Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Jak się bronić: uczmy się od Jagiellonów i …Włochów

Posted by grypa666 w dniu 10/02/2010

3-stopniowa struktura forum sypie się po ok. 50-iu komentarzach numerowanych (ok. 100 łącznie). Ponieważ trudno przewidzieć, w którym miejscu nastąpi rozsypka, zawsze nawet jeśli jest struktura, zaznaczajcie który komentarz komentujecie, kopiując jego nagłówek np. “@Lekarz 7 Luty 2010 @ 7:30 pm e” – Piotr Bein
†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††
MOZESZ ZAMIAST DATKU ZNALEZC ZAMOZNEGO SPONSORA DLA BLOGA — TAK SAMO BEDZIEM WDZIECZNI.
†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Słusznie narzekają niektórzy na forum, że samo-biczujemy się i zrzędzimy we własnym sosie. Sięgnijmy po słowiańską energię i tradycje naszych Przodków przez duże P. Wyprzedzili oni o wieki tych, co sobie gęby wycierają tolerancją i demokracją — ideałami chyba dla większości normalnych narodów, także Polaków i Słowian, od prasłowiańskich Szczecina i Wolina, po macedońską Bitolę na Bałkanach i ukraińską Odessę nad M. Czarnym. Tam właśnie zawędrowałem ostatnimi laty w poszukiwaniu więzów słowiańskich. Ze Szczecina paroma pociągami do Dorohuska na granicy z Ukrainą, rowerem do Kowela, wygodnymi tanimi sypialniakami do Kijowa i Odessy (z Białorusinami z Mińska) — w sumie dzień i trzy noce nie licząc zwiedzania Kowela, Kijowa, Odessy. Dodaj do tego dzień i pół nocy Hamburg-Szczecin rowerem kilka lat wcześniej i mamy Imperium Polonia rozmiaru kilku dób, odpowiedź na roszczenia z dojczlandii …jeśli banderowcy nie włączą Wielkiej Polski jako zachodniej prowincji Wielkiej Ukrainy, tj. tego co zostanie poza euroregionem Judeopolonia.

Wielka Polska obejmuje ziemie od pradziada słowiańskiego. Jak mu na imię, nie wiemy. Wikipedia profilaktycznie nie wpuszcza nas na machinę czasu poza IX wiek, żeby się nie okazało, że chrześcijaństwo Lachom nie od kajzera germańskiego tylko od prawosławnych Cyryla i Metodego z Salonik przyszło. Germanie tak się rozbisurmanili tępieniem Słowian Zachodnich, że narzucili swą wiarę pozostałym i wypartym na wschód, za Odrę. Zapytaj Serbołużyczan, jak im się podoba w dojczlandii. Piastowie nie mieli wyboru, tylko chrztem łacińskim wyjąć Germanom pretekst krucjaty. A tamci i tak robili swoje, od Krzyżaków po dzisiejszych roszczeń-owców z dojczlandii. Mamy do wyboru: przyjąć jewropejizaciju z „Brukseli” z toleranciju  dla roszczeń, albo prawosławie od batiuszki moskiewskiego. Albo batiuszka nam nad głowami dogada się znów z Germanami, przy taktownym milczeniu kompleksu jot. Opcja amerykańska odpada, bo to też jot. Czyli szach-mat, selbst-stanowienia njet dla polaczków.

Podobno w Trójmieście niemieckie nazwy ulic wywieszają …tolerancja, jewropeizacja, witamy turystów zza Odry i Nysy …a co z tymi, co ni po polsku ni po niemiecku? Dobra, ale pod warunkiem polskich i słowiańskich nazw w Berlinie, Rostocku, Lubece, Schwerinie i Hamburgu.

Wspomniałem Bitolę w Republice Macedonia. Macedońcy pokazują wygrzebaliska helleńskie w Bitoli na „dowód” słowiańskości greckiej Macedonii i podbojów Aleksandra Macedońskiego aż po Indie. Nie tylko my mamy problemy z sąsiadami. Jeżdżąc rowerkiem przez rozmaite granice widzę tablice ulic i miast w dwu, czasem trzech językach (np. styczne kąty Ukrainy, Węgier i Słowacji). I myślę sobie: czy się pokręciło z granicami, głowami, czy w sercach? — Piotr Bein

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Mapy Polski „od morza do morza”
A. Komodzinski 6.2.2010

[…] W odpowiedzi na publikowaną w dniu 06.02.2010r. na Pańskim blogu  informację na temat  „…der polnische Nazionalismus und…” przesyłam w załączniku dwa dokumenty zapisane w JPG.  Są to mapy pokazujące obszar Polski  z czasów  jagiellońskich z lat: 1386 i 1466. Mapy te były prezentowane na wystawie: „Polen –  Zeitalter der Jagiellonien 1386 – 1572” i zostały zamieszczone również  w katalogu tej wystawy / katalog pod tym samym tytułem/.  Wystawa  pokazała niezafałszowany obraz ówczesnej Polski w czasach jagiellońskich,  Jej  znakomity  i nieporównywalny  z innymi krajami Europy wszechstronny rozwój:  wspaniałe osiągnięcia zarówno polityczne, gospodarcze i kulturowe – w tym niespotykaną w innych krajch europejskich  tolerancję i zrozumienie dla  innych  narodowości żyjących w granicach jagiellońskiego Królestwa Polskiego. Wystawa  była prezentowana w dniach 08.05.86 – 02.11.86  w Austrii, w renesansowym zamku Schallenburg.  Wystawa została zorganizowana dzięki owocnej współpracy naukowców  i rządów obu krajów.
Serdecznie pozdrawiam — A. Komodzinski
P.S. Dane  źródłowe: Mapy pochodzą z katalogu w/w wystawy: strony: 574/575 i 576/577 – Schallenburg 86 Polen im Zeitalter der Jagiellonen 1386-1572, Medieninhaber (Verleger) und Herausgeber: Amt der Nö. Landesregierung, Abteilung III/2 Kulturabteilung, A – 1014 Wien, Herrengassen 9.

Judeopolonia 1914 r. Plan żydowskiej Monarchii Lubelskiej, protektoratu Niemiec na rosyjskich terenach zaborczych, od Rygi po Odessę. Język niemiecki, powierzchnia ok. pół mln km2, ok. 30 mln mieszkańców, w tym kilka mln Zydów polskich i wypartych na zachód przez politykę carską (Litwacy). Rosja odpowiedziała na plan wzmożonymi prześladowaniami Zydów, co zbiegło się z bestialskim "rewolucjonizmem" żydowskim sterowanym przez globalną żydomasonerię z Salonik w Turcji. Zródło mapy: Iwo Cyprian Pogonowski "Jews in Poland", Hippocrene Books, 1997.

†††††††††††††††††††††††††††††††††

Nadesłał Stanisław Sas, Nowy Jork 1.1.2010

Od Redakcji PRP http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=33&Itemid=49

[…] wszystkich zwolennikow dialogu zydowsko-chrzescijanskiego oraz tzw. judaizacji chrzescijanstwa zapraszamy do przeczytania artykulu na naszej stronie internetowej pt. „Nowojorscy rabini handlowali ludzkimi organami oraz prali brudne pieniadze.”

http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=3326&Itemid=56

Czy wyobrazacie sobie waszego ksiedza, ktory w koscielnej alejce proponuje Wam np. sprzedaz nerki, pochodzacej z czarnego rynku handlu organami ludzkimi? Jeszcze nie, ale jezeli judaizacja czy raczej talmudyzacja chrzescijanstwa pojdzie dalej, to kto wie?

P.S. Od grupy mlodziezy skupionej wokol Chrzescijanskiego Klubu Dyskusyjnego otrzymalismy nastepujacy list:

UCZMY SIE OD WLOCHOW

My Polacy juz prawie przyzwyczailismy sie do szkaradnego obrazu (image) Polaka, przezentownego przez amerykanskie media, film, literature.
(por. http://polpatriot-2009.phorum.pl/viewtopic.php?t=1)
Sytuacja weszla juz w obszar absurdu. Niedawno podano wiadomosc, ze jakis kanadyjski  Zyd rezyser przymierza sie do filmu o wiosce w Polsce,  ktorej mieszkancy uprawiaja kanibalizm.  Chyba juz nic i nikt nie jest w stanie nas zaskoczyc lub wywolac jakis sprzeciw. Tym wiekszy podziw w naszym polonijnym srodowisku wzbudzily gorace  protesty Amerykanow wloskiego pochodzenia, ktorzy ostro zareagowali na karykaturalny, pelen uprzedzen obraz ich mlodziezy jaki zaprezentowala MTV w tzw. reality show pt. Jersey Shore.

Polonijna mlodziez z Chrzescijanskiego Klubu Dyskusyjnego w Nowym Jorku wystosowala ponizszy list (tlumaczenie z angielskiego) do Redakcji NY Daily News, ktora zamiescila artykul krytykujacy Wlochow za ich oburzenie:

W artykule pt. „Italians, blame the ‚guidos’ – not the network”  autorka S.E. Cupp ostro skrytykowala Amerykanow wloskiego pochodzenia za ich oburzenie jakie wywolal serial reality show kanalu MTV pt. Jersey Shore, w ktorym przedstawiono jednostronnie zle zachowanie mlodziezy ze srodowisk wloskich w New Jersey.

http://www.nydailynews.com/opinions/2009/12/30/2009-12-30_italians_blame_the_guidos__not_the_network.htm

Pani prawdopodobnie wierzy w takie amerykanskie wartosci jak wolnosc slowa i ekspresji, ktore czynia z nas „wzor demokracji” dla reszty swiata, ale czy moze Pani sobie wyobrazic np. opublikowanie w NY Daily News artykulu opisujacego wyjatkowo brzydkie zachowanie mlodziezy izraelskiej w Krakowie, ktora przyjechala z wycieczka, aby zwiedzac Muzeum KL-Auschwitz?

http://polishpress.wordpress.com/2007/05/11/israeli-teenagers-are-a-nuisance-in-poland/

Jezeli ma Pani jakis instynkt samozachowawczy, prawdopodobnie nawet nie probowalaby Pani tego opisac.  Zyjemy w kraju poprawnosci politycznej, gdzie hipokryzja stala sie juz obowiazujaca  powszechnie regula a niektore grupy etniczne jak np. Wlosi lub polscy katolicy traktowani sa jako „latwy cel” tutejszej propagandy.   Z drugiej strony, takie grupy etniczne jak Zydzi sa w wyjatkowy sposob chronione przed jakakolwiek krytyka, ktora zwykle uznawana jest za antysemityzm lub rasizm i ktora ostro sie potepia.

Polska, ktora przez cale wieki byla krajem gdzie Zydzi wypedzani z panstw zachodniej Europy znajdowali bezpieczny azyl (paradiso Judaeorum), w rezultacie czego na jej ziemiach zyla najwieksza w swiecie populacja Zydow, jest obecnie przedmiotem nieustannych atakow i oskarzen ze strony amerykanskich Zydow.  Olbrzymia liczba
opisanych przypadkow oraz materialow na ten temat
(http://www.naszawitryna.pl/index_jedwabne_en_7.html )   moze nawet uzasadniac podejrzenie, ze mamy tutaj do czynienia ze zorganizowana antypolska kampania propagandowa amerykanskich mediow.  Coraz czesciej mozemy spotkac nazywanie nazistowskiego, niemieckiego obozu koncentracyjnego w Oswiecimiu jako „Polish concentration camp,” co uzasadnia sie faktem, ze zostal zbudowany na polskiej ziemi.
Idace w miliardy DM odszkodowania, jakie wladze niemieckie wyplacily Zydom ofiarom Holocaustu,  sklaniaja srodowiska zydowskie do podejmowania prob zdjecia czesci nazistowskiego brzemienia z plecow wspolczesnych Niemcow i przerzucenia ich na barki obywateli polskich.  Niestety, rzad Stanow Zjednoczonych, ktory oficjalnie deklaruje swoja przyjazn ze swoim wiernym sojusznikiem Polska, wydaje sie popierac te dzialania.  Np. wbrew oczekiwaniom Polakow, ze nowym ambasadorem USA w Warszawie zostanie syn znanego i powszechnie szanowanego Profesora Zbigniewa Brzezinskiego, administracja Obamy mianowala na to stanowisko amerykanskiego Zyda Lee Feinsteina, znanego z  fanatycznego wrecz poparcia zydowskich roszczen majatkowych w stosunku do Polski. Kilka lat temu na terenie ambasady amerykanskiej w Warszawie otwarla swoje biuro rasistowska i supremacyjna organizacja zydowska B’nai B’rith. Dla Polski sa to bardzo zlowrozbne sygnaly.

Chrzescijanski Klub Dyskusyjny w Nowym Jorku chdclub@o2.pl
P.S. Tak jak moglismy sie spodziewac, Redakcja NY Daily News nie zamiescila naszego listu.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Polska to rodzina

Wpisał Dawid, z innej beczki 10.2.2010
Do niedawna Polska produkowała auta, samoloty, miała hutę szkła, przemysł zbrojeniowy, stocznie. Wszystko się sprzedaje a ludzie śpią, nie ma rewolucji. Komuś nie na rękę jest silny lider w Polsce. Dlatego musimy robic u Niemca. Dokonuje się rozbiór Polski. Proces oduwania Poski trwa. Proces usypiania, ogłupiania, manipulacji, poniżania, zniewalania, opluwania, wyśmiewania, dyskryminacji. Bawmy się i uwawajmy, że to nas nie dotyczy. Spieprzajmy na zachód, bo w Polsce nie można wytrzymać. Narzekajmy ciągle, obgadujmy się wzajemnie. Jednym słowem zniszczmy się, bo tego chyba pragniemy w swej zawiści i nienawiści. Podkładajmy świnie, zazdrośćmy. Obudzimy się pewnego dnia, nie będzie Polski. Już nie ma! Pozostała tylko tabliczka przy wjeździe. Polska, to żywy organizm. To bijące serce, to nasz dom. Oni chcą nas z własnego domu wyrzucić. Powstawiali meble, krzesła, stoły i zazcynają mówić, że to ich dom. Ale to nasz, nasz na zawsze. Bo Polska to coś wiecej niż język, kosciół. Polska to rodzina. Jesteśmy rodziną. Trochę na skłóconej pozycji, ale ciągle rodziną, i coś więcej..

Komentarze 144 to “Jak się bronić: uczmy się od Jagiellonów i …Włochów”

 1. Man said


  =================
  od pb: ktory to zespol? dobry pomysl na uliczne happeningi we wszystkich miastach = nada razrieszenje?

  • Zbyszko said

   Eksterminacja Polaków, narzędziami prawnymi, służby zdrowia, ubezpieczeń, edukacji, poprzez przepędzanie po całym świecie, pauperyzację, deprawację, okradanie z wiary, tradycji, kultury z majątku olbrzymiego, wszechstronnego potencjału gospodarczego, intelektualnego, na który pracowały całe pokolenia Polaków. Etc, etc, etc… Chyba nikt juz nie wątpliwości O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI….

  • hjk said

   To chyba tekst tzw. referendum „z reform” Jaruzelskiego ze stanu wojennego…
   Przynajmniej z poczatku jak pamietam…”zapamiętaj te dwa słowa – referendum i odnowa”…

  • Wojtekk said

   świetny przekaz i lekcja historii. Piosenka w wykonaniu artystów Piwnica pod Baranami

  • aja said

   Man 10.02. 2:47 am
   To jest z filmu „Ostatni dzwonek”. Młodzież z maturalnej klasy przygotowała takie przedstawienie w szkole. Dyrektor mimo wszystko się zgodził, ale musiał potem „dobrowolnie” odejść na emeryturę. W klasie była młodzież z różnych pod względem „politycznym” domów (np. syn milicjanta – grał go widoczny przez moment Wójcik), ciekawe rysy różnych postaw, w tym postać v-ce dyrektora, który pod maską „postępu” i „luzu”, (jak na owe czasy) okazał się naczystszym czerwonym betonem.

  • aja said

   Man 10.02. 2:47am
   Miało być: syn milicjanta – grał Jacek Wójcicki.

 2. Ola said

  Myślę, że warto przeczytać artykuł polskiego lekarza z USA:

  JUDEOPOLONIA

  Dr Stanisław Grabowski
  http://krokodyl.net/JUDEOPOLONIA.aspx
  Termin „Judeopolonia” wiaze sie z próba utworzenia na ziemiach zaboru rosyjskiego w czasie I wojny światowej politycznego tworu, podporządkowanego Niemcom, w ramach zamierzonego przez nich tworzenia Mitteleuropy.
  Stanowić on miał państwo satelickie Niemiec, które na stale rozczłonkowałoby i odizolowało ludność polską zaboru rosyjskiego od Polaków w powiększonym zaborze niemieckim i austriackim oraz uniemożliwiłoby definitywnie odrodzenie się niepodległej Polski.
  Projekt takiego państwa buforowego (Pufferstaat) zglosil władzom niemieckim powstały we wrześniu 1914 r. w Berlinie Niemiecki Komitet Wyzwolenia Zydów Rosyjskich (Deutsches Komitee zur Befreiung der Russischen Juden, zwany często Komitee zur Befreiung der Ostjuden).
  Pierwotna forma tego projektu została przekreślona Aktem Listopadowym (5 XI 1916) powołującym Królestwo Polskie pod patronatem cesarzy Niemiec i Austro-Węgier.
  Jednak aż do czasu zakończenia wojny polsko-bolszewickiej (18 X 1920) trwały próby jego realizacji w odmiennych formach.
  Jak się przekonamy w poniższym tekście, nie zrezygnowano z projektów, utworzenia państwa żydowskiego na polskich ziemiach do dnia dzisiejszego.
  „NASZYM JERUZALEM BĘDZIE POLSKA”
  Wszystkie procesy politycznego odrodzenia się Zydów, poszukiwania własnej tożsamości narodowej i kreowanie nowych rozwiązań ideowych i terytorialnych, najmocniej zaznaczyły się na ziemiach polskich.

  Zlozyly sie na to nastepujace przyczyny:
  1. Dzięki – bezprecedensowej w dziejach – polskiej tolerancji, Zydzi znaleźli na ziemiach polskich azyl przed prześladowaniami w innych krajach Europy, doskonale warunki do rozwoju, ochronę prawa (1264,1334) i autonomię, jakiej nie mieli nigdzie na świecie poza Palestyną. W wyniku tego Rzeczpospolita stała się Paradissus Judeaorum – „Rajem dla Zydów”, czego wyraźnym objawem był stały ich napływ z Azji i Europy. W Polsce znalazło się najwięcej Zydów, kilkakrotnie więcej niż w jakimkolwiek innym państwie.

  2. W wyniku rozbiorów Rzeczypospolitej przez ościenne mocarstwa w II połowie XVIII wieku i podziału narodu między zaborców, upływu krwi polskiej w wyniku wojen i licznych przegranych zrywów niepodległościowych, germanizacji, rusyfikacji i nieustannej wojny psychologicznej naród polski znalazł się w sytuacji, którą jego wrogowie uznali za beznadziejną, nie rokującą odrodzenia jakiejkolwiek formy państwowości.
  Uznano go za „gnijącego trupa”, a skoro jest „trup”, to natychmiast „pojawia się robactwo, które chciałoby go toczyć”. Naród na pozór słaby i konający chciano przywalić kamieniem grobowym i uniemożliwić mu zmartwychwstanie. Taki układ stosunków nasunął niektórym ugrupowaniom żydowskim myśl, że na ziemiach polskich można będzie bez trudu utworzyć „ziemię judzką”, czyli „wykroić kawał Polski” dla Zydów, na państwo wyłącznie żydowskie.
  Uznano zatem, iż dopiero na przełomie wieków XIX i XX pojawiły się warunki do realizacji takiego pomysłu. Nie rezygnowano przy tym z projektów, aby tworzyć państwo żydowskie do spółki z tubylcami, z gojami, na całym obszarze ziem polskich, Judeopolonię oficjalną, uznawaną przez Polaków i przez czynniki międzynarodowe. Powstały w ten sposób dwa programy nawzajem się uzupełniające. Na pewnym obszarze powstałoby państwo żydowskie, w którym Polacy nie mieliby w ogóle głosu, a niezależnie od tego, i obok tego, mogliby Zydzi stanowić w całej Judeopolonii równoprawny czynnik polityczny. Rozwiązania takie popierało międzynarodowe żydostwo, czemu wyraz dano m.in. w „Okólniku kierowników politycznych kół żydowskich z XI 1898 r. do Zydów polskich”. Na stronie 173. napisano w nim:
  „Bracia i Współwyznawcy! Trzeba aby kraj został naszym królestwem (…). Starajcie się po trochu usunąć Polaków ze wszystkich ważniejszych stanowisk i skupić w naszych rękach wszystkie nici władzy społecznej. Wszystko, co do chrześcijan należy, powinno stać się waszą własnością, związek izraelski dostarczy wam potrzebnych do tego środków.
  Juz zaczęto na ten cel zbierać potrzebne fundusze, a udaje się lepiej, niż przypuścić by można. Dla doprowadzenia do skutku planu wyrwania stanowczo Galicji chrześcijanom, wszyscy nasi wielcy bogaci zapisali się na znaczne sumy.
  Da baron Hirsch, dadzą Rotschyldzi, Bleichrederowie i Mendelsonowie i inni dadzą. Bracia i współwyznawcy! Dołóżcie wszelkich usiłowań, ażeby doprowadzić do skutku to, co zamierzamy” (por. J. Polak, op. cit. , s.28; S. Wysocki, „Zydzi w dziejach Polski,” s. 89).
  Oprócz działających ideologów syjonistycznych na ziemiach polskich zaczęły się tworzyć ośrodki skupiające aktywistów, starające się narzucić pozostałym Zydom swój punkt widzenia. Zydzi, którzy w początkach XX wieku stanowili tu średnio od 8 do 10% (w zależności od zastosowanych metod statystycznych), zdecydowanie sprzeciwiali się określaniu ich jako mniejszości narodowej i żądali traktowania siebie jako pełnoprawnych współgospodarzy ziem polskich. Takiego absurdalnego zadania nie zgłosili w żadnym innym kraju.
  Zydzi, prześladowani i wypędzani ze wszystkich krajów Europy (i nie tylko), znaleźli schronienie i opiekę prawa w Polsce, teraz niepomni na ten fakt, przygotowywali się do odebrania Polakom praw decydowania o losach własnej ojczyzny. Podstawą do roszczeń stała się teza, że Zydzi są odwiecznymi mieszkańcami ziem polskich i że to oni byli twórcami państwowości polskiej.
  W Jewish Museum w Nowym Jorku, przy Fifth Avenue, w dziale poświęconym Zydom z ziem polskich, znajduje się informacja, ze Zydzi wypędzeni z Hiszpanii i tułający się po Europie zatrzymali się w miejscu, które uznali za właściwe, aby spocząć („Po-lin”); i stąd pochodzi nazwa Polska.
  Przytaczamy ten napis w oryginalnym angielskim brzmieniu: „After the Jews were expelled from Spain, they traveled eastward. At one point they stopped to rest, and a note dropped down from the sky. ‚Po-lin’, it said in Hebrew -..Stay here’. That is how Poland got its name”* (odpis ze zdjęcia wykonanego ll.08.1994).
  Idea, że Zydzi są pełnoprawnymi współgospodarzami Polski, jest nadal aktualna. Nie przypadkiem wynikły kontrowersje przy ustalaniu napisu na pomniku poświęconym tragedii Zydów w Jedwabnem, gdy pojawiło się tam stwierdzenie, ze zamordowani byli „współgospodarzami” tej ziemi. I nie przypadkiem to określenie zostało tam wprowadzone.
  Tekst polski: „Kiedy Żydzi zostali wygnani z Hiszpanii, podróżowali na Wschód. W pewnym miejscu zatrzymali się na odpoczynek, wtedy z nieba spadła notatka. Na niej był hebrajski wyraz „Polin”, który oznaczał „zostań tutaj”. W ten sposób Polska dostała swoją nazwę”

  PODSUMOWANIE
  Próba „przywalenia Polski kamieniem grobowym” – jak określił to prof. J. R. Nowak – przez stworzenie na ziemiach polskich sztucznego tworu przy pomocy Niemców, zwanego Judeopolonią, zakończyła się fiaskiem. Jednak w walce o niedopuszczenie do realizacji tych planów Polska poniosła duże straty i stała się przedmiotem manipulacji na arenie międzynarodowej. Wrogowie nie potrafili docenić narodowych dążeń Polaków i wydawało się im, że nieograniczone pieniądze i wsparcie potężnego mocarstwa mogą być silniejsze nad wolę narodu do odrodzenia własnej Ojczyzny.

  Z obłędnych planów jednak nie zrezygnowano. Nie udało sie stworzyć dywersyjnego tworu państwowego przy pomocy Niemców, wiec juz od roku 1919 zaczęto planować zniewolenie Polski przy pomocy bolszewików, co zaowocowało w 1944 r. stworzeniem tzw. Polski Ludowej, w której mordy elementu niepodległościowego, znieważanie godności narodu i walka z polskimi tradycjami miały doprowadzić do wynarodowienia i stalinizacji „mas polskich”. Okaleczony naród, chociaż poniósł ogromne straty, zdołał jednak zachować w sobie tyle żywotności, aby walczyć o to, „żeby Polska, była Polską”.

  Trzecia próba zniewolenia i zniszczenia Polski narodowej została podjęta od roku 1989, gdy pod pretekstem transformacji zaczęto jawnie propagować likwidację państw narodowych (nie wszystkich!!!) i stworzenie globalistycznego kibucu, składającego się z kosmopolitycznych euroregionów, sterowanych przez międzynarodowy kapitał.

  Miejmy nadzieje, że i tym razem Polakom nie zabraknie siły i chęci aby walczyć o zachowanie wartości, o które walczyli i za które ginęli nasi Ojcowie.

  • hjk said

   Jest na ten temat także książka dr Leszka Szczęśniaka „Judeopolonia – żydowskie państwo w państwie polskim”
   http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_47.html

   • Uważam, że Polacy powinni otym wiedzieć, wyciołem kilka fragmentów, barzdo istotnych said

    Współpraca Żydów z caratem w tłumieniu Powstania Styczniowego, a także w finansowym wspieraniu go – miała głębszy sens. Przed wybuchem powstania Żydzi otrzymali od Wielkopolskiego prawo nabywania dóbr ziemskich, czego przed 1862 r. nie wolno im było czynić. Upadek powstania i konfiskata przez carat 4254 majątków szlachty polskiej oraz grabież ziemi dokonana wysiedlonym na Sybir 7000 rodzin z zaścianków szlacheckich stworzyły niebywałą okazję do wykupu przez Żydów polskiej ziemi. Władze carskie bowiem część zagrabionych majątków dały w nagrodę swoim „zasłużonym” urzędnikom, (podkr. moje – WK.) większość wystawiły na sprzedaż. Już w roku 1885 statystyki w Królestwie notują 2966 Żydów, którzy byli właścicielami bądź dzierżawcami dużych majątków, w jakich pracownikami zostali Polacy. Nie garnęli się natomiast Żydzi do pracy na roli. Wszystkich zatrudnionych wówczas w rolnictwie – rolników, oficjalistów, księgowych i urzędników – było razem z rodzinami zaledwie 5000 (A. Eisenbach, „Lud ność żydowska w Królestwie Polskim w końcu XIXw.”).

    Na tym jednak nie koniec. Ogólne straty polskie w powstaniu (poległych, wymordowanych, zesłanych na katorgę) wynosiły około 250.000 osób. Jeżeli zdamy sobie sprawę, że polska ludność Królestwa liczyła wówczas nieco ponad 4 miliony, to nasuwa się tu wniosek, że był to ogromny cios wymierzony w polską substancję etniczną. Dotknął on nie tylko dwory i zaścianki, ale także ludność w miastach. Ją również zsyłano na Sybir, zamykano w więzieniach, włączano do rot aresztanckich i pozbawiano własności. Pojawiła się kolejna okazja do wykupu za bezcen polskiej własności, tym razem miejskiej. Rozpoczęła się inwazja Żydów na duże miasta: wykupywanie wystawionych na licytację domów po powstańcach i masowe budowanie tanich, tandetnych, ubogich w urządzenia sanitarne „czynszówek”, przeznaczonych dla robotników napływających masowo ze względu na rozwijający się przemysł.

   • hjk said

    i druga tegoż autora „J-polonia II. Anatomia zniewolenia Polski.”

  • Julka said

   Przykład praktycznych konsekwencji:
   http://www.kronikanarodowa.com/grunwald_2010/lista_mosadu.html

   • Magda said

    Po obejrzeniu filmów z kronikinarodowej + wczesniejsze informacje chce mi się KRZYCZEĆ ! Ludzie zróbmy coś !!!
    To przechodzi ludzkie pojęcie !!!

   • zyta said

    Przylaczam sie do krzyku!

    Czytajcie i ogladajcie! Obudzcie sie!

    http://www.kronikanarodowa.com/grunwald_2010/lista_mosadu.html
    http://www.narodowiec.com
    http://www.kronikanarodowa.com
    http://www.slowianie.com

   • Aśka said

    Trzeci Wymiar
    Złap za broń

    Złap za broń – dziś nie można tak biernie stać
    Złap za broń – nie możemy się wiecznie bać

    Niech tą bronią nie będzie fałsz no i chciwość
    Miarą człowieczeństwa nie jest bilon i jego ilość
    Nie walczę o władzę i nie chcę za nią ginąć
    Nie pozwolę by mój mózg był drugą Palestyną
    Niech mą bronią będzie wiara i miłość – dajmy sobie to
    Niech połączy nas prawda i bliskość a pokonamy zło
    Które tak bardzo zdominowało nasze umysły
    To te umysły wybudowały mur nienawiści

    Dlatego do tego doszedłem, żeby mieć czyste myśli
    I nimi zburzyć mur by w końcu poczuć wolność
    Niech to zamieszka w twojej głowie
    Wolność – to jest ta ostatnia z wojen
    […]
    Łap za broń, brata złap za dłoń Razem raźniej – czworo rąk to już wiatr na sztorm Chcą nam zabrać dom, wolność zabrać chcą Byśmy widzieli ją jak za mgłą
    […]
    Oni nie mogą nas kupić, my nie weźmiemy w las głupich
    Choćbym miał randkę ze śmiercią odcięty od rap-sztuki
    Wiem, chcą nas zatrzymać – władza, tępy zew, miraż
    Ja będę szedł dopóki co tętni krew w żyłach
    To te miliony milionów, miliardy bilionów liczb Miliony milionów, biliardy, bilion straconych żyć
    To jak liczba pi – lecz dziś nie do wyliczenia
    Daty, kody, numery, kwoty, sekundy, zera
    Złap za broń – dziś nie można tak biernie stać Złap za broń – nie możemy się wiecznie bać

   • zyta said

   • grypa666 said

    od pb: dobry rap (najcenniejsze jak zwykle w rapie sa slowa), tylko z lapaniem za bron niepraktyczne…

   • Aśka said

    tutaj wygodniejsza do czytania wersja artykułu, który podała:
    Julka powiedział/a
    10 Luty 2010 @ 2:47 pm

    http://iskry.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=6990
    Warto go przeczytać

  • Jaro said

   W Polsce już istnieje prywatna Fundacja Paradis Judeaorum, założona przez niejakiego Michała Tyrpę. Paradoksalnie jest ona jednym z najbardziej aktywnych orędowników przywracania pamięci o rtm. Witoldzie Pileckim łącznie z wnioskiem o jego beatyfikację.
   Czy to tylko niefortunnie wybrana nazwa?

   http://michaltyrpa.blogspot.com/

 3. Ola said

  szybko dodaję, że na szczególną uwagę w powyższym tekscie zasługuje zdanie przed ‚podsumowaniem’. Znowu cud. Same cuda!

  • Pelagia said

   Ola – zwróciłam uwagę na często powtarzające się „wizje” końca świata. To jest naganianie frajerów, aby się za bezcen wyzbyli majątku, szczególnie nieruchomości. Może niedługo wprost jakiś „wizjoner” powie do gojów –

   „”bedzie uderzenie Nibiru w ziemię, wszyscy zginiemy, wasze majatki przepadną. Ale my wam pomożemy, tylko nam sprzedajcie za niską cenę (lub oddajcie gratis) wasze grunty, zakłady pracy, przeciez po katastrofie to nie bedzie wam potrzebne””

   • Mariusz said

    Mizia spytany, czemu radzi wszystkim uciekać z Polski, skoro przecież Nibiru załatwi 90% ludzkości, a rozbłyski Carringtona zniszczą całą cywilizację, nie raczył odpowiedzieć.
    Do PB: czemu Pan go traktuje z taką pobłażliwością?
    =====================
    od pb: z tego samego powodu dla ktorego wisza tu inne tezy bez 100% pewnosci; tylko twoje poglady sa 100% sluszne?

   • Zbyszko said

    Mariusz 10luty@10;00 nie przejmuj się, Mizia to taki „Koloryt” którego chyba wszyscy traktuja z przymrużenim oka
    ==================
    od pb: dobrze ze dodales „chyba”; mizia ma zbyt duzo racji zeby z niego szydzic; mizia moze czasem za glosno ostrzega ale lepsze to niz nic; mizia ostrzegl trafnie o wielu aspektach ‚pandemii’; jest wiecej pozornie bzdurnych komentarzy, tylko ich nie wylapujecie bo nie znacie tematow; mizia pisze na tematy oczywiste kazdemu znane wiec i dostaje takiez odpowiedzi

   • MIZIA said

    ps nigdy nie pisałem o jakimś zderzeniu które ma fizycznie zniszczyć glob – i k… nie fantazjuj
    a co ma zniszczyć rozbłysk TO SOBIE POCZYTAJ W FACHOWYCH ŻRÓDŁACH
    CO DO WYJAZDÓW TO POTO ŻEBY MŁODZI MOGLI SOBIE ZAROBIĆ TROCHĘ KASY I POŻYĆ NA CYWILIZOWANYM POZIOMIE W KRAJACH – GDZIE PRĄD , GAZ ,CZYNSZ ZA MIESZKANIE ,I JEDZENIE TO NIE PRODUKT LUKSUSOWY JAK TO JEST W polsce
    PROSTE – NO TO TERAZ SPADAJ DO POLSKIEJ PRACY ZA 400 FUNTÓW NA MIESIĄC
    ==============
    od pb: nie wyjezdzajcie, zyjcie w niewiedzy i ubostwie… mizia nie apeluje o wyjazd na zawsze tylko dla uniezaleznienia sie finansowego i edukacji obywatelskiej; uawazm saksy za pozytywne dla przyszlosci polski, trzeba skorzystac skoro w polsce szanse male; saksy pootwieraly oczy milionom polakow, niestety tak szeroko ze wielu nigdy nie wroci… z kilkoma rozmawialem w roznych krajach ue; to jest celowa polityka odludniajaca przez naszych wrogow

   • MIZIA said

    I TAK MASZ SZCZĘŚCIE BO 70% LUDZI W POLSCE PRACUJE ZA 180 FUNTÓW NA MIESIĄC – A CENY SĄ TAKIE JAK W GB
    TYLKO ŻE PŁACE SĄ TU 6 RAZY NIZSZE I NIE SZUKAJ FRAJERÓW KTÓRZY TU MAJA WEDLE CIEBIE POD POZOREM PATRYIOTYZMU PRACOWAĆ ZA GROSZE
    MARNUJĄC SWOJE ŻYCIE I KORKOWAĆ NA ZAWAŁ W 45 ROKU ŻYCIA Z POWODU STRESU PERNAMENTNEGO
    PRAWDZIWYM PATRYIOTA JEST TEN KTÓRY WYJEDZIE ZAROBI I KAPITAŁ ZAINWESTUJE W POLSCE – tylko że ty sie panicznie boisz takich ludzi którzy maja swoje pieniadze i nie musza czapkować polskim ZŁODZIEJOM – I JESZCZE TA OKROPNA SYTUACJA ŻE MOŻE O PANU BYSNESMENIE POLSKIM POWIEDZIEĆ PRAWDĘ BO NIE JEST SZANTAŻOWANY EKONOMICZNIE
    ——- HORROR PRAWDA——–
    ===================
    od pb: prawda jak moskiewska: ceny w polsce (zywnosc, mieszkanie, komunikacja) ok. 2,5 x nizsze niz w canadzie, a w canadzie ok 2 razy nizsze niz w brytanii – skad te dane miziaku?
    co do plac, stresu, sluzby zdrowia i stosunkow w pracy mizia ma racje;
    popieram sugestie mizi zeby dorabiac sie na zachodzie, inwestowac w polsce (poza rotszyldowskim systemem), a silny finansowo mowic w gebe zdrajcom narodu co trzeba

   • hjk said

    dokładnie, polska ma być rezerwuarem taniej siły roboczej, źródłem surowców i terenem wypoczynkowym, a rolniczo kolejnym terenem do wyexploatowania, bo na zachodzie gleba już jest spalona chemią i nawozami…

    Tylko ze jak Polacy wyjada, to sprowadza jakichs zółtych czy innych kolorowych i tu jest problem…

    No mamy problem i to poważny…
    Trzeba szukac rozwiazania

   • Mariusz said

    Spadaj? Argumenty się kończą to do dużych literek dodałeś kg chamstwa? No śmiało, pobluzgaj sobie, skoro już nie dajesz rady dyskutować. To nie ja fantazjuję, tylko Ty, bo masz ewidentne problemy z czytaniem ze zrozumieniem. Rozbłysk oznacza koniec cywilizacji technicznej, gdzie napisałem o zniszczeniu globu? Znajdź jakieś lustro, tam znajdziesz osobę, która fantazjuje.

    W Polsce można zarabiać (uczciwie oczywiście, żebyś mnie nie próbował obrażać) więcej niż 400 funtów, nie wiem czemu wysyłasz mnie do gorszej pracy niż moja aktualna. Ależ ja nikogo nie zatrzymuję na siłę w kraju, może sam też na jakiś czas wyjadę. Nie Tobie o tym decydować naganiaczu i fałszywy proroku. Tylko, że większość z tych saksów już nie wróci na stałe do Polski. Takie są fakty. Skąd nagle taka troska o rodaków, skoro w wielu postach otwarcie się z Polaków naśmiewasz?

   • MIZIA said

    DO Mariusz współpracownicy tw tacy jak ty ZAWSZE DOBRZE „ZARABIALI” NAM TAKICH JAK TY NIE POTRZEBA NA ZACHODZIE ZOSTAŃ TU I KABLUJ DALEJ.

    od mg: żenujący agresywny wpis
    czy MIZIA nie powinien dostać wyraźnego ostrzeżenia żeby zaprzestał poniżania innych uczestników blogu?
    ==================
    od pb: miziaku, jesli nie masz dowodu na tw, nie pisz oszczerstw

   • malwa said

    MIZIA ja dodam od siebie że winę za wyzysk w polsce ponoszą wszystkie żydowskie ekipy rządzące w polsce reprezentujące interesy biznesmenów,oligarchów,polityków,ect.a nie zwykłych milionów polaków dlatego apeluje o przegonienie z naszego kraju wszystkich farbowanych żydów (raczej mam na myśli wygonienie ich z naszych organów władzy)a nie z polski ale jest to bardzo trudne ponieważ na pierwszy rzut oka nie jesteś w stanie rozróżnić kto jest zydem a kto polakiem (przybrali nasze polsko brzmiące nazwiska)http://www.spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Internetowa_lista_%C5%BByd%C3%B3w

   • malwa said

    http://www.spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Tymczasowy_Rz%C4%85d_Okupacyjny

   • malwa said

    ihttp://www.spieprzajdziadu.com/muzeum/index.php?title=Obrazki_z_Drugiej_Irlandii_w_pierwsz%C4%85_rocznic%C4%99_jej_proklamowania

   • Mariusz said

    I kto tutaj fantazjuje? Dla Mizia jest nie do pomyślenia, że ktoś dobrze wykształcony i z dobrym zawodem, mógł zostać w kraju, i sobie radzi. Jak ktoś sobie radzi, to najwidoczniej towarzysz, mason i pewnie do tego jeszcze Żyd. Rozwiałeś właśnie resztki moich wątpliwości kim jesteś. Typowe obrzucanie inwektywami, z braku argumentów.

    Nie martwią mnie paszkwile tego biednego człowieka, ale postawa moderatorów.
    =======================
    Od JP: jeszcze za dużo tolerancji ? Nas też nie martwią paszkwile, nas martwią reakcje na brutalną rzeczywistość.

   • zastaw said

    @mariusz
    Masz racje.Jaki pan taki kram.Jak juz napisalam blog zaczyna przypominac opere mydlana z Mizia w roli glownej.Mnie juz zbanowali za krytyke Mizi.To juz wiesz po co stworzono tego bloga?
    ================
    od JP napisz e-maila do PB o papiry kombatanckie za wolność słowa i dymokrację

   • MIZIA said

    A JA BYM ZADAŁ PIERWSZE Z BRZEGU PYTANIA JESLI TAK TO POCO TOBIE MÓJ MAJATEK PO KATASTROFIE
    ps nigdy nie pisałem o jakimś zderzeniu które ma fizycznie zniszczyć glob – i k… nie fantazjuj
    =================
    od pb: mizia, nie musisz odpowiadac na wszystkie prowokacje, niech sie blaznia…

   • Pelagia said

    przeciez ja MIZIA nigdzie nie napisałam, że mam na myśli Twoje wypowiedzi 🙂
    W necie jest teraz pełno róznych „wybranych” co to niby rozmawiają z Matka Bożą lub Jezusem. Na poczatku im wierzę. ale im dłużej czytam ich wypowiedzi, tym bardziej odnoszę wrażenie, że to opłacani naganiacze na nasze majątki.
    Masz bardzo madrą odpowiedź „” po co ci mój majątek, jak bedzie koniec świata?””- to jest super pomyślane.
    Masz terz MIZIA radzję, rze trzeba zarabiać na zachocie a inwezdować w Polsce

   • Mariusz said

    Do pb: Ktoś, kto wskazuje brak spójności w tym co jest napisane, jest prowokatorem i się błaźni? Sam kiedyś pisałeś, żeby wszystko co jest napisane na blogu należy traktować krytycznie, bo nigdy nie wiadomo… To czemu teraz ta logiczna krytyka tak uwiera? Śmiem wskazać, że facet przeczy sam sobie, to już jestem towarzysz? Czy osoby mające inne zdanie choćby w jednej sprawie niż opiekun bloga i jego miotający się pupil, mają tu jeszcze czego szukać? Zakładam, że gdybym odpowiedział pupilkowi w jego stylu, raz, dwa byłoby posprzątane?

   • MIZIA said

    WY SIE LEPIEJ ZACZNIJCIE BAC O TO CO DZIEJE SIE W ZUS NFZ – BO TE INFO TO MOŻNA SIE DOWIEDZIEĆ BARDZO ŁATWO
    ZBLIŻA SIE KONIEC TEGO KRAJU W KWESTII POWYŻSZEJ A RESZTA POCIĄGNIE W ODCHŁAN KATASTROFY GOSPODARCZEJ
    =================
    od pb; myslalem ze katastrofa gospodarcza juz jest, zreszta nie tylko w polsce:
    „ATHENS/BERLIN (Own report) – The European Union has submitted to German demands, imposing unprecedented cuts in the Greek national
    budget, resulting in a large loss of jobs, cuts in wages and high increases in taxes. This was caused by Berlin’s apprehension that Greece’s budget deficit could lead to a serious crisis and burden the Euro. Business circles are even speculating about an end to the European monetary union. The Greek government must now report to Brussels every two – three months and show evidence it has made drastic cuts in its state expenditures. Berlin rejects financial aid from the International Monetary Fund (IMF) that it often imposes on non-European countries. This aid would be linked to conditions on the European Central Bank in Frankfurt. The demand that Athens take drastic austerity measures does not stop Berlin from pressuring Greece to buy expensive warplanes. In Athens, the German foreign minister insisted, at the beginning of the week, that they acquire Eurofighter jets (made in Halbergmoos, Germany). Berlin’s austerity dictate is very controversial. A Nobel Prize laureate in economics accuses the German government of „deficit fetishism” and predicts that the measures will peter out with no effect. more http://www.german-foreign-policy.com/en/fulltext/56318

   • Zbyszko said

    Mizia @11:03 masz rację to NFZ jest jednym z narzędzi rozbiorowych. Po co takie NFZ skoro w urzędach wojewódzkich, powiatowych, miejskich są wydziały zdrowia. CO TERAZ ROBIĄ WYDZIAŁY ZDROWIA?!. Za komuny były tylko wydziały zdrowia w urzędach wojewódzkich i miejskich (bo powiatów nie było, bo i po co?!) i cała służba zdrowia działała.

   • MIZIA said

    WSZYSCY ZACZYNAJA BOKAMI ROBIĆ – ALE ZANIM GRUBAS SCHUDNIE TO CHUDY UMRZE

   • MIZIA said

    DZISIAJ PRASA AZ SIE CZESIE Z TĄ INFORMACJA POLSKA JEST W AGONII FINANSOWEJ – I TO NIE JEST MOJE ZDANIE PRYWATNE

    http://www.dziennik.pl/gospodarka/article546027/Tak_gminy_sciagna_haracz_z_Polakow.html

   • hjk said

    ale to juz trwa od 20 chyba lat, pwnie kiedys przyjdzie taki dzien, ze banki pozamykaja i nie bedzie skad brac kasy, nie wyplaca pensji i emerytur…

   • hjk said

    http://tnij.org/kraaaa
    analiza syt.

   • grypa666 said

    od pb @Pelagia 10 Luty 2010 @ 8:52 am e
    w ostatnim ‚kryzysie’ w usa nachalnie oglaszali skup zlota

 4. Pelagia said

  jak świat światem, nigdy niemiec nie będzie Polakowi bratem. Niemcy nie szanują spokojnych, cichych ludzi, tylko ludzi hałaśliwych, butnych, sami tacy własnie są. ja sobie cenię ciszę,skromność, nie lubię nachalności, krzyku. A do niemców trzeba być chamem, ryknąć na nich, dopiero człowieka szanują. Nie chcę mieć z nimi nic wspolnego. Wolę milion razy ruskiego batiuszkę, chociaż też rózni bywaja i potrafili Polakom dopiec. Z Rosjanami mozna się dogadać, większość z nich to serdeczni przyjacielscy ludzie. To niestety Polacy często nieładnie odnoszą się do Rosjan. Mnie w domu uczono zawsze :pamiętaj – Rosjanin ostatnim kawałkiem chleba się z tobą podzieli, nawet jak się pokłóci z człowiekiem, to nie odmówi jedzenia, pomoże głodnym. tak przy okazji – nie słyszałam od znajomych kt. byli w Rosji – aby tam były eksmisje na bruk, podobnie na Białorusi. jakieś poblemy mają, ale takiej eksterminacji jak w Polsce to się nie znajdzie w żadnym kraju.
  niezyjaca pani B.B. (nie chodzi o aktorkę) walczyła o eksmisje na bruk. Wyrzucano inwalidów bez nóg, matki z małymi dziećmi. Ich winą było to, że nie mieli czym zapłacic czynszu, bo stracili pracę albo była niska renta. Wiele osób popełniło samobójstwo. Trzeba by znaleźć listę posłów, kt. wtedy poparli tę straszną ustawę, wg. mmnie są współwinni zbrodni przeciw ludności polskiej.

  • Zbyszko said

   Czy chodzi o śp Barbare Blidę. Jak możesz to wrzuć troche faktów, co, gdzie, kiedy

   • Pelagia said

    Zbyszko – sorry, ale nie mam czasu, aby teraz odgrzebywać notki prasowe sprzed lat. Samo uchwalanie ustawy powinno być widoczne w archiwach na stronkach internetowych sejmu . Odnośnie tragedii ludzi – pokazywała pewnie tv, pisała prasa codzienna, pewnie tygodnik solidarność i inne. Trzeba po prostu iść do czytelni publicznej do działu czasopism i czytać prasę z lat 90-tych i późniejsze. Tak, chodzi mi o BB. Pamiętam nawet, jak jej koledzy z SLD mówili, że są przeciwni tej ustawie, ale BB się popłakała, zrobiło im sie bidulki żal i ja poparli. Jakoś nie było im szkoda ofiar tej zbrodniczej ustawy. Mieli możliwość i obowiązek przewidzieć, jakie będa jej skutki. Powinni byli natychmiast wprowadzić zapis, że to nie dotyczy rencistów, emerytów, bezrobotnych, matek z dziećmi. Ochronę (i to niepełną ) wprowadzili chyba po 10, czy 15 latach działania eksmisji na bruk.

   • CoZaSyf said

    @4 Pelagia. Kamienicznikom obnizyli podatek od wynajmu-a czynsz moga 2X w roku podwyzszac!Dodac do tego roszczenia,wywłaszczenia-to Polacy juz dzis moga zaczac szukac miejsca pod mostem!Horror-czyj ten kraj,czyj rzad!
    ==========================
    od pb: w usa horror dla banksterow = wierzyciele odmawiaja splaty zlodziejskich pozyczek na domy i nie wyprowadza sie; w przeszlosci honor nakazywal odjac sobie i dzieciom zarcie od ust ale splacic bankowi; czasy sie zmieniaja i to szybko …daj Bog na lepsze

   • Pelagia said

    @Zbyszko – wpisałam w google hasło – eksmisja na bruk blida.
    wyszło sporo stron – tu podaję kilka z nich, warto poczytać te komentarze:

    tu jest o historii wprowadzenia eksmisji :
    http://www.lokatorzy.pl/artykuly/obroncy-praw-lokatorow

    Lokatorzy na bruk

    Już w roku 1994 rządząca wówczas koalicja SLD-PSL, między innymi pod wpływem lobbyingu Polskiej Unii Właścicieli Nieruchomości, uchwaliła zmiany w prawie lokatorskim pozwalające na tak zwane eksmisje na bruk, czyli bez zapewnienia jakiegokolwiek lokalu. Główną autorką nowej ustawy była ówczesna minister budownictwa Barbara Blida. Tłumaczyła się wówczas, że oddaje sprawę orzekania eksmisji w ręce niezawisłych sądów, które z pewnością będą brały pod uwagę również sytuację lokatorów1. Już wkrótce okazało się że nie miało to żadnego potwierdzenia w rzeczywistości. Zarówno organy administrujące budynkami komunalnymi, jak i kamienicznicy uznali eksmisję na bruk za najlepszy straszak i sposób rozwiązywania konfliktów z najemcami lokali. Sądy podejmowały zwykle bardzo szybkie decyzje, często pod nieobecność lokatorów.

    Zmiana prawa nie spotkała się wówczas z większym sprzeciwem elit politycznych. Jedyny protest w parlamencie wyrażali posłowie Polskiej Partii Socjalistycznej (PPS).

    Eksmisjom na bruk towarzyszyła kampania tworzenia przyzwolenia społecznego na ich przeprowadzanie. Wyrzucanych na bruk w mediach przyrównywano do marginesu społecznego, zaszczepiając w ludziach przekonanie jakoby ?uczciwi? najemcy nie mieli się czego obawiać2.

    Blokady eksmisji ? sukces i porażka

    Sytuacja zaczęła zmieniać się dopiero pod koniec lat 90. Liczba eksmisji rosła lawinowo i osiągnęła poziom do ponad dziewięciu tysięcy rocznie3. Przełomowym momentem, gdy pojawiły się w mediach głosy o problemie, było kilka przypadków samobójstw eksmitowanych. Okazało się, że na bruk są wyrzucane nawet osoby obłożnie chore czy matki z małymi dziećmi. Sprawą zainteresowali się wówczas działacze polityczni i społeczni, w tym ówczesny poseł i kandydat w wyborach prezydenckich Piotr Ikonowicz (PPS). W ramach jego kampanii wyborczej, w celu zwrócenia uwagi na niesprawiedliwe prawo, rozpoczęto organizowanie blokad eksmisji. …. Wbrew propagowanej wówczas w mediach wersji jakoby za wszystkimi akcjami stał Piotr Ikonowicz w wielu regionach prowadzili je wyłącznie ludzie nie związani z PPS….

    Z początku akcje miały charakter symboliczny, z biegiem czasu zaczęły się jednak mnożyć zgłoszenia od lokatorów, którzy mieli być eksmitowani. W pewnym momencie skala przedsięwzięcia zaczęła przerastać jego pomysłodawców, ponieważ potrzebne było organizowanie blokad nie tylko w kilku głównych miastach, ale w całym kraju. W większości działania te kończyły się sukcesem, ponieważ wielu komorników widząc opór odstępowało od wykonywania eksmisji. Nie brakowało jednak także kilku porażek, gdy działacze byli wynoszeni, a nawet bici przez policję.

    Ponieważ ruchu blokad eksmisji nie można było już ignorować media rozpoczęły nagonkę na jego uczestników. Określano ich mianem terrorystów, sprzeciwiających się prawu. Nawet politycy partii uważanych za lewicowe odnosili się do kampanii biernego oporu z pogardą. Marek Pol z Unii Pracy, komentując działania Ikonowicza nie omieszkał pogardliwie stwierdzić, że zajmuje się on ?wycieraniem schodów na blokadach?.

    Media próbowały zmanipulować obraz blokad czego przykładem był jeden z programów publicystycznych TVN, w którym przedstawiono sytuację starszego małżeństwa, bronionego w 2001 roku przed eksmisją na bruk. Ponieważ dziennikarze nie byli w stanie znaleźć żadnego sąsiada, który krytycznie by się o nich wypowiedział, sięgnięto po przykład innych eksmitowanych, pozostających w konflikcie z prawem. Uczestników blokad próbowano także zastraszyć poprzez kryminalizację ruchu. Wspomniana akcja obrony starszego małżeństwa zakończyła się oskarżeniem jej uczestników przez właściciela budynku o rzekome pobicie. Co najbardziej paradoksalne, pomimo jawnej absurdalności zarzutów sprawa sądowa trwa od 2001 roku aż po dziś dzień. Podobnie było w przypadku innej blokady w centrum Warszawy, gdy policja pobiła obrońców lokatorów i oskarżyła ich przy tym o napaść przedstawiając na dowód zmontowany materiał filmowy.

    Po ograniczeniu liczby blokad eksmisje na bruk nie ustały. W roku 2002 wykonano ich niemal 5000. Jednocześnie poprawiano jednak prawo. Politycy widząc, że nastawienie społeczeństwa ulega zmianie, między innymi dzięki działaniom blokującym eksmisje, zweryfikowali podejście do tego problemu i licząc iż zapewnią sobie tym poparcie, wprowadzili najpierw ograniczenia eksmisji na bruk, a potem ich całkowity zakaz. Od lutego 2005 roku przeszły one do historii, a wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 2007 roku tylko to potwierdził5.
    a tu inne:
    1/http://www.efakt.pl/Bron-Blidy-oczyszczona-z-odciskow,artykuly,52928,1.html
    kamyczek:Pani B. Blida
    kiedy była Min. zasłyneła ustwą „Eksmisja na bruk”. Ile biednych ludzi przez nią zamarzło na ławce.??? Wyrzuty sumienia.???

    2/http://kataryna.salon24.pl/137157,kto-naprawde-zabil-blide
    tot2: kataryno
    Kilkanaście lat temu Pani Minister Blida wprowadziła ustawę,tak zwaną „Eksmisja na bruk”. Wszyscy pamiętamy jak wysokie było wtedy bezrobocie,tracąc prace wielu trafiało na ulice. Pytam ilu z nich skończyło żywot na klatce,ławce,czy w kanale? Beatyfikacja Barbary już blisko.

 5. Sid said

  Trochę oderwane od tematu, ale polecam – rzut oka na historię całkiem młodą, acz mało znaną…

  http://portalwiedzy.onet.pl/4869,68489,1597484,1,czasopisma.html

  • zyta said

   http://portalwiedzy.onet.pl/4869,68489,1597484,1,czasopisma.html

   (…)Do dziś trudno Polakom pogodzić się z rozkazami przywódców OUN–UPA nakazującymi „wycinanie wszystkich Polaków w pień”, mordowanie „obcych” współmałżonków i wspólnych dzieci. Nie do pojęcia jest obdzieranie przez banderowców ludzi ze skóry, masakrowanie ciężarnych kobiet, nabijanie malutkich dzieci na sztachety płotów czy wrzucanie ich żywcem do podpalanych domostw i studni. To nakazuje ponuro zadumać się nad kondycją człowieczeństwa. Jaka szaleńcza ideologia, jaka żądza ziemi i mienia sąsiadów skłonić może ludzi do tak strasznych czynów? Czy wolno dopuścić, by znowu odżyła?(…)
   Maria Karpiak lat 42, synowie – Józef lat 23, Władysław lat 18 i Zygmunt lat 6 oraz córki – Genowefa lat 20 i Zofia lat 8, mieszkańcy wsi Latacz. Dnia 14.12.1943 r. zostali zamordowani przez UPA. Przy zamordowanych stoi mąż i ojciec Stanisław Karpiak. Fot. wykonała policja niemiecka 15.12.1943 r.-napis pod zdjeciem ukazujacym wymordowana rodzine-(…)Równie bolesne było totalne zniszczenie dorobku wsi polskiej. Spalono – nierzadko z mieszkańcami i inwentarzem – dziesiątki tysięcy gospodarstw, obiektów publicznych – takich jak szkoły, urzędy – niszczonych według specjalnych instrukcji po wymordowaniu lub wypędzeniu polskich mieszkańców. Niszczono ogrody, sady, plantacje, nawet pojedyncze drzewa przy domach, by nie został żaden, choć najmniejszy ślad po dawnych polskich mieszkańcach. Rozkradano mienie ruchome, zwierzęta hodowlane, narzędzia rolnicze, sprzęty…(…)

   -to jest potworne, to jest przerazajace…i niestety przypomina starotestamentowe historie.

   • zyta said

    http://marucha.wordpress.com/2010/02/08/lwow-nie-zasluguje-na-euro-2012/
    lopek powiedział/a
    2010-02-08 (poniedziałek) @ 20:52:44
    Ja się obawiam tego, że za zgodą unych, odżywają nacjonalizmy rezunów z UPA a w Polsce, une rozbrajają wojsko. Czy aby une nie planują napuszczenia Ukraińców na Polaków aby nawzajem się powybijali, robiąc miejsce dla unych? Że co? Że nie możliwe? A jatka w byłej Jugosławii, była możliwa? A wykasowanie przez ichnich unych WTC w NY, było możliwe?

  • zyta said

   http://marucha.wordpress.com/2010/02/08/lwow-nie-zasluguje-na-euro-2012/

   Inkwizytor powiedział/a
   2010-02-10 (środa) @ 08:32:27
   Trzeba pisać o ludobójstwie na Kresach do każdej miedzynarodowej organizacji. Z tym listem chodzi jednak o to aby sprawę nagłośnić, co jest rzeczą słuszną. Polska musi wystapić do odpowiednich instytucji światowych o oficjalne uznanie mordowania Polaków na Kresach za zbrodnie ludobójstwa

 6. MagdaS said

  Nie wiem czy już to było. Dośc ciekawa analiza przewidywanego impaktu asteroidy w ziemie.

  http://wolnemedia.net/?p=19952

  „dotychczasowych rozważań wynika, że ok. 2001 r. władze Stanów Zjednoczonych zdały sobie sprawę z wysokiego prawdopodobieństwa impaktu, którego skutki zagrażają przywództwu Stanów Zjednoczonych w świecie. Dalsza ich polityka, często nieracjonalna z punktu widzenia ówczesnej wiedzy, teraz zdaje się być całkowicie racjonalna”…

 7. Fraktal said

  Tyle się mówi o Żydach , Niemcach że są naszym zagrożeniem. A mało kto mówi o Rosji , która nas gnębiła przez całe wieki i dzisiaj też najchętniej by się pozbyła Polaków.
  A teraz pytanie: Czy Bóg nas ocenia po narodowości , wyznania czy kolorze skóry? Czy niemowlę rodzi się już jako katolik, Żyd czy komunista? Czy te etykietki nie są przypisywane później wraz z nauką, wtłaczaniem i praniem mózgu na dany program?

 8. Pelagia said

  kochani – tu macie przykład, że wystarczy trochę inicjatywy, parę pism i mozna się przeciwstawić UE, zamiast biernie się przyglądać
  brawo dla tego europosła!!
  http://wiadomosci.onet.pl/2126389,11,polak_walczy_o_krzyze_w_europie,item.html
  Polak walczy o krzyże w Europie
  Cała Europa protestuje przeciw zakazowi wieszania krzyży w szkołach. Kontrowersyjny wyrok, jaki w listopadzie wydał Europejski Trybunał Praw Człowieka, wywołał falę oburzenia na całym kontynencie. Dziś widać, że przeciw niemu protestowali zarówno obywatele, jak i rządy państw. Może to doprowadzić nie tylko do odwołania tego zakazu, ale także do ograniczenia kompetencji Trybunału w Strasburgu.

  Skąd takie gwałtowne poruszenie w sprawie krzyży? Sprowokował je polski poseł i delegat do zgromadzenia parlamentarnego Rady Europy Dariusz Lipiński. Na początku stycznia skierował on pisemne pytanie do Komitetu Ministrów, w którym prosił o uzasadnienie, co właściwie wspólnego ze swobodami religijnymi ma zakaz wieszania krzyży. „Jak daleko można się posunąć w obronie praw mniejszości religijnych, by jednocześnie nie pogwałcać wartości akceptowanych przez większość społeczeństwa?” – pytał w swym liście.

  ==================
  od pb: trza zalozyc rejestr honorowych Polakow: minister Ewa Kopacz, europosel Dariusz Lipiński…

 9. jaszczur66 said

  Jedyny sens wyjazdy z Mojej Polski to chyba ewangelizacja zlaicyzowanego zachodu. Wg mnie zaletą naszego ubóstwa jest to, że nie zapominamy do końca o Bogu. W biedzie go odnajdujemy i prosimy o wsparcie. To pomaga żyć w nadziei 🙂 Dopóki jako naród zachowamy żywą wiarę w Boga dopóty nic i nikt nas nie zniszczy i tego uczy nas nasza historia. Podoba mi się, ze na tym blogu coraz jaśniej przebija się ta prawda. Bóg nas nie opuści chyba, że sami od niego odejdziemy. To jest największą siłą Polaków. Za naszą wiarę nas nienawidzą.

  • MIZIA said

   mi zasobny portwel wcale nie przeszkadza w wierze
   a wręcz zachęca do dziekowania

   • Aśka said

    A my jednak zostaniemy w naszej Ojczyźnie. Oki? – Mizia.
    Czas na wyjazdy się już skończył. Polska dogorywa i błaga o powrót do kraju, tych co wyjechali. Za chwilę będzie już za późno.

 10. Pelagia said

  tu ze strony sejmowej wystąpienie BB w obronie eksmisji i bezczelny atak na posłów broniących ubogich lokatorów:

  http://orka2.sejm.gov.pl/Debata3.nsf/main/68CE6A55

  • Obsertwaor said

   Pelagia:

   nieprawdą jest to co napisałaś że BB występuje w obronie eksmisji i że bezczelnie atakuje posłów ubogich lokatorów.
   jest wręcz przeciwnie. Pytanie : xxxxxxxx xxxx xxxx x ? nie potrafisz tekstu pisanego zrozumieć.
   Zal że tacy ludzie w ogolę zabierają głos.
   PS. a może po prostu agitujesz? dla kogo pracujesz? Kto ci płaci agentko?
   =================
   Od JP xxxxx- cenzura
   Proszę o wykazanie nieprawdy w związku z linkiem, żeby było Kaman

   • Pelagia said

    @obsertwator – to było do przewidzenia, że tacy jak ty się odezwą. moje wypowiedzi opieram na faktach – podałam konkretne linki, nawet stronę sejmową. kto umie czytac po polsku i mysleć – zobaczy, że pisze prawdę. nie będe cie pytać dla kogo ty pracujesz, bo to od razu widać

 11. Grzegorz said

  Kilka dni temu przeczytałem fajny komentarz, którego część wklejam. Całość jest pod linkiem poniżej. Fragment jest wg mnie częściowo związany z tym co się dzieje obecnie w naszym kraju

  http://motoryzacja.interia.pl/hity_dnia/news/mandat-za-miganie/komentarze,1435449,,28557274

  W cywilizowanych krajach, które szczególnie dbają
  o bezpieczeństwo ruchu drogowego, takich jak
  Niemcy, Holandia, Szwajcaria, Francja, Belgia i
  wiele innych, nie ma nakazu jazdy z włączonymi
  światłami mijania w dzień, a czasem wręcz
  funkcjonuje zakaz używania świateł mijania bez
  wyraźnej potrzeby. W niektórych z tych krajów po
  zmierzchu na oświetlonych drogach jeździ się tylko
  z włączonymi światłami pozycyjnymi. Próby
  wprowadzenia tego nakazu, udane lub nie, pojawiają
  się głównie w tzw. krajach postkomunistycznych,
  których niedojrzałe społeczeństwa nie posiadają
  jeszcze ukształtowanej świadomości ekologicznej.
  Kraje z tej grupy służą również jako składowiska
  złomu, śmieci i odpadów radioaktywnych
  produkowanych przez kraje rozwinięte. Nie jest
  wykluczone, że kraje te służą jako poligon
  doświadczalny do sprawdzenia skutków wprowadzenia
  tego nakazu i zbadania stopnia oporu społecznego
  przed jego wprowadzeniem.

  • Obsertwaor said

   Grzegorz

   przeczytaj to co wkleiłeś i powiedz mi sam : czy jest w tym jakaś logika? chyba coś tu nie Kaman. Pytanie odnośnie czego to ma dotyczyć.
   ===================
   od JP sam napisz co Ci nie Kaman.

   • Grzegorz said

    Czy czytałeś cały komentarz pod linkiem? Logika jest taka, że oduczyliśmy się stawiać opór przed debilnymi pomysłami klasy rządzącej. Dzięki takim stronom jak ten blog, uświadamiamy się wzajemnie na nowo.
    Gdy wpadłem na pomysł założenia stowarzyszenia kierowców, przeszło to bez echa. Może tu znajdzie się min. 15 chętnych. Statut mam prawie gotowy.

 12. Polska powinna szukac sojusznikow,nie wszystko stracone said

  Mam na mysli sojusz na wschodzie. Panstwa takie jak Ukraina, Bialorus, Litwa, Lotwa. Slowacja, Czechy, Moldawia, ruminia, Bulgaria.To sa narody slowianskie. Nie wymienilem wszystkich i ze wszystkimi sojuszu nie stworzymy od razu. Nie mam wiedzy, ale mysle, ze wymienione kraje maja podobny problem. Zachod i zydzi chca je wchlonac. Nalezy stworzyc slowianskie micarstwo na wzor unii. Czy wiecie juz o co chodzi? To jest nasze trzecie wyjscie. Albo zostaniemy wchlonieci przez Niemcy, albo przez Rosje, albo wschoni sojusz, ktory sami stworzymy. Niech nikt nie mowi,ze nie mozna. Mozna. Jezykowo jestesmy zblizeni do narodow wschodnich, niz zachodnich. Mamy wspulne korzenie slowianskie, mamy wspolna wiare w Boga, wspolna kulture. Wykorzystajmy to. ‚Oni’ wiedza,boja sie, dlatego nas opluwaja.Wspulne dzialenie jest jesze jedna rzecz, ktora nas laczy, a ktora jest niezmiernie kluczowa. Niemcy na przyklad maja falszywe poczucie wyzszosci na narodami. Nie wierza w przyscie Pana Jezusa. Ich dzialania sa podyktowane przekonaniem o wyzszosci rasy niemiec nan innymi narodami. Podejscie takie wzielo sie z teorii ewolucji, jaka zasial Szatan. Jesli ty, lub ja wirze w to ze nie Bog, ale silniejszy wygrywa, to bede inaczej traktowal innych. Nie jak braci, ale jak zwierzeta. Tym mozna wyjscnic dzialania Hitlera w czasie wojny. Polityka Niemiec wcale sie nie zminila. Nadal chca bys najwieksi i najsilniejsi. Widze bardzo slaby punkt w ich taktyce. Oni posluguja sie klamstwema by zrobywac. Tworza np. rozmaite falszywe teorie, bypotem szukac dowodow. Wykorzystuja przy tym media( prase,magazyny, TV, internet),by powtarzajac niagle to samo klamstwo zmaienic w koncu w prawde. Ale prawda jest tylko jedna. Ludy slowoanskie byly rozmieszcone na olbrzymich terytytoraiach europejskich. Dowody na to sa skutecznie niszczone. Jak juz powiedzialem oni sa ateistami. My mamy Boga. Co za tym idzie, mamy inne podejscie do drugiego czlowieka. Dla mnie czlowiek to istota stworzona przez Boga. Bardzo proste stwierdzenie,ale zmienia moja postawe i rzeczywistosc.

  • Ewa said

   Sojusz z Rosja gospodarczy to my dawno mamy,
   mamy gaz rosyjski a teraz zasypie nas wegiel z Rosji…
   poniewaz po doliczeniu kosztow transportu jest tanszy od polskiego.
   W tym roku kupimy od Moskwy ponad 10 mln ton”czarnego zlota”.
   Takie czasy,bo kiedys to my wysylalismy Rosjanom wegiel ,ale chyba rozliczenia sie zmienily…

   • czytaj dokladne a nie wyrywkowo said

    Pisałem o sojuszu wschidnim i ani słowa nie wspomnialem o rosji. Prosze nie przekręcać moich słów!!

   • Ewa said

    Po wnikliwym przeczytaniu Twojego postu musze przyznac Ci racje,
    sojusz wschodni bylby dla Polski najbardziej korzystny,tylko ktory rzad moze te sojusze urzeczywistnic?
    Wiara w Boga zywego czyni cuda,pozostaje wiec nadzieja,ze nie wszystko jeszcze stracone.
    Informacja podana przeze mnie o imporcie wegla miala pokazac katastrofe polskich kopaln!

   • Jaki to ma sens do poruszonego wyżej tematu said

    Unia Państw wschonich była jako: Rzeczpospolita Obojga Narodów. O takim sojuszu mówimy

 13. Pelagia said

  całym sercem jestem za utworzeniem państwa słowiańskiego. Dla zachodu Słowianin to slave sługus, ale dla nas Slowianin – to od słowa Sława , Słowo – Błogosławić – czyli wg mnie Sława to moc.

  • Ja też jestem całym sercem za powrotem słowian na ich miejsce i zjednoczenie said

   Wreszcie ktoś wie o co chodzi. Czy słowianie będą ostatnimi niosącymi ewalgelię światu?

 14. Ola said

  Wieści z Ziemi Obiecanej

  Tłum: Ola Gordon

  9.02.2010. – Elie Wiesel – laureat Pokojowej Nagrody Nobla: „Ahmadineżad jest niebezpieczny dla świata I patologicznie chory. Jest niebezpieczny, gdyż otwarcie chce zniszczyć Izrael, co oznacza, że zniszczyć następne 6 mln żydów. .. Wszyscy znamy Ahmadineżada – otwartego antysemitę i największego na świecie kłamcę holokaustycznego – chce zniszczyć Izrael i światu przynieść katastrofę. Gdyby został zabity, nie uroniłbym ani jednej łzy”.
  W ciągu ostatnich 6 tygodni Wiesel zebrał ponad 50 podpisów innych laureatów Nagrody Nobla pod petycją potępiającą Ahmadineżada, która zostanie opublikowana w New York Times oraz International Herald Tribune. Petycja potępia pogwałcenie praw człowieka w Iranie, oraz ostrzega przed irańskim programem atomowym.
  Wiesel żąda, by Węgry udostępniły archiwa zawierające dokumenty z czasów hitlerowskiej okupacji, które ujawnią zaangażowanie węgierskiej policji i armii w prześladowaniu żydów.
  http://www.haaretz.com/hasen/spages/1148585.html

  Światowej sławy gitarzysta – Carlom Santana – uległ perswazji organizacji pro-palestyńskich i odwołał „Koncert wstydu” w Izraelu, zaplanowany na lato 2010. Małe zwycięstwo: dziękujcie mu za odwołanie koncertu w syjonistycznym Izraelu.

  Światowej sławy kompozytor i wykonawca Elton John również zaplanował koncert w Izraelu latem tego roku. Oto list otwarty do niego z lutego 2010:

  „Jak większość ludzi na świecie, uważamy, że jesteś w porządku. Ujawniłeś się kiedy było trudno, przyznałeś się do nałogów silniejszych od ciebie, dawałeś forsę na badania AIDS. Twoja muzyka nie jest zła.
  Ale zastanawiamy się, dlaczego planujesz koncert w Izraelu 17 lipca. Możesz powiedzieć, że nie jesteś politykiem, ale czy armia zrzucająca biały fosfor na szkoły pełne dzieci wymaga politycznej odpowiedzi?
  Czy odgrodzenie murami 1.5 mln ludzi w getto, obrócenie go w ruinę wymaga politycznej odpowiedzi, czy po prostu ludzkiej?
  Uważamy, że wymagana jest tu ludzka odpowiedź, oraz myślimy, że odmawiasz jej poprzez swój koncert w Tel Awiwie. Twoje zachowanie wykazuje, że granie w Izraelu jest neutralne moralnie, ale czy naprawdę? Jak mogą być neutralne moralnie okrutne działania Izraela wobec Palestyńczyków, dlatego że Palestyńczycy są na swojej ziemi, a Izrael chce by ich tam nie było?
  Ok., pokażesz się w Ramat Gan, nadejdzie moment „Płomienia świecy na wietrze”, zapalą się tysiące zapalniczek, ale nie będzie tam Palestyńczyków z okupowanego terytorium, kołyszących się z razem z Izraelczykami, gdyż armia nie pozwoli im opuścić getta.
  Przeczytaj co powiedział sędzia Goldstone o rzezi w Gazie; co przez dziesięciolecia mówią Amnesty International i Obrońcy Praw Człowieka o zbrodniach dokonywanych na Palestyńczykach.
  Oczywiście państwo izraelskie uważa, że nie musi się tłumaczyć, mimo, że do kolan tkwi w czystkach etnicznych, każdego dnia dusząc Palestyńczyków i ich nadzieje.
  Polityka czy też nie, kiedy staniesz na estradzie w Tel Awiwie, ustawisz się razem z rasistowskim państwem. Czy chcesz dać im tę satysfakcję?
  Prosimy, nie jedź do Izraela.
  Prof. Haim Bresheeth
  Mike Cushman
  Prof. Steven Rose
  Prof. Jonathan Rosenhead”
  http://intifada-palestine.com/2010/02/06/open-letter-to-elton-john-3/

 15. mary said

  pomalu rusza kampania wyborcza – pytajmy kandydatow, nawet tych na radnych gminnych, o pochodzenie narodowe, czy sa w stanie pokazac swiadectwa chrztu swoich dziadkow – to chyba nam wolno, to chyba nie jest antysemityzm, a z reszta ile sie ciagle mozna bac we wlasnym kraju? musimy wiedziec who is who

  • Pelagia said

   nie wystarczy świadectwo chrztu. trzeba sprawdzać, co konkretnego zrobili dla przeciętnego Polaka – utrzymanie na danym terenie polskich sklepów, rzemieślników, mieszkań – w tym szczególnie dla tych co uczciwie pracowali całe życie a teraz mają niską emeryturę i nie mają przez to kasy na opłacenie czynszu – takich ludzi nie można traktowac tak samo jak cynicznych cwaniaków, kt. mają pieniądze ale celowo nie płacą czynszu

   • Julka said

    No właśnie, powinni się wykazać, co już dobrego zrobili a nie kłamać, co zamierzają zrobić jak się ich wybierze.

   • mgrabas said

    należy pytać o ich stanowisko wobec spraw będących tabu (GMO, Codex Alimentarius, RFI, chemtraile, cenzurowanie Internetu, jaki jest ich światopogląd, co według nich jest polską racją stanu, etc.)

 16. hjk said

  „Ma to być dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Dostosowania do Globalizacji. ”

  Patrzcie, nawet takie fundusze są…
  załamka…
  http://biznes.onet.pl/rzad-chce-unijnej-pomocy-dla-zwalnianych-pracownik,18563,3175181,1,news-detal

 17. dartan said

  znalazłem mapę słowiańszczyzny, na której niema ani prus ani ruskich 🙂 http://chrobacja.svasti.org/

 18. Ewa said

  Jest nas coraz wiecej!Chodzi oczywiscie o Polakow.
  GUS wyliczyl,ze pod koniec 2009 roku bylo nas ponad 38 mln 173 tysiace.
  To juz drugi z rzedu rok,kiedy nad Wisla wiecej jest urodzin niz zgonow.
  Pod wzgledem liczby obywateli Polska jest na 32 miejscu na swiecie.
  Uwazam,ze to jest wynikiem akcji „NIE OBEJMIJ MNIE SZCZEPIENIEM”
  Z depopulacja jakos dobrze sobie nasz kraj radzi.

  • Ewa said

   powinno byc Z depopulacja nasz kraj sobie nie radzi.

  • Zbyszko said

   To prawda, tylko prezydent Kaczyński niedawno dekorował aktywistów osiedlania Żydów z Izraela w Polsce. Czy to prawda że osiedliło sie ich ostatnio w Polsce 3mln? Bo wtedy by wyszło że Polaków jednak jest tylko już ok 35mln

 19. ALFA said

  LWÓW – na Ukrainie kampania prezydencka odbyła się brzydko w formie ulotek oskarżając premiera Yulia Tymoshenko ,że jest Żydówką i nie zachęca się wyborców do oddania głosów w jej łaski zaczęły krążyć w zachodniej Ukrainie.

  The flyer features Tymoshenko’s photograph with the words “Don’t Vote for a Jew!” Ulotki cechy fotografii Tymoszenko z napisem „Nie głosuj na Żyda!”
  To przedruki domniemanego dokumentu faksowego,że ojciec jej jest pochodzenia żydowskiej i pyta dlaczego Tymoszenko jest ukrywanie jej żydowskie pochodzenie. The leaflet also features purported quotes by four individuals, including former presidential candidate Arseniy Yatseniuk, who claim Tymoshenko is Jewish. Ulotki również funkcje rzekomych ofert przez cztery

  osoby, w tym były kandydat na prezydenta Arsenij Yatseniuk, którzy twierdzą, Tymoszenko jest Żydówką. The flyer’s circulation is listed as two million copies. Ulotek w obiegu było dwa miliony egzemplarzy.

  http://www.kyivpost.com/news/nation/detail/58739/

  • Julka said

   Pewnie treść ulotek nie była fałszywa….”po owocach ich poznacie”. Nasze une w przeciwnym razie tak by jej nie popierały, a i polskojęzyczne merdia milczą na ten temat (aby do głowy nam podobne pomysły nie przyszły). Poza tym jej image był nad wyraz pretensjonalny, jakby musiała udawadniać, że jest prawdziwą Ukrainką.

   • zyta said

    http://marucha.wordpress.com/2010/02/08/lwow-nie-zasluguje-na-euro-2012/
    Marucha powiedział/a
    2010-02-08 (poniedziałek) @ 19:18:59

    Jako komentarz dodaję artykuł z blogu ks. Isakowicza-Zaleskiego.

    Czerwona kartka dla pomarańczowego nacjonalizmu 2010-02-08

    Vos populi, vox Dei. To mój komentarz do porażki Julii Tymoszenko. Mądry naród ukraiński po raz kolejny pokazał komu ufa a komu nie. Trzeba tę decyzję uszanować, choć wątpię, aby przegrany polityk w spódnicy, udający słowiańską rusałkę, odszedł ze sceny politycznej. To osoba opętana żądzą władzy, bezwzględna i nieprzewidywalna. A przede wszystkim osoba opierająca się na nacjonalistach i neofaszystach z Galicji Wschodniej. Tam zyskała ponad 80% procent głosów.

    Rzecz ciekawa, przemilczana w polskich mediach. Polacy mieszkający na Ukrainie już w pierwszej turze gremialnie głosowali na Janukowycza. Tymoszenko oficjalnie poparł jedynie biskup rzymskokatolicki Marcjan Trofimiak z Łucka, biorąc trzy dni temu, tuż przed rozpoczęciem się ciszy wyborczej, udział w propagandowej imprezie w Kijowie, w czasie której elementy religijne wykorzystywano dla agitacji politycznej. Przypomina to sytuację z Polski, kiedy to w czasie ostatnich wyborów kard. Stanisław Dziwisz także tuż przed ciszą wyborczą ściskał się przed kamerami z Donaldem Tuskiem, mając pełną świadomość, do czego to zostanie wykorzystane.

    Wygrana Janukowycza to koniec oficjalnego kultu Bandery i zbrodniarzy z UPA, z czego należy się tylko cieszyć.

    I jeszcze od Maruchy:
    Ks. Isakowicz-Zaleski przez grzeczność nie napisał, kim jest osoba udająca słowiańską rusałkę. Otóż Julia Tymoszenko to “Ukrainka z korzeniami”.

   • zyta said

    http://marucha.wordpress.com/2010/02/08/lwow-nie-zasluguje-na-euro-2012/

    Baron Srull Radziwiłł powiedział/a
    2010-02-08 (poniedziałek) @ 20:37:47
    Ujj, Rusini są niedojrzali, aj jak niedojrzali. Oni nie chcieli żydowskiej pani Prezydent, a to się zemści…

 20. MIZIA said

  DO P.B – WIDZISZ TERAZ POCO JA WRZUCIŁEM GRANAT DO SZAMBA – SĄ PIERWSZE OBJAWY FERMETU BO PRZEDTEM BYŁO DNO I 10 METRÓW MUŁU
  dowód zaczynaja nawet sensownie w powyższych postach przebąkiwać
  niema TO JAK TERAPIA WSTRZASOWA

  od mg: czy tolerować takie jawnie obraźliwe wpisy? ten blog według MIZI to SZAMBO, dno
  od JP : przegina
  ====================
  od pb: to jest przenosnia mizi, gdyby on uwazal blog za szambo to by tu nie wchodzil; niech sie wypowiada co widzi w mule; tylko zyta zauwazyla ze mizia pisze z bolu patriotycznego, z troski o Narod, moze nie zawsze pod publiczke, ale na pewno dla dobra Polakow = rozumiem mizie 100% i zostanie na blogu;

  • Man said

   A ja sie nadal dziwie, ze MIZIA sie jeszcze przejmujesz tymi komentarzami ignorantow. Najprosciej olac i pisac swoje. Prawda i tak wyjdzie na jaw (patrz szczepionki).

 21. bloff said

  Dzięki Mizia, że jesteś i potrafisz swoimi „granatami” rozruszać rozmowę, widzę ostatni komentarz był komuś nie na rękę. Bo przed chwilą był i już nie ma.

  od mg: szczególnie agresywne wpisy poniżające innych uczestników są usuwane, nie dlatego, że są „komuś nie na rękę”, ale dlatego, że są spamem
  ===============
  od pb: mg ma racje, nie wolno pisac ‚tw’ bez podania dowodu; a na marginesie, to sie daliscie porwac histerii teczek = zaklamanemu, manipulacyjnemu tworowi odwracajacemu uwage od rzeczy istotnych,

  • bloff said

   do MG
   Ale nie wiem kogo twoim zdaniem on tam poniżył? P.B? On tylko napisał co zrobił. Ja przynajmniej nie odczułem tam zero wrogości, a tym bardziej agresywności?

   • mgrabas said

    @ Bloff, MIZIA we wpisie, który został usunięty, nazwał jednego z uczestników „współpracownikiem tw”, pomówił Go o nieuczciwe zarobki i donosicielstwo, a w poprzednim wpisie nazwał blog szambem i dnem, więc nie pisz, że „On tylko napisał co zrobił.”

   • bloff said

    Zwracam honor, najwyraźniej jestem nie na bieżąco.

   • MIZIA said

    CÓŻ MOZNA NAPISAĆ METODY BOLSZEWICKIE. A BLLOF WIDZIAŁEŚ TE WPISY ZOSTAŁY USUNIETE POTO ZEBY INNI CI POWIEDZIELI CO TAM BYŁO
    pozatym zablokowano moje wpisy całkowicie WIEC POZOSTAJE WAM COŚ W RODZAJU ……… I POWOLNA ……. PRZY KLAWIATURACH KAŻDY WE WŁASNYM DOMU – PO 12 GODZINNYM WYZYSKU W PONIŻENIU -TU NA BLOGU MOŻA SIE ODSTRESOWAĆ – PRZED JUTRZEJSZYM CZAPKOWANIEM ZA PARĘ GROSZY U UNYCH NA SŁUŻBIE ECH WY LWY – WIRTUALNE
    =================
    od pb: mizia, zawsze mozesz mi przyslac na @kontakt jesli cie zbanuja

   • Ewa said

    Do Mizi@”Kto nie z Mieciem tego zmieciem”
    W Twoich postach obnazales polska biede i dramat bezsilnosci ludzi,robiles to w sposob bardzo przekonywujacy.Prowokowales do myslenia,jak pies daremnie szczekales,gdy zlodzieje rozkradaja nasz dom Polske…a gospodarze spia snem mocnym.
    Taka jest prawdziwa Polska,po zjechaniu z trasy szybkiego ruchu,biedna,opuszczona przez rzadzacych.Jedynie co zostalo to Wiara w Boga zywego i te wiare tu w Polsce mozna wszedzie spotkac.
    Mysle,ze Bieda z Wiara chodza pod reke.
    Jestem na emigracji ale” do kraju tego,gdzie kruszyne chleba podnosze z ziemi przez uszanowanie,teskno mi Panie…”

   • zastaw said

    @Ewa
    Znam co najmniej pare takich krajow ,gdzie jak zjedziesz z autostrady ,to prawie drog nie ma.A jak stoi jakis dom ,to najczesciej na kredyt ,ktorego do smierci nie splaca.Polska nie jest biedna.Jak znajomy cudzoziemiec ” z Zachodu „przyjechal do Polski to gebe rozdziawil jak zobaczyl tyle i takich murowanych domow.Wiec nie oplataj dyrdymalek.Polska jest bardzo lakomym kaskiem.

 22. Dawid- Co z motoryzacją w Polsce? said

  Mam pytanie. Kto korzysta na tym, że cały olbrzymii ryne motoryzacji w Polsce już istnieje? Kto otrzymuje profity za upadły rynek motoryzacji? Kolejne pytanie. Z kąd Poalcy, czyli my najchetniej ‚ściągamy’ auta? Gdzie Polacy najczęsciej kupują samochody? Czy wiekszość z nich nie pochodzi z Niemiec? Czy nie jest to w interesie Niemiec? Czy Niemcy zarabiają miliny euro na sprzedawanych przez siebie autach(często jest to złom)? Komu nabijamy kasę sprowadzając auta z Niemiec? Kto się na tym bogaci? Jak to się ma ze stopniową germanizacją społeczestwa? Czy będziemy spokojnie się temu przyglądac? Jaki to ma związek z poruszanymi wyzej teamtami? Czy objawy jakie odczuwamy, czyli poczucie bierności, depresję, niemoc, poczucie niskiej wartości nie są objawami osoby która ma problemy spychiczne? Kolejne pytania możemy sobie zadać sami. Zachęcam do refleksji.

 23. Luc said

  • grypa666 said

   od pb: ale fantazja! aluminiowy kruchy samolot przekrawa potezny budynek stalowy! nastepne nowe prawo fizyczne wyczarowane przez al kaide

 24. Kier said

  Kochani,
  > >
  > > Poruszeni do głębi serca tym listem, postanowiliśmy go
  > przetłumaczyć i rozesłać wśród przyjaciół. Jesteśmy zbudowani
  > odwagą Pastora Joe Wright’a i prosimy Was o podanie tej modlitwy dalej.

  > > Z życzeniami Bożego pokoju i radości
  > > Tula i Douglas
  > >
  > > P.S. Dla mówiących po angielsku przesyłam oryginał.
  > >
  > >
  > > Kiedy Pastor Joe Wright poproszony został aby otworzyc nową sesję
  > Senatu w Kansas (USA), każdy spodziewał się zwykłych sloganów i
  > „uogólnień” – lecz oto co usłyszeli…
  > >
  > > Ojcze Niebieski,
  > >
  > > Stoimy tutaj dziś przed Tobą, aby prosić o Twoje przebaczenie oraz
  > szukając kierunku i Twojego prowadzenia…
  > >
  > > Wiemy, że Twoje Słowo mówi: „Biada tym, którzy zło nazywają
  > dobrem… (Iz 5:20)*
  > > lecz jest to właśnie to co zrobiliśmy.
  > >
  > > Zatraciliśmy naszą duchową równowagę i odwróciliśmy nasze
  > wartości.
  > >
  > > Wykorzystujemy biednych i nazywamy to loterią.
  > > Wynagradzamy lenistwo i nazywamy to dobrem społecznym.
  > > Zabijamy nasze nienarodzone dzieci i nazywamy to wyborem.
  > > Strzelamy do antyaborcjonistów i nazywamy to słusznym.
  > > Zaniedbaliśmy wychowanie i dyscyplinę naszych dzieci i nazywamy to
  > budowaniem osobistych wartości.
  > > Nadużywamy władzy i nazywamy to polityką.
  > > Pożądamy własności naszych bliźnich i nazywamy to ambicją.
  > > Zanieczyszczamy powietrze bluźnierstwami i pornografią i nazywamy
  to
  > wolnością słowa.
  > > Wyśmiewamy odwieczne i szczytne wartości naszych przodków i
  nazywamy
  > to oświeceniem.
  > >
  > > Zbadaj nas, O Boże, i poznaj dzisiaj nasze serca, oczyść nas z
  > każdego grzechu i wyzwól nas.
  > >
  > > Amen!
  > >
  > > * Izajasz 5:20-23 mówi:
  > >
  > > 20. Biada tym, którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem, którzy
  > zmieniają ciemność w światłość, a światłość w ciemność,
  > zamieniają gorycz w słodycz, a słodycz w gorycz.
  > > 21. Biada tym, którzy we własnych oczach uchodzą za mądrych i we
  > własnym mniemaniu za rozumnych!.
  > > 22. Biada tym, którzy są bohaterami w piciu wina i mocarzami w
  > mieszaniu mocnego napoju,
  > > 23. Którzy uniewinniają winowajcę za łapówkę, a niewinnym
  > odmawiają sprawiedliwości.
  > >
  > > Reakcja na to była natychmiastowa.
  > > Kilku członków senatu wyszło w czasie modlitwy na znak protestu. W
  > ciągu tylko 6 tygodni Central Christian Church (Chrześcijański
  Centralny
  > Kościół), którego Joe Wright jest pastorem, otrzymał ponad
  > > 5000 telefonów i w nich tylko 47 negatywnych wypowiedzi. Nadchodzą
  do
  > Kościoła listy z wielu krajów, jak: Indie, Korea, Afryka, z prośbą
  o
  > kopie tej modlitwy.
  > > Komentator radiowy Paul Harvey odczytał tę modlitwę w swoim
  programie
  > zatytyłowanym „The Rest of the Story” i otrzymał większy odźwięk
  > słuchaczy na ten program niż na jakikolwiek dotychczas.
  > > Z Bożą pomocą niech modlitwa ta obejmie nasz naród oraz cały
  świat
  > i będzie pragnieniem głębi naszego serca, abyśmy znowu mogli się
  > nazwać „Jednym Narodem pod Rządami Boga.”
  > > Jeżeli to możliwe, roześlij pomiędzy swoich przyjaciół tę
  > modlitwę.
  > > Przysłowie mówi: ” Jeżeli nie obstajesz za czymś, upadniesz we
  > wszystkim…”
  > >
  > > (Jeżeli zaraz prześlemy tą modlitwę wszystkim znajomym, obiegnie
  ona
  > świat w ciągu 30 dni.-)
  > >
  > >
  > > A oto oryginał:
  >
  > >
  > > When Minister Joe Wright was asked to open the new session
  > > of the Kansas Senate, everyone was expecting the usual
  > > generalities, but this is what they heard:
  > >
  > > „Heavenly Father, we come before you today to ask your
  > > forgiveness and to seek your direction and guidance. We
  > > know Your Word says, „Woe to those who call evil good”, but
  > > that is exactly what we have done. We have lost our
  > > spiritual equilibrium and reversed our values.
  > > We have exploited the poor and called it the lottery.
  > > We have rewarded laziness and called it welfare.
  > > We have killed our unborn and called it choice.
  > > We have shot anti-abortionists and called it justifiable.
  > > We have neglected to discipline our children and called it
  > > building self esteem.
  > > We have abused power and called it politics.
  > > We have coveted our neighbor’s possessions and called it
  > > ambition.
  > > We have polluted the air with profanity and pornography and
  > > called it freedom of expression.
  > > We have ridiculed the time-honored values of our
  > > forefathers and called it enlightenment.
  > > Search us, Oh, God, and know our hearts today; cleanse us
  > > from every sin and set us free. Amen!”
  > >
  > > The response was immediate. A number of legislators walked
  > > out during the prayer in protest.
  > >
  > > In 6 short weeks, Central Christian Church, where Rev.
  > > Wright is pastor, logged more than 5,000 phone calls with
  > > only 47 of those calls responding negatively.
  > > The church is now receiving international requests for
  > > copies of this prayer from India , Africa and Korea .
  > > Commentator Paul Harvey aired this prayer on his radio
  > > program, „The Rest of the Story,” and received a larger
  > > response to this program than any other he has ever aired.
  > >
  > > With the Lord’s help, may this prayer sweep over our nation
  > > and
  > > whole-heartedly become our desire so that we again can be
  > > called: „one
  > > nation under God.” If possible, please pass this prayer on
  > > to your friends. „If you don’t stand for something, you
  > > will fall for everything.”
  > >
  > > Think about this: If you forward this prayer to everyone on
  > > your e-mail list, in less than 30 days it would be heard by
  > > the world.
  > >
  > >
  > > —
  > > Pozdrawiam
  > >
  > > ———————————————————————-

 25. Karki89 said

  Chyba nikt nie dodał tego, także zapodaję
  Kolejny zestaw tym razem świetnych zdjęć z 11 września 2001 http://wyborcza.pl/duzy_kadr/1,97904,7547997,Atak_na_WTC_widziany_z_powietrza.html
  Zwłasza zainteresowały mnie te gdzie pokazano WTC7 i wiecie co na nich widać? Że obie upadające wieże nic mu niezrobiły!!! A ktoś twierdził, że powinny zostać przeorane w pół (pan R.B.), czyżby czyjeś wyssane z palca teoryjki na temat Usamy ibn Ladena legły w gruzach? Przeca w WTC7 niebyło żadnej kontrolowanej demolki :d

 26. Dawid- http://polskatelewizja.com/ said

  http://polskatelewizja.com/ PROSZE WEJSC NA STRONE. IDAC NA NIZEJ ZNAJDZIECIE KILKA WAZNYCH AUDYCJI NA TEMAT ZYDOW I ICH MEDTOD I MYSLENIA.

 27. http://polskatelewizja.com/ said

  http://polskatelewizja.com/

 28. xxx said

  MIZIA poproszę o Twój komentarz – tj czy coś Ci na temat wiadomo

  http://1616.salon24.pl/155948,megaprzekret

  • xxx said

   http://www.dlapolski.pl/Czytaj-art-5801.html

   PGNiG zmuszone do gazowych odwiertów
   Potwierdziły się sensacyjne informacje „Naszego Dziennika”: Polska ma szansę, by stać się gazowym eldorado Europy. Trzeba tylko podjąć na szeroką skalę działania poszukiwawcze niekonwencjonalnych źródeł tego surowca, czyli gazu pozyskiwanego ze skał łupkowych. Eksperci ze Stanów Zjednoczonych oceniają nasze zasoby na kilka bilionów metrów sześciennych – co wystarczyłoby nam na 100-200 lat. Oznacza to, że z importera gazu ziemnego nasz kraj stałby się poważnym eksporterem, nie licząc zaspokojenia zapotrzebowania na rodzimym rynku. Resort środowiska już masowo wydaje zezwolenia na poszukiwania tego surowca na naszym terytorium dla zagranicznych firm.
   ================
   od pb: a polskim?

   • Julka said

    Polskim nie wydaje, bo te „poszukiwane” złoża już dawno były odnalezione i zaplombowane dla unych zwanych amerykańskimi inwestorami. Rozdrapali przemysł, teraz biorą się za bogactwa naturalne.

   • bloff said

    Kto jest za tym by trochę „poprzeszkadzać” tym zacnym inwestorom w poszukiwaniu/wydobyciu złoża naturalnego? Sam jako jednostka im rady nie dam 🙂

   • marslim said

    @bloff
    jaanonim5@wp.pl

   • Pelagia said

    @Bloff – jak chcesz im przeszkadzać ?? jednmostki takie jak my moga im naskoczyć

   • Pelagia said

    @Bloff – ja też jestem chętna do pomocy, jakby co. Poproś admina o mojego maila to sie możesz skontaktowac ze mną 🙂

   • grypa666 said

    od pb: talmud = co twoje to moje, a co moje to nie rusz

  • MIZIA said

   DZISIAJ NIE DAM RADY JUTRO W CIAGU DNIA ZAMIESZCZE BARDZO WAŻNE – INFORMACJE KTURE MOĄ WYJAŚNIĆ 90% TEGO DLACZEGO TAK W POLSCE JEST OD LAT 20
   mozecie to potraktować jako teorie ale jesli zaczniecie łączyć fakty – głosne sprawy i wiadome ogólnie sami sie przekonacie ŻE NIC SIE SAMO Z SIEBIE NIE WZIEŁO

 29. ZKRWIIKOSCI said

  do MIZIA
  tradycyjnie juz skopiuje Ci tutaj

  MIZIA jak juz mowilem kompletnie Ci odbilo.Oczywiscie jak ktos nie jest podatny na twoje bzdury to od razu jest tw.
  Pewnie ten wpis tez pojdzie w piach jak ostatnie twoje “rozmowy” ze mna ale pewnie jak poprzednio zdazysz przeczytac.
  Zachowujesz sie w ten sposob a pozniej sie dziwisz ze Cie ludzie gnoja.
  Mieszkam za granica 8 lat i powiem Ci ze zachodni ludzie moga sie od Polakow wiele nauczyc bo sa niewyksztalceni,zadufani w sobie,ksenofobiczni i odporni na wiedze i argumenty innych przynajmniej tak jak ty.Widzialem juz wielu swiezakow ktorzy przyjezdzajac bluzgaja na Polska na czym swiat stoi i zawsze ludzie ktorzy siedza za granica jakis czas maja polewke totalna z takich xxxxxxxi.
  ===============================
  od JP: xxxxx – cenzura
  na przyszłość proszę sobie odpuścić ,lub ew. jeszcze trochę oględniej z epitetami

  • ZKRWIIKOSCI said

   Sam kasowales epitety Mizi i wiesz ze te to przy nim przedszkole ale oczywiscie sprobuje choc sam rozumiesz ze czasami ciezko.
   ===================
   od JP: mam na Mizię sposób= coś poprawię i nie wdaję się w wojny
   Nie warto , bo ma swój styl ale często ma wiele racji. Za często

   • MIZIA said

    POSIEDZISZ JESZCZE 12 LAT POGADAMY – małe pytanko wyjasnij mi to jakto jest ze tam na zachodzie same tumany A U NAS SAME ORŁY – i oni maja jak maja a my tez mamy jak mamy – wiesz o co chodzi prawda i
    koniec .
    ja ci odpowiem bo gardłowac z za klawiatury to kazdy potrafi a WZIĄĆ ODPOWIEDZIALNOŚC ZA …… to oddajecie pole idiotą i wiadomo komu kturzy tymi idiotami krecą w prawo ,lewo ale zawsze z korzyścią dla „OPERATORA” – pytanie na dziś kto jest operatorem

   • ZKRWIIKOSCI said

    mizia wlasnie po to pisze zeby nie oddawac pola idiotom

  • ZKRWIIKOSCI said

   cos o tym wiem

  • grypa666 said

   od pb @ZKRWIIKOSCI 10 Luty 2010 @ 9:31 pm e
   nie zauwazylem tego w paru krajach gdzie mieszkalem za granica; z polski przyjezdzaja rozni ludzie, rozne wrazenie wywieraja na zagraniczniakach; za duzo uogolniasz, probujesz zaszczepic tu stereotypy dot. obu stron; potrzeba ci do ego ponizac zagraniczniakow? jak sie czujesz gdy oni to robia w stos. do polakow (np. amerykanskie ‚pollack’ uosobienie prymitywizmu, niemieckie ‚kazdy polak to pijak i zlodziej’, ukrainskie „pan” polak)?

   • ZKRWIIKOSCI said

    Piotr ty masz sposob patrzenia polaka ktory jest za oceanem ,ja troszke inny.Mowie o tym jak jestesmy traktowani przez europejczykow.Nie wyglada to za ciekawie.Polak jest tutaj obzwatelem 2giej kategorii co bys nie robil i kim byl.Wlasnie dlatego pisze ze zle sie z tym czuje i jesli ktos pisze jaka ta Polska zla nie majac o tym pojecia jak Mizia to zycze mu tej szkoly zycia, ktora kazdy na obczyznie musi przejsc.Mysle ze wiesz co mam na mysli.
    ========================
    od pb: mieszkalem kilka lat w danii, nie zauwazylem nic zdroznego, wielka zyczliwosc i pomoc;podrozujac po europie czesto podaje sie za polaka a nie kanadyjca zeby sprawdzic reakcje i ten sam wniosek; zdarzaja sie wyjatki ale nie ma zadnej reguly — zalezy na kogo sie napotka i w jakim jest humorze; moze to zalezy od tego jak podchodzimy do innych? usmiech, szczerosc i serdecznosc zawsze pomoze; ludzie na calym swiecie maja wbudowane wspolne odruchy plynace od Boga

   • Grzegorz said

    od grzegorz @ZKRWIIKOSCI
    10 Luty 2010 @ 11:53 pm
    Ja tez siedzę na emigracji i jakoś nie zauważyłem, że wszystkich Polaków traktuje się jako „gorszych” obywateli. Jesteśmy ogólnie cenieni za pracowitość i wszechstronność. Część z nas jednak daje się poznać od najgorszej strony, co wpływa na postrzeganie ogółu. Również niektórzy rdzenni mieszkańcy krajów gdzie wyemigrowaliśmy, po prostu zazdroszczą nam wiedzy i umiejętnośći radzenia sobie w niemal każdych warunkach, co powoduje u nich frustracje i próby oczerniania każdego.

 30. bloff said

  Ukraina – Wybory Prezydenta – Finał

  Ukraina „wybrała”. U nas nazwaliby taki proces wyborem mniejszego zła. Tutaj, nawet tak tego nazwać nie można.

  Gdy już były znane wyniki publicznych opytywań wyborców i wszystko wskazywało na to, że wygra Janukowicz, Tymoszenko zwróciła się o 20:00 z apelem do swojej komandy o to,.żeby nie rozsłabiali się. „Musimy walczyć o każdy głos, gdyż od tego będzie zależeć los Ukrainy” – apelowała w zwykły dla siebie sposób Julia.

  O 22:00 wystąpił zwycięzca – Janukowicz. Od razu było widać, że przemawia Wódz zorganizowanego ugrupowania, a nie polityk. Mówił po rosyjsku (sic!!!), a czas tego przemówienia nie był dłuższy niż 1,5 min.

  Poniedziałek rano. Ukraina budzi się z podwójnym kacem.

  Ci, którzy opijali zwycięstwo Janukowicza i ci, którzy opijali przegraną Julii (czytaj – swoją) mają normalnego kaca – alkoholowego. Od niego można się dość szybko otrząsnąć. Ich niedużo.

  Natomiast ci,którzy głosując na Witiuka, mieli nadzieję, że wszyscy inni zagłosują na Julię obudzili się z przerażeniem w oczach i konstatowali, że ten strach, który im się śnił w nocy, to nie był sen, lecz jawa skryta za zamkniętymi powiekami.

  Julia jeszcze nie wie, że „szczury” już uciekają z tonącego okrętu. Dopiero o godz. 18:45, w wiadomościach kanału ICTV podano informację, że 17 deputatów jej frakcji parlamentarnej spedziło noc z niedzieli na poniedziałek w hotelu „Interkontynental”, który był na ten moment głównym sztabowym zapleczem komandy Janukowicza.

  W południe wyruszyłem do Instytutu Materiałoznawstwa w celu oddania próbek do analiz. Po drodze zatrzymała mnie jakaś kobieta i poprosiła o podwiezienie. Jechała naspotkanie ze znajomymi, którzy mają jej pomóc w załatwieniu roboty, którą straciła, po wprowadzeniu w życie Zakonu Wierchownej Rady likwidującej elektroniczny hazard w Ukrainie.

  Jak ocenia wybory? – zapytałem „towarzyszkę” podróży.

  Bliiiin!!! (Choleeeera) – usłyszałem z ust tej całkiem sympatycznej towarzyszki podróży. Teraz przyjdą Donieckie i pokażą nam gdzie nasze miejsce. Oni wszystko skupią (czytaj – zagrabią), a nam mało pokaże się.

  Odniosłem się do jej słów dość lekko, chociaż ze zrozumieniem, gdyż znam osobiście Donieckich, często bywałem w ich Sztabie mieszczącym się Kinoteatrze „Zoriany”, prywatyzowanym przez Partię Regionów (czytaj – ukradzionym) (dyrektor Zorianego – jest moim kolegą) i wiem, jak funkcjonuje to Zorganizowane Ugrupowanie (czytaj – mafia).

  Wieczorem starałem się włączyć w dyskusją, jaka miała miejsce pod notką „Szcze nie wmierła Ukraina”, ale nerwowe reakcje autora odebrały mi wszelaką ochotę na dzielenie się spostrzeżeniami z miejsca wydarzeń.

  Jednak to, co się zdarzyło wczoraj wieczorem w Kijowie, na głównej ulicy Stolicy Ukrainy – Kreszczatik, wstrząsnęło i moim sumieniem.

  Jednym z najbardziej charakterystycznych punktów tej ulicy była Księgarnia „Blask” (Swiecenie). Wiele lat, każdy komu nie leń, stara się prychwatyzować ten łakomy kąsek, ale załogai mieszkańcy KIjowa jakoś odbijali te najazdy dzikich hord zachwatczyków.

  To co stało się wczoraj, oczami bezpośrednich świadków:

  http://www.lb.com.ua/news/politics/2010/02/08/25192_knizhniy_magazin_syayvo.html

  50 „brytogołowych” werwało się do Ksiągarnii i wyrzuciło personel na ulicę. Niszczą stelaże i półki, rozrzucają książki, ryją się w osobistych rzeczach sprzedawców.

  Milicja przygląda się temu ze zrozumieniem, nie spiesząc się z interwencją.

  Władze Kijowa napewno będą udawały, że to nie im plują w twarz, a tylko mokry śnieg pada.

  Oto kopia pierwszego komentarza pod tym artykułem:

  · ЧЕРНОБЫЛЕЦ(аноним) 09.02.2010 06:31

  Вот вам и приход ГИТЛЕРА С БАНДЭРОЙ + БАНДЮГАНЫ к власти, ведь это ТРЕТИЙ РЭЙХ ЛЮДИ ОПОМНИТЕСЬ ПОДЫМАЙТЕСЬ НА ЗАЩИТУ нашей РОДИНЫ от всей этой фашистской нечисти БАНДЕРОВЦЭВ ГИТЛЕРОВЦЭВ ЮЩЭНКОВЦЭВ ТИМОШЭНКОВЦЭВ ЯНУКОВСКОЙ УГОЛОВНОЙ БРАТВИ ВСПОМНИТЕ историю 1941–1945гг сделайте Нюрнгбэрский процэс.

  Odręczne tłumaczenie:

  Czernobylec (anonim) – dzisiaj rano

  Oto wam i przyjście Hitlera z Banderą + Bandyty do władzy. Przecież to Trzecia Rzesza. Ludzie opamiętajcie się! Wstawajcie na obronę naszej Ojczyzny od całego tego faszystowskiego brudu.- Banderowców, Hitlerowców, Juszczenkowców, Tymoszenkowców, Kryminalistów Janukowicza!

  Wspomnijecie historię 1941-1945 r. Zróbcie Proces Norymberski.

  Chyba zaczęło się!

  źródło: http://manipulatorzy.salon24.pl/

 31. zastaw said

  Cenzura dziala tu blyskawicznie.No ,no jestem pelna podziwu.Musi Was sporo siedziec i nie miec nic kompletnie do roboty ,zeby w takim tempie usuwac posty krytyczne wzgledem MIZI.
  =============
  Od JP potraktuj to jako ostrzeżenie przed banem , bo mi już się nudzi

  od mg: jedni skupiają się na ważnych tematach poruszanych w artykułach i komentarzach, wzbogacają blog o różne wartościowe informacje, a inni zajmują się udowadnianiem jacy to oni są mądrzy, a inni przy nich głupi i prowadzeniem tych nie kończących się wojen godnych lepszej sprawy…

  • patek said

   @mg
   Nie uwazam sie za medrca,ale glupoty i manipulacji nie toleruje.Ten blog kiedys byl wartosciowy ,ale pozbyto sie tych wszystkich ciekawych ludzi ,ktorzy mieli cos do powiedzenia,a pozostawiono …no wlasnie…I przeciwko temu protestuje.Twoje wypowiedzi sa wywazone i rozumiem twoja troske.

   od mg: warto wiedzieć, że na wordpress.com działa automat Akismet ( http://akismet.com/ ), który np. w tym momencie raportuje: „Akismet ochronił Twoją stronę przed 2 544 komentarzami będącymi spamem, and there are 9 comments in your spam queue right now.” więc proszę nie popadać w manię prześladowczą tylko zrozumieć, że istnieje tu uczący się program antyspamowy, niestety wpisów, jakie kwalifikuje jako spam lawinowo przybywa

   • patek said

    @mg
    Dzieki, naprawde tym razem bez przekasu za wyjasnienia,ale byloby lepiej ,zeby ten program uczyl sie szybciej i nie byl taki wybiorczy.Wykasowuje bardzo jednostronnie.A tych wszystkich bezsensownych linkow przytaczanych tu przez niektorych, bez slowa komentarza ,jakos nie kasuje.To chcialoby sie wiedziec jakie ma kryteria antyspamowe.

    od mg: najprawdopodobniej próg działania filtru to trzy lub więcej linków, a to że posty jednak się ukazują, to skutek ręcznego wydobywania ze spamu poszczególnych wpisów przez moderatorów
    przykro mi, ale nie znam algorytmu tego programu ani szczegółowych parametrów jego filtrów, domyślam się, że program uczy się obserwując ręczne ingerencje moderatorskie i skoro wordpress go stosuje, to widać bilans działania tego jeszcze mocno niedoskonałego programu wychodzi in plus
    to wszystko co w tym temacie jestem w stanie powiedzieć
    bardzo proszę skupić się na głównej treści blogu i pomóc, by to miejsce służyło dobru wspólnemu nas wszystkich

   • patek said

    I jeszcze jedno.Moze i system jest antyspamowy ,ale ktos mu dzielnie pomaga i recznie steruje kasowaniem watkow o odmiennym spojrzeniu.Nie ma to jak poczucie „dobrze spelnionego obowiazku” To ostatnie w przestrzen do cenzorow.

    od mg: nie istnieje idealne miejsce jak nie istnieją idealni ludzie, wszyscy mamy wady
    ubogacajmy się wzajemnie zamiast tylko widzieć drzazgi w oku bliźnich, a belek w swoim oku nie dostrzegać…
    jeśli naprawdę to miejsce jest aż tak złe, to jaki sens jest przebywać tu i się męczyć?

 32. bloff said

  @Patek
  To co się według Ciebie dzieje, tak naprawdę nie istnieje.. ;]

  @ZKRWIIKOSCI
  „Rozumiem ze jeszcze jestes wpatrzony w Mizie i czekasz az lada moment (moze juz jutro) swiat sie zawali a nas wybija chyba ze zamkniesz sie w jaskini z kapusta kiszona i flaszka.”

  Nie jestem w jego wpatrzony tylko w 75% mam identyczne poglądy na świat co on, tyle że w przeciwieństwie do niego nie piszę z grubej rury na blogu jak ON i używam słownika z Firefox’a ;]. (Zresztą z tego co widzę dysponuje o wiele większym zasobem czasowym ode mnie)

  Pyt.”jesli piszesz to do mnie jako gostka to bardzo sie mylisz Bloff
  to zupelnie inna osoba i inne IP

  przestan umoralniac i zajmij sie swoimi sprawami na blogu”

  Odp.”Od JP : Gostek= zastaw klony jednojajowe , sierotki po PRLu”

  Widzę, że bardzo Ci nie na rękę, że stoję po stronie Mizi nie po twojej.

  Nie chcę wchodzić z NIKIM w konflikt na tym blogu w przypadku do innych, macie coś do mnie w linku (w nicku) macie kontakt do mnie to proszę piszcie co was boli i tak was zapewnie z góry oleje wiec nie tracie czasu ;]

  I prośba do administracji o potwierdzenie, że ja to nie „Bloff vel Mizia” xD .
  ====================
  Od JP : Bloff nie myślałem , że się przejmiesz bzdetami / tylko na razie Mizia się troszke przejmował
  Pypek= ten drugi ma rozdwojenie przekazu. Bloff to nie Mizia i mają też inne potworki

 33. MIZIA said

  ot i dowód NA TO ZE BLOG I ART . GŁÓWNE – ZAINICJOWAŁY U CO NIEKTURYCH EWOLUCJE – rozwój dalszy w kierunku ……….. nie jest to słowo obrazliwe

 34. bloff said

  @Znowu mnie wyrzuca do góry -.- co sie dzieje? ;/

  Kopia post nr 36 bloff powiedział/a
  10 Luty 2010 @ 11:16 pm

  Nie rozumiem dlaczego w narodzie Polskim tyle nienawiści, chwalisz się jaką to z nim polemikę nie miałeś, dlaczego pierwszy ręki nie podałeś ? Dla mnie wtedy byłbyś bohaterem, zapewne bardzo się przez to dowartościowałeś, nie wątpię..

 35. ZKRWIIKOSCI said

  Pamietam chociaz sam bylem dumny na spotkaniu z Jane kiedy PB oglosil ze na bloga bylo wlasnie milion wejsc.
  Ach co to byly za czasy.
  Moderatorzy szanujcie starych blogowiczow bo to dzieki nim miedzy innymi ten blog zyskal renome.Renoma to bardzo wazna rzecz.Nie niszcie tego.

  Jeszcze przyjda czasy kiedy naprawde bedziecie nas potrzebowac jak kiedys.Pamietajcie o tym.
  ========
  od JP po co razem z trolami wydajesz wojne blogowi ?

 36. Magda said

  http://wiadomosci.onet.pl/2126901,12,powiekszone_muzeum_masonerii_w_paryzu_znow_czynne,item.html

  Xavier Bertrand, były minister zdrowia i były minister pracy, stosunków społecznych i solidarności, a obecnie sekretarz generalny Unii na rzecz Ruchu Ludowego (UMP), i prezydent Nicolas Sarkozy należą do wspólnoty, która swoją nazwę wzięła od słowa „mason”, oznaczającego budowniczego – mówi Wielki Mistrz Wielkiego Wschodu Francji Pierre Lambicchi.

 37. marslim said

  A dla wzmocnienia naszej dumy narodowej

  http://www.kino.pecetowiec.pl/video/5393/Tomasz-Adamek-Vs-Jason-Estrada–Gala-Boksu-No-Limits

 38. ZKRWIIKOSCI said

  w dupe sie pocalujcie panowie moderatorzy z wasza wolnoscia slowa
  robicie bagno z tego bloga.
  =============
  od JP co znowu ?
  ====================
  od pb: wymagasz rzeczy niemozliwych = schylic sie nie moge a tu we wlase de…

  • ZKRWIIKOSCI said

   ps: koniecznie wykasowac
   ==============
   od JP ….. 🙂
   a jak nie ?

  • ZKRWIIKOSCI said

   jak to co znowu?!
   kasujesz polowe wpisow i jeszcze pytasz?
   ================
   od JP nie wiedziałem co skasować i dlatego pytałem/ z kokpitu nie widać co Cię gryzie

 39. bloff said

  Od Haiti do III Wojny Światowej

  Większość mieszkańców naszego globu nie ma pojęcia, kto naprawdę sprawuje władzę. Prawda na ten temat jest czymś wręcz zatrważającym, a główne “międzynarodowe” media, od zawsze będące narzędziem w ręku mrocznych sił, indoktrynują masy przeciwko tzw. “teoriom konspiracyjnym”. Wysiłki, aby wychować nas w głupocie i politycznej niedojrzałości, nigdy nie ustają – jesteśmy, niczym grzyby hodowane przez farmera, trzymani w ciemności i w ciepłym gnoju.

  Byłem konsultantem trzech firm zajmujących się lotnictwem. Jestem specjalistą od uzbrojenia w zakresie jej projektowania i strategicznego użycia. Nie mam żadnych złudzeń odnośnie zła, jakie nieodłącznie należy do natury globalnych rodzin bankierskich i ich organizacji: Illuminati i pokrewnych – ale nawt mnie było trudno uwierzyć, iż trzęsienie ziemi na Haiti mogło by być czymkolwiek innym, niż naturalną katastrofą. Nie brakuje mi przecież wiedzy na temat broni skalarnej, której działanie oparte jest w przeważającej mierze na pracach nieżyjącego Nikoli Tesli, ale nie potrafiłem dopuścić do siebie myśli, iż owo trzęsienie mogło by być wywołane sztucznie. Zgroza, jaka ogarnia człowieka wobec rozmiarów tej katastrofy – setki tysięcy przypadków śmiertelnych – sprawia, iż człowiek nie chce uwierzyć, iż mógł to być celowy akt masowego morderstwa.

  Wiemy od dawna, iż naturalne trzęsienia ziemi są poprzedzane pewnymi zjawiskami, np. specyficzne światła na niebie (“Earth Lights”), opadanie poziomu wody w studniach, czy dziwne zachowanie niektórych zwierząt. Wiemy również, głównie dzięki pracom Nikoli Tesli, że istnieją techniki wpływania na pogodę, włącznie z wywoływaniem huraganów i trzęsień ziemi. Obejmuje je się w wojskowości wspólną nazwą “broni skalarnej”, w której “broń pogodowa” stanowi ważny dział.

  Istnieją dokumenty, oparte na amatorskim nagraniu wideo podczas wesela, iż potężne trzęsienie ziemi w Chinach było wywołane właśnie bronią skalarną. Tuż przed trzęsieniem na niebie widać wyraźnie wyładowania plazmowe.
  Istnieją bardzo silne poszlaki, iż niektóre huragany zachowują się tak, jakby były sterowane i wzmacniane przez tę technikę.
  Ukazało się kilka artykułów sugerujących, iż na Haiti chodziło o wytestowanie nowej “maszyny do wywoływania trzęsień ziemi”, ale coś wymknęło się spod kontroli. Hugo Chavez, prezydent Wenezueli, otwarcie oskarżył USA o wywołanie kataklizmu na Haiti.
  Chrześcijańscy misjonarze, pracujący na Haiti, na kilka godzin przed trzęsieniem nakręcili film, na którym widać wielką, świecącą pomarańczowo kulę na niebie. Było to najwyraźniej wyładowanie plazmowe. Takie wyładowania, na taką skalę, nie miały nigdy miejsca podczas naturalnych trzęsień ziemi.


  Wypowiedż ministra obrony US, Żyda (a jakże by inaczej?) Williama Cohena z 1997 roku podczas konferencji antyterrorystycznej sponsorowanej przez byłego senatora Sama Nunna:
  “…Inni angażują się w eko-terroryzm, jak powodowanie zmian klimatu, wywoływanie trzęsień ziemi, zdalnie sterowane wybuchy wulkanów… Istnieje wiele wynalazczych umysłów, które pracują nad metodami terroryzowania narodów… To jest rzeczywistość i dlatego musimy zintensyfikować nasze wysiłki zwalczania terroryzmu.”

  Należy sobie zadać pytanie: Qui bono? Kto na tym zyskuje?

  Doszedłem do wniosku, iż użycie skalarnej broni na Haiti jest bezpośrednio powiązane z mało znanymi światu zasobami ropy naftowej na Haiti oraz ze zbliżającym się atakiem na Iran, czyli początkiem III Wojny Światowej. Istnienie złóż ropy na Haiti (i w innych miejscach) utrzymywano w tajemnicy jako element długoterminowych planów korporacyjnych na dzień, w którym na Środkowym Wschodzie zabraknie ropy, czy to z powodu wyczerpania się złóż, czy też wojny.

  Potworny kataklizm na Haiti stał się przykrywką amerykańskiej operacji wojskowej, polegającej na przejęciu operacyjnej kontroli nad wyspą i przekształceniu jej w rezerwowy zbiornik ropy naftowej, mającej w dużym stopniu zastąpić ropę ze Środkowego Wschodu. Zbliżająca się wojna z Iranem, Syrią i Libanem sprawi, iż wiele pól naftowych stanie sięniedostępnych na skutek skażenia biologicznego i radiologicznego. Cieśnina Hormuz na jakiś czas będzie odcięta na skutek zaminowania, ale to się z czasem naprawi. Trzecia Wojna Światowa, według planów rodzin bankierskich, pozwoli im nareszcie ustanowić definitywny Nowy Porządek Świata, którego niedołączną częścią będzie dramatyczna redukcja populacji i wyeliminowanie tak dla nich niebezpiecznych państw, jak Chiny, Indie, Pakistan, Rosja i wiele krajów arabskich

  Nie sądzę jednak, aby ich szatańskie, chore plany, udało się wykonać. Nie można bowiem oddzielić świata materialnego – polityki, wojskowości, ekonomii – od świata duchowego. Nie są oni poza tym w stanie konrolować swych własnych technik, które ich przerastają, a boska interwencja, jak napisano w Księdze Objawień, uratuje planetę i ludzką rasę.

  Lord Stirling Evansville (w wolnym tłumaczeniu)
  źródło: http://marucha.wordpress.com/

 40. navajo88 said

  A to coś sobie powolutku i po cichutku leci ,i leci i leci ,,, aż chyba w końcu doleci

 41. Aśka said

  Myśl polska zakazana
  http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3237168

 42. Marcin said

  wszystko pięknie, ale to tylko gadanie…

  a co do obrazu polaka za granica… mogę się wypowiedzieć bo akurat przebywam od dłuższego czasu..

  polacy dla „zachodu” = złodzieje.. pijacy, brudasy, biedaki a panienki k***y i latawice…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s