Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Klamra Wiśniewskiego + Saga BlackHawka

Posted by grypa666 w dniu 12/05/2010

Wspomóż blog na konto lub Pay Pala

†††††††††††††††††††††††††††††††††††

Klamra

http://blogmedia24.pl/node/29502

Ungen 10.5.2010 – 12:01

Dziś do materiałów Audio-Video dołączony został nowy folder noszący nazwę „Klamra”.  Komplet materiałów tutaj: http://www.box.net/shared/yue88xthis

Znalazłem w Internecie kolejną godną uwagi „sklejankę” z elementów filmu montażysty Wiśniewskiego, która jest materiałem bazowym: http://www.youtube.com/watch?v=HAs45SQul-M&feature=related

Ta krótka relacja rosyjskiej TV nie byłaby niczym szczególnym gdyby filmik Wiśniewskiego był dostępny w całości, tzn. „nie obrzezany” – taki jakim go nakręcił autor.

Sklejanka urywków z filmku wyświetlona została przez rosyjską telewizję z oryginalną – nie „zagadaną” głosem dziennikarzy ścieżką dźwiękową i dzięki temu nadaje się do analizy dźwięku. Składa się z pięciu krótkich kawałków złączonych w przypadkowej kolejności.

Podzieliłem ten montaż TV ponownie w miejscach połączeń by zanalizować poszczególne fragmenty. Cztery spośród tych fragmentów są krótkimi cząstkami tego, co występowało już w moich poprzednich opracowaniach.

Natomiast piąty…

Pomiędzy 0.08,36 – 0.23,32 (czyli w czasie niespełna 15 sekund) występuje tu niedostępne wcześniej ujęcie wykonane z kamery Wiśniewskiego.

Zatytułowałem to ujęcie: „Klamra” – ponieważ „spina” ono nagrania Wiśniewskiego i „drugiego Rosjanina” czasowo, wzajemnie uwiarygodniając oba te nagrania jako autentyczne.

Na Filmiku Rosjanina widoczny jest Wiśniewski. Na ścieżce dźwiękowej Rosjanina mamy to samo, co na ścieżce dźwiękowej Wiśniewskiego nagrywającego w czasie, gdy był filmowany przez Rosjanina.

Porównanie obrazów i ścieżek dźwiękowych filmów Rosjanina i Wiśniewskiego w tym samym czasie – stali w odległości około 10 kroków od siebie – MUSI BYĆ dla każdego sądu niepodważalnym dowodem autentyczności ścieżek dźwiękowych obydwu nagrań oraz okoliczności w których nagrania zostały dokonane.

†††††††††††††††††††††††††††††††††

Wiśniewski nie widział ciał?

Zbiór ciał, foteli itp. na miejscu katastrofy powinien być wyraźnie widoczny na zdjęciu satelitarnym. Rzekomo Wiśniewski doszedł do miejsca filmowania przez „Kolę”, lecz na obu filmach nie widać tego „wysypiska” ciał. Czy krążące po necie zdjęcia pochodzą z miejsca katastrofy tu154-101?

Chłopcy widzieli ciała i krew

[Szukamy orginalnej rosyjskiej ścieżki dźwiękowej, bo angielskie tłumaczenie nie jest jednoznaczne. Z opisu wynika, że chłopcy  oglądali fatalny koniec lotu od wschodniej strony szosy biegnącej północ-południe na wschód od lotniska. Zwróćcie uwagę na „nagle zniżył lot i znów się ukazał”.  Jak to pasuje do hipotezy Konrada? Jeśli przedtem Ił podchodził do lądowania nienormalnie nisko też od wschodu, czemu chłopcy nie zauważyli?]

Tłumaczył Piotr Bein 11.4.2010

1-szy chłopiec mówi o odpadających skrzydłach, gdy samolot zaczepia najpierw o drzewa, następnie o linię wysokiego napięcia. W czasie relacji, kamera posuwa się za ruchem ręki chłopca — chyba pokazującym zakręt. Następnie samolot roztrzaskał więcej drzew i w końcu uderzył w grunt.

Wg 2-go chłopca samolot leciał niżej niż większość jakie oglądają, nagle zniżył lot i znów się ukazał. Otarł się o drzewa i zaczął przechylać się na bok. Jedno z kół (angielska wersja  nie brzmi jak skrzydło) zaczepiło o dalsze drzewa i linię wysokiego napięcia i odpadło. Samolot poleciał dalej, roztrzaskał wiele drzew i w końcu uderzył w ziemię po drugiej stronie drogi. To było straszne. Udaliśmy się w tamtym kierunku,  zobaczyliśmy tylko skrzydło. Dalej, ok. 15 minut drogi, na miejscu zderzenia z ziemią usłyszeliśmy syreny policyjne. Na ziemi leżały rozrzucone części samolotu i było dużo krwi. Wszystko było porozrywane — ludzie, samolot. Nie było szansy, żeby ktoś przeżył. To było przerażające — ciała, części samolotu, wszędzie dym. Nie było wybuchu (ang. explosion), tylko uderzenie (ang. blow).

Mężczyzna: spacerowałem jak zwykle z psem po polu niedaleko stąd, widoczność we mgle nie przekraczała 50 m. Ale słyszałem nade mną  samolot nadlatujący w kierunku pasa lądowań. 3-4 sekundy później usłyszałem dziwny (ang. funny) dźwięk, potem dudnienie (ang. rumbling), w końcu ciszę. To nie były normalne odgłosy, gdy samolotowi odmawia się lądowania i on się wznosi. Bez patrzenia wiem, co się dzieje, np. kiedy samolot ląduje, słychać szum kół na pasie. W tym wypadku było tylko uderzenie (ang. blow). Nic takiego przedtem nie słyszałem, więc pomyślałem, że coś się stało. Poszedłem do domu, była absolutna cisza, więc dowiedziałem się dopiero po 20 minutach, co się stało, kiedy włączyłem telewizję.

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Saga plagiatu BlackHawka

Piotr Bein 11.5.2010

Poprosiłem naczelnego HotNews.pl, Adama Michalaka, by wyjaśnił plagiat pracy Konrada „In” z grypa666 przez blogowicza z HotNews o nicku BlackHawk. Oto odpowiedź.

Witam Serdecznie! Publikacja została zastąpiona oryginałem „Ina” – pełnym odnośnikiem. Nie otrzymałem do tej pory wyjaśnień od „autora” wysłanego mi e-maila z „prośbą” (bo taki był cześciowy charakter korespodencji jak i samej publikacji), stąd wobec zaistniałych faktów, w swoim imieniu pragnę przeprosić autora publikacji, jak i wszystkie osoby urażone. Mogę jednocześnie zapewnić, że twierdzenie [P. Beina]:

Ostrzegam, z doświadczeń ruchu Prawda 11 IX w USA: jest możliwe, że BlackHawk zabrał pracę In’a, by zyskać wiarygodność na necie przed sabotażem powstającego ruchu Prawda 10 IV.”

jest błędne, bowiem portal hotnews.pl byłby ostatnim, w którym jakiekolwiek działania sabotażowe przeszłyby niezauważone.

Wierceniem dziury w ruchu oporu mógłbym teraz nazwać publikacje, w których nie ma głosu drugiej strony. Pobijmy się, trzeciemu jest zawsze na rękę – a taki wyraz mają publikacje obarczające winą za incydent hotnews.pl. Doklejanie do wszystkiego „inwencji” blogowiczów, robiących z igły widły, uważam z kolei za nieporozumienie i dorabianie spisku pod z góry ustaloną tezę. […] poszukujemy nadal tłumaczenia (może z kolei ktoś z Pana czytelników zna rumuński): http://www.youtube.com/watch?v=4KjtQVaOzHA

Pozdrawiam — Adam Michalak, HOTNEWS.pl

………………

Cieszę się, że nie czekając na odpowiedź od BlackHawka, Adam zaufał mi i zadziałał jak trzeba. Nie sądzę, że BlackHawk to osoba uczciwa, gdyż nie podpisujemy własnym nickiem pod nieswoją, doniosłą pracą i nie wysyłamy tego do poczytnej witryny. Nie mamy więc do czynienia z bagatelą. Fałszywka rozeszła się już po necie (patrz poniżej), szkodząc sprawie 10 IV: gdyby BlackHawk zamieścił należycie link do orginału pracy, internauci byliby na bieżąco z uaktualnieniami czy korektą linków, które In dodaje sukcesywnie.

Wolne Media zaufały HotNews.pl, jak wiele innych sajtów, które rozpowszechniają plagiat, np.:

http://wolnapolska.pl/index.php/Aktualno%C5%9Bci/nie-tylko-polski-samolot-mia-problemy.html

http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3463402

http://marucha.wordpress.com/2010/05/04/ta-ruska-agentura/#comment-43152

http://smolensk-2010.pl/2010-05-07-nie-tylko-polski-samolot-mial-problemy.html

http://www.pardon.pl/artykul/11523/_/4#komentarz_2515398

http://homonto.wordpress.com/2010/05/09/kolejna-hipoteza-katastrofy-smolenskiej/

http://www.upadeknarodu.cba.pl/katastrofa.htm

Nagminnie nie podaje się pełnego linku nawet do źródła plagiatu, najwyżej lakoniczne „hotnews”. Nic dziwnego, że w Polsce łatwo rozprowadzić dezinformację.

Wniosek dla internautów: rzetelnie i skrupulatnie szukajcie pierwotnego źródła informacji (wklejając urywek tekstu do dobrej wyszukiwarki, np. http://us2.startpage.com/), podawajcie URLa, autora i datę (z uwagi na uaktualnianie). Weryfikacja rzeczowa informacji to wyższa szkoła jazdy. Selekcja materiału i komentowanie nie są zatem dla każdego, a jednak przeklejają „żeby zaistnieć w necie”, nierzadko przegapiając to, co już zdementowano na ich własnym forum! (np.: podawana za rozmowę tu154-101 z wieżą, rozmowa innego polskiego samolotu; kadłub z katastrofy turka podawany za kadłub rozbitego tu154-101; kokpit innego rozbitego samolotu podawany za kokpit tu154-101; silnik tu154-101 brany za jego kokpit; polska szachownica nieprzestawiona na ogonie tu154…).

Większość źródeł podawanych w komentarzach to źródła wtórne, które zostają przeinaczone, okrojone w procesie cyrkulacji na necie. Jeszcze większy obowiązek w dochodzeniu do źródła pierwotnego spoczywa na redaktorach. Przypadki Wolnych Mediów i Hotnews dowodzą, że nie można ufać partnerom ani własnym blogowiczom. W sprawie o plagiat, sądu nie obchodziłoby, czy zaszedł on umyślnie czy nie, bo obowiązkiem redaktora jest sprawdzić info i źródło.

Zobaczcie, co wynikło z plagiatu BlackHawka z HotNews, na forum dyskusyjnym  http://niezalezna.pl/article/show/id/33297

 • Nie wiadomo, kto wpisał komentarz z plagiatem (nick „za autor: BlackHawk”) ani gdzie zaczyna się splagiatowany cytat (hotnews), a na koniec jest podpis „BlackHawk”.
 • Blogowicze biorą plagiat za orginał, chwalą plagiatora, oczekują automatycznego rozpowszechniania i sami rozpowszechniają:

nick „Horus”:  Do BlackHawk — Szacunek wielki. Pięknie to poskładałeś. […] Powinieneś założyć własny blog […] Blog taki ze zlinkowanymi artykułami z niezależna.pl podniósłby range serwisu u automatów wyszukiwarek a co za tym idzie więcej ludzi by się dowiedziało […] Pozwoliłem sobie dodać Twojego posta do bloga, którego od dwóch dni tworzę z zebranych artykułów i postów link http://archiwum-polskie.blogspot.com/2010/05/z-postow-pod-artykoem-na.html

 • Jest skierowanie do HotNews jako „bazy” BlackHawka:

nick „tam piszcie”:  BlackHawk publikuje na HOTNEWS.PL

Idealna sytuacja do podszycia się pod In’a: redaktor HotNews może myśleć, że BlackHawk jest swój, podczas gdy to mógłby być agenciura. Nie byłbym więc tak pewien jak Adam („portal hotnews.pl byłby ostatnim, w którym jakiekolwiek działania sabotażowe przeszłyby niezauważone”). Redakcja HotNews niezauważyła plagiatu przez BlackHawka, przez co zdołał on zakreślić duże kręgi na necie.

Obecnie odkręcić zmyłkę zabrałoby dużo czasu i wysiłku. Obowiązek naprawy spada na naczelnego HotNews, jako nieumyślnego sprawcę. Chyba że podjąłby się tego BlackHawk — ale kto mu teraz zaufa?

Co proponujesz więc, Adamie, dla naprawy wspólnej sprawy?

††††††††††††††††††††††††††††††††

Nt. hipotezy fałszywych radiolatarni i pokrewnych kwestii, proszę wpisywać się na “10 IV – Hipoteza radiolatarni

Przybywa hipotez technicznych 10 IV. Jeśli znajdą się osoby prowadzące, założę dalsze pod-strony; na razie gromadzi je Konrad na ww. stronie.

Komentarzy 200 to “Klamra Wiśniewskiego + Saga BlackHawka”

 1. Andre said

  zaczęło się — zgodnie z sugestiami Mizia ( ale to nie koniec)

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,ABW-i-CBA-sprawdza-J.-Millera,wid,12256559,wiadomosc_prasa.html

 2. Julka said

  Teraz ani nie piśnie, że zaniedbania organizacji lotu TU-154 były zaplanowane i polecone. Ma swój problem, który może być rozwiązany, wszakże pod warunkiem.

 3. Julka said

  Ja znowu przeszukałam dział Techniczne i nigdzie nie znalazłam dementi, że przedstawiona w rosyjskiej rządowej telewizji russia today rozmowa pilota z wieżą nie jest ostatnią rozmową załogi tego samolotu z wieżą.
  http://rt.com/Top_News/2010-04-12/polish-plane-recording-russian.html#
  Ta rozmowa musi być nagrana w czarnych skrzynkach, z niej by wynikało, że pilot został celowo żle naprowadzony. Dlaczego kontrolerzy lotu uciekali przed milicją a po zatrzymaniu się wyrywali, jeden uciekł, ale go złapano?
  Obecnie mendia informują, że prawo nie zezwala na publikacje dokumentów wypadku dla opinii publicznej. Jeden zrozumie „dokumentów” inny „faktów” i może utrze się przekonanie, że prawdy się nie ogłasza, bo konwencje międzynarodowe nie zezwalają.
  Jeden z rosyjskich czytelników Gajowego Maruchy zamieścił artykuł z tego blogu na rosyjskiej stronie zagraniczna prasa, domyślać się można, że nie jest to coś w rodzaju onetu. Ciekawe są komentarze pod artykułem:
  http://inoforum.ru/inostrannaya_pressa/eta_russkaya_agentura_chast_1-ya/
  (dość powszechne są zmartwienia, co zrobić z Polską: czy jakieś ze trzy prowincje-tu obawa o zderzenie się łbami z Niemcami-czy wybudować obóz pracy dla Polaków jako remedium na bezrobocie-obawa, że za stworzenie obozu Polacy nie zapłacą itp-:))
  ================
  od pb: usunalem z Technicznego w pierwszych dniach po zdementowaniu; ktores z forum pilotow udowodnilo, ze zapis dotyczyl innego samolotu polskiego, na co dowodem byl sygnal wywolawczy maszyny = dziwie sie ze RT zamiescilo te szmire a internauci wciaz cyrkuluja; a propos nikt z was nie zglosil sie do pomocy w prowadzeniu dzialow jak Techniczny = myslicie ze krasnoludki za was wykonaja robote? ja powoli sie wycofuje, wzialem robote ponad sily myslac ze mam do czynienia z patriotami = przeklejacie bzdury z proznego w prozne, a rzadko kto robi badania i weryfikacje; oba linki powyzej to chala; drugi link podobny do rusofobicznych bzdur z polski i in krajow, podlozonych przez dezinfo kompleksu jot i durnych internautow

  • Pelagia said

   @Julka – można im napisać (ja juz zapomniałam rosyjski, więc tego nie zrobię), że wystarczy, jak skonfiskują mienie najbogatszym „polakom”(he, he, polakom)kt. wzbogacili się na naszym majątku narodowym poprzez …..tu wstawić dowolne nieuczciwe czyny

   • Julka said

    Według nich to wina Polaków, że nie potrafią u siebie zrobić porządku z unymi (podzielam te opinię).Twierdzą, że stale gdzieś szukamy wroga-jak nie Ruscy to Żydzi oraz, że zachowujemy się niepoważnie (jak dzieci). Pewnie tam też hasbara działa. Mnie zastanawia, jak oni bezkrytycznie wierzą mendiom-to już od forum smoleńskiego, gdzie pierwszy wpis o katastrofie figurował o 10:25, czego nawet nie usiłowali wyjaśniać, ale przyjmowali godzinę podawaną jako oficjalną/bezkrytycznie/

 4. hjk said

  Lech Kaczyński: Chcemy Polski silnej ! Wywiad, który miał się ukazać dopiero po wyborach…
  http://blogmedia24.pl/node/29503

 5. hjk said

  1.katastrofa lotn. w Trypolisie – 105 osob nie zyje – zasłyszane z RM wiadomości godz. 10 ta, dziś
  2.zobaczcie filmik ze strzalami 1:08 – to nie strzał to wybuch patrzcie na kadłub samolotu

  • Mars said

   Z interia pl :
   http://fakty.interia.pl/swiat/news/katastrofa-lotnicza-104-ofiary-8-latek-przezyl,147719

   Może byłby z tego dobry materiał porównawczy ? hmm

   • Mars said

    Pytania:
    1. w jakie podłoże uderzył libijski samolot?
    3. czy był pożar i w jakim zakresie?
    4. jeśli upadł to z jakiej wysokości?
    5. czy doszło do wybuchu paliwa?
    6. w jakim stanie są ciała pasażerów?

   • hjk said

    Ciekawe czy znajdzie sie duzo materiałów czy będą sciemniać, a moze tę katastrofe specjalnie „zrobiono” po to, bo wiedzieli, że będziemy porównywać???

   • Mars said

    -Czternastoletnia dziewczynka przeżyła katastrofę jemeńskiego Airbusa A310-300
    -ośmioletni chłopiec przeżył Katastrofę samolotu w Libii

    dość ciekawy zbieg okoliczności że takich katastrof wychodzi cało jedno dziecko… W sumie nie sądzicie że to dziwne biorąc pod uwagę że że reszta zawsze ginie?

   • JaWa said

    Pierwszy film z Libii – Airbus 330-200


    Zestawienie z holenderskich dziennikow:

    – nowy samolot (wrzesien 2009) – przelecial 1600 godzin (Elsevier);
    – pyl wulkaniczny nie byl przyczyna katastrofy (nu.nl);
    – mowi sie o eksplozji (Elsevier);
    – J.Hoekstra (Politechnika, Delft) podejrzewa mozliwosc wybuchu prawie pustych zbiornikow paliwa (BNDeStem.nl);
    – Holandia wysyla 2 technikow na miejsce katastrofy (BNDeStem.nl);
    – Francja wysyla specalistow do Libii (nu.nl);
    – holenderskie MSZ wysyla grupe dochodzeniowa juz dzisiaj (+ wsparcie ambasady + testy DNA) (nu.nl);
    – zginelo 61 holendrow, 1 francuz;
    – zawieszenie kampanii wyborczej do parlamentu do soboty (nu.nl).

    Nie podano:
    – z jakiej wysokosci spadl;
    – z jaka predkoscia lecial;
    – w jakiej odleglosci od lotniska.
    Pomoc, ktora tam dotarla, miala do przebycia 50 km. (?)

   • aabbcc said

    przedewszystkim pierwsze co rzuca sie w oczy mimo ze to afryk kraj trzeciego swiata jest pelno karetek sluzb ratowniczych i porzadkowych ktore przeczesuja cale pobojowisko a nasz samolot gasilo sobie leniwie 3 strazakow i wszyscy mieli w dupie czy moze ktos jeszcze zyje…

 6. hjk said

  Gdzieś znalazłem na jakimś blogu, ze BORowcy nie mieli ostrej amunicji…
  jeśli to prawda, to…

 7. hjk said

  @Fraktal 11 Maj 2010 @ 8:57 am
  „Chcą nas obarczyć winą za rozpętanie III WŚ,
  i potem decyzją Unii lub jakiejś innej Rady Starszych,
  zlikwidować Polskę jako niezależne niepodległe państwo.”

  Taaa, my rozpetamy wojnę…ciekawe w jaki sposób?
  Chyba jak Franek Dolas albo jak w tym starym kawale za komuny: „wypowiemy wojnę USA, po czym natychmiast się poddamy, oni tu wejdą i będziemy 50-ym stanem Ameryki”…

  No chyba ze w desperacji zaatakujemy rosję licząc na to ze NATO się przyłączy i Chiny z 2giej strony? Po to była ta umowa z grudnia 2009?

  • Jose said

   Oj tam, czepiasz się 🙂
   Zapewne Fraktalowi chodziło o pseudo pośrednie wywołanie wojny, jakąś prowokację lub na siłę przekonywanie świata, że gdyby Polska wtedy nie wymachiwała szabelką, to by…
   II w.s. też z winy Polski, bo przecież mogli zgodzić się na tę „autostradę” z Prus do Niemiec, nie? 🙂

   • hjk said

    Walczyliśmy, gineliśmy, a teraz sami tam jeździmy budować 4 rzeszę, ba, jeszcześmy się zgodzili dobrowolnie sami tam wstąpić…

    A może trzeba było oddać ten gdańsk, zgodzić sie na autostradę, pomóc pokonać Rosję,
    pomagać zajmować inne tereny, to nas by zostawili w spokoju…
    No ale mieli nas wykończyć i zostawić sobie resztki jako niewolników…Gdyby to nie była – zbrodniczo- imperialna ideologia, gdyby ci Niemcy myśleli jakos racjonalnie…Zmadrzeli widać i teraz podbijaja europę (i nas) ekonomicznie i agenturalnie…

 8. hjk said

  Angie-Poland 11 Maj 2010 @ 11:26 pm
  @Hjk
  „…Przeszłość pokazuje, że w takich wypadkach organizuje się raczej wypad służb ratowniczych w dalsze rejony, aby ich mniej było do wszelakiej pomocy.”

  Tak… Strażacy mogli mieć w tym dniu jakieś ćwiczenia – czyżby na miejscu byli „podstawieni”?
  WTC – były ćwiczenia służb „powietrznych”, Londyn – policji…

 9. hjk said

  @Buka 11 Maj 2010 @ 11:16 pm
  „Powód jest prosty,zamach na polskiego prezydenta i górę generalicji jest w pewnym sensie atakiem na państwo,a Polska jest członkiem zarówno UE jak i przede wszystkim NATO.”

  Tylko, że jak sprawcy są sekretni czy rozproszeni, to trudno potem kogoś zaatakować…
  Trzeba by komuś przypisać winę (tj. zwalić na niego)…
  Dlatego zrobienie tego w takim czasie i takim miejscu to jawna prowokacja…
  Może obliczona na to, ze gdyby przypisali to „Rosji”czy komukolwiek, Polacy chętnie by „polecieli na wojenkę”???

  • hjk said

   @magdalena 12 Maj 2010 @ 12:37 am
   „@Andrzej101
   Czy uwazasz, ze jesli ktos chcialby “wkopac” Rosje, (a Rosjanie zdawaliby sobie z tego sprawe) to sledztwo nie powinno byc przez Rosje prowadzone dokladniej, skrupulatniej? Nie powinny wyplywac chyba takie kwiatki, jak niezabezpieczony teren chociazby?”

   A po co im dokładne śledztwo, jak dajmy na to ustalili przyczynę np. przez wybuch bomby czy zakłócenia elektroniczne – jaki sens wtedy badać szczególiki? Im to niepotrzebne…

   • magdalena said

    @Hjk
    Moze im to niepotrzebne, ale swiat i opinia publiczna czeka na wyniki sledztwa. Powinni to robic skrupulatnie, nie pomijajac zadnych procedur, nawet powiedzialbym, ze nadgorliwosc w takim wypadku bylaby wskazana. Wszystko po to, zeby sie oczyscic z wszelakich podejrzen.

  • Julka said

   Najbardziej są winni ci, co dokonali demontażu Polski jak zwał, tak zwał -żydokomona, trockiści, uny. Na pochyłe drzewo koza skacze, farmazony agentów bolków, Balcerowiczów i całej tej bandy złodziei, kosmopolitów między bajki włożyć. Łatwo zniszczyć, gorzej naprawić.

 10. hjk said

  Według prokuratora urządzenia na pokładzie Tu-154 „pracowały do chwili zderzenia z ziemią”. – Piloci wiedzieli wiele o pogodzie – mówił Seremet podkreślając, iż wiedza była przekazywana im drogą radiową przez załogę Jak-40 oraz przez kontrolera wieży na lotnisku.

  Seremet nie potrafił określić przedziału czasowego, w którym piloci wiedzieli, że samolot ulegnie wypadkowi.
  http://wiadomosci.onet.pl/2168447,12,seremet_nie_chce_sie_domyslac__co_bylo_przyczyna_katastrofy,item.html
  czyli jednak stało się dla nich jasne…może coś powiezieli, zostawili info, zadzwonili…
  w linku o komórkach jako ew. przyczynie zakłóceń pisze, ze były one aktywne w ost. minutach lotu…

  • hjk said

   Seremet ujawnił „Rzeczpospolitej”, że badanych jest ok. 100 komórek. Większość z nich było aktywnych w końcowej fazie lotu. Prowadzono z nich rozmowy i wysyłano esemesy.
   http://wiadomosci.onet.pl/2168396,12,telefony_komorkowe_zaklocily_ladowanie_tu-154,item.html

   • katia said

    no to juz wogole jakas paranoja tak! teraz beda winne komorki jak nie komorki to znow pilot!
    w glowie mi sie nie miesci jaka szopke odwalaja !

   • magdalena said

    @Katia
    Popieram. Trzeba znalezc winowajce. Na pilotow sie nie udaje zwalic winy, bo wspolpracownicy i przelozeni ich bronia. Kto stanie w obronie komorek? 🙂

   • gg said

    W mediach jak zwykle odwracaja kota ogonem 😛 no bo gadaja ze to niby aktywnosc komorek mogla spowodowac zaklocenia przyrzadow pokladowych… a dlaczego nie zapytaja
    DLACZEGO WIEKSZOSC KOMOREK BYLA AKTYWNA ????? w tym momencie ??
    Przeciez wiadomo ze nie wolno uzywac ich na pokladzie!!
    Czyzby jednak okolicznosci spowodowaly, ze wszyscy chcieli nadac wiadomosc lub skontaktowac sie z rodzinami? Wlasnie tak. I mieli na to chyba jednak sporo czasu.
    Musieli komorki znalezc (kieszenie, torebki), wlaczyc (w niektorych aparatach to trwa troche) nastepnie namierzyc siec operatora lokalnego… no i ew. jesli starczylo czasu – nawiazac kontakt (lub przynajmniej ktos mogl probowac sie dodzownic, nadac sms, – podobno sa tego slady)

   • Buka said

    A mi się nie za bardzo chce w to wierzyć,że akurat w końcowej fazie lotu (najważniejszej)większość z tych prawie 100 osób nic nie robiła tylko rozmawiała przez komórki i nagle wysyłała sms-y.Poza tym większość z nas chyba wie,że treści te są przechowywane przez określony czas, nawet mamy zabawną reklamę o wyjmowaniu baterii z telefonu.

 11. Magda said

  @Angie-Poland
  chciałabym odnieść się krótko do Twojego wpisu z wczoraj n/t Hołdysa,to,co uderza z jego akcji to totalna bezideowość,obojętnie czy PSL,czy SLD czy SD byle nie Kaczyński i Tusk.
  Człowiek w tym wieku powinien mieć już sprecyzowane poglądy o on działa na zasadzie -obojętnie kto,ale nie ten czy tamten.
  Znamy już te metody,kiedyś było „zabierz babci dowód” dzisiaj jest „głosuj na trzeciego”.
  Pewnie będzie c.d.

  • Angie-Poland said

   Z tego, co Hołdys próbuje wmówić wynika, że to tylko próba pokazania, że naród nie łapie się na „podstawianych faworytów” i ma „wybór”; że nieważne kto wygra, bo to i tak oznacza kłopoty-mniejsze lub większe, w każdym razie innego typu. Jego akcja miałaby na celu pokazanie partiom faworytom, że ludzie są w stanie zmienić „przeznaczenie”, niezależnie od tego co wmawiają nam sondaże i polityka medialna skupiająca się na dwóch kandydatach.
   A teraz moje zdanie- mam wrażenie, że faworyzuje Olechowskiego. Jeśli rzeczywiście pierwsza tura pokaże, że jest on trzecim to robi się nie wesoło. Dziś od rana Hołdys donosi, że akcja działa. Stworzył jakąś ekipę młodzieżówki, która zasypuje media -gazety, dzienniki, radio, tv-żądaniami nawoływania o debaty. Skoro to nie ważne kto- dlaczego debaty? Co to zmieni w jego rozumowaniu „głosuj na 3-go”? Ponadto- nie wiem czemu, ale odnoszę też wrażenie, że jeśli pojawia się te długo wyczekiwane debaty to Olechowski zrobi furorę. Słucham jego wystąpień i serio- ma gość świadomość jak działa marketing. Potrafi się sprzedać. Sam ton jego głosu i sposób dobierania słów, brak agresywności. I niezwykła pewność siebie- to wszystko, gdyby nie fakt, że wiem z kim mam do czynienia- byłoby niewątpliwie ogromnym atutem i przesłanką do oddania głosu właśnie na Olechowskiego. Gdzie dwóch się bije, trzeci korzysta. Śmierdzi mi ta sprawa. A Hołdys naprawdę ma poparcie, obserwuję jego akcję. Będę donosić na bieżąco.

   • Magda said

    czekam zatem na c.d.
    i dodam,że w tej sytuacji powinniśmy się zastanowić nad jakąś kontrakcją

   • Pelagia said

    @ Angie – dobrze nie pamietam, ale chyba Hołdys wraz z innymi osobami, zrobił aferę w obronie „biednej krzywdzonej” artystki skandalistki D.N.- bidulke skazano na kilka dni prac społecznych za obrazę uczuć religijnych katolików. To mi wystarczy, szkoda, że nie myślał o wolności wypowiedzi, gdy katolicy się wypowiadają – stek pomyj się na nich wylewa, że ciemnogród. gdzie tu demokracja, kt. ten osobnik „broni ” demokracja tylko dla unych ? chyba tak. ja w każdym razie mam pewność, że nie zagłosuję na nikogo, kogo ten człowiek popiera

   • Angie-Poland said

    Hołdys planuje założenie partii młodych myślących, skupiających środowiska młodzieżowe, młodych Polaków „z ipodami w ręku”. Chce „światowego myślenia” i chce uwaga-uczyć młode pokolenia jak żyć, w co wierzyć, co odrzucać. Jak tak go czytam to dochodzę do wniosku, że działa wg schematu prowadzącego do NWO, mówiąc w skrócie. Tworzenie pokolenia Coca Coli, tak to brzmi.
    I nie podoba mi się to.

   • CoZaSyf said

    A cóż to za (znaffca od wszystkiego) Hołdys!!!

   • Angie-Poland said

    Tytus Hołdys o akcji „żądamy debaty”: http://tinyurl.com/36anojr
    Tatuś jest dumny z syna i ciągle krzyczy na twitterze. Zwie polityków wiadomych frakcji. Stawia na „niezależność”;)

 12. weronika said

  nie wiem, czy było
  http://www.wprost.pl/ar/194724/Ujawniamy-korespondencje-ws-obchodow-w-Katyniu/
  jednak raczej wizyta oficjalna, o której Komorowski wiedział

 13. Dawid said

  ‚Zamieszki przed irlandzkim parlamentem. Są ranni
  Policja prowadzi śledztwo w sprawie zdarzenia do jakiego doszło ostatniej nocy przed irlandzkim parlamentem(…)

  Protest odbył się w związku z rządowym planem zasilenia krajowego systemu bankowego miliardami euro.’

  Jakiego zasilenia? To droga, która prowadzi kraj do DŁUGU.
  MÓwiąć po naszemu protest odbył się, bo ludzie nie chcieli wpuszczać kraju w dług, którego nie mogliby szybko spłacić!

  Program NWO realizowany wg. planu!

 14. Magda said

  PAŃSTWO NAS OPUŚCIŁO

  rozmowa z Ewą i Martą Kochanowskimi, 12-05-2010 09:09
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34067/articlePage/3

  • hjk said

   „Ludzie byli wzburzeni tym, że dokładnie opisywali swoich bliskich, a później okazywano im zupełnie inne ciała. Pytali, jaką mają gwarancję, że do kraju w trumnie przypisanej do konkretnej osoby przyjadą jej szczątki. Na to pytanie nie było satysfakcjonujących odpowiedzi, poza zapewnieniem, że wszystko będzie dokładnie sprawdzone.’

  • Magda said

   „Tylko gdy na chwilę zostałam sama w holu hotelu po powrocie z centrum patologii, podeszła do mnie umundurowana kobieta. Początkowo mnie pocieszała, ale w pewnym momencie zaczęła mnie wypytywać o Tatę: kim był, co robił, po co leciał – pytania robiły się coraz bardziej szczegółowe i natarczywe, ale ja nie byłam w stanie nic mówić po tym dniu i ta kobieta odeszła, kiedy zbliżyła się mama.”
   —–
   zupełnie podobnie jak w przypadku córki Wassermana

  • Magda said

   ” Nie było żadnej innej rozmowy o ubraniach, które Tato miał na sobie. Nie wiemy też, co się z nimi stało. Ubrań takich jak koszula, spodnie, marynarka, również nie ma w Mińsku Mazowieckim, chociaż jest bielizna. (W Mińsku Mazowieckim znajduje się siedziba Żandarmerii Wojskowej, gdzie rodziny mogą odbierać rzeczy należące do ofiar katastrofy – red.).”
   —-
   czyżby spalili ,jak rzeczy min.Wassermana?Ale ,jego córka mówiła,ze kazano jej podpisać oświadczenie,że wyraża zgodę na spalenie tych rzeczy.

 15. Dawid said

  Zeby zbadać film potrzeba jest metoda badawcza i sprzęt. Większość dyskusji slończyła by się gdyby ktoś pofatygował się na zbadanie nagranego filmu i przekazanie wyników do opinii publicznej. Brak takich dzialań doprowadza nas do wałsnych poszukiwać. Piszę to w kontekscie zamieszczenia komentrza do filmiku w TNV24. Pseudo dziennikarze osmieszają blogowiczów internetwoych chcących wyjaśnić przyczyny katastrofy oraz zamiszony film na youtube. Nie dajmy się sprowokować. ‚Głupich nie sieją sami rosną.’

 16. hjk said

  iwona :# 10 May 2010 godzina: 11:33 am
  http://smolensk-2010.pl/2010-04-26-gdzie-byl-tupolew-przez-30-minut.html#czytaj
  „może to brzmi trochę jak z Agaty Christie ale wychodzi na to że “tutki ” były dwie: jedna prezydencka zniszczona w powietrzu o godz.8.41 a druga lecąca koszącym lotem nisko we mgle ok. 8.50. Na ziemi są szczątki oczywiście samolotu prezydenckiego. Drugi odleciał, Bóg jeden wie gdzie.”

  Zamiast tego drugiego TU mógł być IŁ…

  • hjk said

   #
   Obywatel AB :

   Skoro wypłynęła wersja z dwoma samolotami, spróbuję ją pociągnąć. Usłyszałem ją już w kilka dni po katastrofie i wtedy na jakimś forum pojawił się głos, że to koncepcja, która ma ośmieszyć teorie spiskowe. Wówczas nikt jej nie podjął. Ale dzisiaj zobaczyłem analizę filmu Wiśniewskiego i coraz więcej informacji składa mi się w taki właśnie wariant.
   – Przygotowano lekki, pusty duplikat Tupolewa, który miał się rozpaść kompletnie. Wyposażony w standardową aparaturę nawigacyjną w przeciwieństwe do samolotu rządowego. Być może w samolocie była zamontowana bomba aerozolowa.
   – Za sterami pustego samolotu siedziało 4 ludzi. Nie mieli pojęcia co ich czeka. Mieli wykonać lot do Smoleńska.
   – Nie potrafię jasno określić, co stało się z prawdziwym samolotem po 8.20. Mógł być skierowany na obszar słabo zaludniony i zestrzelony, sterroryzowany w powietrzu i posadzony na innym lotnisku, lub najzwyczajniej polecono mu lądować na innym lotnisku i ludzi uwięziono.
   – Duplikat krążył nad lotniskiem w oczekiwaniu na poprawę pogody i gdy nadszedł odpowiedni czas pozwolono lądować, ale sprowadzano go w taki sposób, aby się rozbił (może mobilne radiolatarnie widoczne na zdjęciu po katastrofie plus mgła zrobiły swoje)

   Na pierwszy rzut oka nie wygląda dobrze, ale przeanalizujmy fakty i ich interpretację:
   – Katastrofa niemal na lotnisku, na oczach obserwatorów. Coś co dzieje się na oczach ludzi jest bardzo wiarygodne, w opinii obserwatorów raczej nie było podejrzeń o zamach.
   – Błędnie podawana liczba ofiar. W chwili rozbicia pustego Tupolewa Rosjanie jeszcze mogli nie wiedzieć ile było osób w prawdziwym, stąd ta pomyłka.
   – Blokada sieci komórkoweych. Miała na celu “odcięcie pasażerów” od świata
   – Pierwszy komunikat: trzy osoby przeżyły. Bater stwierdza, że po katastrofie (duplikatu) mimo blokady sieci, chwilami udawało sie wybrać numer. Być może, jakieś strzepy rozmów lub sygnały potraktowano za oznaki życia.
   – Cztery kręgi nad lotniskiem. Fałszywy Tupolew krążył oczekując na zgodę na lądowanie do momentu, aż prawdziwy samolot zostanie “odseparowany” od świata.
   – Latający w okolicy lotniska Ił-76. Rola tego samolotu jest intrygująca. nie znamy jego mozliwości. Może załoga miała za zadanie dostarczać nieprawdziwe dane radarom śledzącym prawdziwego Tupolewa z terenu Białorusi.
   – Próba lądowania IŁa-76 po wylądowaniu Jaka-40. Być może załoga IŁa uznała, że z chwilą lądowania polskiego samolotu (Jak-40) zadanie zostało wykonane. Ale, dostali rozkaz kontynuacji zadania i natychmiast poderwali samolot będący już na pasie.
   – Analiza filmu Wiśniewskiego

   Z anlizy wynika, że facet przeszedł cały obszar katastrofy i nie widział krwi, ofiar, foteli, garderoby, niczego co należałoby do wyposażenia samolotu lub pasażerów. Potwierdza wersję o spreparowanym fikcyjnym samolocie.
   – Nienaruszone przedmioty osobiste: bilety lotnicze Pana Wassermana, paszporty, garderoba, telefony komórkowe, godło z salonki, wieniec. Prawdopodobnie były odebrane może nawet żyjącym osobom i wyjęte z kompletnego samolotu.
   – Nieuszkodzone telefony komórkowe długo po katastrofie były widoczne w sieci i odbierały SMSy. Powód j.w.
   – “Nieprawdopodomne” urazy i stan ciał ofiar biorąc pod uwagę, że zginęły w upadku samolotu z kilkunastu metrów. Trudno zrozumieć co zrobiono z tymi osobami. Czy mamy pewność, że wróciły ciała ofiar?
   – Absurdalnie mała liczba fragmentów samolotu. Zupełny brak sztywnych elementów jak podłużnice kratownicowe, które powinny przetrwać przy upadku z tak małej wysokości. Chodziło o kompletne zmiszczenie samolotu dla uwiarygodnienia zgonu wszystkich na miejscu.
   – Filmik Rosjanina. Słyszane strzały to być może ekzekucja na rannych pilotach duplikatu Tupolewa (4 strzały).
   – Zatrzymywanie Pana Jarosława Kaczyńskiego w drodze do Smoleńska. Niespodziewany przyjazd Pana Jarosława wymagał “przygotowania” i przetransportowania ciała brata z innego miejsca.
   – Zamknięcie strefy dla polskich dziennikarzy i śledczych. Uniemożliwienie dotarcia do fikcyjnego Tupolewa celem identyfikacji częsci.
   – Z tego co pamiętam, Rosjanie podali chyba trzeciego dnia, że własnie znaleźli czarne skrzynki (a Wiśniewski znalazł ją natychmiast). Trzeba było wymontować (i ewentualnie lekko zdemolować) te prawdziwe oraz zapoznać się z treścią trzeciej polskiej i ją ewentualnie spreparować.
   – Niespodziewane otwarcie nieuprzątniętego rejonu katastrofy dla zbieraczy mimo protestów strony polskiej. Przez trzy tygodnie zbierano fikcyjnego Tupolewa i podrzucano fragmenty prawdziwego. Również przedmioty osobiste i wyposażenie co ma uwiarygodnić miejsce tragedii.
   – Powrót polskiej czarnej skrzynki do Rosji. Wobec niepokojącego przebiegu wydarzeń w Polsce lepiej na wszelki wypadek zabrać ją do Rosji.
   – Słyszałem jeszcze jeden argument, którego nie potrafie potwierdzić. Podobno oryginalny Tupolew miał chromowane felgi, a na zdjęciach z katastrofy są malowane farbą. Czy może ktoś to sprawdzić?

   To tylko kolejne domniemanie. Zakłada znacznie bardziej rozbudowany spisek niż wersja z normalną katastrofą. Może ktoś spytać po co takie przedstawienie. Jeśli komuś zależało na żywych ludziach, ich tajemnicach oraz ewentualnych urządzeniach. Są też ludzie, którzy szczególnie cenią pojmanie żywego wroga. Dodatkowo prawdziwa katastrofa na lotnisku mogła wymknąć się kontroli, ludzie mogli przeżyć. Tak było dużo prościej i pewniej. Teoria nie tłumaczy polskich głosów na filmiku, chyba że pilotami byli polacy.

   Dzisiaj słyszałem, że 19 rodzin apeluje o wyciszenie rozważań na temat katastrofy. 17 z nich, to rodziny wojskowych. To potwierdza moją wątpliwość. Trudno mi uwierzyć, aby same rodziny nie życzyły sobie wyjanienia przyczyn tragedii. Jeśli kogoś uraziłem bardzo przepraszam. Rozumiem, że przede wszystkim cierpią rodziny bliskich. Ale ta tragednia jest ciosem dla każdego z nas. Jesteśmy winni prawdę tym ludziom. Każdy dąży do niej jak potrafi. Dzisiaj rzecznik prokuratury wojskowej powiedział, że przeanalizują filmik ze strzałami. To co oni robili przez miesiąc? Zostawienie dochodzenia prokuratorom spowoduje zatarcie na siedemdziesiąt lat.
   # 12 May 2010 godzina: 3:14 am

   • hjk said

    Koment phi :
    „@Obywatel AB
    (…)Niektóre rzeczy w tej katastrofie są rzeczywiście podejrzane ale trudno tak amatorsko powiedzieć co naprawdę jest prawdą ,a co nie.
    Ił-76 – no trudno cokolwiek powiedzieć – faktem jest co można przeczytać z Wikipedii o tym samolocie ,że tworzono go aby był : “zdolnym do startu na krótkich pasach startowych oraz móc pracować w niesprzyjających warunkach pogodowych”. A więc to ,że akurat samolot transportowy sobie tam leciał – i to jeszcze na lotnisku wojskowym nie byłoby aż tak bardzo podejrzane.
    Z czego w przypadku Ił-76 należy wyeliminować jedną teorię która już się przejawiała – że uderzył w Tupoleva – no bez przesady , ale jakby w niego uderzył to by sam spadł , to jednak nie jest latający czołg.
    Broń magnetyczna – spowodowałaby gwałtowy spadek , a nie sunięcie – to już bliżej temu do zestrzelenia – tyle ,że byłoby to zbyt widoczne , a i huk z trafionego samolotu jest dość charakterystyczny (kiedyś co było na ten temat na Discovery i pamiętam ,że to dość inne było – ale jeśli się mylę to przepraszam z góry).
    Z tym krążeniem – to już mówiono ,że związane to jest z tym ,że najpierw słuchano różnych świadków ,a dopiero ktoś na końcu wpadł ,że przecież wszystkie zeznania trzeba połączyć w jedno – było więc jedno okrążenie – a jeśli tam było tyle samolotów to mogło sprawić wrażenie większej ilości.
    Ehh teraz zgłupiałem jak obejrzałem ten film na yt – bo pamiętam ,że na TVP właśnie mówił ktoś kto tam był ,że było widać ciała , i to w okropnym stanie , a tu tylko ,że coś tam widział – ale kurczę albo ktoś to wycina bo nie pasuje , albo nie wiem – widać wszystko trzeba by nagrywać bo to już nikomu nie można ufać.
    Te czarne skrzynki – to ja zawsze uważam ,że jak mieli zmienić to już zmienili przed katastrofą.
    Heh z tymi chromowanymi felgami – co to samochód – czy samolot? To akurat ktoś był za bardzo pomysłowy.
    (…)# 12 May 2010 godzina: 10:44 am

   • Angie-Poland said

    Dobra, powiem tak. Nie kupuję teorii samolotu bliźniaka. Niektóre argumenty są bardzo dobre, ale jednak nie. Przemyślałam to. Zakładam, że spadł prawdziwy prezydencki samolot. Wedle ostatnich info-analiz. Potwierdza się, że filmiki Koli i Wiśni są prawdziwe, bo nakładają się czasowo. Te same dźwięki etc. Do tego- „rozmowy” w tle. Zdecydowanie Polacy. Mówicie- ciała poszarpane, porozrywane, a gadżety takie jak komórki-całe. Zwróćmy uwagę, że na ciało, które w środku ma organy ruchome-to nie kamień, ani zwarta bryła-przy przeciążeniu robi się sieczka, członki odskakują-do tego uderzenia jednych o drugich-o fotele, które wyrywają się i lecą na kupę, albo tną o rozrywane blachy. Troche wyobraźni i mamy obraz zniszczeń. Natomiast komórki- zakładając, że trzyma się je w kieszeniach, torebkach etc-małe przedmioty, unieruchomione tak czy inaczej, wielce prawdopodobne, że wiele z nich nie doznało uszczerbku. Co do godła z saloniku- zwykła płachta materiału- skoro nie było pożaru, zwyczajnie odpadła od ściany i pofrunęła. Szmaciane godło nie rozleci się na kawałki przy uderzeniu o grunt-przyznacie. Fruwające-choćby nawet!-komórki-które uderzały w błoto-na czym miały się rozbić? Moja nokia spadała na betonowe chodniki i g*** za przeproszeniem jej się stało. Tak je się robi, żeby były odporne na uszkodzenia. Przypomniała mi się ta szarfa-mówiliście, nie brudna-jak się przyjrzycie-ona jest złożona- co pokazuje, że nie jest to materiał, bo materiał by się złożył dokładnie, a ta za zagięciach tworzy zakola- to jest szarfa „foliowa”. I znowu to samo- pofrunęła, nie spadła z impetem w błoto, bo to nie ciężar, po prostu osiadła. Ponadto-zdjęcia, które oglądamy- podane na stronie rosyjskiej- nie pojawiły sie od razu. I kto mi udowodni, że robione były przed jakąkolwiek ingerencją ludzką? Pomyślmy- tam pracowali ludzie- kto by to nie był- wydobywając ciała przekładali wiele elementów, odkładali na bok, być może od razu w jakiś sposób segregowali, skoro nie było akcji ratunkowej- tak jak słynny żakiet położony na skrzydle- to nie jest tak, że on sobie opadł po katastrofie na skrzydło, ktoś go tam położył, na co wskazuje ułożenie. Porównujemy ujęcia z filmiku ze zdjęciami „po”. Nie dziwne jest, że znajdujemy inne położenie wielu elementów. Bo były przekładane, przenoszone, odrzucane i co tam jeszcze. Rozumiemy się? Co do ciał – nikt nie widział. Nikt nie podszedł do miejsca największego dramatu. Kola krążył wokół, nie zbliżył się do środka, bo tam trwała akcja -cokolwiek by to nie znaczyło. Wiśniewskiemu również się nie udało. Ale znowu- słynne zdjęcia. Jak sobie na nie patrzę to wiem jedno- trudno te ciała dostrzec! Wgapiałam się intensywnie, aby po dłuższej chwili coś dojrzeć. Totalna rozpierducha i wszystko w glince. Ale znowu- nie wiem jak Wy, ale ja od samego początku-jak tylko obejrzałam filmik Koli coś zobaczyłam. Mianowicie- Kola kręcąc „grunt” chciał coś wskazać, zastanawialiśmy się co. A ja chyba wiem, bo na mój gust to jest ziemia pokryta krwią. To zabarwienie jest szczególne, przyjrzyjcie się. Nie chciałam siać paniki jako, ze nikt nie podniósł tego głosu. Ale mówię teraz, ziemia jest brudna od krwi. Powiecie-a gdzie tam ciała. A ja powiem-fruwające ciała,organy roztrzaskujące się o wszystko, samolot rozpadł się -sami wiecie jak-krwawe szczątki wryte w glebę, rozrzut jak „po bombie”. Rosyjscy chłopcy widzieli mnóstwo krwi- i ja uważam, że nie kłamią. Patrzcie na tych chłopców, ich zachowanie i gesty. Oni mówią prawdę. Ale chłopcy nie robili zdjęć, nie kręcili materiału, przebiegli się po terenie i zobaczyli to, czego operatorom się nie udało, bo albo się bali-że to co robią zostanie zauważone-myśleć!-albo zostali cofnięci-jak Wiśnia- z przyczyn wiadomych.
    Podniósł się właśnie alarm, jako że telefony pasażerów działały do końca. Już teraz mówię- nie wierzę w żadne porwanie samolotu i uśmiercanie pasażerów z dala od Smoleńska, następnie podrzucanie ciał. Nie, bo nie widzę żadnej przesłanki, aby zadziałała taka logistyka. W zębach ciał nie przyniesiono, samolot lądował-whatever-względnie o czasie! Nie było czasu na porwanie i dowiezienie ciał. Ba! Ile czasu trzeba na 1. lądowanie, usadzenie w samolocie, zamordowanie i wysłanie bliźniaka do S? Jak trzeba by było załatwić, żeby załoga poleciała z trupami, żeby się rozbić? Nie wchodząc w szczegóły wyjaśnień- za dużo miksowania, zbyt duże ryzyko wpadki. Jeśli zamach to było proste jak konstrukcja cepa! Złe naprowadzanie samolotu- teoria Konrada dla mnie działa, a ja nawet bym ją uprościła. Ale to może potem.
    To było paręnaście minut-wg tego, co ustaliliśmy-aby „uprzątnąć” cokolwiek to nie znaczy. Następnie wkroczyły służby ratownicze i porządkowe. Nie było szansy dojścia do epicentrum.
    Co do telefonów- w takiej grupie osób-ok setka- nie ma bata, żeby udało się samolot porwać i dokonać czegokolwiek bez żadnego przecieku.
    Nie komplikujmy, upraszczajmy, bo zginiemy w nieistotnych szczegółach, które napędzają wiele sprzecznych teorii. Ten kto planuje zamach-nawet jeśli są potknięcia w trakcie- rozgrywa schemat najprościej jak się da.
    Widzieliście zdjęcia z katastrofy tego samolotu z Trypolisu? Widziałam w tv- rozpierducha, porównywalna do smoleńskiej. Trudno się czegokolwiek dopatrzeć, odszarpane od samolotu skrzydło, fragmentaryzacja reszty, trudno się czegokolwiek dopatrzeć. Do tego – podano oficjalnie, że władze DEFINITYWNIE wykluczyły zamach. Bardzo szybkie info, prawda? I znowu tak sobie myślę- zadziwiająca zbieżność sytuacji- samolot rozbija się przy podejściu do lądowania. Ginie ponad 100 osób,1 dziecko przeżywa- jakiś ekspert tłumaczył- większa szansa, aby się gdzieś skulić, mniejsze oddziaływanie przeciążenia. Zgadzam się, czytałam na ten temat. Żaden cud, chociaż wygląda to nieprawdopodobnie. A jednak. Na miejscu katastrofy- totalna rozwałka. Zupełnie jakby ktoś przemówił- macie dowód na to, że w katastrofie smoleńskiej nie ma nic nadzwyczajnego. Uciąć wszelkie spekulacje! Patrzcie i wyciągajcie wnioski. Nic nie sugeruję.. 😉

   • Dawid said

    teren gdzie spadł samolot to teren obecnie działającej tajnej fabryki i ośrodka doświadczalnego wojsk lotniczych, pod ziemią znajduje się tajna ogromna fabryka zbudowana w czasach ZSRR, las stanowi naturalne maskowanie tego co znajduje się pod ziemią

   • mirek said

    jak powszechnie (?) wiadomo to co się wyświetla na ekranie, czy kineskopowym czy lcd jest do podejżenia,
    na kilkaset metrów chyba nawet,
    nasz samolot był ekranowany?
    stąd ten np. IŁ? śledził wskazania komputera TAWS,
    rosjanie byli ciekawi jak to zrobią czy korygowali lot?

  • ALFA said

   DAWID na pomorzu ,są też pozostałości po nich jak się chodziło na grzyby ,to nie wiadomo skąd się wojsko wzięło strach było.W lasach mieli pod ziemią bazy.

   • magdalena said

    @Dawid
    Mozesz podeprzec czyms to, o czym piszesz? Skad ta informacja?

 17. hjk said

  http://zezorro.blogspot.com/2010/03/doniesienia-z-granicy-polsko-chinskiej.html
  „…Chińczycy zainteresowali się Białorusią i chcą zainwestować tam ponad 15 mld dolarów inwestycji bezpośrednich. Jak na wyśmiewanego i wyszydzanego przez media w Polsce Łukaszenkę i to w kraju liczącym niespełna 10 mln mieszkańców, inwestycja robi wrażenie. W ramach współpracy w Mińsku ma powstać Chinatown. Nie wiadomo na razie ilu chińskich wojskowych ma tam mieszkać;-) Na wszelki wypadek warto już rezerwować tam miejsce na nasze polskie interesy. W końcu na saksy do Białorusi jest bliżej, a i kraj jakiś bardziej swojski i samogon lepszy nieco od tego irlandzkiego.
  Jakby na podkreślenie tego, że świat się raptownie zmienia, Stirlitz zakomunikował mi był, że Lebiediew, dawny KGBista kupuje znany brytyjski dziennik, nomen omen „Independent”. Czasy są tak dziwne, że już zupełnie przestaję się dziwić, iż to teraz KGB staje się gwarantem dziennikarskiej niezależności, a komuniści swoimi pieniędzmi podtrzymują gospodarkę światowa przed zdechnięciem. Chyba znowu, jak przed wojną zacznę po kryjomu słuchać radia Swoboda z Moskwy;-)”

  • Praworządny Obywatel NWO said

   Bo świat rzeczywiście w ostatnich latach niesamowicie przyśpieszył. Ja sam dopóki się niedowiedziałem o chemtrials i nie zacząłem szukać informacji na niezależnych portalach żyłem w błogiej nieświadomości. Muszę przyznać,że czasami tęsknię za tym stanem. Myślałem,że o to ciągle można świat podzielić na rządzony przez dobrego Reagana i złego Breżniewa itp. Wystarczy zwalczyć ruską agenturę, zrobić lustrację która ruska agenturę wyeliminuje i będzie dobrze. A gdzie inne służby? Amerykańskie, izraelskie, niemieckie? Przecież dawne słuzby przewerbowały się gdzie kto mógł. Służą każdemu tylko nie Polsce.Do tego jeszcze przecież czapa nad nimi w postacie różnych Illuminati itp. Pokręcone to wszystko strasznie. A na dodatek mamy tylko strzępki informacji. Częsciowo prawdziwych, cześciowo to tylko dezinformacja. Na szczęscie jest jeszcze Jezus i jego opieka. Na pewno wygramy.Może nie na tym świecie,ale napewno wygramy. Jak nie tu to tam. Amen.

 18. Aśka said

  youtube.com/watch?v=gDr5WaJuk9A&feature=player_embedded

  dziennikarze łykną wszystko

  w filmie mówią, że samolot krążył 2 godziny, więc pewnie pilot miał jakąś awarię

  nikt się nie zastanowi nad tym, że 2 godziny to nierealne, bo o której miałby wylecieć z Warszawy. Godzinę wylotu przecież znali, przynajmniej tę planowaną na 7:00

  • hjk said

   „Krążył” te 2 godziny, bo Rosja ma czas akurat przez 2 godz przesunięty – wylot o 7.00 a „przylot” o 10.40… Co robił „w czasie tych 2 godzin”? Krążył…))

   • Aśka said

    A to dziennikarze nie wiedzą, że tam jest inna strefa czasowa?

 19. hjk said

  @MIZIA+ 11 Maj 2010 @ 3:22 pm
  „a swoja drogą komisja nagle zmienia zdanie i lepper moze kandydować – CIEKAWE KTO LICZY NA ODEBRANIE GŁOSÓW KOMU – POMYŚLCIE — TAK TAK – LEPPER MA NA PIEŃKU Z -PISEM- i to na grubym pieńku
  ELEKTORAT LEPPERA – GŁOSOWAŁ BY NA JARKA JAK BY LEPPERA NIE BYŁO – BO PO. MAJA DOŚĆ – WIĘC ANDRZEJ MUSI STARTNAĆ ZAWSZE COŚ JARKOWI URWIE ………….
  już wami graja a wy sie dopatrujecie że KOMISJA gra fer – G … PRAWDA JEST TAK JAK WAM WYŻEJ NASMAROWAŁEM 15 LAT PRACY WŚRÓD TYCH ŁAJDAKÓW OTWORZYŁO MI OCZY – .MSW i A.”

  Mizia masz rację, najgorszy wariant to Olech i Komor w II turze, bo Jarkowi Lepper, Jurek, JKM urwią glosy…
  Myślę, ze trzeba „dać JK szansę”, jesli coś śmierć brata, i przyjaciół (jak sądzę) coś znaczy, to powinien coś zrobić dobrego i odkupić „rozwałkę” koalicji z LPR i SO.
  Czas na „niezaleznych kandydatów” mamy za rok w wyborach parlamentarnych – tu musimy sie skupić.

 20. Andre said

  „że śledczy pobrali dwie próbki z ciała wyłowionego z Wisły – z kośćca i z zębów. Pierwsza potwierdziła, że szczątki należą do szyfranta; druga to wykluczyła. Teraz pobrana zostanie trzecia próbka”
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Sprzeczne-wyniki-badan-DNA—czy-to-cialo-szyfranta,wid,12258550,wiadomosc.html
  POLECAM BADANIA dna W MOSKWIE.
  SZYBKO, JEDNOZNACZNIE I TANIO.!!!!!!!!!!!!!

 21. hjk said

  @Andre 11 Maj 2010 @ 5:05 pm
  „Jej przewodniczący, niemiecki socjalista Knut Fleckenstein zaproponował, by słowo “ludobójstwo” zastąpić słowem “masakra”. Ostatecznie, jak wyjaśnił Migalski, prezydium zgodziło się na umieszczenie w deklaracji określenia użytego przez przewodniczącego PE Jerzego Buzka, a mianowicie, że Katyń był zbrodnią wojenną “o charakterze ludobójstwa”
  http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,Uznaja-Katyn-za-ludobojstwo-Jest-pierwszy-dobry-sygnal,wid,12255574,wiadomosc.html?ticaid=1a25a&_ticrsn=3
  CZYM RÓŻNI SIĘ OD SIEBIE: tabliczka czekolady od tabliczki czegoś o charakterze czekolady.
  WYMYŚLIŁ TO ŁO-BUZEK z POLSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”

  Mnie znajomy historyk powiedział, ze KATYŃ to NIE BYŁA ZBRODNIA WOJENNA z tej prostej przyczyny, ze POLSKA NIE BYŁA W STANIE WOJNY Z ROSJA BOLSZEWICKĄ!!!
  Po prostu wojny nikt nie wypowiedział – Rosja we wręczonej nocie ambasadorowi Grzybowskiemu deklarowała, ze wkracza w celu obrony „swej ludności” przed nIemcami. A władze Polski jej nie wypowiedziały i tak naprawdę to był jakiś quasi – stan wojenny czy quasi-okupacja. Co innego wojna z Niemcami. Z tej racji nie jest to zbrodnia wojenna i nie można się np. domagać reparacji wojennych, na takiej zasadzie, jak od Niemców.
  Jedynie, na co można naciskać, to na ludobójstwo, co miał powiedziec śp. LK i w zasadzie powiedział w swym piśmie, ale to trzeba wykazać sądownie i tym zajmował się IPN.
  Deklaracja europarlamentarzystów znowu jest chybiona i znowu dali się zwieść.
  Nie wiem, jak to jest w prawie międzynarodowym i czy w takim razie ten znajomy ma rację, ale zdaje się wojna musi być wypowiedziana przez jakieś prawowite władze…

  • hjk said

   Mało tego, byliśmy razem z Rosją w koalicji antyhitlerowskiej…
   Z krótką przerwa (zamrozenie stosnków wzajemnych) w czasie gdy wykryto Katyń i Sikorski był w drodze przez Gibraltar z dokumentami, które miał przekazac bodajże ambasadorowi USA…

   • ALFA said

    Hjk i co dalej ,NKWD-żydostwo wymordowało naszych i sprzątnęli Sikorskiego.I tak pogrywają z wszystkimi do dzisiaj.

  • Andre said

   przepraszam za pytanie: CZY NIEMCY WYPOWIEDZIAŁY WOJNE POLSCE W 1939 ROKU ?
   CZYLI W 1939 ROKU NIE BYLISMY W STANIE WOJNY Z NIEMCAMI BO NIEMCY NAN WOJNY NIE WYPOWIEDzIAŁY OFICJALNIE( MOŻE SIĘ MYLĘ)

   hjk powiedział/a
   „Co innego wojna z Niemcami. Z tej racji nie jest to zbrodnia wojenna i nie można się np. domagać reparacji wojennych, na takiej zasadzie, jak od Niemców.”

  • ASM said

   Nie tworzcie wlasnej historii.
   Historia jest znana, trzeba odpowiednie ksiazki czytac.
   Po drugie, lepiej wyciagac wnioski niz snuc kolejne wersje i domysly czegokolwiek.WNIOSKI i jeszcze raz wnioski! Kraje cywilizowane tak robia, daltego sa bogate we wszystko!

   Spoleczenstwo polskie niech wyciaga wnioski i nigdy nie popelnia starych bledow! To jest prorytet!

   ASM

   • hjk said

    jakoś nie mam pod ręką odpowiedniej ksiażki…
    moze jakaś wrzutka foto odpowiedniego tekstu by to wyjaśniła…?

  • ALFA said

   Hjk tak Rosja i Niemcy nie wypowiedzieli nam wojny ,popatrz STALIN i HITLER to syjoniści doprowadzili do bitwy lud Polski-Rosji-Niemiec zginęli niewinni ludzie,żydki się przemieszczali zmieniali nazwiska na Polskie wracali przebrani jako Polacy ,w taki sposób tyle ich wyginęło ściema i na tym bazuję odszkodowań chcą,a to wszystko chodziło o utworzenie państwa IZRAEL na ziemiach Palestyńskich ,dobrze wiedzieli gdzie sobie wybrać.Powiem historia jest zakłamana pisana przez unych.Teraz dzieci ich są w naszym rządzie ,dobrze wyszkoleni i piorą mózgi naszym dzieciom ,tylko patrzeć jak będą ich tu z powrotem przywozić ,zakładać osiedla ,a goje na nich będą robić.Tak trzeba pomyśleć czy mamy być czy nie być.

 22. Andre said

  wojna rozpoczęła się CHYBA z chwilą wypowiedzenia wojny Niemcom przez Wielką Brytanię i Francję 3 września 1939 .
  Ale 01,09.1939 wszystko było OK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  A dodatkowo — skoro Niemcy nie wypowiedzieli wojny Polsce to są naszymi sojusznikami :), (fiction) GDYŻ Z WYPRZEDZENIEM ZABEZPIECZALI WRAZ Z ROSJA INTERESY LUDNOŚCI CYWILNEJ TERENÓW EUROPY WSCHODNIEJ PRZED IMPERIALNĄ POLITYKA FRANCJI I ANGLII : )

  „We wczesnych godzinach rannych 1 września 1939 r., bez wypowiedzenia wojny, Niemcy zaatakowały Polskę”
  http://www.1wrzesnia39.pl/portal/39p/1296/8788/Wstep.html

  • wszechstronny said

   Najjaśniejszy Panie zlituj się nad nami, bo głupota naszego narodu nie zna granic…

   • ASM said

    Glupota nasza nie zna granic? Hmm, racja, bo jak zaufalismy zachodowi przed wybuchem II wojny, to sie okazaolo na kogo mozna liczyc -TYLKO NA SIEBIE! A teraz blad sie ponawia, znowu ufamy NATO i UE. Kij wam w dupe wsadza a nie wydadza zadnego uero bez przychodu!

    Wiec zamiast tworzyc wlasne systemy obronne i dawac zatrudnienie spoleczenstwu polskiemu, to ku..wa w obcy sprzet sie inwestuje. I wierzcie mi ze w przypdaku III wojny ten sprzet przestanie dzialac, bo ten kto oddaje sprzet wlasny obcym, ma antydotum na ten sprzet. NIkt sobie wlanych grobow nie kopie!

    PEOPLE neet to star thinking!!! Wake up!

    ASM

   • Andre said

    @ Hjk
    przepraszam pytanie ALE TO WŁAŚNIE GIMNASTYKA UMYSŁOWA I ROZWAŻANIA PRAWNE) :
    Jeśli Polska była w PRAWNYM STANIE WOJNY z Niemcami i Rosją Sowiecką ( od dat : 01.09-17.09 1945) to czy po zakończeniu działań wojennych zawarto traktaty pokojowe tak z Niemcami jak i z Rosja Sowiecka ( ze skutkami prawnymi reparacyjnymi i uznaniem za LUDOBÓJSTWO pewnych zdarzeń?

    CZEKAM ODPOWIEDZI WRAZ Z LINKAMI DO TRAKTATÓW POKOJOWYCH Z NIEMCAMI I ZSRR po 1945 r

   • mirek said

    ja tam słyszałem opinie że dzieciaki robią zdjęcia w Smoleńsku i potem zamieszanie jest tylko z tego to jest dopiero coś.

  • hjk said

   Artykuł 1

   Układające się mocarstwa uznają, iż kroki wojenne między nimi nie powinny się rozpoczynać bez uprzedniego i niedwuznacznego zawiadomienia, które będzie mieć formę bądź umotywowanego wypowiedzenia wojny, bądź formę ultimatum z warunkowym wypowiedzeniem wojny.

   Artykuł 2

   Stan wojny powinien być mocarstwom neutralnym bez zwłoki zakomunikowany i wywrze swe skutki w stosunku do nich dopiero po otrzymaniu notyfikacji, która może być uskuteczniona nawet za pomocą telegrafu. Wszakże nie mogą neutralne państwa powoływać się na nieotrzymanie tego zawiadomienia, jeżeli było ustalone w sposób niewątpliwy, że o stanie wojny istotnie wiedziały.

   Artykuł 3

   Artykuł 1-szy niniejszej konwencji wywrze skutek na wypadek wojny między dwoma lub kilkoma państwami układającymi się. Artykuł 2-gi obowiązuje w stosunkach pomiędzy jednym państwem układającym się, znajdującym się w stanie wojny, a mocarstwami neutralnymi, również do konwencji należącymi.
   http://pl.wikisource.org/wiki/Konwencja_haska_III_%281907%29

   • hjk said

    Agresja ZSRR rozstrzygnęła o klęsce militarnej Polski w kampanii[potrzebne źródło]. ZSRR rozpoczął okupację terytorium Rzeczypospolitej do linii zmodyfikowanego paktu Ribbentrop-Mołotow. Atak ten złamał polsko-sowiecki pakt o nieagresji z 1932, który miał obowiązywać do 1945, jednak nie wywołał ze strony rządu polskiego wypowiedzenia wojny. ZSRR w nocie przedstawionej w nocy 17 września 1939 – w chwili rozpoczęcia agresji ambasadorowi RP w Moskwie Wacławowi Grzybowskiemu stwierdził jednostronnie zaprzestanie istnienia państwa polskiego. Ambasador odmówił przyjęcia noty, polscy dyplomaci wyjechali z terytorium ZSRR dopiero po interwencji dziekana korpusu dyplomatycznego, ambasadora Rzeszy von Schulenburga.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/II_wojna_%C5%9Bwiatowa

   • hjk said

    @”wojna rozpoczęła się CHYBA z chwilą wypowiedzenia wojny Niemcom przez Wielką Brytanię i Francję 3 września 1939 .
    Ale 01,09.1939 wszystko było OK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”

    de iure tak, ale de fakto wojna trwała od 1go…
    Nie znalazłem natomiast, żeby Polska w ogóle wypowiedziała wojnę Niemcom, więc nie tylko do 3go było „niby OK”…
    A moze nie trzeba było, bo miała podpisane pakty o nieagresji i złamanie paktu jest równoznaczne z wypowiedzeniem wojny czy też je zastępuje? Moze to tak, jak w prawie handlowym, że złamanie umowy skutkuje odpowiednimi sankcjami i konsekwencjami…
    Moze jacyś prawnicy by się wypowiedzieli?

   • wszechstronny said

    Nadzieja jednak sie tli… Hjk się zowie 🙂

    Kraj nie musi wypowiadać wojny, żeby być w stanie wojny z jakimś państwem. Niemcy po ataku na Westerplatte zyskały miano najeżdzcy a ich atak to była agresja tak samo jak i ze strony sowietów. Co do reparacji wojennych itd. to myśle, że zabraknie miejsca żeby to wyjaśnić a tak nie wniesie to zbyt wiele do naszych hipotez – zagadek.

 23. Magda said

  Jak ktoś ma czas,niech zerknie-stary art. o wsi
  http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/artykuly/default.aspx?id=3356

  i jeszcze tutaj,też interesujące:
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Fundusz_Obs%C5%82ugi_Zad%C5%82u%C5%BCenia_Zagranicznego

 24. hjk said

  @Magda 11 Maj 2010 @ 7:48 pm
  „PRAWDA O “DRUGIM KATYNIU” WYWOŁAŁABY TRZECIĄ WOJNĘ ŚWIATOWĄ
  Zaplanowane uciszenie przekornego
  Po zgonie L. Kaczyńskiego w Europie zabrakło przedostatniego znanego polityka, który nie chciał „zresetować” stosunków z Rosją, jak tego chce Prezydent USA Barack Obama. Ostatnim jest Prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili. Gdyby okazało się, że katastrofa polskiego samolotu prezydenckiego była aktem terrorystycznym, Rada NATO, podobnie jak po 11 września 2001 r., musiałaby aktywować artykuł 5 Traktatu Waszyngtońskiego – wypowiedzieć wojnę najeźdźcom na Polskę. Lecz to już nie byłaby walka z jakimś łachmaniastym Talibem lub „upiorem z opery” Osamą bin Ladenem.”

  Tylko komu mieliby wypowiadać tę wojnę? NWO? Rosji? Naszym służbom? Kandydatów jest trochę… A moze sobie samym?
  Skąd bedziemy wiedzieli, ze „to prawda”? Najgorsze to byłoby to, jak pisałem powyżej, żeby kogoś „obciążyli” i spowodowali wciągnięcie nas pod pozorem zemsty czy kary w coś, co od dawna planowali, a szukali pretekstu…
  Takie polskie Pearl Harbor albo Katyń 2…
  jedynie, co można zrobić, to uporządkować nasz dom, Polskę…I przywrócić do stanu normalności i zakończyć ten permamentny kryzys chyba już od 1939 r.

  • Julka said

   Aj waj: „straciliśmy przyjaciela” /wcześniej „wykupujemy Polskę”/ i kropka.Trzeba bardzo uważać z kim się przyjażni. Chyba nawet na pogrzebie nie był.

  • Magda said

   ten art.,którego fragment wkleiłam pochodził z litewskiego źródła.To było w kontekście prowokacji,o której dyskutowano wczoraj.
   W myśl zasady,”jak chcesz uderzyć kij się zawsze znajdzie”.
   Trzeba patrzeć,co się z tego wyłania,tak,jak już pisałam-nie wiem czy katastrofa była prowokacją,ale niechlujstwo i błędy postępowania wyjaśniającego na prowokację zakrawają.

   • ASM said

    jak sie chce uderzyc to kij sie zawsze znajdzie!?????
    Raczej nie jest to do konca prawda – nie jest to prawda gdy dziala surowe rzetelne prawo scigania winnych! W tym winnych zanidban w prowadzeniu rzetelnego sledztwwa!!!

    ASM

   • Magda said

    ASM
    chyba źle zrozumiałeś,ten kij był do artykułu o wywołaniu III wojny światowej z wczoraj.Toczyła się także wcześniej dyskusja,czy katastrofa może być takim pretekstem do wykorzystania.
    Nie mam natomiast żadnych wątpliwości co do stanu śledztwa-na skutek tych czynności-tak jak mówił prokurator B.Swięczkowski-część dowodów została zatracona i możliwe,że nigdy nie poznamy prawdy.To jest wielki błąd i z tego też powinno się wyciągnąć konsekwencje

   • ASM said

    masz racje, dobrze zrozumialem, ale napisalem tylko mala aluzje ogolna.
    Pozdrawiam

 25. Prawda said

  Z linków poniżej dowiesz się prawdy o kandydatach, tego czego nie usłyszysz w mediach.
  Rozsyłaj te linki do innych!

  Teczka Pana Bronisława Komorowskiego
  http://teczki.obserwowani.pl/8561.html

  Teczka Pana Andrzeja Olechowskiego
  http://teczki.obserwowani.pl/9606.html

  Teczka Pana Waldemara Pawlaka
  http://teczki.obserwowani.pl/6314.html

  Teczka Pana Jarosława Kaczyńskiego
  http://teczki.obserwowani.pl/3254.html

  • hjk said

   Z ostatniej teczki – ciekawe…
   „Ze względu na ogromną wagę pozyskanych przez nas informacji, strona ta zostanie opublikowana w późniejszym czasie. Mamy niezbite dowody wskazujące na to, iż za zamachem Smoleńskim stała grupa byłych oficerów KGB kontrolujących WSI. Śledztwo te jest jednak o wiele bardziej skomplikowane i wymaga bardzo dokładnego przestudiowania dalekosiężnych planów ludzi lecących Tu-154, odpowiedzi na pytanie dlaczego wywiady obcych Państw w sposób bierny pomogły oficerom KGB, a także przedstawienia sytuacji Rosyjsko-Chińskiej. To co możecie Państwo przemyśleć, bez względu na to kto za tym stał, to zachowanie i dezinformacja Polskich mediów.”

  • ALFA said

   Tajny film o Komorowskim – kręci go ekipa BrzydUli i Domu nad rozlewiskiem

   * Tagi: anna komorowska, bronisław komorowski, brzydula, dom nad rozlewiskiem, donald tusk, film, jarosław kaczyński, kampania wyborcza, polityka, powiśle, prawą stroną, premiera, sławomir nowak, wybory
   ——————————————————–
   wszyscy byli internowani to oszuści,okrągłego stołu na to mnie nie nabiorą

   http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/film-o-komorowskim-kreci-go-ekipa-brzyduli-i-domu-_139029.html

  • Prawda said

   Ja glosuje na Korwina-Mikke. On jest jedynym, ktory walczy z rezimem.

 26. hjk said

  @dario 11 Maj 2010 @ 8:13 pm
  „Czarne skrzynki TU-154 badane są według światowych standardów. Śledczy znają tor lotu
  http://www.polskatimes.pl/stronaglowna/254470,czarne-skrzynki-tu-154-badane-sa-wedlug-swiatowych,id,t.html
  Link nie działa? Coś było ‚nie tak” w art.?

 27. Andre said

  ZWOLIC I UKARAC WINNYCH OPIESZAŁOŚCI!!!!!!!!!!!!
  rian.ru/Al-Arbia/PAP, PH/13:58 TO GODZ. INFO

  „Do wypadku Airbusa A330 doszło o godzinie 6 rano – poinformowały służby bezpieczeństwa na lotnisku.
  – Na tym etapie nie posiadamy żadnych informacji dotyczących ewentualnych ofiar katastrofy lub osób, które mogły przeżyć (…) Kompetentne służby prowadzą odpowiednie działania – poinformowały linie Afriqiyah”
  http://wiadomosci.onet.pl/2168701,12,podano_wstepna_przyczyne_katastrofy_samolotu,item.html

  • ASM said

   Otoz to Andre!
   Podzielam opinie, w tym sledztwie bylo duzo zaniedban, winnych trzeba scigac i ukarac. O to powinno sie teraz walczyc. Sledztwo mialoby wiekszosc skutecznosc od chwili zebrania dowodow w pierwszych 12h, zanim niepowolowani zaczeli lazic po terenie tragedii badz natura zmyla roznego rodzaju dowody, ktore moglby pomoc w zbadaniu przyczyn tragedii.

   Krotko piszac: WINNYCH OPIESZALOSCI UKARAC! Prawo ma byc prawem a winnych zaniedban sie SCIGA! Jak by to cywil zawinil tragedii zwyklej awionetki odrazu wiezienie! Wiec gdzie tu rzetelne prawo!!!

   UE i caly ten globalizm to wielki szatanski poligon zla!

   ASM

   • Andre said

    Dzięki za zrozumienie tego co chciałem PRZEWROTNIE przekazać.!!!!

  • hjk said

   Jakoś trefne te Airbusy…Któryś kolejny…A podobo nowoczesne, nie to co „nasz” TU…

   „ze wstępnych informacji wynika, że przyczyną katastrofy samolotu, który podchodził do lądowania na lotnisku w Trypolisie, był błąd pilota.”
   Coś mi to przypomina…

   „Libijski minister transportu Muhammad Ali Zidan wykluczył, że do katastrofy doszło w wyniku zamachu terrorystycznego. – Definitywnie odrzucamy hipotezę, że katastrofa była wynikiem aktu terrorystycznego – powiedział minister na konferencji prasowej.”
   Coraz bardziej mi to coś przypomina…

   Ale tu mamy od razu wielkie zdjęcia…
   http://wiadomosci.onet.pl/156181,21,11,pokaz.html
   http://wiadomosci.onet.pl/156181,21,17,pokaz.html
   http://wiadomosci.onet.pl/156181,21,19,0,1,pokaz.html
   jeszcze bardziej rozwalony niż nasz..

  • hjk said

   Jakoś trefne te Airbusy…Któryś kolejny…A podobo nowoczesne, nie to co „nasz” TU…

   „ze wstępnych informacji wynika, że przyczyną katastrofy samolotu, który podchodził do lądowania na lotnisku w Trypolisie, był błąd pilota.”
   Coś mi to przypomina…

   „Libijski minister transportu Muhammad Ali Zidan wykluczył, że do katastrofy doszło w wyniku zamachu terrorystycznego. – Definitywnie odrzucamy hipotezę, że katastrofa była wynikiem aktu terrorystycznego – powiedział minister na konferencji prasowej.”
   Coraz bardziej mi to coś przypomina…

   Ale tu mamy od razu wielkie zdjęcia…
   http://wiadomosci.onet.pl/156181,21,11,pokaz.html
   http://wiadomosci.onet.pl/156181,21,17,pokaz.html
   http://wiadomosci.onet.pl/156181,21,19,0,1,pokaz.html
   jeszcze bardziej rozwalony niż nasz..jakiś słaby był…

   • wszechstronny said

    Hmm… Nie do końca jeestem pewien czy warto odpisać, bo już raz sie zraziłem ale ok zaryzykuje.

    Pracuje w przemyśle lotniczym w dużej amerykanskiej firmie i podstawą funkcjonowania naszegj firmy ( koncernu ) jest jakość. Niestety ale jęsli już coś zawiedzie, to trzeba sie liczyć z mega gigantycznymi odszkodowaniami, wiec ewentualny bład ze strony technicznej praktycznie prowadzi do bankructwa firmy – córki. A dodam, że obecnie można nawet z kompletnie zniszczonego samolotu odzyskać część która zawiodła, odczytać jej numer i dowiedzieć sie nawet kto zakupił surowiec do jej produkcji 🙂 Tak więc, myśle żę błąd pilota jest na ręke korporacjom, koncernom itd. z oczywistych powodów, reszte sami wiecie jak sie załatwia 🙂 NWO 😉

 28. ASM said

  Pozwole sobie na uwage:

  Mamy tyle dramatycznych kart historii – jesli chodzi o POLSKE.
  Pytanie dlaczego tak durny musi byc rzad RP, ze nie czerpie nauki z bledow popelnionych przez setki lat do tylu?

  Czy tak trudno wyciagnac wnioski i ulozyc nowa konstytucje, badz zmodyfikowac prawo!!!
  Wszsytko jest chore, tym bardziej jak pomysle, ze nasza konstytucja staje sie juz totalna bajka, a raczej legenda, mitem, historia o ktorej sie tylko bedzie mowic a nie bedzie mialo niczego wspolnego z rzeczywistoscia.

  Tragizm Smolenski pokazal jacy jestesmy slabi i kto nami rzadzi. Nie mamy rzetelnych ludzi prawa! TO jest wielki tragizm naszego spoleczensta, to juz nie tylko opieszalosc prawna i rzadaowa w sciganiu winnych tragedii i odpowiedzialnych tragedii, ale rowniez opieszalosc spoleczenstwa w tym aby klapy z oczu opadly. Prezciez tu widac jaka Polska jest slaba. Czyz nie?

  ASM

  • hjk said

   @”Nie mamy rzetelnych ludzi prawa!”
   Alez mamy, tylko albo są „otoczeni”, albo niedopuszczani czy odsuwani, albo…zgineli jak G.Gęsicka, prawdopodobnie jedyna taka w kraju specjalistka od prawa unijnego i pozyskiwania środków z UE…
   @”Prezciez tu widac jaka Polska jest slaba. Czyz nie?”
   Ale Polski, tj. państwa to w zasadzie juz nie ma, dawno zostało zlikwidowane, chyba jeszcze w 1939 r i tak naprawdę do dziś jest nieodbudowane…
   Polska jeszcze jest o tyle, „póki my żyjemy”, jak mówi nasz mądry hymn, ale żeby po całkowitym demontażu państwa za nas się nie wzięli…
   Tak więc myśle, ze ostatnia szansa, abyśMY się wzięli i zorganizowali w NASZE PAŃSTWO, bo „to, co pozostało”, to już chyba nie za bardzo jest nasze państwo, dość powiedzieć, ze „ono” „wydaje z siebie” antynarodowe (ostatnio IPN, wcześniej wyprzedaż, likwidacja suwerenności, armii jej broniącej) czy wręcz antyludzkie ustawy (przemoc rodzinna)…

  • Pelagia said

   @ASM – czy naprawdę myślisz, że nasi władcy są słabi i durni ?? ja myślę, że są perfidni, dobrze wiedzą co robią

  • Magda said

   całe lata ludzi ogłupiano,afera goniła aferę i co z tego wyszło-kilka płotek siedzi reszta umorzona,pieniądze zdefraudowane a winnych brak.
   Nie trzeba szukać daleko ot-choćby sprawa Olewnika -wczoraj mówili zdaje się coś o fałszywych wynikach pierwszych badan DNA,sprawa Papały,sprawa Pańki,sprawa Falzmana ,afera FOZZ,afera alkoholowa,afera tytoniowa,afera paliwowa,afera ART-B,afera węglowa ,ostatnio np.afera hazardowa ale także stoczniowa, etc.-winnych brak.
   Czy to znaczy ,że ich nie ma?
   Czy to znaczy,że stoczniowcy sami pozwalniali się z pracy i teraz biadolą,że nie maja na chleb?
   Dlaczego nikt za to nie odpowiada.
   Wiecie czym ostatnio zajmował się NIK-ściągalnością podatku PIT.No i oczywiście w raporcie napisano,że jest zła ściągalność a urzędy działają opieszale.
   Co z tego wyniknie-ano to,że urzędnicy będą szybciej wysyłać wezwania do zapłaty i szybciej prowadzić egzekucje.Tylko pytanie kto płaci PIT?No właśnie my płacimy.
   A czy NIK sprawdził zasadność przyznawania ulg podatkowych zagranicznym podmiotom? A czy NIK je z tego rozliczył.
   A czy zasadnym jest sprzedawać PZU w dobie kryzysu?….

  • Andre said

   @ ASM

   Każdy kto wprowadza się do nowego mieszkania(domu) mebluje go( zmienia wystrój) na taki jak pozwala mu na to umowa(podnajmu,dzierżawy lub własności)
   Można mówić ze ma się TZW SPÓŁDZIELCZE PRAWO WŁASNOŚCI- ale nie jest to typowy układ własności polegający na SWOBODNYM DECYDOWANIEM RZECZĄ(przedmiotem, DOBREM)/
   W LATACH 80 „UZYSKALIŚMY „WOLNĄ(?) RP
   OCZYWIŚCIE:
   1.przypadkiem mamy taka NOWĄ konstytucje
   2.przypadkiem nie zmieniono prawa(szeroko rozumianego)
   3.przypadkiem nie było POLSKIEJ NORYMBERGI
   4.przypadkiem nie było dekomunizacji Rzeczypospolitej.
   5.przypadkiem nie zmieniono struktur kraju.
   6.przypadkiem zmieniono jednego wasala(?) na drugiego (wasala)

   NIE ZAISTNIAŁO POJĘCIE DUMY NARODOWEJ- POJĘCIE RZECZYPOSPOLITEJ – (BARK JAKICHKOLWIEK SKUTKÓW PERSONALNYCH PIJAŃSTWA KWAŚNIEWSKIEGO NA GROBACH POMORDOWANYCH TZN bić można społeczeństwo w mordę do woli — i tak mając zablokowane usta – nie zrobi niczego)
   ZACZĄŁ TO ZMIENIAĆ LECHU(zbieżność imion z protoplastą państwowości)- – MYŚLĘ ŻE WIEDZĄC NA CO POZWALAJĄ OGRANICZENI ZEWNĘTRZNE.
   ZROBIŁ bardzo dużo!!
   Na pewno nie wszystko!!!!!!
   NIESTETY – JAK PISAŁEM WYŻEJ- BYŁ(LECH) OGRANICZONY UMOWAMI-REALIAMI) – NIEMNIEJ UWYPUKLIŁ POLSKA RACJĘ STANU( widoczna obecnie w nastrojach społecznych)

   W OBECNEJ CHWILI reszta zależy od NARODU— w znacznej mierze ogłupionego — (Cimoszewicz SENATOREM RP?)
   Ale– ogłupia się Naród dalej( proces lustracyjny Komora)
   To wszystko jest chore i wstyd mi za brak poczucia więzi w Narodzie, czynników cementujących naród wokół pojęć – RZECZPOSPOLITA – WŁASNOŚĆ- PRAWO- DUMA (celowa działalność zaborców – doprowadzenie do SKUNDLENIA)

   • Magda said

    już z 10 lat temu S.Krajski pisał,kto „pracował” nad naszą konstytucją.
    To,co mamy teraz to skutek,a przyczyna leży w niewiedzy ludzi.Przeciętny Polak obejrzy (lub nawet nie) dziennik na tvn i reszta go nie interesuje.Meczyk,serialik ewentualnie jakieś „teraz my” lub program Lisa.
    Odpowiedzialność za brak wiedzy ponoszą media.Tylko ile z nich to media polskie?

   • Andre said

    @@ Magda.

    zgoda- media– ale trzeba WIDZIEĆ BEZPIECZEŃSTWO POLSKI (medialne te!!!!) i organy Państwa powinny mieć instrumenty do skutecznego działania w tym wypadku( nawet jeśli HOŁOTA będzie krzyczeć o zamachu na demokrację : ) )
    JEST PO PROST BRAK LUDZI BIORĄCYCH ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA RZECZPOSPOLITA( może kiedyś dorośnie Roman Polko), A NIE SZUKAJĄCYCH NMP PARTYJNYCH INTERESÓW.
    ALE TO W SZCZEGÓŁACH DYSKUSJA NA TEMAT BUDOWY STRUKTURY PAŃSTWA
    ( tutaj chyba nie miejsce – nie nadużywajmy cierpliwości PB )

   • Magda said

    @ Andre
    demokrację to my mamy fasadową.Realnie nasz wpływ na to ,co się dzieje jest żaden.Ilu z nas chciało podpisania traktatu z Lizbony?
    Była akcja o przeprowadzenie referendum i niestety „nasz” sejm zdecydował o ratyfikacji parlamentarnej.

   • Andre said

    @ Magda
    wyobrażasz sobie demokratyczne pilotowanie samolotu!!!!!!!!!!
    Po odpowiedzi na to pytanie — odpowiedz

    WYOBRAŻASZ SOBIE DEMOKRATYCZNE PROWADZENIE PAŃSTWA?
    PAŃSTWA OSIĄGAŁY SUKCESY – DOBRE LUB ZŁE – PRZY SILNYCH ( napisze tych którzy nie akceptowali reguł demokracji ) przywódcach.
    tak było – KR. VICTORIA, CAR. KATARZYNA, BI SMARK, PIŁSUDSKI, HITLER, STALIN , ROOSEVELT,PINOCHET, dr.POL-POL ETC

   • Magda said

    @Andre
    z tym demokratycznym pilotowaniem samolotu trochę przesadziłeś.Natomiast większość osób,które wymieniłeś sprawowało rządy totalitarne a tego raczej nie chcemy.
    Chodziło mi o wpływ na kwestie fundamentalne.

   • Andre said

    @ Magda
    TO WŁAŚNIE BRAK SILNYCH PRZYWÓDCÓW
    (najważniejsze jest ukształtowanie charakteru i mentalności przyszłego przywódcy) SKUTKUJE BEZPŁCIOWYMI I IMPOTENCKIMI ZACHOWANIAMI PRZEDSTAWICIELI PEŁNIĄCYCH NAJWYŻSZE WŁADZE W RP.
    PATRZ KOMOROWSKI — MIEDWIEJW ” NASZCZAŁ”(przepraszam) MU W OCZY MAKULATURA ( znane byłe akta) A KOMORO PRZEŁKNĄŁ TO I POWIEDZIAŁ ŻE NASTĄPIŁO OCIEPLENIE ……. BO DESZCZYK BYŁ CIEPŁY
    RZYGAĆ MI SIĘ CHCE NA TAKIE IMPOTENCKIE ZACHOWANIE!!!!!!!!!!!!

  • Jose said

   @Pelagia powiedział/a
   -czy naprawdę myślisz, że nasi władcy są słabi i durni ?? ja myślę, że są perfidni, dobrze wiedzą co robią

   Dokładnie. Powołują się nawet na osławioną Polę Laskę, jasno z tego wynika, że spłodzona została z PERELA. Okrągły Stół to objęcie władzy przez stare układy i mafię w sposób „legalny i demokratyczny”. Nic się nie zmieniło. Autor bez ogródek pisze o gwałceniu i dyma*niu Poli w dzień i w nocy. Najważniejszy jest układ grupy, która pod stołem dzieli kaskę. Ręka rękę myje. Kto się wychyla lub zdradza sposób zarabiania przez nich pieniążków ten po jakimś czasie w Wiśle odnajdzion będzie. Nie ważne czy są to ludzie z lewa czy z prawa czy z innego konta. Wywodzą się ze starych agenturalnych układów. Mają w łapach teczuszki, akta, filmiki – mają wiedzę i kontrolę nad przeszłością, a zatem i mają kontrolę nad…
   Mogą się opluwać, oczerniać i prowadzić jakieś gierki polityczne, ale i tak między sobą dzielą kaskę.
   Intrygujący jest ustęp o Jedniodniowej Rewolucji, przejęciu władzy przez Wodza za pomocą opłacanych najemników. – ktoś ma na to pomysł?

   • Danuta said

    Jose : oni są i słabi i durni i perfidni bo to się wcale nie musi wykluczać .

 29. CoZaSyf said

  Trwają zgrzyty PL-R. Komuchowski dostał stek starych,znanych papierów i.. http://wiadomosci.onet.pl/2168595,12,rosyjskie_media_trwaja_ruchy_tektoniczne_w_relacjach_rosyjsko_polskich,item.html

  • Andre said

   1.Według „Moskowskiego Komsomolca”, Moskwa powinna teraz „maksymalnie wykorzystać czas, który ma do dyspozycji, by chociaż spróbować sprawić, aby korzystne zmiany w stosunkach z Warszawą stały się nieodwracalne”
   CHYBA NIE TRZEBA TŁUMACZYĆ NA JĘZYK ZROZUMIAŁY PRZEZ ZWYKŁYCH LUDZI CO OZNACZA „wykorzystanie tego czasu”
   2.”Z takim samym powodzeniem Miedwiediew mógł wręczyć Polakowi poemat (Aleksandra Puszkina) +Eugeniusz Oniegin+” – pisze Łatynina.”
   TO PISZĄ ROSJANIE — A JAKIE JEST STANOWISKO TZW po komorowskiego (celowo z nalej litery)
   CISNĄ SIĘ SŁOWA : „Bo to niedobra kobieta była..” ;
   CZASAMI TRZEBA MIEĆ „JAJA” ALE TO NIE ZALEŻY OD PŁCI (w przypadku komorowskiego)

  • CoZaSyf said

   A na Ukrainie wszystko wraca do normy* znów powrocą rosyjscy agenci! http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/prasazagraniczna/artykul161317.html

 30. Andre said

  http://sondaz.wp.pl/kat,27417,title,Rosnie-Platformie-PiS-traci—sondaz-WP,wid,12259168,wiadomosc.html?ticaid=1a26f&_ticrsn=3

  PRZEKAZ PODPROGOWY ( dołączone zdjęcie dotyczy wizerunku premiera RP) – czyżby( media położyły) KRZYŻYK na komora a „BRĄZOWIŁY” wizerunek TUSKA?

  • Magda said

   a czy my chociaż wiemy czyje są te sądażownie?
   Bo z tego,co kojarzę to pierwsze powstały za czasów Jaruzela.Było o tym m.in.w filmie „towarzysz generał”

 31. Magda said

  Kolejne wątpliwości w sprawie smoleńskiego śledztwa podnoszą dziennikarze „Misji specjalnej”.

  W najbliższej „Misji specjalnej” – ciąg dalszy pytań o przebieg smoleńskiego śledztwa. „Misja specjalna” zwraca uwagę m.in. fakt, że na miejscu katastrofy nadal – mimo zapewnień o zabezpieczeniu terenu – znajdowane są przedmioty stanowiące istotne dowody w śledztwie. W tym tak istotne jak radiokompas rozbitego samolotu. Autorzy programu ujawniają ponadto, że w trakcie śledztwa dopuszczono do spalenia ubrań ofiar. Pytają też dlaczego na miejsce zdarzenia za zgodą rządu wyjeżdżają archeolodzy, a nie specjaliści od kryminalistyki.

  W reportażu po raz kolejny podejmowany jest temat podstaw prawnych polskiego śledztwa. Autorzy pytają dlaczego strona polska z góry założyła, że przejęcie nadzoru nad nim jest niemożliwe, choć jak twierdza prawnicy istniały podstawy
  DZIŚ „MISJA SPECJALNA”
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34037

 32. asterix said

  MIZIA chyba miał rację http://www.sfora.pl/Swiat-w-szoku-Korea-Pln-buduje-bombe-wodorowa-a20065

  • MIZIA+ said

   Korea Pln. zawarła pakt z Chinami to było kilka dni temu
   KILKA DNI TEMU KLICH PODPISYWAŁ TAKIE WSTEPNE KWITY TEZ Z CHINAMI

   MYŚLEĆ , MYSLEĆ

 33. ogarnijciesie said

  Nie wierze.Po prostu nie wierze.Ludzie czy wy tak na powaznie czy to jakis blog satyryczny.Z tego co czytam to sledztwo sledztwem ale prada musi byc po waszej stronie? Kiedys chetnie czytalem tego bloga jak sprawa dotyczyla swinskiej grypy.Ale teraz widze ze to co tu sie dzieje to jakas paranoja.Wszedzie spiski.Oczywiscie nikt tu chyba nie bierze pod uwage winy Kaczynskiego co? Pan Bein chyba liczy ze mu cos skapnie z Rydzykowej tacy.Acha i zaznaczam ze nie jestem zadnym agentem (hehehehe) bo pewnie i takie glosy sie zaraz pojawia.
  =============
  od pb: za ten ‚zart’ z ks. Rydzykiem poszedles na palme bananowa, moze tam sie opamietasz = nie mam czasu certolic sie z chlamem jak ty

  • MIZIA+ said

   I WEDLE CIEBIE KACZYŃSKI KAZAŁ WYLADOWAĆ NIE NA PASIE TYLKO W LESIE OBOK – chłopie ten samolot schodził przepisowo do lądowania – TYLKO PILOT SIE SKAPNA JAK BYŁ DOSŁOWNIE 3 METRY OD ZIEMI ŻE TO NIE PAS MA POD KOŁAMI A JEST W LESIE I PRZEZ OKNO WIDAĆ GAŁĘZIE.- szansy juz nie mieli na poderwanie

   PYTANIE NA POCZĄTEK JAKIE INFORMACJE I KTÓRE PRZYZĄDY MU WSKAZAŁY ŻE PAS JEST POD SAMOLOTEM.

   jakby ten „WYPADEK” był w lini pasa można by przyjac od biedy tą twoją wersje.

   PS. NA TO CO POWYŻE J WPISAŁEM SĄ ZEZNANIA ŚWIADKÓW I TO CAŁKIEM JAWNE I DOSTEPNE

   • MIZIA+ said

    TWOJA WERSYJKA WINNA BRZMIEĆ” L.K STERRORYZOWAŁ PILOTA MAŁYM PIS – TOLECIKIEM KAŻĄC MU LĄDOWAĆ W KRZAKACH BO UZNAŁ ŻE BĘDZIE MIAŁ BLIŻEJ DO LIMUZYNY Z LASU NIŻ Z LOTNISKA”

    POWIEM WPROST PĘDŻ FLAKU…..

   • in said

    @OGARNICJCIESIE
    pomogl bys z zdjeciami, jest sporo sfalszowanych po to by cos ukryc, pomoglbys je odlaesc wszystkie. na razie mamy dwa sfalszowane ale trzeba znalesc wiecej.

   • in said

    chyba ze uwazasz ze L.Kaczynski przesadzal drzewa po katastrofie oraz przestawial linie wysokiego napiecia by pokazac ze tylko on mial takie problemy i tylko on wchodzil do pilotow i nikt nie kopiowal jego wyczynu bez pozwolenia.

    Przepraszam, ja nie jestem zlosliwy naprawde, ale smuci mnie gdy ktos oskarza zmarlych – tych ktorzy sie sami obronic nie moga a jednoczesnie nie robi nic by odkryc prawde niezaleznie jaka ona by byla.

   • MIZIA+ said

    wtłumacz młotku to –

    Nikołaj Łosiew, emerytowany pilot wojskowy, właściciel pobliskiej działki, był na miejscu w 20 minut po katastrofie w Smoleńsku. Jak powiedział Polskiemu Radiu, w rozbitej kabinie widział oprócz członków załogi przypiętych pasami do foteli ciało jeszcze jednej osoby. Łosiew nie potrafił powiedzieć nic więcej o tej osobie.

    Podkreślił też, że na miejscu zdarzenia szybko pojawiła się milicja, która nakazała wszystkim opuszczenie miejsca katastrofy.

    http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7853693,Swiadek__w_kokpicie_tupolewa_bylo_cialo_piatej_osoby.html

    I NA MARGINESIE DLACZEGO ONI BYLI OSTATNI W KOLEJCE DO ZWÓZKI DO POLSKI I PRZYJECHALI W POSTACI SPOPIELONEJ…………

  • weronika said

   to byłoby ‚wygodne’, wina Prezydenta
   myślałam też o incydencie w Gruzji, czy wypowiadał się na ten temat ktokolwiek z obecnych w samolocie, tzn czy gdzieś był opublikowany wiarygodny autoryzowany wywiad?
   czy wiemy wszystko od osób trzecich?
   to wszystko jest dziwne, rozdmuchanie tamtej sprawy, aby w odpowiednim czasie podsunąć ją ludziom
   trochę nie wyszło, gdyż przynajmniej część Polaków przejrzała na oczy

   • wiktoria said

    nie rozumiem Twojego jadu
    nie jestem z PIS, skąd taki pomysł? ma wątpliwości, Ty nie? to gratuluję. Nietety Twój brak wątpilwości nie zmieni tego, że moje są.

   • in said

    Ja tez przyznam sie z reka na sercu ze nie popieralem ani Pis ani prezydenta Kaczynskiego, ale … gdy widze twarze i filmy o pilotach, stawardesach i gdy slysze i czytam ogrom falszywch informacji „ekspertow” to… nie moge siedziec,
    kto kocha prawde ten pozna klamstwo.

    my nie bedziemy rozliczani z tego co zrobilysmy zlego ale z tego co moglismy zrobic dobrego ale nie zrobilysmy.

    jesli mam talent do obliczen, do logiki po to by odszukac falsz by odkryc prawdziwe informacje to musze go wykorzystywac. Bo nie chce sie obudzic pewnego dnia i stwierdzic ze moi siostrzebcy zyja w zaklamanym kraju a ja choc moglem cos zrobic nic nie zrobilem. I te osoby co zginely, jesli to byl zamach to wierze gleboko ze odkrycie prawdy przyniesie im spokoj i dlatego dopoki bede mogl to bede robil to co robie.

    I mowiac szczerze nie zasmuce sie jesli moja hipoteza okaze sie nieprawde a to wszystko byl nieszczesliwy wypadek, bo ciezko zyc ze swiadomoscia ze pochodzi sie z kraju, ktory w taki sposob zabija przeciwnikow. Ale prawda jaka by nie byla jest wartoscia ponad wszystko i trzeba miec odwage poznac i odkryc jej tajemnice.

   • in said

    @ogarnijcie sie

    sa dwa obozy:

    1. ci ktorzy doszukuja sie teorii spiskowych

    2 Ci ktorzy ich unikaja niezaleznie od faktow lub ktorzy je ukrywaja

    Ty sam decydujesz w ktorej grupie sie znajdujesz.

    Zyj i pozwol zyc i decydowac innym.

   • in said

    @ogarnijcie sie

    i musisz wiedziec ze sa dwie grupy osob:

    1. ci ktorzy dopuszczaja ewentualny zamach

    2. ci ktorzy odrzucaja zamach i wszelkie poszlaki niezaleznie jakie by byly.

    Ty decydujesz w ktorej grupie chcesz sie znalesc wiec zyj i pozwol zyc innym.

   • weronika said

    Tusk dostanie „politycznego nobla”
    chyba się wyprowadzam z kraju ! 😦

   • weronika said

    @ Ogarnijcie się
    jestem nową osobą na blogu, tym bardziej nie zamierzam nikogo tu oceniać, ani tym bardziej komentować wiarygodność tych ludzi, czy ich kompetencje
    nie podoba Ci się, nie czytaj [czesc]

  • weronika said

   to byłoby ‚wygodne’, wina Prezydenta
   myślałam też o incydencie w Gruzji, czy wypowiadał się na ten temat ktokolwiek z obecnych w samolocie, tzn czy gdzieś był opublikowany wiarygodny autoryzowany wywiad?
   czy wiemy wszystko od osób trzecich?
   to wszystko jest dziwne, rozdmuchanie tamtej sprawy, aby w odpowiednim czasie podsunąć ją ludziom
   trochę nie wyszło, gdyż przynajmniej część Polaków przejrzała na oczy

   —————————————————————————-

   na forum pilotów czytałam, że Protasiuk miał iść do cywila
   zrobił nawet z własnej kieszeni odpowiednie kursy
   tak więc ta teoria – mobing ze strony Prezydenta – jest mało prawdopodobna

 34. in said

  Nowy dowod ze analiza Siergieja Amelina byla sfalszowana by cos ukryc.

  zdj. nr 1. http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#slideshow/5459759970377269602

  A czy widzisz w oddali linie wysokiego napiecia???

  a czy widzisz ja tutaj???/

  zdj. nr 2. http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#slideshow/5459759048325333730

  zdj.nr 1 to Dwa rozne zdjecia nalozone na siebie, definitywna manipulacja.

  zdj.nr.2 nie ma dwoch brzoz z lewej strony na pierwszym planie oraz linii energetycznej, ktore sa widoczne na zdj. nr.1

  definitywna manipulacja.

  • in said

   CO CHCIAL UKRYC SIERGIEJ AMIELIN???

  • Andre said

   WYSŁAŁEM DO AMELINA PYTANIE Z ZAŁĄCZNIKAMI ZDJĘĆ + LINKI.
   DO TEJ PORY WYMIANA KORESPONDENCJI BYŁA W MIARĘ SZYBKA
   ZOBACZYMY CO ODPISZE

  • Angie-Poland said

   Spokojnie, nie tak szybko.
   Zobaczcie, że zdj nr1 robione jest z oddali, a wiadomo, ze wtedy na obraz wchodzą elementy z dalszego horyzotu, elementy krajobrazu, które nie będą uchwycone w ujęciu obiektu z bliska. Tak jak linia energetyczna- z daleka ją widać, ale w miarę zbliżania się do obiektu linia zmienia położenie-przesuwa się do góry. Plus kwestia kąta – zwróćcie uwagę, że drzewo ma charakterystyczne trój-rozgałęzienie. Jest różne na obu zdjęciach, co dowodzi, że były zrobione pod innym kątem. I teraz- dodaj linię energetyczną – mniej więcej widać jak ona idzie, więc w tym drugim ujęciu -bliskim-wielce prawdopodobne, że nie została ujęta.
   Zdj nr 2- uwaga na gałązkę, która wystaje z lewej strony- zakończona „krzaczkiem”. Spójrzcie na nr1- gałązka nie zachodzi na pierwszą brzozę, a chowa się za pniem, co znaczy, że drzewo, o którym mówimy stoi „za” brzozami. Plus- jest pewien znaczący odstęp między drzewem a pierwszą brzozą. (A stoją wszystkie 3 drzewa przy drodze) Im bliżej obiektu tym ta odległość się zwiększy. I zdj nr2 zrobione było plecami do tych brzóz, ba, a może nawet fotograf stał obok pierwszej brzozy. Jestem fotografem amatorem i coś o tym wiem. Widać też, że brzoza z lewej stoi po- patrząc od nas-z lewej strony drogi, a druga-bliżej naszego drzewa z prawej- w tej samej linii co drzewo. Weźcie pod uwagę jak się zmieniło położenie tej drewnianej budki-WC?xD- na zdj nr1 stoi obok bliższej brzozy, ale to złudzenie, bo nie dość, że stoi po drugiej stronie drogi to jeszcze brzoza „zniknęła” z pola widzenia. Zobaczcie jak odległość i odpowiedni kąt zmieniają percepcję. To wystarcza, by obalić tą teorię. Sami sprawdźcie.

   • Search the Web on Snap.com said

    Wez dwie sprawy:

    1. niech drewniany kibel bedzie dla ciebie odnisnikiem

    na zdjeciu nr. 1 te brzozy sa za kiblem czy przed

    na zdjeciu nr.2 te brzozy sa za kiblem czy przed

    w obu przypadkach widac to bardzo wyraznie.

    2. Spojrz na zdjecie nr.1 i zobacz cala trase linii energetycznej …. widzisz ze ta linia jest na drzewie…widok linii jest nalozony na najwieksze drzewo (to pierwsze z prawej strony). sory ale dla mnie to jest niemozliwe.

   • Angie-Poland said

    @Search..
    Pitolisz. Które ty brzozy bierzesz pod uwagę?! Zdj nr1- przed~! Nr 2-nie widać tych brzóz, bo pierwsza-lewa z nr1 stoi z lewej strony, po lewej stronie drogi i nie weszła w kadr. Brzoza druga- bliżej drzewa ze zdj nr1 stoi z lewej strony, z prawej strony drogi, poza kadrem. Nie mieszaj więc.

  • Taka Tam... said

   nie zebym sie czepiala i chciala burzyc wam obraz, ale linia napiecia jest przed tym duzym drzewem ktore na zdjeciu nr2 jest za fotografujacym. tak ja to w kazdym razie widze. moim zdaniem nie ma tam manipulacji. moge sie mylic ale…

  • in said

   niech drewniany kibel dla was bedzie odniesieniem

   czy na zdj 1 brzozy sa przed kiblem czy za?

   a na zdj nr. 2 brzozy sa przed kiblem czy za?

   • in said

    zdj nr. 1 drugie drzewo od prawej jest glownym drzewem na zdj. nr 2,

    na zdjeciu nr. 1 to drzewo jest za brzozami
    a na zdj nr 2 przed brzozami.

    ta sama sytuacja w WC

   • Taka Tam... said

    ah no teraz widze ze cos jest nie tak z brzozami, przepraszam za zamieszanie. widac ze autor zdjec dodal se pare drzewek, a co… bardziej kolorowo jest :X

    jednakze linia napiecia jest przed duzym drzewem, chociaz po lewej stronie czegos jej brakuje bo sie jakos nienaturalnie uklada w powietrzu :X

    ps. te zdjecia nie maja danych exif czy jak to sie tam nazywa (dane aparatu, i parametrow ustawien)… juz sam ten fakt czyni sprawe podejrzana… chociaz te dane mozna jakos pewnie przywrocic po uzyciu fotoszopa, tu jednak autor sie nie postaral…

   • in said

    zdj nr. 1 drugie drzewo od prawej jest glownym drzewem na zdj. nr 2,

    na zdjeciu nr. 1 to drzewo jest za brzozami galazka duzego drzewa (druga od dolu) jest zaslaniana przez brzoze

    a na zdj nr 2 drzewo glowne (to ktore bylo zaslaniane przez brzozy) jest przed brzozami.

    w

  • greczyn said

   Nie zgadzam się z tym
   Proszę zauważyć że od drogi do drzewa bez drutów jest przynajmniej 15 m -patrz zdjęcie satelitarne.
   Przewody biegną przy samej szosie
   te sporne brzozy stoją po obu stronach wjazdu do Hyumdaya
   Jeżeli staniemy na szosie po stronie Hyundaya
   to nie będzie widać przewodów ani brzóz
   Zwróciłem na to uwagę już dawno, ale jest tam coś innego ciekawego:
   Przewody są zaczepione na brzozie jakby przez coś co je tam umieciło
   albo nie zostały zerwane albo dziwnie naprawione.
   Przewody te są widoczne na każdym zdjęciu robionym z większej odległości ( przez drogę),
   oraz wyraźnie przechodzą przez konary drzew.
   myślę że taką przeróbkę zdjęcia ciężko by było przeprowadzić.
   Ale mogę nie mieć racji

   • greczyn said

    te sporne brzozy stoją po obu stronach wjazdu do Hyundaya na samych narożnikach przy asfalcie
    to widać na innych zdjęciach

   • greczyn said

    nawet widać cień tej brzozy nz zdjęciu bez przewodów

  • Prosto said

   Fotografia, rysunek itd. nie są mi obce, tak jak i zagadnienie perspektywy. Zgadzam się Angie-Poland, że jedno zdjęcie nie wyklucza drugiego. Zjęcie nr.2 było zrobione prawdopodobnie pomiędzy tymi dwiema brzozami (a stoją one prawie w linii prostej z tym – trzecim mocno rozgałęzionym i budką)

  • Aja said

   In. Wg mnie nie ma tu żadnej manipulacji. Zdjęcie nr 2 jest robione dużo bliżej i pod innym kątem. Jest zrobione z BOCZNEJ ścieżki, którą widać na zdj.1, i jest mniej więcej obrócone o 90 st. Na zdj. 1 „druty” widać na tle dwóch drzew, których na zdj. 2 nie ma w ogóle, bo nie ma ich w kadrze, a w tej pozycji robienia zdjęcia znajdują się „lewo-tył”. Na zdj. 1 perspektywa jest taka, że „druty” widać tak jakby „dotykały” ułamanego głównego pnia. Na zdj. n 2 nie może być ich widać bo są powyżej kadru i biegną raczej wzdłuż niż w poprzek (jak na zdj.1.). Czy uzyskałeś już od Sergieja A. wyjaśnienia dot. poprzednich zdjęć „z 3 brzozami”?

   • in said

    tak po analize dopuszczamy mozliwosc zgodnosci, sa watpliwosci ale istnieje mozliowsc prawdziwosci zdjecia. Siergiej wyjasnil, przyjmujemy wyjasnienia.

  • ala said

   To nie jest kwestia tylko linii ,patrzcie różnica za murem , budynki -raz są raz ich nie ma , slupy elektryczne raz przed raz za murem ,chyba ze ja już źle widzę

 35. MIZIA+ said

  W LIBII ROZBIŁ SIE RANO SAMOLOT I JUŻ JEST WSTEPNA OFICJALNA – Podano wstępną przyczynę katastrofy samolotu w Libii
  http://wiadomosci.onet.pl/2168701,12,podano_wstepna_przyczyne_katastrofy_samolotu_w_libii,item.html

  uwaga UWAGA – UNAS MINĄ MIESIĄC I NIKT NIC NIEWIE – co kraj to obyczaj

  • Andre said

   TO PRZECIEŻ TRZECI ŚWIAT A MY JESTEŚMY W EROPIE – WEŹ TO POD UWAGĘ 🙂

  • wszechstronny said

   Mizia siana, siana…
   Jak to nie było wstepnej przyczyny? Błąd pilota oczywiście. A poza tym dzisiaj ten samolot rozbił sie metr od lotniska w idealnych warunkach więc dużego pola manewru nie mieli. W czasie śledztwa może wyniknąc że przyczyna była usterka techniczna ale to już oczywiście nie wyjdzie na jaw, tylko że Mizia woli siać, siać…

 36. asterix said

  Polsat pokazał, że w Krakowie konie przy dorożce mogą „pracować” maksymalnie 12 godzin i mają wszczepionego CzIPA Właściciel konia cieszył się, że jego zwierzę ma CIPA Jak on będzie miał to też będzie wesoły. Na koniec żałosna reporterka powiedziała wierszyk i wyłączyłem tv, bo wodę w mózgu to ma ona. Po czym przyszedłem na bloga 🙂

  • Andre said

   🙂 🙂 🙂

   „Ale wkoło jest wesoło
   Człowiek w pracy, małpa w zoo
   Puste pole za stodołą
   Chłop zaprawia – ale jazz
   Jak naprawdę jest – nikt nie wie
   Kornik ryje dziurę w drzewie
   Elektronik kradnie w Tewie
   A chłop pije – ale jazz
   Z kim nie wolno pić, z kim gadać
   Co we środy można jadać
   O kim milczeć, o kim pisać”

 37. Andre said

  BARDZO WAŻNE W ZNACZENIU RZECZYPOSPOLITEJ!!!!!!!!!!!!!!!
  TO JEST BASTION DO OBRONY( myślę tak reduta, którą trudno będzie EUROPEJSOM szybko zmienić)

  „Konstytucja Polski zupełnie nie przewiduje, że z chwilą członkostwa w strefie euro, polityka monetarna przestanie być domeną NBP. Z drugiej strony udział w ESCB wymaga ograniczenia uprawnień Najwyższej Izby Kontroli wobec NBP. Komisja Europejska ma także zastrzeżenia do ustawowych gwarancji niezależności NBP i członków Rady Polityki Pieniężnej, w tym przesłanek do ich odwołania. Z raportu wynika, że przed przyjęciem wspólnej waluty Polska będzie musiała zmienić konstytucję i szereg ustaw. KE ubolewa, że zastrzeżenia wyrażone wobec Polski w poprzednim raporcie sprzed dwóch lat nie zostały uwzględnione w nowelizacji ustawy o NBP w 2008 i 2009 r.”
  http://biznes.onet.pl/ke-polska-nie-spelnia-zadnego-z-kryteriow-wejscia-,18493,3223573,3030296,3223573,2,news-detal

  • Mariusz said

   A może to o to chodziło:

   Pelagia powiedział/a
   11 Maj 2010 @ 9:40 am

   @Fraktal – dla mnie to ewidentna prowokacja. nie dajmy się skłócić z Rosjanami.
   chcą nas wymazać z mapy, zmienić nazwę:
   tu fragment z Poli Laski str. 27 “mówiąc prosto z mostu – wymażę po prostu z pamięci z historycznych atlasków, nikt sie o tym nie dowie, ..nowa nazwa .. uchwałę na tajnym (!!!) spotkaniu podjęto, i nowy herb, … szybko ją radzie przekazano, by się szybko klepło, … to ostatnia chwila, bo już czasu braknie, niewiele go

 38. Ayres said

  Szukam zdjęć z katastrofy pod Smoleńskiem i po przeglądam strony w różnych językach, znalazłem stronę Białoruską, która (jak mi się wydaję) również prowadzą śledztwo kto jest winny.

  http://nashaziamlia.org/category/341-%D0%9F%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D1%88%D1%87%D0%B0/

  (kopiuj/wklej do przeglądarki)

  Oraz na wikipedii mają jakieś zdjęcia, może się przydadzą.

  http://be-x-old.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B0%D1%82%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B0_%D0%A2%D1%83-154_%D0%BF%D0%B0%D0%B4_%D0%A1%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BC

  (również kopiuj/wklej do przeglądarki)

 39. grypa666 said

  od pb: WAZNE!!! kilka rzeczy klaruje sie u Siergieja Amelina

  1. czesc skrzydla rzekomo oderwanego o drzewo (1-sza duza stracona czesc samolotu, ktora opadla na wschod od szosy polnoc-poludnie) wyglada na statecznik poziomy z ogona = jak mozliwe jest trafienie w drzewo statecznikiem poziomym a nie nizsza czescia samolotu, np skrzydlem?
  lokalizacja tej czesci na zdjeciu satelitarnym, w rejonie placu parkingowego (gielda/komis samochodowy?):
  https://grypa666.wordpress.com/zdjecia-ze-smolenska/3c382896ee65207a83a9af7c564f02c001/
  inne zdjecie: https://grypa666.wordpress.com/zdjecia-ze-smolenska/d12549c3c8b0f386e9a5d68e8530344901/

  2. statecznik pionowy z szachownica jest w innym miejscu niz pierwotnie pokazal Siergiej na schemacie;

  Siergiej poprawil schemat odnosnie ww pktow 1 i 2:
  http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#5470394788519061634
  zauwazmy brak zdjec „skupiska zwlok i foteli” w zbiorze Siergieja i brak ich na tym schemacie = wzgledy emocjonane, czy moze Siegiej wie, ze sa falszywka?

  3. fragment mylnie brany za kokpit jest tylna czescia kadluba z wielka dysza srodkowego silnika, mieszczacego sie w tu154 ponad ta czescia wraz ze statecznikiem pionowym – domyslnie wyrwa po nich jest zwrocona do ziemi, dysza jest nieodksztalcona (nie liczac zgniotu) i miejsce separacji od pozostalego kadluba jakby „odciete nozem”:
  http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#5470393749640014050
  natomiast szczatek na platformie ma dysze wygieta do gory i mocno poszarpane miejsce separacji od reszty kadluba: http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#5462241886567348802
  nie widac wyrwy po srodkowym silniku i stateczniku pionowym (który w tu154 dochodzi niemal do dyszy) i niejasne skad sa 2 okienka;
  CZY KTOS ROZUMIE, KTORE TO SA CZESCI? co to za malutkie skrzydelko na czesci branej przez niektorych za kokpit?
  zdjecia ogona tu154 od dolu:
  https://grypa666.wordpress.com/zdjecia-ze-smolenska/a/
  https://grypa666.wordpress.com/zdjecia-ze-smolenska/e/

  4. nowe zdjecie (z bliska) poziomo scietego czubka brzozy
  http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#5470394290164042834
  z ukladu galezi trzeba dojsc czy chodzi o jedna z 3 brzoz przy stacji NDB

  prosze blogowiczow o zbadania powyzszych

  • Taka Tam... said

   to malutkie skrzydelko to moze byc miejsce zaczepu silnika. silniki boczne nie przylegaja scisle do kadluba…

   co do reszty pkt.3 o rzeczywiscie troche chaos. i ciezko sie polapac. kewstie wgniecenia ja sobie tlumacze tym ze moze przy ladowaniu na lawete odksztalcili to robotnicy. wciaz na zdjeciu z laweta widac taki maly zgniot w lini prostej ktory moglby odpowiadac zgniotowi ze zdjecia na ktorym ta czesc lezy jeszcze w polu. chociaz z drugiej strony tego zagniotu nie ma a powinien byc… dziwne to wszystko.

   • Aśka said

    dokładnie tam gdzie powinno być równo jest krzywo i na odwrót

  • Aja said

   Te „okienka” to są miejsca dostępu do „wnętrzności” tam zamontowanych. Są widoczne od spodu na fot. samolotu w locie. Trzeba poprawić kontrast. Przecież tam też trzeba mieć „dojście”. Tam się zagląda, sprawdza, konserwuje, naprawia…Jak miałoby to się odbywać bez dostępu z zewnątrz? Jeśli moje wyjaśnienie nie wystarcza, myślę, że spotterzy dali by odpowiedź w kilka sekund. Proponuję wrzucić im to na forum. Oni znają takie szczegóły, że tylko chylić czoła. „Rozbierają” na kawałki samoloty wszelkich typów, wiedzą czym się różni typ tej samej maszyny wyprodukowany np. kilka lat później, poznają je po wydawanym dźwięku itp. To na pewno będzie wiarygodne i obiektywne źródło. Znają najnowsze i najstarsze maszyny. Na pewno pomogą.

  • Aśka said

   tutaj jest inne ujęcie wywożenia ogonowej części
   http://www.polskaweb.eu/news-galerie/323.html#category

 40. Andre said

  @ In

  ODPOWIEDZ :

  Добрый день!
  Фотографии сделаны из двух разных точек. На них изображены разные деревья. Графические программы не использовались.

  Сергей Амелин

  Dzień dobry!
  Te zdjęcia zostały wykonane z dwóch różnych punktów. Przedstawiają one różnych drzew. Programy graficzne nie są wykorzystywane.

  Sergey Amelin

  BEZ KOMENTARZA

  • Aja said

   Dokładnie tak jak pisze S.A.. Wyjaśniłam to wyżej, bo czytam po kolei.

  • in said

   dopuszczam mozliwosc zgodnosci, sa watpliwosci ale istnieje mozliowsc prawdziwosci zdjecia. Siergiej wyjasnil, przyjmujemy wyjasnienia.
   za ewentualne zamieszanie przepraszamy

   • weronika said

    In powiedz mi proszę, co sądzisz o wersji z komórkami, tzn czy ich działanie mogło zakłócić do tego stopnia urządzenia pokładowe?

   • weronika said

    i przepraszam za być może naiwne pytanie, ale nie wiem 🙂

   • in said

    z tego co czytalem to nie, wypowiadali sie spece od tego i stwierdzili ze nie, wedlug mnie musialyby nadawac na podobnych falach co urzadzenia.podobno francuskie linie lotnicze od jakiesgos czasu zezwalaja na korzystanie z tel.kom wiec chyba nie ma problemu.

    nadajniki NDB to alafabet morsa.

    z tego co wiem wkrotce maja wprowadzci mozliwosc korzystania z internetu na pokladzie samolotu.

    wiec podsumowujac czytajac wypowiedzi(komentarze) osob ktore sie na tym znaja to nie ma takich mozliwosci w kazdym razie nie ma szans na zaklocenie urzadzen ktore sa istotne (wysokosciomierz, odbiornik ndb).

   • weronika said

    dziękuję

  • Aśka said

   Andre 7:55
   to jest takie samo ujecie jak u Amelina, a jednak linia energetyczna jest

 41. hana said

  Krzysztof Jackowski nasz czołowy i światowy jasnowidz potrafi doskonale odczytać ostatnie chwile zmarłego, zlokalizować zwłoki. Jackowski nie potrafi przewidzieć przyszłości. Nie wychodzą mu wizje przyszłości. A propo Smoleńska Jackowski nie chce się wypowiadać. Dlaczego? można się domyśleć

  • wszechstronny said

   Taaaak a kto przewidział kryzys rok wcześniej? Hmm… Jackowski oczywiśćie i został wyśmiany 🙂

 42. MIZIA+ said

  lewartow – zadawał się z ziomalami a ……….

 43. grypa666 said

  nadeslala Magdalena:
  Nie udaje mi sie dokonac wpisu na blogu […] Chodzi mi o krotka wstawke w dzienniku tv francuskim z 10 kwietnia 2010
  Nagranie jest bardzo dziwne, wypowiada sie w nim mezczyzna, ktory opisuje ze uslyszal wielki huk i zobaczyl dwie kule ognia, samolot spadl dopiero po tym.
  Czlowiek ten wypowiada sie po polsku, zagluszony jest troche francuskim tlumaczeniem ale wiadomo ze mowi ze Smolenska. Natomiast wstawka konczy sie widokiem samolotu lecacego spokojnie i komentarzem ze swiadek sfilmowal go jak startowal w Warszawie.
  Wydaje mi sie ze informacja o wybuchu poprzedzajacym spadek jest wazna.
  Tu link do dziennika francuskiego:
  http://videos.tf1.fr/jt-we/le-20-heures-du-10-avril-2010-5805068.html
  Swiadek zaczyna w 2 minucie, 25 sekund

  • Angie-Poland said

   Przecież to Wiśniewski..

   • Prosto said

    „Natomiast wstawka konczy sie widokiem samolotu lecacego spokojnie i komentarzem ze swiadek sfilmowal go jak startowal w Warszawie”.
    To Wiśniewski musiałby dolecieć z Warszawy do Smoleńska z prędkością światła. Wiśniewski sfilmował TU-154 już lądujący w Smoleńsku http://www.youtube.com/watch?v=UZIwqH–HHM

 44. Marslim said

  Z blogu Janusza Korwin-Mikke

  Co się właściwie dzieje – czyli kłamstwa w sprawie katastrofy nad Smoleńskiem

  W nielicznych chwilach wolnych od innych zajęć wyszperałem w Sieci:

  http://fakty.interia.pl/polska/news/mon-nie-ujawni-raportu-nt-przyczyn-katastrofy-na-air-show,1384572

  następującą informację z 19-X-2009 (podkreślenia moje) :

  MON nie ujawni ustaleń polsko-białoruskiej komisji, która badała przyczyny katastrofy białoruskiego samolotu Su-27 podczas tegorocznego Air Show. Rzecznik resortu Robert Rochowicz powiedział, że wyniki raportu może przedstawić jedynie strona białoruska.

  Potwierdził, że dwustronna polsko-białoruska komisja zakończyła już prace i sporządziła raport końcowy, jednak strona polska nie może ujawnić jego treści.

  Według Rochowicza, takie postępowanie wynika z międzynarodowych przepisów obowiązujących Polskę. – Mówią one jasno, że to strona, do której należał samolot, decyduje o tym, w jakim stopniu, kiedy i czy w ogóle udostępnione zostaną opinii publicznej informacje n/t ustaleń komisji – wyjaśnił rzecznik polskiego resortu obrony narodowej.

  Tymczasem parę dni temu na swoim portalu:

  http://korwin-mikke.pl/hrbgsbg543/blog_posts/view/522

  podałem informację wziętą z „Gazety Prawnej”:

  http://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/artykuly/419204,akta_katastrofy_pod_smolenskiem_beda_tajne.html

  Konwencja chicagowska nie pozwala na ujawnianie opinii publicznej dokumentacji z wypadku lotniczego – wynika z rządowej analizy, do której dotarł „DGP”.

  Może jednak być wyjątek od tego przepisu, jeżeli rosyjski prokurator generalny uzna, że jest to ważniejsze niż tajemnica i dobro śledztwa.

  To m.in. na podstawie tej analizy premier Donald Tusk udowadniał w czwartek w Sejmie, że konwencja chicagowska „jest optymalnym aktem prawnym dającym przejrzystość postępowania i powodującym, że Polska i Rosja mają pewne zobowiązania i prawa”. Treść tej analizy daje odpowiedź na pytanie, dlaczego polski rząd musi ostrożnie postępować w rozmowach z Moskwą. Według art. 5.12. tzw. załącznika 13 do konwencji chicagowskiej Rosję obowiązuje „zasada nieujawniania dokumentacji badania z wypadku”. A to oznacza, że ani prokurator generalny Rosji Jerzy Czajka, ani Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) nie mogą udostępnić Polsce i upublicznić np. nagrań z czarnej skrzynki.
  Zdecyduje Rosja

  Jest jednak furtka. Jak wynika z tej analizy, ten sam przepis konwencji mówi o tym, że władze Rosji mogą zdecydować na ujawnienie zebranych dowodów, jeżeli jest to ważniejsze niż negatywne skutki dla śledztwa wynikające z takiego ujawnienia. – Fragmentaryczne ujawnianie niektórych wątków w śledztwie może przynieść złe, a nie dobre skutki, jeśli chodzi o ustalenie prawdy – mówił premier Tusk, powołując się na opinię płk.Edmunda Klicha, polskiego akredytowanego przy rosyjskim MAK.(…)

  Więc ja się pytam: jak to, do cholery, jest?

 45. asterix said

  Dodane nowe zdjęcia https://grypa666.wordpress.com/zdjecia-i-materialy-ze-smolenska-3/

 46. asterix said

  WAŻNE:
  CZY KTOŚ Z WAS W TYM WPISIE WIDZIAŁ REKLAMĘ PO LEWEJ STRONIE MIĘDZY TREŚCIĄ ARTYKUŁU, A KOMENTARZAMI ? W GODZINACH 9:00 – 12:00 JEŚLI TAK TO PROSIMY O PrintScreena I PODESŁANIE GO DO NAS. KONTAKT W PRAWYM GÓRNYM ROGU BLOGA.

 47. grypa666 said

  od pb: apeluje do wszystkich forumowiczow = nie wysuwajcie oszczerczych posaden przed doglebnym zbadaniem;
  zdjecia Wisniewskiego czy Amelina sa najlepszymi jakie mamy, lecz otoczone aura podejrzen, posadzen i wrecz oszczerstw;
  trzeba byc podejrzliwym i badac, ale jesli ci ludzie dzialaja uczciwie i tylko robia ludzkie pomylki, jak byscie sie czuli na ich miejscu, atakowani zewszad? w podobnej sytuacji znalazlem sie podczas kampani antyscypionkowej = lotrami w koncu okazali sie atakujacy;
  Amelin przyznal i naprawil pomylke wytknieta na jego forum;
  czy jest rozstrzygniecie podejrzenia, ze zdjecie jednej z 3 brzoz, tej ze scietym wierzcholkiem przy NDB, jest podrobka?
  czy wiadomo w koncu skad pochodza zdjecia skupiska cial i foteli? duzo gadania na ten temat a nie wiadomo nawet czy to ze smolenska

  • in said

   ja za siebie przepraszam, zbyt szybko zareagowalem nie majac wystarczajacej wiedzy z fotografii. planowalem wczesniej i bede czekal zawsze na ekspertyzy specjalistow od fotografii.

  • Angie-Poland said

   Piotrze, to jest mobbing! 😀

 48. widze cie said

  z innej beczki przed chwila na tvn7 był smutny i prawdziwy film o rzezi hutu i tutsi w ruandzie

  http://www.pomagamy.pl/numery/24/dziesiec_tematow_zapomnianych.htm

 49. Dawid said

  przyjmuję wersje w wypadek tylko w jednym przypadku. W samolocie musiałaby siedziec tesciowa prezydenta lub pilota:)

 50. asterix said

  Bill Gates zasila gotówką „siewców chmur” Według doniesień prasowych współzałożyciel Microsoftu przekazał 300 tysięcy dolarów – czyli sumę stosunkowo niewielką w porównaniu ze zgromadzonym przezeń majątkiem – na rzecz projektu Silver Lining, który bada wpływ aerozoli na chmury oraz wpływ chmur na klimat Ziemi.

  http://tech.wp.pl/kat,1009793,title,Bill-Gates-zasila-gotowka-siewcow-chmur,wid,12260005,wiadomosc.html

 51. Lwica said

  Broń Boże nie chcę zmylać głównych tropów !!- ale warto dołączyć Możliwość (współ)udziałowca samobójczego = „Grubsza okazja” – 96 osób elity. Do iluż okazyjnych wypadków przyczyniają się pewni lojalnościowcy np. czy patrioci (np. Wallenrod). Zaraz pomyślą – pilot ? Nie, absolutnie nikogo nie chcę obwiniać … ktokolwiek z osób na pokładzie w takich wypadkach – W kokpicie było 5 osób np(podobno) I niewiele z niego zostało. A zresztą sedno zdarzenia nie musiało się zaczynać w kokpicie…

  • Jose said

   Ciekawie prawisz. W Poli Lasce jest dość obszerny fragment o kimś, kto był jeszcze w kabinie pilotów, miał licencję pilota, został tam wpuszczony, podobno nawet miał duży wpływ na ostatnie minuty lotu. Muszę tylko to odszukać. Kto czytał ten fragment?

   • Angie-Poland said

    To samo miałam powiedzieć! Ha! Nie jestem sama! I również kojarzyłam fragment z Poli @Jose! Tam jest niezły motyw z tym kolesiem, który doprasza się usiądnięcia za sterami. Wcześniej pisałam, że Pola Laska wygląda mi na testament. I to wcale nie jest takie głupie, skoro dochodzimy do podobnych wniosków 😉
    A teraz news:
    http://wiadomosci.onet.pl/2169019,12,niemcy_policja_udaremnila_porwanie_samolotu_kobiety_podsluchaly_w_kolejce_dwoch_mezczyzn,item.html
    Wcześniej ta katastrofa lotnicza airbusa A330 o numerze 771. Znacie się na symbolice?;)
    Mam wrażenie, że ktoś sobie ostro kpi na oczach całego świata..

   • Lwica said

    Ale ja bym sie nie doszukiwał „testamentu” z jakiejs ksiązki tam zaraz – to była bardziej ,gł. wiadoma -od pewnego czasu- „Grubsza okazja”, no to i wodze myslenia popuszczone u piszących. Przede wszystkim czy są (były tu) ostre kontrole pasażerów; kto co mógł miec wniesione tak naprawdę … itp. Bo żeby 3 pilot wchodził p i l o t o w a ć, najlepszy od mgły niby ,nagle ??? i mu dali to proceduralnie ? niezbyt widzę ; chyba , że w kabinie pilotów środek nasenny czy coś …

 52. Dawid said

  Daniel Hannan zauważa dziwne podobieństwa między Unią Europejską a Związkiem Sowieckim. http://www.youtube.com/watch?v=tiWgQDEHchs&feature=player_embedded

 53. Dawid said

  Premier Donald Tusk przybył w środę po południu do Akwizgranu, gdzie w czwartek odbierze nagrodę Karola Wielkiego, przyznawaną za zasługi w promowaniu zjednoczenia Europy i pokoju. Laudację na cześć szefa polskiego rządu wygłosi kanclerz Niemiec Angela Merkel.http://www.tvn24.pl/-1,1656034,0,1,niemcy-nagrodza-tuska,wiadomosc.html

  Pytanie co zrobił/dokonał dla UE a co dla Polsk? Dla UE bardzo wiele, np: pozbył się stoczni, złozył wiele niekorzystnych dla Polaki podpisów. A co tam, Niemcy płacą lepiej.

 54. Buka said

  http://www.tvn24.pl/-1,1656040,0,1,przerwana-rozmowa-z-tupolewa,wiadomosc.html Prezydent rozmawiał z bratem z pokładowego telefonu satelitarnego.”Najprawdopodobniej z tego samego telefonu do męża zadzwoniła również o godz. 8:19 Izabela Tomaszewska, dyrektor Zespołu Protokolarnego prezydenta. Jak mówi jednak jej mąż, ta rozmowa została przerwana. I wciąż nie wiadomo co się stało z owym telefonem.”

 55. kuzyn said

  http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article443520/Dziwne_przypadki_prezydenckiego_kuzyna.html

Sorry, the comment form is closed at this time.