Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Wieś znowu górą?

Posted by grypa666 w dniu 29/04/2010

Wspomóż blog, na konto lub Pay Pala

†††††††††††††††††††††††††††

Wieś znowu górą?

http://mkajman.blog.onet.pl/Wies-znowu-gora,2,ID405429828,n

Kajman 28.4.2010

Czarne skrzynki z tragicznego Tupolewa mnożą się jak króliki. Jeszcze niedawno producent samolotu mówił o 2 czarnych skrzynkach a strona polska dodawała jedną swoją, co dawało razem 3 skrzynki. Teraz są już cztery. To dobrze, że jest ta czwarta skrzynka. Jak się czegoś nie da wyjaśnić albo jeśli zostaną postawione niespodziewanie trudne pytania, to wtedy czwarta skrzynka będzie jak znalazł. Wnoszę, że będzie można na nią wgrać wszystko, czego dusza zapragnie. Rosjanie stają się niezwykle kreatywni jak im nikt nie patrzy na ręce. No i wiadomość z ostatniej chwili: było jednak 5 czarnych skrzynek. Rosjanie chyba doliczają również wszystkie znalezione skrzynki z piwem, co im oczywiście wolno.

Nie będę tutaj komentował tego wszystkiego, co dotyczy śledztwa, w którym jesteśmy „równoprawnymi uczestnikami”. Anegdota powiada, że nasi śledczy wracają z Moskwy z sinymi rękami. Nie, nie z powodu chłodu. Żalą się, że gdy tylko wyciągną po coś rękę, to przyjacielscy partnerzy rosyjscy walą ich po łapach bez zastanowienia. Stąd ta sinizna. Podejrzewam, że spór między obiema stronami dotyczy przede wszystkim interpretacji przyczyn katastrofy. Rosjanie chcieliby powiedzieć jak najmniej a strona polska przesyła z Warszawy stale ten sam scenariusz, w którym naburmuszony kurdupel o posturze Luisa de Funes’a wykrzykuje na pilotów, nakazując im natychmiastowe lądowanie. Ale to chyba nie przejdzie, bo Rosjanie już wcześniej stanowczo oświadczyli, że żadnych nacisków na pilotów nie było. Nie zważając na to Gazeta Wyborcza wraca do incydentu związanego z lądowaniem prezydenckiego samolotu w Tbilisi. Z tamtego czasu pochodzi właśnie miły sercu Michnika wizerunek krnąbrnego prezydenta, który nakazuje pilotom lądowanie na lotnisku śmierci. Do całej debaty wmieszał się właśnie pasażer tamtego lotu, ówczesny prezydent Litwy Adamkus, który zaprzeczył wszystkiemu, o czym przekonywała Gazeta Wyborcza w tej sprawie. Ale co tam… GW wie lepiej.

Jeszcze nie zgasły płomienie trawiące szczątki feralnego Tupolewa a już nasi rodacy na niezliczonych forach zbudowali teorie wyjaśniające kulisy katastrofy. Ich pomysłowość i niejednokrotnie fantastyczna wiedza w zakresie lotnictwa i awioniki zasługuje na prawdziwy respekt. Kiedy w Internecie pojawiło się nagranie z miejsca katastrofy, na którym dało się słyszeć cztery wystrzały, podniecenie na forach sięgnęło zenitu (prokuratora właśnie poinformowała, że film jest autentyczny i że można na nim usłyszeć głosy wypowiadane po polsku). Również naoczni świadkowie katastrofy nieomal zgodnie przyznawali, że miała miejsce eksplozja zanim Tupolew spadł na ziemię. Tę wersję potwierdza analiza wielkości obszaru rozrzutu szczątków Tupolewa. Teoria o zamachu na Prezydenta RP zyskała zatem silny fundament. Władze natomiast i jej lojalne media pukały się po czole, dając w ten prostacki sposób wyraz temu, jak poważnie traktują tego typu spekulacje.

Przełom nastąpił, kiedy lubiany i ceniony przeze mnie red. Łukasz Warzecha, jako pierwszy przedstawiciel mediów, zasugerował możliwość dokonania zamachu na Prezydenta. Napisał on w swoim artykule „Zamach – słowo tabu”:

„W przypadku każdej katastrofy lotniczej, a już z całą pewnością katastrofy, w której ginie wielu ważnych polityków, w tym znaczna część tych, którzy odpowiadali za prowadzenie określonej polityki zagranicznej wobec ościennego państwa, z którym stosunki bywają trudne, a które dalekie jest (wbrew bajaniom ministra spraw zagranicznych) od demokracji, normalne byłoby uznanie zamachu za jedną z podstawowych hipotez.”

Red. Warzecha przekonuje dalej, że „zamach powinien być jedną z hipotez niejako z automatu, ale też czysto hipotetyczne rozważenie zysków i strat, jakie mogłyby dotyczyć potencjalnych sprawców”. W rzeczy samej! Zamach nie może zostać wykluczony jeżeli zważyć, że Polska pojawiła się jako sojusznik USA na scenach różnych konfliktów na świecie. Zamach mógł być przecież dziełem jakiejś irackiej lub afgańskiej grupy. Jest to trochę mało prawdopodobne, bo już dawno mielibyśmy oświadczenie zamachowców przyznające się do zamachu i ostrzegające inne kraje przed zaangażowaniem się w konflikt w tamtych regionach.

Na szczęście Łukasz Warzecha nie jest już osamotniony ponieważ prokurator generalny Andrzej Seremet przyznał właśnie na konferencji prasowej, że „Śledczy badający przyczynę katastrofy samolotu prezydenckiego będą brali pod uwagę m.in. jako jedną z wersji ewentualny zamach”.

Red. Warzecha zadał w swoim artykule ponad 20 trudnych pytań, dotyczących różnych aspektów feralnego lotu do Smoleńska. Ponieważ Rosjanie od samego początku  czynią informacyjną zawieruchę, zmieniają wersje wydarzeń, trzymają za drzwiami polskich śledczych – uzyskanie odpowiedzi na postawione przez niego pytania jest sprawą kluczową. Jedyne, co mnie niepokoi w rozważaniach red. Warzechy to to, że szuka on sprawcy tragedii wyłącznie za granicą.

Istotą dalszych analiz powinno być więc ustalenie, kto mógłby mieć interes w ukatrupieniu Prezydenta. Poszukiwanie ducha spiskowca w Putinie lub w Tusku wydaje mi się nie tylko ryzykowne ale wręcz naiwne i banalne. Oczywiście, że Tusk może zacierać ręce, wszak wielu jego niepokornych opozycjonistów gryzie dzisiaj ziemię. Tusk jest mściwym człowiekiem ale czy aż do tego stopnia, by żyć do końca swojego życia ze świadomością dokonanej hekatomby? Mniej więcej to samo dotyczy Putina, dla którego Polska jest co prawda krnąbrnym ale w końcu małym krajem, bez jakiegokolwiek wpływu na globalną światową politykę i nie zagrażającym Rosji w najmniejszym calu.

Nie ma się co również podniecać pojawiającymi się tu i ówdzie teoriami o zagrożeniu interesów rosyjskich przez ewentualną eksploatację posiadanych przez Polskę gigantycznych zasobów gazu łupkowego. Są one gigantyczne w skali takiego kraju jak Polska ale dla innych krajów UE nigdy nie będą one stanowiły surowcowej alternatywy dla ważnych strategicznie dostaw z Rosji. Zachód pokazał bowiem nieraz, że jest gotów płacić więcej, byleby mieć życzliwego dla siebie rosyjskiego partnera. Nasz gaz łupkowy być może uniezależni nas kiedyś od dostaw z Rosji ale nie uniezależni Europy od Rosji. Jeżeli zatem ktoś doszukuje się możliwych przyczyn zamachu na Prezydenta w jego życzliwości dla programu energetycznej dywersyfikacji, ten powinien wsadzić czym prędzej swoje teorie między bajki.

Pójdźmy innym torem i spójrzmy wspólnie na pasażerów prezydenckiego Tupolewa. Są to:

 • Para prezydencka
 • Urzędnicy z Pałacu Prezydenta
 • Parlamentarzyści
 • Przedstawiciele wojska
 • Prezesi NBP i IPN
 • Przedstawiciele duchowieństwa
 • Przedstawiciele Rodzin Katyńskich
 • Inni (załoga Tupolewa, funkcjonariusze BOR, przedstawiciele kultury, etc.)

Prezydent Kaczyński znajdował się na końcu swojej prezydenckiej kadencji. Jego reelekcja – aczkolwiek niewykluczona – była jednak mało prawdopodobna. Nieustanny negatywny pijar, który serwowała mu rządząca koalicja, niesłusznie zredukował szanse wyborcze Kaczyńskiemu. Nie ma wątpliwości, że zaprawiona w oczernianiu i fałszowaniu faktów Platforma nie miałaby najmniejszych problemów, aby go wykończyć podczas kampanii wyborczej jeszcze przed pierwszą turą. Nie należy zapominać, że wielki sukces wyborczy Platformy sprzed 3 lat nie wynikał z jakiegokolwiek programu dla Polski lecz opierał się tylko i wyłącznie na negacji PiS i na dwóch tuzinach populistycznych oszustw wyborczych. Platforma dzisiaj kroczy tą samą, dobrze sprawdzoną drogą, w walce o Pałac Prezydencki.

Dzięki wielkiemu wysiłkowi min. Stasiaka notowania sondażowe Prezydenta Kaczyńskiego rosły… ale wolno i były one bardzo niestabilne. Wystarczała szczypta buńczuczności Jarosława lub kogokolwiek z PiSu, aby media bez najmniejszego problemu zdmuchiwały pracowicie zebrane procenty. Lech Kaczyński nie stanowił żadnego zagrożenia ani dla interesów Rosji i Putina ani dla Tuska. I dla nikogo innego. Prezydent Lech Kaczyński nie był celem tego zamachu. Jego śmierć miała być tylko kanwą dla gigantycznego narodowego wstrząsu, który  pod grubym całunem żałoby ukryje rzeczywisty cel zamachu.

Klasyk demokratycznego liberalizmu wicehrabia Alexis de de Tocqueville powiedział kiedyś, że „nie ma takiego okrucieństwa, ani takiej niesprawiedliwości, której nie dopuściłby się skądinąd łagodny i liberalny rząd jeśli zabraknie mu pieniędzy”. Czyżby więc obecność Prezesa Sławomira Skrzypka na pokładzie Tupolewa przyciągnęła uwagę inspiratorów zamachu? Trudno w to uwierzyć choć S. Skrzypek był z pewnością naznaczony do wyeliminowania za swoją walkę o niezależność NBP i za ochronę zysku narodowego banku przed zakusami rządowych szarlatanów finansowych. Twarda postawa Skrzypka wobec fiskalnego dyletantyzmu koalicji rządzącej stanowiła realne zagrożenie dla „sukcesu” rządu Tuska i mogła doprowadzić w niedalekiej perspektywie do głębokich politycznych pęknięć na fundamencie władzy Platformy Obywatelskiej.

Wróćmy na chwilę do wydarzeń z soboty 10 kwietnia. Samolot z dziennikarzami wystartował do Smoleńska bardzo wcześnie, bo już o 5.30 ale tuż przed startem dokonano zmiany JAKa-40 na inny. Według niepotwierdzonych informacji na pokładzie JAKa mieli znaleźć się polscy generałowie, którzy przy zmianie samolotu z nieznanych powodów zostali poproszeni o rezygnację z lotu i o dołączenie do grupy pasażerów Tupolewa… Dlaczego w ostatniej chwili dokonano zmiany samolotu? Nie znamy przyczyn. Nie wiemy również, czy z dziennikarzami mieli początkowo lecieć wszyscy generałowie, czy tylko część delegacji sił zbrojnych. Przy tej okazji warto sobie zadać kluczowe na tym etapie pytanie, dlaczego delegacja sił zbrojnych nie uczestniczyła w „oficjalnych” obchodach 3 dni wcześniej? Czyżby między najwyższymi polskimi dowódcami a polskim rządem istniał jakiś poważny konflikt? Być może nieobecność generalicji u boku Tuska w Katyniu była właśnie manifestacją niezadowolenia dowódców. Incydent z gen. Skrzypczakiem, krytyka ze strony gen. Petelickiego to tylko nieliczne przykłady niezadowolenia z polityki MON. Dodajmy, że niezadowolenia całkowicie uzasadnionego.

Do tego wszystkiego dochodzi niespodziewanie szybka odbudowa wpływów rozwiązanych w czasie rządów PiS Wojskowych Służb Informacyjnych (WSI). Likwidator WSI, Antoni Macierewicz, powiedział w swoim wywiadzie prasowym:

Platforma chce rehabilitować WSI, flirtuje z Rosją, a ja wiem zbyt wiele o układach, nieprawidłowościach, przestępstwach ludzi, których PO przywraca do władzy w służbach.”

Ten szybki powrót do usług skompromitowanych i bezwzględnych ludzi z WSI nie spotkał się jednak z uznaniem wojskowych. Indywidualne motywy niezadowolenia są z pewnością zróżnicowane ale faktem jest to, że resort min. Klicha, zatrudniający m.in. byłego szefa WSI na stanowisku szefa kadr, jest w klinczu z generalicją… a raczej był. To właśnie w tych kręgach należy szukać architektów zamachu.

WSI szybko odbudowuje swoje wpływy i bez wątpienia ma już znaczący wpływ na polityczne sprawy kraju. W tym celu powstało w styczniu stowarzyszenie SOWA, które – jak poinformował były szef WSI gen. Marek Dukaczewski – postawiło sobie za cel „zintegrować środowisko i przywrócić dobre imię WSI”.

Czołowi ludzie z WSI działają już od dawna w bezpośrednim otoczeniu premiera. Motywem jego rezygnacji z ubiegania się o fotel prezydenta nie była zmiana jego preferencji w postrzeganiu władzy. Tusk zawsze bardzo pragnął zostać prezydentem ale wpływowi ludzie wokół niego nie pozwolili mu na to. Oni już wtedy wiedzieli, że planowana katastrofa prezydenckiego Tupolewa odbije się bardzo niekorzystnie na wizerunku prezydenckiego kandydata Tuska. Dlatego też Tusk musiał się usunąć z linii rażenia i zrezygnować ze swoich prezydenckich ambicji na wyraźne żądanie tych, którzy umożliwili mu objęcie władzy w 2007 roku. Katastrofa nie miałaby mieć absolutnie żadnego wpływu na szanse Komorowskiego, którego ulokowanie w fotelu prezydenta jest chłopcom z WSI bardzo na rękę. Po pierwsze Komorowski to „swój człowiek” a po drugie będzie stanowił idealne narzędzie do wywierania nacisku na Tuska. W ten sposób chłopcy ze wsi zamierzają osiągnąć swój cel: pełna kontrola nad najważniejszymi ośrodkami sprawowania władzy w Polsce. Jeszcze tylko polskie społeczeństwo może przy urnach wyborczych zapobiec nadchodzącemu złu. Nie można pozwolić na to, aby wieś znowu była górą!

††††††††††††††††††††††††††††††††††

Rosjanie wykonali (rzekomo) sekcje zwłok

28.4.2010

Rosjanie wykonali sekcje zwłok wszystkich ofiar katastrofy prezydenckiego Tu-154 – podaje „Rzeczpospolita”.

Kilku członków rodzin osób poległych w katastrofie zaznacza jednak, że nie zostali poinformowani o sekcji zwłok lub bezpośrednich przyczynach zgonu ich bliskich. Pytania o bezpośrednie przyczyny śmierci bliskich stawiają sobie również rodziny ofiar. Podczas identyfikacji ciał w Moskwie nie wspominano im o wynikach sekcji zwłok – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Według informacji portalu Niezależna.pl i „Gazety Polskiej”, sekcje zwłok były fikcją.

Badania wykonano rzekomo w moskiewskim Biurze Ekspertyz Sądowych. Z polskiej strony sekcjom towarzyszył Kierownik Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie dr Paweł Krajewski. Pierwsze z nich miało miejsce w nocy z 10 na 11 kwietnia. Badano wówczas ciało prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Wszystkie wyniki zostały dołączone do akt śledztwa. Polscy śledczy wciąż nie mieli sposobności do zapoznania się z wynikami sekcji, choć kilka dni temu na pytanie, czy je przeprowadzono, Naczelna Prokuratura Wojskowa odpowiedziała „Gazecie Polskiej”, że oględzin i otwarcia zwłok dokonano „w obecności polskich prokuratorów”.

Polska Prokuratura Generalna zaraz po katastrofie zwróciła się do strony rosyjskiej z prośbą pobrania próbek niezbędnych do przeprowadzenia badań toksykologicznych, które mogą rzucić nowe światło na prowadzone śledztwo – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Dzięki tym analizom będzie można ustalić, jakie były ostatnie sekundy życia zmarłych, i wykluczyć bądź potwierdzić niektóre hipotezy śledztwa, np. zamachu. Mogą też wykluczyć inne powody wypadku, np. zawał serca pilota.  („Rzeczpospolita”)

…………………..

Komentarze z 28.4.2010, wybrane tematycznie przez grypa666

Sekcje i identyfikacje zwłok

wawa: jaka sekcja zwlok Prezydenta? jaroslaw nie zgodzil sie by cialo pojechalo do Moskwy…dobrze zrobil, dobrze, ze pochowano go na Wawelu..tam cialo jest bezpieczne….smrod jaki sie ciagnie te sprawe coraz wiekszy

Delikwent: Nie mogę wyjść z zadziwienia, że nikt nie sprawdzał, co jest w tych zalutowanych trumnach, które nam Ruscy przysłali. […]

Paweł: Sekcje zwłok… To absolutna konieczność w wypadku najlepiej zachowanych ciał, a takich było podobno 14. Dziwię się postępowaniu polskich (?) prokuratorów.

Papaj: ciekawe, rosjanie powiedzieli : niektóre ciała były spalone i sekcja zwłok to potwierdza?

Małpa.PL:  KTO zwrócił uwagę! Nie mogli zidentyfikować 21 ciał…Poleciał Klich i na drugi dzień 21 trumien (co jest w środku) wyleciało do Polski. Rodziny DOMAGAJCIE się niezależnych sekcji i ekshumacji.

AdNovum: Zgodnie z procedurą i obowiązującum prawem sekcje zwłok ofiar wypadku dokonane powinny zostać ponownie w Polsce. Sprawa jest niecodzienna bo dotycząca śmierci 96 osób będących w większości najwyższymi funkcjonariuszami Państwa wzt.wzorcowa staranność w tym przypadku jest wymagana aby rozwiać wszelkie wątpliwości i podejrzenia. A swoją drogą może tylko dziwić i bulwersować taka jakaś „niefrasobliwość” władz polskich i głupota granicząca ze skrajną naiwnością zdanie się wyłącznie na opiniach instytucji rosyjskich zainteresowanych przecież w ukryciu prawdy jeśli ich tzn. rosyjskiej strony , „ewentualne błędy ” przyczyniły się do spowodowania tej KATAstrofy.

Socjo-manipulacje

Aga: […] ilekroć pojawiaja sie (ze strony dziennikarzy, opinii publicznej) jakieś pytania, naciski, to za parę dni prokuratura „ujawnia” poządane szczegóły. TYLKO CZY JEST WIARYGODNE, czy ukute na potrzeby opinii publicznej własnie? najpierw były naciski w sprawie podjecia przez polska prokuraturę śledztwa – okazuje sie ze nie mamy nic do powiedzenia, łaskawie czekamy na wyniki, i po wielkich bólach ktos podejmuje temat. To samo z pytaniem o zamach – dopiero po nagłosnieniu tego, prokuratura niechetnie przyznaje ze tez bierze to pod uwage strzały w amatorskim filmie – mimo ze najbardziej wyraźne to okazuje sie nie da sie ich…rozpoznać, w przeciwienstwie do głosów polskich ktore są ledwie słyszalne, ciekawe…. Po czym okazuje sie ze POLSKIE BOROWIKI nagle jakimś cudem sie tam znalezli, pomagali po katastrofie etc. Niby to ich słychać na tym filmie ? Pewnie sie zaraz o tym dowiemy. Czyzby ktos probowal dopasować do tych polskich głosów jakich konkretnych ludzi, dlatego ze opinia publiczna skłania sie ku teorii zamachu i ze trzeba to czym predzej dopasować. A dzisiaj własnie pojawia powyższa informacja o sekcji zwłok, o ktorej to sekcji zwłok od paru dni przebakują dziennikarze, a takze domagała sie opinia publiczna… Dlaczego takie działania sa wtórne do nacisków a nie odwrotnie? […]

Aga: Jak to możliwe że teraz szukaja przyczyny śmierci pilota ( biedny ten pilot, najpierw miał być jakiś nieudolny, niekumaty, ulegajacy naciskom a teraz jeszcze na zawał by miał umrzeć w czasie lotu), skoro to własnie jego szczątki były na tyle w złym stanie że wymagało to dodatkowych badań, i dotarło do Polski na samym końcu? jakieś to wszytko liną okrętową szyte. O sekcji zwlok to powinno być mówione (i wykonane) na samym początku a nie teraz kiedy nie wiadomo jak dopasować przyczynę katastrofy do pytań opinii publicznej. Teraz prokuratura z takim wnioskiem wystepuje ???? kiedy wszytsko pozamiatane ? to maja byc ci fachowcy ? a minister Kopacz nie kazala takich rzeczy przeprowadzić, badań toksykologicznych ? […]

Syn Ob: […] Jestem pewny że rodziny chcą wyjaśnić co spotkało ich bliskich. […] I nie bez POwodu przydzielono każdej rodzinie psychologa koordynatora do POmocy !!! Wiadomo jakiej POmocy !!! Jak wojskowi milczą, prokuratorzy milczą, politycy milczą, zacierane są ślady. to nie jest to wypadek.

KatarzynaKB: Ktos ? dozuje informacje w bardzo „dziwny”, przemyslany sposob dla narodu. Te informacje sa tak bardzo logicznie ulozone, ze nawet dziecko zrozumie ze cos tu nie jest na rzeczy. Ta cala tragedia i ta sytuacja z jej wyjasnieniem ma bardzo brzydki zapach klamstwa, a moze nawet zdrady? Prawda – wydaje sie zawsze bardzo niewiarygodna, poniewaz przecietny czlowiek dziala pod wplywem emocji, a emocje sa nieprzewidywalne. O tym wie kazdy psycholog i psychiatra. Gdy spogladam w stecz co sie przed ta katastrofa wydarzylo, to wszystkie czesci ukladanki jakby znajduja swoje wlasciwe miejsce. Np.,- wycofanie sie Tuska z wyborow prezydenckich – dlaczego?;

-ta glupia telewizyjna debata Sikorskiego i Komorowskiego – wygladala tak jak gdyby wiedzieli ze nie musza sie wysilac ?;

-wizyta Tuska przed sp. Prezydentem w Katyniu i co po niej nastapilo ?

-I taki bardzo WAZNY szczegol, ze wszyscy byli przekonani, ze obaj Panowie Kaczynscy leca razem do Katynia ?

-Zloza gazu lupkowego ? – mozliwosc niezaleznosci energetycznej, czyli wolna Polska !

-Zloza termalne? – mozliwosc niezaleznosci energetycznej, czyli wolna Polska !

-Od dlugiego czasu nurtuje mnie pytanie dlaczego Amerykanie tak naprawde wycofali sie z projektu tarczy ? – wszyscy wskazuja ze to wina administracji Obamy, a moze powodem jest Tusk i PO ?

– Amerykanskie sluzby specjalne sa zawsze bardzo dobrze poinformowane.

Tarcza antyrakietowa jest technologia daleko wyprzedzajaca wszystkie inne mozliwe technologie w tej dziedzinie i bylo by zbyt niebezpieczne gdyby wpadla w niepewne rece? Mozna wymieniac bardzo wiele przykladow ktore sa znakiem zapytania – dlaczego? Zbyt wiele wydarzylo sie w niedalekiej przeszlosci, czyli od przejecia wladzy przez PO, aby cos bylo przypadkiem, nic nie dzieje sie – zwlaszcza w polityce – przypadkowo.

gajowy: […] Co tam robiła pani minister Kopacz i jej towarzystwo? Czym sie zajmowali przez tyle dni. Tak ochoczo wystepowała w TV i opowiadała jak cięzko pracuje. To wielka sciema, skandal juz nie na Polskę ale na cały świat. A co na to Pan Premier. Jest Wielkim Nieobecnym, Nie zabiera głosu, nie komentuje, nie organizuje konferencji prasowych. Widocznie nie ma nic dopowiedzenia narodowi albo po prostu sie boi. Oj cos mam wrażenie że Smieszny Donek ma pełne portki .Przeczekuje a dyżurni dziennikarze i klakierzy urabiają grunt i piorą mózgi polaków. Wraca stare. Ściema, propaganda, licytacja na słupki w sondarzach. Oj będzie się działo!

Ob.Serwator: 1. Ciala pilotow podobno znaleziono na samym koncu. Podobno byli w najgorszym stanie do zidentyfikowania, mimo ze widac bylo ze w najlepszym stanie byl kadlub samolotu. No to jak w koncu?

2. Jaka sekcje zwlok mozna przeprowadzic, skoro nie mogli znalezc cial, a identyfikowac musieli z pomoca DNA?

3. I najwazniejsze. Jaki kit beda chcieli wszystkim wcisnac, by dopasowac do siebie wszystkie sprzeczne ze soba informacje? […]

Inne

jachna: godzina katastrofy – 10.25 !!! Brakuje mi słów, właśnie przeczytałam komentarz użytkownika o nicku „maria 2001” na forum Onetu pod artykułem ,,Odnaleziono ciało polskiego szyfranta?”. Ona podaje link do forum Auto Smoleńsk, wraz z tłumaczeniem komentarzy użytkowników.

kokon: Po co Michnik był w Moskwie? Przypomina to jego wejście do archiwów po 89 roku?! Jaki był cel obu akcji?!

Komentarzy 261 to “Wieś znowu górą?”

 1. view said

  WSI tylko na czyje polecenie?

  • view said

   absolutnie zgadzam się z treścią artykułu ..może poza paroma poniżej komentarzami.

  • Julka said

   Na własne. Nie wiesz, że WSIoki nigdy nie oddały władzy? Wystawiają pionków unurzanych po szyję, ociężałych umysłowo, leniwych a przede wszystkim posłusznych. Sięgnij wstecz i przypatrz się ludziom na świeczniku w tzw.wolnej Polsce. Zajrzyj też tu:
   kurtyna.blox.pl/resource/KWP.doc

  • Zapsa said

   Artykuł zwraza po raz kolejny uwagę na fakt, że Skrzypek był meritum, a skupianie się na śmierci prezydenta było typowym odwracaniem uwagi. Ale ludzie nie kumają, mówia tylko „no wszyscy tak się przejmują i kochają teraz prezydenta że tacy smutni?” – w ogóle nie zwracają uwagi na resztę pasażerów.

  • Jose said

   A ja nadal proponuję, jako podstawowe minimum, a wręcz obowiązek, zapoznawać się z filmem dokumentalnym Jacka Kurskiego pt.: „Nocna Zmiana”.
   Dla wielu ludzi to nadal jest jakaś bzdurna teoria spiskowa.
   Podsyłać linki znajomym, niech to krąży, bo spadek po Nocnej Zmianie ciągnie się za nami od 18 lat, a wydarzenia przedstawione w filmie mają bezpośredni związek z tym co się dzieje obecnie w kraju.
   Zobaczcie, jakie osoby uczestniczyły w „obaleniu Rządu Olszewskiego”, dlaczego to zrobiono i jakie stanowiska te osoby piastowały/piastują w Polsce. Kto najgłośniej wył i darł z siebie szaty po otrzymaniu listy współpracowników i konfidentów pracujących w Sejmie i Kancelarii Prezydenta. Jeżeli się nie mylę to na liście było co najmniej 66 osób. Z takim potencjałem agentów, konfidentów, szpiegów i zdrajców można wiele. Ludzi ci nie zostali ujawnieni. Szybko powołano marionetkowego premiera w osobie Pana W.Pawlaka.
   W Czechosłowacji sprawę „współpracowników” załatwiono od razu odpowiednią ustawą. Zablokowano tym ludziom dostęp do państwowych stanowisk. A w Polsce? Ci sami agenci ronią krokodyle łzy, pieją pod niebiosa o patriotyzmie (chyba nie mają na myśli Polski). Na pewno Polska jest niepodległa…?

  • mak said

   zgadzam się z wieloma fragmentami powyższej opinii.

   myślę, jednak, że uczestników w tym zamachu było więcej:

   grupa 1- rosja – zainteresowana sterowaniem polityką polski (poprzez wsi i innych agentów) (sprawa gazu to tylko jedna z korzyści i narzędzi tej kontroli, efektywność siatki agentów w pl, zagrożona perspektywą ujawnienia listy agentów, wybór kaczyńskiego nie wykluczony po ogłoszeniu listy(!)- czy potrzeba silniejszej motywacji?

   grupa 2- rząd, wsi, powiązane z rosją zainteresowani przejęciem kontroli nad krajem z pobudek czysto osobistych.

   grupa 3- agenci eu/nwo, zainteresowni kontrolą nad polską polityką i gospodarką rownież z pobudek osobistych.

   grupa 4- centrala eu/nwo zainteresowana realizacją planów nowego porządku świata, w tym przejmowaniem majątków narodowych i depopulacji świata, nbp i min zdrowia w szczególności były zadrą na tej drodze.
   kto odniósł największe korzyści?

   moim zdaniem centrala, oddzielona od nas niebywałą chmurą.

   na drugim miejscu zarząd okręgowy z siedzibą w moskwie, spowity gęstą mgłą.

   a na trzecim cała reszta polsko języcznych agentów pogrążonych w rzadkim żalu.

   • hjk said

    a moze jeszcze ktos miał interesy, moze mamy do czynienia z czymś w rodzaju rozbioru, ze kilka sił się sprzysiegło i stymulowało jakas 1 grupę wykonawców, podobnie jak z gen. Sikorskim

 2. czytelniczka said

  Witam:)
  Może pojawi się „u góry” temat „wybory 2010”? -chcę wkleić parę rzeczy apropo m.in JKM ale jak ma to zaginąć w czeluści komentarzy innego typu to chyba szkoda zachodu…
  ===============
  od pb: nie pojawi sie, spoko, nie bede ulatwiac kampanii niewiadomo komu (i za darmoche!); podejrzany mi ten nacisk na reklame dla jkm; narod ni erozumie kto i jak go poniewiera a chce znow leciec do glosowania! trzeba zgnizlizne usuwac od podstaw = np merdia

  • STEEF said

   JMK – BO SMIECHEM RYKNE ! LUDZIE TEN „GOSC” CHCE LIKWIDACJI ZWIAZOKOW ZAWODOWYCH TZN prostymi slowami – wlasciciel ustala zarobek i jak chce to go zmniejszy – nie beda obowiazywaly prawa pracy itd TO PIONEK SMIESZNOTA Z MUCHA POD SZYJA -STRUGA BLAZNA -NIEBEZPIECZNY GOSC ZA NIEGO BYLBY FILM ” SOL ZIEMI CZARNEJ”NIECH SIE WEZMIE DO ROBOTY ZEBY WYRZYWIC SWOICH SZESCIORO DZIECI !A NIE ZYC NA KOSZT PANSTWA !

   • Mars said

    Słusznie, oglądałem jego wywody i właściwie to co on mówi jest półprawdą pod publiczkę . Z jednej strony mówi o manipulacji, o demaskowaniu demokracji, niewolnictwie a z drugiej nie ma żadnej alternatywy dla systemu bo nawet nie jest w stanie i nie może powiedzieć że system jest zły…nie on tylko zawiera błędy według jego rozumowania i to rzekome błędy sprzedaje ludziom jak swoją prawdę-do celów wyborczych . Po za tym sposób wysławiania się JKM, jego ogólna prezencja daleko odbiega od tego co uznalibyśmy za przyzwoity standard na miarę XXI wieku . Nie potrzebujemy kabareciarza-Stańczyka Narodu …

   • pawik_28 said

    I bardzo dobrze, że chce likwidacji związków zawodowych. No tak pewnie lepiej jest jak to pracownicy ustalają ile chcą zarabiać i wymuszają to na pracodawcy siłą. Jak firmy nie stać to nie daje. Jeżeli nie chcesz pracować za takie pieniądze to idziesz szukać pracy gdzie indziej. Sam byłem w podobnej sytuacji, nie dostałem podwyżki to zrezygnowałem z pracy i założyłem własną firmę. Nikt się na nikogo nie obraził. Mało tego, teraz z dawnym pracodawcom prowadzę interesy i wychodzę na tym lepiej niż poprzednio.
    Jeżeli pracownicy w firmie zaczęli by żądać kasy, chcieliby więcej i więcej to bym ich hurtem zwolnił.
    Mam wrażenie, że ludzie nie chcą być wolni i nie chcą mieć prawa decydowania o swoim losie. Komuno wróć i czy się stoi czy się leży kasa się należy ciągle żywe.
    A co do życia JKM na koszt państwa. Nie wiem skąd bierzesz takie głupoty ale JKM nie pobiera emerytury, zrzekł się jej. Ma wystarczająco dużo kasy.
    pozdrawiam

  • Dominik said

   @PB: A czemu od razu przypuszczać że chodzi o reklamę (pozytywną) dla JKM? Z tego co wiem to ostatnie materiały nie wskazują, żeby był dobrym kandydatem na stanowisko prezydenta, i to o te materiały chyba chodzi.

   • czytelniczka said

    Zauważyłam,że JKM ma sporo zwolenników i chciałam przypomnieć o jego „Kinder, Küche, Kirche” o tym,że wg niego „dziewczynki nie powinny uczyć się matematyki(nie potrafią zrozumieć…) tylko malować i wyszywać” itd.
    Jednak żeby zrobić takie opracowanie (z cytatami i linkami) potrzeby jest czas ,a poświęcenie go w takiej ilości nie ma sensu jak nie ma takiego działu -powód wyżej.

  • DOŚĆ BZDUR ! said

   Szacunek P.B — JKM ma za zadanie ogłupiać młodzież ,co widać ,że mu się ta manipulacja udaje .Gro zło-lenników to młodzi ludzie ,złapani na puste demagogiczne słowa JKM ….bredni tegoż nawet nie chce mi się komentować.

   • DOŚĆ BZDUR ! said

    Odpowiadam dla ~ CoZaSyf ~ wczoraj zadałeś pytanie o alternatywę ,dla dzisiejszej partiokracji . Sam prezydent w dzisiejszej demokracji POŚREDNIEJ ,nawet jeżeli będzie to DARIUSZ KOSIUR -polecam – ma szansę propagować prawdę szeżej o tym co się dzieje w Polsce . NATOMIAST REALNE ZMIANY według mnie daje DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA . Zapoznaj stronę

    http://www.demokracja-bezposrednia.org/

    pozdrawiam wolnościowców .

   • DOŚĆ BZDUR ! said

    ,,Nie znam Cię, prezydencie! – polityka po alpejsku

    Parlamentarzyści dojeżdżają do pracy rowerami, a prezydenci jeżdżą pociągami, drugą klasą… To nie sen. To szwajcarska rzeczywistość. Politycy mają tak ograniczoną władzę, że często nawet nie warto znać ich nazwisk.

    Jak na tę porę dnia było jeszcze sporo pustych miejsc. Siedziałem pod oknem. Lubię patrzeć na góry i czuć spokój, który emanuje z ich zaśnieżonych szczytów… Pociąg zatrzymał się na kolejnej stacji. Przez cztery minuty obserwowałem bez pośpiechu wsiadających podróżnych.

    – C’est libre? – spytał ktoś.

    Wyrwany z przyjemnej zadumy, szybko odwróciłem głowę. Napotkałem serdeczny uśmiech i miłe oczy, uprzejmie pytające o wolne miejsce. Szybko odparłem, że oczywiście, można się przysiąść. Chwilę przyglądałem się mojemu współtowarzyszowi podróży. Kogoś mi przypominał, nie wiedziałem kogo, ale byłem pewien, że już kiedyś widziałem tę twarz w gazetach. Jednak ze względu na mój toporny francuski, nie odważyłem się zagadnąć i wybadać, kim jest mój tajemniczy sąsiad. Starszy pan wyjął gazetę, a ja powróciłem do podziwiania krajobrazu… Tak oto przegapiłem okazję na rozmowę z prezydentem Szwajcarii.

    Zupełnie nieświadomie spędziłem kilkadziesiąt minut z Josephem Deissem, ówczesnym prezydentem Konfederacji Szwajcarskiej. Czy znacie to nazwisko? Czy kojarzą się Wam z kimś, takie osoby jak: Samuel Schmid, Moritz Leuenberger, Micheline Calmy-Rey? Podejrzewam, że są Wam one równie nieznane jak mnie przed kilkoma laty. A są to – w kolejności urzędowania – głowy państwa szwajcarskiego. Dlaczego jednak nie są znani? Dlaczego nie mówi się o nich?

    Choć przez tutejsze banki przelewają się ogromne sumy pieniędzy, wielkie międzynarodowe koncerny tu płacą podatki, a wiele światowych decyzji jest podejmowanych właśnie u Helwetów, to nie mamy zielonego pojęcia, kto rządzi tym krajem!
    – Szczerze mówiąc, również wielu Szwajcarów musi się chwile zastanowić nad nazwiskiem aktualnego prezydenta. I wiecie co? To jest właśnie najpiękniejsze!

    Demokracja bezpośredniai

    Politycy mają tak ograniczoną władzę, że często nawet nie warto znać ich nazwisk. Każdą ustawę uchwaloną przez parlament można przecież odrzucić za pomocą referendumi. Jeśli ustawa nie dotyczy zmian konstytucyjnych, wystarczy zebrać jedynie 50 tys. podpisów w ciągu 100 dni. W przypadku zmian konstytucyjnych ustawa musi zostać zatwierdzona przez obywateli, poprzez referendum (tzw. referendum obowiązkowe). W takim systemie, gdzie decyzje „rządzących” nie są ostateczne, korupcja nie ma większego sensu. Tym bardziej, że istnieje jeszcze jeden mechanizm szwajcarskiej demokracji bezpośredniej, który może narobić wiele zamieszania w rachubach polityków. Jest nim inicjatywa społeczna. Aby wylansować referendum, dotyczące konkretnej inicjatywy, wystarczy zebrać 100 tys. podpisów w przeciągu dwóch lat. To gwarantuje, że decyzje podejmuje zawsze obywatel i to właśnie on ma ostateczny głos. Dlatego nic w tym nadzwyczajnego, jeśli nazwiska sprawujących najważniejsze urzędy w państwie są mało istotne. Takie są zalety demokracji bezpośredniej.

    Politycy

    Pewnie się zastanawiacie, jak to możliwe, że spotkałem prezydenta Szwajcarii w pociągu? To jest jedna z wielu ciekawostek tego małego alpejskiego kraju. Pełna szwajcarska demokracja bezpośrednia odbiera prawie zupełnie władzę „rządzącym”, a co za tym idzie degraduje zawód „polityka” do rangi mniej lub bardziej pospolitego zawodu. Parlament u Helwetów jest najtańszym parlamentem w Europie. Jak to kiedyś zabawnie sformułowali dziennikarze szwajcarskiego radia: „tańszy niż bilet do kina, a często dostarcza więcej zabawy. Szwajcarski parlament kosztuje pojedynczego obywatela około ośmiu franków na rok (…)”.

    Chyba na całym świecie politycy mają taką właściwość, że dostarczają swoim wyborcom wielu niezapomnianych wrażeń. W Szwajcarii oczywiście nie jest inaczej. Nigdzie nie ma bowiem ludzi doskonałych, jednak tutaj nie kasują oni horrendalnych „diet”, nie mają służbowych samochodów, domów, „borówek” (urzędników BOR), etc… Miesięczna pensja parlamentarzysty jest o około 50 proc. większa od średniej krajowej, ale mniejsza niż trzykrotność minimalnego wynagrodzenia. Według polskich realiów, nasz polityk zarabiałby mniej niż 4 tys. zł, licząc według średniej krajowej lub też mniej niż 2800 zł, gdy policzymy według minimalnego wynagrodzenia. Jest więc rzeczą zupełnie normalną, że politycy, nawet ci najbardziej znani, dojeżdżają do pracy tramwajem lub na rowerze, robią zakupy w supermarketach i chodzą swobodnie po ulicach, nie wiedząc i nie obawiając się o własne życie. Nikt przecież im nie zagraża, są jedynie urzędnikami i wypełniają swoje funkcje, mniej lub bardziej starannie, jak każdy inny pracownik.

    Czy jest możliwe, aby w Polsce nasi deputowani mogli chodzić bezpiecznie po ulicach, jeździć spokojnie tramwajami i autobusami? Być może istnieje jakiś sposób, by zapewnić takie bezpieczeństwo naszej elicie politycznej? Myślicie, że można brać przykład z tej malowniczej alpejskiej krainy? ,,

    http://www.demokracja-bezposrednia.org/

   • czytelniczka said

    „JKM ma za zadanie ogłupiać młodzież ,co widać ,że mu się ta manipulacja udaje ” a po to aby ta „młodzież” poznała drugą stronę medalu należy nagłaśniać niektóre „genialne” poglądy JKM.
    Wątpię by miał spore poparcie u płci żeńskiej gdyby ta znała jego podejście do KOBIET…
    Przykładowe cytaty:
    -„– Czy gdyby urodził się Pan jako kobieta, to czy miałby te same poglądy co teraz?
    – Na pewno! Ale nie umiałbym ich tak klarownie i logicznie przedstawiać.”
    -„Otóż po to kobieta sobie znajduje faceta, żeby był od niej mądrzejszy, silniejszy i wykonywał za nią różne czynności, jak rąbanie drzewa, całkowanie i inne, dla kobiet niedostępne. Robiłem taki eksperyment, jakieś 30 lat temu, że pytałem niewiasty w okolicach 20 lat, które skończyły szkołę średnią, podchodziłem na ulicy i grzecznie pytałem, co to jest logarytm. Żadna nie wiedziała, a wszystkie skończyły szkołę średnią.”
    -„W socjalizm mają prawo wierzyć dzieci, kobiety i starcy. Ci z rozmiękczeniem mózgu, oczywiście. ”
    -„Droga Rodaczko! „Obowiązek” oznacza, że ktoś będzie Panią do przeprowadzenia tych badań zmuszał! Pod groźbą 30.000 zł grzywny – o ile pamiętam projekt ustawy. Ponieważ, jak widać, niektóre białogłowy tego nie potrafią swym rozumem objąć, modyfikuję postulata moje: o posyłaniu kobiet na mammografię nie powinna decydować ustawa, nie powinna decydować kobieta – lecz Pan Małżonek! : D Chyba lepiej, gdy decydować będzie wybrany sobie przez Panią Mąż – a nie Ustawodawca, który Pani na oczy nie widział? ”
    -„Harmonijna współpraca mężczyzny i kobiety dla postępu ludzkości nie polega na tym, by żona Izaaka Newtona razem z nim wymyślała prawo powszechnego ciążenia – od czego co najwyżej zaszłaby w ciążę – tylko na tym, by nie przeszkadzała mu leżeć pod jabłonką i rozmyślać oraz by usuwała mu spod nóg rożne drobne niedogodności, które mogłyby oderwać go od myślenia.”
    -„Kobieta przesiąka poglądami człowieka, z którym sypia. Ostatecznie (Natura czy Bóg – nie będziemy się spierać) nie po to tak skonstruował mężczyzn, by setki tysięcy plemników się marnowały; wnikają one w ciało kobiety i przerabiają ją na obraz i podobieństwo mężczyzny, do którego ona należy. „

   • Pelagia said

    @Czytelniczko – dzięki za zamieszczone cytaty. miałam niezły ubaw gdy ogladałam JKM w tv, ale nigdy nie byłam jego zwolenniczką. Tych poglądów nie znałam, poznałam je dzięki Tobie. Jestem zszokowana. Brak słow na taki prymitywizm. Dodam inna bzdurę przez niego proponowaną: zlikwidować tramwaje w Warszawie, to bedzie dodatkowy pas ruchu dla samochodów i autobusów. Jak stoje w korkach to widzę, że w tym czasie tramwaje sobie śmigają. Oczywiście zdarzają się awarie tramwajowe, ale te z samochodami i autobusami też .

 3. Andre said

  (…)”Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy nie uznało Wielkiego Głodu na Ukrainie za ludobójstwo(…)Za uznaniem Wielkiego Głodu za ludobójstwo na narodzie ukraińskim głosowało 21 deputowanych, a 55 było przeciw”

  http://www.wp.pl/

  PROPONUJE glosowanie w parlamencie RP na i przyjęcie przez sejm stwierdzenia:
  samolot prezydencki rozpadł się sam
  Po przegłosowaniu większością – za podawanie nieprawdziwych danych winnych karać więzieniem do lat 10.
  tak działa DEMOKRACJA- przegłosować można wszystko zgodnie z europejskimi zasadami demokratycznymi pozbawionymi logiki.
  ==============
  od pb: ss-yny = zyd kaganowicz byl winny to zadymiaja; udowodnione ludobojstwo 5 mln osob (w tym 1 mln polakow) na ukrainie nie jest ludobojstwem, natomiast egzekucja do kilkuset muzulmanskich zbrodniarzy wojennych w srebrenicy jest ludobojstwem – idzie Nowa Historia Swiata, jedyna i sluszna wg bubkow w ue

 4. Andre said

  Pracujące kobiety będą musiały obowiązkowo wykonywać cytologię i mammografię – przewidują projekty nowelizacji ustaw, które przygotowało Ministerstwo Zdrowia. Zostały one skierowane do konsultacji społecznych.

  http://praca.wp.pl/kat,18453,title,Nie-zmuszajcie-nas-do-cytologii-i-mammografii-to-intymne-badania,wid,12203356,wiadomosc.html

  PANI MINISTER KOPACZ W NASTĘPNEJ AKCJI

  • zd said

   kiedy w końcu kobiety uświadomią sobie że mammografia jest szkodliwa dla zdrowia kobiet a tak niewiele te badania dają

   • katia said

    no wlasnie ! dlatego chca z Polek zrobic kroliki doswiadczalne !!!

  • CoZaSyf said

   @4 Właśnie dlatego,ze te badania szkodza będą obowiązywały! Rzad wrogiem-pamietajmy!

  • Zapsa said

   Wprowadzają powoli przymus wszystkich szkodliwych badań, szczepionek itd. wycofują jako nielegalne wszystkie suplementy i zioła – NWO nadchodzi pełną gębą.

  • hjk said

   tu jest petycja przeciw tej durnocie
   http://www.petycje.pl/4607

 5. Andre said

  Wprowadzenie wspólnej europejskiej waluty jest przyczyną sytuacji, w jakiej znalazła się obecnie pogrążona w kryzysie zadłużenia Grecja – ocenił prezydent Czech Vaclav Klaus

  http://waluty.wp.pl/kat,50010,title,Prezydent-Klaus-euro-winne-greckiej-tragedii,wid,12215549,wiadomosc.html

  NASTĘPNY SIĘ NARAŻA

 6. Taka Tam... said

  nie wiem czy to wiarygodne info ale w temacie sekcji/ogledzin zwlok…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zona-ofiary-ze-Smolenska-ujawnila-szczegoly-identyfikacji,wid,12218967,wiadomosc_prasa.html

  „Sam proces identyfikacji zwłok rozpoczynał się od określenia przez rodzinę cech ofiary katastrofy. Następnie śledczy oddalali się do miejsc, gdzie były złożone zwłoki i weryfikowali uzyskane informacje. Kiedy znaleźli identyczny lub podobny szczegół do przedstawionego przez członków rodziny okazywali zdjęcia lub prezentacje komputerowe. Niektórym osobom pokazywano ciała. ”

  zdjecia i prezentacje komputerowe… nie bardzo rozumiem jak na takiej podstawie mozna okreslic tozsamosc. jesli znalezli tylko palec czyjs to wiadomo, testy dna… ale zdjecia i prezentacje komputerowe? wielkie pole do manipulacji…

  • Magda said

   nie rozumiem,dlaczego rodziny nie żądały autopsji w Polsce.Wiem,że to nie jest łatwe,ale teraz,gdy pojawia się jakiś cień wątpliwości,może być jeszcze trudniej.

 7. Irena said

  Fragmenty dyskusji na smoleńskim forum internetowym 10 kwietnia (przetłumaczone na polski):
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100429&typ=po&id=po22.txt

  „Byłam na polu po bitwie” – wywiad z żoną jednego z mężczyzn, którzy wtedy zginęli. Mówi o pobycie w Moskwie i identyfikacji ciał:
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100429&typ=po&id=po71.txt

 8. Pelagia said

  dzisiejszy Duży Format – na pierwszej stronie piękne zdjecie A.Hitchocka. od E.A Poe do A.Hitchocka, D.Attenb…..
  psalm 104 w.12

  • Taka Tam... said

   pelagia… nie dla kazdego to co Ty widzisz/slyszysz jest takie oczywiste. od paru dni czestujesz nas zagadkami, podziel sie moze w koncu. rozumiem o co moze Ci chodzic ale nie widze w tym nic nadzwyczajnego. nic dajacego do myslenia.

   • Zapsa said

    Taka Tam a ja Cię lubię, bo jako nieliczna z kobiet tutaj jesteś wyluzowana 🙂 Podoba mi się szczególnie tekst: „jak nieważne to usunąć – nie obraże się” 🙂 Pozdrawiam

   • Taka Tam... said

    dzięki. 🙂

    Tak odnośnie całej tej sprawy o której tu dyskutujemy, fragment z książki ‚Pola Laska’… Być może ja i inni którzy widzą w nim pewne analogie jesteśmy paranoikami… 😛 Ale że książka jest o historii Polski niby po upadku komunizmu (zakładam ze po 1989), to jakoś nie dałam rady dopasować powyższego opisu do żadnego innego wydarzenia (bo raczej nie o CASE tu idzie)… No chyba ze jednak to fikcja literacka… Moze coś się rozjaśni jak przebrnę przez całość.

    „ZEBRANIE TYCH, KTÓRZY WIDZIELI UPADEK KOŚCI

    – Tak, widziałem to wszystko i wam opowiadam. A zatem. Katastrofa. Szczatki pozbierane. Kto też powie, że to tramwaj nad tramwaje. Dwie czarne skrzynki wyjęto ze zgliszcza. Jedną wiekszą, druga mniejszą i obydwie piszczą. Wtedy ktoś nieśmiało stwierdził, że to nie był tramwaj tylko jakiś większy. Pojazd lub też machina latająca. Lecz dla przemilczenia kwestii milczano do końca. Pole zaorano razem z ludzkim ciałem. Część tylko pozbierało klejnoty nad ranem, które wisieć miały jak strachy na drzewach. Można było się zaplątać w świeże ludzkie trzewia. Poślizgnąć na plamach krwi zakrzepłej. Nie dało się oddychać, trzeba było ze sobą zabrać zewnętrzne powietrze. Fetor, smród, odpadki, statki, spadki. Pobieżnie tylko usunięto szczątki. Zmielono wszystko szybko i wywieziono, by zgniło i znikło. Części metalowe na złom pirzgnięto, aż miło i zmiażdżono. By się nikt nie dowiedział o Pomo pono. Przyczyn, by nie poznał nikt tej wiekowej katastrofy. Tak też zabroniono mówić o upadku Kości i ją to opiewają niniejsze strofy.
    – Jam świadek milczący widziałem to wszystko! Stałem właśnie w sadzie, a tam nagle błysło! Zarumotało, zawyło, zawiało, zaorało pole, ścięło wierzby dwie! Sam to widziałem, to ja dobrze wiem! Na dowód tej prawdy, że to coś z kosmosu Kości wam kawałek przynoszę od losu. Bo w lesie szczęście miałem Kość tą znaleźć zaraz obok siebie. Bo po tym wybuchu wisiała na drzewie.
    I tak opowieść zakończył i zamilkł. Mina nadal blada na nim”

   • felicyta said

    @Taka Tam… powiedział/a
    29 Kwiecień 2010 @ 12:14 pm,

    -moze wiecej fragmentow na temat katastrofy podasz, bo nie wszyscy moga miec ta
    ksiazke?

   • Taka Tam... said

    jak trafie na jakis ciekawy to podziele sie (czytam dopiero na pocztku ksiazki jestem)…

    ps. to jest recznie klepane na klawiaturze do kompa. niestety nigdzie nie ma ksiazki w postaci cyfrowej… ale jak cos bedzie ciekawego to podam. 🙂

   • Jose said

    „By się nikt nie dowiedział o Pomo pono. Przyczyn”

    Pomo pono – ktoś coś kojarzy?

    pomo (esperanto, włoski, ido, Interlingua)
    (1.1) jabłko
    (1.2) przedmiot w kształcie jabłka

    Znalazłem jeszcze coś ciekawego, ale muszę to dokładnie sprawdzić. Chodzi o ciśnienie, temperaturę i pneumatykę kół w samolotach.

    Wiem… paranoja… 🙂

   • Angie-Poland said

    @Taka Tam

    Spróbuj zeskanować!XD Nie warto się męczyć, a byłoby szybciej, jeśli można, oczywiście 🙂

   • Jose said

    Grzebiąc w necie natknąłem się na jeden patent techniczny powiązany z nazwą Pomopono. Chodzi o wykorzystanie gazów innych niż H2O do pompowania min. kół w samolotach. Minimalizowanie różnic ciśnienia, zlikwidowanie zjawiska zamarzania cząstek pary wodnej w kołach, zbiornikach itp.

    Kwestie, które mogą być interesujące to:

    – sprężanie, rozprężanie gazów w stosunku do temperatury, szybkości rozprężania itp. właściwości gazów

    – oddziaływanie na organizm ludzki przy różnej konfiguracji (temp. ciśnienie itd.)

    – oddziaływanie na konstrukcje takie jak samolot (od wewnątrz) oraz od zewnątrz (np. właściwości wiązania cząstek pary wodnej z otoczenia) oraz na inne urządzenia mechaniczne, elektrycznie i elektroniczne

    – wytworzenie błyskawicznego podciśnienia oraz skutki takiego działania na organizmy żywe jak i konstrukcje szczelnie zamknięte,

    – oraz pokrewne

    Nie będę dalej rozwodził się w temacie. Kto zna się na tym (ja akurat nie bardzo), chce pogrzebać i przeanalizować to zapraszam.

    Porozrywane, „zmielone”, rozczłonkowane ciała; samolot w wiadomym stanie; brak wielkiego pożaru; zdjęcia domniemanych ofiar pokrytych jakby pyłem(?); poruszenie -krzyki bólu i cierpienia; słuchy o mających nastąpić badaniach toksykologicznych.

    To tylko takie moje paranoiczne domysły… 🙂

  • j21 said

   Piękny psalm mowiący o wielbieniu Boga przez stworzenie… „nad nimi mieszka ptactwo powietrzne spomiedzy gałęzi głos swój wydaje…”

   Co masz na myśli, bo nie łapię?

  • Jose said

   Pelagia, nie każdy załapie. To ma być wiedza dla wtajemniczonych?
   U Hitchocka zaczyna się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie już tylko rośnie, ale nie wszyscy znają Poe (który wcale taki najłatwiejszy w odbiorze dla przeciętnego Kowalskiego nie jest). Czego mają konkretnie szukać? Wiesz „o co bangla”? – jak to mówi młodzież – to wal śmiało 🙂

   • Pelagia said

    @ Jose – Taka Tam już bardzo ładnie poniżej napisała. szkoda, że czegos oczywistego nie łapiecie. Ale to nie Wasza wina. Znamy wszyscy technikę, a do natury nam coraz dalej. AAA, jeszcze jedno, to, że my coś uważamy za nic nie znaczące i normalne, to nie znaczy, że dla zwierząt takie też jest. Fakt huku samolotu dla nas jest malo znaczący. U nich powoduje przerażenie. z przerażenia albo sie ucieka i wraca po dłuższym czasie, albo się milknie z przerażenia. jak ktoś milknie, to go WCALE nie słychać. A nie słychac „raz po raz’ albo „nie aż tak wiele”.
    Ludzie – to prawda – lecą oglądać, ale ptaki to nie ludzie.
    zwierzęta mają duuużo lepszy słuch niż ludzie, jeszcze musiał być podmuch fali uderzeniowej, coś tam się paliło, nazłaziło się różnych służb. itp. itd.
    Zwierzęta nie reagują identycznie jak ludzie. Pora to zrozumieć.

   • hjk said

    sugerujesz ze nagrały się głosy ptactwa i to świadczy o lipie na filmiku?)))

   • Aja said

    To nie jest dowód. Już wcześniej się nad tym zastanawiałam, ale niestety, moje doświadczenia (obserwacje nadskutecznością odstraszania hukowego ptactwa w sąsiedztwie stawów rybnych znajdujących się w puszczy) i akurat duży i bliski kontakt z przyrodą wskazują, że nie miałoby to żadnego znaczenia. Zwłaszcza, że mają tam gniazda, w których znajduje się potomstwo w postaci jajek lub piskląt. Wystarczy krótka chwila i są z powrotem, chociażby dla obrony gniazd. Te, które tam mieszkaja, są przyzwyczajone do huku ladujących samolotów, a pożar nie był znaczny i nie dotyczył drzew=lasu tylko był ograniczony do szczątków samolotu na bezdrzewnym terenie.
    Zastanawiałam się na tym zagadnieniem już znacznie wcześniej, ponieważ jeden z internautów, który poddał szczegółowej analizie ścieżkę audio wspominał o słyszalnym śpiewie ptaków, ale już wtedy odrzuciłam to jako pewny dowód.

 9. dario said

  Rodziny ofiar oburzone opieszałością śledztwa
  Dlaczego żaden minister nie poniósł
  odpowiedzialności??? Klich i Sikorski powinni
  wylecieć to przez ich nieudolność to wszystko się
  stało
  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/rodziny-ofiar-oburzone-opieszaloscia-sledztwa,1471386

  • Julka said

   Rodziny ofiar wystąpią o wysokie odszkodowania od „państwa”, a „państwo” powinno obciążyć tymi sumami odpowiedzialnych: Tuska, Klicha, Sikorskiego. Nie stać nas na finansowanie cudzej nieudolności albo lenistwa.

  • hjk said

   „…a za wszystko, jak zwykle, zapłacą najbiedniejsi…”

 10. szach said

  Kajman-pelne poparcie.Jeszcze tylko trzeba dodać,że prezydent posiadal aneks do rapotu o likwidacji WSI. Myślę,że życie A.Maciarewicza jest zagrożone (np.samobójstwo,wypadek samochodowy..? ),bo zbyt dużo wie.Podobnie jak życie J.Kaczyńskiego.
  Na temat wczorajszej konferencji Tuska -żenad-,prawdopodobna !!godz katastrofy ,to jedyne dane ,jakie podal .
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20100429&id=po60.txt

 11. Pelagia said

  relaks w parku, rozluźnić się
  w nocy lub w dzień
  w słońcu lub we mgle
  czy wszystko zawsze tak samo jest ??

  • j21 said

   Powiem Ci Pelagia – to co piszesz to ble, ble, ble… Taki matrix, Miasteczko Twin Peaks

  • Taka Tam... said

   Pelagia tak wiemy ze chodzi ci o ptasie dzwieki, ale one jak dla mnie to brzmia calkiem naturalnie, nie wiem o co ci chodzi, podziel sie wiedza i zacznij pisac po ludzku zeby Twoje posty cos wnosily do dyskusji albo przestan. u mnie w parkach zawsze jest tak samo, zwlaszcza na wiosne deszcz, mgla slonce ptaszory zawsze cwierkaja tak samo. na filmie tez je slychac raz po raz, nie wiem co w tym dziwnego. jesli rzeczywiscie o to Ci chodzi.

   ps. z calym szacunkiem dla Twojej osoby, jednakze sposob w jaki piszesz…

   • Pelagia said

    psalm 14 w.5
    poczytać czasopismo *****polska
    behav……
    chodzenie ludzi po ulicach też jest zwyczajne. w zwyczajnej sytuacji

   • Taka Tam... said

    i ze niby te dzwieki ptasie maja dowodzic iz jest to plagiat/prowokacja/fake i ze dzwiek byl nagrywany gdzies indziej? nie przekonuje mnie to szczerze mowiac (nie mowie tez ze film jest prawdziwy, to zreszta chyba bez znaczenia, ten film to maly pikus w porownaniu z niescislosciami oficjalnych faktow)… trza by sie bylo odniesc do specjalisty ktory by ocenil po jakim czasie od huku katastrofy ptaszory mialyby odwage wrocic na miejsce zdarzenia… 😉 tak na dobra sprawe to tych dzwiekow ptasich jest tam nie az tak wiele. wystarczajaco jak na okolicznosci.

    ps. gdyby na ulicy zdarzylo sie cos zlego np wypadek/wybuch to ludzie zaczeliby zaraz wracac, chocby z czystej ciekawosci. (ok ja juz nic nie napisze w tym temacie)

   • Pelagia said

    @Taka tam – moje gratulacje, nagroda w postaci śmigła z samolotu prezydenta.
    p.s. ptaki to nie ludzie, reagują inaczej, są wrażliwsze od nas na wiele róznych czynników.
    Dlatego to, co dla Ciebie całkiem nieistotne, dla mnie jest bardzo ważne. Tych ptaków wcale nie powinno być słychać, juz napisałam wyżej do Jose, dlaczego.
    dźwięk mógł być nagrywany w tym miejscu, ale o innej porze. Siedzę sobie na gałęzi, a tu pod dziobem z hukiem wali się samolot, jeszcze resztki pożaru kopcą, syreny wyją, ludzie latają ze sprzetem, a ja, jak gdyby nigdy nic spokojnie dalej świergolę ?? To tylko ludzie tak mogą.
    „In” wyraźnie napisał, że filmik był robiony kilka minut po katastrofie, więc zdecydowanie za wcześnie na powrót fruwających.

   • j21 said

    Pelagia ten drugi psalm to

    „Tam zadrżeli ze strachu,
    gdyż Bóg jest z pokoleniem sprawiedliwym”.
    no i? he fajna zabawa

   • Pelagia said

    @J21-wystarczy tyle z tego wersu: “Tam zadrżeli ze strachu,

   • in said

    @ Pelagia

    Wydaje mi sie ze jest za wczesnie by obalac ten film

    1. Film ten musialby zbadac ornitolog-znawca ptakow, czy ptaki zarejestrowane na filmie wystepuja w tym czasie i miejscu

    2. Ptaki zyjace blisko lotnisk sa przyzwyczajone do halasow a podobno nie bylo duzego wybuchu. Wiec jesli zyjace tam ptaki nie takie rzeczy tam juz widzialy
    (smolensk to lotnisko wojskowe a domysl sie jak lataja samoloty na lotnisku wojskowym) to mogly sobie pomyslec ze znowu „sasza” chcial dac pokaz przed kapitanem.

    W internecie mozna odnalesc pelno linkow do opisow ptakow, ktore zyja w poblizu lotnisk, i czekaja az lotnisko sie przeniesie w inne miejsce, bo one nie zamierzaja.

    http://wiadomosci.onet.pl/cynk/359,4313,ptaki_lataja_w_poblizu_lotniska_balice,cynk.html

    …Drugi sposób polega na płoszeniu ptaków hukiem, przy użyciu broni palnej, petard, nabojów wybuchowych, np. w formie rozstawionych wzdłuż pasa startowego urządzeń z ładunkami propanowo-butanowymi. Huk odstrasza nieproszonych gości na jakiś czas. Metoda ta posiada niestety wiele wad, z których główne to:
    - przyzwyczajanie ptaków do odgłosów hukowych określonej głośności, tonu i natężenia (zjawisko to ma miejsce szczególnie w odniesieniu do szpaków),

    http://www.samoloty.pl/index.php/artykuly-lotnicze/2225-ptaki-nad-lotniskami?start=1

    tak wiec wedlug mnie teraz pora by tym filmem zajal sie dobry orintolog oraz miejscowi dali swiadectwo jak to jest z ptakiami w czasie ladowan.

   • view said

    Pelagia nie musisz obrażać. A wyrażać powinnaś w sposób jasny i konkretnie. Inaczej marnujemy czas. Wywyższasz się ponad tu piszących, bo słyszysz ptaszki. Jedne spłoszone uciekły, może przyleciały inne.. Poza tym mikrofon zależnie od ustawień ściąga dźwięk z baardzo daleka. A to przecież las a nie pomieszczenie z piramidkami.

   • Pelagia said

    @In – masz rację – ptasiolog by się przydał. Trzeba brać pod uwagę rózne sprawy, ponieważ – jak sam piszesz, odstraszanie DZIAŁA na krótko, czyli przez jakiś czas działa. Dlatego tak pytałam, w jakim odstępie od katastrofy ten dźwięk miał być nagrywany. Bo jeśli tuż po, to byłoby chyba za wcześnie na ich powrót. I dźwięk lądujących samolotów jest chyba inny niz samolotów rozbijających się. Tu powinien być potężniejszy huk, niż przy zwykłym lądowaniu.
    Ptasiejstwo mieszkające w tamtym lesie jest w jakiejś odległości od lotniska, czyli zawsze słyszą nieco słabiej dźwięki z lotniska, tu usłyszały tuż pod własnym dziobem.
    —————————————————————-p.s. niektórzy ludzie mają dużo wdzięku, jak się wściekają

   • in said

    @pelagia

    Dwie sprawy, tam gdzie mowa bylo o odstraszaniu nie chodzilo tylko ze one uciekaly a potem wracaly, ale przedewszystkim jesli sie przyzwyczaily to potem ingnorowaly taki dzwiek.Czyli odstraszanie w postaci wybuchow „dziala na krotko” ma dwa znacznie:
    – roznica w czasie (odlot i powrot w czasie jednego zdarzenie)
    – roznica w czasie pomiedzy zdarzeniami, pierwszym udanym odstraszeniem a pierwszym brakiem reakcji ptakow (ignorowanie)

    Druga sprawa, Smolensk to nie jest zywkle lotnisko, nie wiem czy slyszalas kiedys jak mig-29 wchodzil w ponadzwiekowa na niskiej wysokosci…to naprawde jest jak wybuch, ktory przesuniety jest w czasie i przestrzeni (echo,odbicia terenowe), naprawde mieszkac przy lotnisku wojskowym to trzeba byc przygotowanym na dzwieki o roznej sile, w roznej odleglosci, wysokosci etc.

 12. ojdan said

  Bardzo ciekawa piosenka:

 13. in said

  Ogromna prosba Do Wszystkich —– WAZNE —— WAZNE

  Bardzo prosze o pomoc w znalezieniu jednego zdjecia z Smolenska, ktore widzialem na jakims forum 1,5 tyg temu.

  Zdjecie przedstawia dwa drzewa oddalone od siebie o kilka metrow z bujna korona, ktore zostaly „ostrzyzone pod katem” przez przelatujacy samolot. Zdjecie bylo o tyle specyficzne ze przedstawialo niebieska naniesiona siatke 3D ktore pokazywala, ze fizycznie niemozliwe jest uczynienie tego przez jeden samolot. Chodzi o to ze jedno drzewo byo ostrzyzone pod katem 45 stopni a drugie pod katem 135 stopni. Nikt nie potrafil wtedy zrozumiec tego zdjecia.

  Ja postanowilem je przeoczyc poniewaz nie zajmowalem sie wtedy tym tematem a i nie znalem dodatkowych faktow.

  Takie ostrzyzenie drzewa bylo mozliwe jesli zostalo dokonane przez dwa samoloty. Fakty ostatnich dni oraz pozostale dane pokazuja ze to bylo mozliwe.

  ——————————————————————————–

  (wszystkie godziny wedlug czasu polskiego)

  Znane nam fakty to:

  – elektrownia zanotowala awarie linii energetycznej o godz. 08g.39m.30s

  – wedlug swiadkow samolot rosyjski IL wykonal nieudane ladowanie lecac odchylony jednym skrzydlem i o malo nie zachaczajc innych samolotow

  – skrzynka polskiego tu 154m przestala pracowac o godz. 08.41.00 (konfrencja D.TUSKA)

  Oznaczaloby to ze linia energetyczne zostala zerwana przez rosyjski samolot o godz.08.39.35

  1,5 min pozniej polski samolot rozbil sie w poblizu.

  ————————————————————————————-

  Co mowia nam te fakty:

  – samolot polski byl spozniony o 30 min. poprzez co znalazl sie w tym samym czasie co rosyjski

  – Oba samoloty mialy te same problemy : W odleglosci 1,1km od lotniska znalazly sie na wyskosci kilku metrow. Czyli oba samoloty musialy zaczynac obnizac lot ok 2km od lotniska.

  – samoloty byly od siebie oddalone o 1,5 min lotu co oznacza ok.6-7km (standerdowa odleglosci dwoch samolotow na tym samym podejsciu do ladowania – pracowalem na radarach)

  – oba samoloty scinaly drzewa na niskiej wysokosci co tlumaczy sprzeczne doniesienie o uszkodzeniu anteny NDB (1,1km) oraz drzewa (1,1km), przeszkod oddalonych od siebie o wartosc wieksza niz wynosi rozpietosc skrzydel ktoregos z samolotow.

  – samolot rosyjski sie uratowal a polski nie.

  – alarm lotniska zawyl 15 min. po katastrofie

  —————————————————————————
  na podstawie tego mozna przypuszczac ze:

  – zostal ustawione falszywe nadajniki NDB, ktore oszukaly obu pilotow co do odleglosci od pasa i polskiego piota co do odchylenia od osi lotniska ( w przypadku rosjan falszywy mogl byc nadajnik ustawiony 2 km od lotniska, w przypadku polakow 2 nadajniki)

  – jesli to byl zaplanowany zamach, mgla musiala byc sztuczna ( tajemniczy samolot latajacy nad lotniskiem na dwie godziny przed katastrofa)

  – W przypadku zamachu, nie wiedzial o tym wczesniej Rosyjski rzad (w kazdym razie w poczatkowej fazie)

  – Slowa uznania naleza sie dla rosyjskich internautow i innych ludzi (np. z elektrowni) dzieki ktorym mamy te informacje (zdjecia, swiadectwa, wykresy)

  – za zamachem musza stac sluzby specjalne, ktore uciszyly niektore niewygodne fakty i poinformowaly politykow w stosownym czasie.

  ————————————————————————————

  Biorac pod uwage te fakty mozna wysnuc nastepujacy scenariusz (godzina wedlug czasu warszawskiego)

  06g40min – tajemniczy samolot rozpoczyna nalot nad lotniskiem, co pokrywa sie z narastaniem mgly.

  07.15 – laduje polski samolot

  07.30 – z Warszawy startuje polski samolot przezydencki

  07.35 – mobilne falszywe nadajniki zajmuja pozycje.

  08.30 – Samolot Polski i Rosyjski kraza nad lotniskiem. Wieza decyduje ze samolot rosyjski bedzie pierwszy podchodzil do ladowania, samolot polski wykonuje dodatkowe kolka i kieruje sie za samolotem rosyjskim na sciezke podchodzenia do ladowania (10 km od lotniska)

  – standardowy odstep w takich warunkach wynosi ok.6-10 km co w przeliczeniu na czas daje ok. 1,5 – 2 min. (pracowalem na radarach)

  08.37.30 Rosyjski samolot rozpoczyna podchodzenie do ladowania (10 km od lotniska)

  operatorzy falszywych nadajnikow nie sa pewni ktory samolot leci pierwszy. Zdazaja zalaczyc drugi falszywy nadajnik (2,1km od pasa), pierwszy falszywy nadajnik (7,1km od pasa, nie dziala).

  Dalszy falszywy nadajnik (7,1)jest ustawiony ok,1000 m ponizej osi pasa i prawdziwego nadajnika

  08.38.30 rosyjski samolot mija prawdziwy nadajnik NDB w odleglosci 6,1 km, zaczyna sie kierowac sygnalem na falszywy nadajnik NDB w odleglosci 2,1 km od pasa i 150 m ponizej osi lotniska.

  08g.38min.40s Polski samolot rozpoczyna podchodzenie do ladowania. jest w odleglosci 10 km od pasa. Otrzymuje sygnal od falszywego nadajnika NDB (ustawionego 7,1km od plyty lotniska i ok.1km od osi lotniska), Pilot zaczyna sie kierowac na sygnal falszywego nadajnika.

  08.39.20s W odleglosci 2,1km od lotniska Samolot rosyjski otrzymuje falszywy sygnal NDB i zaczyna obnizac lot w celu ladowania.

  08.39.30s W odleglosci 7,1km od lotniska i odchyleniu od pasa ok.1km polski pilot potwierdza wysokosc ok.300 metrow, zaczyna sie kierowac na drugi falszywy nadajnik NDB (2,1km od lotniska i odchyleniu ok.150m od osi pasa)

  08g.39min.32s Samolot Rosyjski uszkadza nadajnik NDB (1,1km- nie stanowi to problemu gdyz nadajnik jest zaklocany)

  08g.39min.35s Samolot Rosyjski zachacza o linie energetyczna w odleglosci 1km od lotniska i ja zrywa.

  08.39min.37s Samolot Rosyjski nachyla sie na bok by uniknac zderzenia z drzewem. Scina galezie drzew pod katem (45 lub 135 stopni ) i udaje mu sie uniknac kolizji.

  08g.39min.47s Z tym samym nachyleniem na jedno skrzydlo o maly wlos nie zachacza o jeden z stojacych samolotow, po czym zgodnie z zaleceniami wiezy- pospiesznie sie oddala.

  08g.39min.55s Kontrolerzy lotniska sa w szoku,nie rozumieja niczego, po tym co zrobil rosyjski samolot koljeny raz proponuja stanowczo polskiemu pilotowi wybranie innego lotniska ale nie informuja go o problemach rosyjskiego pilota. Polski pilot stwierdza po raz kolejny ze zrobi jedno probe lodowania.

  08g.40min.30 sekund Polski pilot otrzymuje falszywy sygnal z nadajnika NDB. Znajduje sie w odleglosci 2,1 km od lotniska ale wydaje mu sie ze znajduje sie tylko 1,1km od lotniska. Potwierdza i jest nad nadajnikiem NDB. Potwierdza wyskosci 100-120 m (prawidlowa) i decyduje sie rozpoczac schodzenie do ladowania. Zwieksza predkosc opadania z 3m/s na 6-8m/s. Przelot nad nadajnikiem uruchamia uszkodzenie lacznosci z wieza. (zamachowcy juz wiedza ze ten jest Polski TU 154m)

  Wlacza sie alarm TAWSS ale pilot myslac ze alarm ostrzega przed plyta lotniska, ignoruje sygnal.

  08g.40min.37s Kontrolerzy lotu w odleglosci 1,6km od lotniska ostrzegaja pilota ze, obniza lot nie w tym miejscu co trzeba. Lecz pilot pomimo ze znajduje sie w wysokosci 130 m nad dnem wawozu i 70 m nad przyszlym prawdziwym (zakloconym) nadajnikiem NDB nie slyszy ostrzezenia wiezy.

  08g.40min.43s Polski samolot znajduje sie w odleglosci 1.2 km od lotniska i ok.80 m od osi pasa na wysokosci 4 m, zaczyna goraczkowo szukac pasa ktorego sie tu spodziewal(zeznania swiadka, rosyjskiego pilota) i zaczyna kosic pierwsze drzewa.

  08g.40min.45 sekund Odleglosc od lotniska 1,05 km Po dwoch sekundach prostego lotu polski pilot podnosi maszyne i zaczyna sie unosic, niestety uksztaltowanie terenu i ciezkosc maszyny powoduje ze pomimo ze wzniosl maszyne na 20 metrow to ciagle znajduje sie 4m nad ziemie gdzie na wysokosci nadajnika NDB i odchyleniu od osi lotniska 40m uderza w drzewo tracac mala czesc skrzydla (powinien tu miec wysokosc co najmniej 70m). Samolot zbacza w lewo.

  08g.40min47sekund Polski pilot probuje ratowac samolot przechylajac sie na jedna z skrzydel (potrzebna analiza- przechyl przeciwny do samolotu rosyjskiego) i scina poszycie drzewa pod katem 45 lub 135 stopniu.

  08g.40min.49sekund Polski samolot uderza w duza brzoze tracac duza czesc lewego skrzydla i pilot traci kontrole nad samolotem.

  08g.40min.51-55sekund Samolot roztrzaskuje sie 300 metrow od lotniska i 150 m ponizej jego osi.

  P.S W zwiazku z tym ze to moglbyc zamach dla pewnosci zostaly uzyte dodatkowe srodki ktoredaly pewnosc ze wszyscy zgina
  – gaz (wczorajsze info o badaniach toksykologicznych)
  – nie wykrywalny ladunek wybuchowy

  08g.41min.00 Rosyjscy Kontrolerzy lotu sa w szoku, juz wiedza ze to nie przypadek. Praktycznie nie mozliwe jest zeby dwaj piloci popelnili ten sam blad. Zaczynaja sie bac o swoje zycie. nie wszczynaja alarmu. nie wiedza co robic.

  08g.42min.00s Przygotowane w poblizu specjalny oddzial sluzb specjalnych upewnia sie ze wszyscy nie zyja i rozpoczyna zabezpieczanie miejsca katastrofy, nie wszczyna alarmu.

  08g.55min.00sekund „Kola” pojawia sie na miejscu katastrofy nakrecajac pierwszy „film z strzalami”

  08g.56min.00s Po stwierdzeniu ze teren zabezpieczony nakazne jest rozpoczecie akcji ratowniczej, wszczynany jest alarm lotniska

  08.59min.00 sekudn straz pozarna dociera na miejsce katastrofy.

  09g.00min.00 sekund Rosyjski czlowiek pojawia sie na miejscu katastrofy i robi tzw.”trzeci film” ktory tak naprawde jest drugim. Widzi poczatek akcji gasniczej. strazacy czekaja na wode.

  09g.03min.00 Po dlugich minutach i mekach w celu zmylenia sluzb , wisniewskiemu udaje sie dotrzec na miejsce od przeciwnej strony niz „kola”.Polak widzi juz akcje gasnicza.

  Tak wiec prosze pomozcie odnalesc to zdjecie lub inne zdjecia ukazujace ze zniszczenia drzew zostaly dokonane przez dwa samoloty, polski i rosyjski.

  • in said

   Wkrotce napisze dalsze informacje.

  • view said

   świetna robota

  • in said

   Wkrotce podam kilka waznych kwestii do odnaleznienia i o opisania.(skojarzylem to wczoaraj wieczorem ale nie nocowalem w domu i nie mialem dostepu do komputera. Nie moglem usnac, nie spalem calo noc, te fakty byly zbyt jaskrawe w mojej glowie i oczekiwalem momentu gdy bede mogl je opisac.)

   Wczesniej dziwilem sie ze ludzie zajmuja sie nadmiernie trajektoria lotu w ostatnich sekundach od 1,2km od pasa do miejsca upadku, podczas gdy oczywiste bylo ze pilot nie mial szans. Naprawde sie dziwilem. Ale teraz widze ze to PRAWDA rozdziela zadania i pobudza ludzi do dzialania w okreslonym kierunku. Dzieki osobom, ktore analizowaly ostatni odcinek lotu (od 1,2km do upadku) bedzie mozna udowodnic ze znisczenia drzewostanu byly spowodowane przez dwa samoloty : rosyjski IL76 i polski TU-154m, ktore wedlug uszkodzenia linii energetycznej i czanej szkynki tu154m lecialy w odstepie 1,5 min, a jesli oba znalazly sie w tym samym miejscu w takim samym polozeniu i na tej samej wysokosci, to slowo przypadek jest iluzja.

   Potrzebny jest tez zapis czarnej skrzynki rosyjskiego IL 76,(media milcza o nim, a zapis ten bedzie bardzo istotny). Potrzebne sa szczegolowe oparte na czarnych skrzynkach dane lotu od. 10km od pasa az do upadku/ucieczki z lotniska.

   Wkrotce napisze wiecej, musze odpoczac.

  • jaki said

   Chyba powinieneś książki fantastyczne pisać. Cóż za precyzja z tymi sekundami ! Jestem pod wrażeniem ! Ktoś wymyśla tezę i dopasowuje do niej teorię. A może tylko z pobudek czysto patriotycznych chcieli bardzo być na mszy w Katyniu punktualnie ? Pilot ma w pamięci wylot to Gruzji i świadomość, „oczekiwań” od „góry”. Lecą z nim prawie wszyscy dowódcy. Jak posadzi samolot za pierwszym razem samolot we mgle, to pewnie gwiazdka na pagonach przybędzie. W locie do Gruzji był drugim pilotem. Bielan zaprzeczał by prezydent rozmawiał z pilotami wtedy. A przecież Karski wystąpił do prokuratury o ukaranie pilota o nie wykonanie rozkazu o lądowaniu w Tibilisi. Sami sobie zaprzeczają. Prezydent zapewne wychodząc z toalety zapinając rozporek, wszedł do kabiny pilotów i nakazał im lot do Tibilisi. Całość trwała pewnie z 15 sekund więc goście saloniku prezydenckiego nie mięli świadomości takiej rozmowy. Pośpiech się zawsze mści. Tak samo pośpiech w śledztwie może się zemścić szybko. Wypowiedź córki Wassermana tylko świadczy o wyjątkowo profesjonalnym podejściu prokuratorów, którzy w obecności polskich tłumaczy, polskich prokuratorów zadawali pytania. Może pytania balansują na granicy przyzwoitości, ale to odczucie „zainteresowanej”. Obiektywnie, takie pytania nie muszą dziwić. Takie mają procedury w zadawaniu pytań i się ich trzymają. Punkt po punkcie, nawet kolor długopisu jest ważny. Tak procedura i tyle ! A może ktoś by kiedyś poddał pod wątpliwość podpis córki ?

   • in said

    @Jaki

    Najlepiej umarlych oskarzyc, bo oni sie nie moga wytlumaczyc.

    Pamietasz slowa D.Tuska wKatyniu, ze oczodoly pomordowanych wolaja o prawde???

    To pomysl sobie ze czuje ze dusze umarlych w smolensku chca by byla odkryta prawda, bo tylko zywi moga ja odkryc i przekazac dalej. I czy ja czy ktos inny bedzie to czynil, bo PRAWDA to jest cos co ciezko zrozumiec, ona daje sile, ona nakierowuje, ona odswieza umysl, ona podpowiada.

    Zdaje sobie sprawe ze jest jeszcze wiele do zrobienia i odszukania dowodow ale Tobie proponuje zamiast oskarzac umarlych, obalic ktorys z moich punktow (tzn. na podstawie dowodow stwierdzic ze jest on niemozliwy) a co do czasu, to pracowalem na radarach i znajac pewne dane (predkosc samolotu ok.70-90 m/s przy podchodzeniu do ladowania) to nie stanowi problemu ocenic poszczegolne czasy zaczynajac od ostatniego. Logika.

    Obal ktorys moj punkt na podstawie dowodow, albo uszanuj pamiec zmarlych i pozwol prawdzie okazywac swoja moc.

  • Zet said

   O to zdjęcie z siatką 3D Ci chodzi?

   • in said

    To nie jest dokladnie to co widzialem ale to sa tego typu zdjecia pokazujace ze musialy byc dwa samoloty.

  • hjk said

   „Rosyjscy internauci:
   Tu-154M spadł na terenie Kia-centrum „obok czołgu””
   http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100429&typ=po&id=po22.txt

   To mógł być ten pierwszy samolot, tylko mówili tam na forum o 8.25 (10.25 tamtejszego czasu)

   dobra robota!!

   • grypa666 said

    od pb: taki wisniewski slyszal upadek tu154 a tego nie? podobnie chlopcy-swiadkowie; przecie tam bylo pelno potencjalnych swiadkow = czy nie zbaczacie na manowce?

  • grypka swinska said

   W sprawie zdjec skontaktowac sie ze Swietlikiem pod adresem:

   ssvieta@yandex.ru.

   • in said

    Czy ten adres e-mail powyzej jest prawidlowy?

    Czy ktos moglby sprawdzic? z kraju w ktorym przebywam, pojawia sie informacja, ze odbiorca nie istnieje. Moze ktos z polski by potrafil wyslac:

    powyzszy tekst:

    Приветствовать

    Я получил информацию, что у вас есть фотографии ущерба за деревьями в последней части летательных аппаратов или их (Ту-154 и Ил-76). Я имею в виду особенно для фотографий, показывающих уничтожения деревьев должно быть сделано в двух плоскостях.

    Это означает, что самолет Ил-76 имел те же проблемы на Ту-154.

    Спасибо Вам и приветствовать

    p.s
    Простите, если некоторые слова непонятные, я использовал Google Переводчик

    ——————————————————————————————————

    English version

    Welcome

    I received the information that you have pictures of damage beyond the trees in the last part of an aircraft or aircraft (Tu-154 and Il-76). I mean especially to pictures showing the destruction of trees had to be made by the two planes.

    This would imply that IL-76 had the same problems at the TU-154.

    Thank you and greet

    p.s
    sorry if some words are unintelligible, I used google translator

    ———————————————————————————————-

    Witam

    otrzymalem informacje, ze masz zdjecia zniszczen drzew na ostatnim odcinku lotu samolotu lub samolotow (tu-154 oraz Il-76). Chodzi mi szczegolnie o zdjecia pokazujace, ze zniszczenia drzew musialy byc dokonane przez dwa samoloty.

    Oznaczaloby to, ze IL-76 mial te same problemy co TU-154.

    Dziekuje oraz pozdrawiam

    p.s
    przepraszam jesli niektore slowa sa niezrozumiale, uzywalem google translator

 14. Nadesłane mailem:

  SZANOWNI PAŃSTWO
  W imieniu prof Ryszarda Kozłowskiego
  przewodniczącego Przymierza Narodu Polskiego serdecznie zapraszam przywódców lub ich reprezentantów oraz osoby zaangażowane w procesy zjednoczeniowe na dwudniowy kongres Przymierza Narodu Polskiego, który odbedzie sie 1 i 2 maja w Krakowie .

  W dniu pierwszym tzn 1 maja od godz 11-00
  odbędzie sie Kongres Zjednoczeniowy : Partii, Stowarzyszeń i Organizacji patriotycznych i narodowych z calego kraju , które z zachowaniem swojej samodzielności i odrębności podejmą sie współdzialania w wyborach prezydenckich , samorzadowych i parlamentarnych celem przejęcia
  kierownictwa w Polsce przez siły patriotyczne, kierujace się dobrem narodu i państwa polskiego oraz polską racja stanu.

  W dniu drugim tzn. 2 maja od godz 9-00 odbędzie sie Kongres Organizacyjny partii politycznej Przymierze Narodu Polskiego, w którym wezmą udział przedstawiciele Organizacji deklarujący wejście do PNP i osoby fizyczne członkowie PNP celem ukonstytuowania programu i władz Przymierza Narodu Polskiego.

  W pierwszym dniu po wystąpieniach organizatorów wystapią kandydaci na Prezydenta RP typowani przez komitety nie otrzymujace dotacji rządowych i przedstawiciele zaproszonych Organizacji uznajacy koniecznosc podjęcia wspólpracy oraz goście Kongresu. Będą dostępne noclegi po cenach umiarkowanych . Koszty wynajmu sali pokryte zostana z dobrowolnej skladki uczestników. Sala na 500 miejsc. Odstępstwa od zaplanowanego programu Kongresu są możliwe, zależnie od życzeń wiekszosci .

  Serdecznie zapraszamy w imieniu organizatorów.
  z upoważnienia :
  Jan G. Grudniewski (…)

 15. CoZaSyf said

  CoZaSyf powiedział/a
  29 Kwiecień 2010 @ 12:53 am
  29 Kwiecień 2010 @ 12:47 am
  Popatrzyłam na wypowiedzi ze smolenskiego forum.Zrozumiałam troche piszących tam ludzi. Oni byli zdziwieni lądowaniem samolotu na tak słabo wyposażonym wręcz zapomnianym lotnisku.W opiniach Rosjan wyczuwa się lęk przed wybuchem wojny, zażenowanie za to nieszczęsne,nieprzygotowane lotnisko,oraz wielkie współczucie dla nas Polaków. http://www.smolensk-auto.ru/forum/index.php?showtopic=16192&st=0
  ===================
  od pb: pisali specjalisci czy gawiedz? jesli tusek i putin i jak z reporterami ladowali to dlaczego nie inne? Do PB-niech ktos znajacy dobrze jezyk ukrainski przesledzi to forum dalej,a pisza zwykli ludzie+gawiedz!

  • Angie-Poland said

   Rozmawiałam wczoraj ze znajomym z Sankt Petersburga. Pytałam o nastroje ludzi i jak oceniają to co się wydarzyło w kontekście relacji z PL. Stwierdził, że generalnie Rosjanie są bardzo pozytywnie nastawieni do Polaków- ot, taka zmiana- porównując do np-jak to ujął-sytuacji sprzed 2 m-cy. W sieci mnóstwo rozważań na temat katastrofy i potencjalnych przyczyn. Przeważa zdanie, iż nie był to przypadek, wielu wskazuje na działania KGB a także wpływy obcych wywiadów. Dodał, że panuje wszechobecna dezinformacja, mnóstwo „trolli” i prowokatorów. Nastroje nie są najlepsze, wielu ludzi wskazuje na możliwość wszczęcia jakieś wojenki. Niezręcznie mi było pytać o ich „e-śledztwo”. Dowiedziałam się jednak, że w Smoleńsku nastała jakaś groza, ludzie boją się mówić, albo zmieniają zdanie – to w oparciu o fora internetowe, gdzie ludzie kasują komentarze etc. Jak zdobędę jakieś adresy to tych dyskusji to dam znać, wczoraj na szybko nie był w stanie mi pomóc.

 16. Projektzadyma said

  Przepraszam ze z innej beczki ale…
  Na internetowym forum Głosu Koszalińskiego poruszyłem temat ‚chemtraili’. Wiem, że zajmujecie się tą tematyką w związku z tym polecam obejrzenie zamieszczonych tam przeze mnie zdjęć (m.in. str. 7) i ewentualne zabranie głosu. Pomoże to ożywić dyskusję i przebić się przez ścianę ignorancji współmieszkańców mojego miasta (Koszalina). Na wspomnianym forum używam nicka ‚Przemas’. Z góry dziękuję i pozdrawiam. Załączam link.
  http://forum.gk24.pl/CHEMICZNE-SMUGI-NAD-KOSZALINEM-t38768.html

  • Pelagia said

   @Kola – borba eto tragedia. Obyknowiennyje ludzi nie choczet borby. Zapomialam już rosyjski, nie ma sensu bym pisała po rosyjsku, sorry

  • Ala said

   Создать на русском языке, перевод Google Translate

 17. Aśka said

  http://forsal.pl/artykuly/412526,piotr_wiesiolek_przejmuje_obowiazki_prezesa_nbp.html
  RPP wybierze w poniedziałek prowadzącego najbliższe obrady
  […]
  RPP wybierze w poniedziałek spośród swojego składu prowadzącego najbliższe obrady. Wiceprezes Wiesiołek nie wchodzi w skład RPP i nie będzie jej przewodniczącym – poinformowały w sobotę PAP członkinie RPP Elżbieta Chojna-Duch i Anna Zielińska-Głębocka.

  Według regulaminu RPP w trakcie nieobecności przewodniczącego RPP, Rada spośród swoich członków, w obecności co najmniej 5 członków, w głosowaniu tajnym wybiera prowadzącego posiedzenia RPP. W poniedziałek wyłonimy prowadzącego najbliższe posiedzenie RPP” – powiedziała Elżbieta Chojna-Duch.

  „Prezes Wiesiołek jest p.o. prezesem, nie przejmuje prerogatyw przewodniczącego RPP” – dodała.

  „Z pewnością nie będzie paraliżu prac RPP, gdyż harmonogram najbliższych posiedzeń jest już przyjęty i obowiązuje” – dodała.

  „Prowadzący może być wybrany na jedno posiedzenie, bądź na następne, ta sama osoba nie musi prowadzić wszystkich posiedzeń” – powiedziała Chojna-Duch.
  __________
  a co na to ustawa o Narodowym Banku Polskim?
  Art. 10.
  1. Prezesa NBP w czasie jego nieobecności zastępuje wiceprezes NBP – pierwszy zastępca Prezesa NBP [Aśka: czyli Pan Piotr Wiesiołek]
  __________
  Dlaczego zatem odsunięto wiceprezesa NBP od udziału w Radzie Polityki Pieniężnej!!!!!!

  Dlaczego zatem Rada Polityki Pieniężnej za ważniejszy przyjmuję swój regulamin, a nie ustawę, na podstawie której wogóle została ukonstytuaowana?!!!!!!!!!!! Pomiędzy tym regulaminem, a ustawą w przypadku trwałej nieobecności zachodzi sprzeczność!!!!!!!!!! A jeżeli taka sprzeczność występuje, to należy postępować wg wskazań aktu wyżej rangą, czyli ustawy!!! Zaznaczam, że ustawa nie stanowi, że jakiekolwiek kompetencje prezesa NBP nie dotyczą zastępcy prezesa (nie są przez niego przejmowane w przypadku jego nieobecności)!!!!
  ______
  rozbój w biały dzień … Naród ogłupiony milczy … dyktatura trwa i rozwija się w najlepsze …

  • Magda said

   ustawa o IPN podpisana,mimo,że wymaga natychmiastowej nowelizacji i wprowadza chaos do instytucji
   P.o. prezydenta powinien ograniczyć się w działaniach do tego,co niezbędne

  • hjk said

   „Dlaczego zatem odsunięto wiceprezesa NBP od udziału w Radzie Polityki Pieniężnej!!!!!!”

   Pewnie ma takie same albo zbliżone poglądy jak śp.Prezes…
   Teraz już są bezkarni, nikt im nic nie moze zrobić, zaczęli iść na całosć, jeszcze tylko te wybory ich powstrzymują, jak „sobie wybiorą” „swego” prezydenta juz ich nic nie powstrzyma, chyba ze naród się przebudzi – prof. Broda w RM mówi (przy okazji publikacji niezaleznych badań opinii,które pokazują, ze sondażownie łagaja bezwstydnie i bezczelnie), zeby zorganizowac mocny system kontroli wyborczej jak w 89 roku…

  • Dawid said

   Teraz widać komu zalezało na smierci tylu osób. Tzw. rząd robi wszysko odwronie. Zamiast rządzić – niszczy. Zamiast dochodzic prawdy-ukrywa ja. Nowelizacja IPN, to ustawa na czyszczenie teczek. Sejm bedzie wybierał prezesa IPN. Jaka to kpina? Czyli co, IPN stanie sie sferą politycznych szantarzy, manipulacji i rozgrywek. Aby w konsekwencji co? Rozwiazać IPN jako szkodliwa instytujca. Taki mają plan, tego nie powiedzą. W najlepszym razie zachowają IPN dla nazwy. Natomiast chcą wszystko z niego wypróznić.

 18. jaki said

  No właśnie ! Tu jest Twój problem. Piszesz o dowodach. W tej chwili prawdziwych dowodów nie masz. Opierasz się na fotografiach i filmach. One tworzą poszlaki w materiale dowodowym. A to różnica zasadnicza. Jak ktoś widział na filmie wychodzących pilotów i strzały, po których się ktoś przewracał…? Tylko że to był 3-ci silnik, a raczej to co pozostało z niego. Przycięte drzewa nie stanowią dowodu że to ten czy inny samolot je zgolił. Jakiś je zgolił, a jaki to trzeba mieć więcej danych. To są poszlaki do budowania przypuszczeń, a nie do tworzenia tez ! Podstawowa sprawa ! Samolot po kontakcie z nawet lekkimi gałęziami ma zniszczone krawędzie natarcia. Żaden pilot nie podejmie próby zwiększania prędkości i wznoszenia – nawet ten pilot tego transportowca. Każda sekunda utrzymywania się w powietrzu będzie cenna by móc posadzić samolot na lotnisku. Tak było w Pyrzowicach kilka miesięcy temu. Boening stał tam jeszcze w zeszłym miesiącu. Za wszelką cenę pilot chce skrócić czas przebywania w powietrzu. Pęd powietrza rozpruje poszycie i wtedy to będzie to tylko kratownica z dźwigarami, tylko kupa złomu, która na pewno spadnie. Jak faktycznie miałeś do czynienia z radarami, a nie jesteś policjantem z suszarką, to wiesz że kontakt samolotu nawet z ptakiem może się źle skończyć. Zobacz jak wygląda IŁ76. To nie jest awionetka. 4 silniki ma pod skrzydłami. Więc gałęzie w wentylatorze sprężarki nie pozwolą mu dalej lecieć. To ten samolot by pierwszy spadł. I Twoja spiskowa teoria wyliczona co do sekundy legła w gruzach !

  • Andre said

   @@ Jaki
   Teoria(nawet spiskowa)wyliczona co do sekundy nie legła w gruzach.
   Podważyłeś tylko ELEMENT TEORII(LUB ELEMENTY)
   NALEŻY JĄ ROZPATRYWAĆ JAKO MOŻLIWY SCENARIUSZ wielu TEORII

  • in said

   Udostepnij dane czarnej skrzynki IL76 i udowodnij na podstawie nich ze samolot nie lecial tak jak opisalem. Dopoki nie zobaczaymy danych co do lotu il 76 moja teoria funkcjonuje a kazde zdjecie pokazujace ze drzewa byly scinane w rozny sposob beda ta teorie potwierdzac coraz bardziej.

   Domyslam sie ze lesnicy sa w stanie dokladnie ocenic czas zniszczenia korony drzewa.
   Kazdy niebezpieczny manewr jako incydent powinien byc opisany w ksiazce kontrolera lotow, wiec jesli to nie IL76 w 10.04.2010 ok. godz. 08.30 to powinno byc udokomentowane i udowodnione kiedy i jaki inny samolot uczynil takie zniszczenia drzew. Prosze o udostepnienie ksiazki lotniska, ktora zwiera opis incydentow i wypadkow.

  • in said

   A co do podstawowej roznicy miedzy przypuszczeniem a teza, to teza jest zalozeniem badawczym, ktore jest poczatkiem i podstawa badan w tej dziedzinie. opiera sie ona na zbieraniu dowodow i materialu badawczego. Kazda teza musi byc odpowiednio rozwijana.

   Przypuszczenie to subiektywne odczucie, ktore pozostaje w sferze mysli lub nieformalnych dyskusji, nie zaklada analizy, i dlaszego rozwoju. Przypuszczenie samo w sobie jest pasywne i czeka na rozwoj wypadkow, czyli na to czy ktos je potwierdzi czy nie.

   Jednakze jesli przypuszczenia pozwala rozpoczac badania, to to przypuszczenie przechodzi z nieformalnego subiektywizmy i przemienia sie w teze, ktora jest poczatkiem i podstawa procesu badawczego.

   Decyzje o zamianie przypuszczenia na teze (rozpoczeciu badan) moze wynikac z tego ze nikt nie chce sie tym zajac. Wiec czekanie na to by przypuszczenie bylo udowdodnione lub odrzucone, moze byc czekaniem na wiecznosc. A ja mlody jestem i wiem ze :
   – co masz robic jutro zrob dzisiaj zrob jutro
   – nie pytaj sie co kraj moze zrobic dla ciebie, ale co ty mozesz zrobic dla kraju.

   W zwiazku z tym postanowilem zamienic przypuszczenie w teze, opracowac schemat badan i liczyc na moc prawdy, ktora jest ponad kazdym z nas i przeswietle kazda rzecz i istote na tej ziemi.

  • hjk said

   „To ten samolot by pierwszy spadł. I Twoja spiskowa teoria wyliczona co do sekundy legła w gruzach !”

   hehhe, na forum smoleńskim mówią, ze TEN SAMOLOT SPADŁ GDZIEŚ W CENTRUM KIA, wiec teoria jest potwierdzona, a Ty do niej dodałeś chcąc nie chcąc parę % prawdopodobieństwa – prawdy nie da się ukryc, z tych puzzli i kawałków da się złożyć jakis obraz, a gdyby znać pełną prawdę, w końcu wszystko będzie pasowało…
   Natomiast kłąmstwo cały czas będzie stwarzać sprzecznosci z faktami i nie moze się ostać.

   Nawet w poczatkowych relacjach po katastrofie mówili, ze samolot transportowy dotknął płyty lotniska, ale miał kłopoty i odleciał w stronę Moskwy, ale okazuje się, ze pewnie nie doleciał z takim uszkodzeniami jak nasz, tylko gdzieś rozbił się w mieście?
   Moze próbował wylądować nie udało się i chciał spróbować jeszcze raz i też się nie udało…Uległ katastrofie?

   Moze to ten kołował 4 razy nad lotniskiem, raz czy 2 z powodu mgły, a potem dlatego ze właczono fałszywą latarnie, albo ona była włączona a tamten pilot np. znał lotnisko i coś mu sie nie zgadzało?

   Po prostu „coś im nie poszło” w organizacji i nie przewidzieli opóźnienia polskiego samolotu czy nie wiedzieli o transportowcu?

  • hjk said

   „Te informacje skłaniają do wysuwania szokujących teorii”

   – Przedstawione informacje skłaniają ludzi do wysuwania szokujących teorii na temat katastrofy pod Smoleńskiej– powiedział w Sejmie Adam Lipiński. Poseł PiS wziął udział w debacie towarzyszącej wystąpieniu Donalda Tuska. Premier poinformował wcześniej posłów o działaniach podjął rząd w celu wyjaśnienia przyczyn tragedii i jakie decyzje podjął po katastrofie. Lipiński, oraz inni posłowie, narzekali na niedostateczną, ich zdaniem, ilość informacji, przekazaną przez szefa rządu.
   Adam Lipiński podkreślił, że Polacy nadal mają mało informacji na temat katastrofy prezydenckiego samolotu i jej przyczyn, co skłania ich do formułowania kontrowersyjnych opinii na temat tragedii.”

   http://wiadomosci.onet.pl/2162870,11,te_informacje_sklaniaja_do_wysuwania_szokujacych_teorii,item.html

  • in said

   Il-76 nad lotniskiem

   http://www.press.pl/newsy/pokaz.php?id=22257

   …Ił-76 miał z lądowaniem kłopot. – Bujnęło go na prawe skrzydło. O mało nie rąbnął – relacjonuje Jan Mróz. – Skrzydło przeszło dwa-trzy metry nad płytą lotniska. Samolot poderwał się w ostatniej chwili. Wyglądało to bardzo dramatycznie. Piloci naszego jaka byli przerażeni. Rosyjski samolot zrezygnował i odleciał do Moskwy – kończy Mróz.
   – To był większy samolot, inni piloci. Patrząc na kłopoty iła, nie pomyślałem, że skoro nie może wylądować, coś musi być nie tak z warunkami pogodowymi; że nam też mogło się nie udać. Tym bardziej nie pomyślałem, że coś jeszcze może się stać – mówi Paweł Świąder….

   http://blogmedia24.pl/node/28508 (do przeczytania calosc)

   …Z przakazow medialnych zaraz po katastrofie swiadkowie wspominali, ze ow Il-76 podczas ostatniego podejscia wykonal „dziwny” manewr z ostrym przechylem na lewe skrzydlo i prawie sie rozbil. Opis tego manewru jaki wykonal Il-76 jest podejrzanie podobny do opisu wypadku Tu-154. Z wypowiedzi specjalistow od lotnictwa wiem, ze na podejsciu do ladowania nie wykonuje sie zadnych gwaltownych manewrow…

   http://sarthran8.salon24.pl/174488,jak-to-sobie-il-76-nad-smolenskiem-fruwal

   http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/dramatyczne-relacje-dziennikarzy-z-katynia-tak-nie_136223.html

   APEL

   Potrzebne sa relacje wideo, ktore mowily o tym przechyle IL 76, ktory lecial jak polski Tu tylko jemu sie udalo…Sa to relacje dziennikarzy ktorzy czekali na ladowanie prezydenta.

   • Aja said

    A w tych relacjach należy zwrócić uwagę na które skrzydło przechylił się IŁ, bo jedni mówią o prawym, a drudzy o lewym,a to akurat jest istotny szczegół.

   • hjk said

    a w czy tkwi ta istota, bo u naszego TU chodzilo o to, co zawadził i z ktorej stony , a tamten mogł zawadzic cos innego…?

 19. Andre said

  http://wiadomosci.onet.pl/2162727,11,marszalek_sejmu_podjal_decyzje_w_sprawie_przyszlosci_ipn,item.html

  Nowelizacja, którą podpisał Komorowski, odbiera Kolegium prawo do rozpisania (…) konkursu.

  cd planu

  • hjk said

   ale konkurs juz rozpisali a ustawa zeby wejść w życie musi być wydrukowana i minać min. 14 dni od ogłoszenia w dzienniku ustaw czy monitorze rzadowym…

   • Andre said

    MYŚLĘ ŻE SS-SYNY PRZYŚPIESZĄ DRUK O KTÓRYM PISZESZ I OKAZAĆ SIE MOŻE ŻE JEST TO JUŻ DZIŚ OPUBLIKOWANE( GODZINA OPUBLIKOWANIA PRZED GODZ.PODPISU) 🙂 😉

  • Toms said

   Tylko bojkot kłamliwych mediów jak GAZ Wyborcza, Dziennik. WP , ONET TVN

   między prawdziwymi informacjami umieszczają dezinformacje

   Tylko Jarosław Kaczyński na Prezydenta , w Weekend składajmy Podpisy dla Jarosława Kaczyńskiego !!!!!!!!!

 20. in said

  Do PB

  http://www.bibula.com/?p=21010

  Komentuje wczorajszy artykul:

  1. Podstawowe dane zostaly podane w sposob prawidlowy (wymagane wysokosci i odleglosci oraz rzeczywiste odleglosci i wysokosci)

  2. Moim zdaniem nielogiczne jest komentowanie wykresow. Jak widac choc wykresy obejmuja (naturalnie) dwie rozne funkcje (odleglosc od lotniska i wysokosc) to obie te funkcje podane sa w metrach. Zwazywsze na to ze funkcja wysokosci obejmuje zakres od 0 do 300 m a funkcja odleglosci od 0m do 2000 m, aby moc graficznie to przedstawic autor zmienil skale obrazowanie odleglosci.

  I tak przy wysokosci 1cm=20m a przy odleglosci 1cm=500m. Sprawa naturalna jest ze linie oznaczajace katy schodzenie do ladowania nie beda przedstawialy rzeczywistosci. Tak wiec aby dobrze zobrazowac trase nachylenia toru ladowania trzeba by bylo ustawic skale wysokosci i odleglosci w takich samych wymiarach : h=1cm=20m s=1cm=20m
  oznaczalo by to ze wykres w poziomie byl by bardzo rozlegly ale za to w pelni by obrazowal rzeczywisty tor i kat opadania.

  3. Niezgadza mi sie tutaj podany domniemany tor lotu (rozowa linia) i twierdzenie ze samolot w odleglosci 1,6km nie slyszal wiezy gdyz znajdowal sie ponizej poziomu plyty lotniska. Wyjasnilem to wczoraj albo przedwczoraj:

  – jesli przyjmemy dane ze w odleglosci 2km samolot byl na wysokosci 100 m nad poziomem plyty lotniska (taka wysokosc podaje wieza, gdyz korzysta z wysokosciomierza umieszczonego na plycie lotniska) oraz dane co do szybkosci samolotu 260km/ = 70m/s , przyjmiemy nastepnie zakladany szybkosc obnizania lotu 8m/s taka byla podane w opracowaniach co jest dosyc duza ale zblizona do normy. Wczesniej samolot obnizal lot ok 3m/s.

  Tak wiec majac dane:
  wysokosc poczatkowa=100m
  predkosc samolotu=70m/s
  predkosc opadania=8m/s
  odleglosc do pokonania=400m

  To mozemy obliczyc ze dystans 400m samolot powinien pokonac w okolo 6 sekund.
  6 sekund to przy predkosci opadania ok.40 metrow. moga byc minimalne roznice predkosci w opadaniu ale nie powinny one wychodzic poza +/- 10m.

  Tak wiec samolot w odleglosci 1.6km powinien miec wysokosc ok.50-60m nad poziomem plyty lotniska. Zakladajac predkosc opadania 8m/s samolot by mial ok 7 sekund na odpowiedz co w sumie jest wartoscia duza na wydanie jakiegos najmniejszego komunikatu.

  – druga sprawa, przebywania ponizej terenu lotniska wcale nie oznacza utrate lacznosci, wszystko zalezy od wysokosci wysokosciomierza i nachylenia podloza. tak wiec istanieje jakas mozliwosc ze jest tam sygnal, trzeba bylo zapytac sie pilotow tam ladujacych czy tracili tam lacznosc.

  4.Sluszna , popierana przeze mnie hipoteza przesuniecia w poziomie polezenia samolotu wzgledem poczatku plyty lotniska. Tylko : radary lotniskowe choc sa radarami mobilnymi (umieszczonymi w kontenerach) to generalnie byly w miejscu. tzn. Wieza doskonale zdawala sobie sprawe w jakiej odleglosci znajduje sie samolot i byla zdziwiona manewrem ladowania (obnizenie wysokosci) ktory powinien byc przeprowadzony kilometr dalej (1,1km) po potwierdzeniu wysokosci min.70m (dla tup.ok 100- patrz idealna wysokosc na 2,1km). Samolot ten manewr przeprowadzil w odleglosci 2 km od lotniska.

 21. Zapsa said

  Spójrzcie na słońce jeśli macie ciemne okulary przeciwsłoneczne, najlepiej z polaryzacją. Gołym okiem widać ale trzeba się namęczyć. Czy widzicie to co ja?

  • Jose said

   Niestety, ostre zachmurzenie. Trzaskaj foty przez coś ciemnego. Co widzisz?

   • Zapsa said

    w tej chwili zanika, ale udało mi się zrobić jedną marniutką fotę swoja kiepiskiej jakości mydelniczką.
    Wcześniej było zajebiście wyraźnie, ciemny gruby pierścień wokół słońca.Nie widziałem niczego takiego wcześniej,może ktoś kto się zna zabrałby głos.

  • Może to aura spowodowana zanieczyszczeniem atmosfery?
   Spróbuję coś znaleźć ciemnego by się przyjrzeć, a najlepiej zrobić ujęcia kamerą wideo.

  • view said

   nie wiem jak wczoraj u Was ale u mnie wczoraj wieczorem cały dzień niebo czyściutkie,, wreszcie błękit. Piękna pełnia księżyca, do ok 01 w nocy, kiedy to zaczęli znów latać, pozostawiając na kilkanaście minut (dzięki światłu odbitemu przez księżyc)świetnie widocznych smug. do godz 02 już samo mleko i tak jest do teraz. Bym miał statyw to bym fotki porobił, nie wiem o co w tym chodzi ale widok był ładny.

   • view said

    tzn cały dzień błękit i wieczorem też czysto do czasu

   • bluescreen said

    Niebo nad miastem smoka od rana pomarszczone. Dzisiaj zaciosali rękawy. Dużoooooooo miźnięć.

   • nikt said

    Niesamowite!!! To samo było u mnie (Holandia). Księżyc dawał tak silne światło, że szachownicę było widać idealnie. Zreszta dzis od rana od nowa „Swirowali” po niebie. Doliczyłam się jedenastu smug, które w błyskawicznym tępie rozrastały sie na niebie. Nie wiem jak w Polsce ale tu zawsze kiedy zwrócę uwagę na fakt, że niebo jest „przeorane” w tym samym dniu, w nocy bądź nastepnego dnia pada deszcz. A dziś pogoda była piękna, upalna, aczkolwiek zapowiadali opady i zanim zapadł zmrok niebo pokryte było już typowo deszczowymi chmurami.

  • grypa666 said

   od pb: gotowi na przyjscie antychrysta z kosmosu?

 22. Zapsa said

  Zaginął laptop Szczygły:

  http://wiadomosci.onet.pl/2162749,11,gdzie_sie_podzial_laptop_a_szczygly_nie_ma_go,item.html

  • STEEF said

   PRZED TAKA PODROZA UKRYLBYM NA JEGO MIEJSCU LAPTOP ZEBY PRZEZ % LAT NIKT NIE ZNALAZL !:D MOZE COS PRZECZUWAL

 23. Mars said

  Artystyczny i komiczno-tragiczny aspekt tego filmu ze strzałami :

  Jak się ogląda ten filmik, to im więcej się go razy ogląda tym lepiej widać jak pięknie jest wyreżyserowany i widać że to połączenie obrazu i dźwięku w tym nagraniu z katastrofy samo w sobie opowiada historię i dramat sam o sobie…
  Ten filmik tworzy dramat sam w sobie .

  1. Mamy piękny wstęp-kamerzysta zbliża się do wraku, jest w miarę cicho nic nie zapowiada tego co się za chwilę wydarzy .

  2. Potem piękne rozwinięcie-rozlega się dźwięk syren , samo ich brzmienie wprowadza znakomitą dramaturgię

  3. Kulminacja -kamerzysta trochę przyspiesza ruchy i wycofuje się . Pojawiają się jakieś głosy pełne wprowadzające akcję i niepokój-nie wiadomo za bardzo o co tam chodzi i co się dzieje ale to nie jest ważne-liczą się emocje…

  4. Uspokojenie-syreny przestają wyć, pojawiają się strzały-kompletnie tajemnicze i nie wiadomo do kogo mało tego są bardzo blisko nagrywającego kamerzysty .
  Zwróćcie uwagę że dopiero od tego momentu wchodzi głos kamerzysty-to on wprowadza dodatkową dramaturgię i wątek-w sumie kiedy się nad tym zastanowicie to bardzo bezsensowny zresztą-po co on się w ogóle odzywa ??? No po co on się odzywa i to dwa razy to samo ? Żeby było ciekawiej…

  5. Puenta-kamerzysta się wycofuje, blisko niego słychać jakiś głos i strzały . Prawdę mówiąc powinien już być dawno uśmiercony łącznie z tym spacerującym sobie obok dziadkiem ale po co ?Są żywi-tak ciekawiej .Ostatecznie oglądający to widz jest kompletnie zdezorientowany i dostał taką dawkę emocji i sztuki godną produkcji typu „Titanic” czy „2012 doomsday” tyle że wersji krótszej i niskobudżetowej . Zresztą całość akcji tego wybitnego filmiku rozgrywa się na tle przepięknych okraszonych znakomitą jakością trzasków,szumów i przydźwięków godnych produkcji niskobudżetowych ale jakże przepełnionych artyzmem i emocjonalizmem…Bo czyż nie o to chodzi ?

  I ostatnia kwestia- Śpiew ptaków który pojawia się w tym nagraniu a który wprowadza nam element parodii do tego nagrania .
  Otóż gdyby ten filmik był nagrany kilka minut po katastrofie to nie było by tam W OGÓLE ŻADNYCH PTAKÓW !!! . Po pierwsze wystraszyłyby się huku i odfrunęły i wbrew pozorom wcale by nie przyleciały od razu z powrotem-to mądre intuicyjne zwierzątka doskonale wyczuwające zagrożenie i różnice w temperaturach oraz dźwięki otoczenia .
  Po drugie część ptaków mogła by tam zostać zaskoczona w drzewach, zabita i usmażona przez rozwalający się samolot. Czyż nie ???

  Śpiewy ptaków które są w tym nagraniu są po prostu wbrew logice !

  To nie był spokojny park tylko miejsce zaraz po katastrofie.Jeżeli już miałbym się pokusić o jakiś czarny humor to moje wnioski były by takie że te strzały na filmiku to sprawka tych ptaków, to ptaki strzelały…A teraz poważnie :

  Macie już gotową odpowiedź nie wymagającą nawet „fachowych” badań biegłych…

  Macie już gotową odpowiedź!

  P.s Ten filmik jest godny produkcji A.Hitchocka-a pro po ptaków to polecam jego thiller pt.”Ptaki”-rewelacja .

  • Andre said

   „KOLA” KLNIE NA SAMYM (NO PRAWIE NA SAMYM) POCZĄTKU FILMU.
   TAKĄ MAM KOPIE,
   MASZ WIDOCZNE INNA KOPIE — SZUKAJ PIERWOTNEJ

   • Mars said

    A ile minut ma ta wersja pierwotna ? Sugerujesz że pierwotna kopia jest autentyczna ?Mogli nagrać tego więcej a rzekomy „Kola” może sobie w tych materiałach kląć co chce i ile razy chce . Żaden dowód .

    Ten filmik był już i jest reprodukowany miliony razy, nie ma sensu się nad tym badziewiem już pastwić…

    Zostawmy to krukom na pożarcie .

   • VIVIEN said

    Andre – Kola bluzga zaraz po tym jak sie zorientowal ,ze” cos tu nie gra” po slowach Paskuda …i zobaczeniu machajacego reka”Bialego Czlowieka”- wtedy to przyspieszyl pospiesznie do ucieczki … ogladalam miliony razy ! Poza tym jego przeklenstwo to wypowiada sie jak :czlowiek czegos sie niespodziewal i zostal porzadnie wystraszomy nie ma odpowiednika dokladnego ani w polskim ani w niemieckim… cos w rodzaju : O K-wa , O ja cie pie- le , po niemiecku- das gibst doch nicht , dass kann nicht sein – to niemozliwe – to nie moze byc ( tlumaczony przez Ruskich i Ukrainke … te slowa swiadcza o wyjatkowosci jakiejs sytuacji -sama o to pytalam) Ptakow jednak nie slyszalam zadnych zreszta jaki ptak chcialby sie odurzyc takim dymem unoszacym sie z nad tego miejsca ?zobacz jeszcze raz :http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/04/22/analiza-filmu-stabilizacja-obrazu/

   • VIVIEN said

    jeszcze raz ten link:http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/04/22/analiza-filmu-stabilizacja-obrazu/

   • Angie-Poland said

    O to rosyjskie przekleństwo tez spytałam mojego znajomego z Rosji. Poprosiłam o przełożenie na angielski. Bez zawahania odpowiedział, że to jest takie rosyjskie „Ohhh Fuck!”–coś co się mówi w chwili szoku, wzburzenia, zaskoczenia, przerażenia.

  • view said

   Mars toś się popisał. Każdy z tych punktów jest do obalenia. Po drugie ten „badziew” to film z miejsca katastrofy, trochę szacunku. I na tym filmie widać stojących przy wraku ludzi. Jak tak często go oglądasz to następnym razem wyłącz dźwięk i po sprawie

   • Mars said

    Jak będziecie chcieli widzieć w tym filmie mocne dowody na to co Wam wyobraźnia podpowiada-to proszę bardzo, droga wolna . Tylko żebyście potem innych ludzi w to szambo nie wciągali i nie opowiadali „prawd objawionych” .
    Skoro ten film jest dobrym dowodem i widać na nim stojących przy wraku ludzi, czy robiących cokolwiek innego(?) to czemu całe rzesze ludzi które to widziały czemu nie pójdziecie z tym od razu do Rosjan i nie zażądacie wyjaśnień ???Po co czekacie na czyjeś analizy, opinie czy wyjaśnienia prokuratury skoro wszystko już sami wiecie i macie pewność ???
    No dalej do dzieła skoro macie taki dowód…
    Takich filmów można było nagrać tam jeszcze kilkanaście a potem na spokojnie w komfortowych warunkach zrobić z tego produkcję i dawaj do internetu karmić ludzi kolejnymi atrakcjami-dowodami???
    Swoją drogą nie wiedziałem że już powoli ten filmik urasta do roli niemalże relikwii, na którą głosu i ręki podnieść nie można i podać w wątpliwość .

    P.s
    View każdy z punktów obalaj jak chcesz, ja też mam co obalać i to w jeszcze większej ilości punktów .

   • view said

    Mars źle mnie zrozumiałeś. Ja nie uważam, że ten filmik jest dowodem na coś ale jest jednym z nielicznych filmików z miejsca katastrofy. My to możemy sobie podmuchać, skoro już prokuratura uznała, że ten „badziew” to żaden dowód. Chodziło mi o to by odnieść się z szacunkiem oglądając te nagranie, a tak niewiele ich mamy…. Nie chodzi już o tworzenie spisku,, choć na forach, blogach i youtube gorąco na jego temat. Ja jestem zdania, że prawdy i tak się nie dowiemy. A działać należy w innych kierunkach. pozdro

   • grypa666 said

    od pb: view, obal punkt po punkcie; mars wykonal analize i podal wnioski w artykule na grypa666, a ty walisz puste slowa = to nie jest profesjonalne ani warte naszego czasu

  • hjk said

   film nie musi byc autentyczny, moze celowo został zmontowany jako falszywka, ona ma coś przekazac/sugerowc…

   • Magda said

    gdyby założyć,że teza In jest prawdziwa,to zakłada ona udział kogoś w tym co się stało.W tym kontekście film może być prawdziwy.

   • bluescreen said

    Jak narazie to nabija licznik popularności. A jakie przesłanie? To wyjaśnią śledczy!? Czyż nie?

   • Magda said

    Prokuratura wojskowa nie bagatelizuje słynnego filmu z miejsca katastrofy pod Smoleńskiem i poddaje go analizie.

    Jak podaje RMF FM, rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa tłumaczył, że biegli, którzy analizowali amatorskie nagranie, mają sporo wątpliwości. Podkreślając, że biegli orzekli, iż „nic nie da się wykluczyć”, płk Rzepa powiedział, że do tej pory nie ma pewności, czy odgłosy na filmie to rzeczywiście strzały z pistoletów.

    – Opinia jest niejasna, sprzeczna, niepełna. Prokuratorzy wystąpią do biegłych, by ją uzupełnili – tłumaczy płk Rzepa – Jeżeli nadal będą wątpliwości, powołają innych biegłych, którzy być może zastosują inne metody odszumiania ścieżki dźwiękowej z filmu – wyjaśnia rzecznik Naczelnej Prikuratury Wojskowej.

    Istnieje także możliwość zwrócenia się o pomoc w analizie amatorskiego nagrania do sojuszników z NATO, jednak płk Rzepa podkreśla, że prośba o analizę fonoskopijną sojuszniczych służb jest ostatecznością.
    http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33612

   • grypa666 said

    od pb: abstrahujac od widm audiowizualnych na filmiku, gdyby bylo tam komando smierci, to wpusciliby swiadkow i nie zabrali nagran? o kilkaset metrow dalej policjanci zabrali wisniewskiemu wszystkie nagrania jakie mial przy sobie oprocz tego ktore ukryl; 11 IX wladzunie skrzetnie skonfiskowali wszystkie nagrania kamer zainstalowanych w kilku miejscach przy pentagonie

  • Aja said

   Mars. Niestety, wcale tak to nie wygląda. Przeczytaj moje wyjaśnienie pod 8. i potem jeszcze ktoś niżej też to tak samo tylko szerzej wyjaśnia.

 24. Jane Burgermeister po niemiecku:

 25. Komorowski wykonał polecenie PO ws. IPN .

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/04/29/komorowski-wykonal-polecenie-po-ws-ipn/?preview=true&preview_id=1525&preview_nonce=9243c7a182

  • Dawid said

   Oni wszyscy wykonuja polecenia. Niestety tzw.polski rząd wykonuje polecenia międzynarodowych korporacji. Otrzymuja za to fajne profity, procenty, czy nagrody. Weżmy takiego Komorowskiego. Otrzymał on pseudonim „Litwin”.W jego teczce personalnej, dostępnej w cyfrowych archiwach Instytutu Prawdy Obywatelskiej, zostało opisanych szereg afer, w których był jednym z głównych. Jedna z nich Afera „Marszałkowa” dotyczy próby wykradzenia aneksu do raportu Macierewicza i za wszelką cenę ochronę interesów przyjaciół z WSI.

   • grypa666 said

    od pb: czemu ten aneks to tajemnica? w jednym egzemplarzu? wyglada mi na szantaz i gierki polityczne bardziej niz chec opublikowania prawdy przez macierewicza i rzad sp prezydenta

 26. Przeczytałem główny artykuł i mam oczywiście zastrzeżenia.
  Dlaczego autor tak łatwo zbył teorię, że obecność S. Skrzypka na pokładzie mogła być przyczyną „zamachu”?
  Jego posunęcia bezpośrednio zagrażały spójności Unii Europejskiej, tzn. spójności w sensie podporządkowania się bankierom. Polska dzięki właściwie prowadzonej polityce montarnej zaczęła się wybijać na prowadzenie w Europie, a to jest zauważane przez inne kraje. Tragiczna śmierć Skrzypka wraz z innymi 95 pasażerami była być może znakiem „ukrzemy srogo kogokowiek kto się odważy nam przeciwstawić”. Zainteresowani wiedzą o co chodzi i ze strachu o własne życie pójdą zgodnie z linią bankierów.
  Przy okazji załatwiono kilku niewygodnych ludzi, w tym generałów – no bo jak nie wykorzystać takiej okazji?!
  Podobnie było w zamachu na WTC, tam też dziwnym trafem znaleźli się mocni polityczni przeciwnicy rządzącej mafii.
  Styl tej rzekomej zbrodni (no bo zawsze istnieje nikła szansa, że to był wypadek) pasuje jak ulał do globalistów, którzy jednym strzałem koszą kilka wron. Jeśli zastosujemy to rozumowanie to możemy nasze badania skierować w odpowiednim kierunku:
  – KTO sporządzał listę pasażerów
  – KTO ją zmienił, wciągając np. generałów na pokład (mógł być to pilny rozkaz z góry po podjęciu nagłej decyzji o zestrzeleniu)
  – KTO był na miejscu wypadku i zajmował się zbadaniem miejca katastrofy.
  – KTO w mediach próbuje ukrywać ważne fakty lub wprowadza dezinformację
  – KTO nie poleciał i dlaczego?
  – KTO zarządził, że będą dwie osobne delegacje w dwóch różnych dniach?
  pomyślcie o dalszych pytaniach.

  Moim zdaniem samo zestrzelenie czy też uszkodzenie samolotu w taki sposób, ze nie będzie można to wykryć jest bardzo łatwe. Tu będziemy wkręcenie w machinee domysłów, chyba że znajdą się twarde dowody w postaci np. pustych trumien.
  Z naszymi internauckimi możliwościami powinnismy się skupić na zbieraniu informacji, porównywaniu ich, badaniu kto i dlaczego kamie, wyłapywaniu prawdy potwierdzonej faktami i szukaniu motywów.
  Moim zdaniem motywme nr. 1 była polityka moentarna Polski i jej sukces gospodarczy.
  Ś.P. Lech Kaczyński i większość ludzi na pokładzie to „colateral damage”.

  • CoZaSyf said

   Na forum Kod Biblii JGG czytałam,ze za listę odpowiadał T.Ar..ski…

  • grypa666 said

   od pb: uny rzadko robia taka katastrofe dla jednej figury, chyba ze jest pasazerem regularnego lotu i trza poswiecic setke pasazerow dla jednego ptaszka; nawet w samolocie ktory „spadl” ba buffalo byly 2 niewygodne dla unych kobiety — jedna od 9/11, druga od ludobojstwa unych w ruandzie;
   wlasnie dlatego ze kampania mendialna skupila sie na sp Prezydencie nie sadze ze on byl glownym celem jesli byl to zamach; w serbii usadzili glownodowodzacych wojskowych patriotow roznymi metodami i armia serbska nie jest juz 5-6ta w europie; smacznym keskiem byliby tez sp Kurtyka (obrona histori PL ktora uny sila niszcza i demaskowanie ubecji) i Walentynowicz (wyzwanie dla narodowej, ba globalnej! legendy pt. bolek i lolek); kto wie kto tam jeszcze byl w przekletym samolocie i z jakimi ‚zaslugami’ dla unych…
   nalezy pamietac ze kompleks jot zawiaduje spec-sluzbami panstw ‚demokracji’ (cia, mi6) a te sa panstwem w panstwie, podsuwaja politykom do ogloszenia plany ktore opracowywali latami = patrz np material nt cia na youtube i rebel news;
   kompleks jot lepiej osadzil sie w zylach systemu sowieckiego, przetrwal wiec chyba jeszcze lepiej tam niz w polsce; spec-sluzby rosyjskie sa wiec prawdopodobnie choc czesciowo zadedykowane kompleksowi jot = pytanie czy kgb i gru czy jedno z nich i sie zra jak w polsce;
   mowienie wiec o sprawcach katastrof jak 11 IX i teraz 10 IV w kategoriach „narodowych” (ruskie, niemcy, amerykanie) czy grupowych (al kaida, terrorysci) nie ma najmniejszego sensu;
   dziwi mnie wiec ilosc tekstow obwiniajacych ‚ruskich’ jakby polacy nie wiedzieli kto byl sprawca katynia;

   • in said

    W pelni sie zgadzam, ewentulanych winowajcow nie mozna rozpatrywac w kategroiach narodowych a ewentualne uzywanie slow „ruskie” jest troche obrazliwe, zwazywszy na fakt ze bez rosyjskich internautow i niektorych swiadkow bylibysmy w przyslowiowym lesie.

    Co prawda czesc rosyjskich sluzb specjalnych musiala wiedziec o zamachu (trudno zeby ktos goscinnie wystepowal u nich bez ich zgody) ale najprawdopodobniej nie wiedzial o tym rosyjski rzad a juz tym bardziej rosyjskie spoleczenstwo. Sluzby specjalne to panstwo w panstwie i w niektorych krajach rzady sa zupelnie marionetkowe.

    Druga sprawa wedlug mnie w przypadku zamachu sluzby rosyjskie dzialaly we wspolpracy z innymi i na zlecenie sluzb specjalnych z zewnatrz. Tzn. ktos ich poprosil o wykonanie przyslugi po znajomosci. Impuls do zamachu musial byc poza Rosja. Stawiam na sluzby specjalne Polski (stare SB) + grupa uderzeniowa ktoregos z zainteresowanych lobby finansowych.

    Dlatego wedlug mnie uzywanie slowa „ruskie” jest obrazliwe dla tych rosjan, ktorzy udzielaja nam ogromna pomoc.

    Bo jeszcze raz podkresle, sluzby specjalne i lobby finansowe nie rozpatruje spraw z punktu swego pchodzenie, narodowosci etc. A ewentualne sklocenie narodow (spoleczenstw) jest w ich interesie.

 27. Jeszcze jedno. Wcale nie ograniczłbym się do posądzania Rosjan i WSI. Jane Burgermeister w swoim klipie wideo zwróciła uwagę na o wiele potężniejsze siły, które formują tzw. „rząd światowy”. Czy sądzicie, że WSI odważyłyby się wystąpić przeciwko tamtym siłom?
  Albo to więc było zatwierdzone tam i wykonane u nas, albo bez naszego czy Rosjan udziału.
  Rosja na dzień dzisiejszy jest główną przeszkodą w utworzeniu rządu światowego i dlatego jest przeznaczona do unicestwienia.
  Jeszcze jedno: głównym celem ataku NWO jest Chrześcijaństwo i rasa biała. Rosja jest jednym z największych państw chrześcijańskich i większość jest etnicznie słowiańska. Zatem do piachu…

  • Mars said

   Słusznie, to by zresztą nie zgadzało się z zasadą działania struktury władzy-piramidy . WSI jest niżej a każdym ruch jest planowany i wdrażany za decyzją najwyższych partii w tej piramidzie , nic co niżej nie może samo decydować a bynajmniej nie o takich rzeczach jak np.zaplanowanie zamachu na jakąś elitę danego państwa . Wszystko to jest kontrolowane z najwyższej góry .

  • Pelagia said

   dlatego nie należy się cieszyć, gdyby do szło do wojny Rosja-Chiny. Lepiej nie mieć wspólnej granicy z Chinami. Nawet nasza prasa pisała kilka lat temu, co Chinczycy potrafią – np. co robią z ludźmi skazanymi na śmierć. Jeśli ktoś myśli, że oni tylko ich zabijają strzałem w tył głowy, to jest w gruuubym błędzie

   • Zapsa said

    Nie, to byłoby marnotrawstwo. Najpierw podają im środek, który zachowa żyły w idealnym stanie, a potem ich trują – w ten spsób mielismy ostatnio „wspaniałą edukacyjną” wystawę w Warszawce na temat ludzkiego ciała.

   • Pelagia said

    @Zapsa – gdyby ich truli, to by byli bardzo miłosierni. Oni tym ludziom na żywca…..brak słów. nie napiszę, choć prasa polska (chyba rzplita) pisała o tym

  • Zapsa said

   Oczywiście że to nie ruskie a NWO

  • Maxi said

   Cos jest na rzeczy, bo „zezwolenie” US na atak chinczykow na rosje, moze byc polaczony z atakiem Israela na iran, o tym nie pomyslalem, ale to jest „dobre”. wtedy „ujawnienie” rosyjskiej roli w 410 byloby rosji nie na reke – a wystarczy pokazanie filmiku bez niedomowien i pare szczegolow w prasie rumunskiej. cytaty w duzych gazetach zrobilyby swoje – stan wojny rosji z NATO. jezeli maja miec wojne z chinami to zgodza sie na warunki NWO. wydaje mi sie ze putin jest w trudnej sytuacji. a swoja droga „nasze”WSI sa chyba nawet patryjotyczne, bo tylko w wplnej polsce maja szanse na rzadzenie. nie wiem, ale wydaje mi sie , ze to jest robota kogos starszego i madrzejszego, na tym „wypadku korzysta” wiele grup, a najbardziej NWO -caly czas probuje sie zdestabiliozowac ukraine, teraz polske i skonfliktowac z rosja.

  • grypa666 said

   od pb: burgermeister w dalszym ciagu (od czasu pandemii) nie moze wykrztusic slowa jot;
   dlaczego myslicie czym predzej opublikowalem niedawno polskie tlumaczenie referatu pt. „Judeocentrycy i masowe zbrodnie”?
   http://piotrbein.wordpress.com/2010/04/22/judeocentrycy-i-masowe-zbrodnie/

 28. Dla znających dobrz angielski – polecam!

  Zwróćcie uwagę na odwagę Polaka Chrisa Śliwy, który powiedział co o nich myśli podczas ich demonstracji.

 29. gg said

  W kazdym samolocie pasazerskim, a juz z pewnioscia tzw. vipowskim, jest takze rejestrator glosow i dzwiekow w kabinie/kabinach PASAZEROW! – takie info mam od fachowca.

  Przyczyna jakiejkolwiek katastrofy samolotu moga byc dzialania wsrod pasazerow na przyklad dzialania zamachowca, szantazysty, wariata, moga pasc strzaly, dojsc do przemocy itp. ktore moga byc bezposrednia przyczyna katastrofy. Rowniez dzialania podejmowane przez zaloge samolotu np. stewardesy, a wiec ich reakcja, rozmowy z pasazerami sa istotnymi danymi, ktore przyczyniaja sie do wyjasnienia przyczyn.
  Tak wiec z pewnoscia odpowiedni sledczy juz wiedza dokladnie jakie bylo zachowanie pasazerow tupolewa, wlasnie dzieki temu rejestratorowi.
  O ile dobrze pamietam w mediach podana byla informacja, ze jakis rejestrator zarejestrowal pewien szum dochodzacy od pasazerow oraz obrzyk przerazenia czy bolu, etc.
  Nie pamietam natomiast czy mowiono tutaj o czarnej skrzynce z kabiny pilotow czy innej?

  Moze warto zadac pytanie co jest nargane BEZPOSREDNIO na tym rejestratorze ‚obslugujacym’ kabiny pasazerskie?

  • Zapsa said

   Mówiono, że to rejestrator z kabiny pilotów zarejestrował okrzyki z kabiny pasażerów, bo były tak głośne. Potem zaraz „zdementowano” wiadomość – czyli zapewne była prawdziwa.

   Teraz znaleziono czwartą zdaje się skrzynkę,a w artykule piszą że piątą – może chodzi właśnie o te rejestratory o których piszesz.Zapewne i tak podadzą „że nic na nich nie ma”.Albo że słychac było Mazurek Dąbrowskiego(zupełnie jak z tym wieńcem).

 30. polak said

  oglądajcie TVP Info teraz lub nagrajcie, Kopacz tłumaczy jak to było w Moskwie i Smoleńsku.

 31. Pitt said

  Wygrzebane w sieci:
  – zdjęcia z miejsca katastrofy, uwaga – niektóre bardzo drastyczne
  – film z dźwiękami przypominającymi strzały bezpośrednio po katastrofie oraz sama ścieżka dźwiękowa z tego filmu
  – fragmenty rozmów członków załogi samolotu z wieżą kontrolną nagrane przez radioamatorów ze Smoleńska

  http://www.przeklej.pl/folder/smolensk-32396735

 32. polak said

  UWAGA! Polskojęzyczne mendium Wirtualna Polska zaczyna zbierać dane komentujących! do kogo one trafią?

  • Mars said

   E…to mi nowość, zawsze zbierali dane i tych komentujacych i tych niekomentujacych też , przecież nikt nie jest anonimowy hehe ;)))

   • Ayron said

    Na wp, ktoś ostatnio komentował, że na nim został przeprowadzony atak sieciowy, bo za dużo nie wygodnych faktów chciał przytoczyć, pisał, że musiał wyłączać kompa bo „zaczynał wariować” nie zdziwiłbym się jak by to była prawda..

   • Angie-Poland said

    Geez…ja ostatnio dostałam mnóstwo maili z różnych dziwnych adresów, z treścią np „pssssssssss” albo „hhhhh” „mmmmm” i tak dalej, czujecie? lol Do tego kilka pustych. A najciekawszy- dostałam 2 razy : http://www.mypicx.com/uploadimg/60420993_04242010_1.jpg
    Nie wiem o co chodzi, ale nigdy-przysięgam nigdy czegoś takiego nie doświadczyłam.

 33. anna said

  In
  A może ten drugi to była rakieta?
  2010-04-28 @ 23:50

  Jako inżynier mechanik i konstruktor (dziś już emeryt) ze zdumieniem słucham i czytam rozne warianty wciskania ludziom kitu na temat “katastrofy” samolotu prezydenckiego. Dziwne, ze nie zabierają glosu specjaliści od wytrzymałosci i sprężystości materiałów oraz konstrukcji takich obiektow jak samoloty. Wystarczy zwrocić uwagę na kilka zasadniczych elementow:
  – samolot jest tak skonstruowany, że musi wytrzymać bardzo wielkie siły rozrywające kiedy leci w gornych warstwach atmosfery – wokół niego prawie próznia a w środku ciśnienie takie jak nad ziemią,
  – jesli samolot uderzy o ziemię to może uledz zgnieceniu, zlamaniu, zmiażdżeniu ale nie rozerwaniu na strzępy jak kawalek papieru,
  – nawet przy “pikowaniu” z dużej wysokości elementy ogona pozostają w najlepszym stanie dlatego “czarna skrzynka” zawsze tam jest zlokalizowana,
  – paliwo jest zmagazynowane w skrzydlach więc w przypadku wybuchu i pożaru zbiorniki powinny być rozdarte i nadpalone a tymczasem skrzydla są zaledwie polamane.
  Patrząc na zdjęcia małej kupki zgromadzonego zlomu po samolocie uzasadniony jest tylko jeden wniosek:
  NA POKLADZIE SAMOLOTU NASTĄPILA SILNA EKSPLOZJA, KTÓRA ROZERWALA I SAMOLOT I PASAŻEROW NA STRZĘPY!
  Patrząc natomiast na brak elementów ogona oraz na zniszczone silniki uzasadniony chyba jest wniosek, ze samolot został trafiony samonaprowadzającym sie pociskiem typu ziemia-powietrze szeroko stosowanym np. w Afganistanie.
  Odpowiedz

  Przekaż dalej

  Użytkownik tuchowski.jacek jest niedostępny na czacie.

  • in said

   Byli swiadkowie ktorzy na kilka minut przed polskim samolotem widzieli rosyjskiego IL 76 ktory o malo co sie nie rozbil lecac z przechylonym skrzydlem, zdolal sie poderwac nad pas i polecial do Moskwy.

   Ogromnie wazne byloby udostepnienie danych czarnej skrzynki rosyjskiego samolotu i przeanalizowanie jego trajektorii lotu od poczatku podejscia do ladowania (10km od pasa) az do ucieczki z nad plyty lotniska.

  • view said

   ja nie fachowiec ale myślę, że kiedy planuje się taki zamach to wariantów jego dopełnienia musi być kilka, w tym także pocisk ziemia-powietrze. I może coś w tym jest jako, że samolot leciał za nisko to odpalili pocisk. Inaczej wielu mogłoby przeżyć..

  • Dawid said

   Nawet jeśli okaże sie,ze samolot został trafiony posciskiem i wskażą winnego, to co z tego? Przeciez Polska nie ma się czym bronić.Armia zredukowana do minimum. Zołnierze w Afganistanie. Co? Może wyjdziemy na lace i będziemy wymachiwać flagami w imię protestu? Przecież rząd nic nie zrobi. Im to wszystko na rękę. Jak to sie mówi złego Diabeł nie rusza.

   • Taka Tam... said

    zalezy czyj to byl pocisk, moze jakis ‚swojski’ 😉 wtedy warto byloby wiedziec.

    ano wlasnie, rzad nic nie robi, mu to na reke… zadnych pytan i refleksji dlaczego tak sie dzieje?

   • bluescreen said

    Polska może nie ma się czym bronić, ale może ktoś przyjdzie jej z pomocą? Może ostatni Mohikanin…? Znając życie, pomoc nie zdąży przybyć, bo np. pył wulkaniczny znow napsoci…
    Więc będą przesunięcia w czasie na naszą niekorzyść. Tak jak jest z całą tą sprawą.

   • Zapsa said

    Powiedzmy że wskażą, że pocisk wystrzelił rosyjski człek – i co mamy się bić z Rosją? Tzn. żołnierze mają iść na cywili rosyjskich, czy Ruskie na nas cywili polskich? Wojna niczego nie zmieni, to tylko kolejna sieczka a jelita zaciera ręce – powyrzynamy się a oni zarobią. Ktokolwiek zrobił zamach, jest zapewne w organizacach ponadnarodowych, a wojenki na mieczyki między Ruskiem a Polakiem sa mu na rękę.

   • Taka Tam... said

    no ale jesli nie byl to ‚ruski’ pocisk a swojski? np ‚polski’ ? w sensie ze pochodzacy od sil dzialajacych w naszym kraju. dlatego pisze polski/ruski w ”.

    i po co od razu wojna… trzeba wnioski z lekcji wyciagnac, byc cwanszym w przyszlosci (nie wiem, zamknac granice, zerwac kontakty, ignorowac, nie latac tam i w koncu otwarcie powiedziec kto za katyn odpowiada), nie urzadzac szopek w stylu pojednanie (bo jestesmy pojednani z Rosjanami) a rzeczy i ludzi nazywac po imieniu.

    tam nie wazne co poza granicami Polski sie dzieje, powinnismy sie skupic na tym co u nas, nie rozdawac paszportow, obywatelstw, sprawdzac kogo dopuszczamy do wladz, a bedzie cacy. tylko tego sie nie da zrobic miloscia, sprawy zaszly za daleko. no i lud jest troche… ciemnawy. bez poparcia ludu nic.

    ja uwazam ze nawet jesli okazaloby sie ze pocisk (czy cokolwiek inne to bylo) byl ‚ruskawy’ to wieksza odpowiedzialnosc za to co sie stalo ponosi strona ‚polskawa’ bo to ona organizowala caly wyjazd. tak wiec wzrok powinnismy skierowac na swoich.

  • bluescreen said

   Może to właśnie wybuchł ten zaginiony laptop?

  • dario said

   samolot został trafiony samonaprowadzającym sie pociskiem typu ziemia-powietrze szeroko stosowanym np. w Afganistanie.
   dokładnie tak było a wszystkie inne wersje to ściema

  • grypa666 said

   od pb: a wybuch na pokladzie samolotu nie mialby podobnych skutkow? jakie konkretnie zniszczenia ogona i silnikow wskazywalyby na pocisk?

 34. Marslim said

  Szczególne zagrożenie dla kandydatury Bronisława Komorowskiego

  • Dawid said

   Mówca jest za JKM. No cóż nie ma ideałów. Nie sądzę aby JKM został prezydentem. Nie dlatego,że go nie popieram czy popieram. Chodzi bardziej wybór społeczestwa JKM na prezydenta. JKM startuje w wyborach wiedząc, ze i tak nie zostanie mianowny. Chozdi mu bardziej o to aby zaistnieć politycznie w parlamencie.

   • Julka said

    Dawid
    Bo „społeczeństwo” nie myśli, a że UPR nie ma szans to przed wyborami objaśniają mendia, wyborcy się słuchają „bo szkoda głosu”. I stale ci sami z pomocą merdiów się wybierają.

 35. mirek said

  nie przypominam sobie żeby rząd liberalny, był kiedykolwiek łagodny,
  całe bezrobocie, zniszczenie gospodarki, rozdanie obcym naszych banków ,zakładów, g-ne zarobki,
  to k.. faszyści pod inną nazwą

 36. Marslim said

  A tu z innej beczki:

  Euro 2012: UEFA ostrzega Polskę – możemy przenieść mistrzostwa

  http://sport.onet.pl/pilka-nozna/euro-2012/euro-2012-uefa-ostrzega-polske-mozemy-przeniesc-mi,1,3217134,wiadomosc.html

  (..) Gra toczy się o miliony. Trzy lata temu rząd nie szczędził obietnic, a gwarancje finansowe jakie udzielił europejskiej federacji, były jednym z warunków, by w ogóle Polska mogła ubiegać się o Euro 2012. Teraz jednak ministerstwa sportu i finansów próbują wprowadzić zmiany, które mogłyby dać Polsce wielomilionowe oszczędności.

  Wśród zapisów są wyjątkowo niekorzystne, mówiące np. o tym, że „UEFA nie będzie podlegać opodatkowaniu w Polsce z tytułu dochodów, przychodów, obrotu lub kapitału lub opodatkowaniu podatkiem od osób prawnych lub innym podobnym podatkiem w związku z Euro 2012”.(…)

  • Magda said

   i dziwić się,że budżet pusty.A jak ma być pełny skoro ci ,co zarabiają najwięcej wymyślają sobie takie przepisy,żeby zarobić i nie płacić podatku.

 37. Michał said

  Żenada!

  • Magda said

   a pracodawca nie ma obowiązku kierowania na badania?

   • Andre said

    TEORETYCZNE DLACZEGO PRACODAWCA MA MIEĆ OBOWIĄZEK KIEROWANIA PRACOWNIKA NA BADANIA- ON ZATRUDNIA PRACOWNIKA

   • Taka Tam... said

    @andre… powinien kierowac na badania celem stwierdzenia czy nie zatrudnia psycholi, tak jak to przedstawiono w zalaczonym powyzej filmiku. sa granice tego co mozna a co nie…

   • Magda said

    do Andre
    sprawdź w KP

   • Andre said

    @@Taka Tam…

    DALEJ TEORIA– JEŚLI POTRZEBUJĘ KOGOŚ DO OBIERANIA ZIEMNIAKÓW – I JEST CHĘTNY ( USTALONA STAWKA I ZA ILE I GDZIE I KIEDY0 TO PO JAKA CHOLERĘ WTRĄCA SIĘ W TO PAŃSTWO (ZW.ZAWODÓW,PIP,PIH ETC.) Ryzyko jak wiesz jest związane z życiem( od wstania z łóżka do położenia się spać)TEORETYCZNIE PAŃSTWO POWINNO WZOREM PASÓW W SAMOCHODACH WYDAĆ NAKAZ ZAPINANIA SIĘ W PASY PODCZAS SNU( spadniesz i złamiesz rękę to FILARY PAŃSTWA(ZUS,NFZ czy jakoś tam pokrywa koszty)
    państwo powinno dbać o swego niewolnika przez 24 godz/dobę 😉
    @@ Magda
    czy tylko w KP – a może inne(acz podobne)SYSTEMY MIAŁY WIĘKSZE OSIĄGNIĘCIA W TEJ DZIEDZINIE(SOWIETY, SZKOPY) 😉

    wiem mój post jest przekorny ale nie jestem DEMOKRATA a osoba starająca się myśleć logicznie.
    uwierzcie — PAŃSTWO CO CHWILA INGERUJE W NASZĄ PRYWATNOŚĆ I JĄ ZAWŁASZCZA SOBIE ( PATRZCIE PKT 3 A DZIEWCZYNY ZWRÓĆCIE UWAGĘ NA PKT 4)
    EW DYSKUSJA NA PRIV- nie zaśmiecajmy bloga teorią w tych dniach

   • Zapsa said

    Andre to że ingeruje to wiemy wszyscy – wierzymy Ci zatem. a to że pracodawca ma za obowiązek wysyłać pracownika na badnia co rok lub dwa jest w tej chwili regulowane przepisami – teraz dodadzą tylko do tabeki mammo i cyto. Podobnie jak ma obowiązek przeprowadzić „szkolenia BHP” – szkolenia to ściema, ale papierek i wykład na temat podłączania czajnika w biurze musi być. I podpis pracownika że szkolenie „przebył”.
    Tak samo podpis lekarza że „zdolny do pracy”.

   • Andre said

    @@ Zapsa
    wiem – tylko zobacz ile NIEPOTRZEBNEJ pracy, wysiłku, kosztów.
    Ale biurwy będą bronić swoich WAŻNYCH SPOŁECZNIE FUNKCJI jednak…… od tego BRONIENIA obranych ziemniaków nie przybędzie i i z racji pracy wykonanej przez PRACOdawcę będą one9ZIEMNIAKI OBRANE) droższe na rynku.
    Chyba się zgodzisz.- 🙂

   • Taka Tam... said

    przepraszam ze sie wtracam… moze zle zrozumialam, ale Magda o doktora dla pracownika pytala z sarkazmem pod wplywem obejrzanego filmiku powyzej na jutubie. ogladaliscie? no ktos chyba tych panow zatrudnia.

    konkludujac. pracownicy radia powinni przejsc badania psychiatryczne bo ich zachowanie przedstawione na ww filmie kwalifikuje sie jako choroba. mimo iz fanka kaczynskiego nie bylam i nie jestem. i nie planuje.

    ps. co do tego o czym piszecie, badania powinny byc ale tylko takie ktore stwierdzaja czy mozesz pracowac w danym zawodzie, nie chcialabym zeby np na kierowce autobusu zatrudniono jakiegos niewdomego ktory spowoduje wypadek. (koniec 😛 )

  • Magda said

   OŚWIADCZENIE WS. PROGRAMU „PORANY WF”
   http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33616

 38. Magda said

  Potrójna jedność i „błyskotki”-fragment felietonu S.Michalkewicza
  „(…)Bo mimo wrażenia triumfu, jakie mogliśmy odnieść w ostatnich tygodniach, walka wcale się nie skończyła. Przeciwnie – nie tylko trwa nadal, ale nawet jakby się nasilała – chociaż oczywiście przy zmienionej taktyce. Ale znowu mamy wrażenie, że naród nasz został pozbawiony przywództwa politycznego, bo nie mamy pewności, czy ci, którzy wysunęli się, czy też zostali wysunięci na czoło, rzeczywiście prowadzą naród do jakiegoś znanego sobie celu, czy przeciwnie – są na przedzie, ale tylko dlatego, że w panice przed narodem, na oślep, prosto przed siebie uciekają w obawie przed stratowaniem. Że wprawdzie stroją do nas przymilne miny, ale tak naprawdę, to boją się nas, bo wiedzą, że nas zdradzili i skóra im cierpnie na myśl, co będzie, kiedy my sobie to uświadomimy. A niezłomnego Prymasa Tysiąclecia już nie ma między nami, ale bo też tacy ludzie ani nie rodzą się na kamieniu, ani nie pojawiają się na zawołanie.

  W tej sytuacji ważne jest, by odwołać się do właściwych wzorów, by docenić to, na cośmy spoglądali własnymi oczyma, byśmy – pomni przestróg Juliusza Słowackiego – nie dawali się łudzić „błyskotkami”, które różni filuci chętnie oferują rozmaitym Irokezom w nadziei, że za cenę tych błyskotek będą mogli ich ujarzmić, a Polskę uczynić „służebnicą cudzą”.

  Zwróćmy jednak uwagę, że podczas uroczystości żałobnych, podczas pogrzebów ofiar katastrofy, które należały przecież do różnych politycznych opcji – ani razu nie pojawiła się flaga Unii Europejskiej. Ulice,. Place i cmentarze wypełnione były wyłącznie flagami biało-czerwonymi. Najwyraźniej – wbrew i na przekór syzyfowym pracom europejsów i Salonów, Polacy instynktownie czują, pod jaką flagą mają się gromadzić i których oficerów słuchać.”

  Mówił Stanisław Michalkiewicz
  http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1605

 39. Magda said

  Resort skarbu wraz z BGK sprzedali 42 proc. akcji Mennicy Polskiej SA, kończąc tym samym prywatyzację spółki.

  Jak informuje Ministerstwo Skarbu Państwa w komunikacie, MSP sprzedało 31,6 proc., tj. 2.079.115 akcji spółki, a Bank Gospodarstwa Krajowego – 10,3 proc., tj 674.401 akcji, których nabywcami zostali krajowi i zagraniczni inwestorzy instytucjonalni. Łączna wartość akcji to 347 mln zł.

  Transakcja odbyła się w formule budowania przyspieszonej księgi popytu. Sprzedaż, planowana na dwa dni, została zamknięta w jeden.(…)
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33533

 40. Magda said

  PROKURATURA PODAJE CZTERY WERSJE KATASTROFY
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33614

 41. Magda said

  POLSKA DOSTAŁA SATELITARNE ZDJĘCIA KATASTROFY
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33615

  • Andre said

   ” Zgodnie z (… ) zdjęcia są objęte tajemnicą państwową . Odtajnienie zdjęć przewidziane jest na 22 kwietnia 2060 roku”

   Jak ci ę Magda podoba HIPOTETYCZNY KOMUNIKAT Z KANCELARII PREMIERA RP 😉

   • Magda said

    super i tak mniej niż 70 lat

   • Andre said

    Dożyjesz ?
    (mój SP Dziadek „zwiedzający” dalekie tereny Rosji od jesieni 39 do jesieni 40 roku [potem udało mu się nawiać!] nie doczekał słowa prawdy od komuchów)

    wniosek: komuch kłamały i teraz też komuchy kłamią( niezależnie od języka którym się posługują)
    Dokonałem w ten sposób FANTASTYCZNEGO rasistowskiego podziału wielu społeczeństw 🙂 😉

   • Magda said

    @ Andre
    Oczywiście,że nie dożyję i oczywiste,że to było z ironią

 42. Kier said

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowy-prezes-NBP-wiekszym-zwolennikiem-euro-2132410.html

 43. mariusz said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Samolot-LOT-z-23-pasazerami-awaryjnie-ladowal-na-Okeciu,wid,12222498,wiadomosc.html

  co znowu?

 44. rwer said

  A gdzie się podział znawca wszelkiego zła MIZIA?

 45. Jarecki said

  A tu ta .. zapraszam na „rozrywkę” w wykonaniu… no właśnie w czyim?
  (ale żenada)

 46. Dawid said

  Klich chce ciac armie czyli możliwa likwidacja specpułku. Czyli jak likwidujemy armie cd http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Klich-samolot-skasowany-mozliwa-likwidacja-specpulku,wid,12222730,wiadomosc.html

 47. dario said

  Na Allegro niech PO jeszcze wystawi Hymn, Godło, Flagę

  naród i granice, i zgasi światło.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,oid,17058430,title,Klich-samolot-skasowany-mozliwa-likwidacja-specpulku,wid,12222730,opinie.html

 48. Kier said

  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/prokuratura-ujawnila-cztery-wersje-katastrofy,1471836

 49. Magda said

  znowu coś z godziną:

  Katastrofa w Smoleńsku: Szok, smutek i żałoba
  Najbardziej przejmujące momenty wydarzeń, które wstrząsnęły Polską i Polakami uchwycone na wideo przez reporterów portalu Gazeta.pl
  2010-04-10 04:00
  —————-
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/12,93131,7774136,Katastrofa_w_Smolensku__Szok__smutek_i_zaloba.html

 50. Jarecki said

  http://www.kavkazcenter.com/eng/content/2010/04/28/11964.shtml
  „KATYN 2. FSB killer team needed 15 minutes to finish off the survived Poles.”

  „…New information about the Russian massacre in the forest near Katyb on 10 April 2010 has been reported from Poland by Austrian journalist Jane Burgermeister:”

  • grypa666 said

   od pb: o rany! burgermeister uslyszala nasze plotki, przekazala jako „autorytet” po anielsku, a witryna agenciurska propaguje to jak prawde biblijna! zwariowac mozna…

 51. Andre said

  z forum onetu :http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,oid,17059424,sort,1,title,Polskie-sluzby-dostaly-satelitarne-zdjecia-z-dnia-katastrofy-Tu-154M,wid,12222697,opinie.html

  WPIS : 2010-04-29 20:44
  ~boze moj!

  A jednak!!!!!!!!

  A jednak byli ranni!!!! Jeden z BORowcow na pewno przezyl katastrofe!!! Zadzwonil do swojej zony po katastrofie ze byl wypadek ale on zyje i ma zmiazdzone nogi! Dlaczego sie o tym oficjalnie nie mowi??? Czy to ta osoba ktora widac na filmie w bialej koszuli kolo wraku samolotu jak macha reka i jakby sie probowala czolgac?!!

  POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA

  • Magda said

   @Hjk
   Ty nagrywałeś wiadomości,jest tam informacja o telefonie do rodziny ofiary z miejsca katastrofy?

  • Maxi said

   To moze byc info dla kompromitacji „spiskowych teorii”. tak naprawde polska prokuratura powinna prowadzic wlasne sledztwo – przesluchac wszystkich pilotow , technikow , mechanikow, obsluge naziemna, ustalajacych sklad delegacji, politykow, zabezpieczac bilingi, rachunki, telefony, przesluchac rodziny, krewnych, koty na podworkach itd. i POROWNAC WYNIKI SLEDZTWA POLSKIE Z ROSYJSKIMI!

   jezeli tego nie robia to jest skandal i zaniedbanie na niewiarygodna skale. materialy maja, nie moga zaslaniac sie brakiem informacji ze strony rosyjskiej – tym bardziej, ze we wczorajszej misji specjalnej corka wassermana byla pytana o idiotyczne szczegoly przez rosyjskich sledczych.

   ale oni tego nie robia (przynajmniej nic nie slychac), bo te wyniki MOGA BYC SPRZECZNE Z WYNIKAMI SLEDZTWA ROSYJSKIEGO I ZROBI SIE „NIEPRZYJEMNIE”, a o tym czy ma byc przyjemnnie, czy nieprzyjemnie nie decyduje sie ani w polsce, ani w rosji. powtarzam, ze rosja pewnie szuka dowodow, ze to nie oni zrobili i opoznia wyniki, zeby zyskac na czasie, ale nic im nie pomoze, bo proba generalna byla z CASA i wyszlo, ze „suma bledow”.

   tutaj tez – moze byc suma bledow, ale dziennikarze moga „dotrzec” do sensacyjnych informacji w czyjejs komorce … koli.

  • dario said

   A jednak byli ranni!!!! Jeden z BORowcow na pewno przezyl katastrofe!!! Zadzwonil do swojej zony po katastrofie ze byl wypadek ale on zyje i ma zmiazdzone nogi! Dlaczego sie o tym oficjalnie nie mowi???
   ja od razu po obejżeniu filmu koli oraz innych relacji tv i zachowaniu się rosjan tzn(grupy zabezpieczającej katastrofę) pisałem o dziwnym ich zachowaniu i mataczeniu od samego początku nigdzie na świecie czegoś takiego nie widziałem a teraz po prostu trzeba odnależć żonę tego borowca który przeżył i dzwonił do żony tuż po katastrofie jeśli to się potwierdzi będziemy mieli 100% dowód na to że dobijano rannych co słychać na filmie

   • dario said

    sprawdzić biling telefoniczny wszystkich żon i wszystkich borowców z dnia 10 kwietnia 2010 i jeśli faktycznie będzie rozmowa po katastrofie będziemy mieli dowód

   • Julka said

    To wstyd, że musimy podpowiadać „śledczym”. Co oni tak długo i tajemnie śledzą? To sprawa publiczna!

  • Pelagia said

   @Andre – ta informacja pochodzi z czyjegoś komentarza. Może być prawdziwa a może być bujda. Jakie mamy mozliwości sprawdzenia ??
   Poczekajmy trochę, nie traktujmy tego info jako 100% prawdziwego. Czy żona tego człowieka siedziałaby cicho, czy też poszłaby z tym gdzieś poinformować ?? a może się boi o swoje życie ?? Za wcześnie, moim zdaniem, pisać, że tak było na pewno

 52. Andre said

  NASTĘPNY RODZYNEK:

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Polskie-sluzby-dostaly-satelitarne-zdjecia-z-dnia-katastrofy-Tu-154M,wid,12222697,wiadomosc.html

  Sekretarz Kolegium ds. Służb Specjalnych Jacek Cichocki poinformował, że strona polska otrzymała zdjęcia satelitarne miejsca katastrofy prezydenckiego samolotu z 10 kwietnia 2010 r (…)
  Cichocki mówił, że jeśli komisja lub prokuratura, prowadzące śledztwo ws. wypadku, zwrócą się o te zdjęcia, to zostaną im przekazane

  PYTANIE : KTO PONOSI ODPOWIEDZIALNOŚĆ W OBECNEJ SYTUACJI ZA WSPÓŁPRACE NAJWYŻSZYCH ORGANÓW ORGANÓW PAŃSTWA .
  ODPOWIEDZ: PREMIER Z PREZYDENTEM
  ( 😉 CHYBA ŻE SEJM PRZEGŁOSUJE DEMOKRATYCZNIE ŻE ODPOWIEDZIALNY JEST MENEL O NIE USTALONYM PESELU I NIEZNANYM MIEJSCU ZAMIESZKANIA a wg. komunikatu Kancelarii premiera jego poszukiwania są w toku 😉 )

  CZY JESZCE TEGO NIKT NIE WIDZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • view said

   niestety znaczna większość nie

   • Andre said

    @@ View

    – PRZECIEŻ TO EWIDENTNA WINA PREMIERA ODPOWIEDZIALNEGO ZA WSPÓŁPRACE NAJWYŻSZYCH ORGANÓW PAŃSTWA (W TYM PRZYPADKU WSPÓŁPRACA Kolegium ds. Służb Specjalnych I NACZELNEJ PROKURATURY RP).OK PROKURATOR NIE PODLEGA TUSKOWI NA NATOMIAST TUSK JEST ODPOWIEDZIALNY MIĘDZY INNYMI (- i dąży jak sam określił w wystąpieniu sejmowym do ujawnieniu prawdy-) ZA PRACĘ SŁUŻB PODLEGŁYCH SOBIE I KOORDYNUJE TĄ PRACĘ.
    Tusk nie wie że są zdjęcia satelitarne z USA i że nie są przekazane do PROKURATORA? przecież do działanie na szkodę śledztwa prowadzonego przez prokuratora.
    ZA MNIEJSZE PRZEWINIENIA LUDZIE LECA Z PRACY — A W TYM WYPADKU???

   • Julka said

    Prokurator generalny składa premierowi roczne sprawozdania z działalności, premier może żądać od niegoinformacji na określony temat związany m.in.ze ściganiem przestępstw, może też wystąpić do Sejmu z wnioskiem o odwołanie Prokuratora Generalnego (w prokuraturze obowiązuje podległośc służbowa).Tak więc tylko premier może wymusić (jak śledczy są opieszali) odpowiednie wyjaśnienie sprawy. Tusk robi uniki, bo jemu prócz brania kasy nie chce się nic robić, a raczej prowadzi wrogą Polsce polityki. Wystarczy popatrzeć na psychiatrę w MON. Przecież na wypadek wojny on ma bardzo duże uprawnienia.

  • Julka said

   Tak w ogóle to ludzie widzą, nie trzeba się nazbyt sugerować wpisami na łonecie, bo tam szczególnie przed wyborami, pisze hasbara, nieakuratnych komentarzy nie puszczają. Polska jest ciężko chora na raka, naświetlania nic nie pomogą. Można spróbować ostrego cięcia, bo raczysko sam się nie podda.

   • Zapsa said

    No własnie co z tym onetem? Mam wrażenie że tam toczą pianę sami psychopaci – i tak sie martwię,że większość społęczeństwa jest taka.

 53. mariusz said

  Zaczynają się rozgrywki, kolejny kij w mrowisko.
  „Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zadecydowało o zawieszeniu kontaktów na wysokim szczeblu z rządem i parlamentem Białorusi. W rezolucji ZPRE wskazało m.in. na wykonywanie przez Białoruś kary śmierci oraz nękanie członków Związku Polaków. ”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rada-Europy-zrywa-stosunki-z-Bialorusia-za-nekanie-Polakow,wid,12222832,wiadomosc.html

  Z innej beczki – wiele samolotów przelatuje nad wschodnią Wawą tego wieczora.

  • funter said

   Zaczelo sie blokowanie informacji w internecie w zwiazku z ksiazka Alefa Sterna Pola Laska czyli upadek czwartej kosci pospolitej rzeczy w ktorej autor pisze m.in o katastrofie smolenskiej i ujawnia inne tajemnice.
   Najpierw zginela jego strona w internecie alefstern.pl i strona ksiazki polalaska.pl, nie ma strony wydawcy didiamoss.com.pl mail na stronie wydawnictwa angram nie dziala teelfonow nikt nie odbiera. a teraz znikaja informacje z sieci!!!!!!
   2 godziny na pluszaczku jeszcze przynajmniej byly informacje gdzioe kupic ksiazke a teraz ,juz nic nie ma zobaczcie link nie dziala

   http://www.google.fr/search?sourceid=navclient&aq=0h&oq=&hl=fr&ie=UTF-8&rlz=1T4WZPC_frPL366PL366&q=pola+laska+smolensk

   gdzie moge kupic ta ksiazke podejrzewam ze uklad wycofal ja z ksiegarni – to dziwne byly w tylu ksiegarniach internetowych a teraz nigdzie jej nie ma!!!!!

   zyjemy w czasach cenzury i manipulacji

 54. Jak wytrzymiecie nerwowo to czytajcie

  http://wyborcza.pl/1,75515,7825768,Prawdziwi_Polacy_ida_na_wojne.html

  • Andre said

   wytrzymałem – ale nie znoszę gó..a

  • Nanard said

   Jak mozna pisac takie bzdury .Zasadniczo nie jaestem agresywny ale jak czytalem to doslownie szlak mnietrafjal, zreszta nie przecztalem do konca ,poprostu juz nie moglem !!!

  • Taka Tam... said

   artykul sponosrowany, poczatek: kaczynski —> be, a dalej na 3 stronie: komor… idealny ojciec narodu… czego sie innego spodziewac po g…

 55. ali said

  http://www.vismaya-maitreya.pl/rok_2012_rok_2010_cz1.html

 56. Buka said

  Mam pytanie-czy w tzw „oficjalnej”delegacji ,której przewodził premier byli jacyś przedstawiciele sił zbrojnych? Bo szczekacze torpedują wszystko mówiąc coś o wizycie prywatnej prezydenta.Jak to jest możliwe,że w „prywatnej”wizycie prezydenta towarzyszyła mu cała generalicja(przynajmniej jej dowódcy),a w oficjalnej (o ile się nie mylę)raczej nikogo takiego nie było? Dla mnie tj obrazem konfliktu dowódców sił zbrojnych z rządem.Czy wobec tego rozpocznie się pewna reorganizacja jednostek np likwidacja pewnych formacji?

  • Julka said

   To powiedz szczekaczom, po co lista pasażerów tej „prywatnej” wizyty była przesyłana przez MSW do takiego ministerstwa w Rosji? Po co informowano Ambasadę Polską? Według papierów była to jak najbardziej oficjalna wizyta, tylko nie przewidywała spotkania z rosyjskimi notablami.

 57. Buka said

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100430&typ=po&id=po01.txt
  Podobnie jak rodziny katyńskie piloci zwracają uwagę, że na pogrzeb kapitana w Grodzisku Mazowieckim nie raczył się pofatygować żaden z członków rządu. To niechlubny precedens w historii lotnictwa.
  Założenie, że prezydencki Tu-154M właściwie do samego kontaktu z ziemią był technicznie sprawny, a winę za wypadek ponoszą piloci, jest co najmniej nie na miejscu – uważają piloci, którzy wylatali wiele godzin na tutkach. W ich ocenie, załoga prezydenckiej maszyny była zespołem znakomitych specjalistów, a przebieg zdarzeń w Smoleńsku wskazuje na awarię maszyny. – To, co się działo z samolotem od wysokości ok. 200 m, jest nienormalne i wygląda, jakby piloci stracili sterowność nad maszyną.

  • Zapsa said

   Piloci przydali się jako kozły ofiarne i teraz pamięć o nich idzie na odstrzał, no chyba że mówimy o pamięci o ICH BŁĘDZIE – ta będzie podtrzymywana przez bełkoczące media. Piloci nie dość że krnąbrni, to jeszcze ruskiego nie znali, i jeszcze jeden z nich kiedys palił marychę…fakt to było w liceum, ale przecie marycha to marycha a wiadomo ćpun umysł ma inny. Szkoda że jak Donek przyznał się do bakania to go nie zdjęli z areny – przecie może być dalej pod wpływem
   Żenada.

 58. Krzysztof M said

  Coś się szykuje. Opinia publiczna jest znieczulana. Sensacja goni sensację. Próg społecznej wrażliwości na sensacje jest wciąż przesuwany. Plus tresura w zbiorowej histerii. Prawdopodobnie coś się szykuje.

 59. in said

  Wydaje mi sie ze szukanie winnych przed wyjasnieniem jest dosyc niebezpieczne. Traci sie czas na pogon za kims, podczas gdy nie ma jeszcze wyjasnionych wszystkich spraw. W ocenianiu winnych mozna sie bardzo pomylic co moze bardzo przeszkodzic w uzyskwaniu informacji.

  Dlatego chyba najlepiej stosowac zasade:

  Znajdz prawde, wyjasnij co sie stalo i jak sie stalo a winny sam wyjdzie z mgly.

  Kolejna sprawa ewentualnych winowajcow nie mozna rozpatrywac w kategoriach narodowych a ewentualne uzywanie slow “ruskie” jest troche obrazliwe, zwazywszy na fakt ze bez rosyjskich internautow i niektorych swiadkow bylibysmy w przyslowiowym lesie.

  Co prawda czesc rosyjskich sluzb specjalnych musiala wiedziec o zamachu (trudno zeby ktos goscinnie wystepowal u nich bez ich zgody) ale najprawdopodobniej nie wiedzial o tym rosyjski rzad a juz tym bardziej rosyjskie spoleczenstwo. Sluzby specjalne to panstwo w panstwie i w niektorych krajach rzady sa zupelnie marionetkowe.

  Druga sprawa wedlug mnie w przypadku zamachu sluzby rosyjskie dzialaly we wspolpracy z innymi i na zlecenie sluzb specjalnych z zewnatrz. Tzn. ktos ich poprosil o wykonanie przyslugi po znajomosci. Impuls do zamachu musial byc poza Rosja. Stawiam na sluzby specjalne Polski (stare SB) + grupa uderzeniowa ktoregos z zainteresowanych lobby finansowych.

  Dlatego wedlug mnie uzywanie slowa “ruskie” jest obrazliwe dla tych rosjan, ktorzy udzielaja nam ogromna pomoc.

  Bo jeszcze raz podkresle, sluzby specjalne i lobby finansowe nie rozpatruje spraw z punktu swego pchodzenie, narodowosci etc. A ewentualne sklocenie narodow (spoleczenstw) jest w ich interesie.

  Prosze nie uzywajmy slowa „ruskie” bo obrazamy tych bez ktorych nie moglibysmy niczego ustalic (mase ludzi z Smolenska oraz innych ktorzy nas wspieraja)
  =====================
  od pb: In, zadziwia mnie jak zblizone sa nasze poglady – niedawno wpisalem sie podobnie pod ktoryms z komentarzy (@Monitorpolski?); dodam z wlasnego doswiadczenia w kraju, ze okreslenie ‚ruski’ u polakow towarzyszy propagandzie rodem z kompleksu jot, odwiecznego wroga narodu rosyjskiego i slowian w ogolnosci

 60. in said

  Kolejna sprawa.

  Prosze wezcie sobie do serca rade Mizi i sluchajcie uwaznie co mowia niektorzy politycy i prokuratorzy. Chodzi o male slowa i fakty, ktore sa przemycane miedzy wierszami.

  Wiekszosc jest przerazona tym co sie stalo, ale boja sie o swoje rodziny i o siebie. Jednakze staraja sie miedzy wierszami przekazac cos. Chodzi o to ze oficjalnie zaden z nich nie moze odkryc prawdy bo wystawil by sie na celownik, ten impuls do odkrycia faktow musi pochodzic od spoleczenstwa i opinii publicznej. Musza miec podstawke do ujawnienie faktow.

  Ci ktorzy sa ewentualnie w to zamieszani dzialaja poprzez strach indywidualny. Oni wiedza ze ich jest mniejszosc (np.kilka tysiecy) i ze obecnie nie maja po swojej stronie armii (zginelo wielu oficerow). Dlatego sami tez sie boja. Ich wladza jest oparta tylko i wylacznie na strachu ktorym spolecznestwo pozwoli sie ujarzmic. Strachu, ktory prowadzi do milczenia.

  Dlatego to co mozemy teraz zrobic, to sluchac tych ukrytych miedzy wierszami informacji i naciskac na ich ujawnienie. Odkryc co sie stalo i jak sie stalo a Ci ktorzy to ewentualnie zrobili sami wyjda z mgly.
  =================
  od pb: madrosc w twych slowach, In; Bog z Toba

 61. Buka said

  http://fronda.pl/news/czytaj/byly_wlasciciel_wprost_wylecial_z_tygodnika_za_kilka_slow_prawdy
  ” Ponadto Król napisał, że to Michnik zadzwonił do Wajdy, by ten „zdewawelizował Kaczora”….
  ..Już sam tytuł felietonu z 19 kwietnia jest wymowny: „Nie polezie orzeł w GWna”.”

Sorry, the comment form is closed at this time.