Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

…der polnische Nazionalismus und…

Posted by grypa666 w dniu 06/02/2010

3-stopniowa struktura forum sypie się po ok. 50-iu komentarzach numerowanych (ok. 100 łącznie). Ponieważ trudno przewidzieć, w którym miejscu nastąpi rozsypka, zawsze nawet jeśli jest struktura, zaznaczajcie który komentarz komentujecie, kopiując jego nagłówek np. “@Lekarz 7 Luty 2010 @ 7:30 pm e” – Piotr Bein

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1674&Itemid=47

Wpisał: Mirosław Dakowski 28.1.2010

Drobne edycje, scalenie polskiego tekstu i usunięcie niemieckiego – Piotr Bein 5.2.2010

…bezprzykładny i agresywny nacjonalizm Polski

http://www.encyclopaedia-germanica.org/de/index.php/Polen

[tam dokładne mapy, integralny tekst po niemiecku. … Granice Polski uznane do dziś przez prawo międzynarodowe leżą w dalszym ciągu w obrębie granic Polski Kongresowej…. ...Polska rozwinęła w tym czasie bezprzykładny i agresywny nacjonalizm, który osiągnął punkt kulminacyjny w ataku na Rosje Sowiecką w roku 1920…. MD]

Polen (polnisch Rzeczpospolita Polska) ist ein Staat in Mitteleuropa.

Polska jest państwem leżącym w Europie środkowej. Na mocy prawa międzynarodowego graniczy od północy z obecnie zarządzanym przez Rosjan tzw. Okręgiem Kaliningradzkim, od wschodu z Białorusią , Ukrainą, od południa ze Słowacją, Czechami, podobnie jak na zachodzie z Rzeszą Niemiecką. Jest członkiem Unii europejskiej od 1 maja 2004 r.

Nazwa Polska pochodzi od zachodniosłowiańskiego plemienia Słowian, którzy osiedlili się w 5 wieku na terenie dzisiejszego województwa wielkopolskiego wokół Poznania i Gniezna , pomiędzy rzekami Odrą i Wisłą.

Historia

W  przebiegu swojej historii Polska stała się wielokrotnie przedmiotem rozgrywek europejskich potęg. Ich konsekwencją były wielokrotne podziały kraju, doprowadzające do całkowitego jego zniesienia/ rozwiązania (państwa), przy czym największe zagrożenie wychodziło z Rosji.  Podczas I Wojny Światowej Cesarstwo Niemieckie i Austro-Węgry uchwaliły utworzenie trwałego polskiego państwa w niezmiennych granicach. Rzesza Niemiecka obwołała Królestwo Polskie w 1916 r w granicach Polski Kongresowej, wytyczonych przez Kongres Wiedeński.

Po roku 1918:
Granice we wschodniej Europie zostały ustalone przez zwycięskie państwa na bazie zamieszkujących (na danym rejonie) większości. Przewodniczył temu (przedsięwzięciu) brytyjski minister spraw zagranicznych Lord George Nathaniel Curzon. Niemcy zostały zmuszone oddać Polsce pruskie prowincje Prus Zachodnich i Poznania bez plebiscytu. Bezpośrednio potem 200 tys Niemców opuściło tereny przyznane wówczas Polsce. Jednocześnie wschodnie granice Polski zostały wiążąco ustalone tzw. Linią Curzona. Na wschodzie od tej linii żadna polska większość nie zamieszkiwała. Polska rozwinęła w tym czasie  bezprzykładny i agresywny nacjonalizm, który osiągnął punkt kulminacyjny w ataku na Rosje Sowiecką w roku 1920. Wkrótce uwaga Polski skierowała się na Zachód. Tysiące Niemców zostało w tym czasie przez Polskę zamordowanych  lub przepędzonych.

Granice

Wbrew często rozpowszechnianym danym, kraj ten nie posiada  528 km wybrzeża Morza Bałtyckiego. Cały teren tego wybrzeża jest częścią terenów niemieckiej Rzeszy. Granice Polski leżą natomiast wewnątrz lądu. Granice Polski uznane do dziś przez prawo międzynarodowe leżą w dalszym ciągu w obrębie granic Polski Kongresowej, które zdefiniowane zostały jasno w czasie Kongresu Wiedeńskiego w roku 1815. W celu osłabienia Niemiec w 1919r  na mocy tak zwanego Traktatu Wersalskiego przyznano Polsce większą część Prus Zachodnich i całkowicie niemiecki Poznań.Dalsze, duże części Niemiec zostały przez Polskę zaanektowane –przejściowo i w zgodzie z prawem międzynarodowym, po Drugiej Wojnie Swiatowej. Tym sposobem Polska rozciągnęła się na północy aż po Morze Bałtyckie, a na zachodzie po linię Odry i Nysy, a pozostający tam niemieccy mieszkańcy zostali wymordowani lub wypędzeni. Powód do tego miał leżeć w rzekomym wypędzeniu polskich mieszkańców z terenów wschodniej Polski przez Rosję, wówczas Związek Sowiecki. Tym tłumaczy się tak zwane „Zachodnie Przesunięcie Polski„. Tereny tamte zostały jednak zaanektowane przez Polskę atakiem na Związek Sowiecki w roku 1920 i przyobiecane Polsce, Pokojem Ryskim  z 18 marca 1921 r.  Zatem dzisiejsza, wschodnia granica Polski, prawie dokładnie przystaje tam, gdzie po I wojnie światowej ustalono prawem międzynarodowym linię Curzona.  Obecne zachodnie i północne „granice” Polski urągają wszystkim zwyczajom prawa międzynarodowego i wynikają jedynie z polskich zbrodni na Niemcach po II Wojnie Swiatowej.

W publikacji wydanej przez polski  Instytut Studiów Zachodnich „Biblioteczka ziem zachodnich” wojna została już w 1942 r. przedstawiona jako „wojna o politycznie Wielką Polskę.  Polskim celem wojennym jest wybrzeże Morza Bałtyckiego od  Kłajpedy po Szczecin i granica na Odrze. Nowa zachodnia granica Polski powinna, zostać jeśli to konieczne, także wymuszona bez międzynarodowego mandatu”. W wystawionym w 1943 r. memorandum , jeszcze przed konferencją pokojową domagano się, tworzenia po wojnie faktów dokonanych. Celem tego było wyeliminowanie możliwości przeprowadzania narodowych referendów. Do tego momentu więc, wypędzenia ludności niemieckiej, przeprowadzane całkowite sprzecznie z międzynarodowym prawem, uznawane były jako niepodważalny warunek wytyczenia nowej polskiej granicy zachodniej.

Duże znaczenia miała ostatecznie praca zbiorowa ,,O lewym brzegu Odry”. Jest ona próbą udowodnienia, że nowa, polska granica zachodnia musi także obejmować lewy brzeg rzeki, a wraz z nim takie miasta jak  Zgorzelec (Görlitz ) i Frankfurt. Westrundschau Zygmunt Wojciechowski u.a. „O lewy brzeg środkowej i dolnej Odry” Przegląd Zachodni 1 (1945), 2/3: 61-87). W Szczecinie wypędzenia przeprowadzano w dalszym ciągu jeszcze w 1946 r. po to, by w sposób równie sprzeczny z międzynarodowym prawem wziąć to niemieckie miasto w polskie posiadanie.

††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

PROSIMY TLUMACZY O PRZEKLADY NASTEPUJACYCH

http://www.mies-pilsen.de/imperial.htm

http://www.encyclopaedia-germanica.org/de/index.php/Polnische_Konzentrationslager

http://www.encyclopaedia-germanica.org/de/index.php/Bromberger_Blutsonntag

PROSIMY GRAFIKOW O SYNTETYCZNE MAPY „WIELKIEJ POLSKI” OD M. CZARNEGO (POLSKA JAGIELLONOW) PO HAMBURG (PLEMIONA SLOWIAN Z KTORYCH POCHODZIMY), ZEBY REWIZJONISCI W DOJCZLANDII ZOBACZYLI, CO PRZYJMIEMY ZAMIAST KILKUDZIESIECIU BILIONOW EURO ODSZKODOWAN WOJENNYCH. JESLI ZYDOM W PALESTYNIE WOLNO ROSCIC TYSIACE LAT WSTECZ, CZEMU NIE LACHOM?

Tłumacze i graficy prosze zgłaszać gotowość na piotrbein@yahoo.com żeby nie duplikować pracy. Będzie to jak zwykle konkurs. Zamiast nagrody-scypionki, bezpłatny pobyt na lususowych plażach Gazy, na czas wybrany przez nagrodzonego. Do negocjacji nagroda zastępcza – zwiedzanie starożytnego Babilonu lub  jaskiń w górach na pograniczu Pakistanu i Afganistanu.

†††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††††

Przebudzenie Prezydenta

http://www.zbzukowski.bloog.pl/

5.2.2010

Ostatecznie… i po tym, jak patriotyczne srodowiska zaprotestowaly wobec haniebnego milczenia “polskich” wladz… Prezydent PRL-Bis, raczyl sie przebudzic… Kancelaria Prezydencka wyrazila swe “oburzenie”, ze Bandera oraz jego wspolnicy,zostali uznani za bohaterow Ukrainy… Tym, ktorzy ciesza sie z takiego obrotu “sprawy”, pragne przypomniec, ze nie tylko Prezydent, rowniez cale “elity”polityczne, wywodzace sie ze Zmowy Okraglego Stolu, sa odpowiedzialne za wiele zaniechan, w dziedzinie Obrony Interesow Polski.

Wieloletnie, haniebne milczenie, na temat zbrodni ludobojstwa, dokonanych na ludnosci polskiej przez nacjonalistow ukrainskich, jest jeszcze jednym dowodem, ze mamy do czynienia z “eliatmi”,
ktore wlasne-dorazne-cele polityczne, przedkladaly zawsze nad Narodowy Interes Polski.

L. Kaczynski, ktory bral udzial w hanbie Okraglego Stolu, nie moze rznac glupa, iz nie wiedzial, do czego to wszystko zmierza… Usiluje na przyklad, udawac naiwniaka, twierdzac ze Traktat Lizbonski, niekoniecznie musi oznaczac, wyzbycie sie Suwerennosci Polski… Gdyby chodzilo o kogos, kto nie ma pojecia o sprawach natury prawnej, moznaby ostatecznie i na sile uwierzyc, ze Prezydent jest naiwny w swoich oczekiwaniach, dotyczacych praktycznej tresci TL… L. Kaczynski jest jednak prawnikiem, wiec nie moze udawac, ze nie rozumie tego, co podpisal…

Innym przykladem wrogiego dzialania jest zaniechanie problemu relacji z Niemcami, w sprawie mniejszosci narodowych… Angela Merkel nadal respektuje szowinistyczne, nazistowskie przepisy, ktore wprowadzil przeciwko Polakom w Niemczech… nie kto inny jak Goring…

Pytam, jak do tego doszlo, ze “polskie” wladze w ogole zgodzily sie na tak jaskrawa nierownosc w stosunkach miedzy Polska i Niemcami?

“Sila Spokoju” …jeden z czolowych przedstawicieli syjonistycznej agendy w Polsce, Tadeusz, ktorego nazwisko ponoc brzmi… Mazowiecki… sciskajac sie z H. Kohl’em pieczetowal nie tylko zdrade interesow Polakow w Kraju, ale godzil sie na warunki stawiane przez strone niemiecka wobec mniejszosci polskiej w Niemczech. Dziwnym trafem zapomniano rowniez zabezpieczyc na przyszlosc Polske i obywateli polskich przed ewentualnymi, roszczeniami prywatnymi obywateli Niemiec i ich spadkobiercow, w kwestii majatkow na Ziemiach Zachodnich i Polnocnych-zwanych slusznie Odzyskanymi. Historia jest… “tlumaczona” zawsze na niekorzysc polskiej strony.

Oto znamie dzialan “polskich elit” i wladz politycznych ostatniego dwudziestolecia. Propaganda opanowana bez reszty, przez sprzyjajace wrogom Polski osrodki “ksztaltowania opini publicznej”, robi wszystko, aby przecietny Polak nie domagal sie od wladz polskich wlasciwych reakcji i zachowan. Sprowadzono wszystko do zawolania: “Powinnismy byc szczesliwi, ze jestesmy czescia Europy, ktora zadba o nasze potrzeby w kazdej dziedzinie!”. Zdradzono Polske i caly Narod polski – zarowno tych w Kraju, jak i tych na Obczyznie. Gesty, puste slowa i deklaracje bez pokrycia oraz bezczelne klamstwa – oto tresc, jaka wypelniaja nasza codziennosc politycy “polscy”.

Mozna miec tylko nadzieje, ze kiedys nastapi Prawdziwe Przebudzenie, ktore stanie sie udzialem Narodu polskiego i zostana wyciagniete, daleko posuniete sankcje karne wobec dzisiejszych zdrajcow. Tym zas, ktorzy akceptuja w milczeniu ten stan rzeczy, nalezy powiedziec, ze przykladaja swoja reke do zatracenia Ojczyzny.

Nasza, narodowa i najswietsza sprawa, jest Obrona Polski przed obcymi i ich pragnieniem, kontrolowania naszej swiadomosci. Polska nie jest juz Panstwem Narodowym i nigdy sie nim nie stanie dopoty, dopoki nie nastapi calkowite odsuniecie od wladzy zdradzieckich “elit”. Najblizsze “wybory” sa okazja, aby zbojkotowac te “elity”, ale realia sa takie, ze tzw. wiekszosc nadal spi, a czesc wrecz popiera wyzbywanie sie kolejnych atrybutow suwerennosci Polski na rzecz Sowietu Europy. Sa oni takimi samymi sprzedawczykami, jak ci, ktorzy w imieniu Sowietu rosyjskiego,”utrwalali wladze ludowa”. Czesto, sa to ci sami ludzie, lub ich potomstwo.

L. Kaczynski nie tyle sie przebudzil, co wykonal gest, ktory moze zwiesc jedynie naiwnych, lub “postepowcow europejskich” i roznego rodzaju czerwono-rozowy, pomiot zdrady. Ten Prezydent, nie jest Prezydentem Suwerennej Polski i jego gesty, niczego tu nie zmienia. Jest to gra na uczuciach Polakow i proba wmowienia im, jakoby L. Kaczynski podzielal powszechne oburzenie patriotycznej czesci Narodu, wobec aktu nadania zbrodniarzom miana bohaterow Ukrainy.

“Elity” od samego poczatku i poprzez sam fakt uczestnictwa w zdradzie Okraglego Stolu, pograzyly sie w klamstwie i to klamstwo wpisuje sie w ich istnienie. Rzecz ma sie tak samo z geneza ich powstania – byla to Zmowa Milczenia o zbrodniach PRL-u przy jednoczesnym wykresleniu, koniecznosci ukarania winnych tych zbrodni… Tak narodzily sie “elity” – “polskie” … jedynie z nazwy.

……………………………………………..

O autorze (Zbyszek Zukowski?) z jego bloga:

Dzialacz opozycji demokratycznej w Polsce lat 70-tych i 80-tych; byly wiezien PRL-u, zmuszony do opuszczenia kraju. Do dnia dzisiejszego inwigilowany przez „Sluzby”. Przeciwnik obecnych „elit” politycznych i procesow globalizacyjnych, ktore doprowadzic musza do nowego totalitaryzmu-Globalitaryzmu. Pragne przekonac Polakow, aby zaczeli budowac spoleczenstwo obywatelskie, ale bez udzialu skorumpowanych „elit”.


Komentarzy 291 to “…der polnische Nazionalismus und…”

 1. MIZIA said

  POLSKE TO WŁASCIWIE CZEKA JUZ TYLKO TO CO PONIZEJ W FILMIKU polecam całosc obejżeć


  ==================
  od pb: bez przesadyzmu, miziaku; moze wzdluz wisly ale na pewno nie 19 poludnik! kto by to mierzyl?!

  • MIZIA said

   chyba że natychmiast ale to natychmiast zrobićie tak JAK PAN WOJCIECH RADZI

   • MIZIA said

    I TEŚWIŃSKIE RYJE I ICH PARTYJKI – TEŻ WON

   • MIZIA said

    I NIE ZAPOMINAJCIE KTO TĘ ZDRADĘ ZAFUNDOWAŁ POLSCE —- ZAPAMIETAJCIE TE RYJE—–


    =================
    od pb: jakie ryje — mordy …na balkanach, w afganistanie, iraku, aktach ‚terroru islamskiego’… w polsce na ubogich, bezdomnych i chorych …grabiez majatku narodowego… wysiudanie mlodych na saksy

   • Zbyszko said

    Michnik- człowiek który z Polaków zrobił ulicznych gazecirzy. Wiekszej symbolicznej pogardy do Polaków już chyba nie można było wymyśleć. Zabrać im miejsca pracy i wysłać z gazetami na skrzyżowania. I żeruje taka hiena na ludzkich uczuciach, bo ludzie z litości do tych stojących na mrozie w smrodzie spalin kupują te jego szmatławce

   • gostek said

    No to moze jeszcze dorzucimy sp Geremka.Jego nienawisc do Polski i Polakow byla szokujaca.
    http://www.polonica.net/Zdrada_zydowska-geremek.htm
    Pomijajac ten wywiad z nim,czytalam wczesniej jego szkalujace Polske wywiady w gazetach zagranicznych.

   • O wywiadzie Hanny Krall z Geremkiem mówi się teraz, że to była „ubecka prowokacja”. Zupełnie bezpodstawnie, ponieważ jest nagranie na taśmie. O nagraniu wspomniał Waldemar Łysiak gdy jeszcze pisał w Gazecie Polskiej (odszedł gdyż zauważył jaka manipulacja się dokonuje w „prawicowych” merdiach i kto to robi – zresztą w ostatnim felietonie podała nazwiska prowokatorów). Nikt go za to nie wziął do sądu, mimo że nieświętej pamięci Geremek jeszcze żył.
    Jeśli więc ktoś wam powie, że była to „ubecka prowokacja” to możecie być pewni, że macie do czynienia z agentem lub idiotą.

   • Dodam kilka linków dla zainteresowanych:
    http://www.rodaknet.com/rp_szumanski_6.htm
    http://niezalezneforum.pl/index.php?topic=1665.15
    acha: ja tez pisałem na stronie forum Klubów Gazety Polskiej, aż musieli wprowadzić wejście za hasłem.

   • MIZIA said

    premier staną przed komisja śledcza
    ZDJĘCIE UJAWNIŁO WSTRZASAJACĄ PRAWDĘ O NIM – SZOK.
    http://fakty.interia.pl/historia/archeologia/news/znaleziono-szczatki-neandertalczyka,1432682,6038

   • Cha, cha!
    Mam lepsze: http://poetry.rotten.com/fingerhead/

   • CoZaSyf said

    Przypomnijmy sobie NOCNA ZMIANA-Judasze-http://www.youtube.com/watch?v=DDJ_–G88nM&feature=related

   • zyta said

    http://marucha.wordpress.com/2010/02/06/sa-jeszcze-kraje-ktore-biora-sie-na-serio/#comments
    Są jeszcze kraje, które biorą się na serio

    Opublikował/a Marucha w dniu 2010-02-06 (sobota)

    Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zatwierdził nową doktrynę wojenną, uznającą rozszerzenie NATO i budowę systemów antyrakietowych za czynniki zagrożenia militarnego oraz dopuszczającą użycie broni jądrowej również dla odparcia agresji konwencjonalnej – informuje PAP. Tekst doktryny opublikowano na stronach internetowych Kremla.

    Jeśli wolno się retorycznie i głupio spytać… a jaką doktrynę wojenną ma Polska? Czy w ogóle ma jakąkolwiek, czy też bezmyślnie zakłada się, iż pokój w Europie będzie trwał wiecznie, a wokół nas są sami przyjaciele? Damy sobie łeb urwać, że nie tylko nie istnieje żadna doktryna wojenna, ale że w ogóle Polska nie posiada żadnej strategii polityki zagranicznej.

    Na pierwszym miejscu listy zewnętrznych czynników zagrożenia Rosji umieszczono “dążenie do powierzenia siłowemu potencjałowi NATO funkcji globalnych, realizowanych z naruszeniem norm prawa międzynarodowego, do zbliżenia infrastruktury wojskowej państw członkowskich NATO ku granicy Federacji Rosyjskiej, w tym również drogą rozszerzenia bloku”.

    Trudno odmówić powyższemu racji. USA, posługując się bezczelnie nazwą NATO, gwałci bez zmrużenia okiem prawo międzynarodowe wszędzie tam, gdzie widzi w tym dla siebie interes. Klasyczne przykłady to napaść na Serbię i Irak bez wypowiadania wojny.

    Jako potencjalne zarzewie wojny wymieniono dalej między innymi “tworzenie i rozwijanie systemów strategicznej obrony przeciwrakietowej, zakłócające globalną stabilność i naruszające istniejący stosunek sił w sferze rakietowo-jądrowej”.
    Nowa doktryna głosi, iż “Federacja Rosyjska zastrzega sobie prawo użycia broni jądrowej w odpowiedzi na użycie wobec niej i/lub jej sojuszników broni jądrowej i innych rodzajów broni masowego rażenia, a także w przypadku agresji przeciwko Federacji Rosyjskiej z użyciem broni konwencjonalnej, jeśli zagrożone byłoby samo istnienie państwa”.

    A co zrobi Polska, jeśli zagrożone będzie istnienie państwa? Nic nie zrobi, bo Państwa Polskiego po prostu już nie ma, choć zarówno rząd, opozycja jak i tumaństwo wychowane przez Gazetę Wyborczą twierdzi co innego.

    Dokument zezwala na operacyjne użycie sił zbrojnych poza granicami Rosji “w celach obrony interesów Federacji Rosyjskiej i jej obywateli oraz wyegzekwowania prawa międzynarodowego i bezpieczeństwa”.
    Kom.:
    lopek powiedział/a
    2010-02-06 (sobota) @ 17:04:51
    Rosją i USA, rządzą grandziarze, więc kruk krukowi, pejsa nie urwie! Co nie znaczy, że mogą na określonym obszarze w porozumieniu, użyć bomb “A” do depopulacji złowrogiego, zdaniem ekologów, dla Ziemi człowieka!
    Realista powiedział/a
    2010-02-06 (sobota) @ 18:33:32
    Najsmutniejsze to jest to, ze jak na Polske beda spadac ruskie rakiety aby zniszczyc amerykanskie wyrzutnie, to miesem armatnim beda tylko sami Polacy, bo ci co podpisali zgode na amerykanskie poligony to beda juz w US-raelu.
    św. Mikołaj powiedział/a
    2010-02-06 (sobota) @ 19:47:15
    Polska ma taką samą strategię polityki zagranicznej jak ministra, czyli cokolwiek wbito do głowy Sikorskiego vel Appelbaum na amerykańskich kursach organizowanych i opłacanych przez jego żydowskich sponsorów.

 2. Zabierajmy się do pracy. said

  Rozsyłaj informację

  Ponieważ, aby coś zmienić trzeba coś zrobić…

  http://www.wolnykraj.org/index.php/informacja-wirusowa

  żarty się już skończyły….

  • annah said

   dobra inicjatywa – popieram, a ichnich stron nie ocenzuruja?

  • Zbyszko said

   Dobra inicjatywa z tym że tekst powinien być maksymalnie skrócony, bo większość odrzuca długie teksty. Tekst powinien byc dosadny paroma z linkami do stron gdzie sprawy są rozwinięte.

 3. elcia30 said

  Oficjalnie koniec epidemii A/H1N1
  Kryzys związany z epidemią świńskiej grypy w kraju został oficjalnie zażegnany – poinformowały brytyjskie władze. Wskutek zarażenia wirusem A/H1N1 zmarło 411 pacjentów szpitali – donosi goniec.com.
  Państwowy Służba ds. Grypy Pandemicznej (NPFS) wraz ze specjalną, 24-godzinną infolinią dedykowaną problemom rozprzestrzeniania się wirusa zostanie zamknięta w przyszły czwartek. Wkrótce zniknie również serwis internetowy poświęcony świńskiej grypie. Przyczyną jest „znaczący spadek” zachorowań.

  Od przyszłego tygodnia pacjenci, którzy podejrzewają zarażenie wirusem A/H1N1, mogą pójść do swojego lekarza pierwszego kontaktu, zamiast odbierać leki antywirusowe w specjalnych punktach Krytycy podjętej przez rząd akcji twierdzą, że trwająca 7 miesięcy epidemia nie była warta poniesionych kosztów. Szacuje się, że budżet państwa wydał w tym czasie ok. jednego miliarda funtów.

  Do tej pory zanotowano 411 potwierdzonych klinicznie zgonów spowodowanych wirusem A/H1N1 w Wielkiej Brytanii. 124 mieszkańców nadal pozostaje w szpitalach na terenie kraju, a liczba zachorowań sięga 5 tys. tygodniowo, znacznie poniżej średniej spowodowanej zwykła grypą sezonową.

  Minister Zdrowia Gillian Merron powiedział, że służba ds. grypy może być reaktywowana w ciągu siedmiu dni, jeśli zajdzie taka potrzeba – napisał „Goniec”. http://wiadomosci.onet.pl/2124313,28350,wiadomosceu.html

 4. kaj gość said

  dla mnie to jest akurat burza w szklance wody. Rzućcie okiem na pozostałą treść witryny, do któej odnosi się treść powyższego wpisu. Stek bzdur, zawarty w 2-3 akapitach przy każdym odnośniku. Moim skromnym zdaniem ta encyklopedia germanica to robota jakiegoś licealisty z zacięciem nacjonalistycznym i dużą ilością wolnego czasu. Ja bym osobiście to olał 🙂

  • Gdyby Polacy nie myśleli tylko o własnej miedzy (to jest chyba już wrodzone) to by pozakładali 10,000 stowarzyszeń i każde z nich założyło by sprawę karną bądź cywilną za taką działalność wywrotową. Pojedynczo nic nie wskóramy.

   • Zbyszko said

    Każde społeczeństwo tak myśli i słusznie najpierw rodzina, potem ulica, miasto, region, kraj. W nIemczech to się nazywa Heimat i bardzo dobrze sie sprawdza.

   • Nie, nie każde. Mam doświadczenie prawie 20 lat jeżdżenia po świecie. Nikt nie jest tak zaściankowy jak Polacy. Dopiero w niebezpieczeństwie się mobilizują, a tak na codzień to by jeden drugiemu kłody pod nogi. Od momentu przyjazdu do Polski tego doświadczam, ludzie, o których bym pomyślał, że są moimi partnerami czy nawet przyjaciółmi dopuszczają się takich rzeczy jak intrygi czy donosy?! Oradają jeden drugiego… Nie wiem, może wszedłem w złe środowisko. Wydaje mi się, że czytelnicy tego bloga sa jacyś wyjątkowi, zwracają uwagę na sprawy, które dla większości Polaków są marginalne, a tak naprawdę to są kluczowe dla naszego być albo nie być.
    A może kara Boska jest potrzebna?

   • MIZIA said

    podpisuje sie pod tym wszystkimi kończynami NIE MYLISZ SIĘ TAK JEST

   • A said

    A znasz takie słynne hasło: co ludzie powiedzą?
    Taka jest mentalność Polaka. Robić wszystko na pokaz, konsumpcjonizm na potegę a wszystko po to żeby sąsiad zazdrościł. Niestety.
    Poza tym jak jestes indywidualista to uważają Cię za psychola. Tematy tutaj poruszane są tak ciężkie że dla człowieka z ulicy nie do przełknięcia. Przecież w telewizji o tym nie mówią! A skoro nie mówią to ja opowiadam bzdury.

   • gostek said

    @unknown
    Jezdzenie po swiecie to troche za malo ,zeby miec pojecie o innych nacjach.Trzeba zyc w poszczegolnych krajach ,zeby o nich cos wiedziec.Pierwsze wrazenie jest zwykle malo prawdziwe.
    Polacy nie sa ani lepsi ,ani gorsi od innych nacji.To tylko nieustanna medialna nagonka na Polakow ,robi swoje.Swoje droga elity tez zostaly niezle przetrzebione.A co do Twoich doswiadczen w Polsce-widac trafiles na niewlasciwych ludzmi.Juz to kiedys pisalam i bede pisac do znudzenia.Polacy to wyjatkowo dobrze wyksztalcony narod.To wlasnie media probuja zrobic z Polakow glupkow.Przez lata funkcjonowania w chorym systemie ,nauczyli sie sobie radzic jak potrafia ,co uwazane jest za cwaniactwo.
    To co „A „nazywa zyciem na pokaz jest ,polska goscinnoscia,czyli cecha pozytywna.Jedni widza szklanke do polowy pusta ,a inni do polowy pelna.Taka goscinnosc jak w Polsce trudno znalezc gdzies indziej.

   • 20 lat ŻYCIA w innych krajach, 18 w USA, 15 w Nowym Jorku. Obcowaem z Amerykanami, w tym wielu żydowskiego pchodzenia i poznałem ich mentalność – była to klasa średnia, a zdarzali się i z wyższej (nie przepadam). Owszem, Polacy mają coś czego oni nie posiadają – gościnność. Ale to też jest hipokryzja, raczej na pokaz. Prostym przykładem jest zachowanie Amerykanów gdy dostajesz lepszą pracę. Otóż – cieszą się, urządzają ci imprezę – że awansowałeś. A co jest u Polaków?
    Różnice widać w reakcji na wydarzenia polityczne – Amerykanie demonstrują. W Nowym Jorku praktycznie co tydzień jest jakaś demonstracja. Niestety, siły przeciwko którym są zbyt wielkie by pokojowymi demonstracjami je zwyciężyć. Ale to powoduje wzrost świadomości, solidarności ludzi. O tym co się dzieje dowiedziaem się właśnie od demonstrujacych, którzy rozdawali pamflety.
    Czy czytelnicy tego bloga nie mogliby z własnej inicjatywy powybierać kilka artykułów Piotra, lub nawet sobrych komentarzy, wydrukować w liczbie 30 szt. i porozdawać znajomym, ludziom w tramwaju, autobusie?
    Wiem, że takie akcje były podczas „pandemii” ale to za mało – jesteśmy zagrożeni EKSTERMINACJĄ i nie wiem czy macie jakies inne wyjście jak informować ludzi. Jedna obudzona osoba to wielki sukces – każda następna zwiększa naszą siłę uderzenia.

   • Zbyszko said

    Gostek@ 7:05, masz rację Polacy są tacy sami jak każdy inny naród. Tylko obecnie komys bardzo zależy żeby zniszczyć Polskę różnymi metodami także wszelkiego rodzaju pomówieniami. Akurat mam rodzinę w Niemczech i jestem tam często więc widzę jak to się ma do tego co piszą o nas i wysokiej kulturze europejskiej.

   • Wojtekk said

    unknowntreasure – który w swoich komentarzach nawołujesz „coby młodzi won do Polski”, hipokryto jeden który pracowałeś 20 lat za granicą a zakazujesz tego innym. Zastanów się nad tym co piszesz.

   • Wojtekk said

    jeszcze do Ciebie anty-Polaku unknowntreasure, się wielce najeździłeś po świecie i teraz wielką wykładnie moralno -duchową chcesz wprowadzać jak to należy żyć w Polsce. Nie znasz realiów i tego co tu zachodziło gdy inni bronili swego kraju i ciułali grosz do grosza, gdy moi rodzice ledwo mieli pieniądze by mnie utrzymać, by dostać rajtuzy i kaszki za którymi musieli odstawać kolejki to tyś się rozbijał po świecie. Nauczyłeś się niczego na tym zachodzie tylko dalszego oczerniania Polaków i ukazywania jaka to Polska be a cacy na zachodzie i to co niżej wypisujesz „Polacy won do Polski”, obłudniku jeden to już na chłostę zakrawa.
    Miałem możliwość porównania Polaków na tle innych nacji i potwierdza to wiele opinii ludzi (na pewno nie tego co w mediach ukazują!) i uważam że Polacy to jeden z najbardziej gościnnych narodów na świecie , naród bardzo zdolny i naród wręcz naiwny w swojej dobroci dla innych i tego nam swoim pisaniem paszkwili nie zabierzesz.

   • gostek said

    @A
    Sprobuj byc indywidualista w zachodnim koncernie,gdzie jestes tylko trybikiem w maszynie.Ciekawe jak dlugo tam popracujesz obnoszac sie ze swoim indywidualizmem.
    Indywidualista mozesz byc w domu i wsrod przyjaciol.

    I nie ma to zadnego zwiazku z Polska.
    Ja nie zauwazylam zadnej zawisci w Polsce,natomiast szczeka opadla moim zachodnim kolegom ,jak im odpowiedzialam na pytanie, gdzie bylam na wakacjach, chociaz to oni mieli wieksze mozliwosci ,zeby podrozowac.W nastepnym roku ten kolega ,ktory mi zadal pytanie sam wyjechal w ten sam teren.Bo oni sa jak muly w zaprzegu -jak wszyscy jada do Tajlandii czy Egiptu ,to oni tez.A za granica wszyscy mieszkaja na tym samym terenie ,wiec nie maja kontaktu z innymi nacjami.I tylko nieliczni wybieraja nietypowe kierunki.

   • kostek said

    Moj nick gostek zostal zbanowany ,a posty nie wchodza.
    @unknow
    Spedzilam za granica wiele lat i to nie w jednym kraju.Duzo tez podrozowalam po swiecie.I zawsze chetnie wracalam do Polski.Ktos kto sie wypiera wlasnych korzeni jest nikim-osoba zawieszona w prozni.Chyba ,ze sie nigdy Polakiem nie bylo ,a mialo sie tylko polskie obywatelstwo.Problem zaczyna sie z dziecmi urodzonymi za granica i ich tozsamoscia,moim zdaniem wazne jest,aby znaly jezyk swoich rodzicow i ja bardzo o to dbalam.Bo miejscowego i tak sie naucza.W mojej rodzinie zarowno dzieci jak i dorosli mowia wieloma jezykami,bez wzgledu na to czym sie zawodowo zajmuja(dorosli).Najmlodsze dziecko-ma 4 latka -mowi trzema jezykami i uczy sie w przedszkolu czwartego.
    Mozna byc obywatelem Europy czy Swiata nie zaprzeczajac swojej polskosci.Ja wszedzie z duma podkreslam ,ze jestem Polka.

   • mgrabas said

    9 Powiedział też do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: 10 «Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. 11 Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. 12 Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”. 13 Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!” 14 Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony». (Łk 18)

   • MIZIA said

    do mgrabas – CO DO CELNIKÓW I POLTONI OSTATNIO JAKIEŚ 2 TYGODNIE TEMU PRZYLAZŁ DOMNIE ZE SWOJA BABA TAKI NOWY SASIAD poczestowałem czym chata bogata t/j SZKOCKIE NAPITKI ,ANGIELSKIE FAJECZKI I AUSTRALIJSKIE WINKO po 3 godzinach gosciu sie rozpruł oco idzie z tymi odwiedzinami WALNA WPROST ŻEBY MU POŻYCZYĆ 2000 ZŁ odmuwiłem jakież było moje zdziwienie 3 dni pózniej 9 rano stuka ktos otwieram 3 facetów z psem – URZAD CELNY – papiery w pozadku -i szukaja towarów z przemytu bez akcyzy – odkryto w wyniku przeszukania dobrowolnego 4 flachy szkockiej , 2 ,5 butelki wina i 9 paczek papierosów – wszystko bez akcyzy polskiej – STRASZNIE SIE WK… BO MIELI DONOS NA HURTOWNIKA – i w zamian podali mi dane kapusia
    POZATYM TOWARY ZABRALI I WEZWĄ MNIE DO URZEDU W CELU ZŁOZENIA WYJASNIEŃ BYĆMOŻE NAWET ZAPŁACĘ MANDAT
    WIECIE KTO ZEMNIE ZROBIŁ HURTOWEGO PRZEMYTNIKA……..
    tłumaczył to im tak że mieszka tujeden taki nigdzie nie pracuje auto na blachach szwaicarskich 2 na brytyjskich MUSI BYC BANDZIOR
    SORY ALE POLACY TO 90% TAKICH K……
    na szczescie dla tego biednego idioty niemam polskiej mentalności

   • Zbyszko said

    Mizia @8:06pm Widzisz Mizia, jak to dajemy sie wszyscy nabierać na tą europę. Co to za europa zjednoczona jak ja sobie nie mogę przewieźć wagonu np wódki z jednego miejsca europy na inne. Co to za europa jak ja nie mogę nrmalnie kupić auta np w Belgii i normalnie zarejestrować go np powiatowym urzędzie w Mławie tylko muszę wypełniac te wszystkie komunistyczne szykany które znamy sprzed zjednoczenia europy. To po co tam stoi w tej Brukseli ten komputer na tych 15 arach?

   • MIZIA said

    POLSKA TO POGAŃSKI KRAJ -POGANSKIE -KOMUSZE OBYCZAJE
    UCIEKAC -I TO SZYBKO JESLI NI SZKOA CI ZYCIA

   • mgrabas said

    @ MIZIA, krzycząc dużymi liteami, dajesz tylko dowód na to, ze nie panujesz nad sobą i nie odpowiadasz za siebie, a dajesz rady innym… i to rady żeby uciekali, „gratuluję” podejścia do życia
    ja tu pozostanę i nie mam zamiaru nigdzie uciekać, bo tu jest moja Ojczyzna

   • MIZIA said

    CIESZ SIE ZE JESZCZE MASZ NA TEN CHLEB – niebuj zaby niedługo nie bedziesz miał

   • mgrabas said

    1 Wtedy Duch wyprowadził Jezusa na pustynię, aby był kuszony przez diabła. 2 A gdy przepościł czterdzieści dni i czterdzieści nocy, odczuł w końcu głód. 3 Wtedy przystąpił kusiciel i rzekł do Niego: «Jeśli jesteś Synem Bożym, powiedz, żeby te kamienie stały się chlebem». 4 Lecz On mu odparł: «Napisane jest: Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych».
    5 Wtedy wziął Go diabeł do Miasta Świętego, postawił na narożniku świątyni 6 i rzekł Mu: «Jeśli jesteś Synem Bożym, rzuć się w dół, jest przecież napisane: Aniołom swoim rozkaże o tobie, a na rękach nosić cię będą, byś przypadkiem nie uraził swej nogi o kamień». 7 Odrzekł mu Jezus: «Ale jest napisane także: Nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego».
    8 Jeszcze raz wziął Go diabeł na bardzo wysoką górę, pokazał Mu wszystkie królestwa świata oraz ich przepych 9 i rzekł do Niego: «Dam Ci to wszystko, jeśli upadniesz i oddasz mi pokłon». 10 Na to odrzekł mu Jezus: «Idź precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon i Jemu samemu służyć będziesz». (Mt 4)

   • MIZIA said

    co proponujesz młodym TAKI BIZNES I TAKIE ŻYCIE
    ŻAŁOSNY JESTEŚ – TU TA POLSKA DAŁA TYM LUDZIOM SZANSĘ

   • MIZIA said

    FAKT NA TYM FILMIE FACET MÓWI WYRAŻNIE ŻE WARTO ZACZEKAĆ OJCZYZNA O NIM MYŚLI to tylkozacisnac pasa i jk ten PAN W FILMIE -DOCZEKA SIĘ – no chyba że nie doczeka bo zamarżnie
    ludzie NIE UCIEKAJTA DO USA ALBO GDZIE INDZIEJ
    TY JEST WASZA PRZYSZŁOŚĆ

   • karol said

    a to co to ma być???? i w związku z czym???(74)

   • mgrabas said

    @ Karol, to była odpowiedź na światopogląd reprezentowany przez Autora wpisu https://grypa666.wordpress.com/2010/02/06/der-polnische-nazionalismus-und/#comment-46516

   • karol said

    Mgrabas—teraz to logiczne..:)

   • korek said

    Wykasowano wszystkie moje komentarze gdzie pisalam o dobrych polskich obyczajach i polskiej tozsamosci.Zbanowano moj poprzedni nick ,pozostawiajac ,niektorych zle Polakom zyczacych osobnikow.
    Pozostawiono komentarze-innych ,szkalujace Polske i Polakow.
    Nie uda wam sie zrobic kasy na Polakach.Trzeba wziac sie do roboty ,a nie zebrac po blogach.

   • gustaf said

    lolek powiedział/a
    7 Luty 2010 @ 12:39 pm e
    Kostek , Bolek, Lolek, Korek i wielu innych o jednym IP Gostków patrz na post 73
    Narobiłaś bydła ,obrzuciłaś błotem blog, tylko dlatego że nie masz umiaru w kłótni. Weż się za szydełko i ceruj dziury, zgodnie z dobrymi ,polskimi obyczajami. Weż się do roboty i mnie zebruj po blogach
    ====================
    od pb: moderatorzy, wywalac macicieli przed wyborami beina na prezia

   • gostek said

    @gustaf
    Ta ilosc nickow byla spowodowana tym ,ze moje wpisy ,albo znikaly ,albo nie pojawialy sie w ogole ,wiec uznalam ,ze mnie zbanowano i probowalam pisac pod innym.Po pewnym czasie pojawily sie ponownie,czyli cos nie tak z funkcjonowaniem bloga.Mizi za jej antypolskie wypowiedzi ban nie grozi,wrecz odwrotnie.Za dobre rady dziekuje.Szydelkowalam jak bylam mala ,a teraz troche z tego wyroslam.Gratuluje bezstronnosci.A domaganie sie kasy za dzialalnosc charytatywna jest niestosowne.Czytam wiele innych blogow i nikt tam sie kasy nie domaga,ludzie traktuja to jako hobby oprocz normalnej pracy zarobkowej.
    ========================
    od pb: po co tu wchodzisz jesli takie multum blogow? wiec zegnam jesli myslisz ze mam ci dostarczac regularna rozrywke za darmo; mizia antypolski? zeby wszyscy polacy tacy jak on byli!

   • FIZIA said

    to ty uciekaj np do Usraela

   • Brenda said

    MIZIA, uciec? Ale gdzie? Myslisz, ze dogonisz swoj kraj, ojczyzne? Oddac walkowerem to co Twoje? Ustawic sie na pozycji przegranego? Nigdy!

   • Taka Tam (Alicja)... said

    „POLSKA TO POGAŃSKI KRAJ -POGANSKIE -KOMUSZE OBYCZAJE
    UCIEKAC -I TO SZYBKO JESLI NI SZKOA CI ZYCIA”

    @MIZIA

    no tak wszyscy wyjedzmy z ziemi ktora do nas nalezy, a nasze miejsce zajma une uciekajacy z I lub USA bo tam moze zaniedlugo zaczac im sie dupsko palic. Genialny pomysl MIZIa, prawie juz ci uwiezylismy. pakujemy walizki i wyjezdzamy. 😉

    PS. Ja zostaje chocbym miala korzonki wpierniczac. 🙂

   • MIZIA said

    TO ZRÓBCIE COS A NIE TYLKO MODŁY
    OTO PRZYKŁAD RZADOWEJ POLITYKI PRORODZINNEJ
    JEŚLI JESTEŚ SAMOTNA MATKA POLSKA DA CI LOKUM za 4 lata twoje dzieci beda takie jak twoi sasiedzi………….
    CZYLI PATRYIOTA -polski

   • MIZIA said

    uprzejmosc polskiego pracownika budrzetówki

   • karol said

    Mizia….po co uciekać z Polski…Nubiru w drodze…

   • mgrabas said

    to nie jest cała prawda o polskiej służbie zdrowia, tylko fikcja artystyczna, fragment filmu fabularnego

    np. w Przemyślu bardzo dużo ludzi, łącznie ze mną, jest zadowolonych z wysokiego poziomu i kultury usług Pracowników szpitala wojskowego, służącego wszystkim osobom zwracającym się tam o pomoc (114 SzWzP SP ZOZ przy ulicy Słowackiego 85), i co ciekawe, właśnie ten szpital wojsko zamierza zlikwidować, a umowy z kadrą pracowniczą rozwiązać!

    właśnie w tej chwili, zdesperowani Pracownicy tego szpitala zbierają podpisy poparcia by powstrzymać to, co zamierzają zrobić władze…

   • Lekarz said

    Re: Polska złużba zdrowia
    Mizia, A tem krzyż co ma wspólnego z chamstwem panni doktór?
    =====================
    od pb: mizia rezyserem filmu?
    czy w pomiesczeniach sluzby zdrowia wisza w polsce krzyze?

   • MIZIA said

    JAK SIE DOMYSLISZ BEDZIE TO ZNAK ZE MOŻESZ JUZ PRZYJAC CAŁĄ PRAWDĘ O TYM KRAJU

   • lacoss said

    MIZIA mam cos dla ciebie napewno bys byl zainteresowany bo zauwazylem, ze wyprzedajesz “posiadlosci” i sie z pl wyprowadzasz. Sprawa nadaje sie do prokuratury [nie dlatego ze sie wyprowadzasz:):):)]
    Zamek w boszkowie 5 lat temu kupili irlandczycy za okolo 300tys.euro CENA TRZECH MIESZKAN W BLOKU A ZAMEK JEST TAK OGROMNY I PIEKNY I SWIETNIE ZACHOWANY ZE BY WAM OCZY WYSZLY.
    inwestor zobowiazal sie ze w ciagu szesciu lat zainwestuje w hotel i pole golfowe.JEDNAK OD TEGO CZASU WYWOZI CALE KOSZTOWNOSCI [180 KOMNAT JEST W SRODKU:)]
    oraz w miedzyczasie chce go sprzedac bo odkad go kupil sciany zaczynaja moknac i niedlugo niektore moga sie zawalic.dodam ze przez kilkaset lat byl w swietnej kondycji.
    A TERAZ KOSZTUJE ……4 MLN. FUNTOW
    zobaczcie na te fotki a to tylko 1% calosci……i jak tu wierzyc w cokolwiek
    zaloze sie ze niejeden na tym blogu by sobie ten zamek kupil……

    http://castles.glo-con.com/property.php?property_no=AD22_13679

   • na tym się właśnie interesy robi jak coś sprzedajemy to za grosze ale jak co mamy kupić to zawsze to kosztuje miliony

    to jest bardzo bogaty kraj kradną od 300 lat i jeszcze jest co ukraść…

   • Zenobiusz said

    Zamki i dwory powinny wrócić do prawowitych właścicieli.Powiada jeden z Doktorów Kościoła „wziątek niezwrócony,grzech nieodpuszczowy.”
    Ta zasada się nie przedawniła.Ci, którzy raz ukradli, teraz sprzedają, jak paserzy po cichu.
    Taka rezydencja powinna przejść w ręce jakiegoś rodu ,którego siedziba na kresach została zniszczona po 1917.Piękna jest postawa włościan w Skotnikach !Dwór odbudowany wspólnym wysiłkiem ,Skotniccy znów w gnieżdzie ,a miejscowość i cała okolica, wręcz rozkwita.Grzech za współudział został im odpuszczony.
    ==============
    od pb: …pisze ten sam zenobiusz co nie tak dawno tu i na blogu bruno rozpierdylke zrobil i wylecial za to na zbita buzie (za sklocanie i oszczerstwa); nie pamietam bym cie zapraszal

   • Mery said

    Drogi @Lacos dziekuje za te informacje.
    Mieszkam niedaleko (jak jestem w Polsce). Czy mozna cos wiecej dowiedziec sie na temat tego zameczka? Piekna budowla. Czy dostepne sa jeszcze jakies inne foto wnetrza?
    Zawsze chcialam zobaczyc go w srodku.

   • lacoss said

    @Mery
    cezko znalezc wiecej fotek moze kilka tu masz wideo:

    zainteresowalem sie tym zamkiem przypadkowo rok temu i trafilem na info ze jest tam jakis dziadek polski stroz, z ktorym jak zagadasz to ciebie wprowadzi do srodka tak pisaly osoby, ktore mieszkaja w boszkowie i byly w tym zamku wiele razy..tyle slyszalem
    mozna pogadac z ludzmi w okolicy oni napewno cos ciekawego wiedza..
    sam bym sie wybral ale zal by mi bylo patrzec 🙂

   • Mery said

    Tak @Lacoss bylam tam kiedys pytac stroza ale byl narabany 🙂
    Dziekuje za te informacje.

   • zyta said

    @lacoss powiedział/a
    7 Luty 2010 @ 8:22 pm,
    -serce sie kraje patrzac na takie marnotrawstwo i grabiez polskosci. Moze, gdyby Polska rzadzili Polacy, ulitowaliby sie nad Polska i Polakami.
    =================
    od pb: to co jest, istnieje za przyzwoleniem i przy wspolpracy polakow-zdrajcow oraz mas ktore nie potrafia przejrzec

   • ZKRWIIKOSCI said

    Mizia nie wiem czy czytasz posty zamieszczone wyzej wiec skopiuje Ci go tutaj
    ad 6luty 9:15

    Mizia mam dosc twojego szkalowania Polakow.Jak masz jakis problem chlopie to idz sie leczyc i dupy nie zawracaj.
    Postaraj sie lepiej zeby twoje informacje bardziej sie zprawdzaly bo jak na razie to kiepsciutko z tym.Nie mam pojecia dlaczego urosles do rangi nadwornego jasnowidza.Ja widzial bym Cie raczej w roli nadwornego blazna sadzac po twoich ostatnich wpisach.Oczywiscie i tak zaraz napiszesz ze to atak na ciebie z powodow wyssanych z palca ale dasz mi tym tylko powod do smiechu.

   • zyta said

    @ZKRWIIKOSCI powiedział/a
    7 Luty 2010 @ 9:26 pm,

    -przeciez MIZIA cierpi, to widac golym okiem. Szamota sie, bo z pewnoscia chcialby zyc w Polsce i chcialby, zeby w niej db wyszystkim sie dzialo. Widocznie nie widzi innej drogi, by przebudzic Polakow do patriotycznych dzialan.

   • Ewa said

    Na tym krzyzu zostala ukrzyzowana wiara pacjentki w skutecznosc lekarza.

   • Adam said

    hahahaha, genialnie zrobiony film! 😀

   • Brenda said

    Dokladnie tak jest! Dla takiego co mial kontakt z medykami za granica to horror jakby sie znalazl w Obozie Pracy Oswiecimiu.

   • Zbyszko said

    Kolejna ściema przeciw krzyżom. Dziwię się tylko że tak znani aktorzy biorą w tym udział.
    =========================
    od pb: powtarzam pytanie: czy w placowkach zdrowia wisza krzyze? jesli nie, to trzeba wziac producenta filmu i rezysera na dywanik za antychrzescijankie tricki; wyobrazcie sobie halas gdyby poszlo o menore lub gwiazde dawida

   • mgrabas said

    czy chciaż oglądnęliście cały film, że się o nim wypowiadacie, czy tylko ten zmanipulowany fragment z YouTube?

   • mgrabas said

    wyjęty z filmu fragment, opatrzony tendencyjnym tytułem, będący manipulacją obliczoną na z góry zamierzony efekt, w rzeczywistości pochodzi z przepięknego, głębokiego filmu p.t. „Pora umierać” (AKA Time to Die) (2007) produkcja: Polska, gatunek: Dramat, data premiery: 2007-10-19 (Polska), 2007-09-13 (Świat), reżyseria: Dorota Kędzierzawska, scenariusz: Dorota Kędzierzawska, zdjęcia: Artur Reinhart, muzyka: Włodzimierz Pawlik, czas trwania: 104 min., dystrybucja: Best Film.

    Jest to osnuta na prawdziwej historii opowieść o starszej kobiecie, której niecodzienne poczucie humoru oraz specyficzny dystans do świata i ludzi sprawiają, że życie nabiera zupełnie nieoczekiwanych walorów. Film ten powstał wcześniej niż zaczęły się obecne rozgrywki polityczne i nie ma z nimi absolutnie nic wspólnego.
    ========================
    od pb: najbardziej kontrowersyjny w urywku jest krzyz; za moich czasow nie bylo krzyzy w pomieszczeniach sluzby zdrowia; powieszali za solidarnosci?

    od mg: tak, teraz krzyże są obecne w Polskich urzędach
    a oto jeszcze jedno kłamstwo w wypowiedzi MIZI – słowa: „uprzejmosc polskiego pracownika budrzetówki”
    https://grypa666.wordpress.com/2010/02/06/der-polnische-nazionalismus-und/#comment-46535
    co miało na celu? wyprodukowanie kolejnego antagonizmu między społeczeństwem, a osobami pracującymi w Polsce w tzw. budżetówce, uogólnienie osądzające negatywnie wszystkich ludzi należących do tej grupy pracowniczej i zrażenie ludzi do Polski i Polaków
    czy to wyprodukowane uogólnienie: „wszyscy pracownicy budżetówki są tacy jak na tym filmiku” jest sprawiedliwe? czy zgodne z prawdą? czy w tym konkretnym przypadku oparte na prawdzie? sformułowano tu sąd dotyczący prawdziwych pracowników, wszystkich! MIZIA „udowodnił” nam to, naocznie! sami na własne oczy oglądnęliśmy to wszyscy na załączonym filmiku, czego nam jeszcze trzeba więcej by bezkrytycznie łyknąć ten przekaz?
    a co oglądnęliśmy? nie pracownika budżetówki, ale aktora i to jeszcze zupełnie opatrznie odebraliśmy zamysł reżysera, bo nie mieliśmy żadnych szans dotrzeć do całej głębi prawd zawartej w pierwotnym filmie, a którego wycinek w tej spreparowanej postaci tak naprawdę tylko nas skierował w przeciwnym kierunku, tam gdzie zechciał nas skierować MIZIA, ku kolejnemu osądzaniu, psioczeniu, oburzaniu się, wrogości i… podziałom (!)
    tak właśnie działa manipulacja oparta na kłamstwie, czy półprawdzie, odwołująca się do najniższych instynktów i do tego nas prowadzi MIZIA…
    wcześniej MIZIA po nieskutecznych nawoływaniach do ucieczki z tego najgorszego na świecie kraju, co nam udowadniał filmikiem z YouTube, przedstawiającym wulgarnie wyrażającego się menela, mającego być przykładem /wg opisu jakim MIZIA opatrzył ten filmik/ Polaka-patrioty, ale cały ten wpis MIZI z oczywistych względów trafił do spamu, MIZIA zamieścił piosenkę kabaretu Ani Mru Mru, przy pomocy której chciał przy pomocy obrazu i dźwięku spowodować skuteczne utrwalenie się w naszej podświadomości, szczególnie u młodzieży i dzieci, przekazu o treści: „młodzi, wyjedźcie z kraju!”, ale i ten wpis wylądował w spamie, bo my nie damy się manipulować, przynajmniej nie na tym blogu

   • karol said

    ..fajnie się Ciebie czyta…tylko ja bym wolał – zamiast „zróbcie coś”–ZRÓBMY COŚ 🙂

   • MIZIA said

    bez zasobów kasy możemy im skoczyc DLATEGO PROPONUJE WYJAZD TO JEDYNA MOZLIWOŚC ZDOBYCIA FORSY – BEZ ICH KONTROLI
    WIESZ CO BY SIE STAŁO JAKBY WRUCIŁO 10 000 000 POLAKÓW Z WŁASNA KASA – założyli by partyjkę i wygrali wybory
    a to ich przeraża dlatego młodym obrzydzaja – maja tu pracować za 1200 zł wziąść kredyty i z głowy maja nastepnych szumiacych a np taki ja MAM ICH W D… NIE CHCĘ ROBOTY ZA GROSZE I JESZCZE MÓWIE CO CHCĘ – PRAWDZIWY ZEMNIE WRÓG LUDU
    MOŻESZ MI WIERZYC ZE JAKBY MOGLI TO BY NIKOGO Z KRAJU NIE WYPUSZCZALI

   • Zenobiusz said

    Za granicą jest 40mln Polaków z trzech fal emigracji mają ponad 900mld € najniżej szacując.I nie ma w Kraju partii o nazwie Wierni Polsce Suwerennej,patriotycznej prasy,a tylko okazjonalne szlochania o Honorze Bogu i Ojczyźnie ,na forach i w gazetach emigracyjnych.I narzekania, że komuna ich rozbija.To właśnie wy jesteście winni, że Polska jest w opresji.Czy Polonia Amerykańska chce jak w 1917 wysyłać dziesiątki tys. młodych mężczyzn na wojny na pewną śmierć.Nie jest prawdą że wybito nam elity Wybito część inteligencji i korpusu oficerskiego.Elity są dalej ale się zapomniały One skundlały i służą mamonie.Gdzie jesteście: Bilscy,Giedroycie,Radziwiłłowie ,Czetwertyńscy,Potoccy ,Sanguszkowie,Rzewuscy,Świrscy,Czartoryscy,Sapiehowie,Puzynowie,,że tylko parę rodów książęcych wezwę do apelu,na razie,W Japonii? tak,w USA?tak,W Brazylii? tak W Australii? Tak, W Afryce tak.Czyja klamka przyrosła Wam do rąk w służbie Mamona?????Nie zauważacie tego ???A tu się Bóg nad Polskim Mazowszem rozpęta,tu larum grają!! Hańba Wam po stokroć hańba, zdrajcy, wam plunę w twarz ,za rok ,jeśli nic się nie zmieni.
    ==============
    od pb: …nawoluje ten sam zenobiusz co nie tak dawno tu i na blogu bruno rozpierdylke zrobil i wylecial za to na zbita buzie (za sklocanie i oszczerstwa); nie pamietam bym cie zapraszal

   • Zenobiusz said

    W sprawach Kraju słów parę.Jest strona inernetowa ,z wywodami wszystkich potomków Sejmu Wielkiego.Ochy i achy.Gdzie jest partia” Trzeci Maj” Dlaczego w ławach Sejmu Rzeczpospolitej zasiadają potomkowie waszych arendarzy i totumfackich.Hańba Panowie.Szlachectwo zobowiązuje.Ileż ten lud ma jeszcze za was czynić ,wciąż wywodzony w pole,przez kabalistyczną przecherezadę.Macie wykształcenie i majątki w Kraju.Daliście sobie wmówić że wybito elitę??.To Wy nią jesteście.
    Do Dzieła Mości Panowie Szlachta.!!!!!!
    ==============
    od pb: …nawoluje ten sam zenobiusz co nie tak dawno tu i na blogu bruno rozpierdylke zrobil i wylecial za to na zbita buzie (za sklocanie i oszczerstwa); nie pamietam bym cie zapraszal

   • Lekarz said

    Czy te arystokratyczne rody nie doprowadziły do upadku I Rzeczpospolitej? Bo w konfederacji barskiej chyba nie brali udziału (z wyjątkiem Józefa Sapiehy)?

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_barska
    „Inicjatorami zawiązania konfederacji byli: biskup kamieniecki Adam Stanisław Krasiński, marszałek nadworny koronny Jerzy August Mniszech. Związek zbrojny zorganizowali: Michał Hieronim Krasiński (marszałek generalny konfederacji w Koronie), Joachim Potocki (regimentarz generalny konfederacji w Koronie), Michał Jan Pac (marszałek generalny konfederacji na Litwie), Józef Sapieha (regimentarz generalny konfederacji na Litwie) i marszałek związku wojskowego konfederacji Józef Pułaski (ojciec dowódcy konfederatów Kazimierza Pułaskiego).”

    Mój przodek bp. Adam Stanisław Krasiński był przywódcą konfederacji barskiej. Mam w domu jego portret.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Stanis%C5%82aw_Krasi%C5%84ski
    Czy dzisiaj mamy takich biskupów?

    Zobacz: „Milczące psy” Waldemara Łysiaka

   • Zenobiusz said

    Stanisław@ Czołem Waszmości .Wymieniłem przykładowo tych ,którzy świetnie mają się majątkowo, a większość powinna odbyć pokutę za grzechy przodków,za jurgieltnictwo i trzymania się klamki zaborczych dworów, Zakładaj Masza Miłość Związek potomków konfederacji ,barzo się RZPlitej przyda.Trzeba odrzucić paramasońskie xkracje a skupić się na Duchu Narodu.Jestem po Senatorze Wojewodzie Kjowskim,po kądzieli ostatni, z po polsku czujących potomków rodu Piastów.
    ==============
    od pb: …wyznaje ten sam zenobiusz co nie tak dawno tu i na blogu bruno rozpierdylke zrobil i wylecial za to na zbita buzie (za sklocanie i oszczerstwa); nie pamietam bym cie zapraszal

   • Lekarz said

    Zenobiusz, zgadzam się z Tobą. Potrzebujemy zupełnie nowej „arystokracji”. Konieczna jest odnowa duchowa i narodowa.

   • Zenobiusz said

    Lekarz@ Upadek Rzplitej to złożona sprawa ,ale frak dobrze leży dopiero w trzecim pokoleniu.Oni w genach mają mądrość przodków tylko trzeba ich obudzić.
    ==============
    od pb: …wie ten sam zenobiusz co nie tak dawno tu i na blogu bruno rozpierdylke zrobil i wylecial za to na zbita buzie (za sklocanie i oszczerstwa); nie pamietam bym cie zapraszal

   • Lekarz said

    W trzecim? To nadal noworysze.
    Co do genów, zgadzam się. Jak chcesz ich obudzić?

   • Zenobiusz said

    Lekarz@ Na razie obliczam szanse i myślę nad metodąNa tym blogu widzę uczciwych ludzi polskiego ducha ale niewielu .Analizuję czym zajmuje się reszta.Mam pewne koncepcje i możliwości ale za wcześnie i nich mówić.
    ==============
    od pb: …przygotowuje grunt ten sam zenobiusz co nie tak dawno tu i na blogu bruno rozpierdylke zrobil i wylecial za to na zbita buzie (za sklocanie i oszczerstwa); nie pamietam bym cie zapraszal

   • Zenobiusz said

    Lekarz.A pisałem wyżej: A tu się Bóg nad Polskim Mazowszem rozpęta,a gniazdo Wasze najstarsze na Mazowszu właśnie.Po mieczuś , czy po kądzieli?
    ==============
    od pb: …pisze ten sam zenobiusz co nie tak dawno tu i na blogu bruno rozpierdylke zrobil i wylecial za to na zbita buzie (za sklocanie i oszczerstwa); nie pamietam bym cie zapraszal

   • Lekarz said

    Z Krasińskimi po kądzieli.
    Po mieczu też wstydu nie ma.

   • Lekarz said

    Przebudzenie duchowe może mieć miejsce tylko za sprawą Ducha św. Tak jak w dniu pięćdziesiątnicy. Tak jak 2 czerwca 1979 r. na Placu Zwycięstwa.
    http://ekai.pl/biblioteka/dokumenty/x537/homilia-jana-pawla-ii-wygloszona-podczas-mszy-sw-na-placu-zwyciestwa/?print=1
    Wtedy szanse wynoszą 100%.
    Jest też obietnica Pana Jezusa zapisana w Dzienniczku przez św. Faustynę Kowalską:
    „Jeżeli Polska posłuszna będzie mojej woli,
    wywyższę ją w potędze i świętości;
    z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat
    na ostateczne moje przyjście”.

   • Zenobiusz said

    Lekarz@ Ja wyznaję zasadę Jezuitów: Działaj, jakby Bóg nie istniał, i bezgranicznie ufaj Bogu.Uważam, że ta intronizacja ,jest bardzo ważna.Sądzeni zaś będziemy i według talentów.Czy macie jakąś organizację rodzinną,tak ogólnie ,nie pytam o szczegóły.
    ==============
    od pb: …zapytuje po kumotersku ten sam zenobiusz co nie tak dawno tu i na blogu bruno rozpierdylke zrobil i wylecial za to na zbita buzie (za sklocanie i oszczerstwa); nie pamietam bym cie zapraszal

   • Lekarz said

    Zenobiusz,
    Zasada świetna.
    Intronizacja – podpisałem.
    Sąd wg talentów – święta prawda.
    Rodzina: mężczyźni (z wyjątkiem ojca) zabici w walce z Niemcami i w Sowietach.
    Moja organizacja nie jest rodzinna dosłownie, ale kieruję fundacją (OPP),która skupia dobrych ludzi. Są dla mnie jak rodzina.

   • Zenobiusz said

    Lekarz@ To już coś ,ta fundacja .Krok naprzód. U mnie też, wszystkie fronty ,”Czarna lista gestapo”,cichociemni,, Sybir, AK W dłuższej perspektywie to ostatnie 350 lat, nie odkładamy szabli i konspirujemy (po mieczu).Po kądzieli ,czterech oficerów ,stryjów Mamy, ostatniego zabiło UB.Brat Mamy rozstrzelany w Krzesławicach .Może się kiedyś spotkamy jak wiosna zazieleni.
    ==============
    od pb: …umawia sie ten sam zenobiusz co nie tak dawno tu i na blogu bruno rozpierdylke zrobil i wylecial za to na zbita buzie (za sklocanie i oszczerstwa); nie pamietam bym cie zapraszal

   • Lekarz said

    Zenobiusz,
    Proszę bardzo. Kontakt przez p. Marka Podleckiego monitorpolski@yahoo.com
    On wie kim jestem. Mieszkam w Warszawie.
    Znałem osobiście ppłk. Jerzego Feliksa Szymańskiego, który szkolił cichociemnych (może kogoś z Twoich bliskich?).

   • już się spakowałem to o której ten samolot mamy?

   • Stanisław said

    Może liczyli na łapówkę ? a swoją drogą takie postępowanie jak pan opisał jest gorzej niż wredne. Co do urzędników, ja dostałem może ze dwa lata temu pismo z UM iż w związku z niezapłaceniem jakiegoś bzdurnego podatku ( różnicy ) w kwocie 2 zł 40 gr, moja sprawa ma zostać skierowana do komornika ! Mówiąc krótko krew się mi zagotowała i poszedłem do wiadomego UM wyjaśnić sprawę. Zazwyczaj jestem osobą spokojną, ale widząc takie pismo pozwoliłem sobie „zjebać” urzędasów na czym świat stoi. Owi biurokraci tłumaczyli się tym że to ja powinienem śledzić prawo na bieżąco i natychmiast reagować na zmiany. Jeżeli tak to po jaką ciężką cholerę państwo tu siedzicie ? Jak każdy Polak płacę podatki z których Wy jesteście utrzymywani, jak zmienia się prawo to waszym obowiązkiem jest mnie o tym powiadomić. Nie wiem czy to coś pomogło, ale pod koniec 2009 roku przyszło pismo o zmianach.

   • A said

    DO: gostek powiedział/a
    6 Luty 2010 @ 7:05 pm

    Czytaj ze zrozumieniem. Skąd to poplątanie życia na pokaz z polską gościnnością..??

   • gostek said

    @A
    Bo wedlug niektorych zrobienie wesela corce- to tez jest na pokaz,a nie staropolski zwyczaj.To samo z innymi ceremoniami jak komunie czy nawet pogrzeb-stypa.W wielu krajach zachodnich idac na wesele,ktore konczy sie o polnocy(bez tancow i zespolu), placisz za wszystko co konsumujesz.
    Jak ktos ma urodziny, to robi je w knajpie ,a goscie placa sami za siebie.Gosc przychodzi na impreze prywatna z wlasnymi drinkami i stawia je przy nodze i nie ma mowy ,zeby kogos poczestowal,ale chetnie napije sie cudzego.Polacy na szczescie jeszcze takich nawykow nie maja.
    To ja wole polskie zycie na pokaz i polska goscinnosc ,gdzie jak wpadne nieoczekiwanie do kolezanki ,to nie zamknie mi drzwi przed nosem(bo nie bylam umowiona) i jeszcze zapyta czy mam ochote cos zjesc czy napic sie.W polskim bloku wiesz kto mieszka w calej klatce,a na Zachodzie nie znasz sasiada obok, mimo,ze tam mozesz mieszkac wiele lat.
    Kupienie dobrego samochodu czy nawet dwoch w rodzinie ,co na Zachodzie jest norma ,to tez dla niektorych zycie na pokaz i glownie w celu zrobienia na zlosc sasiadowi jak rozumiem.No to ja w takim razie od zawsze robilam na zlosc sasiadom ,ale jakos nie widzialam zazdrosci w ich oczach.Bo oni maja podobne samochody.Wszystko zalezy od warstwy spolecznej w ktorej czlowiek sie obraca i miejsca gdzie sie mieszka.To czego moi znajomi moga mi zazdroscic (ale bez zawisci)i wprost to mowia- to licznych podrozy.Ale to wynika z mojego charakteru i zawodu ,ktory daje mi duzo wolnego czasu.Pieniadze sa potrzebne ,ale byl czas,ze podrozowalam za pozyczone pieniadze i zawsze udawalo mie sie oddac.Jak ktos ma pasje to zawsze znajdzie srodki na jej zrealizowanie.Bilet na tanie linie-jesli sie jezdzi po Europie to czasami wydatek rzedu -100 zl w dwie strony.Trzeba tylko chciec .

   • kostek said

    @A
    Napisalam dlugi post ,ale poniewaz moje posty podpisane gostek nie wchodza ,wiec rozumiem ,ze zostalam zbanowana za krytyke Mizi.
    Bedzie to wiec moj ostatni post ,zostana sami swoi i dalej beda robic Polakom wode z mozgu, tudziez ich szkalowac po pretekstem uswiadamiania,bo chyba o to chodzilo od samego poczatku.
    Wiec krotko.Co to jest zycie na pokaz?Kupno dobrego samochodu ,wybudowanie domu czy kupno mieszkania czy tez urlop zagraniczny?Bo dla mnie to jest norma.
    A moze zyciem na pokaz czy ponad stan jest urzadzenie corce wesela?Dla mnie to jest staropolski zwyczaj,podobnie jak Komunie czy stypa.Na Zachodzie idziesz na wesele ,ktore sie konczy o polnocy(bez zespolu i tancow) i placisz za wszystko co zjadlas i wypilas.Jak wychodzisz masz rachunek do uregulowania.To samo z urodzinami.Goscie sa zapraszani do knajpy,ale kazdy placi za siebie.Jak klient jest zaproszony na prywatna impreze do domu ,to przynosi ze soba wlasne trunki i trzyma przy nodze,nikogo nie poczestuje ,ale chetnie sie zalapie na cudze.
    A juz w zazdrosci o podroze ,ci zachodni koledzy bija Polakow na glowe.Dlatego nigdy nie wysylam kartek z podrozy.
    W Polsce wpadam do kolezanki bez uprzedzenia i wiem ,ze nie zamknie mi drzwi przed nosem ,bo np.nie bylam umowiona 6 tygodni naprzod.Ryzykuje natomiast ,ze moze jej nie byc w domu.Ale jak jest to ,poczestuje mnie tym czym ma.Nie znam innej takiej drugiej nacji ,a bywalam i mieszkalam juz w roznych miejscach na swiecie.

   • korek said

    Moj nick zostal zbanowany ,kolejny komentarz z innym nickiem wykasowano,wiec nie moge Ci odpowiedziec.Trzeci raz nie bede pisala.Umiem czytac ze zrozumieniem.

   • korek said

    Wycofuje wypowiedz poniewaz widze ,ze jednak moj wpis zostal przywrocony.

   • mgrabas said

    @ MIZIA, z tą „polską mentalnością” jest tak jak z każdym innym stereotypem, a prawda jest taka, że każda rodzina ma inną, własną mentalność
    skoro już zwróciłeś się do mnie, powiedz mi, skoro odcinasz się od „polskiej mentalności”, co Ciebie skłania do pisania do Polaków? sentyment? lubisz nas? w jakiś sposób jesteśmy Ci bliscy?

   • MIZIA said

    do mgrabas PISZE W NADZIEJI ZE SIĘ OCKNIECIE
    POLSKA TO PIEKNY KRAJ
    A JAK MAWIAŁ MARSZAŁEK”NARÓD WSPANIAŁY ALE LUDZIE KURWY”
    WIEC ZRÓBCIE COS ABY TYCH KUREW BYŁO TROCHE MNIEJ.

   • Mizia – pokoleń trzeba, obawiam się tego narodu już po prostu nie ma są zmanipulowani ludzie którzy gadają po polsku…. ale to już nie są Polacy którzy byli przed wojną….

    obawiam się że pozwolimy się zniszczyć i nie ruszymy się z miejsca…

   • MIZIA said

    WSZYSCY WARTOŚCIOWI SA JUŻ POZA ZASIĘGIEM POLSKICH ZŁODZIEJI Z NIERZADU
    TU KOMENTARZE DO TEGO DLACZEGO TU NIE WRUCĄ I DLACZEGO WYJADĄ JAK TYLKO BEDZIE OKAZJA

    http://anglia.interia.pl/wasze-artykuly/wasze-artykuly/artykul/wieczorne-rozmowy-ekspertow-o-emigracji/komentarze,30644,1,,,3

   • mgrabas said

    @ MIZIA, nie spamuj i nie krzycz, bo netykieta obowiązuje wszystkich

   • annah said

    Bardziej wartosciowi – ze wzgledu na zasobnosc portfela moze, ale za to czasem bardziej sprytni w pejoratywnym znaczeniu co wymusza zycie na obczyznie i zwiazana z tym czesto na poczatku walka o przetrwanie. Znam emigracje w trzech europejskich panstwach i wiem co pisze – niczym sie nie wyrozniaja od ogolu rodakow w ojczyznie – Mizia nie uogolniaj.

    Zly to ptak co wlasna gniazdo kala.

   • Zbyszko said

    Mizia, to jak już wszyscy wartościowi(?) wyjadą to jak to będzie z tą naszą Ojczyzną? Za czym oni muszą wyjeżdżać? Za tymi plastykowymi błyskotkami? A co z naszą Wiarą Polaków, za którą to poręczył u Pana Boga sam Jan Paweł II Papież? Wyjeżdżają ze słowami POLSKA TO SYF na ustach? Co to za Polacy? Wolą być czyścibutami i pomywaczami Niemców, Anglików, Amerykanów? Jakie oni dają świadectwo o Polsce?, Polakach? Mam nadzieję że Ty tylko zamieszczasz to jako niechlubny fakt a nie jako zachęta dla kolejnych biednych bo ogłupionych młodych (i nie tylko) Polaków!

   • Zbyszko said

    Mizia @10:55, to jak już wszyscy wartościowi(?) wyjadą to jak to będzie z tą naszą Ojczyzną? Za czym oni muszą wyjeżdżać? Za tymi plastykowymi błyskotkami? A co z naszą Wiarą Polaków, za którą to poręczył u Pana Boga sam Jan Paweł II Papież? Wyjeżdżają ze słowami POLSKA TO SYF na ustach? Co to za Polacy? Wolą być czyścibutami i pomywaczami Niemców, Anglików, Amerykanów? Jakie oni dają świadectwo o Polsce?, Polakach? Mam nadzieję że Ty tylko zamieszczasz to jako niechlubny fakt a nie jako zachęta dla kolejnych biednych bo ogłupionych młodych (i nie tylko) Polaków!

   • kojak said

    Wiesz, żeby naród odkurwić trzeba by zrobić z Polską, jak Japonia w średniowieczu… zamknąć granice i wypier-papier całemu światu…

   • Aśka said

    http://or.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=36&Itemid=73

    to link do Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita

    w statucie można poczytać jakie cele ma to stowarzyszenie
    „II. CELE I SPOSOBY DZIAŁANIA
    § 7
    Celem Stowarzyszenia jest:
    1. Krzewienie postaw otwartości i poszanowania dla osób i grup o odmiennej identyfikacji etnicznej, narodowej, religijnej, kulturowej lub społecznej.
    2. Przeciwdziałanie wszelkim formom antysemityzmu, ksenofobii oraz innym postawom godzącym w godność człowieka.

    § 8
    Stowarzyszenie realizuje swoje cele w szczególności poprzez:
    1. Inicjowanie i wspieranie działań edukacyjnych i kulturalnych mających na celu przeciwdziałanie stereoty­pom etnicznym i kulturowym, w szczególności poprzez szerzenie wiedzy o wieloetnicznym dziedzictwie polskiej kultury.
    2. Dokumentowanie przejawów antysemityzmu, a także innych uprzedzeń etnicznych, religijnych i rasowych, oraz zwracanie na nie społecznej uwagi władz publicznych, partii politycznych, środków masowego przekazu, pedagogów, Kościołów, stowarzyszeń społecznych, naukowych i kulturalnych, itp.
    3. Podejmowanie działań prawnych (w przypadkach naruszeń prawa w zakresie celów statutowych Stowarzyszenia) oraz wspieranie i podejmowanie inicjatyw zmierzających do poprawy stanu legislacyjnego w tej dziedzinie.
    4. Prowadzenie działalności wydawniczej i informacyjnej.
    5. Udzielanie wsparcia szeroko rozumianym inicjatywom obywatelskim podejmowanym na rzecz realizacji celów Stowarzyszenia.
    § 10
    Stowarzyszenie może współpracować z instytucjami i organizacjami rządowymi, samorządo­wymi, prywatnymi oraz pozarządowymi w działaniach przyczyniających się do realizacji celów statutowych.
    ____
    już oni tak łatwo zamknąć granic nie pozwolą, a my zamiast się jednoczyć, to się spieramy, a co poniektórzy proponują, abyśmy to właśnie my opuścili Polskę

   • Aśka said

    dodam jeszcze, że to jest to samo stowarzyszenie, które wniosło skargę do sądu na prof. Bogusława Wolniewicza za to, że profesor chciał, aby w Polsce w większym stopniu była w preferowana kultura polska, niż żydowska

   • Aśka said

    Aśka powiedział/a
    7 Luty 2010 @ 4:25 pm

    dotyczy wpisu
    Aśka powiedział/a
    7 Luty 2010 @ 3:40 pm

   • Zbyszko said

    @Aśka 7luty 3:40. Aśka, daj się juz spokój z tą ksenofobią, antysemityzmem itd, itp. Kto jest ksenofobem te prawie 80% ludzi które żyje w pobliżu lub poniżej minimum socjalnego. Przecież oni nawet nie wiedzą co to jest. Dla nich ciągle auto na zachodnich tablicach jest bóstwem któremu się kłaniają w pas. Wpisujesz się tylko w tą medialną dobijającą nagonkę na Polaków
    ===============
    od pb: czy sa jakies polskie bez cudzyslowu stowarzyszenia przeciw antypolonizmowi, zlodziejskim roszczeniom, obcej wladzy w Polsce, przesladowaniom Polakow za granica (Dziekanski, emigracja w dojczlandii…), falszowaniu historii?

   • Aśka said

    Zbyszko powiedział/a
    7 Luty 2010 @ 10:24 pm

    @Aśka 7luty 3:40. Aśka, daj się juz spokój z tą ksenofobią,

    nie jestem ksenofobem; podaję tylko fakty; w tym przypadku cele stowarzyszenia działającego na terenie Polski

   • CoZaSyf said

    Do tych co zle piszą o Polakach!W komunie” wszyscy mieli prawie jednakowo-nikt nie chodził głodny,kazdy miał mieszkanie,dzieci miały dostep do szkół itp itd.Ludzie sie bawili,odwiedzali nikt nikomu nie zazdroscił.Kiedys SNOBIZM i wywyższnie sie żle swiadczyło o człowieku-dzis to zaleta”.Namnożyło sie Nowobogackich,którzy z inteligencja nie maja nic wspólnego a Snobizm jest ich jedyna bronia.Szkoda słów!

   • mgrabas said

    @ MIZIA, dzięki za szczerą odpowiedź, i za to Cię lubię 🙂

 5. Lamb said

 6. Zbyszko said

  Kiedyś będą nas straszyć duchy naszych przodków którzy przelewali krew z Polskę, za to że my nic nie robimy by ta krew nie poszła na marne. Siedzimy przed telewizorami i w obudzimy się dopiero jak tam zobaczymy że zniknął język polski a zastąpiły go niemiecki, rosyjski, jidisz itd. Ale ten głupi naród skorzysta z kursów nauki tych języków, ucieszony z oferowanych promocyjnych cen za nie.

  • Zbyszko said

   Znikną także wszystkie polskie filmy których akacja rozgrywa np nad morzem. Zastąpią je te tasiemcowe robione w studio (zresztą już zastepują). Zas taki historyczny rarytas jak symboliczne Zaślubiny z morzem przez polskich żołnierzy, będzie schowany głęboko, gdzieś w podziemiach IPNu.

   • Zbyszko said

    Zresztą, nasze Wybrzeże wg Tuska przynosi straty. Więc jak nasze Wybrzeże przynosi straty to przede wszystkim należy wymienić premiera

   • Zbyszko said

    Proszę, tak kiedyś śpiewało Wojsko Polskie o naszym morzu:

   • annah said

    Nie boj sie Zbyszek, nie zdarza zrealizowac niecnych zamiarow, czara sprawiedliwosci sie przelewa. To nie my jestesmy odwiecznymi agresorami, Ktos tez to widzi, oddajmy Jemu ster.

   • mgrabas said

    @ Annah, czy możesz przełożyć na konkrety słowa „oddajmy Jemu ster” ?

   • annah said

    Chodzi mi konkretnie o Intronizację Chrystusa na Króla Polski.

   • Piotr Bein said

    tego uczylismy sie w szkole podstawowej (na koloniach?) w „komuchowej polsce” = a teraz?

   • annah said

    A czy o Intronizacji Maryji na Krolowa Polski tez uczyly nas jakieś prakomuchy, zobacz przez dzieje dobre owoce tego dziela.

    http://www.opoka.org.pl/biblioteka/Z/ZP/xw_nmpkrolowa.html

   • Zbyszko said

    To prawda Panie Piotrze @10:33. Chyba najwieksi teoretycy komunizmu łamią sobie głowy jak to sie stało że komuna wychowała tylu patriotów. Dalej: za komuny budowało się kościoły, szkoły (słynne tysiąclatki) dzisiaj się je likwiduje. Pomijam temat rozwoju potencjału gospodarczego itd, itp, by nie być posądzonym o sentymentalizm.

   • mgrabas said

    @ Annah, Chrystus przebywa u Ojca, a nie na Ziemi, czy chodzi Ci o intronizację przeprowadzoną zaocznie czy o co?
    mi wydaje się, że Bogu nie chodzi o to co na pokaz, lecz o nasze przyzwoite życie (według wskazań Jezusa zapisanych w Biblii), o rozwój naszej wrażliwości sumienia, pracę nad sobą, i pomaganie ludziom będącym w potrzebie i biedzie – naszą obecnością, uwagą i sercem

   • annah said

    Masz rację, ale przeciez sa ludzie czyniacy dobro innym bezintresownie w imie Jezusa, sa tez ludzie zli i gorszacy innych i tak bylo od zawsze, i jak dotad nie bylo okazji by Twoje idealy rozciagnely sie na wszystkich mieszkancow ziemi.
    Nie rozumie Twojego pojmowania Boga, bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas, w Nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy” (Dz 17,23-28).

    O idei Intronizacji mozna poczynac na stronach ks.P.Natanka

   • annah said

    http://www.piotrnatanek.pl/

   • Zbyszko said

    Mgrabas, myślę że niepotrzebnie się czepiasz. Wiadomo o co chodzi

   • mgrabas said

    lubię Natanka 🙂 za Jego gawędy historyczne, góralski charakter i zapał, mało jest takich wyrazistych postaci

   • mgrabas said

    @ Zbyszko, mi nie jest „wiadomo o co chodzi” i się nie „czepiam”, lecz pytam

   • Zbyszko said

    Mgrabas 6luty@6:32 odzcuwam w Twoich wypowiedziach pewien sarkazm, więc pozól że odeślę Cię na stronę:
    http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/02/03/zofia-nosko-centuria-jedna-z-najwiekszych-mistyczek-polskich/
    Wyobraź sobie że są na tym świecie ludzie którzy otrzymali pewne dary mistycyzmu i ich przekazy są dla nas cennym świadectwem. zachęcam Cię do zagłębienia się w te tematy. Ten artykuł chyba będzie dobry na początek

   • mgrabas said

    @ Zbyszko, dziękuję za troskę o mnie, to miłe
    nie ma sarkazmu we mnie i nie było go w moich słowach
    Jezus, gdy przebywał wśród ludzi, nigdy nie zgodził się być przywódcą, zawsze wskazywał na Ojca…
    czy myślisz, że zmienił zdanie i już chce być koronowany na króla?
    dla mnie Jezus jest mistykiem, który uczy właśnie pełnego człowieczeństwa, może prawie pełnego, bo dla mnie pełnia człowieczeństwa polega na głębi jedności ze Współmałżonkiem
    a może Bogu bardziej spodobałoby się inne wywyższenie Go, polegające na pięknie cech i pięknie życia ludzi? na początek proponuję odrzucenie papierosów, alkoholu, osądzania, przypinania łatek, myślenia źle o drugim, tracenia czasu na telewizję, zaniedbywania Współmałżonka i Dzieci, zaniedbywania pracy nad swoją wadą główną, zaniedbywania dbania o zdrowie, niedostrzegania drugiego człowieka z jego potrzebami, udziału w jakiejkolwiek formie agresywności, bycia obojętnym na przemoc i nędzę, nieuporządkowania życia i braku czasu dla Boga

 7. Prrivan said

  Uwaga-w Krakowie nieciekawie się dzieje…

  http://ww6.tvp.pl/8979,20100205958770.strona

  …bardzo nieciekawie…

  • gostek said

   @Prrrivan
   Kupa bzdur.Albo infekcja albo zatrucie.Jak zatrucie to niech sprawdza stolowke ,jesli takowa istnieje.Ok.100 osob wyjechalo na urlop.Nie wiedzialam ,ze w tej firmie sezon urlopowy jest w lutym.W Skandynawii co roku maja infekcje zoladkowa z rzygankiem i sraczka i nikt z tego powodu nie robi problemu.Trwa dwa-trzy dni i przechodzi bez sladu.

   • mgrabas said

    @ Gostek,
    ja w temacie radosnej twórczości MIZI już swojego czasu się wypowiedziałem i odtąd nie zwrcam na nią uwagi

    Tobie powiem, kto mieczem wojuje, od miecza zginie

   • gostek said

    @mgrabas
    Chyba masz racje.Dzieki za rade.

   • Dyskutować można bez obrażania. Oczywiście do pewnego stopnia. Mizia tego stopnia jeszcze nie przekroczył.

   • Piotr Bein said

    gostek, pokaz ze masz wiecej zwojow nie eskalujac ‚dyskusji’

  • MIZIA said

   BARDZO DOBRY SPOSÓB DYSTRYBUCJI WIRUSA – wyroby nie dezynfekowane po wyprodukowaniu I KAŻDY ŁADUJE DO UST PRZEDMIOT MOGĄCY BYĆ TRANSMITEREM WIRUSA

   Silne zatrucie w zakładzie pracy

   Stu siedemdziesięciu pracowników krakowskiego zakładu Philip Morris Polska mogło zarazić się nieznanym wirusem. 70 osób zgłosiło się do lekarzy z objawami silnego zatrucia. Sanepid ostrzega – wirus może się rozprzestrzeniać

   • Nie potrzeba żadnej „dystrybucji” by wprowadzić w nasze organizmy świństwa. Zobaczcie na skład gumy do żucia. O dziwo, najbardziej debilni i agresywni z moich znajomych ciągle żują gumę!

   • MIZIA said

    JA NATOMIAST PEWNEGO PIEKNEGO DNIA ODSTAWIŁEM NA BOK TYCH PSEUDO PRZYJACIUŁ

  • MIZIA said

   tu zaczynajja PUSZCZAC FARBKE OBSERWUJCIE TO INFO

   http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/311266,krakow-zbiorowe-zatrucie-w-nowej-hucie-to-grypa,id,t.html

   • gostek said

    No dzieki mizia za ten artykul.Wreszcie moze do Ciebie dotrze to co pisalam powyzej.Lepiej pozno niz wcale.

 8. Oron42 said

  Ktoś tu napisał żeby tą encyklopedię „olać”!. NIE WOLNO!. Właśnie tak się dzieje na co dzień że ignorujemy takie tendencyjne bzdury bo jesteśmy „ponad to”. A trzeba tak jak Żydzi, z byle gówna podnosić raban. Takie coś jak ta „encyklopedia” to NIE BYLE CO ale policzek w twarz który wymaga reakcji i to takiej żeby się chamowi drugi raz nie chciało kłamać!. Nie widziałem poniżej cytowanego dokumentu ale za p. Mirosławem Orzechowskim zacytuję:

  „Janusz Dobrosz odważnie przytacza w swojej książce fakty:Po podpisaniu traktatu polsko-niemieckiego, Helmut Kohl zorganizował tajną naradę kierownictwa Niemiec w Poczdamie, na której opracowano harmonogram pierwszego etapu działań w stosunku do »ziem niemieckich będących pod tymczasową administracja polską«; ostatnie zdanie zawierało treść: »do 2026 roku, ziemie te mają być całkowicie zintegrowane i podporządkowane gospodarczo Niemcom«. Jedyną adnotacją premiera Rzeczypospolitej Polskiej na tym dokumencie było: do wiadomości ministra…”.”

  http://miroslaw-orzechowski.blog.onet.pl/Jestes-przeciw-glosuj-na-Liber,2,ID379657310,n

 9. Oron42 said

  Jeszcze tylko dodam że już dziś łatwiej jest dostać się pociągiem z Wrocławia czy Szczecina do Berlina niż do Warszawy. W przypadki nie wierzę!.

  • Pojedź z Lublina do Rzeszowa pociągiem…
   To jest raczej debilizm tych którzy projektowali trasy.

  • Piotr Bein said

   za przeproszeniem, chyba ze zmienili rozklad jazdy, latwiej jechac szczecin-warszawa niz szczecin-berlin

   • Oron42 said

    Faktycznie. Przepraszam za zbyt daleko idące uogólnienie!. Sytuacja z koleją dotyczy ponoć Wrocławia. Tak przynajmniej twierdził prof. Nowak w TV „Trwam” (czasami, przełączając kanały, zatrzymam się tam bo miewają ciekawe informacje o GMO). Szczecin ma o wiele lepsze połączenia z Berlinem dzięki licznym busom prywatnych linii i zapewne nie ma to związku z teorią spiskową.

 10. kojak said

  http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/internet/prawo-jazdy-na-internet,1,3173005,artykul.html

  W skrócie – bez licencji nie posurfujesz

  • Oron42 said

   No i wszystko jasne. Chyba nie będzie już lepszego dowodu na skuteczność i zasadność istnienia takich stron jak ta!. Bez względu na to czy informacje tu zawarte zawsze są ścisłe i coś wnoszące czy tylko „mieszają wodę” dają powód do burzy mózgów i rozwoju niezależnej myśli której ewidentnie obawiają się min. kreatury z Dawos. Cóż, Rockefeller stwierdził że danie ludziom internetu to był ich (iluminatów) największy błąd. Teraz widzimy jak próbują zaradzić temu fo pas!. Ale już za późno. W następnej kolejności musieli by zlikwidować telefonię komórkową!. Cokolwiek zrobią JUŻ IM SIĘ NIE UDA DOPIĄĆ CELU choć ofiar nie zabraknie, jak mniemam!.

  • Ja proponuję wprowadzenie licencji na czytanie gazet. Przecież za wejście do kina się płaci. Gazetę natomiast można znaleźć w śmieciach (nie wiem kiedy ostatnio poza naszym dziennikiem kupowałem – choć ten ostatni przestałem sponsorować jak niejaki Szaniawski zaczął mącić).
   Ci ludzie naprawde nadają się na śmietnik historii. Goebbels by czegoś takiego nie wymyślił, choc to ścierwo jest tego samego pokroju.

 11. Międzynarodowy Sąd Kryminalny przyjął skargę przeciwko Bushowi i in. sobota, 06 lutego 2010 10:39 (źródło: spynet.pl)

  Czołowy amerykański profesor prawa Francis A. Boyle założył sprawę karną w Międzynarodowym Trybunale Karnym (International Criminal Court, ICC) przeciwko: byłemu Prezydentowi USA G.W. Bushowi, Richardowi Cheneyowi, Donaldowi Rumsfeldowi, George Tenetowi, Condoleezie Rice oraz Alberto Gonzalesowi. Skarga dotyczy rzekomych „zbrodni przeciwko ludzkości” polegających na realizacji programu „nielegalnych porwań” (extraordinary renditions). Wnoszący skargę zażądał by prokurator ICC otrzymał upoważnienie do aresztowania Busha i pozostałych oskarżonych.

  Określenie „extraordinary renditions” poza porwaniami dotyczy także systematycznego torturowania więźniów. Zgodnie z tzw. Starutem Rzymskim (Rome Statue – http://untreaty.un.org/cod/icc/index.html), domniemana działalność przestępcza odpowiada definicji zbrodni przeciwko ludzkości.
  Stany Zjednoczone nie ratyfikowały Statutu Rzymskiego, jednak domniemana działalność przestępcza oskarżonych odbywała się na terenie wielu krajow będących członkami ICC, w tym kilku europejskich. Daltego też zgodnie z artykułem 12(2)(a) ICC jest władny w przeprowadzeniu dochodzenia dotyczącego przestępstw popełnionych na ich terenie.

  Skarga zawiera:

  1.Oskarżyciel rozpocznie dochodzenie w sprawie rzekomych przestępstw popełnionych przez oskarżonych na podstawie pełnomocnictwa z art. 15(10) Statutu Rzymskiego
  2.Odkarzyciel formalnie dostarczy żądanie autoryzacji dochodzenia do Izby Przed-Procesowej (Pre-Trial Cahmber), zgodnie z art. 15(2) Statutu Rzymskiego.

  Z podobnych powodów, w razie niezakończenia domniemanej działalności nielegalnych porwań” oskarżeni mogą też zostać najwyżsi oficjele obecnego rządu Prezydenta Obamy.
  Skarga kończy się wnioskiem o wydanie przez ICC międzynarodowego nakazu aresztowania dla oskarżonych, zgodnie z artykułami 58(1)(a), 58(1)(b)(i), 58(1)(b)(ii), and 58(1)(b)(iii) Statutu Rzymskiego.

  na podstawie: http://www.redress.cc/global/redress20100206

 12. A said

  MIZIA I TAKICH NIEZALEŻNYCH ŹRÓDEŁ OCZEKUJĘ! A nie jakieś pierdu pierdu z interii czy innych głupawych stron.
  Do tej pory nie przekonałeś mnie co do istnienia zagrożenia z opowodu zbliżającej się NIBIRU, lub wogóle co do jej istnienia.
  Ale artykul który zacytowałes jest tak sensowny, że trudno się z nim nie zgodzić.

  Ps. tak dla ciekawości. To Sumerowie wprowadzili pomiar: 24 godziny, 60 minut, 60 sekund i 360 stopni w okręgu

  • A said

   WKLEJAM ARTYKUŁ UPRZEDNIO ZACYTOWANY PRZEZ MIZIĘ!!!

   POLECAM!

   W TAKIM RAZIE WRZUCE WMIARE WYWAZONE DANE CO DO POWYZSZEGO W CELU ZAPOZNANIA SIE Z TEMATEM
   ps. duzo w necie wskazuje na watykan – ale jest to sieczka info -prawda ,polprawda i g.. prawda – jak zwykle 10 % prawdy reszta ….

   PONIZEJ NEUTREALNE INFO.

   Jak na razie każde dziecko wie, że w układzie słonecznym znajduje się dziewięć planet. Ale czy na pewno? Jowisz, Saturn, Uran, Neptun i Pluton to to pięć planet zewnętrznych układu. Uran został odkryty przy użyciu udoskonalonego teleskopu w 1781 roku. Istnienie Neptuna przewidziano w 1846 roku w wyniku obliczeń matematycznych. A ponieważ zaobserwowano odchylenia w orbicie Neptuna, tak jakby działała na niego jakaś siła grawitacji, odkryto w 1930 roku Plutona.

   W 1841 John Couch Adams rozpoczął badanie sporych nieregularności w ruchu Urana. W 1845 roku Urbain Le Verrier również rozpoczął obserwacje tych zaburzeń. Adams przedstwiła dwa odmienne rozwiązania tego problemu przyjmując, że zaburzenia te były wynikiem oddziaływania siły grawitacji nieznanej planety. W 1846 roku, w miesiąc po odkryciu Neptuna, Le Verrier ogłosił, że może istnieć nie znana dotychczas planeta. W grudniu tego roku odkryty został duży księżyc Neptuna Tryton, którego masa była na tyle duża, by wpływać na przebieg orbity Urana. Inną drogą poszedł David Todd. Przy pomocy metody graficznej obliczył parametry hipotetycznej planety. Miałaby ona znajdować się w odległości 52 j.a. , okres obiegu wokół Słońca miał wynosić 375 lat. Poszukiwaniami hipotetycznej planety zajmował się również odkrywca kanałów na Marsie Percival Lowell. Jednak bez sukcesu. Obecne obliczenia potwierdzają zaburzenia orbita Urana i Neptuna. Dr. Thomas C. Van Flandern, astronom z United States Naval Obserwatory twierdzi, że mogą być powodowane przez pojedynczą nie odkrytą planetę. Obliczył on, że dziesiąta planeta powinna być dwa do pięć razy większa od Ziemi i mieć bardzo eliptyczną orbitę za orbitą Plutona. Ciekawa teoria, daje wiele do myślenia.

   Jak podał “New York Times” z 19 czerwca 1982 roku coś daleko poza znanym nam system słonecznym wydaje się pociągać Urana i Neptuna. Jakaś siła grawitacji powoduje perturbacje w orbitach tych planet. Jej źródłem może być długo poszukiwana planeta X. Ostatnimi czasy przeszukiwanie nieba zaprowadziło do odkrycia w 1930 roku Plutona, dziewiątej planety. Ale historia ta rozpoczyna się dużo wcześniej, jeszcze przed odkryciem w 1781 roku Urana przez W. Herschela. Wtedy to system planetarny kończył się na Saturnie. Dziś naukowcy akceptują teorię płyt tektonicznych.

   Badania dowodzą że w odległej przeszłości kontynenty na Ziemi znajdowały się tylko z jednej strony planety. Powstaje zatem pytanie, co znajdowało się z drugiej strony ? Druga strona była opisywana jako olbrzymia szczelina, mówią o tym legendy Sumerów. Sumerowie twierdzili, że Ziemia była połową planety o nazwie Tiamat, która rozpadła się w wyniku kolizji z planetą Nibiru (lub planetą X)

   W 1982 roku NASA uznała możliwość istnienia Planety X. Rok później satelita IRAS zaobserwował duży tajemniczy obiekt w odległej przestrzeni. Szef projektu IRAS powiedział, że owo ciało niebieskie może być tak duże jak Jowisz i być może tak blisko Ziemi, że mogłoby uchodzić za część nasze systemu słonecznego.

   Legendy Sumaryjskie

   Zapiski sprzed 6 tysięcy lat dotyczące systemu słonecznego zawierają o jedną planetę więcej to właśnie Nibiru, nazywana planetą zderzenia. Zapiski te zawierają również dane dotyczące tej planety. Dlaczego Planeta X nie była ostatnio widoczna ? Otóż, poglądy starożytnej i nowoczesnej astronomii sugerują, że orbita Planety X jest podobną do orbit komet, umiejscawiają tą planetę w odległej przestrzeni kosmicznej, daleko poza orbitą Plutona. Sumeryjskie zapiski potwierdzają obserwacje współczesnych astronomów.

   Niesamowita wiedza jaką posiadali Sumerowie 6 tysięcy lat temu i ta która dzisiaj jest wykładana na uniwersytetach, wiąże się ze sobą. Otóż we wczesnej młodości wszystkie lądy na Ziemi były ze sobą złączone. Proces zwany jako dryft kontynentalny spowodował rozsunięcie się lądów, które można dzisiaj obserwować. Patrząc na mapę łatwo zaobserwować jak linie brzegowe jednych kontynentów pasują do innych. Mogłoby to oznaczać, że Ziemia była kiedyś połową planety. Wyobraźmy sobie, że cała woda oceaniczna i morska znajdująca się na naszej planecie wyparowała, można by wtedy zobaczyć dużą szczelinę w miejscu brakującej części Ziemi. Gdzie podziała się część Ziemi i dlaczego Ziemia jest tylko połową planety ? Sumeryjskie opisy stwierdzają, że Planeta X (Nibiru) jak nazywali ją Sumerowie zderzyła się w odległej przeszłości z Ziemią. Pozostałością oderwanej części Ziemi jest pas asteroidów oraz orbitujące wokół Słońca komety.

   W lutym 1971 roku amerykańska sonda Pioneer 10 zabrała ze sobą z Ziemi aluminiową tabliczkę z wygrawerowanym rysunkiem naszego układu słonecznego, z której planety wystartowała i podobiznami zamieszkujących ją istot rozumnych. Według obecnego stanu wiedzy Ziemia jest trzecią planetą od Słońca, co jest zgodne z prawdą jeśli Słońce przyjmiemy za środek układu. Gdyby ktoś przechwycił tabliczkę z rysunkiem mógłby jednak zacząć liczyć od planet zewnętrznych, i tak Pluton byłby pierwszą planetą, a Ziemia siódmą.

   Z ziemskiego punktu widzenia wschody i zachody planet układu słonecznego potwierdzają założenie o stałości ich orbit. Podobnie rzecz ma się w przypadku komet. Komety mogą obiegać Słońce po orbitach znacznie od niego oddalonych w swoim najdalszym punkcie. Na przykład kometa Kohoutka oddala się od Słońca na odległość sześć razy większą niż odległość Plutona. Pomimo to wiemy o jej obecności.

   Na podstawie podań z Mezopotamii i źródeł biblijnych wynika, że okres obiegu dziesiątej planety wokół Słońca wynosi 3600 lat. Mówią o tym również teksty Sumeryjskie, w których orbita tej planety jest idealnym okręgiem. Poza tym liczba 3600 była przez Sumerów uważana za bardzo ważną.

   Ludzie antycznego świata kojarzyli okresowe zbliżanie się 10 planety za oznakę wielkich wstrząsów, wielkich zmian, nowej ery. Mezopotamskie teksty mówią, że okresowe pojawianie się planety w wyniku zbliżania się jej orbity do Słońca, potrafili oni przewidzieć z dużą dokładnością. W Starym Testamencie wzmianki o takim zbliżeniu się 10 planety to okres deszczu, trzęsień ziemi i innych kataklizmów. W biblijnych ustępach znajdziemy, podobnie jak w ich Mezopotamskich odpowiednikach, wzmianki o znajdującej się w sąsiedztwie Ziemi olbrzymiej planecie, oddziaływującą ogromną siłą grawitacji. Wtedy słowa proroka Izajasza mówiące o przybyszu z dalekiego Nieba, przybywającym by zniszczyć Ziemię mogą stać się bardziej zrozumiałe.

   Źródło: Magazyn Astronomia i Kosmos

 13. lacoss said

  Patrzcie co robia z Polskimi dziecmi polecam 5 odcinkow jak ktos nie widzial:
  „warto rozmawiac”

  • lacoss said

   cytat z 4 odcinka 6min. ..w poniedzialek stalem pierwszy w jugentamcie z nagrywarka bo znam niemcow uciekaja jak ratlerki, jak pieski ale szczekaja dobrze, a Polak jest taki bezwlad jak niedzwiedz, ktory moze a nie ruszy lapa…

   🙂

   • VIVIEN said

    PRZYZNAM ZE TEN FILMIK SZOKUJE ! Nie spotkalam sie z czyms takim od ponad 25 lat pobytu w Niemczech. A moje dzieci potrafia Perfekt po niemiecki i po Polsku – NIKT JESZCZE NIGDY NIE ZABRONIL POLAKOM PO POLSKU ROZMAWIAC – TO JAKAS BZDURA. – no chyba ze wyrzekli sie Polskiego pochodzenia wzamian za Niemieckie .A teraz wykorzystuja swoje ulomnosci i nie zdolnosc prowadzenia zdrowej rodziny i wychowywania dzieci przed Polska telewizja – osmieszaja samych siebie ! pierwszy odcinek tego to chaos – nie wiadomo o co chodzi i dlaczego… kobieta mowi bez skladu i bez ladu jakby chciala pominac swoja wine i nie chce sie przyznac do popelnianych w przeszlosci przez nia bledow……

   • VIVIEN said

    DOPISZE JESZCZE ZE W SZKOLACH PODSTAWOWYCH JUZ MOZNA DZIECI ZAPISAC NA DODATKOWE LEKCJE JEZYKA POLSKIEGO A EGZAMINY W SZKOLE GLOWNEJ TZN HAUPTSCHILE po ukonczeniu 9 klasy dziecko moze w jezyku tureckim ruskim i polskim zdac egzaminy jako przedmiot dodatkowy … co za bzdury!!! MUSIELI cos przeskrobac ci ludzie i zle sie prowadzic ,ze tak sie stalo – utrata pracy i brak pieniedzy nie jest powodem do odebrania dzieci !!! Jesli dostawala socjalna zapomoge to i oplacali jej caly czynsz za mieszkanie – da sie przezyc ! ALE jesli te zapomoge wydawala na CIUCHY MODNE papierosy i imprezy – to jest jak jest .Kazdy placi za czyny popelnione w przeszlosci – niech kobieta poczeka jeszcze 2 lata – ciekawe czy 18 latka wroci do niej? choc watpie bo majac 16 lat maja tu dzieci prawo decyzji… wydaje mi sie ze dziewczyna olala matke i nie chce wrocic bo tam gdzie jest jest jez dobrze !

   • zyta said

    @VIVIEN powiedział/a
    7 Luty 2010 @ 12:25 pm,

    -ale ktos tu sie osmiesza swoimi wypowiedziami bez doglebnego poznania sprawy.

   • Brenda said

    Niemieckim rodzinom tez zabieraja w ten sposob dzieci. Znam rodzine zastepcza, ktora opiekuje sie 4-latkiem i 3-latka. bardzo czesto jest tak, ze rodzice po rozwodzie i po zwiazaniu sie z innym partnerem, traca zainteresowanie dziecmi z poprzedniego zwiazku. Maja dochody, mieszkanie i chetnie pozbywaja sie „zbednego bagazu”. Jesli dziecko ma powazne problemy z nauka (powtaza klasy po pare razy) to tez zabieraja.

   • Ewa said

    Tu sie z Vivien zgadzam,mieszkam w Niemczech i jak dotad mozna tu mowic ²w kuchni przy dziecku nie po niemiecku ².
    Znam jednak wiele rodzin mieszanych polsko-niemieckich,gdzie dzieci z winy rodzicow nie znaja polskiej mowy.
    Niektorzy Polacy staja sie byc bardziej niemieccy niz rodowici Niemcy i takich omijam szerokim lukiem.Maja na rekach roleksy, najnowsze fury i komory a w szafie niemieckie paszporty.Ojczyzna dla nich to pusty frazes…

  • Po cholerę tam siedzą. Won do domu w Polsce!

   • Wojtekk said

    Unkowntreasure – kolejny mądrala systemu, to może załatw pracę za godną płacę, a nie rozstawiasz ludzi wedle własnego widzimisię.

   • Brenda said

    W Niemczech jesli jestes na zasilku oplacaja ci czynsz, prad, wode, no i dostajesz kase jesli przysluguje. Dzieci dostaja socjalne i rodzinne. Jedynak dostaje rodzinnego 150 Euro. Za leki i lekarza dzieciak nie placi. Jeszcze jakies pytania?

 14. gostek said

  Z zycia Indian..
  I dlaczego zakazano Ayahuaski,ktora jest nieszkodliwa ,nie uzaleznia ,ale poszerza stany swiadomosci.
  http://waldek1984.info/2010/02/05/inne-swiaty-ayahuasca/comment-page-1#comment-4182
  Fajny film ,troche dluzyzn,ale sa tam podane badania naukowcow na temat ayahuaski.

  • gostek said

   A tu jeszcze jeden ciekawy artykul o ayahuasce i substancjach psychoaktywnych ,ktore ta roslina i inne nasze uzywki zawieraja:
   http://www.taraka.pl/index.php?id=ayahuasca
   Badaczem tej rosliny byl Terence McKenna,ale niewiele artykulow mozna znalezc po polsku.
   Z wielu roslin leczniczych zrobiono niewlasciwy uzytek.
   W jednym z artykulow zrobiono niezle porownanie.To tak jakby zakazac uprawy ziemniekow czy trzciny cukrowej ,tylko dlatego ,ze mozna z nich wyprodukowac spirytus.

   • gostek said

    Ayahuasca ma znaczenie w leczeniu uzaleznien.Dlaczego jest wiec zakazana?

   • mgrabas said

    może dlatego, bo to halucynogenny narkotyk i żeby został dopuszczony do sprzedaży jako lek, wymaga odpowiednich badań?

   • gostek said

    Po pierwsze nie jest to narkotyk ,tylko roslina lecznicza.Narkotykiem nazywane jest to czego panstwo „aktualnie” nie lubi.
    Przeciez juz zostal przebadany i dokladnie wiedza co zawiera.Czesc tych substancji ,zawartych w ayahuasce zostala wykorzystana w lekach antydepresyjnych.
    To nie chodzi o dopuszczenie do sprzedazy, tylko o zakaz stosowania.Mozesz byc za to ukarany jak za posiadanie narkotyku.To nalezy tez wyplenic muchomora czerwonego i kaktusa ,bo tez maja dzialanie halucynogenne.Ketamina jest tez lekiem halucynogennym ,a ma zastosowanie w medycynie i jest stosowana nawet u dzieci.No to o co tu chodzi?
    Ta roslina „otwiera oczy” i leczy z uzaleznien.A przeciez nie o to chodzi ,zebysmy nie pili.Ile podatkow mniej trafiloby do kasy panstwowej.Dlatego tez kazde panstwo walczy z pedzeniem bimbru.Nie mozna panstwu robic konkurencji.

   • mgrabas said

    trudno się nie zgodzić, że zgoda na sprzedaż, a nawet monopol na sprzedaż jednych rzeczy, a zakaz sprzedaży innych, jest polityką…

   • CoZaSyf said

    Prawda o marihuanie-film PL napisy.Marihuana popularne zioła w Ameryce zostały wykorzystane do „kręcenia lodów”. Drugi link to artykuł p.t”Ludzie skazani bez paragrafu”Szukam osób zainteresowanych, tych którzy zostali skazani za „narkotyki pod postacia marihuany” http://www.youtube.com/watch?v=mnYFBpZIlPE http://free-media.pl/?p=3377

   • gostek said

    @CoZaSyf
    Bardzo ciekawy artykul.Ale Ci co sa skazani ,to pewnie siedza,a chyba nie ma u nas dostepu do internetu w wiezieniu.
    @mgrabas
    No i jeszcze monopol na produkcje.No i patenty ,patenty.Patenty na wszystko.

   • mgrabas said

    ciekawy film „Esoteric Agenda”

    http://prawda2.info/viewtopic.php?t=2646

   • onnn said

    Ze względu na poglądy społeczne, różnice kulturowe, stany prawne itp. nie ma jednoznacznej definicji słowa narkotyk. Narkotykami nazywa się:

    substancje, których przyjmowanie powoduje po jakimś okresie używania uzależnienie fizyczne: nikotyna, alkohol, opiaty i opioidy (np. morfina, heroina), kokaina, fentanyl; niektóre benzodiazepiny,

    wszystkie substancje psychotropowe, które aktualnie są nielegalne (tzw. policyjna definicja narkotyku; narkotyk z punktu widzenia obowiązującego prawa).

    Polprawda jest polowicznym klamstwem.

    Jest wiele narkotykow ktore poczatkowo byly lekami min: amfetanima, morfina, lsd, czy nawet marihuana

    Jednakze wycofano je gdy zaczely dochodzic zgubne skutki uboczne. osoby pracujacy z ludzmi doszli do wniosku ze negatywne efekty uboczne sa o wiele grozniejsze niz czesciowe pozytywne efekty.

    Najlepszy przyklad amfetamina ktora poczatkowo byla stosowana w leczeniu depresji. Jednakze pozniej zaczely docierac informacje ze poza uzaleznieniem ( wspolny rys narkotykow) prowadzi do pscyhoz a nawet smierci.

    Jak dla mnie narkotykiem jest wszystko co w sztuczny sposob oddzialywuje na uklad nerwowy i powoduje uzaleznienie. ( kofeina, i nikotyna). A dla zainteresowanych propagatorow narkotykow proponuje sie przejsc i porozmawiac z tymi co ich uzywaja na codzien.

   • CoZaSyf said

    Do Onnn i Mgrabas.30lat pale fajki,okazjonalnie pije alkohol i nie utozsamiam się z „ćpunem”.Jednak sprawa ziół jest złozona,poniewaz odkad „ktośie”zobaczyły,ze mozna to wykorzystac przeciw społeczenstwu,jednoczesnie ubic interes-„przekształciły” zioło w narkotyk.I tak produkuje sie przestępców/przewaznie młodych sie łapie,bo mafiozi chodza wolno,dając potezne łapówki…/-za więzienie płaci podatnik-MY.Marihuana jest nielegalna,mak tez na co teraz kolej/dziurawiec,rumianek?/w imię kręcenia lodów przez wybranych!?FILM_FARMACEUTYCZNY WAŁEK-po polsku z tvp-info http://www.youtube.com/watch?v=ULHKQz0tc_Q&feature=related

   • zyta said

    @onnn powiedział/a
    6 Luty 2010 @ 8:24 pm,

    -podobno marichuana nie jest narkotykiem a lekiem.

    The Union-prawda o marihuanie cz 1(napisy PL)

    11 czesci, warto ogladnac

    Historia pokazująca prawdę o marihuanie-Tak, tak jest ona z konopi:), pokazująca jak społeczeństwo było manipulowane propagandami o niej, pokazuje zastosowanie w przemyśle i medycynie, pokazująca jakie niebezpieczeństwa niesie z sobą prohibicja i wreszczie pokazująca dlaczego prohibicja marihuany jest w interesie przemysłu farmaceutycznego który zarabia pieniądze na wprowadzonym substytucie marihuany marinolu pomimo o wiele tańszego i łatwiejszego w zdobyciu dla potencjalnego chorego suszu marihuany pozwalając pozwalając tym samym na to żeby tak szlachetna roślina jaką jest marihuana była nadal
    nielegalna.

   • gostek said

    @Onn
    Morfina nadal jest lekiem- dzialajacym zarowno silnie przeciwbolowo jak i przeciwkaszlowo(nalewka z opium,czyli maku)i nic mi nie wiadomo,zeby cos sie w tej kwesii zmienilo .Nalewka jest najlepszym lekiem na uporczywy kaszel.Wierz mi ,nie ma jak dotad skuteczniejszego lekarstwa.O zuciu koki wsrod Indian nie chce mie sie juz pisac.Na duzych wysokosciach jest to najskuteczniejszy srodek zapobiegajacy zmeczeniu ,a co wazniejsze obrzekowi pluc i mozgu.

   • kostek said

    @onn
    Widze ,ze moje komentarze podpisane gostek nie wchodza.
    @Onn
    Morfina nadal jest lekiem- dzialajacym zarowno silnie przeciwbolowo jak i przeciwkaszlowo(nalewka z opium,czyli maku)i nic mi nie wiadomo,zeby cos sie w tej kwesii zmienilo .Nalewka jest najlepszym lekiem na uporczywy kaszel.Wierz mi ,nie ma jak dotad skuteczniejszego lekarstwa.O zuciu koki wsrod Indian nie chce mie sie juz pisac.Na duzych wysokosciach jest to najskuteczniejszy srodek zapobiegajacy zmeczeniu ,a co wazniejsze obrzekowi pluc i mozgu.

   • onnn said

    @gostek/kostek

    prosze zanim kogos skrytykujesz za wypowiedz prosze zaznajom sie glebiej z tematem. Tak jak napisalem pojecie narkotyku ma znaczenie prawne i medyczne. mozna dodac jeszcze kulturowe.

    Morfina jest lekiem ze wzgledu na silne wlasciwosci przeciwbolowe, jednakze jesli pacjent jest przytomny jest informowany o jej szkodliwosci i proszona jest zgoda o uzycie morfiny- morfina jest lekiem silnie uzalezniajacym. W wiekszosci przypadkow po skonczonej terapii (zakonczeniu choroby ktora spowodowala zazywanie morfiny pacjent trafia na osrodek leczenia uzaleznien). Jak kazdy narkotyk morfina powoduje szkody w funckjonowaniu organizmu:

    Natomiast na pierwszym planie występują zaburzenia charakterologiczne: osłabienie woli, rozleniwienie, zanik obowiązkowości i uczuciowości, spłycenie dążeń życiowych, zawężenie zainteresowań, które ześrodkowują się na pogoni za morfiną[3]. Może wystąpić bradykardia, spadek ciśnienia tętniczego, zwiększenie napięcia zwieracza Oddiego, wymioty, nudności, zaparcia, zaburzenie sprawności psychicznej, trudności w oddawaniu moczu, objawy psychotyczne, nadmierna senność. W razie podawania zewnątrzoponowego morfina może powodować świąd skóry, zatrzymanie moczu, nudności i depresję oddechową.

    Jest wiele osob ktore jest i bylo od niej uzaleznione lub od lekow wytworzonych na niej. Szczegolnie chodzi o osoby po operacjach plastycznych.

    Chinczycy stoczyli dwie wojny w obronie kraju przed „wcisnieciem” im na sile tego narkotyku. Wojny opiumowe.

    co do lisci koki mozesz dopisac dlaczego to robili. Zrobie to za ciebie: Indianie zuli liscie koki w celu zwiększenia wydolności fizycznej, zmniejszenia głodu i podniesienia nastroju.

    Jednakze jak kazdy narkotyk z tej grupy dawal im poczucie pozornej sily jednoczesnie oslabiajac naturalne dzialanie organizmu.
    O chemicznych reakcjach takich jak rozlegulowanie neuroprzekaznikow (receptorow) odpowiedzialnych za prawidlowe rozsylanie dopaminy odpowiedzialnej za poczucie szczescia, Jej brak, odstawienie narkotyku przy jednoczesnym zniszczeniu receptoru powoduje satny depresyjne i psychozy ktore sa glownymi efetkatmi ubocznymi stosowania tej klasy narkotykow.

    Dopamina nazywana jest również „hormonem szczęścia”, gdyż pojawienie się jej w przestrzeniach między neuronami w jądrze półleżącym, zewnętrznie objawia się poczuciem euforii. Cechą większości substancji uzależniających jest bezpośrednie lub pośrednie nasilenie dopaminergicznej impulsacji w układzie mezolimbicznym, co przejawia się zwiększonym stężeniem dopaminy w jądrze półleżącym przegrody. Główne działanie kokainy polega na stymulowaniu wydzielania dopaminy w mózgu. Odstawienie substancji narkotycznej wywołuje patologiczne obniżenie stężenia dopaminy w tej strukturze mózgu, co objawia się dysforią oraz objawami głodu narkotykowego.

    ponizej ze strony : http://narkotyki.esculap.pl/kokaina.htm

    odczucia subiektywne i relalne skutki zazywania kokainy.

    Odczucia subiektywne
    Pozornie „pozytywne” efekty działania

    •silna euforia
    •intensywne poczucie mocy wewnętrznej (siły fizycznej i umysłowej)
    •pobudzenie ruchowe i podniecenie seksualne
    •poczucie wyższości i odsunięcie poczucia lęku
    •czas reakcji psychicznej ulega skróceniu – przyspieszeniu ulegają procesy myślowe
    •zanik zdolności odczuwania przykrych wrażeń

    Negatywne efekty działania
    •brak krytycyzmu co do własnych możliwości i zachowań
    •niepokój i napięcie
    •bezsenność
    •załamanie nerwowe
    •urojenia o nieprzyjemnej treści

    Wiec bardzo prosze zanim zaczniesz glosic poglady propagujace narkotyki zaznajom sie z tematem. mozesz tez pojsc od osrodka uzaleznien i porozmawiac z osobami ktore zazywaly kokaine, amfetamine. ja znam wiele takich osob wiec wiem co pisze.

   • onnn said

    @ Zyto
    Podoba mi sie wiekszosc twoich wypowiedzi i cenie cie za kilka rzeczy lecz pozwol mi sprostowac kilka kwestii zwiazancyh z narkotykami.

    Narkotyki dzialaja na ten sam obszar w mozgu odpowiedzialny za doznania duchowe (badania rezonansem magnetycznym- poproszono siostry zakonne o pomoc).

    Choc poczatkowo daja pozytywne efekty, czesto poczucie zwiekszeni mocy, poszerzenia swiadomosci, poczucie wyjatkowosci. to jednakze sa to odczucia czysto subiektywne.

    W Polsce mieszkalem w dosyc malej miejscowosci ( 5 tys mieszkancow) blisko duzego miasta. Widzialem osoby ktore zaczynaly brac narkotyki, od ppoczatku do konca ich kariery z narkotykami ( ja sam tez mialem epizod w moim zyciu).

    Co do marhiuany o ktora toczy sie dyskusja to sa dwie drogi : czesc osob traktuje to jako przymiarke do narkotykow ciezszych (LSD, Amfetamina, Kokaina), a czesc poprzestaje na marihuanie.
    Cecha co wyroznia wszystkich bioracych jest znaczne obnizenie aspiracji i motywacji. Zycie czlowieka powoli zaczyna obracac sie wokol narkotyku.

    Choc ten proces poczatkowo jest niezauwazalny to przybiera on duze postacie. co najwazniejsze osoba bioraca az do ostatniej fazy ( z ktorej sama juz nie moze wyjsc) nie zdaje sobie z tego sprawe.

    Osobom palacym marihuane wydaje sie ze odkryli zrodlo poszerzenia swiadomosci. Wydaje im sie ze ich jezyk staje sie coraz bardziej glebszy, podczas gdy osoby z boku widza ze tak naprawde zasob slow osoby palacej zmniejsza sie w stopniu zastraszajacym ( nawet do 40-50% w koncowej fazie).

    I co najwazniejsza zaczynaja traktowac narkotyk osobowo, zaczynaja przypisywac mu cechy zarezerwowane dla czlowieka a w koncowej fazie dla Boga. Narkotyk w zwiazku z tym ze oddzialywuje na ten sam obszar mozgu co modlitwa wyparl Boga. Zastapil go. Czlowiek w koncowej fazie rozpoczyna kult i adoracje narkotyku. I choc organizm i zycie czlowieka ulega zniszczeniu ( marihuana strasznie niszczy zeby , uklad nerwowy, cere.) tylko czesc osob ma przeblysk samoswiadomosci w jakim satnie sie znajduja. Ale jest juz za pozno, sami nie sa w stanie wyjsc. Ciezko im prosic o pomoc Boga bo zostal on wyparty, wspomnienie Boga jest mgliste.
    Te opisy wynikazja z rozmow i obserwacji osob zazywajacych marihuane i inne narkotyki. Znalem ich od poczatku do konca ich drogi uzaleznien. Mieszkalismy w malej miescowosci gdzi wszysscy sie znali.

    Podam ci inny przyklad. Na poczatku mojego ponytu w UK poznalem chlopaka. Byl on po studiach, jego jezyk angielski byl perfekcyjny, mial bogatych rodzicow i pracowal na myjni samochodowej ( zrezygnowal z pracy w restauracji w centrum Londynu i oferty pracy w biurze dla narkotyku- marihuany.)
    Poznalem go, sympatyczny czlowiek, tylko jak sam stwierdzil jemu w zyciu chodzi tylko o to zeby mogl sobie wieczorem zapalic i zeby mu nikt nie przeszkadzal. nie ma innych motywacji, celow. pracowal tylko po to by zapalic, (wybieral liczbe godzin ktora zaspakajala by glod narkotykowy i nic wiecej.) w zwiazku z tym ze byl w polowie drogi uzaleznienia tylko 70% jego slow bylo o marihuanie, pozniej liczba dochodzi do 90-99%.

    Naprawde widzialem wiele upadkow osob ktore „tylko palily ziolo”.

    Kazdy narkotyk czy jest legalny czy nie zastepuje Boga, w kadym razie probuje. CO najwazniejsze ludzie najczesciej siegaja pierwszy raz po narkotyk gdy szukaja milosci i przyjazni. Potrzeb ktore nie byly zaspokojone w dziecinstwie w stopniu wystarczajcym szukaja na zewnatrz- w swiecie. i Zly to wykorzystuje dlatego zlapanie w sieci jakiegolwiek narkotyku i uzalenienia odbywa sie poprzez nizaspokojone potrzeby milosci i przyjazni.

    Pozwole sobie pokazac Pantonime ktore w ciagu roku pomogla mi uporac sie z dwoma uzaleznieniami:
    nikotyna( palilem papierosy 15 lat) i cofeina.

    francuski etyk powiedzial:
    Od tysiaca wyrwanych lisci zla lepsze jest jedno uderzenie w korzen.

    I ta pantonima uczy gdzie jest korzen, i KIM JEST JEZUS. BOG JEST MILOSCIA.

    Kazdy symbol, gest w tej pantonimie jest istotny.

   • zyta said

    @onnn powiedział/a
    7 Luty 2010 @ 3:18 pm,

    -mam inne zdanie na marichuane niz Ty i nie uwazam jej za narkotyk ani za wstep do innych, ktore sa narkotykami, ale nie bede podejmowac dyskusji ze wzgledu na zbyt mala jeszcze wiedze, ktora jednak poszerzam. Po ogladnieciu filmu przychylam sie bardziej do opinii przytoczonej przy filmie niz do Twoich wynurzen. No i nie mieszalabym Boga do przezyc po marysce. Sprawa Boga jest osobista dla kazdego czlowieka i Twoja troska o to jest, wydaje mi sie, chybiona. Zostawmy te sprawy raczej samemu Bogu i naszej wolnej woli otrzymanej od niego.

   • Lekarz said

    onnn powiedział/a
    7 Luty 2010 @ 3:18 pm

    Nie mam doświadczeń z marihuaną, ale stosuję inne „narkotyki” (np. morfinę, matadon) w leczeniu bólu u osób umierających. Nie zauważyłem nigdy, żeby te leki zaburzały możliwość modlitwy. Raczej odwrotnie, wyzwolenie z bólu umożliwia pogłębioną relację z Bogiem i ludźmi, przywraca ludzką godność.
    Co do narkomanów, to przychodzi mi na myśl przykład Ryszarda Riedla z Dżemu. Posłuchaj tego:

   • Onnn said

    @ Lekarz
    Mowiac szczerze bardzo zadziwilia mnie twoja odpowiedz.
    Jak zapewne zauwazyles dyskusja nie toczy sie na temat czy morfine nalezy podawac pacjentom ciezko chorym, u ktorych bol przekracza granice ludzkiej wytrzymalosci ( rak. ciezkie oparzenia itd.) lecz o to czy w zwiazku z tym ze jest stosowana w medycynie jest ona narkotykiem a co za tym idzie czemu jest zakazana w wolnej sprzedazy do kupienia w aptece lub supermarkecie bez recepty.

    Co do podawania ciezko chorym ( w szczegolnosci w koncowej fazie raka) to kiedys duzo sie tym interesowalem. Nie wynaleziono substancji ktora lepiej blokuje receptory bolu i swiadomosc tego ze ludzie moga przezyc ostatnie dni w miare swiadomie bez okropnego bolu ktory paralizowal jest raczej warta skutkow ubocznych. A decyzje i dyskusje co do jej stosowania w tych przypadkach nalezy pozostawic tylko i wylacznie lekarzom i pacjentom.

    Jednakze jesli naprawde jestes lekarzem i naprawde stosujesz ten lek u chorych to zdajesz sobie sprawe ze ta jasnosc i swiadomosc wystepuje tylko w pierwszej fazie stosowania leku ( w zaleznosci od dawek i indywidulanej predysposzycji osoby czas jest rozny). W drugiej fazie stosowania zaczynaja byc zauwazalna ze narkotyk poza blokowaniem receptorow bolu blokuje takze mozliwosc odczuwania pozostalych pozytwnych odczuc. Mozna by rzecz ze osoba intelektualnie jest w stanie przetwarzac informacje, jednak jej zdolnosc odczuwanie emocji i uczuc jest znacznie obnizona. Stad w dluzszej perspektywie morfina moze zaburzac zdolnosc doznan duchowych. Jednakze tak jak napisalem wczesniej temat stosowanie go u osob ciezko chorych pozostawmy im samym.

    Co do leczenia poparzen zapewne wiesz ze bardzo duza liczba pacjentow trafia po terapii do osrodka leczenia uzaleznien. Czyli juz sam ten fakt wskazuje ze mamy do czynienia z narkotykiem.

   • Lekarz said

    Onnn powiedział/a
    8 Luty 2010 @ 8:09 am
    Mój komentarz był na poruszony przez Ciebie temat, jakoby narkotyki (opiody) zakłócały możliwość modlitwy.
    Poglądy, które tu prezentujesz na temat morfiny w medycynie określane są przez WHO jako opioidofobia, szkodliwa postawa, która ogranicza pacjentom dostęp do skutecznego leczenia bólu.
    Uzależnienie od morfiny (oraz innych silnie działających opiodów) ma charakter fizyczny. Oznacza to w praktyce, że należy te leki odstawiać stopniowo, a nie nagle.
    Uzależnienie psychiczne (jak się wydaje o tym piszesz) jest zjawiskiem niezwykle rzadkim u chorych, którzy z powodu bólu wymagali leczenia morfiną. Jestem specjalistą w tej dziedzinie i posługuję się tymi lekami codziennie od wielu lat. Nie spotkałem jeszcze pacjenta, który domagałby się morfiny po zakończeniu terapii.

   • onnn said

    Tak jak napisalem wczesniej nie dyskutuje z tym czy nalezy podawac morfine pacjentom czy nie ale z tym czy jest ona narkotykiem (powoduje uzaleznienie) i czy nalezy ja dopuscic do wolnej sprzedazy bez recepty ( bo takie propagowanie tego narkotyku bylo tu poruszone.I mysle ze jako lekarz powinienes przedstawic na blogu pelne dzialanie morfiny wraz z jego ubucznomi skutkami. A ze jest uzalezniajaca swiadczy pewne opisy zmagan sie z uzaleznieniem od morfiny samych lekarzy i pielegniarek ktorzy maja ulatwiony dostep.

    Zgadzam sie ze rozmawianie o negatywnych skutkach zazywania morfiny przy terminalnie chorym jest opioidofobia ( dlatego juz nie bede wiecej pisal o kwestaich zwiazacnych z leczeniem) , ale ukrywanie negatywnych skutkow jej zazywania na tym blogu jest propagowaniem tego narkotyku. I dlatego moj opis mial na celu przedstawienie pelnego tego narkotyku.

    Co do modlitwy to chyba zdajesz sobie sprawe ze sa dwa rodzaje modlitwy :
    – wolanie z rozpaczy
    – modlitwa chrzescijaninia

    Pierwsza wolanie z rozpaczy jest w zasadzie monologiem ( w zwiazku z roznymi czynnikami – min.nalogi, uzalezenienia) czlowiek nie slyszy odpowiedzi. stad wiekszosc modlitw wydaje sie nie wysluchana, i czlowiek zarzuca Bogu ze go nie wysluchuje ale tak naprawde to czlowiek nie slyszy odpowiedzi i wskazan drogi wyjscia.Trzeba ogromnej wytrwalosci i samozaparcia.a na poczatku wracac z pamieci.

    Drugi rodzaj modlitwy sklada sie z : 20 % mowienie ( min. wielbie, przepraszam, dziekuje,prosze) pozostale 80% to sluchanie i otwarcie sie na milosc.

    dlatego piosenka „modlitwa” o Dzemie zawiera pierwszy rodzaj modlitwy. co widac dobitnie w filmie o nim, jego biografii jak i wypowiedziach osob ktore go znaly.
    Mam nadzieje ze obejrzales film o nim i przeczytales wypowiedzi osob ktore go znaly.
    Polecam tez ksiazke i film my dzieci z dworca ZOO.

    to tak na koniec.

   • he said

    Od Onnn

    Dzis rano moj koputer zostal zaatakowany, domyslam sie ze z powodu wczorajszej wypowiedzi przeciwko propagowaniu narkotykow.

    No coz, jesli moje wypowiedzi uratuja choc jedna osobe, to bylo warto.
    Jednoczesnie chcialbym powiedziec ze choc jest to bardzo przykre to wybaczam. Bo nie wiedziales/as co czynisz. Narkotyki przyslaniaja i usuwaja uczucia wyzsze.Mam gleboka nadzieje ze kiedys one do powroca.

    @ lekarz
    jeszcze raz podkresle nie negowalam zazycie morfiny w celu pomocy chorym w szpitalu. ale bylem przeciwny proagowania narkotykow. Co robily tutaj niektore osoby. Mysle ze jako lekarz powinienes przedstawic na tym blogu pelny obraz narkotykow.

    co do modlitwy to sa dwa rodzaje.
    – modlitwa rozpaczy ( monolog czlowieka- czlowiekowi wydaje sie ze jest nie wysluchana- ma o to pretnesje do Boga, ale tak naprawde to czlowiek nie slyszy odpowiedzi Boga bo przyslaniaja je uzaleznienie)

    – modlitwa chrzescijanina ( 20% czlowiek mowi – wielbie, przepraszam, dziekuje, prosze) 80% sluchanie Boga

    Co do modlitwy Dzemu mam nadzieje ze ogladales film o nim i czytales wypowiedzi osob ktore go znaly.

    Tak na koniec. bo zostalem tez zbanowany.
    Wierze ze Ci co mieli uslyszec, uslyszeli, Jesli moje slowa uratowaly choc jedna osobe to bylo warto. Reszcie Wybaczam, niech wam Bog wybaczy jak i ja wybaczam.

   • Lekarz said

    onnn powiedział/a
    8 Luty 2010 @ 1:57 pm

    1/ Hiob też wołał z rozpaczy do Boga. Pan Jezus też wołał z rozpaczy do Boga. To wcale nie jest „gorszy” rodzaj modlitwy. Nie Tobie o tym sądzić.
    2/ W sprawie stosowania morfiny w medycynie – nie gniewaj się, ale nie masz o tym pojęcia. Nie chcę tu obnażać Twojej ignorancji, żeby nie sprawić Ci przykrości. Nie o to przecież chodzi na tym blogu.
    3/ Co do recept, to uważam, że silne opioidy powinny być wypisywane przez lekarzy na zwykłych receptach, a nie na specjalnych, podlegających szczególnej kontroli. Polski system jest zbyt restrykcyjny. Ogranicza to chorym dostęp do tych leków.
    4/ W medycynie nie powinno używać się terminu „narkotyki” w stosunku do leków przeciwbólowych. Jest to termin prawny.
    5/ Jeszcze raz powtarzam, morfina (lub inne leki z tej grupy) podawana we właściwy sposób (przez lekarza specjalistę) nie powoduje degradacji moralnej, duchowej lub fizycznej. Wręcz odwrotnie, przywraca cierpiącemu człowiekowi godność i pozwala na normalne funkcjonowanie. Nie odnosi się to wyłącznie do osób umierających. Leki te stosowane są także bólu ostrym, np. bólu pooperacyjnym.
    http://www.nil.org.pl/xml/oil/oil68/gazeta/numery/n2008/n200804/n20080425
    http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/7882,pora,sko%C5%84czy%C4%87,opioidofobi%C4%85.html

    Click to access morphine_dispelling_the_myths.pdf

  • CoZaSyf said

   Do wszystkich z 15-go posta dot.marihuany pod katem tego artykułu/ http://free-media.pl/?p=3377 /Namieszaliscie!-1)Od lat skazuje sie bardzo młodych ludzi/nasze dzieci/,którzy raz czy 2 popróbowali skręta.Tak bezprawnie produkuje sie przestępcow.A nie ma do tego podstaw prawnych-zeruje sie na nieznajomosci prawa!!!!I-2)-kazde zielsko niedługo mozna bedzie zaliczyc do zakazanych=produkcja przestepcow.-3)Kręci sie biznes-bo ktos” na tym zarabia/rząd/,a MY jestesmy goleni-podwójnie!!!”Medycyna jakiej nie znacie” film-http://www.youtube.com/watch?v=7oRFNbhbJoE oraz „Dr.Rath-kartel farmaceutyczny”tez z you tube

 15. reekofputrefaction said

  Mam pytanie – czy ktos zadal sobie trud i popatrzyl na inne artykuly w tej ‚encyklopedii’???
  Taki pierwszy z brzegu:
  http://www.encyclopaedia-germanica.org/de/index.php/Deutschland

  http://www.encyclopaedia-germanica.org/de/index.php/Republik_%C3%96sterreich

  Stawiam na wyglup typu ‚nonsensopedia’ albo ‚wielka rzeczpospolita’
  Albo nacjonalistyczne pierdoly typu ‚Polska od morza do morza’, ktorych nikt nie bierze na serio. Jak juz tu ‚KajGosc’ napisal – licealne to jest, napisane w jezyku ‚easy-deutsch’ i do tego strasznie niekonsekwentne.

  • zyta said

   http://www.encyclopaedia-germanica.org/de/index.php/Deutschland

   „Niemcy to kraj Niemcow, ktory obejmuje obszar jezyka niemieckiego, dotyczący rozliczenia Niemców w Europie Srodkowej. Niemcy sa wiec pojeciem społeczeństwa, ktore wyraza, jak rozumiec termin niemieckiej wspolnoty kulturowej i jezykowej, rozniacej sie jednak od koncepcji Cesarstwa Niemieckiego i Niemiec.”

   -strasznie pokretne tlumaczenie, ze te tereny sa wlasciwie niemieckie. Naleza do nich prawie pol Polski, Holandia, Szwajcaria, Luksemburg, Austria, kawalek Czech, kawalek Francji, kawalek Wloch, kawalek Belgii a moze i inne. Skoro inne wyliczane panstwa nie reaguja na ten bezsens to chyba oznacza, ze nikt tego nie bierze na serio.

   • Oron42 said

    Może dlatego min. nie chcą uznać mniejszości polskiej w Niemczech. Według tej definicji słowiańskie ziemie za Odrą szybciutko wróciły by do Polski!. Jeszcze raz powtórzę. To nic że ta pseudo „encyklopedia” jest bardzo marnej jakości. Wygłup nie wygłup ale jest dostępna i widoczna!. Jeżeli będzie się na nią natykać w internecie odpowiednio wielu młodych Niemców czy innych ludzi, będzie się w nich utwierdzać przekonanie o nieskazitelności narodu niemieckiego i zasadności postępowania takich ścierw jak choćby Hitler i jego mocodawcy oraz pomocnicy!. TO TRZEBA TĘPIĆ, jak chwasty w ogrodzie!. Od tego mamy europosłów i odpowiednie urzędy. Jest tylko jeden warunek: trzeba ruszyć tyłek z kanapy i napisać e-mail do posła albo urzędowe pismo do prokuratury i robić to do skutku!. Adresy europosłów są tu:

    http://www.europarl.europa.eu/members/expert/groupAndCountry/search.do?country=PL&language=PL

    Wprawdzie wielu europosłów dorabia sobie w naszym sejmie ale okresowo mają trochę „wolnego czasu” więc może zajmą się i tym?!. Od tego między innymi są!.

 16. zyta said

  http://www.bibula.com/?p=17958
  Aktualizacja: 2010-02-5 7:36 pm

  Encyklopedia internetowa o nazwie Wikicytaty, będąca częścią projektu lewicowej Wikipedii, jak przystało na swoje skrzywienie ideologiczne z coraz większą otwartością przyznaje się do cenzurowania niewygodnych jej treści. Poniżej przytaczamy w całości treść hasła “Antypolonizm”, którego moderator tejże encyklopedii wyraźnie stwierdza, że stronę umieszczono na tzw. liście stron do skasowania. Pomimo zapewnienia, że “każdy może się do nas przyłączyć – także Ty, bez żadnych formalności, możesz dodawać i modyfikować cytaty”, moderator pragnie, jak widać, nie rozwijać hasła o antypolonizmie.
  Osobnik o nicku Mrnr84201, będący prawdopodobnie moderatorem – prawdopodobnie, ponieważ w tychże “wolnych” encyklopediach administracja stron jest zawsze anonimowa, przez co tym łatwiej jest sterować projektem i stwarzać wrażenie “wolności wypowiedzi” – uzasadniając decyzję o usunięciu strony stosuje znaną śpiewkę o “czystej wody nacjonalistycznej propagandzie i manipulacji”.

  Zarejestrujmy tę stronę i wybór cytatów, zanim nożyce lewackiego cenzora jej nie wytną. Oto jej treść.

  Antypolonizm
  Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
  Ta strona została umieszczona na liście stron do skasowania.

  Antypolonizm (także: polonofobia) – termin, określający zbiorowo wszelkie postrzegane jako prawdziwe lub rzekome uprzedzenia i postawy wrogości wobec Polaków.
  Bijcie Polaków, ażeby aż o życiu zwątpili. Współczuję sytuacji, w jakiej się znajdują. Jeżeli wszakże chcemy przetrwać, mamy tylko jedno wyjście – wytępić ich.
  Autor: Otto von Bismarck
  Źródło: z listu do siostry, 26 lutego 1861
  Zobacz też: Polacy

  Co mnie obchodziła Polska! Co to było – Polska?
  Autor: Günter Grass

  Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą
  Autor: Otto von Bismarck

  Dla Polaków można zrobić wszystko, z Polakami nic.
  Autor: Aleksander Wielopolski

  Istnieje tendencja, by uznawać, że Żydzi, którzy zginęli w Polsce po przybyciu armii sowieckiej latem 1944 r., padli w taki czy inny sposób ofiarą powszechnego polskiego antysemityzmu. W rzeczywistości przemoc wobec Żydów zrodziła się ze zróżnicowanych reakcji Polaków na co najmniej trzy osobne zjawiska: działania komunistów żydowskich, którzy walczyli o wprowadzenie w Polsce rewolucyjnego ustroju marksistowsko-leninowskiego, czyny żydowskich mścicieli usiłujących wymierzać pozasądową sprawiedliwość Polakom, którzy jakoby krzywdzili Żydów podczas okupacji niemieckiej, i starania wielu członków społeczności żydowskiej usiłujących odzyskać własność skonfiskowaną przez hitlerowców, a następnie przejętą przez Polaków. Polacy uważali, że zjawiska te miały ze sobą wiele wspólnego, co wzmacniało stereotyp żydokomuny. Z drugiej strony, różnorakie reakcje Polaków zlewały się w oczach Żydów w homogeniczne zjawisko przemocy, która wyrastała ze wszechobecnego polskiego antysemityzmu. Ocena ta dotyczyła szczególnie antykomunistycznych działaczy niepodległościowych. Jednak przemoc wobec Żydów ze strony działaczy podziemia wynikała przeważnie z antykomunizmu, a dokładniej z postrzegania w Polsce w latach 1944–1947 Żydów jako zagrożenia dla lokalnego ruchu antysowieckiego.
  Autor: Marek Jan Chodakiewicz
  Źródło: Po zagładzie. Stosunki polsko-żydowskie 1944-1947. Wyd. IPN, Warszawa 2008, s. 11. Seria: „Monografie”, tom 38. ISBN 978-83-60464-64-9

  Jest to kraj, w którym, o ile mi wiadomo, nie produkuje się nic ponad środki niezbędne do przeżycia.
  Autor: Adam Smith, Bogactwo narodów, 1936

  Kurica nie ptica, Polsza nie zagranica. (ros.)
  Opis: XVIII – wieczne rosyjskie powiedzenie, które miało uzasadniać zajęcie Polski

  Mein Fuhrer! Moment jest niesympatyczny. Z punktu widzenia historycznego jest jednak błogosławieństwem, że ci Polacy to robią. W ciągu pięciu-sześciu tygodni pokonamy ich. Ale wtedy Warszawa – stolica, głowa, inteligencja tego niegdyś szesnasto-, siedemnastomilionowego narodu Polaków, będzie starta. Tego narodu, który od siedmiuset lat blokuje nam Wschód i od pierwszej bitwy pod Tannenbergiem (Grunwaldem) ciągle nam staje na drodze. Wtedy polski problem dla naszych dzieci i dla wszystkich, którzy po nas przyjdą, a nawet już dla nas – nie będzie dłużej żadnym wielkim problemem historycznym.
  Autor: Heinrich Himmler
  Opis: wypowiedziane do Adolfa Hitlera, Berlin, 2 sierpnia 1944 r.
  Źródło: Norman Davies Powstanie ‘44, Kraków 2004.

  Na tej ziemi skażonej i przeklętej żyją Polacy. A ci, którzy żyją na ziemi skażonej i przeklętej sami są skażeni i przeklęci.(…) Nie jest to zwykły przypadek, że obozy największej zagłady powstały u nich, w Polsce, a nie gdzie indziej.
  Autor: Elie Wiesel

  Nie macie poczucia odpowiedzialności (…) Nie myślicie o przyszłości Europy, macie na myśli tylko swój własny, pożałowania godny interes!
  Opis: W czasie negocjacji na temat wschodnich granic Polski premier Wielkiej Brytanii Winston Churchill powiedział szefowi rządu londyńskiego Stanisławowi Mikołajczykowi m.in. powyższe.

  Odpowiedzialność Polaków za Holocaust polega na przyzwoleniu społecznym na tę zbrodnię, uznaniu ją za rzecz pozytywną, a w licznych przypadkach współuczestniczeniu w niej i odnoszeniu z tego korzyści materialnej.
  Autor: Jan Tomasz Gross
  Źródło: Dziennik – W Polsce było przyzwolenie dla Holocaustu, wywiad Bogumiła Łozińskiego, 11 stycznia 2008
  Zobacz też: Holocaust

  Po trupie białej Polski wiedzie droga do wszechświatowego pożaru… Na naszych bagnetach przyniesiemy wolność wyzyskiwanej ludzkości.
  Autor: Michaił Tuchaczewski

  Polacy to nieuleczalni idioci, a Polska utonie.
  Uwaga: Wypowiedź sir Alexandra Cadogana, podsekretarza stanu w Foreign Office do Józefa Retingera w trakcie lub po konferencji w Teheranie (1943).
  Autor: sir Alexander Cadogan
  Źródło: Dariusz Baliszewski, Misja „Salamandra”, Wprost, nr 28 (1128), 2004.

  Polska jest, za przeproszeniem, cywilizacyjnym zadupiem, które tak naprawdę nie liczy się w świecie.
  Autor: Stanisław Lem

  Polska nie może być krajem normalnym, bo normalni ludzie są tu mniejszością.
  Autor: Roman Kotliński

  Polacy nie zdziałali nigdy w historii nic poza wygłupianiem się i pochopnością do zwad.
  Autor: Fryderyk Engels w liście do Karola Marksa, 23 maja 1851

  Polska niepodległa jest bardzo niebezpieczna dla Rosji. Stanowi zło!
  Autor: Włodzimierz Lenin

  Polska straciła dobrą okazję, by siedzieć cicho.
  La Pologne a perdu une bonne occasion de se taire. (fr.)
  Autor: Jacques Chirac, komentarz prezydenta Francji, wobec poparcia udzielonego przez Polskę Stanom Zjednoczonym w kwestii wojny w Iraku, 2003

  Trzeba bronić demokracji, ponieważ w Polsce coraz wyraźniejsze są tendencje autorytarne, a faszyzm staje się coraz bardziej widoczny.
  Autor: Maria Szyszkowska

  Uważamy, że Polska jest państwem biednym, na dorobku i może pomagać tylko tym, którzy naprawdę nie są w stanie pomóc sobie sami.
  Autor: Zyta Gilowska

  W Polsce przeszliśmy od dominacji marksizmu do państwa katolickiego, które nazywamy demokracją.
  Autor: Maria Szyszkowska

  Więcej niż 3 mln Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy nękać ich tak długo, dopóki Polska się znów nie pokryje lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań, będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.
  Autor: Izrael Singer
  Opis: Słowa Izraela Singera wypowiedziane w dniu 19 kwietnia 1996r na Światowym Kongresie Żydów.
  Źródło: [1], [2]

  Zniszczenie Polski jest naszym pierwszym zadaniem.
  Autor: Adolf Hitler
  Źródło: Książki historyczne o II wojnie światowej
  Zobacz też: Polska

  Antypolonizm
  Artykuł jaki jest każdy widzi. W obecnej formie to czystej wody nacjonalistyczna propaganda i manipulacja wg której każdy przejaw krytyki Polski i Polaków jest traktowany jako akt polonofobii. Strona nie spełnia zasady neutralnego punktu widzenia, na dodatek części cytatów, jak na tak kontrowersyjny temat brakuje źródeł. Starałem się znaleźć kompromisowe rozwiązanie zostawiając tylko wypowiedzi mające jakieś (mniejsze lub większe) potwierdzenie w faktach i nawiązujące do zagadnienia. Niestety autor strony odmówił jakiejkolwiek współpracy. Wobec tego zgłaszam stronę do usunięcia. Rozwinięcie argumentacji znajduje się na zakładce dyskusji DumnegoPolaka, gdzie jak widać nie tylko ja mam zastrzeżenia, co do artykułu. Zapraszam wszystkich do głosowania.Mrnr84201 17:10, 1 lut 2010 (CET)
  Usunąć Mrnr84201 17:10, 1 lut 2010 (CET)

  Aby poznać powody umieszczenia jej na tej liście i ewentualnie podjąć dyskusję nad pozostawieniem jej na Wikicytatach, przejdź do strony Wikicytaty:Strony do usunięcia.

  • Zbyszko said

   Gdyby to ta taka Polska była takim tam sobie jakimś kraikiem (bez bogatej historii, kultury, tradycji, religii i wary w Boga) to nikomu by stała ością w gardle i nie musiałby się Nią tak wycierać. Podłe jest to że niektóre wycierusy kalają tą polską ziemię po której sami chodzą. Polacy są niestety dupowaci, jak słusznie wyraził się kiedyś Kazimierz Kutz o Ślązakach. Bo gdyby taki jeden z drugim przyszywany „polak” tak kalał gniazdo np w jakimś kraju południowo-amerykańskim to nie zdążyłby sie wyspowiadać. I dlatego tak bezpiecznie jest jeździć po Polakach i odreagowywać jakieś swoje frustracje.

 17. ALFA said

  Jak powstała jarmułka?
  ‚TO CO CI OBCIELI NA DOLE ,NACIĄGNIJ SOBIE NA GLOWIE…”

  • mgrabas said

   @ ALFA, co chcesz osiągnąć, poza eskalacją wrogości, takim pisaniem ? nie uważam, żeby ten Twój powyższy wpis służył dobru tego blogu, ani budowaniu pokoju pomiędzy ludzmi
   na pewno to, co napisałeś sprawia przykrość bogobojnym Żydom noszących jarmułki, pomyśl o tym

   • ALFA said

    Masz rację,ale powiedz czego mają się bać czy my robimy im coś złego,nie jestem nastawiony wrogo do nikogo w każdym narodzie są dobrzy i żli ludzie.Jeżeli kogoś obraziłem tym linkiem to wszystkich przepraszam.A ile nas Polaków obrażono i dalej się obraża.

  • Magdalena said

   @ALFA
   Brawo! Poczucie humoru zawsze w cenie. 🙂
   Powaznie, to bedziemy w grobie lezec, jak mowia.

 18. rook said

  „natura dała nam seks po to, abyśmy używali go z inną dziewczynką, z chłopcem lub ze zwierzęciem”

  Zapatero propaguje zoofilię
  Nasz Dziennik, 2010-02-06
  http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=103039

  • mgrabas said

   @ Rook, Catholic Family & Human Rights Institute pisze o jeszcze groźniejszym procederze niszczenia dziewiczej psychiki dzieci przez systemowe zatruwania ich dziecięctwa treściami nad którymi rodzice nie mają kontroli, chodzi o sztuczne kierowanie w szkołach uwagi 10-letnich dzieci na seksualność: „z młodymi ludźmi jako partnerzy, dzisiejsza decyzja dorosłych twórców ma szansę na przekształcenie płci i seksualności jako pozytywną siłę do zmian i rozwoju, jako źródło przyjemności, wcielenie praw człowieka i wyrażania siebie”
   źródło: http://www.c-fam.org/publications/id.1563/pub_detail.asp

 19. czosnek said

  Przetłumaczyłem tekst „Polnische Konzentrationslager”

  Polskie obozy koncentracyjne

  Ta niepełna lista zawiera wyłącznie obozy koncentracyjne, które zostały wybudowane albo bezpośrednio na polskim terenie (Polska Kongresowa z niejasną granicą wschodnią), albo po 1945 na niemieckim terenie Rzeszy na wschód od Odry i Nysy przez Polaków. Wg niemieckiego archiwum federalnego powinno było istnieć łącznie 1255 polskich obozów koncentracyjnych.

  Po 1918:
  -Szczypiorno, Poznańskie, wybudowany w 1918…przynajmniej pograli w szczypiorniaka…
  -Strzałkowo, Poznańskie, wybudowany w 1919
  dalsze obozy, które zostały wybudowane po polskim ataku na Związek Sowiecki od 1920:
  -Bereza Kartuska (Galicja), wybudowany w 1926
  -Brześć Litewski, wybudowany również w 1926

  Po 1939:…tereny należące bądź przyłączone do Rzeszy…
  -Chodzen (?)
  -obóz Potulice
  -obóz Łabędy (Łabędzka)…dzielnica Gliwic, administracyjnie całe międzywojnie do Rzeszy…
  -Mysłowice
  -Bereza Kartuska
  -obóz koncentracyjny Zgoda, niemiecka nazwa Eintrachthütte koło Świętochłowic

  Po 1945:
  -Potulice koło Bydgoszczy w Prusach Zachodnich (zlikwidowany dopiero w 1949/50
  -obóz koncentracyjny Łambinowice w Łambinowicach koło Falkenbergin(?) (Górny Śląsk)-w tym obozie zostało w latach 1935/46 wymordowanych przez Polaków 6048 volksdeutschy
  -Toszek koło Gliwic na Górnym Śląsku
  -Mysłowice na Górnym Śląsku
  -Granowo koło Leszna
  -Sikawa koło Łodzi
  -Jaworzno koło Częstochowy
  -Błotnica Strzelecka (Górny Śląsk)
  -Kluczbork (Górny Śląsk)
  -obóz koncentracyjny Zgoda, niemiecka nazwa Eintrachthütte koło Świętochłowic

  Cytat:
  „Czesi doznali tysiąc razy mniej i Polacy sto razy mniej w porównaniu do tego, co wyrządzili Niemcom w ostatnich dwóch pokoleniach” Prof. David L. Hoggan, historyk amerykański

 20. Zacznimy cos robic z niemcami! said

  Moze by tak skrucenie interesow Niemiec w Polsce. Masz konto w Niemieckim banku? Zamknij je przenies do nieniemieckiego. Nie kupuj produkow niemieckich. Nie ubezpieczaj sie w niemieckich formach. Zniszczmy te siec a przestanie dzialac. Kauflant jest niemiecki. Jest moze blisko naszego domu i jest tani. Ale robmy zakupy gdzie indziej.mozna mnozyc przyklady.Przestanmy karmic tes ‚swinie’ to przestanie rosnac.

  • MIZIA said

   piszesz kupowac gdzie indziej gdzie – SYSTEM TAK DZIAŁA ZE LIDL NA OSIEDLU JEST TANSZY OD POLSKIEGO WAŻYWNIAKA – POWIEDZ TO EMERYTOWI Z EMERYTURĄ 870 ZŁ- DO 1300 ZŁ ŻE MA SOBIE KUPIS W POLSKIM WARZYWNIAKU KILO POMIDORA ZA 5 ZŁ A NIE KILO POMIDORA W LIDLU ZA 1,99 ZŁ
   KOCHANY ZAPÓZNO NA TO WPADŁEŚ O JAKIEŚ 5 LAT.

   • Niemcy won!! z Polski,cz II said

    Lidl na osiedlu tanszy, to prawda ale ja napisalem do takich jak ty. Czyli do ludzi myslacych. Emerytow niewiele juz interesuje, no poza wlasna dupa. Jesli jestes mlody/a , lub chcesz dbac o zdrowie to nie kupisz pomidora w Lidlu. Wiesz dobrze taki pomidor z marketu moze pochoidzic z.. no wlsnie z kad? Czym nawoziony? Gdzie? Tego sie nie dowiemy. Najprawdopodobniej taki pomidor pochodzi UE gdzie zosytal sztucznie nawozony jaimis pestycydami. Pytanie do ciebe, ile zaplacilbys za takieo pomoidora bez nawozow, no moze z nawozem ale krajowego pomodorka od rolnika, ktory nie uzywa chemii. Oczywiscie taki pomidor bedzie drozszy ale jaki smaczny i jakio zapach. Kochanie, nie jest za pozno. Pytanie gdzie ty chcesz kupowac? Ile chcesz wyadc na tzw. zrdowa zywnisc? Na ile cenisz wlasne zdrwie? Ile warte jest zdrowie twoich dzieci?

   • aaaa said

    moze i jest taniej ale produkty z lidla czy kauflanda nie maja zadnej wartosci odzywczej, warzywa i owoce w szczególności, tu potrzeba informowania i uswiadamiania ludzi, kupujac w takich sklepach tracimy podwojnie, niszczymy nasze zdrowie (oszczedzajac kilka groszy a potem placac ciezkie pieniadze na lekarstwa) oraz niszczymy nasz krajowy handel (wzrost bezrobocie, spadek płac, mniejszy zysk polskich producentów itd), zacznijcie ludzie kupowac w rodzinnych sklepach i na bazarach gdzie zawsze dostaniecie swiezy i pierwszej jakosci towar z jak najmniejsza iloscia chemikaliow a naprawde nic sie nie stanie jezeli zaplacicie kilka groszy drozej, druga sprawa ze w hipermarketach coraz czesciej ceny sa wyzsze poniewasz przyjelo sie ze tam jest taniej i oni to wykorzystuja..

  • Jest taki bank co ma na początku nazwy Deutche. Ale on taki „niemiecki” jak ja turecki. Nie łudźcie się, większość „niemieckich” interesów jest tylko z nazwy. Niemcy, tak jak i Polska, USA, Anglia itp, są ZOG (poszukaj w google) i to co „Niemcy” nam robią na zlość to jest raczej pomysł „unych” żeby nas zniszczyć nie swoimi łapami. Owszem, wśród Niemców jest caa masa fanatykow i rasistów, ale ci też są ofiarami – jako użyteczni idioci zostaną unicestwieni jak tylko wykonaja swoje zadanie. Tak było z Hitlerem, „nazistami”. Ciekawe, że tacy antysemici jak Niemcy nic nie zrobili rodzinom Warburgów, Rotszyldów…

 21. Niemcy won!! z Polski said

  Czesciowo zostalismy juz wtkupieni przez Niemcow. Nie starczylo by mi godziny na wymienianiu tego co u nas niemieckie. Sa tacy co sie ciesza, ze za zarobione euro w niemczech moga kupic sobie jais zlom lub cacko. To nie ma znaczenia, bo jestesmy wykupywani. Dalsza kradziez trwa.

  • MIZIA said

   POLSKI MAJATEK -licze wszystko w obrebie granicy rp. SPRZEDANY W 80% ZOSTAŁO JESZCZE ZIEMI Z 60 KILKA PROCENT
   ALE I TO SIE WKONCU Z BIEDY SPRZEDA

   • MIZIA said

    MOI DRODZY FINANSOWO TO JUZ PO NAS WOJNY EKONOMICZNEJ NIE WYGRAMY – POZOSTAJE WYŁACZNIE WOJNA TRADYCYJNA JEŚLI COŚ CHCECIE ZMIENIĆ
    LUB COS TAKIEGO JAK W CZASIE 1 WOJNY – WTEDY UDAŁO SIE WYRWAĆ Z POD ZABORÓW
    JA MYSLE ZE POLSKA JEST STRACONA NA ZAWSZE – POLACY SZYBKO SIE ASYMILUJA GÓRA 3 POKOLENIA I ZNIKNA JAK PRUSOWIE.

    NIEMIECKI PLAN – NOWY MARSZ NA WSCHÓD – JEST PLANEM PODBOJU POKOJOWEGO – ONI SOBIE TO WSZYSTKO KUPIA
    JAK BEDA MIELI JUZ KOMPLET KWITÓW CO I GDZIE JEST ICH WTEDY WCHODZI TEN SAM PLAN JAKI REALIZOWANO PRZY WCIELANIU NRD – MASA PIENIEDZY NA RYNEK W NOWYCH LANDACH – polski bezrobotny bez prawa do sasiłku otrzyma 50% tego co enerdowiec , polski bezrobotny dostanie pracę za 50% tego co dostaje enerdowiec,

    KWOTOWO WYGLĄDA TO TAK
    BEZROBOTNY POLAK – ZASIŁEK 350 EURO do czasu znalezienia pracy.
    NAJNIZSZA PŁACA 500 EURO.
    płatna zawsze na czas.

    TAKIE SAME PROPORCJE BYŁY POMIEDZY OBYWATELAMI RFN A NRD
    TYLE ZE JESZCZE TA ICH NRDOWSKIE MARKI WYMIENIONO 1 DO 1
    A WTEDY SAMI POLACY ODCZUJA ZE ZA polskiej demokracji byli niczym
    A U NIMCA ODRAZU LEPIEJ – tak powie 95% polaków
    PLAN DLA NRD ZOSTAŁ PRAKTYCZNIE ZAKONCZONY
    POTEZNA KASA NA WCIELENIE DO RZESZY NOWYCH LANDÓW JUSZ JEST

    NIE OD PARADY PAN SZREDER ,PANI MERKEL CZASAMI MÓWIĄ O ŚLASKU ,OKOLICACH POZNANIA, POMOŻU I TROCHE ZADZIEJ O MAZURACH ŻE TO LANDY NIEMIECKIE CZASOWO ZARZĄDZANE PRZEZ ADMINISTRACJE POLSKĄ.

    POWIECIE ŻE WŁADZA POLITYCZN MUSI PÓJŚC ZA TYM ANO POJDZIE JEŚLI POLAK MOZE BYC RADNYM W LADYNIE TO I NIEMIEC MOZE ZOSTAC RADNYM W POZNANIU A NAWET PREZYDENTEM MIASTA PROSTE
    prosze sie teraz ładnie pozegnać ze złudzeniami na jakakolwiek wolna polske
    MOZECIE TERAZ DRZEĆ R… NATO CO TU NAPISANE ALE TO PRAWDA
    POZATYM POLACY SA ZBYT BIEDNI , ZBYT ZAWISTNI , I ZBYT PODZIELENI , ŻEBY COKOLWIEK ZDZIAŁAĆ POLAK JEDEN 2 GARDZI TYLKO DLATEGO ŻE MA O 5 ZŁ WIECEJ OD SĄSIADA , POLAK KIEROWNIK ZA 200 ZŁ PREMI LUB DODATKU DO GŁODOWEJ PESJI BEDZIE GNOIŁ WŁASNEGO RODAKAA ABY SIE OBCOKRAJOWCOWI SZEFOWI BIEDRONY ,LIDLA CZY INNEGO REALA PRZYPODOBAĆ
    TAK ,TAK ORGANIZACJA TEGO PLANU MA STRUKTURĘ KACETU
    POLAK POD BICZEM POLAKA KAPO – zato obcy nie musi rączek bródzić i „JEST FAJNY CHŁOP”
    A WY ZRYJCIE SIE – MIEDZY SOBA SZCZUJA WAS NAWET ZEBYSCIE PLULI W NECIE NA TYCH CO PRACUJA NA ZACHODZIE – to terz ich robota zeby zniechecać do powrotu młodych z swoimi zarobionymi pieniedzmi – niech kurwi wisniewski na nowaka – cheja cheja

   • MIZIA said

    a i ps.
    NADLE SIE OKAŻE ŻE:
    WYDOBYCIE ,WEGLW ,WYROBY HUTNICZE,RYBOŁUSTWO, BUDOWA STATKÓW i wszystko właczając w to nierentowne wybrzeże wraz z strasznie nie opłacalnymi złozami bursztynu
    JEST BARDZO OPŁACALNE I PILNIE POTRZEBA ROBOTNIKÓW – i wy nimi bedziecie i jeszcze nie jeden bedzie BOGU DZIEKOWAŁ ZA zaradnego nimca

   • Obsertwator said

    @MIZIA

    krótko i zwięźle.

    Jak nigdy się z Tobą nie zgadzałem to teraz to co napisałeś to w 100% prawda.

    Tylko mała prośba. pisz małymi literami ok? da rade?

    pozdrawiam

   • Zenobiusz said

    Mizia@ to jedna wersja ich plan.Zapewniam Cię jednak ,że będzie inaczej ,to resztki Niemców, okryte ranami i głodne przyjdą po pomoc, do Przenajświętszej Rzeczpospolitej, dostaną pracę zgodną z wykształceniem i pełne prawa obywatelskie.
    Nie przeminie to pokolenie, a tak będzie .Amen!!

   • Zenobiusz said

    Mizia popadasz w defetyzm i nie masz chyba zmysłu poństwowotwórczego,jak większość narodu,po eksterminacj elity.Polaków za granicami jest 40 mln.Ich potencjał ekonomiczny to ponad 900 mld €.Co oni tak karwa robią .Jęczą Boże !!Ojczyzna !Ojczyzna! a na te jęczące wyjrzał Pan z za krzaka i zapytał dobrze Ojczyzna ,ale jaka?
    ==============
    od pb: …pisze ten sam zenobiusz co nie tak dawno tu i na blogu bruno rozpierdylke zrobil i wylecial za to na zbita buzie (za sklocanie i oszczerstwa); nie pamietam bym cie zapraszal

   • Magdalena said

    @Zenobiusz powiedział/a
    6 Luty 2010 @ 10:39 pm
    Nareszcie przejzales na oczy. Chwala Panu.

   • Ewa said

    @Zenobiuszu ja na te okolicznosc polonizuje swojego niemieckiego meza,szprecha juz dobrze po polsku,na wakacje tylko do Polski jezdzimy,kuchnie oczywiscie prowadze Polska,polska myzyka rozbrzmiewa w domu.
    Ostatnio zaczal mowic o kupnie domu w Polsce,chyba zrozumial,ze tam sa Nasze korzenie (i korzonki na przednowku).

  • CoZaSyf said

   Kto dał Polsce 400mld-16 firm /nie/polskich.Mozemy sie domyslic gdzie UNI płaca podatki? http://finanse.wp.pl/gid,11902455,galeria.html?ticaid=1990e A te surowce,które nagle odkryli i „nie potrafia wydobyc”-pewno juz dawno sprzedane.Bilion metrów sześciennych gazu w PL?- http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33182,3750437.html To CUDA! nagle sie cos” pojawia i zaraz ni ma…

 22. gostek said

  Odkrylam bardzo ciekawy blog.
  http://neurogeneticsinstitute.blogspot.com/

 23. gostek said

  A tu inna strona tego samego autora-o roslinach leczniczych.
  Yerba mate sama pije od dawna.I jest tak jak pisze ten autor -niewiele osob po jej sprobowaniu ma ochote ja pic.
  http://botanicscience.blogspot.com/

  • Wojtekk said

   yerba nie jest dla cieńkich Bolków kręcących nosem na byle goryczkę 🙂

 24. Niemcy won!! z Polski,cz II said

  Jestem optymista. Z Polski nalezy powyrzucac zdrajcow, tzw. ‚hwasty’. To prawda,ze Panstwo Polskie ma ‚raka’.Polega on na tym, ze choroba jest od srodka. Ten rak jest wyleczalny. Zgadzam sie, ze Polacy sa w wiekszosci zawistni.Ale taka postawa zostala wyprokukowana w ‚pewnych warunkach’. Nedza i bieda zostala nam narzucona z gory. My tylko walczymy o byt jak zwierzeta. Mieszkam juz kilka lat poza Polska. Nie wracam bez planu i celu. Uwazam,ze nie wszystko stacone. Rzeczywistisc moze okazac sie inna. Na razie nie widze dokladnie to co bedzie. Mam to tylko w zarysie. Przewiduje oslabienie i rozpad panstwa Niemieckiego.Nie wiem kiedy to nastapi(czy za mojego zycia). Nastapi rozpad Niemiec!

  • MIZIA said

   WŁASNIE O TYM PISZE ŻE ROBIA WSZYSTKO ŻEBY JEDNI POLACY ŻYJACY W NEDZY POD POZOREM jakiegos PSEUDO PATRYIOTYZMU UBLIZALI TYM CO SA NA ZACHODZIE I NIE WRACALI UPEWNIENI ODCZUCIEM ZE TA BIDA W POLSCE TYLKO NA NICH CZEKA ŻEBY IM DOPIER …
   TAKI MŁODY PO 5LATACH PRACY NA PRZYKŁAD W GB – majacy swoje pieniadze nie potrzebujacy na gwałt pracy w lidlu JEST ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNY WIEC ROBIA WSZYSTKO ZEBY GOSCIA Z TĄD WYPŁOSZYC – CAŁY APARAT JEST PRZECIW TAKIM LUDZIOM
   taki ma prawo przyjechac wydać kasę i spadac po nastepna transze BROŃBORZE UMOŻLIWIĆ MU JAKIEŚ INWESTOWANIE
   WIEM BO 3 RAZY TU UTOPIŁEM GIGANTYCZNA KESĘ – jak na warunki polskie – WIEC WPADAM TU OD CZASU DO CZASU JAK TURYSTA A I TO NIE ZAWSZE JEST SPOKÓJ – ZAWSZE JAKAS MENDA WYPEŁZNIE PRÓBUJAC COS WYSĘPIĆ.

  • Zenobiusz said

   Polacy powinni wracać masowo do kraju, dając dobry przykład Żydom,że tam dobrze gdzie Ojczyzna, a nie tam „ojczyzna” gdzie dobrze i jeden problem mielibyśmy z głowy.Co najmniej 40,000 tyś.Polaków pracuje jako informatycy w Niemczech,bo niemcy są pod tym względem sprawni inaczej.Powinni wrócić do Ojczyzny i stąd za ciężkie pieniądze na kontraktach dalej pomagać sąsiadom zza Odry online.I to już było by, memento i lepsze od wojen, o których pisze Mizia.Żadnych metod, rodem z XIX i XX w ,one są w planach przewidziane i mile widziane.Trzeba myśleć i ma to robić elita.Myślenie ma kolosalną terażniejszość.

   • Wojtekk said

    Załatw mi i dziesiątkom tysięcy ludzi w takim razie pracę za co najmniej 4000 zł netto za miesiąc i nie dla aparatu NWO (nie jako urzędas, prawnik etc.) mądralo.

   • Ewa said

    Tysiace polskich kobiet pracuje jako opiekunki osob starszych w Niemczech z minimalna placa 1000 euro netto,tysiace polskich kobiet sprzata codziennie niemieckie domy za 10 euro na godzine i pieniadze te wracaja do Polski.Ta szara strefa pozwala na normalne zycie tysiacom polskich rodzin.Czy to jest wybawienie czy przeklenstwo dla rodzin,w ktorych matka musi emigrowac za chlebem?
    Polsko czemu nie kochasz Polakow?

   • MIZIA said

    APEL DO MŁODYCH -UCIEKAJCIE NIE DAJCIE SIE ZAPRZAC DO KIERATU ZA 1200 ZŁ
    ” STARUCHY BEDĄ WAS STRASZYC ZACHODEM OBRZYDZAĆ – A CHODZI IM TYLKO O TO ZE WIEDZA ŻE JAK ODPOWIEDNIO DUŻY PROCENT MŁODYCH UCIEKNIE TO NIE BEDZIE MIAŁ KTO TYRAĆ NA WYSOKIE EMERYTURKI I ZŁODZIEJI Z RZADU”
    ” W NOGI ”
    ostatni nie gasi światła CEL – POLSKA MUSI BYC KRAJEM Z ŚREDNIĄ WIEKOWĄ 65 LAT”

    A KARZDY KTO WAS NAMAWIA DO POZOSTANIA TUTAJ JEST WASZYM WROGIEM – I CHCE Z WAS UCZYNIĆ NIEWOLNIKA

   • MIZIA said

    ZAPAMIETAJCIE „NIEMA WIEKSZEGO UPODLENIA JAK BRAK PIENIEDZY”

   • Ewa said

    Mizia prowokuje do myslenia i do dzialania.

   • Zbyszko said

    Mizia, Ty chyba nie pamiętasz co kiedyś powiedział Urban: rząd się zawsze wyżywi

   • mgrabas said

    @ MIZIA, mylisz się, największą nędzą jest nędza duchowa, kiedy człowiek wywyższa się ponad innych i nie odróżnia dobra od zła…

   • MIZIA said

    POWEDZ TO MATCE 3 DZIECI CO NIEMA NA CHLEB – ADRES CO 3 RODZINA NA SLASKU

   • STEEF said

    TAK na zarcie dla dzieci nie ma ale na PAPIEROCHY i WODE – obowiazkowo!

 25. Lamb said

  Czyżby lucyferiańskie macki dosięgły i nas w polandzie ?? 😉

  • Lamb said

   W tym temacie ciekawy film pokazujący symbole masonów w teledyskach i tekstach piosenek. Niezła „paczka” – swoja droga niektóre nazwiska sa dla mnie zaskoczeniem…. Pomysły mają niezłe np. z koszulką eminema z trzema szóstkami w kostkach do gry -po prostu smieją sie nam w twarz.

  • Lamb said

   Gościu, jak nie chcesz tego czytać to przesuń sobie kursorkiem w dół i omiń temat-it so easy. Jak znajduję coś ciekawego w temacie nwo to po prostu wklejam w aktualny wątek. Uważam ze dla osób zainteresowanych tematem moze być równie istotna dyskusja którą sie ty podniecasz jak to że ich dzieci słuchają singa, który wkąłda w ich niewinne główki przekazy podprogowe. A ty przestan wszystkim rozkazywac i rozstawiac po kątach, bo póki co to blog publiczny i kązdy moze pisać i wklejać to co uważa za sensowne.

   • kojak said

    Ehhh zapomniałem napisać maila i skasowało post więc short repeat:

    – Połowa z tych materiałów jest naciągana (sorki, to tylko moje zdanie)
    – Piramida sama w sobie jest zwykłą figurą geometryczną, jak sześcian czy walec. Sęk jego częstego wykorzystywania szukałbym bardziej w związku z piramidami Egipskimi i tym co dla większości ludzi reprezentują czyli Faraonów, i w tym szukania metafor (Oczywiście takich zwykłych, czystych)
    – W przykładzie okładki Prodigy, z wyraźnym symbolem loży masońskiej trzeba zauważyć, że jest to znak niemalże identyczny, jak ten z dolara i dodatkowo jest podpisane wyraźnie na czerwono BLOOD MONEY, zatem ukazane jest jako złe (więc dla nas powinno mieć to pośrednio pozytywny przekaz)
    – Znaki loży masońskiej były wielokrotnie używane przez zespoły, które pokazują zepsucie, dla przykładu chociażby polski Hunter i okładka albumu T.E.L.I, zielono na czarnym symbol masonów, a piosenki, aż ociekające antyGlobalizmem i antyElityzmem

   • Lamb said

    Na pewno wiele z pokazanych obrazków nie ma związku z ew. przynależnością artystów do masonerii ale jeśli atrysta uzywa symbolu rzekomo po to by potępiać masonerii to może też być tylko podpucha tzw- wilk w owczej skórze.

   • Taka Tam (Alicja)... said

    Lamb ty sie chyba troszke gubisz. Potepienie jest potepieniem. Jaki wilk w owczej skorze? Tym sposobem trzebaby odciac sie kompletnie od swiata. Po to mamy mozgi zeby ich uzywac.

    W podanym filmiku wiele z przykladow ukazuje wlasnie ta symbolike w zestawieniu z nazwiskami itd (piramida, bush, irak) no i chyba dalekie to jest od chwalenia. Ja mam rozum i widze to jako potepienie. Po co szukac drugiego dna?

    PS. Ja sama zaczynalam otwieranie mojego umyslu od muzyki i tworcow ktorzy uzywali podobnej symboliki. 😉 No i co na stos teraz mnie postawisz? 😉 Od czegos trzeba zaczac. Kazdy z nas zaczynal od czegos i mial jakis moment przebudzenia. Problem w tym ze inteligentny czlowiek zmotywowany np muzyka bedzie szedl dalej i zacznie pod wplywem inspiracji myselc samodzielnie. Sa jednak ludzie dla ktorych myslenie to zbytni wysilek. I wola bezmyslnie konsumowac. Tego nie zmienisz. No chyba ze wszystkich powybijasz 😉 Tak jest ten swiat stworzony.

 26. Niemcy won!! z Polski,cz III said

  Nie kupujmy w ‚ich’ marketach. Na osiedlu drozej, ale zemniak pachnie, pomidor pachnie, warzywa pachna. Ile jest warte nasze zrdowie? I czy jest ono wieczne?

 27. Niemcy won!! z Polski,cz IV said

  Zlikwidowac zbedne konata w zachodnich Bankach. Ja tak zrobilem i zyje mi sie spokojnie.Mialem rachunek w WBK. Nikt mnie nie namawia do kredytow nie musze sie plaszczyc. Nie mam zadnych korespondencji. Zostal mi jeszcze ktedyt mieszkaniowy winnym banku.Jesli splace w tym roku to zamykam konto.

  • Zbyszko said

   Słusznie, pisał o tym już dawno Lee Iacocca który postawił m.in. Chyslera na nogi, że trzymać się z daleka od banków, bo cię wykończą.

 28. Niemcy won!! z Polski.. said

  Jako pozytywny przyklad zycia i pracy w Polsce wspomne mojego przyaciela. Latwo pisac i mieszkac za granica, ale tez swobodniej. Nie ma tych opluwaczy w TVN i TP1. Sa za to inni. Otoz moj kolega wrocil do Poski i zalozyl taka pomoc dla bezdomnych. Nie wchodze w szczeguly. Chce zaznaczyc,ze sa ludzie ktorzy cos robia i nie zawieszaja rak w prozni. Ja osobiscie wspieram inna instytucje (tez pomoc dla bezdomnych). Ciesze sie,ze moge cos zrobic dla innych. Sa ludzie, ktorzy z jakis powodow znalezli sie na zakrecie zycia i nie mozna ich odtracac.

 29. Aśka said

  Polityka czy prawda historyczna. Relacje Polsko-Niemieckie
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=20212

  m.in. Ocieplenie a redukcja urodzin
  http://www.rp.pl/artykul/61991,426814_Jak_zaszkodzic_srodowisku_.html

  • Aśka said

   Nie mam już siły na wesołą twórczość. A jak widzę coś groźnego dla nas, to daję namiary. Możesz nie czytać.

 30. Marcin said

  Niemieccy hakerzy wkurzyli się za eRepublik 😉

 31. „Co do samego miasta (jeszcze osady) Berlina to został założony w IX wieku przez plemiona słowiańskie (gród Kopanica przy ujściu rzeki Dahme do Sprewy, dziś dzielnica Köpenick) i określany łacińską nazwą Berolina, która według jednej z hipotez pochodzi od słowiańskiego bór i rolina[potrzebne źródło]. W rzeczywistości nazwa Berlin najprawdopodobniej, według hipotezy Reinholda Trautmanna, jest zniekształconą nazwą Bralin (za czym przemawia m.in. zapis w dokumencie z 1215 roku nazwy miejscowości jako Braline) i pochodzi od nazwy osobowej Bral, czyli skróconej formy słowiańskiego imienia złożonego Bratosław[3]. Populaność zyskuje teza iż nazwa Berlin wywodzi się od słowa „berło”[potrzebne źródło].” Oznacza to,ze ziemie nalezaly i ciagle nazeza do slowian.

 32. MIZIA said

  ocenzurowano mnie

  ============
  od JP Sef kazał Ciebie bronić/ zrobiłem wszystkich won / nie żałuj

 33. bloff said

  Wiedz MIZIA, że nie jesteś sam, ja jak przyjechałem do Niemiec szukać za lepszym życiem, poznałem 15 Polaków gdzie szybko staliśmy się mocną grupą, z czasem (3 lata jak już mieszkam w Niemczech) z tych 15 zostało tylko 4 odpowiedź dobrze znasz, po podobne przypadki były u mnie. Zacytuje te słowa „A JAK MAWIAŁ MARSZAŁEK ‚NARÓD WSPANIAŁY ALE LUDZIE KURWY’
  WIEC ZRÓBCIE COŚ ABY TYCH KUREW BYŁO TROCHĘ MNIEJ.”

 34. grypa666 said

  From: redakcja@globalnaswiadomosc.com
  To: piotrbein@yahoo.com
  Witamy panie Piotrze,
  Prowadzimy portal GlobalnaSwiadomosc.com. Zapewne już pan o nas słyszał.

  Właśnie co otrzymaliśmy zapytanie od organizacji czeskiej w sprawie szczepień i szczepionek (mail poniżej) i myślimy, że mógłby pan być zainteresowany współpraca z nimi. Nie chcemy posredniczyc, ani tez nie uważamy że jesteśmy właściwym adresatem dla nich, w sprawach które ich interesują.

  Jeśli nie zamierzał by pan im odpowiadac, prosimy o krotkie info. W takiej sytuacji napiszemy do kogos innego.
  Jeśli miał by pan ciekawe materiały do zamieszczenia na naszej stronie, to zapraszamy do współpracy.

  Załączamy pozdrowienia,

  Ania i Andrzej
  http://www.globalnaswiadomosc.com

  — Begin forwarded message:

  From: Marcela Tršová
  To:
  Subject: szczepienia
  Date: Sat, 6 Feb 2010 22:05:25 +0100

  Hello, Przepraszamy za błędy gramatyczne w języku polskim. I found your site i bardzo spójne z moich poglądów i postaw. Jestem z Czech, a ja jestem członkiem stowarzyszenia Rozalii – stowarzyszenie na rzecz lepszego informowania i wolności wyboru szczepienia http://www.rozalio.cz szczepień. Chciałbym zapytać tego, jeśli podasz nam informacji na temat samej organizacji w danym kraju i możliwości współpracy i lepszej świadomości społecznej na temat zagrożeń szczepień w krajach Unii Europejskiej. Nas interesuje w tej kwestii szczepień w Polska:

  – „Stan” w szczepionce – zalecanych lub obowiązkowych (lub wymienić te wymagane)
  Szczepionka kalendarz
  -Aktualnej sytuacji – ograniczenia i praktyki – na przykład, szczepienie nigdy nie było obowiązkowych szczepień obowiązkowych w XY, szczepienia nie są egzekwowane, większość rodziców pozostawiając swoje dzieci szczepionych (cca80%) na wysokim szczepieniu lekarze otrzymują wysokie prowizje, nie były szczepione są mniej społecznej Korzyści są szczepione skomplikowany dostęp do przedszkola obiektu …
  -links-oficjalnych źródeł (np. na stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia, gdzie można znaleźć kalendarz szczepień, itp.)
  lub. w odniesieniu do instytucji lub stowarzyszenia obywatelskie, których dotyczy szczepień i edukacji aktywnych —

  Dziękujemy za informacje i cieszymy się na naszą współpracę. Marcela Tršová
  Odpowiedz mail marcelatrsova@seznam.cz

 35. annah said

  Kazanie alternatywne – rekolekcje patriotyczne, ks.P.Natanek

  http://www.piotrnatanek.pl/rekolekcje-video/1

 36. Zbyszko said

  Tak przy niedzieli, warto przypomnieć o inronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Tu jest lista poparcia. Zachęcam:
  http://www.intronizacja.popieram.net/index.php?lista=401

  • mgrabas said

   @ Zbyszko, oj kiedy Wy dorośniecie? Bogu naprawdę nie są potrzebne żadne intronizacje, tylko konkretna miłość, okazywana każdemu bez wyjątku, wystarczy żeby każdy nawrócił się na swoim podwórku i był dla bliźniego obecny, żyby każdy był dla drugiego człowiekiem, o nic innego nie chodzi Bogu, tylko o to byśmy byli pełnymi ludźmi, na Jego obraz i podobieństwo, w duchu i prawdzie, to wystarczy, żyjący po bożemu, bez wydziwiania, fanatyzmów, dewocji, bo Bóg brzydzi się każdym fanatyzmem i sercem zamkniętym na życie wokół
   czy Wy już nie dostrzegacie ważniejszych spraw niż te dziecinne krucjaty? zatrzymajcie się wreszcie, weźcie do ręki Pismo Święte i poczytajcie co naprawdę Jezus mówił, bo to jest ważne, najważniejsze…

   • Zbyszko said

    Czy w takim razie Chrzest Polski, czy zawierzenie Polski Matce Boskiej Królowej Polski przez Jana Pawła II Papieża, to wg Ciebie też jakiś fantyzm czy fanberia?

   • mgrabas said

    tego nie wiem, wiem natomiast, że chrześcijaństwo polega na życiu, zgodnym z Ewangelią, a nie na oderwaniu religii od życia

   • annah said

    Mgrabas, nie badz upartym osiolkiem i daj katolikom moznosc samostanowienia w jakiej formie polaczymy religie z zyciem, nie potrzebne nam do tego zbawienie.pl, doskonale czujemy ze serce i przyklad zycia sa najwazniejsze, ale gdyby ogolocic zycie ze zobowiazan, ceremoni, slubowan itp, znajdziemy sie cos kolo epoki kamienia lupanego. Rytualy wychowuja i scalaja spolecznosc, kazdy madry wychowawca i rodzic wie o tym.

   • mgrabas said

    oczywiście, świętowanie jest potrzebne, i tradycja i bogactwo różnorodności, byle tylko wszystko żyło, wszystko w swoim miejscu i czasie, bo człowiek jest koroną stworzenia i takim ma być, właśnie przez to jakim wybiera być i stawać się, a mi w tych uwagach chodzi tylko o ocalenie tej godności człowieka, bez wywyższania go i bez umniejszania, bez redukowania duchowości tylko do rytuałów, podczas gdy rzeczywistość woła o obecność…

 37. Naczytalem sie juz tyle negatywnych komentarzy,ze wypada mi to wszystko zwymiotowac zanim powiem cos nowego. Polska ma te wine,ze nie ludzie, narod, polacy, ale pieniadz. Pieniadz, wlasciwe jego brak skutecznie miszczy zycie. Brak tego srodka platniczego w naszym kraju powoduje rozne kompinacje i zcowania spoleczne. Wezmy zrdajcow dla ojczyzny dla pieniedzy, dzisieszych sprzedawczykow. komuchow rzadzacych owczesnie, czty tez tzw. owczesnych ciulaczy, czyli nas biedakow walczacych ogodny byt. Idac w druga straone pieniadz prowadzi do tzw. zwodniczego poczucia stabilizacji. Jednak pieniadz sprawia,ze chcemy wiecej i wiecej. Tu na zachodzie, gdzie niektorzy marza zyc i pcaowac ludzie maja wyprane muzgi przez tzw. stabilizacje. Nie przejmuja sie i nie martwia o jutro. Wydaja duzo kasy na ciuchy i podroze dwa razy do roku. Widze w tym pewna odchyle. Tacy ludzie nie rozumieja biedy i ubustwa. Boja sie tego i nue chca poruszyc tego tematu. Zostali oni zamknieci w wielkim supermarkecie krajow zachodnich. Nie obchodza ich inni. Sa wascy o ograniniczeni. Nie moge np. poroznawiac o tym o czym chcialbym z Polakiem. Obcy mnie nie zrozumie. Polak tak. Obcy bedzie sluchal, ale do pewnego momentu, ptem jego mysli zwroca sie gzdies indziej. Oni tak nap[rawde nie interesuja sie nami Polakami. Naszymi myslami, pragnienaimi. Na zchodzie nie ma nic dobrego prucz pieniedzy. Ktopka. Polacy maja wiecej, bo potrafia dac z siebie cos czego inni nie maja.

  • MarcinZ said

   @Pieniadz Niszczy Czlowieka
   Zgadzam sie z Toba. Pieniadz jest bardzo zly. Niemajac zadnych pieniedzy – nie masz nic, ale masz siebie. Majac pieniadze przestajesz byc (miec) siebie, bo pieniadz zmienia czlowieka wewnetrzenia. Zeby miec pieniadze, trzeba byc naprawde silnym wewnetrzenie (duchowo). Bo inaczej jak to sie mowi „woda uderza do glowy”.
   ==================
   od pb: latwiej wielblada waska gorska sciezka przeprowadzic (czy nawet przez ucho igielne!) niz bogatemu do Krolestwa Niebieskiego sie dostac; widac to od lipca ubr. w pomocy materialnej jakiej blog nie otrzymuje od zamoznych polakow; sa rodzynki jak bruno-bronek czy michal i bartek, ale caly narod musi sobie wziac te sprawy do serca, od biedaka po milionera — inaczej pracujemy nadaremnie;

   • Bedzie Paypal będą pieniadze said

    Jak ludzie z zagranicy mnieliby wspierać blog jeśli nie daje im się wyboru wpłaty. Nie chcę płacić prowizję dla banku. Wolę kupić chleb lub zatankować samochód. Wydaje mi się, ze Paypal byłby rozwiązaniem dla tych co robią zakupy i płacą przez Paypal. Zachęcam do tej alternatywy
    =============================
    od pb: paypal tez bierze prowizje = wy myslicie ze jak w komunie rzeczy sa „za darmo”? ktos w koncu musi zaplacic koszty i zysk, bez zysku nie ma chetnych do roboty za darmo, nie ma gospodarki

 38. korek said

  Normalni ludzie ,ktorzy nie chca pasozytowac na innych ,potrafia sobie znalezc prace.Trzeba tylko chciec.
  Kto chce to szuka sposobu ,kto nie chce ten szuka powodu(wymowki).

 39. korek said

  Komentarze wchodza w bardzo dziwnych miejscach.

 40. slowa do Mizi o Polsce said

  Droga Mizia,

  Piszac o Polsce, ze to POGAŃSKI KRAJ, ktory uwazasz za niepoganski. Jaki kraj wg. ciebie zamieszkuja ludzie wierzacy? Czy sa nimi Niemcy? Chyba nie, z ich rasistowskim i ewolucyjnym podejsciem i dzielenia na lepszych i gorszych(czyli nas Polakow).Czy masz na mysli kraj inny taki jak Wielka Brytania gdzie zabiajnie przez aborcje jest legalne, homoseksualizm( sodomici) jest ropowszechniany. Czy wiesz,ze w UK chrzescijanie sa miejszoscia a ludzie zyjacy w legalnych zwiazkach maja mniejsze prawa niz ci w zwiazkach partnerskich? Jaki kraj Mizia uwazasz wiec za lepszy od Polski? Uwazam, ze Polska stanowi wartosc w ludziach. Ludzie sa najwazniejsi a nie plastiowe i elektroniczne urzadzenia, ktore obecnie zniewalaja Zachodnia europe i Stany Zjednoczone. Prosze o odpowiedz

 41. Taka Tam (Alicja)... said

  do tych co tu biadola na cenzure, opamietajcie sie, popatrzcie to system WPress wariuje. kto by mial tu was cenzurowac? jesli nie lamiecie prawa. co takiego groznego piszecie. 😛 ogarnijcie sie ludzie. paranoja jest niewskazana. tylko spokoj moze nas uratowac. 🙂 z calym szacunkiem…

 42. KrisT said

  Kurna czy ten blok opiera sie tylko i wyłacznie na Mizi??? wchodzę, czytam i krew mnie zalewa co WY wszyscy sie tak podniecacie mizią!!! ziemia krązy wokół słonca a forum wokół mizi!!! nic tylko mizia i mizia!!! mam tego dosyc. jak jest kazdy widzi!!!nie trzeba miec super kontaktow czy byc prorokiem, mizia z grubsza dramatyzuje a co post to zaprzecza samemu sobie. Generalnie dowartosciowuje i podnosi samoocene przez to ze wszyscy się na nim skupiają!! i komus o to własnie chodzi!!!! czy WY tego nie widzicie? Nawet uny czasem podają prawdę aby w koncu osmieszyc,zdeptac, zniszczyc, aby cos utraciło w koncu wiarygodnosc.
  Przykłady? proszę- mizia pisze ze wszystko wyprzedaje i wyjezdza, za dwa dni pisze ze juz 4 lata siedzi na obczyznie.
  cyt. POLSKA TO POGAŃSKI KRAJ -POGANSKIE -KOMUSZE OBYCZAJE
  UCIEKAC -I TO SZYBKO JESLI NI SZKOA CI ZYCIA nastepnie pisze NIE UCIEKAJTA DO USA ALBO GDZIE INDZIEJ TY JEST WASZA PRZYSZŁOŚĆ. rozumiecie cos z tego?? nastepny fakt ile koment było od pana Piotra pod tekstami Mizi?? sprawdzcie, ciekawe wnioski możecie wysunąc.
  Zima surowa, (po czesci z winy chemtrali-zasnute niebo ogranicza dospływ promieni słonecznych a to powoduje wychłodzenie ziemi) usa bawi sie haarpem, rosjanie moze też. zaburzają rownowage ziemi co powoduje anomalie i będzie sie to nasilac.pomarzły pomarancze bedzie drogi sok,zima skonczy sie nienaturalnie pozno- bedzie mało plonow rolnych efekt-podrożeje zywnosc itd.itd. panstwa zapędzaja sie w samo nakrecajacy sie dług! Każdy kraj ma wielomilionowy dług, zadajcie pytanie u kogo i kto na tym trzyma łape?!
  Bądzie lepiej- nie nie bedzie do czasu az przyjdzie Nibiru i wg. Majow po 2012 „zacznie sie nowy swiat” (nie koniec! ktos to zle przetłumaczył i tak zostało)moze mega rozbłysk, dopiero jak wszystko szlag trafi wtedy zaczniemy od poczatku i bedzie lepiej. Tylko znajac zycie uny schowaja się w norkach i z nadejsciem nowego swiata powyłazą i zaczną wszystko od nowa na swoj sposób! a ludzie głodni, spragnieni i zdesperowani zgodzą sie na wszystko majac nadzieje ze wszystko wroci do „starej normy”, wtedy zrobia z nami co bedą chciec.sorki za ą,ę,ó, i „ci” którego mój laptop nie ma zamiaru pisac.

 43. karol said

  …niby wesoło..ale smutne i prawdziwe…

 44. CoZaSyf said

  Super!1000%

 45. CoZaSyf said

  1000% dla.http://www.youtube.com/watch?v=auqVcKcU3Kw Miejsce Polska, System samowolka,cel forsa,itd

 46. Dawid said

  Zycie pokaze inny scenariusz od tego prezentowanego przez niektorych na tym blogu. Mam na mysli wydareznia na wschodzie. Dziwie sie, ze umieszczono artkul na temat odbudowy swiatyni Jerozolimskiej i jakos nie znanalem wiekszego komentarza/y na ten temat. Sprawa odbudowy Salomona swiatyni dotyczy nas wszystkich i jest niezwykle wazna. Wydarzenia na wschodzie moga spowodowac reakcje klocka domino jak mialo to miejsce w USA w przypadku tzw. kryzysu finansowego. Kiedy swiatynia zostanie odbudowana zasiadzie na niej Antychryst, ktory poda sie za boga. Wynika z tego, ze bedzie falszywe przyjscie Jesusa, by potem sam Jezus Chrystus mogl przyjsc w chwale aby sadzic swiat od grzechu i zla. Zniszczy On panujacy porzadek swiata czyli NWO i ustanowi Krolestwo sprawiedliwe, tzn. oparte na sprawiedliwym rzadzeniu. Najpierw sadzeni beda Zydzi potem poganie, czyli my. Od nas i naszej postawy zalezy czy przyjmiemy Jego poselstwo. Jezus to cos wiecej niz Koscol Katolicki czy inne wyznania. Nie bedziemy sadzeni na podstawie przynaleznosci, tylko na podstawie uczynkow i wiary, badz niewiary w Boga i Jezusa Chrystusa.
  ===============
  od pb: nie ma komentarzy bo blogowicze niewiele wiedza nt. III Swiatyni, lubawiczerow, talmudyzmu, 7 praw noego? tematow bardziej ich dotyczacych niz mysla

 47. Magda said

  Co o Nim sądzicie ?

  http://wiadomosci.onet.pl/2125120,11,pojawil_sie_nowy_kandydat_na_prezydenta,item.html

  „Podkreślił, że jest pierwszym kandydatem, reprezentującym nurt chrześcijańsko-ludowo-narodowy. „

 48. mgrabas said

  @ Lolek, nie zgadzam się z opinią o faworyzowaniu antypolskich wypowiedzi na blogu, sporo wpisów, o których mówisz zostało potraktowanych tak, jak na to zasługują, czyli jako swykły spam, poza tym jeśli prześledzisz wątki, to łatwo dostrzeżesz, że tego typu wypowiedzi coraz częściej spotykają się z rzeczowymi odpowiedziami, odpowiedziami na argumenty

 49. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/1916460,12,item.html
  PAP, Pko/18:55 13.02.2009
  Zadziwiające połączenie katastrofy w Buffalo z zamachami na WTC
  Znaleziono dwie czarne skrzynki samolotu, który rozbił się w stanie Nowy Jork, zabijając 50 osób – poinformował rzecznik ekip ratunkowych. Media w USA rozpisują się tymczasem o zadziwiającym połączeniu tej tragedii z zamachami na WTC.
  Na pokładzie samolotu, który rozbił się w stanie Nowy Jork, zabijając 50 osób, znajdowała się Beverly Eckert, której mąż zginął w jednej z wież World Trade Center podczas zamachów 11 września 2001 r. – powiedziała lokalnej gazecie jej siostra. Pani Eckert, która aktywnie działała w organizacji Głosy 11 Września, leciała do Buffalo na uroczystości związane z 58. rocznicą urodzin jej męża. Poinformowano także o znalezieniu czarnych skrzynek samolotu.
  – Zostały znalezione i właśnie trwa ich analiza – oświadczył Ted Lopatkiewicz, rzecznik Krajowego Urzędu Bezpieczeństwa Transportu (NTSB), odpowiedzialnego za śledztwa w sprawie wypadków lotniczych.
  Jedna z czarnych skrzynek zawiera zapis rozmów pilota z wieżą kontrolną, a druga parametry lotu. Lopatkiewicz powiedział, że nie wiadomo, ile czasu zajmie ich analiza.
  Samolot linii Colgan Air rozbił się w czwartek około godziny 22.10 czasu lokalnego (godz. 4.10 w piątek czasu polskiego) w Clarence, około 30 kilometrów na północny wschód od Buffalo, uderzając w dom. Zginęło wszystkich 49 ludzi na pokładzie i jedna osoba w budynku. […]
  =================
  od pb; wg mediow rosji, w tym czasie i rejonie uzyto bron elektromagnetyczna; eckert byla w ruchu prawda 9/11, leciala na spotkanie z prokuratorem ws 9/11; zginela tez dzialaczka przeciw zaklamaniu ludobojstwa w rwandzie podobnie jak zaklamano lipne ludobojstwo na balkanach = wszystko na reke kompleksowi jot
  http://www.commondreams.org/views03/1220-04.htm
  http://abcnews.go.com/US/Story?id=6870794&page=2

  • Aśka said

   Aśka powiedział/a
   7 Luty 2010 @ 6:52 pm
   do dopisku pb
   zastanawiają mnie też te 2 katastrofy airbusów u wybrzeży Brazylii i Komorów w czerwcu ubiegłego roku; podawane były sprzeczne informacje nt. czarnych skrzynek; Piotrze masz może jakieś informacje na ten temat
   =============
   od pb: nie znam, moze marek glogoczowski cos ma; jesli byla zacma, musi cos byc na anglojezycznych sajtach

 50. grypa666 said

  od pb: 3-stopniowa struktura forum sypie sie po ok. 50-iu komentarzach numerowanych (ok. 100 lacznie) = poniewaz trudno przewidziec w ktorym miejscu nastapi rozsypka, zawsze nawet jesli jest struktura, zaznaczajcie ktory komentarz komentujecie, kopiujac jego naglowek np. „@Lekarz 7 Luty 2010 @ 7:30 pm e”

  • zyta said

   @grypa666 powiedział/a
   7 Luty 2010 @ 7:45 pm,
   -wystarczy przeciez dac CODZIENNIE cos na czolowke, zeby nie bylo zbyt wielu komentarzy.
   Wczorajsze kazanie tez nadawalo sie by byc z komentarzami
   ==================
   od pb: w niedziele macie „nie dzielac”, a jak kto musi to sa otwarte fora poprzednich wpisow

 51. kojak said

  Z lekka trwa wybielanie Izraela… co prawda inicjatywa w moim mniemaniu 100% słuszna (nie można się wtrącać co do różnic kulturowych – jedzenie psów, kotów, ale jak najbardziej trzeba wpłynąć na sposób zabijania), co nie znaczy, że moje zdanie co do ich własnych zbrodni się zmieni 😉

  http://www.ptroa.co.il/petitionmovie/petition-English.php

 52. ProtokolantSyjonu said

  Przepraszam, czy ten blog jest jeszcze o szwindlu w spr. szczepionek?
  Jesli tak to prosze:

  Gary Null – Przesłuchanie w sprawie szczepionek

  Przesłuchanie w sprawie szczepionek. Nowy Jork 13.10.2009. Gary Null jest wiodącym ekspertem w dziedzinie zdrowia, prawnikiem medycznym, dziennikarzem śledczym, dokumentalistą filmowym w dziedzinie medycyny. Zajmuje się ujawnianiem oszustw medycznych od 35 lat.

  http://www.youtube.com/view_play_list?p=54C1A0B2B51D23A2

  • annah said

   uczciwy czlowiek i naukowiec malo powiedziane, dzieki za wywiad

 53. Wojwit said

  @Mizia
  „Ty toże nie budiesz ni carom ni kultyrnym cziełowiekom. Bud’ takij lubieznyj i bystro wozmij praszok ot gławnoj boli – możet byt’ zawtra poczuwstwujesz sjebia łuczsze i nie budiesz pisat’ grubymi słowami. Sowietuju tiebia priniat’ toże drugije sried’stwa na swoju tiażjełuju boliezn’ – samoje bolszoje JA so wsjech zdies’ pieriepisywajuszczich. Kakoje? – kakoje chocziesz, ważno, cztoby ty wozwrotił k’nastojaszcziemu cziełowiecziestwu i cztoby rozgowor s toboju stał dlia wsjech prijatnym. No eto jeszczio nie znaczit (a żal!) kulturnym. Posłuszaj czto goworiat starszje tiebia – naprimier Zkrwiikości ili Zenobiusz.
  Podpisał: Dumajuszczij no carom nie budiuszczij”
  =======================
  od pb: milo uslyszec starocerkiewnoslowianski na blogu

 54. STEEF said

  Bagnet na broń
  Broniewski Włądysław

  Bagnet na broń

  Kiedy przyjdą podpalić dom,

  ten, w którym mieszkasz – Polskę,

  kiedy rzucą przed siebie grom

  kiedy runą żelaznym wojskiem

  i pod drzwiami staną, i nocą

  kolbami w drzwi załomocą –

  ty, ze snu podnosząc skroń,

  stań u drzwi.

  Bagnet na broń!

  Trzeba krwi!

  Są w ojczyźnie rachunki krzywd,

  obca dłoń ich też nie przekreśli,

  ale krwi nie odmówi nikt:

  wysączymy ją z piersi i z pieśni.

  Cóż, że nieraz smakował gorzko

  na tej ziemi więzienny chleb?

  Za tę dłoń podniesioną nad Polską-

  kula w łeb!

  Ogniomistrzu i serc, i słów,

  poeto, nie w pieśni troska.

  Dzisiaj wiersz-to strzelecki rów,

  okrzyk i rozkaz:

  Bagnet na broń!

  Bagnet na broń!

  A gdyby umierać przyszło,

  przypomnimy, co rzekł Cambronne,

  i powiemy to samo nad Wisłą.

  • grypa666 said

   od pb do broniewski: na moim blogu prosze nie nawolywac do zbrojnych wystapien;
   cambronne = wojak z rjewoljucji francuskiej i napoleonstwa = machinacji judeocentrykow owczesnych;
   bierzemy przyklad z amerykanow – gotowi nad wisla, ale nie wariaci

 55. ZKRWIIKOSCI said

  http://www.michaeljournal.org/wywiad.htm

 56. Ala said

  Gary Null – Przesłuchanie w sprawie szczepionek

  • zyta said

   @Ala powiedział/a
   8 Luty 2010 @ 3:36 am,

   -wspanialy film.
   Przesłuchanie w sprawie szczepionek. Nowy Jork 13.10.2009.
   Gary Null jest wiodącym ekspertem w dziedzinie zdrowia, prawnikiem medycznym, dziennikarzem śledczym, dokumentalistą filmowym w dziedzinie medycyny. Odwaznie wystapil przciw producentom szczepionek oskarzajac ich wrecz o ludobojstwo.
   Rozsylajcie ten film wszystkim i ostrzegajcie przed wszelkimi szczepieniami, bo wszystkie sa zabojcze!

 57. Aśka said

  Ktoś mi wytłumaczy, w jaki sposób sobie pomożemy wyjeżdżając z kraju (prócz oczywistych doraźnych indywidualnych korzyści)? dlaczego Mizia tak uparcie namawia do wyjazdu Polaków z naszej Ojczyzny?
  Czas na wyjazdy zarobkowe już się skończył! Czas wracać i zmieniać totalitarny system! Nie rozumiem Mizi! Może to otępienie umysłowe? – jakiś kolejny (prócz reumat. zapalenia stawów i guzka) skutek uboczny szczepionki na wzw ?
  =============
  od pb: dla mnie mizia jest klarowny: w polsce jest (specjalnie!) tak prymitywny system zarabiania, stosunkow pracodawca-pracownik oraz tak mierne zarobki, ze lepiej odkuc sie bez łachy na zachodzie i wrocic do kraju ‚pozwalniac’ zafajdanych szefow-polakow slugusow unych = ktorej literki mizi nie rozumiecie? jest tam dno, kazdy z zagranicy widzi, a ja na koncie, bo nawet po 5-10 zl sie zrzucic co pare miesiecy nie mozeta

Sorry, the comment form is closed at this time.