Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Lokaje Sorosa

Posted by grypa666 w dniu 19/05/2010

Wspomóż blog na konto lub Pay Pala

†††††††††††††††††††††††††††††

PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa

Józef Bizoń

Opis: Zmartwienie Kaczyńskich: „Ale jeżeli w Polsce dojdzie do sytuacji, w której połączą swoje siły, nie w jakiejś rewolucji, nie w wystąpieniach ulicznych, w wielkich strajkach, tylko przy urnie wyborczej, całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi, dwie wielkie grupy społeczeństwa, to …”

Jarosław Kaczyński, O naprawie Rzeczypospolitej. Wykład wygłoszony w Fundacji im. Stefana Batorego w dniu 14.02.2005:

W 2002 roku radykałowie otrzymali w wyborach przeszło 30 procent. W tej chwili ich notowania są nieco mniejsze. Ale jeżeli w Polsce dojdzie do sytuacji, w której połączą swoje siły, nie w jakiejś rewolucji, nie w wystąpieniach ulicznych, w wielkich strajkach, tylko przy urnie wyborczej, całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi, dwie wielkie grupy społeczeństwa, to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna) rozwścieczonych swoim losem postkomunistów.”

„Ci ostatni znajdują się dzisiaj w znanej sytuacji, ale nawet jeżeli uda nam się ich zdelegalizować – liczę na Trybunał Konstytucyjny – to ze sceny politycznej nie zejdą. Przecież delegalizacja to nic innego jak wyrejestrowanie. Potem będą mogli założyć kolejną partię. Delegalizacja byłby jedynie mocnym aktem potępienia moralnego. Podkreślam raz jeszcze: istnieje niebezpieczeństwo zdobycia władzy w Polsce przez radykałów. Wszystkim, którzy zalecają heroiczną drogę walki o przemiany gospodarcze w Polsce, radziłbym wziąć to pod uwagę.” – (całość).

W tym cytowanym fragmencie mamy wyłożony cały wielki plan polityczny PiS (ale czy rzeczywiście plan PiS?) i odpowiedź na bardzo wiele zasadniczych pytań typu: DLACZEGO?

Przy władzy mają być mutanty pookrągłostołowe. Formacje, które są odpowiedzialne za wepchnięcie na oślep Polski pod but Brukseli. Formacje polityczne odpowiedzialne za ruinę Polski i degradację Narodu Polskiego. Odpowiedzialne tym samym za stworzenie możliwości przeróżnego rodzaju pomniejszych (w stosunku do ogromnych strat tzw. dostosowawczych) złodziejstw przy tej okazji. Przecież to nie krasnoludki otworzyły dom zwany Polską na pastwę przeróżnego rodzaju złodziei – tych dużych, działających w rękawiczkach, za osłoną przepisów – i tych kradnących bez żadnych skrupułów. To również i Porozumienie Centrum (PC) – dzisiejszy trzon PiS – na posiedzeniu Sejmu RP w maju i 4 lipca 1992 r. ustami swego przedstawiciela wygłaszało peany na temat dobrodziejstw sporządzonego pod stołem, za plecami Narodu Polskiego, zabójczego dla Polski Układu Europejskiego z 16 grudnia 1991 r., sporządzonego w Brukseli. Przemawiało głosem „mędrca” – obok innych im podobnych (również koła RdR) – do innych posłów, aby Sejm RP wyraził zgodę na ratyfikację tego układu przez Prezydenta RP Lecha Wałęsę. 4 lipca 1992 r. – pod osłoną burzy lustracyjnej – Sejm przyjął ustawę o wyrażeniu zgody na ratyfikację Układu Europejskiego. Wówczas kategorycznie sprzeciwiała się temu grupa ok. 100 posłów i nie byli to posłowie lewicy, ale słuch po nich zaginał, bo widocznie uznano ich za radykałów.

Osoby – z miast, miasteczek i wsi – należące dzisiaj do formacji politycznej PiS czynnie uczestniczyły w procesie wpychania Polski pod but Brukseli. Czy ktoś o zdrowych zmysłach ma teraz uwierzyć, że formacja ta naprawi Polskę dla Polaków?

W Fundacji Batorego bardzo jasno została wyłożona doktryna polityczna PiS. Na scenie politycznej ma pozostać PO (Platforma Obywatelska), PiS (Prawo i Sprawiedliwość) oraz postkomuniści (pod szyldem SLD lub jakimkolwiek innym), bo ich się nie da wyeliminować ze sceny politycznej.

Można i trzeba za to wyeliminować innych. Ze sceny politycznej muszą zejść wszyscy inni, którzy nie mieli nic wspólnego z okrągłym stołem, z Układem Europejskim z 1991 r., no i dalszym wpychaniem Polski w objęcia Brukseli. No i nie mogą dojść do głosu siły szczeropolskie.

Stąd te ciągłe ataki na LPR – w pierwszej kolejności, taka taktyka typu salami -, a w drugiej kolejności na Samoobronę. Straszenie przyspieszonymi wyborami, marginalizowanie na przeróżne sposoby. Przyjęcie retoryki narodowej i udawanie radykałów.

I nie chodzi tutaj w istocie o te partie. Chodzi o to, aby nie dopuścić do uruchomienia procesu, w którym przy urnie wyborczej spotkałyby się z sobą dwie wielkie grupy społeczeństwa – całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi – bo nastałyby rządy radykałów.

Wykluczonych lub częściowo wykluczonych – z przeróżnych racji, głównie ekonomicznych – mamy już w Polsce prawie 75% Narodu Polskiego. Chodzi więc o to, aby przy urnie nie spotkali się wreszcie Polacy i nie wybrali w końcu rządów szczeropolskich???

Stąd też był taki jazgot, gdy do wyborów parlamentarnych stanął w 2005 r. Dom Ojczysty. Pomagano tak, aby nie pomóc. Wzywano do zachowań utrudniających jego organizowanie się i utrudniających jego udany start w wyborach. Wzywano do stosowania kryterium szansy, a nie kryterium dobra.

Po wyrażeniu zgody przez rządy PiS na instalację w Polsce tarczy antyrakietowej z silosami rakiet z głowicami nuklearnymi – szczegółowe rozmowy i uzgodnienia ruszają w kwietniu br – można już rozpisać nowe wybory, bo główne zadanie zostanie wykonane i już inni (w swoim interesie) będą pilnować, aby przy urnie wyborczej nie spotkały się z sobą dwie wielkie grupy społeczeństwa – całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi Polakami.

Fundacja Batorego nie tylko organizuje debaty polityczne, ale ma ona również swego przedstawiciela w Senacie RP oraz w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego w osobie Marszałka Bogdana Borusewicza. http://b-borusewicz.pl/nowa/index.cgi?action=01show&idn=14&kind=3

Bogdan Borusewicz od szeregu już lat jest członkiem Rady Fundacji Stefana Batorego – George’a Sorosa – http://www.batory.org.pl/ofund/rada.htm. , Fundacji, na której to stronie internetowej: http://www.batory.org.pl/debaty/index.htm dowiadujemy się, kto i jakie tam debaty prowadził:

Cykl wykładów o naprawie Rzeczypospolitej:

Wykład Lecha Kaczyńskiego, 19 września 2005

Wykład Włodzimierza Cimoszewicza, 12 września 2005

Wykład Donalda Tuska, 6 września 2005

Wykład Zbigniewa Religi, 24 czerwca 2005

Wykład Tadeusza Mazowieckiego, 6 czerwca 2005

Wykład Marka Belki, 3 marca 2005 – Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 203 KB]

Wykład Jarosława Kaczyńskiego, 14 lutego 2005 – Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 250 KB]

Wykład Marka Borowskiego, 3 lutego 2005

Wykład Jana Rokity, 10 stycznia 2005 – Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 216 KB]

Wykład Aleksandra Kwaśniewskiego, 13 grudnia 2004 – Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 178 KB]

Z cyklu Polityka zagraniczna

Ciągłość i zmiana w polityce zagranicznej RP (22 grudnia 2005) – dyskusja z udziałem Stefana Mellera, Władysława Bartoszewskiego, Bronisława Geremka, Dariusza Rosatiego i Jacka Saryusz-Wolskiego.

Sens 9 maja 1945 i polska polityka (4 maja 2005) – dyskusja z udziałem Jarosława Kaczyńskiego, Adama Daniela Rotfelda i Bronisława Komorowskiego, prowadzenieAleksander Smolar.

Boguchwała. A.D. 18 marca 2006 r. Mgr inż. Józef Bizoń

Ps.  Po opublikowaniu tego tekstu zmieniono treść autoryzowanego wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego w Fundacji Batorego. Najwidoczniej zorientowano się, że ktoś to jednak czyta i za dużo jawnym tekstem powiedziano. — Józef Bizoń 30.03.2010 r.

…………………………………

Prace Józefa Bizonia:

Kontrakt wojewódzki instrumentem zniewolenia przez UE – lekcja 4

Kandydaci na Prezydenta RP a Układ Europejski – lekcja 3

Tu odkrywamy prawdę – MATRIX – lekcja 2

Na naszej stronie „Białe kruki i plamy”

Komentarzy 177 do “Lokaje Sorosa”

 1. zionizos said

  link nie dziala powyzszy (calosc)

 2. Andrzej 101 said

  Tutaj dalej o spisku złodziei spod znaku dzisiejszego PO i PiS. Tusk i Kaczyński to ta sama żydowska szajka. My żyda na Wawelu pochowali, za to że oddał Polskę w łapska kompeksu J. A tamci w Jerozolimie ręce zacierają. Lecha załatwili, bo mieli zapasowego Kaczora.
  http://wsercupolska.org/joomla/index.php/pastwo/5-panstwo/2651-sprzedali-polsk-i-polakow-unii-europejskiej.html

  • Tyle, że ten „zapasowy Kaczor” też miał lecieć…
   Józef Bizoń przestawia istotne fakty. Warto by jednak dodać kilka słów o Fundacji Batorego Sorosa (którego inne organizacje zostały skutecznie usunięte zarówno z Rosji jak i Białorusi). Tu jest ciekawy artykuł, warto by go przetłumaczyć. Wyskakuje jako pierwszy w google gdy się wyszukuje „Rothschilds” i „Soros”.
   Co do Jarosława i Lecha Kaczyńskich – mam tylko cichą nadzieję, że robili błędy z nieświadomości tego co się dzieje. Przecież po polsku przez dłuższy czas nie było publikacji na ten temat, mało kto znał polonica.net, a agentura zapewne dodatkowo obrzydzała im tego typu źródła.
   Dlaczego „mam nadzieję”? Ponieważ, jeśli dojdzie do wyborów to J.K. wygra.

   • To ten artykuł:
    http://www.bibliotecapleyades.net/esp_sociopol_rothschild.htm
    ===================
    od pb: mam gotowce, niemal wszystko co widze tam w tytulach = przygotowane jeszcze kilka lat temu dla Info nurt i Wir w canadzie, za co m.in. rozwalila nas „polska” agentura tam dzialajaca; zrobie z tego cykl o Sorosie, potem wsadze na „biale kruki i plamy” dla potomnosci, jak „W imie Boga” i „Wybrancy Boga”;

  • Praworządny Obywatel NWO said

   Jakiś pozorny wybór trzeba miejscowemu plemieniu zostawić. Celowo piszę „plemienia” bo jako naród jesteśmy na wymarciu. A jeśli chodzi wybór to mam wrażeniu,że ciągle mieszamy w Kuroniowym kotle KOR-u plus razwiedka. KOR podzielony na frakcje lewica, centrum i prawica KOR (Kaczyńscy)to i cały wybór dla miejscowych. PO to już wręcz Unia Demokratyczna.Ale do wyborów iść trzeba i skreslić wszystkich. Wtedy sie policzymy, zobaczymy ile osób nie aprobuje tego cyrku i teatru w jednym. Może się kiedyś doczekamy jak to reżimowe media nazywają jakiegoś „egzotycznego” kandydata. Takiego co to chemtrials powie, szczepionkach, banksterach i całym kompleksie jot.Szczęść Wam Wszystkim Boże.

  • Toms said

   Totalna propaganda , Szajka to gang , Nazywanie Prezydenta , który niedawno zginął gangsterem to wyraźna prowokacja na tym portalu

 3. Rook said

  Przemówienie Bohdana Poręby (reż. filmu „Hubal”) na zjeździe sygnatariuszy i uczestników strajków chłopskich z 1981r.
  POZNAŃ, 27-28 marca 2010r

  • VIVIEN said

   CIARY PRZECHODZA ! PLAKAC SIE CHCE ! ! !
   GDZIE SA MLODZI LUDZIE ? TYLKO MUZYKA POTRAFIA WSPIERAC ?
   STUDENCI !!! GDZIE JESTESCIE! WYPRALI WAM WSZYSTKIM JUZ MOZGI PRZEZ BLAZENSKIE WYSTAPIENIA JKM ??? POPRZYJCIE WRESZCIE STARSZYCH PATRIOTOW TYCH PRAWDZIWYCH !!!
   NO TAK ALE CO KOSCIOL MOZE DAC !? SAMI MAJA PROBLEMY ZE SWOJA POBUDLIWOSCIA SEKSUALNA I
   WYNATURZENIEM !
   POWINNI BYLI KAZDEGO SPEDALONEGO KSIEDZA NA WYRZUCIC NA ZBITY PYSK TZN EXKOMUNIKOWAC ! WTEDY MOZE MIELIBY LEPSZE KARTY !

   POMYSLCIE O TYM CO MOWIA NA FILMIKU JAKIEGOS PRAWA TRZEBA SIE TRZYMAC ! ALE JAKIEGO ? PRAWA WLASNEGO SUMIENIA ! WYSZKOLONEGO NA PRAWIE BOZYM !

   • Toms said

    Nie lubię takich skrajnych przefarbowańców , film Hubal to chluba , ale działalnosc reżysera w stanie wojennym juz nie …

 4. Zenobiusz said

  Niestety ,Polacy w swej masie, zatracili instynkt polityczny i państwowotwórczy.Poglądy autora artykułu są tego dowodem.Abstrachując od powyższego rozdzierania szat ,nad „zdradą”,jakże chwytliwe hasło,autor aktualnie nawołuje do bojkotu wyborów prezydenckich i zwalcza Jarosława Kaczyńskiego.Jest to koncepcja nie tyle chybiona, co antypolska i właśnie ona, pachnie zdradą w chwili ,jakże dla Ojczyzny szczególnej.Zwycięstwo Jarosława Kaczyńskiego w pierwszej turze i walka o jak najszybsze rozwiązanie Sejmu i nowe wybory parlamentarne ,są jedyną szansą na uratowanie Polski.Uporczywe atakowanie Ś.P. Lecha Kaczyńskiego zakrawa na przejaw debilizmu politycznego.Jego opór przed podpisaniem Traktatu ,doprowadzał do furii elity Europy wystarczająco długo,
  by podprowadzić nas na przedproże kryzysu,obnżającego Unię.Każdy dalekowzroczny polityk uzna wielkość Lecha Kaczyńskiego.Podwórkowi politykierzy, potrafią tylko opluwać.Oczywiste że gdyby nie podpisał, też by zginął,a Pan Bronisław gBor Komorowski podpisałby ochoczo za niego.I tak zginął, kto wie czy i nie w zemście za ten długi opór.Wymaganie od niego postawy Rejtana, to tak jakby wymaganie odPrez. Raczkiewicza wypowiedzenia wojny Wielkiej Brytani i Stanom Zjednoczonum przez, Rząd londyński po ujawnieniu Jałty.
  Polityka to wykorzystywanie realnych możliwości,a nie piaskownica dla chciejców.Jeszcze trochę a, politykierzy pokroju P.T. Bizonia naczną ogłaszać swoje programy pozytywne w postaci państwa podziemnego i wojny partyzanckiej.

  od mg: chciałem ten wpis opublikować z takim dopiskiem:
  proszę o powstrzymanie się od ubliżania innym i ich poniżania, bo to nieuprzejme; zachęcam do przedstawiania własnego punktu widzenia, wyjaśnienia go i udowodnienia jego słuszności – przy pomocy rzetelnych argumentów, a nie uprawiania demagogii czy ataków na innych
  ale sprawdziłem, że ten blogowicz już jest zabanowany
  ===========
  od pb: przywracam Zenobiusza na okres probny, daje dobre wpisy

 5. Aśka said

  na Litwie jeszcze mogą krzyże stawiać

  http://polonia.wp.pl/title,Prokurator-Kedysa-nie-zamordowano-Sam-sie-zakopal,wid,12233933,wiadomosc.html
  […]
  Tymczasem bliscy Drąsiusa Kedysa nie wierzą w tę wersję i nie tracą nadziei na wyjaśnienie wszystkich okoliczności śmierci „ojca-mściciela”. W ubiegłym tygodniu matka Kedysa, Laimutė, otworzyła specjalne konto bankowe, na którym będą zbierane środki z całego świata. Jak zapowiedziała Laimutė Kedienė, zebrane pieniądze będą wykorzystane na walkę o prawdę w sprawie śmierci jej syna oraz na walkę ze skorumpowanym systemem chroniącym pedofilów, z którymi walkę zapoczątkował jej syn. Kedienė oraz jej rodzinę w tej walce będzie wspierał powołany ruch społeczny „Szlak Drąsiusa Kedysa”, którego głównym hasłem jest „Za Litwę bez pedofilów!”

  A tymczasem w miejscu, gdzie nad brzegiem rzeki, w rejonie kowieńskim znaleziono zwłoki Drąsiusa Kedysa, nie gasną znicze. Miejsce to usłane jest kwiatami i wieńcami. W tym tygodniu pojawiły się tu też dwa duże, dwumetrowe dębowe krzyże. Jeden z nich postawiła Neringa Venckienė, siostra Kedysa. Fundator drugiego nie jest znany. Na krzyżu umieszczono Mękę oraz wyryto czarnego koloru napis: „Tu został zamordowany Drąsius Kedys”.

  • Zenobiusz said

   Dla oceny sytuacji w Polsce kluczowe znaczenie ma rozstrzygnięcie zdumiewającego paradoksu, na który nikt nie zwraca uwagi.Gwałtowna miłość PO do Rosji jest oczywista.Jest także faktem, że w grudniu 2009 r Min.ON Bogdan Klich a więc przedstawiciel rządu PO PSL podpisał pierwszy raz w historii, pakt obronny z Chinami.Trudno w większą antyrosyjską prowokację,zważywszy że już nawet rosyjska prasa pisze o nieuniknionej w najbliższym czasie wojnie ,uderzeniu Chin na Rosję.Czy o sojuszu z Chinami wiedział Sejm,Prezydent.Odbyło się to po cichutku.Wiadomo że Rosja liczy na pomoc NATO a zwłaszcza Bundeswery,gazociąg północny ma być tą smyczą na której chce się Europę przyciągnąć do konfliktu.Prezydent Lech Kaczyński mający po latach opluwania mierne szanse na reelekcje ginie,zginąć miał też jego brat.Faworyt wyborczy Tusk rezygnuje z kandydowania, wysuwając Bronka Obciacha ,idealnego by przegrać wybory.Gdyby Jarosław zginął,alternatywą powinien być np Lepper,czy narodowiec.O co tu chodzi ,co to za misterne ,ukryte w cieniu roszady.Tusk dostaje medal Karola Wielkiego,czyżby za rezygnację z prezydenckich ambicji, złożonych na ołtarzu starej Europy ?.Czy Polska w sojuszu z Chinami, ma być pretekstem ,do nie udzielenia pomocy Rosji w wypadku wojny.????Osobiste nadzorowanie Polski przez Zbigniewa Brzezińskiego ,jest tu dodatkową przesłanką, że na polskiej szachownicy ,wielcy tego świata rozgrywają decydującą partię szachów.

   http://www.sekretyameryki.com//?p=2378

   od mg: blogowicz, który jest zabanowany…
   ===========
   od pb: przywracam Zenobiusza na okres probny, daje dobre wpisy

 6. konferencja said

  Właśnie ,przed chwilą odbyła się w Moskwie konferencja na temat katastrofy Smoleńskiej. I co ? Wszystko działało dobrze ,nie było wybuchu ,nie było awarii silników i nawigacji ,—oficjalna wersja dla społeczeństwa . TO CO SIĘ K….. STAŁO ??? mają nas za ciemniaków . Obawiam się ,że ze skrzynkami ,zrobili co chcieli ,i im wszystko gra.

  • KrisT said

   A czego sie spodziewałeś? Ze powiedza prawdę? Prawdą w ich wydaniu będzie karygodny bład pilota!
   Jak myslisz czy ktoś dopuściłby aby powiedziano ze w wyniku:
   -podawania błednych danych
   -wytworzenia sztucznej mgły
   -zastosowania nowoczesnej broni elektro-magnetycznej
   -wytworzenia ładunku wybuchowego w pustych zbiornikach paliwowych (dlaczego pustych??)
   -byc moze i mechanicznego zablokowania sterów
   -oraz ogolnoswiatowego spisku UNYCH
   DOSZŁO DO TEGO TRAGICZNEGO „WYPADKU”….. Bądzcie realistami jesli niec nie przecieknnie i rodziny ofiar nie zaczna na własna reke szukac dziury w całym to g…. się dowiemy.
   Teraz cały kraj jest zajęty „wielką wodą”
   A propo w zeszłym roku pisałem ze lato będzie zimne i krótkie a jedzonko podrożeje…… Po częsci to sama matka natura nam dowali..

  • hjk said

   sądząc po ostrej zimie, lato powinno być bardzo gorące ze suszami włącznie…

   • KrisT said

    ale nie będzie, może się zdarzyc ze bedzie krotki czas b. ciepło ale na to bym nie liczył. Lato będzie jednym z zimniejszych od co najmniej 10 lat. W dodatku będzie krótkie, a we wrzesniu kilka ładnych dni i ochłodzenie….
    Mam nadzieję ze sie mylę……..

 7. j21 said

  Ciekawostka, przepowiednia Jackowskiego o rozpadzie Unii Europejskiej

  • jaga said

   Czy znacie p. Jackowskiego na tyle, że można mu wierzyć?

   • view said

    tak ,w sprawach, które już się wydarzyły, jak np. odszukanie zwłok zmarłych. tu niemalże 100% natomiast w sprawach mających dopiero nastąpić nie zawsze wersja Jackowskiego się sprawdza, „przyszłość się modyfikuje”, nie tak łatwo przewidzieć, z resztą to nie jego specjalność co nie znaczy, że nie ma racji.

   • Toms said

    Dyrdymały Jaskowskiego , nawet dziecko z gimnazjum wie ze kolos na glinianych kółkach sie rozpadnie

 8. hjk said

  „20.15 Niezawodna, wszechwiedząca Telewizja Trwam wie już, kto jest winien tegorocznych powodzi. – Warto przypomnieć, że to właśnie rząd Donalda Tuska zrezygnował z przygotowanego jeszcze przez gabinet Jarosława Kaczyńskiego wsparcia unijnymi funduszami projektów przeciwpowodziowych – mówi Michał Walczyk w głównym wydaniu „Informacji Dnia”.”

  I taka właśnie jest prawda… Co zrobiono od ostatniej powodzi w 1997?
  Dodatkowo: Kraków to „kara” za zdewastowany krzyż w tym sensie, ze jak się wyrzuca krzyż, to panoszą się demony…Nie zdziwiłbym się, gdyby błonia zalała woda…

  • Taka Tam... said

   no dokoladnie, gdzie jakies nowe zbiorniki retencyjne powstaja? nie powstaja, w zamian by chronic wieksze miasta przed powodzia zalewa sie mniejsze wioski (slyszalam dis ze, zeby chronic krakow musieli zalac jakies miasteczka przed krakowem, tragedia). kto pokryje koszty takich dzialan? no wiadomo, podatnicy. to co sie dzieje to wola o pomste do nieba, gdzie jest nasza kasa? dlaczego rzad sie szczegolowo przed podatnikiem nie rozlicza na co wydaje kase. i dlaczego tak drogo to wszystko kosztuje: biurokracja i inne tego typu zbedne wydatki, na wojny w iraku afganistanie, podatki koszerne itd.

   ps. kara za krzyż? skad wiesz ze poszkodowanymi w powodzi nie sa zwolennicy krzyza. gdyby to miala byc kara za krzyz to by sie wydarzyla w takim jednym panstwie na poludnie od Polski. tam nie ma demonow, wszyscy sa szczesliwi, pluja na krzyz i jeszcze do tego maja miliony niewolnikow ktorzy na nich pracuja, zyc nie umierac.

   • VIVIEN said

    CO ZA BZDURA BOG NIKOGO NIE KAZE ZA KRZYZE WYRZUCONE CZY COS W TYM RODZAJU !
    DOROSLI MYSLACY LUDZIE NIE WIERZCIE W JAKIES ZABOBONY I ZASTRASZENIA ! :
    „BOGA SIE BOJCIE I JEMU ODDAJCIE CHWALE !” a nie JEGO STWORZENIOM albo PRZEDMIOTOM!!!

    Kto to Jackowski ??? CO JASNOWIDZ ? ZNOWU WAS W RABALA ROBIA !!! W BIBLII JEST KONTAKT ZABRONIONY Z TAKIMI LUDZMI CO PRZEWIDUJA PRZYSZLOSC ! – ON TYLKO WYCIAGA WNIOSKI Z DEDUKCJI ! – SA LUDZIE EXPERCI EKONOMISCI CO PRZEWIDYWALI KRYZYSY ALE I ONI WIEDZIELI WCZESNIEJ – ZAWSZE COS PRZECIEKNIE – NIE ZAPOMINAJCIE LUDZIE SA LUDZMI I NIKT JESZCZE NIE POSKROMIL SWOJEGO JEZYKA NO CHYBA ZE NIEMOWA!!!

    NIE DAJCIE SIE ZWIESC ZADNYM PRZEWIDYWACZOM Z POD CIEMNEJ GWIAZDY!
    WOLE JUZ BARDZIEJ OMYLNYCH LUDZI JAK MIZIA SLUCHAC – JESLI SIE MYLI CZASEM – NIE SZKODZI ! TO LUDZKIE ! OCZYWISCIE ZE UNIA SIE ROZPADNIE !!! OCZYWISCIE ZE ONZ SIE ROZPADNIE – WIECIE DLACZEGO ? PONIEWAZ I LIGA NARODOW ZJEDNOCZONYCH ROZPADLA SIE A ONZ KONTYNUACJA JEJ NOWYM TWOREM JEST ! PRZED KAZDA WOJNA WIADOMO ZE TAKIE JAK ONZ – NIE MAJA RACJI BYTU !!! NIE POTRZEBA WIEC BYC JASNOWIDZEM TYLKO MIEC OCZY OTWARTE I DROGA „DIALIZY” – TAK JAK TO ROBI PIOTR BEIN I JEMU PODOBNI – LOGICZNYM POTWIERDZENIEM !!! -” OTWIERAJA OCZY „- ALE CIEZKO CIEZKO CIEZKO TOM IDZIE !!! TAK KARA OD BOGA ! KTOREGO ? TEGO CO DO TEJ PORY RZADZIC MU SIE UDAJE NAD SWIATEM I POCIAGA ZA „SZNURKI” – TO NIE BOG !!!! A JESLI NIE BOG TO MOZNA GO ZNISZCZYC !!!

   • j21 said

    Vivien to tylko ciekawostka i tak to potraktuj

   • hjk said

    nie excytujcie się, „kara” napisalem w cudzymsłowie…
    Chodzi o to, ze to tylko oznaka, że żle sie tam dzieje, skoro tak bezczelnie wywalili krzyż, a jak się źle dzieje, to panoszy się zło, a zło ma tendencję do potęgowania się i przyciągania innych zeł, dopóki ktoś tego nie powściągnie. Jackowski mówił, ze od 2 lat „coś się źle dzieje na świecie” i to jest godne uwagi…
    tak samo u nas „źle się dzieje”, a ta katastrofa to tylko widoczny znak tego, znak, ze dzieje się naprawdę źle, skoro do takich rzeczy dochodzi…

   • Zapsa said

    Taka Tam – zalewa się, podobnie jest z Rotterdamem – przez dziesiątki lat Holendrzy wydawali miliardy na osuszanie morza, potem na budowę mierzei chroniącej R., potem na „bramy” portowe, które w razie zagrożenia będą zamknięte…nic to nie dało, bo ujarzmiane przez Holendrów morze dalej straszy i grozi zalaniem terenów przybrzeżnych…i tu jest sedno sprawy: bo po dziesiątkach lat wydawania kasy na technikę wyrwania morzu ziemi Holendrzy stwierdzili, że na nic się to nie zda, więc potrzebny jest system „coś za coś”, w związku z czym opracowali strategię kierowania zalewających wód na wybrane tereny w razie powodzi, by ratować miasto.Mieszkańcy tych terenów wiedzą doskonale, że jak dostaną cynk, mają kilkadziesiąt minut na spakowanie rzeczy i stawienie się w odpowiednim miejscu, bo na ich tereny zostanie skierowana powódź…by ratować miasto.
    To jest szok. To świadczy o tym ,że ingerencja na taką skalę przez człowieka w naturę nigdy nie stawi człowieka na wygranej pozycji. Podobnie jest z zaporami.

 9. Zenobiusz said

  Wklejam pełny tekst wystąpienia, by każdy sobie mógł wyrobić zdanie ,jaki to łajdak.ten Kaczyński.Wtedy mówił – patrz niżej, a teraz perfidnie ,agresywnie milczy.Pozdrawiam samodzielnie myślących.

  Wykład Jarosława Kaczyńskiego
  14 lutego 2005
  Autoryzowany tekst wystąpienia [PDF 250 KB]

  Lider Prawa i Sprawiedliwości jako sposób naprawy Rzeczpospolitej przedstawił program swojej partii – skupiającej, jak powiedział, różnych ludzi, których łączy jednak przekonanie, że trwanie Polski jako kraju niepodległego i podkreślającego tożsamość obywateli jest wartością. Wartość ta jest zagrożona – między innymi przez spadek przyrostu naturalnego, przez to, że większość polskich dzieci rodzi się w biedzie i jest pozbawiona szans na przyszłość, przez kryzys patriotyzmu. Proponowany kształt Unii Europejskiej nie promującej „Europy narodów” także zagraża naszej tożsamości.

  Kryzys państwa z jakim mamy obecnie do czynienia, to w znacznym stopniu wynik „dziwnej rewolucji”, jak Kaczyński określił przemiany w Polsce sprzed 15 lat. Była to rewolucja bez rewolucyjnych działań i zmian. Nie zmieniono nie tylko ludzi i podstaw systemu, ale zrezygnowano także z rewolucji moralnej. To spowodowało uwikłanie wszystkich rządów III Rzeczpospolitej, utrwaliło patologię i aparat poprzedniego systemu, uniemożliwiło budowę społeczeństwa obywatelskiego.

  Dziś, powiedział Kaczyński, jest szansa na zmianę, wydaje się także, że potrzeba takiej zmiany staje się powszechnie odczuwalna. Nie wiemy, czy to co się obecnie dzieje, przerodzi się w rewolucję moralną, ale nowa władza musi dać wyraźny sygnał, że rozpoczyna się nowy okres. Do radykalnych działań w tej dziedzinie niezbędne jest także współdziałanie prezydenta, dlatego, podkreślił Kaczyński, trzeba wygrać nie tylko wybory do Sejmu ale także prezydenckie. W centrum działań nowej władzy musi znaleźć się aparat państwowy: trzeba jasno określić relacje obywatela z państwem, rozbić patologiczne układy i wzmocnić państwo jako takie.

  Prawo i Sprawiedliwość jest zwolennikiem uchwalenia nowej Konstytucji. Ustawa Zasadnicza powinna być, jak to określono, państwowo- i narodotwórcza. Ważny jest przy tym sam sposób uchwalenia nowej Konstytucji. Należy zwrócić się do zorganizowanego społeczeństwa i zachęcić do jej współtworzenia. Konstytucja musi odwoływać się do sfery wartości najważniejszych – chrześcijaństwa, Kościoła i Narodu, chronić rodzinę, określić stosunek do wartości historycznych, tradycji niepodległościowej, szczególnie antykomunistycznej. Zmienić należy kształt władzy wykonawczej – do konstytucji należy wpisać mechanizm reagowania na skandale dziejące się w sferach władzy, zlikwidować wiele niepotrzebnych instytucji.

  Jeżeli niemożliwe będzie w przyszłym Sejmie stworzenie koalicji konstytucyjnej, Prawo i Sprawiedliwość opowie się za deklaracja konstytucyjną, która zapowie proces zmian i stworzy nową perspektywę moralną.

  Pierwszym problemem z jakim muszą się jednak zmierzyć nowe władze, jeszcze przed „oczyszczeniem”, jest problem głodnych dzieci. To hańba III Rzeczpospolitej i to musi być załatwione na początek, powiedział Kaczyński.

  „Oczyszczenie” państwa, to według PiS lustracja (także majątkowa polityków i ich rodzin), dekomunizacja, jawność, czyli odtajnienie wszystkiego co związane jest z dziejami PRLu. Kaczyński opowiedział się za stworzeniem urzędu antykorupcyjnego, pierwszej służby specjalnej nie wywodzącej się z dawnego systemu, Komisji Prawdy i Sprawiedliwości. Komisja byłaby organem sejmowym, powołanym do zbadania zasobów służb specjalnych, policji, urzędów skarbowych. Uzyskana w ten sposób wiedzę da się zmienić w „fakty procesowe” i trzeba tego dokonać, żeby rozbić stary układ. Do działań w tej dziedzinie mówca zaliczył jeszcze uchwalenie ustawy antylobbingowej, zaostrzenie prawa karnego, ustawową kontrolę administracji państwowej, która rozstrzygnie także kwestie dyscypliny i odpowiedzialności. Wszystkie te zabiegi nie odnoszą się tylko do przeszłości, podkreślił lider PIS, stworzy to także nowy aparat i nowe warunki działania.

  Władza wykonawcza to obecnie pięć niezależnych od siebie ośrodków – rząd i niezależnie od niego ministerstwo finansów, prezydent, Rada Polityki Pieniężnej i Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji. Zdaniem PIS zlikwidować trzeba Radę Polityki Pieniężnej i KRRiTV, zapewnić mechanizmy, które zmusiłyby rząd i prezydenta do współdziałania. Budżet powinien przygotowywać premier, a nie ministerstwo finansów.

  Wymiar sprawiedliwości podporządkować należy Ministerstwu Sprawiedliwości, zreorganizować sądy, wprowadzając na przykład specjalizację, urealnić odpowiedzialność dyscyplinarną pracowników sądownictwa. Kolejne postulaty usprawniające wymiar sprawiedliwości to likwidacja prokuratur apelacyjnych i krajowej oraz utworzenie elitarnej prokuratury specjalnej do walki z najgroźniejszymi przestępstwami.

  Pozostałe kwestie, które należy jak najszybciej podjąć dla naprawy państwa Jaorsław Kaczyński, z braku czasu, mógł już tylko zasygnalizować:

  •Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – na czele zreformowanego resortu stanie nowy minister i silny gabinet; zmniejszyć należy służby specjalne, zlikwidować panujące w nich układy personalne przeniesione z poprzedniego systemu, zwiększyć za to ilość policji. W całym resorcie niezbędna jest wymiana „otoczenia”, czyli nie tylko ministra, ale np. komendanta głównego policji, wojewodów. W policji trzeba przywrócić dyscyplinę. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych musi tez współpracować z Ministerstwem Sprawiedliwości.
  •w Służbie Zdrowia PIS opowiada się za powrotem do finansowania z budżetu – to zmniejszy skalę wyciekania pieniędzy i da ministrowi realną odpowiedzialność za system. Koszyk niezbędnych usług medycznych musi zostać zapewniony, dopuszczona będzie jednak prywatyzacja usług medycznych.
  •kultura, to obszar bardzo ważny, powiedział Kaczyński. Zwiększymy aktywność państwa i wydatki w tej dziedzinie. Najważniejsze projekty to budowa Muzeum Wolności, program aktywizacji młodych odbiorców kultury pod nazwą Młoda Polska, Nikifor XXI wieku, projekt dla twórców z małych ośrodków. Kaczyński zapowiedział też reformę kinematografii, by także młodzi twórcy otrzymali szansę.
  •w oświacie nacisk należy położyć na wychowanie patriotyczne, matematyka ma stać się przedmiotem obowiązkowym na maturze. Konieczne jest podniesienie poziomu kształcenia na wsi i w małych miastach – stąd zapowiedź odtworzenia inspektoratów oświaty.
  •w sferze gospodarki, której funkcjonowanie polepszy się już w efekcie dekomunizacji i rozbicia starych układów, uruchomić trzeba programy sektorowe. Takim może być na przykład rozwój budownictwa, niezbędny już teraz, bo bezdomność może stać się problemem jeszcze większym w najbliższych latach. Będzie to program oparty o kredyt hipoteczny, gwarantowany przez państwo, czyli kosztowny, ale stymulujący całą gospodarkę.
  Lider Prawa i Sprawiedliwości podkreślił na koniec, że w obecnej sytuacji społecznej i ekonomicznej nie da się dokonać rewolucji, ale nie można dopuścić do tego, by grupa wykluczonych czy tych, którzy obawiają się zmian powiększyła się. Jeżeli taka wielka grupa spotkałaby się przy urnach, to mielibyśmy rządy partii radykalnych i populistycznych – Samoobrony, Ligi Polskich Rodzin czy postkomunistów. Dlatego droga przed nami jest trudna.

  Copyright © Fundacja Batorego

  od mg: blogowicz, który jest zabanowany…
  ===========
  od pb: przywracam Zenobiusza na okres probny, daje dobre wpisy

 10. weronika said

  http://www.blogpress.pl/node/4268
  jak platforma projekty przeciwpowodziowe zlikwidowała

  • Danuta said

   No wiesz , to taka mini depopulacyjka . Zawsze kilku się utopi . Boże – wybacz mi sarkazm !

   • VIVIEN said

    MASZ RACJE ! MAJA JAKIS CEL A PRZY OKAZJI MOZE ZAOSZCZEDZA NA WYPLACANIU RENTY. to Gnoje !

   • Zapsa said

    Dziś od swojej klientki, kobiety ok 60letniej, usłyszałam, że to że premier pojechał do powodzian, to jest bardzo ładny gest, to doda otuchy zalanym mieszkancom, jego obecność wesprze ich i poczują się pod opieką…

    Ta kobieta ma 60 lat. Załamałam się poziomem inteligencji.

  • CoZaSyf said

   Powódz,to jak wojna!Napędzi bankom ruch w interesie,nowe kredyty,nowe meble, nowe domy-więcej baranków z długami….(przykre to niestety)

  • hjk said

   dziwne, bo na wielkich inwestycjach w infrastrukturę niezłe lody mozna kręcic…??

   • Toms said

    podzielam ten pogląd , choć równiez nie lody a legalne interesy jak po wojnie , ludzie chcą odbudowac i naprawić domy – 1998-1999 lata wzrostu gospodarczego zachamowane przez Balcerowicza schładzaniem koniunktury w 2000 r.

 11. Aśka said

  http://www.polskieradio.pl/gospodarka/rynkifinansowe/artykul163161.html
  UE zgodziła się na nowelizację ustawy o NBP
  Środa, 19 maja 2010

  Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował w środę, że otrzymał notyfikację Europejskiego Banku Centralnego w sprawie nowelizacji ustawy o NBP. Nowelizacja najpewniej zostanie przyjęta podczas tego posiedzenia Sejmu.

  „Zostaną zakończone prace nad nowelą, gdyż uzyskaliśmy notyfikację EBC, co oznacza, że może być ona dokończona. Będzie ona stabilizowała sytuację w banku likwidując lukę prawną związaną z I wiceprezesem i jego obowiązkami” – powiedział na konferencji w Sejmie Komorowski.

  Na początku maja marszałek zwrócił się do EBC wydanie opinii w sprawie projektu noweli ustawy o NBP.

  Projekt przygotowany przez PO precyzuje, że po upływie 6-letniej kadencji prezesa NBP, pełni on swoje obowiązki do czasu przejęcia ich przez nową osobę wybraną na to stanowisko. Natomiast w przypadku śmierci prezesa, jego rezygnacji lub odwołania „pierwszy zastępca prezesa NBP pełni obowiązki prezesa NBP do czasu objęcia obowiązków przez nowego prezesa”.

  Obecna ustawa precyzuje, że kadencja prezesa NBP wygasa po upływie okresu sześcioletniego, w razie śmierci, złożenia rezygnacji lub odwołania, jednak kwestię przejmowania jego obowiązków reguluje tylko jeden przepis, który brzmi: „Prezesa NBP w czasie jego nieobecności zastępuje wiceprezes NBP – pierwszy zastępca Prezesa NBP”.

  Projekt doprecyzowuje „reguły zastępowania prezesa NBP w odniesieniu do poszczególnych przyczyn zakończenia kadencji dotychczasowego piastuna tego organu”.

  Prezes Narodowego Banku Polskiego Sławomir Skrzypek zginał 10 kwietnia w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Jego obowiązki w NBP i RPP przejął pierwszy zastępca – Piotr Wiesiołek. Pojawiły się jednak opinie konstytucjonalistów, że nie może on przewodniczyć RPP i zwoływać posiedzeń Rady, czy też brać udziału w głosowaniach, bo nie pozwala mu na to ani ustawa o NBP, ani konstytucja.
  tk, PAP

  • Aśka said

   Unia na razie miesza się do Narodowego Banku Polskiego, ale wkrótce zacznie się mieszać do polskiego budżetu.

   http://www.polskieradio.pl/gospodarka/gospodarka/artykul161519.html
   UE będzie zatwierdzać budżet Polski?
   Czwartek, 13 maja 2010

   Bruksela wyciąga wnioski z greckiego kryzysu i proponuje reformy unijnych finansów. Komisja Europejska chce, by polityki budżetowe krajów UE były dokładniej kontrolowane.

   Jeden z pomysłów zakłada, że kraje będą przysyłać projekty budżetów do akceptacji przez Komisję Europejską. Tym, którzy wyłamywać się będą z fiskalnej dyscypliny, będą zaś grozić sankcje. Przewodniczący komisji Jose Barroso powiedział, że w takim przypadku stracą one pieniądze z unijnego budżetu.

   – Bez sankcji nie będzie wiarygodności. Mamy nadzieję, że ich nie użyjemy, a na pewno nie natychmiastowo. Chodzi o zachęcenie do przestrzegania zasad – powiedział Jose Barroso.

   Niezależnie od tych reform kraje Unii zagrożone niewypłacalnością wprowadzają głębokie cięcia budżetowe. Po reformach w Grecji pakiet zmian przyjął też rząd w Hiszpanii. Płace w administracji publicznej spadną o 5%. Nie będzie waloryzacji emerytur. Mniej pieniędzy dostaną też samorządy. Dzięki tym krokom Hiszpania zaoszczędzi, a deficyt spadnie do końca roku z obecnych 11,2% PKB do 9,3%.
   tk, PAP

   • Aśka said

    o kontroli polskiego budżetu przez UE jeszcze tutaj
    http://www.polskieradio.pl/gospodarka/gospodarka/?id=162875
    Kontrola budżetu Polski przez UE coraz bliżej
    Wtorek, 18 maja 2010

    […]
    Projekty budżetów narodowych mają być opiniowanie w Brukseli jeszcze zanim zatwierdzą je parlamenty i mają zostać sprawdzone pod kątem dyscypliny finansowej oraz unijnych celów.
    […]

   • Vaclav vel Andre ect said

    A CZY OBECNIE MAZOWSZE, SLĄSKI,MAŁOPOLSKA– NA JAKIKOLWIEK WPŁYW NA BUDŻET RP.
    ZDAJCIE SOBIE SPRAWĘ Z TEGO ZE JESTEŚMY TAKA SAMĄ CZĘŚCIĄ PAŃSTWA EUROPEJSKIEGO JAK MAZOWSZE W STOSUNKU DO RP( JEŚLI SĄ JESZCZE JAKIEŚ POZORY NIEZALEŻNOŚCI TO TAKIE DECYZJE JAK PODANE WYŻEJ UŚWIADAMIAJĄ ZE TAK JEST JAK PISZĘ)
    PRZECIEŻ TO WIADOMO BYŁO- JEŚLI KTOŚ NIE WIERZY — TO PRZECIEŻ POWOŁAŁ loBUZEK AMBASADY EU NA ŚWIECIE. ( KRAJOWE W JAKIM OKRESIE BĘDĄ MIEJSCE DLA WYBRANYCH ZA DOBRE POSŁUSZEŃSTWO W EU– Z ZEREM OBOWIĄZKÓW)

 12. Vaclav vel Andre ect said

  http://www.tvn24.pl/10392,1,kropka_nad_i.html
  czyli rozmowa Olejnik z tow. Kopacz —
  zawsze można było zgrać i posłuchać online(zanalizować) wywiadu w kropce nad i— od wczoraj mi nie buforuje dźwięku wizji— co powiedziała dokładnie tow. Kopacz( dziwne ze brak dostępu – i chyba „lapnęła coś”)
  MA KTOŚ TO MOŻE ZGRANE LUB LINKI DO TEGO

  I JESZCZE:

  5:42 FILMU chyba(?) wiśniewski go kręcił :

  Może komuś do analizy potrzebny– jak na razie jest to najdłuższa wersja jaką znalazłem . Zapisana na dysku

 13. asterix said

  UKE-PERMA-MĘTNA INWIGILACJA http://pokazywarka.pl/o2jdqw/

  Moikrewni – Wszystkie Dane Sprzedane http://www.moikrewni.pl/blog/2010/02/04/przelomowe-wiadomosci-moikrewni-pl-laczy-sie-z-myheritage-com/

 14. asterix said

  Stop odbieraniu dzieci! Poprzyj protest!

 15. Aja said

  No i jest jak przewidywaliśmy.

  http://wiadomosci.onet.pl/2172206,12,katastrofa_w_smolensku_dramatyczne_6_sekund_lotu_tu-154,item.html

  A komentarze na onecie od wczoraj wyłączone.

  • Aja said

   O godz. 14:00 dodawanie komentów zostało włączone.

  • hjk said

   „Wersja wypadku byla znana juz przed wypadkiem.
   Tusk i Putin zrobili wszystko zeby przezydenda z nimi
   nie bylo, drugie obchody rocznicy katynskiej to byla
   wyrafinowana pulapka. Samolot byl 50-55 m. od osi
   pasa, pilotowi nie przyszlo do glowy ze jest prowadzony
   na drzewa zamiast na pas. ”
   http://tnij.org/kier

 16. Vaclav vel Andre ect said

  Proszę o linka do stenogramów wystąpień sejmowych PILNE!!!

 17. Aśka said

  http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,12279367,wiadomosc.html?ticaid=1a314&_ticrsn=3
  Mgła nad katastrofą
  Gazeta Polska | Wtorek, 18 maja 2010

  Od tragedii w Smoleńsku mija 40 dni, a Polacy wciąż nie mają wiedzy o jej przyczynach. Śledztwo nie wykluczyło nawet hipotezy o zamachu. Rząd ukrywa zdjęcia satelitarne, które otrzymał z USA, oraz zapisy kontrwywiadu dotyczące lotu. Nie zlecono ekspertyz, czy prezydencki Tu-154, spadając z kilku metrów, mógł rozlecieć się na drobne kawałki – a takie badania rzeczoznawców rozwiałyby spekulacje. Zamiast tego przeprowadzono symulację ostatnich chwil lotu, która nie dała odpowiedzi, jak doszło do katastrofy.
  […]
  podaję tylko część, ale to 4 stronicowy art

  • in said

   to co zostalo z samolotu….bez komentarza i dla zainteresowanych

   • hjk said

    „Nie zlecono ekspertyz, czy prezydencki Tu-154, spadając z kilku metrów, mógł rozlecieć się na drobne kawałki – a takie badania rzeczoznawców rozwiałyby spekulacje.”
    Myslę, że po tym, co widać na tym i na innych zdjęciach nie potrzeba zadnych ekspertyz…

   • weronika said

    In powiedz mi, gdzie jest reszta samolotu?
    ja się na tym nie znam, ale wygląda TO COŚ tak, jakby zostało przemielone, zeżarte i wyplute
    i na podstawie tego sporządzono ekspertyzy?
    ile tego samolotu zostało- 1/4, 1/5 całości
    mniej?
    nic nie rozumiem

  • weronika said

   i jeszcze proszę o przetłumaczenie
   http://www.mak.ru/russian/russian.html chodzi o komunikat z dzisiejszą datą
   z góry dziękuję

 18. Vaclav vel Andre ect said

  pisałem wczoraj – czekam na duet komdonka!!!
  Vaclav vel Andre powiedział/a
  18 Maj 2010 @ 5:36 pm

  Prognozujmy:
  będzie: DUŻO DANYCH TECHNICZNYCH, DAT, SKŁADÓW KOMISYJNYCH, WSPÓŁUDZIAŁU STRONY POLSKIEJ(ZADOWOLONEJ),
  ZERO ZAPISÓW Z CZARNYCH SKRZYNEK(trwają prace),ZERO PRZYCZYN, ZERO STENOGRAMÓW Z ROZMÓW Z WIERZĄ KONTROLNĄ, nic nie wiemy na tym etapie śledztwa. 😉

  TYLKO TYPOWA SOWIECKA NOWOMOWA
  DALEJ TUSKI W PIĘKNYCH SŁOWACH PODZIĘKUJE ZA TRUD WŁOŻONY W PRACĘ.

 19. Unia przecież sie rozlatuje,taki mąż stanu jak Lech Kaczyński musiał to przewidzieć.Zwlekał z podpisem mimo furii Euroelit tak długo aż podprowadził nas pod próg Unii upadku. M.in. za to zginął. Wiedział że zginie od pewnego czasu,przed lotem do Smoleńska poszedł do spowiedzi.Już wcześniej wiedział też że jak nie podpisze to zginie a Komorowski i tak ochoczo podpisze traktat.

  • hjk said

   Też to słyszałem, podobno bał się bardziej niż tego lotu do Gruzji…
   tylko jeśli tak było jak piszesz, to szkoda, ze podpisał…((

 20. Aśka said

  /fragment
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34311
  NIE WYKLUCZAM EKSHUMACJI

  rozmowa z Beatą Gosiewską, 19-05-2010 07:53

  Dlaczego zdecydowała się pani na powołanie swojego pełnomocnika z związku ze śledztwem w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu, w której zginął pani mąż?
  Ponieważ jest to jedyna możliwość uzyskania dostępu do jakichkolwiek informacji i dokumentów. Poza doniesieniami medialnymi nikt nas jako rodziny nie informuje, co dzieje się w sprawie. Gdybym wierzyła, że rząd polski zrobi wszystko, aby tę sprawę wyjaśnić, nie podejmowałabym żadnych działań. Tymczasem słyszę wypowiedzi polskiego premiera, z których wynika, że rząd nie będzie się mieszał do śledztwa, ponieważ uważa, że działania Rosjan są prawidłowe. Mimo że faktycznie pozostawiają wiele do życzenia, czego przykładem jest chociażby zabezpieczenie terenu katastrofy. Ja po prostu nie widzę ze strony rządu woli wyjaśnienia sprawy i dlatego zdecydowałam się na powołanie pełnomocnika. Dlatego też rozmawiam z dziennikarzami. Analizując doniesienia medialne i wydarzenia z ostatniego miesiąca, myślę, że było zbyt wiele zbiegów okoliczności, które skupiły się w jednym miejscu, czyli na smoleńskim lotnisku. Zwątpiłam w to, że ta władza doprowadzi do wyjaśnienia czegokolwiek w sprawie katastrofy. Teraz gdy minął pierwszy szok, widzę, jak to wszystko wygląda. Ta katastrofa obnażyła słabość państwa. Rządzący zajęli się bardzo sprawnie wchodzeniem do urzędów i wyborem nowych władz. Informowano w mediach, jak troszczą się o rodziny, a tak naprawdę to był wielki bałagan i dezinformacja. Liczyłam, że państwo wyjaśni przyczyny tej katastrofy, natomiast to, co widzę, to jakby próba ukrycia przed rodzinami prawdy.
  […]

  • VIVIEN said

   WYKORZYSTALI SZOK RODZIN ! POCZEKAJCIE NIECH TYLKO LUDZIE DOJDA DO SIEBIE I SIE OCUCA – ONI PRZECIEZ NIE ZNAJA WSZYSTKIEGO NA BLOGU GRYPY 😉 PODLE ZACHOWYNIE WLADZ ! JAK MOZNA NIE ZADZWONIC I NIE POWIADOMIC OFICJALNIE NAJBLIZSZYCH CO SIE STALO ?

 21. Mariusz said

  Kolejny gen odchodzi
  „Pierwszy zastępca szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. broni Mieczysław Stachowiak złożył dymisję i jesienią odejdzie z armii. Powodem, jak informuje SGWP, jest pogarszający się stan zdrowia. To już kolejna dymisja po tym, jak z wojska zdecydował się odejść pełniący obowiązki szefa Sił Powietrznych gen. Krzysztof Załęski.”
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kolejna-dymisja-w-polskiej-armii,wid,12283111,wiadomosc.html

 22. asterix said

  Wybić wszystkich rządzących! MIZIA na prezydenta i ch_j 🙂 🙂 Jak widzę te wszystkie układy to mnie krew zalewa :[

 23. Mariusz said

  Ale im się spieszy!!!
  RPP stara się nakłonić zarząd NBP, by przedłużył dostęp do 20 mld dol. kredytu z MFW. Choć jest uchwała Rady, która go do tego zobowiązuje, to zarząd robi uniki. MF zastanawia się nad wzięciem linii na swój koszt – pisze na stronach gospodarczych „Gazeta Wyborcza”.
  http://biznes.onet.pl/rpp-kloci-sie-o-kredyt-z-mfw,18543,3227133,1,prasa-detal

  • hjk said

   To chyba na nasz koszt…(((

  • Aśka said

   ś.p. Sławomir Skrzypek powiedział wprost, że Polska tego kredytu nie potrzebuje. co więcej, sama może udzielić je państwom potrzebującym.

 24. Vaclav vel Andre ect said

  Lwica powiedział/a
  19 Maj 2010 @ 1:01 am

  Vaclav Vel Andre . Nikogo nie wychwalam czy bronię. Ale postaw się w Pania Minister. Załózmy ogladasz dziury w czaszkach albo inne slady “dziwne” . Przyjezdżasz do W-wy i mówisz do TVN (oczywiście przy próbnym nagraniu) Proszę Państwa widziałam TO. I usuwają cie jak Gabriela Janowskiego albo w inny sposób.

  moja odpowiedz:
  wychodzę po papierosy i nie wracam!!!!!-

  • Vaclav vel Andre ect said

   WIĘŁO MI CIĄG DALSZY—-
   ad rem PO PROSTU REZYGNUJE Z UCZESTNICZENIA W GRZE!!!
   DOWÓDCY WOSKOWI SKŁADAJĄ DYMISJĘ — TO O CZYMŚ ŚWIADCZY.
   SA POJĘCIA TAKIE JAK HONOR (PRZYPOMNIJ ZA CO ROSTRZELWANO W KATYNIU!!!!!0)
   A TA KOBIETA GRA W JEDNEJ DRUŻYNIE Z człowiekami sowieckimi – KTÓRZY SĄ BEZ CECH LUDZKICH.

   ZAWSZE JEST WYJŚCIE NAWET NIEDOPOWIEDZIANE : BOLESŁAW WIENIAWA- DLUGOSZEWSKI
   i dalej sprawdź mój post nr 10 z dn. dzisiejszego

  • VIVIEN said

   ACH ONA TO KOBIETA – A TE I TAK MAJA SIE NIE BARDZO NIEKTORE NAWET BLAZNIA SIE W TELEWIZJI BO SA NIEZLE NAPRANE I ZATACZAJA SIE 🙂 ZENUJACE ALE CO RODZINE WYZYWIC MUSZA 😉

  • Lwica said

   tam już pewnie mieli papierosy, i nie tylko, na taką okoliczność

   • Vaclav vel Andre ect said

    to zapalasz i z cała świadomością mówisz– dajcie łyk wódki i kończcie– TO PRZECIEŻ STARSZY ZAWÓD OD K…STWA — NIESTETY- KAŻDY Z NAS CODZIENNIE PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ– NIE HANDLUJESZ PROCHAMI,BRONĄ, NIE KRADZIEŻ (zapominamy na chwilę o etyce) BO GROZI ZA TO KARA!!!!
    A TA TOWARZYSZKA JEST BEZKARNA?

   • Lwica said

    Trza czekać; nikt z niezależnych nie poddał ani jednego ciała bądź części samolotu niezależnej szczegółowej analizie- i tu jest pies pogrzebany! (Mogło też nie być ewidentnych śladów chemicznych substancji np. tylko uderzeniowe jakoś + ogniowe.) Pani Gosiewska mówiła już coś o ekshumacji . Pewnie nie… „pozwolą”. A zresztą czy będzie tu jeden odważny podać trochę inny werdykt – gdyby do takiego doszedl ?

 25. j21 said

  PSL nie poparło zmian w ordynacji wyborczej, he he

  „PSL ZAGŁOSOWAŁO PRZECIW PO
  fot. Mariusz Troliński, 19-05-2010 13:54

  POWRÓT

  fot. Mariusz TrolińskiPSL wraz z PiS-em i SLD zagłosowało przeciwko pomysłowi PO. Chodzi o projekt noweli ustawy o wyborze prezydenta.

  Platforma jest oburzona. „Politycy wybrali własny interes, a nie interes obywateli. Źle się stało, to błąd” – skomentował na gorąco Grzegorz Schetyna. Ludowcy odpowiadają, proponowane zmiany były sprzeczne z konstytucją.

  Platforma dążyła do tego, aby obywatele – głosując w I turze wyborów – otrzymywaliby w lokalu wyborczym specjalne zaświadczenie. Na jego mocy
  mogliby zagłosować w drugiej turze poza miejscem swojego zamieszkania. Przypomnijmy, wybory mają się odbyć 20 czerwca, a ich ewentualna druga tura 4 lipca.

  Większość posłów nie zgodziła się jednak na propozycję Platformy. Przeciwko projektowi głosowało 138 posłów PiS, 35 Lewicy oraz 24 PSL. Swoją dezaprobatę wyrazili także niezrzeszeni i koło Polski Plus – po 4 głosy na „nie” oraz po 1 z kół SdPl i DKP. Na „tak” głosowało 175 posłów PO, 4 niezrzeszonych, 3 – SdPl i 2 – DKP.

  Platforma podkreślała, że jej zależało na tym, by podczas wakacji ułatwić dostęp do zaświadczeń umożliwiający głosowanie poza miejscem zamieszkania.

  Najwięcej gromów krytyki z ust PO spadło na głowy koalicjantów. „Platforma jest oburzona postawą Ludowców. To błąd. W tej sprawie PSL powinno być z nami” – mówił Rafał Grupiński. „Być może zdecydowała kalkulacja, że mieszkańcy wsi są w trakcie swoich prac letnich, więc i tak nigdzie na wakacje nie wyjeżdżają, więc z punktu widzenia ich elektoratu nie było to dla nich decydujące” – dodał polityk PO. Jego zdaniem, dzisiejsza decyzja może wpłynąć w sposób znaczący na frekwencję.

  PSL odpiera ataki. Jak twierdzi Stanisław Żelichowski, w samym zamyśle pomysł nie jest zły, ale nie można zmieniać ordynacji wyborczej tuż przed wyborami.”

  (tvn24.pl)
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34332

 26. Vaclav vel Andre ect said

  tragiczna KOMEDIA:
  TO MÓWI TUSK–Premier Rzeczypospolitej Polski’
  „Ściągamy sprzet pływający, amfibie. Mam nadzieję, że w tej sprawie wszytko będzie działało (…) Dwa śmigłowce są do dyspozycji, do ratowania ludzi, którzy są na dachach.”

  http://wiadomosci.onet.pl/2172403,11,dlaczego_nikt_nas_nie_ostrzegal_jakby_byl_pis__byloby_inaczej,item.html

  tzn amfibie – może będą działać (A MOZE NIE?) i oczywiście całe DWA helikoptery ( A MOŻE DWA I PÓŁ HELIKOPTERA + 3 LOTNIARZY + 4 SKOCZKÓW SPADOCHRONOWYCH)!!!!!!!!!!!!

  A NA POWAŻNIE — CZY W PRZYPADKU ZMIANY TERMINÓW WYBORÓW PO MOŻNE (PRAWNIE) ZMIENIĆ KANDYDATA NA PREZYDENTA?
  I to

 27. Mariusz said

  Dowcip teraźniejszy:

  Donald wybrał się na spotkanie z Putinem do Moskwy. Rozmowa przebiegła w sympatycznej atmosferze, prezydent Putin postanowił więc dać Tuskowi gustowny płaszcz, Donaldowi prezent bardzo przypadł do gustu. Premier wraca do Polski i chce się pochwalić przed znajomymi prezentem, zakłada płaszcz … ale o dziwo na twarzy Tuska pojawia się konsternacja, płaszcz okazuje się zdecydowanie za krótki! Widząc zmieszanie na twarzy Donalda, jego bliski współpracownik – Sławomir Nowak przypomina mu: „Panie przewodniczący, ale pan go na kolanach w Moskwie przymierzał”.

  i w niedalekiej przyszłości

  Rozmowa 2 policjantów drogówki w Niemczech sprawdzających dokumenty niemieckiego kierowcy:
  -Ahmet patrz co za dziwne nazwisko – Hans Miller!
  – Wiesz Ismet, to pewnie jakiś obcokrajowiec!

 28. ala said

  Mocny materiał poruszający problem islamizacji Europy. Uwaga! Film ze względu na drastyczne sceny powinien być oglądany przez ludzi o mocnych nerwach.

  • VIVIEN said

   MOJ DZIADEK MOWIL : DAJCIE IM SIE POWYZYNAC ! CO MA POLSKA DO MOSLEM I DO ZYDOW ? POWYZYNAJA SIE I BEDZIE SPOKOJ MY JESTESMY BARDZIEJ CYWILIZOWANI !

   ALBERT EINSTEIN ( NIEMIEC-ZYD
   :
   „Jestem nie tylko pacyfistą, ale wojującym pacyfistą. Chcę walczyć o pokój. Nic nie położy kresu wojnom, jeśli ludzie sami nie odmówią swego w nich udziału.”

  • monitorpolski said

   Zauważcie kto promuje budowę meczetów w Polsce. B’nai B’rith et al.
   Czego sami nie budują sobie meczetów w Izraelu?

   • ala said

    Bo boja się o swoje głowy a nasze maja gdzieś , jak nas NWO nie wykończy to w zanadrzu przygotowują maczety z ich wiernymi .Zapowiada się ciekawie , z której jeszcze strony nam dokopią ;(

 29. Vaclav vel Andre ect said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Raport-ws.-katastrofy-w-kabinie-dwie-osoby-spoza-zalogi,wid,12282463,wiadomosc.html

  „Komisja techniczna nie stwierdziła żadnego ataku terroru”

  PROSTE????

  I DALEJ :

  „Komisja rosyjska wszystkie wyniki badań okoliczności katastrofy wkrótce umieści na swojej stronie internetowej”
  UPUBLICZNIONE BĘDĄ WYNIK( z opisem oczywiście) —– A NIE DANE( czyli np zapis dźwiękowy czarnych skrzynek)
  NASTĄPI PRZEDSTAWIENIE JEDNEJ POŻĄDANEJ INTERPRETACJI (oczywiście z cenzurowanymi danymi)
  DOPRECYZOWUJĄC SŁOWO „wkrótce” : — ODPOWIEDZ BRZMI : „W 50 ROCZNICĘ KATASTROFY POD SMOLEM… SAM .. PRZ//…. W DN… W KTÓREJ… (etc BLA,BLA,BLA) PREZYDIUM MAK PODCZAS DEMOKRATYCZNEJ DYSKUSJI PODJĘŁO DECYZJE O PRZEDŁUŻENIU KLAUZULI UTAJNIENIA NA LAT 40”

  CZYM JEST SPOWODOWANA ZWŁOKA W UPUBLICZNIENIU: TAJEMNICĄ ŚLEDZTWA.
  TYPOWY SOWIETYZM — CZY KTOŚ JESZCZE WIERZY ZE SOWIECI ( nie mylić z Rosjanami) WYKAZUJĄ DOBRA WOLE .
  ODPOWIEDZ MOŻNE BYĆ JEDNA — POHAMOWUJĄ SIĘ SOWIECI OD PRZY… BANIA POLACZKOM.

  • hjk said

   trochę trzeba przyszantażować sprawców, a jak sie uzyska co trzeba, mozna przedstawić lukrowane….

  • MIZIA+ said

   wszystko jest tak jak pisałem od pierwszego dnia ten SAMOLOT POPROSTU OMYŁKOWO WYLADOWAŁ W LESIE – ZAMIAST NA LOTNISKU

   PYTANIE NADAL BRZMI DLACZEGO WŁAŚNIE W LESIE PILOT ZDECYDOWAŁ SIĘ LĄDOWAĆ – CZYŻBY MIAŁ ZŁE KOORDYNATY PODANE I WSKAŻNIKI PARAMETRÓW TERZ PRZYPADKOWO POKAZYWAŁY NIEPRAWDĘ

   PANIE IN – MASZ PAN RACJE OD SAMEGO POCZATKU

 30. j21 said

  A u z WP, piszą na czyje to polecenie niby spalili rzeczy ofiar.

  To polski inspektor sanitarny nakazał zutylizować elementy odzieży i bielizny osobistej ofiar katastrofy w Smoleńsku, uznając je za tożsame z „zakaźnymi odpadami medycznymi, które stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia” – podała prokuratora wojskowa.

  Rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa odniósł się w ten sposób do doniesień medialnych dotyczących „rzekomego zamiaru usunięcia przez Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie dowodów rzeczowych w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu”.

  Rzepa zapewnił, że przedmioty te nie „mają żadnego znaczenia dla rozstrzygnięcia śledztwa w sprawie przyczyn i okoliczności katastrofy”. Podkreślił, że postępowanie administracyjne w kwestii utylizacji „jest w toku”.

  Rzecznik dodał, że prokuratura jest w dyspozycji „szeregu innych przedmiotów wydobytych ze szczątków samolotu, których substancja i stan fizyczny pozwalają na wykonanie badań, których wyniki będą istotne dla śledztwa”. Czynności w tym zakresie trwają.

  Wcześniej Rzepa nie wykluczał złożenia przez prokuraturę zażalenia na decyzję Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie, który nie uwzględnił wniosku prokuratury o zgodę na zniszczenie kilkudziesięciu rzeczy ofiar katastrofy. Prokurator generalny Andrzej Seremet mówił, że wniosek dotyczył zniszczenia 68 „szczątków odzieży”, które z punktu widzenia postępowania nie odgrywają żadnej roli.

  Rzecznik WSO płk Rafał Korkus mówił, iż sąd nie zgodził się z kwalifikacją prawną wskazaną we wniosku przez prokuraturę. Jak dodał, śledczy powoływali się na przepis Kodeksu postępowania karnego mówiący, że sąd może zarządzić zniszczenie przedmiotów stwarzających niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia i ewentualne zagrożenie epidemiologiczne.

  Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie informuje osoby mające status pokrzywdzonych w śledztwie dotyczącym katastrofy samolotu oraz ich pełnomocników, iż wgląd w materiały śledztwa możliwy jest jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z prokuratorem. Zastrzeżenie to spowodowane jest „uwarunkowaniami natury logistycznej”. Nie ma możliwości udzielania informacji o sprawie drogą telefoniczną czy pocztą elektroniczną.

  (pp)
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,To-on-kazal-zniszczyc-rzeczy-ofiar-smolenskiej-katastrofy,wid,12283816,wiadomosc.html?ticaid=1a318

 31. wiedza said

  Przypominam ze dnia 1 kwietnia 2008 roku antypolskie partie : pis, po, psl,sld glosowaly w sejmie za odebraniem nam Polakom naszej suwerennosci bez naszej zgody.

  Nalezy ta wiadomosc rozglaszac gdyz malo ludzi wie i pamieta o tym incydencie o tej okropnej zdradzie na narodzie Polskim, rozglaszac gdyz antypolskie media stacjonujace na terenach Polski z obcym kapitalem o tym fakcie milcza.

  Dopoki jest nasz kandydat Andrzej Lepper nalezy obowiazkowo isc na wybory i oddac na niego glos w przeciwnym wypadku nalezy powaznie rozwazyc sens glosowania w wyborach.

 32. Wojwit - Ten Sam said

  22.04.2010

  Продолжаются работы по обработке параметрической информации. Проведена временная синхронизация (совмещение по времени) информации параметрического и звукового аварийных самописцев самолета с учётом данных, полученных с диспетчерского магнитофона и результатов расшифровки эксплуатационных бортовых регистраторов.
  В Межгосударственный авиационный комитет доставлены сохранившиеся фрагменты радиоэлектронного и навигационного оборудования самолёта для проведения дальнейших исследований, а также носитель информации наземных средств объективного контроля.
  Российские и польские специалисты продолжают работу по протоколированию переговоров экипажа. Начат двусторонний перевод прослушанной информации с привлечением квалифицированных переводчиков.
  Начаты работы по расчетам и восстановлению траектории полёта самолёта в пространстве с учётом базы данных подстилающей поверхности, материалов аэрофотосъёмки и геодезических измерений.
  Завершен первичный этап работы группы по составлению схемы авиационного происшествия.
  Начато оформление отчётов и документов подкомиссий и рабочих групп Технической комиссии.
  Все работы Технической комиссии проводятся в тесном взаимодействии со специалистами польской стороны.

  24.04.2010 cz.1
  Работы Технической комиссии на месте катастрофы и аэродроме Смоленск «Северный» закончены. Члены Технической комиссии прибыли в Москву.
  Проведены работы по опознанию останков членов летного экипажа. С участием специалиста МАК, проводится трасологическая экспертиза расположения членов экипажа в кабине самолета в момент катастрофы.
  Достигнута договоренность о проведении с участием специалистов МАК и польской стороны исследований бортовой системы предупреждения столкновения с землей (TAWS) и системы спутниковой навигации (GNSS) американского производства на предприятии-изготовителе в США.
  По полученным данным расшифровки аварийных самописцев, система TAWS в полете на борту самолета была включена.
  По восстановленным данным параметрических самописцев продолжается анализ динамики полета и работы самолетных систем с учетом данных, полученных по результатам исследований сохранившихся фрагментов и узлов конструкции самолета.
  Завершаются работы по идентификации голосов членов летного экипажа, в которой принимают также участие польские специалисты и пилоты.
  Проводится изучение документации по проведенному ремонту самолета в ОАО «Авиакор-авиационный завод».
  Все работы Технической комиссии проводятся в тесном взаимодействии со специалистами польской стороны.

  24.04.2010 cz.2

  24 апреля с.г. по согласованию с российской стороной в Межгосударственном авиационном комитете (МАК) Председателем Комитета Т.Анодиной была принята делегация Республики Польша во главе с Министром национальной обороны господином Б.Клихом.
  Во встрече приняли участие Министр транспорта Российской Федерации И.Левитин, представители Министерств иностранных дел России и Польши.
  Была представлена подробная информация о ходе работ Технической комиссии МАК совместно с уполномоченным представителем Республики Польша и большой группой польских специалистов.
  Польская делегация была ознакомлена с предварительными результатами расследования, имеющимися в Технической комиссии МАК. На все вопросы польской стороны были предоставлены исчерпывающие ответы, которыми польская сторона была удовлетворена.
  Министру национальной обороны господину Б.Клиху в Научно-техническом центре МАК была предоставлена возможность прослушать в полном объеме запись речевого аварийного самописца и ознакомиться с предварительными результатами совместной обработки информации параметрического и речевого самописцев.
  Польская сторона выразила удовлетворение ходом проведения расследования в соответствии с международными правилами и стандартами, а также большим объемом работ, выполненным в сжатые сроки.
  Польская сторона получила заверения о продолжении работ по расследованию на основе принципа объективности, полной открытости для польской стороны всех аспектов расследования и предоставления всех материалов, предусмотренных Приложением 13 к Конвенции о международной гражданской авиации, и дальнейшем тесном взаимодействии с польскими специалистами.

  Председатель Комитета обратилась к Министру национальной обороны Республики Польша с просьбой предоставить в возможно короткий срок данные о подготовке экипажа и самолета к выполнению полета, отметив, что российская сторона неукоснительно предоставляет Технической комиссии МАК все необходимые для расследования материалы.
  Польская сторона подтвердила продолжение работ польских специалистов в МАК с 26 апреля с.г.
  Встреча прошла в обстановке конструктивного диалога и взаимного понимания.
  Министр национальной обороны Республики Польша господин Б.Клих поблагодарил за предоставленную информацию и возможность ознакомления с материалами расследования

  22/04/2010

  Trwają prace nad obróbką i przetwarzaniem informacji uzyskanych z pokladowych rejestratorow parametrow lotu. Prowadzona jest synchronizacja (korelacja czasowa) tych zapisów i informacji uzyskanych z awaryjnych rejestratorów dźwięku w świetle danych uzyskanychz w wyniku transkrypcji (odszyfrowania) informacji pochodzących z pokładowych rejestratorów danych eksploatacyjnych.
  Do Miedzypaństwowej Komisji Lotniczej zostały dostarczone zachowane fragmenty radioelektronicznego i nawigacyjnego oprzyrządowania samolotu (urządzeń radiowych i nawigacyjnych) celem przeprowadzenia dalszego dochodzenia. Został dostarczony także nośnik informacji z naziemnych urządzeń kontroli lotu.
  Rosyjscy i polscy specjaliści kontynuują prace przy protokółowaniu rozmów załogi. Rozpoczęto z udziałem wykwalifikowanych (przysięgłych? – przyp.tłum.) tłumaczy dwukierunkowy przekład odsłuchanych informacji.
  Ruszyły prace nad obliczeniem trajektorii – toru lotu statku powietrznego w przestrzeni, z uwzględnieniem danych podłoża, pochodzących ze zdjęć lotniczych i pomiarów geodezyjnych.
  Zakończono wstępny etap prac przy tworzeniu schematu wypadku.
  W podkomisjach i grupach roboczych Komisji Technicznej rozpoczęto projektowanie raportów i dokumentów. Wszystkie prace Komisji Technicznej odbywały się przy ścisłym współudziale polskich ekspertów.

  24.04.2010 cz.1
  Komisja Techniczna zakonczyła prace na miejscu katastrofy i lotnisku „Smoleńsk – Północ”. Członkoie Komisji Technicznej przybyli do Moskwy.
  Z udziałem specjalistów MAK prowadzone są prace przy identyfikacji szczątków członków załogi. Wykorzystywane są posiadane informacje o zajmowanych przez członków załogi miejscach w kokpicie w chwili katastrofy.
  Osiągnięto porozumienie o przeprowadzeniu z udziałem ekspertów MAK i polskich specjalistów badań w USA nad pokładowym systemem ostrzegania przed zderzeniem z ziemią (TAWS) i systemem nawigacji satelitarnej (GNSS)wyprodukowanymi w Stanach Zjednoczonych.
  Z danych uzyskanych z zapisów awaryjnych rejestratorów lotu wynika, że system TAWS na pokładzie samolotu był podczas lotu włączony.
  Na podstawie zrekonstruowanych zapisów danych parametrów lotu trwa analiza dynamiki lotu i pracy systemów samolotu z wykorzystaniem danych uzyskanych z badań zachowanych fragmentów i części konstrukcji samolotu. Dobiegają końca prace nad identyfikacją głosów członków załogi. Także w nich biorą udział polscy specjaliści i piloci. Trwają studia nad dokumentacją przeprowadzonego w OAO „Awiakor – Awiacjonnyj Zawod” remontu samolotu.
  Wszystkie prace Komisji Technicznej odbyły się w ścisłej współpracy z ekspertami strony polskiej.

  24.04.2010 cz.2

  24. kwietnia tego roku w wyniku porozumienia ze stroną rosyjską została przyjęta przez Przewodniczącą MAK, T.Anodinę delegacja Rzeczpospolitej Polskiej, na której czele stał z Minister Obrony Narodowej RP pan B. Klich.
  W spotkaniu wzięli udział Minister Transportu Federacji Rosyjskiej Igor Lewitin a także przedstawiciele ministerstw spraw zagranicznych Rosji i Polski.
  Podano szczegółowe informacje o postępach prac prowadzonych przez Komisję Techniczną MAK, upoważnionych przedstawicieli Rzeczpospolitej Polskiej i liczną grupę polskich ekspertów.
  Polska delegacja została zapoznana ze wstępnymi wynikami dochodzenia, którymi Komisja Techniczna MAK dysponuje obecnie.
  Na wszystkie pytania strony polskiej udzielono wyczerpujących odpowiedzi, co usatysfakcjonowało strone polską.
  Panu Ministrowi Obrony Narodowej RP B. Klichowi umożliwiono w Centrum Naukowo-Technicznym MAK odsłuchanie pełnego zapisu zarejestrowanego przez awaryjne rejestratory mowy. Min. Klich zapoznał się rownież ze wstępnymi wynikami (tymi uprzednio zsynchronizowanymi ze sobą? – przyp.tłum.) przetwarzania (obróbki)informacji pochodzących z awaryjnych pokładowych rejestratorów parametrów lotu i pokładowych rejestratorów mowy (dźwięków).
  Strona polska wyraziła zadowolenie z postępów w dochodzeniu, które jest prowadzone zgodnie z zasadami i normami międzynarodowymi, a także z dużej ilości (ogromu) prac wykonanych w możliwie najkrótszym czasie.
  Strona polska otrzymała zapewnienia, że prace nad ustaleniem przyczyn katastrofy będą kontynuowane zgodnie z zasadami obiektywności i pełnego ujawnienia polskiej stronie wszystkich aspektów dochodzenia.Stronie polskiej zostaną przedstawienie wszystkie materiały określone w Załączniku 13 do Konwencji o Międzynarodowym Lotnictwie Cywilnym, a także następować będzie dalsze zacieśnianie współpracy z polskimi ekspertami.
  Przewodnicząca Komisji zwróciła się z prośbą do Ministra Obrony Narodowej Rzeczypospolitej Polskiej o przedstawienie w jak najkrótszym możliwym czasie danych dotyczących szkolenia załogi (dokumentacji) oraz przygotowania załogi i statku powietrznego do lotu, przypominając, że strona rosyjska jest ściśle zobowiązana do zapewnienia Komisji Technicznej MAK wszystkich niezbędnych materiałów do badań.
  Strona polska potwierdziła kontynuację prac polskich ekspertów w MAK od 26 kwietnia tego roku.
  Spotkanie odbyło się w atmosferze konstruktywnego dialogu i wzajemnego zrozumienia.
  Minister Obrony Narodowej Rzeczpospolitej Polskiej, pan B. Klich podziękował za informacje i możliwość zapoznania się z rezultatami dochodzenia.

  • weronika said

   bardzo Ci dziękuję, też w imieniu innych czytających
   już wyżej pisałam, ale jakbyś miał czas to proszę przetłumacz też to:
   http://www.mak.ru/russian/russian.html
   chodzi o komunikat dzisiejszy
   dziękuję

   • weronika said

    zakładka informacje, nowości
    słabo pamiętam rosyjski, chodzi mi głównie o fragment dotyczący głosów spoza załogi
    skąd prasa wzięła dwie osoby? tam chyba tak nie jest napisane?

   • Wojwit - Ten Sam said

    @Weronika
    W tej wypowiedzi Tatiana Anodina stwierdza, że: „Prace zostały utrudnione przez wysoką emisję hałasu, która wystąpiła ze względu na otwarte drzwi w kokpicie.(…) Głosy należące do członków załogi zostały zidentyfikowane – jasno określone.(…) Ustalono, że w kabinie (kokpicie) znajdowały się inne osoby oprócz członków załogi. Głos jednej z nich został zidentyfikowany, a należacy do drugiej osoby (lub innych, „trzecich” osób) podlega dodatkowej identyfikacji przez stronę polską.”
    Anodina mówi to uwiarygadniwszy wpierw prace kierowanej przez siebie Komisji: „MAK jest członkiem Międzynarodowej Organizacji Niezależnych Organów Dochodzeniowych. Wysoko cenimy sobie, że od samego początku dochodzenia mamy wsparcie kolegów z USA, Unii Europejskiej którzy powiedzieli, że nie kwestionują niezależności, obiektywizmu i profesjonalizmu Komisji.”

   • Vaclav vel Andre ect said

    PODZIELONO MANIPULACJE NA STR SOWIECKA I POLSKA ( ALE TEŻ SOWIECKĄ 😉 )
    JAK WIDZISZ PIERWSZE ZDANIE TO ZDANIE KOMISJI SOWIECKIEJ W ROSJI
    ZDANIE DRUGIE TO SUGESTIE(?) PAP—- A AUTOR (oso, mm) DOKONAŁ (sprytnie) ZMIKSOWANĄ INFO PRZEDSTAWIŁ NA wp.pl JAKO MIX
    (TVN24, wp.pl, PAP | dodane (18:16)
    I TU WIDAĆ WSÓŁPRACE POLSKĄ( SOWIECKĄ) I SOWIECKĄ(ROSYJSKA)
    JEDNI POMAGAJĄ DRUGIM I NIKT TEGO NIE DZIWI– BEZ KRZTY TZW ŚLEDZTWA DZIENNIKARSKIEGO.

    „Natomiast stwierdzono, że w kabinie pilotów znajdowały się dwie osoby, które nie należały do załogi samolotu prezydenckiego.

    Według Polskiej Agencji Prasowej, jedną z nich był generał broni Andrzej Błasik, dowódca sił powietrznych. Głos jednej z tych osób jest nadal identyfikowany – informuje Komitet Lotnictwa. ”

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,5-sekund-przed-katastrofa-w-Tu-154-wylaczono-autopilota,wid,12285106,wiadomosc.html

   • weronika said

    bardzo dziękuję 🙂
    tak właśnie myślałam, lecz nie miałam pewności

 33. CoZaSyf said

  Inwigilacja uzytkowników komunikacji elektronicznych? http://pokazywarka.pl/o2jdqw/

 34. szul said

  a tutaj lista unych którzy się dorobili w polsce

  http://www.polonica.net/lista_150_najbogatszych.htm

  • monitorpolski said

   Oj coś ta lista nie jest dobrze sprawdzona…
   Nie wierzyłbym na jotę tym ocenom kto Żyd, a kto nie. Np zawsze wydawało mi się, że Krauze nie jest Żydem, a Curuś Bachleda tak (to wiem od górali z Zakopca). Już wcześniej pisałem, żeby takie „listy” wrzucać do kosza – bez dowodów są tylko prowokacjami i fałszywka. Tak więc i informacja co wielkości majątku może być podana błędnie. Np, sądzę, że Kulczyk ma o wiele większą fortunę, którą po cichu dzieli z takimi Kwaśniewskimi. No i jeszcze jedno – nie wszyscy muszą być nieuczciwi, prawda?

 35. CoZaSyf said

  Kroplówka dla trupa-unia chce jeszcze trochę czasu. http://www.newsweek.pl/artykuly/wydanie/1195/750-miliardow-in-blanco,58483,1

 36. Dawid said

  Wklejam dwa wg. mnie ciekawsze komentarze na temat powodzi w POlsce

  „Śp. pani Gęsicka, będąc ministrem, zabezpieczyła właśnie na te województwa największe środki w celu budowy zbiorników retencyjnych, wałów ochronnych, mostów, rowów melioracyjnych, aby te najbardziej zagrożone przez powodzie tereny były należycie chronione. Niestety, po dojściu do władzy PO, właśnie tym regionom (podkarpacie, opolszczyzna, podlasie) za karę (za wyniki głosowania) zostały fundusze okrojone o 80-98%. Proszę nba dowód tego co piszę sięgnąć do gazet z tamtego okresu. Była to jedna z pierwszych decyzji nowego rządu. Efekty nie każą na siebie czekać. Drażni teraz ten fałszywy ton współczucia u pana Tuska”

  „Przez ponad dwa lata zajmował się słupkami sądażowymi, atakowaniem Prezydenta, sztuczkami pijarowskimi , rozsprzedawaniem majątku narodowego – mi. stoczni i nadstawianiem pleców przez Pana Premiera Tuska do poklepywanie pzez obcych polityków. W Kraju gospodarka zaniedbana, ogromny deficyt, galopujące bezrobocie, służba zdrowia w rozsypce. Czy trzeba jeszcze więcej ?? W POLSCE NIE MAMY GOSPODARZA !!!”
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34313

  • monitorpolski said

   POWTÓRZĘ ZA MIZIĄ – TO BĘDZIE KONIEC PO ZESŁANY Z NIEBA.
   Ale czy „z nieba” to nie jestem pewien…

 37. Dawid said

  Zbliza sie koniec PO!!!!

  Te wybory to kwestia życia dla Tuska i reszty, jak je przegrają to już po nich, jak wygrają to dobrobyt wzorem Putina i Łukaszenki.

  PSL ZAGŁOSOWAŁO PRZECIW PO

  PSL wraz z PiS-em i SLD zagłosowało przeciwko pomysłowi PO. Chodzi o projekt noweli ustawy o wyborze prezydenta.

  Platforma jest oburzona. „Politycy wybrali własny interes, a nie interes obywateli. Źle się stało, to błąd” – skomentował na gorąco Grzegorz Schetyna. Ludowcy odpowiadają, proponowane zmiany były sprzeczne z konstytucją.

  zrodlo http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34332

  • eminem said

   Patrząc na to co się dzieje Komorowski nie ma szans. Kaczyński wygrywa we wszystkich alternatywnych sondażach, a zmanipulowane wyniki zamieszczane na poczytnych gadzinówkach nie odzwierciedlają stanu faktycznego. PO chce się zabezpieczyć i w przypadku niekorzystnych wyników pomóc swojemu kandydatowi fałszując wyniki, a ta ustawa jest najprostszym sposobem na to, no bo jak rozliczyć Pana Chenia, Krzysia i Panią Tereskę którzy mieszkają na śląsku, a z niewiadomych przyczyn udają się na Kaszuby aby oddać tam swój głos…

  • monitorpolski said

   Wiecie co będzie? Trybunał Stanu dla Tuska, Komora i reszty – za tę powódź. Nie Lepper będzie siedział, a oni.

 38. MIZIA+ said

  ODKOPCIE MOJE POSTY O GŁODZIE W 2010 ROKU – NAJPIERW PÓŁKULA PÓŁNOCNA NIESPOTYKANE MROZY I ZIMA TERAZ POWODZIE = GŁÓD

  http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/powodzie-nie-tylko-w-polsce-fala-na-calym-swiecie,1480992

  • szul said

   ameryki nie odkryłeś nadchodzi czas apokalipsy więc różnego typu anomalie pogodowe będą się nasilały z dużą siłą

  • monitorpolski said

   Nie w tym roku MIZIA. To nielogiczne, nie są jeszcze przygotowani.
   Jak ludzie są głodni to wyjdą na ulicę, w USA mają broń. Najpierw muszą im zarekwirować, a to jak Amerykanie mają pełne żołądki. Śledźcie co się dzieje w USA – właśnie wchodzą ustawy o konfiskacie bronie, niezgodne z Konstytucją. Chcą wykorzystać policję i inne służby, a ochraniać ma ich armia. Połowa armii oficjalnie się buntuje!
   Nie są w stanie rozbroić Ameryki w ciągu kilku miesięcy – na to potrzeba lat, o ile to jest w ogóle możliwe. Uny są tchórzami, nie chcą narażać swojego życia, muszą być na 100% pewni, że jak przystąpią do akcji zagładzania to będą bezpieczni.

   • Lwica said

    No, co do krajów gdzie obywtele maja pełno broni to zgoda. Ale w Europie(Polsce) np. ? Już mogliby zaczynać . Coraz gorsze plony przez klęski żywiołowe – zamieszki czynione przez biedniejszych i stany wyjatkowe i juz zamordyzm. („spokój”)

   • Toms said

    Mały głód tylko ludzkości przyjdzie na zdrowie , Ewuropa jest przejedzona i choruje przez obżarstwo , Afrykla cierpi z braku garści ryżu czy kromki chleba

   • Lwica said

    Toms o czym mówisz? Przygłodzenie z zamieszkami biedniejszych np.to byłby dla unych tylko pretekst by wziąć ludziska pod but (by zapanował tzw „spokój” -bez wolnego netu itd, czego propozycje juz ekipa PO czyniła) I nie mały głód a coraz gorsze zywienie – GMO, wycofywanie dobrych suplementów diet , ziół itd (bo uny lepiej wiedza co dla nas dobre) (Codex Alimentarius już wszedł; tylko na razie nie jest całkowicie zrealizowany – tu na tym forum ludzie wiedzą…)

 39. hana said

  Informacje dotyczące tajemnic piramidy w GIZIE oraz rządu Amerykańskiego fałszującego najnowsze fakty na http://www.Gizamap.com
  Mizia byłeś tam to daj głos w tej sprawie

  • MIZIA+ said

   POSTANOWIŁEM OD PEWNEGO CZASU NIE WYPRZEDZAĆ FAKTÓW BO POTEM CZŁOWIEK JEST OBRAŻANY PRZEZ KILKA NAWET MIESIECY AŻ – WKONCU NIEDOWIARKOWIE MAJA ZAPODANE GDZIEŚ W MENDIACH – ale to jest tylko dowód na to ze wiekszośc mimo wszystko zawsze czeka AŻ UNI im potwierdzą co mizia napisał – POTWIERDZĄ – DLATEGO PIOTR – MA KŁOPOTY ZE ZROZUMIENIEM TEMATÓW PRZEZ NIEGO NAŚWIETLANYCH – BO PORUSZA TEMATY KTURE MENDIA NIECHETNIE POTWIERDZAJĄ a nawet chetnie zakłamuja

   • KrisT said

    Nie przesadzaj ze zaraz obrazany, krytyki nikt nie lubi, ale na krytykę trzeba tez zasłuzyc np przez trefne przepowiednie….Przez kilka swoich niespełnionych przepowiedni nawarzyłes sobie sam piwa, więc pij ciepłego browara…
    Jakbys tak nie straszył i wyolbrzymiał kilku starych niespełnionych zapowiedzi byłbys bardziej wiarygodny…
    Jak juz pisałałem kilka razy nie trzeba miec kontaktów z mosadem cz z innymi spec słuzbami aby wiedziec co sie dzieje, wystarczy tylko miec net, otwarty umysł i szperac, czytac i jeszcze raz czytac, a do tego kojarzyc fakty.
    Jak juz pisałem lato bedzie do d… w tym roku….(jedno z najzimniejszych od co najmniej 10-20 lat??)

   • Toms said

    Masz racje , przesadziles z tymi info o czarnej ospie , ze wyginiemy i robieniu zbednej paniki.

  • monitorpolski said

   Pięknie zrobione. Ale mam jedno zastrzeżenie – jest to za dobrze zrobione, Na to ktoś wydał kupę kasy. A kto ma kasę. Niewiele jest projektów robionych z taką perfekcją, które są autorstwa prywatnych truth seekerów (poszukiwaczy prawdy). Kto natomiast wydaje duże pieniądze na propagandę? Służby! CIA, Mossad, FSB, MI5 itd mają nieograniczone budżety i wiedzą, że ładne rzeczy ogląda dużo ludzi, gdyż linki są przekazywane emailami.
   To jest proste, prawda?
   Uważajcie na te „kosmiczne” historyjki bo może chodzi o zaśmiecenie prawdy.

 40. hana said

  oto co pisze na stronie:
  http://www.sekretyameryki.com/?p=3309

  Według ekspertów od budowy płatowców, z którymi rozmawialiśmy, kadłub prezydenckiego Tu-154 rozerwała potężna eksplozja. Wiele wskazuje, że mogła to być bomba paliwowo-powietrzna. – Na tym pułapie, przy ziemi, takie rozczłonkowanie kadłuba mogła spowodować tylko świadoma ingerencja człowieka – twierdzą.
  Zdaniem naszych rozmówców, przy zderzeniu samolotu z ziemią przed lub w chwili upadku doszło do silnej eksplozji. Gdyby tak nie było, samolot mógłby popękać, rozpaść się na kilka części, duraluminiowy kadłub mógłby powyginać się, ale nie rozerwałby się na tak drobne części.
  Eksperci wyrazili taką opinię po zbadaniu elementów prezydenckiego Tu-154, jakie znajdują się w posiadaniu „Gazety Polskiej”, a także na podstawie licznych fotografii z terenu katastrofy oraz zdjęć szczątków maszyny zebranych na miejscu tragedii. Będące w posiadaniu redakcji „GP” części to m.in. kawałki skrzydeł, w których umiejscowione są zbiorniki paliwa (20–30-centymetrowe odłamki 7,5-milimetrowej blachy duraluminiowej w kolorze czerwonym i czerwono-białym), pokryte od spodu czarną substancją uszczelniającą zbiorniki, by paliwo nie wydostawało się na zewnątrz; panel lampek sygnalizacji położenia podwozia; tarcza wskaźnika obrotów silnika (jest ich w samolocie sześć); drobne, kilkucentymetrowe kawałki kadłuba; strzępy blachy pokrywającej kabinę pasażerską od wewnątrz; odłamki pleksiglasowych bocznych jednowarstwowych szyb (przednie są wielowarstwowe).
  Skutki jak po bombie paliwowo-powietrznej
  Na kilkudziesięciu częściach, które trafiły do „GP”, nie ma śladu pożaru – choć mocno czuć od nich woń paliwa lotniczego
  – ani śladów stopienia aluminium. Kawałki duraluminiowej blachy są wielkości od kilku do kilkudziesięciu centymetrów (niektóre są częściami dwóch elementów połączonych dziesiątkami nitów), niekiedy postrzępione, jakby je ktoś wyrwał z większej całości. To przesłanka wskazująca, że w prezydenckim tupolewie mogło dojść do eksplozji bomby paliwowo-powietrznej lub ładunku o podobnym działaniu. Konwencjonalne bomby powodują nadpalenia, stopienia części itp.
  – Jeśli eksplozja jest spowodowana różnicą ciśnienia, wówczas rozrywa ona elementy otoczenia na strzępy, lecz nie wywołuje pożaru, ponieważ bomba paliwowo-powietrzna wysysa tlen. Przy zastosowaniu zwykłego ładunku wybuchowego aluminium częściowo by się stopiło. Na tym pułapie takie uszkodzenie
  samolotu musi być spowodowane przez celową ingerencję człowieka. I to przez ładunek umiejscowiony wewnątrz, a nie przez atak z zewnątrz samolotu. Na kilku tysiącach kilometrów taki skutek mogłoby spowodować nagłe rozhermetyzowanie, co najpierw ścisnęłoby kadłub, a następnie rozerwało na zewnątrz. Ale nie przy ziemi – tłumaczą nasi eksperci.
  Według nich hipotezę eksplozji wolumetrycznej mogłaby potwierdzić lub wykluczyć specjalistyczna symulacja, którą przeprowadza się z udziałem kilku komputerów i wykorzystaniu specjalnego programu, do którego wprowadza się dane o parametrach lotu w ostatnich minutach przed tragedią, parametrach konstrukcyjnych Tu-154, badań szczątków maszyny, a także szczegółowej sekcji zwłok. Czy jednak dostaniemy z powrotem od Rosjan wrak samolotu (który jest przecież własnością RP), czy zostanie on przetopiony w rosyjskiej hucie?
  Dodajmy, że kadłub Tu-154 jest wzmocniony tzw. podłużnicami, a dodatkowo dodaje mu wytrzymałości i sztywności ożebrowanie poprzeczne. Duraluminiowa konstrukcja tworzy wewnątrz wzmocnione profile zamknięte. Nie sposób taką konstrukcję z blachy duraluminiowej rozerwać na drobne kawałki bez użycia silnego materiału wybuchowego.
  Dziś istnieją substancje, które po eksplozji bez śladu ulatniają się i nie da się ich wykryć, na przykład bomby spreparowane z tego samego paliwa, jakim napędzany jest samolot. Są to tzw. bomby paliwowe, które Amerykanie stosowali m.in. w Iraku.
  – Skutek ich działania przypomina małą eksplozję jądrową. Działa ona na zasadzie różnicy ciśnień. Taki wybuch bez trudu może spowodować rozkawałkowanie tak masywnej konstrukcji jak Tu-154 – mówią nasi eksperci.

  • monitorpolski said

   Jeśli na samolot zadziałał HAARP to mógł tak rozgrzać zbiorniki paliwa, że wybuchły.
   Natomiast fakt, że urządzenia działały zaprzecza zastosowaniu HAARP, więc się wycofuję z tej teorii.

 41. Zenobiusz said

  jesteś: Niezalezna.pl » Wydarzenia » Świat » Schodzili do lądowania na autopilocie
  SCHODZILI DO LĄDOWANIA NA AUTOPILOCIE
  fot.bbc, 19-05-2010 19:18

  POWRÓT

  bbcTu-154 schodził do lądowania na autopilocie – podaje tvn24.pl, powołując się na komunikat rosyjskiego MAK.

  W rozdziale ósmym komunikatu Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego
  znajduje się informacja, która na oficjalnej konferencji prasowej nie została przedstawiona. Mianowicie, samolot
  prezydencki podchodził do lądowania na autopilocie, który sterował zarówno wysokością, ciągiem, jak i kursem rządowej maszyny – przekazał korespondent TVN24.

  W komunikacie zawarto również informację, że wyłączenie autopilota nastąpiło 5,4 sekundy przed uderzeniem w pierwszą przeszkodę. Najpóźniej, bo w momencie uderzenia w trzecią przeszkodę nastąpiło wyłączenie autopilota sterującego kursem.

  (tvn24.pl)

  od mg: blogowicz, który jest zabanowany…
  ===========
  od pb: przywracam Zenobiusza na okres probny, daje dobre wpisy

 42. Zenobiusz said

  http://www.rupor.info/
  В убийстве Качинского виден почерк Путина 1.5.2010 18:43
  Георгий Гордин, «Комментарий из России»
  (Tłumaczenie L.V.)
  […]
  ==================
  od pb: Zenobiuszu, to juz bylo wiele razy tutaj, najprawdopodobniej falszywka kompleksu jot:
  https://grypa666.wordpress.com/2010/05/05/potworny-styl-putina/
  http://piotrbein.wordpress.com/2010/05/05/w-zabojstwie-kaczynskiego-widac-styl-putina/

 43. Aśka said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosja-sie-niecierpliwi-i-oczekuje-polskich-ustalen-ws-Tu-154,wid,12283909,wiadomosc.html#

  skopiujcie to zdjęcie i powiększcie, proszę;

  1) Czy tam na drzewie jest śmigło?
  2) Czy ta część z szachownicą, to jest druga strona statecznika? (Jedna strona była na filmie Wiśniewskiego)

 44. mariusz said

  Czas po powodzi będzie dużym zagrożeniem epidemiologicznym. Zaczynam mieć obawy czy uny nie przygotowali nam jakiejś zarazy. To kolejna karta illuminati, a po 10 04 mam wrażenie, że jesteśmy głównym polem rozgrywki tej gry.
  O tym, że po katastrofie zaraza zarazi też było w Poli L – nie mogę rozszyfrować znaczenia Pomo pono. Autor pisze też o wybuchu, po którym części wisiały na drzewie. Myślę, że znaczeni może mieć wielka litera w słowie Pomo – nadal szukam.
  http://www.pardon.pl/artykul/11473/przewidzial_smierc_prezydenta_tajemnicza_ksiazka/4

  A propos @ mizia
  – ja też mam doświadczenie w pracy admin publ. i nie tylko ;-)))

  • MIZIA+ said

   po powodzi bardzo by pasowała ta gorączka „nilowa” O KTÓREJ JUŻ INFORMOWANO W MENDIACH ZARAZ PO ŚWINI – oficjalnie pisano ze w polsce moze takowa wystąpić………. I WYSTĄPI

  • Aja said

   „Pomo pono”
   To może „pomoc ponoć” (lub odwrotnie)? Ktoś nam oficjalnie pomoże i przy okazji „COŚ” „dołączy”? To „coś” może być bardzo różne-od szczepień „pomocowych” np. „na żółtaczkę” przez zakamuflowane sposoby zarażenia przy okazji powodzi, które będą w tej sytuacji wyglądały naturalnie…?

   • mariusz said

    Skupiłem się na Pom rezygnując z ostatniej litery i oto do czego doszedłem:
    Parallax occlusion mapping
    From Wikipedia, the free encyclopedia – tłumacz google:
    mapowanie okluzji Parallax
    Od Wikipedia, wolna encyklopedia
    Skocz do: nawigacji, szukaj
    mapowanie okluzji Parallax (POM) jest wzmocnienie paralaksy techniki mapowania. niedrożność Parallax mapping służy do proceduralnego tworzenia definicji w 3D teksturowane powierzchnie za pomocą map przemieszczenia (podobnie jak mapy topograficzne), a nie poprzez tworzenie nowej geometrii. [1] Pozwala to twórcom aplikacji 3D, aby dodać złożoność tekstur 3D , które prawidłowo zmiany w stosunku do siebie z perspektywy i zamknięcia w czasie rzeczywistym (Self-shadowing dodatkowo możliwe), nie rezygnując z cykli procesora zobowiązane do tworzenia ten sam efekt obliczeń geometrii [2].
    mapowanie okluzji Parallax została opublikowana w 2004 r. przez Zoe Brawley i Natalia Tatarczuk w ShaderX3 [1]. Natalya Tatarczuk prowadzonych prezentacji technologii na konferencji SIGGRAPH w 2005 roku. [3] została wykorzystana w celu zaprezentowania ATI „Toy Sklep Demo” Radeon X1800 jest Ultra-Threaded SM 3.0. [4] jest używany w grach wideo i silniki renderujące, takie jak Unigine [5], CryEngine 2 [6] i CryEngine 3 [7]. Było ono także używane do tworzenia obrazu stereoskopowego z pojedynczych obrazów. [8]
    Zastanawiam się jak można tej technologii użyć w lotnictwie w celu wiadomym.

    Z kolei silnik renderujący to
    Jest to silnik renderujący, który używa bardzo zaawansowanych technik jak np. algorytm globalnego oświetlenia (global illumination), path tracing, mapowanie fotonowe (photon mapping), irradiance map oraz directly computed global illumination.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/V-ray
    Global illumination – hmmmmm?

  • Maxi said

   Uny wykorzystuja wydarzenia , na ktore normalnie nie maja wplywu na swoja korzysc, powtarzam – jak kaplani egipscy zacmienie slonca. nie wykluczone, ze juz dodaja do wody wodociagowej jakies syfy, zeby potem zrobic ognisko zachorowan, zwalic to na komary i wywolac psychoze. uny znaja statystyki i wiedza ile ludzi umiera z goraczka, jezeli wyprodukuja testy, ktore wykaza to co maja wykazac, to bedzie epidemia, stan wyjatkowy, szczepienia obowiazkowe, osuszanie wody , walenie komarow i caly ten syf – powtorka z rozrywki – prawo pandemiczne jest gotowe. ludzie zaczna umierac od srodkow dezynfekcyjnych i to wywola dopiero panike.

   macie racje ,ze moga sprobowac zastraszyc ludziowcow, ale mozna to zmienic – jezeli grypa666 zacznie na powaznie trabic o grypie nilu , publikowac materialy – dane naukowe, prognozy, info o szczepionkach itp. to bedzie pierwsza i wyjdzie, ze krejzole-spiskowcy mieli racje, jezeli nie bedzie tego syfu to znaczy , ze sie przestraszyli bloga. obama powiedzial kiedys , ze blogi sa zagrozeniem demokracji, a wlasciwie demonkracji – mial racje.

   pamietajcie , ze podstawowa sprawa w ciezkich epidemiach jest wzrost umieralnosci na 100 tys mieszkancow – nie tylko w ognisku pierwotnym, ale wszedzie, gdzie „odnotowuje sie zwiekszona liczbe zachorowan”, nie wyniki testow, tylko znamienny statystycznie wzrost, jezeli nie bedzie wzrostu, to nie bedzie sprawy (chyba, ze doleja czegos do wody wodociagowej w terenach przyleglych do popowodziowych)

   Dane o „grypie nilu”:
   Wzrost liczby zachorowań na grypę A/H1N1 powinien w Polsce potrwać jeszcze ok. dwóch tygodni, a później prawdopodobnie nastąpi gwałtowny spadek – powiedział szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Przemysław Guła, opierając się na analizach przeprowadzonych przez biuro. Tymczasem naukowcy przygotowują się już do walki z tzw. Wirusem Zachodniego Nilu, który może pojawić się w Polsce latem.

   Wijaszka poinformował również, że specjaliści z laboratorium w Puławach przygotowują się teraz do walki z innym wirusem – tzw. Wirusem Zachodniego Nilu, który może zagrozić Polakom latem. – Jest on prawie w 100% śmiertelny dla człowieka. Objawy są podobne jak w przypadku grypy – wysoka gorączka, nudności, bóle głowy i bóle mięśni. Z tym wirusem trudno walczyć, ponieważ przenoszą go komary, ale jest już szczepionka. Niestety jeszcze nie tak skuteczna, jakbyśmy chcieli – dodał.

   Polscy naukowcy na razie szukają śladów obecności wirusa w naszym kraju. Badane są ptaki i konie, które na tę odmianę są szczególnie wrażliwe. – Wirus ten po raz pierwszy pojawił się w Afryce w latach 50., później pojawił się w Europie – we Francji i Włoszech, a następnie w Stanach Zjednoczonych – zaznaczył. Jak dodał, prawdopodobieństwo, że trafi również do Polski, jest duże.

   Barinow wezwał Władimira Starodubowa rosyjskiego przedstawiciela przy WHO, do wszczęcia dochodzenia – Nikt nie wątpi w zasługi WHO w zwalczaniu malarii, ospy, czy HIV w XX wieku. Teraz jednak trzeba wyjaśnić, czy sama organizacja nie jest zarażona wirusem korupcji – powiedział Barinow.

   zrodlo: http://astromaria.wordpress.com/2009/11/27/zapowiedz-cynicznego-ludobojstwa/

   • magdalena said

    Jezeli wedlug zapowiedzi niektorych lato bedzie wyjatkowo zimne, to popsuje im szyki. 🙂

 45. myanielka said

 46. Maxi said

  Najpierw cieplo, czule, szeptanie, glaskanie – slowem stosunki partnerskie:
  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:CEt5rJKWgzIJ:wiadomosci.onet.pl/2157363,11,1,1,,item.html+przekazanie+czarnych+skrzynek&cd=3&hl=pl&ct=clnk&gl=pl
  Komunikat podaje, że w Międzypaństwowym Komitecie Lotnictwa rosyjsko-polska podkomisja kontynuuje prace nad analizą zapisów rejestratora głosów i rejestratora parametrów lotu. „Minister Sprawiedliwości oraz Prokurator Generalny RP wystąpili do strony rosyjskiej o przekazanie polskiej prokuraturze w ramach pomocy prawnej dokumentów rzeczowych dotyczących zapisów wymienionych rejestratorów (tzw. czarnych skrzynek) znalezionych na miejscu katastrofy” – informuje komunikat.

  Strona rosyjska będzie „sukcesywnie i w miarę postępów śledztwa” przekazywać polskiej prokuraturze materiały swego śledztwa – zapewnił w piątek Prokurator Generalny Rosji Jurij Czajka swego polskiego odpowiednika Andrzeja Seremeta.
  http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/kraj/artykul162134.html
  Premier rozmawiał z Putinem o czarnych skrzynkach
  „W ciągu kilku dni będą znane informacje na temat terminu przekazania zapisów” – powiedział rzecznik rządu Paweł Graś. Premierzy Polski i Rosji rozmawiali przez telefon m.in. o ujawnieniu treści czarnych skrzynek i przekazaniu ich stronie polskiej.

  Graś mówił, że w ciągu najbliższych kilku dni strona polska będzie miała szczegółowe informacje na temat konkretnego terminu przekazania zapisów skrzynek. „Natomiast najważniejsze jest to, że (…) po stronie rosyjskiej istnieje wola, żeby te zapisy przekazać i wydać zgodę na ich upublicznienie” – podkreślił rzecznik rządu.

  potem szorstko, z dystansem:
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosja-sie-niecierpliwi-i-oczekuje-polskich-ustalen-ws-Tu-154,wid,12283909,wiadomosc.html
  Rosja się niecierpliwi i oczekuje polskich ustaleń ws. Tu-154
  Rzecznik Komitetu Śledczego przy Prokuraturze Generalnej Rosji Władimir Markin powiedział, że strona rosyjska oczekuje na informacje o rozmowach telefonicznych i SMS-ach z pokładu polskiego samolotu prezydenckiego, który rozbił się pod Smoleńskiem.
  – Szczególnie oczekujemy na to, kiedy polscy koledzy przekażą nam materiały dotyczące rozmów telefonicznych i SMS-ów, które prowadzono i przekazywano z pokładu i na pokład samolotu Tu-154 w chwili katastrofy – dodał Markin.
  – Rosyjscy śledczy oczekują także od strony polskiej rozszyfrowanych danych jednego z rejestratorów lotów, przekazanego wcześniej polskim specjalistom – powiedział rzecznik.
  Markin dodał też, że w ramach pomocy prawnej rosyjscy śledczy wystąpili do strony polskiej o inne dokumenty i o przeprowadzenie czynności śledczych na terytorium Polski

  a ostatnio juz bez gry wstepnej i naostro:
  http://www.tvn24.pl/12691,1656955,0,1,mak-samolot-i-lotnisko-bez-zarzutu-zaloga-bez-cwiczen,wiadomosc.html
  Anodina oświadczyła ponadto, że, zgodnie z praktyką, rejestratory lotów pozostają w kraju, w którym prowadzone jest dochodzenie. Zapowiedziała, że mogłyby trafić do Polski tylko pod warunkiem, że zdecydowałby tak prezes Rady Ministrów Federacji Rosyjskiej. MAK jest gotowy do przeprowadzenia wszystkich procedur, w celu przekazania „kopii” rejestratorów do Polski, zapewniła.
  Znaczy to ze nie znalezli zrodla roboty smolensk 410. no bo jakby wiedzieli na pewno, ze to byl wypadek, to po co im smsy w chwili katastrofy. trzeba trzymac kciuki za putina zeby mu sie powiodlo.

  Dla przypomnienia CASA rozsypala sie spadajac 32 m/s i do przodu 272 km/h i ciekawa dyskusja:
  http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://m.onet.pl/_m/eed92d2944c59e47eaa16bd86a88b838,14,1.jpg&imgrefurl=http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/15-wypadki_i_incydenty_lotnicze/7708-2008_01_23_katastrofa_samolotu_casa-23.html&usg=__9hA0RYeTuDSEd1ch6J3B8lydLwA=&h=360&w=450&sz=56&hl=pl&start=5&um=1&itbs=1&tbnid=hthLy_wO8KDAvM:&tbnh=102&tbnw=127&prev=/images%3Fq%3Dcasa%2Bhypki%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D%26tbs%3Disch:1
  Na podstawie analizy miejsca wypadku można próbować odtworzyć ostatnie sekundy lotu CAS-y. Wygląd lasu, gdzie runęła maszyna, zaskakuje. Kilkunastotonowy samolot z dużą prędkością uderzył w ziemię, tymczasem w rejonie katastrofy drzewa praktycznie nie ucierpiały. Są co najwyżej trochę opalone przez pożar, który strawił płatowca. „Wszystkich w bazie to dziwi” – mówi DZIENNIKOWI oficer z Mirosławca.
  Sam samolot dosłownie zniknął. Jedyne elementy, jakie dało się rozpoznać na miejscu, to silniki, opona i fragment ogona. Wrak to zmięta kula blach wielkości samochodu osobowego. Reszta maszyny zamieniła się w niewielkie fragmenty rozrzucone w kwadracie 50 na 50 metrów.
  Według mapy z zaznaczonym miejscem katastrofy, do której DZIENNIK dotarł w minionym tygodniu, CASA rozbiła się ponad trzysta metrów od osi pasa startowego. Eksperci zgodnie tłumaczą: to znaczy, że pilot w ostatniej chwili wykonywał manewry, że szukał pasa. Czy to przesądza o jego winie? „To tylko jedna z hipotez, które komisja bierze pod uwagę” – ucina płk Wiesław Grzegorzewski, rzecznik sił powietrznych.

  CASA była bardzo nisko.

  I to jest pytanie. Dlaczego była tak nisko? Tego na razie nie wiemy.

  Z wraku zostało tylko usterzenie. Dlaczego?
  Jeśli samolot ulega zniszczeniu, zawsze w pierwszej kolejności niszczy się przód kadłuba.
  Zawsze tak jest i nie ma wyjątków?
  Zawsze. I między innymi dlatego czarne skrzynki umieszcza się w ogonie. Tam są najbezpieczniejsze.
  Dotychczasowe ustalenia wskazują na to, że za katastrofę CAS-y winę ponosi pilot. Możemy to dziś przesądzić?
  Dobry obyczaj nakazuje w ogóle nie wypowiadać się na ten temat, zanim komisja nie zakończy pracy. Bardzo łatwo jest kogoś skrzywdzić. Potem przywrócić mu dobre imię jest dużo trudniej.
  Jeśli rzeczywiście piloci popełnili błąd, to jestem przekonany, że robili wszystko, aby bezpiecznie wylądować. Wieźli swoich kolegów, sami też chcieli przeżyć.
  Skoro komisja odczytała już zapis czarnej skrzynki, to dlaczego nie może podać wstępnych ustaleń? Na co czekają eksperci?

 47. Anna said

  Poniedziałek 12 kwietnia 2010 r.

  Słowa Pana Jezusa do Ewy Rygielskiej.

  „Trzeba wyrzucić z Polski Demona. Wzywam każdego kto kocha Ojczyznę, do postu o chlebie i wodzie. Ten post ma być zaczęty od jutra tj. od 13 kwietnia 2010 r. i ofiarowany w Intencji o przebłaganie Boga Ojca za grzechy ludzkości i o pokój w Ojczyźnie. Przez 13 dni tego postu należy modlić się „Koronką do Miłosierdzia Bożego” Jeżeli ludzkość tego nie uczyni w lipcu będzie rozlanie krwi. Szatan chce zniszczyć Polskę, ponieważ ten kraj jest krajem kochającym Moje Serce i Serce Mojej Matki, a Ja chcę uratować to, co jest trwałe w wierze i miłości. Zobacz mieszkańcy Niniwy ubrali się w wory i pościli, aby uratować swój kraj. Ja, Twój Pan nie każę ci ubierać się w wór, tylko chce posłuszeństwa i podjęcia modlitwy i postu. Można też ten post i modlitwę zaczynać w późniejszym terminie, jeżeli ktoś się o tym dowiedział po 13 kwietnia, najważniejsze by czynić to z wielką miłością do Boga. Czas jest do lipca.”
  http://dzieckonmp.wordpress.com/

  A jeżeli to prawda to co zrobisz? Niniwa czy Sodoma i Gomora ?

 48. jowram said

  CEL UŚWIĘCA TRUPY

  2010-05-16

  I po co te nerwy, pomówienia, domniemania, snucie najbardziej absurdalnych hipotez oraz szczucie Polaków „prawdziwych” przeciwko „nieprawdziwym”, realizowane skutecznie przez żydowskich agitatorów? Od momentu wysłuchania pierwszej informacji o katastrofie pod Smoleńskiem do chwili obecnej nie miałem i nadal nie mam cienia najmniejszych wątpliwości, kto zabił Lecha Kaczyńskiego. Moja, niczym niewzruszona, odpowiedź brzmi: on sam. A ściślej – zabiła go iście chazarska nienawiść do Rosjan i przekonanie, że przy użyciu polskich szabas-gojów da jej w Katyniu upust daleko większy, niż wtedy, gdy ruszył na odsiecz żydowskim namiestnikom Gruzji, cokolwiek pochopnie przekonanym o powodzeniu swojej akcji zbrojnej przeciwko Rosji.

  Niestety, nie wyszło. „Rzeczpospolita” straciła urzędującego prezydenta, a wraz z nim blisko setkę towarzyszących mu osób. Skłamałbym pisząc, że wszystkich żałuję w równym stopniu. A już w najmniejszym dowódców poszczególnych wojsk, którzy uznali za konieczne podlizać się swojemu zwierzchnikowi i zameldować w komplecie na pokładzie tego samego samolotu.

  Jako były żołnierz służby zasadniczej, który spełnił swój patriotyczny obowiązek na początku lat 70-ych ubiegłego wieku w jednostce łączności Marynarki Wojennej w Wejherowie, nigdy nie darzyłem specjalnym szacunkiem kady zawodowej lecz widzę, że trepy NATO-wskie są jeszcze bardziej tępe od trepów z Układu Warszawskiego. Pierwsi do defilad, pokazówek i odznaczeń, ostatni do porządnego szkolenia i wysiłku w doskonaleniu wojskowego rzemiosła. Nic dziwnego, że w chwilach krytycznych – takich choćby jak moment lądowania TU-154 pod Smoleńskiem � naszym wybitnym pilotom, co to „i na drzwiach od stodoły polecą”, pozostaje jedynie wzywanie imienia Pana Boga. Niestety, zwykle nadaremno…

  Oczywista oczywistość winy Lecha „Spieprzaj Dziadu” Kaczyńskiego w dokonaniu zbiorowego samobójstwa na rosyjskiej ziemi stoi w jawnej sprzeczności wobec narastającego amoku sPiSkowców, umiejętnie podsycanego przez medialne imperium o. Rydzyka oraz agitacyjne gudłajstwo (Wildstein, Pospieszalski, Janecki, Sakiewicz, Ziemkiewicz) z nieograniczonym dostępem do publicznej telewizji i radia. Nie ma dnia, abym w swojej poczcie elektronicznej nie otrzymywał coraz bzdurniejszych hipotez mających przekonać, że za katastrofą pod Smoleńskiem stoi putinowska bezpieka.

  Gdy jednak próbuję podążyć tym tropem, wysuwając domniemanie, że FSB, i owszem, mogła maczać palce w kwietniowej tragedii lecz tylko jako podwykonawca działający na zlecenie służb znacznie bardziej wpływowych, szczególnie Mossadu, wówczas sPiSkowcy nabierają wody w usta i patrzą na mnie jak na kogoś, kto w praktycznej interpretacji spiskowej teorii dziejów posuwa się stanowczo za daleko.

  A niby dlaczego? Stara maksyma łacińska – niemal zawsze sprawdzalna w praktyce wymiaru sprawiedliwości – mówi, że ten popełnił zbrodnię komu przyniosła korzyść (w oryginale: „Cui prodest scelus, is fecit”). Dla Rosji śmierć prezydenta RP, znanego wprawdzie ze swojej organicznej nienawiści do tego państwa, lecz nie mającego żadnych szans na reelekcję byłaby rozwiązaniem najgorszym z możliwych. Widać to zresztą teraz, po zmasowanych atakach rusofobów – głównie antysłowiańskiego, czyli żydowsko-chazarskiego chowu – na naszego wschodniego sąsiada. W tych atakach nie brak nawet plugawienia pamięci około 600 tysięcy Rosjan poległych na obcej dla siebie ziemi w walce z Niemcami, którzy �co przypominam wielu durniom, zwłaszcza „repatriantom” zza Buga – nie wysyłali Polaków do Kazachstanu lecz do piachu, czyli ostatecznie i bezpowrotnie.

  Z korzyściami dla Mossadu, a ściślej – jego syjonistycznych mocodawców, rzecz wygląda zgoła odwrotnie. W kontekście zbliżających się wyborów prezydenckich i ich spodziewanych wyników, żywy Lech „Spieprzaj dziadu” Kaczyński jawił się jako oczywisty trup polityczny. Co gorsze, ten sam los – po przegranych wcześniej wyborach parlamentarnych – czekał Prawo i Sprawiedliwość. Istniało zatem poważne ryzyko, że Platforma Obywatelska – również kontrolowana przez syjonistów – będzie miała za konkurenta nie jakąś kolejną mutację Unii Wolności (aby utrzymać szabas-gojów w przekonaniu, że demokracja ma się dobrze) lecz partię z dominującym elektoratem patriotycznym, w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Po prostu, ludzie pamiętający, wcześniejsze wyczyny PiS (zasadny skrót od Prowokacje i Spiski) oraz widzący, jak PO – silna trójwładzą premierowską, parlamentarną i prezydencką – bezkarnie realizuje cele żydokomuny niemieckiej, mogliby w końcu powiedzieć koczownikom i przybłędom „DOSYĆ!”.

  Katastrofa pod Smoleńskiem definitywnie likwiduje takie zagrożenie. Dotychczasowy prezydent, choć trup w sensie biologicznym zyskał na wartości wielokrotnie. Lech „Spieprzaj Dziadu” Kaczyński przeistoczył się cudownie w Lecha „Santo Subito” Kaczyńskiego. Notowania PiS i jego lidera Jarosława Kaczyńskiego, wyznaczonego na nowego pretendenta do urzędu prezydenta 3/4 RP, skoczyły w górę równie gwałtownie jak gwałtownie spadał na smoleński las TU-154. Wystarczyło umiejętnie wykorzystać typową dla Słowian uczuciowość, zaprzęgnąć do pracy dyspozycyjnych agitatorów (także w sutannach) i nagle – jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – najbardziej zażydzona z istniejących partii, stała się partią najbardziej „polską i patriotyczną”. Przypominam jeszcze raz sPiSkowcom: ten popełnił zbrodnię, komu przyniosła korzyść.

  Osobnego potraktowania wymaga analiza zaskakującej zmiany stosunku wielu setek tysięcy obywateli RP – etnicznych Polaków nie wyłączając – do Lecha „Spieprzaj dziadu” Kaczyńskiego. Ta zmiana – widoczna bezpośrednio, na własne oczy i uszy – pozwala mi lepiej zrozumieć fenomen fascynacji oraz stawiania na piedestały niejakiego Józefa Piłsudskiego, litewskiego przybłędy z pochodzenia, który przez wnikliwych badaczy historii (nie mylić z „historykami”) znany jest m.in. jako agent austriacko-niemiecki o pseudonimie „Ziuk”, tchórz (dezercja przed Bitwą Warszawską), zakompleksiony żołdak (samozwańczy awans na marszałka) i usłuszne narzędzie żydomasonerii (m.in. przewrót z maja 1926).

  Pozostając odporny na żydowską agitację, czuję się w obowiązku przypomnieć Polakom oczadziałym – przyjmijmy, że chwilowo – przez sPiSkowców, oczywiste FAKTY. Otóż, niepodważalną i – niestety – nieodwracalną zasługą Lecha �anto Subito�Kaczyńskiego jest m.in.:

  Po pierwsze:
  Ratyfikowanie Traktatu Lizbońskiego, likwidującego ostatecznie resztki suwerenności Polski i oddającego ją w pacht żydo-masonom z Brukseli. Teraz mamy np. prezydenta UE, o którego wyborze nie decydowali nawet europarlametarzyści, cóż zatem mówić o szeregowych Europejczykach. Kto tego nie pamięta, ten żyd lub szabas-goj z obrzezanym mózgiem.

  Po drugie:
  Skuteczne – przy użyciu spolegliwego narzędzia o personaliach Marek Jurek – wniesienie pod obrady Sejmu i przegłosowanie uchwały gwarantującej Żydom przekazanie polskiej ziemi. Wprawdzie jej wartość ma wynieść „tylko” jedną piątą z 65 mld dolarów, jakich żądają od nas hochsztaplerzy ze Światowego Kongresu Żydów lecz kto powiedział, że na tym skończą? Przy okazji – czym wytłumaczyć chwalenie się tym rabunkiem przez Lecha „Santo Subito” Kaczyńskiego podczas jego wizyt w Izraelu i USA? Kto tego nie pamięta, ten żyd lub szabas-goj z obrzezanym mózgiem.

  Po trzecie:
  Aktywny współudział w likwidacji polskiej armii na rzecz stworzenia zawodowych najemników – bandytów opłacanych z naszych pieniędzy po to, aby napadać na kraje, które nigdy Polsce nie zagrażały (Irak, Afganistan). Realizacja żydowskich geszeftów także w tym wypadku okazała się dla nowego lokatora Wawelu ważniejsza od bezpieczeństwa Polski. Kto tego nie pamięta, ten żyd lub szabas-goj z obrzezanym mózgiem.

  Po czwarte:
  Wstrzymanie ekshumacji Żydów, zamordowanych w 1941 roku w Jedwabnem. Przypomnijmy, że głupszy z bliźniaków uczynił to jeszcze jako prokurator generalny RP. Powód? Otóż istniało realne „zagrożenie”, że czaszki ofiar będą nosiły ślady postrzałów z broni, którą dysponowali tylko Niemcy. Dzięki decyzji Lecha „Santo Subito” Kaczyńskiego obowiązującą pozostała wersja o mordzie dokonanym przez Polaków, szeroko rozpowszechniana w świecie przez żydowskie media i wykorzystywana przez syjonistów do lansowania tezy o polskim antysemityźmie. Nie tylko zresztą przez syjonistów. Dość wspomnieć wystąpienie urzędującego wówczas prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego vel Stolzmana, który obciążył tą zbrodnią Polaków i w naszym imieniu przepraszał za nią syjonistów. Kto tego nie pamięta, ten żyd lub szabas-goj z obrzezanym mózgiem.

  Po piąte:
  Przypisywanie zbrodni katyńskiej nie jej faktycznym realizatorom, czyli żydom z NKWD (na czele z jego szefem Ławrientijem Berią) lecz Rosjanom przy jednoczesnym przemilczeniu daleko większych i okrutniejszych zbrodni dokonanych na Polakach przez Ukraińców (Wołyń) i Litwinów (Ponary). To kolejny przykład bardzo kiepsko skrywanej, typowo chazarskiej nienawiści Lecha „Santo Subito” Kaczyńskiego do Rosjan. Kto tego nie pamięta, ten żyd lub szabas-goj z obrzezanym mózgiem.

  Niestety, nie wiemy o wszystkich antypolskich dokonaniach „wielkiego patrioty i Polaka”. Niektóre wypływają dopiero teraz. Ot, choćby w kondolencjach wystosowanych przez naczelnego rabina RP, który nie tylko nazwał L. Kaczyńskiego wielkim przyjacielem Żydów ale także – o czym nie wiedziałem – przypomniał jego jednoznaczny sprzeciw wobec międzynarodowej rezolucji potępiającej zbrodnie Izraela w Strefie Gazy. Uczynił to – podkreślmy – jako jedyny spośród przywódców państw europejskich.

  Niech nikt, a zwłaszcza sPiSkowcy, nie próbuje też przekonać mnie do L. Kaczyńskiego jako katolika. Zbyt dobrze pamiętam jego rechot i oklaski w warszawskim kościele, gdy usłyszał o rezygnacji abp. Wielgusa z kierowania archidiecezją warszawską. Z katolicką wiarą – mimo usilnych wysiłków żydowskich przechrztów robiących za duszpaszterzy – nie da się także pogodzić wprowadzonej przez eks-prezydenta uroczystości corocznego zapalania w Belwederze menory, symbolu żydowskiej nienawiści do nie-żydów oraz pisemnie wyrażonej radości z okazji reaktywowania w Polsce żydo-masońskiej loży B�ai B�ith, szczególnie zasłużonej w bezwzględnym zwalczaniu katolicyzmu.

  I jeszcze jedno. Drugorzędna to wprawdzie rzecz, zwłaszcza w zestawieniu z jawnie antypolskimi działaniami Lecha „Santo Subito” Kaczyńskiego lecz ilekroć słyszę o nim jako człowieku miłym, ciepłym i życzliwym ludziom tylekroć otwiera mi się w kieszeni scyzoryk. Czyżby słynne „spieprzaj dziadu” adresowane do warszawskiego emeryta lub określanie dziennikarki mianem „czerwonej małpy” było wytworem wrażych knowań Putina i jego służb?

  Swoją drogą, co za sukinsyn podmienił nam w Smoleńsku prezydenta 3/4 RP? Z Warszawy wyleciał mściwy, małostkowy kurdupel bezwzględnie realizujący żydowskie geszefty, Wrócił natomiast�wielki mąż stanu, Polak, patriota i katolik, godny miejsca na Wawelu. Czyżby naprawdę w VIP-owskiej kabinie TU-154 zadziałały jakieś silne pola magnetyczne? Jeśli tak, sPiSkowcy mają nad czym pracować. A może po prostu doszło do cudownej galwanizacji trupa i zainplantowania mu cech, niezbędnych dla osiągnięcia zamierzonego celu. Wszak ten uświęca wszystko. Zwłaszcza, gdy stawką jest sprawa żydowska.

  Henryk Jezierski

  P.S.
  Jestem często nagabywany o swoje preferencje wyborcze na dzień 20 czerwca br. Zaręczam, że są przewidywalne i w pełni tożsame z głoszonymi od wielu lat poglądami. W pierwszej turze zagłosuję na Andrzeja Leppera, nie tyle jako człowieka i polityka (tu na moje komplementy liczyć nie może) lecz jako reprezentanta partii, której antypolskich działań przypisać nie sposób. Będzie to także forma obywatelskiego protestu przeciw manipulacjom zarówno instytucji państwowych (vide: PKW), jak i mend medialnych oraz polityków żywotnie zainteresowanych, aby przez koszerne sito nie przeszedł choćby jeden goj. Oczywiście, szanse Leppera na drugą turę są iluzoryczne lecz każdy wynik powyżej 1 proc. będzie tutaj pokazaniem efektownego „wała” samozwańczej elicie.

  W rundzie drugiej, zwłaszcza z udziałem B. Komorowskiego i J. Kaczyńskiego (ostatnio wielkiego „przyjaciela” Rosjan), reprezentujących dwa – pozornie zwalczające się – kibuce w ramach tej samej gminy, głosu najzwyczajniej nie oddam. Także wówczas, gdyby do takiego kroku namawiał Lepper. Mówiąc krótko – na żydów nie głosuję, bo nie kolaboruję.

  H. Jez.

  • hjk said

   Zenobiusz powiedział/a
   18/05/2010 @ 6:15 pm

   Dla oceny sytuacji w Polsce kluczowe znaczenie ma rozstrzygnięcie zdumiewającego paradoksu, na który nikt nie zwraca uwagi.Gwałtowna miłość PO do Rosji jest oczywista.Jest także faktem, że w grudniu 2009 r Min.ON Bogdan Klich a więc przedstawiciel rządu PO PSL podpisał pierwszy raz w historii, pakt obronny z Chinami.Trudno w większą antyrosyjską prowokację,zważywszy że już nawet rosyjska prasa pisze o nieuniknionej w najbliższym czasie wojnie ,uderzeniu Chin na Rosję.Czy o sojuszu z Chinami wiedział Sejm,Prezydent.Odbyło się to po cichutku.Wiadomo że Rosja liczy na pomoc NATO a zwłaszcza Bundeswery,gazociąg północny ma być tą smyczą na której chce się Europę przyciągnąć do konfliktu.Prezydent Lech Kaczyński mający po latach opluwania mierne szanse na reelekcje ginie,zginąć miał też jego brat.Faworyt wyborczy Tusk rezygnuje z kandydowania, wysuwając Bronka Obciacha ,idealnego by przegrać wybory.Gdyby Jarosław zginął,alternatywą powinien być np Lepper,czy narodowiec.O co tu chodzi ,co to za misterne ,ukryte w cieniu roszady.Tusk dostaje medal Karola Wielkiego,czyżby za rezygnację z prezydenckich ambicji, złożonych na ołtarzu starej Europy ?.Czy Polska w sojuszu z Chinami, ma być pretekstem ,do nie udzielenia pomocy Rosji w wypadku wojny.????Osobiste nadzorowanie Polski przez Zbigniewa Brzezińskiego ,jest tu dodatkową przesłanką, że na polskiej szachownicy ,wielcy tego świata rozgrywają decydującą partię szachów.
   http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/05/18/oredzie-jezusa-do-anny-a/#comments

 49. Aśka said

  http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/05/14/niemcy-mowia-zegnaj-euro-witaj-dm/

 50. Aśka said

  Misja Specjalna_19.05.2010
  http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/misja-specjalna/wideo/19052010/1719922

 51. hjk said

  Ciekawe, że pan Wiśniewski od tamtego czasu nie pojawia się w mediach, zresztą inni dzienikarze obecni 10.04 na lotnisku w Smoleńsku też milczą, nie wiemy nawet kto tam dokładnie był. Całkowite milczenie w tej sprawie i w wielu innych. Już tylko to napełnia podejrzeniami, że z katastrofą jest coś nie tak.
  http://tommy.lee.salon24.pl/174185,il-76-i-godzina-katastrofy-w-smolensku#comment_2468231

 52. hjk said

  Jeśli hipoteza o uniku antykolizyjnym odzwierciedla rzeczywistość, to sygnał o kursie kolizyjnym i lokalizacji przeszkody musiał pojawić się na ekranie radaru pokładowego, zatem powinien też zostać utrwalony w rejestratorze parametrów lotu (czarna skrzynka)… Nie można wykluczyć, że także piloci mogli reagować werbalnie – to też powinno być zarejestrowane.
  http://asterix.salon24.pl/174245,co-oznacza-przeklamanie-czasu-katastrofy-il-czy-tupolew#comment_2468961

  • Vaclav vel Andre ect said

   @Hjk
   Polacy ( jacy Polacy, jaka grupa,0 maja:
   1. Zapisy z czarnej skrzynki która rozszyfrowali:
   dowód nie wprost(takie pojęcie mat.) ale jednak DOWÓD –a nie hipoteza;
   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosja-sie-niecierpliwi-i-oczekuje-polskich-ustalen-ws-Tu-154,wid,12283909,wiadomosc.html#
   2.Z info w pierwszych dniach była wiadomość ze polski kontrwywiad prowadził monitorowanie ‚tutka’ i ma wszystkie zapisy(?) z kabiny pilotów oraz jakieś( ?) charakterystyki techniczne lotu- po prowadzili – jak pamiętam ta operację z NIEUTAJNIONEJ WIEŻY CZY STANOWISKA.
   TO właśnie lokalizacja tego stanowiska stanowiła podstawę do niepublikowania danych.

   Czyli co wiemy : POLACY ( jacy,kto?) ma dowody że MAk pieprzy bzdury — to jest element gry.
   Bo przecież muszą się ułożyć i oficjalna wersja to — BŁĄD MASZYNY- najlepiej sztucznego pilota–( bo POLACY bronią jednak swoich pilotów.
   A nikt chyba nie sądzi że wersja o zamachu i wspólpracy w tym zakresie tak sowieckich polaków i sowieckich rosjan jako sprawców ujrzy swiatło dzienne.
   KTOŚ O COŚ WALCZY ale O TYM CICHO-SZA !
   I Sowieci rosyjscy( między innymi PUTIN) o tym wiedzą i sprawdzają jak daleko można nagiąć wersję „błędowa” – a sowieci polscy im pomagają stwarzając tzw efekty prasowe urabiające opinię ludności kraju priwiślańskiego( co za znaczenie ma to że 18 min prze lądowaniem ktoś był w kabinie pilota)
   Niech sowieci sprawdzą że Putin spał z zoną i czy ona mu tej nocy d..y dała!!!!!

   • hjk said

    gra tu jeszcze ktoś trzeci – jeśli prawdą jest, ze Rosja przejęła te urządzenia szyfrujace i dzieki nim odkoduje tajne dane nato z ostatnich dni, tygodni, miesiecy czy lat (zalezy czy i co ile zmieniają te kody), to grają na coś kraje NATO, a jak rosja to „sprzeda” np. Chinom, to aż strach pisać…

   • Vaclav vel Andre ect said

    @ Hjk

    MASZ RACJĘ TRZEBA UWZGLĘDNIĆ W ROZUMOWANIU SZYFRANTA ZIELONKĘ

   • hjk said

    no tak chiny znaja juz…ale sprzed kilkunastu mies, potem chyba zmienili…

   • monitorpolski said

    Autopilota bym nie pomijał. Autopilot to urządzenie, które ma dostęp do prawie wszytkich funkcji sterowniczych samolotu. Jest to więc program komputerowy. Ale z drugiej strony więle samolotów ma możliwość ingerencji zewnętrznej, tzn. może być sterowana przez stację naziemną. Podejrzewam, że w przypadku tego samolotu przewidziano itę możliwość – np. na wypadek zasłabnięcia pilota. Zachodzi zatem pytanie czy sterowanie autopilotem nie mogło być zastąpione sterowaniem zewnętrznym – tak, że pilot tego nie zauważył?
    Dalsze pytania
    – jakiej produkcji jest oprogramowanie autopilota?
    – czy robiono ostatnio jakiś upgrade oprogramowania, jeśli tak to kto to robił?
    Przypomnę przy okazji domysły, które pojawiły się przy okazji zamachu na WTC – że samoloty mogły być zdalnie sterowane i że centrum sterowania było w budynku WTC7 (dlatego też m.in. został zdemolowany). Ciekawostka: właścicielem firmy, która zajmuje się urządzeniami zdalnego sterowania samolotów jest Dov Zekheim, rabin, główny księgowy Pentagonu, któremu wraz z Rumsfeldem na dzień przed zamachem zarzucono okradzenie tej instytucji na ponad 2 biliony (!) dolarów. Są nagrania C-Span z posiedzenia Kongresu, podczas którego Cynthia Mc Kinney zadaje bardzo niewygodne pytania Rumsfeldowi na ten temat. Oczywiście sprawa się rozpłynęła. Możemy się tylko domyslać dla kogo zostały te pieniądze przekazane…

 53. hjk said

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34295#comment_369393
  „Dziekujemy WAM, ze kontynuujecie ten temat,bo wszedziie zapada obojetne milczenie.
  TYMCZASEM, Wszystkie fakty zgromadzone przez spolecznosc, unaoczniaja fakt silnej EKSPLOZJI, /termobarycznej/ na pokladzie samolotu. Taki ladunek mogl byc zainstalowany jedynie w samolocie, KTO WIEC ZA TO BEDZIE ODPOWIEDZIALNY???
  Tak ze belkot na temat winy pilota nie ma tu sensu,cokolwiek by nie zrobil, bomba by wybuchla tuz nad ziemia. Zamachowcom chodzilo tylko o to, by nie wybuchla na lotnisku.
  Dlatego samolot nasz zostal zaatakowany przez tego Ila76, ktory pozorowal ladowanie, a zblizyl sie do naszego Tupolewa, tak, ze ten musial salwowac sie lotem nurkowym.zamiar byl taki, aby Tupolew rozbil sie w Jarze, ale piloci byli wspaniali i reagowali dobrze…… Co dalej bylo, juz wiemy.:”

 54. Podziomek Narodowy said

 55. Vaclav vel Andre ect said

  @ Hjk

  wersja o wybuchu ORAZ WSPÓŁUDZIALE SOWIETÓW, NIE MA PRAWA UJRZEĆ ŚWIATŁO DZIENNE.
  i KAŻDY TO musi ZROZUMIEĆ!!!!!
  każdy — z panem Jarosławem Kaczyńskim włącznie –
  ZDAJEMY SOBIE SPRAWĘ ŻE NIE WYPOWIEMY WOJNY ROSJI.
  PUTIN I TUSK PRZYJĘLI KONWENCJĘ CHICAGOWSKĄ( = ZAŁ13) BO OBAJ WIEDZA CO SIĘ STAŁO A TYLKO TAKIE POSTĘPOWANIE DOWODOWE MOŻE ”UKRĘCIĆ ŁEB SPRAWIE”
  I WERSJA ROSYJSKA (MAK) BĘDZIE WERSJĄ OFICJALNIE PRZYJĘTĄ PRZEZ KAŻDY RZĄD RP I PREZYDENTA RP — OD LEWEJ DO PRAWEJ STRONY SCENY POLITYCZNEJ.
  GRA TOCZY SIĘ O TO ŻE ROSJANIE NIE MAJĄ WSZYSTKICH ATUTÓW W RĘKU. ALE PISAŁEM O TYM W POŚCIE POWYŻEJ

  • hjk said

   A jest w ogóle ten współudział rosjan? Jest też możliwe, ze to bez ich współudziału…
   A wtedy to nasi trzęsą tyłkami, i ew jacys inni, jak się to wyda…

   • Vaclav vel Andre ect said

    inaczej postępowali by Sowieci— odczelkali by i zwalili śledztwo na str polską na zasadzie porozumienia – wspólna komisja etc- a oni chcą wszystkim rządzić i mieć wszystko w swoim ręku!!!
    ale to tylko Putin+ czesc KGB

 56. asterix said

  Kogo Wam przypomina http://img80.imageshack.us/img80/5728/1274274514132.png 😉

 57. hjk said

  Wiecie jezeli tam byl jeszcze jeden samolot to…

  jest mozliwe, ze nastapila kolizja, czy tez przypadkowe „uziemienie” naszego samolotu, bez zlej woli ze strony Rosjan. Problem w tym, ze teraz nikt im w to nie uwierzy.
  Pewnie nikt im by nie uwierzyl rowniez gdyby od samego poczatku bylo to jasno i otwarcie powiedziane. Moze dlatego to mataczenie od samego poczatku.
  Ja rozwazam tylko mozliwe opcje, sam sklaniam sie do pogladu, ze tam „cos” sie wydarzylo i nie bardzo wierze w „przypadki” w Rosji…
  http://tommy.lee.salon24.pl/174185,il-76-i-godzina-katastrofy-w-smolensku#comment_2468341

 58. hjk said

  CZ.I PARANOJA MEDYCYNY AKADEMICKIEJ http://www.youtube.com/watch?v=MP8opLVVrZ8&feature=related
  cz2 http://www.youtube.com/watch?v=PHKSjHQk9NE&feature=related
  nasze stare tematy wciąż aktualne

 59. […] zachodnich i przemilczanych krajowych, kim naprawdę jest legendarny filantrop, sponsor Fundacji Batorego, Soros. Co robi i jaki ma związek z globalizmem, ruiną Polski, mafią rosyjską i kompleksem jot? […]

 60. […] tam socjalizm, podobnie jak fundacje i organizacje Społeczeństwa Otwartego (w Polsce Fundacja Stefana Batorego) Sorosa. Zachłyśnięte “wolnością i demokracją” wyzwalane z socjalizmu narody nie […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: