Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

O naprawę Rzeczpospolitej (3)

Posted by grypa666 w dniu 23/05/2010

A kiedy Polska – 2012? W szukaniu naprawy RP trzeba zajrzeć we wszystkie zakamarki spenetrowane przez unych — od systemu bankowego, po propagandę zasianą w naszych umysłach. Poniższy zbiór odnosi się do tych kwestii. Sądzę, że ofiarą propagandy kompleksu jot padł ceniony przeze mnie Prof. Mirek Dakowski, jak i bliscy mi patrioci katoliccy, obstający przy Jarosławie Kaczyńskim. Jakby nie rozumieli, że pozorne opcje w mediodajniach są li tylko opcjami zatwierdzonymi przez kompleks jot. Różnice w głębi zrozumienia tego i związane  emocje, powodują skłócenie patriotów różnych orientacji, podobnie jak w przypadku „pandemii” ubr. O to właśnie unym chodzi… Ale nie stać nas czekać następne kilka lat, żeby zobaczyć, kto miał rację.  Fakty, analiza, edukacja innych i zdrowy rozsądek bez emocji powinny znów rozstrzygnąć o naszym wyborze. — PB

†††††††††††††††††††††††††††

Największy szwindel bankierów

Andrzej Szubert

Z niedowierzaniem wysłuchałem wystąpienia Dariusza Kosiura dotyczącego koniecznej jego zdaniem reformy systemu bankowego. Co do konieczności zmiany obecnego systemu bankowego nie ma najmniejszej wątpliwości. Przy czym system obecny należy nie reformować, a po prostu rozbić i zniszczyć. Zmiana polegająca na tym, że zamiast pobierania przez rząd kredytów inwestycyjnych w bankach prywatnych pobierane będą one w centralnym banku państwowym są zmianą jedynie kosmetyczną. W niczym nie likwiduje to zależności rządu i budżetu państwa od banków i bankierów. No bo jaka jest ostatecznie różnica między NBP a bankami prywatnymi, poza tą, że NBP posiada oprócz prawa do udzielania pożyczek także prawo emisji pieniądza? A prywatne banki mogą jedynie pieniądze – a raczej długi – pożyczać?

Nie należy zapominać, że NBP jest integralnie związany z całym światowym systemem  oszukańczej bankowości. Największym zaś oszustwem światowego systemu bankowego są tzw. pożyczki. Bardzo dobrze opisuje to film pt. „Pieniądze jako dług”. Osoba chcąca być politykiem ma obowiązek zapoznania się z tym największym oszustwem i szwindlem wszechczasów. Przy czym, w razie konieczności powinna obejrzeć ten film nawet dziesięć razy. Aż do skutku – czyli aż zrozumie, w jaki sposób oszuści bankierzy stali się nowotworem złośliwym na gospodarczej i finansowej tkance społeczeństw. Zmiana systemu bankowego powinna zawierać dwa elementy:

 1. Banki mogą pożyczać tylko i wyłącznie tyle pieniędzy, ile ich faktycznie posiadają. A nie – jak to jest powszechnie praktykowane – że pożyczają pieniądze, których nie mają.
 2. Prawo emisji pieniądza ma rząd a nie bank. Przy czym nowo emitowane pieniądze nie są żadnym długiem rządu w jakimkolwiek banku.

Opiszę to na przykładzie. W zdrowym systemie powinno być tak. Rząd po debacie parlamentarnej przeforsował emisję miliarda złotych na jakąkolwiek inwestycję. Pieniądze wydrukowano. Inwestycja została wykonana. Ludzie pracujący przy niej zarobili pieniądze (społeczeństwo odrobinę się wzbogaciło). Na koniec państwo jest „bogatsze” o nową inwestycję. A dodatkowo rząd w ramach podatków od pensji od pracujących przy tej inwestycji odzyskał część pieniędzy zainwestowanych w daną inwestycję. Może więc rząd te odzyskane pieniądze wykorzystać na inne cele. Na przykład na służbę zdrowia czy na szkolnictwo.

W obecnym systemie jest tak: Rząd zaciąga „pożyczkę” a więc nieistniejące pieniądze, gdyż banki pożyczają dług a nie pieniądze. Pieniądze zostają dodrukowane na polecenie banku. Inwestycja zostaje wykonana. ludzie otrzymują zapłatę za pracę. Do tego miejsca wszystko jest podobne. Ale istnieja jedna ogromna różnica. Na zakończenie inwestycji państwo jest wprawdzie teoretycznie bogatsze o tę inwestycję, ale musi spłacić dług zaciągnięty na tę inwestycję łącznie z odsetkami. Wpływy z podatków, zamiast iść na inne cele (np. na służbę zdrowia czy oświatę) pójdą na spłatę części długu. Aby spłacić resztę długu i odsetki rząd musi albo podnieść podatki, albo narzucić cięcia w szpitalach i szkołach, albo zaciągnąć kolejny dług.

W takiej zwariowanej i oszukańczej spirali długu wymyślonego przez bankierów żyjemy. Przy czym oddajemy bankierom pieniądze, których oni nam wcale nie pożyczyli. Oni pożyczyli nam dług. A w zamian za pożyczony nam dług dostają spowrotem rzeczywiste pieniądze, nabijając sobie ich bankierskie, prywatne konta. Ten niewyobrażalny szwindel praktykowany jest jako normalność. Choć gołym okiem widać, że nawet najbogatsze państwa na świecie są na kilka pokoleń naprzód zadłużone w sposób nie do spłacenia. A długi te lawinowo i bez przerwy rosną.

 • Albo więc są politycy nieukami – powinni więc najpierw poduczyć się ekonomii, ale tej zdroworozsądkowej, a nie tej pokrętnej, załganej i ogłupiającej pseudoekonomii wykładanej na studiach.
 • Albo też politycy tego szwindlu nie widzą – są więc ślepcami albo głupcami – ale z tego powodu powinno się wywalić ich z udziału w polityce.
 • Albo też politycy widzą to, ale udają że nie widzą. Stają się jednak w ten sposób wspólnikami oszustów bankierów.

Zniewolenie ekonomiczne świata postępuje. Media o tym milczą, lub podają wyssane z palca „recepty” na uzdrowienie finansów. A politycy w kolejce ustawiają się po kolejne pożyczki. Koniec będzie taki, że jedynie bankierzy będą mieli pieniądze. A całe narody i państwa będą zadłużonymi bankrutami.

………………….

Komentarze pod artykułem

SzaraMysz: w swoim b. uproszczonym modelu pominąłeś inflację i jej skutki. Nie tylko politycy potrzebują odrobić lekcje z ekonomii.

andrzej101: W moim b. uproszczonym szkicu pominąłem różne mniej istotne rzeczy. Chodziło mi o opisanie mechanizmu oszustwa z pożyczaniem nieistniejących pieniędzy (jako długu rządowego obciążającego budżet państwa) – i to na procent. Ty natomiast pominęłaś obejrzenie filmu „Pieniądze jako dług”. Z inflacją mamy do czynienia i tak, ona istnieje, choć to nie rząd emituje pieniądze, a banki. Jej przyczyną są właśnie owe odsetki od pożyczanego długu.

Czy ludzie patrzący na świat i Polską są naprawdę tacy ślepi, że nie widzą rzeczy podstawowych? Tzw rząd tzw. III RP jest zmuszony sprzedać 650 spółek, aby pokryć dziurę budżetową. Pytaniem jest, kiedy dogonimy Grecję? Jej bankructwo bardziej idzie na konto Goldman Sachs niż na konto polityków.A dziura budżetowa USA wynosi 45 000 dolarów na łepka. Począwszy od noworodków, poprzez bezrobotnych i bezdomnych, kończąc na zgrzybiałych, biednych emerytach. Kto i kiedy to spłaci? Jeśli znasz niemiecki – polecam to. USA – bankrut, Niemcy – bankrut, Japonia – bankrut do kwadratu. Jedynie banki mają się dobrze. […] Ekonomia jest naprawdę prosta. Opiera się na zdrowym rozsądku i matematyce. 2×2=4 a nie multum tabel, teorii zaciemniającej prostotę + 15% zysku + 10% kosztów manipulacyjnych.

†††††††††††††††††††††††††††††

Nadesłał Stanislaw Sas (Nowy Jork) 17.5.2010

CHOCHOLI TANIEC WOKOL OKRAGLEGO STOLU

Frank Katylina, Klub Młodzieżowy, Patriotyczny Ruch Polski  (Nowy Jork)

Ta nowojorska scena uswiadomila mi rownoczesnie dwie nieprzyjemne sprawy: a mianowicie, nasza polska bezsilnosc wobec wrogiej nam propagandy oraz uleglosc wszystkich naszych dotychczasowych rzadow wobec tych samych, antypolskich sil.  Dwa tygodnie temu udalem sie do pobliskiego kosciola w dzielnicy zdominowanej przez nowojorczykow polskiego pochodzenia z okazji rocznicy 3 Maja.  Po drodze minalem polskiego weterana w rogatywce, oficerskim mundurze i w butach z wysokimi cholewkami, obwieszonego orderami.  Na jego widok przechodzaca grupa mlodych Amnerykanow wybuchnela smiechem, wolajac glosno „O, Hitler, Hitler”.  Tak wiec, polski mundur budzi tutaj jednoznaczne skojarzenia. Lata antypolskiej propagandy i nazywanie nazistowskich obozow zaglady polskimi zrobily swoje. Polski weteran to dla nich jakis chochol z innej epoki.

Tymczasem w Polsce ciagle trwa chocholi taniec z okazji wyborow prezydenckich, w ktorym bezwstydnie wykorzystuje sie przywiazanie Polakow do swojej dumnej, ale pelnej tragicznych i meczenskich momentow historii. W przeszlosci niejednokrotnie manipulowano nami, wykorzystujac polski patriotyzm, czesto wysylajac najlepszych  na pewna smierc, oczyszczajac w ten sposob pole dla swoich interesow.  Dzisiaj nie ma takiej potrzeby, ale pewna analogie moze stanowic np. pozbycie sie patriotycznie nastawionych dzialaczy Solidarnosci o polskim rodowodzie wysylajac ich na przymusowa emigracje.  Zrobiono w ten sposob miejsce dla swoich opozycjonistow,  z ktorymi komunistyczni aparatczycy i sluzby specjalne podzielily sie wladza przy okraglym stole w Magdalence. Obecnie, znow ponieslismy ofiary w tragicznej katastrofie lotniczej pod Smolenskiem, ktora dala okazje obydwu najwiekszym scierajacym sie w walce o fotel prezydencki  partiom do licytowania sie kto jest wiekszym patriota.

Niby-polskie truchla utworzyly nawet komitet popierajacy Komorowskiego. Ten sam starzec, ktory dzisiaj  zarzuca przeciwnikom nekrofilie polityczna, wysylal kiedys pania Madziak-Miszewska na placowke konsularna w Nowym Jorku ze slowami, ze „Pani glownym zadaniem jest utrzymywanie dobrych stosunkow ze srodowiskami zydowskimi”. Mimo roznic pomiedzy partiami wywodzacymi sie z okraglego stolu, istnieje to jedno tabu, ktore w kazdej sytuacji ich laczy.  Wtedy traci znaczenie patriotyzm lub przywiazanie do tzw. wartosci chrzescijanskich, wtedy pokazuja swoja prawdziwa twarz. S.p. Lech Kaczynski nie mogl nawet z siebie wydusic milosierdzia w stosunku do palonych zywcem dzieci i kobiet palestynskich przez armie izraelska przy pomocy bomb fosoforowych, zakaznych przez prawo miedzynarodowe. Ostro przeciwstawil sie deklaracji ONZ, ktora potepila te zbrodnie jako jedyny polityk zachodnioeuropejski. I to jakos nie przszkadza ojcu Rydzykowi popierac w calosci jego brata.  Wydaje sie, ze wiekszosc polskich katolikow wspolczulaby nawet suce i jej szczenietom gdyby umieraly w meczarniach a co mowic o ludziach, jakakolwiek rase lub narod by nie reprezentowali.

Zadziwiajaca jest rowniez nienawisc jaka wszystkie liberalne srodowiska darza dzialacza chlopskiego Andrzeja Leppera.  Trudna do ukrycia pogarda a rownoczesnie lek przed nim maluja sie na twarzach zurnalistow przeprowadzajacych z nim wywiady. Kiedy w poprezdnich wyborach przeydenckich jego popularnosc niespodziewanie rosla w gore, mimo bezprzykladnej propagandy, poza innymi „grzechami” przypisano mu nawet „faszyzm”. Tak rozprawiaja sie z politykami, ktorzy nie wywodza sie z magdalenkowego garbatego melba. Na jednym „patriotycznym” forum dyskusyjnym wyrazono nawet opinie, ze „swiniopas nie powinien sie pchac na salony”. Po wojnie nasze salony opanowaly przybledy ze wschodu, ktore nienawidzily wszystkiego co polskie i chlopskie. Dzisiaj Polska rzadza ich pomioty.

†††††††††††††††††††††††††

A JEDNAK ZAMACH! a przy okazji odpowiedź profesorowi Dakowskiemu

Andrzej Szubert

Artykuł pt: „Eksperci od nawigacji satelitarnej: to był zamach” dziwnie uciszył atmosferę nagonki na Rosję. Łatwo było szczuć na nią zarzucając jej niechlujstwa nieodpowiedzialne doprowadzenie do katastrofy. Nie były jednak te zarzuty równoznaczne z oskarżeniem Rosji o celowo przeprowadzony zamach. Wypowiedź ekspertów sytuację zmieniła. Opinia ekspertów wcale mnie nie zaskoczyła. O tym, że katastrofa była efektem zamachu jestem już od tygodni przekonany. Przy czym wbrew zdecydowanej większości  głosów uważam, że za zamachem stoją obce, chcące zaszkodzić reputacji Rosji na arenie międzynarodowej obce służby.

W tym miejscu dodam jeszcze trafną uwagę, z jaką spotkał się mój tekst na jednej ze stron internetowych: gdyby to Rosja stała za zamachem, zapewne zawczasu miałaby przygotowaną jako tako spójną i jako tako wiarygodną wersję tego zamachu. A więc – Al-Kaida, Czeczeńcy czy coś w tym rodzaju. Komletne zaskoczenie Rosjan po katastrofie świadczy o tym, że oni z zamachem tym nie mieli nic wspólnego. Jak odmiennie było to z zamachami na WTC. Już pierwszego dnia pojawiły się komentarze i opinie, że to robota Al-Kaidy. A krótko później „znaleziono” w gruzach paszporty domniemanych porywaczy (paszporty okazały się bardziej ogniotrwałe niż czarne skrzynki, których rzekomo w gruzach WTC nie odnaleziono).

Krótko powtórzę jedynie – Rosja jest ostatnim państwem, które byłoby zainteresowane zamachem na polską delegację. Nagonka prasowa na nią, której jesteśmy naocznymi świadkami była do przywidzenia dla ewentualnych rosyjskich zamachowców. Nagłośnienie zbrodni w Katyniu, postawienie siebie samej pod pręgierzem jako państwa nadal zbrodniczego nie leżało w interesie Rosji. Natomiast leżało w interesie jej głównego konkurenta pragnącego zdobyć absolutną dominację przy użyciu wszelkich środków – także militarnych nad całym światem.
Przy okazji zamachu zdecydowanie poprawiła się pozycja proizraelskiej i proamerykańskiej PiS. Szanse Lecha Kaczyńskiego na reelekcję były bardziej niż wątpliwe. Szanse na Belweder jego bliźniaka na fali erupcji zaślepionego patriotyzmu wywołanego śmiercią jego brata są ogromne. Zyskało na tej śmierci żydowskie lobby.  Jest ogromna szansa, że miejsce „utratconego przyjaciela”, będącego bez szans na Belweder zajmie jego brat. Straciła na tym polska racja stanu i społeczeństwo. Szansa na przebicie się kogokolwiek z „wykluczonych” (zmową PiS i PO) na margines polityki jest praktycznie zerowa.

Począwszy od pierwszego dnia katastrofy media i internet zalane zostały ogromem plotek, dezinformacji, pomówień i oskarżeń wysuwanych pod adresem Rosji. Wiele z nich już zweryfikowano. Okazały się po prostu nieprawdą. Jednym z dezinformatorów jest profesor Dakowski. Od dnia katastrofy zamieścił on na jego stronie dziesiątki bzdurnych plotek, domysłów, podejrzeń i oskarżeń wysuwanych pod adresem Rosji. Koronnym jego argumentem przeciwko Rosji jest tekst pt. „Dymiący nagan„. Tekst ten jest mieszaniną uzasadnionych pytań, ale i plotek, domysłów i dezinformacji. Przede wszystki tekst ten z góry sugeruje, że prawdy się nie dowiemy, gdyż Rosja zrobi wszystko, aby prawdę zamazać i ukryć. Autora „dymiącego nagana” cechuje kompletna nieznajomość procedury  prowadzenia śledztwa. Albo nie wie on, albo udaje, że nie wie, iż prokuraturę obowiązuje nakaz zachowania tajemnicy prowadzonego śledztwa w takim zakresie, aby śledztwu nie zaszkodzić. Przy czym zadziwia ogromna schizofrenia autora. W tym samym tekście zamieścił on informację, że śledztwo w Lockerbie trwało prawie trzy lata. A tutaj nie odczekał jeszcze miesiąca i już wysuwa podejrzenia, że Rosjanie coś knują, gdyż wszystko idzie za wolno i opieszale.

Wbrew podejrzeniom i insynuacjom autora „dymiącego nagana” śledztwo trwa i posuwa się do przodu. Przy czym – co warte jest podkreślenia – śledztwo prowadzone jest zgodnie z zasadami Konwencji Chicagowskiej (a nie kremlowskiej) przez Międzynarodowy Komitet Lotniczy (a nie przez KGB). Wiele zamętu wywołała kolportowana informacja, że „Rosjanie orzekają we własnej sprawie. Nie przekażą Polsce czarnych skrzynek.” W sprawie WTC USA też orzekała we własnej sprawie (choć w zamachach zginęli także cudzoziemcy). A że Rosjanie nie oddadzą nam skrzynek? A może się po prostu boją, że stracą dowód rzeczowy popełnionej na ich terenie zbrodni? No bo jakież można mieć zaufanie do naszej prokuratury?
Ws. zabójstwa gen. Papały prokuratura wykazała wyjątkową indolencję. Nie potrafiła nawet zabezpieczyć życia kolejnego ważnego świadka bulwersującego mordu. Panuje zresztą od lat w Polsce dziwna epidemia „samobójstw”, a prokuratura i cały tzw. wymiar sprawiedliwości są bezradni. Pisałem o tym kiedyś. Przy czym zleceniodawca mordu na szefie polskiej policji ukrywa się w USA a nie w Moskwie.

Albo sprawa K. Olewnika. Prokuratura nie tylko mataczyła, zwalniała śledztwo i sprowadzała je na fałszywe tory. Celowo niszczona była dokumentacje śledztwa. A to zainscenizowano kradzież dokumentów z policyjnego samochodu, a to inne dokumenty zalała w budynku prokuratury woda. Natomiast prokuratura wojskowa zasłynęła z tego, że naszych żołnierzy, których wysłano wolą polityków jako pomocników okupanta do Afganistanu i celowo wyposażono w zdezolowane moździerze, chciała ukarać jako zbrodniarzy wojennych ( a Lech Kaczyński zamierzał za pomoc okupantowi wręczać naszym „afgańskim” dowódcom Virtuti Militari). Czy do takiego polskiego „wymiaru sprawiedliwości” można mieć zaufanie? Nawet będąc Putinem?

Profesor Dakowski, w jego długim, niejasnym i niespójnym tekście na sam koniec przywołuje dwa koronne dowody zbrodniczości  Putina: Litwinienko i Politkowska. A ja myślałem, że profesor fizyki potrafi jako tako logicznie myśleć. FSB zapewne dokonuje mordów politycznych. Tak samo, jak CIA i Mosad. U nas na tajemnicze „wypadki samochodowe”, „samobójstwa” czy podejrzane „zawały serca” też umierają ludzie. I nie wszystkie te morderstwa można przypisać Putinowi. Ponadto FSB to nie tępi siepacze z czasów NKWD. Oni potrafią zapewne zlikwidować osobę niewygodną w sposób nie rzucający się w oczy. Litwinienkę mogli otruć jedną z wielu substancji wywołującej zawał serca, która dwie godziny później rozkłada się i jest nie do wykrycia. Dziennikarka mogła ciężko zachorować i umrzeć, lub zginąć w wypadku samochodowym. Ale akurat w tych morderstwach, które natychmiast przywołują skojarzenia z KGB i Putinem byłbym ostrożniejszy. Bo ktokolwiek chciałby zaszkodzić Putinowi, to otruje Litwinienkę plutonem a Politkowską zastrzeli na urodziny Putina. Wie bowiem, że mordy te pójdą i tak na jego konto. I o to właśnie w tych szytych grubymi nićmi morderstwach się rozchodzi. Dziwi mnie jedynie, że ścisły umysł profesora Dakowskiego daje się na taką lipę nabrać. A już jego przekonanie, że byli funkcjonariusze CIA i FBI o zamachach na WTC (w których ich służby brały udział bezpośredni, lub pośredni w zacieraniu śladów) napiszą prawdę to więcej niż naiwność wynikająca z infantylizmu wtórnego.

W sprawie „afery Olsona” (popełnił „samobójstwo” wyskakując z 10 piętra przez zamknięte okno), związanej z tajną operacją CIA Mkultra mamy do czynienia z tajemniczą śmiercią byłego szefa CIA, Wiliama Colby’ego, krótko po tym, gdy dowiedział się, że ma on zeznawać przed prokuraturą w sprawie zabójstwa Olsona. A to tylko czubek góry lodowej takiej właśnie „działalności” CIA (no i Kennedy zamordowany za jego dekret 111 110 odbierający prawo emisji pieniędza FED-owi). Ale nie, nasz profesor Dakowski widzi tylko jednego mordercę w sprawie Smoleńska – naturalnie KGB-owca Putina. Zdaniem profesora to Putin uwziął się na Polskę. Choć to nie Putin odebrał nam suwerenność a Bruksela. Nie Putin każe niszczyć nasze stocznie i fabryki, nie Putin za bezcen wykupuje nasz majątek narodowy. Nie on wreszcie wykorzystuje nasze wojsko w brudnych okupacyjnych wojnach. Aha, a gdyby USA dysponowała zdjęciami satelitarnymi dowodzącymi tezy profesora (rosyjska robota), już mielibyśmy „przecieki” kolportowane za pośrednictwem amerykańskiej agentury wpływu. Milczenie jej raczej wskazuje na to, że zdjęcia satelitarne mogą być nieprzyjemne i niewygodne dla samej USA.

Pod moim adresem profesor wysnuł obraźliwe domysły i insynuacje. Biorę to jednak na karb jego rozchwianej równowagi emocjonalnej jak i na jego wiek. A więc – nie jestem „śpiochem”. Nie jestem też „sowieto – filem”.  Z polską bezpieką miałem wprawdzie do czynienia – ale jedynie jako osoba szpiclowana i rozpracowywana. Na przesłuchaniach zaś mówiłem esbekom o ZSRR, że to nasz okupant. To jest nawet w teczkach SB. „Generowanie szumów, dziwnych hipotez i to taśmowo” – toż to jest właśnie zajęcie profesora i jemu podobnych. W sposób dziecinnie nielogiczny profesor pisze, że „z litości jeszcze nie podaje (mojego) nazwiska”, nie zauważając że moich tekstów, które on „kompromituje” nie piszę anonimowo. „Zataja” więc on rzecz jawną i znaną. Stwierdzenie – „…którego dotąd miałem za uczciwego” sugeruje, że jestem według profesora nieuczciwy. No cóż, ja nadal uważam profesora za uczciwego, ale za zaślepionego i zagubionego. W jego głowie nie zafunkcjonował program „aktualizuj”. On ciągle walczy z Sowietami i KGB.

Interesujące jest, że profesor nie zauważa kilku istotnych spraw. Dzisiejsza Rosja to już inne państwo, niż ZSRR. Stawianie zaś znaku równości pomiędzy Rosją i Rosjanami a ZSRR, zwłaszcza w okresie zbrodniczego terroru gruzińsko-żydowskiego w czasach Stalina jest tym samym co stawianie znaku równości między Polską i Polakami a Bierutem, Bermanem i UB.
Dalej… W czasach, gdy byliśmy sowieckim protektoratem, budowano u nas huty i porty. Siermiężne, niewydajne, ale były… Dzisiaj, z nakazu Brukseli niszczy się nasz (budowany głównie za komuny) przemysł. W czasach zależności od ZSRR przynajmniej nasze ziemie zachodnie (tzw. „odzyskane”) były bezpieczne przed niemieckim rewizjonizmem. Dzisiaj nikt z naszych  „strategicznych” sojuszników (Izrael czy USA) palcem nie ruszy wobec postępującej germanizacji. A tę widać gołym okiem.
Tych rzeczywistych zagrożeń i faktycznego zlikwidowania Polski jako państwa suwerennego profesor Dakowski od 10 kwietnia nie zauważa. On widzi i boi się tylko KGB i Putina z dymiącym naganem w ręku. A’propos dymiącego nagana. Selektywność percepcji profesora nie pozwala jemu dostrzec innego, jeszcze mocniej dymiącego nagana. Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich napisał specjalnie dla The Jewish Week artykuł pt. “Straciliśmy przyjaciela”: “Dwa lata temu, w czasie wizyty w Katyniu, obydwaj modliliśmy się przed tablica upamiętniającą rabina Barucha Sternberga, głównego rabina Wojska Polskiego, który został zamordowany w Katyniu wraz z setkami żydowskich żołnierzy. Ocenia się, że około 10% zamordowanych w Katyniu polskich żołnierzy stanowili Żydzi.” W komentarzu od redakcji The Jewish Week jest napisane: “Na pokładzie pechowego samolotu miał być również Naczelny Rabin Polski Michael Schudrich oraz wielu działaczy żydowskiej społeczności. Jedynie z powodu Sabbath’u nie wsiedli do tego samolotu. Rabin Schudrich był od wielu lat zaprzyjaźniony z Lechem Kaczyńskim, jeszcze w czasie kiedy był on Prezydentem Warszawy. Prezydent Kaczyński systematycznie brał udział w uroczystościach z okazji świat w głównej synagodze stolicy, kilkanaście razy odwiedzał Izrael…”

Data obchodów w dniu 10 kwietnia była wybrana dowolnie. Likwidacja obozu w Kozielsku, z którego jeńców wywożono do zamordowania głównie w Katyniu, trwała od 3 kwietnia do 12 maja. Można było więc na obchody 70 rocznicy Katynia wybrać inną datę. Na przykład 13 kwietnia, kiedy to Niemcy w roku 1943 ogłosili odkrycie grobów katyńskich. Tym bardziej, że sejm w 2007 roku ustanowił dzień 13 kwietnia dniem Katynia. Dlaczego nie leciano więc 13 a  już 10 kwietnia. Dziwi bowiem jedna rzecz. Otoczenie prezydenta znało jego słabość do Żydów. Wiedziało też, że dwa lata wcześniej prezydent był w Katyniu razem z naczelnym rabinem. Można by się więc spodziewać, że na okrągłą 70 rocznicę zbrodni tym bardziej naczelny rabin i “wielu działaczy żydowskiej społeczności” chcieliby razem z ich przyjacielem, polskim prezydentem, uczcić ofiary w Katyniu (ze względu na owe ok. 10% żołnierzy, jakich stanowili Żydzi). Jest też raczej pewne, że prezydent i jego otoczenie znało zwyczaje prezydenckich żydowskich przyjaciół i wiedziało, że w szabat takiej uroczystości nie powinno się organizować, jeśli chce się, aby żydowscy przyjaciele prezydenta wzięli w niej udział. A jednak uroczystość zaplanowano na sobotę 10 kwietnia! A nie na 13 kwietnia – dzień Katynia!


CZYŻBY O TO WŁAŚNIE CHODZIŁO? ABY OSZCZĘDZIĆ W “KATASTROFIE” ŻYDÓW? I dlatego datę 10 kwietnia ktoś Kaczyńskiemu „podpowiedział” i do tej daty go przekonał? A wtedy żydowscy przyjaciele prezydenta mieli wygodną wymówkę – szabat! Nie możemy lecieć! Czy jest to tylko niepoważna teoria spiskowa? Taka sama jak ta, że 11/9 pracujący w WTC Żydzi wzięli sobie „przypadkowo” wolne czy też pojechali na wycieczkę i dlatego tak mało ich wtedy zginęło (zginęli tylko ci, których nie ostrzeżono???).

Co mnie jeszcze dziwi… Profesor Dakowski na jego stronie demaskował oszustwa ideologów NWO – świńską grypę i oszustwo klimatyczne. Ostrzegał też przed Codexem Alimentarius i GMO. Wie, kto za tym stoi, a jednak od momentu zamachu w Smoleńsku obawia się jedynie Putina i jego siepaczy. Zagrożenia dla Polski widzi tylko ze strony Rosji. Choć Polska ma już założony na szyi stryczek. A za drugi koniec to nie Putin trzyma, a „sojusznicy”. Mógłbym długo jeszcze pisać, ale nie ma sensu. Obawiam się, że w obecnym zachwianiu równowagi emocjonalnej u profesora i tak niewiele do niego dotrze.

Jest jeszcze jedna kwestia do wyjaśnienia: dlaczego profesor Dakowski tak mocno nie lubi Rosji. Wytłumaczenie tego zjawiska należy szukać – jak przypuszczam – wn życiorysie profesora i w psychologii. Przy czym nie mam na myśli okresu wywózki profesora Dakowskiego w dzieciństwie na zesłanie w głąb Rosji. Jako fizyk w czasach PRL profesor wyjechał do tajnego ośrodka badań jądrowych w Dubnej. W tamtych czasach nie każdy fizyk na takie wyróżnienie się załapał. Potrzebna była rekomendacja partii, kandydat na Dubną był dokładnie prześwietlany przez SB. Jedynie kandydaci z nieposzlakowanym certyfikatem prawomyślności do Dubnej wyjeżdżali. Nie byłoby w tym nic złego. Każdy z nas w czasach PRL szedł na różne układy, był w mniejszym czy większym stopniu oportunistą. Nawet bezdomny żebrak, mieszkający pod mostem, mieszkał pod mostem państwowym, socjalistycznym. Ja też byłem oportunistą. Do czasu. Przy czym dzisiaj nadgorliwą antyrosyjskością nie wyciszam wyrzutów sumienia za oportunizm z przeszłości. Być może profesor podświadomie ma pretensje do samego siebie o to, że w Dubnej pracował min. ku chwale nauki jądrowej Sowietów. Jego badania niekoniecznie służyły jedynie pokojowej energetyce atomowej ZSRR. Być może dzisiaj swoją antyrosyjskością profesor Dakowski chce we własnych oczach zrehabilitować się za jego służbę na rzecz ZSRR w młodości. Dlatego jest dzisiaj taki antyrosyjski.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††

OGÓLNOPOLSKA AKCJA ICPPC – ZADAJ PYTANIA KANDYDATOM

Szanowni Państwo, Prosimy abyście poświęcili kilka minut na kluczowe dla nas wszystkich sprawy dotyczące, przede wszystkim, naszego zdrowia i zdrowia naszych dzieci oraz samowystarczalności żywieniowej. Pamiętajcie, że kto kontroluje produkcję żywności ten kontroluje wszystko!

Prosimy abyście wysłali do kandydatów na Prezydenta Polski własne pytania (lub skopiowane) w sprawie zagrożeń GMO i dokonali później wyboru na podstawie udzielonych odpowiedzi.

PROSIMY RÓWNIEŻ O WYSYŁANIE LISTÓW faxem, POCZTĄ TRADYCYJNĄ i wizyty w biurach wyborczych. Adresy okręgów wyborczych
Jeśli otrzymacie odpowiedzi prosimy o przesłanie kopii abyśmy mogli je umieścić na stronie.
WYBIERZMY NA PREZYDENTA RP człowieka, który postąpi jak liderzy w ośmiu krajach Unii Europejskiej i wprowadzi zakaz na uprawy GMO kierując się troską o swoich wyborców.
Prosimy o przesyłanie  treści tego e-maila do wszystkich swoich znajomych.
Z poważaniem, Jadwiga Łopata i Sir Julian Rose
==========================
ICPPC – International Coalition to Protect the Polish Countryside
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114  biuro@icppc.pl

www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

Przeczytaj – „Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych problemów„, autor: Julian Rose

††††††††††††††††††††††††

Protest pod Sejmem RP trwa

Protest STOP BEZPRAWIU rozpoczął się pod SEJMEM RP dnia 18.05.2010 r. i będzie trwał.  Przekazujemy film z protestu oraz galerię zdjęć. Jeśli pokrzywdził Cię prokurator, sędzia to dołącz do nas. Razem możemy więcej.

†††††††††††††††††††††††††††††††††

Wspomóż blog – na konto lub Pay Pala

Komentarzy 180 to “O naprawę Rzeczpospolitej (3)”

 1. Toms said

  morning909
  6 dni temu

  Pytania:
  1) dlaczego Komorowski na dzień przed wylotem zamienił się z senatorką Bochenek.
  2) Dlaczego Schetyna, również związany ze służbami (MSW) zamienił się z Dolniakiem.
  3) Kto usilnie naciskał na prezydenta żeby nie jechał pociągiem. Czym to motywował.
  4) Kto i dlaczego zadecydował, żeby dziennikarze polecieli osobno.
  Śledztwo może jak widać toczyć się również w Polsce.
  W tych właśnie sprawach!

  • monitorpolski said

   Już odpowiem n.t. Schetyny, mam to nagrane. Otóż namówił go do tego niejaki Tusk.Gdy to mówił był bardzo zdenerwowany. Myślę, że nie uczestniczył w spisku.
   Iwiński też nie poleciał, nie wytłumaczył się dlaczego.

  • hjk said

   W sprawie akurat śp. prezydenta to słyszałem w jakimś medium/czytałem coś przeciwnego, że właśnie albo rodziny katyńskie albo ktoś inny trochę nastawał na niego/doradzał, żeby z nimi jechał, bo to byłby znaczący gest w stosunku do nich. Podobno nawet miały trochę o to pretensje, ze się odsunął od zwykłych ludzi, a wolał lecieć z pozostałymi VIPami… Bo od poczatku było wiadomo, ze poleci samolotem, jak to zazwyczaj bywało, ponieważ chyba raczej pociągiem na dłuższe dystanse nigdy nie jeździł…
   Ciekawe, czy jest w ogóle jakiś specjalny „wagon prezydencki”?

   • 222 said

    Kiedyś juz o tym była mowa, ale warto porównać podobną katastrofę

  • 222 said

   http://www.tvn24.pl/-1,1651689,0,1,oddala-miejsce-w-samolocie-do-smolenska,wiadomosc.html

 2. in said

  @Magda

  Co do autopilota
  na chwila obecna informacja o tym moze oznaczac:

  – MAK zaczal swiadomie klamac, czarne skrzynki sa juz “wyremontowane”
  – Pilot otrzymal falszywy sygnal ILS lub inny sygnal, ktory przejal kontrole nad samolotem
  – pilot byl samobojca i turysta ktory chcial zapytac sie przez okno spacerujacych po lace 1,1km od pasa o godzine i droge na lotniska

  Kolejne dwie informacje podane przez ekspertow ktore jakoby potwierdzaja turystyczne zapedy pilota maja sie tak:

  jak wiemy sa dwa wysokosciomierze : barymetryczny (cisnienie lotniska), radiowy (odbicie sygnalu od ziemi)

  i teraz smieszne tak wiec wedlug ekspertow rosyjskich

  – pilot posluchal wystraszonego nawigatora, ktory przestraszyl sie wawazu i wskazan wysokosciomierza radiowego, nerwy mu nie wytrzymaly na 5 wawazie.(mapka terenu przedstawia ze takich wawozow i dolin jest 5 przed ladwaniem z czego 2 jeszcze glebsze) zaprzeczaja temu piloci polscy ktorzy mowia ze w smolensku z powodu uksztaltowania terenu nie uwzglednia sie wysokosciomierz radiowy.

  wedlug innych analiz

  – pilot zle zrozumial rosyjski i wprowadzil zle dane do wysokosciomierza barycznego (cisnieniowego) lub ktos mu je podal zle. Ale teraz pomyslmy. oznaczalo by to ze pilot pomylil sie co do swojej wysokosci o 115m (roznica wysokosci miedzy 2000m od lotniska a 1,1km od lotniska). Tak wiec przelatujac nad prawdziwym nadajnikiem NDB 6,1km powinien sprawdzic i potwierdzic wysokosc ok.300m ale jesli wprowadzil by zle wartosci to pokazaloby mu sie ze ma wysokosc 185m nad nadajnikiem NDB 6,1km. czyli juz w tym miejscu znajac swoje oddalenie od lotniska i nieprawidlowa wysokosc wiedzialby ze cos jest nie tak.

  Czyli podsumowujac jak dla mnie teza o zmyleniu/pomylce co do wysokosciomierza barycznego (cisnieniowego) nie trzyma sie kupy i ma na celu ukrycie czego innego. Odpada wedlug mnie rowniez teza o pomylce wysokosciomierza radiowego (piloci muslieli by nie zdawac sobie sprawy z swojej pozycji i kierowac sie tylko i wylacznie na ten wysokosciomierz, a mapa terenu pokazuje ze to odpada i komisja dziwnie podkreslala jeden wawoz zapominajac o 4 wawozach wiecej. Mysle ze maja klopot z stworzeniem calkiem nowego obrazka z puzli ktore mamy, bo albo puzle pasuja i pochodza z smolenska 10.04 albo nie.
  Albo czarne skrzynki sa juz “wyremontowane” i nie musza juz mowic polprawd tylko moga swobodnie klamac.

  jesli tak jest to pozostaje nam tylko to co mamy plus nowe dowody. do 19 maja mowili polprawdy i ukrywali prawde a teram moliwe ze 70-90% bedzie klamstwem.

  Co do autopilot+GPS to wstepnie ci moge napisac ze wedlug tego co czytalem to http://www.flightgear.ru/wiki/index.php/Tu-154B_ABSU autopilot w tu154m nie mial polaczenia z GPS wiec fizycznie nie mozliwe jest oszukanie autopilota za pomoca falszywego sygnalu GPS.

  @monitor polski

  masz wielka racje. Uwazam ze do 19 maja mowili polprawdy i ukrywali prawde ale od 19 maja zmienili taktyke i swiadomie klamia (zmieniaja fakty). moze wiazac sie to z tym ze czarne skrzynki sa juz wyremontowane. W zwiazku z tym trzeba tez dodac nowa taktyke i podzielic e-sledztwo na dwie fazy:
  – dowody i rozwoj hipotez
  – analiza wypowiedzi sledczych po 19 maja pod katem klmastwa(robic zapisy rozmow i analizowac)

  jak wiecie klamstwo ma to do siebie, ze szybko sie mnozy. Klamstwo rodzi klamstwo coraz bardziej sie zapetlajac i czesto samo sobie zaprzeczajac. Czlowiek, ktory zaczyna klamac w czyms waznym i zlozonym tworzy siec klamstw, ktora w sumie jest latwo odkryc. Po prostu gubi sie, traci zmysl i rozum. Dlatego tak jak wspomniales warto zajac sie tym oddzielnie. robic zapisy rozmow i zbierac dowody na klamstwo. Bo wydaje mi sie ze to juz jest poszlaka to rozpoczecia postepowania karnego o wspoludzial w spisku.

  Sprobuje cos z tym wymyslec by zapisywac te rozmowy. nie wiem jak bedzie u mnie z czasem, bo skupiam sie na e-sledztwie ale sprobuje.

  • Taka Tam... said

   no ale jesli strona rosyjska absolutnie nie ma nic wspolnego z zamachem/wypadkiem (patrz artykuly powyzej i ogolne tendencje)… to dlaczego matacza przy skrzynkach? przeciez ponoc sam Putin przewodniczy/l sledztwu itd, a wynika z artykulow ze on ma rece czyste wiec nie pozwolilby na matactwa gdyby Rosja rzeczywiscie byla czysta.
   na reke byloby im powiedziec ze to np USA. no chyba ze boja sie bo sami dopuscili sie jakichs zaniedban technicznych niekoniecznie celowo.

   ps. nie twierdze ze Rosja jest zamieszana ale kwestia mataczenia na skrzynkach itd nie pasuje mi cos do teorii ze ktos Rosje wrabia. to albu Putin jednak jest po stronie unych albo teoria jest bledna…

   moge sie mylic, jesli tak to niech ktos madry mnie skoryguje 😛 po prostu chcialabym miec jasna sytuacje… w miare jasna.

   • hjk said

    napisałem wczoraj w tej kwestii więc powtarzam:
    „Trochę mnie dziwi ten wątek “oddania czarnych skrzynek”. Oczywiście, że w normalnych warunkach powinni je oddać, a jesli tego nie robią, to 3 interpretacje widzę:
    1.sami maczali paluchy
    2.ktoś zrobił prowokacje przeciwko nim – więc muszą mieć dowody w ręce cały czas, ze to nie oni.
    3. Chca ew. tego kogoś przyszantażować, więc jw.
    A ponieważ sa krajem silnym, robia co chcą i mozemy im “nagwizdać”. Jeśli na życzenie udostepniaja je nam i kazdemu kto tam poleci (czy otwierali je przy naszych?), to tym się musimy zadowolić, nie mamy wyjścia, bo co im zrobimy?”

   • ndb2010 said

    @taka tam
    Choc jestem przeciwnikiem szukania teraz winnych to od poczatku czulem i coraz bardziej sie utwierdzam w tym ze cytuje moja wypowiedz:

    I zeby wyjasnic, choc ci ktorzy czytaja mnie od poczatku wiedza, ze ostatnia rzecza ktora chce sie zajmowac teraz to ustalania winnych. mysle ze w tym miejsu wspomne ze w ta sprawe nie sa zamieszane rzady panstw w znaczeniu w jaki przypuszczamy, tak by zarysowac mozliwe zakresy dzialania jak i mozliwosci finansowe akcji to przypuszczam ze za smolensk 10.04.2010 sa odpowiedzialni:

    – ludzie nalezacy do starego polskiego SB (zleceniodawca i wykonawca)

    – ludzie nalezacy do starego KGB (zabezpieczenie akcji oraz czuwanie nad zacieraniem sladow na prosbe przyjaciol z Polski oraz mozliwe odzyskanie strefy wplywow)

    – lobby finansowe (sponsor akcji, szacunkowy zysk min.180mln zloty rocznie – smierc prezesa NBP)

    To tak w skrocie by przedstawic zarys, ze koszty operacji nie graly roli oraz ze moga byc kontrolowane lub niekontrolowane przecieki, bo nie wszyscy lubia stare KGB oraz stare SB choc prawie wszyscy sie ich boja.

    jednakze tak jak wielokrotnie wspominalem w moich wpisach na blogu grypa666 skupienie sie teraz na winowajcach jest strata energii i czasu.

   • Taka Tam... said

    dzieki hjk,

    co do punktu 2, to mogliby chociaz dac kopie, no ale jak mowisz sa silni i robia co chca. z drugiej strony fakt ukrywania prawdy kieruje oskarzenie przeciwko nim. wiec nie wiem czy gra warta…

   • hjk said

    @Taka…
    ależ oni cały czas zdaje się mówią, ze będziemy mieli kopie…

 3. Wstrętny atak na profesora Dakowskiego. Wpis jest żenujący. Przypuszczam że około tygodnia będzie na tym blogu ośmieszanie jak się da profesora Dakowskiego gdyż posiada on wiedzę jaka mało kto ma. Zacznie się dratewstwo i wymyślanie od agentów, kompleksu każdego, zaraz będzie też żydem. tak zaczęło się pisanie nowego życiorysu profesora. Czyżby blog dla kogoś pracował?? MYŚLMY !!!

  • Andrzej 101 said

   Korolowapokoju:
   Przeoczyłaś szczególik! To profesor D. w jego tekście
   http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1998&Itemid=100
   choć go nie zaczepiałem ani nie atakowałem, napisał o mnie obraźliwe sugestie, że jestem „śpiochem”, „sowieto-filem” (w domyśle – agent KGB), że uważał mnie za uczciwego – a więc że jestem nieuczciwy. Ja tylko na jego zaczepkę odpowiedziałem.
   Jego wybiórczą wiedzę wykorzystuje on niewłaściwie. Akurat wkleił artykuł Reszczyńskiego o zagrożeniu Polski ze strony Rosji. Ci idioci i ślepcy nie widzą, że Bruksela i żydowskie banki zarzuciła nam pętlę na szyję, że Polska w 85% gospodarczo już jest w łapskach zachodu (żydów), a resztę rozkradną podczas kolejnej kadencji Kaczyńskiego. Jeśli ktoś jest śpiochem czy agentem – to właśnie oni. Manipulowani przez ideologów NWO odwracają naszą uwagę od rzeczywistego zagrożenia dla Polski (ideolodzy NWO – komleks J nieistniejącym zagrożeniem ze strony Rosji. Która przez banksterów dlatego jest atakowana, bo nie chce się poddać ich dyktatowi. A ci „mądrzy ludzie”, profesorowie i historycy pomagają żydowskim bangsterom szczuć idiotów Polaków na Rosję.

   • monitorpolski said

    Ciekawym jest fakt, że tylko Rosja (i chyba Białoruś) dopłaca rodzinie za wielodzietność.
    Jeśli to powiesz to już jesteś rusofilem.
    A czy się nie mylę, że w Rosji oficjalnie intronizowano Jezusa Chrystusa na Króla?
    Nie mogę teraz tego znaleźć, ale było o tym dość głośno jakiś czas temu. Jeśli ktoś ma do tego linki to bardzo proszę je zamieścić. Jeśli się mylę to widać ktoś wprowadza dezinformację.

   • Taka Tam... said

    no ale w Rosji zdaje sie jest dosc wysoki wspolczynnik aborcji itd… ogladalam dokument o tym, zal bylo patrzec jak co ktoras mloda kobieta usuwa ciaze i to jeszcze w niemalze polowych warunkach. no chyba ze to tylko antyrosyjska propaganda byla ze tak sie skrobia tam na potege i ze straszna bieda panuje. w kazdym razie jesli kraj jest ubogi i toczony przez robactwo odporne na nauki Jezusa, to nawet intronizacja nie pomoze. trza by usunac robactwo a potem myslec o intronizacjach.

   • Pewnie tak jest… Trzeba pamiętać, że całe zło światowe się stamtąd wylało pod hasłem emigracji. Ale są i siły proludzkie, których u nas brakuje.

   • Toms said

    na Boga to Zachód to żydzi ??? a kiedy sie oni tak rozmnozyli że jest ich 400 mln , Panie Piotrze ….

    przed 2 wojną na Zachodzie żyło kilka ładnych milionów Żydów , po wojnie zostało z tego 30-40 %.Ignorancją nauki jest sadzenie że obecnie jest na zachodzi 2-3 miliony żydów którzy rządzą i kontrolują cały Zachód – kuźwa żaden jeszcze eugenik ani psycholog czy psychiatra nie dowidł że rasa żydowska jest inteligencją wyżej niż słowiańska, germańska czy romańska lub frankofońska i anglosaska . A Pan tu nam imputuje że syjoniści sa mądrzejszy == czy używał Pan zawsze legalnego Windowsa i dzięki temu dawał zysk zydowi Gatesowi ??? nie wiem ale miliony Europejczyków robią go w konia

   • Zapsa said

    Monitor – nie wiem jak z wielodzietnością, ale juz niejednokrotnie pisałam na blogu, jakie są świadczenia w Irlandii – bezrobotna matka z jednym dzieckiem dostaje tygodniowo ok 240 euro.
    Inna rodzina, z dwójką dzieci, utrzymuje się z socjala na te dzieci, jedynie pan rodziny(facet) 2x w tyg rozwozi pizzę. Nie wiem jakie mają świadczenia na te dzieci, ale wynajmują sobie dom.
    Generalnie nie są wielodzietni, ale rodząc dzieci dostaja niezłą kaskę od państwa, kaskę której całej raczej nie pochłania dwulatek (prawie 1000 euro miesięcznie).

  • monitorpolski said

   Niestety, ale powyższy wpis Andrzeja 101 jest prawdziwy – czy wam się podoba czy nie. Dzisiaj w Polsacie po godz 8 rano jakiś ekspert powiedział, że „dolne warstwy atmosfery są opryskiwane siarczanami” i to „niezależnie od umów międzynarodowych, czy to się komukolwiek podoba czy nie” (parafrazuję). I że robi to nie kto inny jak „Bill Gates’ (!)
   No bo rzekomo Ziemia jest zagrożona globalnym ociepleniem i „nie ma co czekać na umowy międzynarodowe”. Czyli już oficjalnie – jakaś międzynarodowa banda opryskuje nasz kraj (i inne) nie patrzac się na obowiązujące prawo, jakiekolwiek ekspertyzy czy efekty uboczne!
   I, jak widzimy, nie robi tego Rosja!
   Tak, musimy sobie zdać sprawę CO jest największym zagrożeniem naszej wolności i życia. Jest nim tzw. „rząd światowy”, który już funkcjonuje, ale prawda o tym ukrywana jest przed opinią publiczną. Niedawno słyszałem od znajomego dziennikarza z krakowskiej telewizji, że rozmawiał z „namiestnikiem rządu światowego” na Małopolskę!
   Proponuję obejrzenie jeszcze raz filmów Teda Pike’a w google video.

   • Dodam tylko, że ten ekspert być może chciał nam przekazać kluczowe informacje na temat przyczyn powodzi. Wróćcie się na tym bogu kilka dni / tygodni przed powodzią – ile było doniesień na temat oprysków!

   • Taka Tam... said

    wiem ze to zabrzmi glupio moze, ale skoro oni nie respektuja umow miedzynarodowych, to my tez powinnismy przestac. i jesli widzimy samolot ktory nam zasrywa niebo… to jest jeden taki sposob by sie go pozbyc… tylko to by wymagalo solidnej obserwacji i organizacji co by zmniejszyc ryzyko pomylki i niewinnych ofiar :X

    niestety ale do tego kiedys dojdzie. bo ludzka cierpliwosc ma swe granice. Polska powinna sie obudowac murkiem przywrocic granice powietrzno ladowe i kazdy nieautoryzowany obiekt latajacy powinien byc neutralizowany. no ale kto to zrobi skoro 99% ludu to owieczki…

   • bluescreen@o.op said

    W Polsacie powiadasz? Po godz. 8 rano? Ciekawe, bo od 7.10 lecą same kreskówki, aż do teraz…

   • hjk said

    Co nie zmienia faktu, ze i Rosja ma w Polsce jakieś swoje interesy – od lat to są m. in. stale ropno – gazowe (bo te są jawne), a dla ich Polska to nadal „bliska zagranica”… Tam dalej obowiązuje myślenie w kategoriach imperium.
    No i należy wziąć też taki motyw pod uwagę, że włąśnie dlatego, ze wszyscy będą myśleć, że to „bez sensu”, by „Rosja” to zrobiła, to własnie dlatego to zrobili, bo wszyscy będą myśleć, itd…
    Oczywiście juz pisałem na ten temat, zreszta art. główny to sugeruje, ze trudno w dzisiejszych czasach powiedzieć, co to znaczy „Rosja”, „Ameryka”, „Niemcy” itd., podobnie jak byłoby trudno powiedzieć, co to znaczy „Polska” od strony praktycznej: czy to naród, czy to rząd, czy jakieś służby specjalne, a jeśli tak, to które, a może jakaś agentura rezydująca na terenie…?

   • bluescreen said

    @Taka Tam
    Nic na to nie poradzimy bo w roku 1994 (albo 1991) podpisano traktat o przestrzeni powietrznej i obowiązuje on we wszystkich krajach europejskich oraz na innych kontynentach.

    Co do mówienia, że robi to były szef majkrosoftu to raczej bym się wstrzymał. Ja stawiam na wszystkie firmy i organizacje, które zajmują się lotnictwem. Poczytajcie sobie historie największych firm produkujących samoloty. To jest jeden wielki koncern zbrojeniowy.

   • Toms said

    @ monitorpolski a mój znajomy powiedział mi , były Szef Obrony Cywilnej w Łodzi że Polska jest zabezpieczona przez Brazylie , Indie i Turcje pod katem ochrony przez Ingerencją zewnętrzną i rządem światowym.

    Innymi słowy podaj jakiś dowód link na te Twoje rewelacje o ekspercie porannym na ( kacu ???) czy znajomym znajomych ( czarna wołga???)

   • monitorpolski said

    Polsat News

   • monitorpolski said

    Nie angrałem tego, oglądałem newsy pod kątem powodzi, a tu nagle ten ekspert z takimi sensacjami. I mówił to tak jakby to było normalne – dolne warstwy atmosfery są spryskiwane (nie użył tego słowa, ale był taki sens) siarczanami. I że tak powinno byc, mimo że nie ma żadnych umów międzynarodowych. Proponuje komuś z kasą kupienie z Wiadomości Polsatu godziny programu od 8 do 9 rano (niedziela). Nie żartuję – była taka wypowiedź. Oczywiście eskpert wspomniał że to dobre serce Billa Gatesa, które chroni nas od ocieplenia globalnego i zmian klimatycznych.

   • krzysiek said

    trzeba nagrać ten news z polsatu.
    wrocław – smugi chemiczne – miejscami wręcz regularna kratka
    oczywiście przeloty poza korytarzami pasażerskimi
    sieją chmury czy robią coś innego?

   • krzysiek said

    prezenter pogody w usa pokazuje chmury po wojskowych opryskach http://www.youtube.com/watch?v=XS8ahQgy5hM

    więcej na: http://geoengineeringwatch.org/

   • Zapsa said

    Dziś nad morzem, wśród rozmytych już na wpól smug, ujrzelismy z moim przyjacielem sceptykiem, który ma mnie od dawna za schizolkę, dwie pionowe chmury w kształcie słupów, równiusieńkie, identyczne, równoległe. Mój przyjaciel staje się niespokojny.

   • Aśka said

    można spróbować poszukać tego programu na: IPLA

  • Taka Tam... said

   Krolowo prosze nie spij, to pan Dakowski zaczal w sposob dosc obrzydliwy obrazac innych blogowiczow i pana Piotra zupelnie bezpodstawnie. I chyba dotad nie przeprosil z tego co wiem. Tak to sie konczy jak ktos do problemu podchodzi emocjonalnie, wtedy latwo przekroczyc granice przywoitosci co sie wydarzylo panu D.

   • heros2010 said

    Ja rozumiem ,że na tym blogu staramy się trzymać z Rosją jako potencjalnym sojusznikiem i sąsiadem pomimo tragicznej dla nas wspólnej historii,ale nie ma się co oszukiwać Rosja ma w NWO na bank świetną pozycje przynajmniej aż do wybuchu 3 wojny światowej.
    Wiem ,że strategicznie nie jest to głupie trzymać z Rosją skoro jest jasne i oczywiste ,że Niemcy nie są wystarczająco wolni od usesmanów a usa ma dla nas tylko jeden cel,atomowy śmietnik.
    Moim skromnym zdaniem nasza pozycja jest masakryczna i powinniśmy się trzymać jak najdalej od wojny a nasze wojska powinny natychmiast wrócić z Afganistanu.Neutralność zbliżającym się konflikcie to jedyne co możemy zrobić.Jesteśmy uzbrojeni po zęby i chętnie pomożemy nwo wprowadzać lepszy ład.
    Jakaś inicjatywa środkowo europejska powinna mieć miejsce,która by ogłosiła absolutną neutralność i głęboką miłość dla USA,Rosji,Chin oczywiście równie fałszywa i cyniczną jaką nas się okłamuje.
    I prawdziwą miłość do pokoju.
    Nie sądze ,że popisowi kandydaci się zdecydują na tak odważny krok pomimo niebezpieczeństwa ,że będą tak samo świecić jak reszta polin.
    A tu filmik o chemitrialsach rónież w Rosji i Chinach.

    Chemtrails in Russia China Iran North Korea

   • monitorpolski said

    Na blogu możemy prawie wszystko. Możemy skompromitowac Rosję, udowodnić jej udział w zamachu itd. Ale nie możemy wypowiedzieć jej wojny. I radzę o tym myśleć bo tak naprawde g. możemy jako państwo.
    Dlatego tak ważny jest kandydat na Prezydenta, na którego zagłosujemy – musi to być mądry człowiek, który poprowadzi Polskę tak żebyśmy jak najmniej ucierpieli i się wzmocnili. Jeśli nie ma takiego kandydata to lepiej zostać w domu niż głosować.

 4. Julka said

  Piotr Bain
  J.Bizoń w artykule „Muszę się panu przyznać” na stronie propolonii odpowiada Marcinowi M.”Dobrze Panu intuicja podpowiada, że jest Pan uwikłany między dżumę i cholerę. Bojkot też jest metodą pokojowej walki, gdy nie ma już innego wyjścia..udany bojkot to straszna rzecz dla niechcianej władzy..”.
  Według pana Bizonia (i innych „patriotów” tudzież „narodowców”)Polacy powinny zrezygnować z tej jedynej możliwości wpływu, jaką im daje urna wyborcza. Tak bywało przed poprzednimi wyborami i ostatnimi do UE, w konsekwencji których Polskę formalnie reprezentuje tam Buzek, a naprawdę reprezentuje interesy unych.
  Im WCALE nie zależy na frekwencji, ale na wynikach. Po to w ten sposób opracowali Konstytucję i ordynacje wyborcze i pamiętam, że Kwaśniewski podkreślał, że udział w wyborach nie jest przymusem, ale możliwością wyboru, a sens jego wypowiedzi był raczej agitacja za nie głosowaniem. Zwolennicy „bojkotu” mają też dodatkowe oklepane powiedzenie-nie ważne jak kto głosuje, ważne kto liczy głosy, które to frazes ma zniechęcić Polaków do brania udziału w „cyrku”. Niezależnie od zakresu manipulacji istnieją jednak dowody rzeczowe pod postacią kart do głosowania, których sprawdzenia można żądać przed sądem (wtedy protestujący ma dostęp do kart) i może zweryfikować ustalanie wyników. o tym też się nie mówi głośno, bo nikt nie jest zainteresowany weryfikacją: zachęcający do bojkotu-z sobie wiadomych przyczyn, uny- na wypadek, gdyby zrobili szwindel.
  Rzeczy należy oglądać jakimi są, a nie jakimi chce się je widzieć. I tak-w znacznej mierze dzięki nawołującym do „bojkotu”- Polacy już dawno przekazali rządzenie nimi unym, a od kolejnych wyborów do następnych Polska jedzie po równi pochyłej w dół.
  Dlatego, szczególnie w obecnej sytuacji, kiedy nastąpiło po katastrofie ogólne poruszenie w świadomości Polaków, sugerowanie bojkotu stawia w bardzo złym świetle pana Bizonia, który jako człowiek inteligentny wie, że uny pójdą i zagłosują na peło tj.wsioka Komora. Wyborów dokonujemy przez działanie i zaniechanie, a ten ostatni sposób jest polecany przez quasi patriotów. Żegnam.
  Ps.
  Jeszcze do artykułu A.Szuberta, w którym ów krytykuje prof.Dakowskiego zaglądając mu do życiorysu oraz psychiki : MAK -to nie międzynarodowy, ale międzypaństwowy komitet rosyjski, bo nie ma co ukrywać, że Rosja tam wiedzie prym. Konwencja z Chicago prócz tego, że została niewłaściwie zastosowana (co wyjdzie w niedalekiej przyszłości na jaw)nie zawiera szczegółowo określonych procedur, wiec nie ma co się zachwycać rzekomą obiektywnością postępowania. Tak więc niech pan A.S. przyjrzy się swojemu życiorysowi i psychice.

  • monitorpolski said

   Do życiorysów należy zaglądać gdyż tylko w ten sposób można znaleźć przyczyny takich, a nie innych poglądów. Dlatego też przydałby się dokładny wgląd w życiorys autora artykułu. Proponuję panu Andrzejowi opublikowanie tych dokumentów, o których pisał żeby nie było to gołosłowne.

  • Andrzej 101 said

   Przypomnę jeszcze sceptykom! Komisję śledczą do zbadania przyczyn Smoleńska powołał prezydent Rosji w dniu katastrofy – 10 kwietnia !!!
   Komisję śledczą do zbadania zawalenia się WTC powołał Bush ponad 1,5 roku po 11/9 pod naciskami rodzin tysięcy zabitych w WTC!!!
   A nasi idioci, ślepcy, oskarżają Rosję o niewiarygodność !!!
   Wszyscy ci oskarżający i szczujący na Rosję to „gównojady”. Tak nazywało użytecznych idiotów KGB i GRU. Z tym, że te gównojady są obecnie manipulowane z Waszyngtonu i Telawiwu, są pajacami korzystywanymi przez CIA i Mosad. I jeszcze siebie „patriotami” ci idioci nazywają!

   • Come on! To nie jest żaden argument. Jeśli Rosjanie prowadzą śledztwo to nie muszą się bać o wyniki. I tu jest problem – powinni od razu zaprosić kilka krajów do komisji międzynarodowej, tak jak to zrobili Niemcy gdy odkryli groby katyńskie. Trochę to głupie porównanie, ale Niemcom wtedy zależało na ukazaniu prawdy.
    I proszę nie brać moich argumentów za dowód na to, że jestem „antyrosyjski”. Po prostu uważam, że Rosjanie mogli mieć taki sam interes w usunięciu pewnych polityków jak i globaliści.
    Dodam jedno – zapomnieliśmy o dwóch ważnych przesłankach kto mógł to zrobić – o scenariuszu gruzińskim i o ksążce „Pola Laska”.
    Są to bardzo ważne elementy bowiem wskazują na międzynarodową sitwę o nazwie Illuminati.
    Jakakolwiek teoria, która nie uwzględnia tych poszlak będzie warta funta kłaków.

  • zenobiusz said

   Julka@ Masz rację.Niestety ten blog ma inne zadania.nie znajdziesz tu wsparcia dla swoich poglądów.Nie dziwi mnie więc tTwoje żegnam.Ja też dostałem propozycję nie do odrzucenia,by blog ponownie opuścić.
   Zapraszam więc do siebie.Pozdrawiam.
   =================
   od pb: mianowicie jakie zadania ma grypa666? bo na ostatnim spotkaniu dyrekcji bloga nic mi nie powiedziano;
   dostales konkretne wymagania racjonalnej cywilizowanej debaty; jesli nie sprostasz to zgadzam sie nie masz wyjscia tylko ujsc rakiem skad przyszedles

  • hjk said

   Powtarzam z wczoraj o bojkocie:
   ‚Czy naprawdę P. Bizoń zachęca TERAZ do bojkotu? Ja też jestem za bojkotem, ale to MUSI być odpowiednio wcześniej PRZYGOTOWANE i ROZPROPAGOWANE, zeby wszyscy znali sens i cel tego bojkotu. Robienie tego w tej sytuacji, jaką mamy teraz, jest bez sensu.
   Ponadto ogłoszenie bojkotu musi być poprzedzone stworzeniem jakichś alternatywnych struktur władzy czy oporu społecznego, gdyż “bojkot dla samego bojkotu” nic nie da…
   Ktoś może wie, co z “Przymierzem dla Polski”, którego mieliśmy kongres i co się dalej dzieje?’

 5. monitorpolski said

  Dla wątpiących w uczciwość artykułu S. Szuberta przydałaby się dokładna analiza argumentów, na które on się powołuje.
  A to nie jest takie raz-dwa-trzy.
  Niestety, tylko fakty mogą przekonać kto ma rację, a kto nie.
  Jeśli chodzi o zamach na samolot to tak naprawdę nie wiemy nic. I na nic się nie zda przekonywanie że „Rosja prowadzi uczciwe śledztwo”. Sami się wkopali nie powołując komisji międzynarodowej – tego p. Szubert nie tłumaczy. To jest słaby punkt jego argumentacji.
  Natomiast podoba mi się argument n.t. rabina Szudricha.
  Dlaczego nie poleciał on do Smoleńska dzień wcześniej, kiedy jeszcze nie było Szabatu? Dlaczego?

  • hjk said

   Bo piatek to dzień przygotowania do szabatu, albo nie da się go świecic poza domem…))

 6. DonMajkel said

  http://www.missionislam.com/nwo/index.htm

  polecam – co sądzą o nwo muzulmanie

 7. Andrzej 101 said

  Trochę nie na temat: Lista uczestników Komisji Trójstronnej w Dublinie:
  http://www.americanfreepress.net/html/trilat_list_223.html
  To tam decydowano za naszymi plecami i ponad naszymi głowami o losach świata i POLSKI.
  A więc jednak powiązane jest to z naprawą Rzeczypospolitej!

 8. polskanews24 said

  Unia europejska upada to jest dobry znak ale tez żle dla polski po mamy chyba jakieś długi i nie tylko.

  http://news-polska-i-europa.cba.pl/news.php

  • hjk said

   jak można mieć długi wobec czegoś, co upadnie i go nie będzie?
   )))

   • Jose said

    Ano właśnie. Trza by poszperać między innymi w paragrafach Traktatu Lizbońskiego, warunkach umów pożyczkowych itd., jak to jest w takich przypadkach z pożyczoną kasą.

   • Aśka said

    Pożyczoną kasą, mówisz? Policz najpierw ile do unii włożyliśmy, i ile straciliśmy wchodząc do niej.

 9. albun said

  Rząd mydli oczy na razie

  Ciekawe jakiego użyje rząd mydła kiedy Im na rękach wyjdzie Smolensk.Juz nie dużo brakuje a ludzie dowiodą prawdy.
  Pilot Jaka 40 mówiac po 50 dniach. Słyszałem huk ismiech Go wziął spuszczajac głowę.W wywiadzie.Z lasu nic nie
  słyszał.A tego czego zabroniono mu mówic. Wszyscy wiemy.
  Jesli niema niczyjej winy to po co ściśle tajne.Kłamstwo mordy sabotarze sie utajnia.Robią to rzadzacy broniąc sie przed wiezieniem czy karą smierci.

 10. 222 said

  Czyżby próba genralna??

 11. Chciałem podsumować pewne rzeczy.
  Widzę, że się podzieliliśmy na zwolenników i przeciwników Jarosława Kaczyńskiego na Prezydenta.
  Ja dotąd bylismy razem – przeciwko szczepionkom, GMO, chemtrailsom, rozkradaniu Polski itd. Nagle się okazało, że nie jestesmy monolitem, że wielu z nas nienawidzi Kaczyńskiego, Leppera czy też innych kandydatów. Inni uważają ich za jedyną szansę dla Polski.
  Dlatego tak ważne jest racjonalne podejście do tematu – rozpatrzenie wszystkich za i przeciw.
  Mieliśmy już artykuły mgr inż. Józefa Bizonia, teraz przydałby się rozsądny głos na temat osiągnięć Lecha Kaczyńskiego jako Prezydenta, Jarosława Kaczyńskiego jako Premiera, obu jako polityków. To jest bardzo ważne by podsumować ich dotychczasowe poczynania. Być może faktycznie wytknięte przez .. Bizonia błędy polityczne wcale nie były błedami? Może podpisanie Układu Europejskiego, a poźniej Traktatu Lizbońskiego było konieczne by Polska mogła w ogóle funkcjonować? Ważne w tym kontekście jest jakie były inne dokonania obu braci. Jak wiemy, Lech Kaczyński skutecznei blokował ustawy sejmowe, które nie były w zgodzie z polską racją stanu. Ale tu przydałoby się opracowanie oparte na faktach i dokumentach, posobnie jak to zrobił p. Bizoń. Czy ktoś z was mógłby takie opracowanie przytoczyć? To naprawdę bardzo ważne, gdyż poprzez wzajemne kalumnie rodzaju „rusofile” czy „rusofoby” daleko nie zajdziemy, a Polska się stacza w przepaść z dnia na dzień. Musimy ją ratować!

  • bluescreen said

   …nie ważne kto! I tak zatańczą jak im zagrają!
   Demokracja i prawo głosu jest iluzją.

   • hjk said

    obawiam się, że ktokolwiek by nie rządzil w obecnej sytuacji, jak piszesz, musi robić, co mu każdą, a raczej nie robić tego, co nie jest u „nich” mile widziane…
    czyli może niewiele…
    Dlatego tak ważne jest pospolite ruszenie…

   • monitorpolski said

    „Łatwiej jest zabić milion ludzi niż kontrolować milion ludzi”. Pospolite ruszenie to samobójstwo. Przynajmniej w przypadku Polski. Oni Polski nie zostawią samej sobie jak jakiejś tam byłej republiki w Azji…

   • hjk said

    „Pospolite ruszenie” miałem na myśli- miałem na myśli powszechne obywatelskie organizowanie się w jakieś grupy oporu – nacisku społecznego a nie jakieś ruchawki czy wyjścia na ulice…

  • Magda said

   z tego,co pamiętam za rządów PiS:
   – deficyt budżetowy był mniejszy od zakładanego;
   -obniżono wysokość składki rentowej-co poskutkowało zmniejszeniem obciążeń pracodawców(tych polskich,małych też);
   -bezrobocie malało;
   -przegłosowano ustawę o wykupie mieszkań na preferencyjnych warunkach-obecnie zaskarżona w TK;
   -przegłosowano ustawę o ograniczeniach budowy wielkopowierzchniowych obiektów handlowych-obecnie uchylona przez TK;
   -planowano dokonanie „inwentaryzacji” w księgach wieczystych,aby wiedzieć ile nieruchomości ma jeszcze nieaktualne wpisy właścicielskie,miał powstać z tego raport i dane te miały być aktualizowane,po to,by uniemożliwić dawnym właścicielom niemieckim odzyskiwanie mienia;

   tyle na szybko

 12. 222 said

  Widzicie co się dzieje:nie ma prezydenta, chemitrails nad Polską, powodzie, manipulacje pogodowe majace nam zafundować stan klęski zywiołowej, epidemię i nowe szczepionki…w tle mierne demonstracje kilku osób, które wiedzą o co chodzi. Czy sądzicie, że mamy wpływ na wybór prezydenta RP (o ile oczywiście dojdzie do wyborów)..czy sądzicie, że sympatie i antypatie do Koczyńskich mają jakieś znaczenie..

  • krzysiek said

   lokalne szczepiania przeciwtężcowe by sanepid
   http://wiadomosci.onet.pl/2174231,11,w_sandomierzu_sanepid_organizuje_szczepienia,item.html

   • hjk said

    pokaleczyli się ludziska od tej powodzi czy mają na zbyciu zaległe zapasy?

   • ALFA said

    SZCZEPIONKA PRZECIWKO TĘŻCOWI
    Prasa (1948) także cytuje wiele odniesień dowodzących to, co jest ogólnie wiadome, że praktycznie każde badanie dotyczące tej choroby ujawnia wiele przypadków, w których antytoksyna tężca nie zapobiegła tej chorobie. Podawane w literaturze dane wskazują, żew 33,4 procenta przypadków zachorowania na tężec antytoksyna została podana profilaktycznie (w przypadku szczepienia ludności cywilnej procent ten wynosił 6,8). Tak więc wyraźnie widać, że surowica przeciwtężcowa w żadnym przypadku nie jest skutecznaw zapobieganiu tężcowi u ludzi i co więcej, w przypadkach jej podania pacjent nie tylkoryzykuje zakażeniem się tą chorobą, ale również zostaje narażony na ryzyko komplikacji.

    Komplikacje po zastrzykach z końskiej surowicy wahają się od małych lokalnych reakcji przez bardziej groźne, takie jak ogólna pokrzywka, bóle stawów, oznaki i symptomy nieprawidłowej pracy serca, zajęcie nerek i płuc aż po komplikacje neurologiczne,spośród których część może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia pacjenta, jak naprzykład zapalenie korzonków nerwowych, zapalenie ramiennego splotu nerwowego, zapalenie wielonerwowe, syndrom Guillaina-Barre’a, zapalenie rdzenia oraz reakcje mózgowe i oponowe. (Miller i Stanton, 1954; Woolling i Rushton, 1950).

    Jeśli cytowane liczby są prawidłowe, lekarze podający antytoksynę tężcową powinnibyć pociągani do odpowiedzialności za narażanie pacjenta na niepotrzebne ryzyko, gdy dochodzi do powikłań. W rzeczywistości pacjentom cierpiącym w wyniku powikłań spowodowanych podaniem im surowicy przeciw tężcowej wypłacono duże odszkodowania.
    Nie znalazłem żadnych dowodów, które by wskazywały, że surowica przeciwtężcowa ma jakąkolwiek wartość jako czynnik profilaktyki przeciwko zachorowaniu ludzi na tężec w wyniku przypadkowego urazu. Jeśli jakakolwiek osoba lub producenci tego niebezpiecznego specyfiku, mają dowody, że jest inaczej, czas najwyższy, aby przedstawili je do oceny.

    Z braku takich dowodów surowica przeciwtężcowa powinna zostać uznana za niebezpieczną i nieskuteczną. Dalsza jej produkcja i przepisywanie jako środka zapobiegającego zachorowaniu na tężec przez ludzi, jest marnotrawieniem publicznych pieniędzy.
    http://www.igya.pl/zanieczyszczenia/szczepionki_czy_na_pewno_bezpieczne_i_skuteczne_cz.2.html

  • hjk said

   tyle to jest chyba pewne, ze lepszy JK niż BK, ale podział na A.Leppera i na JK może doprowadzić do zwyciestwa BK i tu jest pies pogrzebany…
   trzeba doprowadzić do zorganizowania się społeczenstwa, bo w obecnym jego stanie przy całej degrengoladzie aparatu urzedniczego nic albo niewiele da sie zrobić…

   • zenobiusz said

    Masz czałkowitą rację ,ale najistotniejsze z punktu widzenia najbliższych dwóch lat jest to czy prezydent poprze Intronizację Chrystusa na Króla Polski,bo to jest w sumie nasza jedyna szansa.
    =================
    od pb: prezydent moze sobie popierac ile chce, a jesli WSZYSCY Polacy nie przyjma Chrystusa zeby zakrolowal w ich sercach, to nici z tego; ntomiast pewniejszy jest odwrotny przypadek: caly narod przyjmuje Chrystusa i zyje po chrzescujansku, nawet jesli prezydent i rzad nie przyjma

   • Toms said

    Mnie sie wydaje że Pan Lepper nie dostanie wiecej niz 3 % głosów ….

   • 222 said

    Nie rozumiesz??!! Nie ważne na kogo zagłosujesz, wygra ten, kto ma wygrać a decyzje już zapadły- zapadły na długo przed Smoleńskiem. Ja nie zamierzam wogóle uczestniczyc w tej farsie nie będę głosować.

   • Toms said

    Fnatykom religijnym stanowcze NIE , Chrystus był juz intronizowany w momencie Chrztu Polski w 966 r. ne.

    Przypominami to nakazy z lat 80-tych kiedy proboszczowie kazali aby krzyż był umieszczony nad każdymi drzwiami w mieszkaniu , mój ojciec był troche łatwowierny pod kątem religijnym i w efekcie w całym domu, piwnicy , strychu i podwórku było z 30 krzyży…..

   • ala said

    Właśnie im o to chodzi by nie glosować im to na rękę .Nie pójdziesz nie zagłosujesz bo dla ciebie to farsa , ich otumanieni poplecznicy pójdą zagłosują , nie odpuszcza sobie , jak myślisz kto wygra wybory ? Właśnie teraz trzeba iść i glosować ,najlepiej było by jeszcze stworzyć własne komisje do pilnowania podliczania głosów .

   • Zapsa said

    tyż jestem dziwnie spokojna, że nieważne jak zagłosujemy, wazne kto głosy policzy…

    Jest tyle stwarzanych pozorów dla utrzymania ludu w ryzach, tyle oszustw, mistyfikacji, fałszerstw – że niemożliwe iż pozostawiliby ludowi wybór prezydenta! Nie wierzę.

   • monitorpolski said

    @Toms
    „Mój ojciec był trochę łatwowierny pod kątem religijnym (…) i było 30 krzyży”
    Strasznie mi się to spodobało Toms.
    A co, sąsiad był bardziej łatwowierny niż „trochę” bo miał ich 150?
    Intronizacja Chrystusa na Króla Polski ma przypomnieć Polakom podstawy na jakich egzystują. Siła modlitwy plus oczywiście pomoc Boska ma nas obronić i wzmocnić. O to generalnie tu chodzi…

 13. zenobiusz said

  Opady sie kończą .nie panikujcie .Sledźcie ta mapę.

  http://www.pogodynka.pl/radary10/radary10.php

  • MIZIA+ said

   SZANOWNY PANIE TO RADAR BURZOWY – A WIEC WIDOCZNE SĄ NA NIM TYLKO I WYŁACZNIE KOMóRKI BURZOWE-jeśli chodzi o zwyczajne ciagłe opady na tej mapie niebedą widoczne – CHOĆBY WAM W TYM SAMYM MOMENCIE NA ŁEB SIE LAŁO

  • Toms said

   Na tym radarze sa tez swykle ciągle opady zawarte , sprawdzilem to w Małopolsce !!!! kolor niebieski i biały na połaci województwa przez 7 dni był !!!!

 14. Magda said

  • 222 said

   te filmy nie są wiarygodne, widać tam plamy i w zasadzie mozna zobaczyc wszytsko.. ale dobrze, ze ktoś próbuje to analizować. Tak czuy inaczej faktt, ze piloci przeżyli wydaje się bardzo wiarygodny..sądzę, ze rodziny pilotów mogłyby się domagać sekcji zwłok i dodatkowego śledztwa. Jeśli ktoś zginął od strzału z pistoletu tego się nie da ukryć.

   • Magda said

    @222
    „Jeśli ktoś zginął od strzału z pistoletu tego się nie da ukryć.”
    Niby się nie da,ale kto wie co przyjechało w tych 21 trumnach,które dotarły już po pogrzebach i z których powstał 12 urn?

   • 222 said

    Ale ciała pilotów chyba wróciły kompletne. Sfingowana katastrofa od początku wyglądała na sciemę. Skoro wypłynął film ze strzałami, skoro od początku wychodziły nieścisłości i kłamstwa to nie wydaje mi się aby chciało im się jeszcze manipulować przy zwłokach. Zrobili to na bezczelnego i niczego sie nie boją. Po jednym dniu nieprofesjonalni internauci zobili lepsze sledztwo niż te prokuratury razem wzięte. Na 100% wkrótce i tak wypłynął szczegóły tak jak przy wtc.

   • Magda said

    222
    Nie wiem czy ciała pilotów wróciły kompletne,ale z wcześniejszych informacji wynikało,że przyleciały na końcu,ponieważ były trudne do zidentyfikowania.
    Czemu były trudne do zidentyfikowania-nie wiem.Może ten filmik coś wyjaśni,lub jeszcze bardziej zagmatwa.

   • STEEF said

    TRZEBA BYLOBY SPECJALISTY SIE ZAPYTAC CZY TO MOZLIWE ZEBY Z SATELITY TAKIE FILMIKI NAM PRZEDSTAWIC BO ALBO SA TO JAKIES PRZECIEKI ALBO KITY NAM WCISKAJA

  • Mars said

   Akurat co do filmiku ze strzałami , to tam obrazu tak sobie olać nie można i trzeba potraktować go poważnie (mimo niepewności co do dźwięku-ale to też już jest wyjaśnione i żadne z tych założeń że był fałsz się nie sprawdziły), bo jest prawdziwy i ewidentnie widać tam poruszające się sylwetki ludzi .

 15. ala said

  Na temat konferencji Mak z Antonim Macierewiczem rozmawia Tomasz Sakiewicz

  • monitorpolski said

   „sojusznicza Polska” – to o prezydencie Gruzji. Pan Macierewicz się odkrywa. Przecież Gruzja jest pod 100% kontrola Izraela! Prezydent tego kraju to szkolony agent CIA, a minister obrony to agent Mossadu, który zresztą mieszkał w Izraelu.
   Sam konflikt z Rosją był spowodowany przez Gruzję i nie ma co do tego wątpliwości – są relacje nawet mainstream media na ten temat (BBC):

   tu macie całość wywiadu zdziewczynką:

   (FOX):

   relacje innych świadków:

   Te relacje są starnnie omijane przez polskie media.
   Gruzini rozpoczęli tę wojnę, ale zaraz potem pożałowali – ruscy się odwdzięczyli frontalnym atakiem i faktycznie Gruzini zostali bardzo krwawo ukarani. Nie ma wątpliwości, że Rosjanie są barbarzyńcami i mają środki by egzekwować swoją politykę w sąsiednich krajach. Dlatego wymachiwanie mieczykiem przez ś.p. Lecha Kaczyńskiego było bezmyślne. Wcale nie wykluczam, że zamach był konsekwencją tych gróźb L.K.
   A Gruzini? Powinni podziękować swojemu prezydentowi – idiocie.
   ===============
   od pb: zdumiewajace ze jeszcze trzeba prostowac zmylke „atak Rosji na Gruzje’; podobnie od poczatku lat 1990-ych Polacy wierza, ze Serbowie to dranie, a katoliccy chorwaccy neoustasze to aniolki;
   o jakim barbarzynstwie mowisz, monitor? ze sily Rosji zaskoczyly w Osetii specjalistow ukrainskich i rozpedzily gojow gruzinskich ktorzy dali sie wciagnac w zagrywki kompleksu jot na Kaukazie? nie wiadomo w Polsce ze Saakaszwili to marionetka kompleksu jot, na miejsce Szewerdnadze, nieposlusznego Sorosowi?
   czy sily Rosji zrobily cos ludnosci cywilnej w konflikcie z „Gruzja”? wycwiczone przez Mosad i specjalistow Izraela sily Gruzji ludobojczo zaatakowaly cywilow w Osetii; LK poparl to ludobojstwo oskarzajac Rosje wg skryptu kompleksu jot, tak jak poparl ludobojstwo na Ziemi Swietej odrzucajac raport Goldsotone’a == i niektorzy tu maja czelnosc wynosic LK za to pod niebiosa? fakty na przod, emocje i propaganda na bok;
   poza tym czy LK tak sie wstawial za prawem Serbow do Kosowa jak za prawem Gruzinow do Osetii? Osetyjczycy nie chca byc w zjudaizowanej Gruzji, podobnie jak Serbowie kosowscy nie chca Kosowa nato-onz-ue;
   kompleks jot stworzyl precedens prawny w Kosowie, ze obca naplywowa wiekszosc moze odlaczyc ziemie innego narodu = zobaczymy czy zemsci sie to na Polsce w postaci euroregionu Judeopolonia za x lat z naplywowych Zydow = proces sie juz zaczal na serio;
   monitor, kto to sa ‚ruscy” = rus kijowska, rusini? po polsku piszemy rosjanie, chyba ze chcesz zeby nas tez nazywali pogardliwie

   • heros2010 said

    Ja niestety też tak to widzę,stąd mój apel,żeby rozpocząć akcje demonstracji antywojennych przed wieśniakami na wiejskiej,co by nas w jakąś śmierdzącą wojnę nie wkręcili.Nasi tam siedzą i w każdej chwili mogą być w samym sercu wojny z Iranem i Chinami.
    W imię czego?
    Wycofać wojska z Afganistanu !
    Jak zaczną latać rakiety zdecydowanie za późno będzie powiedzieć Chinom ,że my tylko żartowaliśmy.

 16. arek said

  prawdziwa walka w polsce toczy się pomiędzy 10% (oligarchy,urzędasy,tzwn elity)a 90% reszta społeczeństwa trzeba ludzi uświadomić kto ich reprezentuje a kto te elity kto jest dla ich dobra a kto stoi za wyzyskiem

  http://krawczyk.salon24.pl/121006,praca-do-smierci-czyli-wyzysk-w-xxi-wieku

 17. asterix said

  Niemiecka mapa zalewowa Wrocławia. Tereny zalewowe, opracowane dawno temu przez Niemców. Jak się okazuje – mapa wciąż aktualna.
  http://www.wykop.pl/artykul/372440/niemiecka-mapa-zalewowa-wroclawia/

 18. ala said

  ciekawa wypowiedz Jerzego Roberta Nowaka

  • ala said

   Jeszcze jedna ciekawostka w komentarzach
   #
   zoonoza
   1 tydzień temu
   O tym powinni wiedzieć smoleńscy prokuratorzy !!
   W 1996 r. Jarosław Kaczyński o mało nie zginął. Jechał w okolicach Mławy swym oplem vectrą z dużą prędkością. Samochód wyleciał na pobocze, wyrwał drzewo z korzeniami. Okazało się, że ktoś lekko poluzował zawór w kole by powietrze powoli uchodziło.
   (Gazeta Polska, 28.4.2010)

   oRAZ CIEKAWA WYPOWIEDZ PROFESORA WOLNIEWICZA

  • krzysiek said

   niby ci dwaj bronią nowaka a ani razu nie pada tajemnicze sformułowanie
   syjonista, skrajny żyd, żydzi talmudyczni, judeocentrycy
   tylko żyd, żyd albo żydzi. no i właśnie po to jest wykreowany antysemityzm żeby takich zaszuflodkować do rasistów i z nimi nie dyskutować

 19. hjk said

  @Vivien
  „A ILLUMINATI – KRAM – TO TEZ WYMYSLILI SOBIE MEZCZYZNI – KOBIETY NA TAKIE RZECZY NIE MIALYBY POPROSTU CZASU – BO MUSIALY I MUSZA STAC PRZY GARACH ! ;p”

  zapomniałaś o feministkach i bezdzietnych, no i tych troszkę starszych…)))

  • ala said

   Nie pominięte raczej zostały istotne rzeczy kobiety przeważnie maja :praca gary, ściery i najistotniejsze ,czasem upierdliwe istotki dzieci w tym temacie coś wiem bo pałęta mi się troje po chałupce .
   Widzisz Vivien jak chciał nam Hjk odjąć a doszło 😉
   Hjk trochę starsze to jakie?

   • Taka Tam... said

    kobiety nie maja testosteronu ktory by im ciagle medzil ze musza zdobywac wladze i udowadniac ze sa kims (u zwierzat tak samo samce walcza ze soba, u ludzi natomiast to poszlo w jakas kompletna destrukcje bo aby udowodnic swe mestwo czy pozyskac terytorium niszcza wszystko na swej drodze kobiety i dzieci, zamiast na ubitej ziemi stanac oko w oko.) oczywiscie to co mowie bedzie bardzo niepopularne, ale generalnie niektorzy testosteronu nie kontroluja (starsi i madrzejsi, usrael itd). trzeba byc zlej woli zeby nie widziec korelacji ‚niekontrolowany testosteron=destrukcja i cierpienie) … tak wiec to nie zadne tam anunaki i nibiru, to testosteron w jednostkach pozbawionych kregoslupa moralnego… od razu podkreslam ze nie wszyscy tacy sa. niektorzy umieja to kontrolowac i wykorzystywac w pozytywny sposob (inny niz np snajperowanie w gazie afganistanie itd lub wymyslanie jak tu upieprzyc gojkow a poszerzyc lebensraum starszym i madrzejszym = kompletnie niskie pobudki jak u zwierzat)

    tak wiem ze kobiety tez potrafia byc okrutne, jednakze od poczatku dziejow procentowo prym wiada w tym mezczyzni (podobnie w swiecie zwierzat)

   • Zapsa said

    Ojjj, okrucieństwo kobiet bywa dziesięć razy bardziej złożone, przebiegłe, a więc i okropniejsze od okrucieństwa mężczyzn…

   • Taka Tam... said

    ale nie jest tak masowe jak meskie okrucienstwo. poczawszy od przestepstw kryminalnych/cywilnych a skonczywszy na wojnach itd, a te babska co teraz pchaja sie na wojny do afganistanu/iraku itd to jakies babochlopy sa. ja osobiscie nie znam zadnej kobiety ktora by popierala bezsensowne wojny itd. czy ogolnie rozwiazania silowe problemow. (a pewnie masz racje moze jakies kobiety z marginesu spolecznego ktore juz sie znalazly w zdominowanym przez mezczyn swiecie kryminalnym, to musza jakos ze zdwojona sila dowodzic swej pozycji) 😉

    nie rozumiem w jaki sposob przebieglosc wzmaga okrucienstwo. ja juz wole zginac od kogos inteligentnego niz od jakiegos buca z kalachem z helikoptera i calkiem przypadkowo tylko dlatego ze go conieco swedzialo i sobie musial postrzelac. 😛 albo w wyniku efektu ubocznego bezsensownej wojny prowadzonej nie przez kobiety.

    przepraszam was wszystkich tu zebranych i Zapse ze sie z nia nie do konca zgadzam, ale troche mnie juz ponosi z tym wszystkim. tego swiata nie da sie naprawic. za duzo nierozsadnych ludzi jest o zlej woli. 😦

    ps. rotschild, rockefeler, bush, obama, brzezinski, hitler, stalin itd itp = faceci 😛 no pewnie przypadek.
    =============
    od pb: clintonowa, rice, albright, thacher = a za kazdym wielkim chlopem wiadomo o wiele wieksza baba

   • hjk said

    A Hillaria Clintonowa?

  • monitorpolski said

   Illuminati to po prostu ściema by przykryc spisek rasistowaskich Zydów (obecnie bankierzy – Rotszyld, Rockefeller, Chabad Lubavich itd – to co P.B. nazywa „kompleks jot”). Masoneria nad masonami.

   • heros2010 said

    Obawiam się,że możemy nie dać rady bez testosteronu,polityczna poprawność w stosunku do nwo bez przywódcy na miarę Gandhiego może nam nic nie dać.Państwa z osi zła realnie istnieją,i nie mówię tu o tv osi Iran, Korea,Afganistan.
    Osoby ukrywające fakt istnienia nwo codziennie nas usypiają w merdiach.Naszym wrogiem są zaciekli syjoniści i propagatorzy rządu światowego ,którzy odwalają kawał dobrej roboty.Srebrniki z czarnego budżetu pewnie płyną szeroką strugą.
    Liski chytruski obyście się nie przeliczyli.Chiny maja 200 000 podziemne miasta a gdzie wy się schowacie jak sprawy przybiorą zły obrót?
    Nie liczyłbym na Szwajcarów i ich betonowe domki ,w końcu nie poumierało im się na świńską.

  • VIVIEN said

   Widze ze macie ciekawe tematy dzisiaj – WYJECHALAM SOBIE ODPOCZAC I TROCHE POWDYCHAC SWIEZEGO POWIETRZA DOPUKI JESZCZE JEST!
   ——————————-
   hjk powiedział/a
   23 Maj 2010 @ 1:31 pm

   @Vivien
   “A ILLUMINATI – KRAM – TO TEZ WYMYSLILI SOBIE MEZCZYZNI – KOBIETY NA TAKIE RZECZY NIE MIALYBY POPROSTU CZASU – BO MUSIALY I MUSZA STAC PRZY GARACH ! ;p”

   zapomniałaś o feministkach i bezdzietnych, no i tych troszkę starszych…)))

   NIE NIE ZAPOMNIALAM CZEKALAM TYLKO JAK KTOS PODEJMNIE TEN TEMAT – MYSLALAM JEDNAK ZE ZROBI TO KTOS INNY 🙂 🙂
   FEMINISTKI ? CZY MOZE TE CO JUZ WTEDY CHCIALY BYC CHETNIEJ MEZCZYZNAMI ? HM NIE BYLABYM TEGO TAKA PEWNA ! ZNAM KOBIETY DOSKONALE I WIEKSZOSC Z NICH BYLYBY SZCZESLIWSZA MAJAC MEZA DZIECI I ZAJMUJAC SIE PRZYJEMNIEJSZYMI RZECZAMI NIZ PRACA ZAWODOWA : CHOC MUSZE PRZYZNAC ZE NIEKTORYCH ZAWODOW MEZCZYZNI POPROSTU NIE SA W STANIE WYKONYWAC i nie chca ! – DLATEGO PEWNIE FACECI PODSADZILI I PODPUSCILI LUB PODPLACILI KOBIETY :)A TE JUZ ZROBILY SWOJE ZNAMY MNIEJ WIECEJ DALSZY PRZEBIEG SPRAWY ! MADRE POSUNIECIE FACETOW 😉 🙂 🙂 A TE TROCHE STARSZE ? TO CO MIALES NA MYSLI ? BO CI SIE DZIWNIE MICHA SMIEJE …:)ACH O „TE „! – NO JESLI CHODZI O ” T E ” TO BEZ TYCH MEZCZYZNI NIE MOGA SIE OBYC I DZISIAJ 😉 :):)

   A WRACAJAC DO RZECZY BARDZIEJ REALNYCH BO JAKOS TOWARZYSTWO WIDZE PRZESZLO NA lzejsze I latwiejsze TEMATY TO CZY KTOS CZYTAL WIADOMOSCI W TV PROGRAM NTV NIEMIECKIM? jest ktos tu z NIEMIEC ?

   CO SIE MOWI W PL NA TEMAT PROGTAMU IZRAELSKIJ OBRONY CYWILNEJ: ” WENDEPUNT 4″( czyli punkt zwrotny 4)maja przecwiczyc wszystkie szczegoly Obrony cywilnej – od ataku chemicznego po bomby atomowe od wtorku do czwartku – jutro nie maja swieta przeciez.Najwieksze w HISTORII IZRAELA.DZISIAJ JESTEM DO TYLU JESLI CHODZI O WIADOMOSCI W POLSCE .

 20. asterix said

  Przeciwko faszyzacji Europy. O ustawie stanowiącej o tym że dzieci są państwowe, a nie rodziców

  • monitorpolski said

   To całe zło idzie z Rosji. Putin to wymyślił żeby nas zniszczyć.

 21. MIZIA+ said

  Już wiadomo, że jak wybory prezydenckie wygra Jarosław Kaczyński, to będziemy mieli drugą Grecję! Już wiadomo, że w Polsce jest prawie wojna domowa, już wiadomo, że jest jeden kandydat normalny i drugi z dziwną charyzmą.

  Jarosław Kaczyński – kandydat „z dziwną charyzmą” / fot. S. Kowalczuk /East News

  Już wiadomo, że takiej charyzmy nie chcemy, nie chce jej ani Wajda, ani Bartoszewski, ani Olbrychski, ani trener kadry narodowej w piłce nożnej Franciszek Smuda.

  Jest Polska inteligentna, rozumiejąca, wyrastająca z tradycji, nowoczesna i Polska oszołomna, dziwaczna, zacietrzewiona, nienawistna. Ta druga posługuje się zawłaszczeniem żałoby narodowej, udaje, że się zmieniła, ale tak naprawdę kieruje się paranoją i niechęcią.

  Straszna gęba Polski Kaczyńskiego jest na szczęście pokazywana przez wybitnych Polaków. Jest pokazywana innym wybitnym Polakom, którzy i tak bez zdzierania maski wiedzą, kim jest kandydat drugiej Polski.

  Mały facet, który ciągle mąci, który burzy doskonały scenariusz rozwoju najpiękniejszej Rzeczypospolitej. Ale, przecież wiemy, że mądra Polska zwycięży, że zwycięży jedna myśl, że nie będziemy kłócić się o samoloty, stocznie, gazociągi, kopalnie, politykę zagraniczną, będziemy w końcu razem wspaniale jednomyślni, wtuleni w miękkie ramiona Angeli Merkel, bezpieczni w żelaznym uścisku Władimira Putina.

  Przecież oczywistym faktem jest, że reprezentują oni interesy Rzeczypospolitej. Kto lepiej zadba o bezpieczeństwo energetyczne Polski jak nie Gazprom z Ruhrgazem, kto, jak nie DB uporządkuje bałagan na polskich kolejach.
  Nienawiść woła

  Nie możemy budować naszej przyszłości w sporze. Tylko głupcy i ludzie niegodni mogą tego nie rozumieć. Tylko poeta szalony, nierozumiejący swojego powołania, przewodniczący związku zawodowego, oszukani wyznawcy ojca Rydzyka i przekupieni funkcyjni dziennikarze udają, że nie wiedzą, czym jest Polska i jej racja stanu.

  Cytat
  A co się stanie, jeśli nienawiść wygra? Co zrobią wtedy autorytety? Może ruszą na skargę do Strasburga, może nakręcą film, w którym cnotliwa prawda i piękny uśmiech przegrywa w szlachetnym sporze z wykrzywioną gębą nieudacznika.
  Nienawiść została słusznie odkryta i obnażona. Nienawiść woła, że chce znać przyczyny katastrofy, nienawiść woła: tu jest Polska, a teraz podstępna nienawiść milczy.

  A co się stanie, jeśli nienawiść wygra? Co zrobią wtedy autorytety? Może ruszą na skargę do Strasburga, może nakręcą film, w którym cnotliwa prawda i piękny uśmiech przegrywa w szlachetnym sporze z wykrzywioną gębą nieudacznika.
  Mądrym brakuje mądrości

  Szkoda, że w Polsce mądrym brakuje mądrości, że nie widzą, że byli wielcy, bo była w Polsce Solidarność, że w tej solidarności większość stanowili ci, którzy ich dziś nie słuchają.

  Cytat
  Polska weszła w wybory prezydenckie, z których nie dowiemy się co jest racją stanu, jaki powinien być porządek prawny, dlaczego jest tak wielu biednych a tak mało bogatych Polaków. Będziemy poddawani jeszcze raz wielkiej manipulacji, w której argumenty o drugiej Grecji, o nekrofilii będą zasłaniać istotę.
  Dlaczego oni wszyscy nie wiedzą, że siła ich oddziaływania działa tylko na przekonanych, że tych, którzy myślą inaczej, swoją postawą obrażają, że stają się dla nich nie autorytetami a funkcjonariuszami powiązanymi wzajemnymi interesami.

  Władysław Bartoszewski stracił sympatię wielu podziwiających go osób, bo co to za mądrość, która dzieli i obraża.

  Polska weszła w wybory prezydenckie, z których nie dowiemy się co jest racją stanu, jaki powinien być porządek prawny, dlaczego jest tak wielu biednych a tak mało bogatych Polaków. Będziemy poddawani jeszcze raz wielkiej manipulacji, w której argumenty o drugiej Grecji, o nekrofilii będą zasłaniać istotę.

  Obóz, który ujawnił się pod Pałacem Prezydenckim, ma zostać politycznie rozbity. Miało go nie być. Katastrofa smoleńska, pogrzeb w Krakowie ujawnił istnienie aberracji umysłowej, która potrafi wydobyć z szafy nikomu niepotrzebne sztandary Solidarności.

  Dziwacy, którzy uważają, że TVN manipuluje informacją, wyszli z nor ze swoją pomyloną prawdą i zaczęli krzyczeć, że najlepsza telewizja informacyjna kłamie, że nowoczesna Polska kłamie. A przecież wiadomo, że nie kłamie, bo jej po prostu nie ma.

  Krzysztof Skowroński

  • heros2010 said

   Chyba pozostaje nam tak wpływać na ludzi z pisu ,żeby dali sobie spokój ze starymi sojusznikami i serio oparli się na narodzie a nie na starszych braciach i odcieli się od masonerii.
   (kurcze ale to takie mało prawdopodobne:()
   Ciekawe co nam przyniesie kampania ,na razie jest dobrze prowadzona chodź zauważam próby wprowadzenia podobnych klimatów na spotkaniach wyborczych jak z papieżem co mnie trochę razi.Wyczekują ostro ,żeby wajdalowcy sami się ośmieszali.Mam nadzieje ,że niebawem więcej się dowiemy.

 22. bodek said

  tytułem refleksji….

 23. Dawid said

  Szatański plan 3 wojen światowych


  =========
  od pb: jestescie agentami komplesku jot? usuwam caly watek, idzcie do Zenobiusza z tym kitem; filmik wg strategii kompleksu jot zwala na iluminatow, gracza-ofiare wytypowana juz w planie rotszyldow z 1773 r = czytaj np. Bjerknes „Armenian genocide” o prawdziwych planach wojen swiatowych

 24. glos said

  Przypominam ze 1 kwietnia 2008 roku ANTYPOLSKIE partie : pis, po, psl, sld glosowaly w sejmie za odebraniem nam Polakom naszej suwerennosci bez naszej zgody.
  Partie te powinny byc jak najszybciej zdelegalizowane aby nie szkodzily wiecej panstwu Polskiemu.

  Nie myslcie ze osoby i kandydaci na prezydenta ktore glosowaly za oddaniem naszej suwerennosci w obce rece, beda nas bronily.

  Ci wszyscy ludzie nie sa godni aby pelnic funkcje panstwowe i nas reprezentowaly, wiec pomyslcie o tym.

  Jedynym godnym kandydatem na obecna sytuacje jest Andrzej Lepper, czlowiek ktory jest opluwany i pomijany w antypolskich mediach.

  • monitorpolski said

   Andy walczy o własne życie. Przecież go chcą załatwić „rakiem” w pierdlu, nie widzicie? Zachodzi pytanie – czy zechcesz pomóc człowiekowi uratować życie, a nie czy chcesz Leppera na Prezydenta.

  • Andrzej Leper godnym?? ha ha ha.
   Taką [xxx cenzura pb: obraza] to sobie możesz wybrać na prezydenta twojego własnego mieszkania a nie nas wszystkich Polaków.

   Jest za legalizacją marihuany, jest zwolennikiem in vitro i nie jest przeciwnikiem homoseksualistów. Uważa, że ma nieposzlakowaną opinię i Polskę należy „zlepperować”. Żałuje wielu swoich wypowiedzi i czynów, ale nie chce przepraszać po raz kolejny za liczne błędy. Mówi, że się zmienił, choć nie wierzy w zmianę innych polityków. W pierwsze zagraniczne podróże prezydenckie udałby się do Brukseli i Moskwy

   http://wiadomosci.onet.pl/2174280,11,lepper_radio_maryja_stalo_sie_radiem_pis,item.html
   ====================
   pb: jak na Krolowa Pokoju to nie siejesz pokoju tylko zamet = napisz dlaczego AL nie ma racji = na razie straciles wiarygodnosc z powodu emocjonalizmu

  • view said

   Pan Lepper ..jako stały klient Krzysztofa Jackowskiego na pytanie Krzysztofa dlaczego tak bardzo zależy jemu na tej „władzy” odpowiada – „Panie Jackowski,, bo władza to siła”. Wydaje mi się (obserwując od lat), że dla Leppera władza to sposób na życie, ot tyle i nic więcej.

   • prawda said

    A ja mysle ze Lepper jest niewygodny, po prostu ma dowody na korupcje w sejmie, przeciez za to zostal skazany ze mowil z mownicy sejmu kto ile i kiedy. Swoja droga to dziwne ze nie mozna mowic prawdy w sejmie. Dzisiaj wychodzi prawda jak Lepper mowil o tajnych wiezieniach w Polsce, wtedy smialiscie sie wszyscy z niego i probowaliscie zrobic wariata. Pamietam jaka byla awantura z Kaczynskim, miala sie rozpasc koalicja, o to ze Lepper zalatwil pieniadze dla rolnikow a Brokseli a Kaczynski mu zabral i przeznaczyl na wojne w Afganistanie.
    A czy ktos sie nas Polakow pytal czy my chcemy wysylac swoje wojska na czyjes wojny ?
    No gdzie by nie spojrzal to widac przewage Leppera, widac jest dobrym gospodarzem wiec umie kierowaz i zarzadzac.
    Inni to marionetki utrzymujace sie dzieki mediom antypolskim stacjonujacym na terenie Polski.
    Ot cala prawda.

   • view said

    prawda ..to prawda, że to prawda 🙂 Jednak Pan Lepper nie ma najmniejszych raczej szans, za to swoimi obecnymi wywodami może sprawić iż wygra większe zło.

 25. pomysl said

  Film o Radiu Maryja i o zalozycielu tej rozglosni.
  Ciekawy dokument, ciekawe wypowiedzi ksiezy niemieckich o Ojcu Rydzyku i innych. Niesamowite tranzakcje jakie dokonywal pomijajac prawo Polskie.

  Bylem zagorzalym zwolennikiem Radia Maryja do czasu rozpadniecia sie rzadu PiS, LPR i Samoobrona. Dzisiaj juz nie slucham tej rozglosni gdyz jest to rozglosnia typowo antypolskiej partii PiS.

  Dziwie sie bardzo ze rozglosnia ta caly czas promoje ta partie i tych ludzi ktorzy nas wszystkich zdradzili.
  Partia PiS glosowala 1 kwietnia 2008 roku za odebraniem nam naszej suwerennosci.

  Byc moze juz nastal czas zeby zaczac mowic prawde o tej rozglosni, rozglosni z ktorej sieje sie jad przeciwko innym narodom jak Rosji. Mistrzem w tym jest prof. Szraniewski, juz wtedy gdy sluchaklem tego radia mialem jakis niesmak.

  Wielokrotnie na antenie rozmow niedokonczonych prowadzacy ksieza mowili „my judeochrzescijanie”, rowniez przypadkowo wygadali sie ze konczyli studia poza granicami Polski.
  Zastanawialem sie dlaczego ksieza Polscy, konczcy studia Polskie w Polsce nie prowadza audycji w Radiu Maryja.

  • Zgodnie z wpisem pod punktem 3 dyrekcja bloga zezwoliła na atak na Ojca Tadeusza Rydzyka nawet wcześniej niż podałem że za miesiąc. Ujawniajcie się dalej mędy antypolskie. Społeczeństwo Polskie mimo wszystko da wam odpór. Jeszcze Polska nie zginęła póki my żyjemy.
   ==============
   od pb: mowisz o swoim blogu? bo na moim nie widze o RM w nr 3 ani nie mamy dyrekcji tylko dyktature i kult jednostki beina; nawet jedyny moderator wzial wychodne na kilka tygodni;
   jesli koment jest bzdurny to chyba latwo zalatwic go?
   Bronku, odpusc sobie, nikt tu nie spiskuje przeciw tobie i twoim a jesli chcesz wplywac na komenty, dolacz do moderowania = po wylaniu kubla zimnej wody na glowe – wtedy bedziesz bardziej skuteczny

  • fascynujący kandydat lepper . Taki kandydat może być na prezydenta twojego domu a nie prezydenta mojego kraju jakim jest Polska

   Jest za legalizacją marihuany, jest zwolennikiem in vitro i nie jest przeciwnikiem homoseksualistów. Uważa, że ma nieposzlakowaną opinię i Polskę należy „zlepperować”. Żałuje wielu swoich wypowiedzi i czynów, ale nie chce przepraszać po raz kolejny za liczne błędy. Mówi, że się zmienił, choć nie wierzy w zmianę innych polityków. W pierwsze zagraniczne podróże prezydenckie udałby się do Brukseli i Moskwy,
   ==============
   od pb: wiec Polska to kraj Krolowej Pokoju i wszyscy mamy pojsc za twoja opinia? a jesli sie myslisz? najlepiej jakbys kandydowal na prezydenta RP, moze wtedy argumentowalbys powazniej

   • VIVIEN said

    Slyszalam ze to dobre lekarstwo ! NO I NIE BYLOBY MOZNA ZAROBIC TYLE KASY CO TERAZ PRAWDA? MOZE MA JEDREK RACJE !;) A TO BYLBY CIOS DLA FARMACEUTOW 🙂 BO NIKT CHEMI NIE CHCIALBY TYLKO NATURALNY PRODUJKT 😉

 26. pomysl 2 said

  to ten film o Radio Maryja.

  • Dawid said

   Powinni zrobic film o imperium Tuska i PO

   • prawda said

    Zgadzam sie calkowicie ze powinni taki film zrobic o imperium Tuska, Kaczynskich, Pawlakow i Napieralskich.

    Tak sie sklada ze ci wszyscy dnia 1 kwietnia 2008 roku w sejmie glosowali za odebraniem nam Polakom naszej suwerennosci bez naszej zgody, wie c powinni nie tylko nakrecic filmy o nich ale i postawic przed trybunalem.

   • Dawid said

    zobaczcie na ile jestesmy zadluzeni!http://zegardlugu.pl/
    A co robia politycy i inni biora wieksze kredyty

  • Służyłes UB teraz służysz NWO. paplaj dalej ujawniaj się
   ================
   od pb: prosimy o dowod na ubecje adwersarza, agenciurow nie telerujemy; a jesli to jest oszczerstwo, to masz do wyboru przeprosic lub z honorem odejsc, bo oszczercow tez nie tolerujemy

   • prawda said

    Jak powoli widac kto kim jest i jakie kto dostal zadanie.
    Ja sie pytam was wszystkich :

    czy to ze dnia 1 kwietnia 2008 roku w sejmie partie : pis, po, psl, sld glosowaly za odebraniem nam Polakom naszej suwerennosci bez naszej zgody
    –CZY TO JEST DLA WAS OBOJETNE ?!!
    jak tak, to juz wiadomo z kim tu mamy do czynienia.
    Jesli tak, to nie jestescue Polakami,

    Czy to jest normalne ze radio Maryja wspiera wlasnie PiS wlasnie ta partie ktora dokonala tej ochydnej zdrady ?!

    Wasza reakcja juz duzo mowi kim tak na prawde jestescie, jesli wam to nie przszkadza ze zostaliscie zdradzeni.

   • Właśnie widać jaką nienawiść masz do wszystkiego co Polskie.
    Ujawniłeś się . Odkrywaj się dalej. Zaraz będzie post usnięty bo przecież bronić Radia Maryja nie można a pluć na Radio można.

 27. prawda said

  Od razu jaki jad i nienawisc do kogos kogo sie nie zna, do kogos kto widzi pewien problem i chce zasygnalizowac. Taka reakcja jest juz znana nam Polakom, juz byla opisywana nie raz.

  A prawda jest taka ze PiS dnia 1 kwietnia 2008 roku glosowal za oddaniem naszej POLAKOW suwerennosci w obce rece bez naszej zgody. Bez zgody suwerena tego panstwa. I to sie komus dzisiaj nie podoba ze przypominamy pewne fakty ktore mozna latwo sprawdzic.

  Kazdy powie ze Radio Maryja w jakis dziwny sposob faworyzuje wlasnie ta antypolska partie ktora powinna byc zdelegalizowana za ta zdrade.

  Nie ma zamiaru kogokolwiek obrazac jak to juz co niektorzy krzycza, tylko podaje pewne ciekawe i niepokojace fakty.

  Nawet Andrzej Lepper powiedzial ze Radio Maryja to radio PiS.

  Ja jako chcrzescijanin zastanawiam sie dlaczego prowadzacy audycje ksieza nie sa po szkolach Polskich tylko zagranicznych. To mnie ciekawi i niepokoi, co mamy malo naszych zakonnikow aby po polsku, w duchu Polskim prowadzili audycje ?
  A pozatym te wypowiedzi prowadzacych audycje rozmow niedokonczonych „my judeochrzescijanie” , co to jest ? co to takiego ? jak ktos na antenie spytal sie o to ,to tego sluchacza szybko rozlaczyli.

  Czy Radio Maruja ma jakis ukryty cel aby nas Polakow zdradzano ?
  Bo jak mozna zrozumiec zachowanie Radia Maryja do PiS ? partii antypolskiej ktora nas wszystkich polakow zdradzila ? oddala w obce rece ? To co Radio Maryja tego nie widzi ? Nie widzi jakiej zbrodni dopuszczono sie do nas Polakow ?

  Myslcie troche, myslcie.
  „Prawda was wyzwoli” jak to mow O. Dyr Rydzyk.

  Obejrzyjcie ten film, i zastanowcie sie wszyscy czy nie jestesmy manipulowani.

  • heros2010 said

   Co prawda to prawda,głosowały i to zrobiły.
   Cała nadzieja teraz w niemieckim podatniku ,że naprawi ten błąd i Lizbone szlag trafi.

   • prawda said

    Tak, cala nadzieja teraz w niemcach i Lepperze.
    Dlaczego wszyscy boicie sie Leppera ?
    Posluchajcie go, poczytajcie jego blog, jego program partii i program wyborczy.
    On zawsze stawal w obronie ludzi pokrzywdzonych, stawial sie za nich i dlatego byl karany. Czy wy tego tez nie widzicie ?
    A to ze wysypywal brudne i podobno zatrute zboze na tory kolejowe kogo? a no obecnego kandydata na prezydenta z po, zboze z niemiec podczas gdy nasi Polscy rolnicy nie mogli sprzedac swojego zboza, i za to tez zostal skazany, to to nic dla was nie znaczy ? Byc moze nie jeden z was by jadl taki chleb a Lepper was wszystkich obronil i za to powinien otrzymac medal za odwage.
    Co boicie sie chlopa? Mnie to nie przeszkadza, aby dobrze rzadzil i byl uczciwy i nie kradl.

    Nie mieli zadnego haka na Leppera za zaczeto robic prowokacje przeciwko niemu.
    Te wszystkie afery, sexafera, afera gruntowa to juz dzis kazdy wie ze to byly prowokacje. Oj dobrze byloby poznac prawdziwych zleceniodawcow tych prowokacji, dlatego byc moze PiS dzis obawia sie ze gdy Lepper zostanie prezydentem to bedzie chcial pokazac cala prawde.

    Myslcie ludzie, bo znowu po jakims czasie powiedza z „madry Polak po szkodzie”, ruszcie tymi glowami.

  • zenobiusz said

   Każdy dobry polityk ,mógł to przewidzieć że Unia się rozleci.Lech Kaczyński podprowadził nas, uparcie nie podpisując tak długo jak się dało,pod próg jej rozpadu I być może za to zginął..To był przewidujący dalekowzroczny mąż stanu.Mantra o utracie suwerenności jest już zgraną płytą.Powtarzacie ją w kółko bo, nie ma nowych instrukcji?.Radio Maryja jest ostoją informacji, co sie na prawdę dzieje i dlatego TVNne sierotki, nie mogą go znieść.Jak że mi ich żal.A sądzeni będziemy z talentów.
   ============
   od pb: czyli ci co przewiduja ze sie nie rozleci nie sa rozsadni? blagam, idz na swoj blog

   • prawda said

    Nie zgadzam sie z Toba Zenobiusz, to tylko mydlenie oczu i zacieranie sladow.
    Byl taki dzien 1 kwiecien 2008 roku gdzie wszystkie antypolskie partie jak : pis, psl, slad, po, glosowaly za oddaniem naszej POLAKOW suwerennosci w obce rece.
    Dla nas Polakow nie jest teraz wazne czy ta unia sie rozleci czy nie, Oni DRADZILI nas Polakow , nie pytajac sie ozgode.
    Zdradzili nas i wszystko.
    Jesli raz dopuscili sie takiej ochydnej zdrady, beda robic to czesciej.
    Ja ciebie staram sie zrozumiec, wy patrzycie na ta sprawe trochce z innego punktu widzenia , wam jest to obojetne czy nas Polakow ktos zdradzil czy nie ale pomysl sobie teraz taka sytuacje ze jezeli w waszym kraju doszloby do takiej zdradzy, jak ty bys sie czul ?

    Dla nas Polakow – ZDRADA – to zdrada i koniec.

   • heros2010 said

    Nie dopuszczono do referendum z premedytacją bo dobrze wiedzieli,że bez fałszerstwa by nie przeszło.Szopka w Irlandii jasno pokazała co to za ściema ta demokracja w eurokouchozie.
    Co prawda jestem pewny ,że jakby Kaczyński nie podpisał to by go zabito,ale od czego byłoby referendum?Całego narodu by nie zabili..Za co mam do pisu żal i to spory bo to już nie była fala wznosząca euro entuzjazmu tylko dyktat.

 28. Zapsa said

  Co do artu o bankowości – to powinno się zlikwidować banki w piździet. Inaczej długi będą zawsze, bo ludzie uwielbiają pożyczać i brać na kredyt.

  WYSADZIĆ BANKI W POWIETRZE – UBIĆ BANKIERÓW!
  ===============
  od pb: blog nie toleruje terrorystow

  • VIVIEN said

   O I TACY KIEDYS BYLI CO TAK ZROBILI – UBILI BANKIERA W NIEMCZECH – TO WISIELI KILKADZIESIAT LAT NA SCIANACH INFORMACYJNYCH I NA ULICACH W NIEMCZECH JAKO PRAWDZIWI TERRORYSCI !

   A WIESZ KIM BYLI – STUDENCI ; SEKRETSRKA ADWOKATA ;I ADWOKACI TEZ BYLI ZAMIESZYNI W TEN „RUCH TERRORYSTOW” – WIEC ZASTANOW SIE CO KRZYCZYSZ – PO CO MASZ SIE ZWINAC ZA WCZASU JAK „ACHMET” http://www.youtube.com/watch?v=dRDiPi880CA 🙂

 29. Zapsa said

  DLACZEGO RZĄDZĄCY NIE KAŻĄ OSTRZEGAĆ MIEJSCOWOŚCI ZNAJDUJĄCYCH SIĘ NA DRODZE WISŁY??

  Przerwany wał pod Płockiem:

  http://wiadomosci.onet.pl/2174325,11,przerwany_wal_pod_plockiem_ewakuacja_smiglowce_w_akcji,item.html

  Czyli teraz będzie tak jak pisałam wczoraj – kolejne miasta czekają sobie jakby nigdy nic na zalanie, media cisza o tym, jedynie informują o kolejnych zalaniach, wcześniej nie ostrzegają. Taki mamy kraj – wygląda to jakby tylko czekano aż udupi biednych ludzi,a uny zacierają z radości ręce.
  Założę się że na dniach będzie pojawiać się info o:
  – zalanym Toruniu
  – podbydgoskim
  – Chełmnie
  – Grudziądzu
  – Gniewie
  – Tczewie

  Wystarczy wziąć mape i spojrzeć na bieg Wisły, ale chyba rządzący i ci co tak chronią ten kraj, tak jeżdżą od wsi do wsi – mapy nie mają. No bo jak to wytłumaczyć??

  • hjk said

   A po co tu ostrzegać? Czy tak trudno się domyślić dorosłemu człowiekowi, ze jak idzie fala 8m na Wiśle, to po kolei moze przerywać wały i zalewać?
   Degrengolada tej administracji polega na tym, ze zamiast zawczasu wysłać odnośne służby w celu sprawdzenia, gdzie jest zagrożenie i ew. zlikwidować, to siędza, pija kawę, jeżdzą na bezsensowne szkolenia i konferencje i czekaja na nast. wybory…

   Dlatego ludzie się sami muszą zorganizowac, bo jak nie to ich zaleje i już.
   Moim zdaniem tu uny akurat nie maja nic do rzeczy, no chyba, ze „pomogli” w tych opadach. Ale co do skutków, to już ludzie muszą się ruszyć sprzed telewizorni…

 30. Karki89 said

  do Hjk ze wpisu ze wczoraj: ” “szkoda, że mnie tam nie ma napewno bym to jakoś relacjonował, ale kasy nie mam także trzeba posługiwać się relacją z drugiej ręki…”
  aż tak źle? przecież wycieczki do Egiptu to jedne z najtańszych…”
  Wiesz jak ludzie nie pracują i są na utrzymaniu rodziców to nie mają kasy, poza tym wycieczki zwłaszcza do Egiptu mnie nieinteresują bo jestem mądrzejszy od przewodnika( jeżeli chodzi o antyk), tyle że nie znam arabskiego i nieznam pomniejszych plotek, anegdotek i innych pierdół, a zapewne samemu nie można się szlajać po ulicach Kairu.
  Mizia także podał wczoraj wg. mnie bardzo dobre linki do strony: http://www.uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/tematy.htm http://www.uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/08egipt/egipt.htm
  nt. tego co aktualnie dzieje się w Gizie
  VIVIEN nie musisz wierzyć w ufoludki, nikt Cię nie zmusza, tylko na Boga nie pytaj się ewentualnie co wisi Ci nad domem bo jeszcze pomylisz Haunebu III z pojazdem z Plejad 😉
  Głos66 ciekawe info muszę przyznać „Podobno, zaznaczam podobno – tworzone są międzynarodowe oddziały o nazwie „Eskadry Bojowe do Zadań Specjalnych” (EBZS), mające wziąć się za Uzurpatorów tego świata, przywracając pokój i prawdę.” hmm z ciekawości spytam jak można się zapisać do nich, czy jak stworzyć terenową placówkę w Polsce?
  „I jeszcze ważna sprawa co do znaleziska w Gizie, Amerykance poszukują tam broni, która pozostała po Prastarych cywilizacjach.
  Tej samej broni szukają na ternach dawnej Persji. To nie o ropę chodzi, lecz o broń, która dała by im pełną władzę nad każdą żywą istotą czy to ludzką, czy inną.” Proszę Cię rozszerz o jaką ewentualnie broń chodzi … broń psi-oniczna ?
  „Teraz pani Lucyna Łoboś chce za wszelką cenę te zabezpieczenia znieść, otwierając Ziemię na przybycie Prastarych (bogów ?) ,a tym samym pomagając w dokonaniu Inwazji.” Domyśliłem się tego gdyż pewne rzeczy na ich stronie Misji Faraon nie pasowały, a potem na Nautilusie był artykuł jak badacze z uniwerku we Wrocławiu rozkopali i zniszczyli zabytkowy kościół na Ślęży i tak się zraziłem do tego całego Projektu Cheops 🙂

  • Karki89 said

   Na początku jest rysunek z rebelnews i jest wielki błąd! O ile kojarzę, a sprawdziłem http://pl.wikipedia.org/wiki/PzKpfw_VI_Tiger czołgi Tygrys zaczęto produkować w 1942, a nie w 1941 r. ! Także w Grecji w 1941 roku, co najwyżej mogły być PzKpfw IV 🙂

  • hjk said

   Qrcze z tymi kosmitami to czyste sajens – fikszyn, juz prędzej uwierze w tezy Zenobiusza, ze to wcielone demony, a UFO to rozwiniecie techniki Haunebu, jak piszesz…

   • 222 said

    Ogólnie tez nie za bardzo wierzę w ufo, ale jesli zakładamy, ze prawdą są działania grupy bildenberg, masoni nie sa bajką ich panem jest lucyfer a religią satanizm to łatwiej uwierzyć, że jesli mają wykorzystać technolgię haarp i projekt blue beam do przejęcia władzy nad ludzkimi umysłami moze to przybrać formę taką w jaką wierzy znaczna częśc społeczeństwa czyli ufo i obce cywilizacje. Tak naprawdę spisek szatański jest bardzo wyrafiny: fałszywe objawienia, kataklizmy, obce cywilizacje to wszystko jeden syf.
    Wielu kompetentnych ludzi podaje dowody, ze rządy państw współpracują z obcą cywilizacją i czerpią od niej wiedze naukową. Już w czasie wojny znany okultysta hitler poszukiwał kontaktu z obcymi bytami, wiec tak do końca nie nalezy wkładać tego między bajki. Jak to mói biblia szatan jaeśli chce moze przybrać postać anioła światłości- wiec co za tym idzie moze tez przybrać postać obcego…
    =============
    od pb: nastepny niedouczony = ja tu wykladam od kilku miesiecy o kompleksie jot a ty mi ich propagande o iluminatach i bilderbergach; chyba zaprowadze wejscie na blog pod warunkiem zdania egzaminu z kompleksu jot
    http://piotrbein.wordpress.com/2010/04/22/judeocentrycy-i-masowe-zbrodnie/

   • 222 said

    a zeby nie być gołosłownym to poczytajcie to:
    http://www.wiadomosci24.pl/artykul/watykan_mowi_o_e_t_4913.html
    skoro ufo to tylko sf to po co takie deklaracje watykanu…..
    =============
    od pb: bo czesc watykanu jest zinfiltrowana przez zydomasonerie a jedna z ich sztuczek ku wprowadzeniu antychrysta jest ufo itp = tak samo zapytaj czemu watykan mowi o judeochrzescijanstwie i 7 prawach noego jako chrzescijanskich podczas gdy sa rodem z lucyferianizmu

   • 222 said

    Do grupy zwolenników ufo dołącza sie też Obama

    Oficjalne ogłoszenie administracji Obamy ujawniające prawdę o życiu pozaziemskim jest bliskie.
    Przez kilka miesięcy najważniejsi oficjele rządowi po cichu debatowali za zamkniętymi drzwiami jak wiele ujawnić światu o życiu pozaziemskim. Niezadowolenie pośród wielu wpływowych instytucji takich jak US Navy (marynarka wojenna USA) z powodu trwającej przez całe dekady polityki tajności dało przyspieszenie dla wysiłków, by ujawnić realność pozaziemskiego życia i pozaziemskiej technologii.

    [xxxxxxx cenzura pb: prosze wklejac linka a nie tasiemce, szczegolnie na iluminackie bzdety]

   • karol said

    …ktoś mądrze tu kiedyś napisał , że pozaziemskie zycie – to albo złe albo dobre anioły… no i Bóg – a reszta to bajda mydląca oczy

   • VIVIEN said

    Zenobiusz jak wpadnie do ciebie na NLOG ten wiesz z WEHIKULA John Titor to pozdrow go od nas wstystkich 🙂

   • ala said

    Zapomniałeś jeszcze dodać jeden istotny element w czasie kampanii wyborczej na pytanie któregoś z dziennikarzy skąd pochodzi (najprawdopodobniej dziennikarzowi chodziło o insynuacje ze Obama nie jest rodowitym Amerykaninem) odpowiedział ze z Plejad .
    To jak by ktoś nie wiedział co chodzi z Plejadami

 31. hjk said

  http://gielda.onet.pl/bp-walczy-by-opanowac-wyciek-ropy-krytyka-narasta,18726,3229419,1,news-detal

 32. hjk said

  http://wybory.onet.pl/prezydenckie-2010/aktualnosci/lepper-radio-maryja-stalo-sie-radiem-pis,1,3229726,aktualnosc.html
  „Jest za legalizacją marihuany, jest zwolennikiem in vitro i nie jest przeciwnikiem homoseksualistów”

  jeśli „jest zwolennikiem in vitro ” i onet nie kłammie to dziekujemy bardzo – niedawno biskupi wydali odezwę, de fakto jest to ekskomunika..
  Chyba ze to kłamstwo w celu zdyskredytowania…
  gdzie ten zwolennik A.Leppera?

 33. 222 said

  o upadku unii europejskiej…

  tyle że wg tego co obserwujemy w światowych trendach, i zgodnie z Apokalipsą ue nie rozpadnie się…
  =============
  od pb: pewnie ze sie nie rozpadnie, najwyzej polacza ue z uia ameryki pln zeby ‚ratowac’ regiony przyszlego nwo z profitem lichwiarskim dla banksterow; to wszystko z grecja, niemacami, euro tp szopka podobnie jak w ‚kryzysie’ banksterskim w 2008 r = nie po to kleca cos od wiekow zeby pozwolic rozpasc sie z byle powodu

 34. Magda said

  http://www.tvp.info/wiadomosci/wideo/23052010-1930/1735458

  • Magda said

   powyższy link jest do dzisiejszego dziennika na tvp 1.Od ok.6 min.została podana ciekawostka.Otóż wrocławskie osiedle Kozanów było mocno zalane w czasie powodzi w 1997 roku.W 1999 roku za prezydentury BOGDANA ZDROJEWSKIEGO (obecnie minister kultury) rozbudowano to osiedle o kilka nowych bloków,w których miasto umieściło m.in. powodzian z 1997.
   Nie wiem czy to skrajna głupota rządzących czy może stwierdzono,że mieszkańcy już zaprawili się w bojach z powodzią i nic im nie będzie jak ich znowu zaleje.
   No i zalało.

 35. Michał said

  „Wyobraźcie sobie czujnik podłączony do waszego telefonu, który natychmiast wykrywa wirusa i wysyła informację do centralnej bazy danych.” – wymienia zalety nowatorskiego rozwiązania dr Ginsburg.
  http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,page,2,title,Skandal-Wiedza-ze-bedziesz-chory-jeszcze-zanim-zachorujesz,wid,12275930,wiadomosc.html

 36. Bruno said

  Dziękuję moderatorom bloga za to że będąc współautorem akcji przeciw szczepionkom od sierpnia 2009 roku i udzielając się na tym blogu non stop od tego czasu zostałem zbanowany i moje wpisy są natychmiast usuwane. Wpisy sa usuwane gdyż bronię Radia Maryja .
  Tak jak już pisałem dziś atakuje się tutaj profesora Dakowskiego tak będzie przez tydzień potem będzie atakowanie profesora Jaroszyńskiego potem mnie a w połowie czerwca Ojca Dyrektora Tadeusza Rydzyka.\
  ==================
  od pb: chcialbys byc meczennikiem blogowym a tu klapa = jedyny moderator bloga ma gdzies te klotnie, remontuje mieszkanie od paru tygodni; bein z kolei ledwie wyrabia z wazniejsza robota = ostatnia rzecz jaka robie pozna noca to wchodzic na forum z miotla;
  NIKT nie zbanowal cie ani nie usunal twych komentow ostatnio = wlasnie uwolnilem ze spamu kilka twoich nadanych w odstepach kilkuminutowych – znak ze (z emocji?) za szybko lub wielokrotnie naciskales klawisz i automat wzial cie za spamera = dla swego i wspolnego dobra wylejcie sobie (wraz z Zenobiuszem i Mirkiem) po kuble zimnej wody, a wszystko powroci do normy = grypa666 nie uwziela sie na was, z niepokojem widzi staczanie sie waznego sojusznika; obiektywnie patrzac, jesli Bog z wami, po co sie tak ciskac? czyz najwiekszym przywilejem chrzescijanina nie jest cierpiec za Chrystusa?
  masz (odebrany tylko na pare dni za wykroczenie w zw. z klotnia o JP2) dostep do bloga jako admin, bo miales moderowac w mej cichej nadziei znalezienia balansu miedzy katolickimi i in. opiniami na grypa666; zrezygnowales, twoja decyzja, miej do siebie pretencje i nie spodziewaj sie ze wszyscy podziela twe opinie; a uzywanie inwektywow pod adresem adwersarzy nie przystoi Krolowej Pokoju, tym bardziej ze stawiasz sie miedzy takimi wspanialymi ludzmi jak Ojciec Rydzyk i Profesorowie Jaroszynski i Dakowski;
  co do atakow na prof. Mirka, mamy dac sie opluc insynuacjami jesli nie oszczerstwami? atakowal profesor, dostal rzeczowe odprawy, podobnie jak Zenobiusz;

  • prawda said

   Do Bruno, ja tez bylem sympatykiem Radia Maryja, powiem wiecej bylem zagorzalym sympatykiem ale nadszedl czas ze spojrzalem sobie w oczy i spytalem sie czy to jest na prawde moje Polskie radio ?
   Bruno,
   czy jest prawda to ze dnia 1 kwietnia 2008 roku takie partie jak : pis, po, psl, sld glosowaly w sejmie za oddaniem naszej suwerennosci w obce rece ?
   Czy nie byla to zdrada Narodu Polskiego ?
   To jest fakt oczywisty i kazdy wie ze dopuszczono sie tego dnia zdrady narodowej.
   Bruno,
   czy to prawda ze Radio Maryja faworyzuje tylko jedna partie PiS ?
   Czy to prawda ze w Radio Maryja maja glos tylko ludzie z PiS ?

   Bruno,
   czy nie uwazasz ze z tym Radio Maryja dzieja sie dziwne rzeczy ? Czy ciebie to nie zaniepokoilo ze dlaczego ludzie ktorzy dopuscili sie tak okropnej zdrady na naszym narodzie maja dostep do mikrofonu bez ograniczen a inni nie ?

   Czy to nie jest powod do niepokoju ze to radio ta rozglosnia moze byc wykorzystywana przeciwko nam Polakom ?

   Czy tobie Bruno na prawde jest to obojetne ze ciebie ktos oszukal i zdradzil ?

   Bo jesli tak to watpie czy ty jestes Polakiem.

   Dla Polaka, zdrada jest zdrada i tu nie ma nic do gadania, dlatego nadszedl czas aby przyjrzec sie Radiu Maryja.
   =================
   od pb: przestancie przescigac sie w patriotyzmie, nawet przebierancy, slugusy i lokaje unych oraz szabas-goje sa Polakami = poglady polityczne ani religia nie definiuja narodowosci; osmieszacie sie uzywajac takiej argumentacji

   • Bruno said

    Ty go nie finansujesz więc nie będziesz się przygladał mu. Ja jestem Polakiem a ty nie wiem kim , ale widać że jakimś [xxxxx pb: obraza]
    ================
    od pb: 1. wielu obserwatorow zauwazylo zmiany w RM = moze odpowiesz rzeczowo? nie badalem kwestii, wiec nie wiem o co biega;
    tylko prosimy o RZECZOWA dyskusję, nie damagogie z emocjonalnymi insynuacjami a la Zenobiusz czy Mirek Dakowski = temat RM dla Polski jest zbyt wazny zeby go zepchnac na pyskowki jak ci sie udalo na moim blogu, niestety;
    2. znaczy Polak = katolik, a innych niech dunder swisnie?

   • prawda said

    Byl czas ze to radio finansowalem ale do czasu.
    Czy to ze mowie prawde jestem dlatego ” mieszadlem ” ??

    To kim ty jestes ? powiedz ze to prawda, przyznaj sie do tego ze popierasz partie antypolska i masz ukryte cele.

    Tylko mowienie prawdy nas wyzwoli, a prawda niezaprzczalna jest to : ze dnia 1 kwietnia 2008 roku antypolskie partie : pis, po, psl, sld glosowaly w sejmie za odebraniem nam Polakom naszej suwerennosci bez naszej zgody.
    Pytam sie ciebie Bruno, czy to prawda czy to nieprawda.
    Czy ty wiesz co to jest zdrada ?
    I ty mowisz ze jestes polakiem ?

    Takie bzdury to mozesz pisac i opowiadac w przedszkolu a nie tu na blogu, kazdy wie i rozumie ze dzien 1 kwiecien 2008 roku byl dzniem zdrady barodowej a ty tego nie pojmujesz albo nie chcesz pojac z pewnych wzgledow.
    =================
    od pb: jakich wzgledow? fanatyzm, stronniczosc, dogmatyzm? zamiast insynuacji piszcie fakty

 37. prawda said

  Nie gadajcie o bzdurach tylko myslcie o Polsce, myslcie na kogo oddacie glos na prezydenta.

  Dla przypomnienie podpowiadam wam wsztstkim ze dnia 1 kwietnia 2008 roku antypolskie partie : pis, po, psl, sld, glosowaly w sejmie za oddaniem naszej suwerennosci w obce rece.
  Pamietajcie tez ze to byla ochydna zdrada.

  Moj kandydat to Andrzej Lepper a wasz ?

  • Bruno said

   Leper napewno nie . Mój Jarosław
   Lepper to ma poglądy antyrodzinne
   Jest za legalizacją marihuany, jest zwolennikiem in vitro i nie jest przeciwnikiem homoseksualistów. Uważa, że ma nieposzlakowaną opinię i Polskę należy “zlepperować”. Żałuje wielu swoich wypowiedzi i czynów, ale nie chce przepraszać po raz kolejny za liczne błędy. Mówi, że się zmienił, choć nie wierzy w zmianę innych polityków. W pierwsze zagraniczne podróże prezydenckie udałby się do Brukseli i Moskwy,
   =================
   od pb: jak to sie porownuje z ulomnosciami „twego” JK czy innych kandydatow? a propos marihuany moja chora z chronicznym bolem zona powinna pobierac marihuane leczniczo ale z powodu monopolizacji przez ‚sluzby” globalne, nie moze legalnie dostac; kiedys wiesniacy mieli dostep do konopii tj. marihuany („wyrwal sie jak filip z konopii”), robili z nich sznury i tkali odziez, nikt nie widzial w tym zrodla zla; kompleks jot zawlaszczyl sobie monopol na ‚dragi’ i tak pokierowal marihuana zeby stala sie narzedziem demoralizacji;
   akurat zgadzam sie (jak wielu analitykow w Am Pln) ze legalizacja konopii i marychy zmniejszylaby przestepczosc; zeby tak ktos sie martwil skutkami alkoholu i tytoniu…
   moral = nie rzucaj haslami tylko dawaj racjonalne uzasadnienie dlaczego to nie a tamto tak – co zlego np w wizycie do brukseli czy moskwy zeby powiedziec komu trzeba co Polacy mysla i czego oczekuja dla swej racji stanu? a tu bardziej polegalbym na AL ktory w sejmie i brukseli nie klanial sie unym, czego o LK ani JK nie moge niestety powiedziec z badan wlasnych = mam wciaz nadzieje ze ktos z waszego „obozu” w koncu cos wklei lub wyprodukuje zeby nas oswiecic;
   jesli sie chcesz licytowac (a na to nie ma miejsca na forum i bede w miare mozliwosci kasowal takie plytkie wpisy) wole odwaznego AL niz lisiego JK = bracia K prowadzili jakas niejasnaa dla polskiej racji stanu polityke, a po ich kadencjach jestesmy jeszcze w glebszym dolku;
   moze zamiast tej dziecinady napiszecie z Zenobiuszem udokumentowany tekst w obronie polityki braci Kaczynskich zamiast serwowac tu emocjonalna demagogie, tani religionizm i naiwne ekskjuzy?

   • prawda said

    Stawiamy na tych ktorzy sie nie dopuscili zdrady narodowej :

    Jesli chodzi o Leppera to poczytaj i zapoznaj sie :

    http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/

    Nie zapomnij ze dnia 1 kwietnia 2008 roku antypolskie partie : pis, po, psl sld glosowaly za oddaniem naszej suwerennosci w obce rece bez naszej zgody.

    Bruno i Zenobiusz, pamietaj o tej ochydnej zdradzie na narodzie Polskim.

    Mam watpliwosci jesli chodzi o was, kim wy tak na prawde jestescie i jakie macie zadanie do wykonania na tym blugu.

    My Polacy mamy oczy otwarte.
    =====================
    od pb: strona partii AL nie jest miarodajna nt. kandydata; czy ktos ma niezalezna ocene AL?

  • zenobiusz said

   Wolę jego sąsiada zaza miedzy ,lepszy gospodarz.A Lepper ? Jak śpi to, mu samo rośnie.( takie było kiedyś przysłowie)

   • STEEF said

    KAZDEMU ROSNIE JAK SPI ! TOBIE NIE? TO MASZ PROBLEMY STARY ! 🙂

  • prawda said

   Zgadza sie dla zdrajcow jestem nudny gdyz mowie prawde.

   Przypominam : dnia 1 kwietnia 2008 roku antypolskie partie : pis, po, psl, sld glosowaly w sejmie za oddaniem naszej suwerennosci w obce rece bez naszej Polakow zgody.

   • ren said

    ROBISZ SIE FACET NATARCZYWY, WIDZIMY CO MASZ DO POWIEDZENIA WIEC SKACZ JUZ I SIE NIE POWTARZAJ, LEPPER PRZYPOMINA MI WALESE, MYSLE ZE DRUGIEGO TAKIEGO NAM NIE POTRZEBA
    =============
    od pb: czy masz cos konkretnego, np. lepper-bolek albo przybycie motorowka sb do stoczni?

   • prawda said

    do Ren
    a jakiego wam porzeba ? takiego co 1 kwietnia 2008 roku w sejmie glosowal za odebraniem nam Polakom naszej suwerennosci ? Takiego wam potrzeba ?

    Nie jestem natarczywy tylko przypominam wszystkim aby pamietali ta date gdyz antypolskie media nie informuja i tej zdradzie narodowej.

    Cale szczescie ze tylko ci przypomina Walese ale na pewno nim nigdy nie byl i nie bedzie.

    Porozmawiajmy o 1 kwietnia 2008 roku, o tych co zdradzili mnie i wszystkich Polakow.

   • ren said

    Nie chodzi o to ze ma przeszlosc podobna do Walesy ale o to ze jest to prosty czlowiek bez wyksztalcenia, dlaczego tak chlubicie tego czlowieka- zadne z jego przemowien nie bylo napisane przez niego samego za nim stoi caly sztab ludzi ktorzy mowia co ma mowic. Ja chce prezydenta madrego a nie banda ktora kieruje „lalka”pociagajac za sznureczki.
    ===============
    od pb: wyksztalcenie to jeszcze nie madrosc; kwachu tez nie mial dyplomu mgra

 38. monitorpolski said

  UWAGA:
  Komitet Krzyża Pamięci Jana Pawła II ma już swoją stronę internetową:

  http://krzyz.wordpress.com/
  Strona Komitetu Krzyża Pamięci Jana Pawła II
  W obronie Krzyża na krakowskich Błoniach
  Na stronie ( jeszcze w budowie) są już najważniejsze informacje :
  -dokumenty działań na rzecz postawienia
  Krzyża Pamięci Jana Pawła II na krakowskich Błoniach
  -ogłoszenia o najbliższych działaniach
  – linki do dotychczasowych fotoreportaży itd.

  Strona sukcesywnie będzie uzupełniana

 39. Aśka said

  in powiedział/a
  22 Maj 2010 @ 6:06 pm

  he,he ale sie gubia, nie pasuje im cos w ich ukladance…he,eh

  http://www.tvn24.pl/-1,1657365,0,1,na-minute-przed-katastrofa-w-kabinie-byl-ktos-spoza-zalogi,wiadomosc.html
  drugi film w tym artykule (“piaskiem po oczach” 21.05) od 02min50s do ( daje transkrypcje ze sluchu)

  redaktor: A czy mamy pewnosc ze kontrolerzy podali prawidlowa wysokosc, podali dobre dane dotyczace cisnienia

  E.Klich: (pewnym stanowyczm glosem)- TAK

  redaktor: Tak? podali dobre?

  E.Klich: TAK (stanowczo)

  redaktor: wiec zaloga wiedziala jakie jest cisnienie i wiedziala na jakiej jest wysokosci caly czas?

  E.Klich: tak, (zaczyna sie patrzec w rozne strony i zaczyna mowic niepewnie, niewyraznie) tzn, jesli mowimy o wysokosciomierzu barymetrcznym bo sa inne wyskosciomierze np. radiowy- sa inne pomiary, sa roznice (przyp.czy on ma nas za debili, roznice sa w cm. a sprawa lotu ping-pong na podstawie wysokosciomierza radiowego wyjasnilem)

  redaktor: czyli cisnienie bylo prawidlowe i wiedzieli na jakiej wysokosci sa?

  E.Klich: jeszcze beda poddane analzie zapisy wysokosciomierzy, poprzez szczegolowe badanie, zeby popatrzec, ze ta wysokosc byla dokladnie zapisana, te cisnienie….ale sadzac po danych ktore podawal nawigator wysokosc byla prawidlowa….nie chce przesadzac wszystkiego…
  dalej mi sie nie chce sluchac bo mnie nerwy biora…jak ktos moze niech zrobi zapis z tego wywiadu bo to “poezja”

  Pytam sie glosno i raz:

  1. Jesli nie maja pewnosci ze przyrzady dzialaly prawidlowo to na jakiej podstawie wykluczyli awarie techniczna lub zamach i lansuja blad pilota

  2. jesli wysokosc byla podawana prawidlowo (czyt. pilot wiedzial jaka ma wysokosc) to czemu w odleglosci 2km od lotniska obnizyl lot, jesli chcialby sprawdzic co jest ponizej to lepiej zeby to zrobil 1,1km od lotniska a wtedy nic by sie nie stalo. wiec jeszcze raz , dlaczego 2km od lotniska pilot wiedzac jaka ma wyskosc obnizyl lot. Czy on wiedzial gdzie sie znajduje???? logika nakazuje ze moglby obnizyc lot 1km od lotniska

  bardzo prosze o zapis tej rozmowy bo mi nerwy nie wytrzymuja sluchajac tego
  __________
  In dałam się wrobić 😉 pól dnia mi zeszło, ale mam zapis tej rozmowy:

  „Piaskiem po oczach” 21.05.2010
  http://www.tvn24.pl/-1,1657365,0,1,na-minute-przed-katastrofa-w-kabinie-byl-ktos-spoza-zalogi,wiadomosc.html

  Fragment nagrania z konferencji prasowej. Edmund Klich mówi: „My wiemy już teraz można powiedzieć, co się wydarzyło … co się wydarzyło.”

  Konrad Piasecki: To Pańskie, wiemy co się wydarzyło oznacza praktycznie, wiemy dlaczego się rozbili?
  Edmund Klich: Wiemy, jak powiedziałem, wiemy co się wydarzyło, a dlaczego to jest następne pytanie, bo to jest bardzo skomplikowana sprawa, żeby odpowiedzieć – dlaczego.
  K.P: Ale Pan ma w głowie jakieś wyjaśnienie tej zagadki smoleńskiej, prawda?
  E.K: Ja znam działania załogi, znam działania kontrolerów lotu, znam wszystkie rozmowy, mam transkrypcje całą z kokpitu, zapisy rozmów w kabinie i wiem, co się wydarzyło, ale przyczyny mówię, to jest sprawa skomplikowana, to trzeba wrócić do systemu szkolenia, do spraw systemowych.
  K.P: Panie doktorze, Panie pułkowniku, wiemy dużo o pogodzie, o warunkach panujących na lotnisku, wiemy o wyszkoleniu załogi, to wszystko jest oczywiście istotne, niezwykle istotne do wyjaśnienia przyczyn tej katastrofy, ale czy oprócz tego jest jakiś kluczowy moment, jakaś kluczowa chwila, która wyjaśnia, dlaczego doszło do tej katastrofy?
  E.K: W każdym wypadku, to jest ciąg przyczyn. Na początku, jeśli mówimy o szkoleniu o całym systemie szkolenia pilotów, a potem jest przeważnie ciąg jakiś niedociągnięć, można powiedzieć błędów częściowych, które w sumie prowadzą do katastrofy.
  K.P: A czy jest taki moment, który przesądził o tej katastrofie?
  E.K: Nie ma takiego momentu. W większości niektórych, technicznych jest i w niektórych innych też, ale tutaj, to jest ciąg zdarzeń, który doprowadził. Oczywiście, gdyby ten ciąg zdarzeń został przerwany na jakimś etapie, nie byłoby katastrofy. To jest tak, jak klocki domino, prawda, jeśli pierwsza leci i w jakimś momencie jest dobre działanie, to znaczy ten klocek zostanie wyciągnięty, przerwa jest i koniec, jest incydent, poważny incydent, czy jakieś inne zdarzenie, a nie katastrofa.
  K.P: Czy tu nie było takiego klocka w postaci presji, w postaci błędnych danych, w postaci działania kontrolerów lotu, który przesądził o tym, że 10 kwietnia wydarzyło się to, co się wydarzyło?
  E.K: Jeśli chodzi o kontrolerów lotu, takiego elementu , który by przesądzał nie było. Trzeba pamiętać, że to jest lotnisko wojskowe i lotnisko wojskowe ma swoje systemy. Każde może być inaczej wyposażone, a lotniska cywilne mają kategorie I, II, III i muszą spełniać normy międzynarodowe. Lotniska wojskowe w zależności od decydentów wojskowych jest wyposażone.
  K.P: Ale czy mamy pewność, że kontrolerzy lotów, bo to jest kluczowe dla kwestii wysokości, podali …
  E.K: Tak
  K.P: … załodze dobre dane dotyczące ciśnienia?
  E.K: Tak.
  K.P: Tu podali je dobre.
  E.K: Podali je dobre.
  K.P: I załoga wiedziała, jakie jest ciśnienie …
  E.K: Wiedziała.
  K.P: … i wiedziała, na jakiej jest wysokości przez cały czas?
  E.K: Tak. To znaczy, jeżeli mówimy o wysokościomierzu barometrycznym, bo są inne radiowysokościomierze i tutaj jest inne pomiary są, czyli są różnice.
  K.P: Ciśnienie było prawidłowe …
  E.K: Wg mojej ocen y…
  K.P: oni musieli mieć świadomość na jakiej wysokości lecą
  E.K: Jeszcze będą poddane analizie zapisy wysokościomierzy poprzez szczegółowe badania, żeby popatrzeć, dokładnie stwierdzić, że ta wysokość była zapisana, prawda, to ciśnienie barometryczne było zapisane (lotniska, bo tu mówimy o ciśnieniu lotniska, nie o ciśnieniu standardowym na poziomie morza, ale tutaj jest pełna … jest pewność w zasadzie mówię, to się potwierdza wieloma drogami takie działanie, ale po analizie rozmów i po analizie komend, które wydawał nawigator, chyba nawigator, podawał pilotowi lecącemu to ta wysokość zgadza się. Nie ma tutaj, nie ma w kierunku złym raczej w tej chwili jeszcze tu mówię, będą szczegółowe analizy, ja nie chciałbym przesądzać wszystkiego, bo tutaj wymaga jeszcze głosy rejestratora w kabinie, jeszcze wymagają uściśleń.
  K.P: Ale kiedy jest tak, że nakłada się te głosy z czarnej skrzynki z danymi technicznymi dotyczącymi wysokości, wiadomo że piloci, czy nawigator mówi głośno, na głos, jaka jest wysokość, rozumiem że kiedy porówna się z danymi technicznymi, to się zgadza? W tej samej sekundzie jest taka sama wysokość, jak ta, którą podaje nawigator?
  E.K: To jest dalszy etap pracy jeszcze.
  K.P: Jeszcze to nie jest do końca zbadane?
  E.K: To są ustalane i na etapie technicznym i na tym, ale teraz żeby to wszystko porównać i w tym momencie ustawić, prawda, to jest dodatkowa praca i jeszcze nie jest rozczytany dokładnie kokpit (tu pada nieczytelne słowo lub słowa – 4:36 min), jeszcze jest dużo informacji anonimowych, które nie są rozpoznane, kto mówił i dalej jeszcze nie są rozpoznane nawet słowa, które są wypowiadane i to będzie wymagało dodatkowych już bardzo specyficznych procedur, żeby to odczytać.
  K.P: To teraz ta kwestia presji wywieranej na załogę. Pan cały czas uważa, że to nie miało żadnego znaczenia?
  E.K: Ja mówiłem, tam na konferencji w Moskwie, że nie miało, bo ja wtedy znałem rozmowę, która była prowadzona 16 minut przed zdarzeniem. Teraz wiem więcej, bo otrzymałem pełny zapis rozmów i no teraz już bym tak kategorycznie nie stwierdził.
  K.P: No właśnie, bo Pan mówił 16, 20 minut przed katastrofą była rozmowa …
  E,K: Tak, tak, bo to o tej pierwszej …
  K.P: Szef komisji technicznej Morozow po raz ostatni taki głos, głos osoby spoza załogi został zarejestrowany po minięciu dalszej radiolatarni.
  E.K: I to jest prawda.
  K.P: Dalsza radiolatarnia to jest 6 km, czyli minuta przed katastrofą …
  E.K: Generalnie jest 4, ale na tym lotnisku jest 6.
  K.P: Czyli była osoba na minutę przed katastrofą w kokpicie samolotu?
  E.K: No z tego tak wynika, bo jeżeli był słyszany głos, to musiało być gdzieś blisko, prawda, tak że był ten głos nagrany.
  K.P: Ta osoba siedziała w kabinie, siedziała w kokpicie podczas lądowania, podczas katastrofy?
  E.K: Trudno mi w tej chwili powiedzieć, tzn. …
  K.P: Ale Pan to wie?
  E.K: Ja wiem, ale nie jestem upoważniony żeby to mówić.
  K.P: A ten głos, to co mówi, jest znaczące?
  E.K: Raczej nie. To nie jest jakaś bezpośrednia presja, taka że musicie wylądować, czy coś, prawda. Ale no, jeśli jest głos na minutę przed i osoba jest, tzn. świadomość obecności tej osoby już jest jakąś formą, prawda, tego że jednak jest ważna sprawa i należy się starać wylądować. Ja bym tak odebrał, gdybym ja pilotował ten samolot, a jakaś osoba by była za mną i – załóżmy no tutaj – dyskusje byłyby o czasie, o opóźnieniu, czy innych rzeczach …
  K.P: A czy ta osoba jest dla pilotów istotna w hierarchii służbowej?
  E.K: yyy … no trudno, ja nie będę się …
  K.P: Zapytam wprost, czy to jest gen. Błasik? Czy to jest szef, dowódca wojsk lotniczych?
  E.K: Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Ja wiem, ale nie będę mówił, dlatego mówię, ze nie jestem upoważniony do informacji wydaje MAK informacje podaje informacje, natomiast ja mam wiedzę, ale nie mogę się z nią podzielić.
  K.P: No bo nieoficjalne informacje PAP, które pojawiły się w dniu ujawnienia pierwszego …
  E.K: Słyszałem o tym.
  K.P: raportu mówią, ze to był gen. Błasik.
  E.K: Słyszałem o tym i słyszałem o tych informacjach, ale nie mogę ustosunkować się.
  K.P: A jeśli by to był gen. Błasik, to Pan uważa, że jego obecność w kabinie mogła zdekoncentrować, mogła być formą presji, formą nacisku na pilotów? Oni to tak mogli odbierać?
  E.K: Nieeeee. Wie Pan, pilot w czasie takiego ważnego zadania koncentruje się na zadaniu. Ja myślę, że oni w pewnym etapie lotu nawet zapomnieli, że ktoś tam może być, prawda. Bo jeśli ja jestem skoncentrowany na ważnym zadaniu, a to zadanie było ważne i dalej było trudne, bo oni mieli świadomość, jaka jest pogoda, prawda. Postanowili wykonać to jedno zajście próbne, że może wylądują. Natomiast, i oni o tej presji zapomnieli. Ja myślę, że taka jest koncentracja na zadaniu, że można zapomnieć. No ale, że ktoś jest jeszcze na pewno ma, może mieć jakiś wpływ. Tutaj bym jednoznacznie …
  K.P: Ale …
  E.K: Będą badania jeszcze właśnie poziomu stresu. Są te badania przygotowywane i właśnie tam będzie może ocena, w jakim stresie byli piloci w czasie wykonywania zadania.
  K.P: Panie doktorze, ale to jest istotne, czy ta osoba mówi: Panowie postarajcie się wylądować, Panowie zróbcie wszystko …
  E.K: Nie było takich słów.
  K.P: Nie było takich słów.
  E.K: Nie.
  K.P: Czy to nie byłą forma namawiania …
  E.K: Nie.
  K.P: Choćby namawiania?
  E.K: Na pewno nie było takiej sytuacji. Nawet nie było pytania … część osób jest nierozpoznanych tak jak powiedziałem, bo jeżeli ktoś nie jest przy mikrofonie, tak jak załoga, prawda, to te głosy w tle i tam jest dużo jeszcze głosów nierozpoznanych i dopiero będzie trzeba robić szczegółowe badania, żeby rozpoznać, a szczególnie treść, bo jest głos nierozpoznany i jeszcze treść niezrozumiała.
  K.P: Rozumiem, że to jest tak, że ta osoba, która byłą na 16, kilkanaście minut przed katastrofą i ta osoba była na minutę przed katastrofą w kokpicie, to są dwie różne osoby?
  E.K: yyy Tak.
  K.P: I ta jedna z tych osób jest rozpoznana, ale Pan nie chce powiedzieć, kto to jest. Druga jest cały czas nierozpoznana?
  E.K: No druga jest w dużym procencie pewności, ale nie jest w 100% rozpoznana.
  K.P: I żaden z tych głosów, to nie jest głos osoby, która namawia do lądowania, raczej pyta o sytuację.
  E.K: Nie ma żadnego namawiania do lądowania w tym zapisie, który jest w tej chwili, bo jeżeli będzie jeszcze obróbka specjalistyczna komputerowa przez naukowców, być może, że tam będzie inna treść, więc ja biorę … to jest pierwsze wydanie transkryptu z kabiny pilotów.
  K.P: On już jest …
  E.K: i w tym nie ma.
  K.P: On już jest cały sporządzony?
  E.K: yy Tak, ale jest dużo jeszcze do pracy, bardzo dużo.
  K.P: A kiedy on zostanie przekazany Polsce?
  E.K: Ja mam już to.
  K.P: hyhyhyy … i Pan to przekaże już rządowi, rządzącym …
  E.K: Nie, nie, nie, nie
  K.P: …. taki dokument, który może zostać ujawniony?
  E.K: Nie, nie. To jest dla mnie dokument. Ja mogę poinformować osoby zainteresowane o ogólnie o treści, ale nie przekaże bezpośrednio nikomu.
  K.P: Ale Pan przekaże ten dokument …
  E.K: Nie
  K.P: … premierowi?
  E.L: Nie. Nikomu.
  K.P: A powie Pan o jego treści?
  E.K: Jak będzie pan premier chciał słyszeć, to powiem.
  K.P: A jeszcze wracając do zachowania wieży. Czy nie popełniła jakiegoś fundamentalnego błędu nie informując pilotów, w jakim są miejscu i jak nisko są nad ziemią, albo uprzedzając, czy alarmując, że jest coś niedobrze?
  E.L: Proszę Pana, więc w lotnictwie cywilnym takich procedur się w ogóle nie stosuje. W lotnictwie wojskowym przy tym systemie podaje się … odległość i załoga powinna kwitować wysokość. Wtedy jest jak gdyby obopólna informacja, gdzie jesteśmy, bo te systemy nie mają wysokości, prawda, załoga musi podawać wysokość, załoga wie, więc powinna kwitować.
  K.P: I wieża nie wiedziała na jakiej wysokości jest samolot?
  E.K: yy no wiedzieli po pewnych komendach, ale nie zawsze były odpowiedzi. Ja mówię, nie zawsze ten załoga z kokpitu, nie zawsze, tak mówi się – kwitowała.
  K.P: Czy powtarzała …
  E.K: … Potwierdzała swoją wysokością, więc tutaj yyy mówię w lotnictwie cywilnym tych procedur w ogóle nie ma …
  K.P: A czy było w ogóle jakiekolwiek ostrzeżenie z wieży? Czy tam padało ostrzeżenie o pogodzie …
  E.K: Były ostrzeżenia o pogodzie.
  K.P: … o tych ostatnich sekundach?
  E.K: Nie było zgody na lądowanie …
  K.P: Ja wiem.
  E.K: … trzeba powiedzieć.
  K.P: No tak, ale też nie było powiedzenia: nie możecie lądować.
  E.K: No jeśli jest lądowanie warunkowe, to jest lądowanie warunkowe, prawda, bo zasada jest taka: lądowanie wg tych procedur lądowanie jest wtedy, kiedy kierownik lotów widzi samolot. Musi go zobaczyć i wtedy daje zgodę.
  K.P: Ale Pan wyklucza jakąkolwiek winę wieży?
  E.K: Ja wogóle nie mówimy o winie, my rozpatrujemy wypadek, mówimy o przyczynach, tak, że proszę nie operować słowami wina.
  K.P: No to, czy zachowanie wieży było przyczyną katastrofy?
  E.K: Nie, nie, nie … to jest jeszcze w trakcie badań, ja tu się nie będę wypowiadał, bo jeszcze nie ma wszystkich czasowych elementów dokładnie poukładanych.
  K.P: Bo pytam m.in. bo rosyjska prasa pisze o tym, że wieża zbyt późno w którymś momencie wydała komendę zrównania do horyzontu.
  E.K: Proszę Pana, ja nie ustosunkuję się do tego, bo jeszcze tak: nie mamy połączonych tych danych z rozmowami telefonicznymi i innymi danymi, więc w tej chwili nie mogę na ten temat nic powiedzieć.
  K.P: A te rozmowy telefoniczne są istotne?
  E.L: No mogą być istotne i ja nie wiem, gdzie były, jakie były, dokąd były. Zawsze się prowadzi badania tych rozmów.
  K.P: A te telefony komórkowe, ta informacja o włączonych telefonach komórkowych na pokładzie, czy to mogło zakłócić pracę aparatury pokładowej?
  E.K: Nie sądzę. Ja rozmawiałem ze specjalistami i to nie jest problem TU 154. Tak nie sądzę, żeby tu jakieś, bo … zresztą nie ma żadnych problemów technicznych. Załoga nie skarży się na nic.
  K.P: Posłuchajmy pilota Jaka, który wczoraj po raz pierwszy opowiedział o tym, jak pamięta 10 kwietnia.

  [film]

  K.L: W wywiadzie dla gazety pilot dodaje, że w chwilę potem ktoś wyszedł z wieży i kiedy on go zapytał, co się stało z Tupolewem, usłyszał „gdzieś polecieli” i rzeczywiście wieża nie wiedziała, że doszło do katastrofy?
  E.K: To ja pierwszy raz słyszę i myślę, że to nie jest zgodne z prawdą, jeśli chodzi o tą informację.
  K.P: Może to był ktoś, kto nie był w samej wieży, czy nie był w tym pokoju?
  E.L: No właśnie. Może to jakaś obca osoba była, bo takiej informacji wogóle nie mam, a myśmy wysłuchiwali i kontrolerów wszystkich i meteorologów i wszystkie osoby, które mogły być zaangażowane w zabezpieczenie tego lotu.
  K.L: No ale ten pilot był przesłuchany, on tego nie powtórzył podczas tego przesłuchania?
  E.K: yyyym On coś mówił o sobie, ale tego zdania, że nie wiedział, że gdzieś odleciał samoloty, to ja nie pamiętam i chyba nie mówił, ale może gdzieś mi uciekło, bo to jest dość szczegółowe przesłuchanie, więc ja nie powiem na 100 %, ale myślę, że nie.
  K.P: Jeszcze Pana chciałem zapytać o kwestię autopilota. Pojawiła się po tej konferencji informacja w raporcie, że ten, że Tupolew na 4 i 5 sekund przed zderzeniem z pierwszym drzewem, dopiero na 4i5 sekund zaczął wyłączać autopilota.
  E.K: Autopilot się wyłączył samoczynnie w sytuacji, kiedy załoga próbowała wyprowadzić prawdopodobnie ściągnąć na siebie drążek i wtedy następuje … bo ten autopilot nie był cały włączony i jeśli chodzi o zniżanie, załoga wykonywała zniżanie …
  K.P: Co ten autopilot kierował, a co było w rękach załogi?
  E.K: Kierował tzw. kierunkiem i przechyleniem.
  K.P: A prędkością upadania?
  E.K: Nie.
  K.P: Czy to było wszystko w rękach załogi?
  E.K: Tak
  K.P: Czy to nie miało fundamentalnego znaczenia dla katastrofy, ta informacja, czy też to może oznaczać ten włączony autopilot, że oni wykonywali procedury, nie wykonywali jeszcze procedury lądowania?
  E.K: Nieee. Wykonywali procedury lądowania. Po prostu autopilot doskonale utrzymywał ich na kierunku.
  K.P: To jak to jest z tą procedurą lądowania? Gen. Czaban szef szkolenia wojsk lotniczych mówi: to nie było lądowanie, albo być może, to nie było lądowanie. To była po prostu próba sprowadzenia, jak wygląda to lotnisko.
  E.K: Nie będę komentował.
  K.P: To proszę nie komentować tych słów, ale to było lądowanie …
  E.K: Oczywiście.
  K.P. …czy nie?
  E.K: Jednoznacznie. To znaczy lądowania nie było, bo samolot nie doleciał do pasa. Lądowanie to jest przyziemienie.
  K.P: A to była próba lądowania?
  E.K: Ale to było podejście w celu wykonania próby do lądowania, ocenienia – można wylądować, to lądujemy, nie można – odchodzimy na drugie zajście
  K.P: Wszyscy wiemy, jak wygląda …
  E.K: To jest jasno stwierdzone przez załogę.
  K.P: Jasno stwierdzone przez załogę – lądujemy. A czy jest taki moment …
  E.K: Podchodzimy do lądowania i próbujemy zorientować się, czy uda się wylądować przy tych widzialnościach, czy zobaczymy pas, czy zobaczymy tam reflektory świecące, itd, itd
  K.P: We wszystkich …
  E.K: Decyzja była jednoznaczna, natomiast no wykonanie było niestety niedoskonałe.
  K.P: We wszystkich nagraniach z kokpitów samolotów, jakie ja widziałem jest, i to jest oczywiste, jest ten moment decyzji, moment decyzji, który pilot mówi głośno: tak, decyduję się lądować. Tutaj ten moment decyzji, to musiało być 100, 120 metrów. Co się działo na tej wysokości? Pilot powiedział, ląduję?
  E.K: Nie, nie. Zaraz. Ja widzę, że chyba media coś pomieszały. Ja nie będę się ustosunkowywał, ja nie czytałem. Ale nie ma. Jest, jest podejście … próba podejścia i próba lądowania. Załoga podjęła próbę lądowania, jeśli na określonej wysokości zobaczy pas, prawda, zobaczy próg pasa, czy reflektory i wtedy decyduje się lądujemy i było powiedziane, wykonujemy jedną próbę i jeśli nam nie uda się wylądować odchodzimy na zapasowe.
  K.P: Ja mówię o sytuacji, w której widziałem takie nagrania z kokpitów samolotów tupolewów, boeningów. Jest moment, czy decyzja …
  E.K: Proszę Pana, jest tzw. wysokość decyzji.
  K.P: Wysokość decyzji, dokładnie tego słowa mi zabrakło i w tym momencie …
  E.K: I to zależy … wysokość decyzji zależy od bardzo wielu czynników: wyszkolenia pilotów, rodzaju samolotu
  K.P: Tak jest i tutaj wysokość decyzji było1oo metrów
  E.K: Tak, to było 100 metrów
  K.P: Zazwyczaj jest tak, że pilot w tym momencie podejmuje, ogłasza jakby załodze decyzję, swoją
  E.K: Wie Pan, to nie ma czasu na ogłaszanie. Pilot lecący po prostu przechodzi wysokość decyzji i jest wysokość decyzji i wykonuje czynności , które automatycznie nawet moze wykonać. To samolot sam przechodzi na drugie zajście.
  K.P: To co się tutaj stało na tej wysokości decyzji. On zdecydował, ląduję?
  E.K: Nie ma takiej decyzji żadnej …
  K.P:A zachowywał się tak, jakby lądował?
  E.K: Zachowywał się jakby chciał lądować dalej.
  K.P: Czyli to opisywanie, że jest tylko próba zobaczenia, co się dzieje i na tej wysokości decyzyjnej podniesienia się do góry …
  E.K: Ja nie będę dyskutował z kimś. Ja nie słyszałem tych rozmów, prawda, pana gen. Czabana. Tylko kiedyś słyszałem, że nie było próby lądowania. No to po co było wypuszczone podwozie, klapy i całą konfiguracja do lądowania, prawda, ktoś kto nie chce decydować tylko przelecieć nad lotniskiem, to nie musi wszystkiej tej całej mechanizacji wypuszczać, więc …
  K.P: Próbuję zrozumieć, co tam się mogło dziać w tych ostatnich sekundach. Schodzą w dół, widzą … mają dobre dane dotyczące wysokości, widzą że są 100 m nad ziemią, widzą, ze są 80 m nad ziemią, 60 i cały czas nie widzą ziemi, nie widzą pasa. Zaczyna im się włączać TAWS, czyli system ostrzegający o tym, że są zbyt blisko ziemi, że mogą się w każdej chwili rozbić. Co tam się w tym momencie dzieje?
  E.K: No powiedział Pan, co się dzieje.
  K.P: Ale dlaczego się nie podnoszą?
  E>K: A to wie Pan, trzeba się zapytać załogi.
  K.P: Ale Pan to wie.
  E.K: Nie, ja nie wiem tego. Ja wiem tylko, że załogi nie przechodziły szkolenia na symulatorach, w których trenuje się takie sytuacje i wtedy, gdyby oni sobie na symulatorze mówiąc w cudzysłowie trzy razy zginęli, prawda, lecąc tak, to by wiedzieli, że nie wolno podejmować takiego ryzyka.
  K.P: Ale czy …
  E.K: I tu jest problem. Od tego się zaczyna. A wie Pan wogóle, gdzie bezpieczeństwo lotów się zaczyna ?
  K.P: Wiem w ustawie.
  E.K: W sejmie Właśnie. A to Pan już czytał moje …
  K.P: Słyszałem Pana konferencję prasową. Ale przy tym krzyczącym TAWSie, przy TAWSie który ostrzega – spadacie, jesteście zbyt blisko ziemi, oni reagują słownie na to? Oni coś do siebie mówią?
  E.K: Proszę Pana. Znowu Pan wchodzi w szczegóły. Ja nie będę tutaj mówił, bo znam to, bo jeszcze dzisiaj w samolocie sobie jeszcze długo czytałem te zapisy ostatnie, prawda, robiłem notatki, bo chciałem zrozumieć też sposób rozumowania załogi. No nie udało mi się rozwiązać tego.
  K.P: Ale one są te ostatnie sekundy naprawdę tak dramatyczne?
  E.K: Wszystko działo się bardzo szybko bym powiedział.
  K.P: Ale ze świadomością tego co się dzieje?
  E.K: Proszę Pana, proszę o następne pytanie.
  K.P: Jest Pan cały czas przeciwnikiem ujawnienia zapisów czarnych skrzynek …
  E.K: Całkowitych tak. Natomiast …
  K.P: Co to znaczy całkowitych?
  E.K: No od początku lotu do końca lotu i pewnych załóżmy jakiś wrażliwych danych. Natomiast te zapisy, które powodują, że raport końcowy jest wiarygodny, które dokumentują, czy są jak gdyby w procesie dowodowym konieczne, muszą być ujawnione, bo one będą w raporcie wpisane po prostu, jako poszczególne komendy, o czasie takim i takim, bo to świadczy o sposobie działania, o kontrolerach i o innych.
  K.P: Czyli żeby dobrze Pana zrozumieć. Pan jest przeciwnikiem ujawnienia tego, co piloci mówili do siebie w trakcie lotu, o rzeczach prywatnych …
  E.K: Między innymi, ale też nie chciałbym, żeby wszystkie rzeczy były ujawniane, bo niektóre są wrażliwymi.
  K.P: Ale te ostatnie sekundy, to jest coś co podlega takim wątpliwościom natury moralnej, etycznej, to jest coś, co może zranić rodziny ofiar?
  E.K: Ja nie chcę się na ten temat wypowiadać jawnie, ale myślę, że można się, każdy może się domyślić, prawda?
  K.P: No nie, bo może tak być, że że tam się rzeczy wyłącznie no powiedziałbym lotnicze, fachowe, że jest to wymiana …
  E.K: To są fachowe, głównie są fachowe, ale to jest kwestia, mówię, to co będzie w procesie dowodowym potrzebne, zostanie ujawnione, tak sądzę, dlatego że za przygotowanie raportu odpowiada komitet międzynarodowy, ale my będziemy swoje uwagi do tego przedstawiać i na pewno uzyskamy jakieś uzgodnienia.
  K.P: Jeszcze ostatnie pytanie. Jakie znaczenie miał dla wypadku jar, który był przy podejściu do lądowania? Bo w Polsce wiele się mówi o tym, że to było bardzo ważne.
  E.K: Wie Pan, co jeszcze żeśmy tak szczegółowo tego nie badali, ale będzie to przedmiotem badania, ale wydaje się, że nie tak decydujące, jak sądzono na początku, jak się sądzi w mediach. Być może, że mogło jakiś wpływ mieć, ale na ile, to jest za wcześnie mówić właśnie. Dlatego to wszystko musi tak trwać długo, bo tu nie można wypowiadać się bez sprawdzenia wszystkich elementów.
  K.P: To na koniec cytat:
  „Gdy samolot leciał nad dnem parowu ziemia zaczęła uciekać w dół. Nawigator wpadł w panikę i zaczął informować dowódcę, że idą powyżej kursu oraz że w ten sposób nie trafią na pas. Dowódca uwierzył swojemu podwładnemu i zwiększył prędkość zniżania. Parów na trasie się skończył. Zaczęło się zbocze wzgórza. O zwiększonej prędkości zniżania lotnicy zapomnieli.”
  E.K: To jest powieść. Jak ktoś sobie lubi pisać jakieś powieści, nowele… to niech pisze dalej.
  K.P: Ale powieść beletrystyczna, czy powieść dokumentalna?
  E.K: Powieść beletrystyczna, w pełni.

  • ndb2010 said

   Wielkie dzięki. kawał dobrej pracy.

  • ndb2010 said

   OD IN

   JESZCZE RAZ WIELKIE DZIEKI, TO JEST OGROMNE WAZNE. NIE SUGERUJE NIC ALE PYTAM SIE JESZCZE RAZ NA JAKIEJ PODSTAWIE ONI WYKLUCZYLI ZAMACH, AWARIĘ TECHNICZNĄ, BŁĄD WIEŻY???

 40. Aśka said

  A tu artykuł, który neguje wypowiedzi specjalistów od wyjaśnienia wypadku TU 154 (w tym speca Edmunda Klicha, choćby z wywiadu, który podałam wyżej)

  http://www.tvn24.pl/12690,1657120,,,w-smolensku-nie-mozna-bylo-ladowac-na-autopilocie,wiadomosc.html
  10:14, 20.05.2010 /TVN24
  „W Smoleńsku nie można było lądować na autopilocie”

  Piloci prezydenckiego Tu-154 korzystali z autopilota na wysokości, która do tego nie uprawniała. – Przy lądowaniu bez systemu ILS można to robić tylko do wysokości decyzji – wyjaśniał w TVN24 pilot Dariusz Sobczyński. Dodał, że w przypadku lądowań nieprecyzyjnych, czyli bez ILS, jak w Smoleńsku, wynosi ona 200 m.
  Jak wynika z raportu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego, piloci prezydenckiego Tu-154 podchodzili do lądowania na autopilocie. A to może oznaczać, że w momencie katastrofy nie wiedzieli, na jakiej znajdują się wysokości. Wyłączenie autopilota miało nastąpić nieco ponad pięć sekund przed uderzeniem w pierwszą przeszkodę (kilkanaście metrów nad ziemią).

  Z autopilota przy lądowaniu bez systemu ILS (radiowy system nawigacyjny wspomagający lądowanie samolotu w warunkach ograniczonej widzialności i niskiego zachmurzenia, nie było go na lotnisku pod Smoleńskiem) można korzystać tylko do tzw. wysokości decyzji.

  – Na lotnisku w Smoleńsku było lądowanie nieprecyzyjne. W takim przypadku z autopilota korzystamy do wysokości decyzji (pilot rozstrzyga, czy lądować). W momencie, kiedy mamy wysokość decyzji, musimy powiedzieć lądujemy, i wtedy możemy wypiąć autopilota i lądować manualnie – powiedział Sobczyński. I dodał, że w przypadku, kiedy nie mamy kontaktu z ziemią, musimy odejść na drugi krąg.

  „Decyduje załoga”

  Sobczyński wyjaśnił, że wysokość decyzji zależy od lotniska, na którym się ląduje. – Każde lotnisko ma charakterystyczne punkty zbliżania, podejścia i wysokości – powiedział. – Wysokość, która jest podawana (w przypadku lotu Tu-154 – red.), czyli 100 metrów jest dość niska. Zazwyczaj w podejściach nieprecyzyjnych jest tak, że ta wysokość oscyluje w okolicach 200 metrów. W tym przypadku było to 123 metry, plus wąwóz (60 metrów), a to dość nisko, jak na takie lotnisko.

  Sobczyński podkreślił, że o tym, czy korzystać z autopilota, zawsze decyduje załoga. – Zależy to od tego, jakie podejście jest wykonywane, na jakie lotnisko lecimy – powiedział. – W przypadku, kiedy mamy system ILS do lądowania, możemy wykorzystać autopilota do końca, czyli do posadzenia samolotu na ziemi – dodał.
  mac//mat/k

  • ndb2010 said

   Od IN

   Tak, nie za bardzo wieze, w to ze byl wlaczony autopilot. chyba ze sie przyznali do zamachu ale nie za pomoca GPS tylko innych systemow nawigacji.

 41. asterix said

  http://www.sfora.pl/Tak-wyglada-powodz-z-kosmosu-a20444
  ==============
  od pb: zdjecie przypomina, ze rzeki potrzebuja rozlewisk a my je pozabieralismy na zabudowe, uprawy; w usa jakis czas temu wywnioskowano ze taniej przywrocic rzekom rozlewiska niz walczyc z powodziami; zaczeto „odregulowywac” rzeki, przywracac naturalne koryta, przesuwc waly, a w polsce wciaz mowi sie o regulacji rzek

 42. asterix said

  http://www.wykop.pl/ramka/372681/niezwykle-zjawisko-spektakularna-ufo-spirala-nad-kanada/

 43. kandydat said

  Konwencja wyborcza kandydata na Prezydenta Andrzeja Leppera

  22.05.2010
  W dniu 22 maja 2010 roku w Sali Koncertowej PKiN w Warszawie odbyła się konwencja wyborcza kandydata na urząd Prezydenta RP Andrzeja Leppera.

  Konwencja została uroczyście rozpoczęta przez samego kandydata o godzinie 11:30. Obrady rozpoczęły się od minuty ciszy za ofiary katastrofy smoleńskiej i powodzi, która ostatnio dotknęła Polskę.

  Po krótkim wstępie przewodniczącego Samoobrony RP, odbyła się część artystyczna w czasie której zebrani wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu Chóru Żołnierzy Armii Krajowej.

  Następnie swoje wystąpienie programowe wygłosił kandydat w wyborach prezydenckich Andrzej Lepper. Przedstawił on zebranym swój program wyborczy. W jego opinii największych reform wymagają obszary takie jak: praca, przedsiębiorczość, podatki, prywatyzacja, płace, praworządność, porządek, pomoc społeczna, polityka zagraniczna, a także postęp i rozwój. Andrzej Lepper podkreślał, że zna problemy zwykłych Polaków przede wszystkim z własnych doświadczeń, jako że pochodzi z rodziny wielodzietnej, a sam musiał wraz z żoną z pracy własnych rąk utrzymać trójkę dzieci.

  Kandydat podkreślił, że reprezentuje przede wszystkim ludzi, a nie partię. Podziękował za wsparcie w wyborach zarówno Samoobronie RP, jak i innym podmiotom polityczno-społecznym, a także ponad 110 000 Polaków, którzy złożyli podpis pod wnioskiem o rejestrację jego kandydatury w PKW.

  Andrzej Lepper przypomniał również niezwykle bulwersującą sprawę Pana Włodzimierza Knurowskiego, rolnika z Małopolski, którego organy władzy doprowadziły do bankructwa i na skraj wytrzymałości nerwowej. Sytuacja, w której temu człowiekowi odbiera się dzieci i pozbawia dorobku życia jest niedopuszczalna i nie miała prawa się zdarzyć, a obrona praw właśnie takich ludzi będzie celem prezydenta Andrzeja Leppera.

  W kolejnej części swojego wystąpienia Andrzej Lepper mówił o ogromnej roli Internetu w kształtowaniu opinii publicznej. Kandydat dziękował portalom internetowym i internautom, którzy licznie wyrażają swoje zainteresowanie i poparcie dla jego działalności w sieci. Podkreślił także, że domaga się, by szerokopasmowy Internet był w Polsce darmowy.

  Kolejnymi zabierającymi głos w dyskusji byli m.in. były minister budownictwa Andrzej Aumiller, wicemarszałek Sejmu V kadencji Genowefa Wiśniowska, sekretarz generalny ZZR Samoobrona Małgorzata Frąszczak, przewodnicząca RW Śląskiego Samoobrony RP Barbara Włudarczyk, reprezentujący organizację młodzieżową Paweł Siatecki oraz szczeciński stoczniowiec Zbigniew Wysocki.

  Dyskusję podsumował Andrzej Lepper, jeszcze raz dziękując za poparcie i wyrażając nadzieję, że jego kandydatura pozytywnie wpłynie na dalszą działalność obozu politycznego zgromadzonego wokół Samoobrony. Zebrani gromkimi brawami wyrazili zdecydowane poparcie dla osoby Andrzeja Leppera jako jedynego możliwego kandydata tego środowiska politycznego w wyborach prezydenckich.

  Następnie prowadzący konwencję Tomasz Jankowski odczytał list otwarty do pozostałych kandydatów w wyborach, który został przyjęty przez zgromadzonych brawami. Obrady zakończyło odśpiewanie Roty i krótka część artystyczna.

  Po zakończeniu spotkania kandydat na Prezydenta przez wiele minut rozdawał autografy i fotografował się ze zwolennikami swojej kandydatury, z których ogromną część stanowili ludzi młodzi. To właśnie młodzież była najbardziej widoczna podczas całej konwencji.

  Piotr Mazurek

  http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/

 44. pytanie said

  Czy ktos moze mi wytlumaczyc dlaczego Radio Maryja udziela mikrofonu tylko partii PiS ?

  Czy wiecie ze dnia 1 kwietnia 2008 roku takie partie jak : pis,psl,po, slad glosowaly w sejmie za oddaniem naszej suwerennosci w obce rece, ?

  Jak to mozliwe ze Radio Maryja wspiera antypolska partie polityczna ktora dokonala zdrady Narodu Polskiego ?

  Czy ta rozglosnia bierze czynny udzial w zdradzie Narodu Polskiego ? wspierajac takich niegodnych ludzi i taka partie antynarodowa ?

  1 kwiecien 2008 rok, dzien zdrady narodowej, trzeba to w kolko powtarzac aby ludzie wiedzieli i znali prawde.

 45. ala said

  Niemcy chcą stworzyć nową unię

  Koniec płacenia na wspólnotowych oszustów – mówią Niemcy. Dlatego chcą stworzyć nową unię walutową. Wpuszczą do niej tylko te kraje, które nie mają żadnych problemów. Do tego Berlin przestał już słuchać się Brukseli i sam walczy z kryzysem, wbrew najważniejszym ludziom we Wspólnocie.

  Niemcy samodzielnie walczą z kryzysem. Chcą po swojemu reformować strefę euro i wprowadzić kontrolę rynków finansowych. Jednym z pomysłów jest budowa nowej unii walutowej, złożonej z krajów prowadzących odpowiedzialną politykę fiskalną

  Francja, Włochy, Wielka Brytania, Holandia i Szwecja sprzeciwiły się wczoraj krucjacie Angeli Merkel przeciw „funduszom spekulacyjnym”. Podzielone są w tej sprawie nawet unijne instytucje. Szef Komisji Europejskiej Jose-Manuel Barroso popiera Berlin. Przewodniczący Rady Europejskiej Herman Van Rompuy mówi propozycji: „nie”. Najdalej idzie niemiecki profesor ekonomii z uniwersytetu w Tybindze Joachim Starbatty. W tekście dla „New York Timesa” proponuje podzielenie strefy euro na część zdrową i tę, która nie radzi sobie z deficytem budżetowym i wypłacalnością.

  „Należy zbudować nową unię walutową złożoną z krajów, które prowadzą odpowiedzialną politykę fiskalną: Niemiec, Holandii, Austrii, Finlandii, Francji” – uważa Starbatty. Jego zdaniem takie rozwiązanie byłoby dobre także dla samej Grecji. Zamiast drastycznych oszczędności, załamania gospodarczego, a zapewne i bankructwa, kraj mógłby zdewaluować swoją walutę i w ten sposób znów stać się konkurencyjny.

  Zakaz bez konsultacji

  Już w środę niemiecki urząd regulacji rynków finansowych (BaFin) wprowadził tymczasowy zakaz zakupu bez pokrycia obligacji skarbu państwa Republiki Federalnej, jak również 10 najważniejszych banków i towarzystw ubezpieczeniowych (w tym Deutsche Banku, Allianz i Commerzbanku). To spowodowało dalszy spadek kursu euro do dolara. Inwestorzy obawiają się, że nie będą mogli sprzedawać aktywów denominowanych we wspólnej walucie.

  „Żałuję, że Niemcy nie przeprowadzili w tej sprawie żadnych konsultacji z nami. W dzisiejszym, globalnym świecie jednostronne inicjatywy poszczególnych państw nie mogą być skuteczne” – oświadczyła wczoraj w radiu RTL Christine Lagarde, francuska minister gospodarki i finansów. Berlin nie zamierza jednak zmieniać swoich planów.

  Angela Merkel zaapelowała wczoraj o regulację rynków finansowych w skali międzynarodowej
  . Jej zdaniem potrzebny jest w tej sprawie „mocny sygnał”, a decyzje powinny zapaść na czerwcowym szczycie G20 w Toronto.

  Zaniepokojenie rynków

  Sytuacja jest bez precedensu. „Angela Merkel podjęła decyzję, aby uzyskać większość w Bundesbanku dla 750-miliardowego europejskiego mechanizmu stabilizacyjnego. To pierwszy przypadek, kiedy Niemcy samodzielnie walczą z kryzysem, a nie we współpracy z innymi krajami UE. Stąd zaniepokojenie rynków” – mówi w rozmowie z „DGP” Philippe Moreau Defarges, ekspert Francuskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (IFRI).

  Herman Van Rompuy zwołał na dziś spotkanie ministrów finansów krajów UE, aby przedyskutować zakaz handlu obligacjami bez pokrycia. Jednak na razie tylko Austria zapowiedziała, że pójdzie śladami Niemiec. Wczoraj taką możliwość oficjalnie wykluczyły zarówno Francja, jak i Wielka Brytania. A to na giełdzie
  w Londynie przeprowadzanych jest gros transakcji
  europejskich obligacjami skarbowymi.

  Inne części niemieckiego planu poddania kontroli rynków finansowych znajdują większe poparcie w Unii. Na początku tego tygodnia rząd w Berlinie zapowiedział, że będzie starał się wprowadzać powszechny podatek od transakcji finansowych. Mógłby on wynieść 0,01 proc. wartości sprzedaży. Uzyskane w ten sposób środki
  mają pomóc w sfinansowaniu ewentualnego upadku banków i towarzystw ubezpieczeniowych
  . Wśród krajów UE jedynie Wielka Brytania i Szwecja są temu przeciwne.

  Niemiecki minister finansów Wolfgang Schaueble chce jednak pójść o wiele dalej. Zamierza m.in. zaproponować wprowadzenie przez wszystkie kraje Unii maksymalnych limitów zadłużenia, a także ustanowić kary za łamanie kryteriów z Maastricht (łącznie z odebraniem Funduszy Spójności oraz zawieszeniem prawa do głosowania w Radzie UE). To wymagałoby jednak zmiany traktatu lizbońskiego, a więc jednomyślnego poparcia wszystkich krajów UE.

  Jędrzej Bieleck http://www.dziennik.pl/gospodarka/article611748/Niemcy_chca_stworzyc_nowa_unie.html

 46. smoleńsk-widoczne żyjące osoby zwolnione tempo said

  smoleńsk-widoczne żyjące osoby-czerwona plama którą widac na nagraniu powstała podczas nagrywania swiatło z kamery odbija się od ekranu

Sorry, the comment form is closed at this time.