Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Platforma zawłaszcza państwo

Posted by grypa666 w dniu 04/05/2010

Wspomóż blog na konto lub Pay Pala = dzięki za kwietniowe datki wszystkim darczyńcom, szczególnie regularnym!

Wspomóż blog rzeczowo. Pilnie potrzeba:

 • wyławiaczy komentarzy z naszego i innych forów dyskusyjnych = do powstającej bazy danych 10 IV,

 • tłumaczy z rosyjskiego = niezależne fora rosyjskie podają istotne informacje.

††††††††††††††††††††††††††††††††††

Gabriel Janowski na Prezydenta RP?

Dostałem sprzeczne informacje o tym kandydacie.  Piszcie na forum, co wiecie o nim.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Wpisz się na listę osób popierających apel o powołanie międzynarodowej komisji w sprawie zbadania przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

PROTEST POD SEJMEM Jerzy Jachnik o proteście rozpoczynającym się 18 maja pod Sejmem.

http://www.youtube.com/watch?v=VET51chOnWg
††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Relacje na żywo z demonstracji wyborczej Kornela Morawieckiego z Warszawy

http://www.youtube.com/watch?v=9bpZAWRUf5o
http://www.youtube.com/watch?v=egprG0Ie5Lw&feature=channel

††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Platforma zawłaszcza państwo

http://kuzmiuk.blog.onet.pl/Platforma-zawlaszcza-panstwo,2,ID405611775,n

Dr Zbigniew Kuźmiuk (Marszałek i Poseł Mazowsza w l.1998-2009) 1.5.2010

1. Właśnie mija 3 tygodnie od tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem, w tych dniach odbyły się ostatnie pogrzeby ofiar, w kraju atmosfera powagi i zadumy na tym co się stało, a Platforma teraz już otwarcie i bez żadnego skrępowania zawłaszcza instytucje, których szefowie zginęli wtym strasznym wypadku.

Już dwa dni po katastrofie wykonujący obowiązki Prezydenta Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powołał Jacka Michałowskiego na pełniącego obowiązki szefa Kancelarii Prezydenta choć zostali w niej aż trzej ministrowie w tym zastępca szefa Kancelarii Jacek Sasin który wręcz doskonale się spisywał podczas organizacji pogrzebu pary prezydenckiej.

W tym samym dniu został powołany na pełniącego obowiązki szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej choć zastępca ministra Szczygły, minister Waszczykowski byłby w stanie bez problemu poprowadzić BBN do czasu rozstrzygnięcia wyborów prezydenckich, choćby dlatego,że przez ponad 2 lata był wiceministrem spraw zagranicznych.

To powołanie ma także jak się wydaje na celu przypilnowanie interesów samego Marszałka Komorowskiego. Marszałek jak donosiły swego czasu media był bowiem zainteresowany wejściem w posiadanie II części raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, który był zdeponowany w BBN. W tym raporcie miały być między innymi opisane związki Marszałka Komorowskiego z tymi służbami i to związki ,które raczej chluby mu nie przynoszą skoro tak bardzo zabiegał o posiadanie tego raportu jeszcze przed jego opublikowaniem.

2. W ciągu pierwszych dni wykonywania obowiązków Prezydenta RP,Marszałek Komorowski sformułował także groźby pod adresem niezależnego przecież Narodowego Banku Polskiego. Zagroził,że jeżeli zarząd pod kierownictwem wiceprezesa NBP nie porozumie się z Radą Polityki Pieniężnej co do wysokości zysku, który ma być odprowadzony do budżetu państwa (chodziło o jego zwiększenie z 4 mld zł do 8 mld zł) to rozpocznie procedurę powołania nowego Prezesa NBP.

Na Zarząd NBP pod kierownictwem wiceprezesa naciskała również „rządowa” część RPP, która nawet doprowadziła do uchwalenia przez Radę nowych przepisów dotyczących sposobu obliczania rezerwy na przyszłe ryzyko kursowe, a w konsekwencji i zwiększeniu kwoty zysku NBP i to w taki sposób, ze przepisy te miały działać wstecz.

Dopiero krytyczna opinia Europejskiego Banku Centralnego o tych zmienionych przepisach otrzeźwiła rządową część RPP i samego Marszałka i odstąpiono „od zamachu na kasę NBP”. Zrobiono jednak ogromną szkodę niezależności NBP, a „rządowa” większość w Radzie pokazała,że jest gotowa działać na polityczne zamówienie już na początku 6 letniej kadencji

3. W jeszcze bardziej bezwzględny i cyniczny sposób zachował się Marszałek Komorowski w odniesieniu do Instytutu Pamięci Narodowej. Doskonale wiedział jakie było stanowisko Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawie nowelizacji ustawy o IPN. Nowelizacji, która pozbawiała niezależności IPN, a także dawała dostęp do akt IPN byłym tajnym współpracownikom SB, był on z gruntu przeciwny.

Marszałek nie tylko nie uszanował woli tragicznie zmarłego Prezydenta ale zakomunikował,że gdyby Lech Kaczyński chciał odesłać znowelizowaną ustawę do Trybunału Konstytucyjnego to by to zrobił. Było to niezwykle cyniczne bo musiał wiedzieć,że procedowanie parlamentarne nad nowelizacją ustawy o IPN zakończyło się głosowaniem w Senacie w dniu 9 kwietnia tego roku, a 10 kwietnia Prezydent Kaczyński już nie żył.

4.Używanie takiego argumentu przez człowieka który piastuje aż dwie najwyższe funkcje w państwie pokazuje,że ta sytuacja zdecydowanie go przerasta ,a przemożna chęć zdobywania kolejnych przyczółków władzy dla Platformy Obywatelskiej jest silniejsza od stania na straży interesów państwa.

Mimo tego,że z tymi wszystkimi działaniami Marszałka, wyjątkowo łagodnie obchodzą się media (poza nielicznymi wyjątkami,  próbującymi patrzeć na ręce rządzącym, a nie opozycji ) to te wszystkie niestosowne zachowania i działania wbrew interesom naszego państwa dostrzegają wyborcy i to właśnie oni ocenią Marszałka Komorowskiego przy urnach wyborczych w zbliżających się wyborach prezydenckich. I będzie to jak sądzę ocena bardzo surowa.

Wspomóż blog na konto lub Pay Pala = dzięki za kwietniowe datki wszystkim darczyńcom, szczególnie regularnym!

Komentarzy 230 to “Platforma zawłaszcza państwo”

 1. Andre said

  CO POWIEDZIAŁ JAREK OLECHOWSKI 34 SEK FILMU CZAS TVP 10:29 PRZESKOK NA 10:45

  • hjk said

   na 10.35 – skad to ściągnięte?

  • PY said

   Co powiedział?

  • Aśka said

   nie wiem, co powiedzial w TV, ale wczoraj znalazłam to:

   Aśka powiedział/a
   4 Maj 2010 @ 12:22 am

   Jarosław Olechowski
   Czułem zapach paliwa lotniczego
   Autor: Anita Blinkiewicz
   16:37
   16.04.2010
   – Mimo że stałem obok wraku i czułem zapach paliwa lotniczego, ogrom tragedii dotarł do mnie dopiero w Warszawie pod Pałacem Prezydenckim – mówi w rozmowie z Anitą Blinkiewicz Jarosław Olechowski, dziennikarz TVP Info, który pojechał do Katynia, by relacjonować obchody 70. rocznicy mordu katyńskiego.
   d
   fot. arch. TVP

   Anita Blinkiewicz: W jakim momencie dowiedziałeś się o katastrofie?

   Jarosław Olechowski: 10 kwietnia od samego rana byliśmy na cmentarzu w Katyniu. Wprowadzono już rodziny katyńskie, które przyjechały pociągiem. W pewnym momencie zadzwonił do mnie kolega, który był przy wozie satelitarnym i powiedział, że spadł samolot z prezydentem. Kazał nam szybko jechać na lotnisko w Smoleńsku, zobaczyć co się stało. – To nie jest żart – zaznaczył. Było około 9. 10.

   Co się działo dalej?

   Adrenalina natychmiast podskoczyła. Pędem pobiegliśmy do samochodu. Jeszcze w czasie tego biegu dostałem pierwszy telefon z Warszawy, że samolot z prezydentem spadł i natychmiast trzeba robić relację na żywo z tego co wiem. Niewiele wiedziałem. Próbowałem dowiedzieć się czegoś od dziennikarzy, którzy pół godziny wcześniej przylecieli Jakiem. Oni nic nie wiedzieli.

   Pierwsze szczegóły otrzymywałeś z Polski?

   Od reporterów dowiedziałem się, że są dwie wersje zdarzeń. Jedna mówiła o tym, że samolot prezydencki zahaczył o drzewa, ale wylądował i nikomu nic się nie stało. Według drugiej maszyna przypominała kulę ognia, ale nie wiadomo było nic na temat ofiar.
   […]
   Co mówili świadkowie, którzy widzieli wrak?

   Jeden ze strażaków mówił, że samolot jest bardzo zniszczony. Nie wzywali karetek, bo rozmiar katastrofy był tak wielki, że nie było szans, aby ktoś przeżył. To mnie bardzo uderzyło, że przez ten czas nie przejechał nawet jeden samochód na sygnale. To był znak, że albo wszystkich rannych już ewakuowano, albo nie ma rannych, bo wszyscy nie żyją.
   […]

   *
   Aśka powiedział/a
   4 Maj 2010 @ 12:25 am

   a jeszcze powiem, że też mam takie przeświadczenie, że samolot prezydencki zahaczył o drzewa, ale wylądował i nikomu nic się nie stało, a resztę zniszczeń dokonano na ziemi. Po obłoconych kołach widać, że ten samolot lądował na kołach.
   =================
   od pb: albo przekoziolkowal na kolach; inne szczatki tez sa zablocone

  • Aśka said

   zwróćcie uwagę w o 10:35 (0:34 sek filmu) dziennikarz mówi „skrzydło wyryło ogromny ślad”, a inne informacje, które było można znaleźć mówią wprost, że nie ma śladu po zaryciu skrzydłem w ziemię.

 2. dario said

  Jeszcze katastrofa nie wyjaśniona a oni już kończą lustracje?

  http://fakty.interia.pl/polska/news/news/borusewicz-czas-powoli-konczyc-lustracje,1473396,3

 3. dario said

  Już IPN nie będzie bronił prawdziwej pamięci narodowej, przerażeni funkcjonariusze zakłamania z PRL mogą spać spokojnie – nie zagraża im wytykanie prawdy, dziennikarze, wyżsi urzędnicy i profesorowie mogą się kryć za swoimi tytułami – mówił biskup, nawiązując do nowelizacji ustawy o IPN podpisanej przez marszałka Sejmu pełniącego obowiązki prezydenta.
  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/biskup-kielecki-od-nowa-musimy-walczyc-o-dusze-narodu,1473345,6588

 4. dario said

  KOMOROWSKI PODPISUJAC USTAWE O IPN-ie POKAZAL CO CZEKA POLSKE !!!!!!!!!!

  Juz wczesniej pisano ze Komuchy chca sie dobrac do IPN-u bo to ich sol w oku.Dlaczego????
  Ze IPN wydal ksiazke ktora powiedziala spoleczenstwu jak jest prawda z walesa,przeciez to prawda ktora juz sie wyjasnila.Oficer prowadzacy Bolka potwierdzil to przed sadem w Gdansku.Walesa nieustosunkowal sie do publikacji.

  Wiec mamy zamach na niezalezny IPN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ZEBY POLSKA,ZEBY POLSKA BYLA POLSKA.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  http://www.tuskwatch.pl/index.php/2010/05/01/wola-prawie-prezydenta/comment-page-1/#comment-30684

 5. oberek said

  ” Nowe kłamstwa w miejsce starych” A. Golijcyn i wszystko w tym temacie się wyjaśni..

 6. mirek said

  do kompletu oszukają wybory jak nic (vide 1945)

  • hjk said

   „BAŚKA 3 Maj 2010 @ 6:03 pm
   POLACY NA EMIGRACJI DZIAŁAJĄ- AUSTRALIA
   “Wyborca 2010-05-03 (poniedziałek) @ 11:08:49
   Argument “narodowy kandydat nie ma szans” – jest podlym ubeckim oszustwem.
   Ma szanse i to wielka tym razem, jak nigdy od czasu I wojny swiatowej !
   Wystarczy, zeby wszyscy, ktorzy sa i czuja sie POLAKAMI, zaglosowali na niego !
   Tym razem nawolywanie do bojkotu jest samobojstwem.
   Nalezy utworzyc wlasne komitety liczace glosy w calej Polsce !
   Nie moze byc oszukany tym razem 60 milionowy Narod Polski !
   Emigracja wezmie masowo udzial i nikt ich nie powstrzyma.
   Jest miesiac ponad czasu, by zorganizowac sprawna akcje w caly Kraju, listowa, e-mailowa, telefoniczna, od domu do domu.””

   W tym momencie bojkot to faktycznie byłoby wariactwo – aby miał sens musi być nagłosniony, uzasadniony i przygotowany…

 7. Zapsa said

  Polecam film „Doktryna szoku” zrobiony na podstawie książki Naomi Klein – film grają małe, studyjne kina. Polecam wysyłać na niego swoich owczych jeszcze znajomych – jedna z takich owieczek, które nie chciały mnie słuchać wcześniej i miała mnie za wariatkę, wczoraj po wyjściu z kina popadła w depresję(wiadomo – etap II – uświadomienie). Na niektórych działają tylko takie przekazy niestety, więc trzeba to wykorzystać też.

 8. Julka said

  Onet donosi, że raport w sprawie katastrofy gotowy (rodziny ofiar w ub.tygodniu zaczęły natarczywie domagać się powołania niezależnych obserwatorów śledztwa).

 9. hjk said

  Może trochę nie na temat, ale pokazuje skale problemu:
  OBESITY CONSPIRACY: The U.S. Government Scandal that’s Really Making You Fat
  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2010/05/04/how-the-us-government-contributes-to-the-obesity-epidemic.aspx
  czyli: „spisek otyłości – skandal amerykańskiego rządu, który naprawdę czyni cię grubasem”
  Jeśli już tak daleko rozlewają się spiski, to co dopiero w takich „drażliwych kwestiach”, jak zamach polityczny…

 10. ojdan said  od mg: proszę o opisywanie zawartości zamieszczanych linków

 11. hjk said

  Magda prosi:
  dużo szczegółów jest tutaj,jeśli ktos umie to skopiować i wrzucić na YT,byłoby wygodniej oglądać.
  http://www.tvn24.pl/12690,1654627,0,1,co-sie-dzialo-w-ostatniej-minucie-lotu,wiadomosc.html

  Zeznania Wiśniewskiego:
  „Samolot przeorał okolice bardzo głęboko. Wszystko znajdowało się w błocie. Nie dało się po prostu po nim iść. Zapadałem się w błoto.” (http://www.tvp.info/opinie/wywiady/gdybym-wiedzial-co-sie-stalo-usiadlbym-i-plakal/1658974)
  Całej sylwetki samolotu, od dzioba do ogona, nie widziałem. Tylko lewe skrzydło orzące ziemię oraz fragment kadłuba. Jakiś znak rozpoznawczy na nim. To były ułamki sekund. Samolot był już mocno przechylony, około 40 stopni w lewo. Potem nastąpił huk i w powietrze wystrzelił mały słup ognia. Rozbił się. (http://www.rp.pl/artykul/460798_Widzialem__spadajacy_samolot.html)

  te wypowiedzi są sprzeczne: o co się rozbił, jak „Wszystko znajdowało się w błocie”? O drzewa? Jak drzewa samolot po prostu „kosi”. Nie znaleziono na miejscu zadnego potęznego, uszkodzonego drzewa, bo gdyby było, z pewnością by je pokazali jako coś, o co się „rozbił”…

  • Brenda said

   Jak byly liche drzewa to mogl i orac.

  • rijensson said

   1) Zawsze myslalem, ze bloto amortyzuje. W bagno mozna wpasc, a rozbic sie mozna tylko o jakas bariere np. budynek albo skaly.

   2) Wszystkie dotychczasowe zdjecia pokazuja koncowa czesc kadluba, skrzydla oraz ogon. Gdzie jest kokpit? Czy jest on ciagle w bagnie? Czy mozliwe, ze przy uderzeniu w bagno kokpit sie zdezintegrowal? Zadne zdjecie zestawionych szczatkow samolotu nie pokazuje kokpitu oraz przedniej czesci kadlubu.

   Zatem pytanie, gdzie jest kokpit, gdzie jest przednie kolo samolotu?

   • Magda said

    przednie koło samolotu jest na zdjęciu,tak jak pozostałe koła odwrócone „do góry nogami”

   • rijensson said

    Magda,
    czy mozesz umiescic link ze zdjeciem przedniego kola?
    Na analizie zdjecia satelitarnego dokonanego przez Siergieja Amielina, przednich kol ani kokpitu nie ma :
    http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#5464542272535151378

   • Magda said

    Rijensson
    poszukam później ,teraz jestem trochę zajęta,ale na pewno takie zdjęcie widziałam.

   • Brenda said

    Jakby tam byly bagna to ludzie nie mogliby tam chodzic. Teren byl podmokly, bloto moglo sie utrzymywac na ok.05 m i oczywiscie zalezy to od pory roku, aury. Pod spodem moze byc twarda ziemia.

   • Magda said

    http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#5464542272535151378
    nr 77-mozaika ,jest na zdj.z lewej i zdj.nr 70

   • Taka Tam... said

    no ale co za tym przemawia ze na fotce 70 jest przednie kolo? a nie jest to czasami ten rządek kol ktory widzimy na tym nieszczesnym filmiku ze strzalami ale z innej strony? przepraszam jesli sie myle… chce sie tylko upewnic…

   • Magda said

    @Taka Tam..
    w/g mnie jest to przednie koło samolotu,zwróć uwagę na ilość kół,tam były trzy podwójne,tu są dwa.

 12. ojdan said

  Komorowski wiedział o smierci przed wypadkiem??

  • ella said

   Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał, i to się wszystko zmieni
   portret użytkownika Jerzy Zerbe
   Jerzy Zerbe, 2 maj, 2010 – 20:09

   * Blog

   images.jpg
   Blog

   http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33661

   Fragment wywiadu, jakiego rok temu udzielił radiu RMF Bronisław Komorowski.

   Około 1 min. 40 sek. nagrania marszałek sejmu mówi: „Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał, i to się wszystko zmieni”.

   Czy teraz wyszło szydło z worka? Zaplanowana akcja? Ten człowiek takimi metodami rości sobie pretensje do prezydentury?

 13. hjk said

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33605
  Wyjaśnienia Ewa Stankiewicz, autorki filmu „Solidarni 2010” nt. niesłusznych ataków na J.Pospieszalskiego

 14. Kier said

 15. Buka said

  O Gabrielu Janowskim :(1 marca 2001r) ” Gabriel Janowski okupował gabinet ministra skarbu od dwóch tygodni. Protestował w ten sposób przeciwko wyprzedaży zagranicznym firmom polskich cukrowni. Do tej pory policja nie usuwała posła, gdyż chronił go immunitet. Oficjalnie właśnie okupacja resortu była przyczyną podania się do dymisji szefa resortu skarbu Andrzeja Chronowskiego. Twierdził on, że Janowski sparaliżował pracę ministerstwa.” http://www.rmf24.pl/ekonomia/news-posel-paralizator,nId,174238
  4 kadencja, 8 posiedzenie, 2 dzień (14.12.2001)- http://orka2.sejm.gov.pl/Debata4.nsf/main/0ACC3D56
  4 kadencja, 99 posiedzenie, 3 dzień (11.03.2005) -http://orka2.sejm.gov.pl/Debata4.nsf/5c30b337b5bc240ec125746d0030d0fc/a414324b94e6c022c1257479003dd81f?OpenDocument
  Janowski przeciwny działaniom E.Wąsacza „W czasach AWS ministra Wąsacza atakował za sprawę PZU poseł Gabriel Janowski. Janowskiemu podano narkotyki, a następnie sfilmowano jego „nieszablonowe” zachowanie. To był koniec jego kariery politycznej.( http://prawica.net/node/19193 )
  http://www.klubypatriotyczne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=418:janowski&catid=22:aktualnoci

 16. hjk said

  # Bolo 11/04/2010 o godz. 23:39 |
  … Po trzecie: brak analizy powiązań tragedii lotniczej w Mirosławcu (2008) z dzisiejszą. Jakim cudem cała wierchuszka wojska jest eliminowana już po raz wtóry?
  http://www.tuskwatch.pl/index.php/2010/04/11/%E2%80%A6bo-to-jest-juz-calkiem-inny-kraj/#comment-29165

  • hjk said

   „Uwag dotyczących dezinformacji ciąg dalszy.
   Po czwarte: Polska jest członkiem NATO, a zatem jej wojskowi przedstawiciele podróżujący samolotem prezydenckim są w posiadaniu TAJNYCH danych NATO, np. odpornych na uszkodzenie laptopów, etc. Dlaczego nie ma w mediach ani jednego słowa na temat zabezpieczenia tajnych danych NATO z miejsca katastrofy? Dlaczego nikt z NATO nie wypowiada się na ten temat? Dlaczego na teren katastrofy nie dopuszczono przedstawicieli NATO?”

   • Smuga said

    @Hjk

    „posprzedstawiciele podróżujący samolotem prezydenckim są w posiadaniu TAJNYCH danych NATO”
    A może chodziło właśnie o to by plany nato, np. atomowy atak na Iran, nie wyszły na jaw, bo polskie dowództwo nie akceptowało tego, albo i co gorsze chciało takim planom zapobiec?

   • hjk said

    Możliwe…coś z pewnością było wątkiem wiodącym, może nawet nie cierpiącym zwłoki, inne sprawy załatwiono zapewne „przy okazji”…
    Problem jeszcze jeden do zbadania polegałby na tym, ze czasami oficjeli lecieli kilkoma samolotami (czy były takie przypadki w ogóle), a czasami jednym. Ktoś może by to prześledzil…Są jakieś takie dane?

  • rijensson said

   Wsi spokojna, wsi wesola
   czysci sobie pole do reaktywacji?

 17. ella said

  Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał, i to się wszystko zmieni

  Jerzy Zerbe, 2 maj, 2010 – 20:09

  Blog

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33661

  Fragment wywiadu, jakiego rok temu udzielił radiu RMF Bronisław Komorowski.

  Około 1 min. 40 sek. nagrania marszałek sejmu mówi: „Przyjdą wybory prezydenckie albo prezydent będzie gdzieś leciał, i to się wszystko zmieni”.

  Czy teraz wyszło szydło z worka? Zaplanowana akcja? Ten człowiek takimi metodami rości sobie pretensje do prezydentury?

  • hjk said

   Pisał o tym Maxi – 1 Maj 2010 @ 8:23 pm

   “Wizyty prezydenta odbywaja sie samolotem,
   przed wizyta w bratyslawie byl tam tylko charge d’affaires,
   jak prezydent mial byc w bratyslawie mianowal charge d’affaires na ambasadora
   sytuacje szantazowania plemiela niemianowaniem ambasadorow zmieni :
   1.wybory 2. wizyty prezydenta w krajach – jak gdzies poleci z wizyta (prezydent porusza sie za granice samolotem, nie samochodem i nie pociagiem)

   Nie odjezdzajcie panowie, ja jestem crazy, ale interpretacja dwuznacznych lub niefortunnych sformuowan (dorznoc watahe pisowska) to przesada.”

  • Brenda said

   Komorowski mial na mysli: zmieni sie pod tym wzgledem, ze jak nie bedzie gdzies ambasadora to w koncu trzeba bedzie go tam wyslac jesli np. bedzie chcial do danego kraju leciec prezydent. Rowniez po wyborach moze zmienic sie poglad na posiadanie ambasadora na placowce i znow owego tam wysla. Wyrywacie zdania z kontekstu, powielacie czyjes bledy i robicie niepotrzebna sensacje. Nie przesadzajcie.
   Jeszcze troche jak uslyszycie slowo”lotnisko” to wylacznei bedzie sie wam kojarzyc ze Smolenskiem.Badzcie powazni.

 18. CoZaSyf said

  Gabriel Janowski wydaje się osobą(spoza układu) kompetentną-zniszczony jak Lepper) http://pl.wikipedia.org/wiki/Gabriel_Janowski http://ludzie.wprost.pl/sylwetka/Gabriel-Janowski/ http://info.wiara.pl/doc/513671.Gabriel-Janowski-pozwal-Polsat

  • CoZaSyf said

   http://www.youtube.com/watch?v=96Qt76NmK7E i http://www.youtube.com/watch?v=KNmaWQgYyoo

   od mg: proszę o opisywanie zawartości linków – powyższe dwa linki dotyczą Gabriela Janowskiego

  • CoZaSyf said

   G.Janowski kontra Polsat-http://www.youtube.com/watch?v=KNmaWQgYyoo

   • CoZaSyf said

    Tu- http://www.wybory-2010.com.pl/gj.html

   • Zapsa said

    To pewnie miała być jedna z tych niewyjaśnionych nagłych śmierci które przewidywał Mizia.

   • hjk said

    niechlubny wątek działalnosci:
    „Józef Bizoń 3 Maj 2010 @ 3:26 am
    http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2588 – linki pkt. 8 “Sprzedali Polskę i Polaków Unii Europejskiej – pobranie”. Jest pośród nich i ten kandydat Gabriel Janowski”
    Ktoś musiałby prześledzic wyniki głosowan w poszczególnych ważnych kwestiach…

   • ALFA said

    Ja pamiętam ,jak żydokomuna zrobiła z niego wariata podali mu , do jedzenia „NARKOTYKI”,że tak się zachował TAK ROBIA Z OSOBAMI NIEWYGODNYMI DLA NICH.Tylko im się nic nie przydarza ciekawe co nie???

   • VIVIEN said

    Po alkoholu lub narkotykach czlowiek ukazuje swoje prawdziwe oblicze – jedni sa spokojni inni Wariaci – aten ma zadatki na WUJKA ADI 🙂

  • VIVIEN said

   Gabriel Janowski

   Data i miejsce urodzenia 22 kwietnia 1947
   Konstantów
   Minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej
   Okres urzędowania od 23 grudnia 1991
   do 8 kwietnia 1993
   Przynależność polityczna Polskie Stronnictwo Ludowe – Porozumienie Ludowe
   Poprzednik Adam Tański
   Następca Janusz Byliński (p.o.)
   Poseł IV kadencji Sejmu
   Przynależność polityczna Ruch Patriotyczny
   Okres urzędowania od 19 października 2001
   do 18 października 2005

   Gabriel Janowski (ur. 22 kwietnia 1947 w Konstantowie) – polski polityk ludowy, działacz opozycji w PRL, senator I kadencji, poseł na Sejm I, III i IV kadencji, od 1991 do 1993 minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej w rządach Jana Olszewskiego i Hanny Suchockiej

   zobacz co mowi WIKIPEDIA : http://pl.wikipedia.org/wiki/Gabriel_Janowski

 19. Zee said

  „Janowskiemu podano narkotyki, a następnie sfilmowano jego „nieszablonowe” zachowanie”

  Janowski miał odwagę powiedzieć publicznie że w Polsce jest gaz i ropa

 20. Buka said

  http://blogmedia24.pl/node/23395 Niewyjaśnione morderstwa- prawdziwa natura III RP

 21. Stanisław said

  Przy próbie wejścia na odnośnik do „Wpisz się na listę osób popierających apel o powołanie międzynarodowej komisji w sprawie zbadania przyczyn katastrofy pod Smoleńskiem” wyskakuje błąd „DB function failed with error number 1226
  User ‚admin16643’ has exceeded the ‚rows_sent’ resource (current value: 4000000) SQL=SELECT session_id FROM mos_session WHERE session_id=MD5(‚2b10007e369d7d7fb0554dfa34153140’)
  SQL =

  SELECT session_id FROM mos_session WHERE session_id=MD5(‚2b10007e369d7d7fb0554dfa34153140’)”

  to samo jest na mozilla jak też na przeglądarce opera

 22. adamol said

  <strong
  W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina

  Skopiowane z jednego z kilku miejsc w necie na któych to jeszcze „wisi”.
  Podobno, z tego co doczytałem, jest to wypowiedź usuwana …

  http://www.rupor.info/analitika/2010/05/01/v-ubijstve-kachinskogo-viden-pocherk-putina/
  (Tłumaczenie L.V.)

  W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina

  Gieorgij Gordin, „Komentarz z Rosji”

  Teraz, gdy ciała Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego i jego współtowarzyszy spoczywają w ziemi, jest najwyższy czas, aby wymienić tych, którzy zorganizowali rozbicie się samolotu, dobijanie w miejscu upadku samolotu ocalałych Polaków i nieustannie dezinformują światową społeczność co do wyników tak zwanego „śledztwa”.

  Wiadomo, że „śledztwo” katastrofy przebiega pod kierownictwem tych samych osób, które organizowały rozbicie się samolotu i posłały komandosów do „oczyszczenia terenu” z tych, którzy przeżyli. Wiadomo, jaki będą „wyniki śledztwa” przeprowadzonego przez osoby, których głównym zadaniem jest zatarcie śladów zbrodni. Gdy ci sami zabijają i ci sami prowadzą śledztwo, sprawcy zazwyczaj pozostają niewykryci. Jednakże istnieje światowa społeczność.

  Potomek jednego z naszych kolegów znajdował się na stanowisku, przez które przechodziło duża ilość pierwotnych informacji z miejsca katastrofy. Wiele szczegółów znamy z pierwszej ręki. Porównanie tekstów rosyjskiej propagandy z materiałami pochodzącymi ze źródeł pierwotnych umożliwia wniesienie poprawek do powszechnie znanych informacji. Niech będzie to naszym wkładem w śledztwo jednej z najbardziej bezczelnych zbrodni 21 wieku.

  Poprawka pierwsza. Powszechnie wiadomo, że od pierwszych minut po katastrofie zamiast informacji płynących z lotniska „Północne”, w eter poszła pośpiesznie sklecona dezinformacja kiepskiej jakości.
  Dezinformowano dokładnie o wszystkim, co się działo naprawdę. O gęstości mgły, o dźwiękach, jakie słyszeli spotykający. O czterech podejściach do lądowania. O rzekomym rozkazie samego Kaczyńskiego posadzić samolot w Smoleńsku. O tym, że w ten sam sposób omal nie doprowadził do rozbicia samolotu w Gruzji. O zachowaniu różnych służb oraz rzekomej „barierze językowej”. O tym, o czym naprawdę zeznawali miejscowi mieszkańcy, przede wszystkim lotnicy i pracownicy lotniska. O każdy drobiazg.

  Mieliśmy możliwość odtworzenia procesu powstawania czekistowskiego kłamstwa w trybie on line. Wyraźnie zarysowały się dwie tendencje. Jedna polega na przeinaczaniu wiadomości tak, że dane wyjściowe stają się zupełnie różne od danych wejściowych. Często są wręcz przeciwieństwem informacji, która rzekomo była podstawą ogłoszonych oficjalnych komunikatów.

  Zestawienie wiadomości na wejściu i wyjściu w trybie online pozwala na stwierdzenie, że wszystkie materiały bez wyjątku były poddawane przeróbce według jednej konkretnej „odgórnej” wytycznej. Taka przeróbką zajmowali się nie tylko dziennikarze poszczególnych czasopism (choć oni także), ale przede wszystkim oficjalne rosyjskie agencje informacyjne.

  Wszystkie rosyjskie agencje informacyjne i mass media – „przekaziory” musiały przekonać swoich czytelników, słuchaczy i widzów, że „samolot rozbił się z winy załogi, która nie sprostała swojemu zadaniu w trudnych warunkach pogodowych”.

  Drugą tendencję tworzenia czekistowskiego kłamstwa w trybie online można określić następująco: na wejściu całkowity brak jakichkolwiek informacji z miejsca zdarzenia. Natomiast na wyjściu – niewiadomo skąd pojawiają się „wiarygodne wiadomości”, w tym rzekome informacje z ostatniej chwili z miejsca katastrofy. Informacje te oczywiście nie pochodzą z miejsca upadku samolotu. Chyba nie ma potrzeby wyjaśniać, że najczystsze wymysły na wyjściu preparowano według wspomnianej już dyrektywy – „samolot rozbił się z winy załogi, która nie sprostała swojemu zadaniu w trudnych warunkach pogodowych”.

  Z pierwszej poprawki wynika, że wytyczna, według której zbierano się do kłamania po katastrofie, została opracowana jeszcze przed rozbiciem samolotu Lecha Kaczyńskiego. Natomiast zamieszanie i rozbieżności były spowodowane przede wszystkim przesadnym wysiłkiem kremlowskich propagandystów, którzy starali się ze wszystkich sił, by skłamać jak najbardziej wyraziście i przekonująco.

  W pierwszych minutach zdarzenia nie mogą pojawiać się jasne i jednoznaczne informacje. Dla porównania przypomnijmy sobie przynajmniej jeden przykład, jak zachowują się kremlowskie agencje informacyjne i mass media, gdy nie ma żadnej zawczasu przygotowanej wytycznej.

  Gdy zmarł pierwszy prezydent Rosji Borys Jelcyn, wszystkie rosyjskie mass media przez kilka godzin milczały, jakby wepchnęły języki w jedno miejsce. Wszystkie duże zachodnie już dawno ogłosiły tę wiadomość, gdy na Kremlu dopiero opamiętano się i wydano wskazówkę, jak i co ogłaszać.
  Po katastrofie samolotu Lecha Kaczyńskiego wskazówka „jak i co ogłaszać” pojawiła się od razu. Oznacza to, że były osoby odpowiedzialne, które zawczasu wiedziały, że samolot spadnie.

  Poprawka druga. Nasi eksperci obejrzeli wszystkie dostępne materiały wideo i doszli do następującego wniosku. Nawet gdyby straż pożarna w ogóle nie przyjechała i wszystkie te fragmenty samolotu, które żarzyły się w pierwszych minutach filmowania (materiał wideo Andrieja Mienderieja), spłonęły całkowicie, nie mogło być mowy o żadnych „dwudziestu nierozpoznawalnych zwłokach”. Nawet przy tym stromym stopniu kątowym, pod jakim zwalono samolot prezydenta Polski.

  Nie mówiąc już o tym, że pożar szybko zgaszono (widać to na późniejszych zdjęciach tych samych fragmentów samolotu) oraz że traf chciał, iż większość „nierozpoznawalnych” to wojskowi i ochroniarze prezydenta. Nie da się zwrócić bliskim ciała „ofiary katastrofy lotniczej” z rosyjską kulą w głowie, jak w 1940 roku.

  Takie zwroty jak „uspokój się!”, „nie zabijajcie nas!”, „patrz mu w oczy!”, „dawaj pistolet!” w języku polskim mogły zostać wypowiedziane tylko przez pasażerów samolotu. Natomiast komenda w języku rosyjskim: „Wszyscy z powrotem, wychodzimy stąd!” mogła być oddana przez dowódcę oddziału specjalnego, który rozstrzeliwał rannych Polaków.
  O innych momentach w filmie nawet nie ma co mówić. Kto jeszcze wczesną wiosną – 10 kwietnia, rankiem, mógł stać w samej białej koszuli w zimnych smoleńskich lasach, obok samolotu, który przed chwilą runął, oprócz członka załogi? Inne znane i bezpośrednie dowody Katynia – 2 każdy zdrowy człowiek może zobaczyć sam.

  Swoją drogą, nasz kolega – w przeszłości starszy oficer oddział specjalnego Ministerstwa Obrony, twierdzi, że po zawaleniu operacji (wideo, które zdążył sfilmować Andriej Mienderiej) jej wykonawcy już nie żyją. Tak samo jak i strzelcy drugiego eszelonu – ci, którzy brali udział w likwidacji nieudolnego oddziału specjalnego.

  Polacy, którzy przeżyli katastrofę, zrozumieli, że komandosi „w czarnych ubraniach” (w filmie) przyszli ich zabić i odstrzeliwali się. To słychać w filmie. Wykonawcy dyspozycji Putina „pracowali” z tłumikami. Ale nagranie wideo z dźwiękiem i widokiem zarówno atakujących jak i ocalałych zdemaskowało wszystkie ich wybiegi.

  Dlatego jedne „rosyjskie osoby oficjalne” przez dwa tygodnia nie mogą podrobić treści „czarnych skrzynek”, a drugie, pojąwszy, że sprawa pali się, puściły do mass mediów balon próbny na temat „kaukaskiego śladu” w rozbiciu się samolotu prezydenta Polski. Ciąg dalszy nastąpi, rosyjskie i polskie „osoby oficjalne” dopiero rozpędzają się. Jednakże nie zdołają już zatrzeć śladów.

  Z drugiej poprawki dochodzimy do wniosku, że „oficjalne dane” na temat „materiału genetycznego” zamiast ciał 21 Polaków nie są zgodne ze stanem szczątków samolotu. Oznacza to, że zginęli z innej przyczyny. Przyczynę tę wyjaśnia film Andrieja Miendierieja.

  Poprawka trzecia. Wszyscy eksperci jednogłośnie przytoczyli paralelę z niedawnego upadku samolotu przy lądowaniu na lotnisku Domodiedowo w Moskwie. Ale warunki tam były zupełnie inne. Załoga samolotu Ту-204 lecącego z Egiptu była na nogach od wczesnego ranka, czyli prawie całą dobę. Po odlocie z Moskwy do Hurghady nastąpiło krótkie spięcie kabla i pojawiło się dymienie. Po przebyciu sporej odległości trzeba było zawracać. Oczywiście nerwy wszystkich były napięte.

  Po wymianie instalacji załoga tym samym samolotem, z tymi samymi pasażerami znowu poleciała do Hurghady. Trzeba było namawiać i uspokajać pasażerów, że nie ma więcej żadnego niebezpieczeństwa. Bezpośredni lot do Hurghady trwa, w zależności od typu samolotu, około 5 godzin. Przylecieli do Egiptu. Z uwzględnieniem awaryjnego powrotu i remontu, załoga Ту-204 miała już przepracowane 9 godzin. Norma godzin lotu została wyczerpana. Normalnie należało iść odpocząć.
  Co robić – zamawiać hotel i płacić za postój samolotu? Strata tym większa, że planowych pasażerów już wywieziono na lot powrotny. Kompania lotnicza za to nie podziękuje. Zgodzili się więc lecieć z powrotem.

  Niedaleko od Moskwy popsuł się sprzęt nawigacyjny. W odróżnieniu od polskiego samolotu panowała głęboka noc, i 21-22 marca nad całą Moskwą stała gęsta mgła. Lądowanie według przyrządów „koszących” nie udało się, załoga zmęczona i rozdrażniona, a tu jeszcze radiowy wysokościomierz zawył. Dokucza, że niby to ziemia jest blisko – a idź ty…! W rezultacie – typowy błąd zaufanego do siebie doświadczonego pilota, który setki razy sadzał samolot w podobnych warunkach. Prawie na lotnisku macierzystym.

  Na smoleńskim lotnisku „Północny” nic podobnego nie miało miejsca. Nie była to noc, nie było takiej mgły, załoga nie była zmęczona, nie musiała spędzić całego dnia w napiętej i nerwowej atmosferze. Sytuacja normalna, załoga wypoczęta i czujna. Sprzęt nawigacyjny pracuje doskonale, aż do postronnej ingerencji w sterowanie samolotem na małej wysokości.

  Z trzeciej poprawki dochodzimy do wniosku, że warunki pogodowe i stan załogi w danym przypadku nie mogły być główną przyczyną katastrofy.
  Poprawka czwarta. Oba samoloty, których wypadki były porównywane przez ekspertów, są podobnego typu. W Smoleńsku ТU-154, w Domodiedowo ТU-204. Samolot, który leciał z Hurghady, też spadł do lasu, i także oderwało mu skrzydła. W efekcie – dwie osoby w oddziale reanimacji, reszta odniosło rany różnego stopnia ciężkości. Po upadku w lesie samolotu podobnego typu w chwili znalezienia szczątków Tu-204, który leciał z Hurghady, wszystkie osoby żyły!

  Rzecz jasna, jest różnica między upadkiem samolotu z kilkoma członkami załogi (ТU-204 w Domodiedowo) a upadkiem samolotu z 96 osobami na pokładzie. Ale samolot polskiego prezydenta był załadowany mniej niż na dwie trzecie. Pokład ТU-154 może mieścić 163 osoby. Jeśli samolot jest załadowany mniej niż na 2/3, można nim sterować bez trudu.

  Następna okoliczność – polski samolot po zaczepieniu skrzydłem drzew obrócił się. Jednakże podczas lądowania załoga i pasażerowie muszą mieć zapięte pasy. Nie ma powodu do przypuszczenia, że tego przepisu nie przestrzegano przy lądowaniu w niezbyt gęstej, ale jednak mgle.
  Ostatnia okoliczność mogąca wpłynąć na liczbę ofiar śmiertelnych to kąt ataku samolotu w momencie uderzenia o ziemię. Istnieje informacja od doświadczonych lotników wojskowych, że TU-154 Lecha Kaczyńskiego „schodził do lądowania, jak myśliwiec”. Czyli pod bardziej stromym kątem niż zwyczajnie. To faktycznie może zwiększyć liczbę ofiar śmiertelnych. Świadczą o tym także szczątki samolotu oraz ich rozmieszczenie.

  Wersja oficjalna – „podczas katastrofy zginęli wszyscy”. Orzeczenie ekspertów: prawdopodobieństwo zgonu wszystkich co do jednej osoby w samolocie polskiego prezydenta jest takie same, jak gdyby woda z odkręconego kranu poleciała do góry zamiast na dół – prosto do sufitu. Innymi słowy, prawdopodobieństwo, że w tej katastrofie zginęły wszystkie 96 osób znajdujących się na pokładzie samolotu TU-154, jest zerowe.

  Z czwartej poprawki dochodzimy do wniosku, że w każdym przypadku ktoś z pasażerów musiał przeżyć katastrofę polskiego samolotu, a może nawet uniknąć zranień. Wszyscy zginąć mogli tylko w jednym przypadku: jeżeli oddział specjalny dobił ich już po upadku.

  Nie jesteśmy w stanie nawet wymienić liczby dostrzelonych – liczba ta waha się od 10 do 21 osób. Zgodnie z oceną najbardziej doświadczonych ekspertów, nierozpoznawalnych (zmasakrowanych lub spalonych) mogło być najwyżej 10 – 12 ciał. Nie wszyscy podczas katastrofy znajdowali się w przedniej części samolotu. Płomień szybko zgaszono. Naprawdę nie rozpoznawalnych zwłok na miejscu upadku zapewne było bardzo mało lub nie było w ogóle.

  A więc „jedynie materiał genetyczny pozostały po 21 osobach”, o którym mowa w wersji FSB, w rzeczywistości jest liczbą osób, którzy przeżyły katastrofę prezydenckiego samolotu Lecha Kaczyńskiego. Dobili ich rosyjscy komandosi, po czym wywieźli i zamienili w kawałki spalonego mięsa, aby ukryć ślady zbrodni.

  Poprawka piąta. W jaki sposób zorganizowano rozbicie samolotu polskiego prezydenta? Eksperci nam wyjaśnili, że to bardzo proste. Samolot został strącony przez rosyjskie specsłużby na małej wysokości, po podmianie parametrów lądowania. Tego dokonać można kilkoma sposobami. Na przykład, poprzez sekundowe zmanipulowanie systemu naprowadzania na niedużym wysokości tuż przed lądowaniem.
  Albo poprzez impuls elektromagnetyczny skierowany do bocznych kanałów sterowania samolotem (sterów, lotek) przed lądowaniem. Piloci wszystko widzieli i rozumieli, ale nic już nie mogli zrobić. Zabrakło czasu.

  Właśnie dlatego, aby ukryć ślady zbrodni, ocalałych członków załogi i tych, którzy mogli słyszeć ich rozmowy, należało dobić na ziemi.
  Wykonawcy rozkazu Putina przeliczyli się jednak w tym, że wśród ocalałych były osoby uzbrojone i odważne, które nawet w tej sytuacji stawiały czynny opór. Oddział specjalny nie mógł bez przeszkód powystrzelać rannych Polaków w przewidzianych ramach czasowych. Musiał zatrzymać się na miejscu kaźni, gdzie ich zastały osoby, które przybiegły na miejsce katastrofy, przede wszystkim Andriej Mienderiej, który nagrywał sytuację kamerą.

  Następnie wszystko potoczyło się dokładnie według przewidzianego w Kremlu planu. Miejsce katastrofy zostało otoczone, nikogo nie przepuszczano, a ciała ofiar katastrofy lotniczej i zastrzelonych na ziemi wywieziono. Ślady napadnięcia i egzekucji zostały usunięte.
  Ta poprawka jest kluczem do zrozumienia, co się zdarzyło; wyjaśnia ona wszystko, i komentarze tu nie są potrzebne.

  Poprawka szósta. Dlaczego Putin postanowił popełnić zbrodnię na swoim terytorium? Zdaniem ekspertów, w ten sposób strącić samolot i zapewnić wiarygodne przykrycie aktu terrorystycznego można jedynie na terytorium całkowicie kontrolowanym przez rosyjskie służby specjalne.
  Po pierwsze, niezbędnego impulsu elektromagnetycznego nie można nadać na odległość tysięcy kilometrów. A na system naprowadzania oddziaływać można tylko ten, kto siedzi za pulpitem kontrolera lotów lub kontroluje go z zewnątrz. Ale owo „z zewnątrz” powinno być tuż obok, na niedużej odległości.

  Po drugie, na swoim terenie są najlepsze możliwości zatarcia śladów. Co miało miejsce od pierwszej sekundzie po katastrofie, ma miejsce obecnie i dopiero nastąpi, gdy zaczną ogłaszać wyniki oficjalnego „wspólnego” śledztwa.

  Eksperci wymienili mnóstwo pozycji. Niezbędność dwukrotnej wymiany fizycznych źródeł zakłóceń – „żarówek” przed przylotem samolotu Kaczyńskiego i od razu po katastrofie.

  Dostrzelić tych, którzy przeżyli, rozerwać na strzępy i spalić ciała zastrzelonych pasażerów i członków załogi. Zapewnić „tajemnicze zniknięcie” dowodów, na przykład, broni, z której odstrzeliwali się ochroniarze Lecha Kaczyńskiego i wojskowi, którzy przeżyli katastrofę.
  Wyszukiwać naboje wystrzelone przez oddział specjalny i polskich wojskowych w szczątkach samolotu i drzewach w miejscu egzekucji. Podrabiać wskazania „czarnych skrzynek”. Podawać wykaz pogody oraz inne parametry katastrofy niezbędne do potwierdzenia fałszywej wersji o rzekomej „winie załogi, która nie zdołała wylądować w trudnych warunkach pogodowych”. Itd.

  Z szóstej poprawki dochodzimy do wniosku, że rozwiązanie techniczne zamachu, a przede wszystkim „środki przykrycia” wymagały, aby samolot został strącony na terytorium kontrolowanym przez putinowskie specsłużby.

  Przechodzimy do poprawki siódmej – „celowości politycznej” (z punktu widzenia Kremla) tego aktu terrorystycznego.

  Lech Kaczyński był względnie bezpieczny, dopóki Putin nie upatrzył sobie „polskiego Janukowycza” – ciężko myślącego „przyjaciela Rosji”, polskiego premiera Donalda Tuska. Był to zwrot, po którym czekistowską wierchuszkę Rosji zajmowało tylko jedno: jak przeczyścić drogę dla swojej marionetki lub komuś podobnego z tegoż grona „przyjaciół Rosji”. Wiedząc o zwyczajach i wcześniejszych czynach Putina, nietrudno domyśleć się, w jaki sposób planowali tego dokonać. Co i jak oni zrobili, cały świat dowiedział się rankiem 10 kwietnia.

  Z siódmej poprawki dochodzimy do wniosku, że stawka Kremla na „polskiego Janukowycza” – Donalda Tuska, jego towarzyszy i elektorat uruchomiła mechanizm fizycznej likwidacji Lecha Kaczyńskiego. Najlepiej razem z najwybitniejszymi jego zwolennikami. Metody – najzwyczajniejsze z arsenału Putina oraz jego towarzyszy z KGB.
  Poprawka ósma. Na co liczyli organizatorzy zamachu w tak ryzykownej sprawie? Przecież skutki naprawdę mogą być – i niechybnie będą – najbardziej niekorzystne dla Kremla. Nic nowego: tak samo, jak i w ciągu ostatnich dziesięciu lat, stawiano na najzwyczajniejszych durniów.
  Przywódców państw zachodnich na Kremlu zawsze uważano za nieco głupawych. Takich, którzy przysłuchują się opinii swojego społeczeństwa i obnoszą się z jakimiś prawami człowieka, jak kurwa z kapeluszem. Tę tezę ja mogę uzasadnić i zaświadczyć osobiście.

  Na Kremlu po dziś dzień uważają, że nikt nie uwierzy, iż lider Federacji rosyjskiej mógł zdecydować się na coś takiego. Zobowiązać swoich podwładnych do zorganizowania zabójstwa prezydenta innego państwa na swoim terytorium! Nie uwierzą także własnym oczom i uszom. Nawet gdyby politykom i mieszczanom z krajów dobrobytu zostały przedstawione niezbite dowody – i tak nie uwierzą.

  W głowach zachodnich obywateli są własne wyobrażenia na temat granic kremlowskiego podstępu. Takie ryzyko! Takie okrucieństwo! Po co? Moi drodzy, przecież to Rosja! Tu nigdy nie było inaczej. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana!

  I nikt z zadowolonych sobą mieszczan nie przypomni sobie prawdziwej twarzy Putina, gdy ten w porywie nieokiełznanego gniewu obiecał „powiesić za jaja” prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego. Mówił to w obecności przywódców krajów zachodnich.
  Nikt nie przypomni sobie szczerego żalu Putina, że nie udało się do końca otruć Wiktora Juszczenki. Prezydenta Ukrainy – państwa, które, zgodnie z publiczną wypowiedzią Putina, „w ogóle nie istnieje”.
  Nikt nie przypomni sobie nadania przez Putina trucicielom prezydenta Ukrainy Wiktora Juszczenki stopni generałów rosyjskich resortów siłowych i specsłużb.

  A przecież Lech Kaczyński był trzecim prezydentem sąsiedniego państwa po Saakaszwilim i Juszczenką, którego Putin nienawidził bardziej od pozostałych. Nikt nie spodziewał się takiego spotkania? Do tego jest szkoła rosyjskich specsłużb. Wśród ścian KGB Putin był długo szkolony do działań zaskakujących i niespodziewanych dla przeciwnika.
  Z ósmej poprawki dochodzimy do wniosku, że Putin zawsze mordował ludzi, których uważał za swoich wrogów. Przy czym zawsze ryzykował, przeprowadzając najbardziej skandaliczne operacje specjalne, w tym za granicą. Lech Kaczyński znajdował się w pierwszej trójce wrogów Putina i był jedynym, do którego mógł dobrać się. A tu jeszcze „polski Janukowycz” nadarzył się.

  Co zaś tyczy się liczenia Kremla na beznadziejne durnie, którzy nie dadzą wiary nawet niezbitym dowodom popełnionej zbrodni, to na dzień dzisiejszy sprawdza się to nawet w Polsce.

  Poprawka dziewiąta. Każdy człowiek posiada swoją „firmową” cechę określającą jego postępowanie. Posiada ją także Putin. Zachód tak i nie potrafił prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: „Who is Mister Putin?”. Słusznie zauważono jego skłonność do rozwiązań siłowych, ale to drobiazgi.

  Wyróżniająca cecha Putina od razu rzuca się w oczy. Jest to skrajne okrucieństwo na granicy szaleństwa.

  Uczniowie w Biesłanie we wrześniu 2004 roku. Rozkaz Putina – przerwać negocjacje i zielone światło do spalania dzieci z dział czołgów. W efekcie – ponad 350 ofiar śmiertelnych, grubo ponad 500 rannych, włącznie z najlepszymi komandosami rosyjskich oddziałów specjalnych wystawionych na ogień zaporowy powstańców. Ogromna ilość inwalidów.
  Zakładnicy w teatrze muzycznym „Nord-Ost” na moskiewskiej Dubrowce w październiku 2002 roku. Powstańcy zabili trzech osób, na rozkaz Putina otruto co najmniej 174 widzów spektaklu. To tylko te ofiary śmiertelne, których rodzinom udało się udowodnić ich nazwiska. Fałszywej oficjalnej liczby nawet nie warto wymieniać.

  Od swojego patrona nie odstają zaufani Putina, na przykład, „mały Kadyrow”. Dzisiaj oni popełniają bestialstwa, które raz już były poddane ocenie prawnej w Norymberdze. Całe najbliższe otoczenie Putina to naturalni kandydaci na ławę oskarżonych Międzynarodowego Trybunału Wojennego.

  Co jeszcze należy wiedzieć, aby przewidzieć postępowanie Putina i jego podwładnych przy spotkaniu zajadle znienawidzonego na Kremlu prezydenta sąsiedniego państwa?

  Z dziewiątej poprawki dochodzimy do wniosku, że zabójstwo Lecha Kaczyńskiego i 95 jego współtowarzyszy pasuje do podstawowej charakterystyki Putina tak samo dokładnie, jak nabój do komory.
  Poprawka dziesiąta. Punkty przełomowe w biografii Putina. Są monotonne, ale bardzo wymowne w świetle zabójstwa Lecha Kaczyńskiego oraz znacznej części polskiej elity.

  Czy pozostały jeszcze jakieś wątpliwości, gdy jesienią 1999 roku wysadzono domy w Moskwie i Wołgodońsku? Przy czym na poziomie rządowym zawczasu wymieniono miejsce wybuchu! Nawet Adolf Hitler nie pozwalał sobie wysadzać spokojnie śpiących Niemców. Ograniczył się do podpalenia Reichstagu.

  A nieprzerwany szereg „tajemniczych” zabójstw poważnych przeciwników politycznych Putina, obrońców praw człowieka, dziennikarzy, przedstawicieli organizacji młodzieżowych i publicznych? Od momentu, gdy Putin otrzymał władzę, zabójstwa polityczne w Rosji i poza jej granicami stały się codziennością.

  Bezbronnym kobietom w bramie strzelają w plecy lub mordują prosto w putinowskiej milicji. Zdrowych mężczyzn wyrzucają przez okna, trują i strzelają zza rogu. Aby złamać niepokornych, rosyjskie struktury siłowe spalają ich domy, porywają ich dzieci i mordują ich rodziców. O czym jeszcze trzeba wiedzieć, aby po kolejnej zbrodni władzy rosyjskiej nie ględzić: „Tego nie może być! Na to nikt nie pójdzie!” i podobne głupoty.
  Z dziesiątej poprawki dochodzimy do wniosku, że cała dotychczasowa biografia Putina jest nasycona takimi samymi monotonnymi zbrodniami, jakie popełniono 10 kwietnia na lotnisku „Północne”. Byłoby nawet nieco dziwne, gdyby Putin nie spróbował przynajmniej otruć swoich wrogów.
  Teraz podchodzimy do istoty zagadnienia.

  Pozycja jedenasta – styl Putina. Postępowanie każdego zbrodniarza posiada charakterystyczne cechy i niuanse, które są nie do podrobienia. Nawet gdyby ktoś bardzo tego chciał – nie da rady.
  Przyjrzyjmy się przykładom.

  Akt terrorystyczny w lutym 2004 roku w stolicy Kataru Ad-Dauhy. Wysadzono znienawidzonego przez Kreml Zelimchana Jandarbijewa oraz jego 13-letniego syna. Źle przygotowani dywersanci z Moskwy wpadli jak frajerzy. W wynajętym samochodzie zostawili skrawki kabli i kawałki taśmy izolacyjnej. Zostali schwytani , jak należało. Putin dopiął, aby zwrócono ich Moskwie.

  A teraz uwaga! Podchodzimy do najważniejszej rzeczy. Przekazanych z Kataru bandytów średniej rangi na lotnisku spotykano jak głowy obcych państw. Są teraz bohaterami i przykładem dla kremlowskiej młodzieży.
  Tu właśnie kryje się charakterystyczny wykrętas jego stylu. Jest to, można rzec, podpis Putina pot tymi zbrodniami, których ideowym inspiratorem on był, jest i będzie, aż zasiądzie na ławie oskarżonych Międzynarodowego Trybunału. Jest to styl Władimira Władimirowicza Putina.

  Ta właściwość stylu rozszyfrowuje się następująco: oficjalnie nic wspólnego z tym nie mamy, ale wszyscy muszą wiedzieć i rozumieć, że tylko my mogliśmy uczynić coś takiego! I tak będzie ze wszystkimi, kto wystąpi przeciwko nam!

  Przykładów są tysiące. Znane są przeważnie te zbrodnie, w sprawie których prowadzono śledztwa w innych krajach. Na przykład, sprawa otrucia Saszy Litwinienko. Jego truciciela nazwiskiem Ługowoj demonstracyjnie mianowano do Państwowej Dumy. Macie wy wszyscy, Europejczycy i inni Anglicy! Żeby wszyscy wiedzieli, kto naprawdę zabił swojego wroga i za co. I tak będzie z każdym, kto ośmieli się sprzeciwiać majorowi rezerwy KGB.

  Nie odstają jego ulubieni mianowańcy. Czy mógłby „mały Kadyrow” bez wiedzy Putina organizować serię zamachów za granicą? Śmiech pomyśleć.
  W Rosji wszystko jest o wiele prościej. Sami zabijają i sami „poszukują”. Wszystkie bez wyjątku „zamówienia” Putina nie zostały wyjaśnione. Przebrzmiało publiczne porwanie Magasa na lotnisku i demonstracyjne rozstrzelanie – prosto w milicyjnym samochodzie – właściciela inguskiej witryny internetowej Mahometa Jewłojewa.

  Drodzy blogerzy! Nawet jeżeli zostaniecie demonstracyjnie, na oczach dużego skupiska ludzi zastrzeleni przez usłużnego pułkownika putinowskich specsłużb, odpowiadać będzie szeregowy gliniarz – „zwrotniczy”. I ten więcej niż rok w zawieszeniu nie dostanie.
  Szczególnym przypadkiem było zabójstwo Anny Politkowskiej. Tu Putin pozwolił sobie nawet publicznie zakpić, mówiąc, że „jej zabójstwo spowodowało nam szkodę o wiele większą niż to, co ona napisała. Zarozumiała forma tegoż przesłania – drżyjcie, my możemy nie tylko zabić, ale także zabić, splunąć i nie zauważyć!

  Ta matryca jest nie do podrobienia. Wylazła ona od razu po zabójstwie Lecha Kaczyńskiego. Od nagłówków „Wszyscy nieprzyjaciele Rosji znajdą swój koniec pod Smoleńskiem” do form bardziej zakamuflowanych – „czy teraz przyjaciele Rosji wezmą górę?”.

  Ten sam styl – oficjalnie była to katastrofa, ale wszyscy powinni wiedzieć i rozumieć, kto i dlaczego zakatrupił prezydenta Polski oraz jego współtowarzyszy. I tak będzie z pozostałymi, w razie czego. A poza tym – ubolewamy i jesteśmy pogrążeni w żałobie razem z przyjacielskim narodem polskim po strasznej katastrofie lotniczej”.
  Z jedenastej poprawki dochodzimy do wniosku, że Putin zawsze umieszczał swój autograf pod organizowanym i przeprowadzonym aktem terrorystycznym. Umieścił i teraz.

  Ostatnia uwaga – dwunasta. Jak będą reagować oficjalne osoby innych państw? Nietrudno przewidzieć. Bardzo wielu postara się przemilczeć oczywiste i niezbite fakty. Będą zamykać oczy, zatykać uszy, nie widzieć, nie wiedzieć, i nie słyszeć.

  Dlaczego? To bardzo proste. Jak w świetle dzisiejszych wydarzeń muszą wyglądać wszyscy ci kozły tudzież, przepraszam za neologizm, koźlice polityczne, które przez lata całowały się i zadawały z majorem rezerwy KGB?

  Kto zapraszał tego czekistowskiego chłopca do swojego stołu obiadowego, wygadywał pochwalne peany, prawił komplementy i namawiał do odpoczynku na prywatnej wyspie wśród ciepłego morza?
  Kto po dziś dzień walczy za „dobre stosunki” z taką putinowską Rosją i taką jej władzą, wszelcy budowniczowie rurociągów i inni „pragmatycy”? Przecież teraz poły ich galowych marynarek i mankiety spódnic są splamione krwią Lecha Kaczyńskiego i polskiej elity.

  Nie zdziwię się, jeżeli Putina i „polskiego Janukowycza” – Donalda Tuska – dwóch głównych partnerów w sprawie zabójstwa prezydenta Polski – w najbliższym czasie znowu zobaczymy razem. I obaj będą w dwa gardła będą opowiadać jedna i te samą kremlowską fabułę na temat „osiągniętych wyników wspólnego śledztwa” i nierozłączną przyjaźń między narodami rosyjskim i polskim”.

  A w dalszym planie usłużni komentatorzy, niby ot tak, napomkną, że przed pewnym czasem niejaki Lech Kaczyński i jego kamraci próbowali skłócić dwa „brackie narody”. Ale im się nie udało.
  Dlatego zabójstwo prezydenta Polski oraz znacznej części jej elity politycznej obecnie staje się poważną próbą dla wielu krajów zachodniej demokracji.

  Jednak są na tym świecie tacy politycy i przywódcy państw, którzy nie są niczym zobowiązani wobec Putina. Co więcej, są tacy, którzy już wcześniej widzieli istotę Putina i jego reżimu. Znali prawdziwe poglądy majora rezerwy i dlatego wcale nie są zdziwieni tym , co zaszło. Są widzący parlamentarzyści, organizacje pozarządowe i prasa.
  W tych krajach Europy, których elity polityczne dokarmia rosyjski „Gazprom” i inne deripaski, jest opozycja.

  Są zachodnie służby specjalne, NATO i światowa społeczność.
  Wreszcie jest wideo nakręcone przez Andrieja Miendiereja, zawodowi eksperci oraz mnóstwo uczciwych, porządnych i odważnych ludzi. Dlatego zbliża się wasz koniec, kremlowskie małpy.

  P. S. Użytkownicy czeczeńskiego forum Adamalla (www.adamalla.com) pisali, że pod imieniem „Gieorgij Gordin” ukrywa się Proszyn Sergiusz, syn Aleksandra, rosyjski wicekonsul w Stambule. Forum ten został wyczyszczony, wiadomość o Gieorgiju Gordinie zachowała się w „pamięci podręcznej” Google pod następującym linkiem:

  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:sB4EYyN_UowJ:www.adamalla.com/showthread.php%3Ft%3D1543+%D0%93%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8%D0%B9+%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BD&cd=17&hl=ru&ct=clnk&gl=ua&client=firefox

 23. adamol said

  Aktualny podgląd na wulkan w Islandii:

  http://www.vodafone.is/eldgos/en
  http://eldgos.mila.is/eyjafjallajokull-fra-fimmvorduhalsi/

 24. ALFA said

  Jedwabne Jaja czyli pogrzeb Polski
  „Pogrzeb Polski” 10 lipca 2001 roku, w którym uczestniczą Kwaśniewski, Komorowski, Bartoszewski, Gross, Weiss, służby specjalne Izraela, „polska” policja.

  • adamol said

   „… dziś kupujemy .. Polskę … ”
   świadomość rośnie, warto o tych rzeczach mówić, ale nie obowiązkowo w tak napastliwy sposób jak co niektórzy w tym reportażu, po prostu można wystraszyć rozmówcę, warto wymieniać fakty i jednocześnie pozostawiać nieomówienia, tak żeby rozmówca (osoba nie świadoma sytuacji) sama się zainteresowała, zaczęła zadawać pytania, tak kilka osób uświadomiłem 🙂

 25. adamol said

  W zab ójstwie Kaczyń skiego widać styl Pu tina

  Skopiowane z innego miejsca, może jeszcze będzie tam dostępny cały tekst, pozostałe wnioski w linkach:

  http://tiny.pl/htqhd
  http://tiny.pl/htqhf
  http://tiny.pl/htqh5
  http://tiny.pl/htqh1

  • ALFA said

   „HOLOCAUST NA NARODZIE POLSKIM”
   W 1989 przeprowadzono „holocaust” na narodzie polskim postanowieniem tajnego rzadu żydowskiego, Sanhedrynu brukselskiego: Międzynarodowy Fundusz Walutowy zdewastował kraj „prywatyzacja” i lichwiarskim zadłużeniem przeprowadzonym głownie przez Żydów Sachsa i Sorosa.
   Obecna elita polityczna to dzieci morderców, jak W. Cimoszewicz i M. Borowski. Ich rodowód polityczny to PKP, PPR, PZPR, UW i UP.
   Kiedy Natanyahu przyjedzie do USA, to spotyka się z organizacjami żydowskimi. Kiedy Cimoszewicz, KWASNIEWSKI przyjechali to – tez, ale nie spotkali się z Kongresem Polskim i uchodźcami polskimi.
   Żydzi zmienili nazwiska, niektórzy nawet imiona rodziców i obecnie pozują na najlepszych Polaków.

   Przed i w 1939 roku Żydzi polscy uszli przeważnie do Związku Sowieckiego. Oni powrócili przebrani za II Dywizje Piechoty tzw. Wojska Polskiego.
   Jakub Berman i inni żydowscy zbrodniarze wojenni wprowadzili władze „zydokomuny” terrorem. Wyszkoleni przez NKWD Żydzi z Rosji tworzyli 70% ilości „pracowników” i cale kierownictwo Urzędu Bezpieczeństwa. Ludzie ginęli jak za czasów bolszewickiej rewolucji w Rosji. Ponad 1 milion polskich patriotów przeszedł przez ciężkie wiezienia i obozy pracy niewolniczej, jak w kopalni uranu w Kowarach. 1 milion 100 tysięcy wywieziono do gułagów w Związku Sowieckim, w tym co najmniej 300 tysięcy inteligencji mogącej utworzyć administracje państwa. Nieokreślona liczbę patriotów z AK, SZ., Bach i opozycje rozstrzelano, zamęczono na śmierć lub latami trzymano w więzieniach.
   W walce z okupantem hitlerowskim zginęło 10% stanu żołnierzy AK. Pod okupacja sowiecka zginęło 90%.
   Żydzi polscy szpiclowali i wyszukali opozycje polska i sporządzili listy w Gminach Żydowskich, według których NKWD zlikwidowało polskich patriotów.

   Cytat:
   Aaron Szechter (Adam Michnik) powiedział w telewizji australijskiej, gdzie wystąpił w jarmułce, ze Żydzi w Polsce przygotowują ekspansje i mogą ja zrealizować,gdyż Polacy to stado tępych baranów.

  • hjk said

   http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=7568&Itemid=2
   Katyń to nie tylko historia

 26. Kuba said

  Wyniki pierwszego SPOŁECZNEGO BADANIA OPINII PUBLICZNEJ w okresie od 21 marca do 9 kwietnia 2010 roku:

  http://www.polskie-wici.pl/index.php

  • adamol said

   To dlaczego (…) w takim razie „wszędzie” piszą, że L. Kaczyński miał nikłe szanse na reelekcję i nie było powodów, żeby go (ewentualnie) likwidować ?

 27. Magda said

  ZAPIS ROZMOWY DZIENNIKARKI PORTALU LIFE NEWS Z PAWŁEM PLUSINEM

  Pyt: Jak wyglądała wasza rozmowa?

  Kont: Zaproponowano im lądowanie na zapasowym lotnisku, a oni odmówili.

  Pyt: Pan im zaproponował?

  Kont: Tak.

  Pyt: Z jakiej przyczyny?

  Kont: Ponieważ widziałem, że pogoda zaczęła się pogarszać.

  Pyt: Jaka była odpowiedź?

  Kont: Odpowiedź: „Ilość paliwa pozwala mi zrobić jedno podejście, a jeśli nie wyląduję, to polecę na zapasowe lotnisko”.

  Pyt: Mieliśmy informację, że proponowano mu lądowanie w innych miastach.

  Kont: To też mu proponowałem.

  Pyt: A dlaczego odmówił?

  Kont: To jego trzeba by spytać.

  Pyt: Dlaczego oni podjęli taką decyzję? Kłócili się, a może aktywnie obstawali przy swoim tak, że Pan nie był w stanie ich przekonać?

  Kont: Taka była decyzja dowódcy załogi (samolotu).

  Pyt: Co dalej? Powiedział, że zrobi jeszcze jedno okrążenie i poleci na zapasowe lotnisko?

  Kont: Nie, powiedział, że jeśli nie usiądzie, to pójdzie na zapasowe lotnisko.

  Pyt: A jakie były Pana dalsze działania?

  Kont: Dalej wszystko tak, jak było mówione. Nie mogę nic więcej powiedzieć.

  Pyt: No, ale co było dalej? Oni przerwali łączność?

  Kont: Nie, dlaczego? On długo był połączony.

  Pyt: Co mówili?

  Kont: To czego od nich chciałem. Oni najpierw informowali, a potem przestali dawać jakąkolwiek informację…

  Pyt: Przestali słuchać Pana poleceń ?

  Kont: Oni powinni podawać KWIT (wysokość), ale nie przekazywali.

  Pyt: A co to jest KWIT?

  Kotn: To są dane o wysokości przy podchodzeniu do lądowania.

  Pyt: Oni nawet nie podawali Panu informacji o wysokości, na której był samolot?

  Kont: Nie podawali.

  Pyt: A jakie jest niebezpieczeństwo tego, że oni nie podawali KWITU?

  Kont: Z załogą prowadzi się kontakt radiowy i przez radio powinni podawać KWIT.

  Pyt: No, a dlaczego nie podali tego KWITU?

  Kont: A skąd mam wiedzieć? Dlatego, że słabo znają język rosyjski.

  Pyt: A co? Wśród załogi nie było znających rosyjski?

  Kont: Byli, ale dla nich liczby (po rosyjsku –przyp. tłum.) to jednak trudność.

  Pyt: Czyli nie miał Pan żadnej informacji o wysokości?

  Kont: Nie, nie miałem.

  Pyt: Czyli wychodzi na to, że on jeszcze raz zrobił koło, podszedł do lądowania, nie usiadł, a następnie skierował się na zapasowe lotnisko? Czy było inaczej?

  Kont: Nie, nie, inaczej. Zrobił jedno podejście i tyle. Potem zaczął podejście do lądowania.

  Pyt: Zaczął podejście do lądowania, którego mu Pan zabraniał?

  Kont: Nie mogłem mu zabronić. Ja mu rekomendowałem, że nie należy go wykonywać.

  http://www.tvn24.pl/12691,1651830,0,1,odradzalem-ladowanie-mowili–ze-sprobuja,wiadomosc.html

  ” On zawsze był przygotowany, wszystko rozpisane w najdrobniejszym szczególe. Ciężko mi się słucha informacji o tym, że mógł nie znać lotniska w Smoleńsku. ”

  http://www.tvn24.pl/-1,1652398,0,1,8222nie-bylo-pilota–ktory-znalby-lepiej-smolensk8221,wiadomosc.html

  • Julka said

   Ten dialog już dawno został zdementowany jako fałsz.

   • Magda said

    a kto dementował?

   • Angie-Poland said

    Julka, wyprostuj sobie fakty. Siejesz tylko zamęt. Jak coś komentujesz to daj jakiś dowód, podeprzyj chociaż linkiem. Coraz częściej pojawiają się jałowe wpisy bez pokrycia, gdybania i przypuszczenia. A najgorsze tego typu komentarze- fałsz, zdementowane….CHYBA. Litości, sprawdzajcie dostępne info! Coś tam dzwoni tylko nie wiadomo, w którym kościele.. Nawet się sprawdzić nie chce. Płaczecie nad dezinformacją, a widzę, że sami jesteście autorami.
    Proszę nie kasować tego komentarza.

   • Julka said

    Magda
    Poszukaj sobie, ja nie notuję linków, ale czytałam.
    Angie-Poland
    Wystarczy uruchomić synapsy i trochę kojarzyć. W telewizorze pokazali nagranie z zatrzymania rosyjskich kontrolerów lotu jak uciekali przed milicją, a po zatrzymaniu wyrywali się. Ponieważ bez linka u was ani rusz (nawet tak wiarygodnego na okoliczność portalu life news)tutaj jest ciekawy artykuł:
    http://www.zycie.ca/tag/smolensk
    Oczywiście dziennikarka portalu life news pobieżała do więzienia i otrzymała akuratne dane.

   • in said

    http://www.lifenews.ru/news/20288

    oryginal wywiadu na portalu life news.

    wywiad zostal opublikowany „Опубликовано: 13:15 (10.04.2010).

  • Magda said

   @In
   http://smolensk.ws/blog/170.html

   tu nowa koncepcja n/t ściętych drzew
   w/g tego drzewa skosił Tu będąc już odwrócony,przy czym wyższe drzewo ścięte statecznikiem,niższe skrzydłem.

   • in said

    @magda
    Dzieki.
    W tej materii wydaje mi sie ze trzeba sprawdzic czy jest mozliwe ze dwa samoloty to uczynily.

    ja biorac pod uwage kilka zdjec i tor lotu mam watpliwosci ale wole posilkowac sie w tej kwestii ocenom osob ktore bardziej znaja sie jak zachowuje sie obiekt w zderzeniu z przeszkodami. Dzis wieczorem byc moze bede mial ocene zdjecia wg.mojego znajomego z politechniki.

    sprawa tych sciec jest bardzo trudna gdyz trzeba miec dane min. rozmiaru ucietego skrzydla i obliczyc szczegolowo kierunek obracania, szybkosc obracania. To nalozyc na mape odleglosci i wysokosci.

    W zasadzie jesli sie znajdzie choc jedno drzewo naruszone przez inny samolot to zwiekszy to prawdopodobienstwo problemow IL-76.

    Jesli przyjmiemy ze Il76 o 08g.39min.35s zerwal linie energetyczna to wielce mozliwe ze naruszyl jakies drzewo. dlatego uciete drzewo zwiekszy prawdpodobienstwo preblemow Il76 ale brak scietego nie wykluczy choc zmniejszy prawdopodobienstwo problemow il76.

    Tak jak napisalem wczesniej wedlug mojego znajomego polozenie silnikow w samolocie (il na skrzydlach a tu154 na tyle) moglo zawazyc ze jednemu sie udalo a drugiemu nie. Polozenie silnikow na skrzydlach (il-76)zwieksza szanse na ocalenie.

   • Magda said

    @ In
    proszę bardzo,w wyliczeniach nie pomogę-nie mój profil

   • in said

    @magda
    o ile czuje sie w miare pewnie w obliczeniach polozenia samolotu i jego zmian, to obliczenia ostatniej fazy lotu (uderzen w drzewa) sa bardzo skomplikowane (moj znajomy z politechniki wstepnie mi opisal jak sa skomplikowane) i przekraczaja moja wiedze i umiejetnosci.

    trzeba gdzies odnalesc dokladne zdjecie tego kawalka/ow uszkodzego skrzydla. okreslic ich wielkosc i mase.

   • hjk said

    Co te obliczenia z ostatniej fazy lotu (ścinanie drzew) mają pokazać?
    W TeleGazecie tvp teraz na s. 127 jest, ze amerykanie będą badać system nawigacji satelitarnej GNSS w akładach produkujacych. Pomijajac juz to, co tak naprawdę im dadzą (tzn. czy akurat z tego samolotu), to mamy kolejny problem do zbadania – powinien im pokazywać, ze jeszcze nie ma lotniska… może i oszukano „satelitę’ podobnie jak NDB…

   • in said

    @HJK
    Obliczenia z ostatniej fazy lotu moglyby by pokazaz ile samolotow mialo takie same problemy.

   • Brenda said

    @In
    Nie wiem czy juz to masz. MOzliwe, ze tak, ale na wszelki wypadek:

    http://www.epgd.net/forumepgd/viewtopic.php?t=3473&sid=b63dbe8cb410d17437f4478d3e3567a5

    Zwroc uwage co wyslal niejaki Geo.

    od mg: proszę wszystkich blogowiczów o skrótowe opisywanie treści zamieszczanych linków

   • Brenda said

    I jeszcze to nt. drzew:

   • in said

    @brenda
    Dzieki, przejrze jutro dzisiaj nie mialem za duzo czasu poprzegladac nowe informacje, jutro bede mial wiecej czasu.

   • Brenda said

    Pierwszy link jest opisem warunkow na lotnisku, jakas kopia tabeli po rosyjsku.
    Drugi to zdjecia uszkodzonych drzew przez samolot i mapa gdzie, ktore sie znajdowalo.Tez po rosyjsku.

    Jesli to bylo to prosze wykasowac. Sprawdzalam linkiem w trzech ostatnich dniach i nie znalazlam, ale moze bylo pod innym adresem, albo podobne.

  • in said

   Tak zeby dodac do wywiadu kilka dodatkowych informacji

   Ladowanie ma dwie fazy:
   1.podejscie do ladowania (10km do 1,1km)
   2.ladowanie (od 1,1km)

   Jesli lotnisko jest czynne wieza nie ma prawa zabronic podejsca do ladowania. jedynym obowiazkiem wiezy jest poinformowac pilota kiedy sciezka podejscia do ladowania jest wolna.

   czyli w praktyce, kontrolerzy lotu lotniska decyduja o kolejnosci ladowania samolotow krazacych nad lotniskiem i wydaja pozwolenie na wejscie na sciezke ladowania (10km-1,1km).

   w tym przypadku jednym z glownych obowiazkow wiezy jest dbanie by dwa samoloty w tym samymm czasie nie rozpoczely ladowania czyli nie znalazly sie wtym samym czasie i w tym samym miejscu.

   w przypadku dobrej pogody oraz dobrych lotnisk roznica miedzy samolotami moze wynosic ok.1min.

   Tak wiec komunikat wiezy moglbyc nastepujacy:

   „Ze wzgledu na pogode proponuje zmienic lotnisko jednakze informuje ze za 3min sciezka podejscia do ladowania bedzie wolna.”

   lub jesli il-76 ladowal w tym samym czasie komunikat mogl wygladac w ten sposob:

   „Ze wzgledu na pogode proponuje zmienic lotnisko jednakze informuje ze za 3min sciezka podejscia do ladowania bedzie wolna. Pierwszy bedzie ladowal Il-76, wy wejdziecie na sciezke do ladowanie 1,5 min za samolotem il-76 prosze przekazywac biezace komunikaty co do wysokosci i rozpoczecia podejscia do ladowania.”

   Pilot tu-154m musial wiedziec i powinien byc poinformowany o procedurze ladowania.

   Procedura ladowania zakladala ze:

   Nad nadajnikiem NDB 1,1km pilot sprawdza wysokosc minimalna 70m (dla tu154m ok.100m) oraz odchylenie od pasa i jesli uzyskal prawidlowa minimalna wyskosc to ma prawo ladowac, jesli w odleglosci 1,1km pilot nie uzyskla minimalnej wykosci musi przerwac probe ladowania i zaczac jeszcze raz lub udac sie na inne lotniska.

   Czyli podsumowujac kontrolerzy w przypadku otwartego lotniska nie moga zabronic podejscia ale decyduja kiedy samolot moze znalesc sie na podejsciu do ladowania (10km od lotniska)

   • Kier said

    z komentarzy, jakie jest wasze zdanie?
    …Czytajac to wszystko widze ze wszystkie pseudoteorie same sobie zaprzeczaja.
    Np jesli samolot byl juz niesterowny na wys 200m odpada teoria sabotarzu zewnetrznego.
    Pozoataje wiec awaria,sabotarz wewnatrz samolotu albo blad pilota.

    Czytajac zachodnia prase i blogi lotnicze wiem ze; automatyzczny system otrzegania
    przed przeszkodami tzw TWAC wylancza sie automatycznie przy wypuszczonym podwoziu
    lub wys mniejszej niz 150m, wiec nie jest wazne czy zadzialal czy nie.
    Komputerowy system nawigacji i mierzenia wysokosci nie dziala ponizej 150m wiec
    piloci sa zdani tylko na tradycyjny wysokomiesciomierz a to wyklucza teorie o celowym
    zakluceniu systemu nawigacyjnego GPS. Po prostu ponizej 150 m teren zaslania satelite
    nad horyzontem i nie da sie zmierzyc wysokosci przy jego pomocy!
    Lotnisko Smolenske nigdy nie posiadalo automatycznego systemu ladowania ALS
    w zwiazku z tym nie jest istotne czy Ruscy cos tam wymontowali po wizycie Tuska i Putina czy nie!

 28. CoZaSyf said

  Co bysmy nie zagubili sie w tematach bieżących- Apel do społecznosci Ziemia http://wolnemedia.net/?p=21509

 29. ALFA said

  Powtórzmy więc głośno raz jeszcze, nie było żadnej „Trzeciej RP”.

  Nie zaistniały ani na chwilę okoliczności uprawniające do postawienia grubej kreski za PRL-em morderców, stalinowców, zbrodniarzy, agentów sowieckich, katów w mundurach, a od 1989 roku także złodziei, szabrowników, bandziorów, zwyrodniałych geszefciarzy, agentów Izraela i MOSADu.

  Proklamowanie „Trzeciej RP” było werbalnym propagandowym nadużyciem, a proklamowanie „Czwartej RP” to kontynuacja tego mydlenia oczu milionom Polaków, szyderstwem z cierpień setek skrytobójczo pomordowanych oponentów PRL; kpina z faktów, historii, prawdy i sprawiedliwości; szyderczo chichoczących przeróżnych farbowanych hien nieprzerwanie okradających, zniewalających i rządzących Polską od 1944 roku.

  Od czasu „okrągłego stołu” nieprzerwanie prezydentują biesiadnicy „Magdalenki” i „okrągłego stołu”, premierują biesiadnicy „Magdalenki” i „krągłego stołu”, ministrują biesiadnicy „Magdalenki” i „okrągłego stołu”. Jeśli nie osobiście, nie bezpośredni biesiadnicy, to ludzie KOR – marksiści, komuniści, masoni i trockiści, wespół z agentami Izraela i MOSADu.
  Żydostwo jest wszędzie, …są we wszystkich partiach i organizacjach na lewicy i na prawicy, są na wszystkich szczeblach administracji państwowej, są w Rządzie i Sejmie, …jako „euro-deputowani”, są w organizacjach ‚pozarządowych’ i fundacjach, są bardzo licznie w Kościele Katolickim i w Episkopacie Polski, są w kadrach Wojska Polskiego, są w policji i sądownictwie, są we wszystkich mediach – po lewej i po prawej stronie, …

  anty-polscy, anty-narodowi, anty-patriotyczni, anty-chrześcijańscy i anty-katoliccy, …specjaliści od liberalizmu, tolerancji, ekumenizmu, kosmopolityzmu i internacjonalizmu, aborcji, seksualizmu, pederastii i rewolucji obyczajowej, …politolodzy, socjolodzy, filozofi, psycholodzy, pisarze, poloniści, i „artyści” …indoktrynują, dezinformują, wyszydzają, fałszują, ośmieszają, zażydzają, kreują ‚polską kulturę’, prawodawstwo, literaturę, film i rozrywkę, …kreują ‚polską’ rzeczywistość, …kreują światopogląd …zniewolonego, zżydzonego i bez ojczyzny… głupca XXI wieku

  W każdym kraju, w każdym narodzie, gdzie się osiedli to żmijowe plemię, przybłędy, poprzez rozluźnienie obyczajów, liberalizm i tolerancję, wyszydzanie i ośmieszanie historii, tradycji, obyczajów i kultury gospodarzy, odcinają naród od jego korzeni, eksterminując – poprzez ludobójstwo – intelektualne, narodowe i patriotyczne elity, pozbawiają Naród autorytetu i przywództwa, a następnie poprzez postępującą indoktrynację, korupcję i agenturalizm, oraz wywołanie sztucznego kryzysu władzy, doprowają gospodarzy do biedy, nędzy i ubóstwa, rezygnacji i rozpaczy, obce przybłędy ubezwłasnowalniają obywateli w ich własnym kraju – własnej Ojczyźnie, przy jednoczesnym tłumieniu i niszczeniu wszelkich form krytyki, obrony i prób odsłaniania i dekonspiracji ich niszczycielskich działań – poprzez zaciekły i nienawistny atak i zaszufladkowanie jako „antysemityzm”, „faszyzm”, „nazizm”, „rasizm” i „fobie”;

  sami, uzurpując sobie i dla siebie władzę, obnoszą się i afiszują swoją „polskością” i „szlachectwem” – uzurpując sobie i nazywając się elitami przez siebie zniewalanego, zarażonego trądem tzw. „judeochrześcijaństwa”, „ekumenii”, „liberalizmu” i „tolerancji”, …i nic nieświadomego i bezgłowego Narodu Polskiego.
  „Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, wśród których zamieszkują Żydzi, będą musiały podnieść kwestię wygnania ich!

  Kwestię rozstrzygającą między życiem i śmiercią, zdrowiem i chroniczną chorobą, spokojem i nieustanną gorączką społeczną.” Franciszek Liszt, kompozytor
  http://www.polonica.net/

 30. Magda said

  14:50, 04.05.2010 /TVN24, tvn24.pl, PAP
  W USA zbadają urządzenia
  z pokładu TU-154
  POLSCY I ROSYJSCY EKSPERCI POLECIELI DO STANÓW
  http://www.tvn24.pl/12691,1654798,,,w-usa-zbadaja-urzadzenia-z-pokladu-tu_154,wiadomosc.html
  ===============
  od pb: a w polsce nie potrafiliby? teraz „amerykanie” beda mogli powiedziec nam o naszym wypadku i samolocie co zapragna

 31. asterix said

  Przyjaciele i pomocnicy Bronisława K.
  http://niezalezna.pl/article/show/id/33738

  • Magda said

   SKORUMPOWANY/ POboszewia-Mafia/ B.KOMOROWSKI: Artykuł Gazety Polskiej z 28/04/2009

   Czego boi się Bronisław Komorowski

   ciekawy komentarz tamże

   • MIZIA+ said

    Wypchane portfele władzy

    4 maja 2010

    Fot. Stock Photo

    Do ostatnich, w tej kadencji samorządu, oświadczeń majątkowych władz stolicy dotarło „Życie Warszawy”.

    Dziennik sporządził zestawienie rocznych zarobków w czasie obecnej kadencji, czyli z trzech ostatnich lat. Wynika z nich jasno, że warto być w gronie najwyższych urzędników stolicy.

    REKLAMA

    Najmniej, bo „tylko” 700 tys. zł zarobił Jarosław Maćkowiak. Ale uczynił to w ciągu dwóch lat, bo w 2007 r. jeszcze nie pracował w Ratuszu. Na czele listy jest Andrzej Jakubiak, którego konto wzbogaciło się przez trzy lata pracy w zarządzie miasta o 1,1 mln zł.

    Oprócz wysokich pensji i nagród urzędnicy dostają także pieniądze za pracę w innych spółkach, takich jak chociażby Metro Warszawskie, SPEC czy KDT. Sprawdź jak kształtowały się płace w Polsce w ostatnich miesiącach
    Wiadomości z kraju i ze świata

    Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz uplasowała się na przedostatnim miejscu w siedmioosobowej stawce z sumą 760 tys. zł zarobionych od 2007 r. w stołecznym Ratuszu. Jednak jej cały, deklarowany majątek, jest najwyższy spośród wszystkich i wynosi niecałe 5 mln zł.

    Całe zestawienie we wtorkowym „Życiu Warszawy”.

   • ALFA said

    Tak żydki puszczą Polaków z torbami.

 32. Magda said

  Wielkopolska przeciw „Gazecie Wyborczej”
  http://www.niezalezna.pl/photorelation/show/id/144

 33. Andre said

  CZEGO BOLĄ SIĘ WŁADZE KRAJU PRIWIŚLAŃSKIEGO

  Chciałbym zwrócić uwagę czytelnikom (oraz ew podać pod dyskusję ) zagadnienie „oszczędności’ wypowiedzi władz polskich w spr 4/11
  Jak do tej pory żaden Z organów Państwa nie opublikował swoich wyników z badan.Nie piszę tu o INTERPRETACJI na podstawie faktów- a zwracam uwagę na pewien mechanizm skutkujący WYŁĄCZENIEM NAS(internatów „śledczych”) z możliwości podważania faktów.
  Jeżeli nawet wyniki POLSKICH BADAŃ POLSKIEGO REJESTRATORA maja zostać przekazane do Rosji(bez wcześniejszego upublicznieni w RP) NASUWA SIĘ JEDEN PROSTY WNIOSEK

  ——społeczeństwo nie będzie miało możliwości skonfrontowania danych( różnych danych) z danymi „ruskimi”.———

  BĘDZIEMY (A CO ZA TYM IDZIE POLSKIE I MIĘDZYNARODOWE SPOŁECZEŃSTWO) SKAZANE NA jedynie słuszną prawdę w wydaniu „ruskim’
  Tak wygląda POLSKA RACJA STANU, TRANSPARENTNOŚĆ PAŃSTWA w wydaniu PLATFORMERSÓW

  Czy ktoś jeszcze wierzy w prawidłowość wyników śledztwa

 34. asterix said

  W TVP info Orędzie Komorowskiego znalazło się przed katastrofą [film]
  http://www.wykop.pl/ramka/359540/w-tvp-info-oredzie-komorowskiego-znalazlo-sie-przed-katastrofa-film/
  Film się zaczyna po tej krótkiej 46 sekundowej reklamie i trwa 8:33

 35. asterix said

  W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina
  http://blogmedia24.pl/node/29064
  Na wszelki wypadek wklejam całość :

  W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina
  1.5.2010 18:43 Gieorgij Gordin, „Komentarz z Rosji”
  […]
  P. S. Użytkownicy czeczeńskiego forum Adamalla (www.adamalla.com) pisali, że pod imieniem „Gieorgij Gordin” ukrywa się Proszyn Sergiusz, syn Aleksandra, rosyjski wicekonsul w Stambule. Forum to zostało wyczyszczone, wiadomość o Gieorgiju Gordinie zachowała się w „pamięci podręcznej” Google pod następującym linkiem:
  http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:sB4EYyN_UowJ:www.adamalla.com/showthread.php%3Ft%3D1543+%D0%93%D0%B5%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B8%D0%B9+%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%B4%D0%B8%D0%BD&cd=17&hl=ru&ct=clnk&gl=ua&client=firefox
  ==============
  od pb: czlonek redakcji spamuje… nie boj nic, nie zniknie bo to propaganda kompleksu jot, wyjasnie w nastepnym artykule

 36. asterix said

  Film ze Smoleńska – ustabilizowana wersja obrazu i poprawiona jakość
  http://wolnemedia.net/?p=21501

 37. Ocenzurowane “WIADOMOŚCI” TVP z 23-04-2010

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/05/04/ocenzurowane-%E2%80%9Cwiadomosci%E2%80%9D-tvp-z-23-04-2010/

 38. APEL said

  Zbierajcie podpisy na Andrzeja Leppera,
  jest to jedyny kandydat ktory moze jeszcze uratowac nas Polakow i Polske.
  Wielokrotnie dal dowod na to ze zalezy mu na nas Polakach i Polsce dlatego jest niszczony, dlatego robiono prowokacje przeciwko niemu i Samoobronie aby mu zamknac droge do kandydowania na prezydenta.
  Inni kandydaci to albo farbowane lisy, albo osoby nie nadajace sie na obecna chwile i sytuacje.
  Patrzcie na farbowane lisy, oni glosowali 1 kwietnia 2008 roku w sejmie za odebranie nam Polakom naszej suwerennosci, bez naszej zgody. To powinno byc przepustka dla kandydata na prezydenta. Oni dzis pieknie opowiadaja o patriotyzmie, skaladaja raczki i modla sie, i niedlugo ruszy kampania telewizyjna jak zawsze jacy to katolicy, bedziecie ich znowu ogladac w kosciolach jak sie modla. Badzcie czujni, nie dajcie sie manipulowac soba, nie dajcie sie oszukiwac, oni za plecami smieja sie z nas Polakow. Pamietajcie tez jak farbowane lisy glosowaly w sejmie : oto jeden przyklad

  Zaden polityk nie mial tyle odwagi aby powiedziec prawde z mownicy w sejmie jak A Lepper, oto przyklad :

  A tu dla przypomnienia jak Lepper bronil nas w parlamencie europejskim :

  I co ? na kogo bedziesz glosowal ? Na preseza Kaczynskiegto ? ktory oddal nasza suwerennosci bez Twojej i mojej zgody ? Ktory bal sie tak Leppera ze postanowil z nim skonczyc i zrobic prowokacje i doprowadzic do upadku rzadu ?
  A moze na kandydata Komorowskiego ktory tez zdradzil nas Polakow , ktory wwozil zaifekowane zboze do Polski abys Ty wyborco jakdl ? a dzielny Lepper zatrzymal pociag i wysypal to swinstwo.

  Pomyslcie na kogo dacie glos, kto bedzie was bronil a kto sprzedawal.

  Miejcie oczy otwarte.

  • grypa666 said

   od pb: z tego co sie stalo i dzieje oraz z parady mozliwych przebierancow, lepper wyglada mi na najpewniejszego konia w tych zakladach

   • MIZIA+ said

    niebój żaby – ZA KILKANASCIE DNI LEPPER – nagle bedzie osoba skazaną prawomocnym wyrokiem za pospolite przestępstwo – WSPOMNISZ MOJE SŁOWA – a karani to nawet nie moą być referentami w u.g a co dopiero prezydentami

 39. in said

  @Andre
  co do wczorajszej grafiki to widzialem juz ja wczesniej i wydaje mi sie ze jest to jedna z najslabszych grafik lotu samolotu.

  Nie uwzglednia siezki podchodzenia do ladowania, obnizania lotu,scinania drzew, zmian kierunku, przechylow itd.

  Jesli chodzi ci o ten wybuch, to wydaje mi sie ze ten rodzaj wybuchu pokazany na grafice bylby bardzo widoczny, gora ognia.

  • Andre said

   Nie jestem expertem od wybuchów czy implozji.Kiedyś dawno temu doszukaliśmy się ze znajomym opisów ZAPALNIKA do I (pierwszych) bomb atomowych.
   Otóż zapalnikiem(wg mojej sklerotycznej pamięci) był DRUT.
   Przepływ prądu(wys.napięcia? natężenia?) powoduje że drut EKSPLODUJE.
   PAMIĘTAMY(?) EX PLOZJE ŻARÓWEK GDY NASTĘPUJE ZANIK-ZWIĘKSZENIE (?)przepływu prądu ——— powoduje explozję żarówki.
   I oczywiście jest w wtedy TAKI SYF OSADZONY NA SZKLE W KOLORZE PRZYPOMINAJĄCYM BARWĘ NIEKTÓRYCH DRASTYCZNYCH(?) FOTOGRAFII z miejsca wypadku.(SZARY NALOT)
   -żarówka strzela – jest niezbyt głośne PYFF- a stabilna *(!!!!!!!!!!!) obudowa żarówki(ze szkła) rozpada się ” w drobiezgi” (określenie SP mojego Dziadka.)
   I oczywiście brak ognia…..
   Ale to spekulacja… jak wiele innych

   • in said

    @andre
    ja zakladam ze jesli to byl zamach to dla pewnosci byl uzyty ladunek wybuchowy.Naprawde trudno mi uwierzyc ze kadlub zostal tak zniszczony.niestety odkrycie jaki ladunek oraz w jaki sposob byla eksplozja przekracza moja wiedze.

   • Andre said

    @ In
    oczywiście że popieram Twoja hipotezę – ze MUSIAŁ być ładunek wybuchowy.
    Jednak;
    Sprawcy nie byli głupcami i ich ingerencja musiała pozostać nieodwiedzona (BRAK DOWODÓW)- brak śladów materiałów wybuchowych( w klasycznym rozumieniu)- a szansa że części ( nawet drobne) trafią w NIEPOWOŁANE ręce i….. jakiś niepoprawny ośrodek wykona badania( nawet prywatnie)- patrz odłamek który trafił na Jasną Górę.
    Omawiamy rozdział z ostatniego rozdziału–przyziemianie.

    Nurtuje mnie coraz bardziej pytanie —co było przyczyna „nurka” od 2000 metrów?( lub co mogło być?)

    Pamiętajmy ,że wszystkie najbardziej zwariowane hipotezy należy uwzględniać przy tym zdarzeniu
    ===============
    od pb: jesli putin reprezentowalby sily przeciwne „centrali”, to czy ona wlozylaby mu dowody do reki? putin mial wydaje sie pelna kontrole nad sledztwem, chyba ze to pozory „centrali” i wiedzieli ze nic nie bedzie mogl zrobic nawet jako naczelny sledczy; wezmy np fotki szczatkow wiezonych na platformie — tyl kadluba (z dwoma osobnymi okienkami i charakterystycznym czerwonym pasem przechodzacym z poziomu w pion) wyglada jak odszarpany od reszty, z postrzepionymi krawedziami i wiszacymi flakami jakby od wybuchu = czy tak zachowuje sie kadlub nawet w najgorszym upadku z koziolkowaniem? czy znajdzie sie tu ekspert od wybuchow, trafien samolotu pociskiem?
    nic nie jest jasne i proste w 10 IV;
    dopoki nie ma jednoznacznego wytlumaczenia opartego na wszystkich ujawnionych, ale niespapranych faktach, wszelkie hipotezy nie tylko mile widziane lecz konieczne

   • in said

    @ andre
    ja swoje analizy opieram na tym zdaniu.
    co do nurka 2000 m przed pasem to moja hipoteza opiera sie na falszywych (przesunietych) nadajnikach NDB.

    Arthur Conan Doyle

    „Kiedy wyeliminuje się niemożliwe wówczas to, co zostanie, bez względu na to, jak byłoby nieprawdopodobne, musi być prawdą.”

  • grypa666 said

   od pb: sa rozne rodzaje eksplozji i implozji

 40. in said

  @PB
  niestety nie znam nikogo kto potrafil by ocenic na podstawie zdjec szczatkow samolotu czy doszlo do wybuchu. mysle ze znalezenie neutralnej osoby w tym temacie bedzie najtrudniejsze.

  • grypa666 said

   od pb: szczatki zebrane na lotnisku i wystawione na widok na zdjeciach i wideo az sie prosza o interpretacje i takowa chyba juz niezalezni specjalisci jednym rzutem oka wykonali?

 41. in said

  przez najblizsze dni zajmuje sie przygotowaniem w pelni przejrzystej udoskonalonej wersji „hipotezy falszych nadajnikow NDB”

  zebralem wszystkie rozmowy na ten temat z tego bloga i wyszlo mi ponad 60 stron A4. Musze zredagowac je w sposob przejrzysty uwzgledniajac cytaty i odnosniki z wypowiedzi swiadkow, dane samolotu i lotniska, piliki filmowe itd.

  wielkie dzieki dla osob, ktore zaczynaja rozumiec ta hipoteze. Wasze wskazowki i drobne uwagi dodaja brakujace informacje.Byc moze te informacje bym przeoczyl lub odkryl je pozniej ale dzieki wam sa juz zauwazone. Tak jak TU-154m roztrzaskal sie na tysiace czesci tak fakty i informacje z katastrofy sa w tysiacach czesci, ktore trzeba odnalesc i zlozyc jak puzle.

  Dzisiejsze informacje z mediow zaczynaja naprowadzac ze juz wkrotce pojawi sie raport z katastrofy. obojetnie co on oglosi wydaje mi sie ze e-sledztwo trzeba poprowadzic do konca. W kazdym razie ja w miare mozliwosc bede probowal. bedzie ciezko ale wierze ze uda sie.

  co do wypowiedzi swiadkow to mysle ze tak jak powiedzialem wczoraj trzeba sie im przejrzec np. pytanie do wypowiedzi-wisniewskiego

  – gdzie znajduje sie hotel w ktorym znajdowal sie wisniewski. jak jest odleglosc, polozenie okien.”wisniewskie zeznal ze widzial nadlatujacy samolot z przechylem. widocznosc pozioma ok.500m, trzeba sprawdzic w jakiej odleglosci i w jakim polozeniu znajdowal sie hotel wisniewskiego.

  – jak to bylo z znajmoscia u wisniewskiego ktory samolot sie rozbil.
  ” film wisniewskiego pokazywal ze w momencie krecenia dowiedzial sie ze to polski samolot”
  ” w wywiadzie powiedzial ze dowiedzial sie o tym w czasie przesluchania z pulkownikiem a wiec po nakreceniu filmu (poinformowala go kolezanka z TVP info)
  pytania:
  – czy wisniewski wiedzial ile i jakie (kogo) samoloty beda ladowac w smolensku w okreslonym czasie.
  – skoro na filmie dowiedzial sie ze to polski samolot sie rozbil to czemu mial watpliwosci ze to nie prezydencki, w wywiadzie z rosyjskim pulkownikiem wciaz nie byl pewien jaki sie rozbil(czy spodziewal sie jakiegos innego polskiego samolotu, czy byl poinformowany ze w smolensku w danym czasie sa planowane tylko dwa ladowania Il76 oraz tu154m).

  to sa wstepne pytania na ktore trzeba sie zastanowic.

  jeszcze raz dzieki za kilka cennych informacji.

  • Kier said

   ostatni wpis do 25. , jakie jest wasze zdanie

   • in said

    Ad1. Co do tezy o niesterownosci samolotu wyjasnialem to juz wczesniej wiele razy.
    – pilot sterowal samolotem : zejscie w dol, zmniejszenie predkosci opadania (podciagniecie steru), wznoszenie sie w gore, proba kontrowania utraty skrzydla.
    – chwilowa utrata sterowania lub mocy na wyskosci 70m i predkosci opadania 6-8m/s oraz specyficznego ulozenia silnikow tu154m (na tyle samolotu) wedlug oceny pracownika politechiniki (fizyka i mechanika) musialaby sie skonczyc natychmiastowa katastrofa w odleglosci 1,3km od pasa lotniska.

    Ad2.Proponuje wlaczyc Youtube i obejrzec filmy obrazujace ladowanie z wlaczonym systemem TAWS.

  • grypa666 said

   od pb: proponuje przed publikacja cyrkulowac twoj artykul wsrod kilku osob celem wylapania niejasnosci, doszlifowania itp zeby wersja do publikacji byla silniejsza = zglaszam chec przejrzenia szkicu i skomentowania go;
   co do wisniewskiego, powiedzial sam ze nie wierzyl iz to mogl byc prezydencki samolot bo nie bylo widac cial, wiec logiczne ze szukal potwierdzenia z innych zrodel;
   na pytanie o hotel wisniewskiego z latwoscia odpowiedzialyby fora smolenskie;
   czy mgla mogla wisiec na jakiejs wysokosci nad ziemia, pozwalajac z budynkow widziec dalej niz z samolotu? trzeba ustalic charakterystyle mgly – wiadomo z forow rosyjskich ze zalegala nad calym miastem; pilnie potrzeba tlumaczy z rosyjskiego

   • in said

    tak, oczywiscie.przesle na e-mail.
    chodzi tez o to ze nie mam polskiej klawiatury, wiec korekta musialby by uwzgledniac to takze.

    co do mgly wedlug danych podanych widocznosc wynosila:

    500m w poziomie
    40-60 metrow w pionie

   • asterix said

    @In
    Dodaj układ klawiszy Polski i po sprawie.

  • Magda said

   @In
   dla Twojej teorii,to chyba nie ma większego znaczenia,ale to lotnisko miało status cywilno-wojskowy:
   „(…)Podczas dolotu do lotniska (strefa kontrolowana lotniska znajduje się w promieniu 50 km) dowódca Tu-154 nawiązał kontakt z wieżą na lotnisko Siewiernyj w Smoleńsku. Jest to lotnisko cywilono-wojskowe (charakter taki ma od grudnia 2009, wcześniej było to lotnisko wojskowe). Lotnisko nie posiada nowoczesnych pomocy radionawigacyjnych w tym standardowego dla lotnisk cywilnych i zachodnich lotnisk wojskowych systemu ILS. Na lotnisku znajdował się jedynie system pracujący w standardzie SP-50.(…)”
   http://blog.corran.pl/?p=435

   • in said

    Tak, znam dokladnie status lotniska.

    W smolensku sa dwa lotniska. Siewiernyj byl uzytkowany przez polska delegacje ze wzgledu na dlugosc pasa startowego 2,5km.

    to drugie lotnisko mialo tylko 1,5km.

    status lotniska nie ma nic do mojej hipotezy gdyz tu154m ladowal wczesniej na tym lotnisku. Wiec to wszystko wyjasnia. W zasadzie informacje ktore podalas potwierdzaja tylko jak wazne byly nadajniki NDB i ze pilot nie mogl ich zignorowac ani ladowac bez nich.

   • Magda said

    Krótka historia dwóch Tupolewów
    http://www.militarium.net/viewart.php?aid=617
    *

    zdwojony system nawigacyjny FMS UNS-1D (produkcji Universal Avionics) z komputerem nawigacyjnym Navigation Computer Unit (NCU) oraz dwoma panelami sterowania i kontroli (FPCDU – Flat Panel Control Display Unit) i dwoma kompletami dwunastokanałowych odbiorników GPS z antenami CI 401;
    *

    radiokompas ARK-15M,
    *

    radiowysokościomierz RW-5M,
    *

    system nawigacji i lądowania Kurs-MP-70,
    *

    dodatkowy odbiornik nawigacyjny GPS Bendix/King KLN-89, wcześniej użytkowany był odbiornik Garmin 155XL, samolot o n/b 101 posiadał kolejny odbiornik GPS-1000 z anteną typ CI 401,
    *

    odbiornik sygnałów radiowych Radio Reference Sensor z anteną DME, splitterem sygnałów VOR,
    *

    system sterowania samolotem ABSU-154-2,
    *

    system kursowy TKS-P2,
    *

    system danych aerodynamicznych WBE-SWS,
    *

    system zobrazowania powierzchni ziemi i ostrzegania o zbliżaniu do przeszkód terenowych TAWS
    *

    system antykolizyjny TCAS-II (wykrywa do 45 obiektów, obrazuje 30 z nich),
    *

    radar pogodowy RDR-4B,
    *

    wyświetlacz wielofunkcyjny MFD-640,
    *

    dopplerowski miernik kąta znoszenia i prędkości podróżnej DISS-013,
    *

    przenośny napęd dysków (Omega DTU) na stanowisku nawigatora.

   • Magda said

    jak już było ,to proszę usunąć

  • Prosto said

   Jest hotel zaznaczony na mapach google „Отель Новый” (Holel New) – to by się zgadzało bo gdzieś czytałam, że był bliziutko, tuż po drugiej stronie ulicy. (wyżej są zdjęcia z róznych pór roku czołgu-monumentu. To chyba o ten czołg chodziło jednemu z forumowiczów smoleńskiego portalu mówiącego, że samolot rozbił się koło czołgu)

   W zakładce „Więcej…” trzeba odhaczyć „zdjęcia” (hotel to ten budynek z czerwonym dachem)
   Zdjęcia hotelu: http://www.panoramio.com/photo/26909235
   strona „Hotel New” http://www.hotel-new.ru/english/index.html

 42. Ogromna większość z nas to osoby urodzone już po wojnie lub może w trakcie wojny, z której nie pamiętamy nic, a słowo “Niemcy” nie kojarzy się nam z żadnymi osobistymi przeżyciami. Nie widzieliśmy na własne oczy porozrywanych przez niemieckie bomby strzępów ciał, nie pamiętamy masowych egzekucji, terroru i pogardy. Nie pamiętamy armii cywilizowanego rzekomo kraju, która mordowała nawet cywilów, kobiety, dzieci – rzecz niesłychana w dawniejszych, ciemnych czasach, gdzie jedynie jakieś hordy tatarskie i Żydzi z Biblii dopuszczali się czegoś podobnego.

  Czas ten znamy jedynie z opisów, coraz rzadziej od naocznych świadków. Młodzieży zaś na ogół historia w ogóle nie obchodzi, czemu zresztą sprzyja program nauczania w szkołach.

  Natomiast doskonale pamiętamy okres tzw. komuny, czyli PRL – i to on jest dla nas ucieleśnieniem zła, symbolem ucisku i braku wolności. “Ruskich” mamy wciąż w żywej pamięci, podobnie jak kilometrowe kolejki po podstawowe artykuły życia codziennego, brak paszportów, niewymienialną złotówkę i akademie ku czci

  wiecej:

  http://marucha.wordpress.com/2010/05/04/ta-ruska-agentura/

  • Pelagia said

   @dobry art.- jestem urodzona długo po wojnie a i tak czułam traumę moich rodziców i dziadków. matka nie pozwalała nic wieszać zbyt wysoko, bo to przypominało jej powieszonych ludzi w czasie wojny przez „cywilizowany nadnaród”, często miała napady lęków, histerii. Babka całe życie, jak ją pamiętam, dusiła się, nie mogła chodzić, miała wiele operacji na płuca i inne. W Oświęcimiu była królikiem doświadczalnym. Oto co przeczytałam w Jej wspomnieniach: na bloku dostałam jakiś zastrzyk, potem tabletki. Następnego dnia dostałam wysokiej gorączki. Okazało się, że zachorowałam na tyfus i (tu nie mogłam dokładnie odczytać) dyfteryt??. Byli przy nas pielegniarki i panowie ubrani na biało. Zobaczyłam wtedy znajomą, której zrobiono to samo i też tak chorowała.
   Dziadek nigdy nie wymieniał słowa:niemcy. Kiedyś (miałam chyba 4 lata) pytam : a co to są niemcy ?? On wtedy zrobił się blady, potem siny, nie wymówił ani słowa. Oczy mu się zrobiły straszne, stalowo lodowate. Nigdy już Go więcej nie pytałam o niemcy.

 43. grypa666 said

  od pb: kilka uzytecznych rzeczy w ponizszej e-poczcie Marka Glogoczowskiego:
  – poszlaka do cia, zrodla filmiku ze strzalami
  – zdementowanie propagandowego artykulu, ktory kwestionowalem tu wczoraj
  – udokumentowanie mgly w smolensku
  – fachowe opinie o rzekomym niewystarczajacym doswiadczeniu pilota tu154 – fachowiec rosyjski zaklada ze pilot pomylil ladowisko z pasmem parkingowym/dojazdowym, jakby ladowanie odbywalo sie wizualnie bez mgly
  ————————
  From: Marek Glogoczowski
  Sent: Tuesday, May 04, 2010 11:31 AM
  Subject: O „samobójstwie”/zabójstwie Prezydenta vciąg dalszy „spinu”

  Na „pomarańczowym” portalu rupor.info pojawiła się dość obrzydliwa, sponsorowana przez „trzęsących dupą” mikrocefali wielbiących US-RAKA fałszywka, którą możemy przeczytać w załączniku — tę „niby-informację” wyprodukowali ci sami „pracownicy Boga”, którzy robili „pomarańczową rewolucję” na Ukrainie, „tulipanową” Gruzji, spnsorowali „Solidarność” w Polsce, banderowców na Ukrainie, oraz pontyfikat JPII w Watykanie, a obecnie spnsorują portal „Free Kavkaz” i TV Belsat w Białymstoku. Wystarczy dokładniej obejrzeć inne, podobne materiały publikowane na wskazanym, „bogatym jak http://www.kresy24.pl” portalu http://www.rupor.info.

  Cóż, USA pomimo wysiłków Hollywood, nie są zbyt estetycznym krajem. A za brakiem piękna w życiu idzie i najzwyklejsza plugawość zachowania, która aż promieniuje z nadesłanej mi fałszywki.

  Jesli chodzi o sam „team” tandemu Putin-Medviediev na Kremlu, to moi moskiewscy znajomi okreslają go jako „podstawione, sztuczne twarze”, czytałem nawet że (prokomunistyczni, ZSRR-nostalgiczni w swej większości) Rosjanie o władzach na Kremlu wyrażają się jako „nasi, nasłani z Zachodu, okupanci”, „znowu zostaliśmy rabami (niewolnikami) kapitalistów”, itd.

  A tak, przy okazji, dzięki sponsorowanej przez US-Raka witrynie http://www.rupor.info dowiedzieliśmy się nareszcie, że to CIA wyprodukowała ten „niewiadomego pochodzenia” filmik z miejsca katastrofy, na którym słychać dwa strzały:

  (…) впервые опубликованного RUpor`ом любительского видео о расстреле российским спецназом пассажиров авиалайнера Ту-154,

  (po raz pierwszy opublikowane przez RUpor amatorskie wideo o rozstrzelaniu rosyjskim specnazem pasażerów lotniczego liniowca TU 154, …)

  „RUpor” oznacza wyraźnie „Pora zlikwidować – i zamienić w kolonię USrala – Rosję (RU). Przypominam, że „PoRa” to była/jest nazwa pozarządowej, Freedom House sponsorowanej organizacji, która organizowała narodziny „Pomarańczowgo Raka Ukrainy” pod koniec 2004 roku.)

  Są i ciekawsze wiadomości, jakie udalo mi się wyłowić z internetu.

  I. Jjuż tego samego dnia, 2 maja br. refutowałem me własne przypuszczenie (rozesłane emailem ‚ogólnym”), że TU154 i IŁ 76 nadlatywały jednocześnie na lotnisko z dwóch przeciwnych stron, co wyraziłem, na portalu kozidryngiel w nastepujący sposób:

  Gasienica, w dniu 2 Maj 2010 @ 1:49 pm Powiedział:

  … Gdyby – jak ja to przed godziną postulowałem – nieudane lądowanie IŁ 76 wpłynęło na zmianę kursu polskiego TU 154, to osoby na lotnisku usłyszały by huk katastrofy około w minutę po nieudanej próbie lądowania IŁ-a. Na pewno powstały by u nich tych zjawisk skojarzenia. Ale polscy piloci JAK 40 takich skojarzeń nie poczynili. Co zaprzecza (autora i mej własnej) hipotezie o równoczesnej próbie lądowania obu samolotów.

  Co więcej, w ogólnym emailu, rozesłanym do mych korespondentów 15 kwietnia, przytaczyłem opinię rosyjskiego instruktora pilotażu, o koniecznym “niedouczeniu” mającego tylko 36 lat polskiego pilota. Ta “rosyjska fachowa” opinia dokładnie pokrywa się z “francuską fachową” opinią, przytoczoną przeze mnie wczoraj na t portalu „Kozidryngiel”: “pilot (wyszkolony jako wojskowy) obniżył lot poniżej ścieżki nalotu gdyż “szukal ziemi .. i ją znalazł”:

  Mój tekst z 15 kwietnia brzmi:

  ” prawdopodobny ciąg zdarzeń w ten sposób przedstawił doświadczony pilot rosyjskiego lotnictwa cywilnego Wasilij Wasilijewicz Erszow. Tłumaczę z rosyjskiego istotne fragmenty jego emaila, dostępnego w całości na portalu http://codziennik.prawdy.salon24.pl/170609,tu-22-stoi-za-katastrofa:

  „(Polski) pilot, który zginął, miał wylatanych 3500 godzin (jego ojciec mówi, że 1950 godzin), z tego część on latał na Jak 40, a część (jeśli wierzyć mediom) jako „szturman’ (drugi pilot?) na TU 154 i następnie został dowódcą i (jeśli znowu wierzyć mediom) jako pierwszy pilot on miał przelatane tylko 200 godzin. I takiemu niedoukowi (choćby utalentowanemu) pozwolili wozić prezydenta! I ten wojskowy pilot gdzieś to nabrał doświadczenia lotów na skomplikowanym liniowcu, w nie znanych mu systemach nawigacyjnych, podobnych tym jakie były w Smoleńsku? I ogólnie – jakież on miał doświadczenie w lataniu w złożonych warunkach meteorologicznych? Ja takiego doświadczenia nabierałem przez lata, w setkach złożonych podejść na rozmaite lotniska. A gdzie on zdobywał to doświadczenie? W rezultacie on (Protasiuk) dopuścił się zarozumiałego, szkolnego i prymitywnego błędu: szukał (kontaktu z) ziemią poniżej wysokości przyjętego zadania. I znalazł go.”

  Pilot rosyjski dodaje, że sam zaczął latać na TU 154 w wieku 35 lat mając już 9000 godzin wylatane na trzech innych typach samolotów i jako drugi pilot wylatał 1500 godzin zanim zaczął latać jako pierwszy pilot. Starzy (rosyjscy) piloci mówili mu „żeby bał się, bał się latać aż będzie miał wylatane tysiąc godzin”. W. W. Erszow wskazał na ważny szczegół lotniska w Smoleńsku, który zmylił pilota, szczegół dobrze widoczny na mapkach okolic lotniska (patrz mapka otwierająca post http://smolensk.ws/blog/169.html): mianowicie 200 metrów po lewej stronie pasa startowego, wysunięty aż na 500 metrów przed jego początek, znajdował się duży „peron” (wybetonowane pole), na którym samoloty przygotowywały się do odlotu. Od niego biegła szeroka taśma betonu, równoległa do właściwego pasa startowego. W ograniczonej widoczności do 400-500 metrów pilot wziął ten „peron” i biegnącą odeń super-szeroką drogę, za właściwy pas startowy i dopiero gdy na tym „peronie” odsłoniły się zaparkowane tam samoloty, zorientował się, że popełnił błąd. (na innych portalach jest nawet zaznaczony moment w którym TU 154, nalatujący dokładnie na właściwy pas startowy, skręcił w lewo, w kierunku tego, wysuniętego 500 metrów przed pas startowy, dużego betonowego „peronu”)

  6. Dodatkowa informacja o tym co się stało następnie, już przedwczoraj (12.04) pojawiła się w „Gazecie Wyborczej”i: „Agencja RIA Nowosti, powołując się na anonimowego informatora (to był rosyjski koordynator prac nad „czarnymi skrzynkami”- MG), pisze, że piloci samolotu prezydenckiego mieli możliwość uratowania maszyny. – Schodząc do lądowania we mgle, piloci szli prosto na pas startowy. Ale mieli wrażenie, że na niego nie trafią. W tej chwili kapitan popełnił fatalny błąd. Dodał gazu i jednocześnie starał się podnieść maszynę i skręcić. Skutek był taki, ze zaczepił skrzydłem o drzewo. Gdyby pilot, dodawszy gazu, nie zmienił kursu, tylko podnosił maszynę, to miałby szansę na unikniecie katastrofy – ocenił rozmówca agencji.”

  II. Jeszcze jedna istotna opinia, znaleziona na forum wirtualnapolonia.com, tym razem pochodząca z Francji:

  Jest to poparcie dla tezy, ktora się pojawiła na rosyjskim forum pilotów TU 154 (patrz powyżej), że pilot TU 154 w wieku lat 36 to jeszcze “żółtodziób”. Co tłumaczy i sam wypadek w Smoleńsku i obrazuje, przy okazji, jak rozpaczliwa jest sytuacja w armii polskiej, wyraźnie przypominającej (wyszkoloną przez instruktorów z USA i Izraela) armię gruzińską w sierpniu 2008 roku.

  Kibic powiedział/a
  2010-05-03 @ 16:40

  Jedyna watpliwosc…

  Jedyna faktyczna watpliwoscia, zdaniem mych rozmowcow, jest pytanie o powod dla ktorego piloci w tak trudnych warunkach panujacych w Smolensku podejmowali probe ladowania (?).
  Wiekszosc innych “watpliwosci” – rozpatrujac je w oderwaniu od zwiazkow miedzy nimi – daje sie stosunkowo latwo wytlumaczyc.
  Przykladowo: lot na malej wysokosci: TYPOWE dla wojskowych (na malych samolotach) poszukiwanie widocznosci ziemi. Czy mozna tak latac duzymi maszynami(?) – to inna sprawa.
  Z kim rozmawialem…(?)
  Mieszkam kilka kilometrow od pasa bazy N°112.
  Bazy od lat stanowiacej oslone Francji od wschodu.
  Za sasiadow mam pilotow i mechanikow z ktorymi czesto dyskutuje (uczylem ich dzieci)
  Mam przyjaciela (uczyl mnie przed laty pilotazu), ktory wylatal ponad dwadziescia tysiecy godzin. Latal w “Patrolu Francji” (to ich ogladamy 14 lipca gdy dokonuja ewolucji nad Paryzem), byl pilotem wielu dyktatorow afrykanskich, uczyl – jako instruktor – ladowan i startow na zboczach gor ( w Alpach w Courchevel ).
  On jest zdumiony, ze 36 latkowie majacy gora cztery tysiace godzin w powietrzu woza wazne osobistosci. Z jego punktu widzenia, nawet jesli sa zdolni to…sa zoltodzioby (wlasnie tacy trafiali do niego – piecdziesieciolatka – na nauke startow i ladowan).
  Jak mgla i brak przyrzadow do automatycznego ladowania to…nalezy uciekac na inne lotnisko.
  Wyjatek: brak paliwa. Wowczas szuka sie utwardzonej drogi, duzego pola lub…rzeki. Szuka sie ladowiska, ktore mozna objac wzrokiem!

  Kibic
  z Reims, 3.05.2010

  III. Na zakończenie moja prywatna opinia o „prywatnej opinii” ministra Sikorskiego:
  Gasienica, w dniu 3 Maj 2010 @ 3:34 pm Powiedział:

  ‘Autor’ napisał odnośnie opinii min. Sikorskiego:

  “Pogoda, prymitywne lotnisko, błąd pilota (czyli) Żadnych dowodów, żadnych argumentów merytorycznych.”

  Tymczasem na blogu http://smolensk.ws/blog/169.html znajdujemy takie informacje:

  Я сам хорошо видел этот туман. Утром 10 апреля я собирался сделать фотографии набережной Днепра. Но в 8 утра, глянув в окно, никуда не пошел, поскольку все уже было в легком тумане. А после 10 часов он еще больше усилился. Я в окно плохо видел соседний дом. Об этом тумане писали посетители «Смоленского форума». Например, Вelikov в 11:30 написал, что с 9-го этажа плохо видит землю — ссылка. Туман накрыл весь город. Об этом свидетельствуют сообщения посетителей «Смоленского форума». ”

  itd. Na blogu pokazana jest mapka miejsc w Smoleńsku, z których autor otrzymał informację, że jest mgła. A zatem mgła była nad całym rozległym Smoleńskiem, nie tylko nad lotniskiem. Pokazane jest też zdjęcie Soboru Uspieńskiego w Smoleńsku, którego szczyty kopuł nikną we mgle. Być może było ono rzeczywiście zrobione 10 kwietnia przed południem.

  1. A więc teza min. Sikorskiego o bardzo złych warunkach atmosferycznych jest w pełni potwierdzona przez autora smoleńskiego blogu, na którego autorytet powołuje się sam “autor” strony Kozidryngiel, przy okazji dokumentowania błędu podania czasu upadku samolotu.

  2. Stwierdzenie min. Sikorskiego o tym, że aeroport w Smoleńsku nie miał najnowszych instalacji naprowadzających jest banałem, potwierdzonym i przez stronę rosyjską i polską i zapewne ma ono potwierdzenie w międzynarodowej charakterystyce tego, jak się okazuje jednego z najstarszych w ZSRR (otwarte już w 1921 roku) lotniska.

  3. W sytuacji gdy nie ma po temu odpowiednich warunków (1. pogody i 2. odpowiedniego sprzętu naprowadzającego na lotnisku) to doświadczeni piloci cywilni nie podejmują ryzyka lądowania (jak jeden z nich w Polsce oficjalnie powiedział, gdyby nawet wylądował samolotem pasażerskim w podobnych warunkach na posiadającym najnowsze środki naprowadzające lotnisku, to nie tylko utraciłby pracę, ale mógłby spodziewać się rozprawy sądowej, o narażanie pasażerów na niebezpieczeństwo.) Załoga prezydenckiego TU 154 podjęła ryzyko lądowania na prymitywnym lotnisku w przy b. złej pogodzie, a zatem KATASTROFA WYNIKŁA Z BŁĘDNEJ OCENY SYTUACJI PRZEZ PILOTA.

  c.b.d.o. , czasami i polskiemu ministrowi potrafi się “wypsnąć” SŁOWO PRAWDY – ale wtedy ludzie ślepo wierzący w tzw. Opatrzność nie chcą w tę prawdę uwierzyć.

  MG 4.05.2010

 44. Andre said

  EUR 3,9954 3,9982
  USD 3,0642 3,0678
  CHF 2,7885 2,7920
  EUR/USD 1.3030 -0.0145 (-1.10%)

  „iż w ciągu kilku dni notowania EUR/PLN mogą wzrosnąć w okolice 4,06 zł”

  http://waluty.wp.pl/kat,50000,title,Euro-zaraz-po-4-zlote,wid,12232645,wiadomosc.html

  TO NOTOWANIA I PROGNOZY „najlepszej gospodarki Europy”– TUSKU DO DZIEŁA- DZIEJE SIĘ TO PODCZAS KRYZYSU GRECKIEGO I WZROŚCIE WARTOŚCI DOLAR/ EURO

 45. Генеральная прокуратура Польши знает, кто расстрелял пассажиров Ту-154

  Prokurator Generalny Polski zna kto rozstrzelał pasażerów Tu-154. Tak pisze portal Rosyjski vlast.net. Daję linka do oryginału prosze sobie przeczytać a kto nie zna rosyjskiego prosze translatorem

  http://vlasti.net/news/86948
  ================
  od pb: trza tez przetlumaczyc http://inosmi.ru/europe/20100428/159604738.html

 46. ella said

  http://smolensk-2010.pl/2010-05-04-gieorgij-gordin-komentarz-z-rosji-w-zabojstwie-kaczynskiego-widac-styl-putina.html#czytaj

 47. ALFA said

  NO I CO ZAJMUJECIE SIĘ 3 TYDZIEŃ WYPADKIEM ,A ONI NISZCZ~Ą NASZą KOLEJ ,MAJ~Ą WEJŚĆ LINIE Deutsche Banku.
  i co nie będę płacić podatków ,a nasi nie będą mieć pracy ,tak rządzi TUSKONIEMIEC.

  • grypa666 said

   od pb: a jak moglibysmy zapobiec?

  • Smuga said

   Deutsche Bank to tylko w nazwie niemiecki, były chef tego banku, Herrhausen, który też zginął w zamachu, twierdził że ten bank to tylko instytucja rodziny Rothschild do zabespieczenia jej interesów w Niemczech, zdaje się ze teraz w Europie i na Świecie

  • Dawid said

   W żadnym innym kraju na świecie żydokomuniści nie wyrządzili

   tak straszliwych szkód w świadomosci narodowej jak w Polsce. Manipulacje, morderstwa na

   zlecenie, zastraszanie sa dzisaj na porzdku dziennym.

   W kategoriach narodowej racji stanu wolno mysleć niemcom, francuzom,

   brytyjczykom, amerykanom i innym ale nie Polakom ! W Polsce mamy rezim agentow sluzb i

   komunistow. Nie istieje nawet cos takiego jak demokaracja. Wmawia sie nam,ze jestesmy

   wolym narodem, ale to klamstwo.

  • Magda said

   tu chyba nie chodzi o Deutsche Bank tylko o Deutsche Bahn-kolej niemiecką

  • Ayres said

   Deutsche Bahn chce konkurować z Polskie PKP Cargo

   http://samorzad.infor.pl/wiadomosci/artykuly/390316,deutsche_bahn_zacznie_konkurowac_z_pkp.html

 48. stopNWO! said

  Panie Piotrze Bein oraz innych prosze ponownie o zapoznanie sie z panem Korwinem-Mikke. Jak dla mnie do jedyna osoba, ktora bedzie w stanie usunac bande zlodzieji rzadzaca Polska. On mowi prawde od wielu lat, a rzadaca mafia dyskredytuje jego osobe w mediach. To on zaproponowal ustawe o lustracji.

  W filmie „Przeciw Bezprawiu! Jerzy Jachnik o protescie 18 Maja” ten pan Jerzy mowi ze nikt z Polskich kandydatow nie mowi o reformacji sadownictwa w polsce, ale to nieprawda bo JKM mowi o tym od dawna.

  Wiem, ze sa takze inni kandydaci z poza rezimu, ale nie maja takiego doswiadczenia i wiedzy jak rowniez poparcia jak JKM. Proponuje skupic uwage podczas wyborow na jego osobie.

  Jesli ktos ma cos konkretnego na jego osobe, to prosze to przedstawic, ale nie sadze, aby cos sie znalazlo.

  Tutaj JKM mowi cala prawde o rezimie

  • VIVIEN said

   ZNOWU ZY – DA CHCESZ WCISNAC POLSCE !!? MA ZMIENIONE NAZWISKO I WARIAT Z NIEGO ;LEPIEJ ZAGLOSUJ NA BOGA- LEPIEJ WYJDZIESZ NA TYM HAHAHA

   • stopNWO! said

    Przedstaw mi dowody, ze robi cos przeciwko Polsce i Polakom!

    Media go kreuja na wariata, a ty w to wierzysz. Poslucha co ma do powiedzenia najpierw, bo on caly czas mowi otwarcie o mafii rzadzacej Polska i jak, naprawic sytusje w Polsce. Nie slyszalem, aby inni kandydaci czy po stronie rezimu czy nie mowili jakies konkretne rzeczy jak tego dokonac.

   • stopNWO! said

    POPROSZE O DOWODY!

    Bo jak na razie to widze, ze agenci staraja sie odciagnac uwage spoleczenstwa od osoby JKM.

   • Sid said

    @stopNWO!
    Stary, daj spokój, przecież od wpisu „vivien” na kilometr zalatuje tanią forumową propagandą z typowym nudnym juz spuentowaniem w stylu „HAHAHAHAA, BUHAHA, HEHEHE” itp. Boją się ciule JKM’a nie od dziś, niestety szara masa ma go za psychicznego, bo telewizor tak im powiedział już w 1992 roku.
    Inna kwestia : krzykacze podszywają się pod blogowiczów używając ich nicków (ja na przykład znalazłem jakiś komentarz w stylu typowo dezinformacyjnym podpisany moim nickiem), stąd proponuję nie rzucać oskarżeń na konkretne osoby, bo mogą nie mieć pojęcia o tych wpisach. Forum stało się tak popularne, że z pewnościa jest monitorowane i sabotowane 24h na dobę.
    Ja tam zawsze głosowałem na Korwina i nie zaniecham konsekwencji 🙂
    Pozdrawiam!

    od mg: „krzykacze podszywają się pod blogowiczów używając ich nicków (ja na przykład znalazłem jakiś komentarz w stylu typowo dezinformacyjnym podpisany moim nickiem)” – to niedopuszczalne! czy możesz wskazać ten wpis, w którym ktoś się podszył pod Ciebie?

   • stopNWO! said

    Sid, ja nie rzucam oskarzen, po prostu jesli ktos ma cos przeciw niech to udowodni.
    Ci co posluguja sie rozsadkiem wiedza,ze JKM ma racje.

    „…niestety szara masa ma go za psychicznego, bo telewizor tak im powiedział już w 1992 roku”

    Dlatego trzeba mowic o JKM i go promowac, aby dotarl do szarych mas.

    tak przy okazji znalazlem wlasnie jakas strone z felietonami JKM i pierwszy o masonerii:
    http://www.linia.com.pl/felieton/106.htm

   • Sid said

    W dotarcie do szarych mas osobiście nie wierzę, choć to szczytny cel. Powód prosty – nie masz koncesji i nadajnika – nie dotrzesz do ludzi niemyślących samodzielnie, a takich niestety jest przeważająca większość (nie tylko w skali Polski, ale w skali ludzkości). Praca u podstaw jest g*wno warta, zmianę można osiągnąć tylko na fali przewrotu światopoglądowego (wojna, klęska żywiołowa, masowe objawienie, za m ach st anu, coś w tym stylu).
    Dzięki za linka!
    Ja często czytuję: http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

   • stopNWO! said

    Zawsze mozna wyslac kilka maili do znajomych, przedstawiajac swoj punkt widzenia na temat JKM, zagadnac sasiada, pogadac z babcia itd. Nawet jesli ktos bedzie nieprzekonany, to pozostanie mu w swiadomosci, ze ma inny wybor niz mafia.

    Polacy maja teraz szanse, aby zmiana nastapila legalnie w glosowaniu wiec to wazne aby o tym mowic, bo przyjdzie nam znowu czekac kolejne lata i w koncu sie nie doczekamy.

   • VIVIEN said

    JA AGENTKA? :))))O TAK! JEDNA Z TRZECH MUSZKIETEREK /z bajki/ – NIE BADZ SMIESZNY . slucham wypowiedzi GOSCIA i SLYSZE … pewnie ze sie smieje TAKIE GLUPOZY GADA ZE TRUDNO SIE NIE SMIAC ; A POZATYM TO CO SIE DZIEJE TO TOTALNY CYRKUS ! CZY NIE ROZUMIECIE ;ZE WASZE GLOSY POJDA WSZYSTKIE NA ROZNYCH KANDYDATOW I POPROSTU SIE ROZEJDA A I TAK SA WYSTAWIENI CI ;KTORZY ZBIORA NAJPRAWDOPODOBNIEJ WIEKSZOSC GLOSOW – TAM GDZIE WIELU SIE KLOCI KORZYSTA” KTOS” .

   • VIVIEN said

    Janusz Ryszard Korwin-Mikke (ur. 27 października 1942 w Warszawie) – polski publicysta i polityk, poseł na Sejm I kadencji, były prezes Unii Polityki Realnej, prezes Wolności i Praworządności.

    Monarchista, Mistrz Krajowy w brydżu, laureat Nagrody Kisiela w 1990, członek honorowy Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego, założyciel Fundacji Indywidualnego Kształcenia.

    Nagroda Kisiela:/ LAUREATEM ! /

    Nagroda Kisiela została ustanowiona przez Stefana Kisielewskiego pod patronatem tygodnika „Wprost”. Przyznawana była przez niego samego od roku 1990, a po jego śmierci przez Kapitułę Nagrody Kisiela, składająca się z wszystkich dotychczasowych laureatów, Jerzego Kisielewskiego (syna twórcy nagrody) i Marka Króla (byłego redaktora naczelnego tygodnika „Wprost”). Nagroda Kisiela przyznawana jest w trzech kategoriach: polityk, publicysta i przedsiębiorca. Wyróżniane są osoby, które w mijającym roku osiągnęły szczególnie wiele i których działalność jest zgodna z duchem twórczości Kisiela. Obecnie żyje 56 laureatów nagrody.

    Nagrody za rok 2007 i 2008 nie zostały przyznane z powodu sprzeciwu 25 członków kapituły, ponieważ ich zdaniem poziom niektórych publikacji „Wprost” oraz zaangażowanie tygodnika nie pozwala na kontynuowanie idei nagrody w dotychczasowej formie. Wśród laureatów, którzy oprotestowali patronat medialny „Wprost”, byli m.in.: Władysław Bartoszewski, Lech Wałęsa, Andrzej Olechowski oraz Jan Krzysztof Bielecki. Część członków zaproponowała powołanie niezależnej fundacji, która została założona w 2008 jako Fundacja Kisiela (KRS 0000299155) z Jerzym Kisielewskim jako prezesem.

    1990 – Janusz Beksiak, Stefan Bratkowski, Janusz Korwin-Mikke, Rafał Krawczyk, Piotr Kuncewicz, Stefan Kurowski, Józef Kuśmierek, Jacek Maziarski, Krzysztof Mętrak, Kazimierz Pytko, Ernest Skalski, Jerzy Waldorff, Wiesław Walendziak, Piotr Wierzbicki, Mieczysław Wilczek, Wacław Wilczyński.

    1991 – Bogusław Bagsik, Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Grohman.

    1992 – Jerzy Giedroyć, Jan Kulczyk, Jan Winiecki.

    1993 – Aleksander Kwaśniewski, Janusz Lewandowski, Józef Tischner.

    1994 – Leszek Balcerowicz, Jacek Fedorowicz, Mieczysław Prószyński.

    1995 – Władysław Bartoszewski, Andrzej Woyciechowski, Antoni Majewski.

    1996 – Andrzej Bączkowski, Sobiesław Zasada, Michał Zieliński.

    1997 – Marian Krzaklewski, Tomasz Wołek, Czesław Apiecionek.

    1998 – Henryka Bochniarz, Stanisław Tym, Hanna Gronkiewicz-Waltz.

    1999 – Jan Nowak-Jeziorański, Paweł Piskorski, Wiesław Uchański.

    2000 – Irena Eris, Witold Gadomski, Andrzej Olechowski.

    2001 – Stanisław Ciupiński, Jan Kułakowski, Rafał Aleksander Ziemkiewicz.

    2002 – Krzysztof Pawłowski, Donald Tusk, Maciej Rybiński.

    2003 – Jan Rokita, Roman Kluska, Janusz A. Majcherek.

    2004 – Jerzy Hausner, Teresa Bogucka, Adam Krzanowski.

    2005 – Lech Wałęsa, Ryszard Krauze, Tomasz Lis.

    2006 – Marek Safjan, Wojciech Trzciński, Roman Młodkowski.

    NASTEPNY PUNKT:MONARCHISTA ! – ALE TY PEWNIE SID I STOP NWO – SKORO ZAWSZE JESTESCIE Z NIM GLOSAMI SWOIMI – ZBYTNIO INTELIGENCJA NIE GRZESZYSZ ! WIESZ CO OZNACZA TO SLOWO : MONARCHISTA ?

    DLA CIEBIE :Monarchizm (lub rojalizm) – pogląd głoszący, że monarchia jest najlepszym ustrojem politycznym. Monarchizm jest ideologią dążącą do przywrócenia monarchii w danym państwie lub na świecie. Monarchiści są zwykle powiązani z konserwatyzmem.

    Zwolennicy monarchizmu twierdzą, iż nie chcą władzy dla siebie, więc nie mogą być nazwani partią polityczną. Zazwyczaj mają już swojego kandydata, wywodzącego się z któregoś ze szlacheckich rodów, którego uważają za odpowiedniego monarchę, względnie potomka obalonego wcześniej króla.

    OSOBISCIE MYSLE ;ZE TY NIE WIESZ O CZYM FACET MOWI TYLKO PODOBA CI SIE PARE ZDAN ! ZADAJ SOBIE TRUD I PRZELUSTRUJ TROSZKE OSOBY ZANIM SIE OPOWIESZ . JKM… ma zmienione nazwisko – jarzysz ?

   • stopNWO! said

    Nikt mi jeszcze nie przedstawil dowodu, ze ma zmienione nazwisko.
    Wielu ma zmienione nazwiska, czy to znaczy wedlog Ciebie, ze wszyscy sa ukrytymi syjonistami?

    Nagroda Kisiela.
    „Wyróżniane są osoby, które w mijającym roku osiągnęły szczególnie wiele i których działalność jest zgodna z duchem twórczości Kisiela.”
    Nie znam tworczosci Kisiela. Czy jego tworczosc jest anty-polska? Czy otrzymanie tej nagrody, to cos zlego?
    Czy wszyscy laureaci maja pozmieniane nazwiska i sa pochodzenia zydowskiego?

    Wiem co to monarchia i doskonale zdaje sobie sprawe z tego co mowi JKM. Dlatego jeszcze raz prosze o dowody jego dzialalnosci przeciw Polsce i Polakom.

   • VIVIEN said

    NIE MAM ZAMIARU DAWAC ZADNYCH DOWODOW- NIE MOJA SPRAWA PISZ NA KOGO CHCESZ ! sam odrob swoje zadanie domowe a jak nie chcesz Twoja sprawa- umiesz czytac – to szukaj jest na blogu

   • Sid said

    @ Vivien

    Skoro twierdzisz, że inteligencją nie grzeszę, to z pewnością tak jest – nie śmiem polemizować. Jakimś cudem wiem czym jest monarchizm (pewnie zasłyszałem gdzieś przypadkiem i zapamiętałem w tej swojej bezgranicznej głupocie). Jest to przeciwieństwo „demokracji”, której różne oblicza mamy okazję oglądać i doświadczać ich na własnej skórze. Pytanie – co lepsze? Właściwy człowiek na właściwym miejscu, czy szara masa, która wybierze zawsze tego, kogo im się każe (a jeśli nie wybierze, to się zmodyfikuje wyniki wyborów i po kłopocie).
    A jak nie masz zamiaru dawać dowodów, to po co wogóle zabierasz głos? Udowodnij że jest wariatem, że zmienił nazwisko… Przecież takim wałom i tłukom jak my udowodnisz swoje tezy z palcem w d*pie.
    Pozdrawiam

 49. Aśka said

  realacja TVP z 10.04.2010 godz. 12

  • Magda said

   ważny filmik m.in. z relacją WIŚNIEWSKIEGO o 2 eksplozjach i o tym,że procedury przejęcia władzy przez marszałka nie ruszą do czasu potwierdzenia zgonu prezydenta.
   Dodatkowo mamy tam info. o odległości hotelu od lotniska -ok.200m.
   Film z godz.12-o której Komorowski przejął obowiązki?

  • Magda said

   tu c.d. relacji od 12:11 m.in.o karetkach i niepotwierdzone info.o trzech ciężko rannych ofiarach przebywających w tutejszym szpitalu

 50. stopNWO! said

  W tym ciekawym filmiku slychac glos ze sluchawki pani redaktor, a najwyrazniej miedzy 0:47 – 0:52 slychac jak glos wydaje polecenie „zmien temat”.

  • stopNWO! said

   Dodam tutaj, ze to film z programu w studiu TVP do ktoregio nie zostal wpuszczony JKM.

  • Sid said

   Ten babsztyl obraża zawód dziennikarza. A „zmień temat” to już mnie rozbawiło do łez, ciekaw jestem , czy na polecenie „zdejmij gacie” zareagowałaby ta niezależna dziennikarka równie wiernie-poddańczo… Sądzę że tak, koryto telewizyjne hojnym jest…

   • stopNWO! said

    Tak, zaloze sie, ze gacie by na komede takze sciagnela. To by nawet calkiek komicznie moglo wygladac.

 51. Smuga said

  Możliwości, motywy i cel
  Dotychczas koncentrowano się tu na blogu nad miejscem i
  przebiegiem katasrofy. Moim zdaniem trza zająć się teraz
  tez pytaniami, kto miał możliwości taki zamach wykonać,
  jakie miał motywy i jaki cel.
  Możliwości
  Zamach na polskiego prezydenta i najważniejsze osoby w
  Polsce dorównuje 11/9 i że jakaś lokalna mafia miałaby
  w to zamieszana być to trudno uwierzyć. Nawet tu na blogu
  preferowany Putin nie odważyłbyły się na własną rękę
  na takie przetsięwzięcie bez poparcia
  organizacji czy struktur, które są w wstanie manipulować
  opinią publiczną na świecie, przemilczać fakty,
  zatuszować sprawę itp.
  Motywy i cel
  Moim zdaniem motywem napewno nie były sprawy związane
  z Katyniem, a raczej z aktualną sytuacją polityczną
  na świecie. Wyżej Hjk wspomina tajne dokumenty nato i
  tu zdaje się można znaleść motywy do podjętych takich
  kroków jak ten zamach.
  Np. Polscy Generałowie znają plany NATO na wojnę z
  Iranem z urzyciem broni atomowej, nie popierają lub
  grożą ujawnieniem. Oczywiście to tylko przypuszczenia, innych
  możlowości jest wiele.
  Np. Prezes NBP faktycznie podjął kroki w kryzysie,
  które nie były na rękę tzw. tu kompleksowi j.
  Myślę, że pod tym kątem trza zacząć badać ten zamach.

 52. Aśka said

  16 IX 2009 — Wysoko nad Niemcami krzyżują się drogi samolotu wiozącego na wakacje w Barcelonie rosyjskie dzieci z Ufy z towarowym samolotem firmy DHL. Oba mają system T-Cass zapewniający pomoc w takich sytuacjach, ale tzw. czynnik ludzki bierze górę i zawodzi. To jedna z najtragiczniejszych katastrof w ostatnim 10-leciu
  __________
  wypadek w przestworzach dwóch samolotów … znaleziono ciała

  • in said

   mialem podobna sytuacje w Polsce, jeden samolot mial awarie systemu i nie wiedzial ze leci dokladnie na kursie kolizyjnym z innym samolotem. Wysokosc 10tys m, okolice Bydgoszczy, 2 nad ranem. Radar, ktory normalnie mnie dubluje mial awarie, centrala 5 razy pytala sie czy dobrze podaje wspolrzedne samolotu, w ostaniej chwili jeden z samolotow zmienil kurs….

  • Michał said

   Proszę zauważyć że samolot zderzył się z drugim w powietrzu na wysokości kilometrów. Samoloty pędzą z prędkością ponad 1000km/godzinę. Dochodzi do zderzenia i eksplozji a mimo to znajduje się wiele ciał. Jeden z rodziców znajduje ciało dziewczynki w stanie nietkniętym. Jak to możliwe że samolot pod Smoleńskiem spada z kilkunastu metrów a ciała są porozrywane na drobne fragmenty? To jest kpina i bezczelność ze strony mediów. Ludzie nie są debilami! Przydało by się ten film wysłać do TV i zadać pytania.

   • Aśka said

    dlatego go właśnie tutaj zamieściłam … to nienormalne, że samolot, który leci kilkanaście metrów nad ziemią i ma zredukowaną prędkość (jeden ze specjalistów, już nie pamiętam który, powiedział, że samolot mógł mieć prędkość przy spadaniu 70 km/godz)
    rozpada się w drobny mak pokryty jakimś pyłem, a ciała ludzie przedstawiają się następująco: 14 jest rozpoznawalnych, 10 można rozpoznać po znakach szczególnych, a reszta tylko na podstawie badań DNA (w tym najpierw dwa trumny więcej 😦 a jak się później okazało 2 ciał brakuje.

  • VIVIEN said

   Niesamowite ze ciala byly prawda? Ciekawy filmik i smutny

 53. ali said

  http://proroctwo.bloog.pl/?ticaid=6a1b4

 54. malwa said

  mam jeszcze takie pytanie do blogowiczów a co z tym wątkiem o telefonie do żony tuż po zamachu jednego z ocalałych borowców?
  podobno miał zadzwonić do żony i poinformować ją o zamachu i że ma zmiażdżone nogi bo coś cicho na ten temat?

 55. Jose said

  „Po Zbigniewie Wassermannie przetrwały w niewyjaśnionych okolicznościach różaniec i telefon.
  Rosjanie chcieli, żebym podpisała oświadczenie, że mogą spalić rzeczy ojca. Rosyjska psycholog powiedziała mi, że są to strzępy ubrania pobrudzone krwią, benzyną i błotem i właściwie nic z nich nie zostało. Zgodziłam się. Tymczasem wśród rzeczy ojca, które mi potem oddano, były prawie niezniszczone blankiety biletów LOT, różaniec, harmonogram pobytu w Katyniu, telefon komórkowy, który nie był uszkodzony i działał. Jeżeli ubranie było kompletnie zniszczone, to gdzie był telefon i dlaczego ocalał? – z Małgorzatą Wassermann, córką posła PiS, byłego ministra-koordynatora ds. służb specjalnych, rozmawia Dorota Kania. ”

  http://www.konservat.cba.pl/art.php?art=0750&path=arty2010#ha

  • Michał said

   Z tego wywiadu wynika że grali na czas. 6 godzin!!!! spisywania protokołu! Zastanawia fakt że bilety i telefon nie były uszkodzone. A może to co widzieliśmy to była atrapa samolotu? Brak ciał również daje bardzo dużo do myślenia.

  • Magda said

   „żebym podpisała oświadczenie, że mogą spalić rzeczy ojca.”
   nie wiem,czy rodzina będąca w takiej sytuacji jest zdolna do podpisywania jakiś oświadczeń?
   Czemu tam na miejscu ich pytano o takie rzeczy,a nie zaproponowano,żeby te rzeczy odesłać do Polski.Wtedy rodzina mogłaby na spokojnie podejmować decyzje.

  • Jose said

   O co im dokładnie chodziło? Bo granie głupa dla zasady chyba nie było powodem. Spalenie rzeczy to pozbywanie/zacieranie(?) dowodów. Czyżby dokładnie wiedzieli co się stało? Badania ubrań i krwi w Polsce mogły by naprowadzić na trop.

   Na jakimś forum, zaraz po katastrofie, ktoś krótko napisał: „Nie widzicie, że to nie jest TEN TU-154”?

  • VIVIEN said

   COS TAKIEGO! BEZCZELNOSC! – A MOZE JEST COS W TYM JEDNAK ;ZE WYLADOWALI I UPOZOROWALI WYPADEK? TAK JAK Z AUTEM AUSTRYJAKA – STRASZNE COKOLWIEK BY NIE BYLO PRAWDA KAZDA WERSJA JEST BRUTALNA – JA TEZ NIE WIERZE W TEN WYPADEK NA 100% MOZE NA 45% BIEDNE RODZINY !

 56. Aśka said

  http://biznes.onet.pl/coraz-wiecej-protestow-i-strajkow-w-grecji,18491,3219181,1,news-detal
  „Kradzież naszych rent i emerytur nie jest odpowiedzią!”; „Ludy Europy – powstańcie”
  dziś, 12:09 04.05.2010
  Coraz więcej protestów i strajków w Grecji

  W proteście przeciwko cięciom budżetowym w związku z planem wprowadzenia w życie rządowego pakietu bezprecedensowych reform demonstranci z Komunistycznej Partii Grecji (KKE) rozwiesili we wtorek transparenty na murach obronnych starożytnego Akropolu.

  O świcie ok. 200 członków KKE sforsowało bramy prowadzące do głównej greckiej atrakcji turystycznej. Następnie demonstranci wywiesili transparenty w języku angielskim i greckim o treści „Ludy Europy – powstańcie”. Nie doszło do interwencji policji. Protestujący nie utrudniali turystom wejścia na teren zabytku.

  „To nasze przesłanie do Europejczyków. Wszędzie ludzie mają takie same problemy. Przeprowadzając protesty to my, a nie Unia Europejska czy MFW decydujemy o naszym losie” – poinformował przedstawiciel KKE Panagiotis Papageorgopulos.
  […]

 57. ella said

  Popatrzcie na tę fotkę……….

  http://smolensk-2010.pl/2010-04-23-zdjecie-kadluba-w-k2k-news.html

 58. Aśka said

  USTAWIAJĄ PRZEPISY POD KONKRETNEGO KANDYDATA (sic)????

  http://www.tvn24.pl/-1,1654801,0,1,zlamia-prawo–jesli-wyznacza-gen-cieniucha,wiadomosc.html
  13:50, 04.05.2010 /tvn24.pl
  „Złamią prawo, jeśli wyznaczą gen. Cieniucha”
  PRZEPISY SĄ BEZWZGLĘDNE

  Gen. Mieczysław Cieniuch, typowany na nowego szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, nie może zostać wyznaczony na to stanowisko – twierdzi były dowódca Wojsk Lądowych gen. Waldemar Skrzypczak. – Zgodnie z obowiązującą „Ustawą o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych” jest to absolutnie niemożliwe – mówi w rozmowie z tvn24.pl.
  Zgodnie z artykułem 37. wyżej wspomnianej ustawy „żołnierz zawodowy w służbie stałej pełni zawodową służbę wojskową przez czas określony kadencjami na stanowisku służbowym (punkt pierwszy), a kadencja ta może trwać od 18 miesięcy do trzech lat (punkt drugi).

  Problem w tym, że według obowiązujących przepisów (artykuł 111, punkt 5. ustawy) każdego żołnierza zawodowego, który osiągnął 60-lat, „zwalnia się z zawodowej służby wojskowej”. Generał Cieniuch, który w rozmowie z tvn24.pl potwierdził, że usłyszał propozycję objęcia funkcji szefa sztabu generalnego, wiek ten osiągnie dokładnie 24 stycznia. – Czyli zostaje osiem miesięcy. Takie wyznaczenie jest zatem niemożliwe. Każdy, kto mając świadomość tych przepisów, zdecyduje inaczej, złamie prawo – twierdzi kategorycznie gen. Skrzypczak.

  „Trudno powiedzieć”

  Rzecznik MON Janusz Sejmej, pytany o sprawę najpierw stwierdził: – Trudno jest mi się w tej chwili na ten temat wypowiadać, ponieważ nie mam przed sobą ustawy.

  Po chwili jednak dodał, że 60 urodziny gen. Cieniuch będzie miał dopiero za kilka miesięcy. – A to nie bez znaczenia, bo nowe przepisy są w drodze – wyjaśnia.

  W sejmowej Komisji Obrony trwają intensywne prace nad przygotowaniem projektu, zgodnie z którym m.in. na najwyższych stanowiskach w polskim wojsku generałowie mogliby służyć do 65 roku życia (część członków komisji opowiada się za wyznaczeniem granicy na 63. rok życia, ale dla wszystkich generałów, bez względu na zajmowane stanowisko).

  Sprawozdanie podkomisji w tej sprawie zostanie przyjęte najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. – Jest ogromna szansa, że już podczas następnego posiedzenia Sejmu nasz projekt trafi pod głosowanie sejmowe – kończy przewodniczący. Potem musi trafić do Senatu i na biurko prezydenta.
  Łukasz Orłowski//mat/k

 59. Magda said

  Wiadomość nieoficjalna
  rosyjscy śledczy zakończyli prace i mają gotowy raport-podaje RM w „Wiadomościach”;
  czarne skrzynki nie przyjadą do Polski-możemy dostać ewentualnie ich zapis-stenogram.
  Rodziny ofiar uzyskały status pokrzywdzonych,przez co,mogą uzyskać dostęp do toczącego się postępowania,jednak na tym etapie śledztwo jest tajne i nie pozwala na udostępnianie danych.
  —-
  tak na szybko wynotowane

  • Aśka said

   Magda, podaj linka proszę

   • Magda said

    nie mam linka,to było przed chwilą w wiadomościach na RM.Może powtórzą o północy.

  • Maxi said

   „Współczesna Europa nie zna takiej tragedii – powiedział premier i zaapelował o przestrzeganie żałoby narodowej do wszystkich Polaków. Premier podkreślił, że ta tragedia dotknęła go osobiście, ale jako premier obiecał zrobić wszystko, by w tych trudnych momentach stać na czele państwa i gwarantować właściwe funkcjonowanie władz. Premier obiecał, że będzie na bieżąco informował o postępach śledztwa w sprawie katastrofy”

   Donald Tusk
   http://www.wprost.pl/ar/191894/Tusk-wspolczesna-Europa-nie-zna-takiej-tragedii/

   • Magda said

    ten premier jest mistrzem obiecywania

   • Andre said

    PRZECIEŻ JUŻ JEGO IMIĘ ŚWIADCZY O INFANTYLNOŚCI-

   • Andre said

    http://www.inosmi.ru/europe/20100428/159604738.html

    CYTAT I CHYBA NAJWAŻNIEJSZA MYŚL Z ARTYKUŁU (tłumaczenie własne)- POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA

    „Jednym z najbardziej skutecznych sposobów umorzenie długów jest restart systemów gospodarczych np. duże i niszczycielskiej wojny ( II wojny światowej), duże śmiertelne epidemie i ogromne klęski żywiołowej. Społeczność międzynarodowa ma środki do zastosowania , ale ich zastosowanie niesie ze sobą pewne ryzyko dla przetrwania ludzkości i społeczności międzynarodowej, dlatego też wymagają one pewnych prac przygotowawczych”

  • Kier said

   W pierwszych dniach po katastrofie przedstawiciele organów państwowych zapewniali rodziny ofiar katastrofy lotniczej w Lesie Katyńskim, że śledztwo będzie jawne. Jednak minęło już trzy tygodnie i okazuje się, że władze nie mogą niczego podać i nie podadzą, a zapisów czarnych skrzynek w ogóle nie mają
   Chcą patrzeć śledczym na ręce

   Rodziny ofiar katastrofy prezydenckiego Tu-154M wyrażają niezadowolenie z postępów śledztwa i zakresu podawanych informacji o okolicznościach tragedii. W związku z tym rozważają powołanie pełnomocnika, który będzie reprezentował ich interesy w prowadzonym dochodzeniu.
   http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100504&typ=po&id=po21.txt
   http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100504&typ=po&id=po22.txt
   To atak na wolność badań naukowych
   z Andrzejem Gwiazdą, członkiem Kolegium IPN, rozmawia Mariusz Bober
   http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100504&typ=my&id=my11.txt

 60. ella said

  Donald Tusk w sprawie porwania Piotra Stańczaka w Pakistanie: “Rząd nie płaci okupu” Na drugi dzień Piotr Stańczak został ścięty.

  Donald Tusk w Sejmie do opozycji przed zamachem na prezydenta i elitę opozycji: “Jak nie będziecie współpracować to wyginiecie jak dinozaury”.

  Palikot: Prezydent (Lech Kaczyński) jest żywym trupem.

  “…jeśli nie martwym, to na pewno ledwo żywym”.

  Bronisław Komorowski (24.11.2008 dla Radia Wrocław): “Jaka wizyta taki zamach, no bo z 30 metrów nie trafić w samochód, to trzeba ślepego snajpera”.

  Czyżby pierwszy zamach w Gruzji się nie udał? Valdas Adamkus i Adam Bielan byli świadkami w samolocie i mówią, że prezydent Lech Kaczyński niczego nie narzucał pilotom. Za to okazuje się, że był rządowy rozkaz Klicha nakazujący pilotom lot do Tibilisi. Następnie Klich ratował przed samym sobą pilota w prokuraturze, choć przepisy w lotnictwie mówią wyraźnie o niezależności pilota od osób nawet wyższych rangą wojskową.

  Bronisław Komorowski (03.02.2010 dla Radia Zet) i jego freudowska pomyłka: “Jeśli to będzie Jarosław Kaczyński… ooo…jej.. jej.. katastrofa…”

  Radosław Sikorski: “Były prezydent Lech Kaczyński”

  Akurat wypowiedź Sikorskiego ma kontekst łagodniejszy, gdyż wcześniej są użyte słowa, że to będzie za 297 dni. Jednak należy to wspomnieć zwłaszcza, że Sikorski musiał przepraszać prezydenta za tę wypowiedź, a w połączeniu z innymi wypowiedziami jest również szczególna, jakby w ścisłym gronie krążyła informacja o planowanym zamachu stanu.

  Radosław Sikorski: “Jeszcze jedna bitwa, dorżniemy watahy”.

  Język miłości Platformy Obywatelskiej. W przypadku Radosława Sikorskiego jego słowa brzmią jak nieświadome powtarzanie słów krążących w kuluarach Platformy Obywatelskiej.

  Listę pasażerów TU -154 ustalał Tomasz Arabski, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w rządzie Donalda Tuska.

  http://foros.salon24.pl/173823,przelot-do-smolenska-organizowal-arabski

  W ostatniej chwili dziennikarze w liczbie 44 zostali skierowani do innego samolotu.

  Zgoda ministra Bogdana Klicha na dodatkowych uczestników uroczystości i informacja o osobistym udziale w uroczystościach. MON był odpowiedzialny za bezpieczeństwo ludzi, którym zezwolił na uczestnictwo w uroczystościach. Procedury NATOwskie informują o użyciu transportu w takich okolicznościach w liczbie nawet 4 samolotów.

  Donald Tusk zaklasyfikował wizytę prezydenta Rzeczpospolitej Lecha Kaczyńskiego w Katyniu jako nieoficjalną co spowodowało automatycznie zmniejszenie rangi wizyty i wycofanie najwyższego alertu bezpieczeństwa. Została standardowa ochrona dana prezydentowi z mocy ustawy.

  W dniu katastrofy Bronisław Komorowski próbowała przejąć IPN

  http://korwin-mikke.pl/polska/zobacz/komorowski_chcial_blyskawicznie_przejac_ipn/21718

  Polskie władze nie próżnują. Komorowski zamiast zainteresować się administracją nowych wyborów zachowuje się jak prezydent.

  Istnieją zastępcy poprzedników dobrze zorientowani w sytuacji. Dlatego, nie z powodów moralnych Komorowski powinien powstrzymać się od takich poważnych decyzji, ani nawet nie z powodu przyzwoitości, lecz z faktu, że nie jest wybranym przez naród prezydentem. Rodzi w ten sposób podejrzenia, że zamach na prezydenta Lecha Kaczyńskiego miał właśnie taki cel – przejęcia chwilowo władzy i podjęcia decyzji szkodliwych dla Polski na które nie chciała zgodzić się opozycja.

  http://newworldorder.com.pl/artykul.php?tytul=Polskie+w%C5%82adze+nie+pr%C3%B3%C5%BCnuj%C4%85&id=1991

  Bronisław Komorowski zaraz po katastrofie zainteresował się niekorzystnymi dla Polski ustawami, które Prezydent Kaczyński miał zawetować i je podpisuje, zapominając o tym, że nie jest prezydentem o czym informują konstytucjonaliści.

  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/413087,zdaniem_konstytucjonalistow_bronislaw_komorowski_musi_pamietac_ze_nie_jest_prezydentem.html

  Świat wie, że to zamach. Media w Polsce zajmują się miłością Tuskolandii i wiarą w cud boskiej interwencji, która wspomoże Platformę Obywatelska w zjednoczeniu słabych umysłów dających się manipulować, by przejąć całkowicie władzę.

  http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/04/17/swiat-zaczyna-watpic-w-oficjalna-rosji-wersje-katastrofy-w-smolensku/

  W katastrofie zginęli rzecznicy dywersyfikacji energii.

  http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/04/18/w-katastrofie-w-smolensku-zgineli-rzecznicy-dywersyfikacji-energii/

  Polskie władze (Platforma Obywatelska) oddały prawa do wydobycia gazu łupkowego amerykańskim koncernom.

  http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/04/20/polskie-wladze-oddaly-prawa-do-wydobycia-gazu-lupkowego-amerykanskim-koncernom/

  Sekuła: Najlepiej rozwiązać wszystkie Sejmowe Komisje Śledcze. Zacząć od badającej aferę hazardową?

  http://www.tvn24.pl/-1,1653825,0,1,sekula-najlepiej-rozwiazac-wszystkie-komisje-sledcze,wiadomosc.html

  Zawiodły stery – to jedna z wielu okoliczności całego zamachu.

 61. Andre said

  ” konieczność zabierania paragonów na każdą zakupioną rzecz w celu okazania przy późniejszej, ewentualnej kontroli na granicy. Osoby nie posiadające paragonów mogą mieć problem”

  http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Grecja-wprowadza-obowiazek-wydawania-paragonow-fiskalnych,wid,12229697,wiadomosc.html

  EURO-SOJUZ— STRZEŻMY ZŁOTEGO !!

 62. malwa said

  Rząd otwarcie grozi obywatelom: Wiemy kim jesteś! Zapłać albo…

  http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=2052&tytul=Rz%C4%85d+otwarcie+grozi+obywatelom%3A+Wiemy+kim+jeste%C5%9B!+Zap%C5%82a%C4%87+albo%E2%80%A6

 63. Magda said

  Może ktoś to rozumie,bo ja się już gubię.

  http://www.zycie.ca/tag/smolensk
  pod tym linkiem jest art.autorów:Leszek Misiak, Grzegorz Wierzchołowski
  (Gazeta Polska) pt.”Co zabiło polską delegacje?”
  Wszystko by było ok,gdyby nie to,że:
  „Gdy w roku 2004 syn Komorowskiego został potrącony przez samochód jednego z najbogatszych Polaków, jadący w obstawie dwóch lancii BOR z pokazu Ferrari w hotelu Victoria, o fakcie tym poinformował dziennikarza „Superexpresu” LESZKA MISIAKA (obecnie w „Gazecie Polskiej”) właśnie Aleksander Lichocki, przedstawiając się jako rzecznik i znajomy marszałka. Syn Komorowskiego został wówczas ciężko ranny. Według Lichockiego śledztwo tuszowano, a nagranie z monitoringu skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej, gdzie doszło do wypadku urywa się tuż przed zdarzeniem. Sprawa nigdy nie znalazła finału w sądzie. Pułkownik Aleksander Lichocki, przedstawiający się jako lobbysta, był człowiekiem znanym w sejmie III i IV kadencji.”
  http://niezalezna.pl/article/show/id/33738/articlePage/1

 64. asterix said

  Gdyby ktoś chciał pomóc przy rozwijaniu wątku o Smoleńsku http://timeline.byethost10.com/news.php jest tam formularz kontaktowy.

 65. Magda said

  http://dariuszkosiur.streemo.pl/Community/24822,Blog_Wpis,__System_podatkowy__Polska_potrzebuje_powaznej_naprawy_cz_4.html

  z tym się zdadzam

  • hjk said

   …również w sprawach nieco mniej powaznych – chciałem się zapytac pani w okienku, co o jest pociąg „niedostepny w komunikacji krajowej” po tym jak zapytalem konduktora.Odpowiedzial, ze nie mozna podrozowac na trasach krajowych, tylko m-narodowych. „ok.” pomyslalem.jak będe chcial jechac do Berlina to wsiade w Lublinie w sypialny i rano bedę na miejscu. Poszedlem do kasy wypytac o szczegoly sypialnego, na co pani powiedziala, ze nie moze mi sprzedac biletu, bo „niedostepny w komunikacji krajowej” i stacja służy do wysiadania. „A czy w ogóle jest dostępny dla Polaków i skąd mógłbym się zabrać?”. „Z Warszawy” – brzmiala odpowiedź. Czyli majac pociąg zatrzymujacy się w Lublinie muszę jechać do Warszawy innym, zeby w niego wsiąść.
   Szczęka mi opadła. tego by chyba nawet Mrożek nie wymyślił…

   My tu „wojujemy o wielkie sprawy”, a tu takie nonsen-siki poupychane po kątach. Z pewnością kazdy podałby co najmniej kilka przykładów z różnych dziedzin. Tym podobno miala się zajmowac komisja Palikota ‚przyjazne państwo’ i co – czy choc jeden taki zlikwidowała?
   A na co dzień wykańczają nas nerwowo i psychicznie właśnie takie „drobiazgi”…

   • Magda said

    Palikot nie ma czasu na pierdoły,musi trzymać rękę na małpce,więc nie ma się go co czepiać.

   • Andre said

    NA TYM WŁAŚNIE POLEGA SZTUKA.
    STWARZAĆ BZDURNE PRZEPISY I W KAŻDEJ DZIEDZINIE ANTAGONIZOWAĆ SPOŁECZEŃSTWO
    Divide et impera
    DZIEL I RZĄDŹ

  • Magda said

   „Np. nie powinniśmy płacić podatków od nieruchomości (w przyszłości katastralnego), od spadku, jeśli nie przynoszą stałych dochodów”.
   to cytat z powyższego tekstu i z tym zdaniem zgadzam się w 100%,ponieważ nie widzę uzasadnienia dla opodatkowania nieruchomości.Skoro państwo pozbyło się nieruchomości np.w postaci gruntu,to dlaczego wciąż czerpie z tego korzyści w postaci podatków.Dom,czy mieszkanie są podstawową potrzebą człowieka,nie jakimś luksusem i z natury swej dom czy mieszkanie nie służą do osiągania dochodów.

 66. http://hotnews.pl/artpolska-1339.html

  tego filmu nie zobaczysz w TV.

 67. Julka said

  Globaliści nie próżnują. Wychowują nowe pokolenie ludzi zmysłowych, uległych, nieskorych do myślenia.Nowe metody są stosowane w szkołach steinerowskich (w Polsce nazywanych waldorfskie albo chrześcijańskie). Etyka steinerowska to rasizm- w szkołach posługują się zeszytami do użytku wewnętrzego, gdzie klasyfikuje się np. narodowości: Włosi-kultura uczuciowa, Francuzi-intelektualna, Anglicy-wyższa świadomość, Polacy-kultura oczekującą. Wg Steinera są ludzie egzystują na różnych poziomach rozwoju,najwyższą jest superczłowiek.
  ciekawa audycja:
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=17341

 68. hjk said

  MAnipulacje medialne-sympozjum – pliki dzwiekowe i artykuły:
  # Sondaże – (nad)używanie narzędzie dyskursu publicznego?- [2010-01-30]
  dr Robert Szwed, KUL
  # Sondaże opinii publicznej – narzędziem manipulacji- [2010-01-30]
  prof. dr hab. Rafał Broda – IFJ Kraków
  # Mass media i manipulacja w USA: jak media podkopują znaczenie wartości katolickich i konserwatywnych- [2010-01-30]
  Christine O’Donell – komentator polityczny i konsultant marketingu, USA
  # Oblicza zakłamania w mediach na przykładzie Włoch- [2010-01-30]
  ks. prof. Dario Vigano – Uniwersytet Laterański w Rzymie
  # Manipulacje w prawie mediów- [2010-01-30]
  http://tnij.org/manipul11
  dr Joanna Taczkowska-Olszewska – UKW Bydgoszcz
  # Ekonomia przekonań, czyli „o nieopłacalności” prawdy- [2010-01-30]
  prof. dr hab. Andrzej Zybertowicz – UMK Toruń
  # Międzynarodowe Sympozjum „Oblicza Zakłamania” w WSKSiM- [2010-01-30]
  prof. dr hab. Piotr Jaroszyński
  # Reklama słodkim kłamstwem- [2010-01-30]
  ks. dr Mirosław Nowosielski, UKSW – Warszawa
  # Prawda w mediach według Jana Pawła II- [2010-01-30]
  o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR – dyrektor Radia Maryja
  # Współczesna mitologia w mediach- [2010-01-30]
  JE ks. bp dr Adam Lepa – członek Rady KEP ds. Środków Społecznego Przekazu
  # Otwarcie sympozjum- [2010-01-30]
  JM o. dr Krzysztof Bieliński CSsR – rektor WSKSiM

 69. Aśka said

  tego filmu na forum chyba jeszcze nie było

  wszystkie jednostki mundurowe w Smoleńsku i w obwodzie nieoczekiwanie zostały wezwane, nie wiedzieli po co jadą

  pracownice salonu samochodowego mówiły, że samolot krążył 2 godziny i wszystkich to bardzo interesowało, wszyscy wyglądali i dopiero po tragedii dowiedzieli się, kto leciał tym samolotem

  Borowski też miał lecieć tym samolotem

  Dobrze byłoby skopiować ten film … ja niestety nie potrafię

 70. hjk said

  http://stooq.com/q/?s=sax
  Obraz krachu na Słowacji – prawdopodobnie wynik wprowadzenia euro na pocz 2009…
  Zauwazmy prawie 7 krotny wzrost indeksu w l. 2ooo-2oo5

 71. Andre said

  DOSTAŁEM BANA ZA TŁUMACZENIE?

 72. ze swiata said

  Dla zainteresowanych, tu dwa artykuly na temat zamachu w Smolensku z prasy zagranicznej:

  Regime Change by Plane Crash
  http://www.prisonplanet.com/regime-change-by-plane-crash.html

  Polish Plane Crash Stirs Internet
  http://www.thedailybell.com/1022/Polish-Plane-Crash-Stirs-Internet.html

 73. CoZaSyf said

  Skład- tymczasowy rzad okupacyjny http://www.spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Tymczasowy_Rz%C4%85d_Okupacyjny

 74. asterix said

  Czy Tusk ma krew na rękach?

  • CoZaSyf said

   Ja nie widziałam przerażenia ,widziałam dziki śmiech,radość.(zwłaszcza na fotce z Putinem)

   • asterix said

    Tusk udaje! Nie wierzę w nic co mówi i robi! Mamy Irlandię? Ano mamy !

   • Andre said

    PROPONUJE ABY OSOBA ( STUD.PSYCHOLOGI) POSIADAJĄCA WIEDZĘ Z ZAKRESU ZACHOWAŃ LUDZKICH ZADAŁA SOBIE TRUD I PRZEANALIZOWAŁA ZACHOWANIE TUSKA W OKRESIE PRZED ZAMACHEM JAK I PO ( NA PODSTAWIE DOSTĘPNYCH MATERIAŁU FILMOWYCH W NECIE JAKI W TV,RADIO,)
    TAK ZWIĘZŁĄ ANALIZA PSYCHOL OCZNA.

 75. hjk said

  http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#5462241816788534498
  tak chyba powinien wyglądać silnik, kory pracował w momencie uderzenia…
  a temu nic…czyli był uszkodzony? a nawet zablokowany…?
  http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#5462241782973958306

 76. asterix said

 77. Pelagia said

  W kokpicie nagrał się głos osoby spoza ścisłej załogi Tu-154

  http://wiadomosci.onet.pl/2165091,11,w_kokpicie_nagral_sie_glos_osoby_spoza_scislej_zalogi_tu-154,item.html

  ktoś mówił o sterowaniu naszymi emocjami i ma rację

  • rijensson said

   Dla przypomnienia – najpierw byly „rozmowy intymne pilotow”?!?, pozniej „nieludzki krzyk przerazenia i bolu” pasazerow?!?, a teraz kontrolowanych przeciekow ciag dalszy…

Sorry, the comment form is closed at this time.