Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Naród w Żałobie, atak trwa

Posted by grypa666 w dniu 14/04/2010

Kondolencje dla Rodzin ofiar, wyrazy współczucia dla przyjaciół i znajomych…

Łączymy się w smutku z Markiem Podleckiem, założycielem i redaktorem bloga grypa666 do końca 2009 roku — wyrazy ubolewania po stracie kolegi od lat szkolnych, Janusza Kurtyki, szefa IPN.

Panie Jezu Chryste Synu Boży zmiłuj się nad duszami poległych, pokrzep serca rodzin, przyjaciół i znajomych… zmiłuj się nad Narodem Polskim w tej, następnej próbie…

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Informacje będą komasowane na stronie Katastrofa pod Smoleńskiem, gdzie z przyczyn technicznych zamknięto jednak forum.

Wpisujcie się  poniżej, a tam wchodźcie po nowe informacje, które  uaktualniamy co kilka godzin.

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Z OSTATNIEJ CHWILI: Inni obserwatorzy podzielają moje obawy nt. kompleksu jot

Mam straszliwe podejrzenia

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Czwarty odcinek „11 Minut”

Autor poświęca ten program pamięci szkolnego kolegi Janusza Kurtyki. Cześć Jego pamięci!

††††††††††††††††††††††††††††††††

Naród w Żałobie, atak trwa

Piotr Bein 14.4.2010

Po kilku dniach wspólnego zbierania informacji, obraz się klaruje. Pierwsze oficjalne doniesienia po stronach rosyjskiej, polskiej i nazwijmy ją zachodniej wskazują na okoliczności katastrofy, których nie potwierdzają publicznie zebrane informacje. Jest gorzej: zatajano, kłamano lub konabulowano w wielu aspektach tragedii:

 • plany podróży i bezpieczeństwo transportu dostojników państwowych i in. pasażerów,
 • stan i liczba znalezionych ciał w stosunku do listy pasażerow, oficjalnych oświadczeń i rozwoju sytuacji,
 • kwestia szczątków samolotu w porównaniu z podobnymi katastrofami, nawet tego samego typu samolotu,
 • obwinianie pilotów, warunków meteorologicznch, łączności z wieżą, a nawet Prezydenta czy dowództwo wojskowe za wymuszenie decyzji w kokpicie — zanim zakończono śledztwo, co zionie jak twarz bin Ladena w CNN zaraz po atakach 11 IX,
 • zignorowanie możliwości zamachu i/lub awarii samolotu.

Tomasz Hypki, wydawca „Skrzydlatej Polski” i sekretarz Krajowej Rady Lotnictwa: „Polska jest jednym z niewielu krajów na świecie, a niemal wyjątkiem w świecie cywilizowanym, w którym dochodzi do wypadków lotniczych z˙udziałem najwyższych rangą przedstawicieli władz. Ostatni podobny przypadek miał miejsce w 1994 w Rwandzie, kiedy w katastrofie lotniczej zginęli prezydenci Rwandy i Burundi, jednak ich samolot został zestrzelony przez bojówki opozycji.”

Podejrzenia padają na wrogie siły wewnątrz Polski i przyjaznego nam Narodu Rosyjskiego oraz na struktury globalistyczne. Dwie poprzednie są zwykle podporządkowane tym ostatnim, więc możemy postulować, jak w kampanii anty-scypionkowej, że mamy do czynienia z zamachem na Naród, poprzez eliminację kluczowych patriotycznych osobistości i przygotowywanie gruntu do dalszego zniewalania. Na to wskazują:

 • [przepraszam za pomyłkę, skopiowaną z dyskusji na innym forum = patrz „Artykuły”Objęcie Prezydentury przez Komorowskiego, krewnego Umacnianie władzy przez spadkobierców kata polskich patriotów za żydokomuny, Jakuba Bermana, którego stalinowski aparat zgładził do kilkuset tysięcy polskich patriotów, którzy przeżyli wojnę walcząc z okupantem hitlerowskim, sowieckim i wewnętrznym żydokomunistycznym.
 • W pierwszym rzędzie zainteresowanie Komorowskiego IPN, służbami rzutujących na ciągłość elementu wrogiego Polakom oraz NBP.
 • Bezczelna kampania medialna, uśmierzająca Naród, zastępująca prawdę i dochodzenia sentymentalizmem i religizmem.

Zważywszy potencjał szkody dla Narodu, doświadczeni tragiczną historią, musimy w samoobronie zakładać najgorszy scenariusz. Podobne podejście przyniosło sukces w kampanii anty-scypionkowej w ubr. Takież przyjmujemy dziś, zapoznawszy się z dotychczasową informacją: globalny kompleks przeciw Polakom, jak niedawno przeciw Amerykanom, Brytyjczykom i Grekom.

Przeciwnik pośrednio obnaża swe zamiary: zapanować nad sferami bezpieczeństwa, obrony, gospodarki i finansów oraz duchowości narodu-ofiary, wykorzystując swe przyczółki w rządzie, instytucjach, religii i mediach — w namierzonym państwie jak i międzynarodowo, poprzez obce rządy i organizacje „społeczności międzynarodowej”.

Jak w „pandemii” H1N1, edukacja wyprzedzi akcję, a działanie w żadnym wypadku nie będzie przemocą, bo na to właśnie czeka nasz przeciwnik, żeby mieć pretekst przykręcić śrubę. Kontynuujmy więc zbieranie informacji, wyciąganie wniosków i rozpowszechnianie. Strzeżmy się przed wciągnięciem w prowokacje i międzypartyjne rozgrywki. Najbliższe dni podpowiedzą, co robić dalej.

Tak nam dopomóż Bóg…

Komentarzy 230 do “Naród w Żałobie, atak trwa”

 1. dario said

  ja tylko chciałem prosić o zbadanie ewentualnie pod kątem tego zamachu wizyty księcia Karola w polsce wiem że na razie nic nie można udowodnić w związku z zamachem ale to może być dobry trop
  http://www.fakt.pl/Ksiaze-Karol-kupuje-w-Polsce-palac,artykuly,66241,1.html
  Teraz, na skutek interwencji księcia Karola, katarska spółka inwestująca w nieruchomości „Qatari Diar” wycofała wniosek o pozwolenie na zagospodarowanie miejsca w Chelsea Baracks – ekskluzywnej dzielnicy Londynu, gdzie kiedyś stały wojskowe koszary.
  http://www.tvn24.pl/26086,1605012,0,1,ksiaze-karol-wie-lepiej-niznbspslynny-architekt,wiadomosc.html
  proszę o sprawdzenie powiązań KSIĘCIA Karola i TUSKA W CZASIE OSTATNIEJ WIZYTY W POLSCE Qatari Diar przecież to firma z Qataru miała wykupić stocznie może to jest właściwy trop choć na pierwszy rzut oka TO NIE MA NIC WSPÓLEGO Z ZAMACHEM

  • dario said

   teraz skojarzyłem jeszcze zabójstwo Sikorskiego ,
   zabójstwo księżnej Diany,teraz wizyta Księcia Karola miesiąc temu w polsce ,firmy Qutarskie (prywatyzacja stoczni)wszystko to razem rzuca cień na tą całą sprawę tylko trzeba to teraz logicznie połączyć w całość co niestety nie jest łatwe

   • dario said

    wszystkie te zdarzenia mają wspólny mianownik -anglia (KSIĄŻE KAROL)

   • Jaga said

    Nie wiem co ma księga Objawienia do katastrofy, do Anglika…o co chodzi…

  • Filip said

   A to ciekawe…. http://prawdaxlxpl.wordpress.com/2010/04/14/kod-biblii-zamach/
   Już wiem co miał oznaczać symbol ANGLIK który nijak nie pasował do reszty….

   • hjk said

    dodac należy do tego „obajwienie” (realne czy nie, nie ma znaczenia, stwierdza fakt), kiedy mistyczka spytała P.Jezusa o powody katastrofy, miał odpowiedziec, ze jest podobnie jak z Sikorskim, zaangazowane są wywiady kilku mocarstw, które wiedzą, ze Polska ucierpi najmniej w nadchodzących wydarzeniach (jakich? kataklizmy wojny?) i ze jest bramą do eur. wsch., (moze kluczem do całej europy z jakichś powodów, jeszcze nam nie znanych – bogactwa? – nie żebym tu siał nasz „tradycyjny” mesjanizm…). Tylko nie wiedzą, ze aby tak się stało, musi być intronizowany jako król Polski…, bo inaczej nic nie pomoże i wszystko będzie powoli staczał się ku zagładzie, a wiele dusz zostanie straconych w piekle (kult lucyferyczny, oddawanie czci bałwanom?). Tyle to „objawienie”, o tyle prawdopodobne, ze zgodne z tym co juz wiemy i obserwujemy. Moze zaczna sie tu instalowac jakies globalne siły…?

   • hjk said

    Do redakcji – doszedłem do takich samych wniosków jak w artykule, napiszę o tym, niestety obawiam się, zeby tu nie zjechali się na swój sabat (tj. nasz pogrzeb) i nie obrócili tego na jakiś „mord załozycielski”, dogadując szczegóły na coś znacznie gorszego.

    (Bo dla nas wiadomo, będzie znacznie gorzej jak się nie obudzimy, a istnieje obawa, ze się nie obudzimy, bo preferują wersję wypadku i jak słusznie piszecie „Bezczelną kampanią medialną, uśmierzają Naród, zastępując prawdę i dochodzenia sentymentalizmem i religizmem. A jest to tak bezczelne, w połączeniu z wcześniejszym pluciem na prezydenta i jego ludzi czy obóz polityczny, ze juz samo to powinno bulwersować – prezydent jest niemalże już „santo subito” i to wraz z małzonką, ze Wawel wydaje się aż bezdyskusyjny i to pewnie przeforsują… No i to bezczelne wciskanie tego „emocjonalnego tragedianctwa”, podczas gdy tak naprawdę tragedią jest to, co dzieje się z narodem, co władza robi z Polską i nie daj Bóg, co jeszcze zamierza, a czego znakiem jest ta katastrofa. Oczywiście sama w sobie zawsze jest tragiczna, bo ginie na raz dużo ludzi, osierocając rodzinę, zasmuca to znajomych i przyjaciół, no ale wszyscy kiedys musimy odejść, a tu tak „masowo”, itd. Tyle, ze tu mamy akurat ludzi w zdecydowanej wiekszości pewnej opcji i należących do aparatu władzy – którzy tak łatwo dali się „zagonić” do – jak się okazało – narzędzia śmierci, jak bez mała (bo nie rozstrzygając jeszcze wersji katastrofa/zamach) oficerowie z Katynia do furgonów śmierci, które wywoziły ich na miejsce kaźni, czy więźniowie obozów śmierci mamieni, ze idą do „łąźni”…)

    Należy się przeto obawiać, zeby ci, co tu się zjadą (pewnie czołowi przedstawiciele NWO, trzeba patrzeć na listę „gości”), nie uczynili sobie z naszej katastrofy – tragedii owego osławionego „mordu założycielskiego” do czegoś większego w skali świata – „wypadu” na Iran, wojny z chinami czy w ogóle ostrego i przyspieszonego wprowadzania NWO w skali swiata…

   • Magda said

    nie chcę nic sugerować,ale obywatelstwo brytyjskie ma pan minister spraw zagranicznych

   • MagdaS said

    Tak to bedzie dobra okazja , Obama , Sarkozy , Miedwiediew potwierdzili przybycie.. wystarczy tylko jakis wyslannik allaha i po zabawie (i krakowie)

   • Filip said

    Magda słuszna uwaga… to jest agent wiec wszystkiego sie mozna po nim spodziewac

   • MarcinZ said

    Radosław Sikorski – polonofob, dywersant, agent żydo-amerykański – CIA – MOSAD, ‚neokonserwatysta’, bł. minister obrony; według polskiego wywiadu w czasie zimnej wojny Sikorski został współpracownikiem CIA. Jego żoną jest amerykańska dziennikarka i pisarka Anne Applebaum (żydówka). Mają dwóch synów: Alexandra i Tadeusza; mieszkają w Chobielinie, w pałacyku odbudowanym w latach 1989–1999.

    Od połowy lat 80. posiadał również obywatelstwo brytyjskie, którego zrzekł się w 2006.

    Na podstawie wikipedii i polonica.net.

  • dario said

   do pb można usunąć mój post ponieważ to jest raczej zły trop
   więcej przemawia że za zamachem stoi rosja i niemcy Kaczyński był niewygodny w sprawie rurociągu a Tusk nie sprawia im kłopotu sprzedał by całą polskę za garść srebrników
   =============
   od pb; a skad wiadomo ze chcieli zgladzic prezydenta? zrobil swoje i w zamachu byl kamuflazem na innych np. na Kurtyke, Walentynowicz… zobacz ilu niewinnych poleglo 11 IX, czy w zamach lotniczych, np. w katastrofie w buffalo zgladzili dwie kluczowe dysydentki wraz z zaloga i pasazerami;
   poza tym robisz powszechny blad zakladajac polityki ‚narodowe’ (rosja, niemcy, francja, ameryka…) = malo zostalo panstw niezinfiltrowanych przez kompleks jot, ktory dlatego idzie na calego

   • dario said

    w takim razie optuje że tym (anglikiem) może być w takim razie Sikorski jak powyżej piszą i on mógł maczać palce w tym spisku
    ============
    od pb: trzeba badac poszlaki do „miedzynarodowych” sluzb, firm uwiklanych w wyprzedaz Polski… ale kto to ma robic? nie nadazam nawet przetrawiac info na forum

 2. Julka said

  Wysłuchajcie przemyconej rozmowy nagranej w czarnej skrzynce tuż przed lądowaniem. Ruski z kontroli lotów łgał, że pilot nie znał dobrze rosyjskiego to po pierwsze, po drugie pilota na antenę metalową naprowadził kontroler lotów, po trzecie łgarstwa, że to Kaczyński naciskał na lądowanie mimo mgły zostają zdemaskowane jeszcze przed pogrzebem. Ruskie od razu podali a POpaprańcy wciskają swoja wersję.
  http://rt.com/Top_News/2010-04-12/polish-plane-recording-russian.html
  ================
  od pb: sprawa wyjasniona, to inny polski samolot; patrz dzial „Techniczne” na stronie „Katastrofa pod Smolenskiem”; koledzy i rodzina stwierdzili juz ze pilot mowil po rosyjsku, np kilka dni przedtem w locie z Tuskiem

 3. Kier said

  Polsko włącz myślenie, nie daj się zmanipulować..

  Wszyscy wyżsi dowódcy, którzy zginęli w katastrofie prezydenckiego
  samolotu pod Smoleńskiem, byli absolwentami zachodnich szkół wojskowych
  Co zabezpieczyła Warszawa?
  Po katastrofie ważną kwestią pozostaje zbadanie szczątków samolotu i
  znalezionych rzeczy w celu rzetelnego wyjaśnienia jej przyczyn. – Mogę
  tylko wyrazić przekonanie, że chociaż o tym nie wiemy, to pan premier
  Donald Tusk, pan minister obrony Bogdan Klich i inne osoby odpowiedzialne
  za bezpieczeństwo państwa zadbały, aby to wszystko najpierw znalazło
  się w dyspozycji władz polskich. Mam taką nadzieję – mówi poseł
  Antoni Macierewicz, wiceminister obrony narodowej w rządzie PiS.

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100414&typ=tk&id=tk03.txt

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100414&typ=tk&id=tk14.txt

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100414&typ=tk&id=tk17.txt

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100414&typ=tk&id=tk29.txt
  ====================
  od pb: mowimy ‚mam nadzieje’ kiedy nie mamy pewnosci… to za malo w takiej sprawie, dodaje tonu spiskowego… dzialania od tej pory tylko poglebiaja podejrzenia o brudna robote

 4. Julka said

  Panie Piotrze! Na jakiej podstawie twierdzi Pan, że inny? Zajrzałam do wskazanego działu i takiego wniosku nie da się wyprowadzić-tylko jeden Tupolev 154 z Polski uległ katastrofie przecież, a czarnych skrzynek z pomyślnego lotu z Tuskiem nie odtwarzano.
  ===============
  od pb: czytaj artykul na ten temat w dziale „techniczne”; niejeden polski samolot lata do rosji, rozmowy nagrywaja radioamatorzy = nie odrobilas lekcji i zawracasz glowe = nie dosc kompletowac info i myslec za was, to sie nie chce poczytac…

  • do Julka said

   Julka, poczytaj dokladnie i dowiesz sie ze tak bylo, to byl inny samolot.

 5. mirek said

  zapodaję z pamięci za RM (z pół roku temu raz było)
  na pismo jakiegoś polskiego polityka do prezydenta Obamy,
  że mógłby się bardziej zainteresować krajami Europy Centralnej,
  amerykańska administracja odpowiedziała:
  „że nie będzie ryzykować III wojny światowej pomagając
  zorganizowanej przestępczości co niszczy gospodarkę”

 6. lolek@wp.pl said

  @@MIZIA
  z jakiego zakładu psychiatrycznego Cie wypuścili?
  Albo masz cholernie bujną wyobraźnię, albo coś z głową nie tak.
  Nie strasz ludzi, bo niestety dużo ludzi na forum jest o bardzo słabej psychice i więrzą Ci bezgranicznie.
  Nie manipuluj nimi, bo to co mówisz nigdy się nie potwoierdziło i zapewne się nie potwierdzi.

  Najlpeiej by było jak byś zaczął nic nie ropbic nic nie pisać bo jak widzę Twoje posty to mam w oczach obraz 15 latka który nie ma pojecia o działaniach politycznych oraz działaniach spec służb.

  Nie staraj się być mądrzejszy od innych – nie jesteś , nie byłeś i nie będziesz.

  Kończ waść póki śmieszysz ludzi, i nie graj na emocjach innych.

  DO ADMINÓW:

  Przestańcie go cytować i wklejać jego „treści” na główną stronę.
  Jest to wam na ręke? płacicie mu? a może to Wy się podszywacie pod niego?
  @@MONITOR POLSKI
  ZNAWCO HAARP – nie śmiesz mnie wiecej ok?

  Normalnie sami experci. szok
  ===================
  od pb: a ty co za ekspert ze nie masz rzeczowego argumentu? wylatujesz za to na zbita twarz.. sprawy sa za powazne zeby marnowac czas na takich

  • MIZIA said

   INNI PISZA TU OWIELE BARDZIEJ SZOKUJACE ŻECZY – a ty sobie mnie upatrzyłeś – CZEGO SIE BOISZ PRAWDY – TAK TAK JA WIEM ZE NIEKTÓRZY SA PRZERAŻENI SKALĄ ZAINTERESOWANIA SIE TĄ SPRAWĄPRZEZ OBYWATELI-

   A JA SIE TERAZ PYTAM GDZIE JEST OSOBA KTÓRA WŁAŚNIE POWINNA NIE ZCHODZIĆ Z EKRANU – a przynajmniej powinna być tak czesto jak PUTIN W TV a od SOBOTY JEJ NIEMA W MEDIACH KTO WIE O KOGO PYTAM ……..

   WKLEJAM MOJE WCZORAJSZE POSTY Z NOCY

   • MIZIA said

    MIZIA powiedział/a
    14 Kwiecień 2010 @ 1:01 am

    MIZIA MA RACJĘ – AŻ SIE ZDZIWISZ – JA JUŻ OD RANA JESTEM BARDZO ZDZIWIONY – DLATEGO WSTRZYMUJĘ KOMENTARZE A PROPO TYCH 72 GODZIN – NIESTETY POLACY DALI POWODY DO TEGO ŻEBY MIEĆ GRUBE ALE TO BARDZO GRUBE PROBLEMY – NIEMAM POJECIA JAK TO SIE SKONCZY – ale szukajcie w polsce przyczyny tego co nadejdzie w ciagu kilku dni – można powiedzieć że ja juz dostałem nauczke lub takie pogrożenie palcem – ale – w TEJ POLSCE DZISIEJSZEJ JEST GORZEJ NIŻ ZA NAJGORSZEJ KOMUNY –
    PS. ZA TYM WSZYSTKIM STOJA BARDZO POWAŻNE SIŁY – A STAWKA JEST BARDZO POWAŻNA –
    MIZIA powiedział/a
    14 Kwiecień 2010 @ 1:15 am

    ROSJA NIE MIAŁA Z TYM NIC WSPÓLNEGO – ALE JUŻ W TEJ CHWILI JEST UWIKŁANA W TAKI SPOSÓB ŻE MOGĄ BYĆ KONSEKWENCJE DLA NAS BARDZO BOLESNE –

    JA WAM MÓWIE ŻE NA WOJNĘ DOMOWA ZANOSI SIĘ NA 90% – NASTEPNE DNI WSZYSTKO WYJAŚNIA DOKŁADNIE W MOMENCIE W KTÓRYM PRZEJRZYCIE NA OCZY BEDZIE JUŻ ZAPÓŻNO
    MIZIA powiedział/a
    14 Kwiecień 2010 @ 1:29 am

    MIEDWIEDIEW I PUTIN NAKAZALI PRZEPROWADZENIE BARDZO DOKŁADNEGO ZBADANIE PRZYCZYN TEGO”WYPADKU” WŁAŚNIE DLATEGO ŻE SA PEWNI ŻE TO “WYPADEK”

    ZAPALNIKIEM BĘDZIE WŁAŚNIE – OPÓBLIKOWANIE PRAWDZIWEGO RAPORTU O TYM “WYPADKU”

    I WŁASNIE WTEDY BEDZIE WOJNA – lepiej by było jakby panowie putin i miedwiediew nie nakazywali tak szczegółowego śledztwa – TA PRAWDA MOZE WYJŚĆ WSZYSTKIM BOKIEM
    andre powiedział/a
    14 Kwiecień 2010 @ 1:52 am

    Mizia —sprawę się utajni tak jak aneks Macierewicza i po bólu.
    Zmanipuluje się opinię publiczną zgodnie z porzekadłem –gdyby Goebbels miał TV to Niemcy nie wiedzieli by że przegrali wojnę .
    Wywoła się sztuczne zamieszanie ( jak teraz z miejscem pogrzebu) NIKT nie podnosi przecież OFICJALNIE ( W MERDIACH) ZAMACHU lub UDZIAŁU osób 3-ich
    Rozpocznie się kampanię prezydencką pod hasłem —WYBIERZ PRZYSZŁOŚĆ
    Tematem zajmą się pasjonaci i nic nie zrobimy
    Niestety tak to widzę
    CZARNO
    MIZIA powiedział/a
    14 Kwiecień 2010 @ 1:58 am

    SENIORZY POlacy – zrobili do tej pory już :
    OSKARŻYLI ROSJAN O KRADZIERZ TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH I LAPTOPÓW – OFIAR “WYPADKU” -te oskarżenia wypłyneły od polityków czynnych. – BYŁ JUŻ PÓLOFICJALNY PROTEST

    a JUNIOrzY POlacy robią to:

    Petycja “mieszkańców”

    Mieszkańcy z Koła Młodych PO

    Na petycji nie ma informacji, kto jest jej autorem. Ale klikając na
    zamieszczony w niej link, trafiamy na facebooka, a konkretnie na stronę NIE
    DLA L.KACZYŃSKIEGO W KRAKOWIE. Strona jest opisana (tzw. tagiem) jako
    “organizacje – organizacje społeczne”, nie ma żadnego partyjnego znaczka i
    ma sześciu administratorów. Wśród nich tylko jeden – Łukasz Plutecki – nie
    jest we władzach Koła Młodych PO w Krakowie.

    Założyciel strony, Patryk Salamon, 18-letni uczeń jednego z krakowskich
    liceów, 16 lutego został wybrany członkiem zarządu Koła, podobnie jak
    kolejny administrator, Jakub Łowczowski. Artur Wolny w tych samych wyborach
    został skarbnikiem, Daniel Wdowiak – wiceprzewodniczącym, a Aleksander
    Miszalski szefem koła.

    Pytamy Miszalskiego, dlaczego na petycji nie znalazła się informacja, że
    napisali ją członkowie PO. – A dlaczego? Akcja jest oddolną inicjatywą, nie
    posługujemy się logiem PO, choć były naciski – odpowiada. Miszalski
    zapewnia, że petycja jest “apolityczna” i Platforma “nie maczała w niej
    palców”, tylko “dowiedziała się z Facebooka”. – Czy członek PO nie ma prawa
    zrobić oddolnej inicjatywy bez krzyczenia wszędzie, że jest z Platformy? Nie
    mam prawa protestować we własnym imieniu? – pyta.

    “I tak oto protest społeczny stał się polityczny

   • MIZIA said

    KOLEJNOSC WYPOWIEDZI OSÓB W TVN 24 po katastrofie:

    1- lech wałęsa
    2- aleksander kwaśniewski ……
    3- tadeusz mazowiecki ………
    4- hanna gronkiewicz-waltz …….
    5- władysław frasyniuk
    DŁUGO DŁUGO NIKT

    PREZYDENT MIEDWIEDIEW

    DŁUGO NIC

    WKOŃCU premier tusk

   • MIZIA said

    planowane uroczystości pogrzebowe w krakowie
    TO SPODZIEWANY TŁUM PONAD 1 000 000 OSÓB NIEKONIECZNIE ZADOWOLONY – poważne wyzwanie dla milicji.

    NIEOFICJALNE DANE – PIATEK LUB SOBOTA OPUBLIKOWANIE W MEDIACH ŚWIATOWYCH ROSYJSKIEGO RAPORTU DOTYCZACEGO PRZYCZYN „WYPADKU”

   • Magda said

    obecnie w USA rządzi 44 prezydent

   • hjk said

    Mizia:
    „ZAPALNIKIEM BĘDZIE WŁAŚNIE – OPÓBLIKOWANIE PRAWDZIWEGO RAPORTU O TYM “WYPADKU” ”

    Z tym, ze dzisiaj w dobie mediów, tak naprawdę nie wiadomo, co jest prawdą, a co fałszem iw jakim %, a takze kto ma jaki interes w publikowaniu danych treści. Nawet jak ktoś opublikuje prawdę, nie będziemy wiedzieć, czy sprawdzić, że to prawda…
    Do wszystkiego trzeba podchodzic z dystansem. Zastanawiać się nad kulisami, traktować najpierw jako hipotezę…

    A nie mozemy tego sprawdzić, no chyba, ze cudownie wyjaśnia się wszelkie okoliczności i wątpliwosci sygnalizowane tu. Musiałby byc bardzo szczegółowy, np. z powiązaniami i działaniami wszelkich zmarłych w katastrofie osób, a najbliżsi np. musieliby potwierdzoic, ze tak było, itp. itd.

    Sam fakt, ze publikuja to Rosjanie ma znaczenie, bo to ICH wersja byłaby, więc choćby to trzeba brać pod uwagę. No chyba, ze odtajnią swe dane wywiadowcze w tej kwestii, sięgna do swych zmikrofilmowanych archiwów naszego SB i innych takich służb, wyjawią powiązania, ew. motywy, etc.

    Co do tego pogrzebu, to faktycznie trzeba uważać. Bo tłumy same w sobie stanowia problem, kto był na papieskich pielgrzymkach, to wie, o czym mowa.
    A jeszcze jak będą grały takie emocje…I zgoła chyba niezbyt tego typu, jakie towarzyszyły wizytom Papieza…

    Niech nas Bóg broni, by to nie był jakiś kolejny zaplanowany „wypadek”, dlatego moze wystarczy, jak przybędą lokalni mieszkańcy, a pozostali obejrzą sobie w tv,a wieczorkiem pójdą sobie do swych kościołów i osobiście pomodlą się za dusze zmarłych, za sieroty, ofiary Katynia, za Polskę i samych siebie…
    Nie zebym kogoś straszył czy odciągał, ale ten sam efekt mozna osiągnąć gromadząc sie tłumnie w lokalnej swiątyni w ów dzień, a nie zalewając 2-3 mln Kraków czy Wa-wę…
    =======================
    od pb: dobre rady = zgromadzenia w tej sytuacji moga byc wykorzystane do prowokacji; manifestujmy swiatopoglad, postawe codziennymi, czynami, te wielkie imprezy zostawmy vip-om = oni to robia ostentacyjnie = Obama nie chcial widziec sie z Kaczynskim w usa a przyjedzie po jego smierci = cos tu nie tak = podobnie jak z pogrzebem JP2 z udzialem masonskich przywodcow, albo Tity-komunisty gdzie przyjechala swiatowa masoneria vip-ow — bezprecedensowo

   • MIZIA said

    TVN24, PKo/20:32
    „Mało czasu, żeby przygotować »dobry zamach«”
    – Jest mało czasu żeby przygotować »dobry zamach«. Tu trzeba mieć czas na logistykę – mówili zgodnie w TVN24 Piotr Niemczyk i Jerzy Dziewulski. – Dobrze, że nie mamy rodzimego terroryzmu, bo część kraju będzie odsłonięta – mówił ten drugi.
    – Zabezpieczenie wszystkiego na miejscu to zwieńczenie góry lodowej. Służby interesują się wszystkimi potencjalnymi osobami, które są zainteresowane rozbiciem tych uroczystości, które mogą mieć w tym jakiś swój interes – mówił Piotr Niemczyk, były wiceszef zarządu wywiadu UOP.

    – Trzeba pamiętać, że prezydenci Rosji i USA mają swoje osobne ochrony, przywiozą masę swojego sprzętu i nawet swoje samochody – dodał Jerzy Dziewulski, były poseł i antyterrorysta. Wspominał, że wydarzeniem o podobnym charakterze, ale mniejszym zasięgu był pogrzeb Francois Mitteranda w katedrze Notre Dame w Paryżu w 1996 roku.

    Obaj specjaliści podkreślali, że bardzo ważne jest odpowiedzialne zachowanie się wszystkich gości i mieszkańców Krakowa. – Należy zrezygnować z pewnych form manifestacji, nie mieć przy sobie zbyt wielu przedmiotów, bo każdy dodatkowy przedmiot może być przedmiotem zainteresowania służb – tłumaczył Niemczyk.
    ================
    od pb: niech dziennikarze zapytaja tych guru czy byloby dosc czasu zeby przygotowac zamach Smolensk 10.4.2010

   • Zapsa said

    Magda : „a imię jego czterdzieści i cztery” 🙂

    A co do przedmiotów to ja od razu pomyślałam,żeby nie uzywać aparatów z długim obiektywem, bo…biada wam!

  • MIZIA said

   JEŚLI OCZEKUJESZ WRÓŻB – wal śmiało do cyganki -CYGANKA PRAWDE CI POWIE …….

   JA WIEM I ROZUMIE TWÓJ STRACH –
   z toba jest jak z gówniarzem ktury stłukł szybę i jest zszokowany że z chałupy wyskoczyło 40 wk.. facetów z paskami w rekach.

   MIAL BYĆ LEKKI SZUM MEDIALNY I ORDYNARNE WYPOWIEDZI PALIKOTA A ZROBIŁO SIE STRASZNIE POWAŻNIE I NA DODATEK NIEBEZPIECZNIE – 1000 000 LUDZI NA ULICACH w dniu pogrzebu
   ZAPOWIADANE SA JUŻ LICZNE DELEGACJE – STOCZNIOWCÓW – GÓRNIKÓW …….. PO ostatnich doswiadczeniach z POlakami żądzącymi mają kilka pytań i parę kwestii nie wyjaśnionych

   POWIEM KRÓTKO GDZIE OD SOBOTY PRZEBYWAJA PANOWIE TUSK I PALIKOT.

 7. PvelP said

  co za strzały??  od mg: już usunęli…
  ===================
  od pb: nie problem ze usuneli, bo filmik zabezpieczylo wielu = problem udowodnic ze sciezka audio i nalozenie na obraz sa autentyczne a nie manipulacja; czy moglby jakis specjalista poweidziec czy to w ogole mozna zweryfikowac?
  w filmiku wisniewskiego pokazywanym przez inne agencje zauwazylem zmiany sciezki dzwiekowej w stosunku do jego nagrania

  • PvelP said

   no pięknie po 10 minutach filmiku nie ma… nie widzę innego wytłumaczenia jak cenzura, ograniczanie wolności, ZNIEWOLENIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Kuba said

   Ej wogole co za jaja, zobaczcie w okolicach 40sekundy, widac 2 osoby wychodzace zza drzewa…Pozniej padaja strzaly…

   • PvelP said

    no faktycznie, może to tacy najemnicy?? może mieli oni mieli za zadanie nie dopuścić do przeżycia żadnej osoby…

    ale gdzie są ciała?? nierealnym jest aby były w takim strasznym stanie, po uderzeniu z nieznacznej wysokości, i to nie pionowo dziobem w ziemie tylko w ślizgu…

  • Praworządny Obywatel NWO said

   Dobre wytłumaczenie tych strzałów pojawiło się na forum globalna swiadomosc:
   Perver:
   Nie przesadzacjcie z tymi strzalami
   Po prostu przy katastrofie lotniczej race i krotkofalowki w Polsce we wojsku tez sie tak robi najpierw podaje sie informacje przez krotkofalowke ze zostal odnaleziony samolot i oznacza sie miejsce racami i tu wlasnie tak bylo podal przez krotkofalowke wiadomosc o odnalezieniu wraku zostala wlaczona syrena ratunkowa i nastepnie odpala sie race i to wlasnie slychac I JUZ PO TEORII SPISKU [:big grin:] A film nakrecali szabrownicy liczacy na niezly osiag
   ======================
   od pb: dosc pozno odpalili race

   • hjk said

    Ha – po teorii? To ja ci przedstawię lepszą – jesli to zamach, to uprzednio zostali wysłani agenci przez sprawcę, żeby „ręcznie dobić” tych, co by próbowali wychodzic, oswabadzac się, itd., aby miec pewność, ze nikt nie przeżył…
    Może dlatego „stało się jasne”, ze nikt nie przeżył, jak usłyszeli te strzały, o czym pisano w poprzednich dniach na blogu……

  • asterix said

   Jest tutaj http://hotfile.com/dl/37914125/8d333a9/_.mp4_video.flv.html

  • ALFA said

   Strzały tuż po katastrofie samolotu?
   Jak nieoficjalnie dowiedziało się Radio ZET wojskowa prokuratura zbada film, który pokazuje szczątki prezydenckiego samolotu tuż po katastrofie pod Smoleńskiem. Pod koniec nagrania, które znalazło się w internecie słychać strzały.
   – Nie możemy zbagatelizować tego filmu – powiedział Radiu ZET pułkownik Jerzy Artymiak z naczelnej Prokuratury Wojskowej. Dodał również, że zapadła decyzja o zbadaniu przez biegłych pochodzenia, zawartości oraz autentyczności tego nagrania.
   http://wiadomosci.onet.pl/2155204,12,strzaly_tuz_po_katastrofie_samolotu,item.html

   • ALFA said

    Ostrzeżenie – to mogą byc prowokacje!

    Wrzucam bez żadnej weryfikcji komentarze z Onetu. Będzie można na spokojnie przeglądać film i dumać czy coś widać czy też są to złudzenia optyczne itd. Komentarze dotyczą filmu umieszczonego pod linkiem http://wiadomosci.onet.pl/2155204,,,,,1275551,11037,itemspec.html – jest to wersja z naniesionym logotypem TVN24 i czas ludzie podają wg tej wersji filmu. Umyślnie wybrałem komentarze najbardziej sensacyjne i pominąłem komentarze, których autorzy piszą, że nic nie widać. Chodzi mi w tej chwili wyłącznie o zachowanie treści tych komentarzy przed „awarią”, a nie o udowadnianie jakiejś racji – to mogą być trolle internetowe.

    Cytat:
    0.01 – 0.04 sek filmu. Ktoś przewraca się na plecy w zgliszczach
    ~narrator dzisiaj, 16:27

    wraku – jakby ranny. Oberwane ubranie. 0,40 – 0,44 sek. – ta sama osoba za drzewem zatacza się i upada – ręce w górze. Kręcący film przeklina i ucieka. Słychać jeden strzał. Nawoływanie jednego – woła innych. Salwa śmiechu. Trzy kolejne strzały… Obok starszy facet też zwija manatki……

    Cytat:

    0.01 – 0.04 sek filmu. Ktoś przewraca się na plecy w zgliszczach
    ~skrobak dzisiaj, 17:54

    Zgadza się, nie da się tego ukryć że miedzy 40 a 44 sekundą filmu widać postać ubraną na biało, unoszącą i składającą dłonie ( jak do modlitwy ) – centralny punkt obrazu, leży twarzą do filmującego, lekko pochylona do przodu.

    Cytat:
    1:10 – 1:13 WIDAC JAK GOSC STRZELA !!!!
    jaca105 dzisiaj, 18:59

    WIDAC GOSCIA MIEDZY KADLUBEM A DRZEWEM JAK WYCIGA REKE I DOKLADNIE W 1:13 PADA STRZAL !!!!

    Cytat:
    Spójrzcie na 39 – 45 sek filmu. Patrzcie na drzewo na 1 planie .
    ~dorotka dzisiaj, 18:58

    Co tam się rusza? gałęzie, może ktoś macha? jak sądzicie?

    Cytat:
    strzały strzałami można wytłumaczyć na kilka sposobów
    limakus dzisiaj, 18:51

    ale nie rozumie dlaczego słychać śmiechy w 1.08-1.09 min ???

    słuchawki na głowę

    Cytat:
    Krzyk
    ~ar. dzisiaj, 16:59

    a wyraźny krzyk „zmiana planów…” 1min 12sek. ??

    Cytat:
    MINUTA 1.03
    maria_2001 dzisiaj, 17:14

    wzdul kaduba porusza sie czlowiek i padaja strzaly

    Cytat:
    odnosze rowniez wrazenie ze w 30 do 37 sekundy w srodkowej czesci
    ~J-28 dzisiaj, 16:22

    kadru, po prawej strunie ognia widac siedzaca osobe, prawdopodobnie kobiete. Na zdjeciu przez chwile widac z profilu twarz tej kobiety.

    W niejscu wskazanym strzalka przez kogos, a takze w miejscu gdzie nakierowany jest aparat widac poruszajaca sie postac.

    Prowokacja ??????
    Czy Prawda ?????????????

    Cytat:
    zmiana planów??? o co chodzi???
    ~zdziwiony dzisiaj, 16:01

    Nie rozumiem, dlaczego ktos po polsku krzyczy : zmiana planów, uciekamy” ??
    ============
    od pb: dobra robota, alfa

   • Zapsa said

    kolejny cytat z forum:
    „sekunda 49: UBIJAJ! sekunda 53: ŻYJĘ/ŻYJE dalej słychać …
    … strzały, ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości?”

   • Zapsa said

    W 21 sek: „Uspokój się!” musicie słuchac na fulla

  • Marslim said

   strzał, strzał, śmiech, strzały , -zmiana planu, strzał

   Reuters podaj, że trzy osoby przeżyły i są transportowane do szpitala,

   trzy osoby miały przeżyć ale Reuters nie wiedział, że nastąpiła zmiana planu

 8. Kier said

  Onet.pl
  11.04.2010 r. godz. 20.01

  > Teraz na świat wylewam ten kielich trucizny,
  Gorycz wyssana ze krwi i z łez mej ojczyzny,
  Żrąca jest i paląca mojej gorycz mowy,
  Niech zrze i pali, nie was, lecz wasze okowy.

  Fragment „Dziadów” cz III Adama Mickiewicza
  Lepiej tego napisać nie można… – Giraj

 9. Julka said

  Pb
  No jasne: była mgła, pilot nie słuchał wieży (czynnik ludzki i pogodowy) i sprawa zamknięta. Przyczyny są podane przez starszych i mądrzejszych, znane od początku, a śledztwo jest dla zachowania procedur. Wątpliwości czy wersje nie po myśli nie będą tolerowane!

 10. ALFA said

  dopiero teraz wyłazi na wierzch jak bardzo rządy Kaczyńskiego uderzyły władców Międzynarodowego Funduszu Walutowego i niejakiego pana George’a Sorosa, tak, że nie kryją oni w chwili obecnej swojej radości, że AŻ TAK IM SIĘ Z KACZYŃSKIM UDAŁO, a szczególnie z jego szefem Narodowego Banku Polskiego, który w ostatnich miesiącach tak nabruździł MFW i stuknął osobiście pana Sorosza na 50 baniek w Euro! To musiało zaboleć nawet kogoś takiego jak stary oszust i hochsztapler Sorosz!

  Tu tylko jeden z przykładów działań pana prezesa Skrzypka przeciwko globalnych finansowych oszustom! A jak powiedziałem, zebraliśmy tylko w ciągu 46 godzin mnóstwo materiału na ten właśnie temat!
  Nie tylko ze nie chcieli pożyczać, to bezczelne polaczki chciały nawet im wpłacic na procent !!! Co za tupet !
  To co zrobił prezes Skrzypek przeciwko MFW, to jakby napiwek dać Dawidowi Rockefellerowi, gdy wchodząc do hotelu otworzyłby nam drzwi! Faktycznie dla tych oszustów było to jak rzucenie im rękawicy w twarz! Takiej zniewagi i próby zerwania się im ze smyczy darować nie mogli, bo to byłby precedens. A jakie skutki wywołałby taki precedens, gdyby pozwolili na coś podobnego jednemu, to szybko nastąpiłby efekt domina i za jednym podobne naśladownictwo zaczęliby uprawiać inni! Chyba nie muszę dalej tłumaczyć jakie przyniosłoby to dla nich ostateczne skutki! Dlatego Kaczyński, Skrzypek i reszta nie mieli prawa przeżyć tej wycieczki do Smoleńska! Podziwiam teraz odwagę tego człowieka, przeciwko komu ważył się stanąć do walki w całkowitym osamotnieniu!
  Zemsta na zlecenie władców globalnej finansjery, barona Rotschilda i Rockefellera sięga jak widać nawet grobu! Nawet tutaj pokazują, że nawet na miejscu ostatniego spoczynku znienawidzonego przez siebie prezydenta kraju nad Wisłą również muszą wywrzeć swoją presję, gdyż inaczej ich la vendetta nie była by pełna!
  P.S.

  Alex Jones wypowiedział przedwczoraj wieczorem w audycji radiowej idącej na żywo o braciach Kaczyńskich te oto słowa:, Mówiąc o ich losie, przedstawił to jako przykład tego jak kończy ktoś kto przeciwstawia się agendom NWO w obronie swojego narodu!!!
  Tu tylko jeden z przykładów działań pana prezesa Skrzypka przeciwko globalnych finansowych oszustom!

  http://gospodarka.gazeta.pl/Gi…..wac_z.html

  • hjk said

   Pozostaje zatem pytanie, dlaczego leciał do tego Katynia – czy miał tam jakaś rodzinę, krewnych zamordowanych? Bo co ma szef NBP do uroczystości patriotycznych, poza tym, ze sam był/czuł się patriota i chciał skorzystać z okazji zabrania się tam samolotem?

  • hjk said

   podaj pełny link, ten nie działa, skróciło go

 11. ALFA said

  FOTKI

  3. http://s54.radikal.ru/i144/1004/76/0ed17b8691f5.jpg
  4. http://s03.radikal.ru/i176/1004/64/617d7b46a7bd.jpg
  5. http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i100/1004/e8/08ddc59eaa65.jpg.html
  6. http://radikal.ru/F/i081.radikal.ru/1004/b7/20f5c3629e5b.jpg.html
  7. http://radikal.ru/F/s48.radikal.ru/i122/1004/de/333175af6579.jpg.html
  8. http://radikal.ru/F/s50.radikal.ru/i127/1004/2e/7a935159bf5b.jpg.html
  9. http://radikal.ru/F/s07.radikal.ru/i180/1004/bf/776074da6d78.jpg.html
  10. http://radikal.ru/F/s58.radikal.ru/i161/1004/2e/7be23a7cc633.jpg.html
  11. http://radikal.ru/F/i080.radikal.ru/1004/e8/716cb50a046e.jpg.html
  12. http://radikal.ru/F/s57.radikal.ru/i156/1004/58/c5c10f284653.jpg.html
  13. http://radikal.ru/F/s60.radikal.ru/i169/1004/67/e8d96503aa85.jpg.html
  14. http://radikal.ru/F/i027.radikal.ru/1004/5b/b607e16f4dfb.jpg.html
  15. http://radikal.ru/F/i033.radikal.ru/1004/58/e9e08a4ce0a9.jpg.html
  16. http://radikal.ru/F/s004.radikal.ru/i207/1004/5f/9018332e8084.jpg.html
  17. http://radikal.ru/F/s05.radikal.ru/i178/1004/01/acc574e7060b.jpg.html
  18. http://radikal.ru/F/s51.radikal.ru/i132/1004/c9/492af6c71c68.jpg.html
  19. http://radikal.ru/F/s45.radikal.ru/i109/1004/27/4d0e5e60f1c7.jpg.html
  20. http://radikal.ru/F/s08.radikal.ru/i181/1004/cd/cf292aae801c.jpg.html
  21. http://radikal.ru/F/i057.radikal.ru/1004/83/850bce5110df.jpg.html
  22. http://radikal.ru/F/i035.radikal.ru/1004/d4/8f3fd468e640.jpg.html
  23. http://radikal.ru/F/s004.radikal.ru/i208/1004/4b/4050302fac52.jpg.html
  24. http://radikal.ru/F/s004.radikal.ru/i206/1004/9d/6a3a9fe333ef.jpg.html
  25. http://radikal.ru/F/s43.radikal.ru/i102/1004/82/1bc7d4d64012.jpg.html
  26. http://radikal.ru/F/i037.radikal.ru/1004/4f/500f34e85f0e.jpg.html
  27. http://radikal.ru/F/s39.radikal.ru/i084/1004/51/9457e1ddc6c5.jpg.html
  28. http://korrespondent.net/world/1065848
  29. http://radikal.ru/F/s52.radikal.ru/i135/1004/0f/85eed7774f4f.jpg.html
  30. http://radikal.ru/F/s003.radikal.ru/i202/1004/b9/8925f1c142f2.jpg.html
  31. http://radikal.ru/F/s45.radikal.ru/i109/1004/0f/cb5ea3bac7f7.jpg.html
  32. http://radikal.ru/F/s44.radikal.ru/i106/1004/65/3edcdf6a1edc.jpg.html
  33. http://radikal.ru/F/s004.radikal.ru/i207/1004/b0/94f1856d00bd.jpg.html
  34. http://radikal.ru/F/s001.radikal.ru/i195/1004/db/78b6a97c8de7.jpg.html
  35, 36, 37. http://www.smolensk-auto.ru/forum/index.php?showtopic=16192&st=720
  http://www.pravda.ru/photo/album/13071/0/
  TU JEST DZIEWIĘĆ ZDJĘĆ OD 1 DO 9
  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/5,80291,7752612,Miejsce_katastrofy_samolotu_prezydenta__ZDJECIA_.html?i=16

 12. ALFA said

  Ostatni artykuł prezesa NBP Sławomira Skrzypka w „Financial Times”
  http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-ostatni-artykul-prezesa-nbp-slawomira-skrzypka-w,nId,272427

 13. Brenda said

  Widzieliscie ten film nakrecony przez rosjanina? Czy tam slychac strzaly?! Normalnie wlos mi sie zjerzyl….

  http://patrz.pl/filmy/plonacy-wrak-samolotu-prezydenckiego-tu-154-amatorski-film-z-miejsca-katastrofy-pod-smolenskiem

  • Jaga said

   Oglądałam kilka razy. To bardzo dziwne – strzały słychać, to mogły byc te osoby, które z początku zostały uznane za ciężko ranne i przez przypadek to info dostała się do mediów. Bardzo szybko i co dziwne została później pominięta. Można pomyśleć także, że ktoś oddał im przysługę, gdyż byli zmasakrowani, ale zyli, jednak człowiek to nie pies i ratuje się go za wszelką cenę.
   Jednak słowa człowieka , który to nagrywał wskazywały na przerażenie tego co słyszał a może i widział.
   Jednak te strzały chyba oddali Rosjanie, bo Polaków tam nie było…

   • czerwony guzik said

    Jeżeli wydarzyło się coś w samolocie przed walnięciem w ziemię, to sprawa jest prosta:
    pozbycie się świadków…

  • Stanisław said

   Ciekawe ujęcie – faktycznie słychać strzały. Tu rodzi się pytanie – czy to eksploduje amunicja z broni ochrony prezydenta, czy tez faktycznie ktoś dobija kogoś, kto przeżył katastrofę samolotu. Jeżeli weźmiemy pod uwagę to drugie, to jest to morderstwo na oczach ludzi tam będących. Ciekawe czy można by dotrzeć do osoby która zrobiła to nagranie by dowiedzieć się szczegółów tego co widziała i słyszała.

   • Buka said

    Ale czy eksplozja amunicji występuje w określonych odstępach w przypadku takiej katastrofy?Słychać wyraźnie strzał,przerwa (na przeładowanie ?)i znów strzał i tak 4 razy.
    ===================
    od pb: czy i ile strzalow bylo przed i po? czemu nie uzyliby broni z tlumikami?

   • Buka said

    Do PB : mi to po prostu nie wygląda na eksplozję ,prędzej na strzały ostrzegawcze,albo lokalizujace miejsce.Ale strzały padają,pod koniec tego filmu słychać m.in. wsje nazat!
    =============
    od pb: az 4 ostrzegawcze? zastrzeliliby kogos kto by mimo to podszedl blizej? co tam bylo tak cennego? pilnowac powinni byli na obrzezu np zeby nikt nie podlozyl falszywego dowodu; wiec ostrzegali zeby nie zblizac sie do miejsca zbrodni fsb? nie widac tlumu szturmujacego miejsce katastrofy = nieposlusznych mogli powalic z nog i zalozyc kajdanki – po co strzelac?
    po co strzaly lokalizujace? widac dym w okolicy a miejsce jest tuz przy drogach i zabudowaniach po obu stronach lotniska (kilkaset m dalej tu154 spadlby na zaklady lotnicze lub zaparkowane nowiutkie samoloty) = popatrz na zdjecia

   • Stanisław said

    Właśnie przed chwilą o tym krótkim filmiku powiedziano w TVP1 w dzienniku.

   • Dominik said

    czemu nie uzyliby broni z tlumikami?

    -albo byli zbyt pewni, że i tak są kryci, że nikt ich nie pociągnie do odpowiedzialności

    -albo byli zbyt głupi- mieli wykonać „zadanie” które ich przeroslo

    Dziwne jest to, że nawet gdyby był to odgłos wystrzalanej racy, to czemu filmujący człowiek nie zwraca na to uwagi? Mocna flara na pewno by byla widoczna na filmie. Jestem pewien że to odgłos broni.

    Przychodzi mi na myśl coś takiego: prowokacja, podstawieni rosyjskojęzyczni najemnicy, mający za zadanie pokazać, że to Rosja jest odpowiedzialna za tą sytuację. Bardzo kłopotliwa sytuacja dla tego kraju – przed takim czymś trudno się wytłumaczyć.

  • Magda said

   od 0,18 do 0,28 (mniej więcej) widać chyba kadłub,czyli tam mogły być jakieś ofiary przynajmniej teoretycznie

 14. przerazające jak szybko usunęli filmy z katastrofy z tej strony http://www.globalnaswiadomosc.com/jednakzamach.htm

 15. Kier said

  Polsko, czy znasz swój Hymn…uczyć się!!


  Polsko gdzie twoje biało-czerwone sztandary,
  powinnaś zatonąć w Bieli i Czerwieni
  Polacy obudźcie się

 16. szuk said

  ale co to za głosy na koniec slychac ze ni cos tam… po rosyjsku???
  strzały zaczely sie jakby od momentu jak ktos kaze komus ‚Przyjsc siuda czyli tutaj1 jakby cos zobaczyli i stad nagrywacz” uciekal bo moze go zobaczyli? okropnmo ść….

 17. hjk said

  Niemcy juz mniej więcej zarysowali przebieg zdarzeń – była jakas usterka i musieli lądować w Smoleńsku, na koniec siadły silniki i zabrakło ciut ciut, aby mogli wylądować, spadli na las, paliwa juz wczesniej nie było i nie było jego explozji przy ladowaniu ani pozaru lasu i szczątek. Nie wiedzą o tym, ze w trakacie lotu była słyszana, o czym mowili chyba swiadkowie i wspomniany reporter, ale warto poczytać, kto zna niemiecki:
  http://info.kopp-verlag.de/news/pilot-liess-vor-landung-sprit-ab-musste-kaczynskis-flugzeug-notlanden.html
  Teza jest mniej więcej taka, ze dziwnym trafem zanim cokolwiek jest zbadane, media i oficjele na miejscu już wiedzą, co się stało, podobnie jak to było w przypadku WTC i na siłe forsują swą wersję. Podejrzenie pada od razu na pilota, a jak nie, to na prezydenta, który juz miał podobne zdarzenie, ze próbował wymusic zmianę miejsca ladowania (Tbilisi). Dodatkowo uprawdopodabnia sprawę fakt, ze mieli mało czasu do uroczystości.Ale to jest szaleństwo tak przypuszczać, ze mając przy sobie połowę swojej swity rządzacej i waznych polityków opozycji, naciskałby na pilota mimo tego, ze jak się nam mówi, były kiepskie warunki. Czy ryzykowałby ich i swoje życie w sytuacji, gdyby mogli poleciec na jakies rezerwowe lotnisko i powiedziec ludziom na ziemi, aby na nich poczekali z uroczystościami, tym bardziej, ze był dopiero ranek, a wymagałoby to najwyzej kilku godzin, by się tam dostać. Niestety jednak bardziej wygląda to na usterkę i pilot musiał lądować, czy chciał czy nie, a nie że miał na szyi grożącego prezydenta. Podchodząc 4 razy do lądowania za ostatnim silniki odmówiły posłuszeństwa (dziwny dzwięk maszyn raportowany przez swiadków, potem cisza i uderzenie bez explozji i wielkiego pozaru, ktory byłby spowodowany wielka ilościa paliwa. Pilot musiał więc zrzucac paliwo po drodze, na to wygląda – dopiski w nawiasie – hjk) i nastąpił upadek.

  • hjk said

   tzn na karku, nie na szyi…skalkowało mi sie z niemieckiego…

   • Jaga said

    Ale czemu ten samolot mimo, że spadł z niewielkiej wyskości tak sie rozkruszył…przecież to nie kryształ, ale metal, złożony z wielkich kawałów materiału, więc jakby spadł powinien zostać w mniejszym lub większym kawałku a nie tak, że nie dość, że się rozsypał, bo trudno to nazwać inaczej, to szczątki ludzi wskazują na jakiś wybuch. Info są sprzeczne był wybuch czy nie było. Dla mnie to dziwne, ze spadli razem a szczątki są daleko osobno. No i oczywiście stwierdzenie, na początku, że są żywi 3 osoby, zaraz potem, że nia ma a na filmie słychać strzały…Dla mnie laika co spisków nie szuka to bardzo dziwne.

  • Angie-Poland said

   Tłumaczenie google:

   Winowajcą jest zawsze the Dead: media strzelać się do nieudanych Prezydent Polski Lech Kaczyński. Prawdopodobnie miał wezwał pilotów do ziemi, aby nie późno, aby przyjść do pomnik usługi w Katyniu. Najbardziej oczywiste wyjaśnienie dla takich „wyląduje rozpaczliwe próby, ale tłumione – technicznego w nagłych wypadkach. Ma dowody, że maszyna rzeczywiście wylądował w Smoleńsku. Na przykład, że pilot zaniechania przed paliwo …
   To zawsze dziwny rush to, co każe podejrzewać, katastrofy. Już na 11.09.2001 r. śledczy wiedzieli, po kilku godzinach, które powinny być odpowiedzialne za zbrodnię. Mimo, że miejsce zbrodni mogła być nawet zacząć badać, oczywiście. A wczoraj na 11 Kwietnia 2010 r., zaledwie jeden dzień po katastrofie polskiego prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku, rosyjski prokuratorów zamknięte już „techniczne przyczyną katastrofy samolotu. Maszyny typu Tu-154 był w doskonałym stanie, główny badacz Alexander Bastrykin powiedział według rosyjskiej agencji informacyjnej Interfax (w Bild.de, 11.04.2010).
   dać „Po dokonaniu oceny rejestrator głosów na płaszczyźnie tam zarejestrowanych rozmów pilot i wieża ma dowodów na problemy techniczne,” n-tv prokurator cytowany dalej: „Przeciwnie, pilot maszyny Kaczyńskiego kilka razy do złej pogody i mgły zostały wymienione i nadal kilkakrotnie próby lądowania. ”

   Cóż, to rzeczywiście dziwne: pilot próbował ziemi ponownie i ponownie. , A zamiast tego po trzeciej próbie nie jest dobra na urlop, próbował po raz czwarty Wspólna Deklaracja media, prezydenta Kaczyńskiego i całego polskiego Sztabu Generalnego biedak siedział z tyłu, tak aby korzystanie z komputera na herunterbringt czas w Smoleńsku. Nawet przy innych okazjach Kaczyński wezwał pilotów do ziemi.
   Podczas pobytu na pokładzie tego statku powietrznego, pilot tylko powiedzieć oczywiście, że jest możliwość. Jeśli nie najbardziej oczywiste. Najbardziej oczywiste wyjaśnienie, że pilot „rozpaczliwe” (Bild-Zeitung próbuje gruntów), to w nagłych wypadkach. Co ciekawe, te najbardziej oczywiste wyjaśnienie, jednak nie wspomina nawet słowem. „Pilot prezydenta nie może zatrzymać ich do ziemi w Smoleńsku. Dlaczego? Zwraca się do gazety Bild.

   Dobre pytanie – to było naprawdę tylko o napiętych? Wiadomo, samolot sob dziewięć zegar rano do ziemi, a już było rozpocząć godzinę później pomnik usługi w Katyniu pod Smoleńskiem. Ale polski prezydent może naprawdę taka data, że w celu skłonienia zagrożeń życia połowa polskich przywódców? Lub byłoby naturalne i pewnie na lot do rzekomo zalecane inne lotnisko Mińsk-align urlopu: „Niestety, nie możemy ziemi z powodu mgły, myślimy nawet kilka godzin, krzesła ciepło.”

   Podobnie trudno sobie wyobrazić, że najwyższej klasy pasażerów mógłby istnieć nawet po trzy nieudane próby lądowania na ziemi. A słowo „prawda rozpaczy”, których dokładny charakter operacji. Ale krótko uzasadnić zbliżającym się terminem naprawdę „rozpaczliwe próby do ziemi”? I kraj ten stara się zobaczyć w rzeczywistości nie jest dość wrażenie, że pilot nie miał innego wyboru niż do końca się w Smoleńsku?
   Zdumiewająco wciąż dalsze szczegóły. Niedz wywiad rosyjski międzynarodowy kanał telewizyjny Russia Today (którego kanał YouTube Niniejszym zaleca: http://www.youtube.com/user/RussiaToday) w dniu 10 Kwietnia 2010 polski dziennikarz o nazwie Marcin Wojciechowski. Według dziennikarzy Dzisiaj Rosja była częścią basenu Wojciechowski z polskiego prezydenta, który przyjechał na godzinę przed katastrofą w Smoleńsku. Godziny przed wypadkiem była możliwa.

   Wojciechowski następnie zawiera pewne ważne informacje o wypadku: „Nie było żadnego wybuchu. Niektórzy naoczni świadkowie twierdzą, że maszyna lanie paliwa przed lądowaniem, które mogłyby wyjaśnić, dlaczego nie było wybuchu, ale tylko małych pożarów. „W wywiadzie Wojciechowski o wszelkich trudnościach w ich kraju:” Jesteśmy jedną godzinę wcześniej i minęło udaliśmy się do hotelu czekać na prezydenta i jego delegacji. Jeżeli nie zostało tak wiele osób w delegacji, będziemy samolotem z prezydentem. Ale gdy prezydent postanowił zaprosić nowych gości, postanowiono, że dziennikarze jechali z małą Jakowlew 47-sze (oznacza to prawdopodobnie Jakowlew 40, ponieważ z Jakowlew 47 jest fighter).

   Według „The Times Online zgłoszone innych stacji telewizyjnych, że pilot nie wycieknie jeszcze przed pierwsza próba lądowania paliwa, które wskazywałyby na problem techniczny. Więc byłoby to na czwartej próbie nie ma innej możliwości danego ponad herunterzubringen samolotu.

   W rzeczywistości – i to było to, że wszystkie paliwa. W rzeczywistości, agencja prasowa AP przesłuchanie świadka, który widział jak silnik narażone przed uderzeniem:

   „Dla jednego z pozostałych świadków był cały proces był bardzo dziwny kraj:” Mieszkam w pobliżu i tu słychać samoloty zawsze gruntów. Zwykle, gdy grunty, dają trochę gazu, ale tym razem, gdy samolot miał ziemi, nie słyszałem przepustnicy i hałasu silniku, a potem usłyszałem cichy bang „.

   Przyczynowego łańcucha następnie odczytać w ten sposób:

   1-cia
   W samolocie jest problem techniczny, dlatego też musi skończyć w Smoleńsku, a więc kapitan na podeście.
   2-ga
   Ponieważ jest to awaryjne lądowanie, pilot można się z niewielką część paliwa z maszyn.
   3-cia
   Paliwa wystarczy tylko kilka prób lądowania, więc silniki nie na krótko przed czwartej próbie lądowania, maszyna traci dźwigu i spada z drogi startowej do lasu.
   4-ty
   Ponieważ praktycznie nie ma więcej benzyny na pokładzie, nie ma dużych eksplozji na uderzenia („Premium Brand”), ale tylko „słaba eksplozja” i mniejsze ognia. Nawet drzewa nie wydają się być spalone.

   Zupełnie inne pytanie, oczywiście, co mogło być, że przez problemy techniczne. W międzyczasie, oczywiście, nie ma dowodów.

  • in said

   Wazna sprawa ktora nie jest tu poruszana: przeczytalem gdzies (nie pamietam juz gdzie) ze samolot z prezydentem byl prawie godzine spozniony. Na karcie lotu – godzina wylotu jest godzina 7.00 rzeczywisty wylot byl 7.56.

 18. zd said

  Wypowiedź polskiego prokuratora do dziennikarzy:

  Prokurator powiedział nam też, że piloci przed samą katastrofą rozumieli, że się rozbiją. Przyznał, że końcówka zapisu na taśmie „była dramatyczna”, ale nie chciał powiedzieć, czy pasażerowie wiedzieli, że maszyna uderzy o ziemię.

  O jaki „dramatyzm” chodziło prtokuratorowi ?, co się działo przed uderzeniem w ziemię ?

  • Taka Tam... said

   a byla taka wersja zakladajaca ze nie mieli lacznosci na iles minut przed katastrofa… to teraz jest nastepna wersja ze jednak mieli… az sie myslec odechciewa o tym taki chaos informacyjny.

   • Jaga said

    I chyba o to chodzi abyś my mieli sieczkę w głowie i nie doszli prawdy.

   • Brenda said

    Jemu chyba chodzilo o czarne skrzynki, a nie rozmowy miedzy wierza.

   • Taka Tam... said

    @ Brenda… no racja, dzieki za skorygowanie mojego bledu.

  • MagdaS said

   [b]DOMAGAMY SIE UJAWNIENIA ZAPISÓW ![/b]
   niech sie ludzie dowiedza jaki to dramatyczne chwile byly !
   Stańmy wszyscy murem za tym – niech ujawnią !

   • Ayres said

    Jaką masz pewność, że nawet po opublikowaniu materiału z czarnych skrzynek, nie będzie śmierdzieć z daleka – MANIPULACJĄ??

 19. Taka Tam... said

  http://www.rmf24.pl/raport-lech-kaczynski-nie-zyje-2/kaczynski-fakty/news-skandaliczny-rysunek-w-belgijskiej-prasie-zaprotestuj,nId,272530

  jesli to prawda to brak slow…

 20. Mars said

  Zapełnili szczątkami więcej trumien, niż było ofiar???

  http://www.fakt.pl/Zapelnili-szczatkami-wiecej-trumien-niz-bylo-ofiar,artykuly,69082,1.html

  „Rosyjskie służby pracujące na terenie katastrofy samolotu prezydenckiego zapełniły szczątkami ofiar 98 trumien. To o dwie więcej niż było ludzi na pokładzie Tu-154. Jeszcze dziś rano brakowało 9 ciał! Potrzebne było podniesienie wraku samolotu”

  „Agencja RIA Novosti podawała, że szczątki rano brakowało jeszcze 9 ofiar, które znajdowały się pod kadłubem samolotu.”

  • Angie-Poland said

   Ciała były porozrywane, a nie można pchać do jednej osobnych części(ale to brzmi) jeśli się nie ma pewności, że należą do jednej i tej samej osoby.
   =================
   od pb: moze chodzilo o szybkie usuniecie szczatkow i to byla przykrywka + zmylka za jest tyle a tyle cial

 21. Buka said

  W Super Stacji wypowiadał się pilot również latający z Vip-ami,mówił iż są 4 momenty kiedy nie wolno wchodzić do kabiny pilotów-start i osiągnięcie odpowiedniego pułapu,lądowanie,sytuacje gdy wchodzi się w strefę turbulencji oraz sytuacje tzw „emergency”.W przypadku lądowania na innym lotnisku jest zawsze przygotowana „logistyka”-czyli samochody dla pasażerów itd i zawsze jest taki plan awaryjny,ponieważ bezpieczeństwo jest najważniejsze.Zazwyczaj wcześniej „na wszelki”wypadek wybierane jest określone lotnisko czy lotniska,a jeśli wytypowane lotniska są niedostępne czy zamknięte wybiera się inne otwarte.Pilot informuje o sytuacji,chociażby po to by móc wcześniej przygotować odpowiednią organizację np na awaryjnym wytypowanym lotnisku.To tyle mniej więcej z jego wypowiedzi,niestety nie pamiętam jego nazwiska.

 22. Mars said

  Chciałem jeszcze zwrócić Waszą uwagę na mantrę jaką ciągle teraz powtarza się w mediach i porównajcie to z atakiem na WTC z 2001 roku, było tak: „terrorizm, terrozizm, Al Kaida, terrorizm..” i tak wkółko…a u nas: „tragedia, tragedia, tragedia, katastrofa, wypadek, tragedia, tragedia, katastrofa, wypadek”

  Takie powtarzanie jest jednym z elementów programowania umysłu na to co się stało-powtarzaj kłamstwo tak długo aż stanie się prawdą-uważajcie nie dajcie sobie robić sieczki z mózgu .

  • Zapsa said

   Korci by wyjśc na ulice z transparentem „Morderstwo”. Kilkaset takich transparentów i mielibyśmy demonstrację. Ale przepraszam….tv jej nie pokaże.
   Tak samo jak o demonstracji pod Wawelem mowiła dziś „może 300 osób”,a wczora ktoś z was pisał że było ponad 1000.
   ===========================
   od pb: demonstracja lepsza czy uswiadomic 1000 razy wiecej osob co sie stalo i o co poszlo? w akcji antyscypionkowej byla mowa o potrzebie uswiadomienia do kilku procent spoleczenstwa = wydaje sie ze na decyzje minister Kopacz wplynelo jeszcze mniej poinformowanych, ale na wysokich stanowiskach za polska racja stanu = teraz jest ich 50-100 osob mniej… czesc Ich pamieci!

 23. ali said

  Jedyne co mnie dziwi to to ze zgineli wszyscy….Np w tej katastrofie we francji w 1988 http://www.youtube.com/watch?v=_EM0hDchVlY bylo na pokladnie ponad 130osob, a zginely…3… http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_lotu_Air_France_296
  Choc pewnie dlatego ze wielkim szczesciem samolot w starciu z drzewami stracil tylko skrzydla…Mysle ze to kluczowa roznica…

  • CoZaSyf said

   Nie znali dobrze ilosci osób na pokładzie,jeszcze służby nie dotarły na miejsce katastrofy,ale wkoło powtarzali” wszyscy zginęli nikt nie przeżył”???????

   • Jaga said

    Ano właśnie, nie widzieli ciał, ale wiedzieli już, że nie żyją…

   • Angie-Poland said

    Jeśli masz świadomość, że „coś” ich na pewno zabiło to czemu nie..

   • Magda said

    @ Jaga
    nie tylko nie widzieli ciał,ale nawet nie wiedzieli ile tam było osób.Mówili przecież na początku o 132 ofiarach.
    W ciągu 45 minut stwierdzili ,że wszyscy nie żyją (8:56 – 9:41)

   • Angie-Poland said

    Logicznie myśląc- skoro samolot się tak rozsypał to co mówić o ludziach w środku…

   • MIZIA said

    RMF FM, TSz/12:48
    Ambasador: biegliśmy, chcieliśmy wyciągać ofiary

    Jerzy Bahr, ambasador RP w Rosji, na cmentarzu wojskowym w Katyniu, po katastrofie samolotu, fot. PAP
    PAP

    – Biegliśmy. Chcieliśmy wyciągać ofiary, jednak nikogo nie mogliśmy znaleźć – relacjonuje pierwsze chwile po katastrofie ambasador RP w Rosji Jerzy Bahr, który był pierwszym urzędnikiem państwowym, który w świat przesłał wiadomość o katastrofie pod Smoleńskiem. – Chcę podziękować Rosjanom za okazaną nam pomoc – dodaje.
    – Skierowałem się natychmiast za pierwszym zobaczonym wozem straży pożarnej i dzięki temu znalazłem się na miejscu bardzo, bardzo szybko. Po prostu biegłem przez jakieś tam łąki w tym kierunku, gdzie widać było, że się coś stało – opowiada Bahr. Gdy dotarł na miejsce szczątki samolotu jeszcze się paliły. – Zobaczyłem krajobraz jak po trzęsieniu ziemi –

 24. andre said

  wg rysunku pilot był na osi lotniska :

  http://www.smolensk-auto.ru/forum/index.php?&act=attach&type=post&id=7541

  leciał jednak za nisko………. taaaaaaaaaaaaa i co jeszcze?
  samolot się rozsypał w locie ślizgowym? sam z siebie.
  ROZSYPAŁ SIĘ a dziób cały – piloci w kabinie przypięci pasami i ………. ich nie ma – nie przeżyli ( toż to prawie kapsuła ratunkowa)
  =========================
  od pb: trajektoria szczatkow uklada sie w linie spadania pod katem do ladowiska jesli prawda ze samolot zawadzil o maszt = czy sa na to dowody foto? maszyna mogla zaczac skrecac po zahaczeniu o drzewo i utracie skrzydla juz za masztem = w tym przypadku skret bylby bardziej ostry

  • ali said

   Nie byl na osi, popatrz na zdj satelitarne. http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100413/KRAJ02/345287924
   No rozsypal sie bo zaczal zahaczac o drzewa..I dlatego na pow kilometra sa szczatki, bo lecial tak plasko, i rozwalal sie stopniowo…No i w znacznym przeciwienstwie do samolotu ktory jest w moim poprzednim poscie przyjal cale uderzenie na kadlub…
   =================
   od pb: prosze stwierdzac swe kwalifikacje = mozemy gdybac w nieskoncznosc

   • Jaga said

    Ale te drzewa nie były takie silne to raczej krzaczki o które zachaczyli, więc jak mogli tak się rozsypać…

   • Magda said

    tutaj zdjęcie satelitarne

  • andre said

   „Rozsypał” się a dziób samolotu (kokpit) pozostał cały (bez owiewki) praktycznie bez śladów wgnieceń-( piloci byli przypięci pasami i zginęli na miejscu w ochronnej kapsule?)
   OK – Skrzydła ścięły drzewa i kadłub jak ołówek z prędkością 200-260 km/godz „wślizgiwał się” w lasek.— i SAMOISTNIE SIĘ ROZPADŁ bez uszkodzeń części przedniej– tzn leciał tyłem do przodu ??
   Wyobrazicie to sobie ja widocznie mam ograniczoną wyobraźnię

 25. Mars said

  Wczorajszy świeży amatorski filmik tego Rosjanina już znikł z wielu portali i jest niedostępny…ponoć był też na onet.pl ale w tej chwili już go nie ma . Cenzura.

  • Nieistotne said

   ja go mam. Gdzie wrzucić, żeby nie usunęli?

  • Taka Tam... said

   http://www.dailymotion.pl/video/xcxpvt_first-minutes-after-the-crash-of-th_news

   tu jeszcze jest…

  • andre said

   Film nad ranem oglądałem na onecie- trochę okrojony i przyciszone dźwięki wystrzałów.
   Trzymajcie na dysku!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • andre said

   FILMIK JEST –Z INGERENCJĄ W ŚCIEŻKĘ DŹWIĘKOWĄ

   http://www.tvn24.pl/12691,1652088,0,1,wrak-jeszcze-plonie-_-amatorski-film-z-miejsca-katastrofy,wiadomosc.html

   • Filip said

    Jesteś pewien że jest to fake z tymi wystrzałami ?

   • andre said

    to nie fake z wystrzałami— wyciszono głośność strzałów – usunięto rosyjskie komentarze( nie wszystkie)
    INGEROWANO W DŹWIĘK!@!!!!!!!!!!!!!

  • Taka Tam... said

   jak dotad zostal usuniety tylko z jednej lokalizacji, z pierwotnej, wiec moze nie panikujmy… i zdaje sie ze nie ma nawet konta tego kto go zamiescil, juz ‚zniknelo’ (a bylo ono utworzone wczoraj tylko po to by wrzucic ten film)… na innych lokalizacjach na youtube dziala. np tu:

   i tu na dailymotion z ktorego publikowala u siebie to GW, wiec raczej nie sadze ze cenzura na youtubie, po prostu z jakichs przyczyn uzytkownik youtuba stwierdzil ze sie zmywa…:

   http://www.dailymotion.pl/video/xcxpvt_first-minutes-after-the-crash-of-th_news

   mnie dziwi ciagle fakt, ze to bylo opublikowane dopiero wczoraj wieczorem… i juz nie wiem co o tym myslec, bo film sam w sobie mnie jakos dziwnie przeraza.
   =================
   od pb: co was przeraza? to straszna scena, jak kazdej katastrofy…
   to normalne ze usuwaja niewygodne materialy; np youtube wiadomo jest w rekach jot;
   dailymotion podlega cenzurze?
   sa juz prawdopodobnie tysiace kopii w rekach prywatnych; z drugiej strony jesli to jest falszywka zeby sklocic z Rosjanami, to biada nam! trzeba pilnie ustalic, czy sciezka audio jest autentyczna

   • Magdalena said

    Film moze byc falszywka, tym bardziej, ze ten dziadzius idzie sobie z siateczka jak gdyby nigdy nic, za nim katastrofa, a on nie reaguje? No i te smiechy, slychac je. Moze filmik zostal spreparowany, zeby w przyszlosci osmieszyc wysuwanie tzn. „teorii spiskowych”.
    A jezeli jest prawdziwy (maja go badac polscy prokuratorzy), to tez pewnie po zbadaniu okaze sie, ze falszywy (to przypomina powiedzenie: 1.”szef ma zawsze racje”
    2.jak szef nie ma racji, patrz punkt 1).

   • Zapsa said

    A nawet jak jest prawdziwy – to Rosjanie słyszalni na nim mogli wykonywać rozkazy spoza Rosji.A może byli to Polacy mówiący po rosyjsku…Łęb mi pęka idę się napić.

   • Jarecki said

    Oglądałem ten filmik ..naście razy.. w sumie to go bardziej słuchałem. Tam nie ma żadnego śmiechu jak sugerują niektórzy. Dźwięki mogą przypominać smiech ale to jest jakieś sprzężenie krzyku, dziwne echo które wpadło w „wibracje” … Tak jak taśmę którą przewijamy na podsłuchu „szybkie tempo” ale słuchając w ”szklance”. w trakcie trwania filmu od czasu 1:09 do 1:11 jest ten poddźwięk.
    Mam zastrzeżenia co do wiarygodności audio w tym filmie.

    A ten pan , który spaceruje po lesie z torbą / walizeczką (mam nadzieje że to nie laptop prezydenta 😉 ) raczej nie wie o co chodzi.

   • Aśka said

    ja ten film widziałam już późnym wieczorem 10 kwietnia

 26. Buka said

  @ Mizia,ktoś jak widać jest mocno zdeterminowany by zdyskredytować to co piszesz,odwrócić uwagę od dociekań i dyskusji.Wszyscy logicznie myślący ludzie widzą i czują jak poważna i niebezpieczna jest sytuacja w jakiej się znajdujemy.

 27. Jaga said

  Na „Sekrety Ameryki” można przeczytać…Nie pamiętam czy to u nas było…

  http://www.sekretyameryki.com/?p=3103

  James Buchanan 11.4.2010, tłumaczyła Ola Gordon

  […]

  Źródła:
  http://piotrbein.wordpress.com/2010/04/13/czy-polskiego-prezydenta-zamordowano-w-zainscenizowanym-wypadku-samolotowym/
  ======================
  od pb: Olu kto jak kto ale ty powinnas wiedziec jak sprawdzac zrodlo pierwotne i dla ktorego forum przetlumaczylas i kto opublikowal; zabierasz miejsce duplikujac artykuly na forum ktore juz sa na grypa66, bo tu sie pierwsze ukazaly

  • AS said

   ‚Tysiące samolotów bezpiecznie lądują na całym świecie przy słabej widoczności’ – owszem ale prawie zaden z nich nie laduje na calkowicie ‚golym’ lotnisku, bez podstawowych systemow nawigacji…To goly beton, jak ‚lotnisko’ czyzyny w krk….

   • Zapsa said

    Bez ILSa to wieża naprowadza pilota na lotnisko, mówiąc „w prawo JAsiek, nieco w prawo, w lewo”. Jak widąc wieża naprowadziła doskonale.

 28. Praworządny Obywatel NWO said

  Jestem mocno zawiedziony komentarzami na tym blogu. Zginęło prawie 100 ludzi i ból jest zrozumiały, w obliczu smierci wszyscy zdajemy sobie sprawę nad kruchością naszego życia. Wieczny odpoczynek racz om dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  Po chrześcijańsku zamknąłbym tę sprawę w tym miejscu.
  Ale warto skomentować te wszystkie teorie o zamachu.
  1.Sprawa jest kompletnie nie na rękę władzom rosyjskim. Cały świat dowiedział się o Katyniu. Film Wajdy nie jest rewelacyjny,a le pokazanie go w prime time na stacji ogólnokrajowej sprawil,że Rosjanie w końcu dowiedzieli się o co tym Polakom chodzi.Oglądanie tej bestialskiej egzekucji niebyło dla nich łatwe. Nic od dawna pewnie nie zburzyło ich świadomości i wypaczonej pamięci. To najwyższe władze zadecydowały o tym żeby ten film pokazać. Doceńmy postawę władz rosyjskich, nie musieli tego robić. A postawa zwykłacych Rosjan wręcz wzrusza. Jeśli ofiara prezydenta ma jakiś głębszy sens, to chyba właśnie to,że te wydarzenie sprawi,że pamięć o Katyniu przebije się do opinii publicznej w Rosji i na całym świecie.Pamiętajcie jak USA i Anglia, nasi „sojusznicy” przyczynili się do zmowy milczenia ws.Katynia. I już na koniec.
  Czy naprawdę niewidzicie,że opatrzność dała nam wyraźny sygnał żeby się z Rosjanami pojednać! Rachunki krzywd są po polskiej stronie wyższe,ale życie to nie buchalteria. Wybaczmy, bo się nigdy nie wyrwiemy z zaklętego kręgu nienawiści. Głosowałem na Lecha Kaczyńskiego,ale drugi raz bym tego nie zrobił. Być może był dobrym człowiekiem i naiwnie wierzył,że sojusz z USA i Izraelem jest dla Polski dobry,ale to nie zmienia faktu,że chyba najbardziej w Polsce dążył do sojuszu z NWO, nieco w opozycji do Europy,ale na slepo w kierunku NWO rytu USA. A kto rządzi w USA to już się naczytałem na tym forum.I co teraz nagle wszyscy doznali tutaj na tym blogu amnezji? Ś.P prezydent był największym zwolennikiem wojny w Iraku i Afganistanie,a za to historia rozliczy go bardzo surowo.Myślenie,że jak będziemy pomagać USA napadać na USA to oni nas obronią przed Rosją jest aberracją. To był nieszczęliwy wypadek. To mogło się stać już w GRuzji. Może kiedyś bratnie narody słowiańskie dorosna do sojusz?
  =============
  od pb: rozsadnie mowisz, emocjonalizm nie zaslepil cie i widzisz bledy polityczne b. prezydenta wzgledem polskiej racji stanu, lecz zapominasz pare rzeczy:
  – to nie Rosjanie winni sa Zbrodni Katynskiej = byli ofiarami bolszewizmu, jak Polacy pozniej stali sie ofiarami zydokomuny, liczniejszymi wsrod elit niz w eksterminacji przez hitkerowcow i sowietow (wszystko rezimy judeocentryczne, oparte na supremacjonizmie i nienawisci do gojow-chrzescijan);
  – jesli teraz sa wrogie kroki po stronie Rosji, pochodza z przezytkow judeocentrykow (z domieszka innych ekstremistow jak zawsze) podobnie jak w Polsce ubecja ma sie dobrze = wszystko w ramach globalnych pociagniec kompleksu jot;

  • Jaga said

   Film, który mamy i słychac strzały jest także w telewizji, więc na pewno jeśli te strzały są to je słychać. Może się okazać, że zostaną przypisane Rosji i co wtedy…
   ===================
   od pb: to moze byc zmylka preciw „ruskim”, wlasnie dlatego ze podrywa Polaka; trzeba przeanalizowac autentycznosc nagrania dzwieku

   • Jaga said

    No i proszę na onecie o strzałach

    http://wiadomosci.onet.pl/2155204,12,strzaly_tuz_po_katastrofie_samolotu,item.html

   • hjk said

    mnie jakoś nagle dziwnie zaczął działać net, niektóre strony czy wiadomości, nawet z onetu się ładują, a niektóre nie…`
    ta akurat o strzałach nie wchodzi…
    Moze coś pęknie w końcu i jakis dziennikarz czy urzednik nie wytrzyma i opublikuje różne materiały i prawda wyjdzie na jaw…
    pewnie będzie straszna, ale…

   • Mars said

    Panie Piotrze, jako że sam zajmuję się dźwiękiem mogę powiedzieć że spreparowania czy ingerencja w materiał dźwiękowy tego filmiku jest realna prosta i skuteczna . Ludzkie ucho ma zdolność maskowania jednych dźwięków(głośniejszych) przez drugie(cichsze) i to zarówno za pomocą wprowadzania dźwięków głośniejszych jak i operowania na podobnych częstotliwościach(kiedy np.dwie ścieżki egzystują na podobnych częstotliwościach) . Partie momentów ze strzałami można na całej ścieżce wyciszyć(wymutować) bez cięcia aby zachować długość ścieżki dźwiękowej a ciszę zastąpić innym wyciętym fragmentem(z zachowanym poziomem głośności) zawierającym dźwięki ze zbliżonejbardziej wiarygodniej części filmiku np. dźwięk łamanych gałęzi, szumu i szurania butów po podłożu-. Za pomocą efektu „Przenikania” można tak połączyć te dźwięki że w zasadzie nikt nie usłyszy różnicy …Jest jeszcze kwestia pogłosu i tu już fałszerstwo takie proste nie jest bo większość studyjnych symulacji naturalnego pogłosu i tak różni się od prawdziwego środowiska akustycznego np.w lesie, górach . Kwestia stereofonii-położenia dźwięku-miejsca z którego dobiega też jest ważna, akurat w tym filmiku stereofonia ma bardzo naturalny charakter .

   • Ala said

    http://foxmulder.blox.pl/html

    Powyższe zdjęcia (znalezione na portalu niezależna.pl) zostały wykonane na lotnisku wojskowym w Smoleńsku przez białoruskiego fotoreportera późnym popołudniem 10 kwietnia. Widać na nich jak wojskowi wymieniają żarówki w lotniskowych latarniach oraz ciągną jakiś kabel. Czyżby naprawiali uszkodzone systemy nawigacyjne?

  • Ayres said

   @ Komentarz z Onetu

   Jestem AKUSTYKIEM na 80%STRZAŁY!
   ~gobo

   dzisiaj, 20:52

   Odsłuchałem nagranie na profesjonalnym sprzęcie,biorąc pod uwagę obwiednie dźwięku strzału,jego barwę,pogłos oraz brak kompresji w nagraniu mogę stwierdzić,że są to strzały z pistoletu z odległości 150-200metrów.Niepokojąca jest korelacja z zarejrstrowaną padającą[!] ubraną na biało[w koszuli? bez spalonej? zniszczonej?marynarki] postacią!

   http://wiadomosci.onet.pl/forum.html#forum:MSwxNSwxMSw2ODI5ODgyOCwxNzk0MzYyMTIsODI0NzI1NiwwLGZvcnVtMDAxLmpz

   • Mars said

    Ja również zajmuję się dźwiękiem i potwierdzam, warto jeszcze zająć się tym nagraniem .

  • Zapsa said

   z całym szacunkiem ja tu nie widze nagonki na Rosjan ani aktów uwielbienia Kaczynskiego.

   Widzę natomiast dyskusję pomiędzy ludźmi którzy starają się spojrzeć na sprawę z różnych stron i wysnuwają różne hipotezy,m.in o tym że Rosjanie są w to zamieszani.Tak samo jak starają się spojrzeć z różnych stron na osobę Kaczyńskiego – nie po to, by kogos obwiniać czy darzyć uwielbieniem,a po to by docieć PRAWDY.

 29. andre said

  CO SIĘ STAŁO Z CIAŁAMI ?????????????????

  „- Biegliśmy. Chcieliśmy wyciągać ofiary, jednak nikogo nie mogliśmy znaleźć – relacjonuje pierwsze chwile po katastrofie ambasador RP w Rosji Jerzy Bahr, który był pierwszym urzędnikiem państwowym, który w świat przesłał wiadomość o katastrofie pod Smoleńskiem. – Chcę podziękować Rosjanom za okazaną nam pomoc – dodaje. ”
  http://wiadomosci.onet.pl/2155077,12,item.html

  • andre said

   Pisane w liczbie mnogiej — kto był tam jeszcze i wypowiedzi innych „BIEGNĄCYCH?

 30. Jaga said

  Rozmowa ks. Rydzyka z prof. Jaroszyńskim…ciekawa…

  http://wyborcza.pl/1,75248,7761160,O__Rydzyk_po_Smolensku__Zamach_stanu.html

  • Ala said

   Co do Rydzyka głupieje .Ogólnie jest na niego jeden wielki jazgot ale jego wypowiedzi w sprawie np katastrofy samolotu (znalazłam tez parę innych) są dość ciekawe . Moze ta nagonka na jego osobę wynika właśnie z tego ze za dużo mówi ? Jak to z nim jest? Przyznam się ze miałam przyjemność poznać go osobiście jakieś 8 lat temu w bezpośredniej styczności był bardzo przyjemny ,miły spokojny ale i dowcipny mogę powiedzieć ze to on rozbawił nasz stolik .Tak naprawdę to nie wiedziałam kim on jest dopiero później mię uświadomiono , maila być zabawa a trafiliśmy na bankiet radia Maryja .

 31. Mariusz said

  Prokurator wojskowy potwierdził, iż załoga w ostatnich minutach wiedziała, że grozi im katastrofa. A więc prawdopodobnie potwierdzą się informacje o wypuszczaniu paliwa czego dowodem jest brak pożaru po uderzeniu. A więc nie błąd pilota ani naciski prezydenta!!! Dlaczego nikt z oczekujących na płycie lotniska na delegację nie podaje info ile razy kołował bądź próbował lądować. Był to samolot tak głośny, że najpierw było go słychać, a potem widać. Z odległości kilkuset metrów dokładnie słyszeli czy był wybuch, czy silniki przestały pracować itd. Dziwi mnie to milczenie!
  W zeszłym roku w moim miejscu pracy sporządzano ankietę pośród wszystkich mężczyzn co do kat. wojskowej i przynależności do WKU i innych? Nie podano powodów konieczności wypełnienia ankiety.

  • Magda said

   jeśli wiedzieli,że grozi im katastrofa ,to powinny być przeanalizowane połączenia telefoniczne

  • czerwony guzik said

   Ś.P. p. Prezydent podpisał nie tak dawno ustawę o spisie ludności w 2011r.
   ==================
   od pb: co w tym dziwnego? przedwczesny spis? wiadomosci i informacji sa tysiace = miejsca nie starczy na podobne wpisy = wyciagajcie wnioski i dzielcie sie

   • multan said

    Panie Piotrze, temat spisu powszechnego był już na forum poruszany-w skrócie: novum stanowi podział na część obowiązkową i nieobowiązkową, deklaracja wyznawanej religii i życiowe plany, m.in.planowana liczba dzieci.
    ===============
    od pb: przypominam sobie …skomentowalem wtedy ze w canadzie mowimy „none of your business”

 32. jowram said

  Na Wawel za kładzenie podwalin pod budowę państwa żydowskieg

  Postby Jerzy Ulicki-Rek » Wed Apr 14, 2010 11:29 am
  PO MOIM TRUPIE!!!

  Jerzy Ulicki-Rek

  Na Wawel za kładzenie podwalin
  pod budowę państwa żydowskiego na ziemiach polskich

  Krakowski rabin Sacha Pecaric i prezes Pardes Lauder powstałego w Krakowie w roku 1998 – już ok. 2001 r. publicznie mówi [ http://www.pardes.pl/old/o_nas.html ]:
  „Te kilka lat, przez które Pardes Lauder ukształtował się i osiągnął swój dorobek pokazują, że pomimo dramatu historii i wszelkich złych prognoz, żydowska nauka i żydowskie życie mogą odrodzić się w Polsce na najwyższym poziomie, kształtując przyszłość polskich Żydów i kierując ich na drogę Tory, która stanowi o istocie żydowskiej tożsamości. Oby dzieło rozpoczęte prze Pardes Lauder mogło być kontynuowane i oby stało się fundamentem dla odbudowy prawdziwego żydowskiego życia w Polsce, jeśli nie w tym, to na pewno już w przyszłym pokoleniu.”
  To życzenie rabina było skrupulatnie realizowane również przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego i niemal całe jego otoczenie. Wspierane było – w różny sposób, świadomie lub też nie – przez różne ośrodki medialne. Polityka wewnętrzna, jak i polityka międzynarodowa podporządkowana była interesom żydowskim w Polsce. Bo w czyim interesie było przerwanie ekshumacji w Jedwabnem przez Lecha Kaczyńskiego – ówczesnego ministra sprawiedliwości? W czyim interesie było i jest posyłanie polskiego żołnierza do Iraku i Afganistanu? W czyim interesie było podpisanie przez Lecha Kaczyńskiego traktatu z Lizbony zatwierdzając tym samym koniec Rzeczypospolitej – nawet pióro odmówiło mu wówczas posłuszeństwa? A co wspólnego z polską racją stanu miały jego i jego brata Jarosława wystąpienia w 2005 r. w Fundacji Batorego George’a Sorosa (Żyda pochodzącego z Węgier) i wyrażone tam przez nich główne zmartwienie „aby nie doszło do połączenia się wykluczonych z częściowo wykluczonymi”? – patrz „PiS w Fundacji Batorego George’a Sorosa” ( http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2467 ).
  W czyim interesie było słanie przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego chwalb radości z tytułu otwarcia warszawskiej loży B”nai B”rith – odrodzenie się tej organizacji żydowskiej w Polsce po niemal 70 latach nieobecności? – ( http://www.dlapolski.pl/Czytaj-art-2569.html , http://www.prawica.net/node/8458 , http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=91615 ). Jak to się ma do stanowiska Kościoła w sprawie masonerii?.
  A jakim to interesem było dla Polski i Narodu Polskiego forsowanie przez braci Kaczyńskich tzw. „tarczy antyrakietowej w Polsce” wystawiając tym samym terytorium Polski na niechybne pierwsze uderzenie nuklearne w razie wybuchu globalnej wojny? Owszem państwo izraelskie miało w tym interes, bo pod płaszczykiem uzbrojenia silosów z bronią nuklearną można by było dokonać realokacji części broni jądrowej z terytorium Izraela na terytorium Polski, co idealnie współgra z dążeniem do budowy elektrowni atomowej w Polsce (przy okazji wzbogacanie uranu). Przy okazji byłby mocny argument polityczny do zwalczania wszelkich sił szczeropolskich – no bo przy okazji każdych wyborów podnosiłby się niesamowity wrzask, że dążą one do wywalenia z Polski tej „tarczy” – a to grozi destabilizacją światowego bezpieczeństwa.
  A co wspólnego z interesem Polski i Narodu Polskiego miało pchanie – przez obu braci Kaczyńskich – na oślep Polski i Narodu Polskiego w śmiertelny uścisk Unii Europejskiej?
  Co wspólnego z polską racją stanu ma wprowadzanie do pałacu prezydenckiego obchodów żydowskiego święta chanuki i dawanie polskich odznaczeń państwowych Żydom za odrodzenie się życia żydowskiego w Polsce?
  2
  „Podczas ceremonii zapalenia świeczek chanukowych w Pałacu Prezydenckim w dniu 15 grudnia br. (tj. 2009 r.), Pani Maria Kaczyńska wraz z Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Panią minister Ewą Junczyk-Ziomecką wręczyły w imieniu Prezydenta RP ordery i odznaczenia osobom zasłużonym dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce oraz w działalności na rzecz dialogu polsko-żydowskiego. Odznaczeni zostali [ http://www.prezydent.pl/aktywnosc/order … owych.html ] :
  – za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce:
  KRZYŻEM KOMANDORSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI – Pan Piotr Krzysztof KADLČIK;
  – za wybitne zasługi w działalności na rzecz dialogu polsko-żydowskiego: KRZYŻEM OFICERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI: a) Pan Krzysztof Symcha KELLER, b) Pan Michael Joseph SCHUDRICH; KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI: a) Pani Joanna Małgorzata PODOLSKA-PŁOCKA, b) Pan Marek SZUKALAK;
  – za zasługi dla odrodzenia polskiej społeczności żydowskiej w wolnej Polsce – ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI: a) Pan Yosef EREZ, b) Pan Michał Stanisław SAMET.”
  Wszystko wpisuje się w główny cel jakim jest budowa państwa żydowskiego na terytorium ziem polskich. Wycieńczony Naród Polski – poprzez spętanie go przepisami i mechanizmami UE, ograbiony z majątku narodowego pokoleń Polaków – w zderzeniu z kapitałem żydowskim przy równoczesnym wspieraniu działalności Żydów w Polsce przez najwyższe polskie władze państwowe (w tym przez nieliczną część duchowieństwa, ale bardzo wpływową) niechybnie przegra oddając swe terytorium pod budowę drugiego państwa izraelskiego.
  Katastrofa pod Smoleńskiem (10.04.2010 r.) w sposób zasadniczy zagroziła realizacji budowy państwa żydowskiego na terytorium ziem polskich.
  W tej sytuacji uznano, że jedynym ratunkiem dalszej realizacji tego planu jest natychmiastowe przejście wszystkich mediów do wychwalania pod niebiosa śp. Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej przy równoczesnym wtórowaniu im wysokich czynników kościelnych. A wszystko po to, aby dokonać pochówku na Wawelu i tym samym dalej realizować dawno ukartowaną grę polityczną dla realizacji w/w głównego celu.
  W takiej sytuacji niech się nikt nie dziwi, że nie będą się liczyć żadne argumenty sprzeciwu pochówku na Wawelu. Nie będą się liczyć ani z dobrem Kościoła katolickiego w Polsce, ani z dobrem Narodu Polskiego.
  Niewygodne fakty ukrywano i nadal się skrzętnie je ukrywa lub bagatelizuje ich znaczenie, bo prawda jest zbyt niewygodna – zbyt brutalna … I tak oto tworzy się legendy wbrew twardej rzeczywistości – wbrew zasadniczym faktom z niedawnej przeszłości kładących się czarnym cieniem dla polskiej państwowości.
  To wszystko z czym teraz mamy do czynienia to nic innego jak Public Relations z wykorzystaniem duszy słowiańskiej do realizacji obcych celów i obcych interesów na ziemiach polskich /do którego to chóru niestety i niektórzy księża dołączyli/ – … a gdzie DEKALOG /ten Kościoła Rzymsko-Katolickiego/ i w jego świetle te osiągnięcia, które tak zachwalają?… Dlatego teraz szybko na Wawel zanim u wielu rozum powróci.
  3
  Głupcy!!! Waszym dzieciom i wnukom /myślę o Polakach/ przyjdzie za niedługi czas wejść w sensie dosłownym w rolę Palestyńczyków na własnej ojczystej ziemi, jeśli nie nastąpi otrzeźwienie z tego amoku tak sprytnie wyreżyserowanego.
  Nie można w jednej ręce trzymać Krzyż a w drugiej menorę!
  – Czy wam to nic nie mówi! Nie przemawia do wyobraźni!
  Tacy ślepi i tacy głupi jesteście?
  Czy ks. Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi to też nic nie mówi? Nie przemawia do wyobraźni?
  Boguchwała A.D. 14 kwietnia 2010 r. – mgr inż. Józef Bizoń
  Zamieszczono również na: http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2521
  Ps.
  Na: http://www.propolonia.pl/blog-read.php?bid=142&pid=2488 „Zewsząd zaczyna dobiegać skowyt szatana! za kładzenie podwalin
  pod budowę państwa żydowskiego na ziemiach polskich
  ==============
  od pb: dodalem do „Artykuly”

 33. wisznu said

  My tu gadu o żałobie a gdzieś tam na świecie znowu katastrofa trzesienia ziemi 400 osób w chinach zmarło.Jak narazie jedyne wiadomosci na portalu
  http://fakty.interia.pl/swiat/news/silne-trzesienie-ziemi-w-chinach-wiele-ofiar,1464411

  • Mars said

   Widzicie co się dzieje…No to mamy kolejny powód do Żałoby-każdego szkoda . Dlaczego to się dzieje wszystko w takim tempie? Ponoć wczoraj był rozbłysk na Słońcu-ponoć …Coś jest bardzo nie tak:(

   • wisznu said

    Tez o tym gdzieś słyszałem ale wiadomości ze świata docieraja teraz znikome.Nawet jakby nawet wybuchła bomba atomowa to może by zwrócili uwage.A własnie może to jest po to żebyśmy nie zwracali uwagi co sie dzieje wokoło.Zauważyliście ze juz nic nie pokazuja ze świata.

  • Ayres said

   Normalnie kurna nie uwierzyłem!

   http://fakty.interia.pl/swiat/news/prezydent-rosji-stalin-winny-katynia-to-oczywiste,1464973,4

   Na impreze Tusk mógł zaprosić Dmitrij Miedwiediew’a może i by przeprosił za zbrodnie w Katyniu…

 34. andre said

  Mizaia ma rację —
  Tu macie cześć info dl PROLI:

  Jak powiedział „Gazecie Wyborczej” płk Zbigniew Rzepa, prokurator wojskowy, który bierze udział w badaniu przyczyn katastrofy:

  „Ten trzeci(DYSK info wlasne) – który się zachował, służy technikom do tego, by jak przygotowuje się samolot do lotu, czy zaraz po locie wrzucić dane na twardy dysk komputera – wtedy wyświetlają się natychmiast informacje czy samolot jest sprawny, czy nie. ”

  I HIT SEZONU DLA PROLI (MAS PRACUJĄCYCH) O LAMPKACH

  „Albo świeci na zielono, albo pali się lampka na czerwono i trzeba wyjaśniać co jest nie tak, jakie jest odchylenie od normy, jaki parametr jest przekroczony i co trzeba zrobić, żeby to naprawić ”

  MÓWI TO PROKURATOR WOJSKOWY – dziś – pieprzy o lampkach —- za kogo oni się maja i jak traktują społeczeństwo — jak nieuków, PROLI

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Piloci-przed-sama-katastrofa-rozumieli-ze-sie-rozbija,wid,12170982,wiadomosc.html?ticaid=19fce

 35. Mars said

  Czarne skrzynki: „Piloci wiedzieli, że się rozbiją”

  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/czarne-skrzynki-piloci-wiedzieli-ze-sie-rozbija,1464666

  „Rzepa wykluczył wersję by prezydencki samolot podchodził do lądowania w Smoleńsku kilka razy. – Podejście było tylko jedno i od razu złe – podkreślił.”

  były 4, 3, 2 a teraz jedno i to złe???

 36. Jaga said

  Przed chwilą na TVP info Michał Setlak powiedział, że samolot miał tylko jedno podejście, ale powiedział coś co nie zrozumiałam a mianowicie, że samolot zderzył się z drzewami na 1-2 sekundy przez zderzeniem z ziemią i kiedy zderzył się z drzewami zostało mu odcięte skrzydło przez które samolot został przechylony na bok a później obrócił się do góry nogami i tak spadł. Powiedział, że drzewa opóźniły tylko upadek. To co gdyby nie było drzew to też by był wypadek? Może ktoś z was słyszał tę wypowiedź? Ja chyba czegoś nie zrozumiałam…

 37. aaa said

  http://www.tvn24.pl/-1,10901,1652088,,,wrak-jeszcze-plonie-_-amatorski-film-z-miejsca-katastrofy,raport_wiadomosc.html
  – w tle słychać trzy lub cztery wystrzały z makarova – milicyjnej broni
  Rosjan. Wsłuchajcie się – może się mylę, ale z Makarova pierwszy raz
  strzelałem w 1999 roku i później jeszcze z 200-300 razy ;] To nie glock17
  należący do Borowików, tylko radziecki pistolet tamtejszych służb, a to zaraz
  po tragedii, gdy milicja jeszcze na miejsce raczej nie dotarła. Po co strzelać
  przy wraku? ;] i jakiś dziadek tam w berecie chodzi, więc to jeszcze przed tym
  jak służby ratownicze wszystkich wyrzucały ;] pewne strzały: 1:06 i 1:16.
  Dodatkowo – jeśli ciała są zniszczone, albo można je dyskretnie zniszczyć,
  można też usunąć z nich ślady ran postrzałowych wraz z uszkodzoną pociskami
  tkanką. Gdy śledztwo prowadzi ex-KGB… czy możemy ufać, że nie miało to miejsca?

  Aha – można to nazwać zbrodnią nieostrożności, ale o tym, że samolotem polecą
  wszyscy przywódcy wojsk, prezydent, szefowie urzędów takich jak IPN, NBP i
  RPO, czy wicemarszałkowie sejmu i senatu oraz parlamentarzyści było wiadomo od
  dawna:

  http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/5541/
  Proszę o racjonalne komentarze – bez ataków osobistych.

  Nie wszyscy wierzą w oficjalną wersję wydarzeń w Smoleńsku. W internecie pojawił się film z miejsca tragedii, na którym niektórzy dosłuchują się strzałów.

  Od 57 sekundy filmu słychać kilka odgłosów, które wielu internautów interpretuje jako strzały. – Ja p…olę – krzyczy po rosyjsku osoba, która sfilmowała wydarzenie. Po pewnym czasie ktoś wydaje komendę „wszyscy do tyłu!” i ponownie padają wulgarne słowa.

  Większość internautów interpretuje odgłosy jako strzaly. Jednak nie są zgodni, co jest ich źródłem. Jedni uważają, że są to race odpalone dla oznaczenia miejsca katastrofy lub też broń, którą mieli przy sobie polegli funkcjonariusze BOR, a które mogły odpalić pod wpływem gorąca. Inni uważają, że milicja oddaje strzały ostrzegawcze w powietrze, by odgonic zbiegających się miejscowych gapiów. Sa też tacy, którzy podejrzewają najgorsze i sugerują egzekucję ocalałych z katastrofy i powołują się na pierwsze doniesienia agencyjne po katastrofie, które rzeczywiście mówiły, że 3 osoby ocalały.

  Film wrzucił na serwis Youtube pewien użytkownik z Rosji. Po pewnym czasie usunął film, podobnie jak profil. Wcześniej jednak internauci skopiowali go, obecnie krąży po internecie w licznych kopiach.

  Z kolei Aleksander Gurianow z rosyjskiego Stowarzyszenia Memoriał, który był zaproszony na uroczystości, opowiadał „Rzeczpospolitej” o tym, że informacje o problemach samolotu ludzie oczekujący na oficjalnych gości w Katyniu otrzymali bardzo szybko. – Była 10.45, a więc jeszcze przed katastrofą. Teraz wydaje mi się to dziwne. Skąd ta informacja? – mówi.

  Były agent służb sowieckich, ktory w latach 70. zbiegł do Wielkiej Brytanii i autor „Akwarium” Wiktor Suworow ma swoje zdanie na ten temat. – Czy oni są zdolni do mordu politycznego? – pyta w odniesieniu do władz rosyjskich. – Są i wielokrotnie to pokazali. Ale w tej sprawie nie ma żadnych dowodów. Okoliczności katastrofy powinna zbadać międzynarodowa komisja. Wtedy wszystkiego się dowiemy i spekulacje zostaną ukrócone – dodaje w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.

  Zdaniem znawcy Rosji prof. Włodzimierza Marciniaka, ten kraj aż kipi od teorii spiskowych. Przeciętny Rosjanin od razu powiązał tragedię z Władimirem Putinem. – Pierwsze komentarze na stronach młodzieżówek kremlowskich, czyli przybudówek młodzieżowych przy administracji prezydenta były takie, że „rzeczą podłą jest oskarżanie FSB”. Oni natychmiast przystąpili do obrony. Wiedzieli, co w tym momencie jest najważniejszym dla nich problemem, i tak trzeba rozumieć działania władz rosyjskich – powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

  Zdaniem Marciniaka, niezależnie od tego, jaka jest prawda, to zjawisko rosnącej podejrzliwości Rosjan wobec władz w związku tragedią w Smoleńsku jest samo w sobie faktem politycznym i stawia je w bardzo trudnej sytuacji. Podważa bowiem ich pozycję zarówno w kraju, jak i za granicą.
  =====================
  od pb: kilka osob wstawilo komentarz jak powyzej od slow „Nie wszyscy wierzą w oficjalną wersję” = co jest grane? czyje to slowa?

 38. Kuba said

  Zobaczcie:

  http://forum.gazeta.pl/forum/w,2012,110024971,110024971,Strzaly_na_miejscu_tragedii_VIDEO_.html

  http://www.rodzinakatolicka.pl/index.php/wiadomoci/6-wiadomosci/14602-na-miejscu-katastrofy-w-smolesku-paday-strzay

 39. Kuba said

  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/5541/

 40. BRUTALNA INFO WOJNA ROZGORZAŁA NA CAŁEGO! jestem autorem tekstu, w którym podaje wszystkie pytania i wątpliwości związane z tragedią 10.04.2010. link: http://astral-projection.blog.onet.pl/Tragedia-10-04-2010-TO-BYL-ZAM,2,ID404487538,n

  co uderzyło mnie dzisiejszego dnia? dziś jako administrator swojego bloga usunąłem chyba z 50 krótkich, pozbawionych merytorycznej treści komentarzy, typu: „idź do psychiatry” lub: „co to za moherowe bzdury” itp. po szczątkowych informacjach dotyczących składni zdań i stylu wypowiedzi wnioskuję, iż te 50 komentarzy pisała jedna, może dwie osoby (pod różnymi nickami). tak więc przyszło nam żyć w ciekawych czasach!
  ================
  od pb: dobre opracowanie, zlinkuje u siebie w artykulach; link pod nim pt „długi tekst z blogu grypa666, kilka istotnych filmików” nie laczy:
  „Not Found The requested URL /blog/ http:/grypa666.wordpress.com/katastrofa-pod-smolenskiem/ was not found on this server.”
  bardzo mi milo = znaczy grypa666 jest skuteczna

  • witam Piotr, poprawię to niebawem, źle zalinkowałem. teraz liczba usuniętych przeze mnie komentarzy wyniosła dobija do 80. kto ma tyle sił, aby produkować tyle bełkotu okraszonego jadem i czasami wulgaryzmami?

   p.s. czemu wszystkie moje komentarze pisane na grypa666 lądują w spamie? wcześniej jeszcze się ukazywały po zmianie proxy
   ============
   od pb: a ja sie cieszylem ze jakas blokadka; grypa666 nie ukazuje sie wsrod 100 najpopularniejszych z wordpress.pl = dziwne rzeczy sie dzieja;
   ad p.s. = diabli wiedza, sprawdze ustawienia;

  • Buka said

   Zauważyłam to również na innych portalach typu Onet,jeśli już puszczają koment sugerujący,że coś jest nie tak,albo zamach to wylewa się zaraz morze „idź do psychiatry,lecz się „itp.

  • Zapsa said

   To że zacytowałeś osoby z blogu i tak fajnie to wszystko wplotłeś napawa mnie optymizmem co do naszej akcji tutaj.Zajebiście.

 41. Mars said

  http://fakty.interia.pl/raport/lech-kaczynski-nie-zyje/news/tragiczny-lot-nie-byl-ubezpieczony,1464426
  Przyjrzyjcie się tej fotografii, ta część samolotu(silnikowa) trzyma się całkiem przyzwoicie…
  ====================
  od pb: jaki wniosek?
  „z artykulu „Rodziny osób, które zginęły na pokładzie rządowego TU 154 będą mogły składać w sądach indywidualne pozwy przeciwko Skarbowi Państwa. Jeżeli komisja badająca przyczyny katastrofy, orzeknie winę pilotów – odszkodowania mogą być bardzo wysokie.”

  • Mars said

   Jeśli kadłub, ciała ofiar są tak rozerwane na strzępy-przy założeniu, że mogła zostać użyta broń typu haarp, to czemu ta część samolotu tak się ładnie(w porównaniu z resztą) trzyma ? Podziałało tylko na kadłub a może akurat aż tak ją przy upadku drzewko mocno nie zaczepiło że w takim stanie? Blacha też nie wygląda na bardzo usmoloną a przynajmniej ta część .

   • Dawid said

    Publikowane zdjecia pokazuja jakby cos rozerawlo samolot na strzepy. Czy zrobilo to udrzenie w ziemie? Czy lesne drzewa? Nie badzmy dziecmi!
    =================
    od pb: malo wiemy zeby tu prowadzic dyskusje: jesli haarp jest do tego uzywany to nie wiemy jak dziala i czy mozliwe jest czesciowe zniszczenie w drabiazgi a reszta ok; ws szczatkow powinni wypowiedziec sie jacys niezalezni eksperci od katastrof, jelsi tacy sa = czy ktos przeczesuje takie witryny w tym zagramaniczne; gdyby zyl sp Joe Vialls, mielibysmy juz odpowiedz;
    osobiscie nie sadze zeby trzeba bylo uzyc w koncu wykrywalny haarp (w japonii zapisano impuls przed trzesionka haiti); jak tu pisano wystarczyla zdalnie aktywowana blokada jakiejs witalnej czesci samolotu; stan cial pozostaje jednak zagadka, a oswiadczenia wladz rosyjskich na samym poczatku w konfrontacji z faktami sa podejrzane;

 42. szuk said

  w radio mowią ,że ten wymieniony film będzie brany jako kolejny dowod w sprawie, te strzały zaniepokoiły nasze władze i film idzie do ekspertyzy…..
  cóż……
  mam mętlik w głowie….
  czyżby o to chodziło….?

 43. Mars said

  Z ostatniej chwili z info TVP:
  Znalazł się wieniec, który był przygotowany na uroczystości w Katyniu . Co ciekawe jest w nienaruszonym stanie… Samolot w strzępach, ciała rozerwane i usmolone a wieniec cały…????

  • Filip said

   Cos jak paszport jednego z zamachowców WTC 🙂

  • Julka said

   Reporterka ze Smoleńska na żywo o tym mówiła, wieniec pokazano (nawet białe lilie w stanie nienaruszonym) jak kładą na miejsce upamiętniające Kaczyńskiego.
   ===================
   od pb: skad wiemy ze byl to wieniec z samolotu a nie zaaranzowany na miejscu?
   ===================
   od pb: ok czytalem artykul, widze ze znalezli pod wrakiem ktory podniesli

 44. MagdaS said

  Nastepna pierdoła :

  Mieszkam zaledwie 400 metrów od miejsca katastrofy. W sobotę rano byłem przed domem. Nagle usłyszałem straszny huk. Na zamglonym niebie pojawił się samolot. Samolot jak samolot – pomyślałem. Mieszkając kilkaset metrów od lotniska do takiego widoku można się przyzwyczaić. Jedno mnie jednak zdziwiło – w pewnej chwili ten huk po prostu zamarł.

  Dosłownie na ułamek sekundy nad lasem zawisła grobowa cisza. Odwróciłem głowę i zobaczyłem spadający samolot. Nogi się pode mną ugięły. Po chwili rozległ się okropny huk i wśród drzew pojawiła się łuna ognia. Stałem jak wryty, nie wiedziałem co mam zrobić. Po chwili usłyszałem przeraźliwe syreny straży pożarnej. Nim dobiegłem na miejsce, ratownicy już gasili ogień.

  Przestraszyłem się, nie wiedziałem co to za samolot spadł, czy kogoś udało się w ogóle uratować. Dopiero z telewizji dowiedziałem się, że na pokładzie był prezydent Polski, jego żona, delegacja, która leciała na cmentarz w Katyniu. Jest mi bardzo przykro i bardzo wam, Polakom współczuję. Nie mogę uwierzyć w to, co się stało. Zwłaszcza że tragedia ta wydarzyła się na moich oczach, tuż przed moim domem…

  http://media.wp.pl/kat,1022941,wid,12163933,wiadomosc.html

  PYTANIA –
  – usłyszał HUK – WYBUCH ?
  – co znaczy HUK zamarł ?
  – 400m – dobiegł i już gasili ? (chyba użyli maszyn do zakrzywiania czasoprzestrzeni)
  – zobaczył samolot (minimalnie 400m + wysokość = około 600-1000m widocznośc ? GDZIE MGŁA DUZA)

  • Magdalena said

   Huk czyli chyba chodzilo mu o prace silnikow
   Huk zamarl czyli silniki przestaly pracowac?
   ===============
   od pb: tlumaczenia sa zawodne; w tlumaczeniu relacji chlopcow-swiadkow mialem trudnosci z interpretacja slow angielskich tlumaczonych z rosyjskiego (uderzenie-wybuch/eksplozja, skrzydlo-kolo); nalezaloby zdobyc rosyjski orginal relacji

 45. ALFA said

  Apel Janusza Korwin Mikke
  Tylko do zainteresowanych.

  Jezeli chcemy stworzyc jakas alternatywe do -na co sie szykuje- powstajacego systemu monopartyjnego prosze o wpisy. Rozsylajcie dalej. Tak jak Mikke to ujal- w internecie jestesmy sila co juz nie raz udowodnilismy. Nikt nie zrobi tego za nas.

  Cytat:
  Prośba jest taka. Jutro – a właściwie dziś, bo piszę to już po północy – p.o. Prezydenta Marszałek Sejmu ogłosi termin wyborów. Najprawdopodobniej będzie to 13, być może 20 czerwca.

  Bardzo mało czasu na zebranie podpisów.

  Tak mało, że np. p.Andrzej Olechowski już zapowiada, że ich najprawdopodobniej nie zbierze. Bo jest to trudne zadanie. Tym bardziej, że nie wolno ich zbierać, zanim termin wyborów nie zostanie oficjalnie ogłoszony. Nie wypada też tego robić podczas oficjalnej żałoby.

  Ale można się do tego zbierania przygotowywać.

  Pod adresem:

  http://korwin-mikke.pl/forum/read.php?25,21713,21713#msg-21713

  znajduje się formularz, który można pobrać i wydrukować. Jeśli ktoś ma takie możliwości: w tuzinie egzemplarzy, rozdać tuzinowi znajomych – i tylko ponaglać, by zbierali.

  Samemu też zbierając – oczywiście: po ogłoszeniu wyborów…

  Czasu jest BARDZO mało. Ale Sieć – to potęga. A w Internecie MY jesteśmy potęgą. Udowodnijcie Państwo, że potraficie dokonać tego, co w realu jest prawie niemożliwe.

  Wybory jeszcze nie są ogłoszone, trwają uroczystości żałobne – nie zamieszczam więc żadnych manifestów wyborczych. Ale życie musi toczyć się dalej, Marszałek datę wyborów dziś ogłosi – więc trzeba się do nich już szykować.

  Proszę więc o przyszykowanie się do tej zbiórki. Gdyby udało mi się zostać jednym z trzech czy czterech kandydatów – byłaby szansa przedstawić Polakom alternatywę dla obecnego ustroju.

  Gdyby ktoś chciał się zgłosić z propozycjami innego rodzaju pomocy – to podaję adres:

  sztab@partiawip.pl

  Z góry dziękuję. W imieniu Sprawy Wolności.

  Janusz Korwin-Mikke

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/

  • Jaga said

   Zwłaszcze, że kandydaci się wycofują Ludwik Dorn, Marek Jurek, i ktoś jeszcze. Jak zaczną rezygnować to zostanie jeden kandydat…obecny.

  • hjk said

   czy wy macie kłopoty z netem, czy to tylko lokalne trudności – nie ładują sie niektóre strony i podstrony, takze te oficjalne…

   • CoZaSyf said

    Tez od soboty wyskakuje mi jakis komunikat- połaczenie szerokopasmowe,wybierz numer, wybieranie połaczenia nie moge tego zlikwidowac,a bardzo mi to osłabia sygnał.(nie bardzo sobie radze z kompem od str,techn).Nigdy tak zle nie było!
    =================
    od pb: przeciazone sieci telekom? na grypa666 jest 4 razy wiecej wejsc niz przed katastrofa, a to jest forum marginalne

   • Jaga said

    Też tak mam, ale dłużej od 2-3 tygodni. Zgłaśzałam u operatora i sprawdzali, zdziwili się bo wysztko ma byc ok.

   • ALFA said

    Wszyscy mamy kłopoty znaczy to ,że blokują oby było jak najmniej dyskutujących ,ale nie poddawajcie się wszystko wklejajcie i zapisujcie.Nie dajcie się prowokować ,wszystko robimy spokojnie , demonstracje pokojowe bo oni tylko czekają na nasze ruchy.SPOKÓJ TYLKO SPOKÓJ NIE DAJCIE SIĘ PROWOKOWAĆ.

   • Zapsa said

    Mam problemy z netem od 3ech tygodni ponad.Rozłącza mi internet po dłuższym czasie bycia na blogu lub newworldorder.com.Pewnie to moja schiza,ale w ostatnich dniach ilość rozłączeń wzrosła.Doszlo do tego że zmieniam od maja operatora,choć niby u niego ok.

  • hjk said

   Już zaczynaja sie przekręty z czasem wyborów i zbieraniem podpisów – chyba w tej sytuacji, jęsli jacysa sensowni kandydaci nie zbiorą podpisów, jedynym wyjsciem będzie ogłoszenie bojkotu i żadanie, by jakiś sensowny termin na nowo został ogłoszony…

 46. jowram said

  Dobry Jezu, a nasz Panie
  14-04-10 10:38
  Jerzy Gieysztor

  daj im wieczne spoczywanie, a nam mądrość i wzrastanie.

  Ściśnięte serce Polski i pierwsze, wzruszające owoce ofiary życia, przez prezydencką delegację złożonej 10 kwietnia 2010 w służbie upamiętnienia prawdy o sowieckiej zbrodni popełnionej na polskiej elicie w roku 1940. Prawdy, która za sprawą tragedii pod Smoleńskiem dociera teraz do światowej opinii publicznej, a także, a może przede wszystkim do młodszych pokoleń Polaków z siłą, jakiej nie byłoby bez tej wielkiej ofiary. Bo taka jest nasza natura: Ceni się zwłaszcza to, co ma cenę najwyższą. Dlatego widzimy docieranie prawdy o Katyniu 1940, m.innymi także do wielu Braci Moskali, przeżywających smoleńską katastrofę. I tłumy Rodaków, gęstniejące w miejscach związanych z tragicznie zmarłymi, pokazujące głód jednoczenia się zdezintegrowanego społeczeństwa.

  Odczytywania znaku, jakim jest ta katastrofa można dokonywac także w kontekście pytania jednego z purpuratów: Czy będziemy po niej mądrzejsi? Koresponduje ono z koniecznością pogłębionej refleksji nad stanem naszego Państwa i przyszłością naszej Ojczyzny, o czym kilka godzin po katastrofie napisał Jerzy Przystawa.
  Takiej refleksji i otwartej obywatelskiej debaty oczekujemy zwłaszcza od prominentów życia publicznego i publicznych mediów. Oni to, wspominaniem tragicznie zmarłych, opłakiwanych po ludzku przez cały Naród, nie zamaskują strukturalnej przyczyny słabości naszego państwa, jaką jest ordynacja wyborcza, zabezpieczająca partyjny przywilej układania list wyborczych.
  Jeżeli ci prominenci za polskie państwo czują się odpowiedzialni, jeżeli nasze państwo ma z tej tragedii wyjsc wzmocnione w sposób trwały, to pod dywan serdecznych uczuc, nie można dłużej zamiatac jego reformy. Którą należy rozpocząc od prawa wyborczego, bo ono determinuje poziom naszej wolności. Polsce potrzebne jest prawo wyborcze, które w pełni zrealizuje konstytucyjnie zagwarantowaną swobodę kandydowania jej obywateli, a posłów czyniące odpowiedzialnymi przed wyborcami. Prawo wyborcze, tworzące warunki dla społecznej integracji i dla nieistniejącego obecnie partnerstwa władzy ze społeczeństwem. Partnerstwa, które jest nie zastępowalnym i stale bijącym źródłem siły państwa. W przeciwieństwie do emocji, nawet najszlachetniejszych, ale jednoczących tylko w chwilach spektakularnych zagrożeń. 14.IV.2010.

  • hjk said

   „Takiej refleksji i otwartej obywatelskiej debaty oczekujemy zwłaszcza od prominentów życia publicznego i publicznych mediów.”

   A dodać trzeba, ze poważnej refleksji także od hierarchów i duchowieństwa, a nie refleksji typu, ze „wszyscy kiedyś pomrzemy i trzeba się nawracać”, co owszem jest prawdą, ale mamy konkretne okoliczności i sytuacje i w nich sie nawracamy…
   No i jakiejś poważnej publicznego odporu na debilne pytania typu „gdzie był Bóg”, „dalczego dopuścił”, itd.

   Myślałem, ze pęknę (choć to tragiczne), jak na blogu ktoś napisał, że zaraz tego typu pytania będą się pojawiać, nie mineło moze 15 minut i takie pytanie usłyszałem w TV!!Mianowicie zaproszono jakiegoś księdza i zadał je dziennikarz…

   A wiec duchowni musza przedstawić też rzetelną refleksję, bo te znaki maja też wymiar religijny, może nawet przede wszystkim…

 47. ALFA said

  Zagraniczna prasa: Polska podzielona przez Wawel

  Przecierz to rzad zaproponowal rodzinie zmarlego prezydenta wybor miejsca pochowku…

  Zdziwilbym sie jesli mieli wybor z 4-5 zaproponowanych i wybrali by Powazki lub archikatedre sw Jana lub swiatynie Opatrznosci Borzej a nie Wawel.

  Zreszta sprawdz sobie kto jest juz pochowany na Wawelu. I zastanow sie czy aby na pewno powinien byc… czekam na twoje przemyslenia…
  TO OBECNEMU RZĄDOWI CHODZI ,ŻEBY NAS PODZIELIĆ
  http://www.tvn24.pl/0,1652169,0,1,zagraniczna-prasa-polska-podzielona-przez-wawel,wiadomosc.html

 48. Tak o tym piszą sami Rosjanie:

  Katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem: Kto winny i co robić?
  Katastrofa, a właściwie zagłada polskiego samolotu na lotnisku „Siewiernyj” pod Smoleńskiem 10 kwietnia – to wielka tragedia, ale jeszcze bardziej – polityczne zdarzenie, które być może zasadniczo zmieni układ sił w Europie.
  Kłamstwo jest rzeczą przeciwstawną prawdzie, ale są to rzeczy związane nierozerwalnymi więzami: jeśli złączyć wielką prawdę z małym kłamstwem, to otrzymamy wielkie kłamstwo. Dlaczego rozbił się samolot prezydenta Polski? Prasa przedstawi nam ostateczne wnioski, będące wynikiem śledztwa. I to będzie wielkie kłamstwo, ponieważ do 90% prawdy dołożą nam 10% polityki. Spróbujmy oddzielić ziarna od plew.

  Techniczna część tragedii

  W momencie tragedii lotnisko „Siewiernyj” pod Smoleńskiem to był kawałek betonowego pasa o długości 2500 metrów i szerokością 49, wyposażony w drogi kołowania i miejsca postojowe dla samolotów. Lotnisko działa i jest sporadycznie wykorzystywane do lotów samolotów wojskowych i transportowych. W istocie, na lotnisku nie było żadnego naziemnego wyposażenia przydatnego dla ZAGRANICZNEGO samolotu, oprócz radiostacji naprowadzającej dla systemów lądowania w trudnych warunkach meteorologicznych, a minima dla lotniska wynosiły 120 na 1800 (widoczność pionowa i pozioma w metrach). Teraz o technicznej możliwości lądowania. Po pierwsze, na tym lotnisku można byłoby spróbować lądować i przy mniejszej widoczności, ale nie poniżej 800 metrów, przy czym wysokość decyzji powinna być ustawiona nie niżej, niż 60 metrów. Niestety warunki pogodowe były wtedy znacznie gorsze, co oznaczało, że pilot i z tej wysokości nie mógłby zobaczyć ziemi. Najsmutniejsze jest to, że według dzisiejszych reguł ostateczną decyzję przyjmuje dowódca statku, a kontroler tylko informuje go o warunkach lądowania. Czyli dyspozytor z powodu wyłomu w logice reguł lotniczych nie miał faktycznej możliwości wydania zakazu lądowania. A JAKIE reguły lotnicze rządziły na tym lotnisku? O tym napiszę niżej.

  I druga rzecz, najważniejsza. Lotnisko „Siewiernyj” w ogóle nie jest certyfikowane dla lotów zagranicznych statków powietrznych. To łatwo sprawdzić. Lotnisko ma kod ICAO, ale nie ma kodu IATA. Dlatego pozwolenie na lądowanie na tym lotnisku było wydane z naruszeniem wszystkich rosyjskich i międzynarodowych przepisów. Nie chcę trafić do sądu, dlatego sami się domyślcie, kierownictwo jakiego szczebla dało pozwolenie na ten lot. To właściwie jest odpowiedź na pytanie „kto jest winny?”. Lądowanie samolotu na niecertyfikowanym lotnisku możliwe tylko w jednym wypadku – lądowanie awaryjne. We wszystkich pozostałych wypadkach to jest absolutnie zabronione. A już lądowanie na rosyjskim wojskowym lotnisku WOJSKOWEGO samolotu obcego państwa …

  Kto podawał prognozę pogody, jak była mierzona widoczność na lotnisko, jakimi posługiwano się przyrządami – tego nigdy się nie dowiemy. I ja wam nie powiem, żeby nie zdradzić źródła informacji. My wszyscy (wąski krąg ludzi) doskonale wiemy, że wyciek informacji z Międzynarodowego Komitetu Lotniczego albo z Komitetu Śledczego przy Prokuraturze, ma miejsce tylko w tych wypadkach, kiedy to korzystnie dla kształtowania opinii społecznej. Dlatego wszystkie informacje, które otrzymujemy, przeznaczone są tak naprawdę nie dla nas, a dla społeczności międzynarodowej i dla Polski jest w pierwszej kolejności.

  A dla mnie wszystko jest jasne. W pierwszej kolejności winna jest Rosja, która zezwoliła na lądowania rządowego samolotu obcego państwa na lotnisku niezdatnym do obsługi lotów międzynarodowych. Jeszcze raz podkreślę, nie nie w porządku, a niezdatnym. Według reguł. Napisanych krwią. To tylko w filmach można lądować samolotami na szosie. A w symulatorach lotów – resetować po nieudanym lądowaniu.

  Co do rosyjskich samolotów, to dla nich to lotnisko absolutnie się nadaje, z zachowaniem wszystkich niezbędnych wymogów lotniczego bezpieczeństwa. Dla cudzoziemców lot na takie lotnisko to jak nawigacja na podstawie paczki Biełomorów. Niestety! (co to jest paczka Biełomorów: ÍŔŘČ ĚŔĐŘĐÓŇŰ – Íŕâčăŕöč˙ ďî ďŕ÷ęĺ Áĺëîěîđŕ )

  Polityczny moment

  Co do politycznego czynnika, zwiększającego prawdopodobieństwo katastrofy, to on polega na tym, że czas lądowania na lotnisku „Siewiernyj” wypadał na 30 minut przed początkiem ceremonii w Katyniu. Czas wizyty był obliczony tak, że Polacy nie mieli w zapasie nawet 15 minut. Dlatego przelot na lotnisko zapasowe w Mińsku albo Moskwie był bezsensowny, bo w taki samym czasie można było dolecieć do Warszawy lub do Berlina. Ale to oznaczałoby odwołanie wizyty. A teraz najsmutniejsze. Jestem przekonany, że nie było żadnego rozkazu lądowania za wszelką cenę. Inna sprawa, że dla polskich oficerów (samolot był wojskowy) nawet niewinne zdanie głównodowodzącego typu: „Chłopaki, spróbujcie wylądować”, albo: „Spóźniam się na spotkanie” – to jest absolutny rozkaz. Rozkaz, z którym się nie dyskutuje. Zwłaszcza, kiedy alternatywą jest prawdopodobieństwo odsunięcia od latania (co dla pilota jest niewiele lepsze od śmierci) albo honorowa wojskowa emerytura dla rodziny z powodu śmierci pilota. Niestety! VIPy zawsze będą naciskać na pilotów. O tym już pisałem w artykule Helikoptery – śmiertelny VIP-TRANSPORT oligarchów i urzędników.

 49. karol said

  Jak patrze n zdj. z satelity – to po mgle jakoś śladu nie widać- czyściutkie zdjęcia
  ================
  od pb: z satelity jest google z innego (dosc odleglego) okresu; zdjecia pokazujace szczatki moga byc lotnicze zdjecia, z cieni moznaby okreslic pore dnia = nie robi sie zdjecia obiektu zakrytego mgla, a ta jak wiadomo jest kaprysna: rano jest, w poludnie ani sladu;

 50. Kuba said

  Juz sie tlumacza….Przeciez gdyby to byly tylko glupie teorie to chyba by olali…

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,48996,title,Teorie-spiskowe-wokol-tragedii,wid,12171914,wiadomosc.html

  • heh said

   Hehe beke maja z was na wp;p
   ===============
   od pb: z nas? a ktore „teorie spiskowe” pani psycholog my tu propagujemy? przejrzalem szybko i nie widze naszychglownych postulatow u niej = widocznie nie teorie tylko rzeczywsty spisek, skoro nawet pani psycholog nie smie ich podwazyc

   • Mars said

    A my mamy beke z nich … „prawdziwe” powody katastrofy to niech sobie ten sami wciskają a nie nam .

   • Karki89 said

    Też to wczesniej przeczytalem, nawet chcialem to zamiescic na jako wiadomosc tutaj ale pomyslalem ze nie bede zasmiecac miejsca na forum.
    Natomiast chcialem powiedziec o tym, ze jednak coraz bardziej przychylam sie do zdania MIZIA nt. wojny domowej, gdyz to co zrobiono w sprawie pochowku na Wawelu to jest przegiecie na calej linii i niepotrzebne jatrzenie.
    Kiedy dowiedzialem sie o tej calej tragedii staralem zachowac spokoj, kiedy to cala rodzina nie mogla wyjsc z szoku, kiedy mowili „nie mozliwe, to jest niemozliwe” ja w spokoju w glowie myslalem „nie ma rzeczy niemozliwych, sa takie ktore niechca nam sie miescic w naszych lepetynach” i bylem zdany tylko na to co mowili w tv (zwlasza na tvn24, niestety). Potem zaczalem sie coraz wiecej dowiadywac wlasnie u was na grypa666 oraz na stronie globalnejswiadomosci i teraz spokojnie czekam na bieg wypadkow, co mi w tv powiedza i to co uslysze tutaj.
    Ale nie o tym chcialem mowic, teraz wydaje mi sie ze elita nami rzadzaca juz stracila cierpliwosc do nas wszystkich i teraz bedzie realizowany ich plan, sila ( „Bedziemy rzadzic swiatem, czy tego chcecie czy nie, sila albo po dobroci” ) poprzez eliminacje wszystkich chwiejnych, niepewnych jak i zagorzalych przeciwnikow. SP L.Kaczynski byl elementem chwiejnym gdyz nalezy pamietac, pomimo iz podpisal Traktat Lizbonski to jednak zrobil to, mozna by powiedziec z „musu” bo inaczej wplywowa (media,lewica jak i PO) czesc swiata polityki by go zaszczula ze wszystkich stron. Takze jego maja „z glowy” i uznaja, ze p.Komorowski wygra wybory (chyba, ze znowu im przeszkodzi, ale ja w to za bardzo niewierze) i maja swojego na stanowisku, takze teraz z tego co mi wiadomo na pewno wrogiem ich jest Iran i beda dozyc do eliminacji tego „problemu”. Takze teraz nalezy szukac kazdego „elementu” ukladanki, ktory przeszkadzalby elicie swiatowej na wprowadzenie rzadu swiatowego itd. i tam nalezy szukac kolejnych „celow” do „zdjecia” z szachownicy.

  • krzysiek said

   wśród sprawców przytaczanych przez ściemę wp.pl nie figuruje kompleks jot ani banksterzy, które to elementy zwykły stać w cieniu – jak przykazano np. w 1773r. http://www.spingola.com/before_rockefeller.htm

 51. ALFA said

  Palikot: Kaczyński jest półżywy. Nie wystartuje
  2010-03-29 21:02
  http://www.wprost.pl/ar/190933/Palikot-Kaczynski-jest-polzywy-Nie-wystartuje/

 52. Mars said

  Radio ZET: Tuż po katastrofie samolotu słychać było strzały
  Prokuratura wojskowa zbada nagranie z miejsca katastrofy prezydenckiego samolotu, na którym słychać strzały – dowiedziało się Radio ZET. Trwający minutę i 24 sekundy film pojawił się w internecie. Został nakręcony tuż po wypadku.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,131,title,Radio-ZET-Tuz-po-katastrofie-samolotu-slychac-bylo-strzaly,wid,12171908,wiadomosc.html

 53. ALFA said

  Hitler o wypadku Kaczyńskich (oryginał)

 54. jowram said

  “A teraz do rzeczy.. Nie jestem ekspertem w dziedzinie lotnictwa, zajmuje sie glownie opuszczaniem samolotow (i nie tylko) w czasie lotu, gdy do tego sa calkiem sprawne- jestem instruktorem spadochroniarstwa. W swojej juz prawie 20-letniej przygodzie z tym sportem mialem okazje widziec kilka wypadkow lotniczych i rozmawiac z wieloma pilotami tak cywilnymi jak i wojskowymi. Po katastrofie w Smolensku mialem okazje rozmawiac z kolega pilotem,kilkakrotnym mistrzem Polski w akrobacji samolotowej, medalista mistrzostw Europy, obecnie latajacego na pasazerskich maszynach Boeing 737-400, 737-300 (ktorego nazwiska nie wymienie bez jego zgody) . jego konkluzja byla jednoznaczna: OFICJALNA WERSJA ZDARZEN JEST WIERUTNYM KLAMSTWEM, skala zniszczen samolotu pokazywana w mediach jednoznacznie wskazuje , ze nie moglo dojsc do tego podczas manewru ladowania ; nawet w warunkach gestej mgly i po zahaczeniu o drzewa. Jego prywatna opinia, podkreslam prywatna jest taka , ze samolot spadl na ziemie juz w kawalkach,poniewaz: 1.szczatki samolotu rozrzucone sa na duzej odleglosci w promieniu jak podaj media ok 1,5 km 2.lacznosc radiowa z kontrola lotow zostala przerwana nagle w momencie przygotowywania sie do manewru ladowania , gdy jest na stosunkowo wysokim pulapie ok 200-400 m. 3.Wiekszosc cial porozrywana z nieznanych przyczyn, co przy opisywanym w mediach manewrze jakie podobno wykonal pilot jest po prostu nie mozliwe! Ja w swej skromnej osobie przychylam sie do tego zdania, poniewaz sam mialem okazje byc swiadkiem podobnego wypadku ( choc nie na taka skale) na poczatku lat 90-tych w Bielsku-Bialej przy podobnym manewrze rozbil sie AN-2 z wycieczka dzieci na pokladzie- wszyscy przezyli, a najpowazniejszymi obrazeniami byly zlamania…To daje do myslenia Pozdrawiamy Was serdecznie i trzymamy kciuki!”
  ================
  od pb: takich wpisow potrzeba …i podania skad wziete = nie moge wrzucic do info-bazy z tego powodu

  • ALFA said

   Ja też jestem amatorem i to mi wyglądało na wybuch w powietrzu ,co było widoczne porozrzucane części samolotu i ciała porozrywane ludzie nie są głupi ,tyle widzi się wypadków i są porównania.Nie dajmy wciskać sobie ciemnoty.

  • Magdalena said

   „2.lacznosc radiowa z kontrola lotow zostala przerwana nagle w momencie przygotowywania sie do manewru ladowania”
   No OK, ale tej lacznosci nie bylo okolo 15 minut. Przeciez tak dlugo samolot nie spadal?
   O ile oczywiscie przyjmie sie, ze lacznosc zostala przerwana wybuchem.

 55. Mars said

  Polecam Wam ten artykuł:

  http://blogmedia24.pl/node/27659

  „Od dziesięcioleci dezinformacja stanowiła potężną broń systemu sowieckiego, stosowaną masowo również przez media.”
  =================
  od pb: te tezy sa juz na blogu w bazie info i komentarzach = szukajcie nowej info, wysnuwajcie nowe wnioski = inaczej utopimy sie w info

 56. ALFA said

  PACZCIE JAK KOMOROWSKIEMU ŚPIESZNO
  Pierwsze ustawy Komorowskiego
  http://www.tvn24.pl/12690,1652188,0,1,pierwsze-ustawy-komorowskiego,wiadomosc.html
  ===============
  od pb: artykul twierdzi ze mijal termin podpisania prezydenckiego = nalezy analizowac znaczenie ustaw dla grupy dazacej do wladzy; usunalem pare twych poprzednich wpisow jako za trywialne = pamietajcie ze mamy limit objetosci na forum

 57. ALFA said

  PIERWSZA USTAWA PODPISANA KTÓRĄ KACZYŃSKI ODWLEKAŁ
  BRAWO PANIE MARSZAŁKU DALEJ ZA NASZE PODATKI ,TO NIE NASZA WOJNA ZROBIONO Z NAS TERRORYSTÓW
  Polscy żołnierze w Afganistanie do października
  http://www.tvn24.pl/12690,1652163,0,1,polscy-zolnierze-w-afganistanie-do-pazdziernika,wiadomosc.html
  ==============================
  od pb: jesli tylko do pazdziernika to nie tak zle, gorzej co potem

 58. asterix said

  Fałszywe przepowiednie zdemaskowane! Samosia.pl żeruje na tragedii?
  http://www.kyo.pl/czyzby-oszustwo-portalu-samosia-pl-ws-tragedii-w-smolensku
  ===============
  od pb: mamy to w dziale „inne” z adnotacja, ze nie znalazlem orginalu na samosia.pl = kasuje wiec

  • Mars said

   Podejrzewałem że to może być oszustwo, mimo że brzmi przekonująco . Dobre oszustwo musi być przekonujące .

   Chwała Jezusowi i Bogu Jedynemu-niech ma nas w opiece przez takimi przekrętami .

 59. Angie-Poland said

  Wiem, że nie wypada, ale chciałabym się podzielić takimi kwiatkami z onet-owego forum odnośnie „strzałów”

  -Router podał w pierwszej wiadomości, że 3 osoby żyją i są …
  … w ciężkim stanie…. @roybeer
  -Tak, bo Reuters był tam prędzej niż Ci milicjanci, podał …
  … tę informację, a potem przybiegli milicjanci i tych trzech zastrzelili… Zapraszam na 18.10 do gabinetu. @psychiatra
  -Jeśli nie słyszysz na tym filmie strzałów, zapraszam do …
  … gabinetu na 19.10. @laryngolog
  -Jeżeli, masz problem z czytaniem tekstu, zapraszam do …
  … gabinetu, na godz. 20.00 @okulista
  -jeśli masz problem ze strzałem zapraszam na 21.10 do …
  … gabinetu @seksuolog
  -Wlasnie wrzucilem naboje do ogniska tak jak ktos …
  … poradzil,jest tu jakis chirurg ? bo chcialem sie umowic na 22.15 @ktoś hih..
  ==============
  od pb: wniosek? @agenciura broni bramki na onecie? zlikwiduja reportera reutersa i cala ich redakcje?

 60. Piloci wiedzieli, że runą said

  http://www.rp.pl/artykul/461722_Piloci_wiedzieli__ze_runa.html

 61. Mars said

  Z interia.pl :

  Żyrynowski: To my odpowiadamy za śmierć elity Polski

  „To my ponosimy odpowiedzialność, jeśli pozwalamy lądować we mgle obcemu samolotowi z polityczną elitą całego kraju – oznajmił Żyrinowski na posiedzeniu plenarnym Dumy.”

  Pytanie moje jest takie, czy to wprowadzenie kolejnego dezinformacyjnego wątku do tej gry??? I to na zasadzie „tacy dobrzy,że aż do rany przyłóż…”-My anioły nie ludzie ???

  • Zapsa said

   Generalnie założenie jest chyba takie, że my Polacy mamy się naćpac dobrocią Rosjan i ich wspaniałą postawą. Tak zaćpani zostajemy jeszcze nagminnie faszerowani słowem „tragedia”, o czym wspomniał wcześniej kolega, do tego stopnia że wypisujemy je sobie na czole i przestajemy zadawać pytania. Dodajmy jeszcze wątek „Chrystusa Narodów” a mamy bombastyczną mieszanke odmóżdżenia największego w historii Polski.Teraz zapoda nam się spektakl z Wawelu niczym baśń o Kopciuszku,którego Książę Barak postanawia jednak zaszczycić swą obecnością.W zasadzie euforia nasza powinna roznosić planetę!

 62. wszechstronny said

  Witam wszystkich! Nie było mnie kilka miesiecy u was ale widze ze po staremu prym wiedzie Mizia 🙂 Widze jednak jakas odmiane w osobie p.b. 🙂 Pozytywne zaskoczenie 🙂 Przyjął bardziej neutralna postawe i chwała mu za to ! Troche poczytam i moze cos napisze…

 63. asterix said

  Porównanie samolotów

 64. CoZaSyf said

  Ciekawie na tej str.o katastrofie.Lista uczestników pogrzebu…Tyle osób w jednym miejscu!!!
  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=11435&postdays=0&postorder=asc&start=750

  • Zapsa said

   No fakt przylotu Obamy jest porażający, nie wyobrażam sobie Krakowa w niedzielę i na pewno jest to ostatnie miejsce na Ziemi gdzie chciałabym wówczas być..Okazja jak żadna inna.

 65. pollo said

  pistolety są w kaburach tak?
  proszę zrobić test włożyć pistolet do kabury rozpędzić go do 230km i zatrzymać
  sprawdzimy czy kule wylecą
  jeśli nie to proszę wrzucić pistolet z magazynkiem do ognia zobaczycie jak strzelają – bo na pewno nie tak jak na filmie
  pytam?

 66. hjk said

  W RM właśnie podali, ze trwa „obróbka techniczna” materiałów z czarnych skrzynek.
  I wszystko jasne…

 67. krzysiek said

  chemtrails nad smoleńskiem na wszelki wypadek z wyprzedzeniem nazwano krzyżem z chmurek; może smugi mają związek z asłoną mgielną lub strąceniem maszyny systemem typu haarp

  http://www.tvn24.pl/-1,1652190,0,1,tu_154-ostatni-slad-na-niebie,wiadomosc.html

 68. polllo said

  mam pytania
  dlaczego samolot na zdjęciach satelitarnych nie leży na wprost pasa tylko pod innym kątem- przecież każdy pilot podchodzący do lądowania ustawia się na wprost pasa-takiej klasy pilot na pewno wie jak się to robi? – wie pod jakim kątem jest pas

  dlaczego tuż po wypadku nie wezwany karetek-trzeba sprawdzić czy nikt nie dzwonił na pogotowie – może żeby było mało świadków?

  dlaczego drzewa nie są spalona jak nie można zidentyfikować ofiar z powodu zwęglenia?-wieniec nie naruszony

  dlaczego słychać strzału pojedyncze-pistolety są w kaburach tak?
  proszę zrobić test włożyć pistolet do kabury rozpędzić go do 230km i zatrzymać
  sprawdzimy czy kule wylecą
  jeśli nie to proszę wrzucić pistolet z magazynkiem do ognia zobaczycie jak strzelają

  dlaczego kilka dni przed wylotem wiadomo było kto leci – lista dostępna w necie

  coś tu śmierdzi
  ==============
  od pb: dobre pytania, radze zajmowac sie jednym na raz; polozenie samolotu pod katem do ladowiska chyba tlumaczy przechyl po zahaczeniu drzewa i utracie skrzydla (a moze juz przed w wyniku blokady sterowania) = patrz relacja chlopcow

 69. Mars said

  Ważne Ważne Ważne Ważne Ważne Ważne Ważne Ważne Ważne Ważne !

  Analiza drugiego filmiku (ze strzałami)

  Od 0.39 spójrzcie w kierunku drzewa, w lewą dolną część za chwilę w kolejnych sekundach coś się z niego wyłania(wygląda jak litera „Y” ) i porusza kilka razy . Ważne że jeżeli spojrzycie kilka sekund jeszcze wcześniej na to, przy tym właśnie drzewie zwróćcie uwagę na białą część (dolna prawa strona od drzewa) od 0.31 sekundy zobaczycie wyraźnie ruch jakiejś sylwetki schodzącej w prawo z tej białej części po czym za chwile wracającej się z powrotem w lewo -to najprawdopodobniej ta sama sylwetka „Y” która w 0.39 wyłoni się po lewej stronie drzewa .
  Kolejna rzecz- podbiłem poziomy nagrania i odsłuchałem je na najlepszych możliwych odsłuchach i tak przy 1.13 sekundzie słychać :

  „Gdie na zad h..u”-co można rozumieć jako-„gdzie leziesz wracaj…(epitet) ” po czym natychmiast pada strzał, przy 1.16 strzał się wyraźnie powtarza i jest zbliżony brzmieniem do poprzedniego chociaż dźwięk jest nieco wyższy co może wskazywać zmianę pozycji źródła dźwięku(w środowisku akustycznym) bez zmiany brzmienia (czyli kolejny strzał mógł pochodzić dokładnie z tego samego pistoletu ale z innej pozycji ) . Na zmianę brzmienia w wystrzale może mieć też wpływ sam mechanizm pistoletu i to pod jakim kątem jest ustawiony.

  Pytanie do kogo to było kierowane i w jakim kierunku padały strzały . Nie ma też wątpliwości(to słychać w nagraniu), co do tego że była tam już na miejscu katastrofy większa ekipa Rosjan-i to słychać prawie od samego początku nagrania . Najpierw musiały być oddalone od nagrywającego kamerzysty a następnie kiedy pojawiły się dźwięki syren , ekipy wyraźnie były już bliżej filmującego kamerzysty (na co wskazuje zbliżenie się źródła dźwięku w nagraniu ) . Pamiętajcie też o tym że ludzki słuch z natury jest stereofoniczny-dlatego potrafimy określić skąd dobiega i z jakiej odległości, wbrew pozorom również w takim nagraniu, mimo że na większości komercyjnych kamer i aparatów dźwięk jest nagrywany monofonicznie .
  Jeżeli ścieżka dźwiękowa została spreparowana to trzeba przyznać że bardzo perfekcyjnie . Odsłuchałem ją wiele razy na studyjnym sprzęcie i brzmi bardzo realnie .
  Jeśli uda mi się jeszcze bardziej podbić poziomy to spróbuje przepuścić przez filtry może uda mi się więcej usłyszeć w tym nagraniu wtedy napiszę więcej .

 70. andre said

  http://www.niepoprawni.pl
  nie można otwierać podstron z tego serwera

 71. jowram said

  Proszę porównać, tu też lądował w lesie i drzewa tam grubsze niż te rachityczne w Smoleńsku, a nie sypał się, w powietrzu, jak nasz, było 103 pasażerów, tylko 20 rannych, było to 12.04 tego roku. http://www.planecrashinfo.com
  ==================
  od pb: z opisu wynika ze ladowal na szosie

 72. Głos66 said

  Do @Fabiannn

  Mizia jak to MIZIA, ale faktem jest, że wirusolodzy „bigfarmy” zwrócili się pod koniec 2009 roku do Kongresu USA o zezwolenie uaktywnienia wirusa czarnej ospy, aby mogli zrobić szczepionki.
  A od początku tego roku, co jakiś czas słychać o dziwnym atakowaniu ludzi na wielu kontynentach przez wirusa ospy.
  Dobrze, że na razie nie jest to odmiana „czarnej ospy”.

  Na MIZIE trzeba mieć baczenie, czasem i z chaosu wyłania się logiczny porządek.

 73. TinkerBell said

  Dotyczy tego filmu:

  Znalazłam to na innym forum, zobaczcie czy się zgadza, może ktoś z was ma program, którym można wyłuszczyć co ci rosjanie tam krzyczą?

  Czas 00:39 – 00:40 Ktoś wychodzi z rękami w górze zza drzewa na środku ekranu (po lewej stronie)
  Czas 00:48 Krzyk : „Dawaj Granata”
  Czas 00:49 – 00:50 Krzyk : „Powybijajtie…”
  Czas 00:56 – 00:57 Pierwszy Strzał
  Czas 01:06 – 01:07 Drugi Strzał
  Czas 01:10 – 01:11 Jakieś krzyki w oddali
  Czas 01:12 Krzyk „Wsje Nazadu”
  Czas 01:13 Trzeci Strzał
  Czas 01:15 – 01:16 Czwarty Strzał

  Podobno słychać: „zmiana planów,kula w łeb” tylko trzeba na full podglosić…

  „OSTATNIE 20, 30 sekund filmu..
  jak on już [ten kręcący] tak jakby ‚ucieka’
  i tam między drzewami wypatruj, biały punkcik leci
  jest strzał i on robi PAD i leży..”

  • raszka said

   W 40sek to rzeczywiscie tylko galez, ktora przesowa sie perspektywicznie wzgledem drzewa wraz z filmujacym. To ta sama galez, ktora widoczna jest doskonale w 36sek na tle rufy samolotu. Patrzcie jak przesowa sie najpierw z prawej str drzewa, a w 40sek delikatnie wychodzi na lewa tworzac zludzenie ze tam jest czlowiek. Ta galez jest jakies 2m od filmującego.
   W 1:12 natomiast glos mowi nie’ zmiana planow’, tylko ‚wsje na zad’, co tak czy inaczej jest dla mnie dziwne.
   Za to bardzo wyraznie widac w 11sek po lewej stronie co najmniej 2 osoby idace miedzy drzweami w str wraku.

  • Mars said

   Przy 1.13 jest „Gdie nazad h…u” potem pada strzał-co może oznaczać : Gdzie leziesz(ecie) wracaj-i dalej wulgaryzm .
   Odsłuchałem to wiele razy na zawodowych odsłuchach studyjnych, podbiłem poziomy-całość brzmi bardzo realnie strzały również brzmią realnie .Stereofonia ścieżki na tym filmiku również brzmi naturalnie . Jeśli chcecie ocenić autentyczność tego nagrania to zwracajcie uwagę na stereofonię która w tym przypadku brzmi całkiem sensownie . 2 strzały po sobie różnią się nieco wysokością dźwięku(co jest normalne z punktu widzenia akustyki w przestrzeni przy zmianie położenia źródła dźwięku) natomiast brzmienie i środowisko akustyczne w jakim się pojawiło zdaje się być to samo dla obu strzałów .
   Jako że zajmuję się realizacją nagrań i muzyką jestem wyczulony na dźwięk i rzeczy z nim związane .Pułapką może być użyty tzw. efekt przenikania, dzięki któremu wycięcie pewnych dźwięków można z łatwością zatuszować używają innego wyciętego fragmentu o podobnej amplitudzie . Jeśli dźwięk w tym filmiku jest spreparowany to musiałby to zrobić znakomity profesjonalista .
   ===============
   od pb: dobra analiza, dziekujemy! ten i poprzedni wyciagam z duzym opoznieniem ze spamu gdzie trafily z powodu wulgaryzmu w cytacie;
   nadrabiam przez pokazanie w naglowku artykulu

 74. raszka said

  http://www.mateja.se/

 75. raszka said

  10.04 a NWO


  ===============
  od pb: bardzo inteligentna kobieta, polecam filmik do rozprowadzania wsrod anglojezycznych

  • polllo said

   prosze popatrzeć na jej oczy – albo mówi to co napisane albo ktoś jej nakazał
   ================
   od pb: daj spokoj, zobacz inne jej filmiki = kobita mysli zanim cos powie

 76. Aśka said

  a tak na TVP Info komentują strzały
  http://www.tvp.pl/publicystyka/polityka/katastrofa-w-smolensku/wideo/co-wydarzylo-sie-przed-katastrofa/1659472

 77. Aśka said

  Dzisiaj Pospieszalski mówił, że będzie wyemitowany film „Tu będę”. Pokazał fragmenty. Polecam, choć nie wiem, kiedy emisja. Dopuścili ludzi do głosu

 78. Magda said

  http://jacquesgrandguignol.pl/zlikwidowano-opozycje-w-polsce-kolejny-transport-do-katynia#comments
  ciekawa interpretacja w komentarzu 220

 79. Angie-Poland said

  Panie Piotrze-prośba i sugestia zarazem.
  Zakładam, że nie ma Pan „Twittera”. To świetne medium do szybkiego rozpowszechniania info, postowania linków etc. Szybka wymiana z osobami online.Ze swojej strony zapewniam szybką i skuteczną reklamę w celu zgarnięcia jak największej publiki. Konto można zablokować przed niepożądanym okiem. xD Jak nie o to chodzi, z góry przepraszam za zawracanie gitary! Kasować koment zatem!:)
  http://twitter.com/

 80. Man said

  Ciekawa analiza wklejona w komentarzach na Konservie:

  14 IV 2010 — Film nieodpowiedni dla nieletnich !! KLINKNIJ „Wiecej” !!!ANALIZA „Tu-154”.Slychac strzaly,,”Przejrzałem ten materiał wielokrotnie. (od rana 14.04.obejrzało go do godz. 11.30 już ponad 120 tys.x). Przypadkowy operator kamery z telefonem wbiegł na teren katastrofy i popędził w kierunku najbardziej widocznego obiektu – podwozia samolotu. Po chwili usłyszał głosy męskie z kierunku rozbitej kabiny, skierował tam obiektyw. A tam – jatka. Wcześniej przeraźliwy głos syreny przykrywa mająca nastąpić egzekucję. Jest tam kilku facetów, mówią po rosyjsku z prowincjonalnym akcentem….. cd. trwa szamotanie z kimś z wnętrza kabiny. wyrzucają go na zewnątrz, być może duszą lub inaczej pozbawiają reakcji, ktoś inny ucieka z kabiny pod drzewo po l. str. W tym czasie trwa walka wręcz po pr. str. kabiny, rozlega się 1 strzał, operator leeko się przestrasza i usuwa z pola widzenia tamtych, jednak po chwili powraca obiektywem. Facet po l. str jest zlikwidowany , ci po pr. jeszcze walczą, padają dwa strzały w tym jeden wytłumiony…operator prerażony klnie siarczyście i pospiesznie… usuwa sie za drzewa, pada kolejny strzał. Mężczyźni się ewakują, kierujący nimi pospiesza ich!, Operator klnie po raz drugi uświadamiając sobie co zobaczył…. Katyń nr 2. ! To opinia użytkownika na temat filmiku na youtube.

  Wszystko wskazuje, ze to chyba jednak zamach i MIZIA mial racje.. 😦
  ===================
  od pb: a gdzie WIDAC te sceny?

 81. AllSeingEye said

  http://wiadomosci.onet.pl/2155379,11,film_wajdy_przyblizyl_milionom_rosjan_prawde,item.html

  Premier Rosji powiedział wtedy, że nadszedł czas aby prawda wreszcie ujrzała światło dzienne, bo prawda oczyszcza. Wtedy premier Tusk dodał, że nie prawda nie tylko oczyszcza, ale także rozświetla. Putin zgodził się z nim i podkreślił, że to bardzo dobre spostrzeżenie – powiedział Rotfeld.

  ——————————————————————————————–
  od ASE:
  no tak, a Tusk to niosący światło

 82. hjk said

  Co do tych strzałów na filmiku

  1. Clipboard01.jpg (355.66 kB)
  http://www.przeklej.pl/plik/clipboard01_jpg-0011udb5uagh
  Tu macie jak to graficznie wygląda – „widok graficzny” w programie do obróbki dzwieku

  A tu skompresowane do 2 sek – jak to słychać…
  2. Katastrofa samolotu w Smoleńsku dzwiek 2 s.mp3 (28.28 kB)
  http://www.przeklej.pl/plik/katastrofa_samolotu_w_smole_sku_dzwiek_2_s_mp3-0011udba5agh

 83. hjk said

  szok!!!!!!!!!!
  Symboliczna fotografia:
  J.W. Stalin i Ł.P. Beria wybierają miejsce dla posadzenia drzewa.
  Lotnisko pod Smoleńskiem, 10 kwietnia 1940 roku.

  1. Svitlyna_073.jpg (88.00 kB)
  http://www.przeklej.pl/plik/svitlyna_073_jpg-0011ue3gi6jo
  =================
  od pb: nie dajmy sie poniesc symbolizmom

 84. Buka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2155156,11,bronislaw_komorowski_chce_zmienic_ustawe_o_wyborze_prezydenta,item.html Gdzies ostatnio czytałam wypowiedź (niestety nie pamiętam czyją),że inna sytuacja byłaby wtedy,gdyby prezydenta wybierało bodajże Zgromadzenie Narodowe,mniej problemów w takiej sytuacji itp. Czyżby przymiarka do takiej właśnie zmiany? Aby naród nie miał już nic do powiedzenia?

 85. Grzegorz said

  Gdy przeczytałem wpis z komentarzem i linkiem do strony samosia.pl przypomniało mi sie zdarzenie z przed kilku miesiecy. Było to w końcu listopada lub na początku grudnia. Nigdy przedtem ani potem nie zapisywałem co mi sie śniło. Wtedy jednak, nie wiem dlaczego zrobiłem to. Karteczka lezała sobie gdzieś w szpargałach i oto co wtedy na niej zapisałem. Śniła mi sie brzoza o dwóch pniach wyrastających z jednego korzenia jak bliźniacy. Usłyszałem głos, który powiedział, że bedzie ją można wyciąć dopiero na wiosne lub latem w przyszłym roku. Potem ujrzałem jak jeden z pni sie pali, ale dziwnie, bo ogień wypalał drzewo od środka, a na zewnątrz nic nie było widać. Nastepnie ujrzałem obie brzozy uciete na wysokości ok. 1,5-2 m.
  Nie wiem co o tym sądzić. Po fakcie zawsze sobie można coś dopasować, ale zbiezność z tym co sie stało jest zadziwiajaca. Może ktoś miał również jakiś sen, jakieś przeczucia czy wizje? Podzielcie sie. Może dzieki temu uda nam sie czegoś uniknąć? Musiałem o tym napisać, bo nie daje mi to spokoju. Nie uznajcie mnie za jakiegoś „nawiedzonego” czy oszołoma.

 86. hjk said

  1. [www.radiomaryja.pl]2010.04.11.rn22jar.mp3 (7.50 MB)
  http://www.przeklej.pl/plik/www_radiomaryja_pl_2010_04_11_rn22jar_mp3-0011uf6qc5a5

  rozmowa z prof. P.jaroszynskim wycięta z „Rozmów niedokończonych” – na temat katastrofy i rozumienia Rosji i jej mentalności

 87. hjk said

  1. anna_pie.mp3 (15.24 MB)
  http://www.przeklej.pl/plik/anna_pie_mp3-0011ug02q7tb

  Anna Pietraszek w RM 10.04 „Rozmowy niedokonczone”

 88. hjk said

  1. Katastrofa samolotu w Smoleńsku – film amatorski.mp3 (153.17 kB)
  http://www.przeklej.pl/plik/katastrofa_samolotu_w_smole_sku_-_film_amatorski_mp3-0011ug5mp7tb

  ktos cos moze uslyszec? – frg wzmocniony

 89. hjk said

  1. Katastrofa samolotu w Smoleńsku – film amatorski2.mp3 (350.32 kB)
  http://www.przeklej.pl/plik/katastrofa_samolotu_w_smole_sku_-_film_amatorski2_mp3-0011ui5d4bq4

  jeszcze jedna wersja wzmocniona dzwieku, wyciete odglosy

 90. zdrada i zamach stanu said

  Bronisław Komorowski chce zmienić ustawę o wyborze prezydenta

  Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski

  Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski zapowiedział, że zaproponuje nowelizację ustawy o wyborze prezydenta. Wyraził nadzieję, że nowela zostanie przyjęta na następnym posiedzeniu Sejmu.
  – Kłopoty z wyznaczeniem terminu wyborów łączą się z daleko idącą sztywnością systemu, który nie przewidział możliwości śmierci prezydenta – podkreślił Komorowski w środę na konferencji prasowej po posiedzeniu Konwentu Seniorów.

  W związku z tym Komorowski zaproponuje odpowiednią nowelę ustawy o wyborze prezydenta. – Mam nadzieję, że zostanie to przyjęte już na następnym posiedzeniu Sejmu – w jakimś sensie jako pokłosie dramatycznego, bolesnego doświadczenia, ale ważnego z punktu widzenia lepszego funkcjonowania państwa, w warunkach tego typu zjawisk kryzysowych – mówił marszałek.
  zobaczcie co zdrajca i morderca Komorowski z chloptasiami ze swojej piaskownicy wyczyniaa za
  zaslaniajac sie zaloba stworzyl zaslone dymna pod postacia kwestionowanego wawelu
  a za parawanem knebluje nam obywatelom usta

  totalitarny rzad blizej niz nam sie zdawalao
  ———————————-
  Komorowski zapowiedział też, że jeszcze w środę spotka się z przewodniczącym kolegium IPN Andrzejem Chojnowskim i będzie proponował rozwiązania dotyczące wyboru następcy szefa Instytutu Janusza Kurtyki, który zginął w sobotniej katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Jak dodał, w tej sprawie nie ma mowy o jakimś pośpiechu. – Nowelizacja (ustawy o IPN) jest możliwa dopiero na następnym posiedzeniu Sejmu – zaznaczył.

  Marszałek podkreślił, że ustawodawca nie przewidział możliwości, że nie będzie prezesa IPN – bo zginie i nikt nie będzie mógł zwoływać odpowiednich gremiów – które miałyby podejmować decyzję o wyborze następcy szefa IPN.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: