Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Zbig

Posted by grypa666 w dniu 18/05/2010

Wspomóż blog na konto lub Pay Pala

†††††††††††††††††††††††††††††††

Stop bezprawiu

Dziś 18-go maja, początek stałego protestu STOP BEZPRAWIU.

Ktoś rozpowiada, że protestu nie będzie. To nieprawda. Bezterminowy protest startuje zgodnie z planem.

Rozgłaszaj, idź na protesty, weź ze sobą innych.

††††††††††††††††††††††††††

Zbig (Brzezinski) przywiózł jakieś wskazówki Komorowi po 10 IV i konferencji globalistów w Dublinie, więc przyjrzyjmy się „jednemu z trzech najsłynniejszych Rodaków” (tak nazywanym niegdyś obok Jana Pawła II i noblistki Szymborskiej). Ten rusofob uczył m.in. Madeleine Albright, czołową judeocentryczkę w rządach USA za Clintona, odpowiedzialną za interwencje zbrojne USA-NATO na Bałkanach, która obecnie doradza Clintonowej. Silna antypatia do Rosji i prawosławia dla takich ludzi znaczy nienawiść m.in. do prawosławnych Serbów, narzędzia Rosji. — PB

…………………………………….

Wpisał Maxi 17.5.2010

W calej sytuacji 410 dziwi aktywnosc zbigniewa brzezinskiego. to jest chyba rezyser historii i udziela instrukcji kiziorom, biskupom, taki swiecki papiez – swiatowy pokoj (ze skrobankami), stabilny rozwoj (z zadluzaniem sie). on jest od rozmontowania rosji:

http://www.dziennik.com/news/usa/10051
Zbigniew Brzeziński (na zdjęciu) zaapelował, aby zakończyć dyskusję na temat miejsca pochówku prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Wysunął propozycję, aby w krypcie na Wawelu, gdzie spocznie Para Prezydencka powstał symboliczny grób ofiar Katynia.
Zapowiedział, że nie będzie oceniał decyzji o pochówku pary prezydenckiej na Wawelu, zwłaszcza, że to postanowienie już zapadło. Zbigniew Brzeziński podkreślił, że spory w tak bolesnej i trudnej dla wszystkich Polaków sprawie są czymś niestosownym.

Brzeziński podkreślił polityczne znaczenie takiego pojednania w skali, wykraczające poza dwustronne stosunki Polski z Rosją. „Jeżeli to nastąpi, to będzie to coś geopolitycznie równe potencjalnie znaczeniu pojednania polsko-niemieckiego, a jeszcze wcześniej niemiecko-francuskiego. To by zmieniło mapę Europy i dało większe bezpieczeństwo, nie tylko Polsce, ale również, na przykład, Estonii czy też Ukrainie, a nawet Gruzji” — powiedział były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA.

http://www.tvn24.pl/12690,1655562,0,1,brzezinski-smolensk-zamyka-katynski-rozdzial,wiadomosc.html
Brzeziński uważa, że katastrofa prezydenckiego samolotu może pozytywnie wpłynąć na polsko-rosyjskie stosunki. – Trzeba wziąć pod uwagę elementy symboliczne. Gdyby ona nastąpiła w trakcie podróży do Chin, nie miałaby tego samego wymiaru. Dyskusja toczyłaby się byłaby tylko wokół tego, czy te wszystkie osoby powinny jednym samolotem lecieć i to byłoby wszystko – ocenił.
Przestrzegł jednak, że pojednanie będzie możliwe tylko dzięki chęciom i wysiłkowi z obu stron. – Ono jest osiągalne, ale wymaga impulsu społecznego, odpowiedzialnego kierownictwa i wstrzemięźliwości. Rosjanie muszą dać dowody, że chcą tę sprawę załatwić do końca. Ale i strona polska ma problemy. Już się pojawiły teorie konspiracyjne, że wymordowano ich strzałami, albo zabito jeszcze w Moskwie. To nie jest przyczynek do pojednania. To szkodliwy odruch – ostrzegł.
Dlatego, zdaniem Brzezińskiego, Warszawa powinna wrócić do dobrej tradycji listu biskupów polskich do biskupów niemieckich z 1966 roku, w którym “przebaczali i prosili o przebaczenie”. – Każda strona ma swoją odpowiedzialność – co nie znaczy, że czyny są równomierne. Pojednanie to nie kajanie się jednej strony wobec drugiej. Jak mamy mieć pojednanie, nie możemy siedzieć i obliczać z matematyczną tabelką, ile ty jesteś winny, a ile ja, wobec tego ty się kajasz 72 procent, a ja tylko 28 – uważa politolog.
http://www.salon24.pl/news/16099,komorowski-polakow-i-amerykanow-laczy-umilowanie-wolnosci-opis3
“Albo wzajemna współpraca, rozpowszechnienie wolności i demokracji, albo chaos światowy. To jedyne możliwe alternatywy.

††††††††††††††††††††††††††††

Opowieść o największym z Polaków

Andrzej Szubert 17.5.2010
Na pytanie, kto z Polaków był najbardziej wpływową osobą na świecie każdy bez zastanowienia opowiedziałby – jak to kto – naturalnie papież Jan Paweł II. Jest to jednak nieprawda. Owszem, zmarły papież był osobą niezwykle wpływową, a przy tym i kontrowersyjną. Krytyką jego osoby ze strony ogłupionego i zdegenerowanego „poprawnością polityczną” światowego lewactwa przejmować się nie należy. Z bredniami się nie polemizuje. Natomiast warta zastanowienia się jest krytyka papieża ze strony konserwatywnego katolicyzmu. A więc zarzut rozmydlania i osłabiania katolicyzmu duchem posoborowym. W tym przede wszystkim nawiązanie dialogu z „naszymi starszymi braćmi w wierze”. To Wojtyła był pierwszym papieżem, który odwiedził synagogę. Znawcy tematu twierdzą, że bycie katolikiem jest najgorszą zbrodnią w oczach ortodoksyjnego żydostwa. Szukanie dialogu z nimi ze strony katolików przypomina szukanie dialogu owcy z rzeźnikiem.
Kto więc mógłby być najbardziej wpływowym z Polaków, jeśli nie nasz papież? No bo przecież nie „mendżec” Europy – Bolek. Ani żaden z dzisiejszych tzw. polityków. Bo to są marionetki wypełniające polecenia płynące z Berlina, Brukseli, Waszyngtonu czy Telawiwu (kolejność niekoniecznie taka jak podana). Z historycznych Polaków także nikt nie miał aż tak dominującego wpływu na losy światowej historii, aby można było przytoczyć jakiekolwiek nazwisko. Choć pewne znaczenie dla późniejszych dziejów świata miał taki np. Kazimierz Wielki. Ten, który zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną. I zażydzoną, jak dodają jego krytycy. Nie można niedoceniać, ale i nie należy przeceniać odsieczy wiedeńskiej i zasługi Jana III Sobieskiego. Z otomanami w ten czy inny sposób Europa dałaby sobie radę. Europę i świat toczy inny robak, podgryzając ludzkość od wewnątrz.
Robak ten nazywany jest „kompleksem J”.

Aby nie przeciągać, powiem więc –  najbardziej wpływowym na losy świata Polakiem jest nasz rodak z żydowskimi korzeniami, posiadający obywatelstwo USA, Zbigniew Brzeziński.
Niewiele ustępował mu w znaczeniu inny nasz rodak, pochodzący z niemieckiej rodziny o żydowskich korzeniach – Józef Retinger (nie mylić z papieżem Benedyktem XVI). Wspaniały życiorys Retingera godny byłby ekranizacji a la Hollywood. Przy czym nie trzeba by wymyślać żadnych ekscytujących bajek o nim, a wystarczyłoby nagrać jego życiorys takim, jakim był.
Najważniejsze jego osiągnięcia to „współojcostwo” w zakładaniu podwalin pod eurogułag zwany obecnie Unią Europejską oraz – czy też raczej, przede wszystkim – założenie grupy Bilderberga. O znaczeniu Retingera świadczą fakty, że o każdej porze dnia i nocy drzwi do Białego Domu i do siedziby brytyjskiego premiera stały przed nim otwarte. Natomiast fakt, że nie brał on udziału w jednej jedynej podróży premiera Sikorskiego – akurat tej tragicznej, zakończonej katastrofą w Gibraltarze – jest nieomylną oznaką, że Sikorskiego zamordowano pozorując wypadek. No i że Retinger był w ten zamach wtajemniczony. Dlatego wtedy z Sikorskim nie poleciał.
Zbigniew Brzeziński nie tylko, że dorównał Retingerowi, ale chyba w znaczeniu na politycznej mapie świata nawet go przelicytował. Bierze się to przede wszystkim z faktu, że zakładane przez Retingera twory i grupy mają dzisiaj o wiele większe wpływy polityczne niż za życia ich inicjatora Retingera.
Zarówno UE jak i Bilderberg są związane z kompleksem J. Unia jest etapem na drodze do ogólnoświatowej tyranii i zamordyzmu w ramach NWO, a Bilderberg jest najważniejszą platformą, na której zapraszanym osobistościom ideolodzy NWO, po odebraniu od nich raportów, wydają kolejne polecenia na następny rok. Niewiele znaczeniem ustępuje Bilderbergom Komisja Trójstronna. To jakby niższa izba zgromadzenia światowej mafii bankierów i zapraszanych gości – wykonawców poleceń.

Korzeni kompleksu J należy szukać głęboko w historii. Do tego kompleksu należy zaliczyć Iluminatówloże masońskie, a przede wszystkim światowe żydostwo nazywające same siebie „narodem wybranym”. Dobrze byłoby dotrzeć do oryginalnego Talmudu, gdyż ten oficjalny, wydawany na użytek gojów jest wycenzurowany. Po to, aby czytający go goje nie dowiedzieli się, jaki rzeczywisty stosunek do nich mają wyznawcy judaizmu.
Do najbardziej znanych wyczynów masonerii w przeszłości należą utworzenie Stanów Zjednoczonych, tzw. wielka rewolucja francuska, czy zjednoczenie Włoch i związana z tym likwidacja państwa kościelnego. Na polskim podwórku do zasług masonów należy popychanie Polaków do powstań (listopadowe i styczniowe) co kończyło się rzezią tysięcy młodych patriotycznych szlachciców. Miało to na celu pozbawianie Polaków wykształconej warstwy szlacheckiej i przerobienie terenów Polski na Judeopolonię. Końcowym etapem tej operacji była druga wojna światowa. Wymordowana została polska inteligencja i żydowska biedota. A po wojnie na polskim korpusie osadzono żydowską głowę.  Stąd tylu dzisiaj w Polsce Michników, Geremków, czy przemianowanych po polsku Kwaśniewskich-Stolzmanów, Kaczyńskich-Kalksteinów. O Bartoszewskich i Mazowieckich też nie zapominajmy.
Wyjaśnienia tego, co jest wyznacznikiem dzisiejszej polityki światowej należy szukać w „Protokołach Mędrców Syjonu”. Już sam fakt, ile energii włożono, aby zdyskredytować autentyczność i wiarygodność protokołów świadczy o ich autentyźmie. Gdyby były faktycznie fałszywką, nie byłyby tak zwalczane. A uważna lektura tychże protokołów pokazuje, jakie zamiary ma światowe żydostwo. Pierwszą, przeprowadzoną na dużą skalę, nieudaną próbą finalizacji ich planów był bolszewicki zamach stanu w carskiej Rosji, nazwany później wielką rewolucją październikową. Po śmierci Lenina obstawionego żydowskimi doradcami w nieplanowany przez mędrców syjonu sposób do władzy doszedł podstępny psychopata Stalin. A ten mordował wszystkich bez wyjątku. Nawet Żydów. Próba zniszczenia bolszewickiej ZSRR przy pomocy doprowadzonego do władzy Hitlera nie powiodła się. Wojnę Hitler (sam z korzeniami żydowskimi i z wieloma Żydami u jego boku) przegrał. Choć wykonał on plan minimum – a było nim wymordowanie żydowskiej, chazarskiej biedoty, pogardliwie nazywanej przez zachodnich żydowskich pobratymców „ostjuden”.

Ostatecznie rozwalenie ZSRR nastąpiło już w czasie, gdy na arenie politycznej, choć głównie za jej kulisami, brylował nasz wielki rodak Zbigniew Brzeziński. Jego życiorys w wikipedii nie oddaje ani znaczenia, ani demoniczności Brzezińskiego. Choć jasno pokazuje, że był on jednym z najbardziej antysowieckich, a obecnie jest jednym z najbardziej antyrosyjskich „jastrzębi” amerykańskiej polityki. Jego nienawiść do Rosji bierze sią stąd, że Rosja broni się przed zażydzeniem. Przy czym nie należy zapominać, że USA jest niczym innym niż wielkim Izraelem, a rząd i armia USA to żydowski „kastet” do podbicia świata gojów.
Wydaje się bardzo prawdopodobne, że opozycja przedsierpniowa i Solidarność były elementem czy też narzędziem wykorzystanym przez kompleks J do doprowadzenia do upadku ZSRR. Trudno określić dokładniej w tej operacji rolę Jaruzelskiego. Gdy w czasie pierwszej Solidarności element żydowski (KOR) tracił w Solidarności wpływy, Związek rozbito i zdelegalizowano. W ciągu następnych ośmiu lat wyeliminowano narodowy, nieżydowski wpływ  w Solidarności a do okrągłego stołu zaproszono wyselekcjonowaną lewicowo-żydowską jej frakcję. Przy okrągłym stole komuniści nagle okazali się europejczykami i liberałami. PRL przerobili do spółki z „konstruktywną opozycją” na twór szumnie nazywany III RP, ale do którego o wiele bardziej adekwatnym mianem byłoby Judeopolonia lub Rzeczpospolita Żydowska.
Tzw. Reformy Balcerowicza polegały na ogołoceniu społeczeństwa z pieniędzy i oddaniu kontroli nad finansami i bankami w Polsce w łapska kompleksu J.
Po okresie przejściowym osiągnięto w Polsce polityczny model zachodni. Dwie główne partie udają, że ze sobą walczą, choć po cichutku spotykają się one w żydowskiej fundacji Sorosa. A tam uzgadniają, w jaki sposób nie dopuścić do głosu „wykluczonych”, czyli Polaków nie będących agenturą Zachodu (precyzyjniej mówiąc – agenturą kompleksu J).
A czym obecnie na bieżąco zajmuje się światowy kompleks J? Hasłowo można tutaj wymienić choćby depopulację (m.in przy pomocy takich narzędzi jak Codex Alimentarius, GMO, chemtreils – ale i wojny – Afganistan czy Irak). Innym ważnym elementem ich działalności jest okradanie i oszukiwanie całego świata. Zyski z szwindlu klimatycznego, czy fabrykowanych przez nich „pandemii”, na czym zarabiają będące ich własnością śmiercionośne koncerny farmaceutyczne są nie do pogardzenia. Ponadto wzmagają atmosferą klęsk i zagrożenia.
To oni – kompleks J – wymyślili terroryzm i wojnę z nim. WTC, Pentagon, Londyn czy Madryt to ich dzieła. Aby nas nastraszyć, abyśmy zrezygnowali z praw i swobód obywatelskich w imię rzekomo zagrożonego bezpieczeństwa.
Kolejnym poletkiem ich działalności to ich świadome manipulacje mające doprowadzić do katastrofalnego kryzysu gospodarczego. Należy bowiem pamiętać o ważnej wypowiedzi Davida Rockefellera w 1991 r.: „Znajdujemy się na pograniczu globalnej przemiany. Wszystko czego potrzebujemy, to odpowiedni kryzys, a narody zaakceptują Nowy Światowy Porządek [New World Order].”

Podopiecznym zaś Davida Rockefellera, jego politycznym wychowankiem i szarą eminencją w Waszyngtonie jest właśnie nasz wielki rodak Zbigniew Brzeziński, założyciel Komisji Trójstronnej. Jedna z najbardziej złowrogich i demonicznych postaci w dzisiejszym świecie. Pozostaje pytaniem, czy powinniśmy być dumni z tego urodzonego w naszej stolicy „Warszawiaka”.

††††††††††††††††††††††††

Fragment z Judeocentrycy i masowe zbrodnie

Doradca Cartera ds. bezpieczeństwa, geostrateg Zbigniew Brzezinski był zwolennikiem „de facto sojuszu z siłami islamskiego odrodzenia, a także z Republiką Iranu” po upadku szacha (1978). Pomysł zrealizowano w Amerykańskiej Komisji na rzecz Pokoju w Czeczenii (ACPC), zainicjowanej przez Brzezinskiego (później nazwa zmieniona na „Kaukaz”) dla „pokojowego rozwiązywania wojny rosyjsko-czeczeńskiej”. [131] Pro-dżihadowska ACPC obejmowała współpracowników-neokonów i promowała wsparcie dla powstania czeczeńskiego, postrzeganego jako wyzwolenie narodowe zamiast ruch terrorystyczny związany z międzynarodowym dżihadem, a oburzający Rosję. Islamizm pomógł pokonać ZSRR tylko po to, by zająć miejsce zimnowojennego „zagrożenia komunizmem”. Neokoni poparli islamizm na Bałkanach, podczas gdy gdzie indziej zwalczali „dżihad”.

†††††††††††††††††††††††††††††††

Wpisał Monitorpolski 17.5.2010

Zbigniew Brzezinski: po raz pierwszy w historii cała ludzkość jest politycznie świadoma (…) Także śmiertelna siła ich rażenia jest większa niż kiedykolwiek (…) Możliwośc kontroli nad tymi masami jest historycznie w minimum (i tu cytat z przeszłości:) jest łatwiej kontrolować milion ludzi niż zabić milion ludzi (Brzeziński dodaje:) dzisiaj jest nieskończenie łatwiej zabić milion ludzi niż ich kontrolować. Ma ktoś coś jeszcze do dodania?

†††††††††††††††††††††††††††

Zbig Brzezinski, człowiek za Obamą

††††††††††††††††††††††††††

Wpisał Hjk 17.5.2010

Artykuły o Brzezinskim

http://www.ithink.pl/artykuly/aktualnosci/polityka/11-wrzesnia-najohydniejszy-spisek-w-historii-panstwa/
http://nowyporzadekswiata.pl/tag/zbigniew-brzezinski/ tez jest fimik
http://davidicke.pl/forum/zbigniew-brzezinski-t2356.html – art dr Krajskiego, znanego polskiego masonologa, sa linki do filmów… Musze kiedys zagadnać go o komplex j., albo mu podesle Twego linka
http://www.youtube.com/watch?v=-yUixxyHzv4 – Brzeziński przed komisją w USA
jest i tu i inne filmiki: http://www.permedium.pl/aktualno-ci/filmy.html
http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/profesor+brzezi%C5%84ski
http://nowyporzadekswiata.pl/tag/tajne-organizacje/
http://www.wrocek.pl/forum/watek/5344/?p=1
http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/1160/
http://www.dlapolski.pl/masoneria

Komentarze 153 to “Zbig”

 1. wykluczeni said

  Myślę ,że już zdecydowanie najwyższy czas ,aby powstała ogólnonarodowa partia prospołeczna i pronarodowa . np . Wierni Polsce Suwerennej ,która skutecznie mogłaby zacząć integrować świadomych Patritów Polskich . Za dwa lata wybory parlamentarne . Bez zorganizowania nic nie zmienimy .Apeluję do Pana Dariusz Kosiura i innych znamienitych Patriotów ,nie popełniajmy dalej błędu bezczynności i zaniechania . Czas zacząć działać . Założenie ugrupowania politycznego i terenowe odziały , zajmujące się szerzeniem informacji w społeczeństwie co się naprawdę dzieje i jak to zmienić .

  Więcej wiary !
  To my możemy zainicjować pozytywne zmiany!
  Nic o nas ,bez nas!

  • heros2010 said

   Musze przyznać,że jesteście niekwestionowanym liderem w Polsce jeśli chodzi o walkę z NWO.Niesamowicie mnie cieszy jak ten blog się rozwinął przez ostatnie 3 lata ,chyba od tak dawna was obserwuje.Poziom prezentowanych wiadomości miażdży a ich prawdziwe znaczenie może odebrać chęć do życia,ale życie w kłamstwie jest gorsze od śmierci.Ciesze się,że powstaje nieformalna i formalna współpraca anty nwo ,że są ludzie świadomi z jak wyrafinowanym perfidnym wrogiem się zmagają ,wierze ,że czynnych i biernych przeciwników rządu światowego będzie coraz więcej.Ostatnio odkurzyłem V jak Vendetta ( Wachowscy współproducentami i scenarzystami filmu)
   =================
   od pb: dzieki za uznanie; w lipcu bedzie rok, ale rzeczywiscie trzy… miliony wizyt; gdybym mial pomoc o ktora prosze od dawna, chyba bys zdebial = wiekszosc jeszcze nieopublikowana!

   • Zapsa said

    eeej, chyba trzy lata to jeszcze nie 🙂

   • Głos66 said

    Do @Wheros2010

    Powinniśmy wziąć przykład z „V” .

    Tak jak amerykanie mają swój Dzień Niepodległości, tak niech >>> 5 listopada <<< stanie się dla wszystkich ludzi na całym świecie DNIEM WOLNOŚCI OD NWO.

   • Nie przesadzaj, to tylko 10 miesięcy. Chociaż na większości blogów nie było tyle informacji w ciągu kilku lat co na tym w ciągu 10. Główna zasługa Piotra, który pracuje non-stop. Kto mu postawi pomnik?

 2. Andrzej 101 said

  Postępowanie USA w stosunku do Rosji przypomina taktykę dobrego i złego SB-ka na przesłuchaniu. Jeden częstuje kawą, a drugi straszy, krzyczy czy bije. Chodzi o to, aby przesłuchiwany zaufał dobremu esbekowi. Ale to zmyła, bo „dobry” esbek chce tego samego co „zły”.
  Bush straszył Rosję tarczą, Obama udaje przyjaciela. USA izolowała Rosję, Niemcy wciągały ją do współpracy. (Merkel gra w tej samej drużynie co Bush/Obama).
  Na polskim podwórku – Kaczyński brał udział w prowokacjach przeciwko Rosji, Tusk gra układnego i spolegliwego.
  Cel jest jeden. W jakikolwiek sposób otworzyć Rosję na zachodni kapitał i banki. Groźbą lub prośbą.
  Na szczęście Putin, sam były KGB-wiec zna tę taktykę. Sam ją stosował.
  Miejmy nadzieję, że Rosja nie ulegnie, nie da się zażydzić, nie stanie się fragmentem kompleksu J.

 3. hjk said

  Moje wątpliwości wzbudził fragment art. głównego;
  „Po śmierci Lenina obstawionego żydowskimi doradcami w nieplanowany przez mędrców syjonu sposób do władzy doszedł podstępny psychopata Stalin. A ten mordował wszystkich bez wyjątku. Nawet Żydów. Próba zniszczenia bolszewickiej ZSRR przy pomocy doprowadzonego do władzy Hitlera nie powiodła się. Wojnę Hitler (sam z korzeniami żydowskimi i z wieloma Żydami u jego boku) przegrał. Choć wykonał on plan minimum – a było nim wymordowanie żydowskiej, chazarskiej biedoty, pogardliwie nazywanej przez zachodnich żydowskich pobratymców “ostjuden”.”

  No tak, Hitler przegrał, Stalin wygrał. Tylko kto najpierw wyniósł nic nie znaczacego „malarza” do władzy super-kanclerza i kto pomógł „psychopacie” Stalinowi pokonać Hitlera? Obawiam sie, ze nikt nie chciał niszczyć bolszewickiego ZSRR, tylko się trochę „pobawić w wojnę”… Kto na tym zarobił, kto oddał mu w pacht pół europy, co stało sie z tą Europą? No i przy okazji likwidacji żydowskiej biedoty w wojnie zgineło, jak sie oblicza, 20 mln innych biedaków. Cały kontynent przestał się liczyć jako gospodarcze i cywilizacyjne centrum…
  „Trochę” to uproszczone…

  • Julka said

   Chodzi o geld, na wojnach można zbijać fortuny, ambicje rządzenia światem wymagają solidnego oparcia na złotym cielcu a pazerność wzrasta. Po wojnach zdobywa się wpływy przez tzw.pomoc. Ci ludzie to psychopaci o skaleczonych umysłach:
   http://www.polonica.net/Tajna_władza_swiata.htm

  • Ale przyznacie, że łby to oni mają nie od parady? Gdyby tak zajęli się pozytywnymi dla ludzkości sprawami…
   Choć wielu z nich, może nawet większość nie ma satanistycznych aspiracji, to jednak przez brak przeciwdziałania kooperują.

   • Danuta said

    Przyznajemy , Monitor , przyznajemy ! A szatan , ten to dopiero musi mieć łeb . Rozmarzyłam się , ile dobrego mógłby zrobić dla ludzkości , gdyby…

 4. Taka Tam... said

  „Mówiąc obrazowo: przez całe tysiąclecia łatwiej było kontrolować milion ludzi, niż ich zabić. Dziś jest odwrotnie. Nie tylko dlatego, że istnieje broń masowego rażenia. Także dlatego, że ten milion ludzi ma dostęp do informacji, świadomość wspólnoty, godności i praw jednostek.”

  http://wyborcza.pl/1,97559,6379915,Brzezinski__Albo_sie_porozumiemy__albo_sie_pozabijamy.html#ixzz0oGQfzO00

  no czyli mowi wprost ze dzis jest trudniej rzadzic ludzmi i strzyc ich jak owce bo sa swiadomi (przynajmniej ich czesc) swoich praw i godnosci. Czyli co, no lepiej ich zabic niz sie trudzic z propaganda i kontrola… Pieknie. Od razu widze afganistan, irak… No i kto wie moze my nastepni gdyby cos poszlo nieteges. Wiadome ze to nie nowosc ale jednak to oburzajace czytac dziadyge ktory sie nie boi wprost mowic takich rzeczy o ludziach.

  A dodam jeszcze odnosnie tego co bylo mowione na prezentacji komitetu poparcia Komorowskiego.
  Najpierw komor obrazil Krakowian i Poznaniakow ze niby skapi sa. A potem dziadulo bartosz dal ten tekst o zwierzetach futerkowych i braku potomstwa. Tak sie sklada ze ja tez hoduje zwierze futerkowe i nie mam dzieci 😛 czyli co? jestem w czyms gorsza? mniej empatii mam do rodzicow itd? No ludu… A no i pochodze tez z Poznania i moje podatki plyna do warszawki miedzy innymi na pensyjki dla takiego komora tak wiec nie rozumiem tej aluzji o skapstwie. Szlak czlowieka trafia jak cos takiego slyszy/czyta. to jest jak policzek, ktorego nie mozna odwzajemnic. I co gorsza oni tez, podobnie jak zbysiu juz sie z niczym nie kryja. Tragedia.

 5. Buka said

  Zamieszczam znaleziony komentarz,który jest naprawdę interesujący:
  „Gazowe interesy Putina załatwiane były z polskim premierem nad grobami oficerów w Katyniu i dziwiły nawet rosyjskich dziennikarzy. Dwie godziny później w jednym ze smoleńskich hoteli miała miejsce konferencja prasowa premiera Rosji na temat zaspokojenia polskiego popytu na gaz do roku 2037. Zmarły tragicznie prezydent Lech Kaczyński ostro i głośno wskazywał na szkody, jakie ta umowa może przynieść Polsce. Także Komisja Europejska nie jest skora do wydania zgody na taki kontrakt.
  Odkrycie tak olbrzymich pokładów gazu w Polsce stawia również pod znakiem zapytania inwestycje niemieckie, eksploatację złóż na Morzu Barentsa czy budowę gazociągu pod dnem Bałtyku. Polacy otrzymują unikalną szansę rozwarcia gnębiącego nas historycznego uścisku Rosji i Niemiec. Mamy złoty róg i wszystko wskazuje na to, że większość nas nie zdaje sobie z tego sprawy. Trudno się dziwić, bo media w Polsce nie należą do Polaków, więc informacje o tym, że Amerykanie dzięki nowej technologii stali się głównym producentem gazu ziemnego na świecie, wyprzedzając Rosję, że udokumentowali złoża zdolne zaspokoić potrzeby Polski na ponad 100 lat i że Polska może stać się eksporterem gazu, nie znajdują tam miejsca
  gośćaleks
  Odkrycia gazu w Polsce mocno niepokoją Rosjan i Niemców, którzy obawiają się strategicznej nierównowagi i zagrożenia interesów swych korporacji. W związku z tym Berlin naciska na Warszawę w celu ograniczenia eksploatacji łupków oraz dopuszczenia Rosjan do kupna złóż i udziału w wydobyciu. Ponadto Niemcy naciskają na Tuska, aby ograniczyć rolę amerykańskich firm. Jedną z pierwszych ustaw podpisanych przez nowego p.o. prezydenta była ustawa zezwalająca ministrowi skarbu na ingerencję i zrywanie podpisanych umów „ze względu na bezpieczeństwo strategiczne”. Jednak zaangażowanie w Polsce firm amerykańskich oznaczałoby rzeczywiste, a nie egzotyczne gwarancje bezpieczeństwa, bowiem USA troszczą się o swoje koncerny naftowe. W tym kontekście nieważne jest, czy prezydent Kaczyński został zamordowany, czy też nieszczęśliwy wypadek spowodował jego śmierć – nieważne, czy „stawiał się” pewnej opcji. Gazowe sprawy nie mogą być rozstrzygane poza naszymi plecami przez politycznych towarzyszy. Jeśli Polacy zostawią ich bez kontroli i bez społecznego nacisku to stracimy tę szansę a Pałac Namiestnikowski wróci do swojej roli, którą pełnił przez 123 lata. Teraz rozstrzyga się przyszłość na kolejne kilkadziesiąt lat.”
  Osobiście nie zgadzam się z tym,że to Amerykanie gwarantują nam bezpieczeństwo,to bezpieczeństwo zapewne moglibyśmy zagwarantować sobie sami oraz ze stwierdzeniem,że nieważne czy prezydent został zamordowany.W każdym razie główna myśl jest jak najbardziej logiczna jako ważna przyczyna minionych tragicznych wydarzeń.Poza tym doskonale obrazuje jak nasz premier w tej sprawie dogadał się z Rosją i Niemcami,a ostatnia wizyta Brzezińskiego wskazuje też na kolejnych współtowarzyszy,którzy usilnie namawiają nas do zgody i braterstwa,innymi słowy szeroka współpraca międzynarodowa jak kiedyś pisałam.

 6. Fraktal said

  Jedno co mnie zastanawia to, że Żydzi przyglądają się jak w Europie mnoży się coraz więcej arabów, Turków oraz meczetów. Dziwię się jak prawa Europejczykom, Chrześcijanom są odbierane na rzecz islamu i nikt tu o tym wiele nie mówi. Problem nie tylko stoi po stronie Żydów ale i Arabów; na jednego Francuza rodzi się 9 muzułmanów.
  ================
  od pb: „problem” jest w twej glowie, wsadzony tam przez propagande jot; kompleks jot ‚zalatwil’ zachodowi imigracje, ochrone mniejszosci kosztem tubylcow i rzekome problemy z muzulmanami; przeanalizowal to prof Kevin McDonald = patrz np. http://piotrbein.wordpress.com/2009/11/26/operation-danish-cartoons/

 7. Julka said

  Znalazłam opracowanie A.Niemojewskiego n/t talmudu:Dusza żydowska w zwierciadle Talmudu.
  http://www.polonica.net/dusza_zydowska_talmud.htm

 8. Prrivan said

  UWAGA!

  Może nie dojść do wyborów prezydenckich w zakładanym terminie!

  http://wiadomosci.onet.pl/2171666,11,stan_kleski_zywiolowej_zmienilby_termin_wyborow,item.html

  • ASM said

   jak nie dojdzie to dojdzie pozniej 🙂
   hmm, a nie nasz premier jedzie na tereny powodzi, by opowiadac kolejne bajeczki i pokazac sie przed wyborami jaki on jest wspanialy, mala kukielka. Manipuluja nami jak sie da i gdzie sie da, i to w tak bezszczelny sposob. Na kampanie miliony wydaje, ale na powodz by pomoc ludziom ani sie kwapi zdrajca o pomoc! Wazne ze pan premierek ma majtasy czyste i garniturek! Kurwiszonow jak widac nie brak.

   Po drugie medialne zaklamanie wraz z polityczkami bredza, ze Polska musi sie wystrzgac teraz euro by nie podzielic kryzysu grecji, ale jak ku…a wybory wygrajha ponownie to pierwsi nas wsadza do tego euro i pierdzielnie wtedy wszystko na cacy! Sorry to juz dawno pierdzielnelo.

   Pozdrawiam niewolnikow z RP!
   PS niech wam juz nie klapki a klapy z oczu opadna i zamiast redzic do demonstracji czas ruszyc i wzywac do usuniecia wszystkich zdrajcow ktorzy sprzedali nasz majatek narodowy!

   ASM

   • Zapsa said

    Donek jest specem od interwencji powodziowej, dlatego jedzie i będzie „uczestniczył w odprawie”. Zapewne dzięki niemu strażacy będą 10 x szybciej wypompowywać wodę.
    To jest tak żenujące wszystko.

 9. Witam serdecznie,

  Jutro, 18 maja 2010 roku, mija 90 rocznica urodzin naszego Ojca Św. Jana Pawła II, Karola Wojtyły.
  Z tej okazji, w całej Polsce i w Krakowie, odbywać się będą uroczyste nabożeństwa.
  Wszystkim, dla których spotkania Ojca Świętego z nami, na Krakowskich Błoniach, miały i mają znaczenie szczególne, zapraszamy
  jutro, we wtorek, o godzinie 19.00, pod Skałę Papieską na Błoniach, gdzie razem z Kapelanem Żołnierzy Niepodległości, kapucynem,
  ojcem Jerzym Pająkiem, modlić będziemy się w intencji Ojczyzny i rychłej beatyfikacji Jana Pawła II.
  Modlić się też będziemy o szybkie przywrócenie Papieskiego Krzyża, który został usunięty spod Jego Skały w nocy z 13 na 14 maja br.
  przez urzędników miejskich i obecnie leży poobijany i pobrudzony, a także konstrukcyjnie uszkodzony,
  w starym garażu miejskiego ZiKiT-u, przy ul „Za torem” 22, w Podgórzu.

  Przynieśmy ze sobą świeczki, znicze i krzyże, które będzie można pozostawić po nabożeństwie w miejscu usuniętego krzyża.
  Do jutra,
  Z Bogiem !

  Stanisław Markowski

  p.s. załączam zdjęcie naszego krzyża, wykonane dziś, około południa, w urzędniczym więzieniu.

  • ASM said

   Jakim prawem odmawia sie w narodzie, ktory przyjal chrzest setki lat temu, aby krzyz w tak szczegolnym miejscu nie mogl zostac? Nie rozumiem wladz Krakowa! Czy tam nie ma wogole poczucia bojazni BOZEJ? Oj beda wszyscy przeciwnicy kosciola, Boga plakac i skomlec w dniu ich smierci. Nikt im nie pomoze. Niech ich Bog ma w swej opiece.

   Ten Krzyz nie moze tak tam lezec! Ma wrocic na miejsce gdzie pierwotnie stal. A glupie prawo tego nie moze zabronic! Bog wazniejszy od ludzkich smiesznych przepisow! Spoleczenstwo tu rzadzi, a rzady maja pomoc w potrzebach narodu POLSKIEGO.
   Kto inaczej mysli ten zdrajca!

   ASM

   • Vaclav vel Andre said

    @@ Do Patriotów

    Mamy tez 66 rocznicę bitwy po pod Monte Cassino- ale wiesz że ” polska krew – tak jak każda inna – krzepnie. „, rocznice urodzin JANA PAWŁA II(18 maja 1920), jest powódź – WIELKA TRAGEDIA .
    MAMY RZECZY WAŻNE I ważniejsze- TAK DLA NAS JAK I DLA (nie)RZĄDU
    I aż chce się by zdanie Tuska odnosiło się do sprawy najważniejszej „Trzeba wyjaśnić tę sytuację. Będę chciał wiedzieć co do sekundy jak to było przeprowadzone, jak wyglądała informacja. Najważniejsza rzecz to ustalenie zakresu odpowiedzialności. Nie będę tolerował sytuacji, o których mówią tutaj ludzie „— niestety nie interesuje Tuska ta sama miara do wyjaśnienia SPRAWY Smoleńska , przebiegu zdarzeń co do sekundy.
    Inna przedstawicielka Tuska ( bo nie społeczeństwa) „idzie w zaparte” mówiąc o daninie krwi która krzepnie- ale nie kasuje swego przemówienia w Sejmie Rzeczypospolitej — odbieram to jako BESTIALSTWO – jako żerowanie na tej krewi , na tej tragedii (TA MINISTER JEST saprotrofką- jak reszt towarzystwa POlszewików)
    I nikt tego nie „czuje” -jest zero reakcji i w dniu rocznicy urodzin POLSKIEGO PAPIERZA stroją niewybredne ataki na KOŚCIÓŁ.
    Nie rozumieją (?) – ( rozumieją i dobrze wiedzą) że okres niebytu państwowego, NARÓD przetrwał dlatego, że łączył go KOŚCIÓŁ.
    Wiele się mówi( negatywnego – wszak XXI w !! wiek tolerancji i informatyki), o intronizacji Jezusa na króla Polski
    Odpowiedzmy – czy Intronizacja może dopomóc NARODOWI I PAŃSTWU ?

    Zadajmy równolegle pytanie dla Umysłowców ( nie myślacych) :
    czy w sytuacji beznadziejnego stanu zdrowia powinno się wychodzić – w celu ratowania ŻYCIA – po za przyjęte schematy)
    Odpowiedz jest prosta a reszta ——-
    TO JEST CELOWE DZIAŁANIE – INŻYNIERIA SPOŁECZNA !!!!!

  • Toms said

   Potrzebny Polsce Wielki Polak na miarę Jana Pawła II !!! Niekoniecznie duchowny … myśle że Jarosław Kaczyński po śmierci brata będzie miał możliwości udowodnienia Wilekiego Patriotyzmu !!!

 10. ALFA said

  Nocna zmiana i „spece od śrubek”
  Cytat:

  O kolejnym epizodzie w życiu Jarosława Kaczyńskiego, czyli urzędowaniu w Kancelarii Prezydenta RP, słyszymy dziś głównie za sprawą opowiadającego o tym Wałęsy. Były prezydent bardzo lubi opowiadać jak to Kaczyńscy „średnio” pełnili swe obowiązki i jak musiał „wymienić zderzaki”, bo się nie nadawały na nowe czasy.
  Rzeczywiście, Wałęsa szybko się rozczarował, ale nie poziomem ich pracy, a raczej niemożnością ich kontrolowania. Wałęsa lubił otaczać się miernotami i lizusami, o czym mogą świadczyć kariery niemal wszystkich ówczesnych pracowników Kancelarii z „papciowym” Wachowskim na czele. Kaczyńscy do tej kategorii nie należeli, zatem konieczne było ich odsunięcie. Jednak po stronie braci, rozczarowanie Wałęsą było jeszcze większe i rosło z dwóch zasadniczych powodów.
  Pierwszym była ogromna niechęć Wałęsy do przeprowadzenia w Polsce wolnych wyborów parlamentarnych. W połowie 1991 roku, na wstyd zakrawał fakt, że we wszystkich państwach dawnego bloku sowieckiego, funkcjonowały wybrane w demokratyczny sposób parlamenty, poza Polską, która przecież proces destrukcji komunizmu rozpoczęła.
  Wałęsie nie spieszyło się do zmian, z tych samych powodów, dla których narastał konflikt z Kaczyńskimi – Wałęsa nie chciał twardych przeciwników z takim samym mandatem jak on. Wygodnie było zarządzać państwem, w którym posłowie odcięci zostali od zaplecza (PZPR rozwiązała się już w 1989), a rząd był całkowicie zależny od prezydenta i miał w parlamencie zaledwie kilkudziesięciu reprezentantów. Tylko Kaczyński ze swoim PC naciskał i parł do wyborów – do normalności, która miała zburzyć nieźle funkcjonujący układzik.
  Drugim powodem rozstania był opór Kaczyńskiego wobec rosnących wpływów w Belwederze, ludzi nie tyle miernych, co wręcz o podejrzanej, agenturalnej przeszłości. Sprzeciwiał się temu, ale wygrać tej wojny nie mógł z powodów, o których napisałem powyżej, Wachowski, Drzycimski czy Falandysz, byli dla Wałęsy idealnymi współpracownikami. Definitywny koniec współpracy opisał w swej książce Jacek Kuroń:
  „Początek listopada 1991 roku. Tuż po pierwszych wolnych wyborach parlamentarnych w Belwederze odbywa się narada liderów różnych partii z prezydentem Lechem Wałęsą. Bierze w niej udział także lider PC Jarosław Kaczyński, który właśnie opuścił stanowisko szefa Kancelarii Prezydenta. Jego stosunki z prezydentem są chłodne, ale pojawia się na spotkaniu. W którymś momencie dochodzi do gwałtownej wymiany zdań między Wałęsą a Kaczyńskim. Prezydent krzyczy do lidera PC: – Zajmie się tobą prokurator!. Kaczyński wstaje i wychodzi. W drzwiach odwraca się jednak i rzuca: – Jeszcze zobaczymy, kim się zajmie…”
  Niestety, o ile można o Jarosławie Kaczyńskim powiedzieć, że jest świetnym strategiem, o tyle 20 lat historii III RP ujawniło, że ma nadzwyczajnego pecha do ludzi, albo najzwyczajniej nie potrafi dobrze ich ocenić.
  Taką „pomyłką” w życiorysie Jarosława był Wałęsa, podobną wiele lat później okazał się Marcinkiewicz.
  W podobny sposób należy też oceniać wybór kandydata na premiera pierwszego prawicowego rządu, jaki powstał po wyborach w 1991. Jan Olszewski, co by o nim nie mówić, jest wspaniałym i szlachetnym człowiekiem, doskonałym i odważnym adwokatem, w latach komunizmu bez lęku podejmującym się obrony ludzi szykanowanych przez system, jednak politykiem jest beznadziejnym.””
  http://konservat.cba.pl/art.php?art=0739&path=arty2010#ha

  • felicyta said

   Zachecam do przeczytania calosci tego artykulu, niech sie wszystkim otworza oczy i rozumy aby wiedziec na kogo glosowac.

  • felicyta said

   http://niezalezna.pl/article/show/id/34095
   „anna h: to napisal jeden z userow!!!Tusk/komorowski pewnie codziennie spiewaja!!!

   Marsz, marsz Komorowski
   przez Smoleńsk do Moskwy
   Za twoim przykładem
   złączym się z Mossadem.
   Jak Marchlewski do Stalina w największej pokorze
   Suchą nogą do Putina przez Czerwone Morze.
   Przejdziem Wisłę ,a problemy ulecą jak sen
   Tak jak zniknął Pan Prezydent oraz IPN.
   Ale naród się obudzi, czyn zamieni w słowa.
   Zamiast salwy honorowej – komora gazowa!

 11. jowram said

  Wyjątki ze stenogramu z posiedzenia Fundacji Batorego – ściśle tajne

  Opublikował/a krolowapokoju w dniu 18/05/2010

  Prawdziwy obraz talmudycznych przebierańców przy władzy

  Talmudyści poprzez wieki znani są z tego, że w swoim postępowaniu mają podwójne oblicze. Inaczej prezentują się na zewnątrz, przed ludźmi, a inaczej wygląda ich postępowanie. Tą ich dwulicowość sami potwierdzają w całej pełni podczas spotkania Fundacji Batorego w siedzibie Fundacji dnia 6 sierpnia 1998 roku. Fundacja Batorego związana jest ściśle z żydomasońską organizacją pn. „Okrągły Stół”, założonej w 1891 roku.

  Jak pisze Henryk Pająk, znawca kulisów najnowszej historii, przy polskim „Okrągłym Stole nie było ani Polaków ani Polski. Byli jej wrogowie. O ile polski „Round Table” (Okrągły Stół) stanowił wstęp do instalowania destrukcyjnych struktur i planów pokojowego rozbioru Polski, to jego praktyczną realizację powierzono międzynarodowemu hochsztaplerowi żydowskiego pochodzenia – G. Sorosowi. Wykonawcami swego planu mianował Leszka Balcerowicza i Bronisława Geremka. Pierwszy z nich zajął się rujnowaniem gospodarki, drugi – praniem umysłów. Pierwszy wykonywał tę destrukcyjną robotę pod hasłem „Planu Balcerowicza”, drugi w ramach tzw. Fundacji Batorego. Pierwszy przystąpił do przekształcania polskiej gospodarki i ekonomiki w masę upadłościową, drugi do homogenizacji umysłów, które stosownie preparowane, miały godzić się z tą kasacją Polski. Fundacja firmuje całość działań przeciwko Polsce” („Piąty rozbiór Polski 1990-2000”, s. 46).

  „Kiedy Balcerowicz zamieniał polską gospodarkę w masę upadłościową, a ministrowie zniekształceń własnościowych – Lewandowski i Kaczmarek zajmowali się rozdawnictwem najlepszych kęsów tej masy hienom zagranicznym, Fundacja Batorego trudziła się nad zamienianiem polskiego systemu edukacji w zbiorowego apologeta wolnego rynku, otwarcia na zachód – na MFW (Międzynarodowy Fundusz Walutowy), Unię Europejską” (s.50). A oto wyraz „troski” członków Fundacji podczas obrad posiedzenia. Są to wyjątki ze stenogramu (liczącego 36 stron maszynopisu) antypolskich wypowiedzi, które zdobył oficer Służb Specjalnych – człowiek miłujący Ojczyznę, gorący Patriota – „PIAST”. Syng. WZ/0038 XII.16945.P „Ściśle tajne”: „Unia Wolności”

  SPOTKANIE CZŁONKÓW FUNDACJI BATOREGO W SIEDZIBIE FUNDACJI DNIA 06.08.98 R.

  Przewodniczący – B. Geremek

  Proszę o ciszę. Zaczynamy. Referować krótko, tematy znane…

  Michnik – Jak zwykle o polaczkach, ha! ha!

  Balcerowicz – Ja zacznę od tego, że transfer pieniędzy do Izraela idzie pełną parą, oni się niczego nie domyślają! W prywatyzacji bierze udział ponad 3,5 tys. Naszych Żydów. Banki są już prawie wszystkie nasze, a to jest najważniejsze!… Wykup najlepszych terenów w Warszawie i w największych miastach załatwiony. Sprzedaż najlepszych zakładów kontynuujemy dla naszych za grosze albo dajemy kredyty z pieniędzy budżetowych, a potem umarzamy.

  Geremek – Leszek, wystarczy! Od siebie chcę powiedzieć, że w MSW nie ma już prawie żadnych Polaków. Ambasadorzy i I sekretarze to nasi Żydzi! W Brukseli są tylko nasi.

  Pałubicki – kartoteki: p. Geremka, Mazowieckiego, Olechowskiego, Michnika, a także 328 Naszych zostały do końca wyczyszczone! Wcześniej siedział tam Adaś z naszymi, ale do końca nie wyczyścił…

  Olechowski – Jeżeli dowiedzą się, że ja, Kwaśniewski i Buzek jesteśmy Żydami, to źle!

  Kuroń – wszędzie mamy swoich! W Radach Nadzorczych, Funduszach Powierniczych, Dyrekcjach, Bankach! Zresztą, z Izraela i Stanów Zjednoczonych przyjeżdża około 8,5 tys. Żydów. Po to są powiaty, trzeba trzymać polaczków za mordę! Zresztą, już i tak niedługo wszystko będzie nasze! Za trzy lata obudzą się z łapą w nocniku.

  Suchocka – Jacek, znowu piłeś i jesteś wulgarny!

  Kuroń – Nie przejmuj się, oni są ogłupieni. Telewizja, radio i prasa są nasze!

  Osiatyński – Może porozmawiamy o wyborach? Adaś dał 3 miliardy zł, Turowicz z Tygodnika 500 milionów, to skąpiec, Sorosz 10 miliardów, Biznes Klub 10 miliardów, Urban 1,5 miliarda, z Niemiec 4 miliardy, 15 miliardów dał Leszek z budżetu…

  Małachowski – Wszędzie, gdzie się da, niszczyć „Naszą Rodzinę” i ks. Rydzyka. Oni są najbardziej niebezpieczni. Ale też „Ojczyznę” i „Przymierze”. Popatrzcie, ośmieszaliśmy Pawlaka i już go nie ma, kolej na Kalinowskiego, ale powtarzam, przede wszystkim niszczyć „Naszą Rodzinę”, „Radio Maryja”, ich gazetę „Nasz Dziennik” i ks. Rydzyka. Najlepszymi naszymi sprzymierzeńcami są ks. Tischner, bp Życiński i bp Pieronek. Popatrzcie, sami plują na Kościół i naród. Wystarczy tylko drukować ich artykuły!

  Kuczyński – Zobaczcie, jaką dobrą robotę zrobił dla nas pan Kulesza.

  Lityński – Ale swoje pieniądze wziął! Jak wejdą do Unii, będą tylko regiony. Żadnej Polski już wtedy nie będzie!… W Kancelarii Kwaśniewskiego mamy też kilkunastu swoich ludzi, na czele z Kaliszem”.

  Powyższe wypowiedzi nie wymagają komentarza. Siłą talmudystów w niszczeniu Polskiego Narodu i Polski była nieświadomość Polaków. Bo rzeczywiście trudno jest uwierzyć w taką przewrotność, jaką wykazali talmudyści przy władzy w Polsce. Musi to jest „nagroda” za to, że Polacy – z narażaniem życia – ratowali ich przed śmiercią z rąk ich pobratymców. Ale to się skończyło. W Narodzie Polskim narasta świadomość śmiertelnego zagrożenia ze strony talmudycznych przebierańców. Wybory w jesieni 2005 roku były początkiem zwycięskiej wali o przywrócenie Polski Polakom, jak podkreśla w swoich programowych przemówieniach Jarosław Kaczyński, prezes autentycznie narodowej partii „Prawo i Sprawiedliwość”. Cdn.

  Źródło: henrykwesolowski.com

 12. ALFA said

  Sprzedam Polskę
  Sprzedam Polskę – msp.gov.pl
  Aktualizacja: 2010-05-16 10:04 pm
  Minister skarbu [„Jacek Rostowski” czyli obywatel Wielkiej Brytanii – Jan Vincent-Rostowski] zamieścił w tygodniku “The Economist” ogłoszenie o sprzedaży ponad 670 polskich spółek z ponad 40 sektorów gospodarki.

  Pod ręką Platformy Obywatelskiej Polska od trzech lat żyje z wyprzedaży majątku poprzednich pokoleń i zaciągania długów na koszt przyszłych. Ekonomiści biją na alarm: sprzedaż strategicznych sektorów gospodarki na rzecz zagranicznych inwestorów nie zasypie dziury budżetowej, za to zwiększy finansowy drenaż Polski i narazi nasz kraj na “wrogie przejęcie”. Prywatyzowanie w kryzysie jest nieracjonalne m.in. dlatego, że firmy prywatne mają teraz znacznie gorszy dostęp do kapitału niż państwa, które są w ocenie rynków bardziej wiarygodnym partnerem w czasach kryzysu.
  Ogłoszenie polskiego Ministerstwa Skarbu Państwa w “The Economist”, 8-14 maja 2010 r.

  Gorączkowo szukając pieniędzy na łatanie dziur budżetowych, rząd sprzedaje, co się da, bez względu na to, czy prywatyzacja firmy ma uzasadnienie gospodarcze, czy też nie ma. Wpływy ze sprzedaży majątku państwowego zaplanowano w tym roku na 25 mld zł, ale minister Aleksander Grad licytuje w górę, utrzymując, że sięgną nawet 30 mld złotych. Miliard w górę czy w dół nie zmienia jednak obrazu sytuacji: mimo totalnej wyprzedaży majątku rząd nie zdoła ograniczyć dziury budżetowej do zaplanowanych rozmiarów, czyli 52 mld złotych.

  – Szacujemy, że już dziś rzeczywisty deficyt budżetu wynosi 90 mld złotych. Pod koniec roku dług publiczny sięgnie 780-800 mld zł – ocenia główny ekonomista SKOK Janusz Szewczak.
  – Prywatyzacyjny rozmach rządu doszedł do punktu, gdy trzeba powiedzieć – nie! Ludzie są zgorszeni beztroską, z jaką rząd wyprzedaje majątek publiczny budowany przez pokolenia – mówi poseł Gabriela Masłowska (PiS), ekonomistka.
  – Rząd sprzedaje strategiczne dziedziny gospodarki, nie bacząc na kryzys, bo jedyne, co go zaprząta, to narastające kłopoty z płynnością budżetu. Ten gabinet kompletnie nie rozumie, w jakim kierunku rozwija się sytuacja na świecie, i źle nas pozycjonuje – uważa Jerzy Bielewicz, prezes Stowarzyszenia “Przejrzysty Rynek”. – Katastrofa finansowa Grecji to zaledwie czubek góry lodowej, zwiastun kolejnej fali globalnego kryzysu finansowego, który tym razem uderzy najsilniej w Europę, grożąc jej rozpadem – ostrzega finansista.
  Premier Donald Tusk i minister Aleksander Grad upatrują “cudownego lekarstwa” w prywatyzacji poprzez giełdę, gdy miejsce zagranicznego inwestora strategicznego zajmuje mniej lub bardziej rozproszony akcjonariat. Wygląda jednak na to, że pokusa drenażu finansowego bynajmniej nie omija spółek giełdowych, tyle że beneficjent się zmienia.
  – Spółki o rozproszonym akcjonariacie stają się de facto własnością menedżerów, a akcjonariusze pozostają bez wpływu na zarządzanie. Na przykład włoski UniCredit kontrolowany jest przez kilka fundacji posiadających większe pakiety akcji, a te fundacje kontroluje… zarząd – tłumaczy Bielewicz.
  Totalna prywatyzacja nie jest panaceum na problemy gospodarcze, przeciwnie – w wielu wypadkach może zaszkodzić – twierdzi Jerzy Bielewicz. Każda dziedzina gospodarki wymaga – jego zdaniem – odrębnej strategii, jeśli chodzi o status własnościowy.
  – Po co sprzedawać energetykę inwestorom zagranicznym? Wiadomo, że środki na niezbędne inwestycje będą pozyskiwać na polskim rynku przez zawyżanie cen energii, co narazi polską gospodarkę na

  utratę konkurencyjności. Po co pozbywać się kontroli nad PZU, PKO BP czy GPW? Inwestorzy przejmują dochodowe spółki finansowe po to, by z nich czerpać zyski, a nie dokładać. Na Zachodzie zaledwie 20 proc. tego sektora znajduje się w rękach zagranicznych, gdy tymczasem w Polsce – 70 proc. – zwraca uwagę Bielewicz.

  Małgorzata Goss
  http://www.bibula.com/?p=21724

  • ASM said

   w Europie rzadza max. 5 panstw, a reszta to slugusy, wiec nie ma co sie dziwic, ze Polska to niewolnicy, nic nie mamy i nic nie bedziemy mieli poki rzad nie zostanie zmieniony!

   Pozdrawiam i milego wysprzedawania POLSKOSCI, a co milo byc niewolnikiem co? Jeszcez trochu a po wejsciu Euro, pozostanie tylko mala elita a reszta ludziska bedzie musialo sprzedac dorobek swego zuycia jak pola, nieruchomosci i przeniesc sie do klitek, kawalerek, i pozostanie zycie malpy w klatce. Bajbaju prymitywni ludzie o malych mozdzkach…

   Ja juz nie mam sil co kolwiek robic aby poprawic sytuaje w POLSCE. TO co dzieje sie to totalny teatrzyk, a ludzie sie tylko przygladaja i klapy na oczach.

  • Marslim said

   a ostatni wywiad Komorowskiego w TVN na tle targowicy:

 13. hjk said

  monitorpolski 17 Maj 2010 @ 8:38 pm
  „Tu ma (miał) plusa. Ale dlaczego nie forsowano z całej siły idei elektrociepłowni geotermalnych, których inwestycja się wraca po roku! Miał przecież pod ręką profesora Ryszarda Kozłowskiego.”
  …ale miał pewnie i innych, którzy moze czymś grozili albo wabili…

  ASM 17 Maj 2010 @ 10:45 am
  „…PO i PIS niczego nie warte, pokazali jak rzadzili i tylko wysprzedarz majatku trwala, niszczenie krzyzy, wiry, same afery, procesy, zdrady itd. ZERO ROZOJU NARODU POLSKIEGO! ”
  To nie do końca tak. Nie jestem jakimś zwolennikiem PiSu, ale fakty są takie, ze za PiSu nic chyba nie wyprzedano, NIE BYŁO DEFICYTU BUDZETOWEGO tylko NADWYZKA, w zwiazku z tym lichwiarze byli niepocieszeni, trwał boom kredytowy i wariactwo cenowe w nieruchomościach (jedni mogli kupić mieszaknia, fakt, ze trochę drogo, ale inni mogli korzystnie je sprzedać), giełda żarła, malało bezrobocie, koniunktura dobijała do 7% PKB (moze dzieki tym kredytom z banków), zaczęły sie podwyżki płac… Jak PO doszło do władzy mamy nieustanne pasmo nieszczęść (nawet i na świecie, choc nie podejrzewam Don Alda o takie wpływy :-)), a ostatnio tę katastrofę…to ze kryzys nas nie wykonczył to głównie dzieki PiSowskiemu szefowi NBP, już śp.

  Buka 17 Maj 2010 @ 4:35 pm
  „Za czasów PRL przypominam sobie,ze była taka sprawa z grupą ludzi m.in.oficerów,która podjęła działania zmierzające do zbudowania w Polsce takiej bombki,większość z nich zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach.Kiedyś zdaje się był nawet film dokument.,niestety więcej szczegółów nie pamiętam.Może ktoś kojarzy?”
  na YT kiedyś przeglądałem i bylo o tym, ze coś kombinowali za Gierka i Żarnowiec był pod to tez planowany… Cały zreszta przemysł atomowy zosatał przykryty listkiem elektrowni at., że to niby technologia pokojowa, choć to ekonomicznie kompletnie bez sensu, biorąc pod uwagę koszty calkowite – budowy, konserwacji, zabezpieczen, likwidacji odpadów, na koniec samej elektrowni po calkowitym zużyciu…

 14. seed said

  http://www.youtube.com/watch?v=LU8DDYz68kM&feature=player_embedded przypominam o nauce naturalnych zachowań w czasie zagrożenia..

 15. MIZIA+ said

  wybory może i nie bedzie –

  w styczniu pisałem o klesce głodu TO BĘDZIE SKUTEK – ZIMA W ŚRODKU MAJA ………

  http://wiadomosci.onet.pl/2171776,11,bedzie_stan_kleski_zywiolowej_bede_ostrozny,item.html

  Śnieg w maju? To nie żart, pod Tatry wraca zima
  Dzisiaj, 18 maja (08:59)

  Nad Zakopanem przechodzi prawdziwa śnieżyca. Na drodze w kierunku Kościeliska leży już około 5 centymetrów mokrego, rozjeżdżonego śniegu. Samochody na letnich oponach mają duże problemy na zjazdach i zakrętach – trzeba bardzo uważać. Na ulice wyjechały też już pierwsze pługi śnieżne.

  http://www.rmf24.pl/fakty/news-snieg-w-maju-to-nie-zart-pod-tatry-wraca-zima,nId,278769

  • Dawid said

   Co to wszystko ma znaczyc, ta pogoda?

  • Dawid said

   Czy ktos nie manipuluje z pogoda?

  • wszechstronny said

   Mizia gdyby zebrać w kupe wszystko co pisałeś to nie wiem czy przypakiem starczyłoby tych klęsk na 100 lat. A poza tym skąd Ty o tym wiedziałeś? Ktoś dał Ci cynka, że będzie padało w maju? 🙂

  • Ale macie śmieszne pytania.
   Oczywiście że to jest manipulacja pogodą!
   Przecież ogólnie jest wiadomo, że już od lat 70-tych można manipulować pogodą (rozpylany jodek srebra, od niedawna HAARP). Nie tylko można powodować tajfuny i ulewy, można je również powstrzymywać. Zachodzi tu więc pytanie dlaczego nie powstrzymano tych opadów w Polsce? A bo miało tak być. Kolejne pytanie – komu na rękę jest by wybory nie odbyły się w przyspieszonym terminie?

  • VIVIEN said

   CICHO BYC MIZIAQ ! KYSZ Z TYM SNIEGIEM !!! ZWARIOWALES JESZCZE SLONCE DOBRZE NIE ZASWIECILO A TY TU NAS ZALAMUJESZ ! JESZCZE WYWOLWSZ WILKA ZA LASU

  • Toms said

   Mizia daj se na wstrzymanie dość krakania , wg Twoich teorii powinniśmy juz dawno powymierac na czarną ospe

 16. seed said

  http://wiadomosci.onet.pl/2171720,11,polsce_groza_zrzuty_wody_z_czech_tragiczna_powtorka_z_1997_roku,item.html wyłączyli komentartze na reżymowym portalu onet.pl

  • Zapsa said

   Nie pierwszy raz wyłączyli komenty, nieraz w sytuacjach kryzysowych, gdzie mają za dużo rozwścieczonego tłumu i nie są w stanie przepuszczać tylko komentarzy typu „Jaro to psychol” – to wyłączają.

  • ren said

   na tvn24.pl tez wylaczone komentarze 🙂

 17. Mars said

  Czy to prawda że w pierwszej połowie czerwca będą opady śniegu w Europie i Polsce spowodowane wyżem arktycznym ? Słyszał ktoś coś na ten temat ?

  • Toms said

   W lipcu będzie dużo śniegu…. na Antarktydzie , co jeszcze głupiego wymyślicie….

 18. Vaclav vel Andre said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Komorowski-ta-dymisja-to-nie-jest-dobry-sygnal-,wid,12279960,wiadomosc.html?ticaid=1a2fe&_ticrsn=5
  „nikt z wojska nie odchodzi na własne życzenie,

  komorowski powiedział dokładnie—:

  możesz strzelić sobie w łeb = „nikt z wojska nie odchodzi na własne życzenie ”

  ALBO
  rozpatrzymy inne warianty =może(sz) o to wnioskować”
  TO JEST JĘZYK POlszewików!!!!!!!!!!!!

 19. Zapsa said

  „Firmy z BCC obawiają się, że rząd odkłada reformę finansów”

  http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Firmy-z-BCC-obawiaja-sie-ze-rzad-odklada-reforme-finansow,wid,12276362,wiadomosc.html

  • Aśka said

   http://finanse.wp.pl/kat,9231,title,Bank-Swiatowy-podpisal-z-MG-umowe-ws-reform-gospodarczych,wid,12267388,wiadomosc.html
   Bank Światowy podpisał z MG umowę ws. reform gospodarczych
   PAP | 14.05.2010 | 13:05
   Bank Światowy podpisał z MG umowę ws. reform gospodarczych

   (fot. Jupiterimages)

   Bank Światowy podpisał z resortem gospodarki umowę w sprawie reform gospodarczych. Do końca czerwca BŚ opracuje dla rządu raport, w którym zawrze zalecenia dot. prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce; jest też gotowy wspierać rząd w przeprowadzeniu reform.
   Dokument podpisali w piątek wiceminister gospodarki Marcin Korolec oraz menedżer Banku Światowego dla Polski i krajów bałtyckich Thomas Laursen.
   […]
   _________
   kolejny pryzkład, ze nie jesteśmy gospodarzami na naszym podwórku

 20. Zapsa said

  O blokadzie RM:

  http://tech.wp.pl/kat,1009781,title,Radio-Maryja-ofiara-SMS-owego-zartu-telefony-sie-urywaja,wid,12279332,wiadomosc.html

  • Informuję was o kolejnym odkrytym przeze mnie dyskryminowaniu posiadaczy telefonu komórkowego w sieci w Rodzinie. Jak sobie kupicie w tej sieci telefon tak jak ja to zrobiłem to dodzwonicie się wszędzie ale do was nie dodzwonią się uzytkownicy sieci Play. Jest to dyskryminacja przez sieć play telefonii w Rodzinie.

 21. ALFA said

  @Pelagio wiesz dobrze albo nie wiesz,że tu się podaje informacje sprawdzone ,nikt tu nikogo nie podpuszcza do przemocy widać co czytasz to nie rozumiesz,a tobie trzeba się dobrze przyjrzeć i nie rób tu zamętu.

  • Zenobiusz said

   Oj coś mi sie wydaje że Pelagia ma rację.Przemoc to ostatnia rzecz jaka jest Polsce potrzebna przed wyborami,a komuś bardzo na tym zależy.

  • Pelagia ma rację bo protestuje przeciw kłamstwu. Po co nam naśladować reżimowe portale??

 22. j21 said

  Mizia a nie wiem czy wiesz, że z tym śniegiem i majem, to niezbyt dobra wiadomość…

 23. in said

  @wojwit

  jesli to nie bylby klopot dla ciebie to prosilbym o tlumaczenie takze tego. poprzednie tlumaczenia wniosly kilka informacji do sprawy.
  dzieki

  10.04.2010

  В соответствии с Российским воздушным законодательством и Приложением № 13 к Конвенции о международной гражданской авиации (ИКАО) для технического расследования авиационной катастрофы самолета Ту-154М № 101 Республики Польша, происшедшей 10 апреля 2010 года в районе г. Смоленска, создана совместная комиссия Межгосударственного авиационного комитета и Министерства обороны Российской Федерации.
  Председатель Межгосударственного авиационного комитета Т. Анодина и члены комиссии убыли на место авиационного происшествия.

  11.04.2010

  Межгосударственный авиационный комитет (МАК) информирует, что бортовые самописцы самолета Ту-154М № 101 доставлены в специальную лабораторию МАК, где специалисты Комитета в 10 ч. 40 мин., в присутствии польской стороны, представителей Следственного комитета при Прокуратуре Российской Федерации, приступили к осмотру и вскрытию контейнеров самописцев.
  В результате вскрытия регистратора параметрической информации обнаружено, что лента носителя информации находится на катушках, но вышла из лентопротяжного механизма, вероятно в результате удара.

  14.04.2010

  В соответствии с поручением Председателя Правительства Российской Федерации В.В. Путина от 13 апреля 2010 г. на Председателя Межгосударственного авиационного комитета – заместителя Председателя Государственной комиссии по расследованию катастрофы самолета Ту-154, произошедшей 10 апреля 2010 г. в Смоленской области, Анодину Татьяну Григорьевну возложено общее руководство техническим расследованием и координация взаимодействия заинтересованных российских и зарубежных организаций. Расследование поручено проводить в соответствии с положениями Приложения 13 Чикагской Конвенции о международной гражданской авиации в тесном взаимодействии с польской стороной.
  Техническая комиссия МАК совместно со специалистами Министерства обороны Российской Федерации с участием уполномоченного представителя и технических экспертов Республики Польша продолжает расследование авиационного происшествия в полном соответствии с Приложением 13 к Чикагской Конвенции.

  17.04.2010

  Техническая комиссия полностью завершила работы на месте авиационного происшествия.
  Трехсторонним актом совместно с представителями Следственного комитета при Генеральной Прокуратуре и МЧС России, по согласованию с польской стороной, контроль за местом авиационного происшествия передан администрации г. Смоленска для проведения санитарной обработки местности.
  На охраняемой площадке завершена выкладка воздушного судна. Специалисты приступили к оценке характера разрушений узлов и элементов конструкции самолета, последовавших при катастрофе.
  Продолжаются работы по совмещению результатов аэрофотосъемки с кроками места авиационного происшествия для получения детальной картины последовательности разрушений самолета.
  Инженерно-техническая и летная подкомиссии продолжали работы по изучению документации, определяющей подготовку самолета и экипажа к полету.
  В лаборатории МАК продолжаются работы по очистке от шумов звуковой информации, прослушиванию и протоколированию переговоров членов экипажа, а также анализу зафиксированной параметрической информации.
  Работы по анализу и оценке качества ГСМ (горючесмазочных материалов) отложены по просьбе польской стороны до прибытия в Москву польских специалистов, высказавших пожелание участвовать в исследованиях.
  Все работы технической комиссии проводятся с участием польской стороны.
  Во время проведения в Варшаве траурной мессы по погибшим в авиакатастрофе, члены Технической комиссии и польские специалисты возложили цветы на месте трагедии.

  19.04.2010

  В лаборатории Межгосударственного авиационного комитета продолжаются работы по очистке от шумов звуковой информации. Речевая информация значительно зашумлена и имеется большое количество мест, требующих восстановления. Ожидается приезд в г. Москву польских специалистов для участия в работе по идентификации голосов членов экипажа.
  Продолжается анализ параметрической информации. Расшифрован обнаруженный на месте авиационного происшествия эксплуатационный бортовой самописец российского производства. Считанная с него информация используется дополнительно совместно с информацией, полученной с аварийного параметрического регистратора.
  В Республике Польша при участии специалиста Межгосударственного авиационного комитета завершено считывание параметрической информации на предприятии-изготовителе с бортового эксплуатационного накопителя польского производства.
  Эксплуатационные бортовые самописцы как российского, так и польского производства фиксируют то же количество параметров и объем информации, что и аварийный параметрический регистратор.
  Достигнута договоренность с польской стороной о порядке работ по анализу и оценке качества ГСМ (образцы горючесмазочных материалов).
  Продолжается работа по анализу материалов, полученных по результатам облета радиотехнических средств посадки, наблюдения и связи аэродрома Смоленск «Северный».
  В соответствии с планом работ членами Технической комиссии также проводится анализ действий руководителя полетов, а также руководителя зоны посадки аэродрома. Проведена расшифровка записей наземных средств объективного контроля.

  Все работы Технической комиссии проводятся в тесном взаимодействии с большой группой польских специалистов.

  22.04.2010

  Продолжаются работы по обработке параметрической информации. Проведена временная синхронизация (совмещение по времени) информации параметрического и звукового аварийных самописцев самолета с учётом данных, полученных с диспетчерского магнитофона и результатов расшифровки эксплуатационных бортовых регистраторов.
  В Межгосударственный авиационный комитет доставлены сохранившиеся фрагменты радиоэлектронного и навигационного оборудования самолёта для проведения дальнейших исследований, а также носитель информации наземных средств объективного контроля.
  Российские и польские специалисты продолжают работу по протоколированию переговоров экипажа. Начат двусторонний перевод прослушанной информации с привлечением квалифицированных переводчиков.
  Начаты работы по расчетам и восстановлению траектории полёта самолёта в пространстве с учётом базы данных подстилающей поверхности, материалов аэрофотосъёмки и геодезических измерений.
  Завершен первичный этап работы группы по составлению схемы авиационного происшествия.
  Начато оформление отчётов и документов подкомиссий и рабочих групп Технической комиссии.
  Все работы Технической комиссии проводятся в тесном взаимодействии со специалистами польской стороны.

  24.04.2010 cz.1
  Работы Технической комиссии на месте катастрофы и аэродроме Смоленск «Северный» закончены. Члены Технической комиссии прибыли в Москву.
  Проведены работы по опознанию останков членов летного экипажа. С участием специалиста МАК, проводится трасологическая экспертиза расположения членов экипажа в кабине самолета в момент катастрофы.
  Достигнута договоренность о проведении с участием специалистов МАК и польской стороны исследований бортовой системы предупреждения столкновения с землей (TAWS) и системы спутниковой навигации (GNSS) американского производства на предприятии-изготовителе в США.
  По полученным данным расшифровки аварийных самописцев, система TAWS в полете на борту самолета была включена.
  По восстановленным данным параметрических самописцев продолжается анализ динамики полета и работы самолетных систем с учетом данных, полученных по результатам исследований сохранившихся фрагментов и узлов конструкции самолета.
  Завершаются работы по идентификации голосов членов летного экипажа, в которой принимают также участие польские специалисты и пилоты.
  Проводится изучение документации по проведенному ремонту самолета в ОАО «Авиакор-авиационный завод».
  Все работы Технической комиссии проводятся в тесном взаимодействии со специалистами польской стороны.

  24.04.2010 cz.2

  24 апреля с.г. по согласованию с российской стороной в Межгосударственном авиационном комитете (МАК) Председателем Комитета Т.Анодиной была принята делегация Республики Польша во главе с Министром национальной обороны господином Б.Клихом.
  Во встрече приняли участие Министр транспорта Российской Федерации И.Левитин, представители Министерств иностранных дел России и Польши.
  Была представлена подробная информация о ходе работ Технической комиссии МАК совместно с уполномоченным представителем Республики Польша и большой группой польских специалистов.
  Польская делегация была ознакомлена с предварительными результатами расследования, имеющимися в Технической комиссии МАК. На все вопросы польской стороны были предоставлены исчерпывающие ответы, которыми польская сторона была удовлетворена.
  Министру национальной обороны господину Б.Клиху в Научно-техническом центре МАК была предоставлена возможность прослушать в полном объеме запись речевого аварийного самописца и ознакомиться с предварительными результатами совместной обработки информации параметрического и речевого самописцев.
  Польская сторона выразила удовлетворение ходом проведения расследования в соответствии с международными правилами и стандартами, а также большим объемом работ, выполненным в сжатые сроки.
  Польская сторона получила заверения о продолжении работ по расследованию на основе принципа объективности, полной открытости для польской стороны всех аспектов расследования и предоставления всех материалов, предусмотренных Приложением 13 к Конвенции о международной гражданской авиации, и дальнейшем тесном взаимодействии с польскими специалистами.
  Председатель Комитета обратилась к Министру национальной обороны Республики Польша с просьбой предоставить в возможно короткий срок данные о подготовке экипажа и самолета к выполнению полета, отметив, что российская сторона неукоснительно предоставляет Технической комиссии МАК все необходимые для расследования материалы.
  Польская сторона подтвердила продолжение работ польских специалистов в МАК с 26 апреля с.г.
  Встреча прошла в обстановке конструктивного диалога и взаимного понимания.
  Министр национальной обороны Республики Польша господин Б.Клих поблагодарил за предоставленную информацию и возможность ознакомления с материалами расследования.

  Masz specjalne podziekowania od pewnej grupy osob.

  • Wojwit - Ten Sam said

   @In
   Dam radę dopiero wieczorem.

   • in said

    nie ma sprawy, tak jak bedziesz mial czas.

   • Wojwit - Ten Sam said

    Zgodnie z Rosyjskim Prawem Powietrznym i Załącznikiem № 13 do Konwencji o Międzynarodowym Lotnictwie Cywilnym (ICAO) została powołana wspólna komisja Miedzypaństwowego Komitetu Lotniczego i Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej do zbadania przyczyn (technicznych)katastrofy samolotu TU-154 № 101 należącego do Rzeczpospolitej Polskiej, która to miała miejsce 10 kwietnia 2010 w pobliżu miasta Smoleńsk,
    Przewodnicząca Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego T. Anodina i członkowie Komisji i udali się na miejsce wypadku.

    11.04.2010

    Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) informuje, że pokładowe rejestratory lotu Tu-154M No. 101, zostaly dostarczone do specjalnego laboratorium MAK, gdzie eksperci Komitetu o godzinie 10:40 w obecności przedstawicieli strony polskiej i przedstawicieli Komisji Dochodzeniowej (śledczej) Prokuratury Generalnej(?) Federacji Rosyjskiej przystąpili do oględzin rejestratorów i otwarcia pojemników.
    W rezultacie badań rejestratora parametrów informacji ustalono, że taśma (nośnik zapisu informacji) znajduje się na bębnach, ale wyszła z mechanizmu prowadzącego, prawdopodobnie w wyniku uderzenia.

    14.04.2010

    Zgodnie z wnioskiem Premiera Federacji Rosyjskiej, W.W. Putina, 13 kwietnia 2010 roku, na przewodniczącego Miedzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) – została wyznaczona zastępczyni przewodniczącego Państwowej Komisji do zbadania przyczyn katastrofy samolotu Tu-154, która miała miejsce 10 kwietnia 2010. w Obwodzie Smoleńskim – Tatiana Grigoriewna Anodina. Jest ona odpowiedzialna za ogólne (całościowe) zarządzanie procesem wyjaśniania przyczyn katastrofy (badania techniczne) i koordynację współpracy rosyjskich i zainteresowanych zagranicznych organizacji. Dochodzenie ma być prowadzone, zgodnie z przepisami Załącznika 13 do Konwencji Chicagowskiej o Międzynarodowym Lotnictwie Cywilnym, w ścisłej współpracy ze stroną polską.
    Komisja Techniczna MAK wraz ze specjalistami z Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, z udziałem Upoważnionego Przedstawiciela (Pełnomocnika z ramienia RP)oraz polskich ekspertów technicznych, kontynuuje dochodzenie w sprawie wypadku (zgodnie z Załącznikiem 13 do Konwencji Chicagowskiej).

    17.04.2010

    Komisja Techniczna MAK zakończyła prace na miejscu wypadku. Na mocy Aktu Trójstronnego (porozumienia)zawartego między przedstawicielami Komisji Dochodzeniowej Prokuratury Generalnej Federacji Rosyjskiej i Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji a stroną polską, kontrola nad miejscem wypadku została przekazana władzom administracyjnym miasta Smoleńska celem przeprowadzenia działań sanitarnych na tym obszarze.
    Na ochranianym placu zakończono układanie szczątków samolotu. Eksperci zaczęli oceniać charakter zniszczeń elementów konstrukcyjnych samolotu, które nastąpiły w wyniku katastrofy.
    Trwają prace nad uzgodnieniem wyników badania miejsca katastrofy z fotografiami lotniczymi tego miejsca (terenu) celem sporządzenia szkicu miejsca wypadku, aby uzyskać szczegółowy obraz kolejności zniszczeń samolotu.
    W Komisjach: Inżynieryjno – Technicznej i Podkomisji Lotu(?) kontynuowano studia nad dokumentacją zaświadczającą o przeszkoleniu załogi i przygotowaniu jej oraz samolotu do lotu.
    W laboratorium MAK nadal trwają prace nad dokładnym oczyszczeniem informacji dźwiękowej z szumów, odsłuchiwaniem i zapisem rozmów członków załogi, jak również analizowane są zapisane parametry lotu.
    Pracy nad analizą i oceną jakości paliw i smarów (palne materiały) odroczone zostały na wniosek strony polskiej do czasu przyjazdu do Moskwy polskich ekspertów, którzy wyrazili chęć udziału w badaniach.
    Wszystkie prace Komisji Technicznej odbywają się z udziałem strony polskiej.
    W czasie odprawiania w Warszawie mszy św. żałobnej za ofiary katastrofy, członkowie Komisji Technicznej i polscy specjaliści złożyli kwiaty w miejscu tragedii.

    19.04.2010

    W laboratorium MAK kontynuowane są prace w celu oczyszczenia nośników dźwięku (nagrań rozmów) z szumów celem uzyskania rzetelnych informacji. Nagrania rozmow są w wielu miejscach „zaszumione” i jest wiele miejsc, które wymagają remontu. Spodziewany jest przyjazd polskich ekspertow do Moskwy celem wzięcia udziału w identyfikacji głosów członków załogi.
    Trwa analiza parametrów lotu. Zostały odszyfrowane zapisy ze znalezionego na miejscu wypadku lotniczego pokładowego (rosyjskiej produkcji) rejestratora danych eksploatacyjnych . Odczytane z niego dane posłużą uzupełnieniu informacji otrzymanych z awaryjnego rejestratora parametrów lotu.
    W Polsce z udziałem specjalistów z Miedzypaństwowego Komitetu Lotniczego zakończono odczyt informacji zapisanych przez pokładowy rejestrator parametrów eksploatacyjnych polskiej produkcji. Pokładowe rejestratory danych eksploatacyjnych tak rosyjskiej jak i polskiej produkcji zapisują te same, co do ilości i zakresu, informacje co i awaryjne rejestratory parametrow lotu.
    Doszło do porozumienia ze stroną polską na temat dokonania analizy i oceny jakości paliwa (próbek materiałów pędnych).
    Trwają prace w celu dokonania analizy danych otrzymanych w wyniku „oblotu” „radiotechnicznych systemów pomocy przy lądowaniu”, monitorowania, naprowadzania i łączności terminalu (wieży) lotniska „Smoleńsk – Północ”.
    Zgodnie z planem prac członkowie Komisji Technicznej przeprowadzili także analizę działań kontrolera lotów, a także szefa obszaru lądowania (strefy przyziemienia) na lotnisku. Prowadzone jest rozszyfrowywanie zapisów naziemnych środków kontroli lotu.

    Wszystkie działania Komisji Technicznej są prowadzone w ścisłej współpracy z liczną grupą polskich ekspertów.

    +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

    Na dzisiaj tyle. Reszta jutro.

   • in said

    dobra dzieki wielkie.

    domyslam sie, ze jutro podadza czesc informacji z „wyremontowanych ” nosnikow czarnych skrzynek.

    jeszcze raz wielkie dzieki

  • Wielkie dzięki Wam chłopaki za konkretną dobrą robotę

 24. hiacintus said

  Z tym sniegiem w maju gdzieś już było… Poszperajcie dobrze, bo wydaje mi się, ze nie wróży to nic dobrego…

 25. ASM said

  Propo Burzynskiego…
  Mnie zastanawia jedna sprawa. POkazaliscie film jakiegos utylego garniturowca, mowiacego o Burzynskim. Kto to taki jest? mam na mysli sprawe, dlaczgo takiemu panu chce sie nagrywac wideo i pokazuje sie to np. na youtube?

  Czy nie realizuje ten pan, planu wpuszczania ludzi w pole kukurydzy? Z takim zamachem opisuje szczegoly i z taka zarliwoscia sie troszczy o informowanie spoleczne na temat prawdy. Mysle, ze jest to mydlenie oczu od wazniejszych postaci, ktore rzadza swiatem. Po drugie jest to napuszczeni spoleczenstwa aby wybraly jedna ze stron w konflikcie przyszlej III wojny swiatowej. Krotko piszac, zamiar jest jeden MANIPULACJA UMYSLAMI NAS – LUDZI celem pogubienia sie we wszystkim. I to realizuja od dawna. Udaje im sie.

  MIjaja miesiace, lata, jak nie ta afera to inna itd. A spoleczenstow niczego nie robi. Nic nie widzi co sie dzieje. I prosze pan otyly w garniturku ma jedna racje. III konflik swiatowy zacznie sie i to akurat jest prawda.DRAMAT JEST TAKI, ZE GDY WAM KLAPY Z OCZU OPADNA BEDZIECIE JUZ NA GRANICY III WOJNY SWIATOWEJ. Wtedy bedzie za pozno na zmiany.

  Uwazam, iz powinno sie uwage skupiac na tym by zmienic nasz rzad RP, zmienic chociazby sila. A nastepnie rozinac nasz narod – przemysl w kazdej dziedzinie. Nasteonie zatroszczyc sie o naszych sasiadow Czechy, Slowacje, Litwe, Lotwe, Estonie, Wegry, abysmy stanowili jedno i byli silni odeprzec atak wroga w postaci medialnej, wojskowej, gospodarczej. UE to utopia – pijawka gospodarek narodow poza starej UE.

  Jesli nie zadbamy o siebie bedzie klapa. Na azje nie mamy wplywu, tamte narody sie same wyniszcza,Europa srodkowa jest zagrozona jesli bedzie slaba wojskowo i podzielona spolecznie. Trzeba krzyczen jak w hodowli Indykow jednym glosem! NIE dla EU, Euro, Islamu, Migracji mlodych ludzi itd.

  ASM

 26. mylogi said

  tvn24
  info z tej chwili

  JUTRO wstepny raport MAK oglosi pani Anodina

  • Vaclav vel Andre said

   Prognozujmy:
   będzie: DUŻO DANYCH TECHNICZNYCH, DAT, SKŁADÓW KOMISYJNYCH, WSPÓŁUDZIAŁU STRONY POLSKIEJ(ZADOWOLONEJ),
   ZERO ZAPISÓW Z CZARNYCH SKRZYNEK(trwają prace),ZERO PRZYCZYN, ZERO STENOGRAMÓW Z ROZMÓW Z WIERZĄ KONTROLNĄ, nic nie wiemy na tym etapie śledztwa. 😉

   TYLKO TYPOWA SOWIECKA NOWOMOWA
   DALEJ TUSKI W PIĘKNYCH SŁOWACH PODZIĘKUJE ZA TRUD WŁOŻONY W PRACĘ.
   CD NASTĄPI
   A kto uważa że będzie inaczej i jak??

 27. hjk said

  Julka 17 Maj 2010 @ 6:28 pm
  „No to gdzie uny teraz przyatakują? Przemysł zbrojeniowy musi mieć przecież zbyt.’
  niech niszczą sami sobie tę broń na poligonach – taka „zabawa w wojnę” tylko nie w piaskownicy, a na pustyni… oszczędzi się zycie ludzi i infrastrukturę…

  Maxi 17 Maj 2010 @ 10:02 pm
  „Kiedy zobaczylem, ze kupno biletow jest imienne, a nie na zasadzie sms-a z karty pre-paid to przestraszylem sie.Wszystko zmierza do calkowitej inwigilacji.”
  To jeszcze nic, jak dojdzie do zaimplmentowania oprogramowania rozpoznajacego rysy twarzy do tych wszystkich kamer, to wtedy będzie pełna „jawność i otwartość”…
  dalej:
  „moja prywatna opinia o koncu tego swiatowego burdelu jest taka, ze jak wszyscy beda juz totalnie zadluzeni i zlaicyzowani, to ktos da im do podpisania zrzeczenie sie praw do ich duszy, w ktora i tak nie wierza, na rzecz nazwijmy to firmy “Hell” w zamian za darowanie dlugow i kredyt na pare lat. czesc podpisze, ale nie wszyscy.”
  Tu masz racje. I jeszcze się bedą cieszyć: „co za frajer daje kase za friko i likwiduje długi za jakiś durny podpis”…

  @Aśka 17 Maj 2010 @ 4:54 pm
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1933&Itemid=100
  Wpisał: J.Jaśkowski MD.MS 06.05.2010.
  Wątpliwości w nawiązaniu do Smoleńska (…)
  „Tak więc w pierwszym rzędzie należy ustalić CO SIĘ WYDARZYŁO. I gdzie wyparowali ludzie. Czy wszyscy zaginieni wsiedli do samolotu?
  J.Jaśkowski MD.MS”
  Zasadne uwagi, w dobie virtual reality i spektaklów medialnych tak do końca nic nie wiadomo. Jedyne co jest pewne, to brak samolotu w Polsce i brak ok. 90 osób z życia politycznego i społecznego. Reszta to wieksza lub mniejsza spekulacja, taka czy inna hipoteza. prawdę znają nieliczni naoczni swiadkowie lub wykonawcy.

  @Lwica 17 Maj 2010 @ 9:40 pm
  „Ciekawe, że nic nie wiemy, aby w planie było spotkanie Brzezińskiego z J. Kaczyńskim. Pewność , że J.K. nie obejmie realnej władzy -?? A więc nie ma po co ? Gdyby brał, pod uwagę zwycięstwo J. K. dążyłby do spotkania z J. K. Jeśli nie mają osobistych antagonizmów nie mieliby wiekszych powodów, by nie wymienić paru słów dyplomatycznie choć; dla rozeznania itp.”
  Nie widzę problemu, w razie czego zaprosi Jarka do Łoszyngtonu…))

  @“Kwesta dotyczy 68 szczątków odzieży. Stan w jakich się znajdowały wskazywał na to, że mogą być źródłem zagrożenia epidemiologicznego. Uznano je za odpady medyczne – powiedział. – Powstał spór prawny, czy te przedmioty mogą stanowić potencjalne zagrożenie epidemiologiczne. Prokurator zamierza odwołać się od decyzji sądu – wyjaśniał Seremet.”
  Niedługo psie g… leżące na trawniku stanie się w takim razie zagrozeniem epid.

  • Prosto said

   Żonie Gosiewskiego wydano w Moskwie rzeczy męża kompletnie spleśniałe (wywiad z M.Wasserman dla RM) – przezorni prokuratorzy chcą ratować Polskę przed epidemią grzyba może.

 28. ALFA said

  ]Komorowski zapowiada rekompensaty za żydowskie mienie [wypłacane przez Polskę dla uzurpatorów legalnych spadkobierców
  http://www.bibula.com/?p=16519
  Cóż to wyrabia ten Komorowski ,oszalał czy co ? Nie.Nie oszalał realizuje sejmową ustawę z 08-09-2006.Ktoś to jeszcze pamięta ? Jeśli nie to warto sobie przypomnieć kto i jak głosował .
  LISTA POSŁÓW którzy głosowali za przekazaniem Żydom w USA 65 miliardów dolarów.
  GŁOSOWANIE Nr 15 – POSIEDZENIE 24.Dnia 08-09-2006 Godz. 09:21
  PIS -ZA
  PO -ZA
  Samoobrona – ZA
  LPR -ZA
  PSL -ZA
  niezależni -ZA
  NKP – ZA

  „Tylko czerwoni z SLD przeciw, pewnie wiedzą coś czego reszta nie wie”

 29. Dawid said

  Nie zapominajmy o katastrofie w Smolensku!

  CZY TU-154 POWINIEN WYGLĄDAĆ WŁAŚNIE TAK? http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34295

  22 marca 2010 r. pod Moskwą rozbił się Tu-204 (model Tupolewa podobny do Tu-154). Przed upadkiem kilometr obok lotniska – w nocy i podczas mgły – samolot zahaczył o grubą sosnę i stracił skrzydło. Maszyna uderzyła o ziemię i przełamała się w kilku miejscach. Wszyscy… przeżyli… samolot nie został rozerwany na strzępy tak jak Tu-154 z Lechem Kaczyńskim.

  Wklejam jeden z komentarzy ze stony:

  Były cuda zaPOowiadane ? – czy nie ? Więc jak cuda były zaPOwiadane to są i już!
  Przecież każdy co mu jeszcze trochę mózgu w łepetynie zostało wie , że „wypadek” polskiego rządowego samolotu Tu-154M , jest pierwszym w historii światowego lotnictwa przypadkiem , że samolot twardo lądując w zagajniku na wysokości 8 m nad ziemią rozpadł się w drobny mak i nikt z pasażerów nie przeżył . CUDA I TYLE !!!!!!!!!!!!!!!!!

 30. Vaclav vel Andre said

  Czy zwróciliście uwagę że DYSKUSJA ( i e-śledztwo) od pewnego czasu schodzi na plan DALSZY a tematami „WAŻNIEJSZYMI” JEST KOŚCIÓŁ, MASONERIA, ORAZ ICH „ograbianie” POLSKI — czyli wytwarzanie atmosfery rozbijającej konstruktywną ( na podst materiałów z podaniem źródła, hipotez popartych źródłem ) wymianę poglądów zniżających nas do ODPOWIEDZI NA pytania: — KTO , JAK I DLACZEGO.
  NIE JEST TO DZIAŁANIE BEZCELOWE- TAK SADZĘ- ale to mój pkt widzenia

  • in said

   http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,12279402,wiadomosc.html

   dla zainteresowanych

   ….Rosjanie przysłali do Polski ubrania zdjęte z ciał ofiar katastrofy brudne i mokre, w szczelnie zapakowanych workach. W siedzibie Żandarmerii Wojskowej dowiedziałam się, że muszą być one spalone ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Zastrzegłam, że jeśli tych rzeczy jeszcze nie spalono, to ja się na to kategorycznie nie zgadzam, ponieważ uważam, że jest to niszczenie dowodów w śledztwie, które się dopiero rozpoczyna. Dziś jestem przekonana, że to nie był wypadek i liczę się z tym, że będzie konieczna ekshumacja ciała mojego męża. Zrobię wszystko, aby tę sprawę wyjaśnić – jestem to winna mojemu mężowi i wszystkim pozostałym 95 ofiarom smoleńskiej katastrofy – z Beatą Gosiewską, żoną Przemysława Gosiewskiego, posła PiS, wicepremiera w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, rozmawia Dorota Kania …

   • dario said

    uważam że ta ekshumacja nic nie da ponieważ ciało Gosiewskiego było w moskwie a to oznacza tyle że ślady ewentualnego wybuchu bomby na pokładzie samolotu lub dobicia ofiary w lesie zostały tam zatarte jedynie nie wywieziono do moskwy ciała prezydenta i tylko taka ekshumacja mogła by coś wyjaśnić

   • dario said

    istnieje jeszcze taka wersja wszystkiego a mianowicie ktoś odpowiedzialny za organizację wyjazdu wytworzył ogromne zamieszanie i bałagan w chwili wylotu z warszawy (nie wiadomo było kto miał lecieć a kto nie ) w wyniku tego celowego zamieszania na pokład samolotu mogła wejść jakaś podstawiona osoba z ładunkiem wybuchowym(lub np. czymś do usypiania ludzi w aerozolu itp) i zrobiła co do niej należało,potem już na miejscu katastrofy w celu zatarcia śladów i aby nie było świadków dobijano rannych( 2 lub 3 osoby przeżyły )

   • Vaclav vel Andre ect said

    A oraz bardziej utwierdza mnie to w przekonaniu o udziale SOWIETÓW (nie mylić z Rosjanami)
    A lista SOWIETÓW powiększyła się od wczoraj dodatkowo o tow. Kopacz, zwiększając w ten sposób grono towarzyszy polskich SOWIETÓW

   • Lwica said

    Vaclav Vel Andre . Nikogo nie wychwalam czy bronię. Ale postaw się w Pania Minister. Załózmy ogladasz dziury w czaszkach albo inne slady „dziwne” . Przyjezdżasz do W-wy i mówisz do TVN (oczywiście przy próbnym nagraniu) Proszę Państwa widziałam TO. I usuwają cie jak Gabriela Janowskiego albo w inny sposób.

  • j21 said

   Vaclaw, tak zgadza się. I ja w tej pseudodyskusji uczestniczyłem… A dlaczego to sobie poczytaj. Wypowiadam się mało, ale nie wytrzymałem i tyle… Proszę nie rozwijać tych tematow i bedzie spokój.

  • VIVIEN said

   I JA NIE BYLAM TU CALY DZIEN – NYSLALAM ZE WIADOMOSCI DZISIAJ OD WAS BEDA CONAJMNIEJ JAK WCZORAJSZE KOMENTARZE SCISLE NA TEMAT : A TU „CO ZA SYF ” 8 SORKI TO NIE DO CIEBIE TYLKO DO KOMENTARZY WSZYSTKICH TO CHYBA Z BEZSILNOSCI Z PRZEMECZENIA I Z BRAKU SENSACJI PLECIECIE O KOSCIOLACH I PODATKACH KOSCIELNYCH NIEMCY PLACA BO PODPISALI KONKOR. Z WUJKIEM ADI SLYSZALAM ZE CHCIELI W POLSCE WPROWADZIC JUZ DAWNO :))) CO Z TEGO WYSZLO NIE WIEM ZMIRNCIE TEMAT ! NIE?

   TO JA WAS DOBIJE JESZCZE INNYM PODATKIEM : W Niemczech podniesc chca do 25% MWSt-Europa krzyczy PODNIESC PODATKI ! od WCZORAJ TV AZ HUCZY !!!

   NIe zdarzylam jeszcze przejrzec wszystkich komentarzy ,ale OBILO MI SIE O USZY ZE JESLI WPROWADZA STAN WYJATKOWY – POGODOWY ITD – WYBOROW NIET ! PRAWDA TO? NO TO NIE CIEKAWIE – CZYZBY CHCIELI ZALAC TERENY POLSKIE WODA I PRZESIEDLIC MIESZKANCOW – A MOZE JESZCZE TAM SA TE SKALKI POD SPODEMNASIAKNIETE TYM SZLACHETNYM ??? A WIECIE JAK SIE WYDOBYWA TE LUPKOWE? nie wiem czy plakac czy sie cieszyc ale raczej Uderzyla mnie panika jak zobaczylam jak w Brazyliibodajze wydobywaja lupkowe Bogactwo z ziemi – TO OLBRZYMIA DZIURA W WIELKOSCI OLBRZYMIEJ I SERPENTYNAMI ZJEZDZAJA PRACOWNICY W DOL ZIEMI DO DZIURY NA $ KM GLEBOKIEJ – JEDEN SAMOCHODZIK CIEZAROWY MA TAKIE KOTECZKO ZE CZLEK JAK MROWECZKA WYGLADA – OLBRZYMIE SKALY WRZUCAJA DO MLYNKA O WIELKOSCI WIERZOWCA !” OIETROWEGO KTORY ROZLUPUJE SKALY NA MALUTKIE SKALKI KTORE MOZNA W DLONI ZAMKNAC . NIE WYOBRAZALAM SOBIE TEGO TAK DRASTYCZNIE NIGDY – Wiecie co oni musza pozbyc sie Polakow z tamtych terenow juz powoli jak chca tam cos dzialac , i jak im tak podokuczaja powodziami to sami opuszcza teren .Jak w Nowym Orl.
   STRACH POMYSLEC …

 31. Rico said

  na Grawitacja44 sa fotki jak wykonac ustrojstwo gadzace w kompleks J

 32. Vaclav vel Andre said

  http://finanse.wp.pl/kat,104122,title,Miedwiediew-decyzje-w-sprawie-Nord-i-South-Stream-zapadly,wid,12280874,wiadomosc.html
  Co powiedział Miedwiediew na temat gazu łupkowego w kontekście – Ukraina i Nord Stream i South Stream i POLSKI
  CZYTAĆ I MYŚLEC!!!!!!!!!!!!!!!

  • Aśka said

   http://biznes.interia.pl/prasa/tygodnik_solidarnosc/news/kto-sie-boi-polskiego-gazu,1477453
   […]
   Dziennikarka Julia Łatynina mówi wprost: „Wiosną 2010 r. na Kremlu nagle zrozumiano, że gaz łupkowy powoduje zerwanie ze światowym gazociągiem i że jeżeli nie podejmie się działań, to być może Polska będzie eksportować gaz do Europy oraz że polskie władze należy natychmiast przeciągnąć na naszą stronę”.

   Gazprom przyznał, że wzrost wydobycia gazu łupkowego w USA może radykalnie zmienić cały światowy rynek gazowy i zagrozić projektom rosyjskiego koncernu oraz uderza w konkurencyjność tego surowca w UE. Jeśli potwierdzą się szacunki w Polsce, to Europa może zmniejszyć swą zależność energetyczną od Rosji. Rosyjski dziennik „Kommiersant” ocenia, że gdyby zasoby Polski potwierdziły się, to oznaczałoby wzrost potwierdzonych zasobów gazu ziemnego w Europie o 47 procent. Analityk rynku gazowego Michaił Krutichin uważa, że jeśli dojdzie do przemysłowego wydobycia szacowanych polskich zasobów gazu to Gazprom może szybko stracić swoją pozycję w Europie.
   […]

   http://biznes.interia.pl/news/po-pozytywnej-decyzji-ke-szybko-podpiszemy-umowe-z-rosja,1477401,
   Po pozytywnej decyzji KE szybko podpiszemy umowę z Rosją
   Środa, 12 maja (13:17) 2010r.
   Jeżeli Komisja Europejska uzna, że porozumienie nt. dostaw rosyjskiego gazu do Polski jest zgodne z prawem UE, umowa gazowa zostanie podpisana „szybko” – poinformował w środę dziennikarzy wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.
   […]
   Chodzi o aneks do porozumienia rządów Polski i Rosji, dotyczący zwiększenia dostaw gazu do Polski do 10,3 mld m sześc. rocznie i wydłużenia ich do 2037 roku. Aneks do porozumienia z 1993 roku, choć wynegocjowany, nie został jeszcze podpisany. Resort gospodarki wstrzymał ustalanie terminu podpisania porozumienia do czasu wyjaśnienia pytań KE. Żeby dostawy zostały zwiększone, aneks do kontraktu jamalskiego muszą też podpisać Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Gazprom.

   KE, na podstawie doniesień prasowych, sygnalizowała, że istnieją obawy, czy porozumienie jest zgodne z prawem UE i w lutym, a także w kwietniu wysłała do resortu gospodarki dwa listy w tej sprawie. Zdaniem Pawlaka, porozumienie, które zostało zawarte jeszcze przed wejściem do UE, właśnie nowym aneksem jest modyfikowane w taki sposób, by odpowiadać regulacjom europejskim.
   […]
   Podkreślił, że Polska udostępniła Komisji przetłumaczony aneks do porozumienia i że już w marcu udzieliła odpowiedzi na pytania.

   W projekcie aneksu do porozumienia m.in. uregulowano sprawę operatora gazociągu jamalskiego, którym rosyjski gaz płynie do Polski i Niemiec. Na polskim odcinku ma nim zostać należący do Skarbu Państwa Gaz-System. KE wymaga, aby taki operator był niezależny i gwarantował uczestnikom rynku równy dostęp do infrastruktury przesyłowej. Obecnie funkcję operatora pełni należąca głównie do PGNiG i Gazpromu spółka EuRoPolGaz.
   źródło informacji: PAP

 33. asterix said

  http://www.wykop.pl/ramka/369303/rozbil-sie-tu-204-model-tupolewa-podobny-do-tu-154/

 34. Dawid said

  Wybory 2010. Konstytucjonaliści: W przypadku stanu klęski – przesunięcie wyborów
  jagor, PAP2010-05-18, ostatnia aktualizacja 38 minut temu
  Gdyby doszło do ogłoszenia stanu klęski żywiołowej, termin wyborów prezydenckich musiałby zostać przesunięty – podkreślają konstytucjonaliści. – Jak w sytuacji, gdy ludzie nie mają dachu nad głową prowadzić kampanię prezydencką? – pyta prof. Piotr Winczorek i podkreśla, że w sytuacjach nadzwyczajnych „wybory odsuwa się na bok”.
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7901258,Wybory_2010__Konstytucjonalisci__W_przypadku_stanu.html

  No to nie zdziwie sie jak MIZA bedzie mial racje jak pisal, ze wybory moga sie nie odbyc

  • Aśka said

   http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/420222,chyba_sie_zaczyna_schetyna_zapowiada_prawde_o_jaroslawie_kaczynskim.html
   11.05.2010
   Chyba się zaczyna. Schetyna zapowiada prawdę o Jarosławie Kaczyńskim
   […]
   PO zaapelowała we wtorek do Jarosława Kaczyńskiego, aby intensywniej udzielał się w kampanii. „Szanujemy jego szczególną sytuację, to, że jest kandydatem szczególnej troski, natomiast potrzeba twardej, merytorycznej rozmowy o Polsce. Nie wyobrażam sobie, że można robić kampanię wyborczą i chcieć być prezydentem wszystkich Polaków, pokazując się raz na dwa tygodnie. To jest nie fair wobec Polaków” – powiedział dziennikarzom Sławomir Nowak, szef sztabu Bronisława Komorowskiego.

   W nieoficjalnych rozmowach politycy Platformy przyznają, że czerwcowo-lipcowy termin wyborów jest „skrajnie niekorzystny” dla PO
   – Sławomir Nowak

 35. Zenobiusz said

  Dla oceny sytuacji w Polsce kluczowe znaczenie ma rozstrzygnięcie zdumiewającego paradoksu, na który nikt nie zwraca uwagi.Gwałtowna miłość PO do Rosji jest oczywista.Jest także faktem, że w grudniu 2009 r Min.ON Bogdan Klich a więc przedstawiciel rządu PO PSL podpisał pierwszy raz w historii, pakt obronny z Chinami.Trudno w większą antyrosyjską prowokację,zważywszy że już nawet rosyjska prasa pisze o nieuniknionej w najbliższym czasie wojnie ,uderzeniu Chin na Rosję.Czy o sojuszu z Chinami wiedział Sejm,Prezydent.Odbyło się to po cichutku.Wiadomo że Rosja liczy na pomoc NATO a zwłaszcza Bundeswery,gazociąg północny ma być tą smyczą na której chce się Europę przyciągnąć do konfliktu.Prezydent Lech Kaczyński mający po latach opluwania mierne szanse na reelekcje ginie,zginąć miał też jego brat.Faworyt wyborczy Tusk rezygnuje z kandydowania, wysuwając Bronka Obciacha ,idealnego by przegrać wybory.Gdyby Jarosław zginął,alternatywą powinien być np Lepper,czy narodowiec.O co tu chodzi ,co to za misterne ,ukryte w cieniu roszady.Tusk dostaje medal Karola Wielkiego,czyżby za rezygnację z prezydenckich ambicji, złożonych na ołtarzu starej Europy ?.Czy Polska w sojuszu z Chinami, ma być pretekstem ,do nie udzielenia pomocy Rosji w wypadku wojny.????Osobiste nadzorowanie Polski przez Zbigniewa Brzezińskiego ,jest tu dodatkową przesłanką, że na polskiej szachownicy ,wielcy tego świata rozgrywają decydującą partię szachów.

  http://www.sekretyameryki.com/?p3278

 36. ALFA said

  owódź jest w całej południowo – wschodniej Europie.

  Syntetyczna anomalia wywołana przez chemtrails.Przed powodzią były rozpylane bardzo intesywnie chemtrails na niespotykaną jak dotej pory skale+zastosowanie HARP w rejonach południowej Polski [Jak i nad innymi sekcjami/streafami europy].Coś niesmowitego “działo sie nad naszymi” głowami przed powodzią jeśli chodzi o zastosowanie geopogody sztucznie wywoływanej,oczywiscie w mediach komercyjnych nie usłyszycie o chemtrails.TV & Radio uspokaja tak jak by się nic nie działo …. “to tylko niesprzyjająca aura” …niec sie nie dzieje.Na komercyjnych portalach jest niesamowita filtracja/cenzura postów … praktycznie jest wstrzymana wymiana informacji [komentowanie ] uzytkowników przez portale-także widzicie co media z nami wyprawiają +propaganda agentury politycznej jeśli chodzi o wybory kolejnej marionetki rządowej.Skupmy sie na gopogodzie……Wszystkie znaki na niebie, ziemi i w powietrzu wskazują że coś tu jest nie tak. Czy aby na pewno jest wszystko w porządku ?

  http://grawitacja44.wordpress.com/

  • Aśka said

   Faktycznie w Bielsku-Białej pylili przed tymi opadami na niespotykaną skalę.

   • Toms said

    Dajcie sobie na wstrzymanie , czytam tu o tym pyleniu od roku i wg tego nie powinno byc juz życia na ziemi , bo wszystko jest zchemitralizowane….

   • Lwica said

    @Toms , smieszku , daj linki do tych przelotów, że w porzo tajniaczą kolesie w te i we wte, bo jakaś cisza w mediach , a one sa . Zbrodni Katyńskiej przez dawne NKWD(skład jej zobacz) też oczywiscie nie było

 37. ALFA said

  Pokolenie węża-geny ludzkie i demoniczne
  Cytat:
  Pokolenie żmijowe przenikneło wszystkie aspekty naszego życia.Na codzień oglądamy ich w TV i mamy styczność z nimi bezposrednio.Są odpowiedzialni za wywoływanie wojen-lichwiarstwo-korupcje-czystki etniczne-prostytucje-demokracje-skarzenie środowiska-chore ideologie-propagande-pieniadze zaklamane-handel-religie-polityke___ GWIEZDNE WOJNY ROZGRYWAJĄ SIE TU TERAZ TU NA TWOICH OCZACH
  http://grawitacja44.wordpress.com/2010/05/15/pokolenie-weza-geny-ludzkie-i-demoniczne/

 38. Anna wariatka już chyba... said

  @ Mizia

  Nikt nie pyta więc ja zapytam pierwsza.

  Skąd do licha wiedziałeś o sytuacji, która może spowodować przesunięcie wyborów? O możliwości takiej juz się dyskutuje.

  Wg tego co mówisz, sytuacja jest mocno kontrolowana. Jest plan, kolejny jego etap wdrażany.

  Ale na litość Boską powódź? przecież to zdarzenie losowe. Jak ta z 1997 i wiele innych.

  pogoda kontrolowana? Sztuczne wywołanie deszczy? Albo ja wariuję albo ktoś jest wariatem i próbuje z nas zrobić debili.. Uny?

  • Ayres said

   @Anno
   Pogodę w naszych czasach można łatwo kontrolować 🙂 Jak Ci się nudzi znajdź mi kiedy ostatni raz Putin wypowiadał się publicznie i padało.. 🙂 A bronią tą podobną jest HAARP.

   • kompresor said

    to mnie nie zaskakuje.

   • Anna wariatka już chyba... said

    A widzisz.. Tusk w Kobiernicach był i mu na łeb kapało z nieba.
    Ach tak.. przecież Donald to tylko marionetka wiec on gów.no moze..

   • in said

    komentarz z jednego z forum

    …Witam,
    w statystyce odrzuca się próbki z okresów zaburzonych a za taki należy moim zdaniem uznać kwiecień 2010.
    Myślę, że żeby zrobić dobrą mgłę na danym terenie trzeba najpierw przećwiczyć to kilka razy żeby wiedzieć kiedy zacząć, w jakim miejscu i z jakim natężeniem żeby uzyskać odpowiedni efekt utrzymujący się wystarczającą ilość czasu.
    Polecam porównanie metarów dla miesiąca kwietnia przynajmniej w okresie 2009-2005. Owszem dosyć często występują zamglenia ale nie mgła.
    2 mgły w kwietniu 18,19.04.2008, obie przy niskim ciśnieniu- 1006 hPa.
    jedna 1.04.2006 – 1006hPa.
    jedna 19.04.2005 noc – 1000hPa.
    A w kwietniu w okresie 1-10.2010 silna mgła występuje aż czterokrotnie ! Dla porównania przy ciśnieniu kolejno 1-1016,4-1019,9-1028,10-1026.
    I założę się, że w drugiej połowie miesiąca już ich nie będzie.
    Oczywiście dla sprawy którą badamy to tylko poszlaka albo dowód…na nagle postępujące zmiany klimatyczne.

    Jak ktos bedzie chcial przejrzec i ocenic statystyki
    autor najpierw obalil hipoteze sztucznej mgly po czym baczniej przejrzal dane z poprzednich lat i stwierdzil dziwne anomalie. Najlepsze sa komentarze.

    http://almanzor.salon24.pl/173798,falsyfikacja-hipotezy-sztucznej-mgly

    ponizej do samodzielnego przejrzenia.
    mozna zwrocic uwage na dwa fakty:
    – anormalne wystepowanie mgly w kwietniu 2010 roku w porownaniu do innych lat (sugestia przetrenowania efektu)
    – wyjatkowo wysokie cisnienie w trakcie mgiel z okresku katastrofy.

    http://polish.wunderground.com/history/station/26781/2010/4/10/DailyHistory.html

   • Jose said

    @ Anna wariatka już chyba

    Nie wiemy czy to HAARP czy po prostu sama natura. Ale jakby co, to technologia HAARP znana jest od bardzo wielu lat. Poszukaj, jest masa info o tym w sieci. Poza tym, nie wiem czy słyszeliście o czymś takim jak Działo Argonowe (chyba tak to się zwie), które służy do kondensacji pary wodnej. Znane też jest od wielu lat i działa. Nawet są specjalne firmy, które zajmują się sprowadzaniem opadów na tereny, gdzie faktycznie tej wody potrzeba. Oczywiście nie za darmo. Ale to dywagacje. Wiemy, że leje. Nie mamy dowodów, że ktoś temu dopomógł.

   • Karki89 said

    Do Jose
    Nie działo argonowe tylko jak już to działo orgonowe … Wilhelm Reich się kłania 🙂

   • Jose said

    @ Karki89
    O to to właśnie 🙂

  • MIZIA+ said

   ODKOPCIE MOJE WPISY Z KONCA LUTEGO PISAŁEM ZE WAM SZCZĘKI OPADNĄ ZA JAKIEŚ 90 DNI ………

   wybory może i nie bedzie –

   w styczniu pisałem o klesce głodu TO BĘDZIE SKUTEK – ZIMA W ŚRODKU MAJA ………

   http://wiadomosci.onet.pl/2171776,11,bedzie_stan_kleski_zywiolowej_bede_ostrozny,item.html

   Śnieg w maju? To nie żart, pod Tatry wraca zima
   Dzisiaj, 18 maja (08:59)

   Nad Zakopanem przechodzi prawdziwa śnieżyca. Na drodze w kierunku Kościeliska leży już około 5 centymetrów mokrego, rozjeżdżonego śniegu. Samochody na letnich oponach mają duże problemy na zjazdach i zakrętach – trzeba bardzo uważać. Na ulice wyjechały też już pierwsze pługi śnieżne.

   http://www.rmf24.pl/fakty/news-snieg-w-maju-to-nie-zart-pod-tatry-wraca-zima,nId,278769

   http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podlaskie/suwalki/news/traba-powietrzna-przeszla-nad-suwalszczyzna,1480641

   • MIZIA+ said

    JUŻ DZIEJE SIE COŚ BARDZO SZOKUJACEGO INFORMACJE SĄ UKRYWANE – BĘDZIE NAPRAWDĘ STRASZNY GŁÓD – i stan wyjatkowy który niebawem bedziemy mieli w polsce – potrwa bardzo długo – byćmoże nastąpi zamordyzm –
    CAŁA SYTUACJA BEDZIE SIE PODOBNIE ROZLEWAĆ PO EUROPEISKICH KRAJACH – … PATRZ W GÓRĘ PONAD CHMURY….

    UNY = KOMPLEKS JOT – BEDĄ ZEROWAĆ DO OSTATNIEJ CHWILI W SPOSÓB JUZ ZUPEŁNIE OTWARTY – WEDLE MNIE ZACZEŁO SIE …

   • Anna wariatka już chyba... said

    @MIZIA

    KIM TY JESTEŚ?
    Skoro masz takie info i przekazujesz dalej to juz dawno powinieneś być na ich podglądzie..

   • Lwica said

    Mizia , po „Sztucznej Grypie” „Sztuczny Głód” -(zapowiadany też przez Biskupa Williamsona i innych), ale tym razem z poważnymi konsekwencjami. Jak nie teraz , tego lata itd.będą chcieli do tego doprowadzić to kiedy? Przyszłego lata? Mogą nie odwlekać… Juz w najsuchszym okresie – maju takie powodzie – ?? , a do ulewnego z Natury lipca jeszcze trochę… W odróznieniu od grypy na brak plonów mozna bedzie mało poradzić – jak nie teraz to za rok itd. A wtedy by ludzie nie kradli sobie jedzenia itd wprowadzi się … Oponenci bedą znów „oszołomami” itp.

  • MIZIA+ said

   PRZYJZYJCIE SIĘ SYTUACJI POLITYCZNEJ – MIEDZYNARODOWE STOSUNKI – POLSKA SASIEDZI Z ROKU 1997 A KONKRETNIE MAJ ,CZERWIEC ,LIPIEC – wiele art, poważnych osób sugerowało sztuczne wywołanie takich opadów katastrofalnych – niektórzy nawet wskazywali winnych – CO WYNIKAŁO WŁAŚNIE Z STOSUNKÓW DYPLOMATYCZNYCH W TYM OKRESIE ….. TROCHE TO DZIWNE

   TYMBARDZIEJ ZE METEOROLODZY DZISIEJSZEA SYTUACJE OPISUJA JAKO PRAWIE KLON TAMTEJ Z 1997 ROKU….. ja tam w przypadki nie zabardzo wierze

   • kompresor said

    Te opady to moga byc skutkiem kondensacji pary wodnej na pyłach wulkanu „Ejafigofago”,a HAARP,coż to juz swoja drogą.

 39. Aśka said

  myślę, że warto przeczytać

  http://www.polskiesm.pl/Dokumenty/22_Dokad_idziesz_czlowieku/02_ILUMINACI/01_Iluminaci_1.pdf

 40. Aśka said

  http://media.wp.pl/kat,1022941,wid,12278382,wiadomosc.html
  Rząd wymienia tajne telefony!
  Fakt | Wtorek, 18 maja 2010

  Na pokładzie tupolewa były telefony z dostępem do tajnej bazy danych Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Telefon prezydenta Lecha Kaczyńskiego (+ 61 l.) nie miał zabezpieczeń. A wszystkie szyfrowane aparaty, które wpadły w ręce Rosjan, to przestarzałe modele, łatwe do rozkodowania. Te informacje, do których dotarł Fakt, przeraziły NATO.

  Polska musi wymienić system łączności telefonicznej. – Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego kończy prace nad udoskonaleniem systemu łączności mobilnej dla urzędników cywilnych – potwierdza Faktowi Konstanty Miodowicz (59 l.), szef sejmowej komisji ds. służb specjalnych i były szef kontrwywiadu UOP.

  – Lepiej późno niż wcale – komentuje, nie kryjąc ironii, generał Roman Polko (48 l.), były wiceszef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. I ujawnia Faktowi szokującą prawdę o stanie zabezpieczeń telefonów najważniejszych osób w państwie. – W ogóle do dnia katastrofy nie mieli takich aparatów prezydenccy ministrowie Władysław Stasiak (†44 l.) i Aleksander Szczygło (†47 l.). Rozmawiali przez zwykłe komórki, sami kodując informacje. Na przykład mówili: jedziemy przez wielką wodę, próbują zmylić ewentualny podsłuch.

  Według generała Polki, nie mógł on doprosić się od ministra obrony narodowej takich aparatów. – ABW sama o to nie zadbała. Rozmawiałem na ten temat z ministrem Klichem po katastrofie samolotu CASA, kiedy odmówiono mi informacji z MON o tym, kto zginął. Powiedzieli, że nie mam szyfrowanego telefonu, i nie mogą o tym mówić – opowiada Polko.

  Jak dodaje, dopiero wtedy do Kancelarii Prezydenta i BBN trafiły 3 szyfrowane aparaty, wypożyczone z MON. – A prezydent najczęściej chodził ze swoim starym telefonem, bez szyfrów – ujawnia generał Polko.

  MON odpiera zarzuty. – W MON nie ma śladu po korespondencji BBN w sprawie telefonów. A wszystkie pisma z BBN są pieczołowicie przechowywane. Albo pan generał Polko raczy fantazjować, albo jeśli ma dowody, niech je pokaże – odpowiada rzecznik resortu, Janusz Sejmej.

  Amerykańska prasa ujawniła, że NATO na wieść o katastrofie w Smoleńsku podniosła alarm. Zmieniono kody i szyfry. Ale specjaliści, z którymi rozmawialiśmy, twierdzą, że szyfry w polskich starych telefonach zostały złamane. I wszystkie SMS-y, dane, numery telefonów już są w Moskwie. Dlatego Polska wymienia cały system telefonicznej łączności. Wymaga tego bezpieczeństwo NATO.
  […]

  • Zatem, zrobili to ruscy?
   Albo jeszcze opcja pierwotna – dwóch samolotów. W pierwszym tylko Prezydent z najbliższą świtą, a reszta została po prostu porwana i zabita. Jane Burgermeister się upiera przy tej wersji gdyż nie może uwierzyć, że polski Prezydent i jego najbliżsi wsółpracownicy wraz z generalicją byli na tyle głupi by dać się wsadzić w jeden samolot.
   Proszę, pomóżcie mi ją przekonać, że mogli być na tyle głupi by to zrobić – podając dowody, że wszyscy zginęli w katastrofie. Ja nadal tych dowodów nie mam. To, że znajdowano jakieś szczątki świadczy tylko o tych szczątkach, a nie o wszystkich ofiarach.

   • Dawid said

    Popieram i ja te teze. Wydaje mi sie logiczna. Byla przeprowadzona akcja porwan i zabujstw tuz przed lotem. Gdyby ktos prezprowadzil badabia w tym kierunku, to okazaloby sie,ze teza jest prawdopodobna. Czytalem, ze auto jedej z ifiar po prostu zniklo tuz przed wylotem do Smoolenska.Skarzyl sie maz ofiary(pani prokurator). Moza to sprawdzic, ale informacja ta zoastala pominieta. Dokonano zamachow w drodze na lotnisko, tak aby nie bylo podejrezn. Jedank NIE MA ZABUJSTWA DODKONALEGO i wszystko mozna ‚odkopac’, zebac dane i wyciagnac wnioski. Jak rozumien bak chetnych, ludzie baja sie o swoje zycie.

   • Lwica said

    A gdyby to był sygnał od Antyunych do Unych (na Wasz Talmud , nie mniejszy „Talmud” tedy- KONTRA nasz, (Metody Siłowe niektóre, mogą być przezwycięzone podobnymi nieraz, a na pewno nie nadstawianiem policzka”

 41. j21 said

  A to czytaliście?
  Przymiarka do odwołania wyborów?
  „KONSTYTUCJA WEDŁUG KOMOROWSKIEGO
  fot. Mariusz Troliński, 18-05-2010 14:56

  POWRÓT

  fot. Mariusz TrolińskiBronisław Komorowski nie widzi ryzyka przełożenia wyborów w wypadku ogłoszenia klęski żywiołowej.

  Komorowski stwierdził, że ewentualny stan wyjątkowy, w związku z sytuacją powodziową w Polsce mógłby zostać wprowadzony jedynie lokalnie. Stwierdzenia pełniącego obowiązki prezydenta są jednak sprzeczne z konstytucją – podaje portal TVN24.pl.
  Ustawa zasadnicza przesądza, że nawet w takim wypadku wybory muszą zostać przełożone.

  Kandydat PO na prezydenta podcza na konferencji prasowej w Częstochowie uspokajał, że stan wyjątkowy mógłby być wprowadzony jedynie lokalnie, nie zaś w całym kraju. Marszałek był pytany o możliwość przełożenia wyborów prezydenckich w związku z ewentualnością wprowadzenia stanu wyjątkowego z powodu powodzi.

  Tymczasem konstytucjonalista prof. Piotr Winczorek, nie ma żadnych wątpliwości, że wybory nie będą mogły się odbyć 20 czerwca, jeśli teraz zostanie ogłoszony stan wyjątkowy. Konstytucja nie pozostawia w tym miejscu wątpliwości i nieistotne jest to, że stan klęski żywiołowej zostanie ogłoszony na małym obszarze.”

  mem/TVN24.pl
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34294

 42. Danuta said

  Mizia ! Porozmawiajmy , jak chłop z chłopem : kiedy ten głód ma być / z dokładnością m.więcej do miesiąca / bo naszym obowiązkiem wobec rodzin jest przystapienie do robienia zapasów. Bez zbędnej zwłoki .

  • Ja nie Mizia, uważam że moze on mieć rację do pewnego stopnia. W USA też od dawna się mówi, że zastosują głód jako formę przymusu. Ale przecież jak to się rozpocznie to już nie będzie dla unych drogi odwrotu – będzie jawna wojna. Ludzie głodni wyjdą na ulicę, zacznie się partyzantka. A uny to są tchórze, planują zadziałać tak, żeby żadnemu z nich nie stała się żadna krzywda, bo „życie jednego unego warte jest więcej niż tysiąca nas”. Zatem głód nie tak szybko. Prędzej jakaś zaraza.

   • Lwica said

    no głód nie tak szybko (rok-dwa) w „cywilizowanych” kręgach . są zapaski, cos tam się reglamentnie w razie co – ale idzie tez o kontrole wojskową nad ludźmi – w przypadku kradziezy zywnosci, aktów przemocy – kradziezy mienia -na większą niz dotąd skalę to bedzie powód; a Ebolę itp to mozna z czasem…

   • asterix said

    Lwica mi tu śmierdzi GMO. Skoro zalało rolnikom pola to wp….ć GMO !!

   • VIVIEN said

    AKURAT ! zapomniales ,ze UNY poswiecili swoich dla utworzenia PANSTWA ?

   • Lwica said

    niezla burza mózgów i intuicji – no, GMO też , fakt ; VIVIEN racja…

   • Dawid said

    Ja bym obstawal przy ‚trujacej’ i ‚toksycznej’ malipulacji politykow i mediow, bez ktorych byliby nikim. Dopuki ‚Nasi’politycy beda mieli nad nami pewna przewage, to nic zlego nam nie grozi. Obawiam sie,ze jesli doszloby do wiekszych protestow lub rewolujcji, to oni musieli by uzyc srodki ostateczne takie jak wojska NATO, zaraza,lub inne. To co sie teraz dzieje( ulewy i powodzie) to TESTY. Nie ma sensu nas traktowac glodem skoro owieczki spia. Co z tego,ze niektore z nic sie buntuja. Technika polaga na usypianii! Moze sie myle, zobaczymy

   • Lwica said

    Dawid jest Paru Graczy przynajmniej a nie Jeden Sterujący. Ultrapanika na giełdzie; albo co inne wywołane nagle zmienia sytuację w parę minut czy godzin. Wielu 13 grudnia rano 1981 nie wiedziało w ogóle o co chodzi; i skąd to , czemu to tak. Aż tak.

 43. Proroctwo Bartłomieja Kurzei:

  • asterix said

   Brodaty zacytował wiersz i to ma być Proroctwo ? No nie róbta sobie jaj 😀

  • brodaty said

   Dobrze mowia, dokonal sie akt zdrady narodowej i tyle.

   Przypominam wszystkim ze dnia 1 kwietnia 2008 roku antypolskie partie : pis, po, psl, sld glosowaly w sejmie za oddaniem naszej suwerennosci w obce rece bez naszej zgody.

   Dlatego rozwazcie powaznie prawdziwego kandydata na prezydenta takigo ktory bedzie nas wszystkich bronil a nie sprzedawal.

   Na dzien dzisiejszy najlepszym kandydatem jest A. Lepper.

 44. Angie-Poland said

  http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/swiat/artykul162907.html
  WTF?!

 45. VIVIEN said

  nNO TO CZAS MIZIA NA KUPOWANIE WORKOW Z KASZA ! I ZAMRAZANIE JAJEK – JAK W KANADZIE ! PUSZKI KONSERWOWE Z ZUPAMI I ZUPY W PROSZKU NIE ZAPOMNIJCIE O JAKIMS DUZYM ZAPASIE SWIEZEJ WODY – WITAMINY I TROCHE LEKARSTW . JAKIES SPIWORY CIEPLE co chronia DO PONAD 20 minus C zawsze lepsze niz koce i odpowiedni namiot – szybciej w pokoju sie nagrzeje w namiocie niz w calym domu – i ja rozbije na srodku pokoju jak bedzie trzeba – juz wiosna brakowalo w sklepach kostek opalowych i drewna .TYLKO BEZ PANIKI !

 46. Wczorajsze komentarze są zablokowane więc odpisuję dzisiaj:
  Vaclav powiedział/a
  18 Maj 2010 @ 12:17 am

  Andre vel Vaclav
  @ monitorpolski

  Wolę Polaka od europejczyka 🙂

  Personalne pytanie : Uważasz ze wojownik nie jest mądry?
  Uzasadnij!!!!!!!!!!!!!
  ========================================================
  Historia pokazuje, że wojownicy bez odpowiedniego poparcia w postaci siły są tylko nieodpowiedzialnymi fantastami. „Z motyką na słońce” – tak można to w skrócie opisać. Najlepszym przykładem jest Powstanie Warszawskie, podczas którego w nieodpowiedzialny (lub też celowo w wmanewrowano) sposób spowodowano masakrę elity Warszawy i setek tysięcy jej mieszkańców. O ile inaczej wyglądałaby sytuacja gdyby ci wszyscy ludzie przeżyli.
  Popatrzmy na Żydów co robią gdy są w odwodzie – otóż oni zwyciężali w sytuacjach beznadziejnych – poprzez zastosowanie taktyki oszustwa: By Way of Deception, thou shalt do War’ (motto Mossadu).
  My, Polacy jesteśmy natomiast honorowi, weźmiemy na swoje bary nawet 10 uzbrojonych Niemców i … przegramy. Czas zmienić podejście do walki, trzeba zacząć się konspirować, działać w ukryciu, wchodzić w szeregi zainfekowanych organizacji i krok po kroku usuwać intruzów. No i przejmować funkcje państwowe. Chyba sobie zdajemy sprawę z tego, że nasze dzieci i wnuki mogą być Palestyńczykami we własnym kraju?

  • Vaclav vel Andre ect said

   i TU SIĘ Z TOBA ZGADZAM– PATRZĄĆ NA wOJOWNICZEGO KACZY ŃSKIEGO WIDZIAŁEM I WIDZĘ ( MOZE NIE JESTY TO WIDIOCZNE DLA WSZYSTKICH ) ZE JEDNAK BYŁ MYSLACYM WOJOWNIKIEM!
   A KONSPIRACJA — JAK NAJBARDZIEJ- ROZWAGA -TAK TEŻ ALE BEZ SPEKTAKULARNYCH ZWYCIĘSTW( JAKICH?) NIE ZDOBĘDZIEMY NICZEGO – BĘDZIEMY )JUŻ JESTEŚMY STRACONYM -KTÓRYMŚ NASTĘPNYM POKOLENIEM)
   UWIELBIAM CZYTAĆ I CZYTAM PASJAMI MANIFEST TEODORA (NOMEN OMEN) KACZYŃSKIEGO.( do niczego nie nawołuje!!!)
   I WIEM ZE ŻADNYCH BEZKRWAWYCH PRZEJĘĆ WŁADZY NIE BYŁO, NIE MA I NIE BĘDZIE.
   TO WSZYTKO BULLSHIT – WIĘC JEDNAK WOJOWNIK ALE MĄDRY !!!!

 47. juzek said

  http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100518/BIALYSTOK/125300023

 48. VIVIEN said

  TAK myslalam O TYM naszym ” bardzo wplywowym”ZIOMKU z Ameryki „POMYSLMY: ZBych chcialby bardzo zniszczyc Chiny i Rosje jesli mozna temu grubaskowi w binoklach wierzyc co o OBAMIE opowiada . Z.Brzezinski Mial interes spotkac sie z BRONKIEM K, bo chyba nie dla prywatnej krotkiej afery .to on cos knuje glebszego a Tragedia w Smolensku dobrze sie przysluzyla Mizia mowil ,ze NAJLEPIEJ CHCIELIBY zrzucic na Rosje cala wine Tragedii – / NIE WIERZE ZE PUT-N BEZ WINY/ALE Putin sie broni ? byc moze – Putin musi odbic tak ” pilke ” aby ZDOBYC WIECEJ PUNKTOW DLA SIEBIE – czyzby powodz mialaby Putinowi tez w czyms przeszkodzi???- hmmm no tak Powodzie zamkna wydobycie zasobow spod ziemi – co jeszcze ?????? ????? to nie wszystko! Skoro Brzezinski ma konszachty z Bronkiem to wiadomo dlaczegpo Polska podpisala z Chinami jakis tam Pakt o wspolnej wymianie doswiadczen wojskowych itd itp i wspolpracy Czyzby Brzezinski szpiegowal Chiny poprzez Polske ?? czyzby nie mial jeszcze potrzebnych ,wystarczajaco zgromadzonych info na temat CO MAJA I CO MOGA CHINY ??? CZYZBY NASZ „WPLywowy ziomal” NAPRAWDE CHCIAL POMOC W KONFLIKCIE JAKIMS NA WIELKA SKALE ? pYTANIE CZY WOJENKA TO BYLABY NA REKE PUTI-WI CZY NIE? I JAK ? I TU ZNOWU PAMIETAM ZE MIZIA PISAL O JAKIEJS WOJNIE NA WRZESIEN CZY PAZDZIERNIK ….TU TRZEBA WYDOBYC JAKAS CALOSC!CO CHCA ZYSKAC PRZEZ KLESKE GMO ? TO CHYBA JUZ PEWNE MAJA CO? I TAK WEJDZIE – MOZE JESZCZE UPARLI SIE NA JAKIES SCYPIONKI OD ZARAZY ?

 49. ala said

  Grupa Bilderberg chce kierować Unią Europejską – Va Rompuy

 50. link said

  Polecam dobra strone Dariusza Kosiura :

  http://wiernipolsce.wordpress.com/

 51. jaga said

  Jak kandydaci na prezydenta wykorzystują powódż do rozgrywek

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7897089,Kampania_na_zywo___wtorek_minuta_po_minucie.html

 52. j21 said

  Wklejam z serwisu NIEPOPRAWNI

  „Dlaczego PO nie zarządzi stanu klęski
  Łażący_Łazarz, 18 maj, 2010 – 22:58 klęskaKomorowskiKrajPOpowódźTuskwybory
  To będzie krótka notka bo rzecz jest bardzo prosta.

  Interesujący nas fragment Art 228 Konstytucji stanowi:

  6. W czasie stanu nadzwyczajnego nie mogą być zmienione: Konstytucja, ordynacje wyborcze do Sejmu, Senatu i organów samorządu terytorialnego, ustawa o wyborze Prezydenta Rzeczypospolitejoraz ustawy o stanach nadzwyczajnych.

  Wprowadzenie stanu klęski uniemozliwiłoby bowiem PO przeprowadzenie zmian w ordynacji wyborczej na Prezydenta RP – na czym temu ugupowaniu niezmiernie zależy.

  Ktoś powie: po co im zmiana, gdy wybory będą jesienią i nie będzie problemu urlopów?

  Nie mogą jednak byc jesienią gdyż kolejny punkt tego artykułu stanowi:

  7. W czasie stanu nadzwyczajnego oraz w ciągu 90 dni po jego zakończeniunie może być skrócona kadencja Sejmu, przeprowadzane referendum ogólnokrajowe, nie mogą być przeprowadzanewybory do Sejmu, Senatu, organów samorządu terytorialnego oraz wybory Prezydenta Rzeczypospolitej, a kadencje tych organów ulegają odpowiedniemu przedłużeniu. Wybory do organów samorządu terytorialnego są możliwe tylko tam, gdzie nie został wprowadzony stan nadzwyczajny.

  Kadencja Prezydenta RP została nagle skrócona w skutek opróżnienia urzędu. Nie ma tu innego punktu odniesienia niż 10 kwietnia 2010 gdyż p.o. Prezydenta nie jest urzędem kadencyjnym. Nie ma teraz kadencji więc zapis w Konstytucji jej dotyczący jest bezprzedmiotowy.

  Wybory na Prezydenta zostały ogłoszone w najdalszym możliwym konstytucyjnym terminie czyli 20 czerwca 2010. Zapis prawny „odpowiedniemu przedłużeniu” oznacza, że także, o 90 dni od dnia zakończenia stanu nadzwyczajnego, a dokładnie na pierwszy dziń wolny po 90 dniach. Jeśli więc ewentualny stan klęski żywiołowej zostanie zniesiony np. 25 maja 2010, to zgodnie z Konstytucją wybory zostana przesunięte na termin 25 maja 2010 + 90 dni + ilość dni do najbliższego dnia wolnego. czyli na niedzielę 29 sierpnia 2010 r.

  Tyle tylko, że ten automat nie wystarcza. Wybory musiałby byc w tym terminie ponownie ogłoszone.

  Tymczasem:

  To wciaż wakacje. Wciaż wyborcy PO na urlopach. A przy tym brak możliwości podrasowania ordynacji przez owe 90 dni.

  Jeżeli do tego dodamy kłopotliwą sytuację urlopową „światowych” posłow PO, w obliczu prowadzenia przedłużonej letniej kampanii wyborczej – to sami rozumiecie, że nawet gdy Polskę zaleje po pachy Tusk żadnej klęski nie ogłosi.”

  http://niepoprawni.pl/blog/164/dlaczego-po-nie-zarzadzi-stanu-kleski

 53. j21 said

  Polecam artykuł z NIEZALEŻNA. Nie wklejam, bo zbyt obszerny. Wywaid z wdową po Gosiewskim.
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34311

  • Dawid said

   Wypowiedż pani Gosieckiej:
   „Dziś jestem coraz bardziej
   przekonana, że to nie był wypadek,

   i będzie konieczna ekshumacja ciała mojego męża.

   Zrobię wszystko, aby tę sprawę wyjaśnić

   – jestem to winna mojemu mężowi”

 54. hjk said

  http://biznes.onet.pl/duzy-biznes-glodny-euro,18493,3227080,3030296,44,1,news-detal
  Duży biznes głodny euro
  Fot. PAP/EPA Determinacja dużych przedsiębiorstw w integracji walutowej jest zaskakująca. Dla euro zniosą wiele. Pięciu na sześciu prezesów zrzeszonych w Polskiej Radzie Biznesu, dla unijnej waluty zgodziłoby się na powrót kryzysu – pisze „Puls Biznesu”.
  „Dla ludzi biznesu kwestia euro cały czas jest na agendzie. Ani kryzys gospodarczy w Europie, ani ostatnie zawirowania związane z finansami publicznymi tego nie zmieniają” – twierdzi w rozmowie z gazetą Janusz Jankowiak, główny ekonomista PRB. Według niego, aż 90 proc. przepytywanych menedżerów wymieniłoby złotego na euro, nawet jeśli wyhamowałoby to wzrost gospodarczy i przejściowo pogorszyło koniunkturę. ”

  oto globalizm korporacyjny – walka rekinów z „małymi” – wykończyliby nas za garść euro…

 55. Angie-Poland said

  http://www.tvn24.pl/-1,1656916,0,1,moga-nie-dzialac-komorki-przez-powodz,wiadomosc.html

 56. hjk said

  Niemcy wyznaczyły ostateczny termin przedstawienia danych Street View
  Kolejna odsłona batalii Microsoftu z Google
  Wścibstwo czy walka z terroryzmem?
  Trwa europejsko-amerykańska wojna w obronie danych osobowych. 11 lutego Parlament Europejski większością 378 głosów… »
  »Niemcy zwróciły się do Google Inc., właściciela największej na świecie wyszukiwarki, by do 26 maja firma dostarczyła szczegółowe dane, pomyłkowo zgromadzone dla usługi Street View, pogłębiając w ten sposób kłopoty Google w Europie.
  http://biznes.onet.pl/niemcy-wyznaczyly-ostateczny-termin-przedstawienia,18568,3227088,1,news-detal
  Niemcy to kraj suwerenny, nasi by palcem w bucie nie kiwnęli…
  Inwigilacji nowa odsłona…

 57. […] grypa666 пишет: Трехсторонним актом совместно с представителями Следственного комитета при Генеральной Прокуратуре и МЧС России, по согласованию с польской стороной, контроль за местом авиационного происшествия передан администрации г. Смоленска для проведения санитарной обработки местности. … Польская сторона выразила удовлетворение ходом проведения расследования в соответствии с международными правилами и стандартами, а также большим объемом работ, выполненным в сжатые сроки. … […]

 58. […] i co będzie dalej z Krzyżem i spiskowcami. A do kuriera ze wskazówkami z sanhedrynu, Zbiga Brzezinskiego: Naród dał się ogłupić twoim manewrom wokół Jana Pawla II i Solidarności, uważał cię […]

 59. […] katolicy nie mogą być pewni nektórych hierarchów KK. Pasowany przez bilderberga, „naszego” Zbiga Brzezinski’ego (mistrz skrytej wojny, w tym broni pogodowej), wybrany (czy uczciwie?) przez mniejszość Polaków, […]

 60. […] „nasz” Zbig Brzezinski, zoologiczny rusofob i neo-faszysta. Sowieci tłumaczyli inwazję na Afganistan […]

 61. […] Bein: Czyli razwiedka, jakby napisał Michałkiewicz. Zbig ma dość doświadczenia w zmylaniu opinii publicznej, żebyśmy mu uwierzyli. Jest przecie […]

 62. […] Patrz Zbig. Facio dalej manipuluje Polakami… Solidarność i JP2, 10 IV i instalacja Komora, teraz […]

 63. […] Patrz Zbig. Facio dalej manipuluje Polakami… Solidarność i JP2, 10 IV i instalacja Komora, teraz […]

Sorry, the comment form is closed at this time.