Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Szczęśliwej Paschy z Gazy

Posted by grypa666 w dniu 02/04/2010

WESPRZYJ BLOG = NA KONTO LUB PAY PALA

Dziękuję wszystkim darczyńcom!

††††††††††††††††††††††††††††

Wielkanocny przekaz “niesfornego kapłana” z Palestyny

http://uruknet.info/index.php?p=m64664&hd=&size=1&l=e

Stuart Littlewood 30.3.2010, tłumaczyła Ola Gordon

Ks. Manuel Musallam niedawno przeszedł na emeryturę w wieku 71 lat po 14-letnim posługiwaniu jako proboszcz kościoła Świętej Rodziny w Gazie. Przez większość tego czasu Izraelczycy nie pozwalali mu odwiedzić rodziny i przyjaciół na Zachodnim Brzegu. Tak więc, pomimo pogarszającego się zdrowia posługiwał w trakcie dewastującego oblężenia i morderczych ataków. Miałem zaszczyt spotkać go kilka lat temu i po prostu kocham sposób w jaki ten człowiek przemawia. Nie przebierał w słowach. Mówi o tym jak jest, z prawdą i w jego stylu. Emerytura nie uciszyła go ani nie wygasiła sposobu jego postrzegania.

Ta Wielkanoc, według niego, dotyczy, jak zawsze, okupacji i jak ona rabuje tych w Ziemi Świętej z wielkanocnego przekazu nadziei i radości. “My, palestyńscy chrześcijanie jesteśmy pod okupacją przez długie lata. Cierpieliśmy z goryczą przebywając z dala od świętych miejsc. Odmawiano nam naszego prawa kultu w Jerozolimie. Wiele chrześcijańskich pokoleń nigdy nie były w stanie dotrzeć do Jerozolimy, aby odwiedzić swoje święte miejsca. “Okupacja stale wprowadza niezgodne z prawem przeszkody. W tym roku mamy do czynienia z oddzielającym murem izraelskiego apartheidu, punktami kontrolnymi i blokadą dróg strzeżonymi przez izraelskich żołnierzy odmawiających nam wszelkiego ruchu i dostępu do Jerozolimy. Wszystkie te działania nie tylko duszą naród palestyński, ale również duszą pokój w Izraelu i Palestynie”.

Ks. Manuel wyjaśnia, jak Palestyńczycy są pozbawiani swobody wyznawania wiary gdzie im się podoba, nawet w Wielkanoc. W szczególności nie mają możliwości dotarcia do Jerozolimy. Syjonistyczne twierdzenie, że Palestyna była “ziemią bez narodu dla narodu bez ziemi” miało katastrofalny wpływ na Palestyńczyków. “To nie oznacza, że Jerozolima jest bez narodu, ale raczej powinna być wyludniona po to, by przekazać ją innemu narodowi. David Ben Gurion sam w 1937 roku sformułował plan kiedy powiedział:” Musimy wypędzić Arabów i zająć ich miejsce”. Każdy kamień wbudowany w rasistowski mur, każde uderzenie siekierą pod meczetem Al-Aksa i każdy dom zniszczony przez Izrael będą zwiększały intensywność oporu i zawziętość. Ale współpraca z Palestyńczykami da Izraelowi nadzieję na przyszłość, zdominowaną przez spokój i spokój.

„Opłakujemy Jerozolimę…

Ostrzega o bezwzględności syjonistycznego programu całkowitej judaizacji Jerozolimy, zmiany jej charakterystyki, wypędzenia jej ludzi, zniszczenia ich domów, przejęcia ich ziemi i zbudowania licznych osiedli. “Opłakujemy Jerozolimę i brakuje nam jej pięknych uroczystości. W tym roku tysiące turystów będą płakać z nami. Nie będą mogli przejść “Drogą Krzyżową” z Palestyńczykami. Nie będzie narodowego palestyńskiego folkloru by odkryć arabskie religijne rękodzieła do zabrania jako prezenty, beż żadnych lokalnych modlitw, hymnów i muzyki by doświadczyć ciepłej wiary wierzących w Palestynie. Będą w szoku wchodząc do Grobu Świętego, kiedy wewnątrz znajdą izraelską policję”.

Wielkanoc jest symbolem uwolnienia od grzechu i niewoli, ale nadzieje na wyzwolenie narodowe wyparowują. Niewola i upokorzenia okupacji są odczuwalne przez palestyńskich chrześcijan silniej niż kiedykolwiek. “Nie przewidujemy rozwiązania politycznego, ani zakończenia okupacji, ani nadziei na powrót palestyńskich uchodźców, ani ustanowienia naszego państwa z Jerozolimą jako stolicą, ani prawa do samostanowienia, ani uwolnienia tysięcy więźniów, ani wolnego poruszania się i dostępu, końca oblężenia Strefy Gazy i likwidacji rasistowskiego muru okalającego Jerozolimę. Jesteśmy zbulwersowani ciągłymi zagrożeniami dłuższej wojny. Jesteśmy zrozpaczeni przez codzienne upokorzenia, głód, pragnienie, bezrobocie i brak zrównoważonego rozwoju w naszym kraju”.

Mówi, że milczenie świata jest kłopotliwe i społeczność międzynarodowa zdaje się niezdolna do wdrożenia rezolucji wykorzystanej do utworzenia państwa Izrael. Ostatnie wydarzenia tylko prowadzą bliżej do przepaści. Przypomina nam, że Palestyńczycy budowali i umacniali Jerozolimę przez 5000 lat i nigdy nie przestali … z wyjątkiem okresu okupacji, która praktycznie zniszczyła wszystko, co osiągnęli. Nie mogąc znaleźć żadnych śladów własnego dziedzictwa, zauważa, okupanci przejęli niektóre święte miejsca Palestyńczyków. “Jerozolima była miastem Boga, pokoju i modlitwy, ale została przekształcona w miasto człowieka, wojny i nienawiści. Zamiast stać się kluczem do bram nieba, stała się kluczem do wojny i krwi.

„Chrońcie nasze święte miejsca

Jerozolima, najświętsze miejsc na ziemi, jest obecnie przedmiotem grzechu i zbrodni, jak mówi, gdyż jeden człowiek zabija drugiego, obraża go i depcze jego godność i prawo do życia. “Jerozolima jest nasza. Nie jest ziemią sporną. Nie zabiegamy o dzielenie się spuścizną i dziedzictwem Jerozolimy z Izraelem ani nikim innym. Nie przyjmujemy wypowiedzi przywódców Izraela, że Jerozolima jest stolicą Izraela i że budowa w niej nie różni się od budowy w Tel Awiwie. Okupacja jest grzechem i formą terroryzmu, a kiedy opierając się na tekstach Tory o zabijaniu ludzi lub wykluczeniu i usuwaniu ich z ziemi, to wzrasta do poziomu zbrodni przeciwko ludzkości. Wszyscy jej sprawcy powinni być osądzeni przez Międzynarodowy Trybunał Karny, zanim będą osądzeni przez sprawiedliwy sąd Boży”.
Zwolennicy wypowiedzi Netanjahu i ci, którzy ich nie potępiają, po prostu dają Izraelowi więcej czasu i wymówek do zintensyfikowania zbrodni przeciwko ludności palestyńskiej. Tym samym stają się wspólnikami “grzechu przeciwko narodom”.

W wielkanocnym apelu do świata, malejąca liczba docierających do świętych miejsc wydaje się najbardziej martwić ks. Manuela. To może spowodować, że zamienią się w zabytki, a nawet ulegną zniszczeniu. W oczach przywódców Izraela, te miejsca są “pogańskie” i ten, kto je zniszczy zbliży się do Boga. “Dawno, dawno temu”, mówi, “żydowski przywódca syjonistyczny Teodor Herzl powiedział: “Jeśli pewnego dnia odzyskamy Jerozolimę a ja wciąż będę w stanie coś zrobić kiedy to się stanie, moim pierwszym działaniem będzie oczyścić ją dokładnie. Usunę wszystko, co nie jest święte i spalę wielowiekowe zabytki”.

“Izrael niszczył i torturował nas w wielu wojnach. Prosimy, abyście zobaczyli rany niewinnego narodu palestyńskiego i byli miłosierni wobec palestyńskiego Holokaustu, który widzicie na własne oczy i dotykacie własnymi rękami, i poznali tych, którzy dopuścili się tego przestępstwa przeciwko naszym dzieciom. Szukaj z nami sprawiedliwości, która jest matką pokoju. Chrońcie nas i chrońcie naszych świętych miejsc”.

Pamiętam, że w 2008 r. ks. Manuel był ze swoją wspólnotą chrześcijańską w czasie najciemniejszej godziny, kiedy Izrael, z pozwoleniem Ameryki i Unii Europejskiej rozpętał śmiertelną rzeź mającą na celu ostatecznie zmiażdżyć pół-zagłodzonych mieszkańców Gazy. W czasie tej trwającej rzezi, ks. Manuel wysłał wiadomość z płonących ruin do każdego, kto chciał słuchać: “Nasi ludzie w Gazie są traktowani jak zwierzęta w zoo. Jedzą, ale nadal są głodni, płaczą, ale nikt nie osusza ich łez. Nie ma wody, elektryczności, jedzenia, tylko strach, terror i blokada … Nasze dzieci żyją w stanie traumy i strachu. Są chore z tych i innych przyczyn, takich jak głód, ubóstwo i zimno … szpitale nie mogły udzielać pierwszej pomocy przed wojną, a teraz przychodzą tysiące rannych i chorych i operacje wykonywane są na korytarzach. Sytuacja jest przerażająca i smutna”. Z gniewem dodał: “niech miłosierny Chrystus ożywi naszą miłość do Boga nawet w tej chwili podczas “intensywnej terapii”.”

Czy ktoś go słuchał?

Mięczaki – duchowni i politycy na Zachodzie będą mieć mokre gacie na samą myśl mówienia wprost przeciwko syjonistycznemu bezprawiu i okrucieństwu na sposób ks. Manuela, dlatego Ziemia Święta jest takim nie świętym bałaganem. Ich brak działania gwarantuje, że nic się nie zmieni na lepsze. Rzeczywiście, sytuacja staje się stopniowo coraz gorsza. Niektórzy bez wątpienia mrukną: “Czy nikt nie może pozbyć się niesfornego księdza?” podobnie jak powiedział król Henryk II w 1170 roku odnosząc się do Thomasa Becketa, którzy zbuntował się przeciwko jego bezpodstawnym reformom.

Ale potrzebujemy wielu więcej dobrych i niesfornych kapłanów. To oni inspirują. Może nawet uda im się pogonić tchórzliwą społeczność międzynarodową do działania. Tymczasem wydaje się, że Bóg nadal ma wiele pracy dla ks. Manuela, nawet na emeryturze.

Stuart Littlewood jest autorem książki Radio Free Palestine (Radio Wolna Palestyna), mówiącej o sytuacji Palestyńczyków pod okupacją.

†††††††††††††††††††††††††††††††

Szczęśliwej Paschy z Gazy

http://uruknet.info/index.php?p=m64637&hd=&size=1&l=e
Sam Bahour 29.3.2010, tłumaczyła Ola Gordon

W tym roku 30 marca Żydzi w Izraelu i na świecie obchodzą trwające 7 dni święto Paschy, inaczej święto przaśnego chleba upamiętniające ucieczkę starożytnych Hebrajczyków z niewoli w Egipcie. (W Izraelu 30 marzec jest również dniem ziemi: dniem, w którym protestują Palestyńczycy upamiętniając konfiskatę ich ziem przez rząd Izraela.)

Święto Paschy rozpoczyna się seder, tradycyjnym uroczystym posiłkiem. Jego centralnym punktem jest specjalny talerz zwany seder z sześcioma symbolicznymi produktami. Każdy z nich ma swoje znaczenie nawiązujące do historii exodusu Hebrajczyków z Egiptu. Na osobnym talerzu jest stos trzech macy, lub przaśników, rodzaj chrupiącego pieczywa z białej mąki i wody.

Wg Wikipedii i strony Chabad, każdy z tych produktów, wymieniam je w języku hebrajskim, ma symboliczną rolę i pozwala na jej dodatkową, alternatywną interpretację. Mam nadzieję, że moja interpretacja pomoże Żydom na świecie, a szczególnie w Izraelu, uzyskać szerszą perspektywę znaczenia Paschy tutaj i teraz, na ziemi, która stała się końcowym etapem starożytnego wyjścia z Egiptu.

Maror i Chazeret — dwa gorzkie zioła, symbolizują gorycz i trud niewoli doświadczonej przez Żydów w Egipcie. Niewolnictwo: ograniczenie wolności człowieka. Dzisiaj półtora miliona Palestyńczyków w Strefie Gazy smakuje gorycz niewoli, w hermetycznie zamkniętej enklawie nie widząc jej końca. Sześćdziesiąt procent z nich jest w wieku poniżej 16 lat. Żydzi w Izraelu utwardzili swoje serca na tę rzeczywistość i oczekiwali, że reszta światowego żydostwa uczyni to samo. Jak długo będziecie czekać na zniknięcie Palestyńczyków?

Charoset — mieszanka grubo posiekanych orzechów, jabłek lub daktyli oraz wina, symbolizuje zaprawę używaną przez żydowskich niewolników na budowach magazynów w Egipcie. Dzisiaj Izrael nie pozwala na transport zaprawy, cementu ani innych materiałów budowlanych do Strefy Gazy. Niech śpią w namiotach! Tak jest od ostatniego zimowego ataku na Strefę Gazy, w skali międzynarodowej udokumentowanej zbrodni wojennej (i prawdopodobnie zbrodni przeciwko ludzkości), powodującej śmierć ponad 1400 osób w 22 dni, od grudnia 2008 r. i stycznia 2009 r. – pozostawiającej bezdomnych mieszkańców w gruzach. Czy to jest wolność jaką przewidział Mojżesz? Czy to jest wolność ataków na cywilów z czołgów, samolotów i okrętów “żydowskiego” państwa? To nie brzmi dla mnie bardzo żydowsko.

Karpas — warzywo inne niż gorzkie ziele, zanurzone w słonej wodzie (symbolizującej łzy), odwołuje się do bólu odczuwanego przez żydowskich niewolników w Egipcie. Łzy! Ból! W waszym imieniu, moi żydowscy przyjaciele, Izrael kontynuuje nieludzkie oblężenie Strefy Gazy. Tam ludzie płaczą takimi samymi słonymi łzami, a ich ból jest nie do opisania. Dwóch na trzech dzisiejszych mieszkańców Strefy stracili domy tam, gdzie teraz jest Izrael, kiedy ustanawiano państwo. Sześć lat później rozpoczęło się ich koszmarne życie, coś w rodzaju śmierci za życia: gospodarka w gruzach, ich dzielnice w ruinach, ich system edukacji i ochrony zdrowia w gruzach, a nawet ich kanalizacja w gruzach. Izrael odmawia wyrażenia zgody na jej odbudowę. Co stanie się po odebraniu mieszkańcom Gazy pozostałego w nich zdrowia psychicznego?

Z’roa — pieczona noga jagnięcia (lub skrzydło/szyja kurczaka) jest symbolem ofiary paschalnej złożonej w przeddzień exodusu, a później w świątyni w Jerozolimie. Ofiara! Czy domagacie się rezygnacji z możliwości zrównoważonej przyszłości dla współczesnego Izraela w imię jego założycielskiego mitu – jak udowodniono – że Palestyna była “ziemią bez narodu, dla narodu bez ziemi”? Milion dzisiejszych mieszkańców Gazy pochodzi z rodzin, które wyrzucił Izrael. Mieszkańcy Gazy byli niezłomni nawet w warunkach jakie wcześni Hebrajczycy mogli uważać za niedopuszczalne w Egipcie. Mieszkańcy Gazy, wraz ze wszystkimi Palestyńczykami, są ludźmi, z którymi Żydzi w Izraelu muszą żyć dziś, jutro i zawsze. Jedynie niepewne jest – ile więcej nienawiści wygenerują przez okupację wojskową i zbrojne ataki, zanim będzie można rozpocząć proces wspólnej rehabilitacji.

Beitzah — ugotowane na twardo jajko, symbolizujące główną ofiarę święta, złożoną w jerozolimskiej świątyni, palone i spożywane jako część posiłku seder. Jajko jest symbolem żałoby. Jaja są pierwszą rzeczą podawaną żałobnikom po żydowskim pogrzebie. Jajko na talerzu seder wywołuje smutek z powodu zniszczenia świątyni i niemożliwość złożenia kolejnej ofiary na cześć święta Pesach. Żałoba! Jako Żydzi, dużo wiecie na temat żałoby; pomyślcie o sześćdziesięciu dwóch latach żałoby, pomyślcie o każdym dniu w każdym z tych lat, wśród tych ludzi – prawdziwych ludzi, z prawdziwymi nazwiskami i prawdziwymi dziećmi – w Strefie Gazy i w nędznych obozach dla uchodźców wokół Izraela, którzy widzą swoją ojczyznę gołym okiem, ale są pozbawieni podstawowego prawa człowieka – powrotu do domu. Sześćdziesiąt dwie Paschy i ich liczba rośnie. Wszystko o co was proszę z okazji tegorocznego święta, kiedy będziecie kontemplować o jajku na talerzu seder jest to, byście o nich pamiętali, nic więcej.

Moi żydowscy bracia i siostry, możecie nadal odwracać wzrok kiedy Izrael twierdzi, że mówi i działa w waszym imieniu. Zabija i okalecza w waszym imieniu. Wywłaszcza i przejmuje w waszym imieniu. Mówi o pokoju i wywołuje wojnę w waszym imieniu. Kiedy udajecie głuchych wobec ich smutku w tym roku, jeśli okażecie kamienne serca w tym roku, jeśli nie wyrazicie w tym roku swojego protestu – to dajecie przyzwolenie na trwające czystki etniczne innego narodu, w waszym imieniu. Jeśli nie postrzegacie Palestyńczyków teraz jako pełnoprawnego narodu, usłyszycie ich kiedy będą próbować dać wyraz swojego człowieczeństwa w waszych koszmarach, rok po roku, aż do chwili kiedy będziecie w stanie ich zobaczyć i usłyszeć

W Talmudzie jest napisane: “Nie widzimy rzeczy takimi jakie są. Widzimy je takimi jakimi jesteśmy”. Zachęcam was, podczas upamiętnienia niewoli i wyzwolenia starożytnych Hebrajczyków, byście postrzegli się w końcu jak równy z równym na tym świecie: równy z sąsiadami, ani jako ich panowie, ani ich niewolnicy. Zachęcam do spojrzenia na siebie i swoje dzieci tak samo jak na każdą palestyńską matkę, ojca i dziecko w Strefie Gazy. Niech ten rok będzie rokiem wspólnego zbawienia!

Uwolnić Gazę teraz! Natychmiast zakończyć okupację! Szczęśliwej Paschy z Gazy!

Sam Bahour jest Palestyńczykiem i Amerykaninem mieszkającym pod izraelską okupacją.

††††††

P.S. Czytałam, że święto Paschy obchodzą również Palestyńczycy, ale nawet tym z nich, którzy przebywają w izraelskich więzieniach odmawia się zjedzenia palestyńskiego chleba paschalnego. Obrzydliwość! Ale z pewnością mieszkańcy palestyńskiego, stworzonego im przez doświadczonych w tym Żydów getta, będą mogli spożywać własny, tradycyjny chleb, szkoda, że będą popijać go łzami. Znam Palestyńczyków, pracowałam z nimi, tak więc choć dla Was, jako przedstawicieli cierpiącego narodu – Salim, Sam, Bassam, Georges – szczęśliwej Paschy. — Ola Gordon

Komentarzy 55 to “Szczęśliwej Paschy z Gazy”

 1. Wojwit - Ten Sam said

  Niech nam Chrystus Zmartwychwstały
  Błogosławić raczy
  A mizerię naszą Bożym okiem
  Zbaczy
  I odwróciwszy od nas losów złych
  Potoki
  Ziemię odnowić zechce
  Bez odwłoki…

  Tego wszystkim Państwu i sobię życzę!

 2. Przysiega said

  Przysięga Narodu Polskiego na wierność Krzyżowi

  http://marucha.wordpress.com/2010/04/03/czy-nastapi-przebudzenie/

  • rook said

   Piękna ta pieśń Lusi Ogińskiej

   Oj ludu – pieśń wielkopostna

   • to ja mateo said

    Nigdy żadnego krzyża:)))) Żadnej przysięgi. Nie plugawcie tych słowiańskich ziem. Nie przynoście tutaj krzyża, który służył do mordowania ludzi…
    Dość krzyża i dość klęczenia na kolanach. Ludu polan powstań z kolan.

   • to ja mateo said

    Ludzie lepiej zrobicie jak zaczniecie wdrażać w życie nauki nauczyciela Jezusa i żyć tak jak on. Przestańcie się wygłupiać z krzyżem itp. Powiesić sobie krzyż na szyji jest prosto gorzej natomiast jest zmienić samego siebie i postępować tak jak Jezus tego już nie potraficie żałosny ludu…

   • O'Goreck said

    Twierdzisz że ,krzyż to plugawienie słowiańskich ziem.Nazywasz wierzącą większość Polaków żałosnym ludem, i to w Swięto Zmartwychwstania Pańskiego,i nikt na te obelgii nie reaguje.
    „Tylko w tym krzyżu ,tylko pod tym znakiem, Polska jest Polską a Polak Polakiem”.Widzę wszak że coraz mniej ludzi tu zagląda.Jakoś przestaje mnie to dziwić.Ileż razy można czytać obelgi i na nie reagować .Szkoda na to czasu.Pies szczeka a karawana idzie dalej.
    ====================
    od pb: wybaczmy mateo albowiem nie wie co czyni; sledze statystyki bloga co dzien i nie widze zmian = w weekendy i swieta zawsze jest mniejszy ruch

   • to ja mateo said

    Ależ w tobie jest nienawiść… właśnie dlatego uny dopną swego. Ludzie nie są wstanie zrzucić z siebie kagańca duchowego. Ludzie są uzależnieni duchowo od fałszywej religii. Zresztą, która to religia jest prawdziwa – żadna. Religia nie ma nic wspólnego z duchowością, a wręcz ją niszczy.

   • O'Goreck said

    Nie Mateo,nienawiści w tym nie ma,może współczucie dla kogoś ,kto już wybrał.Przemawia przez ciebie pycha ,zapierająca dech w piersi. Argument nienawiści,jest klasyczny w waszej taktyce, w odpowiedzi na obronę krzyża ,w Polsce,której naród ,ten Krzyż od stuleci niesie.

   • „tylko pod Krzyżem tylko pod tym znakiem Polska jest Polską a Polak Polakiem”
    zapamiętaj to – mateo!
    gdy widzę, że ktoś mówi: jestem patriotą, ale wyznaję ateizm to od razu się z takiego człowieka śmieje. jakim ty patriotą jesteś, skoro odrzucasz 1000 lat historii naszej ojczyzny?
    ===============
    od pb: hmmm, malo patriotow-ateistow?

   • to ja mateo said

    Niesie krzyż i dlatego jest jak jest:))) Krzyż to symbol śmierci i cierpienia, a nie szczęścia… Jak sobie chcesz cierpieć to sobie cierp masochisto ja nie zamierzam cierpieć. Jam jest drogą, prawdą i życiem. Jam jest szczęściem i doskonałością, a nie cierpieniem.

 3. hjk said

  Na nasz stały temat, mamy nowy materiał, którego, o ile tu ślędzę bloga – jeszcze nie było:

  http://fronda.pl/news/czytaj/papieska_akademia_zycia_o_szczepionkach
  Szczepionki z abortowanych dzieci – skandal czy konieczność?

  To tłumaczenie stanowiska Watykanu w sprawie szczepionek produkowanych przy użyciu tkanek uzyskanych z abortowanych płodów ludzkich, innymi słowy nienarodzonych dzieci, tłum ang. (oryginał był włoski):
  http://www.cogforlife.org/vaticanresponse.htm
  ==============
  od pb: material nie wiem czy byl, ale temat byl. m.in. podawalem linki do art na temat w naszym dzienniku

 4. asterix said

  http://wyborcza.pl/1,76842,7728162,Ukredytowany.html?as=1&startsz=x

  „Sprawdziłam jego komórkę. Dostawał SMS-y co pół godziny, na zmianę z różnych banków. Popełnił błąd, dał się wplątać w niebezpieczną spiralę. Ale banki… zaszczuły go. Czy mogły mieć nadzieję, że przez pół godziny znajdzie pieniądze? Nie. Chodziło o to, by go męczyć psychicznie!”

  Złudne wrażenie bogactwa?

  od mg: długi spadają na rodzinę samobójcy! warto wiedzieć, że przynajmniej teoretycznie istnieje takie wyjście: „Bank umożliwia Klientom w podobnej sytuacji restrukturyzację zobowiązania, tj. zmianę warunków umowy, np. zmniejszenie kwoty miesięcznej raty przez wydłużenie okresu spłaty, czy odroczenie terminu płatności na wskazany okres.”

 5. Ala said

  Zakończył się Wielki Post, rozpoczęło Triduum Paschalne.
  Czas, w którym w sposób szczególny wspominamy mękę i śmierć naszego Pana Jezusa Chrystusa, aby następnie radośnie świętować Jego Zmartwychwstanie.
  W tych wydarzeniach zawarta jest najgłębsza Tajemnica wiary, którą z dumą wyznajemy.

  Życzę Wam, aby te Święta były okazją do spotkania z najbliższymi, czasem budowania prawdziwej wspólnoty i czasem prawdziwej radości wypływającej z serca.
  Przesyłam koszyk pełen świątecznych życzeń
  wplecionych pomiędzy wiosenne kwiaty,
  lukrowane babki, kolorowe pisanki,
  cukrowe baranki .

  • to ja mateo said

   Nie świętuje żadnego zmartwychwstania i ukrzyżowania bo i po co??? Mam się podniecać tym, że zamordowano niewinnego człowiek, który chciał lepiej dla ludzkości??
   Wole postępować tak jak on to najlepsze co mogę zrobić aby szanować jego pamięć i to tyle. Wy czcicie pogańskie święto zmarwtychwstania słońca, a to nie ma z Jezusem nic wspólnego. Więc powodzenia w zabawie miłego czczenia pogańskich świąt ku uciesze iluminatów lucyferian itp…

   • to ja mateo said

    Może to mocne słowa i wielu z Was uraże moimi słowami ale fakty mówią same za siebie. Jakie to zabawne, że walczycie z tymi, którym służycie na poziomie duchowym i karmicie ich swoją energią.

   • Ala said

    to ja mateo
    Och hmm wiesz chyba źle trafiłeś z krytyka akurat na mojego posta z życzeniami . Akurat tak się składa ze jestem wierząca ale nie jestem zagorzałą zwolenniczka KK .
    Wierze w Boga i Jezusa ale nie w kościół katolicki z tym ze szanuje innych i ich wiarę . Przez wzgląd i szacunek dla innych nie zaszkodzi złożyć życzenia . Poza tym święta samemu można potraktować jako tradycje narodowa bo jak słusznie zauważyłeś istniały zanim pojawił się KK , a przede wszystkim są wspaniałą okazja do zawężania więzi rodzinnych a w dzisiejszych czasach pogoni za przetrwaniem finansowy dobrze taki wspólny świąteczny stół zrobi każdemu. tobie jedynie mogę pożyczyć więcej tolerancji dla innych 😉

   • O'Goreck said

    Ala @ Twoja postawa kiedyś nazywała się „Bogu świeczkę, a diabłu ogarek”.Rozwijaj się duchowo,i śnij na jawie zobaczycz po niewczasie dokąd to prowadzi.A w czasach końca książe ciemności, będzie przybierał szaty Anioła Światłości.Bacz byś go nie spotkała.

   • Ala said

    O’Goreck bardzo mię ciekawi gdzie ja powiedziałam ze się rozwijam duchowo ? moje podejście określiłeś na zasadzie ze wszyscy co interesują się na tym forum np masonami są nimi , tym bardziej ze powiedziałam jasno jestem wierząca w Boga i Jezusa ,dla nich w rozwoju duchowym tak naprawdę nie ma miejsca .Ja staram się zrozumieć , poznać każdy punkt myślenia . A to ze Kler mię odrzuca ,to jest tylko i wyłącznie ich wina , znam ich od zaplecza nie tylko z ambony .

   • Ala said

    Dodam jeszcze ze interesować się czymś a praktykować to jest spora różnica . To ze nie wierze Księżom ślepo nie znaczy tez ze nie praktykuje wiary , w praktyce ważniejsze są czyny dnia powszedniego i przestrzeganie przykazań jakie zostały nam dane niż latanie do kościoła i dawanie na tace .To takie moje skromne zdanie

   • VIVIEN said

    DAJ SOBIE SPOKOJ MATEO! OTWIERANIE OCZU TRWA…….TYLKO ;ZE ALBO LUDZIE WCHODZA TU TYLKO ABY SIE WYMADRZAC ALBO SZUKAJA TOWARZYSTWA PONIEWAZ WYDAJE MI SIE ZE NIE CZYTAJA TYCH WSZYSTKICH PRAC OD DECHY DO DECHY JAKIE PIOTR BEIN NAM „PODAJE NA TACY ” A JESLI CZYTAJA TO NIE ROZUMIEJA JESZCZE – tekst ciezki? -( NIE DLA WSZYSTKICH – ALE TRZEBA UMIEC SLUCHAC ! ) trzeba miec cierpliwosc i zamilowanie do Historii oraz OTWARTE OCZY I SERCE NA WSZYSTKO – POZWOLIC POSLUCHAC ARGUMENTOW HISTORYCZNYCH ITP NIESTETY NIE WSZYSCY DOROSLI DOJRZALI DO TEGO !!! NAJCZESCIEJ MLODZI LUDZIE SZYBCIEJ WIEDZA O CO CHODZI – KROCEJ ICH OSZUKIWANO – POZDRAWIAM WSZYSTKICH BLOGOWICZOW !

 6. mgrabas said

  w tym roku radości świętowania Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa dzielone są w tym samym czasie (!) przez Katolików, Prawosławnych i Protestantów 🙂 dziękujemy Ci Boże nasz w Trójcy Jedyny za Twoje Miłosierdzie nad nami wszystkimi
  =================
  od pb: Amen! Bog chyba nie sadzi za przynaleznosc religijna tylko jak sie Go miluje

 7. to ja mateo said

  Mogę się założyć, że jeśli Jezus by teraz żył na ziemi to by szybko zginął w jakimś wypadku samochodowym albo utopił się pod prysznicem. Spec służby szybko by go zdjęły za szerzenie herezji bo jego poglądy dla ówczesnych elit były poglądami, które mogły zagrozić władzy kapłańskiej i politycznej. Dokładnie to samo teraz tylko teraz się nie krzyżuje albo załatwia sprawy po cichu.
  Świat jest taki sam jaki był nic się nie zmieniło. Ludzie mieli szanse ale nic się nie nauczyli. Dostali nauczyciela i go zamordowali. Cały czas jest tak jak było tylko zmieniła się technika,a tak to nic poza tym. Jak ktoś uważa, że gadam głupoty to niech się lepiej zastanowi nad sobą i otworzy oczy. bo dalej błądzi w ciemnościach.

 8. mgrabas said

  dobrze wiedział co Go spotka, a jednak to wybrał i po tym wszystkim co Go od nas spotkało własną mocą zmartwychwstał, żebyśmy byli pewni, że mamy w Nim życie i to właśnie ludzie świętują, ten Jego czyn

 9. to ja mateo said

  Czy ty w ogóle wiesz co to jest zmartwychwstanie?? Jego duch opuścił ciało stał się wielowymiarową bez cielesną istotą poprostu. Każdego z nas spotka takie przejście. On miał więcej wiedzy wiedział, że nie ma śmierci. Tylko ten się boi śmierci kto nie rozumie czym ta śmierć jest i jest przyzwyczajony do ciała materialnego tak jak wielu z Was. Jezus dał się ukrzyżować bo wiedział, że jego duch żyje wiecznie. Nic w tym nie ma tajemniczego i nie ma się czym fascynować. Każdy może osiągnąć taki poziom ducha jak Jezus. No i widzisz pewnie niektórzy z Was by mnie chcieli ukatrupić za te słowa bo tego nie kapujecie. Dokładnie tak było 2000 lat temu. Wielu wpadło w panikę bo było tak przyzwyczajonych do ówczesnych systemów wierzeń albo do swoich materialnych ciał. Jakbym takie coś głosił 200lat temu to też by mnie zabili. Stał bym się niebezpieczny.

  • to ja mateo said

   Oczywiście problem jest trochę bardziej złożony i można filozofować, a nie chce mi się więc piszę prosto.

   • Pulasky said

    No proszę, mamy między nami kosmicznego jezusa człowieka tak mądrego ,że byłby równy Jezusowi Chrystusowi.I taka istota wyższa, fatyguje się, by nas oświecić i swoim przykładem pociągnąć.?Ach ,jakże czujemy się mali i zgubienia .Mateo ,oświecaj nas ciemnych ,jako sam zostałeś „oświecony”I prowadź nas, prowadź.Tyś nadczłowiekiem ,my proch bezrozumny przy tobie. Dokąd ?? Oto jest pytanie.

  • mgrabas said

   właśnie chodzi o to, że nie teleportował się z ciała, jak sugerujesz, ale ożywił swoje ciało i to zapisano w Biblii

   • O'Goreck said

    Panowie Mateo i Mgrabas.Jezus Chrystus nie zrobił nic własną mocą ,stało sie to Mocą Bożą.Jezus zawsze wskazywał na Ojca,sam się umniejszył, przyjmując ciało z kobiety.

    od mg: 17 Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je znów odzyskać. 18 Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca». (J 10)
    25 Rzekł do nich Jezus: «Powiedziałem wam, a nie wierzycie. Czyny, których dokonuję w imię mojego Ojca, świadczą o Mnie. 26 Ale wy nie wierzycie, bo nie jesteście z moich owiec. 27 Moje owce słuchają mego głosu, a Ja znam je. Idą one za Mną 28 i Ja daję im życie wieczne. Nie zginą one na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. 29 Ojciec mój, który Mi je dał, jest większy od wszystkich. I nikt nie może ich wyrwać z ręki mego Ojca. 30 Ja i Ojciec jedno jesteśmy». (J 10)
    31 I znowu Żydzi porwali kamienie, aby Go ukamienować. 32 Odpowiedział im Jezus: «Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować?» 33 Odpowiedzieli Mu Żydzi: «Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga». 34 Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? 35 Jeżeli [Pismo] nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże – a Pisma nie można odrzucić – 36 to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: „Bluźnisz”, dlatego że powiedziałem: „Jestem Synem Bożym?” 37 Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie! 38 Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu».

   • mgrabas said

    @ O’Goreck, zamiast spekulować czy wygłaszać swoje teorie, proszę zadać sobie ten trud przeczytania całej Biblii, ale nie którejś z tych powycinananych i pozmienianych; starsza Biblia Gdańska najlepiej pomoże poznać prawdę o tym, co faktycznie Jezus powiedział o sobie w tej kwestii http://pol.scripturetext.com/

  • Ala said

   Widze ze siedzisz po uszy w rozwoju duchowym , tak z ciekawości odwiedzasz cud lub przebudzenie , interesujesz się OBBE świadomym śnieniem ? Pytam się ponieważ mię te tematy interesują .Jeśli zajmujesz się ta tematyka to wiesz ze coś co cie drażni jest do oczyszczenie ,przerobienia .Twoje posty wskazują na rozdrażnienie świętami , chyba ze ja się mylę ,źle interpretuje twoje wypowiedzi , dobrze może ci chodzić o otwarcie spojrzenia na inne poglądy ?

   • to ja mateo said

    Irytuje mnie to, że wielu błądzi w ciemnościach.
    Ale nic na to nie poradzę. Każdy jest na takim poziomie duchowym na jakim jest. Niestety to wszystko się wypełni bo ludzkość nie zrzuci z siebie tego jarzma. Zresztą to widać. Religia i wierzenia tak mocno są w głowach, że nie da się tego zapomnieć. Ludzie są za słabi by uwolnić się z kajdan religijnych. To powoduje podziały, a podziały powodują nienawiść i bardzo niskowibracyjną energię. To jest potrzebne unym bo tym się karmią. Albo oni albo ich mocodawcy, którzy nie są z tego świata. Tej planecie może pomóc tylko jedno zaorania tego całego bałaganu i rozpoczęcie wszystkiego od nowa.
    ===============
    od pb: mateo, jak z ciemnosci widzisz tak wiele? pozdrow bractwo iluminackie sfe

   • O'Goreck said

    Mateo ,taż ty przemawiasz z niesłychanych wyżyn „oświeconego”.Jakże mi Cię żal.Rozważ sobie czym różni się pycha od pokory.
    =================
    od pb: ‚oswiecony’ = iluminowany, illuminati?

   • @ To ja mateo – to przedstawiciel kultu new age – kiedyś na tym blogu było tego jeszcze więcej, tylko w tych starych, dobrych czasach administratorzy to dzielnie usuwali 😉 @ To ja mateo – błądzisz i to bardzo, uważasz się za lepszego od typowego polskiego katolika, który chodzi w niedziele do Kościoła i dba o swoją rodzinę. to jest właśnie pycha o której mówi ogórek. uważasz się za oświeconego i sam błądzisz, bo osoba prawdziwie oświecona zdaje sobie sprawę, że zawsze istnieje pewien margines niepewności – błądzę czy nie? ty sobie z tego sprawy nie zdajesz, tylko z automatu uważasz się za kogoś na wyższym poziomie. new age to pułapka naszych czasów, podobnie jak ateizm. te dwie pułapki są stosowane wobec tych, którzy nie są na tyle sprytni, by zauważyć niebezpieczeństwo.

    od mg: proszę o nieprzekręcanie nicków (poprawiłem przekręcenia nicku na jego prawidłowe brzmienie, czyli na: @ To ja mateo)

   • Ala said

    jarek_kefirek -ładnie napisane
    A tak ogólnie
    Zastanawiający jest fakt dlaczego ludzie ludzi kochają krytykować , wyśmiewać wierzenia ideologie innych,czemu każdy nie postara się zrozumieć innego człowieka . Nasze przykazanie i nie tylko nasze bo i inne wiary posiadają podobne , jasno wskazują na kierunek jakim człowiek powinien podążać . Powinien kierować się miłością zrozumieniem , trzeba odpuścić wybaczyć nie nosić drzazgi w sercu . Napadania ,prowokacje wyzwiska czy lekceważenie dla osób praktykujących ,wierzących ,dbających o swój wewnętrzny rozwój są po prostu niedopuszczalne .Myślę ze tyczy to wszystkich wyznań ,wiar przekonań .Niech każdy zacznie od siebie popatrzy jakie drzazgi nosi zanim zacznie krytykować innych.
    Mamy naprawdę dziwne czasy ,możliwe ze ostateczne gdzie człowieczeństwo zastępuje zwierzyniec , pracujmy nad tym by się w tym zwierzyńcu nie znaleźć .miejmy godność ludzka ,jesteśmy ponoć najbardziej inteligentni na planecie jako gatunek wiec korzystajmy z tej inteligencji w godny sposób. Rozwojem duchowym warto się zainteresować , maja tez sporo mądrych rzeczy (nie wiem jak to jest dokładnie w new age)
    ================
    od pb: madre slowa; mnie zastanawia dlaczego te klotnie nt. chrzescijanstwa sa pod artykulami nt. judaizmu i kompleksu jot = odwracanie uwagi?

 10. asterix said

  Sklepom zielarskim grozi likwidacja: MZ zakazuje sprzedaży kolejnych preparatów. Ministerstwo Zdrowia zakazuje sklepom zielarsko-medycznym sprzedaży kolejnych podstawowych produktów leczniczych, a to grozi ich likwidacją – alarmuje Urszula Jarosz z Izby Zielarskiej. Resort zapewnia, że chodzi o bezpieczeństwo pacjentów.

  http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/411132,sklepom_zielarskim_grozi_likwidacja_mz_zakazuje_sprzedazy_kolejnych_preparatow.html

 11. kasia said

  Faszystowska milicja zabiera dziecko matce!!

  • Ala said

   http://www.pomozolkowi.pl/

   To jest link na stronę gdzie można składać podpisy ,w sprawie powrotu dziecka do matki

  • znajomy said

   Musze przyznac ,ze wstrzasajacy jest ten material filmowy z odebrania dziecka matce.Tatus musial miec niezla sile przebicia.Napisalam komentarz w lokalnej gazecie.Mnie w tej sprawie interesuje kim byl biegly i jakie mial kwalifikacje zeby wydac taka kuriozalna opinie(ze z tatusiem bedzie dziecku lepiej) , na podstawie ,ktorej zapadl wyrok.
   W sprawie bliskiej mi osoby przed sadem okregowym, podwazylam opinie bieglego ze wzgledu na brak wystarczajacej wiedzy bieglego.Tak sie glupio dla bieglego zlozylo,ze mialam wyzsze kwalifikacje od niego.Biegly mnie potem przepraszal na korytarzu.

   • sąsiadka said

    A ty jesteś po prostu debilem, bo się wypowiadasz bez znajomości tematu.
    Tzw. debil salonowy ma to do siebie że posiada umiejętność swobodnego wypowiadania się na dowolnie wybrany temat…. 😉

   • mgrabas said

    @ Znajomy, skąd pomysł że z tatusiem NIE jest dziecku lepiej niż z matką???

    coś mi się zdaje, Twój nick nie jest zgodny z Twoją płcią (skoro myślisz jakoby ojcowie mieli być gorszymi rodzicami niż matki) 😉

 12. to ja mateo said

  Problem polega na czymś innym:) Możecie tutaj albo na innych portalach dostawać „prawdę” w małych porcjach i co z nią zrobicie? Ilu z Was z tego skorzysta? Sądzę, że niewielki procent. Wielu przeczyta, pozłości się, ponarzeka i dalej nic nie zrobi tylko będzie kibicować spoza ekranu monitora. Jesteście zbyt leniwi i ociężali i nie ma w Was ducha walki. Macie tylko internet, żeby się wyżalić i pokłócić miedzy sobą. Dostaliście już tyle wiedzy i co dalej. Ilu z Was szuka samemu i analizuje to co jest napisane myślicie, że ktoś Wam podaje prawdę na tacy? Nie sądzę, że ludzie wygrają. Patrząc na ludzi ja tego nie widzę.

 13. ALFA said

  NIE NA TEMAT,ALE DOBRZE WIDZIEĆ
  Zdradzona tajemnica trujących właściwości margaryny
  – Masło jest do jedzenia, a margaryna na sprzedaż.

  To margaryna nie nadaje się do jedzenia?

  – Nie ma w niej nic zdrowego.

  A codziennie w reklamach słyszę, że margaryna jest zdrowa.

  – Mówi się, że margaryna jest źródłem niezbędnych dla organizmu człowieka nienasyconych kwasów tłuszczowych. Owszem, ale nie mówi się, że w procesach technologicznych, jakim jest poddawana, zanim trafi na nasze stoły, te nienasycone kwasy są przekształcane w nasycone. W dodatku powstają sztuczne izomery trans, które są obce dla organizmu człowieka. Nie tylko więc nie ma z nich żadnego pożytku, lecz wręcz przeciwnie – szkodzą.
  Nie ma zalet?

  – Nasze zmysły smaku i zapachu nie wyczuwają procesów starzenia się margaryny i to jest jej największą „zaletą”. W przeciwieństwie do masła, które dość szybko jełczeje, margarynę można znacznie dłużej przechowywać. Swoją popularność margaryna zawdzięcza niesłychanie zyskownej produkcji: tańszej 5-7-krotnie od masła, podczas gdy cena w sklepie jest tylko 2-3 razy niższa. Dla producentów jest to więc niesamowity biznes.
  Czym więc jest margaryna?

  – Margaryna to utwardzony olej roślinny. Podczas uwodornienia lub estryfikacji zamienia się konsystencję oleju z płynnej na stałą. Nienasycone kwasy zawarte w olejach, które teoretycznie mają służyć naszemu zdrowiu, w procesie utwardzania przekształcają się w coś, co nam szkodzi.
  kwasy nienasycone o izomerii trans. W sytuacji kiedy mamy niedobór w organizmie kwasów omega-3, izomery trans wbudowują się w błony naszych komórek. A błona komórkowa jest jak balonik. Żeby ten balonik mógł dobrze pracować, czyli przyjmować do wnętrza potrzebne substancje i wydzielać na zewnątrz zbędne, musi być jakby podziurawiony. Jeżeli w te miejsca wbudowane są kwasy omega-6 i omega-3, komórka może normalnie funkcjonować. Przy ich braku wbudowują się tu izomery trans i usztywniają tę błonę komórkową. Zaczynają się dysfunkcje – najpierw na poziomie komórki, potem tkanki, organu i w końcu w całym organizmie.

  Te procesy są szczegółowo zbadane, głównie przez Skandynawów. Od 30 lat wiadomo, że im większe spożycie margaryn zawierających sztuczne izomery trans, tym większe zagrożenie otyłością, cukrzycą typu 2, miażdżycą, udarami mózgu i nowotworami. Jeszcze dziesięć lat temu naukowcy twierdzili, że izomery trans nie powodują raka, teraz już wiadomo, że jest przeciwnie.
  Co się dzieje, gdy podgrzejemy olej?

  – Obecne w olejach nienasycone kwasy tłuszczowe są bardzo podatne na utlenianie, zwłaszcza w wysokich temperaturach. Powstające wówczas związki są bardzo szkodliwe dla zdrowia. Organizm człowieka potrafi neutralizować ich działanie, ale nie zawsze. Długotrwałe spożywanie utlenionych tłuszczów roślinnych obecnych w żywności tzw. wygodnej…

  …w batonikach?

  – …tak, w słodyczach, wyrobach garmażeryjnych czy odżywkach dla niemowląt grozi nowotworami. Istnieje wyraźna zależność zachorowalności na nowotwory od spożycia olejów roślinnych. Potwierdzona w badaniach epidemiologicznych.

  Nadmiar kwasów omega-6 prowadzi do miażdżycy, zakrzepów, alergii, nowotworów sutka, prostaty, jelita grubego. Jeśli ta proporcja będzie większa niż cztero-, pięciokrotna, a tak jest w większości olejów, to najcenniejsze kwasy omega-3 nie będą przekształcane do biologicznie aktywnych.

  Ponadto powszechne w naszej diecie niedobory magnezu, cynku, witamin, a także przyjmowanie leków na nadciśnienie albo przeciwzakrzepowych jest przyczyną tego, że enzymy odpowiedzialne za przemiany kwasów omega-6 i omega-3 są mało lub wcale nieaktywne.

 14. to ja mateo said

  Muszę Was wszystkich zmartwić ale popierwsze nie należę do żadnego bractwa iluminantów, ani nie mam konszachtów z diabłem ani nie wyznaje czegoś takiego co się nazywa new age. Macie jakiś problem wy wszystko musicie etykietować. Od wielu wielu lat czułem, że z tym światem coś jest nie tak. Być może jestem jak to się nazywa dzieckiem indygo. Mój punkt zakres widzenia jest większy niż większości z Was. Nie mówię tego by się wywyższać. Przecież każdy może dużo osiągnąć i jeszcze więcej. Widocznie tak musiało być, że czuje więcej i widzę więcej. Być może moja świadomość poszła bardziej do przodu. Wiele lat temu porzuciłem kościół katolicki to był bunt potem zacząłem fascynację ciemnością(death, black metal itp). Ale na moje szczęście ktoś nademną cały czas czuwa i czuwał. Byłem też ateistą aż w końcu odnalazłem Boga w sercu i nie uważam się za niewierzącego. Może to Was zdziwi ale do Tego by wierzyć w Boga nie potrzeba kościołów i księży… Bóg jest wszędzie wkoło i w każdej istocie i wszyscy są dziećmi Boga. Nie mogę się absolutnie zgodzić na rozdział człowiek oddzielnie i Bóg oddzielnie. Czy wy się chociaż kiedyś zastanowiliście, że powtarzacie same sprzeczności.
  Jeśli uważacie, że w Was nie ma Boga to kim niby jesteście???
  Zombi bez duszy? Przecież to wszystko tak banalnie proste po co komplikować życie. Przytoczę Wam piękny tekst:
  „Gdy doświadczam kim i czym jestem rzeczywiście, doświadczam jedności. Moje zachowanie oddziałuje na wszystkich. Należymy do siebie, jak oczka jednej sieci, jak fale oceanu. Fala jest morzem.”

  Wsłuchaj się w siebie, a tam znajdziesz Boga i to kim jesteś. To osobista prawda. Prawda Was wyzwoli.

  Kiedy światem zacznie rządzić Miłość, a nie siła wtedy na świecie zapanuje pokój. Ale to tylko zależy od ludzi. Przecież niebo może być tutaj na ziemi nie trzeba go szukać gdzieś tam. Królestwo niebieskie już jest tutaj… Ten będzie miał do niego wstęp kto otworzy swoje serce.

  • abcdef said

   ” Królestwo niebieskie już jest tutaj…”

   Przykro mi Mateo ale Twoja wiedza jest plyciutka jak basenik dla niemowlakow. Zajrzyj do 1 listu Jana rozdzial 5 wers 19 a dowiesz sie, ze „caly swiat lezy w mocy zlego”. To tyle co mi sie nasunelo po przeczytaniu koncowki z ostatniego wpisu, podejrzewam ze wiekszosc Twoich wpisow jest rownie zagubiona.

  • VIVIEN said

   :))))))))))) Mateo ty jestes MIZIA hahahhaa mowcie co chcecie – ale ten sam styl wyrazania mysli … juz nie drukiem … bardziej „inteligentne mysli” … ale bardzo pewne siebie … rzadko kiedy tu wchodze CZYTAM TYLKO TO CO PIOTR B MA DO POWIEDZENIA BO WSZYSTKIE WASZE POSTY/ NIE WSZYSTKIE/ SA NEDZNE I NA NISKIM POZIOMIE …POZA DOBRYMI LINKAMI jakie wczesniej wrzucaliscie …ZALOSNE! ZWALCZACIE SIEBIE NAWZAJEM … i obrazacie NIC DZIWNEGO ZE POLSKA STOI TAK JAK STOI – ZYDZI TO NAROD Z TEGO CO WIDZE ;UCZONY !!! I ZDOLNY ZE ZEPSUCI SA – TO INNA KOLEJ RZECZY – SA WSZYSCY ! PRAWDA JEST ZE SA MADRZY DLA SIEBIE I WIEDZA JAK MANIPULOWAC GLUPKAMI ,,, A teraz mozecie strzepic obie dalej jezyki na mnie lub na siebie …nawzajem…

 15. asterix said

  Ponad sto beczek o pojemności 200 litrów wypełnionych niebezpiecznymi chemikaliami odkryto w miejscowości Choroń w gminie Poraj.

  http://www.sfora.pl/Tosyczna-bomba-na-Slasku-Trucizna-wsiaka-w-ziemie-a18892

 16. polak said

  Jezus mówił o miłości i David Icke mówi o miłości, także Monroe, Moen i inni od OOBE w swoich książkach piszą o miłości. Czystej Bezwarunkowej Miłości. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Pozdrawiam.

 17. to ja mateo said

  Wolę się jednak do Was nie przyłączać bo jeszcze wyląduje w jakimś kościółku klepiąc zdrowaśki:)
  =============
  od pb: albo w cerkiewce „Panie Jezu Chryste Synu Bozy zmiluj sie nade mna grzesznikiem” = czego ci szczerze zycze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s