Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Kontekst smoleński doktryny politycznej PiS + witryny zagraniczne a 10 IV

Posted by grypa666 w dniu 02/05/2010

Wspomóż blog na konto lub Pay Pala = dzięki za kwietniowe datki wszystkim darczyńcom, szczególnie regularnym!

Wspomóż blog rzeczowo. Pilnie potrzeba:

 • wyławiaczy komentarzy z naszego i innych forów dyskusyjnych = do powstającej bazy danych 10 IV,

 • tłumaczy z rosyjskiego = niezależne fora rosyjskie podają istotne informacje.

††††††††††††††††††††††††††††††††††

Uwaga – relacje na żywo z demonstracji wyborczej Kornela Morawieckiego z Warszawy! Roześlijcie dalej!

Ostatnie nagrania:
http://www.youtube.com/watch?v=9bpZAWRUf5o
http://www.youtube.com/watch?v=egprG0Ie5Lw&feature=channel

11 Minut: 1-sza relacja z Kongresu Przymierza Narodu Polskiego

Gabriel Janowski na Prezydenta RP:  UWAGA!!! film wycofano za poradą razwiedki grypa666

PROTEST POD SEJMEM Jerzy Jachnik o proteście rozpoczynającym się 18 maja pod Sejmem.
http://www.youtube.com/watch?v=VET51chOnWg
http://www.aferyibezprawie.com
Rozsyłajcie to wszędzie! Prof. J.R. Nowak mówił już dzisiaj o proteście w Radio Maryja!

Kolejne materiały w opracowaniu przez naszego blogowicza, Monitorpolski.

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Kontekst smoleński doktryny politycznej ujawnionej przez PiS w Fundacji Batorego

Boguchwała. A.D. 01 maja 2010 r.  –  mgr inż. Józef Bizoń
Opis: Jeśli katastrofa pod Smoleńskiem nie była zwykłym nieszczęśliwym wypadkiem, to kto w tym miał interes? – Bo kto, póki co, na tym skorzystał to już wiemy.

Generalny dalekosiężny cel ujawnił publicznie w 2001 r. krakowski rabin Sacha Pecaric, mówiąc:

Te kilka lat, przez które Pardes Lauder ukształtował się i osiągnął swój dorobek pokazują, że pomimo dramatu historii i wszelkich złych prognoz, żydowska nauka i żydowskie życie mogą odrodzić się w Polsce na najwyższym poziomie, kształtując przyszłość polskich Żydów i kierując ich na drogę Tory, która stanowi o istocie żydowskiej tożsamości. Oby dzieło rozpoczęte prze Pardes Lauder mogło być kontynuowane i oby stało się fundamentem dla odbudowy prawdziwego żydowskiego życia w Polsce, jeśli nie w tym, to na pewno już w przyszłym pokoleniu.

Realizacja tegoż rozpoczęła się na dobre z chwilą rozmontowywania bloku sowieckiego przez Gorbaczowa. Możni tego świata dobili nowego targu i kraje dawnego demoludu zostały przekazane w objęcia tworzącego się zachodniego nowego świetlanego kraju rad – UE. W ślad za tym podjęto stosowne zakulisowe działania. Uczestniczą w tym komunistyczne wówczas władze Polski. Z czasem oficjalnie już ujawniono, że w 1988 r.:Wrzesień – Polska i EWG nawiązują stosunki dyplomatyczne. Rozpoczynają się negocjacje w sprawie umowy o handlu oraz współpracy gospodarczej – [patrz: Olszewski i Układ Europejski].

Dla wprowadzenia w życie przygotowanych tajnych planów uszykowano „kanciasty stół” – zwany okrągły stołem, solennie dobierając do niego jedynie słusznych uczestników. Aby powiódł się cały plan koniecznym stało się wmówienie całemu Narodowi Polskiemu (również i innym narodom byłego „demoludu”), że Naród Polski odzyskał suwerenność, że Polska z dnia na dzień odzyskała swą wolość i niepodległość.  Nową niewolę nazwano wolnością. Potajemnie przed Narodem Polskim, a nawet przed posłami na Sejm RP sporządzono w Brukseli w dniu 16 grudnia 1991 r. „Układ Europejski”, który pod osłoną burzy lustracyjnej 1992 r. przepchnięto przez Sejm RP – [patrz: Nocna zmiana – czy nocna zdrada? – cz.1 i dalej część 2], a następnie Wałęsa układ ten ratyfikował.

Potem szło już wszystko w miarę gładko wykańczając po drodze wszelkich przeciwników tegoż stanu rzeczy, a Lech Kaczyński stanął na wysokości postawionego mu zadania wspierając środowiska żydowskie w Polsce, a co opisałem w artykułach:

Do realizacji wyżej opisanego celu wykorzystano do perfekcji dwa bardzo istotne czynniki natury społecznej, a to: bardzo silną awersję społeczeństwa polskiego do bloku wschodniego, a w szczególności do ZSRR (podtrzymywaną cały czas przeróżnymi działaniami, w tym do samego końca przez samego Lecha Kaczyńskiego), a także bardzo pozytywne postrzeganie USA przez Polaków – jako wybawcy, zbawcy i dobrego wuja Sama rozdającego dolary komu popadnie.

Czas jednak płynął i zdawano sobie sprawę z tego, że koniec końców Polacy zaczną trzeźwieć i powstanie realna groźba zawalenia się tej całej misternie realizowanej strategii. Remedium na to było bardzo proste. Wytworzono poprzez sztuczny podział dwie duże (w rozumieniu poparcia społecznego) partie; PiS i PO – obie wywodzące się KOR-u, pozostawiając przy tym pozostałości partyjne po PRL (SLD, PSL i wszelkie inne lewactwo).

Sen z powiek spędzało jednak to, co w swym wykładzie w Fundacji Batorego George’a Sorosa wyłożył Jarosław Kaczyński w dniu 14.02.2005 r. [więcej w PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa]:

W 2002 roku radykałowie otrzymali w wyborach przeszło 30 procent. W tej chwili ich notowania są nieco mniejsze. Ale jeżeli w Polsce dojdzie do sytuacji, w której połączą swoje siły, nie w jakiejś rewolucji, nie w wystąpieniach ulicznych, w wielkich strajkach, tylko przy urnie wyborczej, całkowicie wykluczeni z częściowo wykluczonymi, dwie wielkie grupy społeczeństwa, to będziemy mieli rządy Samoobrony, być może LPR-u (to też formacja radykalna) rozwścieczonych swoim losem postkomunistów.”

Przed 10 kwietnia 2010 r. – po upływie 5-ciu lat od chwili wygłoszenia przez Jarosława Kaczyńskiego tego zagrożenia dla realizacji głównej strategii – mieliśmy następujący stan:

 • prysł mit Ameryki, no i pokazano co oni potrafią w Iraku, a i w Afganistanie, no i co posłużyło do tego jako pretekst,
 • Żydzi pokazali światu co potrafią wyczyniać w Gazie,
 • znacząco osłabł straszak wschodni w postaci Rosji i Białorusi,
 • obiecane cuda unijne na kiju nie nastały, a słoneczko Peru też tu nic nie pomogło,
 • Polacy mogli zobaczyć w pałacu prezydenckim świętowanie chanuki i prezydenta bawiącego się z rabinem w gry chanukowe, a także chadzającego po tym pałacu uśmiechniętego prezydenta Lecha Kaczyńskiego w mycce na głowie i zapalającego menorę; a i wielce uradowanego po podpisaniu przez tegoż prezydenta aktu zatwierdzającego niewolę Narody Polskiego,
 • wybory prezydenta miały się odbyć na jesieni i do tego czasu mogła się wyłonić realna groźna konkurencja nie akceptująca dalszą realizację dotychczasowego kursu politycznego, a w wyborach do Sejmu RP w 2011 r. mogło się ziścić to czego się obwiano – że połączą swe siły „całkowicie wykluczeni” z „częściowy wykluczonymi” i wspólnie razem pogonią to całe dotychczasowe towarzystwo.

10 kwietnia 2010 – katastrofa samolotu TU-154 pod Smoleńskiem – i:

 • 7 dni narodowej żałoby i siedem dni bardzo intensywnego prania mózgów Polaków przez wszystkie media (a i przez innych wpływowych) zakończone pochówkiem Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki na Wawelu. Puszczono, jakoś tak bardzo gładko, wszystko wcześniejsze w niepamięć.
 • Nagłe ogłoszenie przedterminowych wyborów na prezydenta RP ku zaskoczeniu reszty nieprzygotowanej do takiego obrotu sprawy. A i wybory do Sejmu z pewnością odbędą się szybciej, bo na jesieni tego roku zamiast w roku następnym.
 • Intensywny powrót do rosyjskiego straszaka poprzez sianie wszelakiego rodzaju insynuacji, jakoby Rosjanie mieli interes w tej katastrofie pod Smoleńskiem.
 • Kandydowanie Jarosław Kaczyńskiego na urząd prezydenta RP – jako zbawcy Narodu Polskiego, i wszystko wskazuje na to, jeżeli tak dalej pójdzie, to realizacja  generalnego celu i realizacja strategii wygłoszona w Fundacji Batorego niczym nie zostanie zmącona – w każdym bądź razie tak sądzą.
 • A przy okazji, zgodnie z wypróbowaną już u nas metodą, pod osłoną narodowej żałoby sprzedano firmom USA polskie złoża energetyczne gazu.

Jeśli katastrofa pod Smoleńskiem nie była zwykłym nieszczęśliwym wypadkiem, to kto w tym miał interes? – Bo kto, póki co, na tym skorzystał to już wiemy.

Dla lepszego jeszcze zrozumienia tego wszystkiego, co się w istocie dzieje, odsyłam do Tu odkrywamy prawdę – MATRIX – lekcja 2.

………………………..

Józef Bizoń: Polak. Mgr inż. elektronik – obecnie informatyk. Dobra znajomość prawa – również w zastosowaniu procesowym. Członek i pełnomocnik Stowarzyszenia „Rodzina Polska” na teren województwa podkarpackiego. Długi okres działalności społecznej i politycznej na Podkarpaciu. Bezwzględnie wyznający i stosujący zasadę: godziwy cel można uzyskać tylko i wyłącznie godziwymi metodami… Mój e-mail to: boguchwala@go2.pl …. Zainteresowani otrzymają na swą prośbę (wysłaną na podany e-mail) bardzo czytelną dokumentację (w pdf.) zbudowanych mechanizmów (w kolorze) zniewalających Naród Polski.

†††††††††††††††††††††††††††††††††

10 IV a witryny zagraniczne

Piotr Bein 1.5.2010

Jedna z blogowiczek zapytuje, czy mógłbym polecić anglojęzyczne strony o 10 IV dla jej zagranicznych znajomych. Nie znam nic godnego polecenia. Zaś na obecnym etapie, gdy jazgot dezinformacyjny zagłusza użyteczne informacje, lepiej  nie czytać za dużo, zwłaszcza ze stron na Zachodzie, słabiej niż polskie czy rosyjskie poinformowanych ws. Smoleńska. O ile wiem nikt nie tlumaczy profesjonalnie na jezyki obce z polskich e-forów, które moim zdaniem najlepiej oceniają tę skomplikowaną sytuację, choć z trudem. Google jest tragiczny w tlumaczeniach między słowiańskimi a zachodnimi językami, co dokłada się do braku wspólnej, międzynarodowej analizy –  nie tak jak z atakami 11 IX, rozpoznanymi dość wcześnie jako zamach globalny.

Była nadzieja w Jane Burgermeister, ale ona nie mogła stanąć na wysokości zadania. W porównaniu do jej wybitnych badań ws. „pandemii”, tło polityczno-osobowe 10 IV jest bardziej skomplikowane niż w „pandemii” – „globalno-korporacyjne”  jak i „narodowe” polskie i rosyjskie, z zawiłą, zakłamaną historią obu Narodów.

Dla mnie jasne jest, że w rozwikłaniu 10 IV jesteśmy zdani na siebie. I dobrze – widzę na blogu grypa666, jak się usamodzielniacie, piszecie świetne analizy od krótkich komentarzy po główne artykuły, robicie własne dochodzenia… nie tak jak podczas ‚pandemii’, gdy blogowicze czuli się jak sierotki.

Jesteśmy zdani na siebie… Niezależne dochodzenia techniczne, polskie jak i rosyjskie,  odpowiedzą choć cząstkowo na pytanie, czy to był zamach i czyj. Szybciej Polakom pojąć aspekt „centrali” być może stojącej za 10 IV (w analogii do 11 IX i wielu in. nieszczęść), niż edukować zachodnich analityków w polsko-rosyjskich detalach.

Sądzę, że info-wojna na dobre rozegra się przed wyborami na prezydenta, później do Sejmu. Uny i patrioci bedą walczyć o władzę, a prawda o 10 IV będzie kluczem. Niestety  nacisk będzie na kontekst krajowy 10 IV, bez spojrzenia wyżej, np. kompleks jot, który okazało się stał za 11 IX.

Zagraniczne witryny (Rebel News, Prison Planet, American Free Press…) rozumieją rolę „centrali”, ale nie polskiego czy rosyjskiego składnika. Nawet erudyta w tych tematach dr Henry Makow jest zdezorientowany. Najlepiej byłoby połączyć wiedzę krajową z wiedzą o „centrali”, tylko jak? Zagraniczni nie widzą 10 IV jako symptomu globalnego zagrożenia, a krajowi nie wiedzą, co to kompleks jot.

Musimy w krótkim czasie do wyborów odsupłać jak najwięcej. Współpraca w witrynami zachodnimi niewiele tu pomoże. Blogi/fora rosyjskie są pomocne i już rozwiązały wiele zagadek. Tam powinniśmy spedzać więcej czasu. Tak robią niezależni badacze na grypa666. Gdyby ktoś z Zachodu naprawdę chciał, przyłączyłby się i zgłębiał kontekst krajowy. Ich próby są dotąd cząstkowe, niezadowalające.

Dlatego jako usługę dla niezależnych badań 10 IV zainicjowaliśmy utworzenie e-bazy informacyjnej na wzór „Timeline 9/11”.

W dalszym ciągu nie ma chętnych na wyławianie komentarzy do tej bazy z naszego i innych forów dyskusyjnych. Nikt na Zachodzie tego za nas nie zrobi, choćby z przyczyn językowych…

Pilnie potrzeba też tłumaczy materiałów z rosyjskich forów na polski.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††

Wspomóż blog na konto lub Pay Pala = dzięki za kwietniowe datki wszystkim darczyńcom, szczególnie regularnym!

Komentarzy 261 do “Kontekst smoleński doktryny politycznej PiS + witryny zagraniczne a 10 IV”

 1. asterix said

  „NATO – Precz z Placu Czerwonego!” Nie chcą nas w Moskwie
  http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,7835402,_NATO___Precz_z_Placu_Czerwonego___Pochod_w_Moskwie.html

 2. Dawid said

  Kraje Europejske chca wprowadzic cenzure internetu, czyli Alex Jones – Google i cenzura internetu. Zastanawiam sie jak bedziemy sie komunikowac jak nas odetna?

 3. Andre said

  KOMENTARZ Z GRUP DYSKUSYJNYCH SMOLEŃSKICH O PRZEKAZIE DANYCH — ROSJANIE ROBIĄ DOBRA ROBOTĘ A „POLACY” ??

  wiadomość 26.4.2010, 10:49 26.04.2010,

  http://www.smolensk-auto.ru/forum/index.php?showforum=21

  IAC: strona polska jest zadowolona z badania Tu-154
  Polska delegacja na czele z Ministrem Obrony Narodowej Bogdan Klich odwiedził Polska w sobotę w Moskwie, Interstate Aviation Committee (IAC) i zobaczyć dane wstępne dochodzenie w sprawie katastrofy polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku.
  . „Delegacja polska została poinformowana na temat wstępnych wyników dochodzenia do dyspozycji Komisji Technicznej z MAC. Wszystkie pytania zostały przekazane przez stronę polską, wyczerpujących odpowiedzi, które ze strony polskiej został spełniony” – powiedział w sobotę w Interfax Komitet Interstate Aviation (IAC).
  „Minister Obrony Narodowej Centrum Nauki i Techniki IAC miał możliwość posłuchać pełnego zapisu katastrofy rejestrator mowy i zapoznania się z wstępnych wyników przetwarzania informacji i wspólnych parametrów dyktafonów,” – powiedział komisji.
  ” W MAC zauważyć, że na czele Komitetu Tatyana Anodina zaapelował do ministra obrony z Polska do zapewnienia w możliwie najkrótszym czasie dane na przygotowanie załogi i statku powietrznego (przewodniczący Polska) w celu osiągnięcia lotu, przypominając, że rosyjski strona jest ściśle komitetu technicznego MAC zapewnia wszystkie niezbędne materiały śledcze ”

  Polski premier Donald Tusk środę, 28 kwietnia przedstawi pełny publiczne stanowią pierwszy etap śledztwa w sprawie upadku samolotu rząd w Smoleńsku, powiedział dziennikarzom w niedzielę rzecznik rządu Paweł Gras Polska.

  „W środę, pan premier wraz z ministrami w celu zapewnienia pełnej informacji na temat pierwszego etapu Komisja i wszystkie agencje badania okoliczności katastrofy” – powiedział Gras.

  Według niego, w pierwszym etapie dochodzenia nie została ukończona. Obok polskich ekspertów zostanie przeniesiony do Moskwy, gdzie będzie nadal współpracować z rosyjskich ekspertów, „powiedział rzecznik.

 4. Pierwsza relacja z Kongresu Przymierza Narodu Polskiego, który odbywa się w Krakowie w dn. 1-2 Maja 2010 r.

  • kompresor said

   Ważne słowa w tym filmie, ale jakich mocy trzeba by mieć odwagę do ujawnienia prawdy o tym kto nami rządzi, kim sa ci ludzie, kto wyprzedaje nasze zasoby, jakie ponosimy straty?

   • ALFA said

    kompresor powiedział/a
    kto nami rządzi, kim sa ci ludzie, kto wyprzedaje nasze zasoby, jakie ponosimy straty?
    ————————————————

    W marcu 1993, Jarosław Kaczyński ujawnił tajną instrukcję 0015/92, zatwierdzoną przez szefa urzędu, Koniecznego w październiku 1992. Dotyczyła ona werbowania „osobowych źródeł informacji” (czyli agentów), a jej treść wskazywała na dążenie służb do roztoczenia kontroli i inwigilacji partii politycznych. Instrukcję tą wydał rząd, którego zaplecze polityczne stanowili obecni do dziś w polityce „obrońcy demokracji” – Donald Tusk, Stefan Niesiołowski, Krzysztof Boni, czy Janusz Lewandowski. Liberalizm wypisany na sztandarach, dotyczył najwyraźniej błyskawicznie przeprowadzanych prywatyzacji a nie swobód obywatelskich.
    W podobny sposób oceniać należy także pozostałe działania służb, zmierzające do dyskredytacji polityka PC, takie jak sfałszowana „lojalka”, dęta afera „Telegrafu”, z którą Kaczyńskiego nic nie łączyła, ale miała za zadanie sprawić wrażenie, że musi być w nią jakoś wplątany, czy wreszcie kampania pomówień i złośliwości padających z ust samego prezydenta, sugerujących homoseksualne preferencje Kaczyńskiego.
    Wszystkie te „argumenty” i „haki”, były tak prostackie i naiwne, że nawet dziś w dobie wytężonej walki z „demonem III RP” nikt poważny po nie, nie sięga, jednak swój cel osiągnęły. Wytworzyły wrażenie, że szef Porozumienia Centrum to podejrzane indywiduum i człowiek chory na władzę.

    POPIS, czyli urażona duma Tuska
    Ostatni etap „demonizowania” historii najnowszej przez Jarosława Kaczyńskiego, jest już doskonale znany.
    Wybory w 2005 roku, wbrew sondażowym przewidywaniom wygrywa PiS, zostawiając w pobitym polu tych, którzy ślepo sondażom zawierzyli i zdążyli już się ogłosić „Prezydentem Tuskiem” i „premierem z Krakowa”. Ta podwójna zadra na dumie sprawiła, że polityka Platformy Obywatelskiej zaczęła powoli ewoluować z racjonalnej w stronę ambicjonalnej. Bo przecież pamiętać trzeba, że program, z którym partia Tuska w 2005 roku startowała, nie różnił się aż tak mocno od tego przedstawionego przez braci Kaczyńskich. Była to zresztą zasługa właśnie Kaczyńskich, którzy przedstawili społeczeństwu, zdegustowanemu aferą Rywina i odsłoniętą przez komisję śledczą „kuchnią polityczną”, program radykalny i oczekiwany – program budowy nowego państwa, IV Rzeczpospolitej.
    Oczekiwania te były na tyle mocne, że PO, chcąc – nie chcąc, musiała się pod nim podpisać, czyli przyjąć zasady narzucone przez Kaczyńskiego. Rodziło to ogromne nadzieje na pozytywne zmiany. Dla większości obserwatorów oczywistą sprawą było, że bez względu na to, jaka będzie kolejność elekcji, po wyborach dojdzie do powstania koalicji PO-PiS. Niestety na przeszkodzie stanęła właśnie podrażniona ambicja przegranych.

   • hjk said

    trzeba opublikowac program, rozpropagować i tworzyc lokalne struktury…

  • kompresor said

   To jeśli tak,to warto by skupić się na tym co może ujawnić IPN odnośnie tych „agentów”(jak rozumiem) i postarać się o ich odsuniecie, a biorąc pod uwagę fakt ,że pieniądz i chciwość rządzą światem, powołać komisję do zbadania przebiegu procesu prywatyzacji i ustalenie korzyści jakie przyniósł ten proces samym zainteresowanym bądź tym co ich sponsorowali.
   Nie wiem na ile to jest obecnie możliwe.
   Nie wiadomo komu można ufać ,gdy tyle jest dezinformacji i przeróżnej treści wiadomości.
   Gdyby nawet udoło sie to przeprowadzić, to jaka byłaby Polska?
   To ma wiele konsekwencji dla szarych ludzi i naszego miejsca w Europie.
   Ostatecznie myślę ,że możemy byc ważną siłą w Europie o ile zadbamy o to co nasze i to co już straciliśmy.
   Ach gdybyśmy mieli technologię pozyskiwania tego gazu łupkowego i weszli w pozyskiwanie energi geotermalnej,a moze nawet weszli w pozyskiwanie źródeł tzw. wolnej energii(mamy juz takich co tym sie zajmuja-pasjonaci…) było by tu całkiem miło.
   Ale tych tam to nie obchodzi,bo to naraziłoby czyjes interesy…

   • Julka said

    No właśnie, zamiast finansować zakup technologii, finansujemy wojny usraelskie i eurokratów (odprowadzamy pieniądze, by łaskawie co nieco nam z powrotem oddali).Nikt nie robił analiz ekonomicznych przed podejmowaniem decyzji politycznych. Nie przeprowadzono też w Polsce lustracji-tak, tak i Kaczyńscy nie byli tym zainteresowani. Cały układ pookrągłostołowy jest umoczony, grają „hakami”, posługują mafiosami. Aby się zmieniła sytuacja, nie wystarczą zmiany kosmetyczne. Trzeba przy urnie wyborczej podziękować karierowiczom i kosmopolitom.

   • hjk said

    tyle ze oni nie sa głupi i urny kontrolują – nie moze być przypadków…

  • Rico said

   hmm co do kongresu kolejne obiadki czwartkowe musimy to i tamto itd itd itd… nic nie zdziałają… Ziemia planeta gdzie polityka pod hasłem DZIEL I RZADZ osiagneła stan perfekcyjny ze tak powiem

   • hjk said

    Coś trzeba robić: opublikowac program, rozpropagować i tworzyc lokalne struktury…

 5. Andre said

  TZW ZAPOWIEDZ (nie)OFICJALNA – a wygłasza ja na forum międzynarodowym Minister Spraw Zgranicznych

  „Moim zdaniem była to kombinacja nadzwyczaj złej pogody, dość prymitywnego lotniska oraz błędu pilota. Jestem przekonany, że wspólna polsko-rosyjska komisja dotrze do prawdy – powiedział Radosław Sikorski w wywiadzie dla telewizji CNN, pytany o przyczyny katastrofy w Smoleńsku.

  Szef polskiej dyplomacji wystąpił w programie „Situation Room” Wolfa Blitzera. Minister odrzucił sugestie, że wypadek w Smoleńsku mógł być wynikiem celowego działania. –
  Zawsze pojawiają się teorie spiskowe jednak tym razem nie są one poważne. Nie ma na to najmniejszego dowodu Radosław Sikorski
  Zawsze pojawiają się teorie spiskowe jednak tym razem nie są one poważne. Nie ma na to najmniejszego dowodu – powiedział.”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1023303,title,Sikorski-jestem-przekonany-ze-komisja-dotrze-do-prawdy,wid,12228307,wiadomosc.html?ticaid=1a175&_ticrsn=3

  • wszechstronny said

   a mamy jakiś dowód??? No nie wydaje mi się…

  • Jose said

   Ciekawe kiedy zabronią w ogóle poruszać ten temat i będą „kasować” redakcje i portale ośmielające się mieć wątpliwości.

  • hjk said

   mamy pełno niemożliwości, sprzeczności, mataczeń, opieszałości, dezinformacji i do dzis – 3 tyg. od zdarzenia brak podania jakichkolwiek wiarygodnych wyjaśnień – samo to już jest dowodem…

   • Magda said

    w moim przekonaniu wynik tego dochodzenia będzie „politycznie poprawny” do czego już niektórzy się skłaniają mówiąc o mgle i błędzie załogi

  • taki said

   był ZAMACH ale nic nie możemy z tym zrobić.. Ludzi świadomych jest coraz więcej,, jednak nadal za mało. Poza tym strach, o rodzinę, o siebie.. Sikorki to wielka kanalia, jak prawie cała ich reszta. Śmieją się z nas,, śmieją się nam w twarz. To tak bardzo widać po ich „wystąpieniach” w tv. wszedzie. Przecież oni doskolane wiedzą. Mam nadzieję mimo wszystko, że odrodzimy się w sile, większej niż dotychczas.

   • hjk said

    myślę,ze jest juz wystarczająco dużo, tylko muszą sie zorganizować..

   • Szyderca. said

    Zorganizować? Rewolta? Nawet gdyby w Polsce stało się tak jak w Banghkou (Bóg wie jak to sie pisze) to NATO by ją stłumiło i nici z wolności..

   • hjk said

    niekoniecznie rewolta, a nawet to niemożliwe z powodów jakich piszesz – chodzi o dzialalnosć organizacyjną, struktury terenowe i czekać na stosowny moment jak w 1918, może zdobywanie przyczółków w wyb. samorządowych, parlamentarnych, kiedyś moze prezydent…

 6. dario said

  w wyniku silnego uderzenia oderwał się ogon samolotu 2:59
  to jest zeznanie naocznego świadka tuż po zamachu

  to powyższe zeznanie naocznego świadka jest prawdziwym wyjaśnieniem tego co się stało a zrzucanie winy na pilotów i ukrywanie do dzisiaj nagrań z czarnych skrzynek to oszustwo ,pozostaje nam tylko jedno pytanie bez odpowiedzi kto spowodował oderwanie się ogona samolotu tuż przed lądowaniem?według mnie najprawdopodobniej musiał to być samo naprowadzający się pocisk typu ziemia powietrze używany między innymi w afganistanie

  • wszechstronny said

   świadek wiarygodny? Każdy może sobie stanąć i gadać farmazony. Jestem z Wami ale trzeba jakoś racjonalnie oddzielić kłamstwo od prawdy.

  • wszechstronny said

   widziałeś szczątki samolotu jak rosjanie go „złożyli”? skrzydło jest prawie w komplecie wiec watpie zeby rakieta nie zrobiła jakichs uszkodzeń wiekszycch niż tylko rozczłonkowanie elementu.

   • hjk said

    wiecej o tym:
    http://info.kopp-verlag.de/news/smolensk-absturz-simsalabim-weg-ist-die-polnische-elite.html

   • grypa666 said

    od pb: niejasne zdanie, przetworz – unikajcie podwojnych, potrojnych negacji

   • grypa666 said

    od pb:
    http://info.kopp-verlag.de/news/smolensk-absturz-simsalabim-weg-ist-die-polnische-elite.html
    artykul trzeba przetlumaczyc na polski, czy autor ma racje o porostach na wraku, czy jest to moze jakas forma blota z porostami? korozje mogla spowodowac specjalna bron uzyta w wybuchu na pokladzie tu154 lub w pocisku ziemia-powietrze = 11 IX auta, nawet te oddalone od WTC, potracily lakier i momentalnie pokryly sie rdza, brakowalo klamek i blokow silnikowych – oba komponenty z odlewow? moga to byc oznaki uzycia broni neutronowej (ktora w wtc wyparowalalby ciala, buty i in. rzeczy organiczne); podobnie w kuta beach (bali, indonezja)

   • Maxi said

    Oto pelne tlumaczenie zupelnie innego punktu widzenia, bardzo ciekawy, do analizy, przypomina czary-mary w 911:
    http://info.kopp-verlag.de/news/smolensk-absturz-simsalabim-weg-ist-die-polnische-elite.html

    INFORMACJE, KTORE OTWORZA WAM OCZY
    Upadek w Smoleńsku: Simsalabim i odchodzi polska elita

    Gerhard Wisnewski
    Sprawa upadku samolotu polskiego prezydenta Lecha Kaczynskiego przybiera całkiem nowy obrót. Albo powinniśmy byli mówić : »Rzekomego upadku«? To jest mianowicie tak, że » w miejsca upadku« parę nieistotnych rzeczy brakuje. Shanksville i PENTAGON kłaniają sie.

    W dalszym ciągu jest gorąco o upadku w Smoleńsku 10. kwietnia 2010 i pół świata głów o tym mówi , przy tym obok polskiego prezydenta Lech Kaczynskiego zginęła wielka części polskiej elity:
    Panowała więc tylko mgła czy nie? Było wiatr z boku czy nie? Był pilot naciskany, czy nie? Było zrzucone paliwo, czy nie? Były dwie, trzy, cztery lub nawet pięć »Black Boxes«? została zestrzelona maszyna, czy miała bombę na pokładzie?

    Piękna terapia zajęciowa. Cały świat skupia się przy mniej więcej bezmyślnych urywkach i wariuje nad nierozwiązalnymi puzzlami . 50 procent kolportowanych części tych puzzli są przypuszczalnie bezwartościowe albo nawet wprowadzające w błędy – jednak która 50 procent? Dla autorów tej »tragedii« jest to »korzyść«, dlatego, że nikt nie może dojść do rozwiązania problemu. Udane manewry mylące. Rozwiązanie samo leży całkiem gdzie indziej i jest wiele prostsze, niż można byłoby wnosić z mylących puzzli .

    Jak zawsze musi się uwolnić się dopiero no od całej propagandy, by dojść rozwiązania zagadki mającej pozory słuszności. Moja wskazówka: Całość funkcjonowała według metody WTC, PENTAGON i Shanksville:

    – Maszyna z podróżnymi na pokładzie startuje.

    – W powietrzu jest skierowana ruch na inną drogę maszyna do innego portu lotniczego, może rzeczywiście pod pretekstem gęstej mgły przy przewidzianym porcie lotniczym.

    – Maszyna ląduje na innym porcie lotniczym, gdzie pasażerowie znikają.

    – Przy przewidzianym porcie lotniczym konstruuje się stary wrak, który teraz używany jest do pokazania »upadku«

    Simsalabim – znika prezydent. Pozwala się zniknąć 100 ludziom. Pozorne tożsamości człowieka i przedmioty są ostatecznie najważniejszy elementem czarów. Dokładnie tak pracuje także każdy David Copperfield. I gdyby nie chodziło o te prawie 100 istnień ludzkich, można byłoby to « nazywać to prawie »wykwintnym. Tylko to postępowanie posiada korzyść całkowitej kontroli nad akcją. Każdy inny zamach (wystrzał, manipulacja urządzeń kraju itd.) zawiera niemożliwe do wkalkulowania ryzyko, na przykłady rzeczywiste ślady ( wloty strzałów) i pozostałe przy życiu osoby. Rzeczywiście pewne jest tylko wyżej opisywane postępowanie.

    »Konspiracyjna teoria«? Jak już wcześniej mówiłem, konspiracyjna teoria teoria jest bez faktów. To jednak jest teoria z faktami. Na przykład wrak przedstawiony publiczności nie może nigdy do tego miejsca latać.

    Przecież kolejno:

    1. drugi port lotniczy

    Kompletnie przemilczane zostało dotąd w mediach , że Smoleńsk rozporządza nie tylko jednym, lecz dwoma portami lotniczymi . Obok lotniska wojskowego na północy, gdzie rzekomo spadł Kaczynski , jest jeszcze drugie lotnisko na południu. Gra pomieszania między tymi obu portami lotniczymi stanowiąca osnowę , byłaby prosta. W ten sposób można by skierować ruch samolotu Kaczynskiego na inną drogę do drugiego portu lotniczego, podczas gdy przy pierwszym pokazuje się wrak.

    Rzekomy port lotniczy nieszczęścia, Smoleńsk Severny Airfield, IATA-kod XUBS

    Dyskretny drugi port lotniczy na południu od Smoleńsk, Smoleńsk Yuzhny lotnisko, IATA-kod LNX

    Powróćmy do momentu poranka 10. kwiecień 2010. krótko przed dziewiątą przylatuje polską prezydencka maszyna na Smoleńsk północ (XUBS), gdzie objaśnia się jej rzeczywiście, że wylądowanie jest niemożliwe (może z powodu rzekomej mgły). Za około godzinie powinny zaczynać pamiątkowe uroczystości w Katyniu: Nie stanowioby teraz najbliżej leżącej możliwości kraju? Albo nie zaoferowanoby nawet samolotowi tej alternatywy ? Naturalnie zrobiono by to. Od położenia tutaj lotnisko Smoleńsk południe byłoby oddalone idealne, tylko osiem albo dziewięć kilometrów. To lotnisko jest od Katynia tak samo daleko jak Smoleńsk północ. Z perspektywy pilota leży lotnisko nawet tak samo tuż obok. Oba pasy lądowania są także wykonane po tej samej stronie świata . Znaczy to, że maszyna musiałaby zostać przeniesiona tylko około dziewięciu kilometrów. I to jest: stare, tylko jeszcze mało używane Lotnisko Yużny (Smoleńsk południe) byłby »naturalne ucho igielne«, przez które Tupolew mógłby przejść. Szlak tego lotniska okazuje się z 1,6 kilometrami długości wprawdzie dość krótki. W istocie pozwala to znacznie skrócić potrzebną drogę lądowania Tupolewa od rzekomo 2,5 kilometrów przy pełnym użyciu hamulców. Na komforcie nie zależy tu ostatecznie. A do startowania potrzebuje Tupolew-154 tylko około 1,2 kilometrów.

    2. wrak nie jest zupełny

    Już wcześniej porównałem rzekomy upadek pod Smoleńskiem z innymi, dającymi się porównywać upadkami. Przy tym wychodzi, że przy innych lądowaniach awaryjne w lesie duże części kadłubu samolotu pozostawały zachowane i prawie wszyscy podróżni przeżywali. Jednak nie w Smoleńsku. Tymczasem ukazują się liczne Videos i Fotos miejsca upadku. Na dotąd znanych zdjęciach brakuje właściwie wszystko, co należałoby do takiego lądowania awaryjne z małej wysokości w lesie :

    – duże części wraku, w szczególności wielkie części kadłubu

    – Przedni kadłub

    – Około 150 siedzeń

    – Czarne ślady pożaru we wraku

    – ślady pożaru/popiół w podściółce lasu i na drzewach

    Gdzie są czarne ślady ?: Pole ze szczątkami z góry widziane

    Albo inaczej mówiąc: Kiedy brakują części wraku, muszą one gdziekolwiek być. Przy katastrofie samolotu w lesie mogą one być tylko, kiedy nie spalą się . Ponieważ nie spaliły się, nie było znacznego pożaru albo wybuchu, muszą być obecnym one. Kiedy jednak nie byłyby obecne , może to znaczyć tylko, że tu nigdy całkowity samolot nie istniał. I brak pożaru może całkowicie wyjaśniać, że tu właśnie zatankowany samolot nigdy nie został strącony.

    3. wraki są zbyt małe

    Już kilku obserwatorów dziwiło się temu, że maszyna leży tylko w małych częściach i nie pozostała żadna większa część. Oglądając następujący obraz zbieranych wraków, widzi człowiek, że wielkie części samolotu brakują, przede wszystkim od przedniego kadłubu. Istniejące części są zaś właśnie tak wielkie, że pasują na pojazd z niskim podwoziem albo ciężarówkę. Pytanie jest tylko: Były rozdrabiane do transportu – albo już po na »miejsca upadku«?

    »Rekonstruowany« wrak na lotnisku Smoleńsk

    Skoro pojedyncze części wraku były zestawiane tymczasowo na lotnisku , poznaje się, że wrak na kilku miejscach został czysto rozdzielony. Jak widać, skrupulatnie zostały przekrojone obie powierzchnie nośne w środku. Ponieważ nie może zdarzyć się to w wyniku chaotycznego upadku , musiało to być »sztucznie« zrobione. Także oba usterzenia poziome okazują się oddzielony czysto od rufy . Ale gdzie to było robione ? Takie coś wymaga długiej pracy cięcia lub rozdzielania. Po »upadku« nie widziano takich obrazów. I prócz tego nie widzi się także na zdjęciu lotniczym po upadku żadnych większych, powiązanych nawzajem części zwaliska.

    4. wraki są zbyt stare

    Oglądany dokładnie Fotos wraku , stwierdza się, że kilka części ma już wyraźną patynę. Na przykład okrągła część, która przez media została oznaczona jako »kokpit«. Ta część była niewątpliwie już wystawiona na dłuższe działanie warunków atmosferycznych. Lakier jest wyraźnie skorodowany. To jest z rozsianymi ciemnymi punktami, na niższej stronie przedniej tworzyła się mchowata patyna. Tak wygląda na przykład także auto, które pozostawi się około dziesięć lat w ogrodzie. Niewątpliwie części leżały już wiele miesiący gdziekolwiek na złomowisku samolotu.

    Wraki z patyną: Były one położone od lat na złomowisku?

    5. otoczenie wraka

    »Popękana« maszyna z tak wielu podróżnym przy upadku , jak rzekomo Tupolew w Smoleńsku, normalnie powinno ukazać się oglądającym normalnie budzące zgrozę pole bitwy. Trupy, buty, kapelusze, ubiór, papiery i bagaż leżą naokoło nie tylko dziko przy ziemi , lecz wisieć (co szczególnie budzi zgrozę) także w drzewach. Zamiast tego widzi się w Smoleńsku tylko wielkie i cząstki złomu, które – jak mówiono – żadnego zupełnego samolotu nie wykazują.

    Tak, miejsce spadku wygląda wiele »uboższe«, jak tamto ćwiczenie katastrof, które przed kilkoma latami raz w Bawarii mogłem obserwować . Przy tym była symulowana katastrofa samolotu – między innymi z około 50 rozszarpanymi lalkami wystawy sklepowej, kuframi, torbami , torebkami, butami i tak dalej. Żaden szczegół był zapominany.

    W Smoleńsku w przeciwieństwie do tego brakuje wszystkich tych typowych dodatków katastrofy samolotu.

    To potwierdzają także świadkowie, którzy byli bezpośrednie po tym »crashu« na miejscu upadku, na przykład polski dziennikarz Slawomir Wisniewski, który polskiej gazecie codziennej Rzeczpospolita (RZ) trzy dni po tym »crashu« wywiad dawał. Wisniewski należał do dziennikarzy, którzy mieli obserwować wizytę Kaczynskiego w Katyn w Smoleńsku . Zamiast tego obserwował on upadek. To jest, według jego słów, nie widział on także tego, lecz »nie mógł rozpoznać kompletnego samolotu, widziałem tylko urywek kadłubu i lewą powierzchnię nośną, która dość mocno przechyliła się na lewo, i było to charakterystyczne. To były ułamki sekund. Wtedy zaszumiało powietrze i widziałem mały słup ognisty.«

    Ten porządek jest bardzo interesujący. To jest:

    – Ten »świadek upadku« nie widział nigdy upadku całego samolotu.

    – On widział już tylko jeszcze »urywek kadłubu i lewą powierzchnię nośną«.

    – Dopiero następnie »szumiało powietrze« i wynurzył się »mały słup ognisty« .

    Odwrotnie: Dopiero, kiedy świadek widział wrak, wtedy dopiero ogień i zinterpretował zdarzanie się pomimo fałszywego przebiegu jako upadek. To zaprezentowanie przez Russia Today bezpośrednio po »upadku« naocznych świadków uważam za przygotowywane w międzyczasie, w szczególności trzej czarno ubrani chłopcy, którzy pod nadzorem od rosyjskich wojskowych składali sprawozdanie o tym, jak się właśnie nad nimi olbrzymi samolot odrzutowy przecinał drzewa i jak dopiero co brodzili przez krew i trupie części (które na żadnym zdjęciu nie były widziane). Jeden z nich (na prawo) ziewa nawet podczas opisu (około 0:44).

    Trochę znudzeni: »Świadkowie naoczni« składają sprawozdanie, jak brodzili przez trupie części i krew.

    Widoczne małe ognie palą się także jeszcze na Videos z miejsca upadku, przy czym oni bardziej, jakby brali udział w ćwiczeniach pożarowych. W istocie jest to wypróbowana metoda, zamachy przeprowadzane pod płaszczykiem ćwiczenia. wyobraźcie sobie się Państwo moment długo po upadku jako część pożarniczego ćwiczenia – nie wykazuje to już żadnego sensu, jako »autentyczny« upadek? Głos Wisniewskiego »żadnego oznak przy tym, że prawie 100 ludzie po upadku zostało zabitych … Nie było żadnych siedzeń, walizek, toreb, po prostu nic i przede wszystkim żadnych ludzkich szczątków, i przed miejscem panowała straszna cisza.«

    Na zdjęciach, częściowo z dramatycznymi okolicznościami bezpośrednio »po tym krachu« obracane byli, brakować dalsze dowody dla katastrofy samolotu z podróżnymi na pokładzie:

    – Trupy

    – Trupie części

    – Części ubrania (buty, płaszcze, kapelusze, kurtki itd.)

    – Accessoires (ekrany {osłony}, torby {kieszenie}, kufer, teczka, Laptops, telefony itd.)

    – Papiery (gazety, czasopisma, dokumenty itd.)

    Miejsce upadku: Zwykłych śladów Crashs brakuje …

    6. Po upadku

    Normalnie jest wywoływany przy takim zdarzeniu alarm z powodu katastrofy. Po katastrofie samolotu z tak wielu osobami, której dotyczy widzi się na przykład:

    – długie rzędy karetek

    – długie rzędy karawanów

    – Liczne śmigłowce ratunkowe

    – Pomocnik z noszami i trumnami

    – odsłonięte trupy na ziemi albo na noszach

    – Hangar, hala albo namiot jako tymczasowe miejsce zbiorowe dla identyfikacji trupów

    – Szereg odkrywanych trupów

    – Wywiady z ratownikami, lekarzami i obducentami

    Wszystkich tych typowych obrazów brakuje dziwnym sposobem w Smoleńsku. Krótko: Cała infrastruktura i logistyki do »obróbki« od 100 trupów nie istniała według tego.

    I co jest z tym wideo od strzałów? Teraz, strzały było rzeczywiście. Tylko nie były wymierzone w pozostałych przy życiu , lecz prędzej w niewtajemniczonych w szwindel. Może rzeczywiście zupełnie musimy przemyśleć sprawę upadku polskiego prezydenta Lecha Kaczynskiego 10. kwietniu 2010 w Smoleńsku więc . Być może także tu – jak już w Shanksville i w PENTAGONIE – iluzjoniści głęboko sięgnęli w ich skrzynię ze sztuczkami.

    Freitag, 30.04.2010
    Kategorie: Enthüllungen, Politik

    © Das Copyright dieser Seite liegt bei Gerhard Wisnewski

    Dieser Beitrag stellt ausschließlich die Meinung des Verfassers dar. Er muß nicht zwangsläufig die Meinung des Verlags oder die Meinung anderer Autoren dieser Seiten wiedergeben.

    Muss man Gerhard Wisnewski sofort von Ubersetzung benachrichtigen!

  • Julka said

   Wszechstronny my wiemy, że śledztwo niczego nie wykryje, ale im bardziej się łże, tym bardziej groteskowo wygląda. Wypada mieć nadzieję, że ta katastrofa poruszyła Polaków do tego stopnia, że grupa uWładzi z braku żerowiska zmuszona będzie się ewakuować.

   • hjk said

    tylko ze sama to sie z zerowiska nie ewakuuje, tylko ktoś ją musi wyprzeć, no chyba ze jakichś powodów będą uciekać…

   • Taka Tam... said

    ten kto mysli ze po dobroci odejda albo ze wyborami sie ich wykurzy temu gratuluje optymizmu. jak cos tu nie pierdyknie (moze kosmici albo meteoryt, tudziez inna krwawa katastrofa) to nie zmieni sie nic. A czekac owszem mozna i modlic sie, potem nasze dzieci beda czekac, wnuki… A horda przy korycie i inne tego typu towarzystwa ktore tocza Polske beda jeszcze silniejsze.

    a opcja z wyborami sie nie uda bo z mojej obserwacji wynika ze nasze spoleczenstwo do tego nie doroslo. slucham ludzi ostatnio ich opinii na kogo beda glosowac i generalnie jest tak: ‚ten komorowski dobrze sie prezentuje, ma postawe w porownaniu z kaczorem’ i inne w tym stylu.

    a druga rzecz to kandydaci do rzadu/na prezydenta wartosciowi, patrioci itd sa niezorganizowani rozbici na male partie partyjki kolka wzajemnej adoracji, a posrod tego moze i jakis farbowany lis sie trafi. moze z czasem sie to polepszy ale watpie. bo nie sadze ze ci co teraz maja wladze oddadza ja komu innemu, to juz taki gatunek co zyje przy korycie z pokolenia w pokolenie (a i koniec koncow wazne kto liczy glosy…)

    ogolnie, moim zdaniem musi zmienic sie sposob wybierania wladz, nie na podstawie malo istotnych detali jak wyglad, emocje, czy ideologia. w koncu w sejmie maja sie znalezc ludzie zarzadzajacy naszymi dobrami, fachowcy a nie lewaki, prawaki, kosmici, mniejszosci itd (musza miec jakis kodeks moralny wiadomo, polskie pochodzenie i dobro Polski na uwadze ale to jest na tyle oczywista sprawa ze nie trzeba sobie ideologii do tego dorabiac i uzywac jako hasel wyborczych). no ale to sie nie zmieni wiec moze predzej sie doczekamy jakiegos meteorytu czy innej takiej katastrofy.

  • grypa666 said

   od pb: „swiadka” telewizornia cytuje b. lakonicznie, niewiadomo czy dokladnie i co to za swiadek; gdyby widzial ogon odrywajacy sie (moze widzial skrzydlo?) mialby o wiele wiecej do opowiedzenia, a jesli widzialby rozerwanie samolotu w powietrzu, bylby niewygodnym swiadkiem

 7. dario said

  Platforma zawłaszcza państwo

  1. Właśnie mija 3 tygodnie od tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem, w tych dniach odbyły się ostatnie pogrzeby ofiar, w kraju atmosfera powagi i zadumy na tym co się stało, a Platforma teraz już otwarcie i bez żadnego skrępowania zawłaszcza instytucje, których szefowie zginęli wtym strasznym wypadku.

  Już dwa dni po katastrofie wykonujący obowiązki Prezydenta Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski powołał Jacka Michałowskiego na pełniącego obowiązki szefa Kancelarii Prezydenta choć zostali w niej aż trzej ministrowie w tym zastępca szefa Kancelarii Jacek Sasin który wręcz doskonale się spisywał podczas organizacji pogrzebu pary prezydenckiej.

  W tym samym dniu został powołany na pełniącego obowiązki szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej choć zastępca ministra Szczygły, minister Waszczykowski byłby w stanie bez problemu poprowadzić BBN do czasu rozstrzygnięcia wyborów prezydenckich, choćby dlatego,że przez ponad 2 lata był wiceministrem spraw zagranicznych.

  To powołanie ma także jak się wydaje na celu przypilnowanie interesów samego Marszałka Komorowskiego. Marszałek jak donosiły swego czasu media był bowiem zainteresowany wejściem w posiadanie II części raportu z likwidacji Wojskowych Służb Informacyjnych, który był zdeponowany w BBN. W tym raporcie miały być między innymi opisane związki Marszałka Komorowskiego z tymi służbami i to związki ,które raczej chluby mu nie przynoszą skoro tak bardzo zabiegał o posiadanie tego raportu jeszcze przed jego opublikowaniem.

  2. W ciągu pierwszych dni wykonywania obowiązków Prezydenta RP,Marszałek Komorowski sformułował także groźby pod adresem niezależnego przecież Narodowego Banku Polskiego. Zagroził,że jeżeli zarząd pod kierownictwem wiceprezesa NBP nie porozumie się z Radą Polityki Pieniężnej co do wysokości zysku, który ma być odprowadzony do budżetu państwa (chodziło o jego zwiększenie z 4 mld zł do 8 mld zł) to rozpocznie procedurę powołania nowego Prezesa NBP.

  Na Zarząd NBP pod kierownictwem wiceprezesa naciskała również „rządowa” część RPP, która nawet doprowadziła do uchwalenia przez Radę nowych przepisów dotyczących sposobu obliczania rezerwy na przyszłe ryzyko kursowe, a w konsekwencji i zwiększeniu kwoty zysku NBP i to w taki sposób, ze przepisy te miały działać wstecz.

  Dopiero krytyczna opinia Europejskiego Banku Centralnego o tych zmienionych przepisach otrzeźwiła rządową część RPP i samego Marszałka i odstąpiono „od zamachu na kasę NBP”. Zrobiono jednak ogromną szkodę niezależności NBP, a „rządowa” większość w Radzie pokazała,że jest gotowa działać na polityczne zamówienie już na początku 6 letniej kadencji

  3. W jeszcze bardziej bezwzględny i cyniczny sposób zachował się Marszałek Komorowski w odniesieniu do Instytutu Pamięci Narodowej. Doskonale wiedział jakie było stanowisko Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w sprawie nowelizacji ustawy o IPN. Nowelizacji, która pozbawiała niezależności IPN, a także dawała dostęp do akt IPN byłym tajnym współpracownikom SB, był on z gruntu przeciwny.

  Marszałek nie tylko nie uszanował woli tragicznie zmarłego Prezydenta ale zakomunikował,że gdyby Lech Kaczyński chciał odesłać znowelizowaną ustawę do Trybunału Konstytucyjnego to by to zrobił. Było to niezwykle cyniczne bo musiał wiedzieć,że procedowanie parlamentarne nad nowelizacją ustawy o IPN zakończyło się głosowaniem w Senacie w dniu 9 kwietnia tego roku, a 10 kwietnia Prezydent Kaczyński już nie żył.

  4.Używanie takiego argumentu przez człowieka który piastuje aż dwie najwyższe funkcje w państwie pokazuje,że ta sytuacja zdecydowanie go przerasta ,a przemożna chęć zdobywania kolejnych przyczółków władzy dla Platformy Obywatelskiej jest silniejsza od stania na straży interesów państwa.

  Mimo tego,że z tymi wszystkimi działaniami Marszałka, wyjątkowo łagodnie obchodzą się media (poza nielicznymi wyjątkami, próbującymi patrzeć na ręce rządzącym, a nie opozycji ) to te wszystkie niestosowne zachowania i działania wbrew interesom naszego państwa dostrzegają wyborcy i to właśnie oni ocenią Marszałka Komorowskiego przy urnach wyborczych w zbliżających się wyborach prezydenckich. I będzie to jak sądzę ocena bardzo surowa.

  http://kuzmiuk.blog.onet.pl/

  • Jose said

   Nie wiem czy pamiętacie jeszcze orędzie Pana Komorowskiego. Kiedy skończył przemawiać, nie zdążyli go zdjąć z anteny (to były dosłownie 2s.), spojrzał w bok i uśmiechnął się do kogoś w geście typu „Dobra, już”.
   Może jestem przewrażliwiony, ale nie wyglądał na zasmuconego, a cała ta szopka na ćwiczoną wielokrotnie… 🙂

   • wszechstronny said

    komorowski dla mnie jest nikim, nie jestem pewien czy ta akcja była zrobiona specjalnie z tym orędziem ale jest tak niesamowicie sztuczny w tym co robi i tak nienaturalnie wygląda, ze szok.
    Pamiętam jednak pewien fakt, nie wiem czy jest to istotne ale przed wypadkiem 10.IV czytałem bodajże w e czwartek w jakiejś gazecie (se) że marszałek komorowski zakupił sobie nowe bardzo drogie okulary, żeby lepiej sie prezentować 🙂 Mam ta gazete do dziś.

   • Julka said

    A tu o nieodległej przeszłości kandydata Komorowskiego:
    http://niezalezna.pl/article/show/id/19926/articlePage/2

   • mirek said

    ale wyglądał na podpitego, jak co dzień prawie zresztą,
    przypatrzcie się jaki czerwony, to raczej nie solarium

   • ALFA said

    A kim był Komorowski?
    Komorowski przez lata działał w Unii Demokratycznej, a później Unii Wolności (przez rok był nawet sekretarzem generalnym UW). W 1997 r. odszedł do AWS. Faktycznie był jednym z prounijnych „koni trojańskich” w AWS, polityków, którzy wspierali zawarcie porozumienia AWS z UW na warunkach fatalnie niekorzystnych dla „Solidarności”. W lipcu 2000 r. został ministrem obrony. Nie wyróżnił się niczym specjalnym na tym stanowisku. Po powstaniu PO szybko stał się jednym z jej liderów, szczególnie krytycznym wobec rywalizującego z nią o wpływy PiS i braci Kaczyńskich.

    Bez wątpienia gadatliwy poseł PO Komorowski popełnił znacznie większe przestępstwo niż osądzony przez nasze organy (nie)sprawiedliwości Lepper.
    Dla przypomnienia: Komorowski kierując MON dwie trzecie miliardowego budżetu przeznaczył na konsumpcję, natomiast na uzbrojenie zaledwie kilka procent. Rozdysponował w wiadomy dla siebie sposób olbrzymi majątek wojska: pałace, lotniska, mieszkania… Wymienił żołnierzom ze cztery razy czapki, skarpetki – nie dał tylko do ręki ani jednego egzemplarza nowej broni (…).

    Ale tu wydamy wyrok w sprawie prostackiego nieetycznego postępowania posła – mianowicie kolejny raz okradł całe społeczeństwo polskie wyłudzając tylko na zapłatę za swoje rozmowy telefoniczne w 2005r. 170.000 zł od pracujących podatników!!!

    Znaleźliśmy dla oskarżenia posła odpowiedni paragraf: przestępstwo z Art. 231kk. [Nadużycie uprawnień] § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
    § 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
    http://www.aferyprawa.com/index2.php?dzial=polityka&id=1015&p=teksty/show

 8. ojdan said

  Bedzie atak cia?
  http://davidicke.pl/forum/atak-cia-czerwiec-lipiec-2010-t2264.html

 9. Kier said

  W Polsce flaga uwikłana w walkę na symbole

  Flaga powinna być wyłącznie symbolem przynależności narodowej. U nas jest niestety czymś więcej, bo została wprzęgnięta w przykrą walkę na symbole – mówi psycholog społeczny Janusz Czapiński.
  2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Czy Polacy są przywiązani do symboli narodowych?
  Janusz Czapiński: Myślę, że większość tak. Ale paradoksalnie, w przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, u nas flagi nie używa się powszechnie przy różnych okazjach. Wynika to z szacunku dla tego symbolu narodowego.
  A więc to dobrze, że nie wywieszamy flagi zbyt pochopnie? Podobno Szwedzi wywieszają swoją flagę np. z okazji imienin.
  J.Cz.: Żyjemy w kulturze, w której to, co szczególnie cenimy i szanujemy, pokazujemy przy bardzo szczególnych okazjach; nie z okazji rodzinnych uroczystości, raczej – przy świętach państwowych. Ale dobrze byłoby, gdybyśmy trochę powszechniej się tą flagą posługiwali.
  To znaczy?
  J.Cz.: Skoro mamy takie przywiązanie do symboli narodowych, powinniśmy to trochę bardziej otwarcie manifestować. Zauważyłem, że w trakcie żałoby narodowej, po katastrofie pod Smoleńskiem, ta biało-czerwona z czarną wstążką – przynajmniej w mojej dzielnicy – wisiała tylko w co dziesiątym, piętnastym domu. Warto też zauważyć, że Polacy mają sentyment do różnych symboli narodowych, ale bardzo znikomą wiedzę na ten temat. Dobrze byłoby, gdybyśmy zdawali sobie sprawę, że nie powinniśmy np. wieszać flagi z godłem. Większość Polaków nie zdaje sobie sprawy z tego, że to nie jest wszystko jedno. Flagę z orłem mogą wywieszać statki polskie lub placówki dyplomatyczne za granicą.

  Czy każdy powinien mieć w domu flagę?
  J.Cz.: Ostatnio było ogromne zapotrzebowanie na biało-czerwoną i wiele osób miało kłopot z jej kupieniem z powodu narodowej tragedii. Dziwiłbym się, gdyby ktoś jeszcze w domu flagi nie miał. Można też uszyć ją samemu.

  Jak odbierać tych, którzy nie chcą wywieszać flagi?
  J.Cz.: Pewnie nie wszyscy, ale niektórzy myślą, że wywieszanie flagi to jest rodzaj manifestacji politycznej, a nie patriotycznej. Mam wrażenie, że sądzą: „aha, wywiesił flagę, więc jest zwolennikiem PiS”. Część nie wywiesza więc flagi i w ten sposób chce zasygnalizować: „jestem inny, opowiadam się za kimś innym”. W Polsce od dawna trwa walka na symbole i niestety flaga też została w to wprzęgnięta. Ktoś, kto ma na domu flagę w związku z katastrofą w Smoleńsku, może przez niektórych być uznawany za tzw. prawdziwego Polaka – kogoś, kto innych wyklucza ze wspólnoty. To bardzo przykre. Koszty ponoszą obie strony: jednym jest przykro, że na niewielu domach ta flaga jest, a inni sądzą, że w tych domach, na których ona wisi, żyją jacyś prawicowi fundamentaliści.

  Czy to świadczy o naszej niedojrzałości społecznej?
  J.Cz.: To grzechy świeżej demokracji. Polacy jakoś się próbują w tej nowej rzeczywistości odnaleźć. Jesteśmy bardzo uwikłani w splot tradycji, doświadczeń historycznych i polityki i nie możemy się z tego uwolnić. Flaga powinna być wyłącznie symbolem przynależności narodowej. U nas jest zdecydowanie czymś więcej.
  źródło informacji: INTERIA.PL/PAP
  http://fakty.interia.pl/polska/news/dzis-po-raz-siodmy-dzien-flagi-rp,1473122

 10. ALFA said

  „Oto dowód, że USA i Izrael wspierają terroryzm”

  Prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad
  Tuż przed swoją planowaną podróżą do Nowego Jorku, prezydent Iranu Mahmud Ahmadineżad powiedział, że ma dowód na to, że Izrael i Stany Zjednoczone są powiązane ze światowymi organizacjami terrorystycznymi. Taką wiadomość przekazały państwowe media w Iranie – informuje CNN.
  – Mamy dokumenty, które potwierdzają, że Waszyngton jest „korzeniem” światowego terroryzmu – powiedział Ahmadineżad w Teheranie. – USA wspierają grupy ekstremistyczne od lat – dodał.
  http://wiadomosci.onet.pl/2164311,441,oto_dowod__ze_usa_i_izrael_wspieraja_terroryzm,item.html

 11. Toms said

  Niedziela to 3 bardzo ważne informacje :

  fiasko ogromnego planowanego zamachu w Nowym Jorku , miało zginąc na Time Squere wiecej niz w WTC !!!!

  Sikorski w CNN :” katastrofa to wg mnie pogoda , bład pilota…”

  Prezydent Iranu:”mam dokumenty dowody na powiązanie USA i Izraela z miedzynarodowymi organizacjami terrorystycznymi , ” , Ahmadineżad wybiera sie do Nowego Jorku do siedziby ONZ

 12. Magda said

  De re: teoria i praktyka
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33684

 13. Magda said

  http://hotnews.pl/artswiat-1061.html
  Kim Pan jest, panie Suworow?

  16.01.2007r. 18:57

  ” (…) Kiedy u was w tajemniczych okolicznościach zaczną ginąć dziennikarze, to będzie znak, że władza moskiewskich służb rozlewa się na Polskę. Wtedy będzie już za późno.(…)”

 14. CoZaSyf said

  Amerykanie zgubili supertajny pojazd. Czy to prima aprilis? http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/roznosci/amerykanie-zgubili-supertajny-pojazd-wojskowy,1,3217899,artykul.html

  • hjk said

   uzyskał prędkość zbliżoną do światła…)))
   .. albo po cichu przekazali go do zbadania jakimś sojuzsnikom, w celu skopiowania technologii, bo oficjalnie to pewnie zakazane…

 15. mirek said

  mnie tak katastrofa przypomina nowelkę „rozprawa” Lema
  (tą sfilmowaną przez Piestraka),
  zamrożona klapa, boczny ciąg…
  niewątpliwie ktoś taki jak Lem mógłby napisać scenariusz w sumie dużo prostrzej awari.
  a w ‚terroryźmie’ mamy jeszcze samobójcze religie, i wiarę w reinkarnację.

 16. ALFA said

  BAJKA NA DOBRANOC
  Komorowski: mój dziadek służył carowi i był piratem
  Wtorek, 9 marca 2010

  Dziadek Donalda Tuska w czasie II wojny światowej służył w Wehrmachcie, z którego zdezerterował. Dziadek innego z liderów Platformy Obywatelskiej – Bronisława Komorowskiego – był z kolei żołnierzem armii carskiej i piratem na rosyjskiej rzece. O historii swojego przodka marszałek Sejmu opowiedział w wywiadzie dla „Faktu”.

  „Przyznaję się na wszelki wypadek. Wolę, aby nikt podczas kampanii nie wyciągał mi, że mój dziadek był piratem. Tak było. I jestem z tego dumny. Mieć dziadka pirata to był szacunek na podwórku. Nikt mi nie podskoczył” – mówi gazecie Komorowski.
  NO I NIE PODSKAKUJCIE PANU HRABIEMU BO ZAMIENI SIĘ W PIRATA I BIADA NAM
  http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/swiat/artykul145789.html

  • mirek said

   ja tam słyszałem a ponoć to w RM było że rodzina Tuska była
   na zatopionym Gustlofie (uratowali się wpław)
   byli tam najwyżsi rangą oficerowie hitlerowscy,
   ale nawet nie było tam rodziny Merkel.

 17. mateo said

  Cieszy mnie to, że są patrioci i są ludzie, którzy mówią odważnie prawdę ale jeśli słyszę tekst „Polska Katolicka to mi się odrazu odniechciewa. Kosciół Katolicki = Mafia Watykańska. Sory proszę nie mieszać Chrześcijaństwa i spoganizowanego chrześcijaństwa sekty.
  Jak Ci ludzie chcą coś zrobić to powinni także pogonić stąd Watykan i cały kler wtedy będzie oki….

  Kler won do Watykanu… Potomkowie Chazarów Won…

 18. ALFA said

  Były tajne dokumenty? Służby to zbadały
  Były tajne materiały? Służby to zbadałyGalerię

  Rosyjscy i polscy prokuratorzy wraz z ABW i SKW zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, m.in. telefony, znalezione na miejscu smoleńskiej katastrofy. Po identyfikacji został on natychmiast przekazany do Polski – powiedział Paweł Graś. Służby sprawdziły też, czy na pokładzie Tu-154 były jakieś tajne materiały.

  Rzecznik rządu Paweł Graś, który był gościem programu „Kawa na ławę” w TVN24 powiedział, iż w kilka godzin po katastrofie 10 kwietnia na miejscu zdarzenia znaleźli się polscy prokuratorzy, eksperci od badania wypadków lotniczych oraz przedstawiciele Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

  CZY KTOŚ PAMIĘTA KIEDY NASZE SŁUŻBY SIĘ TAM ZJAWIŁY ,COŚ MI SIĘ ZDAJE ,ZE RZECZNIK RZĄDU KŁAMIE
  http://www.dziennik.pl/katastrofa-smolensk/article598972/Byly_tajne_dokumenty_Sluzby_to_zbadaly.html

 19. ALFA said

  CZEGO SIĘ BOI BRONISŁAW K. ? – (2)

  Aleksander Ścios

  Na długo przed wyborem Bronisława Komorowskiego na marszałka Sejmu, w mediach
  pojawiły się zarzuty o udziale polityka PO w tajemniczych aferach. Sprawy
  dotyczyły okresu, gdy Komorowski był ministrem obrony narodowej, a we wszystkich
  występowali ludzie Wojskowych Służb Informacyjnych. Wówczas – w roku 2007 poseł
  Komorowski wydawał się łatwym obiektem do mocnego i celnego ataku.

  Wśród wielu publikacji z tego czasu można wymienić artykuły z tygodnika „Wprost”
  z dn. 14 października 2007r na temat inwigilacji posłów z sejmowej komisji
  obrony, czy z 27 października o wezwaniu Komorowskiego przed Komisję
  Weryfikacyjną, a wreszcie z 18 października o związkach Komorowskiego z WSI i
  Aleksandrem Lichockim.

  Do wściekłości doprowadzał wówczas polityków PO fakt „sprzątnięcia sprzed nosa”
  archiwum Komisji i przeniesienia jej siedziby do BBN -u. Trzeba zwrócić uwagę,
  jaki żal przebija z publikacji „Dziennika” z początków grudnia 2007r. – „Jednego
  dnia zabrakło, by premier Donald Tusk i wicepremier Grzegorz Schetyna mogli
  przeczytać aneks do raportu o weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych. Jest
  to o tyle ciekawe, że w aneksie, według prasowych przecieków, mają być opisani
  politycy Platformy, tacy jak: Bronisław Komorowski, Radosław Sikorski czy
  Grzegorz Schetyna. Jednak 15 listopada, dzień przed objęciem władzy przez Tuska,
  dokumenty zostały zwrócone przez kancelarię premiera do szefa komisji
  weryfikacyjnej WSI. Aneks ma w tej chwili tylko prezydent i od prawie półtora
  miesiąca nie podjął decyzji, kiedy go ujawni.”

  TERAZ WIEMY CZEMU PODPISAŁ USTAWĘ O WSI
  WIDAĆ PAN HRABIA MA NIE CZYSTE RĘCE TAKI KANDYDAT NIE MOŻE KANDYDOWAĆ NA PREZYDENTA!!!!!!!
  http://groups.google.com/group/pl.soc.polityka/browse_thread/thread/3bac065e78fa242d

  • ANDREJ said

   Wydaje mi się, że wybory prezydenckie są niepotrzebne. Marszałek Bronisław Komorowski nie tylko przejął obowiązki tragicznie zmarłego prezydenta, ale nawet wszedł już w jego prawa.

   Bronisław Komorowski działa szybko. Z IPN rozprawił się błyskawicznie. Jakby chciał spłacić (komu?) dług wdzięczności. Powołał nowego szefa Kancelarii Prezydenta (a to prawo prezydenta, a nie urzędnika pełniącego obowiązki prezydenta). Mimo, że zastępca szefa w wypadku nie zginął. Ale kuj żelazo
   póki gorące. Komorowski powołał też nowego szefa BBN. A teraz dobiera się do Narodowego Banku Polskiego, który to – według zasad dotychczas obowiązujących – był niezależny. Oto marszałek Sejmu, pełniący jedynie obowiązki prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (art. 131.2.1. Konst.)grozi NBP ,że jeśli zarząd banku i zastępca zabitego w katastrofie prezesa nie dogadają się rychło (chodzi o to, by NBP odprowadzał więcej zysku do budżetu państwa) z Radą Polityki Pieniężnej, to owtorzy procedurę powołania nowego prezesa NPB. Jasne, to musi być też swój człowiek
   bo bank to nie kiosk z gazetami. Zaskakuje tempo zmian: jakby PO miało w szufladzie inne rankingi popularności, niż nam serwuje GW. Jeżeli przesadnie kuje się żelazo, to o takim się mawia: na złodzieju czapka gore. Państwu pozostawiam jak zwykle ocenę.
   Post scriptum: mnie bardzo marszałek Komorowski rozczarował. Po prostu mnie zawiódł. Oczekiwałem od niego, że godnie wypełniać będzie odpowiązki, nie uzurpując sobie prerogatyw prezydenta. Nie chodzi tu o tytuł, a o władzę, do której po prostu nie ma legitymacji! Tak się jednak nie stało. Tworzenie faktów dokonanych po tragedii pod Smoleńskiem nasuwa niemiłe podejrzenia.

   • ANDREJ said

    JESZCZE DODAM

    Zobacz jak Komorowski kłamie – obrady sejmu część 03


    TO TEŻ PRZYPUSZCZAM ROBOTA „PO”
    ABY SKŁÓCIĆ BO TYLKO ONI TO POTRAFIĄ

    Andrzej Lepper w akcji w UNII prawda w oczy kole ,dlatego go zniszczono

    TAK MY POLACY MAMY HONOR!!!

   • ANDREJ said

    DRUGI NASZ Nigel Farage -MA RACJĘ
    The Lepper show

    Lepper Show full cz.1

    Lepper Show full cz.2

    Lepper Show full cz.3

    TAKIEGO CHŁOPA Z JAJAMI ,KTÓRY WYGARNIA PRAWDĘ TRZEBA ZNISZCZYĆ TAK DZIAŁAJĄ POpapranćy

   • Marslim said

    Nie zapominaj, że Lepper też został stworzony przez służby a zniszczyć go chcieli bo się im lekko „z łańcucha zerwał”. A taki jego nagły powrót do polityki(z ważnym wyrokiem) też na pewno jest za czyjąś zgodą. I pewnie też ktoś będzie miał korzyści z jego „sukcesów”.

 20. Andre said

  OTO SPRAWY OBJĘTE TAJEMNICĄ PAŃSTWOWĄ NAJWYŻSZEJ WAGI PRZEZ OKRES 22 DNI OD CHWILI KATASTROFY: są to dwie tajemnice
  NUMERACJA M0JA(ingerencja w zapis onetowski)
  ROZUMIEMY ŻE WSZYSCY AKCEPTUJEMY TRANSPARENTNOŚĆ INFORMACJI(ich znaczenia) JAK RÓWNIEŻ PRĘDKOŚĆ PRZEKAZU.
  TO SĄ PRZECIEŻ NAJISTOTNIEJSZE RZECZY WG TZW RZECZNIKA TZW RZADU W 22 DNIU OD KATASTROFY
  http://wiadomosci.onet.pl/2164365,11,nowe_fakty_ws_katastrofy_gras_teraz_mozemy_to_powiedziec,item.html

  „Paweł Graś zgodził się, (…) przede wszystkim należy przedstawiać fakty.(..)” 1.tajemnica
  „Już w kilka godzin po tragedii udało się zorganizować ekipę, ekspertów, prokuratorów i wysłać samolotem do Rosji.” 2.tajemnica
  „Na miejscu od razu pojawiły się też służby: ABW i Służba Kontrwywiadu Wojskowego.”

  „Mówimy to po raz pierwszy – podkreślił Graś.”
  ad pkt1.
  jak wspaniale że UDAŁO się zorganizować tą ekipę( OLBRZYMI SUKCES RZĄDU ZE UDAŁO SIĘ -a gdyby się nie udało?)
  ad2. Te służby TAM powinny być więc zdanie powinno brzmieć ze były tam służby(przed katastrofa) – a nie ; „od razu pojawiły się też służby”

  • Jose said

   Nawet z największego gów*na będą próbowali zrobić czekoladkę nadziewaną truskaweczkami…

  • hjk said

   “Na miejscu od razu pojawiły się też służby: ABW i Służba Kontrwywiadu Wojskowego.”
   hmmmm…
   a moze to je sfilmował Kola???

 21. ania said

  o IPN

 22. Andre said

  http://www.bibula.com/?p=21070

  „(…) że przede wszystkim trzeba wyjaśnić, z jakich powodów samolot pod koniec lotu nie był sterowny. Te informacje muszą zawierać czarne skrzynki, a odczytać powinni je polscy specjaliści.
  – Śledztwo może się toczyć dalej, ale zapisy skrzynek powinny być już szerzej znane. Ich odczyt nie jest aż tak czasochłonny. Moim zdaniem, maszyna nie pozwoliła na wykonanie tego, co chcieli piloci.”

  BEZ KOMENTARZA

 23. Magda said

  dziś o 21:40 w RM „Rozmowy niedokończone”-„Minął miesiąc”-gościem będzie J.R.Nowak

 24. in said

  http://www.onet.tv/ostatnia-minuta-lotu-tu-154,6690976,1,klip.html#

  Kilka waznych informacji, pozniej je omowie dokladnie.

  (prosze jak ktos moze zgrac film- moze zniknac)

  Tak zeby krotko wspomniec

  Zaloga byla w odleglosci 2km na wysokosci 100m

  Media podaja ze byla to wyskosc w miare prawidlowa aczkolwiek nie od konca. Byla to wysokosc prawidlowa jesli pilot myslal ze jest nad nadajnikiem NDB 1,1Km.

  w odleglosci nadajnika 1,1km zaloga powinna byc na wysokosci min.70m ale pilot musial wiedziec ze wskazana bylaby wysokosc 100m.

  Czyli obliczajac kat opadania 3m/s jesli przyjmiemy ze zaloga wiedziala gdzie sie znajduje (2km od lotniska) to musieli wiedziec ze przy tej predkosci opadania i tej wysokosci 2km od lotniska nie mieli szans osiagnac minimum wyskosci nad nadajnikiem 1,1km. Czyli wiedzac o tym mogli juz od razu zawrocic bo procedura ladowania mowi wyraznie :

  Predkosc samolotu 70m/s czyli odleglosc 900m pilot pokonuje 13 sekund.

  13 sekund pomnozymy przez predkosc opadania (3m/s) i wyjdzie nam ze w tym czasie samolot opadl by 39m co oznacza ze nad nadajnikiem NDB 1,1km znalazl by sie na wyskosci 60m co jest wartoscia 10m nizsza niz minimum i 40m nizsza niz zalecana i mysle planowana przez pilota wyskoscia nad nadajnikiem NDB.

  Czyli co tam mowi- Pilot ustawia wysokosc na podstawie sygnalu nadajnika NDB o pomylke tutaj trudno. Czyli te wyliczenia pokazuja wedlug mnie jeszcze bardziej ze PILOT MUSIAL PRZYPUSZCZAC ZE 2KM OD LOTNISKA ZNAJDUJE SIE NAD NADAJNIKIEM NDB (1,1KM), gdyz inaczej przyrzady pokazywalyby mu ze wysokosc minimalna nad nadajnikiem nie zostanie osiagnieta a to oznacza przerwanie proby ladowania.

  W zwiazku z tym ze od 1,4km pilot zmniejszyl predkosc opadania a nastepnie zaczal sie wznosci wyklucza to wedlug mnie i mojego znajomego awarie gdyz pilot na tej wysokosci i tej masie samolotu nie mial by szans uniknac katastrofy przy nawet chwilowej awarii.

  • in said

   Tak dodajac przelatujac nad nadajnikiem NDB (6,1km) pilot ustawia kat opadania maszyny idealnie by nad drugim nadajnikiem (1,1Km) osiagnac zalecana wyskosc. w przypadku tu154m byla to wyskosc 100, (taka wyskosci jaka mial w odleglosci 2km.)

   Osiagniecie tej wysokosc pozwala pilotowi rozpoczac ostatnia faze ladowania co wedlug mnie pilot zrobil.

   Pozniej postaram sie bardziej omowic film.

  • Magda said

   @ In
   wklejałam wczoraj link do zdjęcia z kątem ścięcia konarów 130 i 160′ ,czy to o te zdjęcia chodziło?

   • in said

    @Magda
    Przeraszam wczoraj nie mialem za duzo czasu.
    Z tego co pamietam zdjecia mogly dotyczyc tych samych drzewa ale zostaly zrobione przez inna osoba, stad roznica naciec byla jeszcze bardziej wyrazista.

  • in said

   generalnie film wspominal o kilku sprawach o ktorych pisalem wczesniej min.ze nadajniki NDB ustawiaja samolot w osi pasa a polski samolot byl odchylony od osi pasa od 80 do 40 m, tak wiec obliczajac zmniejszajacy kat odchylenia samolot w odleglosci 6,1-7,1km byl ok 400-800m od osi pasa (musza dokladnie obliczc odchylenie na podstawie danych sergieja). Czyli cos bylo nie tak. Film nie przedstawia calosci ale czuje ze media ciutke ruszyly w wlasciwym kierunku, niestety dalsze poruszania musi zakladac mozliwosc zamachu a wlasciwie branie tego pod uwage, na zasadzie „chce poznac prawde nie zaleznie jaka jest” – oni sie wachaja stad ich ostroznosc.

   ja sam osobiscie mialem ten sam dylemat w polowie moich analiz czulem ze jesli pojde dalej to moge sie dowiedziec rzeczy ktorych moze ze wzgledu na spokoj wolalbym nie wiedziec. Wachalem sie 2 dni ale zdecydowalem sie przekroczyc ta granice a reszte juz znacie, fakty staly sie wyrazniejsze.

   • anty said

    Mam pytanie do In. W tym ostatnim filmie z onet.tv wspominają o tym, że wieża lotów podaje pilotowi odległość do początku pasa, więc nawet jeśli został postawiony wcześniej fałszywy nadajnik to pilot powinien odstać informacje z wieży, że nie jest nad pasem tylko kilometr od niego, co o tym sądzisz, wieża kłamała czy pilot ignorował te komunikaty?

   • in said

    Wczesniej byly informacje ze to pilot raportowal dane a wieza zareagowala gdy obnizyl lot.

    Generalnie to moglo to wygladac w ten sposob.

    lacznosc miedzy wieza a samolotem nie jest ciagla ale mozna to porownac do wymiany komunikatow. W informacjach wczesniejszych bylo ze pilot raportowal wysokosc (nie wspominano o odleglosci) a pozniej przestal. (utrata lacznosci?) trzeba wziasc pod uwage ze 10 sekund lotu to ok 700-750m. Wiec roznica miedzy komunkatami mogla wynosic nawet 1-2km lotu.

    Druga sprawa, zaklocanie lacznosci, komunikatow, pilot mogl nie slyszec wiezy, ktos sie pod nia podszyl (jak w filmie Mizi „szklana pulapka”). mozliwosci jest wiele.

   • hjk said

    Jeśli już ustawili „lewe” nadajniki, to zadbali i o wieżę…
    Moze się okazać, ze ktoś różny od wieży rozmawiał z samolotem, a ktoś różny od samolotu z wieżą, stąd raporty kontrolerów o słabej znajomości rosyjskiego…

   • in said

    Tak jak pisze HJK i jak wspominalem wczesniej, jesli ustawili nadajniki NDB to musieli rozwiazac problem wiezy to jest podstawa. Wielce mozliwe ze jest tak jak HJK, (…stad niezgodnosc co do znajomosci rosyjskiego ze strony pilotwo…). Trzeba pozbierac informacje na ten temat.
    ==================
    od pb; wczesne info, o ktorych sie teraz nie mowi:
    – uszkodzenie anteny NDB czy cos
    – trudnosci jezykowe wieza – samolot
    – zrzucenie paliwa
    – podchodzenie 4 razy do ladowania
    – rozmowa tu154 z jak-em na lotnisku przez 10 minut jakis czas przed katastrofa
    – inne?
    uzupelniajcie dla In’a;
    jesli pierwsze doniesienia byly mieszanka prawdy i sciemy, teraz wygluszaliby prawdziwe

   • Magda said

    a czy te prawdziwe radiolatarnie w ogóle działały.Na jednym z filmów jest taka krótka migawka,jak jakiś facet stoi na dachu i coś przy tym „maszcie” robi.Nie było żarówek w lampach,to może i te radiolatarnie nie działały.

   • in said

    @Magda
    Jakies radiolatarnie (falszywe lub prawdziwe) musialy dzialac. gdyby tak nie bylo to pilot musialby zawrocic gdyz nadajniki NDB w tych warunkach byly by dla niego glowna pomoca w ladowaniu. Watpie zeby pilot zdecydowal sie leciec bez nich.

   • in said

    A sprawa „czegos robienia przy nadajnikach” moze dotyczyc poczatkowej informacji o zachaczeniu i uszkodzeniu nadajnika 1,1km. pozniej ta informacje zdementowano gdyz rozpietosc skrzydel tu154m nie pozwalala by uszkodzic jednoczesnie drzewa i nadajnika lezacego w jednej linii.

   • in said

    mogli tez wylaczyc (uszkodzic nadajnik 1,1km) by nie zaklocal falszywego, opcji jest wiele.

   • Magda said

    czysto teoretycznie rozważając ,to taki wariant,że te prawdziwe radiolatarnie nie działały można założyć

   • in said

    tzn, Pilot musial miec jakis sygnal z radiolatarni, wedlug mnie prawdziwe nadajniki zostaly zaklocone(uszkodzone). nie wyobrazam sobie ze pilot podchodzil do ladowania bez jakis nadajnikow.

   • in said

    @magda

    Rozwaz dwa przypadki:

    wariant pierwszy
    1. nadajniki NDB sa uszkodzone, zamachu nie ma, brak falszywych nadajnikow

    – pilot natychmiast przy podchodzeniu do ladowania (10km od lotniska albo w drodze na sciezke do ladowania- czyli jeszcze wczesniej) zauwaza brak sygnalu nadajnika NDB (6,1km).
    – probuje sie polaczcyc z wieza i poinformowac o problemie
    – w przypadku braku lacznosci , wlacza sygnal transpondera (utrata lacznosci)

    I teraz podsumowujac : pilot nie ma sygnalu z nadajnikow NDB, oraz nie ma lacznosci z wieza. nie ma odpowiedzi na jego sygnal utraty lacznosci. Jak myslisz czy w takim wypadku zdecydowalby sie na ladowanie przy duzej mgle???

    Wariant drugi
    2. Nadajniki prawdziwe (1,1km, 6,1km) sa uszkodzone(wylaczone) na ich miejsce dzialaja nadajniki falszywe. Lacznosc z wieza jest zfalszowana w obie strony. Zamachowcy udaja pilota w stosunku do wiezy, oraz udaja wieze w stosunku do pilota.

    I teraz jak myslisz ktora opcja jest bardziej realna???

   • Magda said

    ad.wariant 1
    moim zdaniem w takim przypadku pilot nie zdecydowałby się na lądowanie
    ad.wariant 2
    bardziej prawdopodobny,z kilku przyczyn:
    stan zabezpieczenia tego lotniska był kiepski,każdy mógł na nie wejść od strony nieogrodzonej płotem;
    wszystkie sprzęty znajdujące się na tym lotnisku były starego typu,więc uszkodzenie ich czy wyłączenie nie stanowiłoby problemu dla kogoś ,kto się na tym zna
    wstawienie „zastępczych” radiolatarni też nie powinno być kłopotem,gdyż jak pamiętamy była wtedy silna mgła,lotnisko jest rozległym terenem i kto by to sprawdził
    sygnał do/z wieży teoretycznie też mógł być „zastępczy”(mamy wypowiedź kontrolera lotu o tym,że piloci nie znali cyfr po rosyjsku i inną wypowiedź polskiego pilota,że akurat ten pilot znał rosyjski,mamy informacje o zerwanej łączności z wieżą oraz o tym,że z odczytu czarnych skrzynek wynika,że piloci wiedzieli,że się rozbiją-pytanie tylko,kiedy się o tym dowiedzieli i dlaczego nie wysłali kodu alarmowego)

   • in said

    Piloci wiedzieli ze sie rozbija w ostatnich kilkunastu sekundach lotu czyli od momentu gdy probowali sie ratowac, gdy spostrzegli ze tam nie ma pasa.(1,2km od lotniska)

    Kod alarmowy wysyla sie w momencie gdy jest na to czas.

    Mieli okolo 10-13 sekund , zmiana kodu alarmowego jest manualna i zajmuje ok.5-10 sekund. byli ponizej plyty lotniska (mozliwe ze nic nie dalo by zmiana kodu)

    Pozostaje poinformowanie droga radiowa, ale nie mieli lacznosci.

    Odcieci od lacznosci z wieza z 12 sekundami na reakcje co probujesz robic- probowac ratowac samolot czy wlaczac kod manualnie???

   • in said

    Brak kodu alarmowego potwierdza tylko ze nie spodziewali sie zagrozenia (inaczej zmienili by kod na utrate lacznosci lub awarie) , a jesli nie spodziewali sie zagrozenia to czego sie spodziewali???

   • Magda said

    spodziewali się pasa lotniska,dodając do tego fakt,że od początku lecieli równolegle do pasa a nie w osi pasa,a uderzenie w drzewo odchyliło ten kurs jeszcze bardziej można stwierdzić,że Twoja teza o „fałszywych” radiolatarniach staje się coraz bardziej prawdopodobna.

   • Magda said

    Z tym,że ja stawiałabym raczej na to,że te prawdziwe radiolatarnie były wyłączone.
    I jeszcze sprawa oświetlenia pasa.Przecież zaledwie trzy dni wcześniej to samo lotnisko przyjmowało polską i rosyjską delegację.Nie chce mi się wierzyć,że wtedy te lampy nie miały żarówek.No wybaczcie,ale jeśli Putin potrafi wejść do sklepu i obniżyć ceny czegoś tam,to jaki pracownik narażałby się na jego interwencję w kwestii braku oświetlenia na pasie,Według mnie te lampy musiały działać w środę bez zarzutu.
    Dlaczego zatem nie działały w sobotę.Być może nie miały wpływu na katastrofę,bo możliwe,że w tej mgle ,przy świetle dziennym i tak nie byłoby ich widać,ale świadczy to o tym,że ktoś celowo je uszkodził np.między czwartkiem a piątkiem.
    =====================
    od pb: polski reportaz z mieszkaniowca przy lotnisku pokazuje mieszkanca ktory zapamietal brakujace czerwone swiatlo na podejsciu do ladowania kiedy ladowal tu154; czy we mgle w dzien musza sie palic swiatla nocne naprowadzajace?

   • in said

    http://www.wikimapia.org/#lat=54.8248213&lon=32.0905495&z=13&l=0&m=b

    A teraz jesli chcesz mozesz pobawic sie z linijka tak jak ja sie bawilem.

    1. wez sredniej dlugosci linijke.

    2. Sprawdz skale w tej co podalem 1km= 2,4cm(24mm)

    3. przyluz ja do pasa startowego tak zeby choc 3-4cm linijki bylo rownolegle do pasa startowego a nastepnie od jego poczatku zaznacz punkt znajdujacy sie w odleglosci 2-2,2km (50mm na linijce). Przesun 100-200m ponizej pasa. Zaznacz punkt i powieksz a nastepnie odpowiedz czy ktos moglby tam przeszkadzac w ustawieniu falszywego nadajnika.

    4. Powtorz operacje z punktu 3 dla odleglosci 7,1-7,2km (16,8cm). przesun punkt ponizej osi pasa o ok.400-800m (1,1cm-2,1cm) a nastepnie powieksz i odpowiedz na pytanie z punktu 3. Czy ktokolwiek moglby przeszkadzac???

   • in said

    falszywe latarnie musialy zostac uszkodzone albo zaklocone inaczej dublowalby sie sygnal.

    co do swiatel, mogly zostac uszkodzone (nas interesujace te naprowadzajace znajduja sie poza terenem lotniska, kazdy moze przyjsc i zamienic zarowki) lub w dzien ladowania Tuska i Putina nie mialy wplywu na ladowania gdyz pogoda byla idealna i nie bylo ich widac.

    Ja osobiscie chyba bym zaglosowal za uszkodzeniem w koncu na lotniskach wojskowych gdy przybywal ktos wazny to nawet trawe malowano na zielono (naprawde). Wiec domyslam sie ze nie ryzyzkowali by w czasie wizyty putina. Trzeba bylo zapytac sie pracownikow lotniska jakie sa ich przypuszczenia co do czasu niesprawnosci zarowek.

   • Magda said

    co do Twojego pytania,to jest taki teren,ze każdy może robić tam wszystko,co mu się podoba, a czasy malowania trawy i nie tylko też pamiętam.

   • hjk said

    @in 3 Maj 2010 @ 2:37 pm
    „@Magda
    Jakies radiolatarnie (falszywe lub prawdziwe) musialy dzialac. gdyby tak nie bylo to pilot musialby zawrocic gdyz nadajniki NDB w tych warunkach byly by dla niego glowna pomoca w ladowaniu. Watpie zeby pilot zdecydowal sie leciec bez nich.”

    Tylko jeszcze jedna opcja jest do rozważenia:mgła to lipa (jak podawałem w linku Niemca wczoraj, no ale podobno świadkowie mówili o mgle – tylko co to za swiadkowie – uczestnicy uroczystości?) i nadajniki były wyłączone oraz pod koniec brak kontaktu z wieżą – tylko wtedy powstaje problem, czemu tak wcześnie schodzili tak nisko… odpowiedź taka, ze musiała byc „kontrolowana” nieokreślona awaria… albo „oszukanie” GPS-u którym mogli się kierować…
    Ale bez mgły ktoś by zauważył grunt…
    Pozostaje jeszcze jedna możliwość: lampy zostały wyłączone w momencie kiedy samolot rozpoczął schodzenie…tj. minał 1szą latarnię i oczekiwał na 2gą a tu nagle sygnał gaśnie…załoga jest skonsternowana, czas leci, mgła…
    Tak czy siak wszystko wskazuje na jakiś przekręt z latarniami. Definitywna odpowiedź byłaby znana ze skrzynek, ale do tych danych nie uzyskamy dostępu, jak nawet dadzą te skrzynki…

    O ile ta mgła taka gęsta była, lampy nie maja znaczenia, jak jej nie było, to nie maja znaczenia, bo był dzień, a samolot podszedł do lądowania 1km za wcześnie, wiec ten wątek chyba jest nieitotny, natomiast zdezelowanymi lampami zajeto się później, na wypadek jakichś kontroli czy inspekcji czy na potrzeby ew. śledztwa.
    ============
    od pb: mgla – fora rosyjskie pisza o mgle od ok 8 do 11-ej o ile pamietam, a mgla w katyniu nie jest miarodajna, inne miejsce;

   • Magda said

    @Hjk
    Radiolatarnie mają znaczenie,lampy raczej nie(lampy mogą wskazywać na celową robotę,zakładając ,że działały poprawnie w środę).
    Wersja,że wyłączoną radiolatarnię bliższą też raczej odpada,bo nie wydaje mi się,żeby pilot we mgle ryzykował podejście.
    Teza In o fałszywych radiolatarniach-prawdopodobna.
    Teren,na którym te radiolatarnie stoją nie jest zabudowany,a skoro lotnisko nie było dobrze zabezpieczone to można zakładać,że radiolatarnie też .

   • in said

    @magda
    Slusznie mowisz, jesli pilot stracilby sygnal z nadajnika to poinformowal by wieze i sprobowal wyjasnic co sie stalo- jesli nie mialby lacznosci i nie mial by sygnalu nadajnika NDB, nie mial by widocznosci to co by mial???. Nie sadze by w takich warunkach ladowala na „czuja” bez lacznosci z wieza.
    ================
    od pb: tym bardziej ze niedaleko jest lotnisko witebsk; gdyby mial lacznosc + awarie, czy nie probowalby ladowac w sytuacji bez wyjscia?

   • Magda said

    @Hjk
    dużo szczegółów jest tutaj,jeśli umiesz to skopiować i wrzucić na YT,byłoby wygodniej oglądać.
    http://www.tvn24.pl/12690,1654627,0,1,co-sie-dzialo-w-ostatniej-minucie-lotu,wiadomosc.html
    =============================
    od pb: szczegoly moga byc dobrane, po masazu;
    sa na youtube filmiki zebranego szmelcu z katastrofy = powinny szybko powiedziec bieglemu, czy byl wybuch na pokladzie, pocisk?

   • in said

    @PB
    gdyby mial lacznosc + awarie to poinformowalby wieze i wrzucil odpowiedni kod.

   • Magda said

    @ pb
    nie jestem biegłym od wybuchów,moja uwagę i zdziwienie budzą całe drzwi widoczne na jednym ze zdjęć.

 25. czarne skrzynki said

  W wieczornych wiadomościach ,niejaki rzecznik narzędzia nierządu Paweł Graś
  już przygotowuje otumanione społeczeństwo na ,,problemy z dostępem do czarnych skrzynek ,, twierdząc ,że strona rosyjska może nam ich nie oddać . AŻ SIĘ WE MNIE ZAGOTOWAŁO !!! Jawnie POłmużdżki mają nas za kretynów !!!

  • MIZIA+ said

   Witam po przerwie i sprzataniu – podsłuch – okazał się prawdziwy i nielegalny załozył to badziewie jakis pracownik firmy ochroniarskiej cieciujacy tam w nocy – gosć został wziety w obroty ale wyszło że za troche kasy ktoś mu to kazał zrobić- sprawaby nie wyszła na jaw gdyby nie okazał się idiotą żle przyuczonym t/z jak załozył skrzynke w tym momencie telefon przestał działac na jakieś 20 minut – potem usługa wyświetlania nr kto dzwoni przestała działać bo palant tak popieprzył że ten co dzwonił do mnie wyświetlał się na tym urzadzonku natomiast mój tel działał jako 2 aparat ( czyli skrzynka była w niewłasciwej kolejności podłaczona jako 1 aparat)
   A TERAZ GWÓZDŻ PROGRAMU POMIMO ZE GOŚĆ DOSTAŁ – ZOSTAŁ WYPYTANY NA 2 DZIEŃ WEZWANIE I PRZEDSTAWIONO MI ZARZUTY Z Art., 190 KK 1 par. – żeby było smiesznie na razie nie wiadomo z tego pisma kto mnie chce wkręcić – podobno dowodami mah\ja być nagrania rozmów – JA PIER …… TAKI KRAJ I Z TYM SOBIE PORADZĘ

   Ps. Firmy ochroniarskie w polsce to kto sobie zakładał.

   A TERAZ CO NOWEGO WŁASNIE Z UKRAINY OD CZYNNEGO POLITYKA WIEM WPROST ZE – JEST PLAN REALNY PODZIAŁU NA UKRAINĘ – MOSKIEWSKA I RESZTA – PLAN PODZIAŁU FIZYCZNEGO NA 2 PAŃSTWA – NA RAZIE SIĘ O TYM MÓWI W KREGACH POLITYCZNYCH DOSĆ POWAŻNIE – natomiast obywatele plotkuja
   Pozatym w d… dostanie wkrutce GRUZJA I TYM RAZEM NIE BĘDĄ TO PRZELEWKI.

   CO DO NASZEJ „KATASTROFY „ G….. DOSTANIEMY Z ROSJI A NIE SKRZYNKI – chyba że po ponidorach –

   Sprawa jest nadal podejzana i wskazuje na sprawców nie z rosji –
   ROSJA NATOMIAST JEST JUŻ W POSIADANIU WIEDZY KTO I DLACZEGO TO ZROBIŁ – PUTIN JAK PRZYSTAŁO NA OFICERA MA ZAMIAR TĄ WIEDZĄ ZAGRAĆ NA KORZYŚC ROSJI – i ja niemam do niego pretensji

   Do – IN – dobry trop został wzruszony kontynuować i ie nie przejmować

   TRZEBA TYCH NASZYCH KIZIORÓW KŁUĆ 24 GODZINY NA DOBE

   PYTANIAMI PROSTYMI I NIE WYMAGAJACYMI ODPOWIEDZI W FORMIE SKOMPLIKOWANYCH WYWODÓW

   • Krzysiek said

    Każdy kto choć trochę wie o telefonii widzi że w tym momencie zmyślasz, urządzenia podłącza się do linii równolegle i nie ma czegoś takiego że jedno jest pierwsze a inne drugie i tam nie działa prezentacja numeru.

   • gg said

    @Mizia
    „Sprawa jest nadal podejzana i wskazuje na sprawców nie z rosji –
    ROSJA NATOMIAST JEST JUŻ W POSIADANIU WIEDZY KTO I DLACZEGO TO ZROBIŁ – PUTIN JAK PRZYSTAŁO NA OFICERA MA ZAMIAR TĄ WIEDZĄ ZAGRAĆ NA KORZYŚC ROSJI – i ja nie mam do niego pretensji”

    To właśnie było do przewidzenia: Rosja (Putin) będą grać tą kartą. Byle mądrze!
    Dlatego Putin ma to pod swoja osobistą pieczą. 😉
    Wsród graczy nie tylko nasze ‚słoneczko’ i ‚wieś’ ale i dalsze siły nowo-porzadkowo-światowe..
    Oby mu się udalo.

    A Komorowski to b*c.. i tyle w temacie.

   • Krzysiek said

    Reszty nawet nie skomentuję, domysły sobie może każdy snuć.

    A jak Putin zagra – jeśli to będzie miało jeszcze coś wspólnego z Polską to celem będzie TYLKO I WYŁĄCZNIE wzmocnienie obecności ich służb we wszelkich ciekawych miejscach

   • hjk said

    @Mizia:
    „A TERAZ CO NOWEGO WŁASNIE Z UKRAINY OD CZYNNEGO POLITYKA WIEM WPROST ZE – JEST PLAN REALNY PODZIAŁU NA UKRAINĘ – MOSKIEWSKA I RESZTA”

    Ja już chyba z 10 lat temu czytałem o tym, widać teraz doszli do tego, ze chcą to realizować…

    „CO DO NASZEJ „KATASTROFY „ G….. DOSTANIEMY Z ROSJI A NIE SKRZYNKI – chyba że po pomidorach –”

    Tym lepiej pokaże to kompromitację tego (nie-)rządu…
    Tak sobie myślę, czy zrobili mu to za plecami, czy (choć co niektórzy…) wiedzieli i teraz bezczelnie łgają w oczy i graja wielce zasmuconych i zatroskanych o los „panstwa” – ciekawe czy komuś przejdzie przez gardło słowo „ojczyzna”..

 26. Aśka said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,55670,2253494.html

  zobaczcie na zdjęcie samolotu po wybuchu bomby

  i fragment tekstu:

  Rosjanie przyznali, że przyczyną katastrofy obu samolotów był zamach
  Marcin Wojciechowski, Moskwa, IAR, pi
  2004-08-27, ostatnia aktualizacja 2004-08-28 00:00
  Rosyjskie Federalne Służby Bezpieczeństwa poinformowały, że również we wraku drugiego samolotu który rozbił się we wtorek w Rosji, odnaleziono ślady materiałów wybuchowych. Oznacza to, że obydwie katastrofy zostały wywołane przez terrorystów

  Fot. Sergei Venyavsky / AP
  Szczątki samolotu Tu-154, który rozbił się w Rosji dwa lata temu

  ZOBACZ TAKŻE
  • Terroryści, którzy wysadzili rosyjskie samoloty, współpracowali z ekipą techniczną lotniska (01-09-04, 16:42)
  katastrof samolotów (26-08-04, 18:24)
  • Zdjęcia wraku Tu-134 (25-08-04, 10:06)
  • Prasa rosyjska atakuje Kreml za mataczenie wokół katastrof samolotów (26-08-04, 18:24)

  W obu rosyjskich samolotach, które rozbiły się we wtorek wieczorem łącznie z 90 osobami na pokładzie, znaleziono ślady materiału wybuchowego – wynika z sobotniej wypowiedzi rzecznika Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Siergiej Ignatczenko powiedział agencji Interfax, że także we wraku drugiego z samolotów, tego, który rozbił się w obwodzie tulskim, znaleziono heksogen, zwany też RDX. To jeden z najsilniejszych materiałów wybuchowych. Dzień wcześniej rosyjskie służby twierdziły, że odkryły heksogen we wraku pierwszej z maszyn, która niemal jednocześnie z drugą spadła na ziemię pod Rostowem nad Donem.
  […]

  • MIZIA+ said

   KILKA DNI TEMU PISAŁEM ŻE TO MUGŁ BYC ŁADUNEK TERMOBARYCZNY
   A TEN SPECYFIK KTÓRY WYMIENIONO PASUJE DO TEGO TYPU ŁADUNKU JAK ULAŁ

  • VIVIEN said

   no nie mozna juz obejrzec zdjec – error 404

   • Magda said

    Rosjanie przyznali, że przyczyną katastrofy obu samolotów był zamach
    Marcin Wojciechowski, Moskwa, IAR, pi
    2004-08-27, ostatnia aktualizacja 2004-08-28 00:00
    Rosyjskie Federalne Służby Bezpieczeństwa poinformowały, że również we wraku drugiego samolotu który rozbił się we wtorek w Rosji, odnaleziono ślady materiałów wybuchowych. Oznacza to, że obydwie katastrofy zostały wywołane przez terrorystów
    Szczątki samolotu Tu-154, który rozbił się w Rosji dwa lata temu
    Fot. Sergei Venyavsky / AP
    Szczątki samolotu Tu-154, który rozbił się w Rosji dwa lata temu
    więcej zdjęć

    ZOBACZ TAKŻE

    • Zamach na rosyjskie samoloty dzięki łapówce (15-09-04, 18:32)
    • Zamachy terrorystyczne w Rosji – raport
    • Terroryści, którzy wysadzili rosyjskie samoloty, współpracowali z ekipą techniczną lotniska (01-09-04, 16:42)
    • Putin: uratowanie zakładników głównym zadaniem władz (01-09-04, 19:00)
    • Zamach w Moskwie: 10 zabitych, ponad 50 rannych (31-08-04, 21:51)
    • Prasa rosyjska atakuje Kreml za mataczenie wokół katastrof samolotów (26-08-04, 18:24)
    • Zdjęcia wraku Tu-134 (25-08-04, 10:06)
    • Dlaczego doszło do katastrofy samolotów w Rosji? (25-08-04, 00:03)

    SERWISY

    ¤ Ostatnio w Rosji

    W obu rosyjskich samolotach, które rozbiły się we wtorek wieczorem łącznie z 90 osobami na pokładzie, znaleziono ślady materiału wybuchowego – wynika z sobotniej wypowiedzi rzecznika Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB). Siergiej Ignatczenko powiedział agencji Interfax, że także we wraku drugiego z samolotów, tego, który rozbił się w obwodzie tulskim, znaleziono heksogen, zwany też RDX. To jeden z najsilniejszych materiałów wybuchowych. Dzień wcześniej rosyjskie służby twierdziły, że odkryły heksogen we wraku pierwszej z maszyn, która niemal jednocześnie z drugą spadła na ziemię pod Rostowem nad Donem.

    Eksperci podkreślali, że awaria dwóch maszyn, prawie w tym samym czasie, które wyleciały z tego samego lotniska, nie może być przypadkowa. – Dłużej się nie dało tego ukrywać. Na miejscu katastrofy były setki ludzi: strażaków, ratowników, lekarzy, specjalistów ze służb specjalnych. W tylnej części Tu-154 widać było wyraźne ślady niewielkiego wybuchu. Prędzej czy później i tak by się wszystko wydało – mówi „Gazecie” ratownik ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych. Poza tym sam układ leżących na ziemi szczątków obu samolotów wskazuje na wybuch. Ogon i silniki są z przodu, bo zostały prawdopodobnie wyrzucone przez bombę, natomiast po normalnej katastrofie powinny znajdować się z tyłu, za dziobem.

    W piątek władze postanowiły nieco szerzej uchylić rąbka tajemnicy w sprawie zamachu. Na pokładzie Tu-154 lecącego do Soczi była Czeczenka z Groznego o nazwisku Dżebirchanowa. Tylko w jej przypadku krewni nie zgłosili się, by zidentyfikować ciało. Na jej bilecie było tylko nazwisko i pierwsza litera imienia, co jest naruszeniem procedury. W dodatku okazało się, że przed odlotem Dżebirchanowa zmieniła bilet ze środy rano na wtorek wieczorem. Różnica polega na tym, że w środę rano do Soczi leci Ił-86, który zabiera 300 pasażerów i prawie zawsze jest pełny. A na wtorkowym rejsie wieczornym zazwyczaj są pustki. Nie wiadomo, dlaczego Dżebirchanowa zmieniła bilet, ale eksperci nie wykluczają, że być może w ostatniej chwili dostała polecenie od swoich mocodawców, by jednak zmniejszyć liczbę ofiar.

    Tuż przed katastrofą z pokładu Tu-154 doszedł sygnał SOS i kolejny alarm, że samolot porwano. Gdy kontrolerzy próbowali skontaktować się z pilotem, samolot zniknął z radarów. To z kolei potwierdza wersję arabskiej organizacji Brygady Islambulego, która twierdzi, że samoloty najpierw porwali jej bojownicy i że do wybuchu mogło dojść później, być może w wyniku szarpaniny z załogą. Ale organizacja jest mało znana, wywodzi się z Egiptu i nigdy dotąd nie wiązano jej z Czeczenią. – To mało prawdopodobne, by terroryści zdołali wprowadzić na pokład po pięciu swoich ludzi. Ale do przeprowadzenia zamachu wystarczy tylko jeden – mówi pracujący w Moskwie ekspert lotniczy Paul Duffy.

    Niektóre źródła twierdzą, że na pokładzie drugiego samolotu Tu-134 też była Czeczenka i też znaleziono ślady zamachu. Trwa ustalanie jej tożsamości i zbieranie dowodów.

    Do tajemniczych katastrof samolotów doszło pięć dni przed niedzielnymi wyborami prezydenckimi w Czeczenii, które mają wyłonić nowego prorosyjskiego zarządcę tej republiki. Słynny komendant polowy Szamil Basajew zapowiadał w lipcu, że postara się je zerwać, organizując zamachy na terenie Rosji, które będą karą dla jej mieszkańców za to, że nie protestują przeciwko wojnie. Do wtorkowych zamachów na samoloty jednak się nie przyznał.

    Po Moskwie krąży też inna sensacyjna wersja, że być może terroryści chcieli skierować lecącego do Soczi Tu-154 na rezydencję prezydenta Putina, który właśnie tam odpoczywał. Po nadejściu sygnału o porwaniu samolot miała jakoby zestrzelić obrona przeciwlotnicza, żeby uchronić głowę państwa. Ale eksperci zdecydowanie odrzucają tę wersję. – W takim przypadku szczątki samolotu powinny być posiekane przez drobne kulki, które są wewnątrz każdej rakiety. Poza tym na terenie, gdzie doszło do katastrofy, nie ma stanowisk obrony przeciwlotniczej – mówi Paweł Felgengauer, analityk wojskowy.
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,55670,2253494.html
    ===============
    od pb: z powyzszego wiemy na pewno ze fsb potrafi wykryc slady po materialach wybuchowych w zamachu lotniczym; wykluczenie tej opcji dla prezydenckiego tu154 rzuca podejrzenia na fsb i sledztwo rosyjskie w ogole

  • hjk said

   no nie mozna juz obejrzec zdjec – mnie się wyświetla „brak strony o podanym adresie” po kliknięciu na zdjęcie i poniższy link „wiecej zdjęc”…
   ciekawe, ze nie zmodyfikowali samej strony tylko wyrzucili odnośniki…

  • Buka said

   W jednym ze swoich komentarzy pisałam,że Rosjanie świeci nie są podając przykład zastosowania heksogenu,który znaleziono zarówno w tych samolotach,ale też podczas wybuchów domów m.in.w Moskwie,Wołogodońsku,Bujnaksku-tyle,że wtedy oficjalnie podano,iż to była saletra amonowa,której duże ilości dziwnym trafem odnaleziono w miejscu,które wyraźnie wskazywało na Czeczenów. „…Nic nie było by w tym dziwnego gdyby nie fakt, że do sporządzenia tylu ton materiału wybuchowego nie wystarczy zaciszna komórka albo piwnica. Zauważono potem, że z Kombinatu chemicznego w Kraju Stawroposkim skradziono 6 ton paliwa rakietowego, którego jednym ze składników jest heksogen, którego użyto do wcześniejszych ataków terrorystycznych. Widzimy, że nie da się przetworzyć 6 ton paliwa rakietowego na 10 ton materiału wybuchowego w jakiejś komórce. Do tego potrzebny jest duży wojskowy magazyn, którego FSB mogła bez pytania użyć.
   Następnie transport tak dużej ilości materiału wybuchowego na pewno zostałby zauważony przez FSB lub inną spec służbę. Z tego wyciągamy jeden wniosek, to FSB przygotowała zamachy, tylko ta służba mogła przerobić tyle ton Heptanu (paliwa rakietowego) w materiał wybuchowy a potem bezpiecznie przetransportować i porozkładać go w miejsca zamachów.
   http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=12196

 27. Ayres said

  Polska powinna stać się wyspą?

  Niezależny politycznie brytyjski tygodnik „The Economist” postanowił trochę poprzestawiać mapę Europy, by pokazać, jaki układ uczyniłby życie „bardziej logicznym i przyjaznym”.

  źródło: http://www.gadu-gadu.pl/5466384854080319961/the-economist-zrobil-nowa-mape-europy-lepsza

 28. monitorpolski said

  Uwaga:
  Gabriel Janowski kandyduje na Prezydenta RP:

  część 2:

  kolejne nagrania z Kongresu Przymierza Polskiego w przygotowaniu.

 29. Stowarzyszenie Demokracja USA said

  Stowarzyszenie Demokracja USA z siedziba w Nowym Jorku zwraca sie do wszystkich ktorzy opowiadaja sie za zmiana ordynacjii wyborczej do Sejmu RP z proporvjonalnej(partyjnej) na wiekszosciowa z okregami jednomandatowymi o zaprotestowamie swoja obecnoscia przeciwko zniszczeniu przez PO 750000 podpisow Obywateli w sprawie Referendum o zmianie ordynacjii wyborczej w Polsce.Zbieramy sie 3 maja na Placu Zamkowym w Warszawie pod punktem zbierania podpisow na kandydata na prezydenta RP Kornela Morawieckiego.Kornel Morawiecki ma w swoim programie wyborczym zmiane ordynacjii na wiekszosciowa.Za ordynacja wiekszosciowa opowiada sie byly marszalek Sejmu Pan Marek Jurek ale w czasie kiedy byl marszalkiem nie zrobil nic w
  tej sprawie,ponadto podczas glosowania na prezydenta Wojciecha Jaruzelskiego wyszedl z Sali obrad przed glosowaniem.Jego glos mogl spowodowac ze Jaruzelski nigdy nie zostal by prezydentem Szanowni Panstwo nalezy sie upomniec o wlasna Godnosc a wzamian zatym przyjdzie sprawiedliwy podzial dochodu narodowego.Mamy tego swiadomosc ze polska demokracja jest mloda dlatego pragniemy przeniesc z ziemi Waszyngtona wypracowane juz i sprawdzone wzorce demokracjii,W panstwie demokratycznym nie moze byc ciszy wyborczej, w panstwie demokratycznym nie mozna lekcewazyc glosu tak duzej liczby wyborcow poprzez wrzucenie ich podpisow do niszczarki.Trzeba polozyc kres panoszeniu sie partyjniactwa ,ktore doprowadzilo do powszechnej demoralizacjii Narodu i spowodowalo niewiare we wlasne mozliwosci.Pozdrawiamy i do zobaczenia.
  Za Stowarzyszenie Demokracja USA
  vce prezes Stefan Michal Dembowski.
  stowarzyszeniedemokracjausa@yahoo.com

 30. Kier said


 31. Jerzy Jachnik o proteście rozpoczynającym się 18 maja pod Sejmem.
  http://www.aferyibezprawie.com
  Rozsyłajcie to wszędzie! Prof. J.R. Nowak mówił już dzisiaj o proteście w Radio Maryja!

 32. Michał said

  • Toms said

   A co mówił Czuma , nasz wspaniały Minister Sprawiedliwości 🙂

  • Krzysiek said

   bohater narodowy Ryszard Kukliński – no nieee, takie słowa dyskwalifikują tego człowieka kimkolwiek by nie był i cokolwiek sensownego by nie powiedział

   W ogóle pokazywanie wypowiedzi TAKIEJ Polonii amerykańskiej może tylko zniechęcać niezdecydowanych ludzi do szukania sensownej prawicy.

 33. Maxi said

  cytat MIZIA+:
  ROSJA NATOMIAST JEST JUŻ W POSIADANIU WIEDZY KTO I DLACZEGO TO ZROBIŁ –
  Pozatym w d… dostanie wkrutce GRUZJA I TYM RAZEM NIE BĘDĄ TO PRZELEWKI.

  sakaszwili jest pewnie USraelskim agentem, a wiec…
  zona sakaszwilego jechala 13 godzin, sam sakaszwili sciskal raczki publicznosci podczas pogrzebu, wyjatkowo uczuciowi ludzie, a jak kochali prezydenta.

  Jezeli to material heksogen to znaczy ze mial byc wykryty i znaczy ze wszystko zgodnie z planem NWO.

 34. in said

  @PB

  kopiuje z wczorajszego tematu, by nie przeoczyc.

  Chcialbym wspomniec o mojej malym przypuszczeniu dlaczego te sprawy sa wazne.Przypuszczenia te opieram na znajomosci historii i ocenie aktualnych faktow na swiatowej scenie ekonomiczno-politycznej.

  Wiekszosc narodow swiata jest zniewolonych przez rozmaite struktury, sluzby i kompleksy. ale kazdy na miare swoich mozliwosci probuje sobie z tym poradzic.

  W tym przypadku bardzo wazna jest jedna zasada-
  Zlodzieja trzeba zlapac na goracym uczynku.

  Tak jak napisalem wczesniej za wczesnie mowic o ewentualnych winnych, ale jesli przyjmiemy ze “smolensk 2010″ bylo to glownie sprawa lokalna ale przy okazji jakas swiatowa mafijna struktura np.kompleks jot, chciala cos dla siebie zalatwic. to musimy brac pod uwage ze wiele swiatowych sil zyczy nam jak najlepiej w celu wyjasnienia smolenska bo wiedza ze to moze byc impuls do dzialania na skale swiatowa. To jak przy obalaniu komunizmu, wszyscy chcieli ale kazdy czekal kto zacznie.

  Zauwazcie ze Al Capone zostal zlapany za podatki, i tak samo jest szansa zlapac “jastrzebia” w sprawie malego lokalnego lowiska.

  Tak wiec, ciezko analizowac to bo tak jak napisalem dopoki nie odkryjemy jak to zostalo zrobione wszelkie posukiwania winnych sa strata czasu ale gdy wyjasnimy smolensk 2010 to mozemy zaczac efekt domina.

  dlatego tak alegorycznie, zlap zlodzieja na kradziezy ciastek a bedziesz mial okazje sprawdzic garaz gdzie ukrywa samochody.

  ale jeszcze raz podkresle, wyjasnijmy co sie stalo a winni sami wyjda z mgly i sie przedstawia.

  —————————————————————————————–

  Druga sprawa, naprawde idziemy rownolegle myslowo. kwestia uzupelniania.
  nurtowal mnie ten watek dlaczego alarm strazy zayl 15min pozniej niz katastrofa. I dzieki twojej wczorajszej informacjii, chyba mam trop. Wymagalo by to przesluchania swiadkow ale wydaje mie sie ze mozna sie temu przyjrzec.

  ——
  @PB
  co do znajomego a polibudy obiecal mi ale nie podal mi czasu, moze to troche potrwac, jak tylko cos bede mial przesle. Wyjezdzal na dlugi weekend w gory, byla pozna pora i nie moglismy za dlugo porozmawiac.

  co do reszty. 10 min to bardzo duzo czasu. Awaria musialaby byc zgloszona i widziana na radarze, druga sprawa w przypadku samolotu z awaria to on ma pierwszenstwo, czyli jesli il-76 ladowal wczesniej to odpada.

  co do mobilizacji sluzb ratunkowych to trudno okreslic, wbrew pozorom oceniajac filmy z miejsca wypadku nie bylo za duzo strazakow, ocenilem ze byly dwie jednostki (dwa wozy strazackie). Jeden woz to ok.4-7 ludzi. druga sprawa, czas alarmu, potrzebny jest dokladny czas katastrofy i czas wszczecia alarmu.

  potrzebne nam jest szczeglowe okreslenie kiedy byla katastrofa a kiedy alarm. Jesli bylo to 15 min to moglo wynikac z wielu rzeczy min. braku odpowiedniej zalogi. Byc moze nie bylo strazakow na miejscu i bali sie wszczac alarm bez mozliwosci wyjazdu wiec najpierw sprowadzili strazakow a potem wszczeli alarm.

  Podobno przy zabojstwie JFK stanowe sluzby ratownicze byly wyslane w inne miejsce…

  Na miejscu nie bylo widac karetek, na zadnym filmie nie widzialem karetek.

  A co do strazy to prosze spojrzec na ten film.

  1:43s Polsko brzmiaca komenda strazacka “otwieraj”- w zargonie strazakow oznacza ona komende otwarcia linii wodnej, czyli podanie wody. Moze sie myle ale akcent tego slowa jest dla mnie bardzo “polski”. Jest to dziwne, polak w zalodze strazy?.

  wiec 15 min moglo wynikac z : decyzji sluzb lub z braku zalogi ale brak zalogi mogl wynikac z wczesniejszych decyzji sluzb musieli miec pewnosc ze nikt nie zgasie zanim nie skonczy sie palic.

  To sa rzeczy ktore trzeba pozniej wyjasnic ale mysle ze pozniej bo najpierw trzeba zaczac od poczatku aczkolwiek trzeba kolekcjonowac info.

  P.S
  To info o moblizacji sluzb moglo byc dezinformacja odwracajaca uwage ze nie bylo zadnych sluzb ratowniczych
  ==================
  od pb: moze ił-76 tez mial awarie (z tego samego spiskowego powodu?); na pytania o strazakach itp moga pomoc odpowiedziec fora rosyjskie= trzeba koniecznie nawiazac wspolprace z niezaleznymi rosyjskimi; proponuje przetlumaczyc analize In’a profesjonalnie na rosyjski i puscic na fora rosyjskie = potrzeba dobrych, szybkich tlumaczy; prosze zglaszac sie na piotrbein@yahoo.com

  • in said

   I tak dodajac z rozmowy z znajomym z polibudy(zapomnialem napisac)

   Wedlug niego powodem ze polskiemu samolotowi tu154m nie udalo sie uniknac zderzenia- uciec- bylo to ze mial silniki na tyle samolotu. To zawazylo ze sila ciazenia i ciagu dzialala zupelnie inaczej niz w przypadku samolotow z silnikami na skrzydlach (IL76).

   Wedlug niego to zawazylo ze polski pilot po znalezieniu sie na takiej wysokosc nie mial praktycznie szans uniknac katastrofy, ale takze ta informacja sugeruje dlaczego Il 76 sie uratowal (odmienne niz TU154m ulozenie silnikow).

   Mysle ze ta informacja jest dosyc istotna.

  • in said

   @PB

   Dzisiejsza wypowiedz z zyczeniami Obamy…
   jak dla mnie to sugestia, obama tez jest marionetka ale moze ma jakies tam odczucia i refleksje, zwazywszy na ostatnia sprawe GoldmanSachs

   Odpowiedz Obamy na temat naszego swieta to dla mnie ukryte slowa i znaczenia.

   >>>Polacy wiele razy byliscie inspiracja dla innych narodow, badzcie i teraz, przy okazji wyjasnienia przyczyn katastrofy i porzadkowaniu swego podworka nie zapominajcie zlapac „globalnego jastrzebia” ktory przy okazji wybral sie do was na lowy. Badzcie wciaz inspiracja dla swiata.<<<<<

   • Magda said

    gdzie znajdę cały tekst?

   • Andre said

    @ In podaj źródło

   • Brenda said

    A moze podpuszcza?

   • Zapsa said

    było na onecie, ale teraz znajduje z wyszukiwarki tylko to:

    http://wiadomosci.onet.pl/blogi/piechocinski.blog.onet.pl,405765392,,blog.html

   • in said

    http://wiadomosci.onet.pl/2164465,28350,wiadomosceu.html

    Moze nie bylem precyzyjny i niektorzy mogli nie zrozumiec aluzji ktora byla kontynuacja kilku wiadomosci do PB

    Tak wiec wyjasniajac kazdy kraj ma wiele swiat narodowych zwiazanych z ustawami, dekretami. Raczej sie nie zdaza by prezydent USA w zwiazku z tym skladal jakies zyczenia innemu krajowi.

    Tak jak wspomnialem wczesniej trzeba uwaznie sluchac wypowiedzi politykow i starac sie czytac miedzy wierszami.Wiadmosc ktora, B.Obama mogl ukryc miedzy wierszami i ktora mozna czytac w kontekscie kulturowym i historycznym konstytucji mogla wedlug mnie brzmiec w nastepujacy sposob:

    >>>Polacy wiele razy byliscie inspiracja dla innych narodow, badzcie i teraz, przy okazji wyjasnienia przyczyn katastrofy i porzadkowaniu swego podworka nie zapominajcie zlapac “globalnego jastrzebia” ktory przy okazji wybral sie do was na lowy. Badzcie wciaz inspiracja dla swiata.<<<<<
    ================
    od pb: wystarczy przejrzec sajt rzadowy z mowami prezydentow usa, czy takze gadaja z okazji donioslych rocznic innych narodow

   • Prosto said

    O rozdwojeniu jaźni Obamy mówił na początku jego prezydentury Jackowski. Twierdził, że po jakimś czasie Obama będzie chciał odejść od narzuconego z góry planu, ale starsi i mądrzejsi go odsuną ze stanowiska http://www.youtube.com/watch?v=vEQYOAcaJOM&feature=related
    ==============
    od pb: byc moze ale dla mnie niepojete zeby obecnie prezydent mogl przemycic przez sitwe kontroli osobiste mysli w oficjalnej mowie;

   • Brenda said

    Horoskop Celtów
    Olcha, 18 marca-14 kwietnia
    Rządzące planeta:Mars – Maurth
    Celtycki symbol:pentakl lub jastrząb.

   • Prosto said

    To będzie coś w ten deseń (ale zbyt pewnie w tłumaczeniach się nie czuję):
    The United States and Poland remain close allies and essential partners, and we are bound to each other through our NATO obligations to our collective security. As we continue to confront global challenges together, I am confident that our partnership will only further strengthen and deepen.

    Polska i Stany Zjednoczone pozostają bliskimi sojusznikami i ważnymi partnerami oraz jesteśmy związani ze sobą za pośrednictwem naszych zobowiązań wobec NATO chroniącego nasze wspólne bezpieczeństwo. Jeśli będziemy razem stawiać czoła globalnym wyzwaniom, jestem przekonany, że nasze partnerstwo będzie się tylko wzmocniać i pogłębiać.

    The resilience of the polish people in the face of this tragedy serves as a model of courage and inspiration to us all.

    Odporność (wytrzymałość?) narodu polskiego w obliczu tej tragedii jest wzorem z odwagi i źródłem inspiracji dla nas wszystkich.

    http://poland.usembassy.gov/maythreeobama.html

   • Prosto said

    Kurka nie dobrnęłam do dyskusji na dole. Kajam się za zaśmiecanie forum! 🙂

 35. in said

  Musze „dopiescic” moje opracowanie (wstawic linki, odnosniki, udoskonalic czasy). powinno mi to zajac kilka dni. Ale juz teraz sie pytam czy ktos ma jakies dojscia do prasy. Chodzi o to by jakis dziennikarz na pewno to przeczytal. Dla wielu slowo zamach jest tematem tabu-napawa lekiem- dlatego czesc osob ze strachu nie czytalaby tego do konca.

  Dziennikarze sa potrzebni bo tylko oni moga pomodz zadac kilka istotnych pytan i postarac sie wyciagnac informacje ktore sa potrzebne przy hipotezie o falszywych nadajnikach.

  Tak wiec jesli ktos moglby pomodz skontaktowac sie z kims z prasy – chodzi tylko o spokojne przeczytanie wraz z wyjasnieniami (ponad 50 stron A4 kopii analiz z tego forum w pliku Worda) to bylbym wdzieczny.
  ———————————————————————————————
  Arthur Conan Doyle
  „Kiedy wyeliminuje się niemożliwe wówczas to, co zostanie, bez względu na to, jak byłoby nieprawdopodobne, musi być prawdą.”
  ============================
  od pb: In, samo opublikowanie na grypa666 przyciagnie uwage kogo trzeba; mozemy zamiescic twoj plik na sajcie w dowolnym formacie i dowolnej objetosci, 100% bezpieczenstwa, do czytania prze kto chce; poza tym ustawieni patrioci-blogowicze za naszymapelem podadza gdzie trzeba

  • Magda said

   http://info.kopp-verlag.de/news/smolensk-absturz-simsalabim-weg-ist-die-polnische-elite.html

   na jednym ze zdjęć widać drzwi,dlaczego są całe?

   • in said

    Kojarze watek, zebrac jak najwiecej zdjec zniszczonego samolotui dac do oceny specjaliscie od wybuchow.
    ============
    czy masz takiego speca? w info nurcie i wirze mielismy od tego sp Joe Viallsa

  • in said

   @PB
   masz racje pospiech jest niewskazany, mozemy pracowac dalej a kto ma sie zglosic to sie zglosi. lepiej zeby sie zglosil przygotowany i zmotywowany pozniej niz czytal to w czasie gdy wciaz wierzy w oficjalne newsy.

   „Wszystko ma swoją kolej, miejsce i czas.”

   Mikołaj Gogol

  • grypa666 said

   od pb: mozemy ci dac ile chcesz miejsca na osobnej stronie bloga grypa666 np pt „10 IV – hipotezy zamachu” albo „10 IV – teza In’a” z otwartym forum, dostaniesz id i pw i bedziesz sie tam gospodarowal; pospiech nie, ale podawanie informacji w miare ustalania faktow – jak w 11 IX

   • in said

    @PB
    mozna to rozwazyc i sie zastanowic ktora opcja jest najlepsza dla bloga, czytajacych i zainteresowanych bo dla mnie nie ma roznicy gdzie bede pisal.kilka dni namyslu dobrze zrobi.

 36. in said

  @PB
  Prosze wyciagnij ze spamu moj wpis o psychologii zeznan swiadkow

  Nie wiem dlaczego wszedl do spamu.

  • grypa666 said

   od pb: czasem za szybkie powtorzone klikniecia powoduja ten problem = mam nadzieje ze moderatorzy czuwaja nad spamem; mgrabas prosze zagladaj czesciej do spamu jesli mozesz

 37. in said

  @PB (wersja do wyciagniecia ze spamu uzupelniona o dodatkowe punkty)

  Mysle ze istotna jest twoja sugestia na temat ponownego przyjrzenia sie zeznaniom swiadkow w oparciu o nowe fakty.

  Wydaje mi sie ze dobrze jest wypisac wszystkie niescislosci a jest ich kilka.

  Przed tym proponowalbym sie zapoznac z tematyka:

  PSYCHOLOGIA ZEZNAN SWIADKOW

  chodzi o to ze badania dowodza, ze stres oraz trauma moga powodowac znieksztalcenia w obrazowaniu rzeczywistosci. Mozna to wylumaczyc ze czasami umysl pisze nowy scenariusz w zeznaniach swiadkow po to tylko by uniknac dysonansu poznawczego (roznic pomiedzy rzeczywistoscia a nasza wiedza w zrozumienie faktow). Warto zapoznac sie z teoria dysonansu poznawczego bo ona uzupelni wiedze na temat znieksztalcen w zeznaniach.

  Dysonans poznawczy

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dysonans_poznawczy

  fragmenty- warto zapoznac sie z caloscia

  Dysonans poznawczy – stan nieprzyjemnego napięcia psychicznego, pojawiający się wtedy, gdy dana osoba posiada jednocześnie dwa elementy poznawcze (np. myśli lub sądy), które są niezgodne ze sobą. Dysonans może pojawić się także wtedy, gdy zachowania nie są zgodne z postawami. Stan dysonansu wywołuje napięcie motywacyjne i związane z nim zabiegi, mające na celu zredukowanie lub złagodzenie napięcia.

  …Sposoby redukowania dysonansu
  Gdy wzbudzony zostaje dysonans dana osoba motywowana jest do jego redukowania i przywrócenia zgodności między sprzecznymi informacjami. Może to być osiągane przez:

  1.Zmianę jednego z elementów będących ze sobą w kolizji. Palacz, który dowiaduje się, że jest to szkodliwe, może rzucić palenie lub odrzucić informację o szkodliwości palenia (albo unikać myślenia o niej).

  2.Przeformułowanie znaczenia jednego z elementów, które są ze sobą niezgodne. Na przykład palacz może twierdzić, że pali, ale tylko papierosy light, co nie jest szkodliwe. Bądź też, że „Życie też jest szkodliwe dla zdrowia, nie tylko papierosy” – właściwie wszystko jest szkodliwe, cukier, sól, brak cukru, nadmiar witamin itp., przez co zmienia znaczenie słowa „szkodliwe”.

  3.Dodanie nowego elementu poznawczego, którego zadaniem jest zredukowanie sprzeczności między dotychczasowymi elementami. Palacz może twierdzić, że palenie go uspokaja i rozluźnia (czyli jest zdrowe). Może zacząć uprawiać sport lub twierdzić, że zawsze wchodzi na siódme piętro piechotą, a te jego wysiłki niwelują szkodliwość palenia.

  ——————————————————————–

  linki do psychologii kryminalistyki

  1. http://www.pdfqueen.com/pdf/ps/psychologia-zeznan-swiadkow/2/

  Zbior wielu artykolow z tej dziedziny

  2.http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=95

  …Udowodniono w wielu eksperymentach, że gdy naoczny świadek zdarzenia otrzyma od kogoś odmienną na jego temat informację, to jego wspomnienia ulegają często istotnym zmianom. Tak dzieje się, gdy przysłuchujemy się rozmowie innych, gdy czytamy opis wydarzenia lub odpowiadamy na sugerujące pytania. Zmiana przypomnienia może mieć różną postać – od przekształcenia paru szczegółów w dokładnym pod innymi względami przypomnieniu wydarzenia aż po wszczepienie fałszywych wspomnień.

  Badania dowodzą, że sugestia i wyobraźnia mogą przyczyniać się do powstania „wspomnień” o zdarzeniach, które nigdy nie zaistniały…

  3.Wiecej po wpisaniu w google „psychologiczne bledy w zneznaniach swiadkow”

  ——————————————————————————————

  Tak wiec mozna sie blizej przyjrzec zeznaniom, rowniez zeznaniu Wisniewskiego, w ktorym jest wiele niescislosci i luk. Byl przesluchiwany przez sluzby specjalne (trauma katastrofy+ strach o zycie – jak sam wspomnial)

  Jest tego sporo, trzeba analizowac szczegolowo wiec byloby dobrze jakby kilka osob sie zajelo tym. Mozna byloby opracowac szczeglowa analize zeznan np wedlug tego schematu:

  1.Kto mowi (wiek, plec etc)
  2.Gdzie mowi
  3.Kto pyta
  4.dodatkowe szczegoly
  5.scenogram zeznania.
  6.Watpliwosci

  Ja do konca tygodnia chcialbym „dopiescic” moja hipoteze. Moglbym sie zajac zeznaniami w przyszlym tygodniu ale jesli ktos by sie czul na silach zaczac teraz to byloby znakomicie
  ============================
  od pb: PROSZE OCHOTNIKOW ZGLASZAJCIE SIE NA piotrbein@yahoo.com DO POMOCY IN’OWI

  • hjk said

   Wiśniewski juz na miejscu mógł „poczuć smród” całej sprawy, a dodatkowo pewnie mu to potwierdziło zachowanie służb obecnych na miejscu i być moze odpowiednia sugestia kogoś, więc jego „zeznania” są już „zmodyfikowane” w odpowiednim kierunku…
   jesli filmik „ze strzałami” jest prawdziwy mógł te strały słyszeć z hotelu albo w drodze na miejsce…
   Przy założeniu, ze w ogole nie jest podstawiony i nie „został pozostawiony” w hotelu do roli ew. świadka…

   • in said

    Czy ktos moze odszukac zeznania wisniewskiego ze wzieli go na przesluchania a on sie bal ze go nie wypuszcza???

    ja staram sie je odnalesc ale jakos mi sie nie udaje ale komus moze bardziej sie poszczesci.

   • grypa666 said

    od pb do forumowiczow: SKUPCIE SIE NA POMOCY IN’OWI = ON JEST W TEJ CHWILI NA NAJLEPSZYM TROPIE ZE WSZYSTKICH MI ZNANYCH

   • hjk said

    To chyba nie były zeznania, tylko w czasie wywiadu w tv – ktoś podał linka na blogu, albo na następny dzien po katastrofie jak był w studiu tv – wtedy mówił, że po tym jak zabrali mu kasety, grozili, że prędko do domu nie wróci…

   • in said

    ja slyszealem lub czytalem wywiad z nim w ktorym stwierdzil mniej wiecej tak:

    cytat z pamieci…

    ” zabrali mi kasete i wzieli mnie na przesluchanie, idac zastanawialem sie ze moze byc ze nie wroce za predko do domu, troche sie balem…. potem powiedzial ze na przesluchaniu zapytali sie go o ocene tego wszystkiego. poczym wypuscili.

    w kazdym razie nie slyszalem zeby mu grozono wprost ale mial duzego stracha. To moglo spowodowac ze dla pewnosci tak mowil zeby sie wszystkim podobalo.

  • Aśka said

   http://www.rp.pl/artykul/460798_Widzialem__spadajacy_samolot.html

   http://www.tvp.info/opinie/wywiady/gdybym-wiedzial-co-sie-stalo-usiadlbym-i-plakal/1658974

   i to jeszcze, ale linka nie znam:
   W http://www.tvp.info/informacje czytamy relację montażysty z TVP:

   “Wiśniewski, telewizyjny montażysta, został w hotelu, gdzie montował materiał. Reszta ekipy poszła już przygotowywać się do relacjonowania uroczystości katyńskich. Budynek znajdował się blisko lotniska. – Miałem akurat chwilę wolnego czasu, szykowałem sobie sprzęt do montowania. Pamiętałem, że tu nie daleko jest podejście do lądowania i tu np. podchodził samolot Tuska czy Putyina. I słyszę głos silnika, tylko ten dźwięk był trochę inny – relacjonował w TVP Info Wiśniewski.

   – Patrzę w mgle i widzę, że idzie samolot bardzo nisko, lewym skrzydłem prawie w dół. I normalnie przez okno usłyszałem taki straszny huk. Widać było jakby coś było niszczone, tratowane. Dwa błyski ognia, ale nie jakaś wielki wybuch jak zwykle się widzi przy katastrofach lotniczych – dodaje montażysta. – Od razu pomyślałem, rozbił się samolot. Automatycznie złapałem za kamerę, jak to typowy pracownik mediów. I biegiem przeleciałem przez te błoto i patrzę, że to polski samolot. Od razu zauważyłem czarną skrzynkę, rozwalony ogon, zniszczony silnik, kadłub, szczątki – opowiadał pracownik TVP.

   – Nie było wielkiego ognia. Od razu przyjechała jedna straż, ale miernie im to szło. Ale nawet nie było widać, że ktoś zginął. Więc początkowo myślałem, że to był pusty samolot. Była taka potworna cisza jak po katastrofie – dodał. – To jednak nie był taki widok jak po zwykłym wypadku lotniczym. Byłem świadkiem wydarzeń w Kabatach, to wyglądało inaczej. Tu nie było widać ciał – mówił Wiśniewski.

   Wiśniewskiego, który był pierwszym przedstawicielem mediów robił zdjęcia tylko przez chwilę. Potem został wyprowadzony przez służby ratownicze. – Próbowałem uciekać przed funkcjonariuszami, ale jak wpadłem w błoto, to już nie mogłem. Złapali mnie i kazali oddać kasetę – mówił Wiśniewski.”

   Gdzie podziały się ciała ? Na filmach też nic nie widać. Jak samolot lecący kilka metrów nad ziemia mógł tak doszczętnie się rozbić ?
   ___________
   to udało mi się zgromadzić na temat plątania się w zeznaniach Wiśniewskiego
   =====================
   od pb: gdzie wisniewski sie placze?

  • Prosto said

   1. Wywiad dla Faktu zdaje się:
   http://pitbul.pl/sprasowani/wstrzasajacy-film-z-miejsca-wypadku

   „Sławomir Wiśniewski – nie dziennikarz, a montażysta z TVP – jako jeden z pierwszych znalazł się na miejscu wypadku. Był w ekipie Piotra Kraśko, która miała realizować materiał z Katynia. Wiśniewski był pierwszą osobą, która pojawiła się tam z kamerą.
   – Hotel jest położony dosłownie 300 metrów od miejsca katastrofy. To był impuls. Chwyciłem kamerę i pobiegłem w tamtą stronę – zdradził „Faktowi” montażysta. Na filmie widać m.in. czarną skrzynkę. Dopiero po jakimś czasie Wiśniewski dostrzegł polskie oznaczenia samolotu. „Ja pier…, to nasz” – wyrwało się filmującemu.
   – Wyraziłem się może nie zbyt kulturalnie. To poszło w świat… Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że to samolot prezydenta. Dowiedziałem się o tym dopiero po zatrzymaniu przez OMON. Szarpali mnie, ciągnęli po ziemi. Zamknęli w samochodzie. Zaraz potem dostałem SMS-a od kolegów z pracy, że rozbił się prezydencki samolot. I wtedy mną tąpnęło. Bo ja tam widziałem szczątki samolotu, ale nie widziałem żadnych ciał. Myślałem, że to jakaś mała maszyna. Albo że może samolot był pusty. Wysadził pasażerów na innym lotnisku, a do Smoleńska leciał pusty, odebrać delegację. Poczułem wtedy strach, że mogę spędzić za kratami dłuższy czas – zdradził „Faktowi” Wiśniewski.
   Teraz jednak jego materiał jest jednym z najbardziej znaczących. Oto jak wyglądało miejsce wypadku przed przybyciem służb porządkowych.”

   2. Wywiad w „Kwadrans po ósmej” gdzie cały czas ciśnie mu się na usta eksplozja, a nie poprawne politycznie uderzenie: http://www.youtube.com/watch?v=UZIwqH–HHM

   3. Był też z nim wywiad (oglądałam dosłownie końcówkę i nie mogę sobie przypomnieć na jakim kanale, nie potrafię znaleźć tego w archium tvp) po tym jak dziennikarze odkryli fałszywą godzinę. Na wideo wiśniewskiego nagle pokazała się data i godzina (08:51 to sobie zapisałam)

   i wyżej już przytoczone przez Aśkę
   Wywiad S.W. z Piotrem Zychowiczem dla RP: http://www.rp.pl/artykul/460798.html
   Wywiad S.W. z Adrianem Klarenbachem dla TVP Info: http://www.tvp.info/opinie/wywiady/gdybym-wiedzial-co-sie-stalo-usiadlbym-i-plakal/1658974

 38. ANDREJ said

  Gruzińska pieśń ludowa dedykowana pamięci Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii

 39. Magda said

  Tak sobie myślę,że oprócz przyczyn katastrofy powinniśmy obserwować jej skutki.
  O niektórych już wiemy:
  – prywatyzacja mennicy
  – prywatyzacja PZU (zapowiadana wcześniej)
  – podpisana ustawa o IPN
  – przyspieszony termin wyborów (znacznie utrudniający zorganizowanie się grup narodowo-patriotycznych)
  Czy ktoś wie dlaczego nie zgłosił kandydatury prof.Kozłowski?

  • Andre said

   @ Magda Masz link do specjalnego oświadczenia Obamy w spr 3 MAJA

   • Magda said

    http://wiadomosci.onet.pl/2164454,12,usa_gratuluja_polsce_to_natchnienie_dla_wielu,item.html
    tylko takie coś znalazłam

   • Prosto said

    Statement by the President on Polish Constitution Day

    On behalf of the American people, I send my warmest congratulations to all who celebrate Polish Constitution Day – both in Poland and here in America. In the 209 years since Poland adopted its Constitution, that document has served as an inspiration to many around the world as a beacon of equality and democratic freedoms. Here at home, Polish Americans are an important part of our national character, serving as leaders in a variety of industries and having helped shape our nation. The United States and Poland remain close allies and essential partners, and we are bound to each other through our NATO obligations to our collective security. As we continue to confront global challenges together, I am confident that our partnership will only further strengthen and deepen.

    As we mark this day of celebration, I want to again express the deep condolences of the American people on the tragic loss of President Lech Kaczynski, First Lady Maria Kaczynska, and the many distinguished military and civilian leaders who were traveling with them. The resilience of the Polish people in the face of this tragedy serves as a model of courage and inspiration to us all.

    http://www.whitehouse.gov/the-press-office/statement-president-polish-constitution-day

  • hjk said

   prof. Kozlowski zasadniczo jest naukowcem, a nie politykiem, nie chciał być moze sam kandydować, lepszy będzie chyba jako prezes tego PNP…
   Myślę, ze jednak ważniejsze będą wybory parlamentarne w 2011 roku, trzeba się do nich będzie przygotować, moze jakos wytrzymamy, choć przez rok PO mogłaby wielu zniszczeń dokonać…
   No i o ile nie wybuchnie jakas swiatowa rozróba polityczna czy ekonomiczna w międzyczasie…

   • Magda said

    Czy to znaczy,że PNP popiera kandydaturę p.Wasika?
    Dlaczego nic o PNP nie mówią na RM?

  • hjk said

   @Magda
   „Dlaczego nic o PNP nie mówią na RM?”

   Nie wiem, moze czekają na wyniki kongresu, by się nie dać wpuścić w maliny, jak już kilka razy było…
   A poza tym bardziej związali się PiS-em…

   „Czy to znaczy,że PNP popiera kandydaturę p.Wasika?”

   Ktoś taki by sie przydał, może by zrobił w końcu porządek z rozpasanymi kiziorami i zakapiorami..

 40. hjk said

  „Prezydent Kaczyński był przez premiera Tuska, jego rząd oraz Platformę Obywatelską uznawany za przeciwnika, którego można zwalczać wszelkimi środkami. Znieważano Go i utrudniano wypełnianie Jego konstytucyjnych obowiązków. Starano się uniemożliwić realizację Jego zamierzeń na rzecz obrony strategicznego bezpieczeństwa Polski. W walce z Lechem Kaczyńskim rząd podjął współpracę z władzami Rosji.”
  http://wzzw.wordpress.com/2010/05/02/kaczynski-ma-milczec/

 41. Andre said

  http://euobserver.com/13/29417

  Rumunii do organizacji nowej wersji tarczy antyrakietowej USA

 42. Buka said

  Rosja: lewe części w remontowanych samolotach

  Wacław Radziwinowicz 2006-09-06, ostatnia aktualizacja 2006-09-07 08:53
  W Rosji do remontów samolotów powszechnie używa się podrobionych lub przechodzonych części zamiennych. Śledztwo dotyczy także zakładów naprawczych w podmoskiewskim Wnukowie, gdzie remontuje się m.in. polskie samoloty rządowe
  Milicja odkryła, że w magazynach zakładów remontowych na największym i najważniejszym w Rosji lotnisku Szeremietiewo półki uginają się pod „lewymi” częściami zapasowymi. Niektóre są podrobione, inne wymontowane ze starych samolotów. Rewidujący składy milicjanci odkryli także fałszywe blankiety i pieczęcie 40 producentów części oryginalnych. Służyły do produkcji certyfikatów poświadczających, że podróbki i części drugiej świeżości są nowymi oryginałami.
  – W Szeremietiewie mieli mnóstwo chłamu – opowiada milicyjny ekspert. – Pompy, przyrządy nawigacyjne, elementy systemów sterowania wszelkich typów samolotów używanych w naszym lotnictwie cywilnym. To wszystko po prostu myli, czyścili. Potem zużyte części ze złomowanych samolotów wstawiali do maszyn jako nowiutkie i za takie kazali płacić liniom lotniczym zlecającym remonty.
  Hangar z magazynem trefnych części należy do darzonego najwyższym zaufaniem Państwowego Instytutu Naukowo-Badawczego Lotnictwa Cywilnego, którego eksperci ustalają przyczyny katastrof samolotów. Przestępczy biznes prowadziła wynajmująca hangar spółka SB-120 „Szeremietiewo”. Na swoje stronie internetowej od dawna zamieszczała ogłoszenia, że skupuje stare części wszelkich typów cywilnych samolotów rosyjskich.
  Prokuratura wszczęła śledztwo przeciw głównemu inżynierowi SB-120 „Szeremietiewo” Wiktorowi G., zarzucając mu oszustwo, podrabianie dokumentów i narażanie życia tysięcy pasażerów samolotów. Aleksander Jurczyk, szef Federalnej Agencji Transportu Powietrznego, poprosił prokuratora generalnego Jurija Czajkę, by osobiście je nadzorował. Jednocześnie w całej Rosji rozpoczęła się kontrola wszystkich zakładów remontujących samoloty i firm zaopatrujących je w części zamienne.
  Efekty są szokujące. Jak podaje internetowa agencja Regnum, eksperci z prokuratury obliczają, że dziś co czwarta część montowana do samolotów podczas remontów jest lewa.
  Latanie w Rosji jest znacznie bardziej niebezpieczne niż w innych krajach. W roku ubiegłym tzw. współczynnik zabitych w katastrofach lotniczych wynosił 0,826, a w USA – 0,027 na milion pasażerów. W tym roku po katastrofach rosyjskich samolotów pasażerskich w Irkucku i pod Donieckiem wskaźnik ten będzie znacznie wyższy.
  Prasa rosyjska przypomina, że już dwa lata temu wybuchła w Rosji afera z lewymi częściami do samolotów. Dotyczyła zakładów naprawczych na innym lotnisku pod Moskwą – Wnukowo. Do sądu wpłynął nawet akt oskarżenia, ale sędziowie – zaplątani w pokrętnych wyjaśnieniach ekspertów ze wspomnianego Państwowego Instytutu Naukowo-Badawczego Lotnictwa Cywilnego – sprawę umorzyli.
  We Wnukowie remontowane są m.in. dwa samoloty Tu-154 i osiem Jak-40, którymi latają polski prezydent i członkowie rządu. – Nie mieliśmy żadnych problemów z samolotami, które po naprawach czy przeglądach wracały z Rosji do Polski – zapewnił „Gazetę” mjr Maciej Woźniak, rzecznik Polskich Sił Powietrznych. – Zresztą po każdym takim remoncie mechanicy z 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego, do którego należą rządowe „tuszki” i „jaki”, bardzo dokładnie, śrubka po śrubce, sprawdzają maszyny. Nie daliby wcisnąć sobie jakichś lewych części – zapewnia major.

  http://serwisy.gazeta.pl/swiat/1,34248,3600953.html

  • hjk said

   a w warsztatach samochodowych, to jak myślicie, co wkładają?
   Nowe to chyba już w ostateczności, jak nie mają starych…Tu też by się jakaś kontrola przydała…
   A dawniej co robili np z częściami elektronicznymi w sprzecie, jak jeszcze nie było modułów i zaawansowanej elektroniki?

  • Magda said

   gdyby tak zrobili z tu,to strona rosyjska miała by co ukrywać i dlatego bez niezależnych ekspertów tego się nie wyjaśni.

   • grypa666 said

    od pb: mechanicy/naprawiacze znaja limity bezpieczenstwa i nie wmontowaliby felernej czesci = chyba ze byliby w spisku; duzo czesci ze zlomowanych pojazdow jest w pelni uzytecznych = nie ma powodu zeby nie robic recyklingu, a wycenianie jak za nowe czesci to inna sprawa

   • in said

    Juz bardziej bym byl za opcja ze grudniu 2009 w czasie remontu wmontowano urzadzenie ktore umozliwilo kontrole lacznosci na tu154m,

    Teze o uszkodzonej czesci wykluczam z dwoch powodow:

    1. jak wiemy jedna z czarnych skrzynek diagnozowala na biezaco tu154m, zapis z niej byl sprawdzany po kazdym locie. uszkodzenie czesci latwe do wykrycie

    2. Trudno jest ocenic kiedy ta czesc ma byc zniszczona (nastapi awaria), nawet jesli by mieli rozpiska lotow na 2010 rok i ocenili by dokladnie liczbe lotow i przebieg km. zawsze mogly by zaistniec odwolane lub dodane loty.

 43. oberek said

  Witam moi drodzy Rodacy, przesłuchajcie tego wywiadu Komorowskiego w polskojęzycznej stacji radiowej RMF fm z września 2009, proszę zwrócić uwagę na fragment 1:38 do 1:45. Pozdrawiam

 44. oberek said

  tutaj link http://www.youtube.com/watch?v=86GcCrR4R_s

  • hjk said

   Pisał o tym p-wczoraj Maxi – 1 Maj 2010 @ 8:23 pm

   „Wizyty prezydenta odbywaja sie samolotem,
   przed wizyta w bratyslawie byl tam tylko charge d’affaires,
   jak prezydent mial byc w bratyslawie mianowal charge d’affaires na ambasadora
   sytuacje szantazowania plemiela niemianowaniem ambasadorow zmieni :
   1.wybory 2. wizyty prezydenta w krajach – jak gdzies poleci z wizyta (prezydent porusza sie za granice samolotem, nie samochodem i nie pociagiem)

   Nie odjezdzajcie panowie, ja jestem crazy, ale interpretacja dwuznacznych lub niefortunnych sformuowan (dorznoc watahe pisowska) to przesada.”

 45. Andre said

  Czy ktoś może wrzucić linka do oryginalnej wypowiedzi Prezydenta USA ( najlepiej pisemnej) i całkowitej ( język obojętny – najlepiej angielski) z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
  Polskie MERDIA cytują tylko 2 zdania!!!!!!!

 46. Uwaga – relacje na żywo z demonstracji wyborczej Kornela Morawieckiego z Warszawy! Roześlijcie dalej!
  http://www.youtube.com/user/monitorpolski#p/u
  Ostatnie nagrania:


  http://www.youtube.com/watch?v=J2QcNBUPCGs&feature=channel

 47. Brenda said

  A to ciekawostka przyrodnicza:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Zaskakujacy-rezultat-nowej-grypy-ocalila-zycie-ponad-7-tys.-osob,wid,12229313,wiadomosc.html?ticaid=1a196

  • Brenda said

   Czyli warto bylo sie zarazic! 😉 Pewnie za uiszczona oplata bedzie jeszcze okazja. 😀

  • hjk said

   Gdzieś czytałem (chyba Urbaś wysnuł taką hipotezę) ze po to własnie rozpuscili tego wirusa, żeby uodpornił wszystkich na wypadek różnych epidemii, mogących powstać po jakimś kataklizmie…
   No ale po co wtedy byłyby te przymusowe niemalze szczepionki??

   • Magda said

    Szczepionki były po to,żeby osłabić układ odpornościowy organizmu,Mówiło się już wtedy,że szczepionka uodparnia na jeden typ wirusa,wypuszczenie innego wirusa w sytuacji,gdy układ odpornościowy nie dział tak jak powinien ,zwiększa możliwość zarażenia.

 48. Buka said

  http://wolnemedia.net/?p=21421 Nielegalne eksperymenty medyczne na ludziach w Polsce?

 49. Andre said

  @ In
  >>>Polacy wiele razy byliscie inspiracja dla innych narodow, badzcie i teraz, przy okazji wyjasnienia przyczyn katastrofy i porzadkowaniu swego podworka nie zapominajcie zlapac “globalnego jastrzebia” ktory przy okazji wybral sie do was na lowy. Badzcie wciaz inspiracja dla swiata.<<<<<
  skąd to wziąłes???
  tutaj Statement by the President Obama on Polish Constitution Day
  http://www.poland.us/strona,42,5655,0.html
  ================
  od pb: przecie In pisze ze to jego wlasna interpretacja; ja nie sadze ze obama ma wolnosc dawac taki cynk przez mowe, a poza tym jest ditad wiernym lokajem kompleksu jot (tj sluzb „usa”)

  • in said

   @andre

   Moze nie bylem precyzyjny i niektorzy mogli nie zrozumiec aluzji ktora byla kontynuacja kilku wiadomosci do PB i byla pisane do niego.

   Tak wiec wyjasniajac kazdy kraj ma wiele swiat narodowych zwiazanych z ustawami, dekretami. Raczej sie nie zdaza by prezydent USA w zwiazku z tym skladal jakies zyczenia innemu krajowi.

   Tak jak wspomnialem wczesniej trzeba uwaznie sluchac wypowiedzi politykow i starac sie czytac miedzy wierszami.Wiadmosc ktora, B.Obama mogl ukryc miedzy wierszami i ktora mozna czytac w kontekscie kulturowym i historycznym konstytucji mogla wedlug mnie brzmiec w nastepujacy sposob:

   >>>Polacy wiele razy byliscie inspiracja dla innych narodow, badzcie i teraz, przy okazji wyjasnienia przyczyn katastrofy i porzadkowaniu swego podworka nie zapominajcie zlapac “globalnego jastrzebia” ktory przy okazji wybral sie do was na lowy. Badzcie wciaz inspiracja dla swiata.<<<<<

   Aby to zrozumiec mozna przeczytac tez moja wiadomosc do PB z wczoraj.

   Chcialbym wspomniec o mojej malym przypuszczeniu dlaczego te sprawy sa wazne.Przypuszczenia te opieram na znajomosci historii i ocenie aktualnych faktow na swiatowej scenie ekonomiczno-politycznej.

   Wiekszosc narodow swiata jest zniewolonych przez rozmaite struktury, sluzby i kompleksy. ale kazdy na miare swoich mozliwosci probuje sobie z tym poradzic.

   W tym przypadku bardzo wazna jest jedna zasada-
   Zlodzieja trzeba zlapac na goracym uczynku.

   Tak jak napisalem wczesniej za wczesnie mowic o ewentualnych winnych, ale jesli przyjmiemy ze “smolensk 2010″ bylo to glownie sprawa lokalna ale przy okazji jakas swiatowa mafijna struktura np.kompleks jot, chciala cos dla siebie zalatwic. to musimy brac pod uwage ze wiele swiatowych sil zyczy nam jak najlepiej w celu wyjasnienia smolenska bo wiedza ze to moze byc impuls do dzialania na skale swiatowa. To jak przy obalaniu komunizmu, wszyscy chcieli ale kazdy czekal kto zacznie.

   Zauwazcie ze Al Capone zostal zlapany za podatki, i tak samo jest szansa zlapac “jastrzebia” w sprawie malego lokalnego lowiska.

   Tak wiec, ciezko analizowac to bo tak jak napisalem dopoki nie odkryjemy jak to zostalo zrobione wszelkie posukiwania winnych sa strata czasu ale gdy wyjasnimy smolensk 2010 to mozemy zaczac efekt domina.

   dlatego tak alegorycznie, zlap zlodzieja na kradziezy ciastek a bedziesz mial okazje sprawdzic garaz gdzie ukrywa samochody.

   ale jeszcze raz podkresle, wyjasnijmy co sie stalo a winni sami wyjda z mgly i sie przedstawia

   Dlatego moja wiadomosc mozna bylo tylko zrozumiec w kontekscie kilku wiadomosci do Piotra Beina i analizy powiazan miedzy 10.04.2010 a swiatowymi strukturami mafijnymi np. kompleks jot.

   jesli moja wiadomosc ciebie lub kogos wprowadzila w blad to przepraszam. To byla tylko moja interpretacja jego wypowiedzi tego co bylo miedzy wierszami w odniesieniu do kontekstu historycznego wpolczesnych i dawnych wydarzen.

   • hjk said

    „Tak wiec, ciezko analizowac to bo tak jak napisalem dopoki nie odkryjemy jak to zostalo zrobione wszelkie posukiwania winnych sa strata czasu ale gdy wyjasnimy smolensk 2010 to mozemy zaczac efekt domina.”

    Załózmy że odkryjemy, to i tak mamy znikome możliwosci dotarcią czy odkrycia sprawców, tak mi się wydaje, natomiast owszem, gdyby to odkryć i przedstawić scenariusz, moze jakieś patriotycznie nastawione służby mogłyby pociągnąć sprawę…

  • in said

   @Andre
   wielkie dzieki za odnaleznieni pelnej wersjii , ta pelna wersja jeszcze bardziej potwierdza moje przypuszczenia.

   ————————————————————————————-

   Statement by the President Obama on Polish Constitution Day

   On behalf of the American people, I send my warmest congratulations to all who celebrate Polish Constitution Day – both in Poland and here in America.

   In the 209 years since Poland adopted its Constitution, that document has served as an inspiration to many around the world as a beacon of equality and democratic freedoms. Here at home, Polish Americans are an important part of our national character, serving as leaders in a variety of industries and having helped shape our nation.

   The United States and Poland remain close allies and essential partners, and we are bound to each other through our NATO obligations to our collective security.

   As we continue to confront global challenges together, I am confident that our partnership will only further strengthen and deepen.

   As we mark this day of celebration, I want to again express the deep condolences of the American people on the tragic loss of President Lech Kaczynski, First Lady Maria Kaczynska, and the many distinguished military and civilian leaders who were traveling with them. The resilience of the Polish people in the face of this tragedy serves as a model of courage and inspiration to us all.

   Barack H. Obama
   …………………..
   P.S Andre jeszcze raz dzieki
   ====================
   od pb: In, ktore twe przypuszczenia i potwierdza jak?

   • in said

    @PB

    „…As we continue to confront global challenges together,

    wraz z koncowka o katastrofie.

    odpowiednie ulozenie tekstu, moze sie myle ale USA nie ma jakiegos wiekszego interesu w takich gestach. Bo czy sa te gesty czy nie to Polska i tak kupi f-16…A nie sadze zeby B.Obama w jaskis szczegolny sposob przezywal tragedie zwazywszy na gre w golfa.

    Wydaje mi sie ze Obama liczy po trochu ze polska rozwiaze zagadke Katastrofy w Smolensku i co bedzie jesli sie na przyklad okaze ze falszywe nadajniki NDB zasponsorowala firma nalezaca np. do Goldman Sachs???,Nikt nie lubi byc marionetka ale lepiej niech sznurki przerwie sasiad. W koncu jak to w przy zalozeniu spolki, ktos wiedze, ktos pieniadze a ktos wykonanie. ale to tylko moje przypuszczenia…osobiste przypuszczenia… na fakt ze nie jestesmy sami i nie wszystko stracone.

   • in said

    „…The United States and Poland remain close allies and essential partners, and we are bound to each other through our NATO obligations to our collective security…”

    Czytaj, robcie co trzeba jak co nikt sie nie bedzie wtracal.

   • in said

    @PB
    Ale to sa moje osobiste przypuszczenia z ktorymi chcialem sie podzielic, w tej materii trudno co udowadniac i ciezko sie tym zajmowac bo trzeba by bylo zapytac samego B.Obame a nawet on moglby sie nie przyznac. Wiec pozostaje zywic nadzieje ze nie jestesmy sami.
    ========================
    od pb: obama powiedzial to zeby sie podlizac 1 mln polonusow-wyborcow; obama jest zalosna marionetka kompleksu jot;

   • hjk said

    The resilience of the Polish people in the face of this tragedy serves as a model of courage and inspiration to us all.

    to jest ciekawe…

   • Andre said

    http://www.state.gov/secretary/rm/2010/05/141342.htm

   • Smuga said

    @In
    i co z tego tekstu można wyczytać miedzy linijkami?, ja nic nie widzę. Dla mnie nato, cia, mi6 to terrorystyczne organizacje. Szwajcarski profesor Daniele Ganser opisał to w książce GLADIO, podziemna armia nato. Wszystkie zamachy terrorystyczne w Europie były od 2 wojny ś. były inscenizowane prze Gladio, Nie wiem czy to na polski przetłumaczone, ale w internecie znajdziesz tysiące linków.
    ============
    od pb: podzielam zdanie Smugi; obama czyta co mu podsuna sluzby – de facto wladcy usa

   • asterix said

    @Andre
    MIRROR:

   • Andre said

    @ In

    „(…), I send my warmest congratulations to all who celebrate Polish Constitution Day ” (…)

    tych którzy SWIĘTUJĄ (czyli są tacy którzy SWIĘTUJĄ)

    (…) on the tragic loss of President Lech Kaczynski, First Lady Maria Kaczynska, and the many distinguished military and civilian leaders

    NAWIĄZANIE DO KONDOLENCJI(ale że jest to do „American people” do „Polish people”)
    uważam że jest to pominięcie władzy a całe przesłanie jest do Narodu(-ostatnie zdanie skierowane jest WYRAŹNIE do pewnej zamkniętej grupy ludzi).
    KONDOLENCJE SKŁADA SIĘ NAJBLIŻSZYM.Wydaje mi się ze jest tutaj to widoczne.

    Ale to tylko moje „czucie”tematu.

   • in said

    @PB
    przepraszam za zamieszanie, jest to moje osobiste czucie pewnych spraw.

    To jak jest naprawde okaze sie po wyjasnieniu zagadki Smolenska.

    Wydaja mi sie ze glebsza analiza tego w tej chwili nie ma sensu.Gdyz wszystko moze sie zmieniac.

 50. asterix said

  Deszcz będzie padał na każde zawołanie
  http://www.sfora.pl/Deszcz-bedzie-padal-na-kazde-zawolanie-a19771

 51. wiktoria said

  http://blogmedia24.pl/node/29064 do poczytania

  • grypa666 said

   od pb: cala wina na putina = ile w tym prawdy, ile propagandy? moze ktos skomentowac?

  • hjk said

   z tych czytanek ciekawe info, ze strzały na filmiku to ew.polskie strzały, bo komando jeśli już to używąło tłumików – słuszna uwaga i że rozegrała się regularna bitwa…

   A drugie – sugestia, że mgła to lipa…
   Ale jak nie było mgły (jacy swiadkowie?), to musiała być „awaria”…
   wtedy odpada hipoteza fałszywych radiolatarni…

   Trzecie;
   „Okazuje się, że nie tylko mnie od początku zastanawiają narzucające się dwa elementy: po pierwsze- dziwnie rozczłonkowany, poszarpany korpus samolotu, jakby był z cienkiego aluminium (zwrócił na to uwagę bodajże reporter CNN, który relacjonował najobszerniej katastrofę już 2 godziny po fakcie – podniósł jakiś fragment z ziemi o długości ca 50 cm i powiedział, że dziwnie lekki jest to metal, do znalezienia na YouTube.com), a po drugie – brak ciał.
   Osobiście uważam, ze ciała wyparowały wskutek użycia broni skalarnej (Nika ), bo jakieś strzępy zostały. Pracowali nad nimi w Moskwie lekarze-patolodzy… Ciekawe jak im się udało zachować ciało prezydenta Kaczyńskiego, skoro siedząca przy nim zona została kompletnie (z wyjątkiem dłoni z obrączką ) unicestwiona, a także siedzący w kabinie pilotów piloci. Ciekawe,co widział Jarosław? Co znajduje się w trumnach? Jednak hipoteza jest ciekawa, choć trudna do przeprowadzenia (świadkowie – podwykonawcy musieliby zostać także unicestwieni). Tłumaczyłaby przynajmniej dziwnie poszarpany i dziwnie rozczłonkowany korpus samolotu.”
   http://trzyskowronki.salon24.pl/174316,ciekawa-hipoteza-nt-zamachu-dwa-tupolewy

   właśnie to chciałem już wcześniej powiedzieć – istnieje podobno tzw. broń skalarna, nie wiem, czy ma coś wspólnego z HARPem, w każdym razie jeje działanie polega na tym, że poprzez oddziaływanie 2 wiązek (stąd czasami nazywa się ją chyba interferometrem)na danym miejscu czy obszarze mozna uzyskać różne efekty, w tym np. gwałtowne oziębienie (mgła), zakłócenie czy paraliż systemów elektronicznych, rozstrój umysłowy czy emocjonalny, osłabienie odporności, itd.

   Czwarte info to, o czym mówi link, tj.dwa-tupolewy – najbardziej rozpracowana hipoteza;
   Prezydent Kaczyński i wszyscy inni znajdujący się na pokładzie samolotu lecącego na uroczystości katyńskie nie zginęli w samolocie, który rozbił się koło lotniska w Smoleńsku – jak to pokazano całemu światu, ale w innym miejscu. W Smoleńsku rozbił się samolot bliźniak. Bliźniak ten był pusty – bez pasażerów i załogi. Przypuszczalnie chciano mieć absolutną pewność skutków zamachu i dlatego zamordowano wszystkich poprzez strącenie samolotu prezydenta i rozbicie go w ustronnym miejscu, gdzie ofiary można było rzeczywiście dobić, o ile ktoś by przeżył. W Smoleńsku rozbił się jedynie samolot bliźniak, który został spreparowany jedynie do upozorowania katastrofy z winy pilota. W TV widać było rozbity samolot, ciał ofiar nikt nie widział. Konstrukcja bliźniaka była specjalnie przygotowana do rozpadnięcia się na mnóstwo kawałków zdemolowanej konstrukcji na dużej przestrzeni miejsca upadku. To celem ukrycia właśnie faktu braku ciał ofiar w samolocie rzekomo prezydenckim. Pierwsi spontaniczni świadkowie na miejscu rozbicia samolotu TU154, np. polski kamerzysta telewizyjny oraz polski ambasador w Moskwie Bhar, stwierdzili zgodnie, że nie widzieli ciał ani zabitych, ani rannych. Szczególnie ważne tu jest zeznanie kamerzysty, który był w Kabatach i widział, jak wygląda miejsce katastrofy lotniczej w chwili tuż po zderzeniu samolotu z ziemią. Brak ciał zabitych lub rannych obaj świadkowie podkreślali ze zdumieniem i pełną świadomością o niezwykłości tego faktu. Ciał ofiar nie widział ani ten polski kamerzysta, ani następni operatorzy, którzy filmowali strażaków polewających wrak wodą. Ani jeden raz kamera pokazała coś, co mogło przypominać ciało ofiary katastrofy. Ciała te powinny przecież znajdować się w samolocie oraz obok. Samolot ten leciał z niską prędkością, a konstrukcja miała być nienaruszona do chwili uderzenia w ziemię. Dodatkowo gałęzie lasu oraz miękkie podłoże powinny wybitnie amortyzować uderzenie, co powinno umniejszyć efekt ewentualnego rozrzutu ciał. Gdyby w samolocie bliźniaku byli ludzie, to widać by było też ciała ofiar wypadku. Kamery nie okazały też plandek lub koców, które w takich wypadkach narzuca się na ciała zabitych. Na wszystkich ujęciach kamer brak takich śladów przykrycia ciał. Do miejsca wypadku nie podjechała ani jedna karetka, nie przybył nikt z personelu medycznego. Pokazano trumny przy w wożeniu ich na miejsce wypadku, jaki i przy wywożeniu ich do Moskwy. Co było w trumnach, nikt nie widział. Pakowanie skrwawianych ciał ofiar katastrofy pozostawia ślady krwi na ubraniu personelu ratunkowego, jak i sprzęcie ratunkowym. Tu ani ratownicy nie mieli śladu krwi, ani materiał trumien nie został zakrwawiony w sposób widoczny. Wladze Smoleńska groteskowo wręcz podały, że wszyscy zginęli. Podczas kiedy nie wiedziano nawet, ilu było zabitych – nie umiano podać żadnej cyfry. Cyfra było: wszyscy zabici. W przypadku takiej katastrofy podaje się, ilu ciał doliczono się wśród zabitych, a ile ciał możne brakować – zaginieni. Widać tu wcześniej zaplanowane komendy, zaprojektowane za biurkiem i nie mające pokrycia w realnych raportach o faktycznym zdarzeniu. Oprócz oceny działań ratunkowych dochodzi tu aspekt oszacowania technicznego uszkodzenia samolotu. Kiedy w pierwszych doniesieniach podawano, że wszyscy zginęli i samolot został doszczętnie zniszczony w trakcie katastrofy, TVP Info pokazywała swymi kamerami – w tle takich właśnie komentarzy – wyraźny dobrze zachowany kształt kadłuba samolotu. Kadłub – w części środkowej – leżąc na ziemi wyglądał w bardzo dobrym stanie! Leżąc lekko skośnie do osi kamery ukazywał wyraźnie swe wnętrze, które wyglądało na dobrze zachowane, choć wskazujące na ślady braku tak foteli, jak półek bagażowych itp. Wyglądało to, jakby nastąpił tam wybuch, który wymiótł wszystko ze swego wnętrza. Coś tak jak skorupka jajka bez swej zawartości. Na pokazywanych zdjęciach video widać było, tak jakby cześć cylindryczna kadłuba została rozdarta na kawałki. Przekrój tego rozerwania był charakterystycznie postrzępiony regularnie – też jak skorupka jajka – co było widokiem niezwykłym przy takich zderzeniach. To postrzępienie mogło być także podobne do rury lub łuski pocisku, które zostały rozerwane silą wybuchu od środka, a nie siły zewnętrznej. Uszkodzenia takie nie mogą być skutkiem uderzenia w ziemię. Film pokazujący tak zniszczona konstrukcje zaginął i może nie ma już go nawet w archiwum TVP. Jeżeli ktoś nagrywał te sceny w domu, powinien kopie tego filmu rozesłać po świecie i opublikować w internecie. Co charakterystyczne, ogon części kadłubowej – pokazany na innym filmie – ma widoczne oderwanie od części kadłuba cylindrycznego w sposób absolutnie odwrotny. Sprzeczność w rozumowaniu nie występuje, jeżeli założymy, że kadłub cylindryczny jest jednolity, a cześć ogonowa jest przykręcona śrubami przez wręgę kadłubową. Przygotowując konstrukcje do łatwego rozsypania się w trakcie wybuchu przy uderzeniu w ziemię jest dużo łatwiej poluzować śruby części ogonowej niż osłabić monolityczną konstrukcję części cylindrycznej. Stąd ta różnica. Fakt, że konstrukcji ogonowa została celowa osłabiona jest łatwo zauważalny. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia innych katastrof TU154. Tam zawsze ogon jest konstrukcją najtrwalszą i trzyma się części cylindrycznej, podczas kiedy u bliźniaka nastąpił wyraźny podział. Przygotowując samolot bliźniak do efektownego rozbicia, postanowiono zwiększyć efekt rozrzucenia części wraku poprzez rozerwanie kadłuba od środka właśnie za pomocą ładunków wybuchowych. Obawiano się bowiem, że wrak zachowa się w całości i trudniej będzie ukryć fakt braku ciał. Bliźniak byl tak właśnie przygotowany – konstrukcja osłabiona – do rozpadnięcia się na mnóstwo kawałków na rozleglej przestrzeni. Z tych to powodów samolot nie zapalił się. Brak pożaru bowiem jest prostym wynikiem braku paliwa w zbiornikach. Samolot prezydencki – „prawdziwy” – miał paliwo na calą drogę powrotną i przy takim właśnie uderzeniu plunąłby ogromnym pożarem. Brak paliwa w bliźniaku musiał wynikać z obaw, że eksplozja samolotu w powietrzu wywoła równoczesny pożar samolotu na wyraźną chwilę przed zderzeniem z ziemią – co podważy wersję o błędzie pilota.
   http://wiadomosci.onet.pl/forum.html?hashr=1&#forum:MSwxNSwxMSw2ODg1NzEwMSwxODA2NzgxNTcsODI4Nj

   • hjk said

    piąte – w linku jest, ze Anders to (Arkadiusz Protasûk — ed.)
    http://www.money.pl/forum/temat,30,2186493,2186493,15,0,swiatowe;media;o;tragedii;pod;smolenskiem
    a zastanawialismy się kto to jest ten Anders na filmiku Koli… skad to wiadomo?

   • hjk said

    2010-04-13 01:53:34 | 209.216.209.* | ??!
    Re: Światowe media o tragedii pod Smoleńskiem [2]
    Świadkowie podają, że samolot podchodził kilka razy, piloci mówią, że jeden raz…
    Świadkowie nie są w stanie odróżnić jaki to samolot, prawdopodobnie kojarzą dwa samoloty
    jako jeden.
    Co robił tam, na lotniku rzadko używanym, transportowy samolot ruski „IŁ76” na 15 minut
    przed przylotem Prezydenta ?
    Panowie strażacy, czym odcina się dopływ tlenu do pożaru. Czy rozpylenie halonu lub innej
    substancji z innego samolotu nie spowoduje chwilowy spadek mocy silników…?
    Przy bezwietrznej, mglistej pogodzie gaz będzie się utrzymywał w powietrzu. To by
    wyjaśniało niemożność poderwania prezydenckiego samolotu lub zbyt szybkiego opadania
    opadania…
    http://www.money.pl/forum/temat,30,2186493,2186493,15,15,swiatowe;media;o;tragedii;pod;smolenskiem.html#A2190887
    =================
    od pb: trzeba by naladowac halonu co nie miara w duzej objetosci powietrza; jak tylko samolot wyleci z halonu, silniki zadzialaja?
    co z tym mitem o smolensku malo uzywanym lotnisku?

   • hjk said

    „Tylko dlaczego gdy polscy dziennikarze zapytali rosyjskiego świadka czy mgła była bardzo gęsta odpowiedział: Jaka mgła? Przecież świeciło słońce.”

 52. j21 said

  A ja wklejam retoryczne pytanie ze strony prof. Dakowskiego

  „pytanie za 1 zł: Co doprowadziło Grecję, kraj doskonale żyjący z turystyki, w parę lat do „bankructwa”? A Niemcy chcą ten piękny kraj wykupić za 130 miliardów eurosów… Wyprzedaż? A czemu Grecy tak się bronią przed „pomocą”? Okazuje się, że dług „zrobiony” Grecji wynosi oficjalnie ok. 300 miliardów euro, a z „kreatywną księgowością” ponad 500 miliardów. Ilokrotnie WIĘKSZE jest zadłużenie Polski? Może panika na obliczach naszych „mężyków stanu” wynika też z tego, że wiedzą, iż jesteśmy następni w kolejce? I przewidują że będziemy się bronić mocnej, niż Grecy?”
  http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1923&Itemid=46

  • Magda said

   a jaka formacja polityczna tam rządziła w ostatnich latach doprowadzając do takiego zadłużenia?

   • j21 said

    chyba pasok ogólnogrecka partia socjalistyczna

   • Smuga said

    @Magda
    Polecałem kilka dni temu obejrzenie filmu Pieniądz jako Dług,(albo z długu). W monetaryźmie nie ma innej mozliwości jak zadłuzenie i nie ma kraju na świecie który nie byłby zadłużony po uszy. Monetaryzm to prosty sposób na orabowanie panstw i społczeństw, 3 świat już głoduje, usa 40mln. zyje z kartek na żywnoś, teraz kolej na nas. Kto za tym stoi to opisuje tu w tym blogu pan Piotr.

   • Magda said

    @ Smuga
    tak wiem,jestem tutaj dość długo

   • Magda said

    @ Smuga
    moje pytanie miało raczej na celu zwrócenie uwagi na analogię do naszej sytuacji

   • Smuga said

    @Magda i J21
    Niemcy nie są w stanie kupić grecji, bo zadłużenie tu przekracza wszystkie granice, rząd federalny ma prawie 2bln. a podrzędne jednoski komunalne 3 razy tyle, więc długo nie potrwa i podzielą los Grecji. Moim zdaniem nie ma w ogóle znaczenia jaka partia jest przy władzy, w monetryzmie zadłużenie musi rosnąć, aż do kompletnego bankructwa, o spłacaniu długu nie może być mowy, taki jest ten system. Kto odważy się zamiast długi własny pieniądz druckować, np. Lincoln i jego green back, albo Kennedy straci życie.

  • Dawid said

   Jesli dany rzad ma charakter przestepczy i jego dzialania zmierzaja do rozbicia i zadluzenia narodu( wbrew konstytucji), to zadluzenie jakie dokonal powinno byc poddane weryfikacji(naruszenia prawa).

   • Magda said

    powinno być,tak jak i powinny być unieważnione umowy międzynarodowe zawarte z naruszeniem konstytucji i prawa

   • Smuga said

    @Dawid
    a polska konstytucja określa jak ma funkcjonować system pięniężny?. Np. w niemieckiej ktoś postarał się o to ze tam o tym ani słowa. Teraz pytanie, kto miał łapę po wojnie nad niemcami, a po komunie w Polsce?

 53. ANDREJ said

  NIE NA TEMAT ALE WARTO WIEDZIEĆ
  Bądź sobą, wybierz colę, umrzyj młodo

  30-04-2010 22:55

  cola · fosforany · kwas fosforowy · starzenie

  Często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele sprzeczności zawiera w sobie nasza cywilizacja i kreowany przez reklamy obraz. Ot: choćby powszechne scenki z grupą młodzieży, która pije colę, żeby być sobą. Kult młodości. Jak na ironię, naukowcy z Harvardu dowiedli w swoich badaniach, że picie coli przyspiesza procesy starzenia. I to bardzo wyraźnie. Wybrańcy coli umierają młodo?
  TO JEST PRODUKT IZRAELSKI ,JAK NIE BOMBKI FOSFOROWE TO FOSFOR W NAPOJACH
  http://kopalniawiedzy.pl/cola-fosforany-kwas-fosforowy-starzenie-10275.html

  • Smuga said

   @ANDREJ
   cola ma też swoje zalety, w usa policja urzywa tego do mycia asfaltu po wypadkach;-)

 54. BAŚKA said

  POLACY NA EMIGRACJI DZIAŁAJĄ- AUSTRALIA
  „Wyborca powiedział/a

  2010-05-03 (poniedziałek) @ 11:08:49
  Argument “narodowy kandydat nie ma szans” – jest podlym ubeckim oszustwem.

  Ma szanse i to wielka tym razem, jak nigdy od czasu I wojny swiatowej !

  Wystarczy, zeby wszyscy, ktorzy sa i czuja sie POLAKAMI, zaglosowali na niego !

  Tym razem nawolywanie do bojkotu jest samobojstwem.

  Nalezy utworzyc wlasne komitety liczace glosy w calej Polsce !

  Nie moze byc oszukany tym razem 60 milionowy Narod Polski !

  Emigracja wezmie masowo udzial i nikt ich nie powstrzyma.

  Jest miesiac ponad czasu, by zorganizowac sprawna akcje w caly Kraju, listowa, e-mailowa, telefoniczna, od domu do domu.

  Zaloba po katastrofie pod Smolenskiem obudzila Mlode Pokolenie.

  To Wasza szansa !

  Do dziela !

  Najwiekszymi patriotami sa kibice sportowi.

  Pokazcie swoja sile i wrogom, gdzie raki zimuja.

  To ostatnia szansa !!!”

  Jerzy Ulicki-Rek

  • Aśka said

   A propos kibiców
   http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33719
   Władze Agory są zaniepokojone akcją kibiców „Kolejorza”, którzy postanowili zbierać dziennik „Metro” na makulaturę. To kolejna odsłona bojkotu tego koncernu w Wielkopolsce.

   Bojkot mediów Agory w Wielkopolsce trwa. Lechici nie tylko na różne sposoby przekonują mieszkańców Poznania, aby ani nie kupowali gazet z koncernu Agory, ani nawet nie odwiedzali ich portali internetowych. Kibice „Kolejorza” także prowadzą zbiórkę bezpłatnych gazet ze stajni Agory. Mowa tu głównie o dzienniku „Metro”. Fani „Kolejorza” są w swych działaniach bardzo skuteczni. Dowód? Reklamodawcy są zaniepokojeni zmniejszająca się ilością czytelników, która nie zwraca im już poniesionych kosztów.

   W związku z takim obrotem sprawy włodarze Agory postanowili walczyć z kibicami, prosząc o pomoc policję. Funkcjonariusze mają przy pomocy monitoringu obserwować miejsca darmowej dystrybucji i namierzać osoby, które biorą czynny udział w tej akcji. Co im grozi? Za pobieranie gazety w nadmiernej ilości mogą zostać oskarżone nawet o kradzież – tak przynajmniej przekonuje Agora. Czy jest to możliwe, aby ukraść coś bezpłatnego? Prawnicy, na których powołują się kibice Lecha, twierdzą, że nie.
   (LechPoznan.net)

 55. wszechstronny said

  Prosze niech ktos to poczyta i skomentuje

  http://wyborcza.pl/1,75248,7819011,Opowiesc_o_tym__jak_umysl_wybiera_droge_na_skroty.html?as=1&startsz=x

  • in said

   autor otworzyl ksiazke do manipulacjii informacjami, wzial najprostsza metode i napisal artykul.

   Ten artykul nie mial na celu rzeczowej analizy tylko przedstawienie kilku rzeczy.

   1. Kto wiezy ze byl zamach wiezy w ufo i kosmitow

   2. Za teoriami o zamachach i spiskach stoi PIS (nachalne wyszukanie zwolennikow PiS)

   I najwazniejsze autor uzyl podstawowej techiniki manipulacji-zmiany pogladu- najlatwiejszej ale najgorzniejszej.

   metoda kanapki.

   1.warstwa smolensk

   2. inne najmniej realne teorie spiskowe

   3. smolensk

   to ulozenia nam mowi mniej wiecej to: porozmawiajmy o smolensku (otwiera zainteresowanie, zaufanie), w swiecie jest tyle idiotycznych teorii (ukryte porownanie, laczenie faktow, zmiana pogladu), porozmawiajmy o smolensku (umocnienie zmian)

   najbardziej banalna, szkolna manipulacja informacja jaka ostatnio czytalem. To zdjecie z ufoludkiem na poczatku to…bez komentarza.

   Nie zdziwilbym sie gdyby to pisal student na praktykach w G.W

   P.S

   Zycze by jutro wyladowali kosmici a caly artykul pojdzie do kosza.

   P.S II

   Ja nie bylem zwolennikiem PiS wiec autor sie pomylil.

  • Julka said

   A wiedziałeś minę Michnika podczas żałoby? Tyle lat walki postępowo-ideologicznej na marne!

 56. Dawid said

  Przeciw Bezprawiu! Jerzy Jachnik o protescie 18 Maja

 57. Aśka said

  http://blogmedia24.pl/node/29064
  Tekst cenzurowany na forach.
  Temat: Gieorgij Gordin, „Komentarz z Rosji” tłumaczenie z rosyjskiego.
  avatar użytkownika Maryla
  Maryla, pon., 03/05/2010 – 14:33

  http://www.rupor.info/analitika/2010/05/01/v-ubijstve-kachinskogo-viden-pocherk-putina/
  (Tłumaczenie L.V.)

  W zabójstwie Kaczyńskiego widać styl Putina

  1.5.2010 18:43
  Gieorgij Gordin, „Komentarz z Rosji”
  ======================
  od pb: prosze znawce tematu o komentarz = czy jest to nienawistny napad propagandowy (kompleks jot?) w stylu „putin winien bjeslany” (gdzie zawinili islamisci) i „putin napadl na gruzje” (a w rzeczywistosci bylo odwrotnie)

 58. Magda said

  http://it.notizie.yahoo.com/46/20100414 /video/vwl-sul-web-la-con versazione-prim a-del-d-df14a31.html

  UWAGA! OSTATNIA rozmowa naszego pilota. czemu w Polsce nikt tego nie ma ?
  ———————————————
  znalazłam takie coś,ale nie mogę otworzyć.

  od mg: http://it.notizie.yahoo.com/46/20100414/video/vwl-sul-web-la-conversazione-prima-del-d-df14a31.html

 59. dario said

  obserwując wszystkie opisy i zdjęcia z katastrofy nasuwa się jednak tylko jeden wniosek że był to zamach ponieważ
  szczątki samolotu wskazują jednoznacznie na rozbicie się a nie nieudaną próbę lądowania więc jedyne co trzeba teraz ustalić to winnych tego wszystkiego ale jak mamy to zrobić skoro nawet nie ujawniono zapisu czarnych skrzynek? dlaczego?
  to jest cios poniżej pasa

 60. Magda said

  http://smolensk.ws/blog/186.html
  teraz po polsku

 61. dario said

  Ludzie Komorowskiego zajmują IPN.
  Szefem departamentu kadr MON jest WSIowiec, Bojarski, mianowany przez Klicha. Śp. A. Szczygło sprzeciwiał się temu.
  Teraz nowych dowódców będzie nominował gen. Bojarski, a papiery podpisze Komorowski.
  Przypomnijmy jeszcze, że Klich był prezesem ISS, sponsorowanego przez niemieckie fundajce.

  Angela Merkel przejmuje władzę w Polsce.

  Kyrie eleison!

  http://www.tuskwatch.pl/index.php/2010/04/11/smierc-cena-zycia/

 62. Aśka said

  Mnie zastanawia wpis na forum
  http://www.smolensk-auto.ru/forum/index.php?showtopic=16192&st=0&p=414922&#entry414922
  Temat: Самолет президента Польши потерпел аварию под Смоленском
  Temat: Samolot prezydenta Polski poniósł/doznał awarię pod Smoleńskiem.

  RR_Bars
  сообщение 10.4.2010, 10:25
  Сообщение #1

  Что то случилось с польским самалётом на нашем аэродроме… стаит без шасси все пожарные города там.(не подтверждённые данные, близкие к оффициальным.)

  tłumaczenie
  Coś się stało z polskim samolotem w naszym lotnisku .. stoi bez podwozia
  Tam są wszyscy strażacy z miasta
  (Nie potwierdzone dane, bliskie oficjalnym)
  ___________
  Dlaczego on napisał samolot stoi na lotnisku bez podwozia? Przecież, gdyby zobaczył te strzępy samolotu, to nie napisałby, że samolot stoi bez podwozia, tym bardziej, że wiele z tych części było przewróconych do góry nogami.

 63. Isar Hecht said

  Niemcy pisza o kontenerze zwlok ze szpitali.

 64. Maxi said

  Tu 154 musial miec ladunki wybuchowe(termobaryczne?) – 1 powodujacy nurkowanie i uruchomione przy zderzeniach z drzewami. Na zdjeciach z katastrofy wszystkie przedmioty i zwloki pokryte jest bialawym pylem niespotykanym w innych katastrofach.
  Rozbite Tu 154:
  1. http://www.altair.com.pl/start-3177
  Katastrofa irańskiego Tu-154M:
  Według naocznych świadków, Tupolew wykonał parę kręgów w rejonie wsi Jannatabad, niedaleko miasta Kiwzin, prawdopodobnie spuszczając paliwo przed awaryjnym lądowaniem. Mieszkańcy zaobserwowali również ogień. Potwierdzili to również przedstawiciel władz lotniczych, mówiąc – nieoficjalnie – o pożarze jednego z silników.
  W czasie jednego z kręgów samolot stracił nagle wysokość i wbił się w ziemię pod dużym kątem. Zdjęcia z państwowej telewizji irańskiej pokazują krater po zderzeniu. Siła upadku była tak duża, że szczątki samolotu znajdowane są o 150-200 m od miejsca upadku.
  Miejscowe władze potwierdziły, że nikt nie przeżył katastrofy. Zginęło 153 pasażerów i 15 członków załogi.
  Foto: http://fakty.interia.pl/galerie/swiat/katastrofa-samolotu-w-iranie/zdjecie/duze,1071627
  http://wyborcza.pl/51,75477,6825578.html?i=0

  2. http://lotnictwo.net.pl/3-tematy_ogolne/15-wypadki_i_incydenty_lotnicze/22369-2010_01_24_tu_154_zapalil_sie_podczas_ladowania.html
  Lądowanie w warunkach minimalnej widoczności zakończyło się uszkodzeniem samolotu, w tym podwozia i lewego skrzydła. Zapaliła się tylna część kadłuba, która ostatecznie oderwała się (zdjęcie: FARS). W efekcie wypadku nikt nie zginął, ale 46 osób zostało rannych. Przewieziono ich do szpitali w Mashhad.
  film z katastrofy http://www.liveleak.com/view?i=679_1264357327
  zdjecia Tu 154 http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1479154&Lang=E

  3. Przeanalizowaliśmy zdjęcia i artykuły na temat innych, wcześniejszych katastrof z udziałem Tu-154. Wniosek jest jeden: wygląd wraku prezydenckiego samolotu przypomina szczątki tupolewów, które ulegały zniszczeniu, opadając z wysokości kilkuset metrów.
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33522/articlePage/2

 65. Andre said

  http://www.smolensk-auto.ru/forum/index.php?showtopic=16192&pid=428286&mode=threaded&start=1000#entry428286

  KTO NAS ROBI W BAMBUKO
  KLICH,TUS,GRAŚ I KOMOROWSKI WIEDZA OD 22 KWIETNIA O TYM ŻE ROSJANIE WIEDZĄ JUŻ WSZYSTKO .
  CHYBA TRWAJĄ TARGI A PUTIN TO WYGRYWA (BO MA Bata)

  MOJE PRÓBY TLUMACZENA WYPOWIEDZI JEDNEGO Z UCZESTNIKÓW FORUM

  Post pisany 26 Kwietnia -mówi autor o sobocie 22 KWIETNIA

  1 . Bogdan Klich odwiedził(..), Interstate Aviation Committee (IAC) i zobaczyć dane wstępne dochodzenie w sprawie katastrofy

  2.Wszystkie pytania zostały przekazane przez stronę polską, wyczerpujących odpowiedzi, które ze strony polskiej został spełniony

  3.Minister Obrony Narodowej (..)miał możliwość posłuchać pełnego zapisu katastrofy rejestrator mowy i zapoznania się z wstępnych wyników przetwarzania informacji i wspólnych parametrów dyktafonów,”

  4.Татьяна Анодина zwróciła się do polskiej głównej wojennej głowy (главе военного ведомства Польши) (MINISTER OBRONY NARODOWEJ ?) O PRZEDSTAWENIE W MOŻLIWIE KRÓTKIM CZASIE DANYCH DOTYCZACYCH przygotowaniA załogi i statku powietrznego, ODNOTOWUJAC
  ZE STRONA ROSYJSKA PILNIE PRZEDSTAWIA DLA KOMISJI MAG WSZYSTKIE POTRZEBNE MATERIAŁY

  Czyli — nikt niczego się nie dowie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  DONEK RŻNIE GŁUPA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  сообщение 26.4.2010, 10:49
  Сообщение #1002

  Another piece of news.

  IAC: the Polish side is satisfied with the investigation of Tu-154

  The Polish delegation headed by Minister of National Defence of Poland Bogdan Klich visited on Saturday in Moscow, the Interstate Aviation Committee (IAC) and see the preliminary data investigating the crash of Polish President Lech Kaczynski at Smolensk.

  „The Polish delegation was briefed on the preliminary results of the investigation available to the Technical Commission of the MAC. All the questions were provided by the Polish side, complete answers, which the Polish side was satisfied,” – told Interfax on Saturday in the Interstate Aviation Committee (IAC).

  „The Minister of National Defence Science and Technology Center IAC was given the opportunity to listen to the full recording of the speech recorder crash and become familiar with the preliminary results of a joint information processing and parametric voice recorders,” – said the committee.

  In the MAC noted that the head of the Committee Tatyana Anodina appealed to Defense Minister of Poland to provide in the shortest possible time data on the preparation of the crew and the aircraft (the president of Poland) to meet the flight, noting that the Russian side is strictly provides technical committee MAC all the necessary investigative materials ”

  Polish Prime Minister Donald Tusk next Wednesday, April 28, will present a full public accounting of the first stage of investigation into the collapse of a government plane at Smolensk, told reporters on Sunday, spokesman for the Government of Poland Pavel Gras.

  „On Wednesday, Mr Prime Minister, together with the ministers to provide full information on the first phase of the commission and all agencies investigating the circumstances of the catastrophe”, – said Gras.

  According to him, the first stage of the investigation was completed. Next Polish experts will be moved to Moscow where he will continue to work together with Russian experts, „the spokesman said.
  —————————————————————————————————————————————————————————————-
  Очередная порция новостей.

  МАК: польская сторона удовлетворена расследованием катастрофы Ту-154

  Польская делегация во главе с министром национальной обороны Польши Богданом Клихом в субботу посетила в Москве Межгосударственный авиационный комитет (МАК) и ознакомилась с предварительными данными расследования катастрофы самолета президента Польши Леха Качиньского под Смоленском.

  „Польская делегация была ознакомлена с предварительными результатами расследования, имеющимися в технической комиссии МАК. На все вопросы польской стороны были предоставлены исчерпывающие ответы, которыми польская сторона была удовлетворена”, – заявили „Интерфаксу” в субботу в Межгосударственном авиационном комитете (МАК).

  „Министру национальной обороны в научно-техническом центре МАК была предоставлена возможность прослушать в полном объеме запись речевого аварийного самописца и ознакомиться с предварительными результатами совместной обработки информации параметрического и речевого самописцев”, – заявили в комитете.

  В МАК отметили, что глава комитета Татьяна Анодина обратилась к главе военного ведомства Польши с просьбой предоставить „в возможно короткий срок данные о подготовке экипажа и самолета (президента Польши) к выполнению полета, отметив, что российская сторона неукоснительно предоставляет технической комиссии МАК все необходимые для расследования материалы”(…)

  Polska delegacja na czele z Ministrem Obrony Narodowej Bogdan Klich odwiedził Polska w sobotę w Moskwie, Interstate Aviation Committee (IAC) i zobaczyć dane wstępne dochodzenie w sprawie katastrofy polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku.

  „The Polish delegation was briefed on the preliminary results of the investigation available to the Technical Commission of the MAC. All the questions were provided by the Polish side, complete answers, which the Polish side was satisfied,” – told Interfax on Saturday in the Interstate Aviation Committee (IAC). „Delegacja polska została poinformowana na temat wstępnych wyników dochodzenia do dyspozycji Komisji Technicznej z MAC. Wszystkie pytania zostały przekazane przez stronę polską, wyczerpujących odpowiedzi, które ze strony polskiej został spełniony” – powiedział w sobotę w Interfax Komitet Interstate Aviation (IAC).

  „The Minister of National Defence Science and Technology Center IAC was given the opportunity to listen to the full recording of the speech recorder crash and become familiar with the preliminary results of a joint information processing and parametric voice recorders,” – said the committee.
  „Minister Obrony Narodowej Centrum Nauki i Techniki IAC miał możliwość posłuchać pełnego zapisu katastrofy rejestrator mowy i zapoznania się z wstępnych wyników przetwarzania informacji i wspólnych parametrów dyktafonów,” – powiedział komisji.

  In the MAC noted that the head of the Committee Tatyana Anodina appealed to Defense Minister of Poland to provide in the shortest possible time data on the preparation of the crew and the aircraft (the president of Poland) to meet the flight, noting that the Russian side is strictly provides technical committee MAC all the necessary investigative materials

  ” W MAC zauważyć, że na czele Komitetu Tatyana Anodina zaapelował do ministra obrony z Polska do zapewnienia w możliwie najkrótszym czasie dane na przygotowanie załogi i statku powietrznego (przewodniczący Polska) w celu osiągnięcia lotu, przypominając, że rosyjski strona jest ściśle komitetu technicznego MAC zapewnia wszystkie niezbędne materiały śledcze ”

  Polish Prime Minister Donald Tusk next Wednesday, April 28, will present a full public accounting of the first stage of investigation into the collapse of a government plane at Smolensk, told reporters on Sunday, spokesman for the Government of Poland Pavel Gras.

  Polski premier Donald Tusk środę, 28 kwietnia przedstawi pełny publiczne stanowią pierwszy etap śledztwa w sprawie upadku samolotu rząd w Smoleńsku, powiedział dziennikarzom w niedzielę rzecznik rządu Paweł Gras Polska.

  „On Wednesday, Mr Prime Minister, together with the ministers to provide full information on the first phase of the commission and all agencies investigating the circumstances of the catastrophe”, – said Gras.

  „W środę, pan premier wraz z ministrami w celu zapewnienia pełnej informacji na temat pierwszego etapu Komisja i wszystkie agencje badania okoliczności katastrofy” – powiedział Gras.

  According to him, the first stage of the investigation was completed.

  Według niego, w pierwszym etapie dochodzenia nie została ukończona.

  Next Polish experts will be moved to Moscow where he will continue to work together with Russian experts, „the spokesman said.

  Obok polskich ekspertów zostanie przeniesiony do Moskwy, gdzie będzie nadal współpracować z rosyjskich ekspertów, „powiedział rzecznik.

 66. Andrzej L. said

  Wiadomość dla In:
  Wywiad z montażystą Wiśniewskim jest m.in. na:
  prawdaxlx.wordpress.com/…/wywiad-z-montazysta-tvp-slawomirem-wisniewskim (rozmawia z nim Piotr Zychowicz) Wystarczy:prawdaxlx.pl
  też na: http://www.gs.24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=20100416/KRAJ/1532011005 (wystarczy GS24.pl)
  (rozmawia Adrian Klarenbach z TVP Info)
  oraz kilka in.,m.in: niepoprawni.pl/blog/425/tajemnice-smolenskiej-mgly
  Nt. strachu w 1-ym wywiadzie Wiśn.mówi:”Chcieli usunąć wszystkich ludzi z miejsca katastrofy. Nie doszukiwałbym się tu jakichś podtekstów. Choć na początku było bardzo nieprzyjemnie. Mówili:”Szybko domu nie zobaczysz”. Bardzo się przestraszyłem, że będę miał kłopoty, że znalazłem się w niewłaściwym miejscu. Z tymi służbami nie ma żartów, obawiałem się konsekwencji. Przez cały czas nie wiedziałem, że prezydent i reszta naszych oficieli nie żyje.
  W 2-im wywiadzie dlaGS24.pl mowi:
  -Jak funkcjonariusze pana traktowali?
  -Katastrofa musiała nimi bardzo wstrząsnąć. Byli dla mnie uprzejmi i grzeczni. Nawet żartowali mowiąc,że pójdę do więzienia i szybko z niego wyjdę. W końcu jednak przyjechał jakiś pułkownik i zaczął mnie wypytywać: skąd jestem, jakim sposobem się tutaj znalazłem.
  -Kiedy się pan zorientował, że to był polski samolot, którym leciał prezydent?
  -Tłumaczyłem, że jestem z polskiej telewizji, a pułkownik miał coraz większe przerażenie w oczach. Wtedy właśnie dostałem informacje od znajomej z Polski, że TVP Info podało, że rozbił się prezydencki samolot. Gdybym na miejscu wiedział, co się stało, to nie zrobiłbym tych zdjęć. Wpadłbym w panikę. Usiadłbym i płakał.
  – Jak pan przyjął informacje o śmierci rodaków?
  – Zacząłem się trząść. Wciąż do mnie to nie dociera, chociaż minęło już kilka dni. Nie wiem jak długo ogrom tej tragedii będzie mną trząsł. Dlatego cieszę się, że nie widziałem tej części, gdzie leżały szczątki pasażerów. Ci na pokładzie nawet nie zdążyli sę przeżegnać. Siła była tak potworna. Rozerwała samolot, był tak głęboko wbity w ziemię, że ciężki sprzęt długo nie mógł go wydobyć.
  In.! Dziękuję Ci, Dobry Polaku, za piękną pracę, którą wykonujesz! – Andrzej L.
  =================
  od pb: o ‚wbiciu w ziemie’ musial wziac z merdiow; czesc mundurowych byla mila, inni sluzbistami

 67. Aśka said

  http://www.tvp.info/informacje/polska/gen-cieniuch-dowodca-sil-zbrojnych/1737364
  Gen. Cieniuch dowódcą sił zbrojnych?
  Autor: em|en, pszl; Źródło: „Wiadomości” TVP1
  19:39
  03.05.2010

  Nowy szefem Sztabu Generalnego, czyli dowódcą sił zbrojnych będzie gen. Mieczysław Cieniuch, bliski współpracownik szefa MON Bogdana Klicha – wynika z informacji, do których dotarły „Wiadomości” TVP1. Oficjalną decyzję marszałek Sejmu Bronisław Komorowski ogłosi we wtorek lub w środę, o czym poinformował w niedzielę na antenie TVP Info.

 68. Aśka said

  Jarosław Olechowski
  Czułem zapach paliwa lotniczego
  Autor: Anita Blinkiewicz
  16:37
  16.04.2010
  – Mimo że stałem obok wraku i czułem zapach paliwa lotniczego, ogrom tragedii dotarł do mnie dopiero w Warszawie pod Pałacem Prezydenckim – mówi w rozmowie z Anitą Blinkiewicz Jarosław Olechowski, dziennikarz TVP Info, który pojechał do Katynia, by relacjonować obchody 70. rocznicy mordu katyńskiego.
  d
  fot. arch. TVP

  Anita Blinkiewicz: W jakim momencie dowiedziałeś się o katastrofie?

  Jarosław Olechowski: 10 kwietnia od samego rana byliśmy na cmentarzu w Katyniu. Wprowadzono już rodziny katyńskie, które przyjechały pociągiem. W pewnym momencie zadzwonił do mnie kolega, który był przy wozie satelitarnym i powiedział, że spadł samolot z prezydentem. Kazał nam szybko jechać na lotnisko w Smoleńsku, zobaczyć co się stało. – To nie jest żart – zaznaczył. Było około 9. 10.

  Co się działo dalej?

  Adrenalina natychmiast podskoczyła. Pędem pobiegliśmy do samochodu. Jeszcze w czasie tego biegu dostałem pierwszy telefon z Warszawy, że samolot z prezydentem spadł i natychmiast trzeba robić relację na żywo z tego co wiem. Niewiele wiedziałem. Próbowałem dowiedzieć się czegoś od dziennikarzy, którzy pół godziny wcześniej przylecieli Jakiem. Oni nic nie wiedzieli.

  Pierwsze szczegóły otrzymywałeś z Polski?

  Od reporterów dowiedziałem się, że są dwie wersje zdarzeń. Jedna mówiła o tym, że samolot prezydencki zahaczył o drzewa, ale wylądował i nikomu nic się nie stało. Według drugiej maszyna przypominała kulę ognia, ale nie wiadomo było nic na temat ofiar.
  […]
  Co mówili świadkowie, którzy widzieli wrak?

  Jeden ze strażaków mówił, że samolot jest bardzo zniszczony. Nie wzywali karetek, bo rozmiar katastrofy był tak wielki, że nie było szans, aby ktoś przeżył. To mnie bardzo uderzyło, że przez ten czas nie przejechał nawet jeden samochód na sygnale. To był znak, że albo wszystkich rannych już ewakuowano, albo nie ma rannych, bo wszyscy nie żyją.
  […]

  • Aśka said

   a jeszcze powiem, że też mam takie przeświadczenie, że samolot prezydencki zahaczył o drzewa, ale wylądował i nikomu nic się nie stało, a resztę zniszczeń dokonano na ziemi. Po obłoconych kołach widać, że ten samolot lądował na kołach.
   =================
   od pb: albo przekoziolkowal na kolach; inne szczatki tez sa zablocone

 69. Andrzej L. said

  Hipoteza Gerharda Wisnewskiego z 30.04., którą podał dzisiaj MAXI: http://infokopp-verlag.de/news/smolensk-absturz-simsalabim-elite-html nie jest nowością. Podobną przyczynę katastrofy podał 2 tygodnie wcześniej Jacolo (18.04.2010) w artykule „Prowokacja do wojny” (żródło: http://prawdaxlx.wordpress.com/category/wypadek-w-smolensku/
  Podaje on, że na lotnisku rozbił się samolot-bliźniak, Tupolew-bis , a TU-154 z prezydentem został uprowadzony w inne miejsce. Wyjaśnia wiele zdarzeń, opisanych przez świadków i pokazanych na zdjęciach.
  Wysyłam pocztą ten artykuł i komentarz.

 70. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw2OTI2NDIyMiwxODE1ODIzOTIsODMxNzEyOCwwLGZvcnVtMDAxLmpz

  Wysyłane są różne informacje a w necie krążą niesamowite scenariusze np ostatnio
  ksiiaze

  wczoraj maj, 13:02

  czytałem coś takiego
  „”A jednak byli ranni!!! Na pewno przezyl jeden z BORowcow, ktory to zadzwonil po katastrofie do zony mowiac, ze kilka osob przezylo, a on ma zmiazdzone nogi. Informacje o 3 rannych i telefonie do Polski wykonanym przez rannego z info o innych rannych przekazywalo m.in. radio i TVP1 w godzine po katastrofie. Potem zapanowala zmowa milczenia na temat rannych! Fakt, ze byl nim BORowiec wyplynal na jego pogrzebie jak jego zona miala o tym opowiedziec innej zonie BORowca-przeczytane przedwczoraj na wp. Ludzie- piszcie i mowice o tym jesli tez slyszeliscie o rannych i telefonie do Polski!!!! W dodatku chca nam wmowic ze na filmie po katastrofie nie slychac strzalow tylko trzaski i zaklocenia ;// Nie dajmy sie oglupic!!!!””

  a także tutaj
  http://media.wp.pl/kat,1022941,oid,17078348,sort,1,wid,12223235,opinie.html?ticaid=1a1a1&_ticrsn=3

 71. Andre said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/5,105815,7752612,Miejsce_katastrofy_samolotu_prezydenta__ZDJECIA_.html?i=21

  CO TO ZA CZĘŚĆ SAMOLOTU – KADŁUB- SILNIK ?
  ================
  od pb: za mala srednica na kadlub w stos. do 2 mundurowych w lewej czesci zdjecia? tyl kadluba z dysza na koncu? w rozpoznaniu powinien pomoc czerwony pas widoczny na innych fotkach tego samego;
  w dalszej czesci szczatku wyciecie identyczne jak w podobnej czesci lezacej na „łące”, branej przez wielu za kokpit; ten „kokpit” ma malutkie „skrzydelko” czy statecznik poziomy = to trza raz na zawsze ustalic – ja i inni pytaja o to od dawna

 72. hjk said

  http://www.money.pl/forum/temat,30,2186493,2186493,15,15,swiatowe;media;o;tragedii;pod;smolenskiem.html#A2189858
  „CNN: Prezydent został zabity
  Wiele zagranicznych portali internetowych w trakcie relacji na gorąco z miejsca
  katastrofy informowało o tym, iż „prezydent Polski został zabity”.
  Dla przykładu dziennikarz CNN w rozmowie z korespondentem użył słowa „kill” – co znaczy
  zabity, nie zaś „die”, czyli zginął. Można by uznać to za przejęzyczenie dziennikarza,
  jednak także część niemieckich portali i telewizji m.in. N24 w swoich relacjach donosiła,
  że głowa polskiego państwa została zabita – „getoetet. Informacja taka podawana była na
  głównym pasku informacyjnym.;) „

  • hjk said

   ponizej było;
   :\”Ech… ludzie… w języku angielskim naturalne jest użycie słowa „kill” w odniesieniu
   do ofiar wypadków. Słowa „die” używa się natomiast w odniesieniu do naturalnej
   śmierci.”

 73. hjk said

  „W mojej prywatnej ocenie, Rosja zachowuje się tak
  jak powinna, a to, że na miejsce w chwili zdarzenia nie wpuszczono cywili (dziennikarzy,
  gapiów) to normalna, ale bardzo ścisła procedura postępowania w katastrofach lotniczych
  stosowana na całym świecie… Zawsze zabezpiecza się teren katastrofy, by świadkowie nie
  deptali, niszczyli śladów i dowodów zajścia… Analiza czarnych skrzynek pokaże, czy
  mogło dojść do awarii hydraulicznych sterowników systemu kontroli wysokości i kąta
  podchodzenia do lądowania, co oprócz bezpośrednich mechanicznych usterek, jest
  najczęstszą przyczyną katastrof lotniczych, niejednokrotnie nowych maszyn (87 na 100
  badanych przypadków).”

  • hjk said

   „Fakt faktem wszystkie te gdybania nie wroca zycia zmarlym…ale ja mam nadzieje, ze
   PRAWDA wyjdzie na jaw. I chodz w glosowaniach bylam za PO, tym razem nie bede na nich
   glosowac. Na zimne dmuchac…”

 74. hjk said

  „2010-04-10 23:11:54 | 77.114.61.* | Matey
  Re: Światowe media o tragedii pod Smoleńskiem [0]
  Bardzo dziwne co nie ale przed zachczeniem o rzewo bylo 2 gluche wybuchy na pokladzie i
  ryk pełnej mocy jdnego z silników!!!..”

  • hjk said

   „2010-04-10 17:44:33 | 94.254.226.* | Tolek Banan
   A Wy wszyscy jak te gęsi powtarzacie to co w mediach gadają – weźcie postawcie
   się na miejscu doświadczonego pilota (bo chyba nie był wyłoniony z konkursu typu
   „Idol”) mając na pokładzie blisko 90 ważnych osobistości podejmujecie tak
   ryzykowną decyzję? Chyba tylko kretyn może uwierzyć w coś takiego…
   A czy wieża kontrolna nie mogła naprowadzić samoloty na drzewa? A czy wreszcie
   nie mogła go zestrzelić rakieta?
   Gdzie są jakieś zdjęcia satelitarne? Pewnie akurat pechowo wszystkie satelity w
   tym rejonie miały awarię albo obserwowały coś innego.
   Gdzie są jakieś rozmowy telefoniczne pasażerów samolotu wychodzące na zewnątrz,
   przecież 4 próby lądowania to występuje jakieś napięcie, niepewność. Tyle filmów
   się ogląda o katastrofach lotniczych i ludzie wcześniej przekazują jakieś
   niepokojące informacje.
   A tu nic, byli – nie ma ich…”

   • hjk said

    „2010-04-14 11:53:27 | 195.116.127.* | Łukiska
    Propaganda żałoby!!! Jesteśmy manipulowani przez media. To był
    zamach. „

 75. hjk said

  „Przypominam sobie pierwsze wrażenia: ambasador Bahr zaraz po katastrofie określił ją (podkreślił): TOTALNA!. Mój syn zekrknął na film i krzyknął: Rany Boskie, napalm! Bo wszystko wyglądało jakby ktoś rozbryzgał budyń w lesie i go spalił. Ponadto – czy ktoś może pamięta jeden z pierwszych wpisów na „niezależnej”, który był zdumiewający ( odtwarzam z pamięci): „Jeślibyście się dowiedzieli, co się zdarzylo na pokładzie samolotu prezydenckiego w powietrzu, to włosy stanęłyby Wam dęba!!!”. Coś takiego. Byłem tym, szczerze mówiąc, zaskoczony. Teraz widzę, że ten ktoś miał rację – intuicję lub coś wiedział. Może sms-y z pokładu poszły do rodzin, które teraz umierają ze strachu? Już się zaczęły aresztowania władz telefonii komórkowej (ERA) – kto wie po co?”
  http://trzyskowronki.salon24.pl/174316,ciekawa-hipoteza-nt-zamachu-dwa-tupolewy#comment_2469745

 76. kandydat said

  Przypominam ze nalezy isc do wyborow a nie bojkotowac jak to niektorzy wolaja. Jest jeden kandydat przed ktorym wszyscy trzesa portkami. Kandydat i jego partia polityczna ktora nie siedziala przy okraglym stole i ktora nie brala udzialu w rozkradaniu naszego majatku narodowego.
  Kandydatem tym jest A Lepper i Samoobrona. Partia rolnikow Polskich, Polskich chlopow jest w stanie zapobiec calemu zlu jakie panuje w Polsce. Pokazal juz ze stac go aby zrobic cos dla polski, chcial wiecej ale owczesny premier Kaczynski wszystko robil aby mu zaszkodzic i w koncu osmieszyc robiac prowokacje.
  Jesli chcesz aby nasi zolnierze wrocili do kraju, aby w Polsce nie bylo GMO, abys jadl zdrowa zywnosc, aby zwyklym ludziom zaczelo sie zyc lepiej, aby politycy i urzednicy przestrzegali prawa i konstytucji, pomysl czy nie warto dac mu szanse.
  Nikt tak nas nie bronil w PE jak Lepper, nikt tyle prawdy nie powiedzial z mownicy sejmu jak Lepper.
  Te wszystkie afery i procesy, to prowokacje po to aby mu zamknac droge do polityki a kazdy zauwazy ze Lepper dobrze i zrozumiale dla kazdego sie wypowiada, dobrze jest przygotowany i zna sie na gospodarce, ma dobrych doradcow i dobre zaplecze.

  Uwazajcie na farbowanych lisow. Patrzcie ktory kandydat glosowal 1 kwietnia 2008 roku w sejmie za oddaniem naszej suwerennosci, nie dajcie sie oszukac, ci ktorzy glosowali za oddaniem naszej suwerennosci, oni nie chca rzadzic, oni nie sa polakami.
  ==============
  od pb: w tym calym zamecie przedwyborczym i paradzie farbowanych lisow sklaniam sie na wyprobowanego, oplutego i sponiewieranego leppera

 77. Andre said

  @ In

  http://it.notizie.yahoo.com/46/20100414/video/vwl-sul-web-la-conversazione-prima-del-d-df14a31.html

  Twoja opinia o 44-45 sek filmu (ANIMACJA)–
  czy jest to prawdopodobne?

 78. Andre said

  Jeżeli chodzi o elitę polityczną, to w zasadzie lustracja już dobiegła końca – mówi (…) Bogdan Borusewicz, Marszałek Senatu RP.

  Wchodzących do aktywnego działania 30-latków lustracja nie obejmuje, zaś pozostałych,

  „nleży zostawić w spokoju, bo ten proces zacznie zataczać coraz szersze kręgi”.

 79. […] zmietli dochodzenia 11 IX pod dywan! W Polsce nie znalazł się nawet chętny na założenie proponowanej przeze mnie systematycznej bazy danych o 10 IV, bez czego trudno coś badać. Całą nadzieję złożyłem więc w Konradzie, który następnie […]

 80. […] zmietli dochodzenia 11 IX pod dywan! W Polsce nie znalazł się nawet chętny na założenie proponowanej przeze mnie systematycznej bazy danych o 10 IV, bez czego trudno coś badać. Całą nadzieję złożyłem więc w Konradzie, który następnie […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: