Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

O naprawę Rzeczpospolitej (4)

Posted by grypa666 w dniu 25/05/2010

Wspomóż blog – na konto lub Pay Pala

†††††††††††††††††††††††††††††††††††

Wpisał Mars 24.5.2010

…blog grypa 666 jest najbardziej trafnym miejscem dla wierzących intelektualistów o otwartych umysłach i tak niech zostanie.

††††††††††††††††††††††††††††

Wpisał Monitorpolski 24.5.2010

Wymyśliłem hasło wyborcze: POPIERAJ TEGO KOGO NISZCZĄ MEDIA!

…………………………………….

Od: Zbigniew Dmochowski
Data: 24 maja 2010 12:31
Temat: dymisja/rezygnacja

Drodzy Rodacy w kraju i zagranicą! Żądajcie nie unikając żadnych form nacisku:

1) Dymisji Pana Donalda Tuska, Premiera Rządu R.P.i całego Rządu R.P.
2) Rezygnacji Pana Bronisława Komorowskiego, PO Prezydenta R.P. z kandydowania na Prezydenta R.P.

Uzasadnienie:

1) Pan Donald Tusk jako Premier Rządu Koalicyjnego PO i PSL doprowadził do powstania co najmniej dwóch zdegenerowanych Ministerstw:
a) “Niebezpieczeństwa Narodowego” (Mirosławiec – 2008r., Smoleńsk- 2010r.)
b) “Eutanazji Narodowej”, realizowanej przez tzw. “Służbę Zdrowia”.
2) Pan Bronisław Komorowski jako Marszałek Sejmu R.P. doprowadził do:
a) powstania w dniach 1/2 kwietnia 2008r. największej frakcji antypolonizmu w Parlamencie R.P., która utorowała drogę do ratyfikacji Traktatu z Lizbony i stworzenia na gruzach państw narodowych IMPERIUM EUROPA,
b) dopomógł do przejęcia przez Brukselę centrum ateizmu od dotychczasowych ateistów moskiewskich.

Uzupełnienie: Na sygnał kręgów kościelnych w Polsce podczas trwania żałoby narodowej po tragedii smoleńskiej módlmy się odważnie w kościołach i poza kościołami: Boże w trzech postaciach Boga Ojca, Boga Syna i Ducha Swiętego – błagamy Cię – Ojczyznę wolną – POLSKE od grzechów głównych przede wszystkim polityków, inteligencji i mediów , racz nam wrócić Panie.

Szczęść Boże! Z poważaniem — Zbigniew Dmochowski , dr hab. inż., em. prof. P.B., WILNIANIN

†††††††††††††††††††††††††††

Wpisał nasz kandydat 24.5.2010

Wywiad z kandydatem na Prezydenta Andrzejem Lepperem

24.05.2010
Lepper: Kaczyński jest niebezpieczny, on nigdy się nie zmieni

Jaki jest Jarosław Kaczyński i co oznacza jego prezydentura dla Polski? Czy powinien zostać wprowadzony stan klęski żywiołowej, a wybory prezydenckie powinny odbyć się w innym terminie? Dlaczego nie wierzy w zmianę Janusza Palikota, a rozumie przemianę swojej partyjnej koleżanki Anny Kalaty? Czy może liczyć na poparcie Leszka Millera i Romana Giertycha i dlaczego nie będzie wypowiadał się na temat Lecha Kaczyńskiego, który zawdzięcza mu prezydenturę mówi w pierwszej części wywiadu dla Onet.pl Andrzej Lepper, kandydat Samoobrony na prezydenta RP. Jacek Nizinkiewicz: Panie przewodniczący, czy pan się zmienił?

Andrzej Lepper: Tak, zmieniłem się. Po tych trzech latach odkąd nie ma Samoobrony w Sejmie, po tych tragediach które dotknęły Polskę, czyli tragedii smoleńskiej i teraz powodzi, człowiek się zmienia.

Co się w panu zmieniło?

– Zmieniłem swoje otoczenie. Są już inni ludzie wokół mnie. Nie ma tych dawnych nazwisk.

Renata Beger, Danuta Hojarska i Krzysztof Filipek nie sprawdzili się?

– Ich już nie ma. Oni nie wytrzymali presji. Myśleli, że będą wiecznie posłami czy senatorami i sądzili, że do końca ich dni są im przypisane urzędy państwowe, ale nie pomyśleli o ludziach, dzięki którym zostali wybrani do parlamentu. Okazali się ludźmi małymi, którzy nie potrafią się odwdzięczyć tym ludziom i działać na ich rzecz.

Dzisiaj jest już inny Andrzej Lepper? Jest inna Samoobrona?

– Jest inny Lepper. Ale wciąż mam ten sam twardy charakter, konsekwencję w działaniu, charyzmę, ale co do krytyki innych, to ja już jestem inny. Jestem powściągliwy, bo społeczeństwo jest już na tyle mądre, że samo wyciąga wnioski z tego, co kto mówi i na ile jest konsekwentny w swoim działaniu.

Pan ma charyzmę?

– Ja trzy lata wytrzymałem bez udziału w rządzie. Po tylu nagonkach, krytyce, po tylu kontaktach z wymiarem sprawiedliwości niejeden by się załamał. To dopiero trzeba mieć hart ducha, charakter i charyzmę. Jak się jest codziennie w mediach i pokazuje w coraz innym miejscu, to ja pytam, co to za charyzma? Bardzo łatwo jest funkcjonować kiedy media czekają na kogoś, a nie kiedy ktoś czeka na nie, a w większość przypadków jest z ludźmi i wierzy, że ludzie zrobią wszystko aby ta dana osoba, jak w moim przypadku, wróciła na szczyt władzy.

Ale pan też brylował i bryluje w mediach.

– Rzadko jestem w mediach, a jestem w sondażach na tym samym poziomie, na którym jest pan Grzegorz Napieralski, pan Andrzej Olechowski, a przed panem Waldemarem Pawlakiem, którzy są dziesięciokrotnie, czy nawet dwudziestokrotnie częściej w mediach niż ja. Takie poparcie przy takiej nieprzychylności mediów jest dużym sukcesem. Jestem po konwencji krajowej, gdzie były wszystkie media, kamery, ja udzielałem wywiadów, a nie ma żadnej informacji o konwencji. Dlaczego nie pokazuje się mojej konwencji, a pokazuje się konwencję pana Kaczyńskiego? Przecież on już miał swój czas. Jestem dyskryminowany w mediach.

Pan też miał już swój czas. Był pan wicepremierem, ministrem rolnictwa, wicemarszałkiem. Wszystkie te funkcje pełnił pan nawet dwukrotnie. Miał pan kiedyś hasło: “Oni już byli”, ale pan też już był.

– Ja jeszcze nie byłem, bo byłem tylko wicepremier, a wicepremier nie rządzi. Ta partia rządzi, która ma premiera, a Samoobrona nigdy nie miała premiera. A szkoda, bo gdyby Samoobrona rządziła, to byłoby zupełnie inaczej w kraju.

Pański marsz po prezydenturę jest staraniem się o powrót Samoobrony na scenę polityczną?

– Tak. Ja chcę, żeby Samoobrona rządziła. Wytrwaliśmy trzy lata. Jestem wdzięczy tym, którzy przy mnie wytrwali. Wciąż przybywa moich zwolenników, a w szczególności przybywa młodych zwolenników Samoobrony. To bardzo cieszy. Powrót do władzy jest realny.

Jakie jest dzisiaj pańskie hasło wyborcze, skoro “Oni już byli” jest nieaktualne?

– “Jestem jednym z was”. Ja nie byłem premierem i władzy nie miałem, bo tylko współrządziłem, więc wciąż mam prawo mówić: “Oni już byli”. Samoobrona tylko współrządziła i nie miała wpływu na resorty siłowe, służby specjalne. Mieliśmy tylko wpływ na ministerstwo pracy, rolnictwa, budownictwa i na nic więcej.

Pan się zmienił, a w przemianę Jarosława Kaczyńskiego pan wierzy?

– Ja znam pana Jarosława Kaczyńskiego i jego brata też znałem i lepiej, żebym o śp. Lechu Kaczyńskim nic nie mówił. A człowiek pokroju pana Jarosława Kaczyńskiego – takiego charakteru, nigdy się nie zmieni.

Nie wierzy pan w przemianę Jarosława Kaczyńskiego?

– Absolutnie nie wierzę w przemianę Kaczyńskiego, bo to jest tylko gra pozorów i kiedy dostałby władzę, to byłoby nieszczęście dla Polski.

Co pan chce przez to powiedzieć?

– Jarosław Kaczyński jest niebezpieczny dla Polski i dla demokracji. Gdy byliśmy wspólnie w rządzie, to on cały swój czas poświęcał służbom specjalnym. On nie interesował się gospodarką, rolnictwem, polityką społeczną, przemysłem, miejscami pracy, bo większość czasu poświęcał na kontakty ze służbami specjalnymi. Jarosław Kaczyński jest bardzo niebezpieczny.

A w jakim celu tak bardzo skupiał się na funkcjonowaniu służba specjalnych?

– Po to, żeby zbierać haki, robić prowokacje, czego ja też jestem przykładem. Jego obarczam wymyśleniem “afery gruntowej”. On wszystko o tej prowokacji wcześniej wiedział.

To dlaczego dwukrotnie wchodził pan z Jarosławem Kaczyńskim i PiS w koalicję?

– Mnie interesował tylko program i umowa podpisana na bazie programu Solidarne Państwo była dobą umową. Ten program jest dobrym programem i gdybym miał dzisiaj podpisywać program, który byłby realizowany przez nas w następnej koalicji, to podpisałbym się, ale na pewno nie z takimi ludźmi jak Jarosław Kaczyński.

A w przemianę Janusza Palikota pan wierzy?

– A gdzie tam. Pan żartuje?! Skąd.

Dlaczego mamy uwierzyć w pańską przemianę, a nie w przemianę Jarosława Kaczyńskiego i Janusza Palikota?

– Dlatego, że nikogo nie atakuję, przeciwko nikomu nie występuję�

Bo pan już wystarczająco dużo ludzi obraził, pomówił, atakował. Atakował pan Kwaśniewskiego, Szmajdzińskiego, Tuska, Cimoszewicza, Rokitę, Kaczyńskich itd.

– No właśnie i ja już tego robić nie będę. Ja już nie będę atakował ludzi, tylko będę atakował zjawiska i programy. Co do spraw personalnych, to ludzie sami wiedzą za co kto jest odpowiedzialny. Nie mam zamiaru ubierać okularów, zmieniać fryzury i udowadniać, że jestem całkowicie inny, bo przestałem mówić cokolwiek.

Będzie pan atakował zjawiska?

– Zjawiska, sytuacje i to co się dzieje.

A jak rząd sobie radzi z powodzią?

– Bardzo źle, choć trzeba przyznać, że rząd jest bardzo zaangażowany w to co się dzieje. Premier, ministrowie, ale i marszałek Komorowski są bardzo aktywni, ale to nie znaczy, że są skuteczni.

Rząd jest nieskuteczny?

– W czym skuteczny, jeśli premier mówi, że im większe będą skutki powodzi tym mniej poszczególni ludzie otrzymają. Przecież to jest irracjonalne. Należy natychmiast ogłosić stan klęski żywiołowej. Wtedy rząd przejmuje odpowiedzialność i dowodzenie wszystkimi akcjami. Rząd musi przejąć odpowiedzialność, a nie jechać do jakiejś miejscowości i mówić: “Ja wam burmistrza nie wybierałem”.

Termin wyborów powinien zostać przesunięty?

– Tak, zdecydowanie. Źle jest prowadzić kampanię w atmosferze smutku i żałoby. W tej powodzi już kilkanaście osób straciło życie i to jest dramat. W 1997 r. życie w powodzi straciło kilka, a nie kilkanaście osób i to był wielki dramat. Wtedy była powódź stulecia, a co mówić dzisiaj, kiedy ta powódź postępuje. To bardzo źle, że premier nie chce wprowadzić stanu klęski żywiołowej. On też wie, że im kampania trwałaby dłużej tym poparcie dla PO będzie mniejsze, bo rząd nie radzi sobie ze skutkami powodzi.

Premier sprawdza się w trakcie kryzysu?

– Muszę pochwalić premiera, bo jeździ wszędzie, jest aktywny, nie szczędzi sił ani czasu, ale mam zastrzeżenia do efektów jego działań.

Ale od 1997 r. niewiele zrobiono na rzeczy przyszłych zabezpieczeń przeciwpowodziowych. Co pan zrobił będąc w rządzie PiS?

– Ja przygotowałem cały program, który leży w ministerstwie rolnictwa. Narodowy program gospodarki wodnej i małej i średniej retencji. Za mnie były środki, których nawet nie można było wykorzystać w danym roku na budowę zbiorników retencyjnych małych i średnich w gospodarstwach rolniczych. Każdy mógł dostać środki kto się tylko zgłosił. Schowano ten program do szuflady i zapomniano o nim.

Kto schował ten program do szuflady?

– Następna ekipa. Po mnie był PiS, który sam rządził przez kilka miesięcy i oni powinni byli wdrażać ten program w życie. Zawsze była kłótnia z panią Zytą Gilowską i tej sprawie Jarosław Kaczyński na posiedzeniach rządu też stawał po jej stronie.

A jak pan ocenia rządy PO-PSL?

– To jest trudna koalicja. PSL zachowuje się jak topielec, który brzytwy się chwyta i może nie wypada mówić w ten sposób w sytuacji klęski, ale tak trzeba powiedzieć. PSL chce uciec z tej koalicji i cała winę chce zrzucić na PO. Wicepremier Pawlak umywa ręce nawet takim określeniem, że środki z budżetu państwa płyną wolniej niż woda. Niech spowoduje żeby płynęły szybciej. Ja kiedy wiedziałem, że pieniądze będą płynęły wolno, to pojechałem do jednej z miejscowości z teczką pieniędzy i rozdawałem je od ręki tylko za pokwitowaniem bez biurokracji i nikomu włos z głowy nie spadł. To było zgodne z prawem. to nie jest łatwa koalicja, ale to nie usprawiedliwia faktu, że dużo więcej środków i wojska powinno się zaangażować w akcję przeciwpowodziową.

Bronisław Komorowski powiedział o panu kiedyś, że pasują do pana widły i kupa gnoju. Jak pan ocenia p.o. prezydenta jednego z pańskich kontrkandydatów?

– To bardzo brzydkie określenia, ale wybaczam. To też element mojej zmiany. Chciałbym odbyć debatę z panem Komorowskim, ale również z panem Kaczyńskim, Napieralskim, Pawlakiem, Olchowskim i ze wszystkimi innymi też, bo ja wszystkich jednakowo traktuję. Dlaczego oni boją się otwartej debaty? Usiądźmy do debaty. Zorganizujmy debaty na temat zdrowia, polityki zagranicznej, przemysłu, bezrobocia itd. Każdego dnia inny temat debaty. Każdy z 10 kandydatów będzie miał na debacie pięć minut i ludzie ocenią kandydatów na podstawie programów, a nie sondaży.

Już czwarty raz startuje pan w wyborach prezydenckich. Ostatnim razem miał pan trzeci wynik, po Lechu Kaczyńskim i Donaldzie Tusku. Na co pan liczy tym razem ze swoim śladowym poparciem?

– Liczę na podium i na drugą turę. Wtedy w drugiej turze bardzo przyczyniłem się do zwycięstwa Lecha Kaczyńskiego. Pomogłem wtedy Kaczyńskiemu wskazując w drugiej turze wyborcom, żeby głosowali na niego i wyborcy mnie posłuchali. Moje poparcie miało decydujący wpływ na wynik tamtych wyborów. Jarosław Kaczyński też był premierem tylko i wyłącznie dzięki głosom posłów Samoobrony i niech o tym nie zapomina. Zarówno nieżyjący Kaczyński jak i żyjący szybko zapomnieli o tym, co mi zawdzięcza.

Jak pan ocenia prezydenturę Lecha Kaczyńskiego?

– Wiedząc co robił śp. Lech Kaczyński jako prezydent powiem tylko, że o zmarłych nie będę wypowiadał się źle, bo tylko źle mógłbym się wyrazić o tamtej prezydenturze.

Czy Jarosław Kaczyński będzie mógł liczyć na pańskie poparcie w drugiej turze, podobnie jak kilka lat temu jego brat?

– Wierzę w to, że ja będę w drugiej turze i nikogo nie będę musiał wskazywać.

A czy mógłby pan jeszcze kiedyś współpracować z Jarosławem Kaczyńskim?

– Pomimo tego, że powiedziałem, że on jest niebezpieczny, to niczego wykluczyć nie można.

A Leszek Miller, który startował do Parlamentu Europejskiego z 1. miejsca na liście Samoobrony w okręgu łódzkim, będzie pana wspierał w kampanii prezydenckiej?

– Nie, nawet o to nie zabiegałem, bo on tylko mógłby mi zaszkodzić. Ja mu pomogłem, ale nie chcę jego pomocy. Niech on teraz pomaga Napieralskiemu, a jego pomoc pomoże mi wygrać z Napieralskim.

A połowa LiS �u, czyli LPR pan poprą?

– Dużo działaczy jest z nami. Nawet na konwencji dużo ludzi z LPR było z nami, ale nie tych o poglądach skrajnych, ale tych o dobrych poglądach.

A Roman Giertych pana poprze? Jest dzisiaj kontakt między wami?

– Nie. Między nami nigdy nie było przyjaźnie, tylko było koleżeństwo polityczne. Giertych stanął po moje stronie po “aferze gruntowej” za co mu dziękuję. Szanuję Giertycha i to co powiedział źle o mnie, to mu wybaczam.

Jarosława Kaczyńskiego pan też szanuje?

– Trudno jest mi mówić o głębokim szacunku do człowieka, który dąży do celów, których ja nie popieram. On jest uparty, bezwzględny i jest mistrzem w dążeniu do celu. Nie szanuję go, bo w dążeniu do tych celów, które sobie ustalił gotów jest nie patrzeć na ludzi, tylko dążyć do celu po trupach.

Ale Jarosław Kaczyński się zmienił. Pan naprawdę w nie wierzy w to, że tragedia jaka go spotkała nie mogła go zmienić?

– Nie wierzę. On jest mistrzem kombinacji.

W przemianę Kaczyńskiego pan nie wierzy, ale nowego Leppera próbuje pan nam sprzedać. A wierzy pan w przemianę Anny Kalaty?

– Widziałem jej nowe zdjęcia i nie poznałem jej. Coś niesamowitego. Ona nawet była u mnie w zeszłym roku, jeszcze nie tak zmieniona, ale już wtedy jej od razu nie poznałem. Poznałem ją tylko po oczach, bo już wtedy się bardzo zmieniła. Ona jest teraz szczęśliwsza i to widać po tych oczach. Jest babcią, a patrząc w lustro widzi dwudziestolatkę.

Może Kaczyński też jest w stanie przeobrazić się mentalnie tak jak Kalata fizycznie?

– Jestem zdumiony jej przemianą, ale to jest tylko wygląd. Podskórnie wierzę, że Kaczyński nie jest w stanie się zmienić. On tylko czeka na moment, żeby się odegrać.

A co jeśli Jarosław Kaczyński zostanie prezydentem?

– To wtedy będę go szanował jak każdego prezydenta�

Tak jak szanował pan Kwaśniewskiego ubliżając mu?

– Zmieniłem się. Trzeba szanować głowę państwa, tak jak chciałbym, żeby mnie szanowano, kiedy ja zostanę prezydentem.

Co by oznaczała prezydentura Jarosława Kaczyńskiego i rządy Donalda Tuska?

– Niekończące się konflikty i walkę o to, żeby PiS wygrał przyszłoroczne wybory.

Gdy Kaczyński zostanie prezydentem, to PiS łatwiej wróci do władzy?

– Będzie miał większe kłopoty niż dzisiaj.

A ewentualna pańska prezydentura i rządy PO co mogą oznaczać dla Polski?

– Zgodę. Tylko i wyłącznie będą dążył do zgody.

Koniec części pierwszej.

W części drugiej rozmowy dla Onet.pl, która ukaże się jeszcze dzisiaj kandydat Samoobrony na prezydenta powie na kogo zbierał haki Jarosław Kaczyński, co wypłynie w trakcie kampanii prezydenckiej. Andrzej Lepper przedstawi swój program, powie czy jest mu wstyd za dotychczasową działalność, afery i wypowiedzi, zdradzi czyim radiem jest dzisiaj Radio Maryja, kto rządzi w mediach publicznych oraz powie gdzie odbyłby swoje pierwsze podróże zagraniczne jako prezydent RP wyjaśni także dlaczego opowiada się za legalizacją marihuany.

Rozmawiał: Jacek Nizinkiewicz

Źródło Onet.pl    http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/

††††††††††††††††††††††††††††††

UWAGA STRONA KONRADA „IN” PRZENIESIONA NA JEGO BLOG

Dziękujemy Konradowi „In” za zaufanie dla naszego bloga w czasach raczkowania, bardzo cieszę się, że się usamodzielnił i będzie miał lepsze warunki pracy. Dziekuję mu również za wyważone, mądre  wpisy w dyskusjach politycznych. Mam nadzieję i obietnicę korzystać z dalszych kamieni milowych z jego badań. Zachęcam osoby chętne do współpracy z Konradem. Powodzenia w twej chwalebnej akcji badawczej, Konradzie! — Piotr Bein


Komentarzy 211 to “O naprawę Rzeczpospolitej (4)”

 1. j21 said

  Wklejam artykul z Naszego Dziennika. Niemcy powoli rozszerzaja swoje granice – morskie – naszym kosztem. Nie respektują zawartych umów.
  „Jak będzie wyglądać polska zachodnia granica morska?
  Berlin dzieli zatokę, jak chce […]
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100525&typ=sw&id=sw01.txt

  • VIVIEN said

   SZKODA GADAC !:( W ZESZLYM ROKU PISALAM O TYM ZE POLACY ODDADZA PAS NADMORSKI ! NO I PEWNIE DO TEGO DOJDZIE A MIESZKANCY JESZCZE BEDA SIE CIESZYC Z TEGO ZE NIEMCY PODREPERUJA IM MIASTO ITD ITP – A NA KONIEC JESZCZE ZALATWIA IM URLOP MOZE W ” HONOLULU ” – POOKRAJAJA WSZYSCY POLSKE ZE ZOSTANIE JAK KIEDYS TYLKO ” KSIESTWEM ” CHOC I TO BALO POOZNIEJ POD ZABORAMI.

   -” Rozmawialam z ludzmi po 70 tce – co oni sadza o tym wszystkim wiedzie co powiedzieli ? JAK POLACY NIE SA ZDOLNI DO KIEROWANIA KRAJEM I JAK MA TO WZIASC RUSS I POWYKRADAC WSZYSTKO I ZNISZCZYC – NIECH BIERZE LEPIEJ NIEMIEC ! – TEN ZADBA O TO CO PIEKNE ! NASZE POKOLENIE POWOJENNE ZROBILO CO MOGLO – BYLA SZANSA ZMARNOWALI I TYLE- MY ZYC DLUGO JUZ NIE BEDZIEMY MAM NADZIEJE ZE UMRZEMY JESZCZE Z GODNOSCIA .” – nie beda brac udzialu w wyborach a jesli to zdania sa podzielone – jedni Kaczynskiego wybiora inni Jurka – TO TYLE !

   WIECIE CO ? JESLI POLACY ODDADZA PAS NADMORSKI I BRONIC GO W ZADEN SPOSOB NIE BEDA – TO JUZ PRZECHLAPANE BRAK SLOW !

   KTOS NA BLOGU NAPISAL WCZORAJ ” MAMO CO TO POLSKA ? ” MASZ RACJE ! DO TEGO WSZYSTKO ZMIERZA …

   • CoZaSyf said

    Dobrze mówisz Vivien! Przecież te i inne tereny Pl po II W.S. były wydzierżawione na 50 lat.Termin upłynał w 1995r!!!Niemcy wciąz odzyskują bez problemu swoje dawne włosci.

   • Magda said

    w końcu za coś thusk ten medal dostał.Ma widać zasługi dla państwa ,szkoda ,że nie dla naszego.

  • heros2010 said

   To jest bardzo dobra inicjatywa tak cenne informacje jak na tym blogu porozdzielać na wiele blogów o podobnej tematyce przez ludzi zaufanych.Mam prośbę czy grypa 666 ma jakiś plan jak z wami utrzymać kontakt jak wsioki +nwo zamkną nam neta?
   Nie chodzi mi o jakieś odkrywanie kart tylko,wariant rezerwowy.
   Od początku konsekwentnie rozwijacie pewien plan,niestety wydarzenia przyspieszają,media już tak kłamią w żywe oczy ,że jeszcze trochę i nawet tępe stado w końcu się przebudzi.(a może się mylę?)
   Ten blog ma wszelki potencjał na stanie się potężnym ruchem społeczno politycznym z silnymi strukturami terenowymi.
   Fajnie by było opracować jakiś negatywny scenariusz dla Polski i ew. środki zaradcze z naszej strony.Co nam może grozić i jak się zorganizować.
   Na obnie chyba był art. o armii podziemnej,nie twierdze,że coś w tym stylu ,jednak sytuacja jest dynamiczna.
   Co raz więcej stron ma problemy i w końcu nawet z wami się nie połączymy.Osobiście bardzo mnie wkurza ,że konservat zawieszono,ale to nie tylko on.Pewnie z powodu zalanych światłowodów lub eksplozji magazynków u borowców.

   • CoZaSyf said

    Jest Konservat tu-http://konservat.pl/

   • MagdaS said

    kosnervat (pisałam wczoraj ) ma inny serwer oraz nową domenę … to raczej w kierunku rozwijania żagli a nie ich skladania 😉

    konservat.pl

   • Mars said

    „Ten blog ma wszelki potencjał na stanie się potężnym ruchem społeczno politycznym z silnymi strukturami terenowym”
    Heros2010

    Mocne słowa a uny tylko zaglądają i czytają co tu się dzieje… Większa cześć Polaków musi poczuć się już zniewolona i tak uwięziona aby nie wytrzymała tego psychicznie . Haracz (Zus+podatki i reszta) będzie co raz droższy i mas nie będzie stać się utrzymać by żyć na poziomie .

    Już teraz wyłania nam się powoli obraz Polaka-niewolnika, wartościowego nawet bez chipu(jeszcze) więc jesteśmy już bliżej jak dalej rewolucji o ile niewolnik zrozumie że jest niewolnikiem …
    Swoją drogą gdyby miał być taki totalny przewrót i powstać zupełnie nowy rząd, to z całą pewnością część blogowiczów grypy 666 i oczywiście jego założyciele byliby jednymi z najbardziej kompetentnych osób do dalszego poprowadzenia kraju-który jak na razie jest prowadzony tylko do ruiny…

   • Magda said

    http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21576
    granica morska z Niemcami,ciekawe,wojny nie mamy a tracimy terytorium

  • Polak potrafi said

   Monitor polski napisał:

   „Hipermarkety to komunistyczny zamach na wolność i suwerenność Polski. Toż to jest monopol! Stosowali dumping, wyeliminowali konkurencję, zaprzęgli korupcje do swoich celów – podpisanie jednej ustawy kosztowało unych w latach 90-tych 5,000 dolców! Teraz to pewnie są miliony. Tych co głosowali za antypolskimi ustawami powinno się rozliczyć, nie chcę pisać jak. Ale warto ich wypunktować jak to zrobił p. Bizoń z innymi sprawami. Te informacje nie mogą zginąć, wierzę że przyjdą inne czasy. Zobaczcie – jedna powódź może zmienić kształt polityczny Polski, czuję że wiele znienawidzonych głów poleci – jak ludzie tylko dojda do siebie. Nawet w kontrolowanych wiadomościach wyszła niekompetencja i draństwo władzy.”

   Polak potrafi:

   Chciałbym zabrać głos w tej małej sprawie.

   1. Żaden sklep wielkopowierzchniowy nie przynosi zysku

   2. Pierwszy sklep w Szczecinie Real otwarty 97/98 r. przyniósł stratę operacyjną dla koncernu Metro w pierwszym roku działalności 200 mln zł a dyrektor (Niemiec) w kajdankach został odstawiony na granicę gdzie przejęły go służby policyjne niemieckie

   3. Tak się składa że widziałem kilka audytów sklepów holenderskiej sieci na 150 sklepów- 60% przynosiło stratę operacyjną około od 20% do 40% czyli co miesiąc ktoś dokładał wiele milionów złotych. Tylko należy zadać sobie pytanie po co?

   4. Należy zwrócić uwagę że na rynku polskim od wielu lat trwa wojna dumpingowa co jest przyczyną upadku polskich przedsiębiorstw między innymi spotkało to moje 5 sklepów o powierzchni 1500 m każdy. Tylko dla tego że marża osiągana w detalu wynosi średnio 16%-17% przy sklepach wielkopowierzchniowych. Przykład z Unii (Dania) minimalna marża w detalu nie może być nisza niż 37% ustalenia Ministerstwa Handlu w przypadku dumpingu kary łącznie z wykluczeniem całych sieci z rynku. Należy sobie zadać pytanie dlaczego Rosjanie, Białorusini poradzili sobie i nie oddali swojej gospodarki w ręce …

   5. Kolejnym problemem są manka na sklepach które wynoszą od 1% nawet do 20% czyli sklepy są rozkradane przez ochronę, kasjerki i złe moce. Czyli prowadzenie takich sklepów przez polskich przedsiębiorców jest nie możliwe

   6. Wykup działek pod hipermarkety to jedna wielka korupcja w Szczecinie w Sądzie Okręgowym toczyła się sprawa o 30 milionów zł które zostało wręczone w formie łapówki za grunt pod hipermarket

   7. Należy sobie zdać sprawę że firmy które wchodzą na rynek polski wchodzą tylko po to bo muszą się rozwijać i pokazać swoim akcjonariuszom że są w ciągłym rozwoju. Według starej zasady kto się nie rozwija ten się cofa ale te budowanie sieci w przypadku polski zostało już obarczone dużymi stratami finansowymi A MOŻE TYLKO CHODZI O WYPRANIE PIENIĘDZI

   Temat wojny o handel przegraliśmy w roku 1995 kiedy PSS Społem nie było modernizowane a ich obiekty zaczęły przejmować Netto, Biedronka itp. Wtedy trzeba było wydać ustawy sztywne które pozwoliły by na uratowanie handlu aby pozostał w rękach polskich. Zmarnowałem na to 20 lat i uważam że na blogu niech szewc naprawia buty piekarz przekaże nam wiedze na temat pieczenia chleba a tak robi się jeden wielki mętlik który chwilami ciężko zrozumieć. Ale Pozdrawiam wszystkich jeżeli są pytania na temat transformacji polskiego handlu i upadku polskich sklepów chętnie na nie odpowiem.

   • Magda said

    trzeba kupować w małych,polskich sklepach,bo za chwilę może ich nie być.Pisałam już dużo wcześniej,żeby bojkotować markety m.i.dlatego,że zysk tam wypracowany trafia za granicę a my toniemy w długach,kasa państwowa pusta a mądry rząd robi „posezonową” wyprzedaż majątku narodowego.Kto zatem i z czego spłaci te długi,skoro my nie mamy jak zarabiać? Markety spijają śmietankę z rynku,zyski inwestują za granicą a u nas nawet nie płacą podatków,bo jakiś inny mądry rząd podpisał zgodę na ulgi i dotacje dla tzw. zagranicznych inwestorów.Tylko czy sieć handlowa to inwestor

  • Andrzej 101 said

   Wykrakałem…
   „A wszystko to robione jest z pruską solidnością, dokładnie zaplanowane i posłusznie wykonywane. Ani się nie obejrzymy, jak z Polski zostanie okrojona z „ziem odzyskanych” prowincja UE przypominająca księstwo warszawskie. Kresów bowiem nie otrzymamy jako rekompensaty.”

   http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog/iv_rzesza_w_natarciu

 2. 222 said

  Czy ktoś ma konkretne informacje nt. tego jakie były/są konsekwencje szczepionek na AH1N1?
  Czy cały zryw antyszczepionkowy faktycznie miał sens? Czy szczepionki były śmiertelne i miały być narzędziem depopulacji, czy też był to tylko biznes firm farmaceutycznych? Z tego co wiemy w USA wyszczepiono znaczną częśc populacji, szczepili na skrzyżowaniach ulic, na prakingach…jeśli szczepionki były zabójcze to czemu nic o tym nie słychac? Mówiono o pojedyńczych przypadkach utraty zdrowia czy życia ale to jeszcze zaden dowód bo pojedynczy zgon może być nawet po aspirynie..

  • albun said

   ale po co się szczepić skoro to nic nie daje a naraża szczepionego na skutki uboczne i utratę naturalnej odporności organizmu a zostało to udowodnione że preparaty zawarte w szczepionkach powodują depopulację itp można śmiało stwierdzić że szczepienie ma negatywny w pływ na zdrowie i życie ale tego już w merdiach nie podają

   • 222 said

    Albun przeczytaj dokładnie mój wpis. Ja sie nie zamierzam szczepić ale pamiętam panikę spowodowaną „przymusowymi” szczepieniami, które miały uśmiercić miliony i uważam, ze mineło na tyle duzo zcasu, ze możemy zweryfikować na ile prawdziew były nasze przypuszczenia. Jeśli zaszczepionym nic się nie stało to albo jesteśmy grupą nawiedzonych ludzi (cczego nie przypuszczam) albo to całe strasznie było przez kogoś inspirowane w jakiś gorszym celu…

   • @222
    Bez tej „paniki” byłbyś już dawno zaszczepiony i dziwiłbyś się że ci zdrowie zaczęło szwankować. Mam znajomych, którzy do momentu wizyty w szpitalu i zaszczepieniu na „coś”, nie narzekali na zdrowie. Teraz mają problemy, niekórzy poważne – do tego stopnia, że bez łykania tabletek nie mogliby się ruszyć z domu.

   • albun said

    do 222 nie da się tego zweryfikować ponieważ były różne wersje szczepionek np.u niemców jedne dla elit a drugie zwykłych obywateli co wywołało tam wielki skandal,więc nie wiadomo którą wersję szczepionek by podawano w polsce ale można się domyślać że tą drugą z dużą ilością skutków ubocznych

   • ala said

    ”Z tego co wiemy w USA wyszczepiono znaczną częśc populacji, szczepili na skrzyżowaniach ulic, na prakingach” Skąd ty posiadasz takie wspaniale info ,chyba tylko z TVN . Mieszkam w stanach W NJ ,córka pracuje w największej przychodni jaka w naszym stanie jest ,maja ok 50 lekarzy rożnych specjalności ,zaszczepionych u nich zostało około 200 osób w tym żaden lekarz nie zaryzykował szczepienia . U mojego najmłodszego (był spis dzieci zaszczepionych ) w szkole konkretnie na świńska grypę zaszczepionych zostało 35 dzieci , wiem ze cześć odchorowała szczepienie ale nie wiem jakie były objawy ujemne . Następne taka szczepionka może np spowodować wzrost raka który ujawni się po jakiś 5 -10 latach i kto wtedy udowodni ze akurat z nią zwiazane ? Nigdy nie widziałam i nie słyszałam by były jakieś szczepienia po skrzyżowaniach czy parkingach , takie coś jest prawnie zabronione , jedynie co odbiegało od normy organizowali punkty szczepień w szkołach , każda szkoła ma swój gabinet medyczny gdzie urzęduje pielęgniarka . Dodam ci jeszcze ze stan NJ jest jednym z najdroższych do życia i najbardziej zaludnionych stanów w USA , jak to się w szkołach Policja wyraża z największą przestępczością . Wiec gwarantuje ci ze mając dzieci pracujące i w wieku szkolnym jestem zorientowana na 100% takie hopki nie miały tu miejsca.

  • hjk said

   Był taki filmik z taką hiszpańską siostra zakonną, która zrobiła doktorat z medycyny i tłumaczyła, ze chodziło prawdopodobnie o to, żeby te masowe szczepienia przyczyniły się do wytworzenia mutanta, który będzie miał połączone zabójcze własciwosci obu samych w sobie niegroźnych wirusów: zaraźliwości świńskiego i śmiertelności ptasiego. Ptasi sam w sobie jest prawie że niezaraźliwy dla człowieka (bo dostosowany do ptaków,które maja w nozdrzach ok. 40 st.C, co zdarza się u ludzi skądinąd bardzo cieżko chorych) i b.zaraźliwego aczkolwiek prawie zupełnie niegroźnego dla ludzi – podobno było b. wielu zarażonych świniakiem, ale liczba ofiar w tym roku była znikoma, stad niektórzy podejrzewali, ze specjalnie go wypuszczono, by wyparł te bardziej niebezpieczne szczepy, które co roku są przyczyną co najmniej kilkudziesieciu tys. ofiar

   • CoZaSyf said

    W szczepionkach wirusowych jest szkodliwe białko zwierzęce(skwalen).Tyle powiedział mi pediatra.

   • weronika said

    dziwne, z tego co wiem, skwalen ma wiele „cudownych” właściwości
    ale mam na myśli spożywanie tego białka w pożywieniu
    nie wiem natomiast, co się dzieje kiedy poda się je pozajelitowo

   • weronika said

    http://www.teraz-zdrowie.pl/skwalen-skwalan-i-amarantus-w-diecie/
    tu na temat spożywania białka

   • weronika said

    znalazłam:
    http://szczepienia.prv.pl/strona9.html

    „Inne środki wspomagające: skwalen
    Skwalen jest polimerem organicznym z niektórymi determinantami antygenowymi, które mogą być wspólne z in-nymi polimerami organicznymi działającymi jako immunostymulatory. Był stosowany w eksperymentalnych szczepionkach od 1987 roku (Asa i inni, 2000) i w eksperymentalnych szczepionkach podawanych dużej ilości uczestników wojny w Zatoce. Obejmuje to też tych, którzy nie brali udziału w działaniach, ale otrzymali te same szczepionki. Działanie wspomagające niejonowego bloku kopolimera środków powierzchniowo czynnych zostało zademonstrowane, gdy podano je z dwuprocentową emulsją skwalenu w wodzie. Adjuwant ten spowodował jednak kaskadę reakcji zwanych „syndromem wojny w Zatoce”, które stwierdzono u żołnierzy biorących w niej udział. Symptomy, jakie u nich odkryto, obejmowały zapalenie stawów, bóle tkanki łącznej, powiększenie węzłów chłonnych, wysypki uczuleniowe, uczulenie na światło w postaci wysypki, wysypki w okolicy jarzmowej, chroniczne zmęczenie, chroniczne bóle głowy, nienormalną utratę włosów ciała, nie ulegające leczeniu ubytki skóry, owrzodzenia aftowe, zawroty głowy, osłabienie, utratę pamięci, napady, zmiany nastroju, problemy neuropsychiatryczne, uszkodzenia tarczycy, anemię, podwyższone OB, systemowy liszaj rumieniowaty, stwardnienie rozsiane, ALS (stwardnienie zanikowe boczne), zespół Raynauda, syndrom Sjórgena, chroniczną biegunkę, nocne pocenie i stany podgorączkowe. Ta długa lista reakcji wskazuje, jak wielkie szkody powodują szczepionki, szczególnie gdy ich działanie jest wspomagane przez bardzo silne „środki zwiększające reakcję immunologiczną”, takie jak skwalen i inne adjuwanty.”

  • Tu są zeznania:
   http://www.naturalnews.com/027180_swine_flu_swine_flu_vaccine_side_effects.html
   Ofiar szczepionek, nie tylko na świńką grypę, jest bardzo wiele. Nawet w mojej rodzinie są przypadki ciężkiej choroby u tych, którzy mnie nie posłuchali. Teraz czytają literature, ale jest już za późno. Skwalen i thimeosal działaja w sposób ukryty, trudno dojść co jest przyczyną choroby więc nie oczekujcie, że będzie informacja typu „na skutek szczepień zmarło 10,824 osoby”.
   Kilka lat po wojnie w Zatocie Perskiej ponad 300,000 żołnierzy amerykańskich zaczęło ciężko chorować (tzw Gulf War Syndrom), a byli oni szczpieni konglomeratem szczepionek, zawierającym skwalen w ilości o wiele mniejszej niż szczepionka na świńską grypę. Prawdopodobnie dlatego też szczepionka na świńską grypę w USA nie zawierała skwalenu. Od Jane Burgermeister co jakiś czas słyszę o ofiarach śmiertelnych, jak ostatnio o 10 osobach w Norwegii. Nie zamieszczamy jednak tych informacji gdyż mamy obecnie inne problemy.

   • krzysiek said

    miesiac temu alex jones mowil ze jego znajomi lekarze znaja śr. po 200 przypadków powikłań poszczpiennych wśród swoich pacjentów po świniaku

    poza tym w procesie produkcji wiele szzcepionek skażanych jest wirusami rakowymi http://www.dragonfly75.com/eng/cviruses.html

   • ALFA said

    Wielka Brytania zakazala wykonywania praktyki lekarskiej doktorowi, ktory powiazywal autyzm ze szczepionkami
    Britain bans doctor who linked autism to vaccine
    Cytat:
    LONDYN – lekarz, który przekonał miliony rodziców na całym świecie, że kojarzone szczepionki moga spowodować autyzm został wykluczony z prowadzenia praktyki medycznej w rodzinnej Wielkiej Brytanii. Specjalna komisja orzekla, ze prowadził on swoje badania w sposob nieetyczny.

    Dr Andrew Wakefield jako pierwszy naukowiec publikowal recenzowane badania sugerujące związek pomiędzy autyzmem a szczepionką na odrę, świnkę i różyczkę(MMR). Badania te spowodowały, ze wielu rodziców zrezygnowalo z tych szczepien. Epidemiolodzy obawiaja sie ze może to prowadzić do wystąpienia smiertelnych przypadkow takich chorób.

    http://www.mercurynews.com/news/ci_15151093?source=rss&nclick_check=1

    http://translate.google.com/#en|pl|

    Na początku 20 wieku pewien spostrzegawczy lekarz z Indiany, Dr W.B. Clarke, stwierdził „Rak był praktycznie nieznany dopóki nie zostały wprowadzone przymusowe szczepienia przeciw krowiance. Miałem do czynienia z dwustoma przypadkami raka i nigdy nie widziałem przypadku raka u niezaszczepionej osoby.”

    Wywiad z Dr Deanem Black przeprowadzony przez Gary’ego Nulla, 7.04.1995.

    http://www.grazingsheep.com/artp/glob/nwo-cyt.htm

  • weronika said

   Co może powodować szczepi0nka na AH1N1 ?

   Zawartość szczepionek jest tajna (dlaczego?), lecz do internetu wyciekła ulotka do szczepionki8 AH1N1.

   Poniżej lista niektórych wymienionych skutków ubocznych, do których przyznano się w informacji dot. szczepionki (tłumaczenie z ulotki):

   * zespół Guillain-Barré (tłum: ostra, zapalna poliradikuloneuropatia demielinizacyjna, powodująca uszkodzenie nerwów wskutek procesów autoimmunologicznych);
   * zapalenie rdzenia (w tym mózgu i poprzeczne zapalenie rdzenia kręgowego);
   * neuropatia (w tym zapalenie nerwu wzrokowego);
   * paraliż (w tym paraliż Bell’a – tłum: porażenie VII nerwu twarzowego);
   * choroby układu oddechowego, duszność, ból w klatce piersiowej, kaszel;
   * zespół Stevensa-Johnsona (tłum: rumień wielopostaciowy, zmianami pierwotnymi są nietrwałe pęcherze pojawiające się na błonach śluzowych, głównie narządów płciowych i jamy ustnej, które pękając tworzą bolesne nadżerki, utrudniające odżywianie się itd);
   * Miejscowe reakcje w miejscu wstrzyknięcia (w tym ból, ból ograniczający ruchy kończyny, zaczerwienienie, obrzęk, uczucie ciepła, wybroczyny, stwardnienie), omdlenie wkrótce po szczepieniu;
   * gorączka, uderzenia gorąca, dreszcze, drgawki gorączkowe;
   * złe samopoczucie, zmęczenie, osłabienie, ból głowy, zawroty głowy;
   * obrzęk twarzy, reakcje nadwrażliwości (w tym gardła i / lub obrzęk jamy ustnej), zapalenie gardła, nieżyt nosa;
   * zaburzenia układu immunologicznego, w rzadkich przypadkach reakcje nadwrażliwości prowadzące do wstrząsu anafilaktycznego (tłum: anafilaksja, gwałtowny i groźny ogólnoustrojowy objaw kliniczny alergii) i śmierci;
   * zaburzenia krążenia, zapalenie naczyń (w rzadkich przypadkach z przejściowym zajęciem nerek), zaburzenia krwi i limfy, miejscowe powiększenie węzłów chłonnych, przejściowa trombocytopenia (tłum: małopłytkowość, zmniejszenie liczby płytek krwi poniżej normy fizjologicznej);
   * zaburzenia metabolizmu i odżywiania, utrata apetytu, zaburzenia trawienne, biegunka, ból brzucha, nudności, wymioty;
   * bóle stawów, bóle mięśniowe, miastenia (tłum: szybkie i łatwe zmęczenie mięśni szkieletowych wskutek wadliwego przechodzenia pobudzenia z nerwu na mięsień);
   * zaburzenia układu nerwowego, parestezje (tłum: zaburzenia czucia), neuralgia (tłum: nerwoból, ostre napady bólu wzdłuż nerwu lub jego rozgałęzienia);
   * świąd, pokrzywka, wysypka (w tym niespecyficzne, wysypka plamkowo-grudkowa i liszaj płaski pęcherzowy).

   Do czego jeszcze nie przyznaje się producent?

   Masz już ochotę pobiec się zaszczepić?

   http://www.swinskasprawa.pl/forum/topics/ulotka-szczepionki-na-grype-a-h1n1-2009-produkowanej-przez-novartis

   http://www.sekretyameryki.com/?p=867

   ————————————————————————————
   problem polega w tym, że nie znamy składu tej szczepionki
   nie można więc powiedzieć, jaki był cel wprowadzenia jej na masową skalę – depopulacja, osłabienie odporności w celu zwiększenia prawdopodobieństwa zachorowania na inne ciężkie choroby, działanie karcinogenne (rakotwórcze), czy też po prostu zwykła ludzka chciwość.

  • CoZaSyf said

   Mam duzo linków do art. o szczepionkach i medycynie.Jesli potrzeba proszę napisac.Nie potrafie zapisywac niusów na kompie a widze,ze b.duzo materiałow usunieto!!!A o cenzurce cichutko.Zniknał maeriał Komentarz prof Majewskiej pdf. Moze tu jeszcze jest. http://www.autyzm-szczepienia.eu/

  • magdalena said

   @222
   Czemu mam wrazenie, ze chcesz zamieszac. Gdzie slyszales/as, ze
   „Z tego co wiemy w USA szczepili na skrzyżowaniach ulic, na prakingach…”.
   Lapanek nie bylo 🙂 .Nawet gdyby „był to tylko biznes firm farmaceutycznych”, to chyba dostateczny powod, zeby nie uczestniczyc w tym cyrku. Dramatyzacja i przeinaczanie faktow niczemu nie sluzy. No chyba, ze mial byc to kij w mrowisko.

   • CoZaSyf said

    Pokazywano w naszych tv.Szczepienia pod namiotami tłumy ludzi,kolejki.

   • magdalena said

    @CoZaSyf
    Jak daja cos za darmo, to zawsze jest jakies zainteresowanie. Propaganda w tv tez zrobila swoje. W tych namiotach to glownie widac bylo czarnoskorych mieszkancow. Nie bede tu wyciagac z tego wnioskow 🙂 . Po darmowe talony na jedzenie tez tylko tacy stoja. A jakie kolejki sa, ze ho ho 🙂 .
    Jak ktos pisze „parkingi i skrzyzowania ulic”, to jakby chcial powiedziec „lapanka na ulicy”.
    W kablowej tv, jak podawali jakies info o szczepieniach, to caly czas pokazywali ten sam material filmowy, te same pielegniarki, te same dzieci. I tak jak wyzej
    ala powiedział/a
    25 Maj 2010 @ 3:17 pm
    w szkolach szczepily sie wyjatki. U mojego dziecka w klasie tylko 1 uczen mial podpisana zgode rodzicow na szczepienie.

   • 222 said

    w tv pokazywali szczepienia w usa – na parkingach i na skrzyżowaniach, tak się składa że nie raz dwa, nie pokazywali jednego matariału tylko kilka. Czy byli tam głównie czarnoskórzy- nie wydaje mi się, poza tym co to za róznica ajki kolr skóry mieli ludzie, którzy zostali zaszczepieni??
    Jeśli nie rozumiesz sensu mojego zapytania to lepiej odpuść sobie ironię, zadnego kija nigdzie nie sadzam tylko próbuję coś konkretenego ustalić. NIe ma sensu wpadać w panikę z byle powodu . Moze te szczepienia miały jakiś inny cel- i na to wygląda, bo z tego co widać po długim czasie jakiegoś poważnego masowego ludobójstwa nie dokonały. Ten kto za tym stoi tez idiotą nie jest i nie wykłada wszytskich kart na stół, aby każdy internauta rozpracował w godzinę plany zniszczenia świata. Dla mnie jest to ważne, żeby zamiast wpadać w panikę z wyważeniem dochodzić do sensu pewnych działań, bo panika jest najgorszą rzeczą jaką można zrobic w czasie kryzysu a kolejną jest skakanie sobie do oczu.

   • magdalena said

    @222
    Chyba rzeczywiscie nie rozumiem o co Ci chodzi. Przytocze Twoja wypowiedz:

    „Czy ktoś ma konkretne informacje nt. tego jakie były/są konsekwencje szczepionek na AH1N1?
    Czy cały zryw antyszczepionkowy faktycznie miał sens? Czy szczepionki były śmiertelne i miały być narzędziem depopulacji, czy też był to tylko biznes firm farmaceutycznych? Z tego co wiemy w USA wyszczepiono znaczną częśc populacji, szczepili na skrzyżowaniach ulic, na prakingach…jeśli szczepionki były zabójcze to czemu nic o tym nie słychac? Mówiono o pojedyńczych przypadkach utraty zdrowia czy życia ale to jeszcze zaden dowód bo pojedynczy zgon może być nawet po aspirynie..”

    Czyli tylko spektakularny pomor powiedzmy 30% populacji przekonalby Cie, ze zryw szczepionkowy mial jakis sens? Tak jak wiele osob powyzej napisalo, skutki uboczne szczepionek ujawnia sie po jakims czasie. Beda to dolegliwosci z pozoru wogule nie zwiazane ze szczepieniami, chyba ze znajdzie sie wielu odwaznych lekarzy i badaczy, ktorzy zaczna o tym mowic i udowadniac (narazie jest garstka takich ludzi).
    Pamietasz cheerleaderke, ktora po szczepieniu (i to na zwykla bodajze grype) miala dystonie? A dzieci, ktorych autyzm laczy sie ze szczepieniami. Gdyby, czego nie zycze, dotknelo to kogos Ci bliskiego, tez pytalbys, czy „zryw” mial sens, bo przeciez to tylko pojedynczy przypadek?
    Sa dostepne opracowania, ktore udowadniaja, ze szczepienia wcale nie eliminuja chorob, a czasem wrecz zwiekszaja smiertelnosc.
    Polecam ksiazke Iana Sinclaira „Szczepienia-niebezpieczne, ukrywane fakty”.
    Do jesieni 2009 wszystko szlo gladko, ludzie dawali sie szczepic, nie zadajac pytan (z nielicznymi wyjatkami). Teraz koncerny farmaceutyczne, who itd. strzelily gola do wlasnej bramki. Ludzie zaczeli interesowac sie tematem, zaczely wychodzic na jaw ukrywane dotad fakty, zrobil sie szum. I chociazby z tego powodu zryw szczepionkowy mial sens. A jezeli tego nie widzisz…, no coz. Dla kazdego przychodzi pora na otwarcie oczu. Ja np. nie mam zamiaru byc szczurem doswiadczalnym ww.koncernow, ani nie mam ochoty, zeby na mnie, badz na moich dzieciach zarabiali, kosztem naszego zdrowia.

  • heros2010 said

   Dzięki za odpowiedź!Działa uff:)Tak sobie myślę ,że uny nas jeszcze niby lekceważą myśląc,że w razie czego skłócą nas na maxa na polu religijnym ,albo zrobią z nas neonazistów.Dlatego doceniam tak szeroko zakrojone inicjatywy między-blogowe i międzypartyjne,które dają szeroki pogląd na ~polską scenke polityczną i mogą służyć w realnym zbliżeniu między Polakami podzielonymi pod różnymi sztandarami.
   Materiału do czytania i przemyślenia jest tak dużo ,że człowiek czasem nie ogarnia nawet tego zgromadzonego na tym blogu.Stąd pewnie taki sukces tv.
   Apropo miałbym program dla naszego kandydata (grypy666).Niedawno pojawiła się na blogu strategia ZSRR w Polsce.Może by tak po prostu ją zanegować w podpunktach i program naszego kandydata gotowy.Smaczku dodaje fakt,że nie przestano jej realizować tak na prawdę mimo pieriestrojki.

  • Toms said

   Szczepionki to była ściema firm farmaceutycznych i czysty krociowy zarobek za PLACEBO , nic ponadto moim zdaniem

 3. Fraktal said

  Nie wiem czy ktoś to zauważył , ale u mnie (górny Śląsk) pogoda zmienia się dosłownie co 10-15 minut… Raz pada ,potem słońce, potem znowu pada i tak kilka razy nadzień. W ciągu 5-10 minut z całego ciemnoszarego nieba robi się czyste błękitne niebo, zeby za kilka-kilkadziesiąt minut znowu powstała wielka szara chmura. Wydaje mi się że to nie jest do konca normalne…

  • weronika said

   w Małopolsce jest tak samo
   boję się nadchodzącego weekendu 😦 i zapowiadanych ulew

   • MIZIA+ said

    PISAŁEM JUZ ŻE DOSTANA DRUGA LEKCJE JESZCZE BARDZIEJ – PRZERAŻAJACĄ – WODA PLUS FALA MROZU DO -3 STOPNI 4 DNI Z RZĘDU WYSTARCZY ABY W POLSCE ZA 30 DNI CHLEB KOSZTOWAŁ JAK SCHAB

    TU MASZ LINK Z REGIONAMI – dla każdego coś miłego

    ps . zwruć uwagę na te znaczki drogowe

    http://twojapogoda.pl/16dni.htm

   • MIZIA+ said

    a pomoc ZAGREMANICZNA – POMPY ,KALOSZE ,TACZKI – SĄ NIE JADALNE

    PIENIADZE Z UE JESLI WOGÓLE BEDĄ TO ZGODNIE Z PROCEDURĄ 10 TYGODNI + POLSZEWIKI WYPŁACĄ ZA 4 NASTEPNE – TO RAZEM 14 TYGODNI – KONIEC WRZEŚNIA

   • Zapsa said

    Spoko Mizia – USA nas poratuje, da 50 tysi zielonych i będzie na jedzenie 🙂

   • Brenda said

    W prawie calych Niemczech od paru tygodni zimno i susza. Teraz zimny wiatr od polnocy. Wszystkie uprawy opoznione, maly wzrost od suszy, wiatr nie pozwala na opryski przeciw chwastom. Mnie jedno przychodzi na mysl choc moze na wyrost: poczyniono pewne zabiegi co by nie bylo sie czym dzielic.

   • ala said

    Jak sie ma Warminsko-Mazurskie ? mam tam Mame i Brata

   • j21 said

    Warmińsko-Mazurskie ma się dobrze

  • hjk said

   u nas na wschodzie podobnie, ale na szczęscie nie z taką czestotliwością… 🙂
   rano była pogoda, juz spadł deszcz, teraz znowu jest pogoda z dużą iloscią „białych bałwanów”, które stopniowo ciemnieją… Ale jest silny wiatr z zachodu, sądząc po ruchu tych chmur, a to zawsze zwiastuje opady…
   A nawiasem mówiac taka pogoda jak tu u nas jest idealna do wzrostu roślin – naprzemian deszcz i słońce, temp. w granicach 18-20 st.

   • Magda said

    u nas -woj.łódzkie- wczoraj trochę przylało i to tak solidnie,dziś bardzo wieje,ale nie pada.
    Ogródek mam zalany,może ten wiatr to osuszy,bo jest tak mokro,że nie można wejść.

  • bluescreen said

   Był oficjalny nius w tej sprawie. Za całe dziwne zjawiska obwinia się PYŁ wulkaniczny. Najlepsze jest to, że będzie można „nim” się tłumaczyć przez kilka kolejnych lat (tyle może się utrzymywać w atmosferze). A nikt nie wypowie się oficjalnie, czemu od 3 tygodni jest cały czas pochmurno, a jak się na moment przejaśni to zaraz ta luka w chmurach zostaje zakreskowana. Dzisiaj w krak nie tak źle, ale pewnie pojawią się jak zwykle po południu i zajmą się zachodnia stroną miasta. Ja od prawie roku wyrywam z głowy włosy, próbując rozwiązać ten fenomen. Niestety w przeciwieństwie do innych nie „stać mnie” na profesjonalne badania, wiedząc, że to wymaga sporej pracy (tak jak „In” bada 10.04), ale biorąc aspekty samej tylko analizy informacyjnej, to nie wygląda to dobrze. Śmiem twierdzić, że bez tego największe „potęgi” naszej planety nie potrafią funkcjonować. Praktycznie wiąże się to z każdą dziedziną naszego życia. Temat OGROMNY,może doczekam się dnia, kiedy nam ujawnią szczegóły i czemu robili to przez cały ten czas.

   Od prawie roku zobaczyłem na niebie tyle niezwykłych zjawisk, których nie widziałem przez całe moje życie. Jeden z lepszych efektów to: kreski nocą przy pełni księżyca oraz smuga do kwadratu (nie dość że zostawia „coś” to na dodatek to „coś” rzuca równoległy cień na niższe partie chmur albo raczej na tzw. białe niebo). Interesujący jest fakt, że można tworzyć korytarze powietrzne nie widoczne z orbity jak i z Ziemi. Można wszystko tamtędy przerzucać a i tak tego nie zobaczymy.

   Cóż nam pozostaje? Chodzić w masce? Całkowicie zamknąć obieg wentylacji w domu i wpuszczać tylko filtrowane powietrze? Robić detox naszym ciałom? Jakie podjęliście kroki w zadbaniu swojego układu oddechowego??? Bo w chembustery jakoś nie wierzę?!

   • view said

    „rozmawiałem” jakiś czas temu ze znajomym, który to siedzi zawodowo w temacie lotnictwa. Zadałem kilka pytań w sprawie „kresek”.. Po długim namyśle odpowiedział, ..że jeśli mnie boli głowa tzn, że wypiłem za dużo piw. Ja na to coś w tym stylu „Ty też nie możesz o tym mówić?” On już nic nie powiedział.. A co do ostatnich dni (nie zawsze zwracam uwagę) nietrudno zauważyć,, nawet przy pięknej pogodzie, jak tylko pojawią się smugi to ok godzina czasu i jest ulewa.

  • Zapsa said

   Na Pomorzu jest identycznie, nie sposób dobrać odzież. Zwalałam to na klimat nadmorski, kumpela z Holandii kiedyś opowiadała, że u nich tak zawsze ( co 15 min zmienia się pogoda).Ale w klimacie lądowym czy tak byc powinno? Nie wiem.

   • hjk said

    właśnie, najbardzie to, co się dzieje przypomina mi pogodę z gór albo znad morza, kiedy raz w ciągu godziny trzy razy ostro padało, a potem się prawie natychmiast wypogadzało… Ale to władysławowo i przylądek rozewie, gdzie podobno jest dużo anomalii pogodowych…

 4. katia said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Tusk-blokuje-PiS,wid,12301622,wiadomosc_prasa.html

  a co ten tuskoland takiego robi jezdzi do powodzian i cuda wianki obiecuje jak zwykle ! a co niektorzy daja sie nabrac na to . wywolali powodz bo wiedzieli ze maja nikle poparcie w Polsce i teraz zeruja na nieszczesciu ludzkim ,debilne PO .

  • hjk said

   zarzucali nekrofilię, a sami są POtoPO-filami…

  • ala said

   Tusk uwielbia obiecywać cuda ale na obiecankach się kończy .W tej chwili to tylko matoły są w stanie uwierzyć w następny cud ,myślę ze ludzie w sprawie pomocy powodzianom raczej czekają na konkrety a nie obiecanki a tych konkretów on im nie da

   • view said

    Ci ludzie to nie matoły.. Machina manipulacyjna jest tak olbrzymia, że tak naprawdę nie możemy mieć żalu wobec tych którzy wciąż patrzą w PO jak w obrazek. Możemy jedynie POWOLI uświadamiać, co nie jest łatwe. Inna rzecz jest taka, że większość nie ma czasu by zapoznać się choćby z jednym linkiem. Takim uczynili nam ten świat

  • Magda said

  • Magda said

 5. grypa666 said

  od pb: Szach chcial wiedziec wiec wklejam. Pozornie nie na temat, lecz ilustruje jak wiara w oficjalną wersję może spaczyć pojmowanie świata. które z wiar w kandydatow sa „oficjalnymi wersjami” i czego nie wiemy o kandydatach?

  Fragment z Piotr Bein „NATO na Bałkanach” 2006 ISBN 0-9780543-0-X

  Druga wizyta papieża zaskoczyła opinię publiczną decyzją beatyfikacji
  (jeden krok przed uświęceniem) 3.10.1998 r. arcybiskupa Stepinaca, skazanego zbrodniarza wojennego, który poparł ludobójstwo setek tysięcy Serbów, Romów i żydów. Beatyfikacja była wielką uroczystością. Savich: Dla prawosławnych Serbów był to policzek. To tak, jakby Komitet Nagrody Nobla nagrodził pośmiertnie Eichmanna.
  Beatyfikacja zignorowała żądanie Ośrodka Simona Wiesenthala, by zaczekać na wyniki dochodzenia o roli Stepinaca w ludobójstwie, antagonizując organizacje żydowskie.
  […] Stepinac poparł hitlerowską okupację i rozbiór Jugosławii w kwietniu 1941 r. oraz ustaszowski reżim Pawelicia. Nie krył pogardy dla prawosławia, a ustaszowskie ludobójstwo uważał za dzieło świętej ręki. Chorwacki kler chciał stworzyć państwo jak faszystowska Słowacja księdza Josipa Tiso.
  […] Wiele z ustaszowskich masakr organizowali i wykonali księża chorwaccy. Fakty są tak kompromitujące, że Jan Paweł II cenzurował je. Savich: Ustaszowskie ludobójstwo zostało wymazane z jego pamięci. Dlatego nigdy nie przeprosił za nie.
  Reinhard Heydrich, z-ca Himmlera, pisał do tego dowódcy SS (17.2.1942):
  Chorwaci zmasakrowali najbardziej sadystycznymi metodami szacunkowo 300
  tys. Słowian. Czyli napięcie chorwacko-serbskie wynika niebagatelnie z walki
  Kościoła katolickiego z prawosławnym.
  Chorwacki ksiądz Franjo Kralik (25.5.1941): Ruch oswobodzenia świata
  od Żydów jest ruchem renesansu ludzkiej godności. Stoi za nim Wszechmogący
  i Wszechwiedzący Bóg. Ksiądz Mate Mogus: Dotychczas pracowaliśmy dla
  wiary katolickiej modlitewnikiem i krzyżem. Nadszedł czas pracować karabinem
  i rewolwerem. Eleanor Roosevelt nazwała wyczyny ustaszów jedną z najgorszych zbrodni II wojny światowej. Jednak pozostaje ona jedną z największych zmyłek XX w. Savich: Historycy głównego nurtu na Zachodzie tuszowali i ukrywali ją, więc pozostaje jedną z głównych falsyfikacji historii Bałkanów. A słowiański Jan Paweł II nic nie zrobił, aby ją zdemaskować.
  Watykan i ultra-nacjonalistyczni ustasze przedstawiają Stepinaca jako
  męczennika komunizmu oraz obrońcę Serbów i żydów. Papież powtórzył tę
  propagandę bezkrytycznie. Tymczasem Stepinac popierał Pawelicia i ustaszy,
  a także Hitlera i nazizm, pełniąc rolę polityczną i wojskową. Był najwyższym
  kapelanem armii ustaszy i członkiem ustaszowskiego parlamentu w Zagrzebiu,
  wraz z szeregiem innych znanych katolików. Pawelić w Croatian Sentinel
  (1.1.1942): Hitler jest wysłannikiem Boga. 17.11.1941, arcybiskup Stepinac
  zwołał konferencję w Zagrzebiu, która kanonicznie usankcjonowała przymusowe
  nawracanie Serbów. Ponad ćwierć miliona Serbów w Chorwacji „przeszło” w ten
  sposób na katolicyzm, co zwolennicy arcybiskupa nazywają dobrym uczynkiem!
  Fotografie pokazują Stepinaca z dostojnikami watykańskimi, hitlerowskimi
  i ustaszowskimi oraz uścisk dłoni z Paweliciem, którego podziwiał jako katolika.
  Rząd komunistyczny aresztował i skazał Stepinaca po II wojnie światowej za
  udział w zbrodniach wojennych i masowych mordach. Zachodni historycy i neoustaszowska propaganda przedstawiają jego 5 lat więzienia i areszt
  domowy do zgonu w 1960 r. jako pokaz komunistów przeciw religii. Natomiast
  Komisja Zbrodni Wojennych Jugosławii ustaliła, że Stepinac grał czołową rolę
  w konspiracji, która doprowadziła do pokonania i rozłamu Królestwa Jugosławii […] współkierował marionetkowym nazistowskim państwem chorwackim, a wielu członków jego kleru brało czynny udział w okrucieństwach i masowych mordach […] kolaborowali z wrogiem do ostatniego dnia rządów nazistowskich, a po wyzwoleniu spiskowali przeciw nowoutworzonej Federalnej Republice Ludowej Jugosławii.
  Przed II wojną światową powstały stowarzyszenia katolickie, np. Kriżari
  (Krzyżacy), które szerzyły ideologię faszystowską. Stepinac mianował
  ich przywódców, a Watykan chronił Pawelicia i pośredniczył między nim
  a przywódcami chorwackimi w przygotowaniu do przejęcia Chorwacji.
  Stepinac musiał o tym wiedzieć. W liście pasterskim (28.4.1941) gratulował
  głównodowodzącemu sił faszystowskiej Chorwacji, Slawko Kwaternikowi
  i naglił kler, by odpowiedział bez zwłoki na jego apel o udział w chwalebnym dziele obrony i ulepszania NDH. Każda jednostka ustaszy miała swego kapelana.
  Księża katoliccy poparli ustaszowskie rozwiązanie kwestii serbskiej oraz
  hitlerowski Endlösung dla chorwackich Żydów, co zanotowała dla potomności
  prasa katolicka. Wielu księży brało udział w masowych mordach i podżegało
  wiernych do ludobójstwa. Przykładowo, ks. Srecko Perić z Liwna błagał
  w kazaniach swą trzódkę, by zabijała i masakrowała Serbów. Stepinac nie
  wyciągał żadnych konsekwencji w stosunku do tych księży. Jego beatyfikacja
  woła o pomstę do nieba.

  • hjk said

   To ciekawe, co piszecie, bo i św. Paweł mordował chrześcijan swego czasu i osobiście nadzorował kamienowanie św. Szczepana…
   Moze trzeba by dotrzeć do akt z procesu kanonizacyjnego?
   Jeśli tak jest to ciekawe komu i czemu miałą służyc kanonizacja?

   • szach said

    komu i czemu ma slużyć kanonizacja to wiadomo.Przy okazji wyszlo na wierzch,komu i czemu ten blog ma slużyć i sluży. Nie ma tu miejsca dla katolików-JPII=be, KK=be, Caritas=be, katolicy to zmanipulowani glupcy, ….
    teraz znikam,bo i tak za dlugo tu zabawilam. Kto tu mówi źle o katolikach-mówi prawdę,kto mówi dobrze, trwa w nieświadomości. Tylko że życie udowadnia coś przeciwnego.
    ==============
    od pb: uwalniam ze spamu = nie ma adnotacji od moderatora, tj. post trafil tam automatycznie; wiec o co ci chodzi, Szachu? w koszu tez nic nie ma, a twoj maz Krolowa Pokoju pisze o usunietych twych postach w l. mn.

   • ala said

    Szach zostaw swoje obrazy i urazy a weź się za weryfikacje informacji . Przede wszystkim tu nie chodzi o katolików jako ludzi takich jakimi my jestesmy (tez jestem katoliczka) podejdź na zasadzie zad państwowy to nie ty jako obywatel Polski i nie zgadzasz się z tym co on robi . Watykan to tez nie ty to są tylko osoby które wysoko siedzą . Nikt tu nie neguje wiary w Boga czy Jezusa wręcz przeciwnie .Trzeba rozdzielić jedno od drugiego . Prawdopodobnie są to czasy końca dla tego tak się dzieje , zło zasiało swoje ziarno wszędzie bez wyjątku i w instytucje państwowe , kościelne jak i w zwykłych szarych ludzi . Nam pozostało poznać prawdę ,kochać Boga i polecić się jemu pod opiekę abyśmy nie stali się wieloma których zwiedli . Uwierz w Boga którego nosisz w swoim sercu ,który jest Ojcem naszym a nie w kościół .Księża tez są tylko ludźmi tak jak my maja te same słabości co my i tak samo są podatni na pokusy ,wiarę i miłość do Boga trzeba oddzielić od osób ludzkich .Kiedy szatan może zebrać największe żniwo duszyczek ,wtedy gdy uda mu się dostać w hierarchie religijne on o tym wie i on to robi i nie tylko w kościele katolickim ale we wszystkich kościołach wyznaniach .Dostaliśmy od Jezusa mądra księgę którą warto samemu przeczytać przeanalizować .

   • znowu poginęły komenty szacha . dyskusja jednostronna . Siły wszystkie przeciwko szachowi. wstydcie sie .
    ==================
    od pb: piszesz w l. mn., a w spamie byl tylko jeden post twej zony, bez adnotacji moderatora, tj. trafil tam automatycznie = nie wstyd ci przed Bogiem?

    od mg: dyskusja? raczej oskarżanie i atakowanie…
    szkoda czasu na babranie się w takim bagnie, są o wiele ważniejsze sprawy niż użeranie się z fanatykami

   • post Szacha był przez pól dnia bo sprawdzałem. Potem zniknął więc wstawiłem swój koment. Więc musiał go ktoś rzucić do spamu ręcznie .Skoro sie pojawił to teraz ocencie pod jakim wzgledem ten koment tzeba było usunąć ?? Czy naprawdę miał taka treść żeby go usunąć??
    ==============
    od pb: wiec post czy posty? moderatorze, czy ty usunales?

    od mg: nie daję zgody ‚krolowejpokoju’ na takiego rodzaju przesłuchania i osądzania, które są szczytem beszczelności; jeśli ten blogowicz i Jego żona się nie opamiętają i nie wezmą odpowiedzialności za to co piszą, to nie pozwolę Im tu więcej psuć krwi innym na blogu

    od mg: naprawdę nie pamiętam, jeśli któreś wpisy są szczególnie agresywne i napastliwe, przenoszę takie wpisy do spamu, czasem zdarza się, że bez dopisku; z zasady nigdy nie usuwam bezpowrotnie cudzych wpisów, nawet ewidentny spam tylko przenoszę do kosza, ale kosza nigdy nie opróżniam, po to żeby administrator i właściciel blogu mieli możność ocenienia co trafia do blogu i jeśli to uznają za potrzebne, odkasowania

  • eminem said

   Zarówno wiara katolicka jak i prawosławie mają swoje ciemne karty historii z których powinny się wstydzić. Jeśli chodzi o naszego Papieża Jana Pawła II nie wieżę, że sam świadomie zatajał, cenzurował fakty (POPROSZĘ O DOWODY!!!). Bardziej jestem skłonny uwierzyć iż to modernistyczni i ekumeniczni biskupi oraz współpracownicy dokonywali tych matactw jak również świadomie oszukiwali papieża……..
   ==============
   od pb: tez tak mysle, pisalem o tym pare razy, przyciagajac gromy od katolikow; podejrzany jest drastyczny spadek stanu zdrowia Papieza po zamachu, mogli mu dac cos w szpitalu i pozniej, kontrolowac doplyw informacji do Niego, wydawac za Niego decyzje; kiedys widzialem tekst na ten temat ale nie moge odgrzebac = czy ktos ma?

   • jaga said

    Powiedzmy sobie szczerze to ludzie stworzyli religie…a poc o i w jakim celu to inna rzecz. Zapoznawałam się z wieloma wyznaniami i każda ma coś na sumieniu. Wiara w Boga to wiara w Boga i życie zgodne z jego wolą, a religia to ludzki twór.

   • hjk said

    @”religia to ludzki twór.”
    To nie do końca tak. Potrzeba czegoś takiego, jak religia, tkwi głęboko w psychice (duszy) człowieka. Rzeczywiście obrzędowość czy pewne formy wyrazu są wytworem ludzkim, czasami nawet pewne treści wierzeń. Natomiast koniecznosć/potrzeba czegos takiego jak religia, czyli zwrócenia się do Boga i nawiązania relacji z Nim, jest zapisana we wnętrzu człowieka. Jak wierzymy, Bóg odpowiadał i odpowiedział na tę potrzebę poprzez liczne objawienia i cuda, na końcu sam objawił się w Chrystusie, czego depozytariuszem jest Kościół katolicki, prawosławny i po części protestancki. Ale Kosciół tworzą też ludzie, a z nimi wiadomo, różnie moze być… Oczywiście nie znaczy to, ze Bóg się ogranicza do obecności w tych Kościołach (nie mam tu na myśli oczywiście budynków)… Ale jak ktos poszukuje Boga, to dzis ma drogę ułatwioną ze względu na istnienie tych Kościołów czy wyznań…

   • ale to sa wypociny Piotra Beina.
    ================
    od pb: byc moze masz racje ale na moim blogu trzeba uzasadnic, inaczej moderator traktuje jako wpis-nic

   • asterix said

    @Krolowapokoju

    Wczoraj nocą zapukał do mojego okna ufoludek i pomachał mi łapkami 🙂 Masz dowody, że oskarżasz? W przeciwnym razie liczysz na bana tutaj ?

   • DOWODEM JEST TYTUŁ

    Fragment z Piotr Bein “NATO na Bałkanach” 2006 ISBN 0-9780543-0-X

    Czytaj ze zrozumieniem
    ======================
    od pb: przeczytalem znowu znany mi od lat tytul i nie widze dowodu w nim na dyskutowana kwestie = oswiec mnie prosze o ukrytych przeslaniach w nim

   • eteryczna ziemia said

    @ Jaga ___________ludzie storzyli religie po to, aby odejsć od Boga. Pozdrawia serdecznie p. Piotra B.

   • mgrabas said

    coś w tym jest
    niektórym religia przesłania nie tylko Boga, ale nawet ludzi

  • szach said

   P.B.
   jak to się ma do uratowania tysięcy prawoslawnych i żydów przed śmiercią ?Taki „morderca” ,a ratowal innych?
   Fakty się liczą,nie insynuacje.Cytowanie argumentów komunistów przeciwko katolickiemu kaplanowi jest tak wiarygodne,jak mówienie o pogodzie,będąc zamkniętym w pokoju bez okien.
   Zamieszczam art.z Tygodnika Powszechnego (by bylo tak po środku)
   Alojzije Stepinac urodził się w 1898 r. we wsi Brezarić, parafia Kra�ić, ok. 40 km od Zagrzebia, jako piąte z ośmiorga dzieci. Po ukończeniu gimnazjum klasycznego w Zagrzebiu w 1916 r. chciał wstąpić do seminarium duchownego. Tocząca się wówczas I wojna światowa spowodowała jednak, że znalazł się na froncie włoskim, gdzie trafił do niewoli. Po wojnie wrócił do kraju i rozpoczął studia w akademii rolniczej w Zagrzebiu; w 1924 r. przeniósł się na teologię. Początkowo, idąc za radami ojca, myślał o małżeństwie, ale wkrótce zdecydował się na stan duchowny i jeszcze w czasie studiów w Rzymie (1926-31) przyjął w 1930 r. święcenia kapłańskie. Doktoryzował się z filozofii i teologii. Od początku posługi kapłańskiej był współpracownikiem ówczesnego arcybiskupa zagrzebskiego Antuna Bauera. Na jego prośbę w 1931 r. założył archidiecezjalną Caritas, a zaledwie cztery lata po święceniach został przez niego wybrany na następcę. W 1934 r. Pius XI mianował ks. Stepinaca biskupem-koadiutorem z prawem następstwa, po śmierci abp. Bauera w 1937 r. Stepinac został nowym arcybiskupem Zagrzebia. Stanowisko to zajmował aż do swej śmierci, choć od września 1946 r. w praktyce nie mógł już kierować archidiecezją; po objęciu władzy przez komunistów został bowiem aresztowany. W 1953 r. Pius XII mianował go kardynałem, wraz m.in. z ks. Stefanem Wyszyńskim. Obaj nie mogli udać się do Rzymu na konsystorz, o ile jednak Prymas Tysiąclecia po 3 latach otrzymał w Watykanie kapelusz kardynalski, o tyle metropolicie zagrzebskiemu nie było dane tego doczekać.

   Alojzije Stepinac był człowiekiem niezwykłej odwagi, niezłomnej konsekwencji i niezachwianej wiary. Odrzucał nazizm i komunizm, z nieufnością odnosił się do zachodnich demokracji, był nieprzejednanym wrogiem masonerii (w dzienniku pod datą 5 listopada 1940 zapisał: „Jeśli zwyciężą Niemcy, zapanuje okrutny terror i dokona się zagłada małych narodów. Jeśli zwycięży Anglia, przy władzy pozostaną masoni, Żydzi, a zatem królować będą w naszych krajach nieobyczajność i korupcja. Jeśli zwycięży ZSRR, wówczas diabeł zdobędzie włądzę nad światem i piekło”). Z nieukrywaną radością powitał jednak powstanie marionetkowego państwa chorwackiego. W okólniku z 28 kwietnia 1941 roku pisał do duchowieństwa swojej diecezji: „I któż może wziąć nam za złe, że my, pasterze, włączymy się także w narodową radość i uniesienie, zwracając się do Boskiego Majestatu z głębokim wzruszeniem i serdeczną wdzięcznością? (…) Łatwo jest bowiem rozpoznać rękę Boga w dziele Jego”.

   Szybko jednak przekonał się, że jego radość była przedwczesna. W niedługim czasie po objęciu władzy przez reżim ustaszowski w Chorwacji rozpętał się terror. Początkowo metropolita Zagrzebia sądził, że zbrodnie na Żydach i Serbach dokonują się bez wiedzy władz. 21 lipca 1941 roku pisał do wodza ustaszowskiego państwa Ante Pavelicia: „Przekonany jestem, że dzieje się tak poza Pańską wiedzą”. Do wiosny 1942 roku protestował jedynie w listach kierowanych do ówczesnych władz. Od maja tegoż roku zaczął krytykować chorwackie państwo publicznie podczas kazań w zagrzebskiej katedrze. W kazaniu z 14 marca 1943 roku mówił: „Każdy człowiek, bez względu na to, do jakiej rasy czy narodu należy (…) nosi na sobie pieczęć Boga Stworzyciela i ma swoje niezbywalne prawa, których nie może mu samowolnie odebrać czy też ograniczyć żadna ludzka władza”.

   Niezależnie od podjętej krytyki, chorwacki hierarcha starał się w miarę swoich możliwości ratować prześladowanych bez względu na ich przekonania religijne. Z pomocą Watykanu uratował ponad pół tysiąca Serbów i Żydów z mieszanych małżeństw. Wystarał się o ułaskawienie wielu Chorwatów skazanych z powodów politycznych na karę śmierci. Ukrył w majątkach kościelnych 60 pensjonariuszy żydowskiego domu starców, którzy dzięki temu przeżyli wojnę. Z jego polecenia Caritas zapewniła schronienie ponad tysiącowi serbskich dzieci osieroconych w wyniku ustaszowskich „czystek”. Stepinac zaangażował się także w ratowanie życia prześladowanych duchownych prawosławnych, żydowskiego rabina i grupy słoweńskich księży katolickich. Za ratowanie Żydów Instytut Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie rozważał możliwość przyznania kardynałowi wyróżnienia „Sprawiedliwy wśród narodów świata”.

   By ratować zagrożonych, Stepinac zgadzał się na przyjmowanie przez prawosławnych Serbów chrztu katolickiego. Po wojnie postawę tę ostro krytykowali serbscy komuniści, traktując tzw. „przechrzczanie” za jeden z poważniejszych zarzutów pod jego adresem.

   Swoim postępowaniem w czasie II wojny światowej arcybiskup Zagrzebia naraził się nie tylko faszystowskiej władzy. Jak pisał w „Le Figaro” w marcu 1946 roku Francois Mauriac, „część prasy katolickiej wypowiedziała mu posłuszeństwo, do tego stopnia, że niektóre instrukcje arcybiskupa musiały ukazywać się w podziemnych ulotkach”.

   Po wojnie, kiedy władzę zdobył reżim komunistyczny, abp Stepinac stanowczo sprzeciwił się prześladowaniom Kościoła katolickiego. Był inicjatorem listu pasterskiego biskupów katolickich Jugosławii z 22 września 1945 roku, w którym zdecydowanie skrytykowane zostały wszystkie posunięcia władz wobec Kościoła. Znalazła się w nim również polemika z zarzutami formułowanymi przez komunistów, a także osąd nowego systemu, który – zdaniem biskupów – uosabiał „bezbożnego ducha materializmu, skąd ludzkość nie może się spodziewać niczego dobrego”. Bezkompromisowa postawa doprowadziła do aresztowania Stepinaca 18 września 1946 roku. W sfingowanym procesie komuniści zarzucili arcybiskupowi zbrodnie wojenne, współudział w eksterminacji Serbów, narzucanie siłą swych przekonań innym i konspirowanie przeciw nowej władzy. Stepinac nie ugiął się, inaczej niż wielu innych. Do końca zachował godność i niekwestionowany autorytet. W przemówieniu przed sądem (z 11 października 1946 r.) powiedział m.in.: „Oskarżony arcybiskup zagrzebski potrafi za swoje przekonania nie tylko cierpieć, ale i umrzeć”.

   Skazany został na 16 lat więzienia. Po odsiedzeniu 5 lat w ciężkim więzieniu w Lepoglavie (ok. 70 km od Zagrzebia), do śmierci pozostał w areszcie domowym w swej rodzinnej wiosce. Zmarł 10 lutego 1960 roku wskutek ciężkiej choroby, której nabawił się w więzieniu.

   Wielkość i rolę zmarłego hierarchy docenił Jan XXIII, który 17 lutego 1960 r. osobiście odprawił w bazylice św. Piotra Mszę św. w jego intencji. Wygłosił wówczas kazanie, sławiące dokonania Stepinaca; kazanie to uznano powszechnie za nieoficjalne rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego.

   Jan Paweł II, ogłaszając w narodowym sanktuarium Marija Bistrica w Chorwacji beatyfikację męczennika za wiarę, powiedział: „Błogosławiony Alojzije Stepinac pozostawił swemu narodowi rodzaj kompasu, pomagający mu w orientacji. Jego zasadniczymi punktami były: wiara w Boga, szacunek dla człowieka, miłość do wszystkich posunięta do przebaczenia, jedność z Kościołem pod wodzą następcy świętego Piotra. Wiedział on doskonale, że prawda nie może być przedmiotem targów, gdyż nie podlega ona negocjacjom. Dlatego stawił czoło cierpieniu, aby nie zdradzić własnego sumienia i nie sprzeniewierzyć się słowu danemu Chrystusowi i Kościołowi

   • Coś o Tygodniku Powszechnym:
    http://judeopolonia.wordpress.com/2010/03/24/%E2%80%9Etygodnik-powszechny%E2%80%9D-zmienil-sie-w-%E2%80%9Ezydownik%E2%80%9D/
    Tu reakcja TP:
    http://kultura.wp.pl/title,Zydownik-Powszechny-na-65-lecie-Tygodnika-Powszechnego,wid,12104951,wiadomosc.html?ticaid=1a3a3&_ticrsn=3

    a tu 16 Postulatów pojednania polsko-żydowskiego:
    http://www.polonica.net/16Postulatow_pojednania.htm

    Ale się przekrzykują!

   • szach said

    dlatego zamieścilam tekst z Tygodnika Powszechnego,bo gdyby to bylo np.z Naszego Dziennika czy z Niedzieli to by wypisywali,że propaganda Watykanu.

   • Taka Tam... said

    zaczal ratowac jak zauwazyl ze mu sie pali kolo… 😉 zobacz na daty co i kiedy. jak sie wyrazal o Serbach, prawoslawiu i innych i jaki mial stosunek do rzadu ustaszy na poczatku a jaki po ’42… to ze sie probowal poprawic nie znaczy ze poprzednie wspieranie zbrodni i bestialstwa jest anulowane. a nawet jesli rzekomo nie wiedzial ze wladza stoi za zbrodniami, to IGNORANCJA nie jest usprawiedliwieniem bo swiadczy o zlej woli i zaslepieniu. podobnie jak ty w tej chwili idziesz zaparte Szach. malo wiesz i prztaczasz jakies stronnicze artykuly. bez sensu ta dyskusja.

   • szach said

    I jeszcze jedno,już na koniec. Komu wierzysz bardziej,czy komunistom ,którzy wytoczyli śp.arcybiskupowi proces polityczny i skazali na 16lat ciężkich robót oraz 5 lat pozbawienia praw gdy odmówil utworzenia katolickiego Kościola narodowego, niezależnego od Stolicy Apostolskiej (oczywiście fałszywie oskarżony o kolaborację z okupantem niemieckim i rządem Niepodległego Państwa Chorwackiego, przymusowe nawracanie obywateli Jugosławii na wiarę katolicką, współpracę z dysydentami oraz obrazę rządu ludowego),
    czy też tym,którzy:

    14 lutego 1992 r., parlament chorwacki unieważnił proces polityczny wytoczony kard. Alojzemu Stepinacowi i wyrok skazujący.

   • nawet Tygodnik Powszechny nie ma co zarzucić biskupowi. Ale Piotr Bein napisał referat i internet posiada jedno źródło że biskup był be. piotr jest chyba bardziej na lewo od tygodnika Powszechnego. Używa cięższych dział aby zniszczyć Kościół. Ale wsumie stoi ramię w ramię z tygodnikiem i NWO w walce z Kościołem Katolickim tym samy w walce z Polakami.
    MYŚLEĆ !!!
    ===================
    od pb: Sorka, w dodatku do wymienionych w powyzszym tekscie, zrodla nt. Stepinaca i udzialu kleru/franciszkanow w ludobojstwie ustaszowskim. Ktore z nich sa falszywe i dlaczego? sprawa niezwykle doniosla gdyz Serbowie i badacze ludobojstwa cytuja m.in. te zrodla jako dowody. Krytyke zrodel natychmiast posle do dyrektora projektu „Miedzynarodowe Badania Porownawcze nad Ludobojstwem” na Uniwersytecie Miasta Hiroszima, Prof. Christiana Scherrera. Zrodla te figuruja w jego monografiach opublikowanych jako prace naukowe.

    Randolph Braham, The Vatican and the Holocaust, Columbia University Press, Nowy Jork 2000
    Vladimir Dedijer, The Yugoslav Auschwitz and the Vatican, Prometheus, Nowy Jork 1988
    Avro Manhattan, The Vatican’s Holocaust, Ozark Books, Springfield 1986
    Carl Savich, Another Side of the Pope: John Paul II’s Balkan Legacy http://www.balkanalysis.com/modules.php?name=News&file=print&sid=523

    Skoro takie zainteresowanie, oto urywek z „NATO na Balkanach” dot. zbrodni masowych przez ekstreme albanska w Kosowie, ktorej Caritas pomogl szmuglowac bron:

    „Rząd Federacji Republik Jugosławii (FRJ) podsumował uczynki separatystów albańskich w Kosowie od momentu wejścia sił NATO i ONZ [czerwiec 1999] do lutego 2000 r., a OBWE – do października 2001 r.:
    Zbrodnie albańskie w Kosowie Wg FRJ (VI 1999-II 2000) Wg OBWE (VI 1999-X 2001)
    Ataki terrorystyczne 4354 5089
    – na Serbów i Czarnogórców 4121 4776
    – na Albańczyków 96 114
    – na inne narodowości 137 199
    a. zabici 910 1041
    b. ranni 802 1008
    c. uprowadzeni i zaginieni 821 ponad 1000
    Los uprowadzonych i zaginionych:
    – nieznany 716 ok. 1000
    – zabici 76 104
    – uciekło 4 brak danych
    – wypuszczono 25 54
    Zniszczone domy ok. 50 tys. vvponad 50 tys.
    Splądrowane przedsiębiorstwa publiczne, interesy ponad 1400 brak danych
    Zniszczone obiekty kultu i pomniki 84 brak danych
    Wypędzeni ponad 350 tys. brak danych
    […] według FRJ, spalono, zrujnowano lub poważnie uszkodzono ok. 84 cerkwie i klasztory, w tym zabytki z XIV i XV w. pod ochroną UNESCO.
    Duchownych i zakonników sterroryzowano i wypędzono. Ponad 150 mieszkań parafialnych uległo zniszczeniu lub uszkodzeniu. Zamachy na członków duchowieństwa katolickiego stały się częstsze w Prizrenie i Peciu. Spalono tam domy dwu księży Franciszkanów. Skradziono lub zniszczono ponad 10 tys. ikon i innych przedmiotów sakralnych, z których większość jest przedmiotami i pomnikami kultury pod ochroną państwa. Zniszczono lub uszkodzono 7 pomników postaci z kultury i historii.”

   • ALFA said

    Khazarian Conspiracy
    http://www.youtube.com/user/redmuluc#p/u/14/sCV5OpLKGDg

   • ALFA said

    Inteligencja i polot moga byc czescia skladowa polityki jak dowiodl delegat Palestyny podczas zgromadzenia ogolnego ONZ,budzac jednoczesnie smiech obecnych.]

    Skoro ustalilismy ten fakt…” Smile
    by Jerzy Ulicki-Rek 22 May 2010 07:46 am

    An ingenious example of speech and politics occurred recently in the United Nations Assembly
    and made the world community smile.

    [Inteligencja i polot moga byc czescia skladowa polityki jak dowiodl delegat Palestyny podczas zgromadzenia ogolnego ONZ,budzac jednoczesnie smiech obecnych.]

    The Palestinian Representative’s Speech at the UN
    [Przemowienie palestynskiego delegata ]

    ‚Before beginning my talk I want to tell you a story about Moses. When he struck the rock
    and it brought forth water, he thought, ‚What a good opportunity to have a bath!’

    [Zanim rozpoczne moje przemowienie pozwolcie ,ze opowiem wam historie o Mojzeszu…
    Wtedy gdy uderzyl on w skale i woda zaczela plynac Mojzesz doszedl do wniosku ,ze to swietna okazja aby sie wykapac]

    He removed his clothes, put them aside on the rock and entered the water.
    When he got out and wanted to dress, his clothes had vanished.
    An Israeli had stolen them.’

    [Rozebral sie,polozyl swoja odziez obok skaly i zanurzyl sie w wodzie.Gdy po kapieli wyszedl z wody i chcial sie ubrac okazalo sie ,ze jego odziez zniknela.Jakis Izraleczyk ja ukradl..]

    The Israeli representative jumped up furiously and shouted, ‚What are you talking about?
    There were no Israelis there then!’

    [W tym momencie reprezentant Izraela poderwal sie wsciekly ze swojego krzesla i krzyknal:”O czym ty mowisz!Wtedy nie bylo Izraelitow!!” ]

    The Palestinian representative smiled and said:
    ‚And now that we have made that quite clear, I will begin my speech.’

    [Delagat Palestyny usmiechnal sie i powiedzial:”Skoro to juz ustalilismy moge rozpoczac swoje przemowienie”]

    Zrodlo: „PAPUREC”

  • Prawda jak taka jak z Monitora telewizji. Manipulacja na całego. Piotruś ujawniłeś się. Bo te twoje wypociny są czystą manipulacją. ujawnij się również że wierzysz w globalne ocieplenie i byłeś zaproszony do Kopenhagi. Przecież to jest bardzo ważna wiadomośc dla kurnika które cię ubóstwia. Napisz również jak twoi synowie decydowali w Kopenhadze na temat globalnego podatku od ocieplenia. Przecież mi to osobiście mówiłeś.
   NIE WSTYDŹ SIĘ . ZRÓB WPIS . TYTUŁ PROPONUJĘ . PIOTR BEIN Z CAŁĄ MOCA BEDZIE WALCZYŁ Z GLOBALNYM OCIEPLENIEM. Ty wstaw treść.
   =======================
   od pb: jak proponujesz w prywatnym emailu, napiszcie z zona artykul demaskujacy Beina, chetnie opublikuje; co do zapowiedzi wystawienia na licytacje moich prywatnych rzeczy u ciebie w domu – umowa byla ze przechowasz do nastepnej mej wizyty w Polsce = twoja decyzja, rzeczy nowe beda cie kosztowac wiecej niz dostaniesz z licytacji;

   • szach said

    Do p.b.
    Proszę o dowód,że Caritas bral udzial w szmuglowaniu broni dla Albańczyków. Tylko proszę się nie zastawiać wypocinami kolegi-wielbiciela Miloszewicza,o którym już pisalam,bo to żaden autorytet ani historyk,ani naukowiec.Proszę o dokumenty!
    Jak już pisalam,14 lutego 1992 r., parlament chorwacki unieważnił proces polityczny wytoczony kard. Alojzemu Stepinacowi i wyrok skazujący.
    Dotarlo????
    My mieliśmy podobne oskarżenia i wyroki od takich samych ideologów marks.-lenin., wlącznie z wykonanymi wyrokami śmierci,że wspomnę tylko Rotmistrza Pileckiego.

    Zastanawiam się,czy Ty umiesz czytać to co sam zamieszczasz, ze zrozumieniem?. Oto cytaty:

    „Sorka, w dodatku do wymienionych w powyzszym tekscie, zrodla nt. Stepinaca i udzialu kleru/franciszkanow w ludobojstwie ustaszowskim. Ktore z nich sa falszywe i dlaczego?”skoro takie zainteresowanie, oto urywek z “NATO na Balkanach” dot. zbrodni masowych przez ekstreme albanska w Kosowie, ktorej Caritas pomogl szmuglowac bron:

    „Duchownych i zakonników sterroryzowano i wypędzono. Ponad 150 mieszkań parafialnych uległo zniszczeniu lub uszkodzeniu. Zamachy na członków duchowieństwa katolickiego stały się częstsze w Prizrenie i Peciu. Spalono tam domy dwu księży Franciszkanów. Skradziono lub zniszczono ponad 10 tys. ikon i innych przedmiotów sakralnych, z których większość jest przedmiotami i pomnikami kultury pod ochroną państwa. Zniszczono lub uszkodzono 7 pomników postaci z kultury i historii.”

    To się zdecyduj,czy księża palili i mordowali ,czy księży palono ?
    Insynuacje na temat Caritas to twoje i tylko twoje wnioski.Caritas szmuglowala broń dla Albańczyków,a oni w dowód wdzięczności palili im kościoly i domy parafialne.Proste! Jeśli te twoje referaty są tak samo rzetelne,to daruj sobie,ale szkoda czasu na czytanie. A to,że jakiś referat ma slużyć do Badań PORÓWNAWCZYCH nad ludobójstwem,to jeszcze nie świadczy o prawdziwości treści w nim zawartej. I przestań się zastawiać już tym referatem w Hiroszimie,bo na mnie nie robi to wrażenia,a w dodatku nie ma on nic wspólnego ani z dzialalnością Caritasu,ani z osobą Bł. Alojzego Wiktora Stepinaca.Takich referatów krążą po uniwersytetach tysiące.
    —————————————-
    od pb: tez tak mysle, pisalem o tym pare razy, przyciagajac gromy od katolikow; podejrzany jest drastyczny spadek stanu zdrowia Papieza po zamachu, mogli mu dac cos w szpitalu i pozniej, kontrolowac doplyw informacji do Niego, wydawac za Niego decyzje; kiedys widzialem tekst na ten temat ale nie moge odgrzebac = czy ktos ma?
    ————————————–
    Polecam przejżeć stare numery NIE Urbana albo Fakty i Mity-sukces murowany.

    Zapewniam Cię,że kondycja psychiczna JPII do śmierci,byla znacznie lepsza,niż ty kiedykolwiek taką będziesz mial a decyzje z podpisem Jan Pawel II są JEGO. Może poczytaj Jego homilie,encykliki…a potem zabieraj glos-ekspercie-

    Laska pańska na pstrym koniu jeździ-Jeszcze wczoraj wolaliście-SANTO SUBITO!, a dziś -NA KRZYŻ Z NIM!!! No cóż,mali ludzie nie mogą znieść wielkości innych,więc przynajmniej coś insynuują…

    od mg: czy chrześcijaństwo jest do pogodzenia z osądzaniem bliźnich? ja uważam, że osądzanie wyklucza bycie chrześcijaninem, bo stawia siebie w roli Boga
    =============
    od pb: jakby tu ci to wytlumaczyc = podczas II wojny swiatowej niektorzy franciszkanie z ustaszami mordowali Serbow, a Caritas mial wyznaczone zadanie w ustaszowskich obozach koncentracyjnych; podczas konfliktow balkanskuch po 1990 r. Caritas pomagal przemycac bron dla terrorystow albanskich, ktorych zbrodnie przeciw Serbom i innym podsumowuje ww. raport FRJ, w tym zbrodnie wobec katolikow i ksiezy franciszkanskich w Kosowie; wiem ze to troche skomplikowane zrozumiec jesli sie ma czarno-bialy zaprogramowany obraz rzeczywistosci;
    co do innych kwestii, nie bede sie powtarzal; nie liczylem ze mialabyc zrodlo o JP II o ktore pytam, bo raczej takich rzeczy nie czytasz; imponuje mi twa znajomosc terroryzmu albanskiego – bylas wsrod nich? zafascynowalas mnie tez „tysiacami referatow” o kompleksie jot – mozesz podac choc jeden nt. balkanski, taki najlepszy, bo nic nie moglem znalezc przez kilka lat; czy jeszcze jakies pytania? czekam na ten artykul o Beinie i wyniki licytacji;

 6. MIZIA+ said

  13 minut temu
  Aktualizacja: 9 minut temu

  Do poszkodowanej przez osuwiska gminy Lanckorona popłynęła już pierwsza pomoc. Mieszkańcy mogą ubiegać się o zasiłki w wysokości do 6 tys. zł. Ci, którzy potracili domy, mówią, że to „śmieszne” pieniądze.
  Tragedia setek osób – stracili domy

  Jak informuje „Dziennik Polski”, pierwsze szacunki mówią, że straty w mieniu komunalnym i prywatnym na terenie tej niewielkiej gminie mogą wynieść nawet 100 mln zł.

  A RODZINY POLITYKÓW ZE SMOLEŃSKIEJ „KATASTROFY”

  40 000 ZŁ JEDNORAZOWO
  2500 ZŁ RENTY SPECJALNEJ – NA MINIMUM 10 LAT – wdowy -wdowcy – dzieci.
  ORAZ PRIKAZ ZATRUDNIANIA NA POSADKACH BUDRZETOWYCH I SAMOŻADOWYCH – POMIJAJAC WYMOGI KWALIFIKACJI ……..

  najnowszy chit – podatek powodziowy – w prowadzony na CITO …..

  • MIZIA+ said

   STRAŻACY Z OSP – WYPIER…. Z PRACY
   Strażacy – ochotnicy źle traktowani w pracy

   Strażacy budują wał z worków z piaskiem/fot. Paweł Piotrkowski /PAP

   Wtorek, 25 maja (06:23)

   Problemy strażakom-ochotnikom stwarzają nawet pracodawcy, których zakłady są zagrożone zalaniem – alarmuje „Dziennik Polski”.

   Liczbę aktywnych strażaków w Małopolsce szacuje się na ok. 40 tys. Podczas największego zagrożenia powodzią, w ubiegłym tygodniu, w akcji brało udział nawet ponad 5 tys. osób dziennie. Powoduje to absencję w ich macierzystych zakładach pracy. Niestety, nie każdy pracodawca rozumie powagę sytuacji i docenia ofiarność ochotników. Dochodzi nawet do sytuacji, w której strażak dostaje ultimatum – albo straż,

   albo PRACA

   http://polskalokalna.pl/wiadomosci/malopolskie/krakow/news/ratuja-powodzian-moga-za-to-stracic-prace,1483150

   ps. zaczynam wólgaryzować – ALE NIESTETY KONIEC Z SŁODKIM PIERDZENIEM – NAZYWAJMY ŻECZY PO IMIENIU np. katastrofa = zbiorowy mord –

   • MIZIA+ said

    a tak wygląda żadowa pomoc dla powodzian z roku 1997 TRWA TO DO DZIŚ – LUBSZA – KROSNO ODRZAŃSKIE i wiele innych MIEJSCOWOŚCI
    DAJĘ TO INFO ABY WYBIĆ DURNYM ENTUZJASTA WIARĘ W POMOC PO TEJ POWODZI – czeka was brud smród bieda – domy dziecka przytuliska i schroniska dla bezdomnych – TO WAS CZEKA A NIE JAKIEŚ PIERDOŁY RZADOWE

    Kto mieszka w barakach dla powodzian?

    Wójt gminy Lubsza w województwie opolskim na kartce formatu A3 zapisał nazwiska pięćdziesięciu rodzin z czerwonych kontenerów, dzieląc je na P. i N., czyli Powodzian i Niepowodzian. Dwadzieścia dziewięć spośród tych rodzin zalega z komornym. W zeszłym roku gmina wysłała im ostrzeżenia, po których ludzie zebrali się w sobie i zapłacili chociaż część długu albo napisali podania o rozłożenie na raty. Ale czternaście nazwisk wcale się nie zainteresowało i teraz mają na wójtowej kartce kreskę – będą eksmitowani.

    Trzydzieści jeden nowiutkich drewnianych baraków malowanych na czerwono podarowało polskim powodzianom Królestwo Szwecji. Jesienią 1997 r. stanęły pod lasem, na uboczu wsi, a w każdym były dwa mieszkania, gaz, prąd, woda i wadliwa wentylacja. Jeśli ktoś miał pod kontenerem ogródek, to latem nie wzeszły mu pomidory i ogórki, bo wokoło tylko piachy, bez jednego drzewa, jak na patelni. Zimą zawiewa śniegiem, latem wieje piachem, więc gmina mówi na osiedle szwedzkich kontenerów Wichrowe Wzgórza.

    Eksmisja to pomysł wójta Wojciecha Jagiełłowicza, który w wielu mieszkańcach Wichrowych Wzgórz widzi margines

   • MIZIA+ said

    PS . I JESZCZE KU…. BĘDZIECIE PŁACIĆ CZYNSZ JAK ZA MIESZKANIE W KAMIENICY – A JAK NIE TO WYPIER….. – TO JEST POLSKA WOLNA najjaśniejsza „kurw… ” III R.P- A MOŻE R I P.

    ciekawe kto bedzie uprzatał ten syf jaki woda naniosła

    NA SZCZEŚCIE TO JEST GWÓŻDŻ DO TRUMNY TYCH H…

   • Nie dziwię ci się Mizia za ku… Ludzie będą mieć za swoje – ignorancję i lekkomyślność polityczna, brak patriotyzmu i olewanie tradycji. Owszem, nie wszyscy są winni, ale myślę, że ta sytuacja będzie dotyczyć już niedługo większości.
    Ciekawe czy będa wówczas głosować na PO? Choć na pewno sondaże będą wskazywać 58% POparcia.

    Zapamiętaj – jak nie ruszysz własnej d… to po tobie!

   • ftr said

    Właśnie usłyszałem, żeby głosować na Pawlaka, bo będzie w kraju Wi-Fi za darmo. Ręce opadają. Tak myślą ludzie młodzi.

   • Brenda said

    O tych barakach to wiem z pierwszej reki-plama na calej lini. Tylko czesto gesto jest tak, ze ludzie sami nie walcza o swoj byt tylko mysla, ze im sie nalezy jako ofiarom. Nigdy o to nie walczyli, wiec nie potrafia. No i do tego dochodzi zalamanie po tragedii jaka ich spotkala. Ofiary tego typu sa co dzien: rodzinie umiera jedyna osoba zarabiajaca na zycie, pozar, katastrofy budowlane budynkow mieszkalnych, potopy, ale te male, niesnaglosnione przez media, osierocone dzieci,itp. Jakas pomoc dostana, ale czy sami wydzwigna sie z tego to juz ich wola zycia.
    No i wezmy to na logike: kazdemu z dac
    40 000 zl? Nie da rady. Pomijajac domysly kto przyczynil sie do tej katastrofy, tak juz jest na tym swiecie: to co materialne nie jest trwale. Cale szczescie, ze uszli z zyciem. Ludzie stracili dorobek calego zycia, moze odzyskaja troche z ubezpieczen, troche od ludzi pomocnych. Sa i tacy, ktorzy przy po powodzi zyskaja. Nie mieli wiele, czasem brakowalo tego i owego, a teraz szum w okol nich i zawsze cos zyskaja.
    Najbardziej mi szkoda starszych osob, ktore potacily swoje male gospodarstwa. Kto im to odbuduje? Mlodzi dadza sobie rade. Jeszcze maja sile i zapal.
    Co do tych 40 000 dla rodzin katastrofy pod Smolenskiem: bylo to na wyrost. Renty dla dzieci niech by byly, ale tak wystopniowane, czyli na kolejne dziecko mniej. I tak to idzie do wspolnego budzetu rodziny.

  • hjk said

   Mam takiego znajomego ubezpieczyciela, który nie może pojąć, dlaczego ludzie się nie ubezpieczyli, jak składka jest niewielka, coś ok. 100 zł na rok…? Ma teraz b. dużo wyjazdów w teren w związku zą powodzią, więc pewnie jacys ludzie się poubezpieczali…
   Przypomina się słynne powiedzenie Millera z 97 roku, ze „trzeba się było ubezpieczyć”… A moze jednak trzeba się było ubezpieczyć?
   Postuluje, ze powinno się uczyć tego juz w szkołach…
   Moze ktos wie, jak to jest z tymi ubezpieczeniami? Jak go spotkam, to wypytam dokładniej, bo to żona z nim rozmawiała…

   • MIZIA+ said

    A ZDAJESZ SOBIE SPRAWĘ ŻE 50% LUDNOŚCI POZAMIEJSKIEJ MA DOCHODU MIESIĘCZNIE NA RODZINĘ 4 OSOBOWĄ 500 ZŁ

    WIEC SIE NIE DZIW – polska to nie tylko 16 miast jako tako wygladajacych

    weż APARAT KAMERKĘ I JEDŻ CHOĆBY W KIELECKIE , WIOCHY POD CZESTOCHOWĄ , POD KATOWICAMI , POD SANDOMIERZ — KUR… TAM JEST BEZ POWODZI 19 WIEK – PIERWSZA DEKADA

    ILE CZASU BEDZIECIE KUR… UDAWAĆ I TAK WSZYSCY KTÓRZY SIE INTERESUJĄ ZA GRANICĄ WIEDZĄ ŻE POLSKA TO KRAJ 3 ŚWIATA

   • MIZIA+ said

    A TEN TWÓJ KOLEŚ KUTAFON MIESIECZNIE ZARABIA TYLE CO CHŁOP Z ŚWIETOKRZYSKIEGO W 4 MIESIACE –

   • MIZIA+ said

    I PRZESTAŃ PIER.. BO JA WIEM DOKŁADNIE CO TO BIEDA – DLATEGO POTRAFIĘ ROZMAWIAĆ Z KAŻDYM A NIE STRUGAĆ HRABIEGO – CHOĆ STAĆ MNIE NA WIELEŻECZY NAWET NA WARUNKI BRYTYJSKIE JESTEM ZAMOŻNYM CZŁOWIEKIEM –

   • j21 said

    Ubezpieczenie domu, równiez od powodzi, to w skali miesięcznej maksymalnie kilkanaście zł – serio. Osobną sprawą jest wybór ubepieczyciela, ludzie kierują się wysokoscia składki, a to błąd. Róznice sa naprawde niewielkie, a gdy przyjdzie do wyplaty, to potem moga być schody…
    Dla ciekawości podam, ze w powiatach zagrożonych powodzią nie można ubezpieczać obecnie domostw, więc jeśli ktos chciałby to obecnie zrobić, to juz za późno.

   • j21 said

    MIZIA ja tez wiem co to jest bieda i gdy człowiek ogląda kazdą złotowkę. Zawsze są pilniejsze potrzeby, ale wiem również że jesli mieszka się na terenach zalewowych, gdzie woda wylewa, to nalezy być przezornym. Popatrz chociazby na Żuławy. Wielu ludzi to rozumie, zwłaszcza tam, gdzie zdarzały się powodzie. I wcale nie potępiam tych, którzy nie ubezpieczyli swego domu…, tak mogło się zdarzyć. Rolnicy generalnie są przezorni, zwłaszcza, ze muszą miec jakieś obezpieczenia z obowiązku, zabepieczające chociażby ich uprawy.

   • Podczas mojego pobytu w USA jeździłem do Polski regularnie, niemal o roku, bywało że 2-3 razy w roku.
    Widziałem poprawę polskiej wsi, szczególnie w jakości nowych domów, czystości. Nie wiem jak się to ma do oficjalnych dochodów, ale sądzę, że nie jest aż tak źle. Ludzie poprostu nie podają swoich dochodów. Wiele osób pracuje na zachodzie, szczególnie w USA, są wsie że 20% meiszkańców wyjechało. Przysyłają pieniądze do Polski.
    Jeśli tylko sytuacja polityczna w Polsce i Europie będzie sprzyjająca to zalane wsie się odbudują.

    Nie przeczę, że są jednak ludzie bardzo ubodzy – na nich można i trzeba skupić pomoc. Ci co nie mają rodzin na zachodzie, starzy, wielodzietni, chorzy.

   • MIZIA+ said

    DOBRA NAPISZE WIĘC BO WIEKSZOSC NIEMA ZIELONEGO POJECIA SKĄD SIĘ BIERZE ZAMOŻNOŚC SPOŁECZEŃSTW ZACHODNICH.
    PO PIERWSZE NIE CHODZI O ROZDAWNICTWO – PIENIEDZY
    ALE O REDYSTRYBUCJE ŚRODKUW PIENIĘŻNYCH-
    NP. TAKI ZASRANY WÓJT – PREZYDENT – BURMISTRZ
    WINIEN NA SWOIM TERENIE POWOŁAĆ DO RZYCIA PRZECIEBIORSTWO KOMUNALNE – DO – KOSZENIA ROWÓW, PRZETYKANIA PRZEPUSTÓW , KONSERWACJI WAŁÓW I PRZEPUSTÓW – SPRZATANIA ULIC ODŚNIERZANIA ZIMA , ŁATANIA DZIUR W DROGACH I CHODNIKACH

    PIENIADZE POWINNI ZARABIAĆ MIESZKAŃCY TEJ GMINY POTO ŻEBY PIENIADZ ZOSTAWAŁ NA TERENIE GMINY – KTOŚ POWIE ŻE TO SĄ PRACE NIE PILNE – ALE TO ŻE PAN KAZIO ZAROBI KILKASET ZŁOTY ZE ŚRODKÓW GMINNYCH -SPOWODUJE ŻE PAN KAZIO WYDA JE W SKLEPIE LOKALNYM CZYM PRZYCZYNI SIE DO WZROSTU ZAMOŻNOŚCI PANA SKLEPIKARZA

    A TERAZ CO ROBI WÓJT W POLSKIEJ WSI TERAZ ANO TE W/W PRACE ZLECA FIRMIE Z GDAŃSKA FIRMA PRZYJEŻDŻA ROBI SZYBKO ZGARNIA NP 1 000 000 ZŁ I WYWOZI TĄ KASĘ A PAN PRZYKŁADOWY KAZIO SIEDZI W TYM CZASIE I MYŚLI CO TEJ FIRMIE PODPI …… I SPRZEDAĆ NA ZŁOM

    NP . W NIEMCZECH POMIMO ZE MAJA DOSTEP DO MASZYN NADAL SPOTYKA SIE GROMADY PANÓW KAZIÓW SPRZATAJACYCH MIOTŁAMI I TACZKAMI

    NIE Z TEGO POWODU ŻE NIEMAJA KASY I SĄ ZACOFANI ALE POTO ŻEBY NIMIECKI KAZIO MIAŁ PRACĘ I ZAJĘCIA I WYDAŁ KESZ W TYM MIEŚCIE – ZROZUMIANO DO KUR… NEDZY CZY NIE !!!!!!!!!!

    A PRZY OKAZJI W KAZIU ROŚNIE DUMA ŻE ON TO TEN POŻĄDEK CZYNI – I LUDZIE SĄ WDZIĘCZNI KAZIOWI ŻE TĄ PRACĘ NA ŻECZ DOBRA WSPÓLNEGO WYKONUJE A I WÓJT JEST SZANOWANY ZA COŁOKSZTAŁT RZADZENIA MADREGO

   • Stanisław said

    Może słowo z podobnego tematu – ubezpieczenie zdrowotne. Jest wyliczane ze średniej krajowej i w tamtym roku wynosiło plus minus 290 zł – kwota ta zmienia się co trzy miesiące. Niby jest to mało jak na rodzinę trzy osobową, ale myślę że powinno się to wyliczać od zarobków danego człowieka a nie ze średniej. W roku 2009 gdy pracowałem z żoną na wykopaliskach ( umowa o dzieło ) nasze wspólne zarobki kształtowały się w granicy od 1700 zł do 2200 w zależności od pogody. Pracodawca nie płacił gdy padało. Od tej kwoty proszę odjąć ubezpieczenie i to jest to co mieliśmy na życie ( w przypadku takiej umowy trzeba się wyrejestrować z urzędu pracy – pośredniak ). Nie daj Bóg aby zaraz w pierwszych dwóch czy trzech miesiącach po zakończeniu sezonu złożyć podanie o dofinansowanie czynszu, bo to co urzędniczy dali ( w naszym przypadku kwota 21- przy wysokości czynszu 204 zł za mieszkanie o wielkości 28.5 metra kwadratowego – zł na pół roku ) budzi śmiech na sali. Urzędników nie interesują wydatki tylko twoje dochody. „Ma pan samochód ? czy może działkę rolną ? albo nieruchomość ? takie i inne pytania są zadawane i odpowiedzi skrupulatnie w formularzach notowane.

   • Zapsa said

    Ostatnio słyszałam wypowiedź 60letniej panci -że „ludzie są sami sobie winni, 600 zł rocznie to nie tak dużo, a teraz będą płakać”. Ta sama pańcia krzyczała, że „to dobrze że premier jeździ to zalanych terenów, doda otuchy i ludzie poczują,że mają opiekę”. A na koniec o katastrofie smoleńskiej „prawda jest taka,że to prezydent wszystkim kazał lecieć tym samolotem!”.

    Musielibyście widzieć tę kobietę w szale, włosy jej płonęły, tak się gorączkowała. Stracilibyście wiarę.

   • MIZIA+ said

    CIAG DALSZY PERYPERIE KAZIA- CZYLI PO.- LITYKA PRORODZINNA III R.P

    PAN KAZIO ZARABIA NA LEWO GŁÓWNIE Z PODPIE… ZŁOMU 600 ZŁ NA MIESIĄC BO JEST OFICJALNIE ZAREJESTROWANY JAKO BEZROBOTNY BEZ PRAWA DO ZASIŁKU- wiec juma żeby żyć -GŁUPIA ŻONA POCICHU W TAJEMNICY NAPISAŁA DO JAŚNIE WIELMOŻNEGO WÓJTA ABY UDZIELIŁ ZAPOMOGI – WIEC WÓJT WYSŁAŁ KOMISJE DO DOMU KAZIA ABY SPRAWDZIĆ CZY ABY KAZIO NIE UKRYWA W SWOJEJ CHAŁUPIE SKARBÓW – TYPU , BIŻUTERIA, DZIEŁA SZTUKI ITP I TD – PONADTO SPRAWDZA CZY KAZIO NIE JEST POTAJEMNYM OBSZARNIKIEM-
    POTEM KOMISJA STWIERDZA ŻE KAZIO MA NA UTRZYMANIE 2 OSÓB DOROSŁYCH I 3 DZIECI 600 ZŁ – pieniadze z jumy sa oficjalnie ujete jako dochód -POD PRZYKRYWKA PRACA DORYWCZA -bo innaczej nie mozna w urzędowym kwicie.

    potem komisja stwierdza że kazio i jego durna żona są – NIEWYDOLNI WYCHOWAWCZO -bo za 600 zł to sie żyć NIEDA

    WIĘC DZIECI WÓJT PROPONUJE UMIEŚCIC W „BIDULU” GDZIE RAZEM NA DZIECI KAZIA MIESIĘCZNIE BEDZIE PAŃSTWO POLSKIE- POŚREDNIO I WÓJT WYDAWAĆ 10 500 ZŁ – 3500 ZŁ NA JEDNO – WTEDY KAZIO SPUSZCZA DURNEJ ŻONIE WPIER….. ZA GŁUPIE PISEMKA – KOMISJA KWALIFIKUJE KAZIA JAKO POTWORA I SADYSTE

    EFEKT – KAZIO W PIERDLU
    ŻONA POOBIJANA
    DZIECI W „BIDULU”

    A MIE LEPIEJ JAKBY TEN WUJT DAŁ KAZIOWI TYLKO NA 1 DZIECKO 3500 ZŁ I POZOSTAWIŁ W DOMU RESZTĘ

    A ZAOSZCZEDZIŁ BY 7000 ZŁ MIESIECZNIE

    A KAZIO JAK BY DOSTAŁ TE 3500 ZŁ CO MIESIAC -PRZYZWYCZAJONY DO BIDY ZA 600 ZŁ PO ROKU W PEWNYM SENSIE – MIERZAC MIARĄ KAZIOWĄ -STAŁ BY SIE CZŁOWIEKIEM „ZAMOŻNYM”

    LUDZIE TAKIE HISTORYJKI DZIEJA SIE TU I TERAZ W POLSCE

    a co bedzie jak wejdzie bezprawie ze urzedas wedle swego widzi mi sie UZNA I ZABIERZE DZIECI ….

   • MIZIA+ said

    REASUMUJĄC Z TYMI – – – – – – SIE NIE NEGOCJUJE NAJWYŻSZY CZAS OTWOŻYĆ COŚ W RODZAJU BEREZY I UMIEŚCIĆ TAM WAJDÓW , TUSKÓW, WAŁAĘSÓW , KWAŚNIEWSKICH ,OLBRYCHSKICH , -PROFESORÓW ZWOLNIONYCH Z OŚWIECIMIA –

    PROP[ONUJE DLA NICH SĄDY 24 GODZINNE

   • Zapsa said

    Mizia ludzie na onetowych forach krzyczą a zaciągnięcie więźniów i bezrobotnych do wałów. Wg ludziowców każdy zarejestrowany jako bezrobotny to kombinator i utrzymuje się z wielkiej kasy państwa, bo każdy ma zasiłek. Nieważne że 80% zasiłków nie ma a robi na czarno, bo tak wygląda „biznes po polsku”, że się nie zatrudnia pracownika – wiadomo…

    Drugą stronę stanowią faktyczni leserzy, którzy pracą za grosze parać się nie będą i siedzą latami na śmiesznym zasiłeczku…Ale to się zdarza wszędzie. Podobnie jest z MOPSem – miałam do niedawna znajomą, której domek wybudowała teściowa,a mąż ma firmę właśnie razem z rodzicami.Ta znajoma teraz rodzi sobie dzieci i biega do MOPsu, bo mąż na papierze ma najniższą(u rodziców), a ona nie pracuje, bo postanowiła się wychowaniem dzieci. Ja nikomu zasiłku rodzinnego nie odmawiam i nie krytykuję. ale gdybyście zobaczyli w jakich warunkach żyją, nie uwierzylibyście,że ktoś taki ma czelność chodzić do MOPsu.
    Inna znajoma z pięknym mieszkaniem, dosłownie wymuskanych i wypieszczonym kupionym za gotówkę, tyż biega 🙂
    I proszę mnie nie bić za powyższy wpis 😀

   • MIZIA+ said

    A TERAZ O ELICIE – BIEDĘ MAMY ODFAJKOWANĄ —
    KIM SA CI YLITARNY —

    1- UBECY – JEST ICH NIE DUZO – EMERYTURY 3700 ZŁ DO 10 000 ZŁ -MIESIECZNIE
    2- SBECY – POKAŻNE GRONO – 3500 ZŁ DO 7000 ZŁ MIESIECZNIE – EMERYTURY
    3- L.W.P – SPORO – 2500 DO 6000 ZŁ MIESIĘCZNIE
    4- MILICJA – DUŻO – 2000 ZŁ DO 8000 ZŁ -EMERYTURY
    5- ETATOWI PRACOWNICY – KOMITETÓW PZPR – OD 3000 ZŁ DO 5000 ZŁ.

    WSZYSTKIE NIERZADY OSTATNICH 20 LAT DBAŁY ABY TEN STAN ŻECZY UTRZYMAC
    KAŻDY W/W ZA ZASŁUGI OCZYWIŚCIE

    ORAZ ICH POMIOT AKTUALNI URZEDNICY WSZYSTKICH SZCZEBLI

    OTO ELEKTORAT PO

    IM NA ZMIANACH NIE ZALEŻY – BO POCO – za utrzymanie takiego stanu rzeczuy skłonni sa mordować

   • Jose said

    @ MIZIA+

    Ano, to co mówisz o Niemczech to jest prawda. Mam znajomego, który pół życia przepracował na niemieckich budowach. Luzuje ci się trzonek w młotku, coś jest nie tak z narzędziem typu szpadel, łom, czy inne kombinerki. Co robisz? Łazisz po budowie i naprawiasz własnoręcznie… nie nie, tak jest w Polsce. Tam idziesz do „narzędziowni” i pan Jurgen daje ci działający narzędź a w niedziałający wbija głupi gwoździk i młotek lub łopata działa prawidłowo. Bo co, bez pana Jurgena nie dało by rady naprawić? Dało by. Tylko że nie szwędasz się bezproduktywnie po placu, a pan Jurgen ma co robić, nie siedzi w domu pobierając za nic socjala. Roboty w Polsce jest aż nadto. Tylko faktycznie, do wykopania rowów organizuje się przetarg, przyjeżdża ekipa z drugiego krańca Polski, a miejscowi siedzą w domu tudzież stoją pod budką z piwem.

   • Taka Tam... said

    Mizia madrze prawi. Zeby tak chociaz w polowie ludzie byli tak swiadomi jak on… Nasze panstwo jest szalenie niewydolne. nieudolne. Absurdalne decyzje podejmowane zupelnie bez jakiegokolwiek pomyslunku. Bez myslenia o przyszlosci (no bo kogo z rzadzacych obchodzi ze waly nienaprawione, ze likwidowane miejsca pracy, poki sami sa przy korycie to maja gdzies panstwo, byle przetrwac 4 lata i sie nachapac) krew czlowieka zalewa jak to widzi. co tam une co tam nibiru i anunaki kiedy nas wlasne wladze wykanczaja. przez glupote i nieudolnosc w wiekszosci.

    Ja nie wiem ale moze wojewodztwa powinny zaczac byc bardziej jakos autonomiczne, samowystarczalne, tak jak mowi mizia ze np. w wielkopolsce zatrudniac tylko firmy z wlkp. itd. to samo z rolnictwem, a tego czego brakuje ewentualnie wymieniac z innymi wojewodztwami. zeby w pierwszej kolejnosci zapewniac zbyt produkcji SWOIM lokalnym producentom. No i co wazniejsze przegonic tych ca sa teraz u wladzy i wstawic ludzi ktorym zalezy na Polsce.

    tak wiec mniej wiecej Mizia na prezydenta a my tu zebrani stworzymy rzad i wladze 😛

   • MIZIA+ said

    do Zapsa – NO TO GDZIE TA KOMISJA – KWALIFIKACYJNA –
    OTO JEST PYTANIE I TU ŚWIĘTA WYPOWIEDŻ WOJTKA CEJROWSKIEGO – WYPIER.. WSZYSTKICH

   • Mars said

    Tak, dokładnie . Sam podróżuje czasem po Polsce i właśnie jest tak jak Mizia mówisz, jedziesz kawałek od „wielkiego miasta” a kilometr dalej już jest bieda i strzechy-widoczne gołym okiem . Na wschodzie często ludzie mówią o tym że jest Polska „A” i Polska „B”, w której to żyją .
    Tak zakodowany podział mają w swoich głowach od lat i często nie ma końca opowieściom „Jak to mojej rodzinie która wyjechała do Polski ‚A’ jest bogato…” . Niestety ciemnogród panuje dalej i Ci ludzie mają bardzo wypaczony obraz tego „dobrobytu” . Czasem można nawet usłyszeć słowa typu : „Bo wy się tam nachapaliście i kombinujecie „, zapominając o tym że sami chętnie żerują na państwie załatwiając sobie renty za łapówki, po znajomości albo po prostu sposobem na „aktora” .

   • j21 said

    Mizia masz rację, cholera gdyby tym ludzim pomogli przynajmniej w części. Kiedys pracowalem w pozarządowce – to jest pole do bicia kasy i robienia w bambuko wszystkich wokół. Te wszystkie projekty pisane pod dyktando na zadane tematy – to jest drenaż kieszeni i istne oszustwo.
    Projektami dzielą się kolesie i koleżanki, tworzą jakies organizacje i maja zajęcie. Pisza duzo dokumentacji i takie tam pierdy. A ci dla których te pieniadze maja byc przeznaczone, otrzymują jakies ochlapy pomocy.

   • hjk said

    „A TEN TWÓJ KOLEŚ KUTAFON MIESIECZNIE ZARABIA TYLE CO CHŁOP Z ŚWIETOKRZYSKIEGO W 4 MIESIACE -”
    pewnie tak, ale co do kieleckiego to akurat tam miałem babcie i dziadka śp, więc znam tę wieś – tam biedy nigdy nie było i nie ma, moze dlatego, ze ziemia tam 1szej klasy. A jedynie kto miał biedę to pijacy i lenie. Zawsze można było się nająć do pracy u lokalnych tzw. „bogaczy”, przy czym ci „obszarnicy” mieli max. 15 ha ziemi… Nie wiem, jak jest na terenach ze słabszą ziemią. Ale jeśli to prawda, ze 100 zł rocznie, to miesięcznie 12 zł – to naprawdę niewiele i za to wiele nie wywojujesz. Ale mozna sobie wyobrazić takie warunki. Tylko nie chce mi się wierzyć, by wszyscy byli w tak skrajnej biedzie…Może by tzw. państwo zapłaciło składki za takich ludzi, których na to autentycznie nie stać?

   • hjk said

    @”ALE TO ŻE PAN KAZIO ZAROBI KILKASET ZŁOTY ZE ŚRODKÓW GMINNYCH -SPOWODUJE ŻE PAN KAZIO WYDA JE W SKLEPIE LOKALNYM CZYM PRZYCZYNI SIE DO WZROSTU ZAMOŻNOŚCI PANA SKLEPIKARZA ”

    G…o prawda. Pan Kazio pojedzie do miejskiego supermarketu i tym zasili „Niemca” czy „Austriaka”. Mizia sorry, ale w ogóle nie znasz mentalności ludzi z prowincji. Widać „miejski panocek” z Ciebie 🙂 Nie wiem, gdzie ty żyjesz, moze jest tak, jak napisałeś w Niemczech czy gdzie indziej, ale nie u nas…

    @Taka..
    „Absurdalne decyzje podejmowane zupelnie bez jakiegokolwiek pomyslunku. Bez myslenia o przyszlosci (no bo kogo z rzadzacych obchodzi ze waly nienaprawione, ze likwidowane miejsca pracy, poki sami sa przy korycie to maja gdzies panstwo, byle przetrwac 4 lata i sie nachapac) krew czlowieka zalewa jak to widzi”

    To racja, jednak na szczeblu gminnym lud wybiera tę samą klikę mimo tego, ze jest tak samo jak piszesz i na szczeblu lokalnym. Ktokolwiek się wychyli z czymś innym, to i tak go nie wybiorą. Dla mnie jest to niezrozumiałe, ale trzeba tam życ, zeby zrozumieć mentalność tych ludzi. A cała Polska w wiekszości składa się z takich prowincyj i prowincyjek. I mało tego, w tzw. miastach są dzis głównie ludzie ze wsi i małych miasteczek, o specyficznej mentalności, której charakterystycznym rysem jest fanatyczna wiara w telewizję i typowo chłopskie poddaństwo dla władzy, chyba obecne w genach na skutek wielowiekowej pańszczyzny. No i uwikłanie wszystkich w lokalne sitwy sieci korupcyjne. Stare polskie seriale (jak np.”Janosik”, którego teraz puszczają) pokazywały te rysy mentalności. I dlatego rządzący robią co chcą, mogą nawet ludzi kopać w d…, a ci ich i tak wybiorą, pewnie lata tresury komunistycznej też robią swoje.

   • hjk said

    @”Projektami dzielą się kolesie i koleżanki, tworzą jakies organizacje i maja zajęcie. Pisza duzo dokumentacji i takie tam pierdy. A ci dla których te pieniadze maja byc przeznaczone, otrzymują jakies ochlapy pomocy.”

    dokładnie tak jest, ale nie tylko w pozarządowce, ale i w admministracji – oni zyja w jakimś swoim swiecie, jeżdża na jakieś szkolenia, konferencje, wydają pieniadze na jakieś bezsensowne projekty. Obecnie rozmawiałem ze znajomym – trwa orgia trwonienia funduszy unijnych na „doposażanie” szpitali w różny sprzet wysokozaawansowany, na który nie ma nawet specjalistów, zeby to obsługiwać, no ale to pewnie przygotowanie do uwłaszczenia nomenklatury na majatku. A na sprawy podstawowe, jak łóżka czy meble nie ma pieniędzy. Jedno wielkie bagno wszedzie…

   • Zapsa said

    Hjk – moi znajomi, co maja w kieleckiem rodzinę, chcą się przenieść z bogatego Gdańska, bo jak twierdzą, co prawda ludzie w kieleckim zarabiają może i połowę mniej, za to żarcie mają 4x tańsze…Tak więc faktycznie nie takie kieleckie straszne jak je malują.

   • Praworządny Obywatel NWO said

    Popadamy w skrajności. Ubezpieczenie domu to naprawdę niewielkie pieniądze. Czasem mam wrażenie,że za bardzo zaczynamy wybielać PRL. Wszystko znacjonalizować, jak będzie państwowe to będziemy żyli jak w raju.Trzeba brać odpowiedzialność za siebie i swoją rodzinę. Jak pisał Hjk chodzi o 100 złotych rocznie na ubezpieczenie. STO ZŁOTYCH. Ja mieszkanie ubezpieczyłem za 53 złote. Poza tym tu nie chodzi o babinkę, której zalało chatkę z drewna,a ona ma 700 złotych renty. Ja widzę zalane piękne domy wybudowane za grube pieniądze i nie uwierzę,że nie mieli stówki na ubezpieczenie.Musimy apelować o odpowiedzialność,a nie krzyczeć kto tam więcej im da z naszych pieniędzy. To kwadratura koła. Za chwilę znów będzie powódź albo susza albo coś jeszcze. Niektórym tęskno za PRL. No pewnie PZPR by ludziom dał odszkodowanie. Teraz da PO, PiS albo ktoś inny.

   • ALFA said

    Ale już nie podskoczycie prawo UNIJNE ZABIĆ
    DEMONSTRANTA
    Wprowadzenie prawa do zabijania demonstrantów w EU
    Autor: eva15 24.05.10, 00:55

    Niespostrzeżenie dla bydła wyborczego EU wykazała się już w 2007 r.
    dalekowzrocznością i jednak najwyraźniej pełną świadomością nadciągającego
    obecnego kryzysu. Przezornie wprowadziła cichutko, bez hałasu medialnego
    prawo zabijania demonstrantów. Chodzi o ogłoszoną w Dzienniku Ustaw
    EU ( 2007/C303/02) interpretację praw człowieka wynikającą z artykuł Nr. 2
    Karty Podst. Praw Człowieka.
    Otóż, co prawda życie ludzkie jest chronione tą Kartą i nie wolno stosowować
    kary śmierci, ale wyłączono spod tego prawa sytuacje, gdy zabicie człowieka
    jest wynikiem:
    – obrony przed bezprawnym użyciem siły (to jest OK, trudno się czepiać)
    – zgodnej z prawem próby zatrzymania i/lub uniemożliwienia ucieczki łamiącemu
    prawo/czyli przestępcy (to też jest OK)

    – zdławienia buntu lub powstania !!!!!!
    http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex … 035:DE:PDF

    Uważajcie Grecy i inni. Gdy będą do was strzelać, to w majestacie prawa

   • VIVIEN said

    MIZIA : POWIEDZIAL :”PIENIADZE POWINNI ZARABIAĆ MIESZKAŃCY TEJ GMINY POTO ŻEBY PIENIADZ ZOSTAWAŁ NA TERENIE GMINY – KTOŚ POWIE ŻE TO SĄ PRACE NIE PILNE – ALE TO ŻE PAN KAZIO ZAROBI KILKASET ZŁOTY ZE ŚRODKÓW GMINNYCH -SPOWODUJE ŻE PAN KAZIO WYDA JE W SKLEPIE LOKALNYM CZYM PRZYCZYNI SIE DO WZROSTU ZAMOŻNOŚCI PANA SKLEPIKARZA

    A TERAZ CO ROBI WÓJT W POLSKIEJ WSI TERAZ ANO TE W/W PRACE ZLECA FIRMIE Z GDAŃSKA FIRMA PRZYJEŻDŻA ROBI SZYBKO ZGARNIA NP 1 000 000 ZŁ I WYWOZI TĄ KASĘ A PAN PRZYKŁADOWY KAZIO SIEDZI W TYM CZASIE I MYŚLI CO TEJ FIRMIE PODPI …… I SPRZEDAĆ NA ZŁOM”-

    DOBRE !!! AGRESYWNIE ! :)) TO PEWNIE FAKT – TAK TEZ DZIEJE SIW I W INNYCH KRAJACK!
    DOPOWIEM ;ZE NAPEWNO DOSTAL TE PIENIADZE POD WARUNKIM ZE DANA FIRME ZATRUDNI ! TE HAKI ZNANE I JAK SWIAT STARE – I TAK ZAROBIA ZNAJOMKI … W NIEMCZECH TAK TEZ JEST – DOSTANIESZ ZLECENIE – JESLI …. takie AFERY BYLY W BUDOWLANCE ;AUTO -ELEKTONIK ;SIEMENS ; ALE I W MALYM WYDANIU – TAK JEST I TAK BEDZIE ! DOPUKI LUDZIE BEDA PANOWAC NAD LUDZMI !

    POLACY NAUCZYLI SIE ROBIC INTERESY OD PRZEDSZKOLA! SPRYTNIE! KREATYWNIE Z WYSOKIM IQ ! A CIELACZKI – CIELACZKAMI POZOSTAJA 😉 ALE TACY SKOLEI MAJA SPOKOJNA GLOWE I SUMIENIE

    „LEPIEJ NA WOLNOSCI KASEK BYLE-JAKI ;NIZ W NIEWOLI RARYTASY ” – A MOZE NIE ? 🙂

  • Zapsa said

   równi i równiejsi – nie ma wymiaru sprawiedliwości, jest sprawiedliwość dla bogatych lub wpływowcych, a prawo dla biednych.

   Dostaną odszkodowania pomimo,że samolot nie był ubezpieczony też. Natomiast ludzie którzy nie ubezpieczyli swoich nieraz chatek na wsi – nie dostaną, no bo nie ubezpieczyli.

 7. Kier said

  Szał walki o władzę
  fot. R. Sobkowicz Wyborczym deklaracjom PO o zgodzie i współpracy
  zaprzeczają przerażające wypowiedzi Władysława Bartoszewskiego

  Ks. prof. Czesław S. Bartnik
  Człowiek ma jakiś pierwotny pęd władania sobą, rzeczami i innymi
  ludźmi. Pęd ten wypływa z samej istoty życia i jest sam w sobie
  słuszny, twórczy i niezbywalny. Ale jak każda postawa ludzka podlega
  dwuwartościowości: może być nie tylko dobry, ale i zły, przesadny,
  nieopanowany, egoistyczny i w końcu destruktywny dla jednostki i dla
  społeczności. Dwuwartościowość ta występuje we wszystkich dziedzinach
  życia, ale chyba najostrzej w życiu społeczno-politycznym. Tutaj staje
  się albo wielkim dobrem życiowym, albo fatalnym złem.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100522&typ=my&id=my21.txt

  • heros2010 said

   Apropo wsi,miałem zajawkę wynieść się na wieś przed chemitrialem.Szybko okazało się ,że jeżeli nie prowadzisz jakiejś działalności w mieście to czeka cię pot i łzy.Ludzie na wsi harują jak dzikie woły.Za 1200 ,1400 zł.Za 2200 to już zasuwają jak skrzyżowanie konia z człowiekiem.Dodam,że na takie zasuwanie zdrowia im może na wiele nie nastarczyć.
   Dojeżdżani są niską rentownością ,niepewnym zyskiem i fatalnymi roboczogodzinami jak za balcerka.7 zyli na godzinę to wypas.Musze przyznać,że był to dla mnie spory szok a nie mówię o ścianie wschodniej wcale.
   Czuje głęboki szacunek dla tych ludzi.
   Aczkolwiek przez to ,że dają się tak wyzyskiwać jest jak jest.
   Jasne ,że kręcą jak mogą,inaczej pomarliby z głodu.

   • Taka Tam... said

    ja tez myslalam o tym, zeby sie do jakies zapadlej nory przeniesc (moze byc bez pradu i gazu – taniej, ale bym musiala miec chalupe przystosowana do gotowania pieczenia na ogniu, z netu tez moge zrezygnowac) sadzic warzywa na wlasne potrzeby ewentualnie jakies owoce, pare kur i czego chciec wiecej. oczywiscie z jakims poczatkowym zabezpieczeniem w postaci oszczednosci w razie gdyby nie starczylo na pozywienie. itd. no i moze masz racje jakas mala dzialalnosc by sie przydala.

    ps. a gdzie jest taka wies w Polsce wolna od chemtraili? 😛

   • hjk said

    zasadniczo celem oprysków są miasta czy jakieś wieksze skupiska ludzi, ale jak byłem na wsi to też się to wszystko ciągnęło po niebie…

   • Zapsa said

    Na wsi tylko działalność, powiadam Wam. Praca na wsi kiepska, dojazdówki pochłaniają czas i pieniądze, tylko niezależność – i można mieć „bogate” aglomeracje głęboko w poważaniu.

 8. Kier said

  Bez poznania oryginalnej zawartości czarnych skrzynek wyjaśnienie
  przyczyn katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154M jest nierealne –
  oceniają doświadczeni piloci. Jak podkreślają, fragmentaryczne
  informacje przekazywane przez rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy
  (MAK) nie są wzmocnione żadnymi dowodami. W tej sytuacji trudno ocenić,
  na ile podawane szczegóły mają odzwierciedlenie w faktach, zwłaszcza
  że komitet wyklucza pewne hipotezy bez tłumaczenia, na jakiej podstawie.

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100525&typ=po&id=po31.txt
  ————————————————————————
  W rysującym się sporze w kwestii modelu urządzania Unii Europejskiej,
  sporze między Berlinem a Londynem, o wiele korzystniejsza i tańsza jest
  dla nas opcja londyńska
  Między Berlinem a Londynem

  Prof. Mieczysław Ryba
  Powrót do władzy Partii Konserwatywnej w Wielkiej Brytanii zbiegł się
  z ogromnym kryzysem ekonomicznym i finansowym, jaki przeżywa dziś Unia
  Europejska. Jak będzie wyglądać polityka Wielkiej Brytanii pod rządami
  premiera Davida Camerona?
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=my&dat=20100525&id=main

  • Opcja „londyńska” niczym prawie się nie różni od „berlińskiej” to tylko inna gałąź Rotszyldów.

   • hjk said

    ale zawsze jakaś lokalna specyfika jest – pogoda, herbatka „at fajf o’klok”

 9. CoZaSyf said

  Forum z po-neta o ekologach blokujących wiele przedsiewzięc! http://wiadomosci.onet.pl/forum.html?hashr=1&#forum:MSwxNSwxMSw3MDM1MzE1MywxODM5NzM5ODYsODQwNjAwMiwwLGZvcnVtMDAxLmpz

 10. Zapsa said

  Dziś byłam wyrobić paszport, i jakież było moje zaskoczenie, jak Pani poprosiła o przytknięcie paluszka do skanera. Jestem tak wkurwiona, że chyba pójdę pić w biały dzień.

  • Nie pobierano ci krwi?
   W USA skanują obie ręce w całości plus prześwietlają takimi skanerami, że widać wszystko. No i zaczynają pobierać wymaz z ust po to by miec twoje DNA…

   • magdalena said

    A od kiedy takie nowosci, bo jeszcze w lutym tego nie bylo?

   • ala said

    No wlasnie od kiedy ?musze odnowic paszport sobie i dzieciakom .Tak z ciekawości jak jest z paszportem dla dziecka urodzonego w USA ,czy może mieć Polski paszport po rodzicach ? czy musze mu wyrabiac Amerykanski ? Jeszcze jedno pytanie dzieci ktore tu zrobily obywatelstwo jak wyglada ich kwestja /

   • weronika said

    córka wyjeżdżała za granicę na początku lipca 2009, wyrabiałam jej paszport i była jedną z pierwszych osób, które załapały się na paszport z odciskiem.

  • bluescreen said

   No co Ty? Nie słyszałem, że to funkcjonuje :/ Który palec ich interesuje? (prawy wskazujący?)

   • Zapsa said

    Prawy wskazujący i lewy wskazujący. Ciekawe keidy zaczną skanować tęczówkę.

    Pierwsze wino otwarte.

   • bluescreen said

    @Zapsa
    Na ilu masz zamiar dzisiaj skończyć? A może nie zamierzasz kończyć… 😉

    Właśnie zastanawiało mnie czy praworęczni tylko prawy palec, a leworęczni – lewy. Ale jak widać znów są sprytniejsi. Odcisk „wskazujący” zostawiamy praktycznie wszędzie. Robi się coraz ciekawiej…

   • ala said

    Jak tu przeprowadzałam się to brali na lotnisku odemie odcisk ale kciuka , z tym tez jest zmiana

  • hjk said

   chcą cię mieć w kartotece, jak przestępcę…
   Widać wszyscy wyjezdżający to potencjalnie przestępcy, mogą się sprzedać obcej wywiadowni…
   Jak za komuny – kto wracał z zachodu to agent…
   I faktycznie tak było w niekt. przypadkach…

   • Zapsa said

    Sk..rwysyny – paszporty mają chipy, kod kreskowy, teraz jeszcze odciski.

    A kiedy mają być wymienione te dowody osobiste, podobno też na zaczipowane? donek coś niby wprowadzał.

   • hjk said

    po co ci paszport? do socjalistycznego bloku Ue wjeżdzasz na dowód…Chcesz opuścić zaprzyjaźniony blok? – no to podejrzany jestes…

   • Mariusz said

    Do kingsajzu się zachciało!!!

  • Stanisław said

   radzę uważać z piciem, bo to grozi wpadnięciem w nałóg 🙂 , a tak poważnie mówiąc to ja miałem farta, bo gdy 6 lat temu wyrabiałem swój paszport, takich cyrków nie było.

   • bluescreen said

    Ale jeszcze wyrobisz nie jeden (miejmy nadzieję)! O nic się nie bój. Wcześniej zeskanujesz swoje części ciała do celów bankowych.

   • Zapsa said

    Paszport jest ważny 10 lat z tego co pamiętam, więc za pięć lat powitam cię w gronie skanerów.

 11. Myślę, że Jane Buregermeister znów ma rację.
  Wystapiła z całą serią artykułów, które można krótko streścić w następujacy sposób (fragment jej maila):
  „as I see it they are about to totally impoverish Europe by giving all the tax money to the banks etc, build up the military industrial complex and start world war 3, and because they are getting desperate they are speeding up”

  Widzę, że w najbliższym czasie uda im się całkowicie zubożyć Europę poprzez przekazanie wszystkich pieniędzy pochodzącyc z podatków bankom itd, oraz budując kompleks militarny w celu wzniecenia III wojny światowej. Ponieważ są zdesperowani to stąd to przeyspieszeni

  My też musimy przyspieszyć i przestać zajmować się bzdetami.

  • hjk said

   No i co zrobisz w czasie wojny – będziesz się ukrywał?
   Do prostego człowieka

   Gdy znów do murów klajstrem świeżym
   Przylepiać zaczną obwieszczenia,
   Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
   Na alarm czarny druk uderzy
   I byle drab, i byle szczeniak
   W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
   Że trzeba iść i z armat walić,
   Mordować, grabić, truć i palić;
   Gdy zaczną na tysięczną modłę
   Ojczyznę szarpać deklinacją
   I łudzić kolorowym godłem,
   I judzić „historyczną racją”,
   O piędzi, chwale i rubieży,
   O ojcach, dziadach i sztandarach,
   O bohaterach i ofiarach;
   Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
   Pobłogosławić twój karabin,
   Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
   Że za ojczyznę – bić się trzeba;
   Kiedy rozścierwi się, rozchami
   Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
   A stado dzikich bab – kwiatami
   Obrzucać zacznie „żołnierzyków”. –
   – O, przyjacielu nieuczony,
   Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
   Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
   Króle z pannami brzuchatemi;
   Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
   Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
   Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
   I obrodziła dolarami;
   Że coś im w bankach nie sztymuje,
   Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
   Lub upatrzyły tłuste szuje
   Cło jakieś grubsze na bawełnę.
   Rżnij karabinem w bruk ulicy!
   Twoja jest krew, a ich jest nafta!
   I od stolicy do stolicy
   Zawołaj broniąc swej krwawicy:
   „Bujać – to my, panowie szlachta!”
   J.Tuwim

   • hjk said

    trzeba to przetłumaczyć (a moze juz gdzieś jest?) i rozsyłać po całym świecie – bo to szczera prawda – nie ma innej przyczyny wojen, jak:
    „Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
    I obrodziła dolarami;
    Że coś im w bankach nie sztymuje,
    Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
    Lub upatrzyły tłuste szuje
    Cło jakieś grubsze na bawełnę.”

   • view said

    polecam ..jako utwór w wykonaniu zespołu AKURAT

 12. hjk said

  http://demotywatory.pl/1639969/Sejmu-nie-zaleje
  http://demotywatory.pl/1641228/Przygotowanie
  Tczew gotowy na fale

  A tu ciekawe infa historyczne:

  • Mariusz said

   Niezwykle cenna wypowiedź nt przekleństwa Polski!
   Kochani, należy zamawiać jak najwięcej Mszy Św. w intencji „O uwolnienie Polski od wszelkich przekleństw i złorzeczeń”
   Nie ma czasu do stracenia!

   • view said

    nie ma takiego czegoś jak „przekleństwo Polski” Linku nie oglądałem (do bani net). Są ludzie, którzy takową Polskę nam wpajają. Tak samo jak niedawno „drugi Katyń”. To nie przekleństwo tylko celowe działanie. A ludzie bogobojni przytakują ..co by nie było gorzej

 13. CoZaSyf said

  jaga powiedział/a
  25 Maj 2010 @ 10:52 am

  Powiedzmy sobie szczerze to ludzie stworzyli religie…a poc o i w jakim celu to inna rzecz. Zapoznawałam się z wieloma wyznaniami i każda ma coś na sumieniu. Wiara w Boga to wiara w Boga i życie zgodne z jego wolą, a religia to ludzki twór. PODZIELAM 10/10. Wyniki wyborcze-http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/ankiety/w-wyborach-prezydenckich-zaglosuje-na/wyniki,18606

 14. Praworządny Obywatel NWO said

  Może rzeczywiście na trzecią wojenkę idzie?
  Gdzieś ponad Ziemią krąży najnowszy statek kosmiczny Stanów Zjednoczonych – tak tajny, że Pentagon nie zamierza ujawnić, jaka jest jego misja ani koszty budowy.
  Oficjalnie jest to „orbitalny statek testowy” (OTV). Jednak eksperci wskazują, że jednym z jego potencjalnych zastosowań może być umieszczanie na orbicie chmary niewielkich satelitów, gdy dojdzie do napięć na arenie międzynarodowej.
  Kosmiczny pojazd X37B może pozostawać na orbicie do 270 dni, podczas gdy dotychczasowe promy tylko 16 dni. Pozwoli to Amerykanom na prowadzenie długookresowych eksperymentów, w tym także testów nowych systemów broni laserowej.

  Niemal pewne wydaje się, że sprowadzi to na Amerykę oskarżenia, że starty X37B oraz drugiego tajemniczego statku planowane w dalszej części tego roku mogą prowadzić do militaryzacji przestrzeni kosmicznej. Rakieta uniosła na orbitę prototyp nowej broni, która może uderzyć w dowolny cel na powierzchni Ziemi w przeciągu mniej niż godziny.
  http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/260349,start-tajnego-statku-kosmicznego-to-przykrywka-testow-nowej,id,t.html
  Pojazd ma mieć jakieś poszycie nowej generacji. W internecie można znaleźć relacje,że to może być efekt pozaziemskiej technologii. O tym,że USA mają taką technologię mówił np.były minister Obrony Narodowej Kanady. Kiedyś w takie rzeczy absolutnie nie wierzyłem,ale teraz myślę,że wszystko jest możliwe na tym porąbanym świecie

  • CoZaSyf said

   A ten supertajny pojazd* co zniknął z radaru znalezli? http://wolnemedia.net/?p=21506

   • heros2010 said

    Taki siewca satelit miałby sens.Chiny w razie wojny mają atakować w czułe ptk.Usraela.
    A do czułych należy łączność satelitarna.Mają je (Ch)zestrzeliwywać z ziemi.Pytanie czy mają więcej rakiet czy satelit?
    No i czy czasem USA ich nie będzie zestrzeliwywać z orbity.
    Dalsza konkluzja to czy system „elf” komunikacyjny jest wystarczająco wydajny.Na miejscu Chińczyków zestrzeliłbym to coś w 1 kolejności.
    Mam taką teorie,że nie wykluczone,że słynne obozy fema mogą zapełnić się Chińczykami(w końcu to Żydzi Azji) z Usa w razie wojny z Iranem.Przy okazji wrzuci się trochę wrogów ludu z niebieskiej listy i paru meksów i ciapatych.Czarno biali na reszte;)
    Walizeczki z uranem to groźna broń w środku miasta.
    Takie tam sf ,żeby zapomnieć o naszych unych wsiokach.
    Może zaraz po gmo powinniśmy bardzo mocno opomnieć od wieśniaków o naszych ołowianych żołnierzyków w Afganistanie i szybko zacząć udawać,że w zbliżającym konflikcie nas nie ma?
    A dodam,że nasza gwarancja bezpieczeństwa już dojechała,patriocik będzie nas bronił jak rexona przed nieprzyjemnym zapachem .Pewnie za tą gwarancje zakisimy się na śmierć w Afganistanie.Czego się nie robi dla bezpieczeństwa narodu(najprawdopodobniej nieswojego)
    Polacy mogą być jednym z bardziej oświeconych narodów dzięki oświeconym.

 15. bleble said

  Przeszłość nie istnieje, przyszłość jeszcze nie nadeszła:)

 16. CoZaSyf said

  POPIERAM! Mysle,ze więcej osób ma taki stan umysłu jak M+.

 17. hjk said

  Aha, co do kandydatury Leppera, to czy ktoś wyjaśnił sprawę z jego ew. popieraniem „in vitro”? Bo jak tak jest to jest automatycznie ekskomunikowany, dla osób wierzących-katolików (choć nie tylko) powinno mieć znaczenie…

  • albun said

   jestem katolikiem ale uważam że kościół powinien się odpie…lić od in vitro i prześladować za to ludzi

   • albun said

    oczywiście przestać prześladować za to ludzi bo to jest ciemnota i zacofanie jak w średniowieczu

  • view said

   nadal wierzycie, że Polacy są w 90% katolikami ? dlaczego ten procent we wszystkich tv nie zmienia się od lat ? śmieszne co ? A Lepper ? To taki drugi Tusk tyle ,że dla ..wyłącznie korzyści własnych

 18. hjk said

  to trzeba ich gromadzić i tworzyć”grupy zorganizowane”…))

 19. Magda said

  Polecam zajrzeć na wskazaną stronę,zwłaszcza tym,którzy ucierpieli na skutek powodzi.Lista zawiera skreślone przez minister rozwoju regionalnego projekty przygotowane przez rząd PiS – dotyczące przebudowy i rozbudowy zabezpieczeń przeciwpowodziowych.
  http://www.mrr.gov.pl/fundusze/fundusze_europejskie/Projekty_kluczowe/Documents/080201_Projekty_usuniete_poiis3.pdf

  • CoZaSyf said

   No przeciez skoro zaplanowano powódz to po co próżna robota!(:)

 20. Magda said

  jak chcecie jeszcze się pownerwiać to sobie posłuchajcie relacji ze zjazdu ziomkostw sudeckich,gdzie wręczono następny order.
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21608

  • CoZaSyf said

   SZOKKK! musimy zapytac prof bydło-B.jak to sie stało,ze erika i donaldo sa w jednej druzynie????

 21. 222 said

  wg tego co zapowiada Mizia od jutra zaczynają się mrozy, będące przyczyną późniejszej klęski głodu i epidemii czyli wchodzimy w decydujący tydzień. Póki co tv milczy, ale zobaczymy, zobaczymy….

  • Jose said

   No nie milczy nie milczy. Przed chwilą na tefałenie meteorolog powiedział, że od południa zbliżają się silne opady deszczu do Polski. Poza tym, główny instytut meteorologii ciągle uspokaja, że wszystko ok, ale on ma inne zdanie, ale nie będzie drążył tematu. Na noc zapowiadają po 4-5*C. Dzisiaj w radio pojawiły się także pierwsze prognozy gospodarcze „ekspertów” o tym, że ceny zbóż, warzyw i owoców będą bardzo wysokie. U nas w sklepie już to widać. Banany ponad 5,50 zł. Wiadomo – nasze rodzime plantacje bananów ucierpiały w powodzi najbardziej… powstrzymuję się na razie od używania brzydkich określeń na temat naszych spekulantów i gównozjadzkich handlarzyków.

   • MIZIA+ said

    TO DOPIERO „APERITIV”
    – PRZED WYSTEPEM GŁÓWNYM – IDZIE NA POLSKĘ.

    Tornado zabiło 6-letnie dziecko, domy bez dachów – Wiadomości – WP.PL
    Tornada i burze, które w poniedziałek po południu przeszły nad Saksonią i Brandenburgią na wschodzie Niemiec, wyrządziły poważne szkody w wielu …
    wiadomosci.wp.pl/kat,1010223,title,Tornado-zabilo-6-letnie-dziecko-domy- bez-dachow,wid,12304117,wiadomosc.html – 3 godz. temu
    Tornado uderzyło w Niemcy – TVP.INFO
    25 Maj 2010 … 6-letnia dziewczynka zginęła, a setki domów zostało zniszczonych z wyniku potężnego tornada, które spustoszyło Brandenburgię i Saksonię na …
    http://www.tvp.info/informacje/swiat/tornado-uderzylo…/1848508 – 5 godz. temu
    Tornada nad Niemcami – Aktualności – Najważniejsze wiadomości dla …
    Tornada spustoszyły w poniedziałkowe popołudnie Saksonię i Brandenburgię, w wyniku zawalenia się drzewa śmierć poniosła sześcioletnia dziewczynka. …
    http://www.mypolacy.de/aktualnosci/…/tornada-nad-niemcami.html – 5 godz. temu
    Tornada w Niemczech, zginęło dziecko- Świat – Wiadomości – Anglia …
    25 Maj 2010 … PL – Tornada i burze, które w poniedziałek po południu przeszły nad Saksonią i Brandenburgią na wschodzie Niemiec,
    anglia.interia.pl/…/tornada-w-niemczech-zginelo-dziecko,1483272 – 7 godz. temu
    Tornada i burze na wschodzie Niemiec – Rzeczpospolita
    25 Maj 2010 … Tornada i burze, które w poniedziałek po południu przeszły nad Saksonią i Brandenburgią na wschodzie Niemiec, wyrządziły poważne szkody w …
    http://www.rp.pl/artykul/2,484787.html – 8 godz. temu
    Tornada przechodzą przez Niemcy. Zginęło dziecko
    Tornada przechodzą przez Niemcy. Zginęło dziecko. Żywioł szalał nad Saksonią i Brandenburgią na wschodzie Niemiec. Wyrządziły duże straty w wielu …
    http://www.favorits.info/…/tornada-przechodza-przez-niemcy-zginelo-dziecko/ – 8 godz. temu
    Tornada przechodzą przez Niemcy. Zginęło dziecko – Świat – Fakty w …
    Tornada przechodzą przez Niemcy. Zginęło dziecko – RMF24.pl – Żywioł szalał nad Saksonią i Brandenburgią na wschodzie Niemiec. Wyrządziły duże straty w …
    http://www.rmf24.pl/…/news-tornada-przechodza-przez-niemcy-zginelo-dziecko, nId,279951 – 7 godz. temu

   • Brenda said

    Strasznie duzo tych szesciolatkow zginelo. MIZIA, masz swoje teorie, ale juz w pietke gonisz. Wez gleboki oddech to moze cos z Ciebie bedzie.

   • albun said

    mizia ile razy trzeba ci powtarzać że nadchodzi apokalipsa a w raz z nią kataklizmy na całej ziemi więc nie panikuj to się musi spełnić niema odwrotu

   • 222 said

    Apokalipsa moze nie nadejsc jeszce 20 lat, a zanim nadejdzie to trzeba to jakoś przetrzymać. Mizia czasem trochę wyolbrzymia to fakt, ale zazwyczaj mądrze gada ma większą wiedzę i lepsze informacje niż większosc portali. Jeśli tym razem ma rację ( choc zazwyczaj w nasym kalendarzu jest coś takiego jak „zimna zośka” co nie powinno dziwić), to trzebaby faktycznie jakieś zapasy zrobić.

 22. kris said

  Witam
  Dlaczego grypa666 nie promuje Korwina Mikke , proszę o jeden argument!
  Pozdrawiam
  ===============
  od pb: bo nie popieram ZADNEGO kandydata, a materialy nt. JK-M juz byly; pora przedstawiac innych, szczegolnie niemedialnych

  • Mars said

   Było już powiedziane dlaczego…

   Ten blog nie służy promowaniu kogoś za friko i nie taka jest jego rola a po drugie Korwin Mikke wcale nie jest takim idealnym kandydatem jakby się mogło wydawać więc dlaczego ten blog miałby służyć jego faworyzowaniu ?

  • arek said

   ja już pisałem że korwin popiera oligarchów zamiast dowalić im 65% podatek dochodowy który by można skierować na wzrost dochodów biednego społeczeństwa to on by chciał jeszcze obniżyć im podatki do 15%
   a tu lista tych oligarchów dla ciebie
   http://www.polonica.net/lista_150_najbogatszych.htm

   • arek said

    i dodam jeszcze od siebie że komor to też sługus tych samych oligarchów więc tych dwóch kandydatów bym nikomu nie polecał a co do innych to też zbieranina agentów niestety

 23. j21 said

  A to jak skomentować?
  „Rosyjscy dysydenci: Niezależność Polski jest zagrożona
  Kategoria: Światwtorek, 25 maja 2010 12:19
  Władimir Bukowski, Natalia Gorbaniewska i inni niezależni rosyjscy działacze i publicyści ogłosili list otwarty, w którym wyrazili zaniepokojenie przebiegiem śledztwa w sprawie tragedii smoleńskiej.

  – Jesteśmy zdziwieni i poważnie zaniepokojeni przebiegiem śledztwa, które miało wyjaśnić okoliczności i przyczyny katastrofy Tu-154 pod Smoleńskiem. Powstaje wrażenie, że władze rosyjskie nie są zainteresowane wyjaśnieniem wszystkich przyczyn katastrofy, zaś władze polskie powtarzają zapewnienia o „pełnej otwartości” strony rosyjskiej, niczego się od niej faktycznie nie domagając i tylko cierpliwie oczekują, aż z Moskwy nadejdą dawno obiecane im materiały – można przeczytać w liście, który wydrukowała „Rzeczpospolita”. Podpisali się pod nim m.in. dysydenci z czasów komunizmu Władimir Bukowski, Natalia Gorbaniewska oraz Wiktor Fajnberg, a także były doradca Władimira Putina, Andriej Iłłarionow

  – Trudno się pozbyć wrażenia, że dla rządu polskiego zbliżenie z obecnymi władzami rosyjskimi jest ważniejsze, niż ustalenie prawdy w jednej z największych tragedii narodowych. Wydaje się, że polscy przyjaciele wykazują się pewną naiwnością, zapominając, że interesy obecnego kierownictwa na Kremlu i narodów sąsiadujących z Rosją państw nie są zbieżne – czytamy dalej. Działacze wyrazili także swoje zaniepokojenie o niezależność Polski. – Dzisiaj, i jutro może się okazać poważnie zagrożona. Mamy nadzieję, że obywatele Polski ceniący swoją wolność potrafią ją obronić. Także przy urnach wyborczych – napisali.”

  sks
  http://www.fronda.pl/news/czytaj/rosyjscy_dysydenci_niezaleznosc_polski_jest_zagrozona

  • Respirer said

   Nie dajmy sie wmanipulowac w konflikt z niedzwiedziem!!! Nazwisko jednego z autorow tego listu jest bardzo wymowne.
   Wyglada to na hmm pod;ju-dza\nie do starcia Polski z Rosja.
   =============
   od pb: zamiast ogolnikow i sugestii podaj cos konkretnego nt dzialanosci tych osob

   • Respirer said

    do pb: usun powyzszy wpis. w ten sposob zwroce honor autorom listu, ktorzy m.in. demonstrowali w Moskwie przeciw inwazji na Czechoslowacje w ’68.

  • Magda said

   ten tekst był w dzisiejszej „rzepie” wraz z płytą „Solidarni 2010”

 24. kris said

  To po co wklejacie wywiady z lepperem ?

  I hasła wyborcze – popierajmy tego kogo media niszczą!

  Korwina też Media niszczą albo gorzej…

  Nie że się czepiam bo jestem z Wami to albo dajcie spokój polityce albo weźcie się przygotujcie poważnie do tematu i jedziemy…

  I PO nie zrobiło nic I PIS też nic nie zrobił w sumie wiec bądźmy realistami!!!

  Więc panowie nie mieszajmy się w tematy których nie rozumiemy do końca.

  Też nie twierdze że Mikke jakiś as bo i tak wiem że wybory raczej nic nie zmienią i będzie dalej ściema medialna i okradanie podatnika ale przynajmniej jest szczery.

  jeśli będziecie promować jednych a nie drugich chcąc nie chcąc narobicie sobie wrogów. Jeśli już wklejacie to wklejcie wszystkich po kolei i napiszcie co zrobili i będziemy skreślać złodziei po kolei i ktoś zostanie ….

  Taka drobna uwaga (złośliwości żadnej tu nie ma)
  Musimy trzymać się razem.
  ================
  od pb: staramy sie przedstawic rozmaitych kandydatow w artykulach, filmikach i materialach wklejanych na forum; byli juz JK, JK-M, Komor, paru nieznanych patriotow; wywiad z Lepperem nie jest reklama z Samoobrony, dziennikarz onetu zadaje drazliwe pytania; jak pisalem, nie jestem za ZADNYM kandydatem bo nawet patriotyczny nic nie zdziala bez generalnego remontu systemu, nie tylko w Polsce; do tego dochodzi klasyczna manipulacja unych pt „medialne opcje kandydackie”; skoro Lepper otrzymuje poparcie mediow (w odroznieniu od innych patriotycznych doszlych i niedoszlych kandydatow), rodzi sie pytanie czy to tez nie zmylka; wybaczcie ale z doswiadczenia zyciowo-badawczego odnosnie Polski i zagranicy, po prostu nie moge unym wierzyc;

 25. Dawid said

  Czy zagraża nam Rosja – spotkanie z G. Braunem i R. Kaczmarkiem prowadzi Tomasz Sakiewicz cz.1

 26. 222 said

  Aktualnie mamy do czynienia z dramatycznym wzrostem ilości różnego typu katastrof naturalnych w świecie. Według Dyrektora Instytutu CRED w Genewie (link tutaj) sytuacja stała się wręcz dramatyczna. W pełni podzielamy jego zdanie. Według wyliczeń CRED ilość katastrof naturalnych zwiększyła się, tylko na przestrzeni ostatnich 20 lat o 233%, z czego grubo ponad połowę (60%) stanowi wzrost ilości katastroficznych trzęsień ziemi !

  „Trzęsienia ziemi są w ostatnim dziesięcioleciu najniebezpieczniejszym dla człowieka, naturalnym żywiołem i wciąż stanowią najpoważniejsze zagrożenie dla ludzkości, której większa część zamieszkuje tereny położone na złączeniach płyt kontynentalnych” – oświadczyła Margareta Wahlström, reprezentantka Sekretarza Generalnego ONZ, ds. redukcji ryzyka wynikającego z naturalnych zagrożeń (link tutaj).

  Według wyliczeń CRED, tylko w ostatnim dziesięcioleciu (do końca roku 2009) 3852 katastrofy naturalne pociągnęły za sobą 780tys. ofiar śmiertelnych, 2 miliardy poszkodowanych oraz szkody rzędu 960 miliardów dolarów !

  http://www.globalnaswiadomosc.com/kataklizmy.htm

 27. Magda said

  VIVIEN
  jest coś nowego:

  • Magda said

   VIVIEN jeśli jeszcze masz tę lupę,to bardzo Cię proszę przejrzyj ten materiał,szczególnie zwracając uwagę na czas od 1:45 do 2:15
   Powiedz co widzisz.

  • Magda said

   włącz sobie HD

   • 222 said

    Ale co tu jest nowego? Czy ten film bezsprzecznie coś udawadnia? Codziennie na youtube pojawiają się „nowe-stare” filmy koli, z podpisami, że niby teraz coś widać. To, że słychac głosy, strzały nie ulega wątpliwości, ale pokazywanie kolorowych plam powiększonych kilkukrotnie i pisanie że jest to człowiek, ubrany tak i tak, z zawodu pilot a w dodatku że wykonuje konkretny gest to już chyba trochę za dużo. Najciekawsze, ze wszscy słyszą i widzą codziennie co innego – i widzą wszyscy to samo. Ja niewiele widze na tych filmach, niewiele słysze i powoli mam już dosć oglądania setnej kopii w mega zwolnieniu. Jak bedzie widać coś konkretnego to chętenie zobaczę ale wątpię aby takowa sie nagle pojawiła.

   • Magda said

    222
    Coś konkretnego ma na pewno ten kto zbierał dowody na miejscu i konfiskował nagrania.Ale on nie chce się z nami podzielić tą wiedzą,więc z braku laku trzeba bazować na tym,co jest.

   • monitorpolski said

    Nie każdy jest w stanie zobaczyć w tych plamach coś sensownego. Do tego potrzeba treningu, a ten wytwarza w umysle odpowiednie połączenia, dzięki którym można coś zobaczyć w takich powiększeniach. Mam znajomego, który widział ofiary – mężczyzn i kobietę. Ja nic nie byłem w stanie zauważyć, a dla niego było to oczywiste.
    Dlatego nie mówcie „nie” dopóki nie zobaczy tego wiele osób.

   • VIVIEN said

    JESTEM ! JASNE ! – PROSZE POCZEKAJ CIERPLIWIE – MNIE W DALSZYM CIAGU INTERESUJE OJ DZIALO SIE MAGDA – CIEKAWY – OBEJRZE DOKLADNIE I POROWNAM ZE WSZYSTKIMI INNYMI – TEZ TAL ZROB – CZASEM FAKT ZE ZMECZENIA WIDZI SIE ZA DUZO:) O POPATRZ WIDAC KOBIETY JEDNAK „GORA” Z TA INTUICJA – WIDZE ALE MUSZE DOKadniej – odezwe sie .DZIEKI ZA TWA WYTRAWOSC – MYSLALAM ZE JESTEM SAMA .;)ja juz tam rylam przy pierwszym filmie – w tej trawie – zanalazlam wtedy tez cos – rzecz alw nie pisalam o tym – tak film byl mocno zaciemniony – teraz widac ze wiecej tam kopie ludzie nie tylko my – narazie 😉

   • Zapsa said

    222 po prostu nie oglądaj, jak nie wyrabiasz, ja też raczej słabo jarzę te filmy, więc odpuszczam sobie ich analizę – ale jeśli są ludzie na tyle cierpliwi,żeby się zająć ta żmudną jakby nie było robotą, niech szukają, chwała im za to i cześć.

  • Toms said

   Magdo ja ogladam wszystkie te Twoje filmy , i nie widze nic , przeiez nie masz sprzętu ani oprogramowania. widac cienie , mgły to żaden dowód .Na pewno widac tylko 2 pastaci idące z lewej strony .

   • Magda said

    pisałam do Vivien,bo ona wie jak te filmy oglądać.Nie chcę opisywać ,co widzę,żeby niczego nie sugerować.Coś tam w/g mnie się dzieje w czasie ,który podałam we wcześniejszym wpisie.Lepiej widać od 2,01 mniej więcej po środku ekranu w poziomie,na jakieś 1/3 wysokości od góry w pionie.Trzeba skoncentrować uwagę właśnie w tym miejscu

 28. heros2010 said

  Przepraszam,że tak truje o tej wojnie ,ale widzę,że nie tylko mnie to dręczy.spotkałem się z ciekawą hipotezą odnośnie motywów morderstwa Lecha.
  Witam. Często w wypowiedziach można wyczytać, ze katastrofa tupolewa i zabojstwo Kaczynskiego nie ma sensu, gdyz i tak by przegral wybory, wiec dla sowietow i tak nie stanowilby zagrozenia. Ok, ale wybory odbylyby sie jesienia. Jezeli wziac pod uwage zalozenie Tomasza, ze najlepsza pora na rozpoczecie wojny jest lipiec… To by wskazywalo (inne doniesienia pojawiajace sie co rusz rowniez), ze chodzi o najblizszy lipiec.
  Komorowski najpewniej jesienne wybory by wygral, jednak jesli dzialania wojenne rozpoczna sie latem, zwierzchnikiem WP bylby wciaz Kaczynski. Wydaje mi sie, ze nie bylby on taki chetny isc z Putinem i Merkel ramie w ramie na Chinczykow. Ba, moglby stwarzac problemy zwiazane z tranzytem niemieckich akcesoriow wojennych i ichniejszej biomasy na front wschodni. Co innego Komorowski. Podejrzewam, ze podpisze wszystko co mu podsuna. A wiec fakt smierci Kaczynskiego jest wymowny w kontekscie potrzeby szybkiej zmiany wladzy wykonawczej w Polsce. Jest to wskazowka, ze wojna zacznie sie latem. Oby moj tok rozumowania okazal sie bledny i naiwny. Pozdrawiam.

  trawakk@vp.pl

  • monitorpolski said

   Fajnie że się nie boisz podać maila.
   Podobny scenariusz i my tu rozważamy. Ale z drugiej strony – dlaczego PO nie wprowadza stanu klęski żywiołowej. Przecież to odsunęłoby wybory i ryzyko, że naród się zbuntuje. To ryzyko jest obecnie moim zdaniem bardzo duże, taki bunt mógłby pociągnąć za sobą zmianę władzy. W tym kontekście ciekawa jest dymisja generała – czyżby wojskowi coś wiedzieli o czym my nie wiemy?

   • heros2010 said

    Może to jest odpowiedź, polszewicy nie są pewni armii?
    Przydałoby się zacząć rozpracowywać resztki naszej armii ,zacząć ustalać na kogo Polacy tam mogą liczyć,a kogo wystrzegać,jak do nich dotrzeć i może jakąś szerszą kampanie informacyjną na wolnych blogach/forach/mediach?
    Armia chyba też widzi ,że globaliści bezczelnie sobie mordują ich przywództwo a nawet po prostu niewygodnych oficerów (casa) ,komu więc mają ufać?
    Przecież ludzie w wojsku nie są głupi na pewno przynajmniej w minimalnym stopniu znają się na swoim rzemiośle a to już wystarczy ,żeby tv wylądował za oknem.Wsioki znalazły paru zastraszalnych do tivi,ale to nie cała armia.

   • Magda said

    PO nie wprowadza stanu klęski żywiołowej,bo odszkodowania od państwa mogłyby być wtedy wyższe,a ponadto te już zadeklarowane przez rząd kwoty mogą okazać się nierealne w późniejszym terminie wypłat.Teraz jest czas deklaracji a obiecywanie to oni maja dobrze przećwiczone,gorzej z realizacją.Jeśli na skutek wprowadzenia stanu klęski przesunąłby się termin wyborów a odszkodowania nie były by realizowane-na jakie poparcie mogliby liczyć?
    Wybory 20 czerwca czyli za niecały miesiąc,a oni dla wypłat powyżej 20 000 -przynajmniej tak zrozumiałam- chcą faktur i opinii rzeczoznawcy a to przecież trwa.Nie załatwi się tego za trzy tygodnie.

  • heros2010 said

   I jeszcze mały dodatek,(troche poszpiegowałem na urbasiu o konservie;)

   Jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej”, w najbliższych …
   Jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej”, w najbliższych tygodniach do cywila może odejść nawet 30 generałów, w tym szefowie zarządów Sztabu Generalnego i dowódcy ze wszystkich rodzajów wojsk. Jeszcze więcej dymisji ma być wśród niższych rangą oficerów.

   http://tiny.pl/htctm

   Kto wie jaki jest powód? A może generałowie wiedzą już jakie plany strategiczne są realizowane względem przyszłego konfliktu zbrojnego.
   Jeśli tak jest, cieszy mnie niezmiernie taka reakcja generalicji.

   Szymoleon

   • KrisT said

    Oni wiedza kto pociaga za sznurki, widzą ze ten kraj jest wysprzedany i bezbronny, wiedza ze uny morduja i przygotowywuja się na III wojne swiatową, wiedza ze uny chcą nas skłócic z rosja i wywołac konflikt zbrojny i dlatego wolą przejsc w stan spoczynku czyli iśc na emeryturę…
    Coraz bardziej zaczyna w strukturach panstwa smierdziec trupem wiec kto moze to woli dla swego dobra i rodziny uciec z tonacego okretu…

   • hjk said

    nie ma się cieszyć, bo dowodztwo obejmą nasłani, jak za czasów komuny z lat 40tych i 50 tych

 29. CoZaSyf said

  No proszę!Pomoc przyleciała…z Rosji.http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Na-warszawskim-Okeciu-wyladowal-specjalny-samolot-z-Rosji,wid,12305332,wiadomosc.html?ticaid=1a3af&_ticrsn=3

 30. ala said

 31. asterix said

 32. Vaclav vel Andre ect said

  http://www.tvn24.pl/0,1657889,0,1,verheugen-poprze-napieralskiego,wiadomosc.html

  PRZYJACIEL MOJEGO WROGA JEST TAKŻE MOIM WROGIEM!!!!!!!!

 33. Vaclav vel Andre ect said

  USA krytykują Unię; „to w Europie miały miejsce te straszliwe zbrodnie

  http://wiadomosci.onet.pl/2175633,12,usa_krytykuja_unie_to_w_europie_mialy_miejsce_te_straszliwe_zbrodnie,item.html

  I co zrobi Merkel????
  A jakie będzie stanowisko kondomków?
  A CO „PROFESUR” BAROSZEWICZ NA TO???

  Zabrać powodzianom i dać ORGANIZACJOM HOLOKAUSTU!!

 34. szach said

  Do.p.b.
  jednak nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Nadal glosisz te swoje dykteryjki,zero(0) dowodów.Opierasz się na swoich wlasnych slowach albo swoim referacie i to ma być dowód ? Albo jakieś sfingowane przez komunistów procesy polityczne przeciwko katolickim księżom ?. Coś znajdziesz,resztę sam dopiszesz.Historyk z Ciebie żaden,a na herbatce u Miloszewicza historię to mogleś poznać -tylko czyją? Nam jej nie wciskaj.Niechęć do wszystkiego co katolickie aż bije po oczach.
  $$ powtarzam: ktore zrodla w referacie (ktorym?) i ws Stepinaca oraz Caritasu kwestionujesz? nie wiedzialem ze terroryzm albanski jest katolicki $$

  Ja nadal czekam na DOWODY ,
  jak to księża katoliccy mordowali rodaków i jak Caritas pomagal w przemycaniu broni .Chyba jako badacz wiesz co to DOWÓD? To nie ma być komunistyczna propaganda, ani wypociny jej slugusów.
  Oskarżasz-to dowody na stól!!! Kto,kiedy,gdzie…I daruj sobie „tlumaczenia” powtarzające te same tezy(chyba po to,żeby jak najwięcej ludzi te klamstwa? czytalo) . Świetnie zrozumialam co insynuujesz.
  $$ zrodla podalem, ktore kwestionujesz i dlaczego? $$

  Taki z Ciebie wojownik z kompleksem jot,że podróżujesz po świecie,żyjesz sobie bezpiecznie i nic zlego Cię nie spotyka.Skoro jest tak jak wypisujesz,to powinieneś być w niebezpieczeństwie!!! 🙂 Politykom nieprawomyślnym wytaczają procesy,przydarzają się wypadki drogowe-a P.B ?Ma paszport i swobodnie po świecie podróżuje. A może o to wlaśnie chodzi unym ? by odciągać ludzi od rzeczywistości,podsuwając im jakichś nieuchwytnych wrogów,by prawdziwi sprawcy nieszczęść mogli spokojnie robić swoje ?
  $$ zyje „sobie” bez pracy straconej za angazowanie sie w sprawy antysystemowe; rozumiem zostaniesz przekonana jesli mi sie cos stanie gorszego; kto to sa wg ciebie „uny”? $$

  Osobiste sprawy nie wyciąga się na forum publiczne,bo mają się nijak do dyskusji.Choć mialam okazję dość dobrze Cię poznać i moglabym napisać to i owo ale tego nigdy nie robilam i nie zrobię,więc daruj sobie glupie dopiski.
  $$ w trakcie „debaty” tutaj z toba, dostalem emailem pogrozki od twego meza, Krolowa Pokoju (czasem nick Bruno), ze jak nie przestane was gnebic na blogu to przygotujecie artykul o mnie; zasugerowal tez ze wystawi na licytacje moje prywatne rzeczy ktorych przechowanie uzgodnilismy do nastepnej wizyty w kraju; pogrozki te zapobiegawczo wyjalem na forum publiczne = czy mam opublikowac te e-poczty wraz z moimi odpowiedziami? jako osoba publiczna, publikuje poczte tzw. prywatna zawierajaca naciski, zastraszanie, szantaz oraz oszczerstwa i oczernianie poza plecami; taktyka ta poskutkowala w ochronie polskiego ruchu anty-scypionkowego przed prowokacjami zza granicy i krajowymi; z poprzedniej dzialalnosci razem, twoj maz zna moja polityke w takich sytuacjach – nie robcie tego, nie bedziecie mieli problemu z tego powodu; $$

  Widzę,że nadal uprawiasz krecią robotę zamieszczając wpisy oskarżające Kościól,Radio Maryja,św.pam.L.Kaczyńskiego -wklejam-/Zaślepiony katolicyzm jest koszmarnie niebezpieczny. Rydzyk to “ich” człowiek. Jest niebezpieczny, bo katolicy wierzą w niego jak w proroka. Jak Rydzyk powie – głosujcie na Kaczyńskiego, to tak zagłosują. To była sprytna gra, że Żydzi chcą Rydzyka niby zniszczyć, bo jest on niby antysemitą. Jak może być antysemitą ktoś, kto popiera PiS i Kaczyńskiego? PiS i Rydzyk to jeden kibuc, a PO i Wyborcza to drugi kibuc – z tej samej gminy. Wszystko dogadane u Sorosa i odgrywane na politycznej i medialnej scenie.”
  $$ z komentami prosze do autora, chodzilo wlasnie o wygenerowanie dyskusji na ten doniosly dla Polakow temat $$

  Przebijacie TVN i GW. Gratuluję „obiektywizmu” i zwalania wszystkiego na Żydów.To mi profesjonalizm!!!!I co za geniusz na to wpadl ?-niszczą ,żeby wzmocnić niszczone radio-
  Równocześnie wmawiacie ludziom, jakim dobrodziejstwem dla Polski jest Rosja .Czlowieku, przejrzyj.Weź podręcznik do historii i się ucz.
  Umiesz liczyć ? -licz na siebie!!!
  Bo ani Niemcy,ani Rosja ,ani UE,ani USA nie kiwną dla nas palcem,chyba że będzie o ich wlasne interesy chodzilo.
  $$ tak wlasnie twierdze od lipca 2009, jesli czytasz blog; a jesli bylalbys na moich e-listach wysylkowych przedtem, to wiedzialabys ze tak twierdze od dosc dawna i nie pletlabys bzdur o mej rusofilli czy zydojadztwie $$

  A już to zdanie-wklejam-
  Tropienie byłej agentury SB, zależnej od KGB to idiotyzm i odwracanie uwagi od spraw istotnych i od rzeczywistych zagrożeń. –
  pozostawię bez komentarza,bo każdy kto ma rozum i zna trochę realia panujące w Polsce sam sobie koment dopisze.
  $$ z komentami nt. artykulu prosze do autora, potrzeba dyskusji na ten doniosly dla Polakow temat niezaleznych katolickich srodkow przekazu; twoje insynuacje pod mym adresem odnosnie tych mediow sa ponizej pasa = zobacz np. ile mam artykulow z ND i O. Rydzyka w „10 IV – artykuly” $$

  Czekam na te DOWODY!
  ======================
  od pb: $$ wtrety powyzej $$

  • szach said

   szkoda mojego czasu.
   ==============
   od pb: to po co marnowalas moj?

 35. kris said

  (tak o niszczeniu wartości przez telewizje, Mikke nie bał sie wystąpic a wiedział że go będą ośmieszać, proszę spojrzeć na to grafiti na końcu programu, Młodzi sie ośmieszają kompletnie!!!!!! Zauważcie jakie padają płytkie pytania!!!
  są za głupi nie mają wiedzy i robi się z nimi co chce!
  Wiec wiedzę polityczną się zdobywa przez kilka lat a nie po przeczytaniu kilku postów. Trzeba poczytać programy polityczne, znać podstawowe prawa i pojęci ekonomi i ogólnie być wykształconym człowiekiem, A w Polsce promuje się gówno, kłamstwo i obłudę i z tym jest dobrze.

  VIVIEN – Korwin sam się nie niszczy. Jest Filozofem dość dobrze wykształconym. Wierzy w podstawowe wartości człowieka Wolność i prawda. Więc twe płytkie wypowiedzi o czymś świadczą. Jak możesz pisać coś tak płytkiego. – brak Ci wiedzy! może i jesteś mgr ale dziś to o niczym nie świadczy. System edukacji jest tak zryty, że głowa mała. Np Brak filozofii – i widac właśnie jak młodzież ( wogóle z kąt takich baranów tępych tam zebrali, bo jestem ze wsi i ale tam to totalna wiocha i 0 przygotowania do programu.

  Nie złośliwie ale nie dyskutujcie o polityce jak nie macie wiedzy, tylko jakieś szczątkowe ochłapy. Trzeba patrzeć całościowo bo punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

  Nic złośliwie – ale żeby się ktoś kiedyś nie wyłożył jak Vivien. Blog ten jest poważny i na to liczą wszyscy, wypowiedzi mają być poważne i odpowiedzialne!.

  • czytelniczka said

   „Korwin sam się nie niszczy. Jest Filozofem dość dobrze wykształconym. Wierzy w podstawowe wartości człowieka Wolność i prawda.” Masz oczywiście na myśli „człowieka”=mężczyznę?Też masz takie „ciekawe” zdanie o kobietach jak on?

 36. kris said

  warto zajrzeć – Jak Korwin i Leper zjechali k…y dwie telewizyjna

 37. fdsgfg said

  szach i krolowapokoju mam pytanie czy pisalas takze pod innym nickiem tzn ,,madl,, na newworldorder.com.pl?? Bo wydaje mi sie ze tak, widac po jadzie z twoich wypowiedzi w stosunku do p. Beina, tam tez opowiadalas o swoim mezu, wszystko by sie zgadzalo, jesli tak ci sie nie podoba pan Bein to po co wchodzisz na ta strone i ,,obrabiasz mu dupe,, na innych forach zeby go zdyskredytowac??????????? Nie wierze zebyscie nie mieli za to placone……………………………….?????????????????????

Sorry, the comment form is closed at this time.