Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Potworny styl Putina

Posted by grypa666 w dniu 05/05/2010

Wspomóż blog na konto lub Pay Pala

†††††††††††††††††††††††††††††

Potworny styl Putina

Piotr Bein 5.5.2010

W niepokojącym artykule “W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina”, Gieorgij Gordin przedstawia premiera Rosji jako KGB-owskiego potwora. Użycie gazu w teatrze moskiewskim rzekomo z rozkazu Putina wygląda na zbyt brutalne, by unieszkodliwić kilku terrorystów kosztem ponad setki niewinnych… Ale zważywszy potraktowanie strony polskiej w śledztwie 10 IV i mistyfikacje z czarnymi skrzynkami i ciałami ofiar, nie dziwię się podejrzeniom pod adresem Putina i Miedwiediewa, przez  polskich autorów jak i rosyjskich, którzy nazywają klikę u władzy “czekistami”.

Autor nazbierał kilka innych “dowodów” na diabelstwo Putina, podobnych retoryką do merdialnej  “agresji Rosji na Gruzję” w 2008 r. – propagandy tak nachalnej jak szkolenie sił Gruzji przez USA, Izrael i ukraińskich “enkawudowców”. Seria kłamstw w zawrotnym tempie (Hitler bałkański Miloszewić, Osama bin Laden 11 IX, broń masowej zagłady Hussajna, atom Iranu…) uzasadniała ludziowcom humanitarne, pro-demokratyczne interwencje armiami gojów dla celów jot, a Gruzja-niewiniątko  miała być dla merdiów c.d. tej serii… A tu niespodzianie kontr-atakuje armia rosyjska, w obezwładniającej reakcji na ludobójczy napad Gruzji na Osetię Płd. Kompleks jot chciał wrobić swego odwiecznego wroga, Rosję, przy okazji wodowania “lotniskowca Gruzja” przed atakiem na Iran, a wyszedl z podbitm okiem…

O interesie jot w awanturze o Osetię Płd. niech świadczy fakt, że neokoni w USA napierali na secesję Kosowa na przekór rezolucji ONZ nr 1244 i prawu międzynarodowemu, a powoływali się na prawo w przypadku Płd. Osetii. Śp. Prezydent Kaczyński niestety odegrał w tamtym konflikcie niesławną rolę lokaja kompleksu jot, co Gordin próbuje zmienić w męczennika w szponach Putina-potwora w katastrofie smoleńskiej. “Putin działa z pozycji siły”, utkwiła chyba Gordinowi zaskakująca reakcja sił Rosji, które schwytały w wojence o Osetię Płd. specjalistów militarnych z Ukrainy (czyżby z frakcji “enkawudowców”?). Zatapiając kilka okrętów gruzińskich, dosłownie parę jednostek rosyjskich z Sewastopola z odpowiednimi pociskami ostrzegło flotę NATO dostarczającą “wodę pitną i pieluchy” do Tbilisi. Nic dziwnego, że w parlamencie Ukrainy nawalają się zgniłymi jajami o Sewastopol.

We współredagowanym przeze mnie “Info nurcie” w Kanadzie, kontynuowanym jako “Wir”, wywnioskowaliśmy w nrze 3 (2004), że sprawcami cytowanej przez Gordina tragedii w Biesłanie byli dżihadyści nie-kaukascy na zlecenie tych, których teraz nazywam kompleks jot. Wniosek był zdumiewający, przeczył doniesieniom oficjalnych mediów rosyjskich i zachodnich. Niech więc nie dziwi zbieżność obecnych doniesień “rosyjskich” z “zachodnimi” ws. 10 IV. Wiadomo jaka jest władza w Polsce względem charakteru mendiów, więc rosyjska paralela może być podobna. Nie badałem pozostałych przypadków, które przytacza Gordin, więc nie mogę ocenić wiarygodności jego tekstu. Wyręczył mnie dr Marek Głogoczowski, pisząc o artykule Gordina w e-poczcie z 4.5.2010:

tę „niby-informację” wyprodukowali ci sami „pracownicy Boga”, którzy robili „pomarańczową rewolucję” na Ukrainie, „tulipanową” Gruzji, sponsorowali „Solidarność” w Polsce, banderowców na Ukrainie, oraz pontyfikat JPII w Watykanie, a obecnie sponsorują portal „Free Kavkaz” i TV Belsat w Białymstoku. Wystarczy dokładniej obejrzeć inne, podobne materiały publikowane na wskazanym, „bogatym jak http://www.kresy24.pl” portalu http://www.rupor.info.

Cóż, USA pomimo wysiłków Hollywood, nie są zbyt estetycznym krajem. A za brakiem piękna w życiu idzie i najzwyklejsza plugawość zachowania, która aż promieniuje z nadesłanej mi fałszywki.

Jesli chodzi o sam „team” tandemu Putin-Medviediev na Kremlu, to moi moskiewscy znajomi okreslają go jako „podstawione, sztuczne twarze”, czytałem nawet że (prokomunistyczni, ZSRR-nostalgiczni w swej większości) Rosjanie o władzach na Kremlu wyrażają się jako „nasi, nasłani z Zachodu, okupanci”, „znowu zostaliśmy rabami (niewolnikami) kapitalistów”, itd.

Filmik ze strzałami: made in CIA

Mam nadzieję, że dr Głogoczowski wie, jakie służby rządzą służbami “amerykańskimi” (uważanymi za państwo w państwie) i “brytyjskimi” jak i “polskimi”, choć pisze on o “anglosasach” jak David Icke o reptylianach, Alex Jones o międzynarodowych bankierach, a Jane Burgermeister o satanistach.

Bowiem znalazł on poszlakę do „CIA” w produkcji filmiku ze strzałami po katastrofie 10 IV. Oto co pisze w tym samym majlu:

A tak, przy okazji, dzięki sponsorowanej przez US-Raka witrynie http://www.rupor.info dowiedzieliśmy się nareszcie, że to CIA wyprodukowała ten „niewiadomego pochodzenia” filmik z miejsca katastrofy, na którym słychać dwa strzały:

“po raz pierwszy opublikowane przez RUpor amatorskie wideo o rozstrzelaniu rosyjskim specnazem pasażerów lotniczego liniowca TU 154”

Poszlaka do donmeh i trockistów

Czyżby przypadkiem autor artykułu o Putinie, Gordin, rezydowal w Istambule, siedzibie donmeh, masońskich krypto-żydów udających muzułmanów? Poprzednicy donmeh w imperium otomańskim przyczynili się do planowanych przez ówczesny kompleks jot: obalenia caratu w Rosji i sułtanatu w Turcji, obu wojen światowych, rzezi Ormian, oktiabrskoj rjewoljucji oraz Gułagu… i strach pomysleć za czym stoją obecnie – za „walką wyzwoleńczą” na Kaukazie, banderowcami na Ukrainie, mudżahedińskim terrorem na Bałkanach?

Jad antyrusycyzmu, wyrażany w bolszewickiej nienawiści, rusofobicznej polityce “USA” jak i mendialnej propagandzie jot, daje upust odwiecznej nienawiści judeocentryków do chrześcijan oraz mści się na Rosjanach, spokrewnionych z Rusią Kijowską, która rozpędziła judaistycznych Chazarów w X w. Wielu współczesnych judeocentryków wywodzi się z Aszkenazyjczyków, tj. Chazarów, trzonu światowego żydostwa wg żydowskich encyklopedii. Antyrusycyzm wydaje się mieć cechy wspólne z antypolonizmem czy  antyarabizmem: jakaś zawiść, rasizm w stosunku do współmieszkańców, jakby za istnienie na ziemiach „wybrańców”. I pomyśleć, że reszta Europy wydalała ich bezpardonowo – właśnie na ziemie miłosiernych, chrześcijanskich Słowian i do Turcji.

Nienawiść do chrześcijańskich Rosjan wyraził Lew Trocki, niosący najgorsze tradycje rewolucyjnego terroru kultywowanego przez donmeh na rzecz globalnego kompleksu jot. Ten ideowy protoplasta współczesnych neokonów w USA, z których wielu przybyło z ZSRR, miał zamienić Rosję w pustynię zamieszkałą przez białych Murzynów, których będziemy ciemiężyć tak bardzo, jak nawet najgorszym wschodnim despotom nigdy się nie śniło. Zapowiadając prześcignięcie wszystkich klęsk wojen kapitalistycznych, Trocki obiecał rozlać krew rzekami. Przewidział, że  najwięksi zachodni bankierzy będą z nami współpracować. Jeśli wygramy rewolucję, zaprowadzimy syjonistyczne panowanie na jej cmentarnych pozostałościach i staniemy się takim mocarstwem, że cały świat padnie na kolana. Pokażemy, co znaczy totalna władza. Terrorem i rzezią zepchnięmy rosyjską inteligencję w kompletne otępienie, idiotyzm i upodlenie. Trocki zaapelował do Żydów w Rosji, by nienawidzili wszystkiego, co rosyjskie! Pragnął, by robili to doskonale i radośnie. Z zapałem mieli zgładzić rosyjską inteligencję – oficerów, inżynierów, nauczycieli, kler, generałów, akademików i pisarzy! Trocki spełnił swe obietnice. Niewiele mediów śmie przypominać tę ludobójczą hańbę judeocentryczną. Cytaty znalazłem w polskim periodyku Młoda Gwardia (nr 6, 1991).

Żniwo antyrusycyzmu

Co było później, wiedzą ci, co wiedzieć chcą. Komunizm pochodzi z marksizmu i bolszewizmu – kryptojudeocentrycznych ideologii niby antagonistycznych kapitalizmowi z tejże stajni. Bolszewicy popełnili ludobójstwo na chrześcijańskich Słowianach, w większości Rosjanach. Żydobolszewia głosiła rewolucję komunistyczną przez zastąpienie Boskości autorytetem państwa. Żydowscy bankierzy finansowali rewolucję bolszewicką i sowiecką gospodarkę. Dziś są u steru polityki USA, UE i globalnie, przez Federalną Rezerwę USA, Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Bank Światowy i dziesiątki banków inwestycyjnych. Żydzi przeważali wśród bolszewików, najwyższych stanowisk rządowych w ZSRR i bezpieki Czeka, poprzednika oprawcy katyńskiego, NKWD.

W l. 1930-ych tajna policja NKWD była jedną z najbardziej żydowskich wśród sowieckich instytucji. Skrajni Żydzi dyrygowali Gułagiem w najgorszym okresie sowieckiego terroru (1930-1938), który pochłonął miliony istnień. Stalin był rozporządzalną fasadą dla dwu Żydów chazarskich: swego z-cy w partii, Lazara Kaganowicza i jego kuzyna, Lawrentiego Berii, szefa tajnych służb. Kaganowicz rozkazał zniszczyć majestatyczną Cerkiew Chrystusa Zbawiciela w Moskwie, jak i zagłodzić na śmierć 5 mln osób na Ukrainie w l. 1932-1933. Bolszewicki terror wymierzony w rosyjskich (a następnie in. wschodnioeuropejskich chrześcijan) przez pięć dekad po 1918 r. zabił 600 biskupów, 40 tys. księży, 120 tys. mnichów i mniszek oraz miliony wiernych. W l. 1918–1938, liczba cerkwi otwartych do nabożeństw w ZSRR spadła z 54 tys. do poniżej 500.

Beria, nie Stalin, odpowiada za Zbrodnię Katyńską. Wszelkie „rosyjskie” bicie się w pierś ze wskazaniem Stalina, bolszewików, komunistów, lecz bez sprecyzowania ich etniczności, po prostu kontynuuje mega-manipulację – antyrusycyzm kompleksu jot, wymierzony w ich ofiarę, Rosjan …podobnie jak antypolonizm „polskich obozów koncentracyjnych”, Jedwabnego i Kielc. Chciałbym wiedzieć, dla kogo pracują Putin i Miedwiediew, FSB, KGB i GRU.

Komentarze 184 to “Potworny styl Putina”

 1. Taka Tam... said

  wklejasz to pod kazdym tematem a 150 razy juz bylo tlumaczone, ze te slowa sa wyjete z kontekstu… no ludzie litosci ilez mozna…

  od mg: słuszna uwaga, dziękuję, proszę blogowiczów o nie wysyłanie po kilka razy tych samych wpisów, bo takie praktyki są natychmiast wyłapywane przez program antyspamowy i następne wpisy takiego blogowicza są automatycznie przekierowywane do spamu (!)

 2. wiktoria said

  myślicie, że przy skrzynkach majstrowano? martwi mnie to, że podają, iż w kokpicie był ktoś jeszcze

  • Brenda said

   Pozywka dla „idiotow od teorii spiskowych” by mieli zajecie. Dajcie sobie z tym spokoj. tym bardziej, ze to info z „nieoficjalnych zrodel”.

  • Zet said

   Czy przy skrzynkach majstrowano? A kto to stwierdzi? Nasi prokuratorzy, którzy nie mają na nic wpływu? Za jakiś czas, jeśli w końcu Rosjanie oddadzą nam czarne skrzynki z NASZEGO samolotu, to Polacy z tych rejestratorów będą mogli odczytać, że nie było żadnych dodatkowych nadajników NDB, a pilot ze względu na złą kalibrację przyrządów zboczył z trasy i stało się jak się stało.

   http://niezalezna.pl/article/show/id/33801

   No a jakże, pewnie prezydent powiedział „Lądujcie” i to wszystko przez niego. Nie dajmy sobie wciskać takich kitów. Manipulacji ciąg dalszy, jestem wręcz pewien, że zwalą wszystko na tą „piątą” osobę w kokpicie, aby podtrzymać wersję nacisków. Pewnie ona też jest odpowiedzialna za fałszywe nadajniki NDB w okolicy lotniska. Tak, tak. Jakieś wytłumaczenie musi być. Do podparcia swojej wersji specłużby zaraz wymyślą, że rejestrator nagrał rozmowę pomiędzy dwoma generałami, którzy znajdowali się na drugim końcu samolotu, o treści: „mamy spóźnienie 10 minut, chłopcy mogliby się pospieszyć i już wylądować”, co potwierdzi tezę, że na pokładzie wszyscy byli zniecierpliwieni. Tylko dzięki wspaniałej supernowoczesnej technologii można to było wyłuskać i teraz wiemy że był to tylko nieszczęśliwy wypadek. Powinniśmy być wdzięczni.

   • wiktoria said

    ja nie daję sobie niczego wciskać 😛
    mnie nie o to chodzi, najnormalniej w świecie martwię się, że prawda nigdy nie ujrzy światła dziennego, nawet czubek tej prawdy

    nota bene – ktoś z was wie, ma pewność, że można zmienić odczyty ze skrzynek, czy taką ingerencję da się w ogóle wykryć?
    czy raczej nie ma szans?

   • Magda said

    nie jestem pewna,czy oni nam te skrzynki oddadzą,wczoraj słyszałam coś o stenogramach z rozmów,które maja być przekazane,nikt nie mówi,że te skrzynki do nas wrócą.

   • Zet said

    @Wiktoria, nie sądzę aby prawda oficjalnie ujrzała światło dzienne. Gibraltar i Katyń z przed 70 lat nadal czekają na swoją kolej. Jest wiele takich spraw, które ciągną się do dzisiaj. Np śmierć gen. brygady Włodzimierza Ostoji-Zagórskiego w 1927 roku po zamachu majowym. Oficjalnie zniknął, ale środowiska narodowe przeprowadziły własne śledztwo i miesiąc po jego zniknięciu generała oni wiedzieli, że za jego „zniknięciem” stoją ludzie Piłsudzkiego na którego Zagórski miał haki. W rodzinnym archiwum mam kopię maszynopisu z wynikami tego śledztwa. Maszynopis oczywiście, nie muszę dodawać, krążył tylko drugim obiegiem.

    Dlatego tak cenne jest zbadanie hipotezy, jaką wysnuł „In” tutaj na forum oraz informowanie o nieścisłościach ludzi wokół.

   • VIVIEN said

    ogladalam caly film wrzucony wczoraj w komentarzach do wczorajszego o tragedii jaka sie wydarzyla dzieciom jadacym na ferie z Rosji – STRASZNE – pokazana jest tam skrzynka Tupolewa w calej okazalosci i mowili ze tez byla zniszczona tak ,ze zeby odsluchac nagran musieli wyciagnac tasme i przesluchac na jakims magnetofonie – tak wiec skoro tasme mozna wyciagnac – to na pytania o manipulacji – wnioski sobie sam wyciagnie – odszukaj i obejrzyj – godny uwagi!

   • Brenda said

    A mnie sie wydaje, ze po poprzedniej „niesubordynacji” pilota prezydent juz by nie probowal nastepnego zmuszac do ladowania. Wczesniej mylnie wydawalo mu sie, ze ma wladze absolutna, no ale wyperswadowano mu to i nie sadze by znow narazal sie na zgrzyty. Tak, wiec sugerowanie, ze z winy prezydenta jest tylko zadymianiem.

   • grypa666 said

    od pb: podany przez Zet link nie dziala:
    „Strona, której szukasz nie została znaleziona. Mogła zostać czasowo usunięta, przeniesiona lub skasowana. Sprawdź poprawność adresu lub przejdź na stronę główną.”

   • Zet said

    Artykuł został usunięty z serwisu, nie wiem dlaczego.

    A to jest źródło tego artykułu http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-w-kokpicie-tu-154-nagral-sie-glos-osoby-spoza-scislej,nId,275743

 3. Irena said

  „Dziwne wnioski z sekcji”
  Dziennikarze „Rz” widzieli protokoły oględzin zwłok trzech osób, które zginęły w katastrofie prezydenckiego samolotu i protokoły przesłuchań ich bliskich.
  http://www.rp.pl/artykul/2,471102_Dziwne_wnioski_z_sekcji.html

  i wywiad z córką śp. Zbigniewa Wassermana, dla Gazety Polskiej:
  http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/2926/mam-duzo-pytan

  • Magda said

   tak,istotnie te wnioski są dziwne,zwłaszcza ten,że przyczyną zgonu były „mnogie obrażenia”.
   To po co ta sekcja,skoro taką diagnozę można postawić „na oko”.
   Ja myślałam,że tam będą wskazane konkretne przyczyny zgonu,bo tak mi się wydawało,że po to robi się sekcje.No widać,co kraj ,to obyczaj.

  • grypa666 said

   od pb: taaa, medyk sadowy ustalil czas smierci co do minuty = kpina w zywe oczy!
   przesluchanie wassermanowej: podejrzana sprawa z rzeczami osobistymi, zobacz komentarz pod artykulem:

   Napisał MKUL dnia 05-05-2010
   – Dwa dni temu byliśmy na pielgrzymce do Katynia z grupą 50 osób. Postanowiliśmy oddać również hołd ofiarom tragicznego lotu. To co, zobaczyliśmy na miejscu, bardzo nas zbulwersowało – napisał jeden z internautów do tvn24.pl.
   Z informacji uczestników wycieczki wynika, że na ziemi walają się m.in. fragmenty ubrań, buty, portfele, pieniądze, paszporty i zdjęcia ofiar. Teren jest niezabezpieczony i ogólnie dostępny. Rosjanie zbierają znajdywane rzeczy do toreb.
   I jak tu wierzyc Tuskowi ze panuja nad sytuacja i chca wyjasnic wszystko…gdzie jest polska godnosc i honor…

   • Magda said

    dziś Graś mówił,że premier wie o tym,że teren nie jest zabezpieczony od kilku dni.
    No więc się pytam,CO on z tym zrobił.Nic.Nie zrobił nic do dzisiaj ,gdy trąbią już o tym wszystkie media w końcu podobno ktoś się tym zainteresował.

 4. Dominik said

  Za dużo czasu minęło, aby nie można było czegoś „dodać”. Być może to jest właśnie przygotowanie terenu pod teorię, że ktoś (wiadomo kto), „zmusił pilotów do lądowania”.

  Ja bym nie odrzucał tego że jednak przy skrzynkach manipulowano. Trzeba mieć tylko nadzieję, że szybko wyłapiemy to co, „zamachowcy” pominęli. Nie da się zrobić fałszerstwa doskonałego, zawsze będzie coś, co pozwoli wyłapać choć część prawdy. Fakt, że dużo czasu minęło, a zapis ze skrzynek powinien być ujawniony dawno temu.

  Intrygujące jest natomiast to, że wskazują iż wg skrzynki zapaliły się wszystkie alarmy w samolocie. Cytat:

  RMF informuje, że czarne skrzynki TU-154 zarejestrowały też włączenie się wszystkich systemów alarmowych w kokpicie pilotów. Początkowo mówiono tylko o ostrzeżeniu przed osiągnięciem niskiego pułapu – teraz śledczy wiedzą już o alarmie wszystkich urządzeń. – za gazeta.pl

  Teoretycznie podchodząc zbyt nisko nie wszystkie powinny się włączyć, a szczególnie te dotyczące np. silnika. Czyżby jednak jakaś forma zakłóceń elektromagnetycznych krótki moment przed rozbiciem się?

 5. ASM said

  Komentarze, sugestie, wnioski, uwagi na temat Putina, Rosji, Komunistow czy nawet PO sa bezsensowne i do niczego nie prowadza. Dlaczego? Odpowiedz jest prosta i banalna. Bo Historia Polski nas nauczyla niejednokrotnie jednego!

  NIGDY NIE UFAC PRUSAKOWI I RUSKIEMU! NIGDY a co za tym sie rozumie to jedna istotna sprawa:
  DBAC O WLASNE INTERESY! i nikogo w to nie angazowac NIKOGO!

  jest takie przyslowie,ze Polak madry po szkodzie. Dlatego pytam sie jak dlugo beda weszenia domyslow, klutnie, dyskusje bez dowodow, sprzeczki, przesciganie sie w pomyslach kto lepsza propagande wymysli itd??? To wszystko sprawia iz stoimy w miejscu, niczego nie robi sie… i o to chodzi syjonistom, aby jak najbardziej mieszac, zucac nowa propagande, a spoleczenstwo niech sie doszukuje prawdy i tak jej nie znajdzie – bo jak mozna znalezc prawde z posrod zaklamanych informacjei rzuconych w media syjonistyczne?

  Podsumowujac: My tu gadugadu a niemiec sie zbroji. Oby ten narod nie obudzil sie z glowa w nocniku, nie z reka ale z glowa, reka w nocniku juz dawno jest.

  Glupi ludzie, ktorzy widza co sie dzieje niczego nie robia! Tak malo jest patriotow, ktorzy cos jeszcze robia a sie ich krytykuje na kazdym kroku, bo tak wkacu media robia, wiec my tez musimy krytykowac! Durnie! To juz i noge w nocniku macie! OBUDZ sie NARODZIE! POLSKI JUZ DAWNO NIE MA! Popatrzcie na media co wam serwuja: NAGOSC, SEX, LESBY, GEJE – to normalnosc. Komisje sledcze, klotnie, sprzeczki rzadowe – to normalnosc. Sprzedanie stoczni, przemyslu ciezkiego, banknki w zagranicznych lapach, brak przemyslu motoryzacyjnego – top rowniez normalnosc. Za to wiara w Boga, w JEzusa, wiara w Krzyz, zwiazki malzenskie partner partnerka, slub katolicki, ksiadz i jego posluga, wiara w tych co walczyli i przelewali krew za ojczyzne, czystosc ducha, zasady moralne – to juz nie jest normalne! MEDIA WAS OGLUPIAJA.

  Ten narod jest zdemonizowany! Szatan i zle duchy szaleja na prawo i lewo, ludzkosc ta w wiekszym stopniu jest opetana! Wiem co mowie, bo sam znam dzialania zlych duchow i wiem o nich bardzo duzo! Chcesz to wierz czlowiecz nie chcesz to nie, ale badz pewny, ze duzo nie wiesz ile zla sie dzije na twym podworku. Ku…a wybaczcie, ale musialem to napisac, bo nie da sie na to wszystko patrzec i tylko kiwac glowa. TRZEBA CZYNOW.

  Ja z mojej strony napisalem jeden artykul na temat ratowania dusz, teraz tworze dwa filmy na temat Intonizacji i ratowania POLSKI. Pytanie co ty robisz? Moze tak lepiej dzielic sie informacjami co kto zrobil/zrobila na rzecz ratowanie tegoz narodu? niz pierdzic kolejnymi sensacjami bez pokrycia!!!

  ASM

  • wiktoria said

   jaki masz pomysł? co ja, zwykła kobieta, niezbyt majętna, na normalnym, średnim szczeblu pracownicznym mogę zrobić dla narodu? powiedz, daj konkretny pomysł, a nie krytykuj!
   PS staram się wychowywać dziecko w poczuciu wartości, w jakich i mnie wychowywano – dla mnie rodzina, kościół, Bóg, ojczyzna to nie są puste słowa
   może to za mało, ale ja osobiście nie widzę innej drogi, niż zacząć od siebie i swoich bliskich

   • Toms said

    Możecie podczymac świadomosc narodowa, wspólnote i bierny opór przciw antypolskiemu elementowi zagranica i w kraju ( KGB , GRU , WSI) , wpłynąc na 12 000 000 Polaków poza granicami kraju aby zatęsknili za ‚Rzeczpospolita

  • Taka Tam... said

   ciagle z ta intronizacja… my ludzie ktorym zalezy na dobru i praktykujacy zasady chrzescijanskie nie zmienimy niczego intronizacja. mozemy sie modlic itd, ale jesli wladze (obojetnie czy syjonisci czy nie, czy tylko pazerni na krytko) nie zaczna stosowac tych zasad co my (a napewno nie zrobia tego) to nie ma sensu zadna intronizacja. badzmy realistami. to ze pokrzyczysz na nas czy zachecisz do intronizacji to nic nie zmieni. Polska potrzebuje realnych zasadniczych zmian a nie modlow. robak Polske toczy, odporny na modly itd. za pozno jest na milosc i modlitwy. zreszta pomysl sam, gdybys by po ciemnej stronie mocy 😉 to co bys myslal modlitwach, Jezusie, intronizacji. bys sie tylko usmiechnal z politowaniem i dalej pasozytowal na spoleczenstwie. albo lepiej, bys wykorzystal to do jeszcze wiekszego omamienia owieczek zeby skuteczniej doic.

   ps. Twoj post by sie bardziej przydal na fora GW, onet itd. o ile by przeszedl. my szarzy ludzie oprocz swiadomych wyborow i prob edukacji owieczek co mozemy innego zrobic, bez zlamania naszych chrzescijanskich zasad?

   • Andre said

    http://www.tvn24.pl/0,1654944,0,1,wycieczki-znajduja-na-miejscu-katastofy-rzeczy-ofiar,wiadomosc.html

    CZYŻBY PRZYGOTOWANIA DO PRÓB PODWAŻENIA PRAC RUSKIEJ KOMISJI

   • hjk said

    Można się zorganizować, a modlitwy nigdy dość. Bo mogą nadejsć takie czasy, ze pozostanie już tylko modlić się…
    A jesli sam Jezus mówi o intronizacji, a Maryja o modlitwie, to może wypadałoby jednak zacząć od tego…)))

    Uważam, że „Solidarność” z 80go roku to pewien wzór i dobra tradycja narodowa: ludzie się zorganizowali, mieli dość konkretny program (słynne „21 postulatów”) i po prostu pilnowali, czy sa realizowane. jak nie to strajk. Była jakaś siłą nacisku na władzę i ta musiała robić pewne rzeczy. A teraz trzeba do tego wrócić. I było to tak groźne dla władzy, ze aż musieli rzucic wojsko przeciw narodowi.

    Podobnie ludzie zorganizowali się do kontroli wyborów w 89 roku i wyniki były zdumiewające…))

   • hjk said

    Co do tych rzeczy ofiar – „…portfele, pieniądze, paszporty i zdjęcia ofiar” – gdzie są nasze słuzby?!
    Czemu nie przeczesano terenu i nie zebrano tych rzeczy…A moze miały zrobić to rodziny…?

   • Brenda said

    Jaka komisja prowadzaca taka prawda i poszanowanie ofiar. Przestepca zaciera slady wylacznie po sobie, a nie dba o estetyke miejsca zbrodni. Przeciez to typowe.

   • grypa666 said

    od pb: @Andre, jesli to byl spisek, odpowiedni „archeologowie” juz wszystko przeszukali

  • Kola said

   Ja patemek polskoj pierwoj dynastii tebe piszu ,tolka, tak Boh w chramie i w damoj,tak derżyś.,mnogo nas, nam ne podołaty, budet nie Polsza ,a Rzeczpospolita at moria do moria,wsie luda i Bielorusiny i Rusiny i Letuwisi i Poliaki ,wsie, wmestie adnoj rodinoju.Boh u nas..

   • ala said

    Мы семья, как учит нас история из какой-нибудь из его братьев. Недоразумений не виноваты простые люди и наши правительства, и мы мало что не влияет. Бог с тобой

  • grypa666 said

   od pb: ASM, masz nt. religijne strony „Bron Krzyza” i „W obronie ks Natanka” na blogu – wszystko na ten temat wywalam ponizej, bo tu mamy sprawe 10 IV i kompleksu jot

  • hjk said

   Jeszcze a propos pewnych ilustracji do artykułu godny polecenia jest film „Soviet story”:

   Ten film trzeba koniecznie obejrzeć…

   Komunizm i faszyzm (niemiecki nazizm)to były ustroje ludobójcze i zdałem sobie sprawę, ze ci szaleńcy dalej chcą kontynuować swe zamiary, tylko moze nowocześniejszymi metodami: szczepionki, kryzys ekon., haarp, wirusy, GMO, modyfikacje klimatu, trzesienia ziemi i kataklizmy, a moze i w końcu stary głód (Ukraina – NKWD zamorzyłow ciągu zimy 1932-33 7 milionów ludzi głodem!!). Po wybiciu wszystkich „wrogów klasowych” (czyli całej elity rosyjskiej – „prawykonanie” naszego Katynia, który trwal do lat 50tych) zaczęto mordować kogo popadnie, były limity dzienne… Np. Chruszczow wnioskował, zeby jego „limit” zwiększyć z 8 do 17 tysięcy, na co wszyscy się godzili… jakaś erupcja zła, demonizmu, niszczenia dla niszczenia… A ponadto miliony w gułagach…

 6. in said

  @PB
  W wczorajszym temacie zobaczylem wpis cytujacy e-poczte od

  „From: Marek Glogoczowski
  Sent: Tuesday, May 04, 2010 11:31 AM
  Subject: O “samobójstwie”/zabójstwie Prezydenta vciąg dalszy “spinu”

  ktory sugerowal na blad pilota.

  —————————————————————————————–

  Ad1. Czy moglbys mi na podstawie zdjecia ocenic o jakim miejscu mowi wypowiadajacy sie???

  http://www.wikimapia.org/#lat=54.8238819&lon=32.0768166&z=14&l=0&m=b

  Ad2. 300 m od pasa (nie jak 500m jak sugeruje autor) znajduje sie ten parking przygotowujacych sie samolotow ale widac wyraznie ze od strony ladujacego samolotu jest on zasloniety budynkami oraz jego ksztalt w zaden sposob nie przypomina pasa.gdzie jest ta super szeroka droga???

  Druga sprawa jesli pilot jakims cudem (ten cud opisze w nastepnym podpunkcie) zobaczyl ten parking to w jaki sposob moglby go pomylic widzac budynki przed nim (na osi pasa nie powinno byc budynkow tylko lampy naprowadzajace) oraz nie zauwazyl sprawnych lub nie lamp na osi pasa???

  Ad3.

  Widocznosc pozioma 500m, parking sie znajduje 300 m od poczatku pasa, czyli pierwszy moment w jakim pilot moglby go zobaczyc 800m przed poczatkiem pasa czyli jest to miejsce ok 300m (4sekund lotu) za pierwszym uderzenim w drzewo, ktore bylo w odleglosci 1,1km

  Ad4.

  Skoro pilot musial podjac decyzje o ladowaniu (obnizeniu lotu) nad nadajnikiem NDB wiedzac ze w tym momencie znajduje sie w osi pasa, to w jaki sposob mialby potem zmieniac kurs.???

  Pilot zaczal sie ratowac , zmniejszac wysokosc w odleglosci 1,4kmo pasa, a zaczal sie wznosic w odleglosci 1,2km od pasa wiec w jaki sposob mogl sie sugerowac tym parkingiem skoro w tej odleglosci go nie widzial???

  —————————————————

  Podsumowujac wypowiedz tej osoby sugerujacej blad pilota zaklada niedostepnosc zdjec lotniska, linijki i dlugopisu oraz glowy do obliczania.

  ———————————————————————————————-
  ponizej ta wypowiedz.

  …Pilot rosyjski dodaje, że sam zaczął latać na TU 154 w wieku 35 lat mając już 9000 godzin wylatane na trzech innych typach samolotów i jako drugi pilot wylatał 1500 godzin zanim zaczął latać jako pierwszy pilot. Starzy (rosyjscy) piloci mówili mu „żeby bał się, bał się latać aż będzie miał wylatane tysiąc godzin”. W. W. Erszow wskazał na ważny szczegół lotniska w Smoleńsku, który zmylił pilota, szczegół dobrze widoczny na mapkach okolic lotniska (patrz mapka otwierająca post http://smolensk.ws/blog/169.html): mianowicie 200 metrów po lewej stronie pasa startowego, wysunięty aż na 500 metrów przed jego początek, znajdował się duży „peron” (wybetonowane pole), na którym samoloty przygotowywały się do odlotu. Od niego biegła szeroka taśma betonu, równoległa do właściwego pasa startowego. W ograniczonej widoczności do 400-500 metrów pilot wziął ten „peron” i biegnącą odeń super-szeroką drogę, za właściwy pas startowy i dopiero gdy na tym „peronie” odsłoniły się zaparkowane tam samoloty, zorientował się, że popełnił błąd. (na innych portalach jest nawet zaznaczony moment w którym TU 154, nalatujący dokładnie na właściwy pas startowy, skręcił w lewo, w kierunku tego, wysuniętego 500 metrów przed pas startowy, dużego betonowego „peronu”)

  • Magda said

   @ In
   jak to jest z określeniem czasu katastrofy?Czy nie przyjmuje się np.godziny zniknięcia samolotu z radaru?

   • in said

    Znikniecie z radaru moze byc pomoca i okreslic mniej wiecej czas upadku.

    W tym przypadku pilot byc moze (w zaleznosci od ustawienia anteny i sygnalu), lecial kilka sekund ponizej radaru (mogl byc teoretycznie niewidoczny) a potem po 8-10 sekundach zdazyla sie katastrofa.

    Tak wiec czas znikniecia z radarow moze okreslic +/- 10 sekund czas katastrofu.

   • in said

    Ja ocniam czas katastrofy tu154m na podstawie wypowiedzi D.Tuska na temat czasu zatrzymania sie pracy czarnych skrzynek. oceniajac zniszczenia ciezko przypuszczac ze ktoras z nich pracowala po katastrofie.

    Czas zatrzymania czarnych skrzynek Tu-154m wynosi wedlugdanych 08g.41m.00 lub 05 sekund.

    P.S
    Znowu w dziwny wedlug mnie klamliwy sposob lansuja blad pilota,

    Wedlug oceny rosyjskiego eksperta cala zaloga (pilot, II pilot, nawigator, technik) tu154m oderwala sie z siedzen i zaczela wygladac przez okno pasa….

    Dzis jest ogrom tego typu artykolow, proponuje kazdy z nich sprawdzac obliczeniami i logika.

    Pozostaje nadzieja ze w zwiazku z tymi artykulami polscy piloci, koledzy zalogi tu154m wykaza sie wieksza determinacja w dochodzeniu do prawdy.

   • Magda said

    @ In
    Piszesz,że:”Tak wiec czas znikniecia z radarow moze okreslic +/- 10 sekund czas katastrofu.”
    To czemu od razu nie podali tego czas,skoro różnica to +/- 1 sekund,tylko ustalają to na jakiś zewnętrznych punktach odniesienia,a różnica wynosi 15-20 minut.
    Czas zniknięcia z radaru byłby przecież precyzyjniejszy.

   • in said

    A co do glosu w kabinie pilotow, to przeczytajcie jeszcze raz moje artykuly na temat manipulacji informacja…

    1. dlaczego nie podano czy to glos meski, czy zenski
    2. dlaczego nie podano kiedy ten glos byl zarejestrowany.

    Moglo sie zdarzyc ze glos ten zostal zarejestrowany ok.30min przed katastrofa i nalezal do jednej z stewardes.

    Ale tych informacji istotnych (meski czy zenski oraz czas nie podano), do duzego klamstwa czasem trzeba przygotowac taka jest moja opinia.

    Przykre to dla mnie wszystko, nie mieszkam w Polsce i wiele rzeczy nie bedzie mnie dotyczyc ale mam rodzine i znajomych w Polsce i nie chcialbym zeby zyli w takim kraju.

   • in said

    Powinni podac o ktorej samolot zniknal z radarow, nie bedzie to czas precyzyjny ale, zwazywszy na okolicznosci nie ma mowy o roznicy 15-20min.

    nie wiem jak to jest dokladnie na niektorych lotniskach, ja obslugiwalem loty nad polska oraz samoloty do poczatku sciezki ladowania, ale generalnie kazde lotnisko powinno miec zapis pracy radarow i kontroli lotu.Ja mialem te zapisy.

    jest to pytanie do sledczych.

   • asterix said

    Moim zdaniem to podstawią głos Kaczyńskiego. Przecież to merdia i nie liczą się z nikim.

   • in said

    @magda
    nie jestem pewien czy jest zapis gdyz jest to inny kraj, inne lotniska, radary dosyc stare. Kazde porzadne lotnisko powinno miec mozliwosc zapisu a czy tamto mialo to nie wiem. Wydaje mi sie ze tak bo lotniska wojskowe i szkoleniowe powinny wykorzystywac takie informacje do celow szkoleniowych.
    Ale wydaje mi sie ze taki zapis powinnien byc.

   • in said

    A tak na marginesie znalazlem skopiowana swoja hipoteze w ktorej kopiujacy sugeruje ze mam pseudonim blackhawk i jestem…

    oto jego wpis prezentujacy moja analize.

    …Jeden z naszych aktywnych czytelników, mający doświadczenie w kierowaniu ruchem lotniczym w amerykańskich siłach zbrojnych, przesłał nam swoją hipotetyczną wersję wydarzeń, która w obliczu przedstawionych faktów, może zbliżać nas do poznania realistycznych powodów katastrofy….

    dalej jest skopiowana moja anlaiza.

    Co do kopiowania i powielania nie mam nic przeciwko, wyrazam zgoda ale wydaje mi sie ze dopisywanie do tego falszywych danych (amerykanskie sily zbrojne) nie jest moralnie poprawne oraz raczej nie przyniesie dobrych efektow.

    Tym co powinno nas wyrozniac od „nich” to prawe serce.
    ===============
    od pb: In, interweniuje gdzie mozna, jutro napisze artykulik o tym zlodziejstwie; podobnie kradli moje prace podczas kampanii antyscypionkowej, a opluwali za plecami; ze swoich nickow (jako juz sprawdzone ‚autorytety’ na maglowych blogach) mogliby dyskredytowac i przeinaczac twe prace dla dezinformacji, kiedy twa teza okaze sie prawda

   • in said

    http://www.rmf.fm/blogi/?uid=15

    powyzej link gdzie w komentarzach z 2010-05-05 07:30 | Marek umiescil moja „upiekszona- z dodanymi dodatkowymi informacjami min. ze obslugiwalem ladowania na lotniskowcach”

    Prosze, apeluje,

    W natloku klamstwa, manipulacji informacja tylko umilowania prawdy moze pozwolic nam odkryc prawde, nie mozemy stosowac metod jakie stosuja „ewentualni zamachowcy” bo jesli bedziemy je stosowac to czym sie bedziemy roznic od nich.

    Prosze, apeluje

    Wyrazam zgode na kopiowanie ale prosze nie dodawac do moich wpisow falszywych informacji.

    Tylko prawe serce pomoze nam sie obronic.

   • Magda said

    @In
    ja też nie wiem czym dysponowało tamto lotnisko,ale taki zwrot,że „samolot zniknął z radarów o…” zwykle pojawia się w pierwszych informacjach o katastrofie.Tu od początku podawano godzinę,ale nie podawano ,na podstawie czego została określona.
    Urządzenie do zapisu stanu z radarów,nie jest chyba wyposażeniem dodatkowym lecz podstawowym.No chyba ,że pomyłkowo zwinięto je wraz z ILS po wizycie Putina.

   • in said

    http://wolnemedia.net/?p=21514

    kolejny skopiowany z zmienionymi faktami artykol

    Prosze, badzmy uczciwi….

    Jest tylko klamstwo i prawda i po ktorejs stronie trzeba sie opowiedziec.
    =================
    od pb: wolne media notorycznie kradna prace innych bez podania autora i zrodla; radze dopisz copyright na poczatku i koncu swych prac, zmien nicka na dluzszy, budzacy respekt u osob bez skrupulow – poniewaz to jest problem powracajacy do grypa666 (swiadczy o dobrej jakosci naszych prac), mysle o wpisaniu na stronie copyright i praw autorskich = moze to odstraszy zlodzieji

   • in said

    @magda

    Zwrot samolot zniknal z radarow o…dotyczy zazwyczaj katastrof w locie tranzytowym, czyli radarow obslugujacych przestrzen powietrzna.

    Kontrola wiezy na pewno musiala zauwazyc o ktorej samolot zniknal z radarow (najprawdopodobniej mieli dwa : radar wysokosci i radar odleglosci), wiec musieli znac w miare precyzyjnie czas katastrofy, czy byl zapis, nie wiem, na pewno byl zapsi kontroli lotu, a czy radaru to nie wiem. Wydaje mi sie ze tak ale ze wzgledu na roznice nie mam 100% pewnosci do tego dlatego jestem ostrozny co do twierzenia z powinien byc ten zapis.

    Ale podkreslam ze kontrolerzy lotu musieli zapamietac godzine znikniecia z radaru.

   • Magda said

    @In
    wiesz,ja tu sobie pisuję już dość długo i przypominam sobie,że z tym właśnie portalem już wcześniej był jakiś zgrzyt.Może PB będzie lepiej to pamiętał,ale coś już z nimi było.

   • in said

    @magda
    Ale masz racje sa wyjatkowo nieprecyzyjni z godzina katastofy zwazywszy ze maja kilka zrodel do jej okreslenia.

    Widocznie maja jakis powod watpliwosci lub cos do ukrycia.

   • Magda said

    „(…)- Samolot zaczął się rozpadać ok. kilometr przed pasem startowym. Ostatni element znajdujący się najbliżej lotniska to lewe skrzydło leżące ok. 200 m przed pasem – mówił Siergiej Szojgu, minister ds. sytuacji nadzwyczajnych, który natychmiast po katastrofie przyleciał do Smoleńska. – Nie chcę spekulować. Mogę jedynie powiedzieć, że samolot zboczył o 150 m z podejścia do lądowania – dodał Szojgu, który oglądał miejsce tragedii z helikoptera.(…)”

    Więcej… http://wyborcza.pl/1,105743,7755329,Uratowac_sie_nie_mogli.html#ixzz0n3gDnXI1

   • in said

    Mam prosbe pisze artykul na podstawie hipotezy falszywych nadajnikow i mam pytania czy ktos natknal sie na oficjalne info z elektrowni w smolensku ze awaria byla o 08.39.35??? bylbym wdzieczny

   • Magda said

    In
    oficjalnie,to podał tę informację Tusk na konferencji.Wcześniej mówiło się o tym na smoleńskich forach internetowych-ta to zapamiętałam

   • in said

    @magda
    Co do awarii linii mam wypowiedzi z forum smolensk, oraz artykuly z prasy internetowej gdzie jest napisane:
    …Komisja badająca przyczyny katastrofy dotarła do danych, według których do zerwania liny doszło o godzinie 8.39..”

    ale brakuje mi jakies notki z zrodla, elektrowni z smolenska. nie znam rosyjskiego wiec ciezko mi sie poruszac, ale sprobuje

    jesli ktos by sie natknal na strone lub komunikta elektrowni to prosze podac link.
    ==============
    od pb: siergiej amelin opisuje bodajze w cz. 4, automatyczny zapis przerwania linii co do sekundy przez firme energetyczna

   • Magda said

    http://orbiter.ucoz.ru/publ/sistema_toplivnaja/8-1-0-311
    to dla In-może Ci się przyda -schemat rozmieszczenia baków w TU

   • Magda said

    DZIŚ „MISJA SPECJALNA”

   • in said

    @magda
    Dzieki,przejrze jutro , Dzisiaj musze juz konczyc, skonczylem czesc artykulu ok.1/3.

    Co do bakow paliwa to moga sie przydac jak to bylo z tym wybuchem.
    O wiele wazniejsze w Tu-154m jest rozmieszczenie silnikow, bo takie rozmieszczenie na tyle obnizylo szanse uratowania Tu-154m.

   • Prosto said

    @In tu jest dokument ze smoleńskiej elektrowni:
    http://www.rp.pl/galeria/459542,10,466823.html

   • in said

    @prosto
    Ogromne dzieki, im wieksze potwierdzenie faktow tym lepiej.

    Zrobilem screena tej strony na wszelki wypadek.

    Jeszcze raz wielkie dzieki.

  • Magda said

   http://rexturbo.salon24.pl/176944,katastrofa-przyczyny-hipotetyczne-uzupelnienie
   tu też rozważają Twoją hipotezę,ale jest podany adres do tej strony.

   • hjk said

    Poczytałem tych komentarzy i baaaardzo dziwne mi się to wydaje, ze samolot akurat obrócił się dokładnie o 180 stopni przed upadkiem…Nie 30, 78, nie 127…
    Moze na takie coś była nastawiony ew. detonator?. A poza tym, jak samolot skręci się o 90stopni, to zdaje sie zanika siła nośna i zaczyna spadać i przy tak małej wysokości „powinien” uderzyć bokiem, chyba ze obrót był bardzo szybki, samolot rzec można, zaczynał „wirować”…

  • Maxi said

   @in
   Przypomina to znane z protokolu katastrofy CASY:

   Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na 9 sekund przed zderzeniem samolotu z ziemią
   zarówno kpt. KUŹMA, jak i pozostali członkowie załogi po komendzie kontrolera: „Kurs
   trzy zero, zero, odległość kilometr” spojrzeli poza kabinę samolotu, skupiając swoją uwagę
   wyłącznie na poszukiwaniu świateł podejścia i drogi startowej. ‚W tym czasie nikt nie
   obserwował położenia wskaźników sztucznego horyzontu.
   Samolot niekontrolowany przez załogę zwiększał przechylenie z jednoczesną utratą
   kierunku w lewo.

   Tamto z CASY bylo nazwane tylko „badaniem zdarzenia lotniczego”.
   Pilot rozwalil sie na torach kolejowych przy podstawie chmur 100m, z widocznoscia 1 km, z predkoscia pozioma ok.272 km/h i pionowa ok.35 m/s ok.90 stop.od osi lotniska i 1,3 km od progu drogi startowej, kontroler nawet nie wiedzial , ze sa w takiej pozycji , komisja wyliczyla litanie bledow, ciala nie byly zweglone i pozwolilo to na stwierdzenie, ze przyczyna smierci byly obrazenia wielonarzadowe i co? I nic sie nie stalo, wszystko jedzie dalej, wystarczy rozmydlic nieznana przyczyne w szczegolach, a media stwierdza, ze to skomplikowane i nie medialne i tematu nie podejma.

   A prawdziwa informacja jest towarem do handlowania i to zrobi Putin.

   • in said

    Roznica miedzy Miroslawcem a Smolenskiem jest taka ze w Miroslawcu pilot stracil kontrole nad samolotem (predkosc pionowa 35m/s) a Smolensku wedlug moich analiz pilot mial caly czas kontrole nad samolotem (predkosc opadania 6-8m/s potem wyrownanie i uzyskanie predkosci wznoszenia 5m/s)

    Nie jestem znawca ale wydaje mi sie ze predkosc opadania 35m/s jest bardzo odczuwalna przez zaloge.

    Ja rozumiem ze kazdy popelnia bledy, ale czasami sugerowane bledy sa zbyt duze.

    Jednakze teraz trzeba sie skupic na smolensku a moze miroslawiec sie kiedys wyjasni.

 7. ALFA said

  Prof. Jadwiga Staniszkis

  „Dlaczego popieram kandydowanie J. Kaczyńskiego”

  Cytat:
  Nie chodzi o millenaryjny mit „dokończenia rewolucji”. I na pewno nie – o oddanie w ten sposób hołdu ofiarom, które próbowały zachować wierność wartościom. Moje racje są jak najbardziej praktyczne.

  Jeśli bowiem jest prawdą (podkreślam „jeżeli”, bo znam to tylko z drugiej ręki), że bezpośrednio (4 godziny) po tragedii było włamanie do mieszkania Ś.P. Szczygły (zginął laptop), podobny fakt zdarzył się w Krakowie w domu Wassermanna, a także – przeszukano szuflady Ś.P. Kurtyki (co zresztą być może zradykalizowało IPN), to mnie to wystarczy. Nie chcę, by luzackie rządy Platformy przekształciły się w rządy mafii politycznej.

  I jeżeli dowiaduję się, że wśród osób żyjących w Polsce w skrajnej biedzie, aż jedną trzecią stanowią dzieci i młodzież do lat 18 ( i że stanowi to aż 17% tej kategorii wiekowej), to widzę, że polityka społeczna i prorodzinna Platformy okazała się nieskuteczna.

  Jeżeli Europejski Bank Centralny bierze stronę nieżyjącego Prezesa NBP Skrzypka w sprawie rezerw (w sporze z ministerstwem finansów), to kto tu jest liberałem? To rząd Jarosława Kaczyńskiego obniżał podatki. A Kluzik-Rostkowska rozpoczęła sensowny program polityki wspomagania ubogich rodzin.

  Potrzeba nam nie malowanego prezydenta (Komorowski), nie prezydenta o biografii zakorzenionej w minionej epoce (Olechowski), ale kogoś, kto jeszcze nas poderwie do walki o Polskę silną, solidarną i przestrzegającą prawa. I sprawiedliwości.

  Polityka jest jak sztafeta: następny musi podjąć pałeczkę!

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,13…..ieton.html

  • Pelagia said

   pani Staniszkis nigdy nie ceniłam, ale zastanawiam się, czy teraz nie ma racji. W końcu nie może być tak, że wszystko, totalnie wszystko jest w jednych rękach. Zero kontroli nad ich działaniami. Nie podobają mi sie też ataki na decyzję pani Marty Kaczyńskiej. Ma prawo do tej czy innej decyzji i trzeba to uszanować. Ci sami ludzie nie pryszczyli w mendiach gdy wszem i wobec pokazywała się córka byłego prezia. Dlaczego teraz tak toczą pianę ??
   Odnośnie Donku Tusku – moim skromnym zdaniem on był potwornie przerażony jeszcze przed katastrofą. Jak ktoś ma możliwość, to popatrzy na filmy z Katynia gdy był tam Tusku z Putinem, Tusku byl tam powtornie przerażony. Przypatrzcie się dobrze

   • Andre said

    @ Pelagia
    ŹRÓDŁO( LINK DO FILMU)

   • Danuta said

    Pelagia ma rację . Donald miał od pewnego czasu coraz bardziej wilcze spojrzenie a jego narastający strach tylko to wrażenie potęgował .

   • Pelagia said

    @Andre – to było w wiadomościach tv a nie na you tube – relacja z pobytu Tuska w Katyniu – tego jeszcze przed katastrofą. jak mam Ci dać do tego linka ??

   • hjk said

    hehehe, masz podać linka „czasowego”…))))))

 8. heros2010 said

  A nie jest tak ,że mocodawcy z elity NWO mogą sobie pozwolić na prawdę wiedząc ,że taki zamach w Polsce nikomu płazem nie ujdzie wśród opinii publicznej?Dobrze wiedzą,że Polacy są jednym z lepiej poinformowanych narodów mimo zdrady ich nie własnych ~elit.Co by nie powiedzieć Putin i Miedwiediew to też mogą być ich marionetki.Może chodzi o zradykalizowanie Polski i jej wyobcowanie na arenie międzynarodowej?Albo pełna władza dla peło ,albo rozegramy to inaczej.Lizbona podpisana,ale zawsze to lepiej wygląda jak wojska okupacyjne to zsrr.
  Polska przehandlowana do NWO wschód za niepokorność szczepionkową i ogólnie całokształt.
  GWno nie daje rady tefałen/wsi hipnotyzuje coraz słabiej a rządzić trzeba.
  Wściekłe owce trzeba odseparować i zneutralizować zawczasu zanim zainfekują cały miot.Poza tym chaos się kontroluje lepiej jak się go celowo wywołuje.Ordo ad chao.Można zawczasu poukładać szachownice mimo pozornego chaosu.
  Może już ktoś podjął decyzje ,że Polacy wracają pod zsrr buta skoro nie lubię buta unii?(Obamoludziki rok temu 17 września?)

  • hjk said

   Na razie uny maja problem z Grecją, a ci nie dadzą sobie łatwo w kaszę dmuchać. Pracowałem z jednym Grekiem kiedys, to wiem. No i sa religijni, prawosławni…A prawoslawnych coś uny szczególnie nienawidzą: Rosja, Serbia, Grecja teraz…

 9. asterix said

  Panika w czasie minuty ciszy w Holandii. Podczas uroczystości ku pamięci ofiarom wojny. Dwóch facetów stojących w tłumie ludzi rzuciło się bez powodu do ucieczki, krzycząc. Tłum ruszył.

  Co za ludzie. Do NWO pójdą grzecznie !

  • Zapsa said

   Bo Holendrzy to prosty naród – jak ktoś biegnie i krzyczy to znak, że reszta powinna zrobić to samo 🙂 Im wiele nie trzeba – jak spytasz: „dlaczego uciekałeś”, odpowiedzą „bo kilka osób uciekało, co prawda nie wiem przed czym, oni też nie wyglądali jakby wiedzieli, ale na wszelki wypadek uciekałem i krzyczałem razem z nimi”.

   To taki test na narodzie – jak sławne sluchowisko w Stanach o kosmitach.

   • asterix said

    Wiadomo, że test. Dwóch kolesi bez powodu zaczęło uciekać. Jakby ci ludzie ruszyli przeciw NWO to było świetnie…

   • Taka Tam... said

    ja tam nie wiem czy narodowosc ma cos wspolnego z ta reakcja… w Polsce byloby to samo (zobacz jak sie tratuja jak hipermarket jest otwierany, to nawet gorzej niz ci z Holandii, tu przynajmniej na filmiku widac ze mogli sie obawiac zagrozenia zycia)… zreszta… gdyby sie znalezc w tlumie w miejscu gdzie zaczeli uciekac… sila rzeczy tez bys zaczela sie przemieszczac pod naporem ludzi, inaczej by zatratowali. no i to chyba jest naturalna reakcja. niestety w pewnych sytuacjach obowiazuja nas typowo zwierzece zasady… zwlaszcza gdy ludzie sa zebrani w grupe jak owce.

   • Brenda said

    Jacy wy wszyscy madrzy, bo siedzicie teraz z d…mi pojedynczo na swoich wygodnych krzeselkach jako widzowie kolejnego filmu. Wasza krytyka pewnie jest poparta doswiadczeniami z kolejnej produkcji pt. zabili go i uciekl, albo durnymi grami, w ktorych ma sie kilka zyc. A co byscie zrobili gdyby kolo was stala najblizsza osoba? Dziecko? Matka? Moim zdaniem to i tak zachowali zdrowy rozsadek, bo tylko przez chwile zapanowalo zaniepokojenie.

   • Zapsa said

    Brenda dziekujemy ci o królowo spokoju i mądrości 🙂 Liczymy na besztanie nas w przyszłości.

   • Brenda said

    Lepsze niz szerzenie przez Was glupich stereotypow pt.:”Holendrzy to tepy narod”. Tylko wytlumaczcie mi wyzszosc owego nad:”Polak zlodziej”. Mnie zadne sie nie podoba.

   • Toms said

    Wysoki strasznie wysoki poziom lęku w spóleczeństwie , było setki mundurowych a oni sie bali …

 10. Zet said

  Jeszcze przez 20 minut można głosować w audycji w Trójce

  Czy nowelizacja ustawy o IPN jest dobrym rozwiązaniem?
  http://www.polskieradio.pl/trojka/zaprzeciw/artykul159446.html

  Pokażmy, że tych „przeciw” jest więcej.

  Po 13:00 można ten komentarz usunąć.

 11. navajo888 said

  23.06.2010 się zacznie ,uwa znie obserwujcie świat !!!!!

  • Głos66 said

   Do @Navajo888

   Skąd ta data ?

   Według mnie będzie to 7.05.2010 (wyliczenie numerologiczno-synchroniczne).

  • Mariusz said

   jeśli wiesz pisz więcej
   nie rób zagadek!

   • sss said

    Glos666!!

    Początek II Rzeczpospolitej 11. 11. 1918
    Początek III Rzeczpospolitej 4. 06. 1989
    – pomiędzy tymi dwoma datami minęło dokładnie 25773 dni

    Sowiecka agresja na Polskę 17. 09. 1939
    Śmierć Prezydenta Kaczyńskiego 10. 04. 2010
    – pomiędzy tymi dwoma datami minęło dokładnie 25773 dni

    🙂 a nie tak jak ty napisałes

   • Głos66 said

    Do @Sss

    Tak to prawda. Dziękuję za zwrócenie uwagi, pomyliłem kolejność dat.
    Jeszcze raz bez pomyłki:

    Początek II Rzeczpospolitej 11. 11. 1918
    Sowiecka agresja na Polskę 17. 09. 1939
    – pomiędzy tymi dwoma datami minęło 21 lat, a dokładnie 7615 dni

    Początek III Rzeczpospolitej 4. 06. 1989
    Śmierć Prezydenta Kaczyńskiego 10. 04. 2010
    – pomiędzy tymi dwoma datami minęło 21 lat, a dokładnie 7615 dni

   • hjk said

    „Początek III Rzeczpospolitej 4. 06. 1989” ten 4.06 to żenada…
    Kontraktowy Sejm i Jaruzel na prezydenta to był jakis policzek chyba i plunięcie w twarz narodowi, toż to był stan wojenny bis…
    Jeśli juz to pierwsze wolne wybory i postanie rządu Olszewskiego, który coś próbował zrobić z tym przeraźliwym PRL-bis po 4.06 89…, a i tak wtedy podpisano traktat akcesyjny, który nas wykończył ekonomicznie…

  • sss said

   Noc Sobótkowa to słowiańskie święto związane z letnim przesileniem Słońca, obchodzone w najkrótszą noc w roku. Święto ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości, obchodzone na obszarach zamieszkiwanych przez ludy słowiańskie, bałtyckie, germańskie i celtyckie, a także przez część narodów wywodzących się z ludów ugrofinskich.

   Nawajo…… rozumiem ze wytanczysz nam cos ciekawego? lol

  • hjk said

   gdzies czytałem, ze ma być zacmienie księzyca, astrolodzy do takich wydarzeń przywiązuja wagę…moze ktoś ma program astronomiczny, to powie kiedy to będzie?

 12. Zapsa said

  O ile wcześniej byłam pewna,że to był zamach, o tyle dzisiaj zaczynam poważnie zastanawiać się nad jedną wielka mistyfikacją.
  Absolutnie nic się nie trzyma kupy – ciała niby są ale w strzępach, przy czym osobiste rzeczy nietknięte, jakby tylko czekały, aby je przekazać rodzinom. Czarne skrzynki odczytuje się juz prawie miesiąc, przy czym co dwa dni powstaje nowa insunuacja co do ich zapisu – o ile na początku ledwie znaleziono jedną skrzynkę, o tyle teraz mamy…pięć? Przestałam liczyć. Skoro pięć skrzynek, to zapewne któreś z nich były rejestratorami z przedziałów pasażerskich i jak to ktoś na blogu wcześniej zauważył, rejestreatory takie nadprogramowo są w samolotach rządowych właśnie po to, by badać ewentualną obecność osób trzecich na pokładzie, jak np. terrorystów itd. Ale nie, nic nie wiadomo o tym – ktoś kiedys palnął i poszedł art na onecie, że „krzyk bólu i przerażenia” miał miejsce – nastepnego dnia okazało się,że to wymysł…
  Wkręca się ludziom KIT, że rozmieszczenie latarni przec lotniskiem tak uwiodło pilota(nieuka i ćpuna w dodatku), że se zlądował w lesie. I że żarówki mu nie pasowały.
  Minister Obrony Narodowej powtarza wszem i wobec, że PROCEDURY BEZPIECZEŃSTWA NIE ISTNIEJĄ, że to tylko taka ….”tradycja” (że się nie lata razem).
  Media po opuszczeniu tematu gromnic i wieńców oraz łez pokazywanych w przybliżeniu – przeskoczyły na jakże ważny – czy córa Lecha będzie na plakatach wyborczych Jarka??? Naród szaleje z podniecenia, co dzień nowe info, nowa papka dla zblazowanych mózgów.

  ech…nie wierzę już w nic. Jakiś beznadziejnie niespójny spektakl jest nam sprzedawany, za nasze podatników pieniądze, a reżyser w ogóle sie nie postarał o autentyczność. Raczej postarał się by wszystko wyglądało jak majaki pijanego harcerza.

  • Głos66 said

   Do @Zapsa

   I tu masz całkowitą rację.
   Właśnie specjalistom od NWO chodzi dokładnie o taki „mirsz marsz”, aby nikt nie mógł się połapać o co w tym wszystkim chodzi.
   Właśnie UNY specjalizują się w takim przedstawianiu każdej sytuacji mającej miejsce na Ziemi.
   Tak jest też z chmurą pyłu wulkanicznego, rozlewającą się ropą itp.
   Oglądnij film pt. „Fakty i akty” gdzie pokazany jest w sposób wręcz doskonały świat madialny, którym kręcą i mataczą UNY.

   • mirek said

    do filmu ‚Katyń’ trzeba obejrzeć ‚Generał Nil’
    tam jest taka kwestia ‚im większy absurd tym łatwiej ludzie uwierzą’

   • Maxi said

    Do tego film „Tajne przez poufne”, Cohenowie uchylili rabka tajemnicy.

  • Brenda said

   Rzeczy nie tkniete? Wyobraz sobie, ze wyskakujesz z jedenastego pietra (nie probuj!:)), a zaraz za Toba ktos wyrzuca Twoj portfel. Jak myslisz: Ty czy portfel bardziej ucierpi? Ja mysle, ze ten ostatni wcale. Niech jakis fizyk to wyjasni, bo ja to biore na chlopski rozum. 😉

   • hjk said

    tyle, ze tu portfel leciał raczej z włąscicielem i nie z 10 pietra, tylko najwyzej z 5go, no chyba, ze kazdy przed katastrofą wyrzucił swe rzeczy osobiste za okno…

   • hjk said

    A co do tych leżących butów to przypomina mi sie prof. J.Pająk i jego opracowania nt. telekinetyzmu…Gdy działaja takie machiny, pojawią się „nadśliskość” czy jakoś tak i charakterystycznym szczególem jest to, ze buty i tego typu rzeczy nie trzymaja się ciała. Opisywał, jak ponoć w czasie jakiejś paniki chyba w Mekce wszyscy pogubili buty i droga wraz poboczem pełna była leżących butów…

   • Brenda said

    Okrycia (marynarki, plaszcze), a w nich portfele, komorki mogly byc sciagniete pod czas lotu, a wlasciciele czekali az samolot wyladuje by po nie siegnac.

   • STEEF said

    NIE BADZ TEPA SRODKA SAMOLOTU BRAK A TU OCALALE DOKUMENTY PAPIERKI CO PIERWSZE POD WPLYWEM TEMP ZNIKNAC POWINNY LUB ZZOLKNAC OD GORACA – ONI CHCA ZEBY PRAWDA WYSZLA NA SWIATLO DZIENNE ! POZOSTAWIAJA BLEDY ;ZEBY WZBURZYC NAROD ;WPROWADZIC STAN WYJATKOWY LUB WOJENNY I JUZ MAJA SWOJE ! WTEDY I WYBOROW NIKT NIE DOCZEKA – RZAD TYMCZAS PRZEJMNIE WLADZE OJ TO ZA TO ZE NAM NIE SPIESZNO UMIERAC BYLO NA TE SCYPIONKI ;TAK CZY OWAK DOPNA SWEGO .POLACY TO NAROD UPIERDLIWY! JAK I SERBY I GRECY ,JESZCZE PARE MIESIECY TEMU NIKT NIE WIERZYL ZE Z UPARTA GRECJA IM POJDZIE LATWO ! I TO CHYBA MIZIA TAK PROROKOWAL NO I MIAL RACJE :GRECJA SIE BRONI POJDA NA PIERWSZY PLAN ZE SCYPIONKAMI MOWIL MIZIA – MIAL RACJE IDA NA PIERWSZY PLAN A MY ZARAZ ZA NIMI TYLKO Z INNEGO POWODU JEZELI PLANUJA KONFLIKT ZBROJNY TO WIECEJ MAJA Z ZYWEJ EKIPY TP 154 NIZ Z UMARTEJ NIE WYKLUCZAM PORWANIA TZN WZIECIA ZAKLADNIKOW DO NIEWOLI I CO DALEJ ????????????????????????????
    ==========================
    od pb: od temperatury? sa rozne bronie, znasz ich skutki na papierki kontra ciala i materialy organiczne?

  • hjk said

   No i wyjdzie nam, ze ten od Niemiec od „znikającego” samolotu miał rację – chodziło o to że samolot uprowadzono na inne lotnisko czy strącono „gdzies w lesie”, a tam zdetonowali stary wrak…

 13. Andre said

  http://www.ithink.pl/artykuly/aktualnosci/nowinki-technologiczne/co-ma-nagroda-nobla-do-bezpieczenstwa-energetycznego-polski/

  bezpieczeństwo energetyczne RP dla kogo to jest niebezpieczne —

 14. Magda said

  dotyczy godziny wylotu TU z Warszawy:

  • Głos66 said

   Ale co w związku z tą godziną ?
   Opisz coś więcej.

  • Magda said

   pojawiały się informacje,że samolot miał wylot o 6:30,z tego,co tam jest wynika,że planowo wylot miał być o 7,ale wylecieli później.

 15. Magda said

  Bartoszewski, Mazowiecki, Wałęsa – wesprą marszałka
  „W KOMITECIE HONOROWYM BĘDZIE WIELE DUŻYCH NAZWISK”
  http://www.tvn24.pl/0,1654926,0,1,bartoszewski–mazowiecki–walesa-_-wespra-marszalka,wiadomosc.html
  —————
  „doborowe towarzystwo,spec od dyplomatołków i bydła,premier od „grubej kreski” i Bolek

 16. wiktoria said

  http://tnij.org/gq0f
  komentarz na temat głosów w kokpicie (nie wiem, czy nie wyśle się dwa razy, coś mi szwankuje)
  =====================================================
  od Asterix: czasem posty lądują w spamie bez powodu. Nie nasza wina 🙂

  • hjk said

   najlepszy jest ten koment:
   „zachował się bardzo wyraźny rumor wyważanych drzwi do kokpitu i głośny krzyk „Ląduj, dziadu!”

 17. wiktoria said

  chciałam wysłaś link do artykułu na katarynie, ale chyba potraktowano to jako spam?
  może jeszcze raz spróbuję, przepraszam za dubel http://kataryna.salon24.pl/178159,glos-z-kabiny
  pozdrawiam 🙂

  • hjk said

   najlepszy jest ten koment:
   „zachował się bardzo wyraźny rumor wyważanych drzwi do kokpitu i głośny krzyk „Ląduj, dziadu!”
   ))))))))

 18. dario said

  Beria, nie Stalin, odpowiada za Zbrodnię Katyńską.
  uny usraelskie,nie rosja, odpowiada za zbrodnię smoleńską

  ta sama ręka tego dokonała (oczywiście nie swoimi rękami a podstawionego komando)
  Jeszcze jedna myśl mi przyszła na myśl po co komorowski jeżdził do israela tuż przed katastrofą?

  • dario said

   http://teczki.obserwowani.pl/8561.html

  • dario said

   kaczyński był temu przeciwny i dlatego musiał………..
   http://www.bibula.com/?p=16519

   • hjk said

    http://www.bibula.com/?p=1229
    Prasa żydowska: Polska zapłaci odszkodowania „po zmianie reżimu” w Polsce – wprawdzie to z 2007, ale…

   • Aśka said

    jest także artykuł http://www.bibula.com/?p=1229
    z którego zacytuję fragment:

    ” Otóż prof. Glazov krytykując znane stanowisko żydowskiego prof. Normana Finkelsteina, który wskazuje na nadużycia grup syjonistycznych przechwytujących pieniądze płynące za odszkodowania dla ofiar wojny, mówi iż: “Siłą argmentów Finkelsteina, wspieranego przez Hilberga […] jest skandal dotyczący pieniędzy za odszkodowania dla ofiar Holokaustu. Skandal jest podwójny: dotyczy nadmiernych żądań wobec banków szwajcarskich oraz brak takich żądań wobec Austriii i Turcji (przypadek Polski będzie rozwiązany przez zmianę reżimu).[…]“

    Warto przytoczyć to zdanie w całości i w oryginale żeby nie było wątpliwości : “The scandal is two-fold: attaching to the excessive demands placed upon Swiss banks and the lack of due demands placed upon Austria and Turkey (the case of Poland will be resolved by its regime change).“

    O jakim to reżimie mowa i co ma się w Polsce zmienić, aby Polska dołączyła do krajów wypłacających odszkodowania “dla ofiar Holokaustu”? Czy chodzi rozmówcom o “reżim Kaczyńskich”? A może chodzi o zmianę przepisów w Polsce aby możliwe stało się wydojenie Polski na obiecane 64 miliardy dolarów? Tego z dyskusji nie dowiadujemy się, ale w świadomości osób rozprawiających o “Holokauście” cały czas obowiązuje mantra, iż to tylko kwestia czasu i że Polska jako współsprawca tegoż Holokaustu musi wreszcie “uregulować swoją powinność”.”
    =================
    od pb: o restytucjach pisze tu (obecnie referat w tlumaczeniu):
    http://piotrbein.wordpress.com/2009/12/28/revisionism-role-reversal-and-restitutions/

  • dario said

   http://www.aferyprawa.net/ArticleDetails.aspx?ArticleID=15697

   • hjk said

    Przebywający w Izraelu marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski wyraził nadzieję, że polski rząd ostatecznie przygotuje ustawę rekompensacyjną. Stanowiłaby ona podstawę do wypłaty odszkodowania za pozostawione w Polsce w okresie II wojny światowej mienie żydowskie, którego zostali pozbawieni w wyniku agresji Niemiec na Polskę w 1939 r.
    http://www.bibula.com/?p=16519
    To jakiś Matrix albo jakiś mrożko – tuskizm…
    Po pierwsze „pozostawione mienie” – no to czemu nie wrócili po nie po wojnie lub nie zgłosili pretensji wtedy.
    Po drugie:”którego zostali pozbawieni w wyniku agresji Niemiec na Polskę w 1939 r. ”
    A dlaczego my mamy płacić za agresję Niemiec?
    jak długo i przez kogo jeszcze ten naród będzie okradany?!

   • Magda said

    @Hjk
    1.zostaw dom na 60 lat(zakładam wersje optymistyczną,że ten dom nie ucierpiał wskutek działań wojennych).Nie ogrzewaj,nie rób napraw bieżących,co z tego zostanie po tylu latach?
    2.Czy ktoś sprawdza i czy jest w stanie ustalić ,jaki był stan prawny tych nieruchomości? Mówiło się swego czasu sporo, że te nieruchomości były zastawem hipotecznym kredytów.
    Teraz,czy ktoś wie ,w jakich bankach były te kredyty,jak to zostało rozliczone?
    Był już taki przypadek,że o zwrot wystąpił ktoś,kto liczył na to,że nie zachowały się dokumenty i chciał odzyskać nieruchomość,którą wcześniej sprzedał.Tu akurat miał pecha,bo aktualny właściciel akt notarialny posiadał.
    A ile jest takich właścicieli polskich,których dokumenty spłonęły czy się zniszczyły,czy zaginęły w czasie wojny?
    To nie jest takie proste,ot podpiszę se ustawę .
    Ponadto w/g niektórych opinii sprawa tych roszczeń uległa już przedawnieniu.

 19. wiktoria said

  i coś na poprawę nastroju, choć to raczej gorzki i czarny humor
  http://seawolf.salon24.pl/178149,szosta-osoba
  pozdrawiam

 20. ALFA said

  Reforma walutowa w Niemczech już w maju
  Z uwagi na to ze nikt jeszcze nie poruszyl tego tematu podejzewam ze w polsce malo kto o tym wie.

  Wiec informuje tych ktorzy nie wiedza:

  Prawdopodobienstwo reformy walutowej 15./16.5.2010 albo 22./23.5.2010 w Niemczech, Francji i Austri wynosi 80%

  W Niemczech az huczy za kulisami na temat wprowadzenia na nowo DM (Deutche Mark)

  W tej chwili w bankach trwaja goraczkowe przygotowania, wymiana systemow komputerowych, bankomatow itp.

  CIEKAWA INFORMACJA ALE CZY PRAWDA
  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=11841

  • Brenda said

   Wez Ty mnie nie rozluzniaj. 😀 W calych Niemczech jest pelno oddzialow bankow, nawet na wsiach i nikt nic nie wie? To samo dotyczy poczt. Moze sa jakies plany, dyskusje, ale wadpie by bez ostrzezenia dokonala sie taka wymiana. Toz to by byl zamach jawny! Myslisz, ze normalni Niemcy popuscili by to? Az tak sie nie skoszarowali.

  • hjk said

   moze dlatego euro się sypie w stosunku do dolara, szczególnie w ostatnich dniach – a wtedy Grecja i inni bankruci w strefie euro pójdzie drogą Argentyny – co na złe nie wyszło, bo ludzie wzieli sprawy w swe ręce …

 21. STEEF said

  http://orlyobroniasiesame.salon24.pl/174609,andrzej-lepper-musi-wrocic

  😉 http://www.youtube.com/watch?v=HnmYFMXEUis&NR=1 I CO WY NA TO ?

 22. wszechstronny said

  Hmm… wydaje mi sie, że szanowni blogowicze popadli w jakieś uśpienie chyba, bo czytając komentarze z ostatnich dwóch dni to krew uszami mi tryska, chociaż doceniam to wszystko, bo jeśli stało sie coś o czym nie wiemy to może dzieki temu blogowi za kilka 🙂 lat sie dowiemy coś więcej.
  Proponowałbym jednak oderwać się troche od 10.04. i przyjrzec temu co się dzieje na świecie, bo nasz szanowany kolega MIZIA+ troche odwrócił nasza uwage od pewnej części świata a właśćiwie Europy(swoją drogą to trzeba sie nad tym zastanowić). Tzn. czy nikogo nie interesuje to co sie dzieje w Grecji? Czy ktoś zdaje sobie sprawe że Hiszpania i Portugalia jest następna w kolejce?
  Jeśli nic sie nie zmieni to jestem w 100% przekonany że czeka nas kryzys jakiego ten świat nie widział i po tym kryzysie to raczej nie będzie co ratować.
  ==============
  od pb: zagranicy nie uratujesz a zagranica na pewno nie zainteresowana 10 IV

 23. katia said

  http://biznes.onet.pl/podpisanie-umowy-gazowej-z-rosja-wstrzymane,18567,3219924,1,news-detal

  • hjk said

   Jeszcze dojdzie do tego, że KE nas uratuje, jak ECB uratował NBP przed zakusami „fachowców z PO”…

 24. hjk said

  „Tak, ale zanim to nastąpiło, prokurator zapytał mnie, na ile wyceniamy to, co się stało. Odpowiedziałam, że ta tragedia nie ma ceny i nie jest w stanie wyobrazić sobie, co przeżywamy. Dodałam, że nie będziemy skarżyć państwa rosyjskiego za tę katastrofę, na co on stwierdził, że nigdy nic nie wiadomo.”
  http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/2926/mam-duzo-pytan
  Czyzby prokurator coś sugerował>?

  Dalej:
  „Powiedzieli mi, żebym podpisała oświadczenie, że mogą spalić rzeczy ojca. Zadzwoniłam do mamy, ona chciała je odzyskać. Wtedy rosyjska psycholog stwierdziła, że są to strzępy ubrania pobrudzone krwią, benzyną i błotem i właściwie nic z nich nie zostało. Ostatecznie zgodziłam się więc na ich spalenie i podpisałam dokumenty. Teraz tego żałuję.

  Dlaczego?

  Bo czas na analizę i przemyślenia przyszedł w Polsce. Rozpoznałam rzeczy ojca, które mi oddano: prawie niezniszczone blankiety biletów LOT, z których korzystał w Polsce na trasie Kraków–Warszawa, różaniec i etui, harmonogram pobytu w Katyniu, telefon komórkowy, który nie był uszkodzony i działał. Jeżeli ubranie było kompletnie zniszczone, to gdzie był telefon i dlaczego ocalał? Skąd Rosjanie wiedzieli, że to jest właśnie jego telefon? Dlaczego w tak dobrym stanie zachowały się papierowe bilety i harmonogram, które ojciec miał przy sobie, a ubranie w katastrofie zostało całkowicie zniszczone? Na te pytania chyba mi już nikt nie odpowie.”

  Nie całkowicie… moze tylko w kilku miejscach?

 25. Andre said

  CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM (TO DZIŚ WYJEŻDŻAJĄ CZŁONKOWIE KOMISJI-PRZEDTEM ICH NIE BYŁ)
  Data publikacji : dn.5 maja 2010
  Skład Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego
  W skład 34-osobowej polskiej komisji badającej przyczyny katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, której przewodniczy Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji – wchodzą eksperci wojskowi oraz osoby cywilne. 5 maja br. minister Jerzy Miller udał się do Moskwy, by spotkać się z Tatianą Anodiną, szefową Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego, która kieruje rosyjską komisją.

  http://www.mswia.gov.pl/portal/pl/2/8431/Sklad_Komisji_Badania_Wypadkow_Lotniczych_Lotnictwa_Panstwowego.html

  W skład komisji wchodzą eksperci badający wypadki wojskowe oraz cywilne. Do składu komisji zaproszono także prawników specjalizujących się w międzynarodowym i polskim prawie lotniczym, osoby czynnie wykonujące zawód pilota w liniach pasażerskich, obsługę pasażerskich portów lotniczych oraz osoby zajmujące się tematyką bezpieczeństwa w transporcie lotniczym.

  Tak szeroki skład gwarantuje wnikliwe przeanalizowanie wszystkich czynników, które miały wpływ na wydarzenia z 10 kwietnia br. zarówno z punktu widzenia procedur wojskowych, jak i cywilnych.

  Poniżej skład Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego:

  1. Jerzy Miller – przewodniczący;
  2. Mirosław Grochowski – zastępca;
  3. Agata Kaczyńska – sekretarz;

  oraz członkowie:

  4. Robert Benedict;
  5. Bogusław Biernat;
  6. Dariusz Dawidziak;
  7. Leszek Filipczyk;
  8. Bogdan Frydrych;
  9. Wiesław Jedynak;
  10. Ryszard Krystek;
  11. Artur Kułaszka;
  12. Agnieszka Kunert – Diallo;
  13. Maciej Lasek;
  14. Krzysztof Lenartowicz;
  15. Piotr Lipiec;
  16. Edward Łojek;
  17. Dariusz Majewski;
  18. Dariusz Majewski;
  19. Władysław Metelski;
  20. Sławomir Michalak;
  21. Mirosław Milanowski;
  22. Cezary Musiał;
  23. Janusz Niczyj;
  24. Maciej Ostrowski;
  25. Jacek Przybysz;
  26. Jerzy Skrzypek;
  27. Kazimierz Szostak;
  28. Waldemar Targalski;
  29. Olaf Truszczyński;
  30. Mirosław Wierzbicki;
  31. Andrzej Winiewski;
  32. Wiesław Wypych;
  33. Marek Zylicz;
  34. Stanisław Żurkowski.

  Jerzy Miller
  Przewodniczący
  Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego

  • CoZaSyf said

   ciekawe czy i jak wrócą???

  • Maxi said

   Mozna porownac sklad:

   CASA C-295M numer 019, zaistniałego w 13 eskadrze lotnictwa transportowego z KRAKOWA,
   dnia 23 stycznia 2008 r., w środę, o godz. 19.07, w nocy IFR1.
   Wypadek badała Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego powołana
   decyzją nr 45/MON z dnia 30 stycznia 2008 r. w składzie:
   Przewodniczący – płk mgr inż. Zbigniew DROZDOWSKI – 1 MON ds. BL;
   Zastępca – – płk pil. dr Adam ZIÓŁKOWSKI -DSP ;
   Sekretarz – – płk re2. mgr inż. Andrzej BAŁDYS – 1 MON ds. BL;
   Członkowie:
   1 ) płk pil. mgr inż. Paweł KOWALCZYK – 2 MON ds. BL;
   2 ) płk mgr inż. Mirosław WIERZBICKI – 1 MON ds. BL;
   3 ) ppłk mgr inż. Dariusz MAJEWSKI – I MON ds. BL;
   4 ) ppłk rez. mgr inż. Mirosław MILANOWSKI -IMO N ds. BL;
   5 ) mjr mgr inż. Leszek FILIPCZYK – I MON ds. BL;
   6 ) st. chor. szt. rez. Mariusz BANASIAK -IMO N ds. BL;
   7 ) płk mgr inż. Zbigniew CHRZAN – SG WP;
   8 ) ppłk mgr inż. Ireneusz KURDZIALEK -DSP ;
   9 ) mjr mgr inż. Janusz NICZYJ -DSP ;
   10) mjr mgr inż. Jacek KOPAŃSKI – 1 BLT;
   11) płk pil. mgr inż. Mirosław JEMIELNlAK – 8 BLot;
   12) mjr mgr inż. Krzysztof FIEDZIUK – 3 BLTr;
   13) mjr pil. mgr inż. Krzysztof JANICA – 3 BLTr;
   14) mjr mgr inż. Zbigniew WOJTON – LKSL;
   15) ppłk rez. dr inż. Janusz SZYMCZAK – ITWL;
   16) mjr rez. mgr inż. Bogusław CZECHOWICZ – ITWL;
   17) mjr rez. mgr inż. Mirosław NAPURKA – ITWL;
   18) mjr lek. Bogusław BIERNAT – WIML;
   19) ppłk rez. dr n. med. Marian MACANDER – WIML;
   20) kpt. mgr inż. Tomasz CZUCHMAN – 13 citr;
   21) kpt. pil. inż. Piotr KOTŁOWSKI – 13 eltr;
   22) kpt. mgr inż. Daniel KUBJĆ
   23) kpt. mgr inż. Mirosław KUCZYŃSKI
   24) kpt. mgr inż. Szymon STROJEC
   Eksperci
   1 ) ppłk mgr inż. Mirosław SZAPEL
   2 ) technik .Jerzy SURM AK

 26. hjk said

  Polska w okowach mafii !!
  http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=oropoiwzk&id=3431

 27. Andre said

  cd MIESZANIA W GŁOWACH

  http://fakty.interia.pl/polska/news/rosyjski-ekspert-przyczyna-klasyczny-blad-pilota,1474078,6914

 28. hjk said

  Czy zawiodły stery? Wywód madziara
  http://niepoprawni.pl/blog/417/czy-zawiodly-stery-wywod-madziara
  „Otóż wszystkie dostępne materialne dowody rozbicia samolotu prezydenckiego dowodzą, że mieliśmy do czynienia z niesprawnym rosyjskim sterem wysokości w prezydenckim samolocie.
  Natomiast wszystkie inne sugerowane Polakom hipotezy nie znajdują żadnego materialnego dowodu, są że tak powiem fetyszami….Skoro pilot wiedział, że leci na zbyt niskiej wysokości, musiał podjąć działania do podniesienia wysokości lotu. Dowodem na to, iż pilot próbował podnieść wysokość lotu samolotu jest pas spalonej ziemi w odległości ca 4 km od lotniska. Pas tej spalonej ziemi doskonale jest widoczny na zdjęciach satelitarnych terenu okolicznego lotniska, zdjęcie z ziemi tego pasa spalonej w internecie umieścił również pewien Rosjanin, który zrobił dokumentację fotograficzną wszystkich występujących śladów na ziemi. Do spalenia pasa ziemi w odległości ca 4 km od lotniska doszło, gdy samolot leciał na wysokości ca 8 m nad ziemią. Pierwsze dowody tego, iż rosyjskie stery wysokości wówczas nie działały znajdują się ca 3 km od pasa spalonej ziemi na wysokości ca 2,5 m!!, kiedy to samolot napotkał pierwsze przeszkody.
  Czego dowodzi, ten ślad po spalonej ziemi? On dowodzi, że w tym momencie pilot dodał mocy silnikom.To dowodzi, iż rosyjskie niesprawne stery wysokości nie działały, mimo że pilot próbował podnieść wysokość lotu samolotu, gdyż odległość i szybkość, w jakiej wówczas znajdował się samolot powinny swobodnie pozwolić na podniesienie wysokości lotu. Tak się jednak nie stało, co dowodzi, iż rosyjskie stery wysokościowe były w tym momencie niesprawne!!!Tak zwani fachowcy tłumaczą rozbicie samolotu faktem, iż samolot miał na tej niskiej wysokości już za małą szybkość, aby pilot mógł sterami wysokościowymi podnieść samolot wyżej.

  To jest oczywiście ich sugestia, bo dowody mówią co innego!! Jakie dowody dowodzą, iż samolot miał lecąc na niskiej wysokości odpowiednią szybkość, która umożliwiała sterami wysokościowymi podnieść samolot na wyższą wysokość?

  1. Podwozie samolotu było otwarte na 3 stopniu otwierania ( patrz zdjęcia kadłuba samolotu z kątem otwarcia podwozia), a więc samolot leciał wówczas z prędkością większą niż prędkość lądowania, która dla TU -154 wynosi ca 260 km. Samolot poruszałby się z prędkością 260 km, gdy miał już 5 stopień otwarcia podwozia, a miał 3, a zatem jego szybkość była wyższa od tej, która uniemożliwia podniesienie samolotu na wyższą wysokość. Zgodnie z relacjami jego szybkość w momencie, gdy leciał w locie poziomym nad ziemią wynosiła ca 320 km. Odległość od śladów spalonej ziemi do pierwszej napotkanej przez samolot przeszkody wynosi ca 3 km.
  Tę odległość samolot przebywa przy ww szybkości w ca 30 sekund, a ponieważ szybkość wznoszenia samolotu TU-154 wynosi ca 2 m/ s to w momencie dotarcia samolotu do pierwszej przeszkody winien on lecieć na wysokości ca 68 m!!! A leciał na wysokości ca 2,5 m nad tą pierwszą przeszkodą.2. Świadkowie rozbicia samolotu, nawet ci którzy nie widzieli samolotu mówili, iż dźwięk silników samolotowych był dziwny . Otóż, on nie był dziwny!!! to typowy dźwięk silnika, gdy pilot wydusza z samolotu maksymalną moc celem wzniesienia samolotu na wyższy poziom lotu. Mimo nadawaniu silnikom pełnej mocy przez pilota samolot nie osiągnął wyższej wysokości.
  Te dowody niezbicie dowodzą, iż w tamtym momencie w samolocie nie działały rosyjskie stery wysokości!!!.Ponieważ samolot był dopiero co po remoncie kapitalnym, wykluczam ich ( sterów wysokości) zwykłą awarię. Musiała to być blokada spowodowana celowym działaniem człowieka. Awaria ta została wywołana w momencie otwarcia podwozia samolotu.
  Jedynym uprawnionym wytłumaczeniem niesprawności ( blokada) rosyjskich sterów wysokości w tym przypadku jest zamach, wszelkie inne tłumaczenia ( hipotezy) przyczyn rozbicia samolotu nie są uprawnione, gdyż nie znajdują żadnych odzwierciedleń w dowodach.”

  Ale to nie zmienia faktu, ze za wcześnie zaczął otwierać podwozie, co zgadza się z hipotezą fałszywych radiolatarni.
  Sugestia autora:
  „Wszędzie tam , gdzie KGB prowadzi swoją „operacje”, tam nie ma karetek. Najlepszym przykładem braku karetek to teatr na Dubrowce. A czy kto widział na miejscu rozbitego samolotu prezydenta choć jedną karetkę?”

  Jurand komentuje (27 kwiecień, 2010 – 09:43):
  ” 1. Czy był to pierwszy lot po remoncie?
  2. Kto mógł sabotować?
  ad 1. Jeżeli był to pierwszy lot, można założyć, że cała sprawa została przygotowana w Rosji. Jeżeli nie to….
  ad 2. Kto był sabotażystą? Kto zleceniodawcą, a kto wykonawcą? Jednocześnie ogranicza to udział strony rosyjskiej. Jednocześnie brak tychże karetek rzeczywiście jest bardzo zastanawijący. Czyżby kombinowana międzynarodowa akcja?”

  Nawet jeśli to nie był pierwszy lot, to nie zmienia faktu, ze mógł być mechanizm uruchamiany zdalnie.
  ============
  od pb: co ty na to, In?

  • hjk said

   Zdecydowany amator 27 kwiecień, 2010 – 10:02, dodaje:
   „tenże samolot był kika dni wcześniej na tym lotnisku.
   Kto go wówczas pilnował?”

  • in said

   @PB
   wielokrotnie sie wypowiadalem na temat sterownosci samolotu.
   Mowiac juz na samym poczatku dalo mi do myslenia zdanie autora:

   …Otóż wszystkie dostępne materialne dowody rozbicia samolotu prezydenckiego dowodzą, że mieliśmy do czynienia z niesprawnym rosyjskim sterem wysokości w prezydenckim samolocie.
   Natomiast wszystkie inne sugerowane Polakom hipotezy nie znajdują żadnego materialnego dowodu, są że tak powiem fetyszami..

   Bo widzisz ja choc podazam za swoja hipoteza to dopoki jej w pelni nie udowodnia szanuje inne hipotezy.

   Dalsza czesc udowadnia wedlug mnie ze autor uderzyl w grube tony by ukryc dziwne fakty i obliczenia.

   – zupelnie nie wiem skad mu sie wziely dane liczbowe, rozumiem ze mozna sie raz pomylic zrobic jakas literowke ale …

   Mowiac szczerze trudnoc komentowac cos co zawiera obliczenia z „kosmosu”

   1. Prosze autora o zdjecie i jakies relacje ze samolot spalil ziemie w odleglosci 4km – powtarzam slownie w odleglosci CZTERECH KILOMETROW, ta sama bledna wartosc zostala uzyta pozniej przy sugerowaniu ze samolot w odleglosci 3km powtarzam TRZECH KILOMETROW lecial na wysokosci 2,5m. Skad autor wzial te dane nie wiem.

   2. Co do podnoszenia samolotu wyjasnialem juz pare razy ze wedlug mojej analizy i analizy znajomego pilot zrobil co mogl a moze nawet wiecej. nie rozbil sie na wzgorzu i na odcinku 700m ( 10 sekund lotu przy zakladanej predkosci 70 m/s)) zmienil roznice i kierunek predkosci pionowej.

   W odleglosci 1,4km – 1,5km majac predkosc opadania 6-8m/s zaczal podciagac drazek sterowania i spowodowal w ciagu 10 sekund ze samolot zaczal sie wznosci ok.5m/s. niestety uksztaltowanie terenu spodowalo ze realnie samolot choc wzniosl sie o ponad 20 metrow pozostawal kilka metrow nad ziemia.

   Tak jak wspomnialem biorac to pod uwage oraz ulozenie silnikow w Tu-154m na tyle samolotu mozna wyciagnac wniosek ze pilot mial sprawne stery i zrobil co mogl a nawet wiecej.

   3. nie wiem na jakich relacjach autor opiera ze samolot lecial z predkoscia 320km/h. Biorac pod uwage zmiane kierunku opadania i sile ciazenia, mase samolotu, umiejscowienie silnikow osiagniecie oraz czas takiej predkosci bylo by cudem.Zmiana predkosci automatycznie mogla by zwiekszyc predkosc wznoszenia a wiec zwiekszyc szanse na uratowanie.

   4.”…Odległość od śladów spalonej ziemi do pierwszej napotkanej przez samolot przeszkody wynosi ca 3 km.
   Tę odległość samolot przebywa przy ww szybkości w ca 30 sekund, a ponieważ szybkość wznoszenia samolotu TU-154 wynosi ca 2 m/ s to w momencie dotarcia samolotu do pierwszej przeszkody winien on lecieć na wysokości ca 68 m!!!

   Zupelnie nie wiem skad autor ma te dane. Czy sugeruje on ze samolot lecial 2 km plasko????????????

   Mamy komunikat ze w odleglosci 2km od lotniska samolot znajdowal sie na wysokosci 100m. Samolot nie moze leciec plasko na takiej wysokosci, albo opada albo sie wznosi.

   Sciecia drzew oraz uksztaltowanie terenu pozwalaja nam pokazac ze samolot Tu-154m w ostatniej fazie lotu wznosil sie z predosci 5m/s

   Podsumowujac zupelnie nie wiem skad i w jaki sposob bierze dane. Naprawde ciezko komentowac cos takiego. W zasadzie znam duza ilosc dostepnych faktow i informacji zwiazanych z smolenskiem ale nigdy nie spotkalem sie z informacja ze 4km (slownie cztery kilometry!!! )od lotniska samolot palil ziemie na wysokosci 8m.

   Byla jakas mala informacja ze oblocenie kol samolotu moglo sie wiazac z dotknieciem podloza w odleglosci 1,2km od lotniska o czym mialy rzekomo swiadczyc slady kol samolotu ale nie znalazlem wiekszego powierdzenia tego.Ale to byla odleglosc 1,2km od lotniska a nie 4km.

   • in said

    A to koncowe zdanie autora bardzo brzydko o nim mowi:

    …Jedynym uprawnionym wytłumaczeniem niesprawności ( blokada) rosyjskich sterów wysokości w tym przypadku jest zamach, wszelkie inne tłumaczenia ( hipotezy) przyczyn rozbicia samolotu nie są uprawnione, gdyż nie znajdują żadnych odzwierciedleń w dowodach…”

    Rozumiem ze tym zdaniem autor pozbawia mnie prawa badania innej hipotezy…no coz, nie on dal nie on odbiera, potrzeba rzecz na koniec.

    Jak to mowi stare przyslowie: „..Lapac zlodzieje krzyczy najglosnej…zlodziej”

    P.S

    Do czasu pelnego wyjasnienia wszelkie hipotezy maja racje bytu, i kazdy powinien zajmowac sie ta ktora wydaje mu sie najbardziej prawdopodobna.

  • in said

   @PB
   Przemyslalem sprawe i jesli Twoja propozycja umieszczenia hipotezy falszywych nadajnikow NDB na dodatkowej podstronie (zakladce bloga) jest nadal aktualne to mysle ze jest to bardzo sensowana propozycja. Pozwoli to w przejrzysty sposob przedstawic zarys tej hipotezy i umozliwi spokojne jej uzupelnianie.

   Tak wiec jesli ta propozycja nadal aktualne to moge w piatek lub sobote (mam gleboka nadzieje) przeslac udoskonalona wersje hipotezy w formie artykulu na adres e-mail a pozniej ewentualnie umiescic ja na nowej podstronie pt. „Hipoteza falszywych nadajnikow NDB”
   ===========================
   od pb: propozycja czeka na twe materialy, pod-strona „10 IV – Hipoteza falszywych nadajnikow NDB”; czy bedziesz potrzebowal wsparcia finansowego? moge oglosic

  • Aśka said

   2 czy 3 dni wcześniej był w Czechach

 29. ala said

  Do dziennikarzy

  • Dawid said

   Wciaz aktualne slowa wypowiedziane przez Piotra Wysockiego w dramacie Mickiewicza:

   „Nasz naród jak lawa

   Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa

   Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi

   Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi…”

   Poeta ukazuje zarówno „zimną i twardą skorupę” naszego społeczeństwa. To wszyscy, ci którzy służyli carowi, przyjmują ugodowe, kosmopolityczne postawy. Coz to za alegoria do?

   Polscy patrioci podobni są do „wewnętrznego ognia” niczym wulkanu. To ludzie odważni, radykalnie myślący, ponad życie kochający zniewoloną ojczyznę.

  • Magda said

   dobre!

  • Magda said

   teledysk wart polecenia

 30. Andre said

  Widoczne spolaryzowanie tzw „wyborów”
  ( zapomniano o Frasyniuku)
  „Nieważne kto jak głosuje .Ważne kto liczy głosy” JWStalin

  Szef sztabu wyborczego Komorowskiego Sławomir Nowak ujawnił w radiowej „Trójce”, że w skład komitetu honorowego marszałka sejmu wejdą m.in. Lech Wałęsa, Tadeusz Mazowiecki i Władysław Bartoszewski.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,page,2,title,Trzeba-zablokowac-odzywajaca-IV-RP,wid,12236569,wiadomosc.html
  =================
  od pb: na wymioty sie zbiera, ciagle ci sami zdrajcy = czy uny mysla ze Narod glupi?

 31. Dawid said

  Niech mi to ktoś wyjaśni, o co tu chodzi?

  Po katastrofie byłem przekonany, że odczytanie rozmów pilotów z czarnych
  skrzynek nastąpi w ciągu kilku dni.
  news.money.pl/artykul/pietrzak;odczyt;z;czarnych;skrzynek;w;ciagu;kilku;dni,64,0,608064.html
  A było tak:

  12.04.2010r. „Zapisy z czarnych skrzynek prezydenckiego samolotu potwierdzają,
  że załoga maszyny otrzymała sugestię, by nie lądować na lotnisku w Smoleńsku –
  poinformował rosyjski wicepremier Siergiej Iwanow, cytowany przez agencję Ria
  Novosti.”
  Z tego wnioskuję, że zapisy rozmów pilotów z czarnej skrzynki były już
  odczytane 11 kwietnia br.
  news.money.pl/artykul/przyczyny;katastrofy;nie;bylo;naciskow;na;pilota,142,0,608654.html
  Co więcej w tej samej informacji prokurator generalny Andrzej Seremet
  oświadczył, że „…nie ma danych, z których wynikałoby, że na pilotów
  wywierano presję, by lądowali mimo trudnych warunków.”

  14.04.2010r. „Dramatyczne rozmowy. Piloci wiedzieli, że się rozbiją”.
  dziennik.pl/katastrofa-smolensk/article586988/Piloci_wiedzieli_ze_sie_rozbija.html
  19.04.2010r. „Odczytywanie czarnych skrzynek zakończone”
  http://www.rdc.pl/index.php?/pol/aktualnosci/zaloba_narodowa/odczytywanie_czarnych_skrzynek_zakonczone
  „Informacje są analizowane wspólnie z danymi otrzymanymi z drugiej czarnej
  skrzynki. Według Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego również w Polsce
  zakończono odczytywanie informacji tak zwanej trzeciej czarnej skrzynki.”
  Tutaj widać jak „rzetelnie” społeczeństwo jest informowane o sprawie.
  Trzecia czarna skrzynka przez cały czas znajduje się w Moskwie.

  27.04.2010r. „Alarm zadziałał. 30 sekund przed katastrofą”
  wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,30-sekund-przed-katastrofa-w-samolocie-wyl-alarm-prokuratura-bez-komentarza,wid,12214229,wiadomosc.html?ticaid=1a187&_ticrsn=5
  29.04.2010r. „Premier Donald Tusk powiedział, że nie słyszał zapisów z
  czarnych skrzynek, jednak z przekazanych mu informacji wynika, że nie ma na
  nich nic sensacyjnego.”
  wyborcza.pl/1,91446,7825654,Tusk__na_nagraniach_z_czarnych_skrzynek_nic_sensacyjnego.html
  29.04.2010r. „W czwartek po południu premier Donald Tusk rozmawiał
  telefonicznie z szefem rosyjskiego rządu Władimirem Putinem – poinformowało
  Centrum Informacyjne Rządu.”
  wiadomosci.onet.pl/2163191,11,item.html
  I następnego dnia: „Odtworzenie minuty lotu trwa pięć godzin”
  http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article597654/Odtworzenie_minuty_lotu_trwa_piec_godzin.html
  A teraz rzecznik rządu Paweł Graś: „Pan premier nie zapoznał się z zapisami z
  czarnych skrzynek Tu-154, Zapoznają się z nimi śledczy”
  wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,7836731,_Premier_nie_zapoznal_sie_z_zapisem_w_czarnych_skrzynek_.html
  Co więcej rzecznik rządu stwierdził w programie „Kawa na ławę”, że odczyt
  czarnych skrzynek nadal trwa?!?

  Czy Waszym zdaniem jest tu jakiś logiczny ciąg tych informacji?
  Jak dla mnie to ogłupianie społeczeństwa.
  To jest wszystko nielogiczne, poszczególne informacje są ze sobą sprzeczne!

 32. grypa666 said

  od pb: zobaczcie co znalazlem w komentarzach na http://gazetapolska.pl/artykuly/kategoria/51/2926/mam-duzo-pytan

  Napisał MKUL dnia 05-05-2010
  – Dwa dni temu byliśmy na pielgrzymce do Katynia z grupą 50 osób. Postanowiliśmy oddać również hołd ofiarom tragicznego lotu. To co, zobaczyliśmy na miejscu, bardzo nas zbulwersowało – napisał jeden z internautów do tvn24.pl.
  Z informacji uczestników wycieczki wynika, że na ziemi walają się m.in. fragmenty ubrań, buty, portfele, pieniądze, paszporty i zdjęcia ofiar. Teren jest niezabezpieczony i ogólnie dostępny. Rosjanie zbierają znajdywane rzeczy do toreb.
  I jak tu wierzyc Tuskowi ze panuja nad sytuacja i chca wyjasnic wszystko…gdzie jest polska godnosc i honor…

  • wszechstronny said

   Jak wierzyć tym patafianom raczej. Nie wierze w to co piszą i mówią bo wiem że daliby sie pociąć na kawałki za dobry temat a stówe w błocie to każdy może sobie sfotografować. Moim zdaniem chcą sprowokować tylko jeszcze nie wiem kogo. (miesiac po katastrofie lezy sobie banknot 100 zł na ziemi? haha dobre).

   • Buka said

    Właśnie o tym pomyślałam,skoro teren niezabezpieczony,to jak uchowała sie tam nasza stówa? To dla mnie jest wcale niemało,myślę,że dla Rosjan też.Dwa lata temu uprałam przez przypadek taką stówę,w temp 30stopni,nikt mi jej nie chciał przyjąć-wyglądała jak psu z gardła wyjęta-a tu leży sobie spokojnie 3 tyg ,częściowo w błocie i wodzie i tak wygląda? Widziałam ten paszport w relacji tv,jak dla mnie w ogóle nie zniszczony zważywszy na warunki,w jakich miał przebywać.Może i sa tam elementy samolotu,skrawki ubrań itp rzeczy,może i niezabezpieczone ale ta stówa to dla mnie sygnał o ściemie.Z drugiej strony przy tego rodzaju katastrofie powinien być zebrany każdy element samolotu,wszystko co się da-najwyraźniej nikomu na tym nie zależy.

  • Jose said

   „Niektórzy szczęśliwcy jednak, przez przypadek znalezione szczątki pieczołowicie chowali w podręcznych sejfach, jakimi były ich kieszenie i inne zakamarki odzieży, tudzież domostw ,jakby to były kawałki berlińskiego muru. Od razu też ruszyły ekipy wypraw poszukiwaczy zaginionych kawałków wiedząc, że w przyszłości już nie dalekiej, posiadanie szczątków tamwaju i wierzb, a nade wszystko Kości będzie opłacalnym i dochodowym interesem.” s.17

   • Prosto said

    Też mi się z tym fragmentem skojarzyło jak usłuszałam tego niusa.

  • Andre said

   Czego oczekujesz w momencie gdy BRYTANY FINANSOW toczą spór o pomoc dla Grecji (dostaną wsparcie od MFW-u czy od EMF-u ), gdy ‚cuda; na giełdach:
   CMI Gold & Silver
   Spot Prices as of the close of trading in New York
   As of: Tuesday May 4, 2010
   Visit Us Online
   Today Change Week Ago Month Ago Year Ago
   Gold $1,169.60 -$13.70 $1,162.40 $1,124.40 $902.30
   Silver $17.83 -$0.93 $18.12 $17.91 $13.12
   Platinum $1,685.40 -$43.10 $1,721.00 $1,668.70 $1,123.00
   Palladium $516.10 -$30.15 $551.00 $491.35 $225.20

   I choć chyba nikt nie wierzy, że Ateny kiedykolwiek spłacą udzieloną „BRATNIĄ POMOC”

   http://www.pb.pl/2/a/2010/05/04/Dajcie_te_110_miliardow_Polsce
   Na wszystko trzeba czasu- przygotowania do ‚zrestartowania”systemów społeczno ekonomicznych(kataklizmy,epidemie,wojny) CELEM stworzenia ODPOWIEDNICH SYSTEMÓW JAK I ZALEŻNOŚCI EKONOMICZNYCH finansjery.
   A Komorowski– przecież to marionetka .

   • hjk said

    „Strajkuje bardzo dobrze wykształcona młodzież, często po kilku kierunkach, która zmuszona jest po studiach pracować dorywczo „na zmywaku” na umowę zlecenie, na stażu lub na czarno za pieniądze, które nie wystarczają nawet na wynajęcie małego mieszkania. Powinniśmy się z nimi solidaryzować, biorąc pod uwagę, że większość naszej młodzieży tak właśnie żyje, na skraju ubóstwa. Grecy chcą normalne żyć, a nie wegetować jak nasza młodzież, która tylko narzeka i wyjeżdża z kraju. Strajkują, organizują się i biją się o swoje. Brawo GRECY !!!!!”
    http://biznes.onet.pl/static,forum.html?discId=0&threadId=69398681&discPage=2&AppID=324

   • hjk said

    http://biznes.onet.pl/merkel-i-mfw-ostrzegaja-przed-rozszerzeniem-sie-kr,18543,3219786,1,news-detal
    Merkel powiedziała w parlamencie, że stawką w najpoważniejszym kryzysie, jaki w swojej 11-letniej historii przeżywa wspólna waluta, jest los Europy. Dodała, że jeżeli międzynarodowa pomoc dla Grecji nie odniesie spodziewanego rezultatu, to inne kraje mogą podzielić jej los.

    Niepokój dotyczący rozszerzania się kryzysu dłużnego w strefie euro posłał w dół kursy akcji na giełdach całego świata. Euro osiągnęło nowe roczne minimum.

   • Magda said

    nasze media oczywiście informują nas,że Grecy nie chcą dla dobra europy,zrezygnować z 13 i 14 pensji i,że mają pretensje,że ktoś chce im wydłużyć lata pracy do odejścia na emeryturę z 53 lat do 65.

    Młodzi emeryci w tej Grecji.

   • CoZaSyf said

    A w Niemcach podobno cos majstrują przy euro??? http://prawda2.info/viewtopic.php?t=11841

   • Dawid said

    Szef MFW Dominique Strauss-Kahn ostrzegł, że wycofanie może być w niektórych krajach od strefy euro oznacza koniec jednej waluty

    http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=pl&sl=de&tl=pl&u=http://www.welt.de/wirtschaft/article7479752/IWF-Chef-warnt-vor-Uebergreifen-der-Schuldenkrise.html&rurl=translate.google.pl&usg=ALkJrhgq7wTJgVUHkAd6PBhIkHfEmd2Nkw
    =========================
    od pb: strauss-kahn to pacholek rotszyldowski, dostal ten stolek za zaslugi w oszustwie wyborczym sakozy’ego:
    http://piotrbein.wordpress.com/2010/04/22/judeocentrycy-i-masowe-zbrodnie/
    „W partii gaullistowskiej młody Sarkozy zdradził Chiraca na rzecz poglądów Rotszylda, którym de Gaulle oparł się. Partia Lambertystyów pomogła Sarkozy dojść do władzy. Ta grupa trockistów, odpowiednik SD/USA Maxa Shatchmana, która założyła neokonów, pracowała dla CIA przeciwko stalinistom zimnej wojny. CIA również zasadziło swoich agentów – Lionela Jospina, który został premierem i Jean-Christophe Cambadélis, głównego doradcę marokańskiego Żyda, Dominique Strauss-Kahna, którego zadaniem jako kandydata było wyeliminować konkurenta do prezydentury Sarkozy. Strauss-Kahn był na liście płac USA, a rektorka Uniwersytetu Stanford, Condoleezza Rice przyjęła go na wykładowcę. Gdy tylko objął urząd, Sarkozy i Rice podziękowali Strauss-Kahnowi nominacją na szefa MFW. Przemawiając w Madrycie (15.12.2008) wezwał on wszystkie rządy, aby natychmiast zażegnały kryzys gospodarczy, który w przeciwnym razie może trwać długo i wywołać zamieszki.”

  • Zapsa said

   Jakiś dziennikarz z tvp info ze dwa tyodnie temu przytargał do studia kawałki kabli i blachy, twierdząc, że na miejcu katastrofy leżą części samolotu nadal..

   • hjk said

    z drugiej strony kto by chcial zbierac to wszystko, jakieś kawałki blachy czy kabli… chyba ze na relikwie…))

 33. hjk said

  nasz „stary temat” powraca
  http://www.sfora.pl/Powrocil-grozny-wirus-Zabija-dzieci-a19840

  • szach said

   w Polsce wszyscy byli obowiązkowo szczepieni na polio,więc możemy spać spokojnie 🙂

   • hjk said

    tylko ze jak to nowy wirus (zmutowany w lab. czy tez w środowisku), to raczej nie będzie tak spokojnie…

  • mariusz said

   kolejna karta illuminati to epidemia

 34. anty-tasiemiec said

  Mozemy snuc domysly na temat kto majstrowal aby wywolac wypadek,jest setki teorii, ale jedno jest pewne i niezaprzeczalne, bo to fakt: liderzy krajow „zaprzyjaznionych”, krajow NATO nie przybyli na pogrzeb!!!
  Jesli ktos nie widzi w tym politycznym policzku wymierzonym wszystkim Polakom nic dziwnego,to jest po prostu SLEPY!
  Zaprzyjaznieni przywodcy krajow NATO wymowili sie zakazem latania, ale ten zakaz byl klamstwem, bo samoloty sil powietrznych NATO lataly na manewrach NATO trwajacych od 12 do 22 kwietnia, co potwierdzil Rassmusen (dunski) szef NATO.
  Nie wierzcie na slowo sprawdzcie!
  Samoloty maja silniki, silniki samolotow pasazerskich maja mniejsza moc, ale konstrukcja jest podobna do silnikow samolotow militarnych.
  Jesli popiol wulkaniczny uszkodzilby silniki samolotow pasazerskich, to z pewnoscia uszkodzilby samoloty militarne!
  Sakaszwili przylecial do Polski na pogrzeb, a przeciez byl w USA!
  Jak ktos chcial przyleciec przylecial.
  Osobiscie nie lubie Sakaszwili, bo to sluzalczyk, ale w tym wypadku zrobil cos co zasluguje na uwage!

  • hjk said

   Juz pisałem, ze obecność na takim pogrzebie to pewne zobowiązanie czy gest dyplomatyczny…
   A moze nie chcieli popełnic takiego samego błędu jak nasi, ze wsiedli do jednego samolotu…

 35. hjk said

  Ropa i tak wypływa do morza. Plama ma już rozmiar Holandii.
  http://www.sfora.pl/Udalo-sie-zatkac-odwiert-w-Zatoce-Meksykanskiej-a19842

 36. Poszukiwaczy prawdy, którzy czują potrzebę swojej reakcji na pewne niepokojące informacje do nas dochodzące (tj. NWO, GMO, chemtrails czy aspartam) serdecznie zapraszam na kanał IRC (jest to pewnego rodzaju czat). Jesteśmy prekursorami, jeśli chodzi o ów kanał IRC, w związku z tym efekty jego powstania (sukces czy porażka) zależą głównie od Ciebie (od reakcji społeczeństwa). URL: http://www.zagrozenia.org

 37. Tomek.UK said

  http://www.infowars.com/regime-change-by-plane-crash/
  Obszerny artykul z dzisiejszego Infowars. Jesli chodzi o Anglie to wiekszosc moich ang znajomych nie uwaza tej katastrofy za wypadek -pamietaja co bylo z Litwinienko. Natlok informacji jest tak duzy, ze sam sie czlowiek zastanawia, ale chyba o to IM chodzi. Pozdrowienia z Anglii
  =======================
  od pb: tu widac jakie szkody naszej sprawie porobila burgermeister, na ktora obficie powoluje sie autor artykulu = groch z kapusta, szmira dezinfo! brakuje tylko spiskowej teorii kolizji z ufo; bron nas Boze od takich „dziennikarek sledczych”; dzieki nim wlasnie jest ten „natlok informacji”; takiego info-burdelu nie bylo w o wiele bardziej skomplikowanym 11 IX

 38. Michał said

  http://hem.passagen.se/gottrora/index.html

  Prosze zobaczyc jak wyglada samolot ktory po starcie z lotniska Arlanda w Sztokholmie spadl z ogromna predkoscia i pelnymi zbiornikami, scinajac las.
  Lecial 27grudnia 1991r. do W-wy.
  Wszyscy przezyli i wyszli o wlasnych silach z samolotu. Samolot przelecial tylko 20km, czyli 2 szwedzkie mile.
  lecialo nim kilkoro sposrod moich znajomych. Ich obrazenia to siniaki i lek przed lataniem.

  • Aśka said

   nie jest możliwe, aby nasz samolot nie był potraktowany jakąś bombką … pytanie tylko, kiedy?

   Biorąc pod uwagę to, że ktoś przeżył (filmik) i mataczenie z godziną zdarzenia, to skłaniałabym się ku temu, że po wylądowaniu

   • hjk said

    na którymś z tych rosyjskich forów pisali, ze na lotnisku stoi polski samolot bez podwozia…
    ktos wczoraj lub przed podawał linka…

   • Aśka said

    ja to wstawiłam

 39. Aśka said

  http://www.rmf.fm/blogi/?uid=15
  Bogdan Zalewski
  […]
  Właśnie dziś trzeciego maja dowiedziałem się z Internetu, że ‚trzygwiazdkowy generał’ Mieczysław Cieniuch ma zastąpić generała Franciszka Gągora – ofiarę Smoleńska. Cieniuch- nominowany przez ministra Klicha- jest przedstawiany w mainstreamowej prasie jako wybitny oficer, przedstawiciel wojskowy przy NATO i UE w Brukseli.
  Ja jednak zajrzałem sobie do biogramu Pana Generała i zastanowiły mnie dwa okresy w Jego życiorysie. Cieniuch w latach 1980 – 1982 studiował w Moskwie w Akademii Wojsk Pancernych ZSRR. Niby nic – powiedzą zwolennicy pojednania- ja jednak nie potrafię zapomnieć, że były to akurat lata stanu wojennego w Polsce. Zachodzę w głowę, kto akurat w tym czasie postanowił zainwestować w swoją edukację w stolicy Związku Sowieckiego.
  Drugi ciekawy okres, może jeszcze ciekawszy, to następna dekada Mieczysława Cieniucha: lata 1990 – 1992. Pan Generał też wtedy pilnie studiował. Nie zgadniecie gdzie … Zgadliście: w Moskwie, a konkretnie w Akademii Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Tak się składa, że też dobrze pamiętam ten okres historyczny, zaczynałem wtedy pracę w Krakowie jako dziennikarz radiowy. W roku 1991 w Moskwie doszło do próby przejęcia władzy przez twardogłowych Sowietów, zwanej puczem Janajewa. Oczywiście – to czysty przypadek, że nasz przyszły szef Sztabu Generalnego szlifował tam wtedy wiedzę, jednak, pozazdrościć Panu Generałowi, że w tak przełomowych latach dla Rosji i państw ościennych, obserwował Historię in statu nascendi, tam gdzie się wykuwał Los i hartowała stal.

  To, o czym piszę, to są rzecz jasna takie wprawki literackie, ćwiczenia stylistyczne, bo anim ja reporter śledczy, ani zaufany wojskowych, żebym jaką wiedzą tajemną tu błysnął. W sekundę w internecie znalazłem te dane, a jak jeszcze sobie chwilkę pogooglałem to inne ciekawe informacje o Panu Generale odkryłem. W 2002 roku Mieczysław Cieniuch postulował wprowadzenie wojskowej „blokady medialnej”. W dwumiesięczniku „Myśl Wojskowa” napisał: „Ważną sprawą, na którą może mieć wpływ kierownictwo MON i dowództwo wojskowe, jest dobór personelu dziennikarskiego sprzyjającego rządowi i wojsku. Dlatego wydawanie akredytacji powinno być swego rodzaju selekcją eliminującą osoby nieprzychylne działaniom zbrojnym”. Dobrze, że nie jestem do końca przeciwny działaniom militarnym, tylko te nasze zagraniczne misje bez żadnych dwustronnych gwarancji obrony naszych granic ze strony sojusznika uważam za bezsensowne, natomiast za sprawiedliwą uznaję wojnę w obronie Ojczyzny , więc jestem spokojny, że mnie Pan Generał nie wyselekcjonuje i nie wyeliminuje. Mogę być wciąż drobnym trybikiem w dziennikarskiej maszynie wojskowo-rządowej przyszłego Szefa Sztabu.

  Mimo to nadal jestem niespokojny po Smoleńsku. Bo mi się wszystko układa niestety w wieszcze puzzle. I obraz wyłaniający się z tych elementów poskładanych do kupy dziwnie zaczyna mi przypominać słynną alegorię Pierwszej Rzeczypospolitej, w postaci mapy, nad którą pochylają się sąsiedzi żądni własnych porządków w tym naszym nierządzie.

  Brzydko nazwałem nasze władze. Niesprawiedliwie. Przesadnie. Kajam się. W piersi się biję. Oni na pewno nie myślą o własnych interesach … Matkę Polskę mają na uwadze.
  […]

  • Andre said

   Sama widzisz KTO jest u władzy, którą wyrąbano RUSKIMI bagnetami w 1945 r.

 40. hjk said

  – Musimy patrzeć na katastrofę obiektywnie. Dzisiaj nie wiemy co się stało. Pilot nie powinien lądować, ale nie wiemy czy on w ogóle lądował – powiedział gen. Anatol Czaban „Kropce nad i” w TVN24.
  http://wiadomosci.onet.pl/2165614,11,pilot_nie_powinien_ladowac__ale_nie_wiemy_czy_pilot_w_ogole_ladowal,item.html

  chce nam coś powiedzieć?

 41. wiktoria said

  jestem wstrząśnięta po programie „misja specjalna”
  w świetle tego, wypowiedź Komorowskiego jest szczytem głupoty, obłudy, okrucieństwa, bezmyślności, totalnego braku empatii, etc
  zabolało mnie to do żywego!!! 😦

 42. asterix said

  Ponad 400 milionów chińskich internautów będzie musiało podać swoje imię i nazwisko przed wpisaniem jakiegokolwiek komentarza na forach internetowych
  i czatach.

  Anonimowość powoli się kończy. A może nigdy jej nie było?
  http://www.sfora.pl/Koniec-z-ukrywaniem-sie-w-sieci-za-nickami-a19847
  ===============
  od pb: moze wreszcie zaczna pisac w odpowiedzialny sposob = sluzby i tak znaja id internautow

Sorry, the comment form is closed at this time.