Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Izraelczycy, Słowianie, Polacy

Posted by grypa666 w dniu 26/02/2010

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††
†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Izraelczycy, Słowianie, Polacy
Piotr Bein 25.2.2010

Artykuł w Przekroju (10.5.2007) nie pisze wprost, że hermetycznie izoluje się wycieczki izraelskiej młodzieży do Polski, bo kontakty mogłyby ją wyleczyć z nienawiści i kłamstw o Polakach, wpajanych przez izraelski system edukacji. Środki bezpieczeństwa wokół tych grup umacniają przeświadczenie małolatów, że odwiedzają wściekle wrogi kraj, w myśl — „Wszędzie będziemy otoczeni przez Polaków. Będziemy nienawidzić ich z powodu udziału w zbrodniach.”

1-szy Marsz Żywych w Jedwabnem 2001 r. http://www.marchoftheliving.org/mol2001/pages/jedwabne1.html

Największy cmentarz żydowski

Izraelski historyk Mosze Zimmerman pisał w Süddeutsche Zeitung (3.4.2007), że izraelska młodzież obwinia Polaków za Holocaust.  Dla nich Polska to „przeklęty“, „nieczysty kraj”, „największy cmentarz żydowski“ na świecie, więc mają „nadmiernie uproszczone nastawienie do „tych“ Polaków i zlewają przeszłość z teraźniejszością“. Artykuł przytacza Zimmermanna („młodzież izraelska widzi w Polakach ludzi drugiej kategorii”) i obwinia traumę małolatów, lecz nie ośmiela się stwierdzić, że młodzież wychowuje się w duchu nienawiści i pogardy dla gojów – podstawy Talmudu, terroru rabinicznego i syjonistycznej polityki opartej na nich, co analizuje Izrael Szahak w książce „Żydowskie dzieje i religia“.

Widziałem w Izraelu grupy młodzieży na wycieczkach pod nadzorem ochrony z bronią maszynową. To niby konieczne bezpieczeństwo rozprzestrzenia się jak nowotwór z Palestyny do miejsc odwiedzanych przez Żydów za granicą. Pozorowany antysemityzm i prawodawstwo przeciw zbrodniom nienawiści przenoszą paranoję na wszystkie żydowskie grupy i obiekty za granicą: synagogi, cmentarze, menory i domy lubawiczerów, które wyrastają na całym świecie jak grzyby po deszczu. Zapoczątkowana izraelskim terrorem przeciw Palestyńczykom, w tym mosadowskimi akcjami „arabskiego terroru“, wymanipulowanymi dla uzasadniania ludobójczych odwetów izraelskich, paranoja bezpieczeństwa służy jako narzędzie terroru poza Izraelem, czego dowodzi artykuł Przekroju.

Marsze Żywych a Judeopolonia
Podobną taktykę mogą zastosować w zakładaniu Judeopolonii. „Nie przyjeżdżamy tu z nienawiści czy zgorzknienia, ale by szukać prawdy, uczyć się, budować mosty, tworzyć lepszy świat” — powiedział Jack Dym  z Kanady, powtarzając słowa rabina Reubena Poupko z Montrealu do 130 uczniów na 1-szym Marszu Żywych do Jedwabnego w 2001 roku: „przyjeżdżamy tu nie po to, by czuć gniew, lecz by poznać prawdę, nauczyć się, poczuć unikalność żydowskiego życia, które tu kiedyś istniało i żeby wzmocnić naszą dumę z żydowskiej tożsamości.”

Młodym Żydom określa się tożsamość kłamstwem o Szoa, a Jedwabne to kropla w oceanie tych kłamstw. O polonofobicznej  indoktrynacji młodzieży żydowskiej na całym świecie świadczą słowa rabina: „Składamy hołd obecnym polskim władzom — Prezydentowi i Premierowi — oraz arcybiskupowi [przez małe ‚a’], którzy uznali prawdę o śmierci [Żydów] i przyznali zbrodnie popełnione przez polskich obywateli. Usunęli stary pomnik, który winił nazistów i zastąpią go nowym z prawidłową informacją historyczną”.

Demonstracja żydowskiego nacjonalizmu na miejscu międzynarodowej martyrologii. http://english.peopledaily.com.cn/200505/07/eng20050507_183869.html

Żeby nie było wątpliwości, sprawozdanie z Marszu do Jedwabnego podsumowało „polską” zbrodnię: „1600 miejscowych Żydów zamorodowali ich polscy sąsiedzi pod nadzorem żołnierzy niemieckich […] Była to 1-sza wizyta w Jedwabnem żydowskiej grupy od czasu, gdy okazało się wszem i wobec, że masakrę wykonali Polacy. Poprzednio winiono nazistów, jak twierdził kamienny pomnik, niedawno usunięty z miejsca masakry.”

Marsze Żywych w Auschwitz-Birkenau odebrały Polakom prawo do chrześcijańskich rytuałów pamięci męczeństwa Narodu, a rząd Izraela organizuje te doroczne manifestacje syjonizmu na terenie podobno suwerennej Polski. Polscy obserwatorzy komentują żydowskie tłumy z ogromnymi flagami Izraela: „następny marsz obcego państwa na ziemi polskiej“, „oznaka zbrojnej agresji przeciw Polsce“, „przyszłe miejsce transferu milionów żydów z Izraela do Polski”. Uzbrojeni ochroniarze izraelscy i agenci Mosadu zapewniają bezpieczeństwo. Obecni są mundurowi Sił Obrony Izraela, IDF. W Marszu  w 2005 r. Ariel Szaron przypomniał młodzieży żydowskiej, szczególnie wojsku IDF, że „mają obowiązek uczyć, przekazywać wspomnienia i historie osobiste, by wyrazić doniosłość istnienia państwa Izrael“. W 2007 r. izraelski mąż stanu Rafi Eitan uaktualnił Marsz w kontekście „wojny z terrorem“. Eitan, który kierował „schwytaniem“ Eichmanna, żydowskiego hitlerowca-syjonisty, powiedział, że nowe siły mogą stworzyć Szoa przez terroryzm i broń masowego rażenia (PAP 18.4.2007). Nie skłamał, a wyglądało, że sugerował „islamofaszystów“ itp. Tymczasem Szoa zgotowali międzynarodowi żydowscy syjoniści. Podkreślam „żydowscy“, bo obecnie większość syjonistów to chrześcijanie-fundamentaliści, w tym niektórzy katolicy w Polsce. Judeocentrycy wyperswadowali im przez fałszujące przypisy w tzw. Biblii Scofielda, obowiązującej wśród amerykańskich ewangelików: nie ma II Przyjścia Chrystusa bez państwa Izrael.

Zamach na Słowian
Wiceprezydent USA, katolik Joseph Biden powiedział w izraelskim programie TV Shalom: „Jestem syjonistą. Nie trzeba być Żydem, żeby być syjonistą.“ Nienawiść jest jego chlebem powszednim. Nauczył się serbofobii od neo-ustaszowskiego księdza franciszkańskiego. Podczas debaty w 1999 r. nt. natowskich bombardowań Jugosławii powiedział: „wszystkich Serbów trzeba umieścić w obozach koncentracyjnych hitlerowskiego stylu“, a w programie CNN pt. Larry King Live – „Serbowie to analfabetyczni degeneraci, mordercy niemowląt, oprawcy i gwałciciele“. Zacięta syjonistka senator Hillary Clinton, obecnie sekretarz stanu USA, podpuściła męża, prezydenta Clintona, do autoryzacji nalotów na Jugosławię. Przeciw Polakom podważała prawomocne wyroki sądów USA, które odmówiły Żydom amerykańskim roszczeń do nieruchomości w Polsce.

Rozbiór Jugosławii przez kompleks jot był ostrzeżeniem dla Słowian i chrześcijan. Nawet dla katolickich Chorwatów, którzy znaleźli się po stronie kompleksu jot, bo tak pasowało jot. Następnym razem mogą być ofiarą, zgodnie z rotszyldowskim planem konfliktów gojów-chrześcijan z gojami-muzułmanami. Czy nie daje Chorwatom do myślenia, że musieli się wynieść z Bośni jak Serbowie, bo kompleks jot faworyzuje islamistów w tym regionie? Chorwaci byli użytecznymi idiotami przeciw wojowniczym, świetnie wyszkolonym Serbom, na których kompleks jot napuścił najgorsze co mógł wykrzesać: swe mendia globalne, NATO, sorosowskie „organizacje pozarządowe”, sankcje ONZ, islamizm domorosły i z importu (Al CIAida), chorwackich neo-ustaszy, zachodnich neo-faszystowskich najemników nienawidzących Serbów „komunistów i prawosławnych” (więc „ruskich”), albańskich ekstremistów, skorumpowaną część Watykanu…

13.4.2009 r. po raz 1-szy od 10 lat Kazimierz Świtoń i Stowarzyszenie Pamięci Polaków Zamordowanych przez Niemców w KL Auschwitz im. św. Maksymiliana Marii - Kolbego złożyli wieniec pod Krzyżem Papieskim upamiętniającym zamordowanych polskich uczonych na Żwirowisku oraz setki tys. pomordowanych Polaków w Auschwitz. Miejsce ciągle dzieli mur od terenu Muzeum.

Kompleks jot wykrzesa też najgorsze przeciw Polakom, używając wszystkich naszych wrogów — od niemieckich rewanżystów, restytucjonistów i mniejszościowców, po ukraińskich siepniętych neobanderowców. Jest tylko sprawą czasu, zanim kompleks jot poważnie uderzy w esencję biologiczną Polaków: rozrodczość, zdrowie, przeżywalność… jak uderzyli w bolszewizmie, hitleryzmie i komunizmie. „Terapia wstrząsowa” odnotowała się w ZUS-ie tragicznymi statystykami śmiertelności i zachorowalności. Saksy po raz kolejny w naszej historii odsączyły najlepszych na zawsze.

Doniosłość edukacji
Dzięki działaniom edukacyjnym garstki Polaków idących za ostrzeżeniem od Jane Burgermeister, ustrzegliśmy się zamachu poprzez „pandemię“ H1N1 — twór z chorych mózgów następców IG Farben i sług Rotszyldów – Rockefellerów. Działania nasze ośmieliły uczciwych w rządzie (minister Kopacz…), rozwścieczyły sługi wrogów Polaków i ludzkości (prof. Brydak, niektórzy redaktorzy polskojęzycznej TVN, niedorzecznik praw obywatela Kochański…). Edukacja jest potężnym narzędziem. Tak potężnym, że kompleks jot planuje „reformę” internetu, a Obama odgraża sie Ruchowi Prawdy 11.IX. Edukacja to narzędzie zaraz po uzbrojeniu obywatelskim, którego nie mamy, a jest skuteczne jak widać w USA — dzięki Boże dotąd bez sprowokowanego użycia.

Edukacja działa w obie strony. Zakłamana, jak w przypadku młodzieży izraelskiej uczonej polonofobii, jest ostrzeżeniem o przygotowywanym ataku na Polaków. Zakłamana jest także rusofobia, nieodłączna syjonistom USA, tak żydowskim jak i chrześcijańskim, co świadczy o zagrożeniu dla Rosji, np. w nuklearnej wojnie US-Izraela z Iranem. Serbofobia już zaowocowała: milion Serbów wyparto z odwiecznych ziem i zabrano im kolebkę narodowo-religijną Kosowo. Jakby postępując za holodomornym szablonem stalinowskiego Kaganowicza, kompleks „farmaceutyczny” ludobójczo uderzył „pandemią H1N1” najpoważniej w Ukrainę. Europę Wsch. i Słowian nachodzą te „przywileje” chyba z wdzięczności za stworzenie najlepszych na świecie warunków do rozwoju żydostwa. Nie darmo Żydzi nazywają Polskę „Polin” — bezpieczna przystań. Popatrz choćby na nazwę potężnej sekty „lubawiczerowie” od słowiańskiej nazwy miejscowości, gdzie mieli początki na Kresach.

Terror i Prawa Noego
Terroryzm na Ziemi Świętej i w niedawnych konfliktach bałkańskich, ataki 11 IX, wojny w Afganistanie, Iraku i Pakistanie, masakry bombowe w Kuta Beach, Madrycie, Londynie i Mumbaju… Państwowy terroryzm i stosowanie broni masowego rażenia, wg recept kompleksu jot z tradycji talmudycznego terroru rabinów. Jak dawniej, faryzejscy fanatyczni rabini dają ideologiczne przywództwo. Grając na instynkcie strachu i lęku o bezpieczeństwo osobiste, utrzymują oni w ryzach masy żydowskie i gojowskie. Dążą do apokaliptycznego „przyjścia“ Mosziacha (fałszywego mesjasza, antychrysta), przed czym zginą goje, a także miliony Żydów. Magazyn Beis Moshiach lubawiczerów cytuje ich rabina Naftali Estulina: „Świat czeka na spełnienie naszej roli przygotowania świata do powitania Mosziacha“.

Lubawiczerowie chcą przedtem narzucić gojom Siedem Praw Noego – judaistyczne oszustwo, że jako dane przez Boga definiują one moralność ludzkości. Jedno z przykazań skazuje za bałwochwalstwo na karę śmierci przez ścięcie. Wg judaizmu, chrześcijanie są bałwochwalcami, bo uwielbiają Jezusa i Św. Trójcę.

Mimo to Kongres USA uchwalił prawo publiczne nr 102-14  z 20.3.1991, uznające talmudyczne Prawa Noego za podstawę moralną ludzkości. Rabin Estulin powiedział: „Zbadawszy łańcuch przerażających wydarzeń [od 11 IX] okiem chasydzkim, widzimy, że USA jest pchane ku wypełnieniu swej historycznej roli uczenia świata [Praw Noego]“. Zmarły guru lubawiczerów, rabin M.M. Schneerson (uważany za nieśmiertelnego Mosziacha) nauczał: „Wszysycy Żydzi są dobrzy z natury […] Żydzi są dumą stworzenia, a goje szumowinami“, lecz mają do spełnienia rolę w służbie Wybrańcom Boga; Żydzi to kapłani, a Prawa Noego są „religią dla podwładnych“. Masoni nazywają się Noahidami, włączyli Prawa Noego do swej konstytucji z 1723 r.

Komisja watykańsko-rabiniczna 11-13.3.2007: "Tradycja żydowska podkreśla Przymierze Noahidowe (patrz Księga Rodzaju 9:9-12) jako zawierające powszechny kod moralny obowiązujący całą ludzkość. Ideę tą odzwierciedla Biblia Chrześcijańska w Dziejach Apostolskich 15:28-29." Cały dokument: http://www.vatican.va/roman_curia/pontifical_councils/chrstuni/relations-jews-docs/rc_pc_chrstuni_doc_20070313_commissione-bilaterale_en.html

Mówisz, że Polska nie jest aż tak zjudaizowana jak Ameryka? W dokumencie z 11-13.3.2007 r. wspólny komitet Watykanu i Naczelnego Rabinatu Izraela apeluje do katolików, by przyjęli  sfabrykowane przez neo-faryzeuszy Prawa Noego, bezpodstawnie i heretycko sugerując, że mają one podstawę biblijną.

Żydowskie dusze
XVIII-wieczny protoplasta chasydzkich chabadów, z których wywodzą się lubawiczerowie, rabin Zalman z Liady napisał w czczonej książce „Tanja“, że żydowskie dusze są „boskie“, a gojowskie „zwierzęce“ (Forward 19.12.2003; Frankfurter Allgemeine Zeitung 11.3.1994). Raphael Mahler pisze w książce „Hasidism and the Jewish Enlightenmen “ (Chasydyzm a Żydowskie Oświecienie; Jewish Publication Society of America, Philadelphia 1985), że w XIX-wiecznej Polsce oświeceni Żydzi (Maskilim) uważali małomiasteczowych i wiejskich chasydów za wyzyskiwaczy chłopstwa.

Antysyjonistka w USA, Żydówka Karin Friedemann uważa za syjonistę tego, kto „wierzy w prawo Żydów do kradzieży na nie-Żydach i że Żydzi mają większe prawa niż inni“. Pisze ona: „Organizacje żydowskie i synagogi uczą taktyki szermierki słownej (jak zmylić oponenta itp.), celem odparcia winy Żydów i Izraela“. Żydowscy lobbyści e-wysyłają Żydom w USA „ostrzeżenia“, piorąc mózi „faryzeuszowskim wymysłem, że Hamas jest organizacją terroru, dlatego Izrael ma jakieś prawo zabijania i rabowania nie-Żydów“.

U Żydów w USA mamy „niebezpieczne reakcje oparte na traumie historycznej (właściwie wyuczonej, opartej na gloryfikowanej i zbeletryzowanej przeszłości)“
oraz
„skoordynowane między Żydami wyćwiczenie od dziecka w fałszywych i aroganckich stosunkach z nie-Żydami, żeby emocjonalnie zrujnować nie-Żydów i krytyków Izraela oraz zniszczyć ich kariery i przeszkodzić im w stosunkach towarzyskich. Naprawdę jest to zamierzone, nikczemne, zaplanowane zachowanie, umotywowane narcystyczną faryzejską furią“.

Odwieczny terror rabiniczny ma się więc dobrze, tak przeciw Żydom jak i gojom, przeciw Słowianom i Polakom. Jeśli zobaczysz chasydów w Krakowie, zapytaj, jak to jest z tymi duszami. Wycieczki z Izraela pytaj, czy znają prace rabinów Weissmandla i Shonfelda o Szoa, a od lubawiczerów trzymaj się z daleka. W Mumbaju użyczyli swą siedzibę na terror made in CIA-MI6-Mosad.

Prawa autorskie Piotr Bein

Komentarzy 235 do “Izraelczycy, Słowianie, Polacy”

 1. annah said

  Myśle, ze mozna w tym miejscu powtorzyc apel Alfy do swiadkow wojny, bylych wiezniow.
  Nie mozemy isc sladem ludzi chorych z nienawisci, Jezus jest Prawda i Miloscia, tym zdobywal swiat, nie chce dokladac swych zlych emocji na szale nienawisci, chce aby Milosc wziela gore by na swiecie zapanowal Pokoj. W Izraelu rosnie pokolenie karmione nienawiscia i klamstwem, to sa biedne dzieci, ktore nie znaja Bozej Milosci. My swoja modliwa i wyrzeczeniami mamy im pomoc otworzyc sie na Boga, od lat prosi nas o to Maryja w Medjugorie, idzmy ta droga.

  ALFA powiedział/a
  25 Luty 2010 @ 10:01 am

  DO WSZYSTKICH BYLYCH WIEZNIOW HITLEROWSKICH OBOZOW KONCENTRACYJNYCH.

  Szanowni Panstwo

  Zwracam sie do Was ,zyjacych jeszcze swiadkow tamtych wydarzen z apelem i prosba.
  Przez dzisieciolecia powojenna wspolczesna historia byla zaklaman i manipulowana przez kolejne grupy rzadzace naszym krajem.
  Rzadzace w imie cudzych,obcych nam ,interesow.

  Nadszedl czas aby w imie naszych interesow prawda zostala raz na zawsze ustalona.
  Urodzilem sie w 1954 roku,9 lat po zakonczeniu wojny.Od dziecka w kazdy mozliwy sposob,czy to porzez filmy,ksiazki,sztuki teatralne czy inne formy przekazu wbijano mi do glowy opowiesci o wojnie.

  Przez wiele lat nie mialem zadnych powodow aby nie wierzyc ludziom ,ktorzy stali za tymi dzialaniami.Nie przeszlo mi przez mysl ,ze ktos moze mna wiadomie manipulowac w imie swoich wlasnych celow.Celow ,dla ktorych nie liczy sie prawda a jedynie dalekosiezny cel jaki chce osiagnac autor przekazu.

  Najlepszym przykladem z tego okresu jest zbrodnia katynska.
  Moje pokolenie pamieta doskonale jakie kary spotykaly tych ,ktorzy mieli odwage wytykac niescislosci w wersji oficjalnej lub wrecz jej zaprzeczac w oparciu o wlasne,rodzinne czesto dowody.

  Dzieki zmianom na swiecie jakie zaszly pod koniec ubieglego wieku dowiedzielismy sie z oficjalnych wreszcie zrodel jak wygladala prawda.

  Dzisiaj zaden szanujacy sie historyk nie bedzie twierdzil ,ze zbrodnia katynska byla dzielem hitlerowcow.

  Czas aby w podobny sposob potraktowac inna tajemnice ,ktora do tej pory otaczana jest murem milczenia a czesto wieziennymi kratami dla tych ,ktorzy z wersja oficjalna zgodzic sie nie moga i nie potrafia.

  Mowie tutaj o tak zwanym “holokauscie”.
  Chce -zeby nie bylo niejasnosci-zaznaczyc od razu co rozumie przez “holokaust”.
  Zgodnie z zydowskimi zrodlami “holokaustem” bylo celowe,swiadome ,zaplanowane mordowanie Zydow przy pomocy wszelkich mozliwych sposobow ,w ktorych role wiodaca wiodly tak zwane ‘komory gazowe”.

  W miare uplywu czasu i nowych ujawnianych dokumantow zmniejszala sie zarowno liczba tychze komor gazowych jak i liczba ofiar.

  Nawet holo-poprawne zrodla nie byly w stanie potrzymac w sposob wiarygodny 6 ciu milionow ofiar “komor gazowych”.

  Widac to doskonale na tablicach oswiecimskich gdzie liczba ofiar zmalala o DWA I POL MILIONA.!!!

  Pomimo tego,pod nawalem holo-poprawnej propagandy i walki “z antysemityzmem” sprawa wyjasnienia tej historycznej zagadki jest daleka od rozwiazania.

  Dlatego zwracam sie do Was,byli wiezniowie Oswiecimia abyscie pomogli nam ustalic cala prawde.

  Wybaczcie mi prosze ,ze nawoluje Was do wracania myslami do czasu okrutnego,czasu , o ktorym kazdy chcialby zapomniec.
  Ale nie robie tego dla zaspokojenia ciekawosci.

  Robie to po to aby mlode pokolenia Polakow urodzone dziesiatki lat po wojnie mogly zyc bez poczucia winy ,ktore zdolano wyrobic w pokoleniu moich rowiesnikow.

  Proszac abyscie wrocili myslami do tamtych lat chce odwolac sie do Waszej zwyklej ludzkiej uczciwosci.
  Nie stawiam sobie zadnego innego celu ponad odkryciem i ujawnieniem tego co naprawde mialo miesce.
  Nie jest moim celem wybielanie lub usprawiedliwianie hitlerowskich okupantow .

  Zanim Was nie zabraknie pozwolcie ludziom urodzonym po wojnie poznac o tej wojnie prawde.

  Napiszcie do nas.Napiszcie co widzieliscie na wlasne oczy.
  Napiszcie,czy w czasie Waszego uwiezienia widzieliscie “gazowanie’ Zydow?Czy widzieliscie ofiary “komor gazowych”?

  Do tej pory na polskim rynku ukazywaly sie jedynie starannie wybrane i przygotowane wspomnienia bylych wiezniow.
  Zwracam sie z apelem do tych,ktorzy do tej pory musieli lub chcieli – milczec.

  Jesli obawiacie sie zemsty wladz-piszcie pod pseudonimem.Jesli zdecydujecie sie podpisac pod tym co napiszecie i poprosicie o zachowanie dyskrecji-daje slowo honoru,ze Wasza prosba bedzie spelniona.
  Prawda musi byc ujawniona.Dobra czy zla.
  Klamstwo zniewalalo nas i sluzy do zniewalania kolejnych pokolen.
  Z puktu widzenia kazdego prawa:Boskiego i ludzkiego jest naszym obowiazkiem ujawnic prawde.
  Czy jestescie w stanie pomoc mi w tym zboznym dziele?

  Prosze wszystkich,ktorzy przeczytaja ten apel o przekaznie go znajomym i krewnym.Niech to wolanie o odklamanie historii rozlegnie sie jak najglosniej .W kraju i poza jego granicami.
  Moj e-mail adres : JEST
  TELEFON…………..JEST
  Jak powiedzial wspanialy pisarz Jozef Mackiewicz: “Tylko prawda jest ciekawa”
  =========================
  od pb: apel nieco spozniony, b. wiezniow i swiadkow coraz mniej; w jez. polskim istnieje chyba najbogatsza literatura holokaustu, nieznana obcojezycznym badaczom ludobojstwa; moze nalezaloby zaczac poszukiwania od tej lektury?
  “poczucia winy ,ktore zdolano wyrobic w pokoleniu moich rowiesnikow” = teraz widze skad ten apel = dobrze pokielbasili w glowach mlodego pokolenia polakow

  • annah said

   Jeszcze nie jest za pozno, mlodziez powinna spotkac sie w szkolach ze swiadkami wojny, kombtantami. Sa luzie ktorzy maja pamiec tamtych dni i potrafia ciekawie opowiadac, to lepiej zapadnie w pamiec niz lekcja historii z podrecznika. Takie spotkania winny byc wpisane w program, inicjowane przez swiadomych prawdziwej historii nauczycieli. W moim liceum porecznik historii najnowszej nie mogł pojawic sie na lawce, grozila za to pała albo obnizenie zachowania. Ta zdecydowana postawa nauczycielki procentuje obecnie ostroznoscia w korzystaniu ze ‚zrodel historycznych’ i daje mi dzis krytycyzm w odbiorze wszelkich mediow.

   • annah said

    Słowo na dziś

    26 lutego 2010, Dzień powszedni – I TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

    Mt 5,20-26

    Bo powiadam wam: Jeśli wasza sprawiedliwość nie będzie większa niż uczonych w Piśmie i faryzeuszów, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. Słyszeliście, że powiedziano przodkom: Nie zabijaj! ; a kto by się dopuścił zabójstwa, podlega sądowi. A Ja wam powiadam: Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: „Bezbożniku”, podlega karze piekła ognistego. Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam wspomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przez ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim! Potem przyjdź i dar swój ofiaruj! Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz.

   • asm said

    zgadza sie, trzeba zyc w zgodzie…
    Ale trezba pamietac o zlym, aby nie dopuscic do ponownego zla…
    Widzisz, czasem trzeba sie uczyc, uczy tego co zlo robi, aby pozniej z podniesionym czolem stanac i powiedzec NIE, DOSC, NIE POZWOLE WAM WEJSC NA MA ZIEMIE BO WIEM CZYM TO GROZI, wtedy nastapi czas wielkiego serca, bo ODDAC ZYCIE ZA SWYCH BRACI W ICH OBRONIE – NIE MA WIEKSZEJ MILOSCI.

    Taka wlasnie jest POLSKA, prawdziwa, ta z poczatku chrztu Polskiego! Takim byc trzeba, ks.Popieuszko podal przyklad!!!

    ASM

   • ALFA said

    Za negowanie Holocaustu teraz karę więzienia
    ARTYKUŁ „ORGINAŁ”
    http://www.adelaideinstitute.org/

   • hjk said

    „Pogódź się ze swoim przeciwnikiem szybko, dopóki jesteś z nim w drodze, by cię przeciwnik nie podał sędziemu, a sędzia dozorcy, i aby nie wtrącono cię do więzienia. Zaprawdę, powiadam ci: nie wyjdziesz stamtąd, aż zwrócisz ostatni grosz.”

    Jak widać sposoby funkcjonowania tzw.”wymiaru sprawiedliwości” nie za wiele sie zmieniły od tamtych czasow…

   • hjk said

    The Secret Rabbinical Teachings Concerning Christians
    by Rev I B Pranaitis
    Ksiądz był chyba Polakiem, w każdym razie książka wyszła po polsku jeszcze przed wojną…
    a teraz jest nawet do kupienia
    http://atylla.pl/item.php?id=123899

  • ALFA said

   Znalazłem teks związany z tematem.
   http://www.aferyprawa.com/krzyz_narodu_plolskiego.htm
   Cytat:
   “Holokaust” (zagłada) – czyli umowa z diabłem
   Wszyscy Polacy muszą koniecznie poznać tę prawdę, że dla swych dalekosiężnych celów, bogate amerykańskie żydostwo postanowiło poświęcić ubogie masy żydostwa i zawarło pakt z Hitlerem. Edwin Black w swojej książce: “The Transfer Agrement”, New York, Colie MaCmillan Publisher – (Umowa z przesiedleniu, Nie ogłoszona historia Tajnej Umowy między Trzecią Rzeszą a żydowską Palestyną) pisze:

   1. Sami arcybogaci żydzi z Niemiec i Ameryki zasilili w roku 1933, hitlerowski rasizm, doprowadzili go swoimi finansami do potęgi bestializmu, by m.in., zgładzić biedne masy żydowskie, co po zakończonej II wojnie światowej było podstawą utworzenia państwa Izrael i dało asumpt do ujarzmienia narodów Europy Środkowej i Wschodniej. Słowo HOLOCAUST załatwiało i jeszcze dzisiaj dla żydostwa załatwia wszystko.

   • ALFA said

    Za negowanie Holocaustu teraz karę więzienia
    za mówienie prawdy grozi więzienie,tak też trzeba wsadzać do więzienia za obelgi POLAKÓW

    http://translate.google.pl/translate?js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=1&eotf=0&u=http%3A%2F%2Fwww.adelaideinstitute.org%2F&sl=de&tl=pl

   • Taka Tam (Alicja)... said

    no dokladnie, i dlatego nie mozna zadawac pytan na ten temat bo jeszcze cala idea im upadnie i sie skonczy. nawet wikipedia tlumaczy niezle co slowo holocaust znaczy w pierwotnym swoim znaczeniu (no jakos musialo to byc uzasadnione uzycie akurat tego slowa)… nikt nie ma odwagi zadac pytania dlaczego na przyklad nie nazwano tego zwyczajnie ludobojstwem… a ofiara… ofiara dla kogo zlozana?, po co?, komu i w jakim celu… i jak kto madry to sam sobie skleci odpowiednie wnioski… mnie jeszcze jedno nurtuje… jak jakis smieszny gostek (AH) o czarnych czy tam bardzo ciemnych wlosach i oczach mogl przekonac kogokolwiek o aryjskiej rasie blondynkow z niebieskimi oczami. no niewiarygodne po prostu… te historie sa obraza dla inteligencji czlowieka myslacego.

  • Julka said

   Możecie apelować sobie do woli. Świadczy to o nie dość uważnym przeczytaniu wpisu głównego, braku rozgarnięcia i nieznajomości tematu.

  • joanna said

   Nie rozumiem, sadzisz że nie jest prawdą, że ci ludzie znikneli z naszej ziemi? Ze ich nigdy nie było?
   Też urodziłam sie po wojnie ale historie Żydów znam z opowiadań moich najbliższych. Mój Ojciec pochodził z okolic Kałuszyna na Mazowszu. To była taka zydowska mieścina. 12 tys ludzi, w tym chyba 8 tys Żydów. Nikt ich nie lubił. Niech tylko jakiś Polak otworzył w Kałuszynie sklep, a cała ulica (oczywiscie Żydzi) obniżała ceny. Nikt nie mógł obok nich sie utrzymać. Byli jak te pijawki. Oni zniknęli. Wszyscy tam to wiedzą. Zostało tylko puste pole po ich cmentarzu i tablica pamiatkowa przy wejściu do kościoła. Pojedź tam. Zobaczysz. W kierunku Milewa, koło cmentarza żydowskiego prowadzi ulica Martyrologii.
   Moja Mama ,z kolei, pochodzi ze wsi w okolicach okolic Łukowa na lubelszczyźnie. Jeszcze w 1941r mieszkał u nich Żyd, krawiec. Za utrzymanie szył ubrania dla całej rodziny. Zniknął. Zniknęła Żydówka która handlowała śledziami, zniknęła znajoma handlarka z targu w Łukowie. Prosiłą moją Babcie zeby wzięłą, choćby za darmo nawet wszystkie materiały ze straganu, bo jej już nie będa potrzebne, wiedziała, ze ich wywożą. Moja Babcia nie umiała jednak nic wziać bez płacenia. Wszyscy zniknęli. Przecież to nie było „wniebowziecie”.

   • monitorpolski said

    To jest prawda, polskich Żydów wymordowano w ponad 80%. Jako naród mieli i mają prawo do własnego państwa. Ale nie kosztem odwiecznych mieszkańców, jak to jest w b. Palestynie. Tam była inwazja obcych – pochodzących z terenów azjatyckich (królestwo Chazarii). Oferowano im Madagaskar, uparli się na na Palestynę. I stąd te problemy. Ortodoksyjni Żydzi, którzy swą wiarę opierają na Torze ostrzegają: nie będzie Izraela przed przyjściem (ich) Mesjasza!
    Ostrzegają też, że dojdzie do prawdziwej masakry.

 2. Obsertwator said

  Cześć.

  Zwracam się z apelem do osób znających zagadnienia informatyczne ochrony sieci i stron www – w kwestii praktycznej.
  Myślę że powinniśmy mieć grupę kilku osobową która byłaby w stanie „śledzić” i ” wyszukiwać” inforamcje z różnych żródeł.

  Mogę wspomóc swoją osobą. Admini co wy na to?:)
  Czekam na odzew.

  od mg: wszyscy uczestnicy blogu to właśnie robią 🙂

  • monitorpolski said

   No właśnie – to tak właśnie działa – jako świetna sieć informacyjna. Można to jedynie usystematyzować – artykuły, których linki znaleźliście powinny być skategoryzowane i umieszczone na jednej stronie z backupem serwera, z możliwością łatwego wyszukiwania. To nie jest trudne, ale trzeba chęci. Ja montuję filmy więc się nie podejmuję.
   Jako przykład polecam stronę http://www.whatreallyhappened.com – zobaczcie na kategorie.

 3. dx said

  http://portalwiedzy.onet.pl/4869,68489,1599933,1,czasopisma.html – co za stek kłamstw…

 4. MIZIA said

  DO PAMIETAJACYCH MOJE OSTRZEGAWCZE WPISY NA TEMAT ‚ROZBŁYSKU CARRINGTONA”

  OTÓZ STAŁO SIE – WCZORAJ – W STRONE ZIEMI MKNIE GIGANTYCZNY OBŁOK

  Burza magnetyczna rozpętała się nad Ziemią
  WYPATRUJCIE NA NIEBIE ZORZY!

  Zorza polarna – niezwykły obraz malowany Słońcem
  NASA
  Ogłoszono kosmiczny alarm – na Ziemię docierają potężne porcje energii, spowodowane przez słoneczne rozbłyski. Zjawisko to zwane burzą słoneczną zdarza się często, jednak – gdy jest szczególnie silne – może spowodować zakłócenia urządzeń elektronicznych na naszej planecie i zjawisko zorzy polarnej daleko pod kołem podbiegunowym. Także w Polsce.

  JUTRO MOZE NASTAPIĆ RESET CYWILIZACJI TECHNICZNEJ – ŚLEDŻCIE NIUSY CHOĆ ZACZYNAJA ZNIKAC I JEST ICH MAŁO
  CO MOZE SIE STAC – OTO OFICIALNY SCENARIUSZ

  Druga przyczyna jest o wiele gorsza, bowiem jest ona nagła i nieprzewidywalna. Chodzi tu o burze słoneczne. Są to potężne eksplozje w atmosferze Słońca o energii rzędu 10(32) ergów, obserwowane z Ziemi jako wyrzuty materii z powierzchni Słońca czyli koronalne wyrzuty masy – CME. Burze takie rozpoczynają się przeważnie od rozbłysku słonecznego, ale CME mogą powstawać również w protuberancjach. Burze słoneczne są zjawiskiem normalnym obserwowanym od wielu stuleci. Rozbłysk słoneczny zaobserwował w roku 1859 amerykański amator Richard Carrington oraz Richard Hodgson, a przed nimi Stephen Gray w 1705 roku.

  Same burze słoneczne nie stanowią problemu, problem tkwi w ich skutkach. W ostatnich dziesięcioleciach cywilizacja ludzka dokonała olbrzymiego postępu technicznego, przy okazji uzależniając się od technologii. Kiedyś rozbłyski słoneczne nie stanowiły zagrożenia bowiem ludzkość nie dysponowała tak rozbudowana siecią energetyczną. Zniszczeniu więc ulec mogły tylko niewielkie lokalne sieci, których naprawa nie trwała długo. Rozbłysk Carringtona w 1859 roku spowodował zakłócenia sieci telegraficznej. A co by było gdyby nastąpił dzisiaj? Prawdopodobnie wywołałby przeciążenie światowej sieci energetycznej. Zniszczeniu uległyby elementy najbardziej wrażliwe na przeciążenie, czyli transformatory. Ostatecznie oznaczałoby to odcięcie milionów ludzi od elektryczności. I to nie byłaby awaria trwająca parę dni, ale w najlepszym przypadku parę lat. Bowiem wymiana uszkodzonych urządzeń w tym właśnie transformatorów praktycznie na całym świecie nie będzie łatwa, nikt nie dysponuje przecież tak ogromnym zapasem.

  • annah said

   Czy wylaczenie korkow zabezpieczy urzadzenia, moze wystarcza zwykle srodki ostroznosci jak w czasie burzy?
   Na ile zrodla tych info sa sprawdzone?

   • KrisT said

    teoretycznie trzeba miec wszystko dobrze ekranowane i uziemione. Tzw klatka Faradaja znakomicie zabezpiecza przez polem elektromagnetycznym a nawet wyładowaniami elektrycznymi (piorunami).Armia usa ma kompy specjalnie ekranowane aby były odporne na broń EMG,lub sam impuls powstały np w wybuchy bombki atomowej. wiadomo tylko kluczowe elementy systemu sa tak chronione, ale jeśli cos jest w metalowej obudowie i uziemione nie powinno sie nic stac.

  • Richard said

   http://sohowww.nascom.nasa.gov/home.html
   … bo tu nic nie piszą .
   Czy to tajna informacja

   • MIZIA said

    ŻEBYŚ WIEDZIAŁ ZE TAJNE – TU MASZ 5% PRAWDY SZYBKO CZYTAJCIE
    W TEJ SPRAWIE SA JUZ PODJĘTE DECYZJE WŁACZNIE Z WPROWADZANIEM STANÓW WOJENNYCH W POSZCZEGÓLNYCH KRAJACH

    http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100226/KRAJSWIAT/946576898

    od mg: powtórzone wpisy @ MIZI, zawierające jeden i ten sam link wylądowały w spamie

   • antyMizia said

    No to teraz Mizia popłynąłeś chłopie! 🙂 Ale będę miał (znowu) z ciebie ubaw w poniedziałek, że ech! 😀

   • Man said

    @AntyMizia

    Jak sie obudzisz w poniedzialek „bez internetu” to bedzie mial ubaw ale Mizia z Ciebie. Fakt jest taki, ze cos leci, ale mi sie wydaje, ze to dopiero poczatek..

   • hjk said

    http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100226/KRAJSWIAT/946576898
    Wybuch na słońcu wyłączy nam komórki?

   • Taka Tam (Alicja)... said

    cos moze leci moze nie, cokolwiek to jest moze byc to powodem do zamkniecia internetu na jakis czas albo na zawsze, wojenka sie szykuje itd po co bysmy mieli za duzo czytac i wiedziec, zwali sie wine na sloneczko i tyle 😛 nie na darmo puscili takie info, szykuja publike na cos… 😉

   • navajo88 said

    Mizia czy nie wydaje ci się że wybuchy na słońcu nają coś wspulnego z trzęsieniami ziemi ??? dzisiaj zatrzęsła się ziemia w chile 8.8 w skali richtera hahaha

  • Man said

   Pytanie czy to „ten” oblok. Bo moze to byc dopiero przedsmak tego co moze dopiero nadchodzic.. Co z Iranem? Jakby byl atak w niedziele to bedziemy miec podwojne kuku 😐

  • monitorpolski said

   http://goldring.wetpaint.com/page/SUN+ACTIVITY+Sunspots,+Coronal+Holes,+CME%27s,+Aurora%27s,+Filaments

   Oczekiwane nadejście 28 lutego

   • ALFA said

    Może przez te wybuchy na słońcu w pierwszej kolejności padną serwery,które znalazły się na liście zagrażających i niewygodnych dla demokracji”.
    A jeszcze lepiej,gdyby padła sieć satelitarna, to amerykańce nie będą nas śledzić. Może ludzie zamiast gapić się w telewizor, albo wysyłać do siebie sms-y, zaczną na powrót ze sobą rozmawiać i spotykać się jak za dawnych czasów.Nastąpiłoby wyzwolenie nas ,powróciło by normalne życie.

 5. MagdaS said

  PL(TODAY) 🙂

  in NWO :
  http://www.sfora.pl/Stworzyli-tajna-baze-DNA-noworodkow-a17506

  in end of poland :
  http://www.sfora.biz/LOT-sprzedamy-Turcji-a17521

  pozdrawiam grypowiczów 🙂 piękna dzisiaj pogoda 😀

  • krzysiek said

   pogoda to była piękna wczoraj (wrocław), dopiero o 23:30 jakaś jedna podejrzana smuga samolotowa; dziś full zachmurzenie

   • mgrabas said

    dziś w Przemyślu jeszcze do godz. 15 niebo było w miarę czyste, nie licząc naturalnych chmur, a po 16-tej zaczęło się latanie odrzutowców nad miastem…
    zrobiłem kilka fotek, niestety marnej jakości, bo komórką


    obserwowałem ludzi i stwierdziłem, że nikt z licznych mieszkańców miasta, spacerujących w to ciepłe popołudnie po przemyskiej starówce, niczego nie zauważył! tylko niektórzy dziwnie patrzyli na mnie robiącego fotki niebu, na którym oni niczego dziwnego nie dostrzegli

   • Wojtekk said

    No przygotowania pełną parą, czyżby właśnie na zapowiadanie uderzenia fal. Przekonamy się niebawem.
    A co do ludzi, zauważam podobnie 95% społeczeństwa niestety nie widzi, albo nie chce widzieć czegoś co nie jest naturalne. Ich wyrocznią są mendia.
    Oby nie było za późno jak się obudzą.

   • czosnek said

    Fal elektromagnetycznych, tak? A ja sądzę, że może to być morowe powietrze. Przecież te cząsteczki kryształków (jony czy jak to tam się nazywa) mogą przenosić ponoć żywe organizmy (bakterie, wirusy) w warunkach, jakich nie mogły by przebyć w gigantycznie szybkim czasie tysięcy kilometrów. Ta wojna aerozolowa przeciw wolnym narodom ma na celu stworzenie z atmosfery narzędzia ich zagłady. Podejrzewam, że to nie tylko tworzenie nienaturalnych zjawisk przyrodniczych (trzęsienia ziemi), ale i zdolność wpływania na każdą jednostkę społeczną z osobna (przecież każdej nocy słyszę wysokie częstotliwości w moich uszach) poprzez wyniszczenie jej zdrowia (liczba asmtatyków wskutek smug rośnie, morgellony dają znać o sobie) itp.

   • Wojtekk said

    Nie wymyśliłeś nic nowego , istnieje wiele teoretyzowania na temat chemtrails:
    1. Osłabianie układu odpornościowego, choroby itd. ogólnie rzecz biorąc depopulacja
    2. zasłanianie światła słonecznego (chociażby po to by zmniejszyć ocieplenie, osłabić wzrost roślin, brak wytwarzania witaminy D3 a co za tym idzie punkt 1.
    3. Robienie podkładu pod Blue beam i HAARP (kontrola umysłu, trzęsienia ziemi, projekcje etc.)
    4. Osłabienie promieniowania słońca które ma wpływ na rozwój naszego DNA i rozwój świadomości
    5. Ochrona elektroniki przez osłabianie fal uderzeniowych pochodzących ze słońca.

    A całkiem możliwe , chemtrails to podkład pod wszystkie te efekty.
    Może ktoś jeszcze coś ma jakiś pomysł na chmurki?

   • hjk said

    Kielce – dzis piekne słoneczne niebo z nielicznymi chmurami, wiosna w pełni, ale pryskają jak oszalali i obszary wolne od chmur są już zasłoniete, a szczególnie na drodze słonca

 6. krzysiek said

  washington times otwarcie pisze o spisku 9-11

  http://www.washingtontimes.com/news/2010/feb/22/inside-the-beltway-70128635/?feat=home_columns

  • monitorpolski said

   Ciekawe, Moon się wyłamał?! To dobry znak – wali im się na 100%.
   Niedługo pójdą głowy, Cheney ma atak serca, chyba wie co się szykuje. Polecam pierwszy program 11 Minut na YouTube:

   http://www.youtube.com/user/11minutpl

   A co do Moona:
   The Washington Times is owned by Sun Myung Moon, founder of the Unification Church, which is basically a very large high-brow cult

 7. POLAK said

  Do Piotra B.
  Prosze zauwazyc ,ze Twoja „robote” psuje najblizsze otoczenie .
  Zlym ludziom uwierzyles.
  Dowodem na to jest rozbijanie jednosci Polakow na tym wlasnie portalu,przez usuwanie postow prawdziwie polskich.
  Chyba nikt nie powie,ze dokonuja tego „ufoludki” z Mossadu.
  Maciejczyk tez sie na tym „przejechal” na wlasnym otoczeniu,bo zaufal….mlodym.
  ==============
  od JP: nie siedzimy 24 godz /na dobę w kokpicie. Wczoraj sobie zasłużyłeś u „softa” . Wszystkie Twoje komentarze trafiają w spam, muszę je po kolei wyciągać na blog, no to proszę …

  • monitorpolski said

   Bez paniki. Jedno wsadzenie w spam, czy tez użycie wulgarnych słów, niekoniecznie na naszym blogu (!) powoduje, że komentarze nie wchodzą. Przerabialiśmy to.
   ============
   od JP: to było okropne 😀 !!! od 11.05 do 20.15 panicznie czekać na wyjaśnienia

  • monitorpolski said

   Znałem Żyda, który nazywał się Polaczek.

 8. POLAK said

  A jednak prawda zabolala „szmule ” !
  Jestescie juz rozpracowani.
  ===================
  od JP: Mile widziane jest tu jakieś wytłumaczenie do przyjęcia , w innym przypadku będzie ban/ dożywotni
  czy termin : godz 20.00 odpowiada prawdziwym Polakom ?
  Godzina 20.15 , brak odpowiedzi. Żegnamy się bez żalu ze szkodnikami na blogu

  • asm said

   wszedzie zawsze sie ogranicza wolnosc slowa, kazdy ma swoje jakies narzucone prawa, ktore traktuje jak „niepodwazalnosc” jednym sie to podoba innym nie, jesli sa ronice w zdaniach, znaczy tyle, ze cos nie jest idealne… wykluczajc z mego rozumowania sprawy ZLA.

   ASM
   =============
   od JP: ASM też ma zasługi u „Aksimeta”(nasz program antyspamowy), czasem musi poczekać nawet 3-4 godziny na ukazanie się wpisu.

   • asm said

    ja mam zaslugi u „Aksmieta” a to z jakiego powodu???
    Wiem,ze musze czasem poczekac na moje pojawiajace sie wpisy, ale nie zabardzo pamietam abym zrobil cos glupiego jesli chodzi o wpisy …ok czasem sie uniose jak ktos rani slowem ma ojczyzne… Niemniej jednak juz nie powtarzam bledow jesli chodzi o slownictwo.
    pozdrowienia dla JP 🙂 i Spama 🙂 Zycie jest piekne
    ASM
    ================
    od JP : jak się komuś zdarzy niecierpliwość i powtórzy wpis 2 x , to program go sobie dobrze zapamięta. to jeden z przypadków działania ochrony. Coś Ci się musiało takiego przydarzyć . Błędami się nie przejmuj i pozdrowienia 😛

   • asm said

    dzieki

 9. marslim said

  W nocy z soboty na niedzielę dotrą do Ziemi obłoki powstałe w wyniku ostatniego rozbłysku na słońcu. Czy to uz to o czym pisał Mizia?

  http://www.2012gniewojca.pl/czy-zobaczymy-zorze-nad-polska

  • hjk said

   podaj jakieś linki, jakie były te rozblyski?

  • asm said

   nauka ciekawa jest, ale nie ma co sie przejmowac tym za bardzo, natury nikt nie zmieni!
   Wiec lepiej zyc z nia w zgodzie, jak slonce ma sie wypalic to sie wypali, a jak bedzie trzesienie ziemi to bedzie, czlowiek nie jest BOGIEM!!!

   Nie zmienia to faktu by sie interesowac nauka 🙂 ale zmieniajac temat to czlowiek jest niebezpieczny nie natura. Zreszta wszystko przeminie, wszystko. Pozostanie to co Bog przygotowal.

   ASM

   • MIZIA said

    mozna jeszcze na tv24 -wpisujac „burza magnetyczna rozpetała sie nad ziemia – ale 0d 2 godzin wyskakuje w dziale najnowsze wiadomosci z data póblikacji z 2009 roku.
    W TVN – DZIS RANO O 9.00 PODAŁ TĘ INFO PROWADZACY
    Z NIEOFICIALNYCH DANYCH WYNIKA ZE CHMURA WYSOKO ENERGETYCZNA PRZEKRACZAJACA ROZMIARAMI KILKADZIESIAD RAZY ROZMIARY SŁOŃCA MKNIE Z PREDKOSCIA 2OOO KM NA SEKUNDE – fachowcy oceniaja ten rozbłysk jako 50 krotnie wiekszy od tego z 1859 r obserwowanego przez carringtona – JESLI CENTRALNIE TRAFI W ZIEMIA CZAS PRZECHODZENIA NAEWT 72 GODZINY SKUTKI – NIKT NIEWIA
    ALE NAPEWNO OZNACZA CAŁKOWITY KONIEC ERY ELEKTRYCZNOSCI I ELEKTRONIKI
    NASA OGŁOSIŁO ALARM KOSMICZNY – PODJETO – SZEREG DECYZJI I CZYNNOSCI ZWIAZANYCH Z UCHRONIENIEM ŚRODKÓW TECHNICZNYCH NIEZBEDNYCH DO ZARZADZANIA W SYTUACJACH KRYZYSOWYCH

   • asm said

    To co napisalas brzmi strasznie,ale …
    W sumie elektrycznosc jest na ziemi w postaci jakiej jej czlowiek uzywa na tyle krotko,ze w skali dzialan natur nie doswadczylismy jeszcze takiego zjawiska. Pewnie, ze skutki takiej chmory moga byc drastyczne dla nas, ale czy aby to bylo tak bardzo powazne?

    Ziemia potrafi sie chronic pzed tym.
    Mysle,ze katastrofy nie bedzie, ale moga byc anomalie w naturze, to na pewno.

    Dont worry be happy keep smile the whole day 🙂

    ASM

   • MIZIA said

    oficjalnie podano ze sa 3 CME -chmóry – które w tej cheili sie zblizaja
    ZOŻA MA BYĆ WIDOCZNA NA CAŁYM GLOBIE

    CZYTAJ PONIŻEJ JAK BYŁO W 1859 ROKU

    1. Zbiera się na burzę. Pierwszym zwiastunem superburzy z 1859 roku była grupa wielkich plam, które pojawiły się w pobliżu równika Słońca. Nastąpiło to podczas maksimum cyklu słonecznego. Plamy były tak duże, że Carrington i inni astronomowie mogli je dostrzec bez pomocy teleskopów (oczywiście przy użyciu odpowiednich filtrów chroniących oczy). Gdy w kosmos pomknął pierwszy CME, plamy znajdowały się naprzeciwko naszej planety. Ziemię oglądaną ze Słońca można porównać do małego punkcika w środku tarczy strzelniczej, ale słoneczny strzał nie musiał być bardzo dokładny: gdy CME dociera do nas, ma już średnicę rzędu 50 mln kilometrów.

    2. Pierwsze uderzenie. Burza wyrzuciła nie jeden, lecz dwa CME. Pierwszy z nich potrzebował na dotarcie do Ziemi od 40 do 60 godz. Dane magnetometryczne z 1859 roku sugerują, że jego pole magnetyczne miało kształt helisy. Gdy słoneczna plazma dotarła do Ziemi, było ono skierowane na północ. Taka orientacja spowodowała wzmocnienie pola magnetycznego naszej planety, co zminimalizowało skutki uderzenia. CME ścisnęło magnetosferę (obszar przestrzeni, w którym ziemskie pole magnetyczne jest silniejsze niż słoneczne), co zostało zarejestrowane przez magnetometry jako tzw. nagły początek burzy. Poza tym nikt niczego nie zauważył. Jednakże w miarę jak plazma przepływała wokół Ziemi, jej pole magnetyczne powoli się obracało. Po 15 godz. nie tylko nie wzmacniało już pola naszej planety, lecz je osłabiało: skierowane ku północy linie pola ziemskiego zetknęły się ze skierowanymi na południe liniami pola CME. Doszło do tzw. rekoneksji, podczas której pole gwałtownie zmieniło swą geometrię i wyzwoliły się ogromne ilości energii. Właśnie wtedy doszło do przerw w transmisjach telegraficznych i pojawiły się zorze polarne. Po upływie jednej lub dwóch dób słoneczna plazma minęła Ziemię, a pole magnetyczne naszej planety wróciło do normalnego stanu.

    3. Rozbłysk rentgenowski. Największym CME towarzyszy zwykle co najmniej jeden silny rozbłysk i superburza z 1859 roku nie była tu żadnym wyjątkiem. Rozbłysk optyczny dostrzeżony 1 września przez Carringtona i innych astronomów pochodził z materii o temperaturze prawie 50 mln kelwinów, która oprócz światła widzialnego musiała emitować promieniowanie rentgenowskie i gamma. Był to najjaśniejszy rozbłysk, jaki kiedykolwiek zaobserwowano. Promieniowanie wędrowało na Ziemię 8.5 min, a więc znacznie krócej niż drugi CME. Gdyby istniały wtedy krótkofalówki, stałyby się bezużyteczne z powodu silnych zaburzeń jonosfery (leżącej na dużej wysokości warstwy zjonizowanego gazu, która odbija fale radiowe). Energia promieniowania rentgenowskiego podgrzała też górną atmosferę, powodując jej rozdęcie o dziesiątki, a być może nawet o setki kilometrów.

    4. Drugie uderzenie. Zanim plazma międzyplanetarna zdołała wypełnić „tunel” powstały w niej wskutek przelotu pierwszego CME, Słońce wystrzeliło po raz drugi. Kolejny CME nie napotkał po drodze żadnej materii, która mogłaby go powstrzymać, i dotarł do Ziemi w ciągu zaledwie 17 godz. Tym razem w chwili uderzenia w magnetosferę jego pole magnetyczne było skierowane na południe i geomagnetyczny chaos zapanował bez żadnych opóźnień. Magnetosfera sięga zwykle do około 60 tys. kilometrów, licząc od powierzchni Ziemi. Uderzenie było tak gwałtowne, że ścisnęło ją do 7 tys. kilometrów, a może nawet do górnej granicy stratosfery. Pasy Van Allena, które otaczają naszą planetę, na jakiś czas zanikły, a w górne warstwy atmosfery wdarła się wielka liczba protonów i elektronów. Cząstki te wywołały zorze polarne, których silne czerwone światło było widziane z większości miejsc naszego globu.

    5. Energetyczne protony. Słoneczny rozbłysk i oba CME rozpędziły protony do energii co najmniej 30 MeV. W Arktyce, gdzie pole magnetyczne najmniej skutecznie osłania naszą planetę, cząstki te dotarły do wysokości 50 km i przekazały jonosferze dodatkową energię. Brian C. Thomas z Washburn University stwierdził, że deszcz protonów towarzyszący superburzy z 1859 roku zmniejszył ilość ozonu w stratosferze o 5%. Pierwotna koncentracja tej formy tlenu wróciła dopiero po czterech latach. Najszybsze protony, o energiach przekraczających 1000 MeV, reagowały w powietrzu z jądrami atomów azotu i tlenu, wyrywając z nich neutrony i wywołując anomalie w obfitości azotanów. Na ziemię spadł deszcz neutronów, ale w tamtym czasie nie było jeszcze detektorów, które mogły je zarejestrować. Na szczęście ten kosmiczny atak nie był szkodliwy dla ludzi.

    6. Potężne prądy elektryczne. Podczas gdy zorze polarne przesuwały się z obszarów podbiegunowych w stronę równika, towarzyszące im w jonosferze pola elektromagnetyczne indukowały w gruncie silne prądy, płynące przez całe kontynenty. Prądy te znalazły drogę do obwodów telegraficznych, w których doszło do wyładowań o dużym natężeniu. Wiele stacji telegraficznych uległo uszkodzeniu, a ich pracownicy zostali porażeni prądem.

   • ALFA said

    Kosmos – Tajemnice Słońca
    EKSPOZJA

    http://www.maxior.pl/film/112984/Kosmos_Tajemnice_Slonca

   • monitorpolski said

    Nie panikujcie. Słońe wraca do normalnej aktywności, owszem, mogą być zorze, ale elektrownie nie padną. Nie ma fizycznej możliwości by zaindukować prąd większy niż płynie liniami wysokiego napięcia. Co nie znaczy że obejdzie się bez problemów.

   • ALFA said

    Wybuch na sloncu i katastroflane skutki na ziemi w filmie KNOWING

   • MagdaS said

    nooo taaaa – cale szczescie u nas jest noc – czy ciemna strona ziemi 😀 UFFFF

  • czosnek said

   Jeżeli to co piszesz jest prawdą, to powinniśmy dziękować Bogu za to, że zsyła kary na ten świat. Nie ma w tym świecie Prawdy, bo wszyscy odstąpili od niej, chowając głowy w piasek. Boją się Jej, czyniąc w imię zachowania własnych korzyści na tym świecie (poprawność polityczna). Oczekiwałbym też takiej wielkiej kary: wielkiego kamienia wpadającego do morza, który poruszy wodę i ludzie będą bezbronni wobec wysokiej fali.

   • monitorpolski said

    Wystarczy na tym świecie żeby kilku gości wsadzić do pierdla i byłoby spokojniej.

   • hjk said

    kilku ludzi?
    jak to sa zorganiowane cale mafie obsiadajace rozne diedziny zycia od merdiow, szkol, szpitali,…, itd.

 10. ALFA said

  W tym roku mija 60 lat od likwidacji niemieckiego obozu KL Warschau, w którym zginęło 200 tysięcy Polaków. Więźniów mordowano w komorze gazowej w tunelu przy dzisiejszym dworcu Warszawa Zachodnia lub rozstrzeliwano. Ofiary niemieckiego ludobójstwa do dziś nie zostały upamiętnione, a budowa projektowanego pomnika znalazła się w impasie, z powodu… badania sprawy KL Warschau przez IPN, który poszukuje dowodów na istnienie komór gazowych w tunelu w ciągu ulicy Bema. A przecież jeszcze kilka lat temu materialne dowody znajdowały się na miejscu, nikt się nimi nie interesował, więcej – pozwolono je bezpowrotnie zniszczyć.

  http://hotnews.pl/artpolska-116.html

 11. .... said

  Tiry zostaną w bazach, firmy zbankrutują. To czarny scenariusz, który czeka polski transport ciężarowy, jeżeli Rosjanie zamkną rynek. Jutro (24 lutego) w Moskwie rozpoczynają się rozmowy ostatniej szansy. Z niecierpliwością na ich wynik czekają opolskie firmy.

  http://www.espedytor.pl/news/514.php

 12. ALFA said

  Jesli „wydzial oswiaty” wam pozwoli to obejrzyjcie sobie sami.

  http://pl.youtube.com/watch?v=dDUYVO1cIC0&feature=related

  http://pl.youtube.com/watch?v=6454kBb7QBk&feature=related
  http://pl.youtube.com/watch?v=gHzaz0mK3Ms&feature=related

  Kurcze, pierwszy raz spotykam się z taką cenzurą. Chciałem obejrzeć te filmy a tu youtubek mi mówi, że ten film jest niedostępny w moim kraju. Ale jaja. Ciekawe jak się odbywa taka cenzura. Co jest na tych filmach?

  p.s.
  Ten wątek daje mi dużo do myślenia. Jednak wydział oświaty nie da ci do obejrzenia i tak wiele ciekawych filmów nie dadzą obejrzeć,być może prawda w oczy kole.

 13. nn said

  http://www.angelfire.com/planet/apokalipsa/grypa.htm
  ===========
  od JP:na temat grypy , ale bez słówka komentarza

 14. Ola said

  Prawdziwa sprawa przeciwko żydom
  http://theunjustmedia.com/Jewish%20Zionists/A%20Real%20Case%20Against%20the%20Jews.htm
  Marcus Eli Ravage (The Century Magazine, styczeń 1928, vol. 115, nr. 3, str. 346-350) fragmenty
  Tłum: Ola Gordon
  Jest oczywiste, że macie do nas pretensje. Nie ma sensu by mówić inaczej. Więc nie traćmy czasu na negacje i alibi. Wiecie, że ja wiem i rozumiemy się. Żeby się upewnić, niektórzy z waszych najlepszych przyjaciół są żydami itd. Myślę, że słyszałem o tym raz lub dwa. Wy nie lubicie tych agresywnych, ambitnych, materialistycznych – tych, jednym słowem, którzy tak bardzo przypominają wam waszych współbraci. Rozumiemy się bardzo dobrze. Nie mam żalu.
  To nie jest tak jakbyście byli amatorami, a mieliście na to ponad 1.500 lat. Ale patrząc na was i słysząc wasze dziecinne preteksty, można odnieść wrażenie, że nie wiedzieliście dobrze, o co w tym wszystkim chodzi. Macie do nas pretensje, ale nie możecie jednoznacznie powiedzieć, dlaczego. Co drugi dzień wymyślacie nowy pretekst – nazywacie to „powodem”. Gromadziliście sobie te uzasadnienia przez tak wiele setek lat, a każdy nowy wymysł jest śmieszniejszy niż ostatni, a każdy nowy pretekst zaprzecza i niszczy ostatni.
  Nie tak wiele lat temu, słyszałem, że byliśmy łapigroszami i materialistami handlowymi, a teraz mówi się, że żaden zawód ani sztuka nie są odporne na żydowską inwazję.
  Jesteśmy, jeśli wam wierzyć, jednocześnie ekskluzywni i wyłączni i nie asymilujemy się, bo nie wchodzimy z wami w związki małżeńskie, oraz jesteśmy również karierowiczami, jak również zagrożeniem dla czystości waszej rasy.
  Nasz standard życia jest tak niski, że tworzymy wasze slumsy i niewolniczy przemysł, a zarazem tak wysoki, że wypieramy was z najlepszych dzielnic mieszkaniowych.
  Wymigujemy się od patriotycznego obowiązku w czasie wojny, ponieważ z natury i tradycji jesteśmy pacyfistami, jesteśmy super-spiskowcami powszechnych wojen i głównymi beneficjentami tych wojen (patrz „Protokoły Mędrców Syjonu „).
  Jesteśmy jednocześnie założycielami i czołowymi zwolennikami kapitalizmu, oraz głównymi sprawcami buntu przeciw kapitalizmowi.
  Z pewnością historia nie zna nikogo z wszechstronnością taką jak nasza!
  Prawie zapomniałem powodu wszystkich powodów. Jesteśmy ludźmi nieugiętymi, którzy nigdy nie przyjęli chrześcijaństwa, jesteśmy przestępcami, którzy ukrzyżowali jego założyciela.
  Ale ja wam mówię: sami się oszukujecie. Brakuje wam albo wiedzy, albo odwagi wobec prostych faktów i przyznania się do prawdy. Macie pretensje do żyda nie dlatego, że jak niektórzy myślicie, ukrzyżował Jezusa, ale dlatego, że go urodził. Wasza prawdziwa kłótnia z nami nie jest o to, że odrzuciliśmy chrześcijaństwo, lecz że narzuciliśmy go wam!
  Wasze sprzeczne zarzuty wobec nas są plamą światła na czerni naszych udowodnionych przestępstw historycznych. Zarzucacie nam wywołanie rewolucji w Moskwie. Załóżmy, że przyznamy się do tego. Co z tego? W porównaniu z tym, co żyd Paweł z Tarsu zrobił w Rzymie, rosyjski przewrót jest zwykłą uliczną bójką.
  Robicie dużo hałasu i wściekacie się z powodu niepożądanego żydowskiego wpływu na teatry i kina. Bardzo dobrze; zakładając, że skarga ta jest zasadna. Ale cóż to jest, w porównaniu z naszym oszałamiającym wpływem na wasze kościoły, wasze szkoły, wasze prawa i wasze rządy, jak również na to, o czym codziennie myślicie?
  Niezdarny Rosjanin fałszuje zestaw pism i publikuje je w książce „Protokoły Mędrców Syjonu”, która pokazuje, że my uknuliśmy minioną wojnę światową. Wierzysz w tę książkę, w porządku. By dać wam argument podpiszemy się pod każdym jej słowem. To jest prawdziwe i autentyczne. Ale cóż to jest obok niewątpliwego historycznego spisku, który przeprowadziliśmy, czemu nigdy nie przeczyliśmy, a wy nigdy nie mieliście odwagi oskarżać nas o niego, a którego pełny zapis nadal istnieje i można go przeczytać?
  Jeśli naprawdę jesteście poważni, kiedy mówicie o żydowskich spiskach, czy mógłbym nie zwrócić waszej uwagi na jeden warty omówienia? Co za sens marnować słowa na rzekomą kontrolę opinii publicznej przez żydowskich finansistów, właścicieli gazet i magnatów filmu, kiedy równie dobrze możecie słusznie oskarżyć nas o kontrolowanie całej cywilizacji żydowskimi ewangeliami?

  Nie zaczęliście doceniać prawdziwej głębi naszej winy. Jesteśmy intruzami. Jesteśmy wichrzycielami. Jesteśmy burzycielami porządku publicznego. Przejęliśmy wasz świat przyrody, wasze ideały, wasz los, zniszczyliśmy je. Byliśmy na samym dnie nie tylko ostatniej wielkiej wojny, ale prawie wszystkich waszych wojen, oraz nie tylko rosyjskiej, ale każdej innej wielkiej rewolucji w historii. Wprowadziliśmy niezgodę i nieporozumienia i frustracje w wasze życie osobiste i publiczne. I robimy to nadal. Nikt nie może powiedzieć, jak długo będziemy to robić.

  Dopiero po zburzeniu przez Rzymian Jerozolimy, wzrosło znaczenie nowej doktryny. Następnie patriotyczny żyd imieniem Paweł lub Saul stworzył ideę upokarzania potęgi rzymskiej poprzez niszczenie morale żołdactwa doktryną miłości i zaniechaniem sprzeciwu, głoszonymi przez małe sekty żydowskich chrześcijan. Stał się apostołem pogan, On, który dotychczas był jednym z najbardziej aktywnych prześladowców sekty. I tak dobrze Paweł wykonywał swoją pracę, że w ciągu czterech wieków, wielkie imperium, które ujarzmiło Palestynę wraz z połową świata, było kupą gruzu. I prawo, które wyszło z Syjonu stało się oficjalną religią Rzymu.

  To był początek naszej dominacji świata. Ale to był dopiero początek. Od tego czasu wasza historia jest nieco więcej niż walką o panowanie, pomiędzy waszym starym pogańskim duchem i naszym żydowskim duchem. Połowa waszych wojen, wielkich i małych, to wojny religijne, walczące o interpretację tego czy tamtego w naszych naukach. Kiedy tylko uwolniliście się od prymitywnej prostoty religijnej i próbowaliście praktykę rzymskich pogan, uczących o tym, że Luter uzbrojony w nasze ewangelie pojawił się by was strącić i ponownie osadzić na tronie nasze dziedzictwo. Rozważcie trzy główne rewolucje w czasach nowożytnych – francuską, amerykańską i rosyjską. Czym są, jeśli nie triumfem żydowskiej idei sprawiedliwości społecznej, politycznej i gospodarczej?

  A do końca jest jeszcze daleko. Wciąż dominujemy. W tym momencie wasze kościoły są rozrywane przez wojnę domową między fundamentalistami i modernistami, tzn. między tymi, którzy dosłownie wyznają nasze nauki i tradycje i tych, którzy powoli chcą nas wywłaszczyć. W Dayton, w stanie Tennessee, wychowana na biblii społeczność zabrania nauczania waszej nauki, ponieważ jest ona sprzeczna z naszymi starożytnymi pismami żydowskimi w kwestii pochodzenia życia; i p. Bryan, lider antyżydowskiego Ku Klux Klan na zjeździe demokratów, stacza największą walkę w życiu w naszym imieniu, nie dostrzegając sprzeczności. Raz po raz purytańskie dziedzictwo Judei wyzwala się spod cenzury, niedzielnych ustaw i aktów narodowej prohibicji. I kiedy dzieją się te rzeczy, wy gadacie o żydowskich wpływach na filmy! …

  • Wojtekk said

   Uważajcie na to co wierzycie, nastąpi coś co może zatrząść Waszymi zwłaszcza religijnymi przekonaniami.
   Starajcie się poszerzać świadomość, wiedźcie to że to nie rzeczywistość tworzy to co dzieje się na zewnątrz, a nasze myśli tworzą rzeczywistość.
   Czekam na to co odkryją w Gizie, kiedy dowiemy się pochodzenia człowieka.
   Zresztą wiele o stworzeniu nas i świata jest w samej Biblii.

   • Ola said

    @ Wojtekk, coś dla ciebie

    Sensacyjne odkrycie archeologiczne

    Newsweek z 1 marca zamieści artykuł Patricka Symmesa o „Kompleksie świątyń w Turcji z czasów poprzedzających piramidy zmuszającym do wprowadzenia zmian w historii ewolucji człowieka”.

    Znajduje się na terenie płd-wsch. Turcji i nazywają je brzuchatym wzgórzem, z powodu miękkiego, zaokrąglonego kształtu, Na północy są zalesione góry, na wschodzie biblijna równina Harran, na południu granica z Syrią widoczna z odległości 30km, w kierunku starożytnych ziem Mezopotamii i Żyznego Półksiężyca, regionu będącego kolebką cywilizacji. Pod stopami, jak mówi archeolog niemieckiego pochodzenia, Klaus Smith, są kamienie precyzyjnie znaczące teren, z którego pochodzi człowiek.

    Stojąc na wzgórzu o świcie, nadzorując zespołem 40 kurdyjskich poszukiwaczy, archeolog wskazuje teren swojego odkrycia, rewolucji w historii pochodzenia człowieka. Schmidt odkrył wielki i piękny kompleks świątynny, strukturę tak starą, że może być pierwszą rzeczą kiedykolwiek zbudowaną przez człowieka. Miejsce to nie jest po prostu stare, ale przedefiniowuje pojęcie starego: świątynię zbudowano 11.500 lat temu, aż 7.000 lat przed Wielką Piramidą, a ponad 6.000 lat przed Stonehenge. Ruiny są tak wczesne, że antydatują wioski, ceramikę, zwierzęta domowe, a nawet rolnictwo – pierwsze zarzewie cywilizacji. Schmidt uważa, że sama świątynia, zbudowana przez łowców-zbieraczy po zakończeniu ostatniego zlodowacenia, stała się iskrą, która rozpoczęła drogę ludzkości w kierunku rolnictwa, życia w mieście i wszystkiego co nadeszło później.
    To tu gromadzili się myśliwi-zbieracze, aby budować złożone wspólnoty religijne . Po drugiej stronie wzgórza znalazł rzeźbione i polerowane kręgi kamienne z posadzkami i dwuosobowymi ławami. Wszystkie kręgi posiadają masywne filary w kształcie litery T, które przypominają monolity z Wyspy Wielkanocnej.
    Choć nie tak duży, jak Stonehenge – największy krąg ma średnicę 30m, najwyższe kolumny 6m wysokości, ruiny są zadziwiająco liczne. W ubiegłym roku Schmidt znalazł trzecie i czwarte świątynie. Prześwietlający ziemię radar wskazuje, że kolejnych 15 do 20 takich monumentalnych ruin znajduje się pod powierzchnią. Niemiecko-turecki zespół Schmidta, odkrył również około 50 ogromnych kolumn, w tym dwa podczas ostatniego sezonu poszukiwań, nie tylko największe ze wszystkich, ale zgodnie z węglową metodą badania, są one najstarszymi monumentalnymi dziełami sztuki na świecie.
    Nowe odkrycia w końcu rozpoczynają przekształcanie powolnego konsensusu archeologii. Göbekli Tepe jest „niewiarygodnie duży i niesamowity, o niedorzecznie wczesnej dacie”, jak twierdzi Ian Hodder, dyrektor archeologii Uniwersytetu Stanforda.. Entuzjazmując się „ogromnymi i wspaniałymi głazami, bardzo wyrafinowaną sztuką” Göbekli, Hodder, który spędził dziesiątki lat na rywalizujących miejscach neolitycznych, mówi: „Wiele osób uważa, że to zmienia wszystko … To wywraca wszystko. Wszystkie nasze dotychczasowe teorie były błędne”.
    Teza Schmidta jest prosta i wyraźna: to potrzeba kultu gromadziła ludzkość w pierwszych skupiskach miejskich. Potrzeba budowania i utrzymywania świątyni, mówi, zmuszała budowniczych do poszukiwania stabilnych źródeł żywności, takich jak zboża i zwierzęta, które mogły być udomowione, a następnie osiedlania się w celu obrony nowego sposobu życia. Świątynia kreowała miasto.
    Teoria ta odwraca standardową chronologię pochodzenia człowieka, w której człowiek pierwotny przeszedł „rewolucję neolityczną” 10.000 do 12.000 lat temu. W starym modelu, pasterze i rolnicy pojawili się pierwsi, potem tworzyli ceramikę, wioski, miasta, specjalistyczne prace, królów, pismo, sztukę i – gdzieś po drodze – zorganizowaną religię. W czasach Jean-Jacques Rousseau, myśliciele twierdzili, że pakt społeczny miast był pierwszym, a dopiero potem „wysoka” religia z wielkimi świątyniami, paradygmat wciąż nauczany w amerykańskich szkołach średnich.
    Religia teraz wydaje się tak wcześnie w cywilizowanym życiu – wcześniej niż cywilizowane życie, jeśli Schmidt ma rację – niektórzy uważają, że może to być mniej wytworem kultury niż jego przyczyną, mniej objawieniem niż dziedzictwem genetycznym. Archeolog Jacques Cauvin zakładał kiedyś, że „początek bogów był początkiem rolnictwa” i włąśnie Göbekli może to potwierdzać.
    Budowniczy Göbekli Tepe nie znali pisma, więc nie mogli pozostawić innego wyjaśnienia ich pracy. Schmidt spekuluje, że grupy nomadyczne z terenów leżących w odległości setek kilometrów w każdym kierunku już gromadzili się tutaj na obrzędy, uczty i rytuały inicjacyjne zanim wycięto pierwsze kamienie. Na religijny cel tego miejsca pokazują jego wielkość i lokalizacja. „Nie przenosisz 10-tonowych głazów bez powodu,” zauważa Schmidt. „Świątynie lubią wysokie miejsca”, dodaje, przesuwając rękę nad kamienistym, zaokrąglonym szczytem wzgórza. „Sanktuaria lubią być z dala od ziemskiego świata”.
    Tak więc świątynie oferują nieoczekiwany dowód, że ludzkość wyszła z trwającej 140.000 lat ery zbieraczy- myśliwych z gotowym słownictwem obrazowości duchowej, zdolna do wielkiego wysiłku logistycznego, ekonomicznego i politycznego. Schmidt, katolik urodzony we Frankonii, Niemcy, spaceruje po tym miejscu w białym turbanie, zwracając uwagę na dowody przemian. Mówi: „Ludzie tutaj wynaleźli rolnictwo. Byli wynalazcami roślin uprawnych oraz architektury rodzinnej”.
    Całość: http://www.newsweek.com/id/233844

   • czosnek said

    Przekonania zmieniają się wraz z mijaniem ludzkich pokoleń. Pomazaniec i wiara w Niego zawsze jest ta sama. Co do człowieka, to wiara w jego samorozwój doprowadziła już do odstępstwa wskutek pychy, a doprowadzi jeszcze niedługo do całkowitego upadku.

   • Wojtekk said

    Dzięki Ola.
    Kolejny rzut na historię, choć jednak zapiski są w innym miejscu na temat naszego pochodzenia.
    Czosnek nie rozumiesz mnie i źle interpretujesz.
    Nie o samorozwój ‚szkolny’ tu chodzi i rozwój naszego marnego powolnego umysłu. Skup raczej uwagę na snach lub intuicji.

  • monitorpolski said

   Mieszkając w Nowym Jorku jeździłem często subwayem, linimi 4,5,6 (kierunek płd Bronx, Harlem). Widząc niektórych pasażerów uwierzyłem że człowiek pochodzi od małpy…

  • eminem said

   @ Ola
   Szaweł (Saul o którym mowa w tekście Oli), zwany Pawłem, jest tą szczególną osobą, która ze znajomością rzeczy może mówić o rzeczywistości innego świata. Ze względu na swe zadanie głoszenia Mesjasza poganom (por. Ga 1, 16) oraz doświadczenia wymiaru nadprzyrodzonego jest jedną z osób najbardziej odpowiednich do świadczenia o nowym judaizmie, zwłaszcza gdy weźmie się pod uwagę jego pozycję w dawnym. On to właśnie ciągle siał grozę i dyszał żądzą zabijania uczniów Pańskich. Od Najwyższego Kapłana otrzymał listy do synagog w Damaszku, aby mógł uwięzić i przyprowadzić do Jerozolimy mężczyzn i kobiety, zwolenników tej drogi (Dz 9, 1-2). W tym właśnie momencie rozpoczęła się jego przygoda.

   Był właśnie w podróży do Damaszku, gdy olśniła go nagle światłość z nieba. A gdy upadł na ziemię, usłyszał głos, który mówił: „Szawle, Szawle, dlaczego Mnie prześladujesz?” (9, 3-4). Było oczywiste, że miało tu miejsce objawienie świata nadprzyrodzonego, a dalsze opowiadanie ukazuje, w jaki sposób wydarzenie to było jedynie prologiem do zaangażowania, w którym Szaweł miał być głównym bohaterem. Nieodzowne było jedynie jego przyzwolenie, ale to właśnie świat nadprzyrodzony wyraził jednoznacznie życzenie, które było bardzo wymagające.

   Na pytanie bowiem: Kim jesteś, Panie? odpowiedź była niesłychanie jasna: „Ja jestem Jezus, którego ty prześladujesz. Wstań i wejdź do miasta, tam ci powiedzą, co masz czynić” (9, 5-6). Pierwszy element, wzbudzający zdumienie, dotyczył „głosu” (por. 9, 4; 22, 7; 26, 14). Odnosił się on nie do kogoś innego, ale właśnie do Jezusa, Zmartwychwstałego. Nie było to więc „jakieś tam” widzenie, ale teofania, która wkroczyła w życie Szawła, bez wyrażonej przez niego jasno zgody, bez jasnego jeszcze określenia zadania wobec jego osoby. Zadanie to dopiero stopniowo będzie nabierało konkretnego kształtu.

   Z pewnością było to zaskoczenie dla niego oraz dla tych, którzy mu towarzyszyli. Stali oni „oniemiali”, gdyż słyszeli głos, lecz nie widzieli nikogo (por. 9, 7). Wprowadzili go więc do Damaszku, trzymając go za ręce. Przez trzy dni nic nie widział i ani nie jadł, ani nie pił (9, 8-9).

   Podobnie jak w epizodzie Piotrowym, również w tym przypadku chodziło o proces przejścia z dawnego judaizmu do chrześcijaństwa. W tym celu rzeczywistość nadprzyrodzona nie skąpiła odpowiednich argumentów i kontrargumentów. Również i tym razem mamy do czynienia z połączeniem dwóch objawień nadprzyrodzonych o charakterze zbieżnym. W pierwszym przypadku dotyczyło to Piotra i Korneliusza, tu zaś Szawła i Ananiasza. To właśnie do „ucznia” Ananiasza przemówił Pan w widzeniu: „Idź na ulicę Prostą i zapytaj w domu Judy o Szawła z Tarsu, bo właśnie się modli”. I ujrzał w widzeniu, jak człowiek imieniem Ananiasz wszedł i położył na nim ręce, aby przejrzał (9, 11-12).

   Charakterystyczny dla tego zadania jest fakt, że zakłada ono pozytywną odpowiedź Ananiasza na wezwanie Pana: Jestem, Panie! (9, 10). Następuje po niej dialog, którego celem jest ograniczenie i przezwyciężenie trudności wysuwanych przez Ananiasza. Słyszał on bowiem „z wielu stron, jak dużo złego wyrządził ten człowiek” wiernym w Jerozolimie oraz że posiadał „władzę od arcykapłanów więzić tutaj wszystkich, którzy wzywają” imienia Pana (por. 9, 13-14). „Głos” okazuje znajomość tego wszystkiego i kontynuuje z pewnością: Idź, bo wybrałem sobie tego człowieka za narzędzie. On zaniesie imię moje do pogan i królów, i do synów Izraela. I pokażę mu, jak wiele będzie musiał wycierpieć dla mego imienia (9, 15-16).

   Wszystko dokonało się rzeczywiście tak, jak oznajmiono Ananiaszowi. Poszedł, włożył ręce na Szawła, zapewnił go, że to właśnie Pan Jezus mu się „ukazał” oraz że sam Pan przysłał go, aby przejrzał i został napełniony Duchem Świętym (por. 9, 17). Tak właśnie się stało i Szaweł natychmiast „został ochrzczony” (por. 9, 18).

   Epizod ten jest znamienny i rozstrzygający dla przemiany Szawła, zwanego od tej pory Pawłem. Jest on istotny do tego stopnia, że mówi się o nim jeszcze dwukrotnie w głoszeniu i w obronach Pawła wspominanych później w Dziejach Apostolskich. Można więc sądzić, że dla tej nadzwyczajnej misji zaniesienia „imienia mego do pogan i królów, i do synów Izraela” (por. 9, 15) nieodzowne stało się objawienie nadzwyczajnej mocy.

   Jak wiadomo Paweł musiał stoczyć wiele walk, w pierwszej kolejności skierowanych przeciwko zwyczajom żydowskim. Możemy tu przypomnieć kwestię obrzezania, które niektórzy pragnęli nałożyć na innych, aby mogli „być zbawieni” (por. 15, 1). Paweł i Barnaba udali się w związku z tym do Jerozolimy, aby przedstawić ten problem Apostołom i starszym (por. 15, 2). Po długiej wymianie zdań (15, 7), tak oto Piotr streścił odpowiedź: „Bóg, który zna serca”, już od jakiegoś czasu udzielił Ducha Świętego poganom „tak samo jak nam”, nie czyniąc żadnej różnicy między nami a nimi, oczyszczając przez wiarę ich serca (15, 8-9).

   W tym przypadku mamy do czynienia z nowiną o epokowym charakterze, która po raz kolejny rozszerzała albo wręcz obalała bariery dawnego judaizmu. Potwierdzało ją wiele różnego rodzaju dowodów: Paweł i Barnaba mogli przedstawić cuda i znaki, których dokonał Bóg przez nich wśród pogan (15, 12). Było dużo więcej tego rodzaju świadectw, uwiarygodniających normy ustanowione przez Ducha Świętego i Apostołów (por. 15, 28), nawet jeśli „ze względu na Żydów” Paweł nakazał obrzezać swego ucznia Tymoteusza (por. 16, 3).

   Świat nadprzyrodzony nadal objawiał się Pawłowi; można by powiedzieć na miarę potrzeb, celem pomocy i przezwyciężenia powstających trudności, obaw czy niepewności co do dalszego działania. Można więc mówić o ingerencji Ducha Świętego, który zabronił mu głosić słowa w prowincjach Azji (może był to obszar działania Apostoła Jana?) albo też udania się do Bitynii (por. 16, 7). Wyrazem tego było również widzenie Macedończyka, który nocą błagał go, aby przybył głosić słowo Pana w tym regionie (por. 16, 9-10). Coś podobnego wydarzyło się też w życiu Piotra. W momencie gdy Paweł i jego współpracownik Sylas (jak mówiono, ze względu na porządek publiczny) zostali wtrąceni do więzienia, około północy otwarły się bramy i kajdany opadły z ich rąk w wyniku silnego trzęsienia ziemi, które wstrząsnęło fundamentami więzienia (por. 16, 26).

   Jest rzeczą pewną, że Paweł nie oszczędzał swych sił i mając na względzie uzasadnione racje docierał wszędzie tam, gdzie był posłany, zgodnie z planami nadprzyrodzonego świata: Macedonia, Tesaloniki, Ateny, Korynt. To, co najlepsze w mądrości greckiej, było częścią składową tych planów, także gdy chodziło o głoszenie słowa Bożego Żydom o sercu zatwardziałym, co skłoniło go ostatecznie do podjęcia decyzji, że „od tej chwili” pójdzie „do pogan” (por. 18, 6). Także tym razem, aby być pewnym takiego właśnie wyboru, Paweł musiał doświadczyć nadzwyczajnej interwencji. W nocy Pan przemówił do Pawła w widzeniu: „Przestań się lękać, a przemawiaj i nie milcz, bo Ja jestem z tobą i nikt nie targnie się na ciebie, aby cię skrzywdzić, dlatego że wiele Ludu mam w tym mieście” (18, 9-10). Jeszcze raz za pośrednictwem interwencji „zewnętrznej” Paweł zmienił swe plany, zatrzymał się w Koryncie i głosił im słowo Boże przez rok i sześć miesięcy (18, 11).

   Intensywne objawienia woli niebios zdarzały się również w późniejszym okresie. W Efezie Paweł chrzcił, a gdy włożył na nich ręce, Duch Święty zstąpił na nich. Mówili też językami i prorokowali (19, 6). A przez dwa lata jego pobytu w tym miejscu Bóg czynił niezwykłe cuda […], tak że nawet chusty i przepaski z jego ciała kładziono na chorych, a choroby ustępowały z nich i wychodziły złe duchy (19, 11-12).

   Można wyrazić więc przekonanie, że w pewnym momencie Paweł zjednoczył się całkowicie z tym nowym wymiarem, który otwarł się przed nim za pośrednictwem nadzwyczajnych głosów i posłańców. Był bowiem w stanie czynić cuda, co więcej to „Bóg czynił niezwykłe cuda” za jego pośrednictwem (por. 19, 11); mógł wkładać ręce na uczniów, a wtedy zstępował na nich „Duch Święty i mówili językami i prorokowali” (por. 19, 6); wyrzucał złe duchy (por. 19, 13nn); a nawet przywrócił do życia chłopca, który stracił życie w wyniku nieszczęśliwego upadku (por. 20, 10).

   Jego działalność posuwała się naprzód pośród upokorzeń, pobić, aresztowań i więzienia. W momentach najbardziej dramatycznych głos świata nadprzyrodzonego nie przestawał do niego przemawiać, umacniając go i oznajmiając mu to, co ma czynić. Było to po aresztowaniu w Jerozolimie, które zostało mu wcześniej przepowiedziane (por. 21, 4. 11) i które Paweł w pełni zaakceptował swą wolą (Niech się dzieje wola Pańska!, 21, 14). Oto w nocy ukazał mu się sam Pan i rzekł: Odwagi! Trzeba bowiem, żebyś i w Rzymie świadczył o Mnie, tak jak dawałeś o Mnie świadectwo w Jerozolimie (23, 11).

   Wielokrotnie Paweł musiał wyjaśniać, że nowości, które oznajmiał, nie były wprowadzone przez niego, ale że został we wszystko włączony w czasie, gdy znajdował się w drodze do Damaszku (por. 26, 12). „światło z nieba, jaśniejsze od słońca” ogarnęło wówczas jego i jego towarzyszy podróży (por. 26, 13). A potem odezwał sie głos, upomnienia i nowe zadania: ukazałem się tobie po to, aby ustanowić cię sługą i świadkiem tego, co zobaczyłeś, i tego, co ci objawię (26, 16). Miał iść do pogan, „aby otworzyć im oczy” (por. 26, 18), aby przeszli od ciemności do światła, od władzy szatana do Boga i aby przez wiarę we Mnie otrzymali odpuszczenie grzechów i dziedzictwo ze świętymi. Paweł nie sprzeciwił się „widzeniu z nieba” (por. 26, 19), które skłoniło go do wzywania Żydów i pogan, aby pokutowali i nawrócili się do Boga, i pełnili uczynki godne pokuty (26, 20). Pozostawał również w zgodności z przepowiedniami: Proroków i Mojżesza, że Mesjasz ma cierpieć, że pierwszy zmartwychwstanie, że głosić będzie światło zarówno ludowi, jak i poganom (26, 22-23).

   Ten ostatni epizod, dokonujący się przed królem Agryppą, był wstępem do odwołania się do Cezara i podróży do Rzymu. Miał wymiar historyczny. Określił on i przez zakończone śmiercią dzieło Piotra i Pawła, dwóch protoplastów judeochrześcijaństwa, naznaczył i uświetnił na zawsze stolicę cesarstwa.

   Podróż Pawła do stolicy nie była pozbawiona trudności. Również rozbicie się okrętu, który przewoził 276 osób, było wystarczającym powodem do powtórnej interwencji świata nadprzyrodzonego. Jej celem było uspokojenie Pawła, który ze swej strony dodawał odwagi towarzyszom podróży morskiej. I tym razem nocą przybył anioł Boga, do którego Paweł należał i któremu służył. Anioł umocnił go, mówiąc: Nie bój się, Pawle (27, 24), bo i słudzy Boga mogą żywić obawy i lękać się. Ileż razy Jezus powtarzał, aby się nie bać! Obecnie anioł odnawiał w nim odwagę, a przez niego wspierał jego towarzyszy, którzy za pośrednictwem Pawła otrzymali wsparcie. Paweł odzyskał „ufność Bogu”, że stanie się tak, jak zostało mu zapowiedziane.

   Było wiele innych nadzwyczajnych interwencji świata nadprzyrodzonego pośród konkretnych wydarzeń jego życia. To, o czym wspomnieliśmy, wystarcza jednak, by stwierdzić, że w życiu Pawła pojawiła się nowa dynamika, w którą on w pełni się włączył. Interwencje, które następowały, miały — jeśli możemy to określić —charakter funkcjonalny, stawiając sobie za cel przezwyciężenie nadarzających się trudności. Paweł pojął w pełni, że jego udziałem stała się nowa mądrość, „tajemnica mądrości Bożej”, która była „ukryta, i którą Bóg przed wiekami przeznaczył ku chwale naszej” (por. 1 Kor 2, 7). Apostoł był w stanie zrozumieć również słowa napisane przez proroka Izajasza (por. Iz 64, 3), czyli to, co: ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują (1 Kor 2, 9). Paweł jednak dodawał, że to, co zostało mu objawione „przez Ducha”, nie było sugestią „mądrości ludzkiej”, lecz nauką Ducha. Nie uważał, że całą wiedzę zawdzięcza własnemu doświadczeniu, gdyż również w tym przypadku miało miejsce „ukazywanie się Ducha i Jego mocy” (por. 1 Kor 2, 4). Apostoł uważał tego rodzaju interwencje za dary, jako że każdy otrzymuje własny dar (χάρισμα) od Boga: jeden taki, a drugi taki (1 Kor 7, 7). Można by również sądzić, że Paweł włączył te formy „otwarcia” świata nadprzyrodzonego w ekonomię zbawienia, której celem było znalezienie odpowiednich dróg wyjścia i sposobów przezwyciężenia prób i trudności. Bóg bowiem jest wierny i nie dozwoli was kusić ponad to, co potraficie znieść, lecz zsyłając pokusę, równocześnie wskaże sposób jej pokonania, abyście mogli przetrwać (1 Kor 10, 13).

   Co więcej, istnieje fragment, w którym Paweł wydaje się wykluczać dary nadzwyczajne, mówiąc o życiu w ciemności i trudnościach wiary: Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz. Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany (1 Kor 13, 12).

  • eminem said

   @ Ola
   Jeśli chodzi o Lutra to pozwolę sobie zacytować fragment książki „Ostrzeżenie z zaświatów” ojca Bonawentura Meyera. W której to książce odprawiane są egzorcyzmy nad opętaną osobą. Demony przymuszone przez Matkę Boską muszą mówić prawdę….

   E.: Egzorcyści
   AL: Allida – diabeł z chóru Archaniołów

   E.: W Imię Przenajświętszej Trójcy, Niepokalanego Poczęcia, Matki Bożej z Góry Karmelu, Św. Proboszcza z Ars i Katarzyny Emmerich mów nadal, co masz do powiedzenia!

   AL: Nigdy jeszcze nie było takiego zamieszania jak teraz. Panował wprawdzie w czasie reformacji wielki kryzys, ale wtedy było raczej rozdwojenie.
   Dobrzy pozostali na prawej stronie, a inni przeszli po prostu do protestantyzmu. Luteranie byli jednak lepsi od złych katolików. Wtedy dla Kościoła był to straszny minus, ale teraz znajduje się wszystko w jeszcze o wiele gorszym stanie. Wtedy masy wiedziały, nawet u protestantów, że uczyniły coś nieprawego. Wtedy podzieleni zostali na trzy grupy: Lutra, Zwinglego i Kalwina — spostrzegli wkrótce, że nie może to być prawdziwym Kościołem, szczególnie z tego powodu, że ci trzej zwalczali się wzajemnie. Wtedy wprawdzie katolicyzm był kryzysowy, ale przynajmniej protestanci widząc tych dobrych wiedzieli, że są ci katolicy jednolici. Byliby chętnie wrócili z powrotem, w każdym razie Luter, ale było już za późno. My (wskazuje w dół) uwikłaliśmy go już za mocno…

   E.: Mów w Imię…! Co masz do powiedzenia Allido!

   AL: Lutra myśmy natchnęli, a Zwinglego stary (Lucyfer). Zwinglem musiał się już zająć stary, aż ten mógł się tak rozwinąć, jak roślina w cieplarni, która rośnie w górę jak chwast (burczy złośliwie). Chwast taki nie potrzebuje nawet wiele deszczu, zło jak wiadomo — strzela (rośnie) o wiele szybciej w górę, aniżeli dobro. Rozrasta się gwałtownie i można go zaledwie obciąć. Dobro jest zawsze twardsze i cięższe, dobro nie rozwija się tak łatwo, a nawet wtedy, kiedy już wyrosło, a ten, którego to dotyczy gdy sądzi, że już jest wysoko w górze, może spaść do połowy góry i zaczynać od nowa. Zło strzela natomiast jak chwast i rozwija się gwałtownie bez upadku w dół. Strzela w górę i rośnie i nikt tego nie może zatrzymać. Zło podobne jest do ogromnej góry, która wszystko zaciemnia, zaraża, zagęszcza, zapowietrza. Jeżeli zło się raz zagnieździło, podobne jest ono morowemu powietrzu, które kładzie całe masy. Cnota natomiast wyrasta z trudem. Nie jest ona taka łatwa, przyciągająca i masowa, my jednak nie chcemy tego mówić, co musimy mówić! (burczy wściekle)

  • hjk said

   W tym tekście jest „trochę” namieszane w tym sensie, że autor usiłuje przywłaszczyć czy przewłaszczyc zdobycze chrześcijanstwa „duchowi żydowskiemu”, nawet samego św. Pawła, który owszem był żydem, ale stał sie chrześcijaninem, co dobrze pokazuje tekst Eminem’a.

   Upadek Rzymu nie nastąpił dzieki wpływowi chrześcijanstwa, tylko dzięki upadkowi moralności i braku siły moralno-kulturowej spajajacej coraz wiekszą rożnorodność włączanych doń narodow. Wprost przeciwnie, gdyby Rzym przyjął chrześcijaństwo autentycznie (a raczej jego elity, a nie tylko plebs) i poniósł je podbitym narodom, z pewnoscią umociłby imperium i nie rozpadłoby się tylko o wiele wczesniej powstało coś, co potem nazwano chrzescijanskim średniowieczem czy chrześcijanską europą.

   Natomiast niewątpliwie były i sa liczne destrukcyjne wpływy na samo chrzescijanstwo, proby jego „przejecia” i zniekształcenia, co obserwujemy do dzis.

  • WW said

   Długo musiałem czekać żeby wreszcie ktoś zainteresował się tym. Pisałem o nim (Ravage)i częściowo przetłumaczyłem w maju 2004. Było to dostępne od tego czasu i dalej jest w home page „Ravage z za grobu”
   http://www.homepage.interaccess.com/~netpol/POLISH/public/ravage.html

   Chwała Oli za poszerzenie tłumaczenia Ravage.
   Nie mam Jej adresu żeby podziekować.
   W.Właźliński

 15. ALFA said

  JAK POSZPERACIE PO INTERNECIE TO ZNAJDZIECIE
  Panie nie podaję Imienia
  W przeciągu minionego roku wiele czasu spędziłem na badanie sprawy Holokaustu.

  I jestem w wielkim szoku, że tak wiele faktów nie może być branych pod dyskusję, a negowanie szczegółów karane jest więzieniem. To zatrważające, że inteligentni ludzie nie mogą rozmawiać na temat historii. Mniej dziwi mnie fakt (gdyż znam naturę ludzką), ale ogromnie bulwersuje, że osoba, która ośmieli się zapytać o szczegóły tego, jednego z najważniejszych wydarzeń w nowożytnej historii, jest z góry uznawana za antysemitę i proniemca (jedynym wyjątkiem z racji pochodzenia jest David Cole)

  Po pierwsze Holokaust zawsze kojarzyłem z Oświęcimiem, a to natychmiastowo pociągało ze sobą skojarzenia z tymi czarno-białymi filmami, gdzie wychudzone ciała leżały na stosach i były spychane spychaczami. Zawsze kojarzyłem te filmy właśnie z Oświęcimiem, robieniem mydeł z ludzkiego tłuszczu i uśmiercaniem poprzez lotny gaz wydobywający się z rur prysznicowych a także z „paleniem ludzi w piecach”. Mocno się zdziwiłem, iż te czarnobiałe filmy pokazujące ciała i komory gazowe pochodzą z obozów znajdujących się na terenie Niemiec, a stosy ciał zostały ułożone przez aliantów.

  Poznanie szczegółów tego niezwykłego wydarzenia w historii ludzkości wywołało u mnie mieszane uczucia. Zraziła mnie szczególnie propaganda amerykańska w obozach na terenie niemiec, gdzie m.in. wystawiono stół majacy pokazać bestialstwo Niemców. Znajdywały się na nim m.in: wycięte ludzkie skóry z tatuażami, spreparowane głowy z długimi włosami na podstawkach! , a także lampa wykonana z ludzkiej skóry. Film ten służył do ogromnej propagandy i nie wiedziałem o tym fakcie, do tej pory. Inne filmy pokazywały „łaźnie”, które miały być komorami gazowymi, a jak sie okazało później, nie było takich komór poza terenem Polski, a także ciała umęczonych i wygłodzonych przez Niemców ofiar, które niekoniecznie wszystkie zginęły z rąk Niemców czy z powodu tyfusa, ale również z winy samych Amerykanów, którzy przekarmili wygłodzonych więźniów. Niekiedy wyzwolenia „powtarzano” a więźniowie mieli udawać, iż są dopiero ratowani – dla celów filmu propagandowego.

  Zdumiewający jest brak wiedzy na temat obiektów w Aushwitz, były budynki zniszczone czy nie? były odbudowane przez komunistów czy nie? W jakim stopniu? Bez tej wiedzy ciężko jest rozmawiać o przeznaczeniu budynku.

  • asm said

   do ALFA!
   Jestes w szkoku!? I bardzo dobrze, moze popchnie to cie ,
   ku wielkiemu dzielu… mianowicie… napisz artykul, artykuly, albo zrob filmik na tematy ktore znasz, o prawdzie ktorej ciezko dzis sie doszukac w mediach.

   DO DZIELA, wyzwania czekaja, kto wie moze napiszesz ksiazke… majac meterialy mozesz zrobic niezly film. NIe dasz rady sam? TO do dziela z grupa ludzi, kazdy niech sie zajmie czyms, zrobic FILM to banal. Trzeba tylko mniec zapal, a wszystko powstac moze, tak zwana burza mozgow.

   Ludzie popatrzcie jak stworzono bombe atomowa, na tej samej zasadzie tworzcie filmy, artykuly …

   ASM
   =========
   od JP: piszesz do kobiety 🙂

   • asm said

    ups, przepraszam, szacunek i pozdrawiam z UK.
    Kobiety potrafia pisac niezle ksiazki, ALFA wierze, ze i TY bys mogla cos dobrego napsiac ? Czyz nie?

    ASM
    =============
    od JP: spoko, usunąłem najgorsze 😀

   • asm said

    wiecie, co duzo tu ciekawych rzeczy sie ukazuje, i mysle, ze jesli by sie kilku z nas skrzyknelo mozna by napisac super ksiazke a nastepnie zrobic zrzute i dac do druku.

    Sluze nawet pomyslami i pomoca 🙂 Ksiazka moglaby byc niezleym hitem. Pomysly na reklamy mam i to nie zle. Najpierw musza sie znalesc chetni do rozpoczecia pracy nad takowa ksiazka. Nawet mam kilka pomyslow na jakie tematy moglaby byc to ksiazka.

    ASM
    ===========
    od JP: Piszcie w Wordzie , ze zdjęciami i wysyłajcie do Grypa666 , lub gdzieś w internet . Wiedza i Prawda to nasza broń

   • asm said

    racja

   • asm said

    aha jeszcze cos, jesli ktos chce sie zajac pisaniem ksiazki, dobrze jest zaczac pisac ksiazke w jezyku :LATECH czy tech – zaoszczedzi to pieniadze no i czas wydruku ksiazki.

    pozdrawiam,
    ASM

  • monitorpolski said

   Ludzie, nie dajcie się omamic. Mnie to też mało co nie wzięło. Niemcy zrobią wszystko by się wybielić. Holocaust był, Żydów mordowano na potęgę, są miliony ofiar. Posłuchajcie co mówią więźniowie, także polscy.
   Problem jest innej natury – KTO stał za Holocaustem, jaki był prawdziwy cel wymordowania ortodoksyjnych i zasymilowanych Żydów? Było ich kilka – wygnanie na siłę do Izraela, Usunięcie niesyjonistów oraz zdobycze finansowe. Pytajcie się dzisiaj KTO przejął majątki żydowskie – rodziny ofiar? G. prawda.
   Przejęły to organizacje syjonistyczne.
   Pytajcie KIM byli naziści. Jak się wgłębicie to dowiecie się KIM byli Hitler, Goebbels, Himmler. W tę stronę trzeba iść, a nie rewidować Holocaust.
   Rewidować trzeba natomiast co innego – ukryty Holocaust narodów słowiańskich, w pierwszym rzędzie Polaków. Przeczytajcie raport Pileckego – otóż w Auschwitz zginęło dużo więcej Poalków niż się oficjalnie podaje. I to jest skandal. To z Polaków robiono mydło – są na to twarde dowody, które się ukrywa, dlaczego?!

   • Wojwit said

    Dużo na ten temat pisano w tygodniku „Tylko Polska” w Roku Pańskim 2008. Radzę zajrzec do annałów.

 16. k said

  Kraje które przeszły na open-source są zagrożeniem dla Ameryki

  Intellectual Property Alliance (IIPA), organizacja chroniąca własność intelektualną, jest zdania, że otwarte oprogramowanie zagraża rozwojowi amerykańskiej gospodarki.

  IIPA, zrzeszająca między innymi organizacje MPAA i RIAA, zażądał, by rząd amerykański wpisał Indonezję, Brazylię i Indie na listę Special 301, ze względu na przejście tych krajów na oprogramowanie typu open source. Lista Special 301 to lista krajów, które reprezentują największe zagrożenie dla gospodarki USA. Znajdują się tam takie mocarstwa, jak Kanada, Chiny czy Rosja. Jak się okazuje, zdaniem International Intellectual Property Alliance, otwarte oprogramowanie jest tożsame z piractwem – do tego też chce przekonać Urząd Przedstawiciela Handlu. IIPA uważa bowiem, że przejście administracji rządowej na open source osłabia przemysł oprogramowania komputerowego.
  Jak łatwo zainstalować Linuksa
  5 zalet Linuksa dla zwykłego użytkownika
  – Zamiast stawiać na system, pozwalający użytkownikom wybrać najlepsze rozwiązania dostępne na rynku, bez względu na ich model deweloperski, kraje te zachęcają do postawy, która nie wiąże się z uznaniem wartości intelektualnych dzieł. To zaś nie buduje szacunku do własności intelektualnej i ogranicza możliwości rządów i klientów z sektora publicznego do wybierania najlepszych rozwiązań – komentuje IIPA.
  http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/kraje-ktore-przeszly-na-open-source-sa-zagrozeniem,1,3182855,artykul.html

 17. ALFA said

  PAMIĘTAJCIE POLACY JEDEN JEDYNY KRAJ,KTÓRY NIE UZNAŁ NIGDY ROZBIORU RZECZPOSPOLITEJ BYŁA TURCJA!!!

  POLSKA A KRAJE ISLAMU
  Rzeczpospolita ma długie i chwalebne tradycje kontaktów z Islamem. Wykuwane na polu bitwy w obronie chrześcijaństwa przysporzyły nam szacunku i uznania w oczach Turków i Persów.

  Turcja była jedynym państwem, które nie uznało nigdy rozbioru Rzeczpospolitej. Według starego obyczaju dyplomatycznego zapowiadano wejście Posła Lechistanu, który nie mógł się pojawić.

  Polscy muzułmanie, Tatarzy, za wierną służbę zostali uszlachceni.

  Persowie serdecznie ugościli armię Andersa. Rzesze Irakijczyków wykształciły się w Polsce.

  Nasze rządy, jeden po drugim, trwonią ten kapitał sympatii i szacunku zdobywany przez stulecia.

  IZRAEL – JEDYNY SPRAWIEDLIWY?

  Wszystkie kraje krzewiące „pokój i wolność” robią co mogą, by zdławić krytykę brutalnych działań Izraela w Palestynie. Czy mamy świadomość ogromu zbrodni wojennych popełnionych w Gazie? 29 członków jednej tylko rodziny – dzieci, staruszkowie zostali razem z domem wysadzeni w powietrze, pogrzebani żywcem, a po ruinach ich domu przejechały się spychacze…

  Poczytajcie sobie raport, napisany przez południowo–afrykańskiego sędziego, Richarda Goldstone’a, Żyda z pochodzenia.

  Robi się wiele, by zminimalizować winy Izraela przedstawione w raporcie ONZ. Bo tylko jedno państwo, Izrael, ma „pełne prawo do istnienia” na Bliskim Wschodzie. Tylko jeden naród ma prawo grozić innym. Tylko jeden naród może bezkarnie uprawiać dyskryminację rasową za zgodą całego „wolnego” świata.

  Gdy pomyślę, że Polska jest uważana za „najlepszego ambasadora” Izraela w Unii Europejskiej, a nasze kraje łączy wręcz „mistyczne porozumienie”, to jest mi po prostu wstyd.

  CZY KTOŚ PYTA SIĘ NAS O ZGODĘ ?

  Tusk pytany kiedyś w radiowej Trójce, czy zwiększy się polski kontyngent w Afganistanie, powiedział: „Jeśli będzie trzeba taką decyzję podjąć, jeśli nie będziemy mieli de facto innego wyjścia, to trzeba będzie tę decyzję podjąć”.
  Żaden z naszych polityków nie postawił jasno pytania – czym naprawdę jest ta wojna? Czego na niej szukamy i jakich żywotnych interesów naszego państwa bronimy?

  http://spiritolibero.salon24.pl/

 18. gregor said

  http://www.youtube.com/watch?v=ZDKYPMU3t_g&feature=player_embedded – w sprawie szczepionek z niemieckiej TV

 19. Zaden inny kraj nie byl tak traktowany: ukrywasz Zyda? Smierc. Teraz ocalale ofiary i ich dzieci depcza Polakow. Niemcy byli agresorami. Na filmie Zielone lata pokazano jak traktowano zydow i polakow, tylko dlatego,ze byli polakami http://www.youtube.com/watch?v=LqOT6QiXLU0

  • asm said

   Racje masz Dawid, nalezy tu dodac, ze tak nasz traktowano bo bylismy jedynym panstwem, ktore odgradzalo europe od azji (nie mam na mysli geograficznego myslenia – URAL, ale polityczne myslenie) Dlatego oba mocarstwa chcialy nas zniszczyc by ze soba graniczylyby pozniej zdominaowac europe a z czasem afryke.

   Polska zasze krzyzowala ich necne plany. Zawsze potraflismy ich skutecznie oslabic. Moze nie w sensie gospodarczym i liczebie, ale mentalnie, i co najwazniejsze, zewsze bylismy straznikiem pokoju.

   Kiedys Hitler powiedzial, ze majac armie z polskich rzolnierzy zdominowalby caly swiat. Dobrze,ze jestesmy tacy silni mentalnie, silni z jednego powodu, rok 966 14kwietnia -> to dalo nam sile na dalesze ciezkie lata.

   ASM

 20. asm said

  Nie mam osobiscie urazy do nikogo dopóki dopóty nie godzi to w rozwoj narodow pragnacych prawdy i w zasady moralne, wybaczcie za ten film, jak kogos urazila tresc:

  ASM

  • ALFA said

   @ ASM ja jeszcze dodam „Sławni ludzie o Żydach ”
   Marcin Luter,
   Żydzi nie pracują, nie zarabiają uczciwie pieniędzy; nie pracują a my dajemy lub darujemy im je. I mają nasze dobra i pieniądze, stają się panami naszej ziemi, pomimo tego, że są na wygnaniu”; „Oni trzymają w niewoli chrześcijan w naszym kraju; (…) rozkoszują się pieniędzmi i dobrami, siedząc leniwie za piecem, żrąc i chlejąc, żyją sobie dobrze z naszej pracy, utrzymują nas i nasze gospodarstwa w niewoli przez ich przeklętą lichwę, kpią z nas i plują nam na głowy, ponieważ musimy pracować; pozwalamy im czuć się lepszymi od nas dzięki naszej pracy. Są naszymi panami i władcami, my zaś ich niewolnikami, służącymi im swoją własnością, potem i pracą! A oni zamiast dziękować nam, przeklinają naszego Pana!”.

   Franciszek Liszt: Nadejdzie dzień, gdy wszystkie narody, pośród których mieszkają dziś Żydzi, będą musiały stanąć przed problemem całkowitego ich wypędzenia – problemem życia i śmierci, zdrowia lub chronicznej choroby, pokojowej egzystencji albo nieustających niepokojów społecznych.

   Geroge Washington: Oni [Żydzi] działają przeciwko nam skuteczniej, niż armie wroga… Należy żałować, iż każdy stan, dawno temu, nie przegonił ich jako dżumę społeczną i najwiekszych wrogów szczęścia dla Ameryki.

 21. tony said

  polecam artykul o Olimpiadzie w Londynie i jego logo…wszystko ma sens…

  • tony said

   link do artykulu
   http://zbawienienews.blogspot.com/2009/10/londynska-olimpiada-nastepna.html

  • oto strona said

   http://zbawienienews.blogspot.com/2009/10/londynska-olimpiada-nastepna.html
   =============
   od JP: chłopie masz na koncie 93 komentarze, nie jest to rekord, ale naucz się wreszcie nie spamować.
   Jak się spóźnię trochę z dłubaniną w „spamie” , to awantura godna szargania Lepperem. Jeśli umieścisz jeden odnośnik do strony w nicku a drugi bez komentarza wkleisz we wpis to mamy kłopot

   • do JP said

    podaruj sobie
    ============
    od JP: będziesz sobie sam się ze spamu wyciągał \Twoja wola

   • Karki89 said

    A o czym ja kilkanaście dni temu pisałem !!?? Tyle, że wtedy to przeszło bez echa! Ludzie interesujcie się tym co się dzieje na świecie i tym co może się wydarzyć w przeciągu kilku lat naprzód, a nie tym co będzie jutro… Przeciwnik z którym się mierzycie jest o wiele wiele lepszy niż G.Kasparow, mistrz szachowy na świecie, oni przewidują i zakładają na wiele lat naprzód i jak narazie ludziki pozwalają im realizować swoje plany, zamiast powiedzieć NIE. Ale jak to mówią ludzie mądrzy po szkodzie, a nie przed szkodą (celowo zmieniłem powiedzienie, bo niejesteśmy samotną wyspą 🙂 )

 22. Prrivan said

  Dzisiaj rano rozmawiałem sobie luźno ze znajomym siedzącym w tematach militarnych,
  a już lotniczych w szczegolności. I tak pytam go co sądzi o opcji ataku lotniczego w rejonie Zatoki Perskiej w najblizszą niedzielę(nie wspomnialem o jakie kraje chodzi ani o fakcie Purim).

  I tak gość chwilę poszperał po prognozach pogody i jakichs tabelach i stwierdził że jako że własnie w najbliższą niedzielę przypada pełnia,to atak punktowy z zaskoczenia w tę noc byłby najgorszą mozliwą dla atakujacego opcją,i że straty poniesione byłyby przynajmniej o 20% wyższe niż w noc bezksięzycową.I tak pyta mnie o jaki kraj chodzi-ja mu na to że o Izrael rzecz jasna.
  Na to moj kolega roześmiał sie i stwierdził że „trzeba było tak od razu,dla nich dwadzieścia samolotów więcej wliczonych do strat to pryszcz jezeli wszystko zostanie przeprowadzone w mysl tradycji”.No i oczywiście zakładając że atak zostanie przeprowadzony przez lotnictwo zalogowe a nie przez bezpilotowce lub co gorsza rakiety strategiczne…

 23. Lamb said

  http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Olbrzymie-wybuchy-na-Sloncu-Naukowcy-zaniepokojeni,wid,11889162,wiadomosc.html?ticaid=69b6a
  19 stycznia doszło do silnych wybuchów na słońcu, naukowcy nie mają optymistycznych prognoz.

  • MIZIA said

   W TEJ CHWILI PEDZA 3 CME JEDEN PO 2 W STRONE ZIEMI Z PREDKOSCIĄ 2000 KM NA SEKUNDĘ JUTRO Z SOBOTY NA NIEDZIELE ZAPOWIADAJA ZORZE POLARNE NA CAŁEJ ZIEMI
   POCZYTAJ JAK BYŁO 150 LAT TEMU -WTEDY BYŁY 2 CME 1 PO DRUGIM I SKALA ICH DUŻO MNIEJSZA
   INFO PODAJE SPORADYCZNIE TV24

   1. Zbiera się na burzę. Pierwszym zwiastunem superburzy z 1859 roku była grupa wielkich plam, które pojawiły się w pobliżu równika Słońca. Nastąpiło to podczas maksimum cyklu słonecznego. Plamy były tak duże, że Carrington i inni astronomowie mogli je dostrzec bez pomocy teleskopów (oczywiście przy użyciu odpowiednich filtrów chroniących oczy). Gdy w kosmos pomknął pierwszy CME, plamy znajdowały się naprzeciwko naszej planety. Ziemię oglądaną ze Słońca można porównać do małego punkcika w środku tarczy strzelniczej, ale słoneczny strzał nie musiał być bardzo dokładny: gdy CME dociera do nas, ma już średnicę rzędu 50 mln kilometrów.

   2. Pierwsze uderzenie. Burza wyrzuciła nie jeden, lecz dwa CME. Pierwszy z nich potrzebował na dotarcie do Ziemi od 40 do 60 godz. Dane magnetometryczne z 1859 roku sugerują, że jego pole magnetyczne miało kształt helisy. Gdy słoneczna plazma dotarła do Ziemi, było ono skierowane na północ. Taka orientacja spowodowała wzmocnienie pola magnetycznego naszej planety, co zminimalizowało skutki uderzenia. CME ścisnęło magnetosferę (obszar przestrzeni, w którym ziemskie pole magnetyczne jest silniejsze niż słoneczne), co zostało zarejestrowane przez magnetometry jako tzw. nagły początek burzy. Poza tym nikt niczego nie zauważył. Jednakże w miarę jak plazma przepływała wokół Ziemi, jej pole magnetyczne powoli się obracało. Po 15 godz. nie tylko nie wzmacniało już pola naszej planety, lecz je osłabiało: skierowane ku północy linie pola ziemskiego zetknęły się ze skierowanymi na południe liniami pola CME. Doszło do tzw. rekoneksji, podczas której pole gwałtownie zmieniło swą geometrię i wyzwoliły się ogromne ilości energii. Właśnie wtedy doszło do przerw w transmisjach telegraficznych i pojawiły się zorze polarne. Po upływie jednej lub dwóch dób słoneczna plazma minęła Ziemię, a pole magnetyczne naszej planety wróciło do normalnego stanu.

   3. Rozbłysk rentgenowski. Największym CME towarzyszy zwykle co najmniej jeden silny rozbłysk i superburza z 1859 roku nie była tu żadnym wyjątkiem. Rozbłysk optyczny dostrzeżony 1 września przez Carringtona i innych astronomów pochodził z materii o temperaturze prawie 50 mln kelwinów, która oprócz światła widzialnego musiała emitować promieniowanie rentgenowskie i gamma. Był to najjaśniejszy rozbłysk, jaki kiedykolwiek zaobserwowano. Promieniowanie wędrowało na Ziemię 8.5 min, a więc znacznie krócej niż drugi CME. Gdyby istniały wtedy krótkofalówki, stałyby się bezużyteczne z powodu silnych zaburzeń jonosfery (leżącej na dużej wysokości warstwy zjonizowanego gazu, która odbija fale radiowe). Energia promieniowania rentgenowskiego podgrzała też górną atmosferę, powodując jej rozdęcie o dziesiątki, a być może nawet o setki kilometrów.

   4. Drugie uderzenie. Zanim plazma międzyplanetarna zdołała wypełnić „tunel” powstały w niej wskutek przelotu pierwszego CME, Słońce wystrzeliło po raz drugi. Kolejny CME nie napotkał po drodze żadnej materii, która mogłaby go powstrzymać, i dotarł do Ziemi w ciągu zaledwie 17 godz. Tym razem w chwili uderzenia w magnetosferę jego pole magnetyczne było skierowane na południe i geomagnetyczny chaos zapanował bez żadnych opóźnień. Magnetosfera sięga zwykle do około 60 tys. kilometrów, licząc od powierzchni Ziemi. Uderzenie było tak gwałtowne, że ścisnęło ją do 7 tys. kilometrów, a może nawet do górnej granicy stratosfery. Pasy Van Allena, które otaczają naszą planetę, na jakiś czas zanikły, a w górne warstwy atmosfery wdarła się wielka liczba protonów i elektronów. Cząstki te wywołały zorze polarne, których silne czerwone światło było widziane z większości miejsc naszego globu.

   5. Energetyczne protony. Słoneczny rozbłysk i oba CME rozpędziły protony do energii co najmniej 30 MeV. W Arktyce, gdzie pole magnetyczne najmniej skutecznie osłania naszą planetę, cząstki te dotarły do wysokości 50 km i przekazały jonosferze dodatkową energię. Brian C. Thomas z Washburn University stwierdził, że deszcz protonów towarzyszący superburzy z 1859 roku zmniejszył ilość ozonu w stratosferze o 5%. Pierwotna koncentracja tej formy tlenu wróciła dopiero po czterech latach. Najszybsze protony, o energiach przekraczających 1000 MeV, reagowały w powietrzu z jądrami atomów azotu i tlenu, wyrywając z nich neutrony i wywołując anomalie w obfitości azotanów. Na ziemię spadł deszcz neutronów, ale w tamtym czasie nie było jeszcze detektorów, które mogły je zarejestrować. Na szczęście ten kosmiczny atak nie był szkodliwy dla ludzi.

   6. Potężne prądy elektryczne. Podczas gdy zorze polarne przesuwały się z obszarów podbiegunowych w stronę równika, towarzyszące im w jonosferze pola elektromagnetyczne indukowały w gruncie silne prądy, płynące przez całe kontynenty. Prądy te znalazły drogę do obwodów telegraficznych, w których doszło do wyładowań o dużym natężeniu. Wiele stacji telegraficznych uległo uszkodzeniu, a ich pracownicy zostali porażeni prądem.

   • MIZIA said

    NADLATUJĄCE CME SĄ WIELOKROTNIE SILNIEJSZE A ZORZE POLARNE KTÓRE JUTRO BEDĄ WIDOCZNE POKRYJA WIEKSZY OBSZAR NIŻ PODCZAS NAJSILNIEJSZEJ BURZY W HISTORII CYWILIZACJI – BYĆ MOŻE STANIE SIĘ TAK JAK PONIŻEJ A TE INFO JEST JEDNYM Z OSTATNICH PRZEKAZYWANYCH NA NECIE

    Naukowcy doszli do wniosku, że nasza zależna od dostaw energii cywilizacja jest bardzo wrażliwa na kaprysy Słońca.

    Słabym punktem, w który uderzy słoneczna nawałnica są linie wysokiego napięcia. To prawdziwe anteny czułe na kosmiczną pogodę i wychwytujące prądy wywoływane przez burze magnetyczne. A ponieważ dzisiaj oplatają one ciasno wysoko rozwinięte państwa, a często, np. w Unii Europejskiej, przekraczają ich granice, elektryczna plaga rozprzestrzeni się błyskawicznie i zamieni w pandemię. Ogromne prądy stopią przewody i transformatory. Światła zgasną w kolejnych miastach.

    Tak było np. w marcu 1989 r. w kanadyjskim Quebecu. Po burzy w kosmosie 6 mln ludzi zostało na 9 godz. odciętych od dostaw energii.

    Autorzy raportu przeanalizowali też słoneczną nawałnicę z maja 1921 r. Wywołała ona prądy dziesięć razy większe niż te z 1989 r. Naukowcy sprawdzili, co by się stało, gdyby taki huragan uderzył dzisiaj w USA. Z analizy wynika, że załamałby się system energetyczny ich wschodniej i północno-zachodniej części. Bez prądu znalazłoby się 130 mln ludzi. Zakłócona zostałaby dystrybucja wody, nie działałaby kanalizacja, zniszczone zostałyby zapasy leków i żywności przechowywane w niskich temperaturach. Przestałyby działać łączność telefoniczna i stacje benzynowe. Stanąłby transport. Po 72 godzinach skończyłaby się ropa zasilająca awaryjne generatory w szpitalach. Pozbawione prądu kopalnie przestaną wydobywać węgiel, a na polach naftowych i gazowych staną pompy. Nie przydadzą się nawet elektrownie jądrowe. Kiedy padnie system przesyłania energii, zostaną automatycznie wyłączone.

    Straszny świat bez prądu

    Burza magnetyczna z 1921 r. nie jest najstraszliwszą, jaką zanotowały nasze kroniki. Jeszcze silniejsza uderzyła latem 1859 r. 1 września o godz. 11:18 potężny błysk na powierzchni Słońca zauważył brytyjski astronom Richard Carrington. Nawałnica, która potem przyszła, naelektryzowała linie telegraficzne i podpaliła zwoje papieru telegraficznego. Zorza była widoczna nawet na Kubie i Hawajach. W zakrytych nocą Górach Skalistych zrobiło się tak jasno, że biwakowicze pobudzili się i sądząc, że to już ranek i zaczęli przygotowywać śniadanie.

    „Gdyby tak potężna burza magnetyczna uderzyła dziś w USA – piszą autorzy raportu – tylko w pierwszym roku po katastrofie jej koszty sięgnęłyby 2 bln dol., czyli byłyby 20 razy większe niż te poniesione w związku z huraganem »Katrina «, który w 2005 r. spustoszył Nowy Orlean”.

    Co gorsza, masowej awarii systemu przesyłania energii spowodowanej przez Słońce nie da się szybko naprawić. Wymiana stopionych transformatorów i przewodów miedzianych potrwa miesiące, a może i rok. I tu straty będziemy liczyć już nie w bilionach dolarów, ale milionach istnień ludzkich.

    Raport NASA i Narodowej Akademii Nauk szacuje, że po katastrofie spowodowanej burzą magnetyczną podobną do tej z 1859 r. Stany Zjednoczone wracałyby do stanu sprzed kataklizmu przez 4 – 10 lat.

   • mgrabas said

    oto kilka komentarzy z Internetu 🙂

    1. – interpretacja spiskowa: światowy rząd (NWO) wie że zbliża się koniec świata i zakazał informowania o tym wybuchu żeby uniknąć paniki

    2. – interpretacja racjonalna: ktoś wytłumaczył dziennikarzom że takie wybuchy mniejsze lub większe są co chwilę i wiadomość przestała być sensacyjna

    3. – wypowiedź wiłącznie na temat samego zjawiska, zupełnie oderwana od powyższych dywagacji:

    2010-02-26

    Na Słońcu wreszcie coś się dzieje

    W ostatnim czasie Słońce miało okres minimum swojej aktywności, dużo dłuższy niż się spodziewano. W lutym jednak na naszej gwieździe zaczęło się wreszcie „coś dziać”. Już prawie codziennie widoczne są plamy słoneczne.

    Słońce ma 11-letni cykl aktywności, w czasie którego jego aktywność zmienia się. Ostatnie maksimum było w latach 2000-2001. Wobec tego spodziewano się, że w roku 2009 minimalna aktywność naszej dziennej gwiazdy powinna zacząć rosnąć. Tak jednak nie było. Jednym ze wskaźników aktywności słonecznej są plamy widoczne na jego tarczy. Takich plam było w ubiegłym roku bardzo mało, a właściwie przez większą część roku nie było ani jednej – łącznie przez 260 dni, czyli 71 proc. roku.

    W czasie typowego minimum słonecznego powinno być około 485 dni bez plam słonecznych, natomiast ostatnie minimum miało ich około 770 (od 2004 r.). W roku 2010 mamy jednak już inną sytuację. Dni bez plam były tylko 2, co stanowi zaledwie 4 procent upływającego roku.

    Dzisiaj na tarczy słonecznej widoczne są dwie grupy plam, oznaczone numerami 1050 i 1051. Są one spokojne i nie sugerują silnych wybuchów (flar słonecznych). Natomiast obserwatorium słoneczne SOHO znajdujące się w kosmosie zarejestrowało w środę 24 lutego wybuch struktury nazwanej przez witrynę SpaceWeather.com „wielkim magnetycznym filamentem”. Wybuch skutkował koronalnym wyrzutem masy. Oznacza to, że obłok plazmy został wyrzucony w przestrzeń kosmiczną. Jeżeli cząstki te dotrą do Ziemi, w rejonach arktycznych mogą wystąpić zorze polarne. Można ich wypatrywać w sobotę 27 lutego i niedzielę 28 lutego.

    [ Astronomia.pl – Krzysztof Czart ]

    Źródło: SpaceWeather.com

    źródło: http://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=2&p=128190

   • monitorpolski said

    Mizia, pamiętaj o jednej rzeczy, że moc promieniowania maleje z potęgą 3 stopnia. Czyli na odległości do Merkurego moc będzie ośmiokrotnie większa niż na Ziemi gdyż Merkury jest w połowie drogi do Słońca. Moc promieniowania bardzo szybko więc maleje, mamy jeszcze grubą wartwę atmosfery…

   • Fraktal said

    A jeśli te burze i zorze na niebie to tak naprawdę haarp i chcą wywołać chaos i panikę i wtedy łatwiej będzie im wprowadzić nowy porządek?

   • ALFA said

    Spora aktywność sejsmiczna w ostatnich 24 h. Wczoraj trzęsienie w pobliżu Okinawy(7.0).
    Czy może to mieć jaki związek z wybuchami na słońcu ???
    http://earthquake.usgs.gov/earthquakes/recenteqsww/Quakes/quakes_all.php

  • ALFA said

   Umierająca planeta
   http://kopalniawiedzy.pl/WASP-12b-gwiazda-planeta-materia-Woznica-9812.html

  • MIZIA said

   porazajacy jest fakt braku podstawowej wiedzy z zakresu fizyki -szkoły podstawowei – oczym swiaddcza wpisy dotyczace tej sprawy – w wiekszosci-
   NIE BEDE WCHODZIŁ W JAKIEŚ SŁOWNE UTARCZKI MAM TO W D… CO ZROBI I KTO Z TĄ INFORMACJĄ –
   OSTATNIO WPISYWAŁEM ZE USA MANI WPROWADZILI NAJWYZSZY STOPIEN GOTOWOSCI BOJOWEJ NA OBSZAŻE PACYFIKU – TERAZ TO JASNE ZE CHODZIŁO O NATYCHMIASTOWE ZABEZPIECZANIE SPRZETU ELEKTRONICZNEGO – A NIE O INWAZJE.
   NIE DZIWI WAS ZE NIEMA ZADNYCH INFORMACJI NA TEN TEMAT NAWET TAKICH OSMIESZAJACYCH – mimo wszystko jest to bardzo wazne wydazenie naukowe wystepujace z taka siła raz na kilka set lat lub conajmniej na kilkadziesiad – A TU CISZA CAŁKOWITA.- dziwne MOI DRODZY

   JEST TAK:
   OD GODZINY 1,43 CZASU POLSKIEGO NA CAŁYM GLOBIE ZAOBSERWOWANO GWAŁTOWNY SPADEK \SIŁY ZIEMSKIEGO POLA MAGNETYCZNEGO – zjawisko cykliczne co kilka dziesiad minut spada i wzrasta ponad norme stała-

   NIKT ALE TO ZUPEŁNIE NIKT NIEUMIE W TEJ CHWILI WYJAŚNIĆ TEGO ZJAWISKA – ORAZ JAKIE SKUTKI MOGĄ BYĆ

   MOJA RADA 1 I OSTATNIA KTO MOZE NIECH NA WSZELKI WYPADEK WYJMIE SOBIE WIEKSZA ILOŚĆ GOTÓWKI Z BANKU –

   UWARZAM ZE JESLI NASTAPI NAJGORSZE PIENIADZE TE W CIĄGU PIERWSZYCH 3 DNI BEDZIE MOZNA JESZCZE ZAMIENIĆ NA TOWAR PO UPŁYWIE TYCH 3 DNI LUDZIE ZORIENTUJĄ SIE ZE TO G WART PAPIER

   od mg: porażająca to jest ilość błędów ortograficznych i maniera pisania dużymi literami
   @ MIZIA, czy mam usuwać takie wpisy, czy zabanować? netykieta obowiązuje wszystkich
   ostrzegam!

   • Man said

    Tymczasem w Chile trzesienie Ziemii o sile 8.8 kolo 7:43 naszego czasu, a od Antarktydy oderwala sie pokrywa lodowa wielkosci Luksemburga. I niech mi ktos jeszcze powie, ze to nie jest przedsmak „czegos”. W ciekawych czasach zyjemy..

   • navajo88 said

    Mizia nie przesadzaj i nie siej paniki !!!OKI ziemia z nie takich tarapatów już wychodziła ,a jeśli ma nastąpić 4 – te wymieranie ,to możesz być pewien że następnym gatunkiem będziemy MY!!!!

   • navajo88 said

    ZGADZA SIĘ MAMY CIEKAWE CZASY !!!! tylko jeśli ma nastąpić koniec to co ????? polecimy w kosmos na Marsa ????? dobre żarty radzę zachować spokój czyli ” Spokojnie jak na wojnie ” hahahahaha

   • MagdaS said

    Nooo nie wiem – na moje oko jeśli by istnialo niebezpieczeństwo jakiekolwiek to http://www.airport.wroclaw.pl/rozklad.php?inf=online tu byłoby napisane na kazdym CANCELED 😀

    (chociaż dzisiaj zadnego plejna nie widzialam a niebo czyste.)

   • teraz nie zasnę...palcami w drzwiach przytrzasnę... said

    @ Mizia ,czy jak ci Tam …Wiesz co ,lubię czytać twoje wpisy,choć do Fetyszystów nie należę . W Polsce akurat przyleciały wczoraj Żurawie, i usłyszałem pierwszego Skowronka .Nie wiem w jakim świecie żyjesz ,ale chyba jUtro zmienisz NICK ,bo nic się nie sprawdzi z twoich dumań.CHociaż bardzo bym chciał ,aby zresetował się caŁy $$ystem banksterów . Aha zapomniałem napisać / NIC Z TWOICH PRZEPOWIEDNI SIĘ NIE SPRAWDZI /BO JA TAK CHCĘ / pozdrawiam myślących ./

   • hjk said

    hmmm, moze dlatego od tych zmian pola magn. takie „łamanie w kościach” ma wiele osob…

    ktos tu pisał o promieniowaniu slonecznym malejacym z 6nem odleglosci, tylko ze to nie jest promieniowanie, ale chmura plazmy czyli zjonizowanych czasteczek helu, protonow i elektronow i czego tam jeszcze…

    ciekawe bo akurat jest tez pełnia ksiezyca…

   • ALFA said

    TYM CZASEM W USA

    Najważniejsze informacje
    RSS
    Kanały RSS
    Tagi: usa, pogoda
    20:11, 27.02.2010
    600 tys. domów bez prądu
    USA SPARALIŻOWANE PRZEZ ŚNIEG I WICHURY
    600 tys. domów bez prądu
    Śnieżyce zaatakowały USA, teraz Stany walczą z awariami
    PAP/EPA
    Przez głębokie zaspy i obalone drzewa przedzierały się w sobotę ekipy amerykańskich elektryków, aby przywrócić prąd w tysiącach domów po śnieżycach i wichurach, które z siłą huraganu spadły w ostatnich dniach na północno-wschodnią część USA.

    http://www.tvn24.pl/-1,1645363,0,1,600-tys-domow-bez-pradu,wiadomosc.html

   • ALFA said

    Cyklon zmiażdżył Kanary Hiszpanie czekają na burzę
    RZĄD DO OBYWATELI: ZOSTAŃCIE W DOMACH
    Reuters
    Cyklon, który ostatniej doby wyrządził wielkie szkody na Wyspach Kanaryjskich, nadciąga nad Hiszpanię. Z powodu zbliżającego się znad Atlantyku cyklonu, władze radzą mieszkańcom północnych regionów kraju pozostanie w domach.
    To będzie bardzo silna burza, która szybko przejdzie przez teren naszego kraju – ostrzega mieszkańców szef resortu spraw wewnętrznych Alfredo Perez Rubalcaba.

    http://www.tvn24.pl/12691,1645341,0,1,cyklon-zmiazdzyl-kanary-hiszpanie-czekaja-na-burze,wiadomosc.html

   • Dominik said

    Jak na razie to mamy okazję zaobserwować duże ilości lotów i chemtraili. Nie zdziwię się jak jutro ludzie w okolicy będą kaszleć i narzekać na samopoczucie 😦

    Teoretycznie gdy taka chmura przybędzie do Ziemi, część cząsteczek przejdzie przez atmosferę i powinien zwiększyć się ogólny poziom promieniowania (przy erupcji słonecznej i wyrzucie cząstek dużo jest promieniowania x). Dodatkowo zakłóceniu powinny ulec nadawane sygnały z GPS. Wydaje się więc, że dysponując np. gpsem po nawiązaniu połączenia można sprawdzać na bieżąco stan satelitów i obserwować w programach nawigacyjnych. Tyle teoria, praktyka zwykle wygląda inaczej 🙂

 24. baria said

  A ja widzę wielkie niebezpieczeństwo w tym ,że mała grupa muzułmańska w ekspresowym tempie dostała zgodę na budowę meczetu w Warszawie i buduje za pieniądze Arabii Saudyjskiej,gdzie dominuje wahabizm, najbardziej ortodoksyjna forma islamu. Dasz palec, będą chcieli rękę.

  • monitorpolski said

   Trzeba zadać pytanie KTO NA TO POZWOLIŁ. Odpowiedź jest bardzo ważna z punktu interesu narodu polskiego, gdyż zrobił to wewnętrzny wróg.

 25. Lamb said

  Prezydent Iranu szykuje sie do wojny na bliskim wschodzie

  http://www.konservat.cba.pl/art.php?art=0542&path=arty2010

 26. Luc said

  http://www.wykop.pl/ramka/305696/papierowy-czip-za-jeden-grosz-zdiagnozuje-choroby

 27. asm said

  Nie zapomnij !

  ASM

  od mg: proszę o zamieszczanie wraz z linkami takich opisów, które faktycznie opisują treść zamieszczanych linków – np. można to zrobić tak: film ilustruje różne rozumienie patriotyzmu wczoraj i dziś (część 1 z 2) – czy to takie trudne? 🙂 a oto druga część tego filmu http://www.youtube.com/watch?v=e_qKK0Zho-Q

 28. .... said

  Izraelski minister obrony Ehud Barak uznał w piątek, że jest mało prawdopodobne, by Iran, jeśli wejdzie w posiadanie broni nuklearnej, zaatakował nią państwo żydowskie.
  „Irańczycy w pełni rozumieją, jakie miałoby to konsekwencje. Są radykalni, ale nie są szaleni. Mają całkiem nowoczesny proces podejmowania decyzji i rozumieją rzeczywistość” – powiedział w Waszyngtonie Barak, który spotyka się tam z przedstawicielami władz USA.

  http://wyborcza.pl/1,91446,7607541,Izrael_nie_wierzy_w_iranski_atak_atomowy.html

  • hjk said

   nareszcie jakis glos rozsadku…
   a gdyby nawet znalazł sie jakis szaleniec, mozna go łatwo wyeliminowac, po co napadac w tym celu na jakis kraj?
   chyba ze to takie usypianie czujności…

 29. hjk said

  http://biznes.onet.pl/microsoft-zaostrza-walke-ze-spamem,18491,3183553,1,news-detal

  No i mamy wygodny pretekst: przy okazji walki ze spamerami wyłączy się co nieco…

 30. hjk said

  http://www.guardian.co.uk/uk/2002/oct/13/humanrights.mobilephones
  How mobile phones let spies see our every move

  ciekawy opis jak technologia gsm moze dostarczac „radarowych” obrazów nawet z wnetrza domów, nie mowiac o sledzeniu ludzi i samochodow

 31. hjk said

  Absolute Proof More Modern Jews Not Biblical Israelites
  The 13th Tribe’ by Arthur Koestler (suicided by Mossad) explains the creation of the
  European Khazar/Ashkenazi Jews who are descended from Huns, not semitic peoples.
  From Dick Eastman
  2-15-10
  Arthur Koestler and his wife were killed by Mossad shortly after releasing this book. As expected, The Thirteenth Tribe caused a stir when published in 1976, since it demolishes ancient racial and ethnic dogmas. At the height of the controversy in 1983, the lifeless bodies of Arthur Koestler and his wife were found in their London home. Despite significant inconsistencies, the police ruled their death a suicide.

  http://rense.com/general89/notjws.htm

 32. johnympl said

  Kiedy żydzi zrozumieja że ludzie ich nienawidzą, nie za to że są żydami ale za to jacy są. Generalnie w Oswięcimiu zgineli głównie biedni zydzi bo bogadzi już dawno Hitlerowi siano na wojnę wykładali w rękawiczkach USA. tak , tak Ludzie ludziom zgotowali ten los. niedługo czeka nas kolejny holokaust z nami szarymi robolami w roli głównej i Panach naszych pejsiatych z batem w tle.

 33. MagdaS said

  [teoria] epoka lodowcowa
  http://wiadomosci.onet.pl/2134445,12,gigantyczna_kolizja_na_antarktydzie_dryfujaca_gora_lodowa_moze_ochlodzic_klimat_na_ziemi,item.html

  oraz trzesienie
  http://wiadomosci.onet.pl/2134491,12,potezne_trzesienie_ziemi_w_chile_8_5_stopnia,item.html

  przedwczoraj bylo tez w japoni .

  Dzień dobry – życząc miłej soboty 🙂

 34. .... said

  Ciekawą rzecz odkryłem na youtube

  jak wchodzisz na jakiś film mając linka to zawsze po prawej strony były filmy powiązane tematycznie, klikałeś i oglądając filmy podobne.

  Teraz to zmienili – oglądałem jakiś film Alexa Jonesa – kliknąłem na następny – wyskoczył jakiś program do zainstalowania i tak sprawdziłem kilka razy – filmy normalne otwierają się bez problemu, a ten programik wyskakuje TYLKO po kliknięciu na materiał spiskowy i to wybrany…. sprawdźcie czy u Was tak jest, u mnie od 3 dni ta sytuacja

  od mg: proszę o przykładowy link z takim filmem na YouTube

  • .... said

   proszę bardzo – http://w610.wrzuta.pl/obraz/powieksz/7a8dYKSIQa4

   od mg: powyższy adres to zmyłka, otwiera się strona z obrazkiem wyglądającym jak okienko filmu oraz z prawej jak okienko dialogowe z plikiem watch, ale to tylko taki obrazek, po kliknięciu na niego ma się zainstalować szpieg
   bezpieczniej niż MS Internet Explorer lepiej używać Firefox, Flock, Chrome – tę ostatnią otwierać tylko w trybie „in private”
   do przeglądarek opartych o silnik mozilli (Firefox, Flock, Thuderbird iin.), a także do Opery, są dostępne różne wtyczki, m.in. do zapisywania filmów na dysk i do blokowania szpiegów, reklam, wyskakujących okienek itd.
   osobiście polecam Flocka i Firefoxa (z wtyczkami)
   http://shp.net.pl/modules.php?name=przegladarki_internetowe

   • annah said

    u mnie podobnie, czy masz jakas alternatywe YT ?

    od mg: http://www.youtube.com/results?search_query=alex+jones+o+cenzurze+internetu&search_type=&aq=f

   • MagdaS said

    http://w610.wrzuta.pl/obraz/powieksz/7a8dYKSIQa4

    ustaw przeglądarkę tak aby streaming byc odtwarzany w przeglądarce – jesli nie masz pluginu skojarzonego to zawsze bedzie Ci ściągało.
    Dokładnie jak z mp3 itd….po prostu przegladark nie wie co to z plik i co z nim zrobic.

    Dla przykładu na Ubuntu/Firefox z pluginami – dziala wszystko jak dzialalo.

   • .... said

    ale głupoty mg wypisujesz…. zrobiłem screena bo to okienku wyskoczyło z youtube… u Ciebie jest już dawno zainstalowany więc to okienko nie wyskoczy

    od mg: nie zamierzam tolerować takich nieuprzejmych odzywek

    prosiłem o link YouTube i gdzie ten link? zamiast linku taki wpis-nic

    obrazek-fałszywka to http://w610.wrzuta.pl/sr/f/7a8dYKSIQa4/inspektor3.bmp (wielkość 1104 x 498 pikseli), a kod źródłowy strony http://w610.wrzuta.pl/obraz/powieksz/7a8dYKSIQa4 podaję niżej, proszę go sobie przeanalizować, bo cały ten wpis wkrótce będzie usunięty (chyba, że blogowicze zechcą żeby go pozostawić)

    =======================================================================
    z powyższego kodu źródłowego tej strony widać jeszcze, że jest w niej zaszyty również szpieg Googli
    Rzekomy szpieg jest wszędzie. To co widać to strumień danych youtube. Zalecam porządki w kompie albo przejście na Mac, Linux. Też tak miałem i nie panikowałem – Potem przyszywa się łatkę paranoików spiskowcom….

    @EDITED by Luc

   • annah said

    Mam podobne obawy, juz nascie lat temu wiedzialam, ze trzeba uwazac na cudenka, ktore sa montowane przy sprzetach typu komp to nie jest przypadek, bedziemy inwigilowani. Pisze o tym John Leary w ‚Przygotujcie sie na wielki ucisk i do Ery Pokoju’, mozna znalezc przez wyszukiwarke.

   • annah said

    mg sugerujesz ze …powiedzial i ja jestesmy w zmowie i ze opisujemy falszywy obraz stanu jaki mamy faktycznie podczas klikania w okienka niektorych filmow na YT( bo ja mam napewno). Wykasowales polowe z dialogu na ten temat, przez co sens sprawy nie jest dokladnie rozumiany przez pozostalych blogowiczow, mimo iz sprawa jest wiecej niz wazna, bo moze do tyczyc kazdego, kto przypadkiem zaintalowal ten programik. Jesli ta wypowiedz trafi do spamu, bedzie to moj ostatni wpis na tym blogu.

    od mg: niczego nie sugeruję, skąd taki pomysł, że coś sugeruję? udowodniłem konstrukcję strony, której link przytoczono (zamiast przykładu linku z TouTube, o który prosiłem) – podaj mi taki link, sprawdzę go też
    na jakiej podstawie przypisujesz mi „sugerowanie zmowy” oraz „opisywanie fałszywego obrazu stanu na YT”?
    oczekuję przeproszenia za to oskarżenie, albo udowodnienia jego zasadności
    wpisy, które przeniosłem do spamu niczego więcej nie wniosły merytorycznie nad to, co treściwie podsumował wpis https://grypa666.wordpress.com/2010/02/26/izraelczycy-slowianie-polacy/#comment-48839
    moim obowiązkiem jest dbanie, by to miejsce miało przejrzystość i służyło przekazywaniu jak największej ilości sprawdzonych informacji, a nie szumu informacyjnego bez konkretów, czy rozumiesz na czym polega moja praca i czy dostrzegasz, że nie mam tu względu na osoby, tylko na przestrzeganie regulaminu blogu i na jego pozom? osobiście cenię Ciebie i to na co zwracasz uwagę, ale zrobisz jak zechcesz, to jednak nie sprawi, że przestanę dbać o ten blog i nawet nie cofnę się przed upomnieniem Piotra Beina, gdyby łamał netykietę, chociaż to jest blog PB
    jeśli ktoś usunąłby ten wpis, to nie mg, bo ja wolę wyjaśniać sprawy, a nie zamykać ludziom usta, więcej, jeśli zauważyłbym takie działania, to pierwszy bym zrezygnował z pobytu tu
    więc tym bardziej bolą mnie wszelkie takie oskarżenia pod adresem moim czy moich kolegów moderatorów
    ==========
    od JP: @mg wzruszyłem się 😛 dziękuję
    może by tak skończyć z jałowizną i powrócić do meritum? i nie chodzi o wielokropek, tylko jak klikać z sensem .

   • Luc said

    Do annah:

    Alternatywy dla youtube.com :

    http://www.dailymotion.pl/pl
    http://www.vimeo.com
    http://www.veoh.com
    http://stagevu.com
    http://www.metacafe.com

    od mg: we wpisie https://grypa666.wordpress.com/2010/02/26/izraelczycy-slowianie-polacy/#comment-48848 @ Annah napisała: „u mnie podobnie, czy masz jakas alternatywe YT ?”, a napisała to pod wpisem mówiącym o linku http://w610.wrzuta.pl/obraz/powieksz/7a8dYKSIQa4 , czyli raczej chodziło o alternatywę na YT dla tego linku (?) a nie o alternatywę do YT, ale może rozstrzygnie to @ Annah 🙂

    ===============================================================================
    od Luc: Pomyślałem globalnie dałem linki do innych serwisów. Część jest na youtube, część nie. Lepiej mieć możliwość wyboru.

   • annah said

    Nie wiem w jaki sposob skopiowal obraz monitora …powiedzial, zalózmy ze zrobil zdjecie ekranu aparatem cyfrowym a potem dal na Wrzutę, nie jestem specem od komputera ale obraz jaki mialam przez kilka dni chcac odtworzyc niektore filmy o tematyce ‚pod prad’ wygladal jak u …
    http://w610.wrzuta.pl/obraz/powieksz/7a8dYKSIQa4
    takze chcac je odtworzyc ‚kilkakrotnie’ zainstalowalam sobie watcha. Dzis, na razie wszystko otwiera sie bez problemu co wcale nie znaczy ze watch nie uruchomil paru drobiazgow pozwalajacych na dostep do tego co robie w komputerze czy mowie. Program łamie pywatnosc posiadacza komputera, powinni to wiedziec wszyscy posiadacze internetu i usunac go w sposob podany przez bodajze Wojtka (wykasowany wczesniej post).
    =======================================================================
    od Luc: Najrozsądniej jest używać Linuxa. Polecam Ubuntu. M$ for the masses.

    od mg: @ Annah, jaki „sposob podany przez bodajze Wojtka (wykasowany wczesniej post)” ? znowu coś sugerujesz?

   • annah said

    Luc dziekuję, w metacafe znalazlam poszukiwane tytuły.
    ==================================
    od Luc: Cieszę się. Nieraz to samo wideo można znaleźć na innych serwisach w o wiele lepszej jakości.

   • annah said

    Do mg, przepraszam post Wojtka znalazlam ponizej, ta strona dzis rano wygladala nieco inaczej

    od mg: nie szkodzi 🙂 dziękuję

 35. Wojtekk said

  watch jest legalnym (sic!) programem szpiegującym (przechwytuje m.in. emaile, logi, rozmowy, wysłane posty na stronach etc) tutaj masz opis jak usunąć (angielski):

  http://www.ehow.com/how_5887803_remove-content-watch-computer.html

  http://www.2-spyware.com/remove-watch-right.html

  • monitorpolski said

   Ważna informacja:
   „program musi być maualnie zainstalowany”, a więc jest on dla pracodawcy by śledzić co robią jego pracownicy w godzinach pracy. Tak więc może być legalny. Problem w tym, że dzięki dziurom w Windowsach do twojego komputera można się dostać zdalnie i spokojnie zainstalowac ten program…

   • Luc said

    Jak ktoś jest świadomy to prowadzi podwójne życie. W pracy wzór do naśladowania. W domu niekoniecznie.

   • mgrabas said

    jeśli ktoś jest uczciwy, prowadzi uczciwe życie w pracy, w domu i wszędzie

  • Luc said

   Miałem do czynienia z prawdziwym Hakerem i jak zobaczył tego typu programy jak w tych dwóch linkach to mnie wyśmiał. Na co dzień używa Linux i FreeBSD. M$ windows jest dziurawy jak ser… Te dziury nie są łatane przez m$…zgadnij czemu!?

   • monitorpolski said

    Łaty zawierają kolejne dziury. Tylko Linuks!

   • Fala Tsunami – Apel do wszystkich ludzi dobrej woli

    http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/02/28/fala-tsunami-apel/

   • mgrabas said

    która dystrybucja Linuksa jest najłatwiejsza do opanowania dla zwykłych windowsowców?

   • Blask said

    Mandriva (Wygląda prawie jak Windows)
    Lecz polecam na sam początek Ubuntu.

   • Orka said

    Do Mgrabas
    Nie wiem jak to jest z numeracją komentarzy na tym blogu po prostu zwróć uwagę na komentarze napisane przez Orkę , ponieważ bardzo chcę podzielić się swoim zdaniem na temat Linuksa z powodu dwuletnich doświadczeń z tym systemem który daje mi poczucie bezpieczeństwa i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł !I zaznaczam że jestem niezbyt zaawansowanym użytkownikiem a mimo to nie mam z Linuks Mintem żadnych problemów .

   • Ratujmy dzieci

    http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/02/28/ratujmy-dzieci/

   • czosnek said

    U mnie prądu nie było wczoraj wieczorem.

   • mgrabas said

    @ Lamb, przeczytałem podaną stronę http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/02/28/ratujmy-dzieci/ do której się odnosisz i zgadzam się z nią, że należy ukrócić zapędy Tuska zmierzające do stworzenia państwa coraz bardziej totalitarnego wobec obywateli

   • annah said

    Swietny tekst Ziemkiewicza, polecam wszystkim rodzicom, tu fragment
    Więc wszystko zależy od nas. Pomysły szaleńców albo lewicowych fanatyków na „walkę z przemocą w rodzinie” zauważył, jak na razie, tylko „Gość Niedzielny”. To nie wystarczy − choć, oczywiście, serdecznie pismu za wypatrzenie tego sejmowego koszmaru w gąszczu produkowanych przez rządzących bredni dziękuję. Przy okazji gratuluję, bo − nie wiem czy Państwo już o tym wiecie − „Gość Niedzielny” właśnie przebił sprzedażą „Politykę”,odtąd niepodzielnie liderującą w segmencie „tygodników opinii”. Poza innymi źródłami tego sukcesu katolickiego pisma nie ostatnim zapewne jest fakt, iż coraz więcej Polaków uświadamia sobie, iż jako katolicy niepostrzeżenie stali się we własnym kraju prześladowaną większością.
    Może ta większość zdoła wreszcie się ocknąć i pogonić w diabły z parlamentu głupców i fanatyków razem z ich chorymi pomysłami na Nowy, Wspaniały Świat oczyszczony z religijnych i patriarchalnych „przesądów”.

   • mgrabas said

    zgadzam się z Tobą, @ Annah, szczególnie dający do myślenia jest ten fragment: Ministerstwo wręcz wyróżniło, jako osobną formę „przemocy psychicznej” „krytykowanie zachowań seksualnych”.
    New World Order…

   • annah said

    Widzę to dobitnie w podręczniku Nowej Ery, gdzie bohaterowie tekstow, blizniaki Kuba i Buba maja widoczne problemy z określeniem tozsamosci plciowej – Kuba musi isc na strone by sprawdzic co ma miedzy nogami (Szkoła na miarę, płytka do podręcznika, kl. I!). To tylko jeden z pomyslow w ramach ochrony przed homofobami, nonsensow programowych jest znacznie wiecej.

   • mgrabas said

    dziękuję wszystkim za zachętę do przesiadki na Linuksa i za podzielenie się własmymi doświadczeniami, waham się między Suse, a Debianem, różnią się instalatorami
    póki co kupiłem sobie Windows 7 Ultimate BOX, a do Linuksa powoli dojrzewam 🙂

   • Luc said

    Odp. dla https://grypa666.wordpress.com/2010/02/26/izraelczycy-slowianie-polacy/#comment-48961

    Współczuję…Debiana bierz

   • mgrabas said

    Debian wydaje się bardziej przemyślany i wszyscy rasowi linuksowcy też go zachwalają
    kusi mnie też OS ze stajni Googli i jeszcze Lindows 😉 tylko kiedy na to znaleźć czas?
    dzięki, przygodę z Linuksem zacznę od Debiana

   • Luc said

    I bardzo dobrze. Softu ze stajni Google nie polecam.

   • III wojna światowa jest blisko

   • Luc said

    Racja! A dla hardkorowców FreeBDS (kompletnie wolny system) albo DesktopBSD (nie polecam, bo lubi się wykrzaczać). Wskoczyć od razu na FreeBSD = trzeba być hardkorem.

  • mgrabas said

   Pocket KillBox jest dobrym narzędziem służącym do usuwania plików, które są aktualnie używane. Jeśli plik jest aktualnie używany, program kończy proces i go usuwa. Aplikacja pozwala na odblokowanie wybranych plików dzięki czemu można je przenosić, usuwać, kopiować, itd. Aby usunąć plik należy wskazać ścieżkę pliku oraz wcisnać „Delete file”.
   http://www.instalki.pl/programy/download/narzedzia_dyskowe/get.php?file=killbox

 36. KOCHAM PRAWDZIWYCH ŻYDÓW

  i modle się za nich, żeby odważyli się przejść przez Jordan,
  to znaczy przyjęli Sakrament Chrztu Świętego.

  Módlcie się za nich tak samo, oni się nawrócą w ostatnim momencie.
  A trzeba wiedzieć, że żyjemy w czasach ostatecznych.

  Króluj nam Chryste, zawsze i wszędzie.

  Zapraszam na stronę: http://www.apokalipsa.info.pl

  • annah said

   Slowo na dziś

   27 lutego 2010, Dzień powszedni – I TYDZIEŃ WIELKIEGO POSTU

   Mt 5,43-48

   Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził . A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.

 37. STEEF said

  http://www.youtube.com/watch?v=HnmYFMXEUis&NR=1 // http://www.youtube.com/watch?v=Th6i-KyWul8&NR=1 // http://www.youtube.com/watch?v=jaMaEyVABsU&NR=1 // I TEGO GOSCIA JUZ NIE MA – CZY PRZESZKADZAL PRAWDZIWYM POLAKOM ???

  • ALFA said

   WYPOWIEDŻ Z KOMENTARZY
   PolishAmericanDC (vor 2 Wochen)
   Dyspozycyjny sędzia,niedopuszczenie świadków obrony,swoiste kuriozum sądowe,prawne,utajnione uzasadnienie wyroku.Trzymanie latami schorowanego człowieka w areszcie,gdy bandytów i złodziei miliardów sądy wypuszczają z [powodu np.błędnych procedur,etc.Dobrze4,że wyrok nieprawomocny,nie utrzyma się,w wyższej instancji,a na pewno w w Strasbourgu,gdzie ta sprawa będzie miała finał.Jeszcze Łyżwiński i Lepper zainkasują odszkodowania z kieszeni podatników”

 38. Luc said

  „well, if there’s a God well can you hear me now? I am crying out, hoping you know”

  to tyle w temacie (…)

 39. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/1599985,2678,1,wszystkie_sekrety_mossadu,kioskart.html
  Kiosk – Świat
  23.02.2010 10:31/The Guardian, Ian Black
  Wszystkie sekrety Mossadu

  Podobnie jak inne agencje wywiadu, Mossad przyciąga uwagę wówczas, kiedy przydarzy mu się porażka, albo przeciwnie – spektakularny sukces

  Styczniowe zabójstwo ważnego działacza Hamasu w Dubaju, które stało się przyczyną poważnego kryzysu w relacjach dyplomatycznych Izraela i Wielkiej Brytanii, jest mieszanką jednego i drugiego.

  W listopadzie ubiegłego roku Niva Ben-Harush zauważyła młodego mężczyznę, który podkładał podejrzany przedmiot – wyglądający jak ładunek wybuchowy – pod samochód zaparkowany w jednej ze spokojnych uliczek w pobliżu portu w Tel Awiwie. Kiedy na miejscu zjawiła się policja, mężczyzna tłumaczył, że jest agentem Mossadu i bierze udział w ćwiczeniach. Okazało się, że mówił prawdę, a rzekoma bomba była tylko atrapą.

  Chociaż izraelski rząd zazwyczaj zajmuje stanowisko w sprawach dotyczących jednej z najsłynniejszych służb wywiadowczych świata, tym razem biuro premiera nie wystosowało nawet lakonicznego komentarza. W wieczornym wydaniu wiadomości pojawiła się jedynie drobna wzmianka o nieudolnym zamachowcu.

  Dwa lata temu podobna historia odbiła się szerokim echem na całym świecie. W Damaszku bomba umieszczona w samochodzie terenowym zabiła Imada Mughniyeha, wojskowego przywódcę sprzymierzonego z Iranem Hezbollahu, który był poszukiwany przez USA, Francję i kilka innych krajów. Chociaż Tel Awiw nigdy oficjalnie nie przyznał, że zamachu dokonały służby wywiadowcze Izraela, przeprowadzoną w sercu Syrii akcję powszechnie uważa się za jedną z najbardziej brawurowych operacji Mossadu.
  […]
  Do najsłynniejszych akcji Mossadu należy porwanie nazistowskiego zbrodniarza Adolfa Eichmanna, który następnie został osądzony i powieszony w Izraelu. Wśród innych spektakularnych sukcesów było m.in. nakłonienie do ucieczki irackiego pilota, który wleciał swoim MiG-21 na terytorium Izraela, a także poparcie dla Kurdów irackich w powstaniu przeciwko Bagdadowi. Poufne informacje zdobyte przez Eliego Cohena, legendarnego szpiega, który przeniknął do syryjskich kręgów władzy, pomogły Izraelowi zdobyć wzgórza Golan w wojnie z 1967 roku.
  […]
  Od czasu do czasu agencja była też celem ataku ze strony własnych pracowników. W 1990 roku, urodzony w Kanadzie były oficer wywiadu Victor Ostrovsky ujawnił wewnętrzną strukturę Mossadu, metody szkoleniowe, a nawet nazwy jednostek (między innymi „Kidon” – odpowiedzialnej za akcje skrytobójcze). Mimo że przeciwko Ostrovsky’emu prowadzono intensywną kampanię, mająca podważyć jego wiarygodność, nie udało się wstrzymać publikacji ksiązki. Kiedy w 2007 roku miały się ukazać podobne rewelacje, agencja zachowała więc dyskretne milczenie. Tym razem ujawniono szczegóły współpracy Mossadu z CIA w akcjach przeciwko Hezbollahowi, wykorzystanie krótkofalówek do nadawania zaszyfrowanych wiadomości, i operacje w Iranie, mające na celu zdobycie próbek gleby.

  Jednak najgorszy strzał do własnej bramki nastąpił w 1997 roku, w czasie pierwszej kadencji Benjamina Netanyahu na stanowisku premiera. Agenci Mossadu usiłowali za pomocą trucizny zabić w Jordanii Khaleda Mashala (…)
  […]

  http://wiadomosci.onet.pl/1600003,2677,1,kioskart.html
  23.02.2010 08:27/Redakcja Onet.eu, Szymon Graniczka
  Ewa walcząca

  „Chcemy uświadomić ludziom w Polsce na czym polega problem palestyńsko-izraelski. Pokazać, że to też dotyczy Polski”
  […]
  EJ: Każdy ma prawo do samoobrony. Izrael chce przedstawić swoje działania jako operację policyjną, ale to z pewnością tak nie wygląda, to nie jest proporcjonalna odpowiedź. Działania Izraela – nielegalne oblężenie strefy Gazy, które jest ekstremalną formą stosowania odpowiedzialności zbiorowej, okupacja Zachodniego Brzegu i wzgórz Golan, zniszczenie domów i wyrzucenie mieszkańców Palestyńskich z Jerozolimy, nielegalne osiedla na Zachodnim Brzegu, mur seperacyjny – te szystkie działania, które są nielegalne z punktu widzenia Konwencji Genewskich oznaczają, że w rzeczywistości to Izrael łamie międzynarodowe prawo, a grupy takie jak Hamas legalnie stawiają opór wobec tych działań. Hamas i inne grupy narodowo-wyzwoleńcze mają prawo do samoobrony narodu palestyńskiego i tych fragmentów palestyńskiej ziemi, którą nadal posiadają. W czasie operacji „Płynny ołów” armia izraelska wystrzeliła osiem razy więcej pocisków (jeśli chodzi o ogólną wagę pocisków) na terytorium Gazy, niż wystrzelił Hamas. W czasie walk w styczniu 2009 roku zginęło po stronie Izraela 13 osób, w tym trzech cywili, po stronie palestyńskiej ofiar było znacznie więcej – około 1,400, rannych zostało pięć tysięcy. Weźmy pod uwagę, że Izrael wygrał toczące się tam wojny, a teraz kontroluje tamten teren – okupuje go. Ataki Hamasu na cywilów są oczywiste i nielegalne, ale biorąc pod uwagę izraelską okupację, Palestyńczycy mają prawo do oporu. Zresztą w Gazie nie chodzi tylko o fizyczny, widzialny konflikt. Skutek planowanego zniszczenia infrastruktury Gazy przez Izrael i oblężenie, które trwa 3 lata, jest taki, że ludzie, którzy tam mieszkają nie mogą się leczyć, nie mają czystej wody, borykają się z brakami żywności, nie mają pracy, do tej pory część zaopatrzenia przybywała podkopami pod granicą z Egiptem, teraz jednak powstaje ten mur…
  […]

  • teraz nie zasnę...palcami drzwi przytrzasnę... said

   Ludzię .nie nadawajcie mocy złudzeniom . ,typu mosad może wszystko , A ja mówię ,nie może wszystko ! czy to jasne?

 40. ALFA said

  Nasz ulubienie z Unii Europejskie Nigel Farage’a
  Kim jest Herman Van Rompuy

  http://www.youtube.com/user/odDymarkow#p/a/u/0/suOVgIDi504

 41. Luc said

  http://www.wykop.pl/ramka/306259/panstwo-chce-wychowywac-nasze-dzieci-zaprotestuj-zanim-zostana-ci-odebrane

 42. Luc said

  Ciekawy wywiad http://www.wykop.pl/ramka/306253/ciekawy-wywiad-z-polskim-masonem

 43. Luc said

  • Dawid- odp said

   film skracjny, jednostronny, anty, zmanilpulowany. Dokument nieobiektywny. Nie każda wspulnota niekatlolicka jest niechrezscijanskka. Byłbym ostrożny w osądzaniu na podstawie wybranych osób.

 44. Luc said

  Świetny wywiad. Brawa dla Pana profesora!

  • Taka Tam (Alicja)... said

   nie do konca swietny, bo on mowi ze 9/11 to robota islamistow… no litosci… co do tego ze meczet niepotrzebny to sie zgodze, musimy sie odgrodzic od nich zamiast ich zapraszac… ale co do argumentacji o terroryzmie, bardzo ona w duchu NWO… no bo co? Palestynczycy to tez terrorysci? kobiety dzieci? no to moze jednak nasi bracia starsi dobrze robia ze ich tluka? 😉

  • malwa said

   ja bym powiedziała że te wszystkie zamachy terrorystyczne faktycznie były robione rękami muzułmanów ale za pieniądze i na zlecenie żydowskich mocodawców

   • monitorpolski said

    Bzdura. Większość tych „islamistów” to są Żydzi. 19 „zamachowców” w ogóle nie wzięło udziału w zamachach.
    Czym się genetycznie różni Żyd sefardyjski od Palestyńczyka? Niczym. To jest tylko wynik prania mózgu, że ci Żydzi dają się tak manipulować.

  • monitorpolski said

   Prof. Wolniewicz opiera się w dużej mierze na oficjalnych mediach. Na pewno nie zna takich filmów jak „Missing Links” czy „911 Mysteries”. Wybaczyłbym mu więc ten błąd. Być może robi to też świadomie wykorzystując oficjalne kłamstwa dla naszych celów – to byłoby sprytne posunięcie, bowiem wykorzystany byłby ruch przeciwnika. Podobnie robi np. Ron Paul, który często podkreśla, że islamski terroryzm jest wynikiem obecności wojsk USA w krajach arabskich.
   Co do fałszu zarzutów, że za zamachy są winni muzułmanie podam konkretny przykład:
   http://www.williambowles.info/ini/ini-0365.html
   Brytyjscy agenci zostali złapani na próbie dokonania zamachu bombowego w Basrze. Byli przebrani za muzułmanów. Z więzienia odbyły ich czołgi brytyjskie zabijając przy okazji irackich policjantów. Typowy przykład operacji „flase flag”, których są tysiące.
   W podobny sposób działają w Polsce terroryści polityczni podający się za katolików, a tak naprawdę działający destrukcyjnie.

 45. annah said

  Wladze Warszawy usuwaja krzyze pod oslona nocy.

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/02/27/wladze-miasta-ktorym-rzadzi-gronkiewicz-waltz-usuwa-krzyze/

 46. malwa said

  aby zrozumieć o co tak na prawdę chodzi to trzeba pamiętać że cały holokaust to wymysł i robota samych żydów większość wysoko postawionych hitlerowskich oprawców miała zakamuflowane żydowskie pochodzenie zgodnie z zasadą zydowską nie ujawniać prawdy żyć w ukryciu i ta postawa u unych trwa do dziś żyd = kłamca

  • monitorpolski said

   Nie stosowałbym tak zdecydowanych ocen. Himmler na tajnym spotkaniu mówił, że „musimy ich wybic, bo inaczej oni wybiją nas”. Sa będąc Żydem (są takie podejrzenia, tymbardziej, że jego wnuczka wyszła za rabina i mieszka w Izraelu) znał filozofię, ktorą kieruja się taludyczni Żydzi i być może znalazł „rozwiązanie”. Albo też faktycznie – sprowokował całą masakrę z premedyatacją by doszło do Holocaustu. Jednak gdyby tak było, to wyzwoiciele zadbaliby o to by czołówka nazistowska się uratowała. W przypadku Hitlera być moze tak się faktycznei stało i prawdziwe są pogłoski o jego pobycie w płd. Ameryce.

 47. krzysiek said

  wrocław – chemtrails od rana, do 9:00 było tochę czystego słońca, obecnie coraz gęstsze sztuczne chmury: http://img691.imageshack.us/img691/2893/chemtrailswrocpurim2010.jpg

  od mg: świetne zdjęcie, sklejenie dwóch zdjęć w jedno duże, dobra robota
  dzięki wysokiej rozdzielczości zdjęcia widać wyraźnie ewidentnie sztuczne zachmurzenie tworzące się z chemtraili pełnych nie wiadomo jakich substancji, które spadają na nas codziennie!

  • monitorpolski said

   Krzysiek, dodawaj datę i krótki opis w nazwie pliku (data, lokalizacja) – to będzie lepsze dla archiwizacji.

   od mg: dzięki, to bardzo to ważna uwaga
   @ Krzysiek akurat tę informację zamieścił (miejsce i czas wykonania zdjęć – Wrocław, 28.02.2010 między godz. 9:00 a 10:19), ale innym się przyda, żeby pamiętać o podawaniu miejsca i czasu zdjęć

  • krzysiek said

   rano w prognozie zero deszczu na dziś (pogoda.onet.pl) a onet przewiduje z dokładnością do kilku godzin na przestrzeni 2 dni. jednak nastąpił „nieoczekiwany” wzrost zachmurzenia i pojawił się opad,radzę unikać picia/wdychania… któryś raz obserwują coś takiego „przy niedzieli” ps w temacie b.dużo jest starannego disinfo, dobra strona nt chemtrails (ang.) http://www.chemtrails911.com/

 48. MagdaS said

  Witajcie grypowicze 🙂

  Dziś mam do Was jedno pytanie odnośnie domniemanego wybuchu i obłoków pędzących ku ziemi 🙂

  Założenia:

  1. Jeśli był na słońcu wybuch (w jakimś konkretnym miejscu) a ziemia KRĄZY DOOKOŁA SŁOŃCA, to jakim CUDEM, obłok leci do ziemi ? GONI ZIEMIĘ CZY JAK ? Czy naukowcy doskonale obliczyli kiedy znajdziemy sie po naszej orbicie spowrotem z miejscu (linii) strzału ?

  2. Jeśli oblok faktycznie LECI w kierunku ziemi(zakładamy ze ma jakas szerokość/długość), znakiem tego że jednak mamy układ geocentryczny ? Wszak „coś wysłane z jednego (w ruchu) ciala, moze leciec przypuścimy w linii do ziemi (wtedy stwierdzenie o pedzeniu KU ziemi bedzie mialo sens)

  3. Ostatni przypadek … słońce stoi, my sie krecimy, ale na sloncu jest wybuch (w kazdym kierunku) – co przecież wzorem opisów z dziennikow i innych miejsca nie mialo.

  Kto mi to proszę wytłumaczy przy założeniach jak powyżej czy się myle czy nie ? I GDZIE JEST TEN OBŁOK – chciałam zobaczyć zorzę.

  P.S. Swoją drogą oglądając mnóstwo zdjęć, filmików z soho i innych takich wynalazĸów coraz częśćiej myślę, że jednak ziemia „nie lata ”

  Pozdrowienia i miłego dnia :0 no i oczywiście zorzy życzę 😉

  • monitorpolski said

   Ziemia przetnie długą smugę. Ale katastrofy raczej nie będzie.

  • Taka Tam (Alicja)... said

   tez sie zaczynam zastanawiac nad tym od samego rana i troche w nocy patrzylam przez okno i… NIC… komorka dziala, komp dziala… a gdy wczoraj przeczytalam scenariusz mizi to o malo nie osiwialam, zwlaszcza ta czesc o szybkim wyciaganiu pieniedzy z banku i 3 dniach do czasu az spostrzezemy ze to tylko nic nie warty papier. a potem co? walki uliczne o zarcie nie i zaglada cywilizacji 😉 poki co to ja spostrzegam ze tego typu sensacje sa nic nie warte. no chyba ze warte jedynie dla kogos kto chce odwrocic uwage od konkretow przedstawionego artykulu.

   co do Twoich pytan, swietne. 🙂 zeby ziemia przeszla przez taki wyrzut ze slonca musialby byc wyjatkowy zbieg okolicznosci zeby trafic, a jesliby trafila to raczej juz w mocno rozcienczona taka magnetyczna chmurke. naukowcy by to wyliczyli i by bylo wiadomo na 100% co gdzie kiedy… no i gdyby powaznie to bylo jakims zagrozeniem to samoloty by spadaly jak zdechle kaczki itd. tymczasem spoko sobie lataja i jeszcze smuza i nic sie poza tym nie dzieje.

 49. Orka said

  Linux Mint . Na bazie Ubuntu . Przesiadając się z windowsa na minta nawet nie odczułam różnicy . Na takie pytanie musiałam odpowiedzieć , w zasadzie prawie nigdy nie komentuję ale linuks jest wart tego aby go rozpropagować . Życzę sukcesów w opanowaniu tej prostej i przyjaznej dystrybucji – Linuks Mint ! Spróbuj i napisz kiedyś co o tym sądzisz.

  • Luc said

   A Ubuntu jest na Debianie, którego używałem przez miesiąc i w porównaniu do Ubuntu chodzi 5 razy szybciej. Na minta wiele osób narzeka. Ja tam mogę pracować na Debianie, SuSe, a teraz na Ubuntu, bo mam wszystkie narzędzia pod ręką. System działa bardzo stabilnie 🙂

 50. Temat znany dotyczy formy czy programu depopulacji jakim jest aborcja. Znalazłem film, może niektorzy znają. Oto dane: 115tys dzieci umiera kazdego dnia/ 5 tys kazdej godziny/ w 1997 roku 42 milony.1% dokonywanych aborcji to przypadki związków kazirodczych i gwałtów. A u nas chcą zaleganizować aborcje by potem zastanawić się jak Polska ma osiągnąć przyrost naturalny?! Zakrawa paranoidalnie.

 51. Orka said

  Do Mgrabas 28 Luty 2010 @ 11:33 am
  Racz rzucić okiem na mój komentarz nr 50 i koniecznie wypróbuj Linuks Mint (gnome) który jest prostszy od samego Ubuntu , wiem co mówię . Zacznij od tej dystrybucji a potem możesz przecież wypróbować inne . Ja wypróbowałam i Ubuntu i Mandrivę i wróciłam na Linuks Minta!

  • Luc said

   Kiedyś Mandrake, teraz Mandriva. Mandriva ma najbardziej zbliżony wygląd do m$, ale jest ok. Lepsze to niż soft od wujka deBill 😀

 52. MagdaS said

  http://www.twojapogoda.pl/

  -Tsunami pędziło przez Pacyfik 700 km/h
  -Potężne ulewy kończą lato w Australii
  -Chile: Potężne trzęsienie i tsunami
  -Już 3 ofiary wichur na zachodzie Europy

  Dzisiaj i jutro w Polsce do 90km/h http://www.twojapogoda.pl/dane/grafikadnia/00001796b.png
  Uwaga! W nocy i
  jutro wichury i ulewy

  W nocy i jutro w ciągu dnia prawie w całej Polsce będzie porywiście wiać i obficie padać deszcz. Wiatr może łamać drzewa i pozbawiać prądu…

  PEŁNY ARTYKUŁ
  PEŁNY ARTYKUŁ

  Znad krajów Beneluksu w kierunku południowego Bałtyku zmierza głęboki niż Cyntia, który niesie intensywne opady deszczu i porywisty wiatr. Sztormowa pogoda zapanuje także w naszym kraju już w nocy z niedzieli na poniedziałek (28.02/1.03) i utrzyma się przez cały jutrzejszy dzień…

  dziwnie się robi na ziemi 😐

 53. eteryczna ziemia said

  Zamieszki w Jerozolimie
  W Jerozolimie w meczecie Al-Aqsa na Wzgorzu Swietym zabarykadowalo sie kilkudziesięciu Palestynczykow. Liderzy muzułmańscy wezwali wiernych, aby przybyli na to swiete miejsce w celu powstrzymania ekstremistow żydowskich przed położeniem kamienia węgielnego pod budowe Trzeciej Swiatyni.
  Muzułmanie spedzili w meczecie noc. Izraelska policja i wojsko na bramach Starego Miasta ustawiły punkty kontrolne- wiecej http://www.tvp.info
  oraz http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7609505,Znow_zamieszki_w_Jerozolimie_Barykada_w_meczecie.html?skad+rss

  • eteryczna ziemia said

   @eteryczna ziemia
   korekta – na Wzgorzu Swiatynnym
   /to zbiega sie z zydowskim świetem Purim/

 54. MagdaS said

  Wlasnie na tvp polonia prosili o dopisanie info na http://www.straty.pl/

  (Program Straty osobowe i ofiary represji pod okupacją niemiecką)

 55. Wojtekk said

  TRZĘSIENIA ZIEMI WYWOŁANE PRZEZ HAARP WSZYSTKIE GŁĘBOKOŚĆ TYM RAZEM 35.00 KM

  http://www.iris.edu/seismon/last30.html

  http://tsunami.geo.ed.ac.uk/local-bin/quakes/mapscript/demo_run.pl

 56. marslim said

  odblokujcie może możliwość komentarzy w dzisiejszym wpisie bo przy tym rozrzucaniu komentarzy nie da się prowadzić dyskusji, co wy na to?
  ========
  od JP : nie ma takiej opcji : adresujcie na jaki wpis odpowiadacie
  =============
  od pb: po chrzescijansku, niedziele pozostana wolne od forum

 57. eteryczna ziemia said

  Ciekawostka
  W Polsce w latach 1948-1962 wydobyto 600 ton uranu.
  Reportaż: Miasto – widmo w Sudetach
  http://przewodnik.onet.pl/38,1660,1600625,artykul.html

 58. MIZIA said

  KURNA CHATA ROZGRYZŁEŚ MNIE – przyznaje sie podawałem swoje wyssane z palca informacje ZA POŚREDNICTWEM DZIENNIKA , TVN 24 ,- MUSIAŁEM ZAPŁACIĆ PREZESOWI WALTEROWI 100 000 DOLCÓW ZEBY TO INFO PODANO JAKO PRAWDZIWE.

  MY Z WALTEREM LUBIMY SOBIE Z LUDU jajca robić
  ps. plazma jeszcze nie dotarła w okolice …

  a teraz dla normalnych ludzi

  Flara rentgenowska klasy M była w zeszłym tygodniu i spowodowała degradację łącznosci HF klasy R2 (czyli niewielką).
  Obecnie słońce…. jakby umierało.
  Zwłaszcza aktywność rentgenowska spada do niepamiętanych przeze mnie poziomów a aktywność elektronów jest mniej niż zwykle (z poprzednich lat a przypominam, że minimum słoneczne mamy już za sobą i już dawno powinien rozpocząć się następny cykl).
  Tropo niewiele ma wspólnego z aktywnością słoneczną a na pewno nie w sposób bezpośredni.
  Tropo jest wtedy gdy są dwie różniące się warstwy powietrza – jedna sucha a druga wilgotna czy jedna zimna a druga ciepła i jedna leży nad drugą i nie mieszają się.
  Powstaje coś takiego wczesną wiosną nad morzem gdy nagle ciepłe powietrze znad wygrzanego slońcem lądu wtargnie nad zimne zalegające nad wodą.
  Nad lądem takie warunki tworzą sie najcześciej jesienią, gdy jest tzw „zgniły” wyż stacjonarny z wilgotnym powietrzem.
  W czasie dnia ziemia się nagrzewa od słońca i niżej jest ciepłe powietrze a wyżej zimne. Brak wiatru i prądów w atmosferze powoduje, że to się nie miesza i taka granica rozprasza fale radiowe UKF, które z rozproszenia „widać” niżej (coś jak łuna nad miastem).
  Czasem fala się także ugina ku ziemi i stąd odlegle sygnały UKF (im wyższe częstotliwości tym lepiej – poniżej 50 MHz raczej o tropo już ciężko).
  Aktywność słońca wpływa na zwykłą propagację na falach krókich oraz może powodować zjonizowane obłoki dające Es.
  Es pozwala odbierać odległe sygnaly w paśmie od 20 MHz do … no właśnie. Zwykle jest to tuż powyżej 100 MHz ale bywa że i nizej np 80 MHz.
  Silny obłok potrafi dać maksymalną częstotliwość nawet i do 200 MHz (co pozwolilo amatorowi DXów w Norfolk w UK odebrać nasz TVP1 na kanale 7 z Zygier).
  Es występuje zazwyczaj gdy słońce jest „najbliżej” czyli w czerwcu i lipcu.
  Nawet w okresie minimum słonecznego bywają Es i a przykład pasmo CB (27 MHz) ożywa do DXów mimo małej aktywnosci słońca.
  Bo akurat 27 MHz może mieć DXy od Es albo w czasie maksimum słoneczbego od warstwy F2 (wtedy propagacja jest codziennie w czasie dnia i w miarę stabilna).
  Tak jak UKF-FM może dać nam daleki odbiór od tropo (ale to a bliższe odległości) albo od Es, meteorów czy nawet zorzy.
  Zorza z kolei jako „wielka neonówka” daje „iskrzącą” pasożytniczą modulację na odbijanych sygnałach i najlepiej nadaje się do łącznosci telegraficznej (wtedy ton jest tylko „skrzeczący”).
  Jeśli słońce zbyt długo będzie milczeć to wg. niektórych naukowców, jego „start” może być gwałtowny.
  Gdyby tak było to co się może dziać ?
  W pasmie KF zaniknie łączność odbita (czyli zaniknie wogóle bo mało kto używa KFu jak UKFu).
  Na UKF mogą pojawić się obce dalekie sygnały nawet na bardzo wysokich częstotliwościach (do 400 MHz).
  Silnie zjonizowane obłoki w jonosferze „zasłonią” sygnał do i id satelitów.
  Ogólne – chaos w łącznosci radiowej na niskich pasmach.
  Dobrze działałby tylko Solec na fali długiej i systemy UHF (w tym telefonia komórkowa i stacjonarna).
  Problemy mogą być z prądem.
  Normalnie ziemia ma stałe pole magnetyczne i nasze wszelakie linie, rurociągi itp są w jej stałym polu.
  A więc nic się w nich nie indukuje.
  Gdy dociera do nas silny strumień elektronów ze słońca to pole naszej planety zaczyna falować a więc się zmieniać.
  W każdym dłuższym kawałku metalu nagle indukują się „nie wiadomo skąd” napięcia.
  Najgorsze to fakt, że w długich liniach są one wysokie oraz że ich częstotliwość (zmian) bywa bardzo mała co powoduje że transformatory, „przyzwyczajone” do 50 Hz mają jakąś tam impedancję uzwojeń DLA TEJ CZĘSTOTLIWOŚCI.
  Gdy przyjdą porównywalne lub wyższe napiecia ale np o częstotliwości 1-2 Hz to albo uzwojenie się spali a prędzej rdzeń się nasyci i transformator przestanie działać (automatyka będzie nim „kręcić” aż „ukręci”).

 59. Lamb said

  Ludzie miała być dzisiaj zorza polarana, przerwy w działaniu komórek, kopiące kaloryfery. DOswiadczyliscie czegoś takiego (??), bo na moim niebie tylko chemirailsy non stop.

  • kojak said

   No Lamb, normalnie koniec świata. Nic nie działa, ten post piszę telepatycznie, nawet na chodnik nie stanę bo „kopie” taki jest naładowany 😀 – niestety coraz więcej teorii zamieszczanych przez samonakręcających się użytkowników, jest nadużywaniem i WIARĄ, że coś złego musi się stać.

   A na serio – u mnie absolutnie nic się nie działo.

 60. Grzegorz said

  Coś na temat zmian klimatycznych. Świetny artykuł o oceanach.

  http://www.paranormalne.pl/index.php?showtopic=5558

 61. Grzegorz said

  Ten artykuł pokazuje jak Żydzi rosną w siłę

  http://fakty.interia.pl/new-york-times/news/od-skinheada-do-ortodoksyjnego-zyda,1444767,6806

 62. hjk said

  moze te dzisiejsce chemtraile to zaslona przed ew. promieniowaniem, ktore moze powstac po zderzeniu z obłokiem?
  to taka marna próba doszukiwania sie pozytywów w chemtrailach,,,
  Rano pryskali jak szaleni, ale odpuscili jak zaczeło wiac i niebo szynko sie wyczyściło…

  • malwa said

   wczoraj też były te opryski i w związku z tym mam takie pytanie czy mógłbyś mnie i innych blogowiczów poinformować jeśli jesteś w stanie kto konkretnie stoi za tymi opryskami?jaka organizacja?kto za to odpowiada?i czy można tego zabronić?

 63. Buka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2134752,12,1,1,item.html
  Ambasada Izraela w Madrycie otrzymała dziesiątki listów od dzieci w wieku od pięciu do sześciu lat, w których oskarżały one Izraelczyków o zabijanie dzieci.Zawierały takie sformułowania jak: „Żydzi zabijają dla pieniędzy”, „trzeba ewakuować kraj (Izrael) dla Palestyńczyków”, „idźcie sobie tam, gdzie ktoś was przyjmie”. Według mnie nad wyraz rozwinięte są te hiszpańskie pięciolatki,w dodatku używają trudnych słów jak „ewakuacja” i doskonale rozumieją problemy Palestyny 😉

 64. Ela said

  http://www.ankietka.pl/ankieta/38738/miejsce-kobiety-w-religii.html

 65. […] oceniam Waszego gościa z kwietnia ubr., Eli Rubensteina, dyrektora Marszu Żywych na Kanadę. Marsze te słyną ze skandalicznego zachowania w Polsce uczestników i izraelskiej ochrony, a co gorsze – z […]

 66. […] oceniam Waszego gościa z kwietnia ubr., Eli Rubensteina, dyrektora Marszu Żywych na Kanadę. Marsze te słyną ze skandalicznego zachowania w Polsce uczestników i izraelskiej ochrony, a co gorsze – z […]

 67. […] oceniam Waszego gościa z kwietnia ubr., Eli Rubensteina, dyrektora Marszu Żywych na Kanadę. Marsze te słyną ze skandalicznego zachowania w Polsce uczestników i izraelskiej ochrony, a co gorsze – z […]

 68. […] Słowa przez edukację od „nieomylnych” papieży. Tenże rabin w komisji watykańsko-rabinicznej współ-postanowił bluźnierczo, że nieistniejące w Biblii, Prawa Noego (z karą śmierci przez […]

 69. Gurudo said

  Fajna stronka musze przyznac musze tutaj czesciej wracac

 70. […] przystało na niewolnika zasługującego tylko na ścięcie wg talmudycznych 7 Praw Noego (które Watykan bluźnierczo wciska za podstawę moralności […]

 71. […] [2010] Izraelczycy, Słowianie, Polacy […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: