckich do ustaszowskiego ludobójstwa oraz brali w nim udział. Rasa i religia splotły “rasistowski nacjonalizm, którego dążeniem było 100% czyste etnicznie państwo, z równolegle faszystowską polityką Kościoła chorwackiego, dążącego do stworzenia 100% czystej religijnie, katolickiej Chorwacji.” [10] ”

    Jeśli to prawda jest to absolutnie niezgodne z doktryną chrześcijanską czy katolicką, pytanie wobec tego jest takie: co robił Watykan, czy były jakieś napomnienia, czy w ogole wiedzieli, co się tam dzieje.
    Bo w takim przypadku oczywiste jest, ze oni nie byli JUZ chrzescijanami (katolikami), a moze NIGDY nie byli i religia była tylko jakaś formą kultu czy obrzędowości – przecież stoi w dekalogu i Biblii – „miłuj bliźniego jak siebie samego”,…Ktos kto nawołuje do mordów, absolutnie nie moze być chrześcijaninem, tym samym wyklucza się z Kościoła i udawadnia ze nie ma żadnej wiary chrześcijańskiej. Wobec tego teza o religijnym podłożu konfliktów upada, bo nie byli to chrześcijańie, tylko wylazła z nich jakaś nienawiść właśnie narodowosciowo – etniczno – historyczna. Przykład mieliśmy w krzyżakach, którzy z wiarą czy religią naprawdę niewiele mieli wspólnego, choć doskonale jej używali do realizacji „ciemnych” i niegodnych celów.

    Co do braku prześladowania tych, którzy się „nawrócili”, po prostu z religii wygląda na to że uczyniono element tradycji i kultury, w oderwaniu nawet od moralności, nie wspominajac o jakimś życiu autentycznie religijnym… Po prostu życie narodowe musi się wokół czegos skupiać. Moze i wokół religii, ale jeśli jest pojęta jako tylko obrzed bez moralności autentycznego przezycia religijnego, traci ona wtedy swój sens a staje się eementem kultury takim samym jak każdy inny.
    nie wiem, jakich masz znajomych, ze nazwał prawosławnych wrogami, moze utożsamił ich z Rosjanami czy ukraińcami, moze na zachodzie Polski tego nie rozumieja, ale tu na wschodzie prawosławie nie jest wrogiem i ukraińcy i ich wyczyny absolutnie nie są postrzegani przez pryzmat prawosławia, to samo pseudowładza Rosji sowieckiej, która sama niszczyła prawosławie…

    @”trudno nie przyznac im racji, skoro 10 lat po wyjasnieniu kulisow, wiekszosc Polakow wciaz wierzy w oficjalna wersje;”
    Raczej jestem przekonany, ze większości Polaków to w ogóle nie interesuje i maja znikomą wiedzę, moze ci co tam byli na wycieczkach czy wczasach maja jakieś pojecie, o ile mieli kogo zapytać na miejscu, ale nie sądzę, by to była jakas większość.

    @”do szowinizmu dolozyli sie tacy polscy mysliciele jak Koneczny, ktory nie wiadomo czemu wywyzsza ‘cywilizacje lacinska” ponad inne; cywilizacja ta, wlasciwie jej religia rzymskokatolicka, powstala na trupie prawoslawia bizantyjskiego, do zniszczenia ktorego przyczynili sie lacinnicy (wyprawy krzyzowe)!” wyprawy krzyżowe to osobna historia i trzeba by pobadac, kto tak naprawde je inspirowł i co miały na celu…
    Doskonale wiadomo dlaczego wywyższa i wystarczy poczytać jego dzieła – w uproszczeniu bizantynizm to biurokracja, woluntaryzm i nieskrępowanie władzy, emanacjonizm w filozofii, nakazowość w zyciu społecznym, ubezwłasnowolnienie jednostki i poddanie jej władzy. cywilizacja łacińska to wywyższenie osoby, prymat jednostki w życiu społecznym, oddolne samoorganizowanie się, prymat etyki nad prawem, władza ograniczona do pomocy jednostkom a nie decydowania o ich losie.
    Cywilizacja róznią się tym, ze w sposób zupełnie odmienny organizują życie społeczne i są ze soba nie do pogodzenia. Co ciekawe łacina charakteryzuje się tolerancjąi jest zdlna zyć w zgodzie ze wszystkimi, inne cywilizacje raczej tego nie tolerują.
    bizantynizm zanim nie zdominowała go turańszczyzna z terenów rosji przeniósł się do „Niemiec” juz chyba w 10 wieku (cesarzowa Teodora zabrała ze soba inteligencję z Bizancjum po mariazu z jakimś cesarzem Niemiec chyba) i od tego czasu Rosja coraz lepiej dogaduje się z Niemcami (caryca Katarzyna była Niemką!), tylko ta cho…a katolicka polska stoi tu okoniem. W 16 i 17 wieku nie mogli tego znieść, że wszyscy uciekali do Polski i postanowili z tym skończyć…
    W skrócie mówiac tylko cywilizacja łacińska umożliwia pełny rozwój człowieka we wszystkich aspektach jego życia, problem tylko polega na tym, ze jest teraz w ciężkiej defensywie względem innych bardziej „wojowniczych” cywilizacji i jako najwyższa łatwo niestety ulega tym prymitywniejszym, opartym o kult siły, jednostki, zbójectwo, oszustwo, podstęp, podwójną moralność, itp. niecywilizowane, barbarzyńskie sposoby życia i postepowania.
    ================
    od pb: z tego wynikaloby ze w innych „cywilizacjach” ludzie nie osiagneli pelni rozwoju? oni akurat uwazaja ze to nasza cywilizacja jest ulomna!

   • szach said

    P.B. Idziesz widzę w zaparte. Piszesz:to wskazuje na religijny charakter przesladowan, a nie narodowy; niezbita rola religii w zbrodniach ustaszy: sankcjonowane przez chorwacki KK z ambony i czynem franciszkanów, wiec drogowskaz dla sumienia wahajacych sie;

    Zamieścilam Ci wypowiedzi z ambony,linki do listów biskupa Stepinaca,książki profesorów ,historyków np. http://www.croatianhistory.net/etf/pec.html

    wszystkie obalające twoją tezę!!!dane o niegodnym Zachowaniu Serbskiego Kościola Prawoslawnego, wypowiedzi Żydów ,podkreślające bohaterstwo biskupa KK (a tych o przychylność KK chyba nie podejrzewasz)i co? A nic,bo Ty przyjąleś za prawdziwy list komunistów oskarżający biskupa i franciszkanów o wszelkie zbrodnie,jakie kiedykolwiek na tych ziemiach byly dokonane ,nie bez udzialu „świętego” narodu Serbskiego.

    Nie liczę na sukces,bo z psychologicznego punktu widzenia to jest niemożliwe,wszak dotyczy to twojego „dorobku” życiowego. A tymczasem,to co zrobileś w sprawie „świniaka” to jest coś. Reszta to marność .
    A co do nienawiści religijnej wmawianej mi jako fanatykowi religijnemu ,to odpowiedz na jedno pytanie:
    Jaka przykrość spotkala Ciebie-prawoslawnego u nas -katolików fanatyków ?
    A jeśli dochodzilo między nami do jakichś dyskusji,to jak pamiętasz ich podlożem byla milość do Polski.
    Tak,slucham Radia Maryja,czytam Nasz Dziennik i mogę być moherowym beretem.I jestem z tego dumna .Lepsze to,niż slużba zlu albo bycie roślinką, która potrzebuje tylko światla i żarcia,by egzystować.

    Dla mnie ważna jest PRAWDA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie pozwolę na opluwanie świętości jakie tu się dokonuje.
    ========================
    od pb: cel mamy zbiezny; ww. zrodla sa stronnicze; nie czytasz chyba Grossa zeby dowiedziec sie prawdy o masakrze w Jedwabnem?
    nic nie piszesz np. o ksiazce Manhattana czy Magnum Crimen; nie znajdziesz ich w Wikipedii, to pewne;

    info o dzialanosci franciszkanow z ustaszami masz we fragmencie wraz ze zrodlami; moge dac wiecej jesli sa nieprzekonywujace;

    napisalem o twej i Bronka stronniczosci religijnej i fanatyzmie w niniejszej debacie, a nie o nienawisci = skad to skojarzenie?
    o moherowych beretach ja nie pisze i staram sie cenzorowac takie wyrazenia na forum od niemal poczatku bloga (podalem przyklad mej kolezanki profesor z Polski ktorą bezmyslnie nazwano moherowym beretem), wiec nie wiem do kogo twa skarga; podobnie nt ND i TV Trwam – patrz ile mam pozycji stamtad na zakladce „10 IV – artykuly”;
    w dyskusjach u was w domu mialem na wzgledzie dobro Polski lub sprawy, nawet w najsurowszej krytyce — taki jestem, podobnie jak ty bierzesz krytyke za nienawisc czegos i ruszasz do emocjonalej obrony tego, zamiast zastanowic sie czy krytyka moze byc zasluzona;
    zadna przykrosc mnie u was nie spotkala i tego nie sugerowalem, natomiast wyrazilem podziekowania i wdziecznosc wielokrotnie – czemu pytasz?

    na kazda wypowiedz Zydow czy ich organizacji w obronie bpa Stepinaca jest co najmniej jedna potepiajaca go, w tym z Jad Waszem; zarzucasz mi ze nie umiem czytac, a w wikipedii ktora cytujesz masz napisane, ze:
    – Jad Waszem nie przyjal Stepinaca na Sprawiedliwego Wsrod Narodow bo zwiazek z ludobojczym rezimem wyklucza go nawet gdyby angazowal sie w akcje humanitarne;
    – symboliczna rehabilitacja Stepinaca przez parlament Chorwacji w 1992 nie oznaczala uniewinnienia w sensie prawnym;

    jestem pelen podziwu dla twego zaparcia w szukaniu prawdy i studiowaniu, a przecie gdybym chcial to bym cie zignorowal = nie mysl wiec ze jestem uprzedzony do ciebie lub katolicyzmu;

  • j21 said

   Panie Piotrze, ta mowa jest troche zideologizowana. Jesli mamy mowić o zbrodniach to prosze bardzo, ale o chorwackich, ukraińskich, litewskich itd itp. Załozenie a priori, chorwat-katolik-ustasz-zbrodniarz i oprawca, jest nieuprawnione.
   Prawdą jest natomiast że Kościół Katolicki w narodach katolickich słuzył odrodzeniu narodowemu – vide Litwa czy Polska, ale i Kościół Prawoslawny miał ta sama role w narodach, gdzie stanowił wyznanie dominujące. To trochę tak jakby winić katolickość litwinów za zbrodnie na Polakach, a Polacy to przeciez w przeważajacej masie katolicy. Problem chyba nie jest w wyznaniu.
   Artykuł moze i kiedys skrobnę.
   =============
   od pb: zbrodnie sankcjonowala hierarchia katolicka, bral w nich czynny udzial kler, konwersja ofiar byla waznym ‚warunkiem’ = wszystko to wskazuje na silny pierwiastek religijny; pisalem o tym bodajze w riposcie dla Hjk;

   • hjk said

    Dokładnie, to nie wyznanie samo w sobie jest problemem, tylko ew. uczynienie go narzedziem polityki, i to trzeba każdorazowo demaskować. Nawet jeśli znajdą się jakieś dowody na podejrzane wpływy polityczne „kierownictwa” takiej czy innej religii…Ale zeby to były dowody a nie jakieś spekulacje czy pomówienia…

    Jako ciekawostke dodam, ze Koneczny wyleciał z uniwersytetu głównie za krytykę piłsudczyzny, w której widział dominację turańskiego wodzostwa…

   • sara10 said

    Hjk, wypisujesz jakieś kompletne brednie, nie podajesz przy tym źródła. Czy wiesz ile katolicy stanowią na półwyspie bałkańskim? Poza Chorwacją, większość stanowią protestanci, prawosławni oraz muzułmanie. Do XVII wieku panował tam katolicyzm. W późniejszych czasach (podboje, et.cet.) ten wspólczynnik zmienił się. Dzisiaj katolicy są w zdecydowanej mniejszości. O ile pamiętam, stanowią zaledwie 8% zamieszkującej tam ludności. Jak zatem ta mniejszość, przy dużej ekspansji muzułmanów (Albańczycy) czy prawosławia (Serbowie) może myśleć o tym, co piszesz?

    Czy czasami nie czerpiesz wiedzy z Racjonalisty?
    ZAWSZE sprawdzaj źródła, nim coś napiszesz. Oni mają nadzieję, że tego nie zrobisz. Jak widać, mają rację.

   • szach said

    A może pan P.B napisze coś o zbrodniach Serbów?
    Nie,nie napisze ,bo to by burzylo jego widzenie świata.
    Serbowie to takie baranki,dzięki którym patologom nie zabraklo pracy. Tak przytulali Chorwatów(kobiety,dzieci,starców),że ci oddech tracili na zawsze,a ich obozy koncentracyjne mialy wyższe standardy niż sanatorium w Nalęczowie.
    Szkoda,że ludzie tego nie widzieli,a świadkowie już nie przemówią.

    Filozof Profesor Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie o ideologii serbskiej – przyczynie konfliktu
    http://www.croatianhistory.net/etf/prim.html

 13. czosnek said

  Chorwacja to naród ludobójców, pucybutów wielkiej Germanii. Wystarczyło, aby Hitler i Watykan rzucili hasło, a oni przekształcili się w narzędzie bez własnej woli. Wymordować w warunkach bałkańskich 600 tys. ludzi w obozie koncentracyjnym to jest horror. Żal mi ludzi którzy jeżdżą nad Adriatyk wypoczywać u ludzi, co w szafie mają strzelbę na wypadek Serba. Polacy napychacie sejfy barbarzyńcom. Z Krajiny, która stanowi przesmyk między północną Chorwacją a terenami nadmorskimi wypędzono setki tysięcy Serbów i rozwalono im domy. Ludzie jeżdżą sobie autostradami na wypoczynek i myślą, jacy to brutalni byli Serbowie! A przykłady ciągłej nienawiści Chorwatów do ościennych narodów można by mnożyć. Chorwaci mają złotą kurę w postaci Adriatyku, skąd w pasie nadbrzeżnym i z wysp wypędzono bądź zabito wszystkich Włochów. Popatrzie ile teraz jest reklam w telewizji i na bilbordach w całej Polsce. Jak macie gdzieś jechać to jedźcie w polskie góry albo do Nałęczowa.
  ===============
  od pb: Czosnek, w druga ostatecznosc wpadasz; Chorwaci to narod jak kazdy inny, sa dranie i porzadni; dranie nakrecaja nienawisc do blizniego, w tym przypadku ich brata Slowianina innej wiary, tego samego jezyka; w Serbi spotkalem Chorwatow ktorzy uszli przesladowaniom przez swych rodakow lub woleli mieszkac wsrod mniej szowinistycznych ludzi;
  artykul opisuje co potrafia zrobic dranie i pociagnac za soba jakas czesc narodu = dlatego zamiescilem jako ostrzezenie przed ekstremizmem-fanatyzmem w Polsce; jest wielu intelektualistow, dzialaczy chorwackich ktorzy zdaja sobie sprawe ze zla wsrod ich narodu i probuja przeciwdzialac; w obozach zaglady ustasze mordowali im podobnych, jak niechcianych Serbow, Romow i Zydow;

  • hjk said

   No włąśnie, jest to jakaś nienawiść NARODOWA czy etniczna, a nie RELIGIJNA. tylko ciekawe, ze nikt tu nie napisze nic o historii – SKĄD sie wzięła ta nienawiść?! wiadomo bowiem, ze człowiek z natury zasadniczo nikogo nie nienawidzi, no chyba, ze uczyniono mu jakaś krzywdę, albo ma jakis inny powód. Z tego co tu na blogu powypisywane wynikałoby, ze ci Chorwaci to wcielone demony, zionące nienawiścia do wszystkiego i wszystkich dookoła. To kompletna bzdura i raczej należałoby sięgnąć do historii, niż serwować tu tanie propagandowe hasełka i pseudosądy,jak w poscie powyzej. A moze to ościenne narody ich tępiły i probowały zlikwidować, stąd ta nienawiść?

   • Bo tak jak my byliśmy pod zaborami Chorwaci o wiele dłużej(chyba około 400 lat) byli pod zaborem Serbów . Artykuł jest wielką manipulacja . Np. Podaje że była akcja burza ale nie podaje wcześniejszych wydarzeń dlaczego doszlo do akcji burza. Nie ma tu nic o tych przyczynach. Na mieszanych pod względem ludnościowym, chorwacko-serbskich terenach ówczesnej Socjalistycznej Republiki Chorwacji (będącej wtedy częścią składową federacji jugosłowiańskiej) leżącej wzdłuż granicy Socjalistycznej Republiki Bośni i Hercegowiny, zwanych Krajiną doszło w 1988 roku do pierwszych napięć etnicznych pomiędzy Chorwatami a Serbami. Według ostatniego w Jugosławii powszechnego spisu ludności przeprowadzonego wiosną 1991 roku, Serbowie stanowili ponad 52 proc, a Chorwaci 36 proc. mieszkańców części składowych Krajiny: regionów Lika, Banja, Kordun oraz północnej Dalmacji i Slawonii.
    Gdy wiosną 1990 roku we wszystkich republikach Jugosławii przeprowadzono pierwsze od 1945 roku wolne wybory parlamentarne, w Chorwacji wygrała partia HZd która zadeklarowała że Chorwacja będzie samodzielnym państwem.Pierwszym posunięciem nowej władzy była deklaracja suwerenności która nie oznaczała wcale wystąpienia z Jugosławii.W lecie 1990 roku gdy wczasowicze z całej Europy zdążali nad adriatyk Serbowie mieszkający w Krajinie zablokowali wiele dróg i autostrad, stawiając na nich barykady z opon, betonowych prefabrykatów oraz drzew i kamieni rozpoczynając nieposłuszeństwo władzom w Zagrzebiu.Kto ich do tego skłonił?? jakie to były siły?? artykuł nie podaje.
    Na obszarach zamieszkalych przez większość serbską, miejscowa ludność zrywała z budynków urzędów flagi i symbole chorwackie, zawieszając w ich miejsce flagi Jugosławii. Kto im to nakazał robić artykuł Piotra nie podaje.
    Niszczono chorwackie tablice drogowe z napisami w alfabecie łacińskim zamieniając je na tablice pisane cyrylicą. Jako że duża część miejsowej ludności dysponowała bronią (w Jugosławii istniał szeroko rozbudowany, zdecentralizowany system obrony cywilnej przypisany niezależnie do każdej republiki, a nawet gminy, w którym większa część dorosłej ludności mogła być szybko powołana do gotowości bojowej), na serbskich barykadach pojawili się uzbrojeni strażnicy. W niektórych miejscach chorwaccy policjancji zostali zaatakowani. Już wówczas doszło do pierwszych, na razie jeszcze stosunkowo ograniczonych starć zbrojnych. Padły pierwsze ofiary, najczęściej zabijane skrytobójczo. Rząd w Zagrzebiu potraktował bunt Serbów jako bardzo poważne zagrożenie secesji części terytorium Republiki Chorwacji. Nalezy pamiętać że Krajina nalezała do republiki Chorwacji. Tak samo jak republika Białorusi Litwy czy Estnii nalezały do ZSRR. Jak się oddzielały to w swoih granicach republiki jaka były w ZSRR. Na marginesie niezgoda Serbów na to stała się pzryczyna stworzenia u nich państwa Kosowa. Takie błędy popełnił Miloszewicz tragiczne dla swojego narodu.Do lata 1991 roku trwała cicha wojna podjazdowa pomiędzy Zagrzebiem a zbuntowanymi gminami serbskimi. Unikając eskalacji konfliktu w czasie gdy toczyła się delikatna gra polityczna o przyszłośc Jugosławii i jej dotychczasowych części składowych, władze w Zagrzebiu unikały rozwiązania siłowego. W grudniu 1990 roku na obszarach objętych serbską irredentą powołano do życia tzw. Serbski Autonomiczny Region Krajina.
    a marcu 1991 roku 99 proc. miejscowych Serbów odpowiedziało twierdząco na pytanie referendum: „czy jesteś za tym, aby Serbski Autonomiczny Region Krajina został przyłączony do Republiki Serbii, Jugosławii i Czarnogóry oraz wszystkich innych pragnących zachowania Jugosławii”. Krajińscy Serbowie zbojkotowali również referendum w Chorwacji z maja 1991 roku, w ktorym większość głosujących opowiedziało się za opuszczeniem federacji jugosłowiańskiej. Czyli Serobowie używając tej organizacji stali sie taka wewnetrzną destrukcyjna siłą rozbijającą jednośc panstwa Chorwacji.Wynik tego referendum jak i następujące po nim ogłoszenie przez Chorwację i Słowenię opuszczenia Jugosławii 25 czerwca 1991 roku stanowiły bezpośrednią przyczynę ataku Jugosłowiańskiej Armii Ludowej (JNA) na obydwie republiki. Rozpoczął się on dzień później, 26 czerwca 1991 roku. W wyniku działań armii federalnej, do wybuchu otwartej wojny pod koniec czerwca 1991 roku doszło również w Krajinie. Region stał się areną ciężkich walk pomiędzy wojskami federalnymi i wspierającymi ich paramilitarnymi Wojskami Serbskiej Krajiny (VSK) oraz oddziałami ochotników, a z niedawno utworzonym Wojskiem Chorwackim (HV) oraz jednostkami chorwackiej policji i ochotników. W wyniku działań wojennych trwających do stycznia 1992 roku doszło do czystek etnicznych, zabójstw cywilów oraz przesiedleń i niszczenia mienia mieszkających w Krajinie Chorwatów. Niszczono domy, mordowano całe rodziny, burzono kościoły katolickie i cerkwie prawosławne. Szczególną brutalnością wsławiły się serbskie oddziały paramilitarne, takie jak dowodzone przez Željko Ražnjatovića „Tygrysy Arkana”W grudniu 1991 roku krajińscy Serbowie powołali do życia kadłubowe, nieuznawane przez społeczność międzynarodową (poza rządem w Belgradzie) państewko pod nazwą Republika Serbskiej Krajiny (RSK). Na jej czele stanął prezydent Milan Babić.Na początku 1992 roku za przyczyną ONZ podpisano rozejm między Chorwacją a Serbami sankcjonujący zdobycze Serbów. ONZ był po stronie Serbów. Przyjęcie takiego rozwiązanie faktycznie usankcjonowało dokonane czystki etniczne i wypędzenia ludności. Z terenów Serbskiej Republiki Krajiny została praktycznie usunięta zamieszkująca tam od wieków ludność chorwacka. Do większości niezniszczonych chorwackich domów znajdujących się na obszarach zajętych przez Serbów szybko wprowadzili się nowi, serbscy mieszkańcy. Aktywna była wciąż policja i zdemoralizowane oddziały paramilitarne, które zastraszały nielicznych pozostałych Chorwatów oraz torturowały ujętych podczas walk jeńców.

    „Spis ludności” przeprowadzony w Republice Serbskiej Krajiny w 1993 roku podawał, że ludność parapaństwa tworzyło wówczas 91 proc. Serbów, 7 proc. Chorwatów oraz 2 proc. pozostałych mniejszości etnicznych.Wstępem do operacji „Burza” była trzydniowa ofensywa „Błysk” (chorw. Bljesak) przeprowadzona na początku maja 1995 roku. Ponad 7 tysięcy żołnierzy chorwackich w błyskawicznej akcji militarnej zajęło funkcjonujący od 1991 roku tzw. Serbski Autonomiczny Region Zachodniej Slawonii, leżący na północy od Krajiny. Na chorwacki atak zdezorientowani Serbowie z Krajiny zdążyli jedynie odpowiedzieć desperackim ostrzałem rakietowym Zagrzebia. Chorwacka stolica została wówczas zbombardowana po raz pierwszy od jesieni 1991 roku, gdy rakietowy ostrzał armii jugosłowiańskiej siedziby chorwackich władz omało co nie zgładził prezydenta Franjo Tudmana i kilku jego najbliższych współpracowników. Majowa ofensywa „Błysk” zakończyła się stuprocentowym sukcesem i umożliwiła Chorwatom zajęcie jeszcze bardziej dogodnej pozycji wyjściowej do dalszych działań zbrojnych na obszarze Krajiny. Potem było spotkanie w Szwajcarii, Chorwaci postawili krajińskim Serbom ultimatum, żądając doprowadzenia do błyskawicznej i pokojowej reintegracji Krajiny z Republiką Chorwacji. Serbowie zdecydowanie odrzucili stanowisko Zagrzebia. Potem nastąpiła akcja Burza która trwała zaledwie 36 godzin i Krajina wróćiła spowrotem w garnice Chorwacji. Akcja Burza była tez przełomowym momentem w wojnie na bałkanach gdyż Miloszewic przestał już być agresywny gdyż zobaczył że nie jest taki silny jak mu się wydawało. Tak powoli kończył się reżim socjalistyczny który zamordował niezliczone ilości ludzi przez 50 lat swego istnienia. Musimy pamiętać że Tito czy Miloszewicz to odpowiednicy Stalina Berii maja mnóstwo krwi na rękach. Po kilku wiekach powstało znowu samodzielne państwo Chorwacja . Chorwaci ludzie umęczeni może więcej niż Polacy którzy przez wieki byli mordowani przez róznych prześladowców od Islamistów po Serbów czy austriaków.
    =================
    od pb: Bronku, podaj autora i zrodlo, chcialbym opublikowac w kategorii „żart”

   • Nie mam czasu całego wpisu dementować że jest kłamliwy dałem tylko urywek o akcji Burza. Ale wpis jako praca naukowa to śmiech. pracę tą można porównać do tego gdybyśmy napisali książkę jacy to mordercy była konspiracyjna armia AK. Że szła mordowała wioski podrzynała gardła. Taka książkę mógł by napisac o armii AK albo ktoś w Rosji albo zdrajca Polak.
    =============
    od pb: twoj wpis tak samo dementuje moj fragment jak na odwrot; bez znajomosci zrodel nie moge sie odniesc do twoich twierdzen, jak juz probowalem wytlumaczyc twej zonie; zamiast tego insynuujesz ad hominem, co w debacie swiadczy o braku argumentu i niskiej kulturze osobistej i badawczej; w inteligentnej debacie podaje sie zrodlo kazdej donioslej tezy; musze przyznac o niektorych rzeczach pierwsze slysze;

    co do porownania z AK, sa zasadnicze roznice; AK dzialalo w podziemiu, bez obserwatorow, reporterow miedzynarodowych czy sil niosacych pokoj, jak to bylo w przypadku Akcji Burza i Blysk; na AK nie ma dowodow a na sily chorwackie sa (zwloki zamordowanych, setki tysiecy wypedzonych, systematycznie spalone domy itd.); dzialania oficjalnych sil Chorwacji mialy poparcie dyplomatyczne i wojskowe Zachodu i USA-NATO;
    trybunal w Hadze ds. zbrodni w b. Jugoslawii skazal nieproporcjonalnie wiecej Serbow niz innych narodowosci bioracych udzial w konfliktach i w stronniczo oddalil oskarzenia o powazne zbrodnie przeciw Serbom (ataki NATO na cele cywilne i ludnosc Jugoslawii, ludobojstwo na Serbach wokol Srebrenicy przez sily muzulmanow bosniackich); zbrodnie sil Chorwacji byly tak razace, ze ten antyserbski trybunal musial zbadac je i oskarzyc odpowiedzialnych w rzadzie i wojsku chorwackim, jak podaje moj fragment;

   • hjk said

    Bardzo to wszystko skomplikowane, myślę, ze moze to zainteresować albo historyka albo jakiegoś miłośnika serbii/jugosławii/chorwacji. Po przeczytaniu artykułu i wpisu Królowejpokoju kapituluje. Nie widzę specjalnego sensu aby nas to teraz interesowało, jak ktoś jest chętny, to proszę bardzo. tereny i sytuacje tam nazywano nie bez powodu „wrzącym bałkańskim kotłem” i dla europy jest on tym, czym bliski wschód z izraelem dla swiata. Dość powiedziec, ze tamtejszy incydent z zabojstwem arcyksięcia stał się iskrą prochu na beczkę z I wojną światową, lata 90 te to kolejne fajerwerki i nie wiadomo, czy już się tam wszystko uspokoiło.
    Dla nas ciekawsze byłyby, powtarzam, aspekty polityczne, do jakich wykorzystano to wrzenie – roli USA, Rosji, Niemiec czy UE, może jakichś wpływów państw arabskich… Dlaczego NATO zbombardowało Serbię itd.
    =================
    od pb: Hjk, masz tu na prawym marginesie bloga dostep do, o ile wiem, jedynego opracowania na ten temat i do jego autora:
    http://piotrbein.wordpress.com/2010/04/22/judeocentrycy-i-masowe-zbrodnie/
    http://piotrbein.wordpress.com/2009/12/30/mass-deception-on-mass-violence-the-case-of-serbs/
    http://piotrbein.wordpress.com/2009/12/31/judeocentrics-behind-balkan-interventionism/
    dalem ci wytlumaczenie peirwiastka religijnego o ktory pytales a ktory jednak jest dosc klarowny z samego artykulu = odeslales to do historykow i koneserow balkanow; bez tego niewiele zrozumiesz, na pewno nie, jesli postawisz pytania w sposob powyzszy, z ‚panstwami’ i nato jako aktorami;
    oczywiscie zawsze mozecie skorzystac z wikipedii

  • hjk said

   „Okrucieństwo i jego franciszkańskie wsparcie powróciły. Senator Joseph Biden (teraz wiceprezydent USA) złapał zajadły antyserbizm od chorwackiego, franciszkańskiego duchownego Iliji Żiwkowicia we wczesnych l. 1980-ych. Ingorując rolę Watykanu i Chorwacji podczas II wojny światowej, katolicki Biden zainicjował senackie, serbofobiczne uchwały i inicjatywy oraz przemawiał nienawistnie i udzielał antyserbskich wywiadów. Powiedział podczas debaty w 1999 r. nt. agresji NATO: “wszystkich Serbów należy umieścić w obozach koncentracyjnych podobnych do hilerowskich”. W programie Larry King Live stacji CNN, Biden powiedział: “Serbowie to niepiśmienni analfabeci, mordercy dzieci, rzeźnicy i gwałciciele”.

   „To tak samo mniej więcej jak w powyższym poście Chorwaci” – o co tam chodzi w tej Jugosławii? Czemu te ludy się tak nienawidzą i skad się to wzięło? I byle kto przyjdzie, pokrzyczy trochę i wybucha płomień – co się tam działo?

   • Hjk ty nie bierz tego na serio. Jaki Biden jest katolikiem?? Ty myśl ze zrozumieniem. Nie wszystko co się podaje jest prawdą
    =================
    od pb: myslisz ze bylby kryptozydem podajacym sie za katolika? to ciekawe, masz zrodlo tej informacji?
    Religion Roman Catholic (Religia Rzymskokatolicka)
    http://en.wikipedia.org/wiki/Joe_Biden

  • hjk said

   „Chorwackie represje od 1990 r. wraz z Błyskawicą i Burzą (1995) zabiły kilka tysięcy cywilów i brutalnie wysiedliły setki tysięcy Serbów.”

   A co się tam działo po wojnie, czy komunści Tity (nawiasem mówiąc, jakiej byli narodowości i jaki był skład?) nie prowadzili przypadkiem polityki takiej jak Stalin – wymieszac „wszystko ze wszystkim” – to może stad te dążenia do „czystych” etnicznie państw?

   Temat owszem w Polsce wygląda na nieznany, ale nie sądzę, ze krotkim wpisem na blogu się go rozjasni, gdyż sprawa wygląda na mocno złożoną. Myślę, ze zamiast skupiać się na nienawiściach etniczno – rasowych, czego i tak nie pojmiemy w pełni i demonizować jednych czy drugich, to należałoby się skupić na celach NATO w wojnie, UE czy Rosji, ew. „Watykanu”*, jesli tam maczał palce, bo to była rozgrywka ‚wielkich graczy”, którzy do niej wykorzystali zastarzałe nienawiści, bo to nam coś pozwoli zrozumieć.

   *”Watykan” – piszę w „”, żeby nie mylić tutaj Papieża i jego funkcji religijnych z całym aparatem biurokratycznym i instytucjonalnym, z którym ma czaasami niewiele wspólnego i co do którego ma niewiele do powiedzenia. Zresztą wszyscy odwołujący się do „watykanu” powinni wpierw naświetlić charakter tych relacji i zgrubny sposob funkcjonowania, ale podejrzewam, ze nie maja wglądu w szczegóły, nie mówiąc już o źrodłach, czy są w stanie zaproponować więcej niż spekulacje, czesto wyssane z palca…

 14. monitorpolski said

  Witam, przez jakiś czas nie wchodziłem na blog, dopiero teraz jadąc zatłoczonym pociągiem z Krakowa do Warszawy (nie wiedziałem, że jest koncert ACDC) przeglądnąłem te dziwne wpisy z wczoraj i dni poprzednich. Cieszy, że wzrosło zainteresowanie blogiem, ale zarazem widać KTO się nim interesuje. Blog stał się sceną rozgrywki politycznej ze strony ugrupowań politycznych – w walce o dusze wyborców. A jest o co walczyć – wg moich ocen na blog wchodzi regularnie kilkadziesiąt tysięcy osób, a zna go pewnie z pół miliona lub lepiej. Dlatego ci, którzy uczciwie walczą o Polskę powinni się włączać w dyskusje – szczególnie te, które agenci kierują na tematy poboczne bądź też puszczają zwykłe ploty i oszczerstwa.
  Nie mówię żeby się nie zajmowac wyborami, od ich wyniku może zależeć przyszły kształt czegoś co nazywamy jeszcze Polską. Ale też musimy być realistami w naszych głosach.
  No i na szybko – musimy się zastanowić jak wzmocnić wielokrotnie nasz patriotyczny głos, tak jak to było w aferze ze szczepionkami, gdzie Piotrowi Beinowi, Bronkowi, BArtkowi, Krzyśkowi i in. udało się w prosty sposób zmobilizować duże siły wolontariuszy, którzy zarzucili Polskę ulotkami. Efekt był niesamowity! I tak samo może być i teraz. Dlatego proszę o konkrety nt kandydatów, szczególnie J. Kaczyńskiego. To, że popełnił błędy jest jasne z artykułu p. Bizonia. Teraz proszę o konkrety nt pozytywów w czasie jego kadencji jako premiera. Należy także ujawnić prawdę o tym w jaki sposób PiS stracił władzę. No bo jeśli faktycznie, jak pisał Szach, PiS dokonał tak wiele to dlaczego oddał władzę w ręce PO?

  • hjk said

   @Monitor – chyba trochę przesadzasz ze znaczeniem tych wyborów, owszem będzie to ważne, zeby był prezydent, który powstrzyma zapedy PO, a takim jest w sposób oczywisty JK.
   Ale prezydent w ogóle w systemie politycznym polskim ma niewiele do powiedzenia – jedyne „straszaki”, to rozwiązanie sejmu na wypadek trudności z uchwaleniem budzetu i zawetowanie ustawy (nie wiem, czy moze coś zaskarżyć do trybunału i ogłosić stan wyjątkowy wykorzystując fakt, ze jest zwierzchnikiem wojska)…pozytywnie moze tylko wnieść projekt ustawy, coś tam z szefem NBP i krrtv…niewiele to. O wiele ważniejsze będą wybory do Sejmu za rok i na tym się należy skupić już teraz.

   @”to dlaczego oddał władzę w ręce PO?”
   No własnie – to chyba największa zagadka, od lat się nad tym zastanawiam i nie spotkałem przekunującego wyjaśnienia. Moze ktoś się spotkał?
   widze 2 możliwości – szantaż ekonomiczny międzynarodowy i spisek z PO majacy na celu zmarginalizowanie innych sił politycznych i stworzeniu sitwy przekazujących sobie pałeczkę włądzy na wzór USA.

   • Praworządny Obywatel NWO said

    Obyś Hjk nie miał racji z tą drugą możliwością. Ja mam czasem wrażenie,że te różne prawice, centrum i lewice to tylko różne frakcje KOR-u. Zwróćcie uwagę,że niezależnie od tego jak Polacy by nie głosowali to zawsze interesy Izraela są zagwarantowane.Część to ich płatna agentura, a część może to robi w dobrej wierze (Kaczyńscy),ale myślę,że to jest naiwne z ich strony. Ja czekam na jakiegoś „egzotycznego” kandydata. Zagłosowałbym na kogoś kto poruszyłby sprawę chemtrials. Sprawa ta dobija mnie codziennie gdy patrzę w niebo. Sprawa ta się kiedyś rypnie,a prawda o chemtrials wywróci globalistów.

   • szach said

    A nie pomyśleliście o tym,że ,żeby rządzić skutecznie potrzeba większości parlamentarnej? No to proszę mi powiedzieć z kim PiS mial stworzyć tę większość? Liczyli na to,że spoleczeństwo nie będzie sluchać propagandy medialnej,a widząc pozytywne zmiany(bo widać je bylo golym okiem,np wielu spośród moich znajomych pozostających bez żadnych dochodów od lat,z powodu braku pracy-a nie wybrzydzali,zapewniam-znalazlo zatrudnienie) poprze tym razem świadomie PiS. Niestety,wyszlo jak wyszlo,spoleczeństwo dalo się uwieść obiecanym gruszkom na wierzbie,a pozostala reszta aferalów miala wielki wlasny interes w tym,by odsunąć PiS .

    Nie są idealni(bo kto jest bez grzechu,choćby nieświadomego),ale NAJLEPSI z tych,co mamy do wyboru.

    Ale nie sądzę,by tu znalźli zwolenników choćby z powodu chrześcijańskich wartości,jakie wyznają.

   • ALFA said

    TECZKA PERSONALNA DONALDA TUSKA

    http://www.kciuk.pl/Teczka-Personalna-Donalda-Tuska-Prawda-o-Platformie-Obywatelskiej-l13487

  • ALFA said

   Tajna instrukcja ataku Platformy Obywatelskiej w internecie

   Oto sekret ataku Platformy Obywatelskiej w internecie. Stoi za nim tajna instrukcja firmowana nazwiskiem szefa MSWiA Grzegorza Schetyny. Wynika z niej, że wicepremier polecił działaczom młodzieżówki wpisywać na internetowych forach pozytywne komentarze o Platformie.Do instrukcji o tworzeniu przez Młodych Demokratów grup do spraw monitoringu internetu dotarł “Fakt”. Dziennikarze podali się za młodych działaczy partii i zadzwonili do koordynującego akcję Dariusza Słodkowskiego. To zastępca sekretarza generalnego młodzieżówki Platformy.
   http://freeisoft.pl/?p=27189
   Platforma Obywatelska

   Historia Platformy Obywatelskiej zaczyna się od spotkania 23 października 2000 roku Andrzeja Olechowskiego, agenta służb specjalnych, ze swoim przełożonym – Gromosławem Czempińskim, podejrzewanym o “skompletowanie” akt “Bolka”. Kazał on Olechowkiemu założyć nową partię, która otrzyma w zamian za ochronę interesów “grypy trzymającej władzę” wsparcie postkomunistycznej nomenklatury, która od 1989 roku kontroluje w Polsce nie tylko gospodarkę ale i media. W tym czasie Donald Tusk, po nieudanych dwóch próbach przejęcia władzy w Polsce, szuka sprzymierzeńców do założenia trzeciej partii. W styczniu 2001 roku Tusk, nie bacząc na przeszłość Olechowskiego, wraz z nim współtworzy Platformę Obywatelską. Zapytany 17 lipca 2001 r. przez dziennikarki “Gazety Wyborczej” jak mogło dojść do tak radykalnej zmiany jego poglądów, Tusk zeznał, iż Olechowski przepraszał i zapewniał go, iż wstydzi się swojej przeszłości i że brakowało mu odwagi, by być po drugiej stronie. 24 stycznia 2001 Andrzej Olechowski, Maciej Płażyński i Donald Tusk zakładają Platformę Obywatelską, działającą początkowo jako komitet wyborczy. Donald Tusk w jednym z pierwszych po powstaniu Platformy wywiadów dla “Gazety Polskiej” przedstawił credo, które w ustach dawnego liberała brzmiało szokująco, ale które będzie mu towarzyszyć w czasach Platformy-
   Kongres Liberalno-Demokratyczny

   Donald Tusk był jednym z założycieli Kongresu Liberalno-Demokratycznego, który w 1991 roku zdobywa 37 mandatów w Sejmie, a Donald Tusk zostaje jednym z posłów I kadencji. Jego kolega z Kongresu Jan Krzysztof Bielecki, który wsławił się między innymi powiedzeniem, że „pierwszy milion trzeba ukraść”, zostaje premierem. Kierowana przez niego partia znalazła się w opozycji wobec rządu Jana Olszewskiego. Gdańscy liberałowie uruchamiają na szeroką skalę prywatyzację państwowego majątku, która w wielu przypadkach polegała na jego rozkradaniu przy udziale zagranicznych koncernów i spółek nomenklaturowych, często związanych z komunistycznymi służbami specjalnymi. Symbolem tych zmian był ówczesny minister przekształceń własnościowych Janusz Lewandowski. Jednocześnie rząd nie zwracał majątku dawnym właścicielom ograbionym przez komunistów. I dlatego rząd Bieleckiego i sam minister Lewandowski byli nazywani “największymi paserami”, którzy handlowali zagrabionym mieniem. To właśnie ten rząd odpowiada za to, że Polacy znienawidzili prywatyzację. Mnogość afer gospodarczych, tolerowanych przez słaby rząd, spowodowała, że w odbiorze społecznym KLD stał się nie kongresem liberałów, ale “kongresem aferałów”, był też nazywany “Klubem Liberałów Aferałów”. 4 czerwca 1992 Minister Macierewicz ujawnia listę 64 tajnych agentów wśród parlamentarzystów. To wtedy Donald Tusk zdradza Polskę po raz drugi. Tusk na wieść o tej liście (w rozmowie z Jackiem Merkelem powiedział: „Jedyne co możemy zrobić to obalić ten rząd…” W ciągu 24 godzin w gangsterskim stylu, w nocy, “judasze” przegłosowali wotum nieufności wobec tego gabinetu (obalili Rząd Rzeczpospolitej).
   Donald Tusk za swoją działalność na szkodę Państwa Polskiego nie zostaje postawiony przed Trybunałem Stanu. Zakłada kolejną partię – Unię Wolności. W wyborach parlamentarnych w 1997 roku wystartowała samodzielnie, przyjmując na swoje listy przedstawicieli Stronnictwa Demokratycznego. UW zajęła trzecie miejsce uzyskując 13.4% głosów i otrzymując 60 mandatów. W wyborach parlamentarnych w 1997 otrzymał mandat senatora z ramienia UW i znalazł się w koalicji popierającej rząd Jerzego Buzka.
   Swoje nawyki z KLD Tusk przeniósł także do Platformy. Jednym z takich przypadków jest ignorancja w stosunku do pracy polityka. Na przykład kiedy w sejmie debatowano o policyjnych emeryturach Tusk grał z kolegami w piłkę.
   http://freeisoft.pl/?p=27266

 15. mk said

  Mam kolege seraba i mi to opowiadał wszystko ___ to jest szok i ludzie nic a nic o ustaszach nie wiedza i do dzisiaj są bezkarni a na czele wszystkich zbrodni stał kościół katolicki czyli zJewishsyjo LOBBY’by faryzeo.Zobaczcie jak było wszystko filtrowane że jak by ktoś o tym gadał w latach 90′ to by go wysmiali i do zakładu zamkneli ___ a tu dopiero sie polacy dowiaduja takiech syfuw na dzień dzisiejszy że szok ale to tez bardzo dobrze bo babilonia zostanie zmieciona z powierzchnie ziemi raz na zawsze _wszytko jest jeszcze przed nami ale cały proces obalenia fałszywej religi jest w toku i sie dzieje na naszych oczach .I moje podstawowe przekonania sprzed 8 lat stały się silniejsze i silniejsze… że biblia nie kłamie i to co gadają świadkowie Jehowy czy zielonoświądkowcy czy też ruch http://epifania.pl/ ___ że 10 rogów obali babilon czyli że to jest 10 panstw z uni europejskiej może wnieść głosowanie przeciwko pozamykaniu kościołów i tak jakoś na tych zasadach ___ tak że to co teraz sie dzieje to woda już prawie wrze woda w kotle i jest 90 stopni ___ i współczuje tym jeszcze ludziom a jest ich masa co jeszcze do kościółków ganiaja a są to tez ludzie inteligetni i jets ich całe stado niestety są oslepieni kompletnie ___ tak sie zastanawiam jakich jest ich poziom wiedzy ,przeciez jest internet i jest wglad w to całe gówno co nas otacza ____ i ten typ ludzi jest tak jak by byli pijani jak roboty jak marionetki ___ nic nie kumaja nic nie szukaja to co nim w poili od dziecka to sie tego trzymaja =komunia,chrzest,wybory,zus,banki=oni podtzymuja przedpotopowe instytucje zakłamane co dla nas młodych ludzi jest tylko kulą u nogi i to nas blokuje przed tym żebyśmy się dalej rozwijali !!!! _ nikt nie protestuje jet cichutko jak baranki i dobre jest _pieprzeni ignoranci ___ Pierwsze kłamstwo mówiło,że palneta Ziemia jest płaska,drugie kłamstwo,że nigdzie we wszechświecie nie ma inteligentnego zycia,trzecie kłamstwo że pochodzimy od małpy-teraz wiemy,że to wszystko jest kłamstwem.Najważniejszą prawdą jest to, że wszechświat jest jak ocean.A KŁĄMCY SĄ MIEDZY NAMI I DALEJ NAMI MANIPULUJĄ ____ POZDRO DLA g666 I DRUGIEJ STRONY ___ SZUKAJCIE I DAWAJCIE SIE ROBIĆ W h……..A
  ===============
  od pb: mk, nie wpadaj w skrajnosc; ustaszowskie zbrodnie sa patologia, podejrzewam ze zrobiliby to samo nawet jako buddysci; przewazajaca wiekszosc katolikow czy chrzescijan nie jest zbrodniarzami (tak jak nie jest wiekszosc muzulmanow), a wiara w Chrystusa to nie grzech; odrozniajmy Chrystusowe od diabelskiego w chrzescijanstwie, a zabijanie i krzywdzenie blizniego na pewno nalezy do lucyfera

 16. asterix said

  Dobrze mówi o tym w czym Polacy są najlepsi na Świecie 🙂

 17. VIVIEN said

  LUDZMI PODCHODZACYMI DO WSZYSTKIEGO EMOCJONALNIE „BEZ GLOWY ” LATWO STEROWAC – JUGOLE MADRZEJSI I MAJACY MOZLIWOSCI WIDZACY W PORE NIEBEZPIECZENSTWO – OPUSZCZALI KRAJ !

  CZY BYLO TO MADRE POSUNIECIE ? ODPOWIEDZCIE SOBIE KAZDY SAM – WIEM ZE TE OSOBY PRZEZYLY I MAJA SIE DOBRZE ! CZY BYLO TO EGOISTYCZNE POSUNIECIE BEZ POCZUCIA PATRIOTYZMU ? – ODPOWIEDZCIE SOBIE SAMI !

  CZY MOZNA TAKIM OSOBA WYPOMINAC ZE POZOSTAWILI SWOJ KRAJ I INNYCH Z PROBLEMAMI (WIEMY JAKIMI ) ? ODPOWIEDZCIE SOBIE SAMI !

  CO WIEC ROBIC W DZISIEJSZEJ SYTUACJI? KRAJ MA PROBLEMY – SPORE PROBLEMY ! WYGLADA TO WSZYSTKO NIECIEKAWIE – CO WSZYSCY MOGA ZROBIC – MAJA MOZLIWOSCI ZMIWNIC MIEJSCE ZAMIESZKANIA ? POZOSTAWIC KRAJ ? WYJECHAC I MYSLEC TYLKO O SOBIE I SWYCH NAJBLIZSZYCH ? WIEMY PRZECIEZ CZYM TO GROZI – ZNAMY HISTORIE „JUGOSLAWI” I INNE – WIEC CO ? WYBORY CZY BOJKOT ? LUDZIE JUZ SA OGLUPIENI Z KAZDEJ STRONY A I NA TYM BLOGU JAK KTOS NAPISZE COS NIE PO MYSLI INNYCH JEST ZARAZ GANIONY ( NIE MAM TU NA MYSLI PB) TYLKO NAS SAMYCH !!! LUDZIE NIE ZNAJACY NAS SNUJA WNIOSKI TYLKO PO KILKU KOMENTARZACH – KIM JESTES I SZUFLADKUJA CIE JUZ DO OSOB O NISKIM IQ ! WIEC CO ROBIC ??? W OBLICZU TAGICH TRAGEDII CIEZKO COKOLWIEK PORADZIC KONKRETNEGO! PRAWDA? POMYSLCIE – LUDZIE CALE SWOJE ZYCIE MIELI W JAKIS SPOSOB USTABILIZOWANE ! PATRIOTYZM PRIORYTETY ITP ITD – A TU NAGLE DOWIADUJE SIE ” RZECZY NIESTWORZONYCH ” WSPOLCZUJE NAM WSZYSTKIM ! ZYCZE ODWAGI I PODJECIA ODPOWIEDNICH KROKOW ! KAZDY POWINIEN ZADECYDOWAC SAM ZA SIEBIE ! BO Z TYM BEDZIE MUSIAL ZYC LUB UMIERAC !!!

  MAGDA PRZEGLADALAM WSZYSTKO CO MOZLIWE ! PONOWNIE – ( ZOBACZ FILMIKI : MIZIA JE WRZUCIL 14 maj o 9.50,i drugi 9.53 – to ten ze stabilizacja obrazu – drugi tez jeden z pierwszych – tego calkiem pierwszego nie znalazlam – mial najbardziej wyrazny obraz ! mysle ze masz racje jesli chodzi o te ostatnie o ktorych pisalas – na podstawie tych /biorac pod uwage zasieg obrazu 7 wszystkie filmiki przyblizane i „te plamiaste” sa niestety rowniez prawdziwe – z tych wrzuconych 14 maja – Mozna rowniez zobaczyc scene z tego ” Twojego ” ostatnio wrzuconego z zapytaniem co widze ….. mysle ze to samo co TY MAGDA !( Mizi filmiki 0.50 – slabo szybko ale widac !)( z prawej strony nad drzewem wysoko na niebie – widac caly jego zarys , gdzie niby miala siedziec „biala postac machajaca reka ,a ktora nia nie byla ” Helikopter widac w tym Mizi filmiku rowniez bardzo dokladnie zarys calej sylwetki – wiec pewnie jak jeden bylo ich wiecej – jestem ciekawa strasznie co tam sie stalo i bylo dalej – Jednak z takimi faktami – uwarzam : ze nie zostali ONI WSZYSCY tam pozabijani – MOZE BYLY WYJATKI – NIE WIEM – DLA ZASTRASZENIA INNYCH ; ALE MYSLE ZE ZOSTALI WSZYSCY ZYJACY ZABRANI I WYWIEZIENI – I MOZE ZYJA – TAKIE JEST MOJE ZDANIE – CI KTORZY ZGINELI W TRAGEDI I RZECZYWISCIE ZGINELI POZOSTALI WIDOCZNI – POZOSTALI WIDOCZNI NA ZDJECIU – NP : PANI ZYCH – NIE IDZIE JEJ NIEZAUWAZYC ! – NIE WYDAJE MI SIE ZEBY W SKRZYNECZKACH BYLY PRAWDZIWE CIALA !!! A JESLI TO NAPEWNO NIE WSZYSTKIE – TO MOJE ZDANIE – NIESTETY BEZ DOWODOW – JESLI BYLY HELIKOPTERY – A BYLY – WYWIEZLI I TYLE – DLATEGO TEZ CHCIELI WSZYSTKIE CIALA POWYWOZIC DO MOSKWY I DOPIERO Z TAMTAD DO POLSKI – Hmmmmmmmm WYDAJE MI SIE ZE NIEKTORZY JESZCZE ZYJA ! ZAWSZE TAK MYSLALAM – MOZE Z INNYM SCENARIO … osoby niewygodne – ktore juz dawno byly na liscie P- a otrzymaly kare S. pewnie w szybszym terminie . Nie wierze ,ze JKaczuszka widzial Brata – czy rzeczywiscie ? – czy jest INNY SWIADEK , ze widzial zwloki Prezydenta ???

  w dalszym ciagu wszystkie obcje pozostaja otwarte!

  MAGDA WRZUC ZNOWU WSZYSTKIE WYZNE FILMIKI W JEDNYM LINKU – ZEBY NIE LATAC PO CALEJ GRYPIE666 – ZROBILABYM SAMA – NARAZIE NIE MOGE –

  • hjk said

   Ciekawe… w takim razie wygląda na to, ze „niedobitki” cicho siedzą sobie w Rosji jako „koronny” i nie do podważenia „dowód”, Rosja zna winnych i naprawdę ostro pogrywa, a ludziom dla ich własnego dobra serwuje się dezinformację…
   Brzmi jak sajens fikszyn, ale możliwe, jak popuścimy wodze fantazji, ze Rosja dowiedziała się o zamachu, zdetonowała starego złoma, a samolot z ludźmi gdzieś uprowadziła i zagrała na nosie zamachowcom…
   Czasami prawda bywa dziwniejsza niż wymyślona w powieściach…
   A Jackowski w jakiejś wizji mówił, że prezydent nie umarł, tylko śpi…
   =============
   od pb: ale bylyby jaja! wszystkie decyzje komora jako p.o. prezydenta bylyby uniewaznione! wybory na planowany wczesniej czas itd

   • Lwica said

    mało pewnych danych więc się widzi rózne scenariusze, ale reasumując: brak sekcji (ale ewidentnych, widoki ciał itp, zakazy otwierania trumien, strach rodzin), brak audia ze skrzynek , m-ce jakby „idealne” (po bokach gęstszy lasek -otoczka, niedaleko lotniska wojskowego zresztą) czy to gdy lądowanie awaryjne, czy naprowadzone; mgła jak na zamówienie większa na 10:20 – 10:50 tam, ani przed ani po aż taka; ten filmik i plątaniny się w zeznaniach
    ===========
    od pb: miejsce idealne do czego? pareset m dalej szosa, drogi zwirowe, jakas gielda samochodowa czy cos, pelno ludzi mieszka naokolo, nieopodal z obu stron obiekty produkcyjno-komercyjne, spacerowicze, dzieciaki buszuja po wertepach = ale masz fantazje!

   • Lwica said

    do pb. : „idealne” bo w lasku , ale w szczelinie jakby „drożnej” (widok terenu z satelity!) z dala od większej ilości naocznych świadków – w porównianiu do otwartej przestrzeni, a do tego mgła. No więc czy „awaryjne lądowanie”? gdy tak słaba widoczność – w stos. do m-ca „rozbicia” ? Czy naprowadzenie? Patrzmy: J. Burgermeister i innych teorie.

  • Aśka said

   Właśnie o to samo chciałam Was prosić, czytając ten Twój post VIVIEN. Aby wrzucić wszystkie istotne wersje filmików, które Wy uważacie za istotne. Dobrze byłoby, gdyby podać link ze wskazaniem, które miejsce obserwować. Spędziłyście na tym trochę czasu, więc podzielcie się z nami swoim śledztwem.

 18. Praworządny Obywatel NWO said

  Pełniący obowiązki prezydenta, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował w czwartek, że Marek Belka jest kandydatem na szefa Narodowego Banku Polskiego. W przyszłym tygodniu jego kandydatura będzie głosowana w Sejmie. Komorowski poinformował, że Belka zgodził się kandydować.
  Belka terminował w Banku Światowym, to żadna tajemnica. Pamiętacie wizytę Brzezińskiego u Komora. Już wiemy jaka pierwszą decyzję personalną podjął Bilderberg ws.Polski. Brzeziński ją tylko przekazał miejscowym kanarom. Oj Bilderberg skraca smycz miejscowej razwiedce.

  • Fraktal said

   Czyli czarno na białym widać dla kogo pracuje Komorowski i jemu podobni.

   • Fraktal said

    Brzeziński to wielka szycha coś na poziomie Henrego Kissingera i wiadomo że każdy w Polsce nie mógłby mu odmówić niczego , gdyż groziłoby nam odmową pożyczek z Banku Światowego, szybkim wykończeniem gospodarki czy nieszczęśliwą katastrofą naturalną jak powódź…

   • asterix said

    Ja tylko czekam, aż „nadludzie” jak się tak sami określają kopną w kalendarz 😛 Do setki dobiega już dejwid rokefeler i reszta tych łajz. Jak zejdą z tego Świata to przez tydzień słucham rock’n’rolla i chleje 😀

   • Praworządny Obywatel NWO said

    Jeśli chodzi o pożyczki z Banku Światowego rzecz ma się akurat odwrotnie. Będziemy musieli brać. Takiej pozyczki nie chciał ostatnio Skrzypek. Choćbyś z tej lini pozyczkowej nie wziął nawet centa to i tak bulisz 180 milionów euro za samo jej przyznanie. POżyczki BŚ to sznur na szyi. Co zrobił Putin jak rozegnał te różne funacje Sorosa itp. Spłacił globalistom wszystko co do grosza. To już była dla Rosji walka na śmierć i życie

  • arek said

   belka a mało to już się na niego płaci podatku?
   jeszcze chce nas uszczęśliwić tym złodziejem?

 19. Praworządny Obywatel NWO said

  Zaczynam się zastanawiać czy większej swobody miejscowym „władzom” nie zostawiał kiedyś ZSRR. Cieżki ten nasz polski los. Od kołchozu do kołchozu. Miej nas Boże w opiece

 20. mgrabas said

  „Dyktatura urzędników socjalnych
  Anna Nowacka-Isaksson 17-05-2010

  Prawo powinno chronić dzieci. Tymczasem dziś jest wykorzystywane do terroryzowania rodziców – twierdzi prezes Skandynawskiego Komitetu Praw Człowieka w rozmowie z Anną Nowacką-Isaksson

  Jest pani założycielką komitetu zaangażowanego w sprawy pochopnego odbierania dzieci rodzicom. Skąd wziął się pomysł?

  Ruby Harrold-Claesson: Nie jestem założycielką, ale byłam przy tym, gdy komitet zakładano. To była inicjatywa duńskiego adwokata i szwedzkiej prawnik Siv Westerberg, która wygrała siedem spraw przeciwko państwu szwedzkiemu w Europejskim Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu. Potem przyłączyli się do nas ludzie z Norwegii oraz Finlandii i 13 listopada 1996 r. założyliśmy nasz komitet.

  Dlaczego postanowiliście działać?

  Prawo ma chronić krzywdzone dzieci. Tymczasem często jest dziś wykorzystywane do tego, by terroryzować dzieci i rodziców. Dzieci są odbierane rodzicom z banalnych powodów. Na przykład mama nie miała pieniędzy na opłacenie czynszu i rachunków za prąd. Zwróciła się do biura pomocy społecznej. Zamiast wsparcia, odebrano jej dziecko.

  A o co chodziło w sprawach, w których państwa komitet wygrał w Strasburgu?

  Opowiem o sprawie rodziny Olsson. Pomoc społeczna uznała, że rodzice mają za niski iloraz inteligencji, by móc wychowywać dzieci. Jednak z testu przeprowadzanego na polecenie adwokata wynikało, że rodzice mają normalne IQ. Wygrali więc sprawę w Europejskim Trybunale. Władze nie
  dały jednak za wygraną. Twierdziły, że ponieważ dzieci tak długo przebywają u rodziców zastępczych, więc nie powinny wracać do domu. W Szwecji jest tak, że jeśli o czymś postanowi opieka społeczna, to sądy się temu podporządkowują. Sprawa znowu powędrowała do Sądu Najwyższego, a następnie do Strasburga. I tu Szwecja przegrała jeszcze raz. Zanim to nastąpiło, dzieci dorosły. Skończyło się więc na odszkodowaniu dla rodziców. Ale przecież im nie chodziło o to, by sprzedać swoje dzieci…

  Teraz pracuje pani nad…

  Nad głośnym u nas przypadkiem Dominika. W ubiegłym roku chłopca wyciągnięto z samolotu, gdy jego rodzice opuszczali Szwecję. To była akcja z uzbrojonymi policjantami. Historia w ogóle jest bulwersująca.
  Mama chłopca pochodzi z Indii, a tata Szwed jest zaangażowany w przedsięwzięcia pomocowe dla ubogich krajów. Dominik miał chodzić do szkoły w Indiach, gdzie jego ojciec miał podjąć pracę. Rodzice weszli w konflikt z Urzędem Szkolnym. Nie chcieli bowiem, aby syn w oczekiwaniu na wyjazd chodził do szwedzkiej szkoły. Miał się uczyć w domu. Urząd Szkolny kazał im zapłacić grzywnę, a władze nie pozwoliły opuścić kraju. I tu złamały europejskie prawo. Chłopiec jest teraz w rodzinie zastępczej. Rodzice mogą spotykać się z nim co piąty tydzień przez godzinę, pod nadzorem. Dominik przeszedł pranie mózgu. Na rodziców zastępczych mówi już: mama i tata.

  To brzmi przerażająco. Gdzie tkwi błąd?

  To władze mają pierwszeństwo w ustalaniu, co jest dla dziecka najlepsze. Weźmy taki przykład: matka chce wychowywać dziecko w domu, ale w przychodni zdrowia uważają, że maluch powinien chodzić do przedszkola, meldują więc o tym służbom socjalnym. Te mogą zmusić matkę do umieszczenia dziecka w przedszkolu. Jeżeli nie chce się na to zgodzić, dziecko może zostać umieszczone w rodzinie zastępczej.

  Dlaczego tak łatwo jest odebrać rodzicom dziecko?

  Najczęściej chodzi o biznes. Osoby, które odbierają dzieci, różni urzędnicy socjalni otrzymują państwowe dotacje. Im więcej dzieci, tym więcej pieniędzy. Dzieci umieszcza się najczęściej w rodzinach zastępczych, które są zaprzyjaźnione albo spokrewnione z osobami decydującymi o odebraniu dziecka. Znamy taki przypadek w gminie Nybro.
  Upośledzonego umysłowo chłopca gmina umieściła w rodzinie zastępczej i płaci jej za to 10 tysięcy koron (ponad 4 tys. zł) za dobę. Koszt zajęcia się jednym dzieckiem to 3,65 mln koron (ponad 1,5 miliona zł) rocznie. To zwyczajny handel dziećmi. Większość rodziców zastępczych przyjmuje dzieci, bo dobrze im za to płacą. Nie przejmują się, że dzieci cierpią psychicznie i fizycznie. Nie ma gorszej tortury dla dziecka niż pozbawienie go rodziców.

  Rodzice mogą stracić dziecko, gdy dadzą mu klapsa albo nim potrząsną, gdy jest niegrzeczne. Za co jeszcze można odebrać dziecko?

  Nie mogą nawet powiedzieć dziecku, żeby za karę poszło do swojego pokoju, bo to już jest znęcanie się nad nim! Nie patrzy się na to, że administracyjna przemoc jest bez porównania gorsza od klapsa.

  Jak to się stało, że prawo z 1979 roku o zakazie bicia dzieci, które miało chronić najmłodszych, doprowadziło do łamania praw człowieka?

  Prawo zostało stworzone w czasach, gdy w Europie panował komunizm, a w Szwecji silna była partia socjalistyczna. Rodzina nie była wtedy szczególnie ceniona. Postrzegało się ją jako zagrożenie dla nowego społeczeństwa i człowieka socjalistycznego. Należało więc ograniczyć władzę rodziny, by móc łatwiej wpływać na dzieci.

  Ile dzieci rocznie jest obecnie odbieranych rodzicom w Szwecji?

  20 tysięcy.

  Przyjeżdża dziś pani do Polski.

  Co chce pani przekazać polskim politykom?

  Jeżeli Polska chce wprowadzić takie prawo, jakie ma Szwecja, to musi mieć świadomość, że potrzeba na to dużo pieniędzy. System odbierania dzieci kosztuje około 28 mld koron (ponad 11 mld zł) rocznie. Poza tym dzieci są bardziej narażone na problemy psychiczne, częściej schodzą na złą drogę. Będę nawoływała, by Polska jako wolny od komunizmu kraj nie wpuściła do siebie tylnymi drzwiami socjalnej dyktatury.

  Ruby Harrold-Claesson

  Z wykształcenia prawniczka, jest prezesem Skandynawskiego Komitetu Praw Człowieka. Komitet działa w czterech krajach skandynawskich, angażując się w sprawy, w których państwo pochopnie odebrało dzieci rodzicom. Ruby Harrold-Claesson odwiedza też kraje, które zamierzają wprowadzić przepisy podobne do tych szwedzkich dotyczących rodziny, spotyka się z politykami i działaczami społecznymi, przekazuje informacje o problemach, jakie może spowodować wprowadzenie nowego prawa. Od 17 do 20 maja będzie przebywać w Polsce na zaproszenie Stowarzyszenia Rzecznik Praw Rodziców.”

  źródło: http://www.rp.pl/artykul/480850_Dyktatura_urzednikow_socjalnych.html

 21. mary said

  http://www.bibula.com/?p=22085 rece opada, kard,Dziwisz wysluguje sie zydostwu – lidze przeciwko znieslawieniu. PANIE BORZE WIDZISZ TO I NIE GRZMISZ!!!!!!!!!!

  • Zapsa said

   wzywasz imię BORU (mianownik: bór, wołacz – borze!) daremnie 😀

   • mary said

    tak sie zdenerwowalam, ze zapomnialam o ortografii. nagroda dla Dziwisza od ADL to lapowka za pochowanie Chazara na Wawelu. Swietokradztwo. Dziwisz to kosciolowy gangster
    ================
    od pb: Tusk i Bartoszewski dostaja nagrody z Niemiec, Dziwisz z adl; a w kolejce stoja kandydaci do nagrod berii i bandery – nic dziwnego ze Bein bide klepie

   • Aśka said

    @ pb.
    w tej chwili, to godniej jest być bezrobotnym i bezdomnym niż odznaczonym

 22. Aśka said

  Kontrwywiad RMF FM 24.05.2010

  Wywiad z Edmundem Klichem

  Co osoba spoza załogi robiła w kokpicie Tupolewa kilkadziesiąt sekund przed katastrofą?
  – yy Trudno powiedzieć. Chciała się chyba zorientować, czy też jakie są możliwości lądowania.

  Ale to była osoba, która tylko obserwowała, czy też dyskutowała z załogą o warunkach?
  – Znaczy. W tej chwili, przy tym zapisie, który jest yy nie ma y dyskusji wielkiej. Są tam jakieś krótkie rozmowy, natomiast w samym czasie samego podejścia, w ostatnim etapie nie ma dyskusji. Ale kilka komend powiedziałbym, czy kilka słów jeszcze nie jest rozpoznanych, kto to powiedział, więc tutaj będzie trzeba to zidentyfikować.

  Ale, czy ta osoba była laikiem, kimś kto z ciekawości miał obserwować procedurę lądowania, czy też to była osoba, która no, widziała na czym to polega?
  – Proszę Pana, Pan chce ustalić po prostu, kto to był. A ja już wcześniej mówiłem, ja nie jestem upoważniony do przekazywania takiej informacji. Dlatego, że zgodnie z załącznikiem 13, instytucją upoważnioną jest Międzynarodowy Komitet, do przekazywania

  Ja bardziej chciałem ustalić …
  – … nie to Pan …

  … jaka była rola tej osoby.
  – Proszę Pana, no ale wiadomo, kto był na pokładzie i teraz, jeśli Pan sobie tak tutaj będzie eliminował, to będzie wszystko jasne. Proszę mi takich pytań nie zadawać.

  To była osoba, która nie wyszła podczas lądowania z kokpitu, prawda?
  yy Została do końca.

  Bo tam jest piąty fotel w kokpicie Tupolewa?
  Ja w tej chwili nie pamiętam … fotel jest piąty? Dlatego wybieram się właśnie na Szeremietiewo, żeby zrobić lot taki na symulatorze i wtedy zapoznam się z kokpitem, bo nie miałem okazji po prostu.

  A czy obecność tej osoby wyjaśnia, albo zbliża nas do odpowiedzi na pytanie, dlaczego mimo fatalnych warunków załoga postanowiła lądować?
  – No to mógłby jakiś czynnik, że załoga chciała wylądować, znając zadanie. No i pewien rodzaj yy presji jakiejś nawet delikatnej, który mógł powodować, że załoga jednak, tak mówi się popularnie, chciała za wszelką cenę wykonać to zadanie.

  Ale to byłą presja wprost? Słowna presja?
  – Nie, nie było takiej. Ja już mówiłem wcześniej, że takiej …

  oddziaływania psychologicznego …
  – W każdym razie w tych informacjach, które są rozszyfrowane, takiej presji nie było. Ja nie wiem jeszcze, co jest za tym, co jest słowo niezrozumiałe, albo osoba anonimowa, nierozpoznana.

  Co działo się w tym samolocie na wysokości decyzji? Czyli 100 m nad poziomem lotniska. Czy załoga miała świadomość, że to jest ten moment, w którym powinna zdecydować, czy ląduje, czy odchodzi na drugi krąg?
  – Miała świadomość.

  I co tam się wtedy działo?
  – Noo dalej wykonywała zniżanie.

  Przy pełnej świadomości, że nie widzą ziemi?
  – Przy pełnej świadomości.

  Bo ziemi nie widzieli?
  – Ja teraz nie mogę mówić o świadomości poszczególnych członków załogi, ale jest nawet taka krótka informacja o tym, która powinna wszystkim uzmysłowić, że to jest ta wysokość.

  Jaka jest sygnalizacja dźwiękowa, która się włączyła?
  – No nie tylko.

  Nie tylko dźwiękowa?
  – Nie tylko.

  A jaka jeszcze?
  – Można powiedzieć, że dźwiękowa, ale nie dźwiękowa w sensie automatycznym.

  Znaczy głos nagrany, który mówi: wysokość decyzji?
  – No nie całkiem. Jest taka jak gdyby, taka pewna sugestia.

  A ta sygnalizacja, czy to wysokość decyzji, była uzależniona od wysokości nad poziomem ziemi, czy wysokości nad poziomem lotniska?
  – Po szczegółowym zapoznaniu się, bo ja wczoraj nazywałem (?: bardzo niewyraźnie wypowiedziane) ten zapis, bo jeszcze nie jesteśmy na tym etapie łączenia danych z rejestratorów, łączenia danych z wysokości, porównywania z terenem, ale mając ten zapis i mając pewien szkic terenu, no można to wywnioskować, więc raczej to była wysokość … radiowa.

  Czyli ten jar mógł mieć znaczenie.
  – Mógł mieć pewne znaczenie w mentalności załogi, w tej świadomości sytuacyjnie, prawda.

  Czyli mógł ich zmylić? Mógł …
  – Mógł ich zmylić.

  Mogli mieć poczucie, gdzie indziej niż są.
  – Ale, gdyby postępowali zgodnie z procedurami, tzn. gdyby na wysokości 100 m niezależnie jaka to była wysokość, czy radiowa, czy barometryczna, podjęli decyzję, nie byłoby wypadku.

  A w rzeczywistości było tak, że oni zwiększyli w którymś momencie prędkość schodzenia?
  – …y nie sądzę, bo … fffy myślę, że ta … To znaczy, była prędkość schodzenia większa troszeczkę na początku, ale później była ta w miarę utrzymująca się w tych granicach, prawda, bo to nie jest jakaś ścisła, określona prędkość. Są granice maksymalne, minimalne. Oczywiście tu nie ma żadnej, bo może być inaczej pozioma … ta prawda … to jest bezpieczniej niż jakiekolwiek zbliżanie. [powyższe zdanie wypowiedziane prawie z zamkniętymi ustami, więc prawie nieczytelne]

  A jak to się stało, że mając, jak Pan mówił, dobrze ustawioną wysokość tego barometrycznego wskaźnika, czy wysokościomierza. Jak to się stało, że oni zeszli aż 15 m poniżej pasa?
  – To będzie wynikiem badań jeszcze, bo to jest pytanie, które jest bardzo szczegółowe i trzeba to wyjaśnić oczywiście.

  Ale to jest tak, że może Pan powiedzieć, że w tych warunkach oni nie mieli prawa robić tego co zrobili?
  – Oczywiście

  Popełnili błąd?
  – No wie Pan każde działanie … Nie ma wypadku, jeśli załoga postępuje perfekcyjnie. Ale teraz skupianie się na błędzie, to jest spłycanie sprawy.

  Czy uważa Pan, że obciążanie załogi, tylko załogi …
  – Oczywiście, to jest …

  … jest błędem.
  – Wypadek w Smoleńsku jest skutkiem. Oczywiście trzeba zbadać wszystkie jego przyczyny te związane z danym lotem, ale wypadek w Smoleńsku jest skutkiem zaniedbań niewłaściwego szkolenia w lotnictwie państwowym. I tak samo jak skutkiem tego była już katastrofa Casy, Bryzy i MI 24 i dalej Kani, to jest to samo, więc tu trzeba szukać przyczyn właściwych.

  Uważa Pan że osoby odpowiedzialne za szkolenie powinny zmienić swoją politykę, albo powinno się je zmienić?
  – To nie jest moja decyzja. Ja uważam, że sposób szkolenia powinno się zmienić, a osoby, to nie jest decyzja należąca do mnie.

  Pokazał Panu już komuś w Polsce zapisy czarnej skrzynki? którą Pan przywiózł z Moskwy?
  – yy Nie.

  A co by musiało się stać, żeby te zapisy ujrzały światło dzienne. Te które Pan przywiózł.
  – Ja myślę, one ujrzą w części, ale będzie to zależało od poziomu badań i od tego, które będą uzasadniały jak gdyby proces badawczy.

  Te ostatnie sekundy tego zapisu oddają dramatyzm sytuacji, oddają to co się tam działo na pokładzie samolotu?
  – yy Proszę Pana, … ja nie będę się na ten temat wypowiadał, dlatego że to jest bardzo temat delikatny.

  A może Pan powiedzieć, na ile sekund przed uderzeniem w pierwsze drzewo, piloci zrozumieli, że sytuacja jest dramatyczna?
  – Nooo bardzo krótko.

  Kilka sekund?
  – Może nawet mniej.

  Kilkadziesiąt setnych sekundy?
  – Nie, Proszę Pana, to są pytania szczegółowe i tutaj … trudno zresztą powiedzieć. Ja mogę sądzić tylko po pewnych reakcjach, prawda, a nie co widzieli i i … tyy … yy po prostu, kiedy się zorientowali dokładnie. Ale pewne symptomy są, że można określić, że w tym momencie już wiedzieli, że coś się źle dzieje.

  I ten moment, to jest który moment?
  – Ja nie będę tutaj … nie przypominam sobie, nie mam tego wydruku i nie chcę w szczegółach mówić o takich sprawach.

  • KrisT said

   Przecież ten Klich pier…. bez sensu! totalnie bez przygotowania!! to własciwie co ten człowiek robii tyle czasu, skoro nawet nie wie czy w kabinie jest piaty fotel a wpierw twierdzi ze była piąta osoba, nawet nie wie kto a powiedziano ze rozpoznano głos!!!
   ten człowiek jest całkowicie niekompetentną osoba do prowadzenia takiej sprawy!!! Widac z daleka ze jest to marionetka ktorej sznurkami pociaga ktos z gory!!!
   z tego wywiadu widac ze on nie jest zaznajomiomy z faktami technicznymi samej maszyny jak i danych dotyczacych przebiegu ostatnich kilkudziesieciu sekund lotu!!
   To jest podstawiony człowiek którego zadaniem jest obarczenie winą PILOTÓW za wszelka cenę i ukrecenie łeb sprawie.

  • 222 said

   CO TO MA BYĆ???!!

 23. szach said

  Mialam już dać sobie spokój,ale dla tych,co są nastawiani na tym blogu wrogo do katolicymu, a szczerze szukają Prawdy przez duże P ,pozwalam sobie na ten ostatni wpis. P.B. się myli,nad czym boleję,tym bardziej,że wprowadza w bląd wielu.
  Kościól Katolicki i jego pasterzy ,ukazuje w krzywym zwierciadle,nie mającym nic wspólnego z rzeczywistą prawdą ,jaką prezentują wlaściwie wszyscy inni,zajmujący się tym tematem. Przyklad pierwszy z brzegu,latwy do zweryfikowania dla każdego : Darko Zubrinic, Zagreb (1997)

  http://www.croatianhistory.net/etf/jews.html

  Encyklopedia http://en.wikipedia.org/wiki/Aloysius_Stepinac

  Darko Mihai, Zagrzebiu (1997)
  pisze m.innymi :
  Rzekome list byłej Jugosłowiańskiej Royal dyplomata dr Prvislav Grisogono Arcybiskup Aloysius Stepinac, aby w 1942 był w rzeczywistości podrobione przez serbską propagandę (wszyscy wiemy, że jest bardzo wydajny i przenikliwe). Horrible crimes are described there. Straszne zbrodnie są tam opisane. It was very much circulating in the Greater Serbian literature and is still circulating through the web. To było bardzo wiele w obiegu w literaturze i Wielkiej Serbii wciąż krąży po internecie.
  Czy takich danych korzystal P.B. ?
  Proszę zadać sobie trud, i skonfrontować tezy gloszone przez P.B
  z tezami i dokumentami na które powoluje się autor (Darko Mihai) np : Primorac Igor (Uniwersytet Hebrajski w Jerozolimie): ” Izrael i ludobójstwa w Chorwacji , „Meštrović S. (red.), ludobójstwa Po Emotion: Postemotional wojny bałkańskie, Routledge, London, 1996
  # Igor Primoratz: intelektualistów serbskich i wojny na Bałkanach
  # Vladimir Zerjavic: The Inventions and Lies of Dr Bulajic on Internet , number of victims in former Yugoslavia in WW2, Jasenovac, ustasha regime in NDH Vladimir Zerjavic: Wynalazki i kłamstwa dr Bulajič na to , liczba ofiar w byłej Jugosławii w WW2, Jasenovacu, reżim ustaszy NDH w
  # Josip Pecaric: Serbian Myth about Jasenovac , Naklada Stih, Zagreb 2001. Joseph Pecaric: serbski mit o Jasenovacu, werset obiegowe, Zagrzeb 2001. ISBN 953-6959-00-3 (494 pages), summary ISBN 953-6959-00-3 (494 stron),
  Simun Sito Coric: kardynał Alojzy Stepinac

  Dla zainteresowanych : http://translate.google.pl/translate?u=http%3A//www.croatianhistory.net/etf/jews.html&hl=pl&langpair=auto|pl&tbb=1&ie=ISO-8859-2

  No cóż,pozwolilam sobie sprawdzić zamieszczą przez p.b. bibliografię .Cóż jest dowodem w sprawie KK i b.Stepinaca? List opublikowany w 1947r.(to jedyna pozycja z zamieszczonej przez p.b.obszernej bibliografii,w której jest mowa o rzekomym udziale kk w zbrodniach ustaszy,bo tylko do tego się odnoszę). Oto ten list,będący dowodem gloszonej przez P.B. tezy:
  http://www.hartford-hwp.com/archives/62/123.html

  Może nam przypomnisz,kto oskarżal biskupa ? Jeśli kasacja wyroku wydanego przez komunistów na biskupa Stepinaca (16 lat ciężkich robót i 5lat pozbawienia wszelkich praw)-kasacja parlamentu Chorwackiego w 1992 r ,nie jest żadnym dowodem niesluszności wyroku komunistycznego sfingowanego procesu,a jakiś list napisany przez komunistów „uzasadniający” wyrok (z 1947 roku) jest dowodem,to widzę,że nie chodzi tu o prawdę,a jedynie o wciskanie ludziom wlasnej wizji świata.Może p.b.podasz jakieś inne źródlo,potwierdzjące twoją tezę (udzial KK w mordach ludności ),a nie powolujące się na ten list uzasadniający wyrok sfingowanego procesu,oprotestowanego przez niemal caly wolny świat ?

  np.Robert McNamara
  pisze np :

  Rosyjski Komunizm rozpadł się w 1989 roku./ On January 2, 1990, the Yugoslav Communist Party gave up its constitutional authority to rule the country. /2 stycznia 1990 r. Komunistycznej Partii Jugosławii wydał swoje konstytucyjne uprawnienia, aby rządzić krajem./ Croatia once more declared its independence on June 25, 1991./ Chorwacja po raz kolejny ogłosiła niepodległość 25 czerwca 1991 roku./ One of the earliest actions taken by the newly elected Croatian parliament was to pass a law annulling all Communist-type trials that had taken place during the Tito regime. /Jednym z pierwszych działań podjętych przez nowo wybrany parlament chorwacki było zdać prawo unieważnienia wszystkich komunistów typu badań, które miały miejsce w czasach Tito./ This legislation cancelled the 1946 judgment against Stepinac and the penalties it had imposed upon him./ Tych przepisów w 1946 anulowania wyroku przeciwko Stepinac i kary miał nałożone na niego./ The Parliament went further./ Parlament poszedł dalej./ It declared that the only reason for his conviction had been his refusal to lead the Croatian Catholic Church into schism from Rome./ Oświadczył, że jedynym powodem w jego przekonaniu była jego odmowa prowadzić chorwackiego Kościoła katolickiego do schizmy od Rzymu.

  http://www.irondequoitcatholic.org/index.php/Bl/AloysiusStepinacCardinalMartyr

  Nie będę powtarzać zaslug biskupa ,ile istnień ludzkich zawdzięczalo życie pomocy tego i nie tylko tego kaplana.(Kto ratuje jedno życie,jakby caly świat ratowal).
  Kto chce poznać prawdę,pod haslem ( Alojzy Stepinac) znajdzie. No ,a że dla p.b. jedynie wiarygodnymi danymi są wypowiedzi komunistów J.Broz Tito-cóż mogę poradzić?

  Podobnie ma się sprawa z udzialem Caritasu w szmuglowaniu bronią. Klamstwo na klamstwie,klamstwem pokryte.W wymienionych dokumentach proszę poszukać choćby użycia slowa Caritas! Nie wróżę sukcesu,mnie nie spotkal!To tylko i wylącznie wlasne przemyślenia p.b.Bo skoro biskup Stepinac byl zalożycielem Caritas w Chorwacji,a biskup byl wedlug P.B. mordercą,to Caritas bral udzial w morderstwach ,tropieniu i mordowaniu serbskich prawoslawnych itd. Wniosek sluszny,tylko oparty niestety na klamstwie .

  Dla zainteresowanych szukaniem prawdy ,inne dane np tu http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/hiera.html
  http://saints.sqpn.com/sainta66.htm po angielsku
  http://en.wikipedia.org/wiki/Aloysius_Stepinac (P.B.powoluje się na Polską,bo bardziej odpowiada Jego tezom,pomija tekst źródlowy,obszerniejszy i nie pasujący do P.B. teorii)

  A na zakończenie cytat z American Jewish Committee :
  [Stepinac] był jednym z niewielu ludzi w Europie , który podniósł głos przeciwko hitlerowskiej tyranii w okresie, gdy było to bardzo trudne i niebezpieczne dla niego .

  A co do anonimowości ,to dla chcącego nic trudnego w dzisiejszym cybernetycznym świecie,wszelkie dane na wyciągnięcie ręki ,wlącznie z adresem ,a świetnie znane autorom tego bloga.

  Pluj,pluj,zawsze coś przylgnie-czyżby o to chodzilo autorowi tego bloga????
  =================
  od pb: Szachu, wolontariusz cie zbanowal, kazalem odbanowac; bede kontynuowal, jesli dasz slowo ze nie wycofasz sie rakiem bez ignorowania moich pytan i argumentow – forum jest swiadkiem; naukowa debata polega na rozpatrzeniu argumentu z pozycji dobrej woli; tego jeszcze nie bylo, bo zignorowalas kluczowe pozycje podana jako zrodla, szydzac z nich ze komunistyczne, celowo antykatolickie itp; byc moze sa falszywe, ale to powinno wyplynac w debacie;

  • szach said

   re p.b.
   Bo takimi są podane przez Ciebie teksty źródlowe.
   Ponadto proszę następny ,obalający twoją wiję- bardzo interesujący

   ” Srpski mit o Jasenovcu”, Zagrzeb 1998 prof.dr Josip Pecaric , Uniwersytet w Zagrzebiu

   Oto krótkie streszczenie bardzo,ale to bardzo interesujące

   http://www.croatianhistory.net/etf/pec.html

   http://translate.google.pl/translate?u=http%3A//www.croatianhistory.net/etf/jews.html&hl=pl&langpair=auto|pl&tbb=1&ie=ISO-8859-2

   Wyjaśnia tam świetnie,kto,jak i dlaczego falszowal dane np o liczbie ofiar Jasenovacu. Kto i dlaczego sfingowal oskarżenia przeciwko biskupowi Stiepanacowi oraz świetnie obrazuje niegodne zachowanie Serbskiego Kościola Prawoslawnego , w przeciwieństwie do KK na czele z biskupem Stiepanacem,który wystąpil przeciwko nazistowskiej i rasistowskiej polityce .
   Te klamstwa nie pozostaly bez wplywu na późniejszy konflikt balkański. Jakże jednak inny obraz historii tych ziem i tych ludów,niż prezentowany przez P.B.

   cytuję: …13 sierpnia 1941, 545 czołowych Serbów wydało „Apel do narodu serbskiego”, w którym wezwali Serbów ,aby byli lojalni wobec niemieckich okupantów i potępili jako niepatriotyczny ruch partyzancki.

   Zainteresowanych odsylam do źródel, bo większość czyta tylko krótkie komentarze, a kto szuka prawdy,ten znajdzie.
   =========================
   od pb; jestes stronnicza, nazywajac te zrodla antykatolickimi; zrodla wybralem po analizie serbskich, chorwackich oraz zachodnich pozbawionych oznak stronniczosci; fakt opisu czy krytyki patologii z katolickiej Chorwacji nie czyni danego zrodla antykatolickim; z Bronkiem kwestionujecie z tego powodu moj patriotyzm, sugerujac rusofilie itp bzdury niegodne chrzescijan;

   przytaczasz chorwacka literature negacji zbrodni narodu; to tak, jakbys pytala prof. Grossa o Jedwabne lub rewizjonistow niemieckich o Auschwitz i KL Warschau; croatianhistory.net nie jest rzetelnym zrodlem historycznym;

   trudno mi sie odniesc do cytatu 13.8.1941 wyrwanego z kontekstu; partyzanci byli komunistami Tito; rojalisci czetnicy tez byli w podziemiu i mieli najwieksze poparcie oraz sukcesy w walce z najezdzca; wiekszosc (prawoslawni) uwazala partyzantow-komunistow za wrogow narodu; po II wojnie swiatowej Tito (Chorwat) wdrazal haslo: „im slabsi Serbowie tym silniejsza Jugoslawia”, rozbito ich miedzy rozne republiki i prowincje w ich wlasnej republice, arbitralne granice nie odpowiadaly historii ani rozkladowi grup etnicznych; wobec roszczen secesyjnych i powaznych szykan wobec Serbow, przez zradykalizowane grupy etniczne z historia ludobojstwa na Serbach (Chorwaci, Albanczycy i Muzulmanie Bosniaccy), w samoobronie przed rozdzialem miedzy wrogie panstwa secesyjne Serbowie walczyli o integralnosc Jugoslawii i pozostanie w niej, bo mogla gwarantowac ich bezpieczenstwo;

   przytoczona przez Krolowa Pokoju propaganda chorwacka jest karykatura tej sytuacji: nazwala Wielko-Serbizmem dazenie rozpraszanych Serbow do utrzymania swych ziem; trybunaly musialy oddalic te zmylke o Wielko-Serbizmie z braku dowodow;

   ty ani maz niewiele wiecie o Balkanach, a wyzywacie od oszustow kogos kto poswiecil 10 lat na studiowanie tej skomplikowanej czesci Europy; moje wnioski nie odbiegaja od wnioskow wiodacych badaczy ludobojstwa = automatycznie ich nazywacie oszustami; zadziwia mnie ze w pare dni staliscie sie ekspertami w temacie; powinniscie napisac prof. Scherrerowi ze Bein go oszukal (jakby on i jego sympozja nie znaly spraw balkanskich, szczegolnie ludobojstwa przez chorwackich katolikow!);

   badalem temat dlugo i doglebnie, nie mogac uwierzyc ze takie zbrodnie moglyby miec miejsce w II wojnie swiatowej i na mniejsza skale w latach 1990-ych u chrzescijan; nie bylem wtedy uprzedzony religijnie (nie bylem wierzacy w zadna strone), narodowo, rasowo ani w jakikolwiek inny sposob = szukalem prawdy;

   wasze insynuacje i oszczerstwa sa nikczemne, ujawniaja jakis wasz kompleks na tle religijnym, nie wiem dlaczego, bo nigdzie nie twierdze ze caly katolicyzm jest zly, ani ze wy jestescie ustaszami, tylko probuje wyniesc na swiatlo dzienne udokumentowane patologie;

   wlasnie takie reakcje nt. zahaczajacy o religie martwia mnie, bo jak na Balkanach wskazuja na latwosc manipulacji przez wroga w celu wywolania konfliktow;

 24. noNWO! said

  Cyt:
  Zamieszczam w czasie kampanii przedwyborczej, bo widzę szowinizm religijny zaślepił niektórych (“Polak = katolik”, “jeśliś nie za Jarosławem, toś nie patriota”).

  Ciesze sie, ze poruszyl Pan ta sprawe.

  Moim zdaniem, ktos kto traktuje kosciol jako autorytet jest idiota. Ci ludzi maja wyprane mozgi. A jeszcze wiazac ta mafijna sekte na uslugach Watykanu z Polskoscia, to debilizm, bo nasi przodkowie – Slowianie zamieszkujacy ziemie polskie wyznawali prawdziwa religie czyli Panteizm.
  [xxx cenzura pb: obraza]

  Ostatnio obejzalem film „Luter” o reformatorze Marcinie Lutrze i polecam go. Mozna go sciagnac i rozpakowac np. z tej strony:
  http://peb.pl/dvdrip-hq-1/717735-rapidshare-luter-luther-2003-dvdrip-lektor.html

  Nie wiele sie zmienilo od czasow Lutra, jesli chodzi o techniki manipulacyjne Watykanu.

  Bez urazy, nieco mnie ponioslo, ale takie jest moje zdanie.
  ===========
  od pb: a no ponioslo cie, jest b. madry ten kto idzie za wiara Chrystusowa, gdyby Koscioly (nie tylko katolicki, bo podobne problemy korupcji wiary wystepuja w wiekszosci religii i wyznan) nie byly skorumpowane to byloby idealnie isc za ich naukami, jak za kompasem moralnym zycia

  • noNWO! said

   Jeszcze chcialem dodac, ze nie da sie oczywiscie odzielic tak latwo polskiej kultury, ktora jest zwiazana z kosciolem od ponad 1000 lat, ale ludzie powinni nabrac nieco dystansu to do kosciola i Watykanu, tak jak to zrobily juz dawno Niemcy za czasow Marcina Lutra.
   ============
   od pb: noNWO, niemal kazdy tradycyjny jeszcze narod zachowal religie przodkow, nie rozumiem dlaczego ludzie powinni zdystansowac sie od tego = na to wlasnie licza tworcy NWO

  • noNWO! said

   cyt:
   „od pb: a no ponioslo cie, jest b. madry ten kto idzie za wiara Chrystusowa, gdyby Koscioly (nie tylko katolicki, bo podobne problemy korupcji wiary wystepuja w wiekszosci religii i wyznan) nie byly skorumpowane to byloby idealnie isc za ich naukami, jak za kompasem moralnym zycia”

   „od pb: noNWO, niemal kazdy tradycyjny jeszcze narod zachowal religie przodkow, nie rozumiem dlaczego ludzie powinni zdystansowac sie od tego = na to wlasnie licza tworcy NWO”

   Przepraszam, jesli kogos urazilem moja wypowiedzia.

   Nie mam nic przeciwko wartoscia chrzescijanskim i ludzia wierzacym. Chce tylko, zeby ludzie postarali sie i pomysleli nieco szerzej, niz tylko NWO.

   Co wiecie na temat Chrystusa i jego nauk? Jesli zyl, to bylo to 2 tysiace lat temu!

   A moze to agenci tajnych organizacji 2 tysiace lat temu stworzyli Chrzescijanstwo, aby zjednoczyc ludzi tak jak i teraz chce Nas zjednaczyc NWO? Taka religja, do slusznosci ktorej mozna ludzi przekonac lub zmusic, zeby ludzie byli potulni.

   Wedlog mnie, kosciow/watykan jest taka samo instytucja zniewalajaca ludzi jak i NWO, a nawet nadrzedna. NWO jest pewnym odlamem dzialajacym nieco inaczej i radykalniej.

   Wierze w rodzine i wspolnote Polakow, i to Nam Polakom jest potrzebne. Czy Polacy maja podazac za jakas organizacja, ktora bedzie mowila co jest moralne? Czy Polacy sami tego nie wiedza co jest moralne, a co nie, w glebi samych siebie? Zadajcie sobie to pytanie.

   Polecam zapoznac sie z Jordanem Maxwellem:

 25. noNWO! said

  Wlanie znalazlem i zabieram sie do obejrzenia debaty. Napeno bedzie ciekawa.

  „Debata Morawiecki – Korwin-Mikke”
  http://www.polityczni.pl/debata_morawiecki_,_korwin,mikke,audio,51,5038.html

 26. noNWO! said

  Jeszcze wracajac do dyskusji o JKM i o tym co pisal Pan Bizon.


  ~nonwo @ 11:40, Maj 17, 2010

  UWAGA! WAZNE!

  Czy ktos znajacy sie na sprawie moze to komentowac?

  rok 1992 „Ostatecznie za wyrażeniem zgody na ratyfikowanie Układu Europejskiego opowiedziało się m. in.: Porozumienie Centrum (PC), Ruch dla Rzeczpospolitej (RdR) , Unia Polityki Realnej (UPR) – Przeciwko było: KPN , ZChN.”

  ——————————————–

  ~maciejo @ 11:49, Maj 17, 2010

  Przez kilka (2-3 lata) po Okrągłym Stole Unia Polityki Realnej z JKM’em widziała we Wspólnocie Europejskiej (WE) szansę na uwolnienie gospodarcze i wejście do EWG (chyba), szybko jednak UPR zorientowała się, że WE przekształca się w biurokratycznego socjalistycznego molocha. O ile dobrze pamiętam, była to jedyna tak duża zmiana podejścią UPR w jej całej historii.

  P.S. Nigdy JKM się tego nie wypierał.

  Pozdrawiam mając nadzieję, że nic nie pomieszałem 🙂

 27. asterix said

  Andrzej Wajda postanowił na dobre rozgościć się w internecie. Wykorzystuje do tego portal Twitter, gdzie radośnie sadzi kolejne „kwiatki”, dzięki którym doskonale pokazuje jaki poziom reprezentują niektórzy członkowie komitetu honorowego B. Komorowskiego…

  http://pokazywarka.pl/jd4n52/

 28. asterix said

  Śmiercionośna substancja znaleziona w Krakowie. Jest bardzo groźna. Powoduje zgon w ciągu minuty. Aż 300 kilogramów cyjanku kadmu zabezpieczyła
  krakowska policja na Zabłociu. To wysoce trująca substancja.

  http://www.sfora.pl/Smiercionosna-substancja-znaleziona-w-Krakowie-a20555

 29. asterix said

  Ludzie są strasznie zmanipulowani. Jeden gość z zawodu elektryk/energetyk twierdzi, że słuchawka Bluetooth nie jest szkodliwa, bo działa na innej częstotliwości niż GSM. Ręce mi opadły i zakończyłem dyskusję. Mnie kiedyś po 10 minutach noszenia takiej słuchawki na uchu rozbolała głowa.

 30. asterix said

  Debata JKM i Kornela Morawieckiego

 31. Unabomber said

  Google kojarzy…

 32. 222 said

  Hmmmmm Mizi przepowiednie się nie sprawdziły- mrozu nie było…

  • Lwica said

   Sprawdziły. I nie Mizi tylko http://www.twojapogoda.pl chyba. Przymrozki -2 st. C od Podlasia po Pomorze i mają być dalej. Na samym Podlasiu minus nawet nie tylko przy gruncie ale i do 2 metrów.

 33. Aśka said

  „Teraz My”
  Wywiad z Edmundem Klichem
  przewodniczącym Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, polski delegatem do moskiewskiego polski delegat do moskiewskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotnictwa

  Wywiad nagrany klika godzin przed programem wyemitowanym dnia 24.05.2010

  red. Czy Pan już wie, jaka jest przyczyna katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem?
  – Przyczyna jest bardzo skomplikowana. Nie można mówić o jednej przyczynie. Dobrze zbadany wypadek, to jest kilka, kilkanaście przyczyn. To jest cały łańcuch zdarzeń, który w ostateczności prowadzi do katastrofy.

  red. No ale może Pan powiedzieć, co się takiego stało, że do tej katastrofy doszło? Pan wie?
  – Proszę Pana, ja już wcześniej mówiłem. Ten wypadek trzeba kategoryzować w kategorii skutków. Skutków kryzysu w lotnictwie państwowym. Przez wiele lat szkolenie było niewłaściwe i skutkiem był ten wypadek.

  red. Dobrze. Ale o tych problemach systemowych porozmawiajmy za chwilę. Tam nad Smoleńskiem, coś się musiało wydarzyć, że doszło do katastrofy.
  – Pierwsze, była pogoda poniżej minimum lotniska, poniżej załogi, minimum samolotu, więc w tych warunkach załoga nie powinna lądować.

  red. To otwórzmy może jak wyglądał ten lot. Z tych informacji oficjalnych, z tego wstępnego raportu. Taka rekonstrukcja zdarzeń.

  _____
  prezentacja:
  7:27 czasu warszawskiego – prezydencki samolot TU 154 startuje z Okęcia
  8:14 pilot włącza autopilota ; Z lotniska w Mińsku dostaje informacje o mgle i widoczności nie przekraczającej 400m
  8:19 Izabela Tomaszewska pracownik Kancelarii Prezydenta dzwoni do męża
  8:20 Prezydent Lech Kaczyński dzwoni do Jarosława Kaczyńskiego
  8:22 kontrolerzy z wieży w Smoleńsku dwukrotnie informują pilotów, że widoczność wynosi tylko 400 m
  8:24 w kabinie pilotów zjawia się gen. Andrzej Błasik – dowódca Sił Powietrznych
  8:25 załoga Jaka-40 informuje TU 154, że widoczność pozioma wynosi tylko 400 m, a pionowa nie przekracza 50 m
  8:30 załoga Jaka-40 informuje ponownie załogę TU 154, że rosyjski IŁ-76 wykonał dwa podejścia do lądowania i odleciał na lotnisko zapasowe
  8:37 załoga Jaka-40 ostrzega załogę TU-154, że widoczność zmniejszyła się do 200 m
  między 8:28 – 8:40 prezydencki samolot trzykrotnie okrąża lotnisko; informuje kontrolerów, że podejmie się próby wylądowania
  8:40 do kokpitu wchodzi 5 osoba
  8:40:42 system ostrzegania TAWS dał pilotom rozkaz do poderwania samolotu”pull up” (ciągnij do góry)
  8:40:55 samolot zahacza o czubek drzewa (wysokość 11 m)
  8:40:56 załoga wyłącza autopilot i zwiększa moc silników próbując poderwać samolot
  8:41:01 samolot uderza lewym skrzydłem o brzozę o średnicy 30-40 cm (wysokość 5 m), zaczyna się rozpadać i obracać na grzbiet
  8:41:06 samolot uderza o ziemię
  {kadr z filmu „Koli”}
  _____
  Edmund Klich: – Nie było tych trzech okrążeń

  red. Pan mówi, że tu są błędy? Tak?
  – Tak. Nie było tych trzech okrążeń, żadnych. Samolot z trasy wykonał tylko trzeci zakręt i czwarty, więc podszedł z kursem jakby przeciwnym do lądowania, zbliżonym do przeciwnego, wykonał zakręt trzeci i czwarty i prosto do wylądowania. Tak, że tego potrójnego okrążenia lotniska nie było.

  red. Ale fakt, że gen. Błasik był w kokpicie do ostatniej chwili, tego Pan nie neguje?
  – Ja nie neguję, że była piąta osoba w kabinie do ostatniej chwili.

  red. A to był gen. Błasik?
  – Ja nie jestem upoważniony do potwierdzenia, ani zanegowania takich faktów, bo jeśli chodzi o informacje, odpowiada za to Międzynarodowy Komitet i … ja wiem, kto to był.

  red. No to niech Pan powie, no to …
  – hyhyy. Proszę Panów fyfy … tak, to był gen. Błasik.

  red. A co robił tam gen. Błasik tuż przed lądowaniem?
  – h … chciał się może zorientować w sytuacji.

  red. Ale uważa Pan, że to jest normalna sytuacja, że dowódca Sił Powietrznych, na kilka minut przed lądowaniem przychodzi do pilotów, do kabiny?
  – hy raczej nie, ale kabina w lotnictwie państwowym nie ma tych przepisów, które dotyczą lotnictwa cywilnego, gdzie kabina musi być zamknięta i nie można wejść do niej pod żadnym pozorem. Jedynie osoby upoważnione jak szefowa pokładu.

  red. Gen. Błasik jest szefem Sił Powietrznych, był szefem Sił Powietrznych. Według Pana to ma znaczenie, że ktoś taki nadzoruje, pilnuje, no w jakiś sposób … czegoś chce od tych pilotów w chwili lądowania patrzy im choćby na ręce?
  – Wszyscy znali wagę zadania, wagę czasu, prawda. Sam był już lot spóźniony … presja, dalej różne sytuacje, kiedy prawdopodobnie udawało się wylądować w gorszych warunkach niż minimalne. I to myślę, że te nawyki, które były tworzone przez lata, że jeśli się uda, to jesteśmy bohaterami, a jak się nie uda, to jest źle, prawda, bo są potem różne dyskusje, że nie mamy odważnych pilotów, że piloci się boją. To wszystko złożyło się na ten obraz i sytuację w kabinie i …

  red. Co mówił gen. Błasik? Co jest tam zanotowane? Co on mówił?
  – Nie ma dokładnych rozmów. Tam były pewne rozmowy. Ja nie pamiętam w tej chwili, ale jeśli chodzi o ostatnie minuty przed katastrofą, jest kilka krótkich rozmów, krótkich zdań nierozpoznanych, jeśli chodzi o osobę i o treść.

  red. Ta minuta przed katastrofą, gdzie się pojawia …
  – Tam gdzieś około minuty, ja dokładnie nie powiem …

  red. A gen. Błasik jest rozpoznany na te 15 min. czy tam około 14
  – Nie, nie. Około 14 min. jest inna osoba rozpoznana.

  red. Czyli gen. Błasik jest tą osobą, która jest do końca katastrofy w kokpicie? To jest gen. Błasik, szef Sił Powietrznych.
  – Tak.

  red. Ale, czy on coś mówił w chwili np. kiedy uderza samolot o …
  – Jest kilka, mówię …

  red. … brzozę?
  – … kilka krótkich jakiś tam wyrazów, które są jeszcze podane jako anonimowe osoby i to musi być jeszcze rozpoznane.

  red. A skąd wiadomo, że to jest gen. Błasik? Już został rozpoznany po głosie?
  – Wcześniej, wcześniej został rozpoznany po głosie.

  red.: Cegielski: Czyli jest tak …
  red. Morozowski : Ale coś mówił?
  red. Cegielski: Przepraszam tylko. Ustalmy, żeby … bo to …
  – Ja nie, ja nie pamiętam dokładnie co mówi….

  red. Cegielski: To omówimy, to omówimy
  – Tam jest jakieś zdanie, …

  red. Cegielski: To omówimy, to omówimy
  – które zostało rozpoznane

  red. Cegielski: Tak, to omówimy …
  – … ale ja, ja słuchałem tej taśmy …

  red. Morozowski: No dobrze, ale czy to jest, bo wie Pan
  – Nie ma konfiguracji …

  red. Morozowski: Czy tam jest zdanie: to lądujemy
  – nie, nie ma zdania

  red. … albo odlatujemy
  – Nie ma zdania, które by wywierało presję na załogę bezpośrednio, czy. np. musimy wylądować.
  Takiego zdania sobie nie przypominam. Tam jest cała korespondencja …

  red. Ale można pośrednio wywrzeć presję.
  – Swoją obecnością. Oczywiście to tak. Tutaj trzeba z tym się zgodzić, że jakaś presja była, jeśli osoba, … tak samo jak ktoś Panom za komputerem, Panowie piszecie, to prawda rzadko kto czuje się swobodnie, jak wie, że ktoś tam obserwuje. A tutaj jest to taka …

  red. Szef, główny szef.
  – Więc jest to na pewno problem. Psycholodzy będą to badać. Jeszcze będziemy … materiały ja dzisiaj mam. Już dostarczę dziś do Moskwy. Jutro będą psycholodzy patrzeć, porównywać stan psycho … psychiczny załogi tzn. komfort działania po starcie, tutaj była ta komenda po starcie w Warszawie i tam, ta sytuacja stresująca już bardzo.

  red. Cegielski: Ale wyjaśnijmy, bo nasi widzowie mogą mieć pewien zamęt. Gen. Błasik przychodzi, kiedy do kabiny pilotów?
  – Ja nie pamiętam dokładnie w jakim momencie.

  red. Ale to jest kilkanaście minut przed lądowaniem?
  – Raczej kilka.

  red. Kilka minut przed lądowaniem.
  – Wcześniej byłą osoba inna.

  red. I też nie wiadomo, co to jest za osoba?
  – Tzn. ta osoba nie została rozpoznana jeszcze w 100 %

  red. Czyli kilkanaście minut …
  – Są pewne podejrzenia, kto to mógł być.

  red. jakie są podejrzenia?
  – No nie Panowie, nie.

  red. Czy ktoś wysoki rangą? Wojskowy czy cywil?
  – Osoba, która interesowała się, czy będzie opóźnienie, czy nie. Tymi sprawami, prawda?

  red. Kilkanaście minut przed katastrofą przychodzi ktoś jeszcze nie rozpoznany dopytywać się, czy będzie opóźnienie. Po kilku minutach przychodzi do kabiny pilotów gen. Błasik, czy tak?
  – Ja mówię nie odpowiem, ale tak gdzieś mniej więcej po kilku minutach.

  red. I on już zostaje do samego końca …
  – Tak.

  red. … do momentu katastrofy? Tam jest miejsce w kokpicie dla tej piątej osoby?
  – Ja dokładnie nie znam kokpitu. Wybieram się na Szeremietiewo w tym tygodniu, żeby zobaczyć, jaka tam była sytuacja. Nie jestem pewien, czy jest miejsce, żeby osoba …

  red. Podobno jest taki … rozkładane siedzenie w tym typie …
  – Jest w samolotach cywilnych, takie rozkładane siedzenie. W tym typie też powinno być, ale mówię nie wiem, bo dlatego, że to są różne modernizacje. Ja nie latałem tymi samolotami. Wybieram się, żeby taki lot sobie zrobić na Szeremietiewie na symulatorze.

  red. Nam powiedziano, że w tym typie było takie rozkładane siedzenie.
  – Rozumiem

  red. Bo zastanawialiśmy się jeszcze, czy jeśli ktoś jest w tej kabinie np. jest nie przypięty, to czy w tej ostatniej fazie lotu, no może jakoś fizycznie przeszkodzić, bo nie wiem, rzuci go do przodu.
  – Nie, nie, nie. Raczej nie. Tam nie było takiej sytuacji, żeby samolot wszedł w jakieś turbulencje, prawda, żeby tutaj …

  red. A proszę mi powiedzieć, czy gen. Błasik, który jest do końca w kabinie pilotów. Teraz ja mówię o Pana odczuciu. Bo Pan słuchał tej taśmy, prawda?
  – Ale nie słyszałem głosu gen. Błasika, dlatego że to jest w tle. Ja słuchałem głosu jeszcze nie wiedząc, że jest ktoś obcy w kabinie. To było trzy tygodnie temu …

  red. Ja to rozumiem …
  – … a teraz będę , jak będę …mam zapis, to będę słuchał tego i będę …

  red. Ale, czy Pan ma takie wrażenie, że ci piloci działali pod presją, jak Pan tego słuchał?
  – Ja nie jestem psychologiem i ja raczej słuchałem treści, a nie zastanawiałem się, jaki jest stan psychiczny załogi wtedy, bo wtedy mnie interesowała treść, jakie były komendy, jakie wysokości podawane i inne rzeczy, prawda, bo to było ważne. Dopiero od kilkunastu dni psycholodzy pracują nad tym i mówię, ja mam materiały, które pozwolą na porównanie stanu psychicznego, napięcia na początku lotu i pod koniec.

  red. Czy wogóle powinni podchodzić do lądowania? Nie powinni, tak? wg Pana, rozumiem.
  – eh … przy tych warunkach w zasadzie nie powinni, dlatego że tutaj nie było szans, żeby na wysokości decyzji zobaczyć lotnisko, a taka jest zasada.

  red. Czyli na wysokości 100 m, tak?
  – W tym konkretnym wypadku tak, bo wysokość decyzji jest w zależności od typu, klasy wyszkolenia, może być różne.

  red. A tutaj było 100 m?
  – Tu była wysokość decyzji dla tej załogi 100 m, tzn. minimalne warunki były 100 m na 1000 widzialności i trudno było zakładać, że one tak szybko się poprawi ta pogoda, prawda. Ale nic by się nie stało, gdyby na tych 100 m podjęto decyzję odejścia na drugie zajście, więc samo podejście nie było jakimś naruszeniem zasad.

  red. A co się dzieje, że oni nie podrywają tego samolotu?
  – Trudno powiedzieć.

  red. Pan słyszał rozmowy załogi?
  – Tak słyszałem.

  red. Czy oni wiedzieli, co się dzieje? Że są za nisko?
  – yyy Proszę Panów. Jest wysokość 100 m. Powinno być odejście na drugie zajście. Załoga zniża się dalej. Są kolejne komendy 90, 80, itd.

  red. Czyli oni są świadomi, że schodzą bardzo nisko?
  – Tak

  red. A z tych rozmów wynika, dlaczego ryzykują? Bo dla nich już jest świadomość ryzyka, prawda?
  – No mnie trudno to ocenić, bo ja słuchałem trzy tygodnie wcześniej i nie zastanawiałem się. Mnie interesowały konkretne informacje, które były, właśnie te wysokości, prawda. No później jeszcze jak konfigurację terenu się doda do tego wszystkiego, to zaczyna ten obraz być coraz bardziej jasny.

  red. A ile sekund przed katastrofą załoga zdaje sobie sprawę z tego, że jest w dramatycznej sytuacji?
  – To są dosłownie myślę 2-3 sekundy.

  red. Czyli oni właściwie do samego końca nie wiedzieli, że grozi im katastrofa, tak?
  – No tak.

  red. To są dramatyczne rozmowy? Pan ich słuchał?
  – Tam właściwie wykonują tak jak normalne zbliżanie, tam nie ma napięcia. Ja w każdym razie, jak słuchałem nie czułem jakiegoś napięcia.

  red. Następuje uderzenie o drzewo.
  – I tu zaczyna się … no, sytuacja dość dramatyczna.

  red. Krzyki w kabinie, nerwy?
  – phy, nie chcę się wypowiadać. Wiadomo w takiej sytuacji są nerwy, prawda i jakieś słowa już takie w dużym stresie wypowiadane.

  red. Czy Pan nie ma takiego wrażenia, że Rosjanie (to nawet psychologia) … starają się … eee tak prowadzić to śledztwo, żeby jednak wykazać, że to załoga polskiego samolotu była winna, a że nie ma winy po stronie obsady lotniska w Smoleńsku?
  – Ja nie odnoszę takiego wrażenia i my wnioskujemy o materiały. Dużo materiałów żeśmy dostali. Ja byłem przy przesłuchaniu wszystkich osób ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa, które kierowało lotami, zabezpieczały loty i w tej chwili trudno mówić, że … trudno powiedzieć, że wszystko było perfekcyjnie, ale to wymaga badań dodatkowych i jakieś tam uchybienia myślę … my nie mamy jeszcze części materiałów. Na przykład nie mamy …

  red. Ale, czy to lotnisko nie powinno być po prostu zamknięte?
  – Nie ma takich procedur zamykania ani cywilnych lotnisk, ani wojskowych . Lotnisko może być …

  red. A, to dlaczego jak jest mgła np. w Warszawie …
  – To nie przyjmuje, tylko. Lotnisko nie jest zamknięte.

  red. To czy w takim razie nie mógł powiedzieć …
  – Nie zamyka się lotniska.

  red. … lotnisko powiedzieć, że nie przyjmuje?
  – Piloci dostali tzw. lądowanie warunkowe, tzn. że wysokość decyzji ich obowiązuje, a kierownik lotu może im dać lądowanie wg. zasady, która panowała na lotnisku Smoleńsk, jak zobaczy samolot i takiej decyzji nie dostali, bo on ich nie miał prawa widzieć przy tej pogodzie.

  red. A, czy z wieży był sygnał, żeby poderwali samolot, że są za nisko?
  – Był sygnał tak zwany, to jest komenda „Gorizont”, tzn. lot poziomy. Ja też nie jestem przekonany, czy akurat załoga go dobrze zrozumiała. Bo, jak żeśmy wysłuchiwali kontrolerów i nawet w dyskusjach między nami były wątpliwości, czy … co to oznacza dokładnie ta komenda. To jest następne pytanie, prawda.

  red. Czyli mogli nie zrozumieć, że to jest komenda do poderwania …
  – Ale, ale nawet jak nie zrozumieli, to wysokość decyzji ich obowiązuje. Tutaj …

  red. A co to jest wysokość decyzji? Pan wie?
  – Do której można się zniżać, a z tej wysokości, jeśli się nie widzi pasa, to jest tzw. komenda „rounde inside” [nie wiem, czy dobrze usłyszałam], jeśli mówimy po angielsku, albo „widzę pas” i wtedy się ląduje. Inaczej należy bezwzględnie wykonać odejście na drugie zajście.

  red. Czyli tam w momencie, kiedy wysokość była 100 m, a oni nadal nie widzieli pasa, powinni poderwać samolot …
  – Nawet automatycznie, bo tam jest nawet dyskusja, że pójdziemy z automatu …

  red. Ale …
  – … autopilot sam wyprowadza.

  red. Czyli jednym zdaniem. Pan nie uważa, żeby Rosjanie odsuwali odpowiedzialność od obsługi lotniska?
  – yh … Nie mam takiego, w tej chwili, wrażenia. Mówię my prosimy o pewne dokumenty …

  red. Pan mówi …
  – … dostaniemy i jeszcze …

  red. Ale Pan mówi, że jest ileś przyczyn, prawda?
  – Tak, bo to jest …

  red. Ja nie mówię, że jedyną, ale czy jedną z tych przyczyn nie może być zachowanie właśnie obsługi lotniska?
  – W tej chwili …

  red. że dopuszczono … że przy takiej pogodzie nie powiedziano kategorycznie, że nie ma możliwości lądowania.
  – Według naszych ocen, ten samolot był traktowany jak samolot lotnictwa cywilnego. A w lotnictwie cywilnym kontroler nigdy nie wydaje takich zdecydowanych komend. To są zasady wojskowe, że kierownik lotów mówi: zabraniam, przejście na drugie zajście, itd, prawda, więc tu jest trochę pomieszane, bo tu lotnisko wojskowe, załoga wojskowa, ale wioząca ważne osoby w państwie, traktowana jako samolot cywilny, wg procedur cywilnych. I tutaj to są takie niuanse, które będą musiały być szczegółowo wyjaśniane.

  red. To też może być przyczyna … jedna z przyczyn (nie mówię główna) ale jedna z.
  – Ja bym mówił o okolicznościach, bo tutaj przyczyny to są takie fakty, że jeśli nie … jak klocki domina, prawda, jeśli wyjmie się klocek, to ten klocek ciąg zły zostanie przerwany. Natomiast inne to są okoliczności, które tak jak np. jakaś presja psychiczna, prawda. Bo nic nie zwalnia pilotów od podejmowania decyzji na określonej wysokości. Natomiast pewne czynniki, które powodują, że nie podjęto tej decyzji, no to są już raczej okolicznościami, które no wpływały na wypadek, ale nie są tymi przyczynami.

  red. Wierzy Pan, że ta sprawa będzie dobrze wyjaśniona prze stronę rosyjska?
  – Jestem przekonany. Nawet nie tylko wierzę, ale jestem w 100% przekonany, że zostanie wyjaśniona. Nie tylko przez stronę rosyjską. Bo my ciągle jesteśmy tam grupą ośmiu dziesięciu specjalistów i ja osobiście mam dostęp do wszystkich informacji i i otrzymuję te informacje w miarę szybko.

  red. Dziękuję za rozmowę.
  – Dziękuję.

 34. KrisT said

  Panowie i panie pozwole sobie coś zacytowac, fragment ksiązki Pola Laska…(wydanie 2)

  ZEBRANIE TYCH, KTÓRZY WIDZIELI UPADEK KOŚCI
  -Tak, widziałem to wszystko i wam opowiadam. A zatem. Katastrofa.
  Szczątki pozbierane. Kto też powie, że to tramwaj nad tramwaje.
  Dwie czarne skrzynki wyjeto ze zgliszcza. Jedną większą, drugą
  mniejszą i obydwie piszczą. Wtedy ktoś nieśmiało stwierdził, że to nie
  był tramwaj tylko jakiś większy. Pojazd lub też machina latajaca. Lecz
  dla przemilczenia kwestii milczano do końca. Pole zaorano razem
  z ludzkim ciałem. Częsc tylko pozbierało klejnoty nad ranem, które
  wisiec miały jak strachy na drzewach. Można było się zaplątac
  w świeże ludzkie trzewia. Poślizgnąc na plamach krwi zakrzepłej. Nie
  dało się oddychac, trzeba było ze sobą zabrac zewnętrzne powietrze.
  Fetor, smród, odpadki, statki, spadki. Pobieżnie tylko usunieto
  szczątki. Zmielono wszystko szybko i wywieziono, by zgniło i znikło.
  Części metalowe na złom pirzgnięto, aż miło i zmiażdżono. By się nikt
  nie dowiedział o Pomo pono. Przyczyn, by nie poznał nikt tej
  wiekowej katastrofy. Tak też zabroniono mówic o upadku Kości i ją
  to opiewają niniejsze strofy.
  -Jam świadek milczący widziałem to wszystko! Stałem właśnie
  w sadzie, a tam nagle błysło! Zarumotało, zawyło, zawiało, zaorało
  pole, ścięło wierzby dwie! Sam to widziałem, to ja dobrze wiem! Na
  dowód tej prawdy, że to coś z kosmosu, Kości wam kawałek
  przynoszę od losu. Bo w lesie szczęście miałem Kośc tę znależc zaraz
  obok siebie. Bo po tym wybuchu wisiała na drzewie.
  I tak opowieśc zakończył i zamilkł. Mina nadal blada na nim.

  co miał auto na mysli pisząc pomo pono ?? pomo to jabłko w kilku językach…. ogolnie ksiązka ciężka do czytania,bodajże jest w niej
  jakis ukryty kod. to ważniejsze jest pisane wytłuszczonym drukiem, nierówne odstępy itd.
  Nie wiem czy autor jest następca Nostradamusa czy bierze zioło.. ogólnie moznaby powiedziec ze ten co napisał tę ksiązke ma zrytą psychikę ale to za mało powiedziane…. czym więcej czytam tym bardziej zaskakuje…

  • Lwica said

   Jak Pomo z dużej, a nie jest za duzo obcych słów w książce to też np.: PO , Pomoc (jakaś większa np), Pomorze (pochodzenie kogoś ?) (Z)omo
   ================
   od pb: proponuje odkodowac te ksiazke kodem biblijnym ;<)

   • Lwica said

    a dlaczego zaraz biblijnym ? wielu z ludzi pisuje, w tym ja , koduje PO SWOJEMU, ale żeby akurat biblijniej bardziej niż lingwistycznie (tj.językowo) , zarobkowo, uznaniowo? Itd ?Czyżby Pan cos wiedział (co; konkretnie) , ze akurat tak to nam „podrzucone” ? I tak trzeba? W takim razie te „dodatki” dziś do biblii byłyby Bałwochwalcze. Jakby mieć z 20 bilionów , albo i mniej , a chcieć odegrać Show , po biblijnemu , to można by, wydając na to co w Biblii ma być. Ale :”Nie wierzcie im” . Taka katastrofa się narzucała wcześniej (jako jeden z wariantów Rzeczywistości) Tysiące pisarzy pisało inaczej; temu jednemu sie „opisało” z grubsza …
    =============
    od pb; kod biblijny to oszustwo; proby innego odkodowywania pola laski moga nalezec do tej samej kategorii; nawet jesli bylyby jakies miarodajne wyniki odkodowania, to czy sad uznalby to za dowod zbrodni? trzeba sie skupic na sledztwach w rodzaju prowadzonego przez Konrada

 35. Vaclav vel Andre ect said

  Rosjanie nie pozwalają przesłuchać kontrolerów!

  Fakt | Czwartek, 27 maja 2010

  http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,12310442,wiadomosc.html

  BEZ KOMENTARZA

  • KrisT said

   kur….. nóż się w kieszeni otwiera,!!! teraz się ku ż wa prokuratorzy obudzili!!!! po ponad miesiącu?!!!!
   To ze zaraz po tym „wypadku” nie pojechali tam prokuratorzy, sledczy itd…. to wina tylko tego rudego fałszywego dupoliza !!!!
   wysyła tam kliacha który niczego nie wie i na nic nie jest przygotowany poza jednym TO WINA PILOTÓW mgły i moze zaby ktora skakała na polu…
   Tusk wysłał tam swoja marionetkę i ma jeszcze czelośc oswiadczac ze sledctwo przebiega prawidło, ze jestesmy o wszystkim informowani na bieżąco i takie tam fałszywe (co rude to fałszywe?!) zapewnienia!!!!
   normalnie mnie roz….. (wali)
   Ale wiedzielismy co bedzie… teraz wiemy kto za tym stoi!!!!!! ten rzad powinien podac sie do natychmiastowej dymisji chocby z faktu mataczenia podczas wyjasniania tego zamachu!!!! WSZYSTKO WINA RZADU !!!!!!

 36. Vaclav vel Andre ect said

  @ KrisT

  SAM WIDZISZ JAKA JEST POLITYCZNA CHĘĆ WYJAŚNIENIA A TUSK JESZCZE OSTRZEGA DZIŚ KLICHA ABY ZA DUŻO NIE GADAŁ.
  TZN TUSK WIE ALE TO WCALE NIE ZNACZY ŻE SPOŁECZEŃSTWO MA POSIADAĆ TAKIE INFORMACJE JAK WŁADZA.
  CZYLI CO : PO 30 LATACH POWTÓRKA —
  MY — ONI.
  ALBO INACZEJ – KTO KOGO WYRĄBIE:
  ONI NAS CZY MY ICH?

 37. monitorpolski said

  Zamach karą za zatrudnienie Skrzypka?
  Chyba dość ważna informacja.
  Słuchałem dzisiaj superciekawej audycji po angielsku – wywiadu Jeffa Rense z Texe Marrssem, Ten ostatni jest jednym z najlepszych żydologów na świecie, a także znakomitym badaczem masonerii. Otóż Marrss powiedział, że Kaczyński musiał zginąć gdyż zatrudnił Skrzypka, który zakpił z bankierów nie dość, że rezygnując z zaciągnięcia pożyczki, ale i proponując im, że Polska może wspomóc pożyczką inne kraje!
  Dla nich było to jakby Polacy im splunęli w twarz. Kaczyński jako ten co zatrudnił Skrzypka musiał zostać zabity wraz z całą swoją świtą. Wg Marrssa wszystkich na pokład wciągnięto siłą (nikt nir chce wierzyć żeby Polacy byli tak głupi i lecieli taką ekipą).
  Teoria ze Skrzypkiem pokrywa się z tym co mówi Jane Burgermeister, przy czym ta ostatnia zakłada że były 2 samoloty – jeden pusty, a drugi z wszystkimi porwanymi. Oczywiście jest to niepotrzbna komplikacja.
  Marrss uważa, że uwikłane są w to zarówno polskie jak i rosyjskie żłużby, jako że stanowią część globalnego „rządu” i de facto to one rządzą, a nie prezydent czy premier.
  Zauważcie, że dzisiaj Komorowski podał propozycję zatrudnienia Belki jako prezesa NBP, podczas gdy ten był przez lata pracownikiem Międzynarodowego Funduszu Walutowego!
  Toż to jawny konflikt interesów.
  Potwierdza to teorię Marrssa, że chodzło im o zmianę na pozycji szefa banku – po to by uwalić Polskę w kolejne długi, co spowoduje upadek gospodarki. Wzór jaki Polska by dała uwalniając się od długów byłby dla bankieró przysłowiowym gwoździem do trumny. Dlatego polecieli na całość zabijając naszą elitę.
  Teraz zachodzi pytanie – czy Jarosław Kaczyński uwzględnia taką możliwość? Jako ten zainteresowany w działalności służb, powienien wiedzieć co one sobą reprezentują. I że jest on teraz celem nr. 1.
  Oczywiście jest to tylko teoria, ale dzisiajesza nmominacja Belki tylko ją potwierdza.

  • Maxi said

   Mi sie wydaje, ze chodzilo o wszystkich – taki majstersztyk. i nadal mam wrazenie, ze hrabia nie chce wygrac wyborow, bo ma zadanie i wyglada na spokojnego funkcjonariusza, wybory chce wygrac olech. wg mnie stanie sie cos, ze hrabia wycofa sie z kandydowania. – II-ga tura kaczynski – olechowski.

   • VIVIEN said

    ………….hmmm tO jest to co i ja mysle ! Pisalam dawno ze jestem przekonana ze wygra Olechowski …
    …mozna znalezc gdzies na grypie 666 ,nie wiem jak to sie stanie ale jesli Uny cos maja rzeczywiscie do powiedzenia – to i GoldmS.:))) sa wszedzie ,wszedzie palce swe wciskaja- POZERACZE KASY ! POZERACZE FIRM ! MALYCH JAK I DUZYCH !

  • Buka said

   Zarząd NBP sprzeciwiał się ponownemu wnioskowi o przyznanie linii kredytowej,nie wiem czy przypadkiem czy tez nie,ale zdaje się ,że w 2 dni później na terenie NBP wybuchł podobno niegroźny pożar,jego przyczyną miała być działająca kuchenka mikrofalowa,dokładnie-pracownicy,którzy ja włączyli zapomnieli o niej?? Coś dziwnie to wygląda,ponieważ mikrofale zazwyczaj wyłączają się automatycznie.Cóż to tylko urządzenie i może się zepsuć.

  • Lwica said

   Możnaby to podesłać Panu Jarosławowi Kaczyńskiemu, jak i Andrzejowi Lepperowi i paru innym – tak by mieć jakąś pewność , że zapoznali się z takimi taoretycznymi wersjami. I co Wy na to Panowie wtedy ? Rezygnacja (albo nie) też byłaby jakąś odpowiedzią…

  • Zapsa said

   no to w sumie nic nowego, ja od początku obstawiałam, że Skrzypek był kluczową postacią i stanowił przeszkodę w zadłużaniu Polski.

 38. Maxi said

  O co chodzi w rejestracjach lekow i suplementow.
  Obrot lekami od 2004 (po wstapieniu do UE) mozliwy jest po rejestracji, proces rejestracji lekow trwa pare lat i kosztuje setki milionow dolarow! http://www.nil.org.pl/xml/oil/oil67/gazeta/numery/n2005/n200506/n20050606
  dlaczego? bo wczesniej dopuszczano leki do leczenia ludzi leki po pseudobadaniach – przedstawiciel przynosil wczesniej sprawdzony lek do rejestracji do jakiegos szpitala, gdzie poddawano go wieloosrodkowym badaniom nad skutecznoscia (po wczesniejszych probach na ochotnikach). w szpitalu podawano pacjentom lek i sprawdzano, czy dziala lepiej niz podobny lek u innych pacjentow. dodam, ze dobor pacjentow prowadzil badajacy, nie bylo proby podwojnie slepej. wychodzily dobre wyniki, ktore firma zbierala i przedstawiala jako sukces. po tym lek wchodzil do listy refundacyjnej, ordynator wyjezdzal na wycieczke (sympozjum w australii lub japonii) i wszyscy byli zadowoleni. dodatnie strony tego bajzlu byly takie, ze latwo mozna bylo wykazac pozytywne dzialanie prostych i tanich lekow, czy suplementow, mozna bylo tez latwo je zmanipulowac.
  potem nastapil 4-stopniowy proces rejestarcji lekow, na ktory moze sobie pozwolic tylko duza firma. sa to skomplikowane w otrzymywaniu, opatentowane substancje, ktore musza byc drogie, ale to nie szkodzi, bo i tak beda refundowane i nikt nie bedzie sie specjalnie burzyl, najwyzej zwiekszy sie deficyt lub wezmie pozyczke z banku swiatowego. proces badan 4-stopniowy jest rowniez zmanipulowany, ale wytlumaczenie tego przekracza mozliwosci zrozumienia wiekszosci lekarzy i farmaceutow. w firmach pracuja fachowcy, ktorych premie zaleza od wykonania rejestracji. i tak nie unikaja wpadek – patrz vioxx http://mediweb.pl/drugs/wyswietl.php?id=1246
  po wprowadzeniu obowiazku rejestracji (na ktory wszyscy sie zgodza, bo nie mozna podawac przeciez niesprawdzonych lekow) wystarczy suplementy wrzucic do listy lekow, no bo przeciez to sa substancje, ktore poprawiaja zdrowie i maja dzialania uboczne. tez nikt oprocz zielarzy nie bedzie protestowal, bo wszystko jest dla bezpieczenstwa ludzi. efekt bedzie taki, ze obrot substancjami niezarestrowanymi bedzie karalny.
  juz teraz z listy odchodza leki,ktore sa skuteczne i tanie, ale nie przeszly i nie przejda procesu rejestracji lekow, bo nikt tym nie jest zainteresowany, np. kolchicyna stosowana w tzw.dnie moczanowej, jak sie okazuje stosowana moze byc z bardzo dobrym efektem przy nawracajacych zapaleniach osierdzia. ma ona ta wade, ze jest bardzo tania i… niedostepna :
  http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/0FE5E365
  ciekawe, czy prof.lubinski dostanie nagrode nobla za odkrycie, ze kobiety, ktore maja gen BRCA1 i nowotwory piersi w mlodym wieku (ok.100 tys w polsce), po zachorowaniu leczone tanim lekiem cisplatyna, sa wyleczalne w 95%? pewnie nie, bo nie napedza to big pharmy.
  tak bedzie dzialo sie z innymi lekami i suplementami, ktore sa tanie, a potem to samo z zywnoscia. okaze sie ze zywnosc bedzie musiala przechodzic kosztowny proces rejestracji o badan, podadza ze chinczycy dodaja do zywnosci trucizne – melamine, cyjanek i inne (ostatnio cos szybko wycofali kawke rozpuszczalna Nesca espresso – niby drobinki szkla w kawie z opakowan, ale przeciez inne kawy sa tak samo pakowane?!)
  bedze to wszystko dla zdrowia i bezpieczenstwa. i mam jakies dziwne przeczucie, ze w procesie rejestracji zywnosci pierwsza bedzie monsanto z GMO – tanie , pewne i z dodatkiem witamin i slodzikow (nawiasem mowiac popatrzylem na ryby w sloikach i puszkach – 95% zawiera slodzik sacharyne, dodajac do tego rtec …wychodzi samo zdrowie)
  stracilem jakakolwiek nadzieje, ze jakis prezydent albo posel jest w stanie to odwrocic. ten nowy system (New brave world http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy,_wspaniały_świat) wychodzi naprzeciw najgorszym potrzebom i zadzom czlowieka, a potem ich pozera.
  poprawcie mnie, jesli sie myle.

 39. asterix said

  Francuscy rolnicy poszli na całość. Na ulicach miasta zaczęli rozlewać gnojowicę i rozrzucać obornik, a ładowarkami wrzucali go nawet za mury.

 40. Vaclav vel Andre ect said

  To był zamach – mówią eksperci polski i niemiecki
  Gazeta Polska, 27-05-2010
  il.
  il. „GP”

  lm, wg, „Gazeta Polska”

  Informacja, że Tu-154 podchodził do lądowania prawie do końca na autopilocie, potwierdza niemal ze stuprocentową pewnością tezę, że załogę wprowadzono w błąd przy użyciu tzw. meaconingu. Oznaczałoby to, że Lech Kaczyński z małżonką i pozostałe 94 osoby na pokładzie zostały zamordowane
  Raport rosyjskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK), zaprezentowany w Moskwie przed kamerami telewizyjnymi, za katastrofę pod Smoleńskiem obarcza winą polskich pilotów, pozostawiając przy tym miejsce dla domysłów, że załoga uległa naciskom któregoś z pasażerów.
  „Komisja Techniczna jednoznacznie stwierdziła – w czasie lotu nie doszło do aktu terrorystycznego, wybuchu, pożaru na pokładzie, niesprawności urządzeń technicznych samolotu. Silniki pracowały do samego zderzenia z ziemią. (…) Ustalono, ze w kabinie znajdowały się osoby niebędące członkami załogi. Głos jednej z nich dokładnie zidentyfikowano, głos innej (lub innych) poddawany jest dodatkowej identyfikacji przez stronę polską. Jest to ważne dla śledztwa” – czytamy w dokumencie. Ale mimo ogólnikowego charakteru i rażącej jednostronności w raporcie znalazły się istotne informacje, które podważają wersję Rosjan, wskazując przy tym, że tragiczna śmierć 96 Polaków – w tym prezydenta RP – wcale nie była konsekwencją nieszczęśliwego wypadku.

  > Kto zmylił autopilota?
  Z raportu rosyjskiego MAK wynika przede wszystkim, że samolot prezydencki podchodził do lądowania na autopilocie, który sterował zarówno wysokością, ciągiem, jak i kursem rządowej maszyny. Co ciekawe, informacji tej nie podano podczas konferencji prasowej; znajdowała się ona tylko w pisemnej wersji dokumentu.
  „Wyłączenie pilota automatycznego w płaszczyźnie wzdłużnej i automatycznego regulatora ciągu nastąpiło przy próbie odejścia na drugi krąg odpowiednio na 5 i 4 sekundy przed zderzeniem z przeszkodą (drzewem), które zapoczątkowało niszczenie konstrukcji samolotu” – informują autorzy raportu. To bardzo ważna informacja. Autopilot jest urządzeniem do automatycznego sterowania samolotem, pobierającym do tego celu dane z GPS i innych wskazań przyrządów pokładowych (na GPS opiera się zresztą cały nowoczesny „flight management system”, w którym zintegrowane są urządzenia nawigacyjne, podłączone do komputera pokładowego).
  Ostatni etap przed lądowaniem na autopilocie to przelot przez kolejne, leżące obok siebie tzw. waypoints: 10 km przed pasem – wysokość 500 m, 8 km – 400 m, 6 km – 300 m, 4 km – 200 m, 2 km – 100 m – ten ostatni punkt to tzw. punkt decyzji i wysokość decyzyjna: jeśli pilot nie widzi tutaj pasa startowego, to musi zrezygnować z lądowania i polecieć na inne lotnisko. Tymczasem załoga polskiego samolotu (w tak trudnych warunkach pogodowych) wyłączyła pilota dopiero 5 sekund przed katastrofą, mimo że można to zrobić w sekundę, jednym ruchem ręki. Należy zaznaczyć, że waypoints przy lądowaniu są określone inaczej dla każdego typu maszyny i nie mają nic wspólnego z tym, gdzie lądujemy.
  Dziennik „Fakt”, powołując się na rosyjskiego prokuratora, który słyszał rozmowy w kokpicie, napisał kilka dni temu, że parę sekund przed tragedią piloci – dotąd spokojni – zaczęli wołać: „Daj drugi… W drugą!”. Musiał być to po prostu pierwszy moment, w którym załoga zorientowała się, że jest w złym miejscu i na złej wysokości – prawdopodobnie minęli wtedy znajdującą się tam antenę NDB lub – jak czytamy w raporcie – uderzyli w drzewo.
  Dlaczego piloci schodzili spokojnie do lądowania na autopilocie i dopiero kilka metrów nad ziemią zorientowali się, że samolot jest tak nisko? Czy byli samobójcami? Dlaczego nie reagowali na wskazania urządzeń pokładowych, które – jeśli działały bez zarzutu, jak twierdzą Rosjanie – musiały informować ich, że są na wysokości 100, a potem 70 czy 20 m? Wytłumaczenie jest tylko jedno: autopilot opierał się na błędnych danych z komputera pokładowego, a piloci myśleli, że są znacznie wyżej.
  > Strąceni fałszywym sygnałem
  To, że 10 kwietnia pod Smoleńskiem sygnał GPS w Tu-154 był zakłócony – co doprowadziło do błędu pozycji samolotu w pozycji horyzontalnej (160 m w lewo od osi pasa startowego oraz szacunkowo 80 m w pionie) – jest oczywiste. Inteligentną metodą takiej agresji jest meaconing, polegający na nagraniu sygnału satelity i ponownym nadaniu go (z niewielkim przesunięciem w czasie i z większą mocą) na tej samej częstotliwości w celu zmylenia załogi samolotu. Od razu podkreślmy, że nie jest to żadna fantastyczna technika z filmów o Jamesie Bondzie: od czasu zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku na World Trade Center meaconingu używa się w prawie wszystkich krajach świata m.in. do ochrony obiektów specjalnego znaczenia, takich jak np. elektrownie atomowe czy obiekty rządowe (np. w razie ataku rakietowego).
  W przypadku Tu-154 podchodzącego właśnie do lądowania wystarczyłoby niewielkie przekłamanie sygnału, by doprowadzić do tragedii. Meaconing można „ustawić” z precyzją do 0,3 m, a do zaburzenia prawidłowego działania może dojść ze źródła oddalonego nawet o kilkadziesiąt kilometrów od samolotu. Technicznie możliwe jest również zmylenie wysokościomierza radiowego. Gdyby dodać do tego przekazanie nieprawdziwej wartości ciśnienia barometrycznego (Rosjanie nie poinformowali dotychczas, jakie ciśnienie podali dowódcy tupolewa), załoga samolotu była – nawet przy dużo lepszej widoczności niż ta, która panowała w Smoleńsku – bez szans. Charakterystyczne ukształtowanie terenu przed lotniskiem Smoleńsk-Siewiernyj – rozległa niecka – stanowiło dodatkową gwarancję powodzenia ataku.
  Wskazania wysokości przez GPS i innych urządzeń nie były prawidłowe, ale mimo wszystko wystarczające, by uruchomić EGPWS (system ostrzegający pilotów o odległości samolotu od gruntu). Jego sygnał ostrzegawczy włącza się, gdy samolot schodzi poniżej 666 m (2000 stóp) nad ziemią. Piloci zignorowali ostrzeżenie EGPWS (jako że jego zadaniem jest ostrzegać przed zbliżającą się ziemią i robi on to za każdym razem, kiedy się ląduje) i lecieli dalej, oczekując, że za jakiś czas zobaczą pas startowy (zgodnie z procedurami pilot miał prawo podchodzić do wysokości decyzyjnej i dopiero wtedy podjąć decyzję o kontynuacji lub zaniechaniu manewru). Problem w tym, że EGWPS także opiera się na pomiarach położenia uzyskanego z odbiornika GPS i wysokości z wysokościomierza radiowego: Tu-154 wkrótce znalazł się więc nie 100, lecz 5 m nad ziemią. Piloci nie zdążyli nawet poszukać wzrokiem pasa startowego…
  Jeszcze raz powtórzmy: skoro samolot leciał na włączonym autopilocie, to piloci wierzyli, że są znacznie wyżej i w innej pozycji. Samolot zaczął „nurkować”, zanim piloci przeszli na ręczne sterowanie, co oznacza, że albo doszło do awarii autopilota, albo celowego zakłócania. Komisja nie stwierdziła awarii, poza tym urządzenie będące tyle lat w eksploatacji raczej nie powinno mieć takich niespodziewanych awarii.
  I nie może tu być mowy – jak sugerowali niektórzy dziennikarze – o jakimś innym wytłumaczeniu, jak np. pomyłce przy wprowadzaniu danych o ciśnieniu, spowodowanej stosowaniem innych jednostek w Rosji. Zarówno qnh, qfe, pascale czy mmHg są wartościami standardowymi stosowanymi na całym świecie. Oprogramowanie używane w komputerach pokładowych jest przystosowane do analizy poprawności wprowadzanych danych właśnie ze względu na ryzyko pomyłki.

  > Jak dojść do prawdy
  Wraz z upływem czasu coraz trudniej będzie uzyskać dowody wyjaśniające, kto i jak doprowadził do katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem. Zastanawiające, że dane, które mogłyby zaprzeczyć zarówno prezentowanej na łamach „GP” hipotezie o możliwości eksplozji w Tu-154 (przy czym teza o wybuchu nie wyklucza wcześniejszego zmylenia załogi poprzez meaconing!), jak i naszym ustaleniom – znajdują się w rękach Rosjan, którzy nie chcą lub przez długi czas nie chcieli udostępnić ich stronie polskiej.
  Gruntownej analizie poddano jedynie same przyrządy nawigacyjne, a także urządzenia TAWS, które nie zawierają informacji o sygnale GPS, w związku z czym są bezużyteczne przy weryfikacji hipotezy o zakłóceniu sygnału satelitarnego.
  Atak na przyrządy nawigacyjne można bowiem stwierdzić wyłącznie przez analizę czarnych skrzynek, a dokładniej: jednego z parametrów zapisanych w jednym z rejestratorów. Niestety, czarne skrzynki to tylko lepiej lub gorzej zabezpieczone nośniki i usunięcie śladów meaconingu – zwłaszcza dla służb znających od podszewkę budowę Tu-154 i jego przyrządów – nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy, żeby ingerującym w zawartość rejestratorów nikt przez kilka godzin, a tym bardziej przez kilka tygodni nie przeszkadzał.
  Marek Strassenburg Kleciak, Hans Dodel

  Marek Strassenburg Kleciak – pracujący w Niemczech polski specjalista ds. systemów trójwymiarowej nawigacji; wygłaszał prelekcje m.in. na Uniwersytecie Bundeswehry w Monachium i w Instytucie Faunhoferea w Darmstadt; doradca niemieckich organów administracji państwowej.
  Hans Dodel – niemiecki ekspert od systemów nawigacji i wojny elektronicznej, autor książki „Satellitennavigation”.

  Historia lubi się powtarzać?
  19 października 1986 r. na terytorium RPA rozbił się Tu-134 z prokomunistycznym prezydentem Mozambiku na pokładzie (oprócz niego w samolocie znajdowały się 43 osoby, w tym kilkunastu ministrów i innych ważnych urzędników tego państwa). Podobnie jak w przypadku katastrofy pod Smoleńskiem, maszyna roztrzaskała się, odchyliwszy się wcześniej o 37 stopni od właściwego toru lotu, a piloci obniżali samolot, zachowując się tak, jakby nie mieli świadomości, na jakiej wysokości się znajdują. Zignorowali też – tak jak polska załoga – sygnał ostrzegawczy GWPS, który włączył się 32 sekundy przed upadkiem.
  Po katastrofie południowoafrykańska policja zabrała wszystkie czarne skrzynki, odmawiając poddania ich niezależnemu badaniu. Oficjalny raport przygotowany przez śledczych RPA do złudzenia przypominał ustalenia Rosjan ws. katastrofy pod Smoleńskiem. Jego tezy były następujące:
  1) samolot prezydenta Mozambiku był w pełni sprawny,
  2) wykluczono akt terroru lub sabotażu,
  3) załoga nie przestrzegała procedur obowiązujących przy lądowaniu,
  4) załoga zignorowała ostrzeżenia GWPS.
  Rosjanie, którzy w katastrofie stracili wiernego sojusznika, gwałtownie oprotestowali raport komisji południowoafrykańskiej. Oskarżyli władze RPA o zamach polegający na… zakłóceniu sygnału satelitarnego samolotu. Wskazywały na to okoliczności wypadku, bardzo przypominające zresztą – jak już wspomnieliśmy – to, co wydarzyło się 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem.
  Po kilkunastu latach okazało się, że w tym akurat przypadku rację mieli komuniści. W styczniu 2003 r. Hans Louw, były agent służb specjalnych rasistowskiego reżimu RPA, przyznał, że samolot został strącony wskutek celowego zakłócenia sygnału satelitarnego przez południowoafrykańskich agentów. Dodał, że w wypadku niepowodzenia ataku maszyna miała zostać zestrzelona przez jedną z dwóch specjalnych ekip.
  (lm, wg)
  http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/54/3007/to-byl-zamach-mowia-eksperci-polski-i-niemiecki

  • Maxi said

   ta historia z prezydentem mozambiku jest ciekawa, bardzo ciekawa, a co na to rotwailery redakcyjne?

  • MIZIA+ said

   wklejam poraz 15 – ps. kim jest TEN FACET NA PIERWSZYM PLANIE

  • Maxi said

   Lot odbywał się z Mbala w Zambii do stolicy Mozambiku – Maputo, a katastrofa miała miejsce w górach Lebombo, 65 km na zachód od celu podróży. Przeżyło dziewięcioro pasażerów oraz jeden członek załogi, a śmierć poniósł prezydent Machel wraz z ministrami i wysokimi przedstawicielami rządu Mozambiku.

   Raport komisji ZSRR
   Sowiecka delegacja przy komisji prowadzącej śledztwo wydała raport mniejszości, w którym wypowiedziano teorię o udziale południowoafrykańskich służb bezpieczeństwa w celowym sprowadzeniu samolotu na ziemię poprzez fałszowanie sygnału radiolatarni za pomocą technologii dostarczonej przez agentów wywiadu Izraela. Raport skupiał się na skręcie maszyny o 37 stopni w prawo, który doprowadził do rozbicia się o wzgórza Mbuzini. Odrzucał on ustalenia południowoamerykańskiej komisji prowadzonej przez Cecila Margo, wskazującej na to, że załoga zignorowała wskazania GPWS, myśląc że podchodzą do lądowania nad płaskim terenem.

   Podejrzenie fałszywej radiolatarni
   Podejrzenia co do radiolatarni w Lebombo wyrazili już nad ranem po katastrofie południowoafrykańscy piloci helikopterów. Podobne uwagi zgłaszał następnego dnia anonimowy oficer Sił Powietrznych RPA telefonujący do agencji UPI.

   W styczniu 2003, gazeta Sowetan Sunday World doniosła, że morderca i były agent południowoafrykańskich sił specjalnych, Hans Louw przyznał się do uczestnitwa w zamachu. fałszywa radiolatarnia miała być użyta do sprowadzenia samolotu z kursu a Louve miał zestrzelić samolot w wypadku gdyby ten się nie rozbił.
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_mozambickiego_Tu-134_w_RPA

   No, no robi sie goraco, taki czerwony skrzypek : „mowil tez o kontunuacji negocjacji z Miedzynarodowym Funduszem Walutowym, wyrazajac niezadowolenie z prywatyzacji kolei, portow ,szkol szpitali. podczas negocjacji z MFW mowil : oni zaatakowali nasze zdobycze rewolucji i nasze zycie”

   Click to access assassination.pdf

 41. ali said

  Heh ciekawe kiedy uderzą ‚zachodnim nilem’………

  • Maxi said

   jak ludzie troche odpoczna po powodzi i po wyborach, chyba ze ma nie byc wyborow , jak sugeruje Mizia+

 42. Vaclav vel Andre ect said

  Uwaga!!!!!
  Szukam zapisu rozmowy która przeprowadził kpt. Arkadiusz Protasiuk z wieżą kontrolną na Okęciu Z ZAREJESTROWANYM CZASEM ROZMOWY
  (nie mylić z czasem podanym przez MERDIA),
  ewentualnie filmu z rejestracją godzinową startu „tutka” z Warszawy.
  Poszukuje jakichkolwiek danych( NIE DANYCH PRASOWYCH) dotyczących GODZINY STARTU samolotu Tu-154 z Warszawy.
  DZIEKUJĘ!!!

 43. Aśka said

  co te oczy mogą mówić?

  • VIVIEN said

   o JOB TWOJA MAC ! ZEBYM NIE BYL TYM NASTEPNYM -JAK SIE WYDA – PRZECZESAC LAS! – KAZDA MYSIA DZIURE ! ILU BRAKUJE ?

 44. heros2010 said

  Kiedy jakiś szerszy program walki z nwo w Polsce?
  Moim zdaniem masowe protesty powinny jak najszybciej mieć miejsce.Obalić rząd marionetek nwo w Polsce.Precz z Belka i duPOlizami!!
  Pomioty chcą mieć całą tivi w ręku .Nawet ich niedawne płatne pachołki prasowe w rodzaju liska chytruska zaczynają się buntować.
  Powódź wygląda coraz bardziej na udupienie nas przez unych bronią pogodową.Potem wpadną żydoamerykany jak na Haiti i wprowadzą nowy ład.A ~nasi zdrajcy utopią nas w długach.
  Rząd PO stracił zaufanie Polaków i powinien podać się do dymisji w trybie natychmiastowym!!!NIE ma mandatu demokratycznego do niszczenia Polski!

 45. Aśka said


  Arkadiusz Protasiuk-wypowiedź rodziców 2010.05.05.rm

 46. Aśka said


  Putin says „Not Me, Pilot kiled the Polands Preaident”

  nie znam angielskiego, więc mnie nie opieprzajcie, jak wkleiłam bzdury

 47. Buka said

  http://www.kamilkuczynski.pl/admin/ue/174/
  „Niemcy nadal zgłaszają pretensje do części polskiego terytorium morskiego. W planie zagospodarowania Bałtyku nasi zachodni sąsiedzi uwzględnili kawałek morza, który należy do Polski. Co to oznacza? Statki musiałyby płacić za wejście do Szczecina i Świnoujścia.” ??
  ================
  od pb: niemcy maja pretensje az po ural = no to co? my powinnismy odpowiedziec pretensjami az po Hamburg + pelne odszkodowania wojenne rzedu BILIONOW euro (kilka mln euro za statystyczne zycie, szkody materialne itd);

 48. Aśka said

  http://blogmedia24.pl/node/30614
  Tymczasowe milczenie
  avatar użytkownika Tymczasowy
  Tymczasowy, czw., 27/05/2010 – 23:17

  Przynajmniej kilkadziesiat osob zna prawde o katastrofie w Smolensku. Ktora z nich przemowi pierwsza? Czy ktos z Zachodu, czy z Polski, czy z Rosji?

  Najwieksze nadzieje wiaze z amerykanska National Security Agency, ktora jest najwieksza szpiegowska agencja na swiecie. A to zobowiazuje. Dokladniej, na mysli mam globalny system szpiegowania noszacy kryptonim ECHELON. Jeszcze dokladniej, swoje cieple mysli kieruje do stacji szpiegowskich znajdujacych sie na terenie Anglii. Szczegolnie do olbrzymiej stacji w Menwith Hill, ktora zatrudnia 1 200 osob ( z tego dwie trzecie to Amerykanie). Czesc brytyjska ECHELONA odpowiedzialna jest za nasluch obszarow obejmujacych Europe, Polnocna Afryke i Rosje do Uralu. Stacja Menwith Hill czyni to poprzez 56 satelit. Komputery ECHELONA „znaja” 100 jezykow, w tym polski i rosyjski.

  Gdy sprawdzalem rano, to Polska, USA i Wielka Brytania byly czlonkami NATO. wspoluczestnictwo takie do czegos zobowiazuje. Problem polega na tym, by w miare szybko „zagraly” wspolne interesy polityczne tych krajow.

  Nadzieje kieruje tez do polskich patriotow, ktorych w Wojsku Polskim nie brakuje, a szczegolnie w lotnictwie, gdzie ludzie inteligentni i wyksztalceni. A dokladniej, moje cieple mysli otaczaja tzw. trzecia czarna skrzynke, ktora, jak wiadomo, dosc szybko przyleciala do Polski wraz z polskimi ekspertami z komisji badania wypadkow lotniczych. Jako produkt polskiej mysli technicznej nie mogla byc odczytana w Moskwie i dlatego zyczliwy los przeniosl ja na Zachod, gdzie klimat bardziej sluzy prawdzie niz na Wschodzie.

  Wprawdzie rejestrator szybkiego dostepu nie rejestrowal rozmow, ale rejestrowal parametry techniczne, co moze okazac sie wystarczajace do zdemaskowania rosyjskich klamstw. Krotko mowiac, ciekawe jak spisza sie fachowcy w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych.

  Zupelnie uzasadnione nadzieje wiaze z Rosjanami. W koncu to dzieki roznym osobom mamy krotkie filmy pozwalajace na rozbudowane interpretacje, ktorych by nie bylo, gdyby tych filmow nie ujawniono. a jezeli udalo sie sporzadzic kilka filmow i wyslac je w przestrzen internetowa, to mozna zywic nadzieje, ze sa i inne filmy, ktore z roznych wzgledow jeszcze nie zostaly w blogosfere puszczone.

  Nadzieje kierowana do ludzi rosyjskich wzmacnia tez zachowanie rosyjskich dysydentow. Juz dostarczyli szereg interesujacych informacji. Dla mnie bardzo intereujaca byla ciekawostka, ze kontroler lotow zostal w kilka dni po katastrofie wyslany na emeryture. Pewnie tez od tych dysydentow dowiemy sie kiedy czlek ow zginie w wypadku samochodowym. Chyba, ze umrze wczesniej na atak serca we wlasnej wannie.
  =============
  od pb: strasznie to naiwne; gdyby ‚rosja’ chciala cos ukryc nie przyslalaby 3-ej skrzynki, chyba ze sfalszowana; prawda na zachodzie? o czym? o 11 IX, londynie, madrycie, balkanach, terroryzmie mosadu, wojnach ‚usa’ i ‚zlych muzulmanach’? o kompleksie jot i historii rotszyldow wiecej na ‚wschodzie’ niz zachodzie… kiedy rodacy zmadrzejecie?

 49. Dawid said

  zaslyszane w internecie”Dziadek Komorowskiego
  nazywał się Osip Szczynukowicz, ukradł nazwisko Komorowski. Gdy wiał z Rosji, zatrzymał się na Litwie , gdzie trafił do dworu polskiej szlachty w Kowaliszkach. tam oglosił się Juliuszem komorowskim po właścicielach majątku i dworku, którzy zgineli. Czy ktos moze to potwierdzic, poniewaz natknolem sie na kilka takich wpisow http://www.fakt.pl/Polityk-PO-Skandal-na-konwencji-Komorowskiego-,artykuly,72676,1.html

 50. kandydat said

  Oto, co zrobi Lepper, jeśli wygra wybory

  26.05.2010
  Andrzej Lepper

  Andrzej Lepper zapowiedział, że jeśli wygra wybory prezydenckie, z pierwszą wizytą uda się do Brukseli; Kornel Morawiecki jako prezydent wybrałby Moskwę. Obaj kandydaci spotkali się w Warszawie na debacie prezydenckiej.
  I Morawiecki, i Lepper uważają, że premier w związku z powodzią powinien wprowadzić stan klęski żywiołowej.
  Według Morawieckiego, taka decyzja mogłaby zapobiec m.in. zalaniu wrocławskiej dzielnicy Kozanów, ponieważ spowodowałaby wcześniejsze zaangażowanie wojska w akcję obrony przed powodzią. Jego zdaniem, niewprowadzenie stanu klęski żywiołowej to „polityczna decyzja, która nie liczy się z rzeczywistością”.
  Lepper przekonywał, że konieczne jest utworzenie Funduszu Klęsk Żywiołowych, z którego wypłacana byłaby pomoc dla osób poszkodowanych przez żywioły. Jak mówił, jako wicepremier i minister rolnictwa w rządzie PiS-LPR-Samoobrona złożył projekt odpowiedniej ustawy; nie został on jednak przyjęty przez rząd.
  – Ludziom trzeba pomóc. Nie może premier mówić powodzianom +ja wam nie wybierałem wójta, burmistrza czy radnych+ i nie może też mówić, że im większe straty, tym mniej pieniędzy do podziału – przekonywał Lepper.
  Obaj krytykowali polityków, m.in. premiera i pełniącego obowiązki prezydenta Bronisława Komorowskiego, za to, że – jak mówili – zamiast realnie pomagać poszkodowanym w powodzi, jedynie „pokazują się” z nimi.
  Szef Samoobrony zadeklarował, że jako prezydent z pierwszą wizytą zagraniczną udałby się do Brukseli, by tam dopominać się o równe traktowanie Polski we Wspólnocie. Jego zdaniem warunki, na których nasz kraj przystąpił do Unii Europejskiej nie są sprawiedliwe, a dotyczy to m.in. wysokości dopłat dla rolników.
  Morawiecki mówił z kolei, że z pierwszą wizytą jako prezydent udałby się do Moskwy. Jak zaznaczył, marzy mu się Europa jako „wielka duchowa przestrzeń od Atlantyku po Pacyfik”, a budowanie takiej Europy bez Rosji nie jest – jego zdaniem – możliwe.
  Lepper chciałby jako prezydent przekonywać rząd do tworzenia „zadaniowego budżetu państwa”, tzn. takiego – tłumaczył – w którym w pierwszej kolejności planuje się wydatki nie na biurokrację, ale na wynikające z konstytucji zadania państwa, tj. przede wszystkim: ochronę zdrowia, naukę i postęp techniczny, bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne, pomoc socjalną oraz wymiar sprawiedliwości.
  Morawiecki podkreślał, że jako prezydent dążyłby do wycofania polskich wojsk z Afganistanu, gdzie – ocenił – „nie jesteśmy wyzwolicielami, ale najeźdźcami”. Chciałby też doprowadzić do „policzenia i zewidencjonowania” szkód poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej oraz do przyznania obywatelstwa polskiego tym wszystkim Polakom mieszkającym za granicą, którzy tego pragną.
  Zadeklarował ponadto, że chciałby poprzez swój udział w wyborach prezydenckich zmobilizować do głosowania te osoby, które zwykle do urn nie chodzą, ponieważ „nie widzą dla siebie i dla Polski szans w tych propozycjach, które stawia się im jako główne”. Z tego powodu – zaznaczył Morawiecki – zależy mu na debatach z wszystkimi kandydatami. – Te debaty należą się nie tylko nam jako kandydatom. One należą się Polsce i ludziom, którzy nas słuchają, żeby był wybór – przekonywał.
  Również Lepper oświadczył, że jest zwolennikiem debat prezydenckich w jak najszerszej formie. Jego zdaniem należałoby zorganizować kilka dyskusji na różne tematy, w czasie których każdy z kandydatów miałby kilka minut na przedstawienie swojego stanowiska.
  Lepper po debacie przedstawił dziennikarzom swoje hasło wyborcze: „Jestem jednym z was. Kandydat zwykłych ludzi Andrzej Lepper”. Morawiecki – założyciel i przewodniczący „Solidarności Walczącej” – swoje hasło „Razem” przedstawił już w styczniu, kiedy ogłaszał decyzję o kandydowaniu.
  Autor: MK Źródła: PAP
  Przedruk ONET.PL

  http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/

 51. kandydat said

  Andrzej Prochoń aktywnym działaczem Samoobrony

  26.05.2010
  Na zaproszenie przewodniczącego ZZR woj. łódzkiego, A. Prochonia, w dniu 23 mają br., gościł w naszym regionie Andrzej Lepper- kandydat na Prezydenta R P. W miejscowości Pocieszna Górka, obaj Panowie uczestniczyli w myszy, celebrowanej przez arcybiskupa Stanisława Nowaka. W tym miejscu należy serdecznie podziękować tutejszemu proboszczowi, ojcu Przemysławowi Lutyńskiemu, za gościnę i błogosławieństwo jakim obdarzył Andrzeja Leppera. Po mszy, przyszła chwila na szczerą rozmowę, z arcybiskupem i proboszczem. Obaj duchowni ze zrozumieniem i sympatią wysłuchali argumentów przemawiających za kandydowaniem. W dowód wdzięczności za spotkanie A. Lepper, wręczył dostojnym gospodarzom album „Królowej Korony Polskiej”. Należy dodać, że Samoobrona była zaangażowana w wydanie, tak ważnego dla katolików albumu. Oczywiście, kto zna A. Leppera , ten wie, że nie mogło zabraknąć rozmów z miejscową ludnością, tym bardziej, że przybył do tej miejscowości w czasie trwania odpustu.
  Następnie cała delegacja udała się do miejscowości Paradyż. I tutaj nasz kandydat na Prezydenta spotkał się z przychylnym przyjęciem. Rozmów o koniecznych zmianach, w życiu polaków, nie było końca.

  Krzysztof Łysyganicz

  http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/

 52. kandydat said

  Lepper czeka na wyjaśnienia

  26.05.2010
  Komitet wyborczy Andrzeja Leppera domaga się od Państwowej Komisji Wyborczej wyjaśnień w związku z informacją resortu sprawiedliwości, że zanim PKW odmówiła rejestracji Leppera miała wszystkie dokumenty dotyczące kandydata, w tym ten o umorzeniu śledztwa wobec niego.

  10 maja PKW odmówiła rejestracji Leppera jako kandydata na prezydenta po otrzymaniu z Krajowego Rejestru Karnego informacji, że był on skazany prawomocnym wyrokiem na karę pozbawienia wolności za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego (chodzi o wyrok z 2005 roku skazujący Leppera za znieważenie ówczesnego szefa MSZ Włodzimierza Cimoszewicza).

  Dzień później PKW zmieniła swoją decyzję i zarejestrowała Leppera w związku z informacją, że Sąd Najwyższy przekazał sprawę znieważenia Cimoszewicza do ponownego rozpatrzenia i ostatecznie została ona umorzona – w grudniu 2009 r. – z powodu przedawnienia.

  Wczoraj resort sprawiedliwości, który zakończył lustrację w VIII Wydziale Karnym warszawskiego Sądu Okręgowego, potwierdził, że sąd nie dopełnił obowiązku powiadomienia Krajowego Rejestru Karnego o umorzeniu sprawy Leppera oskarżonego o znieważenie Włodzimierza Cimoszewicza.

  Jednocześnie resort podał jednak, że jeszcze przed uchwałą PKW o odmowie rejestracji, sąd przekazał PKW wszystkie dokumenty dotyczące Leppera, w tym te o umorzeniu postępowania karnego, z których wynikał fakt nieskazania go za przestępstwo z oskarżenia publicznego.

  W związku z tą informacją resortu sprawiedliwości komitet wyborczy Andrzeja Leppera skierował we wtorek pismo do PKW, w którym prosi o niezwłoczne wyjaśnienia w tej sprawie.

  „Jeśli informacja Ministerstwa Sprawiedliwości jest prawdziwa, zobowiązuje nas to do podjęcia dalszych kroków prawnych w trybie wyborczym, dlatego wnoszę o udzielenie wyjaśnień w tej sprawie bez zbędnej zwłoki” – napisał w piśmie skierowanym do PKW pełnomocnik komitetu wyborczego Andrzeja Leppera Bogdan Socha.

  Komitet domaga się informacji: czym kierowała się PKW podejmując 10 maja uchwałę o odmowie rejestracji Leppera jako kandydata na prezydenta, a także „kto miał w PKW decydujący wpływ na podjęcie decyzji o odmowie rejestracji”.

  Pełnomocnik komitetu wyborczego Leppera napisał ponadto, że podjęta przez PKW decyzja o odmowie rejestracji tego kandydata „miała i ma nadal zdecydowanie negatywny wpływ na kampanię wyborczą kandydata”.

  – Wyhamowany został na pewien czas cały aktyw zaangażowany w kampanię. Wprowadziło to pewien zamęt organizacyjny w szeregach Samoobrony i skierowało dyskusję z problematyki programowej na dywagacje, czy kandydat był karany, czy nie – oświadczył Socha.

  PAP, przedruk RP.pl

  http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/

 53. kandydat said

  Pan Stefan J. Jaworski – Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej

  26.05.2010
  Bogdan Socha Warszawa, 25.05.2010 r.
  Pełnomocnik Komitetu Wyborczego
  Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
  Andrzeja Zbigniewa Leppera

  Pan
  Stefan J. Jaworski
  Przewodniczący
  Państwowej Komisji Wyborczej

  W związku z informacją Ministerstwa Sprawiedliwości po przeprowadzonej lustracji w VIII Wydziale Karnym warszawskiego Sadu Okręgowego w której stwierdzono, że jeszcze przed uchwałą PKW o odmowie rejestracji, sąd przekazał PKW wszystkie dokumenty dotyczące Leppera, w tym te o umorzeniu postępowania karnego, z których wynikał fakt nie skazania go za przestępstwo z oskarżenia publicznego, wnoszę o niezwłoczne przekazanie wyjaśnienia w tej sprawie.

  Komitet Wyborczy Kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej chce uzyskać od PKW następujące informacje:

  – jeśli prawdziwa jest informacja Ministerstwa Sprawiedliwości, że PKW dysponowała wszystkimi dokumentami dotyczącymi Andrzeja Leppera w tym, tymi z których wynikał fakt nie skazania Andrzeja Leppera za przestępstwo z oskarżenia publicznego to czym kierowała się PKW podejmując uchwałę z dnia 10 maja 2010 r. znak ZPOW-650-3/10 postanawiającą odmówić rejestracji kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Zbigniewa Leppera.

  – kto miał w PKW decydujący wpływ na podjecie decyzji o odmowie rejestracji kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Zbigniewa Leppera.

  Podjęta przez PKW decyzja o odmowie rejestracji Andrzeja Zbigniewa Leppera i ogłoszona we wszystkich ogólnopolskich mediach miała i ma nadal zdecydowanie negatywny wpływ na kampanię wyborczą kandydata min. wyhamowany został na pewien czas cały aktyw zaangażowany w kampanię, wprowadziło to pewien zamęt organizacyjny w szeregach Samoobrony i skierowało dyskusję z problematyki programowej na dywagacje czy kandydat był karany czy nie.

  W związku z taką decyzją PKW w dniu 10 maja 2010r. mamy postawę sądzić, że Państwowa Komisja Wyborcza jako jeden z najważniejszych organów państwa została włączona do walki politycznej skierowanej przeciwko jednemu kandydatowi i jednej partii politycznej.

  Jeśli informacja Ministra Sprawiedliwości jest prawdziwa, zobowiązuje nas to do podjęcia dalszych kroków prawnych w trybie wyborczym, dlatego wnoszę jak na wstępie o udzielenie wyjaśnień w tej sprawie bez zbędnej zwłoki.

  Pełnomocnik Komitetu

  Bogdan Socha

  http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/

 54. kandydat said

  Andrzej Lepper o polityce zagranicznej

  26.05.2010
  Andrzej Lepper o polityce zagranicznej

  W dniu 25 maja 2010 roku w Biurze Krajowym Partii Samoobrona RP odbyła się konferencja prasowa kandydata na urząd Prezydenta Andrzeja Leppera.

  W pierwszych słowach swojego wystąpienia Andrzej Lepper odniósł się do bieżącej sytuacji w kraju, solidaryzując się z ofiarami powodzi, jaka dotyka Polskę. Wyraził też nadzieję, że rząd będzie w sprawie pomocy dla powodzian mniej mówił, a więcej robił.

  Następnie Andrzej Lepper mówił o sprawach związanych z polityką zagraniczną. Skrytykował instalację w Morągu rakiet Patriot, zwracając uwagę, że nie dość iż nie zwiększają one naszego bezpieczeństwa, to jeszcze psują relacje z sąsiadami. Przypomniał też, że USA wielokrotnie składały Polsce obietnice, z których nigdy się nie wywiązały. Andrzej Lepper wymienił tu kwestię offsetu, do dziś niezniesionych wiz dla Polaków i fakt iż polskie firmy nie wygrały żądnego przetargu na odbudowę Iraku, które tak obiecywały nam rząd SLD/PSL oraz PO i PiS �partie, które wysłały polskie wojska na iracką wojnę. Przewodniczący Samoobrony przypomniał, że zarówno on, jak i partia od początku byli przeciw naszej obecności militarnej na Bliskim Wschodzie.

  Podsumowując swój program w kwestiach dyplomacji, Andrzej Lepper powiedział iż pierwszą wizytę zagraniczną jako prezydent RP złoży w Brukseli, gdzie chce walczyć o większą rolę Polski w UE, a następnie pojedzie do Berlina i Moskwy. Czwartą stolicą, którą chciałby odwiedzić będzie Waszyngton, od którego kandydat będzie domagał się pełnego partnerstwa i wypełnienia dotąd niezrealizowanych obietnic.

  Piotr Mazurek

  http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/

 55. kandydat said

  Oj, niedobrze panie bobrze

  26.05.2010
  Powódź powoli odpuszcza odsłaniając bezmiar zniszczeń. Rząd jednak nie odpuszcza, poszukując winnych za straty materialne, których dokonał bezlitosny żywioł. I znalazł. Pierwotnie były to samorządy lekceważące swoje ustawowe obowiązki. Jednak okazało się, że w wielu przypadkach w samorządach owych zasiadają członkowie PO oraz koalicyjnego PSL, a ci przecież nigdy nie zaniedbują swoich obowiązków – to chyba oczywiste.

  Wszelako dodatkowe, intensywne śledztwo dowiodło ponad wszelką wątpliwość, że za straty i zniszczenia materialne odpowiedzialne są bobry, które bez zezwolenia stosownych czynników osiedliły się przy zbiornikach wodnych. Wyrok za dokonane zbrodnie zapadł natychmiast – śmierć przez rozstrzelanie! Osobiście uważam, że zrzucenie całej winy na bobry jest niesprawiedliwe, bowiem równie groźne i niebezpieczne są również inne zwierzęta, takie jak piżmaki, krety i dżdżownice, które również za bezprawne panoszenie się, należy bezwzględnie wystrzelać.

  Z tymi dżdżownicami to nie ma żartów. Swego czasu w podręczniku do biologii swojego syna wyczytałem, że istnieją gatunki, które osiągają długość dwóch metrów i grubość przedramienia. Na razie bez paniki, na szczęście są to zwierzątka żyjące w Australii, ale wobec ocieplania się klimatu, wszystko jest teraz możliwe. Dlatego, tak na wszelki wypadek zalecałbym pełną inwigilację Lumbricus terrestrisp przez stosowne organa państwowe.

  Jestem w pełni przekonany o słuszności działań premiera, Donalda Tuska i jego rządu. Jego zdecydowanie i determinacja w szybkim zdławieniu spisku bezczelnych gryzoni, bezsprzecznie zapewni nam długie lata szczęśliwości. Mam tylko jedną wątpliwość, czy majątek skonfiskowany odpowiedzialnym za klęskę żywiołową bobrom, wystarczy na odszkodowania dla powodzian.

  Stanisław Kowalczyk

  http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/

 56. prawda said

  Protest pod sejmem przeciwko bezprawiu :

  http://www.youtube.com/user/ZbigniewJuzkow

 57. Aśka said

  http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/10-kwietnia-to-najwieksza-kleska-premierostwa-tusk,1,3232889,aktualnosc.html
  „10 kwietnia to największa klęska Tuska”
  dzisiaj, 07:04 Jacek Nizinkiewicz / Onet.pl 28.05.2010

  Z Ludwikiem Dornem, posłem bezpartyjnym, byłym marszałkiem Sejmu, byłym wicepremierem i byłym szefem MSWiA rozmawia Jacek Nizinkiewicz:
  […]
  – A jak pan oceni starania rządu w wyjaśnieniu powodów tragedii smoleńskiej? Czy Edmund Klich właściwie wypełnia swoje obowiązki?

  – Cała uwaga skupia się teraz na Klichu, który jest Bogu ducha winien. On jest wysokiej klasy profesjonalistą, który jest dosyć niskiej rangi urzędnikiem.

  – Czy jego sposób informowania społeczeństwa o wynikach ustaleń przyczyn tragedii smoleńskiej nie wzbudza niepotrzebnych napięć?

  – Tusk popełnił kluczowy błąd już 10 kwietnia, lecąc do Smoleńska całkowicie nieprzygotowany. Tusk powinien przed wylotem spotkać się z prawnikami i ministrami. Będąc wyposażonym w opinie i ekspertyzy, m.in. z departamentu prawnego ministerstwa infrastruktury, MSZ, Ośrodka Studiów Wschodnich, powinien spotkać się z wywiadem i szefem MON i pojechać na rozmowę z Putinem z wiedzą czego chce i czego oczekuje od strony rosyjskiej w najważniejszej politycznie sprawie, czyli w kwestii wyjaśnienia przyczyn katastrofy.

  – Premier Tusk powinien 10 kwietnia wystąpić z postulatami do premiera Rosji?

  – Tak. Premier powiedział w Sejmie, że nie występowaliśmy o przekazanie prowadzenia wyjaśniającego, czyli badania okoliczności wypadku, stronie polskiej, bo i tak wiedzieliśmy, że Rosjanie się na to nie zgodzą. Więc nie warto występować o coś, czego i tak nie dostaniemy. Premier powinien wystąpić do Putina o przejęcie wyjaśnienia sprawy katastrofy przez stronę Polską. Odpowiedź nie musiała paść od strony rosyjskiej natychmiast, natomiast powinna ona wiedzieć, że będziemy do tego w uporczywy sposób wracali. Tusk może wystąpił o to do Putina, a ten się skrzywił, ale ja nic na ten temat nie wiem. Spraw powinna była być postawiona na najwyższym szczeblu.

  – Premier popełnił błąd?

  – Tak, zawiódł na całej linii, popełnił błąd, który będzie sprawiał że ta sprawa na lata, na dziesiątki lat, będzie w Polsce gniła i jątrzyła się. To największa klęska jego premierostwa, trudno mi sobie wyobrazić większą. Mleko się rozlało. Nie popieram postulatu powołania międzynarodowej komisji śledczej, bo ona nie ma żadnego umocowania prawnego w międzynarodowym prawie publicznym.

  – A zachowanie Edmunda Klicha, który dozuje informacje w mediach?

  – Klich został wystawiony przez rząd i pozostawiony sam sobie. To wysokiej klasy profesjonalista, ale niskiego szczebla urzędnik, który został rzucony na rozgrzaną patelnie, na rozgrzaną fajerkę i został sam. U Rosjan decyzje zapadają na najwyższym szczeblu bo u nich na czele komisji, której nie wiadomo jaka jest rola, stanął sam Putin. U nas na strzał został wystawiony Klich, który jest na niskim szczeblu urzędnikiem, który jest postawiony w trudnej sytuacji, bo Rosja gra o swoje cele. Odnoszę wrażanie, że Rosjanie prowadzą z wysokiego szczebla czysto polityczną grę informacjami ( niekoniecznie muszą one być fałszywe), a Edmund Klich jest wobec tego bezradny i nie należy mieć o to do niego pretensji. Nie jest politykiem, a polski rząd nie daje mu żadnego wsparcia.

  – Czy często niejasny, bywa że i sprzeczny z sobą, sposób przedstawiania informacji przez Klicha w mediach sprzyja wyjaśnieniu sprawy?

  – Może on się pogubił, ale ja mu mogę tylko współczuć. On jest kozłem ofiarnym wystawionym przez rząd. Po stronie MON zaczęło się wielkie polowanie na Edmunda Klicha. Na przedostatniej komisji obrony narodowej, na którejś z ostatnich, pan gen. Anatol Czaban zaatakował Edmunda Klicha, mówiąc, że nie chce snuć rozważań komu i czemu służy Klich, ale powiedział, przytoczę sens jego wypowiedzi, że nie można wykluczyć, że to, co mówi Klich, może oznaczać, że nieświadomie on służy interesom rosyjskim. Taki był sens wypowiedzi gen. Czabana. Stenogramy z tej komisji będą wkrótce dostępne.

  – Edmund Klich kozłem ofiarnym rządu?

  – Tak, ale nie sądzę żeby taka intencja była od początku. Teraz pojawia się zasadnicze pytanie, kto odpowie za kluczowe zaniechania po stronie polskiej, którym winien jest premier. Odbywa się typowanie, a pierwszym do obarczenia odpowiedzialnością jest pan Edmund Klich.

 58. VIVIEN said

  ZUPENIE NIE NA TEMAT : OCH MOZE TO BRZYDKO Z MOJEJ STRONY BEDZIE , ALE CHCIALAM ZWROCIC UWAGE NA PEWIEN SMIESZNY SZCZEGOL ( nie mam tu na mysli tez aby sie z kogos ponabijac ,ale ) JUZ OD DLUZSZEGO CZASU MOZE ZE DWA LATA TEMU ZACZELAM OBESRWOWAC W TV NIEMIECKIEJ JAK TO CORAZ WIECEJ LUDZI – SPIKIEROW – I INNYCH MODERATOROW ROZNYCH PROGRAMOW DOSC SLYNNYCH W NIEMCZECH POPROSTU SEPLENI !!! JAKBY MIELI PRZYROSNIETE JEZYKI – SERIO ! CZ TO JUZ PLAGA TU W NIEMCZECH CZY TO SIE PODOBA LUDZIOM SLUCHAJACYM ? WRESZCIE TAK NATURALNE STALO SIE TO ;ZE NA KAZDYM PROGRAMIE PO KILKU DZIENNIKARZY SEPLENI.CO JAK CO ALE W TV ? DO TEJ PORY NIE BYLO TAKICH PRZYPADKOW – JAK WIEMY PROGRAMY ZPRYWATYZOWANE – W WIEKSZOSCI PEWNIE WIADOMO DO KOGO NALEZA – CZYZBY UNY MIELI PRZYROSNIETE JEZYKI ??? ( przepraszam jak ktos sie czuje urazony … mowie tu tylko o tych w Tv – wiem ze wada wymowy jest i byla – wspolczuje …) no slepy fotograf tez bylby nie na mieejscu przeciez ! a wiecie co ? Tusk to tak zajezdza ,ze zastanawiam sie czy go sobie moze juz kiedys NIE PRZYGRYZL ? JEZLI NIE TO SZKODA PRZYDLALOBY MU SIE !

  od mg: prosiłbym o nie nadużywanie dużych liter; pisanie dużymi literami w Internecie przyjęte jest jako krzyczenie, poza tym bardzo źle czyta się takie teksty

  • ali said

   Hehe czemu mizi tego nie mowicie?

   od mg: mówiłem i przypominam – wszystkim, którzy to przeczytają, bo dotyczy to wszystkich i nazywa się netykietą; to są elementarne zasady kultury…

 59. […] ww. rozdziały i poniższe zdjęcia z propagandą chorwacką wklejoną przez Bronka (Królowa Pokoju). Nie sądzę, że Bronek poznawszy prawdę  broniłby Błysku, Burzy i neo-ustaszy. O chorwackim […]

 60. […] klisz zamiast zrozumienia Bałkanów. A mnie zarzucała stronniczość i wybiórczość! Odpisałem […]

 61. […] oceń koment Bronka, porównaj z komunikatem od neo-faszysty, prezydenta neo-ustaszowskiej Chorwacji, Tudźmana, we […]

Sorry, the comment form is closed at this time.