Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Czy zawiodły stery?

Posted by grypa666 w dniu 09/05/2010

Wspomóż blog na konto lub Pay Pala

††††††††††††††††††††††††††††††††††

Gajowy Marucha o kompleksie jot

Czy w zw. z tezą o kompleksie jot, Macierewicz mówi całą prawdę?

Co ma do ukrycia ABW?

††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Nasz specjalista Konrad „In” odrzuca poniższą hipotezę, bo nie podaje ona danych dowodowych. Wstawiam więc tekst na wypadek, gdybyście znaleźli źródła z tymi danymi i dowodami spalonej ziemi. Ostatnio znów mnożą się zmyłki — zdjęcie kabiny pilotów z innej katastrofy, zdjęcia rzekomo wysypu ofiar, foteli itp. na miejscu katastrofy naszego tu154, z czyściutką biało-czerwoną szarfą. Musimy wszystko sprawdzać. Wasza pomoc w badaniach jest bezcenna.  — PB

Czy zawiodły stery? Wywód madziara

http://niepoprawni.pl/blog/417/czy-zawiodly-stery-wywod-madziara
“Otóż wszystkie dostępne materialne dowody rozbicia samolotu prezydenckiego dowodzą, że mieliśmy do czynienia z niesprawnym rosyjskim sterem wysokości w prezydenckim samolocie.
Natomiast wszystkie inne sugerowane Polakom hipotezy nie znajdują żadnego materialnego dowodu, są że tak powiem fetyszami….Skoro pilot wiedział, że leci na zbyt niskiej wysokości, musiał podjąć działania do podniesienia wysokości lotu. Dowodem na to, iż pilot próbował podnieść wysokość lotu samolotu jest pas spalonej ziemi w odległości ca 4 km od lotniska. Pas tej spalonej ziemi doskonale jest widoczny na zdjęciach satelitarnych terenu okolicznego lotniska, zdjęcie z ziemi tego pasa spalonej w internecie umieścił również pewien Rosjanin, który zrobił dokumentację fotograficzną wszystkich występujących śladów na ziemi. Do spalenia pasa ziemi w odległości ca 4 km od lotniska doszło, gdy samolot leciał na wysokości ca 8 m nad ziemią. Pierwsze dowody tego, iż rosyjskie stery wysokości wówczas nie działały znajdują się ca 3 km od pasa spalonej ziemi na wysokości ca 2,5 m!!, kiedy to samolot napotkał pierwsze przeszkody.
Czego dowodzi, ten ślad po spalonej ziemi? On dowodzi, że w tym momencie pilot dodał mocy silnikom.To dowodzi, iż rosyjskie niesprawne stery wysokości nie działały, mimo że pilot próbował podnieść wysokość lotu samolotu, gdyż odległość i szybkość, w jakiej wówczas znajdował się samolot powinny swobodnie pozwolić na podniesienie wysokości lotu. Tak się jednak nie stało, co dowodzi, iż rosyjskie stery wysokościowe były w tym momencie niesprawne!!!Tak zwani fachowcy tłumaczą rozbicie samolotu faktem, iż samolot miał na tej niskiej wysokości już za małą szybkość, aby pilot mógł sterami wysokościowymi podnieść samolot wyżej.

To jest oczywiście ich sugestia, bo dowody mówią co innego!! Jakie dowody dowodzą, iż samolot miał lecąc na niskiej wysokości odpowiednią szybkość, która umożliwiała sterami wysokościowymi podnieść samolot na wyższą wysokość?

1. Podwozie samolotu było otwarte na 3 stopniu otwierania ( patrz zdjęcia kadłuba samolotu z kątem otwarcia podwozia), a więc samolot leciał wówczas z prędkością większą niż prędkość lądowania, która dla TU -154 wynosi ca 260 km. Samolot poruszałby się z prędkością 260 km, gdy miał już 5 stopień otwarcia podwozia, a miał 3, a zatem jego szybkość była wyższa od tej, która uniemożliwia podniesienie samolotu na wyższą wysokość. Zgodnie z relacjami jego szybkość w momencie, gdy leciał w locie poziomym nad ziemią wynosiła ca 320 km. Odległość od śladów spalonej ziemi do pierwszej napotkanej przez samolot przeszkody wynosi ca 3 km.
Tę odległość samolot przebywa przy ww szybkości w ca 30 sekund, a ponieważ szybkość wznoszenia samolotu TU-154 wynosi ca 2 m/ s to w momencie dotarcia samolotu do pierwszej przeszkody winien on lecieć na wysokości ca 68 m!!! A leciał na wysokości ca 2,5 m nad tą pierwszą przeszkodą.2. Świadkowie rozbicia samolotu, nawet ci którzy nie widzieli samolotu mówili, iż dźwięk silników samolotowych był dziwny . Otóż, on nie był dziwny!!! to typowy dźwięk silnika, gdy pilot wydusza z samolotu maksymalną moc celem wzniesienia samolotu na wyższy poziom lotu. Mimo nadawaniu silnikom pełnej mocy przez pilota samolot nie osiągnął wyższej wysokości.
Te dowody niezbicie dowodzą, iż w tamtym momencie w samolocie nie działały rosyjskie stery wysokości!!!.Ponieważ samolot był dopiero co po remoncie kapitalnym, wykluczam ich ( sterów wysokości) zwykłą awarię. Musiała to być blokada spowodowana celowym działaniem człowieka. Awaria ta została wywołana w momencie otwarcia podwozia samolotu.
Jedynym uprawnionym wytłumaczeniem niesprawności ( blokada) rosyjskich sterów wysokości w tym przypadku jest zamach, wszelkie inne tłumaczenia ( hipotezy) przyczyn rozbicia samolotu nie są uprawnione, gdyż nie znajdują żadnych odzwierciedleń w dowodach.”

Ale to nie zmienia faktu, ze za wcześnie zaczął otwierać podwozie, co zgadza się z hipotezą fałszywych radiolatarni.
Sugestia autora: “Wszędzie tam , gdzie KGB prowadzi swoją “operacje”, tam nie ma karetek. Najlepszym przykładem braku karetek to teatr na Dubrowce. A czy kto widział na miejscu rozbitego samolotu prezydenta choć jedną karetkę?”

Jurand komentuje (27 kwiecień, 2010 – 09:43):
” 1. Czy był to pierwszy lot po remoncie?
2. Kto mógł sabotować?
ad 1. Jeżeli był to pierwszy lot, można założyć, że cała sprawa została przygotowana w Rosji. Jeżeli nie to….
ad 2. Kto był sabotażystą? Kto zleceniodawcą, a kto wykonawcą? Jednocześnie ogranicza to udział strony rosyjskiej. Jednocześnie brak tychże karetek rzeczywiście jest bardzo zastanawijący. Czyżby kombinowana międzynarodowa akcja?”

Nawet jeśli to nie był pierwszy lot, to nie zmienia faktu, ze mógł być mechanizm uruchamiany zdalnie.

Komentarzy 91 do “Czy zawiodły stery?”

 1. ala said

  Niesprawny rosyjski ster wysokości w prezydenckim samolocie a hipoteza fałszywych radiolatarni , jedno nie wyklucza drugiego , zawsze można się zabezpieczać podwójnie na wypadek gdyby coś zawiodło. Pierw złe naprowadzenie na pas lotniska i na wypadek gdyby pilot w porę się zorientował(do czego chyba właśnie doszło ), blokada systemu sterowania na koniec i do pieczętowały służby pozbywając się żyjących a może i świadków , punkt kulminacyjny ,,rzetelne śledztwo” i potulność naszych .,,Czy był to pierwszy lot po remoncie?” jakim środkiem transportu przybył Tusk na obchody Katynia? o ile się nie mylę był tam dosłownie parę dni przed Kaczyńskim .
  ==================
  od pb: nt hipotezy Konrada wpisujcie sie na stronie „10 IV – Hipoteza…”

  • Magda said

   do pb
   wpisałam zapytanie i za chwilę stamtąd wyleciało
   =========================
   od pb: bo moderator pomylkowo skasowal jako powtorzenie = przywrocilem

 2. ala said

  Swoje konta na NK prowadzi już 8 kandydatów na prezydenta RP, kliknij aby zobaczyć, co mają do powiedzenia:
  Marek Jurek
  Bronisław Komorowski
  Janusz Korwin-Mikke
  Andrzej Lepper
  Grzegorz Napieralski
  Andrzej Olechowski
  Waldemar Pawlak
  Bogusław Ziętek

  zespół nk.pl

  błazenada to już tam nawet rozgrywki polityczne http://nasza-klasa.pl/

 3. Andre said

  Silvio Berlusconi ,Barack Hussein Obama i Nicolas Sarkozy nie przybędą do Rosji na obchody zwycięstwa socjalizmu ojczyźnianego nad socjalizmem narodowym.
  Czyżby dalszy ciąg choroby filipińskiej .. ups…. przepraszam, erupcja wulkanu?

  • hjk said

   eeeej tam, po prostu rocznica nieokrągła…

  • Julka said

   Najważniejsze, że koleżanka Aniela jest. Naziści wymordowali elity gojskie i żydowskie biedactwo. Kolejny etap rządów unych się finalizuje i trzeba podjąć dalsze uzgodnienia.

 4. ren said

  Czytam Was juz od dawna 🙂
  ogladalam te pierwszy film po katastrofie w Smolensku ,tyle bylo szumu o kokpicie- to co wiekszosc na poczatku myslala ze jest kokpitem okazuje sie byc silnikiem- ale zatrzymajacie ten filmik na 0:18 i po lewej stonie od kol jest kabina pilotow ! Potwierdzcie czy mam racje
  ===================
  od pb: witamy! podaj url filmiku

  • VIVIEN said

   na Grypa 666 sa zdjecia ze Smol-Tragedii- czesc 2 / zdj nr 19,20, i 21 co one przedstawiaja ? jaka czesc ? ja mysle wlasnie ze to cockpit ale sama nie wiem ? wyglada tam w srodku tak jakby bylo wlasnie wszystko ssuniete w przod wtedy wierzylabym ,ze mogli pozostac zapieci pasami …prosze niech ktos sprawdzi i odpowie mi co to za czesc .

   • VIVIEN said

    przepraszam w czesci pierwszej – czesc 1 – pomylilam sie

   • Aśka said

    VIVIEN
    te zdjęcia , o których piszesz, to moim zdaniem tylna część, sfotografowana z przeciwnej strony niż na filmiku

    a zdjęcie 17 … czy ten mały fragment po prawej nie wskazuje na działanie wysokiej temperatury?

   • VIVIEN said

    ASKA – dziekuje za odpowiedz hhhh tak myslisz ? – myslalam ,ze tylnia czesc byla za drzewem slawnego filmiku KOLI i pod drzewem wlasnie machajaca reka postac a tam nie bylo obok takich drzew – tylko lasek z jednej strony a w tej czesci na 19 ,20 ,wyglada to inaczej w otoczeniu patrz na drzewa i okolice naokolo – tak jakby krzaki i drzewka go zastopowaly – mysle ze to inna czesc lub inna okolicznosc – hmmm jak myslisZ ?
    =====================
    od pb: krajobraz wynikiem wybuchu broni specjalnej, czy koszenia i orania przez samolot?

   • Aśka said

    faktycznie na filmie nie ma tak usytuowanych drzew!


    ta część samolotu z 0:45 sek. również wskazuje (moim zdaniem) na to, że jakieś siły od wewnątrz zadziałały
    ==================
    od pb: reporter cnn jest przy szosie, pareset m od miejsca rozbicia samolotu – patrz zdjecie satelitarne; dlaczego sadzisz ze szczatek wskazuje na zniszczenie od wewnatrz? nie moglo go zedrzec drzewo?

   • hjk said

    17ka nie wygląda na działanie temperatury, to rozdarcie blachy
    ============
    od pb: rozdarcie mechaniczne czy od cisnienia wybuchu?

   • Aśka said

    odnoszę takie wrażenie, jakby to byłą siła odśrodkowa; Prawie wszystkie krawędzie wygięte na zewnątrz, a wcześniej na filmie mnóstwo rozrzuconych bardzo drobnych części. Myślisz Piotrze, że gałęzie mogłyby tak porozrywać samolot? Latawiec by mogło, ale moim zdaniem nie samolot.
    ============
    od pb: dobra uwaga o krawedziach wygietych na zewn = potrzeba fachowej oceny przez znawcow katastrof, pociskow i bomb;
    pare – kilka kawalkow moglyby zedrzec wieksze drzewa (patrz dziury w tylnej czesci wraka kadluba wiezionej na platformie), ale taki drobiazg w ilosci widocznej na zdjeciach jest dla mnie niepojety w kolizji samolotu ok 300 km/h z miekkim, lekko zadrzewionym gruntem;
    wlasciciele fragmentow powinni je obfotografowac, nie czyscic, rozpilowac na kilka kawalkow, rozmiescic w kilku bezpiecznych miejscach, strzec jak oka w glowie = nadejdzie czas niezaleznych analiz = jak prorocza jest ta niby szajbnieta ksiazka

   • Aśka said

    a tutaj mówią o kilku eksplozjach 1:57 sek.

   • Aśka said

    skopiujcie ten film, proszę
    youtube.com/watch?v=gDr5WaJuk9A&feature=related

   • hjk said

    jesli jest mały kawałek ze śladami porozrywan, to raczej nie w wyniku oderwania, a rozerwania, a jesli jest ich dużo, to myślę, że to nie ulega watpliwości…

   • hjk said

    Aśka na 2,12 mówią o Wiśniewkim, który twierdził o kilku explozjach…

  • ren said

   MIEDZY 0:18 A 0:20 sec. widac cos co przypomina kokpit, na zadnym zdjeciu nie ma tego

  • Aśka said

   VIVIEN

   porównaj

   youtube.com/watch?v=F4qORqWh9E0&feature=related

   wygląda na to, że są 2 takie części

   • VIVIEN said

    Aska – TEN PIERWSZY LINK TO TEN ZA DRZEWEM ZE ZDJECIA KOLI – DRUGI ZA CHWILE POROWNAM ALE WIESZ CO SPOJRZ I PRZYJRZYJ SIE PROSZE TEMU CO rEN ZNALAZL – NIE WIDZIALAM WCZESNIJ – WSZYSTKO BYLO ZA MGLA LUB DYMEM H::: ZOBACZ TERAZ WYDAJE MI SIE ZE COS WIDAC … ren powiedział/a
    9 Maj 2010 @ 4:06 pm

    MIEDZY 0:18 A 0:20 sec. widac cos co przypomina kokpit, na zadnym zdjeciu nie ma tego – WYDAJE MI SIE ZE COS INTERESUJACEGO ODKRYL – CZY TO MOZLIWE ZEBY TAK WYCZYSCIC FILMIK kOLI Z MGLY ZEBY ZOBACZYC PO LEWEJ STRONIE TO CZEGO WCZESNIEJ NIE WIDZIELISMY … na filmie Koli byly mgla i przechodzily poruszajace sie sylwetki pod kolami jakby – teraz jednak – hmmm zobacz ……..
    =================
    od pb: miedzy 0:18 a 0:20 wyglada jak przod kokpitu z ramkami szyb, ale juz w 0:21-22 wyglada inaczej (efekt galazek, podobny do innych sytuacji na filmiku interpretowanych dowolnie?)l czy srednica kokpitu jest w proporcji do rozmiarow szczatkow skrzydla i podwozia?

   • VIVIEN said

    Aska – patrz na lewo juz od o:12 na tym linku od Ren az po o:20

   • Aśka said

    też uważacie, że są 2 takie części? A jeżeli tak, to czym one są?

 5. Trzęsienie ziemi o sile 7,4 w skali Richtera nawiedziło w niedzielę północną część wyspy Sumatra w Indonezji – poinformowały lokalne służby sejsmologiczne i amerykański instytut geofizyczny (USGS). Władze wydały ostrzeżenie przed tsunami. Tymczasem w stolicy kraju Dżakarcie przebywa były polski prezydent Lech Wałęsa.
  Lech Wałęsa w Dżakarcie / EPA/BAGUS INDAHONO Dostawca: PAP/EPA.

  Lech Wałęsaw Dżakarcie /BAGUS INDAHONO Dostawca: PAP/EPA.

  Lech Wałęsa przebywa z wizytą w Indonezji od 8 do 19 maja.

 6. mirek said

  filmik ze stabilizacją obrazu:

  wczoraj w mojej miejscowości było strzelanie na policyjnej strzelnicy
  znajduję się ona na skraju lasku/parku tuż przed niewielkim wzniesieniem, filmik jest dosyć przekonywujący.

 7. Andrzej101 said

  Stery zawiodły, ale z innego powodu!
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2010/05/06/katastrofa-smolenska-%e2%80%93-teoria-spisku-kgb-kontra-aniolki-charlego/
  To Aniołki CIA-rlego wymanipulowały tę katastrofę!

  Z innej beczki…
  Media wycenzurowały informację o obradach Komisji Trójstronnej!
  http://fronda.pl/andrzej_szubert/blog/o_czym_media_nas_nie_informuja
  Wycenzurowano też protesty irlandczyków przeciwko tym obradom i przeciwko NWO!
  http://www.wearechange.ie/
  =================
  od pb: po co rozpowszechniasz dezinfo? art glogoczowskiego juz pare razy zdementowano tutaj

 8. VIVIEN said

  Russian viewpoint
  antworten
  permalink
  12.04.2010 12:19
  melden
  bewerten
  .
  [1]
  .
  Die polnische Auftraggeber war sehr zufrieden

  Aleksej Gusev, Generaldirektor von Aviakor in Samara, der Hauptstadt der russischen Luft- und Raumfahrtindustrie: „ich erinnere mich sogar, der Kommandeur sagte immer „Lastotschka” (dt. Schwalbe). Genauer gesagt waren sie beeindruckt von der Qualität der durchgeführten Arbeiten”. Die abgestürzte Tu-154 war eine Sonderanfertigung der Super-Lux-Klasse im Auftrag von Polen. Die Abnahme erfolgte im Jahre 1990. Insgesamt wurden nur zwei solche Maschinen angefertigt. Die zweite Maschine befindet sich jetzt in der Generalsanierung in Samara. Die erste Maschine wurde der gleichen Prozedur drei Monate vor dem Absturz unterzogen und hatte danach 50 erfolgreiche Fluge ohne jegliche technische Beschwerden überstanden.

  http://derstandard.at/1269449332964/Stichwort-Tupolew-Tu-154
  ============
  od pb: tlumaczenie?

  • ala said

   VIVIEN napisz co tam pisze ale po naszemu 😉

  • VIVIEN said

   Russian viewpoint
   antworten
   permalink
   12.04.2010 12:19
   melden
   bewerten
   .
   [1]
   .
   /tlum: Polski zleceniodawca byl bardzo zadowolony/

   Aleksej Gusev, glowny- naczelny Dyrektor od Aviakor w Samara glownym Miescie /Luft und Raumfahrtindustrie /POWIETRZNEJ I RAUMFAHRTINDUSTRIE „przypominam sobie nawet ,jak KOMANDOR mowil zawsze ” JASKOLKA”.Dokladnie mowiac byli bardzo zachwyceni jakoscia przeprowadzonych Prac.
   Rozbity Tu-154 byl wykonany dla Polski na Zamowienie Specjalne SUPER-LUXUS-Klasse.ODDANY DO URZYTKU – odebrany w 1990 roku.Zamowione i wykonane byly dwie takie Maszyny,Ta druga Maszyna znajduje sie teraz w Samara na Generalnym – Kapitalnym Remoncie .Tu-154 byl poddany takiej samej procedurze trzy miesiace przed Rozbiciem -Upadkiem i mial po tym remoncie 50 UDANYCH LOTOW bez jakichkolwiek technicznych zazalen – zastrzezen.

   http://derstandard.at/1269449332964/Stichwort-Tupolew-Tu-154
   ============/Aviakor ist eine offene Aktiengesellschaft und gehört zur Holdinggesellschaft „Russische Maschinen”, die von Oleg Deripaska’s Investmentgesellschaft „Bazovyj Element” kontrolliert wird. – a to ciekawe – kto finansuje i kontroluje – moze ma ktos czas i ochote poszperac ? choc mysle ,ze napewno wszyscy znamy odpowiedz.

 9. Angie-Poland said

  Kto przeczytał już Pole Laskę?
  Tak mi przyszło do głowy, że to może być swego rodzaju testament. Będę czytać i analizować jeszcze raz. Ale ciekawa jestem Waszych opinii.

  • seed said

   Ja w połowie dopiero 🙂 ciekawi mnie też co z tego wyjdzie. pozdrawiam

   • weronika said

    witam 🙂
    dopiero zaczęłam czytać, kilkadziesiąt pierwszych stron
    czy tez zauważyliście, że miejscami tekst jest ‚rozstrzelany’, tzn w niektórych zdaniach odstępy pomiędzy wyrazami są inne, niż normalnie, co sugeruje, że gdyby czytelnik miał/znał klucz, odczytałby ukrytą wiadomość?
    czy to moja paranoja się ujawnia?

   • Angie-Poland said

    @Weronika
    Ja również odkryłam parę dziwnych rzeczy. Wydaje mi się, że ta niby zabawa językowa to tak naprawdę zakodowana informacja. Kombinowałam już trochę, ale na razie nic nie mówię, bo przykładam się do tego po raz drugi.

   • Jose said

    Heh, jest tego sporo, ale pytanie, czy faktycznie to jakiś klucz czy tylko zabawy autora. Testament powiadasz? Ano może i masz rację. Autor w wywiadzie przyznawał, że nastąpił błąd w druku i Pola Laska to autor, a nie tytuł… 🙂

 10. Marslim said

  Dziwny sobie Jarek symbol wybrał do ułożenia tych kartonów

  JKM na Prezydenta RP! 🙂

  • Toms said

   Skąd wiesz że to Jarosław Kaczyński ??? myusle że to jakis człowiek z obsługi . niestety Wtyka NWO

  • Toms said

   Poprzedni komentarz na ten post został usunięty przez kogo ??? który admin sie przyzna

 11. Magda said

  Bezpieczeństwo Polski po 10 kwietnia 2010 roku cz. I
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21396

 12. Taka Tam... said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Strzaly-na-miejscu-katastrofy—nowe-zeznania-rosyjskich-milicjantow,wid,12247431,wiadomosc.html?ticaid=1a225

  Z zeznań rosyjskich milicjantów, którzy przybyli na miejsce katastrofy prezydenckiego samolotu w Smoleńsku wynika, że słyszeli oni dźwięki przypominające wystrzały. W protokołach z przesłuchań jest mowa o hukach i odgłosach przypominających wystrzały – informuje Radio Zet.

  ps. wiem wiem ze wp nie jest wiarygodnym zrodlem… a swoja droga ciekawe jak to jest ze radio zet wie co bylo w protokolach jakichs tam a nasz rzad nie wie nic i nas o niczym nie informuje. to skad te wszystkie informacje wyciekaja albo kto je ‚produkuje’ i podklada do mediow…
  ==============
  od pb: co to za doniesienie bez daty?

  • Toms said

   Czyli zwykli milicjanci nie kłamią , strzały były , ABW tez potwierdza po analizie że strzały były oraz komendy w jezyku rosyjskim mężczyzny i kobiety oraz polskie głosy….

   ta sprawa jest bardzo poważna , bo milicjanci nie płoszyli gapiów czyli zostaje wątek wybuchającej amunicji alvo ?…….

   • Grypka swinska said

    Bardzo ciekawe rozwazania:

    http://www.bibula.com/?p=21415
    ============
    od pb: zaiste! jesli tak, to podwazalyby wiarygodnosc WSZYSTKICH zdjec siergieja amelina = wrzucam do „10 IV – Hipotezy…” do oceny

   • Andre said

    @@ In, Grypa świńska
    z opracowania na bibule zaczyna mi świtać ,że samoloty leciały jednak NA PRZECIW siebie.
    Wskazywało by to na „rozchodzenie” się śladów ścięcia drzew, jak również to(być możne) ze nasz pilot, widząc startujący samolot (ze swej optyki) uciekał w dół (skrócając w LEWO od osi swojego lotu) BO rosyjski samolot lądując( startując z optyki polskiego pilota) był przechylony też na lewe skrzydło( ale w stosunku do osi swojego lotu)
    Samoloty „leciały na siebie ” i stąd manewr polskiego pilota –zanurkowanie i przechył skrzydło(na lewo) — ucieczka od trasy zderzenia widząc że rosyjski samolot jest w przechyle w lewo( WIEC NA PRAWO Z OPTYKI POLSKIEGO PILOTA).
    OCZYWIŚCIE:
    1 Jeśli był kontakt wzrokowy — to odpada sprawa widoczności – czyli mgły
    2.MONOPOL na wizualizację zdjęć S. Amielina
    stwarza MOJE dziwne, niespokojne, irracjonalne odczucia.
    Będę pamiętał do końca życia „WBIJANE”. mi przez mego SP Dziadka, zdanie ( wybacz mi In za „ruskich” -ale moja Rodzina miała daleko posunięte wieloletnie „spotkania trzeciego stopnia” z ruskim systemem i….jego przedstawicielami):
    „”PAMIĘTAJ — NIE WIERZ NIGDY DO KOŃCA RUSKIM”

    A „kwiatki” znalezione przez Jerzego Rachowskiego w OFICJALNYM stanowisku Mieżdunarodnajej Awiacjonnej Komisji – MAK
    utwierdzają mnie w przekazie rodzinnym.
    ==============
    od pb: andre, masz cenne uwagi, ale wpisuj na forum na „10 IV – Hipoteza…” = ulatwisz prace wielu osobom;
    a ktoremu wrogowi mozna wierzyc?
    chlopcy-swiadkowie uslyszeliby/zobaczyli Iła, podobnie inni swiadkowie;
    kierunek lotu Iła znaja polscy reporterzy z Jaka = czemu tak podstawowe dane tak trudno wyciagnac?

   • in said

    @andre
    nie moge podac wszystkich informacji wtej chwili ale mam dowod ze tak nie bylo.

    widocznosc pozioma ok.500m , pionowa 40-50m, Samolot zaczal obnizac lot 2km od lotniska wiec jak mogl widziec ladujacy samolot??? wiec oblicz gdzie go mogl zobaczyc, na jakiej wysokosci, jak sie to ma do scietych drzew, ja to obliczylem i wedlug mnie niemozliwe.
    ===============
    od pb: Konrad, nie odpowiadaj na innych forach niz „10 IV Hipoteza…” = robicie bajzel

   • in said

    @andre
    nie z ruskim a stalinowskim
    jak bys poczytal historie to zwykli ludzie w Rosji sa bardziej poszkodowani niz Polacy, jak nie car to stalin jak nie stalin to KGB, zawsze sie znalazl ktos kto zafundowal im wycieczke na Sybir lub kamczatke.Ale zgodze sie spotkanie z red army nie nalezalo do milych, czytalem wiele info.
    ====================
    od pb: prosci ludzie, wyprani przez sowiecka (zydowska) propagande politrukow, wyprani nienawidziec
    ‚burzujow’ i odmiencow religijnych — Polakow? zeby wzbudzic bestialstwo wobec wroga, trzeba najpierw zdemonizowac przeciwnika = patrz np ostatni ekonflikty balkanskie, wojny w iraku i afganistanie = jak myslicie co mysla irakijczycy i afganczycy o polskich zolnierzach? o zachodnich nie wspomne

   • Andre said

    @@ In
    Wybacz….. ale ruskich- być możne to jakiś pech mojej Rodziny(wiem jednak ze nie odosobniony) – ale to ciągnie się od czasów „RUSKICH” — te spotkania i podrożę dotykały MOJĄ RODZINĘ od około 200lat to nie tylko spotkania z red army ( NKWD A PÓŹNIEJ KGB I DALEJ to przejęcie i ROZWINIECIE) DZIAŁAŃ ruskiej ochrany – a dalej UB (NKWD-POLSKA) przejęła do pracy agentów Gestapo i Abwery. Widać ciągłość działań JOT z lokalizacją ruską

   • Andre said

    @@ In „nie moge podac wszystkich informacji wtej chwili ale mam dowod ze tak nie bylo”

    zaczynasz być tajemniczy jak E.Klich 🙂

   • in said

    tylko w przeciwienstwie do E.Klicha ja wkrotce podam.i to nie bedzie za …rok

   • hjk said

    @”jak bys poczytal historie to zwykli ludzie w Rosji sa bardziej poszkodowani niz Polacy, jak nie car to stalin jak nie stalin to KGB, zawsze sie znalazl ktos kto zafundowal im wycieczke na Sybir lub kamczatke”

    I tak jest do dziś. Moja żona niedawno wróciła z kilkudniowego wyjazdu Rosji, była m.in. w średniej wielkości mieście (50 tys). Jak „rzucą” tam polską wędlinę z Sokołowa, ustawia się kolejka jak u nas za komuny, normalnie nie maja tam czegoś takiego jak mięso, jedzą tylko drób i ryby. tak samo nie ma jabłek, tylko te zielone preparatu z Holandii czy jakoś tak za 50 rubli (5 zł) sztuka, a u nas zatrzęsienie jabłek. Ale wszystko przez głupotę, zeby nam dopiec, ze nie wezmą mięsa czy jabłek, a ludzie tam po prostu cierpią…Dalej tam układy jak za komuny, dalej rządzi partia i służby, tam niewiele się zmieniło, a u nas tyle, ze wydarli nas z ich łap i sami zaczęli rozdrapywać…

  • Aśka said

   Taka Tam… powiedział/a
   9 Maj 2010 @ 12:39 pm

   http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Strzaly-na-miejscu-katastrofy—nowe-zeznania-rosyjskich-milicjantow,wid,12247431,wiadomosc.html?ticaid=1a225
   […]
   ==============
   od pb: co to za doniesienie bez daty?
   ______________
   podane jest :Radio Zet | dodane (12:27)” Jeżeli nie ma daty, tzn. że wiadomość jest dzisiejsza, a data wskakuje dopiero po północy

 13. Magda said

  nie w temacie,ale ciekawe:”Jak powstawała czerwona pajęczyna”
  http://mdi.com.pl/publikacje/rkasprow/?op=article&nr=199

  • Magda said

   czy ktoś pamięta kiedy Jacek Łęski zmienił zainteresowania?

 14. Andre said

  trzeba znaleźć jakikolwiek szczegół mówiący o kierunku lądowania rosyjskiego samolotu( tego z przechyłem na skrzydło)- tzn czy lądował zgodnie z kierunkiem lądowania prezydenckiego „tutka”( wiśniewski miał ustawioną i WŁĄCZONA kamerę w oknie w tym okresie) jak również podobnie przeanalizować wcześniejsze lądowanie Wiśniewskiego w znaczeniu kierunku.
  ==============
  od pb: prosze kontynuowac dyskusje na forum zalozonym na zakladce „10 IV – Hipoteza…”;
  niezdyscyplinowane wpisy beda usuwane

  • Andre said

   @@ PB

   już – można post wykasować jest tam gdzie jego miejsce

 15. in said

  @Magda i Andre
  dzieki nowa kwestia do sprawdzenia i wrzucenia jako dowod.

  ladowanie niezgodne z kierunkiem wiatru (przy tej sile wietru nie ma to wiekszego wplywu) ale moze miec wplyw na inne rzeczu (falszywe nadajnikie NDB). wrzucilem info do zakladki, mozna sie tym zajac glebiej, zwiekszy to prawdopodobienstwo falszywej wiezy.

 16. Danuta said

  A,propos Dnia Zwycięstwa nad…wrogiem , powiedzieli w radio , że jeszcze nigdy w Moskwie nie miało to aż tak pokaźnych rozmiarów . Ponoć dawali prezentację sprzętu wojskowego na miarę przyszłych wieków – pełna nowoczesność aktualna ,pokaz projektów jeszcze nowocześniejszych , ogrom , masy defilujących wojsk i ogólna ostentacja .Dobrze , że Obama i spółka nie podjęli się udziału w tym pokazie siły bo mogliby nie opanować fizjoligii. Czy ktoś słyszał ten komentarz radiowy i jak to wyglądało w TV ?

  • Kier said

   http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100508&typ=my&id=my21.txt

   Dla Polski 9 maja to nie „dzień zwycięstwa”

   1. II wojna światowa zakończyła się na gruzach Reichstagu w Berlinie,
   a nie w Moskwie. Na Kremlu w roku 1945 rozpoczęło się prawie
   półwieczne zniewolenie narodów Europy Środkowo-Wschodniej. Polska wojna
   o niepodległy byt zakończyła się nie w maju 1945 roku, ale w roku 1990.

   2. W czasie gdy odbywała się moskiewska parada zwycięstwa roku 1945, w
   sowieckim więzieniu czekali na „proces” przywódcy Polskiego Państwa
   Podziemnego. Część z nich została zamordowana, zanim odbyła „wyroki”.
   Wśród zamordowanych byli komendant główny AK i wicepremier rządu RP.
   Upamiętnianie tamtej parady, z udziałem marszałka Sejmu i Wojska
   Polskiego, jest brakiem szacunku dla ofiary ich życia złożonej dla
   Polski.

   3. Polska polityka historyczna powinna być sprzeciwem wobec
   postsowieckiej wersji udziału i roli Związku Sowieckiego w II wojnie
   światowej. Państwo to było agresorem i współinicjatorem wojennej
   tragedii narodów. Uznanie tego leży w interesie zarówno Polaków, jak i
   Rosjan, którzy powoli uwalniają się od miazmatów komunizmu, tak jak w
   interesie Polaków i Niemców była powojenna denazyfikacja.

   4. Czas bolesnej narodowej refleksji nad tragedią smoleńską z 10
   kwietnia, czas oczekiwania na odpowiedź, co było jej przyczyną, oraz
   czas przygotowań do wyboru prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej powinien
   być wolny od udziału w międzynarodowych paradach o wątpliwej dla Polski
   wymowie propagandowej. To kwestia narodowej godności i poszanowania
   narodowych imponderabiliów.
   ======================
   od pb: 100% racji! nastepna manipulacja; czy ktos ma sensowna teorie dlaczego rosja (?) tak postepuje

   • Angie-Poland said

    Wygląda to na umowę bilateralną. Ruski zagaiły Katyń, a w zamian Polska dostała amnezji na 45-ty i Bronek daje tego przykład. Pewnie już myśli, że za rok pojedzie tam jako prezydent. A to wszystko w ramach „ocieplania stosunków”. Grzechy wybaczone, krzywdy zapomniane, rusofob-zagrożenie (LK) nie żyje, można rozwijać politykę polsko-rosyjską (co nie znaczy, że z korzyścią dla PL of course). Pewnie Bronek przywiezie jakieś suweniry z podróży;)
    ============
    od pb: gdy bronek skonczy zwozic wskazowki, zachoruje smiertelnie jak bolek bierut

   • Andre said

    UWAŻAM ŻE DARZENIE DO ZBLIŻENIA ROSJI Z EUROPĄ MA TAKŻE DRUGIE DNO.
    ROSJA(pomimo olbrzymiego potencjału militarnego) nie jest w stanie zapewnić OCHRONY terenów Syberyjskich W PRZYPADKU KONFLIKTU.

    Uzależnienie EU w surowce energetyczne –
    JAK RÓWNIEŻ Współpraca z NATO
    wskazują że 300 milionowa Rosja „garnie” się do 500 milionowej EUropy( oczywiście -chcąc zając czołowe miejsce) —- gdyż „czuje” realne zagrożenie.
    Pytanie: kto możne zagrozić Rosji?
    Geopolityka w nawiązaniu do potrzeb CHIN (BARDZO SZEROKO ROZUMIANYCH -np surowce, kontrola urodzeń – LEBENSRAUM , ) wyjaśnia chyba w sposób zasadniczy KOGO SIĘ ROSJA W NADCHODZĄCYM STULECIU OBAWIA.

    Opracowania analityków wojskowych – nie przewidują, w przypadku konfliktu ROSJA-CHINY, użycia przez te państwa broni jądrowej(tylko bron konwencjonalna) na terenie teatru wojny.
    A wiec ARMIA CHIŃSKA – KONTRA ARMIA ROSYJSKA W KLASYCZNEJ WOJNIE. (25-30 mil do 150-200 mil )
    Oczywiście stwarza to zagrożenie do stabilizacji energetycznej EU i być może prowadzi do „ZJEDNOCZENIA PONAD PODZIAŁAMI ” W IMIĘ OBRONY EUROPEJSKIEJ CYWILIZACJI.

    i PYTANIE :

    JAK DO TEGO SCENARIUSZA SIĘ MA PODPISANIE PAKTU POLSKA -CHINY W GRUDNIU 2009 Z ZASTRZEŻENIEM ŻE POWYŻSZY PAKT NIE PODLEGA JURYSDYKCJI PRAWA UNII EUROPEJSKIEJ.
    Uważam to pominięte w wielu rozważaniach brylantowe osiągnięcie polityki Prezydenta Kaczyńskiego- tak jak polityki w sprawie państw starających się wyłączyć spod kurateli Rosji.
    A OBECNIE WIDZIMY DZIWNY TANIEC PLATFORMERSÓW( TUSK ,KOMOROWSKI) W TAKT ROSYJSKIEJ ORKIESTRY
    ==================
    od pb: bardziej sklaniam sie do wytlumaczenia dazen rosji strategia gospodarcza i bezpieczenstwa regionalnego niz zakusami imperialnymi – gdyby pokusila sie napasc na europe, mialaby na karku furie wszystkich panstw nato; podobnie w regionie azjatyckim z chinami; pakt polsko-chinski dla mni ejest zagadka = czy sa podobne z indiami, indonezja, mongolia itp?

 17. akt oskarzenia said

  Zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu dokonania działałań na szkodę Narodu i Państwa Polskiego przez
  Jarosława Kaczyńskiego, oraz Lecha Kaczyńskiego.

  Warszawa, 17 czerwca 2009 r.

  Naród Polski
  Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej
  Minister Sprawiedliwości – Prokurator Generalny

  Zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu
  dokonania działałań na szkodę Narodu i Państwa Polskiego
  przez
  Jarosław Kaczyński, b. Prezes Rady Ministrów
  oraz
  Lech Kaczyński, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

  http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=polityka&id=2848

 18. dario said

  Jak przesłuchiwałem orginalne taśmy to nie było 5-go głosu a na kopi już był powiedział Klich ,dobre no nie

  http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-edmund-klich-byc-moze-w-niedziele-zostanie-rozpoznany,nId,276588

  • hjk said

   1.I co Anglia też działa na szkode swego narodu i państwa, bo też ma ten protokół?
   2.Czy tego o co oskarża ów akt nie ma w prawie krajowym?
   O ile zrozumiałem chodzi o to, że ten protokół ma nas zabezpieczać przed tym, czego nie ma w prawie krajowym, gdyby coś chcieli narzucic – aborcje, prawa gejów…
   Czy to nie jakaś pomyłka?
   Dlatego nasi tak usilnie „modyfikują” nasze prawo w ramach „dostosowania”…

  • hjk said

   upsss, miało być do wypowiedzi powyzej…

 19. dario said

  Ten Klich łże jak pies. Wiktor Bater w swojej pierwszej korespondencji z Katynia, 10.04.2010, mówił o katastrofie…o 8.40. MÓWIŁ O NIEJ O TEJ GODZINIE. To co robią Rosjanie i ich polscy agenci, to zwykłe matactwo, dezinformacja

  http://forum.pomorska.pl/index.php?s=3ae60e4994eafecb1b8ab009da4e183b&showtopic=58083&st=0&p=399109&#entry399109

 20. dario said

  Edmund Klich o przyczynach katastrofy
  „Za mało prawdopodobne i niepożądane uznał ujawnienie zapisów rozmów z rejestratora, przekonując, że tych zapisów z zasady się nie
  udostępnia”- ciekawe dlaczego. Wręcz przeciwnie, po to są te rejestratory montowane,żeby znac przyczyny katastrof. Kłamstwa od początku do
  końca.
  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/edmund-klich-o-przyczynach-katastrofy,1475458,2943

 21. Kolejny program 11 Minut:

 22. ALFA said

  Jeden z filmow ,ktore „trzeba obejrzec”.
  Jaka szkoda ,ze jest tak malo ludzi ,ktorzy nie stracili jeszcze odwagi cywilnej i godnosci.
  Obejrzyjcie te zdjecia.
  Tak bedzie wygladalo KAZDE PANSTWO jesli oblakanym mordercom spod niebieskiej gwiazdy uda sie plan opanowania swiata .
  Tak bedzie wygladal POLSKA nad ktorej zniszczeniem to diabelskie plemie pracuje od wiekow.

 23. Magda said

 24. hjk said

  Szanowni Państwo, pozwólcie że podzielę się z Wami krótką refleksją nt. 2 zamieszczonych na górze art. wiodącego zlinkowanych artykułów:
  „Gajowy Marucha o kompleksie jot”
  „Czy w zw. z tezą o kompleksie jot, Macierewicz mówi całą prawdę?”
  Czytałem je w niedalekim stosunkowo odstępie czasowym, nadto przypominam sobie działalnosć A.Macierewicza od czasu słynnej uchwały lustracyjnej z 92 r,którą wykonał.
  „Rzuciło mi się w oczy”, ze w zasadzie można powiedzie, iż te artykuły są do pewnego stopnia komplementarne.
  Mianowicie p.Marucha całkiem słusznie zwraca uwagę, ze to co w Polsce JAWNIE się dzieje i co stanowi WIDOCZNĄ stronę polityki, to zasadniczo nie jest ani wynikiem działania, ani jakoś mocno powiazane z działaniem Rosji czy jej służb specjalnych (agentury).
  Z drugiej strony A.Macierewicz „poświęca się” demaskowaniu „starej” agentury komunistycznej powiązanej z Rosją czy likwidowaniu starych służb specjalnych inspirowanych przez służby głównie rosyjskie. O ile Marucha przyjmuje istnienie obydwu (czy wielu)rodzajów służb, o tyle, jak mnie pamięć nie myli, A.Macierewicza PRAWIE ZAWSZE ma na myśli agenture rosyjską czy komunistyczną i nie przypominam sobie, by w jego ustach pojawiła się jakakolwiek inna. Ta jakby jej (ich) nie było, co jest po prostu niemożliwością.
  Przypomniałem sobie wydarzenia z 92 roku – w Sejmie krążą teczki Macierewicza – ale dotyczyły byłej SB… Po czym mamy „nocną zmianę” i…koniec lustracji.
  Dlaczego? pomyślałem, że strona „pozwana” zagroziła po prostu ujawnieniem w szeregach „dawnej opozycji” tej „innej” czy „pozostałej” agentury…
  I sprawa się skończyła…
  ===================
  od pb: slyszalem (nie pamietam od kogo) ze maruche pomowiono o komuchostwo = bylaby to typowa zagrywka przeciw krytykom kompleksu jot, do ktorych zaliczam Gajowego Maruche; za granica zobaczcie jak kompleks jot oczernia np niezwykle skutecznego alexa jonesa – od „syjonisty” po „fanatyka przewrotu narodowego”;

  • Andre said

   AA Hjk —
   I tu się z Tobą zgadzam .
   1. Wg wielu określeń na temat położenia Polski a co za tym idzie jej roli w tzw geopolityce utkwiło mi określenie Napoleona Bonaparte ” POLSKA JEST SKLEPIENIEM EUROPY ( A W DOMYŚLE : sklepieniem zamykającym drogę od wschodu)
   2. W informacji dostępnych w necie ( nie mogę podać źródła), z wypowiedzi polityków, publicystów,etc istniej stwierdzenie że przed zniszczeniem akt Sb
   ( myślę teraz że nie tylko tych akt) zostały one(akta) zmikrofilmowane w 3 egzemplarzach.
   Jeden jest w Polsce a dwa pozostałe są po jednym w Berlinie i Moskwie.
   tak więc mamy już DWA wywiady mogące wykorzystywać dane z mikrofilmów do nacisków politycznych .
   3.Tak wiele jest info o działaniach przedstawicieli Państwa ישראל Izrael , ze trzeba zdać sobie sprawę że są służby izraelskie zainteresowane rozgrywaniem spraw Polsce.
   Nałóżmy na to działania wywiadów krajów określanych jako anglosaskie i już mamy całkowite spektrum obecności wywiadowczej na terenie RP( nie wspominając o lożach masońskich)
   Każda z tych centrali realizuje własne cele polityczne Państwa , które reprezentuje- jak również
   (jak to określa Michalkiewicz) jest na usługach „STARSZYCH I MĄDRZEJSZYCH ( w wierze)
   I wróciliśmy do kompleksu JOT.
   Ale o tym więcej w pracach Piotra (PB)
   ================
   od pb: czy polozenie polski jest tak unikalne-doniosle? wiele panstw widzi w sobie pepek swego regionu i zagrozenie od sasiadow (zobaczcie ich witryny patriotyczne); naszym nieszczesciem jest ze kompleks jot wybral rece naszych sasiadow do roboty hitlerowskiej i bolszewicko-komunistycznej;
   wniosek z moich badan kilku przypadkow (balkany, terroryzm „islamistow” i wojna z terrorem, dunskie karykatury Mahometa, stosunki polsko-zydowskie, 9/11); sluzby kompleksu maja kontrole i rozgrywaja sluzby i politykow panstw zachodu i wschodu do swych celow; to sie naklada na stary plan nwo rotszyldow via iluminaci, finanse, media, korupcja spoleczno-polityczna itd; polska obok palestyny, rosji i wybranych panstw am pld wydaje sie byc pod ‚specjalnym nadzorem’ kompleksu jot – jako poletko doswiadczalne wielu rzeczy nwo, przedmiot nienawisci z powodu wspolnego zycia przez wieki i potencjalna ziemia do kolonizacji (judeopolonia);
   podobnie utajniona w mediach mafia koszer nostra ma kontrole nad i rozgrywa wiodace, znane z mediow pozostale mafie – bez watpienia w jakiejs symbiozie z kompleksem jot, ‚aferami’ narkotykowymi agencji jak cia, akcjami oprawczego terroru panstwowego (tajna armia nato i podstawieni terrorysci?) itd.;
   zastanawiam sie czy moze jakies specjalnie silne zagniezdzenie sie krypto-zydow miedzy nami (podyktowane warunkami historyczno-spolecznymi na naszych ziemiach) zdecydowalo o specjalnej uwadze dla nas ze strony kompleksu jot;

   • hjk said

    @PB:
    „sluzby kompleksu maja kontrole i rozgrywaja sluzby i politykow panstw zachodu i wschodu do swych celow; to sie naklada na stary plan nwo rotszyldow via iluminaci, finanse, media, korupcja spoleczno-polityczna itd;”
    dokładnie to samo chciałem napisać przed pół godziny, tylko bateria w lapku siadła…
    – czasami te wszystkie lokalne i zewnetrzne wpływy się ścierają, równoważą, przeważają, łączą, zaś „nad wszystki czuwa >gospodarz domu<" ))) – jak w znanym polskim filmie…)))
    A nasz "biedny rząd" ew. prezydent udaje że nad tym wszystkim panuje, partie są infiltrowane przez te siły, posłowie działają pod odpowiednie dyktando, czyli mamy całkowitą degrengoladę…
    Ta katastrofa, choc jest tragiczna, to jednak wszystko to całkowicie obnaża i tylko ludzie całkowicie bezmyślni i zapatrzeni w propagandę mendialna moga tego nie zauważać. A nawet jeśli tam patrzą to trzeba juz byc kompletnie wypranym z elementarnej logiki, by nie widzieć tych przekrętów, które tam odchodzą…

 25. Angie-Poland said

  http://wiadomosci.onet.pl/2167134,11,tysiace_osob_przed_palacem_zadamy__chcemy_prawdy,item.html

 26. Julka said

  Na stronie gloria.tv jest kilka różnych filmów z katastrofy. Ze strzałami bardzo wyrażny:
  http://www.gloria.tv/?media=70810
  można zrobić fullscreen.
  Ciekawe czy śledczy z Rosji przesłuchali autora filmu?Zaczynają puszczać bajki, że to montaż CIA. Komu zależy na kłamstwach?
  ==========================
  od pb: filmik ze strzalami nie ma jednoznacznej wizji ani fonii zeby okreslic go jako dowod bez watpliwosci = moze byc zmylka, a przez kogo za wczesnie osadzac; glogoczowski znalazl jednak pozornie pierwotne zrodlo filmiku a to jest ponoc cia

 27. hjk said

  Jesteśmy z Wami. Byliśmy z Wami w tych dniach. Modliliśmy się za nasz Naród. Ale nie tylko my byliśmy z Wami. Także Ukraińcy gorąco modlili się za Polaków. I byłem świadkiem cudu. W środę 14 kwietnia w Chmielnickim w największym kościele w naszej diecezji była celebrowana przez naszego biskupa Leona Dubrawskiego i kilkudziesięciu księży Msza Święta w intencji Pana Prezydenta i Wszystkich Tych, którzy zginęli oraz w intencji Polaków. W każdym większym mieście Ukrainy były takie Celebracje Eucharystyczne. Byli na tej Mszy Świętej Konsul Generalny Rzeczpospolitej z Winnicy, jak i przedstawiciele Polonii, ale też mer miasta i gubernator obłasti, czyli wojewoda oraz wielu Ukraińców. Cudem jednak było to, że na tę Mszę Świętą przybyło wielu swiaszczeników prawosławnych z chmielnickim biskupem Patriarchatu Kijowskiego Antonem. Siedząc obok siebie w pierwszych ławkach modlili się RAZEM z ojcami z Ukraińskiej Cerkwi Autokefalicznej, i z ukraińskim księdzem obrządku bizantyjskiego, i RAZEM Z NAMI! Księża, którzy są tu już po kilkanaście lat nie pamiętają czegoś takiego.
  http://oaza-diakoniamisyjna.blogspot.com/2010/04/byem-swiadkiem-cudu.html

 28. Aśka said

  tego filmu jeszcze nie było

  Wybuchy – kilka, 3 osoby przeżyły

 29. hjk said

  Trochę humoru:
  Józef Piłsudski o nagrywaniu głosu ludzkiego )))

 30. Aśka said


  National Geographic – Katastrofa W Przestworzach [Lektor PL] 1/5

  Prawdziwa historia

 31. Marslim said

  I scena muzyczna też walczy z NWO 🙂

 32. Aśka said

  Komorowski kompromituje się każdego dnia, teraz nawet za granicą!

  http://wiadomosci.onet.pl/2167156,11,komorowski_pod_ostrzalem_za_wyszukany_zart,item.html
  Blogi polityczne w Onet.pl, PG/00:00 10.05.2010
  Komorowski pod ostrzałem za „wyszukany” żart

  Bronisław Komorowski podczas uroczystości na Placu Czerwonym, fot. Jacek Turczyk
  PAP
  – Nie mogłem uwierzyć własnym oczom, kiedy zobaczyłem w telewizji relację z (…) wizyty Bronisława Komorowskiego w Moskwie – pisze na swoim blogu w Onet.pl Paweł Piskorski.
  – Komentując udział polskich żołnierzy w defiladzie na Placu Czerwonym Marszałek Sejmu z nieskrywanym uśmiechem i satysfakcją wspominał poprzednią obecność polskich wojsk w Moskwie, co miało miejsce 400 lat temu, kiedy Polacy okupowali Kreml przez dwa lata – przypomina polityk.

  Były prezydent Warszawy stwierdził, iż „trzeba wielkiego braku taktu, wyczucia i obycia, żeby w taki sposób zachować się w Moskwie”.

  Przeczytaj cały wpis na blogu Pawła Piskorskiego

  W dalszej części bloga Piskorski pisze, iż „nie jest trudno sobie wyobrazić, jak bardzo i słusznie bylibyśmy oburzeni, gdyby po wspólnej defiladzie żołnierzy polskich i niemieckich, Angela Merkel z rozrzewnieniem wspominała rok 1939, kiedy Niemcy mieli ostatnią okazję do maszerowania ulicami Warszawy”.

  – Być może tego typu „wyszukane” żarty przydawały się Komorowskiemu w ministerstwie obrony – pisze polityk zaznaczając, że „w ustach prezydenta lub choćby osoby chwilowo pełniącej jego funkcję, takie słowa kompromitują nie tylko ich autora, ale także stawiają w złym świetle kraj, który reprezentuje”.

 33. hjk said

 34. hjk said

  cz1 http://www.youtube.com/watch?v=s_WSZc8tAPw&feature=related
  cz,2 http://www.youtube.com/watch?v=gr6MZF76SJM&feature=related

  (POLISH) A disturbing truth of indifference
  kłopotliwa prawda o obojetności (na raporty J.Karskiego nt holokaustu i ludobójstwa w Auschwitz – co ciekawe autor mówi o 12 mln. ofiarach i zalicza tam oprócz Żydów, Polaków, Cyganów, Rosjan i in.)

 35. ala said

  http://polskaweb.eu/news-galerie/307.html#category zdjecia ze Smolenska -inne ujecia

Sorry, the comment form is closed at this time.