Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Wniosek do Trybunału Stanu ws. odpowiedzialności za Smoleńsk

Posted by grypa666 w dniu 25/04/2010

Wniosek do Trybunału Stanu ws. odpowiedzialności za Smoleńsk

Nadesłała Maria 24.4.2010

Plik pdf

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

DARIUSZ KOSIUR KANDYDUJE W WYBORACH PREZYDENCKICH

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Niedawno mieliśmy trzy-milionową wizytę. Rewelacje o kompleksie jot podtrzymają zainteresowanie blogiem.

Pilnie potrzeba  doświadczonych tłumaczy z angielskiego, żeby przyspieszyć pozostałe tłumaczenia.

Wspomóż blog na konto lub Pay Pala

Komentarzy 140 to “Wniosek do Trybunału Stanu ws. odpowiedzialności za Smoleńsk”

 1. klemens said

  Poprzyj protest przeciwko zmianom w IPNie:
  http://klubypatriotyczne.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=390:w-obronie-instytutu-pamici-narodowej&catid=22:aktualnoci

 2. ALFA said

  DARIUSZ KOSIUR KANDYDUJE W WYBORACH PREZYDENCKICH
  Wspaniala wiadomosc:POLAK I PATRIOTA ,Dariusz Kosiur bedzie kandydowal w wyborach prezydenckich!!!
  Biorac pod uwage powage chwili chcialbym zaapelowac do wszystkich Polakow ,do wszystkich ,dla ktorych slowo „POLSKA” nie jest tylko pustym dzwiekiem o masowe poparcie dla tego kandydata.
  Tym,ktorym Polska i jej losy sa bliskie przedstawiac go nie musze.
  Jest nareszcie NASZ,,z krwi ,kosci i ducha POLAK ,ktory ma szanse na to aby powstrzymac katastrofalna ruine i grabiez naszego kraju.
  Apeluje do wszystkich patriotow abysmy w tej chwili zjednoczyli swoje sily.
  o roznicach w pogladach jakie nas dziela porozmawiajmy PO WYBORACH.
  W starozytnej Grecji na czas trwania igrzysk olimijskich ustawaly wszelkie wojny.
  Byla w tym gleboka ,humanistyczna madrosc .

  Pokazmy swiatu ,ze nie jestsmy gorsi od starozytnych Grekow.
  Sprawa o ,ktora chodzi jest o niebo wazniejsza niz sportowe osiagniecia .
  Zawieszenie na kolku wszelkich wasni ,odlozenie na bok wlasnych ambicji i ambicyjek jest w tej chwili nie tylko potrzeba chwila ale rowniez egzaminem na nasza dojrzalosc.
  Nie mam watpliwosci ,ze gazety dla Polakow drukowane po to aby nas oglupic i odwrocic nasza uwage od spraw istotnych zrobia wszystko aby skierowac nasza uwage w innna strone.
  Proponuje aby w tym momencie bojkotowac cala te antypolska sfora.
  Nie probowac dyskutowac z ich argumentami bo to strata czasu ,ktorego mamy i tak bardzo malo.

  Nie pozwolmy sie wciagac w idiotyczne dyskusje.
  Przyslowie ostrzega przed dialogiem z idiota :”Najpierw sciagnie cie do swego poziomu a potem pokona doswiadczeniem”.
  Wezmy to pod uwage.
  Tym bardziej ,ze nasz „idiota” w tym momencie to doswiadczony specjalista,ktory metode „dzieli i rzad” doprawdzil do perfekcji.
  Jedyna nasza bronia jest otwartosc i szczerosc.
  Na tym polu nas nie pokonaja bo to cos czego nigdy nie znali .
  Wykorzystajmy to.
  Polaczmy swoje sily,wybierzmy nareszcie POSLKIEGO prezydenta.
  Potem bedziemy dyskutowac o tym jakie lekarstwo bedzie dla Polski najlepsze.
  Na razie zrobmy wszystko aby „apteka” miala polskiego „aptekarza”.
  MAMY-OSTATNIA BYC MOZE- SZANSE ABY ODZYSKAC POLSKE DLA POLAKOW.
  OD NAS I TYLKO OD NAS BEDZIE ZALEZALO CO Z TA SZANSA ZROBIMY.
  GORZEJ NIZ JEST BYC NIE MOZE.
  MOZE BYC TYLKO LEPIEJ.
  Chialbym rowniez podkreslic tu jeszcze jeden aspekt tej sprawy;stajac twarza w twarz z tymi,ktorym istnienie naszego kraju jest sola w oku,rzucenie im publicznie wyzwania wiaze sie z powaznym osobistym ryzkiem na jakiego naraza sie Dariusz Kosiur.
  Wiadomo przeciez ,ze przeciwnik nie cofa sie przed niczym aby swoj cel osiagnac i zadna metoda ,(lacznie ze zbrodnia) , ktora prowadzi do celu nie jest mu obca.
  Rzucajac wyzwanie tym ,ktorzy chca sprowadzic nasz narod do poziomu niewolnikow we wlasnym kraju Dariusz naraza i siebie i swoich najblizszych.
  Wiecie doskonale ,ze to nie sa puste slowa i grozba jest realna.
  Jedynie nasze poparcie moze byc w tej chwili tarcza dla tego ,ktory od lat powtarza glosno:”Powstan Polsko.Zrzuc kajdany”.
  Dariusz Kosiur reprezentuje „swiat ,ktory nie moze zginac” .
  Od nas,od naszej madrosci i dojrzalosci zalezy w tej chwili los tego wlasnie swiata.

  • Julka said

   Refleksje Dariusza Kosiura były publikowane na Wirtualnej Polonii. Jego poglądy bardzo mi się podobają. Cieszę się, że zamierza kandydować.

  • hjk said

   Niestety główny problem do pokonania to fakt, ze kandydat jest całkowici nieznany w powszechnej świadomości i że wybory podobno są fałszowane od dłuższego czasu – wrzucę potem odnośne skany z ksiażki H.Pająka „Konspirację czas zacząć?”, gdzie jest to opisywane…
   A co z prof. Kozłowskim, który miał kandydować? Rzeczywiście w takich okolicznościach można mocno się bać o swe życie…

  • Julka said

   Hjk
   Prof. Kozłowski podobno zrezygnował na rzecz D.Kosiura. Wprawdzie prezydent w Polsce nie ma zbyt wiele do decydowania, ale w rzeczywistości, w jakiej się znajdujemy, potrzeba dużo odwagi, by kandydować na ten urząd. Nie dotyczy to oczywiście tych z partii Mirów, Zbychów i innych hien cmentarnych. Oni narzucają ton.

  • hjk said

   Choć z drugiej strony fakt ze nieznany jest pewnym atute, gdyż w sytuacji starych, „zgranych kart”, moze budzić zainteresowanie. No ale jeśli wystąpi J.Kaczyśńki ludzie zagłosują na niego..

 3. Zapraszam do zapoznania się z wpisem „Nostradamus: 10 kwietnia” pod adresem http://pytyja.blox.pl/2010/04/Nostradamus-10-kwietnia.html
  Pozdrowienia

 4. Dawid said

  Popieram wniosek do Trybunału Stanu ws. odpowiedzialności za Smoleńsk(znadue sie w plik PDF)

 5. Julka said

  Ten Tomasz Hypki redaktor, to żaden ekspert. Słuchałam audycji z jego udziałem, w której zapodał teorię katastrofy, przyznając że danych nie ma, bo ruskie nie podają itp.itd. Jego zdaniem to błąd pilota, a wnioskuje z tego, że to nie pierwsza katastrofa oraz, że piloci nie są odpowiednio szkoleni. Druga przyczyna to wina rządu odpowiedzialnego za całe przygotowanie lotu. Że ewidentna wina rządu to wiemy. Hypki uważa, że urządzenie wskazywało złe położenie tj. wysokość, bo samolot leciał nad wąwozem (80m długim)Poza tym ględził, że po oderwaniu skrzydła samolot się obrócił na plecy, co skutkowało „zgnieceniem” pasażerów. A zaraz potem: że samolot był rozwalony w drobiazgi, bo w kontakcie z drzewami „się zdezintegrował”. Nie ma co słuchać takich ałtorytetów.

  • hjk said

   jedyne co było ciekawe, o czym powiedział, to ostrzeżenia ze strony chyba białoruskiej i miejscowej kontroli lotów o złych warunkach i ze powinien w tej sytuacji lądować na jakimś zapasowym lotnisku, co moze spowodowałoby jakieś opóźnienie uroczystosci, ale może by nie zginęli.
   Co do drzew to wspomniał, ze drzewa w takich wypadkach powinny amortyzować upadek, o ile oczywiście nie są zbyt wielkie i masywne…
   A najciekawsze chyba był wątek z paliwem – powiedział ze samolot powinien miec ok 12 ton paliwa w chwili lądowania, wiec powinniśmy się spodziewać duzego pozaru. Podobna katastrofa z 2 ma tonami paliwa spowodowała pozar, który gasili ok. godziny…
   Czy zabrakło paliwa? Czy wskaźniki źle podawały poziom? czy wyciekało w czasie lotu? a moze zabrakło paliwa tuz przed lądowaniem (świadkowie mówili o ciszy, potem uderzenie)? A moze explozja, która rozerwała i rozrzuciłą kadłub „rozchlapała” paliwo po okolicy i zdusiłą ew. pożar?

   • Magda said

    o 12 tonach paliwa mówił też generał Czaban(?) u Olejnik na zetce.
    Dziwne ,że 12 ton paliło się takim mizernym ogniem
    Ale Hypki wskazał na odpowiedzialność szefa MON -Klicha.Mówił,że to za jego kadencji wydarzyły się te tak tragiczne w skutkach katastrofy-w Mirosławcu i w Smoleńsku.I,że po Mirosławcu nikt nie poniósł odpowiedzialności.

 6. Fraktal said

  Teraz trochę z innej beczki,przecztajcie bo może być w przyszłości podobnie z tym blogiem i innymi stronami alternatywnymi:
  http://wolnemedia.net/?p=21366

 7. Dawid said

  Kilka dni przed katastrofa mialo miejsce wazna nominacja.

  sp Lech Kaczynski powolal 06.IV.2010 powołał sędziego Andrzeja Seremeta na stanowisko prokuratora generalnego. Andrzej Seremet jest człowiekiem spoza środowiska prokuratorów.

  Czyzby niezyjacy przydent przeczuwal,ze cos moze mu grozic i powolal nowego prouratora generalnego?

  • hjk said

   Tak, to prawda, jakis ksiądz na którejś z tych mszy pogrzebowych powiedział, ze L.Kaczyński ostatnio coraz bardziej obawiał się o swe życie i zamachu, do tego stopnia, ze miał powiedzieć, że boi się tego Katynia bardziej niż lotu do Gruzji. Wspomniane wczesniej na blogu opóźnienie startu mogło byc spowodowane tym, ze na wszelki wypadek rano poszedł do kościoła do spowiedzi (wiem od ojca, który jest emerytem i ma czas słuchac tych transmisji z pochówkow ofiar katastrofy)…

   • hjk said

    a moze do kapelana, nei do kościoła, ale w każdym razie spowiadał się, co trwało jakis czas…

  • Aśka said

   Zgodnie z nowelizacją ustawy o prokuraturze, Prezydent Lech Kaczyński miał obowiązek wskazać Prokuratora Generalnego spośród dwóch kandydatów ( przedstawionych mu 7 stycznia przez Krajową Radę Sądownictwa) w ciągu 2 miesięcy od podjęcia uchwały o wyborze dwóch kandydatur przez Krajową Radę Sądownictwa, tj.do 7 marca 2010 r.

   6 marca 2010 r. Prezydent Lech Kaczyński oficjalnie powołał Andrzeja Seremeta na stanowisko Prokuratora Generalnego.

   Nowy prokurator generalny, wybrany na 6-letnią kadencję, rozpoczął swoje urzędowanie 31 marca. Jest on pierwszą od 20 lat osobą pełniącą tę funkcję po jej oddzieleniu od stanowiska ministra sprawiedliwości.

   A w kwietniu powoływani byli jego zastępcy.

 8. Kier said

  USTAWA RZĄDOWA Z 3 MAJA 1791 R.
  (Volumnia Legum, t. IX, s. 220-225, Kraków 1889)

  W imię Boga, w Trójcy Świętej jedynego.
  Stanisław August z Bożej łaski i woli Narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski i Czernichowski, wraz ze Stanami Skonfederowanymi, w liczbie podwójnej naród polski reprezentującymi.
  Uznając, iż los nas wszystkich od ugruntowania i wydoskonalenia konstytucji narodowej jedynie zawisł, długim doświadczeniem poznawszy zadawnione rządu naszego wady, a chcąc korzystać z pory, w jakiej się Europa znajduje i z tej dogorywającej chwili, która nas samym sobie wróciła, wolni od hańbiących obcej przemocy nakazów, ceniąc drożej nad życie, nad szczęśliwość osobistą, egzystencję polityczną, niepodległość zewnętrzną i wolność wewnętrzną narodu, którego los w ręce nasze jest powierzony, chcąc oraz na błogosławieństwo, na wdzięczność współczesnych i przyszłych pokoleń zasłużyć, mimo przeszkód, które w nas namiętności sprawować mogą dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia Ojczyzny naszej i jej granic z największą stałością ducha, niniejszą konstytucję uchwalamy i tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy, dopóki by naród w czasie prawem przepisanym, wyraźną wolą swoją nie uznał potrzeby odmienienia w niej jakiego artykułu.
  Do której to konstytucji dalsze ustawy sejmu teraźniejszego we wszystkim stosować się mają.

  I. RELIGIA PANUJĄCA
  Religią narodową panującą jest i będzie wiara święta rzymska katolicka ze wszystkimi jej prawami. Przejście od wiary panującej do jakiegokolwiek wyznania jest zabronione pod karami apostazji. Że zaś taż sama wiara święta przykazuje nam kochać bliźnich naszych, przeto wszystkim ludziom jakiegokolwiek bądź wyznania, pokój w wierze i opiekę rządową winniśmy i dlatego wszelkich obrządków i religii wolność w krajach polskich, podług ustaw krajowych warujemy.

  V. RZĄD, CZYLI OZNACZENIE WŁADZ PUBLICZNYCH
  Wszelka władza społeczności ludzkiej początek swój bierze z woli narodu. Aby więc całość państw, wolność obywatelską i porządek społeczności w równej wadze na zawsze zostawały, trzy władze rząd narodu polskiego składać powinny i z woli prawa niniejszego na zawsze składać będą, to jest: władza prawodawcza w Stanach zgromadzonych, władza najwyższa wykonawcza w królu i Straży, i władza sądownicza w jurysdykcjach, na ten koniec ustanowionych, lub ustanowić się mających.

  VI. SEJM CZYLI WŁADZA PRAWODAWCZA
  Sejm czyli Stany zgromadzone na dwie Izby dzielić się będą: na Izbę Poselską i na Izbę Senatorską pod prezydencją Króla.

  Wszystko i wszędzie większością głosów udecydowane być powinno. Przeto liberum veto, konfederacje wszelkiego gatunku i sejmy konfederackie, jako duchowi niniejszej konstytucji przeciwne, rząd obalające, społeczność niszczące, na zawsze znosim

  VII. KRÓL, WŁADZA WYKONAWCZA

  Osoba króla jest święta i bezpieczna od wszystkiego; nic sam przez się nie czyniący, za nic w odpowiedzi narodowi być nie może; nie samowładcą, ale ojcem i głową narodu być powinien.

 9. Kier said

  Ścieżka obok drogi
  Demokracja w obliczu próby
  Stanisław Michalkiewicz

  Katastrofa prezydenckiego samolotu w pobliżu lotniska Siewiernyj pod
  Smoleńskiem sprawiła, że najważniejszym przedsięwzięciem politycznym
  stają się w Polsce wybory prezydenckie. Inna rzecz, że słuchając
  wypowiedzi przedstawicieli środowiska „Gazety Wyborczej” oraz
  poprzebieranych i utytułowanych autorytetów odsądzających nie tylko od
  czci i wiary, ale nawet od rozumu każdego, kto zwraca uwagę na
  wykluczenie z góry przez stronę rosyjską i władze polskie hipotezy
  zamachu nawet ze strony złowrogiego Osamy bin Ladena, można by
  pomyśleć, że najistotniejsze jest pojednanie z rosyjskim premierem
  Włodzimierzem Putinem oraz Genadym Ziuganowem. Ciekawe, że tych
  połajanek zupełnie nie bierze pod uwagę np. prasa izraelska i jak gdyby
  nigdy nic rozważa hipotezę zamachu. Ale też, w odróżnieniu od nas,
  tubylców, Izrael nie musi natychmiast pojednywać się z Rosją, więc i
  tamtejsze autorytety mogą pozwolić sobie na większą swobodę, nawet gdy
  podlegają oficerom prowadzącym. Być może zresztą polskie wybory z
  pojednaniem są powiązane, zwłaszcza gdyby wygrał je faworyt
  niezależnych mediów, które tak samo sugestywnie płakały po prezydencie
  Lechu Kaczyńskim, jak wcześniej go oczerniały i ośmieszały. Ale
  wiadomo nie od dziś, że niezależne media, podobnie jak niezawisłe
  sądy, zawsze robią to, co im każą, albo przynajmniej – za co im
  zapłacą starsi i mądrzejsi, więc skoro już padł rozkaz pojednania, to
  na pewno się pojednamy, żeby tam nie wiem co.
  Skoro zatem kwestia pojednania została już przesądzona bez względu na
  rezultat obydwu niezależnych śledztw, tzn. rosyjskiego i polskiego,
  które praktycznie rozpocznie się dopiero po zakończeniu śledztwa
  rosyjskiego, a więc Nie Wiadomo Kiedy, możemy spokojnie zająć się
  wyborami prezydenckimi. Jeszcze nie jest pewne, kto będzie w nich
  uczestniczył; PiS zdecyduje o tym jutro, a razwiedka stręczy swojego
  kandydata, a na wszelki wypadek – nawet dwóch na raz. Poza tym w takich
  sytuacjach sama chęć kandydowania nie oznacza jeszcze rejestracji. Jej
  warunkiem jest bowiem zebranie przez komitet wyborczy danego kandydata co
  najmniej 100 tys. podpisów popierających kandydaturę. Ponieważ na
  zebranie tych podpisów pozostaje mało czasu, to dla niektórych
  komitetów może to być barierą trudną do pokonania. Tak zresztą
  została pomyślana, ale co będzie, jeśli się okaże, że ani jeden
  komitet wyborczy wymaganych podpisów nie zebrał albo jeśli, dajmy na to,
  zbierze je tylko jeden? Jest to oczywiście możliwość wyłącznie
  teoretyczna, ale życie przynosi różne niespodzianki. Kto by się na
  przykład spodziewał, że ulubieńca wszystkich Polaków, a w każdym
  razie prawie wszystkich, nikt nie zechce wynagrodzić choćby zdawkowymi
  oklaskami za retorycznie udane przemówienia? Łaska pańska na pstrym
  koniu jeździ, i pewnie dlatego ze wszystkich stron słyszymy apele o
  podpisywanie list poparcia dla każdego kandydata, bo jużci, pozory
  demokratycznej konkurencji muszą być przecież zachowane. Jakże
  moglibyśmy w przeciwnym razie spojrzeć w oczy złowrogiemu prezydentowi
  Aleksandrowi Łukaszence znajdującemu podobnież szczególne upodobanie w
  gwałceniu demokracji?
  Ale 100 tys. podpisów to dopiero pierwsza bariera. Właśnie przejrzałem
  sprawozdania finansowe złożone przez komitety wyborcze Państwowej
  Komisji Wyborczej po wyborach prezydenckich w 2005 roku. Wynika z nich, że
  komitet wyborczy Donalda Tuska zgłosił 14 261 885, 67 zł przychodów i
  14 260 482,59 zł wydatków. Komitet wyborczy Lecha Kaczyńskiego zgłosił
  natomiast 13 500 010 zł przychodów, wydatkował natomiast 13 493 239
  złotych. Zważywszy na fakt, że w 2005 r. komitety wyborcze miały
  znacznie więcej czasu na zebranie takich kwot, a teraz natomiast muszą
  startować z marszu, to bariera ta dla wielu z nich może okazać się
  jeszcze trudniejsza do pokonania niż zebranie podpisów. Ale to właśnie
  sprawia, że z wyborów na wybory demokracja staje się coraz bardziej
  przewidywalna, co zauważyli już starożytni Rzymianie, swoim zwyczajem
  ubierając to spostrzeżenie w pełną mądrości sentencję mówiącą,
  że „nie ma takiej bramy, której nie przeszedłby osioł obładowany
  złotem”. Inna rzecz, że oprócz niej sformułowali również inną: „Deus
  mirabilis, fortuna variabilis”, co się wykłada, że Bóg Wszechmocny,
  szczęście zmienne. 23.04.2010

 10. Maxi said

  Dotyczy CASY, ale taki sam komunikat moze pojawic sie teraz po rozerwaniu TU 154, analogie nasuwaja sie same, w przypadku CASY ciekawa jest zmiana opinii, ze raz lecial za nisko, a raz za wysoko:
  http://news.money.pl/artykul/casa;blad;pilota;przyczyna;tragedii,183,0,317879.html

  Płk Grzegorzewski dodał, że medialne doniesienia o tym, że to błąd pilota był powodem wypadku wynikają ze zmanipulowania słów przewodniczącego komisji badającej okoliczności katastrofy, płk Zbigniewa Drozdowskiego. Płk Grzegorzewski powiedział, że wyjaśnienie przyczyn zajmie najprawdopodobniej kilka miesięcy.
  Wcześniej powołując sie na źródła w komisji media doniosły, że wszystko wskazuje na to, że do momentu uderzenia w ziemię samolot był sprawny i sterowny. A do tragedii doszło zapewne, gdy pilot po pierwszym podejściu do lądowania robił krąg dookoła lotniska.
  Ze względu na niską podstawę chmur pilot leciał na bardzo małej wysokości i skoncentrował swą uwagę na światłach pasa startowego. Nie zauważył, że samolot traci wysokość, a przy tak niskim pułapie wystarczył moment by doszło do wypadku.
  Według lotniczej terminologii był to tzw. CFIT (Controlled Flight Into Terrain), czyli sytuacja gdy sprawny samolot uderza w ziemię w efekcie dezorientacji załogi, która nie zdaje sobie sprawy z tego, że traci wysokość.

  http://wiadomosci.onet.pl/1721833,11,item.html
  Bezpośrednią przyczyną było nieświadome doprowadzenie przez załogę do nachylenia samolotu na prawą stronę – stwierdziła komisja. Ale oprócz tego komisja wymieniła też wiele innych przyczyn – złą organizację szkolenia lotniczego w eskadrze, źle dobraną załogę do wykonania zadania, złą współpracę załogi samolotu i błędy wieży kontroli lotów.
  Wśród pozostałych przyczyn była też niewłaściwa analiza warunków atmosferycznych.
  Załoga za każdym z dwóch podejść leciała za wysoko, nie posługiwała się systemem nawigacyjnym ESR, nie obserwowała przyrządów w końcowym etapie zejścia.
  Komisja ustaliła, że katastrofie sprzyjały: brak wyszkolenia II pilota w ciężkich warunkach atmosferycznych, brak doświadczenia dowódcy w lotach na tej wersji CASY, brak doświadczenia kontrolera w prowadzeniu samolotów innych niż Su-22, używanie przez załogę i kontrolera różnych jednostek miar.
  – Błędem było też wyznaczenie tych, a nie innych pilotów do tego typu lotu – powiedział Bogdan Klich.
  Szef MON odtajnił raport komisji badającej przyczyny wypadku CASY.
  – Niestety, ale tragedia pod Mirosławcem pokazała dużą skalę nonszalancji w siłach powietrznych. To nie może się powtórzyć – stwierdził minister obrony. Zapowiedział „wyciągnięcie personalnych wniosków do końca tygodnia”.
  – Wszystkie systemy zarówno samolotu jak i na lotnisku były sprawne, nie było oblodzenia czy zaskakujących pilota zjawisk atmosferycznych – powiedział przewodniczący Komisji Badania Wypadków Lotniczych płk Zbigniew Drozdowski.
  Jak przypomniał komisja przez 10 dni analizowała rózne hipotezy nt. mozliwych przyczyn katastrofy wojskowej CASY w której zginęło 20 oficerów. Podkreślił, że rozpatrywano m.in. hipotezy oblodzenia samolotu, zderzenia z ptakami, uszkodzenia silników, oraz błędów pilota i służb obsługi naziemnej.
  Według ustaleń komisji samolot zarówno przy pierwszym, jak i drugim podejściu do lądowania znajdował się za wysoko.

  a tak wogle to jest to juz „wyjasnione” do konca?

  • Aśka said

   Hypki już urabia społeczeństwo do postawienia przez komisję takiej opinii o przyczynach „wypadku”
   patrz: http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21228

   • hjk said

    pewnie „ałtorytety” kupione albo zastraszone…

   • hjk said

    żeby nie doszło do tego, że będą skazywali za „kłamstwo smoleńskie” i „negacjonizm expertów”

   • Maxi said

    http://opinie-publicystyka.netbird.pl/a/42243
    2010-04-11 Tomasz Hypki: Trudne warunki i zła decyzja pilota

    Niesprzyjająca pogoda i prawdopodobnie zła decyzja pilota doprowadziła do katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Okoliczności wypadku są niemal identyczne jak te, w których spadła wojskowa Casa, dwa lata temu pod Mirosławcem – mówi ekspert lotniczy Tomasz Hypki dla Netbird.pl.
    (…)
    Pierwotną przyczyną były warunki atmosferyczne, a bezpośrednim powodem prawdopodobnie zła decyzja pilota, dotycząca lądowania w warunkach, do których samolot ani wyposażenie lotniska nie były przystosowane.
    (…)
    Moim zdaniem okoliczności wypadku były bardzo podobne do katastrofy wojskowego samolotu CASA w Mirosławcu, właściwie identyczne. Pilot krążył nad lotniskiem, by się zorientować jakie są warunki, czy jest możliwość lądowania i podjął taką decyzję, po czym będąc zbyt nisko nad ziemią zorientował się, że nie jest w osi pasa lotniska i próbował zakręcić. Zahaczył wtedy skrzydłem o drzewa i jakąś antenę i się rozbił. Samolot był pełen paliwa, dlatego doszło do pożaru. Trzeba pamiętać, że przy tego typu katastrofach, jeśli są tylko uszkodzenia mechaniczne, to bardzo wielu pasażerów przeżywa. Niemal identyczna katastrofa miała miejsce pod Moskwą, gdzie rozbił się samolot TU 204, także spadając na drzewa tuż przed pasem lotniska, tyle że to był pusty samolot, z samą załogą a na dodatek nie miał paliwa. To była zresztą jedna z przyczyn, dla jakich pilot zdecydował się na lądowanie mimo awarii systemów nawigacyjnych. Ten samolot nie spłonął, wszyscy przeżyli, choć dwie osoby zostały poważnie ranne.

    Prezydencki Tupolew miał zapas paliwa na powrót do Polski?

    Na pewno tak było. Na zdjęciach z katastrofy widać, że ten samolot doszczętnie spłonął, z wyjątkiem ogona, który się odłamał przy uderzeniu o ziemię. Ogon został cały, co spowodowało, że przetrwały czarne skrzynki a po drugie nie zostały zniszczone silniki, będzie więc można stwierdzić, czy nie doszło do awarii silnika, w sposób pośredni a nie przy pomocy zapisu z czarnych skrzynek. Według tego, co podają media rosyjskie, pilot próbował wrócić do osi pasa lotniska i zahaczył skrzydłem o drzewa. Tu 154 nie jest samolotem małym, jego skrzydła mają ponad 40 metrów rozpiętości, to nie jest myśliwiec, który można sobie przechylać w prawo lub w lewo. Wystarczy lekko zahaczyć skrzydłem i już jest koniec. Czy pilot zwiększył moc silników, trudno mi powiedzieć, ale proszę pamiętać, że silniki turbinowe mają dużą bezwładność, zwykle czas reakcji liczony jest w sekundach, to nie są ułamki sekund, ale sekundy, zanim silniki wejdą na obroty. Próba dodania ciągu nie ma nic do rzeczy, to byłoby ważne gdyby próbował wznieść się.

    Podziela pan opinię, że rządowe Tupolewy powinny zostać zastąpione nowocześniejszymi samolotami?

    Nie zgadzam się, przede wszystkim Jaki 40 powinny zostać zamienione na coś nowocześniejszego. Z Tupolewami nigdy nie było problemu, jeśli chodzi o awaryjność, to jest nieprawdziwa propaganda. Nie twierdzę oczywiście, że to nowoczesne samoloty, ale chodzi o lobbing przeciwko tej maszynie. Wystarczy popatrzyć na statystyki sił powietrznych – TU 154 to jeden z mniej awaryjnych samolotów w siłach powietrznych. Wszystkie awarie, jakie mu się ostatnio przydarzały, były spowodowane złych wyszkoleniem załogi lub innymi przyczynami. Na przykład w Kabulu samolot najechał podwoziem na wystające pręty na płycie lotniska. W Mongolii piloci zamiast rozmrozić samolot po nocy, zaczęli uruchamiać siłowniki klap i one po prostu pękły. Też była ewidentna wina załogi.

    Uważam, że po katastrofie Casy nie wyciągnięto żadnych wniosków, jeżeli funkcjonalność struktur wojskowych, system szkolenia, polskie państwo jest kompletnie niewydolne. Sytuacja w armii jest coraz gorsza, niestety wynika to także z tego, iż obecny szef MON koncentruje się głównie na propagandzie zamiast na realnych reformach i poprawie stanu wyszkolenia.

    rozmawiał Robert Rusek

    zdania -„[Pilot] próbował zakręcić. Zahaczył wtedy skrzydłem o drzewa i jakąś antenę i się rozbił.”
    i „Na zdjęciach z katastrofy widać, że ten samolot doszczętnie spłonął, z wyjątkiem ogona, który się odłamał” to klamstwo dla ustalonej tezy, ale niestety gniew tego „eksperta” na MON to czesc calej akcji.

 11. Buka said

  A pamiętacie to http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/nieudany-zamach-roza_132804.html .Nieudany zamach,BOR bronił prezydenta przed różą.Taki dziwny ten gość,charakterystyczne nakrycie głowy,róża jakimś symbolem?

  • Marslim said

   symbol wyroku śmierci za zdradę tajemnic

   • wierny said

    Na stronie 73 w książce Alefa Sterna Pola Laska jest fragment o róży:” – Nie rusz chłopcze tego kwiatka. Róża kole! – rzekła matka. – Po co Ci ona i ta cała Pola i polityka? Ne rady darem. Daremnie je wypowiadam. Zrobisz jak chcesz. To wiem. I nie mów PO, że nie mówiłam”

 12. felicyta said

  „Rozmawiajmy poważnie
  Opublikowano: 23.04.2010 | Kategoria: Polityka Drukuj

  http://wolnemedia.net/?p=21339

  Każdy kolejny dzień i każdy kolejny tydzień, każda chwila, upływające od śmierci Lecha Kaczyńskiego, czynią Go większym. I takimi powinny czynić Polaków. Tymczasem przyczyny katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem wyjaśniają potomkowie oprawców z Katyńskiego Lasu, wskazani przez spiritus movens – być może projektodawcę i nadzorcę – ataków terrorystycznych na budynki mieszkalne w Riazaniu, Moskwie oraz Wołgodońsku, byłego oficera KGB. Mało tego, bo wyjaśniają pod jego osobistym kierownictwem. Oni, plus paru Polaków na doczepkę.

  A jednak termin “zamach” wciąż nie może z należytym łoskotem przebić się do medialnego głównego nurtu. Przynajmniej w Polsce. Zupełnie tak, jak gdyby najoczywistsza hipoteza, którą w obliczu dramatu w smoleńskim lesie należałoby uwzględniać, z niewiadomych powodów stawała ością w gardle polskim dziennikarzom i politykom.

  PYTANIA BEZ ODPOWIEDZI

  A może chodziło jedynie o to, by samolot wylądował w Mińsku czy Moskwie, by storpedować uroczystość upamiętniającą polskie ofiary spoczywające w Katyniu? By Lech Kaczyński nie mógł wygłosić swojego, tak chwytającego za serce, przemówienia, nad grobami pomordowanych Polaków? A może zamach – mamy prawo to podejrzewać – był skutkiem walki o władzę w środowisku rosyjskich elit?

  I dalej: na ile uzasadniona jest teza, iż elita polskich pilotów mogła nie znać ścieżki podejścia do smoleńskiego lotniska? Czemu Polacy nie przejęli kontroli nad miejscem katastrofy? Czy na miejscu nie było naszych służb? Nikt z BOR-u na prezydenta nie czekał? Dlaczego ciała ofiar katastrofy znalazły się w stolicy Rosji (wyłączając ciało prezydenta Rzeczypospolitej, a i to na wyraźne ponoć żądanie Jarosława Kaczyńskiego)? Czy Warszawa nie mogła dokonać identyfikacji?

  Dlaczego wyjaśnianie przyczyn katastrofy scedowaliśmy na Rosję? Z jakiego powodu polski rząd nie apelował o powołanie międzynarodowej komisji, która zajęłaby się wyjaśnieniem jej przebiegu i określaniem przyczyn? I wreszcie, czemu zgodziliśmy się, by “czarne skrzynki” przez kilkanaście pierwszych godzin pozostawały w rękach Rosjan, a potem powędrowały do Moskwy? Wiktor Suworow: “Przecież rzeczą oczywistą jest, że w tej chwili informacje w niej zawarte są całkowicie niewiarygodne. To dokładnie tak, jakby dać nóż z odciskami palców na 15 godzin w ręce potencjalnego mordercy”.(…)

  • Andre said

   Śledztwo Rosyjskie jest tajne – a śledztwo w polskie byłoby jawne.
   I już chyba rozumiesz dlaczego polska nie może prowadzić śledztwa.
   Odpowiedzialny jest też PO Prezydenta RP.- a szerzej— trzeba odciąć BOLKOWĄ PĘPOWINĘ SĄCZĄCA JAD ( jak ktoś napisał)

  • felicyta said

   c.d.
   „UKŁADANIE STOSUNKÓW

   http://wolnemedia.net/?p=21339

   Takie pytania – a przecież podobne można mnożyć w nieskończoność – nie tylko, że nie znajdują racjonalnych odpowiedzi, to na dodatek niemal nikt nie chce ich oficjalnie postawić (piszę te słowa dziesięć dni po katastrofie). W zamian obserwujemy zadziwiającą dekretację “zdrowego rozsądku” oraz “pojednania”. A to po to, by “ułożyć dobre stosunki z Rosjanami”.

   Ach! Więc to my – zapytam – my ułożyliśmy je źle?

   Skoro nie my, niechże Rosjanie te stosunki układają jak należy. Tylko czy rzeczywiście chcą? Bo przypuszczam, że wątpię.

   Oto w przestrzeni publicznej media całymi dniami celebrowały odezwę Miedwiediewa adresowaną do Polaków, ogłoszenie żałoby narodowej w Rosji, szeroko otwarte ramiona Putina, ojcowskim gestem przytulającego Tuska na miejscu katastrofy, wreszcie emisję “Katynia” w jednej z wiodących stacji telewizyjnych. Ale czy ktoś słyszał, by premier Putin powiedział na przykład tak: “Śledztwo mające wyjaśnić przyczyny wypadku prowadzone będzie pod nadzorem polskich prokuratorów. Natychmiast po katastrofie, działając w imieniu i z upoważnienia najwyższych władz Federacji Rosyjskiej, zaoferowałem polskiemu rządowi wszelką pomoc, która okaże się konieczna”. Ktoś to słyszał? Nie? No to może prezydent Miedwiediew oświadczył, że: “Ta niewyobrażalna tragedia musi być wyjaśniona tak szybko, jak to tylko będzie możliwe. W porozumieniu z rządem Federacji Rosyjskiej oddajemy do dyspozycji polskich specjalistów wszystkie środki, jakimi dysponuje Rosja”.

   Wreszcie, czy ktokolwiek słyszał – czy ktoś słyszał, pytam! – by na “fali bólu” Moskwa zapowiedziała ujawnienie tajnych akt rosyjskiego śledztwa dotyczącego mordu NKWD na polskich oficerach?

   Też nie?

   SPEKTAKL DLA MEDIA-OSIOŁKÓW

   To kto i na jakiej podstawie ośmiela się fajfurzyć o pojednaniu czy do pojednania nawoływać? W obliczu takiej tragedii? Doprawdy, w tych okolicznościach słowa i gesty, czynione na poziomie decydentów, niewiele Kreml kosztują. Więcej kosztowałby Rosję brak tego rodzaju reakcji.

   Innymi słowy, obserwujemy teatr. Medialny spektakl dla media-osiołków. Podkreślam – na poziomie władz, nie społeczeństw. Na poziomie społeczeństw są łzy i szczere wyrazy współczucia. Na poziomie władz, Siergiej Iwanow, odgrywający rolę “złego policjanta” wicepremier Rosji, zapytany, dlaczego dotąd nie odtajniono wszystkich dokumentów z archiwów rosyjskich na temat Katynia, odpowiada krótko, zwięźle, na temat oraz w duchu pojednania: “Takie jest prawo w Rosji”. Po czym cierpliwie wyjaśnia: “Rosjanie też mają swoje żale i pretensje, choćby co do wydarzeń w latach 20. – śmierci wielu żołnierzy Armii Czerwonej w wojnie polsko-bolszewickiej. Można wszystko odtajnić, można potem to przerabiać i tak bez końca. Aż cofniemy się do XVI wieku, kiedy Polska napadła na Moskwę. Nie ma potrzeby tego robić”.

   Nie miejmy więc złudzeń. Wszak dyrektor Instytutu Historii Rosyjskiej Akademii Nauk uprzejmie poinformował stronę polską, że dokumentów dotyczących zbrodni katyńskiej ujawniać nie należy, ponieważ znajdują się tam nazwiska morderców, zatem ujawnienie tych danych mogłoby naruszyć dobre imię potomków bezpośrednich sprawców mordu.

   * * *

   Powiadają, że to, do jakiego stopnia można ufać zmianie nastawienia rosyjskich władz, pokaże czas. Nie wydaje mi się. W polityce czas jest tylko narzędziem. Na przykład: znakomicie zaciera ślady. W tych okolicznościach nawoływanie o pojednanie można skomentować tylko w jeden sposób, mianowicie przywołując Mariana Hemara: “Teraz pokój? Po zabiciu? Pokój z wami? Nigdy w życiu”.

   Autor: Krzysztof Ligęza
   Źródło: Tygodnik “Goniec” z Toronto

   • Andre said

    WŁADZE I MEDIA RP CHCĄ ZAMILCZEĆ WSZYSTKIE OSIĄGNIĘCIA E-LUDZI W ZAKRESIE NIEZGODNYCH Z PRAWDA DZIAŁAŃ PRZEDSTAWICIELI WŁADZY. PROKURATURA BADA 11 DZIEŃ FILMIK Z MIEJSCA KATASTROFY ZE STRZAŁAMI.
    widać STOSUNEK KLASY RZĄDZĄCEJ DO PLEBSU( SPOŁECZEŃSTWA)

    JAK DŁUGO JESZCZE……….

  • Jose said

   Niestety ludzie bezkrytycznie łykają ten szajs medialny, jak prawdy objawione. Niechcący (czego żałuję, bo wiedziałem co tam zastanę) zerknąłem na temat podjęty na lokalnym forum. Ktoś zapodał znaną nam wszystkim listę pytań i wątpliwości odnośnie katastrofy. Odpowiedzi były bardzo merytoryczne: „Spier**aj”, „Lecz się”, „Poj**bus”, „Jesteś psychiczny” itp. Ktoś jednak raczył coś tam z tego przeczytać: „A dłużej się nie dało?”, „Ledwo dobrnąłem do połowy. Nie dało się tego jakoś skrócić?”.
   Nie dziwmy się temu, jak znaczna część ludzi reaguje. Zapewne dla takich osobników streszczenie lektury jest zbyt długie, a jak trzeba jeszcze w czasie czytania analizować, to już jest ponad siły. Zresztą poziom dyskusji i naiwne pytania na temat podawanych informacji „Co ruscy z tego by mieli?”, „To nie miało by sensu”, „Kto by się trudził w jakieś zamachy?”, „W TV by przecież powiedzieli”, „Wszystko powiedzą, komisja przecież to bada” świadczą, że dyskusja odbywała się pomiędzy 2-latkami (co by było bardzo pocieszające w tym wypadku) lub naprawdę jest gorzej niż myślimy.

   Interesuje mnie jeszcze sprawa praw autorskich filmów „Nocna Zmiana” i „Bunt, Sprawa Litwinienki”. Może akcja na zasadzie „zgraj i wrzuć sąsiadom do skrzynki na listy”?

   • Magda said

    Interesuje mnie jeszcze sprawa praw autorskich filmów “Nocna Zmiana” i “Bunt, Sprawa Litwinienki”. Może akcja na zasadzie “zgraj i wrzuć sąsiadom do skrzynki na listy”?
    ———————————————————–
    ciekawa inicjatywa,ale może nie wrzuć do skrzynki,tylko daj do ręki,nie sąsiadom a znajomym i uprzedzając ich co tam jest dodając,że chciałbym o tym z tobą podyskutować
    „Nocna zmiana” to pozycja na obowiązkowej liście wszystkich młodych Polaków

   • ALFA said

    Coś było wspomniane o tym w wiadomościach tylko nie pamiętam w których.

   • in said

    Osmieszanie i ponizanie to ksiazkowa metoda psychologicznej manipulacji ktora ma na celu zastraszenie ludzi przed zadawaniem pytan i dazy do ukrycia prawdy. Sa to swiadome w pelni przemyslane dzialania dlatego nie ma mowy o emocjonalnej reakcji.

    Kazdy sie boi ostracyzmu (etykiety chorego psychicznie).

    Fakt powszechnego stosowania tej metody potwierdza ze ktos cos probuje ukryc. Kazdy kto ma choc podstawowe pojecie o psychologii zdaje sobie sprawe z tej metody. Bardzo dobrze je poznac bo to pozwala sie bronic przed nimi.

    http://www.kns.gower.pl/filozofia/metody.htm

   • Jose said

    Ze znajomymi jak najbardziej, ale może dobrze było by zabezpieczyć się przed ewentualnymi problemami prawnymi…hmmm „dzielenia się” tymi informacjami w postaci filmów.
    Przebadałem trochę najbliższą rodzinę, znajomych i faktycznie znajomość tematu z „Nocnej zmiany” jest bardzo niska lub zerowa. Niektórym coś świta w głowie, że takie coś miało miejsce,ale o co dokładnie tam chodziło, to ni hu hu… 🙂

 13. Andre said

  info z : „Środa, 14 Kwietnia 2010, 19:54”

  http://www.radiozet.pl/Wiadomosci/Swiat/Amatorski-film-ze-Smolenska-pod-okiem-prokuratury/

  „POLSKA” Prokuratura bada już 10 dni FILM KOLI- jak długo jeszcze???

 14. felicyta said

  http://konservat.cba.pl/art.php?art=0716&path=arty2010#ha

  “Ptasznik z Trotylu [191] napisał(a):
  Panie i Panowie i znowu “proroctwa mnie wspierają”. Na stronie ruskiej Agencji Prasowej Novosti bardzo ciekawy artykuł rosyjskiego komentatora politycznego “Jak Chiny rozduszą Rosję” z podtytułem “Wojna będzie krótka – Rosja nie ma szans”, Jeśli kto czyta cyrylicę to proszę: http://apn.ru/publications/article20421.htm
  W skrócie: Najpierw jest opis chińskiej doktryny wojennej i jej podbudowy ideologicznej opartej o decyzje Komunistycznej Partii Chin. Następnie analiza sytuacji gospodarczej i społecznej Chin, uzasadniająca nieuchronną napaść na Rosję. I sam opis przebiegu konfliktu: w Nowy Rok gdy Rosja przez tydzień leczy sylwestrowego kaca Chiny rzucają 150- milionową armię na Syberię. Przez Mandżurię rzucają związki taktyczne piechoty (głównie bezrobotnych i zmobilizowanych chłopów) na rosyjski Daleki Wschód (przy czym taktyka chińska zakłada maksymalne straty własne), natomiast przez Mongolię prą na Srodkową i Zachodnią Syberię masy związków pancernych.
  Rosja nie decyduje się na uderzenie strategicznych sił jądrowych na miasta chińskiego Wschodniego Wybrzeża bo obawia się chińskiej odpowiedzi jądrowej na miasta europejskiej części Rosji. W działaniach konwencjonalnych armia chińska przy morderczych stratach własnych rozbija w pył rosyjskie siły lądowe. Chińczycy zajmują Rosję aż po Ural. Do tego artykułu jest prawie 1000 komentarzy internautów i prawie wszystkie w nastroju bardzo minorowym. Jest komentarz Ujgura (chiński muzułmanin z pogranicza chińsko-mongolskiego) który potwierdza duży wzrost liczebny chińskich garnizonów i duże transporty sprzętu ciężkiego z głębi Chin.Najlepszy był komentarz niejakiego “Fiedi” który napisał :”wygrażaliśmy jak dzikusy wszystkim naokoło i teraz wszędzie mamy wrogów i zostaliśmy sami”. Ciekawy komentarz Ukraińca z Kijowa: “Mój dziadek zawsze mawiał- jedyna korzyść z Rosji jest ta że oddziela nas od Chin”. Panowie, Rosji sypie się już próchno z tyłka, więc możemy się na razie zrelaksować. To są ostatnie podrygi byłego imperium. Możliwości mobilizacyjne Rosji ocenia się na 5 milionów ludzi, Polski na 1,5 miliona ludzi. Chiny mogą rzeczywiście zmobilizować 150-milionową armię.”

  • Dawid said

   Ogladalem kiedys wywiad z Brzezinskim. Wspomnial on,ze USA beda dazyc do tego by robic Rosje kilkoma metodami. Jedna z nich to oslabianie je wplywow poprez okrazenie. Polega to na wzbudzaniu ognisk zapanych w sasiedztwie Rosji. Chiny jaka sasiad stanowia zagrozenie dla Rosji. Niewatpliwie ewentualny atak oslabilaby Rosje i Chiny, na czym skorzystaloby pewne grupy rzadzace w USA. Ostatnie zamieszki w Kirgistanie i wczesniejsze w Pakistanie satnawia element gry grupy finansjery i bankowcow. Mozna spodziewac sie wzmozonych gdzialn w sasiedztwie Rosji. Katasrofa w Smolensku stanowi element rozgrywek, ma to za zadanie ewentualnie sklucic Rosje z Poska,by w przyszlosci dac pretekst do dzialan zbrojnych przeciwko Rosji.

  • hjk said

   Gorzej jak Chińczycy się rozpędzą i będzie jak w proroctwie, że „chiński koń napije się wody z Wisły”… Tak ze za bardzo nie ma się cocieszyć i taka samą korzysć mamy z Rosji jak Ukraińcy…
   Unym nie udało się w 1920 zagarnięcie Europy za pomocą bolszewii, nie udało się w 1981 (znowu Polak – Kukliński – podobno przekazał plany operacyjne inwazji sowieckiej na Zachód, to moze teraz będą chcieli za pomocą chinolków…Tak ze mozemy się szybko jednać z Rosją, ze hoho…
   A w kontekscie religijnym kiedyś jakiś Niemiec rozmawiał z o. Rydzykiem i miał powiedzieć, ze jak ludzie się nie opamiętają w kwestii zabójstw nienarodzonych, to chińczycy zrobia Europie takie piekło, ze „Auschwitz war ein Sanatorium”…

   • hjk said

    dla nieznających niemieckiego:
    …przy którym Auschwitz to było sanatorium…

 15. felicyta said

  http://konservat.cba.pl/art.php?art=0716&path=arty2010#ha

  „Dnia 2010-04-24 o godz. 22:34:05
  Red Knight [228/2] napisał(a):
  Stern Alef, „Pola Laska czyli upadek czwartej kości pospolitej rzeczy” /DIDIAMOSS PRODUCTION, Wydawnictwo ANAGRAM/ debiut 4 czerwca 2009.

  Chyba zamówię tę książkę. http://tiny.pl/hgvv6

  Znalazłem w sieci to:
  „Zajrzyjcie do książki Alefa Sterna „Pola Laska – czyli upadek czwartej kości pospolitej rzeczy”.
  Książka rok temu ukazała się w wydawnictwie didiamoss – (didimos – oznacza bliźniaka)
  Zaczyna się od slow PIS-dło, gwizdło, sykło, para buch no i dopiero się zaczęło ruch.
  Następnie następuje opis katastrofy samolotu prezydenta – wyobrażonej jako kość ktora uderza w dwie bliźniacze wierzby (sic!)- sugerując wydarzenia w roku chopinowskim czyli 2010, co więcej padają słowa ze na to pole tupole spadają topole – czy chodzi o tu 154? str 9
  Na stronie 17 książki można znaleźć informacje ze za upadek samolotu odpowiadają staruszkowie z KGB,
  Na stronie 19 jest opis identyfikacji szczątek i pobierania próbek DNA.
  Na stronie 24 i 25 jest napisane co dzieje się dalej – wszyscy szykują się do nowych wyborów ukazując prawdę o naszej politycznej elicie,
  Na stronie 25 jest opis pogrzebu, a potem mitologizacji osób, które zginęły w katastrofie,
  Str. 28 następuje opis historii co doprowadziło do tej tragicznej sytuacji.
  Bohaterami książki jest dwóch braci zakochanych w Polsce – jeden jest wodzem a drugi jest autorem.
  Na stronie 54 są wizje autora w których odwołuje się do ksiąg pielgrzymstwa polskiego, mówi o Winkelridzie narodów,
  pełno tam jest odwołań do Słowackiego i Mont Blanc – narratorem powieści jest papuga a na okładce jest kobieta paw ubrana w kir
  na stronie internetowej polalaska.pl były zdjęcia tej Polski złożonej do trumny – ale po katastrofie zostały usunięte.
  Na stronie 58 znów jest o upadku kości – samolotu i manipulacjach związanych z ukrywaniem katastrofy i jej wyjaśnianiem.
  Na stronie 63 w książce jest wizja 4 kół samolotu – znany widok z doniesień mediów jest wymieniony rok 2010 i liczba ofiar 88. Ta katastrofa jest wymieniona w rzędzie najważniejszych dla polskiej historii dat.
  Na stronie 76 jest sprawozdanie że spotkanie ściśle tajnego w którym grupa trzymająca władzę organizuje spisek jak pozbyć się starego prezydenta. Chcą go zniszczyć w katastrofie lotniczej w Gruzji.
  Na stronie 77 jest wzmianka o Katyniu.
  Na stronie 86 mamy wszystkie wydarzenia przedstawiane przez media – nie zapomnę Moniki Olejnik , która wyglądała jak po kokainie w Tvn 24 komentując wydarzenia ze Smoleńska – mało kto wie a to jest tej w tej książce, że Monika Olejnik robiła reportaż z katastrofy samolotu Kościuszko w 1987 w lesie kabackim – i tu następuje połączenie lasów: lasu kabackiego i katyńskiego i smoleńskiego, co więcej Monika Olejnik występuje w książce jeszcze kilka razy chociażby w momencie, w którym zwraca się do niej wódz jej pseudonimem – stokrotka. To jest na stronie 239, kiedy wspomina swoje życie w rozdziale zatytułowanym „złowieszczo kirra walkiria”.
  Na stronie 88 mamy informacje, że film o katastrofie nakręcił reżyser co kraj wyrwał z kajdan – nie trudno się domyślić, że to Wajda – twórca Katynia.
  Na stronie 90 znów mamy informacje o tym co się dzieje – czytając nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wszystko to właśnie dzieje się w naszej polskiej rzeczywistości.
  Na stronie 96 mamy informacje, że nie tylko zginie prezydent ale tez szefowie wojska.
  Na stronie 98 informacje, że po katastrofie został tylko „kaczy puch”.
  Na stronie 104 opisana jest przyszłość Gruzji – mając na uwadze wczorajszy wywiad z Micheilem Sakaszwilim prezydentem Gruzji – jest to wizja realna.
  Na stronie 108 mamy ewidentną wskazówke, że chodzi o Wajdę i jego Katyń jako twórcę filmu o upadku samolotu – paradoksalna zbieżność losu.
  Na stronie 109 i 110 opisane jest co polski naród wycierpiał od wrogów, rozbiory i Katyń, które doprowadziły do polskiego rozdwojenia jaźni i braku jedności.
  Na stronie 111 jest opis budowy pomnika
  a następnie parady równości, która ma się odbyć w Warszawie w czerwcu tego roku – tęczowej parady.
  Na stronie 120 mamy pogrzeb wśród armatnich salw.
  Na stronie 190 mamy opis zwycięstwa Jarosława Kaczyńskiego, który przewodzi polskiej jedności.
  Od strony 204 są zapiski stylizowane na dokumenty z IPN i zeznania z teczki, w których jak się dokładnie wczyta wiele oznacza dowiedzieć się o tym, co się dzieje i dziać będzie.
  Od strony 260 do stron 267 jest opis tego co działo się na pokładzie samolotu w momencie katastrofy.
  Na stronie 271 jest wskazówka kto za to odpowiada.
  Od strony 285 jest opis tego wszystkiego czego świadkami byliśmy przez ostatnie dwa tygodnie – całego spektaklu medialnego ze śmiercią prezydenta w tle.
  Na stronie 288 – chyba nie przypadkowy numer strony jest list osób, które zginęły – zginęli wszyscy podobno prezydent i świta, posłowie, senatorowie – kto teraz będzie rządził?
  Jeśli zakończenie się sprawdzi to blisko nam do końca świata.

  ksiązka była pisana przez wiele lat, a wydana rok temu – miała debiut 4 czerwca 2009 – a z dniem 10 kwietnia 2010 roku upadla idea IV RP.
  Autor pisze wiele zdań dziwnym językiem malajalam – to tak jakby szyfrem – w tej sytuacji nie dziwi znikniecie rok temu wojskowego szyfranta z WSI.
  Siedem miesięcy wcześniej ukazała się książka „Pola Laska” „

  • Zapowiedź tego co się wydarzy w stylu lluminati. Podobnie jak ze scenariuszem filmu gruzińskiego.
   Illuminati mają swoje zasady „etyczne” – wszystkie posunięcia muszą być zapowiedziane.

   • Toms said

    a ja mam wrażenie że książke pisał ktoś pod wpływem narkotyków i miał przewidzenia i jasnowidzenia , co udowodniono ze zdarza sie po LSD

   • wierny said

    Buka powiedział/a
    25 Kwiecień 2010 @ 11:53 am
    A pamiętacie to http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/nieudany-zamach-roza_132804.html .Nieudany zamach,BOR bronił prezydenta przed różą.Taki dziwny ten gość,charakterystyczne nakrycie głowy,róża jakimś symbolem?

    Odpowiedz

    Marslim powiedział/a
    25 Kwiecień 2010 @ 12:42 pm
    symbol wyroku śmierci za zdradę tajemnic

    Odpowiedz

    wierny powiedział/a
    25 Kwiecień 2010 @ 2:30 pm
    Na stronie 73 w książce Alefa Sterna Pola Laska jest fragment o róży:” – Nie rusz chłopcze tego kwiatka. Róża kole! – rzekła matka. – Po co Ci ona i ta cała Pola i polityka? Ne rady darem. Daremnie je wypowiadam. Zrobisz jak chcesz. To wiem. I nie mów PO, że nie mówiłam”

   • wierny said

    I jeszcze jedną teorię – też z książki Pola Laska Alefa Sterna. nq str. 102 i 103 jest rozdział pt Demiurg Kreator w ty; rozdziale napisane jest kto stoi za upadkiem samolotum za całą katastrofą – czaszki i kości cwyli skull and bones

    jak sie zsumuje wedle zasad kabały 102 i 103 wychodzi 322 – to liczba skull and bones http://en.wikipedia.org/wiki/Skull_and_Bones

    rzeczywiscie iluminaci zawsze informują wcześniej ofiary przed swymi planami zgodnie z zasadami etycznymi

    na stronie 117 i stronie 103 autor pisze o rozświetlaniu ciemnoty – a więc iluminaci.

    A kim do cholery jest ten Alef Stern?to pseudonim rzecz nie ulega dyskusji

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Alef

    alef to jednosc i wola boga – to właśnie chcą nam wmówić iluminaci!!!!

    w gematrii daje liczbe 26 czyli 8 a Prezydent zginał 10 04 2010 = 1+4+2+1=8 (sic!)

    Od 11 Listopada 1918 do 17 września 1939 – 7616 dni. Od 4 czerwca 1989 do 10 kwietnia 2010 – 7616 dni. Przypadek???

    stern oznacza krwawą boginie astarte http://pl.wikipedia.org/wiki/Astarte

    Astarte, pod imieniem ‘Athtart (‘ṯtrt) pojawia w tekstach z Ugarit, gdzie razem z boginią Anat wspiera Baala w walce z jego wrogami. Astarte czczono także w Egipcie gdzie jej kult wprowadzili Hyksosi.

    Kult Astarte – nazywanej też Królową Niebios (oraz Baala) bardzo rozpowszechnił się także wśród Izraelitów, o czym niejednokrotnie wspomina Biblia. Spotykało się to ze sprzeciwem kapłanów i proroków hebrajskiego boga Jahwe, którzy niekiedy doprowadzali do krwawych starć.

    Astarte odbierała cześć pod postacią betyli

    betyla to obelisk – obiekt kultu

    o budowie takiego monumentu mówi ta książka ;a on być postaziony z gruzji – georgii

    i patrzcie co znalazłem http://en.wikipedia.org/wiki/Georgia_Guidestones

    sczególnie zwraca uwagę tekst wykuty na tym monumencie w 8 językach (sic!)

    Maintain humanity under 500,000,000 in perpetual balance with nature.
    Guide reproduction wisely – improving fitness and diversity.
    Unite humanity with a living new language.
    Rule passion – faith – tradition – and all things with tempered reason.
    Protect people and nations with fair laws and just courts.
    Let all nations rule internally resolving external disputes in a world court.
    Avoid petty laws and useless officials.
    Balance personal rights with social duties.
    Prize truth – beauty – love – seeking harmony with the infinite.
    Be not a cancer on the earth – Leave room for nature – Leave room for nature

    Co oznacza
    1 utrzy;anie populacji ludzkiej z liczbie 500,000,000 w stałej równowadze z naturą
    2 reprodukcja zybranych najlepszych jednostek ludzkich
    3 zjednoczenie ludzi i wprowadzenie jednego języka
    4 wprowadzenie zasad pasji wiary tradycji a wszystko poprzez kształtowanie nozych charakteroz i nowej tradycji
    5 Ochrona prawa osób i narodów do bezstronnego i sprawiedliwego sądu
    6 Niech zasady rozwiązywania wszystkie narody wewnętrznych sporów zewnętrznych w sądzie świata.
    7 Uniknąć niepotrzebnych przepisów i drobnych urzędników.
    8 Równowagi praw osobistych społecznych obowiązków
    9 Nagroda prawdę – piękno – miłość – poszukiwanie harmonii z nieskończonością.
    10 Nie może być rak na ziemi – Zostaw miejsce dla natury – Zostaw miejsce dla natury

    i tak mamy nowy dekalog a alef – oznacza nowy dekalog (sic!)

    iluminaci rozpoczęli swoją krucjatę 6 najpierw promuja ho;oseksualiam rozwalanie więzi rodzinnych – aby potem wprowadzić nowy porządek swiata

    http://nowyporzadekswiata.pl/

 16. Katia said

  az sie cisnie ta piesn na usta !!! w dzisiejszym XXI WIEKU !!

 17. in said

  @Mizia

  WYDAJE MI SIE ZE BARDZO DOBRZE ROZUMUJESZ .Wczoraj zarzucili ci ze wymyslasz ale wydaje mi sie ze masz jak najlepszy trop.

  Na forum lotnicy net przeczytalem ze jednym z elementow naprowadzajacych jest ocena wysykosci napodstawie sygnalu z anteny NDB ktora znajduje sie (jesli sie nie myle 1 km przed lotniskiem i ma wyskosc 20 m.

  Sygnal z tej anteny daje parametr wysokosci i w przypadku zlej pogody jest jednym z najwazniejszych parametrow. W ksiazce podchodzenia do ladowania samolot musi byc nad ta anatena co najmniej 70 metrow ( biorac pod uwage ze pilot zdawal sobie sprawe ze antena ta jest ponizej pasa dadal odpowiednia metry co w praktyce dawalo 100-120m nad antena). Anteny NDB sa dwie : 4-5 km przed ladowaniem i ta blizsza ktora jest najwazniejsza i okresla prawidlowa wyskosc ladowania i umiejscowienie przed pasem

  Teraz popatrz na mapke i ocen. Zobacz co sie stanie jak ta blizsza antene przeniesie sie 1 km dalej na odleglosc 2 km od pasa. Samolot lecial i bedac nad dolina 2 km od pasa mogl uzyskac sygnal od falszywej anteny NDB, ZNAJDOWAL SIE OK 120 M NAD ANTENA (idealnie). Rysunek pokazuje ze od tego momentu zboczyl z prawidlowej trajektorii lotu (zielona linia a czerwona), obnizyl gwaltownie wyskosc (zeznania wiezy) bo bal sie ze minie pas. Po przeleceniu 1 km i obizenia wysokosc do kilkunastu metrow nad ziemia szuka pasa ladowania (wiedzial ze normalnie sygnal z anteny znajduje sie dokladnie 1 km od pasa)wiec przypuszczal ze wlasnie jest nad pasem do ladowania (zeznania pilota: …ON ZROZUMIAL ZE TUTAJ NIE MA PASA, A SZUKAL GO DOKLADNIE W TYM MIEJSCU
  WYGLADAL I OCZEKIWAL ZE TU JEST PAS
  DLACZEGO ON TU BYL TO NIEPOJETE…

  Ale pasa tu nie bylo. Byl on 1 km od ladowania

  tutaj mapka do oceny . latarnia NDB znajduje sie 1km od pasa, falszywa mogla byc 2 km od pasa.

  http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#5461604973037112658

  A ze mozna przeniesc taka antene pokazuje ten artykul. Mobilna antena na samochodzie RMF…

  http://blogmedia24.pl/node/27894

  • in said

   Ponizej na zdjeciu jest stacja NDB. Zwroc uwage w powiekszeniu na ten zielony samochod z antena stojacy obok stacjii. Wedlug jednej osoby z forum lotnicy net jest to samochod z nadajnikiem ktory alfabetem morsa nadaje nazwe i polozenie lotniska. Tylko ze przeczytalem ze antena NDB takze nadaje alfabetem morsa. Teraz kwestia czy samochod moze nadawac na tej samej czestotliwosci.

   http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#5459759568239426530

   Ponizej antena NDB do szybkiego montazu

   Click to access HelipadAntenna_bss_1.0.pdf

  • in said

   znalazlem cos ciekawego.

   Sa Wersje mobilne anteny NDB.

   Non Directional Beacons
   With the acquisition in 1998 of Sencea, Fernau broadened its product range to include non directional beacons. After a thorough review and upgrade of the existing design by our engineering team, the system now sits comfortably alongside the rest of our products as the 2060 NDB.

   The 2060 NDB has been a great success and has allowed us to offer customers some very innovative solutions. For instance, coupled with a DME, it provides an airfield with an immediate capability down to 300 feet, or the mobile DME/NDB can be used to equip any airstrip with almost instant navigation for emergency relief work, military movements, and so forth.

   The unit can be supplied in fixed, man-portable, or mobile configurations together with an appropriate antenna and, if required, remote control and monitor unit and remote off-air monitor receiver. The 2060 NDB is available in dual and single configurations with output power user-variable up to 100W.

   Applications of the 2060 NDB are numerous and include land based aviation beacons, ship beacons, oil platform beacons, oil pipeline location beacons, differential GPS data correction beacons, and portable and fixed military variants.

   (http://www.fernau.com/company/prodlline.htm)

   Tlumaczenie z google

   Z przejęciem w 1998 r. Sencea, Fernau poszerzyła swoją ofertę produktów o nie kierunkowe anteny sygnalizacyjne. Po dokładnej rewizji i modernizacji istniejącej konstrukcji przez naszych inżynierów, system teraz siedzi wygodnie wraz z resztą naszych produktów 2060 NDB.

   2060 NDB było wielkim sukcesem i pozwoliło nam zaoferować klientom bardzo innowacyjnych rozwiązań. Na przykład, w połączeniu z DME, zapewnia lotnisko z możliwością natychmiastowego do 300 metrów lub na mobilnych DME / NDB można wyposażyć każdy pas startowy z niemal natychmiastowe nawigacji do pracy nagłych wypadkach, ruchy wojska, i tak dalej.

   Urządzenie może być dostarczone w stałe, przenośne lub konfiguracji telefonii komórkowej wraz z odpowiednią antenę, aw razie potrzeby, zdalne sterowanie i monitorowanie jednostek odbiornika zdalnego monitorowania i off-air. 2060 NDB jest dostępny w dwóch konfiguracjach jedno-i o mocy zmiennej użytkownika do 100W.

   Zastosowania 2060 NDB są liczne i obejmują lądowych nadajników lotniczych nadajników statku, nadajników platformę wiertniczą, nadajników ropociągu lokalizacji, dane GPS nadajników korekty różnicy, przenośnych i stacjonarnych oraz wojskowych odmian.

   Oraz mozna sie przyjrzec:

   Localizer of the PRMG system – 400-500 m od poczatku pasa. Przenosny nadajnik NDB.

   http://wikimapia.org/#lat=54.8252231&lon=32.0505953&z=17&l=0&m=b

   A tutaj co jest na wyposazeniu lotniska.

   Click to access aircraft_138-140.pdf

  • Aśka said

   zobacz z jakim uśmiechem mówi te słowa:
   „DLACZEGO ON TU BYL TO NIEPOJETE…”

   • in said

    Rzeczywiscie jak sie obejrzy to sa dwa grymasy twarzy. Pierwszy to usmiech zdziwienia a drugi grymas (pol sekundy przed cieciem) jest ciutke szyderczy ( w kazdym razie ja bym to tak odebral odczytujac mimike twarzy).

  • in said

   Linki do przenonosnych nadajnikow NDB (nadaja alfabetem morsa)

   http://www.southernavionics.com/scarab.html

   Click to access antennas_masts.pdf

   • MIZIA said

    jeśli znasz jakiegoś krótkofalowca – zapytaj o to wszystko – wyjaśni ci –
    jeśli nie znasz poszukaj sobie jakiegos forum krótkofalowców tam zadaj pytania
    A ZDZIWISZ SIE JAK NIEBEZPIECZNE MOZE BYĆ LATANIE – biorąc pod uwagę że transmisje danych nawigacyjnych są tak słabo chronione – dotyczy też nawigacji morskiej – PANOWIE PIRACI CZĘSTO TO ROBIĄ

   • in said

    Wlasnie na podstawie tych linkow ktore podalem i biorac pod uwage ze sygnal z anteny NDB jest nadawany morsem mozna zrozumiec ze oszukanie samolotu prezydenta przez falszywy nadajnik ustawiony 2 km przed pasem to bulka z maslem (z linkow wynika ze przenosny nadajnik moze kupic kazdy).
    Jesli 2 km przed pasem ustawili falszywy przenosny nadajnik NDB to pilot nie mial szans. Musial rozbic sie o wzniesienie albo o drzewo. (na 1 km przed pasem myslal ze zaczyna sie plyta lotniska). Zbrodnia doskonala.

   • in said

    Istnieje mala szansa ze ktos nagral ten falszywy sygnal. Jesli daloby rade ustalic parametry polozenia zrodla sygnalu to byloby wszystko jasne.

    Warto sie tez zainteresowac sygnalem nadajnika NDB 4 km przed lotniskiem.

   • hjk said

    ale czemu zdali się ślepo na przyrządy – z powodu tej gęstej mgły? Nie było widać pasa?

   • in said

    Kolejna sprawa. Sa dwie latarnie NDB. pierwsza 4-5 km od plyty lotniska a druga 1 km od plyty lotniska.
    Obie sa ustawione idealnie na lini osi lotniska.Sa jej przedluzeniem.Dzieki czemu samolot ustawia swoje polozenie. Samolot lecial lekko z boku osi lotniska. Czy powodem tego byly mobilne (falszywe) latarnie NDB ???

    http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#5460739341125857778

    Zrodlo.

    http://vatsim.pl/viewtopic.php?f=9&t=1285

    przez Aviator Śr 25 wrz 2002, 23:00

    W tym samym tonie :
    „Widzisz czerwone i białe – lądowanie będzie wspaniałe”
    „Białe i białe się świeci samolot lotnisko przeleci…”

    Skywolf – tak są odpowiedznie procedury lądowania w przypadku braku systemu ILS. Generalnie gdy pogoda (widzialność i podstawa chmur) na to pozwala możesz wykonac lądowanie tzw. visual, czyli z widzialnością pasa lądowania. Innymi słowy lecisz tak długo w kierunku lotniska aż zauważysz pas, a następnie wykonujesz krąg nadlotniskowy czy też bezpośrednio wchodzisz do 3 zakrętu czy lądujesz „z prostej” (gdybyś nie wiedział jak to się robi obejrzyj szkołę pilotów, ewentualnie zapytaj na tantym forum). Kiedy pogoda nie jest dla nas łaskawa musisz podeprzeć się elektroniką (o ile lotnisko jest w nią wyposazone), a więc NDB, VOR lub ILS. NDB to radiolatarnia której sygnały odczytjesz w samolocie za pomocą wskaźnika ADF lub/i RMI (wskazówka na wskaźniku pokazuje Ci w którą stronę skierować samolot aby lecieć do NDB). Taką radiolatarnię (czasami 2 zwane „dalsza” i „bliższa”) umieszcza się przed pasem (z reguły w jego osi) w okreslonej od niego odległości. Jak już dolecisz do takiego NDB (najlepiej z kursem zblizonym do kursu lądowania) to po jego minięciu musisz już trzymac ściśle kurs lądowania (+ poprawka na boczny wiatr…). Będąc na odpowiedniej wysokości rozpoczynasz zniżanie i wykonujesz podejście aż do okreslonego w danej procedurze miejsca, z którego jeśli nie zobaczysz pasa musisz odejść na drugi krąg (dane dotyczące odległości, wysokości, prędkości itp. znajdziesz na kartach podejścia konkretnego lotniska). Lądowanie z użyciem 2 NDB jest wygodniejsze gdyż na bieżąco masz informacje czy jesteś w osi lądowaniu czy też Cię „zniosło” (bardzo dobrze mieć wtedy zespolony odbiornik obu NDB)
    Nieco inaczej wygląda procedura wykorzystania VOR. VOR to też radiolatarnia tyle że (w dużym uproszczeniu) emitująca w określonym kierunku (co 1°) wiązkę radiową o określonych parametrach (jak łatwo się domysleć takich wiązek jest 360). Mając odbiornik VOR w samolocie możemy wybrać sobie jedną konretną wiązkę (tzw. radial) wzdłuż którego chcemy lecieć w kierunku VOR, czyli lecieć w kierunku tej radiolatarni z określonym kursem. VOR z reguły umieszcza się na lotnisku w miarę blisko pasa. Opracowane instrukcje (karty podejścia) podają nam z jakim kursem (po jakim radialu) musimy wykonywac lot aby znaleźć się w ścieżce podejścia (na osi pasa). Taka radiolatarnia zespolona z DME (urządzenie podające odległość od niej) stanowi już niezłą pomoc (nazywaną VOR/DME) gdyż wiemy z jakim kursem mamy lecieć i jak daleko od lotniska/pasa się znajdujemy, a znając odległość wiemy na jakiej powinnismy byc wysokości (odczytamy to z karty podejścia). ILS pominę, bo jak pisałeś intersują Cię opcje bez tego systemu.
    Pzdr i do miłego…
    Aviator
    Pilot-kandydat

    Posty: 1248
    Dołączył(a): N 14 kwi 2002, 22:06
    Prywatna wiadomość

  • Magda said

   http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#5460505351912437762

   • Magda said

    w/g tego,co przedstawia ten schemat,samolot spadł na ziemie z wysokości 5 m.,odwrócony o 180′,ale gdzie jest ślad na ziemi w miejscu oznaczanym jako”0″?
    Powinien być widoczny ślad,a ja go tam nie widzę.
    Gdyby było tak jak na tym schemacie,powinniśmy mieć „ścieżkę” kolejno gubionych części,a mamy jakąś sieczkę.
    No i jeszcze te drzwi.Dlaczego drzwi są całe?

  • Magda said

   @ In
   „Zbrodnia doskonala.”
   i wskazuje na błąd pilota!
   Kto to sprawdzi,jak to sprawdzi.
   Powiem tak,teraz ciężko będzie uwierzyć w cokolwiek by nam nie powiedzieli.

   • in said

    Blad pilota? zalezy co nazywasz bledem- jesli bylo tak jak opisalem to nie ma tu bledu pilota.

    Podstawowe pytanie ktore zadal rosyjski pilot wojskowy i zadawalo wielu dziennikarzy.

    Dlaczego w odleglosci 1,2 km od lotniska pilot szukal pasa startowego bedac przekonanym ze tam jest.

    Jeszcze raz przyjrzyj sie temu zdjeciu i znajdz punkt polaczenia (2 km od lotniska): zielonej (prawidlowej) i czerwonej (rzeczywistej) trajektorii lotu.
    Teraz ten punkt przesun 1 km do przodu (tak jak na filmie z szklanej pulapki ktory wstawil mizia- w tym przypadku punkt ten mogl byc przestawiony 1 km do tylu).

    I co zobaczysz? ze gdyby pilot byl 1 km blizej lotniska to schodzil by idealnie do ladowania.

    Prawdziwa latarnia NDB znajduje sie w odleglosci 1 km od lotniska. Falszywa mogla sie znajdowac 2 km od lotniska , idealnie na laczeniu punktu laczacego zielona (prawidlowy) i czerwona (rzeczywisty) trajektorie lotu.

    Zdjecie z trajektoriami lotu i odleglosciami.

    http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MWzNeJ#5461593668644189202

   • hjk said

    Magda powiedział/a25 Kwiecień 2010 @ 5:50 pm
    „No i jeszcze te drzwi.Dlaczego drzwi są całe?”
    Wyrwała je siła wybuchu, zanim rozerwała kadłub – najprawdopodobniej…

   • in said

    Czyli tu nie chodzi czy wyskosc byla dobrze podana (bo 2 km przed ladowaniem wyskosc byla idealna) ale gdzie staly latarnie nadajace sygnal dzieki ktorym okresla sie odleglosc od lotniska oraz sprawdza sie wyskosc.

    Od jednej z nich (tej w odleglosci 1km) rozpoczyna sie procedure ladowania. Znizania samolotu.

    Pytanie: Dlaczego samolot rozpoczal procedura ladowania 2 km od lotniska ( o 1 km za wczesnie)????

   • Magda said

    @ In
    żeby było jasne,ja też nie wierzę w „błąd pilota” ,ale ten scenariusz ma wskazywać właśnie na taki błąd.
    Nie pamiętam gdzie to słyszałam,ale ktoś mówił,że pilot schodził do lądowanie z zegarmistrzowską wręcz precyzją

   • in said

    Film mizi tam obnizyli wysokosc tutaj mogli przestawic odleglosc.

    @magda
    Tylko z pozoru wskazuje na blad pilota. Jesli to byl zamach to ci to co zrobili licza ze ludzie sa tak wystraszeni i potulni ze nie zadaja dalszych pytan.
    Strach i klamstwo musi znalesc podatny grunt. Tak jak ktos napisal: takie numery tylko w niektorych krajach.

    Jesli przesuniemy odleglosc o 1 km, to pilot podchodzil do ladowania bardzo dobrze, wysokosc nad ewentualna falszywa latarnia (2 km od pasa) wynosila 120-130m. Jest to wysokosc idealna z dodanym marginesem bezpieczenstwa. Czekal na sygnal z drugiej latarni by zaczac procedure ladowania. W odleglosci 2 km samolot zaczal gwaltownie sie obnizac (zeznania wiezy).

    Jeszcze raz pytanie: DLACZEGO SAMOLOT PREZYDENCKI ZACZAL PROCEDURE LADOWANIA 2 KM OD PASA STARTOWEGO (1KM ZA WCZESNIE)

   • Magda said

    @ In
    Zupełnie prawdopodobne jest to przestawienie latarni.
    Tylko mnie jeszcze dręczą drzwi i to,że ten samolot jest taki posiekany
    Drzwi,które widziałam na zdjęciu są lekko pogięte,ale są całe w przeciwieństwie do reszty kadłuba.Jak to wytłumaczyć?
    Być może oprócz fałszywej latarni była jeszcze jakaś niespodzianka.

   • in said

    Jesli to byl zamach to musieli byc pewni ze nikt nie przezyje czyli, upadek plus wybuch. Musieli tez przewidziec trajektorie upadku wraz z alternatywnymi wersjami (wysokie umiejetnosci pilota). W dobie komputeryzacji takie opracowanie nie powinno zajac zbytnio duzo czasu.

    Niestety nie znam sie na ocenie zniszczen na podstawie zdjec ale czytalem na ktoryms forum ze zdjecia pokazuja za najwieksze zniszczenia byly od wewnetrznych stron czesci samolotu co moze sugerowac ze sila zniszczenia samolotu dzialala od wewnatrz a nie od zewnatrz (roztrzaskiwanie w wyniku upadku). Mi tez az sie wierzyc nie chce ze samolot (szczegolnie kadlub) byl tak roztrzaskany.

   • Magda said

    I to by mi się zgadzało,bo jeśli siła uderzenia była skierowana od wewnątrz,to wtedy logicznym jest,że pierwsze wylatują elementy nieprzytwierdzone na stałe do kadłuba czyli właśnie drzwi.

   • MIZIA said

    do in – WRESZCIE CZŁOWIEK KTÓREMU NIE TRZA WYKŁADÓW RĄBAĆ – 2 TYGODNIE PRUBOWAŁEM ZNALEŻĆ KOGOŚ KTO SAM TROSZECZKĘ POSZUKA – BRAWO

    PS. JA NIEMAM CIERPLIWOSCI TŁUMACZYĆ LUDZIOM KTURZY CO CHWILE ATAKUJĄ BEZ JAKIEGOKOLWIEK PRZYGOTOWANIA MERYTORYCZNEGO NA ZASADZIE – DOSRAĆ MIZI PRPROKOWI..

   • MIZIA said

    DO ADMINA ZEBRAĆ TE POSTY , IN I MAGDA W CAŁOŚĆ I MACIE TO CO SUGEROWAŁEM TYLKO ŁADNIE ZEBRANE W CAŁOSĆ

    BRAWO JESZCZE RAZ DLA IN I MAGDA

   • in said

    Wszyscy w mediach zastanawiaja sie nad wysokoscia ale w tym przypadku problem nie lezy w wysokosci ale w odleglosci.

    Samolot najprawdopodobniej mial przesuniete dane co do odleglosci od pasa. Dane te sa ustawiane na podstawie latarni NDB, ktore sa w odleglosci 4-5km oraz 1 km od pasa.

    Trzeba postawic inaczej pytanie, zamiast dlaczego w odleglosci 1,2 km lecial na wysokosci 2,5 m trzeba zapytac

    Dlaczego 2 km przed lotniskiem samolot zaczal ladowac ( o 1 km za szybko)- swiadcza o tym zeznanie wiezy- gwaltowne obnizanie, oraz zeznanie swiadka pilota wojskowego ktory twierdzil ze na 1 km przed lotniskiem pilot szukal pasa do ladowania. Dlaczego???

    Odleglosc a nie wysokosc tutaj jest klucz.
    ================
    od pb: piszesz jako lotnik/specjalista, czy spekulujesz?

 18. Katia said

  … I JESZCZE TA PIOSENKA ROWNIE PIEKNA

 19. Andre said

  RUCH ZAKAPIORÓW– BĘDĄ CHRONIĆ SIEBIE— PLOTKI DO ODSTRZAŁU.
  KLICH LECI W TYM TYGODNIU….

  ” Rozkaz lądowania w Tbilisi przyszedł na piśmie faksem z Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych. Polecenie wydania takiego rozkazu wydał minister obrony narodowej Bogdan Klich,(…) – Prezydent cały czas siedział w swoim saloniku ze swoimi gośćmi, nie był w kabinie załogi – twierdzi Bielan.”
  http://wiadomosci.onet.pl

  /2160539,11,polecenie_ladowania_w_tbilisi_wydal_klich_to_czyste_klamstwo,item.html

 20. Toms said

  http://www.tvn24.pl/-1,1653572,0,1,migalski-tajne-dokumenty-i-szyfrogramy-sa-w-rekach-rosjan,wiadomosc.html

  kto jest bystrym obserwatorem , moze po tym krótkim filmiku wysondowac która opcja zabiega o wpływy rosyjskie w Polsce — SLD i PIS murem za suwerennością śledztwa , PO to blady pragmatyk o Ludzie Olechowskiego za Illuminati ???

 21. felicyta said

  Smoleńsk – wszystkie zebrane materiały
  Opublikowano: 25.04.2010 | Kategoria: Polityka Drukuj

  http://wolnemedia.net/?p=21358#comment-23550

  „(…)DZIWNE SPRAWY, SUGERUJĄCE, A W NIEKTÓRYCH PRRZYPADKACH DOWODZĄCE, ŻE NIE BYŁA TO ŻADNA TRAGEDIA, LECZ ZAMACH!!!

  – Jak twierdzą eksperci, Tu-154 ma dużą wysokość lądowania, co oznacza, że na sporej wysokości podchodzi do pasa, gdzie ma dotknąć ziemi. Zastanawiające jest więc, dlaczego będąc jeszcze dość daleko od miejsca przyziemienia, Tu-154 znalazł się ledwie kilkadziesiąt metrów nad ziemią i na tej wysokości zahaczył o drzewa. Każdy, kto choć raz oglądał podchodzenie do lądowania samolotów, wie, że nie lecą one tuż nad ziemią, ale docierają na skraj pasa na dość sporej wysokości. Czy maszyna mogła nagle stracić moc w silnikach, a w konsekwencji bardzo szybko stracić także wysokość, przez co pilot nie miał nawet czasu na to zagrożenie zareagować? Jeśli tak, to jaka była tego przyczyna?

  Tor lotu samolotu na przedostatnim kilometrze, przed uderzeniem samolotu o ziemie, wskazuje raczej na jego spadanie, niż na zbyt ostre podchodzenie do lądowania. Z prostych obliczeń wynika, że aby lecąc z prędkością ponad 200 km/h, zniżyć się na przestrzeni 1 kilometra o prawie 200 metrów, trzeba by spadać z szybkością co najmniej 12 metrów na sekundę! Przy tej szybkości jest to w normalnych warunkach bardzo gwałtowny spadek. Zwykła logika podpowiada, iż musiałby to być gwałtowny, wręcz akrobatyczny manewr pilota, kierujący samolot w dół albo poważna awaria, silnie zakłócająca sterowność samolotu. Nie mamy powodu wierzyć, że pilot zdecydował się na tego typu manewr, mając na pokładzie tak ważnych pasażerów. Dlaczego teza o awarii samolotu została przez władze rosyjskie od razu wykluczona?

  – Dlaczego nikt nie oczekiwał tak pokaźnej i ważnej delegacji polskiej na lotnisku w Smoleńsku ? Nikt nie witał, nie nagrywał przylotu samolotu?

  – Zastanawia fakt, że Pan Wiśniewski mówił w TVP INFO, że widział czarną skrzynkę, a “oficjalnie” znaleziono je kilka godzin później… Jeden z będących na miejscu dziennikarzy powiedział, że rosyjskie służby natychmiast po wejściu na teren tragedii zabrały czarne skrzynki. Tymczasem dopiero po kilku godzinach powiedziano, że znaleziono czarne skrzynki.

  – Kontroler lotów został natychmiast po wypadku aresztowany i nikt go już nie widział, ani tym bardziej nie miał szansy z nim porozmawiać.

  – Pięć miesięcy temu samolot polskiego rządu był naprawiany w Rosji.

  – Wg “USA Today”, Prezydencki Tupolew był wyposażony w urządzenie zabezpieczające, które ostrzega pilotów przed nadmiernym zbliżeniem się do ziemi. Na zagadkowość katastrofy zwrócił uwagę John Hamby, rzecznik producenta urządzenia, zwanego Terrain Awareness and Warning System (TAWS). TAWS zawiera skomputeryzowane mapy świata i ostrzega pilotów za każdym razem, gdy za bardzo zbliżą się do szczytu, wieży radiowej lub innej przeszkody – a także w przypadku zbyt małej odległości do ziemi.. Jeśli samolot jest na zbyt małej wysokości, TAWS reaguje głośnym sygnałem dźwiękowym. Dzięki temu doprowadzono do całkowitego wyeliminowania katastrof lotniczych przy lądowaniu. Wystarczy powiedzieć, że od końca lat 90., gdy zaczęto montować TAWS w starych i nowych maszynach, ŻADEN samolot z tym systemem nie uległ katastrofie. Żaden – do 10 kwietnia 2010 r. Fakt, że prezydencki TU-154 miał zainstalowany TAWS, “stawia więcej pytań niż odpowiedzi” – a zatem to potwierdza tezę o wysłaniu impulsu elektromagnetycznego który zakłócił zdziałanie tego sprzętu.

  – Dlaczego Rosjanie proponowali lądowanie w Moskwie lub Mińsku? Są bliżej lotniska wojskowe spełniające podobne kryteria jak przestarzale wyposażone lotnisko w Smoleńsku. Podając tak odległe lotniska Rosjanie mogli być pewni, że pilot podejmie przynajmniej jedną próbę wylądowania w Smoleńsku.

  – Kwiaty, jakie miał dać prezydent, a były w samolocie, są nienaruszone.

  – Wszystkie dokumenty dotyczące WSI, także komisji ds. służb specjalnych czy byłych agentów SB zostały przejęte około 2 godziny po informacji o katastrofie. W tamtym momencie nie było jeszcze wiadomo, czy Kurtyka przeżył czy nie. Nastąpiło również przeszukanie warszawskiego mieszkania ś.p. Wassermana. (czego szukali tam funkcjonariusze możemy się tylko domyślać). Szykują się poważne zmiany w wojsku, służbach specjalnych i wszystkich instytucjach państwa.
  Nastąpiła próba przejęcia kierownictwa IPN i zablokowanie dotychczasowych ciał kolegialnych. Mianowany przez Komorowskiego następca Władysława Stasiaka, przejmuje gabinet zmarłego nie pozwalając wdowie po zmarłym ministrze na zabranie osobistych rzeczy zmarłego.

  Zostaje odwołany dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Sławomir Dębski, bez podania powodów merytorycznych. Niepokojące sygnały dochodzą z ośrodków wojskowych.

  – Na miejscu wypadku stały już służby (do unicestwiania tych, którzy przeżyli? Mieli na to 6 minut; oficjalny czas katastrofy to 9.56, rzeczywisty zaś, podany pierwotnie tylko i wyłącznie w rosyjskich mediach to 9.50). Obecni na miejscu dziennikarze twierdzą, że katastrofa miała miejsce jeszcze przed 9.40. 20 minut to chyba wystarczająca ilość czasu na “posprzątanie” po sobie?

  – Zwłoki przyleciały do Polski już w zaplombowanych trumnach, co uniemożliwi ich sekcję mogącą dowieść przyczyn tragedii oraz ich śmierci.

  – Znaleziono 2 czarne skrzynki, ale zapowiedziano już na wstępie, że opublikują tylko ich ocenzurowaną treść, bez “fragmentów intymnych”.

  -Gazeta “Wiesti Witebska” opublikowała zdjęcia Siergieja Serebry, na których widać, jak rosyjscy milicjanci i wojskowi po katastrofie w Smoleńsku wymieniają na lotnisku reflektory i wkręcają żarówki w lampach wskazującym samolotom położenie pasa startowego. Reporterzy rozmawiali z autorem zdjęć, twierdzi on, że lampy były bez żarówek. (http://wolnemedia.net/?p=21298 – zdjęcie)

  – Komórki, laptopy, systemy nawigacji naszej delegacji zostały skonfiskowane przez służby rządowe Rosji i przewiezione do Moskwy.

  – Wszelkie nagrania i zdjęcia zrobione od razu po wypadku zostały bezzwrotnie skonfiskowane.

  – Kabina pilotów była praktycznie nie naruszona. Dlaczego jeszcze ciała pilotów nie zostały zidentyfikowane? Byli w fotelach, przypięci pasami, w hełmofonach… Mieli oni największe szanse ocaleć w całości. Czyżby właśnie ocalałe osoby na filmiku były pilotami, których dobito? Amerykańskie media donoszą: “Możemy założyć, że ciała Polaków, którzy przeżyli w zaaranżowanym przez Rosjan wypadku i zostali dobici na lądzie, specjalnie otrzymały od FSB status niezidentyfikowanych, aby zatrzeć ślady strzelania i dziury po nabojach”.

  – Maszyna spadła przed pasem startowym, a nie za nim, jak by należało oczekiwać przy nieudanym podchodzeniu. Pilot celował w niewłaściwe miejsce na mapie. Czy przyrządy wskazywały mu niewłaściwe położenie?

  – Sprawa 3 ciężko rannych. Informacja podana przez wiceministra spraw zagranicznych Paszkowskiego podobna do zupełnie niezwykłej śmierci kobiety uratowanej z samolotu przewożącego ministra USA w 1996 roku podejrzanego o korupcję. Oczywiście może to była plotka, ale przekazano ją wiceministrowi jako wiarygodną – gdyby te osoby żyły mogłyby powiedzieć co się działo na pokładzie tuż przed katastrofą, jeśli był wybuch w środku samolotu ich słowa byłyby niezbitym dowodem na to.

  – Z lotniska w Smoleńsku przed lądowaniem prezydenckiego samolotu usunięto prawdopodobnie sprzęt nawigacyjny, który był tam zamontowany, kiedy lądowały maszyny z Władimirem Putinem i Donaldem Tuskiem – pisze “Moscow Times”. Dziennikarka twierdzi, że o ile wizyta Tuska była przygotowana, to wizytę prezydenta Kaczyńskiego rosyjskie władze traktowały jak zbędną.

  – Polska Służba Kontrwywiadu Wojskowego na bieżąco otrzymywała informacje o położeniu prezydenckiego Tu-154 w drodze do Smoleńska, twierdzi “Rzeczpospolita”. Z ich” wynika, że SKW najprawdopodobniej już w momencie katastrofy posiadała też nagrania m.in. rozmów pilotów samolotu z wieżą kontroli lotów. Wojskowe służby mają bowiem tajną stację nasłuchową. SKW nie chce jednak oficjalnie komentować sprawy.

  – “Anna Pietraszak w wywiadzie wskazuje istotny szczegół: Dostałam tę listę od młodych dziennikarzy, którzy prosili mnie o radę z kim przeprowadzić ewentualnie wywiady. Ta lista pasażerów krążyła po prostu ot tak, już od kilku dni, z maili na maile. Potem siedziałam w domu, to było w poniedziałek, i zastanawiałam się jak to możliwe, że ja mam pełną listę generałów, kapelanów, polityków, którzy lecą z prezydentem i że ta lista jest w obiegu. Wierzyć mi się nie chciało, że oni wszyscy są na tej jednej liście.”

  – Oto zdjęcie satelitarne, czy to możliwe by samolot lecą 20 m nad ziemią z niewielką prędkością rozwaliłby się w taki drobny mak i porozrzucało by go na aż tak wielkim obszarze?

  – Tuż przed wylądowaniem prezydenckiego Tupoleva identyczne “problemy” miał inny samolot. Przypadek? Czy EMp? “Bujnęło go na prawe skrzydło. O mało nie rąbnął. Skrzydło przeszło dwa, trzy metry nad płytą lotniska. Poderwał się w ostatniej chwili. Wyglądało to bardzo dramatycznie” – relacjonował Jan Mróz z TVN 24.

  – Na koniec będzie trochę abstrakcyjnie, ale i tego nie należy lekceważyć. Rosja za pomocą technologii potrafi wywoływać deszcz przy pomocy jodku srebra, którego niewielka ilość po rozpyleniu powoduje powstanie niskiej chmury deszczowej.. Mgła to chyba łatwiejsza sprawa? Tym bardziej dziwny wydaje być się fakt że mgła pojawiła się idealnie przed pojawieniem się samolotu i idealnie po jego rozbiciu opadła.”(…)

 22. felicyta said

  http://marucha.wordpress.com/2010/04/22/apel-do-marszalka-i-prezydium-sejmu-rp/

  „Apel do Marszałka i Prezydium Sejmu RP

  Opublikował/a Marucha w dniu 2010-04-22 (czwartek)

  Zdziwieni i zaskoczeni planem obrad najbliższego posiedzenia Sejmu, żądamy zmiany ich porządku.

  10 kwietnia 2010 wydarzyła się narodowa katastrofa. Ma ona wymiar ludzki, ale ma też państwowy. Dziś w skupieniu grzebiemy jeszcze jej ofiary, ale za kilka dni, pierwszy raz zbierze się Sejm. Wprost wierzyć się nie chce, ale w planowanym porządku obrad nie ma żadnego punktu odnoszącego się do smoleńskiej tragedii!

  Jako obywatele i jako dziennikarze już nie prosimy, lecz żądamy od Marszałka Sejmu, aby w środę 28 kwietnia 2010 o 9:00 rano nie rozpatrywano w pierwszej kolejności „projektu zmian ustawy o środowisku i jego ochronie” , tylko wysłuchano – niechby i bez debaty – zwięzłych, kompetentnych wystąpień premiera, szefów MSZ, MON i MSWiA oraz przedstawiciela Kancelarii Prezydenta, którzy oficjalnie poinformowaliby parlament i, za pośrednictwem telewizyjnej transmisji, całe społeczeństwo, o organizacyjnych przygotowaniach tej tragicznej samolotowej wyprawy (aspekt dyplomatyczny, współpraca służb specjalnych, uzgodnienia lotnicze). Oraz – w kontekście następstw tego bezprecedensowego wypadku – o stanie elementarnych spraw wagi państwowej, takich jak porządek demokratyczny, sytuacja w siłach zbrojnych, bezpieczeństwo Polski.

  Redakcja Netbird.pl

  Zob też: http://www.sejm.gov.pl/prace/2010r/pos065p.htm

 23. Andre said

  STRACH I AMBICJE PO —

  „Bronisław Komorowski zapowiada (…), że nie skieruje do Trybunału Konstytucyjnego nowej ustawy o IPN tylko dlatego, że chciał to zrobić Lech Kaczyński.”

  http://wiadomosci.onet.pl/2160511,11,nie_zrobie_tego_dlatego__ze_tak_chcial_prezydent,item.html

  • Magda said

   nie powinien tego popisywać.To nie jest sprawa tak pilna ,żeby nie mogła poczekać na prawdziwego prezydenta tzn.wybranego w wyborach.Powinien ograniczyć się tylko do działań niezbędnych.IPN bada historię czyli nie ma wpływu na bieżące wyrażenia ,no chyba,że ma…

   • Andre said

    kto zna przeszłość ten MOŻNE kreować przyszłość

    „‚spec-komado do likwidacji księżny w czasach jaruzela i później”

 24. Toms said

  Proszę potraktowac ten wpis całkowicie hipotetycznie ….ale mądry Polak po szkodzie

  Mam pytanie do osób zajmujacych się prawem , administracyjnym , oraz bezpieczeństwem wew.

  Jak wyglada sytuacja małych firm , obrotu finansowego i odpowiedzialności cywilnej w trakcie stanu wojennego . Należy zakładać że przy wariancie pesymistycznym w tym roku dochodzi do zachwiania równowagii międzynarodowej , do czego impulsem ( albo załozonym przez okreslone siły zapalnikiem) był 10 -04-2010 .
  Widomo , dochodzi do cichej mobilizacji, pewne biznesy przestają działać – handel i usługi towarami wyzszych potrzeb , biznesy internetowe…gdyż sieci będą wyłaczane dla bezpieczeństwa państwa. To oznacza auktomatyczne zamrożenie biznesów — działac bedzie handel spożywczy, handel elktrotechniczny, towarami militarnymi – racje żywnosciowe, kamizaelki kuloodporne , zabezpieczenia domów , itp.

  Czy prawo przewiduje czasowe zamrożenie windykacji, bo przeciez beda ogromne zaległosci płatnicze ???

 25. felicyta said

  PAP
  Rozkaz lądowania w Tbilisi wydał minister Klich – twierdzi Bielan

  PAP | Dzisiaj 12:16, aktualizacja: 2010-04-25 12:48:03

  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/rozkaz_ladowania_w_tbilisi_wydal_minister_klich_twierdzi_135658.html

  „Bielan Adam Bogdan Klich minister obrony rozkaz lądowanie Tbilisi Lech Kaczyński

  Rozkaz lądowania w Tbilisi przyszedł na piśmie faksem z Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych, polecenie wydania takiego rozkazu wydał minister obrony narodowej Bogdan Klich – powiedział w niedzielę w Radiu Zet rzecznik PiS Adam Bielan.
  Odniósł się w ten sposób do przypomnianej przez „Gazetę Wyborczą”, w kontekście katastrofy pod Smoleńskiem, sprawy lotu prezydenta Kaczyńskiego do Azerbejdżanu w 2008 r(…)Według Bielana, rozkaz lądowania w Tbilisi przyszedł na piśmie faksem z Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych. Polecenie wydania takiego rozkazu wydał minister obrony narodowej Bogdan Klich, z którym prezydent rozmawiał wcześniej dwukrotnie w tej sprawie. Prezydent cały czas siedział w swoim saloniku ze swoimi gośćmi, nie był w kabinie załogi – powiedział rzecznik PiS.(…)W sobotę w radiowej Trójce Bielan mówił, nawiązując do publikacji „GW”, iż twierdzenie, że prezydent Lech Kaczyński osobiście wywierał wpływ na pilotów podczas lotu do Azerbejdżanu jest absolutną nieprawdą.(…)

 26. Andre said

 27. Aśka said

  http://wolnemedia.net/?p=21246

  Festiwal filmowy Kino Palestyna – Obrazy Okupacji i Oporu
  Opublikowano: 18.04.2010 | Kategoria: Aktywizm Drukuj

  Kino Palestyna – Obrazy Okupacji i Oporu
  24-25 kwietnia
  Nowy Wspaniały Świat (sala kinowa), Warszawa, ul. Nowy Świat 63
  wstęp wolny
  http://www.kampania-palestyna.pl

  […]
  NIEDZIELA \ podałam tylko te punkty programu, na które warszawiacy mogą zdążyć

  16.00 Uchodźcy – prawo do powrotu

  – “25 tysięcy namiotów” (“25 Thousand Tents”, Syria 2008, 35 min.) Samer Salameh i Alaa Al-Saadi, położony na terytorium międzygranicznym obóz dla palestyńskich uchodźców z Iraku

  – Krótkie filmy eksperymentalne Studio Camps (25 min.) nakręcone przez uchodźców palestyńskich działających w kolektywie filmowym w obozach w Libanie

  – Panel – Magda Qandil współpracowniczka organizacji rozwojowych w obozach dla uchodźców palestyńskich na Bliskim Wschodzie, redaktorka polskiej edycji „Le Monde Diplomatique”

  18.00 Solidarność międzynarodowa

  – “Visit Palestine” (UK 2005, 78 min.) Katie Barlow, działalność aktywistów międzynarodowych na terytoriach okupowanych
  krótkie filmy o BDS akcje bezpośrednie kampanii BDS (Bojkot, Sankcje i Wycofywanie Inwestycji)

  – Panel – Ewa Jasiewicz koordynatorka Free Gaza Movement i aktywistka w Palestynie, redaktorka polskiej edycji „Le Monde Diplomatique” (do potwierdzenia), Maciej Wieczorkowski inicjatywa Stop Wojnie

  20.00 Izraelczycy przeciw okupacji

  – “Anarchiści przeciwko murowi” (“Anarchists Against the Wall”, Izrael 2008, 33 min.), Izraelczycy występujący przeciwko okupacji i kolonizacji Zachodniego Brzegu

  – Panel – przedstawicielka organizacji Anarchiści Przeciwko Murowi
  Tamir Halperin były żołnierz izraelski, który odmówił kontynuowania służby wojskowej ze względów moralnych

 28. ojdan said  od mg: proszę o opisywanie zawartości zamieszczanych linków

 29. kasia said

  Zobaczcie na to:

  Ludzie juz maja tak wyprane mozgi ze w kazda scieme uwierza.

 30. Aśka said

  http://www.tvn24.pl/12691,1653549,0,1,stan-wyjatkowy-po-tornadzie,wiadomosc.html
  14:14, 25.04.2010 /bbc.co.uk, cnn.com, PAP, Polskie Radio
  Stan wyjątkowy po tornadzie
  10 ZABITYCH, KILKUDZIESIĘCIU RANNYCH

  CBSNY, Reuters/ fot. PAP/EPA

  W siedemnastu okręgach stanu Missisipi wprowadzono stan wyjątkowy – wszystko z powodu tornada, które przetoczyło się nad regionem. Według ostatniego bilansu zginęło co najmniej 10 osób, w tym trzymiesięczne dziecko. Kilkadziesiąt innych osób zostało rannych.
  Średnica tornada przekraczała kilometr, a prędkość wiatru w jego obrębie dochodziła do 240 km/h. Żywioł zrywał dachy i linie energetyczne, łamał drzewa, przewracał samochody, niszczył domy.

  Największe zniszczenia trąba powietrzna wyrządziła w okolicach miasta Yazoo.

  Tornada odnotowano również w innych południowych i środkowych stanach USA, m.in. Luizjanie, Arkansas, Alabamie, Georgii i Kentucky.

  Więcej ofiar?
  W wyniku przejścia tornada zginęło 10 osób. Władze obawiają się jednak, że kiedy zakończy się akcja ratunkowa, okaże się, że jest ich o wiele więcej.

  http://www.tvn24.pl/12691,1651111,,,przygotujcie-sie-na-wiecej-huraganow,wiadomosc.html
  16:59, 07.04.2010 /Reuters
  Przygotujcie się na więcej huraganów
  NAUKOWCY OSTRZEGAJĄ – CZEKA NAS TRUDNY SEZON
  […]
  W tegorocznym sezonie huraganów możemy spodziewać się więcej niż zazwyczaj burz tropikalnych na Atlantyku – oznajmili amerykańscy naukowcy z Colorado State University. Huraganowy sezon zaczyna się 1 czerwca.

  W swoich opublikowanych w środę przewidywaniach stwierdzili, że pojawi się w tym czasie osiem huraganów, w tym cztery bardzo silne (kategorii trzeciej lub wyżej w skali Saffira-Simpsona). Jest 69-procentowe prawdopodobieństwo, że przynajmniej jedna potężna burza tropikalna uderzy w amerykańskie wybrzeże.

  • Aśka said

   ad. 1 stan wyjątkowy w sytuacji, kiedy zginęło 10 osób?
   ad.2 sezon mają zaplanowany, nic tylko zrealizować

   • Andre said

    @@ Aśka
    Życie ludzkie w Polsce jest ,miej warte niż USA

    A EMBARGO informacyjne trwa dalej:

    „Środa, 14 Kwietnia 2010, 19:54”

    http://www.radiozet.pl/Wiadomosci/Swiat/Amatorski-film-ze-Smolenska-pod-okiem-prokuratury/

    „POLSKA” Prokuratura bada już 10 dni FILM KOLI- jak długo jeszcze???

    Tragedia w Kraju a ‚bandziory ” robią swoje:
    http://www.sejm.gov.pl/prace/2010r/pos065p.htm
    SPRAWDŹCIE O CZYM BĘDZIE OBRADOWAŁ SEJM .

    I to jest PATRIOTYZM w wykonaniu NAJWYŻSZYCH WŁADZ RP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    A rozmawiamy o kraju Batorego,Sobieskiego,Żółkiewskiego,kraju powstań,KRAJU PAPIEŻA!!!!!!!!!

    Słowo HAŃBA jest w tym wypadku łagodnym słowem.

   • Andre said

    @@ Aśka
    Życie ludzkie w Polsce jest ,miej warte niż USA

    A EMBARGO informacyjne trwa dalej:

    „Środa, 14 Kwietnia 2010, 19:54”

    „POLSKA” Prokuratura bada już 10 dni FILM KOLI- jak długo jeszcze???

    Tragedia w Kraju a ‚ZAKAPIORY ” robią swoje:
    http://www.sejm.gov.pl/prace/2010r/pos065p.htm
    SPRAWDŹCIE O CZYM BĘDZIE OBRADOWAŁ SEJM .

    I to jest PATRIOTYZM w wykonaniu NAJWYŻSZYCH WŁADZ RP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    A rozmawiamy o kraju Batorego,Sobieskiego,Żółkiewskiego,kraju powstań,KRAJU PAPIEŻA!!!!!!!!!

    Słowo HAŃBA jest w tym wypadku łagodnym słowem.

 31. Czy orędzie Komorowskiego do narodu opublikowano przed katastrofą?

  http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=2009&tytul=Czy+or%20%C4%99dzie+Komorowskiego+do+narodu+opublikowano+przed+katastrof%C4%85%3F+

  • felicyta said

   „W Tvp Info w dniu katastrofy, pojawia się news z orędziem Bronisława Komorowskiego. Data jaką zarejestrowały wyszukiwarki m.in. google, yahoo!, to pięć godzin przed katastrofą Co autor newsa miał na myśli publikując informację z takim wyprzedzeniem? Na to pytanie niech każdy odpowie sobie sam.”

   http://www.itv24.com.pl/film/891/oredzie_w_tvp_info_przed_katastrofa_tu-154/

   -posluchajcie koniecznie!

   Joanna d’Arc 56 min. temu
   Co do tzw. katastrofy pod Smoleńskiem = zamachu, nikt na świecie, w tym specjaliści od lotnictwa w USA, nie wierzy w WYPADEK. No, poza POherowymi beretami.

   http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=2009&tytul=Czy+or%20%C4%99dzie+Komorowskiego+do+narodu+opublikowano+przed+katastrof%C4%85%3F+

   Kmicic napisał:
   2010-04-24 12:14:28

   Wpiszcie w google: „komorowski orędzie tvp info”…robot google zapamiętał, że artykuł był już opublikowany 10.04.2010,,,,,,więc potem psubraty zmienili na 11.04.2010

   Mac napisał:
   2010-04-24 20:57:57
   Do tych co mówią: dajcie już spokój. DLACZEGO? ja nie wierzę politycznym bandytom i takie właśnie daty dokładnie pokazują co na prawdę się dzieje. W POLITYCE NIE MA PRZYPADKÓW jak powiedział jeden polityk. W polityce wszystko wiadomo i oni wszyscy kłamią razem bo w jednym siedzą gównie. swoim własnym. To i tak się wszystko rozleci jak domek z kart, wtedy część ludzi ich powiesi, część się będzie gapić a reszta będzie miała w nosie. Polityka jak sama nazwa wskazuje to demagogia i oszustwo. Politycy WON! nie potrzeba nam oszustów i złodziei.

   -zdrajcy, Komorowski i Tusk pod sad!

  • in said

   Przeczytajci- Prosze przeczytajcie.Wazne.

   (dotyczy informacji tvp info 5 godz przed wypadkiem.)

   Nie chce wchodzic w szczegoly ale z racji wyksztalcenia mam dosyc duza wiedze z zakresu psychologii i sociologii i analizuje wiele faktow i informacji pod tym katem. staram sie zrozumiec myslenie nadawcy i odbiorcy informacji, dlatego zastanowilem sie nad tym newsem TVP info na 5 godzin przed wypadkiem.

   wydaje mi sie ze moze to byc zmylka i sabotaz informacyjny w celu osmieszenia osob i grup ktore zajmuja sie wyjasnianiem trudnych pytan. To taka falszywa flara wyrzucana przez samolot uciekajacy przed rakieta.

   informacja o wypadku 5 godzin przed to stanowczo za duzo. podejrzewam ze ta informacje pomimo wczesnej pory przeczytaloby ok.1000 osob, wiec po katastrofie dali by znac na ten temat ze ta informacja byla wczesniej. Druga sprawa, sami dziennikarze.tekst ktos zatwierdza, za duzo osob zamieszanych, za duze ryzyko wpadki.

   Ale taka zmiana, ingerencja w godzine newsa – News mogl byc np.ok 12.00 a ktos zmienil godzine na wczesniejsza, moze byc wynikiem zabawy hakera lub byc celowym poczynaniem dezinformacyjnym. Puszczeniem falszywej flary osobom ktore staraja sie rozwiklac zagadke. Osmieszajac jeden falszywy trop mozna osmieszyc i podwazyc zaufanie dla reszty.

   Dlatego byl bym bardzo ostrozny z tym dowodem, wydaje mi sie ze to falszywa flara. Trzeba byc czujnym i nie dac sie zwiesc. Tak mi sie wydaje.

 32. Andre said

  A CO Z UDZIAŁEM WOJSKA POLSKIEGO NA DEFILADZIE W MOSKWIE NA TZW ZAKOŃCZENIE WOJNY– CZY TRWA ŻAŁOBA W INSTYTUCJACH WOJSKOWYCH CZY JEST TA ŻAŁOBA WYBIÓRCZA

  – Choć minął już czas oficjalnej żałoby narodowej, wiadomo, że ona trwa w wojskowych instytucjach. Trudno w takiej sytuacji organizować kolorowy, radosny przemarsz – ocenia Dyrektor Biura Promocji w warszawskim ratuszu Katarzyna Ratajczyk.

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7809419,3_maja_nie_bedzie_parady_wojskowej_w_stolicy.html

 33. Rosomak said

  Polecam:

  Ewa Polak-Pałkiewicz
  Rola Polski, czyli – po co nam państwo?

  http://www.bibula.com/?p=20886

  /…/”Antyład, który wyrażały i próbowały wprowadzać w życie publiczne przez ostatnie dwadzieścia lat media, przeciwstawia się klasycznemu rozumieniu rzeczywistości. Toczy walkę z myśleniem i postawami zdroworozsądkowymi. Walkę o język, o hierarchię wartości, o symbole, o rozumienie historii – i rozumienie własnego życia przez każdego człowieka z osobna. Celem osób “igrających” z rzeczywistością prawdy w atmosferze pozbawionej ocen moralnych jest zmiana znaczeń, deformacja rzeczywistości, władza nad umysłami. Człowiek przestaje rozumieć sam siebie i przywiązywać wagę do swoich wyborów. Wszystko jest płaskie, idealnie wyrównane. Najefektywniej zamiana ta “przemycana” jest przez sztukę i media.
  W Polsce nie nastąpiła zakładana przez postmodernizm i światową rewolucję zmiana. Trzeba to powiedzieć – Polacy wobec ogromu tragedii i majestatu śmierci swoich przywódców zachowali się normalnie. Światowa rewolucja wytraciła nagle swój impet i zatrzymała się – na Polsce.”

 34. Magda said

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33461

  Były prezydent Litwy Valdas Adamkus zaprzeczył, jakoby prezydent Polski Lech Kaczyński kazał dwa lata temu swojemu pilotowi lądować w niekorzystnych warunkach pogodowych.

  • Magda said

   http://www.niepoprawni.pl/blog/509/wzor-listu-protestacyjnego-do-firm-reklamujacych-sie-w-gw

   Wzór listu protestacyjnego do firm reklamujących się w GW

   * bojkot społeczny
   * GW
   * Protest
   * Blog

   Blog

   24 kwiecień, 2010 – 19:04

   Dzisiaj przeczytałem na http://blogmedia24.pl/node/28481 bardzo ważny społecznie protest podpisany przez „czarnowidza”. Pokażmy że jest nas wielu i że możemy w taki sposób wpłynąć na reklamodawców poszczególnych mediów. Poprzyjcie ten list, bo to jest właśnie walka u podstaw aby zmienić przyszłość.

   Tekst z bm.24.pl
   —————-

   Szanowni Państwo,

   Niestety jestem zmuszony zaprzestać kupowania Państwa produktów.

   Pozwolą Państwo, że przedstawię przyczynę:

   zauważyłem, że reklamują państwo swoje produkty na łamach medium, które po tragicznej śmierci Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej uruchomiło bezprecedensową nagonkę „Nie na Wawel”.

   W brutalny sposób, naruszając żałobę narodową po śmierci Pary Prezydenckiej, Gazeta Wyborcza przeczy wszystkim wartościom kulturowym, które uznaję za swoje – uszanowanie żałoby i bólu bliskich, odłożenie na bok sporów politycznych w tak szczególnym momencie dziejów narodu.

   Łatwo sprawdzić w prasie dostępnej na naszym kontynencie, że akcja ta nie przystaje w żaden sposób do europejskich standardów informacyjnych. Nawet satyryczne czasopisma dotychczas nieprzychylne Prezydentowi RP potrafiły uszanować tragiczną śmierć pod Katyniem.

   Ponieważ siła tej akcji medialnej wspomnianej gazety wynika ze sprzedaży reklam, m.in. i Państwa Firmy – nie mogę się zgodzić, aby moje pieniądze, które wydaję na Państwa produkty szły na potrzeby organizowania w przyszłości takich jak ta wspomniana uwłaczająca akcja, organizowana przez poczytny dziennik.

   Dlatego też wstrzymam się od zakupów Państwa produktów, do czasu, kiedy Państwa reklamy znikną z Gazety Wyborczej.

   O swojej decyzji poinformuje również swoich znajomych i inne osoby, które podzielają istotne dla mnie wartości.

   Wierze głęboko, ze misja Państwa Firmy nie zakłada aktywnego wspierania brutalnych akcji politycznych godzących w dobro społeczności i tysiącletnich wartości cywilizacyjnych

   Z poważaniem

   —————–

   ADRESACI:

   LIDL Polska Sp. z o.o. – Siedziba Główna
   Jankowice, Poznańska 48
   62-080 Tarnowo Podgórne
   prez. Michał Łagunionek

   adresy email członków zarządu

   radoslaw.liberski@lidl.pl
   maciej.tylkowski@lidl.pl
   andrzej.porebski@lidl.pl
   dawid.jaschok@lidl.pl
   piotr.rogowski@lidl.pl
   sekretariat@lidl.pl

   ROSSMANN SUPERMARKETY DROGERYJNE POLSKA SP. Z O.O.

   ŚWIĘTEJ TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS 109
   91-222 ŁÓDŹ
   Prezes Marek Maruszak

   marek_maruszak@rossmann.com.pl
   adam_kolacinski@rossmann.com.pl

   LEROY MERLIN POLSKA SP. Z O.O.

   Targowa 72 03-734 Warszawa tel. 225285800 fax. 5285877

   Pascal Delfosse (Prezes Zarządu)

   http://twitter.com/pascaldelfosse

   Christophe Dubus(Członek Zarządu)
   cdubus@leroymerlin.pl

   Krzysztof Kordulewski (Członek Zarządu ds. Finansowych)
   kkordulewski@leroymerlin.pl

   Beata Woszczyńska (Menedżer ds. Relacji z Klientami)
   bwoszczynska@leroymerlin.pl

   info@leroymerlin.pl

   PORTA KMI POLAND

   SZKOLNA 26
   84-239 BOLSZEWO
   Telefon: (58) 677-81-00
   Faks: (58) 677-81-99

   E-mail: info@porta.com.pl

   PREZESZARZĄDU: JACEK SARNOWSKI
   WICEPREZES ZARZĄDU: JACEK CYWIŃSKI
   CZŁONEK ZARZĄDU: MAREK BEDNARZ

   Marek_Bednarz@porta.com.pl

   JACEK WOZNIAK Regional Marketing Manager, Central & Western Europe

   Jacek_Wozniak@porta.com.pl

   Anna Pawinska- asystentka Biura Zarządu

   anna_pawinska@porta.com.pl

  • Magda said

   http://www.niepoprawni.pl/blog/509/wzor-listu-protestacyjnego-do-firm-reklamujacych-sie-w-gw

 35. Magda said

  pomorska.pl » Kraj, Świat

  dodano: 10 kwietnia 2010, 10:19

  tagi:Kaczyńskikatastrofa w SmoleńskuSikorskiSikorski Radosław
  Radosław Sikorski: „To straszliwa tragedia” – katastrofę komentuje min. Radosław Sikorski

  – Doszło do straszliwej tragedii – komentuje „Pomorskiej” Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych.

  Podczas schodzenia do lądowania we mgle samolot najprawdopodobniej zahaczył o drzewo. Ekipy ratunkowe ugasiły pożar. Na pokładzie było 86 lub 87 osób. Wszyscy nie żyją. Na pokładzie była para prezydencka, m.in. szef Sztabu Generalnego, prezydent Ryszard Kaczorowski, Anna Walentynowicz, poseł Maciej Płażyński, poseł Przemysław Gosiewski, posłanka Aleksandra Natalii-Świat, poseł Jerzy Szmajdziński. To nie była kwestia starego samolotu. Od lat mówiło się o wymianie, ale małych, rządowych jaków, a nie dużych „tutek” (Tu 154). To był błąd pilota.
  http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100410/KRAJSWIAT/673954180
  —————————————————————————-
  10.04.2010 o 10:19 Radzio już wiedział,że „To był błąd pilota.”
  na pokładzie było 86 lub 87 osób.Wszyscy nie żyją-no to jak to sprawdzili ,jak jeszcze nie wiedzieli nawet ilu ofiar lub ciał mieli szukać?Dziś wiemy o 96 ofiarach.Skąd te informacje miał Radzio o 10:19?

 36. Aśka said

  zobaczcie to zdjęcie i skopijucie

  widać na nim kadłub, w całkiem dobrym stanie; Leżał nieopodal tego miejsca, gdzie „Kola” kręcił swój film

  • KrisT said

   niestety się mylisz to co widac na pierwszym planie (z lewej strony zdjecia) to czesc ogonowa, widac prawą gondole silnikową,stateczniki i centralny silnik oderwało, nastepnie widac lewą gondolę i inne szczątki.
   kadłub rozpadł się w drobny mak ! natomiast ocalał kokpit pilotów….jakby nie patrzec „srodek samolotu” wyparował……

   • Andre said

    do kris
    Znajdź (proszę ) zdjęcie kokpitu- gdyż o ta część samolotu trwa w wielu środowiskach spór- i wrzuć linka.

   • Magda said

    to jest ogon ,patrzcie po czerwonych paskach.Z przodu były dwa paski,które w części ogonowej unosiły się do góry.
    Ja bym się chciała dowiedzieć ,gdzie w samolocie są
    „czarne skrzynki” i jak ktoś ma to nie widziałam jeszcze zdjęcia kokpitu

  • in said

   Zdjecie przedstawia fragment samolotu ok 100 m od filmu Koli.

   Robiacy zdjecie jest skierowany tylem do miejsca gdzie stal Kola i przodem do miejsca gdzie zatrzymal sie Wisniewski. W oddali ( jakies 200 metrow dalej od lotniska i 300-400 metrow od Koli w powiekszeniu mozna dostrzec fragment ogona z szachownica ktora umozliwila wisniewskemu rozpoznanie ze to spadl polski samolot.

   to jest tylni silnik. Dalej widac jakby fragment zewnetrznego poszycia kadluba. Film byl krecony na wysokosci tzw.”trzeciego filmu”

   Tak wiec zdjecie ok. 100 m ponizej (patrzac od strony pasa lotniska) filmu Koli i wiekszosci ofiar

  • Dawid said

   Pilot miał przeżyć

  • Aśka said

   a możecie spojrzeć na dalszy plan!

 37. dario said

  DARIUSZ KOSIUR KANDYDUJE W WYBORACH PREZYDENCKICH
  nie znam tego człowieka ale w obecnych czasach w których przyszło nam żyć my polacy nie mamy już praktycznie nic do stracenia wszystkie te stare gęby typu KOMOROWSKI,OLECHOWSKI,PAWLAK itp które są nam na siłę w mediach lansowane.są to też niestety w świetle ostatnich wydarzeń osoby ogromnie skompromitowane więc nasuwa się taki oczywisty wniosek że każdy był by lepszy od tych trzech wyżej wymienionych przeze mnie AGENTÓW obcych wywiadów

  • Aśka said

   tutaj jeszcze nic o Dariuszu Kosiur nie napisali

   http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100425/KRAJSWIAT/449662507

   dodano: 25 kwietnia 2010, 16:32

   tagi:bronisław komorowskiparlamentprezydentwybory
   Kolejni kandydaci na prezydenta

   Do Państwowej Komisji Wyborczej wpłynęły kolejne zawiadomienia o powołaniu komitetów wyborczych – Zbigniewa Ziętka – działacza Polskiej Partii Pracy i związku zawodowego Sierpień’80 oraz kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta Bronisława Komorowskiego.

   Wcześniej o swoim utworzeniu zawiadomił PKW komitet wyborczy kandydata na prezydenta Bogdana Szpryngiela. W ostatnich wyborach do europarlamentu Szpryngiel kandydował z listy Libertasu, nie został wybrany.

   Do PKW wpłynęły także zawiadomienia o powołaniu komitetów wyborczych: Marka Jurka, Andrzeja Leppera, Waldemara Pawlaka oraz Kornela Morawieckiego.
   _____
   zobaczcie jak otagowali ten artykuł; to czerwona gazeta jest

  • dario said

   dodam od siebie że dzisiaj wszyscy powinni pokazać środkowy palec tym 3 agentom i wysłać ich na śmietnik historii

 38. Magda said

  W związku z „nuklearnymi pogróżkami” USA, Iran wystrzelił pięć rakiet.

  Odbyło się to w Zatoce Perskiej, w ramach ćwiczeń korpusu Strażników Rewolucji, ideologicznej armii irańskiego reżimu.

  Pociski rakietowe ziemia-morze i morze-morze odpalono jednocześnie – podała w niedzielę bez wdawania się w szczegóły państwowa telewizja irańska.

  Według półoficjalnej agencji Fars w niedzielnych manewrach wystrzelone miały być cztery typy pocisków rakietowych krótkiego zasięgu, w tym Nasr 1, zdolny do niszczenia celów wielkości do 3 tys. ton.

  Ćwiczenia wojskowe rozpoczęły się w czwartek.
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33453

 39. Czy Bronisław Komorowski miał orędzie przygotowane przed katastrofą??

  https://dzieckonmp.wordpress.com/2010/04/25/czy-bronislaw-komorowski-mial-oredzie-przygotowane-przed-katastrofa/

 40. felicyta said

  http://niepoprawni.pl/blog/1207/tusk-namaszczony-przez-putina-na-namiestnika-priwislanskiego-kraja

  „Tusk namaszczony przez Putina na namiestnika Priwislanskiego Kraja
  laryssa, 25 kwiecień, 2010 – 12:12 IPN Kaczyński katastrofa Katyń Kraj Putin Smoleńsk Tusk

  Organizowanie dwóch oddzielnych uroczystości w Katyniu to nic innego jak zastawianie pułapki na prezydenta i jego sztab.Skąd ten nagły przypływ współczucia i miłości do narodu polskiego przez Putina?Żeby chociaz miał słabość , jak Breżniew , do polskiego salcesonu.Jeśli ktokolwiek miał watpliwości co do intencji rosyjskich to zostały one rozwiane właśnie 10 kwietnia.To zupełnie tak jakby Putin chciał powiedzieć : „Chcecie tego Katynia?To sie nim udławcie!.”Być może i do pułapki został wciągnięty również Tusk ponieważ (osamotniony przez Obamę w polityce zagranicznej) w tej tragicznej chwili opiera się na ochoczo podstawionym ramieniu Wielkiego Brata.Nie może go odtrącić ponieważ ostatnie dni przed katastrofą to propaganda sukcesu pojednania z Rosją.Scenariusz jaki rozgrywa się na naszych oczach godny jest szatańskiego umysłu Stalina ale znamy przecież stosunek rosyjskiego premiera do Słoneczka Ludzkości.Czy jest zdolny do zamachu?Chyba były prezydent Ukrainy Juszczenko wie o tym najlepiej.
  Tusk nadaje się najlepiej na namiestnika sfinlandyzowanej Polski ponieważ ma duże poparcie , jest nowoczesny no i teraz łatwo nim sterować ponieważ podpisał cyrograf z Putinem.
  Czy jesteśmy świadkami wkraczania w nowy pojałtański porządek w Europie?Wszystko się wyjaśni 20 czerwca.”

  • Jose said

   Właśnie. Tak mi przez myśl przeszło, że skoro zostali olani przez hamerykanów do z kim tu trzymać? Z Papuą Nową Gwineą? A może Putin po prostu szarpnął delikatnie smyczą, żeby pieski za bardzo obcym nie dały się głaskać.

 41. Buka said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Atak-na-Barroso—cala-Bruksela-obwieszona-plakatami,wid,12204656,wiadomosc.html?ticaid=1a0de
  „GMO trafi wkrótce na stoły gdzieś niedaleko Ciebie!” ,
  „Genetycznie modyfikowane przepisy na katastrofę”, „Wynik lobbingu Monsanto, Bayera i BASF”

 42. Magda said

  Какой там нафиг туман? На такой аэродром и в нормальную погоду сложно посадить самолёт. Не раз наблюдал как происходит взлёт/посадка и днём и ночью. Фонари почти не горят – или выкручены или не работают. Самолёты садятся считай в лес, видел даже как пролетают чётко над деревьями, едва не задев…
  Нельзя торопиться, тем более в такой ситуации
  neocraft » 10 апр 2010, 15:14
  http://www.forum.smolensk.ws/viewtopic.php?p=6889368#p6889368

 43. felicyta said

  http://www.bibula.com/?p=20601

  „Bliski współpracownik Komorowskiego kieruje żydowską lożą – Paweł Siergiejczyk
  Aktualizacja: 2010-04-19 11:27 am

  Bliski współpracownik Bronisława Komorowskiego kieruje żydowską lożą w Warszawie, skupiającą wpływowych naukowców, dziennikarzy i polityków.(…)Kilka tygodni po publikacji raportu ówczesny wicemarszałek Sejmu Bronisław Komorowski zatrudnił SZCZEPANSKIEGO jako swojego doradcę medialnego. Polityk PO mówił wówczas: „z Jarosławem Szczepańskim znam się od stu lat”, przekonywał: „mamy do siebie zaufanie, poza tym ma świetną opinię”, trudno jednak nie dostrzec w tym geście wyraźnej deklaracji politycznej: oto jedyny polityk Platformy, który od początku konsekwentnie sprzeciwiał się likwidacji WSI, zatrudnił dziennikarza oskarżonego o współpracę z tymi służbami. Co więcej, gdy jesienią 2007 r. Komorowski został marszałkiem, od razu powołał Szczepańskiego na stanowisko szefa Biura Prasowego Kancelarii Sejmu. Nie pełnił tej funkcji długo, bo zaledwie pół roku, ale nawet w tak krótkim czasie „zasłynął” odebraniem stałych przepustek dla dziennikarzy niektórych mediów, w tym „Naszej Polski”, „Naszego Dziennika”, „Tygodnika Solidarność”, telewizji Trwam (nasza redakcja wystosowała wówczas protest do marszałka Sejmu).(…)

 44. wierniPOLSCE said

  Re: Masz pytanie do Dariusza Kosiura? Pytaj tutaj…
  by Jerzy Ulicki-Rek » 25 Apr 2010 02:07 pm

  Raynold
  Mamy internet .Mielismy juz najroznjesze „lancuszki”,ktore mielismy przeslac „..do 10 osob w ciagu jednego dnia….” wiec nie widze powodu dlaczego nie mozemy zrobic „lancuszka” Orla Bialego.?

  Zacznij dzisiaj ,ja juz zaczalem .Wyslalem moj apel do 5-ciu przyjaciol.Kazdy z nich wysle do swoich …
  Raz puszczone w ruch rosnie jak lawina:)
  A sa tacy ,ktorzy maja wiecej znajomych niz ja:)
  Wyobraz sobie:)
  Jedna z metod.Dlaczego z niech zrezygnowac nie probujac nawet?
  Dlatego ,ze :”…..zostaw ,to sie nie uda…sam nie poradzisz…” ?
  Te mentalnosc w nas wmowiono Swiadomie i celowo.

  ” Hasłem naszym jest siła i podstęp. W sprawach polityki zwycięża tylko siła,(….)Toteż nie powinniśmy się cofać przed korupcją pieniężną, oszustwem i zdrada, o ile ma to dopomóc do osiągnięcia celu naszego. W polityce należy umieć brać bez wahania własność cudzą, jeżeli przy jej pomocy zdobędziemy uległość i władzę. ”

  My mamy wierzyc w to ,ze nic sie nie uda juz od kolyski!!!
  Malo tego:to samobojcze myslenie przenosi sie z pokolenia na pokolenie!!!
  Pod koniec lat ..70-tych wtedy gdy namawialem do jakiegos …moralnego przynajmniej buntu slyszalem,ze „to sie nie uda …sam nie poradzisz…”

  Minelo 30 lat i slysze dokladnie to samo od ludzi ,ktorzy maja dzisiaj tyle samo lat co ja 30 lat temu!!!!
  Kolejne pokolenie Polakow ,ktore tez wie ,ze : „sam nie poradzisz…jeden nie wygrasz…” !!!

  Minelo trzydziesci kilka lat,swiat wystrzelil do przodu…. a my dalej na tym samym etapie myslenia?
  Kochani .
  W TAKIE CUDA TO JA NIE WIERZE!!!

  Slysze juz glosy ,ze Dariusz Kosiur na za malo doswiadczenia aby zmierzyc sie „z rekinami swiatowej finansjery i polityki…”

  Sa tacy ,ktorzy sie z politycznym wyczuciem rodza.To taki sam talent jak kazdy inny.
  A nawet jesli wiedza troche mniej to takich rzeczy jak polityczna gietkosc – mozna sie nauczyc…

  POLSKOSCI I PATRIOTYZMU NIE DA SIE ANI NAUCZYC,ANI KUPIC.
  I TU LEZY PODSTAWOWA ROZNICA.

  Jerzy Ulicki-Rek

  [Jesli nie wyslesz tego do 5-ciu znajomych to znaczy ,ze nie chciales pomoc w tym aby wybory prezydenckie wygral POLAK I PATRIOTA.
  Znaczy ,ze wybrales zawodowego polityka od POLAKA ,ktory chcial cos zrobic dla kraju]
  Wolna Polska zaczyna sie tutaj

  Jerzy Ulicki-Rek

  xxxxxxxxxxxxx

  Stalo sie tak jak sie spodziewalem:)
  Nawet cien szansy na POLSKIEGO kandydata powoduje panike u przeciwnej strony:

  ” O Giertychu moze zaswiaczyc nie tylko to co on sam dokonal, a co nie zawsze jest rozumiane, ale tez i historia czterech pokolen jego poprzednikow.
  O tym z jakiej rodziny wywodzi sie pan Kosiur niczego nie wiemy, choc prawda jest, ze kazdy odpowiada tylko za siebie, a syn nie moze placic za grzechy ojca, o ile sie od nich odcina.
  Agresywny stosunek Kosiura do LPRu daje troche do myslenia.”

  Zabaczcie jak to sie robi:)
  Niby nic a juz rzuca blotem i probuje nam cos zasugerowac
  O rodzinie pana Kosiura co prawda nic nie wie ale” syn nie moze placic za grzechy ojca o ile sie od nich odcina”

  Ot,gudlaje….Jak zawsze te te sam metody

  W tym samym „optymistycznym’ duchu wypowiada sie „gajowy Marucha” :

  „Powiem szczerze na samym wstępie: nie wierzę, aby rządząca antypolska mafia dopuściła niezależnego kandydata na prezydenta do mediów. Nie wierzę, aby on i jego zwolennicy byli w stanie sami zebrać fundusze wystarczające do skutecznej kampanii wyborczej i zapoznania Polaków z jego osobą – zwłaszcza że druga strona dysponuje funduszami i wpływami niemal nieograniczonymi. Nie wierzę w mądrość rodaków, którzy i tak będą wybierali między ludźmi z PO, PiS, SLD i PSL. Nie wierzę wreszcie – w razie gdyby stał się cud – w uczciwe wybory i w neutralność Unii Europejskiej.

  Mimo to postanowiłem zapoznać gości gajówki z kandydaturą p. Dariusza Kosiura, którego kilka artykułów miałem przyjemność zamieścić na mych stronach.”

  Jest takie porzekadlo :”Majac takich przyjaciol-po co nam wrogowie…”
  Pasuje do Pana jak ulal:)
  Moze moze czas zaczac w cos wierzyc ,Panie Marucha ?
  Zamiast z gory rezygnowac ?

  Jerzy Ulicki-Rek
  Wolna Polska zaczyna sie tutaj

  xxxxxxxx—————————————

 45. felicyta said

  http://www.bibula.com/?p=20877

  „Ukorzmy się jeszcze bardziej
  Aktualizacja: 2010-04-25 9:47 am

  Najpierw Putin rozegrał Tuska i Kaczyńskiego podwójnymi obchodami w Katyniu, w efekcie zamiast jednej uroczystości na najwyższym szczeblu, mieliśmy dwie, w tym jedna, ta dla Putina ważniejsza bo przez niego zaszczycona obecnością, ze słabszą polską reprezentacją. Żeby nas jeszcze bardziej upokorzyć, rosyjski ambasador przygotowywał odpowiedni klimat, opowiadając, że nic o wizycie naszego prezydenta nie wie, bo go Kancelaria Prezydenta nie poinformowała, że prezydent się wybiera.

  Gdy już Putin rozegrał tę partię, i udało się wspólne polsko-rosyjskie obchody przyspieszyć o trzy dni w stosunku do właściwej rocznicy i trzymać od nich z daleka polskiego prezydenta, i kilka innych osób, którym szczególnie i od zawsze zależało na oddaniu czci ofiarom Katynia, rosyjskie władze najwyraźniej uznały, że polskiej delegacji na najwyższym możliwym szczeblu nie należą się żadne względy. Zdemontowano więc zwiększający bezpieczeństwo lądowania dodatkowy system, nie zadbano nawet o głupie żarówki oświetlające pas startowy, i choć podobno warunki były tak niebezpieczne, że zgodnie z przepisami lotnisko należało zamknąć, pozwolono polskim pilotom lądować. Naprowadzany z wieży – po rosyjsku, choć o ile wiem nie jest to język międzynarodowy używany w lotnictwie – polski samolot z prezydentem i innymi osobistościami rozbił się na rosyjskim lotnisku, rosyjskim samolotem, który przeszedł niedawno remont generalny w rosyjskich zakładach”(…)

 46. wierniPOLSCE said

  przepraszam nie miaRe: Masz pytanie do Dariusza Kosiura? Pytaj tutaj…
  by Jerzy Ulicki-Rek » 25 Apr 2010 02:07 pm

  Raynold
  Mamy internet .Mielismy juz najroznjesze „lancuszki”,ktore mielismy przeslac „..do 10 osob w ciagu jednego dnia….” wiec nie widze powodu dlaczego nie mozemy zrobic „lancuszka” Orla Bialego.?

  Zacznij dzisiaj ,ja juz zaczalem .Wyslalem moj apel do 5-ciu przyjaciol.Kazdy z nich wysle do swoich …
  Raz puszczone w ruch rosnie jak lawina:)
  A sa tacy ,ktorzy maja wiecej znajomych niz ja:)
  Wyobraz sobie:)
  Jedna z metod.Dlaczego z niech zrezygnowac nie probujac nawet?
  Dlatego ,ze :”…..zostaw ,to sie nie uda…sam nie poradzisz…” ?
  Te mentalnosc w nas wmowiono Swiadomie i celowo.

  ” Hasłem naszym jest siła i podstęp. W sprawach polityki zwycięża tylko siła,(….)Toteż nie powinniśmy się cofać przed korupcją pieniężną, oszustwem i zdrada, o ile ma to dopomóc do osiągnięcia celu naszego. W polityce należy umieć brać bez wahania własność cudzą, jeżeli przy jej pomocy zdobędziemy uległość i władzę. ”

  My mamy wierzyc w to ,ze nic sie nie uda juz od kolyski!!!
  Malo tego:to samobojcze myslenie przenosi sie z pokolenia na pokolenie!!!
  Pod koniec lat ..70-tych wtedy gdy namawialem do jakiegos …moralnego przynajmniej buntu slyszalem,ze „to sie nie uda …sam nie poradzisz…”

  Minelo 30 lat i slysze dokladnie to samo od ludzi ,ktorzy maja dzisiaj tyle samo lat co ja 30 lat temu!!!!
  Kolejne pokolenie Polakow ,ktore tez wie ,ze : „sam nie poradzisz…jeden nie wygrasz…” !!!

  Minelo trzydziesci kilka lat,swiat wystrzelil do przodu…. a my dalej na tym samym etapie myslenia?
  Kochani .
  W TAKIE CUDA TO JA NIE WIERZE!!!

  Slysze juz glosy ,ze Dariusz Kosiur na za malo doswiadczenia aby zmierzyc sie „z rekinami swiatowej finansjery i polityki…”

  Sa tacy ,ktorzy sie z politycznym wyczuciem rodza.To taki sam talent jak kazdy inny.
  A nawet jesli wiedza troche mniej to takich rzeczy jak polityczna gietkosc – mozna sie nauczyc…

  POLSKOSCI I PATRIOTYZMU NIE DA SIE ANI NAUCZYC,ANI KUPIC.
  I TU LEZY PODSTAWOWA ROZNICA.

  Jerzy Ulicki-Rek

  [Jesli nie wyslesz tego do 5-ciu znajomych to znaczy ,ze nie chciales pomoc w tym aby wybory prezydenckie wygral POLAK I PATRIOTA.
  Znaczy ,ze wybrales zawodowego polityka od POLAKA ,ktory chcial cos zrobic dla kraju]
  Wolna Polska zaczyna sie tutaj

  Jerzy Ulicki-Rek

  xxxxxxxxxxxxx

  Stalo sie tak jak sie spodziewalem:)
  Nawet cien szansy na POLSKIEGO kandydata powoduje panike u przeciwnej strony:

  ” O Giertychu moze zaswiaczyc nie tylko to co on sam dokonal, a co nie zawsze jest rozumiane, ale tez i historia czterech pokolen jego poprzednikow.
  O tym z jakiej rodziny wywodzi sie pan Kosiur niczego nie wiemy, choc prawda jest, ze kazdy odpowiada tylko za siebie, a syn nie moze placic za grzechy ojca, o ile sie od nich odcina.
  Agresywny stosunek Kosiura do LPRu daje troche do myslenia.”

  Zabaczcie jak to sie robi:)
  Niby nic a juz rzuca blotem i probuje nam cos zasugerowac
  O rodzinie pana Kosiura co prawda nic nie wie ale” syn nie moze placic za grzechy ojca o ile sie od nich odcina”

  Ot,gudlaje….Jak zawsze te te sam metody

  W tym samym „optymistycznym’ duchu wypowiada sie „gajowy Marucha” :

  „Powiem szczerze na samym wstępie: nie wierzę, aby rządząca antypolska mafia dopuściła niezależnego kandydata na prezydenta do mediów. Nie wierzę, aby on i jego zwolennicy byli w stanie sami zebrać fundusze wystarczające do skutecznej kampanii wyborczej i zapoznania Polaków z jego osobą – zwłaszcza że druga strona dysponuje funduszami i wpływami niemal nieograniczonymi. Nie wierzę w mądrość rodaków, którzy i tak będą wybierali między ludźmi z PO, PiS, SLD i PSL. Nie wierzę wreszcie – w razie gdyby stał się cud – w uczciwe wybory i w neutralność Unii Europejskiej.

  Mimo to postanowiłem zapoznać gości gajówki z kandydaturą p. Dariusza Kosiura, którego kilka artykułów miałem przyjemność zamieścić na mych stronach.”

  Jest takie porzekadlo :”Majac takich przyjaciol-po co nam wrogowie…”
  Pasuje do Pana jak ulal:)
  Moze moze czas zaczac w cos wierzyc ,Panie Marucha ?
  Zamiast z gory rezygnowac ?

  Jerzy Ulicki-Rek
  Wolna Polska zaczyna sie tutaj

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Jeszcze jeden przyklad “patriotycznego” myslenia :

  “Marucha powiedział/a

  2010-04-24 (sobota) @ 14:47:15
  Wybory mogłyby wiele zmienić… ale ponieważ media są w łapach unych, a Polacy dają się mediom ogłupiać, więc będzie, jak jest.”o

  do maruchy/

 47. Magda said

  trochę zdjęć
  http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/zdjecie,iId,171830

 48. Magda said

  Dowództwo 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego nie posiada pełnych uprawnień do pilotowania Tu-154 – ujawnił w „Rozmowie Rymanowskiego” TVN24 Jerzy Polaczek, były minister transportu i poseł na Sejm. Nie ma wymogu, by dowódca musiał umieć latać na Tu-154 – odpowiada rzecznik specpułku.
  http://www.tvn24.pl/12690,1653272,0,1,kto-nie-moze-latac-tu_154,wiadomosc.html

 49. Aśka said

  MFW: od tego zależy przyszłość całego świata
  http://biznes.onet.pl/koniec-sielanki-w-krajach-rozwinietych–wedlug-mfw,18495,3214861,1,prasa-detal

 50. Lwica said

  Samolot mógł być naptawdę pusty , poza kilkoma pilotami ,którzy wyskoczyli wcześniej – i zabici wraz z świadkami. Właściwy mógł lecieć na lotnisko inne ;gdzie byli aresztowani i nie ujrzą swiatła dziennego… http://www.henrymakow.com/katyn_ii_-_how_satanists_say_w_1.html
  ===============
  od pb:
  jesli nie zaczniecie baczniej selekcjonowac wklejek, poprosze moderatora zeby usuwal te bzdety; nie myslicie tylko przeklejacie bzdury z proznego w prozne, a stworzylem na tym blogu jedna z lepszych baz danych zeby wlasnie zapobiec spodziewanej w takich przypadkach dezinformacji;
  pilot moze wyskoczyc z tu154?
  aresztowani po co? gdyby uny tak mieli likwidowac niewygodnych, zabrakloby tajnych miejsc egzekucji; uny by musieli pomalowac swoj tu154 dokladnie jak air force 1.pl;
  widze mnoza sie fantastyczne interpretacje – to juz nie halas tylko zgielk dezinformacyjny = makow nie przestudiowal materialow a propaguje bzdury, np. samolot nie walnal w zadna linie wys. napiecia tylko zahaczyl o druty linii nie wyzszej niz drzewa wg swiadectwa chlopcow (jest zdjecie chyba tej linii, w niektorych fantastycznych spekulacjach wyniesione do rangi 400 kV!); wisniewski mogl nie widziec cial, bo byly z dala od niego, zmasowane w dziobie sila bezwladnosci wskutek uderzenia samolotu o ziemie

Sorry, the comment form is closed at this time.