Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Miałem być na błoniach

Posted by grypa666 w dniu 18/04/2010

Mnożą się podejrzane okoliczności wokół katastrofy samolotu Kaczyńskiego

†††††††††††††††††††††††††††

Rusofob oraz proponent HAARP i NWO, Brzezinski wróży lepsze stosunki polsko-rosyjskie. Czyżby w Rosji ukształtowała się władza globalistow?

Z tragedii Polski – nadzieja

†††††††††††††††††††††††††††

Wpisał Pit 17.4.2010

Miałem być na błoniach…

…jutro ale teraz to już mam coraz poważniejsze obawy:

1. Zamknięta przestrzeń powietrzna pod pretekstem chmury pyłu, a niebo na opak najczystsze od długiego czasu. A wojskowe samoloty mogą latać? Czyżby przygotowania do operacji false flag? Fałszywy atak bioterrorystyczny. PAMIĘTACIE JAK INTERPOL NIEDAWNO PRZYGOTOWYWAŁ SIĘ DO AKCJI W RAZIE UŻYCIA BRONI BIOLOGICZNEJ W POLSCE? TAK, W POLSCE! Ataki na WTC, w Londynie też były ściśle związane z “ćwiczeniami”. Czy to nie daje do myślenia?

2. Pamiętam jak wśród natłoku informacji podczas ataku grypy w ubiegłym roku pojawiła się informacja, że nowy wirus może zaatakować na wiosnę.

3. Polska się naraziła globalnym elitom zarówno przez politykę Kaczyńskiego, jak i Minister Zdrowia.

Chyba obejrzę w domu.

I jeszcze takie przemyślenie: podobno zawsze zabójca przyjeżdża na pogrzeb, żeby nacieszyć się swoim dziełem.

†††††††††††††††††††††††††††††††

Przestałem wierzyć, że mogli zrobić to Rosjanie

Wpisał Mariusz 17.4.2010

Otrzymałem tel od znajomej z Niemiec. Ponoć tam władze nawołują do nie wychodzenia z domu i uszczelnianie okien!!!!!!
Pamiętacie doniesienia z Ukrainy w zeszłym roku o “dezynfekcji” – szykują nam potężną epidemię!!!!!!

I. Grypa

1. Rząd Tuska sprzeciwił się do końca zakupieniu szczepionek.
2. To Rosjanie jako pierwsi na forum międzynarodowym powiedzieli, że świńska grypa to wał.

II. Katastrofa -Przede wszystkim zasada – kto korzysta?

W kilku kwestiach owszem Rosja ale !
1. ś p Prezydent nie miał szans na reelekcję – był zniszczony medialnie. Rosjanie mieli już w niedługiej perspektywie przychylnego im Prezydenta.
2. Oczy całego świata zwrócone są na Rosję – wszyscy widzą robotę Kremla jako głównego sprawcy – nikt nie uwierzy w inny scenariusz
3. Takich rzeczy nie robi się na swoim podwórku

Illuminati
1. Mają przegranego kandydata – teraz męczennika – naród polski w przypływie patriotyzmu wybierze jego brata Jarosława – kontynuatora polityki antyrosyjskiej
2. Nikt nie uwierzy że to spisek zachodu
3. Amerykańskie firmy praktycznie już położyły łapy na nasz gaz łupkowy
4. Rosja schodzi do defensywy
5. Info o Katyniu obiega cały Świat – Rosjanie to barbarzyńcy
6. Gruzińskie media “zapowiadają” najbliższe wydarzenia, w fabule filmu – typowe dla illuminati
7. Nadarza się świetna okazja do rozprzestrzenienia nowej epidemii – ponad milion osób na pogrzebie w jednym niemalże miejscu, a nad nimi tylko wiadome samoloty do pilnowania bezpieczeństwa (i oprysków)
8. Będzie się wiązać epidemię z wybychem wulkanu – WHO już ostrzega że pył jest niebezpieczny dla układu oddechowego (ewidentna bzdura w takim stężeniu pyłu – patrzcie artykuły wczorajsze)
9. kto przykłada wagę do liczb 11 11 1918 do 17 09 1939 = 04 06 1989 do 10 04 2010? ILLUMINATI !!! przy okazji to skojarzenie dat historycznych znów wskazuje swoją symboliką na Rosję.

A jeszcze kwestia kandydatów. Sikorski odchodzi z PIS trafia od razu do rządu PO jako główny ”przeciwnik” Kaczyńskich. Zbliżają się wybory prezydenckie, w PO dochodzi do prawyborów pomiędzy Komorowskim, a Sikorskim. Sikorski przegrywa, a wiec wariant z 2 kandydatami prozachodnimi upadł, co więcej największe szanse ma Komorowski. Wprowadzono więc plan B – prezydentura J Kaczyńskiego niemal pewna. Wczoraj dowiadujemy się, że pogrzeb ma Wawelu zaproponował nie kto inny jak Sikorski,

Przestałem wierzyć, że mogli zrobić to Rosjanie.

†††††††††††††††††††††††††

tiaaa 17.4.2010

No mi tez ta pylowa sciema cos bardzo smierdzi:/ Jak juz to podle who odzywa gebe to nie wrozy nam to nic dobrego. Nie wiem czy odwazyliby sie gdyby chodzilo jedynie o wstrzymanie ruchu lotniczego…Chmurka sobie poplynie, pozniej ‘niespodziewanie’ sie cofnie i jeszcze bardziej ‘niespodziewanie’ zacznie opadac…, a jak szanowne who raczylo nas poinformowac pyl moze byc szkodliwy kiedy zacznie opadac (tiaaa…). No i rozpocznie sie wielka akcja ‘ratunkowa’ dezynfekcij…, tylko samoloty spalinowe (no bo przeciez turbojety nie moga latac bo sie podusza) nad naszymi glowami i 2ga Ukraina gotowa….:/

Komentarzy 317 to “Miałem być na błoniach”

 1. Artykuł „Mnożą się podejrzane okoliczności wokół katastrofy samolotu Kaczyńskiego” potwierdza to co przypuszczałem – że samolot był bardzo bezpieczny. Podejrzenia Mariusza co do ataku biologicznego podziela Jane Burgermeister. Winą za atak obarczy się Iran. Obama i reszta hołoty odwołali przyloty, być może nie mają remedium.
  Jeśli atak nastąpi będzie to być może mój ostatni komentarz gdyż wierzę w to, że Bóg na to nie pozwoli i idę robić reportaże…

  • ALFA said

   A może w tym czasie zaatakują Iran.Coś tu nie gra.
   Rumuńska agencja prasowa “Romanian Global News”, opierając się na wypowiedziach ekspertów i “źródłach” w NATO, podaje, że za tragedię z 10-tego kwietnia, w którym zginęło dwóch polskich Prezydentów odpowiada rosyjska FSB.

   Zgodnie z ustaleniami agencji RGN, katastrofa mogła być zamachem na antyrosyjskich przywódców. W planach akcji miało zginąć dwóch braci Kaczyńskich. Jarosław, ze względu na zły stan zdrowia matki został w Polsce.

   Evenimentul Zilei B1 TV (telewizja) wyemitowała program, który w całości obala rosyjską wersję wydarzeń. Zaproszony do studia ekspert wyjaśnia kolejne wątpliwości.

   “Polskie media są skupione na uroczystościach pogrzebowych, stąd brak dociekania najprawdziwszej wersji tragicznego wydarzenia” – słyszymy w materiale.

   Romanian Global News powołuje się na nieoficjalne źródła w naszym Ministerstwie Obrony Narodowej, które miało stwierdzić, że Rosjanie przeprowadzali wcale nie tak dawno eksperymenty nad bronią elektromagnetyczną, dokładnie w strefie gdzie miał lądować polski samolot rządowy.

   W 2008 roku, w Moskwie, stworzono najpotężniejszą broń do walki elektromagnetycznej jaka kiedykolwiek istniała. Jej techniczna nazwa to EMP (elektromagnetyczny impuls) – pisała o tym gazeta Pravda.ru TUTAJ.

   “Potężna moc miliardów watt jest generowana z bardzo małego urządzenia. Innowacją w stosunku do poprzedników jest emisja znacznie krótszych impulsów, jednakże o niesamowicie dużej mocy” – mówi Gennady Mesyats, wicedyrektor Rosyjskiej Akademii Nauki oraz dyrektor Instytutu Fizyki imienia Lebedeva.

   “Takiej małej broni nigdy wcześniej nie stworzono. Oczywiście, są urządzenia stworzone wyprodukowane zimnej wojny, jednakże są ogromne. Nasza broń jest co najmniej dziesięciokrotnie silniejsza” – mówi Mikhail Yaladin, naukowiec zatrudniony w projekcie nowej elektromagnetycznej superbroni.
   CZYTAJ DALEJ:
   http://wolnemedia.net/?p=21247

   • To samo można osiągnąć zdalnie przez użycie HAARP. Nie bądźmy tacy pewni, że Rumuni to Rumuni. Tak jak że Gruzini to Gruzini.
    ===================
    od pb: czy haarp i domniemana nowa rosyjska bron EMP fragmentuja, zweglaja i czesciow wyparowuja zwloki? raczej watpie bo potrzeba na to ogromnych koncentracji energii na jednym precyzyjnie zdalnie namierzonym miejscu; przydalby sie sp Joe Vialls…

   • Aśka said

    monitorpolski powiedział/a
    18 Kwiecień 2010 @ 7:24 am

    To samo można osiągnąć zdalnie przez użycie HAARP. Nie bądźmy tacy pewni, że Rumuni to Rumuni. Tak jak że Gruzini to Gruzini.
    __________
    no właśnie; To są państwa o dużych wpływach wiadomo kogo

   • Głos66 said

    Do @Monitorpolski

    Takie działania jak: fragmentacja, zwęglanie i częściowe wyparowanie ciał (jeszcze nie zwłok, lecz ciał osób żywych) dokonują PĘDNIKI.
    PĘDNIK – to „silnik” statków powietrznych (czytaj: UFO) opisanych szczegółowo przez Dr Jana Pająka.
    PĘDNIKI dokonują Natelekinetyzowania obszaru, na który oddziałują.
    Dlatego Rosjanie z obsługi naziemnej lotniska w Smoleńsku nie mogły dogadać się z załogą samolotu Prezydenckiego, ponieważ odczyty naziemne były inne, a odczyty w samolocie całkiem inne.
    Przypomnijcie sobie, jak w pierwszych wyjaśnieniach co się stało mówiono, iż nie mogli dogadać się co do CYFEREK (czyli wysokości i miejsca, w którym aktualnie znajdowała się maszyna).
    Mgła utrzymywała się tylko chwilę przed przylotem i chwilę po przylocie samolotu prezydenckiego, poza tym okresem pogoda była piękna.
    Miniaturowe PĘDNIKI można zakładać do osobistej broni piechura np. M-16, lecz aby PĘDNIK zadziałał, musi być załadowany potężną energią, to tak jak pistolet musi mieć magazynek z nabojami.
    Dlatego też, moim zdaniem nie użyto PĘDNIKÓW małych (osobistych), leż wykorzystano duże z możliwością pokrycia telekinetycznego całego obszaru lotniska.
    I właśnie z powodu użycia tych dużych PĘDNIKÓW trzeba było wymieniać żarówki prawie na całym lotnisku.

    Jeśli po katastrofie nie było pożaru, a nie było, i ciała były sparzone, wręcz zwęglone ale tylko miejscowo (nie na całej powierzchni) i w niektórych miejscach ciał brakowałoby tkanki, skóry a nawet kości – oznaczało by to, iż zastosowano broń telekinetyczną.

    Zegary naziemne na lotnisku powinny wskazywać prawdziwą godzinę, a zegary w rozbitym samolocie powinny być opóźnione o kila do kilkunastu minut (ponieważ przy użyciu takiej broni następuje załamanie czasoprzestrzeni).

    Teren gdzie spadł samolot powinien być mocno magnetyczny, tzn. używając kompasu nie będziemy wiedzieli gdzie jest prawdziwa północ, ponieważ wskazówka kompasu będzie szalała.

    Jeśli do strącenia samolotu prezydenckiego naprawdę został użyty PĘDNIK – to mogę powiedzieć jedno >>> H.A.A.R.P. to pikuś w stosunku do PĘDNIKA <<<.
    H.A.A.R.P. – oddziałuje tylko w naszym Fizycznym Trzecim Wymiarze.
    Natomiast PĘDNIK – działa w Trzecim jak Czwartym Wymiarze, wpływając na nasze ciała fizyczne jak i ciała duchowe (np. Duszę).

    A jeśli tak jest, to należało by się przygotować do INWAZJI.
    Nie na darmo ruch nad wulkanem jest jak na autostradzie.

    Już o tym wspominałem w poprzednich postach, ale przypomnę jeszcze raz:
    Rosja o niczym nie wie, i nie jest zamieszana w tą katastrofę, choć pewnie niektóre państwa chciały by „zamieszać w kotle historii”.

   • hjk said

    „od pb: czy haarp i domniemana nowa rosyjska bron EMP fragmentuja, zweglaja i czesciow wyparowuja zwloki?”
    hipoteza ‚rumunów” z tym EMP czy tym podobną bronią jest żenująca, bo emp głównie ma za zadanie uszkodzić elektronikę i elektrykę, a wiec wysiada mozliwość sterowania, a wiec na pewno nie rozsadzi samolotu czy zwłok, co innego, gdyby kadłub był wyfaszerowany jakimś mat wybuchowym, który wybuchałby pod wpływem impulsu. Już lepszy Haarp, ale tu stopić by się musiał cały samolot czy rozpaść w drobny mak a nie wybrane części.
    A moze to malutka mateczka w centrum kadłuba?
    =============
    od pb: tak mysle, tylko ze mateczka stopilaby i metal, a z acial nic by nie zostalo?
    raczej bombka neutronowa (zniszczenie cial ale nie konstrukcji samolotu) wraz z jakas bomba fragmentujaca czesc samolotu – gdzie jednak fotele?

   • hjk said

    „Natomiast PĘDNIK – działa w Trzecim jak Czwartym Wymiarze, wpływając na nasze ciała fizyczne jak i ciała duchowe (np. Duszę).”
    Bajki albo pomyłki i nieścisłości terminologiczne, dusze są niematerialne, coś takiego, jak ‚ciało duchowe’ nie istnieje, bo to jak „zelazne drzewo”, ciało jest tylko materialne. Chyba, ze mamy na myśli pola energetyczne czy jakieś „ciała astralne” będące subtelniejszymi wymiarami cielesności czy energetyczności, ale to wciąż coś materialnego.
    Ciekawa hipoteza z tymi pędnikami, ale wtedy odpowiadałby za to pojazd typu „UFO”, co charakterystyczne w relacjach „spotkania” z UFO, ze wszelkie urzadzenia elektryczne zaprzestają pracy.
    Spalone zarówki pasują tez do emp, ale jeśli został odpalony, to cała elektronika lotniskowa musiałaby podobnie wysiąść, chyba ze emp odpalono w samolocie i spełnił on rolę boby zarazem, gdyż do wywoływania impulsu używa się w emp wybuchu.

   • Głos66 said

    Do @Hjk

    Ciekawe spostrzeżenie:
    „ciało duchowe” według Ciebie nie istnieje, natomiast „ciało astralne” już tak.

    A czy nie zauważyłeś, że mówimy o tym samym ?

  • Wsadzam jeszcze raz nagranie z wczoraj:

   • hjk said

    szok 2:54 – co to za piramida z czaszek z „all seeing” okiem na szczycie w „faktach”?!

   • Pit said

    Szokująca okładka, nawet w samym logo gazety jest symbol masoński…

   • Magda said

    nie kupować szmatławca,bojkotować

   • Pit said

    Szczerze mówiąc nie interesowałem się wcześniej tą gazetą, ale teraz zapaliła mi się lampka. Tak samo z Polskim Stowarzyszeniem Racjonalistów http://psr.racjonalista.pl/ A tam co robi oko? Tego typu twory, jak widać, usilnie walczą z polskością i próbują wyprzeć Boga z naszej świadomości. To są siły rozkładowe naszego państwa. Na stronie http://www.faktyimity.pl/ na górnym bannerze pulsują hasła „Postęp, świeckość, humanizm, wolność, tolerancja”. Dodałbym do tego „SATANIZM”, albo wszystkie te z pozoru ładnie wyglądające hasełka zamknął w tym określeniu, bo właśnie w satanizmie to człowiek, jego ego są w centrum. Straszne parcie mają siły masońskie w naszym kraju. Widać to już od kilku lat, tak bardzo pragną zmienić naszą rzeczywistość. Kij w masońskie oko!

   • Pit said

    Oko jest w literze A (przypomina piramidę), mało tego, ta litera jest jeszcze wyróżniona innym kolorem. Czy może być jeszcze bardziej jasny przekaz, dodając jeszcze przednią i tylną okładkę, co do intencji tej gazety?

   • asterix said

    Nawet jak dają na przejściu dla pieszych nie brać za darmo.

   • Angie-Poland said

    Przypomniało mi się coś a propos „all seeing eye”. W siódmej klasie podstawówki robiłam plakat o tematyce Aids. Ba, wygrałam nim konkurs wojewódzki. I moja pani plastyczka zasugerowała mi, abym w chmurce na plakacie umieściła-jak to określiła- „oko Boże”<- oko w trójkącie. Hmm.. Prawdę mówiąc wielokrotnie słyszałam iż ten symbol to właśnie oko boskiej opatrzności.. Ot, taka mała zamiana "bogów"..

   • aja said

    Ludzie, gdzie Wy żyjecie??!! Boicie ie zobaczyć dokładnie o co chodzi?! To jest zdjęcie ściągnięte z netu. Też mam takie w swoim albumie. To stos czaszek ułożony w piramidę z okiem Horusa na wierzchołku. W oryginale nad tym wszystkim są chemtrail’s. To ma obrazować działania NWO poprzez chemtrail’s na populację.
    Wygląda na to, że gazeta wykorzystała to pod pytaniem o katastrofę. Czyli sugeruje, że NWO ma coś z tym wspólnego.
    Myślcie trochę samodzielnie!

    To jest link do zbioru fotek na ten temat.Podaję, bo znowu ktoś coś zobaczy i zrozumie dokładnie odwrotnie niż intencje autora.

    http://www.google.pl/images?rlz=1T4SUNA_enPL324PL324&q=stop+nwo+foto&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=aHLLS4yYJsbzOcCu_KIG&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CBUQsAQwAA

    Jak gdzieś się rozjedzie, to wpiszcie w google „stop nwo foto”.
    Pozdrawiam

   • Pit said

    Aja, skoro tak twierdzisz, to wytłumacz CO ROBI OKO WPISANE W TRÓJKĄT W LOGO TEJ GAZETY?? I jeśli autor okładki coś sugeruje czytelnikowi, to czemu nie wspomniano o tym w artykule? Uważają, że każdy czytelnik FiM wie o NWO?

   • aja said

    Pit. Nie wiem dlaczego liera „A” tak wygląda. Oni są „antyklerykalni” co do wszystkich wyznań, do kk szczególnie, bo ten w Polsce jest powszechny, a w kościołach katolickich „wszystkowidzące oko” jest nagminnie obecne. Może chcą dać znak, że oni też „wszystko”=negatywy widzą, co dzieje się w kk? Nie wiem. Co do foto, to nie mam tego tygodnika, nie wiem co jest w treści. To co anonsują na stronie www, że wysokopostawieni wojskowi, udzielają jakichś szczególnych info gazecie na temat katastrofy może oznaczać, że jednak coś sugerują, a foto ma uruchomić mózgi czytelników. Może ktoś ma ten tygodnik?. Ja tylko podsunęłam możliwe wyjaśnienie powodu zamieszczenia tego foto. Jest również możliwe, że gazeta chciała tego drastycznego zestawienia bez związku z nwo, za to w związku z katastrofą, dla wywołania kontrowersyjnego=szokujacego wrażenia. Z tego co wiem „oni to lubią”.

  • Nie będzie żadnego dziś zamachu. Ta sprawa to inne wymiary.Co innego ma nam pokazać

  • Dominik said

   No jak czytam artykuł typu „Publicysta: Sama wola Obamy, żeby przylecieć na pogrzeb, to dużo ” (gazeta.pl) – to jakaś groteska. A kimze jest Obama? Prezydentem panstwa od wielu lat oszukujacego ludzi i wszczynajacego wojny. Wiec to ze on wielce raczyl sie zdecydowac wybrac na pogrzeb i go odwolal ze wzgledu na (nie oszukujmy się) blashostkę, tym bardziej swiadczy tylko negatywnie o nim i całej jego świcie. Jakoś mnie to nie dziwi ze reszta ferajny odwołała loty – każdy z nich to jest dobry, ale przede wszystkim „w gębie”. Tchórze/oszuści – niepotrzebne skreślić 🙂

   Ale media teraz będą się podniecać, robić analizy, czemu tak a nie inaczej.

   Za to niebo – czyste i piękne w końcu błękit bez wkurzających białych pasów. Za piękne aby było prawdziwe (przez dłuższy czas).

   • ALFA said

    Chemtrail w czasie zakazu lotów 18.04.2010 Białystok Obama przysłał zastępstwo na niebo

  • Pan Qui said

   Sporo się zastanawiałem nad działaniem Boga, nie wolno się od niego odwracać. Prosty przykład, czytałem biblie nie raz. Dlaczego powstał Kościół Katolicki? symbol ludzi w stosunku do Boga?. Bzdura, w stosunku do innych ludzi. To Kościół RK rządził ówczesnym światem. Bóg dał władzę człowiekowi na ziemi i to nie Bóg robi te wszystkie rzeczy tylko człowiek. Bóg nie może wpływać na człowieka ponieważ dał mu wolną wole (w zasadzie gdybym przed nim stanął i się zapytał dlaczego to i tamto, a on odpowiedział – Bo sprawiłem by ten zrobił to i to. Wtedy bym go wyśmiał.

   – – –
   A co do tematu. Kupywać gazmaski?. Można powiedzieć sugerując się tematem to zachód szczuje nas na Rosje. Rosja się boi dlatego tak reaguje, przyjaźnie?. Musi być w tym drugie dno.

  • klamerka said

   Ja nie przestaje, myslec, ze zrobila to Rosja. Biorac pod uwage fakt, ze wiekszosc swiata byla raczej przeciwna naszemu prezydentowi wcale nie znaczy, ze Rosji najbardziej by na tym zalezalo. Przeciez moglaby byc to rowniez Polska!
   Nie mozemy zapominac, iz w samolocie zginal nie tylko pan prezydent ale cala rzesza znaczacych ludzi. W koncu byla to chyba najlepsza okazja aby pozbyc sie niewygodnych ludzi. Nigdy nie wiadomo co im jeszcze przyjdzie do glowy.
   Ciezko mi jest tez sobie wyobrazic aby pan Jaroslaw Kaczynski chcial startowac w wyborach.. chyba, ze pokusi sie o wyjasnienie tej sprawy?
   Cala sprawa wyglada mi raczej na NWO jak juz bylo to takze opisane na tymblogu. Za duzo niezyklych wydarzen razem.. i katastrofa lotnicza z VIP’ami, do tego trzesienie ziemi w Chinach, Najwiekszy wybuch wulkanu.. (HAARP?) co jeszcze..?

 2. ALFA said

  Moim zdaniem ,ktoś to „przedobrzył” starając się wplątać w to Rosję.

  Pytanie ,które mnie nurtowało po oglądnięciu tego filmu :dlaczego-jeśli zbrodnia była zaplanowana na taka skale- ktoś pozwolił przeżyć kamerzyście,który ten film nakręcił?
  Przecież to świadek zbrodni i jeśli wierzyć w to co tam widać i słychać?Nie zostawili by świadka .KTO CHCE ROSJĘ W TO WROBIĆ ROSJĘ!!!!!!!!!!


  =================
  od pb: dokladnie! poza tym gdyby taka akcje planowano, to najpierw otoczonoby miejsce kordonem smutnych panow, usunieto swiadkow i dopiero wtedy by sie wzieli do roboty; komanda zbirow na taka robote sa w kazdym mocarstwie, a dowodu w Katyniu II nie ma; brak czy fragmentacja cial to moze byc wynik li tylko uzycia specjalnej broni = patrz np wtc 11 IX (https://grypa666.wordpress.com/2010/01/25/mateczki-w-sluzbie-kompleksu-jot/ );
  bron neutronowa wyparowuje zwloki i materie organiczna zostawiajac przedmioty martwe; mogla byc zastosowana jakas bron fragmentujaca + neutronowa, obie o niewielkiej sile (zeby zostaly jakies szczatki ludzkie); z iraku sa zdjecia zwlok czesciowo wyparowanych przez bron neutronowa w czesci nieoslonietej kamieniem czy cos;
  przydalyby sie nagrania katastrofy (fonia i wizja) do analizy koloru i dzwieku niewielkich wybuchow ktore ponoc slyszeli swiadkowie; od polskich reporterow na lotnisku smolenskim potrzeba opisu procedury kontroli ich ruchow, jesli taka byla, np czy zgrupowano ich w miejscu bez widoku na pole ladowania;
  puls z eksplozji neutronowej moglby wywolac zgasniecie swiatel w domu, raportowane przez okolicznego mieszkanaca?

  • hjk said

   Nie wiem w jaki sposob ten filmik ma „wrabiać” Rosje?, Ze niby słychać ruskie głosy?

   • kojak said

    Rosyjskie głosy, coś a’la strzały. Poczytaj po necie, ludzie już są pewni, że to rosjanie zrobili dodając i nadinterpetowując powyższy film. Przez ludzi przechodzi fala antyrosyjskich haseł kierowana nienawiścią wzbudzoną w przeszłości, m.in. przez ś.p. prezydenta. Tymczasem, jeżeli to jest faktycznie zamach to pierwsza myśl, jaka mi przyszła to to, że to raczej nie rosjanie – zbyt oczywisty trop.

   • in said

    Chcialbym bardzo zaapelowac do tutaj obecnych by nie oskarzac Rosji jako panstwa albo spolecznosci.

    W Rosjii jak i Usa nie rzadza wladze, lecz sluzby specjalne, lobby zbrojeniowe oraz inne struktury ktore czesto sa niewidoczne dla oczu.
    USA jako narod ostatecznie stracily kontrole nad swoim panstwem w 1963 po zabojstwie J.F Kenediego i jego brata.
    Tak samo z Rosja. Dzisiejsi przywodcy to marionetki w rekach tych struktur przestepczych. Putin czy Miediedew mogli dowiedziec sie po tragedii ze czesc rosyjskich sluzb specjalnych maczala w tym palce.
    Dzisiejsze sluzby specjalne Rosjii i Polski (stare SB) to panstwo w panstwie, ich nie interesuja sentymenty narodowe czy patriotyczne tylko pieniadze i wladza. Te sluzby sa ponadnarodowe i mozliwe ze sa kontynuarami faszystowskich idei.

    Narod rosyjski tak jak polski jest zniewolony, ujarzmiony i manipulowany przez te struktury. Tak jak nam wmawiana jest nienawiesc do niektorych narodow i nieufnosc do innych ludzi tylko po to by utrzymac rozlam. Te struktury wiedza ze jednosc i wspolpraca wewnatrz narodu czy miedzynarodowa moze pozbawic tych struktur wladzy.

    Jedna z glownych zasad psychologii mowi ze jesli chce sie pokonac lub ujarzmic jakas grupe najpierw trzeba rozbic jej jednosc. Dlatego takie dzialania sa przeprowadzane czy to wewnatrz narodow czy miedzy narodami.

    By sie nie rozpisywac i nie zabierac miejsca jeszcze raz apeluje. Rosjanie jako rzad czy spolecznosc nie maja z tym nic wspolnego. To ponadnarodowe struktury ktore nie mysla w kategorii przynaleznosci panstwowej, panstwa dla nich to jak folwarki.

    I jeszcze jedno jak mozna sobie z tym poradzic. W psychologii wiemy ze najlepszy sposob by pokonac zlo to skupic sie na zachowaniu, wydarzeniu a nie na sprawcy. Nie osadzac czlowieka lecz czyn. Gdy skupimy sie na domniemanym sprawcy mozemy sie pomylic (stracic czas, a naprawiajac nasz blad mozemy odrzucic cos co moze nam pomodz odnalesc prawde) a gdy skupimy sie na czynie i fakcie to odnajdziemy szczegoly. Zwiekszymy kontrast czynu a sprawca sam wyjdzie z mgly i czyn sam go osadzi. Gdy skupimy sie i poznamy prawde to ona sama osadzi sprawce i ona sama bedzie dawala sily, moc do dzialania.
    Dlatego prosze nie osadzajcie Rosji- jej wladz i spoleczenstwa bo oni sa tak samo zniewolone jak my. A wywolanie wojny moze jest wliczone w dzialenie tej przetepczej struktury. Skupmy sie na odkryciu prawdy a ona sama zrobi reszte. Wladze panstwowe nie istnieje sa tylko ponadnarodowe struktury przestepcze dzialajace na terenach danych krajow. Prosze
    ================
    od pb: wybitny wpis; nie wiem czemu wyladowal w spamie; dam dzis na artykul glowny = dziekuje z calego serca

   • Aśka said

    Z rosyjskim miałam do czynienia dawno temu w szkole, więc rozumiem prawie wszystko, co oni tam mówią, jednak niektóre słowa są dla mnie nieznane, np. szapki. Zastanawia mnie także użycie imienia Anders. Rosjanie mówią Endrju na Andrzeja.
    A ktoś w internecie również wypowiadał się, że to nie jest czysty rosyjski.

   • felicyta said

    Wg mnie, Rosja zawsze robila co chciala tzn.zbrodnie na oczach calego swiata jak i tym razem i nigdy nie poniosla zadnych konsekwencji, wiec i teraz nikt jej nic nie zrobi, bo niby co?
    Co do przezycia swiadka, nie taki znow on wazny. Bedzie sie gdybac jakis czas co widac i slychac na filmie a potem ucichnie wszystko jak inne sprawy, bo inne sie znow wydarza a prawdy i tak nigdy sie nie dowiemy.
    ===============
    od pb: wymien najwazniejsze bezkarne zbrodnie rosji

   • felicyta said

    @PB
    z historii najnowszej:
    -chocby zaglodzenie 2 milionow Ukraincow przez Stalina
    – zbrodnie ludobójstwa na ludności Wołynia oraz zbrodnie Katynska
    -slyszales o ukaraniu jakiegokolwiek panstwa za jakakolwiek zbrodnie?

   • hjk said

    właśnie o to mi chodziło z tym rosyjskim: równie dobrze mogli to być chińczycy gadający po rusku. A zadaniem ew. komanda była likwidacja pasazerów i załogi, a nie swiadków, bo to dopiero byłoby podejrzane, gdyby tam znalazły się dodatkowe ciała…

    Filmik i hipoteza komanda uprawopodabnia tylko stwierdzenia, ze „stało się jasne, ze nikt nie przeżył”…

   • czytelniczka said

    Name: Anders -Used in:Danish, Dutch, English, Norwegian and Swedish speaking countries;

    Name: Andrey – Used in: Russian speaking countries;

    Name: Andrei – Used in: English and Russian speaking countries

    http://babynamesworld.parentsconnect.com/

  • kompresor said

   Ponoć ten film byl zamieszczony po 23ej tego samego dnia, wiec usuniecia świadka poparło by prawdziwosć filmu.

   • Mars said

    Gdzie ten świadek? Spotkał go ktoś?Rozmawiał z dziennikarzami?Ujawnił się?

   • hjk said

    taaa, ujawnic się miał i jeszcze opowiedziec co widział i zginać za kilka dni…
    wybacz, ale nikt nie jest samobójcą…

  • krzysiek said

   najbardziej prowdopodobne autorstwo jpc (judeocentric power complex) tj. uogólniając ekstremiści talmudyczni+bankierzy. przeklejam z wczoraj:

   „od pb: jak za Oktiabrskuju Riewolucju i Katyn – zrzucic wine z kompleksu jot na Rosjan
   za rzez Ormian – na Turkow
   za Balkany – na Serbow
   za 11 IX na Arabow
   za Mumbaj na Al Kaide pakistanska
   …itd wg lokalnej kultury i warunkow…”

  • Aśka said

   do tego nie pasuje mi tylko zachowanie tych dwóch panów Koli, a zwłaszcza jego kolegi

  • Dawid said

   Kim jest czlowiek machajacy rekami w bialej koszuli? 44 sekunda filmu

   • aja said

    To nie jest człowiek tylko fragment samolotu, który jest przesłaniany pod różnym kątem przez gałązki z pierwszego planu filmowania, podczas ruchu kamerzysty. Podobnie jak w tym samym ujęciu gałązka po lewej stronie drzewa z lewej strony kadru, brana za kogoś z podniesionymi rękami. Są na tym filmie postaci ludzkie (poza kamerzystą i starszym człowiekiem), ale TO akurat nie. Zwróćcie uwagę, że generalnie nakręca wyobraźnię DŹWIĘK. A bez specjalistycznego sprzętu nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy nie jest dołożony. Mnie zastanawia dlaczego audio jest tak dobrej jakości i o takim zasięgu, przy tak kiepskiej wizji. Czym miałoby to być robione? Komórką?. To nie bardzo pasuje do siebie.

   • hjk said

    Chyba trochę pasuje, bo audio w komórce jest robione mikrofonem do rozmów, a wideo rożnymi kamerkami w zalezności o typu telefonu. Mikrofony w komórkach są dość czułe jak myśle i moze być automatyczna regulacja wzmocnienia, tj przy słabym dzwieku wmacnia się czułość przez wieksze wzmocnienie sygnału i odwrotnie – silny sugnał zmniejsza wzmocnienie… Efekt był widoczny w starych magnetofonach, kiedy po dłuższej przerwie w nagrywaniu mowy rosły szumy przy odtwarzaniu…

   • aabbcc said

    duza wilgoc i otoczenie (las) oraz grobowa cisza pozwala uslyszec naprawde nawet najdalsze dzwieki, pozatym na filmie nikt nie szepce, sa to glosne rozmowy i krzyki.

    WAZNE:

    Dla tych ktorzy jeszcze wierza ze to byly strzaly odstraszajace dwa fakty:
    1. 66 sekunda filmu po lewej stronie miedzy galaziami drzewa w tle kolo ogniska po 2 wystrzale widac dymek wychodzacy z broni w kierunku ziemi (jest to mniej wiecej w miejscu gdzie duzo osob uwaza ze lezy czlowiek w bialej koszuli kolo skrzydla)
    2. mniej wiecej po 10 minutach od tego filmu pojawia sie nasz dziennikarz z kamera i chodzi sobie po miejscu katastrofy jak gdyby nic nawet straz pozarna nie zwraca na niego uwagi i filmuje wszystko a panow ktorzy strzelali i krzyczeli juz dawno nie ma….

  • klamerka said

   A mamy pewnosc, ze autor filmu zyje? Ktos jednak to nakrecil.. i nie wyglada na osobe, ktora jest tam zupelnie przypadkowo. Ten facet w czapce chodzi zbyt spokojnie..

 3. Jeszcze jeden kamyczek... said

  Pytanie .
  Może ktos wie gdzie była Angela w sobote przed południem ?

  To na pewno nie ma żadnego znaczenia , ale w grze w szachy warto wiedzieć gdzie na planszy stoja figury. http://www.gettyimages.pl/editorial/search.php?eventid=16170&s=1&nr=GYI0060120107

  • ALFA said

   Z USA DO HISZPANII PÓŻNIEJ WŁOCHY

  • hjk said

   oglądała sobie z wojskowymi widoki przez satelitę?

  • hjk said

   Z tej działki:
   RAMSTEIN, Deutschland – Die 22nd Fighter Squadron (Kampfstaffel) von der Air Base
   Spangdahlem und die 351st Refueling Squadron (US-Luftbetankungsstaffel) vom
   Flugplatz der Royal Air Force in Mildenhall (Großbritannien) nehmen mit Flugzeugen
   der Luftstreitkräfte Deutschlands, Frankreichs, Italiens, Polens, der Tschechischen
   Republik und der Türkei am Luftmanöver BRILLIANT ARDENT 2010 / BAT 10 („Bravourös
   und leidenschaftlich” 2010) teil.
   Das großangelegte Luftmanöver der NATO Response Force / NRF (der Eingreiftruppe
   der NATO, s. http://de.wikipedia.org/wiki/NATO_Response_Force ) findet diesmal vom
   12. bis 22. April in Deutschland statt. Die Teilnahme von Einheiten der US-Air Force
   in Europa / USAFE passt gut zu den Hauptaufgabe dieses Regionalkommandos, das
   Luftstreitkräfte für weltweite Operationen zur Verfügung stellen und Partnerschaften
   pflegen soll.Sechzig Flugzeuge – Kampfjets, Bomber, Hubschrauber, Tankflugzeuge und
   AWACS-Maschinen zur Überwachung des Luftraums – operieren dabei von Militärflugplätzen
   in Deutschland, Frankreich, Großbritannien, Polen und der Tschechischen
   Republik aus.

   http://www.luftpost-kl.de/luftpost-archiv/LP_10/LP10310_170410.pdf
   Na 12-22.04 NATO przewidziało manewry nad Niemcami,Anglią, Francją Polską i Czechami – ok. 60 samolotów bojowych, bombowców, helikopterów, samolotów tankujących i AWACS-ów bedzie operowało z tych miejsc. A więc to nie pył a manewry wojskowe?!
   W czasie WTC też były manewry i zamachu w Anglii – policji…

  • dario said

   czyli sugerujecie że mogli się dogadać gaz dla amerykanów(złoża łupkowe) złoto dla niemców(złoża złota w KGHM)?

   • mirek said

    niedaleko mnie zródło wody mineralnej rozlewanej wprost do butelek zostało zaczopowane już na początku lat 90,
    (za łapówy w Warszawie) weszło belgijskie aqua,
    z swoim syfem jakimś,
    15 kilometrów w inną stronę pod zamkiem są złoża gazu, a 20 kilometrów w inną stronę ogromne złoża węgla…
    (ale mieszkańcy protestują, hehe?)
    już nie mówiąc o zamkniętej kopalni złota, w moim mieście, czy okolicznych piaskowniach…
    niektórzy w kilkanascie minut potrafią wypłukac grudki w rzece ‚ale się nieopłaca’ jak zwykle…
    My Polacy żyjemy na takim bogactwie że tu wojna nieunikniona…

   • dario said

    no i najważniejsza sprawa Kaczyński był przeciwny rurociągowi rosja-niemcy
    czyli reasumując był niewygodny dla nich wszystkich

   • Jaga said

    No i po gazie dla Polski

    http://biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w-prezencie-dla-amerykanow,18567,3210204,1,prasa-detal

   • Jaga said

    http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7769088,W_katastrofie_w_Smolensku_zgineli_rzecznicy_dywersyfikacji.html

    A oni nie chciali gazu sprzedać

   • Aśka said

    Jaga powiedział/a
    18 Kwiecień 2010 @ 1:33 pm

    No i po gazie dla Polski

    http://biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w-prezencie-dla-amerykanow,18567,3210204,1,prasa-detal
    ______
    szkoda, że nie wkleiłaś, bo artykuł znikł

   • Jaga said

    Jak wklejałam to mi się dostawało, że mam podsyłać linki 😦

   • librarian said

    Jest kopia googla

    Złoża łupkowe w prezencie dla Amerykanów
    16 kwietnia 2010

    Polskie władze oddały prawa do wydobycia gazu łupkowego amerykańskim koncernom i to znacznie poniżej cen obowiązujących na świecie. Tymczasem rosyjski Gazprom z ogromnymi obawami przygląda się planom eksploatacji tych złóż nad Wisłą.

    Już sam fakt, że licencje na wydobycie gazu łupkowego polski rząd odstąpił zagranicznym firmom, zakrawa na kuriozum w skali światowej. Wielu analityków wskazuje bowiem, że państwo uzależnione od dostaw tego surowca z jednego kierunku (tak jak Polska od Rosji) powinno własnoręcznie sprawować pełną kontrolę nad tak cennymi złożami, znajdującymi się na własnym terytorium. Tym bardziej, że w kraju działa wiele przedsiębiorstw, które dysponują odpowiednimi technologiami, zapleczem logistycznym i kadrowym, zdolnym do samodzielnego wydobycia. Dlaczego więc licencje na wydobycie znalazły się w rękach takich firm jak, Exxon, Chevron, Conoco oraz BNK Petroleum czy San Leon Energy? W sumie w rękach amerykańskich firm jest w tej chwili najwięcej, bo aż ponad 30 licencji na odwierty. Amerykanie już rozpoczęli prace. PGNiG i Orlen dopiero mają takie plany.

    Co ciekawe sprawa odwiertów wywołuje duże emocje za granicą. „The Economist”, w swej analizie pod koniec ubiegłego roku wskazuje, że polski gaz łupkowy może zmienić układ sił energetycznych w tej części kontynentu i uniezależnić gospodarkę polską od dostaw z Rosji. Nic więc dziwnego, że analitycy Gazpromu spoglądają na inwestycje Polski z zapartym tchem, gdyż mogą one oznaczać, że ze źródeł polskich korzystać będą również inni odbiorcy europejscy, przynajmniej tej części kontynentu. Podobna sytuacja jest na Węgrzech, które również są uzależnione od dostaw z Rosji. Doskonałym przykładem takiej konwersji w systemie dostaw tego surowca są właśnie Stany Zjednoczone, które po tym jak okazało się, że posiadają złoża łupkowe wystarczające na zaspokojenie potrzeb USA na 100 lat, przekształciły nawet swoje terminale LNG z importowych na eksportowe, tak by można było sprzedawać gaz za granicę. Sprawa gazu łupkowego została nawet poruszona na początku roku w specjalnym raporcie, sporządzonym dla Rady Dyrektorów Gazpromu. Zaznaczono w nim, że samowystarczalność USA to jedna z przyczyn pogorszenia bilansów koncernu w ostatnim czasie.

    – Kilka lat temu żadna z instytucji nie prognozowała szybkiego wydobycia surowca w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj wszystkie mówią o perspektywach wydobycia gazu łupkowego, które mogą radykalnie zmienić cały światowy rynek gazowy – wyjaśniał na łamach „Kommiersanta” Aleksandr Miedwiediew, wiceprezes Gazpromu.

    Co w takiej sytuacji robią polskie władze? Koncernom, które planują odwierty w rejonach występowania gazu łupkowego, przyznawane są licencje po stawkach o wiele niższych niż te obowiązujące na świecie. Niedawno dziennikarze RMF FM dotarli do umów licencyjnych jednego z takich przedsiębiorstw. Wynika z nich, że Polska dostanie w postaci opłaty licencyjnej góra 1 proc. przychodu z wydobycia gazu. Dla porównania w USA stawki te wynoszą 20 proc. Nawet przedstawiciele firm wydobywczych przyznają, że stawki te są bardzo niskie. W rozmowie z „The Times” jeden z nich podkreślił, że warunki finansowe w Polsce są wręcz najkorzystniejsze na świecie.

    Pokłady gazu łupkowego w Polsce są szacowane na 120 lat zapotrzebowania całego kraju na ten surowiec.

    Autorzy: Barbara Barysz, Piotr Łaski

   • hjk said

    z tym gazem jako zagrożeniem dla Rosji to głupota – byłoby to zagrozenie ale w przypadku, gdybysmy zaprzestali kupować go od nich i sami np zaczeli eportowac na Zachód. Ale jak im na tym zalezy, to mozemy od nich dalej kupować i nie exportowac, tylko zacząć z niego produkowac rozne związki chemiczne albo wykorzystywać do produkcji energii el. i jeszcze im sprzedawać…To kwestia dogadania się i „dać żyć” innym. A natomiast faktycznie, oddanie tego amerykanom stwarza wielkie zagrozenie dla rosji, no chyba, ze ci się z nią tak właśnie dogadają…

 4. wszechstronny said

  http://biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w-prezencie-dla-amerykanow,18567,3210204,1,prasa-detal

  Ktoś ma jeszcze wątpliwości kto za tym wszystkim stoi?

  • dario said

   też tak uważam że Kaczyński musiał sprzeciwiać się dobrowolnemu oddaniu złóż gazu na terenie Polski za co musiał zginąć a okazja ku temu nadażyła się w smoleńsku więc takiej okazji nie mogli przgapić

   • dario said

    aha i jeszcze jedna sprawa też ważna ale trochę mniej prywatyzacja KGHM podobno wykryto tam złoża złota szacowane na 800 mld dolarów

  • MIZIA said

   małe sprostowanko KACZYŃSKI TO WIEDZIAŁ I BYŁ PRZECIWNY – oddaniu tego w ręce jankesów – SPRAWA MIAŁA BYĆ – ZAŁATWIANA NA OSTRO W TYM TYGODNIU –

   ZWRUCCIE UWAGĘ ŻE KWESTIA POSIADANIA TECHNOLOGII WYDOBYCIA WYŁĄCZNIE PRZEZ USAMANÓW – TO „KŁAMSTWO GAZOWE”

   Polskie władze oddały prawa do wydobycia gazu łupkowego amerykańskim koncernom i to znacznie poniżej cen obowiązujących na świecie. Tymczasem rosyjski Gazprom z ogromnymi obawami przygląda się planom eksploatacji tych złóż nad Wisłą.

   Już sam fakt, że licencje na wydobycie gazu łupkowego polski rząd odstąpił zagranicznym firmom, zakrawa na kuriozum w skali światowej. Wielu analityków wskazuje bowiem, że państwo uzależnione od dostaw tego surowca z jednego kierunku (tak jak Polska od Rosji) powinno własnoręcznie sprawować pełną kontrolę nad tak cennymi złożami, znajdującymi się na własnym terytorium. Tym bardziej, że w kraju działa wiele przedsiębiorstw, które dysponują odpowiednimi technologiami, zapleczem logistycznym i kadrowym, zdolnym do samodzielnego wydobycia.

   • hjk said

    Tylko ze Kaczyński nie ma nic do gadania w tej kwestii, tylko rzad, on może sobie tylko wetować ustawy, a do tego zdaje się nie potrzeba ustaw…co miał zrobić – podać się w proteście do dymisji?!

   • Dawid said

    Rzad spiskowych najemników powinien być jak najszybciej odwołany. Pogrzeb to zasłona dla ich nikczemnych działań.

    Wypowiedź A. Macierewicza potwierdza wielkie zaniedbania nieRządu
    [audio src="http://www.radiomaryja.pl/dzwieki/2010/04/2010.04.16.akt01.mp3" /]

   • dario said

    może vetować czyli przeszkadza a im chodzi o to aby nikt nie przeszkadzał

   • MIZIA said

    SPRAWA GAZU JEST TAKIEGO KALIBRU ŻE :

    RUSCY ŻYJA ZE SPRZEDARZY TEGO SÓROWCA

    CO JA BYM ZROBIŁ BĘDĄC NA MIEJSCU KACZYŃSKIEGO – instrumentami dostępnymi PREZYDENTOWI – OSKARRZYŁ BYM POWCÓW O POWAŻNA PRZESTĘPSTWO – DOKONANE NA SZKODĘ NARODU – a tak właśnie jest w tej chwili powyższy opis wskazuje czarno na białym – cena złóż okazyjna –

    otóż jako PREZYDENT JEST ZWIERZCHNIKIEM SIŁ ZBROJNYCH I ŻEBY ZROBIĆ POŻĄDEK ZA POMOCĄ WOJSKA NIE MUSI PROSIĆ PREMIERA I KOGOKOLWIEK O pozwolenia

    – łapie sie za mordę toważycho wprowadza np stan wyjatkowy -lub wojenny – a komunikat w stylu „jaruzelskiego :” ZE WZGLĘDU NA BARDZO POWAŻNE ZAGROŻENIE INTERESÓW WAGI PAŃSTWOWEJ – WPROWADZAM NA TERYTORIUM RP. ……… DO …….
    UZASADNIENIE SIE UTAJNIA ZE WZGLĘDU NA BEZP[IECZEŃSTWO NARODOWE

    PROSTE JAK BUDOWA CEPA – TOBIE SIĘ TO W PALE NIE MIEŚCI – JA TO ZROBIŁ BYM TAK – JAK PIŁSUDZKI – BO TRZEBA MIEĆ JAJA DO POLITYKI POLITYKA NIE SKŁADA SIE Z JEŻDRZENIA NA IMPREZY I PRZYTAKIWANIA .

   • MIZIA said

    ZASKUTKOWAŁO BY TO ZMIANA W EUROPIE UKŁADÓW GOSPODARCZO POLITYCZNYCH I NIE BYŁY BY TO POPRAWKI KOSMETYCZNE

    MYSLE ZE KACZYŃSKI CHCIAŁ SIE W ZWIAZKU Z TYM WYPIAĆ I NA USAMANÓW I NA RUSKICH – A SKORZYSTAĆ JAK NA KONCU TEGO W/W/ POSTA Z SIŁ I ŚRODKÓW FIRM POLSKICH – ZDOBYCIE KAPITAŁU NA TEN INTERES PRZY POTWIERDZONYCH ILOSCIACH GAZU TO ŻADEN PROBLEM – SAM BYM ZAINWESTOWAŁ W TAK DOCHODOWY INTERES.

    ARMIA TO ZBROJNE RAMIĘ PREZYDENTA – PODPOŻĄDKOWANE TYLKO I WYŁACZNIE PREZYDENTOWI – zawsze istnieje możliwość wykożystania go w konfliktach wewnętrznych – tylko potrzebny jest wiarygodny powód – A TAKOWY ISTNIEJE BEZDYSKUSYJNIE

    I ZAPEWNE NIE JEST TO PRZYPADEK ZE WRAZ Z NIM OPÓŚCII TEN PADUŁ — WSZYSCY DOWÓDCY WSZYSTKICH RODZAJÓW SIŁ ZBROJNYCH – WRAZ Z SZEFEM SZTABU CZYLI DOWÓDCĄ TYCH DOWÓDCÓW

    NADAL JESTEM PRZEKONANY ZE TO NIE ROSJANIE ZA TYM STOJĄ

   • MIZIA said

    A KONIEC BYCMOZE BEDZIE TAKI 90 % W TYM PRZYKŁADZIE TO JUŻ FAKT – szkoda że polacy to – i tu słowa MARSZAŁKA WINNY PAŚĆ – ” NARÓD WSPANIAŁY ALE LUDZIE KU ….”

   • Dawid said

    Jest takie przyslowie:”czyny mówią głośniej niż słowa”. Czy krowa, która najgłośniej wyje daje najwięcej mleka? Niekoniecznie. W polityce jest odwrotnie. Najemniny mamony rządzą Narodem.

   • wszechstronny said

    Mizia jak sam widzisz nic nie zwojujesz w naszym kraju, bo masz zapędy rewolucyjne albo i nawet dyktatorskie. Wydaje mi się ze gdyby władze otrzmał człowiek Twojego pokroju (bez obrazy prosze, nie jest to złośliwośc) to mielibyśmy chyba taką Europejską Hawane w W-wie z Mizio-Fidelem na czele.

   • MIZIA said

    do wszechstronny – A TY ZATO WIDZĘ JESTEŚ ZWOLENNIKIEM K… I ZŁODZIEJI – aby kradło sie BEZKARNIE I BEZSTRESOWO …

    – ABY POLSKA BYŁA BANTUSTANEM EUROPY – BYLE NIE NARAZIĆ SIE NA ZAŻUT ŻE NEMA DEMOKRACJI –

    — POLSKA LEŻY GEOGRAFICZNIE W TAKIM MIEJSCU ŻE MOGŁA BY CZERPAĆ GIGANTYCZNE ZYSKI Z SAMYCH USŁUG TRANZYTOWYCH

    — I CO ZADOWOLONY JESTEŚ Z TEGO ZE JESTEŚ WE WŁASNYM KRAJU – pariasem – i fagasem – NIEKTÓRZY MAJA TROCHE WIEKSZE AMBICJE NIZ ZOSTAĆ WE WŁASNYM KRAJU PÓCYBUTEM W ZAGRANICZNYM HOTELU

    ZAMILCZ MIERNOTO – ŻEBY NIE NAPISAC WIECEJ

   • MIZIA said

    DO wszechstronny – TY ZBUKU MYSLISZ ZE SOBIE WYMYSLILIŚCIE GRĘ W WYBORY GDZIE BEDZIECIE KARTY ROZDAWAĆ – WEŻ SOBIE DO SERCA ŻE MOŻE KTOŚ SIE W… I SIĘGNIE PO WŁADZĘ DAJAC WAM NA POCZĄTEK NOWEJ WŁADZY NORMALNIE I ZWYCZAJNIE KOŁKIEM PO RYJU – i odemokracji to bedziesz sobie rozmawiał przy robieniu z durzych kamieni małe kamienie i tak ci zejdzie do usranej śmierci i końca w jakimś dołku z wapnem .

   • wszechstronny said

    Ok, moje podejrzenia sie potwierdziły 😦 a Mizia jest administratorem tej strony chyba…

   • wszechstronny said

    Nie mam zamiaru wdawać sie z Toba w dyskusje bo już za czasów grypy w listopadzie popełniłem ten bład i zareagowałeś podobnie. Wtedy wyszło na moje, zobaczymy co będzie teraz. Nie napisze co o Tobie myśle bo taka mentalność w naszym społeczeństwie siedzi, że każdemu najchętniej wsadziliby parasol w d…. Całe szczescie ze jesteś jedynym takim na tym blogu.

   • hjk said

    „I ZAPEWNE NIE JEST TO PRZYPADEK ZE WRAZ Z NIM OPÓŚCII TEN PADUŁ — WSZYSCY DOWÓDCY WSZYSTKICH RODZAJÓW SIŁ ZBROJNYCH – WRAZ Z SZEFEM SZTABU CZYLI DOWÓDCĄ TYCH DOWÓDCÓW ”

    No nie jest, tylko jaki przypadek sprawil najpierw, ze sie tam znaleźli i po co?

    Mizia kitujesz z tym zamachem stanu, ktoś kto go planuje nie wsiada kilka dni/tyg przed tym do samolotu z całym dowództewm wojskowym. Chyba ze jest skrajnym głupcem, bo zawsze gdzies jakis kret czy Judasz się znajdzie…

    Poza tym zeby zrobic cos takiego musisz miec wypróbowaną i sprawdzoną kadrę czy jakas zaufaną grupę w wojsku, a nie wiem, czy taka by się znalazła…

    A jak zobaczymy jakieś ‚czystki’ w wojsku na dniach, to faktycznie mozna sądzić, ze jest, a raczej było coś na rzeczy…

    A problem polega ogólnie na tym, że nie jesteśmy krajem suwerennym już od 1939 r. Rządzą tu wszyscy inni tylko nie my i załatwiaja wszystkie swe interesy, z wyjątkiem naszych narodowych. Podpisanie TL z pewnością nie zwiększylo naszej suwerenności. No chyba ze ten ew. zamach to byłaby taka próba rehabilitacji…

   • Hurricane said

    Mizia, więcej szacunku dla innych -.- po to są dyskusje na takich blogach jak ten, żeby inni mogli wyrazić swoje zdanie, żeby dojść do jakiegoś porozumienia, bo niestety nikt tak na prawdę nie ma ‚wyłączności na Prawdę Absolutną’, prócz Stwórcy tego wszystkiego, co możemy zobaczyć. (Pogratulował tolerancji).

   • hjk said

    „otóż jako PREZYDENT JEST ZWIERZCHNIKIEM SIŁ ZBROJNYCH I ŻEBY ZROBIĆ POŻĄDEK ZA POMOCĄ WOJSKA NIE MUSI PROSIĆ PREMIERA I KOGOKOLWIEK O pozwolenia ”

    Myślę, ze wprowadzenie stanu wyjątkowego przez śp. LK przyspieszyłoby tylko to, co jest w tym 19 południku – Rosja podałaby, ze musi bronić swych inwestycja, a europa, ze swego bezpieczenstwa energetycznego i demokracji, bo to złamianie wszelkich procedur UE, Niemmcy, ze likwidowanie mozliwości zwrotu zagrabionych majatków, to samo żydzi, itp. itd, Z tak osłabioną Armią nawet nie ma co marzyć…
    Lepsza jest metoda Chaveza – pozwolić exploatować, niech zrobią infrastrukturę, a potem upaństwowić…))
    Ale do tego trzeba wybrać rząd narodowy, to wtedy mozna zrobić porządek z innymi rzeczami.

  • hjk said

   Kupy się nie trzyma to, ze zginęła w wiekszości opozycja z przydentem na czele, podczas gdy to rząd o tym decyduje… No i jeśli Ameryka ma wydobywać gaz i pewnie exportować na Zachód, odsuwając od tego Rosję i jej złoża, to po co zabijać Polaków i to jeszcze nie tych, co „trzeba” w takim przypadku??
   Tak więc mam wątpliwości, a jak ktoś już ma za tym stać, to przyznać trzeba, że wielu siłom mogło to być na rękę i mogło to być coś w rodzaju „entente cordiale” jak w przypadku rozbiorów…

  • Dawid said

   Wy juz midzieliśmy co amerykanie w Iraku potrafia zrobić dla ropy

   • krzysiek said

    no tak. jednak trafniej określać ich międzynarodowi bankierzy, obywatel amerykański ma z tego mało-wiele
    nie ograniczajmy się do słownictwa z kawałów typu
    polak,rusek albo niemiec

  • gg said

   ten artykuł jest już (czy na razie) niedostepny, zniknął tekst

   http://biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w-prezencie-dla-amerykanow,18567,3210204,1,prasa-detal

 5. hjk said

  MIZIA powiedział/a 16 Kwiecień 2010 @ 3:47 pm
  JUTRO ZACZNA PISAĆ I TRĄBIĆ W TV – ŻE CHMURA KTÓRA WŁAŚNIE BEDZIE NAJWIĘKSZA NAD POLSKĄ – W NIEDZIELE -JEST TOKSYCZNA I MOZE ZASZKODZIĆ ZDROWIU – WIEC ZALECA SIE PRZEBYWANIE W DOMACH –

  w niemczech juz to pisali – zawierac ma zwiazki fluoru, ktore po polaczeniu z woda czy chocby rosa ma powodowac u bydła uszkodzenia syst. pokarmowego i nerwowego, co moze spowodowac „zarazę” u ludzi oczywiscie tez, z tym,ze ludzie nie jedza trawy i pija wode z wodociagow, ktore czerpia wode czasami z ujeci naziemnych-stawow, rzek, jezior…

  • Dawid said

   WHO robi zamieszanie, aby odsunąć nas od spraw poważnych.

  • hjk said

   „CoZaSyf powiedział/a 16 Kwiecień 2010 @ 8:40 pm
   Tez na onecie (forum) czytałam,ostrzezenie aby siedziec w domu…Do wywołania tej “chmury pyłu” uzyto atomka 😦 ale post juz zniknał”

   Tak na marginesie pamiętacie Czernobyl, jak władza nas informowała? Ciekawe, jak teraz by nas poinformowała…? Kiedyś z ciekawosci szukałem na allegro i pytałem w jakichś sklepach wojksowych o liczniki czy wskaźniki promieniowania – „ni…” (jak w filmiku) jakieś embargo nałożono czy coś? A są to, zdaje się, urządzenia stosunkowo proste…

 6. hjk said

  10.10 2009 podpisany TL i akurat 10.04 2010 katastrofa – 6 miesiecy…

  • hjk said

   aha, czy jak sejm upoważnił prezydenta do jego podpisania (patrz filmik YT 380 kilku zdrajców Polski”, to czy mógł on go nie podpisac czy jednak był zobowiązany wczesniej czy póxniej to zrobić??

 7. szach said

  Nie zapominajcie,że właśnie rozpoczęto budowę rurociągu po dnie Bałtyku ,tym samym uniemożliwia to budowę gazoportu Świnoujście .No i kto by podejrzewał Rosję o chęć nagłośnienia Katynia? (super alibi).Zbytnie zaangażowanie Rosji w śledztwo też mi śmierdzi,a jak świetnie się rozumieją Niemcy z Rosjanami ,powinniśmy nauczyć się z historii.Jak dostaniesz cios w brzuch,bacz byś się nie spuścił z napastnika wzroku,bo następny rozłoży cię na deskach.
  Oczywiście to tylko spekulacje .

  • MIZIA said

   AŻ SIĘ ZDZIWISZ – TEN PROJEKT ZOSTANIE ZANIECHANY NA TYM ETAPIE NA KTÓRYM JEST W TEJ CHWILI – TO I TAK GROSZE JAKIE STRACĄ UNI W PORÓWNANIU ZE SPODZIEWANYMI ZYSKAMI –

   BUDOWA TEGO GAZOCIĄGU TO BYŁ BLEF OD POCZĄTKU DO KOŃCA –
   WOGÓLE NIE OPŁACALNY ZE WZGLĘDÓW EKONOMICZNYCH ZWAŻYWSZY NA TO ŻE TRZEBA BY BYŁO DNO BAŁTYKU PRAWIE PRZEZ SITO CEDZIĆ a to koszt bajoński – i TRWAŁO BY TO LATAMI – GIGANTYCZNE ILOŚCI ZŁOMU Z II WOJNY ŚWIATOWEJ DO USUNIĘCIA – BROŃ CHEMICZNA – NIEWYPAŁY – WIECIE ILE RUSCY ZATOPILI CHEMI W BAŁTYKU WŁAŚNIE W OKOLICY SZCZECINA –

   • MIZIA said

    W ŚWINOUJŚCIU STACJONOWAŁA ROSYJSKA MARYNARKA WOJENNA PRZEZ 40 LAT I JEJ GŁÓWNYM ZADANIEM TEJ BAZY BYŁO TOPIENIE ZAPASÓW BRONI CHEMICZNEJ WYPRODUKOWANEJ NA URZYTEK DZIAŁAŃ W CZASIE II WOJNY ŚWIATOWEJ – NA ZASADZIE JAK NAJDALEJ OD ROSJI NAJLEPIEJ NA PODWÓRKU WROGA – POLSKA – NIEMCY – WTEDY ZSRR TAK WŁAŚNIE ROZUMOWAŁO – nikt nie przypuszczał że w XXI wieku będą robić coś ramię w ramie z niemcami ….

   • szach said

    z tego co słyszałam,Polacy mieli żądać wkopania rury w dno,ale rząd nie podjął w tej sprawie żadnych kroków.Ta cisza,jaka ostatnio panuje wokół rurociągu,przekonuje mnie,że to nie żaden blef,a walka interesów, w której Polscy patrioci są przeszkodą .Na Smoleńsk patrzę szerzej,bo to nie tylko śmierć prezydenta ,ale i dowództwa wojska,szefów IPN, NBP…Patrzeć trzeba ,kto na tych śmierciach korzysta (to nie tylko Rosja i Niemcy, ale obłudnicy z Polski roniący dziś krokodyle łzy).Jeszcze nie ostygło ciało p.Kurtyki a już mamy zapowiedź podpisania ustawy o IPN ,której był przeciwny.Komuś bardzo zależy,by prawda nie ujrzała światła dziennego.No a sprawa wyborów? Kto zdoła w tydzień zebrać 100 000 podpisów? No chyba nie kandydat bez zaplecza politycznego.

    Jako nieważne uznawali też referendum uwłaszczeniowe,a to był klucz do sprawiedliwości społecznej,po który Polacy nie sięgnęli,bo im wmówiono,że to nie ważne.Dlatego jak Mizia mówisz,że rura po dnie jest nieważna,to u mnie się zapala ostrzegawcze światło!

   • szach said

    No i jeszcze jedno.Jeśli w Polsce będzie się wydobywać ten gaz(nie ważne kto),to w jaki sposób można go będzie exportować ,jeśli nie przez Bałtyk – bo ta droga zostanie przez rurę po dnie odcięta.
    ==========================
    od pb: to odetna i pozostala zegluge?

 8. Dawid said

  Coś w temacie manipulacji medialnej
  Wezwanie Do Przebudzenia 13 / 16

 9. Polsko nie daj sie oszukać
  Zobacz jak fałszywie płacze Michnik

  • Jarecki said

   … a wiecie kiedy osobą jąkająca się …przestaje się jąkać?
   Kiedy śpiewa lub kiedy kłamie.

 10. Magda said

  orzeł na proporcu poprawiony,ale chyba i tak jest źle.Idzie „głową do przodu”.Na trumnie Piłsudskiego leżał odwrotnie.

 11. Ola said

  Nie wiem co się dzieje, ale jest to coś dziwnego. Mieszkam w centralnej Polsce i od rana mam jakiś dziwaczny katar. Normalnie moja miniaturowa sznaucerka cały dzień spędza na balkonie, a jakoś dzisiaj ucieka. I jakiś dziwny zapach chyba popiołu, sprawdzałam w kuchni, nic się nie dzieje.

  Zapraszam do przeczytania rzucającego mi się w oczy artykułu. Czyżby to już…?

  Chiński rząd globalny i „znak bestii” (cz. 1)

  http://www.moneyteachers.org/Mark.Beast.htm
  Tłumaczyła: Ola Gordon

  Fragment artykułu z brytyjskiego Daily Mail zatytułowanego „Wizerunek o którym Microsoft nie chce byś wiedział: zbyt zmęczeni by pracować, chińscy pracownicy zarabiają tylko 34 pensy (1.30PLN) za godzinę pracy”
  http://www.dailymail.co.uk/news/article-1266643/Microsofts-Chinese-workforce-tired-stay-awake.html#ixzz0lQjbWAP3

  „To zdjęcie wraz z innymi przeszmuglowano z fabryki KYE Systems w Dongguan, Chiny, jako część 3-letniego śledztwa przeprowadzonego przez Narodowy Komitet Pracy (NLC), organizację praw człowieka działającą na rzecz pracowników na całym świecie.
  W większości kobiety w wieku 18-25 lat pracują od 7.45 do 22.55, czasami po tysiącu pracownic wtłoczonych w salę o powierzchni 35 x 35 m.
  Jak mówi NLC, nie wolno im rozmawiać ani słuchać muzyki, zmusza się je do jedzenia obfitych posiłków z fabrycznej kantyny, nie mają przerw na załatwienie potrzeb fizjologicznych w czasie trwania zmiany, a w ramach dyscypliny muszą sprzątać toalety.
  Pracownice śpią w bursach na terenie fabryki, 14 osób w pokoju. Muszą zakupić własne materace i pościel lub spać na płytach ze sklejki o szerokości 70 cm. Biorą „prysznic” z użyciem gąbki i wiadra.
  I wiele pracownic, bo są to młode kobiety, jest regularnie nękanych seksualnie.
  Organizacja NLC mówi, że jedną z pracownic ukarano grzywną nawet za utratę palca podczas pracy przy dziurkującej prasie.
  Microsoft nie jest jedyną firmą dającą prace zlecone fabryce KYE, ale stanowi około 30 % pracy fabryki. Z KYE Systems korzystają również firmy takie jak Hewlett-Packard, Samsung, Foxconn, Acer, Logitech i ASUS.”

  Illuminaziści planują z całego świata zrobić jeden obóz pracy przymusowej. Ich program możemy nazwać programem „niewolników bez granic”. Dla tych z was, którzy nie żyli w okresie rewolucji przemysłowej, cytuję również co następuje:

  „Pracodawcy mogą płacić dziecku mniej niż dorosłemu nawet jeśli wydajność obu jest porównywalna, nie ma potrzeby używania siły w pracy przy maszynie przemysłowej, gdyż system przemysłowy jest zupełnie nowy i nie ma doświadczonych dorosłych robotników. Uczyniło to pracę dzieci pracą z wyboru do produkcji we wczesnych fazach rewolucji przemysłowej między wiekami XVIII i XIX. W Anglii i Szkocji w 1788 roku, dwie trzecie pracowników w 143 fabrykach bawełny zasilanych wodą opisywano jako dzieci …. W roku 1900 w amerykańskim przemyśle odnotowano 1,7 mln dzieci-robotników w wieku piętnastu lat.”

  Czy możesz konkurować z dziećmi-robotnikami pracującymi dla pedofilskiej elity?

  „Warunki życia w czasie rewolucji przemysłowej były zróżnicowane, od przepychu domów właścicieli po nędzę życia robotników. Biedni ludzie żyli w bardzo małych domach w ciasnych uliczkach. Te domy miały wspólne toalety i otwarte kanały ściekowe powodujące wilgoć. Choroba rozprzestrzeniała się poprzez zanieczyszczoną wodę … Jednak w wyniku rewolucji zmarło bardzo wielu robotników z powodu roznoszenia się chorób na skutek ciasnych mieszkań. Choroby płuc nabyte w kopalniach, cholera z zanieczyszczonej wody oraz tyfus były również bardzo częste, podobnie jak ospa. Regularne były wypadki w fabrykach wśród dzieci i kobiet. Ilustrują to powieści Dickensa; nawet urzędnicy państwowi byli przerażeni tym, co widzieli. Stosunkowo powszechne były strajki i zamieszki.”

  Teraz rozwiejmy kolejny mit. Chiny nie są krajem komunistycznym. Jest to faszystowska dyktatura, gdzie 1% ludności mieszka jak królowie, a reszta to ich niewolnicy. Mieliśmy okazję aby pomóc to zmienić poprzez wydarzenia na Niebiańskim Placu (Tianamen Square) ale zdecydowaliśmy się siedzieć z założonymi rękami. Dlaczego? – można zapytać. Bo nasi politycy są kupowani i opłacani przez Illuminazistów i komunistycznych Chińczyków.

  W tamtych czasach chińskie rakiety wybuchały w momencie zapłonu i zachód był nadal dominującą siłą polityczną. Ale to było zanim Bill Clinton i jego kumple rozdali naszą technologię wojskową i ustanowili „równorzędność” ze wschodem.

  Proroctwa zawarte w Księdze Apokalipsy mówią, że będą dwa rządy światowe (przedstawiane jako zdeprawowane bestie):

  2 I bestia którą ujrzałem była jak lampart, a jej stopy były jak stopy niedźwiedzia (Rosja), a jego pysk jak pysk lwa (Anglia): i smok (szatan) użyczył mu swojej mocy, swojego tronu i swojej władzy.
  3 I zobaczyłem jedną z jego głów jakby ze śmiertelną raną i jego rana się zaleczyła: a cały świat zastanawiał się po bestii
  4 I oni czcili smoka (szatana), który dał władzę bestii (zdeprawowany rząd światowy): a oni czcili bestię mówiąc, kto dorówna bestii? kto może stoczyć z nią walkę?

  • • •
  11 Potem ujrzałem inną bestię, wychodzącą z ziemi: miała dwa rogi podobne do rogów baranka, a
  mówiła jak smok (Chiny)
  12 A on posiadał całą siłę pierwszej bestii przed nim, i sprawił, że ziemia i ci, którzy ją zamieszkują oddają pokłon pierwszej bestii (Anglia / Rosja), której śmiertelna rana została uleczona. (Rosja została zniszczona, a teraz się odnawia. Anglia rządzi światem za pośrednictwem Banków Centralnych)
  • • •
  13 I zwiodła tych zamieszkujących ziemię przez cuda, które mogła dokonywać w obliczu bestii,
  mówiąc im, którzy mieszkają na ziemi, że powinni zrobić wizerunek bestii, która miała ranę od
  miecza, i przeżyła.
  14 I miał moc, aby dać życie wizerunkowi bestii, aby wizerunek bestii mógł mówić i spowodować, że wszyscy którzy nie czcili wizerunku bestii, powinni być zgładzeni. (Oznacza to jeśli nie będziesz pracował za 86 centów na godzinę!)
  • • •
  17 I że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znaku lub nazwy bestii lub nie zna liczby jego
  imienia.
  18 Taka jest mądrość. Niech ten który ma zrozumienie policzy liczbę bestii, bo to jest liczba człowieka i jego numer jest sześćset sześćdziesiąt sześć.

  Tak więc pierwszy światowy rząd pod przywództwem Rosji i Anglii nie zmusi ludzi do „przyjęcia znaku”. Drugi rząd, który wydaje się być również pod przywództwem Rosji i Anglii, rzeczywiście będzie prowadzony przez Chiny. Stany Zjednoczone już przekazały Chinom swoją suwerenność. Czy Europa może być daleko w tyle?

  Nasz obecny rząd światowy (w ramach ONZ), jest tylko rozgrzewką do tego który już wkrótce nastanie. Powstanie on z popiołów inspirowanego przez Illuminazistów chaosu i załamanie gospodarcze. Jedyną różnicą jest to, że Chińczycy będą przewodzić następnemu.

  + + +

  I jeszcze na koniec fragmenty artykułu z Independent http://www.independent.co.uk/news/world/asia/chinese-state-holds-parents-hostage-in-sterilisation-drive-1947236.html

  Setki starszych osób trzymane są w niewoli w chińskich biurach rządowych w ramach urzędniczej kampanii planowania rodziny by zmusić ich dzieci do poddania się sterylizacji.
  Te starsze osoby są rodzicami dzieci podejrzanych o łamanie restrykcyjnych zasad planowania rodziny w południowym mieście chińskim Puning. Według Nanfang Rural News, samorząd przygotował listę prawie 10 tys. osób, które są podejrzane o plany posiadania drugiego lub trzeciego dziecka. Około połowa tej grupy już zgodziła się na sterylizację.
  […] Podejmie się dalsze „nadzwyczajne środki” wobec rodzin z więcej niż jednym dzieckiem – lub dwojgiem, jeśli pierwsza jest dziewczynka – łącznie z wykluczeniem kolejnych dzieci ze szkoły i ubezpieczenia zdrowotnego.

  P.S. nie znam autora powyższego tekstu.

 12. wszechstronny said

  Ja mam takie pytanie z innej beczki. Jak to jest ze ta strona jest tak słabo strzeżona? Specjalistą nie jestem, ale po tym co widze, że może tutaj sie wkraśc co drugi obywatel z troche podrasowanym sprzętem? Strona wordpress tak cinko strzeżona?

 13. wszechstronny said

  http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,44425,7783992,Gruzinska_delegacja_utknela_we_Wloszech.html

  Znowu Włochy? Tam chyba jakis sabat jest.

  • MIZIA said

   z wczoraj –

   MIZIA powiedział/a
   17 Kwiecień 2010 @ 9:03 pm

   SYTUACJA JEST NAPIETA W SŁÓZBACH – POLSKICH I WŁOSKICH – jak baranie jaja

   • Secundo said

    Do Mizia:
    Potwierdzam , oprocz zaktywizowanej policji chodzącej parami – kręcą się nerwowo jacyś młodzi tajniacy z krótkofalówkami/ ?/ w parach damsko-męskich . Wczoraj i dzisiaj.

  • Dziwiący się.. said

   Dziwna ta cala sytuacja…
   Zakładając, że ta chmura jest w rzeczywistosci nad Europą… nie widzac jej ponoć, ale jest ? .
   Dlaczego tylu przedstawicieli elity europejskiej odwołało swój przylot/przyjazd na Wawel ??
   Z Włoch samochodem jedzie sie 12-14 godzin do Polski.
   Zwyklemm helikopterem doleciec mozna w ciagu 3 godzin – szybkim… ktore są dostepne dla elit w ciagu 1,5-2 godzin, wiec jaki problem z dolotem ??
   Merkel jest we Wloszech od wczoraj…. rowerem by dojechała 🙂

   Czy KTOŚ moze mi pomoc to zrozumiec ???

 14. jetfire said

  PRAWDA KATASTROFY W SMOLEŃSKU ANALIZA FOTOGRAFICZNA !!!

  muszę się z wami tym podzielić.

 15. giusto said

  W katastrofie w Smoleńsku zginęli rzecznicy dywersyfikacji energii

  teraz zamieszczam ciekawy artykuł.

  za… o dziwo wyborcza .. chyba dziennikarz długo nie popracuje !!!

  „Jak po katastrofie pod Smoleńskiem będą wyglądać debaty o bezpieczeństwie energetycznym? Ze sceny politycznej odeszli najgłośniejsi zwolennicy zapewnienia Polsce dostaw gazu i ropy z różnych źródeł

  Badania opinii społecznej przeprowadzone pod koniec zeszłego roku pokazują, że większość Polaków opowiada się za dywersyfikacją źródeł dostaw surowców, nawet jeśli wymaga to dodatkowych kosztów – mówił dwa tygodnie przed katastrofą w Smoleńsku szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak, otwierając w Belwederze konferencję o nowej umowie gazowej, którą zamierzają podpisać rządy Polski i Rosji. Stasiak nie krył krytycznej oceny tej umowy, obawiając się, że zwiększy ona zależności Polski od Gazpromu i może utrudnić budowę gazoportu, który ma zapewnić Polsce dostawy gazu z nowych źródeł. Z tych samych powodów nową umowę gazową Polski z Rosją krytykowali także szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Aleksander Szczygło oraz posłanki PiS Grażyna Gęsicka i Aleksandra Natalli-Świat. Wszyscy oni wraz z Władysławem Stasiakiem zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem.

  Część ich zastrzeżeń podzielało Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jak kilka godzin po konferencji w Belwederze ujawniło Ministerstwo Gospodarki.

  Los sprawiał, że do katastrofy pod Smoleńskiem doszło nazajutrz po oficjalnym rozpoczęciu budowy Gazociągu Północnego, który ma dostarczać rosyjski gaz bezpośrednio do Europy Zachodniej, omijając przez Bałtyk „terytoria tranzytowe” – jak powiedział prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew. Inwestycja ta budziła krytykę władz Polski, a jednym z jej zdecydowanych przeciwników był prezydent Lech Kaczyński, który też zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. – Kiedyś Lenin mówił o takich, którzy sami sprzedają sznur. My nie będziemy sami sznura sprzedawać – powiedział prezydent Kaczyński cztery lata temu o pomyśle przyłączenia się Polski do budowy Gazociągu Północnego. Była to aluzja do słów wodza bolszewików o kapitalistach, którzy dla zysku są gotowi sprzedać sznur, na którym zostaną powieszeni.

  Bezpieczeństwo energetyczne było niewątpliwie jednym z filarów politycznej działalności prezydenta Kaczyńskiego. To prezydencka Rada Bezpieczeństwa Narodowego po konflikcie gazowym Rosji z Ukrainą w 2006 r. opowiedziała się za budową gazoportu, aby zapewnić dostawy gazu do Polski z nowych źródeł. Z inicjatywy prezydenta Kaczyńskiego w 2007 r. w Krakowie zorganizowano szczyt prezydentów Polski, Ukrainy, Litwy, Gruzji i Azerbejdżanu w sprawie stworzenia „korytarza energetycznego” do dostaw ropy i gazu z bogatych złóż nad Morzem Kaspijskim do Europy. Kolejne szczyty odbyły się w Wilnie, Kijowie i Baku, a inicjatywa stworzenia „korytarza energetycznego” zyskała poparcie innych państw Europy, Komisji Europejskiej i USA.

  Faktycznie prace nad dostawami kaspijskiej energii do Europy zwolniły jednak tempa po wojnie Rosji z Gruzją w sierpniu 2008 r., kiedy bombardowania gruzińskich ropociągów postawiły pod znakiem zapytania bezpieczeństwo tranzytu ropy tym szlakiem.

  Bezpieczeństwo energetyczne było też jednym z głównych tematów rozmów prezydenta Kaczyńskiego w czasie ostatniej zagranicznej wizyty złożonej dwa przed wypadkiem na Litwie. W Wilnie prezydent Kaczyński rozmawiał z prezydent Litwy Dalią Grybauskaite o budowie gazowego łącznika oraz mostu elektroenergetycznego między Polską i Litwą. Omawiano też przyszłość rafinerii w Możejkach, którą Orlen kupił w 2006 r. z poparciem prezydenta Kaczyńskiego. Obecne władze Orlenu nie wykluczają sprzedaży akcji Możejek inwestorom z Rosji.

  W tych międzynarodowych inicjatywach prezydenta wielką rolę odgrywał jego minister Mariusz Handzlik, kolejna ofiara katastrofy pod Smoleńskiem.

  Bezpieczeństwem energetycznym zajmował się szef Sztabu Generalnego gen. Franciszek Gągor, który także zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Przed rokiem na międzynarodowej konferencji „NATO – wyzwania i zadania” gen. Gągor wskazywał, że NATO potrzebuje „prawa energetycznego”, aby radzić sobie z nowymi zagrożeniami spowodowanymi przez wykorzystywanie energii jako broni w konfliktach międzynarodowych.”

  pozdrawiam

  btw

  to nie tylko złoża gazu

  mamy złoza ropy !!!

  mamy złoza złota !!!

  mamy na naszej działce na dnie Pacyfiku złoza metali !!!

  • Jose said

   Energetyczny rozbiór Polski?

   Kiedy doszło do katastrofy, od razu pomyślałem „I co teraz będzie z gazem łupkowym?”

   Zadałem pytanie dziennikarzom, ale oczywiście zostałem olany, no bo wielka katastrofa, tragedia (no bo i tragedia, bez dwóch zdań, ale kto do cholery pyta w takiej chwili o jakiś zasrany gaz łupkowy?), płacz, krokodyle łzy p. Olejnik na miarę Oskara! (brawo, brawo! To było świetne. Dostała już jakąś rolę w Hollywood?).

   Od samego początku obawiałem się, że info o naszych złożach nie ma prawa zaistnieć w ogólnospołecznej świadomości Polaków jako priorytet do naszej niezależności energetycznej(i nie tylko).

  • Brenda said

   No to teraz wiadomo po co ta tarcza i przed kim.

  • Jaga said

   A chyba wiemy co się robi z krajem co ma złoża?

   • hjk said

    ale nas juz nie trzeba okupować, bo cały czas jesteśmy pod…

   • felicyta said

    No wlasnie, jednym funduje sie trzesienia innym katastrofe, z ktorej nikt zywy nie wyjdzie, kto wyrazal sprzeciw.

   • asterix said

    felicyta jakby ludzie ruszyli na unych i inną hołotę to byłby raz na zawsze spokój. A nie jakieś rockefellery i inne łajzy…

  • Aśka said

   giusto powiedział/a
   18 Kwiecień 2010 @ 11:39 am
   To że wybiórcza opublikowała artykuł ze wskazaniem powodu katastrofy, jako chęci zabójstwa osób, które dążyły do deweryfikacji energetycznej, nasunął mi podejrzenie, że chce od czegoś odsunąć uwagę i skierować podejrzenie w wygodną dla sprawców stronę. Wiadomo nie od dziś z kim wybiórczej jest po drodze (okrągłe stoły to domena tych co poprzez globalizację, chcą rządzić światem; poczytajcie sobie również gdzie pojawiła się pierwszy raz jest wzmianka o okrągłym stole). Wskazanie na Rosję już zostało wcześniej dokonane. Ten artykuł w piękny sposób to przypieczętowuje.
   Informacja zamieszczona w wybiórczej powoduje, że filmik stałby się jeszcze bardziej wiarygodny i nie zostawia już cienia wątpliwości, że za sprawą stoją Rosjanie. Cały czas broniłam tego filmu, teraz zwątpiłam, tym bardziej, że piszecie dzisiaj na forum o broni telekinetycznej, która powoduje fragmentację, zwęglanie i częściowe wyparowanie ciał oraz zakłócanie aparatury pomiarowej. W takiej sytuacji nikt żywy pozostać przecież nie mógł, więc nie było kogo dobijać (szkoda, że trumny nie zostały chociaż zważone, jak już nie odważono się przeprowadzić sekcji zwłok).

   Na pokładzie był również prezes NBP Sławomir Skrzypek, który blokował wejście euro i rozłożenie do końca polskiej gospodarki, co powodowało, że uny nie mogli wyssać wszystkiego i przejąć zarządzania w newralgicznych dziedzinach oraz Prezes IPN Janusz Kurtyka, który odkrywał historię najnowszą, z której wynikało, że służby współpracujące również z unymi, mieszają i sterują najważniejszymi dziedzinami, depcząc im tym samym po piętach. Tak więc interes w unicestwieniu miał również kompleks-J.

 16. hjk said

  tj, 16 kwiecień, 2010 – 15:13

  A co z informacją o odnalezieniu dwóch dodatkowych ciał osób, których nie było na liście pasażerów (http://lenta.ru/news/2010/04/14/identity/ , informator ze sztabu pomocy rodzinom poległych w katastrofie)?

  Co z tą informacją z ruskiego forum lotniczego:

  Тут есть один маленький секрет. Я пока этого не говорил, ждал пока все „умники” выскажуться. Борт иностранный, посадка в аэропорт не имеющий статуса „международный”. Автоматически предполагает присутствия на борту так называемого штурмана-лидеровщика, которого посадил туда Департамент Воздушного Транспорта РФ. У него были все схемы и инструкции. Возможно, что он сидел за штурвалом. Внимательно изучаем еще раз списки погибших. А был ли он там вообще?

  Istnieje pewien sekret. Nie mówiłem o tym, czekając, aż wszyscy „eksperci” się wygadają. Samolot zagraniczny, lądowania na lotnisku, które nie ma statusu „międzynarodowy”. Automatycznie oznacza to obecność na pokładzie tzw pilota-lidera, którego wysłał tam Departament Transportu Lotniczego Rosji. Miał wszystkie schematy i instrukcje. Jest możliwe, że siedział przy sterze. Uważnie studiujemy ponownie listy ofiar. A był on tam w ogóle?
  http://tnij.org/inffo

 17. MIZIA said

  ciekawostka 20 OSÓB OFIAR KATASTROFY NIE ODNALEZIONO I NAJPRAWDOPODOBNIEJ JUŻ NIE ODNAJDĄ –
  – ks. ISAKOWICZ – ZALEWSKI – WYPOWIEDŻ DLA TVN 24 12. 55.

  • wszechstronny said

   Trudno powiedzieć dlaczego, ale gdy sie dowiedziałem ze pistolet jednego z Bor znalezli wbity 2 metry w ziemi a szczatki jednego z cial prawie 10 m! to sie chyba nie dziwie.

  • Jose said

   10 metrów. Co oni tam robili, szukali ofiar czy prowadzili prace archeologiczne?
   Oczywiście zaraz jakiś znany „ekspert” wyjaśni że to normalne zjawisko, nic nadzwyczajnego i nie ma co się w tym doszukiwać sensacji. To tylko 10 metrów.

   „20 OSÓB OFIAR KATASTROFY NIE ODNALEZIONO I NAJPRAWDOPODOBNIEJ JUŻ NIE ODNAJDĄ –
   – ks. ISAKOWICZ – ZALEWSKI – WYPOWIEDŻ DLA TVN 24 12. 55.”

   No ba. A szukali głębiej? 10 metrów może za płytko. Ciekawe, że szczątki samolotu ważące trochę więcej niż człowiek, nie zapadły się. A może jeszcze będą kopać. Może znajdą te 20 ciał. Kiedyś obok znaleźli 20.000 tyś zwłok…

   Reakcja mojego ojca na to co serwują w TV:
   -„Nie chce się słuchać, co oni pierdo*lą.”, a muszę dodać, że jest nie lada sceptykiem.

   • MIZIA said

    dla tych co nie umieja sobie wyobrazić 10 METRÓW – NA WYSOKOŚCI 10 METRÓW ZNAJDUJE SIE 5 PIĘTRO W BLOKACH….

   • Aśka said

    10m wysokości, tj.

    ok. 1m przyziemie
    10m – ok. 1m przyziemie = 9m
    9m : 2,8 (2,5 wysokość pomieszczeń + ok. 30 cm strop) = 3,21

    tak więc 10 m to wysokość przyziemia, 3 pięter i z czwartego 21 cm

  • Zet said

   Odnośnie katastrofy.
   Jak w zeszłą sobotę dowiedziałem się o katastrofie to pierwsze co usłyszałem z TV to że:
   – karetek nie wysłano bo na pewno nikt nie przeżył (byłem w szoku, jak to? Ktoś stwierdził że na pewno nikt nie przeżył to wysłali karetek)
   – 3 osoby są w ciężkim stanie, co później szybko zdementowano

   Dwa dni później w necie pojawił się ten filmik ze strzałami, który mógłby wyjaśnić te dwie powyższe kwestie:
   – karetek nie wysłano, bo nie było po co, nikt nie miał przeżyć tego wypadku o co ktoś zadbał
   – ktoś z gapiów mógł widzieć jakieś żywe osoby i podać to dziennikarzom, ale zostało to zdementowane ze względu na poprzedni pkt

   Czyżby brakujące ciała to te, które mają dodatkowe obrażenia od strzałów?

   Samolot leciał 40m na lewo od osi pasa i ok 50m za nisko.
   Tutaj teoria dlaczego mógł lecieć nie w osi pasa http://jan.cwiecek.salon24.pl/171557,zabawa-z-ndb-przyczyna-katastrofy
   Tutaj teoria dlaczego leciał 50m za nisko http://staryw.blogspot.com/2010/04/czterdzieesci-szesci-po-metra.html

   Akurat na lewo od osi pasa zaczyna się las. Gdyby samolot nie urwał skrzydła, nie zboczył przez to w lewo i nie zrobił beczki spadając na plecy to zapewne wpadłby dokładnie w ten las, co skończyłoby się nie mniejszą masakrą.

   Wiele odpowiedzi (katastrofa i wulkan) znalazłem tutaj http://www.echochrystusakrola.net/dzienniczek/2010-04-kwiecien.html i wygląda to na zaplanowany „wypadek”.

 18. Aśka said

  https://grypa666.wordpress.com/2010/04/17/zaloba-a-polityka/#comment-53556

  Nieistotne powiedział/a
  17 Kwiecień 2010 @ 4:06 pm

  Analiza danych dźwiękowych filmu YouTube.

  Nie czekając na rosyjskich lub polskich prokuratorów dziś w nocy
  dokonałem amatorskiej analizy ścieżki dźwiękowej filmu:
  http://www.youtube.com/watch?v=XxdOnSsPV9I przy użyciu programu do
  obróbki dźwięku “goldwave”.

  W podanym poniżej chronogramie możliwe jest przesunięcie WSZYSTKICH
  podanych wartości czasowych o stały dla wszystkich pozycji ułamek
  sekundy w jednym kierunku, ponieważ zrzucałem film na ekran Screen-
  Recorderem startując odtwarzanie z sieci i nagrywanie dwoma
  przyciskami klawiatury równocześnie.

  Chodziło mi o uzyskanie maksymalnej jakości na posiadanym przeze
  mnie oprogramowaniu.

  Wiele wypowiedzi “zachodzi” na siebie czasowo – to normalne!

  Przysięgam że jestem przy zdrowych zmysłach!

  12sekunda – pierwszy cichy strzał

  15,03 – 17,0 chcesz popatrzeć?

  17,5 – 18,8 – tera was sprawdzim!

  19 – 20,4 pogadasz i co…(ofiara)

  20,2 – 23 – poległ za… – uderzenie, odgłos zachłyśnięcia

  22,8 – drugi cichy strzał

  26,0 – 28,7 – osoba 1:tak szprochasz? osoba 2 (ofiara): tyle krwi!
  Osoba 3(ofiara): Jezu!

  30,0 – 30,8 pabieriać – pobierać przyjmować

  30,3 – 31,3 – a gdzie tato – głos kobiecy

  31,6 – 32, 7 – wiernujsia (wracaj) – głos męski

  34,4 – 35,6 – nic nie słyszę – kobieta napastniczka w dźwięku
  syreny

  38, 75 – trzeci cichy strzał

  41,5 – 43,65 Uważaj Jasiuk, uważaj! – głos kobiety

  43,65 – repetowanie broni

  44,12 – czwarty cichy strzał

  44,9 – 45,8 Anders palieg – Anders zginął (m)

  45,6 – 46,85 Prażno szapki jadał – kobieta

  46,8 – 48,3 Dawaj riebiata ch..ja – dawajcie chłopaki ch..ja (m)

  47,76 – piąty cichy strzał

  48,22 – 49,7 – iwidiria żywa – odgłos uderzenia (m)

  48.91 – szósty cichy strzał

  49,35 – siódmy cichy strzał

  50,3 – 51,32 szkoda rumu – (m)

  51,28 – 53,7 chwatit – nie jest priełożena – rozmowa 2 osób

  56 – pierwszy głośny strzał

  59 – 1,06 ni ch..ja siebia: to wam nie ujdzie – wulgaryzm – autor
  nagrania głośno

  60,02 – 60,024 – odgłos repetowania broni

  60,075 – drugi głośny strzał

  65,6 – 68,7 ..sientiabria priliczicie.. – ..wrzesień doliczycie.. –
  pytający naiwny głos kobiecy

  67,03 – 70,07 – chóralny wybuch śmiechu

  70,08 – 72,06 – ja wam dam oktabria (głos kobiety – świadka)

  72,02 – trzeci głośny strzał

  74,05 – czwarty głośny strzał

  77,03 – 78,08 adios – pa żydu!: adios – po żydzie – gniewny głos
  kobiecy

  79,01 – 79,06 – kłada – kłoda – triumfujący głos kobiecy

  79,06 – 81 – ni ch..ja tiebia (autor filmu)
  Odpowiedz

  *
  hjk powiedział/a
  17 Kwiecień 2010 @ 4:43 pm

  “pa żydu!”

  no tego tam nie ma, jest jakież “pazyniu” czy “pażyniu” czy cos takiego …
  trzeba by naciagnać, żeby się “żydów” dosłychać…
  osoba znajaca rosyjski by to mogła posłuchać…
  _____________
  zwróćcie uwagę na imię Anders użyte jako rozpoznane dźwięki w 44,9 – 45,8 sek Anders palieg – Anders zginął.
  Jeżeli to byliby Rosjanie, to użyliby słowa Эндрю (co wymawia się jako: Endrju).

  Ktoś (nie mogę teraz znaleźć źródła) mówił, że to łamany ruski, którym posługują się na filmie.

  A tak poza tym, o jakim Andrzeju mówili? Jeszcze jest 21 nieobecnych uczestników (zaginieni lub trudność w identyfikacji), a wśród nich 4 Andrzejów:
  – Generał Andrzej Błasik, dowódca Sił Powietrznych
  – Admirał Andrzej Karweta, dowódca Marynarki Wojennej
  – Podporucznik Andrzej Michalak, członek załogi samolotu
  – Andrzej Przewoźnik, sekretarz generalny Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

  Wiadomo jeszcze o tym Andrzejuże „Prażno szapki jadał”. Ale co to „szapki” nie wiem.
  44,9 – 45,8 Anders palieg – Anders zginął (m)
  45,6 – 46,85 Prażno szapki jadał – kobieta (Na darmo, na próżno „szapki” jadł)

 19. wszechstronny said

  Hmm…. Samoloty nie latają od piatku. Smug nie ma na niebie i co? Niebo czyste jak łza, nawet najmniejszej chmurki! Ciekawe…

  • Magda said

   jest w końcu piękne,bez tych okropnych kresek

  • Secundo said

   Leciał jeden około 11-tej nad naszym /północny zachód/ miastem . Na dużej wysokości, na tle sterylnie czystego nieba, ciagnął białą, waską smugę spalin.

 20. hjk said

  http://www.obnie.info/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=892:podejrzliwy-analiza&catid=123:komentarze-blogerow&Itemid=77
  Chłodna i logiczna analiza internauty ws. Smoleńska 2010

 21. Michał said

  USAFE units participate in BRILLIANT ARDENT 2010

  http://www.usafe.af.mil/news/story.asp?id=123199666%29

  Cztery samoloty F-16 wraz z załogami oraz niezbędny personel techniczny do obsługi statków powietrznych, weźmie udział w ćwiczeniu międzynarodowym Brilliant Ardent 2010 w dniach 12 – 22 kwietnia br.

  Zgodnie z planem zasadniczych przedsięwzięć Sił Powietrznych, piloci z Łasku w godzinach porannych wylecieli w dniu 12 kwietnia br. do bazy lotniczej DIEPHOLZ na ćwiczenia, które odbywać się będą na terytorium Niemiec. Ćwiczenie Brillant Ardent 2010 jest ćwiczeniem z wojskami, mającym na celu przygotowanie jednostek lotniczych do wykonywania zadań przewidywanych do wydzielonego zestawu (15) w ramach Sił Odpowiedzi NATO – (NATO Response Force).

  Rolę państwa – gospodarza przejmą w ćwiczeniu Niemcy. Zadania będą realizowane poprzez realizację szkolenia z zakresu wykonywanych misji i zadań przewidzianych dla Sił Odpowiedzi Sojuszu. Wspólne szkolenie jednostek komponentu Sił Powietrznych realizowane będzie w oparciu o sojusznicze procedury takie jak: przemieszczenie i rozmieszczenie sił w rejonie operacji oraz loty zapoznawcze, zaangażowania sił z wykonywaniem całego spektrum zadań przewidzianych do realizacji podczas rozwiązywania sytuacji kryzysowej (prowadzenie działań) oraz wycofania sił po zakończeniu operacji.

  Podczas udziału w ćwiczeniu Jastrzębie z Łasku wykonywać będą między innymi misje polegające na bezpośrednim wsparciu lotniczym (CAS – Close Air Suport) czy izolacji lotniczej (AI – Air Interdiction). Oprócz polskich F-16 w ćwiczeniu wezmą udział ich bliźniaczy bracia z Grecji i Turcji, TORNADA z Niemiec i Włoch, GRIPENY z Czech czy C-130 z Rumunii oraz Grecji. Łącznie około 60 statków powietrznych, w tym samoloty wielozadaniowe, myśliwskie, szturmowe, tankowce, samoloty wczesnego ostrzegania i helikoptery wezmą udział w manewrach, kierowanych przez Dowództwo CC Air IZMIR w Turcji.

  oficer prasowy 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego

  kpt. Marlena BIELEWICZ

  http://www.2slt.sp.mil.pl

  http://www.sp.mil.pl/pl/czytaj-wiecej-wiadomosci/734-wiczenie-midzynarodowe-brilliant-ardent-2010.html

 22. Michał said

  12 kwietnia rozpoczęły się międzynarodowe ćwiczenia z udziałem pilotów z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku.

  Celem manewrów jest szkolenie i integracja sił powietrznych i związanych z nimi struktur dowodzenia do wykonywania misji NATO. Oprócz polskich pilotów biorą w nich udział siły powietrzne Niemiec, Czech, Francji, Włoch, Turcji i USA oraz wojska lądowe i marynarka wojenna. Manewry odbędą się nad Niemcami, a kierowane będą z Izmiru (Turcja).
  http://www.polska-zbrojna.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7472:wiczenia-brilliant-ardent&catid=52:siy-powietrzne&Itemid=101

 23. asterix said

  http://www.wykop.pl/ramka/349282/skandal-nasze-wladze-oddaja-prawie-za-darmo-polskie-zloza-gazu-amerykanom/

  • Jose said

   To ze względów bezpieczeństwa. Tyle gazu pod nogami. Jak by to wszystko pierdyknęło… Trzeba się cieszyć, że to wszystko od nas chcą zabrać i jeszcze zapłacą, 1% od wydobycia. Ogólnie, to się dopłaca za takie usługi, rozminowanie czy coś. A tu widzisz, pomocną dłoń do nas wyciągnęli. Oby tylko ludziom się we łbach nie poprzewracało od dobrobytu.
   A ropa w Iraku? Po co oni to wypompowują? Dla jaj? Względy bezpieczeństwa. Jak by tyle ropy nagle pierdyknęło…

   • hjk said

    no z gazem to masz rację, ale jak ropę wypompują to się ziemia zapadnie, wiec coś tu nie gra z tą dobroczynnościa…a wody w zmian nie wpompują, bo to pustynia…

 24. kasia said

  Zobaczcie na ten zbieg okolicznosci:
  http://www.globalnaswiadomosc.com/seriaprzypadkow.htm

  Na zywo koncentracja pyłów z wulkanu (prawie ze wogule ich nie ma, cos mi tu smierdzi):
  http://pogodynka.pl/dust.html

 25. Aśka said

  hjk powiedział/a
  18 Kwiecień 2010 @ 12:23 pm
  ________
  tam jest dziwnie okrojona wersja tego, co znajduje się pod linkiem:
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33058
  16-04-2010 20:53 maniekss88: TRAGEDIA !!!
  Ta wersja, którą podajesz opublikowano w nautiliusie. Myślę, że porównanie tych dwóch tekstów wniosłoby dużo do sprawy.

  Poniżej podaję wersję z niezależnej:
  Ja na szybko chcę dodać zebrane znaki zapytania dotyczące katastrofy w Smoleńsku. Jesteśmy winni to ludziom, którzy zginęli w tej katastrofie – pomścić ich ujawniając co się naprawdę stało!!!
  Może moja opinia nic nie znaczy, ale nie wolno mi milczeć.

  Zdarzyła się ogromna tragedia dla narodu Polskiego, niezależnie od przekonań politycznych. Wyrażam ogromne współczucie rodzinom tych którzy zginęli lecąc złożyć hołd oficerom polskim którzy zostali zamordowani w lesie katyńskim.

  Panie świeć nad Ich duszami!!!

  Spoczywajcie w pokoju… Jest mi strasznie przykro… Ogromny szacunek dla tych ludzi.

  Może nie był idealnym politykiem, ale był dobrym człowiekiem, a w Jego oczach zawsze paliły się iskierki nadziei. Był NASZYM Prezydentem bez względu na wszystko!!!

  A te sprawy wymagają wyjaśnienia :

  POLSKA powinna zbadać przyczyny katastrofy a nie Rosja!!!!![*] a po co zabierali dziennikarzowi film skoro to była katastrofa przez złą pogodę i błąd pilota????? Na jednym z filmów emitowanych w telewizji widać jak rosyjski milicjant szarpie się z jakimś człowiekiem, aby mu zabrać film ??? Co takiego ważnego mógł zarejestrować??? Tu moje luźne – niekoniecznie zgodne z prawdą przemyślenia – widać było na nim ludzi, którzy jeszcze przeżyli ??? Co się z nimi stało – wyjaśnia anonimowe nagranie.
  Rosjanie są rzeczywiście w tej tragedii solidarni z nami( albo tylko udają, bo cały świat na nich patrzy i chcą ukryć to co zrobili), ale ta katastrofa dziwnie wygląda. Być może i oby tak się okazało to po prostu ta ,,przeklęta katyńska ziemia” i wołanie zamordowanych tam przed 70 – cioma laty.

  *Samolot był modernizowany jak powiedział Pan Kwaśniewski (przez Rosjan) może tak bardzo przeszkadzał im nasz prezydent ze postanowili go usunąć?

  ,,Wszyscy zginęli,ze muszą robić DNA a WIENIEC PREZYDENCKI, który tam wiózł i flaga polska jest niezniszczona.”

  *Podobno były złe warunki pogodowe, a tu nie widać mgły tylko dym z palącego się wraka, a może przed lądowaniem wojsko rozpyliło na lotnisku jakiś gaz, który spowodował takie
  złe chwilowe warunki?? 15 minut wcześniej przyleciał samolot z dziennikarzami i nie było takich złych warunków atmosferycznych.

  *Prezydent chciał jechać pociągiem z wdowami zamordowanych do Katynia. Minister Stasiak poinformował dziennikarkę, doktorantkę Akademii Obrony Narodowej, która zwróciła mu uwagę, ze bezpieczniej udać się do Katynia pociągiem, a nie samolotem, którego lista pasażerów krąży po internecie. Dla niej , doktorantki Akademii Obrony narodowej było to niesamowite. Ale później prezydenta inni tak „obsiedli”, że jest decyzja, że samolot. Kim byli ci ludzie, albo kto ich tak zasugerował, że przekonali prezydenta. Kto?

  * ,,Dlaczego media tak bardzo naciskają na wersję, która głosi winę załogi, i to od samego początku? Poza tym oskarżenie Prezydenta Kaczyńskiego o wymuszanie lądowania w trudnych warunkach i obarczenie go pośrednią winą jest na rękę koncernom medialnym, jak i przeciwnikom politycznym opcji Prezydenta. ”

  *Przed przylotem Prezydenta Kaczyńskiego usunęli dodatkową nawigację?
  Rosyjskie media: obsługiwała tylko samolot Putina.

  Trzy dni przed katastrofą prezydenckiego Tupolewa w Smoleńsku na tym samym lotnisku lądowały samoloty z Władimirem Putinem i Donaldem Tuskiem. Na ich przyjazd do Smoleńska sprowadzono dodatkowy sprzęt nawigacyjny. Jest prawdopodobne, że przed lądowaniem samolotu z Lechem Kaczyńskim sprzęt ten usunięto z lotniska – donosi RMF FM.

  Taką tezę postawiła na łamach „Moscow Times” znana rosyjska komentatorka Julia Łatynina. Powołała się na rosyjskich pilotów, którzy znają procedury obsługi lotów Putina.
  Łatynina zauważa, że o ile wizyta premiera Donalda Tuska była priorytetowa dla władz rosyjskich, to wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego traktowały jak zbędną.

  Kiedy Putin i Tusk przylatywali, na miejsce przywieziono specjalne radiolokacyjne przyrządy. Ponieważ nie było śladu takich urządzeń, gdy przylatywał Kaczyński, to oznacza, że je zabrano. Ta sprawa wydaje mi się bardzo ważna dla śledztwa – mówiła Łatynina w rozmowie z reporterami krakowskiej stacji.

  *Amerykański dziennik „USA Today” zastanawia się dlaczego nie zadziałał nowoczesny system ostrzegania przed przeszkodami zainstalowany na pokładzie prezydenckiego tupolewa, tzw TAWS – informuje „Gazeta Wyborcza”.

  Od czasu, gdy instaluje się ten system na pokładach samolotów, nigdy nie doszło do wypadku, w którym pilot zahaczyłby o jakąś przeszkodę.
  To dlatego ta katastrofa robi się coraz bardziej tajemnicza – czytamy w „USA Today”.

  Pilot powinien zostać ostrzeżony o możliwości zderzenia z masztem antenowym, i to na tyle wcześnie, by mógł poderwać maszynę do góry. Amerykańscy piloci nie wyobrażają sobie, by ktoś mógł zignorować takie ostrzeżenie.

  *Minister Kopacz autorytatywnie stwierdziła, że nie było w samolocie żadnego pożaru !!!! No to co jest grane ??

  *http://astral-projection.blog.onet.pl/2,ID404487538,index.html . Cytuję wątpliwości autora tego blogu .
  ,,Na miejscu katastrofy na zdjęciach widzieliśmy kilka poszczególnych części samolotu.

  *Gdzie się podziała reszta szczątków tej potężnej maszyny? Jest to 55 tonowy samolot o powierzchni nośnej ponad 200 m2, zabierający max 160 pasażerów. Jedyny większy kawałek skrzydła widoczny na filmach ma jakieś 3-4 m2. Do tego fragment dziobu samolotu. A gdzie reszta? Już na pierwszy rzut oka widać było, że cały kadłub został dosłownie rozerwany na strzępy, w drobny mak – jego tam po prostu nie było! Co spowodowało takie uszkodzenia? Czy aby na pewno był to wybuch paliwa lotniczego? Świadkowie naoczni, pracownicy bazy i mieszkańcy potwierdzają, że samolot skręcał na bardzo niskiej wysokości, zahaczając niemalże o samochody jadące lokalną drogą. Kierowcy i przechodnie widzieli upadek oraz wybuch i pożar. Niektórzy twierdzą, że wybuch miał miejsce zanim maszyna rozbiła się o ziemię. Jak na sprawę nie patrzeć, Tupolew 154 jest konstrukcją typu ‚nie gniotsa, nie łamiotsa’. Prędkość przy lądowaniu jest znikoma, rzędu 200 km / h (i stąd wynika niebezpieczny brak manewrowości) i trudno przy takiej prędkości wytłumaczyć wrak w kawałkach.

  *Przy tej prędkości wrak samolotu powinien być w jednym kawałku. Zwróćcie uwagę na zdjęcia satelitarne wraku tego samolotu. To, co zostało z samolotu to zaledwie szczątki .

  Ilość eksplozji, zeznania świadków tragedii. Niektórzy świadkowie mówią, iż słyszeli kilka odgłosów detonacji, inni wspominali o dwóch takich odgłosach. Zaś świadkowie cytowani przez wieczorne wydania informacyjne mówili, iż wybuch był jeden, już na powierzchni ziemi. Skąd taka rozbieżność w zeznaniach świadków? Inną wersję przedstawia członek Polskiej delegacji, która na lotnisku w Smoleńsku oczekiwała na samolot z Prezydentem: ‚W Polsce pierwszą osobą, która dowiedziała się o wypadku, był minister spraw zagranicznych. Z lotniska w Smoleńsku, gdzie na delegację czekała polska grupa przygotowawcza, kilka minut po tragicznym wydarzeniu zadzwonił do szefa MSZ dyrektor departamentu wschodniego z MSZ. Było ok. godziny 9 rano polskiego czasu. Dyrektor powiedział Radosławowi Sikorskiemu, że „prezydencki samolot się rozbił, ale nie było wybuchu”. Sikorski miał dylemat, czy już w tym momencie stawiać służby na nogi. Wysłał tę informację SMS-em do premiera Donalda Tuska’.
  Oto zeznanie naocznego świadka, który mówi, iż widział samolot, z którym ‚dzieje się coś poważnego’. Potem świadek ten usłyszał w oddali donośny huk, ‚jakby wybuchła bomba’.

  *Dlaczego władze Rosji tak pospiesznie informują o błędzie jednego z najbardziej doświadczonych z polskich pilotów, od razu wszczynając śledztwo z odpowiedniego paragrafu ? Przecież pilotujący tą maszynę to fachowiec w swoim zawodzie. Piloci ci byli dawno szkoleni na startowanie i lądowanie w warunkach zerowej widoczności. Dlaczego na już starcie skreślono ewentualność zamachu terrorystycznego, od razu w zdecydowany sposób koncentrując się na wątku rzekomego błędu pilota? Dlaczego żadne media w Polsce nie brały pod uwagę tego, iż na pokładzie mogła wybuchnąć bomba? Branie pod uwagę także tej ewentualności jest logiczne i oczywiste, dopóty, dopóki przyczyny nie zostaną ustalone przez ekspertów. Media w Polsce miały już na samym początku gotową informację – był to błąd pilota i koniec. Co ciekawe, niemal wszystkie krajowe media były w tym wyjątkowo zgodne.

  *Sprawa uszkodzeń samolotu w kontekście wysokości, z jakiej spadł. Otóż samolot spadł z małej wysokości, z zaledwie kilkunastu metrów. Jest dla mnie niepojęte, że po upadku z tak małej wysokości z całego kadłuba zostały zaledwie szczątki. Rozmiar uszkodzeń samolotu jest nieproporcjonalny w stosunku do wysokości, z jakiej spadł. Może istniał też inny czynnik, który zrobił tak duże szkody, np. wybuchająca na pokładzie bomba?”

  POJAWIŁY SIĘ RÓWNIEŻ POGŁOSKI,ŻE JEDNO DNA NIE PASUJE DO ŻADNEJ Z OSÓB , KTÓRE LECIAŁY??? CZYŻBY NA POKŁADZIE BYŁ TERRORYSTA, KTÓRY URUCHOMIŁ BOMBE ???

  * ,,Dlaczego analiza materiału z czarnych skrzynek, jak i identyfikacja ciał odbywa się w Moskwie a nie w Polsce? Rozumiem, że identyfikacja mogłaby się odbyć w Moskwie, za to dlaczego na czarnych skrzynkach położyli ręce Rosjanie?”
  PRAWDOPODOBNIE TO RADIO RMF PODAWAŁO, ŻE JEDNA KASETA W CZARNEJ SKRZYNCE Z KOKPITU PILOTÓW PRZESUNĘŁA SIĘ I NIE MOŻNA BĘDZIE ODCZYTAĆ ROZMÓW, GDYŻ JEST USZKODZONA???
  Celowa robota – a teraz nie chcą o tym mówić żeby nie wzbudzać podejrzeń??? Kto w niej majstrował??? Ten kto ją znalazł, bo wyszła by prawda na jaw!!!

  * ,,Co z ciałami ofiar tej tragedii? Widzieliśmy wszyscy ujęcia filmowe, na których widać było nieliczne szczątki maszyny, zaś nigdzie nie widać było szczątków ludzkich! Sławomir Wiśniewski, montażysta TVP, który był jako pierwszy na miejscu katastrofy, mówi: ‚Od razu przyjechała jedna straż, ale miernie im to szło. Ale nawet nie było widać, że ktoś zginął.

  * To jednak nie był taki widok jak po zwykłym wypadku lotniczym. Byłem świadkiem wydarzeń w Kabatach, to wyglądało inaczej. Tu nie było widać ciał’

  Biorąc pod uwagę siłę uderzenia, trudno jest uwierzyć, iż cała załoga i pasażerowie przy upadku z wysokiego drzewa w ruchu ślizgowym – przypięci pasami do foteli, zginęła. Jednak taką informację podano krótko po zdarzeniu, a mianowicie w ok. pół godziny po nim, kierując się relacjami świadków i strażaków. Jednakże uporczywie pojawiają się pogłoski o trzech uratowanych, które są dementowane ( bo pewnie przeżyli, a potem ich zabito – stąd te strzały ).

  * Wypowiedź dr. inż. Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej (ZUT): Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nad lotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km / h. Całość wywiadu z dr. inż. Ryszardem Drozdowiczem, który sugeruje wprost sabotaż bądź awarię

  * W normalnym toku wydarzeń liczbę ofiar podaje się po pewnym czasie, po spenetrowaniu wszystkich szczątków i dokładnym policzeniu. Tu stało się inaczej. Ratownicy od razu wiedzieli że nikt nie przeżył, bo nie ma czego zbierać. Zatem zniszczenia (wybuch) musiały być potworne, niewspółmierne do zdarzenia.

  * Stan ciał. Tylko 14 ciał udało się zidentyfikować bezpośrednio, przez rodziny ofiar. Na chwilę obecną media podają, iż w wypadku innych ciał potrzebne będą testy DNA. Wczoraj podano informację, iż niektóre ciała były rozczłonkowane. Na uwagę zwraca też inny fakt. Otóż pan Prezydent i pani Prezydentowa siedzieli obok siebie w momencie lądowania. Procedury zabraniają wychodzenia do toalety w czasie lądowania. Dlaczego więc ciało Prezydenta zidentyfikowano od razu, zaś ciało Pierwszej Damy rozpoznano dopiero po szczegółach typu obrączka ślubna? Przecież siedzieli obok siebie, a z tego, co głosi wersja kreowana przez media, na pokładzie nie doszło wybuchu bomby, który mógłby poczynić takie różnice? Dlaczego nie dokonano sekcji zwłok, która jednoznacznie ustaliłaby zamach.
  -gaz
  -związki chemiczne po wybuchu bomby
  -kula w ciele ofiary
  W takich przypadkach jak ten szczegółowo powinny być zbadane ciała wszystkich pasażerów dosłownie centymetr po centymetrze – koniec cytowanego tekstu. ”

  * Wyjąca syrena, krzyki po rosyjsku, wreszcie odgłosy strzałów. Śledczy z prokuratury wojskowej zbadają film nakręcony przez świadka katastrofy pod Smoleńskiem jeszcze przed przybyciem na miejsce straży pożarnej i milicji – donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.
  Jednak dziś już – 16 kwietnia NATO wzywa Polaków do pojednania z Rosją, gdyż są do tego wszelkie przesłanki ??? Wzywa do przyłączenia się Polski do gazociągu, aby Polska nie blokowała rozwoju. Jak w takich warunkach można powiedzieć do narodu – zabili ich Rosjanie??? Doszło by chyba do wojny!!!

  Nieznany autor nagrania wycofuje się za drzewa i wtedy słychać odgłosy, które przypominają strzały. W sumie aż cztery. Słychać też jak ktoś krzyczy po rosyjsku: „uciekajcie stąd” – opisuje Radio Zet.

  Wstępnie prokuratorzy zakładają, że rosyjscy milicjanci strzelali w powietrze, żeby zmusić gapiów do opuszczenia miejsca katastrofy – ALE JAK WIDZIMY NA FILMIE OPRÓCZ NASZEGO ANONIMOWEGO ŚWIADKA I JAKIEGOŚ DZIADZIUSIA KTORY AKURAT WRACAŁ ZE SKLEPU NIKOGO TAM NIE BYŁO – ŻADNYCH GAPIÓW!!!!!!!!!!
  Niewykluczone także, że w ogniu, który trawił szczątki maszyny eksplodowały magazynki broni oficerów BOR – Gdyby to wystrzeliła broń oficerów BOR – to pod wpływem temperatury była by to seria wystrzałów, a nie jak słychać na filmie pojedyńcze wystrzały w odstępach czasu.

  LINK DO FILMU NA KTÓRYM WSZYSTKO JEST JASNE

  http://www.sfora.pl/Skad-strzaly-po-katastrofie-Tu-154-WIDEO-a19155

  * NA AMATORSKIM FILMIE SŁYCHAĆ RÓŻNE RZECZY – zebrałam to z opinii innych użytkowników.

  Na filmie 1:12 kolo kadłuba samolotu pomiędzy drzewami centralnie widać postać człowieka w białej koszuli i ciemnych spodniach – jakby kogoś z samolotu – ubranie garniturowe .

  39-45 sekunda ktoś żyje podnosi się!!!!!!!!

  W 48 sekundzie tego filmu słychać wyraźnie jak ktoś krzyczy ” dawaj gnata”

  50 sekunda – „nie zabijajcie nas”

  Słychać „zmiana planów uciekajmy” dokładnie w 1:13

  Komentarz przed wystrzałem z 1:14 brzmi jak „zmiana planów kur*a”

  Jak głośno podgłosiłem ,podczas wycia syreny,słychać było glosy po rosyjsku,potem strzał,a potem polski głos , ,,ja wam dam ku….a,potem znowu strzały.

  Jeszcze wyraźnie słychać „uchodiat” kilka razy, co znaczy „uciekają”.

  Po strzałach słychać BARDZO WYRAŹNIE SMIECHY RUSKICH POLICJANTÓW !!!!

  * Zauważyłem reakcje tego dziadka. Momentalnie szybko się odwrócił tak jakby się przestraszył czegoś i zaczął szybko stamtąd iść.

  * Brakuje im ciał osób z katastrofy – a tu te strzały. Po prostu nie mogą pokazać ciał z kulami, więc coś wykombinują!!!

  Musimy się dowiedzieć prawdy. Dlaczego rząd lekceważy ten filmik!!!!! Przecież na nim jest cala prawda!!!

  * Nie wiadomo, jakie dane znajdowały się na pokładzie prezydenckiego Tupolewa, który rozbił się w Smoleńsku. Niewykluczone, że Rosjanie przejęli sekrety polskiej armii – podaje Rzeczpospolita.

  Rosjanie bez problemu mogliby uzyskać dostęp do tych informacji – mówi Rzeczpospolitej gen. Gromosław Czempiński, były szef UOP-u. – Być może dotarli do dokumentów i nośników danych, które należały do tragicznie zmarłych.

  Na pokładzie znajdowali się najwyżsi urzędnicy państwowi i dowódcy sił zbrojnych. Osoby, które codziennie mają dostęp do ściśle tajnych informacji. Informacji istotnych z punktu widzenia bezpieczeństwa narodowego. Prokuratorzy i służby mundurowe czuwają nad tym, by dane wciąż znajdowane we wraku samolotu były odpowiednio zabezpieczane przez Rosjan. Czy nie były przez nich kopiowane, bądź niszczone. Jedyny okres, kiedy Federalna Służba Bezpieczeństwa była bez „nadzoru” polskich służb, to okres bezpośrednio po katastrofie.

  *I wreszcie tylko radio RMF podało, że w Rosji dokonano zamachu na Rosyjskiego Prokuratora Generalnego. Czemu nigdzie w mediach ta wiadomość nie została przekazana Polakom ???
  Czyżby świadczyło to o tym, że był On niewygodny – bo coś wiedział i chciał być uczciwy??? Zagrażał komuś??? Czy to tylko wewnętrzne zatargi z rosyjskimi ugrupowaniami???

  Dziwi mnie jeszcze jedna sprawa – przy takiej katastrofie zadawanie pytań i dążenie do prawdy – jest naturalne. Więc dlaczego media nam tego zabraniają ???

  Są rzeczy o których nie wolno zapomnieć i które trzeba doprowadzić do końca.
  Żeby Pan nas uleczył potrzeba naszej wiary i jedności, której nam brakuje. Może ta tragedia pozwoli nam pogodzić się i zacząć WSPÓLNIE budować lepszy świat i lepszą Polskę.

  Być może po raz kolejny Rosja pokazała na co ich stać- a Rosjanie są podobno mściwymi ludźmi.

  A oto jak podchodziła Rosja do obchodów w Katyniu ;

  „Komsomolskaja prawda” atakuje
  Prasa w Rosji: Niech Polacy nas przeproszą

  „Jeśli my powinniśmy kajać się za Katyń, to Polacy mogliby przeprosić za śmierć tysięcy jeńców-czerwonoarmistów” – żąda rosyjska gazeta „Komsomolskaja Prawda”. W ten sposób informuje o dzisiejszych uroczystościach w Katyniu z udziałem premierów Polski i Rosji.

  I dodaję jeszcze ciekawy link :
  http://power-news.czwartawladza.edu.pl/pl/naszymi-oczami/177-i-wtem-wielki-ptak-metalowy-upadnie.
  ____________

  • Aśka said

   Zwracam uwagę na fragment:
   *I wreszcie tylko radio RMF podało, że w Rosji dokonano zamachu na Rosyjskiego Prokuratora Generalnego. Czemu nigdzie w mediach ta wiadomość nie została przekazana Polakom ???
   Czyżby świadczyło to o tym, że był On niewygodny – bo coś wiedział i chciał być uczciwy??? Zagrażał komuś??? Czy to tylko wewnętrzne zatargi z rosyjskimi ugrupowaniami???

 26. Buka said

  http://poland.indymedia.org/pl/2010/04/50746.shtml Grecja- polowanie na anarchistów

 27. Zbyszko said

  Więc może najwyższy czas rozglądnąć się za nowym tym razem patriotycznym kandydatem na prazydenta

 28. Aśka said

  http://www.fakt.pl/Skandaliczny-tytul-w-quot-NIE-quot-Urbana-,artykuly,69356,1.html
  Skandaliczny tytuł w „NIE” Urbana!
  Słowa kluczowe:
  okładki,NIE,Fakty i Mity,prezydent,samolot,lot,katastrofa,Tupolew,Rosja,Lech Kaczyński,MariaKaczyńska,JerzySzmajdziński,Smoleńsk
  15.04.2010, 14:27


  Nie obraził tytułem „Katastrofa prezydenta K.” nawet swoich czytelników, nie.com.pl

  „Katastrofa prezydenta K.” – to tytuł jaki znalazł się na okładce tygodnika „NIE” Jerzego Urbana. Gazeta już przeprosiła za ten skandaliczny „zbieg okoliczności”. Tygodnik trafił bowiem do kiosków kilka godzin przed katastrofą

  Jeszcze bardziej skandaliczna jest okładka innego tygodnika – „Fakty i Mity” – znanego z ostrych ataków na PiS i na Kościół. Na okładce znalazł się siedzący okrakiem na samolocie Przemysław Gosiewski (poseł zginął w Smoleńsku). Samolot uderza w ziemię, a poseł trzyma w reku łopatę.

  Obie gazety, „NIE” i „Fakty i Mity”, trafiły do kiosków w piątek i w sobotę. Ich druk ukończono jeszcze przed katastrofą prezydenckiej maszyny. Wydawcy obu gazet przeprosili już na swoich stronach internetowych za „przykry zbieg okoliczności”, żaden z nich nie miał jednak na tyle odwagi i odpowiedzialności, by wycofać gazety z kiosków.

  – Jest nam po prostu przykro z powodu śmierci wszystkich ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Tytuł felietonu Urbana „Katastrofa prezydenta K.” nie był proroczy, lecz przypadkowy. Nawet w obliczu tej tragedii nie mieliśmy technicznej możliwości zmiany ani słowa w najnowszym numerze „NIE” – czytamy na stronie tygodnika. Podobne oświadczenie jest też na stronie „Faktów i Mitów”.

 29. hjk said

  Dostałem takiego majla:

  „Szczęść Boże
  Prosimy o modlitwę w intencji kościoła i misjonarzy w Indiach. Buddyści palą tam kościoły i mordują naszych braci w wierze.Otoczmy ich modlitwą.
  Z Panem Bogiem”

  • Marslim said

   tak jak wczoraj zapytam – źródło? nie uwierzę bez źródła, że buddyści robią coś takiego

   • Anna said

    Dzisiaj w Kościele ksiądz poprosił o modlitwe za chrześcijan ginących w Indiach..

 30. Mars said

  Alfa:
  „Moim zdaniem ,ktoś to “przedobrzył” starając się wplątać w to Rosję.”

  Odnośnie filmiku:

  To o czym mówiłem wcześniej

  1. Autentyczność dźwiękowa tego nagrania nie musi być jednoznaczna z autentycznością sytuacji jaka tam mogła mieć miejsce . Na widoczne sceny można spokojnie zrobić dźwiękowego dubla w warunkach uwiarygadniających miejsce i zdarzenie . Nawet jeśli ścieżka jest prawdziwa to ingerencja w nią jest możliwa .

  2. Ponoć filmik ukazał się jeszcze w dniu katastrofy w godzinach wieczornych/nocnych . Z tego co pamiętam 2 osoby na blogu to potwierdziły . Czy jest większa ilość osób mogących to potwierdzić ? Jak to możliwe że filmik który został wpuszczony w obieg do sieci został przez większość ludzi zauważony dopiero po kilku dniach ??? Był dopiero pozycjonowany w wyszukiwarce czy jak?

  3. Nagranie telefonem komórkowym-jedna osoba na blogu też na to zwróciła uwagę . Jakość nagrania takim urządzeniem rozmija się z jakością ścieżki dźwiękowej audio . W większości nowoczesnych telefonów komórkowych, zarówno z wbudowanym aparatem jak i bez jakość rozmów jest poprawiona dzięki zwiększonej czułości głośników i np.filtra (typu crystalizer) aby głos był lepiej słyszalny i nie przedostawały się do niego zbyt duże trzaski, szumy i odgłosy tła . Po za tym w przypadki dźwięku w telefonie komórkowym mamy do czynienia ze zniekształceniami liniowymi-gdy dane urządzenie nie przenosi całości pasma doprowadzonego sygnału lub tłumi niektóre z jego składowych . Tutaj dźwięk nagrany nie był wynikiem połączenia telefoniczniego-więc powinien być jeszcze lepszej jakości-bez dodatkowych zakłóceń sieci .

  4. Strzały czy wybuchy paliwa i inne głośnie dźwięki-gdyby pojawiły się blisko telefonu-jego głośniczek zwyczajnie by się zadusił przesterowując dźwięk i czyniąć nieczytelnym hukiem. Tymczasem strzały jednak z dalszej odległości brzmią bardzo naturalnie i ładnie-jak na tej klasy telefon .Po za tym w końcowych mementach filmiku, jest sytuacja gdzie słychać rzekomego Rosjanina a potem pada strzał-a następnie słowa kamerzysty . Dziwnym trafem podniesiony głos osoby w tle (a nie był to wcale głośni krzyk)brzmi na tym samym poziomie a nawet odrobinę ciszej od dźwięku wystrzału -a całość brzmi dość blisko kamerzysty-skoro tak dobrze zebrał ten telefon te dźwięki to co z tymi szumami i trzaskami ?Jest tam też moment w którym bliski głos kamerzysty zostaje przesterowany-jak jakby głośniczek nie wyrabiał bo dostał za głośny sygnał-to jakim cudem zebrał to co mogło być dalej ???

  5. Generalnie obowiązuje zasada, że im mniej nagrania dowodowego, tym więcej należy uzyskać materiału porównawczego.

  Czyli bierzemy kilka telefonów komórkowych z wbudowanym aparatem-różnych jakości plus .np.najprostszy aparat cyfrowy z możliwością nagrywania filmików, idziemy do najbliższego lasu i próbujemy zainscenizować podobne scenki rozmieszczając kilku ludzi i używając czegoś co przypominało by huk pistoletu choć trochę(np.petardy).Nagrywamy na każdym sprzęcie z osobna przy różnym rozmieszczeniu osób i wystrzału i porównujemy i z dźwiękiem filmiku z sieci i tym co nagraliśmy .

  6.Amatorskie próby tłumaczenia filmiku-tego nawet nie ma sensu komentować …

  Albo rzetelna analiza i faktyczne próby usłyszenia konkretnych dźwięków albo próba interpretowania typu „ubijaj żyda” czy „uciekaj Jasiuk” . Żarty sobie robicie? Po za tym trzeba jeszcze brać pod uwagę zjawiska psychofizyczne zachodzące w tych głosach, stany emocjonalne .

  7. Jaki problem „udać” nagranie niższej jakości?Żaden, wystarczy obniżyć rozdzielczość nagrania i przesterować ścieżkę-i ot mamy kiepskie nagranie…prawie jak z kiepskiego telefonu z kiepskim głośnikiem…

  Ciekaw jestem jakie będą te oficjalne wyniki ten analizy tego nagrania prowadzonej przez prokuraturę . Część ludzi uważa że te strzały to „dobijanie” ofiar… Wybaczacie ale się najprawdopodobniej przeliczycie…

  • Dawid said

   Na filmie widac kogos po prawej stronie od samolotu. Macha reka, prubuje wstac, jest w bialej koszuli. Reszta malo wyrazna.Na prawo od niego b. niewyraznie co najmniej dwie osoby Mozna tylko spekulowac kto to. Film powinien trafic do analizy. Duzy zoom nie pomaga. Ja nie dysponuje programem. Potrzebny program ktory wyostrza zamazane zdjecia.

 31. Aśka said

  chyba Mizia pisał, że pewnie ta chmura pyłu zawróci … no i …
  http://www.rmf24.pl/raport-chmuranadeuropa/chmuranadeuropagaleria/news-wieczorem-przestrzen-powietrzna-moze-znow-zostac,nId,273177

  Wieczorem przestrzeń powietrzna może znów zostać zamknięta
  Dzisiaj, 18 kwietnia (10:44)
  Aktualizacja: Dzisiaj, 18 kwietnia (12:22)

  Ze względu na spodziewane pogorszenie pogody, w godzinach wieczornych może nastąpić ponowne całkowite zamknięcie polskiej przestrzeni powietrznej – poinformował rzecznik Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej Grzegorz Hlebowicz. Rano Agencja zdecydowała o otwarciu polskiej przestrzeni powietrznej, ale jedynie dla samolotów rejsowych lecących na wysokości powyżej 6,1 km i bez możliwości lądowania.

  Należy się spodziewać pogorszenia pogody i większego stężenia pyłów w chmurze. W związku z tym przestrzeń, którą rano otworzyliśmy na pułapie powyżej 6,1 km, może w godzinach wieczornych ulec ponownemu zamknięciu – powiedział na konferencji prasowej Hlebowicz. Dodał, że jeśli dojdzie do ewentualnego zamknięcia przestrzeni, stanie się to etapami – najpierw zostanie wyłączona północno-zachodnia część Polski.

  Rano PAŻP zdecydowała o otworzeniu przestrzeni powietrznej, ale pod pewnymi warunkami. Chmura pyłu wulkanicznego wędrując obniża się, co oznacza, że nad nią oczyszcza się niebo. Zdecydowaliśmy się od godz. 4 rano do odwołania otworzyć polską przestrzeń powietrzną powyżej 6 km dla samolotów, które wykonują loty wykorzystując odpowiednie oprzyrządowanie – wyjaśniał wówczas Hlebowicz.

  Wcześniej przestrzeń powyżej 6 km była zamknięta dla samolotów rejsowych. Loty poniżej tej wysokości mogły i nadal mogą wykonywać m.in. samoloty wojskowe, policyjne, ratownicze, przewożące głowy państw.

  PAŻP decyzję o zamknięciu polskiej przestrzeni powietrznej podjęła po tym, jak pyły wydobywające się z wulkanu Eyjafjoell na Islandii zanieczyściły atmosferę, drastycznie ograniczając widoczność. Popioły wulkaniczne mogą zagrażać bezpieczeństwu ruchu lotniczego.

  http://wiadomosci.onet.pl/2156982,12,linie_testuja_samoloty_pyl_im_nie_zagraza,item.html
  PAP, Tsz/06:25 18.04.2010
  Linie testują samoloty. Pył im nie zagraża?

  Chmura pyłu z islandzkiego wulkanu, fot.: Reuters
  Dotychczasowe loty testowe, dokonane przez niemieckie i holenderskie linie lotnicze, nie wykazały uszkodzeń samolotów – poinformowano w nocy z soboty na niedzielę. Celem testów było zbadanie wpływu unoszącego się w atmosferze pyłu wulkanicznego na bezpieczeństwo lotów i funkcjonowanie systemów maszyn.
  Holenderski przewoźnik KLM oświadczył, że jeśli dalsze badania stanu samolotów, które wzięły udział w testach, okażą się pomyślne to być może w niedzielę siedem jego samolotów powróci z Niemiec do Amsterdamu. Przewoźnik ma nadzieję, że uzyska następnie zezwolenie na stopniowe przywracanie swoich rejsów.

  W testach wzięły udział dwusilnikowe samoloty Boeing 737-800, które sprawdzały warunki na różnych wysokościach, okresowo wzbijając się na wysokość 10-13 km.

  Również niemiecka Lufthansa poinformowała, że 10 jej samolotów przeleciało z Monachium do Frankfurtu i po wylądowaniu badania nie wykazały żadnych uszkodzeń. Samoloty leciały na wysokości ok. 3 tys. metrów, ale badały również warunki na wysokości do 8 tys. metrów.
  […]

 32. sllllwko said

  Tyle teorii ……… zastanawiam się, czy brat pana prezydenta sam wierzy w to, że był to wypadek…..

  • Jaga said

   Zastanawia mnie co będzie dalej? Gaz oddany firmom amerykanskim, pewnie inne złoża też szybko oddadzą zanim nowy prezydent obejmie Urząd. Zastanawia mnie też kiedy to zrobiono…cały tydzień żałoba a gaz oddany…Kto za to odpowiada? dalczego tak szybko to załatwiono?
   Co teraz?

   • ALFA said

    Jak to kto podpisał marszałek sejmu KOMOROWSKI ,przecież spieszył się z podpisaniem ustaw w tym czasie podpisał 5 ustaw.Prezydent Kaczyński zwlekał z podpisem ,ciekawi mnie czy miał prawo podpisywać.Pełni tylko zastępstwo i moim zdaniem nie miał prawa podpisywania USTAW.

   • felicyta said

    @”Jaga powiedział/a
    18 Kwiecień 2010 @ 3:08 pm dalczego tak szybko to załatwiono?”

    -przeciez spisek byl duzo wczesniej przygotowany jak i pozniejsze natychmiastowe dzialania polskich i swiatowych obludnikow, to nie tak trudno pojac.

  • hjk said

   „czy brat pana prezydenta sam wierzy w to, że był to wypadek”
   Podobno ma sie publicznie wypowiedzieć…słyszał ktos o jakichś zapowiedziach?
   Myśle, że bardziej się boi o siebie…

  • Zapsa said

   Wygląda na przestraszonego – nie jest możliwe by wierzył w wypadek. Podobnie zresztą córka – myślę że mają dość całej szopki biorą w niej udział pro forma.

 33. cezarjuljusz123 said

  W mediach jak i na tym blogu panje pewne niedoinformowanie na temat erupcji islandzkiego wulkanu.Mianowicie wulkan czynny obecnie nie jest tym samym wulkanem o którym ciągle jest mowa!
  Tak się składa że akurat tu jestem i coś moge na ten temat powiedzieć.
  ”(najbardziej zabawna w tej superniebezpiecznej wedle oficjalnych kłamstw erupcji tego wulkanu na Islandii, jest scena wycieczki, która jakiś kilometr od tego wulkanu w chwili głownej erupcji w najlepsze robiła sobie fotki, wcale nie wyglądając na przerażoną i bynajmniej nie uciekając z tego miejsca, gdyż w najlepsze cykali zdjęcia dalej, tak straszliwa była to erupcja)”
  Wulkan na tle którego fotografowali się ci ludzie nie jest wulkanem czynnym obecnie!!!
  To Fimmvörðuháls który wybuchł 22 marca.Znajduje się on z boku mniejszego lodowca.Wcześniej ewakuowano ludność z pobliskich miejscowości.Okazało się że erupcja nie była grozna.Z wulkanu wydobywała się głównie gęsta lawa więc można było podejść na możliwie bezpieczną odległość.Były wycieczki w okolice TEGO wulkanu.Jedna para nawet na jego tle jadła kolację.Obecnie wulkan ten nie jest już czynny!
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Kolacja-gotowana-na-wulkanicznej-lawie-w-Islandii,wid,12131040,wiadomosc.html?ticaid=1a02e&_ticrsn=5

  http://www.visir.is/article/20100324/FRETTIR01/450777770

  Koniecznie obejrzyjcie ten filmik i porównajcie wybuch poprzedniego wulkanu z obecnym.
  No i to co się dzieje teraz;
  15 kwietnia 2010r. o godz. 6.30 rano czasu islandzkiego nastąpiła erupcja drugiego wulkanu
  Eyjafjallajökull.Znajduje się on NA lodowcu,tym samym obok którego leży Fimmvörðuháls.Lodowiec topniejąc w bardzo szybkim tempie powoduje powódz w tamtym regionie.Jeszcze przed wybuchem ewakuowano z tamtejszych okolic ok.700 osób,które do tej pory nie mogą wrócić do swoich domów.
  Przy obecnej erupcji z Eyjafjallajökull cały czas i ciągle wydobywają się chmury dymu i popiołu.W bezchmurny dzień widać je bardzo dobrze 150km. od tego wulkanu.Wierzcie mi jak na tę chwilę nikt nie cyknie sobie fotki w pobliżu 1km. od tego wulkanu.
  Ostatnia erupcja Eyjafjallajökull była w 1821r. i trwała dwa lata
  Spodziewany jest wybuch dużo większego wulkanu Katla, który znajduje się na dużo więkzym lodowcu obok.To dopiero będzie mega powódz i oby nie mega chmura popiołu.
  I jeszcze dla porównania wielkosci tych wulkanów;
  Fimmvörðuháls – długość krateru ok.300 m.
  Eyjafjallajökull – długość krateru ok.3 km.
  Katla – długość krateru ok. 10 km.

  http://grapevine.is/Home/ReadArticle/Eyjafjallajokull-Eruption-Ash-Cloud-Photos-Julia-Staples

  pod tym linkiem zdjęcia obecnie czynnego wulkanu i okolic.

  • Jaga said

   Czytałam, że nie jest tak różowo jeśli chodzi o te wulkany.

   • andre said

    gdzie czytałaś i w jakim kolorze

    podawajcie info oparte na faktach lub pytania do społeczności internetowej o istotnym znaczeniu— NIE ZAŚMIECAJ BLOGA

    do PB — wybacz za ingerencję w Twoja „działkę” ale mnie nosi

   • Jaga said

    @Andre nie przesadzaj z tym zaśmiecaniem. Nie pamiętam wszystkiego co i gdzie czytam. Rzuciłam info a ktos kto ma linki może podeśle. Jak tak będziesz ludzi traktował to szybko zniechęcisz. Jestem na blogu od pierwszych jego dni i nie uważam, że to zaśmiecanie. To że nie mogę potwierdzić to nie znaczy, że nie moge wspomieć. Każdy ma prawo pisać. Nie rób podziałow na blogu!
    Jak Cię nosi to idź pofruwaj! Nikt do tej pory się nie czepiał, ale ostatnio widzę, że niektórym pewne wpisy przeszkadzają.

    Panie Piotrze, Panie Marku sorry, że Was angażuje, ale @Andre przesadza.

   • grypa666 said

    od pb: chcialem wykasowac ale zostawiam jako ostrzezenie = andre ma racje wpis jagi to wpis-nic wg regulaminu

  • felicyta said

   Nie wiem, czy zauwazyliscie, ale obserwujac str.http://www.emsc-csem.org/index.php?page=home
   mozna zauwazyc, ze od dosc dawna sa ciagle wstrzasy na Islandii.
   Wg mnie, dotad traktowano Haarpem ten lad az obudzono wulkan.
   U Waldka jest ciekawy film o UFO kontrolujacym ten wulkan:
   http://waldek1984.info/2010/04/17/ufo-nad-wulkanem-eyjafjallajokull/

 34. marshal said

  http://img339.imageshack.us/img339/8053/071225popevmed630awidec.jpg http://www.newworldorder.com.pl/artykul.php?id=1608

  • Jaga said

   Wiele jeśli nie wszystkie religie mają symbole NWO. Sama byłam zaskoczona gdy zaczęłąm sprawdzać.

 35. andre said

  pytani i prośba do uczestników forum
  Czy jest możliwe znalezienie w necie zdjęć satelitarnych z okolic Smoleńska z dnia tragedii od godz. 8,30 do 9.00 (czasu polskiego)
  proszę o odpowiedz.

 36. Rozmowa Z Wiktorem Suworowem, byłym agentem sowieckiego wywiadu wojskowego GRU

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/04/18/rozmowa-z-wiktorem-suworowem-bylym-agentem-sowieckiego-wywiadu-wojskowego-gru/

 37. andre said

  PATRZĄC W PRZÓD

  Kochani—Przekopując internet proszę zwrócić uwagę i wklejać źródła wskazujące na możliwość:

  Czy w obecnej sytuacji istnieje możliwość (Komorowski+ Tusk) wykonania ruchu ograniczającego (marginalizującego) władze Prezydenta RP i dalej czy plan TUSKA zwiększający władze premiera (a ograniczający władze SP Prezydenta Lecha Kaczyńskiego) są w fazie działań prawnych, i ewentualnie czekają na podpis Pełniącego Obowiązki Prezydenta RP KOMOROWSKIEGO

  Czy (Komorowski) przy scenariuszu –że JAROSŁAW KACZYŃSKI będzie startował w wyborach —- może podpisać nowele czegoś tam – co skutkować będzie marionetkową funkcja PREZYDENTA RP a więc doprowadzić do sytuacji—cala władza w ręce POkemanów- tzn doprowadzić do politycznego ubezwłasnowolnienia przyszłego Prezydenta RP., czyli dyktatury
  ===============
  od pb: dobrze myslisz, zabierzcie sie za poszukiwania

  • Magda said

   teoretycznie jest to możliwe,mają większość w Sejmie,rząd i po Prezydenta.Mogą uchwalać co chcą.
   Jest chyba jednak możliwość kwestionowania tego,co sobie przepchną w TK.Potrzebna jest odpowiednia ilość podpisów posłów pod wnioskiem do TK,np.ustawa o emeryturach dla ubecji trafiła do TK z wniosku posłów lewicy.

   • Aśka said

    za bardzo wierzysz w TK; To instytucja, która nie broni zapisów konstytucji, tylko polityki określonych osób

  • Buka said

   http://wiadomosci.onet.pl/2155156,11,1,1,item.html Bronisław Komorowski chce zmienić ustawę o wyborze prezydenta (14.04.2010r)

 38. asterix said

  Suworo o Smoleńsku
  http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3395805

  Mirror: https://grypa666.files.wordpress.com/2010/04/fronda-forum-to-mogl-byc-zamach-najwieksze-watpliwosci-_1271603191629.png

 39. Michał said

  http://wiadomosci.onet.pl/2157160,12,wsciekli_pasazerowie_to_dziwne__jeden_wulkan_i_cala_europa_jest_sparalizowana,item.html

  Niemieckie media donoszą w niedzielę, że tamtejsze linie lotnicze zaczynają podawać w wątpliwość skalę ograniczeń w komunikacji lotniczej. Wskazuje się, że wciąż trudno o wiarygodne dane, dotyczące chmury pyłu wulkanicznego. Testowe loty, przeprowadzone przez Lufthansę przebiegły pomyślnie, bez śladu uszkodzeń samolotów. Podobnie było z lotami testowymi, zorganizowanymi przez holenderskie linie KLM.

 40. kasia said

  Zobaczcie, kolejna chmura pylu znajduje sie na poludniu od islandii:
  http://pogodynka.pl/dust.html

  • cezarjuljusz123 said

   Jak jest napisane w moim wcześniejszym poście,wulkan ,,produkuje” te chmury pyłu cały czas.To dokąd dotrą zależy tylko od kierunku wiatru.Obecie pył ten roznosi się po Europie,podczas gdy na Islandii,poza okolicami wulkanu,nie ma po nim śladu.Tutaj jeśli chodzi o pył zalecane jest noszenie maseczek ochronnych poniewaz może powodowac podrażnienia dróg oddechowych,płuc.Podrażnia też oczy.No ale gęstość tego pyłu jest inna nad Europą (rozrzedzony przez wiatr) niż nad Islandią (tutaj jest centrum,pyłu jest bardzo dużo i jest bardzo gęsty)

 41. dja70 said

  Tak mi teraz przyszło do głowy, że skoro nie mogą znaleźć wszystkich ciał i to co jest na filmiku, ze strzałami – to może ktoś przeżył (ktoś z BOR lub wojskowy). Widząc/słysząc strzały ukrył się.
  Wiem, że to głupie ale takie myśli mnie nachodzą, bo czasami cuda się zdarzają i z gorszych katastrof ludzie wychodzi żywi…
  Pozdrawiam, D.

  • hjk said

   jeśli 20 ciał nie odnaleziono, faktycznie to możliwe…
   Jeśli przeżył ktoś z wojskowych, BORu czy innych służb, natychmiast zorientował się, o co chodzi i ze był to zamach (np. wybuchłą bomba), to natychmiast polecił uciekać, kto może…pozostali ranni i martwi…
   To chyba złudne nadzieje, ale…
   Wyobraźcie sobie co by było, gdyby w jakiś momencie się pojawili… Czegoś takiego by w SF nie wymyślili..

   • Zapsa said

    No tak, ale dlaczego w takim razie nie zorientowali się wchodząc do samolotu, w którym skupiono wszystkie głowy państwa. Powinni się czuć wówczas jak samobójcy – w końcu to pracownicu Biura Ochrony Rządu, takie sytuacje to chyba dla nich czerwona lampka.

  • Dawid said

   Calkiem mozliwe. Tez o tym myslalem. A jesli ktos przezyl to sie ukrywa. Beda jaja.

   • dja70 said

    Raz piszą, że amunicja z pistoletów BOR-owców została znaleziona 2 metry w ziemi, kiedy indziej, że 70 cm w ziemi, a jak piszą o strzałach na filmie to, że amunicja BOR-owców wybuchała od temperatury.

    W którymś wpisie – nie pamiętam czyim – znalazłem:
    50 sekunda – “nie zabijajcie nas”

    Słychać “zmiana planów uciekajmy” dokładnie w 1:13

    Komentarz przed wystrzałem z 1:14 brzmi jak “zmiana planów kur*a”

    Jak głośno podgłosiłem ,podczas wycia syreny,słychać było glosy po rosyjsku,potem strzał,a potem polski głos , ,,ja wam dam ku….a,potem znowu strzały.

    Jeszcze wyraźnie słychać “uchodiat” kilka razy, co znaczy “uciekają”.

    Kto ucieka? Gapie czy ktoś z samolotu?
    Pozdrawiam, D.

 42. Michał said

  Zniknął artykuł z onet: Złoża łupkowe dla Amerykanów.
  Dlatego kopiujcie całe strony a nie tylko linki.

  http://biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w-prezencie-dla-amerykanow,18567,3210204,1,prasa-detal
  Złoża łupkowe w prezencie dla Amerykanów
  16 kwietnia 2010

  Polskie władze oddały prawa do wydobycia gazu łupkowego amerykańskim koncernom i to znacznie poniżej cen obowiązujących na świecie. Tymczasem rosyjski Gazprom z ogromnymi obawami przygląda się planom eksploatacji tych złóż nad Wisłą.
  Już sam fakt, że licencje na wydobycie gazu łupkowego polski rząd odstąpił zagranicznym firmom, zakrawa na kuriozum w skali światowej. Wielu analityków wskazuje bowiem, że państwo uzależnione od dostaw tego surowca z jednego kierunku (tak jak Polska od Rosji) powinno własnoręcznie sprawować pełną kontrolę nad tak cennymi złożami, znajdującymi się na własnym terytorium. Tym bardziej, że w kraju działa wiele przedsiębiorstw, które dysponują odpowiednimi technologiami, zapleczem logistycznym i kadrowym, zdolnym do samodzielnego wydobycia. Dlaczego więc licencje na wydobycie znalazły się w rękach takich firm jak, Exxon, Chevron, Conoco oraz BNK Petroleum czy San Leon Energy? W sumie w rękach amerykańskich firm jest w tej chwili najwięcej, bo aż ponad 30 licencji na odwierty. Amerykanie już rozpoczęli prace. PGNiG i Orlen dopiero mają takie plany.
  Co ciekawe sprawa odwiertów wywołuje duże emocje za granicą. „The Economist”, w swej analizie pod koniec ubiegłego roku wskazuje, że polski gaz łupkowy może zmienić układ sił energetycznych w tej części kontynentu i uniezależnić gospodarkę polską od dostaw z Rosji. Nic więc dziwnego, że analitycy Gazpromu spoglądają na inwestycje Polski z zapartym tchem, gdyż mogą one oznaczać, że ze źródeł polskich korzystać będą również inni odbiorcy europejscy, przynajmniej tej części kontynentu. Podobna sytuacja jest na Węgrzech, które również są uzależnione od dostaw z Rosji. Doskonałym przykładem takiej konwersji w systemie dostaw tego surowca są właśnie Stany Zjednoczone, które po tym jak okazało się, że posiadają złoża łupkowe wystarczające na zaspokojenie potrzeb USA na 100 lat, przekształciły nawet swoje terminale LNG z importowych na eksportowe, tak by można było sprzedawać gaz za granicę. Sprawa gazu łupkowego została nawet poruszona na początku roku w specjalnym raporcie, sporządzonym dla Rady Dyrektorów Gazpromu. Zaznaczono w nim, że samowystarczalność USA to jedna z przyczyn pogorszenia bilansów koncernu w ostatnim czasie.
  – Kilka lat temu żadna z instytucji nie prognozowała szybkiego wydobycia surowca w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj wszystkie mówią o perspektywach wydobycia gazu łupkowego, które mogą radykalnie zmienić cały światowy rynek gazowy – wyjaśniał na łamach „Kommiersanta” Aleksandr Miedwiediew, wiceprezes Gazpromu.
  Co w takiej sytuacji robią polskie władze? Koncernom, które planują odwierty w rejonach występowania gazu łupkowego, przyznawane są licencje po stawkach o wiele niższych niż te obowiązujące na świecie. Niedawno dziennikarze RMF FM dotarli do umów licencyjnych jednego z takich przedsiębiorstw. Wynika z nich, że Polska dostanie w postaci opłaty licencyjnej góra 1 proc. przychodu z wydobycia gazu. Dla porównania w USA stawki te wynoszą 20 proc. Nawet przedstawiciele firm wydobywczych przyznają, że stawki te są bardzo niskie. W rozmowie z „The Times” jeden z nich podkreślił, że warunki finansowe w Polsce są wręcz najkorzystniejsze na świecie.
  Pokłady gazu łupkowego w Polsce są szacowane na 120 lat zapotrzebowania całego kraju na ten surowiec.
  Autorzy: Barbara Barysz, Piotr Łaski

  • ALFA said

   No to trzeba pytać się naszego rządu jakim prawem oddają w obce ręce nasze narodowe złoża,nie po to wybierani byli ,żeby sprzedawali nasze bogactwa.Zacznijmy wysyłać meile do rządzących niech nam wytłumaczą tą sprawę.Inni będę się bogacić na nas ,a rząd będzie brał pożyczki i zadłużał nas,że nasze wnuki i prawnuki będą za nich spłacać.Obudżcie się POLACY.

  • hjk said

   podobnie jakim prawem wyprzedali caly majatek nar.

 43. hjk said

  chodzenie też będzie wzięte, o ile mogło pomóc w lepszym życiu, a ktoś nie chciał skorzystać…

 44. Michał said

  http://www.bibula.com/?p=19304
  Ostatnie szokujące informacje, zupełnie przemilczane przez światowe media wskazują, że pewne kręgi w Stanach Zjednoczonych sfałszowały miliony sztabek złota, których wartość ocenia się na zawrotną sumę 600 miliardów dolarów (ang. billion).

  Sprawa wyszła na jaw w październiku 2009 roku kiedy to Chiny, zakupiwszy około 5700 sztabek złota, każda o wadze 400 uncji, nabrały podejrzeń co do prawdziwej ich jakości. Po zbadaniu sztabek, które według oficjalnych dokumentów zostały wysłane bezpośrednio z amerykańskiego skarbca złota w Fort Knox (United States Bullion Depository), okazało się, że ich rdzeń wcale nie zawiera złota, lecz w sumie jest to sztaba wolframowa – wolfram jest metalem o wadze niemal równej złotu – jedynie pokryta zewnętrzną warstwą prawdziwego złota. Informację na ten temat przekazał przed kilkoma dniami jeden z największych pakistańskich dzienników Pakistan Daily, i choć jest ona niezwykłej wagi, pominięta została przez, tak niby różnorodne, choć w sumie mówiące jednym-słusznym głosem media.

  Dochodzenie w tej sprawie ujawniło, że najwyraźniej fałszerstwem na tak wielką skalę zajął się sam rząd USA, a przynajmniej za jego wiedzą i zgodą dokonano tego procederu w centralnych czynnikach tzw. Banku Rezerw Federalnych. Okazało się, że przed około 15 laty, w czasie administracji prezydenta Clintona (a chodzi tutaj o najbardziej wpływowe postaci tego okresu, czyli Roberta Rubina, Alana Greenspana i Lawrence’a Summers – nota bene wszyscy trzej są wyznawcami judaizmu, proizraelskimi i prosyjonistycznymi fanatykami, dla których prawdziwe dobro Ameryki zawsze ustępuje przed priorytetem Izraela i diaspory żydowskiej), w jednej z nowoczesnych fabryk na terenie USA, zużywając do tego celu 16 tysięcy ton wolframu, dokonano fałszerstwa w postaci wyprodukowania od 1,3- do 1,5-miliona odpowiednich sztabek wolframu. Sztabki wolframowe pokryto następnie warstwą złota, po czym około 640 tysięcy takich wolframowo-złotych falsyfikatów przesłanych zostało do skarbca w Fort Knox. Jak twierdzą źródła chińskie, pozostałe z tak wyprodukowanych sztabek, czyli nawet do 860 tysięcy, zostało upłynnionych na globalnych rynkach złota i światowych giełdach.

  • hjk said

   „http://www.bibula.com/?p=19304
   Ostatnie szokujące informacje, zupełnie przemilczane przez światowe media wskazują, że pewne kręgi w Stanach Zjednoczonych sfałszowały miliony sztabek złota, których wartość ocenia się na zawrotną sumę 600 miliardów dolarów (ang. billion)”

   To dlatego rosło a potem się zatrzymało, bo okazało się, ze go…nie ma! To czym oni handlują?I zapał spekulantów sie ostudził…
   a kiedyś ktos pisał, ze to miedź będzie metalem strategicznym…

 45. mysle said

  Tak caly czas sobie mysle i zastanawiam sie jak do tego wszystkiego moglo dojsc.
  Gdy ogladam teraz ceremonie pochowania sp. prezydenta Kaczynskiego to widac jak to wszystko musialo byc dobrze zorganizowane, tzn caly pogrzeb. Zobaczcie ze doslownie najmniejszy krok jest przemyslany, przecwiczony. Czy taka ceremonie mozna zaplanowac i przecwiczyc w ciagu tygodnia ? Nie wiem, moze nie mam racji, moze sie myle ale to wyglada mi na to ze to bylo juz przygotowane tylko nie znano dokladnie daty.
  Teraz z drugiej strony, wypadek czy zamach.
  Tak mysle, jaka to byla organizacja podruzy prezydenta samolotem do Smolenska. To co powoli wychodzi to po prostu czlowiek lapie sie za glowe ze tacy ludzie bez wyobrazni rzadza nami, sa u wladzy. Zero organizacji i wyobrazni. Jak tak mozna wszystkich pakowac w jeden samolot ? Szef MON mowi ze prezydent zginal z zachowaniem wszystkich procedur. Generalowie sami pakuja sie wszyscy do jednego samolotu, zadnemu nie przyszlo na mysl ze to tak nie powinno byc. Jesli taki general nie widzi zagrozenia to ja teraz wiem dlaczego nas, nasza Ojczyzne okrada sie i niszczy. Co to za general jesli nie widzi zagrozenia ? jesli on nie widzi tego ze przykladowo kopalnie sie niszczy i zalewa woda ? dla mnie zwyklego czlowieka jest to dywersja, a dla takiego generala, co to jest ? I oni maja nas bronic i chronic ? To kpina. Zapomnieli tresc przysiegi, ze maja nas bronic i chronic, naszych granic i naszej suwerennosci.
  Narod Polski jest niszczony, okradany z sorowcow a ci co powinni bronic nas i chronic, udaja ze deszcz pada. Poobwieszali sie orderami, poodznaczli sie, mamy generalow, polkownikow i tylko tyle, nic wyobrazni, czlowieka krew zalewa.
  Polsce potrzebni sa ludzie czysci i z wyobraznia nie uwiklani w rozne afery i prawdziwi Polacy z dziada na pradziada.

  • Brenda said

   Ceremonia byla wg standartow wojskowych. Ten kazdy krok, kazda komenda sa cwiczone przez caly czas. Co do organizacji przejscia/przejazdu itp. to w koncu od tego sa sluzby, ktore maja za zadanie dopilnowanie tego od zawsze. Zmieniaja sie tylko osoby, miejsca i czas. To nic nadzwyczajnego.

  • Brenda said

   Co do dalszego ciagu: zgadzam sie z Toba w 100 %-tach. Czy narod polski jest az tak pusty? Bo jesli nie to wychodzi na jedno: morderstwo nie przypadek.

  • hjk said

   „Generalowie sami pakuja sie wszyscy do jednego samolotu, zadnemu nie przyszlo na mysl ze to tak nie powinno byc. Jesli taki general nie widzi zagrozenia to ja teraz wiem dlaczego nas, nasza Ojczyzne okrada sie i niszczy. Co to za general jesli nie widzi zagrozenia ?”

   100% racji.Ale tak to już jest, ze czasy się zmieniły i potrzeba nowych ludzi. Tamci byli dobrzy na tamte czasy.Dzis juz są inne…potrzeba nowych ludzi…

 46. andre said

  KONDOLENCJE DLA WŁODARZY RP JUŻ O 17:59
  A NIE DLA RODZINY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 47. andre said

  18:03 jest Jaroslaw z Bratanica

 48. andre said

  18:21 krótko i chłodno–Buzek podczas kondolencji

 49. daniel said

  Tak się zastanawiam, ze od momentu erupcji wulkanu, objal zasiegiem cala polnocna europe w mgnieniu oka, ale jest zawieszony w przestrzeni juz od kilku dni

  Druga sprawa : ile dokladnie pasazerow miescila prezydencka wersja tu-154 M ?
  Dziennikarze polecieli kilkanascie minut wczesniej samolotem JAK-40, ktory miesci 30-40 osob ?

 50. asterix said

  http://rosyjski.perevod.pl/tlumaczenie-filmu-z-pierwszych-minut-po-katastrofie-samolotu-prezydenckiego/

  • asterix said

   http://smolensk.ws/blog/168.html

   Kto przetłumaczy z Rosyjskiego ?

  • Magda said

   na żadnym ze zdjęć,które widziałam,włącznie z tymi powyżej nie widzę dziury po samolocie.Wygląda na to,że na ziemię spadła sieczka o nie cały samolot.

   • Dawid said

    Jesli kto rzeczywiscie przezyl, to marne szanse na przetrwanie. Przeciez pewne sluzby wiedza, ze brakuje cial i przetrzasuja okolice. Tylko w Bogu nadzieja. Zastanawia mnie czy polskie sluzby zrobia cos, by pomoc ewentualnym ocalalym? Ktos moze wysmiac moja teze, ale odrzucic jej nie mozna. Prosze pomyslec.

   • Magda said

    Oficjalnych informacji o przyczynach katastrofy i w ogóle o tym, co tam stało się na razie mało. Dlatego proponuję (?)uważnie przyjrzeć się z miejsca wydarzeń i próbę rekonstrukcji tej katastrofy lotniczej. Wiadomość o tym strasznym wydarzeniu prawie w mgnieniu oka była na paskach informacyjnych agencji informacyjnych. I prawie jednocześnie — na « Smoleńskiem forum » — http://www.forum.smolensk.ws Pierwsza wiadomość o katastrofie lotniczej tam pojawiła się o 11 godzinie 14 minut. А w sumie za kilka minut już zaczęły pojawiać się szczegóły.

  • Magda said

   10 апреля 2010 года около 11 часов утра по местному времени в Смоленске при заходе на посадку на аэродром «Северный» потерпел катастрофу польский представительский самолет Ту-154.
   Погибли 96 человек — 89 пассажиров и 7 членов экипажа, в том числе — президент Польши Лех Качиньский, известные польские политики, почти всё высшее военное командование, общественные и религиозные деятели. Президент Качиньский направлялся на траурные мероприятия по случаю семидесятой годовщины расстрела польских офицеров в Катыни.

   10 kwietnia 2010 roku około 11 godziny w/g miejscowego czsu w Smoleńsku przy podchodzeniu do lądowania, na lądowisku „Siewiernyj” doznał katastrofy polski prezydencki samolot TU-154
   Zginęło 96 ludzi-89 pasażerów i 7 członków załogi,w tym (…) prezydent Polski Lech Kaczyński,znani polscy politycy,wszyscy wyżsi wojskowi,(…) duchowni.
   Prezydent Kaczyński udawał się na obchody(?) 70 rocznicy rozstrzelania polskich oficerów w Katyniu.

   • Magda said

    Oni (…)? zbierali infornacje? jak od naocznych świadków, tak i od oficjalnych informacyjnych kanałów. I oto już który raz « Smoleńskie forum » stał się najoperatywniejszym i wiarygodnym źródłem informacji o wydarzeniach w Smoleńsku. Choćby dlatego, że informacja tam pojawiała się nie tylko szybko, ale i była poddawana krytycznej analizie.

   • Magda said

    Mglisty ranek

    Już od pierwszych minut mało kto ze smoleńszczanin miał wątpliwości że jednym z głównych sprawców albo, (…)?, uczestnikiem tragedii staje się mgła. Dla tej pory roku mgła – zjawisko нехарактерноеnie-charakterystyczne, szczególnie taki silna i nie wcześnie rankiem, a już bardziej ? bliższa południa. Ja sam miałem zamiar rankiem przejść się wzdłuż Dniepru i porobić zdjęcia, ale rankiem pogoda mi nie spodobała się i wypadło zrezygnować z tego pomysłu.

   • Magda said

    mgła to tuman
    na nagraniu rozmowy wieży z pilotem była mowa o dymce (dymka) mgiełka
    to nie jest z tego ruskiego tekstu,tylko mi to się przypomniało

   • Magda said

    zjawisko niecharakterystyczne- trzeba poprawić

   • Magda said

    А potem do 11 godziny mgła silnie zgęstniała. Ja z okna niedobrze widziałem sąsiedni dom. А użytkownik « Смоленского forum » Вelikov pisał o 11 – 30, że z 9 – go piętra prawie nie widać ziemi. А on mieszka całkiem w innym krańcu miasta. Тa mgła nakryła całe miasto. Przy czym wcześnie rankiem nie była tak silny, = lekka mgiełka. Potem zaczęła gwałtownie gęstnieć i była maksymalna o 10 – 30 – 11 – 30. А już około 12 godziny zaczęła szybko znikać.

   • Magda said

    I tak wyszło, że samolot prezydenta Polski przylatywał właśnie w tym nieszczęsnym odstępie czasu. Około 10 godziny na lotnisku « Северный » szczęśliwie wylądował samolot z polskimi dziennikarzami. А oto po nim rosyjski IŁ- 76 federalnej służby ochrony, wylądować już nie mógł i wrócił na swoje lotnisko. Załodze samolotu polskiego prezydenta także polecali pójść na zapasowe lotnisko, ale on z jakiś przyczyn postanowił, by siadać mimo wszystko w Smoleńsku. I, niestety, ta decyzja przyczyniła się do tragedii.

   • Magda said

    Zanoszę swoje szczere współczucie rodzinom i bliskim ofiar!

    Mgliste szczegóły zamglonego ranka

    Z żalem , zamglony był nie tylko ranek. Весьма? mgliste były informacje o katastrofie lotniczej w informacyjnych kanałach i środkach masowego przekazu. Увы, było bardzo wiele grubych błędów i nieścisłości. Мożna, oczywiście, zrzucić to na brak czasu, ale jakby nie patrzeć wszyscy pragną otrzymywać bardziej wiarygodną informacje.

   • Magda said

    Wiadomo,że wiele pytań było dlatego, że oficjalne osoby dawały sprzeczną informację. Jedni mówili tak, że wypowiedzi ich można było interpretować dwojako. No były i czysto dziennikarskie błędy. Na początku miejsce katastrofy pokazywano w ogóle 80 kilometrów na południe od Smoleńska (gdzie także jest wojskowe lotnisko), (…) ??? później,że tragedia rozegrała się w linii miasta, 6 km od jego centrum. Później kanały informacyjne podawały,że lotnisko « Северный » znajduje się w miejscowości Печёрска.

   • Magda said

    Tak,miejscowość (wieś) (a nie miasto) Печерск (a nie Печёрск) leży niedaleko od Smoleńska. I szosa, która idzie z lotniska łączy miasto Smoleńsk z trasą Москва-Минск, przechodzi przez tę wioskę/miejscowość (..)?. . Lotnisko (który czasem nazywali portem lotniczym) znajduje się w linii miasta Smoleńska i do Печерску żadnego stosunku nie ma. No nawet teraz, tydzień po piszą że katastrofa lotnicza odbyła się w Смоленской regionie??. I wygląda to nieco dziwne.

   • Jaga said

    Mam takie przedziwne wrażenie, że bez względu na to, gdzie by lądowali zakończyłoby się tak samo. Skoro to nie był wypadek, (bo gdyby był prawdopodobnie lecąc i spadając z takiej wysokości można przypuszczać, że by przeżyli) to znaczy, że czy Mińsk cz Moskwa byłoby tak samo. Szczątki wskazują na to, że tak się miało zakończyć. W przeciwnym razie gdyby to był wypadek zapewne wiele osób by przeżyło a i widzielibysmy, że to co ze szczątków zostało, ze to samolot.

 51. Aśka said

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33058
  z komentarzy:
  16-04-2010 14:00 Diabeł: Wyjasnienia Tragedii???
  […]
  Teraz do wszystkich którzy piszą tu i oglądają film Koli nakręcony telefonem po upadku maszyny. Sceptycznie podchodziłem do tego co piszecie o tym że tam widac jakies postacie dopóki sam tego nie obejrzałem.
  Ponieważ śledze temat tragegi od samego początku postaram Wam przedstawić swój pogląd i podzielić się swoja wiedza na ten temat. I nie są to spekulacje jak twierdzi wielki znawca lotnictwa Pan OBOJETNY tylko fakty.

  Ktos wkleił tutaj link ze zdjęciami z tego filmu. Obejrzałem to bardzo dokładnie.
  Po lewej stronie na samolocie widać poruszającą się postać. Po lewej stronie jest bardzo podobna postać i stwierdzam iż sa to tak samo ubrane osoby. Sugerowac to może ze nie sa to szabrownicy ale wojsko. Drugi dowód na to ze nie szabrownicy jest taki że Kola który kręci ten film jak ich widzi i słyszy strzały zaczyna uciekac do tyłu. Dlaczego? Bo sie boi że go zastrzelą. Tylko ciekawe jest to że te postacie w tym momenie po lewej i prawej stronie wcale nie uciekaja jak kola tylko pośpiesznie zmierzają w kierunku strzałów. Strzały pochodzą od lewej do prawej strony ale mniej wiecej słychać je na wprost Koli i jego telefonu którym filmuje. Spekulacje że na samolocie a raczej szczątkach grasują szabrownicy dla mnie jest bzdurą gdyż który szabrownik zamias uciekać kieruje sie w kierunku strzałów? Sprawdzcie to sami. Wiem co widze po dokładnej analize filmu. Kola nie jest szabrownikiem bo zamiast nagrywać to by kradł a nie kręcił film. Poza tym od początku nagrania widać ze Kola ma tylko jeden cel – nagrac jak najwiecej a kiedy słyszy strzały ucieka, w przeciwieństwie do postaci które opisałem.
  Druga sprawa: Ja wszystko rozumiem ze sa rózne teorie co do przyczyn tragedii.
  Mnie ciekawi co innego. Film był kręcony prawie natychmiast po wypadku. Przy takich uszkodzeniach samolotu i mówieniu o spaleniu ciał gdzie wy widzicie ogień na tym filmie któryby tak spalił ludzi. A gdzie zbiorniki z paliwem? Przecież gdyby samolot był całkowicie zatankowany to te paliwo zrobiłoby taki pożar że pół lasu by sie spaliło, nie tylko samolot! A jesli był sabotaż i samolot nie miał paliwa dlatego nie doleciał? Ten samolot był przez pół roku w rosji, miał kapitalny remont. Ruscy gdyby chcieli to wskażniki paliwa pokazywałyby głupoty ze paliwo jest full. Poza tym, mogli wtedy cuda zainstalowac na tym samolocie a Polakom by nawet do głowy nie przyszło zeby sprawdzic po tym remoncie czy nie ma czegos „dodatkowego” zamontowanego w samolocie. To co piszę to tylko moja hipoteza ale film to nie moja hipoteza. Po prostu widać ewidentnie ze to nie szabrownicy tylko wojsko na samolocie no chyba ze wojsko szabrowało co u Rosjan jest też mozliwe spoglądając wstecz w historię….
  Ktoś zadał pytanie tu na forum o dziennikarzy. Dziennikarze przylecieli 10 minut drugim samolotem. I wylądowali bez zadnych trudów. Dziwne jest także to, że dziennikarze zawsze latali z Prezydentem a teraz nie (?)
  Juz nie mówie o tym co słyszałem w mediach zaraz po katastrofie!
  A słyszałem dużo tylko teraz wszyscy nabrali wody w usta.
  Słyszałem ze na pokładzie było 130 pasażerów teraz słyszymy że 97.
  Skoro było tylko 97 pasarzerów to dlaczego wysłano drugi samolot wyłącznie z dziennikarzami skoro były miejsca? Dlaczego dziennikarze byli 10 minut wczesniej i nie ma zadnego nagrania dziennikarza z tego miejsca? Co? wszystkim sie kamery popsuły nagle? A może w ogóle nie dopuszczono ich do tego miejsca? Jak myslicie? Czemu? To sa moje domysły, oceniajcie to sami.
  I jeszcze jedna uwaga. Nikt o tym nie pisze. W tym filmie Koli na samiutkim koncu słychac sygnały nadjeżdzających słuzb. Nie wiadomo czy strazy czy pogotowia. Dobrze sie wsłuchajcie. Sygnały sa cichutkie, bardzo daleko. Natomias ta strasznie wyjąca syrena jest najprawdopodobniej syrena lotniska uzywana do ostrzegania przed zagrozeniem na lotnisku (np).
  I na koniec.
  Nie dziwi Was ze na całym świecie kiedy coś wybuchnie albo jest jakas tragedia służby sprawdzają wątek ataku terrorystycznego lub cos w tym rodzaju. Przeciez nawet ostatnio w Rosji wybuchły bomby i pierwsze co słyszałem to to że to atak terrorystyczny. A Tu w wypadku Tupolewa cisza…. Nawet tego nie wzięto pod uwagę. Tu nam od początku wmawiaja ze to wina pilota, prezydenta albo warunków atmosferycznych. Pozostawiam Wam to do oceny.

  • Jarecki said

   …po pierwsze, filmik jest nagrany w „mono” tak więc nie ma mowy o słyszeniu strzałów z prawa na lewo czy też odwrotnie.
   Na filmie widać dokładnie tylko jedną osobę, którą jest ten pan z torbą/ siatką. Nie widać tam żadnych wojskowych lub innych ludzi. Pod przewróconymi kołami jest czarna luka i moment, że można dojrzeć „kogoś” być może to szabrownik, być może tylko złudzenie. Film kiepskiej jakości tak więc bardzo łatwo można „dojrzeć co się tylko zechce”
   Niestety nie można uwiarygodnić żadnych rozmów na tym filmie. Nie widać żeby ktoś mówił, strzelał czy też krzyczał.
   Film zrobiony komórką, która co najwyżej sciągnie w miarę poprawnie głos z 10 metrów… a tu jest jak słychać pełno dźwięków i głosów z różnych odległości. (proponuję test… wystawić komórkę przez okno i nagrać dźwięki zza okna a później je posłuchać… raczej wiele nie usłyszycie)
   … a to czy Kola uciekał przed strzałami czy niedźwiedziami… to tylko i wyłącznie nasza fantazja.
   Po za tym, skąd wiecie że miał na imię Kola?

   • Aśka said

    to oglądnij sobie w zwolnionym tempie, ale nie jeden raz, bo to nie film szerokoekranowy, jak w kinie

   • Aśka said

    acha jeszcze jeno, oglądaj w takim formacie jak podałam, a także zrób sobie pełen ekran

   • aabbcc said

    jarecki na szczescie wiedze masz zerowa i siejesz dezinformacje, nowe telefony maja nagrywanie jak najbardziej w stereo i to w bardzo dobrej jakosci, tylko trzeba to odtworzyc na sprzecie ktory ma stereo a nie na na telefonie tak jak ty to zrobiles, jakosc i plynnosc jak na komorke tez jest dobra. Wszystko widac jak na tacy, czlowiek ten ewidentnie filmuje w tamtym miejscu bo cos zobaczyl a potem mimo strzalow i ucieczki stara sie pokazac to co sie dzieje

 52. Anna said

  Dzisiaj po ceremonii pogrzebowej, w stacji TVN24 jeden z gości po informacji że właśnie w tym momencie otwarto przestrzeń powietrzną w Polsce powiedział coś w stylu: ..” i że niby jakiś pył leci..” jednoznacznie dał do zrozumienia że to mu tez śmierdzi. Po tym nagła zmiana tematu. Takie mamy k*** media.

 53. daniel said

  Dokladnie o to mi chodzilo – tych 30stu dziennikarzy moglo spokojnie leciec tym samym somolotem – wszystko wskazuje na to, ze byly miejsca w samolocie

 54. wszechstronny said

  http://www.flickr.com/photos/olihaukur/

  Dobra jeśli ktoś mi wyjaśni co sie dzieje na tych fotkach to może uwierze że to nie jest przypadek, bo na razie jestem w szoku.

  • Brenda said

   A to ciekawe. Slyszal ktos o takim zdarzeniu przy wybuchach wulkanu? Moze to norma? Trza pogrzebac….

  • Michał said

   Erupcji wulkanicznej bardzo często towarzyszą wyładowania elektryczne. To nic nadzwyczajnego.

   • wszechstronny said

    Tak? ale nie takie, przecież tam jest taka burza ze nawet dym nie zasłania piorunów, nawet sam autor jest zdziwiony (opis). Dla mnie to baaaaaaardzo dziwna sprawa.

 55. Aśka said

  http://www.gazetafinansowa.pl/index.php/wydarzenia/kraj/3655-zoa-upkowe-w-prezencie-dla-amerykanow-.html

  Złoża łupkowe w prezencie dla Amerykanów
  Autor Barbara Barysz, Piotr Łaski
  Piątek, 16. 04. 2010 09:04

  Polskie władze oddały prawa do wydobycia gazu łupkowego amerykańskim koncernom i to znacznie poniżej cen obowiązujących na świecie. Tymczasem rosyjski Gazprom z ogromnymi obawami przygląda się planom eksploatacji tych złóż nad Wisłą.

  Już sam fakt, że licencje na wydobycie gazu łupkowego polski rząd odstąpił zagranicznym firmom, zakrawa na kuriozum w skali światowej. Wielu analityków wskazuje bowiem, że państwo uzależnione od dostaw tego surowca z jednego kierunku (tak jak Polska od Rosji) powinno własnoręcznie sprawować pełną kontrolę nad tak cennymi złożami, znajdującymi się na własnym terytorium. Tym bardziej, że w kraju działa wiele przedsiębiorstw, które dysponują odpowiednimi technologiami, zapleczem logistycznym i kadrowym, zdolnym do samodzielnego wydobycia.

  Dlaczego więc licencje na wydobycie znalazły się w rękach takich firm jak, Exxon, Chevron, Conoco oraz BNK Petroleum czy San Leon Energy? W sumie w rękach amerykańskich firm jest w tej chwili najwięcej, bo aż ponad 30 licencji na odwierty. Amerykanie już rozpoczęli prace. PGNiG i Orlen dopiero mają takie plany.

  Co ciekawe sprawa odwiertów wywołuje duże emocje za granicą. „The Economist”, w swej analizie pod koniec ubiegłego roku wskazuje, że polski gaz łupkowy może zmienić układ sił energetycznych w tej części kontynentu i uniezależnić gospodarkę polską od dostaw z Rosji. Nic więc dziwnego, że analitycy Gazpromu spoglądają na inwestycje Polski z zapartym tchem, gdyż mogą one oznaczać, że ze źródeł polskich korzystać będą również inni odbiorcy europejscy, przynajmniej tej części kontynentu. Podobna sytuacja jest na Węgrzech, które również są uzależnione od dostaw z Rosji. Doskonałym przykładem takiej konwersji w systemie dostaw tego surowca są właśnie Stany Zjednoczone, które po tym jak okazało się, że posiadają złoża łupkowe wystarczające na zaspokojenie potrzeb USA na 100 lat, przekształciły nawet swoje terminale LNG z importowych na eksportowe, tak by można było sprzedawać gaz za granicę. Sprawa gazu łupkowego została nawet poruszona na początku roku w specjalnym raporcie, sporządzonym dla Rady Dyrektorów Gazpromu. Zaznaczono w nim, że samowystarczalność USA to jedna z przyczyn pogorszenia bilansów koncernu w ostatnim czasie.
  – Kilka lat temu żadna z instytucji nie prognozowała szybkiego wydobycia surowca w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj wszystkie mówią o perspektywach wydobycia gazu łupkowego, które mogą radykalnie zmienić cały światowy rynek gazowy – wyjaśniał na łamach „Kommiersanta” Aleksandr Miedwiediew, wiceprezes Gazpromu.

  Co w takiej sytuacji robią polskie władze? Koncernom, które planują odwierty w rejonach występowania gazu łupkowego, przyznawane są licencje po stawkach o wiele niższych niż te obowiązujące na świecie. Niedawno dziennikarze RMF FM dotarli do umów licencyjnych jednego z takich przedsiębiorstw. Wynika z nich, że Polska dostanie w postaci opłaty licencyjnej góra 1 proc. przychodu z wydobycia gazu. Dla porównania w USA stawki te wynoszą 20 proc. Nawet przedstawiciele firm wydobywczych przyznają, że stawki te są bardzo niskie. W rozmowie z „The Times” jeden z nich podkreślił, że warunki finansowe w Poslce są wręcz najkorzystniejsze na świecie.
  Pokłady gazu łupkowego w Polsce są szacowane na 120 lat zapotrzebowania całego kraju na ten surowiec.

 56. IGOR said

  ten samolot mial dwie salonki i zabieral tylko 97odob jedna nie poleciala ;zwykly zabiera 130 osob.a tem przerobiony

 57. wisznu said

  A zobaczcie jakie zdjecia wulkanu zrobił gościu najbliżej jak sie dało.I niewiem co te pioruny tam robią ,skąd to sie bierze?

  http://www.niebrzydowski.org/

 58. multan said

  Od pół co najmniej godziny chemtrails nad Poznaniem. Latają i smarują krechy w układzie południkowym po horyzont, jakby chcieli nadrobić zaległości. Jeden lata wzdłuż kresek, ale sam nie kopci.Dziwne…

 59. daniel said

  http://biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w-prezencie-dla-amerykanow,18490,3210204,1,prasa-detal

  ten link juz nie ma tresci na onecie
  wpisujac jednak tytul w google nadal da sie to znalezc w innych portalach

 60. Michał said

  http://www.bibula.com/?p=20560
  Zgromadzeni na Rynku Głównym: “Precz z TVN!”
  Aktualizacja: 2010-04-18 10:42 am
  “Precz z TVN!” – krzyczeli rano zgromadzeni na krakowskim Rynku Głównym uczestnicy uroczystości pogrzebowych śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego żony śp. Marii, gdy na ustawionych telebimach trwała transmisja telewizji TVN.
  Informację podaje internetowy serwis Rzeczpospolitej dodając, że zgromadzeni na płycie Rynku ludzie domagali się włączenia obrazu z telewizji publicznej TVP zamiast TVN. Stacja TVN, założona przez spadkobierców PRL i pod opieką Służby Bezpieczeństwa i uznana za symbol fałszowania rzeczywistości medialnej, przekazywała podczas uroczystości rozmowy komentatorów, natomiast uczestnicy uroczystości zgromadzeni na placu chcieli oglądać obraz z Bazyliki Mariackiej.
  Po zmianie obrazu i przełączeniu nadawania z TVN na TVP, rozległy się na placu oklaski.

  • Anna said

   To prawda, jeden z członków mojej rodziny był na krakowskim rynku i to zdarzenie miało miejsce.

 61. Magda said

  trochę z innej beczki;

  Goldman Sachs: nie oszukaliśmy klientów, straciliśmy razem z nimi
  Maciej Samcik
  2010-04-18, ostatnia aktualizacja 2010-04-18 16:21

  Zarzuty amerykańskiej komisji papierów wartościowych nie mają podstaw. Nie oszukaliśmy klientów, oferując im obligacje oparte na rynku nieruchomości, straciliśmy pieniądze razem z nimi – broni się bank inwestycyjny Goldman Sachs w niedzielnym oświadczeniu

  W piątek amerykańska komisja papierów wartościowych i giełd (SEC) złożyła do sądu precedensowy pozew przeciwko bankowi inwestycyjnemu Goldnam Sachs, oskarżając go o oszukiwanie klientów w czasie kryzysu finansowego. SEC twierdzi, że Goldman Sachs w 2006 i 2007 r. oferował klientom tzw. CDO, czyli ryzykowne papiery dłużne, stworzone na podstawie zaciąganych przez Amerykanów kredytów hipotecznych. Okazały się one bezwartościowe i klienci Goldmana stracili zainwestowane w CDO pieniądze.

  Według SEC amerykański bank nie podawał klientom pełnych informacji o ryzyku jakie wiązało się z tą inwestycją. SEC zarzuca Goldmanowi, że jego menedżerowie wiedzieli, iż w tym samym czasie, gdy klienci zainwestowali w CDO o wdzięcznej nazwie Abacus, fundusz hedgingowy Paulson & Co, który współpracował z Goldmanem przy tworzeniu CDO, grał na obniżenie ceny tych papierów.

  SEC oskarżył nie tylko Goldmana, ale też personalnie jednego z wiceprezesów banku – Fabrice’a Tourre. To on ma być odpowiedzialny za stworzenie instrumentów, które następnie przyniosły klientom straty. SEC nie znalazł natomiast dowodów, by oskarżyć szefów funduszu Paulson & Co, który zarobił kilka miliardów dolarów, obstawiając spadki „wyprodukowanego” wspólnie z Goldmanem papieru o nazwie Abacus

  Czytaj też: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7782698,Goldman_Sachs_oszukiwal_nie_tylko_klientow__ale_i.html„>CzyMerril Lynch też oszukiwał klientów?

  Czytaj też: http://samcik.blox.pl/2010/04/Jak-przytulic-3-7-miliarda-dolarow-czyli.html„>Niejasnarola funduszu hedgingowego Paulson & Co. Zarobił 3,7 mld dol.!

  Rzecznik Goldmana początkowo odmówił komentarza w sprawie pozwu SEC, potem wydał krótkie oświadczenie, iż zarzuty nadzoru są bezpodstawne. Ale dopiero w niedzielę Goldman wystosował obszerny komunikat, w którym tłumaczy swoje stanowisko. Z oświadczenia wynika, że zarzuty amerykańskiej komisji papierów wartościowych są „pozbawione zarówno podstaw prawnych, jak i faktycznych”.

  Oświadczenie Goldmana: nikogo nie oszukaliśmy

  Goldman informuje, że sam poniósł 65 mln dol. strat na tej inwestycji w CDO, a żaden bank nie buduje swojego portfela z myślą o celowym generowaniu strat. Zauważa, że jego klientami, którzy też zainwestowali w CDO Abacus, były fachowe instytucje finansowe (niemiecki bank IKB oraz fundusz ACA Capital Management), które dobrze wiedziały jakie jest ryzyko tej transakcji. Zdaniem Goldmana nie można mówić, że Goldman wprowadził tych inwestorów w błąd.

  Goldman pisze w oświadczeniu, że to nie jego pracownicy, a przedstawiciela ACA Capital Management (a więc głównego klienta, który zainwestował w ramach tej transakcji 951 mln dol.) dobrali składniki do pechowego CDO Abacus. Goldman przyznaje, że pomagał przy tym fundusz hedgingowy Paulson & Co, który następnie obstawił spadki Abacusa. Jednak zdaniem Goldmana nie ma mowy o tym, by Paulson & Co, za plecami Goldmana i ACA Capital Management, włożył do CDO Abacus tylko „śmieciowe” składniki, by później zarobić na ich spadkach. „Na skład portfela instrumentów bazowych wpływ mieli wszyscy inwestorzy – IKB, ACA oraz Paulson” – pisze Goldman.

  „Poniesione przez inwestorów straty wynikały z ujemnych wyników całego sektora, nie zaś z tego, jakie konkretnie papiery wartościowe weszły w skład portfela referencyjnego, ani w jaki sposób dokonano wyboru. Transakcja nie była ze strony Goldman Sachs próbą spekulacji na zniżkę na rynku kredytów hipotecznych o podwyższonym ryzyku. Przeciwnie – inwestycja naraziła Goldman Sachs na straty” – oświadcza Goldman.

  Czytaj też o skomplikowanych produktach finansowych oferowanych w Polsce: http://samcik.blox.pl/2010/03/Strukturalny-problem-struktur.html„>Strukturalnyproblem produktów strukturyzowanych

  Wall Street w szoku. Goldman oszukiwał też swoich akcjonariuszy?

  Oskarżenie Goldmana przez SEC było w piątek szokiem dla inwestorów na amerykańskiej giełdzie. Cena akcji Goldmana spadła o 13 proc. i była to największa jednosesyjna przecena od ponad roku. W dół o 3-5 proc. poszły też ceny innych banków: Bank of America, JP Morgan Chase, Citigroup. Inwestorzy obawiają się utraty zaufania do amerykańskiego sektora bankowego oraz tego, że pozew SEC będzie kolejnym argumentem dla polityków, by zacieśnić kontrolę nad bankami.

  W sobotę agencja Bloomberg podała, że Goldman Sachs prawdopodobnie oszukiwał nie tylko swoich klientów, ale i akcjonariuszy. Firma nie podała bowiem do publicznej informacji, że śledztwo SEC może zaowocować pozwem sądowym, choć dziewięć miesięcy temu był ostrzegany o takiej możliwości przez samą SEC. W raportach kwartalnych Goldman podawał tylko ogólną informację, że podobnie jak wiele innych instytucji finansowych był proszony przez regulatora o informacje.

  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,7784971,Goldman_Sachs__nie_oszukalismy_klientow__stracilismy.html

 62. smuga said

  Nie wiem czy tu na blogu znany jest ten film,
  http://www.superlink.pl/rozrywka.php/l/1152
  to żródło wszystkich spisków, ci ludzie mordują prezydentów, już od 150 lat.

 63. asterix said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80325,4344755.html
  Może położyli na lewą stronę? Z pośpiechu? Czy umyślnie?

 64. Pravda: Czemu tego nie wiemy?????

  Komorowski był na liscie osob majacych leciec tym samolotem.
  Informacja jest do potwierdzenia u źródła, az glosno o niej „wewnatrz” niektorych mediow.
  Córka Pani Bochenek Magdalena byla swiadkiem telefonicznej rozmowy Komorowskiego z ś.p. Panią Krystyna Bohenek,
  w której Pan Komorowski we czwartek zrezygnowal z wyjazdu nakazujac Pani Bohenek lot.
  Dlaczego nic o tym nie wiemy od p. Komorowskiego?????

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33058

 65. kilka pytan said

  Franio: A ja mam tylko kilka pytań?

  1. Czy w 2010 samolot prezydencki z całym dowództwem wojska miał czy nie miał łączność on-line? Jakby ktoś zapomniał, to dzisiaj kioski z gazetami mogą mieć monitoring.
  2. Czy w naszym wojsku istnieje jakieś centrum dowodzenia, w którym oficer dyżurny śledzi cały czas i utrzymuje kontakt z najwyższymi dowódcami?
  3. Czy MSZ jest zdolne do natychmiastowego działania, czy tak jak opowiadał min. Sikorski w radio Tok FM „wysyłał SMS-y do Premiera, potem do…” itd? A jak się ministrowi bateria rozladuje, to co?
  Podpowiadam: można napisać króciutki program, który po wpisaniu treści SMS-a jednym >enter< rozsyła sygnał do wszystkich.
  4. Czy Polska, 38-milionowy kraj, dysponuje grupą szybkiego reagowania, a jeżeli tak, to dlaczego natychmiast nie poleciała do Smoleńska (oczywiście po uzgodnieniu ze stroną rosyjską, aby czasem nie doszło do konfliktu – zakładam, że Wojsko Polskie MA uzgodnione zasady współdziałania z sąsiadami na wypadki szczególne).
  5. Czy ktoś w MON pamięta, że Polska uczestniczy w wojnie w Afaganistanie? Czy ktoś wie, że np. rakieta Stinger daje się przenieść na plecach, a nawet nie trzeba celować. Minister Sikorski był w Afganistanie, to chyba pamięta? Mogli terroryści wysadzić metro w Moskwie, mogli też zaczaić się w lesie.. Dlaczego tak WAŻNY samolot nie miał eskorty wojskowej – jak nie polskiej, to rosyjskiej?
  Kiedy wreszcie doczekamy się konferencji min Klicha?

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33058

  • hjk said

   Wazne pytania, samego mnie nurtowało o tę bezpośrednią komunikację, ale faktycznie ta eskorta wojskowych powinna być, przynajmniej do granicy, a od granicy ukraińskie, potem rosyjskie, albo i cały czas nasze f16…

 66. cezarjuljusz123 said

  Kamerka internetowa skierowana na wulkan Eyafjallajokull.Nocą widać pioruny w chmurze popiołu.

  http://eldgos.mila.is/eyjafjallajokull-fra-valahnjuk/

 67. asterix said

  Crash test samolotu

  Smoleńsk: 19 niewygodnych pytań
  http://moraine.salon24.pl/172289,smolensk-19-niewygodnych-pytan

 68. asterix said

  Szczególowa relacja z pogrzebu
  http://www.mmkrakow.pl/8956/2010/4/18/pogrzeb-prezydenta-w-krakowie-relacja-modo?category=news

  Loty testowe nad Europą nie wykazały wpływu pyłu wulkanicznego na samoloty
  http://forsal.pl/artykuly/414543,loty_testowe_nad_europa_nie_wykazaly_wplywu_pyly_wulkanicznego_na_samoloty.html

  UE: Chmura nie taka groźna. Nie zagraża samolotom [RELACJA NA ŻYWO]
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7784219,Pyl_paralizuje_lotniska_w_Europie__RELACJA_NA_ZYWO_.html

 69. hjk said

  Zachęcam do słuchania RM teraz o. dyr. prowadzi audycję „Co dalej”? „Co robić”, zeby na mówieniu i emocjach się nie skończyło, tylko żeby coś robic…

 70. hjk said

  Ku pamięci – ostatni zapis tvp 2 wieczor 10.04
  http://www.przeklej.pl/plik/video_0410-1914_ch-7_-1_00_avi-00127r0db96u

 71. Buka said

  http://www.rp.pl/artykul/192639,455292_Gilowska_zbulwersowala_PO.html
  http://www.rp.pl/artykul/2,335326.html

 72. Michał said

  Zobaczcie co się dzieje w powietrzu.
  Ponadto strona gdzie można przeczytać o protestach niemieckich przeciw NATO.

  Odwołanie Ramstein

  http://translate.google.pl/translate?js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=1&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.ramsteiner-appell.de%2F&sl=de&tl=pl

  USAFE units participate in BRILLIANT ARDENT 2010
  http://www.usafe.af.mil/news/story.asp?id=123199666

 73. przysiega said

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Przysi%C4%99ga_wojskowa

  „Ja, żołnierz Wojska Polskiego,
  przysięgam służyć wiernie
  Rzeczypospolitej Polskiej,
  bronić jej NIEPODLEGLOSCI I GRANIC. !!!!!!!
  Stać na straży Konstytucji,
  strzec honoru żołnierza polskiego,
  sztandaru wojskowego bronić.
  Za sprawę mojej Ojczyzny
  w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić.
  Tak mi dopomóż Bóg.”

  Jestem ciekawy czy obecny MON rozumie i zna tresc przysiegi ?

  • to ja mateo said

   Ja normalny człowiek kierujący się miłością do bliźniego mam gdzieś wojsko i wojny… Ideały typu Bóg honor i ojczyzna to hmmmmm iluzja dla głupich mas. Wojna słuzy tylko bogaczom żeby sie bogacili a zwykli ludzie karmieni propagandą walczą za ich interesy i giną…

   • Zapsa said

    Sun Tzu w „Sztuce wojny” pisał, że od rozkazów lepiej działają uderzenia bębna i flaga. Można sie nimi posługiwać jak podprogowym sygnałem, żeby mięso armatnie wykonywało rozkazy dziekując za nie.

    wystarczy spojrzeć na programowanie Amerykanów – w kazdym niemal filmie produkcji amerykańskiej w tle co chwilę ich flaga.

 74. Michał said

  Bereiten die USA und die NATO mit dem Luftmanöver BRILLIANT ARDENT 2010 einen
  großangelegten Luftangriff auf den Iran vor?
  Auch USAFE-Einheiten
  nehmen an dem Manöver BRILLIANT ARDENT 2010 teil
  Von Master Sgt. Keith Houin
  USAFE-Presseabteilung, 14.04.10
  ( http://www.usafe.af.mil/news/story.asp?id=123199666 )
  RAMSTEIN, Deutschland – Die 22nd Fighter Squadron (Kampfstaffel) von der Air Base
  Spangdahlem und die 351st Refueling Squadron (US-Luftbetankungsstaffel) vom
  Flugplatz der Royal Air Force in Mildenhall (Großbritannien) nehmen mit Flugzeugen
  der Luftstreitkräfte Deutschlands, Frankreichs, Italiens, Polens, der Tschechischen
  Republik und der Türkei am Luftmanöver BRILLIANT ARDENT 2010 / BAT 10 („Bravourös
  und leidenschaftlich” 2010) teil.
  Das großangelegte Luftmanöver der NATO Response Force / NRF (der Eingreiftruppe
  der NATO, s. http://de.wikipedia.org/wiki/NATO_Response_Force ) findet diesmal vom
  12. bis 22. April in Deutschland statt. Die Teilnahme von Einheiten der US-Air Force
  in Europa / USAFE passt gut zu den Hauptaufgabe dieses Regionalkommandos, das
  Luftstreitkräfte für weltweite Operationen zur Verfügung stellen und Partnerschaften
  pflegen soll.
  Sechzig Flugzeuge – Kampfjets, Bomber, Hubschrauber, Tankflugzeuge und
  AWACS-Maschinen zur Überwachung des Luftraums – operieren dabei von Militärflugplätzen
  in Deutschland, Frankreich, Großbritannien, Polen und der Tschechischen
  Republik aus.
  Außer Luftfahrzeugen üben auch breit gestreute bodengestützte Systeme zur Abwehr
  taktischer Raketen und gegnerischer Flugzeuge mit.
  Mit BAT 10 sollen die Kompatibilität, die Einsatzbereitschaft und die Fähigkeiten der Luftstreitkräfte
  der NRF 15 getestet, zusammengeführt und validiert werden; gleichzeitig werden
  die für NRF-Missionen erforderlichen Kommandostrukturen in realistischen Szenarien
  überprüft.
  An dem Manöver, das hervorragende Übungsmöglichkeiten bietet, können auch Einheiten
  aus NATO-Ländern, die derzeit nicht der NRF zugeordnet sind, und aus Staaten teilnehmen,
  die der Partnerschaft für den Frieden (s. http://de.wikipedia.org/wiki/Partnerschaft_f
  %C3%BCr_den_Frieden ) angehören. Im Manöver BAT 10 wird ein von den UN mandatierter
  und von der NATO geführter Krisenreaktionseinsatz in einer fiktiven geopolitischen
  Umgebung geübt; das Szenario wurde speziell für diese Übung ausgearbeitet.
  Mit der NRF hat sich die Allianz ein robustes Instrument geschaffen, mit dem sie gegen
  alle im 21. Jahrhundert denkbaren Herausforderungen gewappnet ist; damit steht ihr eine
  gut ausgebildete, mobile, ständig einsatzbereite Streitmacht zur Verfügung, die vom Nordatlantikrat
  sehr kurzfristig an jeden gewünschten Ort dirigiert werden kann.
  1/4
  Friedenspolitische Mitteilungen aus der
  US-Militärregion Kaiserslautern/Ramstein
  LP 103/10 – 17.04.10
  Der NRF besteht aus mobilen Boden-, See- und Luftstreitkräften die von den NATOStaaten
  auf Rotationsbasis zur Verfügung gestellt werden. Die jeweils ausgewählten
  Truppen müssen ständig trainiert werden, damit sie ihre hohe Einsatzbereitschaft
  behalten. Nur bei Manövern wie BAT 10 kann die NRF beweisen, dass ihr Ausbildungsstand
  und ihre Fähigkeiten zur Erfüllung ihrer Aufgaben ausreichen.
  (Wir haben den Artikel komplett übersetzt und mit Anmerkungen und Links in Klammern
  und Hervorhebungen versehen. Nach unserem Kommentar drucken wir den Originaltext
  ab.)
  ________________________________________________________________________
  Unser Kommentar
  Auch die Bundeswehr hat das Manöver BRILLIANT ARDENT 2010 angekündigt:
  Für die Übung Brilliant Ardent 2010 (BAT 10) hat Deutschland die
  Rolle der Gastgebernation übernommen. Beginnend am 12. April
  2010 übt die NATO in Vorbereitung der NATO Response Force 15
  mit multinationalen Luftstreitkräften im norddeutschen Raum. Die
  Übungsteilnehmer werden dabei aus dem NATO-Gefechtsstand in
  Izmir/Türkei geführt. Ziel von BAT 10 ist die Zertifizierung der Einsatzbereitschaft
  des NATO-Gefechtstandes für die NRF 15-Phase.
  Diese Information ist aufzurufen über bundeswehr.de und den
  Suchbegriff BRILLIANT ARDENT 2010. Wer dort „Teilnehmende Nationen und Waffensysteme”
  anklickt, findet nachstehende Tabelle.
  2/4
  Die Bezeichnung NRF 15 gibt wohl an, dass es sich dabei um die NATO Response Force
  handelt, die durch das 15. Rotationsverfahren gebildet werden soll. Bei den beteiligten
  Flugzeugen ist auch eine Maschine des Typs DA-20 Diamond angegeben; dabei handelt
  es sich um ein Leichtflugzeug, das wahrscheinlich zur Beobachtung eingesetzt wird (s.
  http://de.wikipedia.org/wiki/Diamond_DA20 ).
  Das von der USAFE beschriebene Szenario verrät, dass mit BAT 10 ein umfassender
  Luftangriff auf ein Land geübt wird, das über ein effektives Flugabwehrsystem verfügt und
  sich mit eigenen Kampfjets und taktischen Raketen zur Wehr setzen kann. Warum muss
  dieses Manöver über Norddeutschland stattfinden, wenn damit der NATO-Gefechtsstand
  im türkischen Izmir zertifiziert werden soll? Sollte es sich bei der „fiktiven geopolitischen
  Umgebung” etwa um den Iran handeln? Der norddeutsche Luftraum ist zwar weit vom iranischen
  Luftraum entfernt, dafür wäre Izmir in einem Luftkrieg gegen den Iran aber bestens
  als vorgeschobener Gefechtsstand geeignet. Wer von Izmir aus die Rafale-Kampfjets
  des im Skagerrak kreuzenden französischen Atom-Flugzeugträgers „Charles de Gaulle”
  dirigieren kann (s. http://www.cn-online.de/lokales/news/charles-de-gaulle-am-104-am-steubenhoeft.
  html ), könnte das auch tun, wenn der im Persischen Golf schwimmt.
  Von der Bundesregierung durch verschleiernde Ankündigungen geschützt, bereiten die
  USA und die NATO insgeheim schon den nächsten völkerrechts- und verfassungswidrigen
  Angriffskrieg auf und über dem Territorium der Bundesrepublik vor, obwohl unser
  Grundgesetz das verbietet und die Mehrheit der deutschen Bevölkerung jede Kriegsbeteiligung
  ablehnt.
  ________________________________________________________________________
  USAFE units participate in BRILLIANT ARDENT 2010
  by Master Sgt. Keith Houin
  USAFE/PA
  4/14/2010 – RAMSTEIN, Germany — The 22nd Fighter Squadron at Spangdhalem Air
  Base and 351st Air Refueling Squadron from RAF Mildenhall are partnering with air forces
  from the Czech Republic, France, Germany, Italy, Poland, and Turkey to participate in
  Exercise BRILLIANT ARDENT 10.
  The large scale NATO Response Force Air Live Exercise hosted by Germany began April
  12 and will run through April 22. Participation by U.S. Air Forces in Europe units directly
  aligns with the command key mission areas of providing forces for global operations and
  building partnership.
  Sixty aircraft ranging from fighters, attack aircraft, helicopters, tanker and airborne early
  warning aircraft are operating from air bases located in Germany, the Czech Republic,
  France, Poland, and UK.
  In addition to air assets, tactical employment of Theater Missile Defense and Ground Based
  Air Defense assets will be extensively exercised.
  The aim of BAT 10 is to train, test, integrate and validate the interoperability, readiness
  and capabilities of NATO Response Force 15 nominated air forces and associated command
  structures by exercising NRF missions and tasks in a challenging and realistic scenario.
  3/4
  The exercise is also open to „non NRF” air units from NATO, as well as Partnership for
  Peace nations, and provides an outstanding training opportunity. The exercise scenario is
  based around a United Nations mandated NATO-led Crisis Response Operation in a ficti –
  tious geo-political setting, a scenario specifically designed for this exercise.
  The NRF concept provides the Alliance with a robust capability to meet the challenging security
  environment of the 21st century by providing a highly trained and agile force, at high
  readiness, able to deploy at short notice wherever and whenever directed to do so by the
  North Atlantic Council.
  The NRF comprises deployable NATO Land, Maritime and Air Forces provided by Nations
  on a rotational basis. Training of the force is both essential and continual in order to maintain
  assigned forces at peak readiness. It is only through exercises such as BAT 10 that
  NRF forces can be operationally certified as trained, capable and ready to fulfill the NRF
  mission.
  http://www.luftpost-kl.de
  VISDP: Wolfgang Jung, Assenmacherstr. 28, 67659 Kaiserslautern
  4/4

 75. felicyta said

  „Wraz z Prezydentem grzebana jest prawda o jego śmierci”
  Fragment ciekawego art.z
  http://wolnemedia.net/?p=21253
  „“Elektromagnetyczna broń pulsacyjna jest w stanie usmażyć elektronikę na pokładzie pasażerskich samolotów. Informacje i części potrzebne do jej budowy dostępne są w internecie – “New Scientist” cytuje izraelskich ekspertów z International Institute for Counter-Terrorism w Hercliji. Do rozbicia samolotu wystarczyłby jeden silny puls z urządzenia ukrytego na jego pokładzie, ale i takiego na ziemi. Yael Shahar, dyrektorka Instytutu, zbadał używaną i dopiero projektowaną broń elektromagnetyczną i dla każdej znalazła tani odpowiednik możliwy do zbudowania “domowymi metodami”. Im technologia dojrzalsza, tym większym zagrożeniem może się stać – twierdzi Shahar.” (http://www.tajne.org/forum/read.php?f=1&t=123700)”

  • hjk said

   smażyć elektronikę moze i tak, ale nie rozrywać kadłuby samolotów i to w srodkowej części…

 76. Michał said

  Zgodnie z planem zasadniczych przedsięwzięć Sił Powietrznych, piloci z Łasku w godzinach porannych wylecieli w dniu 12 kwietnia br. do bazy lotniczej DIEPHOLZ na ćwiczenia, które odbywać się będą na terytorium Niemiec. Ćwiczenie Brillant Ardent 2010 jest ćwiczeniem z wojskami, mającym na celu przygotowanie jednostek lotniczych do wykonywania zadań przewidywanych do wydzielonego zestawu (15) w ramach Sił Odpowiedzi NATO – (NATO Response Force). Rolę państwa – gospodarza przejmą w ćwiczeniu Niemcy. Zadania będą realizowane poprzez realizację szkolenia z zakresu wykonywanych misji i zadań przewidzianych dla Sił Odpowiedzi Sojuszu.

  Wspólne szkolenie jednostek komponentu Sił Powietrznych realizowane będzie w oparciu o sojusznicze procedury takie jak: przemieszczenie i rozmieszczenie sił w rejonie operacji oraz loty zapoznawcze, zaangażowania sił z wykonywaniem całego spektrum zadań przewidzianych do realizacji podczas rozwiązywania sytuacji kryzysowej (prowadzenie działań) oraz wycofania sił po zakończeniu operacji. Podczas udziału w ćwiczeniu Jastrzębie z Łasku wykonywać będą między innymi misje polegające na bezpośrednim wsparciu lotniczym (CAS – Close Air Suport) czy izolacji lotniczej (AI – Air Interdiction). Oprócz polskich F-16 w ćwiczeniu wezmą udział ich bliźniaczy bracia z Grecji i Turcji, TORNADA z Niemiec i Włoch, GRIPENY z Czech czy C-130 z Rumunii oraz Grecji. Łącznie około 60 statków powietrznych, w tym samoloty wielozadaniowe, myśliwskie, szturmowe, tankowce, samoloty wczesnego ostrzegania i helikoptery wezmą udział w manewrach, kierowanych przez Dowództwo CC Air IZMIR w Turcji.

  oficer prasowy 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego
  kpt. Marlena BIELEWICZ

  http://www.2slt.sp.mil.pl

 77. hjk said

  warto rozmawiać J.Pospieszalskiego – goście prof. Z.Krasnodębski i A, Gwiazda(186.37 MB)
  http://www.przeklej.pl/plik/warto_roz_0415-2309_00_avi-001280au2bq4

 78. malwa said

  słuchaj ja byłam odrazu pewna że to zamach w momencie mataczenia z 4 krotnym lądowaniem,a ten film to jest dowód ale i ostrzeżenie dla nas polaków żebyśmy nie ufali naszym sąsiadom bo są w stanie bez wachania do nas przyjść i pozabijać wszystkich

 79. Pit said

  Wybrałem się na pogrzeb. Przyznam, że pouczająca obserwacja. Był jeden drobny incydent przy Wawelu. Dwie osoby w pewnym momencie wśród skupionego tłumu rozwinęły i niosły idąc wolnym krokiem transparent „grzechy jego narosły aż do nieba i wspomniał Bóg na jego nieprawości”. Bardzo niesmaczna akcja jak na dzień pogrzebu. Podleciał do nich jeden, czy dwóch kolesi, wyrwali i zdeptali transparent, ktoś krzyknął „to był nasz prezydent”, rozległy się brawa. Poza tym ogólnie było czuć zadumę. Później była jeszcze jedna przepychanka, bo kolejni delikwenci rozwijali transparent i ludzie nie chcieli im pozwolić, ale okazało się, że tym razem transparent był w stylu „kibice żegnają prezydenta”. Tę drugą akcję mam skręconą, mam w ogóle trochę materiału, dużo też znanych polityków vis a vis przechodziło w odległości kilkunastu m (Kopaczowa chyba też tam była) wracając ze wzgórza wawelskiego, wsiadali do autokarów. Jednym pozostały tłumik (większa część po przejściu orszaku z trumną rozeszła się) bił brawa, w innej zaś sytuacji ktoś głośno obwinił przechodzących, że to przez nich, bo samolotu nie chcieli kupić (po jakimś czasie policjant poprosił tego pana kulturalnie na bok – oto nasza wolność słowa, nie masz prawa skrytykować polityka, a gość przecież nie przeklinał, tylko zdanie wyraził). Najlepszy był koniec, jak wszystkie VIPy opuściły wzgórze wawelskie, a policja pozwoliła już na odwiedzanie krypty ludziom. Barierki się rozsunęły i dziki tłum leciał na oślep do góry (też mam skręcone na kamerze). Niesamowite przeżycie, ale też jeszcze więcej rozmyślań i pytań. Naprawdę dobrze jest poczuć to, a nie tylko zobaczyć w TV.

  Co do gazety „Fakty i Mity”, kupiłem z ciekawości (mająć wyrzuty, że płacę 3.90 na to ścierwo) i naprawdę nie znalazłem na chwilę obecną w treści nic, co by miało związek z okładką, tylko pomówienia, że przez upór prezydenta ta katastrofa (tak to odebrałem, ale czytałem ogródkowo). Wniosek? Illuminati śmieje się nam w twarz?

  • Fakty i Mity są dziwną niespodzianką. Faktycznie nie ma nic w środku co by miało wspólnego z okładką – jakby z innej gazety!
   Bardzo ciekawe, może komuś udało się przemycić tę treść bazując na nieznajomości tematu przez szefostwo. Albo Illuminti stosuja się do swojego kodeksu etycznego i ujawniają prawdę o wypadku?
   Tylna strona gazety świadczy jednak o tym, że projektujący wiedzial co robil – „Opatrzność” czuwająca nad nami. Opatrzność czuwała, wszyscy jeszcze żyjemy.
   ================
   od pb: albo, co najbardziej prawdopodobne, szmata odciaga uwage od prawdziwego sprawcy – kompleksu jot – na kozla ofiarnego tegoz kompleksu – iluminatow = patrz plan nwo rotszylda z 1773 r

   • Pit said

    Sam nie wiem, co mam myśleć o tylnej okładce, czy to karykatura na nasze państwo, czy może autor cieszy się, że państwo jest w rozkładzie. Tak czy inaczej wrzucanie tam TU-154 w trakcie żałoby – skur**syństwo. Przednia okładka – szok. W obliczu braku odniesienia do tematu Illuminati w treści, wygląda jak swego rodzaju odkrycie karty, sygnał do społeczeństwa „rozdaliśmy kartę w grze”. Wiele osób pewnie nawet nie wie na co patrzy oglądając tę okładkę. No, ale oko w słowie „FAKTY” chyba rozwiewa wątpliwości, kto stoi za tą gazetą? A może by tak napisać do redakcji z żądaniem oficjalnego wyjaśnienia znaczenia okładki? 🙂
    ===================
    od pb: illuminati to przykrywka kompleksu jot; odbieram grafike w szmacie pt „Fakty i mity” jako kontynuacje odwracania uwagi na kozla ofiarnego kompleksu jot – patrz plan nwo rotszylda z 1773 r

   • b said

    Z mojej wiedzy moge napisac ze fakty i mity to gazeta ktora ma dostep do wielu informacji ktore sa niedostepne dla innych. Jednakze rownie dobrze moge stosowac zmylke dla odwrocenia uwagi i odciagniecia od istoty rzeczy.

   • Zapsa said

    Tak, bo dla nich opatrzność to wszechwiedząca i wszechczuwająca elita – która monitoruje wszystko i wszystkich, ma na wszystko baczenie i nad wszystkim panuje. Również nad „straszliwymi tragediami”. To znak dla nas, że srają na nas i i tak będą robić swoje.

 80. felicyta said

  „To był zamach? – tak twierdzi agencja prasowa ”
  http://wolnemedia.net/?p=21247
  „Opublikowano: 18.04.2010 | Kategoria: Wiadomości ze świata Drukuj

  Rumuńska agencja prasowa “Romanian Global News”, opierając się na wypowiedziach ekspertów i “źródłach” w NATO, podaje, że za tragedię z 10-tego kwietnia, w którym zginęło dwóch polskich Prezydentów odpowiada rosyjska FSB.

  Zgodnie z ustaleniami agencji RGN, katastrofa mogła być zamachem na antyrosyjskich przywódców. W planach akcji miało zginąć dwóch braci Kaczyńskich. Jarosław, ze względu na zły stan zdrowia matki został w Polsce.

  Evenimentul Zilei B1 TV (telewizja) wyemitowała program, który w całości obala rosyjską wersję wydarzeń. Zaproszony do studia ekspert wyjaśnia kolejne wątpliwości.

  “Polskie media są skupione na uroczystościach pogrzebowych, stąd brak dociekania najprawdziwszej wersji tragicznego wydarzenia” – słyszymy w materiale.

  Romanian Global News powołuje się na nieoficjalne źródła w naszym Ministerstwie Obrony Narodowej, które miało stwierdzić, że Rosjanie przeprowadzali wcale nie tak dawno eksperymenty nad bronią elektromagnetyczną, dokładnie w strefie gdzie miał lądować polski samolot rządowy.

  W 2008 roku, w Moskwie, stworzono najpotężniejszą broń do walki elektromagnetycznej jaka kiedykolwiek istniała. Jej techniczna nazwa to EMP (elektromagnetyczny impuls) – pisała o tym gazeta Pravda.ru (można też przeczytać o tym -http://www.heritage.org/Research/Reports/2008/10/Electromagnetic-Pulse-EMP-Attack-A-Preventable-Homeland-Security-Catastrophe).

  “Potężna moc miliardów watt jest generowana z bardzo małego urządzenia. Innowacją w stosunku do poprzedników jest emisja znacznie krótszych impulsów, jednakże o niesamowicie dużej mocy” – mówi Gennady Mesyats, wicedyrektor Rosyjskiej Akademii Nauki oraz dyrektor Instytutu Fizyki imienia Lebedeva.

  “Takiej małej broni nigdy wcześniej nie stworzono. Oczywiście, są urządzenia stworzone wyprodukowane zimnej wojny, jednakże są ogromne. Nasza broń jest co najmniej dziesięciokrotnie silniejsza” – mówi Mikhail Yaladin, naukowiec zatrudniony w projekcie nowej elektromagnetycznej superbroni.

  Sprzęt elektroniczny zlokalizowany przy takim cacku wariuje bądź ulega całkowitemu uszkodzeniu. Urządzenie pokazano już w Johanesburgu.

  Zgodnie z opiniami naukowców, sprzęt ten produkuje fale elektromagnetyczną o porównywalnej charakterystyce z bronią N U K L E A R N A. Broń nosi dziś nazwę “Nike”, na cześć greckiej bogini zwycięstwa.

  Nie tylko rumuńskie media zdyskredytowały rosyjskie wersje wydarzeń…

  Izraelski serwis izrus.co.il poddaje w wątpliwość dotychczasowe wersje “wypadku”, kierując się bardziej w kierunku planowanej akcji.

  10-tego kwietnia informację tegoż serwisu powtórzono na antenie pierwszego programu izraelskiej telewizji. Temat podchwyciły szybko gazety.

  “Polacy twardo wierzą, że wszyscy ich przywódcy polityczni i wojskowi zniknęli wskutek wypadku, który wywołał tragiczny zbieg okoliczności oparty albo o techniczne usterki bądź błąd człowieka” – napisano w gazecie Yediot Ahronot z 11-kwietnia br.

  W gazecie “The Maariv” redaktorzy poszli dalej tytułując swój artykuł jednoznacznie: “Zapach likwidacji”.

  Kto ma rację i kto wprowadza zamieszanie? Tego coraz trudniej się dowiedzieć.

  Opracowanie i źródło: HotNews”
  Romanian Global News – zamach na prezydenta?

  • Jane Burgermeister przyjmuje tezę, że elementy w Rosji współpracowały z Illumintati w orgaizacji rzekomego zabójstwa. Inaczej nie można wg niej wytłumaczyć nieścisłości Rosjan – tezy j.w.
   Ale ona zakłada, że bossowie są gdzie indziej, że to są ci sami ludzie co dokonali zamachu na WTC.
   Ja jednak podtrzymuję moje podejrzenie, że użyto broni HAARP. Popalone żarówki na lonisku, rozwalony wrak samolotu, tragiczne w skutkach problemy z lądowaniem i być może komunikacją. Tu nie trzeba Rosjan. Druga opcja – naziemne urządzenia zakłócające o wielkiej mocy. Tu owszem, Rosjanie w dużej liczbie.

 81. Jestem po kilkunastu godzinach z ciężką kamerą śród tłumów. Nie ukrywam, że zmęczony, smutny że przyszo mi udział brać w takiej uroczystości. Na gorąco kilka wrażeń. Ludzie są smutni, ale także mocno wkurzeni. Tak mocno, że niewiele brakuje do konfliktu – być może o to chodziło. Po pogrzebie na rynku pozostał wielki plakat „JAKI PREZYDENT TAKI ZAMACH”. Zacząłem kręcić rozmowy, niesamowite rozmowy, prowokacyjne rozmowy. Od razu kilku fotografów dokładnie mnie obcykało. To się będzie rozkręcało, ludzie nie popuszczą – raki był ton rozmów. Przytaczano „dowody” w postaci filmików na YouTube, szczegółów o których mao się mowi, zeznania świadków. Nikt z zebranych nie odważył się dać wywiadu Jane Burgermeister po angielsku, natomiast rozmawiano z podejrznymi ciemnymi typami o wyglądzie śródziemnomorskim podającymi się za Polaków. Czyżby już zaczynało się rejestrowanie opozycji?
  Druga rzecz – Obamstwo nie przyjechało – najwyraźniej coś im nie wyszło. Ale elementy organizacyjne imprezy – szczególnie muzyka i gra na podświadomości i emocjach godna miana Illuminati. Przecież można było uniknąć Bacha w kluczowych momentach – cisza tak wiele mówiła.
  Chmury pyłowej jakoś nikt nie widział, prezio Rosji przylotem dał znac, że to ściema. Znów pytanie – po co?
  Znów dostałem potwierdzenie, że moje publikacje komus przeszkadzają sms-em straszącym mnie śmiercią – w momencie gdy ciała śp Kaczyńskich jechały na Wawel.

 82. gg said

  Z pogrzebu utkwiły mi w głowie dwa obrazy:
  – wozy bojowe ciągnące lawety z trumnami…zasypane kwiatami…. szokujace zestawienie!! dajace nadzieje na swiat bez wojen, bez walki..
  ale na Boga Żywego.. nie teraz!! Najpierw musimy zrozumiec CO się tak naprawde stalo??

  – Wojsko Polskie niosące trumny. I tutaj dłonie zaciśniete w pięść!!
  Na Boga Żywego.. czy tylko to nam zostało?? Patrzeć że Polski Zołnierz tylko to może zrobić? Ponieść trumnę ze zwłokami Prezydenta Polski i jego małżonki zmarłego w niejasnych okolicznościach?

  Nie zapomnijcie o tych pytaniach!

  W głowie setki wątpliwości, niepewność i gniew!
  Pierwszy odruch: Sk***ysyństwo!!
  Nie czas na modły teraz. Czas na posprzątanie tego syfu!

  • felicyta said

   @gg powiedział/a
   18 Kwiecień 2010 @ 9:57 pm

   -popieram Cie!

  • Zapsa said

   Masz rację ludzie wiedzą i zaciskają pięści. Ci co nie zaciskają zazwyczaj prezentują grono owiec, które tak znamy z codzienniści i na których uświadomienie chyba nie ma co liczyć.

  • klamerka said

   Masz racje.. tak samo myslalam. Nagle zamydlaj nam oczy pogrzebem.. i wszystko ucichlo.. i kaza skupiac sie nam nad pochowaniem zmarlych. Co robic? Gdzie zadawac pytania? Bombardowac media, mailami, telefonami, polskie, zagraniczne..? Zablokowac Warszawe?..? Czy jestesmy w stanie cokolwiek na kimkolwiek wymusic?
   Mialam wrazenie, ze ci ludzie na pogrzebie sa tez z innej przyczyny… jeden komenatrz przyciagnal moja uwage. Jakas starsza pani we lzach dodala: „to nie byl zwykly wypadek”. Mysle, ze Polacy to czuja. To byl tez jeden z dodatkowych powodow, dla ktorego az tak licznie sie zjawili.

   • Zapsa said

    Czują czuja, ja caly tydzień słyszę rozmowy zwłaszcza starszych ludzi, w autobusie, na rynku, na ulicy – ludzie starsi za wiele widzieli by wierzyć w taki wypadek.

 83. Fraktal said

  A ja bym radził (zwłaszcza nowicjuszom w tych spiskowych sprawach i nie tylko) zobaczyć wszystkie 5 filmów o Illuminati: Conspiracy No theory, Conspiracy Antichrist, Murdered by the Monarchy oraz dwie części Iluminati Secret Space.Wszystkie są na YouTube. Może po tych filmach uporządkujecie sobie parę spraw.
  ============
  od pb: fraktal, jesli pobylbys na blogu od poczatku roku, wiedzialbys ze illuminati to przykrywka kompleksu jot; po co macisz w glowach?

 84. ares said

  Obrońcy polskich królów z GW Jan Pietrzak

  Warto obejrzeć!!!

 85. felicyta said

  Dobry, krotki film na czasie dla przypomnienia.
  Historia świata w 10 minut

 86. witos said

  Trochę ten artykuł naciągany. Poza tym wątpie że J.Kaczyński wystartuje w wyborach , bądźmy realistami – J.K nie ma szansy na wygraną , o ile L.K był bardziej dyplomatycznym politykiem to jego brat Jarosław ma nature raczej awanturnika, wielu zwolenników PiSu nie zgadza się z niektórymi działaniami prezesa (sam głosowałem na L.K ale na jego brata bym nie zagłosował), prawdopodobnie J.K nie będzie taki głupi i wystawi osobą cieszącą się większym społecznym zaufaniem (być może Ziobrę, chociaż też media mu trochę popsuły życiorys, ale jednak dzięki umiejętnej kampani może mieć spore szanse)

 87. MIZIA said

  A MOZE KTOŚ WYJAŚNI DLACZEGO OD PONIEDZIAŁKU DO DNIA DZISIEJSZEGO Z WYJATKIEM SOBOTY 17.04 – TVN PO GODZINIE 22,00 EMITUJE FILM PT. GENERAŁ – „KATASTROFA W GIBRALTARZE”

  JA ROZUMIE – ŻE MOŻE NIE MAJA CO PUŚCIĆ – ALE ŻEBY 6 DNI Z RZEDU TEN SAM FILM POKAZYWAĆ – CONAJMNIEJ DZIWNE

  A NA SERIO TO CHYBA KTOS COS CHCE PRZEKAZAĆ

  • MIZIA said

   PRZESTAŃMY UDAWAĆ IDIOTÓW KAZDY WIE CO SIĘ NAPRAWDE STAŁO – PROBLEM POLEGA NA TYM ZE LUDZIE WIEDZA I TO ZE POLSKA NIE MOZE OPRUCZ CHUCZNEGO POGRZEBU ZROBIĆ NIC ZUPEŁNIE NIC – do tej właśnie chwili doprowadziła cała „polityka 20 lat takzwanej wolnej POLSKI ” PRZYKRE BRUTALNE ALE PRAWDZIWE
   — POLSKA TO KARYKATURA PAŃSTWA – CAŁKOWICIE UBEZWŁASNOWOLNIONA ” ISTNIEJĄCA TYLKO Z ŁASKI I CHWILOWEJ POTRZEBY „UNYCH” JAK STANIE SIĘ ZBĘDNA JAKO ODRĘBNY BYT POLITYCZNY – ZOSTANIE JAK – „ZBĘDNY PARASOL PLAŻOWY ZŁOŻONA I WYNIESIONA DO LAMUSA PRZEZ PRZYSŁANEGO FAGASA UNYCH”

   TRZEBA TOTALNIE NIEMIEĆ HONORU ŻEBY NIE DOMAGAĆ SIE WYJASNIEŃ – ZGROZA

   — TAK UCZCIWIE POWIEDZCIE CO BY BYŁO GDYBY W KAŻDYM INNYM KRAJU ZAISTNIAŁA TAKA SYTUACJA – CZY TAM POTULNIE BY CZEKANO AŻ IM ZAGRANICZNIAKI POWIEDZĄ CO SIĘ STAŁO NAPRAWDĘ —

   • MIZIA said

    WIECIE DLACZEGO NIKT Z WAZNYCH NIE PRZYBYŁ – DLATEGO ZE BRANO PRZEZ ICH SŁUŻBY POWAŻNIE POD UWAGĘ ŻE MOŻE DOJŚĆ DO GIGANTYCZNYCH ROZRÓB – ALE POLACY OKAZLI SIE …….

    TERAZ CZEKA WAS TRAKTOWANIE NA JAKIE SOBIE ZASŁUŻYLIŚCIE – zrobią z polska co bedą chcieli

    — toż to jakieś kuriozum na skalę światową NIKT NIE ZADAŁ PYTANIA WPROST O PODANIE PRZEZ TKZWANA EKIPĘ CHOĆBY WSTEPNEJ ROBOCZEJ OFICIALNEJ WERSJI – ZATO

    EKIPA SERWUJE ZA POŚREDNICTWEM JAKICHŚ TUBEK WERSJE – A TO PILOT NIEDOUCZONY , ATO PILOT MIERNOTA , A TO KAZAŁ MU PREZIO LADOWAC

   • Jaga said

    I co byś Mizia zrobił gdybys znał prawdę co?
    Co my byśmy zrobili jako naród, jako ludzie?
    Ano nic!
    I to jest boląca prawda, nic nie możemy zrobić, bez względu na to kto to zrobił. Nic nie może mały kraj, który nie ma się czym bronić. gdyby nawet okazało się, że wiemy kto jest winny, co jest małoprawdopodobne to nie zrobimy nic. A pomocy nie uzyskamy nigdzie.

   • Taka Tam... said

    @Jaga… nie rozumiem co to ma do rzeczy ze akurat w tym momencie nie mozemy dojsc sprawiedliwosci. gdybysmy znali prawde, po kolei wszystkie prawdy na temat ludzi ktorzy nam to robia, to sily by sie w koncu znalazly i kamien na kamieniu by nie pozostal.

    a tak to mamy ckliwe nawolywanie do milosci, do pojednania i inne tego typu … swiat jest w takim stanie ze na milosc juz za pozno. no chyba ze… isc za tym co mowi nam nasza religia, ze tu jestesmy tylko na chwilke i ze zamiast walczyc silowo i dusic w zarodku nalezy nadstawic drugi policzek, zyc jak niewolnik i w koncu zdechnac.

    my jestesmy urobieni juz. boimy sie cokolwiek zrobic, walczyc, bronic sie bo to w koncu grzech… szkoda tylko ze INNI w ten sposob nie postepuja. wiec co sie dziwic ze Polacy nie pytaja. nie naciskaja na wladze.

    ps. nie bijcie, nie mam nic przeciwko milosci i wartosciom ktore daje nam nasza religia. sa one piekne i godne nasladowania, ale co z tego skoro ze tylko mala czesc ludzkosci ich przestrzega a reszta postepuje np. tak jak une? jak sie nie bedziemy bronic to bedzie jeszcze gorzej i zlo zawladnie ziemia.

   • Jaga said

    @Taka Tam
    Nie mam nic przeciwko dojsciu do prawdy. Wręcz przeciwnie, nie uważam, że należyc chować głowę w piasek. Tylko co nam do prawda? Nienawiść? Chęc odwetu? Bardzo chciałabym wiedzieć kto to zrobił, ale boję się, że gdy się czegoś dowiemy, to czy na pewno dowiemy się prawdy. Ja zwyczajnie niewiem komu ufać, kto przyjaciel a kto wróg.

   • Taka Tam... said

    mowisz o tym zeby nie chowac glowy w piasek, a ciagle pytasz ‚co da, co da’ … jak ludziom ktos jasno powie – wyedukuje ich, miedzy innymi o tym co tu na blogu sie pisze – to sie moze wnerwia i beda bardziej surowi w egzekwowaniu tego co sie ludowi nalezy i bronieniu jego wlasnosci. poki co to jestesmy uspieni i zmuszani do biernosci, no bo jakze to zabierac glos i sie bronic. a ci co podwazaja mainstreamowa rzeczywistosc sa posadzani o szalenstwo.

    i nie chodzi tu o nienawisc ani odwet w rozumieniu unych. 😉 ja bym to raczej nazwala bronieniem sie i zapobieganiu ludzkim nieszczesciom. trza zejsc na ziemie, swiat jest okrutny. dlaczego bronienie sie (na wlasnym terenie) niektorzy postrzegaja jako cos strasznego? ale do Afganistanu jezdzic ‚walczyc’ to cacy 😉 taki sposob myslenia wlasnie dowodzi tego jak bardzo jestesmy urobieni i za naszego zycia niestety sytuacja sie nie zmieni.

  • Taka Tam... said

   conajmniej 2 razy tez puszczali na tvnie film ‚rezolucja 819’ o ‚ludobojstwie’ w srebrenicy

 88. Mars said

  Padają słowa, że to był zamach…Ale po czym poznać bardzo dobrze przygotowany zamach ?
  Idealnie przygotowany zamach, to taki który w ogóle go nie przypomina . Idealny zamach to taki który nie tylko wygląda na nieszczęśliwy wypadek-ale w środkach masowego przekazu jest tak przepychany i promowany bez brania pod uwagę innych możliwości .

  Nieszcześliwy wypadek-w takiej sytuacji najczęściej jest więcej jasności niż niejasności-konkretne zdarzenie jak i dowody mają spójny charakter i konkretny wątek . W przypadku zamachu-wielowątkowość,niespójność dowodów i zdarzeń,pojawianie się powielonych informacji nie popartych konkretnym źródłem .
  Do czego to pasuje???

  • rewr said

   Nieszczęśliwe wypadki w wykonaniu KGB i tym podobnych są zwykle mniej subtelne niż podobne wykonane przez ich kolegów z CIA

 89. Aśka said

  http://nadblog-wszystkich-blogow.blog.onet.pl/2,ID404840731,index.html
  18 kwietnia 2010
  Czarne skrzynki odtajnione oprócz krzyku cierpienia

  W środę zakończy się identyfikacja ciał ofiar
  Na środę rosyjscy specjaliści planują zakończenie badań DNA, prowadzonych w celu identyfikacji pozostałych 20 ciał katastrofy pod Smoleńskiem – podał naczelny prokurator wojskowy płk Krzysztof Parulski.

  Prokurator generalny Andrzej Seremet podjął decyzje odtajnienia trzech czarnych skrzynek z samolotu Tu-154, który uległ katastrofie z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie.
  Najpierw zawartość czarnych skrzynek była analizowana w Moskwie przez rosyjskich ekspertów wraz z polskimi wojskowymi prokuratorami.
  Trzy skrzynki miały różne funkcje rejestracji danych. Pierwsza rejestrowała rozmowy pilotów z kontrolerami lotu najpierw z warszawskiego lotniska, a potem z kontrolerami z lotniska Siewiernyj pod Smoleńskiem.
  Druga skrzynka to rejestracja rozmów w kokpicie między członkami załogi. A trzecia skrzynka polskiej produkcji rejestrowała dane techniczne.
  Nieoficjalnie już wiadomo, że piloci w ostatniej fazie wiedzieli, że katastrofa jest nieunikniona. Zarejestrowano ich przerażenie, a także z pomieszczeń znajdujących się bezpośrednio za kokpitem. W pierwszym pomieszczeniu znajdowały się stewardessy. W następnym saloniku para prezydencka. Dwa kolejne zajmowane były przez generałów, posłów i członków kancelarii prezydenckiej oraz osoby towarzyszące.
  Nagrania z czarnych skrzynek zostaną odtajnione, oprócz zapisów dotyczących intymności. A do nich prokurator generalnych zalicza krzyk cierpienia. Jeden z wojskowych prokuratorów tak to relacjonuje:

  „W kilkudziesięciu ostatnich sekundach nagrania rejestrator z kokpitu nagrał rosnący szmer z przedziałów pasażerskich. Aż w końcu usłyszeliśmy nieludzki krzyk przerażenia i bólu”

  Odtajnienie zawartości czarnych skrzynek planowano na poniedziałek, jednak prokurator Seremet doszedł do wniosku, że stanie się to dopiero po pogrzebach wszystkich ofiar. Najwcześniej zatem otrzymamy ten dokument katastrofy i domysłu o cierpieniu w środę.

  (cyt. za: Dziennik.pl)
  Cleofas herbu Wieniawa (23:43)

  • b said

   Co oznacza zwrot ” w kilkudziesieciu ostatnich sekundach”. Jest to przejezyczenie (chodzi o szmer w ostanich sekundach) czy fakt???
   Kilkadziesiat sekund to bardzo duzo, czas znacznie wykraczajacy poza pierwsze drzewa.

  • MIZIA said

   Kraj
   PAP, KLe/00:15
   Kontrwywiad Wojskowy monitorował lot Tu-154
   „Rzeczpospolita”: Polska Służba Kontrwywiadu Wojskowego na bieżąco otrzymywała informacje o położeniu prezydenckiego Tu-154 w drodze do Smoleńska.
   Informacje, które wpływały do SKW, były zbliżone do tych przesyłanych przez zwykłe urządzenia GPS. Były to dane m.in. o położeniu maszyny, jej wysokości i prędkości.

   Z ustaleń „Rzeczpospolitej” wynika, że SKW najprawdopodobniej już w momencie katastrofy posiadała też nagrania m.in. rozmów pilotów samolotu z wieżą kontroli lotów. Wojskowe służby mają bowiem tajną stację nasłuchową.

   SKW nie chce jednak oficjalnie komentować sprawy.

  • Zapsa said

   Nieludzki krzyk przerażenia i bólu – a może ból zadano im już na pokładzie? Np gdzieś tam wybuchł ładunek,inni byli przerażeni bo zrozumieli,że to ukartowane?

 90. Michał said

  Żona gruzińskiego prezydenta Sandra Roelofs-Saakaszwili dotarła do Krakowa przed południem, po 13-godzinnej podróży samochodem z Brukseli. Pani Roelofs-Saakaszwili uważała Marię Kaczyńską za „najlepszego przyjaciela spośród wszystkich pierwszych dam, jakie znała”.

  http://www.fakt.pl/Saakaszwili-dotarl-na-pogrzeb-,artykuly,69625,1.html

  Saakaszwili przyleciał do Krakowa już po tym, gdy w Bazylice Mariackiej zakończyła się msza pogrzebowa pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Prezydent Gruzji dołączył do konduktu tuż pod Wzgórzem Wawelskim.

  Saakaszwili – jeden z najbliższych politycznych przyjaciół Lecha Kaczyńskiego – podróżował ze Stanów Zjednoczonych. Jego droga wiodła przez pięć państw.

  Najpierw Saakaszwili przyleciał do Portugalii, stamtąd udał się do Włoch, gdzie utknął na lotnisku w Rzymie. Włosi nie chcieli dać Gruzinom zgody na dalszy lot ze względu na chmurę pyłów wulkanicznych przesuwających się na południe Europy. Jednak Saakaszwili uparł się, że musi uczestniczyć w ostatniej drodze przyjaciela.
  Reklama

  Z Włoch udał się do Turcji, dalej do Bułgarii, a później do Rumunii. Dopiero z tego kraju udało mu się przylecieć do Polski.

  Po tragicznej katastrofie pod Smoleńskiem, w której zginął m.in. prezydent RP, Micheil Saakaszwili nadał Lechowi Kaczyńskiemu pośmiertnie tytuł Narodowego Bohatera Gruzji. W czasie wojny rosyjsko-gruzińskiej z sierpnia 2008 roku polski prezydent przyleciał do Tbilisi, aby wesprzeć Saakaszwilego.

  Za naszym pośrednictwem możecie podziękować prezydentowi Gruzji za jego determinację i piękny gest – wpisujcie komentarze-podziękowania pod artykułem.
  http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-podziekuj-prezydentowi-gruzji-za-piekny-gest,nId,273258

 91. Michał said

  Prezydentowa Gruzji 13 godzin za kierownicą!
  Okazało się bowiem, że Pierwsza Dama Gruzji sama, przez 13 godzin prowadziła auto jadąc z Brukseli byle zdążyć na pogrzeb swoich przyjaciół – Lecha i Marii Kaczyńskich. Również jej mąż Michaił Saakaszwili nie dał się przeciwnościom losu, i dotarł do Krakowa, mimo, że leciał z USA.

  http://www.fakt.pl/Prezydentowa-Gruzji-13-godzin-za-kierownica-,artykuly,69636,1.html

 92. b said

  http://www.gralsmacht.com/wp-content/uploads/2010/04/255-artikel.pdf

  http://www.gralsmacht.com/

  Linki dla osob znajacych niemiecki

  Komentarz z dziennik.pl
  ~marko

  »W samolocie moglo dojsc do wybuchu ladunku wybuchowego? 2010-04-18 19:40

  Znalazlem w internecie artykul sugerujacy, ze w samolocie prezydenckim moglo dojsc do wybuchu ladunku wybuchowego. Artykul w prawdzie po niemiecku, ale najbardziej ciekawe sa zdjecia wtym aktykule. Autor znalazl w sieciu podobne wypadki samolotowe i zaden z tych samolotow nie byl tak zniszczony jak samolot prezydenta. Jeden z samolotow przewozil nawet materialy latwo zapalajace sie(pierwsze zdjecie) i samolot ten nie byl tak zniszczony jak samolot naszego prezydenta.
  Autor podejrzewa, ze w samolocie prezydenta mogla wybuchnoc bomba. Tylko to wyjasnialoby, dlaczego samolot wyglada jakby byl rozszarpany. Ciala ofiar byly tez rozszarpane.

 93. Buka said

  Obejrzałam w tv relację z dzisiejszych uroczystości i to co mi osobiście nie spodobało,to przeładowanie mszy głośną muzyką,wg mnie śpiew samego chóru byłby bardziej na miejscu.Miałam takie wrażenie jakbym oglądała jakiś teatralny spektakl.A wobec tych dramatycznych dla nas wydarzeń – fragmenty publikacji prof Pająka http://www.polonica.net/Grabarze_Polskiej_Nadziei_1980-2005.htm

  • Zapsa said

   Bo to był spektakl – muzyka była tak irytująca, że nie dało się oglądać. To wszystko wręcz znięchacało do zadumy, człowiek tylko czekał aż skończą wyć.

 94. b said

  http://article.wn.com/view/2010/04/17/Church_bells_toll_in_Poland_1_week_on_5/

  Link do sprawdzenia znaleziony na podstawie komentarzy pod artykulami.

  Opisuje ze informacja o smierci prezydenta RP i prezesa banku narodowgo byla pomylkowo podana….. 1 rok i m-c przed katastrofa (marzec 2009)

 95. b said

  http://blogs.telegraph.co.uk/news/damianthompson/100033738/polish-president-killed-in-air-crash-the-conspiracy-theorists-will-go-crazy/#comments

  Bardzo ciekawy artykul opublikowany sadzac po danych z komentarzy tylko 1,5 godz po podaniu informacji o wypadku. Jest on reakcja Damiana Thompsona na artukul Daniela Hannana (link ponizej).

  http://blogs.telegraph.co.uk/news/danielhannan/100033729/president-kaczynski-is-killed-in-a-plane-crash-polands-tragedies-continue/

  Nie sugeruje niczego ale jak dla mnie ( analizujacego wypowiedzi pod katem psychologicznym) sposob i czas wypowiedzi Damiana Thompsona wydal sie dosyc dziwny i zapalil czerwona lampke. wydaje mi sie ze choc artykul ten sam w sobie nic nie wnosi to w polaczniu z reszta moze wniesc maly wklad do calosci.

 96. tarantula said

  http://www.luftpost-kl.de/luftpost-archiv/LP_10/LP10310_170410.pdf
  ten link jest juz podany wyzej, dotyczy manewrow lotniczych NATO w Niemczech, w tym samym czasie NATO prowadzi manewry na Baltyku
  http://www.brahmand.com/news/NATO-countries-begin-Brilliant-Mariner-naval-exercise/3645/1/10.html

  Tak sie zastanawiam , tyle zbiegow okolicznosci , „wypadek” pod Smolenskiem, zakaz lotow nad polnocna Europa, te manewry

 97. Pan Qui said

  Ja trochę nad tym pomyślałem i doszedłem do ciekawych wniosków.

  Pamiętacie jak chyba w 2008 roku Miedvi pokazał nową Monetę?. Ja śmiem sądzić że oni o tym wiedzieli.

  Czytałem kiedyś że to Rockefelerowie sponsorowali Adolfa i Stalina.

  – – –
  Kacapy specjalnie udawają miłych by nas do siebie przekonać (może jest to kolejny krok do stworzenia Jednego Państwa?. Przecież gdybyśmy ich dalej się gryźli po nogach to nic by z tego nie wypaliło.

  Wczoraj wieczorem przeczytałem że Brzeźiński powiedział że jakoś tak

  – no coś o pojednaniu Polsko-Ruskim

  – – –
  Dziwne Prawda?. Oczywiście jest to kolejna gałązka do Teorii Spiskowej ale wygląda na to że faktycznie to bądź coś było planowane by nas pojednać.

 98. hjk said

  Dlaczego w Krakowie było spokojnie?
  http://tnij.org/osaam

 99. […] Źródło: Grypa666 […]

 100. That is really interesting, You’re an excessively skilled blogger.
  I’ve joined your rss feed and look ahead to looking for more of
  your magnificent post. Also, I have shared your website in my social networks

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s