Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Lyndon Johnson

Posted by grypa666 w dniu 15/04/2010

Kondolencje dla Rodzin ofiar, wyrazy współczucia dla przyjaciół i znajomych…

Łączymy się w smutku z Markiem Podleckiem, założycielem i redaktorem bloga grypa666 do końca 2009 roku — wyrazy ubolewania po stracie kolegi od lat szkolnych, Janusza Kurtyki, szefa IPN.

Panie Jezu Chryste Synu Boży zmiłuj się nad duszami poległych, pokrzep serca rodzin, przyjaciół i znajomych… zmiłuj się nad Narodem Polskim w tej, następnej próbie…

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Wpisujcie się poniżej, a wchodźcie po uaktualniane informacje na stronę Katastrofa pod Smoleńskiem.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

UWAGA: Pojawiają się możliwe fałszywki, obliczone na zaognienie emocjonalizmu Polaków: teksty, wideo (lub ich „tłumaczenia”) oraz grafika (np. zdjęcie na dole prawdopodobnie zmontowane w fotoszopie). Należy wyłączyć TV i radio (w przypadku spisku medialnego główne narzędzie manipulacji nastrojami). Skupić się na kwestii kontynuacji władzy = przez kogo, bez wzgl. na przyczynę katastrofy. Nie brać udziału w spontanicznych zbiorowiskach.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Prosze przeczesać forum http://lotnictwo.net.pl

uważać na możliwą cenzurę tematu ciał i strony rosyjskiej

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Członek CFR i Komisji Trójstronnej zastąpi Kaczyńskiego?

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Inni obserwatorzy podzielają moje obawy nt. kompleksu jot

Mam straszliwe podejrzenia

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Czwarty odcinek „11 Minut”

Autor poświęca ten program pamięci szkolnego kolegi Janusza Kurtyki. Cześć Jego pamięci!

††††††††††††††††††††††††††††††††

Profanacja Polskości — wyślij emaila

Gotowy wpis wystarczy wkleić do meila i wysłać. Nie liczy się treśc a w zasadzie ilość e-poczt jakie otrzymają.

ADRESY GAZETY (wysyłajcie pod wszystkie):

gvabrieven@concentra.be; reacties@gva.be; gvathema@concentra.be; evleminx@concentra.be; promoties@concentra.be; rubriekengva@concentra.be; service@gva.be; wachtdiensten@concentra.be

wersja z przecinkami

gvabrieven@concentra.be, reacties@gva.be, gvathema@concentra.be, evleminx@concentra.be, promoties@concentra.be, rubriekengva@concentra.be, service@gva.be, wachtdiensten@concentra.be

PRZYKLADOWA TREŚĆ:
As a Polish citizen, I am deeply disturbed and disgusted with the smearing cartoon in your newspaper. The Saturday catastrophe is a great tragedy for many families in Poland and also for the whole Polish Nation. It should not be the subject of jokes especially during the national mourning. Shame on you!

†††††††††††††††††††††††††††††††

Lyndon Johnson

http://foxmulder.blox.pl/html

foxmulder2 14.4.2010 10:44

Czy marszałek Bronisław Komorowski jest osobą godną tego, by być p.o. prezydenta, naszym współczesnym interrexem?

Nie pytam, co mówi o tym Konstytucja (choć teoretycznie Komorowski mógłby zawiesić swoje marszłakowanie i p.o. prezydenta byłaby wówczas Ewa Kierzkowska z PSL.). Chodzi mi o to, czy Pan marszałek znajdzie w sobie chociaż cząstkę klasy, którą reprezentował przed wojną Maciej Rataj (PSL – coś dzisiaj mam sentyment do ludowców).

Nie chodzi mi o jego żenujące wypowiedzi o „ślepych rosyjskich snajperach”. Współcześnie politycy robią dla poklasku motłochu wiele żenujących rzeczy, których czasem później żałują. Chodzi mi o to, że rola Pana marszałka w intrydze, która doprowadziła Wojciecha Sumlińskiego do próby samobójczej jest bardzo niejasna. Z zeznań płka Tobiasza wyłania się obraz marszałka, który podjął grę mającą na celu zdobycie tajnego aneksu do raportu z likwidacji WSI. W aneksie rzekomo znajduje się pokaźny rozdzialik o Panu marszałku. Nie wiem czego dotyczy i czego się Pan marszałek obawia. Być może sprawy Romualda Szeremietiewa – jednej z najbardziej k…wskich zagrywek tajnych służb w ostatnich 20 latach. Sprawy, w której zachowanie Pana marszałka było również niejasne. Może opisuje szczegóły kontraktów zbrojeniowych (tygodnik „NIE” pisał kiedyś, że Bronisław Komorowski zwrócił zachodniemu koncernowi łapówkę, bo nie zdołała załatwić sprawy)? Może wyjaśnia jak to się stało, że Bronisław Komorowski, nauczyciel historii z seminarium duchownego w Niepokalanowie (!) został w 1990 r. wiceministrem obrony odpowiedzialnym za nadzór nad wojskowymi służbami. Nie wiem. Może to wszystko insynuacje. Aneks do raportu znajdował się w Kancelarii Prezydenta a sztabowcy Platformy poważnie się obawiali, że wypłynie on w trakcie kampanii wyborczej i pogrzebie szanse Bronisława Komorowskiego na prezydenturę. Dzisiaj Pan marszałek ma zapewne aneks na swoim biurku. Spada więc na niego cień brudnych interesów WSI. Dla wielu Polaków Bronisław Komorowski staje się tym samym naszą polską wersją Lyndona Johnsona. Następcą tragicznie zmarłego prezydenta, na którego spłynął cień podejrzenia…

J.W. Stalin i Ł.P. Beria wybierają miejsce dla posadzenia drzewa. Lotnisko pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 1940 roku.

Komentarzy 219 to “Lyndon Johnson”

 1. Aśka said

  http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33058

  tłumaczenie tekstu z filmu nakręconego bezpośrednio po katastrofie samolotu

  • Dawid said

   Czy tego dnia na lotnisku w Smolensku czekal polski autokar, bus? Byli przeciez inni polacy ktorzy mieli obebrac prezydenta i gosci. Co sie z nimi stalo? Czy oni cos wiedza? Mysle,ze za kilka dni poznamy prawde

  • Mars said

   NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ!!!

   Od 1.13
   Все назад, быстро!

   to oszustwo! W wypowiadanych słowach tego Rosjanina nigdzie na końcu nie pada litera „R” !!! To nie jest to słowo!!!

   Przeczytajcie moje wcześniejsze posty i wsłuchajcie się w nagranie .

   TO MANIPULACJA i MATECZENIE W TŁUMACZENIU !!!

   Będą próby mateczenia przy tłumaczeniu tego filmiku i nie dajcie się zwieść .

   • Zapsa said

    Jeśli chodzi o nagranie to już widać że nieco poniosła wyobraźnia.

    Rzekomy człowiek z podniesonymi rękoma to gałązka z pierwszego planu,przesuwa się odwrotnie proporcjonalnie do ruchu kamery i w ogóle jest bardzo nienaturalnie powyginana i nieproporcjonalna jak na człowieka!

    Człowiek w centrum który niby klęczy i składa dłonie od 40 sek ok – faktycznie wygląda to w ten sposób jeśli się tak o tym myśli,ale wokół jest mnóstwo podobnych białych plam poruszających się wraz z kamerą,trzebaby obejrzeć na duzym powiększeniu.

    Jedyna rzecz, którą ja wzięłam za człowieka, to gdzies od 31 sekundy filmu ciemna postać na prawo od widocznego rozbitego dzioba czy przodu samolotu,ale w tej chwili po obejrzeniu kilka razy przyznaję że może być to pień.

    Rzekomy śmiech, jak już faktycznie ktoś zauważył, to nałożenie się na siebie kilku nawet kilkunastu głosów, odsłuchajcie na full,faktycznie słychać wtedy okrzyki mieszające się ze sobą z osobna,co daje wrażenie śmiechu,ale to tylko pogłos.

    Nikt też nie mówi na filmie „zmiana planu” pod koniec,jest coś mniej więcej „(…)nazad” przy czym nie rozumiem pierwszego słowa,drugie to na pewno „nazad”.

    Bardzo dobrze natomiast od około 20stej sek. słychać głos kobiecy i w ok 23sek. mocno wkur…y głos „uspokój się!”.

    Strzały pozostają jednak strzałami.

   • Zapsa said

    Mizia co znaczy „bistro”? czy coś…

   • Zapsa said

    Znaczy nie Mizia a MArs 🙂 Chyba O Mizi za dużo myślę :O

   • Mars said

    быстро- ogólnie to znaczy : szybko, łatwo, prędko .

   • Taka Tam... said

    tam sie kreca postacie przy tej glownej kokpitowej czesci w ciemnych ubraniach, jedne stoja drugie biegaja, jak sie przyjrzec to rzeczywiscie to sa ludzie, moze ratownicy czy strazacy. co do tych bialych niby kleczacych to ja tego nie widze. predzej bym powiedziala ze to kawalki samolotu czy cos, ale w tej jakosci nagrania ciezko stwierdzic….

   • Jaga said

    Mam wrażenie, że jedni komentują film jakiegoś Rosjanina, który był tam przypadkiem a drudzy naszego reportera p. Wiśniewskiego. Oba filmy sa krecone chyba niedaleko od siebie ale na każdym z nich widać i słychać coś innego. Zresztą jeden jest komentowany przez p. Wiśniewskiego a drugi przez Rosjanina, choć trudno to nazwać komentarzem.
    Może się mylę ale @Taka tam komentue inny fim ten naszego reportera.

   • Taka Tam... said

    nie Jaga, ten ze strzalami. widac ludzi tam chodzacych przy samym kokpicie jak sie dobrze przyjrzec (ogladalam wiele razy klatka po klatce) … obecnosc chodzacych ludzi tam nie jest niczym dziwnym tak btw…

  • asterix said

   Nie wiem jak Wy, ale ja w od 12 do 13 sekundy widzę po lewej jakąś postać.

   • nikt said

    Mnie sie jakas postać rzuca w oczy chyba w jakimś czerwonym okryciu wierzchnim(ktos ze służb ratowniczych?)

 2. Zapsa said

  http://wiadomosci.onet.pl/2155430,11,item.html

  Się zaczyna. Nie do wiary, ludzie zaraz będą się tluc o róźnicę zdań. Doprawdy szok jak łatwo wcisnąć guzik i wywołać u ludu odpowiednie reakcje. To co będzie w sb i w niedzielę przerasta nas wszystkich.

  • grypa666 said

   od pb: jeden z komentarzy pod oneckim artykulem
   niunius1967 dzisiaj, 09:52
   CHCIAŁBYM POWIEDZIEC LUDZIOM OGRANICZONYM INTELEKTUALNIE W STOPNIU LEKKIM, KTÓRZY PROTESTUJA ZE W OGÓLE NIC NIE ZNACZĄ. NIC. ZERO. NULL. POLE.
   Po pierwsze wstyd, że w ogóle się tym ktokolwiek zajmuje. Kolejki w mięsnym sa dłuższe niż te „protesty”. Analizując statystykę to około 2420 osób „protestowało” czyli 0.00605% obywateli ( tysięczne części procenta). Chciałbym zaznaczyć, że to kosmiczne „495 razy” mniej niż wynosi w ogóle statystyczny bład procentowy w badaniach opinii. To po pierwsze.
   Po drugie, informuję że prostestujący mnie katastrofalnie smieszą bo NIC NIE MAJĄ DO POWIEDZENIA W TEJ SPRAWIE A TYM BARDZIEJ DO DECYDOWANIA. Nic. Mogą szalec, skandowac, bredzic, krzyczeć walczyć – NIC JEDNAK NIE MOGĄ ZROBIĆ. Dlatego podwójnie mnie śmieszą. To tak jakby urządzić pikietę dotyczącą protumberancji na Słońcu i że ” STOP rekacjom termojądrowym na Słońcu” – no po prostu kretyńzm – bo smieszny i nic nie znaczący.
   A media podziwiam – bzdecik, takie nic rozdmuchuja do niebotycznych rozmiarów. Udowdniają, ze 2500 osób to „dyskusja narodowa” – a to jest zwyczajna kupka muchy.

 3. Ola said

  co nas czeka?

  Członek CFR i Komisji Trójstronnej zastąpi Kaczyńskiego?
  http://www.therebel.org/opinion/europe/211194-cfr-trilateral-commission-member-to-replace-polands-kaczynski
  Kurt Nimmo – 14.04.2010

  Wczoraj Business Week napisał, że Andrzej Olechowski weźmie udział w wyścigu prezydenckim by zastąpić Lecha Kaczyńskiego: „Koalicjant rządowy PSL prawdopodobnie nominuje swojego przywódcę, ministra gospodarki, Waldemara Pawlaka, a Andrzej Olechowski, były minister spraw zagranicznych i finansów, będzie walczył jako kandydat niezależny”.
  Kurs jest na Olechowskiego, członka Rady Stosunków Międzynarodowych (CFR) i Komisji Trójstronnej, oraz ekonomista Banku Światowego.
  Wydaje się ściśle współpracować z banksterami: zasiadał w radach nadzorczych licznych europejskich banków i korporacji. Przede wszystkim był członkiem rady nadzorczej Goldman Sachs.
  Nie mówię, że Lech Kaczyński był zabity w celu wprowadzenia NWO. Mówię, że nadarzyła się okazja by rządził ulubieniec banksterów krajem, który był w sprzeczności z UE i NWO.
  Źródło: http://www.infowars.com/cfr-trilateral-commission-member-to-replace-polands-kaczynski/

  • Dawid said

   teraz cała władza wpada w ręce tych, którzy zaczęli rozkładać państwo polskie. Oni już układają nominacje. Dzięki temu będą mogli wprowadzać antypolski i antyludzki program, m.in. pomysły Bronisława Komorowskiego na stosowanie metody in vitro. Później przyjdzie czas na aborcję i eutanazję

   http://wyborcza.pl/1,75248,7761160,O__Rydzyk_po_Smolensku__Zamach_stanu.html

  • STEEF said

   OLA I TU MASZ RACJE !!! TEZ TAK MYSLE !!! GOLDMAN SACHS TO DRANIE ! MIESZAJA WSZEDZIE – A GDZIE WEPCHNA NOSA- WSZYSTKO WYSSAJA ! TO JUZ WSZYSTKO WIEMY ! BEDZIE OLECHOWSKI !!! I TYLE ! ZOBACZYCIE ! GOLDMAN SACHS TO POTEZNE UNY !!! MACZA PALCE WSZEDZIE GDZIE MOZNA WYCIAGNAC KASE!CIEKAWYM FAKTEM ZE FIRMA „BMW”NIE CHCE MIEC NIC Z NIMI WSPOLNEGO! FIRMY PODLEGAJACE POD GOLDMAN SACHS NIE OTRZYMALY PONOWNYCH KONTRAKTOW NA WSPOLPRACE Z BMW – WIEDZA ZE OBRALIBY ICH Z OSTATNIEGO CENTA !PODEJRZEWAM ZE KAZDY KTO ZOSTANIE WYSTAWIONY BEDZIE ICH KANDYDATEM – KOLO SIE TOCZY .

   • Ola said

    Nie znam się na wojskowości ani broni, ale wiele czytałam o HAARPie, być może to właśnie o to chodzi. Nawet pisał o tym Zbigniew Brzeziński, że nadejdzie taki czas, kiedy nie trzeba będzie używać wojsk, wystarczy elektronika. I chyba wszystko się zgadza.
    Poniższy artykuł napisany jest w takim angielskim, że jest go b. trudno zrozumieć, szczególnie laikowi. Zapraszam do przeczytania oryginału. Mogłam wydobyć tylko tyle:

    Smoleńsk, morderstwo z premedytacją
    http://www.kavkazcenter.com/eng/content/2010/04/14/11842.shtml
    14.04.2010
    Ktoś z Min Spraw Zagr w Warszawie powiedział rumuńskiemu Global News, że w przeszłości w bazie wojskowej w Smoleńsku stosowano broń elektromagnetyczną. W roku 2008, jak powiedziała Prawda, Moskwa stworzyła najpotężniejszą broń elektromagnetyczną.
    „Wytwarza ogromna energię, chodzi o miliardy watów, a wszystko rozmiarem bardzo małe. Nowością jest to, że impulsy elektromagnetyczne emitowane przez nową broń są znacznie krótsze, ale niezwykle potężne, dzięki czemu osoba, która używa jej kładzie ją na zwykłym stole, powiedział Giennadij Mesyats, wiceprezes Rosyjskiej Akademii Nauk i dyrektor Instytutu Fizyki Lebiediewa.
    „Broń ta nie została stworzona w takiej miniaturze i jeszcze z taką siłą.. Były podobne urządzenia, wykonane w okresie zimnej wojny, ale ich rozmiary były ogromne. Nasze urządzenie jest co najmniej 10 razy silniejsze niż jakakolwiek broń stworzona przez obce państwa”, powiedział Mikhail Jaladin, naukowiec uznawany za osiągnięcia w dziedzinie super broni elektromagnetycznej.

    Każde rządzenie elektroniczne traci funkcjonalność w pobliżu urządzenia elektromagnetycznego przedstawionego w Jekaterynburgu, kiedy generator pracuje. . Jest, zdaniem badaczy rosyjskich, w stanie naśladować uderzenia pioruna lub wybuch jądrowy. Broń ta nazwana jest „Nika”, od greckiej bogini zwycięstwa.
    Broń tego rodzaju może kolidować z urządzeniami elektronicznymi i silnikami wszystkich samolotów, mówią źródła wojskowe rumuńskiemu Global News. To jest bardzo trudne do wykrycia ze względu na krótki okres użytkowania wiązki elektromagnetycznej.
    Pod ich kierownictwem jedna z największych rosyjskich sieci szpiegowskich, która obsługuje cały polski kontrwywiad wojskowy, została zniszczona, jest to jeden z najsilniejszych uderzeń, które Moskwa zadała na obszarze NATO.

    Departament Monitoringu
    Kaukaz Center

  • Dawid said

   Pozwolilem sobie na wkleenie jednego z postow nr.220. Wydaje mi sie ciekawy

   on Kwiecień 14th, 2010 at 23:01

   i jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie jakiegoś człowieka

   Wszystkie dokumenty dotyczące WSI, także komisji ds. służb specjalnych czy byłych agentów SB zostały przejęte około 2 godziny po informacji o katastrofie. W tamtym momencie nie było jeszcze wiadomo, czy Kurtyka przeżył czy nie.
   Nastąpiło również przeszukanie warszawskiego mieszkania ś.p. Wassermana. (czego szukali tam funkcjonariusze możemy się tylko domyślać). Szykują się poważne zmiany w wojsku, służbach specjalnych i wszystkich instytucjach państwa.
   Nastąpiła próba przejęcia kierownictwa IPN i zablokowanie dotychczasowych ciał kolegialnych. Mianowany przez Komorowskiego następca Władysława Stasiaka, przejmuje gabinet zmarłego nie pozwalając wdowie po zmarłym ministrze na zabranie osobistych rzeczy zmarłego.
   Zostaje odwołany dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Sławomir Dębski, bez podania powodów merytorycznych. Niepokojące sygnały dochodzą z ośrodków wojskowych.
   Pisał o tym Łukasz Warzecha oraz Niepoprawni.pl
   http://www.niepoprawni.pl/blog/394/niepokojace-wiadomosci-aktl
   Wszystko to pod przykrywką pojednania i Żałoby Narodowej
   Gdy dodamy do tego pasmo dezinformacji rosyjskich:
   1. Oficjalna wiadomość, że samolot był w bardzo dobrym stanie opublikowana przez oficjalne źródła przed zbadaniem szczątków maszyny oraz przed rozszyfrowaniem czarnych skrzynek.
   2. Kłamliwy zarzut niekompetencji polskiej załogi (brak znajomości rosyjskiego) i uwłaczające polskiej delegacji i polskiej załodze zarzuty lądowania z powodu nacisków Prezydenta na pilotów.
   3. Publikacja w rosyjskich mediach fałszywki udającej nagraną rozmowę załogi samolotu przed katastrofą z wieżą – otrzymana podobno ze źródeł rządowych Rosji po otwarciu czarnej skrzynki.
   4. Fałszywa rozmowa z rosyjskim kontrolerem lotów – zdemaskowana przez zawodowych lotników.

   Na dodatek, gdy przyjrzymy się niemającym precedensu zachowaniom medialnym władz Rosyjskich i gdy dodamy 2 do 2 czyli służby rosyjskie do interesów byłej WSI (które zawsze bronił Komorowski) będącej ekspozyturą GRU w Polsce – to włosy stają dęba z przerażenia.
   is fecit cui prodest –tę premię łacińską przypomniał któryś z blogerów

   Ten popełnił zbrodnię, kto na niej skorzystał !
   http://jacquesgrandguignol.pl/zlikwidowano-opozycje-w-polsce-kolejny-transport-do-katynia

 4. Magda said

  http://www.tvn24.pl/0,1652252,0,1,do-przechylu-doszlo-po-zderzeniu-z-duzym-drzewem,wiadomosc.html

  • Magda said


  • grypa666 said

   od pb: wazniejsze zapytac dlaczego samolot byl za nisko wzgledem ladowiska — najwazniejszy parametr przy ladowaniu; sprzeczne info o zahaczeniu: o wieze (dowody foto?) czy o drzewo nastepnie o linie elektr (swiadectwo chlopcow na wideo wg ktorych skrzydla urwaly sie tam, a miedzy tym byl skret lini lotu)

 5. hjk said

  Nie od rzeczy będzie przypomnieć ten wiersz:

  „Do prostego człowieka”
  J.Tuwim

  Gdy znów do murów klajstrem świeżym
  przylepiać zaczną obwieszczenia,
  gdy “do ludności”, “do żołnierzy”
  na alarm czarny druk uderzy
  i byle drab, i byle szczeniak
  w odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
  że trzeba iść i z armat walić,
  mordować, grabić, truć i palić;
  gdy zaczną na tysięczną modłę
  ojczyznę szarpać deklinacją
  i łudzić kolorowym godłem,
  i judzić “historyczną racją”
  o piędzi, chwale i rubieży,
  o ojcach, dziadach i sztandarach,
  o bohaterach i ofiarach;
  gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
  pobłogosławić twój karabin,
  bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
  że za ojczyznę – bić się trzeba;
  kiedy rozścierwi się, rozchami
  wrzask liter z pierwszych stron dzienników,
  a stado dzikich bab – kwiatami
  obrzucać zacznie “żołnierzyków”. –
  – O, przyjacielu nieuczony,
  mój bliźni z tej czy innej ziemi!
  wiedz, że na trwogę biją w dzwony
  króle z panami brzuchatemi;
  wiedz, że to bujda, granda zwykła,
  gdy ci wołają: “Broń na ramię!”,
  że im gdzieś nafta z ziemi sikła
  i obrodziła dolarami;
  że im coś w bankach nie sztymuje,
  że gdzieś zwęszyli kasy pełne
  lub upatrzyły tłuste szuje
  cło jakieś grubsze na bawełnę.
  Rżnij karabinem w bruk ulicy!
  Twoja jest krew, a ich jest nafta!
  I od stolicy do stolicy
  Zawołaj, broniąc swej krwawicy:
  “Bujać – to my, panowie szlachta!”

  zebyśmy się nie dali „zbujać”

 6. hjk said

  Re: Prof.Jacek Bartyzel w sprawie pochówku Pary Prezydenckiej

  http://www.legitymizm.org/wawel-za-wysoko
  Wawel? Nie, za wysoko!

  Post scriptum do komentarza w sprawie pochówku Pary Prezydenckiej
  http://www.legitymizm.org/post-scriptum-komentarz-wawel

  • 11MinutPL said

   Dajcie spokój – to temat zastępczy. Pytanie jest po co to robią?
   Przecież zawsze można potem utworzyć komisję i spowodować przeniesienie na Powązki.

 7. Marslim said

  Wybuchł wulkan na Islandii.

  Jeśli dojdzie do jakiegoś zamachu na Wawelu będzie to znaczyło tylko jedno – Elity się ewakuują a my zostaniemy sami w oczekiwaniu na kataklizm – i to nie w 2012 ale już w tym roku 😦

  • Ola said

   pył wulkaniczny jest nad Wyspą Brytyjską w takim natężeniu, że pozamykano wszystkie lotniska. Jest on na wysokości 6 tys. metrów.

   Odnośnie katastrofy – okazuje się, że system lądowania w Smoleńsku jest jakiś RMPG, niekompatybilny z systemem ILS zainstalowanym w Tu-154. taka wiadomość pokazała się na Russia Today.

  • MIZIA said

   ten wybuch to jest skutek przedwczorajszej i wczorajszej aktywności SŁONECZKA – a słoneczko tak reaguje bo już wam pisałem na co

  • 11MinutPL said

   Spokojnie. Może chcą byśmy wierzyli że się ewakuują z tego powodu. To, że aktywność Ziemi wzrosła wynika ze wzrostu aktywności Słońca i być może bliskiej obecności dużego ciała, przez co zaburzone jest pole graitacyjne. Także wiatr słoneczny jest po prostu dużą masą, która oddziałuje na magnetosferę, a ta z kolei na namagnetyzowaną część płynnego żelaza pod skorupą. to powoduje pływy i wzrost aktywności sejsmicznej i wulkanicznej – normalne zjawisko fizyczne.

  • Marslim said

   Coś przeleciało nad kilkoma stanami usa

   • Zapsa said

    Piorą nam banie – ja proponuję wyłączyć neta, tv i iść na 3godzinny spacer do lasu – pomaga. Rzeczywistość wówczas jest wyraźna i piękna jak Prawda.

 8. MIZIA said

  film ZE SŁYSZALNYMI STRZAŁAMI – strzały sa drugorzędne – FILMIK NIE TYLKO ANALIZUJE POLSKA PROWOKATURA – INNI TERZ I –:

  25 DO 27 SEKUNDY CHODZI O PODWOZIE DOKŁADNIE POD ŚRODKOWYM KOŁEM W WIDOCZNEJ CZARNEJ WNĘCE – rozjaśnić należy na max monitor i przesówać po milisekundach – PISZCIE CO WIDZICIE – NA SPRZECIE DOBREJ KLASY WIDAĆ DOKŁADNIE

  NIE NAPISZĘ CO ŻEBY WAS NIE SUGEROWAĆ ……..

  PS. – i niech ktoś wyjaśni ………

  • Zapsa said

   Człowiek po lewej z latarką skierowaną w górę? Ja tylko pytam bo ani nie rozjaśniała ani nie mam sprzętu,ale zatrzymałam na 26 sek. Dostaniemy wkrótce schizofreni

  • Pelagia said

   Mizia – mam kiepski widok, więc nic nie zobaczę. Może napisz co widzisz.
   Odnośnie do krzyków na filmiku – u nas też policja rozgania towarzystwo gapiów w takich sytuacjach, więc co się dziwić ??
   Przypomniała mi się wypowiedź Krzysztofa Jackowskiego: mówił, że jakieś niewinne państwo zostanie oskarżone o popełnienie straszliwej zbrodni, ale to państwo tej zbrodni nie popełni. To bedzie intryga przeciw temu państwu, pretekst do mnar. draki.
   Czyżby to o ten wypadek chodziło ??

  • asterix said

   Komentarz z wykopu :
   „Prędkość przy lądowaniu dla Tutka to 240km/h czyli leciał pewnie około 300 km/h… Weź pod uwagę, że to to nie było lądowanie w lesie – samolot najprawdopodobniej kosił drzewa jednym skrzydłem, co spowodowało obrót i koziołkowanie. To zdjęcie mówi bardzo dużo, jak przez ostatnie 2-3 sekundy leciał :

   http://lh4.ggpht.com/_06bGa1QkqOY/S8T2v0dohFI/AAAAAAAADp0/3V4IasEBq0c/s800/IMG_8244_1.jpg

 9. Dawid said

  Czy ktos z was nie znalazl wpisow na temat sekcji zwlok? Czy media nie podejmuja tego tematu? Czy dokonanie sekcji zwlok bierze sie pod uwage?Pyta, poniewaz nie sledze dokladnie wszystkich wypowiedzi w TV i internecie.

  • Zapsa said

   trzy dni temu na konferencji prasowej z prokuratorem jeden dziennikarz zadał pytanie, czy będzie sekcja zwłok w Polsce, która miałaby wykluczyć inne zdarzenia na pokładzie doprowadzające do śmierci.
   Odpowiedziano mu, że sprawę prowadzi prokuratura rosyjska i „w tej sprawie nie możemy wywierać nacisków”.

   • Magda said

    to oni czekają aż ruscy za nich odwalą robotę.Obywatele Polski to byli, jak to możliwe w ogóle,że oni-nasi-nie prowadzą wielokierunkowego,polskiego śledztwa.
    Śledztwa,które rozważało by każdy możliwy powód tego wydarzenia.
    No to jest nieprawdopodobne

  • dario said

   Ghost: Krzyczcie, domagajcie się prawdy.

   Ci którzy zamordowali Naszego Prezydenta nie cofną się przed następnymi morderstwami. W wysokiej rozdzielczości wyrażnie widać trzy sylwetki ubranych jak załoga samolotu osób. Tak nie ubierają się szabrownicy. Natomiast żołnirze i jedn z tych który pochyla się i strzela do osoby leżącej mają kurtki i czapki nie jak milicja, tylko jak komandosi z OMON-u.Jest rzeczą oczywistą, że ci co przeżyli zostali dobici. Ich ciała nigdy nie zostaną odnalezione.
   Krzyczmy, domagajmy się prawdy, przekazujmy te informacje wszystkim, niech Katyń 2010 nie będzie zakłamany jak 70 lat wstecz.
   Rodacy nie pozwólmy, aby nas mordowano.
   Krzyczmy: Bóg Honor Ojczyzna i stańmy ramię w ramię do walki !

   http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33058

 10. 11MinutPL said

  Oglądnąłem filmik klatka po klatce. Wszelkie „postaci” są zniekształceniami wynikajacymi ze sposobu kompresji. Także z dźwięku nic nie wynika, po prostu teren zaczęła okrążać milicja i wyganiać kogokolwiek kto się tam znalazł. Możliwe że oddali ostrzegawcze strzały.
  Znaczące jest jednak to, że niewiele się pali, że jest ta „katyńska cisza” wokoło. Samolot został rozerwany na strzępy, być może przez nadziemną eksplozję. Tak to wygląda. Nie było to jednak paliwo – nie ma prawie w ogóle ognia! Pilot mógł spuścić paliwo wiedząc że nie wyląduje bezpiecznie i przez to chcąc uniknąć pożaru. Wniosek z tego byłby taki, że przed lądowaniem coś się stało w samolocie – może stery przestały działać, może komunikacja.
  Filmik nic a nic nie udowadnia.

  • Angie-Poland said

   Tak się składa, że przejrzałam do chyba z 50 razy, żeby się upewnić co widzę. Do tej pory się nie odzywałam, bo skupiałam się na dźwięku. Nie należę do panikantów, ale do k… nędzy.. ja tam widzę klęczącego człowieka! Zwróćmy uwagę na zachowanie operatora komórki. On coś widzi.. Spójrzcie na screeny, po ostatnim facet wieje.. Nic nikomu nie sugeruję, to moja subiektywna ocena.

  • Buka said

   A ja tu zgodziłabym się z p.Piotrem- w jakim celu mieliby to robić, tzn oddawać strzały ostrzegawcze? Ludzie,którzy mogli się tam znaleźć nie mieli zapewne pojęcia co to za samolot,równie dobrze mógł być to samolot rosyjski przecież,w pierwszym odruchu normalnego człowieka jest udzielenie pomocy,biegnięcie na pomoc-dlatego nie pasuje mi też wersja o szperaczach,ale nie jest niemożliwa oczywiście.Zastanawiałam się nad tym i spróbujcie sobie wyobrazić swoją reakcję,jesteście gdzieś w pobliżu miejsca,gdzie rozbija się samolot-co robicie? I jak na próby okazania pomocy itd reagują obecne tam służby-oddają ostrzegawcze strzały by was odstraszyć będąc praktycznie na miejscu zdarzenia?

 11. Mars said

  Jeszcze parę ważnych słów na temat problemu fałszerstwa w ścieżce dźwiękowej tego osławionego już filmiku(Kontynuacja moich wcześniejszym postów) :

  Otóż mogę Wam śmiało powiedzieć że jeżeli było fałszerstwo, to polegało ono na PODŁOŻENIU ścieżki dźwiękowej nagranej w autentycznym środowisku akustycznym uwiarygodniającym to nagranie . Zgodnie z logiką, jeżeli chcemy uzyskać brzmienie i prawdziwe odgłosy z np.Lasu, to logiczne że najprościej i najsensowniej pójść do tego lasu z urządzeniem rejestrującym zamiast próbować uzyskać podobny efekt w warunkach studyjnych . Nie ma po prostu sensu symulować danego środowiska akustycznego skoro możemy zarejestrować je w naturalny sposób .
  To samo dotyczy dźwięków wystrzałów, ludzkiej mowy czy szurania liści na ziemi .Jeśli takie dźwięki mają brzmieć autentycznie w autentycznym środowisku to nie mogą pochodzić ze studyjnych próbek czy syntezatorów z dorabianymi symulacjami pogłosu . Podobnie rzecz ma się z użyciem mikrofonu do takiego nagrania . Aby uwiarygodnić jakość brzmieniową tego nagrania pochodzącą z nagrania telefonem,aparatem cyfrowym czy najtańszą kamerą trzeba zastosować właśnie takiej klasy mikrofon stosowany właśnie w takich urządzeniach . Inaczej mówić-kto by takie nagranie-mające wyglądać na amatorskie nagrywał przy pomocy studyjnego np.wielkomembranowego pojemnościowego mikrofonu???Który z racji swojej czułości i dokładności zbierałby dźwięki z otoczenia aż za dokładnie-a przecież nie o to chodzi kiedy chce się sfingować nagranie . To samo dotyczy zastosowania korekcji częstotliwości w momencie nagrywania-na którą nie może być miejsca w przypadku takiej ścieżki dźwiękowej nagranej za pomocą jednego mikrofonu zamontowanego w takim komercyjnym urządzeniu .Korekcję można zrobić dopiero na sumie (jedna cała ścieżka) . Jak sądzicie, czy ktoś nagrywałby osobno ścieżki rozmów, strzałów i szumu lasu po to żeby zrobić potem z tego czytelny miks do odsłuchania ???

  Oszustwo mogło polegać tak naprawdę na faktycznym dokonaniu autentycznego nagrania w takich samych warunkach jakie widzicie na filmiku za pomocą „wiarygodnego” amatorskiego sprzętu-zgodnie z zasadą najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze…Oszustwo takie mogło zostać dokonane już na etapie nagrania tego filmiku lub potem-robiąc dubla z tego samego miejsca-a swoją droga czemu ten filmik ukazał się dopiero po paru dniach od katastrofy???
  Acha i nie zdziwcie się, naprawdę nie zdziwcie się jak „fachowe ekspertyzy” tego filmiku wykażą że wszystko było w porządku a to co mówili ci Rosjanie zostanie zupełnie inaczej przetłumaczone i podane do publicznych wiadomości .
  Zresztą nie zdziwiłbym się również gdyby nastąpiła manipulacja w ścieżkę dźwiękową co jest dość proste i naprawdę większość społeczeństwa się nie połapie.Po za tym nie ma sensu mataczyć już zmataczonego materiału, więc jeśli teraz na etapie tego śledztwa będą ingerować w nagranie to może to stanowić też po części domniemanie jego wcześniejszej autentyczności .

  • Aśka said

   ja ten filmik widziałam już w 10 kwietnia późnym wieczorem 23-1

   • Aśka said

    aha, a na kompie wcześniej nie byłam, z wyjątkiem rana, kiedy próbowałam wejść, ale nie było połączenia

   • Mars said

    Czy jest większa ilość osób mogących(oprócz Ciebie) potwierdzić że to nagranie było już dostępne w internecie w godzinach wieczornych 10 kwietnia???

   • Julka said

    Ja oglądałam w sobotę albo w niedzielę. Nic nie mówiłam, bo podejrzenia nasunęły mi się najgorsze: od początku śledziłam doniesienia ze Smoleńska m.in.jak agencje podały, że trzy osoby prawdopodobnie przeżyły. Od kogo taka informacja?

   • Marslim said

    Od kogoś kto nie wiedział, że nastąpiła zmiana planu. Od Reutersa.

 12. Marslim said

  Znalezione na forumzn

  Kłamstwo?
  Zobaczcie film Nocna Zmiana – na podstawie książki Lewy Czerwcowy (tak, tak śpiewał Kazik). Wtedy Jan Olszewski chciał ujawnienia agentów i innych konfidentów ale Wałęsie się to nie spodobało jak i innym i szybko dokonali „nocnej zmiany” rządu wpuchając na premiera właśnie Waldusia. W tamtym spotkaniu brał udział właśnie obecny premier Donald Tusk.
  Zacytuje fragment tego spotkanie:
  Moczulski: Właściwie tak tuśmy doszli do wniosku że można nawet w tej chwili powołać premiera na tak zwane porozumienie dżentelmeńskie, żeby na tydzień był premierem. W ciągu tygodnia uformujemy koalicję…
  Wałęsa: Wy nie wiecie jak daleko oni zaszli, dlatego trzeba ich błyskawicznie, natychmiast dzisiaj…
  Waldemar Pawlak: Tylko, że to jest trochę gangsterski chwyt.
  Wałęsa: Już nie może być żadnych numerów.
  Mazowiecki: Albo premiera się powołuje albo cały rząd..
  Wałęsa: Nie, nie, ale do formowania natychmiastowego gabinetu, żeby jutro, pojutrze był gabinet.
  Moczulski: Premiera i wicepremiera, prawda, może to ułatwi tą całą sytuację…
  Wałęsa: Panie Tadeuszu, bo jak tego dziś nie zrobimy to mamy duży, duży pasztet.
  Mazowiecki: Moim zdaniem wniosek Pana Pawlaka jest słuszny…
  Moczulski: Może powołać kierowników ministrów?
  Wałęsa: Panowie, na kogo ma moja nominacja być? Czy przejdzie Pawlak?… Panie Tadeuszu ale Pan jest wicepremier
  Mazowiecki: Ja nie wejdę do rządu
  Wałęsa: Co?
  Mazowiecki: ja nie wejdę do rządu, ale mogę to skonsultować.
  Wałęsa: Słuchajcie bo jak nie przejdzie to jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. Toż możemy się porozumieć, że później będziemy robić różne układanki jeszcze. Ale natychmiast trzeba zablokować tych ludzi, żeby nie przyszli do biura!
  Tusk: Jak SLD nie skrewi to przejdzie.
  Wałęsa: Co? A jak nie przejdzie?
  Moczulski: To wtedy przecież pan Waldek nie będzie się upierał, prawda?
  Tusk: Panowie policzmy głosy. KPN, PSL, SLD, mała koalicja..
  Moczulski: Jeżeli lewica się wstrzyma od głosowania to nam wystarczy.
  Tusk: Według mojej wiedzy i wszystkich chyba tu obecnych nie wstrzyma się, tylko będzie głosować za odwołaniem.
  Moczulski: Za odwołaniem tak, ale czy będzie głosowała za Pawlakiem w ogóle?
  Tusk: Waldek, twierdziłeś, że tak…. Dla SLD jest lepszy kandydat do poparcia?
  Pawlak: SLD poprze.
  Wałęsa: Nie mogę, dzisiaj byśmy się wszyscy kłócili nie damy rady. Ja wysondowałem wszystkie możliwości, dziś nie przeciągniemy inaczej.
  Tusk: Jeśli najbardziej chłopski klub chce głosować na Pawlaka….
  Moczulski: Podejmujemy męską decyzję Pawlak i koniec! Bo musimy iść zaraz na posiedzenie klubu, yy Sejmu, prawda?
  Wałęsa: Dobrze, kto?
  Zgoda , zgoda , zgoda…

  • Stanisław said

   Nocna Zmiana była zdradą, ciekawi mnie czy kiedyś tych panów się rozliczy za ten czyn. Myślę iż do czasu, gdy rządzą nami ONI wybrani przez skołowany naród nić nie ulegnie zmianie. Co do tej katastrofy z dnia 10,04,2010 roku, to prawda nie zostanie nam ujawniona. Rozmawiałem dziś z osobą, która wróciła do kraju 6 lat temu ( urodziła się w okolicach urala z matki Rosjanki i ojca Polaka, który jako dziecko został razem z swoim ojcem wywieziony w 1939 roku ) i z jej słów wynikało że przejęcie śledztwa nad tym „wypadkiem” przez ludzi Putina to najgorsza rzecz jaka mogła się wydarzyć.

 13. MIZIA said

  czy to nie lekka przesada

  Królowa, krewna prezydenta

  Minakowski dowodzi, że Elżbieta Jagiełłowa była krewną w linii prostej Lecha Kaczyńskiego:

  „Dzieci Elżbiety pochodziły z jej trzeciego małżeństwa, z Wincentym z Granowa. Córka Elżbieta wyszła za księcia śląskiego Bolesława V z dynastii Piastów, ważniejszy jednak jest syn – Jan Pilecki (nazwisko po dobrach matczynych), który po śmierci kardynała Oleśnickiego wszedł na najwyższe stanowiska państwowe – najpierw wojewody krakowskiego, a potem kasztelana krakowskiego. Tegoż oto Jana synem był Otto Pilecki, podkomorzy lubelski zmarły w r. 1504, ojciec kasztelana lwowskiego Mikołaja „Ocica” Pileckiego (zm. 1550), którego prawnukiem był Andrzej z Kurozwęk Męciński – tłumaczy Minakowski.

  O Andrzeju Męcińskim Minakowski pisał już wcześniej. – To przodek w linii prostej zarówno prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jak i wykonującego obecnie obowiązki prezydenta, Marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego – tłumaczy historyk.

  „Ś.p. prezydent Lech Kaczyński będzie więc spoczywał w towarzystwie rodziny. Rodziny – tak jak on – wzbudzającej kontrowersje za życia i po śmierci. Której miejsca na Wawelu nikt jednak nie kwestionuje, choć nie pochodziła z rodziny królewskiej, a stanowisko piastowała zaledwie kilka lat” – pisze Minakowski.

  Maciej Wasielewski//mat/k

  • MIZIA said

   PODGRZEWAJA ATMOSWERĘ

   POGRZEB NA WAWELU ……..
   POGRZEB = 20 000 000 PLN -nie napisano że wszystkich -SUGERUJĄ ŻE TYLKO PARY PREZYDENCKIEJ –
   PO 40 000 ZŁ DLA KARZDEGO W FORMIE ZAPOMOGI….
   PISZĄ ŻE TO Z TYM WAWELEM TO NACISKI JAROSŁAWA

   A TERAZ – KPINY ŻE KREWNY – KRÓLOWEJ

   LUDZIE W POLSCE ŻYJA W SKRAJNEJ NEDZY – PRZECIE TO PŁACHTA NA BYKA

   CEL – POWÓD DO WPROWADZENIA ZAMORDYZMU – KONIEC I KROPKA

  • MIZIA said

   A TO AKURAT TERAZ PRZECIE TO JASNE ŻE MA NIEBYĆ ŻADNEGO POGRZEBU MA BYĆ OGÓLNONARODOWA BURDA – chociaż to akurat prawda -TO DLACZEGO AKURAT TERAZ

   Świadek w sądzie: Wałęsa był agentem „Bolkiem”
   Czwartek, 15 kwietnia (11:43) Więcej na temat: Lech Wałęsa
   B. funkcjonariusz Milicji Obywatelskiej w Gdańsku, Janusz S. zeznał przed Sądem Okręgowym w Gdańsku, że Lech Wałęsa w połowie grudnia 1970 r. został zwerbowany do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa jako agent o pseudonimie „Bolek”.

   Lech Wałęsa podczas obchodów rocznicy wyborów 1989 r. /AFP

   64-letni emeryt Janusz S. zeznawał jako świadek w procesie o naruszenie dóbr osobistych z powództwa Lecha Wałęsy przeciwko b. działaczowi Wolnych Związków Zawodowych Krzysztofowi Wyszkowskiemu.

   – Do 1974 r. prowadziłem teczkę pracy i personalną Lecha Wałęsy jako TW „Bolek”. Jego współpraca z SB od chwili pozyskania między 15 a 17 grudnia 1970 r. była intensywna przez 3-4 miesiące. Spotkania z nim oficerów prowadzących odbywały się kilka razy w tygodniu, a w jednym przypadku 2-3 razy dziennie. Do czerwca 1971 r. Wałęsa dostał za współpracę 20 tys. zł, przy średniej pensji stoczniowca 1600 zł – powiedział świadek.

   • MIZIA said

    ODPOWIEDŻ JEST PROSTA TO CO LUDZIE ROBILI OD NIEDZIELI DO WTORKU TO BYŁY SYMPTOMY ZJEDNOCZENIA SIE – TUSK I KOMOROWSKI SIE NORMALNIE WYSTRASZYLI ZE DIABLI WZIELI POLITYKĘ DZIELENIA

    WIĘC TERAZ BEDZIECIE MIELI FESTIWAL SENSACJI I DECYZJI WYWOŁUJĄCYCH PODZIAŁY

    JA OSOBIŚCIE CZEKAM NA FALĘ NAGŁYCH I NIE WYJAŚNIONYCH ZGONÓW – ale to nastepne tygodnie.

   • asterix said

    Zgonów śmiertelników czy znanych ?

   • andre said

    Może nie zgonów, ale wyciszania ludzi wg przykładu jak z Oleksym, niedopuszczania to meriów jak Janusz Korwin -Mikke, Łysiak Michalkiewicz- czyli doprowadzanie ludzi do niebytu( ładne określenie orwelowskie)

  • Julka said

   Nie jednemu psu na imię Burek. A te informacje niby mimochodem, są dobrze przygotowaną socjotechniką. Wobec ich ciągłych łgarstw, wszystkie donosy na tak trzeba interpretować w stylu „jaki autor ma interes”, albo „po co autor nam to zapodaje” itp.

 14. Filip said

  Za stroną „prawda2.info”
  Napisała Tańcząca z wilkami:

  Przenoszę z pierdolni napisane przez gościa MacGyver’a:
  Cytat:

  Cytat:
  Rozbiór ściśle tajny

  Rosja i Niemcy zawarły tajne porozumienie przewidujące możliwość ewentualnej interwencji zbrojnej Rosji w Polsce – alarmowała we wrześniu Agencja Wywiadu najważniejsze osoby w państwie. Jednak rząd zignorował ten wstrząsający meldunek.

  Leszek Szymowski [z Najwyższego Czasu!, nr. 50 (1021). 12 XII.2009. Świetny numer, warto kupić cały w kiosku MD]

  Manewry „Zapad 2009″ pokazały dobitnie, że NATO praktycznie nie reaguje, jeśli w pobliżu granicy państwa należącego do sojuszu wojska rosyjskie odbywają wielkie ćwiczenia

  Z meldunku Agencji Wywiadu wynika, że pod koniec lata 2009 roku w’ Moskwie podpisany zo stał tajny pakt wojskowy. Rząd rosyjski zagwarantował w nim rządowi niemieckiemu, że jeśli istotnie podejmie decyzję o interwencji zbrojnej w Polsce, zatrzyma wojska na linii Wisły i Sanu. Miało to stanowić gwarancję, że wojska rosyjskie nie zbliżą się do dzisiejszej gra nicy polsko-niemieckiej na Odrze i Ny sie Łużyckiej i nie zagrożą oddalonemu o 80 kilometrów Berlinowi.

  Ze wspomnianego meldunku wywiadu wynika również, że w zamian rząd nie miecki zobowiązał się nie angażować się w ewentualny spór między Polską a Ro sją. Zagwarantował również, że relacje polsko – rosyjskie nie będą miały wpływu na współpracę energetyczną z rządem w Moskwie. Oznaczało to ni mniej, ni więcej tylko tyle, że nasz zachodni sąsiad wyra ził zgodę na oderwanie od Polski części jej terytorium na rzecz Rosji. Uzyskanie gwa rancji, że rosyjskie wojska nie dotrą dalej niż do brzegów Wisły, de facto tworzyłoby z okrojonej Polski buforowe państewko oddzielające Niemcy od Rosji.

  Kierunek rosyjski

  Nie widzieliśmy ani kopii dokumentu pod pisanego przez przedstawicieli Rosji i Nie miec, ani notatki wywiadu adresowanej do najważniejszych osób w państwie. Źródłem informacji ,,Najwyższego CZASU!” jest znany nam oficer Agencji Wywiadu pracu jący ,,na kierunku rosyjskim”. Z oczywi stych względów nie możemy podawać jego personaliów ani jakichkolwiek informacji, które mogłyby go identyfikować. Możemy tylko wspomnieć, że oficer ten wielokrotnie uzyskiwał i przetwarzał informacje uzyski wane na terenie Rosji od osób pracujących dla polskiego wywiadu. W środowisku taj nych służb uchodzi za wybitnego specja listę od Rosji. Możemy również dodać, że informacje, które nam przekazywał, zawsze potwierdzały się. Nie ma powodu, by kwe stionować jego wiarygodność.

  Nasz rozmówca zaznacza, że trzeba brać pod uwagę jeszcze jedną możliwość: in formacje na temat rosyjsko-niemieckiego porozumienia mogły być starannie wyreży serowaną kombinacją operacyjną, zrealizo waną w celu osiągnięcia określonych skut ków politycznych. – Te informacje mogły zostać sfałszowane i podrzucone polskim służbom po to, aby sprawdzić reakcję Polski i NATO – twierdzi oficer AW. A sytuacja po lityczna, w której miało to miejsce, nie jest przypadkowa.

  Ćwiczenia przy granicy

  Meldunek polskiego wywiadu zbiegł się w czasie z manewrami wojskowymi opa trzonymi kryptonimem ,,Zapad 2009″. To wspólne białorusko-rosyjskie ćwiczenia wojskowe z użyciem najnowszego sprzętu. Przygotowania do manewrów rozpoczęły się 16 sierpnia, a same działania – 8 wrze śnia. Informację o manewrach wojsko wych podano do wiadomości publicznej 25 sierpnia. Wówczas też oficjalnie ogło szono, że jednym z celów będzie przećwi czenie wspólnego odpierania ataku na ru rociągi naftowe i gazowe, w tym na słynny Nordstream, czyli projektowany Gazociąg Północny, który miał połączyć Rosję bez pośrednio z Niemcami. Jednak 21 września 2009 podano do wiadomości również dru gi cel: ćwiczenia obrony Grodna i Brześcia przed atakiem z Polski.

  W całej sprawie zaskakujące są przynaj mniej trzy rzeczy. Po pierwsze: do publicz nej wiadomości podano dokładnie stan sił biorących udział w manewrach. Było to 12,5 tysiąca żołnierzy, w tym 1800 rezer wistów, 100 samolotów i śmigłowców oraz około 900 czołgów, pojazdów pancernych i dział samobieżnych. Tak ogromne zaanga żowanie sił zbrojnych oznaczało, że były to największe ćwiczenia białorusko-rosyjskie. Po drugie: oficjalnie przedstawiane cele manewrów wskazywały, że Rosjanie biorą pod uwagę możliwość odpierania ataku ze strony Polski. Stanowi to ewidentne złama nie konwenansów dyplomatycznych, które nakazują nie wymieniać nazw innych kra jów w negatywnym kontekście. W końcu po trzecie: na ćwiczenia nie zostali zaproszeni obserwatorzy z NATO, choć gwarantują to porozumienia Sojuszu z Rosją.

  Konflikt o gaz

  Wrzesień 2009 roku był miesiącem poli tycznych napięć między Polską a Rosją. Nie umilkły jeszcze echa antypolskiej wrzawy z okazji rocznicy podpisania paktu Rib bentrop-Mołotow (rosyjski wywiad wydał wówczas książkę dowodzącą – wbrew fak­tom – że Polska była sojusznikiem Hitlera). Później Władimir Putin wygłosił w Gdań sku kontrowersyjne przemówienie z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej (nie przeprosił za ludobójstwo w Katyniu). Gdy na białoruskich poligonach odbywały się ćwiczenia wojskowe, rozpoczął się brze mienny w skutki konflikt o dostawy gazu. Rosjanie zerwali współpracę z prezesem Bartimpeksu Aleksandrem Gudzowatym i Polska stanęła w obliczu konieczności za łagodzenia powstałej sytuacji. Choć umowa na dostawę gazu obowiązuje do roku 2020, przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki zaczęli negocjować z Rosjanami warunki przedłużenia kontraktu. Jednak przedstawi ciele Gazpromu przedstawili Polsce nieko rzystne warunki, domagając się wyższych cen za surowiec i przedłużenia umowy o co najmniej 15 lat. Co równie istotne: Rosjanie zażądali wprowadzenia do umowy zapi su zakazującego Polsce sprzedaży krajom trzecim ewentualnej nadwyżki surowca. Wszystko działo się po tym, jak USA ogło siły rezygnację z planów budowy w Polsce elementów „tarczy antyrakietowej”.

  Równolegle szef polskiej dyplomacji Ra dek Sikorski zażądał od NATO zdecydo wanej reakcji na manewry ,,Zapad 2009″. W listopadzie rzecznik pasowy Kwate ry Głównej NATO skrytykował Rosję za przeprowadzenie ćwiczeń bez udziału ob serwatorów z Sojuszu. Wyraził również zaniepokojenie faktem, że Rosja dopuszcza możliwość ataku ze strony krajów NATO, choć jest to całkowicie sprzeczne z doktry nami i założeniami dzisiejszego Sojuszu. Tego samego dnia Dmitrij Rogozin – stały przedstawiciel Rosji przy NATO – nie przy jął jednak pretensji Sojuszu, stwierdzając, że jest to wybuch negatywnych emocji. W połowie listopada wicepremier Pawlak po jechał w delegację służbową do Rosji, by ostateczne uzgodnić z Rosjanami warun ki umowy gazowej. Pawlak zgodził się na warunki Rosji, uzgadniając w dodatku, że umowa obowiązywać będzie do roku 2037. Te uzgodnienia (nota bene przez samego Pawlaka przedstawiane jako sukces) trudno nazwać inaczej niż aktem zdrady stanu.

  Smutna prawda

  Cała ta sytuacja przyniosła Rosjanom od powiedź na pytanie o ich siłę i pozycję w Europie. Manewry ,,Zapad 2009″ pokazały dobitnie, że NATO praktycznie nie reaguje, jeśli w pobliżu granicy państwa należące go do Sojuszu wojska rosyjskie odbywają wielkie ćwiczenia. Po rezygnacji USA z planów budowy „tarczy antyrakietowej” jest to sygnał, że Rosja ma „wolną rękę” w Europie. Kolejnym tego dowodem jest polityka Baracka Obamy, dążąca do ocie plenia stosunków z Rosją za wszelką cenę. W tej sytuacji trudno dziwić się Niemcom, że zakulisowo starają się neutralizować za grożenie ze strony Rosji. Trudno również mieć do nich pretensje, że robią to kosztem Polski. Warunki umowy gazowej dowodzą, że Polskę można zmusić do zaakceptowa nia każdego porozumienia, nawet skrajnie dla nas niekorzystnego.

  Leszek Szymowski

  MacGyver napisał :
  ”Moi drodzy, sprawy w Polsce mają się tragicznie. Jeżeli wierzyć doniesieniom służb specjalnych z zeszłego roku, Polska była i wciąż jest ogromną przeszkodą dla interesów dwóch mocarstw które odrodziły się ze zgliszcz II Wojny Światowej. Widzimy w ostatnim czasie odrodzenie grup neonazistowskich nie tylko w Niemczech ale i w Rosji.
  Idąc dalej można zauważyć że w europie odradza się ruch nazistowski. Obecnie niemieckie grupy neonazistowskie tworzą akcje nawołujące do aneksji terytorium III RP które jak twierdzą są własnością Niemiec.
  Pójdźmy dalej. Na oficjalnej stronie germanica, można znaleźć ciekawe informacje dotyczące m.in. granic Polski.
  Zastanówmy się czemu ta propaganda ma służyć? Przyzwoleniu na aneksję terytorium IIIRP?
  http://www.encyclopaedia-germanica.org/de/index.php/Polen

  Postarajmy się zebrać ostatnie fakty:

  1. Gazociąg północny: budowany w celu ominięcia republik postsowieckich by nie wywierały politycznego nacisku na Rosję za pomocą gazociągu „Jamał”. Drugostronnie zapewnia ciągłość dostaw do Niemiec ważnego surowca- gazu ziemnego w wypadku konfliktu zbrojnego na terenie IIIRP.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Gazoci%C4%85g_Jama%C5%82_-_Europa

  2. Doniesienia wywiadu w 2009: polskiego dot. porozumienia między Niemcami a Rosją opisane w nr Najwyższego Czasu!, nr. 50 (1021). 12 XII.2009.

  3. Sprzedaż zapasów żywności Wojska Polskiego:: Działanie mające na celu osłabienie zdolności wojskowych IIIRP. Bez zapasów żywności WP nie jest w stanie podjąć długofalowych działań wojennych.

  4. Wzmożone działania propagandowe: mające przekonać że Polska jest w posiadaniu terytorium Niemieckiego.

  5. Śmierć Dowództwa Polskich Sił Zbrojnych: kolejne działanie mające na celu osłabienie potencjału zbrojnego IIIRP, śmierć ponoszą dowódcy wszystkich rodzajów wojsk. Śmierć ponoszą dowódcy wyszkolenia w erze komunizmu oraz postkomunistycznej. Umierają ludzie z ogromnym doświadczeniem wyniesionym z dwóch epok.

  6. Wzmożone działanie propagandowe mediów: mające na celu uśpienie czujności narodu polskiego i odwrócenie uwagi od działań wrogów.

  7. Likwidacja potencjału produkcyjnego Polski: wzmożone działania od lat 90tych mające na celu wysprzedanie, likwidację spółek kapitałowych państwa, poprzez jednoczesną sprzedaż wysoce strategicznych dla działania Państwa takich jak: Energetyka, Telekomunikacja, Transport, Przemysł Zbrojeniowy.

  Wszystkie te działania są realizowane poprzez tzw. zdrajców polskich. Są nimi ludzie którzy znajdują się „na górze” jak i „na dole” władzy. Są to ludzie którzy w erze komunizmu piastowali wysokie stanowiska w Partii, natomiast po „upadku” komunizmu wykorzystali swoje znajomości i wiedzę o sytuacji, by sprytnie przejąć kapitał krajowy i doprowadzić go do upadłości celem korzyści własnej, na rzecz korzyści obcej. Są to Prezesi, Dyrektorzy, Senatorzy, Politycy.
  Ich wspólne korzenie sięgają komunizmu.”

 15. 11MinutPL said

  Uwaga – ważne. Strona Jane Burgermeister http://www.theflucase.com nie działa. Wygląda na to, że jej domena została usunięta. Jane jeszcze nie wie dokąłdnie co się stało. Niedługo poda alternatywny adres strony lub blogu. Nie ma wątpliwości, że przygotowują nam jakąś niespodziankę.

  • Nie działa strona Jane i to jest faktycznie bardzo niepokojąca sprawa.
   Siedzimy teraz na podłożonej bombie. A co z tego wyniknie aż strach pomyśleć.

   • Angie-Poland said

    I znowu GoDaddy.. już coś o tym słyszałam..
    I wiecie, ta strona już nie wróci, bo została zdjęta. Ale szambo..

   • andre said

    Ok siedzimy na BOMBIE— a kto ma detonator?
    I kiedy nastąpi wyłączenie tej strony
    do PB : czy widzisz inne formy wymiany info-ew odtworzenie blogu w przypadku ….czegoś tam.

   • Angie-Poland said

    Acha..no i chyba czegoś nie ogarniam..
    http://www.sitelogr.com/s/THEFLUCASE.COM
    http://whois.domaintools.com/97.74.144.238

   • Angie-Poland said

    Na marginesie-może to błędny trop, ale:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Bob_Parsons#External_links

   • MagdaS said

    Registrant:
    Evolution Production GmbH
    Hellberg
    Muotathal, 6436
    Switzerland

    Domain Name: THEFLUCASE.COM
    Created on: 07-Aug-09
    Expires on: 07-Aug-10
    Last Updated on: 07-Aug-09

    Administrative Contact:
    Niklasson, Johan
    Evolution Production GmbH
    Hellberg
    Muotathal, 6436
    Switzerland
    (076) 436-5717

    Technical Contact:
    Niklasson, Johan
    Evolution Production GmbH
    Hellberg
    Muotathal, 6436
    Switzerland
    (076) 436-5717
    =================
    Domain Name: THEFLUCASE.COM
    Created on: 07-Aug-09
    Expires on: 07-Aug-10

    Domena wygasla 07.04.2010
    Nie jest opłacona ? zrezygnowała ? była opcja i ktos przejął domene ?
    Może zapomniała po prostu opłacić 😀

   • Angie-Poland said

    Faktycznie, może to zaniedbanie.

   • Taka Tam... said

    napisane jest ze: Expires on: 07-Aug-10 … wiec skad wiadomo ze 7 kwietnia…?

   • Angie-Poland said

    Zaśmiecamy forum. Istotnie tu jest sierpień, a nie kwiecień!

   • Ayres said

    Moja propozycja to założenie kanału IRC i tam chętni powinni wymieniać się artykułami..

 16. andre said

  „Albo świeci na zielono, albo pali się lampka na czerwono i trzeba wyjaśniać co jest nie tak”

  a dyrektor departamentu prasowo-informacyjnego MON płk Wiesław Grzegorzewski dalej informuje obywateli o kolorach lampek w tzw czarnych skrzynkach, natomiast płk Zbigniew Rzepa, prokurator wojskowy „przyznał, że końcówka zapisu na taśmie „była dramatyczna””” ale niczego nie wyjawil.
  Czyli —zapisy czarnych skrzynek są znane( STARSZYM I MĄDRZEJSZYM ?) ale nie upublicznione -ludziom mówi za to o czerwonych i zielonych lampkach.
  A w tym czasie można …………..,
  Przecież to są kpiny ze społeczeństwa i dostępu do informacji.
  Uważam że rację mają Ci co już teraz dostrzegają zagrywki dotyczące tej tragedii.( Mizia miał nosa, Bo przecież Tusk zamiast sprawować swoją funkcję i być widoczny w merdiach —zaszył się gdzieś i..)

  • Julka said

   Donek obiecywał, że społeczeństwo będzie na bieżąco informowane”. Niewykluczone, że sam nic nie wie.

   • andre said

    Ale dotarło do Donka ze są lampki czerwone i zielone- i jak pali się czerwona to……….

   • Zapsa said

    Andre ja widzę że ty lubujesz się w oświetleniu od jakiegoś czasu 😀

 17. Zapsa said

  czy to dowcip ?

  http:wiadomosci.onet.pl/2155651,12,w_gabonie_zostanie_wybudowany_szpital_im_marii_i_lecha_
  kaczynskich,item.html

 18. Zapsa said

  Z onetu:

  Wiadomo kto za to odpowiada. Winny czy niewinny, ty jesteś pierwszą osobą (prezydentem) i ty za to odpowiadasz. I dlatego mówienie, że winę ponoszą piloci, że oni zadecydowali o lądowaniu jest niewłaściwe – powiedział dziennikarzom prezydent Aleksander Łukaszenka po sobotniej katastrofie w Smoleńsku. O sprawie pisze tvp.info. powołując się na belsat.eu, portal telewizji Belsat TV.
  Zdaniem Łukaszenki, gdy pojawia się problemy podczas lotu prezydenckiego samolotu, dowódca lotu informuje o tym prezydenta.

  – Prezydent pyta, czy możliwe jest lądowanie i ostatnie słowo i tak należy do niego, a pilot musi się podporządkować – powiedział Łukaszenka.

  Przypomniał też o sytuacji z lotem prezydenta Kaczyńskiego do Gruzji w sierpniu 2008.

  – Dla mnie i takich jak ja, to bardzo ważna lekcja. My prezydenci powinniśmy pamiętać, że w samolocie znajduje się jeszcze 100 osób, które mają rodziny – powiedział białoruski prezydent. – Z techniką było wszystko w porządku. Niewłaściwa była decyzja głównego człowieka – podkreślił.

  Białoruski prezydent wyraził też swój żal, że „zginął prezydent oraz i inni urzędnicy przyjacielskiego kraju”. Białoruś podczas uroczystości pogrzebowych w Krakowie będzie reprezentował Borys Batura – szef izby wyższej białoruskiego Zgromadzenia Narodowego.

 19. Zapsa said

  Komentarz z noweworldorder:

  „Wczoraj ogladajac pierwsza milosc byla nastepujaca scena. Jest pewna
  babka, ktora gada czesto rozne glupoty. Mieszka ona z pewnym kolezka,
  ktoremu w sreberko oblozyla caly pokoj (meble, lozko, kredens itp).
  Zrobila mu tez „kask” z jakiejs miednicy, ktora rowniez oblozyla
  sreberkiem. On spytal co ona robi, nato ona „samoloty lataja, i
  opryskuja nas „chemicznymi” czy tam „elektronicznymi” „odpadami” se
  zmug, ktore zostawiaja” . Cos w tym stylu. Ta babka pelni w serialu
  role wariatki,i oczywiscie keidy to opowiedziala zawiezli ja do
  psychiatryka. Gdy to zobaczylem wszystko, jaka propagande stworzyli
  chemtrails to odrazu wylaczylem tv. teraz jezeli zrobi sie glosniej to
  chemtrails, i uslysza o tym ludzie, ktorzy ogladali ten odcienk, to
  beda kazdemu mowic , ze to glupota, ze tylko debile cos takiego
  wymyslaja, i podadza przyklad z tego serialu … masakra. dzis
  powtorka tego odcinka o godz 14:00 na Polsacie. Pewnie jutro bedzie
  mozna obejrzec ten odcinek na IPLI.”

  😀

  • Taka Tam... said

   no jesli ‚ludzie’ uwierza predzej w propagande serialu niz czlowiekowi ktory troche o tym czytal… no to coz powiedziec… nie ma dla nich ratunku. 😉 nie wszystkich da sie ocalic…. chociaz wiem ze przykre jest zyc posrod takich. ja ostatnio dochodze do takich wnioskow jak patrze na ludzi. wiekszosc z nich to…… przypadki nieuleczalne.

   co do czarnych skrzynek… dzis powiedzieli ze upublicznia zawartosc skrzynek za wyjatkeim jak to okreslili ‚momentow intymnych’…. tak siedze i sie zastanawiam co to sa te momenty intymne w samolocie i kto zadecyduje co takim momentem jest (czytaj: co bedzie zakwalifiowane do upublicznienia) … jak juz upubliczniac to calosc zeby nie bylo niedomowien…

   • Mars said

    Podzielam większość ludzi w tym kraju śpi…słyszę czasem że to ze mną coś jest nie tak, bo przecież ze światem jest wszystko wporządku…
    Odpowiadam :

    Ok, jest ze mną coś nie tak, między innymi dzięki takim ludziom jak Wy, z którymi dzieje się o wiele gorzej niż ze mną…Czujecie się górą bo ignorujecie to czego nie chcecie przyjąć do wiadomości bo świadomość umniejszyłaby Wasze ego . Czy ja jestem więźniem norm społecznych czy Wy ?Są jeszcze w tym kraju mądrzy widzący co się dzieje ludzi i oni nie utoną w gąszczu ślepych i głuchych owiec . Niech Bóg Wam błogosławi !

   • hjk said

    „…sie zastanawiam co to sa te momenty intymne w samolocie”

    Moze to taki eufemizm np. na przekleństwa, zeby nie nadszarpnąć pamięci poległych…

    Zaczynamy się powoli ocierać o groteskę i tragikomedię…
    Pamiętacie za komuny powtórkę z rozrywki na 3ce i „kulisy srebrego ekranu” z kultowym pytaniem: „Momenty były”? „Noooo maaaasz”…

    Żenada…jaką będziemy mieli pewność, ze to nie sfingowane w studiu?
    Jak jest choćby cień podejrzenia o zamach, nie będzie żadnej prawdy, nie łudźcie się, tylko propaganda służąca jakimś interesom…

  • Jaga said

   Często mówi się, czy mówiło o wielu ludziach wariat. Prawda bywa wariactwem w oczach wielu. Film może być, albo w celu pokazania, że to wariaci wymyślają takie teorie, albo wręcz przeciwnie. Tak działało podziemie. Nie można było mówic pisac wprost. Zamiast prawdy czytało się bajki o przyjaciołach. Kto uważny, to wiedział do czego ta bajka.

   Na Onecie sa teorie spiskowe i też można to odczytać na dwa razy. Tak był zresztą przez niektórych z was odczytywany, ja jednak te teorie odczytałam zupełnie odwrotnie, że to miało mi rozjaśnić w głowie co się dzieje. Tak może być z filem. Wielu tego nawet nie zauważy, bo widzę wiele ignoranctwa. Nawet moi wydwałoby się inteligenci tego kraju mówią, że mi się zdaje a to wypadek. Jednak są tacy których to zastanowi i zaczną szukać co to może być.

   • Zapsa said

    nie nie – po pierwsze to nie film, a serial, bardzo zresztą głupawy uwierz mi. I faktycznie laska która „oszalala” jest w serialu owym błaznem z którego wszyscy się śmieją, taką totalną idiotką,ma trudności z wysławianiem się i w ogóle.Nie sądzę by to była praca „podziemia”,raczej odpowiednia manipulacja.

 20. Dawid said

  Troche boje sie,ze oni szykuja nastepna niespodzianke. Powod? Narod nie wystraszony. Powiedzialbym pobudzony. Ci ktorzy byli obojetni zadaja coraz to kolejne pytania. Ludzie ‚nie kupili’ przyczyn katastrofy. Wcale nie chodzi o kolejna ‚plane crash’, ale o smierc kogos waznego. Z jednej strony mialby to byc straszak dla tych, ktorzy chca cos odkryc. Po drugie ta ‚osoba’ miala znalezc sie w tamtym samolocie. To jest moja prywatna opinia. Aby moje obawy byly mylace.

  • asterix said

   Po Amerykanach widać, że „kupują każdy kit”, ale nie słowianie

   • kojak said

    „W kwietniu będzie żałoba narodowa. W lipcu następna, a we wrześniu zginie ktoś znany i lubiany” – wizja anonimowej ‚dyskutantki’ na forum. Słowa napisane w styczniu tego roku.

   • asterix said

    Kojak poszukaj w dwóch poprzednich moich wpisach, że samosia.pl robiła sobie reklamę. Ten ich wpis to reklama i nie sugeruj się tym, bo to ściema jest.

   • Filip said

    A ja wam mówię zapamiętajcie datę – 10 lipca

   • Magdalena said

    @Kojak
    Kojarzy mi sie, ze cos takiego powiedzial K.Jackowski, ale nie pamietam w ktorym filmie. Ale co do tego nie mam 100 % pewnosci, a ciezko teraz wszystkie ogladac.

 21. Zapsa said

  Z nwo.com:

  „INFO: 3 dni przed katastrofą prezydenckiego Tupolewa w Smoleńsku na tym samym lotnisku lądował samolot z p. Włodzimierzem Putinem, premierem Rosji i z tej okazji sprowadzono dodatkowy sprzęt nawigacyjny. Jest prawdopodobne, że przed lądowaniem samolotu z JE Lechem Kaczyńskim sprzęt ten usunięto z lotniska.

  P. Julia Łatynina, rosyjska dziennikarka, powiedziała RMF FM, że wizytę prezydenta Kaczyńskiego rosyjskie władze traktowały jak zbędną.

  – Otwarcie mówiąc, ja nie potrafię sobie wyobrazić naszego premiera, który ląduje na starym lotnisku wojskowym, na którym niczego nie przygotowano. W takiej sytuacji łatwiej przylecieć śmigłowcem lub przyjechać z Moskwy. Ta sprawa wydaje mi się bardzo ważna dla śledztwa – powiedziała p. Łatynina.

  Eksperci jednak twierdzą, że jeśli dla p. Putina dostarczono jakiś lepszy sprzęt, był on przeznaczony wyłącznie dla jego samolotu, a polscy piloci i tak nie mogliby z niego skorzystać, ponieważ zazwyczaj montowanie dodatkowego sprzętu radiolokacyjnego wymaga jego „oblatania”, co oznacza, że pilot danego samolotu, musi sprawdzić, jak systemy działają w praktyce.

  Źródło: http://www.rmf24.pl

 22. Mars said

  Spór o Wawel
  Materiał zdjęciowy:

  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/galerie/prezydent-rp-lech-kaczynski-nie-zyje/spor-o-wawel/zdjecie/duze,1243888,1

  p.s zwróćcie uwagę na ilość pikietujących osób .

  • hjk said

   najlepsze jest „santo subito” – groteska i tragifarsa coraz blizej…
   czy ta za przeproszeniem „demokracja ludowa” już niczego nie potrafi uszanować…
   te symbole – Wawel, Skałka, Powązki miały znaczenie kiedys w przeszłosci…
   jak nastały demokracje wszystko się (s)kończy(ło)…

   Chociaż kto wie, jakie czekają nas czasy i czy faktycznie jeszcze nie będziemy wspominać śp.Prezydenta LK jako wręcz świętego??? Ostatniego prezydenta RP?
   10.04 czasy się chyba mocno zmieniły…
   To dopiero była „wiosenna zmiana czasu”…

 23. andre said

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88722,7753013,Wojciechowski__Z_samolotem_cos_sie_dzialo_przed_katastrofa.html

  30 sek nagrania i dalej 2:05 (10.04,2010 godz 10:54)
  ŚWIADKOWIE MÓWIĄ ŻE SAMOLOT KRĄŻYŁ _ NIE MÓGŁ WYLĄDOWAĆ
  a wczoraj experci(?) stwierdzili ze było jedno podejście
  a świadkowie swoje —zapisy (zmanipulowane) z czarnych skrzynek pokażą JEDYNĄ USŁUŻNĄ PRAWDĘ
  SWATKOWIE NIE SA WAŻNI—gdzie polscy prokuratorzy którzy powinni przesłuchać światków rosyjskich już dawno temu
  Kpina a nie śledztwo!!!!!!!!!!!!!!!
  Odpowiedzcie na pytanie — kto ustawia prokuratorów (po słusznej linii ) w RP ( a może już R B….ananowej)

  • Zapsa said

   Krążył bo szukał pasa – to normalna procedura. Jak zobaczy to dopiero ląduje. Świadkowie nie wiedzieli że samolot nie jest naprowadzany i dlatego musi robić okrążenia zwiadowcze,dlatego wydało im się to dziwne.Samo podejście mogło być jedno,pomimo wcześniejszych kółek

   • andre said

    czyli samolot był nienaprowadzany
    podaj źródło

   • hjk said

    Wyłączyli/zakłócili mu nawigację czy jej tam w ogóle nie było – bo to jest chyba dość ważne, i z góry było wiadomo, ze systemy samolotu i lotniska są niekompatybilne, no ale i tak wczoraj było na blogu, ze Pilot ten był w środę z ekipą D.Tuska…

   • Marslim said

    źródło

    http://foxmulder.blox.pl/2010/04/Nawigacja-2.html

   • Zapsa said

    O losie – to juz było, samolot w systemie ILS, lotnisko w innym,więc niezgodne systemy, potrzeba naprowadzania przez wieżę.

   • Marslim said

    z foxmulder blog

    Powyższe zdjęcia (znalezione na portalu niezależna.pl) zostały wykonane na lotnisku wojskowym w Smoleńsku przez białoruskiego fotoreportera późnym popołudniem 10 kwietnia. Widać na nich jak wojskowi wymieniają żarówki w lotniskowych latarniach oraz ciągną jakiś kabel. Czyżby naprawiali uszkodzone systemy nawigacyjne?

 24. hjk said

  Moi drodzy, czas na podsumowanie tego co się stało i różnych wiadomości, które do nas dochodzą i dochodzić będą (tak, tych co dochodzić też, bo one chyba zasadniczo nic nie zmienią, już mniej więcej wiadomo, o co chodzi).

  O tych sprawach pisałem wybiórczo w komentarzach i tak siadłem wczoraj i pomyslałem nad tym, a także i nad tym, co piszą inni. A czas juz myśleć spokojnie, bo ileż można żyć żałobą i tragedią?, Gdy zwykły śmiertelnik umierał, 3 dni się płakało i modliło przy nieboszczyku, potem pogrzeb, stypa i… trzeba żyć dalej…)))
  Ale jak tu żyć? – ktoś zapyta. To dobre pytanie. Trzeba sobie jakoś poradzić, z tym, co się stało. Człowiek jako istota rozumna radzi sobie ze wszystkim w 2 etapach: stara się coś zrozumieć i na miarę tego potem działać. Zajmijmy sie 1szym etapem – zrozumienie.

  W wielu komentarzach podawano liczne trudności, sprzeczności, uwarunkowania informacji, szczątkowość, sprzeczność, fragmentaryczność. Chcemy znać prawdę. Trudność polega na tym, ze nie mamy do niej dostępu, a nawet gdyby nam ktoś powiedział, nie moglibyśmy zweryfikować, ze to „prawdziwa” prawda…Bo przecięz coś nie będzie prawdą tylko dlatego, że zostanie podane w tv czy gazetach, albo ze tę ‚prawdę” ogłosi premier Putin czy choćby Barack Obama. Albo i nawet zespół ekspertów. Sprawa jest tak doniosła i skomplikowana, ze nie ma sobie co robić złudzeń. A jakiekolwiek oczekiwanie wyjaśnień ze strony czynników oficjalnych byłoby naiwnością, graniczącą wręcz z głupota.
  Jak sobie z tym poradzić? Musimy zwrócić uwagę na fakty, czyli to, co jest powszechnie znane i wiadome oraz postawić pewne hipotezy, które opierajac się na faktach będą uwzgledniały wiadomości nt zdarzenia i proponowały wyjaśnienia.

  Ja widzę tu dwa obszary rozumienia: symboliczny i sytuacyjny, który rozpada się na 2 możliwości: wypadek i zamach. Mamy więc 3 płaszczyzny rozumienia.
  I. Obszar symboliczny. Greckie słowo „symbolon” oznacza przełamany pierścień (potem zbanalizowało się to do przedartego banknotu). Strony umowy przełamywały pierścień, który był gwarantem pełnomocnictwa i identyfikacji strony, bo czesto były to umowy wieloletnie. aby ona się kiedyś ostatecznie sfinalizowała, strony musiały mieć połówki piescienia i jeśli to pasowało, wtedy „to były te osoby” i umowa była zamknięta przez wypłacenie pieniędzy, wręczenie towaru, opis wykonania zadania, etc. W naszym przypadku „symbolem” są dokonane wydarzenia, które „pokazują na” czy pasują do rzeczywistości duchowej czy „niewidocznej” dla zwykłego człowieka, do ktorej wprost nie mamy dostępu. Ale posługując się historią i wiarą mozemy wierzyć, ze że odczytamy sens znaków czy symboli.
  Kontekst wydarzeń ma bowiem poteżne znaczenie symboliczne, tylko ślepy moze tego nie widzieć. Takze pewne interpretacje są niemalze oczywiste. Jest to sprawa wciaż otwarta, uzależniona od naszej spostrzegawczości, pamięci, zdolności kojarzenia, wiary, doświadczenia, itp. Dotyczy kwestii fundamentalnych jak los narodu, jego przyszłość, czy nawet świata…Każdy może coś dopisać.
  Co jest pewne czy prawie pewne i oczywiste?
  1. W religii katastrofa jest zawsze ostrzeżeniem czy zapowiedzią czegos większego: Mówił Chrystus – „jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie”. Ale jest takze wyraźnym znakiem tego, co jest, a czego jeszcze nie widać i co nie objawiło się w pełni.
  W naszej sytuacji ginie 2 (!!!) prezydentów. Prezydent reprezentuje państwo, naród – przy czym „aktualny” to, które jest, zaś „historyczny” uosabiał czy reprezentował sferę najważniejszych idei: mit wolności, niepodległości, odrodzenia,nadzieję na lepszą przyszłosć, powrót do normalności, zwycięstwo, świetlaną przeszłosć.
  W tym kontekście „Smoleńsk” jest porażający: Giniemy nie tylko jako ludzie, naród tu i teraz, ale ginie nasza historia, tradycja, wspaniała przeszłosć wymarzona przyszłosć, nadzieja. Znak niewątpliwie tragiczny. Zagrożona jest nasza przeszłosć, przysłość, sfera ducha, nie tylko aktualna egzystencja. W takiej sytuacji tylko Bóg może nas uratować.
  2.Zbiezność dat i miejsca – znak tego, ze sytuacja jest podobna.
  3.Okoliczności – w Katyniu, to co sie stało było, wbrew wszelkim konwencjom i oczekiwaniom. katastrofy też się nikt nie spodziewał. Katyń miał kontynuację (wiadomo jaką!), a Smoleńsk… Pozostawmy tylko te 3 kropki.
  4. Katyń to czas wojny. Smoleńsk pokazuje, ze toczy się wojna przeciw nam.
  5. Katyń to jeńcy. Smoleńsk – uwięzieni w samolocie. Jesteśmy w niewoli.
  6. K. to inteligencja. S. – Giną przedstawiciele elity. Trwa walka (wojna) duchowa, ideowa.
  7. K. to kierownictwo, urzednicy, przywódcy. S. – prezyd. dowódcy, urzednicy. Trwa walka polityczna z narodem i panstwem.
  8. Katyń to poczatek „nowej” Polski. Wiadomo jakiej. S. – aż strach myśleć…
  9. K. – ujawnienie się prawdy w niespodziewanych okolicznościach (wojna m. dotychczasowymi sojusznikami), a potem jej ukrywanie i walka o odkrywanie. S.- ?
  10. Katyń to katastrofa i upadek starych i w sumie naiwych wierzen w honor, konwencje, itd., konfrontacją z nową „bestią”, obowiązywanie prawa siły, pięsci, wyzucie z jakichkolwiek zasad. S. – NWO? – całkowicie nowe pseudo-„zasady”?
  11. K. to skutek szalejacego od lat bezbożnictwa, ateizmu nienawiści, pogardy praw Boskich i ludzkich. S. – zagraża atak ateizmu i bezbożnictwa, nienawiści do porządku, kult chaosu?
  12. Katyń w zasadzie umożliwił zmiany na mapie Europy: gdyby jakimś cudem tysiace z Katynia wróciły na swe miejsca w czasie i po wojnie, Polska dziś wyglądałaby zupełnie inaczej. Jaki wpływ na Europe będzie miał Smoleńsk i post-Smoleńsk?
  13. Co (u)ratowało Polskę po K.? Religia, wiara i Kościół. Obecnie nie widać nic innego. Ale moze coś jeszcze?
  tego typu analogie można by moze jeszcze mnożyć…

  II. Sytuacja wypadku:
  Jest ona na tyle wygodna (i dlatego tak usilnie forsowana), że w zasadzie, jakkolwiek to zabrzmi dziwnie, niewłaściwie i niepoprawnie, można powiedzieć, że (z góry przepraszam, ale to tylko analiza i hipoteza) „w zasadzie nic się nie stało” (!!!). (Pseudo-)Uzasadnienia:
  1. Katastrofy lotnicze się zdarzają, raz ginie ten raz ów, tu akurat leciała delegacja rządowa, nie pierwsza i nie ostatnia, która lata samolotem, to samo z politykami, urzednikami, wojskowymi (zob. „case CASA”).
  2. Wszyscy kiedyś musimy umrzeć, a religia mówi, ze „nie znamy dnia i godziny”, więc „czuwajmy i módlmy się w każdym czasie”…
  3.Nie ma ludzi niezastąpionych, szczególnie na urzędach państwowych, kończa się kadencje, upływają terminy, o wszystkim decyduje tak w zasadzie przypadek związany z głosowaniem,
  4.A jeśli tak, to jest nawet nadmiar kandydatów, także „tych dobrych”, którzy z chęcią obejmą dane stanowiska.
  5. Na takie okoliczności jak choroba, śmierć, wypadek, przewidziani są zastępcy na wszystkich wazniejszych stanowiskach.
  6.Polityka jest taką samą działalnoscią jak kazda inna, która zasadniczo polega na dobrym spełnianiu swych funkcji, wiec smierc polityków nie jest tu niczym wyjątkowym.
  7. Politycy siłą rzeczy reprezentują jakieś partie, a te zwiazane są z częścia elektoratu. Utrata danego polityka nie jest tragedią państwową, tylko partyjna, a w związku z tym moze być nawet widziana jako sprzyjajaca okoliczność dla innej partii.
  8. Oczywiście śmierć niewinnych ludzi i niezawiniona jest zawsze tragedią, tym większą, ze nieoczekiwaną, a jeśli dotyczy ważnych osób w państwie jest tragedią państwową, jeśli ważnych osób w narodzie, jest narodową. Dlatego nalezy przeżywać zal, łączyc się w bólu, pomagać nawzajem, zapomnieć spory i kłótnie, przebaczyć winy i dążyć do zgody i pojednania ze wszystkim możliwymi przeciwnikami.
  9. Ból i cierpienie należy ukoić w masowych uroczystościach religijnych, natomiast patriotyzmowi dać wyraz poprzez masowe uczestnictwo w pogrzebie, przemarszach, palenie świec, czuwanie przed pałacem prezydenckim, wywieszenie flagi z kirem, wpis do księgi kondolencyjnej.
  10. Nalezy współczuć rodzinom i w miarę mozliwości im pomagać, otaczać troską i opieką, dawać wyraz ubolewaniu i dziękować, ze samemu nie jest się w takiej sytuacji…
  11. W końcu (…) należy wrócić do normalnego życia, bo życie toczy się dalej, a zyć z czegoś i jakoś trzeba…

  Wiekszość przytoczonych pseudoargumentów i manipulacji bez większych trudności mozna tu wydzielić i obalić, zawierają one pewne słuszne stwierdzennia, mające je uprawdopodobnić. Należy zwrócić jednak uwagę, ze często już same szczegolne okoliczności zajścia je obalają.
  Giną politycy w wiekszości jednej opcji czy przypisywani do niej. Polityka to nie jest obsługa koparki czy sprzedawanie w sklepie, dodatkowo wymaga pewnych kwalifikacji moralnych, a cześć z poległych ludzi okazała się najwyższej próby i na pewno jest to wielka strata. Skutkiem katastrofy przerwaniu ulegną pewne procesy bardzo niewygodne dla niektórych, ale konieczne do własciwego funcjonowania życia publicznego. To w zasadzie przynajmniej chwilowy koniec pewnego kierunku w polityce, tym bardziej, ze cala władza znalazła się po raz pierwszy od czasów „obalenia komuny” w jednej Partii, mamy dokładnie i literalnie PRL-bis – jedna rzesza, jeden lud (media naganiają do jedności, zgody bycia razem), jeden wódz jedynie słuszny, bo „zły przeciwnik” już nie przeszkadza i nareszcie wszystko moze być „normalnie”.

  Jednakże nawet jeśli to wypadek, to nic nie dzieje się przypadkowo, tylko ma swoje powody: tu można przytoczyć wszystkie pytania dotyczące bezpieczeństwa, planowania, zabezpieczania, stylu prowadzenia polityki (podział uroczystości), rozdwojenia i walki,chorej ambicji, głupoty, małostkowości, prywaty i całej degrengolady życia społecznego i politycznego, a wstydliwe szczegóły wychodzą i mogą wychodzić na jaw. niech wystarczająco kompromitujące będzie tylko stwierdzenie, ze podobny tego typu wypadek zdarzył się bodajże w Sudanie, gdzie prawie cały rząd podrózujący samolotem został zestrzelony rakietą wystrzeloną przez „rebelianta”. Co za upodlenie i wstyd; europejski kraj miał wypadek jak 4-ro światowa bananowa republika!!. I to jeszcze w sytuacji uprzedniego nawoływania przez prasę, ze zakup nowoczesnego samolotu (czy samochodów) jest marnowaniem publicznych pieniędzy. Coz za głupota albo po prostu dywersja!
  A już szczytem była odpowiedź Ministra obrony Narodowej na pytanie dziennikarza, czy nie złamano procedur bezpieczeństwa, na co ten niefrasobliwie odparł, ze nie, bo takich procedur…po prostu nie ma!!! A mówi to człowiek odpowiedzialny za obronność bezpieczeństwo państwa…
  Dlatego wiele osób po dowiedzeniu się o katastrofie i zapoznaniu pobieżnie z okolicznościami poczuło zamiast żalu smutku i szoku zwyczajną … złość(!). „Polak przed i po szkodzie głupi”… Po katastrofie wojskowej CASY z wierchuszką wojskowych na pokładzie nie wyciągnięto ŻADNYCH wniosków, mało tego, głupota poszła dalej…
  Chcemy czy nie chcemy musimy dojść do konkluzji podobnej, jak ta zawarta w części symbolicznej. Ten (nawet jeśli) wypadek ukazał tylko w sposób tragiczny i katastroficzny całą degrengoladę, upadek, niedbalstwo trawiące życie społeczne i polityczne i dużo by tu można pisać. Dla kogoś funkcjonującego w życiu społeczno – politycznym nie ulega to najmniejszej wątpliwości, ze sytuacja jest w najwyższym stopniu kryzysowa. I jest to ostrzeżenie do ocknięcia się – dla pozostałych polityków, ale również dla wszystkich ludzi, bo politycy są tacy, na jakich zezwala naród. Dopóki coś z tym nie zrobimy, „wszyscy podobnie zginiemy”. Może nie w jednej chwili i nie tak spektakularnie, ale „upadek” moze być „równie wielki”…

  III.Sytuacja zamachu:
  Usilnie media i oficjalnie dopuszczani do nich politycy czy experci forsują na różne strony i w różnych wariantach sytuację wypadku, jakkolwiek jest ona kompromitująca w najwyższym stopniu. Nawet nie dopuszczają myśli, ze mógł to być zamach. I nawet GDYBY TO BYŁ ZAMACH, to nadal będą do końca, do ostatniego słowa forsować wersję wypadku. Dlaczego?

  Gdyz zamach pokazałby calkowita bezsilność i infiltrację służb i urzędów przez „wrogie siły”. Ich zbędność, bezsilność, a w tych wypadkach i szkodliwość, ba stwarzają złudne poczucie bezpieczeństwa, a w rzeczywistości są niebezpieczne.Zagonić taką ilość ważnych osób do „latającej trumny” (nie chodzi tu juz nawet o stan techniczny), to majstersztyk hipnozy, manipulacji, podstępu, korupcji, szantażu, terroru czy czego tam jeszcze. Wykonać w sposób przypominający katastrofę to szczyt finezji. Tuszować wypływające niewyjaśnione sprawy i szczegóły, to pokaz potęgi i wpływów. Pokazałby bezsilność militarną i polityczną lokalnych struktur. Ukazałby ostateczną kompromitację.

  Załóżmy teoretycznie, ze nawet gdy to jest niemalże całkowicie bez sensu, to na zasadzie „podwójnej negacji” zrobiła to Rosja. Załozenie to może być tym bardziej bezsensowne, ze obawiać się należy, czy jest coś takiego, jak „Rosja” i np. „Polska” w tym sensie, ze mamy do czynienia z jednolita organizacją. JaK widać na przykładzie Polski, była ona rozdwojona (co najmniej) na obóz prezydencki i „premierowski”, na partię rządzącą i opozycyjną. Dodać do tego należy różne ukryte zakulisowe siły jak różnorodne słuzby specjalne, agentury innych państw, lobby finansowe i przemysłowe, różnych agentów wpływu społecznego z ich ekspozyturami. Władza „publiczna” często nad nimi nie jest w stanie zapanować, a istnieja poważne obawy co do tego, ze to właśnie one panują nad władzą i dyktuja, co ma robić. Z punktu widzenia państwowego są to mafie i gangi usiłujące przejać kontrole nad państwem i życiem społecznym, politycznym, a przez to i indywidualnym obywateli.

  Czym zatem jest tak naprawdę „Polska” w płaszczyźnie państwowej? I gdzie ta „Polska” jest?Te same pytania mozna postawić w stosunku do „Rosji” i musiałby się tu wypowiedzieć jakiś sowietolog. Ale załóżmy teoretycznie, ze „Rosja” jako w miarę jednolity organizm państwowy istnieje, a ścislej mówiąc stanowi jednolity system władzy, obok którego czy z którym albo przeciw któremu żyje naród. Od razu przecież widać, ze naród nie ma ani środków ani motywu, by dokonać zamachu, no chyba, ze ktos posiadałby jakąś rakietę „z demobilu” i szczególnie osobiście nienawidził naszego Prezydenta, ale nadal to nie byłaby wina „Rosji”. Być moze władza „Rosji” by miała jakiś interes w nagłym pozbawianiu życia tylu polityków, ale ewidentnie widać, ze jest to bez sensu, jako że dzięki sieci starych (i nowych?) agentów wpływu i innych zakulisowych działań osiąga, co chce i jak chce, zgodnie ze swym narodowym przysłowiem „cicho jedziesz, dalej dojedziesz”. Nie widać powodów, aby chciała coś robić nagle i w tak spektakularny sposób w emocjonalnym i historycznym klimacie oczywistych pierwszych podejrzeń kierowanych na nią.

  Powie ktoś „własnie, że ponieważ wszyscy będą myślęc, ze to jest bez sensu, to właśnie to zrobili, gdyż wszyscy będą myśleć, itd.” i na zasadzie podwojnej negacji logika wskazuje na nich. Załóżmy jednak hipotetycznie, ze „to oni”. I tu następuje dramatyczne pytanie: I CO DALEJ, I CO Z TEGO? Czy wydamy wojnę „Rosji” (choć mogła to zrobić jedna z mafii na jej terenie, jedna ze służb, a choćby i inny wywiad, itd.)? Czym i jak będziemy walczyć, kiedy własnie armia i przemysł zbroj.) są likwidowane pod pretekstem unowoczesnienia, uzawodowienia i dostosowania do NATO? Czy „poskarżymy się” UE, a oni ochoczo umierać bedą „za Smoleńsk”? Juz raz pokazali, jak „umierają za Gdańsk”…Poskarżymy się NATO i Ameryce? No ale właśnie podpisali kolejny traktat rozbrojeniowy…A moze Chiny nas „pomszczą”?. Pewnie gdyby mieli jakiś swój w tym interes, zapewne by to zrobili…Przestaniemy „za karę” kupować rosyjski gaz czy ropę? Pusty śmiech…

  Wszelkie tego typu dywagacje mozemy sobie darować jako groteskowe i śmieszne. Nietrudno dojść do wniosku, ze to samo byłoby w przypadku ew. sprawstwa Niemiec, Ameryki, Ukrainy, Mossadu, Anglii, Francji., itd. Zaś jakieś realne działania odwetowe byłyby możliwe w przypadku Czech, Litwy, Słowacji, Węgier… Tylko czy „UE by nam pozwoliła”, pomijajac pytanie, po co każdy z tych krajów miałby to robić??? Zakładamy, ze zlecenie ze strony kogoś innego zakłada sprawstwo tego innego.
  A co z „arabskimi terrorystami”? Przecież „zemsta za udział w okupacji Iraku czy Afganistanu” to bardzo realny powód. Były zamachy na WTC, LONDYN, Madryt, to czas na … Warszawę. Ale i tu nic nie można zrobić, i byłoby to jeszcze bardziej żałosne i groteskowe: Ameryka (!) wielki i potężny kraj wraz z całą plejadą pomniejszych walczy od prawie 10 lat z terrorem muzułmańskim, potężna Rosja podobnie, a tu nagle terroryści „gwizdają” sobie na to wszystko i robią co chcą i kiedy chcą…Totalna kompromitacja by była…I wyszloby na to, ze swiatem rządzą blizej nieokreśleni terroryści, a wielkie uzbrojone po zęby armie wielu krajów nie mogą ich pokonać…A wiec tym bardziej nic nie mozemy zrobić, no chyba, ze zaatakować Iran, no ale tam chodzi o ew. bomby atomowe, a póki co na razie o wzbogacanie uranu, a nie o terroryzm, jako że nie ma do niego powodów, bo ani Iraku my nie okupujemy, ani nikt inny…

  Pozostaje ostatnia możliwość, co jest sugerowane przez różnych „teoretyków spiskowych”, jak się ich nazywa, że zamach jest wynikiem aktywności NWO, czyli „sił globalnych”, jako kara m. in. (bo kto poza sprawcami i zainteresowanymi, ktorzy w wiekszości nie żyją, może wiedziec, o co chodzi?)za (jak możemy przypuszczać, znając dążenia NWO):
  1. Odrzucenie „szczepionek h1n1” – Polska to jedyny kraj oficjalnie odrzucajacy ich zakup, co musiało „zdemoralizować” inne kraje i dać „straty” w tym sensie, ze nie było zysków, ani nie zrealizowały się inne domniemane plany związane ze szczepionkami. Każde nieposłuszeństwo wobec NWO MUSI być ukarane, gdyż z kolei zdemoralizowałoby innych, którzy też chcieliby się wyłamac i tym sposobem NWO stałby się NLO – New Local Order…
  2. Sugeruje się „nieposłuszeństwo” S.Skrzypka elitom finansowym, dążącym do globalizowania walut (odsunął euro w Polsce do 2015) i osłabienie złotego – wbrew spekulantom.
  3.NWO jest wrogi wszelkiej religii poza własną, na pokładzie oprócz duchownych wszyscy w wiekszosci byli opcji katolicko – narodowej, nawiązujący do wiary i sprzyjający Kościołowi, zaś obóz prezydencki i on sam wygrał władzę dzieki poważnemu wsparciu katolickiego Radia…
  4. NWO jest z definicji wrogi idei narodowej, więc jw.
  5.IPN z samej tylko nazwy sprzeciwia się NWO, a już jego obsada i działania były ewidentnym jego zaprzeczeniem.
  6. Można podawać i inne powody, być moze one wyjdą jeszcze i nie sposób tego wszystkiego tu ująć.

  Ale jeśli to faktycznie sprawcami są „siły NWO”, to po pierwsze należy się pożegnać ze wszelkimi dowodami czy wyjaśnieniami, a po drugie ludziom one nie są potrzebne, gdyż po pierwsze nie są oni w przewazającej większości w stanie tego pojąć i zrozumieć,a po drugie bo jest to bezprzykładny akt terroru w skali światowej, ale adresowany do wszystkich przywódców i rządzących, jako nauczka dla nich, co ich czeka, gdy nie będą posłuszni. A im nie są potrzebne dowody. Dla nich to już stało się jasne w momencie zaistnienia faktu. Pogrzeb ofiar to byłaby swoista „parada zwycięzców” i uniżony hołd poddanych. Gdyby to faktycznie miało miejsce, byłoby to dla nas ze wszech miar tragiczne, o wiele tragiczniejsze niż „opcja wypadku”, bo pokazywałoby, ze najważniejsi obrońcy przeciw NWO już nas nie obronią (chyba ze z zaświatów i przy Boskiej juz tylko pomocy), a ci co pozostali, bedą sparaliżowani strachem.

  Konkluzja:

  Rozważenie wszystkich trzech opcji czy możliwosci zrozumienia niedawnych wydarzeń pokazuje, ze to jednak nasza sytuacja i stan Państwa są tragiczne, bardziej niż sama katastrofa, jakkolwiek wielka, bolesna i niespodziewana, o nieobliczalnych wręcz skutkach by była dla zabitych i dla rodzin. Jesli już nie jest „pięć po 12tej”, to z pewnością albo za pięć 12ta, albo właśnie dwunastkę bije dzwon. W duchu religijnym nalezy sobie powiedzieć, ze wygląda na to, ze mamy podobną sytuację jak w 1920 roku, jak w potopie, jak przed zaborami i tylko jakaś szczególna interwencja Boża może nas uratować. A wtedy uratowaliśmy się dzieki fantastycznej mobilizacji religijnej, ale również społecznej, politycznej i patriotycznej. Niestety oficjalna wersja „katastrofy smoleńskiej” jest „wypadkowa” ze wszystkimi towarzyszącymi elementami usypiania, hipnotyzowania, emocjonalizowania, w końcu rozmydlania i rozprowadzania „po kościach”.

  Czy do koniecznej pracy, walki, czy zmian „o lepsze jutro” zmobilizuje się wystarczajaca ilość ludzi, by pokonać czy to fatalny los i nasze wewnętrzne wady („wypadek”), czy ew. zewnętrzne niesprzyjające okoliczności („zamach”)? Tylko Bóg to wie i pozostaje się modlić i działać. Każdy jakoś musi dopisać do tego co tu powiedziane własne rozumienie i napisać scenariusz wyjścia w postaci określonych działań. Inaczej, wygląda na to, ze takie „wypadki” czy „zamachy” będą nas trapić coraz częściej. Obyśmy nie pozwolili, obyśmy się z Bożą pomocą obronili…

  • hjk said

   miało być:
   „…bo ani Iranu my nie okupujemy, ani nikt inny…”

  • hjk said

   No i jeszcze rozważenia wymagałby punkt, ze ew. „zamach” zorganizowany został przez jakieś „krajowe siły”, ale hipoteza ta jest tak straszna, ze aż nie do pomyślenia, to chyba byłoby jeszcze gorsze, niz gdyby przyczyną były siły NWO…

   • MIZIA said

    dobrze kombinujesz
    OTO OSIĄGNIECIA III RP – W OSTATNCH 20 LATACH.

    JAROSZEWICZOWIE = + – nieznani sprawcy.
    prezes NIK -ten z lat 90 = + , sprawa nie wyjaśniona
    poseł lewicy SEKÓŁA = + ,sprawa nie wyjaśniona
    minister DĘBSKI = + , sprawcy nie wykryci
    generał PAPAŁA = + ,nieznani sprawcy
    posłanka BLIDA sld = + , sprawa nie wyjasniona

    to tylko te medialne wszystkim znane O INNYCH NIE PISZE BO MAŁO KTO WIE – media …..

    PRZY KAŻDEJ Z TYCH SPRAW NIESPOTYKANE FALE SAMOBÓJSTW

 25. Mars said

  Z Interia pl:

  Zwróćcie uwagę na kolejną nagonkę i na ustawianie pod winę człowieka:

  „Ten przeklęty czynnik ludzki…”

  „Wypadki lotnicze były, są i będą. Na szczęście samoloty są coraz lepsze, więc liczba katastrof z powodów technicznych znacząco maleje. Niestety, rośnie liczba wypadków, podczas których zawiódł czynnik ludzki – mówi dr Andrzej Augustynek, psycholog lotnictwa i pilot szybowców.”

  było,jest i będzie… ???

  • hjk said

   Bull s…

   Nie wiem jaka by musiała być technika, zeby była niezawodna, a i tak idzie w tym kierunku, zeby wszelkie procedury zautomatyzować – automatyczne piloty, nawigacje, komputerowe sterowanie, itd. itp. A im więcej techniki, tym łatwiej się coś moze zepsuć i piloci są faktycznie bezradni, bo co zrobia w powietrzu, jak peknie przysłowiowa śrubeczka w silniku czy jakiś kabelek od sterowania sie urwie czy przepali i zaczynają spadać…???
   Zapali im się czerwona lampka i pokaze, co maja zrobić???

 26. Jose said

  To co słychać na filmie ze strzałami:
  __________________________________________________________________

  00:12 słychac po polsku stanowczym tonem”uspokój sie” ;
  00:16 „patrz mu w oczy”
  00:21 jeden jeszcze raz tym razem bardzie proszacym tonem „uspokój sie”
  00:23 pusty trzask jakby uderzenie i potem chyba „ała”;
  00:29 po polsku”idziesz(to znak by sygnał puscili „syrene”i zagłuszyli strzały,potem po rosyjsku przez krótkofalówke „zjob” bo zaraz rozlega sie dzwiek syreny!!)
  00:22 cos niewyraznie po rosyjsku „zjob”
  00:47 po rosyjsku „dawaj tuda paskuda” ;
  00:50 „ubijaj tuda”
  00:51 polsku :”Boże mój Boże”
  00:53 TERAZ NIECH BÓG MI TO WYBACZY ALE TO GŁOS PREZYDENTA –CO JEST???– (sic. starszego mezczyzny)
  00:53 streljaj” ;
  00:55 przeładowanie broni słychac
  00:57 strzał ; 01:00 autor filmu „ni chu..a sybir”
  01:06 strzał ;
  01:07 smiechy; (sic. krzyk?)
  01:13 „ja wam dam wy ch..je jeban…(urywa sie,słychac strzał)!”
  01:22 strzał
  01:23 dziadek „a gdie wchodisz tu… kola”
  01:23″ ni h..ja siebie”
  __________________________________________________________________

  INNA WERSJA:

  00:12s USPOKÓJ SIĘ
  00:16s PATRZ MU W OCZY
  00:21s USPOKÓJ SIĘ
  00:23 O BOŻE
  00: 28s TA PANI TU ŻYJE ( w oddali )
  00:28s WIELKI JEZU – westchnięcie
  00:30s UBIJA CIEBIE – UBIJA CIEPIER
  00:31s UWIJAJCIE SIĘ
  00:43s do 44s NIKAGDA UCHODA
  00:47s UCHADZI TUDA
  00:50s UBIJAJ TUDA
  00:51s BOŻE MÓJ BOŻE – zawołanie
  00:53s STRELAJ
  00: 54s CO JEST? – głos starszego mężczyzny
  00:55s słychać przeładowanie broni
  00:57s strzał
  01:00s NI CH..JA SIBIR – kamerzysta
  01:07s strzał – słychać śmiechy
  01: 10s CHODŹCIE NA….. – zawołanie z oddali nie mogę odczytać.
  01:12s-13s NIE MA ŻALU PÓŚĆ LECHA
  01:14 s strzał
  01:16s strzał
  01:19s do 21s A GDZIE UCHADZISZ…KOLA
  01:21s do 22s NIE CH..JA SIEBIE- kamerzysta
  ________________________________________________________________

  Faktycznie, gdy volume ostro da się na maxa sporo z tego co tu podają słychać. Szczególnie wyraźne jest na początku po polsku „uspokój się” itd, „co jest?” i na końcu „ja wam dam wy hu..je je…ane”

  Do tej pory zwracałem uwagę na to co krzyczeli po rosyjsku, ale język polski też jest tam obecny.

  Mam omamy słuchowe, dałem sobie coś wmówić czy jest jeszcze ktoś kto słyszy to co napisali na niezalezna.pl?

  Skopiowane z http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33058

  • andre said

   dobra wersja z zaznaczonymi elementami obrazu

   • STEEF said

    ok ok TA POSTAC JEST TO CZLOWIEK ICH TAM WIECEJ A TA Z UNIESIONYMI REKOMA …SORKI ALE TO NIE PODNIESIONE RECE LECZ JA TU KLATKA PO KLATCE WIDZE ZE TA POSTAC COS POPROSTU Z ROZMACHEM UDERZA … WYRZWA SIE NA CZYMS LUB KIMS …ZNAJOMY PYTAL DLACZEGO STRZELAJA PRZECIEZ RANNYCH MOZNA KOLKIEM TEZ DOBIC …BRUTALNIE ALE TAKA SCENA JEST TU UKAZANA WYLACZYLEM GLOS I SKUPILEM SIE NA OBRAZIE …JESTEM PEWIEN ZE KTOS MOGL PRZEZYC LADOWANIE TRAGICZNE WSTRZAS STRASZNY ALE I NIE TAKIE WYPADKI DA SIE PRZEZYC ;MOZE KTOS PRZEZYL A BYL SWIADKIEM I TO WYSTARCZY ABY GO DOBIC MOCNY FILM OBRAZ W PRZYBLIZENIU UKAZUJE SCENARIUSZ WOJENNY Z DRESZCZEM SZOKU JAKI W NAS SIEDZI MUSZE PRZYZNAC ZE DZIEWCZYNY MAJA DOBRE OCZY

  • Angie-Poland said

   Mój Boże…nikt nie zwariował! Wsłuchajcie się w tło! Słyszę Polaków!!!!!!!! „Uspokój się” 2 razy! Plus „wy h* je*ane”!!! To słychać!!!! O_O i padają strzały…..

   • Mars said

    Sprawdzam to jeszcze ale to mogą być polskie odgłosy .

   • Mars said

    Ze względu na szumy własne mam ciągle problemy z odczytem . Zdanie „uspokój się” faktycznie jest realne . Mam problemy ze spółgłoskami syczącymi w tym nagraniu po za tym głosy są faktycznie oddalone o wiele bardziej od głosów zaraz przy kamerzyście (jego słowa i szelest, stuki przy poruszaniu się )-to utrudnia rozpoznanie słów . Po za tym odkryłem też że tam na miejscu słychać albo jakiś pojazd silnikowy albo jest to coś co płonie i wydaje charakterystyczne HUCZENIE-które nie jest naturalnym przydźwiękiem aparatu tylko coś musiało być w pobliżu co wydawało tak niski dźwięk-albo palące się części albo jakiś pojazd na niskich obrotach .

   • Jose said

    Jeżeli ktoś ma dojście do sprzętu studyjnego, tudzież dobrych programów do obróbki dźwięku (i się na tym zna), da radę wyciągnąć z tego nagrania co trzeba. Faktycznie, szumów i trzasków jest co niemiara i podkręcanie tego na domowym sprzęcie audio tudzież słuchawkach może doprowadzić do kompletnej głuchoty… Mimo to, tło jest bardzo interesujące i sporo słychać zdań w języku polskim.
    Dużo mówi się, że broń mieli ludzie z BOR-u, ale nie zapominajmy, że na pokładzie byli też wojskowi. Pojechali bez broni czy jak? Któryś z portali podawał, że broń Polaków została zabezpieczona w komplecie, amunicja w komplecie…

   • Mars said

    Pracuję nad tym, część szumów udało mi się już usunąć ale usuwanie ich całkowite też nie jest dobrym pomysłem bo można niechcący przygłuszyć jakieś ważne dźwięki . Próbuję poprawić wyrazistość korekcją częstotliwości w zakresie mowy (głos prezencja również przy 5KHz-5000Hz-dla zainteresowanych jakby kto chciał się też pobawić) .

    Jose-słuchawek nie potępiaj bo akurat w przypadku tego nagrania dobra para słuchawek jest na wagę złota . To nie utwór muzyczny żeby go traktować odsłuchami i reżyserką na maxa . Tu trzeba wyciągnąć jak największą wyrazistość dźwieków mowy w tym nagraniu co nie jest łatwe bo one są wyraźnie położone zbyt daleko od nagrywającego kamerzysty a mikrofon w jego sprzęcie nie ma aż tak dużego zasięgu .

  • Angie-Poland said

   Zdajecie sobie sprawę, że wielu polityków może nie wiedziec o tym filmie? Przed chwilą za pomocą Twitter’a poinformowałam p. Adama Bielana. Poprosił o link, gdyż „nie widział”. Przyznaję bez bicia,że uprzedziłam iż jakiekolwiek próby zignorowania filmu, manipulacji i mataczenia mogą się źle skończyć, gdyż zbyt wielu Polaków nagranie widziało i SŁYSZAŁO, a również istnieje już mnóstwo kopii. Dodałam, iż jesteśmy świadomi, iż TVN24 i TVP INFO film okroiło i podłożyło inną ścieżkę dźwiękową<-z muzyką w tym przypadku;)

   • Jose said

    Nieźle. Czekamy na reakcję.

   • Jose said

    A tak na marginesie jeszcze dodam, że rozmawiałem z dziennikarzami Polskiego Radia o tym wszystkim, co nas niepokoi. Rozważania dotyczyły tylko i wyłącznie okoliczności katastrofy, braku karetek, itp. dziwnych rzeczy. Odpowiedź była ” nie ma sensu doszukiwać się w tym jakichś tajemnic”…
    Sprawa filmu. Ich zdaniem to eksplodująca amunicja BOR-u.
    I sprawa najdziwniejsza. Po krótkiej rozmowie z dziennikarzem Polskiego Radia około godziny 10.00 dzisiaj rano, okazało się, że nie mają bladego pojęcia o tym, że Prokuratura Wojskowa zaniepokojona treścią filmu postanowiła zbadać sprawę. A było to już wiadomo wczoraj późnym popołudniem. Więc tak myślę, że albo sprawa z Prokuraturą to blef, albo ignorancja dziennikarzy sięgnęła szczytu.

   • Angie-Poland said

    @Jose
    Nad tym się właśnie zastanawiam! Ale jak tu uwierzyć, że „oni” nic nie wiedzą, jeśli ten film wywołał takie wzburzenie???? To oni mówią o cudem ocalałym wieńcu, ale o wstrząsającym nagraniu świadka nic??? Nonsens!

   • Angie-Poland said

    Adam Bielan po 6 godzinach w odpowiedzi:
    https://twitter.com/Bielan
    @Angie777W Nie wiem co o tym myśleć.

    Dyplomata huh? Pewnie, nic nie powie przed oficjalnym oświadczeniem…

  • Zapsa said

   Na moje to słuchających poniosła wyobraźnia.

 27. Marslim said

  „To nie rodzina zabiegała o Wawel”

  http://wiadomosci.onet.pl/2155572,11,to_nie_rodzina_zabiegala_o_wawel,item.html

 28. Marslim said

  Broń plazmowa – tym mogli strącić samolot aby wyglądało jak wygląd

  • hjk said

   ale taką broń ma chyba tylko wojsko, albo dostała się wersja przenośna w ręce jakiejś mafii?

   • Ayres said

    Ktoś wcześniej pisał, że na forum w smoleńsku, ktoś pisał że jakiś czołg się kręcił po okolicy, nie zdziwiłbym się jakby na pokładzie mieli moździerze..

  • Zapsa said

   Czy ktoś może przetłumaczyć?

 29. Angie-Poland said

  Komentarz z forum onet.pl:

  wg USA Today”, 15-04-2010 11:35 Prezydencki Tupolew był wyposażony w urządzenie zabezpieczające, które ostrzega pilotów przed nadmiernym zbliżeniem się do ziemi. Ten fakt pogłębia tylko tajemnicę upadku i eksplozji samolotu z Lechem Kaczyńskim – pisze „USA Today”.
  Na zagadkowość katastrofy zwrócił uwagę dwa dni temu John Hamby, rzecznik Universal Avionics Systems of Tucson – producenta urządzenia, zwanego Terrain Awareness and Warning System (TAWS).
  TAWS zawiera skomputeryzowane mapy świata i ostrzega pilotów za każdym razem, gdy za bardzo zbliżą się do szczytu, wieży radiowej lub innej przeszkody – a także w przypadku zbyt małej odległości do ziemi. To bowiem właśnie kłopoty przy lądowaniu są najczęstszą przyczyną wypadków samolotowych.
  Od 2005 r. urządzenia TAWS są obowiązkowo montowane we wszystkich nowo wyprodukowanych samolotach linii komercyjnych. Jeśli samolot jest na zbyt małej wysokości, TAWS reaguje głośnym sygnałem dźwiękowym. Dzięki temu doprowadzono do całkowitego wyeliminowania katastrof lotniczych przy lądowaniu. Wystarczy powiedzieć, że od końca lat 90., gdy zaczęto montować TAWS w starych i nowych maszynach, ŻADEN samolot z tym systemem nie uległ katastrofie. Żaden – do 10 kwietnia 2010 r.
  Fakt, że prezydencki TU-154 miał zainstalowany TAWS, „stawia więcej pytań niż odpowiedzi” – stwierdził John Cox, konsultant ds. bezpieczeństwa i ekspert od wypadków. „Naprawdę chciałbym wiedzieć, co działo się na pokładzie, ponieważ niezależnie od tego, pod jaką presją byli piloci i z jakimi warunkami pogodowymi mieli do czynienia, nigdy żaden pilot nie zignorował ostrzeżenia TAWS. Czym różnił się ten samolot, że stało się inaczej?” – pyta Cox.
  Jedną z ewentualnych przyczyn – według Billa Vossa, prezesa Fundacji Bezpieczeństwa Lotów (Flight Safety Foundation) – może być niedokładność mapy Rosji w systemie TAWS.
  Ani rosyjscy, ani polscy śledczy badający sprawę katastrofy pod Smoleńskiem ani razu nie wspomnieli o systemie TAWS. Nie wiadomo też, czy z zapisu czarnych skrzynek udało się uzyskać informację o aktywności urządzenia.
  Ponadto jeszcze dodatkowych kilka pytań oraz faktów – co najmniej dziwnych:
  1. Postawa Rosjan. Za bardzo czuła, zaangażowana, fałszywa?
  2. Areszt dla kontrolera lotów – nikt go już ie widział. Rekwirowanie dziennikarzom kamer i nagrań
  3. Chaos informacyjny (swego czasu główna broń KGB). Najpierw niby 4 kołowania, potem 2 a w końcu jedno. Tak samo z liczbą ofiar
  4. Brak karetek na miejscu zdarzenia. Od razu wiedzieli, że nie warto?
  5. Strzały z pistoletu na jedynym zachowanym, nie zarekwirowanym filmie przez FSB. Kto strzelał do kogo? Nie daj Boże do rannych ktoś
  6. Mówiono o 3 osobach, które przetrwały katastrofę. Taka informacja musiała się skądś wziąć przecież!
  7. Samolot przechylił się tuż przed lądowaniem w lewo? Atak serca? zdalna blokada steru? Skąd taki nagły ruch i zwrot tuż przed lądowaniem?
  8. Szczątki samolotu dziwnie zniszczone. Kadłub cały i kokpit. Ale ciał pilotów nie ma. Środek natomiast wypalony w pył.
  9. Samolot gdy upada – wywołuje gigantyczny pożar, jest chmura czarnego dymu, pali się paliwo. Tutaj nic, Przy próbie lądowania rozbity w pył i ledwo dwie blachy się tliły
  10. W momencie feralnego lądowania w przestrzeni powietrznej niedaleko Smoleńska latały 2 samoloty – Białoruski i Rosyjski. Co tam robiły? Pilnowały?
  11. Zła pogoda? Lotnisko zapasowe? A samolot poprzednią delegacją 30 minut wcześniej to miał inne warunki niby?
  12. To Rosjanie jako pierwsi puścili w eter informacje o tym jakoby winę za wypadek ponosili piloci, nieznający rosyjskiego lub prezydent, bo ich zmuszał. Hmmm
  13. Na pokładzie samoloty był szef polskich wojsk, Generał Gągor. Za kilka miesięcy miał zostać szefem wojsk NATO. Polak na czele wojsk NATO? Czy jest większa zniewaga dla Rosjan?
  14. Na pokładzie był też szef wojsk specjalnych. Znający wszystkie tajemnice naszego wywiadu i kontrwywiadu wojskowego. I władający z nim. Zamach mógłby zrobić z nas chwilowo goły kraj
  15. I na koniec fakt najczęściej wymieniany przez internautów, że kilka miesięcy temu samolot był w „remoncie” w Rosji. Hmmm
  Szanse zamachu oceniam co prawda na jakieś 10-20%, ale jedno mnie irytuje – jakim prawem prokuratura OD RAZU wykluczyła próbę zamachu? Przecież takie śledztwo się z biegu robi od razu po każdym wypadku lotniczym. A tym bardziej prezydenta. I to mi śmierdzi najmocniej. W momencie takim jak ten – w czasie destabilizacji – najlepiej sobie używają agenci GRU – wywiad wojskowy Rosji – bądźmy ostrożni. W Polsce może być zakonspirowanych nawet kilka tys agentów rosyjskich. Wszędzie. Więc będą próbowali ośmieszyć tego typu tezy. Im więcej takich ośmieszeń tym bedzie bardziej podejrzanie.
  p.s. smaczku dodaje fakt, że ostatnimi czasy Putin i Miedwiediew przestali za sobą przepadać i zaczynają się wzajemnie zwalczać.

 30. autoscopy said

  W sprawie zdjecia zamieszczonego na glownej stronie:

  Sprawdzilam, bo powatpiewalam w autentycznosc tego podpisu i zbieznosci daty, ze prawdziwy podpis tego zdjęcia brzmi całkiem inaczej, a mianowicie w polskim tłumaczeniu brzmi: Bierija i Stalin na państwowym letnisku. Soczi. (Nie wcześniej niż) 25 sierpień 1933r.

  № 63 – Л.П.Берия и И.В.Сталин на государственной даче. Сочи . Не ранее 25 августа 1933

  ktos jak zwykle urzadza koszmarne zarty………

 31. andre said

  A tak w ogóle — gdzie jest i co robi w tych ciężkich dla Polski dniach Jego Excelencja DONALD TUSK ?
  Kto wie wszak pełno powinno Go być w medriach 🙂

 32. Magda said

  w/g opisu na tvn24 kluczowe jest zdjęcie 6 bo ponoć o to drzewo zahaczył samolot skrzydłem

  PYTANIE: na jakiej wysokości ten tupolew ma skrzydła,bo jeśli to od tego drzewa się zaczęło,to samolot był na wysokości +- 5m.
  PYTANIE:dlaczego leciał na tak niskiej wysokości
  PYTANIE:zakładając,że skrzydła w tym samolocie znajdowały się na wys +- 6m,gdzie jest „tunel” po przelocie kadłuba będącego poniżej skrzydeł?

  • MIZIA said

   PYTANIE BRZMI DLACZEGO PILOT LATA WŚRÓD DRZEW NA WYSOKOŚCI 5 METRÓW 500 METRÓW OD LOTNISKA 150 METRÓW OD OSI PASA STARTOWEGO

   przykład w jaki sposób można zrobić żeby samolot był w tym miejscu JEST W TYM FILMIKU – i to może być odpowiedż NA WSZYSTKIE PYTANIA

   ps. kogo z twarzy przypomina wam ten facet na pierwszym planie.

   • MIZIA said

    zaznaczam poraz kolejny ROSJA NIEMA Z TYM NIC WSPÓLNEGO !!!!

   • Jaga said

    Dość znamienne słowa „Nikt nie przeżył”. Tylko z tą różnicą, że tutaj przyjechały karetki mimo, że obawiali się , że nikt nie przeżył. To, że nie było katetak to chyba wina władz tamtejszych…tak myślę. Nie można założyć od razu, że nie przeżyli i nie podesłać karetek.

   • Jaga said

    Zaznaczasz…a skąd Ty to wiesz? Masz tajne info? Widzę, że usilnie starasz się podzielić Polaków. Podobieństwo może jest z twarzy do kogo – to każdy sobie odpowie, ale tym wskazujesz winnych…Jesteś tego pewny?
    Jeszcze nie tak dawno wielu nawet z bloga psioczyło na władzę a teraz uważa, że zgineli patrioci. W mojej ocenie jest cos nie tak, nagle zmienił się punkt widzenia na tych co nie żyją? Nagle byli patriotami? A ci co żyją są zdrajcami? Staram się coś zrozumieć z bełkotu jaki wszędzie panuje i jest mi bardzo trudno.

   • andre said

    Oczywiście że „ruscy” tego nie zrobili- zrobili to „swoi”– niemniej „ruscy” o tym wiedzieli— może krótko przed– niemniej wiedzieli

   • MIZIA said

    DO andre – WIEDZIEĆ A ZROBIĆ 2 RÓŻNE ŻECZY …..

   • hjk said

    @Mizia „ps. kogo z twarzy przypomina wam ten facet na pierwszym planie.”

    Mizia, dobre, dobre, po prostu jesteś the best…))))

   • MIZIA said

    DO JAGA – WKLEJAM MOJE INFORMACJE KTÓRE WPISAŁEM 10.04.2010 – spójż na daę mojej wypowiedzi –
    PORÓWNAJ Z TYM CO DZISIAJ WAM LANSUJĄ I CO WYSZŁO DO TEJ PORY W MEDIACH – skoro ja to co oni dziś wam mówią jako pewnik WIEDZIAŁEM W SOBOTĘ TO MASZ ODPOWIEĆ ŻE -TAK MAM KONTAKT Z KIMŚ KTO WIE DUŻO WIĘCEJ OD ZWYKŁYCH POLSKICH ZJADACZY KOTLETÓW

    WKLEJKA POSTÓW

    MIZIA powiedział/a
    10 Kwiecień 2010 @ 5:30 pm

    na tym filmie widac 2 “czarne skrzynki – film ZROBIONY NAJPÓZNIEJ W 15 MINUT PO KATASTROFIE – wiadomo z tąd że 0 godzinie 9,20 teren był już całkowicie zamkniety przez omon

    informacja o odnalezieniu 1 skrzynki około 13 –
    Z INFORMACJI PRZEKAZANYCH PRZEZ MINISTRA DO SPRAW NADZWYCZAJNYCH -ROSJI -CYTAT Z TVN 24 – SAMOLOT W OBSZAR LOTNISKA WLECIAŁ Z PRZECHYŁEM NA LEWE SKRZYDŁO –

    1 KLIOMETR PRZED LOTNISKIEM ODNALEZIONO CZESCI POCHODZĄCE Z SAMOLOTU PREZYDENCKIEGO
    Odpowiedz
    MIZIA powiedział/a
    10 Kwiecień 2010 @ 5:59 pm

    o godz. 8.56 samolot znajduje się na wysokości kilkunastu metrów, mając niewłaściwą pozycję – 70 metrów na bok od osi pasa startowego, choć na początku podawano iż samolot rozbił się w odległości 2 km od pasa do lądowania. Dziwne jest to ze szczątki samolotu rozrzucone są na odległość 1 km od miejsca katastrofy, choć leciał tuz nad drzewami. Samolot wykonuje nie wytłumaczalny skręt, przez co zahacza o antenę naziemną i stojące obok drzewa, co doprowadza do katastrofy. Samolot staje w płomieniach.

    WKLEJKA DO WERYFIKACJI NA STRONIE TEGO BLOGA .

    PS. mineło tyle czasu od zdarzenia że nigdy nie dowiecie się PRAWDY – chyba że za 50 lat zrobią wam film w stylu tego dokumentu z giblartaru

    JA SOBIE JUŻ DAM SPOKÓJ Z PISANIEM TU CZEGOKOLWIEK BO NIEPOTRAFIĘ PISAĆ BARDZIEJ PROSTO O SPRAWACH – …. ŻEBY COKOLWIEK PRZEKAZAĆ MUSI I OSOBA CZYTAJACA POSIADAĆ MINIMUM INTELIGENCJI –

    SZKODA CZASU MOJEGO I NARAŻANIA DUPY DLA IGNORANTÓW CZYTAJĄCYCH NA CODZIEŃ BRAVO …..

   • Zapsa said

    Na moje to Putin strasznie się telepał po katastrofie podczas swego przemówienia. Wyglądał mi na człowieka,który jest przerażony tym,co sobie właśnie uświadomił. Ponieważ moja intuicja jest święta, ufam jej i jestem pewna, że Ruscy niewinni.

    Za to Komorowski sprawiał wrażenie perwersyjnego zboczeńca podczas swego przemówienia.Ufam mojej intuicji więc jestem pewna,że jest falszywy.
    😀

   • Zapsa said

    Jak na samolot który „leci na oparach” to chyba za duży wybuch…Ech co za pierdoły…

   • Dawid said

    Zrobiły to tajne słuzby. Jakie? Nie istotne. To najemnicy. Pytanie kto im zapłacił?

   • MIZIA said

    DO JAGA TU MASZ LINK NA DOWÓD ŻE RUSCY MOCNO STARALI SIĘ ZEBY KACZYŃSKI NIE LECIAŁ DO KATYNIA – prawie wywołali skandal dyplomatyczny – MOZESZ MI WIERZYĆ ŻE SA SPRAWY O KTÓRYCH NIE WOLNO WALIĆ WPROST – ALE ŻEBY CZEMUŚ ZAPOBIEC ROBI SIĘ RÓŻNE INNE RUCHY – na pierwszy rzut oka dziwne – a na marginesie ochrona prezia ma do dupy analityków ..

    http://polonia.wp.pl/title,Prezydent-pojedzie-na-uroczystosci-do-Katynia,wid,12007557,wiadomosc.html?ticaid=19fef

 33. dario said

  ja myślę że prawdy o zamachu w mediach się już nie dowiemy teraz trzeba bacznie obserwować co się dzieje u nas w kraju tzn zachowanie TUSKA ,SIKORSKIEGO,KOMOROWSKIEGO,OLECHOWSKIEGO(członek grupy bildelberg), .Bardzo zaniepokoiły mnie te wiadomości:

  Nastąpiło również przeszukanie warszawskiego mieszkania ś.p. Wassermana. (czego szukali tam funkcjonariusze możemy się tylko domyślać). Szykują się poważne zmiany w wojsku, służbach specjalnych i wszystkich instytucjach państwa.
  Nastąpiła próba przejęcia kierownictwa IPN i zablokowanie dotychczasowych ciał kolegialnych. Mianowany przez Komorowskiego następca Władysława Stasiaka, przejmuje gabinet zmarłego nie pozwalając wdowie po zmarłym ministrze na zabranie osobistych rzeczy zmarłego.
  Zostaje odwołany dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Sławomir Dębski, bez podania powodów merytorycznych. Niepokojące sygnały dochodzą z ośrodków wojskowych
  czyżby już przejmowali władzę?

  • Marslim said

   U mnie dzisiaj jak nigdy leciał kilka razy wojskowy helikopter

  • dario said

   no to już chyba wszystko staje się powoli jasne kto stoi za tą katastrofą i komu ona była na rękę
   http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=1991&tytul=Polskie+w%C5%82adze+nie+pr%C3%B3%C5%BCnuj%C4%85

  • hjk said

   A tu mamy koncepcję powiązania z rozgrywkami wew. w Rosji

   „Nie wierze, ale pogdybajmy. A jeśli stawką nie jest opanowanie Polski, tylko zdobycie całej władzy w Rosji? Polska to tylko taki bonus.
   Miedwiediew do niedawna uważany za kukłę, od czterech miesięcy wykazuje się coraz większą samodzielnością. Wywalenie bez konsultacji z Putinem 18 generałów milicji, całego zarządu więziennictwa i połowy szefostwa prokuratury – to było wypowiedzenie wojny. Po antyputinowskich demonstracjach w przeszło 100 miastach Rosji, początkowo nikt nie zwrócił uwagi, że były to miasta garnizonowe. Teraz się juz mówi, że siłą wspierającą Miedwiediewa jest armia, która nie tylko dąży do pozbycia się kurateli kagebistów, ale tez do przejęcia całości schedy po nich.
   A jeśli GRU zdecydowało się wykorzystać do eliminacji Putina swoich polskich przyjaciół? Stosunki z Polską leżą w całości w jego gestii i on ponosi za nie odpowiedzialność.
   Nie mogłem się zgodzić, że istnieje zysk który równoważyłby ryzyko, zwiazane z zabiciem głowy obcego państwa na własnym terytorium i poniesienia tego kosztów.
   Jeśli jednak chodzi o władzę nad Rosją – rzecz staje się opłacalna.
   Może właśnie o to chodzi, by wybuchł tak niewyobrażalny skandal, że zmiecie Putina i jego kagebistów? ukłony”

   koment pod stroną
   http://antydziad.salon24.pl/170471,mam-straszliwe-podejrzenia

 34. Mariusz said

  Uwaga Amerykanie włączają się do gry.
  „Prezydencki Tupolew był wyposażony w urządzenie zabezpieczające, które ostrzega pilotów przed nadmiernym zbliżeniem się do ziemi. Od końca lat 90., gdy zaczęto montować je w starych i nowych maszynach, żaden samolot z tym systemem nie uległ katastrofie – pisze amerykański dziennik „USA Today”. Żaden do 10 kwietnia 2010 roku.”

  • dario said

   to był na 100% zamach jednym z dowodów na to jest chęć zatajenia prawdy przed nami poprzez odebranie wszystkim dziennikarzom i naocznym świadkom znajdującym się w okolicy upadku samolotu wszystkich zapisów kamer ,telefonów komórkowych,itp.dowodów pytam się w jakim celu?
   czyżby zabierając wszystkie dowody likwidując je i nie ujawniając ich chciano pokazać nam prawdę o tym co się zdarzyło?

   • dario said

    bardzo prawdopodobne wyjaśnienie wszystkiego
    Władimir Putin przygotował śmiercionośną intrygę,zaprosił premiera,tylko na obchody rocznicy katyńskiej wjeżdżająć na ambicje Kaczyńskiemu,który to musiał polecieć koniecznie,podobno wczasie wypadku nie było żadnej mgły,to jest większa sprawa niż Katyń,poprostu Rosjanie wybrali z kim chcą się dogadywać,a kto musi odejść,i całe naczelne dowództwo lecące razem,tego niemożna było przegapić jeszcze w 70 rocznicę Katynia
    http://wolnemedia.net/?p=21122

   • hjk said

    Nie mam nic przeciw prawdzie, ale zapytam, co ci da prawda?
    Zamach i okoliczności pokazują, że jesteśmy w tak tragicznym stanie państwa, że nic nie możemy zrobić, jesteśmy praktycznie i politycznie bezsilni…

    a tu sugerują, ze to jakaś akcja globalna:

    „Nie to jest jeszcze najgorsze

    To jest akcja o skutkach globalnych, wystarczy popatrzeć na google trends. W przełomowych chwilach historii gdy dochodzi do osiągnięcia porozumienia politycznego, dla dopięcia dealu strony mogą się zgodzić, tym bardziej, gdy nie jest to ich koszt, na niewyobrażalne z punktu widzenia „zwykłego człowieka” skutki. Każdy potrafi wymienić kilka takich sytuacji.

    W ciągu ostatnich tygodni mieliśmy do czynienia z zaskakującymi zwrotami akcji w różnych strategicznych punktach ziemi oraz do podpisania ważnych dokumentów i odbycia znaczących spotkań.

    Wolałbym, żeby to był po prostu nieszczęśliwy przypadek, cóż z tego, skoro wiem, że takie przypadki w przyrodzie nie występują?

    Może oni potrzebowali tam „wejść już, dzisiaj”, bo liczy się timing?”
    http://antydziad.salon24.pl/170471,mam-straszliwe-podejrzenia

   • dario said

    i dodam jeszcze że zniszczenie samolotu musiało nastąpić już w powietrzu. wskazuje na to także rozkład szczątków widoczny na zdjęciach satelitarnych.

   • Marslim said

    @Dario zobacz filmik powyżej – Broń plazmowa

   • Zapsa said

    To że zabiera się dziennikarzom filmy z momentu katastrofy mnie specjalnie nie dziwi – nikt nie chciałby zobaczyć swojej mamy czy taty w kawałkach w porannych wiadomościach,a dziennikarze skrupułów nie mają.Afera byłaby gdyby taki film z drastycznymi obrazami się jednak pojawił – wtedy by oskarżano służby,że pozwoliły dziennikarzom odejść z filmami.Ten argument jest zatem bezsensowny.
    Reszta wiadomo.
    ================
    od pb: z drugiej strony sprawca moze probowac usuwac dowody, swinia moze podkladac swinie, wroga propaganda moze przeinaczyc obrazek (ostatnio balkany);

 35. hjk said

  Jestem w szoku… w tv niekomercyjnej sama klasyka i stare jare hity: ‚Przygody pana Michała”, „Nad Niemnem”, „Prymas” i inne zamiast zwykłego chłamu i rozpasania…
  Mogliby to tak zostawić już po tej żałobie…

 36. Mars said

  Właśnie przed chwilą oglądałem info TVP gdzie pokazano część polskiego filmiku(tego montażysty) z podłożoną ścieżką dźwiękową z filmu tego Rosjanina-był to moment z wyciem syren .
  NIE MIEJCIE WĄTPLIWOŚCI że realizatorzy materiału w TVP do publikacji mają ciąć, mieszać i podkładać dla zmyłki inne ścieżki dźwiękowe pod obraz …

  • gg said

   @Mars
   Zgadza sie wlasnie tak bylo: inny film inna sciezka dzwiekowa.

   A tutaj dla przykladu krotki film jak mniej wiecej powinien wygladac
   samolot po awaryjnym ladowaniu w lesie: katastrofa kolo Moskwy, samolot wprawdzie duzo mniejszy, ale zagajnik podobny, tez brak sladow ognia, widac za to kadlub !!! no i WSZYSCY przezyli!

   http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8580179.stm

   • Mars said

    Mogę jeszcze dodać że w wersji pokazanej w Rosyjskiej Telewizji ścieżka w filmiku również została zmodyfikowana-jakimś „cudem” słychać więcej głosów(nie za bardzo zgodnych z tymi z oryginału) i o kilka strzałów mniej …

   • gg said

    a tu dodatek i poprawka: Tu 204 to samolot podobnych rozmiarow do Tu 154 (moze wiekszy?) Podaje w linku wiecej szczegolow awaryjnego ladowania w tym nomen omen tez cos o mgle (oraz – bylo duzo mniej osob na pokladzie, wiec pewnie dlatego nie bylo ofiar) jednak mimo wszystko daje to jakies wyobrazenie o ‚modelu’ takiego ladowania
    http://lotniczapolska.pl/Awaryjne-ladowanie-Tu-204-100-pod-Moskwa,12482

  • Ayres said

   „Jestem w szoku… w tv niekomercyjnej sama klasyka i stare jare hity: ‘Przygody pana Michała”, “Nad Niemnem”, “Prymas” i inne zamiast zwykłego chłamu i rozpasania…
   Mogliby to tak zostawić już po tej żałobie…”

   W którymś artykule na grypa666, ktoś coś pisał na taki temat, że „dla staruszków” będą puszczać w tv stare dobre hity, jak się nie mylę ogłupić społeczeństwo i w miarę szybko wprowadzić NWO.

   • grypa666 said

    od pb: seria „wszystko zaczyna sie sprawdzac”

   • hjk said

    No i jeszcze rano mamy starą wersję wersje z Łapickim jako Ketlingiem, a wieczorem już nowsza wersja w kolorze z kim innym jako Ketlingiem. A sceny Wołodyjowski – Krystyna – Ketling – Basieńka i komenty Zagłoby – bezcenne…

    Przeszli w tv samych siebie…
    No i czarna wstążeczka w lewym dolnym rogu i ten napis „bądźmy razem” – ale z kim, bo nie wydaje mi się, zebyśmy byli oddzielnie? Czy nas ktoś przed czymś przestrzega???

    Z kim mamy być razem?

   • hjk said

    Ależ te kobiety naiwne – Mówi Basieńka: „Azja na śmierć w Ewce rozmiłowan”…

    Czy puszczanie tego filmu o walkach z Azjatami i Tatarami to też jakaś prowokacja?
    Czy to juz moja psychoza?

 37. Ayres said

  Jak ktoś pisał jedynie w internecie potrafi się zjednoczyć…

  „Gazet van Antwerpen” przeprasza za karykaturę
  Wczoraj, 14 kwietnia (18:30)

  Belgijska gazeta przeprasza Polaków i wycofuje z Internetu karykaturę, którą opublikowała kilka dni po katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Publikacja wywołała w Polsce ogromne kontrowersje. W proteście przeciwko rysunkowi polscy internauci wysłali do redakcji setki maili. Informację o tym niesmacznym żarcie Belgów otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM.

  http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-gazet-van-antwerpen-przeprasza-za-karykature,nId,272668

  • Ayres said

   *Jak ktoś pisał, jedynie w internecie POLSKA potrafi się zjednoczyć…

 38. asterix said

  Samosia.pl zmieniła datę pisałem o tym. Poszukasz to znajdziesz

 39. Angie-Poland said

  http://www.tvn24.pl/0,1652271,0,1,gazeta-przeprasza-za-wysmianie-katastrofy,wiadomosc.html

  Belgowie biją się w piersi. Redaktor naczelny dziennika „Gazet van Antwerpen” przeprosił za opublikowanie satyrycznego rysunku o sobotniej katastrofie w Smoleńsku. Przewrócony orzeł na tle polskiej flagi z napisem „Orzeł wylądował” oburzył Polaków.
  Sprzeciw wobec „pośmiewiska z tragedii”
  Dlaczego ktoś miałby sobie robić pośmiewisko z tragedii? – pytają polscy… czytaj więcej »
  Do przechyłu doszło po zderzeniu z dużym drzewem
  Rosjanin Siergiej Amielin sfotografował uszkodzone obiekty i pocięte… czytaj więcej »
  Zarobić na żałobie
  Tysiące ludzi opłakuje prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego żonę Marię i… czytaj więcej »
  O przeprosinach poinformowała ambasada RP w Brukseli.

  Jak powiedziały służby prasowe placówki w rozmowie z Polską Agencją Prasową, w odpowiedzi na ostry list protestacyjny ambasadora Sławomira Czarlewskiego do redakcji, szef dziennika Pascal Kerkhove przysłał list z przeprosinami.

  Kerkhove zapewnił również, że „publikacją nigdy nikogo nie mieli zamiaru obrazić”.

  Przeprosili, ale…

  Gazeta przesłała przeprosiny, jednak nie spełniła do końca oczekiwań polskiego ambasadora. Przeprosin nie opublikowano bowiem na łamach gazety.

  Satyryczny rysunek został opublikowany w poniedziałek na łamach „Gazet van Antwerpen”. Przedstawia on biało-czerwoną flagę i przewróconego czarnego orła, który spadł, roztrzaskując się głową o ziemię. Opatruje go rysunek „Orzeł wylądował”.

  Przeciw rysunkowi

  W środę pod wspólnym listem w sprawie publikacji podpisali się trzej szefowie polskich delegacji w Parlamencie Europejskim: Jacek Saryusz-Wolski w imieniu PO-PSL, Ryszard Legutko w imieniu PiS oraz Bogusław Liberadzki w imieniu eurodeputowanych SLD-UP. Eurodeputowani wyrazili smutek, że do zamieszczenia satyrycznego rysunku doszło podczas żałoby narodowej w Polsce.

  „Ludzie z całego świata okazali nam wsparcie i współczucie. Z tego powodu jest nam jeszcze trudniej zrozumieć, dlaczego ktoś w sercu Unii Europejskiej miałby robić pośmiewisko z tragedii” – napisali w liście.

  • Zapsa said

   Przeprosiny gówno warte – skoro opublikowali na łamach gazety rysunek, powinny być i na łamach przeposiny.
   Ale wiadomo – Belgowie zaraz po Holendrach naród testowy NWO – skretyniałe zombie.

 40. Zobaczcie co się dzieje pod kurią krakowską. Nagrania z dzisiejszego wieczora
  • Mars said

   Powiem tak: stronniczości nie zalecam ale naprawdę warto sobie parę słów tego gościa wziąść do serca . Na naszych oczach Polska jest rozgrabiana i to co się stało 10 kwietnia to tylko jeden z elementów tego rozgrabienia . Wiecie jakie mamy w Polsce obecnie bezrobocie ? Cel tak: stworzyć armię zdesperowanych niewolników walczących o każdą złotówkę na chleb i wtedy ekipy z NWO stworzą nam nowe miejsca pracy-kołchozy i guagi (czy jak to zwał…)

  • Ja też coś dodam. Jest to Andrzej Zakrzewski, jeden z najtrzeżwiej myślących ludzi w tym kraju. Poświęca całe swoje życie za Polskę, stoi wraz z innymi patriotami godzinami przed Sejmem, widać go w centrum Warszawy, jest na okrągło aresztowany i wypuszczany. Nic mu nie mogą zrobić gdyż ma jedną parę spodni i garnitur. Nie wsadzają go do więzienia bo mieliby więźnia politycznego – przyznaliby się do tego, że mamy faszyzm w tym kraju. Dlaczego nie wystąpić w niedalekiej przyszlości z kandydaturą Andrzeja Zakrzewskiego na posła do Sejmu?

  • Bardzo mnie te filmy zasmuciły. jak widze że ktoś wybiera czas i miejsce nieodpowiednie na głoszenie nawet moze słusznych słów.
   Pan Zakrzewski przyłączył się dzisjaj do chóru z kwaśniewskim Wajdą Nałęczem Frasyniukiem Kutzem i innymi
   Zdecydowanie negatyw dla takiej postawy. Brak rozumu

   • gosc said

    monitorpolski powiedział/a
    15 Kwiecień 2010 @ 8:22 pm

    Zobaczcie co się dzieje pod kurią krakowską. Nagrania z dzisiejszego wieczora
    ————————————————–

    Kapitalna wstawka, nikt dawno nie mówił tak bolesnej prawdy prosto w oczy, na ulicy. Powinniśmy dać jakies wpsarcie Panu Andrzejowi Zakrzewskiemu, choćby przez nagłaśnianie tego co mówi.

    Aby ściągnąć wybrany materiał z youtube, zainstalujcie sobie MP4 downloader jako plugin do przeglądarki Firefox. Klikacie prawym nad filmem i ściągacie na dysk. Ten film może długo nie poleżeć,
    a warto go mieć i pokazać innym nagrywając na dysk DVD.

    Ps. A jeżeli ktoś nazywa to brakiem rozumu, i porównuje Pana Andrzeja takich ludzi jak Kwaśniewski i jemu podobni,(nie wymienię tu pseudonimu) to swoją postawa wpisuje się w nurt polskojęzycznych mediów, ośmieszanie i robienie z kogoś wariata, to jedna z metod walki z prawdą, metoda stosowana przez animatorów polskiej rzeczywistości.

  • Ja bym się też nie odważył na takie wystąpienie w tak smutnym czasie.
   Ale niestety, z Wawelem to jest prowokacja.
   Zakrzewski występował przed Powązkami z łopatą by wygrzebać Geremka – gdyż nie tam jest jego miejsce. Oczywiście się im nie udało tego dokonać. Teraz próbuje zapobiec błędnej decyzji przed faktem – tak to tłumaczy. Czy nie ma prawa wyrazić swojego zdania. Będąc pod Kurią widziałem, że większość ludzi zebranych tak samo myśli – on potrafił ich przekonać!
   Zmiana zdania następowała po dyskusji z tym człowiekiem, który ma niesamowitą wiedzę historyczną.

   • Jeszcze jedno – Kaczyński nie był i nie jest moim idolem. Wystarczy mi to, że podpisał traktat o wiele bardziej haniebny niż Targowica – tu nie ma dyskusji, mógł się podać do dymisji przed podpisaniem. Ale chodzi też o pamięć innych ludzi, którzy byli na pokładzie samolotu. I tu jest szkopuł z wystąpieniami publicznymi. Szubrawstwo globalistów polega na wykorzystywaniu właśnie takich sytuacji dla swoich obrzędów satanistycznych, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że ten zjazd ma naprawdę taki ukryty charakter. Pamiętajmy, że katastrofa nastąpiła dokładnie w 6 miesięcy po podpisaniu przez Kaczynskiego traktatu (!) a więc już wtedy to planowano.

 41. grypa666 said

  od pb:
  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnosci/news/doniesienia-o-przyczynach-nieuprawnione-spekulacje,1465435,6911

  na koncu „W niektórych przypadkach funkcjonariusze ABW na podstawie nakazu prokuratorskiego uzyskiwali dostęp do zamkniętych mieszkań ofiar katastrofy, by niezwłocznie pobrać materiał porównawczy DNA, np. z grzebienia czy szczoteczki do zębów.”
  skad az taki pospiech? nie trzeba pozwolenia sadowego na ‚legalne wlamanie’?
  konfikata komorek ktore otrzymaly rozmowy z tu154?

  „Zapis z czarnych skrzynek zostanie ujawniony; upublicznione nie zostaną tylko „treści intymne” …” = rozmowy pasazerow przez telefon pokladowy?

  „końcówka zapisu na taśmie „była dramatyczna”, ale nie chciał powiedzieć, czy pasażerowie wiedzieli, że maszyna uderzy o ziemię.”

  to sie wszystko sklada na nastepna ‚teorie konspiracji” pt „czarna skrzynka – rozmowy”

 42. Magda said

  Przypomniało mi się,że w dniach 10-11.04 miał się odbyć w Stalowej Woli, kongres Przymierza Narodu Polskiego i miano na nim dokonać zawierzenia Polski Jezusowi Chrystusowi Królowi Polski.
  źródło:http://www.youtube.com/watch?v=ruYaeTU5Qx8

  Czy ktoś wie coś na temat tego kongresu???

  • Odbędzie się już niedługo w KRAKOWIE !!!
   Byłby w ten weekend gdyby nie pogrzeb na Wawelu.

   • Magda said

    ok dziękuję

   • Mars said

    Zawierzenie Polski Jezusowi Chrystusowi Królowi Polski jest absolutnie cenną sprawą . Rozumiem że są ludzie którzy nie podzielają wiary czy tej konkretnej religii ale naprawdę zaufanie Bogu i intronizacja będą jednym z solidnych fundamentów koniecznych to przetrwania i budowy społeczeństwa opartego na prawdzie miłości i współczuciu . Wiem że to może nie miejsce i moment ale apeluję do ateistów i opluwaczy: zastanówcie się .
    Ja wiem na 100% o istnieniu Boga i wiem o tym że taki Jegomość jak Jezus chodził po tej Ziemi dla mnie to akurat nie jest problem wiary bo mam wiedzę i świadomość tego ale w kontekście obecnych wydarzeń w Polsce i na świecie ludzie muszą nad sobą solidnie popracować i otworzyć umysły a z tym ciągle jest problem .

 43. Mars said

  No i proszę : nawet wulkan się przydaje…

  Z interia pl: http://fakty.interia.pl/swiat/news/podroz-obamy-do-krakowa-zagrozona-przez-pyl,1465618,4

  „Zagrożenie pyłem wulkanicznym dla lotnictwa nad Europą postawiło pod znakiem zapytania podróż prezydenta USA Baracka Obamy do Polski na pogrzeb prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Biały Dom podkreśla jednak, że podróż jest wciąż planowana.”

  • Taka Tam... said

   dlaczego mnie to nie dziwi… juz niektorzy szukaja wymowki zeby sie nie pojawic, moze posla zastepcow. nie chce nic mowic. ale cos mi to przypomina…

   ps. przeciez ten pyl leci na wschod/poludnie a nie na zachod wiec w czym problem… do tego czasu moze sie jakos rozejdzie…

 44. ALFA said

  Trumny pilnie kupione we Włoszech
  Potrzebne były podwójne trumny z metalowym wnętrzem, ocynkowane, z zewnątrz drewniane. Mieliśmy tylko dziesięć w Polsce – opowiada dalej generał. Pozostałe potrzebne trumny kupiono pilnie we Włoszech. O tym więcej dziś w „Gazecie Wyborczej”.
  MOŻECIE POWIEDZIEĆ CZEMU OCYNKOWANE WEWNĄTRZ
  PRZECIEŻ CIAŁO SPALONE SIĘ NIE PSUJE CO CHCIELI UKRYĆ
  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/trumny-pilnie-kupione-we-wloszech,1465011,2943

 45. Mars said

  Czy widzicie jak wiele ciekawych rzeczy na naszej planecie dzieje się w ostatnim czasie ???

  Podaję dotychczasowy bilans tego tygodnia :

  – 10 kwietnia- Katastrofa polskiego samolotu z elitą na pokładzie-tracimy parę prezydencką

  – 14 kwietnia-w środę rano trzęsienie Ziemi w Chinach 617 ofiar a 9 110 zostało rannych .

  -13 kwietnia- 112 ofiar cyklonu w północnych Indiach(Wichura zaskoczyła mieszańców obu regionów, ponieważ służby meteorologiczne nie wydały ostrzeżeń) .

  -15 kwietnia – wybuch wulkanu w Islandii paraliżuje europejskie lotniska(Wystąpiły trzęsienia ziemi i powodzie. Ewakuowano 800 osób).

  • Ayres said

   @Moje spostrzeżenie:
   Chcą żebyśmy wierzyli, że wypełnia się Apokalipsa, później użyją broni blue beam/haarp, zademonstrują na Niebie niezły pokaz i tak wejdzie NWO.. 😦

   • Mars said

    ano… jesteśmy w pułapce , zgadnijcie kto nas uratuje…znacie Go…

  • Zapsa said

   to znaczy ja nie widzę bo mam przed oczyma same znicze i wspomnienia – zero info ze świata w tv

   • Mars said

    Nie widzisz bo masz nie widzieć… bo masz mieć przed oczyma te znicze i wspomnienia i nie widzieć niczego co jest za i dalej… Sam zadaj sobie pytanie czemu???

  • Pamiętajcie, że Antychryst nie oznacza przeciwieństwa Chrystusa, ale kogoś kto ma Go udawać.

 46. Ayres said

  „Marszałek to jeszcze nie prezydent”

  Według Konstytucji, marszałek Sejmu ma być osobą zaufania, która kieruje się dobrem wspólnym, a nie partyjnym interesem – akcentuje w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” dr Ryszard Piotrowski, konstytucjonalista, wykładowca z Katedry Prawa UW.

  http://fakty.interia.pl/prasa/news/marszalek-to-jeszcze-nie-prezydent,1465017,16

  Mógłby ktoś sprawdzić w konstytucji czy zastępca prezydenta (Komorowski), może podpisywać jakiekolwiek ustawy??

  • MIZIA said

   może wszystko to co prezydent z wyjątkiem ROZWIAZANIA PARLAMENTU – ALE TO TUSKOWI NIE POTRZEBNE.

 47. hjk said

  Wołodyjowski: „Jeśli echo tych armat nie odezwie się w Warszawie, Rzeczpospolita zginie”…
  Sprawdziło sie po 100 latach, ale wcześniej była wiktoria wiedeńska…

 48. ALFA said

  To dzieje sie 2 tyg. wczesniej i jest taki sam samolot (czytaj takie same parametry w czarnych skrzynkach) blizniaczy upadek, skrzydlo odlecialo, polozenie wzgledem pasa startowego to samo, wszystkot ak samo, tylko… nie ma pasazerow. 8-osobowa zaloga, ktora z niewyjasnionych przyczyn kombinowala ze sterami, wszyscy przezyli. zachowaly sie pieknie skrzynki, ktore nic tylko podlozyc do tej katastrofy i juz zadnego wybuchu bomby nie wskaza…. taka mala rozgrzewka przed 10 kwietnia? uzyli tej samej metody
  strącenia samolotu?

  http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8580179.stm

 49. Wiadomość od Jane Burgermeister:
  Strona TheFluCase.com ma wrócić w ciągu 48 godzin, przynajmniej jest taka nadzieja.
  Powody usunięcia domeny z serwra godaddy nie są znane, podobno popularność strony
  spowodowała zablokowanie innych, w związku z czym po prostu ją usunięto. Fajnie, nie?
  Tymczasem Jane obiecuje zrobić film na temat sytuacji Polski, w związku z czym ja,
  Marek, zwracam się o pomoc Polaków – szczególnie finansową.
  Jeśli ktoś mógłby nam pomóc opłacić przejazdy, hotele i posiłki to bylibysmy bardzo
  wdzięczni. Ja oferuję sprzęt wideo i moje umiejętności, Jane pisze scenariusz i na
  dniach będzie w Polsce.
  Proszę pisać do mnie w tej sprawie bezpośrednio na monitorpolski@yahoo.com

 50. Magda said

  Informuje iz w nawiazaniu do tradycji niepodleglosciowej (szczegolnie tej z okresu wojny kiedy zolnierze AK „przywolywali do porzadku” zdrajcow) podjeto inicjatywe tworzenia czarnej listy hanby narodowej po to by spoleczenstwo raz na zawsze wyeliminowalo z zycia publicznego osoby nie godne pelnienia funkcji publicznych, spolecznych itd. Osoby te mialy wielka szanse na naprawe Rzeczpospolitej w oparciu o narodowe haslo Bog, Honor i Ojczyzna, o tradycje niepodleglosciowe a takze o poszanowanie drugiego czlowieka.

  Wraz z lista towarzyszyc bedzie bojkot tych instytucji ktore dzialaja na szkode Polski o zgrozo finansujace sie z naszych funduszy.

  xxx ( nazwisko jest znane adminowi)

  Proszę spisywać nazwiska dziennikarzy, nagrywac programy, robic wycinki prasowe z wypowiedziami dziennikarzy, polityków.

  Spiszmy np. sklepy, które bedą pracowały w sobotę i niedzielę!

  Zróbmy ich zdjęcia!

  Przygotujmy ocene wszystkich polityków z naszych regionów od radnych do posłów! Dotyczy to równiez PiS!

  Nasi wrogowie muszą sie zacząć bać!

  KONIEC BEZKARNOSCI!

  Jak powiedział poeta ” spisane bedą czyny i rozmowy”

  ROZPOCZNIJMY WIELKIE SPRZĄTANIE NASZEGO DOMU – POLSKI!

  Jadwiga Chmielowska
  http://swkatowice.mojeforum.net/temat-vt9102.html?postdays=0&postorder=asc&start=0

  • Masz rację!
   A później jak dojdziemy do tego, że Kaczyński był zdrajcą podpisując Traktat to go po prostu odgrzebiemy i przeniesiemy na Powązki.
   W ogóle proponuję każdego, który zginął w tej katastrofie pochować na Wawelu, dlaczego nie?
   Kaczorowski – taki był miły i miał wąsy, generałowie – oj tak! Ci sobie zasłużyli bo zginęli za Polskę.
   A w ogóle to trzeba od razu wypowiedzieć wojnę Rosji, bo to ich wina!
   Ale po poniedziałku.

   • Mars said

    Z tym wypowiadaniem wojny na końcu to grubo pan(i) przegiął…oj grubo … Wystarczy kilka sekund i takiego kraju jak Polska nie byłoby już na mapie świata… Nie tędy droga…

 51. hjk said

  kto moze, niech ogląda Pospieszalskiego w tvp1, głosy ludzi i rozmowy…
  Zeby z tej tv za te głosy nie poleciał…

 52. Ayres said

  Kłamstwo Smoleńskie

  Świat wciąż jest wstrząśnięty katastrofą. Jednak z każdym dniem, z każdą godziną, pojawia się coraz więcej pytań. Niektóre pytania są ignorowane jako niewygodne. Niektórych pytań jak gdyby większość nie chciała słyszeć. Jak mantra pojawia się opinia „poczekajmy na ustalenia komisji”. Ale przecież każde z nas już wie, co komisja powie. Komisja na czele której stoi Putin, Premier Rosji. Będzie to wina pilota, co potwierdzą zeznania naocznych świadków. I w tym wszystkim utonie wołanie o prawdę.

  I. Rozmowy z wieżą

  Wielu odpowiedzi mogłoby udzielić upublicznienie rozmów z wieżą. W oficjalnych komunikatach nikt nie wspomina o ich zabezpieczeniu.Nikt nie mówi, co dokładnie wieża przekazała załodze. Czy informacje dostarczane do prezydenckiego samolotu były prawdziwe? Jedna zła liczba mogła zadecydować o wysokości lotu. Czy wieża działała zgodnie z regulaminem i procedurami oraz była w pełni świadoma konsekwencji?

  Wypowiedzi pracowników wieży wskazują, że należy przyjrzeć się temu jak w ostatnich minutach wyglądała komunikacja między wieżą a samolotem. Kłamstwo dotyczące nieznajomości języka rosyjskiego przez kapitana polskiego statku powietrznego nasuwa jasną sugestię, że powodem katastrofy mogło być złe poinformowanie samolotu dotyczące warunków atmosferycznych. To w prostej linii mogło doprowadzić do złej kalibracji urządzeń pokładowych. Jak słusznie pod moim poprzednim tekstem zauważył bloger DOHC: różnica pomiędzy ciśnieniem 1013 a 1005 hPa to różnica w wysokości aż o 50 metrów! 50 metrów, które zadecydowały o katastrofie!Czy sugestie o problemie ze zrozumieniem liczb nie sugerują, że wieża podała błędne dane i teraz winę stara się zrzucić na pilotów? Jeśli tak było i jest, to podstawowym pytaniem wymagającym odpowiedzi jest to, czy wieża działała w błędzie czy na czyjeś zlecenie.

  II. Tu-22

  Nikt nie pyta o obecność samolotu Tu-22P w miejscu katastrofy. Nie zapominajmy jednak, że katastrofa miała miejsca przez złą ocenę sytuacji. Pilot nie mógł samodzielnie ocenić sytuacji – musiał polegać na wieży oraz wskazaniach parametrów urządzeń pokładowych. Jeśli śledztwo wykaże, że wieża podawała prawdziwe informacje, wtedy jasnym będzie, że za katastrofą stoi awaria urządzeń pokładowych, która uniemożliwiła prawidłowe odczytanie sytuacji.Czy w takim wypadku Rosja jest w stanie udowodnić, że mimo informacji rosyjskich portali internetowych żaden Tu-22P nie przebywał w chwili katastrofy w pobliżu Smoleńska?

  III. Żądamy odpowiedzi

  Należy domagać się zadawania trudnych pytań. Należy domagać się walki o prawdę. Nie możemy pozostawić tej sytuacji samej sobie. Wierzycie w oficjalną wersję zrzucającą całą winę na pilota? Wersję, która poza piętnem nieudacznika nie przynosi nic? Wersję kłamliwą, bo pilot doskonale znał rosyjski? Wierzycie w te pomówienia? Wierzycie w to, co wielcy tego świata naprędce starają się Wam sprzedać? Wierzycie w to jak oni chcą aby było, a nie jak faktycznie było? Jeśli wierzycie w to, wtedy zapytajcie się samych siebie, dlaczego nikt z tych ludzi nie zadaje głośno tych pytań.

  Nie dajmy zamydlać sobie oczu. Piszmy o tym. Nie bójmy się zadawać pytań. Przecież nikogo nie oskarżamy a tylko żądamy odpowiedzi na to, co nas trapi! Jesteśmy obywatelami tego Państwa i zginął nasz Prezydent. To nas uprawnia do stawiania pytań. Tych oraz wielu innych. Jak choćby o wojskowę CASĘ, która zamiast Tu-154 leciała kilka dni wcześniej do Smoleńska. Należy pytać. Bez pytań nigdy nie poznamy odpowiedzi. Jeśli zaś nie poznamy odpowiedzi na te pytania, to obok Kłamstwa Katyńskiego będziemy się zmagać z Kłamstwem Smoleńskim.

  http://codziennik.prawdy.salon24.pl/

 53. hjk said

  Ogladajcie w tvp1 Pospieszalski, prof. Krasnodębski i A.Gwiazda, bliski współpracownik poległej w katastrofie A.Walentynowicz

 54. Aśka said

  CZY TO FAKTYCZNIE TYLNA CZĘŚĆ KADŁUBA?!!!

  1:00 -1:14
  http://www.tvn24.pl/2327909,12690,0,0,1,wideo.html

  • Aaaa said

   Tak, jest to tylna część kadłuba. Wnioskuje to po filmie montażysty TVP gdzie wyraźnie widać oderwany statecznik pionowy + pod koniec filmu tego ze strzałami widać tę samą część z takiej perspektywy, że widać brakującą wyrwę po stateczniku pionowym. Poza tym widać tam też boczny boczny silnik, kamera jest mało czuła, ale są ślady czerwonej farby, którą był malowany. Drugi silnik boczny (silnik lewy) jest oderwany, widać to na filmie montażysty TVP w ostatnich ujęciach.
   Dodatkowo moja opinia co do lokalizacji kadłuba:
   na filmie montażysty TVP jest on polewany przez widocznego tam strażaka, po prostu leży za oderwanym silnikiem we wgłebieniu;
   na filmie Rosjanina może być przed widoczną częścią tylną.
   Jednak również niepokoi mnie fakt, że przez tyle dni nie nakręcono ani jednego ujęcia kadłuba. (poza tym małym wycinkiem z oknem na TVN) Może pocieli go wydobywając ciała, skoro był sprasowany? Oby tylko o to chodziło.

   Podsmumowywując na dostępnych materiałach widać części:
   podwozie,
   skrzydła
   statecznik,
   wszystkie silniki,
   mocowanie statecznika.
   Nie widziałem ujęć dziobu oraz kadłuba.

  • hjk said

   http://www.tvn24.pl/2328160,12690,0,1,1,trzy-dni-wczesniej-ladowal-na-tym-samym-lotnisku,wideo.html

 55. kruk said

  http://makro.pb.pl/2072569,25671,linia-kredytowa-w-mfw-moze-byc-przydatna?ref=col4

  Kolejna kanalia podważa słuszność rezygnacji z linii kredytowej dla Polski,
  którą zawdzięczamy ś.p. prezesowi NBP – Sławomirowi Skrzypkowi.

  Beka to także hiena na smyczy Sorosa!

 56. asterix said

  Iran ogłosił że w maju będzie miał broń atomową
  http://rt.com/Politics/2010-04-14/iran-nuclear-nation.html

 57. raszka said

  Niezla pigulka wszytskiego:

  http://www.american-buddha.com/bookworldgov2.htm

 58. asterix said

  Przepowiednia Nostradamusa- prawdziwa, ale nie o upadłym ptaku!

  „Możemy to zinterpretować, że przez długi czas ptak- samolot, który pozostanie w naszej pamięci, na ziemi przeklętej i świętej( luźna interpretacja ładnej Toskanii), a śmierć wielkiej osoby- Lech Kaczyński, sprawi, że odwieczny konflikt między Polską a Rosją zostanie zażegnany i nadejdzie czas odrodzenia(wiosna).”

  http://zerotabu.pl/przepowiednia-nostradamusa-czy-to-prawda

  Mirror: http://img202.imageshack.us/img202/900/przepowiednianostradamu.png

 59. asterix said

  zauważyliście ze dziś prezydent jest „wystawiony” w innej trumnie?? Po śmierci przyleciał w czarnej lakierowanej a dziś leży w jasnej, takiej samej jak jego zona. Czy znowu coś przed nami się ukrywa??

  http://www.wykop.pl/ramka/347929/prezydent-lezy-dzis-w-innej-trumnie-czy-cos-przed-nami-ukrywaja

  http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/zobacz-tak-wyglada-trumna-lecha-kaczynskiego_136300.html

 60. […] zestrzelenia Tupolewa za pomocą moździerza dopuszcza […]

Sorry, the comment form is closed at this time.