Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Walki polsko-polskie na Białorusi

Posted by grypa666 w dniu 24/02/2010

WCZORAJ STUKNELO 2,5 MLN WIZYT

MOZESZ ZAMIAST DATKU ZNALEZC ZAMOZNEGO SPONSORA — TAK SAMO BEDZIEM WDZIECZNI.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Warszawa, 23 luty 2010r.

Oświadczenie Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

złożone  na ręce Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Białoruś w Rzeczpospolitej Polskiej, Pana Wiktora Gajsionka

Rzeczpospolita Polska i Republika Białoruś jako leżące w sercu Europy, sąsiadujące z sobą państwa mają wszelkie dane ku temu, aby stać się przykładem  współpracy suwerennych państw i wzajemnie szanujących się narodów.

Sprzyja temu naturalna, etniczna bliskość Polaków i Białorusinów mających słowiański rodowód, jak także historyczna i kulturowa bliskość obu narodów, które nigdy nie stawały wobec siebie na wrogich pozycjach, a przeciwnie – wzajemnie przenikały się, oddając najlepszych synów i córki ojczystych ziem i kultur, w służbę międzynarodowej, pokojowej koegzystencji.

Za swą narodowościową i kulturową bliskość Polacy i Białorusini płacili nieraz najwyższą cenę, cenę życia milionów ludzkich ofiar w trakcie wojennych przemarszów armii z zachodu na wschód i ze wschodu na zachód – poddanych rozkazom różnych urojonych , imperialnych władców ,  „wodzów ludzkości”,  krzewicieli postępu, kulturowej, bądź rasowej „wyższości”.

Polacy i Białorusini tracili wielokrotnie materialny dorobek pokoleń i wielokrotnie żmudnie go odbudowywali, gdy tymczasem najeźdźcy i okupanci  lub ich mocodawcy – bogacili się. Niezniszczalne jednak pozostawały i pozostają : honor i godność obu narodów, szacunek dla  grobów ojców, życzliwość dla gości oraz  umiłowanie niezawisłego stanowienia o sobie.

W wyniku historycznych wydarzeń w granicach Rzeczpospolitej Polskiej zamieszkuje stosunkowo niewielka liczba obywateli polskich narodowości białoruskiej, a na terenie Republiki Białoruś znacznie liczniejsza rzesza obywateli białoruskich narodowości polskiej. Każda z tych mniejszości narodowościowych ma niczym nieskrępowaną możliwość realizacji swoich celów społeczno-kulturowych oraz zagwarantowaną wolność religijną i wolność przekonań.  Mniejszości te mają także możliwość swobodnego powoływania organizacji na różnych polach aktywności publicznej. Oczywistym jest, że te organizacje winny szanować porządek prawny danego państwa oraz nie podważać swym programem i działalnością ustrojowo-prawnych kompetencji instytucji danego kraju oraz politycznych pryncypiów rządów, jeśli te popierane są wolą suwerena, czyli narodu.

W kontekście powyższych stwierdzeń  musi  zdumiewać nagłaśnianie działania tzw. Związku Polaków na Białorusi, któremu przewodniczy pani Andżelika Borys. Musi zdumiewać i zastanawiać próba nadania tej organizacji etosu prześladowania i dyskryminacji w sytuacji, gdy funkcjonuje , zachowując swoją kilkudziesięcioletnią ciągłość organizacyjno- programową, Związek Polaków na Białorusi, posiadający od 12 września  2009r.  legalnie i demokratycznie wybrane władze z panem prezesem Stanisławem Siemaszko na czele.

Angażowanie  najwyższych instytucji ustrojowych państwa polskiego – Sejmu, Senatu, prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz rządu  w popieranie awanturniczej organizacji, określającej się Związkiem Polaków, gdy wielu jej liderów nie jest nawet narodowości polskiej, zakrawa na prowokacje polityczną. Nie dodaje to powagi wymienionym instytucjom polskiego porządku konstytucyjnego. Stawia także uzasadnione pytanie o  zasady i procedurę wydawania publicznych środków pochodzących z podatków Polaków na uznaniowe przedsięwzięcia w rodzaju TV BIELSAT, a także łatwość w politycznym poparciu takich przedsięwzięć jak Komitet Pomocy Polakom na Białorusi. Jak żywo nasuwają się na myśl każdemu odpowiedzialnie o Polsce myślącemu obywatelowi wspomnienia z podobnych „kolorowych” kampanii politycznych w rodzaju „ pomarańczowej rewolucji”, których intencje i wymiar polityczny skorygowało realne życie polityczne.

Polacy mają we współczesnym świecie wystarczająco dużo realnych wrogów, aby szukać nowych  tam gdzie ich nie ma, czyli na Białorusi. Państwo polskie nie może być wykorzystywane do sezonowych rozgrywek politycznych sezonowych polityków, gdyż jest to skrajnie nieodpowiedzialne i  nie dodaje autorytetu oraz powagi międzynarodowej Rzeczpospolitej Polskiej.

Zarząd Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej

Dr Paweł Ziemiński    – prezes

Stanisław Baj              – wiceprezes

Bohdan Poręba          – wiceprezes

Dariusz Kosiur            – skarbnik

Tadeusz Dylak            – członek  zarządu

Andrzej Skorski          – członek zarządu

Do wiadomości:

1)    Kancelaria Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

2)    Kancelaria Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej

3)    Kancelaria Senatu Rzeczpospolitej Polskiej

4)    Kancelaria Prezesa Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polskiej

5)    Biuro Prasowe Rządu

6)    Sekretariat Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej

7)    Opinia publiczna

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Komunikat ze spotkania delegacji stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej
z ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Republiki Białoruś w Rzeczpospolitej Polskiej, Panem prof. dr hab. Viktarem Gaisenkiem

Warszawa, 23 lutego 2010 r.
Na prośbę prezesa Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej, pana dr Pawła Ziemińskiego,  w dniu 23 lutego 2010 r. na terenie ambasady Republiki Białoruś doszło do spotkania Ambasadora Nadzwyczajnego i Pełnomocnego Republiki Białoruś w Rzeczpospolitej Polskiej, pana  prof. dr hab. Viktara Gaisenka z przedstawicielami zarządu Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej.  Stowarzyszenie Wierni Polsce Suwerennej reprezentowali:  dr Paweł Ziemiński — prezes zarządu, Bohdan Poręba – II wiceprezes zarządu, Dariusz Kosiur — skarbnik  oraz Andrzej Skorski — członek zarządu. Oprócz pana ambasadora, ze strony białoruskiej w spotkaniu wzięli udział także pan Aleksei Zelenko – I Sekretarz, rzecznik prasowy oraz pan Wasylij Czernik,  Radca Ambasady ds. kultury i informacji.
Dr Paweł Ziemiński zapoznał pana Ambasadora i Jego współpracowników z treścią Oświadczenia zarządu Stowarzyszenia Wierni Polsce Suwerennej w sprawie wydarzeń wokół Związku Polaków na Białorusi i wykorzystywania tego jako pretekstu do konfliktowania dobrosąsiedzkich stosunków polsko-białoruskich i  nadawania im fałszywej interpretacji skierowanej do europejskiej opinii publicznej.
Po zapoznaniu z tekstem przekazano dokument na ręce pana Ambasadora. Obie strony wyraziły gotowość i potrzebę opublikowania dokumentu na swoich stronach internetowych oraz tą drogą zapoznania opinii publicznej obu krajów z poglądami polskich środowisk narodowych na niezwykle istotny fragment stosunków dwustronnych, jakimi są warunki funkcjonowania mniejszości narodowościowych w obu krajach, polskiej w Republice Białoruś oraz białoruskiej w Rzeczpospolitej Polskiej.
Ponad godzinne spotkanie przebiegło w przyjaznej atmosferze. Wymieniono wiele poglądów na tematy bieżące i historyczne.  Podkreślono wiele możliwości do usuwania niepotrzebnych barier we wzajemnych kontaktach, bliskich sobie historycznie i kulturowo narodów. Nakreślono pewien plan dalszych dzialań i możliwych przedsięwzięć o charakterze kulturalnym i edukacyjnym w stosunku do obu społeczeństw. Wyrażono wolę działań zmierzających do usuwania  także ze świadomości międzynarodowej opinii publicznej zakłamanego wizerunku rzekomo zwaśnionych narodów, polskiego i białoruskiego.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Walki polsko-polskie na Białorusi

Marek Głogoczowski „Gąsienica” 18.1.2010

Na temat walk polsko-polskich na Białorusi telewizja reżymowa w Polsce pod koniec 2008 roku nakręciła film, który w 5 odcinkach można oglądnąć na linku:

http://www.youtube.com/watch?v=kTIxVN2vYAY

(patrz także http://prawda2.info/viewtopic.php?t=10501 : Komandosi ZPB-Borys w Iwieńcu)

A oto kopia listu elektronicznego, jaki dotarł do mnie 25.09.2007, od dr Tadeusza Kruczkowskiego z Grodna, którego „spiskowe” usunięcie z prezesostwa ZPB w marcu 2005 stało się przyczyną całej tej, hańbiącej dla władz polskich – i polskiego Sejmu – zawieruchy, której kolejny etap rozgrywa się w TVP a wkrótce zapewne i w Europarlamencie. Próba opublikowania tego „listu otwartego”  listu sprzed prawie 3 lat na polskim (?), reżymowym portalu http://www.kresy24.pl , zakończyła się dzisiaj  formalnym zablokowaniem dostępu do portalu kresy24.pl z mego komputera.(Patrz poniżej). Pisownia listu od T. Kruczkowskiego  została przeze mnie nieco poprawiona.

Do Polonii i Polaków calego swiata!

Szanowni Panstwo! Wiele kto z Was zna mnie osobiscie albo slyszal jakąs informacje o wydarzeniach wokol ZPB na Bialorusi . Niestety, wieksznosc zna wersje tylko dzienikarska: o masowym przesladywaniu Polakow na Bialorusi i o mnie, a także o czesci ZPB, ktora przeszla jakoby na strone dyktatora. Rzeczywistosc jest zupelnie inna i Nie czarno – biala jak to maluje sie w liberalnej prasie . Chcialbym prosic w miare mozliwosci o przedstawienie rzetelnej informacji o sytuacji Polaków na Bialorusi. Chodzi mnie takze o oczyszczenie mego dobrego imienia – Polaka z krwi i kosci , bylego prezesa ZPB, czlonka Rady Polonii Swiata , bylego czlonka Rady Konsultacyjnej przy Marszalku Senatu RP. Zostalem bowiem oszkalowany wszystkimi możliwymi, kryminalnymi metodami . Oczyszczenie mego imienia to takze zmiana sytuacji dla Polaków na Bialorusi, bowiem zostali pozbawieni oni pomocy ze strony Macierzy, co wiecej setki Polakow z Bialorusi  bezprawnie maja zakaz wjazdu do Ojczyzny. Takie metody byli stosowane tylko za czasow stalinowskich. Obecnie pomoc z Macierzy jest rozkradana przez grupe na czele z bylym pólkownikiem KGB ZSSR Tadeuszem Gawinem i jego marionetka  A. Borys. Sytuacja ta zostala stworzona przy pomocy liberalnej antypolskiej partji D. Tuska i miedzynarodowa antypolskią grupę dobrze znanego narodu.

Od dawna zastanowialem sie dlaczego w 90 latach Tadeusz Gawin , byly pólkownik KGB ZSSR nie zostal odsuniety przez polskie wladze od kierownictwa ZPB. Odwrotnie otrzymywal poparcie ze strony A . Stelmachowskiego. Tylko w wydarzeniu ostatnich lat w Polsce, a takze rozbicie polskich organizacji na Litwe, Bialorusi,  juz od dawna na Ukrainie przy pomocy Wspólnoty Polskiej dobitnie podtwierdzaja ze cale kierownictwo Wspolnoty Polskiej, a takze znaczna część obecnej polskiej elity politycznej sa rezultatem zmowy z reżymem komunistycznym w Magdalence. Polacy za granica, a szczególnie na wschodzie sa oddani na asimilacje.  Jak inaczej można wytlumaczyc zakaz wjazdu do ojczyzny nalożony na szereg aktywnych Polaków, a także dyrektorów i wicedyrektorów  jedynych polskich szkol na Bialorusi.

Pewne informacje i moje  refleksje na ten temat przesylam Panstwu w zalącznikach. Pozdrawiam — Tadeusz Kruczkowski.

PS. Moja („Gasienica”) próba wysłanie tego komentarza Kruczkowskiego na portal http://www.kresy24.pl zakończyła się w dniu 18.02.2010 koło godz. 10 rano w sposób następujący;

Niestety nie masz dostępu do tej strony. Twój adres IP (89.77.7.107) jest zablokowany. Jeżeli masz wątpliwości co do powodu blokady, skontaktuj się z administratorem serwisu. Adres kontaktowy: kresy24@kresy24.pl.”

Otóż jak się dowiedziałem „administratorem” portalu  kresy24.pl jest pan Marek Bućko (http://borysowa.republika.pl/tekst_08.htm ), pracownik polskiego MSZ, który obecnie często się wypowiada w telewizji nt. „męczeństwa Polaków na Białorusi”. A więc zapewne ten bogaty portal jest sponsorowany czy to przez MSZ, czy senacką „Wspólnotę Polską”, czy nawet przez jakąś „jaczejkę dezinformacyjną”  NATO – min. Rotfeld  (nie mylić z Rotszyldem) od grudnia 2009 jest jednym z „12 mędrców” tej pokój na świecie krzewiącej „krzyżowej” instytucji (http://www.tvn24.pl/12691,1612965,0,1,rotfeld-zostal-medrcem-oficjalnie,wiadomosc.html ).

Jakby ktoś chciał sprawdzić jak „jaczejka NATO kresy24.pl” reaguje na list otwarty byłego prezesa ZPB, członka Rady Polonii Świata, itd., dr Tadeusza  Kruczkowskiego (http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/3371/ ). to proponuję przesłać powyższy krótki  list jako tekst „skomentuj tą wiadomość” do jednej z ostatnich rewelacji  (np. decyzji Sejmu RP) ujawnianych przez rzeczone „kresy24 (polskiej podłości)”. Oczywiście można użyć mego nik-u „Gasienica”.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Wpisał ALFA 19.2.2010
CIEKAWE CO ZNALAZŁEM

Otóż jak się dowiedziałem „administratorem” portalu kresy24.pl jest pan Marek Bućko (http://borysowa.republika.pl/tekst_08.htm ), pracownik polskiego MSZ, który obecnie często się wypowiada w telewizji nt. „męczeństwa Polaków na Białorusi”. A więc zapewne ten bogaty portal jest sponsorowany czy to przez MSZ, czy senacką „Wspólnotę Polską”, czy nawet przez jakąś „jaczejkę dezinformacyjną” NATO – min. Rotfeld (nie mylić z Rotszyldem) od grudnia 2009 jest jednym z „12 mędrców” tej pokój na świecie krzewiącej „krzyżowej” instytucji (http://www.tvn24.pl/12691,1612…..omosc.html ). 
Jakby ktoś chciał sprawdzić jak „jaczejka NATO kresy24.pl” reaguje na list otwarty byłego prezesa ZPB , członka Rady Polonii Świata, itd., dr Tadeusza Kruczkowskiego (http://www.konserwatyzm.pl/publicystyka.php/Artykul/3371/ ). to proponuję przesłać powyższy krótki list jako tekst „skomentuj tą wiadomość” do jednej z ostatnich rewelacji (np. decyzji Sejmu RP) ujawnianych przez rzeczone „kresy24 (polskiej podłości)”.
Czyli portal, jest własnością polskiej “bezpieki” i możesz przekonać się co na nim wyrabiają “służby”

…………………………..

Nie wierzcie grupie „zawodowych Polaków”
http://sol.myslpolska.pl/2010/02/nie-wierzcie-grupie-%E2%80%9Ezawodowych-polakow%E2%80%9D/
„W polskim Internecie skrzy się od wypowiedzi na temat łamania praw mniejszości polskiej na Białorusi. „Zawodowi Polacy” prześcigają się w perłach i perełkach słowotwórstwa, a raczej mącenia wody w studni. Najbardziej w tym wszystkim zadziwia nas to, że polska opinia publiczna jest na tyle naiwna, że nikt nigdy nie zapytał, dlaczego druga strona konfliktu się nie wypowiada na ten temat?” – czytamy w liście Związku Polaków na Białorusi.
Dziś z całą odpowiedzialnością mówimy, że to właśnie grupa „zawodowych Polaków” pod wodzą A. Borys finansowana przez Państwo Polskie, działa na szkodę Polaków na Białorusi.
Poprzez swoją wywrotność i kłamstwa niszczą wszystkie nasze wysiłki na rzecz budowy stosunków dobrosąsiedzkich pomiędzy Polską a Białorusią. Objęto nas zakazem wjazdu do RP i jakoś nikogo do tej pory nie zainteresował fakt, iż znalazły się na tej liście jedynie osoby, które mogą powiedzieć w Polsce niewygodną dla grupy Borys prawdę! I nikt nie uważa tego za łamanie praw mniejszości polskiej na Białorusi!
Żaden Polak w naszym kraju nie jest prześladowany! Każdy przedstawiciel każdej z ponad 100 narodowości zamieszkujących Białoruś ma zapewnione prawo do prowadzenia działalności kulturalno-oświatowej.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Komentarzy 56 do “Walki polsko-polskie na Białorusi”

 1. Adam said

  Trzeba jasno powiedziec ze my Polacy chcemy zyc w zgodzie ze wszystkimi narodami. Ale obecnie nie mamy zadnego wplywu na to co sie dzieje w nszej Ojczyznie jak i pozania. Wszystko odbywa sie w imie demokracji bez naszej wiedzy i zgody. Narod Polski nie wyrazil zgody na traktat lizbonski, na ta zlodziejska prywatyzacje, na wysylanie naszych wojsk poza nasze granice a polityka zagraniczna jest fatalna i tez nie wyrazamy zgody na to co sie wyprawia poza nazymi granicami. Wszyscy pamietamy „popis” pana Prezydenta w Gruzji (dwoch prezydentow na 1 lini frontu), po co to i komu? Szukanie goza ?
  Polska jest dzisiaj niszczona i rozkradana, media ponosza odpowiedzialnosc za to wszystko gdyz nie informuja ludzi o stanie faktycznym i zagrozeniach.
  Co do Bialorusi, tak wysmiewanej to okazuje sie ze na Bialorusi nie ma tylu bezdomnych i glodujacych ludzi co w Polsce dzisiaj. Podobno maja lepsze drogi i jest czysciej niz w Polsce, pisze podobno gdyz media z kapitalem zagranicznym na terenie Polski nie mowia i nie pokazuja prawdy jak na prawde jest.
  Widac ze dostali polecenie aby prywatyzacje czas zaczac na Bialorusi. Ale mamy nadzieje ze Bilorusini nie dadza sie nabrac na to, i dlatego taki jad i nienawisc na Bialorus.
  Kazy Polak powie ze chce zyc w zgodzie z kazdym narodem a szczegolnie z najblizszymi sasiadami.

  • Zbyszko said

   Trzeba się modlić żeby Białorusinom nie zastosowali scenariusza jugosłowiańskiego.

   • Zbyszko said

    Np w imię natowskiej obrony „uciskanej” polskiej mniejszości narodowej.

   • Zee said

    @Zbyszko
    -takiej potrzeby chyba nie będzie

    Łukaszenko i Rotschild
    „Prezydent Aleksandr Łukaszenko zaprosił grupę konsultingową Rothschild do oceny białoruskich przedsiębiorstw przeznaczonych do prywatyzacji. Do spotkania Łukaszenki i Arielle de Rothschild…”
    -W tym kontekście wydarzeń widać że rola harcowników z polskiej „polonii” jest być może inna niż głosi to oficjalna wersja wydarzeń.
    http://flaker.pl/Cyberius

  • Wojtekk said

   Już o tym pisałem: koledzy będąc na Białorusi stwierdzili że wszystko co w mediach jest na ten temat podawane to kłamstwo.
   drogi tam w bardzo dobrym stanie, ludzie uśmiechnięci, ulice czyste, towaru w bród. Judeomasońskie media jak i ten rząd w którym nie wiem czy doszukamy się choć 10% Polaków oszukują nas i śmieją się w kułak z głupich owieczek.
   Mam prośbę czy ktoś zna strony, portale na których można informować Białorusinów , że jesteśmy z nimi, że cała ta sytuacja organizowana jest za naszymi plecami.

   • Aśka said

    To dobry pomysł Wojtekk

    Ważne, żeby Białorusini wiedzieli, że jesteśmy z nimi, że nie mają przeciwko sobie całego świata, tak jak nam wmówili, kiedy mieliśmy wstąpić do unii,
    kiedy wmawiali nam, że nasz majątek jest nic nie wart, że nasze rolnictwo zacofane, że nasz przemysł rolno spożywczy nas truje, że jesteśmy skansenem (takie pojęcie było na porządku dziennym). Później to wszystko wykorzystali. Przejęli majątek, rolnikom zabroniono produkować, a nam zafundowano artykuły spożywcze z masą chemii.

    Nie pozwólmy, by Białorusini uwierzyli w te piękne słówka zachodu. Informujmy ich na wszelkie możliwe sposoby. To samo robiłam podczas rozróby „pomarańczowej rewolucji”na Ukrainie, ale pojedyncze głosy nie mogły się tam przedrzeć. Teraz stanowimy już całkiem pokaźną grupę. Działajmy razem

 2. MagdaS said

  a tutaj dalej sie łechtaja
  idą ida idą …. bliżej i bliżej jesteśmy „tego” dnia.

  http://wiadomosci.onet.pl/2132599,12,palestyna_potepia_izrael_i_grozi_wojna_religijna,item.html
  =====
  od JP: @Magda czy to Ty podawałaś info o Dawidzie Supriemie?

  • MagdaS said

   Owszem ja, a co chcesz dopisać że obama ma DNA z Akhenatona ? 😉
   ===========
   od JP nie ośmieliłbym się sugerować 😉 ale ciekawa opcja , nośna…
   chodzi mi o link i czy jest jakieś tłumaczenie ?

   • MagdaS said

    tłumaczenia niestety nie ma 😦 tylko po ang – ale jeśli znasz to mozesz sie dowiedzieć „ciekawych” rzeczy. Trudno powiedziec na ile to prawda, z drugiej strony jednak pokrywa sie to z ideologia NWO oraz z wierzeniami jak i kosmitami, lecącymi do nas „planetami” itd… tak czy inaczej ciekawa strona ciekawa 😀
    ========
    od JP: dzięki\ masz na myśli narzucaną ideologią itd , nie mylę się ?

   • MagdaS said

    Dokładnie 🙂

 3. KrisT said

  Faktycznie coś się zaczyna dziac, następny art na onecie cyt nagłówka: „Izraelska armia zbombardowała szkołę ONZ pociskami z białym fosforem. Na miejscu panował totalny chaos, strach. Biały fosfor spala ubranie, topi skórę i kości. W szkole ukrywało się ponad tysiąc ludzi”
  http://wiadomosci.onet.pl/1600003,2677,1,kioskart.html
  Coraz głosniej zaczyna się mowic i pisac o zbrodniach popełnionych przez izrael…Dobrze niech w koncu ludzie otworzą oczy i ujrzą prawdę. Czyzby nastepował jakis zwrot w merdiach? Oczka zaczynaja się otwierac?
  Dodatkowo powiem ze cos wielkiego się kroi, doniesienia medialne nie są zbytnio optymistyczne, a wywołanie wojny moze byc jednym z lekarstw na pogłebiający się kryzys i zadłuzenie praktycznie każdego państwa dodatkowo przez unych zmiejszyc populacje….

  • MagdaS said

   Zauważmy, że nasilenie takich informacji ma miejsce przed dośc wazną datą jaką jest odbudowa świątyni. Mozna ponieśc się na fali wyobrazni podbudowanej wiadomościami i stwierdzić że prawdopodobieństwo jakiegoś konfliktu juz na poczatku marca jest dośc duże. Dodatkowo jak wyżej Palestyna też nie bardzo „jest zadowolona” i grozi wojną, USA sa gotowe mimo ze nie chcą (z żyd. „nie chcem ale muszem”) itd… poczekamy zobaczymy, ale pasy lepiej mieć zapięte – będzie ostra jazda bez trzymanki.. a potem to już tylko patrzeć jak wypełniają się przepowiednie typu eu-ropa po atomie, zniszczenie NATO.

   Jeśli zaś Polska jest w tym miejscu którym jest … to może nas ominie (chyba nie beda za bardzo w Polskę ładować pociskami) stąd być może Polska na czele EUropy, bo tylko my nie zostaniemy zniszczeni ?

   oczywiscie to takie czcze gadanie – zobaczymy 🙂

  • Taka Tam (Alicja)... said

   moze chca sprowokowac podobna sytuacje spoleczno-polityczna jak przed IIWŚ, opinie publiczna nastawic anty- i przeciw- a potem cos ‚sie’ stanie duzego …. i w ten sposob wszyscy staniemy sie znowu anty- a oni ofiarami… i bedzie kolejny powod do wypelnienia roszczen, kajania i przymykania oka na bezprawie…

 4. tony said

  Odbudowa Swiatyni…
  http://newworldorder.com.pl/post,5,0
  powolutku docieram d sedna…

 5. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/1600003,2677,1,kioskart.html
  23.02.2010 08:27/Redakcja Onet.eu, Szymon Graniczka
  Wywiad z Ewą Jasiewicz – dziennikarką, organizatorką społeczności i związków zawodowych. Stała się szerzej znana na świecie po tym gdy w Iraku na konferencji prasowej amerykańskiego generała Sancheza rozwiesiła plakat z napisem „Masakra trwa nadal” – została siłą usunięta przez żołnierzy.

  „Chcemy uświadomić ludziom w Polsce na czym polega problem palestyńsko-izraelski. Pokazać, że to też dotyczy Polski”

  fragmencik:
  SG: W związku z filmem [Aśka: „Zastrzelić Gazę”] pojawią się, lub już się pojawiły, oskarżenia o epatowanie przemocą. Po co tyle drastycznych scen w tym filmie?

  EJ: To sytuacja w Palestynie jest drastyczna. A rzeczywistość jest tam znacznie bardziej brutalna.

  Przeczytajcie całość

 6. POLAK said

  Prosze zwrocic uwage na zawsze ten sam scenariusz „unych” przy opanowywaniu kolejnych narodow/panstw przez moznych tego swiata ,czyli_:
  1.Sklocenie mieszkancow ,poszczegolnych grup etnicznych;
  2. Wprowadzenie do ugrupowan swoich/”unych” ;
  3. Rozbicie od srodka wlacznie z wszelkimi zamieszkami;
  4. Wprowadzenie „komisarzy” wspartych od zewnatrz;
  5. Przejecie wszystkiego przez „unych” ;
  6. Naprawa/odnowa wg wlasnych planow ;
  7. Czerpanie pelnych zyskow z przejetych dobr;
  8. Realizacja kolejnych „step to step” do NWO ;
  9. W razie trudnosci interwencje z zewnatrz ;
  10. W razie nie posluszenstwa i braku podporzadkowania wkracza
  ONZ i bandyckie NATO dokonujace rzezi na rozne sposoby az
  po nowoczesne bronie ludzkiej masakry i dobr narodu/panstwa
  ,ktory jest w planach podboju i podporzadkowania moznym
  tego swiata.

  Prosze przeslidzic jak tego dokonywano i dokonano podczas naszego zycia.
  Obecnie „na tapecie jest” Ukraina i Bialorus.
  Polska przeszla „transformacje” na drodzenie „stulenia lba” i dobrowelnego podporzadkowania sie .
  Z Bialorusia to sie nie uda,chyba,ze znajda sposob Na Lukaszenke.

 7. marslim said

  I tak oto Gdańsk powoli wraca do Niemiec:
  http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100224/POMORZE/450335134

  • MagdaS said

   Ja mam w takim przypadku pytanie.
   Czy mam sie czego bać we Wrocławiu ? Budynek to kamienica z 1930 roku wiec na pewno przeszła przez ręce Niemców. (znalazłam nawet butelki z napisami Breslau coś tam) Mieszkanie kupiłam i mam księgę wieczystą. Jak wnosze moga mi naskoczyc ? CZY SIĘ MYLĘ ?
   ==========
   od JP: te właśnie sprawy załatwia się sądownie , przez niezawisły sąd(dwa słowa , a co najmniej 3 kłamstwa). Są już precedensy.Traktaty ważniejsze , niż Konstytucja. Prezydent (chrześcijanin?) zapala chanuki . Z tym naskokiem , sprawa otwarta, zachowaj czujność.

  • hjk said

   ksiega wieczysta to zdaje sie podstawa i jak masz akt własności, nie będzie „im” tak łatwo wyrwać Tobie tej własności…
   swego czasu była walka właśnie o zakładanie ksiąg wieczystych, gdyż odnajdywano w archiwach stare przedwojenne i były one podstawą do roszczeń majatkowych.
   A w swej głupocie komuna nie zakładała ksiąg wieczystych, wobec tego ważność zachowują te, które już istnieją…

   Z Ziemiami odzyskanymi moze być własnie tego typu problem, a potem najedzie się Niemców, zostanie przeprowadzony plebiscyt i obszar Polski sie skróci – pisze o tym S.Michalkiewicz na Michalkiewicz.pl

  • hjk said

   „Najczęściej jednak dotyczą sytuacji, w której przez zaniechanie gminy zapomniano uregulować sytuację jakiejś nieruchomości w księdze wieczystej. Zdarzają się sytuacje, że wciąż może widnieć w niej dawny właściciel.”

   Juz my znamy te „zaniechania”…
   o to właśnie chodzilo…

   • hjk said

    „W 2007 roku Sąd Okręgowy przychylił się do ich żądań. Odwołanie gminy nic nie dało. ”

    Ciekawe dlaczego nie dało..? Trzeba było komuś coś dać?? Tylko co i komu?

   • hjk said

    „Juz my znamy te “zaniechania”…”

    Bardzo „dziwne”, że takich zaniechań nie było np. w przypadku p. Górzyńskich, przeciwnie, z opisów tu na blogu zamieszczonych wynikało, ze urzędnicy wykazali sie dość daleko posuniętą nadgorliwością…

 8. marslim said

  Wirusy = pieniądze, czyli podsumowanie finansowe A/H1N1

 9. Prrivan said

  Hehe…syn założyciela Hamasu Izraelskim agentem:D

  http://news.yahoo.com/s/ap/20100224/ap_on_re_mi_ea/ml_israel_hamas_spy

 10. Kto chce wojny z Bialorusia ? said

  Kto chce wojny z Białorusią?

  22.02.2010

  Słuchając wypowiedzi rządzących polityków na temat Białorusi, można by odnieść wrażenie, że Polska jest z tym państwem co najmniej w stanie zimnej wojny. Demagodzy z PO, PSL, PiS i SLD domagają się nawet interwencji UE w sprawie, która okazuje się czysto polityczną rozgrywką, w którą ktoś usiłuje wciągnąć cały Naród!

  Białoruś jest jednym z naszych siedmiu sąsiadów i w naszym interesie narodowym leży, by mieć w niej co najmniej partnera, a na pewno nie wroga. Skandaliczne wypowiedzi polityków partii rządzących, które jak zwykle zresztą mówią jednym głosem z tzw. sejmową „opozycją” mogą doprowadzić do bardzo poważnego kryzysu w relacjach międzysąsiedzkich, które i tak do tej pory nie były zbyt dobre.

  Powodem ataków polskich władz na rząd w Mińsku są rzekome, jak to mówi TVP „prześladowania” ludności polskiej na Białorusi. Mają się one objawiać tym iż nielegalnie działający, ale mocno wspierany przez polskie elity od Borowskiego i Tuska do Kaczyńskich, Związek Polsków na Białorusi na czele z Andżeliką Borys został pozbawiony kontroli nad Domem Polskim w Iwieńcu.

  Jednak, jak informuje portal wirtualnapolonia.com, sprawa w rzeczywistości wygląda zupełnie inaczej! Bowiem spór o ten dom jest wewnętrznym konfliktem polskiej społeczności na Białorusi. A według cytowanych przez portal białoruskich Polaków został on odebrany z rąk podejrzanej o nieprawidłowości finansowe dyrektorki i przekazany legalnie zarejestrowanemu związkowi, zrzeszającemu Polaków.

  Trudno jednak uwierzyć, że ci wszyscy politycy, którzy tak zdecydowanie się wypowiadają za ostrą reakcją wobec władz białoruskich o tym nie wiedzieli! Związek kierowany przez Panią Borys jest oskarżany o zbytnie zaangażowanie polityczne po stronie białoruskich liberałów oraz zwalczanie rządu Aleksandra Łukaszenki. Polskie władze też po cichu wspierają działania białoruskich liberałów. Uruchomiono nawet specjalną telewizję skierowaną do Białorusinów, w której przedstawia im się ich problemy, ale zgodnie z odpowiednią doktryną. Bardzo mało jednak mówi się o tym, że działanie tej telewizji jest utrzymywane przez polskich podatników, a TV Biełsat kosztuje nie mało. Już przy założeniu Polska podarowała jej prawie 20 mln zł! Co ciekawe stacją kieruje… córka etatowego senatora i wicemarszałka senatu Romaszewskiego (wybrany z listy PiS)!

  Z portalu wirtualna polonia.com. możemy się również dowiedzieć, że przez m.in. Andżelikę Borys została sporządzona lista kilkudziesięciu Polaków, którzy działają w legalnym, dążącym do dobrosąsiedzkich relacji związku, a którzy to… otrzymali od rządu RP zakaz wjazdu na teren Polski. Czyżby ktoś bał się tego, co mogliby oni powiedzieć społeczeństwu polskiemu na temat sytuacji Polaków na Białorusi?

  W tej sprawie pytań jest bardzo wiele: Czemu polskie elity tak upierają się, by Polaków na Białorusi reprezentowała akurat budząca spore kontrowersje Andżelika Borys? Kto ma interes w tym, by poróżnić Polskę z Białorusią? W jakim celu naprawdę powstał Biełsat i na co idą nasze pieniądze?

  Mamy prawo to wiedzieć, ale pewnie się nie dowiemy – w Polsce od dawna są przecież sprawy, o których wiedza jest zarezerwowana tylko dla nielicznych! Dla poszukujących innych niż oficjalne informacji o sytuacji Polaków na Białorusi:

  Dla poszukujących innych niż oficjalne informacji o sytuacji Polaków na Białorusi:

  Piotr Mazurek

  http://www.samoobrona.org.pl/pages/00.Start/

  • MagdaS said

   Polska vs Bialorus + Rosja.

   Budują fundament pod coś ? … hymmm

  • ALFA said

   Czy Hitler był brytyjskim agentem

   Ja uważam że warto to przeczytać i wyciągnąć wnioski
   tu jest całe rozwiązanie wszędzie siedzi żyd na żydzie i te konflikty.
   Sprawa judaizmu i Zydow jest w Wielkiej Lozy Angielskiej zakamuflowana. Nalezy zaczac od poczatku. Nie wiem, jaki masz Atlas Swiata. Ja mam atlas polski z 1982 roku. Kiedy kilka lat temu sprawdzalam ten atlas, to zauwazylam w Indiach stan w polnocno- zachodnich Indiach o czysto zydowskiej nazwie. Niestety, nie pamietam dokladnie jak on sie nazywal. Teraz ta nazwa z mojego atlasu zostala zlikwidowana. Inne nazwy tez. Jakies piec lat temu zastanawialam sie, skad tak naprawde wzieli sie Zydzi w Europie ? Wlasnie wtedy natrafilam na ta zydowska nazwe polnocno-zachodnich Indii. Doszlam do wniosku, ze Zydzi musieli byc przywiezieni do Europy przez Anglikow wlasnie z Indii.

   Niechec Zydow do chrzescijanstwa Anglicy postanowili wykorzystac ukierunkowujac ich na katolicyzm, prawoslawie i greko-katolicyzm. Zydom w Angli powodzilo sie w miare dobrze wiec wspolnie z Anglikami planowali i uskuteczniali pogromy w Europie kontynentalnej. Zaczelo sie od Rewolucji Francuskiej, ktora wykazala, ze Wielka Loza Angielska jest zdolna do duzych przedsiewziec. Zydzi dostawali rozne mozliwosci za niszczenie krajowych jednosci i inteligencji. Sa wykorzystywani do tego jeszcze dzisiaj w wielu krajach, ale pomalu ich misja dobiega konca.

   Nareszcie zapowiada się ciekawa dyskusja,w tym arcyważnym dla poznania o co biega w tym światku ,temacie.
   Voltar,którego zanim wszedłem nieraz oceniałem wysoko,dał tym razem b.pobieżny look.
   Oczywiście,że Hitler bardzo chciał podporządkować sobie Anglików,wysłał Hassa w celu zawarcia pokoju
   a nawet przymierza,ale to było wyjście poza scenariusz.Trzeba pamiętać,że matka Churchilla tez była ponoć
   amerykańską Żydówką. Wspomniałem o Stalinie,że też był swego czasu w Anglii.Ciekawe czy też nie przeszedł
   tam przeszkolenia.Wiele wskazuje na to,że również był z rasy.A w ogóle,ostatnio głośno było o konflikcie
   Rosji z Gruzją.A w tej,w rządzie i nie tylko Zyd na Zydzie.Ruscy zbombardowali im lotniska,z których Izrael
   miał uderzyć na Iran.

   http://prawda2.info/viewtopic.php?t=10773
   =============
   od pb: co za zydojadzkie oszolomstwo!

   • Wojtekk said

    „Zydzi dostawali rozne mozliwosci za niszczenie krajowych jednosci i inteligencji. Sa wykorzystywani do tego jeszcze dzisiaj w wielu krajach, ale pomalu ich misja dobiega konca.
    To wyjaśnia ideę ukazywania się ostatnich artykułów w mainstream.

 11. nn said

  http://potop-exodus.w.interia.pl/proroctwa/69tygodni.html

 12. Lamb said

  Amerykanie przygotowują sie do życia w ekstermalnych warunkach głodu

  http://wiadomosci.onet.pl/1599031,2678,1,gotowi_na_wszystko,kioskart.html

 13. Wojtekk said

  Jak Hania powie coby „jeść kamienie na odchudzanie” to Polak tak zrobi:
  http://waldek1984.info/2010/02/24/ludzie-ufaja-serialom-bardziej-niz-ministrowi-czyli-jak-men-manipuluje-polakami-poprzez-telenowele/

  • Aśka said

   Wiele spraw już poprzez seriale jest przeforsowanych … to zwyczajne rozmiękczacze umysłów …

 14. ALFA said

  KTO OPŁACIŁ LENINA -sponsorzy Rewolucji Październikowej ”

  Niezwykle interesujący film, który powstał dzięki odtajnieniu dokumentów skrywanych
  dotąd w państwowych zasobach archiwalnych, głównie niemieckich ale nie tylko.
  Film nie jest dziennikarskim śledztwem, to suma rzetelnej pracy historyków i
  archiwistów. Dokument ujawnia wiele sensacyjnych szczegółów, nieznanych szerokiej
  publiczności. Uważam że każdy użytkownik naszego forum, koniecznie powinien obejrzeć
  ten film.

  http://rutube.ru/tracks/362659.html?v=a … 5f0409aceb

  Zbrodnia Roosevelta i Churchilla
  trochę historii kto nie zna
  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=9770

 15. ALFA said

  LUBIĘ PRZEGLĄDAĆ STRONKĘ NASZEGO RODAKA Z AUSTRALII
  dąży do prawdy a to jest ważne

  Obawiajac sie tego,ze glosy nawolujace do solidnego zbadania „holokaustu” przez niezaleznych od Zydow i Izraela badaczy moga zostac wziete pod uwage ,”zawodowi” badacze tacy jak Van Pelt nawoluja obecnie do zburzenia tego co zostalo w obozach aby jakiekowiek badania naukowe nie mogly zostac przeprowadzone…
  „The Jewish Auschwitz expert Robert Jan van Pelt wants to demolish the physical remains of Auschwitz Concentration Camp.

  The pressure from the Islamic world to duplicate the Rudolf Expert Report and adopt its findings is growing from day to day, and van Pelt wants to hinder official state investigations at all costs.”

  Szokujace wrecz jest oswiadczenie Van Pelta,ze zeznania tzw.swiadkow sa w 99% niewiarygodne.
  Za mowienie tego samego wielu tzw.”rewizjonistow” gnilo wiezniu.
  nalzey do nich m.in pisarz H.Mahler,ktory powiedzial dokladnie to samo co Van Pelt.
  Majac 73 lata zostal skazany na 13 lat .

  „The most sensational part of the STAR interview is van Pelt’s admission that none of the testimony of Auschwitz witnesses can be scientifically proven or forensically substantiated. Countless “Holocaust” researchers over many years have been thrown in prison for making this very statement.

  In 2009, the inquisitorial German courts sentenced dissident Horst Mahler, 73, to 13 years’ imprisonment (lifetime at 73) for insisting that there is no empirical evidence to support “Holocaust Industry” claims of mass gassings or attempted genocide of the Jews.”

  Musimy zrobic wszystko aby pomysl Van Pelta nie zostal wprowadzony w zycie.
  Byc moze kiedys zaistnieje sytuacja ,gdzie mozna bedzie zbadac pozostalosci obozow.
  Raz wywiezione beda stracone na zawsze.
  Pamietacie co sie stalo ze szczatkami wiez wysadzonych w powietrze 9/11?
  http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=36&t=6968

 16. ALFA said

  COŚ DLA HUMORU
  Schody do nieba

  SEGREGUJ ŚMIECI

 17. Grzegorz said

  A to najnowsze wiadomosci i Interii dotyczace sytuacji Polaków na Bialorusi
  http://fakty.interia.pl/raport/konflikt-wokol-zpb/news/bialorus-problemem-calej-unii-europejskiej,1443982,0,0,1#commentForm

 18. Aśka said

  Wirusy = Pieniądze http://www.youtube.com/watch?v=ZDKYPMU3t_g&feature=player_embedded
  🙂

 19. monitorpolski said

  Dobrze, że ten temat został poruszony. Myślę, że któryś z odcinków „11 Minut” powinien być o Polonii na Białorusi. Tymczasem zapraszam na nowy odcinek o 65 tocznicy wyzwolenia Auschwitz:

  • grypa666 said

   od pb: marku, swietny filmik
   tylko auschwitz nie zostal wyzwolony, bo armia czerwona zastala oboz opuszczony

   • annah said

    Swietny odcinek, szkoda ze tylko 11 minut, brakuje choc slowka o sw. Maksymilianie i cudownym fakcie iz jego cialo mimo szczerej checi oprawcow nie uleglo spaleniu, ale zostalo pogrzebane w Auschwitz, obozie Polakow.
    Te fakty musi ujrzec swiat. Moj dziadek zginal w obozie w Dachau jako polska inteligencja, osierocil malutkie dzieci.
    Pamiec o eksterminacji Polakow zaciera sie (piekna wypowiedz bylego wieznia obozu, ktory pokazuje numer), a przeciez obozow niemieckich na terenie Polski i Trzeciej Rzeszy bylo wiecej. Trzeba o tym ciagle przypominac, gdyz powoli wymieraja swiadkowie, a na to miejsce wchodzi krzykliwa antypolska propaganda. Dochodzi do tego iz wielokrotnie w roznych swiatowych zrodlach sugerowano, iz bylismy oprawcami, piszac np o polskich obozach smierci.

   • monitorpolski said

    Chcąc uwzględnić wszystko film musiałby być dłuższy.
    @Annah – poszukaj na YouTube KazimierzSwiton, wyjdzie cie więcej materiału n.t. św. Maksymiliana Kolbe i K. Świtonia.

   • hjk said

    8 minut 50 sek w filmie „10 lat na to czekałem”

  • ALFA said

   OSZCZERSTWA I KŁAMSTWA

   Oświęcim i Brzezinka

   • ALFA said

    DO WSZYSTKICH BYLYCH WIEZNIOW HITLEROWSKICH OBOZOW KONCENTRACYJNYCH.

    Szanowni Panstwo

    Zwracam sie do Was ,zyjacych jeszcze swiadkow tamtych wydarzen z apelem i prosba.
    Przez dzisieciolecia powojenna wspolczesna historia byla zaklaman i manipulowana przez kolejne grupy rzadzace naszym krajem.
    Rzadzace w imie cudzych,obcych nam ,interesow.

    Nadszedl czas aby w imie naszych interesow prawda zostala raz na zawsze ustalona.
    Urodzilem sie w 1954 roku,9 lat po zakonczeniu wojny.Od dziecka w kazdy mozliwy sposob,czy to porzez filmy,ksiazki,sztuki teatralne czy inne formy przekazu wbijano mi do glowy opowiesci o wojnie.

    Przez wiele lat nie mialem zadnych powodow aby nie wierzyc ludziom ,ktorzy stali za tymi dzialaniami.Nie przeszlo mi przez mysl ,ze ktos moze mna wiadomie manipulowac w imie swoich wlasnych celow.Celow ,dla ktorych nie liczy sie prawda a jedynie dalekosiezny cel jaki chce osiagnac autor przekazu.

    Najlepszym przykladem z tego okresu jest zbrodnia katynska.
    Moje pokolenie pamieta doskonale jakie kary spotykaly tych ,ktorzy mieli odwage wytykac niescislosci w wersji oficjalnej lub wrecz jej zaprzeczac w oparciu o wlasne,rodzinne czesto dowody.

    Dzieki zmianom na swiecie jakie zaszly pod koniec ubieglego wieku dowiedzielismy sie z oficjalnych wreszcie zrodel jak wygladala prawda.

    Dzisiaj zaden szanujacy sie historyk nie bedzie twierdzil ,ze zbrodnia katynska byla dzielem hitlerowcow.

    Czas aby w podobny sposob potraktowac inna tajemnice ,ktora do tej pory otaczana jest murem milczenia a czesto wieziennymi kratami dla tych ,ktorzy z wersja oficjalna zgodzic sie nie moga i nie potrafia.

    Mowie tutaj o tak zwanym „holokauscie”.
    Chce -zeby nie bylo niejasnosci-zaznaczyc od razu co rozumie przez „holokaust”.
    Zgodnie z zydowskimi zrodlami „holokaustem” bylo celowe,swiadome ,zaplanowane mordowanie Zydow przy pomocy wszelkich mozliwych sposobow ,w ktorych role wiodaca wiodly tak zwane ‚komory gazowe”.

    W miare uplywu czasu i nowych ujawnianych dokumantow zmniejszala sie zarowno liczba tychze komor gazowych jak i liczba ofiar.

    Nawet holo-poprawne zrodla nie byly w stanie potrzymac w sposob wiarygodny 6 ciu milionow ofiar „komor gazowych”.

    Widac to doskonale na tablicach oswiecimskich gdzie liczba ofiar zmalala o DWA I POL MILIONA.!!!

    Pomimo tego,pod nawalem holo-poprawnej propagandy i walki „z antysemityzmem” sprawa wyjasnienia tej historycznej zagadki jest daleka od rozwiazania.

    Dlatego zwracam sie do Was,byli wiezniowie Oswiecimia abyscie pomogli nam ustalic cala prawde.

    Wybaczcie mi prosze ,ze nawoluje Was do wracania myslami do czasu okrutnego,czasu , o ktorym kazdy chcialby zapomniec.
    Ale nie robie tego dla zaspokojenia ciekawosci.

    Robie to po to aby mlode pokolenia Polakow urodzone dziesiatki lat po wojnie mogly zyc bez poczucia winy ,ktore zdolano wyrobic w pokoleniu moich rowiesnikow.

    Proszac abyscie wrocili myslami do tamtych lat chce odwolac sie do Waszej zwyklej ludzkiej uczciwosci.
    Nie stawiam sobie zadnego innego celu ponad odkryciem i ujawnieniem tego co naprawde mialo miesce.
    Nie jest moim celem wybielanie lub usprawiedliwianie hitlerowskich okupantow .

    Zanim Was nie zabraknie pozwolcie ludziom urodzonym po wojnie poznac o tej wojnie prawde.

    Napiszcie do nas.Napiszcie co widzieliscie na wlasne oczy.
    Napiszcie,czy w czasie Waszego uwiezienia widzieliscie „gazowanie’ Zydow?Czy widzieliscie ofiary „komor gazowych”?

    Do tej pory na polskim rynku ukazywaly sie jedynie starannie wybrane i przygotowane wspomnienia bylych wiezniow.
    Zwracam sie z apelem do tych,ktorzy do tej pory musieli lub chcieli – milczec.

    Jesli obawiacie sie zemsty wladz-piszcie pod pseudonimem.Jesli zdecydujecie sie podpisac pod tym co napiszecie i poprosicie o zachowanie dyskrecji-daje slowo honoru,ze Wasza prosba bedzie spelniona.
    Prawda musi byc ujawniona.Dobra czy zla.
    Klamstwo zniewalalo nas i sluzy do zniewalania kolejnych pokolen.
    Z puktu widzenia kazdego prawa:Boskiego i ludzkiego jest naszym obowiazkiem ujawnic prawde.
    Czy jestescie w stanie pomoc mi w tym zboznym dziele?

    Prosze wszystkich,ktorzy przeczytaja ten apel o przekaznie go znajomym i krewnym.Niech to wolanie o odklamanie historii rozlegnie sie jak najglosniej .W kraju i poza jego granicami.

    Moj e-mail adres : JEST

    TELEFON…………..JEST

    Jak powiedzial wspanialy pisarz Jozef Mackiewicz:

    „Tylko prawda jest ciekawa”

 20. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2133174,12,nietypowa_prosba_nie_chce_nagrody_nobla,item.html
  Nietypowa prośba: nie chcę Nagrody Nobla

  Mordechaj Vanunu, fot. AFP
  Izraelczyk Mordechaj Vanunu, który spędził 18 lat w więzieniu za ujawnienie izraelskiego programu zbrojeń jądrowych, prosi norweski komitet Pokojowej Nagrody Nobla, by nie brał pod uwagę jego nominacji do tej nagrody – podał sekretarz Geir Lundestad.
  W liście do norweskiego komitetu noblowskiego Vanunu napisał, że nie chce nagrody, którą wcześniej otrzymał prezydent Izraela Szimon Peres
  […]

 21. Luc said

  Ćwiczenia chińskiej armii
  http://blog.jedzok.com/?p=1887

 22. Luc said

  „Luksusowe kosmetyki z uśmierconych dzieci”

  Szwajcarska firma farmaceutyczna Neocutis używa w niektórych swoich produktach komórek z ciał dzieci zabitych podczas aborcji – taką oto makabryczną informację podały niedawno światowe media. Niestety, nie jest to jedyny przypadek wykorzystywania zwłok abortowanych dzieci przez branżę kosmetyczna.

  http://www.debata.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=889:luksusowe-kosmetyki-z-umierconych-dzieci&catid=65:publicystyka&Itemid=123

  Mirror: http://img718.imageshack.us/img718/1314/luksusowekosmetykizumie.png

 23. POLAK said

  Wszystko wskazuje na to,ze zbliza sie czas rozliczen z narodem zydowskim i jego mieszancami.
  Co powiecie aby prezydentem Polski zostal R.Sikorski ,ktory ozenil sie z Zydowka i jego dzieci sa automatycznie Zydami ???

  od mg: proszę o powstrzymanie się od antysemityzmu, ten wpis, niestety, ma taki charakter
  co innego uświadaniać, przytaczać fakty, a co innego skłaniać do wrogości za samo tylko pochodzenie

 24. Jerzy said

  Zwróćcie wszyscy uwagę na pewną doniosłą rzecz (już chciałem napisać „doniosły fakt”, ale nie, jeszcze nie fakt): 😉

  Pod względem technologicznym jesteśmy daleko za państwami Europy 😦 .

  Ale w dziedzinie ducha – jak to w historii bywało – mamy szansę na mocarstwowość 🙂 . To nie żart! Nowy Światowy Porządek – na pohybel mu – to właśnie on daje nam tę szansę. A afera szczepionkowa potwierdziła to; Zero % zaszczepionych! 🙂 .

  Duchowo – żeśmy mocarstwem 🙂 ; mamy szansę przewodzić duchowo narodom Europy w sprzeciwie wobec NWO. Ale to nie fakt jeszcze! Szansę należy wykorzystać, jak jeden mąż! (Jak jedna żona – żeby nikogo nie urazić 😉 ).

  Jeśli to będzie potężny ruch oddolny, jak kiedyś, na początku „Solidarność” – to szansa jest.

  Nawiasem mówiąc, temat Polska – Białoruś jest bardzo doniosły. Po aferze szczepionkowej, gdy to rządy Francji, Grecji, W. Brytanii, Szwecji i innych państw, mając świadomość przekrętu, próbowały dla nikczemnego szmalu, a pewnie i z serwilizmu wobec NWO sprzedać swoim obywatelom toksynę do zaszczepienia siebie i swoich dzieci, straciłem wiarę w Europę. Nie tylko w „superpaństwo”, ale nawet w „Europę ojczyzn”. Natomiast takie państwa jak Białoruś, Ukraina, nasi pobratymcy – tu musimy bardzo uważać, te stosunki pielęgnować i mieć świadomość ich pierwszorzędnej roli i wagi. Dbajmy wszyscy, aby to nie był frazes. Nawiązujmy i pielęgnujmy więzi poziome.

  Afera szczepionkowa jest bowiem punktem zwrotnym w dziejach Europy.

 25. Zolnierz POLSKI said

  Szanowny „mg” !
  Gdzie ty tu widzisz w pytaniu POLAKA antysemityzm lub wrogosc ?
  Czy aby nie jestes przewrazliwiony ???

  Rozpatrzmy wiec to pytanie ,cytuje:

  „Co powiecie aby prezydentem Polski zostal R.Sikorski,ktory ozenil sie z Zydowka i jego dzieci sa automatycznie Zydami ???” – koniec cytatu z w/w postu.

  Prosze Pana/Pani !

  To co zawarte jest w pytaniu to fakty i nie sa zadna tajemnica !

  Polak pyta o funkcje/stanowisko kandydata na prezydenta i nic nie sugeruje tylko poddaje pod dyskusje wszystkim niedoinformowanym.
  W tym Pan/Pani dostrzega ANTYSEMITYZM ????????????????
  W takim razie prosze sie okreslic i dac rzeczowa odpowiedz podparta nie insynuacja lub czyms innym (nie wiem, moze uprzedzenie,bojaznia lub nawet zagrozeniem czy pokrewienstwem) .

  Ja tu nie widze zadnego ANTYSEMITYZMU i prosze nie powielac ….. ,takze blednych ocen .
  Polska juz miala prezydentow zydowskiego pochodzenia i to tez nie jest tajemnica .Moze wiec chyba tez miec prezydenta Polaka ,ktory ma za zone Zydowke – jest w tym cos nieprawdziwego/gorszacego/klamliwego ???

  Prosze nie kasowac tego postu jezeli wam zalezy na autorytecie,prawdzie i bezstronnosci .

  Wstawiam sie o to jako ZOLNIERZ POLSKI i czekam na odpowiedz NIESTRONNICZA .

  Jednoczesnie oswiadczam,ze w/w post napisal moj kolega z tego samego komputera ,czego wcale nie ukrywamy i znacie ID.
  To my poniesiemy konsekwencje ,jezeli nas ktos posadzi o ANTYSEMITYZM w tym wydaniu,nie sugerujcie nikomu antysemityzmu,ktorego w tym przypadku NIE MA.
  Zas slowo Zyd nie jest zakazane .
  Czlowiek rodzi sie Polakiem czy Zydem i tym samym umiera chocby po drodze zycia mial rozne nazwiska i obywatelstwa – czy w tym jest cos zlego ???
  POLACY mniej strachu a wiecej odwagi !
  ============
  od JP: odpowiadam stronniczo , bo we wpisie jest o rozliczeniach, w formie pogróżki. Nie życzę sobie z Tobą dyskusji, ani z nikim z blogowiczów, bo nie taka moja i @mg rola. My dbamy o blog i prosimy o przestrzeganie regulaminu. Nie pozwolimy na „bohaterskie klikania”. Traktuj komentarz @mg jako informację i znajdź sobie innego przeciwnika

  od mg: zupełnie nie zwracam uwagi na adres IP, wykonując obowiązki moderatora skupiam się na treści wpisów, staram się dbać o to, by wpisu były użyteczne, przynoszące pożytek, a nie szkodę, zaś jeśli chodzi o zarzut/pytanie gdzie widzę antysemityzm we wpisie o treści: „Co powiecie aby prezydentem Polski zostal R.Sikorski ,ktory ozenil sie z Zydowka i jego dzieci sa automatycznie Zydami ???” – w tym, tak sformułowanym „pytaniu” widzę jednoznacznie wrogi wydźwięk rasizmu, w tym przypadku antysemityzmu
  takie „pytanie” ma na celu nic innego jak tylko eskalację wrogości, to nie jest pytanie, tylko manipulacja, komunikat skierowany do negatywnych emocji jego czytelników, stąd moja prośba i przestroga
  proszę poczytać definicję rasizmu, to wszystko co mam do powiedzenia na ten temat

  • Taka Tam (Alicja)... said

   zapewne chodzilo o 1 czesc jego wypowiedzi o ROZLICZENIE. powinnismy sie rozliczyc ale z kims innym… bo to nie zydzi nam to robia tylko s.. zydzi sa narzedziem. brak im na tyle pokory ze nie widza ze ktos nimi gra. stad moze byc przeswiadczenie posrod ludu ze to oni, a to jednak nie… zreszta na tym blogu wiele juz o tym bylo i ogolnie samemu mozna wydedukowac… jakos niektorzy nadal nie widza tzw ‚bigger picture’ 😉

 26. portalu wirtualna polonia.com. możemy się również dowiedzieć, że przez m.in. Andżelikę Borys została sporządzona lista kilkudziesięciu Polaków, którzy działają w legalnym, dążącym do dobrosąsiedzkich relacji związku, a którzy to… otrzymali od rządu RP zakaz wjazdu na teren Polski

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s