Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

W wieku info-wojny

Posted by grypa666 w dniu 16/04/2010

Kondolencje dla Rodzin ofiar, wyrazy współczucia dla przyjaciół i znajomych…

Łączymy się w smutku z Markiem Podleckiem, założycielem i redaktorem bloga grypa666 do końca 2009 roku — wyrazy ubolewania po stracie kolegi od lat szkolnych, Janusza Kurtyki, szefa IPN.

Panie Jezu Chryste Synu Boży zmiłuj się nad duszami poległych, pokrzep serca rodzin, przyjaciół i znajomych… zmiłuj się nad Narodem Polskim w tej, następnej próbie…

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Wpisujcie się poniżej, a wchodźcie po uaktualniane informacje na stronę Katastrofa pod Smoleńskiem.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

W wieku info-wojny

Piotr Bein 16.4.2010

W wieku info-wojny zapomnijmy o powstaniach — to dla unych raj, vide polskie powstania narodowe, rewolucje francuska i październikowa, Solidarność I…

Info-wojna polega na manipulacji społecznej przez zatajenia, pół-prawdy, kłamstwa i eksploatację emocji, np:

– ‚ruskie’ to klasyk propagandy kompleksu jot, sprawcy bolszewizmu i komunizmu

– granie na uczuciach żałobnych: wychwalanie niedawno opluwanego Prezydenta, cisza o innych; wytrenowani na potrzebę posiadania autorytetów, Polacy „osieroceni”

– eksploatacja uczuć i emocji patriotycznych: prowokacja z Wawelem, międzynarodowe VIP-y kompleksu jot na pogrzebie-demonstracji w Polsce…

To wszystko, żeby wywołać odpowiednie do dalszej manipulacji nastroje i odwrócić uwagę od zadawnionych śledztw, Kłamstwa Smoleńskiego i potrzeby przygotowań do wyboru nowego, patriotycznego prezydenta. W tych zabiegach cicho o judeocentrykach jako:

sprawcach Zbrodni Katyńskiej i Golgoty PL w ogólnosci

– prawdopodobnych sprawcach katastrofy

– „polskich” przechwytywaczach władzy z pomocą globalnego kompleksu jot.

Przechwycenie władzy w Polsce byłoby użyteczne, gdy Polska obejmie prezydenturę UE. Komorowski czy Olechowski podpisze totalitarne dekrety, wzorem bushowskich i obamowskich w USA…

TO NIE JEST SPRAWA WEWNĘTRZNA POLSKA, ALE NWO DLA EUROPY!

A JEŚLI, JAK SPEKULUJĄ NIEKTÓRZY INTERNAUCI, KATASTROFA JEST ROZGRYWKĄ MIĘDZY MIEDWIEDIEWEM (GRU) A PUTINEM (KGB), CHODZI O SPRAWY JESZCZE INNE…

Co robić?

Odwrotnie niż uny od nas oczekują w masowej psychozie napędzanej przez ich mediodajnie:

-wyłączyć tv i radio, nie czytać mendiów

– nie poddawać się przeważającym nastrojom, wyciszyć się w spokoju, refleksji, modlitwie

– nie rozpowszechniać info niewiadomego pochodzenia o treści podejrzanej dla polskiej racji stanu (polegaj na swej intuicji)

– z wielką ostrożnością traktować nawoływania do akcji politycznych przez osoby, których nie jesteście 200% pewni – to są idealne czasy do socjotechnicznej manipulacji

– nie brać udzialu w zbiorowiskach i demonstracjach, szczególnie tych lansowanych przez mendia i skorumpowane części instytucji świeckich i religijnych — wydarzenia udowodniły, że akcje oddolne nie mają istotnego wpływu, bo uny robią swoje, nie przebierając w środkach

– pamietać, że nie wszystko co wychodzi z KK jest Boskie – każda skorumpowana obecnie religia od islamizmu po talmudyzm jest platformą masowej socjo-manipulacji

– nie iść na żaden pogrzeb w miejscu narzuconym Narodowi – oddaliśmy juz hołd w Tygodniu Żałobnym i po co się narażać na możliwy atak terrorystyczny z okazji przybycia tylu VIP-ów?

– patrzyć na ręce możliwym sprawcom katastrofy globalnie i ich grupie, która skorzysta w Polsce, demaskować ich życiorysy, zamiary

– zastanowić się i niezwłocznie wcielić własną strategię wyborczą i naprawy Rzeczpospolitej.

Straciliśmy kilkudziesięciu elitarnych patriotów, lecz zostało kilkadziesiąt milionów Polaków …i miliardy ludzi dobrej woli w Cywilizacji Życia. Czy Bóg pozwoliłby zwyciężyć lucyferianom?

††††††††††††††††††††††††††††††

Żałoba Narodowa

†††††††††††††††††††††††††

Kłamstwo Smoleńskie

[…]

III. Żądamy odpowiedzi

Należy domagać się zadawania trudnych pytań. Należy domagać się walki o prawdę. Nie możemy pozostawić tej sytuacji samej sobie. Wierzycie w oficjalną wersję zrzucającą całą winę na pilota? Wersję, która poza piętnem nieudacznika nie przynosi nic? Wersję kłamliwą, bo pilot doskonale znał rosyjski? Wierzycie w te pomówienia? Wierzycie w to, co wielcy tego świata naprędce starają się Wam sprzedać? Wierzycie w to jak oni chcą aby było, a nie jak faktycznie było? Jeśli wierzycie w to, wtedy zapytajcie się samych siebie, dlaczego nikt z tych ludzi nie zadaje głośno tych pytań.

Nie dajmy zamydlać sobie oczu. Piszmy o tym. Nie bójmy się zadawać pytań. Przecież nikogo nie oskarżamy a tylko żądamy odpowiedzi na to, co nas trapi! Jesteśmy obywatelami tego Państwa i zginął nasz Prezydent. To nas uprawnia do stawiania pytań. Tych oraz wielu innych. Jak choćby o wojskowę CASĘ, która zamiast Tu-154 leciała kilka dni wcześniej do Smoleńska. Należy pytać. Bez pytań nigdy nie poznamy odpowiedzi. Jeśli zaś nie poznamy odpowiedzi na te pytania, to obok Kłamstwa Katyńskiego będziemy się zmagać z Kłamstwem Smoleńskim.

††††††††††††††††††††††††

Wpisał Mizia 15.4.2010

„Krajowe siły” w 10.04?

OTO OSIĄGNIECIA III RP – W OSTATNCH 20 LATACH.

JAROSZEWICZOWIE = † nieznani sprawcy.
prezes NIK -ten z lat 90 = † sprawa nie wyjaśniona
poseł lewicy SEKÓŁA = † sprawa nie wyjaśniona
minister DĘBSKI = † sprawcy nie wykryci
generał PAPAŁA = † nieznani sprawcy
posłanka BLIDA sld = † sprawa nie wyjasniona

to tylko te medialne wszystkim znane O INNYCH NIE PISZE BO MAŁO KTO WIE – media …..

PRZY KAŻDEJ Z TYCH SPRAW NIESPOTYKANE FALE SAMOBÓJSTW

Komentarze 243 do “W wieku info-wojny”

 1. hjk said

  TAJEMNICA BRAKU KARETEK – czyżby rozwiązana?

  „Jaga powiedział/a
  15 Kwiecień 2010 @ 6:51 pm
  Dość znamienne słowa “Nikt nie przeżył”. Tylko z tą różnicą, że tutaj przyjechały karetki mimo, że obawiali się , że nikt nie przeżył. To, że nie było katetak to chyba wina władz tamtejszych…tak myślę. Nie można założyć od razu, że nie przeżyli i nie podesłać karetek.”

  Już mamy, tak mi się zdaje, możliwe wyjaśnienie tej frapującej kwestii. To było faktycznie zadziwiajace w pierwszym dniu, jak chyba jakiś mer czy ktoś w kilka minut po katastrofie stwierdził, mówiac o jakichś jej okolicznościach: „stało się jasne, ze nikt nie przeżył”
  Wszyscy słusznie zadawali sobie pytanie: „jak, skąd, dlaczego stało się jasne”?
  I oto ów filmik „ze strzałami” dostarczył nam możliwej odpowiedzi:

  STAŁO SIĘ JASNE DLATEGO, ZE Z ODDALI (mniejszej czy wiekszej) USŁYSZELI TE STRZAŁY.

  taki pewnie był cel podrzucenia tego filmiku (m. in. innymi?) na neta.

  „Polam… i wszystko jasne”
  (takie było kiedys hasło reklamowe maszej firmy obecne na wszystkich stadionach – kto oglądał mecze, z mistrzostw i nie tylko, pamieta…)

  • dario said

   tutaj macie zdjęcie satelitarne i widać że tak porozrzucane szczątki samolotu dowodzą tylko jednego że samolot eksplodował w powietrzu i jest tylko pytanie czy został zestrzelony czy na pokładzie była bomba i całe te inne dywagacje nie mają już żadnego sensu i znaczenia

   • dario said

    i jeszcze jedno rosyjski kontroler lotow najpierw mowil ze byly 4 proby ladowania i ze pilot nie znal rosyjskiego pozniej wyszlo ze bylo calkiem inaczej dlaczego klamal?

  • dario said

   kolejne fakty
   Przed przylotem prezydenta usunięto nawigację

   Jak podały rosyjskie media, dodatkowa nawigacja, która została specjalnie sprowadzona na przylot samolotów z Władimirem Putinem i Donaldem Tuskiem do Smoleńska 7 kwietnia, przed przylotem samolotu z polskim prezydentem prawdopodobnie została usunięta. Takie wnioski wyciągnęła dziennikarka „Moscow Times” Julia Łatynina: „Ponieważ nie było śladu takich urządzeń, gdy przylatywał Kaczyński, to oznacza, że je zabrano. Ta sprawa wydaje mi się bardzo ważna dla śledztwa.”

   http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100416/KATASTROFA_SAMOLOTU_PREZYDENCK/718150332

 2. hjk said

  A propos ofiar i ich działań:

  – Wojciech Seweryn – twórca pomnika Katyńskiego w Chicago.
  – Zenona Mamontowicz – Łojek – żona Jerzego Łojka, znanego prof. historyka i publicysty

  http://amazoniawweekend.blogspot.com/

 3. hjk said

  „- nie iść na żaden pogrzeb w miejscu narzuconym Narodowi – oddaliśmy juz hołd w Tygodniu Żałobnym i po co się narażać na możliwy atak terrorystyczny z okazji przybycia tylu VIP-ów?”

  Tym bardziej rzecz godna zastanowienia, ze inni zaczynają się „migać” pod dziwnymi pretekstami:

  „Mars powiedział/a 15 Kwiecień 2010 @ 9:12 pm
  No i proszę : nawet wulkan się przydaje…
  Z interia pl: http://fakty.interia.pl/swiat/news/podroz-obamy-do-krakowa-zagrozona-przez-pyl,1465618,4
  “Zagrożenie pyłem wulkanicznym dla lotnictwa nad Europą postawiło pod znakiem zapytania podróż prezydenta USA Baracka Obamy do Polski na pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Biały Dom podkreśla jednak, że podróż jest wciąż planowana.”

  • Mars said

   No właśnie tak się zastanawiam czy np. technologią HAARP można podziałać na wulkan, tak aby go obudzić i doprowadzić do erupcji w wybranym przez siebie momencie???
   Bo jeśli tak to oznacza też, że dokonanie spektakularnego końca (naszego) świata byłoby sprawką ludzkiej ręki…Swoją drogą tzw.rok 2012 jest jednym z elementów tego podstępu i tej układanki . To prawda, że kosmosie dojdzie do jakiejś przemiany-ewolucji i to też będzie miało na nas wpływ ale reszta to zwykła propaganda, mydlenie oczu i odciąganie ludzi od wiary . Zadaniem globalnych jelit jest zapobieganie naszemu wyrwaniu się z systemu nad jakim panują, więc problem jest…

   • mary said

    czakram wawelski – moze cos w tym jest? pochowek zydow na Wawelu to profanacja swietego miejsca. Jest juz z nami tak zle, ze zydzi w Polsce uwazaja sie za rownych naszym krolom, za chwile beda uwazac sie za bogow. nawet jak dojdzie do pochowania Kaczynskiego na Wawelu, to bede czekala na ten piekny dzien, kiedy narod sie obudzi i powie”spiepszaj dziadu z Wawelu”

   • hjk said

    „czakram wawelski – moze cos w tym jest?

    3.02 min. a propos masowych imprez

 4. hjk said

  z blogu wczoraj, wpis 29:
  „14. Na pokładzie był też szef wojsk specjalnych. Znający wszystkie tajemnice naszego wywiadu i kontrwywiadu wojskowego. I władający z nim. Zamach mógłby zrobić z nas chwilowo goły kraj”.

  Do listy ofiar…
  Ale w zdaniu „Znający wszystkie tajemnice naszego wywiadu i kontrwywiadu” autor nieco przesadził w kontekście tego, co się wydarzyło…

 5. hjk said

  „wychwalanie niedawno opluwanego Prezydenta, cisza o innych”
  Słuszna uwaga…
  Potrzeba symbolu?Mitu?

 6. Zapsa said

  Zaczyna się:

  http://kavkazcenter.com/eng/content/2010/04/14/11842.shtml

  • Dawid said

   Oto pierwszy fragment: New Romanian Global News był jedynym z rumuńskich mediów, który poinformował o ataku międzynarodowych terrorystów z FSB Rosji na Prezydenta Polski w Smoleńsku, w którym cała polska elita została wymordowana. Agencja cytuje jego rumuńskie źródla w strukturach bezpieczeństwa NATO. Sprawozdanie nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone

 7. A dlaczego nagle wczoraj strona Jane Burgermeister http://www.theflucase.com/ przestala dzialac? Jak ostatnio tam zagladalem, miala interesujace informacje na temat zamachu na zycie Prezydenta w jezyku angielskim ktore chcialem wyslac znajomym.

  • kasia said

   Dzis juz nie dziala.

   • Jaga said

    Wczoraj rozmawiałam, że ja chyba za bardzo sie wszędzie doszukuje spisków. Niektórzy nawet martwia się moim zachowaniem. Ale jedna osoba powiedziała mi, że gdyby nikt nie doszukiwał sie spisków, nigdy nie odkryto by żadnej prawdy.

    A tutaj coś o szukajacych
    http://blog.rp.pl/janke/2010/04/14/szacunek-zaloba-i-pamiec/
    ============
    od pb: identycznie zaraz po 11 IX mowiono ze kwestionowanie oficjalnej wersji uwlacza pamieci zabitych i ich rodzinom = a to wlasnie rodziny kwestionowaly oficjalna wersje

   • czytelniczka said

    Już nie

  • Rzekomo był za duzy ruch na stronie i inne szwankowały. No i że wygasła umowa… Nagle wygasła umowa. Mnie jak umowa wygasła na serwerze amerykańskim to trzymali strone przz 6 miesięcy. TheFluCase.com ma ponoć wrócić najpóźniej jutro.

  • krzysiek said

   w związku z wygaśnięciem po roku lub atakiem na theflucase, na razie jane buergermeister wróciła „na stare śmieci”
   http://birdflu666.wordpress.com/

 8. jmks said

  Czy ktoś wczoraj słuchał radia rmffm(merdia)był szybki wywiad z rosjanką pochodzenia polskiego nie usłyszałem dokładnie dyspozytorka czy coś z lotniska -mówiła że polski samolot nie był miło oczekiwany i wręcz niechciany,ale nie chce się tu rozpisywać bo pużniej ani słowem na ten temat i szybko komentatora zmienili-słuchał ktoś to dokładnie?(dodam że trwało to bardzo krótko).

 9. Zapsa said

  Moi drodzy – zaśmiecamy forum.
  Zanim zadamy kolejne pytania przeglądajmy poprzednie wpisy, przecież o tym było dziesiątki razy! Zarówno próba tłumaczenia filmiku jak i o stronie Jane jest informacja na poprzedniej stronie forum. Teraz kolejne osoby będa wchodzić i wypalać: „słuchajcie,a pilot podobno lądował cztery razy,a teraz mówią że raz”.

  Druga sprawa,że z filmikiem niektórych poniosło. „Zostaw Lecha” to już cięzkie przegięcie, podobnie jak gałązka o której pisałam,a większość twierdzi że to człowiek. Nie popadajmy w pranaoje, ten film jest nakręcony w tak kiepskiej jakości że tam co drugi krzaczek może byc brany za czlowieka.

  • Angie-Poland said

   @Zapsa
   Nie odpowiadam za innych. Nie wiem o oni widzieli i słyszeli. Faktem jest jednak, że ja bez profesjonalnego sprzętu widzę i słyszę to, o czym pisałam wcześniej.

   „Jak na samolot który “leci na oparach” to chyba za duży wybuch…Ech co za pierdoły…”

   A Ty mogłabyś wreszcie się dowiedzieć, że nie pali się paliwo a opary. Potrzeba tlenu. Opary benzyny pochodzące z wolno otwartego zbiornika bardzo łatwo tworzą łatwo-palna mieszaninę z powietrzem.
   Dopiero przy podniesionym ciśnieniu ta mieszanina może powodować samozapłon i wybuch.
   Patrz na siebie, zanim skomentujesz.

  • kompresor said

   To prawda,ze opary maja lepsza tendencje do samozapłonu niz samo paliwo,ktore pali sie powierzchniowo.
   Ktos nie wierzy?
   To proszę sprobowac pospawac oprozniona beczke nawet po ropie.
   Powodzewnia i milych lotow.:)

  • Zapsa said

   Angeliko chodziło mi tylko o powtarzanie tych samcy pytań i nfo co na wczesniejszych stronach forum, nie trzeba się ciskać,bo zasmiecamy forum.

  • Angie-Poland said

   @Zapsa

   Anna.

  • kojak said

   Angie – przeglądałem filmik wiele razy przesłuchując/szukając wzrokiem to co wskazywało szanowne grono internetowe i wiem jedno… większość z nich widziała/słyszała co chciała widzieć/słyszeć. Samosugestia to potężna rzecz.

  • kompresor said

   Aha…ale o co chodzi????

   http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100416&typ=tk&id=tk21.txt

 10. Fraktal said

  Na pogrzeb przybędzie nawet Wielki Kanclerz Zakonu Maltańskiego Jean Pierre Mazery. Czy ten zakon to jest czasem loża masońska do której należy Tony Blair? Może nazwy mi się pochrzaniły. Po co ten gościu ma przyjść na pogrzeb, czy ta organizacja jest taka ważna?

 11. Pelagia said

  nie mogą zyć bez prowokkowania nas: niejaka tokarczuk i osiatyński – krytykują Polaków – za co ??
  zobaczcie sami:
  http://wiadomosci.onet.pl/2156089,12,tokarczuk_dosc_marszy_pogrzebowych,item.html
  ===============
  od pb: takie zadanie naczelnego organu kompleksu jot, new york times = rej wodzil nt. jedwabnego i grossa, radia maryja i wielu in. spraw

 12. Europoseł PiS nie chciał nazbyt komentować protestu w Krakowie przeciwko pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu. – Te sto czy dwieście osób, które naruszyły powagę żałoby, nie sądzę, żeby były w stanie naruszyć żałobę w 40-milionowym kraju. To osoby źle się czuły z żałobą. Znam je i wiem, że są związane z PO, to osoby, które protestowały przeciw nadaniu honorowego obywatelstwa Krakowa prezydentowi Kaczyńskiemu. Nie chcę jednak upolityczniać tego protestu – powiedział Bielan.
  http://wiadomosci.onet.pl/2156123,11,autorem_pomyslu_pochowku_na_wawelu_na_pewno_nie_jest_jaroslaw_kaczynski,item.html

  • Kim jest Bielan? Kim jest Bilan?!
   Ludzie, obudźcie się. Ja wiem kim jest Bielan i co mówią na jego temat dziennikarze.

   • Mariusz said

    powiedz więcej

   • Angie-Poland said

    Bielan to ten, który „nie wie co myśleć” na temat tego amatorskiego filmiku, który mu życzliwie podesłałam, bo biedota nie był świadom jego istnienia.

 13. kasia said

  Filmik usuwaja z Youtube:

 14. jetfire said

  http://wiadomosci.onet.pl/2156065,11,komorowski_podpisze_pierwsza_ustawe,item.html

  A pan kaczynski ja chcial to trybunalu konstytucyjnego.. sie porobilo..

 15. Julka said

  Do listy ofiar „młodej demokracji” dopisać należy Waleriana Pańko i Filipa Adwenta (w wypadku zginęło 6 osób, a sprawca nie został nawet aresztowany „bo zrobił to nieumyślnie” według sądu tj. pod wpływem amfetaminy.Można porównać to do zaaresztowania świadka w sprawie posła Tomczaka (syn posła został zaaresztowany na miesiąc, bo sąd uznał, że nie stawi się na zeznania).

  • hjk said

   No i B.Geremka, choć za bardzo nie pasuje do wymienionej pary, ale moze jednak były wspólne elementy…

 16. MIZIA said

  TERAZ TO
  A CO DALEJ ….

  http://fakty.interia.pl/prasa/news/nowelizacja-ustawy-o-ipn-zostanie-podpisana,1465639

  I JESZCZE TO

  http://wiadomosci.onet.pl/2156169,11,pogrzeb_bedzie_przelozony_to_powazna_alternatywa,item.html

  • MIZIA said

   A TERAZ TO – nieoficjalnie wiem ze poważnie jest brane pod uwagę wyłaczenie wszystkich sieci TELEFONICZNYCH I UWAGA INTERNETU – DZIŚ O 24 ,00 DO PONIEDZIAŁKU DO 24 ,00

   Marzena Suchan, Onet.pl/09:27
   Kraków: w niedzielę komórki nie będą działać
   W dzień pogrzebu pary prezydenckiej w centrum Krakowa nie będzie można rozmawiać przez telefony komórkowe – poinformowała Onet.pl Bożena Łukaszek z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Krakowa.
   Wyłączenie sieci komórkowych wynika ze względów bezpieczeństwa – chodzi o to żeby nie można było uruchomić ewentualnego ładunku wybuchowego przez telefon komórkowy.

   W Urzędzie Miasta Krakowa nie uzyskaliśmy informacji w jakich konkretnie godzinach komórki nie będą działać. Bożena Łukaszek zapewniła natomiast, że bez problemów będzie można połączyć się z numerami alarmowymi jak na przykład 112.

   ŻRÓDŁO :

   http://wiadomosci.onet.pl/2156161,449,item.html

   drodzy rodacy OSTATNIO WYŁACZENIA TAKIE BYŁY W UWAGA -STANIE WOJENNYM……

   • MIZIA said

    KTO MA ODROBINĘ INTELEKTU TEN WIE – OCO CHODZI –

    POWAŻNIE SĄ BRANE SCENARIUSZE – cytuję – „ZAMIESZEK MOGĄCYCH SIE PRZERODZIĆ W – POWSTANIE”
    COKOLWIEK TO ZNACZY –
    info . oficer pracujący na codzień w …..

   • kompresor said

    Naród powinien byc teraz madry i nie poddawc sie prowokacjom.

   • Mizia ma rację. Komórki wyłączają nie dając nam możliwości kontaktu z sobą. Trzba brać pod uwagę możliwość przygotowywania masakry dla narodu.

   • hjk said

    A nawet gdyby coś zaczęło się dziać, mielibyśmy „efekt sylwestra”, kiedy nie da się do nikogo zadzwonić, bo wszyscy chcą to robić (odpowiednik korka na drodze), a sms-y dochodzą z pólgodzinnym opoźnieniem. I tak by się nie dało zadzwonic…
    Ale nie wiem, czy z tego powodu akurat wszystko wyłączać. Zaś tłumaczenie „ew. odpaleniem ładunku komórką” to żenada w dobie 21wiecznej techniki…

    teraz w RM bulwersuja się tym, ze nie będzie wielkich uroczystości „na zewnątrz”, tylko wszystko zostanie w katedrze, „z obawy o bezpieczenstwo prezydentów”…
    I zeby nie dac się prowokowac…

   • Pit said

    Nie będzie internetu? Prosimy o źródło.

   • Dawid said

    Czy chodzi tylko o Krakow czy inne miasta tez wchodza w gre? Na marginesie znalzalem ciekawy komentarz :”Jestem ciekaw dlaczego jesli samolot z duza predkoscia spadl i udezyl o ziemie nie ma zadnej dziury”.
    ==============
    od pb: komentarzy jest mnostwo, a rozsadnych garstka

   • Pit said

    Dokładnie wygląda to, jakby na zemię spadł nie cały samolot, a jego szczątki.

   • asterix said

    MIZIA http://www.wykop.pl/ramka/347955/5-maja-test-internetu/

  • Marslim said

   No i jeszcze to

   Polska prosi NATO o pomoc
   http://wiadomosci.onet.pl/2156057,11,polska_armia_prosi_nato_o_pomoc,item.html

   pierwsze oddziały stabilizacyjne?

   • MIZIA said

    zródło w link powyzej

    CIEKAWE ZE CYWILNE SAMOLOTY NIE MOGA LATAC BO IM PYŁ Z WULKANU SZKADZI A SAMOLOTY WOJSKOW MOGA BO IM NIE SZKODZI.

    PAP, POg/06:15
    Polska armia prosi NATO o pomoc
    „Gazeta Wyborcza”: Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa towarzyszyć będą sobotnim i niedzielnym uroczystościom pogrzebowym ofiar katastrofy pod Smoleńskiem – informuje gazeta.
    Polska armia poprosiła o pomoc NATO i przestrzeń powietrzną nad Warszawą i Krakowem będzie kontrolował samolot wczesnego ostrzegania AWACS, który współpracował będzie z polskimi myśliwcami F-16. Do wsparcia będą też używane polskie myśliwce Mig-29.

    Kiedy leci np. „Air Force One” z prezydentem USA, w pobliżu nie może być jakiegoś innego samolotu. Nasze lotnictwo będzie asystowało amerykańskiemu samolotowi prezydenckiemu – powiedział „GW” rozmówca z MON. Lotniska jednak zamknięte nie będą.

    Do obu miast nadzwyczajne siły kieruje policja i żandarmeria wojskowa

   • MIZIA said

    PYTANIE NA DZISIAJ -poco obecność takiego samolotu-„Warszawą i Krakowem będzie kontrolował samolot wczesnego ostrzegania AWACS, który współpracował będzie z polskimi myśliwcami F-16. Do wsparcia będą też używane polskie myśliwce Mig-29.

    POWIEM INNACZEJ – „PRZECIWKO KOMU TEN SAMOLOTBĘDZIE LATAŁ”

    PROWOKACJA WISI W POWIETRZU

   • Zapsa said

    Podsumujmy:

    1.Przewidywany ponad milionowy tłum w samym tylko Krakowie.
    2.Wyłączenie sieci komórkowych i internetu.
    3.Przestrzeń powietrzna pod kontrolą polskich F16 i wsparcia NATO.
    4.Przestrzeń powietrzna dla samolotów cywilnych narazie pozostaje zamknięta(z wyjątkiem Krakowa) i nie wiadomo jak sytuacja się zmieni do niedzieli.

   • Marslim said

    Właśnie dostałem info z Krakowa, ze domy, które stoją przy drodze którędy przejedzie konwój zostaną „odwiedzane” przez służby.

   • Zapsa said

    Tak,podawali w jakichś mediach, że każde mieszkanie na trasie konwoju ma być sprawdzone. Każde.

   • hjk said

    @Mizia
    „CIEKAWE ZE CYWILNE SAMOLOTY NIE MOGA LATAC BO IM PYŁ Z WULKANU SZKADZI A SAMOLOTY WOJSKOW MOGA BO IM NIE SZKODZI”

    Jako człowiek „wtajemniczony” powinienes wiedzic, ze wszystko co wojskowe jest robione z lepszych materiałów, a co się da jest dublowane. Na filmach i w książkach wojskowi często z pogardą wyrażaja się o „cywilnym szmelcu”…

    No ale faktycznie tłumaczenie pyłem to żenada, choc faktycznie moze powodować zarysowania łopatek turbin silników odrzutowych. Wojskowi to olewają, ale cywilni jednak liczą się z ew. kosztami remontów czy wymiany silników…
    Tyle, ze powinni wyłączyć z ruchu np. pół Europy i do czasu, aż wulkan wygasnie i pył opadnie…

   • wszechstronny said

    Do Mizi, wojskowe moga latac bo prawdopodobnie chodzi o pułap na jakim moze leciec, nie mam informacji na jakiej wysokosci jest ta chmura ale jak sie dowiem to napisze.

   • wszechstronny said

    Tak Hjk ma racje bo to prawda, ale tak naprawde nie byloby afery o ta chmure gdyby nie przypadek gdy pewnego razu jeden z samolotow przelatywal przez podobna chmure i wylaczyly sie silniki na chwile i teraz sa zesrani wszyscy i pewnie dlatego nie lataja

   • Zapsa said

    Mi tam zawsze mówiono,że pył wulkaniczny jest zmorą silników samolotów pasażerskich, że może powodować usterki nawet w odstępie czasowym, np.za parę miesięcy,niekoniecznie dzisiaj.
    A w ogóle to czuje siarkę w nadmorskim powietrzu,wyszłam dziś raz,ale cuchnie autentycznie siarką.Pewnie to moja schiza.

   • MIZIA said

    do hjk i wszechstronny – JA SIE WAS NIE PYTAM – TO PYTANIE BYŁO RETORYCZNE – ale wam odpowiem bo pierdoły wypisujecie a nawet wam zródło przedłoże coby było że to nie mizia fantazjuje:

    Silniki w F-18 uszkodzone przez chmurę pyłu
    18 minut temu
    Silniki odrzutowe w myśliwcach F-18 latających w fińskich siłach powietrznych i biorących udział w czwartek w ćwiczeniach zostały „znacznie” uszkodzone przez chmurę pyłu po wybuchu wulkanu na Islandii – poinformowały fińskie siły zbrojne.

    Około 60 proc. europejskiej przestrzeni powietrznej zostało w piątek zamknięte /AFP

    Po powrocie z krótkich misji przeprowadzonych przed zamknięciem przestrzeni powietrznej nad Finlandią, silniki myśliwców amerykańskiej produkcji zostały poddane kontroli i okazało się, że zawierały pył wulkaniczny – poinformowała fińska armia w komunikacie.

    Ze zdjęć zrobionych wewnątrz silników wynika, że „nawet loty na krótkim dystansie w chmurze pyłu mogą uszkodzić silnik samolotu”.

    W silnikach, w których temperatura dochodzi nawet do 1000 stopni Celsjusza, „blokada kanałów wentylacyjnych wywołana stopionym pyłem spowodowała przegrzanie i zniszczenie materiału” – dodała armia w komunikacie. Według niej, „niektóre” silniki będą musiały zostać zdemontowane i naprawione.

    Około 60 proc. europejskiej przestrzeni powietrznej zamknięto w piątek z powodu przesuwającej się po wybuchu wulkanu w Islandii chmury pyłów wulkanicznych, groźnych dla silników odrzutowych i poszycia kadłubów samolotu. Tysiące pasażerów musiało odwołać podróże.

    http://fakty.interia.pl/swiat/news/silniki-w-f-18-uszkodzone-przez-chmure-pylu,1465996

    INTERIA.PL/PAP

   • hjk said

    Sorry Mizia, faktycznie jak samolot wleci w gęsta chmurę pyłu, moze być róznie, tak wiec sie nie obruszaj… A czy u nas jest tak gęsto?

    „pewnego razu jeden z samolotow przelatywal przez podobna chmure i wylaczyly sie silniki na chwile”

    To jest nawet rozsądne, jesli taka chmura nie jest zbyt duza, by wyłączyć silniki, przeleciec na ślizgu i potem je uruchomić, o ile takie coś jest mozliwe. Uniknie się uszkodzeń łopat w wirnikach silników odrzutowców, podobno są tam b. duze obroty, ponad kilkanascie tys/min…

   • asterix said

    Do Zapsa „Tak,podawali w jakichś mediach, że każde mieszkanie na trasie konwoju ma być sprawdzone. Każde.”
    A dokładnie ?

   • MIZIA said

    do hjk -MOZE I BY SIE DAŁO – ALE NA POKŁADZIE BYŁO BY ZE 40 ZAWAŁÓW -pasarzerowie odrazu by wiedzieli ze wszystkie silniki przestały działać – WEŻ POSTAW SIE W TAKIEJ SYTUACJI PASAŻERA

   • Zapsa said

    Asterix – gdybym to ja słyszała to bym media podała ja zwykle to robię.Ale że usłyszałam to od dwóch osób to nie podam źródła,sorry.

   • asterix said

    Do Zapsa zobaczymy jak będzie. A co do tego co pisze MIZIA ws. wyłączenia sieci komórkowych i Internetu to się wkrótce okaże.

   • wszechstronny said

    Do Mizi: napisałem już że różnica pułapów ma znaczenie, ale tylko w momencie gdy chmura jest bardzo wysoko (tak jak teraz). Konstrukcja silników pasażerskich nieco odbiega od wojskowych a ten F-18 to jak sobie na partyzanta wlecial w ta chmure to sie nie dziwie ze silnik wykończył. Generalnie chodzi o to żeby leciec pod chmurą na małym dystansie, albo nad ale w chwili obecnej to raczej niemożliwe bo z tego co wiem to jest ona zawieszona ok 10 km nad ziemia wiec tylko chyba Predatory mogłyby przelecieciec i przywieżc baracka 🙂 Na temat AWACS nie pisze bo sama nazwa wskazuje do czego służą.

 17. Buka said

  Chciałabym zwrócić uwagę na jeszcze pewien istotny wg mnie element,otóż w wywiadach dla prasy p.Kopacz stwierdziła,ze w przypadku pozostałych niezidentyfikowanych osób pozostaje już tylko badanie DNA,tylko ono może dać 100% pewności.Ale czy na pewno? Jakiś czas temu umieściłam tu info,które być może było mało zauważalne wtedy,ale dziś może mieć istotne znaczenie:

  http://www.fsigenetics.com/article/S1872-4973%2809%2900099-4/abstract
  Grupa naukowców izraelskich pod kierownictwem dr. Dana Frumkina z firmy Nucleix wykazała, że badania DNA można sfałszować. Zespołowi z Tel Awiwu udało się sfabrykować próbki śliny i krwi, tak aby wykazywały obecność DNA innej osoby. Wykazano również, że można wytworzyć fałszywe DNA opierając się na znanym profilu DNA, np. przechowywanym w bazie danych i w ten sposób sfałszować dowody rzeczowe podczas śledztwa. Jak twierdzi dr Frumkin, każdy absolwent wydziału biologii może z łatwością dokonać tego rodzaju fałszerstwa. Firma Nucleix opracowała specjalny test mający służyć w badaniach kryminalistycznych, za pomocą którego można będzie odróżniać próbki prawdziwe od sfałszowanych. Badania zostały opublikowane w lipcu ubiegłego roku.(Forencic Science International: Genetics.) Pytanie na ile wiarygodny jest sam test?? 🙂

  • Angie-Poland said

   Faktycznie było głośno na ten temat niedawno.
   Plus- poseł Poncyljusz ostrzega, że rodziny mogą nie odzyskać bliskich zmarłych.
   Wnioski same się nasuwają..

  • Nie wierzę w to. szczególnie jest dla mnie podejrzane to kto to publikuje. Chcą zdyskredytować najbardziej rzetelne dowody w myśl zasady „nie ma prawdy”. owszem, można podrzucić próbki DNA, ale nie sfałszujesz kodu genetycznego!

   • Marslim said

    Nasza technologia jest co najmniej 20 lat do tyłu za technologią unych. Nie wiemy co mogą a czego nie …

  • krzysiek said

   „czy ktoś widział trupa?”

  • Magdalena said

   Znalazlam cos takiego

   http://fantasy777.bloog.pl/id,1860474,index.html#komentarze

   Ten wpis na blogu jest z 16 maja 2007. Nie znam sie na tym, czy mozna cos zakombinowac z data takiego wpisu? No i jak ma sie zdanie „JEDNAK CI DWAJ UZNANI ZA MARWYCH PODNIOSą SIę” z brakiem widocznych cial po wypadku?

   Obwody sie przepalaja 🙂 .
   Jak wpis nic nie wnosi-wykasowac.

 18. kasia said

  Pogrzeb bedzie przelozony? http://wiadomosci.onet.pl/2156169,11,pogrzeb_bedzie_przelozony_to_powazna_alternatywa,item.html

 19. kompresor said

  Obejzalem wersje spowolniona,jest na YT i widze kilka postaci,ale nie wiem kim sa i czyje glosy kaza „ubiwać”, „strieliać”.
  Moze kazali strzelac do tych rzekomych szabrownikow?
  A…moze do ptakow?

  Czekam na zdanie ekspertów co maja ten film i tyle.

 20. kompresor said

  Zapomnialem

  • Mars said

   Ewidentnie słychać nawet w tym spowolnionym nagraniu wulgaryzm Rosjan…
   Samo nagranie jednak ciągle brzmi bardzo autentycznie, po wyczyszczeniu paru szumów na tle głosów z oddali było słychać śpiew ptaków-z tą całkowitą katyńską ciszą tak bym nie przesadzał-mimo że to tak ładnie poetycko brzmi? Chcecie poezje czy prawdę??? i to na „p” i to na „p”….

  • Jaga said

   Mi się wydaje, że słyszę jęki, ale może już mi się zdaje.

  • felicyta said

   http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33058
   „sowieckie sposoby: syreny ręczne !!!!

   „Syreny ręczne” (to nie z pociagu ) na sprężone powietrze,( synchronizowane ze strzałem- do zagłuszania jego odgłosu) w pobliżu samolotu, dlatego takie przerażliwie głośne. Głos syren jest normalny przy każdej katastrofie, dlatego prawdopodobnie „został wykorzystany”. Potem brak syren, wyczerpało się powietrze(?) dlatego słychać same strzały (syreny nie zagłuszają), albo ktoś strzela broniąc się (?) i dlatego słychać strzał nie zagłuszony syreną. Skurwysyny!!!!”

 21. Usuwaja, ale się pojawia. Usuwają po to żeby ludzie mówili „ten film usuwają!” Wojna psychologiczna, nie dajcie się podpuszczać.

  • Julka said

   zgoda, i podkładają nowe głosy paranoicy.

  • Mars said

   Uwaga! Możliwe prawdopodobieństwo wpuszczania w obieg tego samego filmiku z nowymi ścieżkami dźwiękowymi gdzie będą zmienione słowa i głosy w tle ! Dezinformowanie polegające na powielaniu materiału z „minimalnymi” zmianami .

  • krzysiek said

   dają zajęcie opozycji w postaci filmiku itp. wspominków, a w tym czasie np. przepychają ustawy dot. obronności, bankowości, zasobów naturalnych

 22. Angie-Poland said

  http://wyborcza.pl/1,75248,7776267,Kazdy_wpis_na_Twitterze_w_Bibliotece_Kongresu.html

  Teraz to mi ciepło O_o Chyba założę kłódeczkę…

  • hjk said

   O tym mówią oficjalnie, a wszystko inne jest po cichu archiwizowane i to od lat, tak że nie pękaj, ale jak ktoś nie wiedział to faktycznie może być lekki szok…

 23. Praworządny Obywatel NWO said

  Ja jeszcze raz to powtórzę. Zginęła prawie setka ludzi i każdemu jest z tego powodu bardzo przykro. Śmierć dosięga każdego, nawet prezydentów. Dla ateisty to zupełny koniec, wszystkiego. Dla człowieka wierzącego przejście w inny wymiar. Spotkanie z Bogiem, później czyściec i decyzja…
  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  Po chrześcijańsku tyle wystarczy.
  Ale politycznie rozpatrywać to możemy oczywiście w nieskończoność.Jestem trochę przerażony tym co tuataj czytam. Jeden filmik i niektórzy już ruszają na wojnę z Rosją.Tak jak nie widzę samolotu który uderza w Pentagon, tak nie widzę tam ludzi tylko jakieś gałązki i tyle.łatwo można nas zmanipulować. Chyba kiedyś wyrżną nas jak stado owiec, które podąży za tym kto najgłośniej i najradykalniej krzyczy. Ta sytuacja naprawdę jest nie na rękę Rosji. Wiele by pewnie dali żeby się nie wydarzyła. Katyń jest na ustach całego świata, a jeden z najsurowszych krytyków Rosji, który za kilka miesięcy przegrałby z kretesem wybory stał się nagle mężem stanu światowego formatu, stał się równy królom bo spocznie na Wawelu.Ostudźcie trochę głowy. Lech Kaczyński być może był dobrym człowiekiem,ale wiara w to,że jak będziemy pomagali USA napadać na inne kraje to oni nas obronią przed Rosją jest czystą naiwnością, by nie powiedzieć aberracją.Lech Kaczyński napewno nie był takim potworem jakim go przedstwiały media. Jego stosunek do żony w tych upadłych czasach jest nawet wzorowy,ale politycznie jego ocena będzie bardzo surowa. Ten wypadek nie może Wam przesłonić jegop działalności. Polskie nadziek niepodległościowe są ciągle kanalizowane przez partie, które poza retoryką nic prawie nie robią. Z Rosjanami trzeba grać twardo, ale iśc ślepo w objęcia USA i IZraela to gruba przesada. Tyle się na tym blogu naczytałem kto rządzi w USA a teraz mamj wrażenie,że to chyba nie ten blog. Należy sobie przypomnieć jaką to radość wyrażał Lech KAczyński z powodu reaktywowania loży Bnai Brith coś tam coś tam jak mawia posłanka Kruk. To prezydent który tak się odwoływał do II RP nie wiedział,że masoneria była wtedy w Polsce przez władze owej II RP zakazana. Cały czas rządzą nami frakcje KOR. Lech Kaczyński był związany może z tą frakcją najmniej szkodliwą,ale może dośc wybierania mniejszego zła. Wybierzmy w końcu dobrze.A może warto przypomieć,że jestem obywatelem polskim i mam obowiązki polskie.Jeśliby za 20 lat USA poprosiło ś.p. prezydenta żeby namowił własne społeczeństwo do wszczepienia chipów w imię bezpieczeństwa i światowego przywództwa USA to by to zrobił bez skrupółów. Pamiętajcie również,że nie było chyba większego orędownika polskiego uczestnictwa w wojnie w Iraku i w Afganiatnie.Za to historia rozliczy go bardzo surowo. I już zupełnie na koniec. Pomimo dobrej miny do złej gry Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński, króry faktycznie kończy naszą niepodległą panstwowość. Za lat powiedzmy 20 historia będzie bezlitosna. Prezydent dokonał aktu demontażu polskiego państwa. Nawet długopis odmówił wtedy posłuszeństwa.Jak mawiał ks. Bozowski” Nie przypadków. Są tylko znaki”. I do tego jeszcze teraz ten pył z wulkanu, które mogą zdezorganizaować pogrzeb na Wawelu. Same znaki. Gdyby wbrew wszystkim prezydent nie podpisał Traktatu Lisbońskiego, wtedy pierwszy bym powiedziła. Niech po śmierci spocznie na Wawelu, za akt odwagi godzien królów. NIech żyje niepodległa.Nie prawicowa, nie lewicowa, ajuż na pewno nie masońska. NIe żyje Najjaśniejsz Rzecypospolita. A umarli nie zaznają w innym życiu spokoju.

  • Praworządny Obywatel NWO said

   Chciałem napisać: Umarli niech zaznazją w innym życiu spokoju.Przepraszam. Mam nadzieję,że niczego nie wykrakałem.

 24. aga said

 25. Dawid said

  „Warto rozmawiać”: Globalny spisek w sprawie Smoleńska?
  kid2010-04-16, ostatnia aktualizacja 2010-04-16 11:19

  – Mam poczucie, że orszak dygnitarzy służy temu, żeby swoją obecnością zamazać, odsunąć podejrzenie (…). To analogia z Katyniem, historia globalnego kłamstwa, które trwało do 1989 r. I było kłamstwem rosyjskim, brytyjskim, amerykańskim w imię pokoju światowego – mówił w programie „Warto Rozmawiać” TVP o tragedii w Smoleńsku prof. Zdzisław Krasnodębski.

  Fot. Grzegorz Skowronek / AG
  Jan Pospieszalski
  ZOBACZ TAKŻE
  Pospieszalski a seks grupowy (07-07-09, 12:56)
  Dżentelmen Pospieszalski (05-10-08, 11:24)
  Krasnodębski, socjolog z Uniwersytetu w Bremie, działacz pierwszej Solidarności Andrzej Gwiazda i Jan Pośpieszalski w wyemitowanej w czwartek wieczorem audycji mówili o mediach, które przed śmiercią prezydenta nie szczędziły mu słów krytyki, a teraz przedstawiają go wyłącznie z dobrej strony, o swoich uczuciach mówili też ludzie stojący pod Pałacem Prezydenckim

  Więcej… http://wyborcza.pl/1,75478,7778019,_Warto_rozmawiac___Globalny_spisek_w_sprawie_Smolenska_.html#ixzz0lFtusohc

 26. Magda said

  wklejam komentarz z innego forum
  ignacy: To jest prymitywny zamach stanu.

  I zdaje się , że POstkomunitom i KGB nie uda się jednak tego zatuszować . Zrobili to w stylu WTC ale na mniejszą skalę to- „tak nieprawdopodobne , że niemożliwe, widzę ale nie chcę w to uwierzyć” nie działa. Tusk i ministrowie odpowiedzialni za bezpieczeństwo narodu już za samo to , że do tego doszło powinien być już aresztowany. To jest ZAMACH STANU !Dzisiaj jest potrzebny Stan Wojenny i przejęcie władzy przez Wojsko Polskie i PiS.
  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33058

  i dodam od siebie,że nie słyszałam o tym,aby toczące się śledztwo było prowadzone w kierunku jakiegokolwiek zamachu,choćby terrorystycznego,a przecież na pokładzie oprócz politycznych vipów byli także wojskowi.Polska ma swoje wojska w Iraku i w Afganistanie.Mało tego były wcześniej doniesienia o pogróżkach ze strony jakiś „terrorystów” (nie pamiętam dokładnie kiedy to było,ale mówiło się,że Polska jest na celowniku)

  • Taka Tam... said

   bo monopol na uzywanie slowa terrorysta i wskazywanie kto nim jest ma USA i Izrael, no i moze jeszcze Rosja. A my… co my tam mozemy wiedziec o terroryzmie… U nas sa wypadki, a u nich terroryzm.

  • Praworządny Obywatel NWO said

   Zrobili to w stylu WTC piszesz Marta. A czy ś.p prezydent nie był największym sojusznikiem tych co ukartowali ten spisek z atakami na WTC? Popatrzcie ile szczątków pozostało z samolotu po tej katastrofie, a ile po uderzeniu w Pentagon.Lech Kaczyński musiał wiedzieć kto stał za atakami z 9/11,albo był naiwny jak dziecko. Jedna i druga mozliwość dyskwalifikuje Go jako polityka,ale niech dobry Bóg wybacze prezydentowi jego grzechy i przyjmie Go do siebie.Innych również.

   • Magda said

    pierwsza część mojego wpisu była cytatem,moje dywagacje są poniżej

   • Mars said

    Słuszna uwaga. Tak naprawdę elity mają wewnętrzne konflikty i sprzeczne interesy również między sobą . Trzymają się „razem” tylko w sensie wypełniania kolejnych planów zadanych od kogoś(czegoś) na samym szczycie tej piramidy . Oni są wrogami również we własnym środowisku i mają ku temu słuszne powody by nie czuć się bezpiecznie, wielu z nich na swoich stanowiskach nie wie nawet dla kogo tak naprawdę pracuje i jaka jest ich faktyczna rola .

  • Dawid said

   Takie gdybania

   Jesli zrobili to w stylu z WTC to musza znalez jakis winnych. Byc moze zrzuca to na Bialorus lu inna organizacie typu Al-Kaida. Jesl zrzuca to na Bialorus to moze dojsc do obalenia Lukaszenki i wprowadzenia tam demokracji. Jesli zdecyduja sie znalezc winnych w szeegach Al -Kaida to bedzie to ‚wieczna’ wojna z terroryzmem. Welcome to NWO!
   ===================
   od pb: repertuar ‚wyjasnien’ jest duzy: terroryzm, wypadek, friendly fire (pomylka w strzelaniu), samobojstwo… uny maja podreczniki pt „special operations” (dzialania specjalne) na te rzeczy

 27. andre said

  z info tel z rozmowy z kolega z Bialegostoku
  dworce kolejowy i autobusowy zamknięte w Białymstoku z powodu awarii cystern z propanem butanem.
  Wg info lokalnego radia – WIELKI CHAOS

 28. Magda said

  To, nad czym będą ciężko pracować światowi eksperci, nie jest tajemnicą dla prof. dr. inż. Ryszarda H. Kozłowskiego z Politechniki Krakowskiej. Jak podkreślił w rozmowie z “Naszym Dziennikiem”, o złożach gazu ziemnego, także tych w łupkach, pierwszy raz usłyszał w 1985 r., kiedy prof. dr inż. Julian Sokołowski prezentował wyniki kilkunastoletnich badań geologicznych. Już wtedy naukowiec ten wskazał rejony oraz warstwy geologiczne, w których występują na terenie Polski takie bogactwa przyrodnicze, jak: gaz (także łupkowy), ropa naftowa czy wody geotermalne. – Cały obszar Polski, począwszy od południa kraju, po rejony położone głęboko w Bałtyku, to obszar, który już wtedy nazwaliśmy “gazo-ropo-geotermalnonośny”. Wiemy dokładnie, gdzie i w jakich strukturach szukać tych złóż. Wielokrotnie informowaliśmy rządy różnych opcji o tych wynikach. Bez skutku – podkreślił prof. Kozłowski. – Wszystko można zrobić we własnym zakresie. Mamy polską myśl techniczną, ale mamy też marnych polityków i to jest nasze nieszczęście – twierdzi Kozłowski. W jego ocenie, rozpoczynające się poszukiwania gazu w Polsce, prowadzone głównie przez firmy zagraniczne, to nie najlepsze rozwiązanie. Prawo geologiczne daje bowiem podmiotom posiadającym koncesję na poszukiwania surowca prawo pierwszeństwa w procesie jego wydobywania. Według prof. Kozłowskiego, efekt może być taki, że tanio wydobywany na terenie naszego kraju gaz łupkowy będzie sprzedawany po cenach porównywalnych z “importowymi”, a pieniądze – zamiast pozostawać w Polsce – będą trafiać do zagranicznych inwestorów.
  fragment z wpisu nr 622 ze str.
  http://jacquesgrandguignol.pl/zlikwidowano-opozycje-w-polsce-kolejny-transport-do-katynia#comments

  • Jose said

   http://www.rp.pl/artykul/461351_Krasnodebski__Juz_nie_przeszkadza.html

   „Grubej kreski nie będzie

   A od tych, którzy przy Nim stali i pozostali, wymaga się, by milczeli, by odkreślili przeszłość grubą kreską, by się pojednali, by nie zakłócali atmosfery żałoby. Ale ich – naszym – obowiązkiem wobec Niego i Nich jest mówić. Grubej kreski tym razem nie będzie.

   I wy miejcie odwagę, pozostańcie sobą. Już zaczęliście dzielić łupy i dobierać się do szaf. Zróbcie kolejne „Szkło kontaktowe”, wyśmiejcie tę śmierć, wypijcie małpki. Zaproście Palikota i Niesiołowskiego. Krzyczcie: „cham” i „dureń”, i „były prezydent Lech Kaczyński”. Wyśmiewajcie i drwijcie. Bądźcie sobą. Gardzę wami. Jestem dumny, że Go znałem.”
   _____________________________________________________________

   Media będą „orać” temat do bólu. Na razie mamy szopkę żałobną pt” bądźmy razem”, „pojednajmy się” czy coś takiego. Jeszcze przez jakiś czas będą grać na emocjach, robić sieczkę z mózgu pseudo-patriotycznymi frazesami. Oby jak najdalej od istoty głównego tematu.
   Jak opadnie pierwszy kurz, nagle polecą czyjeś tyłki ze stołków za zaniedbania, brak kompetencji. Nowe komisje śledcze do zbadania spraw pseudo-ważnych wyrosną jak grzyby po deszczu, bo oczywiście kogo obchodzi w tym momencie finalizowanie dochodzenia w sprawie jakiegoś tam księdza. J.Popiełuszki, jakiegoś „Ryśka” co grał na automatach. I jeszcze te aneksy WSI? Co to jest aneks i ki cholera ta cała WSI. Coś z rolnikami chyba.

   Temat musi być i będzie. Gawiedź ma wytrzeszczać gały w telewizor a nie zadawać pytania.

  • Buka said

   W jednym z programów były dowódca Gromu,ostatnio mocno ścierający się z Polko-niestety wyleciało mi z głowy jego nazwisko zdradzał widzom,że Sikorski musiał dłuugo ZABIEGAĆ o pomoc Amerykanów przy wydobywaniu tych złóż..i zapewne ludzie tak myślą,że nasza myśl tech.jest do d…,przeciez jak wiadomo Polacy to takie mocno pierwotne plemię:)

 29. andre said

  chmurki nad Europą — wg mnie amatora – chyba można latać:
  http://www.sat24.com/

 30. Angie-Poland said

  http://staryw.blogspot.com/2010/04/czterdzieesci-szesci-po-metra.html

 31. Julka said

  Czerwona róża to symbol miłości albo śmierci. Czy to chciał przed miesiącem zakomunikować gość w jarmułce?
  http://www.se.pl/multimedia/galeria/38274/nieudany-zamach-na-kaczynskiego/

  Można też wpisać w google „nieudany zamach na Kaczyńskiego”

 32. gostek said

  Przebywam przejsciowo w Skandynawii i nie ma sladu zadnego smogu na niebie.Jest piekna sloneczna pogoda z normalnymi chmurami.Podobnie bylo wczoraj,spedzilam caly dzien na zewnatrz.Za to rano spadl snieg.Nic dziwnego nie nie dzieje na niebie,natomiast w gazetach jest zablokowane czytanie komentarzy pod artykulami o smogu.Widac ludzie pisza co widza.Czy ktos moze zrrzucic zdjecia z google earth z tym niby smogiem?

  • Filip said

   No właśnie o co do hu.a znów chodzi ? Co tym razem ktoś kombinuje ? Chyba że ten pył jest niewidzialny ale chyba nie bo jak pokazują zdjecia tej rzekomej chmury pyłu to jest to masa widzialna jako „wał chmur”. O co kaman ??? Jaki jest prawdziwy powód wstrzymania lotów samolotów ? Promieniowanie kosmiczne spowodowane rozbłyskiem na słońcu ? Czy może cos innego ?

   • navajo888 said

    Filip ,a nie przyszło ci do głowy że powoli zbliża się wielki koniec ???

 33. andre said

  The Wall Street Journal z 8 kwietnia 2010 roku – to znaczy z następnego dnia po wizycie Putina i Tuska w Katyniu.
  (w wolnym tlumaczeniu)
  „Cały gazowy przemysł Polski i specjalny przedstawiciel USA ds. energetyki zebrali się na konferencję na temat gazu łupkowego sponsorowanej przez Chevron, ExxonMobil i Halliburton. Gazowi giganci z USA rozpoczną badawcze odwierty gazu łupkowego w Polsce w ciągu najbliższych kilku tygodni. W razie ich sukcesu energetyka Polski, jej problemy ekologiczne, a nawet polityka zagraniczna mogą się całkowicie zmienić.”

  MĄDRY NIECH MYŚLI

 34. Angie-Poland said

  Patrzcie jak sobie kpią….”absurdalne teorie”…
  http://www.se.pl/wydarzenia/ciekawostki/teorie-spiskowe-na-temat-smolenska-rosjanie-klamia_136586.html?p=1

  • Marslim said

   No jak Super Express podaje, że teorie spiskowe są absurdalne to tylko mnie utwierdza, ze coś jest na rzeczy. Przecież to SE zawsze ferował niedorzeczne artykuły a tym razem na odwrót?
   ==================
   od pb: „spal” w przygotowaniu wlasnie na taka okazje?

 35. Praworządny Obywatel NWO said

  Ja miałbym pytanie z innej beczki. U mnie na niebie od czasu tej katastrofy nie było nawet jednego chemtrials.Czyżby na czas żałoby zaprzestano akcji oprysków nad Polską. Może się boją,że w ten szczególny czas ludzie zaczęli by zwracać uwagę na te dziwne wzory na niebie dopatrując się jakichś znaków Bożych. Często przecież chemtrials układają się w krzyż. Do tej pory ludzie to ignorowali,ale teraz może zaczęli by zwracać na to uwagę. A jak u koleżeństwa, są smugi chemiczne na niebie?

  • Magda said

   u mnie dzisiaj piękna pogoda,ale od soboty praktycznie nie było dnia,żeby nie lało,
   niemniej jednak na tych niewielkich przebłyskach błękitnego nieba smug nie widziałam

  • Jaga said

   To prawda, samoloty przestały latać. Nie ma chemtralii, ale nie mamy się co martwić będzie chmura wulkaniczna jedna a potem druga. Musi się dziać. Ciekawe w którym miejscu zacznie opadać. WHO twierdzi, że jest toksyczna…czemu przecież to pyły wulkaniczne? Nasi eksperci twierdzą, że nie mamy się czego obawiać…a może jednak mamy, może zrobi się toksyczna…

  • Zapsa said

   W Trójmieście zachmurzenie,ale wczesniej jak jeszcze było słońce – smugi nadal były,jak wcześniej.Teraz całe niebo zasnute jakąś mgiełką i na tym tle deszczowe cumulusy.

  • Taka Tam... said

   u mnie tez nie bylo smug (wielkopolska), w miare ladna pogoda byla w ciagu ostatnich dni

  • Praworządny Obywatel NWO said

   To już nieaktualne co napisałem o chemtrials. Przez dwie godziny zapaskudzili niebo na cacy. Duża część nieba zakryta tą dziwną mgiełką. Idą po bandzie, bo przecież z tego co czytałem polska przestrzeń powietrzna jest zamknięta z powodu wulkanicznych pyłów. Z jakich lotnisk te psubraty latają, bo w całej Europie samoloty są uziemione z powodu tego wulkanu?

   • Zapsa said

    W 3mieście wyjszło słońce, po mgiełce nie ma śladu,są tylko cumulusy.

 36. hjk said

  (Dz 5,34, n.)
  Pewien faryzeusz, imieniem Gamaliel, uczony w Prawie i poważany przez cały lud, kazał na chwilę usunąć Apostołów i zabrał głos w Radzie: Mężowie izraelscy – przemówił do nich – zastanówcie się dobrze, co macie uczynić z tymi ludźmi. Bo niedawno temu wystąpił Teodas, podając się za kogoś niezwykłego. Przyłączyło się do niego około czterystu ludzi, został on zabity, a wszyscy jego zwolennicy zostali rozproszeni i ślad po nich zaginął. Potem podczas spisu ludności wystąpił Judasz Galilejczyk i pociągnął lud za sobą. Zginął sam i wszyscy jego zwolennicy zostali rozproszeni. Więc i teraz wam mówię: Odstąpcie od tych ludzi i puśćcie ich. Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem. Usłuchali go.

 37. hjk said

  http://wiadomosci.onet.pl/1607882,2678,1,kioskart.html
  13 tajemniczych katastrof

  Katastrofa lotnicza w Smoleńsku, w której śmierć poniosła polska elita, nie była pierwszą tego typu tragedią w historii

  W takich wypadkach zginęło wielu ważnych polityków na całym świecie. Duża część tych katastrof wydarzyła się w tajemniczych okolicznościach.

  • Julka said

   Autor chce ci pokazać, że nie ma o co kopii kruszyć i snuć teorii spiskowych. Najlepiej pojednajmy się wszyscy ze wszystkimi i zajmijmy się swoimi sprawami. Starsi i mądrzejsi zajmą się resztą. Ty też chcesz to powiedzieć?

 38. hjk said

  http://www.onet.tv/wine-ponosza-konkretni-ludzie,6599651,1,klip.html#

  • grypa666 said

   od pb: hypki mowi o wielu czynnikach ludzkich i technicznych = a bezpieczenstwo i ochrona rzadu nie nawalila najwiecej?

 39. Magda said

  http://www.flightradar24.com/

  • czytelniczka said

   Nie działa:/ przez anonymausa też…

   • Magda said

    u mnie działa,ale tak jakoś dziwnie ,nie podaje opisów
    ============
    od pb: dziala przez Start Page (prawy dolny margines bloga), nie dziala przez Firefox

   • Taka Tam... said

    jest komunikat ze serwer przeciazony za duzo ludzi oglada strone, czy cos w tym stylu.

 40. WHO przestrzega przed pyłem wulkanicznym

  Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) jest zdania, że Europejczycy powinni starać się pozostawać w domach, jeśli pył wulkaniczny znad Islandii zacznie opadać na ziemię.

  Rzecznik WHO David Epstein przyznał, że organizacja nie wie, jakie są konkretne zagrożenia zdrowotne, powodowane przez chmurę pyłu wulkanicznego.

  Podkreślił jednak, że mikroskopowej wielkości drobiny popiołu są potencjalnie niebezpieczne, jeśli zaczną osiadać, ponieważ mogą powodować u ludzi problemy z układem oddechowym. Grupą zwiększonego ryzyka są cierpiący na astmę i inne choroby układu oddechowego.

  Epstein zapewnił, że WHO uważnie monitoruje sytuację.

  • Angie-Poland said

   W ostatnie zdanie wierzę..

  • krzysiek said

   a jakie to wyręczenie geo-inżynierów atmosfery; zaoszczędzone na chemtrailsach pieniążki można przekazać na jakiś charytatywny cel.

  • Jaga said

   Taką odpowiedź znalazłam na onecie, ale juz jej nie widzę.

   omen30 dzisiaj, 13:22
   Przez ostatnie lata w związku z zagrożeniami wybuchów wulkanów uwaga kierowała się głównie na czynne wulkany. Uważa się przecież, że to właśnie one mogły przyczynić się do zagłady dinozaurów, toteż aby ustrzec Ziemię przed kolejnym kataklizmem szykuje się programy mające monitorować zbliżające się na naszej planecie wielkie erupcje. Mimo to uważa się, że do wulkanicznej giga katastrofy na pewno dojdzie w czasie trwania naszego życia,. Tymczasem gigantyczna chmura pyłu wulkanicznego spowodowałaby trawiące całe dekady zamieszanie.

   Do pewnego czasu obawy o tego typu wydarzenia pozostawały w głównej mierze sferą spekulacji. Jednak w czasie ostatniej dekady naukowcy odkryli prawdziwe zagrożenia mające źródło we wnętrzu ziemi. Dla przykładu, nasze ziemia może wkrótce spodziewać kilkunastu mega erupcji. Ale nie panikujmy – geologowie różnią się znacznie od nas jeżeli chodzi o poczucie czasu. Kiedy mówią `wkrótce’ chodzi im zwykle o 10.000 lat. Gdzieś wśród owych obaw znajduje się strach przez niszczycielską chmurą pyłu, która pokryje nas niczym śnieżny puch. Oczywiście przybycie jej w nasze sąsiedztwo zająć może wiele lat, jednak i tak myśl o niej przyprawia o szybsze bicie serca.

   Strach przed niebezpieczeństwem z ziemi należy do najstarszych obsesji ludzkości. Z położenia gwiazd i planet starożytni potrafili wyczytać wszystko – od losu królów, po wylewy Nilu. Szczególnie złą sławą cieszyły się komety będące zapowiedzią nieszczęść. Wraz z tym, jak astronomowie gromadzili coraz więcej wiedzy, zaczęły zanikać także przesądy związane ze zjawiskami astronomicznymi. Mimo to patrzenie na wszechświat przez wielkie teleskopy wcale nie umniejszyło liczby obaw. Jeśli bowiem Słońce okrąża Drogę Mleczną co 250 milionów lat, nasze otoczenie może się z czasem radykalnie zmieniać. Wraz z naszą wędrówką po galaktyce natknąć się możemy na raczej nieprzyjazne sąsiedztwo w postaci miejsc, gdzie rodzą się gwiazdy lub obszarów na których doszło do wybuchu gigantycznej gwiazdy. Nie mniejszym zagrożeniem jest czarna dziura. Choć brzmi to strasznie, nie jest to aż tak bardzo prawdopodobne – nie jesteśmy obecnie w sąsiedztwie supernowej, ani też nie zbliżamy się do czarnej dziury. Mimo to dziś już jesteśmy świadomi, że takie zagrożenia istnieją.

   Jednym z największych problemów w zrozumieniu naszej ziemskiej egzystencji jest to, że nie mamy żadnego wpływu na nasza planetę. Geologowie nie znają dokładnie najbliższych dat wybuchów wulkanów, nie mówiąc już o mega eksplozjach . Zwykle największym problemem jest odgadnięcie czasu , jaki dzieli nas od nieuchronnej zagłady. Zwyczajny większy punkt w topografii gruntu może być nic nie znaczącym wygasłym wulkanem lub niezwykle niebezpiecznym. W wyniku ustalania tych miejsc naukowcy zaczęli stosować technikę zwaną geometrią, jednakże atmosferyczne zaburzenia sprawiały zawsze wiele kłopotów, wskutek czego w 1989 roku wystrzelono satelitę Vulcanos, którego zadaniem było wykonywanie zdjęć powierzchni ziemi i śledzenie tego, w jaki sposób zmieniają położenie jeziora lawy na przestrzeni czterech lat. Następnie komputery rozpoczynały kalkulowanie czasu jaki pozostał do erupcji z większą dokładnością, niż to robiono wcześniej.

   Oprócz ruchu wprzód i w tył spowodowanego orbitowaniem Słońca przez Ziemię, Vulcanos wykrył kolejny ruch powodowany przez samo jądro ziemi. Wulkany, jak i inne góry na naszej Planecie znajdują się w ciągłym ruchu w okół jądra galaktyki. Każda podąża swoją unikalną ścieżką. Każdego roku Wulkany pokonują 5 cm, zaś inne trochę mniej lub więcej.

   Przeczesując dane z Vulcanosa, geologowie Bob Vulcano i Joan Craterpen z Laboratorium Wulkanicznego NASA doszli do wniosku, że być może najbardziej interesujące najbliższe nam erupcje wydarzą się na Islandi. Podczas gdy inne wciąż uśpione będą poruszały się swym powolnym rytmem, dwaj geologowie odkryli 1200 innych miejsc, które stały w miejscu. Były one jak stojące przy drodze światła i zmierzały ku temu aby porazic nas czerwonym swiatłem.

   Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki i śledząc poprzedni ruch wulkanów doszli oni do wniosku, że w czasie minionych 10 milionów lat żaden wulkan nie stał się tak niebezpieczny jak w chwili obecnej największe wulkany Islandii. Średnia odległość między nimi wynosi 7 km. Bob Vulcano i Joan Craterpen zajrzeli także w przyszłość.

   Craterpen mówił, że w ciągu najbliższych 100 lat w całkiem bliskim sąsiedztwie znajdzie się wulkan na Islandii który pokryje popiołem ziemię i zakryje słońce na 25.000 lat.

   – Mówiono, że taka sytuacja mogłaby wpłynąć na całe życie naszej planety spadnie na nas deszcz lawy niczym gwiezdny deszcz komet. Innymi słowy – byłoby po nas.

   W latach 80-tych naukowcy rozpatrywali hipotezę dotyczącą Super wulkanu – towarzysza naszej planety , który co ok. 32 miliony lat powoduje zakłócenia w ruchu obrotowym ziemi zsyłając na Ziemię deszcz śmierci. Co roku geologowie natrafiają na ślad tej super erupcji i dziś mało kto wierzy wśród geologów wulkanologów sejsmologów że w najbliższych miesiącach nie będziemy mieć powtórki z rozrywki. W danych Boba Vulcano znalazło się jednak miejsce dla innego Super-wulkanu, a mianowicie całego Yellowstone. Dziś wyglądająca zupełnie zwyczajnie. Zycie płynie sobie tam spokojnie, niedźwiedzie hasają, a w tym przypadku obliczenia są bardzo dokładne, już w wkrótce cały park może wyparować

   Oprócz czynnych wulkanów w naszym sąsiedztwie istnieje wiele innych uśpionych obiektów, które mimo że są ledwie dostrzegalne mogą mieć na nas zgubny wpływ. Brązowe stożki – wielkie wulkany, aby utrzymać swój ciężar muszą być ostygłe natomiast temperatura lawy z czasem topi ten stożek a wybuch staje się trudny do wykrycia. Choć brązowe stożki mają masę równą raczej stali niż puchu, po wejściu w do nich lawy mogą zadziałać równie destrukcyjnie jak wybuch atomowy..

   Zwykliśmy także myśleć, że jesteśmy bezpieczni. To zresztą prawda. Lecz w przypadku super erupcji nie mamy żadnych szans, jeśli przeżyjemy zabije nas nuklearna zima.

   Przestrzeń pomiędzy wulkanami wypełnia głównie płynna lawa, której towarzyszy niewyobrażalne ciśnienie, kilka nieszczelności powłoce ziemi i nasza atmosfera może zupełnie przestać nadawać się do życia.

   Wraz z tym, jak naukowcy uzyskali dostęp do nowych sejsmografów, w tym tego na Islandii stworzyli prowizoryczną mapę naszego wulkanicznego zagrozenia. Wydaje się, że przez ostatnie kilka milionów lat dryfujemy w czymś, co nazwać można wulkaniczną cichą przestrzenią, ale ten szczęśliwy stan może się kiedyś skończyć. Najmiejsza nieszczelność w powłoce ziemi może spowodować Super erupcję.

   Przy obecnej prędkości lawy pod powierzchnią Islandii już to nastepuje. Co więcej, podobne lecz dużo większe erupcje mogą powodować kolejne, co zwiększa prawdopodobieństwo wcześniejszej zagłady. Jak jest naprawdę, nikt jednak nie wie.

   Nie wiemy, jak gęsta będzie ta chmura aż do czasu, gdy spadnie na nas – mówi Gary Lavos – astronom z University of Alabama. Jest on autorem jednego z pierwszych modeli ukazujących, co może się stać, jeśli nasza ziemia nagle eksploduje tysiącami wulkanów. Według niego wiatr powinien rozprzestrzenić gaz i pył na całą Ziemię, Szczególnie szkodliwy wpływ miałoby to na ziemski klimat. Jeśli śmiercionośny obłok byłby odpowiednio gęsty, atomy węgla mogłyby dostać się do atmosfery i wejść w reakcję z tlenem, pozbawiając nas życiodajnych gazów.

   Obłok mógłby także sprawić, że stalibyśmy się mniej odporni na promienie kosmiczne przesuwając granice heliosfery tuż poza orbitę Jowisza. Przez taką osłonę przedostawałoby się coraz więcej z nich. Jedyną linią obrony Ziemi stałoby się nieskuteczne własne pole magnetyczne.

   Gwałtowny wzrost promieniowania kosmicznego miałby co najmniej złe skutki. Wiadomo, że promienie powodują straty w elektronicznych systemach satelitów, jak i zagrażają zdrowiu astronautów. Gdy promieniowanie kosmiczne zderza się z atomami w atmosferze, powoduje deszcz promieni gamma. Obecnie podobny rodzaj promieniowania, które powodują kosmiczne promienie jest jednym z największych źródeł promieniotwórczości. Nie wiadomo jaki wpływ na organizmy żywe miałoby zwielokrotnienie obecnej naturalnej dawki.

   Czy zatem da się przeżyć spotkanie z zaczynającą się aktywnością wulkaniczną Islandii? Trudno powiedzieć, ale Ziemia być może już raz przeszła przez coś podobnego. Jeśli miało to miejsce w ciągu ostatnich 100.000 być może kiedyś będzie się udało odtworzyć panujące wówczas warunki z pozostałości na biegunach. Być może i życie musiało w przeszłości zmierzyć się z takim zagrożeniem.

   Mimo wszystko wulkaniczna prognoza pogody nie jest sprzyjająca. Mówiąc prawdę każdy skrawek ziemi wypełniają zapowiedzi zbliżającej się katastrofy – od trzęsień ziemi, po wulkany i wybuchy super nowych . Za kilka lat Islandia wypali się niczym gwiazda, i jeśli któryś z naszych przodków przetrwa tę katastrofę, może ujrzeć jeszcze jedną – zderzenie Drogi Mlecznej z galaktyką Andromedy, którego efektów nie zna nikt.

 41. in said

  http://www.gadu-gadu.pl/5460604459348441361/wyjasnianie-przyczyn-tragedii-potrwa-rok

  Niemieccy eksperci: wyjasnianie przyczyn moze potrwac caly rok.

  „…Nigdy nie ufaj informacjom zebranym w ciągu pierwszego dnia – tak brzmi stara zasada stosowana przez ekspertów zajmujących się wypadkami lotniczymi…”

 42. giaci said

  http://niepoprawni.pl/blog/164/49-sekunda-nie-zabijajcie-nas

 43. krzysiek said

  (komentarz znajomego z naszej-klasy)

  Zaledwie kilka pytań bez odpowiedzi które powstały na prośbę znajomej.

  Spójrzmy na to trzeźwo i sami przemyślmy.

  W Rosji były zamachy w metrze i jest nagonka na terrorystów. Wszystko co tam strzela i wybucha to terroryści.
  Spada nasz najważniejszy samolot i jest cicho! Nikt od soboty nie wymienił magicznego słowa zamach!
  W tym czasie media urabiają nas, jaki to „sowiet” jest kochany!
  Dlaczego nagle tak nas kochają?

  Dlaczego? Pytań są dziesiątki!

  Dlaczego najwyższych przedstawicieli naszego Państwa nie oczekiwano z należytym szacunkiem w gronie licznej delegacji rosyjskiej.

  Dlaczego nie było kamer z przekazem na żywo.

  Dlaczego dziennikarzy Polskich skierowano do Katynia i nie pozwolono filmować przylotu.

  Dlaczego aresztowano reportera TVP który całkiem przypadkowo był blisko katastrofy i skonfiskowano mu sprzęt oraz próbowano odebrać taśmy.

  Dlaczego cywilom, znajdującym się w okolicy konfiskowano aparaty, telefony i kamery.

  Dlaczego w pierwszym odruchu nie pozwolono ludziom wejść na teren katastrofy, by pomagać rannym.

  Dlaczego policja rosyjska zamiast poszukiwać rannych, rozganiała cywili i uniemożliwiała wejście na teren katastrofy ludziom chcącym nieść pomoc.

  Dlaczego w pierwszych doniesieniach mówiono o wybuchu paliwa.

  Dlaczego w pierwszych doniesieniach mówiono o trzech ocalałych.

  Dlaczego chwilę po upadku i wejściu pierwszych wojskowych słychać cztery strzały, a cywile uciekają w popłochu. http://www.youtube.com/watch?v=AZ5Vjjozt3I

  Dlaczego natychmiast po katastrofie były sprzeczne komunikaty że nikt nie przeżył.

  Dlaczego wszyscy najważniejsi dowódcy wojsk, byli na pokładzie jednego samolotu z głową Państwa.

  Dlaczego szczątki samolotu są wszędzie na bokach jak po rozerwaniu w potężnej eksplozji.

  Dlaczego nie relacjonuje się na bieżąco akcji w Smoleńsku, a reporterzy nie są wpuszczani za bramę.

  Dlaczego brak śladów uderzenia 43-ech ton o ziemię.

  Dlaczego ciała są porozrywane na strzępy, kiedy katastrofa powinna wyglądać jak ślizg po mokrej trawie.

  Dlaczego mgła pojawiła się tylko na 30 min w trakcie lądowania samolotu.

  Dlaczego przed zbadaniem zapisu czarnych skrzynek próbuje się obarczyć winą pilotów.

  Dlaczego przed zbadaniem czarnych skrzynek wykluczono awarie samolotu.

  Dlaczego czarne skrzynki badają Rosjanie.

  Dlaczego nie ma sekcji zwłok ofiar a w szczególności Prezydenta.

  Dlaczego zwłoki są transportowane do Moskwy, a nie od razu do kraju.

  itd itp lista pytań jest długa tylko nie ma kogo pytać! Wszyscy kłamią!?!

  • andre said

   POTRZEBNA JEST WSPÓŁPRACA WIELU OSÓB – OPINIE – LOGIKA ZDERZANA.
   OBEJRZAŁEM DWA FILMY (MOŻNE JEST ICH WIĘCEJ)
   POLSKI(SłAWKA WIŚNIEWSKIEGO)
   ROSYJSKI(TEN ZE STRZAŁAMI)
   PRZELECIAŁO MI GDZIEŚ W NECIE ŻE SĄ KRĘCONE Z DWÓCH(PRZECIWLEGŁYCH ) STRON.
   NA TYCH FILMACH KONARY DRZEW (POŁAMANE GAŁĘZIE etc) WSKAZUJĄ ŻE SAMOLOT PORUSZAŁ SIĘ TOREM ZGODNYM Z RUCHEM OPERATORÓW KAMER— I TU NIE-ROZUMIEM (LUB TO MÓJ BŁĄD W ANALIZIE).
   OBAJ ZBLIŻALI SIĘ Z PRZECIWLEGŁYCH KOŃCÓW.
   U JEDNEGO Z NICH POWINNY BYĆ WIEC POŁAMANE DRZEWA ZGODNIE Z Z KIERUNKIEM JEGO RUCHU- A U DRUGIEGO DRZEWA(POŁAMANE) POWINNY UKŁADAĆ SIĘ PRZECIWNIE DO RUCHU KAMERY.
   POTRZEBA BYŁA BY MAPKA TERENU Z ZAZNACZONA (MOŻE NAWET HIPOTETYCZNA DROGA TYCH DWÓCH KAMERZYSTÓW Z NANIESIONYMI POZOSTAŁOŚCIAMI SAMOLOTU.
   SPRÓBUJMY ZROBIĆ TAKA ANALIZĘ WSPÓLNIE BO JAK NA RAZIE TO NAPRAWDĘ JEST SZUM MEDIALNY.
   I TYLKO WOLNA SPOŁECZNOŚĆ INTERNETOWA MOŻNE PRZEDSTAWIĆ NA PODSTAWIE ANALIZ FILÓW TRAJEKTORIE KOŃCOWEGO LOTU I WSKAZAĆ CO JEST MANIPULACJĄ.
   =================
   od pb: mamy na stronie „zdjecia ze smolenska” mozaike zdjec z aero-fotka lokalizujaca kazde zdjecie i kierunek fotografowania = moze pomoze?

 44. Zapsa said

  Przed chwilą była konferencja z Wojewodą Małopolskim:
  -w ndz.zakaz handlu i podawania alkoholu i jego spożywania(chyba tylko w Krakowie);

  A pierdnąć można czy to też stanowi zagrożenia dla towarzysza Baraka?

  W TVP info mają dziś jakies problemy z łącznością.
  Poza tym podali że tylko niektóre lotniska Holandii czy Belgii są zamknięte,nie mówili nic o Skandynawii.Zastanawiające,czemu w Polsce zamknęli wszystkie.
  Poza tym już pokazują „ekspertów” od chmurki,którzy to napomykają o zagrożeniu,jakie pył wulkaniczny stanowi dla nas jeśli zejdzie ponieżej pułapu chmur.Za chwilę sie okaże że nam szykuja niespodziankę w postaci bonusu z nieba – tak na ogłupienie,żeby nam się dobrze współpracowało ze służbami bezpieczeństwa.
  Niesamowite,że 80% konferencji poświęcono na szczegółowy opis sarkofagu: bo taki piękny prosty i zrobiony z alabastru,ma tyle i tyle szerokości,a podłoga jest z marmuru,a ściany były myte specjalnymi płynami.Czyli jak zwykle media szaleją z debilnymi info.

  „Za bezpieczeństwo ludzi nikt że tak powiem odpowiedzialności nie weźmie” – cytat dnia.

  • kompresor said

   Mimo wszystko to nic z opisami rzekomego sarkofagu Cheopsa.
   No, na Wawelu piramidy nie postawi.

  • hjk said

   a tak w ogóle dzis dziwna pogoda – spałby człowiek cały dzień z wyjątkową przyjemnoscią, coś takiego zdarza się raz na kilka/-naście miesięcy, jakaś burza idzie chyba, pierwsza wiosenna…
   ===============
   od pb: czym was spryskali?

  • Zapsa said

   Pod koniec konferencji wojewoda zdementował plotki,jakoby sieć w niedzielę miała zostać wyłączona.I powiedział coś mniej więcej „mili państwo sieć wyłącza się w sytuacjach,o jakich nawet nie wypada mówić mi,jak mogliście pomyśleć że zostanie wyłączona.”
   I jeszcze kilkakrotnie dodawał,że jego obowiązki kończą się z momentem gdy ostatnia głowa państwa opuści lotnisko.
   Potem znów w studiu tvp info puścili wypowiedź alergologa który przestrzegał o skutkach pyłu itd.Tak że o ile wczorej nic nie mówili, o tyle dzisiaj wykorzystują chmurkę by nas troszeczkę postraszyć.
   Poza tym w studio dyskusja na temat tego, jak posadzić Obamę i prezydenta Rosji,w co powinni być ubrani żałobnicy.
   Info od ziomka: pistolec BORowca znaleźli 4 m pod ziemią. Nie wiem skąd ziomek wziął info ale jest dziwne.

   • MIZIA said

    JUTRO ZACZNA PISAĆ I TRĄBIĆ W TV – ŻE CHMURA KTÓRA WŁAŚNIE BEDZIE NAJWIĘKSZA NAD POLSKĄ – W NIEDZIELE -JEST TOKSYCZNA I MOZE ZASZKODZIĆ ZDROWIU – WIEC ZALECA SIE PRZEBYWANIE W DOMACH –

    oczywiście wszystko bedzie poparte komunikatem WHO

    – STRACH PRZED 1, 0 0 0 ,0 0 0 LUDZI NIEKONIECZNIE ZADOWOLONYCH Z III RP – jest wielki …….

   • Jaga said

    Właśnie gdzieś zaginęła moja odpowiedż, że WHO mówi, że chmura jest toksyczna a polscy specajliści, że nie, bo są to pyły gazu ze skał jaki tam zalega. Znowu sprzeczne informacje. Chmura może nam zaszkodzić na pewno, ale wtedy gdy opadnie, albo jesli będzie wulkan miał coraz to nowe i długotrwałe erupcje. Jak ktoś przewidywał wiele mieśięcy czy lat. Wtedy zasłoniłoby nam słoneczko.
    A wogóle dla mnie to za dużo, doszło trzęsienie ziemi w Chinach, wybuch wulkanu i to niekoniecznie ostatniego.
    Może zaczeli używać juz tej broni na większą skalę?

 45. ALFA said

  Moscow Times”: Woń gazu łupkowego unosi się nad Katyniem
  ?Woń gazu łupkowego unosi się nad Katyniem” ? to tytuł artykułu Julii Łatyniny w internetowym wydaniu ?Moscow Times”. Autorka w swoim artykule stawia kilka tez, które w jej opinii czynią katastrofę prezydenckiego samolotu wyjątkowo dziwną, a jej przyczyny coraz bardziej niejasnymi. Łatynina pisze m.in., że w czasie spotkania premierów Tuska i Putina na smoleńskim lotnisku ustawiono nowoczesny sprzęt nawigacyjny. Trzy dni później już go tam nie było.
  W opinii Łatyniny, dramatyczny zwrot wydarzeń nastąpił po artykule ?Wall Street Journal” z 8 kwietnia br., w którym opisano mechanizmy inwestowania amerykańskich gigantów gazowych w złoża gazu łupkowego w Polsce. Według gazety pierwsze wiercenia w naszym kraju mają się rozpocząć już w najbliższych tygodniach. ?Oto i wasza odpowiedź. Rosja, której neoimperializm został zbudowany na fakcie, że posiada ona złoża ?pokojowego gazu? (podobnie do ?pokojowego atomu? w Związku Sowieckim), i na tym, że może ona przytkać swoje rurociągi z gazem biegnące przez Polskę, tak jak to Kreml zrobił z Ukrainą. Ale co jeśli Polska stałaby się eksporterem gazu?” ? pyta Łatynina. Jak pisze dalej dziennikarka, wówczas Moskwa zdała sobie sprawę, że fakt, jak wiele gazu łupkowego Polska zamierza pozyskiwać, zależy w głównym stopniu od wyników następnych wyborów parlamentarnych w naszym kraju. ?Jedna z opcji: partia byłego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Był on żarliwym narodowcem, ludowcem i antykomunistą, człowiekiem, który doświadczył osobistej tragedii związanej z masakrą w Katyniu. Pojawiał się tam na uroczystościach co roku. Z drugiej strony mamy partię premiera Donalda Tuska, pragmatyka, który jest gotowy przyjaźnić się z każdym, tylko nie z Kaczyńskim” ? czytamy w dalszej części artykułu.
  Jak podkreśla autorka, to właśnie na trzy dni przed oficjalnymi obchodami premierzy Putin i Tusk spotkali się w Katyniu. ?Specjalnie przyjechali wcześniej, aby nie musieć zapraszać Kaczyńskiego i aby go podejść” ? zauważa Łatynina. Według niej, późniejszy przylot polskiego prezydenta, który zabrał ze sobą dużą część krajowej elity, był obliczony na ?przelicytowanie” wartości spotkania dwóch premierów. Dziennikarka stwierdza, że wobec tego informacje o gęstej mgle mogły być odebrane przez Lecha Kaczyńskiego, jako próba politycznego fortelu z inspiracji Kremla mająca na celu uniemożliwienie mu wzięcia udziału w ceremonii. Jak zaznacza Łatynina, sprawa nie jest jednoznaczna. Zauważa, że kilka dni wcześniej ten sam samolot lądował na tym lotnisku, lecz ? jak dodaje ? prawdą jest, iż wówczas panowały na nim inne warunki. I nie chodzi tylko o warunki pogodowe. ?Na ich wizytę [Putina i Tuska – przyp. red.] specjalny sprzęt nawigacyjny został sprowadzony na lotnisko w Smoleńsku, aby zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo. Możliwe jest, że ten sprzęt został usunięty przed lądowaniem samolotu Kaczyńskiego. Ta informacja dodaje jeszcze więcej mgły do tej i tak tajemniczej katastrofy” ? czytamy w zakończeniu artykułu.
  ?A wiosną 2010 r. na Kremlu nagle zrozumiano, że gaz łupkowy powoduje zerwanie ze światowym gazociągiem i że jeżeli nie podejmie się środków, to być może Polska będzie eksportować gaz do Europy. I że polskie władze należy natychmiast przeciągnąć na naszą stronę, gdyż sprawa wydobycia gazu łupkowego w Polsce jest, jak powszechnie wiadomo, polityczna i w dużym stopniu zależy od tego, która partia wygra następne wybory” ? pisze Łatynina. Publicystka przypomina też incydent z wojny rosyjsko-
  -gruzińskiej, kiedy prezydent Lech Kaczyński wraz z prezydentami Ukrainy, Estonii i Litwy lądował w Baku, bo powiedziano mu, że Rosjanie mogą strącić samolot. Wówczas na Wówczas na spotkaniu w Tbilisi Kaczyński oświadczył: ?Dzisiaj Gruzja, jutro Ukraina, pojutrze kraje bałtyckie, a może i mój kraj”. ?Rankiem 10 kwietnia, wiedząc, że w Rosji nie jest mile widziany, prezydent Polski nie mógł nie nakazać lądowania samolotu. To nie była samowola, nie była wielkopańskość: to w Rosji dyplomaci rozbijają się po pijaku, strzelając ze śmigłowca do górskich owiec. Było to wynikiem wszystkiego, co antykomunista, nowy Kościuszko, nowy Sikorski, człowiek, w którego krwi tętniły rozbiory Polski (…, Katyń, Powstanie Warszawskie, ?Solidarność? ? wynikiem wszystkiego, co prezydent Polski Lech Kaczyński myślał o Rosji. Kaczyński nie wierzył w żadną mgłę. ?Mgła? oznaczała dla niego jedynie polityczne powitanie przez Putina, który w przeddzień polskich wyborów zawiązuje sojusz z Tuskiem, podobnie jak Katarzyna skorzystała z usług Branickiego i Potockiego” Łukasz Sianożęcki

  • Jose said

   No też właśnie. Pierwsze co pomyślałem to to, że wiadomości o gazie łupkowym nagle znikną z mediów. Że całe tygodnie będziemy się jednać, bratać. Nikt poważnie nie bierze tej sprawy pod uwagę. Niezależność energetyczna Polski może być kluczem do tej sprawy.

 46. Mars said

  http://kavkazcenter.com/eng/content/2010/04/14/11842.shtml

  http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://kavkazcenter.com/eng/content/2010/04/14/11842.shtml&ei=7ljIS4fkD9-XOJ2YiMkN&sa=X&oi=translate&ct=result&resnum=1&ved=0CAcQ7gEwAA&prev=/search%3Fq%3Dhttp://kavkazcenter.com/eng/content/2010/04/14/11842.shtml%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DG

  tłumaczenie z google, warto poczytać . Będzie gorąco…

  • hjk said

   widzialem juz polski txt na tej stronie,
   nie trza sie excytowac, to moze byc dezinfo…

  • hjk said

   i tak jak napisałem, nawet jeśli to prawda, jesteśmy bezsilni, częściowo na własne życzenie…

  • Aśka said

   Wpiszę ten tekst z tłumaczenia google:

   International terrorystów z FSB Rosji zamordowano polskiego prezydenta z EMP

   Rumuński Global News był jedynym wyjściu rumuńskich mediów, który poinformował o ataku międzynarodowych terrorystów z FSB Rosji w stosunku do płaszczyzny Prezydent Polski w Smoleńsku, w którym cała polska elita została wymordowana.

   Agencja cytuje jego rumuńskich źródeł w strukturach bezpieczeństwa NATO.

   Sprawozdanie nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale dowodów świadczy, że coraz Rosjanie naprawdę wyeliminować kierownictwem Polska w najbardziej brutalnych przestępstw tego wieku.

   Rosja nigdy nie miała tak wielu przeciwników siedzących w jednej płaszczyźnie na jego terytorium lub w pobliżu bazy wojskowej wyposażony w broń elektronicznych i systemów elektromagnetycznych.

   Była to okazja, że były agent KGB Władimir Putin nie mógł przegapić.

   Do wrogów zabójstwo ABC filozofii dla służb bezpieczeństwa w carskiej Rosji, która pozostaje nienaruszona aż do teraz.

   Dla FSB, GRU, SVR i dla wszystkich innych rosyjskich tajnych służb, że to tylko rutynowe działania, które nazywają pod względem technicznym „zagłady antyrosyjski przywódców politycznych i wojskowych w kraju wroga”.

   Rosyjski roszczenia o „błąd ludzki” i innych rosyjskich kampanii dezinformacji nie może ukryć faktu nagłego i całkowitego odcięcia wszystkie urządzenia na pokładzie samolotu i wolne od podejrzeń, że Rosjanie zniszczyli płaszczyzny w atakach terrorystycznych.

   Jest zbrodnią, że Moskwa będzie musiała płacić za wiele lat.

   Państwa rosyjskiego terrorystów początkowo chciał, aby wyeliminować prezydenta i jego brata, byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego.
   Nie pokład samolotu tylko przez przypadek
   śmierci, jego matka była chora.
   Jarosław Kaczyński może być następnym prezydentem Polska.

   Faktycznie, poinformował ludzie nie mogą się zwieść rosyjskiej kampanii dezinformacji rozpoczęła po tragedii, pośrednio potwierdza podejrzenia ujawnienia przez rumuńską Global News.

   Rumuńskiego Evenimentul Zilei B1 TV emitowany program o tragedii z Caesar Osiceanu jako moderator.
   Rosyjska wersja wydarzeń jest sprzeczne z informacjami otrzymanymi przez rumuński Global News, programu podać.

   Z kolei w polskich mediach jest teraz bardziej związane z pogrzebem polityków likwidowane przez Rosjan w katastrofie lotniczej, a nie zaczyna zadawać pytania i uzyskać niepokój.

   „Wstępna analiza rozmów wskazują, że 26-letni samolot był w dobrym stanie, pisze news.pl.
   Początkowo media spekulowały, że tragedia mogła być spowodowana złym stanie rosyjskich polski samolot, zauważając, że w ciągu ostatnich 40 lat, 60 takich samolotów rozbił się. Sześć z nich rozbił się w ciągu ostatnich pięciu lat.
   Szef zespołu produkcji w zakładzie Gusiew powiedział Aleksiej Tupolew samolot został niedawno wyremontowany i jego silniki zostały naprawione.

   Kontrolerów ruchu na lotnisku w Smoleńsku prawdopodobnie poinformowała polski pilot nie do ziemi, ostrzeżenie, że gęsta mgła ograniczonej widoczności.
   Zaproponowali, aby piloci spróbować ziemi na lotnisku w Mińsku lub Moskwie. Pilot główny, Arkadiusz Protasiuk, prawdopodobnie ignorowane opinii rosyjskich kontrolerów i postanowiła lądować na lotnisku w Smoleńsku.
   On prawdopodobnie próbował go cztery razy.

   Kolega teraz żyje pilot, Tomasz Pietrzak, który leciał kilka razy takie rosyjskie samoloty, powiedział, nie ma dowodów, tak daleko, że Protasiuk naprawdę starał się cztery razy do lądowania w Smoleńsku.

   Katastrofy samolot polskiego prezydenta, który spowodował śmierć Wszystkie 96 osób jest absolutnie niewytłumaczalne z powodu skomplikowanego sprzętu elektronicznego na pokładzie i doświadczonych pilotów.

   Źródła w polskim Ministerstwie Obrony Narodowej w Warszawie zgłosił się wyłącznie do Rumunii Global News, że wojsko rosyjskie przeprowadzonych doświadczeń w przeszłości broni elektromagnetycznych na bazę wojskową w dziedzinie lotnisku wojskowym w którym płaszczyzna polski prezydent starał się ziemi.

   W 2008 r., Moskwa powiedział, że stworzył najpotężniejszą broń elektromagnetyczna wszech czasów, znany jako EMP (impulsów elektromagnetycznych), rosyjska „Prawda” papier zgłosił.

   „Ogromna siła miliardy watów jest generowany, a broń jest bardzo mały rozmiar. Innowacji jest to, że impulsy elektromagnetyczne emitowane przez nową broń jest znacznie krótszy, ale niezwykle potężny”, powiedział Giennadij Mesyats, Wiceprezes Rosyjskiej Akademii Nauk i dyrektor Instytutu Fizyki Lebiediewa.

   „Takie małe broń nigdy nie zostało stworzone w przeszłości, a jednocześnie jest bardzo mocny.. Były podobne urządzenia, wykonane w okresie zimnej wojny, ale ich rozmiar był ogromny. Naszą dewizą jest co najmniej 10 razy silniejsze niż jakakolwiek broń utworzone za granicą , „powiedział Mikhail Yaladin, naukowiec przypisuje się rozwój broni elektromagnetycznej super.

   Wszelkie urządzenia elektroniczne nie działają w pobliżu elektromagnetycznego, w przypadku gdy generator jest uruchomiony.

   Urządzenie zostało przedstawione w Jekaterynburgu.

   Według rosyjskich wojskowych naukowców, to daje rezultaty podobne do uderzenia pioruna lub wybuchu jądrowego.
   Broń została wezwana Nika, po greckiej bogini zwycięstwa.

   Broń tego rodzaju może kolidować z urządzeń elektronicznych i silników wszystkich samolotów, polski źródeł wojskowych powiedział rumuński Global News.

   To jest bardzo trudne do wykrycia ze względu na to w krótkim okresie stosowania wiązki elektromagnetycznej.

   Bracia Kaczyńscy byli jednymi z najsilniejszych obrońców polskich interesów narodowych, zarówno z Moskwy i od Niemiec i Brukseli.

   Pod ich przywództwem, jedna z największych sieci rosyjski szpieg został zniszczony przez polski kontrwywiad wojskowy.

   Jest to jeden z najtrudniejszych wieje, że Moskwa nigdy nie dostał się na obszarze NATO.

   Rumuńskiej agencji informacyjnych nie tylko ten, kto ufa Rosjan.

   „Izraela” media nie mają zaufania do oficjalnych wersji rosyjskiej na temat przyczyn katastrofy samolotu w pobliżu Smoleńska, a także, w Rumunii Global News mówi.

   Niektóre z nich są skłonni widzieć w stylu zabójstwo Kremla w tym wypadku, raporty izrus.co.il.

   Wielu analityków uważa, że tragedia został wystawiony przez Kreml, który nienawidzi Kaczyńskiego, ze względu na jego stanowisko antyrosyjskie.

   10 kwietnia, pierwszy „Izraela” Kanał TV, jak również drugi wymienionych możliwy udział Putina w śmierci polskiego prezydenta.
   Następnego dnia, 11 kwietnia, wątpliwości wyrażone w mediach drukowanych.

   „Polacy mogą uwierzyć, że wszystkie kierownictwa politycznego i wojskowego zniknął w wyniku wypadku spowodowanego przez tragiczny zestaw okoliczności, wad technicznych i czynnik ludzki”, pisze gazeta Ahronot Yediot.

   Gazeta Ha’aretz dodaje: „W pierwszych godzinach po wypadku, możliwość zaangażowania Rosji panowała w polskich mediach z powodu napiętych stosunków pomiędzy Kaczyńskiego i Putina.

   Maariv poszedł dalej i jego artykuł zatytułowany „zapach likwidacji”.

   „Moskwa zobowiązała się do zbadania, Putin stanął na czele komitetu badania, ale nie jest prawdopodobne, że kiedykolwiek będzie prawdy objawione,”, artykuł mówi.

   NRG stronie internetowej możemy przeczytać, że „oskarżenie w sposób celowy zamach Kremla stylu towarzyszyć będzie opowieść w przyszłym roku”

   Wiodący analityk polityczny, Attila Somfalvi napisał w „Facebook”, że „Rosjanie są teraz głównym podejrzanych”.

   12 kwietnia, gazeta Ha’aretz zauważyć, że Polska solidaryzuje się z rosyjskim w tragedii Smoleńska i służy jedynie wprowadzić w błąd świata.

   Department of Monitoring Departament Monitorowania
   Kavkaz Center Kavkaz Center
   _____________
   Nie osądzam, czy to ruska sprawka, czy misadu, czy kompleksu-j, ale zainteresował mnie fragment, który moi o doświadczeniach w przeszłości broni elektromagnetycznych akurat na lotnisku w Smoleńsku.

   Generowana ogromna siła miliardy watów,
   broń jest bardzo małych rozmiarów. Impulsy elektromagnetyczne emitowane przez nową broń są znacznie krótsze, ale niezwykle potężne.

   Wszelkie urządzenia elektroniczne nie działają w pobliżu elektromagnetycznego, w przypadku gdy generator jest uruchomiony, co by tłumaczyło zerwanie łączności z wieżą, zgaśnięcie światła w okolicznym garażu i taki przechył w innym samolocie.

   Według rosyjskich wojskowych naukowców broń ta daje rezultaty podobne do uderzenia pioruna lub wybuchu jądrowego.

   Z kolei podejrzane wydaje mi się zaangażowanie Izraela i sprzyjającej z kompleksem-j Rumunii w zwaleniu winy na Rosjan.

 47. ALFA said

  Znalazłem ciekawe info, i to bardzo! mianowicie:

  http://www.altair.com.pl/start-4301

  Co łączy tą katastrofe tupoleva z naszą ? moje sugestie:

  – nie mal identyczne panujące warunki pogodowe ( jeśli założyć że:

  a) rosjanie sterują pogodą co wiadomo nie od dziś, chocby pzegonienie chmur w trakcie uroczystosci w moskwie

  Warunki pogodowe można porównać za pomocą dostępnych raportów z lotnisk dostępnych ogólnie:

  Link do danych pogodowych naszej katastrofy:
  http://avherald.com/h?article=429ec5fa

  Link do danych pogodowych katastrofy tu-204:
  http://aviation-safety.net/database/record.php?id=20100322-1

  Łatwo je porównać.

  Dalej:

  – Samolot miał odłamane skrzydło ( co ciekawe w naszym też)

  – Według nieoficjalnych informacji, powodem wypadku mogły być warunki atmosferyczne (silna mgła) Ciekawe bo u nas też była mgła ? : )

  – Pojawiła się też teoria, że w samolocie, który został zatankowany tylko przy pierwszym wylocie, mogło zabraknąć paliwa, co tłumaczyło że tam nie było ognia dużego, praktycznie wcale ( co ciekawe w naszym też nie było dużego ognia co widać na filmikach )

  – Warto dodać, że 3 dni wcześniej wytwórnia Awiastar-PU w Ulianowsku zakończyła planowy remont feralnego Tu-204-100, nr rej. RA-64011, nr ser. 14507413640, wyprodukowanego w 1994. Wymieniono wówczas główne elementy podwozia. Innych poważniejszych niesprawności nie stwierdzono. ( Nasz też miał przecież remont Smile )

  – O 2:43 czasu moskiewskiego zniknął z ekranów radarów. O 3:17 znaleziono go na polu odległym około kilometr od lotniska. ( hmmm mówili że nasz też koło 1 km ponoć był, ( w pierwszych wersjach ) tak czy siak obaj przynajmniej mieli blisko do pasa)

  – Na pokładzie należącego do linii Awiastar-TU Tu-204-100 znajdowała się tylko 8-osobowa załoga. Która odniosła obrażania ale przeżyli! ( hmm u nas też przecież na żadnym filmiku nie widać Żadnych ciał.

  – Wiadomo, że feralny samolot dzień wcześniej, w niedzielę musiał awaryjnie lądować z powodu niesprawności systemu ogrzewania oszklenia kabiny. Wystartował z Domodiedowa do Hurgady o 4:00. W rejonie Orła w kabinie załogi pojawiło się zadymienie, – Wrócili na lotnisko naprawili i polecieli dalej. ( Moja tylko zdanie, zauważyliście że nigdzie nie widać naszego kadłuba ? na żadnym filmie na żadnym zdjęciu nawet satelitarnym, czyżby rozjebało kadłub w drobny mak jeszcze w locie ? można znaleźć w necie info że są osoby co mówią o ogniu jak jeszcze leciał, dziennikarz mówił że palił się za nim uderzył, świadkowie że widzieli błysk, wysadzono kokpit ? )

  – na yt jest filmik tej katastrofy:

  Lub dłuższy:

  ( widzicie jak się ludzie dziwią że ognia nie ma ? u na też nie było ; )

  – na filmiku widać po lądującym samolocie że ten też się rozbił obok pasa a nie na wprost ; ) )

  Moje wrażenie? Czyżby ktoś testował to co się wydarzyło u nas, tyle że ten tutaj tupolev jak widać cały, mimo prędkości itd itd, do tego wszyscy przeżyli, może stwierdzili że same rozbicie samolotu o las to za mało i doszło małe bum, dlatego tyle szczątków po naszym zostało ..

  Reszte dodajcie sobie sami.

  I mała ciekawostka, zauważyliście że tam są karetki pogotowia na miejscu ? Czemu u nas nie wysłali ?

  Zapomniałem dodać że ta katastrofa tamtego tupoleva miała miejsce zaledwie 18 dni przed naszą katastrofą w smolensku.

 48. hjk said

  Niesamowite zdania z dzienniczka św. s. Faustyny Kowalskiej:
  „Bóg nikogo nie potępia, tylko dusza musi tego sama chcieć”
  Nie mam namiaru, czytają w RM codziennie frg. o 15tej…

 49. TutajPan said

  A może chcą żebyśmy myśleli że to Rosjanie ? Odwieczni wrogowie, sledztwo wykaze co wykaze, wojna psychologiczna ? A mozenaprawde to byl wypadek ?? Chyba ąz takich debilów i antypolakow w służbach bezpieczeństwa nie mamy ?

  • hjk said

   To moze być, moze ktoś chce wywołać wojne z Rosją 9było o tym w przepowiedniach) i grają nami – nie dac się zmanipulować:
   Tuwim Julian

   Do prostego człowieka

   Gdy znów do murów klajstrem świeżym
   Przylepiać zaczną obwieszczenia,
   Gdy „do ludności”, „do żołnierzy”
   Na alarm czarny druk uderzy
   I byle drab, i byle szczeniak
   W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
   Że trzeba iść i z armat walić,
   Mordować, grabić, truć i palić;
   Gdy zaczną na tysięczną modłę
   Ojczyznę szarpać deklinacją
   I łudzić kolorowym godłem,
   I judzić „historyczną racją”,
   O piędzi, chwale i rubieży,
   O ojcach, dziadach i sztandarach,
   O bohaterach i ofiarach;
   Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
   Pobłogosławić twój karabin,
   Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
   Że za ojczyznę – bić się trzeba;
   Kiedy rozścierwi się, rozchami
   Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
   A stado dzikich bab – kwiatami
   Obrzucać zacznie „żołnierzyków”. –
   – O, przyjacielu nieuczony,
   Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
   Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
   Króle z pannami brzuchatemi;
   Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
   Gdy ci wołają: „Broń na ramię!”,
   Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
   I obrodziła dolarami;
   Że coś im w bankach nie sztymuje,
   Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
   Lub upatrzyły tłuste szuje
   Cło jakieś grubsze na bawełnę.
   Rżnij karabinem w bruk ulicy!
   Twoja jest krew, a ich jest nafta!
   I od stolicy do stolicy
   Zawołaj broniąc swej krwawicy:
   „Bujać – to my, panowie szlachta!”
   ==============
   od pb: taaa, rosja ni ema nic lepszego do roboty tylko wojowac z polska; co nie wyklucza jakiejs gry uny-rosja, tym bardziej ze niektorzy obserwatorzy widza starcie miedwiediew (gru) – putin (kgb) = patrioci kontra uny?

 50. Mars said

  To prawda że wielu z tym filmikiem ponosi wyobraźnia(sam mam ciagle problemy z odczytem a robię już 3 podejście do tej ścieżki) ale możecie być pewni że istnieje duża korelacja miedzy tymi strzałami a odgłosami tych Rosjan ! Brzmią bardzo naturalnie i pasują sytuacyjnie .
  Nie chcę nic sugerować-ale tam chyba oprócz samej katastrofy ktoś zrobił naszym coś jeszcze straszniejszego…Nie wierzcie w to że to „wybuchała broń BORU pod wpływem temperatury i ognia” . Lipa a nie konkret !

 51. Angie-Poland said

  Się dzieje..
  http://wiadomosci.onet.pl/2156329,12,przerazajacy_kataklizm_w_chinach_setki_ofiar,item.html

 52. Aśka said

  wiadomości z frontu medialnego

  b>Zalecenia odnośnie chmury pyłu wulkanicznego:
  – nie latać samolotami
  – europejczycy mają nie wychodzić z domu, kiedy pył będzie opadał
  __________
  wyraźnie biją się dużych skupisk ludności z powodu katastrofy polskiego samolotu prezydenckiego!

  czy ten wulkan nie jest sterowany?

  Słyszeliście kiedykolwiek o takim zjawisku na tak dużą skalę?! Dlaczego akurat teraz?! To nie jest przypadek!
  Za dużo byłoby tych przypadków w ostatnim tygodniu!
  ==========
  od pb: czy w poprzednich wybuchach wulkanow tez zalecali nie wychodzic w czasie opadu pylu? niech ktos zbada, takze naukowy powod oficjalnego zalecenia

  • mirek said

   emerytowani rolnicy mówią że teraz to od ziemi jedzie jak gnojem śmierdzącym, nie to co dawniej – pachniała!,
   a jako że od 20 lat pozbyliśmy się 80% przemysłu,
   to skąd?

  • Zapsa said

   Wczoraj skopiowałam tutaj post z nwo.com.pl, gdzie koles pisał o odcinku serialu „Pierwsza miłość” wyemitowanym 14.04 na Polsacie(wczoraj powtórka była), w którym postać grająca serialową idiotkę obłożyła się sreberkami i zrobiła koledze kask z miski – bo twierdziła,że z nieba samoloty sypią na nas chemiczne i elektroniczne deszcze i że trzeba się ratować.W serialu kolesiówę tę odwieziono do psychiatryka.

   Jakoś tak mi się skojarzyło z pyłem wulkanicznym,który ma na nas niby spaść i o którym już trąbią media. Jakoś takie dziwne zbiegi okoliczności serialu z naszym wulkanem. Podobnie jak nagonka wp i innych na „teorie spiskowe”.Wszystko dzien po dniu, zaraz po katastrofie,tak na wszelki wypadek byśmy wiedzieli,gdzie nas zechcą wysłać w razie czego.

  • wszechstronny said

   Jeśli ktoś uwaznie śledził informacje ze świata przez ostatnie dwa miesiace to wiedzialby ze wulkan ten jest aktywny i grozi wybuchem, wiec mysle ze teoria o rzekomym „obudzeniu” HAARP-em czy czymś innym jest niedorzeczna, bo po co to robić? Samoloty nie latają, a największe korporacje „lotnicze” są w Ameryce, wiec nie szkoda byłoby im kasy?

   • Zapsa said

    Widziałam info o podwodnym wulkanie we Włoszech przy Neapolu (na onecie,przy czym bystry jak zwykle redaktor dodał do artykulu zdjęcie Etny) – ale o Islandii niet

   • wszechstronny said

    Nie wiem, może czytałem w jakichs gazetach (od razu pisze ze nie czytam Faktu żeby nie było) ale na bank pisało bo nawet nie byłem zdziwiony jak wybuchł. Ten podwodny to lepiej zeby za mojego zycia nie wybuchal bo chcialbym jeszcze kiedys odwiedzic Rzym…

   • Jose said

    Było było. Już od dawna mówili o wulkanie na Islandii.

  • Aśka said

   a tu prognozowana droga chmury pyłu; Polska otoczona

   http://wiadomosci.onet.pl/2156532,11,pyl_blokuje_lotniska_trumny_przyjada_karawanami,item.html

 53. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2156213,11,zbliza_sie_koniec_oddawania_holdu_parze_prezydenckiej_nie_klekajmy_nie_modlmy_sie,item.html
  cPog/10:32 16.04.2010
  Zbliża się koniec oddawania hołdu parze prezydenckiej; „nie klękajmy, nie módlmy się”

  Długa kolejka chcących oddać ostatni hołd parze prezydenckiej, fot. Paweł Supernak
  PAP
  – Ponieważ mamy konieczność już jutro między godziną 16 a 17 zakończyć oddawanie hołdu parze prezydenckiej, apeluję, aby robić to w sposób sprawny, aby pozwolić jak największej liczbie ludzi oddać hołd. Po prostu przechodźmy przed trumnami, nie klękajmy, nie módlmy się – powiedział Jacek Sasin z Kancelarii Prezydenta.
  – Zobaczymy, jak długo będzie się jednak kolejka przemieszczała. Nie może być gwarancji, że wszyscy dojdą do trumien. Chcemy trochę udrożnić kolejkę.
  ==============
  od pb: z powodu tych tlumow (nagnanych mendialnym emocjonalizmem), kard. Dziwisz uzasadnia Wawel

 54. hjk said

  Ale dezinfo:
  http://wiadomosci.onet.pl/2156176,12,item.html
  Kardynał Stanisław Dziwisz oświadczył stanowczo, że to nie on podjął decyzję o pochowaniu pary prezydenckiej na Wawelu. W wywiadzie dla katolickiego włoskiego dziennika „Avvenire” podkreślił: „wysłuchałem pragnienia, wyrażonego przez rodzinę”.
  Czyli podjął decyzję?
  A w innym linku było ze rodzina chyba nie chciała, zreszta episkopat powiedział ze to suwerenna decyzja abpa, bo on jest gospodarzem miejsca…o co tu chodzi?
  Słuzby i tu maczaja palce?
  ================
  od pb: o pochowku na wawelu decyduja rodziny czy jest jakas formalna procedura?

  • Angie-Poland said

   A co powiecie na to, że to rząd zdecydował? A kto jest teraz głową rządu?;) Nie rodzina zdecydowała „myly państwo”..a „państwo”. Tzn „decyzja na szczycie”.

  • Stanisław said

   Pozwólcie Państwo że zabiorę głos w kwestii pochówku na Wawelu. Zdecydowanie jestem przeciw, dlaczego ? już wyjaśniam. Prezydent Lech Kaczyński popełnił niewybaczalny błąd podpisując traktat. Ten czyn stawia go w bardzo złym świetle.
   Nie chce być przesądny, ale śp prezydent dostał „ostrzeżenie” w postaci odmowy posłuszeństwa pióra jakim miał ten traktat podpisać. Tragiczna śmierć może po części zmywa zły uczynek, ale … konsekwencje tej decyzji długo się nam będą czkawką odbijać.

   • MIZIA said

    mieliśmy juz podobną sytuację NIEJAKI POSEŁ Władysław Siciński

    DLA nie znajacych tematu – wpisz w google poseł siciński

  • Marslim said

   TVP-Info podała, że wnioskodawcą pochowania pary prezydenckiej na Wawelu był R. Sikorski. który zwrócił się do abp. St.Dziwisza.

 55. andre said

  POWTARZAM JAK MANTRE:
  Czy ktoś wie co dzieje się z Donaldem Tuskiem – zaszył się na leśniczówce z cimoszką?
  Przecież to PREMIER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Taka Tam... said

   spoko wczoraj pokazywali w tv jak wital trumny na lotnisku (zdaje sie to bylo wczoraj, juz mam metlik w glowie od tego wszystkiego) on unika kontrowersyjnych sytuacji i wypowiedzi, pokazuje sie w neutralnych politycznie sytuacjach… z pewnoscia jest caly i zdrowy, wiec nie martwmy sie na zapas… no chyba ze tv klamie 😉

  • MIZIA said

   teraz to nie wiem
   ALE WIEM ZE W TV ZACZYNA SIE MOCNO LANSOWAĆ TAKIE ROZWIAZANIE TEJ SPRAWY – pozostaje pytanie kto to był

   ps , kogo przypomina wam ten facet na pierwszym planie

  • aja said

   Dzisiaj był na pogrzebie gen. Komorowskiego, a wczoraj pełnił wartę przy trumnach ś p.p.Kaczyńskich

 56. Dawid said

  Mysle, ze tak dluga zaloba jest celowa. Zaciera sie slady, dowody i ustala kto ma objac stolki. Oczywiscie to wszystko po cichu.

  • Do jasnej ciasnej, nie szukajcie konspiracji gdzie jej nie ma. Tak długa żałoba wynika z faku, że zginęło tak wiele znaczących osób w Państwie. Nie miałbym nic przeciwko temu żeby żałoba trwała miesiąc. Szlag mnie trafia jak widzę zaszczanych i zataczających się pijaków czy pełne knajpy serwujące każdy alkohol. Co to za żałoba?

  • Marslim said

   Tak długa żałoba jest po to, żebyś nie widział jak właśnie zaciągają długi (które spłacą Twoje podatki) na infrastrukturę do wydobycia naszego gazu i ropy dla zagranicznych kontrahentów

   3 sposoby na obalenie rządu:

   Wywiad z ekonomicznym zabójcą (po angielsku):

 57. Zapsa said

  Podobno chmura jest na 6000 metrów (tvp info) a mój ziomek twierdzi, że samoloty moga spokojnie latać niżej,tyle że jest to nieopłącalne bo dużo pali maszyna no i są normy „hałasowe” przelotu nad miastami.

  Prognoza przemieszczania się chmury na http://www.dlapilota.pl

 58. TutajPan said

  Naprawde jestem już tak zdeinformowany, że chyba sie wogole wstrzymam z wypowiadaniem opini. ;p

 59. <UWAGA. Z POWODU ATAKU NA JEJ STRONĘ, JANE BURGERMEISTER CHWILOWO URUCHAMIA PONOWNIE SWJ BLOG. PUBLIKUJE OBECNIE NA:
  http://birdflu666.wordpress.com/
  Proszę o rozpowszechnienie tej informacji.

 60. Magda said

  Refleksje po tragedii w Smoleńsku
  pos. Antoni Macierewicz (2010-04-16)
  „(…)czas przesunięty o 2 godz. do przodu.O godz.10:47 (…)od jednego z oficerów dowiedziałem się,że są jakieś problemy z lądowaniem,że sytuacja już jest opanowana…(…),że oczekiwanie się przedłuży (…)
  8 min. później dotarła informacja,że była katastrofa,że jedna osoba zginęła,po kilku następnych minutach już była wiadomość,że wszyscy zginęli,ona później została znowu po kilku minutach zmieniona,że jednak 3 osoby przeżyły….(…)”
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21108

 61. wszechstronny said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7778761,Eksperci_ostrzegaja__znacznie_wiekszy_wulkan__sasiad.html

  I wtedy może być ciekawie. Poczytajcie sobie z jaką siła wybuchał ten wulkan. To będzie wiekszy szok niz Oscar dla Sandry Bullock!

 62. Zapsa said

  Coś się dzieje z onetem, wyświetla się tylko połowa strony,a w artykułach brak możliwości komentowania. W dodatku artykuł główny „Poskładano szczątki TU – 154M” w ogóle sie nie wyświetla(not found)

 63. Mars said

  GIS: obecnie pyły wulkaniczne NIE STANOWIĄ ZAGROŻENIA dla zdrowia
  informuje geolog Mirosław Rutkowski. Dodaje, że unoszący się nad Europą pył nie jest szkodliwy dla ludzi. – To samo w sobie nie jest toksyczne.

  Ale już WHO mówi coś zupełnie innego:

  „Światowa Organizacja Zdrowia radzi Europejczykom, żeby pozostali w domach na czas opadania pyłu wulkanicznego, który przywędrował z Islandii WHO ostrzega przed pyłem. „Gdy opadnie, BĘDZIE ZAGROŻENIEM ”

  Powiem Wam tak-cel jest też taki abyśmy się zawsze czegoś bali, ciągle się nas czymś straszy-nawet tym pyłem . Wywieranie strachu jest również potężna bronią…

 64. asterix said

  Nietypowa wpadka Radia Zet
  Lech Kaczyński będzie kandydował na Prezydenta

  Brak słów

  Niebo nad Europą 16 kwietnia – screenshot z radaru

  Zdjęcia wulkanu
  http://www.boston.com/bigpicture/2010/04/icelands_disruptive_volcano.html

 65. Buka said

  http://wyborcza.pl/1,75478,7779113,O_Rydzyk__manipulacja_na_placu_Pilsudskiego.html jak już było to wykasujcie

 66. krzysiek said

  artykulik nt chemtrails str. 5

  Click to access sw8.pdf

 67. Aśka said

  http://blogmedia24.pl/node/27539.
  z komentarzy
  18. a kontynuujac do Flowenola
  nurni, wt., 13/04/2010 – 03:32

  Pojawił sie kolejny elemt ukladanki podniesiony przez portal niezalezna.pl

  W skórcie, dla przypomnienia. Dziwaczna audycja radiowa jakis miesiac temu w Gruzji. Audycja powidajaca o najezdzie na Gruzje, o tym ze lecacy ponownie na ratunek Gruzji prezydent kaczynski ginie w katastrofie samolotu.

  Przyznaje, nawet dla mnie było to tak głupie.
  Przypomne:

  To miała być symulacja. Reportaż, political fiction… Sęk w tym, że wiele osób uwierzyło temu, co pokazała telewizja. Gruzini pokazali film-mistyfikację, w której rosyjskie czołgi i samoloty zaatakowały Gruzję. Według filmu emitowanego w pasmie informacyjnym zmarł prezydent Micheil Saakaszwili, śmierć poniósł również… prezydent Lech Kaczyński. Najpierw było przerażenie, a potem – wściekłość, że coś takiego można w ogóle pokazać. Gruzini przerazili się jak Amerykanie słuchający słynnej audycji „Wojna Światów”. Niektórzy – na śmierć.

  „Sugestywny dobór zdjęć z wojny sprzed półtora roku potęgował strach, do tego podano informację o śmierci prezydenta Micheila Saakaszwilego. Śmierć poniósł także polski „obserwator” wydarzeń z 2008 roku – prezydent Lech Kaczyński. – Zginął, po prostu, wybuchł samolot prezydenta, który wyruszył z Polski na pomoc Gruzji – relacjonuje film Gamstsemlidze.
  O emisję filmu posądzana jest gruzińska władza”

  Owa gruzinska władza zebrała wówczas ostre ciegi. No bo naród wystarszony, czesc wyległa na ulice, no bo niesmaczne.

  Ale zastanawia mnie jedno. Jesli gruzinskie czy wspołpracujace z nimi (Amerykanie?) słuzby powzieły jakies informacje o planowanej operacji to bez watpienia znalazły sposob by poinformowac o tym prezydenta RP. Ale plan zabicia prezydenta Polski …. stop.

  Ja jestem małym oszołomem który sobie układa swoje paranoiczne wizje tak by pasowało, prawda? Prosze sie nie wstydzic przyznac ze to mozliwe, nie obrazam sie. Ale wlasnie dzis napotykam na link o ksiazce kogos kto oszołomem nie jest, kto nalezał do bardzo waskiej w swiecie kasty najlepiej poinformowanych. I cóz ten minister obrony USA w rzadzie Regana pisze?

  Caspar Weinberger, minister obrony za Prezydenta Reagana prognozował atak Rosji na Polskę i Europę poprzedzony wymordowaniem polskiego rządu i najwyższych dowódców wojskowych

  Link?
  Prosze bardzo:

  http://obnie.info/Joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=86

  Wracam do tego co chciałem napisac zatem bede sie powtarzał.

  Ale zastanawia mnie jedno. Jesli gruzinskie czy wspołpracujace z nimi (Amerykanie?) słuzby powzieły jakies informacje o planowanej operacji to bez watpienia znalazły sposob by poinformowac o tym prezydenta RP. Ale plan zabicia prezydenta Polski nie mógł byc znany detalicznie. Czas, miejsce – to bardzo wtapliwe. Gdyby tak było to Lech Kaczynski pojechałby pociagiem – proste.

  Gruzini (czy kto tam im pomaga) postanowili rozbroic pułapke urządzajac spektakularny teatr. Wiedzieli ze sluchowisko w stylu „Wojny światów” odbije sie szerokim echem na calym świecie. Wiedzieli (Sakaszwili) ze na tym stracą, ale zysk był znacznie wiekszy. Wiemy ze szykujecie prowokacje(zamach), powstrzymajcie sie.

  Smierc pana Kaczynskiego moze oznaczac koniec Gruzji jaka dzis ja znamy. Kto przyleci do Tibilisi gdy ruskie tanki pojawia sie u jej granic? Sarkozy? Barroso ? Dzis jedyna reakcja na najazd na Gruzje moze być donosne walenie palcem w bucie pana przewodniczacego Buzka. Jakies „bezprecedensowe wystapienie” które realnie oznacza to samo co brak tego wystapienia. Nic.

  Wydaje mi sie ze Rosja została ostrzezona ze jej plany destabilizacji Europy Wschodniej sa znane. Smierc prezydenta RP to nie tylko destabilizacja i powrót do sfery wplywów Moskwy naszej Ojczyzny. To destabilzacja całej byłej rosyjskiej sfery wpływów ktorej Kaczynski stał sie swego czasu liderem.

  Wydaje mi sie ze Rosjanie zostali ostrzezeni w ten jak napisalem kuriozalny sposób.
  Nagłosniono pewien scenariusz a zrobiono to pokracznie WYLACZNIE dlatego by audycja jakiejs tam stacji w Gruzji stała sie kilkudniowym hitem wszedzie na swiecie.

  Znów dygresja – kilka lat temu wraz z Kataryna zastanawialismy sie nad zachowaniem ministra Chronowskiego. Otóz ow minister nagrał sam siebie rozmawiajacego z jakims ponurym gosciem który „radził” mu: wycofaj sie to sa ludzie którzy ktorzy nie maja nic do stracenia i jak zechca to zabija cała rodzine”. Rzecz tyczyła prywatyzacji PZU. Tzw „tasmy Chronowskiego” były oczywistą kompromitacja samego Chronowskiego. Nagrał się, przedstawił sie jako wariat.
  Napisałem wowczas wyraznie: „nie ma tu zadnego nonsensu, pan Chronowski ratuje swoją rodzinę wysyłajac potencjalnym zabojcom mesydz: ja nagrywałem rozmowy.
  Finał: o postaci pana Chronowskiego dowiadujecie sie ode mnie po dlugim czasie, prawda? Wycofał sie z polityki. Ale nie zginał ani on ani jego rodzina co „życzliwy” rozmówca sugerował. Chronowski w wyszukiwarkach internetowych funkcjonuje byc moze jako postac smieszna, ten co zrobił kabaret pt tytułem „nagrałem sie sam”. Chetnie bym rozwinął te dygresje bo w tle tej sprawy pojawił sie owczesny prokurator Janusz Kaczmarek i zasmierdział mi tak ze kilka lat potem ze zdumieniem obserwowałem jak w rzadzie PiS robi kariere, ale moze innym razem.

  Gruzini (czy kto tam ich użył) wysłali Rosjanom mesydz ze doskonale orientuja sie w tym ze smierc Lecha Kaczynskiego jest KLUCZEM do odbudowy imperium sowieckiego.

  Rosjanie podjeli rekawice swiadomi tego ze nikt nie wypowie im wojny. A wypowiedzeniem wojny Rosji jest dzis podniesienie ze to nie wbył wypadek. Kto ma to zrobic? Panstwa Europy wschodniej ktore doskonale wiedzą ze wraz z smiercia Lecha Kaczynskiego pies z kulawą noga za nimi sie nie upomni. Ameryka która bankrutuje i wszystkiego jej trzeba tylko nie pakowania sie w kabałe przy której Irak i Afganistan kosztujacy ja zdaje sie miliard dziennie, to drone na waciki?

  Twierdze, ja mały nurni, ze procz oczywistych interesów w Polsce zwiazanych z tym ze ludzie WSI przejmują władze, były oficer KGB załatwił sobie jeszcze jedno. Europa, jej znaczna cześc, wraca do sfery wpływów rosyjskich.

  Tak to widze od ilus godzin. I jestem tym autentycznie przestraszony.
  A powody do obaw mam – ktos pamieta co de facto oznaczała amerykanska rezygnacja z tarczy antyrakietowaej w Polsce?

  • mariusz said

   Niedługo potem, z niezrozumiałych powodów, samobójstwo w niewyjaśnionych okolicznościach popełnił jego doradca z Ministerstwa Skarbu.

 68. krzysiek said

  INVISIBLE EMPIRE: A NEW WORLD ORDER DEFINED
  INVISIBLE EMPIRE: A NEW WORLD ORDER DEFINED
  INVISIBLE EMPIRE: A NEW WORLD ORDER DEFINED

  szybki torrent:
  http://dl.btjunkie.org/torrent/Invisible-Empire-A-New-World-Order-Defined/3782d65618d61a61df2e9b76684f05c307c4a70702fa/download.torrent

  nt nowego filmu jasona bermasa:
  http://www.infowars.com/invisible-empire-all-conspiracy-no-theory/

 69. asterix said

  http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=vulcano+iceland&sll=63.568732,-19.485626&sspn=0.134788,0.676346&ie=UTF8&hq=vulcano+iceland&hnear=&ll=63.632844,-19.578323&spn=0.134484,0.676346&t=h&z=11

  Zdjęcia Ziemi z satelity na żywo
  http://www.sat24.com/Region.aspx?country=pl&sat=ir&type=loop

 70. Mars said

  Przyjrzycie się ile zostało z rozbitego samolotu? Gdzie jest reszta? Tylko tyle? Trochę mało.

  http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/zdjecie,iId,170035,iSort,1,iTime,1

  http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-wrak-tupolewa-jest-juz-na-lotnisku-w-smolensku-zobacz,nId,272994

 71. Dr Marek Głogoczowski o pogrzebie Prezydenta RP na Wawelu:

  • Z Maruchy:
   166 powiedział/a
   2010-04-16 (piątek) @ 17:41:28

   TVP-Info podała, że wnioskodawcą pochowania pary prezydenckiej na Wawelu był R. Sikorski. który zwrócił się do abp. St.Dziwisza.
   ———————————————————-
   monitorpolski: i co, macie jeszcze jakieś wątpliwości kto za tym stoi?
   Sikorski to American Enterprise Instittute, Podhoretz, nuklearne zbombardowanie Iranu

   • Karki89 said

    Jeszcze się okaże,że tą całą chmurę popiołów wulkanicznych rozwieją jakimś HAARP’em, czy Bóg wie czym, po to by specjalnie ogłosić Światu :”Panie i Panowie nadszedł ten wielki czas, świtu wspaniałej jutrzenki Nowego Ładu Światowego, cieszmy się i radujmy!!!” …
    Na chwilę obecną pogrzeb odbedzie się w niedziele i nieważne czy będą delegacje czy nie.

 72. Kier said

  Modlitwa do Bogarodzicy

  Któraś wiodła jak bór pomruków
  ducha ziemi tej skutego w zbroi szereg,
  prowadź nocne drogi jego wnuków,
  byśmy milcząc umieli umierać.
  Któraś była muzyki deszczem,
  a przejrzysta jak świt i płomień,
  daj nam usta jak obłoki niebieskie,
  które czyste – pod toczącym się gromem.
  Która ziemi się uczyłaś przy Bogu,
  w której ziemia jak niebo się stała,
  daj nam z ognia twego pas i ostrogi,
  ale włóż je na człowiecze ciała.
  Któraś serce jak morze rozdarła
  w synu ziemi i synu nieba,
  o, naucz matki nasze,
  jak cierpieć trzeba.
  Która jesteś jak nad czarnym lasem
  blask – pogody słonecznej kościół,
  nagnij pochmurną broń naszą,
  gdy zaczniemy walczyć miłością.

  21.03.1944
  Krzysztof Kamil Baczyński

 73. Kier said

  …Wielokrotnie przecież wyrażał swój sprzeciw wobec próby zmian Unii Europejskiej i całej zachodniej części Starego Kontynentu w jedno wielkie państwo socjalistyczne. Jego strata dla Europy jest tym, czym była strata Sokratesa dla starożytnych Aten. Kaczyński chciał odwieść Europę od popełnienia zbiorowego samobójstwa, od samozniszczenia. Niestety, był w tych działaniach odosobniony. Jego głos był niemal jak głos wołającego na pustyni. Wielu europejskich liderów czuło się dotkniętych jego słowami. Wynikało to jednak z prostej przyczyny – kiedy bowiem okłamujemy siebie samych, najbardziej nie lubimy osoby, która mówi nam o nas prawdę prosto w oczy. W dalszej perspektywie zaś największe znaczenie będą miały nadchodzące wybory prezydenckie, które pokażą, czy śmierć prezydenta Kaczyńskiego przyczyni się do ożywienia w Narodzie Polskim ducha patriotyzmu. Mam nadzieję i przypuszczam, że tak właśnie będzie. Właśnie w głębokiej duchowości Polaków spoczywa ostatnia nadzieja na moralne i metafizyczne odrodzenie Zachodu. Los Europy zależy od moralnej odnowy Polski. A żaden inny kraj nie jest w stanie wpłynąć na nią tak, jak by mogła to zrobić Polska. Czyli jednym słowem, los Europy leży w rękach Polaków i ich wewnętrznej siły. Mam nadzieję, że podstawowym wnioskiem, jaki wyciągną ludzie z tej tragedii, będzie stwierdzenie, że to Bóg, a nie istoty ludzkie, ostatecznie determinuje bieg historii człowieka. Bez względu na to, czy śledztwa wykażą sabotaż, próby zacierania śladów, czy może zwykły wypadek, dyskusji nie podlega fakt, że do katastrofy doszło w czasie wielkanocnym, dzień przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, co według mnie wskazuje na działanie niewidzialnej ręki Boga, który jeszcze raz chce wskazać na specjalną rolę Polaków, jaką mają oni do odegrania, aby bronić i zachowywać dorobek zachodniej cywilizacji. ….
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100416&typ=tk&id=tk27.txt

  „Woń gazu łupkowego unosi się nad Katyniem” – to tytuł artykułu Julii Łatyniny w internetowym wydaniu „Moscow Times”. Autorka w swoim artykule stawia kilka tez, które w jej opinii czynią katastrofę prezydenckiego samolotu wyjątkowo dziwną, a jej przyczyny coraz bardziej niejasnymi. …
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100416&typ=tk&id=tk15.txt
  …Coraz więcej informacji wskazuje na to, że Rosjanie zaniedbali podstawowe procedury przygotowawcze przed sobotnim przylotem samolotu z prezydentem Lechem Kaczyńskim do Smoleńska. Chodzi m.in. o nieściągnięcie na ten czas systemu nawigacji ILS (Instrument Landing System), dzięki któremu Tu-154 bez najmniejszych problemów wylądowałby na lotnisku przy słabej widoczności. Tymczasem – jak zaznaczają piloci – Rosjanie powinni być przygotowani na każdą ewentualność, …
  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100416&typ=tk&id=tk08.txt

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100416&typ=tk&id=tk09.txt

  • Chwileczkę, czy to znaczy że nie podpisał traktatu?
   Ja strasznie przepraszam, bo myślałem że podpisał ten traktat zdrady narodowej.
   Jeśli nie to faktycznie zasłużył na Wawel.

 74. Jose said

  Cytaty JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO – na przemyślenie:

  „Podczas kryzysów – powtarzam – strzeżcie się agentur. Idźcie swoją drogą, służąc jedynie Polsce, miłując tylko Polskę i nienawidząc tych, co służą obcym.”

  „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.”

  „Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi – a niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i bardzo kosztownym.”

  „Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej, ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka. ”

  „Myślałem już nieraz, że umierając przeklnę Polskę. Dziś wiem, że tego nie zrobię. Lecz po śmierci stanę przed Bogiem i będę go prosił, aby nie posyłał Polsce wielkich ludzi… Co naród polski daje wielkim ludziom?”

  „Myślałem, że wraz z odrodzeniem Polski materialnym i duchowym, Polska odradzać się zacznie, że wyzbywać się zacznie tchórzostwa i wyzwalać się zacznie od pracy agentur, że przestanie pracę dla obcych uważać za najrozumniejszą pracę dla Polski.”

  – Panie Marszałku, a jaki program tej partii? – Najprostszy z możliwych. Bić kurwy i złodziei, mości hrabio (rozmowa hrabiego Skrzyńskiego z Piłsudskim na temat możliwości założenia przez Piłsudskiego partii politycznej)

  „Polacy chcą niepodległości, lecz pragnęliby, aby ta niepodległość kosztowała dwa grosze i dwie krople krwi – a niepodległość jest dobrem nie tylko cennym, ale i bardzo kosztownym.”

  „Polska to jeden wielki kołtun, trzeba przedtem dobrze grzebieniem ten kołtun rozczesać,
  aby każdy włos był z osobna, a wtedy może da się kosę zapleść.”

  „Polacy okazali się kamieniem pleśnią pokrytym, a nie ładunkiem dynamitu.”

  „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić.”

  „Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli. ”

  „Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi. ”

  „Powoływać się na Kościuszkę, posługiwać się jego imieniem, zachwycać się nim i solidaryzować się z jego
  ideałami może każdy bezkarnie, bez konsekwencji i kosztów. Bo Kościuszko nie żyje.
  Kto solidaryzuje się ze mną, musi płacić wysiłkiem, męką, trudem, ofiarą z wolności, z życia.
  Kiedyś, gdy mnie już nie będzie, będę miał także miliony równie zapalczywych i podobnie nieryzykujących wielbicieli.”

  „Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to kurwy! ”

  „Trzeba, aby to co było szaleństwem, stało się także rozumem polskim.”

  „Siła bez wolności i sprawiedliwości jest tylko przemocą i tyranią.Sprawiedliwość i wolność bez siły jest gadulstwem i dzieciństwem.”

  „Nie jestem za dyktaturą w Polsce. Inaczej wyobrażam sobie głowę państwa: trzeba aby miał on prawo szybkiego powzięcia decyzji w zagadnieniach tyczących się interesu narodowego.”

  „Bezsilna wściekłość dusiła mnie nieraz, że w niczym zaszkodzić wrogom nie mogę, że muszę w milczeniu znosić deptanie mej godności i słuchać kłamliwych i pogardliwych słów o Polsce, Polakach i naszej historii.”

 75. Michał said

  10 kwietnia na świecie.
  Wydarzenia na świecie

  * 847 – Leon IV został papieżem.
  * 879 – Ludwik III został królem zachodniofrankijskim.
  * 1710 – w Wielkiej Brytanii uchwalono pierwszą na świecie ustawę o prawie autorskim.
  * 1741 – miała miejsce bitwa pod Małujowicami – klęska Austrii w starciu z Prusami.
  * 1814 – wojny napoleońskie: zwycięstwo wojsk brytyjsko-hiszpańsko-francuskich w bitwie pod Tuluzą.
  * 1815 – erupcja indonezyjskiego wulkanu Tambora, jedna z najpotężniejszych z zanotowanych erupcji w czasach nowożytnych, która w 1816 spowodowała rok bez lata i klęskę głodu na półkuli północnej.
  * 1826 – wojna o niepodległość Grecji: wojska turecko-egipskie po rocznym oblężeniu zdobyły miasto Missolungi.
  * 1827 – George Canning został premierem Wielkiej Brytanii.
  * 1845 – ponad 1 000 budynków spłonęło w Pittsburghu (Pensylwania).
  * 1849 – Walter Hunt wynalazł agrafkę.
  * 1864 – Maksymilian I Habsburg został cesarzem Meksyku.
  * 1875 – w Japonii ustanowiono Order Wschodzącego Słońca.
  * 1896 – Spiridon Louis wygrał bieg maratoński podczas I Igrzysk Olimpijskich w Atenach.
  * 1912 – RMS Titanic wypłynął w swój dziewiczy rejs.
  * 1924 – została ustanowiona flaga stanowa stanu Arkansas.
  * 1925 – Carycyn został przemianowany na Stalingrad.
  * 1925 – Francis Scott Fitzgerald wydał powieść Wielki Gatsby.
  * 1932 – Paul von Hindenburg został wybrany ponownie prezydentem Niemiec.
  * 1938 – Édouard Daladier został premierem Francji.
  * 1940 – Islandia zerwała unię z Danią po zajęciu jej przez Niemców.
  * 1941 – II wojna światowa: Chorwacja ogłosiła niepodległość.
  * 1942 – II wojna światowa: na Filipinach wojska amerykańskie skapitulowały przed Japończykami.
  * 1944 – front wschodni: wojska radzieckie wyzwoliły Odessę.
  * 1947 – w Oksfordzie rozpoczął się kongres założycielski Międzynarodówki Liberalnej.
  * 1959 – przyszły cesarz Japonii Akihito poślubił Michiko.
  * 1963 – na Atlantyku zatonął atomowy okręt podwodny USS Thresher. Zginęło 129 członków załogi.
  * 1965 – 54 osoby zginęły w katastrofie jordańskiego samolotu pasażerskiego w Syrii.
  * 1967 – odbyła się 39. ceremonia wręczenia Oscarów.
  * 1968 – odbyła się 40. ceremonia wręczenia Oscarów.
  * 1970 – oficjalnie rozwiązano zespół The Beatles.
  * 1971 – do Chin przybył amerykański zespół tenisa stołowego (dyplomacja pingpongowa).
  * 1972 – odbyła się 44. ceremonia wręczenia Oscarów.
  * 1973 – 108 osób zginęło w Szwajcarii w katastrofie samolotu pasażerskiego Vickers Vanguard 952.
  * 1979 – wojna ugandyjsko-tanzańska: upadła ugandyjska stolica – Kampala. Obalony prezydent Idi Amin uciekł do Libii.
  * 1979 – wystartował radziecki statek kosmiczny Sojuz 33, z pierwszym bułgarskim kosmonautą na pokładzie.
  * 1988 – w Japonii otwarto Wielki Most Seto, łączący wyspy Honsiu i Sikoku.
  * 1991 – 140 osób zginęło w pożarze promu pasażerskiego Moby Prince, który wybuchł po zderzeniu z tankowcem, we włoskim porcie Livorno.
  * 1991 – zakończono produkcję Wartburga.
  * 1998 – Wielka Brytania i Irlandia podpisały Porozumienie wielkopiątkowe.
  * 2003 – awaria w elektrowni jądrowej w Paks na Węgrzech.
  * 2007 – prezydent USA George W. Bush podpisał ustawę dotyczącą rozszerzenia NATO o Albanię, Chorwację, Macedonię, Gruzję i Ukrainę.
  * 2007 – w Portugalii została zalegalizowana aborcja.
  * 2007 – zapadły pierwsze wyroki w sprawie masakry w Srebrenicy.
  * 2009 – po wpłaceniu 2,4 mln. dolarów okupu somalijscy piraci uwolnili norweski statek Asir.
  * 2010 – odbył się ingres arcybiskupa metropolity praskiego Dominika Duki.
  * 2010 – samolot Tu-154M z prezydentem Polski Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się przy podchodzeniu do lądowania na lotnisku w Smoleńsku.

 76. Nieistotne said

  http://warszawa.gumtree.pl/c-Praca-media-reklama-freelance-KATASTROFA-Z-PREZYDENTEM-W0QQAdIdZ198975222

  niech ktoś to zweryfikuje. Ja próbowałam, ale facet żąda potwierdzenia, że jest się dziennikarzem.
  =======================
  od pb: wyslalem odpowiedz na ogloszenie

  • Mars said

   To może być ściema! Po pierwsze gdyby miał naprawdę cenne informacje i wiedział jak wygląda sytuacja to nie zwracałby się z tym do dziennikarzy-ponieważ większość z nich nie jest wiarygodna a ta część z nich która jest, za pisanie i relacjonowania prawdy wyleciałaby dyscyplinarnie z pracy . Po drugie to może być ktoś kto chce zarobić na sensacji a po trzecie to może być kolejny gracz podstawiony przez agenciure w celu podsycenia akcji i dalszego wprowadzania chaosu i dezinfo…

   P.s Jakby był konkretny i uczciwy to by zgłosił się do nas-prostych ludzi naprawdę chcących poznać prawdę .

 77. Nieistotne said

  „W jaki sposób można się z Tobą skontaktować? Czego chcesz w zamian za informacje?”

  -Chcę mieć pewność, że jesteś dziennikarzem. Udowodnij to jakoś.

  „Czy dysponujesz czymś więcej, niż filmik pierwotnie umieszczony na You Tube, zawierający „strzały”? Jeśli nie, szkoda zachodu. Redakcje są już w jego posiadaniu.”

  -Oczywiscie, że mam coś więcej…, ale nie mam pewności, kim Pan jest…

 78. Kris said

  Mam pytanie a propos chmury pyłu z wulkanu islandzkiego. Jako, ze nie ogladam TV-zorni, to nie mam aktualnych informacji, na temat tej rzekomej chmury. Relacje znam tylko z netu i radia. Czy faktycznie jest tak jak mówią w kółko. Skoro jest ta chmura i pozamykali przestrzeń powietrzną nad Polską i całą niemalże Europą, to skąd o godz. 19.00 w Szczecinie całe niebo jest w chemtrailsach. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć??? Niby nie latają a jednak latają.

 79. Brenda said

  Podanie informacji dziennikarzowi to jak kamen w studnie. Nie tedy droga.

 80. Brenda said

  No chyba, ze gosc chce naiwnie zaistniec w mediach.
  Niech mu ktos wytlumaczy, ze w srod „wariatow” bezpieczniej niz w srod merdiow.

 81. A propos audycji w radio gruzińskim czy też jak słyszałem scenariuszu do filmu sensacyjnego. Polski samolot, na pokaldzie wybucha bomba, staje się to początkiem konfliktu światowego. Pamięajmy, że Gruzja jest opanowana przez Illuminatów, mogło to więc stamtąd wyjść.
  W audycjach dr Stana Monteigha w Radio Liberty pastor Lindsey Williams 2 miesiące temu powiedział, że należy szukać takich znaków. Illuminati czy też jak inni nazywaja „światowe elity” mają specyficzny kodeks etyczny, że każdy ich krok jest zapowiadany w meidach (które są oczywiście ich własnością). Przypomnę wam chociażby karty Illuminati. Tak więc katastrofa samolotu, która nie jest wcale wielkim wydarzeniem w skali światowej, została zapowiedziana w „gruzińskich” mediach. Oczywiście nikt z nas o tym nie wiedział, bo gdybyśmy wiedzieli to Kaczyński ze świtą by nie poleciał – na zasadzie zapeszenia.
  Spójrzmy jeszcze raz na karty Illuminati, co nas czeka w kolejności. EPIDEMIA.
  Jane Burgermeister zapowiada wykwit epidemii śmierrtelnej ptasiej grypy, która właśnie może wyjść z Polski.

 82. andre said

  DO JASNEJ CHOLERY- WKURZA MNIE CORAZ BARDZIEJ:
  ANODINA : „Usterek w funkcjonowaniu urządzeń pokładowych nie stwierdzono – oświadczyła.”

  Proszę zwrócić uwagę jaka dezinformacja:
  1. Z danych odczytanych skrzynek brak informacji o kontakcie pilotów z wieża:
  2.Jeśli nie było USTEREK w funkcjonowaniu urzadzeń pokładowych tzn że lecieli prawidłowo albo do cholery że
  BYŁA TO USTERKA WYSOKOŚCIOMIERZA.(LUB USTERKA INNYCH PRZYRZĄDÓW WYSOKOŚCIOWYCH– ALBO WIEŻA PODAŁA ZŁĄ WYSOKOŚĆ)
  3.TEORIA @@ MIZIA Z OBNIŻENIEM SZTUCZNEGO HORYZONTU JEST WIĘC PRAWDZIWA – WSZYSTKO DZIAŁAŁO PRAWIDŁOWO.
  4 @@ MIZIA Jednak w tym musieli maczać palce tak ruskie jak i polskie specsluzby.
  Czyli była to ingerencja ludzka tzn ZAMACH.
  Tatiana Anodina nie powiedziała nic nowego czego by uczestnicy tego i innych forów nie wiedzieli przynajmniej od 36-48 godzin

  „Czarne skrzynki” polskiego samolotu prezydenckiego Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem, nie zarejestrowały jakichkolwiek usterek w funkcjonowaniu urządzeń pokładowych – poinformowała szefowa Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego Tatiana Anodina. Dodała, że samolot zahaczył o drzewo w odległości 1050 metrów od pasa startowego, po 200 metrach uderzył w kolejne drzewo.(…)
  Anodina przekazała, że analiza „czarnych skrzynek” i fragmentów rozbitej maszyny, które udało się znaleźć na miejscu wypadku, wykazała, iż silniki samolotu były sprawne do momentu zderzenia samolotu z przeszkodą, a także to, iż na pokładzie nie doszło do pożaru bądź wybuchu. – Usterek w funkcjonowaniu urządzeń pokładowych nie stwierdzono – oświadczyła.”
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,119674,title,Rejestratory-odczytane%3B-samolot-uderzyl-w-dwa-drzewa,wid,12180997,wiadomosc.html

 83. wiktor said

  wklejam jeszcze raz
  http://wiadomosci.onet.pl/2156329,12,przerazajacy_kataklizm_w_chinach_setki_ofiar,item.html
  a czy jutro Kubica będzie jechał???

  • Angie-Poland said

   Już to postowałam. Ano tez się zastanawiam, jestem fanką F1 ale ostatnio nic nie cieszy..
   Btw- proszę o aktualizację słowniczka!
   ===============
   od pb: przysylajcie nowe slowa

  • Mars said

   no właśnie- w ramach żałoby Kubica do domu a i proponuję jeszcze opodatkować i wytoczyć proces wulkanowi w Islandii za ten dym…Co on sobie nie myśli? My tu taką poważną tragedię mamy a on sobie będzie dymił i nam tu CO2 do atmosfery pakować ???

 84. Wazne Klich i ISS said

  Instytut Studiow Strategicznych :

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Instytut_Studiów_Strategicznych

  i poczytajcie kto jest na liscie tego instytutu, kto wie czy nie tam opracowano strategie ?

  Bogdan Klich nie jest psychiatra :

  http://traube.salon24.pl/62032,bogdan-klich-nie-jest-psychiatra

  Czy Donald Tusk jest abstynentem ?
  Czy PO potrzebny jest psychiatra ?

  http://www.obnie.info/tusk_alkoholizm.htm

 85. asterix said

  Rozwój „chmury” pyłu wulkanicznego znad Islandii

  • mariusz said

   z przerażeniem patrzę na prognozę pogody!!!
   Od niedzieli wiatr z południa – cała ta chmura wróci do Polski!!!
   przypadek???

   http://new.meteo.pl/ – b. dobry serwis – wybierajcie „model coamps”

   Otrzymałem tel od znajomej z Niemiec. Ponoć tam władze nawołują do nie wychodzenia z domu i uszczelnianie okien!!!!!!
   Pamiętacie doniesienia z Ukrainy w zeszłym roku o „dezynfekcji” – szykują nam potężną epidemię!!!!!!

 86. Mars said

  Z interia:
  Hiszpański śmigłowiec wojskowy rozbił się na Haiti

  „Hiszpański śmigłowiec wojskowy rozbił się w górzystym rejonie Haiti, w pobliżu granicy z Dominikaną. Los czterech osób znajdujących się na pokładzie maszyny jest nieznany – poinformowały źródła ONZ ”

  Czyli nie tylko u nas lotnicze katastrofy …

  Czy znalazłaby się osoba na tym blogu-wiarygodna i znająca i świetnie rozumiejąca język rosyjski??? Pytam w związku z tym słynnym filmikiem . Widziałem już jedno tłumaczenie,w wielu momentach zgodne z tym co sam słyszałem . Obecnie pracuję nad poprawieniem wyrazistości tego nagrania ale bez konkretnej znajomości języka samemu „po amatorsku” nie ma sensu podejmować się tłumaczenia ze słuchu-bo to tylko zgadywanka i próba interpretacji a nie rzetelna robota .

 87. Aśka said

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?typ=tk&dat=20100416&id=tk15.txt
  Piątek, 16 kwietnia 2010, Nr 89 (3715)
  Tragedia w Lesie Katyńskim 2010

  „Moscow Times”: Woń gazu łupkowego unosi się nad Katyniem
  Przed przylotem prezydenta usunięto sprzęt nawigacyjny?

  Julia Łatynina w internetowym wydaniu „Moscow Times”
  […]
  „A wiosną 2010 r. na Kremlu nagle zrozumiano, że gaz łupkowy powoduje zerwanie ze światowym gazociągiem i że jeżeli nie podejmie się środków, to być może Polska będzie eksportować gaz do Europy. I że polskie władze należy natychmiast przeciągnąć na naszą stronę, gdyż sprawa wydobycia gazu łupkowego w Polsce jest, jak powszechnie wiadomo, polityczna i w dużym stopniu zależy od tego, która partia wygra następne wybory” – pisze Łatynina.
  […]
  Moskwa zdała sobie sprawę, że fakt, jak wiele gazu łupkowego Polska zamierza pozyskiwać, zależy w głównym stopniu od wyników następnych wyborów parlamentarnych w naszym kraju.
  […]

 88. Kto stoi za protestami na Franciszkanskiej 3

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/04/16/kto-stoi-za-protestami-na-franciszkanskiej-3/

  • Kolejny wylegitymowany

   Pod koniec trwania obu demonstracji doszło do incydentu. Jeden ze zwolenników pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu przeszedł na drugą stronę ulicy, aby po chwili porwać jeden z transparentów przeciwników. Chciał uciec z powrotem na „swoją stronę”, ale policja zatrzymała go na środku jezdni. Został odprowadzony na bok i po wylegitymowaniu zwolniony.

 89. Buka said

  http://www.youtube.com/watch?v=2FuCbig2iXg&feature=player_embedded Kontrolowane wyburzenie greckiej ekonomii,Max Keiser

 90. Pit said

  Wawel jest traktowany jako czakram, miejsce mocy przez rozmaitych teozofów/okultystów, itd. Czy to nie dziwne, że na raz zjeżdżają tu sataniści – Obama, Van Rompuy, Sarkozy? Jak wiemy dla masonów budynki, symbole, miejsca są ważne. Czy nie wygląda to trochę na jedną wielką ceremonię okultystyczną??? Czy ktoś poza mną poszedł tym torem?

  „WAWEL – MIEJSCE MOCY” http://portalwiedzy.onet.pl/4869,51172,1604659,1,czasopisma.html

  • Pit said

   Do tego mają pewność, że tę ceremonię zobaczy cały świat, będzie mnóstwo, mnóstwo mediów. Co planują?

 91. hjk said

  Fragm. z pierwszych godzin po katastrofie jeszcze raz:

  „wciskanie cierpiętnictwa” i niwelowanie fundamentalnych różnic politycznych
  http://www.przeklej.pl/plik/cierp-00-avi-0012346ho1dc

  zeznania montazysty – 2 „małe” explozje
  http://www.przeklej.pl/plik/montazysta-00-avi-001234cps2mv

  krotki opis zdarzenia, widac wnętrze samolotu, fotele maja pasy…
  http://www.przeklej.pl/plik/opis-00-avi-0012357q56jo

 92. hjk said

  Refleksje po tragedii w Smoleńsku – pos. Antoni Macierewicz (2010-04-16) m.in o filmiku ze strzałami…od 26.10 min, różne okoliczności, wątpliwości…
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21108

 93. […] Źródło: Grypa666′s […]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: