Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Polska – globaliści – Smoleńsk

Posted by grypa666 w dniu 22/04/2010

Wspomóż blog – na konto lub Pay Pala

††††††††††††††††††††††††††††††††††

Polska – globaliści – Smoleńsk

Krzysztof  Niekoniecpolski (rozumiecie że podpisać się swoim nazwiskiem nie mogę)

Polska znalazła sposób na globalistów i zapłaciła straszną cenę pod Smoleńskiem.

„Wbrew obawom złoty zyskał na wartości wobec euro, zaś obroty na giełdzie utrzymały się na przeciętnym poziomie”- to okropne kłamstwo (!!!), które jest rozpowszechniane przez media. Kto nie wierzy niech sam się przekona. Wystarczy to właśnie zdanie: „Wbrew obawom złoty zyskał na wartości wobec euro, zaś obroty na giełdzie utrzymały się na przeciętnym poziomie” wpisać w wyszukiwarce na google, a wyświetlą się nam dziesiątki papużych informatorów, dezorientujących czytelnika. Nazywają  one bez skrupułów klęskę zwycięstwem, Pamiętamyprzecież że premier Tusk parł w stronę wprowadzenia euro do Polski i teraz nikt już nie powstrzyma PO-wców by dokończyć procesu dobicia Polski.

Przypomnijmy to co najważniejsze. Doszło do sytuacji:   POLSKA  KONTRA  GLOBALIŚCI

POLSKA  ZNALAZŁA  SPOSÓB  na wyjście z kryzysu, w który wciągnięto  cały świat w ramach Nowego Porządku Świata.

Dzień przed śmiercią w katastrofie naszego samolotu  pod Smoleńskiem, nieżyjący już prezes NBP Sławomir Skrzypek „postawił  się” i pokazał światu, że wcale nie musimy brnąć w spiralę zadłużenia wymyśloną przez  światową finansjerę, czyli przez globalne elity. Po pierwsze – zapowiedział, że Polska nie weźmie ani grosza więcej z Międzynarodowego Fundusz Walutowego ponad kwotę 20,5 mld dolarów. Po drugie –  zdewaluował, osłabił siłę nabywczą polskiego złotego względem euro i innych walut, czyli poprawił naszą konkurencyjność w eksporcie.  Nasze produkty stały się tym samym tańsze dla nabywców z zewnątrz. I tak, jeśli nasz złoty miał relację np, jak 1:3 w stosunku do dolara, to po obniżeniu wartości złotego za 1 dolara nabywca z zagranicy mógł nabyć wiecej towarów aniżeli przed dewaluacją złotego.

„Wall Street Jurnal” zacytował wypowiedź Sławomira Skrzypka, który nazwał złotego „ bardzo dobrym absorberem szoku”. Powtórzmy: „bardzo dobry absorber szoku”. I tu jest klucz do zrozumienia tragedii która się rozegrała na naszych oczach.

Nie o prezydenta tu bynajmniej chodziło. Stało się to, co stać się musiało z punktu widzenia  interesu światowej finansjery nieprzyjaznej nikomu poza swoim własnym gronem.

Wyjaśnienia nie doczekamy się, tak jak nigdy świat nie zostanie poinformowany o tym, że przyczyną śmierci prezydenta Kennedy-ego był fakt,  iż wszedł w drogę prywatnemu Bankowi Rezerw Federalnych. A przeciętny Amerykanim  do dziś wierzy że to bank rządowy. Oto co to znaczy mieć media w swoich rękach. To tak jak mieć „Rząd dusz”. Już Lenin to rozumiał i walczył o swoją „Iskrę” jak lew, wiedząc że prasą posłużyć się można równie skutecznie jak armią, a może i lepiej.

Podstępnie budowany od 20 ponad już lat proces przejmowania majątku poszczególnych państw przez niewidzialną gołym okiem grupę rozdającą karty ponad  rządami, mógł nagle zawalić się z powodu Polski (!!!). Możnaby powiedzieć – znowu ci przeklęci Polacy. Na taki scenariusz przyzwolenia być nie mogło! Zaczęło się przecież od transformacji ustrojowej nad którą kazano nam się rozpływać w zachwytach, poprzez falę prywatyzacji i mamienia ludzi o przyszłych korzyściach, aż do sytuacji, że finansowo jesteśmy bankrutami na ileś tam pokoleń do przodu.

I to nie tylko Polska!!!

Ten sam manewr przeprowadzono w większości krajów Europy Wschodniej, głaszcząc wszystkich jak najbardziej  z włosem, bynajmniej nie pod włos, wychwalając naszą dojrzałość obywatelską, podkreślając  nasze ucywilizowanie i łechcząc nas tym, że jakieś złote wrota Europy przed nami lada moment otworzą się.

Czuję się i zapewne nie tylko ja, jak to cielę stojace u  jakichś wrót. Tylko że to nie te  wrota o których mi mówiono!  Te wrota są z jakiejś innej bajki!  Widzę tu króla któremu raptem dwóch krawców wmówiło, a uwierzyła i jego świta i plebs nawet, że ma szatę tak misternie utkaną, że aż niewidzialną. I trzeba było niewinnego, nie poddanego jakiemukolwiek procesowi urabiania dziecka, żeby krzyknęło prawdę: „Król jest nagi!” Król jest nagi! –widzę i ja, widzą moi znajomi, bliżsi i dalsi. Wszyscy to widzą. Powiedzmy to głośno.

Eksperyment przejęcia majątku krajów Europy Wschodniej powiódł się. Traktaty zostały podpisane. Jeszcze zostały jakieś niuanse do zamknięcia śmiertelnego dzieła. Przeniesiono już ten sprawdzony eksperyment na rynek amerykański i niepostrzeżenie, bez widocznego przewrotu dokonano transformacji ustrojowej. Zarządzanie centralne, ludzie zaciskają pasa, tracą prace, domy. Skąd my to znamy? Nas rozpędzono za pracą po całym świecie, gdyż  bezpieczniej się czują  wielcy tego swiata jeśli Polacy – dla nich zawsze „mąciciele” będą w rozproszeniu. Gdzie za pracą udać się mogą Amerykanie?

Decyzja Sławomira Skrzypka mogła okazać się  przysłowiową puszką Pandory dla tych, którzy zaszli już tak daleko w swoich globalistycznych planach. Śladami bowiem Polski mogłyby zechcieć wyjść z ekonomicznego upadku kolejne kraje, na początek te, które nie bardzo chcą wejść do strefy euro, czyli Czechy, Bułgaria, Węgry, Rumunia. Na naszych oczach przecież odbywa się agonia Grecji, która w dobrej wierze weszła do strefy euro. Spójrzmy na konającą Portugalię. W kolejce do zniszczenia Włochy są trzecie. Siłą rzeczy nasuwa się skojarzenie z wdepnięciem  nie tylko w g…. .o,  ale w jakąś  „czarną dziurę” w przestrzeni kosmicznej. Wciąga i nic po tobie nie zostaje.

I tu nagle znalazł się „cwaniaczek” – Polska, nie pierwszy raz w historii Europy odkręcająca bieg wydarzeń — Odsiecz wiedeńska, Cud nad Wisłą, Powstanie Warszawskie. I co ta Polska „narozrabiała” tym razem? Polska chwyciła ostrze sztyletu w nią wymierzone i jak sprytny rycerz nagle znalazła się w posiadaniu rękojeści w swoich dłoniach.

Globalnym  elitom zatkało dech w piersiach!  Prowadząc skrupulatną politykę wciągania kolejnych krajów w zadłużenie, z którego nie ma wyjścia, osłabiały systematycznie ekonomie poszczególnych krajów, osłabiały ich przemysł i bazę eksportową. Powodowały tym samym zadłużenie i de fakto stwarzały coraz realniejszą możliwość przejęcia władzy nad takimi bankrutami przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy badź przez Unię Europejską. Nie bez przyczyny decyzja Prezesa NBP, który znalazł skuteczny sposób na uratowanie  polskiej gospodarki  wywołała przerażenie swiatowej finansjery.

Gazeta globalistów „The Financial Times” podała,  że piątkowa polska interwencja w rynek walut, może spowodować podobne posunięcia w innych krajach, a to z kolei oznaczałoby potężny cios dla planów globalistycznych na drodze kontroli ekonomii krajów europejskich.

Na swej stronie pisze o tym szerzej Jane Burgermeister, znana całemu światu Austriaczka, bojowniczka o  ujawnienie  okropnej  prawdy o nikomu nie potrzebnych szczepionkach. Niestety od kilku dni (piszę 04/20/2010) globaliści położyli  rękę  na jej stronie internetowej. Jesli nie daj Boże coś jej się stanie (nieszczęśliwy wypadek) pamiętajmy że w takich wypadkach nie ma przypadków. Módlmy się, aby dobry Bóg uchronił ją przed jej wrogami.

Polacy, pamiętajcie!

Jeśli słyszycie dziś, iż złoty zyskuje na wartości wobec euro, zaś obroty na giełdzie utrzymuja się na przeciętnym poziomie to źle, to bardzo źle dla nas. W obecnych warunkach gdy kraje są popychane w stronę przepaści ekonomicznej,  nie zależy nam bynajmniej, by wartość złotego względem euro czy dolara rosła.

Z kim nam po drodze? Z tymi, którzy jeszcze nie przyjęli euro i oby nigdy tego nie zrobili.

………………..

Od redakcji grypa666:

O wyłamaniu się Polski spod dyktatu banksterów, kluczowej części kompleksu jot pisze wielu obserwatorów, z których przetłumaczyliśmy:

Czy globaliści zabili prezydenta Polski Kaczyńskiego?

Monitorpolski streścił dla nas ww. artykuł Jane Burgermeister – patrz na samym dole naszej strony “10 IV – Polityczne inne”

††††††††††††††††††††††††††††††††††

Tłumaczył Krzysztof 21.4.2010
Alex Jones wyjaśnia jak syjonistyczni Żydzi zaaranżowali i przeprowadzili 11 IX

„Focoist911 — 18 stycznia 2010 — Alex Jones w niedzielę 17 stycznia 2010 odpowiada na telefon “Ashley z Dallas”, który zauważa że słoniem w pokoju są Żydzi powiązani na wiele sposobów z 9/11 i nowym porządkiem świata i chce wiedzieć dlaczego Alex Jones, lub raczej ruch społeczny Prawdy 11 IX, wydają się ignorować tego słonia w pokoju.

Alex wyjaśnia że próbuje dotrzeć do ogółu odbiorców i że takie bezpośrednie uderzanie działa przeciwko interesom Prawdy 9/11 ujawnianej szerszemu ogółowi. Twierdzi, że słuchacze sami dostatecznie wcześnie przekonają się co o tym sądzić, po zetknięciu z najbardziej podstawowymi faktami, że istnieje przejmowanie władzy przez globalny rząd kierowany przez „Nowy Porządek Świata”, który jest ukryty w polu widzenia, że otwarcie się tym szczycą i że nie wstydzą się bycia syjonistycznymi żydowskimii supremacjonistami, którzy myślą że ich przeznaczniem jest rządzić światem i eksterminować całe bydło.

Alex oznajmia, że zdaje zdaje sprawę iż najpopularniejszy pogląd to że nowy Porządek Świata jest żydowską konspiracją, że każdy szybko dochodzi do takiego wniosku, ale nie jest jego zamierem wkładanie wysiłku w zwalczanie ich przez ciągłe bezpośrednie atakowanie, ponieważ wtedy zbyt łatwo Żydom użyć ich maszyny propagandowej do pomówienia Alexa Jonesa o bycie „neonazistą” lub „białym rasistą” itp. – w związku z tym Alex Jones cały czas określa ich mianem nazistów i unika nazywania Żydami. To jest ta wielka szachownica.

†††††††††††††††††††††††††††††

Poparcie o utworzenie MIĘDZYNARODOWEJ KOMISJI TECHNICZNEJ dla zbadania przyczyn katastrofy.

††††††††††††††††††††††††††††††††††

Wspomóż blog – na konto lub Pay Pala


Komentarze 182 do “Polska – globaliści – Smoleńsk”

 1. Michał said

  • Polak potrafi said

  • ALFA said

   Trzeci Oddech Kaczuchy Katyń 2010

  • Ala said

   Supe ze ktos docenia walecznosc narodu Polskiego .

   Rota – Pieśń Państwowa

   1. Nie rzucim ziemi skąd nasz ród,
   nie damy pogrześć mowy.
   Polski my naród, polski ród,
   królewski szczep piastowy.
   Nie damy by nas zgnębił wróg.
   Tak nam dopomóż Bóg !
   Tak nam dopomóż Bóg !

   2. Do krwi ostatniej kropli z żył,
   bronić będziemy ducha,
   aż się rozpadnie w proch i w pył
   krzyżacka zawierucha.
   Twierdzą nam będzie każdy próg.
   Tak nam dopomóż Bóg !
   Tak nam dopomóż Bóg !

   3. Nie będzie Mason pluł nam w twarz,
   ni dzieci
   nam tumanil.
   Orężem stanie hufiec nasz,
   duch będzie nam hetmanił.
   Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg.
   Tak nam dopomóż Bóg !
   Tak nam dopomóż Bóg !

   4.Nie damy miana Polski zgnieść,
   nie pudziem żywo w trumne
   Ojczyzny honor i jej cześć,
   podniesiem czoło dumne
   Ziemie odzyska ojców wnuk
   Tak nam dopomóż Bóg!
   Tak nam dopomóż Bóg!

 2. Kier said

  WIADOMOŚĆ Z AMERYKAŃSKIEGO TODAY

  wg USA Today”, 15-04-2010 11:35 Prezydencki
  Tupolew był wyposażony w urządzenie
  zabezpieczające, które ostrzega pilotów przed
  nadmiernym zbliżeniem się do ziemi. Ten fakt
  pogłębia tylko tajemnicę upadku i eksplozji
  samolotu z Lechem Kaczyńskim – pisze „USA Today Na
  zagadkowość katastrofy zwrócił uwagę dwa dni temu
  John Hamby, rzecznik Universal Avionics Systems of
  Tucson – producenta urządzenia, zwanego Terrain
  Awareness and Warning System (TAWS). TAWS zawiera
  skomputeryzowane mapy świata i ostrzega pilotów za
  każdym razem, gdy za bardzo zbliżą się do szczytu,
  wieży radiowej lub innej przeszkody – a także w
  przypadku zbyt małej odległości do ziemi. To
  bowiem właśnie kłopoty przy lądowaniu są
  najczęstszą przyczyną wypadków samolotowych. Od
  2005 r. urządzenia TAWS są obowiązkowo montowane
  we wszystkich nowo wyprodukowanych samolotach
  linii komercyjnych. Jeśli samolot jest na zbyt
  małej wysokości, TAWS reaguje głośnym sygnałem
  dźwiękowym. Dzięki temu doprowadzono do
  całkowitego wyeliminowania katastrof lotniczych
  przy lądowaniu. Wystarczy powiedzieć, że od końca
  lat 90., gdy zaczęto montować TAWS w starych i
  nowych maszynach, ŻADEN samolot z tym systemem nie
  uległ katastrofie. Żaden – do 10 kwietnia 2010 r.
  Fakt, że prezydencki TU-154 miał zainstalowany
  TAWS, „stawia więcej pytań niż odpowiedzi” –
  stwierdził John Cox, konsultant ds. bezpieczeństwa
  i ekspert od wypadków. „Naprawdę chciałbym
  wiedzieć, co działo się na pokładzie, ponieważ
  niezależnie od tego, pod jaką presją byli piloci i
  z jakimi warunkami pogodowymi mieli do czynienia,
  nigdy żaden pilot nie zignorował ostrzeżenia TAWS.
  Czym różnił się ten samolot, że stało się
  inaczej?” – pyta Cox. Jedną z ewentualnych
  przyczyn – według Billa Vossa, prezesa Fundacji
  Bezpieczeństwa Lotów (Flight Safety Foundation) –
  może być niedokładność mapy Rosji w systemie TAWS.
  Ani rosyjscy, ani polscy śledczy badający sprawę
  katastrofy pod Smoleńskiem ani razu nie wspomnieli
  o systemie TAWS. Nie wiadomo też, czy z zapisu
  czarnych skrzynek udało się uzyskać informację o
  aktywności urządzenia. Ponadto jeszcze dodatkowych
  kilka pytań oraz faktów – co najmniej dziwnych: 1.
  Postawa Rosjan. Za bardzo czuła, zaangażowana,
  fałszywa? 2. Areszt dla kontrolera lotów – nikt go
  już ie widział. Rekwirowanie dziennikarzom kamer i
  nagrań 3. Chaos informacyjny (swego czasu główna
  broń KGB). Najpierw niby 4 kołowania, potem 2 a w
  końcu jedno. Tak samo z liczbą ofiar 4. Brak
  karetek na miejscu zdarzenia. Od razu wiedzieli,
  że nie warto? 5.. Na pokładzie samoloty był szef
  polskich wojsk, Generał Gągor. Za kilka miesięcy
  miał zostać szefem wojsk NATO. Polak na czele
  wojsk NATO? Czy jest większa zniewaga dla Rosjan?
  6.. Na pokładzie był też szef wojsk specjalnych.
  Znający wszystkie tajemnice naszego wywiadu i
  kontrwywiadu wojskowego. I władający z nim. Zamach
  mógłby zrobić z nas chwilowo goły kraj

  • Aśka said

   Proszę, podaj linka skąd zaczerpnąłeś info; Czy cały tekst pochodzi z tej gazety? Czy coś dodałeś od siebie?

  • To nie jest nic nowego, o tym już wiemy. Ale istotne jest, że się to ukazało w największej amerykańskiej gazecie ( http://pl.wikipedia.org/wiki/USA_Today )
   Jedyna wielka gazeta nie będąca całkowicie w rękach syjonistów.
   Jeśli TAWS był uszkodzony, to można podejrzewać broń elektromagnetyczną.

   • felicyta said

    @monitorpolski powiedział/a
    22 Kwiecień 2010 @ 10:26 am, „Jeśli TAWS był uszkodzony, to można podejrzewać broń elektromagnetyczną.”

    -przytocze Twoja wczorajsza wypowiedz:”monitorpolski powiedział/a
    22 Kwiecień 2010 @ 4:42 am

    Co satelita “robił” nad Rosją? Taka był jego trajektoria. Nie ma możliwości sterowania satelitą w większym zakresie – przecież nie ma silników o dużej mocy.
    Ale zgodzę się, że mogły być uzyte – szczególnie gdy w grę wchodziłaby broń HAARP. Do tej możliwości przekonuje mnie informacja o “szmerze” w kabinie pasażerskiej na kilkadziesiąt sekund przed katastrofą – jeśli bowiem użyto promieniowania elektromagnetycznego o dużej mocy to psażerom mogły się zapalić urządzenia elektroniczne, jak telefony komórkowe czy laptopy. Jeśli promieniowanie miało dużą częstotliwość (mikrofale) to mogli zacząć się gotować od środka – jak w kuchence mikrofalowej, stąd te uszkodzenia ciałą przypominające spalenie.
    Nie wiem tylko czy takie promieniowanie przeniknęłoby przez metalowy kadłub – być może okna są wystarczające by promieniowanie przeniknęło.”

    -wiemy, ze istnieje nagranie z 3 czarnej skrzynki, choc zdementowane, o szmerze wsrod pasazerow a potem okrzyku przerazenia i bolu. O ile okrzyk przerazenia jest mozliwy, skoro zorientowali sie o zblizajacej sie katastrofie, to okrzyk bolu mozna tlumaczyc juz tylko faktycznym i realnym bolem jaki mogli doznawac od broni elektromagnetycznej- to znaczy, ze zaczeli gotowac sie od srodka…!!!

   • Magda said

    ja zwróciłam uwagę na drzwi,trochę pogięte,ale całe w przeciwieństwie do pozostałej sieczki.
    Jeśli coś rozsadziłoby ten samolot od środka,to pierwsze powinny wylecieć właśnie elementy nieprzytwierdzone na stałe .

    „Nie wiem tylko czy takie promieniowanie przeniknęłoby przez metalowy kadłub”
    Na smoleńskim forum ktoś pisze,że kadłub tu-154 był ze stopu aluminium:
    „легкий алюминиевый сплав В-95”
    http://www.forum.smolensk.ws/viewtopic.php?f=2&t=48375&start=6240

  • ALFA said

   Czemu system TAWS nie ostrzegł pilotów:

   Cytat:

   W bazie danych TAWS mogło nie być lotniska pod Smoleńskiem

   Anonimowy informator Bloga tu154.eu postawił hipotezę wyjaśniającą dlaczego system TAWS nie ostrzegł pilotów prezydenckiego samolotu tu-154.eu (podobno w Internecie już krąży ta informacja, póki co ma ona charakter spekulacji). Otóż zachodzi prawdopodobieństwo, że lotniska Smoleńsk-Siewiernyj nie było w bazie danych systemu TAWS zainstalowanego w samolocie. Jeśli hipoteza by się potwierdziła oznaczałoby to, że piloci nie dysponowali mapą ukształtowania terenu i musieli opierać się na wskazaniach innych przyrządów nawigacyjnych – TAWS bez mapy terenu lotniska byłby bezużyteczny w momencie podchodzenia do lądowania.

   Hipoteza opiera się na dostępnym na oficjalnej stronie http://www.sandel.com spisie lotnisk będącym wyciągiem z bazy danych systemu TAWS. Aktualną listę lotnisk można znaleźć tutaj (http://www.sandel.com/ST3400_TAWS_sup_database.php). (Airport Database
   Current Version: 1004 Cycle – April 8, 2010)

   Po zapoznaniu się z dokumentacją widać wyraźnie, że Smoleńska nie ma na liście:

   RUS UWWW Kurumoch Samara 23 8360 410 1004
   RUS UWWW Kurumoch Samara 33 9846 388 1004
   RUS UWSS Tsentralny Saratov 12 7283 440 1004
   RUS UWSS Tsentralny Saratov 30 7283 499 1004

   RUS URSS Sochi Sochi 02 7218 52 1004
   RUS URSS Sochi Sochi 06 9482 39 1004
   RUS URSS Sochi Sochi 20 7218 89 1004
   RUS URSS Sochi Sochi 24 9482 85 1004
   RUS ULLI Pulkovo St Petersburg 10L 11145 61 1004
   RUS ULLI Pulkovo St Petersburg 10R 12402 67 1004
   RUS ULLI Pulkovo St Petersburg 28L 12402 79 1004
   RUS ULLI Pulkovo St Petersburg 28R 11145 66 1004
   RUS URMT Shpakovskoye Stavropol 07 8530 1486 1004

   Zakładając, że hipoteza jest trafna można z całą pewnością powiedzieć, iż piloci prezydenckiego Tupoleva nie dysponowali wystarczającymi informacjami by pomyślnie wylądować w trudnych warunkach atmosferycznych bądź nieoczekiwanie mogli napotkać przeszkody terenowe. Oznaczałoby to też, że samolot nie był wystarczająco przygotowany do lotu na uroczystości katyńskie.

   Może to być istotny wątek w śledztwie. Chyba wiele osób jest zaskoczonych, że do tej pory nie słyszeliśmy tego argumentu w dyskusji.

 3. Wierni Polsce said

  Dariusz Kosiur
  Podajemy za stroną http://dariuszkosiur.streemo.pl
  następujące publikacje

  Dlaczego nacjonalizm
  Jeżeli naród zrezygnuje z nacjonalizmu, stanie do walki z siłami kosmopolitów bezbronny i walkę tę z pewnością przegra.

  Polska potrzebuje poważnej naprawy ! cz.1.
  Polski Dom Ojczysty, żeby trwać, musi mieć zdrowe narodowe fundamenty.

  Zapisy w Konstytucji RP („Polska potrzebuje poważnej naprawy” cz.2)
  Budowę narodowego i suwerennego państwa realizować trzeba poczynając od reformy Konstytucji RP i systemu prawa łącznie z jego egzekucją.

  System bankowy (“Polska potrzebuje poważnej naprawy” cz.3)
  Funkcjonowanie w gospodarce państwa niezależnego od niego i prywatnego systemu obiegu pieniądza jest niczym innym, jak hodowaniem na własnym organizmie państwa szkodliwego pasożyta – musi to prowadzić i prowadzi do zniszczenia tego organizmu, czego wymownym przykładem jest aktualny światowy kryzys.

  System podatkowy (“Polska potrzebuje powaznej naprawy” cz.4)
  Niniejszy tekst nie zawiera nic ponad to, co na temat systemy podatkowego można dowiedzieć się z ekonomii klasycznej. Trzeba tylko odpowiednio kształcić i informować społeczeństwo. Niestety, zarówno system kształcenia, jak i powszechne, antypolskie media nie służą dziś interesom narodowym.

  Bezrobocie („Polska potrzebuje poważnej naprawy” cz.5)
  Przyjrzyjmy się zjawisku bezrobocia – tej celowo realizowanej zbrodni rządzących na rządzonych.

  Polityka zagraniczna narodowego państwa polskiego (Polska potrzebuje poważnej naprawy cz.6)
  Polska nie posiada dziś własnej, narodowej polityki zagranicznej. To, co w tej dziedzinie realizuje rządzący antypolski element nie jest podyktowane interesem i aspiracjami Narodu oraz racją stanu Państwa Polskiego.

  Ochrona zdrowia Narodu (Polska potrzebuje poważnej naprawy cz.7)
  Zdrowie jest dobrem i dla każdego człowieka przedstawia wartość taka samą. Dlatego każdy obywatel państwa musi mieć zagwarantowane prawo oraz realną taką samą możliwość jego ochrony, niezależną od pochodzenia i stanu majątkowego chorego.

  Rolnictwo (Polska potrzebuje poważnej naprawy cz.8)
  Rolnictwo jest jedną z tych dziedzin gospodarki narodowej, dzięki której będziemy wychodzić z zapaści gospodarczej wynikłej ze zniszczenia i likwidacji naszego przemysłu i innych dziedzin gospodarki po 1989 r.

  Narodowa polityka edukacyjna (Polska potrzebuje poważnej naprawy cz.9)
  Dobrze i właściwie wykształcony naród stanowi gwarancję rozwoju, dobrobytu i suwerenności własnego państwa.

  Energetyka (Polska potrzebuje poważnej naprawy cz.10)
  Nie istnieje niebezpieczeństwo braku energii związane z przyrostem ludzkiej populacji.

  Polityka transportowa (Polska potrzebuje poważnej naprawy cz.11)
  Nieumiejętność wyzyskania geograficznego położenia Polski lub, co gorsza, zaniechanie jego wyzyskania jest nie tylko brakiem podstawowej politycznej wiedzy i umiejętności, ale przede wszystkim przestępstwem rządzących wobec własnego społeczeństwa i państwa.

  Administracja publiczna i samorządy (Polska potrzebuje poważnej naprawy cz.12)
  Kolejność działań w gospodarce musi być racjonalna ekonomicznie i podyktowana najpierw interesem Narodu i Państwa Polskiego, a dopiero w dalszej kolejności i ewentualnie interesem organizacji, do których Polska przynależy.

 4. Michał said

  Szwedzka grupa Sabaton
  Sabaton o bohaterstwie polskich żołnierzy
  Joakim Brodén, wokalista szwedzkiego zespołu Sabaton, interesuje się historią Polski. W wideoklipie do piosenki z nowej płyty grupy znalazły się archiwalne zdjęcia związane z walkami polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.

  • ALFA said

   Z TĄ PIOSENKĄ IDZIEMY NA WYBORY LUB POD SEJM ,ABY RZĄD PODAŁ SIĘ DO DYMISJI

 5. Kier said

  Zaledwie dzień po pogrzebie Sławomira Skrzypka, prezesa Narodowego Banku Polskiego, Rada Polityki Pieniężnej usiłuje pogrzebać szanse na niezależność tej kluczowej dla państwa instytucji od partyjnych nacisków
  Masz kredyt? Platforma puści cię z torbami

  Rekomendowani przez koalicję PO – PSL członkowie RPP chcą pomóc rządowi wytransferować z NBP środki w postaci rezerwy przeznaczonej na obronę złotego w razie zbyt dużych wahań jego kursu. Pomysł za niedopuszczalny uznała jedna z największych międzynarodowych firm audytorsko-doradczych PriceWaterhouseCoopers. Jej zdaniem, byłby to koszmarny precedens na skalę światową.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100422&typ=po&id=po01.txt
  ————-
  Platforma Obywatelska szykuje medialną kampanię z „listem naukowców” wzywającym do podpisania noweli ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej
  Wizerunek ponad wszystko

  Platforma Obywatelska zamówiła poufne sondaże dotyczące noweli ustawy o IPN. Jeśli na ich podstawie okaże się, że podpisanie jej mocno zaszkodzi wizerunkowi Bronisława Komorowskiego i samej partii, to niewykluczone, iż marszałek Sejmu niechętnie, ale jednak się ugnie i skieruje nowelę do Trybunału Konstytucyjnego. Jak dowiedział się „Nasz Dziennik”, PO przygotowuje też „list naukowców”, tym razem wzywający marszałka do podpisania ustawy. Jeśli uda się zebrać pod nim sporo podpisów, ruszy medialna kampania propagandowa z hasłem: „największe autorytety” popierają nową ustawę.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100422&typ=po&id=po51.txt
  ———–
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100422&typ=po&id=po61.txt

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100422&typ=po&id=po72.txt

  • Aśka said

   http://foxmulder.blox.pl/2010/04/Nadzwyczaj-szybka-reakcja.html
   Nadzwyczaj szybka reakcja

   Na oficjalnej stronie kancelarii rosyjskiego premiera można znaleźc taki oto kuriozalny fragment konferencji z 10 IV 2010 r.:

   S. Szojgu (minister ds. sytuacji nadzwyczajnych FR): Szanowny Włodziemierzu Włodziemierzowiczu, o godzinie 10:50 (8:50 CET – dop. HK) dnia dzisiejszego, na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj, przy podchodzeniu do lądowania zniknął z radarów samolot TU-154M lecący na trasie Warszawa-Smoleńsk. (…)

   Przy upadku samolotu nastąpił pożar. By zlikwidowac pożar o 10:51, na miejsce przybyły trzy jednostki straży pożarnej w składzie: 40 ludzi, 11 jednostek techniki. O godz. 11:01 pożar został zlikwidowany. (koniec cytatu)

   Szojgu – stary partyjny aparatczyk – stara się byc w swej relacji maksymalnie dokładny i maksymalnie urzędowy (pożar zlikwidowany dokładnie o 11:01!). Podaje jednak dziwną godzinę zejścia samolotu z radarów – 10:50. Do katastrofy doszło przecież o 10:56. Jeszcze bardziej zastanawiający jest moment początku akcji gaśniczej – 10:51! Albo Szojgu pieprzył jak potłuczony, albo w Rosji straż pożarna działa nadzwyczaj szybko. Może się jeszcze dowiemy, że Miedwiediew złożył kondolencje Tuskowi już w piątek 🙂

   Na filmie poniżej: nie widac strażaków. Nie pojawiają się oni też w relacjach pierwszych świadków. Oni przybyli nieco później.Czemu więc Szojgu gada takie bzdury? Czyżby nieudolnie wówczas preparowano chronologię katastrofy?
   ________
   biorąc pod uwagę info z https://grypa666.wordpress.com/2010/04/20/niewygloszone-przemowienie/
   Aśka powiedział/a
   20 Kwiecień 2010 @ 7:41 pm

   Nawet niewierzącym w spisek, powinien ten materiał dać do myślenia … innego znaczenia nabiera też dylemat Sikorskiego, czy powiadamiać już służby? … może dostawał sprzeczne informacje i już sam nie wiedział co ma zrobić, nie wiedział w końcu, czy ten tupolew spadł już, czy może jeszcze nie? Nie chciał być w roli tej dziennikarki, która ogłaszała, że WTC 7 zawaliło się, a budynek stał sobie w najlepsze za jej plecami

   • STEEF said

    AsKA to nic dziwnego pamietacie Papieza ktory byl tylko na miesiac na swoim stanowisku ,ekipa do zabalsamowywania zwlok wyruszyla godzine przed jego smiercia :))))))))) DOBRY PLAN TO 99% SUKCESU

   • Magda said

    no więc mamy kilka rozbieżności:
    godz.8:40/10:40-Bater
    godz.8:47/10:47-Macierewicz
    godz.8:50/10:50-Szojgu
    ktoś jeszcze pisał o 8:45/10:45

   • ALFA said

    Czyli wg Batera katastrofa miała miejsce o 8:36 a nie o 8:56….
    Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed katastrofą ?

 6. sid said

  Do wszytskich co mowili ze nie bylo cial:

  http://fotki.yandex.ru/users/bbc-77/view/364917/?page=1

  http://fotki.yandex.ru/users/bbc-77/view/364915/?page=1

  • Pit said

   Na tej drugiej fotce to ciało wydaje się jakieś małe, jakby to było ciało dziecka. Może kwestia perspektywy, ale nie wygląda, żeby był daleko od buta tego pana po lewej.

  • Upada hipoteza o samolocie-widmo.

  • Jose said

   Chwila, chwila. Na razie nic nie upada. Ile jest ciał na zdjęciach? Biorąc pod uwagę tylko te, które rozpoznano to nadal trochę za mało.
   Kiedy było wykonane zdjęcie?
   Kiedy dostarczono pierwsze trumny i kiedy odjechały?
   Nie twierdzę że to na 100% był podstawiony pusty samolot, ale spokojnie, powoli, bez pochopnych wniosków…

  • Praworządny Obywatel NWO said

   Też jako jeden z nielicznych na tym blogu uważam,że nie było zamachu,a tylko nieszczęśliwy wypadek.Ś.P Prezydent już mówił dużo wcześniej,ze cudem ocalał przy lądowoaniu w Mongolii (chyba o ten kraj chodziło w rozmowie z dziennikarką). Nie przekonuje mnie taki podział wydaerzeń na świecie który się próbuje narzucić:
   1. Nie ma żadnych spisków na świecie, zwolennicy teorii spiskowych to maniacy.
   2.Wszystki wydarzenie są spiskowe,wypadki i katastrofy w „przyrodzie” nie występują.
   Jesli chodzi o ten konkretnie wypadek to wielu na blogu szło już naprawdę po bandzie. Jakieś gałęzie były brane za ludzi z karabinami, nie było ciał itp. To się już w wiekszości wyjaśniło. Kompletnie nie przekonuje mnie wątek rosyjski zamachu. To jest im kompletnie nie na rękę.Kaczyński przegrałby wybory z kretesem a został mężem stanu światowego formatu. Gdyby nie pył wulkaniczny to ten pogrzeb zgromadziłby całą czołowkę tej planety.Na Kaczyńskiego 5 lat temu głosowałem,ale wtedy nie miałem pojęcia o chemtrials, szczepionkach, banksterach itp. Myślałem, że masoneria to trochę dziwny acz nieszkodliwy związek jakiś ekscentryków. Filosemityzm Kaczyńskiego byłem jakoś w stanie znieść, ale gdy później czytałem jego peany na cześć loży Bnai Brith i jego słowa podziwu dla SYJONIZMU, to to już budziło mój największy sprzeciw. Może i naiwnie wierzył,że da się odtowrzyć scenę międzynarodową z czasów marszałka (to co wiemy na jego temat przypomina sytuację z Bolka, polecam książkę Pająka o Piłsudskim).Polska w równej opozycji do Rosji i Niemiec z sojuszem z Francją i Anglią, teraz z USA i Izraelem.To są plany naiwnego chłopca którym rządzą starsi i mądrzejsi. Za pchanie nas w globalistyczne wojny historia oceni go surowo. Za podpisanie Traktatu Lizbońskiego padą za lat kilkanaście słowa o zdradzie stanu. Wspomnicie moje słowa. Syjoniści nadają ton polityce światowej i my goje musimu w końcu zdać sobie z tego sprawę.Dziekuję Kaczyńskiemu za walkę o prawdę o Katyniu.Ale chce całej prawdy! Rewolucji w Rosji nie robili Rosjanie i to nie oni kierowali aparatem represji. Z Rosją trzeba grać twardo,ale nie iść na pasku syjonistycznej agresji na ten kraj. Jeśli Polską będą rządzili odważni patrioci to jest nadzieja,że Rosja zgodzi sie na polską niepodległośc za cenę neutralności na wschodnim kierunku. Za nie popieranie w ciemno różnych agentów CIA typu Saakaszwili. Za nie żyrowanie każdej aksamitnej rewolucji za pieniądze komleksu jot. Najgorsze jest to że partie polityczne o narodowym zabarwieniu już się chyba nie podniosą. Już to słyszę, nie chcesz wysłanie polskich wojsk do Iraku, Fganistanu, Iranu.itp? To nie jesteś patriotą, bo pan prezydent by wysłał. Jeteś pewnie ruskim agentem. Stawiam pytanie do wszystkich. Jest rok 2025. Amerykańksi prezydent mówi prezydentowi Kaczyńskiemu,że w ramach walki z terroryzmem trzeba ludziom wszczepiać chipy bo to pozwoli namierzyć „terrorystów. Polaków też trzeba zachipować. Czy prezydent Kaczyński wziąłby nas w obronę i powiedział nie pozwolę. Polacy to nie bydło. Co Wy na to?

  • gostek said

   @sid
   Popatrz na pogode na tych zdjeciach.Na jednym swieci slonce i jest piekna pogoda(ciala?) a tam gdzie widac samolot, niebo jest zachmurzone.Kiedy i gdzie robiono te zdjecia?Nadal nie mozna odrzucic zalozenia Toronto,ze byly dwa samoloty.Opoznienie wylotu ,wydluzenie przelotu,roznie podawane czasy wypadku-wiec moze jednak cos tu nie gra.Drugi blizniaczy samolot powinien byc w Samarkandzie ,wedlug czyjejs relacji-nie mam pojecia czy prawdziwej.To ,ze nikt nie czekal na polska delegacje najwyzszego szczebla jest zadziwiajace.Ludzie pisza ,ze w poblizu lotniska nie ma zadnego lasu.Dwa filmy na Youtube pokazujace zupelnie inne rzeczy-na jednym sie strzela ,a na drugim nie(czarna skrzynka).Dwoch reporterow ,ktorzy filmuja jednoczesnie i sie nawzajem nie widza,malo tego widza co innego.Zarowno ambasador i red Wisniewski mowia o przejmujacej ciszy ,a drugi film -jak nie syreny czy gwizd pociagu ,to strzelanina.

  • Magdalena said

   Ciala sa pokryte gruba warstwa bialego pylu, ktory przypomina pyl po zawaleniu sie budynkow 9/11, ktory byl wszedzie: na ulicach, samochodach, ludzie powracajacy z Manhattanu byli nim pokryci. Ekspertem nie jestem, ale: o ile zrozumiem ilosc pylu z wielkich budynkow, to zastanawia mnie, ile tego pylu moze powstac z jednego sredniego samolotu? Co moglo z konstrukcju i wyposarzenia samolotu spowodowac powstanie takiego pylu?

   • Magdalena said

    CD
    Oczywiscie, jezeli wezmiemy pod uwage oficjalna wersje zdarzen, gdzie samolot spada z kilkunastu metrow, a drobny pozar jest ugaszony w ciagu 4 minut.

  • Magda said

   ta strona już nie działa

  • Jose said

   Fotka usunięta. Czyżby manekin im się nie udał? A może coś jeszcze było na tych zdjęciach?

   • mn said

    Wedlug internautow na zdjeciu po powiekszeniu byla twarz…sp.prezydenta Lecha K.
    (mi tez sie tak wydawalo). Dlatego zdjecie jeszcze dzis zostalo usniete.

  • Ala said

   mi tez nie działa

   • mn said

    Najprawdopodobniej bylo to zdjecie ciala prezydenta dlatego usunieto.

 7. Buka said

  http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/mfw;zaoferowal;polsce;linie;kredytowa,157,0,443805.html

  „… Dostajemy znak jakości. To nie może być przeznaczone na finansowanie deficytu, a ma chronić przed atakiem spekulacyjnym. Daje nam to powody, aby pozytywnie myśleć o złotym. Linia z MFW powinna ustabilizować kurs złotego. Gdy spełnimy ten warunek
  powrócimy do dyskusji o ERM2 ” -( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/linia;kredytowa;mfw;ma;ochronic;zlotego,191,0,443839.html )

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/linia;kredytowa;z;mfw;przyznana,211,0,449491.html (7.05.2009r)

  http://www.inwestycje.pl/polska/pawlak_przeciwny_elastycznej_linii_kredytowej_mfw;87220;0.html (8.04.2010r)
  http://gb.pl/strona-glowna/aktualnosci/spor-nbp-z-mf-o-linie-kredytowa-z-mfw.html
  „..Maciej Rybiński tłumaczy, że elastyczna linia kredytowa jest rodzajem polisy ubezpieczeniowej, która wpływa m.in. na stabilność złotego. Były szef NBP przypomina, że taki kredyt kosztuje od 40 do 50 punktów bazowych. Płacenie za kredyt byłoby paleniem pieniedzy podatników – podkreśla Maciej Rybiński i dodaje że poziom rezerw dewizowych NBP wystarcza na potrzeby reżimu kursu płynnego…”

  • Marslim said

   To są artykuły z zeszłego roku roku

   • Buka said

    Linki z money.pl są z zeszłego roku,pokazują ,że byliśmy grzeczni.Kolejne mówią m.in. o sprzeciwie wobec zwrócenia się o przyznanie kolejnej linii w TYM ROKU tzn 2010 i sporze NBP z Ministerstwem Finansów.

 8. MIZIA said

  artykuliki na zamówienie

  http://interia360.pl/polska/artykul/komisja-juz-wie-rosjanie-strzelali-do-ocalalych-z-katastrofy-tu-154,34028

  • Magda said

   a czemu to nie wyglądało np.tak?
   http://www.forum.smolensk.ws/viewtopic.php?f=2&t=48375&start=6240

  • Zapsa said

   No to było do przewidzenia – tyle było KRETYŃSKICH tłumaczeń tego filmiku że nic dziwnego że ktoś o tym napisał.To teraz cokolwiek się okaże, i tak będzie ogłoszone „teorią spisku”.

  • Pit said

   Typowe, wymieszać czekoladę z gównem, prawdę z kłamstwem. Tak, zgadzam się, że niektórzy posuwają się za daleko w interpretacjach filmu, ale faktem jest, że strzały słychać oraz faktem jest, że pozostało zbyt wiele niewiadomych w całej sprawie katastrofy. Artykuł również w oczywisty sposób pomija wątek, który wskazuje na to, że naraziliśmy się banksterom. Bojkotować ten portal, jak i pozostałe, które chcą nas podzielić i stworzyć dwie skrajności, skrajności między świro-spiskowcami, a pseudo-rozsądnymi i wyważonymi. Tymczasem tu chodzi o złoty środek.

  • Antyrosyjska propaganda. Filmik nie jest dowodem dopóki nie udowodni się, że nie był manipulowany. Informacje o śmierci autora filmiku też nie zostały potwierdzone, ja podejrzewam, że ci co rozpuszczają te informacje pracują dla kogoś. Dowód w takiej sprawie musi być bezsprzeczny. Dowodem mogą być np spalone mikrofalami komórki, jeśli takowe były. Dowodem są czarne skrzynki, których zawartości nie znamy. Dowodem nie jest filmik z komórki, o ile prokuratura nie może potwierdzić jego autentyczności. Filmik jest plikiem na czipie, a więc można go spreparować i zmienić.
   Nie to, że bronię Rosjan, ale posądzanie kogokolwiek w takiej strasznej aferze jest po prostu niebezpieczne.

  • andre said

   autorka Magda Głowala-Habel– dyżurna reporterka merdów
   Wygoogluj to nazwisko!!!!!!!!!!

 9. Zapsa said

  Bardzo fajny artykuł, może dlatego tak mnie łechce, że od początku twierdziłam, że to przede wszystkim o Skrzypka chodziło, prezydent zginął „przy okazji” (brzydko brzmi,ale nie da się inaczej napisać).Trzeba poprawić datę dotyczącą interwencji na stronie Jane.Co do Jane to od dobrych kilku m-cy zastanawiam się,jak by można uchronić tę kobietę, bo sytuacja nie jest ciekawa.

  Pragnę teraz oddać się refleksji nad owczarnią naszego społeczeństwa – wczoraj byłam świadkiem rozmowy dwóch kobiet(wiek ok 40lat,druga może przed 50tką).Kobiety rozmawiały o żałobie, która je poirytowała i o całej szopce z nia związanej.Potem pierwsza kobieta powiedziała: „Jak usłyszeliśmy z mężem o tym że samolot się rozbił,i że na pokładzie byli dwaj Kaczyńscy-to się ucieszyliśmy.Ale potem powiedzieli,że tylko jeden był na pokładzie,to się zmartwiliśmy”.Nie wiem,czy mocno wschodni akcent tej kobiety mógłby wyjaśnić wypowiedzianą kwestię, czy to tylko taka maniera,żeby się cieszyć jak ginie bądź co bądź prezydent.Druga kobieta na to: „a najlepsze są te babcie co płaczą – co teraz będzie z Polską – jakby miało coś się zmienić!A w ogóle to denerwują już mnie te flagi,powinni je już pościągać!”

  Ku przemyśleniom – czy uświadamiać społeczeństwo.

  • Taka Tam... said

   a moze to byl chazarski akcent? 😉 chociaz nie ma co sie ludzic, niektorzy ‚polacy’ swoim poziomem siegaja glebiej niz przyslowiowe dno, wszystko im wisi, no oprocz przecen w hipermarketach. i chocby z uwagi na istnienie tychze nic sie nie zmieni.

   ps. tak sobie tez ostatnio myslalam na temat calego tego szumu wyborczego teraz… (glownie pod wplywem sporu z uzytkownikiem ‚krolowa’) ze ogolnie wszyscy idziemy w zlym kierunku. oddajemy glos pod wplywem emocji, pogladow (bo takich niestety mamy kandydatow ktorzy nie daja konkretow ale przypinane sa im latki w stylu ‚lewak’ ‚prawicowiec’ ‚narodowiec’ i za tym w rzeczywistosci glosujemy) a to w zarzadzaniu panstwem jest najmniej wazne. narod nie potrzebuje oddawac glos za jakas ideologia. narod sam w sobie jakby jest nosnikiem tych ideologi (skoro jestesmy Polakami to chyba oczywistym jest ze kochamy swoj kraj, jestesmy chrzescijanami itd) narod do zarzadzania panstwem powinien zatrudnic specjalistow oceniajac ich wiedze, doswiadczenie (no i ok, powinni to byc rodowici Polacy). Tymczasem obywatele licytuja sie, agituja za ideologiami… I tak dlugo jak wybory do najwyzszych wladz beda polegaly na emocjonalnym wyborze jakiejs ideologii, dotad nie zmieni sie nic. Bo bedziemy sie zrec o przekonania zamiast skoncentrowac sie na zarzadzaniu krajem i dbaniu o dobro narodu.

  • To jest wynik manipulacji medialnych na umysłach. Tu mam plus dla Kaczyńskich, że byli celem – świadczy to o tym, że na pewno nie pasowali globalnym elitom. W amerykańskich mediach alternatywnych krąży informacja, że Lech Kaczynski był skłócony z wszystkimi.

  • trio said

   no wlasnie a co z Jane , mam nadzieje ze wszytko u niej wporzadku! czy ktos ma jakies informacje na jej temat

 10. Jak zapewne wiecie, Jane Burgermeister była w Krakowie podczas pogrzebu ś.p. L i M. Kaczyńskich. Potwierdziła, że jej strona została bezprawnie zamknięta, jest na serwerze godaddy.com. Dostała informację, że jej strona rzekomo zabiera zbyt duże pasmo i blokuje przez to inne strony umieszczone na tym samym serwerze. Oczywiście jest to bzdura gdyż TheFluCase jest stroną wyłącznie tekstową, nie zawiera nawet żadnej grafiki nie mówiąc o multimediach – zatem jest bardzo oszczędna. Jane obawiała się o własne życie, że w zamęcie spowodowanym pogrzebem mógłby nastąpić na nią atak w Wiedniu i nikt nawet by o tym nie wiedział. Dlatego uruchomiła ponownie blog, dlatego też niezbędna jest nasza pomoc. W Austrii społeczeństwo jest zupełnie ogłupione, poza jej stroną nie ma żadnego alternatywnego źródła informacji.
  Powyższy, świetny artykuł, podsumowuje to o czym mówiła Jane, że Sławomir Skrzypek mógł być głównym celem.
  Dla mnie jednak nie jest to do końca takie pewne. Decyzja o „zamachu” nie mogła być podjęta w ciągu jednego dnia – takie rzeczy się planuje. Jeśli było to wykonane w sytuacji „emergency” to jestem przekonany że mamy szansę dowiedzieć się prawdy. W Pośpiechu bowiem robi się błędy.
  Radzę jeszcze raz zwrócić uwagę na broń HAARP, tu jest niezły artykuł na ten temat:
  BROŃ GEOFIZYCZNA
  http://www.sciaga.pl/tekst/28124-29-bron_geofizyczna

  • MIZIA said

   KIZIORY NIE ODPUSZCZAJA NAWET NIEBOSZCZYKA.
   Niespodziewana zmiana miejsca pochówku Kurtyki. I wojna o IPN
   Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Janusz Kurtyka, (1960-2010), w kwietniu 2009 r. prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski. Fot. Paweł Kula/PAP

   Janusz Kurtyka miał być pochowany w nowo tworzonym Panteonie Narodowym krakowskiego kościoła Piotra i Pawła. Z nieznanych powodów Kościół cofnął wydaną wcześniej zgodę i nie chce komentować swojej decyzji – donosi „Gazeta Wyborcza”. Tymczasem wczoraj wybuchła wojna o to, kto zajmie fotel prezesa IPN.
   Wszystko było już przygotowane do uroczystej ceremonii. Pogrzeb tragicznie zmarłego w katastrofie prezydenckiego samolotu Janusza Kurtyki miał się odbyć w piątek o godz. 13. Na uroczystość rozesłano zaproszenia, były przygotowane wejściówki dla dziennikarzy, przygotowano też kryptę. Na stronie IPN-u pojawiło się nawet podziękowanie dla krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza – informuje „Gazeta Wyborcza”.

   Prezes IPN Janusz Kurtyka miał być pochowany w jednej z krypt pod kaplicą w kościele Piotra i Pawła w Krakowie, miało się tam także znaleźć epitafium upamiętniające zmarłego – takie informacje podawał w środę w „Dziennik Polski”, powołując się na rozmowę z ks. Markiem Głownią, proboszczem kościoła świętych Piotra i Pawła.

   Zgodę na pochówek w kościelnej krypcie wydał kard. Dziwisz, miejsce miała wskazać rodzina i kierownictwo IPN. O zmianie miejsca pochówku dziennikarze „Gazety” dowiedzieli się z komunikatu IPN-u. Nikt nie wie co się stało. Krakowska kuria milczy, nie chciała komentować incydentu. „Gazeta” usłyszała nieoficjalnie, że Janusz Kurtyka nie wpisuje się w nurt Fundacji Panteonu. Fundacja miała przekonać kardynała, że mają być tam pochowani jedynie ludzie, którzy swoją działalnością rozsławili Polskę na świecie – informuje „Gazeta Wyborcza”.

   – Jestem zdruzgotany. Taka zmiana podjętej już decyzji jest skandaliczna i uwłaczająca pamięci Janusza. Nie powinno się zmieniać tego typu decyzji, jeżeli już zostały publicznie ogłoszone – mówi w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” jeden z przyjaciół Kurtyki; prosi, by nie cytować go z nazwiska.

   Trumna Janusza Kurtyki w piątek o godz. 16 spocznie w Alei

   Zasłużonych na Cmentarzu Rakowickim.

   http://wiadomosci.onet.pl/2681,2159150,niespodziewana_zmiana_miejsca_pochowku_kurtyki_i_wojna_o_ipn,wydarzenie_lokalne.html

   • Aśka said

    zadbajmy, aby na tym grobie była zawsze dużo kwiatów … w panteonie nie mielibyśmy okazji pokazać jaki dla nas był ważny … wykorzystajmy tę sytuację

   • Janusz Kurtyka spocznie w Panteonie. DOPROWADZIMY DO TEGO wbrew zapędom kiziorów.

   • Słoneczna said

    Cofnięto już decyzję ( kardynał wycofał się na powrót) Pogrzeb w piątek jak zaplanowano pierwotnie tj w kościele św. Piotra i Pawła na ul. Grodzkiej.

  • gostek said

   @monitorpolski
   Ten artykul powinni wszyscy przeczytac.Jak swojego czasu pisalam o tych wylaczeniach pradu na jednym z forow GW ,to natychmiast rzucilo sie na mnie stado dyzurnych mataczy ,wysylajac mnie do psychiatry i przypinajac latke teoretyka spiskowego (podobnie jak przy szczepieniech).Do tego bylo jeszcze wylaczenie pradu w Brazylii ,o czym artykul nie wspomina.
   Jak spadl Air France ,to od poczatku wydawalo sie ,ze cos tu nie gra (sa to moje ulubione linie lotnicze)i bylam przekonana,ze nigdy zadne skrzynki sie nie znajda .No i tak sie stalo,pomimo stada satelit na niebie i sprzetu podwodnegoNie wiedzialam tylko dlaczego „spadl”.Dopiero pozniej przeczytalam kto nim lecial.

 11. Magda said

  http://www.rian.ru/infografika/20100415/222519247.html

  • Magda said

   tutaj mówi się m.in. o silnej mgle.
   zdjęcia z forum ze Smoleńska ,nie wiem jednak z jakiego dnia.

   a tu ,jeśli dobrze rozumiem mowa jest o mgiełce

 12. Dawid said

  telewizja nie jest prawda

 13. gg said

  Wywiad Olejnik z gen. dyw. pil. dr Anatolem Czabanem na temat katastrofy
  Warto zobaczyc i posluchac. Generał m.in. staje w obronie śp. pilota Protasiuka.
  http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/gen.dyw.pil.dr-Anatol-Czaban/

 14. Mars said

  W sieci pojawił się kolejny filmik z katastrofy:

  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/trzeci-film-z-miejsca-katastrofy-zobacz-nagranie,1468417

  Powiem tak, ktoś po prostu bawi się z nami w kotka i myszkę !!!!
  Porównajcie jakość tego nagrania z filmikiem Rosjanina (ten ze strzałami) . Jeszcze jedna kwestia-na zdjęciach z poprzedniego filmiku tak naprawdę nie widać egzekucji którą wiele osób sugeruje bo słyszało ścieżkę audio na której są strzały . To kiepski trop . Temat rozwinę w podsumowaniu .

  • andre said

   Ciekawy typ na końcówce filmu ( okulary w czasie mgły)
   Moze ktoś przetłumaczy co odszczekuje nagrywającemu.
   Spec-służby – jakie — może akcent potwierdzi polskie czy ruskie

  • Magda said

   powiedziałabym raczej,że ten film obala tezę ,że strzelano ,w tym pierwszym filmie,w powietrze,aby odgonić gapiów.
   Film kręcony trochę później niż dwa pierwsze,które oglądaliśmy.Sądzę,że z czasem ludzi zaczęło przybywać.Skoro-jak ktoś wcześniej sugerował,strzały były dla odgonienia gapiów lub szabrowników,tym bardziej powinni strzelać teraz,kiedy ludzi było więcej.

  • bn said

   Czy ktos moglby sprawdzic. wydaje mi sie ze w 1.43s jest polskobrzmiace – slowo „otwieraj” wydaje mi sie ze do wozu strazackiego bo po tej komendzie jest odglos silnika (pompy) wozu strazackiego. W tym znaczeniu slowo „otwieraj” oznaczaloby otwarcie linii wodnej.

 15. szach said

  Mizia to kret. Pomagają jak mogą wrogom Polaków przebrani w owcze skóry.A to ugryzą JPII,a to KK,potem zasugerują,że w Radiu Maryja tylko idioci występują.Wczoraj, mieliśmy atak na św.pamięci L.Kaczyńskiego,zniechęcają ludzi do udzialu w wyborach…A wszystko pod plaszczykiem wielkiej troski o Polskę. Ludzie,nie dajcie się zwariować.Czy pójdziecie glosować ,czy nie,wybory się odbędą .Tylko,że wasze zdanie nie będzie brane pod uwagę.
  A do wszystkich katolików:
  jest taki grzech,jak zaniedbanie i to dotyczy też przyzwolenia na wybieranie złych władz przez nieuczestniczenie w wyborach.Oczywiście moderatorzy z mizią włącznie tego nie pojmą,bo czekają na 2012rok i Nibiru , która wszystko rozwiąże.
  =================
  od pb: pochlebiasz blogowi mowiac w l. mn. moderatorzy = od paru dni nie mam czasu wejsc na forum, bo mam wazniejsze sprawy niz wasze klotnie; jedyny moderator o ile wiem nie wierzy w 2012 itp = drugi moderator (pb) kiedy ma czas moderowac, tez nie wierzy w to == po co ten jad?

 16. MIZIA said

  KIZIORY MAJA LUDZI ZA – ĆWOKÓW- którym nie należy sie żadne sensowne wyjaśnienie.

  POWIEDZCIE TAK UCZCIWIE CO BY BYŁO GDYBY TAKA KATASTROFA DOTYCZYŁA KAŻDEGO INNEGO KRAJU EUROPEISKIEGO.

  PS. KIZIORY W BARDZIEJ BŁACHYCH SPRAWACH POWOŁYWALI NADZWYCZAJNE KOMISJE ŚLEDCZE –

  POWIECIE ŻE „WYPADEK ” BYŁ POZA GRANICAMI – racja – ALE JEST CO WYJAŚNIAĆ W KRAJU OJ JEST

  PRYWATNIE TO TE KOMISJE – G…. ZNACZĄ ALE DZIWNE ŻE NAWET TAKIEJ DLA PICU NIE POWOŁANO

  • andre said

   logicznym jest że przewodniczącym „polskiej”komisji jest Donald Tusk współpracującej(komisji) z ruska komisja.
   brak mi czasu na zalezie materiałów w tym zakresie.

   zwróć uwagę –coś zaczyna ‚pękać” (list Petelickiego – bandziory i kiziory?) i myślę ze Boguś Klich po powrocie do polski będzie do odstrzału.
   Chyba ze zyska poparcie Putina i nic się nie stanie a nastąpi eskalacja „ściemy”.
   Wiesz że po przylocie P. kopacz do Moskwy „wyparowane” ciała błyskawicznie się znalazły.
   Ciekawa rola P. Kopacz w zdarzeniach tak sczepionek jak i obecnie –przypadki?

 17. smuga said

  Zdaje się, że jest różnica między Kennedym a Skrzypkiem, tu o Executive Order
  11110.
  http://www.john-f-kennedy.net/executiveorder11110.htm
  K. wprowadził w obieg pieniądz rządowy, oparty na srebrze, pomijając prywatny bank centralny FED, a S. chyba na takie numery się nie odważył.

 18. Mona said

  Nowy artyluł na Onecie, list otwarty: „Ostre słowa generała Petelickiego w liście do Donalda Tuska”, żądanie m.in. dymisji Klicha.

  http://wiadomosci.onet.pl/2159322,11,ostre_slowa_generala_petelickiego_w_liscie_do_donalda_tuska,item.html

  Olejnik rozmawia z gen. dyw. pil. dr Anatolem Czabanem na temat katastrofy, warto zobaczyć, sporo szczegółów:

  http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/gen.dyw.pil.dr-Anatol-Czaban/

 19. asterix said

  Zabił własną matkę za Smoleńsk
  http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100422/SZCZECIN/760529520
  – Zabiłem ją, bo mówiła do mnie po rosyjsku, a to Rosjanie odpowiadają za tragedię w Smoleńsku – tak wytłumaczył zbrodnię matkobójca. Koszmarne sceny rozegrały się we wtorek rano w mieszkaniu przy ul. Tama Pomorzańska w Szczecinie.

 20. andre said

  Polska | dodane (07:58)
  http://wiadomosci.onet.pl/2159322,11,ostre_slowa_generala_petelickiego_w_liscie_do_donalda_tuska,item.html

  „Polska – The Times” publikuje list otwarty –INFO NA ONECIE TUZ PRZE ÓSMĄ – KIEDY TRAFIŁ DO REDAKCJI — WCZORAJ?

  NAZWĘ TO ‚ rzucaniem strzępów dla gawiedzi”

  YES , YOU CAN — poproś Ruskich o wyniki

 21. navajo888 said

  Tutaj wstawiam list Generała Petelickiego do donalda tuska
  Ostre słowa generała Petelickiego w liście do Donalda Tuska

  Generał Sławomir Petelicki, fot. TVN24
  TVN24
  „Polska – The Times” publikuje list otwarty generała Sławomira Petelickiego do premiera Donalda Tuska. Generał w ostrych słowach nawołuje m.in. do zdymisjonowania Bogdana Klicha.
  Panie Premierze! W wyniku karygodnych zaniedbań, niekompetencji i arogancji staliśmy się jedynym na świecie krajem, który w jednym momencie stracił całe dowództwo wojska, ze zwierzchnikiem sił zbrojnych prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej na czele. Apeluję do Pana o podjęcie radykalnych kroków mających na celu ratowanie polskich sił zbrojnych i systemu antykryzysowego państwa – pisze gen. Sławomir Petelicki w liście otwartym do premiera Donalda Tuska.

  W trybie pilnym należy:
  1. Rozwiązać wojskową prokuraturę i powierzyć prowadzone przez nią sprawy prokuraturze cywilnej. Będzie to zgodne z wcześniejszymi wnioskami Prawa i Sprawiedliwości popartymi przez Platformę Obywatelską, których orędownikami byli między innymi świętej pamięci Poseł Zbigniew Wassermann i generał Franciszek Gągor.

  2. Ustanowić pełnomocnika rządu ds. ratowania naszych sił zbrojnych i powołać na to stanowisko generała dywizji Waldemara Skrzypczaka (byłego dowódcę wojsk lądowych, który miał odwagę głośno mówić o zaniedbaniach w MON) cieszącego się ogromnym autorytetem w Wojsku Polskim.

  3. Odwołać ministra obrony narodowej i do czasu wybrania prezydenta powierzyć kierowanie resortem przewodniczącemu Komisji Obrony Narodowej Senatu Maciejowi Grubskiemu z Platformy Obywatelskiej, który – broniąc żołnierzy z Nangar Khel – wykazał się zaangażowaniem i dobrą znajomością problematyki wojskowej. Ministerstwem Obrony może skutecznie kierować tylko osoba niezwiązana z panującymi tam od lat betonowymi układami.

  4. Przywrócić na stanowisko szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego doktora Przemysława Gułę.
  Ponad rok temu w obecności byłego wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego profesora Krzysztofa Rybińskiego przekazałem ministrowi Michałowi Boniemu notatkę na temat karygodnych zaniedbań w Ministerstwie Obrony Narodowej. Zdecydowałem się na to, gdyż Bogdan Klich wysłuchiwał moich rad popartych ekspertyzami specjalistów polskich i amerykańskich, a następnie postępował wbrew logice!
  Wszyscy Polacy widzieli tragiczną katastrofę wojskowego samolotu CASA C-295M, w której zginęło dwudziestu znakomitych lotników. Tłumaczyłem ministrowi Klichowi, dlaczego tak się stało, prezentując mu procedury NATO. Minister zapewniał, że wyciągnie z tego wnioski. Nie wyciągnął! Nastąpiła katastrofa wojskowego samolotu Bryza, w której zginęła cała załoga. Była jeszcze katastrofa wojskowego śmigłowca Mi-24. Pytałem publicznie Bogdana Klicha, ilu jeszcze dzielnych żołnierzy musi zginąć, żeby zaczął konieczne reformy w wojsku?

  W sierpniu 2009 r. bohaterską śmiercią zginął kapitan Daniel Ambroziński, którego patrol w Afganistanie talibowie ostrzeliwali przez sześć godzin, a nasze lotnictwo nie mogło tam dolecieć, bo miało za słabe silniki (Mi-24). Co więcej, jak już doleciało – było nieuzbrojone (Mi-17). Minister Klich zapewniał wtedy publicznie, że w trybie nadzwyczajnym dostarczy do Afganistanu odpowiedni sprzęt. Nie zrealizował tych obietnic, za to wodował uroczyście kadłub korwety gawron (który kosztował ponad 1,1 mld zł), komunikując zdumionym uczestnikom uroczystości, że na tym kończy się program budowy tak potrzebnego marynarce wojennej okrętu, gdyż nie ma środków na jego dokończenie.

  W ubiegłym roku Bogdan Klich mówił, że robi coś, co nikomu dotąd się nie udało – leasinguje od LOT nowoczesne samoloty dla VIP-ów w miejsce awaryjnego sprzętu z poprzedniej epoki. Teraz twierdzi, że to się nie udało, bo przeszkadzali posłowie. Gdy Bogdan Klich leciał dwukrotnie do Afganistanu, w niepotrzebną PR-owską podróż, wyleasingował dla siebie boeinga rumuńskich linii lotniczych za 150 tys. zł. Dodać należy, że za boeingiem leciał wojskowy samolot CASA, który dla ministra Klicha był za mało wygodny. Dlaczego minister obrony narodowej nie zdecydował się na leasing nowoczesnego samolotu dla tak ważnej delegacji państwowej, do składu której zatwierdził podsekretarza stanu w MON, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego i dowódców wszystkich rodzajów wojsk. Jak można było umieścić kluczowe dla bezpieczeństwa państwa osoby w jednym samolocie z poprzedniej epoki i wysłać ten samolot w czasie mgły na polowe lotnisko bez wyznaczenia z góry zapasowego wariantu lądowania i scenariusza pozwalającego na przesunięcie terminu uroczystości.

  Tłumaczyłem Bogdanowi Klichowi kilkakrotnie, co to jest nowoczesne zarządzanie ryzykiem, którego od 1990 r. uczyli nas Amerykanie. Przekonywałem, że nowoczesne samoloty pasażerskie są niezbędne nie tylko do przewozu VIP-ów, ale dla ratowania obywateli polskich, gdy znajdą się na zagrożonych terenach. Teraz szef MON twierdzi, że nie było pieniędzy na te samoloty, a jednocześnie wydawał dużo więcej na sprzęt, który okazał się nieprzydatny, że wspomnę tylko bezzałogowe orbitery za 110 mln dol.

  W maju 2009 r. Sejm RP powołał podkomisję do zbadania zaniedbań w lotnictwie wojskowym RP. Jej ekspert – znakomity pilot major Arkadiusz Szczęsny – napisał: „Świadome narażanie przez MON naszych żołnierzy na niebezpieczeństwo utraty życia jest niedopuszczalnym łamaniem prawa”! Gdy major Szczęsny poprosił podkomisję o przekazanie sprawy prokuraturze, został odwołany z funkcji eksperta. Jeden z najdzielniejszych komandosów GROM ranny w walce z terrorystami i odznaczony Krzyżem Zasługi za Dzielność, napisał do mnie po katastrofie: „Czymże jest narażenie bezpieczeństwa państwa, jak nie sabotażem. A kto tego nie rozumie, popełnia grzech zdrady!”.

  Reakcja szefa MON na tragiczną katastrofę polegająca na chwaleniu się wzorowymi procedurami w wojsku, którymi może on się podzielić z innymi resortami, wywołała zapytania ze strony moich wojskowych kolegów z USA i Wielkiej Brytanii, którzy nie zrozumieli, o co ministrowi chodzi. Mijają się z prawdą zapewnienia, że w wojsku jest wszystko w porządku, bo zastępcy płynnie przejęli dowodzenie. Podobnie jest w Centrum Antykryzysowym Rządu. W nawale obowiązków mógł Pan nie zauważyć, że po odwołaniu doktora Przemysława Guły ze stanowiska szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego na znak protestu odeszło dziesięciu najlepszych specjalistów od zarządzania państwem w sytuacjach nadzwyczajnych.

  Jestem Panu bardzo wdzięczny, za uratowanie GROM, który przez trzy miesiące pozostawał bez dowódcy i miał być wdeptany w ziemię przez MON-owski beton. Proszę, aby postąpił Pan podobnie w obecnej tragicznej sytuacji lotnictwa wojskowego, marynarki wojennej i wojsk lądowych. Sugerowane na początku listu rozwiązania inicjujące niezbędne reformy konsultowałem z wybitnymi polskimi i amerykańskimi specjalistami od zarządzania ryzykiem i ochrony infrastruktury krytycznej państwa.

  Jestem naszą tragedią tak przybity, że mimo licznych zaproszeń nie będę na razie występował w mediach. Życzę, żeby nie zmarnował Pan Premier szansy zbudowania na wzór GROM nowoczesnego polskiego wojska i systemu antykryzysowego naszego kraju.

  Generał Sławomir Petelicki

  • Maxi said

   ostroznie , bo to manipulacja – skrzypczak to czlowiek Olecha, ma opinie kobieciarza (mial z 5 kochanek w tym 1 z wyniesionymi przez niego aktami w szafie), latwy do zrobienia fotki w sukience i z koka. tak wyglada naprowadzanie stada owiec na wlasciwy wybor. swoja droga pewnie dobry chlop i lubiany przez kadre. koment petelickiego chyba szczery

 22. asterix said

  http://dziecko.onet.pl/forum.html#forum:MSwyNzAsOCw2ODY3MjYwNCwxODAyNzAyMjcsODI2OTI2MiwwLGZvcnVtMDAxLmpz
  Apel ubogich Polaków: „NIE!” ZAPOMOGOM DLA RODZIN OFIAR KATASTROFY!

 23. Mars said

  Wracając jeszcze do tematu filmiku, tutaj jakiś jegomość też zrobił coś sensownego chociaż mimo ruchu jakiś postaci na filmiku nie można na podstawie tego stwierdzić że doszło tam do jakiejś egzekucji .

  • bn said

   Zwroccie uwage na fakt ktory byl skomentowany na ktoryms z filmow.

   Nagrywajacy poczatkowo idzie spokojnie szeroka i wygodna droga ktora prowadzi do szczatkow samolotu, w pewnym momencie przyspieszyl kroku i gwaltownie skrecil w lewo , zszedl z drogi zaczyna przedzierac sie przez krzaki i kieruje sie w strone szczatkow kadluba. W tym samym czasie slychac stamtad glosy.

   Druga sprawa zwroccie (wersjii powyzej) uwage na mape (22s-44s) skad idzie nagrywajacy („Kola”) i sprobojcie ocenic skad mogly przyjsc postacie.

   • aabbcc said

    dokladnie, nawet po strzalach on sie wycofuje ale dalej proboje cos sfilmowac nawet chowajac sie za drzwiami, napewno nie chodzi mu o dopalajace sie male ognisko czy jakies szczatki…

 24. asterix said

  http://www.pardon.pl/artykul/11396/minister_na_pogrzebach_ludzie_zycza_tuskowi_smierci
  Następny w kolejce ?

  • ALFA said

   Oto profesor Jadwiga Staniszkis dla wp.pl:

   Jeśli bowiem jest prawdą (podkreślam „jeżeli”, bo znam to tylko z drugiej ręki), że bezpośrednio (4 godziny) po tragedii było włamanie do mieszkania Ś.P. Szczygł!Zginął laptop
   ), podobny fakt zdarzył się w Krakowie w domu
   Wassermanna, a także – przeszukano szuflady Ś.P. Kurtyki (co zresztą być może zradykalizowało IPN), to mnie to wystarczy. Nie chcę, by luzackie rządy Platformy przekształciły się w rządy mafii politycznej

   Ludzie Komorowskiego pijani na pogrzebie bohaterki „S”?!

   http://www.pardon.pl/autor/5/rafal_madajczak

 25. asterix said

  Prezydencki TU 154 miał zablokowany ważny system ostrzegawczy?
  http://www.sfora.pl/Prezydencki-TU154-mial-zablokowany-wazny-system-ostrzegawczy-a19396
  Tak sugeruje były dowódca rządowego pułku lotniczego, który odmówił latania Tupolewami. O i ekspert się znalazł 😀

 26. andre said

  kreowanie słusznej linii wypadku

  http://www.onet.tv/ostatnie-chwile-tu-154m,6643907,1,klip.html#

  ciąg dalszy przemilczania — pomimo urywka filmu „KOLI” autorzy nie ustosunkowują się do treści jak i podkładu dźwiękowego —

  YES , YOU CAN — poproś Ruskich o wyniki

 27. andre said

  http://wiadomosci.wp.pl/gid,12197502,title,Katastrofa-rosyjskiego-samolotu—zdjecia-,galeria.html
  zdjęcia z wypadku ukazujące jak wygląda „NORMALNA” katastrofa a właściwie jak wyglądają szczątki samolotu po wypadku.
  najprawdopodobniej kontekst przekazu umknął uwadze cenzorskiej unych

 28. ALFA said

  WSI spokojna…

  Po katastrofie pod Smoleńskiem obowiązki prezydenta przejął urzędujący marszałek Sejmu Bronisław Komorowski z Platformy Obywatelskiej, partii wrogiej wobec prezydenta, wobec koncepcji budowy suwerennego państwa. Na pokładzie Tu -154 M znalazło się kilka osób, których zniknięcie może ułatwić PO przejęcie całkowitej władzy w państwie, a także odbudować wpływy środowiskom powiązanym z b. WSI.

  W najbliższych wyborach parlamentarnych w 2011 r. rokowania dla PO nie wyglądały różowo. O ile Platforma przez 4 lata nie przeprowadziła żadnych reform, to zdążyła zasłynąć aferą stoczniową i hazardową, uzależnianiem Polski od dostaw gazu z Rosji. Platformie, która w tej sytuacji potrzebuje sukcesu, na drodze do pozyskania z kasy NBP 8 mld zł. stał tragicznie zmarły w Smoleńsku Sławomir Skrzypek.

  Zwróćmy też uwagę, że to Lech Kaczyński był w posiadaniu aneksu do Raportu z likwidacji WSI, który czekał na odtajnienie oraz publikację. Jak wielkie emocje budzi ów dokument w PO i u samego faworyta tej partii w wyborach prezydenckich, popieranego nota bene w walce o prezydenturę przez lobby b. WSI, można sobie wyobrazić po tym, gdy sam zarzut dotarcia do części aneksu spowodował rewizję służb podległych Tuskowi u członków Komisji Weryfikacyjnej WSI oraz aresztowanie i szykanowanie dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego. Raport z likwidacji WSI wskazuje na powiązania wielu znanych polityków i urzędników państwowych (w tym Bronisława Komorowskiego) z WSI, której funkcjonariusze szkoleni byli w Moskwie przez sowieckie GRU. Publikacja aneksu do Raportu z likwidacji WSI mogłaby tę wiedzę jeszcze pogłębić i odbrązowić ostatecznie postać choćby ubiegającego się o prezydenturę Komorowskiego, gdyby feralnego 10 kwietnia prezydent Lech Kaczyński oraz ministrowie Aleksander Szczygło i Władysław Stasiak nie zabrali tej wiedzy do grobu.

  Dokumenty dotyczące agentury GRU w WSI oraz SB wśród polityków i działaczy państwowych posiada także IPN w swoich zbiorach zastrzeżonych, do których dostępu strzegł nieżyjący prezes IPN Janusz Kurtyka. Ustawę przegłosowaną w marcu głosami Platformy i Lewicy mającą doprowadzić do zmiany prezesa IPN na kandydata popieranego przez front antylustracyjny blokował jednak prezydent Lech Kaczyński. Zapowiedział skierowanie jej do Trybunału Konstytucyjnego.

  Teraz Lech Kaczyński nie żyje. Przeszkody zniknęły…

  Julia M. Jaskólska
  Piotr Jakucki

 29. Magda said

  dziś o 18:15 w RM i tv „Trwam” -„Rozmowy niedokończone” n/t „Polska po 10.04” ,gościem będzie A.Macierewicz

 30. ALFA said

  Zastępca Smoleńskiej ofiary ginie w wypadku samochodowym
  Aktualizacja: 2010-04-20 6:05 pm

  Parę dni temu pisałem o naszej obecnej sytuacji: Krew już się polała.To może nie być koniec jej przelewu. Miałem nadzieję, że może trochę przesadzam z dramatycznym tonem. Moje nadzieje okazały się płonne…

  Wczorajszej nocy w wypadku samochodowym (zderzenie czołowe, w nocy, bez świadków) zginął Mieczysław Cieślar, biskup luterański i zastępca pastora Adama Pilcha, jednej z ofiar katastrofy katyńskiej. W sobotę był jednym z prowadzącym luterańską część uroczystości żałobnych na pl. Piłsudskiego.

  W informacji o Jego śmierci media nie podają ważnej informacji. Otóż biskup Cieślar przewodniczył Kolegium Kościelnej Komisji Historycznej luteran, która doprowadziła do ujawnienia tajnego i świadomego współpracownika SB, który kierował kościołem luterańskim w Polsce.

  Jak twierdzą znajomi Biskupa, od dłuższego czasu otrzymywał On wiele pogróżek i anonimowych telefonów.

  A więc nie ma wśród żywych kolejnej, niewygodnej osoby. Czy jesteśmy przygotowani na taki scenariusz? Zareagujemy strachem czy niezłomnością? To pytanie nurtuje też naszych wrogów.

  Na wojnie śmierć to nie nowina. Niestety daliśmy sobie wmówić, że żyjemy w czasach „świętego spokoju” i „wiecznego pokoju”. Dlatego tym boleśniejszy jest powrót do rzeczywistości. Apostoł Paweł pisał do innych chrześcijan – oni wiedzieli, że trwa wojna. Czy dziś Jego słowa zmotywują i nas do walki:

  Gdyż trudzimy się i walczymy dlatego, że położyliśmy nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawicielem wszystkich ludzi, zwłaszcza wierzących. 1 Tym. 4:10

  Paweł Chojecki
  ====================
  “Zapach likwidacji”, czyli długie ręce FSB
  Aktualizacja: 2010-04-21 9:23 am
  apach likwidacji”. W ten sposób izraelski “Maariv” komentuje katastrofę lotniczą pod Smoleńskiem, w której zginął prezydent Lech Kaczyński z małżonką oraz kluczowe osoby z punktu widzenia funkcjonowania i bezpieczeństwa państwa, w tym dowódcy wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Na prawdopodobieństwo zamachu wskazuje też rumuński portal “Global News” i – powołując się na własne źródła w strukturach bezpieczeństwa NATO- za bezpośrednich sprawców tragedii uznaje rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa. Zamachu nie wyklucza również były agent GRU, Wiktor Suworow, który zwraca uwagę, że rosyjskie służby, zaraz po katastrofie zabrały z wraku samolotu czarne skrzynki, tak jakby strona rosyjska próbowała coś ukryć.

  Odczytanie zapisów trzech czarnych skrzynek znalezionych na miejscu katastrofy mogłoby być kluczowe w śledztwie, pozwalałoby bowiem odtworzyć wydarzenia na pokładzie minuta po minucie. W sytuacji (stwarzającego duże pole do fałszerstw) dekodowania ich przez Rosjan ostrożnie jednak należy podchodzić do wiarygodności tych zapisów. Zamiast wyjaśnić przyczyny tragedii pod Smoleńskiem mogą jeszcze pogłębić chaos informacyjny (jedna z głównych broni m.in. KGB) wokół niej narosły, czego próbkę mieliśmy już w postaci publikacji w rosyjskich mediach fałszywki udającej nagraną rozmowę załogi samolotu przed katastrofą z wieżą. “Rozmowa” miała pochodzić ze źródeł rządowych Rosji po otwarciu czarnej skrzynki.

  • Nie ma lepiej „poinformowanych” niż izraelska prasa. O 911 też ostrzegali, nawet przewidzieli zamach wysyłając tysiące agentów udających studentów sztuki na ulice USA.

 31. Mars said

  Porównajcie to nagranie telefonem komórkowym do nagrania ze strzałami . Co sądzicie o jakości dźwięku ? Lokomotywa też jest głośna, telefon słaby a jednak aż tyle trzasków i przydźwięków niema, nawet dźwięk nie jest aż tak zaduszony i nie ma tego „dołu” który jest w nagraniu ze strzałami .

  • Magda said

   może tamten telefon miał wbudowany inny głośnik,może tamto nagranie było kręcone jakąś małą kamerką a nie telefonem,może było jeszcze inaczej…

  • Mars said

   z tego co wiadomo to był to telefon komórkowy .

 32. Praworządny Obywatel NWO said

  Pamięć ludzka jest naprawdę krótka. Od czego zaczął się ten blog? Skąd wzięła się nazwa bloga? Już wszyscy zapomnieli. RPO Kochanowski ( niech mu Bóg wybaczy i przyjmie do nieba) nie okazał się rzecznikiem koncernów farmaceutycznych, nie stręczył Polakom szczepień, nie straszył minister Kopacz sądem? Kopacz jest z PO, co wskazuje,że sprawy są bardziej skomplikowane niż nam się wydaje. Czyżby to nie PiS na który głosowałem nie robił politycznej szopki ze szczepień igrając z naszym zdrowiem? A mało to się tutaj naczytałem o masonerii i teraz mam zapisać się do tych satanistów bo ś.p prezydent tak bardzo się ucieszył z reaktywowania loży Bnai Brith? To też mam zamknąć oczy na rzeź Palestyńczyków bo pan prezydent jako jedyny przywódca z Europy głosował przeciw przyjęciu rezolucji ptępiającej te zbrodnie. Mam się cieszyć z bombardowania ludzi fosforem bo pan prezydent podziwiał SYJONIZM? I jeszcze ktoś wyjeżdża tutaj z tym Petelickim. Komuch z czerwonej razwiedki co to się przefarbował na CIA bo lepiej płacą. Litości. Dajecie się wciągać w te PO-PiS-owe wojenki a to tylko teatr. Kto Kaczmarka zrobił ministrem, kto KAzia prezmierem co to rentę grubą pobiera u grandziarzy z Goldman Sachs. I jeszcze ta przerwana ekshumacja w Jedwabnem. MOżna by tak ciągnąć długo. Tym PO-Pisowym sporem przykrywa się rzeczy naprawdę ważne. Gdzie człowiek mądry schowa liść? W lesie. JA spadam do lasu. Nielubiany ,mocno przez Kaczyńskiego Dmowski powidział: Jestem Polakiem i obowiązki mam polskie. Tego się trzymajcie. Możecie mnie nazywać ruskim agentem. Mam to gdzieś.Dajecie się robić w konia jak dzieci

  • Julka said

   Tu chodzi o wyjaśnienie prawdy,poza tym prócz Kaczyńskiego zginęło wielu wartościowych ludzi. Mamy prawo do prawdy, precz z oszustami!

  • Dlatego tłumaczenie, że „tak musiał” albo „uprawiał politykę” jest nie na miejscu. Ś.p. Prezydent Kaczyński nie podejmował dobrych decyzji w ważnych sprawach, co nie znaczy że był antypolakiem. Mysle, że próbował manewrować – zachować się jak Polak, ale także jak syjonista. Dlatego może leży na Wawelu, a Polakowi pełną gębą – Kurtyce , nawet nie chcą dać miejsca w kościele Św. Piotra i Pawła.
   Daltego nie będę już więcej głosował na PiS.
   Nazwa bloga miała na celu zwrócenie uwagi na satanistyczny charakter „świńskiej” grypy, a właściwie szczepionek.

 33. ALFA said

  Szkoda ze panuje taka cenzura w wielu publikacjach na temat prawdziwych korzeni zakonu Illuminatów. Tu jest swietny artykuł na ten temat, nie pozostawiajacy zadnych watpliwosci dlaczego Illuminati powstalo akurat 3 lata po rozwiazaniu zakonu Jezuitow przez papieza Klemensa XIV, dlaczego zakon Illuminatow zostal stworzony na wzor hierarchii jezuickiej i dlaczego Weishaupt zostal wyznaczony przez Jezuitow by zalozyc zakon ‚Oswieconych”. Czolowy Illuminata w tamtym czasie baron von Knigge odszedl z zakonu bo nie podobalo mu sie ze Weishaupt to „jezuita w przebraniu” i ze Illuminati to nic innego jak zakon podparzodkowany Jezuitom.

  ROLA JEZUITÓW W UTWORZENIU ILLUMINATI

  Naprawde sweitny artykul jesli chodzi o uzuplenienie literatury ktora podawalem wielokrotnie na tym forum.

  Rothschildowie sa bardzo wplywowi ale jak wszyscy, posrednio lub bezposrednio, podlegaja pod Czarnego Papieza. A jak czytam ksiazki opisujace Illuminati i widze ze watek jezuitow jest zupelnie pomijany, na rzecz watku Rothschildow to mi sie zle robi. Autor takiej publikacji musial celowo przemilczec taki watek – nie ma innej mozliwosci. Nic innego jak kontynuacja dezinformacji (chociazby w postaci „Protokołów Medrcow Syjonu”) majacej na celu odwrocenie uwagi od prawdziwego osrodka wladzy.

  Rothschildowie to „straznicy skarbu Watykanu” i taki tytul mieli od dawna. Podlegaja pod papieza.

  PostWysłany: 14:24, 21 Kwi ’10 Pojedynczy postTemat postu: Obama i NWO Odpowiedz z cytatem
  Pragnę gorąco każdego zachęcić do wysłuchania (lub obejrzenia) wykładu Hala Mayera na temat Obamy oraz zakulisowych działań, które mają na celu już niebawem wprowadzić Nowy Porządek Świata.

  Wykład pochodzi z końca stycznia ubiegłego roku, jednak mimo to jest on wciąż bardzo aktualny.

  Całość można przesłuchać na stronie:

  http://trojanielskasluzba.org/mp3/135-obama-i-nowy-porzadek-swiata

  Wykład ten idealnie harmonizuje z wcześniejszym wykładem, jaki tu na forum zapodałem, który dotyczy Tajemniczej Historii Europy (wykład pochodzi z lutego 2010r.):

  http://trojanielskasluzba.org/mp3/122-historia-europy

  Zdaję sobie sprawę, że wiele osób nie dostrzega związku między zakulisową polityką elit a działaniem państwa Watykan. Te dwa powyższe wykłady powinny pomóc zrozumieć tą kwestię.

 34. andre said

  xxxxxxxxxx TO JEST TROP!!!!!!!!!!!!!!! xxxxxxxxxxxxxxx

  8:22 info po zlej sytuacji pogodowej na lotnisku 1:28 filmu

  I DALEJ

  50 km od lotniska 1:43 filmu

  http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/gen.dyw.pil.dr-Anatol-Czaban/

  XXXXXXXXXX CZABAN POWIEDZIAŁ BARDZO DUŻO XXXXXXXXXXXXXXXX

  prędkość „TUTKA” od 235 do 950 przyjmijmy 600KM/H A WIĘC +/- 50 KM to 6 !!!!!!!!!! min lotu
  więc za 10 min podchodzenie do lądowania — 8:30 (+/-) I LĄDOWANIE (+/- ?????)
  TAK WIĘC REALNE JEST TO POTWIERDZIŁ BATER I INNI ŻE KATASTROFA ZDĄŻYŁA SIĘ OKOŁO 8:40

  Magda powiedział/a
  22 Kwiecień 2010 @ 10:46 am

  no więc mamy kilka rozbieżności:
  godz.8:40/10:40-Bater
  godz.8:47/10:47-Macierewicz
  godz.8:50/10:50-Szojgu
  ktoś jeszcze pisał o 8:45/10:45

  CZAS KATASTROFY RZECZYWISTY JEST INNY OD CZASU PODANEGO PRZEZ OFICJALNY KOMUNIKAT RUSKICH

  TO JEST TROP!!!!!!!!!!!!!!!
  PROSZĘ O SZUKANIE CZASU KATASTROFY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 35. Mariusz said

  kolejna strona zamknięta!!!
  http://wolnemedia.net/

  od mg: tu pisze co się z nią stało https://grypa666.wordpress.com/2010/04/22/polska-globalisci-smolensk/#comment-55045

 36. bn said

  Witam.
  Wczoraj przeczytalem niesamowicie trafne i madre slowa i jesli mozna to chcialbym je powtorzyc i sie do nich odniesc.

  Alfa napisal/a

  …Od 1989r w Polsce zmieniły się warunki polityczno-społeczne. Zainteresowania przesunęły się ze „starodawnych dziejów” na czasy obecne. Dzisiaj patriotyzm wyrażać się powinien w solidnej pracy nad sobą i w walce o dobro wspólne, aby ludzie mogli żyć godnie i bezpiecznie…”

  W dzisiejszych czasach pojecie panstw narodowych jak i wladzy jest pojeciem bardzo wzglednym. Najprostszym sposobem jest podzial na:
  – widoczne na ktory mamy w naszym mniemaniu wplyw (rzady)
  – niewidoczne – (panswto w panstwie) (sluzby specjalne,lobby finansowe, korporacje)

  Najwazniejsze osrodki i centra wladzy i podejmowania decyzji sa niewidoczne dla oczu.Ich nie interesuje poklask i ludzka chwala bo oni wiedze ze „bycie na swieczniku to bycie na celowniku”.
  Ich interesuje tylko pieniadz i wladza (mozliwosc manipulowania otoczeniem i rzeczywistoscia).

  Wiele z nich jest ponadnarodowych a nawet jesli dzialaja na terenie danego kraju to w ich slowniku nie istnieja takie pojecie jak patriotyzm czy przynalznosc narodowa.(np.sluzby specjalne). Dzialaja na zupelnie innych plaszczyznach niz my oczekujemy. Od stuleci wypracowuja systemy dzialania. Od XX wieku przejeli najwazniejsze panstwa.I w XX wieku wymyslili i wprowadzili dwie zaobojcze i najpotworniejsze ideologie: faszyzm i komunizm (stalinizm). Faszyzm i komunizm jest wciaz obecny i jest silniejszy niz byl kiedys. To przed nim ostrzegali w latach 60-tych (XXwieku) w USA.

  prezydent Eisenhower w 1961 roku ostrzegal nowego prezydenta Johna F. Kennediego „Strzeż się kompleksu militarno-przemysłowego”. Bob Dylan na podstawie tych slow napisal piosenke „Matser of War” (http://pl.wikipedia.org/wiki/Masters_of_War)

  Jej slowa sa ponadczasowe:
  http://www.sylwek.efbud.com.pl/teksty/mistrzowie_wojny.htm

  Mistrzowie od wojen, specjaliści od bomb
  Skryci za biurkami wymądrzają się wciąż,
  Mistrzowie od śmierci, specjaliści od zła,
  Zdejmijcie swe maski, pokażcie swą twarz.

  Wy co całe miasta ścieracie na pył,
  Bawicie się światem jakby wasz tylko był,
  Wciskacie swe brudy w każdą ludzką dłoń,
  A gdy jest już gorąco to zmywacie się stąd…
  ……
  …..

  W swojej mowie pożegnalnej 17 stycznia, 1962 roku prezydent Eisenhower ostrzegał przed zagrożeniem wolności obywatelskich w USA przez kolosalny kompleks wojskowo-przemysłowy, bardzo rozbudowany w przeciągu ostatnich dziesięciu lat, za pomocą zadłużania skarbu USA, w sposób niebezpieczny dla podatników amerykańskich i ich systemu rządów. Zagrażał dalszy kolosalny wzrost siły kompleksu wojskowo-przemysłowego niebezpieczny dla wolności i demokracji w USA.
  (http://www.pogonowski.com/display_pl.php?textid=723)

  Podobna sytuacja jest w Rosji. Z historii wiemy ze faszyzm i komunizm(staliznim) ma podobna glowna ceche:
  – ogromna rola i wladza sluzb specjalnych ( to one tak naprawde rzadza). Faszyzm i staliznim wciaz istnieje. Unowoczesnily sie. Dzis nie potrzebuje armat i czolgow. Osiagnely to co chcialy.Maja wladze i pieniadze.Maja wplyw na swiat. I sa wciaz stosowane w rekach tych ktorzy je wymyslili.

  Ulubiona zabawa tego systemu jest propagowania wsrod ludzi pogoni za niewidzialnym wrogiem. Rozpuszcza skrawki informacji by ludzie za nimi gonili walczac z wiatrakami.Pozwala dzialac krytykom niewidzialnego systemu by zniwelowac napiecie emocjonalne ( psychologiczny mechanizm -pozbawiania motywacji). To on ustale falszywe metody walki z samym soba.
  Czlowiek traci energie i czas na walke z wrogiem ktorego nie widzi- bo nazwy sa tylko nazwami, zmienia je, podszywa sie pod kogos by wprowadzic podzialy. Ten system wie ze tylko prawe serca i wspolnota moze je pokonac dlatego robi wszystko by zajac ludzi i odciagnac od prawdziwej walki.

  Aby wygrac trzeba przejsc z poziomu wzroku i sluchu na poziom duchowy(poziom serca).
  Tak jak napisal/a alfa trzeba skupic sie na pracy nad soba i na trosce o dobro wspolne.
  System tego sie najbardziej boi.

  • Cały budżet Rosji jest wielokrotnie mniejszy od nakładów USA na wojsko. Rosja może sobie budować tylko bombki z tym budżetem. Myslę, że Izrael jest już lepszy od Rosji.

   • dc said

    Moze nie bylem precyzyjny. Nie chodzilo mi tylko o bron (to chyba najwiekszy biznes szczegolnie w USA) ale calosc i schemat dzialania. W USA glowne zrodlo moze byc przemysl zbrojeniowy w Rosjii surowce i przemyt w Polsce np. produkcja narkotykow. Chodzi o to ze sluzby zawsze znajda zrodlo wladzy i pieniadze. A i one sa czescia czegos wiekszego.

    Co do budzetu to dane z 2008 mowia ze :
    Kraje wydające najwięcej na broń:

    USA 607 mld dol.
    Chiny 84,9 mld dol.
    Francja 65,74 mld dol.
    Wielka Brytania 65,35 mld dol.
    Rosja 58,6 mld dol.
    Niemcy 46,87 mld dol.
    Japonia 46,38 mld dol.
    Włochy 40,69 mld dol.
    Arabia Saudyjska 38,2 mld dol.
    Indie 30,0 mld dol.
    Źródło: Sipri. Dane za rok 2008.
    http://www.hotmoney.pl/artykul/swiat-wydatki-na-zbrojenia-moga-poglebic-kryzys-8140

    Czyli to sa ogromne kwoty.

 37. andre said

  http://politicallyillustrated.com/index.php?/page/world/1027/

 38. andre said

  prędkość „TUTKA” od 235 do 950 przyjmijmy 600KM/H A WIĘC +/- 50 KM to 6 !!!!!!!!!! min lotu
  więc za 10 min podchodzenie do lądowania — 8:30 (+/-) I LĄDOWANIE (+/- ?????)
  TAK WIĘC REALNE JEST TO POTWIERDZIŁ BATER I INNI ŻE KATASTROFA ZDĄŻYŁA SIĘ OKOŁO 8:40

  CZAS KATASTROFY RZECZYWISTY JEST INNY OD CZASU PODANEGO PRZEZ OFICJALNY KOMUNIKAT RUSKICH

  TO JEST TROP!!!!!!!!!!!!!!!
  PROSZĘ O SZUKANIE CZASU KATASTROFY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Jose said

   6-10 minut „czarnej dziury”. W tym czasie można sporo zrobić. Bater wspominał także o problemach z połączeniami tel. komórkowych. Jedno z pierwszych info (ok. 6-10 min. przed katastrofą) to, że samolot prezydencki ma problemy z lądowaniem (ktoś dzwonił z pokładu samolotu?).
   Faktycznie podchodzili do lądowania czy od razu skierowali się na inne lotnisko? Lech dzwonił do Jarosława, że będą lądować za 15-20 min, a to jest około 100 km z kawałkiem od lotniska. Czyżby rozbili „podstawkę” za wcześnie?

 39. andre said

  NIE WCHODZĄ MI CALE POSTY:

  Z WYWIADU Z OLEJNIK CZABAN MÓWI O INFO ZLEJ POGODZIE O6,22
  W ODLEGŁOŚCI 50 KN OD LOTNISKA.
  UWZGLĘDNIAJĄC PRĘDKOŚĆ LOTU – ZAKŁADAM 600 /H TZN SMOLEŃSK O KOLO 6,30

  TAK WIEC WYNIKA ZE KATASTROFA MIAŁA MIEJSCE ZGODNIE Z TYM CO WYPALA WIĘKSZOŚĆ Z UŻYTKOWNIKÓW FORUM A NIE Z CZASEM PODAWANYM PRZEZ MERDIA

  • Magda said

   on mówi też,że samolot nie był tankowany „do pełna” tylko miał ok.19 ton paliwa na starcie.W chwili katastrofy powinien mieć ok.12 ton paliwa i ważył ok. 84-85 ton.

   …”Z informacji przekazywanej przez str.rosyjską my wiemy,że ten teren się podnosił”- no chwilę,to nasi nie mieli topografii tego lotniska.Przecież ten sam pan trochę wcześniej,w tym samym wywiadzie mówił,o tym,że ten pilot był tym samym samolotem, na tym samym lotnisku w środę,to chyba wiedział o tym jak to lotnisko jest położone

   • Ola said

    Z dokładnego badania terenu na zachód od lotniska wojskowego Smoleńsk-Severnyi wynika, że na dużym obszarze teren jest zdecydowanie niższy niż samo lotnisko, które znajduje się na czymś w rodzaju płaskowyżu. Obszar na zachód od lotniska wojskowego jest od 100 do 150 metrów poniżej tego płaskowyżu. W tym przypadku, samolot nie mógłby ściąć czubków drzew, chyba że drzewa miały około 400 metrów wysokości.
    Źródło:
    http://aangirfan.blogspot.com/2010/04/sabotage-of-polish-plane.html

    Mam Atlas Świata wydany przez Służbę Topograficzną WP (1962) i widzę, że Smoleńsk leży na Wzniesieniu Smoleńsko-Moskiewskim, a tuż obok niego są mokradła w kierunku płn-zach i płn wsch, całe mokradła w kształcie litery V.

  • Aśka said

   ciekawe o której Kola kręcił ten film?

   • Magda said

    na filmie „Koli” nie ma jeszcze służb,więc można przypuszczać,że było to zaraz po katastrofie.Nie ma taśm,sa palące się niewielkim ogniem szczątki samolotu.Jest to możliwe,jeśli uwzględnimy ,że w/g opracowania do filmu „Kola” przybył od strony lotniska

 40. hjk said

  Ciekawy komentarz na jednym z portali:
  „4 tyg. temu amerykański Chevron odkrył w Polsce
  gigantyczne złoża gazu łupkowego mogące zaspokoić potrzeby całej
  Europy. Dlatego Putin zaczął bratać się z Tuskiem, aby Polskę
  przeciągnąć na stronę rosyjskich koncernów wydobywczych. Problemem był
  L.Kaczyński, tradycyjnie niechętny współpracy energetycznej z Rosją. To
  również główna przyczyna przyjazdu Obamy do Krakowa. Polska znów polem bitwy między mocarstwami?”
  O tym chyba tu jeszcze nikt nie pisał, a jeśli już to warto przypomnieć. Od jakiegoś czasu stało się jasne, ze transport gazu z Syberii nie ma sensu, bo złoza powoli się wyczerpują, stara infrastruktura wymaga masy inwestycji, nakładów na nowe odkrycia i urządzenia exploatacyjne. Przejęcie złóż w Polsce rozwiązałoby wiele problemów. Ich istnienie położyło całą ideę gazociągu północnego, który i tak prawdopodobnie, jak sugerował MIZIA, od poczatku był blefem…

  • Praworządny Obywatel NWO said

   Może coś być na rzeczy z gazem łupkowym,ale wychodzi na to,że Tusk już oddał za psie grosze te złoża,ale nie Ruskim a Amerykanom.
   Polskie władze oddały prawa do wydobycia gazu łupkowego amerykańskim koncernom i to znacznie poniżej cen obowiązujących na świecie. Tymczasem rosyjski Gazprom z ogromnymi obawami przygląda się planom eksploatacji tych złóż nad Wisłą.

   Już sam fakt, że licencje na wydobycie gazu łupkowego polski rząd odstąpił zagranicznym firmom, zakrawa na kuriozum w skali światowej. Wielu analityków wskazuje bowiem, że państwo uzależnione od dostaw tego surowca z jednego kierunku (tak jak Polska od Rosji) powinno własnoręcznie sprawować pełną kontrolę nad tak cennymi złożami, znajdującymi się na własnym terytorium. Koncernom, które planują odwierty w rejonach występowania gazu łupkowego, przyznawane są licencje po stawkach o wiele niższych niż te obowiązujące na świecie. Niedawno dziennikarze RMF FM dotarli do umów licencyjnych jednego z takich przedsiębiorstw. Wynika z nich, że Polska dostanie w postaci opłaty licencyjnej góra 1 proc. przychodu z wydobycia gazu. Dla porównania w USA stawki te wynoszą 20 proc. Nawet przedstawiciele firm wydobywczych przyznają, że stawki te są bardzo niskie. W rozmowie z „The Times” jeden z nich podkreślił, że warunki finansowe w Poslce są wręcz najkorzystniejsze na świecie.
   http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=2000&tytul=Oddali%C5%9Bmy+Amerykanom+z%C5%82o%C5%BCa+gazu+w+prezencie

   • MIZIA said

    SPRZEDAŁ AMERYKANOM FAKT – ALE CIEKAWE CZY TO PRAWDA ZE AMERYKANIE JAKO PODWYKONAWCÓW WYNAJELI FIRMY ROSYJSKIE ………. wklej nazwe ŻEBY PRACE ZWIAZANE Z WIERCENIEM I WYDOBYCIEM ZANICH KTOS WYKONAŁ – Z TEGO CO WIEDZĄ NIEKTÓRZY – ROLA AMERYKAŃCÓW OGRANICZAĆ SIE BEDZIE DO LICZENIA WPŁYWÓW NA SWOJE KONTA –

    pożyjom uwidiom – JAK ZWYKLE HICHA HA.

   • Praworządny Obywatel NWO said

    Może być i tak jak piszesz Mizia. Amerykańskie uny i ruskie uny mogły się podzielić tym gazem łupkowym? A czemu nie, kto im zabroni? Donald, Jarkiem, a może Ryszard Siwiec czy Waldemar Pawlak? Tutaj też masz rację,że polska polityka to worek z tymi samymi gębami od lat. Naiwnością jest sądzić,że cokolwiek się zmieni głosując na kogoś z nich.

   • MIZIA said

    A TU KTO PROWADZI SLEDZTWO W SPRAWIE STRZAŁÓW NA FILMIKU KOLI — WIEDZIELIŚCIE ŻE TYLKO ROSJANIE TO ANALIZUJA – A NASI NAWET O TYM NIE MYSLĄ CZEKAJA CO IM ROSJANIE POWIEDZĄ WTEDY ONI NAM POWTUZĄ ALE JAJA – ALE SKANDAL- ALE AFERA –

    KLe/16:19
    „Film ze strzałami w tle był wyświetlany w telewizji rosyjskiej bardzo często”
    – Film ze strzałami w tle był wyświetlany w telewizji rosyjskiej bardzo często. Myślę, że siłą rzeczy stał się przedmiotem wyjaśniania przez prokuraturę rosyjską – powiedział pułkownik Krzysztof Parulski na specjalnej konferencji prasowej w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
    – Jeżeli chodzi o ten filmik w chwili obecnej nie mamy informacji, żeby opinia o nim wpłynęła do prokuratury okręgowej – dodał pułkownik Zbigniew

    Rzepa.

    http://wiadomosci.onet.pl/2159557,11,film_ze_strzalami_w_tle_byl_wyswietlany_w_telewizji_rosyjskiej_bardzo_czesto,item.html

   • Mona said

    A czy ktoś wie KTO podpisał tę umowę o której mówimy?
    Umowę w której zawarta jest licencja na wydobywanie tego gazu z jakąś śmieszną opłatą „góra 1% przychodu z wydobycia gazu”??
    Przecież to musi być jakaś konkretna osoba, osoby reperezentujące nasz kraj. Czy to Minister Skarbu czy inny Minister? Czy to Premier naszego rzadu?

    Moze zadam głupie pytanie: Czy tego nie da się już jakoś odkręcić?
    Konstytucja RP mówi, że

    „Rozdział VI
    RADA MINISTRÓW I ADMINISTRACJA RZĄDOWA

    Art. 146.

    pkt. 4. W zakresie i na zasadach określonych w Konstytucji i ustawach Rada Ministrów w szczególności:
    4) chroni interesy Skarbu Państwa,”

    ___
    Więc ja się pytam jak CHRONIONE są w tym wypadku interesy Skarbu Państwa i państwowego mienia, które należą do Polski??
    ___

    dalej z Konstytucji
    „Art. 156.

    1. Członkowie Rady Ministrów ponoszą odpowiedzialność przed Trybunałem Stanu za naruszenie Konstytucji lub ustaw, a także za przestępstwa popełnione w związku z zajmowanym stanowiskiem.
    2. Uchwałę o pociągnięciu członka Rady Ministrów do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu Sejm podejmuje na wniosek Prezydenta Rzeczypospolitej lub co najmniej 115 posłów większością 3/5 ustawowej liczby posłów.

    Czy za decyzje związane z tymi skandalicznymi umowami ktoś nie powinien stanąć przed ww. organem? Na przykład NA WNIOSEK PREZYDENTA!!
    Widzicie jak ważny jest Prezydent? To nie tylko zaszczyty i żyrandole…

   • No bo przecież Rząd Polski jest figurancki. Przykład – pogrzeb ś.p. Janusza Kurtyki. O jego miejscu pochówku nie decyduje ani magistrat, ani kler, ani ludzie, decydują OBCY PRZEBIERAŃCY – religijnie, kulturowo, językowo. I księża nie mogą nic zrobić!

 41. Aśka said

  http://dirty.ru/comments/272002
  Написал igorkri, 10.04.2010 в 12.01 что он написал? .
  0
  Как сообщили „Интерфаксу” в УВД Смоленской области, аэропорт „Северный” был закрыт из–за тумана, пилоту предлагалось посадить лайнер в Минске или Москве на выбор, но он принял решение сажать машину в Смоленске. По некоторым данным, при четвертой попытке захода на аэродром самолет разбился.

  Według „Interfaxu” policji regionu smoleńskiego, port lotniczy „Northern” został zamknięty z powodu mgły, pilotom proponowano posadzić liniowca do wyboru w Mińsku lub Moskwie, ale zdecydował się postawić maszynę w Smoleńsku. Według niektórych źródeł, przy czwartej próbie czwartej próbie podejścia do lotniska samolot rozbił się.
  ____________
  czyli najpierw obowiązywała wersja, że lotnisko było zamknięte

  • Magda said

   wiesz,mijają już prawie 2 tygodnie od tamtej soboty.Nie wiemy w zasadzie więcej niż z tych wieści,które były podawane na gorąco.

   Mało tego nic się nie wyjaśnia,a raczej wszystko się coraz bardziej gmatwa.No choćby ta podstawowa informacja dotycząca godziny obecnie są chyba ze 4 różne,z których wychodzi 20,15,13 i 10 min. różnicy.
   Te cztery podejścia-no a teraz stanęło na jednym,
   ilość ofiar-96 ,informacje,że 76 ciał wróciło i jeszcze 21 czeka na identyfikacje,czyli jest o 1 osobę za dużo.Nie wiem czy te dwie osoby,których jeszcze nie zidentyfikowano(info.z wczoraj) to już są w tych 21 do zidentyfikowania,czy to oprócz tych .
   Po dwóch tygodniach powinnyśmy wiedzieć przynajmniej JAK przebiegała ta katastrofa,na ruskich portalach są wyliczenia ,wykresiki,zdjęcia,pomiary ludzie to analizują.A u nas nic.Papka medialna-jak zwykle zresztą

   • Magda said

    z tej rozmowy wynika ,że na pokładzie oprócz dwóch pilotów był nawigator.

   • mn said

    Na pokladzie byly 4 osoby z zalogi (nie liczac stewardes):
    I Pilot
    2 Pilot
    Nawigator
    Technik pokladowy

    Ciala calej czworki sa w Moskwie.

 42. asterix said

  Skandal nad grobem Walentynowicz. Pijani i spóźnieni przedstawiciele Komorowskiego wpadli skodą na cmentarz w Gdańsku.
  http://www.wykop.pl/ramka/352307/pijani-i-spoznieni-przedstawiciele-komorowskiego/

  • Angie-Poland said

   Ignoranci… Doradca Marszałka przechodzi wirusową chorobę tropikalną, zwaną gorączką filipińską…

  • Magda said

   skandal

  • MIZIA said

   zarówno wyglad jak i zachowanie tych „ludzi” ŚWIADCZY IŻ SĄ TO OSOBNICY Z TAKZWANEGO MARGINESU – CHWILOWO U WŁADZY I PIENIEDZY – chama charakteryzuje właśnie to ze jesli mu dać troche grosza – to chodzi wiecznie napier… lony uznajac że to swiadczy o jego zamoznosci – TO NORMALNE W TYCH KRĘGACH KULTUROWYCH – CHAM HONORU NIE POSIADA

   • Maxi said

    moim zdaniem to info to BPR – black PR, do zatopienia w kampanii hrabiego (zeby lud wybral mniejsze zlo – Olecha). takich informacji bedzie sie pewnie pojawialo coraz wiecej .a pijane chamy to swoja droga

   • Maxi może mieć rację. Dzisiaj widziałem B. Komorowskiego w CK Browar w Krakowie, bez obstawy, było z nim 2 gości, był całkiem trzeźwy jak wychodził…

 43. asterix said

  Kolejna wersja:
  Piloci mogli zostać wprowadzeni w błąd
  http://www.bibula.com/?p=20620

  • MIZIA said

   no właśnie pisałem o tym w dniu 10.04.2010 i dniach nastepnych nawet wklejałem filmik „szklana pulapka 6 – JAKO PRZYKŁAD JAK TO MOZNA ZROBIĆ – to naprawdę nie jest skomplikowane – wystarczy wiedza z wojska jeśli ktoś służył w jednostkach radiolokacyjnych na sprzecia jako operatot – taki sprzet obsługiwali za komuny żołnierze z poboru…..

   • rewr said

    Problem w tym że tam w ogóle nie było takiego sprzętu, piloci mogli się sugerować tylko przyrządami pokładowymi (działającymi niezależnie od wyposażenia lotniska) i wskazówkami kontrolerów

 44. asterix said

  http://pokazywarka.pl/gdwr5b/

 45. asterix said

  Islamski fundamentalista kpi ze śmierci prezydenta i grozi Polsce. Zachary Chesser, ten sam, który w ostatnich dniach groził śmiercią twórcom serialu South Park, w dzień tragedii w Smoleńsku zamieścił w internecie odezwę do narodu polskiego, w której dziękuje Allahowi za zabicie Lecha Kaczyńskiego
  http://mypetjawa.mu.nu/archives/201953.php

  • Taka Tam... said

   no bardzo muzulmanskie imie i nazwisko… zachary… juz sie nawet nie sila zeby pozory sprawic.

 46. Jose said

  Słucham wiadomości Polskiego Radia i co słyszę?
  Prace komisji śledczych min. ds. afery hazardowej będą wstrzymane na kilka tygodni, co najmniej na czas kampanii wyborczej.
  Jeden z posłów PiS ochoczo przyklaskuje temu pomysłowi, że ” To dobry pomysł. Nie ma sensu w takim czasie podgrzewać atmosfery”. A jakże, bo przecież Nic Się Nie Stało! Nic Się Nie Stało!…
  A po wyborach, dziwnym zrządzeniem losu, nieznanym wyrokiem Boskim, wypadkiem przy pracach remontowych w jednej z prokuratur (nawiązując chyba do wypowiedzi Mizi), pęknie rura, gó*no zaleje materiał dowodowy kompletnie uniemożliwiając jego odczytanie…

 47. hjk said

  http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/5626/
  Skandal na Uniwersytecie Warszawskim!:

  „Władze Uniwersytetu nie zapoznawszy się nawet z dorobkiem naukowym dr Camerona odwołały międzynarodową konferencję, blokując wolność słowa i badań naukowych na Uniwersytecie. Nie są odwoływane natomiast propagandowe konferencje środowisk gejowskich, które regularnie odbywają się w murach UW.”

 48. nasz kandydat said

  Na dzien dzisiejszy nie ma lepszego kandydata na prezydenta jak Andrzej Lepper. Nie siedzial przy okraglym stole, nie bral udzialu w grabiezy naszego majatku narodowego. Sprawdzil sie bedzc ministrem rolnictwa, rolnicy bardzo chwalili sobie go. Jest zorganizowany, punktualny, nie przekupny. Dlatego obecnie rzadzacy i zasiadajacy w sejmie, postanowili skonczyc z nim a ze nie bylo hakow na niego zorganizowali afery aby go osmieszyc i wsadzic do wiezienia. Jesli zaglosujemy na Leppera, zniknie zagrozenie GMO, nasi zolnierze powroca do kraju, wstrzymana bedzie dalsza zlodziejska prywatyzacja, winni grabiezy naszego majatku narodowego wreszcie stana przed trybunalem, wyjasni sie wszystkie afery i te nie dokonczone czyli FOZZ, ORLEN, PZU. Zobaczycie jak oni wszyscy zjednocza sie przeciwko Lepperowi i nawet tzw „opozycja” z PiSem na czele. Lepper nigdy by nie podpisal tego traktatu lizbonskiego, on chce bronic nas Polakow.

 49. krzysiek said

  3 000 000 wizyt na blogu

 50. Dawid said

  Wklejam o nagrodzie Tuska za najwieksze zaslugi. Jeden komentarz: „tak swoją drogą, to proszę bardzo.. Jak Tusk z Bartoszewskim same nagrody od Niemców zbierają… Za jedność Europy? Chyba za pielgrzymki na kolanach do Angeli”

  • MIZIA said

   BARTOSZEWSKI TO TEN CO ZOSTAŁ ZWOLNIONY Z OBOZU W OŚWIECIMIU ZE WZGLEDU NA ZŁY STAN ZDROWIA – bo tak stwierdziła komisja lekarska ss – i pojechał do domu ciekawe czy bilet tez mu kupili

 51. ALFA said

  Nie na temat ale ciekawe szczepionki
  http://kopalniawiedzy.pl/szczepionka-nanolatka-nanotechnologia-pandemia-Mark-Kendall-University-of-Queensland-10208.html

 52. Dawid said

  Co z tego miałoby wynikać? – Michalkiewicz o katastrofie w Smoleńsku

 53. kasia said

  Jane o katastrofie samolotu (PL)

 54. andre said

  KAŻDY Z NAS MA MASĘ ZNAJOMYCH- ROZMAWIAŁEM PRZEZ KILKA DNI Z DUŻĄ (?) ILOŚCI ZNAJOMYCH W RÓŻNYCH MIASTACH
  nastroje i oczekiwania społeczeństwa są inne niż to co wmawiają nam MERDIA.
  Przypuszczam że kierunek wyjaśnienia przyczyn przyjmie oficjalny kierunek :
  PILOT DZIAŁAJĄC POD PRESJĄ (PSYCHICZNĄ ) PREZYDENTA ZANIECHAL WYMAGANYCH PROCEDUR CO SKUTKOWALO KATASTROFA LOTNICZĄ Z OFIARAMI SMIERTELNYMI I WYPADEK

 55. andre said

  KAŻDY Z NAS MA MASĘ ZNAJOMYCH- ROZMAWIAŁEM PRZEZ KILKA DNI Z DUŻĄ (?) ILOŚCI ZNAJOMYCH W RÓŻNYCH MIASTACH
  nastroje i oczekiwania społeczeństwa są inne niż to co wmawiają nam MERDIA.
  Przypuszczam że wyjaśnieniE przyczyn przyjmie oficjalny kierunek :

  DZIAŁAJĄC POD PRESJĄ PREZYDENTA PILOT WYMAGANYCH PROCEDUR CO SKUTKOWAŁO KATASTROFA LOTNICZĄ Z OFIARAMI ŚMIERTELNYMI i dalej bla bla bla(na pokładzie samolotu…..)

 56. Aśka said

  http://biznes.onet.pl/czy-oplaca-sie-kupic-akcje-pzu-sa,18493,3213850,3205234,172,1,analizy-detal
  dziś, 14:48 22.04.2010
  Czy opłaca się kupić akcje PZU SA?

  Oferta Publiczna PZU trwa już kilka dni i co chwila pojawiają się różne wyceny tejże spółki, sporządzone przez różnych analityków. Poczuliśmy się również „wezwani do tablicy” i sporządziliśmy własną, niezależną wycenę, której efekt, nie ukrywam, jest bardzo intrygujący.

  Naprawdę, poczuliśmy się bardzo zaintrygowanie po przeprowadzeniu wyceny metodą porównawczą akcji PZU odnosząc spółkę do 10 ubezpieczycieli o największej wartości rynkowej notowanych na NYSE. New York Stock Exchange, w skrócie NYSE, to największa giełda papierów wartościowych na świecie, popularnie nazywana Wall Street.

  Nasze wyliczenia pokazały, że jedna akcja PZU warta jest od 722,76 zł do 836,32 zł. To o 231% więcej, niż wynosi cena maksymalna, po której inwestorzy indywidualni składają zapisy.

  {pominęłam szczegóły obliczeń}
  […]
  Jeżeli spółka PZU SA sprzedałaby akcje po cenie maksymalnej, to C/Z za ostatni rok będzie wynosił 7,17, a za ostatnie 3 lata 8,39. W obu przypadkach jest to znacznie poniżej średniej rynkowej.

  Wniosek

  By wskaźnik C/Z dorównywał średniej rynkowej, akcje musiałyby kosztować od $251 do $290, czyli po przeliczeniu na złotówki, od 722,76 zł do 836,32 zł.

  Czyżby Skarb Państwa oddawał największego polskiego ubezpieczyciela za bezcen? A może wyniki finansowe PZU są trochę na wyrost?

 57. Buka said

  http://wolnemedia.net/ ” Czeska firma wypowiedziała nam serwer. Powodu nie podano.
  Strony zostały już przeniesione na nowy serwer. Czekamy na synchronizację serwera z domeną. Może to potrwać do 24 godzin.”

 58. dc said

  Zdjecie nr.398 ze strony http://fotki.yandex.ru zostalo usuniete (przedstawialo cialo prezydenta)

 59. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2157755,11,pogloski_i_domniemania_o_katastrofie_-_to_nieodpowiedzialne,item.html
  PAP, RZ/19.04.2010 19:27
  Pogłoski ws. katastrofy – „to nieodpowiedzialne”

  Wrak prezydenckiego samolotu Tu-154M
  PAP
  Badanie katastrofy samolotu TU-154M, do której doszło 10 kwietnia pod Smoleńskiem, jest na wstępnym etapie – podało MON. Resort podkreśla, że pełne i rzetelne wyjaśnienie jej przyczyn wymaga przeprowadzenia kompletnej procedury.
  Rzecznik MON Janusz Sejmej w wydanym komunikacie wskazał, że badanie „ciężkiego wypadku lotniczego” składa się z czterech głównych etapów. Pierwszy z nich tzw. wstępny kończy się opracowaniem planu i kierunków badań. Drugi tzw. dowodowy zamyka sformułowanie hipotez dotyczących przyczyn wypadku. Kolejny etap to tzw. czas ostatecznego wnioskowania wieńczony określeniem przyczyn wypadku, niedociągnięć oraz zaleceń profilaktycznych. Etap czwarty, ostatni, polega głównie na opracowaniu dokumentów końcowych z prac komisji.

  Resort wskazuje, że badanie zdarzenia, które nastąpiło poza granicami Polski dodatkowo komplikuje fakt, że duża część istotnych dowodów znajduje się na terenie innego państwa. Jak zaznaczono w tym przypadku również krajem producenta statku powietrznego, który uległ katastrofie, nie jest Polska.

  Komunikat MON głosi, że badanie katastrofy samolotu rządowego TU-154M o numerze 101 jest obecnie na etapie wstępnym. Jak poinformowano, wśród przeprowadzonych czynności są m.in. zabezpieczenie miejsca wypadku i dokumentów oraz powołanie przez szefa MON Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (KBWL LP), KTÓREJ PRZEWODNICZY płk rez. EDMUND KLICH.

  Resort stwierdza, że komisja rozpoczęła działania z zakresu drugiego etapu badania – m.in. badanie miejsca wypadku i szczątków, przesłuchanie świadków, odsłuchanie rejestratorów i korespondencji radiowej. – Zakończenie tych czynności powinno nastąpić w przeciągu kilku tygodni, także z powodu tego, że dowody znajdują się poza granicami kraju – informuje MON.

  Następnie – w etapie dowodowym – zostaną wykonane ekspertyzy i eksperymenty oraz obliczenia lotu, a etap ten zakończy się postawieniem hipotez przyczyn wypadku. Jak wskazuje resort, doświadczenia płynące z badania podobnych wypadków w ciągu ostatnich 30 lat każą zakładać, że działania te zajmą kolejne 2-3 tygodnie.

  video: Katastrofa samolotu »

  Później komisja przystąpi do etapu ostatecznego wnioskowania. Składa się ono, jak głosi komunikat, m.in. „z syntezy faktów, oceny dowodowej rezultatów badań i określenia przyczyny wypadku”. Etap ten może trwać od kilku dni do kilku miesięcy.

  Ostatni etap polegający na opracowaniu dokumentów końcowych badania zdarzenia, może potrwać kolejne 2-3 tygodnie.

  – Pełne i rzetelne wyjaśnienie przyczyn katastrofy TU-154M pod Smoleńskiem wymaga przeprowadzenia kompletnej procedury badania. Upublicznianie w dniu dzisiejszym hipotez opartych na niezweryfikowanych pogłoskach i domniemaniach dotyczących tej katastrofy lotniczej – najtragiczniejszej nie tylko w dziejach lotnictwa polskiego, ale także Rzeczypospolitej – jest nie tylko nieodpowiedzialnością, ale mogłoby naruszać cześć osób poległych – podkreśla resort.

  W komunikacie przypomniano także, że prezydent Rosji powołał Międzynarodową Komisję Lotniczą do zbadania tego wypadku, pod przewodnictwem Tatiany Anodinej, w której składzie są akredytowani członkowie KBWL LP.

  • andre said

   @@ AŚKA PISZE;
   „(…)że prezydent Rosji powołał Międzynarodową Komisję Lotniczą do zbadania tego wypadku(..)

   I JEST TO PRAWDA – FEDERACJĘ ROSYJSKĄ ZAMIESZKUJE WIELE NARODÓW (PAŃSTWO WIELONARODOWE)- I ODPOWIEDNIE OSOBY Z ROŻNYCH NARODÓW PRACUJĄ W KOMISJI SOWIECKO-POLSKIEJ.
   TAK WIĘC JEST TO KOMISJA wielonarodowa
   CHCIELIŚCIE MIĘDZYNARODOWEJ KOMISJI —TO JĄ MACIE!!!!!!

  • Chwila, chwila. Komisji przewodzić będą Polacy i to Polacy taką komisję zawiążą – najlepiej jak w jej skład będa wchodzili członkowie rodzin poległych oraz specjaliści.

 60. Irena said

  Jeszcze inne tłumaczenie filmiku „Koli”, znalezione w necie:

  „Jestem Białorusinem i rosyjski znam od urodzenia. Na filmiku wyraźnie słyszę: „Ni ch*ja siebie!” [Ни х*я себе!] Oznacza to nic innego jak: „O ja pie**ole!” wypowiedziane w kontekście ogromnego zdziwienia i poruszenia, również ogromu wrażeń.
  Jestem pewny na 100%, bo sam zwłasza w młodszym wieku, wielokrotnie wykorzytywałem ten zwrot 🙂

  Poniżej dodaję tłumaczenie wszystkich głosów jakie udaoło mi sie usłyszeć na filmiku:
  Tekst (najpierw cyrylicą oryginał po rosyjsku)
  00:43 (do kolegi) Кругом давай, кругом! Он уходит! – Okrążaj go, okrążaj! On ucieka!
  00:48-00:49 (do kogoś) Давай сюда, паскуда! – Chodź tu, kanalio!
  (dosłownie: „dawaj tu, paskudo!” Użyte w tonie rozkazującym)
  00:54 (do kogoś) Стоять!!! – Stać!!!
  00:57 [słychać pierwszy strzał]
  1:00-1:02 (filmujący do siebie) Них*я себе?! – O ja pie**olę!
  1:06 [słychać drugi strzał]
  1:12-1:13 (do gapiów) Все назад, быстро! – Wszyscy do tyłu, natychmiast!
  1:13 [słychać trzeci strzał]
  1:15 [słychać czwarty strzał]
  1:18-1:21 (do dziadka) Отец уходи, всё, уходим. – Ojciec, odejdź. Już, idźcie.
  (Słowo „ojciec” w tym kontekście jest zwrotem grzecznościowym do starszej osoby która by mogła być dla zwracającego się w wieku jego ojca. Rosjanie używają bardzo często takich zwrotów zwłaszcza do starszych osób z szacunkiem.)
  1:21 (filmujący do siebie) Них*я себе?! – O ja pie**olę!
  ——– –
  Kanalio – Rosjanie nazwaliby tak raczej kogoś kto dopuszcza się skrajnie niemoralnego występku. Na przykład szabrownika. W tej sytuacji na pewno to była milicja, a ten ktoś próbował coś ukraść z miejsca katastrofy. Sądząc po wyrazie „kanalio” które jest używane bardzo rzadko, mogę wywnioskować, że ten ktoś mógł się nawet dopuścić okradania ciała.
  Ale to są tylko moje prywatne odczucia. Mogę się mylić. Mógł po prostu oglądać szczątki samolotu i być wzięty pomyłkowo za szabrownika. ”
  http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/jeszcze_o_smolensku_spiskach__i_fermacie_oraz_informacja_wyborcza/506 użytkownik: pabeeelo

  • Bardzo dobrze, takich porównań nam trzeba. Dźwięki w filmiku mozna interpretować w różny sposób.
   W takiej sprawa jak ta potrzebne są twarde dowody, a nie spekulacje i domysły.
   Czekam na konkrety nt urządzeń radiowych, rzeczy osobistych (komórki, laptopy) – jakie miały uszkodzenia. To może potwierdzić lub zaprzeczyć użycie broni elektromagnetycznej / rakiety.

 61. ALFA said

  A ŻYCIE TOCZY SIĘ DALEJ I DALEJ NAS TRUJĄ POZBAWIAJĄC NAS WITAMIN i ZDROWEJ ŻYWNOŚCI I CHODZI IM O TO ŻE ” Polska powinna być zamieszkała przez co najwyżej 15 – 17 milionów ludzi i stanowić zaplecze siły roboczej dla Europy”.
  TAK POLECAM DOBRĄ LEKTURĘ

  Wyroby podobne
  Jeszcze za dawnych czasów, minionej, niechlubnej epoki komunistycznej, obywatela Edwarda Gierka, znana firma Wedel produkowała doskonałą czekoladę i kakao. Było powszechnie wiadomo, że przy np. biegunce można było dziecku podać trochę czekolady i był spokój.
  Przyszedł rok 1990 i wszystko zaczęło się zmieniać. Zniknęły wyroby naturalne, a pod pojęciami ogólnie znanymi i utrwalonymi w społeczeństwie, pojawiły się jakieś substytuty np. czekolada po złotówce czy też po dwa złote- rzekomo prawdziwa. Niektóre z tych produktów np. czekolady z mleczka alpejskiego jak głosiła plotka robione były pod Warszawą, i ich zawartość niewiele miała wspólnego z czekoladą prócz nazwy.

  Pojawiła się jakaś biała czekolada szwajcarska czyli wyrób produkowany z odpadów poprodukcyjnych prawdziwej czekolady plus chemia. Ile to bowiem chemii trzeba włożyć do produktu aby z czarnego ziarna kakaowego otrzymać białą papkę.

  W tej chwili to strach podawać dzieciom ten produkt, ponieważ nie ma żadnych prac naukowych ani medycznych, jak te wszystkie dodatki chemiczne wpływają, spożywane przez dłuższe okres np. na odporność dzieci czy ich przemianę materii. Jeszcze gorzej wygląda informacja, jak ta chemia wpływa na płód, czyli brak odpowiedzi na proste pytanie : czy kobieta w ciąży może zjadać taki wyrób.
  I komu przeszkadzało dalsze nazywanie tych produktów czekoladopodobnymi zamiast oszukiwania ludzi kupujących te podróbki jako prawdziwą czekoladę.
  Proszę zauważyć, że jak ktoś podrobi np. spodnie Wrangle to mu je konfiskują i palą a tutaj nic.
  Jeszcze dalej posunął się przemysł mleczarski. najpierw zginął produkt krowi o nazwie mleko a pojawiło się zabielane świństwo o 0.5% – 1% – 2% czy też 3.2% tłuszczu. Wiadomo, że prawdziwe mleko ma od 4 do 5% tłuszczu.
  I tak naprawdę wcale nie chodzi o ten tłuszcz, rzekomo szkodliwy, ale o rozpuszczalne w nim witaminy A, D, K, E,
  Brak jakichkolwiek informacji na temat zawartości tych elementów w sprzedawanym produkcie. Brak jakichkolwiek prac naukowych i medycznych opisujących co się dzieje w organizmie człowieka będącego w stałym niedoborze podstawowych witamin. Wiadomo bowiem powszechnie, że człowiek sam nie wytwarza tych witamin. A zupełnie nie wiadomo ile witamin pozostaje w tym zabarwionym płynie.
  Skutki natomiast takiego konserwowania produktu zwanego mlekiem widzimy na codzień. Po wlaniu tego płynu do słoika i odczekaniu kilku dni zamiast z siadłego mleka mamy ciemną, nierzadko cuchnącą ciecz.

  I w ten prosty sposób zlikwidowano z rynku doskonały produkt spożywczy jakim było z siadłe mleko. Kto jeszcze dzisiaj pamięta smażone ziemniaki z siadłym mlekiem . Oj marzy się, czasami to marzy.

  Co prawda możemy kupić coś co nosi nazwę zsiadłego mleka, jogurtu, czy kefiru, ale jak to się ma do starego smaku domowego mleka? Wszystkie te produkty mają bowiem wspólną co najmniej jedną cechę. Jest nią smak. A jest to smak chemii. A ludzie z chorobą wrzodową żołądka mają dodatkowe dolegliwości bólowe.
  Istnieje natomiast zbieżność czasowa. W około 3-5 lat po wprowadzeniu produktu zwanego mleko UHT pojawiła się choroba zwana osteoporozą, czyli niedobór wapna w organizmie.
  Tak więc wynika, że po podgrzaniu do temperatury 141 C wapń staje się nieprzyswajalny dla organizmu człowieka.
  Problem dodawania niewłaściwych dodatków do produktów spożywczych nie jest problemem tylko w Polsce. Zaczął się on w USA i już przed wielu laty przyszedł do Europy. Np. we Francji już w [ chyba] 1994 roku Zgromadzenie Narodowe przyjęło ustawę o chlebie. Chlebem wolno nazywać tylko i wyłącznie pieczywo powstałe na zakwasie. Polska jest rajem dla wszelkiego rodzaju dezinformatorów. Żadna ze służb rządowych nie informuje opinii publicznej o stwierdzonych nieprawidłowościach. Nawet jak znaleziono dużą partię starego mięsa w sklepach, to nie podano nazwy sklepów. Być może ma to związek ze słynną publikacją z 1971 roku zwaną raportem Klubu Rzymskiego. Ta samozwańcza organizacja zakładała, że Polska powinna być zamieszkała przez co najwyżej 15 – 17 milionów ludzi i stanowić zaplecze siły roboczej dla Europy. Wypada nadmienić, że w Klubie tym, Polskę reprezentował “wybitny” filozof żydowskiego pochodzenia, cudem uratowany przez Polaków w czasie okupacji, z rodowodem służb specjalnych, Leszek Kołakowski[http://pl.wikipedia.org/wiki/Leszek_Ko%C5%82akowski].

  Jak można się przekonać śledząc roczniki demograficzne, liczba ludności w Polsce nie tylko się nie zwiększa ale systematycznie maleje. Minimalna dzietność kobiet w miastach jeszcze w latach 80-ych wykazywala ujemny przyrost naturalny, a jak wiadomo ok 80% ludności żyje obecnie w miastach.
  I ja łatwo to można zauważyć, żaden z kolejnych Rządów Rzeczypospolitej od 20 lat nie prowadzi polityki prorodzinnej podając jako powód brak środków, co jednak nie przeszkadza dawać prezesom firm po 950 000 złotych miesięcznie.

  Kolejnym problemem wyrobów ……..podobnych są produkty mięsopodobne np. kiełbasy http://pl.wikipedia.org/wiki/Kie%C5%82basa.
  Od kiedy to drodzy panowie Ministrowie Rolnictwa [ przeważnie z PSL, a więc chłopy znające się na rzeczy] produkty zawierające 80 % zieleniny mają prawo nosić nazwę kiełbasy?

  Nowomowa, czyli nadawanie starych nazw nowym produktom, zaczęło się po rewolucji masońskiej w Rosji po 1917 roku. Niestety wbrew twierdzeniom obecnych polityków, że komunizm minął ta zaszłość pozostała.
  http://www.stopcodex.pl/2010/04/wyroby-podobne/

  • kandydat said

   Obecny kandydat na prezydenta wielokrotnie mowil o obecnym pozywieniu, jak jest zanieczyszczane i oszukiwane ale media i czesc Polakow wysmiewuje sie z niego wiec beda jesc to swinstwo.
   Az sie prosi zeby glosowac na A.Leppera, facet zna i widzi co jest grane. Poznal tajniki sejmu i rzadu, gdyby Polacy zmadrzeli i wybrali go to z pewnoscia wiele zmieniloby sie na lepsze.
   Ale trzeba myslec a nie pstrykac pilotem po kanalach.
   Tam prawdy nie powiedza, boja sie prawdy dlatego taka nienawisc do tego czlowieka, ktory chce nas bronic Polakow, nikt tak nie postawil sprawy jasno jak Lepper w parlamencie europejskim wiec postanowili z nim skonczyc.
   Jak nie zmadrzejecie i nie przejrzycie na oczy to bedziecie dalej klepac biede i jesc GMO.

   • szach said

    Lepper prezydentem a Miller premierem.Dwaj koledzy z jednej drużyny .Myślcie ludzie trochę.

 62. czas prawdy said

  Przyznaje, ze nie czytalam calego artykolu, ani komentarzy, ale o Alexie moge pisac, bo go znam.
  Jest on oszustem, ktory nie wniosl nic wartosciowego ani do 9/11, ani do zadnego innego tematu. Alex to typowy glodny na pieniadze i rozglos facio!
  Jest prymitywny, niszczy kazdego kto stanie mu na drodze. Cnota uczciwosci jest mu obca tak samo jak klamstwo jest obce prawdzie.
  On czasami, jak musi powie prawde, ale jak moze to zaraz ja tuszuje.
  Jesli ktos ma watpliwosci, to niech znajdzie na jego stronie wiadomosci na temat syjonizmu, i roli syjonizmu…Zycze powodzenia, bo bedziecie potrzebowali.

  Innym takim lajdakiem jest ten (nazwisko jego umknelo mojej pamieci teraz, ale ma polskobrzmiace nazwisko, a to zwykly zaklamany Zyd), ktory pieniadze wplywajace na konto ruchu majacego na celu wznowiemia sledztwa dotyczacego 9/11 wykorzystal je aby oplacic swoje wyksztalcenie.
  Tak ma sie sprawa z Zydami klamcami!

  Alex nie jest lepszy, bo mowi nam to co i tak wiemy, ale ukrywa to czego nie wiemy, podczas kiedy inni uczciwi mowia prawde.

  Zydzi maja tendencje klamania, poniewaz ich rabini wmowili im potrzebe oklamywania goi i dlatego klamia! Wcale nie znaczy, ze Polacy swieca prawdomownoscia, ale ksieza (ze wszystkimi ich wadami) nie naklaniali Polakow do klamstw!!!

 63. andre said

  Czyli mówiąc po polski: polscy prokuratorzy nie maja żadnego dowodu- nawet kopii nagrań z czarnych skrzynek –powiedział Prokurator Generalny Andrzej Seremet —MOŻNE za 2 tygodnie.

  Klicha „odstrzelą” więc swoi -proste- stad jego kłopoty z wylotem do FR

  http://wiadomosci.onet.pl/6651218,1,relacjetv.html

 64. andre said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,ABW-tuz-po-tragedii-przeszukala-pokoje-zmarlych-poslow,wid,12201138,wiadomosc_prasa.html

  Wiadomość o tym że ciała pasażerów nie można zidentyfikować KOMOROWSKI, musiał mieć ok godz 11 lub wcześniej( CZAS NA URUCHOMIENIE ABW ) aby ABW mogla dokonać zajęcia przedmiotów poselskich (bez wiedzy rodzin? IMMUNITET POSELSKI)) do identyfikacji DNA .
  TEMPO SOWIECKIE JAK W SMOLEŃSKU-

  CZY DALEJ NIK NIE WIDZI ŻE BYŁ TO ZAMACH STANU I ZA TYM STOJĄ POLSKIE( BYĆ MOŻNE PRZY WSPÓŁUDZIALE FR) SPEC-SŁUŻBY

  a śledztwo trwa już prawie drugi tydzień
  I CO I GÓWNO…..

 65. Nanard said

  Jak podają wszystkie media polskie oraz zagraniczne katastrofa pod smoleńskiem miała miejsce o godzinie:
  8:56 – Wiktor Bater z Polsatu wiedział już o niej o 8:40 – czyli 16minut przed katastrofą wiedział, że ona nastąpi http://www.youtube.com/watch?v=_96X6s2eRvI&feature=related

 66. Nanard said

  wiedział o 8.40, czyli 4 minuty po katastrofie”. Wynika z tego, że katastrofa zdarzyła się o 8.36 czasu rosyjskiego. Wiedział 20 minut przed. Wystarczająco czasu żeby wybić żywych i zatrzeć ślady. Nie głosujcie na Komorowskiego. To będzie koniec Polski. Będzie gwałtowne przyspieszenie rozbioru

  od mg: https://grypa666.wordpress.com/2010/04/22/polska-globalisci-smolensk/#comment-55059

 67. Maxi said

  http://obnie.info/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=852:wypadki-tu154&catid=96:sluzby&Itemid=27

  Klopoty z tupolewami – link wyzej i zaniedbanie tuska skutkujace przynajmniej katastrofa samolotu –
  2008-12-03, „[tusk]Jak wyjaśnił, chodzi o to, by nie organizować trwających miesiącami przetargów. – Decyzją Rady Ministrów dokonamy takiego zakupu błyskawicznie, nie jakiegoś szczególnie imponującego, ale takiego, który zapewni elementarne bezpieczeństwo, szczególnie prezydentowi. Po jego powrocie podejmiemy decyzję. Być może kwestię rozstrzygniemy w ciągu kilku, może kilkunastu tygodni – powiedział szef rządu.”

  no to sa odpowiedzialni za zaniedbania – tusk, klich i prezydent. bo jak to nie jest zaniedbanie po awariach tupolewa w mongolii i na haiti i tych oswiadczeniach, to ja nie wiem.

  W linku na gorze chodzi mi same o katastrofy – samoloty wybuchaly ogniem. w przypadku 410 brakuje 12 ton paliwa. ciekawe gdzie sa wszyscy dziennikarze sledczy?

  • Jose said

   Dziennikarze śledczy myślę, że krzątają się jak mróweczki (przynajmniej tym się łudzę)i w chwili obecnej nikt nie wyskoczy przed orkiestrę ” e ludzie badamy tę sprawę dorwiemy ich!” 🙂

 68. giaci said

  ciekawy syntetyczny artykuł

  MAŁE PRZYPOMNIENIE POPRZEDNICH INFORMACJI:

  A.) Czy katastrofa 10 kwietnia 2010 roku była zamachem terrorystycznym? Dlaczego jesteśmy oszukiwani przez polityków i media? Poznaj dziwne znaki zapytania i wątpliwości, których boją się media – kliknij tutaj

  B.) Kto i dlaczego zlecił ten zamach? komu najbardziej mogło na tym zależeć? hipotezy – kliknij tutaj

  prolog. Minęły kolejne dni od tragicznych wydarzeń z dnia 10 kwietnia 2010 roku. Co nam one przyniosły? Przyniosły wiele pożytecznych informacji. Niedawno pisałem tekst z pytaniami, wątpliwościami i niejasnościami dotyczącymi katastrofy prezydenckiego samolotu. Niestety, muszę was zmartwić, ale pytań bez odpowiedzi dalej przybywa, także jeśli chodzi o tak elementarne szczegóły sprawy, jak dokładna godzina katastrofy. Zarówno media, prokuratura, jak i elity polityczne w żaden sposób nie chcą odpowiedzieć na dręczące nas pytania, bądź też: nie mogą na nie odpowiedzieć. Krótko mówiąc: oni mają nas chyba za durniów, dlatego tym bardziej trzeba naciskać na wyjaśnienia i odpowiedzi. Nie możemy dopuścić do tego, aby prawdę o tym wydarzeniu ujrzało dopiero pokolenie naszych wnuków. Jesteśmy winni zmarłym osobom dochodzenia do prawdy. Jesteśmy także winni zmarłym to, aby przekazywać żyjącym ich dziedzictwo. Ale o tym w innym tekście.
  Tymczasem zarówno w mediach, w internecie jak i w świecie realnym trwa brutalna info wojna, która być może zebrała pierwsze ofiary śmiertelne (o tym za chwilę). Jest to info wojna z jednej strony o prawdę, a z drugiej strony ? o jak najskuteczniejsze zatuszowanie niewygodnej prawdy. Mnożą się prowokacje i akcje dywersyjne. To, co dzieje się na forach onetu, wirtualnej Polski czy interii woła o pomstę do nieba. Uaktywniły się młodzieżówki PO jak i inne grupy wpływu. Oni zdają sobie sprawę z tego, czego inni mogą nie dostrzegać. Otóż najbliższe miesiące będą miały decydujący wpływ na Polskę, Europę i tym samym cały świat w przyszłości. To, co się wydarzy, zadecyduje o naszej przyszłości na najbliższe dekady. Równolegle do info wojny już teraz trwa kampania wyborcza, która już teraz jest najbrutalniejsza odkąd istnieje system wyborów powszechnych.

  Pytanie numer jeden – godzina katastrofy. Wydawać by się mogło, iż jest to sprawa zamknięta, gdyż ostatecznie ustalono godzinę katastrofy na 8:56 rano polskiego czasu. Jednak chaos informacyjny tuż po katastrofie spowodował, że coś im poszło nie tak. Wiktor Bater, po po połączeniu się ze studiem Polsatu mówi na antenie, iż wie o katastrofie już od godziny.. 8:40. jak to się ma do wersji oficjalnej? Co się działo przez 16 minut z samolotem? To oczywiste, że media mają nas za durniów, i może niedługo będą nam wmawiać, iż samolot wleciał w jakiś tunel czasoprzestrzenny i stąd 16 minut ‚wyparowało’. To ponury żart, ale właśnie takie oblicze ma wersja usilnie lansowana przez media. Jeśli chcesz zobaczyć filmik ze słowami Wiktora Batera – kliknij tutaj
  Wiadome jest jedno, iż po każdej tego typu katastrofie, szczególnie jeśli mamy do czynienia z ukrywaniem niechcianej prawdy, panuje ogromny chaos informacyjny. To właśnie dzięki temu chaosowi poszczególni reporterzy, śledczy, politycy, popełniają błędy, które są nie do uniknięcia, jeśli chce się zatuszować coś takiego. Pytanie tylko: czemu miało by służyć wmawianie nam, że katastrofa wydarzyła się nie o 8.36, co wynika z powyżej umieszczonego filmiku, ale 20 minut później, czyli o 8.56? co w tym czasie się działo na lotnisku?
  Jeszcze inaczej sytuację przedstawia kancelaria rosyjskiego premiera. Na oficjalnej stronie internetowej tej kancelarii można przeczytać zadziwiający, ale sygnowany oficjalnie raport. Raport ten głosi, iż o godzinie 8.:50 czasu polskiego samolot zniknął z ekranów radarów, o godzinie 10:51 (sic!) pojawiły się na miejscu 3 jednostki straży pożarnej, zaś pożar ugaszono o godzinie 11:01. Wybaczcie, ale ktoś ma chyba nas za niespełna rozumu. Więcej na ten temat na blogu foxmulder – kliknij tutaj

  Fotografie wraku samolotu:
  link 1 – kliknij tutaj
  link 2 – kliknij tutaj
  Zarówno te zdjęcia, jak i zdjęcia / filmy które przedstawiałem wam wcześniej mówią bardzo wiele o zniszczeniach samolotu. Części ocalałe to kokpit pilotów, część ogonowa i dwa skrzydła. Zaś cała środkowa część, cały kadłub samolotu rozsypał się na drobne kawałeczki. Nie było właściwie czego zbierać. Takie zniszczenia mógł spowodować wybuch bomby lub kilku bomb umieszczonych w kadłubie samolotu. Takich zniszczeń nie powoduje upadek z kilkunastu metrów, a tak głosi wersja oficjalna.

  Dziwne tematy tabu jeśli chodzi o tą katastrofę. Tej katastrofie towarzyszy wiele niewypowiedzianych słów i zdań. Jednym z takich oficjalnie zakazanych słów jest słowo ‚zamach’ bądź ‚zamach terrorystyczny’. Słów tych nie wypowiedziało żadne medium, żaden dziennikarz, polityk czy śledczy. Tymczasem w wypadku każdej katastrofy lotniczej jest brana pod uwagę ewentualność zamachu, i jest brana na poważnie przez policję i służby specjalne. Domniemanie zamachu terrorystycznego jest postępowaniem oczywistym i rutynowym, wszędzie na świecie. Jest to po prostu standard. Tymczasem w tym wypadku słowo ‚zamach’ jest zakazane. Media wolą za to profanować cześć zmarłych i wysyłać w eter oszczerstwa, iż to pan Prezydent kazał pilotowi lądować we mgle. Głos oddam innemu autorowi, Łukasz Warzecha:
  Na początek kilka uwag ogólnych. W przypadku każdej katastrofy lotniczej, a już z całą pewnością katastrofy, w której ginie wielu ważnych polityków, w tym znaczna część tych, którzy odpowiadali za prowadzenie określonej polityki zagranicznej wobec ościennego państwa, z którym stosunki bywają trudne, a które dalekie jest (wbrew bajaniom ministra spraw zagranicznych) od demokracji, normalne byłoby uznanie zamachu za jedną z podstawowych hipotez. Po katastrofie tupolewa słowo ?zamach? zostało uznane za tabu. Nie wiem, czy którykolwiek z przedstawicieli władz użył go choćby raz w oficjalnej wypowiedzi, nawet po to, aby poinformować, że i to brane jest w śledztwie pod uwagę i że na obecnym etapie nie ma powodu, aby tę hipotezę uznać za prawdopodobną.
  (…)
  Uprawnia nas do tego nie tylko zasada, że zamach powinien być jedną z hipotez niejako z automatu, ale też czysto hipotetyczne rozważenie zysków i strat, jakie mogłyby dotyczyć potencjalnych sprawców. Polska, przez swoje zaangażowanie choćby w Afganistanie, może się teoretycznie stać celem klasycznych islamskich terrorystów i również tej hipotezy nie można wykluczać. Link do źródła – kliknij tutaj

  kwestia dwóch ‚dodatkowych’ ciał znalezionych na miejscu katastrofy. Pisała o tym gazeta ‚Rzeczpospolita’. Okazuje się, ze na miejscu katastrofy znaleziono nie 96, ale 98 ciał. Ta kwestia była podawana w mediach, ale ucichła w tajemniczy sposób, nie doczekając się wyjaśnienia. Żadne medium nie kontynuowało tej kwestii. Nie zadawano także pytań, dlaczego nie odbyła się ani jedna sekcja zwłok, która mogła by np ustalić pozostałości po wybuchu bomby. Najbardziej niepokoi postawa polskich władz. Dlaczego nasze władze nie naciskały na przeprowadzenie sekcji zwłok u ofiar?

  Andrzej Seremet stwierdził, że piloci mieli świadomość, iż samolot się rozbije, jakieś trzy do pięciu sekund przed katastrofą. Najnowsze informacje (dziś znów dementowane) mówią o tym, że ‚szum’ z kabiny pasażerskiej narastał na nagraniu z czarnej skrzynki kilkadziesiąt sekund przed katastrofą, co może świadczyć o tym, że pasażerowie już wówczas mieli świadomość, iż coś przebiega nie tak. Co mogło spowodować taką reakcję kilkadziesiąt sekund przed rozbiciem się maszyny?

  Jak podaje portal niezalezna.pl: Przejęcie obowiązków Prezydenta dokonało się z rażącym naruszeniem przepisów Konstytucji. Biorąc pod uwagę całokształt okoliczności wydarzeń z tragicznego 10 kwietnia 2010, uzasadnionym jest podejrzenie, iż doszło w Polsce do faktycznego zamachu stanu z uzurpacją władzy Prezydenta przez Marszałka Sejmu RP. Marszałek Sejmu RP, Bronisław Komorowski przejął obowiązki Prezydenta na mocy art. 131 pkt. 2 Konstytucji, który numeratywnie wylicza przypadki objęcia przez Marszałka Sejmu obowiązków Prezydenta. (…) W czasie, w którym Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski formalnie i faktycznie przejmował obowiązki Prezydenta RP na mocy art. 131 pkt. 2 Konstytucji RP nie nastąpiło jeszcze formalne stwierdzenie zgonu Prezydenta Rzeczypospolitej, Jego Ekscelencji Lecha Kaczyńskiego. Zarówno z litery, jak i z ducha prawa (panował wtedy jeszcze ogromny chaos informacyjny i pojawiały się sprzeczne informacje o osobach, które mogły przeżyć katastrofę lotniczą w Smoleńsku) Pan Prezydent Kaczyński był w tych godzinach osobą zaginioną. (…) Pierwsze informacje o zidentyfikowaniu ciała Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego pojawiły się dopiero w sobotę wieczorem. Link do źródła

  Sprawa filmiku z miejsca katastrofy, który wywołał skandal w internecie. Link do filmiku dla przypomnienia – kliknij tutaj
  Na filmiku tym wyraźnie słychać strzały z pistoletu, zadawane jeden za drugim, z premedytacją. Słychać także słowa w języku polskim: ‚nie zabijajcie nas’. Sprawa okazała się na tyle bulwersująca, że w oficjalnych mediach musiała interweniować prokuratura. Otóż zarówno prokuratura polska, jak i rosyjska miały zbadać ten film. I co się okazało? Ano nic się nie okazało, bo prokuratura nawet nie drgnęła palcem, aby ten film zbadać. Po prostu zastosowano sprytny manewr socjotechniczny, bezczelnie nas okłamując. Prokuratura okłamała społeczeństwo mówiąc, że zbada film, po czym sprawa przycichła zupełnie. Tą sprawę także tuszują.

  W oficjalnych mediach pojawił się ten filmik, owszem. Kłopot jest tylko jeden. Otóż w przekazie telewizyjnym zostało specjalnie wyciszone to, co najważniejsze, czyli strzały i głosy w języku polskim. Po co więc pokazano ten filmik? Oczywiście, w celu dezinformacji.
  Ale mało tego. Okazuje się, że do sieci przedostały się informacje, iż autor tego filmiku został zamordowany przez nieznanych sprawców w Kijowie. W szpitalu lekarze mieli go odłączyć od aparatury. Nie wiem na ile są to informacje prawdziwe. Trzeba bowiem brać pod uwagę możliwość, iż ta (dez)informacja mogła zostać wypuszczona do sieci celowo, aby sparaliżować i zastraszyć opór społeczeństw. Ale już za późno. Polacy się obudzili. Duchowe i moralne odrodzenie, o którym pisałem już kiedyś, dokonuje się właśnie na naszych oczach. Szkoda, że nasz Papież nie mógł dożyć tych chwil..

  Jak informuje nas Rzeczpospolita:
  – Film ze strzałami w tle był wyświetlany w telewizji rosyjskiej bardzo często. Myślę, że siłą rzeczy stał się przedmiotem wyjaśniania przez prokuraturę rosyjską ? powiedział pułkownik Krzysztof Parulski na specjalnej konferencji prasowej w sprawie katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem.
  – Jeżeli chodzi o ten filmik w chwili obecnej nie mamy informacji, żeby opinia o nim wpłynęła do prokuratury okręgowej ? dodał pułkownik Zbigniew

  wg ‚USA Today’ Prezydencki Tupolew był wyposażony w urządzenie zabezpieczające, które ostrzega pilotów przed nadmiernym zbliżeniem się do ziemi. Ten fakt pogłębia tylko tajemnicę upadku i eksplozji samolotu z Lechem Kaczyńskim ? pisze ?USA Today Na zagadkowość katastrofy zwrócił uwagę dwa dni temu John Hamby, rzecznik Universal Avionics Systems of Tucson ? producenta urządzenia, zwanego Terrain Awareness and Warning System (TAWS). TAWS zawiera skomputeryzowane mapy świata i ostrzega pilotów za każdym razem, gdy za bardzo zbliżą się do szczytu, wieży radiowej lub innej przeszkody ? a także w przypadku zbyt małej odległości do ziemi. To bowiem właśnie kłopoty przy lądowaniu są najczęstszą przyczyną wypadków samolotowych. Od 2005 urządzenia TAWS są obowiązkowo montowane we wszystkich nowo wyprodukowanych samolotach linii komercyjnych. Jeśli samolot jest na zbyt małej wysokości, TAWS reaguje głośnym sygnałem dźwiękowym. Dzięki temu doprowadzono do całkowitego wyeliminowania katastrof lotniczych przy lądowaniu. Wystarczy powiedzieć, że od końca lat 90., gdy zaczęto montować TAWS w starych i nowych maszynach, ŻADEN samolot z tym systemem nie uległ katastrofie. Żaden ? do 10 kwietnia 2010 r.
  Fakt, że prezydencki TU-154 miał zainstalowany TAWS, ?stawia więcej pytań niż odpowiedzi? – stwierdził John Cox, konsultant ds. Bezpieczeństwa i ekspert od wypadków. ‚Naprawdę chciałbym wiedzieć, co działo się na pokładzie, ponieważ niezależnie od tego, pod jaką presją byli piloci i z jakimi warunkami pogodowymi mieli do czynienia, nigdy żaden pilot nie zignorował ostrzeżenia TAWS. Czym różnił się ten samolot, że stało się inaczej?? ? pyta Cox. Jedną z ewentualnych przyczyn ? według Billa Vossa, prezesa Fundacji Bezpieczeństwa Lotów (Flight Safety Foundation) – może być niedokładność mapy Rosji w systemie TAWS. Ani rosyjscy, ani polscy śledczy badający sprawę katastrofy pod Smoleńskiem ani razu nie wspomnieli o systemie TAWS. Nie wiadomo też, czy z zapisu czarnych skrzynek udało się uzyskać informację o aktywności urządzenia. Link do źródła po angielsku – kliknij tutaj

  A co dalej z krajową polityką? Rekomendowani przez koalicję PO – PSL członkowie RPP chcą pomóc rządowi wytransferować z NBP środki w postaci rezerwy przeznaczonej na obronę złotego w razie zbyt dużych wahań jego kursu. Pomysł za niedopuszczalny uznała jedna z największych międzynarodowych firm audytorsko-doradczych PriceWaterhouseCoopers. Jej zdaniem, byłby to koszmarny precedens na skalę światową. Link do źródła – kliknij tutaj

  Platforma Obywatelska szykuje medialną kampanię z ‚listem naukowców’ wzywającym do podpisania noweli ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Platforma Obywatelska zamówiła poufne sondaże dotyczące noweli ustawy o IPN. Jeśli na ich podstawie okaże się, że podpisanie jej mocno zaszkodzi wizerunkowi Bronisława Komorowskiego i samej partii, to niewykluczone, iż marszałek Sejmu niechętnie, ale jednak się ugnie i skieruje nowelę do Trybunału Konstytucyjnego. Jak dowiedział się ‚Nasz Dziennik’, PO przygotowuje też ‚list naukowców’, tym razem wzywający marszałka do podpisania ustawy. Jeśli uda się zebrać pod nim sporo podpisów, ruszy medialna kampania propagandowa z hasłem: ‚największe autorytety’ popierają nową ustawę.
  (…)
  Sporo problemów sprawiła też Platformie decyzja Kolegium IPN, który ogłosił we wtorek konkurs na nowego prezesa mającego zastąpić Janusza Kurtykę. Marszałek i PO potraktowały to jako rzucenie rękawicy, bo przecież w nowelizacji zapisano też, że do czasu wejścia w życie ustawy Kolegium działa, ale nie może ogłosić konkursu na prezesa IPN. – Tylko że ustawy wciąż nie ma. Marszałek jej nie podpisał i nie ma podstaw do jej ogłoszenia. Jeśli taki podpis pod dokumentem się znajdzie, a potem tekst ustawy zostanie ogłoszony w Dzienniku Ustaw, to jednak będzie to już po uruchomieniu procedury konkursowej przez Kolegium Instytutu. I na pewno powstanie poważny spór prawny, czy konkurs jest ważny, czy też nowa ustawa z mocy prawa go unieważnia. Aby przeczytać więcej o zamieszaniu wokół IPN – kliknij tutaj

  http://astral-projection.blog.onet.pl/

 69. Brenda said

  Zobaczcie jaki poglad na katastrofe ma Krzysztof Jackowski. Malo brakowalo, a powiedzialby to co jest tematem tabu w telewizorni no i w Nautiliusie. 🙂 Facet ma talent, ale… no co ma na jezyku to na wierzchu. 😉 Ale mieli miny, zeby czasem czegos nie wypalil. 🙂 Duzo ludzi mu wierzy, wiec byl by niezly szum.

 70. jowram said

  Dr Błasiak po prostu uważa, że ordynacja wyborcza jest najważniejsza instytucją demokratycznego państwa. Nie jest w tym odosobniony. Twierdzi tak wielu politologów i socjologów polityki.Ortega y Gasset pisał, że jesli ordynacja jest niewłaściwa to „wszystko zaczyna się walić, chociażby wszystkie inne instytucje działały prawidłowo”. W Polsce ta niewłaściwa procedura , która jest procedurą selekcji negatywnej, funkcjonuje już prawie 20 lat (a przecież wcześniej też nie bylo selekcji pozytywnej!). Oczywiście, teraz, po katastrofie pod Smoleńskiem, wszystkie osoby, ktore tam zginęły są przedstawiane jako ludzie samych zalet i to w najwyższym stopniu.Ale de mortuis nil nisi bene. Pomijając wszystkie przyczyny i okoliczności tej katastrofy sam fakt znalezienia się na pokladzie jednego samolotu tylu wysokich urzędników i całego naczelnego dowództwa wojsk jest dowodem na niekompetencję ludzi tę podróż planujących. I tego faktu nie zmienią żadne gremia prokuratorskie i śledcze, krajowe czy międzynarodowe. Polska jest w rękach ludzi niekompetentnych i to jest jasne już prawie dla każdego.

  Jutro-pojutrze ślubowanie poselskie złoży całkiem spora grupa ludzi, o których nic nie wiemy i na których nikt nie głosował. Oni teraz będą rozstrzygać najważniejsze sprawy państwowe. Skąd oni sie wzięli? Wzięli się z fatalnej procedury wyborczej, która umożliwia wchodzenie na scenę polityczną ludziom nikomu nieznanym. Jeśli oni będą robić glupie rzeczy, to znowu krytycy będą pokazywali nas wszystkich palcami i mowili: to przecież wy, Polacy, to wyście ich wybrali!

  Nikogo z nich żeśmy nie wybrali. Przeciwnie, skreślaliśmy ich nazwiska uparcie. Ale fatalna procedura wyborcza, na którą się nie zgadzamy i przeciwko której protestujemy od 20 lat ich wyłania.

 71. Aśka said

  Dzisiaj na obnie.info leci taki pasek: „Materiał z 15.10.2009 r. który daje nowe tło „katastrofy” z 10.04.2010 r. – http://24l.eu/9 ” kliknęłam i materiał podaję niżej

  http://www.obnie.info/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=430:polska-obce-sluzby&catid=75:kulisy-systemu&Itemid=27

  Wpisany przez Administrator
  Czwartek, 15 Październik 2009 11:31
  AddThis Social Bookmark Button

  Polska po 1989 r. nie odzyskała suwerenności

  ZSRR przez 45 lat sprawowała pełną kontrolę nad Polską i jest to fakt oczywisty nie wymagający specjalnego uzasadnienia. Przez ten czas do ZSRR codziennie spływały rapoty zawierające ocenę wykonanych zadań, ocenę nastrojów społecznych, charakterystyki władzy, agentów, itp. Nikt inny nie wiedział więcej o Polsce niż ZSRR. Rok 1989 nie był dla nich zaskoczeniem a wielu twierdzi nawet, że został przez nich wywołany w formie kontrolowanego wybuchu. Wg. oficjalnych danych cała dokumentacja dot. organizacji, władzy, agentów, współpracowników, itp. została w 1989 r. zarchiwizowana na mikrofilmach w minimum 3 egz. Pierwszy został w Polsce a 2 pozostałe, można się domyślać, że trafiły do ZSRR i Niemiec. Po 1989 r. widać wyraźnie, że Rosja i Niemcy grają w jednej drużynie i zapewne wykorzystują w tej grze posiadane materiały z Polski. Niemcy i Rosja od wieków dogadywały się i zawsze było to kosztem Polski, która „przeszkadza” im z racji swego położenia geograficznego – mówiąc wprost, od wieków jesteśmy między młotem a kowadłem i warto o tym pamiętać.

  [był link do filmu Bunt, sprawa Litwinienki, ale film usunięto]

  Cały film Bunt, sprawa Litwinienki liczy 11 odcinków, należy najechać myszą na ekran filmu i prawym klawiszem wybrać z menu Watch on YouTube, nastąpi przejście do YouTube i wtedy wybieramy sobie kolejne odcinki do odtwarzania.

  [znalazłam nowy link http://www.youtube.com/watch?v=Y_JyUTX42ho ]

  Jest oczywiste, że ZSRR otrzymawszy w 1989 r. komplet materiałów z Polski musiała je aktywnie wykorzystywać wpływając na rozwój wypadków w Polsce. Rosja nigdy nie pogodziła się z utratą satelickich wpływów w Polsce. Ponieważ oficjalny układ sił w Europie uległ zmianie, Rosja zaczęła realizować swoje cele polityczne używając służb specjalnych. Wbrew pozorom daje to duże możliwości i dużą skuteczność. Alogiczna degradacja polskiego państwa która trwa od 1989 r. jest tego najlepszym dowodem. Nie przypadkiem prezydentem Rosji został pułkownik KGB Putin. to nie jest przypadek iż wobec nieskończonych patologii w Polsce żaden człowiek władzy w Polsce nie został skazany i nie wypełnił wyroku do końca. Nie jest przypadkiem zawrotna kariera liberałów w Polsce i szczególna sympatia i poparcie jakiego udzielają im Niemcy. Również to, że sytuacja w Plsce nabrała gwałtownego przyspieszenia po niespodziewanej wizycie Putina w Polsce na początku września 2009 r.

  Film Sprawa Litwinienki pokazuje dokładnie mechanizm władzy w Rosji. Nie ma powodów aby Rosja realizując swoje cele w Polsce nie używała tych samych metod. Po obejrzeniu tego filmu wiele wydarzeń w Polsce, dotąd niezrozumiałych stanie się dla Was całkowicie jasnych i logicznych. Teza Stanisława Michalkiewicza o decydującewj roli tzw. „rozwiedki” w Polsce, tym filmem zostaje udowodniona.

  Ale czy rozwiedka jest niezwyciężona? Poza Bogiem, nikt nie jest niezwyciężony więc swoją walkę z rozwiedką rozpocznijcie od ujawnienia innym tego materiału.

 72. ALFA said

  Tomasz Pietrzak: Tupolew miał zblokowany system ostrzegawczy (TAWS)

  Dzisiaj, 22 kwietnia (08:02)

  Procedura zakazuje używania systemu TAWS na lotnisku w Smoleńsku – mówi gość Kontrwywiadu RMF FM pilot płk Tomasz Pietrzak. To niewyobrażalne, aby samolot znalazł się w takim miejscu tak nisko. Tupolewy i jaki już dawno powinny trafić na złom – dodaje. Samoloty tego typu już dawno wycofano z Europy Zachodniej, a nawet z Rosji. Maszyny, które wykorzystujemy, nie spełniają kryteriów – podkreśla.

  Posłuchaj Kontrwywiadu RMF FM Konrad Piasecki: Panie pułkowniku, co jest dla pana największą zagadką, największą niewiadomą tej katastrofy 10 kwietnia?

  Tomasz Pietrzak: Cała ta sytuacja, że samolot znalazł się w tym czasie, w tym miejscu, w takich warunkach i nie zakończyła się suma startów sumą lądowań.

  Konrad Piasecki: Jak to jest możliwe, że kilometr przed pasem tupolew jest 2,5 metra nad ziemią? Umie pan to sobie wytłumaczyć?

  Tomasz Pietrzak: Trudno jest powiedzieć, myślę, że tutaj dużą rolę będzie miała komisja, która będzie badała ten wypadek. Jest to raczej niewyobrażalne, żeby samolot na takiej odległości był na 2,5 metra. Trudno tutaj dywagować, nie chciałbym spekulować. Trudno powiedzieć.

  Konrad Piasecki: Czy jest możliwość, że bez awarii któregoś z systemów naprowadzania ten samolot znalazł się w tym miejscu tak nisko?

  Tomasz Pietrzak: Ja myślę, że to nie jest jedyna okoliczność. Na pewno było ileś tam czynników, które wpłynęły na ten nieszczęśliwy wypadek. Ja myślę, że tutaj dopiero po dogłębnym zbadaniu czarnych skrzynek, tych wszystkich zapisów, dopiero będziemy mogli powiedzieć, ile elementów się złożyło na to, że doszło do katastrofy.

  Konrad Piasecki: Z tych na poły amatorskich analiz tego, co tam się wydarzyło, wynika, że był na podejściu do lądowania jar, w tym jarze samolot znalazł się dość nisko i potem zaskoczyło pilotów to, że ten teren się wypiętrzał, wybrzuszał. Czy to jest możliwe na tym lotnisku, że ich to zaskoczyło?

  Tomasz Pietrzak: Piloci byli czynni wcześniej na tym lotnisku, podchodzili prawidłowo, nie było żadnych do nich zastrzeżeń, mieli dobrą komunikację z kontrolerem, natomiast samo to, że jest jar na podejściu, jakby większego znaczenia nie ma, ponieważ schodzi się po ustalonym torze lotu, do progu pasa, zachowując wysokości w porównaniu z odległościami od progu pasa. Tak, że jeżeli połączymy te dwa elementy, to powinien być cały ten tor lotu zachowany i bezpiecznie wykonane lądowanie.

  Konrad Piasecki: To jak to się stało, że ten tor lotu nie był tutaj zachowany?

  Tomasz Pietrzak: Trudno powiedzieć, ja myślę, że voice recorder powinien dużo tutaj nam powiedzieć, jaka była rozmowa, o czym rozmawiali piloci i pewnie jakaś tam sugestia była tego.

  Konrad Piasecki: A jak to jest z tym słynnym systemem TAWS, który ma ostrzegać o tym, że teren jest pofałdowany i ostrzegać pilotów, żeby podnosili się w górę, jeżeli ten teren zaczyna się wypiętrzać?

  Tomasz Pietrzak: Ten system działa wtedy, kiedy jest podana wartość ciśnienia w hektopaskalach, to znaczy jest ona odniesiona do poziomu morza, a nie do terenu. Ponieważ wszystkie mapy, baza danych do tego systemu TAWS jest zbudowana na odległościach pionowych od poziomu morza, nie od terenu, nie od wysokości lotniska, nad którym się znajduje.
  DALEJ CZYTAJ
  http://www.rmf24.pl/opinie/wywiady/kontrwywiad/news-tomasz-pietrzak-tupolew-mial-zblokowany-system,nId,273873

 73. Magda said

  ważne: poseł Macierewicz w RM:
  rodziny mają prawo do autopsji!

 74. Magda said

 75. mn said

  Cytaty dnia

  Kłamstwo tysiac razy powtórzone staje się prawdą (autor:Joseph Goebbels).

  Im większe kłamstwo, tym ludzie łatwiej w nie uwierzą. (Autor: Joseph Goebbels)

  Królestwo kłamstwa nie jest tam, gdzie się kłamie, lecz tam gdzie się kłamstwo akceptuje.
  (Autor: Karel Čapek)

  Człowiek, który nie boi się prawdy, nie musi wcale lękać się kłamstwa.
  Autor: Thomas Jefferson

 76. […] Źródło: Grypa666 […]

 77. […] Skrzypek zginął bo sprzeciwił się globalnej manipulacji przy finansach […]

 78. […] Skrzypek zginął bo sprzeciwił się globalnej manipulacji przy finansach […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: