Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Niewygłoszone przemówienie

Posted by grypa666 w dniu 20/04/2010

Wspomóż blog = na konto lub Pay Pala

††††††††††††††††††††††††††††††††

Niewygłoszone przemówienie

Publikacja w Naszym Dzienniku. Komentarz Piotra Beina:

Przemówienie Katyńskie śp. Prezydenta domaga się prawdy historycznej, a pomija najważniejszy aspekt Zbrodni Katyńskiej i Golgoty PL: robota ówczesnego kompleksu jot. Przemówienie milczy o tajnej umowie hitlerowsko-sowieckiej nt. zniszczenia inteligencji i przywództwa Polski, w ramach długoterminowej eksterminacji Narodu, co opisuje Iwo Cyprian Pogonowski w jednej ze swych prac.

Przemówienie wymienia Stalina, „polskich komunistów”, lecz milczy o żydokomunie, o okrutnych judeocentrykach Berii i Kaganowiczu – de facto wladcach ZSRR za fasadą Stalina. Milczy o wykonawcach Zbrodni Katyńskiej:  rasistowskich nienawistnych supremacjonistach w NKWD.*

Za to na Wawel? Czy komisja decyzyjna (jeśli taka była!) ws. pochówku śp. Lecha Kaczyńskiego na Wawelu zdaje sobie sprawę z tych przemilczeń? Jakiej patriotycznej odwagi potrzeba, by politykować pod dyktando rusofobicznej strategii kompleksu jot, tuszującej prawdę historyczną o ich poprzednikach i przygotowującej świat do podboju jak Polskę? Czy po publikacji przemówienia rozpocznie się następny histerio-szał mendialny pt. „Patriotyczny Prezydent”, by wgrać c.d. Kłamstwa Katyńskiego w emocje Polaków?

Odpowiedzi na te pytania pomogłyby ustalić, kto stoi za 10 IV. A to nie tyczy jedynie Polaków…**

……………..

* Patrz naukowe opracowanie, przyjęte do publikacji przez Międzynarodowe Badania Porównawcze Ludobójstwa na Uniwersytecie Miasta Hiroszima.

Wykonanie tłumaczenia na jęz. polski oczekuje na wolontariusza.

** „Judeocentrics and Mass Crimes” — publikacja jw. Wkrótce na blogu w polskim tłumaczeniu.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Podziały

andre 19.4.2010

Stygną emocje. Nie odwrócimy biegu historii. możemy jednak analizować  przyczyny i skutki – nie tylko  w oparciu o ostatnie wydarzenia ale także rys historyczny. Zrozumieć  że świat nie wygląda tak jak ukazuja nam media, zrozumieć że gierki trwaly i trwac będą.

Pytanie brzmi – Kto?

Zadawano je wcześniej w wielu sytuacjach podczas rozbiorów, powstań, wojen światowych, w okresie PRL, obenie. Wiele zagadnień okrywa tajemnica, zmanipulowana historia. Czy te ostanie wydarzenia miały nie tylko podwójne ale i dalsze dno? Uważam że tak.

GRUPA TRZYMAJĄCA WLADZĘ (przedstawiciele kompleksu jot) zaczęła pękać – zaczela dzielić się ponad podzialami. Myślę,  że jak zawsze chodziło o ambicje bycie (na tym terytorium) piewszym namiestnikiem tych, którzy sterują poczynieniami światowymi.

Zamach- ależ oczywiście tak, w Katyniu, ależ oczywiście tak, żeby wygrać.

Fakty

1. PRZEWODNICZĄCY Polskiej Komisji  ws. Katastrofy — Premier Donald Tusk nie zabezpiecza miejsca wypadku polskimi silami. Oddaje inicjatywę w ręce Rosjan. Jesteśmy skazani na procedury rosyjskie, przyjmujemy ich”ochłapy” informacyjne, ich wyniki badań DNA. Przewodniczący nie reprezentuje polskiego stanowiska — jest bardzo w tej materii miękki.

2. UE nie wysyła swoich obserwatorów na miejsce katastrofy, nic – zero  tylko wyrazy współczucia. Olanie Polaków podczas pogrzebu na Wawelu

3. NATO. Giną generałowie wysokiej rangi w strukturach NATO — władze NATO nie myślą nawet o zabezpieczeniu terenu (we współpracy z władzami RP), zero inicjatywy.

4. MEDIA (Merdia) nie ma news, podczas gdy internet huczy, np. film Koli. Zero – nic zero spekulacji. Za to dziś (18.04 ) snucie fantasmagorii z Aleksandrem Smolarem (PZPR, UW etc). Zero  wypowiedzi  o możliwości udziału osób trzecich w tragedii. Cisza medialna.

5. Kreowanie wizerunku przywódczego (jedynie słusznego). Ekipa rządowa wyprzedza   ekipę Jarosława Kaczyńskiego na terenie Rosji  (współdziałanie PUTIN-TUSK), aby W MERDIACH STWORZYĆ POTRZEBNY WIZERUNEK. Nie widziałem  na Wawelu Borysewicza, Tuska, Komorowskiego, Sikorskiego składającego kondolencje na czerwonym dywanie Rodzinie poległego Prezydenta RP.  Pierwsi natomiast przyjmowali kondolencje (BUZEK tak się rozpędził że składał dwa razy: PIERWSZY RAZ DOSTOJNIKOM PAŃSTWOWYM, A 15 MINUT PÓŹNIEJ POGRĄŻONEJ W BÓLU RODZINIE) — RELACJA W TVN24.

Wnioski

Z pktów 1-3:

KOMPLET JOT NIE MUSI DBAĆ O TZW TAJEMNICE PAŃSTWOWE, UNIJNE, NATOWSKIE  W STOSUNKACH Z ROSJĄ  —  BO SĄ TO WEWNĘTRZNE DANE TEGOŻ KOMPLEKSU

Pkt 3 i 4 wskazują na tarcia w grupie dążącej do pokazania KTO  będzie grał pierwsze skrzypce w „Kraju priwiślańskim”.

JEST TO DEMONSTRACJA SIŁY.

Obojętnie kto wygra w wyborach — wiele spraw dotyczących zagadnień powiązanych z ludźmi kompleksu jot nie ujrzy światła dziecinnego (sprawdź IPN, aneks do listy Macierewicza). Rozegra się kilka potyczek, aby gawiedź była zadowolona, czyli – CHLEBA I IGRZYSK. Chyba żeby….ale i tak… atak serca albo coś takiego. Więc po co pisać.

††††††††††††††††††††††††††††††††

Wpisał andre 19.4.2010

Prezydent Republiki Czeskiej Vaclav Klaus, który przybył do Krakowa na pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony Marii, wyraził zdziwienie z powodu nieobecności pewnych polityków, w tym unijnych.
– Zrozumiałbym, że nie przyjechał kanadyjski premier czy gubernator generalny Australii…, lecz to, że nie przyjadą niektórzy Europejczycy, że nikt nie przyjedzie z Brukseli, to jest dla mnie niewybaczalne – powiedział Klaus Czeskiemu Radiu”

†††††††††††††††††††††††††††††††††

Wpisał Maxi 19.4.2010

czyli bedzie w europie pokoj. jezeli potrafia ukrecic leb na tym etapie, to mogliby ukrecic krok dalej – na etapie filmikow “z niczego sobie…” wypadkiem i wtedy podejrzenie padlo by na rosjan, a wtedy wojna. teraz mozna szykowac sie na 410 PL – tak jak 911 w US. i nic unym nie szkodzi ze
“od końca lat 90., gdy zaczęto montować TAWS w starych i nowych maszynach, ŻADEN samolot z tym systemem nie uległ katastrofie. Żaden – do 10 kwietnia 2010 roku.”
tlum. wg Niezależna.pl, na podstawie “USA Today”, 15-04-2010

††††††††††††††††††††††††††††††††††

Ponad 2 miliony zgonów w USA, wzrasta ilość tajemniczych zgonów

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Wspomóż blog = na konto lub Pay Pala

Komentarzy 216 to “Niewygłoszone przemówienie”

 1. andre said

  BARDZO,BARDZO ważny wpis z dnia wczorajszego – pozwalam sobie go tu zacytować . Brawo Aśka!!!!!!!!!!!!!
  Pełny atak na IPN, mataczenie Komorowskiego, Miziowi „KIZIORZY” ciągną dalej to już idzie na chama .
  TO DYKTATURA PO WYDARZENIACH KATYŃ-2

  Aśka powiedział/a
  19 Kwiecień 2010 @ 11:45 pm

  http://wiadomosci.onet.pl/2155156,11,1,1,item.html
  Onet.pl/PAP, RZ,KLe/14.04.2010 15:14
  Bronisław Komorowski chce zmienić ustawę o wyborze prezydenta

  Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski
  REUTERS
  Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział, że zaproponuje nowelizację ustawy o wyborze prezydenta. Wyraził nadzieję, że nowela zostanie przyjęta na następnym posiedzeniu Sejmu.
  […]

  Komorowski zapowiedział też, że jeszcze w środę spotka się z przewodniczącym kolegium IPN Andrzejem Chojnowskim i będzie proponował rozwiązania dotyczące wyboru następcy szefa Instytutu Janusza Kurtyki, który zginął w sobotniej katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Jak dodał, w tej sprawie nie ma mowy o jakimś pośpiechu. – Nowelizacja (ustawy o IPN) jest możliwa dopiero na następnym posiedzeniu Sejmu – zaznaczył.

  Marszałek podkreślił, że ustawodawca nie przewidział możliwości, że nie będzie prezesa IPN – bo zginie i nikt nie będzie mógł zwoływać odpowiednich gremiów – które miałyby podejmować decyzję o wyborze następcy szefa IPN.

  _____________
  JAK TO NIE PRZEWIDZIAŁ?!!!!!! ZOBACZCIE CO STANOWI USTAWA !!!!!

  TO FRAGMENT Z USTAWY
  z dnia 18 grudnia 1998 r.
  o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu
  (tekst ujednolicony)

  Art. 10. 1. Prezesa Instytutu Pamięci powołuje i odwołuje Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
  większością 3/5 głosów za zgodą Senatu, na wniosek Kolegium Instytutu Pamięci, które zgłasza
  kandydata spoza swego grona.
  2. Kadencja Prezesa Instytutu Pamięci trwa 5 lat, licząc od dnia złożenia ślubowania. Po upływie
  kadencji pełni on obowiązki do czasu objęcia stanowiska przez nowego Prezesa Instytutu Pamięci.
  3. Nie wcześniej niż na 6 miesięcy i nie później niż na 3 miesiące przed upływem kadencji Prezesa
  Instytutu Pamięci przewodniczący Kolegium Instytutu Pamięci ogłasza publiczny konkurs na to
  stanowisko, według zasad i w trybie określonych przez Kolegium Instytutu Pamięci. W wypadku innej przyczyny opróżnienia stanowiska Prezesa Instytutu Pamięci, termin zgłaszania się kandydatów do konkursu na to stanowisko wynosi 30 dni od dnia ogłoszenia konkursu. Przesłuchania kandydatów na stanowisko Prezesa Instytutu Pamięci mają charakter publiczny.

  ___________
  W w/w ustawie w art. 10 ust.3 wyraźnie postanowiono, co się dzieje, jak stanowisko opróżni się z innej przyczyny, aniżeli upływ kadencji. W takiej sytuacji Kolegium Instytutu Pamięci ogłasza konkurs i kandydaci mogą się zgłaszać przez 30 dni, a przesłuchania mają charakter publiczny. Tym samym więc ustawodawca przewidział, że w Instytucie do czasu wyboru następnego Prezesa, stanowisko to jest być nie obsadzone, tym bardziej że ustawodawca przewidział zastępców
  Art. 16. 1. Prezes Instytutu Pamięci wykonuje swoje funkcje przy pomocy jednostek organizacyjnych
  Instytutu Pamięci wymienionych w art. 18.
  2. Prezes Instytutu Pamięci może powołać nie więcej niż trzech swoich zastępców.

  O niemożliwości zwoływania jakich gremiów mówi Komorowski nie wiem, bo w ustawie nie jest napisane, że jakieś gremia zwołuje Prezes.

  • Aśka said

   http://wiadomosci.onet.pl/2157868,11,beda_rewolucyjne_zmiany_nie_nastepuje_to_z_woli_wyborcow,item.html
   Rzeczpospolita, MK/07:32
   Będą rewolucyjne zmiany? „Nie następuje to z woli wyborców”

   Bronisław Komorowski, fot. Grzegorz Jakubowski
   PAP
   „Rzeczpospolita”: Nadchodzi czas zmian, które za sprawą PO i Bronisława Komorowskiego będą mogły mieć konsekwencje w najbliższych latach.
   Pełniący obowiązki głowy państwa marszałek Sejmu rozpoczyna analizy dotyczące możliwości zmian w najważniejszych instytucjach państwowych, miedzy innymi IPN, NBP i KRRiTV.

   Marszałek Sejmu sprawdza możliwości prawne jeśli chodzi o funkcjonowanie nowego prezesa NBP. Prawnicy badają czy Piotr Wesołek, dotychczasowy zastępca tragicznie zmarłego Sławomira Skrzypka, może przewodniczyć Radzie Polityki Pieniężnej.

   Do końca czerwca parlament ma obowiązek zająć się sprawozdaniem KRRiTV, które ma później trafić do głowy państwa, czyli w obecnej sytuacji do Komorowskiego. Jeśli marszałek Sejmu je odrzuci, możliwy jest scenariusz, że koalicja PO-PSL wykluczy obecnych członków rady, a stery mediów publicznych obejmą osoby związane z koalicją rządzącą.

   Jeszcze w tym miesiącu poznamy sposób wyboru prezesa IPN, ma to związek z nowelizacją ustawy o IPN. Możliwe, że nowy prezes Instytutu będzie miał wówczas ograniczone kompetencje. Komorowski w przyszłym tygodniu planuje spotkanie w tej sprawie z kolegium IPN.

   Według politologa dr Bartłomieja Biskupa z UW, „decyzje marszałka mogą oznaczać przejęcie pełni władzy w państwie przez PO”. – Nie następuje to z woli wyborców, tylko przez fatalny zbieg okoliczności – mówi Biskup dla „Rz”.

   Więcej w dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej”- link tutaj
   http://www.rp.pl/artykul/2,464171_Przyszlosc_instytucji_w_rekach_Komorowskiego.html

  • Aśka said

   Dlaczego oni wszędzie ignorują zastępców … w IPN … w NBP … w Kancelarii Prezydenta? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W Kancelarii już odsunęli i powołali swojego, w NBP się zastanawiają nad odsunięciem, a w IPN uznali go za persona non grata i kontaktują się tylko z Kolegium

  • katia said

   przepraszam ja z innej beczki

   Sprzedają miejsca w schronie, zbliża się kataklizm?

   http://wiadomosci.wp.pl/gid,12189888,title,Sprzedaja-miejsca-w-schronie-zbliza-sie-kataklizm—zdjecia,galeria.html

   • Jaga said

    Nie wiem jak wy zauważyliście, ale u mnie niebo i słońce za mgła, ale takiej nigdy nie było. O godz. 18.30 słońce było oślepiające jak przez szkło albo lupę. Na pewno coś dziwnego jest w powietrzu może nie wyczuwalne ale widoczne.

  • katia said

   czy ktos prosze moze mi podac link do artykulu na temat lupkow gazowych ! co zekomo odstapilismy amerykanom ,prosze !!1

  • Brenda said

   Co do art., a wlasciwie jego pierwsze zdania: o Berii Prezydent mial w przemowieniu. Pamietam jak czytali na pierwszym programie pod czas konduktu na Wawel.

  • view said

   przykro mi to pisać.. moje posty zostały usunięte a napisałem „coś”. Nasze tutaj rozmowy, wszystko, linki i w ogóle na nic się nie zdadzą. Przełom ..to już (w tych czasach), to nie nabywanie z miesiącami, latami świadomości. Już będzie za późno :/ Potrzeba czegoś więcej.. Większość z nas tutaj wie co, jak i dlaczego. Jaki jest sens wyszukiwania kolejnych „faktów” co też potrwa długie lata. Będziemy śmieszni jak ci co wierzą …wiedzą, znają prawdę choćby o WTC. Zniszczą nas. Kiedyś myślałem ,że internet, wielkie źródło wiedzy sprowadzi ludzi na właściwe myślenie. Jednak …ja nie wiem jakie mamy możliwości, wyjście na ulicę też nic nie da. Potrzeba nam bohaterów, wiem , to by zrobiło zamieszanie na cały świat. Ale czy jest inne wyjście? Dobrzy ludzie wierzą w pozorne dobro, chodzą do kościoła. Niektórzy mają więcej pieniędzy,, po co im jakiś przełom? większość tego nie chce i się boi. Kto teraz myśli co pisali przed wiekami nasi poeci? Mimo iż to na czasie ..to , , to się nie opłaca. Materializm jest tak powszechny, jest sensem życia. A tym bardziej w Polsce,, kto się odważy na wielki czyn tracąc to co ma,, skoro bieda powszechna. Mimo wszystko mam nadzieję. Mówią a jakiejś jedności, pojednaniu, ..bzdura.. ktoś chyba jednak się odważy, będzie za niedługi czas kolejna śmierć „polityka”
   ==================
   od pb: jakie twe posty usunieto i gdzie?

 2. Irena said

  Wypadek Tu-204-100 linii Aviastar, z marca tego roku. Samolot prawie cały.
  http://www.fakt.pl/Rosyjski-samolot-rozbil-sie-pod-Moskwa,artykuly,67393,1.html
  http://patrz.pl/filmy/rosyjski-samolot-rozbil-sie-pod-moskwa
  http://lotniczapolska.pl/Uziemiono-loty-pasazerskie-Aviastar-TU,12511

 3. krampus said

  Autor filmiku podobno nie żyje.
  Nazywał się Adriej Mendriej.

  http://wolnemedia.net/?p=21277

  • krampus said

   Adriej Mendieriej.

  • Zapsa said

   Czyli co? Pojechał na Ukrainę po katastrofie? Był Ukraińcem czy Rosjaninem?

   Trzeba przesiewać info, bo trwa nagonka na Rosjan na całego.

   • kompresor said

    Kim on w istocie był ,to tego bracie nie wiem,ale dla mnie wazne ,ze źle sie z nim stało.

   • Taka Tam... said

    uzytkownik ktory jako pierwszy zamiescil film na yt mial na profilu napisane ze jest z Ukrainy. i to konto ‚zniknelo’. dziwilo mnie wtedy, i dzis tez, co jakis Ukrainiec mogl robic akurat tam w tamtym czasie. moze przypadek, a moze teraz ktos dorabia historie. w kazdym razie dziwne to wszystko tak czy inaczej.

   • Taka Tam... said

    mam dwa pytanka…

    1. moze ten dziwny ‚rosyjski’ z nagarania ze strzalami to ukrainski?

    2. jak dlugo z Ukrainy pod Smolensk samolotem sie leci? moze akurat 16 minut 😉

    wybaczcie ze zadaje takie pytanie, ale tak sobie wlasnie mysle… moze to juz paranoja mnie ogarnia… jak tak to zignorujcie mnie czy tam wytnijcie moj post. 😛 nie obraze sie, bo i tak to bez znaczenia… prawdy nigdy sie nie dowiemy.

   • kompresor said

    Kurcze ,szukam i szukam i nikt jeszcze chyba nie potwierdził tej informacji. Moze to i jakaś ściema.

  • Dawid said

   “Osoba która ten filmik wrzuciła jako pierwsza na szybko go usunęła i jego konto też zostało usunięte! Autorem tego filmu był Andriej Mendierej, któremu wbito nóż w okolicach Kijowa 15 kwietnia 2010. Został przywieziony w tragicznym stanie do szpitala w Kijowie gdzie odłączono aparaturę!”
   ==============
   od pb: brak zrodla = trza uwiarygodnic info o smierci autora filmiku; jesli filmik byl podrobka przeciw ‚ruskim’ sluzby beda ciagnac watek dalszymi zmylkami; dlatego koniecznie trza ustalic autentycznosc rzekomych tragicznych rozmow na filmiku; wyczuwam od paru dni znaczny wzrost szumu dezinformacyjnego, apeluje o wieksza bacznosc na mozliwosc zmylek; badajcie sami, nie czekajcie az wam podadza na tacy — zmylke!!!

  • ALFA said

   Bater wiedział o katastrofie pod Smoleńskiem przed katastrofą ?


   ==================
   od pb: pomylil sie? watpie zeby uny powiadomili reportera nizszego szczebla o spisku;

 4. Buka said

  http://iskry.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2674&Itemid=107
  Afera marszałkowa-cykl felietonów Aleksandra Ściosa

 5. Julka said

  Mnie nurtuje skąd Wiktor Bater /polski korespondent w Rosji/wiedział o katastrofie 16 minut przed katastrofą. Relacjonował na żywo i w sytuacji, gdzie każda minuta mogła przynieść informacyjne zmiany.

  http://www.yotube.com/watch?v=_96X6s2eRvI

  O 8:20 LK z pokładu Tu-154 dzwoniąc do Jarosława mówił, że za 15-20 minut wylądują.

  od mg: poprawny link do filmu znajduje się we wpisie https://grypa666.wordpress.com/2010/04/20/niewygloszone-przemowienie/#comment-54366

  • Irena said

   „Memorialcy – Gurianow, Nikita Pietrow i Jan Raczyński przyjechali do Smoleńska pociągiem w sobotę rano. W Lesie Katyńskim byli jednymi z pierwszych gości. – Wszystko szło jak należy, czekaliśmy tylko na Lecha Kaczyńskiego. Tylko słońce nie chciało wyjść – wspomina historyk Nikita Pietrow.
   W pewnym momencie pojawiła się informacja, że prezydencki samolot ma kłopoty z lądowaniem. – Była 10.45, a więc jeszcze przed katastrofą. Teraz wydaje mi się to dziwne. Skąd ta informacja? – mówi Gurianow.”
   http://www.rp.pl/artykul/2,461266.html

   • Magda said

    podobną informację przekazał poseł A.Macierewicz-wklejałam z RM.
    Mówił,że pierwsza info.,że samolot ma kłopoty z lądowaniem dotarła do niego o 10:47 oraz,że wie,że to jest w sprzeczności z godz.katastrofy,ale on to tak zapamiętał.
    aktualności RM z 16.04

   • Zapsa said

    Czyżby podobna wpadka jak przy WTC, gdy dziennikarka podawała info o waleniu się wieży,podczas gdy za jej plecami wieża jeszcze stała i dopiero po chwili zaczęto ją WYBURZAĆ ?

   • Magdalena said

    Rozbil sie wczesniej, czekano z oficjalnym info 16 minut.
    Na cos ten czas wykorzystano…

   • Głos66 said

    Trzeba sprawdzić jakim czasem posługują się w Smoleńsku.
    Czy jest to czas Warszawski, czy może Moskiewski przesunięty do przodu o DWIE godziny ?

  • Aśka said

   nie można otworzyć tego filmu;
   ktoś wie, gdzie można go jeszcze znaleźć?

  • Aśka said

   „FAKTY I MITY” oraz „NIE” też wiedziały przed?

   http://www.fakt.pl/Skandaliczny-tytul-w-quot-NIE-quot-Urbana-,artykuly,69356,1.html
   Skandaliczny tytuł w „NIE” Urbana!
   Słowa kluczowe:
   okładki,NIE,Fakty i Mity,prezydent,samolot,lot,katastrofa,Tupolew,Rosja,Lech Kaczyński,MariaKaczyńska,JerzySzmajdziński,Smoleńsk
   15.04.2010, 14:27


   Nie obraził tytułem „Katastrofa prezydenta K.” nawet swoich czytelników, nie.com.pl
   „Katastrofa prezydenta K.” – to tytuł jaki znalazł się na okładce tygodnika „NIE” Jerzego Urbana. Gazeta już przeprosiła za ten skandaliczny „zbieg okoliczności”. Tygodnik trafił bowiem do kiosków kilka godzin przed katastrofą.

   Jeszcze bardziej skandaliczna jest okładka innego tygodnika – „Fakty i Mity” – znanego z ostrych ataków na PiS i na Kościół. Na okładce znalazł się siedzący okrakiem na samolocie Przemysław Gosiewski (poseł zginął w Smoleńsku). Samolot uderza w ziemię, a poseł trzyma w reku łopatę.

   Obie gazety, „NIE” i „Fakty i Mity”, trafiły do kiosków w piątek i w sobotę. Ich druk ukończono jeszcze przed katastrofą prezydenckiej maszyny. Wydawcy obu gazet przeprosili już na swoich stronach internetowych za „przykry zbieg okoliczności”, żaden z nich nie miał jednak na tyle odwagi i odpowiedzialności, by wycofać gazety z kiosków.

   – Jest nam po prostu przykro z powodu śmierci wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Tytuł felietonu Urbana „Katastrofa prezydenta K.” nie był proroczy, lecz przypadkowy. Nawet w obliczu tej tragedii nie mieliśmy technicznej możliwości zmiany ani słowa w najnowszym numerze „NIE” – czytamy na stronie tygodnika. Podobne oświadczenie jest też na stronie „Faktów i Mitów”.”
   _________
   strasznie dziwne te „przypadki”

 6. Julka said

  Przepraszam, że musiałam poprawić. Dodam jeszcze, że światowi terroryści na starcie wykluczyli prowadzenie śledztwa pod kątem zamachu, więc na żadną prawdę nie możemy liczyć.

  • Dawid said

   Zgadzm sie z Julka ze” światowi terroryści na starcie wykluczyli prowadzenie śledztwa pod kątem zamachu, więc na żadną prawdę nie możemy liczyć”. Chodzi o metode badan. Jesli wyklucza sie mozliwosc atku terrosystycznego, to badanie i sledztwo bedzie przebiegalo pod innych kontem. Jesli oglosiliby taka mozlowosci to sledztwo mialoby pelniejszy wymiar. Musiano by zaangazowac niezalezne miedzynarodowy komisje. Jednak widze,ze to sledztwo lokalne. Wina pilota-to teza ktorej bedz sie trzymac. Nie mozna bowiem jej podwazyc,bo jak sie podaje „pilot zginal”. A gdzie cialo? Jeszcze nie dowiezli, czy jeszcze nie znalezli?

 7. szlachetnieurodzony said

  „Przemówienie Katyńskie śp. Prezydenta domaga się prawdy historycznej, a pomija najważniejszy aspekt Zbrodni Katyńskiej i Golgoty PL: robota ówczesnego kompleksu jot. Przemówienie milczy o tajnej umowie hitlerowsko-sowieckiej nt. zniszczenia inteligencji i przywództwa Polski, w ramach długoterminowej eksterminacji Narodu, co opisuje Iwo Cyprian Pogonowski w jednej ze swych prac.
  Przemówienie wymienia Stalina, “polskich komunistów”, lecz milczy o żydokomunie, o okrutnych judeocentrykach Berii i Kaganowiczu – de facto wladcach ZSRR za fasadą Stalina. Milczy o wykonawcach Zbrodni Katyńskiej: rasistowskich nienawistnych supremacjonistach w NKWD.*

  Za to na Wawel? Czy komisja decyzyjna (jeśli taka była!) ws. pochówku śp. Lecha Kaczyńskiego na Wawelu zdaje sobie sprawę z tych przemilczeń? Jakiej patriotycznej odwagi potrzeba, by politykować pod dyktando rusofobicznej strategii kompleksu jot, tuszującej prawdę historyczną o ich poprzednikach i przygotowującej świat do podboju jak Polskę? Czy po publikacji przemówienia rozpocznie się następny histerio-szał mendialny pt. “Patriotyczny Prezydent”, by wgrać c.d. Kłamstwa Katyńskiego w emocje Polaków?

  Odpowiedzi na te pytania pomogłyby ustalić, kto stoi za 10 IV. A to nie tyczy jedynie Polaków…**”

  Oczywiscie to co Pan napisal nt. wykonawcow stojacych za zbrodnia katynska jest prawda. Ale prawda jest tez fakt ze gdyby śp.Lech Kaczyński wypowiedział publicznie choćby jedno zdanie przeciwko żydom zostalby zniszczony przez media w 1 dzień. Nie da sie tego obronic. Może i bylby Pan mu za to wdzieczny i rzesza patriotow ale ich by w telewizji nie pokazywano. My bysmy wiwatowali na jego czesc na forum a 90% Polakow sluchala by w telewizji o tym jakim maluczkim i podlym czlowiekiem jest śp. prezydent. Gdyby powiedzial to co Pan by chcial, zrobiliby z niego wariata i nikt nie mowilby o katyniu tylko o tym ze prezydent zamiast pojednania atakuje. Na takim stanowisku trzeba sie liczyc ze slowami. Czasami lepiej jest cos przemilczec i dzialac czynnie na rzecz danej sprawy. Dlatego tez uwazam ze mimo tego co Pan sugeruje nasz prezydent byl prawdziwym patriota ktory musial sie trzymac sztywnych zasad poprawnosci politycznej ( i tak czesto sie z nich wylamywal), gdyz inaczej zostalby zniszczony. Pozdrawiam
  ==================
  od pb: dzieki, rozsadne, ale mogl zasygnalizowac cos odmiennego niz stara spiewka

  • kompresor said

   Bo to jest tak.
   Nie sposób szczerze sie wypowiadac w tych kwestiach jesli mamy blokade w postaci ustaw o antysemityzmie.Tak to sobie wymyślili i teraz trudno jest okrężną droga doszukiwac się prawdy.
   Co z toba będzie IPNie ??

 8. Mariusz said

  Uzupełnienie wpisu dlaczego nie wierzę w udział Rosjan

  1. System meaconing –
  http://www.wolnapolska.pl/index.php/Aktualno%C5%9Bci/meaconing-czyli-jak-oszuka-nawigacj-pokadow.html
  2. Kontrolerzy informowali o problemach jakby piloci nie rozumieli liczebników – prawdopodobnie podawano sobie różne dane, inne odczytywali piloci na przyrządach i inne w wieży
  3. Trzecia skrzynka wraca do Polski – Rosjanie najwyraźniej nie chcą mieć z tym nic wspólnego – są tam dane dotyczące nawigacji

  • Jose said

   Jeszcze kilka spraw nad którymi dyskutowałem wczoraj z kolegą. Staraliśmy się chłodno odnieść do wszystkiego. Zaznaczam, że dyskusja odbyła się kompletnie po trzeźwemu:…

   “Urządzenie nagrało dźwięki z przedziału pasażerskiego.

   W kilkudziesięciu ostatnich sekundach nagrania rejestrator z kokpitu nagrał rosnący szmer z przedziałów pasażerskich. Aż w końcu usłyszeliśmy nieludzki krzyk przerażenia i bólu – słowa jednego z wojskowych prokuratorów cytuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

   “Piloci wiedzieli, że zginą”

   “W kilkudziesięciu ostatnich sekundach nagrania rejestrator z kokpitu nagrał rosnący szmer z przedziałów pasażerskich.”

   – No ok. Nigdy z matmy nie byłem geniuszem, ale “kilkadziesiąt” jest trochę trudno podstawić w równaniu. Ile sekund dokładnie? Znając czas oraz typową prędkość Tupolewa podczas podchodzenia do lądowania (ok. 235km/h) nie jest trudno obliczyć ile km od miejsca katastrofy zaczął się ten “szmer”.

   – “Szmer” – z kontekstu wypowiedzi wynika, że coś musiało stać się przyczyną tego poruszenia na pokładzie. Ogólne podniecenie, że samolot za chwilę ląduje, jesteśmy na miejscu?
   Pasażerowie zauważyli coś niepokojącego w zachowaniu maszyny? Inna praca silników, nietypowe dźwięki, pękanie/wibracje konstrukcji, dym, swąd?
   Dziwne/nietypowe/niebezpieczne manewry pilotów? Duża prędkość opadania, zbyt niskie podchodzenie (widzieli coś za oknami?), silne turbulencje, duży przechył na skrzydło?

   “Aż w końcu usłyszeliśmy nieludzki…” – w którym momencie to było? Jak zaczęli ścinać drzewa, tratować lasek, uderzenia o ziemię?

   Na logikę biorąc, kilkadziesiąt sekund to co najmniej 20s przy prędkości około 200km/h…

   “Piloci wiedzieli, że zginą” – w którym momencie się dowiedzieli, na jakiej podstawie wiedzieli? Odczyt z urządzeń pokładowych, mieli jakąś wizję? I skąd Komisja wiedziała, że piloci wiedzieli? Ile sekund minęło od momentu, kiedy dowiedzieli się do momentu kolizji?

   Całe to oświadczenie przywodzi mi na myśl takie puszczenie oczka do nas “Kapujecie co mamy na myśli?”

   Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę na fakt, że teren na którym rozbił się samolot jest dość mocno podmokły i grząski, a samolot wygląda, jakby rozbił się o skały. Las? CASA też rozbiła się w lesie, takim prawdziwym. Pod Smoleńskiem jest kilka większych drzew, reszta to jakieś krzaki i leszczyna. CASA była w większych kawałkach mając większą prędkość podchodzenia do lądowania (ok. 275 km/h).

   No i jeszcze zamontowany w Tupolewie system ostrzegania przed przeszkodami. Nie chodzi tylko o samą ziemię. Anteny, kominy, drzewa, budynki, wzgórza itd. System był uszkodzony? Pilot mimo ostrzeżeń zbyt niskiej wysokości postanowił to olać i wylądować w lesie?

   • Magda said

    ja do dziś nie znalazłam miejsca,w którym samolot zderzył się z ziemią.Jakaś dziura powinna być .

  • Jose said

   Jeszcze cytat z art. który podrzucił Mariusz:

   Meaconing czyli jak oszukać nawigację pokładową

   “Aby oszukać nawigację pokładową należy użyć techniki o nazwie: “meaconing”; Recording and rebroadcast on the Receive Frequency to confuse Positioning.
   Polega ona na tym że sygnał satelity jest nagrywany i z niewielkim przesunięciem w czasie i z wiekszą mocą niż sygnał satelity puszczany w eter na tej samej częstotliwości, na której nadaje satelita. Im mniejszy jest interwał czasu stosowanego meaconingu, tym trudniej jest go rozpoznać, a wynikiem jest błędne określenie własnego położenia.

   Jeśli zmiana pozycji jest niewielka (a tak było w przypadku tego lotu) to nawet inteligentny odbiornik typu: Receiver-Autonomous-Integrity-Monitoring nie jest w stanie tego szwindlu rozpoznać.”

  • Aśka said

   http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100420&typ=po&id=po22.txt
   Wtorek, 20 kwietnia 2010, Nr 92 (3718)

   Piloci mogli zostać wprowadzeni w błąd

   Prezydencki samolot Tu-154M wyposażony w system TAWS mógł bezpiecznie wylądować na lotnisku pod Katyniem – uważa Marek Strassenburg-Kleciak odpowiedzialny za analizy strategiczne i rozwój sytemów trójwymiarowej nawigacji w koncernie Harman Becker.

   Jego zdaniem, urządzenia pokładowe są tak dokładne, że piloci bez trudu powinni byli wykonać ten manewr – chyba że wskazania nie były prawdziwe. Znane są bowiem techniki umożliwiające fałszowanie ich danych, często w sposób niemożliwy do zweryfikowania przez pilotów. Wówczas tragedia jest nieunikniona.

   W ocenie Marka Strassenburga-Kleciaka – potwierdzonej przez niemieckiego eksperta Hansa Dodla, autora książki „Satellitennavigation”, oficera Bundeswehry, inżyniera i profesora – analiza zdjęć z katastrofy prezydenckiego samolotu wykonanych przez Sergieja Amielina pozwala sądzić, że Tu-154M z polską delegacją na pokładzie zbliżał się do pasa startowego we właściwy sposób. Tyle że samolot znajdował się w niewłaściwym miejscu. Dokumentacja zdjęciowa pokazuje, że samolot leciał tak, jak powinien: w odpowiednim kierunku (wynika to z analizy poszczególnych uszkodzeń na czubkach pierwszych drzew) i z właściwym nachyleniem horyzontalnym maszyny przy podchodzeniu do lądowania. – Różnica polega tylko na przesunięciu fazowym samolotu: w płaszczyźnie poziomej o ok. 15-25 m do prawidłowego kursu, a w pionie o ok. 5 m; maszyna leciała za nisko – podkreśla Marek Strassenburg-Kleciak. Jak dodał, dane z systemu TAWS (Terrain Awareness and Warning System), w który wyposażony był samolot prezydencki, pokazują pilotom trójwymiarowy model terenu z dokładnością wysokości nawet do 1 metra i umożliwiają pomyślne lądowanie nawet w złych warunkach pogodowych. – Rozwijałem i współtworzyłem systemy trójwymiarowej nawigacji, dlatego też trudno mi to sobie wyobrazić, jak system TAWS, który był zainstalowany w samolocie prezydenta Kaczyńskiego, mógł zawieść. No chyba, żeby mu „pomóc”. Inaczej z tym systemem nie można się rozbić – dodaje.
   W jaki sposób wskazania urządzeń mogły zostać przekłamane? W tym celu stosuje się technikę o nazwie „meaconing” (Recording and rebroadcast on the Receive Frequency to confuse Positioning). Jak tłumaczy nasz ekspert, polega ona na tym, że sygnał satelity jest nagrywany przez specjalne urządzenie i z niewielkim przesunięciem w czasie i z większą mocą niż sygnał satelity puszczany w eter na tej samej częstotliwości, na której nadaje satelita. – Im mniejszy interwał czasu stosowanego w „meaconingu”, tym trudniej go rozpoznać, co w konsekwencji prowadzi do błędnego określenia własnego położenia – wyjaśnił Strassenburg-Kleciak. Jak dodał, jeśli zmiana pozycji samolotu jest niewielka – a tak było w przypadku prezydenckiego lotu – to nawet inteligentny odbiornik (typu Receiver-Autonomous-Integrity-Monitoring) nie jest w stanie wykryć oszustwa. Przekłamanie urządzeń pokładowych można wprowadzić zarówno za pomocą satelity, jak i urządzeń znajdujących się na lotnisku. Jeśli zjawisku towarzyszą złe warunki pogodowe, piloci pozostają bezbronni. – Różnica położenia, jaką pokazuje trajektoria samolotu, jest typowa dla „meaconingu”: aby sygnał nie mógł być wykryty, przesunięcie fazowe sygnału równe jest nanosekundom. Daje to przesunięcie położenia rzędu tych wielkości, które widać na dokumentacji Amelina – powiedział Strassenburg-Kleciak. Jak zaznaczył, jego spostrzeżenia w rozmowie telefonicznej potwierdził Hans Dodel.

   10 kwietnia br. w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem zginęło 96 osób. Polska delegacja z Parą Prezydencką na czele leciała złożyć hołd polskim jeńcom wymordowanym w 1940 r. przez NKWD.
   Marcin Austyn

 9. Julka said

  Wypowiedż pisarza i historyka Webstera Tarpley`a, dużo wcześniejsza, ale i aktualna m.in „Obama chce, aby Europa stała się narzędziem przeciw Rosji”

  Bądżmy wiec odporni na manipulacje i obserwujmy. Ciekawe jak sobie poradzą z dobrymi stosunkami Niemcy-Rosja. Układ NATO to też taka przykrywka do werbunku jeleni na wojny. W katastrofie zginęli generałowie Układu i nikogo to nie obchodzi.

  • Jane Burgermeister said

   Uwaga na Tarpley’a. Kontrolowana opozycja.
   ==============
   od pb: za lakonicznie, wyjasnij

 10. Irena said

  p. Sławomir Wiśniewski (ten montażysta tvp):
  „– Usłyszałem huk silników i wyjrzałem na zewnątrz, żeby zobaczyć, jak samolot podchodzi do lądowania. To był rządowy tupolew w biało- czerwonych barwach. Na ogonie szachownica, czerwony pas na białym tle. Zdziwiło mnie jednak, że maszyna jest pochylona o 40 stopni. Nagle jednym skrzydłem zaryła w ziemię. Huk, eksplozja i pożar. Rozbiła się – relacjonował Wiśniewski.”
  http://www.rp.pl/artykul/460145_Nie_moglem_uwierzyc_w_to__co_widze.html

  a w wersji z 13-04-2010 mówi:
  „Co pan widział z okna?

  Całej sylwetki samolotu, od dzioba do ogona, nie widziałem. Tylko lewe skrzydło orzące ziemię oraz fragment kadłuba. Jakiś znak rozpoznawczy na nim. […] W pierwszej chwili pomyślałem: a może to jakiś mały sportowy samolot? Może wojskowy? Tak czy inaczej, złapałem kamerę i pobiegłem w kierunku miejsca katastrofy.”
  http://www.rp.pl/artykul/460798_Widzialem__spadajacy_samolot.html

  • Magdalena said

   Ok, tez cos nie tak z jego wypowiedziami. Twierdzi, ze przez okno widzial, ze „To był rządowy tupolew w biało- czerwonych barwach. Na ogonie szachownica, czerwony pas na białym tle”.
   Z nagrania video, ktore od niego pochodzi wynika, ze byl zdziwiony, jak zobaczyl ta bialo-czerona szachownice na ogonie, nawet spbie zaklnal. Dziwne.
   ====================
   od pb: czy w gazecie byly jego wlasne slowa czy ‚fakt medialny’?

 11. Mariusz said

  i jeszcze to
  gegenjay.wordpress.com/2009/08/13/karty-illuminati/
  http://www.iluminaci.pl/iluminaci/illuminati-cards-karty-iluminatow
  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en|pl&u=http://todayperhaps.com/2009/04/16/illuminati-new-world-order-card-game/

  • Mars said

   Trzy ostatnie karty na dole :
   Combinet Disaster, Kilk for peace, Tape runs out

   Oni zwyczajnie się bawią, dla nich to jak komputerowa gra . Zwyczajnie tworzą nam teatr-rzeczywistość, to samo będzie z rokiem 2012-wyprodukują holograficzny koniec świata . Jeżeli będzie jakikolwiek koniec w tym roku , to będzie pochodził od nich-ale nie od Boga-a właściwie też, oni robią coś o wiele więcej, zwyczajnie bawią się w Boga…

   • Brenda said

    Jezeli to jest gra to moze jest jakas zasada tej gry? Moze wynika z niej jakas kolejnosc? Cos jak w pokerze?

   • Brenda said

    A to karta dla Polski:

    http://todayperhaps.shutterfly.com/572

    obym sie mylila…:(

   • Mars said

    Wyobraź sobie że to działa jak program(gra)-działa według schematów, komend-wystarczy że wprowadziłbyś błędy do kodu źródłowego i się posypie…
    Zbaczam z głównego tematu ale:

    Tak też działają Iluminati-mają kompletnie wyłączoną empatię bo czy program może odczuwać?
    Była taka gra na PC o nazwie „Age of Empires” . Może ktoś grał ? Otóż mamy tam swoją cywilizację,mamy cywili-robotników, wirtualnych żołnierzy których posyłamy na śmierć kiedy podbijają kolejne terytoria-zrobią wszystko co chcemy bo to w końcu gra, tak została napisana, tak działa program . Jeśli by ktoś pozmieniał coś w jej działaniu tak aby postacie którymi kierujemy przestały nas słuchać i nie reagowały na klikanie myszka to co wtedy ?Po grze!Nie ma rozkazów, nie ma władcy, nie ma przemocy i kolejnego podbijania terytoriów-gra przestaje być grą .
    Ludzie którzy rządzą tym światem też stworzyli nam wirtualną rzeczywistość, bo tylko w takiej można sterować nami, nakładać podatki, tworzyć prawo,strach i władzę .
    Nawet religie na świecie są wirtualne bo jak np.udowodnić istnienie i wyższość jakiegoś Allacha nad Buddą czy Jezusem(ten ostatni akurat wiarygodny bo najbardziej ludzki) ?Proste:stworzyć program-system wierzeń który to zasugeruje po czym wgrać to do ludzkiego umysłu .

    Co się musi stać aby ten matrix się skończył ???

   • Jose said

    Z tego co patrzę, to podobne jest to do karcianki Magic the Garhering. Opisy i cała reszta bardzo podobna. Widać że zestawów kart trochę wyszło, czyli prawdopodobnie można tworzyć własne decki (talie).
    Zasady gry. Jeżeli faktycznie opiera się to na podobnych zasadach jak w Magicu, to celem gry jest wykończenie przeciwnika. Oczywiście każdy z graczy ma swoją własną talię z niemałym orężem. Może blokować, atakować itp. Nie będę się tu rozpisywał na jakich dokładnie zasadach to działa. Można poszukać w necie. Nie znaczy to że gra Illuminati działa tak samo. W każdym razie wynika z tego, że my mamy także swój ruch na który oni czekają. I tak w kółko.
    Jeżeli są tu jacyś masterzy od Magica, może zdołają powiedzieć więcej coś na temat gry Illiminati.

  • Jane Burgermeister said

   Publikują mój artykuł sprzed 8 miesięcy bez podania źródła. Świnie.
   ===============
   od pb: Marek, wpisalem sie na http://www.iluminaci.pl/iluminaci/illuminati-cards-karty-iluminatow ze ukradli czesc artykulu z grypa666; ty tez napisz = jestem zdegustowany e-nieuczciowscia na polskich portalach = to juz n-ty przypadek

 12. Bie wiem czy gdzieś to tu padło?
  Są propozycje aby skierować żądanie społeczne do Sejmu, Senatu i Rządu RP o natychmiastową dymisję rządu i rozpisanie nowych wyborów do Sejmu. Rząd tymczasowy powienien się składać z przedstawicieli wszystkich głównych partii politycznych.
  Sytuacja w jakiej znalazła się Polska jest wyjątkowa, nie przewiduje jej Konstytucja, ani też żadne ustawy.
  Ponieważ zachodzą podejrzenia, że katastrofa nie była z przyczyn naturalnych, a był to zamach z przyczyn politycznych, takie rozwiązanie samo się narzuca. Tylko decyzja Narodu odnśnie tego kto ma rządzić naszym państwem może nas uchronić.

  • felicyta said

   @monitorpolski powiedział/a
   20 Kwiecień 2010 @ 10:53 am „Są propozycje aby skierować żądanie społeczne do Sejmu, Senatu i Rządu RP o natychmiastową dymisję rządu i rozpisanie nowych wyborów do Sejmu.”

   -bardzo dobra propozycja, ale czy wykonalna?

 13. Zobaczcie ten sam filmik z rosyjskiej telewizji z 12 kwietnia:

  Nie ma żdanych strzałów!
  Wygląda na to, że jesteśmy manipulowani!

  • Zapsa said

   Proponuję odrzucić wszelkie pewniki, bo teraz to my będziemy miec tyle ścieżek dźwiękowych, co dziennikarzy. To, że wycięto strzały nie znaczy,że Rosja zrobiła ten zamach, przecież ich tv może być tak samo zasyfiała jak nasz tvn – u nas przecież też wycięli strzały, równie dobrze mogli to zrobić Polacy. Poza tym wcześniej wspomniałam,że po rosyjsku może mówić każdy, nie musi to być Rosjanin – Mizia ostatnio coś wspomniał,że jego znajomy zdementował iż miałby być rosyjski akcent na filmie. Coraz więcej mamy przesłanek sugerujących, że to Rosja – niby nie ma być mowy o zamachu,niby takie słowo nie padło,a jednak non stop nowe manipulacje: a to światła wymieniane, a to ten filmik, a to wycięcie strzałów.
   Jakby mieli zlikwodować autora filmu raczej zrobiliby to zanim filmik trafił do sieci – likwidacja go po opublikowaniu nagrania byłaby kiepskim posunięciem(widzieli biegającego gapia z telefonem i słyszącego ich strzały i pozwolili mu odejść?potem nagle zrozumieli swój błąd i go dopadli? dziwne), nie sądzę by „służby” działały w tak oczywisty i czytelny sposób.No i sam fakt nagrania podczas egzekucji jest wątpliwy – raczej zrobiliby to po cichu, z tłumikiem, bez dziadka w tle i bez biegającego faceta z komórka krzyczącego „ja pier…lę”.
   Ogólnie cuchnie prowokacją na całego.

   • Wcale nie sugeruje, że rosyjska telewizja wycięła strzały i głosy. Wręcz przeciwnie, twierdze, że dodano je później! Nagranie jest z 12 kwietnia, te ze strzałami chyba z 14.

   • Taka Tam... said

    ze strzalami bylo tez z 12 kwietnia, albo i wczesniej, ja w kazdym razie widzialam je 12 wieczorem jeszcze na koncie yt tego ‚ukrainca’ co niby nie zyje

  • Pit said

   Jak ubiorę słuchawki, to słyszę ten pierwszy strzał w 1:27, ale jest jakby zmiękczony, albo podcięty. Czyli wygląda, że dla celów telewizyjnych strzał został nieco wyciszony. Głosy typu „dawaj gnata” pozostały. Nadal nie wyklucza to możliwości, że oryginalne video mogło być od pierwszej kopii zmanipulowane. Nadal nie wykluczone jest też, że było ono w 100% prawdziwe.

   • Brenda said

    Wczoraj przed 12-ta w nocy byl reportaz w TVN ze Smolenska. Taki skrot po katastrofie, relacje ludzi na miejscu, gdzie byl J. Kaczynski w jakim hotelu i o zapewnionej opiece nad poszukujacymi informacjami nt. poleglych.
    Film z komorki oczywiscie tez byl, ale w zasadzie wyciszony „tam gdzie trzeba”.

   • Magda said

    na chwilę załóżmy,że ten filmik to blef,pytanie jakie się nasuwa brzmi:KTO I PO CO zrobił coś takiego.
    Jeśli ścieżka dźwiękowa jest zmanipulowana,to zwróćcie Państwo uwagę,że w tej mistyfikacji musiało brać udział wielu ludzi i z głosów ,jakie tam słychać -nie były to jakieś małolaty.

   • Magdalena said

    @Magda
    Jest tyle filmow czy to polskich czy rosyjskich (np.”czterej pancerni”), z ktorych mozna bylo „pozbierac” wycinki rozmow, nie trzeba do tego „zatrudniac” nikogo.
    Tak na marginesie to jest w tym nagraniu jeden glos, ktory kojarzy mi sie z pancernymi.

  • Mars said

   Strzały byłyby niepoprawne politycznie…

   Zostały zwyczajnie wyciszone,albo wycięte z podłożeniem innych fragmentów . Gdybyście spytali niejednego realizatora dźwięku w TVP w każdym kraju to by Wam powiedział(chociaż raczej nie-nie powiedziałby) jakie się ściemy robi w nagraniach i że to jest norma …

  • Dawid said

   Jesli nie mozna czegos usunac, to nalezy poddac w watpliwosc jego autentycznosc. Z filmem spawa wyglada tak, ze wszyscy go maja juz na dyskach i probuje sie mamilulaowac dzwiekami i obrazem. Poblikuje sie go gzdies w tle w wiadomosciach, aby juz nikt nie zwracal na niego uwagi.

 14. Kier said

  IPN pogrzeb Janusza Kurtyki Kraków Msza Św. piątek 23 kwietnia godz. 13-ta Kościół Św. Piotra i Pawła ,
  wystawienie trumny w kościele już od czwartku

 15. Kier said

  Piloci mogli zostać wprowadzeni w błąd
  Prezydencki samolot Tu-154M wyposażony w system TAWS mógł bezpiecznie wylądować na lotnisku pod Katyniem – uważa Marek Strassenburg-Kleciak odpowiedzialny za analizy strategiczne i rozwój sytemów trójwymiarowej nawigacji w koncernie Harman Becker. Jego zdaniem, urządzenia pokładowe są tak dokładne, że piloci bez trudu powinni byli wykonać ten manewr – chyba że wskazania nie były prawdziwe. Znane są bowiem techniki umożliwiające fałszowanie ich danych, często w sposób niemożliwy do zweryfikowania przez pilotów. Wówczas tragedia jest nieunikniona.
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100420&typ=po&id=po22.txt
  ———–
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100420&typ=po&id=po71.txt
  ———–
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100420&typ=po&id=po61.txt

  • Magda said

   „Jest to możliwa przyczyna. Można rozważyć np. błąd wysokościomierzy, błąd regulacji wysokościomierzy, błąd nastawienia wysokościomierzy, bo wiadomo, że załoga dostała ciśnienie nad poziomem lotniska, czyli nastawę de facto wysokościomierza taką, że samolot, kiedy wyląduje, wysokościomierz będzie pokazywał zero. Jeżeli był tu jakiś błąd albo wysokościomierz był źle wyregulowany, mogło być takie przekłamanie” – mówi Krawcewicz w RMF FM.

   Specjalista ze „Skrzydlatej Polski” podkreśla, że maszyna była zdecydowanie za nisko. „To jest bardzo skomplikowane i też czekam na wyniki prac komisji. Natomiast w normalnym, cywilnym statku powietrznym, który stosuje normalną, cywilną procedurę podejścia, jest jakaś ścieżka podejścia podana w dokumentacji lotniska, wiadomo, że piloci takową mieli. Z reguły to jest dosyć podobna procedura, z której wynika, że nad tą bliższą radiolatarnią samolot nie powinien się znajdować niżej niż 120 metrów, tego rzędu jest to odległość podana w dokumentach” – wyjaśnia Krawcewicz.

   Z tego wynika, że samolot prezydencki, który był na kilometr przed pasem startowym kilkanaście metrów nad ziemią, leciał o sto metrów za nisko. „Jest to taka minimalna wysokość opadania, do której wolno się pilotowi zniżać i jeżeli po osiągnięciu niej coś jest sygnalizowane albo przez automat głosowy w kabinie, albo przez nawigatora, który monitoruje wysokościomierze. Okazuje się, że pilot obserwujący, monitorujący lot – ten, który wygląda przez okno – nie widzi ziemi, krzyczy , wszyscy się rzucają natychmiast do zwiększenia mocy i trzeba to zrobić bez względu na to, co się dalej wydarzy – nie szukać ziemi” – mówił Krzysztof Krawcewicz w RMF FM.

   http://dziennik.pl/wydarzenia/article588556/W_tupolewie_zawiodly_wysokosciomierze_.html

   • Magda said

    chyba jedno z urządzeń do pomiaru wysokości ,to była rurka Pitota
    http://pubserv.uprp.pl/PublicationServer/Temp/j8jhml0v04chdabiglunc72b31/PL25749B1.pdf

   • hjk said

    To ściema jak ponizej z nawigacją. Pilot tej klasy na oko ocenia, jaka jest wysokość, to nie była noc…a jaką wysokość mu pokazywąły przyrządy podczas lotu i na jakiej podstawie? Gdyby zobaczył, ze jest za nisko, po prostu „dałby gazu i poderwał samolot”. Ale czemus nie mógł tego zrobić tylko się przechylił skrzydłem na bok…

   • Magda said

    do Hjk
    nie o to mi chodziło,to urządzenie -rurka Pitota -nie jest elektroniczne tylko mechaniczne

   • Kier said

    …- Im mniejszy interwał czasu stosowanego w „meaconingu”, tym trudniej go rozpoznać, co w konsekwencji prowadzi do błędnego określenia własnego położenia – wyjaśnił Strassenburg-Kleciak. Jak dodał, jeśli zmiana pozycji samolotu jest niewielka – a tak było w przypadku prezydenckiego lotu – to nawet inteligentny odbiornik (typu Receiver-Autonomous-Integrity-Monitoring) nie jest w stanie wykryć oszustwa. Przekłamanie urządzeń pokładowych można wprowadzić zarówno za pomocą satelity, jak i urządzeń znajdujących się na lotnisku. Jeśli zjawisku towarzyszą złe warunki pogodowe, piloci pozostają bezbronni. – Różnica położenia, jaką pokazuje trajektoria samolotu, jest typowa dla „meaconingu”: aby sygnał nie mógł być wykryty, przesunięcie fazowe sygnału równe jest nanosekundom.
    Daje to przesunięcie położenia rzędu tych wielkości, które widać na dokumentacji Amelina – powiedział Strassenburg-Kleciak. Jak zaznaczył, jego spostrzeżenia w rozmowie telefonicznej potwierdził Hans Dodel.
    … nasz dziennik 20.04.2010

 16. Zapsa said

  Na onecie same tendencyjne badziewne artykuliki, prowokacje i nagonka na Ruskich:

  http://wiadomosci.onet.pl/2158055,11,kto_i_po_co_wykonywal_prace_przy_oswietleniu_lotniska_po_
  katastrofie,item.html

  http://wiadomosci.onet.pl/2157949,11,lista_pasazerow_tu-154_byla_nie_do_zaakceptowania,item.html

  A tu o rezygnacji Dorna(tego od Saby?:) ) z kandydowania na prezydenta:
  http://wiadomosci.onet.pl/2158016,11,kolejny_kandydat_rezygnuje_z_wyborow,item.html

  I oczywiście straszak w postaci popiołu nadal aktualny:
  http://wiadomosci.onet.pl/2157999,441,zaobserwowano_nietypowa_warstwe_popiolu,item.html

  Na co najmniej pracę magisterską z psychologii nadają się komentarze na onecie – takiego zacietrzewienia, jadu i opluwania nie było tam już dawno.Jedyne sensowne jakie się pojawiają są tak zbesztane,że ludzie normalni przestają pisać cokolwiek. Wygląda to jakby sforę półgłowych małolatów posadzono przed kompami i kazano się bawić w prowokacje.

 17. Dawid said

  WINNI KATASTROFY SĄ PUTIN I TUSK !

  Zrodlo http://www.abcnet.com.pl/node/6505

  Przed przylotem samolotów Putina i Tuska, kilka dni wcześniej na lotnisku w Smoleńsku zamontowano urządzenia umożliwiajace naprowadzanie samolotu z wieży. Ich lądowanie było w pełni bezpieczne!
  Po wizycie dwóch Premierów aparaturę wywieziono!
  Nie zainstalowano jej przed przylotem polskiej delegacji z Prezydentem RP na czele.
  Putin nie miał za co lubić Lecha Kaczyńskiego! Pamiętał mu Gruzję. W obronie małego państewka stanęły Polska i Ukraina oraz Litwa, Estonia, Łotwa. Czterech Prezydentów i jeden Premier przylecieli do napadnietej przez Rosję Gruzję. Rola Lecha Kaczyńskiego -Prezydenta Rzeczpospolitej w tym akcie solidarności była jasna! My Polacy byliśmy dumni z naszego Prezydenta!
  Być może Putin pomyślał tak: niech przyjeżdża, może się rozbije! Innego wytłumaczenia braku odpowiedniej aparatury na lotnisku nie ma. Nie mam na razie wystarczajacych podstaw by sądzic, że uznał, iż nie będzie ona potrzebna bo i tak się rozbiją
  Stan przygotowań
  Polski MSZ podległa Tuskowi jako szefowi Rządu. Winien Sikorski zlecić swoim podwładnym sprawdzenie stanu przygotowań strony rosyjskiej! Ale Tuskowi na tym nie zalezało wprost przeciwnie. Minister Spraw Zagranicznych podczas kampanii w prawyborach mówił o Lechu Kaczynskim jako o byłym Prezdencie! W procesie karnym zawsze podejrzanym jest ten, kto uzskuje korzyść! Teraz PO nawet nie czekając na pochówek „dorzyna watachę”.
  Pracownik Ambasady Polskiej w Estonii w rozmowie z obywatelem tego państwa, ktory przyszedł z kondolencjami na pytanie i co teraz będzie z Polską – odpowiedział, że teraz będzie w Polsce lepiej, spokojniej, nie będzie tej szarpaniny z aferami, napaści i obwinień. Estończyk był przerażony wypowiedzią pracownika Ambasady Polskiej! Treść tej rozmowy natychmiast mi przekazał.
  Tak więc dwaj przyjaciele Putin i Tusk na oczach całego świata padli sobie w lesie katyńsko- smoleńskim w objęcia!
  Śledztwo powinna prowadzić międzynarodowa komisja. Zginęli wszyscy najwyźsi dowódcy dużego państwa NATO!
  Wyrżnieto w sensie dosłownym „watahę” i wyrżnieto polską inteligencję do trzeciego pokolenia jak uczyli towarzysze Lenin, Stalin i Beria! Zginęli synowie i wnukowie rozstrzelanych polskich oficerów w Katyniu.
  TEJ ZBRODNI ZAPOMNIEĆ NIE WOLNO !

  • hjk said

   mysle, ze pilot tej klasy wylądowałby nawet bez żadnego naprowadzania w dzień, tym bardziej, ze tam był z Tuskiem w środę, wiec znał teren. A poza tym chyba juz ustalone w swietle znanych informacji, ze to nie chodziło o naprowadzanie czy jego brak, ale o jakąś ‚usterkę’, bo samolot leciał na zbyt małej wysokości z mocnym przechyłem?

  • katia said

   no wlasnie ! rosja jako rosja moze byc nie winna ale winni moga byc (agent )Tusk i (agent) Putin!!!

  • Nie oszukujmy się. Można było tego uniknąć gdyby ludzie myśleli. Co myślał jeden z drugim general gdy wsiadal na pokład samolotu z taką ekipą? Co myślał prez. Kaczyński? Przecież 2 lata temu była katastrofa Casy z 20 wysokimi oficerami lotnictwa. Czynikomu nie przeszło przez myśl, że tamten wypadek mógł być zamachem? Mogę się załozyć, że padały żartobliwe stwierdzenia typu „jakby nas zestrzelili to by dopiero był numer!” Co myśleli gdy coś się zaczęło dziać – na kilkadziesiąt sekund przed katastrofą? Czy doszło to do nich, że czeka ich śmierć? Pewnie tak. Pewnie to co się stało z samolotem nie byo naturalne i doszło do nich, że ci na górze to zwykli idioci i ignoranci. Nie boje się użycia tych słów – wielu osób na wysokich stanowiskach w naszym państwie to są zwykli buńczuczni idioci. Nie mają zielonego pojecia co się dzieje na świecie. Większość osób na tym blogu przewyższa wiedzą polityczną byłego Prezydenta.
   =================
   od pb: czy sp pasazerowie wiedzieli ze poleca jednym samolotem? w ktorym momencie dowiedzieli sie: na zas, na lotnisku, czy dopiero w samolocie? jak laduje sie tylu VIP-ow = przyjezdzaja autami osobno pod samolot, czy zbieraja sie w poczekalni?

 18. hjk said

  jeden taki komentarz:
  „rl: Rosjanie są raczej tymi, którzy skorzystali przy okazji i dopomogli w zatarciu śladów

  Pierwszoplanowych organizatorów zamachu widziałbym raczej w ludziach byłych specłużb rodzaju WSI, którym Kaczyńscy się narazili. Wszystkim polecam artykuł „Marszałek Komorowski” z Gazety Polskiej nr 4/2010. Aby sprawnie przeprowadzić zamach trzeba przygotować nie tylko ludzi, którzy wkręcą blokadę steru ale również takich, co zajmą się oprawą medialną całego wydarzenia tak, aby skierować uwagę opinii publicznej na inne tory (słynne już rozgłaszanie dezinformacji o naciskach Prezydenta na pilota).
  To, że w 70-lecie zbrodni katyńskiej strona polska zechce urządzić obchody w Katyniu z udziałem Prezydenta Kaczyńskiego można było przewidzieć z prawdopodobieństwem 99% już 2-3 lata temu. Prawdopodobne w tym samym stopniu było także, że zechce polecieć z Prezydentem również jego brat.
  Stąd głównymi poszlakami wskazującymi na zamach było wstrzymanie zakupów nowych samolotów dla VIP-ów (genialnie rozdmuchane przez media) jak również zorganizowanie uroczystości rosyjskich w Katyniu przez Putina, które odbyły się chyba tylko po to, aby ocalić Tuska, zapewne co najmniej domyślającego się już, co knują ludzie pociągający go za sznurki. Zadziwiającym zbiegiem okoliczności propozycja urządzenia obchodów 7 kwietnia w Katyniu stala się głośna po zakończeniu remontu VIP-owskich Tupolewów w styczniu 2010. Dobrze też byłoby sprawdzić, który z urzędników Prezydenta układał listę osób lecących samolotem, bo to chyba nie była tylko zwykła niefrasobliwość.
  Był cel: OBAJ bracia Kaczyńscy, charyzmatyczni przywódcy – i była okazja: ich wspólny przelot samolotem. Według mnie do tego zamachu przygotowywano się co najmniej od dwóch lat.”

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33069

  • Magda said

   Kto był odpowiedzialny za zorganizowanie tej wizyty?

   Jakie polskie służby ją zabezpieczały?

   Czy nie powinni zabezpieczać tej wizyty także wojskowi,ze względu na skład delegacji?

   Czy któraś z tych służb była na miejscu przed katastrofą,aby zabezpieczyć miejsce lądowania samolotu?

   Co z dziennikarzami? Nikt nie miał tego relacjonować?A jeśli miał,to od którego momentu- od wylądowania samolotu,czy od wygłoszenia przemówienia i złożenia wieńca?

   Czy polski MSZ ma jakieś procedury odnośnie OFICJALNYCH i ZAPOWIEDZIANYCH wizyt????

  • mirek said

   ‚no i wygineli jak dinozaury’ a uwagi ocierające się o grożby,
   mogły być zachętą, albo pewnością?,
   inni za takie chyba by się w Guantanamo tłumaczyli.

  • Bardzo ryzykowne podejrzenia. Trzeba twardych dowodów by je wygłaszać. Ja wolę twierdzić, że to był HAARP gdyż mam podstawy – awaria żarówek, mgła, utrata komunikacji i może nawet zniszczenia. Jeśli twierdzisz, że to polscy konkurenci polityczni to musisz podać przesłanki do takiego stwierdzenia. To, że Tusk wybrał się w innym terminie nie jest żadnym argumentem.
   Jane Burgermeister podaje kolejny motyw, który by wskazywał na sprawcę – posunięcia prezesa NBP Skrzypka, które uderzały w przyszość Euro i w ogóle tej „Unii”.
   ====================
   od pb: za analitykami i publicystami zachodnimi, ktorych sporo bylo w prasie fachowej, Burgermeister podaje tylko jeden powod; nie moze podac wiecej skoro zignorowala podane na tacy badania nt kompleksu jot nazywajac je antysemickimi;
   uny lubia wielkie imprezy powiedzmy wielozadaniowe (11 IX) = jeszcze nie bylo dobrej analizy 10 IV pod tym katem, watpie ze nawet Macierewicz czy Michalkiewicz wiedza o co biega w calosci a nie tylko w polsko-rosyjsko-sluzbowym wycinku;
   takiej analizy moze nie byc bo Zachod malo obchodzi Polska; jesli juz to moze ludzie jak Bjerknes, ale czy on zna polskie i rosyjskie realia? wiekszosc pozostalych w tym prof Chossudovsky bedzie szumem dezorientacji;
   co do przekonania o uzyciu haarp – bylby zupelnie zbyteczny przy technologii sugerowanej od poczatku przez Mizie (wysokosciomierz), coraz czesciej potwierdzanej przez ekspertow; haarp nie rozwaliby kadluba i cial (i usmazyl je) w drabiazgi; musiala byc jakas bomba rozdrabniajaca plus palaca-wyparowujaca ciala (neutronowa?) = za tym swiadczylyby dwa wybuchy slyszane przez bodajze Wisniewskiego + rozblyski = zdjecia tych rozblyskow moglyby wiele wytlumaczyc = gdzie byli polscy reporterzy?

 19. hjk said

  @Głos66 powiedział/a 19 Kwiecień 2010 @ 7:01 am
  Do @Hjk :Ciekawe spostrzeżenie: “ciało duchowe” według Ciebie nie istnieje, natomiast “ciało astralne” już tak. A czy nie zauważyłeś, że mówimy o tym samym ?

  Odp: Nie, gdyż uważam „ciało astralne”, jesli w ogóle coś takiego jest, jako jakąś formę „subtelniejszej” materii (ew.energii), „aury” czy jak to nazwać, w każdym razie jest to coś materialnego, fizycznego. To, co duchowe, jest „oddzielone”, niezmieszane, niwidzialne samo w sobie zmysłami czy jakakolwiek aparaturą…

  • felicyta said

   Nassim Haramein udowodnil matematycznie, ze nie ma rozdzielenia miedzy materia a duchem.

   Wywiad z Nassimem Harameinem po CASYS’ 09

  • Głos66 said

   Można dywagować i spierać się na forum, czy „fizyczny” , czy „duchowy”.
   Lecz moim zdaniem ważniejsze jest, iż UNY wykorzystują fizyczne urządzenia do zawładnięcia naszym ciał fizycznych jaki i zniewolenia naszych umysłów (czy ciał duchowych).

 20. Dawid said

  Frament rozmowy z prezydentem Lechem Kaczynskim dla DZIENNIK, umieszczony w Angora Nr28(727), ( 13.VII.2008),s.17-18

  „Jestem osoba bardzo niewygodna z punktu widzenia pewnego ukladu sil, establishmentu, ktory uksztaltowal sie w pierwszej polowie la 90. Krytycznie odnosilem sie do uwczesnej rzeczywistosci. Szczegolnie z poztcji prezesa NIK. Tacy jak ja wywoluja poczucie zagrozenia. Ponad miare, bo moja dzialalnosc na stanowisku ministra sprawiedliwosci byla walka tylko z kryminalna przestepczoscia. Ale ja sam nie zdawalem sobie sprawy z tego, jak niewiele dzieli zorganizowana przestebczosc od swiata biznesu i pewnej czesci swiata pilityki. Ta wiedza przychodzila czasem.Na przyklad o tym, ze biznesmen, ktory jest znajomym premierow, potrafi siedziec przy jednym stole z zawodowym morderca i omawiac sprawe zabojstwa szefa policji(…)

  „Poza drobna nowelizacja kodeksu cywilnego za rzadow PiS, gdzie byl blad, zawetowalem tylko ustawe medialna. Wiec twierdzenie premiera, ze ja paralizuje prace rzadu, jest absurdem. Nie podejmuje rzadnych dzialan o takim charakterze. Natomiast nie kryje swoich przekonan. Jesli sie traktuje wielomilionowy majatek jako kolejna mase upadlosciowa do nabycia 10 procent jego wartosci, to nie ma na to mojej zgody”.

  Dla kogo byl niewygodny niezyjacy prezydent Lech Kaczynski?

  • hjk said

   Dla tych pewnie, co właśnie „prywatyzują” PZU…

  • Zgodze się, że Kaczyński miał dobre intencje w swoim mniemaniu. Był dobrym patriotą – w swoim mniemaniu. Był dobrym przywódcą – w swoim mniemaniu. Chciał dobrze, nie ma wątpliwości, ale czy było to dobro dla nas wszystkich? Ściąganie do Polski B’nai B’rith? Przecież to świadczy o zero wiedzy na temat ADL, masonerii, Bilderberga, Illuminati itd. Myślę, że prezydent Czech Klaus stoi o wiele wyzej.
   Dlatego byłem i będe przeciwny pochowaniu Prezydenta na Wawelu. Nie, nie będę stał z łopatą przed Wawelem…
   ====================
   od pb: oceniasz sp Prezydenta dosc laskawie — zobacz artykuly nastepnego dnia tu na blogu
   https://grypa666.wordpress.com/2010/04/21/wielka-hutzpa-sayan-na-wawelu/
   sklanaim sie do tych ostatnich, podobnie wywnioskowalem w badaniach do referatu naukowego nt stosunkow polsko-zydowskich:
   http://piotrbein.wordpress.com/2009/12/28/revisionism-role-reversal-and-restitutions/

 21. hjk said

  @aabbcc powiedział/a 19 Kwiecień 2010 @ 11:56 am
  „duza wilgoc i otoczenie (las) oraz grobowa cisza pozwala uslyszec naprawde nawet najdalsze dzwieki, pozatym na filmie nikt nie szepce, sa to glosne rozmowy i krzyki.
  WAZNE:
  Dla tych ktorzy jeszcze wierza ze to byly strzaly odstraszajace dwa fakty:
  1. 66 sekunda filmu po lewej stronie miedzy galaziami drzewa w tle kolo ogniska po 2 wystrzale widac dymek wychodzacy z broni w kierunku ziemi (jest to mniej wiecej w miejscu gdzie duzo osob uwaza ze lezy czlowiek w bialej koszuli kolo skrzydla)
  2. mniej wiecej po 10 minutach od tego filmu pojawia sie nasz dziennikarz z kamera i chodzi sobie po miejscu katastrofy jak gdyby nic nawet straz pozarna nie zwraca na niego uwagi i filmuje wszystko a panow ktorzy strzelali i krzyczeli juz dawno nie ma….”

  No własnie – co się stało z ciałami – zabrali ze sobą i dlatego brak tych 20tu?

  • tylk_prawda said

   wszechstronny patrz podpunkt nr. 2 w poscie ktory komentujesz i nie spamuj

  • ALFA said

   Rozsądne przetłumaczenie (i wytłumaczenie) „filmiku” ze strzałami na końcu

   Z portalu Radio Maria „Wolna Polska” rozpowszechniającego zawzięcie „antyruskie” teorie spiskowe, bardzo elegancka wypowiedź kogoś dobrze orientującego się i w tajnikach języka rosyjskiego i w mechanizmie „położenia się na dachu” kabotującego samolotu.

   http://www.wolnapolska.pl/inde…..woci.html.

   Napisane przez Boże chroń Polskę przed nienawiścią…, 20 kwiecień 2010

   Cytat:
   Jątrzyć, jątrzyć jątrzyć, to wasza dewiza życiowa? Teorie spiskowe… Dajcie sobie ludzie spokój, wasz „kadłub/kokpit” to tylnia część samolotu, wystarczy zobaczyć jak wygląda tu154 w całości (tzn. przed katastrofą) kabina pilotów wygląda zupełnie innaczej i jest o wiele większa. Głosy, które słyszycie zadziwiły mnbei najbardziej… Jak można usłyszeć „DAWAJ GNATA” zamiast „Dawajcie riebiata”? Ni chuja sjebje – nie oznacza they don’t get me, jak to ktoś „mądry” tu napisał, ale jest to coś w stylu „niczego sobie” tylko w wersji wulgarnej. (apropo w tym filmiku rosyjskiej TV wyciszone zostało tylko Ni chuja siebie, ponieważ to troche tak jakby TVP w wiadomościach miało puścić film w którym ktoś powiedział by Ja pier*olę/ku*wa mać/lub inne przekleństwa… Nie wiem jak wy tego słuchaliście, ale ja tam mimo wszystko między słowami rosyjskiego komentatora/dziennikarza słyszę krzyki (a raczej anwoływania)

   NIe znacie rosyjskiego a podajecie się za znawców, lub nawet TŁUMACZY! TO JEST CHORE LUDZIE! Naprawdę ubolewam nad tym, że w naszym kraju są takie osoby jak wy, które we wszystkim doszukują się spisków, a już szczególnie winni muszą być Rosjanie/PO/ewentualnie Żydzi.. A może najpierw troche zorientujcie się w sytuacji znaim cokolwiek napiszecie…

   Teraz wam powiem co ja słysze na tym filmie:

   Uspokój się – to można usłyszeć faktycznie, według mnie nic w tym dziwnego, że Polacy byli na miejscu katastrofy, tym bardziej, że naprawdę niedaleko od tego miejsca miały się odbyć uroczystości katyńskie. Jednakże według mnie chodzić może tu o to, że ktoś zaczął panikować, albo próbować się przedrzeć bliżej wraku, USPOKÓJ SIĘ napewno nie krzyczał Rosjanin, gdyż ich uspakoj sja jest zupełnie innaczej akcentowanym.

   „patrz mu w oczy” jakbym się nie przysłyszała słyszę tylko zbitek słów rosyjskich.

   podobnie jest z „zostaniesz tu i zginiesz” zostaniesz tu można by było się dosłyszeć, ale nie sądzę, jeśli miałby to mówić oprawca, to gratuluję wam odkryto nowy spisek, Polaków zabili Polacy!

   Większość z tych tekstów słyszycie, ponieważ następuje tu podobny efekt jak przy słuchaniu piosenek z „another lyrics” np. Behemot – Kaka Demona… tam też każdy słyszy „łyżwiaż wie, że kotek odkopał prezent…” tak działa nasza podświadomość po prostu, że slyszymy to co chcemy…

   „uwijajtie sja” ludzie! wy naprawde myślicie, że nasze języki są aż tak podobne?! w rosyjskim nie istnieje coś takiego jak uwijać się… ja tam słyszę tylko „Riebiata” to coś w stylu naszego „koledzy”

   Podobnie jest z „nikagda uchoda” nie ma takiego sformułowania w języku rosyjskim, chyba, że mówił to jakiś analfabeta (bez urazy dla analfabetów), ale naprawdę to zupełnie nie gramatyczne i nie stylistyczne

   „dawaj tuda paskuda” no wybaczcie, ale słowo paskuda również w Rosji nie istnieje. Tam nie ma Davaj tuda, tylko jest davaj siuda, trzeciego wyrazu nie mogę rozszyfrować bo miesza się z odgłosami tła.

   „nie ubijajtie nas” no cóż jeśli już to w rosyjskim brzmiało by to nie UBIWAJCIE nas, a tak naprawdę, to ktoś kto choć troche zna rosyjski usłyszy tam „UHADZI OT SJUDA” – Idź z tąd

   „a gdzie uchodzisz kola” w rosyjskim słowo „gdzie” odnosi się tylko do położenia przedmiotów tzn. np gdzie leży książka, za to jeśli ktoś dokądś idzie to wtedy używane jest KUDA, poza tym tam słychać wyraźnie „Vsie nazad uhodzit'” lub „Vse nazad, uhodzim Kola”

   No i owo ni chuja siebie, o którym już mówiłam…

   ACh jeszcze „Zmiana planu, kula w łeb” tak… w języku rosyjskim oczywiście nie istnieje takie zdanie, brzmiałoby ono raczej „Mieniajem plan/rieszienie – pulja v golovu”

   Ludzie których widać na filmie, to zwykli spacorowicze, którzy przybiegli, żeby popatrzeć na to co się dzieje, jednakże nie dziwią mnie też strzały, które słychać w trakcie filmiku. Wyobraźmy sobie tę sytuację, na miejscu zdarzenia prawdopodobnie pierwszymi byli pracownicy, strażnicy lotniska. Widząc ludzi zbierających się na miejscu katastrofy (nic w tym dziwnego bo miejsce to znajduje się nieopodal drogi, często uczęszczanej przez spacerowiczów)mogli pomyśleć, iż :

   A) zadepczą ślady (teren błotnisty, ślady póki co dobrze widać, ale niedoświadczeni w procedurach gapiowie mogą je zatrzeć)
   B) Ukradną biżuterie i inne cenne rzeczy znajdujące się na miejscu katastrofy
   C) Zbiorniki z paliwem mogą wybuchnąć, więc byłoby to zagrożeniem dla ich życia…

   Powiecie pewnie Odpowiem: Tak, ponieważ wydarzyło się to na terenie wojskowym (wojskowi jak wiemy broń posiadają), a strzały były strzałami OSTRZEGAWCZYMI.


   Napisane przez Boże chroń Polskę przed nienawiścią…, 20 kwiecień 2010

   Cytat:
   Dlaczego ludzie widzieli ogień z silników i neinaturalny ich dźwięk? ponieważ pilot chciał poderwać samolot, więc potocznie mówiąc dodał gazu… (postawił na pelną moc silników)

   Dlaczego pilot wykonał gwałtowny skręt? przepraszam, ale czy my mówimy o tej samej katastrofie? tracąc skrzydło samolot automatycznie stracił element unoszący tę stronę samolotu, tak więc zaczął przechylać się na stronę złamanego skrzydła, a następnie najprawdopodobniej obrócił się o 180 stopni lądując na dachu.

   Wyobraźcie sobie teraz, wnętrze samolotu, samolot obraca się pasażerowie siedzą „do góry nogami” przypięci są pasami, więc mają skrępowane ruchy i uderzają dachem o ląd, tak więc pierwszy cios otrzymują po prostu w głowę. Dlatego też nei możliwym było poznanie osób po ich twarzach, gdyż… po prostu były zmasakrowane…

   Dlaczego wszyscy zginęli chociaż wiele razy Tupolewy lądowały w trudnych warunkach? No właśnie dlatego, że stracili skrzydło! gdyby go nie stracili najprawdopodobniej nikomu nic by się nie stało (przeklęta brzoza…)


   Napisane przez Boże chroń Polskę przed nienawiścią…, 20 kwiecień 2010

   Cytat:
   Dlaczego nie zaproponowano pilotowi innego lotniska wojskowego? BO TO SĄ LOTNISKA WOJSKOWE! TYLKO TO JEDNO ZOSTAŁO WARUNKOWO UDOSTĘPNIONE!

   Co do początkowo podanej ilości ofiar, to wynikła ona ze zliczenia dwóch delegacji, zamiast podania tej jednej konkretnej…

   CIEKAWA JESTEM CZY TAK JAK WSZYSTKIE INNE FORA/STRONY POŚWIĘCONE WIELKIEJ PRAWDZIE O ZAMACHU USUNIECIE MOJĄ WIADOMOŚĆ JAK NAJSZYBCIEJ SIĘ DA?

   Jeśli ktoś ma jakieś pytania/wątpliwości lub poparte kontrargumenty, to chętnie wdam się w dyskusję na ten temat.

   POZDRAWIAM
   ===================
   od pb: ladowanie na dachu tlumaczyloby masakre glow, jesli dach do wysokosci okien zostalby zdarty (poszukajcie na zdjeciach zwiezonych szczatkow tu154) = ale zadarty przez co, przez bloto? nie tlumaczy rozdrobnienia i zweglenia (?) cial = nie wiemy na pewno w jakim stanie byly szczatki cial, czy byly zweglone, w jakim stopniu rozdrobnione, czy kogos brakuje; nalezy wiec kwestionowac pewnosc komentatora rowniez co do innych spraw = zapraszamy komentatora do dyskusji

  • Jeszcze raz napisze: na filmie nic nie widzę. Duża kompresja mp4 daje takie zniekształcenia, że gałęzie można interpretować jako fragmenty ciała. Zajmuje się profesjonalnie motnażem, kompresją itd. Kolejne klatki z wyjatkiem tzw. „keyframes” są interpolacją sąsiednich, więc zupełnie nie odpowiadają prawdzie. Szczególnie w przypadku obrazu z dużą ilością szczegółów – bzdurą jest dopatrywanie się czegokolwiek.
   ===============
   od pb: to sa cenne opinie, teraz potrzebujemy oceny sciezki dzwieku; zachecam specow do wypowiedzenia sie

  • wszechstronny said

   Tak o ile czas wypadku sie zgadza.

 22. hjk said

  wazne – mozna to powtórzyć:
  kilka pytan powiedział/a
  18 Kwiecień 2010 @ 8:20 pm

  Franio: A ja mam tylko kilka pytań?

  1. Czy w 2010 samolot prezydencki z całym dowództwem wojska miał czy nie miał łączność on-line? Jakby ktoś zapomniał, to dzisiaj kioski z gazetami mogą mieć monitoring.
  2. Czy w naszym wojsku istnieje jakieś centrum dowodzenia, w którym oficer dyżurny śledzi cały czas i utrzymuje kontakt z najwyższymi dowódcami?
  3. Czy MSZ jest zdolne do natychmiastowego działania, czy tak jak opowiadał min. Sikorski w radio Tok FM “wysyłał SMS-y do Premiera, potem do…” itd? A jak się ministrowi bateria rozladuje, to co?
  Podpowiadam: można napisać króciutki program, który po wpisaniu treści SMS-a jednym >enter< rozsyła sygnał do wszystkich.
  4. Czy Polska, 38-milionowy kraj, dysponuje grupą szybkiego reagowania, a jeżeli tak, to dlaczego natychmiast nie poleciała do Smoleńska (oczywiście po uzgodnieniu ze stroną rosyjską, aby czasem nie doszło do konfliktu – zakładam, że Wojsko Polskie MA uzgodnione zasady współdziałania z sąsiadami na wypadki szczególne).
  5. Czy ktoś w MON pamięta, że Polska uczestniczy w wojnie w Afaganistanie? Czy ktoś wie, że np. rakieta Stinger daje się przenieść na plecach, a nawet nie trzeba celować. Minister Sikorski był w Afganistanie, to chyba pamięta? Mogli terroryści wysadzić metro w Moskwie, mogli też zaczaić się w lesie.. Dlaczego tak WAŻNY samolot nie miał eskorty wojskowej – jak nie polskiej, to rosyjskiej?
  Kiedy wreszcie doczekamy się konferencji min Klicha?

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33058

  • Magda said

   oczekiwałabym raczej dymisji nie konferencji

  • Magdalena said

   Ja bym tu dodala o kontrwywiadzie wojskowym. Mieli samolot caly czas na widelcu, dlaczego nie chca skomentowac? Zatajenie prawdy w imie czego?

   • Magda said

    na widelcu miała go także wieża kontrolna,która go prowadziła i nie chodzi mi teraz o tę w Smoleńsku.Smoleńsk przejął ten samolot od innej stacji kontrololi lotów.

 23. ALFA said

  Przejęcie obowiązków Prezydenta dokonało się z rażącym naruszeniem przepisów Konstytucji. Biorąc pod uwagę całokształt okoliczności wydarzeń z tragicznego 10 kwietnia 2010, uzasadnionym jest podejrzenie, iż doszło w Polsce do faktycznego zamachu stanu z uzurpacją władzy Prezydenta przez Marszałka Sejmu RP.
  Marszałek Sejmu RP, Bronisław Komorowski przejął obowiązki Prezydenta na mocy art. 131 pkt. 2 Konstytucji, który enumeratywnie wylicza przypadki objęcia przez Marszałka Sejmu obowiązków Prezydenta.

  [Kliknij tutaj aby powiększyć obrazek]

  Należą do nich:
  1) śmierć Prezydenta Rzeczypospolitej,
  2) zrzeczenie się urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej,
  3) stwierdzenie nieważności wyboru Prezydenta Rzeczypospolitej lub innych przyczyn nieobjęcia urzędu po wyborze,
  4) uznanie przez Zgromadzenie Narodowe trwałej niezdolności Prezydenta Rzeczypospolitej do sprawowania urzędu ze względu na stan zdrowia, uchwałą podjętą większością co najmniej 2/3 głosów ustawowej liczby członków Zgromadzenia Narodowego,
  5) złożenie Prezydenta Rzeczypospolitej z urzędu orzeczeniem Trybunału Stanu.

  Przejęcie obowiązków przez Marszałka Sejmu zostało ogłoszone publicznie dn. 10 kwietnia 2010 około południa. Pierwsze czynności faktyczne dokonane na mocy upoważnień od Marszałka Sejmu pełniącego obowiązki Prezydenta RP (m.in. ogłoszenie żałoby narodowe) zostały wykonane przed godziną 14.

  W czasie, w którym Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski formalnie i faktycznie przejmował obowiązki Prezydenta RP na mocy art. 131 pkt. 2 Konstytucji RP nie nastąpiło jeszcze formalne stwierdzenie zgonu Prezydenta Rzeczypospolitej, Jego Ekscelencji Lecha Kaczyńskiego. Zarówno z litery, jak i z ducha prawa (panował wtedy jeszcze ogromny chaos informacyjny i pojawiały się sprzeczne informacje o osobach, które mogły przeżyć katastrofę lotniczą w Smoleńsku) Pan Prezydent Kaczyński był w tych godzinach osobą zaginioną.

  Przejmowanie obowiązków Prezydenta przez Marszałka Sejmu w przypadku czasowej niemożliwości sprawowania urzędu (a za taki przypadek wobec zamkniętego katalogu przyczyn z art. 131 pkt.2 należy uznać zaginięcie Prezydenta) reguluje art. 131 pkt. 1 Konstytucji RP. Przytaczam brzmienie tegoż artykułu, zd. 2 i następne: „Gdy Prezydent Rzeczypospolitej nie jest w stanie zawiadomić Marszałka Sejmu o niemożności sprawowania urzędu, wówczas o stwierdzeniu przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej rozstrzyga Trybunał Konstytucyjny na wniosek Marszałka Sejmu. W razie uznania przejściowej niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Trybunał Konstytucyjny powierza Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej”

  Należy przy tym nadmienić, że nie miała miejsca okoliczność z art. 30 par. 1 Kodeksu Cywilnego, gdzie jest uregulowana możliwość uznania za zmarłego uczestnika m.in. podróży powietrznej. Przytoczony przepis wymaga bowiem upływu 6 miesięcy od daty katastrofy.

  Pierwsze informacje o zidentyfikowaniu ciała Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego pojawiły się dopiero w sobotę wieczorem.

  Reasumując, przejęcie obowiązków Prezydenta dokonało się z rażącym naruszeniem przepisów Konstytucji, stanowiąc delikt konstytucyjny. Biorąc pod uwagę całokształt okoliczności wydarzeń z tragicznego 10 kwietnia 2010, uzasadnionym jest podejrzenie, iż doszło w Polsce do faktycznego zamachu stanu z uzurpacją władzy Prezydenta przez Marszałka Sejmu RP.

  Krzysztof Skalski

  http://niezalezna.pl/article/show/id/33267

  • Julka said

   A śmierć stwierdza się urzędowym aktem zgonu, ale B.Komorowski -nauczyciel z wyształcenia, a przede wszystkim polytyk z poparciem, nie ogarnia takich podstaw.

  • Magda said

   i co teraz?

  • Magda said

   w/g kalendarium z wp ciało Prezydenta odnaleziono o 16.24.
   Nie wiem,o której zostało zidentyfikowane

  • felicyta said

   ” doszło w Polsce do faktycznego zamachu stanu z uzurpacją władzy Prezydenta przez Marszałka Sejmu RP”

   -to trzeba naglosnic, rozeslac wszedzie w Polsce i za granica!

 24. in said

  Wazne!!!!!!!!

  Z forum onetu:

  AUTOR FILMIKU ZE „STRZALAMI” NIE ZYjE!!!

  Osoba która ten filmik wrzuciła jako pierwsza na szybko go usunęła i jego konto też zostało usunięte! Autorem tego filmu był Adriej Mendierej, któremu wbito nóż w okolicach Kijowa 15 kwietnia 2010. Został przywieziony w tragicznym stanie do szpitala w Kijowie gdzie odłączono aparaturę!

  Nikt nie chce nawet zanalizowac tego nagrania, setki stacji radiowych maja odpowiedni sprzet, ale nikt sie nawet nie kwapi.

  http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,68652467,180224055,8267696,0,28350,forumeu.html

 25. ALFA said

  A tak przy okazji, w piątek w Krakowie w knajpie o nazwie „CK Browar” koło teatru „Bagatela”, został nakręcony dość interesujący wywiad, na temat przyczyn „królewskiego pochówku” małżeństwa Kaczyńskich na Wawelu, z moim dobrym znajomym, krakowskim, tak zwanym „heretyckim”, filozofem. Warto go posłuchać na:
  dr Marek Glogoczowski o pogrzebie Prezydenta Lecha Kaczynskiego na Wawelu

  • Słoneczna said

   Straszne brednie.
   ===================
   od pb: straszne wpisy tego typu = co konkretnie jest bredniami?

  • Zgadzam się brednie gada
   ================
   od pb: mianowicie?

  • Brednie bo nie pasuje do waszego wizerunku świata. Proszę podać w którym momencie są to brednie. Słowo „brednie” jest podobne do sowa „herezja” którą używała św. inkwizycja do zamykania gęby mówiącym prawdę. Niedaleko mu też do okreslenia „nielegalna opinia”, które jest używane przez niemieckie sądownictwo do zamykania ludzi na wiele lat w więzieniach.
   „Najpierw palono książki, potem ludzi” Opanujcie się! Podajcie konkrety!
   ===============
   od pb: brednia jest ‚autorytatywne’ powtarzanie natychmiastowej 1-ej bredni mendialnej o winie pilota i nacisku nan przez sp Prezydenta czy generalicje = nie ma na to zadnego dowodu a mnostwo poszlak ze tak nie bylo; MG bredzi tez w swych artykulach, np ostatnio ze orzel w karykaturze belgijskiej nt katastrofy jest orlem rosyjskim a nie polskim wiec skad ten lament Polakow = niechcialo mu sie nawet zajrzec do wiki po oba godla; z okazji Rocznicy Katynskiej i 10 IV, MG rozprowadzal swe artykuly, m.in. napisany kiedys z Izraelem Szamirem o koniecznosci zapomnienia o Zbrodni Katynskiej dla dobrych stosunkow z Rosja = odpisalem im w tamtym czasie (nie moge znalezc kopii emaila) ze zapomniec nie wolno, ani budowac stosunkow sasiedzkich na klamstwie lub milczeniu;
   Marku, pisalem ci zebys zajal sie powaznymi wywiadami z powaznymi ludzmi nt co dalej;

 26. Ja said

  UWAGA!!!
  Nad Krakowem lataja na BARDZO malej wysokosci, max 100m male samoloty spalinowe, dzwnie kraza nad miastem, robia kolka, nawroty. Dzisiaj lacznie widzialem juz ok 8 takich samolotow. Mam nadzieje ze nie rozpoczelo sie nic zwiazanego z ‚dezynfekcja'(od pylu?). Jezeli ktos cos wie, pisac.

 27. in said

  Film z wnetrza samolotu. Ekran telewizora.
  W wywiadzie z monika olejnik J.Kwasniewska powiedziala ze pasazerowie ogladaj moment ladowania na ekranie telewizora.(kwasniewska stwierdzila ze w czasie jednego z ladowana widziala ze sie pas konczy)

  Ponizej kilka innych nie widzianych zbyt zdjec.

 28. Mariusz said

  Zastanawiam się czy ta „samosia” to nie jest przekaz illuminati tego co zamierzają?

 29. ort said

  Czy ktoś z was mógł by sprecyzować listę zaginionych pasażerów bo nie mogę się doliczyć czyich ciał nie odnaleziono .

  • Magda said

   chyba nie znaleźli A.Natali-Świat

  • in said

   Oto lista ofiar katastrofy ktorych ciala sa wciaz w Moskwie.
   Podaje dwa zrodla:
   – liste osob
   – kim byli

   1.Lista osob http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ciala_21_ofiar_katastrofy_pod_smolenskiem_jeszcze_nie_134370-3–1-a.html

   2. Kim byli
   http://www.tvn24.pl/-1,1651566,0,1,oni-zgineli-_-lista,wiadomosc.html

   Postaralem sie pogrupowac by obraz byl przejrzysty

   Wojsko

   76. Andrzej Błasik, Dowódca Sił Powietrznych RP
   83. Andrzej Karweta, Dowódca Marynarki Wojennej RP
   89. Włodzimierz Potasiński, Dowódca Wojsk Specjalnych RP
   85. Bronisław Kwiatkowski, Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP
   79. Kazimierz Gilarski,Dowódca Garnizonu Warszawa

   Parlament

   78. Grażyna Gęsicka, przedstawiciel Parlamentu RP (szefowa klubu PIS)
   88. Aleksandra Natalii Świat, przedstawiciel Parlamentu RP (W Sejmie VI kadencji pełniła funkcje wiceprzewodniczącej Komisji Finansów Publicznych i wiceprzewodniczącej Klubu Parlamentarnego PiS.PiS)
   92. Arkadiusz Rybicki, przedstawiciel Parlamentu RP
   93. Wiesław Woda, przedstawiciel Parlamentu RP (Posel PSL)
   94. Edward Wojtas, przedstawiciel Parlamentu RP (posel PSL)
   95. Stanisław Zając, senator RP
   81. Mariusz Handzlik, Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

   Organizacje

   91. Andrzej Przewoźnik, Sekretarz ROPWiM (Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa).
   77. Edward Duchnowski, Sekretarz Generalny Związku Sybiraków
   84. Janusz Krupski, Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych
   86. Tadeusz Lutoborski, przedstawiciel Rodzin Katyńskich i innych organizacji

   Zaloga samolotu

   90. Arkadiusz Protasiuk, Pilot
   80. Robert Grzywna, II Pilot
   82. Natalia Januszko, stewardessa
   87. Andrzej Michalak, technik obsługi pokładowej
   96. Artur Ziętek, Nawigator

 30. ALFA said

  Rozbiór ściśle tajny
  14/12/2009 — prawdaxlxpl
  1 Votes

  Quantcast

  Rosja i Niemcy zawarły tajne porozumienie przewidujące możliwość ewentualnej interwencji zbrojnej Rosji w Polsce – alarmowała we wrześniu Agencja Wywiadu najważniejsze osoby w państwie. Jednak rząd zignorował ten wstrząsający meldunek.

  Manewry “Zapad 2009″ pokazały dobitnie, że NATO praktycznie nie reaguje, jeśli w pobliżu granicy państwa należącego do sojuszu wojska rosyjskie odbywają wielkie ćwiczenia

  Z meldunku Agencji Wywiadu wynika, że pod koniec lata 2009 roku w’ Moskwie podpisany został tajny pakt wojskowy. Rząd rosyjski zagwarantował w nim rządowi niemieckiemu, że jeśli istotnie podejmie decyzję o interwencji zbrojnej w Polsce, zatrzyma wojska na linii Wisły i Sanu. Miało to stanowić gwarancję, że wojska rosyjskie nie zbliżą się do dzisiejszej granicy polsko-niemieckiej na Odrze i Nysie Łużyckiej i nie zagrożą oddalonemu o 80 kilometrów Berlinowi.

  Ze wspomnianego meldunku wywiadu wynika również, że w zamian rząd niemiecki zobowiązał się nie angażować się w ewentualny spór między Polską a Rosją. Zagwarantował również, że relacje polsko – rosyjskie nie będą miały wpływu na współpracę energetyczną z rządem w Moskwie. Oznaczało to ni mniej, ni więcej tylko tyle, że nasz zachodni sąsiad wyraził zgodę na oderwanie od Polski części jej terytorium na rzecz Rosji. Uzyskanie gwarancji, że rosyjskie wojska nie dotrą dalej niż do brzegów Wisły, de facto tworzyłoby z okrojonej Polski buforowe państewko oddzielające Niemcy od Rosji.

  Kierunek rosyjski

  Nie widzieliśmy ani kopii dokumentu podpisanego przez przedstawicieli Rosji i Niemiec, ani notatki wywiadu adresowanej do najważniejszych osób w państwie. Źródłem informacji ,,Najwyższego CZASU!” jest znany nam oficer Agencji Wywiadu pracujący ,,na kierunku rosyjskim”. Z oczywistych względów nie możemy podawać jego personaliów ani jakichkolwiek informacji, które mogłyby go identyfikować. Możemy tylko wspomnieć, że oficer ten wielokrotnie uzyskiwał i przetwarzał informacje uzyskiwane na terenie Rosji od osób pracujących dla polskiego wywiadu. W środowisku tajnych służb uchodzi za wybitnego specjalistę od Rosji. Możemy również dodać, że informacje, które nam przekazywał, zawsze potwierdzały się. Nie ma powodu, by kwestionować jego wiarygodność.

  Nasz rozmówca zaznacza, że trzeba brać pod uwagę jeszcze jedną możliwość: informacje na temat rosyjsko-niemieckiego porozumienia mogły być starannie wyreżyserowaną kombinacją operacyjną, zrealizowaną w celu osiągnięcia określonych skutków politycznych. – Te informacje mogły zostać sfałszowane i podrzucone polskim służbom po to, aby sprawdzić reakcję Polski i NATO – twierdzi oficer AW. A sytuacja polityczna, w której miało to miejsce, nie jest przypadkowa.

  Ćwiczenia przy granicy

  Meldunek polskiego wywiadu zbiegł się w czasie z manewrami wojskowymi opatrzonymi kryptonimem ,,Zapad 2009″. To wspólne białorusko-rosyjskie ćwiczenia wojskowe z użyciem najnowszego sprzętu. Przygotowania do manewrów rozpoczęły się 16 sierpnia, a same działania – 8 września. Informację o manewrach wojskowych podano do wiadomości publicznej 25 sierpnia. Wówczas też oficjalnie ogłoszono, że jednym z celów będzie przećwiczenie wspólnego odpierania ataku na ru­rociągi naftowe i gazowe, w tym na słynny Nordstream, czyli projektowany Gazociąg Północny, który miał połączyć Rosję bezpośrednio z Niemcami. Jednak 21 września 2009 podano do wiadomości również dru­gi cel: ćwiczenia obrony Grodna i Brześcia przed atakiem z Polski.

  W całej sprawie zaskakujące są przynajmniej trzy rzeczy. Po pierwsze: do publicznej wiadomości podano dokładnie stan sił biorących udział w manewrach. Było to 12,5 tysiąca żołnierzy, w tym 1800 rezerwistów, 100 samolotów i śmigłowców oraz około 900 czołgów, pojazdów pancernych i dział samobieżnych. Tak ogromne zaangażowanie sił zbrojnych oznaczało, że były to największe ćwiczenia białorusko-rosyjskie. Po drugie: oficjalnie przedstawiane cele manewrów wskazywały, że Rosjanie biorą pod uwagę możliwość odpierania ataku ze strony Polski. Stanowi to ewidentne złamanie konwenansów dyplomatycznych, które nakazują nie wymieniać nazw innych krajów w negatywnym kontekście. W końcu po trzecie: na ćwiczenia nie zostali zaproszeni obserwatorzy z NATO, choć gwarantują to porozumienia Sojuszu z Rosją.

  Konflikt o gaz

  (…)

  Smutna prawda

  Cała ta sytuacja przyniosła Rosjanom odpowiedź na pytanie o ich siłę i pozycję w Europie. Manewry ,,Zapad 2009″ pokazały dobitnie, że NATO praktycznie nie reaguje, jeśli w pobliżu granicy państwa należącego do Sojuszu wojska rosyjskie odbywają wielkie ćwiczenia. Po rezygnacji USA z planów budowy “tarczy antyrakietowej” jest to sygnał, że Rosja ma “wolną rękę” w Europie. Kolejnym tego dowodem jest polityka Baracka Obamy, dążąca do ocieplenia stosunków z Rosją za wszelką cenę. W tej sytuacji trudno dziwić się Niemcom, że zakulisowo starają się neutralizować zagrożenie ze strony Rosji. Trudno również mieć do nich pretensje, że robią to kosztem Polski. Warunki umowy gazowej dowodzą, że Polskę można zmusić do zaakceptowania każdego porozumienia, nawet skrajnie dla nas niekorzystnego.

  Źródło: http://dakowski.pl
  http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2009/12/14/rozbior-scisle-tajny/

 31. asterix said

  http://forum.pokerzysta.pl/bocznica/17260-katastrofa-44.html
  http://predatorxl.salon24.pl/170615,niepokojace-fakty

 32. ALFA said

  A MOŻE ONI SIEDZĄ W IZRAELU I SIĘ ŚMIEJĄ Z POLACZKÓW ,WIECIE JAK TA NACJA LUBI SKŁÓCAĆ NARODY MOŻE O TO CHODZIŁO IM
  POCZYTAJCIE TO TEŻ DAJE DO MYŚLENIA:
  Wielki przyjaciel Żydów i Izraela
  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=11586

 33. jowram said

  Od strony technicznej i bezpieczenstwa za przygotowanie tej misji przelotu Prezydenta i najwazniejszych funkcjonariuszy III RP w dniu 10 kwietnia 2010 roku do Smolenska a potem przejazdu do Katynia byli i sa ODPOWIEDZIALNI nastepujcy urzdnicy obecnej III RP:

  1. gen.bryg. Marian JANICKI – Szef Biura Ochrony Rzadu(BOR).

  2. Jerzey Miller czyli DYLETANT w randze Ministra Spraw Wewnetrznych i Administracji.

  3. Bogdan Klich, obecny Minister Obrony Narodowej.

  4. Donald Tusk, obecny premier rzadu tej III RP.

  Wczesniej, w latach 2001 – 2005 ten Marian Janicki byl Zastępca Szefa Biura Ochrony Rządu od spraw Logistyki BOR.

  Cala logistyka misji Prezydenta III RP gdzie kolwiek by sie przemieszczal zalatwiajac interesy na rzecz Panstwa Polskiego, a zwaszcza do krajow NIE przyjaznych Polsce jak do Rosji, tak podroz MUSI byc odpowiednio przygotowana przez szefostwo BOR i inne sluzby za co placi im polski podatnik.
  Kompetecja pilota rzadowego samolotu jest wykonanie lotu zgodnie ze wszystkimi procedurami latania, lecz samo przygotowanie tego lotu pod wzgledem CALOSCIOWEGO bezpieczenstwa Prezydenta w tej misji konkretnie do Katynia w dniu 10 kwietnia 2010 roku na ziemi oraz w powietrzu bylo swietym OBOWIAZKIEM szefa BOR gen.bryg. Mariana JANICKIEGO.

  Nawet ELEMENTARNE, najbardziej podstawowe wymogi oraz PROCEDURY zapewnienia bezpieczenstwa przelotu tego samolotu Prezydenta do Smolenska NIE zostaly spelnione !!!

  ODPOWIEDZIALNY szef Biura Ochrony Rzadu gen.bryg. Marian JANICKI dokladnie, doskonale wiedzial, ze w tej misji tez beda uczestniczyc NAJWAZNIEJSI dowodcy Wojska Polskiego, to tym bardziej gen. Janicki powinien nadac statut tej misji szczegolnie waznej od strony bezpieczenstwa aby na 100% zabespieczyc BEZPECZENSTWO Prezydenta, ale tez generalow NATO bedacych na pokladzie tej misji Tu-154 do Smolenska i Katynia.

  Na przyklad w ramach tej procedury zabespieczenia bezpieczenstwa Prezydenckiego samolotu, powinien poleciec CO NAJMNIEJ jeden samolot o 24 godziny wczesniej z odpowiednimi wykfalifikowanymi funkcjonariuszami BOR co powinno bylo byc za-wczasu uzgodnione z wladzami Rosji.
  Nstepnie lub w ostecznosci KONIECZNIE kilka godzin wczesniej powinien poleciec inny „szpicowy samolot” BOR-u , z POLSKIMI agentami fachowcami BOR w celu mertyrocznego ustalenia w ostaniej chwili czy ze wzgledow pogodowo-atmosferycznych oraz technicznego wyposazenia, sprawnosci dzialania lotniska w godzinach planowanego ladowania Prezydenckiego samolotu w Smolensku definitywnie i ostatecznie OCENIC bezpieczenstwo ladowania tego Prezydenckiego samolotu w Smolensku czy tez wczesniejszemu okresleniu ZAPASOWEGO lotniska uzgodnionego z Rosja co ostatecznie powinno decydowac przez BOR o ostatecznym ladowaniu Prezydenckiego samolotu czy tez nie ladowaniu na tym lotnisku w Smolensku lub innym zapasowym.

  Gdy prezydent USA leci z misja do kraju niezbyt przyjaznego do USA to 3 dni lub wczesniej do tego kraju leci transportowy samolot US Force, na ktorego pokladzie sa samochody, wlasna karetka pogotowia, na pokladzie tego samolotu jest tez sala operacyjana …itd a ponadto tez specjalisci z biura ohrony rzadu USA, ktorzy sprawdzaja stan techniczny lotniska pod kazdym wzgledem wraz grupa tajniakow, ktorzy obstawiaja lotnisko przed przylotem prezydenta co jest wczesniej uzgodniane z krajem odwiedzin.

  Kazdy wyjazd prezydenta USA poza USA jest przygotowywany przez caly sztab specjalistow, ktorego obrady mozna obejzec na filmach DVD znajdujacych sie w sprzdazy dla zwyklych przcietnych ludzi w sklepach z DVD.

  Na ogol do krajow „mniej bezpiecznych” lub niezbyt przyjaznych dla USA procedury misji prezydenta sa przygotowywane z jeszcze wieksza troska zabespieczenia Prezydenta , wiceprezydenta czy sekretarza stanu USA, wtedy gdy z misja ma poleciec Prezydent to wtedy leca DWA samoloty Air Force One, tak aby jacys terrorysci nie wiedzieli w KTORYM konkretnie samolocie jest prezydent USA.
  Ten drugi Air Force One w ostaniej chwili laduje na lotnisku najblizej oddalonym od docelowego na ktorym laduje Prezydent i jest zabespieczeniem w jakis nie przewidzianych sytuacjach.
  Ponadto teoretycznie ten ten pierwszy Air Force One jest na 200% sprawny, ale zawsze jest obawa ze moze byc zatakowny przez jakis terrorystow wiec ZAWSZE jest zabespieczany DRUGIM identycznym egzemplarzem Air Force One, ktory jest w gesti vice-prezydenta USA, Sekretarza Stanu (premiera) lub dla celow urzycia nadzwyczajnego, gdy nawalil ten perwszy podstawowy Air Force One.

  Te podstawowe PROCEDUR, srodkow zabezpieczenia bezpieczenstwa prezydenta USA w czasie jego misji w samym USA i poza USA dosyc obrazowo pokazuje dokumentalno-historyczny film pt.

  „Secret Access: Air Force One DVD” ktory mozna kupic za jedyne $20, link tutaj:

  http://shop.history.com/detail.php?p=71434&v=history&ecid=PRF-2100982&pa=PRF-2100982

  Na pewno ten polski BOR posiada podobne procedury dla zabespieczenia bespieczenstwa podruzy Prezydenta, o ktorych jest mowa w powyzszym dokumentalono-historycznym filmi skierowanym dla przecietnego widza.
  Pomijajac samego pilota widac jak na dloni, ze inne sluzby BOR kompletnie jakby CELOWO zignorowaly ta konkretna misje Prezydenta Lecha Kaczynskiego i Dowodcow poszczegolnych rodzajow broni Wojska Polskiego.

  Na polkach ksiegarskich w USA jest pond to caly szereg innych filmow dokumentalno-historycznych na temat tego jak zabespiecza sie bezpieczenstwo podruzy zagranicznych najwazniejszych urzednikow administracji amerykanskiej.

  Polecam te filmy sobie kupic i obejzec w celu zoorientowania sie do jakiego stopnia byl i jest opieszaly obcny szef GOR-u gen.bryg. Marian JANICKI:

  National Geographic: On Board Air Force One (2009)
  Cena: $18
  http://www.amazon.com/National-Geographic-Board-Air-Force/dp/B001O2UTU4/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=dvd&qid=1271743360&sr=1-3

  Air Force One: A History (Modern Marvels) [DVD] (1997)
  http://www.amazon.com/Air-Force-One-History-Marvels/dp/B000XZOJRC/ref=sr_1_11?ie=UTF8&s=dvd&qid=1271743360&sr=1-11

  Air Force One, Flight II – The Planes and the Presidents (1991)
  http://www.amazon.com/Air-Force-One-Flight-Presidents/dp/B00005T30T/ref=sr_1_12?ie=UTF8&s=dvd&qid=1271743360&sr=1-12

  O tych sprawach zabespieczen prezydenta USA i jego bezpieczenstwa byl i jest bardzo dokadnie zoorientowany obecny szef BOR-u, M.Janicki, gdyz to on bral udzial w procedurach przygotowania DWOCH misji Gerga W. Busha do Polski, gdy byl szefem LOGISTYKI w BOR od 2001 roku do 2007 roku, a nastepnie zostal najwazniejszym szefem BOR.

  Obecnie szef Biura Ochrony Rzadu gen.bryg. Marian Janicki powinien byc pilnie ARESZTOWANY, aby uniemozliwic jemu zacieranie sladow swoich zanidban , ktore doprowadzily do smierci Prezydenta III RP oraz pozostaych osob, ktore zginely w tej katstrofie.

  Ponadto Jerzy Miller, obecny Minister Spraw Wewnetrznych oraz sam Donald Tusk jako premier powinni byc ARESZTOWANI, gdyz oni NIEZAPRZECZALNIE sa WSPOLWINNYMI, ktorzy swoimi BARDZO POWAZNYMI ZANIUEDBANIAMI na swoich stanowiskach doprowadzili do tej katstrofy w Smolensku, ale takze doprowzdilo do OSMIESZENIA Panstwa Polskiego na arenie miedzynardowej.

  Wcale nie nalezy sie zdziwic, a nawet domagac aby przedstawiciele Polskich Sil Zbrojnych ARESZTUJA Donalda Tuska, Jerzego Millera, Mariana Janickiego pod zarzutem przyczynienia sie do katstrofy prezydenckiego samolotu Tu-154 w ktorej zgineli Prezydent III RP , najwazniejsi oficerowie Wojska Polskiego oraz najwazniejsi urzednicy administracji panstwowej czyli razem 96 osob.

  Ponadto nalezy obciazyc odpowiedzialnoscia za ta tragedie Bogdana Klicha obecnego Ministra Obrony Narodowej, ktory wspolpracuje z BOR + SKW.

  Ta tragiczna katastrofa w dniu 10 kwietnia 2010 roku nosi znamiona celowego ZAMACHU na Prezydenta III RP, gdyz w styczniu 2006 roku Donald Tusk ODGRAZAL sie Prezydentowi Lechowi Kaczynskiemu, ze w przyszlosci „doprowadzi do takiego kryzysu politycznego Polsce jakiego jeszcze Polska nie widziala” (powolany rzad Tuska po wyborach 2007 roku prubowal osmieszyc pozycje Prezydenta III RP nie ustanawiajc finasnowego budzetu Panstwa w KONSTYTUCYJNYM terminie, wiec Prezydent ustawowo zagrozil ustwowym rozwiazacaniem tego Sejm z ogloszeniem nowych wybory do Sejmu, ktory by wylonil nowych poslow a potem Nowy rzad ZDOLNY do ustalenia najwazniejszej sprawy- budzetu Panstwa – Wtedy to Tusk grozil L.Kaczynskiemu ze jego OBALI i zrobi taka “zadyme” w Polsce ze Prezydent sie nie polapie z rozumem – tak twierdzil publicznie Tusk w styczniu 2006 roku.

  I wyglada na to ze D.Tusk razem z jego przestepcza antypolska, proniemiecka mafia o nazwie „platforma obywatelska” wlasnie doprowadzili do takiego kryzysu politycznego doprowadzajac do ZAMORDOWANIA Prezydenta III RP.

  Donald Tusk niewiadomo dlaczego nie zostal do dzisiaj rozliczony z tych werbalnych kryminalnych GROZB pod adresem Prezydenta III RP, Lecha Kaczynskiego.

 34. ALFA said

  Czy Kaczyńscy są Żydami?
  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=11562

 35. Aśka said

  JAK PODAWANO INFORMACJĘ O KATASTROFIE
  WKLEJAM, BO CZASAMI MOŻE SIĘ PRZYDAĆ

  http://wiadomosci.onet.pl/2153898,11,item.html
  PKo, ALB/11:50 12.04.2010
  SMS do premiera. „Donald Tusk płakał”

  Miejsce i okoliczności katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem sprawiły, że informacja o tragedii krążyła wyjątkowo szybko. Od momentu rozbicia się samolotu do pierwszej depeszy agencji Reuters minęło 20 minut. Do depeszy Polskiej Agencji Prasowej dokładnie 29.

  W Polsce pierwszą osobą, która dowiedziała się o wypadku, był minister spraw zagranicznych. Z lotniska w Smoleńsku, gdzie na delegację czekała polska grupa przygotowawcza, kilka minut po tragicznym wydarzeniu zadzwonił do szefa MSZ dyrektor departamentu wschodniego z MSZ. Było ok. godziny 9 rano polskiego czasu.
  Dyrektor powiedział Radosławowi Sikorskiemu, że „prezydencki samolot się rozbił, ale nie było wybuchu”.

  Sikorski miał dylemat, czy już w tym momencie stawiać służby na nogi. Wysłał tę informację SMS-em do premiera Donalda Tuska.

  Chwilę później Sikorski zadzwonił do Jerzego Bahra, polskiego ambasadora w Moskwie. Ten ok. 9.15 był już na miejscu katastrofy. Opisał je i dodał tylko: „Nie powinni byli lądować”.

  Po rozmowie z ambasadorem Bahrem Radosław Sikorski zadzwonił do premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. – Premier płakał, gdy się dowiedział – ujawnił Sikorski w Radiu ZET.

  Kolejny telefon wykonał do szefa Kancelarii Prezydenta Władysława Stasiaka. Ten jednak nie odebrał. On także był na pokładzie prezydenckiego Tu-154.

  Następną rozmowę Radosław Sikorski odbył z Jarosławem Kaczyńskim. „Mam straszną informację. Doszło do tragicznego wypadku. Można wnioskować, że nikt nie przeżył” – powiedział bratu prezydenta. Jak mówił Sikorski w TOK FM, jego reakcja była bardzo spokojna.

  Jest ok. 9.20. Mniej więcej od tej chwili informacja o katastrofie staje się informacją publiczną, której nie sposób już utrzymać w tajemnicy. Wielu krewnych ofiar dowiedziało się o tragedii z radia, telewizji lub internetu.

  O 9.30, czyli 34 minuty po katastrofie, PAP przekazuje słowa Piotra Paszkowskiego, rzecznika MSZ: „Samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się, podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Wygląda to bardzo źle”.
  Sześć minut później rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych informuje, że zginęło 87 osób. O 9.53, niecałą godzinę po wypadku, wiadomo już, że nikt nie przeżył.
  ____________
  Zastanawia się, dlaczego Reuters podał tę informację pierwszy. Pozostałe agencje informacyjne nie mogą niczego pierwsze ogłosić?

  • Magda said

   teoretycznie pierwsi powinni podać tę informację ruscy,w końcu byli na miejscu i jak już pisano wyżej wiadomości o kłopotach z lądowaniem pojawiły się o 10:45/ 8:45 i 10:47/8:47

  • Aśka said

   Zastanawia także to, że kiedy Sikorski dowiedział się ok. godziny 9 rano polskiego czasu od dyrektora departamentu wschodniego z MSZ, że prezydencki samolot się rozbił, miał miał dylemat, czy już w tym momencie stawiać służby na nogi.

   Potem wysłał SMS do Tuska, wykonał telefony do: Jerzego Bahra, Donalda Tuska, Bronisława Komorowskiego, Władysława Stasiaka.

   Następną rozmowę Radosław Sikorski odbył z Jarosławem Kaczyńskim i temu przekazał informację, że „Można wnioskować, że nikt nie przeżył”.

   Nie rozumiem dylematu Sikorskiego, czy już powiadamiać służby. Rozbija się polski samolot z Prezydentem na pokładzie i to na dodatek na terytorium obcego państwa, a Minister Spraw Zagranicznych ma dylemat, czy powiadamiać służby?!!!!!!!!!!!

 36. Magda said

  http://fotki.yandex.ru/users/bbc-77/view/364077/?page=0

  tam jest zdjęcie nr209 (Фото0209.jpg)

  obejrzyjcie dokładnie

  • Aśka said

   Magda, czy tam leżą jakieś zwłoki?
   Dlaczego akurat to zdjęcie jest przyciemnione, pozostałe są jasne?

   • Magda said

    zdjęcie jest z nocy i chyba dlatego takie ciemne,tej części wraka na innych zdjęciach nie ma-przynajmniej tych,które ja widziałam.
    Nie wiem czy dobrze widzę,ale tam chyba leży but jakieś nosze i niestety chyba także zwłoki.
    Obrabiamy to,ale i tak nie jest wyraźnie.

   • Magda said

    jest coś przypominającego fotel z jasnym obiciem,ale rozłożony,nie wygląda jak siedzenie tylko jest połamany

  • Aśka said

   Na zdjęciu 217 jest część kadłuba prawie w centralnej części zdjęcia: fragment z dwoma oknami, leży do góry nogami, bo czerwony pasek jest na górze, a w rzeczywistości jest pod oknami cienki, potem gruby pasek czerwony

 37. kasia said

  Trzeci filmik ze Smoleńska:

 38. Angie-Poland said

  Nie wiem, czy to było już poruszane, a nie mam czasu – widziałam w tv fragment pogrzebu Szmajdzińskiego- nie było trumny, a urna z prochami. Que? Tj, co oni go skremowali??? Z tego co wiem zwłoki przyleciały w trumnie, a przecież nie można ponownie otwierać tych metalowych:/ Wie ktoś coś?..

 39. Dawid said

  A co z numerami silnika? Musza byc jakies numery elementow samplotu.

  • felicyta said

   Myslisz, ze te numery silnika ktos sprawdza, a jesli, to dowiemy sie?

 40. Dawid said

  Premier Donald Tusk kilka godzin po tragedii 10.04.2010 w Smoleńsku udziela oficjalnego wywiadu. Żal, smutek, szok, kondolencje, plan działania

  • Mona said

   Uwaga! (już było pisane, ale może nie wszyscy wiedzą)

   1:00 – 1:04 „…tych, którzy zgnęli NAD Smoleńskiem…”

   NAD ! – nie „obok”, „pod”, „w pobliżu” itp.

   • Dawid said

    31- 33sek. lewe oczko zadrgnelo gdy wspominal o kondolencach,..bratu(Jaroslawowi)

  • Zapsa said

   Tak, to „nad Smoleńskiem” jest kompletnie niezrozumiałym przejęzyczeniem, Freud(wiem wiem zły autorytet) miałby coś do powiedzenia nt tego przejęzyczenia 🙂 Tusio coś wie,ale nie powie.

 41. Magda said

  http://zapodaj.net/426e7458cd5a.jpg.html

  • Magda said

   http://fotki.yandex.ru/users/bbc-77/view/364085/?page=0
   zdjęcie 217,216,211,210

   • Aśka said

    Magda, co na tych zdjęciach widzisz?

   • Magda said

    np.zdjęcie 205 większy kawałek kadłuba i sieczka
    wszystko zmielone

    chyba wrzucili jakieś nowe,bo tego nie widziałam DSC00397.JPG
    http://fotki.yandex.ru/users/bbc-77/view/364928/?page=2

   • Magda said

    DSC00398.JPG
    b/k

   • ktos said

    na zdjeciu 205 widac wyraznie konczyny i ciala..
    na stronie jest opcja z boku „В другом размере” wystarczy powiekszyc zdjecie..

   • ktos said

    sorka na zdjeciu 397..

   • tylk_prawda said

    na tych fotkach z rosyjskiego serwisu po raz pierwszy widac ciala i ludzki szczatki oraz fotele i elementy wnetrza samolotu z moich ustalen wynika ze znajduje sie to wszystko mniej wiecej w miejscu gdzie filmuje Kolia, on ewidentnie slyszal z tamtad glosy i napewno widzial cos skoro skupial sie na filmowani tylko tych miejsc i zauwazcie ze na poczatku nie poszedl prosto droga tylko skrecil w lewo bo wlasnie z tamtad slyszal glosy, wiekszosc z tego co widac na zdjeciach znajduje sie za podwoziem ktore lezy do gory nogami i kawalek dalej (czego nie widac na filme) jest czesc srodkowej czesci samolotu pozostale szczatki ciezsze polecialy dalej w pole blizej lotniska tam gdzi filmowal dziennikarz tvp

   • tylk_prawda said

    kontynuujac swoja mysl teraz dopiero mnie olsnilo ze Kolia mimo iz w drugiej czesci filmu cofnal sie za drzewa i nie wiele juz widzimy probowal cos na sile sfilmowac napewno nie czesci samolotu ani doplajace sie resztki on widzial co tam sie dzialo, prawdopodobnie widzial jak dobijaja tych co mogli przezyc…

  • Aśka said

   DSC00403.JPG

   • czytelniczka said

    Nie rozumiem dlaczego te zdjęcia się pojawiły,tzn. aparaty i kamery zostały szybko skonfiskowane -stwierdziłam,że m.in pewnie po to aby rodziny nie doznały szoku widząc swoich krewnych w takim stanie jak np.ta osoba z „otwartymi” ustami na tym zdjęciu…
    Czy to znaczy,że zostały zwrócone i ludzie mogą publikować co im się podoba?(nawet jak będzie śp.prezydent martwy i „częściowy”) czy ,że te fotki to dowód dla snujących różne teorie,że „ciała jednak nie były całkiem wyparowane” lub „samolot nie był bezzałogowy” lub ” te zdjęcia są zdecydowanie z katastrofy samolotu a nie ze zderzenia z dziwną siłą”.Zakładając ,że fotki dodał ktoś kto wcześniej miał je „zablokowane” (data) trudno mi uwierzyć ,że takie treści zostały zwrócone bez „zakazów”…

 42. ALFA said

  Wciąż nie mogą zidentyfikować ofiar katastrofy Tu-154
  http://www.sfora.pl/Wciaz-nie-moga-zidentyfikowac-ofiar-katastrofy-Tu-154-a19321

 43. Mona said

  calkiem ciekawa hipoteza wobec tej powszechnej manipulacji i dezinformacji w mediach.

  mamy na przykład: brak ciał lub tez niemożność ich identyfikacji ale równocześnie NIENARUSZONY wieniec ze świeżych kwiatów 0)!!!
  czy ktoś wierzy że to jest możliwe???

  poniżej tego tekstu taki interesujący komentarz

  możliwe Says:
  20/04/2010 o 08:18 00Rate This

  pamietacie, że nasz drugi tutek jest od kilku tyg. w remoncie? Zgadnijcie gdzie…
  __
  no i czytałam gdzieć ze podobno kolor foteli się nie zgadzał i nie było na nich krwi, ale nie wiem skąd takie info ktoś miał..

  • Irena said

   „- Kiedy przyjchalismy była bardzo gesta mgła. Widac było tylko szczątki samolotu. Idziesz i nic nie widać. Poczatkowo biegałyśmy i szukałyśmy żywych ludzi. A nuż… A może jednak? A może kogoś tam przycisnęło, może jakieś szumy lub pukania usłyszymy. A nuż gdzieś ktoś tam… A jak potem spojrzałyśmy, jak już się ta mgła rozeszła, dopiero wtedy zobaczyłyśmy jaki tam jest koszmar. I wtedy zrozumiałyśmy, że tam już nikogo i nic.
   – Stałyśmy tam może pół godziny. Najpierw było pięć ciał, ale ledwie obróciłyśmy się, było ich już prawie dziewięćdziesiąt. Wszystko odbywało się bardzo szybko.
   Pracowały służby, kryminolodzy, służby operacyjne. Pakowali do worków, teczek dokumenty, rzeczy osobiste, biżuterię. Wszystko dokładnie składano. Każde ciało miało swój numer i tam je składano.”
   http://wiadomosci.onet.pl/2157571,12,smolensk_relacja_z_przyjazdu_j_kaczynskiego,item.html (trzeci filmik)

  • Taka Tam... said

   no ok, ale skoro bylo 90 cial jak to mowia, a 20 nie odnaleziono do dzis? zreszta o jakich cialach tu niby mowa, przeciez to byly kawalki… ktore do dzis ktos probuje skladac.

  • Brenda said

   No to jak w koncu bylo? Obrocila sie i nagle bylo prawie 90 cial? Przeciez tydzien szukali i jeszcze nie znalezli.

 44. asterix said

  Nowe zdjęcia https://grypa666.wordpress.com/zdjecia-ze-smolenska-2/

 45. Dawid said

  Fragment komentarza Stanisława Michalkiewicza

  Prezydent Lech Kaczyński, który zgodnie z ustawą miał opublikować „Aneks” do raportu o rozwiązaniu Wojskowych Służb Informacyjnych, zainicjował nowelizację, która przez Trybunał Konstytucyjny została uznana za sprzeczną z konstytucją, wskutek czego przestała istnieć podstawa prawna ewentualnego ujawnienia tego dokumentu. W tej sytuacji pozostał on tajemnicą prezydenta, no i oczywiście – osób, które go sporządziły – budząc szaloną ciekawość nie tylko funkcjonariuszy, ale przede wszystkim – konfidentów rozwiązanych WSI. Ciekawość nie wolną od pewnego jaskółczego niepokoju, zwłaszcza w obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich, które jak wiadomo, nie są wolne od rozmaitych zasadzek. Dopiero na tym tle można wyobrazić sobie, jaki kamień spadł z wielu gorejących serc na wiadomość o upadku prezydenckiego samolotu, którego nie przeżył nie tylko prezydent, ale i szef Kancelarii, szef BBN, prezes IPN. W tej sytuacji silne wzruszenie wielu pogrążonych w żałobie mogło być autentyczne również z tego powodu.

  Z obfitości serca usta mówią, toteż nic dziwnego, że pełniący od soboty 10 kwietnia obowiązki prezydenta pan marszałek Bronisław Komorowski, powierzając panu Jackowi Michałowskiemu obowiązki szefa Kancelarii Prezydenta wyraził nadzieję, że zostanie on zaakceptowany „przez wszystkich, którzy mają jakieś nadzieje, albo i interesy ulokowane w Kancelarii Prezydenta”. I słusznie, bo wyobraźmy sobie tylko, co by się działo, gdyby na przykład przez kogoś ważnego, kto z Kancelarią Prezydenta wiąże nadzieje, albo zamierza ulokować tam jakieś interesy, pan Jacek Michałowski nie został zaakceptowany? Widać, że pan marszałek Komorowski, w odróżnieniu od pana Waldemara Pawlaka, lepiej zdaje sobie sprawę z istniejących ograniczeń zewnętrznych znamion władzy i nawet nie robi sobie złudzeń, co do „wolnej ręki”. Ale bo też nasza młoda demokracja przez te 18 lat, jakie upłynęły od „nocnej zmiany”, zdążyła już dojrzeć, co w dzisiejszych czasach na ogół łączy się z bezpowrotną utratą niewinności.

  Czyzby smierc prezydenta to ‚nocna zmiana bis’?

 46. hjk said

  „klamerka powiedział/a 19 Kwiecień 2010 @ 11:06 pm
  Masz racje.. tak samo myslalam. Nagle zamydlaj nam oczy pogrzebem.. i wszystko ucichlo.. i kaza skupiac sie nam nad pochowaniem zmarlych. Co robic? Gdzie zadawac pytania? Bombardowac media, mailami, telefonami, polskie, zagraniczne..? Zablokowac Warszawe?..? Czy jestesmy w stanie cokolwiek na kimkolwiek wymusic?”

  Tak, pod warunkiem że się zorganizujemy na coś w rodzaju „Solidarności”…
  Bo inaczej nas oleją…

  • Magda said

   już trąbią,że przyczyn za szybko nie poznamy.
   Nie wiem czy im się zdaje,że będziemy czekać 70 lat,jak nasi ojcowie,bo dziadkowie się nie doczekali?

 47. Zbyszko said

  Bardzo ciekawy pomysł dla śledczych by szukać strzępków śladów np wysłane (byc może) w ostatniej chwili smsy przez Ofiary katastrofy i inne chyba ciekawe teorie na blogu: http://transfokator.salon24.pl/

  • felicyta said

   http://transfokator.salon24.pl/
   „Sprzysiężenie sztyletników
   Sposób na pojednanie nad trumną jest stary jak świat, przeważnie poprzedza go związek morderców ubabranych krwią inicjacyjną. Tak zrobił Hitler, tak robił Stalin. Potem już mają z górki zbratani zmową do grobowej deski. Problem polega jednak na tym, że w sowieckim wydaniu jest to robione w innej skali i o innym zasięgu, także ze skutecznym wciąganiem postronnych w orbitę kłamstwa za interesy. Jeśli ok. 100 tys. inteligentnych genetycznie bliskich pomordowanym w Pierwszym Katyniu przez 70 lat nie umiało się dokołatać prawdy o tamtej zbrodni, to łatwo można sobie wyobrazić bezczelność tej pokagiebowskiej formacji, która posłała w niebyt 100 osób. Korzyści są zawsze po jej stronie. Nad grobem ofiary można się pokajać za zbrodnię poprzednią, a nawet zgodzić się na przyjęcie do wiadomości tego, że się jest spadkobiercą prawno-finansowym tamtych „szubrawych” poprzedników ze stalinowskiego POLITBIURA. Jest to ozdrowieńcze dla obu narodów – podajmy sobie ręce i po wszystkim. Idziemy do przodu i możemy eksploatować niewolników dalej. Z namiestnikami nad nowym trupem, który związuje węzłem kolejnym na następne lata nowych uczestników zbrodni, wylęgłej z diabelskiej czeluści zła poprzedników. Daje to gwarancję determinacji kontynuatorów, by zależności trwania w kłamstwie przetrwały, gdyż nic tak bardziej nie scala, jak strach przed prawdą.

   Trzeba przyglądać się teraz „dziwnym śmierciom”, które mogą się pojawić, bo „Katyń II” niesie duże konsekwencje dla Polski i narodu – zbyt wielu świadków było i sporo różnych drobnych szczegółów i okoliczności zacznie zapewne przeciekać, więc i brutalne zamykanie ust będzie wtedy konieczne… Patriotyczna kartka wyborcza

   Jednak wstrząśnięte tragedią społeczeństwo daje szansę zbliżenia się opinii publicznej do poznania prawdy, a przynajmniej do podjęcia jej poszukiwania. Na tym etapie jest to pierwszy krok, jaki zwykli obywatele mogą zrobić. Wyzwolić się z kręgu zła. Wszystko inne, choć pewnie istnieje, to pobocza głównego nurtu zagrożenia.

   I w tym właśnie zakresie możemy się bronić, choćby demokratycznymi sposobami: możemy, zbierając fakty, układając je w ciągi logiczne jak puzzle, i przekazując je prywatnie i publicznie, doprowadzić drogą wyborczą, do zmiany stanu w kraju. Czy tak się stanie? Mam wątpliwości, ale otrząsać się trzeba i namawiać innych do otrzeźwienia.

   Odwagi!”

 48. Jaga said

  To mi się wydaje najbardziej prawdopodobna wersja: brak ciał przy przybyciu reporterów, głusza na miejscu, ocalały wieniec, szczatki ludzkie i samolotu, nikt nie przeżył i wiele innych spraw, które na szybko mi nie przychodzą do głowy. Tylko skoro ktoś to monitorował, więc musielbiby ich uciszyć.

 49. Damazy Czorgut said

  historia obecnie szybko się toczy, aż strach pomyśleć – co będzie w przyszłym tygodniu

 50. Storm said

  AUTOR FILMIKU ZE „STRZALAMI” NIE ZYLE!!!

  http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,68652467,180224055,8267696,0,28350,forumeu.html

 51. Irena said

  „W Smoleńsku rozbił się samolot Tu-154M z numerem 101. To jeden z dwóch Tupolewów, jakie były eksploatowane przez 36 specjalny pułk lotnictwa transportowego z Warszawy. Drugi – z numerem 102 – przebywa obecnie w zakładach lotniczych w rosyjskiej Samarze, gdzie przechodzi remont główny.”
  http://lotniczapolska.pl/Tu-154M-nr-101,12746

  • felicyta said

   Trzeba uwazac, zeby tym samolotem po remoncie nikt nie lecial!

 52. in said

  Wazne. obejrzyjcie i przeczytajcie.

  Film z wypadku samolotu Airfrance z 1988. Na pokladzie bylo 136 osob, zginely 3

  O 14:45:40 samolot zawadził o drzewa na końcu pasa startowego i łagodnie spadł w lesie, wybijając długą na 150 m przecinkę i tracąc przy tym obydwa skrzydła. Wybuchł pożar, który został szybko ugaszony[3]. Większość pasażerów opuściła wrak o własnych siłach przez wyjścia awaryjne, pozostali zostali wyprowadzeni przez ekipy ratunkowe. Zginęło trzech pasażerów, kilkudziesięciu odniosło lżejsze lub cięższe obrażenia.

  Wypadek został sfilmowany przez kilku widzów pokazu.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Air_France_296

  • krzysiek said

   Przestańcie snuć teorie że to nie ten samolot, pusty itp, nie tędy droga. Ważna jest postawa władz naszych, rosyjskich i innych – na to trzeba zwracać uwagę. Ten samolot przed upadkiem obrócił się prawie na plecy, część dla pasażerów znalazła się pod ładownią, obciążona ciężarem większości samolotu. To musiało wyglądać inaczej, niż samolot lądujący gładko na brzuchu.
   =====================
   od pb: „musialo”? nie jestesmy specjalistami od kadlubow i katastrof; a ile bagazu bylo w ladowni?

  • Rozmawiałem ze znanym dziennikarzem na ten temat. To samo co Krzysiek twierdzą eksperci. Samolot obróciło, wgniotło pasażerów w jeden kąt.
   ================
   od pb: zrodlo? probujemy tworzyc wiarygodna baze danych a nie plotkarnie

 53. Aśka said

  Aśka powiedział/a
  20 Kwiecień 2010 @ 4:10 pm
  JAK PODAWANO INFORMACJĘ O KATASTROFIE
  WKLEJAM, BO CZASAMI MOŻE SIĘ PRZYDAĆ

  http://wiadomosci.onet.pl/2153898,11,item.html
  PKo, ALB/11:50 12.04.2010
  SMS do premiera. “Donald Tusk płakał”
  Miejsce i okoliczności katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem sprawiły, że informacja o tragedii krążyła wyjątkowo szybko. Od momentu rozbicia się samolotu do pierwszej depeszy agencji Reuters minęło 20 minut. Do depeszy Polskiej Agencji Prasowej dokładnie 29.
  W Polsce pierwszą osobą, która dowiedziała się o wypadku, był minister spraw zagranicznych. Z lotniska w Smoleńsku, gdzie na delegację czekała polska grupa przygotowawcza, kilka minut po tragicznym wydarzeniu zadzwonił do szefa MSZ dyrektor departamentu wschodniego z MSZ. [Sprawdziłam: dyrektorem Departamentu Wschodniego jest Jarosław Bratkiewicz] Było ok. godziny 9 rano polskiego czasu.
  Dyrektor powiedział Radosławowi Sikorskiemu, że “prezydencki samolot się rozbił, ale nie było wybuchu”.
  Sikorski miał dylemat, czy już w tym momencie stawiać służby na nogi. Wysłał tę informację SMS-em do premiera Donalda Tuska.
  Chwilę później Sikorski zadzwonił do Jerzego Bahra, polskiego ambasadora w Moskwie. Ten ok. 9.15 był już na miejscu katastrofy. Opisał je i dodał tylko: “Nie powinni byli lądować”.
  Po rozmowie z ambasadorem Bahrem Radosław Sikorski zadzwonił do premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego. – Premier płakał, gdy się dowiedział – ujawnił Sikorski w Radiu ZET.
  Kolejny telefon wykonał do szefa Kancelarii Prezydenta Władysława Stasiaka. Ten jednak nie odebrał. On także był na pokładzie prezydenckiego Tu-154.
  Następną rozmowę Radosław Sikorski odbył z Jarosławem Kaczyńskim. “Mam straszną informację. Doszło do tragicznego wypadku. Można wnioskować, że nikt nie przeżył” – powiedział bratu prezydenta. Jak mówił Sikorski w TOK FM, jego reakcja była bardzo spokojna.
  Jest ok. 9.20. Mniej więcej od tej chwili informacja o katastrofie staje się informacją publiczną, której nie sposób już utrzymać w tajemnicy. Wielu krewnych ofiar dowiedziało się o tragedii z radia, telewizji lub internetu.
  O 9.30, czyli 34 minuty po katastrofie, PAP przekazuje słowa Piotra Paszkowskiego, rzecznika MSZ: “Samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się, podchodząc do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Wygląda to bardzo źle”.
  Sześć minut później rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych informuje, że zginęło 87 osób. O 9.53, niecałą godzinę po wypadku, wiadomo już, że nikt nie przeżył.
  ____________
  Zastanawia się, dlaczego Reuters podał tę informację pierwszy. Pozostałe agencje informacyjne nie mogą niczego pierwsze ogłosić?

  http://wiadomosci.onet.pl/2155077,12,item.html
  RMF FM, Tsz/12:48 14.04.2010
  Ambasador: biegliśmy, chcieliśmy wyciągać ofiary

  Jerzy Bahr, ambasador RP w Rosji, na cmentarzu wojskowym w Katyniu, po katastrofie samolotu, fot. PAP
  PAP
  – Biegliśmy. Chcieliśmy wyciągać ofiary, jednak nikogo nie mogliśmy znaleźć – relacjonuje pierwsze chwile po katastrofie ambasador RP w Rosji Jerzy Bahr, który był pierwszym urzędnikiem państwowym, który w świat przesłał wiadomość o katastrofie pod Smoleńskiem.– Chcę podziękować Rosjanom za okazaną nam pomoc – dodaje.
  – Skierowałem się natychmiast za pierwszym zobaczonym wozem straży pożarnej i dzięki temu znalazłem się na miejscu bardzo, bardzo szybko. Po prostu biegłem przez jakieś tam łąki w tym kierunku, gdzie widać było, że się coś stało – opowiada Bahr. Gdy dotarł na miejsce szczątki samolotu jeszcze się paliły. – Zobaczyłem krajobraz jak po trzęsieniu ziemi – mówi.

  Ambasador natychmiast skontaktował się z Centrum Operacyjnym Rządu, które połączyło go z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim, który był „pierwszą czy też jedną z pierwszych osób w Polsce, które się o tym dowiedziały”. Zdaniem Bahra, Sikorski nie mógł uwierzyć, w to co słyszy. – Nikt, kto słyszy taką wiadomość – myślę – jeżeli jest zdrowy, to nie jest w stanie uwierzyć – mówił w radiu RMF FM.

  ORAZ

  http://www.youtube.com/watch?v=_96X6s2eRvI Wpiszę treść tej rozmowy, która odbyła się w godzinach wieczornych w Polsacie

  Jarosław Gugała: W jaki sposób do osób, które czekały na uroczystości w Katyniu dotarła ta tragiczna wiadomość”

  Wiktor Bater: My byliśmy od samego początku na cmentarzu w Katyniu i pierwszą informację o tym, że doszło do nieszczęścia otrzymałem telefonicznie od jednego z uczestników oficjalnej polskiej delegacji o 10:40 czasu lokalnego, czyli o 8:40 czasu polskiego, czyli praktycznie 4 minuty po katastrofie.
  Wówczas jeszcze na cmentarzu w Katyniu nikt o niczym nie wiedział. Było potworne zamieszanie. Wszyscy usiłowali się dodzwonić do członków oficjalnej delegacji. Były blokowane telefony, a kiedy to już się udawało, członkowie polskiej delegacji sami nie wiedząc jeszcze wiele szczegółów, a praktycznie nie wiedząc nic … (tutaj się nagranie urywa)
  ________________
  Prokuratura powinna poprosić o bilingi

  a do tego takie informacje;
  Nie wierzę, że dwie gazety w tygodniu przed katastrofą zamieściły przypadkowo artykuły i grafiki oscylujące wokół wypadku. Nie wierzę!!!!

  Aśka powiedział/a
  20 Kwiecień 2010 @ 11:32 am
  “FAKTY I MITY” oraz “NIE” też wiedziały przed?
  http://www.fakt.pl/Skandaliczny-tytul-w-quot-NIE-quot-Urbana-,artykuly,69356,1.html
  Skandaliczny tytuł w “NIE” Urbana!
  Słowa kluczowe:
  okładki,NIE,Fakty i Mity,prezydent,samolot,lot,katastrofa,Tupolew,Rosja,Lech Kaczyński,MariaKaczyńska,JerzySzmajdziński,Smoleńsk
  15.04.2010, 14:27

  Nie obraził tytułem “Katastrofa prezydenta K.” nawet swoich czytelników, nie.com.pl
  Katastrofa prezydenta K.” – to tytuł jaki znalazł się na okładce tygodnika “NIE” Jerzego Urbana. Gazeta już przeprosiła za ten skandaliczny “zbieg okoliczności”. Tygodnik trafił bowiem do kiosków kilka godzin przed katastrofą.
  Jeszcze bardziej skandaliczna jest okładka innego tygodnika – “Fakty i Mity” – znanego z ostrych ataków na PiS i na Kościół. Na okładce znalazł się siedzący okrakiem na samolocie Przemysław Gosiewski (poseł zginął w Smoleńsku). Samolot uderza w ziemię, a poseł trzyma w reku łopatę.
  Obie gazety, “NIE” i “Fakty i Mity”, trafiły do kiosków w piątek i w sobotę. Ich druk ukończono jeszcze przed katastrofą prezydenckiej maszyny.
  Wydawcy obu gazet przeprosili już na swoich stronach internetowych za “przykry zbieg okoliczności”, żaden z nich nie miał jednak na tyle odwagi i odpowiedzialności, by wycofać gazety z kiosków.
  – Jest nam po prostu przykro z powodu śmierci wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Tytuł felietonu Urbana “Katastrofa prezydenta K.” nie był proroczy, lecz przypadkowy. Nawet w obliczu tej tragedii nie mieliśmy technicznej możliwości zmiany ani słowa w najnowszym numerze “NIE” – czytamy na stronie tygodnika. Podobne oświadczenie jest też na stronie “Faktów i Mitów”.”

  _________
  strasznie dziwne te “przypadki” z
  tymi gazetami, które ukazały się w przeddzień i w dzień wypadku i miały artykuły czy grafiki dotyczące wypadku
  z tym, kto kogo poinformował o wypadku,
  z godzinami powzięcia informacji o wypadku
  z dylematem Ministra Spraw Zagranicznych o tym, czy powiadamiać służby

  Tym powinna się zająć prokuratura!

  • Aśka said

   i jeszcze jedno może ważne, może nie?

   Dyrektorem Generalnym Służby Zagranicznej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych jest Rafał Wiśniewski

   W jego pionie w Centrum Rozwoju Zawodowego jako Zastępca Dyrektora figuruje Dariusz Wiśniewski ( z adnotacją, że jest kierującym jednostką administracyjną)

   Powyższe dane ze strony http://www.msz.gov.pl/files/organigram_MSZ_pl_13_04_2010_2.jpg

   a do tego Sławomir Wiśniewski ten dziennikarz, który zrobił podobno pierwszy film z miejsca katastrofy i zmienia zeznania

  • bn said

   Fakty i mity maja dobre dojscia do informacji z starymi polskimi sluzbami (SB)

  • bn said

   Kilka dni temu napisalem ze Prasa angielska podala ze kontakt z samolotem urwal sie o 8:40, a katastrofa (wedlug oficialnej wersji) 8:56.
   Czyzby to te 16 minut. Przeciez brak kontaktu z samolotem przez 16 minut to stanowczo za duzo.

 54. Mało im 96 ofiar szukają kolejnych. Atakuja polskiego patriotę z Urugwaju Jana Kobylańskiego
  http://wiadomosci.onet.pl/2158132,11,przesluchanie_polskiego_milionera_w_urugwaju,item.html

 55. Brenda said

  Nie wiem dlaczego nie poszedl poprzedni moj wpis, ale probuje znow: w pierwszych zdaniach pisze, ze prezydent nie mial w przemowieniu o Berii. Przynajmniej w tym czytanym pod czas konduktu na Wawel byla mowa o Berii i jakims drugim, ale tego nie pamietam. Lektor wymienil go i jestem tego pewna, bo specjalnie sluchalam. Jednak patrzac na strone przedstawiajaca oryginal (?) faktycznie tam nie ma o Berii. A na 100 % jestem pewna, ze slyszalam.
  Czy ktos ma omamy jak ja?

 56. alicja said

  Lista osób, które nie wróciły do kraju:

  Andrzej Błasik
  Edward Duchnowski
  Andrzej Przewoźnik
  Grażyna Gęsicka
  gen. Kazimierz Gilarski
  Andrzej Karweta
  Janusz Krupski
  gen. Bronisław Kwiatkowski
  Mariusz Handzik
  Tadeusz Lutoborski
  Aleksandra Natali-Świat
  Ktp.pil. Arkadiusz Protasiuk – pilot
  mjr Robert Grzywna – załoga pilot
  Wiesław Woda
  Stanisław Zając
  por. Artur Ziętek – nawigator
  Natalia Januszko
  gen. Włodzimierz Potasiński
  Arkadiusz Rybicki
  chor. Andrzej Michalak – członek załogi
  Edward Wojtas

  21 osób

  Nikt z kabiny piotów nie został zidentyfikowany.

 57. daniel said

  Skoro Wisniewski (montazysta TVP) mowil w wywiadach, ze wpadl w bloto i oddal kasete ze swojej amatorskiej kamery sluzbom, to skad jego nagrania w internecie i telewizji (np reutersa) ?

  • Maxi said

   oddal im inna kasete

  • Aśka said

   Wiśniewski tłumaczy to tak:

   http://www.rp.pl/artykul/460798_Widzialem__spadajacy_samolot.html

   Dopóki byli strażacy, wszystko było OK. Zapytali, kim jestem; gdy powiedziałem, że z telewizji, nie robili żadnych kłopotów. Potem jednak pojawili się ludzie z Federalnej Służby Ochrony. Na filmie słychać, jak krzyczą: „Federalna Służba Ochrony. Oddawaj kamerę!”. Doszło do szarpaniny. Dwa byczki wzięły mnie pod pachy. W międzyczasie widziałem, że przez las od strony lotniska przybiegło kilku naszych dyplomatów w garniturach.

   Rosjanie mnie odciągnęli. Wpadłem w błoto. Pytali, kim jestem.

   Zażądali kasety i ja im bez oporów oddałem wszystkie kasety, jakie miałem w torbie. Jedna była nagrana i kilka czystych. Dałem jednak wszystkie oprócz jednej – tej kluczowej, która pozostała w kamerze.

   oraz tak:

   http://www.tvp.info/opinie/wywiady/gdybym-wiedzial-co-sie-stalo-usiadlbym-i-plakal/1658974
   Sławomir Wiśniewski
   Gdybym wiedział, co się stało, usiadłbym i płakał
   Autor: AB
   16:26
   14.04.2010

   W końcu jednak zatrzymali pana funkcjonariusze.

   Musiałem schować kamerę, ale przez cały czas komentowałem to, co widzę. Niestety to się nie zachowało, bo kamera wyłączyła się.

   Jak to się stało, że nie odebrali panu kasety?

   Zastosowałem fortel. Oddałem im inną kasetę. Zabrali mi poza tym jeszcze dwie kolejne z torby. Byli więc przekonani, że mają właściwą kasetę.

 58. Magda said

  Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz oświadczył, że jego wypowiedź dla rosyjskiego tygodnika „Ogoniok” została źle przetłumaczona.
  Podkreślił, że w udzielonym wywiadzie powiedział, że tragedia pod Smoleńskiem zbliżyła Rosję i Polskę, a spory i kłótnie zaczną się nie w relacjach polsko-rosyjskich, jak napisała gazeta, lecz wewnątrz naszego kraju.

  W najnowszym wydaniu popularnego rosyjskiego tygodnika „Ogoniok” ukazał się wywiad z marszałkiem Senatu, który według gazety miał oświadczyć, że choć tragedia pod Smoleńskiem zbliżyła Rosję i Polskę, to jednak w ciągu trzech-sześciu miesięcy relacje między obu krajami wrócą do starego nurtu: znów zaczną się spory i kłótnie.

  – Ku mojemu zaskoczeniu przeczytałem ten wywiad i osłupiałem. Zdarzyło się coś zaskakującego, ponieważ fragment wywiadu, którego udzieliłem, został kompletnie przekręcony – powiedział Borusewicz.

  – Mówiłem, że tragedia pod Smoleńskiem zbliżyła Rosję i Polskę, znacznie bardziej trwale niż Polaków między sobą. Powiedziałem, że to w Polsce w ciągu trzech-sześciu miesięcy relacje między nami wrócą do normy, do starego nurtu, tzn. że zaczną się spory i kłótnie – tłumaczył marszałek Senatu.

  Według Borusewicza, do tej pomyłki doszło nie z winy samego dziennikarza, lecz ze złego zrozumienia. – Udzielałem wywiadu po polsku, a ten dziennikarz nie zna tak dobrze języka polskiego. Miał tłumacza, ale najwidoczniej doszło do jakiegoś błędu i niezrozumienia moich słów – podkreślił.

  Dodał, że wysłał już pismo do rosyjskiego tygodnika, z prośbą o sprostowanie.

  http://wiadomosci.onet.pl/2158421,12,marszalek_tlumaczy_rosjanie_zle_mnie_zrozumieli,item.html

  ——————————————-

  czyli co wojna za pół roku?

  • Fraktal said

   Żadnej wojny nie będzie . Nawet jeśli okazałoby się prawdą że maczały w tym rosyjskie służby, to myślicie że co by się stało? Czy taki tchórz i marionetka jakim jest Donald T. i całe PO zaatakowałoby rosyjskiego giganta. to byłoby samobójstwo. Jeśli chodzi o wojnę domową to też tego nie widzę (i dobrze) gdyż nasze społeczeństwo jest za leniwe i apatyczne i ma w dupie porachunki polityków. Myślami są raczej przy dorobieniu się w Angli czy najbliższym koncercie Dody.

   • Maxi said

    jasne, bo to byl „wypadek”
    zaleznosc jest dla mnie prosta – atak na iran w ciagu paru miesiecy – zamach, brak ataku na iran – wypadek. oczywiscie sytuacja ta przypadkowo pomoze olechowskiemu zostac prezydentem. Jednym samolotem rozwiazuja sie liczne sprawy – prezydentura „odpowiedzialnego” czlowieka w kraju lupkow, brak pomocy rosyjskiej iranowi przy „wyzwalaniu” iranu przez wojska koalicji, zgoda narodowa w polityce. wydaje sie,ze lud wyznaczy miejsce j.kaczynskiemu przy pisaniu pamietnikow, a do walki ruszy ziobro i olech. wygra olech.

   • Magda said

    powód już jest,teraz wystarczy jakaś mała prowokacja-w zależności od potrzeb

 59. Ala said

 60. Dezinformacja czy prawda?
  http://www.wykop.pl/link/350909/requiem-dla-prezydenta/

 61. Wszyscy tak pięknie piszemy o Gruzinach. Ale zastanówmy się, skąd ten scenariusz z bombą na pkladzie polskiego samolotu, w którym ginie nasz prezydent? Przeciez przyjaciele unikaliby takich przedstawień. A może to nie jest przypadek, że taki scenariusz się pojawił? Może to jest znak Illuminati dla wtajemniczonych? Mogę tu nawet zasugerować coś zupełnie nieprawdopodobnego – to co się stało mogło być dzieem „Gruzinów”, a przynajmniej elementów w ich służbach. Wiemy w czyich rękach jest ich premier i niektórzy ministrowie.
  Paradoksalnie, konflikt Polski z Rosją mógłby być na rękę gruzji, a pośrednio Izraelowi, który szybko mógłby się tam zainstalować. Rosja zajęta Polską nie miałaby chęci bronić Osetii, a to było celem ostatniego ataku „Gruzinów”.
  Głosy w lesie z obcym akcentem… jaki mógł być to akcent? Ukraiński? A może gruziński? Tyle jest pytań!

  • Aśka said

   imię Anders wskazywałoby na zachód, a nie kraje byłego ZSRR

 62. aja said

  http://wiadomosci.onet.pl/2158463,11,propozycja_fundacji_katynskiej_powolajmy_niezalezna_komisje,item.html

 63. aja said

  A co do Gruzinów, też miałam taki „pomysł”, jak wszyscy rzucili się do gorących podziękowań. Ten upór, żeby pokazać, że mu zależy…Dlaczego aż tak? Wielka przyjaźń albo wielkie pozory.
  „Nic nie jest takie jak się wydaje”.
  Już naprawdę nie wiadomo co myśleć.
  ==============
  od pb: niejasne co masz na mysli z ‚pomyslem’

  • czytelniczka said

   -Od początku konfliktu Prezydent RP Lech Kaczyński wykonał kilkanaście rozmów telefonicznych z przywódcami państw europejskich w sprawie ataku wojsk rosyjskich na Gruzję. 11 sierpnia wieczorem polskiego czasu z inicjatywy Prezydenta Stanów Zjednoczonych odbyła się kolejna rozmowa, podczas której George Bush poparł stanowisko Prezydenta RP w kwestii gruzińskiej. Prezydent Kaczyński poinformował Prezydenta USA o planowanej podróży do Tbilisi, wraz z prezydentami państw bałtyckich oraz Ukrainy. Prezydent USA wyraził pełne wsparcie dla misji Prezydentów. Podkreślił, iż ceni Prezydenta RP za odwagę i przywództwo w podejmowanych działaniach.
   -Rząd Polski zaangażował się m.in. w sprawę problemów z gruzińskimi łączami internetowymi, poprzez udostępnienie tamtejszym władzom części strony president.pl, aby ułatwić im komunikację ze światem[88]. Miało to związek z atakiem na strukturę teleinformatyczną Gruzji, w wyniku którego doszło do zablokowania funkcjonowania domeny krajowej – .ge[22].
   -Wspólna deklaracja[102] Polski, Estonia Estonii, Litwa Litwy i Łotwa Łotwy – Prezydenci Polski, Estonii, Litwy i Łotwy potępili „działania rosyjskich sił zbrojnych wymierzone przeciwko suwerennemu i niepodległemu państwu gruzińskiemu”. Poinformował o tym na konferencji prasowej prezydent Lech Kaczyński. Chcieliśmy wezwać wszystkie kraje UE i NATO do odpowiedniej reakcji. W oświadczeniu stwierdziliśmy, że „nie powinno się skończyć na nic nieznaczących oświadczeniach”. Tym razem reakcja całego cywilizowanego świata musi być reakcją jednoznaczną – dodał prezydent informując o wspólnym oświadczeniu prezydentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii. Jest to oświadczenie ostre, ale sytuacja tego wymaga – mówił[103].
   źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_w_Osetii_Po%C5%82udniowej_2008
   Śp.Lech Kaczyński wiele zrobił dla prezydenta Gruzji więc on chciał mu za wszelką cenę oddać ostatni hołd,a my Polacy to doceniamy?Ja tak ,nie wiem jak inni…Pięknie wygląda takie „za wszelką cenę ” w porównaniu do grającego w tym dniu w golfa Obamy…
   =================
   od pb: co za bzdety = Gruzja zaatakowala Osetie, Rosja interweniowala niespodzianie dla US-Izraela ktore przygotowaly atak; polski prezydent posluzyl jako uzyteczny idiota zgarniajac poparcie ww panstw; byc moze podpuscily go sluzby rosji zeby dal zielone swiatlo atakowi ‚Gruzji’

 64. Aśka said

  Dzisiaj w Radiu Maryja o godz. 21:20 w Informacjach dnia ktoś apelował (nie wiem, czy to był prokurator, czy ktoś z polityków), aby nie wtrącały się do śledztwa osoby nieupoważnione. Czy jakoś tak.
  Szkoda, że tego nagrania nie ma na stronie RM, bo wyraźnie pił do internautów.

 65. wszechstronny said

  Jestem dobrej myśli, choć martwię się trochę, żeby na tej wciąż trudnej drodze nie powstały nowe wilcze doły wykopane przez niektórych, chętnych do dalszej zwady, polskich polityków i wtórujących im publicystów, historyków, politologów i analityków. Niestety – większość z nich koniecznie chce być Katonami, a tylko niewielu Andrzejami Friszke.

  Jerzy Szmajdziński – 07.04.10

 66. Aśka said

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100420&typ=po&id=po71.txt
  Wtorek, 20 kwietnia 2010, Nr 92 (3718)
  Same niewiadome wokół śledztwa
  Kiedy wydadzą nam czarne skrzynki?

  Rosyjscy śledczy w błyskawicznym tempie jak na skalę problemu zakończyli czynności procesowe na miejscu katastrofy prezydenckiego Tu-154M. Dalsze prace nad zrekonstruowanym samolotem prowadzą już eksperci techniczni. Nie wiadomo jednak, kiedy możemy spodziewać się wyników ich prac. Wielką niewiadomą jest także termin zakończenia identyfikacji pozostałych 20 ciał ofiar. Poważne wątpliwości pojawiają się wokół ewentualnego przekazania stronie polskiej zapisów z tzw. czarnych skrzynek Tu-154M. Z taką prośbą wystąpili do Federacji Rosyjskiej minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski i prokurator generalny Andrzej Seremet.

  – W chwili obecnej zakończyło się już wykonywanie czynności procesowych na miejscu katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Zebrane szczątki samolotu Tu-154M o numerze 101 zostały przetransportowane na płytę lotniska Siewiernyj w Smoleńsku, gdzie ułożono je w skali rzeczywistej. Nad szczątkami samolotu podjęła prace podkomisja techniczna Międzynarodowej Komisji Lotniczej – poinformował wczoraj naczelny prokurator wojskowy płk Krzysztof Parulski. Komisja ta – w której skład wchodzą także polscy eksperci – kontynuuje prace nad analizą zapisów rejestratora głosów i rejestratora parametrów lotu. Biorący udział w prowadzonym w Moskwie śledztwie pułkownik zaznaczył, że minister sprawiedliwości oraz prokurator generalny RP wystąpili do strony rosyjskiej o przekazanie polskiej prokuraturze zapisów czarnych skrzynek tupolewa. Jak się jednak dowiedzieliśmy, do tej pory strona rosyjska nie odniosła się do tej prośby. Nie wiadomo, czy i ewentualnie kiedy możemy się spodziewać wspomnianych dokumentów. W miniony piątek prokurator generalny Rosji Jurij Czajka zapewnił jedynie Andrzeja Seremeta, że Rosja będzie „sukcesywnie i w miarę postępów śledztwa” udostępniać stronie polskiej materiały z dochodzenia.

  Od czwartku w warszawskim Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych trwają badania nad trzecią czarną skrzynką, na której znajdują się zapisy parametrów lotu. Śledczy podkreślają, że na dokładne wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać. Podobnie musimy uzbroić się w cierpliwość w przypadku badania krążącego w internecie amatorskiego nagrania z miejsca katastrofy, które – o ile okaże się autentyczne – wniesie kolejne istotne pytania do śledztwa. – Biegli w dalszym ciągu prowadzą prace nad filmikiem. Spodziewamy się, że być może w drugiej połowie tego tygodnia będzie już opinia. Zaraz też postaramy się udzielić wszelkich informacji – podkreślił w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Jerzy Artymiak.

  Pułkownik Zbigniew Rzepa z Naczelnej Prokuratury Wojskowej, odnosząc się do informacji jednej z gazet, jakoby na nagraniach czarnych skrzynek słychać było „nieludzki krzyk przerażenia i bólu” pasażerów, podkreślił, że to absolutnie nie jest prawda. – Nie ma czarnej skrzynki, która zarejestrowałaby głosy z przedziału pasażerskiego prezydenckiego samolotu – powiedział Rzepa w rozmowie z PAP. Zaznaczył także, że w dalszym ciągu trwa w Moskwie odczytywanie i analiza wspomnianych rejestratorów. Podobną opinię wyraził w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” płk Artymiak.

  Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CNN powiedział, że tragedia z 10 kwietnia daje wyraźny sygnał do tego, że Polska, w tym także nasze maszyny rządowe, potrzebuje natychmiastowej modernizacji. – Od lat istniała potrzeba unowocześnienia naszych samolotów. Musimy poprawić nasze procedury, nasze siły powietrzne – stwierdził. Komentując reakcję Rosjan i sposób prowadzenia przez nich dochodzenia, powiedział: „Rosyjska reakcja była więcej niż prawidłowa. Władze i naród rosyjski okazały zrozumienie dla naszego cierpienia”.

  Tymczasem w Instytucie Medycyny Sądowej w Moskwie w dalszym ciągu prowadzone są badania genetyczne mające na celu identyfikację pozostałych 20 ciał ofiar katastrofy. Prace miały zakończyć się jutro. Należy jednak brać pod uwagę przesunięcie terminu, bo są trudności z badaniem niektórych szczątków.

  Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało wczoraj, że badanie katastrofy przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego jest na wstępnym etapie. W specjalnym komunikacie resort wskazuje, iż analizę zdarzenia, które nastąpiło poza granicami Polski, komplikuje fakt, że duża część istotnych dowodów znajduje się na terenie innego państwa. Dodatkowo w tym przypadku również krajem producenta statku powietrznego, który uległ katastrofie, nie jest Polska. „Upublicznianie w dniu dzisiejszym hipotez opartych na niezweryfikowanych pogłoskach i domniemaniach dotyczących tej katastrofy lotniczej (…) jest nie tylko nieodpowiedzialnością, ale mogłoby naruszać cześć osób poległych” – podkreśla resort.
  Marta Ziarnik

 67. in said

  Nowy nieznany film z miejsca katastrofy

  • bn said

   To jest oryginal 10 kwietnia.

   • bn said

    Zwroccie uwage ze dosyc dobrze sa sciagane glosy z otoczenia.
    ===============
    od pb: mozna jakos porownac z dzwiekiem w filmiku ze strzalami dla uwiarygodnienia tego ostatniego?

 68. Aśka said

  CZAS NA AKCJĘ SPRZECIWU

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100420&typ=sw&id=sw13.txt
  […]
  Jednym z największych zgrzytów w niemieckich przekazach medialnych i informacjach opisujących polską tragedię okazał się program kabaretowy w publicznej telewizji ZDF (emitowany we wtorek, umieszczony także w internecie na stronach ZDF), gdzie znany komik Urban Priol, nie zważając ani na polską żałobę, ani na polską wrażliwość, kpił z tragedii pod Katyniem i w sposób prześmiewczy, chamski i obraźliwy stwierdził m.in., że „Lech Kaczyński działał wszystkim w Europie na nerwy. Żadna świnia nie chciała mieć z nim do czynienia. A teraz ta orgia poruszenia”. Podczas dalszej części swojego obrzydliwego występu niemiecki komik parodiował głos prezydenta Kaczyńskiego (jakoby nakazywał bez względu na wszystko lądować w Smoleńsku) i celowo robił to tonem Adolfa Hitlera. Najgorsze z tego wszystkiego jest to, że niemieckiej publiczności zgromadzonej w studiu występ ordynarnego błazna przypadł do gustu, nagrodzili go bowiem gromkimi oklaskami.
  […]
  ============
  od pb: trop do miedzynarodowych merdiow, wysmiewaczy sp Prezydenta, tj agentur tych samych mocodawcow ktorzy wysmiewali Go w kraju? to w niemczech porownano Go do kartofla;

 69. Dawid said

  a czy widzieliscie to zdjecie polsiego samolotu? To chyba inny

  http://www.k2kapital.com/news/193036/

 70. asterix said

  Mapa państw które mają Polskę w poważaniu.
  http://pokazywarka.pl/obwtwf/

  Potęga Ludzkich Serc – Czyli o tym jak ludzie wygrali z mediami
  http://cameel.salon24.pl/172678,potega-ludzkich-serc-czyli-o-tym-jak-ludzie-wygrali-z-mediam

  Wulkan
  http://www.boston.com/bigpicture/2010/04/more_from_eyjafjallajokull.html

 71. Dawid said

  Fundacja Katyńska: niech katastrofę badają niezależni eksperci !

  Polska Fundacja Katyńska domaga się, by katastrofę rządowego Tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku, zbadała niezależna, międzynarodowa komisja. List w tej sprawie wystosował do premiera Donalda Tuska prof. dr hab. Jacek Trznadel, przewodniczący rady fundacji. W serwisie prawica.net apeluje o składanie podpisów pod listem.

  „Ze względu na wyjątkową dla Polski wagę katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem (…) zwracam się do Pana, Panie Premierze, o powołanie niezależnej, Międzynarodowej Komisji Technicznej dla zbadania przyczyn katastrofy” – czytamy w liście Polskiej Fundacji Katyńskiej.

  Jacek Trznadel zwraca w piśmie uwagę, że w katastrofie zginął nie tylko prezydent Lech Kaczyński, ale również osoby kierujące najważniejszymi instytucjami w państwie. W dodatku – czytamy – „miało to miejsce nie w Polsce, lecz na terenie innego państwa”.

  Zdaniem Trznadla, „Wnioski takiej międzynarodowej komisji z udziałem najlepszych światowych ekspertów, miałyby podstawowe znaczenie dla opinii publicznej i dla historii
  Prof. dr hab. Jacek Trznadel, Przewodniczący Rady Polskiej Fundacji Katyńskiejwnioski takiej międzynarodowej komisji z udziałem najlepszych światowych ekspertów, miałyby podstawowe znaczenie dla opinii publicznej i dla historii”.

  Niezależne od siebie śledztwa prowadzą prokuratury polska i rosyjska. Jak informował prokurator generalny Andrzej Seremet, „gospodarzem” śledztwa jest rosyjska prokuratura i to w jej dyspozycji są wszelkie dowody rzeczowe. Jak mówił, Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która ze strony polskiej prowadzi śledztwo, wystąpiła już do Rosji o wszystkie istotne dowody zabezpieczone przez stronę rosyjską.

  Seremet przedstawił zasady, na których opiera się obecnie działanie prokuratur polskiej i rosyjskiej: prokuratura rosyjska jako gospodarz postępowania przesłuchuje, zbiera dowody, bada czarne skrzynki i szczątki samolotu. Według zapewnień rosyjskiego prokuratora generalnego Jurija Czajki, dowody mają być przekazywane stronie polskiej „sukcesywnie”. Dopiero kiedy polska prokuratura i komisja badania wypadków lotniczych otrzyma z Rosji szczątki samolotu i czarne skrzynki, przystąpi do własnej analizy.

  W katastrofie w Smoleńsku wśród 96 ofiar była Zenona Bożena Mamontowicz-Łojek, polska historyk, prezes Polskiej Fundacji Katyńskiej, założycielka Warszawskiej Rodziny Katyńskiej.

  Ciekawe co zrobi Tusk?

 72. hjk said

  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21171
  prof Jaroszyński o śledztwie, patriotyzmie i nagonkach medialnych…
  1o min

 73. Aśka said

  Co Wy na to?

  =============
  od pb: trzeba przetlumaczyc na polski

 74. hjk said

  http://tnij.org/jarroq
  prof Jaroszyński o śledztwie, patriotyzmie i meduialnych nagonkach

  • hjk said

   „Julka powiedział/a 19 Kwiecień 2010 @ 10:10 am
   Dlatego w interesie Rosji jest rzetelne wyjaśnienie tego “wypadku”. Można zrozumieć, że sprzeczne informacje były wysyłane przez rosyjskojęzyczne merdia, ale jeżeli śledztwo nic nie wyjaśni, to znaczyło będzie, że Putin ma w tym swój udział.”

   Niekoniecznie, no chyba, ze udziałem nazwać tłumienie prawdy o ew. sprawcach. w tym felietonie podobny wątek „a jak zmienią wersję, ze to niemcy”? aluzja do katynia

 75. asterix said

  Kilka linków w jednym komentarzu, żeby nie spamować :

  Nielegalnie przejęta władza przez Komorowskiego?
  http://niezalezna.pl/article/show/id/33267

  Islandzki wulkan i Smoleńsk – to nie były przypadki
  http://www.trystero.pl/archives/4524
  =============
  od pb: drugi artykul okropnie bzdurny, np sugestia ze Radiu Maryja zalezaloby na zgladzeniu Prezydenta; asterix, wiecej rozsadku = tu nie wyscig kto wiecej wklei tylko kto lepsze materialy znajdzie i uwiarygodni, przeanalizuje

 76. bn said

  Jedna rzecz.

  Kolejnosc chronologiczna
  Zidentyfikowano 76 cial (zostalo 20 do zindetyfikowania)

  16 kwietnia godz 14.00
  http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/swiat/zidentyfikowano-ciala-76-ofiar-katastrofy,56786,1

  8 cial wrocilo godz 22.00
  http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/8-ofiar-katastrofy-wrocilo-do-polski,1466196

  Czyli jedno osoba zostalo w Moskwie pomimo ze zostala rozpoznana

 77. hjk said

  „Kryzys finansowy, który eksplodował w 2008 r. i załamanie światowej gospodarki jest kolejnym ekscesem elit. Ręka w rękę nad rozmiarami katastrofy pracowali politycy i spekulanci. Nic nie dzieje się bez przyczyny. „Ktoś” pozwolił na erupcję spekulacji naszym majątkiem i dochodami. „Ktoś” skorzystał z tego przyzwolenia. „Ktoś” zarobił. „Ktoś” stracił. Na naszych oczach elity ukrywają kim jest ten „ktoś”. Fałszują sprawozdania bankowe, dane statystyczne, kłamią w żywe oczy. Przygotowują się do posłania nas przeciwko sobie. Na wojnę. Zaczęli już podżegać.”

  T.Urbas ostrzega
  http://urbas.blog.onet.pl/Wolnosc-i-godnosc,2,ID403547710,DA2010-04-01,n

 78. […] Komentarz Piotra Beina.  https://grypa666.wordpress.com/2010/04/20/niewygloszone-przemowienie/ […]

 79. […] Komentarz Piotra Beina.  https://grypa666.wordpress.com/2010/04/20/niewygloszone-przemowienie/ […]

Sorry, the comment form is closed at this time.