Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Oficerowie BOR bronili ciała prezydenta

Posted by grypa666 w dniu 14/05/2010

Wspomóż blog na konto lub Pay Pala

†††††††††††††††††††††††††††††††††††

Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu przykryli ciało prezydenta własnymi marynarkami

Oficerowie BOR bronili ciała prezydenta

http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100514&typ=po&id=po01.txt

Paweł Tunia, Nasz Dziennik 14.5.2010

Funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu, którzy czekali 10 kwietnia na płycie lotniska Siewiernyj w Smoleńsku na przylot prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i delegacji udającej się do Katynia, byli jednymi z pierwszych na miejscu katastrofy Tu-154M. Oficerowie nie chcieli wydać ciała prezydenta Rosjanom; na polecenie władz rosyjskich wszystkie ciała miały zostać przewiezione do Moskwy.

Jak relacjonuje jeden z uczestników zajścia, funkcjonariusze BOR utworzyli kordon wokół ciała prezydenta, nie godząc się na jego wydanie władzom Rosji. Wcześniej przykryli je własnymi marynarkami. Prezydencka ochrona mogła szybko zlokalizować ciało Lecha Kaczyńskiego dzięki chipowi, który prezydent miał w marynarce. Funkcjonariusze widzieli też ciało Marii Kaczyńskiej, ale nie byli już w stanie go „zabezpieczyć”, nie mogąc pozwolić sobie na rozproszenie. Za służbę do końca zostali zawieszeni w czynnościach. Powód: nieautoryzowane użycie broni. Biuro Ochrony Rządu odmawia komentarzy na ten temat do czasu zakończenia śledztwa.

Sprawę ma poruszyć na posiedzeniu sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych poseł Jarosław Zieliński (PiS). – Nie mam informacji na temat tego zdarzenia. Będę o tę sprawę dopytywał – mówi poseł. O sprawie słyszał Bogdan Święczkowski, szef ABW w latach 2006-2007, ale nie zna żadnych szczegółów. – Słyszałem o tym, ale nie mam szczegółowej wiedzy na ten temat – wyjaśnia.

Według Zielińskiego, komisja będzie chciała wyjaśnić ten wątek, ale przystąpiła także do czynności, które mają na celu wyjaśnienie całej katastrofy, i wystąpiła już do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego o wydanie dotyczących jej materiałów. – Poprosiliśmy o materiały z centrum antyterrorystycznego ABW. Otrzymaliśmy jak na razie skąpe materiały, ale będą one punktem wyjścia do prac komisji. Będziemy dopytywać także inne służby w tej sprawie – mówi poseł.

Incydent z udziałem ochrony prezydenta i rosyjskich służb prawdopodobnie został zarejestrowany na filmie nakręconym telefonem komórkowym, ciągle badanym przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego na zlecenie prokuratury wojskowej. Wyjaśniałoby to zastanawiające tłumaczenia śledczych na temat rzekomej niemożności zweryfikowania zawartości nagrania, którego autentyczność potwierdzono. Na filmie słychać fragmenty komend w języku polskim i rosyjskim. Słychać też odgłosy wystrzałów, które odnotowane zostały w protokołach przesłuchań rosyjskich milicjantów. Scenariusz zdarzenia utrwalony na filmie potwierdza autentyczność zajścia: postacie w białych koszulach to oficerowie BOR przeszukujący miejsce katastrofy. Film dokumentuje też użycie broni palnej sygnalizujące, że ochrona nie zamierza wydać ciała prezydenta rosyjskim funkcjonariuszom, w tle słychać rosyjskojęzyczną komendę oficerów BOR (z wyraźnym polskim akcentem) skierowaną do Rosjan: „Wsie nazad!” – wszyscy do tyłu!

Wraz z upływem czasu wątpliwości w sprawie tragedii na lotnisku Siewiernyj przybywa. Opinię bulwersuje m.in. brak należytego zabezpieczenia miejsca katastrofy. Osoby postronne wciąż znajdują ważne części samolotu, np. urządzenia do wypuszczania podwozia w samolocie. O skali zaniedbań na miejscu tragedii świadczy chociażby znaleziony długo po katastrofie fragment urządzenia służącego do wysuwania podwozia. Pokazywał go w środowej „Misji specjalnej” w TVP 1 Tomasz Sakiewicz. – Brak zabezpieczenia śladów to skandal, za który odpowiedzialność ponosi zarówno strona polska, jak i rosyjska. Nawet jeśli uznamy, że tylko strona rosyjska prowadzi to śledztwo, to – moim zdaniem – brak zabezpieczenia miejsca tragedii jest niedopuszczalnym skandalem, także według przepisów rosyjskich – powiedział w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” Bogdan Święczkowski, były szef ABW. Może to wręcz uniemożliwić poznanie rzeczywistych przyczyn tragedii. Zdaniem karnisty z Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Piotra Kruszyńskiego, prawdopodobieństwo takiego obrotu sprawy jest ogromne.

Faktem jest też niedoinformowanie rodzin ofiar, które nie wiedzą nawet tego, czy przeprowadzono sekcję zwłok ich bliskich. – Opinia publiczna powinna być informowana o przebiegu śledztwa, zwłaszcza w sytuacji kiedy giną prezydent, jego małżonka, część elity politycznej kraju. Uważam, że w takich okolicznościach nie powinno się czekać na formalne zakończenie śledztwa, które może potrwać naprawdę długo – stwierdza prof. Kruszyński. – W Polsce mówi się, że jest prowadzone śledztwo, ale ja jako adwokat pierwszy raz widzę takie śledztwo, w którym nie prowadzi się żadnych czynności, a jedynym działaniem jest oczekiwanie na kopie dokumentów – podkreśla mecenas Bogdan Borkowski, pełnomocnik rodziny państwa Olewników. Według mecenasa, zgodnie z Kodeksem Postępowania Karnego powinno się wysłać chociaż pisma do rodzin ofiar z informacją, że mają one prawo zgłosić się jako pokrzywdzone w tym śledztwie. – Moim zdaniem, miałyby nawet prawo w drodze zagranicznej pomocy prawnej poprzez MSZ zgłosić się do śledztwa rosyjskiego. MSZ mogłoby przesłać takie zgłoszenie do ministerstwa sprawiedliwości Rosji poprzez MSZ rosyjski, aby te osoby wystąpiły jako pokrzywdzone w tym śledztwie – zaznacza adwokat. Jak wyjaśnia, status osoby pokrzywdzonej daje prawo do bycia informowanym o wszystkich czynnościach procesowych, czyli np. eksperymentach czy przesłuchaniach świadków, a osoby takie mają prawo zajmować stanowiska procesowe, czyli wnosić o zbadanie niektórych wątków, o przesłuchania czy o przeprowadzenie dowodów. Według mecenasa, także sekcje zwłok ofiar tragedii można było wykonać po dotarciu ciał do Polski. – To wymagałoby moralnej zgody rodziny, ale ten trud przeprowadzenia sekcji trzeba było podjąć, chociażby w celu zdobycia własnych dowodów w sprawie, bo my nie wiemy, co tak naprawdę prześlą Rosjanie – podkreśla mecenas Borkowski.

Tymczasem krewni części ofiar katastrofy tupolewa wystosowali apel w obronie dobrego imienia śp. mjr. Arkadiusza Protasiuka, kapitana prezydenckiego Tu-154M. Jego treść zamieścił portal niezależna.pl. „Nie możemy zgodzić się z tym, aby odpowiedzialność za skutki tragedii smoleńskiej została przerzucona na nieżyjącą załogę samolotu, w tym jego kapitana, pilota wojskowego pierwszej klasy – Ś.P. majora WP Arkadiusza Protasiuka” – napisano m.in. w apelu. „Obawiamy się, że jedną z pierwszych prób takiego działania, szczególnie dotkliwie odbieraną przez Bliskich, był znamienny brak przedstawicieli administracji rządowej na państwowej przecież ceremonii pogrzebowej Ś.P. majora pilota WP Arkadiusza Protasiuka. (…) Jako bliscy Ofiar katastrofy smoleńskiej nie możemy się zgodzić na to, aby władze, w imię nieznanych nam celów, dzieliły załogę i pasażerów samolotu specjalnego na dobrych i złych, na ofiary i winnych” – uważają autorzy listu.

Komentarze 304 do “Oficerowie BOR bronili ciała prezydenta”

 1. Andre said

  TYLKO TRZY FAKTY (PRASOWE?) NIE BĘDĄCE PRAWDA W TEJ INFORMACJI:
  1.”Oficerowie nie chcieli wydać ciała prezydenta Rosjanom; na polecenie władz rosyjskich wszystkie ciała miały zostać przewiezione do Moskwy.”
  Czyli od godz 8,40 do czasu filmu zapadła decyzja o wywozie ciał do Moskwy— kłamstwo!!
  2.”Funkcjonariusze widzieli też ciało Marii Kaczyńskiej, ale nie byli już w stanie go “zabezpieczyć”, nie mogąc pozwolić sobie na rozproszenie.”
  Jak to się ma do info o identyfikacji ciała Pierwszej Damy — kłamstwo!!
  3.”Za służbę do końca zostali zawieszeni w czynnościach. Powód: nieautoryzowane użycie broni”
  Jaka jest procedura autoryzacji w takim przypadku–kłamstwo!!

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100514&typ=po&id=po01.txt

  • j21 said

   Andre, może to jednak nie klamstwo?

  • Zapsa said

   Albo art jest fałszywym wyjaśnieniem filmiku, na potrzeby gawiedzi, albo jest prawdą – i wtedy wychodzi kłamstwo m.in. nt identyfikacji zwłok prezydentowej.

   Na miejscu rodziny Protasiuka wytoczyłabym proces o szarganie dobrego imienia (bez podstaw i dowodów, bo przecież przyczyny katastrofy oficjalnie nikt nie podał, tylko domysły i insynuacje).

   • MIZIA+ said

    kłamstwo kłamstwo – nastepna rozpaczliwa pruba RATOWANIA D… PRZEZ KIZIORÓW – NIEDŁUGO PAN PUTIN WYDA PRAWDZIWĄ OPINIĘ JAK TO BYŁO NAPRAWDĘ –

    A KRAJOWE ZAKAPIORY BOJĄ SIE ŻE NIE STANĄ PRZED SKORUMPOWANYM SADEM TYLKO ZE LUDECZKOWIE ICH ZLINCZUJĄ
    DLATEGO KOMOR – SZUKA MOŻLIWOŚACI WPROWADZENIA POPRZEZ NRB STANU … DOWOLNEGO RATUJĄCEGO D……

   • MIZIA+ said

    dementi tych bredni

    BOR: Chronili ciało prezydenta, ale nie użyli broni
    35 minut temu Aktualizacja: 18 minut temu Więcej na temat: Lech Kaczyński nie żyje
    Jak donosi RMF FM, Biuro Ochrony Rządu dementuje doniesienia porannej prasy. Wbrew temu, co napisał „Nasz Dziennik”, oficerowie BOR-u, którzy czekali na lotnisku Siewiernyj na prezydenckiego tupolewa, nie zostali zawieszeni. Podczas ochraniania ciała prezydenta nie używali broni.

    http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/bor-chronili-cialo-prezydenta-ale-nie-uzyli-broni,1478491

   • STEEF said

    MIZIA MA RACJE !- TO TLUMACZYLOBY CZEGO ONI SIE OBAWIAJA (KOMORY)!I DLACZEGO CHCA UTWORZYC „COS ” ABY NIE ODDAC WLADZY A MOZE JESLI NA KROTKO TO PO KONTROLA – JESLI LEPPER WGRAMOLILBY SIE WYSOKO TO MARNY JEGO LOS- BO Z INNYMI DOGADALIBY SIE SZYBKO CH…..- NIE ZAWILA SYTUACJA !

   • Aśka said

    http://wiadomosci.onet.pl/2169806,11,bor_dementuje_doniesienia_ws_ciala_prezydenta,item.html
    @Mizia, oni nawet nie powiedzieli, że chronili ciało prezydenta

  • Toms said

   Ludzie , „Nasz Dziennik ” nie mógł opublikować wysanej z palca informacji , musiał mieć żródło – kto myśli wie Nasz Dziennik,Episkopat Watykan, Jezuici, wywiad jezuicko-watykański, NATO -USA

 2. j21 said

  A jeżeli tak było, to całe zajście z oficerami BOR, to Tusk i inni wiedzieli dużo wcześniej, ze katastrofa miala miejsce wcześniej, niz podawano przez pierwsze dni. Przez tyle dni ogłupiano ludzi podając fałszywą godzinę katastrofy. Przecież dopiero na podstawie innych faktów rząd laskawie stwierdził, że prezydencki samolot rozbił się wcześniej. Porażka… Brak jakiejkolwiek moralności u tych ludzi. No tak, ale wielu z nich chyba świadomie już służy innemu panu.

  • MIZIA+ said

   prawda jest taka ze pod wpływem ludzi z internetu zaczynaja sie gubić w zeznaniach KIZIORKI

   WYOBRAŻ SOBIE JAKBY NIE BYŁO INTERNETU CO BY BYŁO

   TU FILMIK
   BARDZO DOBRY CHYBA NAJLEPSZY

   • MIZIA+ said

    TU ZE STABILIZACJĄ OBRAZU

   • hjk said

    @”WYOBRAŻ SOBIE JAKBY NIE BYŁO INTERNETU CO BY BYŁO”
    To co w latach stalinowskich…
    Toteż mogą znaleźć pretekst do wyłączenia netu…
    ale to juz mówilismy w czasie pseudoepidemii…
    czy sie jakos zabezpieczyliśmy?
    Tyle dobrze, ze ludzie “znaleźli się” i “poczuli razem” w czasie żałoby…

   • Aśka said

    http://demotywatory.pl/1575099/Wybory

 3. Fraktal said

  Wy tu ciągle gadu gadu o zamachu a na naszych oczach upadają pisklepy zielarskie. Codex idzie pełną parą:
  http://biznes.onet.pl/sklepom-zielarskim-grozi-upadlosc,18572,3224597,1,prasa-detal

  • MIZIA+ said

   POLSKA IZBA
   ZIELARSKO-MEDYCZNA
   I DROGERYJNA
   W KATOWICACH

   Katowice, dn. 05.05.2010r.

   W wyniku ograniczeń wprowadzonych w drodze rozporządzeń przez Ministerstwo Zdrowia, sklepy zielarsko-medyczne znalazły się w tragicznej sytuacji i stoją na skraju bankructwa. Polska Izba Zielarsko-Medyczna i Drogeryjna podjęła szereg prób mających zapobiec likwidacji sklepów, a co za tym idzie pogorszeniu sytuacji ekonomicznej producentów leków roślinnych , plantatorów ziół i producentów zdrowej żywności.

   Nasze starania rozwiązania problemów w drodze dialogu spełzły na niczym. Ministerstwo Zdrowia nie odpowiada na nasze próby porozumienia się i stoi na twardym stanowisku, które nieuchronnie musi doprowadzić do likwidacji sklepów zielarsko-medycznych.

   Pragniemy poinformować, że w dniu 19.05.2010r. w Warszawie w kościele
   Św.Aleksandra na placu Trzech Krzyży o godzinie 11-tej zostanie odprawiona msza św. w intencji Zielarstwa Polskiego. Po mszy planowany jest przemarsz zielarzy przed budynek Sejmu, gdzie będziemy domagać się
   spotkania i rozmów z premierem Waldemarem Pawlakiem i posłami z Sejmowej Komisji Zdrowia.

   Zwracamy się do Państwa o wzięcie udziału we mszy i manifestacji oraz zaznaczenie swojej obecności jako aktu poparcia dla naszych starań w imię wspólnego dobra.

   Prezes PIZMiD
   Piotr Duda

  • Kier said

   http://www.bankier.pl/wiadomosc/Zielarzom-grozi-bankructwo-2141888.html

   • ALFA said

    Kto ma stronki kandydatów na prezydenta podać poczty @ będziemy pisać co zrobili w sprawie GMO dlaczego zniszczą naszą gospodarkę,służbę zdrowia i rolnictwo,co zrobili w tym kierunku siedzą pieniądze nasze biorą i pier..ą w stołki pracują na naszą szkodę.

  • Taka Tam... said

   no tak a ‚dopalacze’ i inne tego typu go**a funkcjonuje, to moze zielarze mogliby sie przekfalifikowac na cos w rodzaju sklepow z ‚dopalaczami’ i sprzedawac tzw. produkty kolekcjonerskie. nie znam sie na prawie ale moze w ten sposob daloby sie uratowac naturalna medycyne.

  • hjk said

   Dobry pomysł dla zielarzy, tylko ze problem zapewne polega na tym, że tzw. „dopalacze” sprzedaja „odpowiedni” ludzie…

   • Taka Tam... said

    no zapewne tak, masz racje. ale sprobowac mozna, zobaczyc jaka bylaby reakcja wladz. no lepsze dla zielarzy i dla nas ktorzy z ich pracy korzystamy sprobowac niz calkowicie zniknac z rynku bez walki.

   • hjk said

    zielarze powinni sprzedawać naturalne „dopalacze”…
    A najśmieszniejsze, ze faktycnie one tam już są…)))
    Tylko oczywiście nie dają takich „wrażeń” jak syntetyki i nie dają takich „chwilowych mocy”, ale faktycznie dodają energii…

  • Jose said

   Byłem dzisiaj w miejscowym sklepie zielarskim, zrobiłem mały zapasik. Człowiek wprost mi powiedział, że jak zlikwidują zielarstwo to zlikwidują. Stoi za tym gruba kaska i byle protesty i petycje nic nie pomogą. Jeżeli udało im się załatwić stocznie, wyprzedać majątek narodowy na oczach ludzi, w biały dzień, w zasadzie szczając jeszcze społeczeństwu na głowę – a tak dla zabawy – to sklepy zielarskie przy tym są niczym, epizodem, pyłkiem, jednogroszówka która wypadła komuś w błoto. Kto będzie tego szukał i łkał? Dla przeciętnego Kowalskiego, z papką zamiast mózgu to nawet i lepiej, bo to ciemnogród przecie, zielarstwo jakieś, zielarze, zielarski, czarownice, szarlatani. W aptece są wszelakie panacea przecież.

   • ALFA said

    Dlatego niszczą na naszych oczach bo nikt nie protestuje myślą ,że tak musi być.Bo jak są protesty to jest tylko garstka ludzi i rząd nic z tego sobie nie robi.Ale jak cały lud powstanie to się opamiętają.Musi być nas większość uświadomionych co się dzieje w naszym kraju.Chcemy pracować, zarabiać i żyć godnie.
    I mieć godne emerytury,a nie jałmużnę.

   • mirek said

    będzie jałomużna jak dobrze pójdzie,
    odwrócona hipoteka, panimajecie?
    sprzedajecie dom i dopiero macie rentę,

   • Wojwit - Ten Sam said

    @Jose
    W aptekach sprzedają tym wykRZtałconym nie panacea a pacanea…

   • Ma być jedna APTEKA, może nawet będzie się nazywała Rossmann, zobaczcie ile tego już jest!

 4. malwa said

  oficerowie bor bronili ciała prezydenta
  (2010-05-14 08:05) ~jola
  Jak czytam wpisy niektorych internautow to nie wiem w jakim swiecie zyje. Jezeli to jest prawda to oficerowie ci zasluguja na najwiekszy szacunek.Ich obowiazkiem bylo takie a nie inne zachowanie, oslaniali prezydenta nawet po jego smierci. Nie jest wazne czy prezydent jest z po czy pis czy innej opcji politycznej ale jest to prezydent glowa naszego panstwa. Zacznijmy odzielac nasze przekonania polityczne od szcunku dla prezydenta z jakiej by nie byl opcji politycznej. Chyle glowe nad postawa pracownikow bor-u a to jak ich potraktowano to skandal. Gdyby amerykanie tak sie zachowali pewnie zachwycalibyscie sie postawa dzielnych ochroniarzy. Wstyd , wstyd mi za tych ludzi co nie doceniaja lojalnosci wobec glowy panstwa. Wsrod tych ludzi sa napewno ludzie o roznych pogladach ale swoj obowiazek troski o prezydenta wypelnili nawet po jego smierci. Chwala im i gleboki szacunek.
  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/oficerowie-bor-bronili-ciala-prezydenta/komentarze,1478353,,30477148
  ===================
  od pb: podzielam twe oburzenie na te glupawe wpisy; mam dosc e=glupoty podczas gdy tyle jest spraw do opisania i zbadania

 5. j21 said

  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=104879 LINK do artykułu „Nie wiadomo, czy Tu-154M podchodził do lądowania”.

  • hjk said

   Najciekawsze:
   „Na jakiej podstawie formułowane są twierdzenia, że samolot rozbił się podczas podejścia do lądowania?
   – Należałoby tu podkreślić na początku, że konfiguracja samolotu (do lądowania), a więc czynności, które trzeba wykonać na tym typie samolotu, jakim jest Tu-154M, mogą powodować pewne niezrozumienie u ludzi niezwiązanych z zawodem pilota. Sam proces wykonania zejścia do lądowania nie oznacza wcale, że to lądowanie się odbędzie. Pilot podejmuje decyzję o lądowaniu w przypadku złych warunków atmosferycznych w momencie, kiedy taka decyzja musi być podjęta.
   To znaczy?
   – Czyli na określonej wysokości i w określonej odległości od lotniska. Nazywa się to wysokością decyzji. Wówczas pilot powinien lotnisko widzieć. Natomiast wiele czynności związanych z wypuszczeniem podwozia, wypuszczeniem reflektora i klap, musi wykonać dużo wcześniej. Zależy to od szeregu czynników, m.in. od odległości od drogi startowej, wysokości i prędkości. Po wypuszczeniu podwozia i klap w jedno z możliwych położeń do lądowania (36 lub 45 stopni) pilot powinien kontynuować proces lądowania – nazywa się to zejściem do lądowania. Decyzję o lądowaniu pilot podejmuje na określonej odległości od lotniska, kiedy widzi pas. W przypadku Tu-154M powinno się to odbyć w odległości średnio ok. 20 mil od lotniska – wtedy ten typ samolotu powinien redukować prędkość do 380 km/ha i wypuszczać podwozie. Co nie oznacza, że na pewno samolot będzie lądować. On po prostu szykuje się do lądowania. Następnie maszyna redukuje prędkość do 360 km/ha i wypuszcza klapy na tzw. pierwszy zakres na 15 stopni. Potem redukuje prędkość do 330 km/ha i wypuszcza klapy na 28 stopni. Dopiero wtedy wypuszcza reflektor. W odległości ok. 10 mil, czyli ok. 18 kilometrów od pasa, redukuje prędkość do 300 km/ha i wypuszcza klapy na 36 lub 45 stopni.
   W jakim stopniu podwozie było wysunięte w przypadku prezydenckiego Tu-154M?
   – Przypuszczamy, że raczej było to 36 stopni, ale to określi komisja.”

 6. MIZIA+ said

  NO I CO – WYSZŁO NA MOJE ŻE LATALI PO PLACU JACYŚ KIZIOŻY
  POZATYM POCO TO NIBY BYŁO TAJEMNICĄ – G … PRAWDA
  TERAZ JUŻ MAMY ŻE JEDNAK STRZELANO – ŻE FILM JEST PRAWDZIWY

  A TERAZ TROCHĘ FAKTÓW – ROSJANIE: uznali że film jest prawdziwy , rosjanie zeznali że słyszeli strzały , rosjanie zeznają niedługo ŻE WIDZIANO TAM KIZIORÓW – kwestia czasu,
  A NASZA PROWOKATURA NIE SŁYSZAŁA ŻADNYCH STRZAŁÓW NA FILMIE I TAK NAPRAWDĘ NIC NIEWIE I NIE WIDZI W TEJ SPRAWIE……..

  PAN KOMOR PILNIE ZWOŁAĆ CHCE N.R.B – W DZIWNYM SKŁADZIE

  JA TO NIE CHWALĄC SIĘ STWIERDZIŁEM ŻE GŁOSY „ROSJAN” – to nie rosjanie – co teraz potwierdzają mendia.

  • Buka said

   Widac jasno,że potwierdzono jednak autentyczność filmu,dlatego podano pasująca niby dezinformację,zauważcie podaną „drugim obiegiem” by wyeliminować pewne domysły dot.słyszanych tam strzałów ale i słów w jęz.polskim.Jeśli film jest autentyczny ,to trzeba by jakoś ten polski wyjaśnić i skierować w inną stronę podejrzenia-BOR bronił prezydenta.
   =================
   od pb: przede wszystkim trzeba zrobic porzadek z roznymi wersjami i interpretacjami fonii i wizji tego filmiku = zbyt duzo smieci, nieuzasadnionych domyslow i prawdopodobnie celowej dezinfo

   • hjk said

    A to „nie zabijajcie nas” dość wyraźnie słyszane po polsku? W 0 min i 48 s.

   • Buka said

    Sądzisz,że oficerowie mający za zadanie zasłaniać ochraniane osoby własnym ciałem prosiłyby by ich jednak nie zabijać? Wydaje mi się ,że w sytuacji zagrożenia ich obowiązkiem jest ryzykować własnym życiem,od tego są.

 7. Rosomak said

  Odtworzono ostanie chwile lotu Tu-154; błąd w pilotażu:

  http://wiadomosci.onet.pl/2169815,12,odtworzono_ostanie_chwile_lotu_tu-154_blad_w_pilotazu,item.html

  • MIZIA+ said

   D…. TAM:
   1- ŻLE PODANE KOORDYNATY – IN- WERSJA –
   2- ŁADUNEK TERMOBARYCZNY – PALIWOWO POWIETRZNY –
   3 – KIZIORY W KRZAKACH Z NAGANAMI-

   AD-1 – SAMOLOT WYLADOWAŁ W KRZAKACH.
   AD-2 – SPALONE ŻECZY OSOBISTE OFIAR I BRAK SEKCJI ZWŁOK-
   AD-3 – ŚWIADKOWIE -MILICJANCI WIDZIELI LUDZI W ZIELONYCH KÓRTKACH I CZARNYCH SPODNIACH , KTÓRZY BYLI TAM SZYBCIEJ NIŻ MILICJA , SŁYSZELI STRZAŁY , SŁYSZELI POLSKIE GŁOSY , SŁYSZELI GŁOSY UDAJACE ROSJAN – EWIDENTNY ZŁY AKCENT

   PS. A JEŚLI BOROWCY OCHRANIALI CIAŁO -A FILM JEST UZNANY ZA PRAWDZIWY – TO POCO SIE ŚMIALI GREMIALNIE PODCZAS OCHRANIANIA TRUPA – a to akurat słychać na filmie dokładnie i tłumaczyć nie trzeba – I CIĘŻKO BEDZIE UDOWODNIĆ CZY ŚMIALI SIE „PO ROSYJSKU CZY PO POLSKU”
   ==============
   od pb: mizia, kto nosi zielone kurtki i czarne spodnie? zdefiniuj „kizor” do slowniczka – od dawna prosze;
   poza filmikiem z manekinami (inne wlasnosci fizyczne), gdzie jest dowod ze bomba termobaryczna rozrywa/zwegla/wyparowuje ciala? chlopcy swiadkowie raportowali krew na miejscu katastrofy; jezyk nie swiadczy do przynaleznosci do domniemanej grupy; komanda ukrainskie czy bialoruskie podczas II wojny swiatowej uzywaly jez. polskiego zeby oczernic polskie podziemie; koszer nostra plynnie mowi po rosyjsku a jest tak rosyjska jak bein chinski; wychodzacy z szergow mundurowych, ubrani na czarno niby miejscowi rozrabiacze podcas rozruchow na spotkaniach wto i in. globalistow tez mowili obcymi jezykami

   • VIVIEN said

    NO TO ZNOWU JESTESMY W PUNKCIE WYJSCIOWYM – TYLKO ZE FILMIK PRAWDZIWY ! KURDE GDZIE SIE UKRYL KOLA? W TAKIM RAZIE TO GLOWNY SWIADEK ,no to poogladajmy wszyscy jeszcze raz film KOLI – Z GLOSEM – POTEM BEZ GLOSU – mozna wiecej zobaczyc i na czym innym skupic koncentracje- WRZUCCIE TA NAJLEPSZA WERSJE FILMU TUTAJ JESZCZE RAZ .A CO P.B. na to WSZYSTKO ?

  • hjk said

   Ale bzdury, że zmylił ich radiowysokościomierz z wąwozem i wskaźniki oparte na ciśnieniomierzu……

   A co było z systemem nawigacji GNSS?!
   Bo jakoś dziwnie głucho o tym…Pojawiła się tylko krótka info, ze w USA go będą badać… I też nie oddadzą?

   Niestety do hipotezy fałszywych radiolatarni trzeba dodać hipotezę „fałszywego” satelity GNSS, albo impulsu EMP czy jakichś innych zakłóceń, które to zakłóciły GNSS i lądowali „na (trefne) radiolatarnie”. Albo nawet nie lądowali, tylko próbowali dokonnać „przelotu kontrolnego”… Ale to wystarczyło…
   System GNSS powinien im podać, ze jeszcze nie są na miejscu, tak jak GPS w samochodzie – z tym, ze musi to być system dużo szybszy, jak ten samochodowy, biorąc pod uwagę predkość samolotu….
   ================
   od pb: taaa, piloci „nie wiedza” ze powierzchnia ziemi poza lotniskami to teren pofaldowany…

  • hjk said

   A to juz mniej więcej wiadomo, po co Komorowi ta rada BN – Rosjanie opublikuja wyniki śledztwa wskazujace na „kiziorów” i trzeba będzie lud spacyfikować?
   Janowski w pewnym momencie debaty prezydenckiej powiedział wczoraj dość zdecydowanym głosem „o ile w ogóle dojdzie do PIERWSZEJ tury”…
   No bo wiedzą, że J.K. ma takie poparcie, ze wygrałby w 1szej turze i trzeba wziąć pod uwagę, ze prezydent może rozwiązać Sejm, a nowe wybory zredukowałyby PO do małych %-ów….

   • hjk said

    @CoZaSyf 13 Maj 2010 @ 10:47 pm
    „Ostatnie sekundy tej(własnie) debaty.http://www.youtube.com/watch?v=7xSVfWjIdwY&feature=related
    link do debaty z Janowskim

   • MIZIA+ said

    A TEN JANOWSKI TO WIE CO MÓWI JUŻ RAZ SKAKAŁ POD SUFIT NA PROCHACH – KIZIORÓW

   • ALFA said

    Przed chwilą pokazali pana marszałka Komorowskiego z Brzezińskim to już ,żle
    tj.TAJNA WŁADZA ŚWIATA.Myślał ,że to pomoże w kandydaturze to się pomylił.

   • Jose said

    @ Alfa
    A to ciekawe, bo wiadomo jaki jest stosunek Brzezińskiego do Rosji. Jednego dnia Komorowski pitu pitu z Putinem, a następnego z Brzezińskim. Czyżby obawiali się, żeby ktoś (Niemcy?) nie wsadzili im kija w tyłek?

   • Toms said

    Co to jest kto to jest kizor , co to jest uny ,

    jakim (kur…a) językiem mówicie , to skandal , nie śmiac a rzygac się chce jak to czytam
    ===================
    od pb: jezyk niepoprawnych politycznie: https://grypa666.wordpress.com/slowniczek/
    ‚kizior’ jeszcze nie wszedl, definicja w toku przez rade jezykowa grypa666

 8. iwia said

  Polski akcent? Na pewno akcent mongolski operatora filmiku- coś tam na „ch”…

 9. CoZaSyf said

  Tytuł w linku. http://www.rp.pl/artykul/479532_Dziewiec_pytan_o_katastrofe.html

  • CoZaSyf said

   Zaglądnijcie! http://bronislawkomorowski.info.pl/

   • MIZIA+ said

    Bronisław Komorowski – kandydat (PZ)PO
    Słynne cytaty:

    „jaka wizyta taki zamach”

    „przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał.. i to się wszystko zmieni”
    Posłuchaj

    Porozmawiajmy o tym: http://polskie-forum.pl

    polskie forum dyskusyjne
    ===============
    od pb: tylko ze lot prezydenta moze byc na mianowanie nowego amabasadora, jak tu kiedys tlumaczono

   • MIZIA+ said

    PS. W SPRAWIE ZAMACHU W GRUZJI – TAM TEN KTO Z KRZAKÓW STRZELAŁ TERZ WRZESZCZAŁ W KALECZONYM JEZYKU ROSYJSKIM
    DZIWNE mozna to sprawdzić
    =============
    od pb: kaleczonym z jakim akcentem? ;<)

 10. felicyta said

  Gruzińska pieśń ludowa dedykowana pamięci Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii

 11. felicyta said

  MrRemik86
  vor 1 Monat 28
  ” Panie Prezydencie Lechu Kaczyński!
  Dla Boga, Panie Prezydencie!
  Ojczyzna w potrzebie!
  Larum grają!
  A Ty się nie zrywasz?
  Szabli nie chwytasz?
  Na koń nie siadasz?….”
  a Ty śpisz… [*][*][*]
  Lech Kaczyński. W stepie szerokim (pieśń o małym rycerzu).

 12. hjk said

  http://biznes.onet.pl/zatonela-wenezuelska-platforma-gazowa,18567,3224622,1,news-detal
  „Prezydent Wenezueli Hugo Chavez poinformował w czwartek, że platforma wydobywająca gaz u wschodnich wybrzeży kraju zatonęła z powodu wadliwego systemu pływającego. Wypadek nastąpił w trzy tygodnie po katastrofie platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej.”

  Chyba jest taka karta illuminati o tych przewróconych platformach…

  • magdalena said

   Kto jest producentem „sprzetu plywajacego”?

  • Angie-Poland said

   Oglądam te karty..wow..jest nawet taka co się zwie Międzynarodowa Konspiracja Komunistyczna
   Mniejszość Moralna.. Albo Oszczędności i pożyczki – ranga karty: Criminal Straight <-no comment;)Faktycznie, jest karta związana z przemysłem naftowym, zapomniałam nazwę-mówi coś o międzynarodowych koncernach -na zdj jest statek i rozlana plama ropy na wodzie. Przestudiujcie te karty..

   • Prosto said

    Nie wiedziałam, że można je kupić i to w wersji polskiej.
    Ta jest co najmniej zastanawiająca – oryginalny Całun Turyński wykorzystywany do rytuałów spirytystycznych

   • Illuminati prowadzą grę z ludzkością. Bawią się w myśliwych, jedną z ich zasad jest to, że ofiara ma prawo dowiedzieć się o ich zamiarach. Jeśli się nie dowie to jej problem – ginie z niewiedzą. Wszystko to ma wymiar okultystyczny. Najgroźniejsza dla niech jest nasza siła psychiczna, nie fizyczna. Jedność, wiara i wspólne modły mogą ich wszybko zniszczyć – dlatego tak ważne jest wyeliminowanie krzyża.
    Boją się też ortodoksyjnych Żydów, tych z kręgu wyznawców Tory, zwykłych Muzułmanów, Buddystów, Hinduistów – dlatego zatruwają religie wprowadzając tam swoich satanistów. Walka o nasze przetrwanie ma więc wyższy wymiar niż tylko fizyczny.

 13. Rijensson said

  Hehehe,

  Na lotnisku w Smolensku czekalo na prezydenta RP dwoch borowcow…

  I tych dwoch borowcow utworzylo kordon… oraz mowilo do braci Rosjan :”uspokoj sie,… patrz mu w oczy…, uspokoj sie…”

  Najpierw zabezpieczyli dwa ciala, ale skoro bylo ich tylko dwoch, wiec kordonem otoczyli tylko cialo prezydenta. Pozostawili cialo Pierwszej Damy krzyczac: „zmiana planow, ku…”
  =================
  od pb: tjaaa, 2 bor-owcow na tylu najwazniejszych w panstwie oficjeli, w tym glownodowodzacy silami zbrojnymi?
  przede wszystkim trzeba zrobic porzadek z roznymi wersjami i interpretacjami fonii i wizji tego filmiku = zbyt duzo smieci, nieuzasadnionych domyslow i prawdopodobnie celowej dezinfo

  • VIVIEN said

   😀 BEZSENSU PRAWDA? ALE SRAJA NAM W NASZE MYSLI – ZACZNIJMY OD PUNKTU ;ZE FILM PRAWDZIWY I CO DALEJ ? A JA JEDNAK CHCIALABYM ZOBACZYC TEN DRUGI POLSKI TU – CO JEST W REMONCIE !!!

   • Rijensson said

    Fakt,

    czy odnalazl sie fragment czesci srodkowego silnika z napisem „101”?
    czy ktos go widzial na zdjeciach z katastrofy?
    Prosze o link!
    ================
    od pb: a domalowac ‚101’ nie mogliby np do samolotu-dublera?

   • Magda said

    @Rijensson
    mam takie zdjęcie ,ale nie z miejsca katastrofy,tylko z tego placu,gdzie przewieziono wrak,jest widoczny wyraźnie nr 101-to cała taka blacha jest i leży tak,że dokładnie widać ten numer.
    =================
    od pb: ciekawe ze nikt nie sfotografowal tego na miejscu katastrofy, np w momencie odsloniecia przy podnoszenu przez dzwig (nie znam historii tego szcatka); w normalnych warunkach takie fotki sa w mediach globalnie zaraz po znalezieniu obiektu;

  • hjk said

   Bor dementuje, a znane (z lubością cytowane przez S.Michalkiewicza)powiedzenie hr. Gorczakowa mówi, ze „nie należy wierzyc w żadne infa, jak tylko te zdementowane”…

  • Zapsa said

   Tam nie ma żadnego „zmiana planów” jest natomiast „WSIO NAZAD”, a kto słyszy „zmiana planów” ma schizy.

 14. Kier said

  http://wiadomosci.onet.pl/2169815,12,odtworzono_ostatnie_chwile_lotu_tu-154_blad_w_pilotazu,item.html

  http://wiadomosci.onet.pl/2169806,11,bor_dementuje_doniesienia_ws_ciala_prezydenta,item.html

 15. 222 said

  Ciekawe kiedy Wajda nakręci film z katastrofy…w sumie może nie Wajda a sam Spilelberg!

  • Głos66 said

   Tylko „Wielce Oświeceni” są w stanie nakrecić taki film, i to na żywo.

  • mirek said

   ciamajda niech za swoje kręci, A Spielberg już nakręcił ‚Monachium’ a w nim jawne rasistowskie treści:
   np „tylko żydowska krew się liczy”
   albo ktoś nie-żyd bo urodzony poza granicą… (dlatego może iśc postrzelać, bomby podkładac…)

 16. hjk said

  Po grecji kolej na Hiszpanie?
  Dzisiaj przewodzi spadkom na giełdach…
  http://stooq.pl/notowania/?kat=i3

 17. felicyta said

  Dotyczy ewentualnej exhumacji zwlok z katastrofy smolenskiej.

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34032/articlePage/3
  „&speed: oczekiwanie na ekshumację …?
  Szanowni Państwo! Zadajecie propozycję o ekshumacje zwłok. Darujcie sobie. Czyżbyście sądzili że trafiliście w KGB na taką lukę . Wczoraj pochowano w 12 urnach spopielone niezidentyfikowane szczątki ludzkie. Kojarzycie strzały w miejscu katastrofy. Te wszystkie fragmenty ciał mogące naprowadzić na przyczynę precyzyjnie przygotowanej „katastrofy” lub użycie broni przy dobijaniu tych co przeżyli zostały amputowane i spopielone. W grobach jest czysto, w niektórych zapewne i pusto.”
  =======================
  od pb: jak strona rosyjska tlumaczy koniecznosc kremacji? to smierdzi oszustwem na odleglosc!

 18. felicyta said

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34032/articlePage/3

  „KOPIUJ I ROZPOWSZECHNIAJ -TEN ARTYKUŁ ROSYJSKIEGO DZIENNIKARZA JEST CENZUROWANY ,KASOWANY ,GŁOWNIE NA „POLSKICH”SERWERACH NALEŻY GO PRZYPOMINAĆ I ROZPOWSZECHNIAĆ TAK JAK” FILM

  Gieorgij Gordin, komentarz z Rosji, W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina

  Teraz, gdy ciała Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i jego współtowarzyszy spoczywają w ziemi, jest najwyższy czas, aby wymienić tych, którzy zorganizowali rozbicie się samolotu, dobijanie w miejscu upadku samolotu ocalałych Polaków i nieustannie dezinformują światową społeczność co do wyników tak zwanego „śledztwa”.

  Wiadomo, że „śledztwo” katastrofy przebiega pod kierownictwem tych samych osób, które organizowały rozbicie się samolotu i posłały komandosów do „oczyszczenia terenu” z tych, którzy przeżyli. Wiadomo, jaki będą „wyniki śledztwa” przeprowadzonego przez osoby, których głównym zadaniem jest zatarcie śladów zbrodni. Gdy ci sami zabijają i ci sami prowadzą śledztwo, sprawcy zazwyczaj pozostają niewykryci. Jednakże istnieje światowa społeczność(…)” c.d. na w/w stronie
  ================
  od pb: czemu tak nachalnie wklejacie ten artykul? najprawdopodobniej zmylka z propagandy kompleksu jot

 19. MIZIA+ said

  DRODZY MILI E-ŚLEDCZY NADCHODZI WIELKIMI KROKAMI CZAS ŻĄDANIA DLA KIZIORÓW SZAFOTU – LUB SZUBIENICY W LESIE

  TO KWESTIA CZASU – PUTIN WSZYSTKO UJAWNI – DOWODY BĘDĄ AŻ NADDT OCZYWISTE …………..

  • karol said

   czyli wychodzi jednak na to, ze „to robota wewnetrzna” – i obawa przed rozruchami w kraju…

   • katia said

    to dlaczego Putin tak „szczerze ” sciskal sie z Donaldkiem po wypadku?

  • j21 said

   Ciekawy jestem czym przekupią nasi Putina, aby jednak tych dowodów nie ujawniał? Bo raczej taki scenariusz trzeba zalozyć prawda? Zastanawia mnie milczenie Jaroslawa Kaczyńskiego, czyżby on nie wiedział nic?

   • MIZIA+ said

    JAROSŁAW WIE WSZYSTKO – I TO ON POSTAWI KROPKĘ NAD I W OFICJALNEJ WERSJI ZDARZEŃ Z ROSYJSKIEGO ŚLEDZTWA A KROPKA WSKAŻE PRAWDZIWYCH WINNYCH I WYKONAWCÓW I ZLECENIODAWCÓW

   • j21 said

    Mizia ja już pytam tak może troche poza tematem… Spiskowo może trochę wręcz okultystycznie. Nie wiem wydaje mi się, że to jakaś wojna w gronie ludzi z fartuszkami. To jakiś piekielny, okrutny i bezwzględny scenariusz?

   • Prosto said

    „Zastanawia mnie milczenie Jaroslawa Kaczyńskiego, czyżby on nie wiedział nic?”

    To nie głupi polityk, do czasu wyborów nawet się nie zająknie na temat katastrofy, żeby nie przyklejono mu łatki opętanego rządzą zemsty reżimowca czy wielbiciela spiskowych teorii dziejów. Nawet jego otoczenie, sympatycy nie mówią o możliwości zamachu (na razie?), ale o zaniedbaniach. Moim zdanie słuszna droga

   • Zapsa said

    Prosto

    mimo że milczy i tak już sfora wymyśla:

    http://wiadomosci.onet.pl/2169912,12,teoria_spisku_zdobywa_podatny_grunt_w_polsce,item.html

    Po prostu tak zdebilniałego artu nie było dawno, najlepsze że jest OPARTY NA NICZYM, ale owce to kupią – bo „zagramaniczna” gazeta im mówi że jest tak a nie inaczej. I najlepsze „media sprzyjające PIS”….hmmmm, ciekawe które to? TVN może? GW? I znowu ten podział, który próbuje się nam narzucić, na PIS i PO.

  • MIZIA+ said

   NIEMA CO LICZYĆ NA SADY – BO TO JEDNA SITWA

   Śledztwo w sprawie korupcji w SN
   Piątek, 14 maja (06:30) Więcej na temat: prawo, afera hazardowa
   Od października 2009 r. w krakowskiej prokuratorze apelacyjnej toczy się precedensowe śledztwo dotyczące podejrzenia korupcji wśród sędziów Sądu Najwyższego – dowiedzieli się dziennikarze „Dziennika Gazety Prawnej”.

   http://fakty.interia.pl/raport/afera-hazardowa/news/to-najwieksza-afera-korupcyjna-w-historii-polski,1478359

   • Dawid said

    Kiedy Kaczynski ujawni prawde o Smolensku? Mozeto zrobic po wyborach jesli przegra, wtedy bedzie mial bron aby zdyskredytowac przeciwnika. I czy protest ptrzeciwko bezprawiu organizowany w warszawie 18 Maja przyniesie skutaki? Co myslisz MIZA?

  • Pelagia said

   nie wystarczy szubienica, konieczne jest także całkowite skonfiskowanie mienia kiziorów, ich rodzin oraz kolesi. należy odebrać mienie narodowe, ukradzione wszystkim Polakom

   • ALFA said

    Oni mają pieniądze za granicą,zabezpieczyli się dobrze kiziory.

   • Pelagia said

    no tak, ale wtedy mozna innym panstwom powiedzieć, aby przejęli ich majątek jako zdobyty w wyniku przestępstwa i to by poszło na spłacenie zagranicznego długu.
    Władcy tego swiata sa super inteligentni, mają wszelka wiedzę, także ezoteryczną. Powinni dobrze wiedzić, że każda energia, jaką wysyłamy, wraca do nas po jakimś czasie. Do nich tez wróci to straszne zło, jakie wyrządzają nam. Ciekawe, dlaczego zapomnieli o tej zasadzie ?? Pazerność ich zaślepiła ??

   • MIZIA+ said

    JEŚLI ZA GRANICA BEDZIE SIE ICH ZWOZIĆ TAK JAK MOSSSAD WYWIUZŁ AICHMANA

  • Jose said

   Ciekawe, kto wykona pierwszy ruch? Powołanie RBN może być pod publiczkę, ale równie dobrze próbą wciągnięcia w bagno ludzie z poza „układu”. Jakby co nie wyszło, to na dno pójdą wszyscy razem, a nie tylko PO. Niezła podpucha, bo odmowa ze strony opozycji zostanie przedstawiona przez media, jako zachowanie antypolskie – przecie Komorowi zależy na dobru kraju, wyjaśnieniu sprawy, a tu co? JK i inni odmawiają. Uuuuu niedobrze, opozycja jest peeee, feeeee, oj brzydko brzydko, dla kogo grają? Ale w razie wyjścia ludzi na ulice i gdyby (tfu, tfu) RBN musiała podjąć jakieś głupie decyzje w stosunku do obywateli, to wszyscy od prawa do lewa będą po równo za to odpowiadać. Komor nie pójdzie sam na dno. Tak mi się pomyślało na ten temat.

   • mirek said

    nie jest WRONa Jaruzelskiego ale za to RuBiN albo RaBiN,
    ale jaki…? się przekonamy jak pewnego ranka nie będzie internetu…

  • Mizia, Putin nic nie ujawni. Poprze PO i będzie rządził – teraz ma argumenty na całą bandę. Dogada się z Usraelem, podzielą wpływy i Rosja jeszcze pooddycha. Paradoksalnie, odsunie to widmo wojny na czas dalszy, choć u nas krew się może polać. Ale zduszą nas ruscy w połączeniu z hamerykańcami.

 20. CoZaSyf said

  Jakie ciekawe tytuły m.in.!Konratak Kremla.Jest scenariusz rewolucji w byłych republikach (czy w PL tez?) http://wiadomosci.onet.pl/0,12,kategoria.html oraz nius w tytule http://wiadomosci.onet.pl/2169826,12,amerykanie_wydaja_miliardy_na_pomoc_dla_izraela,item.html

  http://wiadomosci.onet.pl/2169856,12,kontraatak_kremla_jest_scenariusz_rewolucji_w_bylych_republikach,item.html
  ================
  od pb: kompleks jot bruzdzi rosji na ukrainie, bialorusi, litwie, w gruzji, polsce, a jak rosja sie odszczeka to posadzana jest o paskudztwa jakie sam kompleks jot czyni caly czas

 21. 222 said

  NIedługo sie zacznie coś strasznego. Polska jest poligonem testowym dla globalistów. W Polsce mają być jako pierwsze wprowadzone bankomaty biometryczne, w przyszłym roku zmieniają nam dowody osobiste na opatrzone czipem rfid. Ta katastrofa nie była przypadkowa- to strategiczny ruch na szachownicy światowej walki.
  Finałowa runda przed nami i nie sądze aby trzeba było długo czekać przedstawienie.

  • Głos66 said

   Już dzisiaj, w niektórych bankach, nie można wybrać pieniędzy z kasy za okazaniem DOWODU OSOBISTEGO, tylko potrzebna jest następna karta wydana przez bank z następnym numerem PIN-u.
   Czyli mając pięć kont w różnych bankach, potrzebne będzie pięć kart z pięcioma PIN-ami.
   Człowiek nie będzie miał nic innego do roboty, tylko nosić przy sobie 55 tysięcy różnych kart i laptop do zapamiętania pinów.
   Nawet Orwell by mógł im pozazdrościć.

  • Praworządny Obywatel NWO said

   Podobnie jak 222 mam wrażenie,że globaliści szykują coś na naszych oczach. Spotkanie Komora z Brzezińskim jest tego wyraźnym sygnałem.NWO stawia wyraźnie na Bronka. Przyznać muszę,że nie wierzyłem w wersję zamachu,ale teraz to już zgłupiałem zupełnie. Ciągle jednak nie pasuje mi wątek rosyjski. Zbyt oczywisty, obarczony zbyt dużym ryzykiem. Ruscy ciagle mają dobre specsłuzby.Mogli Kaczyńskiemu zrobic kuku na obcym terenie i zwalic winę na kogoś zupełnie innego. Bardziej pasuje mi wątek WSIoków i jakiejś frakcji w ruskich słuzbach.A może i tu i tam w specsłuzbach zaczyna sie przejmowanie władzy przez w prostej linii rząd światowy.Może Kaczyński przejrzał na oczy,że USA być może zgodzi sie na rolę Rosji jako regionalnego mocarstwa w tej częsci świata, z Polską w jej strefie wpływów?.Przestał tym samym być dla USA potrzebny i wygodny.Obserwujmy najbliższe ruchy Rosji ws. Iranu. Może będzie dla Persów jakaś niemila niespodzianka? Jeśli to zauwazymy to będzie sygnal,że dobito jakiegos duuużego targu.Syjoniści Kaczyńskiego szanowali,ale bez przesady, maja stronników we wszystkich duzych partiach.Jak nie on to ktoś inny zabezpieczy ich interesy.Strasznie mnie zaniepokoił dziś ten Brzeziński. Myśle,że ten facet nigdzie już nie jeździ przypadkowo, tylko żeby wydać instrukcje.Pytanie jakie?

 22. in said

  Wszystko pieknie tylko ze na lotnisku w Smolensku CZEKALO TYLKO 2 OFICEROW BOR. wiec jesli 2 osoby moga otworzyc kordon..

  ———————————————————–

  ( http://kontrast.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Marian-Janicki)

  Monika Olejnik: A ilu oficerów Biura Ochrony Rządu było na lotnisku w Smoleńsku, bo była przygotowana rozumiem kolumna samochodowa do przewiezienia pana prezydenta i delegacji do Smoleńska, do Katynia.

  Marian Janicki: Pani redaktor, to jest standardowe nasze działanie. My wysłaliśmy grupę rekonesansową jeszcze przed wizytą pana premiera Tuska. Rozmawialiśmy z federalną służbą ochrony. Federalna służba ochrony poinformowała nas o takich, czy innych zagrożeniach i o tych dzisiaj nie mogę mówić, dostosowana ochrona i nasza, i rosyjska była adekwatna do zagrożeń. Kolumna była przygotowana na lotnisku, koledzy mieli odprawę poranną, jak zwykle, podzielili zadania część tu, część tu i następnie udali się na lotnisko.

  Monika Olejnik: Ale, gdzie mieli tą odprawę poranną.

  Marian Janicki: Lotnisko zabezpiecza pani redaktor federalna służba bezpieczeństwa, federalna służba ochrony i milicja – z gospodarzy. My jesteśmy tylko po to żeby odebrać pana prezydenta, sprawdzić czy wszyscy wsiedli do kolumny samochodowej i udać się na miejsce czasowego pobytu osoby ochranianej.

  Monika Olejnik: Ilu było oficerów BOR na lotnisku?

  Marian Janicki: Dwóch, dwóch.

  Monika Olejnik: Tylko dwóch, tak, którzy mieli wieźć pana prezydenta.

  —————————————
  ….Ci funkcjonariusze BOR pomagali służbom rosyjskim w zabezpieczaniu najważniejszych rzeczy należących do ofiar, przede wszystkim sprzętu elektronicznego, m.in. laptopów i telefonów komórkowych, a także notesów i dokumentów. – Brali też udział w identyfikacji zwłok – dodaje jeden z oficerów BOR…
  (http://www.tvn24.pl/-1,1653808,0,1,co-bor_owcy-zobaczyli-na-miejscu-katastrofy,wiadomosc.html)

 23. Drodzy Rodacy, Drodzy Krakowianie, Drodzy Przyjaciele,
  Wczoraj wieczorem, w czwartek 13 maja br, w rocznicę zamachu na Ojca Św. Jana Pawła II, przy Papieskim Kamieniu na Błoniach, stanął Krzyż.
  Był piękny. Miał 6,5m wysokości, wykonany z dębu, ważył prawie 1 tonę. Byłem świadkiem tego ważnego momentu.
  W sobotę z udziałem ks Kardynała Dziwisza, miały odbyć się uroczystości Jego poświęcenia.
  Dziś w nocy, „nieznani sprawcy” Krzyż ukradli, odcinając go u podstawy. O godz 8,30 kradzież stwierdził główny pomysłodawca i sponsor Krzyża,
  zasłużony działacz społeczny, pan Kazimierz Cholewa.Natychmiast powiadomił Policję.
  Szukajmy świadków kradzieży, szukajmy Krzyża. Powiadamiajmy środki przekazu. Na szczęście jest materiał fotograficzny i filmowy ze stawiania Krzyża, bowiem wiele osób fotografowało i filmowało to wydarzenie.
  Jestem głęboko wstrząśnięty prowokacyjnym aktem barbarzyństwa i profanacji, najświętrzego dla nas symbolu wiary.
  Spotkajmy się dziś o 12.00, przy Papieskim Kamieniu, by modlić się o odzyskanie Krzyża.
  Stanisław Markowski
  Kazimierz Cholewa
  Kraków, 14 maja 2010

  ========================
  od pb: takich rzeczy nie robia zwykli zlodzieje; wrogie/szydercze wpisy w dyskusjach na ten temat na forach moga dac poszlaki

 24. in said

  Czy ktos moglby przetlumaczyz z rosyjskiego tylko nie google.

  oficjalny komunikak MAK z 12.05.2010 w sprawie 10.04.2010

  Технической
  комиссией МАК в период 7-11 мая с.г. продолжались работы по анализу
  материалов расследования и проведенных исследований, в том числе, с
  участием польского эксперта, продолжалась идентификация голосов в
  кабине экипажа самолета, зафиксированных речевым самописцем. 11
  мая с.г. Уполномоченный по расследованию Республики Польша и польские
  специалисты возобновили работу в Межгосударственном авиационном
  комитете.
  С 4 по 7 мая с.г. в лаборатории исследовательского центра компании
  Universal Avionics Systems Corporation (UASC) в Рэдмонде (США, шт.
  Вашингтон) были проведены работы по изучению технического состояния,
  копированию, расшифровке и предварительному анализу информации бортовой
  системы предупреждения столкновения с землёй (TAWS – Terrain Avoidance
  Warning System) и навигационных компьютеров системы управления полетом
  FMS.
  Устройства были доставлены в Рэдмонд специалистом МАК накануне.
  В работах принимали участие представитель Польши, специалист по
  бортовым самописцам Национального комитета по безопасности на
  транспорте США (NTSB), специалисты Федеральной авиационной
  администрации США (FAA).
  Несмотря на существенные механические повреждения блоков, вся
  информация была успешно скопирована и декодирована с использованием
  технологической базы UASC. В настоящее время проводится верификация и
  расшифровка информации для представления данных в цифровом и текстовом
  виде.
  9 мая с.г. блоки TAWS и системы управления полетом возвращены в
  Межгосударственный авиационный комитет. Комиссия по расследованию
  приступила к анализу предварительных результатов расшифровки.
  Работы в США были организованы и проводились в сотрудничестве с
  Национальным комитетом по безопасности на транспорте США (NTSB) на
  основании Приложения 13 к Чикагской конвенции о международной
  гражданской авиации, а также в рамках действующего двустороннего
  соглашения (меморандума) между МАК и NTSB о сотрудничестве в области
  расследования авиационных происшествий.
  Межгосударственный авиационный комитет выражает искреннюю
  благодарность компании Universal Avionics, NTSB и FAA США за оказанную
  помощь в данном расследовании.

  • Wojwit - Ten Sam said

   Już tłumaczę, ale komputer mi się trochę buntuje. Koło czternastej, przypuszczam, wrzucę tłumaczenie na blog.

  • Magda said

   techniczna komisja МАК w okresie od 7 – 11 maja z. pracowała nad analizą materiałów dochodzenia i prowadziła badania, w tej sprawie, z udziałem polskiego eksperta, trwała identyfikacja głosów w kabinie samolotu, utrwalonych przez rejestrator głosu. 11 maja (…) polscy specjaliści wznowili pracę w międzynarodowej lotniczej komisji.
   Od 4 do 7 maja w laboratoriach badawczych centrum towarzystwa Universal Avionics Systems Corporation (UASC) w Рэдмонде (USA, шт. Washington) były przeprowadzone prace nad technicznym stanem, kopiowaniem, rozszyfrowywaniem i wstępną analizą informacji pokładowego systemu uprzedzenia o zbliżaniu się do ziemi (TAWS – Terrain Avoidance Warning System) i nawigacyjnych komputerów systemu kierowania lotem FMS.
   Urządzenia zostały dostarczone w Рэдмонд przez specjalistów МАК poprzedniego dnia. W pracach uczestniczył przedstawiciel Polski, specjalista od pokładowych rejestratorów Narodowej komisji do spraw bezpieczeństwa w transporcie USA (NTSB), specjaliści federalnego lotniczego urzędu USA (FAA). Pomimo istotnych mechanicznych uszkodzeń bloków, cała informacja z powodzeniem została skopiowana i rozkodowywana z wykorzystaniem technologicznej bazy UASC.Następnie przeprowadzona zostanie weryfikacja i rozszyfrowywanie informacji dla przedstawienia danych w liczbowym i tekstowym wyglądzie.
   9 maja bloki TAWS i systemy kierowania lotem zosatły zwrócone do międzynarodowej komisji lotniczej. komisja po dochodzeniu przystąpiła do analizy wcześniejszych wyników rozszyfrowywania.Prace w USA były organizowane i przeprowadzane we współpracy z Narodową komisją do spraw bezpieczeństwa w transporcie USA (NTSB) na podstawie rozporządzenie 13 Chicagowskiej konwencji o międzynarodowym cywilnym lotnictwie, a także w ramkach działającego dwustronnego porozumienia (memorandum) między МАК i NTSB o współpracy w dziedzinie dochodzenia lotniczych wydarzeń.
   MAK wyraża podziękowania za okazaną pomoc…

  • Wojwit - Ten Sam said

   Komisja Techniczna MAK w okresie 7-11 maja b.r. kontynuowała prace związane z analizą materiałów z katastrofy Tu-154. Komisja z udziałem polskich ekspertów zajmowała się badaniem i dalszym opracowywaniem zapisów identyfikacji głosów pokładowego odnotowanych przez rejestrator mowy w kabinie załogi. 11. maja b.r. pełnomocnik z ramienia Rzeczpospolitej Polskiej i polscy specjaliści wznowili prace w Miedzypaństwowym Komitecie Lotniczym.
   Od 4. do 7. maja tego roku w laboratorium Centrum Badań
   Universal Avionics Systems Corporation (UASC) w Redmond (USA,
   Washington DC) prowadzono badanie stanu technicznego,
   kopiowanie, odczytywanie oraz dokonano wstępnej analizy działania systemu ostrzegania przed zderzeniem z ziemią (TAWS – Terrain Avoidance Warning System), komputerów nawigacyjnych i systemu sterowania lotem (FMS).
   Urządzenia zostały wcześniej dostarczone do Redmond specjalistom MAK. W pracach brali udział przedstawiciele Polski – specjaliści od pokładowych „czarnych skrzynek”
   Narodowego Komitetu Bezpieczeństwa
   Transportu USA (NTSB), eksperci Federalnej Administracji Lotnictwa Stanów Zjednoczonych (FAA).
   Pomimo znacznego uszkodzenia mechanicznego urządzeń, wszystkie informacje zostały pomyślnie skopiowane
   i rozkodowane dzięki technicznej bazie UASC. Obecnie dane te są weryfikowane i przygotowywane do przekazania w formie cyfrowej i tekstowej.
   9. maja urządzenia TAWS i systemu kontroli lotu zostały zwrócone Międzypaństwowemu Komitetowi Lotniczemu. Komisja śledcza rozpoczęła analizę wstępnych wyników rozkodowania.
   Prace w USA były zorganizowane i prowadzone we współpracy z
   Narodowym Komitetem Bezpieczeństwa Transportu USA (NTSB) na podstawie załącznika 13 do Konwencji Chicagowskiej o międzynarodowym lotnictwie cywilnym, jak również w ramach obowiązujących umów dwustronnych i porozumienia (Memorandum) między MAK i NTSB w sprawie współpracy w dziedzinie
   dochodzeniu przyczyn wypadków lotniczych.
   Międzypaństwowy Komitet wyraża szczere podziękowania korporacji Universal Awionics, NTSB i FAA USA za pomoc
   w dochodzeniu.

  • in said

   Wielkie dzieki za tlumaczenie czy daloby rade jeszcze to??

   do tlumaczenia, komunikat z 6.05. MAK
   6 мая по просьбе польской стороны по согласованию с российской стороной в Межгосударственном авиационном комитете (МАК) Председателем Комитета – заместителем Председателя Государственной комиссии по расследованию катастрофы Ту-154М № 101 Республики Польша Т. Анодиной был принят Министр внутренних дел и администрации Республики Польша, Председатель Правительственной комиссии по расследованию катастрофы Республики Польши господин Е. Миллер.
   Во встрече приняли участие представители Министерств иностранных дел России и Польши, Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Польша в Российской Федерации.
   Польская сторона была подробно проинформирована о ходе работ по техническому расследованию катастрофы самолета Ту-154М № 101, проводимому МАК в соответствии с международными нормами и стандартами Чикагской Конвенции в тесном взаимодействии с Уполномоченным по расследованию Республики Польша и большой группой польских экспертов.
   Г-ну Е. Миллеру была предоставлена возможность прослушать фрагменты записи речевого бортового самописца, также он был ознакомлен с результатами расшифровки бортовых самописцев и большой работой, проведенной польскими специалистами, по идентификации голосов в кабине экипажа.
   Польская сторона подчеркнула, что для нее важно, что техническое расследование катастрофы проводит такая авторитетная международная организация, как Межгосударственный авиационный комитет, зарегистрированный в ИКАО и имеющий большой безупречный опыт международных расследований. Было отмечено, что проведение расследования по международным нормам дает возможность проводить его независимо, объективно и открыто. Была выражена признательность за исключительно большой объем работ, проделанных за это время Технической комиссией МАК.
   Обе стороны выразили уверенность, что высокий профессионализм специалистов Технической комиссии МАК и хорошо отлаженная совместная работа с Уполномоченным по расследованию Республики Польша и польскими экспертами позволит установить причину катастрофы объективно и однозначно в максимально сжатые сроки без ущерба качеству.
   Результаты будут открыты и доведены до общественности.
   Польская сторона получила необходимые разъяснения и ответы на поставленные вопросы.
   Встреча прошла в обстановке взаимопонимания.

   ———————————————————————

   Председатель Межгосударственного авиационного комитета Т. Анодина перед отъездом польских специалистов в Польшу провела рабочее совещание Технической комиссии МАК с участием Уполномоченного по расследованию, назначенного Правительством Республики Польша и возглавляющего группу польских советников и экспертов господина Э. Клиха.
   На совещании были подведены итоги работ, проведенных Технической комиссией МАК, ее летной и инженерно-технической подкомиссиями, рабочей группой по расшифровке информации бортовых регистраторов, другими совместными рабочими группами экспертов.
   Господин Э. Клих отметил важность того, что работа Технической комиссии проводится по международным нормам Приложения 13 к Чикагской Конвенции, регламентирующим порядок проведения расследования, что дает возможность проводить его независимо, объективно и открыто.
   Господин Э. Клих подчеркнул, что Технической комиссией МАК в тесном взаимодействии с польскими экспертами в сжатые сроки уже выполнен исключительный по своим масштабам объем работ.
   Отметив высокий профессионализм расследователей МАК, господин Э. Клих выразил признательность за хорошую организацию работы и предоставленную польским специалистам возможность в полном объеме участвовать во всех аспектах расследования и иметь доступ ко всем относящимся к делу материалам, как на месте катастрофы, так и при считывании и расшифровке записей с носителей информации.
   Особенно была подчеркнута сложность работы рабочей группы, занимающейся расшифровкой бортовых самописцев с применением самого современного оборудования и идентификацией голосов членов экипажа с участием польских летных и технических специалистов.
   Техническая комиссия МАК продолжает свою работу по принятому плану, польские специалисты планируют продолжить работу в МАК с 11 мая с.г.

   • Wojwit - Ten Sam said

    06. maja na wniosek strony polskiej, w porozumieniu ze stroną rosyjską, Przewodnicząca Komisji d.s. Badania Przyczyn Katastrofy Tu-154M № 101 – Wiceprzewodnicząca Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego, T. Anodina przyjęła Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Rzeczpospolitej Polskiej E. Klicha oraz Przewodniczącego Rządowej Komisji Śledczej w sprawie katastrofy Tu-154, pana E. Millera.
    W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji i Polski, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Federacji Rosyjskiej.
    Strona polska została poinformowana szczegółowo o postępie śledztwa w sprawie ustalenia przyczyn katastrofy samolotu Tu-154M nr 101, prowadzonego przez MAK zgodnie z międzynarodowymi normami i standardami Konwencji Chicagowskiej, w ścisłym porozumieniu z uprawnionym do zbadania tej sprawy z ramienia Rzeczpospolita Polskiej – p. E. Millerem
    i liczną grupą polskich ekspertów.
    Pan E. Miller miał możliwość wysłuchania fragmentów zapisu rejestratorów parametrów lotu. Zapoznał się też z wynikami dekodowania zapisów dokonanych przez rejestratory lotu i rezultatami ciężkiej pracy polskich specjalistów w celu określenia głosów w kabinie załogi.
    Strona polska podkreśliła, że jest dla niej ważne, że badanie przyczyn katastrofy prowadzi taka autorytatywna organizacja międzynarodowa jaką jest zarejestrowany w ICAO Międzypaństwowy Komitet Lotniczy, który ma szerokie doświadczenia w prowadzeniu międzynarodowych badań. Stwierdzono, że dochodzenie prowadzone z zachowaniem międzynarodowych standardów umożliwia zachowanie niezależności oraz prowadzenie prac obiektywnie i otwarcie. Wyrażono uznanie dla wyjątkowo dużej ilości zadań wykonanych w tak krótkim czasie przez Komisję Techniczną MAK.
    Obie strony wyraziły przekonanie, że wysoki profesjonalizm Komisji Technicznej MAK i dobrze układająca się współpraca z przewodniczącym komisji do zbadania przyczyn katastrofy z ramienia Rzeczpospolitej Polskiej i polskimi ekspertami będzie skutkowało ustaleniem przyczyny katastrofy obiektywnie i jasno, jak najszybciej i bez uszczerbku na jakości.
    Wyniki zostaną odkryte i podane do wiadomości publicznej.
    Strona polska otrzymała niezbędne wyjaśnienia i odpowiedzi na pytania.
    Spotkanie odbyło się w atmosferze wzajemnego zrozumienia.

    ———————–

    Przewodnicząca Międzypaństwowej Komisji Lotniczej T. Anodina przed wyjazdem polskich specjalistów do Polski, wzięła udział w roboczym spotkaniu Komisji Technicznej MAK z Przewodniczącym Komisji Śledczej powołanej przez rząd Rzeczpospolitej Polskiej i kierujacym grupą polskich ekspertów i doradców, panem ministrem E. Klichem.
    Podczas spotkania podsumowano działania podjęte przez Komisję Techniczną MAK i jej podkomisje: lotniczą (tyczącą płatowca – przyp. tłum.) i inżynieryjno – techniczną a także grupy robocze, pracujące nad interpretacją zapisu danych przez rejestratory lotu oraz inne wspólne grupy robocze ekspertów.
    Pan E. Klich podkreślił znaczenie faktu, że prace Komisji Technicznej prowadzone są zgodnie z międzynarodowymi standartami zawartymi w załączniku 13. do Konwencji Chicagowskiej, która to reguluje sposób postępowanie w dochodzeniu przyczyn katastrof, co pozwala Komisji na otwartość obiektywizm i zachowanie niezależności.
    Pan E. Klich podkreślił, że Komisja Techniczna MAK w ścisłej współpracy z polskimi ekspertami w krótkim czasie osiągnęła niezwykłe, przy tej skali trudności, rezultaty. Zwracając uwagę na wysoki poziom profesjonalizmu MAK, minister E. Klich wyraził uznanie dla dobrej organizacji pracy
    i umożliwienia polskim specjalistom pełnego uczestnictwa we wszystkich aspektach badań oraz udostępnienia wszelkich materiałów, zarówno na miejscu katastrofy jak i w trakcie odczytywania
    i rozkodowywania zapisów rejestratorów lotu. Zwrócono szczególną uwagę na złożoność prac grupy roboczej odpowiedzialnej za rozszyfrowanie zapisów rejestratorów lotu przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń badawczych (oprzyrządowania)
    i identyfikacji głosów członków załogi (w czym brali udział polscy specjaliści).
    Komisja Techniczna MAK kontynuuje swoje prace zgodnie z przyjętym planem, zaś polscy eksperci mają zamiar kontynuować prace w MAK od 11 maja b.r.

 25. Andre said

  Witam!
  Wyjdźmy z chaosu informacyjnego i popatrzmy logicznie:
  1.Jest piątek- żaden ‚news” do poniedziałku/– Logika i fakty:
  KTOŚ próbuje próbuje wyjaśnić film „Koli”- zderzenie z zapowiedzią zdementowania tego przez BOR
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Oficerowie-BOR-bronili-ciala-prezydenta-przed-Rosjanami-To-nieprawda,wid,12265854,wiadomosc_prasa.html
  Znaczy to że w konstrukcji zdarzeń ze smoleńska FILM JEST BARDZO WAŻNY!!!!!!!!
  2. Dalszy ciąg oskarżeń pilota
  http://wiadomosci.onet.pl/2169815,12,odtworzono_ostatnie_chwile_lotu_tu-154_blad_w_pilotazu,item.html
  Znaczy to ,ze trzeba mieszać dalej( KTOŚ SIĘ CAŁY CZAS BRONI)
  3. BARDZO WAŻNE!!!!!!!!!!
  „pan redaktor Stankiewicz z Neewsweek Polska, powiedział w związku z katastrofą smoleńską, że ma kolegę dziennikarza w Moskwie, który go zapytał, dlaczego rząd polski nie ujawnia czarnych skrzynek z katastrofy bo te skrzynki od Federacji Rosyjskiej otrzymał”
  http://waldemar-rajca.blog.onet.pl/
  ZNACZY TO ŻE NALEŻNY SIĘ ZAPYTAĆ : — KTO TO JEST RZĄD POLSKI – Z WYSZCZEGÓLNIENIEM IMION I NAZWISK!!!!( w ich rękach ją skrzynki)
  Znaczy TO ŻE Rosjanie umywają ręce- Czytelny sygnał -„ZAŁATWCIE TO U SIEBIE SAMI”

  NA TO WSZYSTKO NALEŻNY NAŁOŻYĆ:
  1 WIZYTĘ KOMORA + JARUZELA ZUSAMEN W MOSKWIE,
  2 DECYZJĘ KOMORA O RBN,
  3 TRWAJĄCE UNIKI TUSKA,LANSOWANIE POJEDNANIA Z ROSJANAMI(próba skierowania uwagi społeczeństw na Rosję), 4 NAGRODA NIEMIECKA DLA TUSKA(„brązowienie” Tuska , robienie z Tuska WIELKIEGO MĘŻA STANU – działania Niemiec)

  Uważam ze powoli zbliżamy się do Grand Finale:,
  gdzie WIELE zostanie odsłonięte, ale ……nie wszystko i farbowanie lisów trwa w EXPRESOWYM tempie.

  Widzę dwa wyjścia:
  1.Stan wyjątkowy i dyktatura ( cześć ruskich popiera to działania( najprawdopodobniej ustalano top w Moskwie – komoro+jaruzel + JAKAŚ GRUPKA RUSKICH która wie o wszystkim)

  2.Nagłe wypadki śmiertelne WAŻNYCH POSTACI W POLSKIEJ POLITYCE- ALE NIE NAJWAŻNIEJSZYCH I PRZYŁĄCZENIE SIĘ PRZEFARBOWANYCH LISÓW DO PRZEDSTAWIONEGO PRZEBIEGU ZDARZEŃ –DZIAŁANIA RUSKICH.( czym szantażuje B.KLICH ruskich
  [jakąś grupę ruskich która wie o wszystkim] w Moskwie i na czyja korzyść działa to wszyscy wiemy)

  3.NIE BĘDĘ WSKAZYWAŁ PALCEM ALE JEŚLI PÓJDZIE TO W KIERUNKU UPIEPRZENIA TUSKA ( a musi to nastąpić) TO ROSJANIE RZUCAJĄ RĘKAWICE NIEMCOM i za wszelką cenę Rosjanie będą ratować Komora- ale tu Niemcy się odwija ruskim/

  piątek sobota niedziela będą przygotowywaniem do GRAND FINALE( ALE CZY BĘDZIE TO PRAWDA TO ŚMIEM WĄTPIĆ)

 26. ASM said

  Nasz dziennik, pisze jak Tusk nas oklamuje i jakim jest zdrajcom! Wszsytko robi aby nasze panstwowe tajemnice byly znane obcym! To ZDRAJCA jakich nie malo w rzadzie RP! Taki czlowiek powinien byc postawiony pod trybunal stanu!!!

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100514&typ=po&id=po03.txt

  Ludzie niech wam klapi spadna z oczu, i prosze aby ktos zaczal wkacu stawiac takich ludzi jak TUSK pod odpowiedzialnosc za nasze bezpieczenstwo. Jestem Polakiem i chcem sie czuc bezpiecznie! A tak nie jest, mam prawo mowic o zagrozeniach i zaniedbaniach CO CZYNIE TERAZ!

  ASM

  • Andre said

   @ ASM

   Masz racje o Tusku– tylko KTO to ma zrobić!!!!!!!!
   Komoro ?????????? w DEMOKRATYCZNYM 🙂 PAŃSTWIE POLSKIM BRAK NARZĘDZI PRAWNYCH (DECYZJA ZGROMADZENIA NARODOWEGO LUB SEJMU 😉 )
   POTRZEBA W TEJ SYTUACJI ODPOWIEDNIKA PINOCHETA
   (pisze o tym od dawna), a to ze ALLENDE popełnił samobójstwo (strzelił z kałacha sobie w łeb)– pozwoliło mu uniknąc procesu o ZDRADE NARODOWĄ.
   W SMOLEŃSKU ZDEKAPILOWANO POLSKĄ ARMIE I OBECNIE PROWADZI SIĘ LOBOTOMIE SPOŁECZEŃSTWA

   • ASM said

    otoz to, Wiesz i ja nie wiem kto mialby zdrajcow pociagnac do odpowiedzialnosci, rzad RP i sady to jedna mafia.
    JEdyne co mi do glowy przychodzi to SPOLECZNY roch na zdrajcow. Sorry za ostry jezyk, ale za milosc i wiare sie robi wszystko, i trzeba tez glosno o tym mowic.

    ASM

   • MIZIA+ said

    pamiętacie JAK TUSK PRZED WYBORAMI DO EUROPARLAMENTU ZAPEWNIAŁ STOCZNIOWCÓW I POLAKÓW ŻE ZAWARŁ KORZYSTNĄ TRANZAKCJE – I ŻE STOCZNIOWCY BEDĄ MIELI PRACE- A PO WSADZENIU BUZKA NA STOŁEK WYSZŁO ŻE – STOCZNI NIE BEDZIE !!!!!

    TERAZ SZYKUJA TEN SAM NUMER – NIE BADŻCIE FRAJERAMI JAK STOCZNIOWCY

    PAP, RZ/13:30
    Przed wyborami nie będzie raportu

    Wrak prezydenckiego samolotu Tu-154M
    PAP
    Przed wyborami prezydenckim nie będzie raportu końcowego ws. katastrofy pod Smoleńskiem – powiedział szef MSWiA Jerzy Miller, stojący na czele polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy. Dodał, że niebawem spodziewa się raportu cząstkowego.
    – Ze względu na emocje w polskim społeczeństwie

    http://wiadomosci.onet.pl/2169875,11,przed_wyborami_nie_bedzie_raportu,item.html

   • MIZIA+ said

    A CIEKAWE CZY WZIELI POD UWAGĘ ŻE ROSJANIE JAKO PROWADZACY SLEDZTWO PODADZĄ WYNIKI DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI NIE PYTAJAC – BO NIE MUSZA -o zgodę POLSZEWIKÓW – HICHCH-

   • Aśka said

    MAMY SZANSĘ PRZECIWSTAWIĆ SIĘ BEZPRAWIU w sądach i nie tylko

    od 18 maja 2010 pod sejmem zaczyna się pikieta stacjonarna, którą organizuje Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu z Bielska-Białej. Szczegóły http://www.aferyibezprawie.org

    19 maja pod sejmem są także zielarze.

   • Pelagia said

    @Mizia-14.V.2010-12:55pm
    dobrze by Rosjanie zrobili, niech podadzą. Ktoś jeszcze mógłby podać, o ile ma takie info, ilu Polaków zmarło z głodu po „wyzwoleniu” w 1989 r, jaka jest prawdziwa stopa bezrobocia i wiele innych info by się nam przydało

   • ASM said

    Aska, dzieki za info, to jest wlasnie to takich pikiet musi byc wiecej, i musi miec taka inicjatywa sile w dzialaniu. Kazda z grup spolecznych powinna brac udzial w takich zgromadzeniach. Bo kazdy ma w tym interes o przyszlosc wlasnych dzieci.

    ASM

   • Aśka said

    Pikiet nie musi być więcej, ale muszą być liczniejsze, zdecydowanie liczniejsze. DlaTEGO PROSZĘ O WSPARCIE I ZASILENIE SZEREGÓW

    ASM powiedział/a
    14 Maj 2010 @ 1:36 pm

    Aska, dzieki za info, to jest wlasnie to takich pikiet musi byc wiecej, i musi miec taka inicjatywa sile w dzialaniu. Kazda z grup spolecznych powinna brac udzial w takich zgromadzeniach. Bo kazdy ma w tym interes o przyszlosc wlasnych dzieci

  • ALFA said

   Na stronie niem. Tusk dostal nagrode z rak Merkel tzw. Karlauszeichnung, za wybitne osiagniecia na rzecz wspolnej Europy. Przede wszystkim za duzy wklad pracy w wejscie w zycie Taktatu Lizbonskiego. Teraz calkiem jasne jest – Kto to jest pan TUSK! To slugus Bilderbergow i wszystko zmierza ku przejeciu przez nich wladzy.

  • KIESZONKOWIEC Z GDAŃSKA. OTO KIM ON JEST. DZIWICIE SIĘ ŻE JEST JAK JEST?

 27. ASM said

  Jeszcze jedno, popatrzcie, tak duzo was, a kazdy przedstawia zaniedbania RP, kazdy z was pokazuje zlosci wyrzadzone przeciw POSLKOSCI, i nie widac konca, wiec jak dlugo mozna o tym jeszcze pisac!?

  Kiedy wkacu nie zaczna sie nowe karty hisorii POLSKI. Tyle ustrojow bylo i wszystkie to wielkie utopie! Kazdy ustroj przynosi zniewolenie, bo zlo nie zna granic i wszedzie sie wkrada, a CI co rzadza ponosza najwieksza odpowiedzialnosc bo nc nie robia by zwalczac te okropnosci!

  Dlatego niech ten kraj wyniesie sie ponad ludzkie myslenie i Boga obierze za Panowanie nad nami! Ja juz przestalem widziec ratunek w ludzkich ideach poprawy czegokoliwek. MAM DOSC jak wiekszosc innych NOIECH BOG NAMI ROZPORZADZA i przyjac trzeba wkacu BOZE KROLOWANIE do naszych serc. Nie w pojedynczych parafiach, ale caly narod ma widziec i slyszec o tym, ze nam BOG KROLUJE.

  Lucyfer i inne anioly smierci niszcza nasza ojczyzne bo w naszej POLSCE sa prawdziwi katoliccy PATRIOCI, ktorzy sa zajniebezpieczniejsi dla SZATANA! NIech ten demon dziadowski i kurdupel z roda piekla sie wypcha siarka i w ogien skoczy – TAM JEGO MIEJSCE!!!
  ASM
  ================
  od pb: sa tez patrioci polscy innych wyznan i bezwyznaniowi; szowinistycznie zrownujesz polskosc z katolicyzmem, a za to nalezy sie ban z mojego bloga

 28. CoZaSyf said

  Zobaczcie tutaj o euro! http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/05/14/niemcy-mowia-zegnaj-euro-witaj-dm/ oraz http://xs.to/image-AD77_4BEC5E05.jpg i http://xs.to/image-2186_4BEC5E05.jpg

  • CoZaSyf said

   Informacja Banku Zachodniego

   Z uwagi na prowadzone prace konserwacyjne, 16.05.10 od godz. 4:00 do godz. 6:00 oraz 16.05.10 od godz. 23:00 do 17.05.2010 do godz. 5:00 nastąpi przerwa w dostępie do usług bankowości elektronicznej BZWBK24. Za utrudnienia przepraszamy.

   Przerwa techniczna w iPKO i iPKO Biznes oraz utrudnienia w dokonywaniu operacji kartami PKO BP

   Uprzejmie informujemy, że w związku z planowanymi pracami technologicznymi 16 maja br. od godz. 00:01 do godz. 16.00 wystąpi przerwa w dostępie do serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO Biznes oraz przerwa w akceptacji kart:

   • Andre said

    @@ CoZaSyf

    ŹRÓDŁÓ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • hjk said

    źródłem są własne systemy internetowe bankow. kazdemu uzytkownikowi takie komunikaty się pojawiaja, u mnie tak średnio raz na miesiac

  • trtrtre said

   Akurat te obrazki to lipa – są to przerobione zdjęcia z inną datą. Z resztą jeśli mają być nowe marki to nie będą one wyglądały tak samo jak stare.

   • CoZaSyf said

    a moze nie lipa? Janusz Lewandowski (finanse uni) dzis w W-wie.Putin ma dzwonic do Tuska tez dzis-powiedział Sikorski (tvp-info)

   • ALFA said

    Masz jak będzie wyglądała marka

   • hjk said

    Dowcip polega na tym, ze wymienili ludziom 10 lat temu ok. 2 marki na euro, a teraz wymienia 1:1 na rzekomo „nowe” marki, które de fakto będą „starymi”…w ten sposob przez machinacje finansowe ludzie utracą polowę zasobów pieniężnych, a inflacja była w tym czasie ok 100% jeśli chodzi o rzeczy podstawowe do życia. Czyli bogactwo Niemców obcięto by do 1/4 stanu sprzed 10 lat.
    Ale to zgodne z globalizmem – bogate narody sprowadzić do parteru, a biedaków podnieść z piwnicy do owego parteru, zeby ich sprawniej wykorzystywać i będziemy mieli ogólnoświatową „średnią”. Amerykanów załatwili długiem i pożyczkami subprime, wojnami i machinacjami fin. Niemców i innych w Europie za pomocą Euro..
    Gdyby do tego doszło nie wiadomo, co się bedzie dziać w Niemczech. Po to też może i ta nasza RBN.

   • ALFA said

    Owszem, przerwy sa w elektrycznej bankowosci, (konserwacja lub zmiana techniczna), ale nigdy to nie trwalo az dwa dni Poza tym zastanawiajaca jest przerwa telefoniczna. Do tej pory zawsze byla ona dostepna – bo wiadomo, trzeba dokonac przelewu natychmiast, a elektronicznie nie mozna przelewu dokonac. Pozostawal zawsze do dyspozycji TELEFON Teraz takiej mozliwosci nie ma, tzn. ze bedzie cos waznego i grubego sie dzialo. I to chyba bedzie wymiana waluty…

    TO WIADOMOŚĆ Z NIEMIEC BYĆ MOŻE W POLSCE TEŻ SZYKUJĄ WYMIANĘ ,ALE TO MOJE DOMYSŁY.

   • Rijensson said

    W Holandii tez jest przerwa techniczna w nocy z soboty na niedziele (15-16 maja) oraz ograniczenia w przelewach i podejmowaniu srodkow.

    Pewnie to taki zbieg okolicznosci…

   • hjk said

    Ale ten obrazek przedstawia stare DM…Nieźle się ludzie wkurza jak zobaczą ze kiedys musieli dac za euro 2 dm a teraz z powirotem dostaną jedną…Nie muszę dodawać, ze długi zostana przelicone oczywiscie 2 do 1…

   • ALFA said

    W piątek 14 maja o 21 godzinie jest zapowiedziane z wielka “pompa” orędzie Bundeskanzler Merkel w telewizji. Temat jest właśnie ten o którym pisze powyżej. Właśnie dzisiaj świat ma poznać decyzje o wystąpieniu ze strefy Euro i o nowej walucie. Od tego momentu Währungsreform wchodzi w życie dekretem.

  • hjk said

   http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2009/11/12/argentynski-cud-ekonomiczny/

   • hjk said

    Jednak pod koniec lat 90. XX wieku oniemiał cały świat. To, co działo się na ulicach Argentyny było ostrzeżeniem i przepowiednią dla zwolenników globalnej ekonomii.
    Prywatnie dziennikarze zastanawiali się jak to możliwe, że można zniszczyć całe państwo w tak krótkim czasie. Jak to możliwe, że nikt tego nie zauważył i nie zaradził. Takie pytania krążyły w internecie i w prywatnych rozmowach. Na stronach gazet i w dziennikach telewizyjnych goniono za sensacją i bredzono coś o nieodpowiedzialności fiskalnej na skalę państwa. Winą obarczono bardzo szybko przeciętnych Argentyńczyków i nowego prezydenta Argentyny, De la Rua.

   • hjk said

    rgentyńczycy zawierzyli swojemu prezydentowi, który zerwał rokowania z międzynarodową finansjerą. Wojsko, policja i zwykli ludzie stanęli murem. Twierdzili, że
    Argentyna należy do Argentyńczyków a nie do międzynarodowej mafii finansowej. Osamotniony rząd Argentyny podjął decyzje, które wprowadziły Biały Dom i międzynarodowych bankierów w furię. Wbrew zaleceniom uwolniono wartość wymienną peso. Minister ekonomii Roberto Lavagna stwierdził: „Utrzymanie konkurencyjnych cen wymiany walutowej pomoże eksportowi i zaspokojeniu potrzeb kraju”. Zdecydowano się również zaprzestać polityki wolnego rynku, której ekonomia krajowa była więźniem. Nawiązano współpracę ekonomiczną z Brazylią i Chinami. Kapitał zaczął napływać do kraju. Bank Centralny zaczął znowu skupować USD, ale tylko tyle, ile potrzebne jest do utrzymania wzrostu ekonomicznego. Gdy Argentyna ogłosiła, że jest w stanie po trzech latach od chwili odejścia od zwyrodniałych idei globalistów, zapłacić po 30 centów za każdego dolara długu i utrzymać swój niespotykany wzrost ekonomiczny, najpierw jej nie dowierzano. Później surowo zakazano donosić o tym mediom. Nie dziwmy się, jest to bowiem namacalny dowód jak szybko ekonomie poszczególnych państw i życie ich mieszkańców może się poprawić gdy zerwą one z globalistycznymi niedorzecznościami.

   • hjk said

    Gdy fabrykanci zamykali fabryki i uciekali do innych krajów, ponieważ produkcja była nieopłacalna, pracownicy i kierownictwo traciło pracę i zasiedlało pobliskie kawiarnie i ławki. Dyskutowano głównie jak poprawić swoje życie i sytuację przeznaczonego na zatracenie kraju. Pracownicy takich opuszczonych fabryk jak Zanon, tęsknie spoglądali na bramy. W zakładach tych spędzili większość swego życia. W końcu podjęli decyzje. Weszli na tereny opuszczonych i zdewastowanych fabryk. Ustanowili rady zakładowe, uruchomili maszyny i zaczęli produkować z materiałów znajdujących się jeszcze w magazynach. Na to niemal komunistyczne zachowanie ludzi, władze i wojsko patrzyły przychylnie.
    Wkrótce do tokarzy, szlifierzy i magazynierów dołączyli kierownicy działów, pracownicy biur i dyrektorzy ekonomiczni. W rekordowym czasie uruchomiono sprzedaż i eksport. Nie było wyznaczonych godzin pracy. Decyzje w swoich fabrykach, ludzie podejmowali podczas krótkich narad produkcyjnych. Okazało się, że produkcja jest opłacalna i potrzebna. To, co nie opłacało się globalistom, zaczęło się opłacać zwykłym ludziom. Bez pomocy banków i karteli finansowych. Wkrótce
    produkcja i sprzedaż osiągnęła w niektórych fabrykach rekordowe poziomy. Ludzie dzielili się dochodami pomiędzy sobą. Nigdy jeszcze nie zarabiali takich sum pieniędzy. Zaczęli je więc wydawać. Ruszyło budownictwo i inne gałęzie przemysłu. Wszystko to stało się w tak krótkim czasie, ze Ameryka nie zdążyła nawet ogłosić Argentyny państwem komunistycznym. Utworzono Ruch Pracowników Bez Pracy (MTD). Ruch ten wkrótce posiadał możliwości prowadzenia nacisków politycznych. I to była jeszcze jedna tajemnica cudu argentyńskiego.

   • hjk said

    SZCZURY WRACAJĄ
    Sytuacja Argentyny zaczęła się poprawiać. Globaliści i fabrykanci zaczęli wracać i domagać się zwrotu zagrabionych przez ludzi fabryk. Ci, którzy pozostawili trzy lata temu państwo na progu wojny domowej, teraz zaczynają się domagać, powołując się na międzynarodowe prawo. Czy coś to Polakom przypomina?
    MTD, która powstała niemal na ulicach, jest silna. Grozi masowymi demonstracjami. Ceramiczna fabryka Zanon, pierwsza przejęta przez pracowników i doprowadzona do stanu zakładu przynoszącego profit, jak niegdyś Stocznia Gdańska dla Polaków, stała się dla Argentyńczyków symbolem nowego i lepszego. MTD uważana jest przez CIA i inne podobne organizacje, jako grupa, której udało się wytworzyć najnowocześniejsze strategie i rozwiązania jednoczenia i obrony ludzi przed kapitalizmem. Powracające szczury międzynarodowej finansjery atakują. Ponieważ Argentyna stanowi znaczne niebezpieczeństwo dla całej globalnej ekonomii, należy przypuszczać, że gdyby USA nie były zaangażowane w Iraku, już dawno amerykańscy żołnierze w imię demokracji broniliby swojej ropy pod argentyńska trawą, tudzież broniliby tam wolności swojego kraju. Nowy prezydent Argentyny, Kirchner, domaga się ekstradycji byłego prezydenta Menema, który przebywa w Chile. Menem jest poszukiwany przez władze argentyńskie za korupcję i doprowadzenie kraju do ruiny. Miał on startować w wyborach prezydenckich w roku 2007 i przyrzekał fabrykantom zwrócenie ich własności. Oczywiście dlatego cieszy się poparciem międzynarodowej finansjery i może sobie drwić z nakazów i decyzji sądów argentyńskich.
    (…)W trzy miesiące później MFW zaczął się na nowo domagać pełnej spłaty długów. Jednak Argentyna w ekonomicznym układzie z Brazylią i Chinami czuła się już na tyle silna, aby bankierom na Wall Street pokazać …. Argentyna zaczęła światu udowadniać, że około połowa kredytodawców już odniosła spore profity z argentyńskich długów i że to nie jest w porządku, aby domagała się następnych. To stanowisko wyeksponowały chińskie i indyjskie media. Przy okazji, Argentyna na papierze udowodniła światu, w jaki sposób próbowano ją zbankrutować i co to w praktyce oznaczało. (…)
    W ślady Argentyny – pokazania globalistom tylnej części ciała, może iść teraz wiele zadłużonych krajów. W tym także i Polska. I tego właśnie finansjera obawia się najbardziej. Został stworzony precedens. Stosunkowo mało znaczący kraj, przyparty do muru sprzeciwił się utartym sloganom demokracji, prawa i wolnego rynku. I wygrał – przynajmniej jak na razie. Dla innych krajów zaistniała wielka szansa. Teraz, kiedy armia amerykańska uwikłana jest w Iraku, można zrzucić jarzmo. Tylko trzeba chcieć i do tego dążyć. Tak jak zrobili to mieszkańcy Argentyny niezależnie od funkcji społecznej, majątku iwykształcenia.
    Autor: prof. dr Ronald Clement

   • Praworządny Obywatel NWO said

    To bardzo ciekawe co przytoczyłeś o Argentynie.Jest może jakaś ksiązka na ten temat? A może masz wiecej info z internetu? Bardzo ciekawe. Niezłym pomysłem jest również podatek Tobina od spekulacji finansowych.Pozwoliłoby to odwojować część pieniędzy z lichwy do budżetów narodowych.Ale w pokręconych czasach teraz zyjemy. Ostatnio ruska Prawda wziela w obrone Benedykta XVI piszac,że atakuje go głownie miedzynarodowka finansowa wiadomego pochodzenia. A u nas glowny piewca wolnego rynku ala USA, JKM napisal niedawno,że w USA nie ma juz kapitalizmu tylko kapitalizm korporacyjny,ktory jest na rekę czerwonym.Wyjdzie na to,że zrobiliśmy dlugą droge od komuny socjalistycznej do komuny korporacyjnej.

  • Zapsa said

   Ojć chyba kaskę trza wyjąć z bankomatu czem prędzej!

 29. Jan said

  Chciałem szybko donieść, iż już internet od trzech tygodni ulega coraz gorszemu transferowi.
  Płace za przesył 15 MB – 90 zł mies. a od trzech tygodni otrzymuję sygnał 0,89 MB.
  Występują przerwy i nic nie dają zgłaszane do UPC zażalenia.
  Jestem pełen obaw.
  Jesteśmy na krawędzi, jeżeli wygra Bronisław Komorowski z PO. już po nas i po Polsce.
  To nie dopomyślenia co się dzieje w naszy Państwie.
  Polacy!!! Ratujmy naszą Ojczyznę dla naszych dzieci. Boże!!! Ratuj!!! Królowo Polska Maryjo chroń nas!!!

  • CoZaSyf said

   To samo mam.Jeszcze wchodzi mi jakis komunikat za nim jeszcze 2(usuwam-to pada str.ispróbuj ponownie HWD).Szokkk. w tym wypadku cenzura nie jest potrzebna,bo trudno czekac 1/2h na zmiane str.

  • Mars said

   Tak to prawda, dodatkowo na niektórych stronach pojawiają się dziwne komunikaty, jakieś prośby o przepisanie kodów itp.

  • Bird2 said

   A mi wczoraj kolega powiedział że Operator mojej sieci ma z nią Problem..

   Przez połowę wczorajszego dnia i dziś nie mogłem odpalić filmików na YT a co gorsza nie działał też RedTube..

  • hjk said

   a ja tam mam 1 Mb (2Mb w nocy) i „niet probliema”…

  • Niet probliema u mnie również

 30. MIZIA+ said

  A JA WAM MÓWIĘ ŻE PRZEGIELI PAŁĘ I OBUDZILI ŚPIACEGO OLBRZYMA –
  – SPRAWIEDLIWOŚĆ TYLKO BEDZIE WYMIERZANA PRZEZ „TRYBUNAŁY LUDOWE”

  SZAFOT NA RYNKU I …………….

  NO CHYBA ŻE PRZYJDĄ NA POMOC ZDRAJCĄ KIZIORĄ BRATNIE ARMIE…..

  ALE WTEDY TO AFGANISTAN MAŁE MIKI

  • MIZIA+ said

   SONDAŻ INTERII : 14.05.2010r. godz: 13.06(2010-05-14 13:35)
   ~też mam kota

   Glosowalo 111085 osób:
   – J.Kaczyńki 53 %
   – B.Komorowski 27 % !!!!!!!!!!

  • in said

   gruba kreska pojdzie do kosza.

   • MIZIA+ said

    GRUBĄ KRESKE TO BĘDĄ MIELI KIZIORZY NA SZYJACH – nazywa sie fachowo – BRUZDA WISIELCZA –

    i TAKĄ GRUBĄ KRECHĘ MIEĆ BĘDĄ……..

   • dario said

    mizia może by tak zdemaskować tych kiziorów z imienia i nazwiska było by łatwiej i szybciej z tymi samo sądami 🙂

  • Andre said

   @ MIZIA

   A KTO PRZEWODNICZYŁ TRYBUNAŁOM 🙂 PRZEFARBOWANI?

  • Pelagia said

   czy myślisz, że usrael ujmie się za bandą łobuzów ?? chyba mają ich gdzieś.
   problem, aby Rosja nie broniła tych potworów. Najlepiej (moim zdaniem) aby powstało wielkie państwo Słowiańskie. ktoś robi wszystko aby Słowian skłócić. To znaczy, że porozumienie Słowian jest dla ‚unych” bardzo groźne. No to w takim razie – Bracia Słowianie – dogadujmy się ze soba jak najszybciej. I zróbmy porządek z wrogami Słowian
   =============
   od pb: chrzescijanie i slowianie sa na 1-szym miejscu na liscie kompleksu jot

   • Andre said

    @ Pelagia.

    Polacy są narodem słowiańskim z religią rzymsko-katolicką.
    Zwróć uwagę na konflikty o których się pisze że sa konfliktami cywilizacyjnymi.
    Moim zdaniem przynależność do grupy wyznaniowej jest olbrzymim czynnikiem wspierającym ( narzucającym ) tzw jedność cywilizacyjna .
    sorki ale daleko nam do obyczajów słowiaństwa „rosyjskiego” jak również daleko nam do Europy budowanej obecnie.(EU)
    Uważam że zjednoczenie może nastąpić między innymi pod egidą kościoła (ALE JEDNEGO KOŚCIOŁA) który to kościół W TAKIEJ FEDERACJI będzie akceptował RÓŻNe WYZNANIA

    A JAK WIESZ JEST TO NIEREALNE
    TO CHRZEŚCIJAŃSTWO ZBUDOWAŁO PRZYMIERZE POLSKI I LITWY – ALE REPRZEZENTUJĄĆ POLSKĄ RACJE STANU NA SLUB WŁADYSŁAWA Z JADWIGA KRAKOWSCY BISKUPI ZAPROSILI NA ŚWIATKA ………… WIELKIEGO MISTRZA ZAKONU KRZYŻACKIEGO.
    To tyło rozdanie kart!!!!! Gdzie do tych rozdań „tuskomorom” 🙂

   • Pelagia said

    @Andre – ja nie piszę o zjednoczeniu natychmiastowym, ale o szybkim dogadaniu się. współpraca może być nawet bez zjednoczenia. Kwestia wyznania – moim zdaniem nie jest tu czynnikiem blokującym. Przez całe wieki Polska była państwem tolerancyjnym (bokiem nam to dziś wychodzi, he, he)a dziś mielibyśmy drzeć koty bo jeden katolik, a drugi prawosławny ?? Pora popatrzeć na to, ta jak chce tego Jezus – wszyscy jesteśmy dziećmi tego samego Boga. Jeśli Slowianie nie potrafią współpracować ze Słowianami, to z kim ?? z wrogami, kt. nas wdeptują w glebę, by mieć nasze ziemie ??

   • Andre said

    @ Pelagia
    My (ludzie) nie powinniśmy drzeć kotów – całkowita zgoda, ale polityka realizowana przez KOŚCIOŁY (wyznania) ….. a to już jest problem. Nie wspominam o takiej malutkiej różnicy jak alfabety(tzw bukwy i liter).
    Fantazja słowiańska ( cecha Polaków-Polan?)- nie mieszczenie się w ramach ogólnieprzyjetych- w zderzeniu z ZAMORDYZMEM Rosji( car. Katarzyna i pozostali ZAMORDYŚCI) nie wróży pomyślnego zakończenia procesu zjednoczenia.
    Kilka lat spędziłem w Rosji i ich (Rosjan) mentalność ukazy, pieczątki,zezwolenia etc doprowadzały mnie do szału( niestety cześć tej OBYCZAJOWOŚCI PRZYJĘLIŚMY !!!!!!!!!!)

    Np w Australii – bodajże do lat 50 zawarcie związku małżeńskiego(państwowego) nie wymagało kwitów– NIE MIEŚCIŁO SIĘ W MENTALNOŚCI ze można podać fałszywe dane- bo po co?
    Działanie na szkodę ( zła prac, podpieprzenie czegoś z firmy, „chorobowe”) to dziedzictwo rozbiorów jak tez POZOSTAWIENIA POLAKÓW W ROLI ŻEBRAKÓW NIE POSIADAJĄCYCH NICZEGO NA WŁASNOŚĆ (uwolnienie chłopów z pańszczyzny – analogia transformacja lat 90)
    Nie czujemy się WŁAŚCICIELAMI RP i STARSI I MĄDRZEJSI ugruntowali to przy pomocy tuskomorów( wcześniej byli inni)

  • Rosomak said

   Za Dariuszem Kosiurem „…prorocze słowa piosenki”:

   Bądź jak kamień, stój wytrzymaj
   Kiedyś te kamienie drgną
   I polecą jak lawina /…/

  • Kurde, wy naprawdę chcecie rozlewu krwi. czy was poj…bało?!

 31. hjk said

  http://www.rense.com/general90/spill.htm
  Nie ma zartów – co 4 dni wyciek ropy po przewróconej platformie tworzy katastrofę na miare Exxon Valdez z 1989, surowa ropa zawiera potężne ilosci toxyn:polynuclear aromatic hydrocarbons, hyrogensulfide, benzene, toluene, xylenes, ethlbenzene, and trimethylbenzene. Powoduje to nieznośny smród, a ludzie zaczynają mieć konwulsje i krwawienia z organów wewn. czy inne dolegliwości. jak to się nałozy na sezon huraganów, które przyniosą opary na ląd, moze byc niewyobrażalna tragedia…

  • MIZIA+ said

   PAMIĘTACIE JAK PISAŁEM ZE ROK 2010 BĘDZIE DECYDUJĄCY I NIECIEKAWY DLA LUDZI – BO UNY ZROBIA …….
   to było w styczniu – strasznie zemnie łacha darli zobaczycie za 3 dni DZIWY NAD DZIWAMI – KLESKI ŻYWIOŁOWE – KRACHY , I INNE STANY NADZWYCZAJNE – W POLSCE UWAGA NA POGODE ………

   • MIZIA+ said

    A WIECIE ŻE W 1997 ROKU PODCZAS SŁAWETNEJ POWODZI – było info ze ktoś nam zamówił te opady deszczu – I WTEDY CIMOSZEWICZ SIE WZBRANIAŁ JAK NACISKALI WOJEWODOWIE ABY WPROWADZIĆ STAN WYJATKOWY. – a teraz może komor sie zgodzi z ochotą

    Silne opady deszczu w weekend

    Ulewa na ulicach Warszawy, fot. Jacek Turczyk
    PAP
    Od godz. 18 w sobotę do 18 w poniedziałek w woj. małopolskim i śląskim prognozowane są intensywne opady deszczu mogące powodować liczne podtopienia, zniszczenia zabudowań, dróg i mostów, duże trudności komunikacyjne oraz stwarzające zagrożenie dla życia – ostrzega IMiGW.

    ps. TAK MA LAĆ DO 25 MAJA – A WNYSIE WOJ . OPOLSKIE JUŻ WODA W CHAŁUPACH,

   • Andre said

    każdy pretext jest dobry– ustala to dziś podczas rozmowy tel Putin -Tusk?

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jeszcze-dzis-prawdopodobnie-rozmowa-Tusk-Putin,wid,12268009,wiadomosc.html

   • Magda said

    http://www.pogodynka.pl/ostrzezenia.php

   • CoZaSyf said

    W USA powprowadzali stany W. w związku z plamą ropy i tornadem…(dla przypomnienia)

   • Zet said

    W wymiarze religijnym

    6 maja 2010
    „Bóg Ojciec: „Oj, ludzie. ludzie, opamiętajcie się i proście abym odłożył wasze karanie. Czytajcie Pismo Święte. Ile to razy mówiłem o karaniu, o waszym nawróceniu i opamiętaniu i darowałem wasze winy. Tych błagających Mnie jest coraz więcej i mam wzgląd na nich, bo jestem jeszcze Miłosierny. Wróg Mój bardzo chce zniszczyć was kataklizmami, bo dużo ich sam wywołuje, tak jak w Islandii. To był pomysł Mojego wroga, ale Ja powstrzymałem jego rękę, bo byłaby wielka katastrofa ekologiczna. Mój wróg bardzo chce was zniszczyć a Ja chcę tylko, abyście porzucili grzech i przypomnieli sobie, że Ja jestem, i że to ode Mnie wszystko zależy. Bardzo was kocham i chciałbym abyście żyli w pokoju, przyjaźni, w dobrobycie i w poszanowaniu siebie. Ja nie chcę niczego zniszczyć, ale to Mój wróg chce opanować wasze umysły, wasze serca i uczynić was niewolnikami tylko dlatego, że on nienawidzi przede wszystkim Mnie, ale i wszystkich, którzy są Moimi. Ja walczę różnymi sposobami o każdego z was i w dalszym ciągu proszę was: porzućcie grzech i módlcie się do Boga o siebie i o pokój na ziemi. Wynagradzajcie za tych, co pomarli. Kochajcie się, szanujcie się, wspomagajcie się nawzajem, błogosławcie się nawzajem a wtedy i Ja będę wam błogosławił. Mój wróg będzie związany w swych czeluściach na wieki. Tak wam dopomóż Bóg i wszyscy święci w Niebie. AMEN. To mówię Ja – wasz Ojciec w Niebie. ”
    Źródło: http://www.echochrystusakrola.net/dzienniczek/2010-05-maj.html

    Co do kwestii NWO:

    2 październik 2009
    ANIOŁ STRÓŻ POLSKI: Pisz człowiecze. Dawaj swiadectwo wszystkim tym, którzy zatroskani sa o losy ojczyzny i badz swiadomy swojego powołania. Drogie polskie dzieci, ofiarujcie wasze modlitwy za wasza ojczyzne i badzcie prawdziwymi obroncami wiary, poniewaz Bóg pragnie od was swiadectwa, abyscie mogli je przekazac innym narodom. Polska stała sie teraz polem walki, która toczy sie pomiedzy Wschodem a Zachodem. Nie badzcie naiwni i nie wierzcie w to, co chce wam wmówic propaganda przeciwna waszej suwerennosci a przede wszystkim wiary. Z jednej strony wasz kraj został wciagniety w liberalny nurt walczacy z prawdziwa wolnoscia i stawia swoje cele w walce przeciwko Bozym prawom i przykazaniom, a z drugiej strony sami ulegacie coraz bardziej temu wszystkiemu, co pozbawia was godnosci dzieci Bozych. Nie spogladajcie ani na Wschód ani na Zachód. Ameryka chce sprzedac was i oddac pod wpływ Rosji, która dazy do militarnej ekspansji. By wprowadzic jeden swiatowy rzad słudzy bestii opracowali plan, który został juz scisle dopracowany, by doprowadzic do podziału na dwie strony konfliktu. Zadaniem Ameryki jest doprowadzic do kryzysu swiatowego, by osłabic ekonomicznie panstwa Europy, by w ten sposób Rosja mogła dyktowac warunki w sprzedazy surowców naturalnych. To wszystko zostało zaplanowane, aby powstały tylko dwa obozy wpływów na całym swiecie, poniewaz w ten sposób mozna łatwiej doprowadzic do jednego swiatowego rzadu i wprowadzic kontrole nad swiatem. Ten plan realizuje sie własnie teraz. Jedynym krajem, który stoi jeszcze na przeszkodzie tego zaplanowanego podziału stoi wasz kraj. Pomimo tego, ze wasi rzadzacy okazali sie zdrajcami ojczyzny i wkrótce sami uznaja sie oszukanymi, to potezna bronia, i tym, co powstrzymuje jeszcze globalne działanie bestii, jest wasza wiara. Aktualnosc intronizacji CHRYSTUSA KRÓLA w waszej ojczyznie jest bardzo naglaca, poniewaz siły ciemnosci czynia wszystko, by nie dopuscic do tego, poniewaz ta sprawa ukazałaby ich kleske. Niestety wielu hierarchów lekcewazy te sprawe, poniewaz sa zaslepieni i nie chca widziec niebezpieczenstwa w wymiarze nie tylko religijnym, lecz równiez społecznym. Intronizacja poza aspektem religijnym ma przeciez ogromne konsekwencje społeczne. Wielu biskupów zachowuje sie własnie tak, jak tego zycza sobie wrogowie Koscioła, którzy tak wiele mówia o tolerancji i wolnosci. Pamietajcie jednak, ze BÓG jest Panem narodów. To ON prowadzi was poprzez historie i posród dziejów wszystkich narodów. Dlatego musicie pamietac o waszym powołaniu, aby dac przykład wiary szczególnie w Europie, która duchowo umiera. Wasza moca jest krzyz, który zawsze wskazywał droge do zwyciestwa. Dlatego w obecnej chwili dziejowej musicie głosic wiare narodom w Chrystusa Zmartwychwstałego i Tryumfujacego ponad narodami. Tak umocnicie wasza wiare. Przeciez wy nie musicie nikogo pytac, aby utworzyc zapis o waszej poboznosci i odwoływania sie do wiary katolickiej! To jest pułapka! W takich kryteriach nie mozna spogladac w przeszłosc, lecz w przyszłosc, która ukaze wiernosc narodów wobec ich dziedzictwa. Rzadzacy Europa wykreslajac BOGA z historii uzywaja tej samej sztuczki, która stosowali juz wielcy przegrani. Pamietajcie, ze to nie oni decyduja o waszej wierze, zaangazowaniu i poboznosci, lecz wy sami, którzy tworzycie naród. Błogosławie wam w Imie + Ojca i + Syna i + Ducha Swietego.
    Źródło: http://www.echochrystusakrola.net/dzienniczek/2009-10-pazdziernik.html

    W kwestii kataklizmów i pogody

    6 grudzień 2009
    Panie Jezu – błagam Cię powiedz, czy w przyszłym roku zaczną się kataklizmy w USA i czy zacznie się upadek finansowy świata?
    Pan: Upadek banków już się zaczął i będzie trwał do końca przyszłego roku. Jeszcze tak bardzo nie odczujecie do połowy przyszłego roku, dlatego powiedziałem: cała wiosna jest wasza. Ale potem to już drastycznie będzie się obniżał poziom życia ludności. Będzie popłoch, zaskoczenie i dramat. Ludzie będą sobie odbierali życie, co Mnie już bardzo zasmuca. I dlatego wprowadzą stan wyjątkowy, bo szerzyć się będzie napaść na ludzi w poszukiwaniu żywności. Wy musicie wyjeżdżać wcześniej, bo wielu nie zdąży, gdyż nie będą samoloty latały. Wreszcie zaczną się kataklizmy, które zakończą szerzenie się grzechu, i wreszcie Ameryka przestanie wtrącać się do nie swoich spraw – czyli innych państw. Wreszcie sama sobie nie poradzi i Ja powiem: „a to był taki piękny kraj – mlekiem i miodem płynący, ale zbeszcześlili go bezbożni”. A Polska? Polska, to jest Mój umiłowany kraj, któremu będę pomagał, bo umiłowali Mnie ludzie jego. Będzie głód, bo będzie zmiana warunków klimatycznych, a do tego będą chciały na was napaść inne narody w celu grabieży. Będę osłaniał naród polski, chociaż nie ochronię zupełnie przez zatwardziałość serc dostojników państwowych i kościelnych. Zawsze trzeba być przygotowanym na spotkanie ze Mną.
    Serca czyste stwórz w nas Panie – trzeba wołać !
    Oj ! Moje dzieci, to wszystko będzie się dziać z powodu nieposłuszeństwa waszego. I te małe grupki wielbiące Mnie ratują ten świat jeszcze. Jezus Sprawiedliwy”

    Panie Jezu – pytają Ciebie pewne osoby, czy możesz określić o jakie kataklizmy w Polsce chodzi?
    Pan: „Różne – będzie zimno i gorąco; śnieg, deszcz i susza. Wszystkiego po trochu. I dlatego roślina nie będzie mogła urosnąć ani się rozwinąć. W maju będziecie kosić śnieg. Maj – to miesiąc Maryjny i Maryja swoimi łzami będzie podlewała ziemię. Kara za grzechy może być umniejszona lub zwiększona, w zależności od narodu. Jeżeli będą błagać o łaski przebaczenia win i przepraszać za swoje i innych grzechy, to Ja jestem Miłosiernego serca i ulituję się nad ludem swym wołającym o litość. Modlitwy, wynagradzania, pokuta – oto warunki oddalenia kar. Jezus Sprawiedliwy ale i Miłosierny”.
    Źródło: http://www.echochrystusakrola.net/dzienniczek/2009-12-grudzien.html

    7 luty 2010
    Pan: „Moja córko, jak na razie to tylko ty oficjalnie, oprócz kilku Moich kapłanów walczysz o Mnie takiego, jakim chciałbym być w waszych sercach, na waszych ołtarzach i na tronie waszym. Ja – człowiek – Bóg, chcę wam bardzo pomóc, bo wy sami jesteście otoczeni wrogami, którzy chcą zawładnąć waszymi umysłami, sercami, waszymi majątkami i ziemią.

    Tylko JA – KRÓL – BÓG mogę uratować Polskę i ten świat.

    Tylko JA – BÓG mogę ulitować się nad ludem swym i po trudnej wędrówce zaprowadzić was do domu Ojca. Potrzebny wam jest dobry zarządca i król.

    Wszyscy inni dotychczasowi są manipulowani przez siły zewnętrzne, które zaprowadzą was do niewoli duchowej i fizycznej a wielu na koniec – do bram piekła.
    Tylko JA kocham was i chcę was uratować.
    Niektórzy biskupi nie są już Moimi biskupami i podzielą wreszcie los Hlonda, bo wołanie ich w momencie śmierci będzie już nie w porę.. Oni zrozumieją swój błąd dopiero, gdy im śmierć zajrzy w oczy, ale już nic dobrego nie będą mogli zrobić.

    I dlatego mówię po raz ostatni: wszyscy, którzy mają coś do powiedzenia na polu do podejmowania jakichkolwiek decyzji zarówno świeccy politycy i biskupi – teraz zastanówcie się, gdy macie jeszcze czas do naprawienia sytuacji politycznej, geopolitycznej i w wymiarze duchowym.
    WYBIERZCIE PRAWDĘ,
    bo inaczej sumienia wasze będą was oskarżały przede Mną.
    APELUJĘ DO RZĄDZĄCYCH, błagam tych, którzy jeszcze mogą coś zrobić na chwałę Moją i pożytek ludzi
    OPAMIĘTAJCIE SIĘ I USŁYSZCIE WOŁANIE MOJE.
    To Ja, Bóg, was błagam, abyście mogli żyć, bo znam waszą przyszłość. Jeżeli nie posłuchacie głosu Mego, a powinno być odwrotnie. Jeżeli Mnie nie usłuchacie, to nadejdzie dzień, że wy będziecie błagać Mnie w obliczu waszej śmierci, ale wówczas Ja będę głuchy i nieczuły a przecież wasze życie na ziemi ma kres i na pewno się spotkamy, czy ktoś tego chce, czy nie chce.
    Teraz jest wielkie zamieszanie na świecie, bo okres panowania szatana zbliża się ku końcowi. Skrócę okres jego swawoli, bo nie mogę patrzeć jak wiele dusz wydziera Mi on i rzuca w przepaść piekielną, szczególnie młodych. Dlatego bądźcie przygotowani na wiele wydarzeń w tym roku. Zamieńcie sale zabaw na miejsce modlitwy i wynagradzajcie za grzechy bliźnich.
    Gdybyście mogli zobaczyć Moimi oczami ziemię, wasze domy, rodziny nawet i wasze serca oraz gdybyście znali wasz los, to wielu przeklęczałoby resztę życia w pokorze.
    Dlatego nawołuję i błagam: NAWRACAJCIE SIĘ !
    Bo czas jest krótki a i tak szybciej płynie niż kiedyś. Czas jest krótki, życie jest krótkie a wieczność jest wieczna. Niech każdy z was „wypłynie na głębię” według dzisiejszej Ewangelii i łowi słowami Bożymi dusze dla Mnie, abyście mogli żyć w wiecznej szczęśliwości z Ojcem waszym i Świętymi w Niebie. AMEN.
    Zakończyłem.

    Teraz decyzja należy do was. Jezus cierpliwy i czekający na zatwardziałe serca z Moimi kapłanami na czele.
    JEZUS – BÓG – KRÓL DOSKONAŁY I SĘDZIA SPRAWIEDLIWY”.
    Źródło: http://www.echochrystusakrola.net/dzienniczek/2010-02-luty.html

    W sprawie katastrofy

    10 kwiecień 2010
    Panie Jezu błagamy Cię powiedz, dlaczego ta katastrofa się wydarzyła i czy musiało do nie dojść?
    Pan Jezus:” Ja dozwoliłem na śmierć taką. Historia powtórzyła się – jak był zamach na gen. Sikorskiego nad Gibraltarem. Do tej pory nie ma udowodnionego winowajcy a winni są przedstawiciele trzech państw. Tak samo jest i w tym wypadku. Winni są przedstawiciele trzech państw i też nigdy nie odnajdą się winni. To jest cała siatka szpiegów, którzy chcą być waszymi bogami. Oni wiedzą, że jesteście bramą do Europy. Oni wiedzą, że wasz kraj wyjdzie zwycięsko i ocaleje najwięcej ziemi przed kataklizmami. Ale oni nie chcą wiedzieć, że ocaleje pod jednym warunkiem:

    JEŻELI BĘDĘ KRÓLEM WASZYM OFICJALNIE UZNANYM PRZEZ
    WŁADZE PAŃSTWOWE I RELIGIJNE.

    Gdy ten AKT nie będzie dokonany, wkrótce wszystko będzie pomału ginąć i nikt z tego nie skorzysta. Nie będzie zwycięzców na waszej ziemi, za to duża radość będzie w piekle z zagarniętych dusz z powodu nieposłuszeństwa Bogu. Dlatego też będzie płacz i zgrzytanie zębów już tu na ziemi, bo piekło na ziemi zgotują wam wasi przywódcy państwowi i religijni przez swoją zachłanność.

    PRZEDSTAWIŁEM WAM DZISIAJ PRZYSZŁOŚĆ WASZĄ JEŻELI JA NIE BĘDĘ WASZYM KRÓLEM.
    Wybierajcie: kładę przed wami BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I PRZKLEŃSTWO.
    WYBIERAJCIE BŁOGOSŁAWIEŃSTWO

    Jezus Droga, Prawda i Życie oraz Pokój na świecie”.

    Religijny punkt widzenia… ale… jak tu nie wierzyć w ważność dzieła ks. Natanka albo przeczucia MIZI, które pokrywają się z przytoczonymi słowami. To wszystko się potwierdza.

    Bóg z nami, ale czy my z Bogiem?

   • MIZIA+ said

    http://wiadomosci.onet.pl/2170271,11,alarm_dla_polski_ws_pogody,item.html

    Alarm dla Polski ws. pogody

    Burgrabice zalane wodą w 2007 roku, fot. Krzysztof Świderski
    PAP
    Czescy meteorolodzy ostrzegają przed intesywnymi opadami w najbliższych dniach. Może to spowodować przybór rzek w południowej Polsce.

 32. Magda said

  B.Święczkowski w RM:
  Ten rząd nie gwarantuje bezpieczeństwa obywatelom,ani najważniejszym osobom w państwie.

  • Andre said

   @ Magda
   Ten (nie)rząd zapewnia obywatelom płacenie podatków!!!!
   oraza udział w demokratycznych 🙂 wyborach

   • Magda said

    mocno się zastanawiam, na co ja te podatki płacę

   • hjk said

    nawet ich nie płacisz, tylko ci odbieraja…
    Wydaje ci się ze płacisz, nawet jak prowadzisz swoją działalność, bo spróbowałabys nie zapłacic, to wiesz, co by było, jak nie jestes w sitwie?

  • ALFA said

   Spis rolny europejski ,chcą wiedzieć ile co się ma pogonić ich ,narody łączcie się.Będą dawać dotacje ,a póżniej powiedzą ,że rolników wykupili ha ha ha.NIE DAJCIE SIĘ ROLNICY.

 33. Magda said

  http://bronislawkomorowski.info.pl/
  warto zajrzeć

 34. ALFA said

  Nie chce się w to wierzyć, ale to chyba się stanie:
  Petru: Marka ma być wzorem dla euro

  Wspólna waluta znalazła się na ostrym zakręcie. Można ją wyprowadzić na prostą, pod warunkiem że politycy strefy euro zgodzą się co do diagnozy i podstawowych środków zaradczych.
  Ryszard Petru

  Euro powinno mieć jak najwięcej cech marki niemieckiej, a jak najmniej drahmy czy lira. Powinna być to waluta stabilna i silna, oparta na mocnych fundamentach gospodarczych, przede wszystkim niskiej inflacji oraz na konserwatywnej polityce fiskalnej. I teraz trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, na ile działania zaproponowane w weekend przez przywódców europejskich rozwiązują ten problem.

  Bez wątpienia główny cel został osiągnięty. Poniedziałek rozpoczął się od wzrostów indeksów, spadku rentowności obligacji, umacniania euro i walut wschodzących, w tym przede wszystkim złotego. Kolejne dni przyniosły uspokojenie, a groziła nam zapaść na rynku finansowym w skali podobnej, jaka miała miejsce po upadku Lehman Brothers. Należy pamiętać jednak, że reakcja rynków była głównie spowodowana działaniem Europejskiego Banku Centralnego, który ogłosił, że będzie skupował obligacje zagrożonych krajów. Greckie rentowności spadły od kilku do kilkunastu procent, ale wciąż są najwyższe w strefie euro, powyżej poziomu polskiego. Pozostałe działania EBC zapewniły płynność sektorowi bankowemu i uspokoiły nastroje na rynkach światowych. Świat przestraszył się bowiem, że grozi nam po raz kolejny zamrożenie rynku finansowego i kolejne uderzenie recesji.

  Ostatnie decyzje Unii mają uspokoić nas, że są pieniądze na pomoc krajom większym niż Grecja. Zaproponowane 750 mld euro miało zatrzeć negatywne wrażenie, jakie powstało po sporach o sposób pomocy dla Grecji. Teraz podjęcie znacznie poważniejszych decyzji zajęło weekend.

  http://forsal.pl/artykuly/420921,petru_marka_ma_byc_wzorem_dla_euro.html

  • Aśka said

   W jaki sposób niby pożyczka (którą przecież trzeba spłacić i odsetkami) miałaby zatrzeć negatywne wrażenie?

   Negatywne wrażenie polega przecież na tym, że gospodarując za pomocą euro nie da się ochronić kraju przed niewypłacalnością i jest się zmuszonym gospodarować na ogromnych kredytach. Co ten Petru opowiada, kto mu płaci? Już dawno przyglądam się jego wypowiedziom i co jedna to gorsza.

  • Andre said

   Ryszard Petru były ekonomista Banku Światowego i współpracownik Leszka Balcerowicza

   info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/wieloletni+współpracownik

   Wszystko o tym TYPIE człowieka(?) 😉

 35. ALFA said

  Prawdziwe czy fake? Data na banderoli dzisiejsza, czy podrobiona? Na zagranicznych forach niektórzy twierdzą, że to oszustwo, ktoś robi sobie jaja.

  • hjk said

   to stare marki – data albo dodana w fotoszopie, albo autentyczna, nie ma znaczenia…
   Przecież maszyny drukarskie zostały, wystarczyło dolać farby, włozyć papier, włączyć i już…))
   przez cały czas funkcjonowania euro marki mozna było wymienic w Landesbanku, a niektore sklepy robiły „akcje” płacenia w jeden weekend markami…Ludzie podobno jeszcze sporo ich mieli i maja…

  • CoZaSyf said

   dawałam wczesniej-nie znam niemickiego…http://www.youtube.com/watch?v=DP2K69Q8ZeE&feature=player_embedded

 36. Aśka said

  Wiem, że BOR dementuje doniesienia o poczynaniach rankiem 10 kwietnia, ale mimo to napiszę, co mnie zaciekawiło w tej informacji:

  – co robi ten „funkcjonariusz BOR” w białej koszuli, który leży koło skrzydła i na dodatek porusza się?
  – kim były te osoby, które chciały zabrać ciało prezydenta, na jakiej podstawie prawnej chciały to ciało zabrać (o tej godzinie nie mogło być żadnych rozporządzeń, bo oficjalnie nikt o zdarzeniu nie wiedział) i skąd wiedziały o katastrofie przed godz. 8:56
  – dlaczego BOR nie negował godziny 8:56 jako czasu zdarzenia
  – kim były osoby w innych ubraniach (w tym w czerwonym)
  – co z pozostałymi „komendami” słyszanymi na filmie (zwłaszcza: ubijaj tuda), jak one się mają do ochraniania prezydenta
  – dlaczego ciało prezydentowej zostało zidentyfikowane po lakierze do paznokci i obrączce, skoro BORowcy jednym spojrzeniem wypatrzyli je na miejscu zdarzenia

 37. Magda said

  – Komentarze i działania polityków oraz finansistów ostatnich dni koncentrowały się na tym, aby giełdy europejskie i amerykańskie zareagowały pozytywnie na decyzje UE dotyczące uruchomienia rezerw rządowych dla krajów strefy euro. Pokazuje to tylko, w jak trudnym położeniu znalazła się strefa euro. Jeśli ministrowie finansów są pospiesznie zwoływani w weekend po to, aby spekulanci nie mogli zniszczyć finansowo poszczególnych krajów strefy euro, to znaczy, że demokratycznie wybrana władza tych krajów straciła panowanie nad gospodarką, zawiódł system zarządzania państwami – zarówno ten narodowy, jak i europejski. Nastąpił też w ostatnich latach faktyczny transfer władzy z rządu do międzynarodowych ośrodków finansowych. Okazuje się, że to dzisiaj giełdy decydują o polityce państw i kalendarzu spotkań europejskich ministrów finansów. To, co obserwujemy obecnie, jest wielką kompromitacją niewydolnego europejskiego systemu polityczno-finansowego. Nie ma żadnych mechanizmów zwalczania kryzysu finansowego. Chaotyczne działania rządów dowodzą, że dopiero teraz próbuje się wytworzyć te mechanizmy. Działania te są doraźne, a nie systemowe. System strefy euro wszedł w najpoważniejszy od czasu wprowadzenia tej waluty kryzys, do którego nie był przygotowany.
  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=104881

 38. nadesłane:
  Putin zwołał Wielką Dumę Narodową i powiada:
  -Tak dalej, k***a, nie może być! Musimy zrobić porządek z tymi strefami czasowymi!
  -Dzwonię rano do Pekinu złożyć życzenia urodzinowe, a on mi mówi że to było wczoraj.
  – Dzwonię zaraz potem do Warszawy z kondolencjami, a tam mi mówią, że jeszcze nie wylecieli….

 39. ASM said

  Moze nie jestem wystarczajaco wyuczony, ale jednak o tym akurat napisze.
  Prosilem Radio Maryja i innych aby sie zajeli wyjasnieniem mi symbolu umieszczonego na logo Wyzszej Szkoly Kultury Spolecznej i Medialnej z Torunia. Zadnej odpowiedzi nie dostalem. Mianowicie jesli wejdzieci na ta strone:

  http://www.wsksim.edu.pl

  Po prawej stronie strony www znajduje sie logo niniejszesz Szkoly, w ktorym to widnieje symbol bozka egipckiego mowiacym o tym iz umysl czlowieka stoii ponad Boga, a co istotne jest to symbol slonca boga. Symbol ten to tez symbol Iluminatow. Symbol ten to trojkat swietlisty w ktorym to umieszczone jest oko.
  Informuje o tym na wszelki wypadek. Moze sie myle, ze to nic groznego. Choc w tym logo jest jeszcze cos innego podejzanego, co sugeruje juz iz ktos dokladnie wiedzial co robi tworzac to logo. Nie rozumiem tylko po co takie dzialanie. Mam nadzieje, ze sie myle w moim rozumowaniu.

  ASM
  ===========
  od pb: nie 1-szy raz sciagasz dyskusje z tematu glownego; te bzdety mozna dyskutowac w nieskonczonosc, a my tu mamy pare pilnych zadan z dziesiatkami kwestii i pytan ktore macie badac, rozwiazywac = bzdety idz dyskutuj gdzie indziej;
  dla ostrzezeni awszystkich ktorzy daja sie wciagac w te dyskucje u mnie, kasuje caly watek, 14 komentarzy (ASM, Hjk, Mariusz, TakaTam, J21, Prosto, CoZaSyf);
  moderatorzy: prosze wziac przyklad na przyszlosc, ucinac dyskusje religijne gdzie schodza z pilnego glownego tematu

 40. Magda said

  Apel w obronie dobrego imienia pilota TU-154, Aktualizacja: 2010-05-13 12:06 pm
  List otwarty.
  Jesteśmy przekonani, że piloci Sił Powietrznych są szkoleni do bezpiecznego wykonywania lotów. Dlatego nie możemy zgodzić się z tym, aby odpowiedzialność za skutki tragedii smoleńskiej została przerzucona na nieżyjącą załogę samolotu , w tym jego kapitana.
  Warszawa, 12 maja 2010 r.
  Apel w obronie dobrego imienia Ś.P. majora pilota WP Arkadiusza Protasiuka, kapitana Tu-154M w dniu 10 kwietnia 2010 r.
  http://www.bibula.com/?p=21576

 41. Andre said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Kaczynski-wysylal-Polakow-do-Egiptu—to-jest-problem-PiS-u,wid,12267717,wiadomosc.html?ticaid=1a29f&_ticrsn=5

  tego k..wa sie nie da czytać ( prawie stwierdziłem jak Maurer)
  Zresetować komora!!!!!!!!

 42. Andre said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jeszcze-dzis-prawdopodobnie-rozmowa-Tusk-Putin,wid,12268009,wiadomosc.html

  jak czeksita z czekistą .. o przepraszam jak KAGIEBISTA ze STASIstą

 43. Angie-Poland said

  http://www.washingtontimes.com/news/2010/may/13/inside-the-ring-86422687/
  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnosci/news/po-katastrofie-rosja-moze-poznac-sekrety-nato,1478702,3346

 44. Mariusz said

  ALIOR BANK zapowiedział przerwę techniczną od dziś 22.00!
  PKo BP zapowiedziało przerwę od jutra od 8.00!

  • Zapsa said

   Przerwy techniczne są co jakiś czas, trwają zwykle od póxnej nocy do wczesnego rana…

   Ale to nie zmienia faktu, że w ten czas lepiej nie kusić losu i przygotować skarpetę na papierki. Ja dziś wyjmuję kasę z banku w każdym razie.

   • ASM said

    tez sobie tak mysle, ze lepiej miec zainwestowane pieniadze niz je czymac w banku.

  • ALFA said

   2010-05-13 18:42, ostatnia aktualizacja: 2010-05-13 19:05
   Bank Światowy będzie wspierał rząd w reformach gospodarczych

   Bank Światowy będzie wspierał polski rząd w reformach gospodarczych, dotyczących m.in. podatków i rynku budowlanego. W tej sprawie w piątek podpisana zostanie umowa Banku z resortem gospodarki.
   Zgodnie z porozumieniem „Doing Business Reform Memorandum”, Bank Światowy do końca czerwca br. opracuje dla rządu raport, w którym zawarte zostaną zalecenia, jak zmniejszyć koszty i ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Bank Światowy jest też gotowy wspierać rząd w przeprowadzeniu reform.

   Całkowity koszt przygotowania raportu szacowany jest na 42 tys. dol. Ministerstwo Gospodarki zapłaci 26 tys. dol., korzystając ze środków unijnych. Resztę pokryje Bank Światowy.

   „Polski rząd i Bank Światowy zdają sobie sprawę, że wzrost gospodarczy po globalnym kryzysie może być niższy, niż przed kryzysem. W tym roku może to być ok. 3 proc., w przyszłym roku poniżej 4 proc. Polskę stać na to, żeby rozwijać się w tempie pow. 5 proc. Potrzebne są jednak reformy” – powiedział w czwartek PAP dr Marcin Piątkowski z Banku Światowego.

   Jak wyjaśnił, reformy powinny dotyczyć rejestracji nieruchomości, odprowadzania podatków, uzyskiwania pozwoleń na budowę, usprawnienia rejestrowania działalności gospodarczej i ochrony inwestycji. „W piątek dojdzie do podpisania bezprecedensowej umowy, dzięki której rząd skorzysta ze doświadczeń Banku Światowego, bazujących na doświadczeniach reform przeprowadzonych w innych krajach” – dodał Piątkowski.
   Doing Business to opracowany przez Bank Światowy wskaźnik dot. warunków prowadzenia interesów w danym kraju. Im wyższa pozycja w rankingu, tym prostsze przepisy regulujące sprawy związane z prowadzeniem przedsiębiorstwa oraz silniejsza ochrona własności przez prawo. Wskaźnik nie uwzględnia m.in. korupcji, stabilności makroekonomicznej, czy siły systemu finansów. W ubiegłym roku w rankingu „Doing Business 2010” Polska zajęła 72. pozycję na 183 sklasyfikowanych państw.
   POWIEDZCIE CZY POTRZEBNY JEST NAM BANK ŚWIATOWY ,ŻEBY NAS DOIŁ
   http://forsal.pl/artykuly/4209…..czych.html

   • Andre said

    @ ALFA

    POZWOLIŁEM SOBIE ZAINGEROWAC W TEXT I TAK TO WIDZĘ
    reformy powinny dotyczyć rejestracji nieruchomości, ( PODATEK KATASTRALNY) odprowadzania podatków( ZWIĘKSZENIE ILOŚCI PODATKÓW), uzyskiwania pozwoleń na budowę(KONTROLA + PODATEK-OPŁATA) usprawnienia rejestrowania działalności gospodarczej i ochrony inwestycji(KONTROLA + PODATEK-OPŁATA)

    A do podtarcia d..py nie opracują zaleceń EXPERCI ŚWIATOWI

 45. Macie Państwo wszyscy rację. Coraz bardziej widać, że w sprawie coś nie gra. Jeśli jednak oczekujecie prawdy od polskiej prokuratury to zapomnijcie, że ona istnieje. Polska prokuratura to organizacja mafijna, służąca jak wierny pies panującym politykom. Dlatego należy przestać płakać, być apatycznym i rozczarowanym. Trzeba podjąć z tą mafią walkę. My ją zaczynamy protestem pod Sejmem RP od 18.05.2010 r. do skutku. Pozdrawiam wszystkich i życzę woli, chęci i wiary w sukces. Przyłączcie się. Jerzy Jachnik

  • Polak potrafi said

   To że mamy rację to już wie cały świat. Należy nie siedzieć tylko działać. Wielokrotnie mówiłem publicznie o nieprawidłowościach w systemie sprawiedliwości RP art. 7 Konstytucji mówi cyt:” Organ władzy publicznej działa na podstawie i w granicach prawa”. I tego należy od naszych władz wymagać, a reszta to pierdoły.

   GIOVANNI FALCONY mówił:
   Cyt: „Mafia to zjawisko ludzkie i – jak wszystkie ludzkie sprawy – kiedyś się zaczęła, ulega zmianom, wreszcie kiedyś się kończą”.

   Dlatego trzeba jak najwięcej robić w tym kierunku żeby społeczeństwo nie dało się nabrać na chytre sztuczki – Unii Wolności i tym podobnym a podjęło działania aby Konstytucja RP była respektowana.

   W załączeniu film „30 lutego w imię zasad” Bóg z nami Amen

 46. Mariusz said

  Pozwolę sobie przytoczyć jeden z własnych wpisów:

  Mariusz powiedział/a
  14 Kwiecień 2010 @ 1:22 pm

  Prokurator wojskowy potwierdził, iż załoga w ostatnich minutach wiedziała, że grozi im katastrofa. A więc prawdopodobnie potwierdzą się informacje o wypuszczaniu paliwa czego dowodem jest brak pożaru po uderzeniu. A więc nie błąd pilota ani naciski prezydenta!!! Dlaczego nikt z oczekujących na płycie lotniska na delegację nie podaje info ile razy kołował bądź próbował lądować. Był to samolot tak głośny, że najpierw było go słychać, a potem widać. Z odległości kilkuset metrów dokładnie słyszeli czy był wybuch, czy silniki przestały pracować itd. Dziwi mnie to milczenie!
  W zeszłym roku w moim miejscu pracy sporządzano ankietę pośród wszystkich mężczyzn co do kat. wojskowej i przynależności do WKU i innych? Nie podano powodów konieczności wypełnienia ankiety.

  – od początku niezrozumiałe było zachowanie ekipy na płycie lotniska – ponieważ brałem udział w przygotowaniu takich wizyt to jasne dla mnie było że bor powinien być tam w przeciągu kilkudziesięciu sekund i doskonale wiedział o godzinie katastrofy. to przecież kilkaset metrów.
  Poza tym bezpośrednia łączność z Polską i jeszcze jedno – stała łączność z oficerami na pokładzie!

  • Bird2 said

   A czy było tam w tej ankiecie napisane

   „Jeżeli wojna całkowicie przypadkowo wybuchła by na przestrzeni Lipca/Sierpnia 2010r. to co by pan zrobił..”

   Czy wojna jest nieunikniona?. Wszyscy mówią o Teoriach Spiskowych, Bildenbergach którzy chcą zawładnąć Światem i jest wspominane także o wojnie z której wyłoni się Rząd Światowy więc mam przestać spłacać raty?. Kupić sobie plecaczek, ghillie i czekać na wezwanie..

   • Zapsa said

    Porzuć raty, kup dobre buty i rower, i plecak 🙂 Ja już mam 😀 A rat żadnych.

 47. Magda said

  PAP | 14.05.2010 | 13:05
  Bank Światowy podpisał z MG umowę ws. reform gospodarczych

  (fot. Jupiterimages)

  Bank Światowy podpisał z resortem gospodarki umowę w sprawie reform gospodarczych. Do końca czerwca BŚ opracuje dla rządu raport, w którym zawrze zalecenia dot. prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce; jest też gotowy wspierać rząd w przeprowadzeniu reform.
  http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Bank-Swiatowy-podpisal-z-MG-umowe-ws-reform-gospodarczych,wid,12267388,wiadomosc.html

 48. j21 said

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34159

  Żandarmi zabrali im części samolotu, które przywieźli ze Smoleńska

 49. Magda said

  Dziś w redakcji „Gazety Polskiej” pojawiła się Żandarmeria Wojskowa. Kierownictwo tygodnika wydało żandarmom części Tu-154, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem. Przypomnijmy, że elementy te leżały niezabezpieczone na miejscu katastrofy.

  W uzasadnieniu „Postanowienia o żądaniu wydania rzeczy” (dokument, na którego podstawie Żandarmeria przejęła elementy) czytamy: „Przedmioty te mogą mieć istotne znaczenie dowodowe w prowadzonym śledztwie”. Mamy więc kolejny dowód na olbrzymie zaniedbania ze strony władz polskich i rosyjskich. Dodajmy, że na miejscu katastrofy wciąż znajdują się wiele innych części samolotu
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34159
  ————————–
  czytamy:Prokurator Prokuratury Wojskowej ……postanowił ZAŻĄDAĆ od Tomasza Sakiewicza…..
  skan dokumentu na stronie.
  Fakt faktem że te części stanowią dowód w sprawie.Ale prokurator zamiast siedzieć na d.. i czekać na mannę z nieba powinien sobie sam te dowody pozbierać.

  • Magda said

   z tego dokumentu wynika,że śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu powietrznym (art.173 kk)

  • Zapsa said

   Albo zabrano dowody, żeby nie były w rękach gawiedzi, potem się stwierdzi, że są wcale nieważne.

  • Andre said

   Niech prokuratura zażąda wydania przez ruskich WSZYSTKICH RZECZY ZNAJDUJĄCYCH SIĘ W ICH DYSPOZYCJI A ODNALEZIONYCH NA MIEJSCU KATASTROFY Z UZASADNIENIEM JAK W PIŚNIE DO REDAKCJI GAZETY POLSKIEJ

 50. ala said

  na necie znalazlam taka o to informacje

  ”W TVN24 właśnie córkę jednej z ofiar „anonimowy”
  rozmówca nazwał HIENĄ CMENTARNĄ ? Pytanie co na
  to ta legendarna RADA ETYKI MEDIÓW, co na to tak
  „wrażliwi” zwykle posłowie LEWIZNY SLD, co na to
  wszyscy ci wrażliwcy również z samej stacji TVN
  którzy wyrażali takie oburzenie filmem
  Pospieszalskiego.

  „Anonimowy” acz zapewne dokładnie wyselekcjonowany
  rozmówca określił w ten sposób córkę jednej z
  ofiar katastrofy podając za uzasadnienie że jest
  zbyt dociekliwa w wyjaśnianiu okoliczności śmierci
  swego ojca.

  Pytanie jak taką CZARNĄ PROPAGANDĘ w wykonaniu
  Tusk Vaseline Network ocenia KOMOREK? Czy takiego
  konia wogóle widzi czy mu już całkiem oczka
  BIELMEM ZASZŁY ???

  I najważniejsze jak na takie HANIEBNE PR-owe
  zagrania zareagują nasi wrażliwi eksperci od
  MEDIÓW ???”
  http://fakty.interia.pl/prasa/news/panika-w-po-palikot-przybywa-z-odsiecza/komentarze,1477811,,30474024

 51. Zapsa said

  Nie wiem czy już było – ale wklejam wywiad z Phil Schneiderem:

  • 222 said

   Jeśli to co jest w tym wywiadzie jest prawdą to (cytuję z forum prawda: Populacja ludzka z zasady jest bardzo ograniczona, nie ma na świecieludzi inteligentnych. Jeżeli mamy na świecie ok 6.7 mld ludności i zaóżmy, że 3/4 całej populacji nie ma żadnej wiedzy o Nowym Porządku Świata, illuminati, itd, ale skoczyli studia, mają dobrą prace to dlaczego przez większośc ludzi nazywani są jako osoby inteligentne, , skoro codziennie przez 24 h na dobe są poddawani kontroli umysłu poprzez siły kontrolujące dziś planete ? Jak ci ludzie mogą być inteligentni ( ta większośc z 6.7 mld ), skoro nie zdają sobie sprawy z faktu, że są marionetkami, owieczkami systemu , który nadejdzie ( NWO ) ? Tacy ludzie nie są na świecie potrzebni !!
   My, poszukiwacze prawdy ( bez względu na to, czy mamy skończone studia, czy mamy wielu przyjaciół, czy mam dużo 0 na koncie, my jesteśmy najbardziej iteligenntymi ludźmi w otaczającej nas egzystencji, chodź wielu z was jest niestety ograniczona ), bo znamy prawde o świecie , nie boimy się jej mówić. I właśnie dlatego iluminaci chcą zniszczyć połowe ludzkośći, a może i więcej, bo wiedzą co się kroi. Wiedzą, że większośc z nas wyjdzie na ulice ( Ja nie, bo wiem czym to sie skończy ) i zacznie manifestować.

   • 222 said

    Dodam od siebie. Do tej pory teorie ufo, obcych itp wydawały mi się totalnym stekiem bzdur, teraz coraz bardziej wydają sie prowdopodobne, choc nadal ciężko uwierzyc. Jeśli jest w tym choć ziarno prawdy to wkrótce sie przekonamy, bo coś dziwnego dzieje się na swiecie. Smoleńsk nie był przypadkiem i jest to jakis element rozgrywki. Sądzę, ze kluczowa postać w tworzącym się systemi nwo to Obama…jak coś sie ma wydarzyc to za jego kadencji.
    ================
    od pb: dobrze nakrecasz zmylke pt „iluminaci, reptylianie, ufo” = iluminaci sa narzedziem kompleksu jot, a gadki o kosmitach, reptylianach, bazach podziemnych sluza do odwrocenia uwagi = zadne wydarzenie typu 10 IV nie jest przypadkiem, tylko wynikiem spisku = czy masz cos konkretnego poza gadaniem jak baby w maglu?

 52. hhhhhhhhhhh said

  komorowski spotkal sie za zamknietymi drzwiami z brzezinskim… ciekawe o czym rozmawiaja…
  ==============
  http://www.salon24.pl/news/16099,komorowski-polakow-i-amerykanow-laczy-umilowanie-wolnosci-opis3
  http://www.eastnews.pl/pictures/subject/id/00915045/section/news#

 53. Magda said

 54. Andre said

  „”Kiedy tylko Rosjanie przekażą zapisy czarnych skrzynek, rząd Polski rozważy jak najszybsze upublicznienie tego wszystkiego, co może być ważne z punktu widzenia wyrobienia sobie opinii przez każdego z obywateli, co tam się działo i gdzie może leżeć przyczyna dramatu – „”
  http://wiadomosci.onet.pl/2170252,11,rzad_zdecyduje_o_ujawnieniu_czarnych_skrzynek,item.html
  Ta banda łaskę robi -” rozważy jak najszybsze”-
  ZRESETOWAC TUSKOMORÓW!!!!!!!!!!!

 55. ALFA said

  Cukier zabójca – dlaczego media o tym milczą?
  PRZESTAŃCIE JEŚĆ CUKIER BO MUSIMY MIEĆ SIŁĘ -NISZCZY MIĘŚNIE I OSŁABIA WYDOLNOŚĆ FIZYCZNĄ

  Zagrożenie dla zdrowia jakie stosowi jego regularne spożycie jest bezsporne. Zaobserwowano, że cukry proste potęgują objawy astmy, nasilają objawy chorób psychicznych, powodują zmienność nastrojów, zmiany osobowości, wspomagają powstawanie chorób układu nerwowego, przyspieszają rozwój chorób serca, wywołują cukrzycę, powodują powstanie kamieni żółciowych, przyspieszają wzrost ciśnienia, wywołują artretyzm, jednym słowem po prostu zabijają Cię!

  Niektóre szkodliwe rafinowane cukry (omówione poniżej) prawie zawsze zmieniają się bezpośrednio w tłuszcz! Glukoza, fruktoza, cukroza, galaktoza, maltoza i laktoza są trawione i przyswajane z tak dużą prędkością, że organizm musi je zmienić w tłuszcze nasycone, które są kleiste z natury i dostają się do systemu naczyń krwionośnych. Zatkane w ten sposób arterie zwiększają szanse na wylew, cukrzycę i osłabiają wydolność fizyczną.

  Wysokie spożycie cukru niszczy wytrzymałość mięśni i w sposób dramatyczny ogranicza ich siłę!

  http://www.dobrametoda.com/ARTYKULY/cukier_zabojca.htm

 56. Kier said

  http://www.nie-dla-dewiacji.tk/
  Kraków: Międzyuczelniany Komitet Protestacyjny ”NIE dla dewiacji”

  Studenci kilku krakowskich uczelni powołali Międzyuczelniany Komitet Protestacyjny „NIE dla dewiacji”. Jest to odpowiedź na planowany kolejny marsz środowisk homoseksualistów, który ma się odbyć 15 maja. Studenci zachęcają „wszystkich, dla których poszanowanie praw Bożych i troska o moralność publiczną nie jest rzeczą obojętną” do wzięcia udziału w akcji protestacyjnej.
  http://www.piotrskarga.pl/ps,5222,2,0,1,I,informacje.html

  • Kier said

   http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100427&typ=po&id=po42.txt
   Fragmenty wypowiedzi Paula Camerona w „Rozmowach niedokończonych” w Radiu Maryja (25 kwietnia): Jak widać, można ograniczać wolność słowa i wprowadzać swoistą cenzurę tylko dlatego, że grono osób na poziomie czysto emocjonalnym czuje się urażone. Gdzie są jednak granice tego postępowania? Świat jest pełen tych, którzy chcą nam dyktować, co wolno mówić, a czego nie. A geniusz cywilizacji zachodniej polega na tym właśnie, że zawsze można przedstawić wszystkie punkty widzenia, że można debatować i że wygrywa ta racja, która przedstawia największą ilość argumentów. Przez ostatnie sześćdziesiąt lat zgromadziliśmy ogromną ilość materiałów, które wskazują jednoznacznie na negatywne dla społeczeństwa konsekwencje homoseksualizmu. Byłoby wielkim grzechem zaniedbania, gdybyśmy zaprzestali mówienia o tych niewygodnych tematach tylko dlatego, że grono osób z Brukseli nakazało nam taką, a nie inną postawę. (…) W sytuacji, gdybyśmy mieli możliwość przeprowadzenia merytorycznej debaty, kiedy przedstawiane są wyniki badań dotyczące wielowymiarowych aspektów odnośnie do homoseksualistów, być może można by było doprowadzić do sytuacji, kiedy Polacy powiedzieliby: „Dość dyktaturze ograniczania wolności słowa, chcemy przeprowadzić autentyczną debatę i poznać prawdę”. (…) Celem mojej wizyty jest przedstawienie naukowych danych, które wskazywałyby na negatywny wpływ homoseksualistów na społeczeństwa. Z jednej strony, współczuję tym osobom, ale z drugiej, jako członek społeczeństwa, zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństwa ich działalności. Uważam, że jako chrześcijanin, mam najpierw obowiązki wobec najbardziej bezbronnych członków społeczeństwa, czyli dzieci. not. Amb

 57. Aśka said

  a tutaj taka propozycja;

  http://polskie-forum.pl/viewtopic.php?f=3&t=17&start=945

 58. grypa666 said

  od pb: uny niezadowoleni z kleski planow nwo, dalsze plany podboju skupiaja sie na europie
  http://www.americanfreepress.net/html/tucker_trumps_trilats_222.html

  • pyxon said

   a ja sie pytam skad sie wzioł Brzeziński nagle w Polsce ten zwolennik NWO..?

 59. pyxon said

  Dawno mnie nie bylo,nie wiem czy ktos poruszal ten temat ale dlaczego wszyscy robia domysly i hipotezy na temat katastrofy w smolensku zamiast wyslac kompetentne osoby np z kawalkiem ubrania ofiary lub zdjecie do naszego jasnowidza pana Jackowskiego i on zaraz by wiedzial co i jak sie dzialo,ma ten dar,no ja bym tak zrobil.

  • hana said

   Jackowski milczy bo chce żyć w spokoju. Nigdy nie powiedział np. kto zabił premiera Jaroszewicza i jego żonę.

   • pyxon said

    Dla (unych) wizyta pana Jackowskiego w smolensku i robienie jego wizji na miejscu katastrofy np z programem misja specjalna albo z FN wywolala by zapewne uczucie niepokoju,no moze sie myle…?

   • Jose said

    Pan Jackowski jak się nie mylę ma córkę, więc…

   • view said

    też uważam, że uny już dawno temu go odwiedzili

 60. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2169992,441,final_sprawy_aktu_urodzenia_baracka_obamy,item.html
  CNN, PH/19:37 14.05.2010
  Finał sprawy aktu urodzenia Baracka Obamy

  Barack Obama
  PAP
  Parlament stanu Hawaje uchwalił ustawę, która zezwala agendom rządu USA na ignorowanie wniosków dotyczących państwowych dokumentów. Oznacza to, że hawajski departament zdrowia nie będzie musiał, pomimo próśb, zaprezentować amerykańskiej opinii publicznej aktu urodzenia Baracka Obamy – informuje serwis CNN.
  Ustawę podpisała gubernator Hawajów Linda Lingle.
  […]
  W wywiadzie udzielonym stacji WABC Lingle powiedziała, że sprawa aktu urodzenia Baracka Obamy to „temat zastępczy mający na celu odwrócenie uwagi od wielu innych aktualnych wydarzeń w kraju”. – Akt urodzenia został zbadany przez szefową departamentu zdrowia stanu Hawaje. Prezydent urodził się w szpitalu Kapi’olani w Honolulu – takie są fakty – podkreśliła pani gubernator.

  – Ustaliliśmy, że prezydent urodził się na Hawajach – stwierdziła Lingle. – Rozumiem osoby, które chcą ustalić, czy dana osoba spełnia wymogi konstytucyjne dotyczące pełnienia urzędu prezydenta USA, ale odpowiedź na to pytanie została już udzielona. Teraz powinniśmy ruszyć ze wszystkim do przodu – dodała.

  • Andre said

   O oczywiście parlament przegłosował demokratycznie.
   Proponuje aby przegłosował również aryjskie pochodzenie ojca Obamy wraz z pochodzeniem od rodu LEVI matki Prez. USA
   Demokratycznie większość głosi PRAWDĘ 🙂 😉

 61. ALFA said

  KOMOROWSKI ,G.SOROS I BILDERBREG
  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=11953

 62. ALFA said

  PO chce zmian wyborczych. Na 37 dni przed wyborami.
  PO TRUPACH DO CELU,A CEL TUSKA BYŁ TAKI WSZYSTKO ZROBI,ŻEBY KOMOROWSKI WYGRAŁ.JAK MOŻNA ZMIENIAĆ ORDYNACJĘ W CZASIE KAMPANII WYBORCZEJ. CO WY NA TO???
  Rzutem na taśmę, bo 37 dni przed dniem wyborów prezydenckich, Platforma Obywatelska domaga się zmian w ustawie o wyborze prezydenta. Posłowie PO chcą, by każdy, kto upomni się podczas oddawania głosu w I turze o zaświadczenie, mógł na jego podstawie zagłosować w II turze poza miejscem zamieszkania. Projekt w tej sprawie jest już u marszałka Sejmu. Co na to opozycja? Sztab PiS jest sceptyczny, Lewicy zdumiony.
  http://www.tvn24.pl/12690,1656338,0,1,po-chce-zmian-wyborczych-na-37-dni-przed,wiadomosc.html

  • Aśka said

   zakładają też wiele, wiele komisji wyborczych … jednak w Katarze jeszcze nie

   http://wiadomosci.onet.pl/2169749,11,wysyp_obwodowych_komisji_wyborczych_m_in_na_wyspach_kanaryjskich_i_na_dominikanie,item.html
   PAP, Pog/07:05 14.05.2010
   Wysyp obwodowych komisji wyborczych, m. in. na Wyspach Kanaryjskich i na Dominikanie

   fot. Tomasz Gzell/ PAP
   PAP
   „Gazeta Wyborcza”: Wakacyjne terminy wyborów prezydenckich – pierwsza tura wyborów 20 czerwca, druga 4 lipca – mogłyby odbić się na frekwencji i wyniku. Stąd pomysł tworzenia komisji wyborczych m.in. w miejscach zagranicznych wakacji Polaków – informuje gazeta.
   Jak dowiedzieli się dziennikarze „GW” w MSZ, „celem radykalnego zmniejszenia kolejek w trakcie głosowania” w zbliżających się wyborach zdecydowano o utworzeniu dużo większej liczby obwodowych komisji wyborczych. Zagłosować więc będzie można m.in. w Hurghadzie w Egipcie, w Antalyi w Turcji, w Palma de Mallorca i Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich, w Warnie w Bułgarii oraz w stolicy Dominikany Santo Domingo.

   Wszystkich komisji za granicą będzie 252 – o 50 więcej niż w ostatnich wyborach do Sejmu.
   Więcej w „Gazecie Wyborczej”.

 63. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2170070,11,powstala_fundacja_polsko_rosyjskie_pojednanie,item.html
  PAP, Pog/15:44 14.05.2010
  Powstała Fundacja Polsko-Rosyjskie Pojednanie
  Zbliżenie narodów polskiego i rosyjskiego przez działanie m.in. na rzecz zniesienia barier wizowych między Polską a Rosją to zadanie powołanej w piątek Fundacji Polsko-Rosyjskie Pojednanie.
  Jak powiedział w piątek podczas konferencji prasowej szef fundacji Rafał Gwóźdź, powstała ona pod wpływem „reakcji Rosjan na tragedię 10 kwietnia” oraz jest odpowiedzią na apel o pojednanie do obywateli Federacji Rosyjskiej odczytany przez aktora Daniela Olbrychskiego. – Chcemy żeby zmieniły się relacje między Polakami i Rosjanami” – deklaruje szef fundacji.

  Fundacja jest inicjatywą obywatelską i nie korzysta z publicznych środków. W Radzie Fundacji – według jej szefa – znajdzie się wielu „przedstawicieli sztuki i kultury”. Szef fundacji nie chciał podać jednak nazwisk. Mają być znane w ciągu tygodnia.
  […]

  • Bird2 said

   Nic w tym nowego i ciekawego.. To było doc przewidzenia by nas pojednać. By stworzyć jedno państwo? by nas połączyć? byśmy się w końcu pozornie lubili..

 64. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2170033,11,ta_ustawa_ma_ulatwic_tworzenie_zlobkow,item.html
  PAP, RZ/13:12 14.05.2010
  Ta ustawa ma ułatwić tworzenie żłobków

  Łatwiejsze tworzenie żłobków i klubików dziecięcych; podpisywanie przez gminy umów z opiekunami dziecięcymi oraz ulgi dla rodzin, zatrudniających nianie – przewiduje projekt ustawy o opiece nad małym dzieckiem.
  Projekt przedstawiła na konferencji „Najmłodsi obywatele RP opieka-edukacja-wychowanie” dyrektor departamentu polityki rodzinnej resortu pracy i polityki społecznej Alina Wiśniewska.

  Projekt dotyczy dzieci do trzeciego roku życia. Zgodnie z nim, żłobki nie będą zakładami opieki zdrowotnej, co obecnie znacznie ogranicza powstawanie nowych placówek. Zaliczenie żłobków do zoz-ów oznacza bowiem, że wszelkie czynności opiekuńcze nad dzieckiem są świadczeniami zdrowotnymi i muszą być wykonywane przez osoby posiadające kwalifikacje określone w rozporządzeniu Ministerstwa Zdrowia, a zakładanie żłobków jest skomplikowane i kosztowne.
  _______________
  koniecznie jak najwcześniej, wszelkimi sposobami zabrać dzieci od rodziców i je indoktrynować – tak cel jest tej ustaw; reszta to mydlenie oczu … klubiki hehehhe

 65. Magda said

  Śledztwo w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem
  Bogdan Święczkowski – były szef ABW (2010-05-14)
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21472

  • Magda said

   jak można wydawać ciała,nie zebrawszy wszystkich szczątków?

   • Andre said

    PRZEGŁOSOWANO W SYSTEMIE DEMOKRATYCZNYM —100% FREKFENCJI I 100% POPARCIA DLA WNIOSKU
    —SKŁAD PUTIN-TUSK

 66. Aśka said

  zobaczcie jak mało jest wpisów; wysłałam swój i oczywiście nie przeszedł; dobrych komentów nie ma komu pisać

  http://wiadomosci.onet.pl/forum.html?hashr=1&#forum:NCwxNSwxMSw4MzY1NDA2LC0xLDAsMCxmb3J1bTAwMS5qcw==

 67. Andrzej101 said

  Bzdura z tym BORem. Dlaczego robicie z siebie idiotów!!!

  http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog/polityka_swiatowa_a_zamach_w_smolensku

 68. asterix said

  Wklejam wpis

  VIVIEN powiedział/a
  13 Maj 2010 @ 11:21 pm e

  nie wiem tak naprawde juz pisalam wczesniej ,ze od ok tygodnia zauwazylam ze moj komp wylacza sie jak otwieram linki na grypie 666 . nawet po 4 razy dziennie probuje uruchomic go mam nowy niecale 3 lata – do tej pory nie mialam problemow – poprostu nie moge go wlaczyc przez 30 min po wlaczeniu wyskakuje mi ze nie mam ochrony komp ani antyvirusowego ani eMail ochrony i jeszcze innych dwoch funkcji wiec uruchamiam Nortona i instaluje znowu Udate … ok normalne byloby ze aktualizuje , ale nie pare razy na dzien – jedyna moja obrona przed tym jest CZYTanie waszych komentarzy ale nie otwieranie linkow WASZYCH I TAK – WIEM TYLKO POLOWE – JUZ MNIE TO WKURZA – ale co mam zrobic – boje sie ze jak otworze zdjecia zet mi sie wylaczy .Nie moge potwierdzic czy 503 sie ukazywalo , ale potwierdzam ze dzieje sie cos dziwnego tak jakby ktos przez cos powylanczal mi za kazdym razem moj system security – juz nawet Norton pytal mnie co sie dzieje ze czesto korzystam z jego strony i ciagle akzualizuje . Wiem ze Norton do D..Y ale mam go a on wlazi gleboko do srogka i ciezko sie go pozbyc . Zmiana tematu : NO DONALD DAG DZIS Z ANGI wyniesiony do rangi KROLOWEJ E-BETH PRZYNAJMNIEJ W tV TAK SIE PREZENTOWAL – BARDZO TRIUMFALNIE !!! …. tak chcialabym sie dowiedziec z waszych linkow co tam takiego ” szokujacego – czuje jak rosnie EMOCJA W WASZYCH WYPOWIEDZIACH – Mizia … co dalej KURNA PISZCIE WIECEJ SWOIMI SLOWAMI – NIE MOGE OTWIERAC LINKOW DALEJ

  Moja odpowiedź
  Norton mimo, że płatny to jest *zabawka* i antywirus, pod którego pisze się wirusy. Możliwe, że masz namieszane w systemie (w końcu to tylko m$) Proponuję pobrać Ubuntu LiveCD (odpalasz system z płyty przy starcie komputera) http://ubuntu.pl/pobierz.php proponuję wersje 9.04 albo 9.10 Zobacz czy pod Ubuntu jest to samo. Jeśli tak to wina jest po stronie sprzętu (głowę daję, że to płyta główna, bo miałem podobnie, youtube = reset kompa) A jeśli pod Ubuntu będzie ok, to zalecam format dysku C:

  • VIVIEN said

   O RETY WIELKIE DZIEKI – SKOPIOWALAM TWA ODPOWIEDZ – NUSZE ZAJAC SIE TYM JAK NAJSZYBCIEJ CIESZE SIE ZE MNIE USLYSZALES W TLUMIE ;):)

   • Andre said

    MOŻESZ SPRÓBOWAĆ TAKŻE „KNOPPIX” STARUJESZ Z PŁYTKI CD I SERFUJESZ W NECIE BEZ INSTALKI NA DYSKU.

   • Andre said

    JAK WYWALISZ NORTONA PRZELEĆ SYSTEM ( ALE ZRÓB TO SPOD INT EXPLORER SKANERem MKS-VIR)
    IE>>GOOGLE>>SKANER MKS-VIR>>SKANUJ
    POWODZENIA!!!!!!!!

  • Dawid said

   Wywal nortona(tez mialem,zaluje ze zaplacilem, bo blokowal mi strony, co chwila cos skanowal). Mam nowy program i jestem zadowolony. Wklej to http://free.avg.com/ww-en/download-avg-anti-virus-free

 69. Magda said

  http://www.fakt.pl/sondaz-wyborczy

 70. asterix said

  Nowe zdjęcia https://grypa666.wordpress.com/zdjecia-i-materialy-ze-smolenska-3/

 71. Magda said

  O Smoleńsku po dżentelmeńsku
  Wpisany przez smolensk-2010.pl, Janusz Wojciechowski
  czwartek, 13 maja 2010 11:17

  komentarzPolska jest na wojnie z terroryzmem, niewykluczony więc zamach…

  – Pan trzeźwy jest, proszę pana, czy po zbyt wielu gramach?

  Ale Polska jest zagrożona terrorystycznym atakiem…

  – Pan ze wsi jest, proszę pana! Pan jest zwyczajnym burakiem!

  O której runął samolot? Dlaczego syren nie włączali?

  – Pan proszę pana zwariował, panu na mózg chyba wali!

  Dlaczego od razu mówili, że to wina polskiego pilota?

  – Pan dureń jest proszę pana! Pan jest po prostu idiota!

  A czemu winę pilota przesądził Sikorski Radek?

  – Pan chory jest z nienawiści! Pan tu ocieka jadem!

  Skąd wzięła się pogłoska, że pilot nie znał rosyjskiego?

  – Znowu cię czepiasz człowieku? Znowu udajesz głupiego?

  Dlaczego polscy śledczy występują w roli petentów?

  – I kto takiego cymbała wybrał do parlamentu?

  Czego ABW szukała w pokojach zmarłych posłów?

  – Pytanie godne kretynów, paranoików i osłów!

  Dlaczego nie wystąpiono o pomoc w śledztwie NATO

  – Ty pisowski sługusie! Ty gnido! Żmijo! Szmato!

  Wszystkie szczątki zebrane – mówiła pani Kopacz…

  – Ty ruda fałszywa mordo! Ty w lustro lepiej popatrz!

  To są ważne pytania, powinniśmy je stawiać sobie…

  – Idź precz i nie ujadaj, ty wstrętny rusofobie!

  Tak w Polsce po dżentelmeńsku
  Rozmawiamy o katastrofie w Smoleńsku
  http://www.wolnapolska.pl/index.php/Aktualno%C5%9Bci/o-smolesku-po-dentelmesku.html

  • Dawid said

   Brak polemiki. Z drugiej strony nie chce mi sie wierzyc,ze cale 96 osob potulnie weszla do samolotu w Warszawie. Zadne z tych osob nie przeczuwalo niebezpieczestwa? Jesli akcja byla planowana, to niektorzy oficerowie feralnego lotu musieli o tym wiedziec, mieli swoich informatorow i sluzby. I co, pomomo tego wsiedli POPELNIAJAC ZBIOROWE SAMOBUJSTWO? Sorry, to nie trzyma sie zdrowego rozsadku. Musiala byc akcja porwan i aktow morderstw przed lotem do Smolenska. Nawet pies z kulawa noga przeczuwa niebezpieczstwo! Ma to w genach. Tym bardziej istoty ludzkie posiagdaja tzw, intuicje,ze cos jest nie tak. Po za tym tak wielka grupa waznych osobistosci w jednym samolocie? Prosze nie piszcie bzdur, ze na podlad wsiedli dobrowolnie prezydent i najwaznejsze osoby w panstwie! Nie wierze! Na konciec L.Kaczynski mial jechac pociagiem w raz z wdowami ofiar do Katynia. I co? Nie pojechal. Ktos w ostatnie chwili zmienil jego plany. Kto?

   • Dawid said

    Prezydent dzwonił do brata o 8.20, mówił, że wszystko jest w porządku. A czy pamietacie co powiedzial Jaroslaw? Poczul zdiwienie, bo brat zwykle dzwonil do niego kiedy byl na miejscu, kiedy juz wyladowal?

   • Otóż to! Nie wierzę, że wszyscy wsiedli jak baranki do tego samolotu. To jest alogiczne. Jeśli tak było to zginęło 96 idiotów.

   • Lwica said

    tu bym nie przesadzał ; że nie wszystkie 96 osób wsiadło tam dobrowolnie to możliwe (np. 1 , no 2, 3, 4 …nie – jak w ogóle wsiadły) ; a ponadto lista pasażerów krążyła już wcześniej . Do tego – dla jednego 50-90 ViPów na pokładzie to jeszcze nie samobójstwo gwarantowane ; a dla innych 5-10 już by było, więc nie wsiedliby. Nie popadajmy w skrajność osądu.

   • Aśka said

    Od dłuższego czasu nurtuje mnie ta śmierć. Już o tym wspominałam na tym blogu. Czy Grzegorz Michniewicz (dyrektor generalny kancelarii premiera) wiedział o planowanym zamachu na prezydenta? To jedno ze szkoleń, które odbył: http://secretum.org/Folder.2004-06-29.3939/teleinformatyka18.06.07

    Grzegorz Michniewicz od stycznia 2008 roku był dyrektorem generalnym Kancelarii. Był tam pełnomocnikiem do spraw ochrony informacji niejawnych i administratorem danych. Zajmował się między innymi ochroną informacji niejawnych oraz danych osobowych.

    A to informacje o jego śmierci:
    http://lublin.com.pl/artykuly/pokaz/3906/kraj,dyrektor,kancelarii,premiera,grzegorz,michniewicz,nie,zyje,popelnil,samobojstwo/

    http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/kraj/artykul130798.html

    http://www.niezalezna.pl/article/show/id/29333
    „próżno szukać dziś w internecie szczegółowych informacji na temat Grzegorza Michniewicza. Z Wikipedii wpis na jego temat usunięto 23 grudnia 2009 r. o godzinie 15.14 – przy próbie wejścia na stronę Kancelarii Premiera, na której ma być oświadczenie majątkowe Michniewicza, użytkownik dowiaduje się, że „strona nie istnieje”. Nie ma też go w spisie członków rady nadzorczej PKN Orlen, wymazano także jego nazwisko oraz informacje na jego temat ze strony internetowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.„
    […]
    – Śledztwo jest prowadzone w związku z art. 151 kk, czyli nakłanianie do samobójstwa – taką kwalifikację prawną przyjmujemy zawsze w przypadku śmierci samobójczej – powiedział „Gazecie Polskiej” Mateusz Martyniuk, rzecznik prasowy warszawskiej Prokuratury Okręgowej, która prowadzi to postępowanie.

    Trudno się dziwić zainteresowaniu mediów sprawą śmierci Grzegorza Michniewicza, który przez wiele lat zajmował się ochroną informacji niejawnych i oświadczeniami majątkowymi najważniejszych osób w państwie. Miał również najwyższe poświadczenia bezpieczeństwa – krajowe, NATO i Unii Europejskiej.
    _____________
    Ciągle mam również na uwadze te zdjęcia w gazetach, które ukazały się w sprzedaży w 9 i 10 kwietnia 2010.

    Aśka powiedział/a
    20 Kwiecień 2010 @ 11:32 am
    “FAKTY I MITY” oraz “NIE” też wiedziały przed?
    http://www.fakt.pl/Skandaliczny-tytul-w-quot-NIE-quot-Urbana-,artykuly,69356,1.html
    Skandaliczny tytuł w “NIE” Urbana!
    Słowa kluczowe:
    okładki,NIE,Fakty i Mity,prezydent,samolot,lot,katastrofa,Tupolew,Rosja,Lech Kaczyński,MariaKaczyńska,JerzySzmajdziński,Smoleńsk
    15.04.2010, 14:27

    Nie obraził tytułem “Katastrofa prezydenta K.” nawet swoich czytelników, nie.com.pl
    “Katastrofa prezydenta K.” – to tytuł jaki znalazł się na okładce tygodnika “NIE” Jerzego Urbana. Gazeta już przeprosiła za ten skandaliczny “zbieg okoliczności”. Tygodnik trafił bowiem do kiosków kilka godzin przed katastrofą.
    Jeszcze bardziej skandaliczna jest okładka innego tygodnika – “Fakty i Mity” – znanego z ostrych ataków na PiS i na Kościół. Na okładce znalazł się siedzący okrakiem na samolocie Przemysław Gosiewski (poseł zginął w Smoleńsku). Samolot uderza w ziemię, a poseł trzyma w reku łopatę.
    Obie gazety, “NIE” i “Fakty i Mity”, trafiły do kiosków w piątek i w sobotę. Ich druk ukończono jeszcze przed katastrofą prezydenckiej maszyny.

 72. Aśka said

  Możemy skończyć z tym łajdactwem http://www.polityczni.pl/mozemy_skonczyc_z_tym_lajdactwem,audio,51,4992.html

  Gdzieś na polityczni.pl jest film o Januszu Kurtyce. Poleca go portal blogmedia.24 (prawa zakładka), ale niestey nie mogę go znaleźć

 73. więcej o ukradzionym krzyżu:
  http://www.darpoint.pl/pages/galeria_0.htm

 74. Żydoland w Polsce?
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1617

 75. Ayres said

  Nie wiem czy dalej uchwycać reklamy Google w artykułach na Grypie 🙂

  Ale następne łowy:

 76. Buka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2169992,441,final_sprawy_aktu_urodzenia_baracka_obamy,item.html
  Parlament stanu Hawaje uchwalił ustawę, która zezwala agendom rządu USA na ignorowanie wniosków dotyczących państwowych dokumentów. Oznacza to, że hawajski departament zdrowia nie będzie musiał, pomimo próśb, zaprezentować amerykańskiej opinii publicznej aktu urodzenia Baracka Obamy – informuje serwis CNN.

  • Andre said

   UCHWALIŁ W SPOSÓB DEMOKRATYCZNY – ZAPOMNIAŁ UCHWALIĆ ZE OBAMA JEST RASY NORDYCKIEJ. 🙂
   W DEMOKRACJI DECYDUJE WIĘKSZOŚĆ A NIE PRAWDA!!!!!!!!

 77. Aśka said

  Michnik za Komorowskim
  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7736&Itemid=1

 78. Magda said

 79. AllSeeingEye said

  „Prezydencka ochrona mogła szybko zlokalizować ciało Lecha Kaczyńskiego dzięki chipowi”

  – nie na marynarce a pod skórą!!!
  Nieuniknione! Wszystkie opcje polityczne zmierzają w kierunku chipowania

  • Dawid said

   Ktos niedlugo zacznie ‚sypac’, to tylko kwestia czasu. POlszwiki czuja jak im sie zalamuja grunt pod nogami i podejmuja coraz to wzmozone dzialania. A to kombinuja JAK MOŻNA ZMIENIAĆ ORDYNACJĘ W CZASIE KAMPANII WYBORCZEJ. Najchetniej zmienili by konstytucje, tak aby oni mogli by byc przy korycie.

 80. Magda said

  • Aśka said

   Czy ktoś jeszcze słyszał o tym, że jakiś BORowiec wykonał telefon, że żyje, tylko ma uszkodzone nogi?

   • Magda said

    słyszałam,nawet tu ktoś o tym pisał

   • Andre said

    TO CO PAMIĘTAM ( ach ta skleroza 😉 )
    BYŁA TO WYPOWIEDZ JEDNEJ Z BLOGOWICZEK „ŻE TO SŁYSZAŁA” BEZ PODANIA ŹRÓDŁA A ZALOGOWANA BYŁA NA NICKU TYMCZASOWYM.
    JEŚLI BYŁABY TO PRAWDA TO RODZINA TEGO BOROWCA NADAŁABY TEMU BIEG OFICJALNY –TAK SĄDZĘ !

 81. Aśka said

  Misja Specjalna z 12.05.2010
  http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/misja-specjalna/wideo/12052010/1698017

 82. Andre said

  Misja specjalna – trzy części – 12.05.2010 83. Andre said

  – Przecieram oczy ze zdumienia i intuicja podpowiada mi, że coś tu grubo jest cyganione – tak europoseł SLD, Marek Siwiec ocenił nowy wizerunek prezesa PiS

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1025969,title,Cos-tu-jest-grubo-cyganione,wid,12269867,wiadomosc.html?ticaid=1a2a9&_ticrsn=3
  Semantyka:
  czasownik CYGANIONE OD RZECZOWNIKA CYGAN
  PRZECIEŻ TO NARUSZENIE POPRAWNOŚCI POLITYCZNEJ I OBRAZA Romów- tak przecież powinno się nazywać tych których nie powinno się nazywać cyganami.
  czyli zdanie powinno brzmieć ‚COŚ TU JEST ROMOWANE…’ — ROMOWE POWINNI WNIEŚĆ POZEW DO SĄDU PRZECIWKO AUTOROWI TYCH SŁÓW O NARUSZENIE ICH DÓBR OSOBISTYCH 😉

 84. Andre said

  PAP | dodane 2010-04-27 (18:55)
  30 sekund przed katastrofą w samolocie wył alarm

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,30-sekund-przed-katastrofa-w-samolocie-wyl-alarm,wid,12214229,wiadomosc.html

  DATA INFO PAP-OWSKIEJ ZASTANAWIAJĄCE?

 85. ren said

  Kilka tysięcy Polaków uczestniczyło w Marszu Pamięci w Warszawie. Niesione białe i czerwone róze zostały wpięte Polską Szchownicę.
  dlaczego o tym sie w mediach nie mowi 🙂 och boja sie 🙂

  http://www.polityczni.pl/roze_dla_poleglych,audio,51,4993.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: