Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Hipoteza fałszywych nadajników NDB

Posted by grypa666 w dniu 08/05/2010

Wspomóż blog na konto lub Pay Pala

††††††††††††††††††††††††††††††††

STRONA KONRADA „IN” PRZENIESIONA NA JEGO BLOG

Tam znajdziesz m.in. Hipotezę fałszywych nadajników NDB

Dziękujemy Konradowi „In” za zaufanie dla naszego bloga w czasach raczkowania, bardzo cieszę się, że się usamodzielnił i będzie miał lepsze warunki pracy. Dziekuję mu również za wyważone, mądre  wpisy w dyskusjach politycznych. Mam nadzieję i obietnicę korzystać z dalszych kamieni milowych z jego badań. Zachęcam osoby chętne do współpracy z Konradem. Powodzenia w twej chwalebnej akcji badawczej, Konradzie! — Piotr Bein

…………………………..

Wpisał In 24.5.2010

Z kilku ważnych powodów, postanowiłem przenieśc e-śledztwo związane z hipotezą fałszywych nadajników NDB na specjalny do tego utworzony blog, który znajduje sie pod adresem:

http://ndb2010.wordpress.com/

Moja dotychczasowa obecnośc na tym blogu była związana z faktem, że obserwując ten blog wcześniej widziałem tutaj pełno osób, które były otwarte na prawdę niezależnie od tego jak byla przerażająca. Spodziewałem się tutaj wielu świetnych e-śledczych i się nie zawiodłem. Wielkie podziękowania dla was. Praca nad hipotezą i wyjaśnieniem prawdy o Smoleńsku jest wciąż intensywnie kontynuowana i ma nadzieję, że wielu z was będzie miało ochotę współpracowac na utworzonym specjalnie do tego blogu.

Blog jest przeznaczony tylko dla tematyki Smoleńska 10.04.2010 i został podzielony na następujące analizy. Mam nadzieję, że każdy zainteresowany pomocą znajdzie coś dla siebie.

1. Analiza wypowiedzi śledczych po 19 maja
2. Analiza zniszceń samolotu
3. Film z strzałami
4. Hipoteza fałszywych nadajników NDB
5. Pola Laska

Jeszcze raz wielkie dzięki, za każdy nawet najmniejszy wkład w walkę o prawdę o Smoleńsku.

pozdrawiam — Konrad “In”

†††††††††††††††††††††

Artykuł naszego Konrada o nicku „In” publikuję jako główny z uwagi na jego doniosłość. Powtarzam go na specjalnie utworzonej stronie „10 IV – Hipoteza radiolatarni”. Tam znajdziesz więcej informacji o autorze, uaktualnienia nt. tejże hipotezy Konrada i innych osób oraz forum dyskusji na ten temat.

Przyłączcie się do mych podziękowań Konradowi za wysiłek intelektualny i czas włożony w opracowanie hipotezy. Uważam ją za najbardziej dotąd ambitną. Tłumaczy ona kilka niewyjaśnionych, pozornie sprzecznych informacji z katastrofy. Niech wspólna dyskusja z innymi spacjalistami-gośćmi na grypa666 ulepszy hipotezę, a jeszcze lepiej – obali ją i utwierdzi nas w przekonaniu, że nie było spisku.

Ponadto należałoby opracować hipotezę/y fragmentacji konstrukcji samolotu i ciał, następnie hipotezy, kto mógłyby być sprawcą i na czyje zlecenie. Widzę z forum, że zaczęto pracę we właściwym kierunku i zachęcam tych wśród was, którzy mają odpowiednią ekspertyzę lub wykształcenie, żeby przyłączyli się do tych dociekań lub wszczęli swe własne. Np. ze zdjęć szczątków samolotu nie powinno być problemem wykluczyć ingerencji bomby/pocisku i określić jej typu. Podobnie specjalści powinni być w stanie ustalić, czy hipoteza zniszczenia przez lądowanie na plecach jest sensowna.

Wspólnymi siłami w dość szybkim czasie będziemy blisko rozwiązania 10 IV, wg mnie tak doniosłej tragedii dla Polaków, jak 11 IX jest globalnie. Jeśli “spiskowe teorie” i paralela do 11 IX są uzasadnione, należałoby spodziewać się eskalacji zła w Polsce/Europie. Wiemy jednak z kampani anty-scypionkowej z ubr., że wspólnie możemy skutecznie przeciwstawić się złu. Wierzący wiedzą ponadto, że Bóg działa przez nas, kiedy staramy się wsłuchać w Jego wolę, walcząc ze złem. Tak nam dopomóż Bóg…

Piotr Bein 7.5.2010

Komentarze 93 to “Hipoteza fałszywych nadajników NDB”

 1. Andre said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Dlaczego-Bronislaw-Komorowski-nie-powinien-jechac-do-Moskwy,wid,12246088,wiadomosc_prasa.html

  Właśnie –za co się mamy odwdzięczyć Państwu Rosyjskiemu
  ===============
  od pb: wstretne! o groby trzeba dbac bez wzgledu na polityke; czy nie chodzi o podtrzymywanie antagonizmu polsko-rosyjskiego? jakie piorka nosi zycinski?
  co maja polegli wtedy zolnierze do polityki owczesnej czy obecnej ‚panstwa rosyjskiego’?
  komorowski & szajka mieli dosc okazji zeby wyrazic niezadowolenie ze sledztwa rosyjskiego itp

  • Andre said

   Dr Sławomir Cenckiewicz w najnowszej publikacji “Sprawa Lecha Wałęsy” na stronach 343 i 353 jako pierwszy historyk ujawniania, że w latach 1977-1990 ks. Józef Życiński przez Wydział IV SB w Częstochowie był zarejestrowany jako tajny współpracownik o ps. “Filozof”.

   Autor pracy naukowej podaje także numery akt i nazwiska oficerów prowadzących (…)

   Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

   http://www.bibula.com/?p=3095

   (…)JE abp. Józef Życiński, zarejestrowany przez SB jako TW „Filozof”.(…)
   Stanisław Michalkiewicz

   http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=552

  • Dawid said

   Komoroswki prowadzi polityke, ktora brzydzi normalnych ludzi. „Jutro marszałek Sejmu weźmie udział w obchodach 65. rocznicy zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami oraz wręczy odznaczenia obywatelom rosyjskim”. Jakim to obywatelom? Czy nie tym samym, ktorzy walczyli z nuemcami i z polakami?

   • Sherlock-Holms said

    Panie Piotrze Bein, to dobrze że Pan przyjechał do Ojczyzny akurat w 2009 roku w trudnych chwilach grypysatanistycznej, upadku Państwa i teraz Katastrofy Narodowej.

    Bo wiedza jaka jest tu zawarta na tej stronie to juz diament wśród popiołu wp,onetu,interii, gazety i reszty

    może to nie daje zysku ale warto

    dlaczego inni nie wracają z USA i Kanady z dolarami i mądrymi głowami

    Wierzę w Boga i Ojczyznę w sposób nowoczesny , bez fanatyzmu
    wierzę że miliony internautów połączeni w wierze w Boga i Ojczyznę dociekaniem publicznym do prawdy , badaniem dowodów w laboratoriach , ZABLOKUJĄ odebranie Polsce niepodleglosci i suwerennosci”bez przelewu polskiej krwi

    to sie dzieje juz teraz
    on-line
    czuje to każdego dnia od 10 -04
    nigdy wczesniej tego nie czulem nawet w latach komuny…

    dawne WSI z pomocnikami z bylej KGB
    chce wyrżniecia watah
    dosłownie

    tylko miliony myśli wolnych Polaków , wierzacych w Boga lub idee Wolnej Polski …tylko my możemy w naszych głowach to zablokowac i mówiac to innym w kazdej okazji np. na imprezach majówkowych

   • Julka said

    Zaraz po katastrofie z Komorowskim spotkał się Mazowiecki z mniejszości narodowej (zawsze się pcha, gdy dzieje się coś ważnego).Po spotkaniu z nim Komorowski wiedział już, kto będzie szefem kancelarii prezydenta.

    A zaraz będzie ciekawa (bo słuchałam pierwszej części)audycja w RM- bezpieczeństwo Polski po 10.04 z udziałem byłego szefa ABW i Prokuratora Krajowego-Bogdana Święczkowskiego. Mądry facet.

 2. In said

  Kokpit jest z katastrofy z marca rosyjskiego tu 204.widac flage rosji na lewej stronie kokpitu.

  • tarantula said

   dokładnie tak jak piszesz In

   http://www.1001crash.com/index-page-description-accident-Aviastar_TU204-lg-2-crash-251.html

   http://www.1001crash.com/photo-accident-Aviastar_TU204-lg-2.html

   • grypka swinska said

    Polecam panstwu ponizszy link, bo autorowi naprawde nie brakuje zdrowego rozsadku:
    http://wtemaciemaci.salon24.pl/178992,dymiacy-nagan-poradnik-rusznikarza
    ================
    od pb: wlasnie rozsadku i znajomosci szerszych tematow brakuje = slepa wiara w zachodnie instytucje i zasady sledcze, przypuszczenia dlaczego niemcy przyznali sie do winy w oswiecimiu a rosjanie nie = wszystko pod wymagania kompleksu jot: niemcy musieli wziac na siebie wine zeby zatuszowac wine syjonistow, a rosjanie, zeby wybielic zydowskie nkwd; gdzie trzeba bylo, sluzby ‚zachodnie’ zatuszowaly prawde o katastrofach lotniczych, 11 IX, londynie, madrycie, mumbaju, zamachu na bhutto i dziesiatkach innych dziel kompleksu jot; dymiacy nagan to dobry artykul a ww – szmira

   • hjk said

    bardzo słuszne uwagi, tu perełki:
    „Kontrast pomiędzy tym, jak postępują w sprawie katastrofy Rosjanie, a tym, do czego cywilizacyjnie aspirują Polacy, służy też oświetleniu sprawy traktowania obywateli polskich przez ich własne demokratycznie wybrane władze, które przeżywają wyraźny dylemat Hamleta, komu są winne lojalność – własnemu narodowi, czy starszemu bratu ze Wschodu.”

    „Aby mieć choć minimalny kredyt zaufania, MAK i rosyjska prokuratura muszą działać wręcz wbrew rosyjskiemu instynktowi narodowemu – w sposób otwarty i publiczny.

    W przeciwnym razie, komisja badająca przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem automatycznie nabiera w oczach Polaków charakteru komisji Burdenki. Jak wie każdy, kto się kiedykolwiek interesował sprawą mordu katyńskiego, komisja ekspertów pod przewodnictwem profesora N.N. Burdenki, wybitnego lekarza, została powołana przez ZSRR w 1944 r., w celu ukrycia prawdy o zbrodni katyńskiej. Komisja wykonała zadanie, raportując, że polskich oficerów rozstrzelali Niemcy.”

    koment:
    Polska członkiem WNP
    http://www.salon24.pl/news/14110,komorowski-porozmawia-z-miedwiediewem-o-zabezpieczeniu-terenu-katastrofy-opis
    „Jeśli chodzi o godzinę katastrofy, nie zna jej także strona rosyjska, prokuratura polska nie podaje do tej pory tej godziny, bo nie dysponuje tak kategorycznym dowodem, który pozwalałby ustalić tę godzinę ponad wszelką wątpliwość, dlatego podaje czas orientacyjny” – zaznaczył prokurator generalny. Dodał, że decydującym źródłem w tej sprawie będzie wynik badania czarnych skrzynek.” (PAP)
    W 27 dni po katastrofie w której zginąl prezydent państwa, dokładna godzina pozostaje nadal nieznana, kabiny pilotów brak, czarne skrzynki w rękach rosyjskich, polski prokurator generalny traktowany jest jak ostatni gnój.
    Wygląda na to, że w praktyce Polska jest już członkiem WNP.”
    ===============
    od pb: trudno oczekiwac od nkwd zeby sie przyznalo do zbrodni, ale zrozumiale ze judeocentrycznym zwyczajem (i za porada zwierzchnikow w kompleksie jot) zrzucili wine na swe ofiary – niemcow zaprzegnietych przez syjonistow miedzynarodowych i bamksterow (kompleks jot) droga nienawisci do dziela eksterminacji mas zydowskich i slowian;

   • hjk said

    to było do linka z p.13

   • Magda said

    czas katastrofy to podstawowa informacja.Skoro ustalanie tego czasu trwa już miesiąc,a my wiemy,że nic nie wiemy,to nie wyobrażam sobie jak i kiedy zostaną ustalone przyczyny tego zdarzenia

   • Magda said

    to do 17
    ================
    od pb: psu na bude… wywale jeden watek (co ostatnio zrobilem pare razy) albo z nadmiaru komentow struktura sie zmieni i numeracja wam sie nie zgodzi = od dawna pisze zebyscie referowali tak: @nick data/godzina

   • Zapsa said

    Wklejam tekst poprzedniego, o który prosił p. Bein, bo nie mógł otworzyć:

    „Smoking gun”, czyli dymiąca broń, to popularny skrót myślowy pojęcia poszlaki, czyli dowodu pośredniego, informacji która pozwala interpretować wydarzenie i sformułować o nim wstępną opinię. Poszlaka nie ma wagi dowodu bezpośredniego, a co za tym idzie interpretacje na niej oparte mogą, ale nie muszą być zgodne z rzeczywistym przebiegiem zdarzenia.

    Jeśli policja wezwana przez sąsiadów, słyszących krzyki i strzały z broni palnej, przybywa na miejsce zdarzenia i zastaje tam trupa z ranami postrzałowymi i stojącego nad nim gościa trzymającego pistolet, który jeszcze dymi z lufy, to jakkolwiek nie jest to wystarczający dowód, by go oskarżyć przed sądem, że to on zastrzelił faceta leżącego na ziemi, to jest to istotna poszlaka, wystarczająca by go zamknąć do wyjaśnienia.

    Stąd „smoking gun”.

    Naturalnie, poszlakę może potem potwierdzić sekcja zwłok, ekspertyza balistyczna broni i wydobytego z ciała ofiary pocisku, analiza odcisków palców na broni, testy chemiczne na obecność niedopalonego prochu na rękach podejrzanego etc. etc. – wtedy to już będą bezpośrednie dowody czynu.

    Podejrzany na podstawie poszlaki może też oszczędzić wszystkim czasu i zachodu i po prostu przyznać się do zabójstwa lub morderstwa, choć nawet wtedy wymagana będzie opinia biegłego, że jest zdrów na umyśle i wiedział co robi, gdy naciskał spust broni.

    W sprawie katastrofy smoleńskiej nie mamy na razie dowodów, natomiast mamy dymiący nagan dużego kalibru.

    Dymiący nagan stanowią relacje z prowadzenia śledztwa przez stronę rosyjską. Śledztwo wydaje się forsować tylko jedną hipotezę, mianowicie taką, że ani Federacja Rosyjska, ani żaden jej obywatel, nie miały ze smoleńską katastrofą nic wspólnego, zaś polski prezydent zginął z woli Boga, Historii i nieszczęśliwego zbiegu okoliczności. Anglosasi zwięźle określaja takie spontaniczne, losowo występujące nieszczęścia słowami ‚shit happens’, nie wiem natomiast, jak to będzie po rosyjsku.

    Ja mam naturalnie głęboką wiarę, że Rosja to jest całkiem normalne państwo. W związku z tym nie mam naturalnie żadnych wątpliwości, że kiedy we właściwym czasie opublikowany zostanie raport międzynarodowej komisji badającej przyczyny katastrofy samolotu Tu-154M nr 101, dn. 10 kwietnia 2010r. w okolicach lotniska Smoleńsk-Siewiernyj, to ten dokument będzie wyglądał tak samo, albo bardzo podobnie, jak raport francuskiego Bureau d’Enquêtes et d’Analyses pour la Sécurité de l’Aviation Civile (BEA) w sprawie przyczyn katastrofy samolotu Concorde, rejestracja F-BTSC, dn. 25 lipca 2000 r. w Gonesse pod Paryżem.

    http://www.bea.aero/docspa/2000/f-sc000725a/htm/f-sc000725a.html

    To znaczy, rosyjski raport niechybnie będzie jasny i wyczerpujący, a miejscami wręcz drobiazgowy. Będzie miał co najmniej 12.5 megabajta jako plik .pdf, i dwanaście załączników; w sumie kilkaset stron, wszystkie zostaną opublikowane w internecie natychmiast po podpisaniu raportu przez komisję.

    Być może ten rosyjski raport będzie nawet jeszcze większy i dokładniejszy od francuskiego, bo w końcu w katastrofie Concorde nie zginął prezydent Republiki Francuskiej z małżonką, elita życia politycznego Francji oraz dowództwo francuskich sił zbrojnych, tylko wycieczka niemieckich biznesmenów.

    Z raportu komisji smoleńskiej będzie naturalnie wynikało, że po usunięciu z miejsca katastrofy Tu-154M większych szczątków samolotu, zostało ono następnie kilkakrotnie przeszukane przez idącą ramię przy ramieniu tyralierę policjantów zaopatrzonych w pincety i torebki plastikowe, która starannie wyzbierała wszystkie szczątki większe niż pół paznokcia. To światowy standard takich dochodzeń, zastosowany po katastrofie Concorde, więc ja po prostu nie wyobrażam sobie, by Rosjanie mogli postąpić inaczej.

    Pogłoski, że na miejscu katastrofy pozostawiono jakieś szczątki, to z pewnością potwarz.

    W katastrofie Concorde jako jej pierwotną przyczynę zidentyfikowano pasek blachy tytanowej o wymiarach 43×4 cm, leżący w charakterze śmiecia na pasie startowym, który podczas startu Concorde przeciął jedną z opon samolotu. Ten kawałek blachy, rozmiarów szkolnej linijki, znaleziono na pasie startowym, zabezpieczono, skatalogowano, a następnie dopasowano po kilku miesiącach śledztwa do kształtu przecięcia w oponie Concorde zabezpieczonej na miejscu upadku samolotu.

    W dochodzeniu w sprawie przyczyn katastrofy lotu PanAm 103, który rozbił się w szkockim miasteczku Lockerbie 21 grudnia 1988 r. w wyniku eksplozji bomby w ładowni bagażowej, koronnym dowodem rzeczowym stał się strzęp płytki obwodu drukowanego o wymiarach 0,8 x 1,25 cm, który był częścią elektronicznego zapalnika czasowego bomby i został wyjęty przez policyjnych techników pincetą ze znalezionego w lesie pod Lockerbie nadpalonego kawałka koszuli. Śledztwo trwało prawie trzy lata.

    Faza zbierania szczątków w Lockerbie trwała pięć miesięcy. Znaleziono około 1200 fragmentów wraku. Ponad 1000 policjantow i żołnierzy ręcznie wyzbierało z powierzchni kilkunastu kilometrów kwadratowych ponad 10 tysięcy innych przedmiotów. Każdy znaleziony przedmiot opatrzono etykietką z miejscem i datą znalezienia, umieszczono w plastikowej torebce, a następnie po przewiezieniu do centralnego magazynu prześwietlono przy pomocy przemysłowej aparatury rentgenowskiej, oraz sprawdzono chromatografem gazowym na obecność śladow materiałów wybuchowych.

    http://dnausers.d-n-a.net/dnetGOjg/Lockerbie.htm

    Naturalnie tak samo będzie w Smoleńsku, bo inaczej być nie może. A może nawet dokladniej, bo nie był to zwykły lot pasażerski.

    Pogłoski, jakoby miejsce katastrofy pod Smoleńskiem zostało przeorane spychaczami w niecały miesiąc po wypadku, to z pewnością potwarz.

    Załącznik medyczny do raportu o przyczynach katastrofy Tu-154M nr 101 omawiający wyniki sekcji zwłok ofiar będzie niezawodnie odpowiadał co najmniej takim standardom medycyny wojskowej jak te opisane w amerykańskich przepisach Medical Aspects of Army Aircraft Accident Investigation (Army Regulation 40-21, Headquarters Department of the Army Washington, DC 23 November 1976, Unclassified)

    http://www.army.mil/usapa/epubs/pdf/r40_21.pdf.

    A zapewne nawet jeszcze ściślejszym, bo amerykańskie przepisy wojskowe sformułowano dla potrzeb rutynowych dochodzeń dotyczących śmierci członków załogi w wypadkach treningowych w lotnictwie wojskowym, a nie na potrzeby śledztwa nad przyczynami katastrofy o wadze ogólnopaństwowej, w której ginie głowa państwa i generalicja.

    Zgodnie z art. 3 ust.7 tej instrukcji, w ciągu 96 godzin po zakończeniu ostatniej sekcji zwłok, wszystkie protokoły sekcji, preparaty mikroskopowe, próbki tkanek zakonserwowane w bloczkach parafinowych i innymi sposobami, zbiór fotografii ofiar przed i po przewiezieniu z miejsca wypadku oraz zdjęcia rentgenowskie mają zostać przekazane do dyspozycji wojskowego instytutu medycyny sądowej. Zgodnie z załącznikiem A, punkt 4, część E do instrukcji nr 40-21, każdy protokół sekcji każdej z osobna ofiary wypadku musi oprócz standardowego opisu medycznego zawierać następującą informację:

    1. Szacunkowy czas przeżycia od momentu uderzenia o ziemię.
    2. Datę i godzinę śmierci.
    3. Ślady ognia na zwłokach powstałe przed i po uderzeniu samolotu o ziemię, oraz obecność na zwłokach błota, ziemi lub śladów paliwa.
    4. Szacunkowy czas wystawienia zwłok na działanie ognia.
    5. Położenie zwłok lub fragmentów zwłok na miejscu wypadku względem szczątków samolotu.
    6. Obrażenia (osobno i szczegółowo opisane mają być obrażenia głowy, twarzy, szyi, krtani, barków, piersi, korpusu, miednicy, ramion, nóg, dłoni i stóp).
    7. Przyczyny doznanych poparzeń (pożar, kontakt z paliwem, płynem hydraulicznym, innymi substancjami).
    8. Przyczyny obrażeń mechanicznych (uderzenie o części samolotu – szczegółowy opis, lub o inne przedmioty – szczegółowy opis).
    9. Kolejność doznanych obrażeń (opisać kolejno obrażenia odniesione przed wypadkiem, obrażenia spowodowane podczas pierwszego zderzenia z ziemią, podczas ew. kolejnych zderzeń z ziemią lub innymi obiektami, podczas ew. dalszego toku wypadku).

    Pogłoski, jakoby w rosyjskich protokołach sekcji pisano po prostu „przyczyna śmierci: mnogie obrażenia”, to z pewnością potwarz.

    Kodycyl technologiczny:

    Być może nie wszystko jest stracone na zawsze w smoleńskiej mgle, bo obecność w rękach prywatnych przedmiotów odnalezionych na miejscu katastrofy stwarza realną możliwość społecznego poszukiwania pełnoprawnych dowodów, by zastąpić nimi dymiący nagan.

    Sceptycy, kórych nie obezwładniła dotychczasowa eksplozja braterstwa polsko-rosyjskiego, zastanawiają sie m.in. nad przyczynami całkowitej dezintegracji środkowej części samolotu, czyli kabiny pasażerskiej.

    Odłamana część ogonowa i usterzenie zachowały się w stanie podobnym, jak widoczny na zdjęciach z miejsc podobnych katastrof lotniczych. Kabina pasażerska natomiast jest w kawałkach, rozmiarów, tak na oko, pół metra na pół metra.

    Ciała są podobno zmasakrowane, pozrozrywane, poparzone, choć ani wybuchu, ani dużego pożaru paliwa na miejscu wypadku nie było – prawdopodobnie ze względu na brak kontaktu gorących silników, odłamanych razem z cześcią ogonową, ze zbiornikami paliwa w skrzydłach, odłamanych kilkadziesiąt metrów dalej, jak i ze względu na brak iskier przy uderzeniu metalowego kadłuba o podmokły grunt.

    Nic nie wiadomo o stanie kabiny załogi. Kokpit, z natury rzeczy zawierający kluczowy materiał dowodowy, znikł z powierzchni planety. Ani jednego zdjęcia. Nie wiadomo, czy kabina pilotów odłamała się od reszty kadłuba tak samo jak część ogonowa, czyli mniej więcej w całości, poszła w drzazgi, czy magicznie wysublimowała w atmosferę.

    Jako niepoprawny sceptyk, nihilista i oszołom uważam, że zarówno (niedostępne nam jeszcze na razie) szczątki samolotu jak i przedmioty znalezione na miejscu wypadku oraz zwłoki ofiar mogłyby potwierdzić lub wykluczyć hipotezę eksplozji wolumetrycznej w kabinie pasażerskiej, która jest zgodna z widocznym na zdjęciach stanem wraku oraz pogłoskami na temat stanu zwłok.

    Osobom zainteresowanym fizyką takich eksplozji i sposobem ich przeprowadzania polecam kwerendę literatury tematu, z użyciem fraz kluczowych: UCVE (unconfined cloud vapour explosion), CCVE (confined cloud vapor explosion) oraz BLEVE (boling liquid expanding vapor explosion).

    O ile analiza spektrometryczna znalazłaby na miejscu katastrofy, w szczątkach samolotu lub na zwłokach ofiar tlenek etylenu, tlenek propylenu, azotan izopropylu, aluminium, magnez lub cyrkon o wysokiej czystości, w postaci pyłów o innym składzie niż stopy użyte w konstrukcji samolotu, kompleksowe związki metaloorganiczne zawierające fluor i metale lekkie, niewytłumaczalnie wysokie stężenie fluoru, albo nanocząsteczki metali, to taka sygnatura wskazywałaby na eksplozję wolumetryczną, zwaną przez Rosjan termobaryczną.

    Całkowicie przypadkowo tak się składa, że Rosjanie są pionierami użycia eksplozji termobarycznych w technice wojskowej. Około litr płynu w głowicy pocisku do ręcznej wyrzutni „РПО-А Шмель”, eksplodującego jako aerozol wypełniający pomieszczenie w ostrzelanym „trzmielem” budynku, daje ten sam efekt, co pocisk haubicy 152mm – zawsze zabija wszystkich w pomieszczeniu i prawie wszystkich w budynku, a często burzy budynek, co Rosjanie praktycznie sprawdzili w Czeczenii.

    Niczego to naturalnie nie dowodzi, do czasu zbadania spektroskopem masowym (MS) przedmiotów z katastrofy, znajdujących się obecnie w rękach prywatnych.

    Kodycyl medyczny:

    Czy te zwłoki, które przetrwały mniej więcej w całości, prześwietlono? Eksplozja termobaryczna zabija bardzo charakterystycznym mechanizmem ‚blast injury’ obejmującym m.in obrażenia płuc wywołane skokowym wzrostem ciśnienia w pomieszczeniu do ponad 3MPa. Te obrażenia płuc mają bardzo charakterystyczny obraz radiologiczny na zdjęciach rentgenowskich klatki piersiowej, zwany ‚butterfly’, czyli motylem. Najbardziej kompetentna w ocenie diagnostycznej takich zdjęć jest medycyna izraelska, z powodu dużego doświadczenia z ofiarami terrorystycznych zamachów bombowych w miejscach publicznych. Wystarczy wysłać zdjęcia rentgenowskie z prośbą o opinię. Czy oszacowano temperaturę, jaka działała na spalone zwłoki? Medycyna sądowa ma na to rozmaite sposoby. Pożar paliwa lotniczego osiąga 900-1100 stopni Celsjusza, eksplozja termobaryczna ma 2500-3000 stopni i bardzo wysoki gradient wzrostu temperatury.

    Kodycyl ekonomiczny:

    Czy i kiedy dostaniemy z powrotem od Rosjan wrak samolotu, a raczej jego części złożone luzem na kupę, której RP jest nadal pełnoprawnym właścicicielem, bo samolot był kupiony od Rosjan i całkowicie zapłacony? Czy też zgodzimy się z Rosjanami że to bez sensu, i wrak pojedzie prosto do rosyjskiej huty, a my wielkodusznie nie będziemy się domagać nawet zapłaty za złom?

    Kodycyl archeologiczny:

    Ewentualne zaoranie, przekopanie, zabetonowanie, (niepotrzebne skreślić) miejsca katastrofy nie pomoże jako antidotum na ewentualną komisję śledczą za 50 lat. Ślady podejrzanych substancji, jeśli się tam znajdują, bedą wykrywalne spektrometrycznie w praktyce do końca świata. To samo dotyczy ewentualnych ekshumacji ofiar przez pokolenie naszych wnuków.

    Może natomiast pomóc w udaremnieniu przyszłego śledztwa zdjęcie z obszaru katastrofy całej wierzchniej warstwy gruntu, przynajmniej 1 m w głąb, i jej wywiezienie w jakieś nieujawnione miejsce. Nie zdziwi mnie zatem, jeśli miasto Smoleńsk nagle zacznie budować na tym terenie np. największy na świecie podziemny parking, centrum handlowe na trzy piętra w głąb, albo super-basen kąpielowy o powierzchni kilku hektarów.

 3. Andre said

  Mija CZWARTY tydzień od dnia ZAMACHU na Pana Prezydenta RP
  Cześć jego pamięci!
  ====================
  od pb: nie wiemy, na kogo byl i czy zamach; czesc pamieci wszystkich poleglych w katastrofie…

  • Danuta said

   Czy dla pb. zamach polega na zamachnięciu się i rzuceniu butelką z koktailem mołotowa ? Stworzenie warunków do zaistnienia tragicznego wypadku to nie jest zamach ? Czym wiec jest, tylko zamiarem / wszak niekaralnym / czy spowodowaniem „nieumyślnym” ?
   ==================
   od pb: technicznie nie mozna pisac o zamachu dopoki nie ma dowodu ze byl to zamach = na razie badamy domniemany zamach; jeszcze wiecej moze ptrwac ustalenie, na kogo byl zamach, bo nie sadze ze na wszystkich i raczej nie na sp. Prezydenta

 4. Andre said

  Konferencja Prasowa Edmunda Klicha

  http://www.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_www.pap.pl&_PageID=1&s=papfilm&gal_id=16503&dz=prawa_szpalta.wydarzenie_pap_video&_CheckSum=1132202200

  co się dzieje z dziennikarzami? ZERO PYTAŃ!!!!!

  • hjk said

   rozkaz padł nie wolno pytać i wykonyja bez dyskusji…
   Po prostu wszystko sie coraz bardziej odsłania a raczej obnaża…

  • Danuta said

   Ta konferencja to śmiech na sali. Nie sądzę ,że dziennikarzom zabroniono stawiać pytania – łatwiej byłoby przygotować ze trzech ludzi do postawienia pytań przystających do wystąpienia Klicha . On z całą swobodą i kulturalną troską przyznał winę odpowiedzialnym za ” zaniedbania systemowe” czyli wszystkim i nikomu. Następnie mówił o odpowiedzialności pilota za całokształt bezpieczeństwa lotu i konieczności prawnego usankcjonowania/?/, zobligowania pilota w tejże sprawie . Poruszając kwestię ingerencji w decyzję pilota – wrócił do konkretnej sugestii , którą nam się serwuje od wielu dni / cóż to był za podlec , który kazał pilotowi lądować !! /. Tę konferencję wykasowałabym z danych bo jest zbyt gó….na żeby zaprzeczyć czemukolwiek czy potwierdzić cokolwiek .Może dlatego dziennikarze nie mieli pytań .

 5. Julka said

  Lech Kaczyński w Gruzji:

  Niestety małe albo słabe państwa nie mogą sobie pozwolić na luksus wolności od obcych wpływów. Najgorzej ma Polska-między młotem a kowadłem. Może powinna już dawno ogłosić neutralność tak jak Szwajcaria oraz zabiegać o neutralność wieczystą.
  ===============
  od pb: kiedy byla ta przemowa? trudno zeby rosja pozwalala na takie numery jak ‚gruzinski” (usa + izrael = kompleks jot) ludobojczy atak na osetie pld (wielu polakow wciaz wierzy ze to rosja napadla na gruzje), rozlam ukrainy i utrata bazy marynarki rosyjskiej na krymie – istotnej dla bezpieczenstwa rosji na morzu czarnym), czy sponsorowane przez kompleks jot kolorowe rewolucje i terroryzm ‚islamistow’ czeczenskich i srodkowoazjatyckich; lk niestety gral dla kompleksu jot w tym wszystkim, byl jednym z niewielu w swiecie ktorzy pod dyktando izraela potepili sluszny raport ws ludobojstwa w palestynie; podobnie ws polskich wzgl kompleksu jot: restytucje, oddzial bnai brith w w-wie, przyznanie winy narodowej za jedwabne i kielce, tarcza, traktat lezbijski, paszporty dla potomkow ubecji – oprawcow polskich patriotow i wiele innych

  • hjk said

   Co by nam to dało czy usunełoby wpływy obcej agentury? Niestety takie mamy położenie i bogactwa…Mozemy sobie ogłaszac neutralność a i tak odpowiednia polityka byłaby realizowana…
   Musieliby się politycy zneutralizować, ale czy im „pozwolą”?

  • VIVIEN said

   TAK! LECH K – BARDZO NIEWYGODNA FIGURA W POLITYCE .NAPEWNO NIE PO MYSLI UNI NIE PO MYSLI AMERYKI INIE PO MYSLI ROSJI ,POLITYK KTOREGO NIKT NIE MOGL BYC PEWNY CO POWIE JESZCZE ! NIEWYGODNY – PRAWDA JEST SMUTNA WSZYSCY ZGODZILI SIE NAPEWNO NA TA TRAGEDIE ! DLATEGO MILCZA I NIKT NIE KIWNIE PALCEM .HISTORIA SIE POWTARZA .BO I UNIA I AMERYKA SZUKA POROZUMIEN Z ROSJA A NIE STAJE OKONIEM I NIKT JESZCZE NIE CHCE WOJNY -tu akcent na NIKT? I JESZCZE ? dlatego dziwi mnie ze WSZYSCY BYLI JAKBY W SPIACZCE I WSIEDLI DO SAMOLOTU JAK OWCE PROWADZONE NA RZEZ – A JAK HISTORIA MOWI? CO SIE STALO Z SIKORSKIM? GDZIE ZGINAL ? DLACZEGO ? WSZYSCY WIEDZIELI ZE Z NIM POROZUMIENIE NIE BEDZIE MOZLIWE obrali sobie dawno MOTTO :”Lepiej zeby zginal JEDEN dla dobra wielu ……” co kogo Polska obchodzi ??? MY NIE LICZYMY SIE tutaj i tyle ,ok stancie teraz na podium OBOJETNIE JAKIEGO POLITYKA !!! co zrobilibyscie na ich miejscu ??? WOJNA czy USLUGI dla dobra kraju i pokoju…. ok „pokoju” CO LEPSZE ? AMERYKANSKI -UNOWSKI? CZY RUSKI? NIE CHCIALABYM BYC NA MIEJSCU ZADNEGO KANDYDATA I ZADNEJ PARTYI – OBOJETNIE CO ZROBIA HISTORIA ICH ROZLICZY ZA BLEDY .LECH KACZYNSKI WIEDZIAL CO ROBI I CO MOWI – LICZYL SIE ZE MOZE ZGINAC BYL INTELIGENTNYM CZLOWIEKIEM A MOWA JEGO W GRUZJI BEDZIE WIECZNA JEDNYCH BEDZIE PRZYPRAWIALA O DUME INNYCH O STRACH A JESZCZE INNYCH O REZYGNACJE Z DALSZYCH CZYNNOSCI POLITYCZNYCH I USUNIECIE SIE ZE SCENY SWIATA I DOZYCIE WIEKU POZNEJ STAROSCI W SPOKOJU byc moze wypowiadaniu sie na papierze bo to kazdemu wolno … SPRAWA SIE RYPLA ! SA TYLKO DWA WYJSCIA : WOJNA ALBO POKUJ TAK DLUGO na ile nam inni pozwola . Tak to sa mysli moje normalnego zjadacza chleba – musze przyznac ,ze nie ogladalam do tej pory wystapienia w Gruzjji tylko slyszalam ze bylo WOW musze powiedziec ,ze bylo wow wow – malo dyplomatycznie ale tak chcial ZROBIL SIE WYZNIEJSZYM PONAD WSZYSTKICH POLITYKOW NA SWIECIE choc byl „Malutkim” – jednym slowem „PRZEGIAL PALE” – to moje zdanie a teraz mozecie narzekac na mnie i mnie od agentek wyzywac ale nic z tego – jestem tylko mala mroweczka z duzymi OCZAMI
   =====================
   od pb: piszesz podobnie jak mowil lk – na przekor faktom

   • hjk said

    Zamias się kajac pod koniec komenta to daj linka do tej mowy…

   • Danuta said

    Masz rację Vivien – tam w Gruzji LK był wielki ! I niech diabli porwą dyplomację.

   • karol said

    ??? MY NIE LICZYMY SIE tutaj i tyle ,ok stancie teraz na podium OBOJETNIE JAKIEGO POLITYKA !!! co zrobilibyscie na ich miejscu ???

    -widocznie się liczymy i boja sie naszej suwerenności skoro tak się dzieje i posuwaja sie do takich rzeczy..
    =================
    od pb: globalnie i w poszczegolnych krajach, uny dzialaja przez zastraszanie, granie na emocjach, psycho-manipulacje i klamstwa = wlasnie dlatego ze inaczej sa bezsilni

  • Danuta said

   Chyba nie Julka . To byłoby prawie umywanie rąk . Zresztą nie pozwoliliby nam na to.

   • Julka said

    Myślę, że Rosja wolałaby mieć neutralnego sąsiada, niż członka NATO, na którego terytorium można zamontować jakieś tarcze czy rakiety. Z Rosją wprawdzie niechętnie, ale muszą się liczyć. Wystarczy popatrzeć na Niemcy wiodące prym w Europie (Wlk.Brytania to przylepka Usraela).Tylko mamy pecha do polytyków, którzy niezmiennie zachowują się jak prostytutki (zarabiając rzecz jasna dla siebie a nie dla kraju).

 6. 222 said

  Zastanawialiscie się czemu ma służyc to nowe rozwiązanie

  http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Polakow-czekaja-elektroniczne-recepty-rewolucja,wid,12207108,wiadomosc.html?ticaid=1a209

  bo na pewno nie niesie ze sobą nic dobrego. Oczywiscie pewnym jest, ze od elektronicznych recept, elektronicznych pieniędzy, elektronicznych zakupów czipa rfid w dowodach osobistych już tylko mały krok do powszechnego czipowania ludzi. Daję na to wszystko jeszce max dwa lata, no chyba, że stanie sie coś co przyśpieszy wydarzenia, bo tak naprawdę system juz jest gotowy.

  • mirek said

   a idąc za przykładem poczty (i kas w marketach zagranicznych zresztą)
   nie oznacza to że to będzie jakieś ułatwienie,
   a i biurokracja na pewno się nie zmiejszy tylko na odwrót, jak do tej pory.. hi!

 7. Byłem przeciwnikiem Okrągłego Stołu. kornel Morawiecki na Prezydenta RP.

 8. Krzysiek said

  Chciałbym się z częścią tej hipotezy nie zgodzić:
  o ile jestem w stanie uwierzyć w wyłączenie radiolatarni i włączenie fałszywych bez wiedzy personelu lotniska, o tyle nie wierzę w zakłócenie łączności (fałszywa wieża):
  – częstotliwość na jakiej samolot porozumiewa się z wieżą jest z góry znana, więc trzebaby urządzić obie rozmowy (wieża-fałszywy samolot, fałszywa wieża-samolot) na tej samej częstotliwości, nie da się tego zrobić tak, żeby nie było słychać obu rozmów naraz – jest to prosta, nie kodowana w żaden sposób łączność AM, więc mylenie jakiejkolwiek „inteligentnej” elektroniki nie wchodzi w grę (ewentualnie elektroniki dostrajającej radio, ale jeśli byłaby możliwa zdalna kontrola nad czymś takim, to ewentualni zamachowcy mogliby doprowadzić do wypadku na milion prostszych sposobów, niż wciąganie w to personelu naziemnego), a nad falami radiowymi nie da się aż tak dobrze zapanować, żeby takie 2 transmisje oddzielić – anteny prawdziwej wieży i samolotu nie są do tego przystosowane
  – jeśli w jakiś sposób udało się spowodować fałszywą rozmowę na innej częstotliwości (skłonić do tego pilotów bez wzbudzania podejrzeń) to i tak nie wierzę, że pracownicy wieży nie zorientowali się natychmiast że zachowanie samolotu widoczne na radarze jest niezgodne z rozmową i nie wszczęli jakiegoś alarmu jeszcze dużo przed zastanawiającym przelotem iła (to było tuż przed katastrofą).

  Czyli jeśli były jakieś manipulacje z łącznością głosową z wieżą, to moim zdaniem pracownicy wieży musieli w tym uczestniczyć (mogli być wcześniej zastraszeni).
  =================
  od pb: czemu nie wpisales na specjalnej stronie poswieconej temu tematowi?
  https://grypa666.wordpress.com/10-iv-hipoteza-radiolatarni/

  • hjk said

   Nie chce mi się wierzyć, ze łączność dziś odbywa się jeszcze w AM, no ale moze są sposoby „głuszenia” i AM-u. Jacyś praktycy krotkofalowcy by się musieli wypowiedzieć…

   Najprostszy sposób, jaki mi przychodzi do głowy, to zdaje się postawienie silnego nadajnika obok wiezy i już jest „głucha”… a ustawienie drugiego 20 km od lotniska daje swobodę rozmów z samolotem. Potem przełaczamy im moc i głuchy jest samolot, a mozna gadac z wieżą…

   A zresztą podobno kontakt z wieżą się urwał w krytycznych fazach lotu, wiec moze wystarczył ten jeden silny nadajnik, który „zgłuszył” i wieżę i samolot

  • in said

   wlasnie dostalem telefoniczna ekspertyze. nie ma najmniejszego problemu w stworzeniu falszywej wiezy kontroli lotu. jutro bede mial przyslany referat na ten temat.
   ==================
   od pb: ta dyskusja powinna byc na stronie „1- IV – hipoteza radiolatarni”

 9. Aśka said

  Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 2: Konferencja w Warszawie (7.05.2010)

  • Aśka said

   Komunikat Ministerstwa Prawdy nr 1 (5.05.2010) youtube.com/watch?v=dF1yyN8l4XA

  • Danuta said

   Jeśli ktoś czytał w młodości ” Tęczę” W.Wasilewskiej, był bardzo boleśnie zraniony, kiedy dowiedział się , kim faktycznie była autorka . Jej powieść demonizowała hitlerowców – kilkunastolatek wdrażany przez szkołę do ukochania sojuza , płakał czytając „Tęczę” i przy-sięgał sobie nienawidzić zwyrodniałych Niemców / tak !/ do końca życia i o dzień dłużej . Tymczasem Wanda służyła po prostu drugiemu wrogowi i może książka była wykonanym przez nią zadaniem służbowym . Była świadomym wrogiem Polski czy istotą opętaną opętaną w sensie dosłownym ..

 10. hjk said

  sporo pomieszania z poplątaniem, ciekawy tylko wątek „smoleńska” jako kłótni pseudo”Watykanu” (jak by go tam nie rozumieć) z syjonistami i koment podsumowujący dzieje III RP:

  „Artur Knauer said…
  Bracia Kaczyńscy to dawna frakcja Unii Demokratycznej (wcześniej ROAD, i KOR), która za nadmiar ambicji i brak poszanowania dla tzw „autorytetów” zostali pogonieni precz. Do tego stopnia, że odnaleźli się dopiero na prawicy i to dość mocno wbrew swojej woli. Jakoś obłaskawili Radio Maryja i otoczyli się ludźmi nawiązującymi do przedwojennej Sanacji. Zwalczali stronnictwo neo-endeckie (Giertych i jego Liga Polskich Rodzin) i pro-posoborowo-katolickie (Jurek) zręcznie grając strategię „containment” – niby byli w tej samej partii (Jurek), niby w koalicji (Giertych) ale władzę i tak mieli Kaczyńscy.
  Lech Kaczyński reaktywował w Polsce zakon Synów Przymierza.
  W polityce zagranicznej byli ostentacyjnie pro-amerykańscy i anty-rosyjscy. Do tego stopnia, że wspierali ukraińskich neo-banderowców stanowiących amerykańską V kolumnę na Ukrainie. Wyraźnie grali na zaognienie konfliktu z Rosją, przykład: Gruzja. W stosunku do Niemiec byli mniej wojowniczy, bardziej ugodowi, niemniej próbowali wygrywać polskie interesy (NBP). Przyciśnięci do ściany przez UE spasowali i podpisali Traktat Lizboński. Porażką zakończyły się też umizgi do amerykanów, którzy ich najzwyczajniej olali (tarcza, patrioty, stałe garnizony marines w Polsce, inwestycje w zbrojenia polskiej armii – nic nie wyszło) – co też było i jest widać podczas pogrzebu i śledztwa.
  W polityce wewnętrznej wielkie oczyszczenie które zapowiadali spaliło się na panewce. Nie przeprowadzono lustracji, nie uczyniono wiele aby zlikwidować pro-korupcyjne przepisy i durnoty administracyjne. Za to powołali Centralne Biuro Antykorupcyjne, które miało być prawdopodobnie zaczynem służb niekomunistycznych w Polsce. CBA w tej chwili jest obezwładnione. „

  • hjk said

   33wisla said…

   Cala sprawa jest coraz bardziej podejrzana i coraz bardziej widac ze to nie byl wypadek.Moze chodzi o wywolanie konfliktu miedzy slowianami , malo u nas muzulmanow w porownaniu z zachodem wiec w czasie gdyby wypelnily sie slowa – „narod wystapi przeciwko narodowi a krolestwo przeciwko krolestwu ” napuszczenie na siebie slowian moze byc realnym zagrozeniem
   May 1, 2010 10:53 AM

 11. hjk said

  z blogu http://smolensk-2010.pl/2010-04-25-apel-do-internautow.html#czytaj
  zestawione kwestie, moze trzeba cos dopisac i podesłac komisji badajacej katastrofe:
  „4. Janusz03/05/2010 10:56 am
  lista 36 pytań w sprawie Smoleńska :
  1.czy prawdą jest , że system naprowadzania lotu Mobile Microwave Landing System (MMLS ) był zamontowany na lotnisku w Smoleńsku 7 kwietnia , w czasie wizyty Putina i Tuska , a następnie zdemontowany ?
  2.czy prawdziwa jest informacja , że system Terrain Awareness and Warning System (TAWS) , ostrzegający pilota przed zbyt niskim lotem ,który zamontowany był w prezydenckim TU-154M , jest praktycznie niezawodny ( jeżeli działa prawidłowo i nie jest zakłócany lub zablokowany ) od 1990 nie było wypadków spowodowanych z tego powodu .
  3.kto i dlaczego wkręcał ( lub wykręcał ) żarówki w oświetleniu lotniska ? takie zdjęcia wykonał zaraz po katastrofie S.Serebro i są dostępne w sieci . Czy w czasie wizyty Putina i Tuska oświetlenie działało prawidłowo ?
  4.dlaczego kancelaria premiera przydzieliła prezydentowi , dowódcom WP i szefom centralnych instytucji państwowych jeden samolot na lot do Smoleńska ?
  5.dlaczego , chociaż konwencja chicagowska z 1944 ( chociaż dotyczy ona samolotów cywilnych ) umożliwiałaby w pewnych sytuacjach możliwość przejęcia śledztwa przez Polskę po tej katastrofie , polskie władze nie podjęły działań w tej sprawie i biernie przyjęły rosyjska decyzję , że to Rosjanie będą gospodarzem śledztwa ? Taki przypadek miał miejsce np. w 1996 , kiedy amerykański CT-43 z sekretarzem handlu USA R. Brownem rozbił się koło Dubrownika . Wtedy dochodzenie przejęli Amerykanie .
  Inny przypadek to katastrofa białoruskiego SU-27 w Polsce 30.08.2009.
  Wtedy Polacy przekazali śledztwo Białorusinom .
  6.dlaczego rząd polski odrzucił ( wypowiedź P. Grasia 23.04 ) możliwość powołania międzynarodowej komisji badającej te katastrofę ? Taką możliwość dopuszcza prawo międzynarodowe . W 2008 rozbił się na Białorusi prywatny rosyjski samolot Hawker BAE125 , gdzie zginęło 5 Rosjan. Powołano wtedy międzynarodową komisję śledcza
  7.dlaczego rzeczy osobiste Prezydenta , dowódców WP i szefa BBN zostały przekazane Polakom przez Rosjan dopiero tydzień po katastrofie ? W tym np. telefony prezydenta i szefa BBN oraz laptopy ? Co robili Rosjanie przez tydzień z tymi urządzeniami ?
  8.Co się stało z urządzeniami szyfrującymi , które prawdopodobnie były na pokładzie ?
  9.czy prawdą jest informacja , że samolot prezydenta Kaczyńskiego miał niższą rangę niż samolot premiera Tuska 3 dni wcześniej i , w związku z tym procedury oraz standardy bezpieczeństwa były niższe ? Jeżeli tak było to tym bardziej na stronie polskiej spoczywała większa odpowiedzialność za przygotowanie i bezpieczeństwo tego lotu . Czy lotnisko w Smoleńsku zostało sprawdzone przez polskie służby ?
  10.dlaczego Rosjanom potrzeba minimum 4 tygodni do zbadania czarnych skrzynek i przekazania ich Polakom ? Dlaczego ma być przekazany jedynie zapis czarnych skrzynek a nie same urządzenia ? Przecież to jest własność państwa polskiego ! Co na to polskie władze ?
  Czy polscy śledczy mają bieżący wgląd w badania i dostęp do wszystkich czynności ?
  11.dlaczego Rosjanie “zabezpieczyli” dokumenty i nagrania rozmów z polskiego Jaka-40 , który wylądował wcześniej w Smoleńsku ? Ten samolot to własność państwa polskiego . Co na to polskie władze ?
  12.jakie wyniki dała analiza amatorskiego filmiku trwającego 1.24min , który pojawił się w internecie , a na którym słychać m.in. odgłosy przypominające strzały ? Poza tym widać postaci na kadłubie wraku i głosy , które są tak nieprawdopodobne , że nie będę ich przytaczał .Płk. Artymiak z Prokuratury Wojskowej powiedział w radiu ZET , że nie wolno tego bagatelizować .Film był emitowany w rosyjskich TV z zaznaczeniem , że to pierwsze zdjęcia z miejsca katastrofy.
  13.w jakim celu i na jakiej podstawie Rosjanie rekwirowali po katastrofie dziennikarzom nagrania i kamery ?
  14.kto personalnie odpowiadał na lotnisku w Smoleńsku za kontrolę lotów ? Czy była to miejscowa ekipa czy z zewnątrz ? Nic o tym nie wiadomo , żadnych nazwisk
  15.ten samolot był kilka miesięcy przed katastrofą remontowany w Rosji . czy jest pełna dokumentacja tego remontu ?
  Czy po powrocie z Rosji został sprawdzony przez polskie służby ?
  16.W pobliżu miejsca katastrofy , na lotnisku w Smoleńsku nie było karetek . Czy to prawda ?
  17. w czasie katastrofy w przestrzeni lotniczej w pobliżu Smoleńska były , wg. niektórych relacji , 2 samoloty : białoruski i rosyjski . Czy to prawda ? Jakie to były samoloty ?
  18.prof. Staniszkis pisze na swoim blogu , że zaraz po katastrofie zaginął laptop A. Szczygło z jego biura w Warszawie . Czy to jest wyjaśniane przez prokuraturę ?
  19.dlaczego J. Kaczyński , chociaż jego samolot wylądował 10 kwietnia w Witebsku godzinę wcześniej niż samolot z premierem Tuskiem dotarł do Smoleńska po Tusku ? Rzecznik MSZ P.Paszkowski odmówił komentarza w tej sprawie
  20.urządzenie ostrzegawcze EGPWS zainstalowane w TU-154M mogło otrzymać zakłócony sygnał GPS
  co doprowadziło do błędnego odczytania pozycji horyzontalnej samolotu ( 160m różnicy ) . Czy to jest badane ?
  21.miejsce katastrofy nie zostało przez Rosjan właściwie zabezpieczone . Dowodzi tego np. korespondencja Nica Robertsona z CNN zrobiona w dzień po katastrofie . Widać tam dziennikarza i przygodnych ludzi , bez problemu poruszających się między fragmentami wraku . Każdy mógł zabrać dowód z katastrofy . Link do tej korespondencji tutaj : http://www.youtube.com/watch?v=ByQnbPfifBk . Czy polskie władze mają świadomość tego zaniedbania i co zrobiły w tej sprawie ?
  22. agencja Reutera donosiła zaraz po katastrofie , że 3 osoby przeżyły , są ciężko ranne i są
  przewożone do szpitala . Jakie było źródło tej informacji ?
  23. informacje o problemach technicznych TU-154M powtarzały się od lat , jednak zaraz po katastrofie Rosjanie wykluczyli awarię samolotu . Dlaczego polska strona przyjęła to zapewnienie bezwarunkowo ?
  24.Rosjanie nie przeprowadzili sekcji zwłok ofiar a tylko ich identyfikację . Dlaczego sekcja zwłok nie została przeprowadzona następnie w Polsce ?
  25. pomimo że w katastrofie zginął zwierzchnik sił zbrojnych oraz dowództwo WP w kraju nie ogłasza się stanu podwyższonej gotowości . Zamiast tego B. Komorowski niezwłocznie wyznacza p.o. szefa kancelarii prezydenta , jakby nie mógł tej funkcji pełnić dotychczasowy zastępca szefa . Co jest ważniejsze dla państwa ?
  26.dowódca 36. Specjalnego Pułku Ryszard Raczyński nie posiada uprawnień do pilotowania TU-154M . A to właśnie dowódca , zdaniem T. Hypkiego z krajowej Rady Lotnictwa powinien pilotować samolot z głową państwa . Kto za to odpowiada ?
  27.czy rzeczywiście układ radiolatarnii na lotnisku w Smoleńsku był niestandardowy ( dalsza radiolatarnia w odległości 6km od pasa zamiast 4km ) ? Czy piloci o tym wiedzieli ?
  28.Szef Komisji badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich stwierdził ,
  że „Polska jest tylko petentem” w tym śledztwie . Co to konkretnie znaczy i dlaczego polski
  rząd nadal zachowuje zadziwiający spokój
  29.dlaczego przez ponad tydzień podawano godzinę katastrofy jako 8.56 , podczas gdy
  ( najprawdopodobniej , bo tu też nie ma pewności ) było to kilkanaście minut wcześniej ?
  30.na lotnisku musiała być grupa osób z Polski oczekująca na samolot ( dyplomaci , kierowcy , ochrona ) . Oni byli jednymi z pierwszych i bezpośrednich świadków . Dlaczego nie pojawiły
  się żadne relacje tych osób ?
  31.lista pasażerów samolotu krążyła wśród dziennikarzy już kilka dni przed lotem . Była to
  absolutnie nietypowa i niedopuszczalna sprawa . Jak do tego doszło i kto udostępnił listę ?
  32.za zabezpieczenie miejsca lądowania samolotu odpowiadał BOR . Ilu funkcjonariuszy było w Smoleńsku , czy sprawdzili przed przylotem pas startowy , wieżę kontrolną i wyposażenie lotniska ?
  33.czy poziom zabezpieczenia lotu ze strony BOR był taki sam jak lotu D. Tuska w dniu 7 kwietnia ? Szef BOR , gen. Janicki powiedział , że była to wizyta nieoficjalna .BOR do tej pory tego nie wyjaśnił
  34.Jeżeli to była wizyta nieoficjalna , to czy polski MSZ i kancelaria premiera , która odpowiadała za lot , poinformowały Rosjan oficjalnie kto jest na pokładzie ,w celu zapewnienia odpowiedniego poziomu jej zabezpieczenia ?
  35.Na jakiej podstawie min. Sikorski , w wywiadzie dla CNN 29.04 wykluczył zamach terrorystyczny , chociaż nie ma jeszcze nawet wstępnych wyników śledztwa ?
  36.Krótko przed katastrofą Tu-154 próbował lądować w Smoleńsku rosyjski Ił-76 . Wg . W. Cegielskiego z TVP Ił-76 prawie dotknął pasa ale jednak nie udało się wylądować i odleciał . Co o tym wiadomo ? Dlaczego Ił nie mógł wylądować ?”

  • hjk said

   5. Emin
   03/05/2010 03:08 pm

   Kolejne pytania:
   37. Czy to prawda, że w czasie podchodzenia Tupolewa do lądowania naprzeciwko niego zbliżał się Ił-76, który nie wylądował i leciał wprost na Tu-154? Polski pilot, aby nie doprowadzić do zderzenia raptownie zanurkował.
   38. Czy to prawda, że ten Ił-76 pół godziny latał nad lotniskiem i 4 razy podchodził do lądowania?
   39. Czy to prawda, że w czasie gdy ten Ił-76 latał nad lotniskiem to wprowadzał do atmosfery jakiś związek chemiczny, np. jodek srebra, aby wytworzyć mgłę nad lotniskiem? Pół godziny przed katastrofą mgły prawie nie było.
   ====================
   od pb: pomocy! niektore pytania nt celowo rozpuszczonej dezinformacji w kolo macieju = trzeba oddzielic ziarno od plew i samemu dojsc do faktow – dopiero wtedy skonfrontowac wladze i spoleczenstwo = komisje sa po to zeby ‚wyjasniac’ takie pytania ludziowcom i utrzymac wersje oficjalna, na koniec osmieszajac ‚teoretykow spiskowych’

   • Magda said

    40.Dlaczego nikt nie prowadzi w Polsce dochodzenia w sprawie odpowiedzialności osób odpowiadających za przygotowanie tej wizyty?

   • Magda said

    41.Dlaczego nie zastosowano postanowień umowy polsko-rosyjskiej z 1993r . do powołania polsko-rosyjskiej komisji do zbadania przyczyn katastrofy ?

  • hjk said

   „6. Marcin 03/05/2010 07:52 pm
   do tej wersji http://www.tvn24.pl/-1,1654627,0,1,co-sie-…,wiadomosc.html
   pasuje mi teoria, że nasz samolot lądował w tym samym momencie co samolot rosyjski

   “…. jako wyjaśnienie, pojawia się zagadkowe podejście do lądowania rosyjskiego samolotu transportowego (prawdopodobnie Ił-76) przed planowanym lądowaniem Tu-154. Informacje o tym zdarzeniu sprowadzają się do tego, że próbował on wylądować ale odbił się od lotniska, wykonał ryzykowny manewr przechylenia się na skrzydło, prawie zahaczając o ziemię, a następnie odleciał do Moskwy. Jednak o której godzinie to było? Tu relacje są różne, na pewno po lądowaniu polskich dziennikarzy (godzina 7:20) a przed katastrofą naszego samolotu. Na podstawie tych relacji [rozmaitych relacji świadków zaraz po katastrofie, wskazujących czas nieudanego lądowania IŁ-a] możemy śmiało twierdzić, że podejście Ił-76 do lądowania nastąpiło między 8:30 a 8:40. Moja hipoteza brzmi: była to 8:40, czyli wtedy, gdy rozbił się polski samolot! Oba samoloty podchodziły do lądowania w tym samym czasie! To wyjaśniałoby dlaczego Tu-154 nagle obniżył lot, wcześniej podchodząc prawidłowo. Piloci zobaczyli na kursie kolizyjnym inny samolot, musiał być wyżej od ich pozycji, wobec czego awaryjnie wykonali manewr jego ominięcia schodząc w dół. Dalszy przebieg wypadków, jak wspomniałem, jest mniej więcej znany.”
   Kolejny cytat:
   …. We wcześniej nadesłanym mi emailu pan Leszek Biegalski z Kanady napisał, że ustalono, że w momencie katastrofy wiał wiatr od wschodu ok. 10 m/sek i że pilot TU 154 podchodził do lądowania w sposób nietypowy też od wschodu, od strony “nizinki” leżącej w odległości 1-3 kilometrów przed wschodnim brzegiem pasa startowego i ok. 50 metrów poniżej jego początku. Co więcej, ten pas startowy w Smoleńsku nie jest poziomy, tylko lekko nachylony w kierunku zachodnim. (Co widać na pokazywanych w internecie przekrojach terenu.)
   Załóżmy, że w tym samym czasie od “normalnej”, przy wschodnim kierunku wiatru, zachodniej strony zaczął podchodzić, tuż przed godz. 10.40 lokalnego czasu, ten IŁ 76, ktoremu kontroler lotniska odmówił zgody na lądowanie. Wskutek tego, że początek pasa od strony zachodniej jest obniżony o blisko 20 metrów w stosunku do jego wschodniego krańca oraz wskutek tego, że TU 154 leciał ostatnie 3 km 50 metrów nad ziemią, praktycznie poniżej wschodniego brzegu pasa startowego, oba samoloty nie mogły się nawzajem zobaczyć, w tym krótkim okresie czasu gdy leciasły wprost na siebie, na swych radarach. “Zobaczyły się” (na radarach, bo widoczność była tylko 500 m) dopiero w momencie gdy TU 154 był ok. 1 km od wschodniego brzegu pasa startowego, a IŁ 74 właśnie lądował. I oba wykonały manewr wymijający – jak podawali naoczni świadkowie na lotnisku, “IŁ 74 nagle zachwiał się, położył na skrzydło prawie dotykając ziemi i odleciał”, TU 154 zrobił to samo, ale że był już za nisko, to w momencie nagłego skrętu utracił jeszcze wysokość (“ześlizgnął na skrzydło” tak jak to było w wypadku CASA w styczniu 2008) zahaczył o grube drzewo, 200 metrów na lewo od czystej przestrzeni nadlotu ze wschodu, próbował jeszcze wzbić się w górę, ale pochylony prawie o 45 stopni nie utrzymał się długo w powietrzu i runął kapotując “kołami do góry” totalne rozbijając kabinę. “
   =================
   od pb: to nie jest hipoteza tylko spekulacja: „podejście Ił-76 do lądowania nastąpiło między 8:30 a 8:40. Moja hipoteza brzmi: była to 8:40, czyli wtedy, gdy rozbił się polski samolot!” = gdzie dowod? spekulacja biegalskiego tez nie jest dowodem

 12. in said

  Tak krotko, wszelkie uwagi krytyczne co do hipotezy sa mile widziane. Jest ona wciaz szkicem choc coraz bardziej udoskonalanym, dzieki nowym informacja i wlasnie krytycznej analizie.

  Kazdy kto mnie czytal na biezaco wie ze jestem ostatnia osoba ktora chce sie zajmowac teraz winnymi- (chce najpierw znalesc odpowiedz co sie stalo i jak sie stalo) ale aby uzupelnic ta hipoteze, to zakladam ze jesli to byl zamach to zysk osob powiazanych wyniosl ok.200mln – 1.0mld zl. Wiec kwestia kosztow niegrala naprawdopodobniej waznej roli.

  Wszelkie krytyczne uwagi beda uwzgledniane i wierze gleboko, ze dzieki nim hipoteza ta bedzie nabierala coraz przejrzystego ksztaltu. Dlatego z gory dziekuje za wszelkie uwagi.
  ===============
  od pb: skad info o zysku?
  prosze przeniesc dyskusje na specjalna do tego strone:
  https://grypa666.wordpress.com/10-iv-hipoteza-radiolatarni/

  • in said

   Kazdy wierzy w to co mu serce podpowiada i za tym podaza. w zyciu o to chodzi.

 13. Dawid said

  W Polsce może być ok. 150 mld m sześc. gazu łupkowego. Choć to 10 proc. tego, co szacują Amerykanie, to i tak więcej niż mamy zasobów gazu wydobywanego w złożach konwencjonalnych – powiedział PAP geolog Państwowego Instytutu Geologicznego Hubert Kiersnowski.

  W dniach 7-8 maja odbywają się w Warszawie organizowane przez PIG VIII Międzynarodowe Targi Geologia 2010.
  http://biznes.onet.pl/pig-w-polsce-moze-byc-ok-150-mld-m-szesc-gazu-lupk,18567,3221399,1,news-detal

 14. hjk said

  http://smolensk-2010.pl/2010-04-26-gdzie-byl-tupolew-przez-30-minut.html#czytaj
  „8. Aldona 01/05/2010 09:37 pm

  Jakis czas temu znalazlam w onecie interesujaca informacje na temat czasu katastrofy w Smolensku – tlumaczenie forum Auto Smoleńsk – marco.kon.
  Cytat:
  “Tłumaczenie forum Auto Smoleńsk
  Pierwszy post był o godz. 10,25 czasu moskiewskiego,. czyli 8,25 czasu polskiego, o 8,59 zawyła syrena lotniskowa i w tym czasie nagrany został słynny filmik. Ile czasu mogło upłynąć od katastrofy do umieszczenia pierwszego postu ? 5 minut ? Czyli samolot rozbił się zaraz po rozmowie Lecha Kaczyńskiego z Jarosławem Kaczyńskim. Jestem bardzo ciekaw treści tej rozmowy. Żegnaj, bracie ?
  http://tnij.org/gn08
  10.4.2010, 10:25
  Co się stało z polskim samolotem na naszym lotnisku…
  Stoi bez podwozia. cała straż pożarna tam pojechała. ( nie potwierdzona informacja, podobne do oficjalnych)
  10.4.2010, 10:27
  Dopiero co poinformowali że spadł polski samolot w Smoleńsku.
  10.4.2010, 10:34
  Według plotek, on spadł na północnym lotnisku, zahaczając o drzewo. 10.4.2010, 10:37
  Spadł w okolicy Centrum KIA, u nas naprzeciwko parking, tak że kawałek skrzydła przyleciał. Przyjeżdżali do nas klienci, mówili, przejeżdżaliśmy obok, tam już jest wszystko otoczone kordonem, czy są tam żywi ludzie czy nie, nie wiadomo.
  10.4.2010, 10:38
  Skąd to info ? Gdzie można zobaczyć czy to nie plotka?
  10.4.2010, 10:40
  na portalu Rosija 24 płynąca stopka z informacjami : samolot prezydenta Polski rozbił się (lądował awaryjnie) w województwie Smoleńskim.
  10.4.2010, 10:40
  Co to za samolot ? pasażerki czy awionetka ?
  10.4.2010, 10:41
  Informacja sprawdzona. Prezydent Polski był na pokładzie. Potwierdzono że było 87 ofiar.
  10.4.2010, 10:42
  Mówią że samolot premiera Polski, ja w to nie wierzę.
  10.4.2010, 10:44
  Czytaj wyżej. (inwektywa), co to za zaczepka.
  10.4.2010, 10:44
  a dlaczego / Co się stało z samolocikiem ?
  10.4.2010, 10:45
  Nie powiedzieli, nie wiadomo co z Prezydentem polski.
  10.4.2010, 10:45
  Koledzy, co nie wierzycie ?
  10.4.2010, 10:46
  Ja p ę, nie wiedzie się polakom na smoleńskiej ziemi.
  10.4.2010, 10:47
  Po drodze miał miejsce wypadek, ze względu na fakt, że lotnisko, lub którzy nie oglądają ….
  10.4.2010, 10:47
  Znajomy który wozi pasek ze żwirowni, mówił że samolot rozbił się koło zbiornika, nikogo nie wpuszczają, dużo sił szybkiego reagowania ..
  10.4.2010, 10:47
  Dopiero co na kanale Rosija 24 powiedzieli że na zachodzie podejścia do lotniska rozbił się samolot prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Zginęło 87 ludzi.
  Los samego prezydenta jest nie znany.
  10.4.2010, 10:48
  Czy ktoś to widział na własne oczy ? Oto ( wyrażenie gwarowe) zaczyna się.
  10.4.2010, 10:49
  tak, w pasku szybkich informacji to napisali a ja jestem wstrząśnięty.
  10.4.2010, 10:49
  Po ulicy Gagarina szybko przejechała straż pożarna i siły szybkiego reagowania.

  W tym samym czasie świadkowie czekający na przylot Prezydenta widzieli krążący nad lotniskiem samolot transportowy IŁ, widzieli też że ten samolot przeleciał nad lotniskiem w dużym przechyle, skrzydłem prawie zawadzając o płytę lotniska.””
  =====================
  od pb: w leb bierze czas katastrofy ok. 8:40, bo 1-szy post powyzej byl o 8:25, co najmniej pare minut po katastrofie wliczajac czas na wpisanie i wyslanie komenta; czy ktos ma wytlumaczenie?

  • hjk said

   http://smolensk-2010.pl/2010-04-26-gdzie-byl-tupolew-przez-30-minut.html#czytaj
   „4. patriot 29/04/2010 11:07 am

   Uważam, że cała ta mistyfikacja była potrzebna służbom. Ich plan przewidywał, że w chwilę po katastrofie, wkroczy błyskawicznie grupa “do mokrej roboty” i zapewni, że nikt nie przeżył. Plan niestety nie wyszedł, bo samolot sprawdzający skuteczność fałszowania radiolokacji się spóźnił. Krążył on czterokrotnie nad lotniskiem i widzieli go zebrani na lotnisku ludzie z Polski czekający na przylot pielgrzymów z Prezydentem RP na czele. Podano więc, w nadziei, że to dobry pomysł, ze to był TU154 z Polski. Ponadto pilot w ostatniej chwili zauważył, że nie jest nad pasem startowym i poderwał jeszcze samolot. Nie udało mu się już podnieść maszyny i się rozbił w lasku obok lotniska. W lasku uderzenie o ziemię było złagodzone, co pozwoliło uratowanie części pasażerów. Ilu pasażerów przeżyło, chyb się nie dowiemy nigdy. Zamordować udało się wszystkich. Andriej Mendierej przypadkowo nakręcił filmik komórką, co bardzo pokrzyżowało plany. Na jego filmie widać, że co najmniej dwie osoby przeżyły i zostały zastrzelone. Teraz zmieniono czas “nieudanego lądowania” na rzeczywisty, Równolegle puszczono informację o rzekomym zerwaniu linii energetycznej, bowiem wyszło na jaw, że przestały działać telefony komórkowe. Tu też była plajta, bo ta blokada sieci komórkowych była zrobiona za późno. Zanim to nastąpiło, były telefony od ofiar. Stąd informacja w mediach pewnym momencie, że trzy osoby przeżyły. Najbardziej potwornym faktem w tym wszystkim jest, że nie było na miejscu wypadku służb ratowniczych, a jedynie wozy gaśnicze. Informacja, że nikt nie przeżył, była podana jako pierwsza. Tylko ten fakt świadczy o “wyreżyserowanym” przebiegu całego zdarzenia. Jak to zwykle w Rosji nie wyszło to tak dobrze, jak zakładano. Obecna dezinformacja ma na celu wprowadzić brak pewności do jakichkolwiek faktów.”
   ==============
   od pb: niby skladne, tylko ze filmik koli moze byc zmylka lub bledna interpretacja obrazu i dzwieku, a wtedy cala hipoteza lezy; chlopcy-swiadkowie widzieli zerwanie linii elektr przez tu156 (samolot o innych kolorach niz zwykle ogladane) = zdumiewa mnie jak niektorzy selekcjonuja jedne ‚dowody’ a ignoruja inne

   • wszechstronny said

    @In mam nadzieje, że to jest cutat z onetu a nie Twoje stwierdzenie.

 15. hjk said

  (Dz 20,17-18a.28-32.36)
  Paweł, posławszy z Miletu do Efezu, wezwał starszych Kościoła. A gdy do niego przybyli, przemówił do nich: Uważajcie na samych siebie i na całe stado, nad którym Duch Święty ustanowił was biskupami, abyście kierowali Kościołem Boga, który On nabył własną krwią. Wiem, że po moim odejściu wejdą między was wilki drapieżne, nie oszczędzając stada. Także spośród was samych powstaną ludzie, którzy głosić będą przewrotne nauki, aby pociągnąć za sobą uczniów. Dlatego czuwajcie, pamiętając, że przez trzy lata we dnie i w nocy nie przestawałem ze łzami upominać każdego z was. A teraz polecam was Bogu i słowu Jego łaski władnemu zbudować i dać dziedzictwo ze wszystkimi świętymi. Po tych słowach upadł na kolana i modlił się razem ze wszystkimi.

 16. Szyderca. said

  Ja mam pytanie dotyczące ostatniej nowinki którą pierwszy raz przeczytałem na ONET gdzie jakiś Rosjanin mówił że był w kabinie pilotów..

  Przeskakując po różnych portalach i porównując tematy i słowa wypowiedziane przez pana Łosia i filmik na YT (ze strzałami) w którym (oficjalnie) podano że został nagrany kilka minut po..

  Moje pytanie jest takie.

  – Jeżeli Pan Łoś był 20min po zdarzeniu a za nim przyjechała Milicja to kto strzelał na filmiku „Koli”(czy jak mu tam), jeżeli przed Milicjantami był Łoś

  – – –
  Można uznać
  – Myśliwi/Kłusownicy polujący na kaczki?
  – FSB
  – Mudżahedini którzy szykowali kolejny zamach i nieszczęśliwie znaleźli się w pobliżu katastrofy.

  – – –
  Gdyby były to naboje BORowców to wybuchały by w taki odstępach czasowych? czy amunicja w magazynku detonowała by się mnie/więcej w tym samym momencie?.

  Kto strzelał jeżeli policja przybyła 20min po a filmik ukazuje sytuację po kilku minutach. Teorie spiskowe rodzą się dlatego że nikt nic nie wie albo nie mówi ale zna „prawdę”
  =================
  od pb: teraz zaszydzimy z szydercy = jaka kabina pilotow? widziales ja na jakims zdjeciu?

  • Andre said

   @@ Szyderca

   Czy znalazłeś gdzieś wywiad(ew zapis wypowiedzi) z Panem Łosiem (podaj link) – czy to tylko dane z komunikatu onetowskiego

  • Sherlock-Holms said

   Jeżeli Ktos uważnie jak ja 100 razy ogladal film po nocach w dniach 13-16 kwietnia , to wie że teraz po zweryfikowaniu że sysreny zawyly o 8:56 , wie ,iż „akcja filmu” rozgrywa sie miedzy 8:54 a 8:57 czyli okolo 10 minut po katastrofie. W ostatnich sekundach filmu slychac nadjeżdzajace wozy milicyjne i strazy pozarnej . w poczatkowych sekubdach filmu na teren katastrofy gdzie leza ciala 90 okolo osób wbiega 2-3 osobowa grupa ludzi w tym 1 kobieta.słychać polecenia-komendy w jezyku rosyjskim i pojedyncze nie do konca ustalone sylaby w jezyku polskim oraz „dziwne wystrzaly” widac tez 2 osobowa grupe ktora filmuje z szpiegowskiej kamery ukrytej np.w okularach .

   Grupa filmowana na 100 % wykonuje jakies czynnosci na terenie , gdzie leża zwłoki i ewakuuje sie przed przyjazdem słuzb mundurowych – straży i milicji .

   Wiadomo ze lotnisko bylo wojskowe , wiadomo ze stacjonowal tu oddzial Wojsk Powietrzych FR oraz wiadomo ze przy kazdym takim oddziale moze być sekcja tajna .

   Nie twierdze ze ta sekcja robila cos złego – ale jesli cokolwiek robila to sa to potencjalni swiadkowie katastrofy …
   ==========================
   od pb: spekulacja o sekcji tajnej = a nie moglo czekac spec-komando spiskowcow?
   ja nie jestem pewien o ktorej byla katastrofa, bo jesli wpis na forum smolenskim o 8:25 nie jest zmylka, zaszla przed 8:25; co do interpretacji fuilmiku musisz dac cos bardziej przekonujacego – wielu tu juz ogladalo filmik tez po 100 razy, niektorzy nawet klatka po klatce i dzwiek po dzwieku specjalnym sprzetem i nie zobaczyli ani nie uslyszalelo tego co twierdzisz

 17. Magda said

  CZARNO WIDZĘ PAŃSTWO POLSKIE
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33930

  • Andre said

   TO ZNACZY — ZE KE UDZIELA POŻYCZKI JAKIEMUŚ KRAJOWI A GWARANTUJE TO RZĄD JAKIEGOŚ KRAJU. PRZECIEŻ GWARANCJE SĄ ‚PRZENASZALNE” W PRAWIE BANKOWYM . W TEN SPOSÓB KRAJE CZŁONKOWSKIE UNII TRACĄ KONTROLE NAD WŁASNYM MAJĄTKIEM – ZAWSZE MOGĄ SIĘ POJAWIĆ ROSZCZENIA DO WYKUPU GWARANCJI.
   NIE DOŚĆ ZE ISTNIEJE DEFICYT BUDŻETOWY + DŁUG WEWNĘTRZNY — TO TERAZ POWSTAJE MECHANIZM DŁUGU ZEWNĘTRZNEGO PAŃSTW CZŁONKOWSKICH UNII W ZNACZENIU PAŃSTW REGIONALNYCH I POWSTAJE DŁUG WEWNĘTRZNY EU.
   TO SIĘ DZIEJE NA NASZYCH OCZACH I O TYM MA DECYDOWAĆ MIN. FINANSÓW A NIE SUWEREN CZYLI NARÓD.

   TO JEST DALEJ IDĄCE NIŻ KAFKA POTRAFIŁBY WYMYŚLEC 🙂

   (To tak jakby Kowalski wyraził zgodę Malinowskiemu ze Malinowski na udzielenie( kiedy chce i na co chce) pożyczki Nowakowi- ale gwarantem tej pożyczki będzie Kowalski i on poniesie odpowiedzialność za np nieterminowy zwrot lu naruszenie warunków umowy pożyczki przez Nowaka)

   WSZYSTKO SIĘ UKŁADA DO KUPY.– TO STAN LIKWIDACJI NIEPODLEGŁOŚCI KRAJÓW EU — PRZYKRO ALE POLSKI TAKŻE – I NIKT NA TO NIE ZWRÓCI UWAGI

   http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Bedzie-antykryzysowy-mechanizm-dla-ratowania-krajow-w-potrzebie,wid,12246090,wiadomosc.html

   ” (..) polega na tym by KE udzielała krajowi w potrzebie pożyczek gwarantowanych przez kraje członkowskie. (..)

   ma być zaaprobowany (..)przez wszystkie 27 krajów UE (..), zwołano w Brukseli posiedzenie ministrów finansów państw UE(..)”
   ===============================
   od pb: kraje czlonkowskie maja zadluzenie zaprogramowane przez banksterow, wiec jak moga pozyczyc innym? musza zapozyczyc sie u banksterow zeby finansowac ‚dlug’ innego kraju, sami glebiej wpadajac w ten sposob w pulapke banksterow = podobne to do „ratowania” banksterow nie tak dawno w najbogatszych panstwach (tj. banksterzy pozyczyli rzadom forse ktora nastepnie przeszla na ich ratunek, czyli narody popadly jeszcze w wiekszy dlug w stos do banksterow)

 18. ala said

  czyżby pierwsza próba nie udana ? teraz dopięli swego


  =====================
  od pb: taaa, sluzby by taka fuszerke odwalily… to raczej wyglada na przedstawienie pt LK walczy z ‚ruskimi’ na kaukazie

 19. Andre said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Komorowski-prezydenture-Kaczynskiego-ocenialem-krytycznie,wid,12246640,wiadomosc.html?ticaid=1a210&_ticrsn=3
  ” Bardzo dobry gest, dobry krok, w dobrą stronę – w ten sposób marszałek Sejmu, (..) Bronisław Komorowski skomentował przekazanie mu przez prezydenta Rosji 67 tomów akt ws. Katynia”
  TO SĄ ODTAJNIONE TOMY – DOSTĘPNE DO TEJ PORY!!!!!

  Zderzenie dwóch ideologi na temat stosunków z ROSJĄ :

 20. Andre said

  ” (..)Jeden z pomysłów – ujawnił unijny dyplomata – polega na tym by KE udzielała krajowi w potrzebie pożyczek gwarantowanych przez kraje członkowskie. (..)

  Mechanizm ma być formalnie zaaprobowany przez wszystkie 27 krajów UE dlatego na niedzielę, na godz. 15, zwołano w Brukseli posiedzenie ministrów finansów państw UE(..)”

  http://finanse.wp.pl/kat,102634,title,Bedzie-antykryzysowy-mechanizm-dla-ratowania-krajow-w-potrzebie,wid,12246090,wiadomosc.html

 21. debata said

  Debata prezydencka kandydatow na prezydenta :

  http://www.samoobrona.org.pl/pages/02.Partia/00.Aktualnosci/index.php?document=/436.html

 22. Papież przeciwko

  jednemu rządowi światowemu

  http://www.michaeljournal.org/rzadowi.htm
  ===============
  od pb: wywalilem wpis bird2 = filmik byl tu zdementowany kilkakrotnie;
  ostrzezenie dla bird2: juz w drugim temacie siejesz dezinfo – jesli nie znasz tematow lub nie masz doswiadczenia w demaskowaniu propagandy, wstrzymaj sie przed przeklejaniem linkow i opinii

 23. Andre said

  „- Wielkim wyzwaniem jest, żeby starać się o to, aby nie nastroje żałobne decydowały o wyniku wyborów prezydenckich, ale ocena dotychczasowych osiągnięć kandydatów, ich zdolności do prowadzenia spraw polskich oraz elementy programu -”
  Niestety nie mogę się z tym zgodzić widząc ja władze „mojego” państwa traktują byłego prezydenta RP Lech Kaczyńskiego- i jaki jest stosunek do prób przejęcia śledztwa z rak towarzyszy rosyjskich.
  To właśnie świadomość żałoby po stracie + nałożone na to prywatne odczucia społeczne dadzą ocenę kandydatów w końcowym efekcie wyborów.
  Niestety ,zrozumienie pojęcia patriotyzm w dzisiejszych czasach (Owsiakowych) jest niemożliwe dla pewnej indoktrynowanej grupy społeczeństwa.
  zawsze znajdowali się tacy którzy akceptowali osiągnięcia władzy przyniesionej na bagnetach ze wschodu

  http://wiadomosci.onet.pl/2166964,12,komorowski_zakladam_absolutnie_szczera_zalobe,item.html

 24. Bird2 . Najpierw zbadaj dobrze sprawe a potem oczerniaj inne osoby. Wiesz chyba że oszczerstwo jest jednym z największym grzechem.
  Dlatego tak w Polsce mamy jak mamy gdyz całe lata media typu wybiórcza TVN Polsat Fakty i Mity i inne oczerniają ludzi i zrobili zamet w głowach prostych ludzi którzy w te oszczerstwa uwierzyli.

  Opanuj sie i nie pleć a zwłaszcza nie rozprzestrzeniaj kłamstw unych

 25. Marslim said

  Co niektórzy już zaczynają odwoływać jutrzejszy przyjazd do Moskwy:

  http://www.tvn24.pl/-1,1655452,0,1,odwoluja-przyjazd-do-moskwy,wiadomosc.html

 26. kandydat said

  Andrzej Lepper – mój kandydat W nadchodzących wyborach prezydenckich, swój głos oddam na kandydata Samoobrony Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Leppera. Zapewne sądzicie, że jestem rolnikiem, bądź też działaczem partii, któremu marzy się powrót na salony. Otóż nie! Jestem młodym, energicznym chłopakiem, uczniem szkoły średniej, na którego sercu leży dobro naszej wspólnej ojczyzny. Pan Andrzej Lepper był posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej IV i V kadencji, wielokrotnie wicemarszałkiem Sejmu, wicepremierem oraz ministrem rolnictwa i rozwoju wsi, w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Przez 6 lat zasiadania w ławach poselskich oskarżany, ośmieszany i krytykowany. Za co? Za to, że potrafił przemówić głosem milionów Polaków, dla których obecna Polska to brak perspektyw na lepsze życie. Kandydat na prezydenta Andrzej Lepper mówił głosem rolników, bezrobotnych, głodujących, ubogich, rencistów i emerytów, których otrzymywane świadczenia są poniżająco niskie.
  Popieram Andrzeja Leppera, bo sprzeciwiał się on i nadal sprzeciwia się, nieprzemyślanej prywatyzacji polskich przedsiębiorstw. Kiedy na początku lat 90-tych, powstawała Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej i Związek Zawodowy Rolnictwa „Samoobrona”, był to wynik ogromnego niezadowolenia warstw społecznych, na prowadzoną politykę państwa. Samoobrona RP na czele z Andrzejem Lepperem, to nic innego jak ruch społeczny na niewyobrażalną dotychczas skalę.
  Ogromnym sukcesem było zdobycie prze niego w 2005 roku 2 259 094 głosów (15,11%), co pozwoliło zająć Andrzejowi Lepperowi 3 miejsce w ówczesnych wyborach prezydenckich! Podobnie jak ja, domaga się on, ochrony socjalnej najuboższych, utrzymania bezpłatnej edukacji i służby zdrowia. W sprawie ochrony życia poczętego, choć zapowiada referendum to zaznacza, że osobiście jest zwolennikiem ochrony życia już od chwili poczęcia. To samo w tym referendum uczynię i ja.
  Dziś relacje z naszymi sąsiadami, są powiedzmy nie takie, jak byśmy je sobie życzyli. Andrzej Lepper jako przyjaciel prezydenta Ukrainy Pana Wiktora Janukowycza, jest nam w stanie dobre relacje zapewnić. Po wygranych wyborach prezydenckich na Ukrainie, Pan Wiktor Janukowycz przyjął jako pierwszego zagranicznego polityka, właśnie przewodniczącego Samoobrony RP. Relacje z naszym wschodnim sąsiadem, powinny być również, co najmniej dobre z powodu wspólnej organizacji największej imprezy piłkarskiej Europy, a mianowicie Mistrzostw Europy w piłce nożnej.
  Uważam, że należy polepszyć stosunki Polski z Białorusią i Rosją. W programie Andrzeja Leppera odnajduję identyczne założenia. Opowiada się on również za wycofaniem polskiej armii z Afganistanu.
  Istnienie traczy rakietowej Andrzej Lepper jako głowa państwa poprze jedynie po wcześniejszym referendum, w którym Polacy zgodzą się jej budowę. W czasie swojej prezydentury Andrzej Lepper będzie dążył do likwidacji Senatu, wprowadzenia systemu prezydenckiego w naszym kraju i zwiększenia kontroli nad NBP.

  Przewodniczący Samoobrony RP chce lepiej ochraniać osoby wykluczone i zapewnić wszystkim lepsze poszanowanie podstawowych praw obywatelskich. Andrzej Lepper to mój kandydat. Andrzej Lepper to kandydat zwykłych Polaków. 20 czerwca zagłosuj na Andrzeja Leppera i ty.

 27. Andre said

  „Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe (SKL) będzie aktywnie wspierać kampanię wyborczą marszałka Sejmu, kandydata na prezydenta Bronisława Komorowskiego”

  http://wiadomosci.onet.pl/2166995,11,wsparcie_dla_marszalka_sejmu_zna_problemy_wsi,item.html

  A kogo poprą KOLA GOSPODYŃ WIEJSKICH ? 🙂

 28. mirek said

  katastrofa wpisuję się w kolejny rozbiór Polski trwający już od 20 lat, pomału bo pomału ale jednak, przed Wałęsą mieliśmy swoje rolnictwo: PGR, mleczarnie, prawie nic importu żywności, żadnych zagranicznych marketów (z żadną zagraniczną żywnością)
  21% podatku i to WSZYSTKO (w tym i na służbę zdrowia żadnych PITów!) Kwasek likwidowane kolejne gałęzie przemysłu, kupywanie złomu dla wojska, płemier łoBuzek to już 4 durnowate reformy w tym OFE (złodziestwo jawne) bezrobocie już 3 miliony,
  dalej osłabianie armii trwa… łoBuzki też trwają, ktoś nie wie poco?

 29. Dawid said

  Zastanawialem sie dlaczego Tusk, Komorowski i inni nasi pseud rodacy spiesza sie za przejeciem panstawa. Otoz uwazam,ze mobilizuje ich strach. Oni wiedza,ze ich czas mija i maja go naprawde niewiele. Za zlodziejskie kontrakty i procenty mylsa,ze wykupia sie od sadu i uciekna od odpowiedzialnosci prawdy. Nic blednego. Prawda zwycieza i juz zwyciezyla. Poczekajmy na final!

  Wklejam wierszyk o jako komentarz do filmu:

  Marsz, marsz Komorowski
  przez Smoleńsk do Moskwy
  Za twoim przykładem
  złączym się z Mossadem.
  Jak Marchlewski do Stalina w największej pokorze
  Suchą nogą do Putina przez Czerwone Morze.
  Przejdziem Wisłę ,a problemy ulecą jak sen
  Tak jak zniknął Pan Prezydent oraz IPN.
  Ale naród się obudzi, czyn zamieni w słowa.

 30. Jerzy said

  Jedna tylko hipoteza jest pewna na 100%, za przeproszeniem Konrada – „In”:

  Władze Rosji mają coś do ukrycia 🙂 .

  Co? A czort ich wie. Może umoczyły ręce w zamachu? A może skrywają jakąś hańbę, coś wstydliwego? Jakieś niedołęstwo, słabość, partactwo? Albo coś jeszcze gorszego, czego nawet nie potrafimy sobie wyobrazić?

  Podobnie, jak „nasze” władze.
  ======================
  od pb: jak pisal Konrad pare razy, odkrycie prawdy o technikaliach katastrofy najprawdopodobniej pomoze rozwiazac zagadke/ki polityczne

 31. Aśka said

  Jaka erudycja TVN, hoho ho
  Tak by wykształciuchy i tuskomatołki mogły zrozumieć, czy redaktorów na więcej nie stać?
  Nie szkoda czasu antenowego?

  http://www.tvn24.pl/2334564,28378,0,0,1,wideo.html
  =========================
  od pb: sprowadzic powazne kwestie do trywiow, nie mowic o jeszcze wazniejszych…

 32. Dawid said

  Rydzyk o katastrofie samolotu prezydenckiego

 33. Andre said

  Zamazana prawda

  http://media.wp.pl/kat,1022941,wid,12239389,wiadomosc.html

  warto przeczytać

 34. ALFA said

  JUŻ MI SIĘ RZYGAĆ CHCE JAK CZYTAM JAKIE USTAWY „PO” WPROWADZA
  ONI POWINNI SIĘ LECZYĆ U PSYCHIATRY LUB ICH POZAMYKAĆ W ZAKŁADACH PSYCHIATRYCZNYCH ZAMIAST LUDZIOM DAĆ PRACĘ ,ABY WSZYSCY MIELI NORMALNE RODZINY TO ONI NISZCZĄ NASZĄ POLSKĄ RODZINĘ, CZY NIE WIDZICIE ,ŻE ONI ZA WSZELKĄ CENĘ CHCĄ ZNISZCZYĆ NASZĄ POLSKOŚĆ ,ALE DALIŚCIE SIĘ NABRAĆ WYBRAŃCOM OKRĄGŁEGO STOŁU DOPIERO MAMY ZNIEWOLENIE ,A TEN CO NOSIŁ KANAPKI STRAJKUJĄCYM POWINIEN BYĆ KELNEREM A NIE PREMIEREM.
  http://www.debata.nazwa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1054:antyrodzinna-ustawa-przyjta&catid=38:polska&Itemid=109

 35. Magda said

  Polecam do przeczytanie teczkę TW „MUST” vel A.Olechowskiego-kandydata na prezydenta
  http://teczki.obserwowani.pl/9606.html#top

  • Magda said

   Postawę Olechowskiego wobec narodu i sprawy niepodległości najlepiej wyraził fragment jego bardzo agresywnego listu z 1997 roku: (…) Nowoczesnego państwa nie zbudują politycy niepodległościowi. Ich państwo to gombrowiczowski „stwór Święty Ciemny”, którego stale trzeba bronić przed wrogami – sąsiadami, agentami, żydami, masonami (…)
   —-
   fragment z teczki

  • Magda said

   „20 maja 1992 r. Olechowski, jako minister finansów, podpisuje umowę z FIAT-em o sprzedaży FSM w Bielsku-Białej. Według protokołu pokontrolnego NIK, jako szef resortu finansów przedłożył rządowi umowę definitywną, liczącą 900 stron, zredagowaną wyłącznie w językach angielskim i włoskim, na kilkanaście godzin przed jej podpisaniem (!). Nikt więc nie był w stanie jej przeczytać ze względów czasowych i językowych. Ale Rada Ministrów ją przyjęła, a Olechowski podpisał. W umowie tej strona polska zobowiązała się do zwracania Włochom kar i grzywien ekologicznych bez względu na ich wysokość (ten załącznik napisany był wyłącznie po włosku). FIAT został zwolniony od ponownego, ustawowego zatrudniania mężczyzn po odbyciu służby wojskowej oraz kobiet po urlopach macierzyńskich i wychowawczych. Ponadto nowym właścicielom zapewniono odraczanie ceł i ulgi we wszystkich płatnościach, tudzież przyznano 35% samochodów kontygentowych. Wreszcie w umowie czytamy, że ‚pod każdym względem prawem wyłącznie właściwym dla niniejszej umowy jest prawo szwajcarskie’. Skarb Państwa przejął też wszystkie długi FSM w wysokości 17 bln ówczesnych złotych. Postępowanie Olechowskiego kontrolerzy NIK określili jako ‚przekroczenie granicy swobody’, udzielonej mu przez rząd. Z wyjątkową złośliwością wymieniali też setki przepisów, w tym konstytucję, złamane przez ministra. „

 36. Magda said

  21:40 RM-„bezpieczeństwo Polski po 10.04.2010”

 37. ala said

  Jakos dziwnie zaczynaja niewygodni politycy miec problemy z samolotomi

  • ala said

   To jedna z jego wspanialych wypowiedzi ,jesli ktos chce wiecej wystarczy na you tube wpisac nigel farage napisy pl

 38. […] w dniu 2010-05-08 (sobota) Artykuł zaczerpnęliśmy z blogu Grypa666, a konkretnie ze strony: https://grypa666.wordpress.com/2010/05/08/hipoteza-falszywych-nadajnikow-ndb/. W tekście dokonaliśmy nieznacznych poprawek, eliminując niektóre z błędów językowych […]

 39. […] Artykuł zaczerpnęliśmy z blogu Grypa666, a konkretnie ze strony: https://grypa666.wordpress.com/2010/05/08/hipoteza-falszywych-nadajnikow-ndb/. […]

 40. Lwica said

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2010/05/06/katastrofa-smolenska-–-teoria-spisku-kgb-kontra-aniolki-charlego/
  ======================
  od pb: wybaczcie, ale autor nie zablysl, np. przytacza tylko jeden z subiektywnych wykresow trajektorii – typowo dla „uodowadniania” swoich racji na wiele innych tematow w przeszlosci, w tym o katastrofie 10 IV w ktorej o dziwo zgadzal sie od poczatku z oficjalna wersja winy pilota i nawet nacisku nan przez LK!

 41. asterix said

  Smoleńsk, katastrofa – działania ABW, Wiadomości z 23.04.2010, usunięte z archiwum online :

  https://grypa666.wordpress.com/zdjecia-i-materialy-ze-smolenska-3/

 42. […] Dostałem dziś następującą e-pocztę od szanowanego przeze mnie za rozsądek Konrada „In”, tego od hipotezy fałszywych radiolatarni 10 IV: […]

Sorry, the comment form is closed at this time.