Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Terroriada Vancouver – oglądaj bezpiecznie w TV

Posted by grypa666 w dniu 03/02/2010

Terroriada Vancouver – oglądaj bezpiecznie w TV
Piotr Bein 1.2.2010 z Vancouveru na podstawie życia tutaj, poprzednich aktów terroru państwowego oraz:
http://dprogram.net/2010/01/25/could-vancouver-2010-could-be-the-next-911/
duplikat na http://www.infowars.com/could-vancouver-2010-be-the-next-911/

Centrum malowniczego Wielkiego Vancouveru, aglomeracji ponad 2 mln mieszkańców między granicą z USA, górami i Pacyfikiem. Największy port Kanady, 4-ty w Ameryce Płn. Trzeci po Los Angeles i Nowym Jorku, Hollywood Północy. Liczne miasta partnerskie, w tym Odessa od 1944 r. Wśród "najlepszych do życia miast świata" od ponad 10 lat. Pod wzgl. kosztów nieruchomości 6-ty w świecie, a 2-gi w Ameryce Płn. po Los Angeles. Pod wzgl. kosztów życia 89-ty w świecie i 2-gi w Kanadzie po Toronto. Pod wzgl. czystości, 10-ty w świecie. Nowa dzielnica mieszkaniowców na b. terenie Expo 1986 po drugiej stronie wody na 1-ym planie między mostami. Stadion po prawej, a "nad nim" terminal statków wycieczkowych. Zdjęcie letnie.

Wisi Nowe nad Vancouverem, miejscem Olimpiady Zimowej 2010, od 12-go do 28-go lutego. Bilety nabyte u e-koników (do 5 tys. C$ za wejście jednorazowe!) wracają ze zniżką. Bo po co się pchać, skoro organizatorzy i oficjele po obu stronach granicy boją się olimpijskiego terroru? Astronomiczne nakłady na bezpieczeństwo otrzeźwiły nawet tych, co mieli zarobić na noclegach czy obiecanym przez maklerów proficie z upłynnienia domu. Mimo podjętych środków bezpieczeństwa, wielce ważne osobistości z Kanady i zagranicy nie palą się z potwierdzeniem udziału w spektaklu. Dlatego rząd wykupił ponad 3 tys. biletów za milion C$? A do szpitala nie może się dostać moja żona i tysiące innych, którym odmówiono operacji i leczenia szpitalnego, by zrobić miejsce spodziewanym gościom na olimpijskim stole operacyjnym.

Poza stadionem, możliwy cel terroryzmu. Ponad 360 tys. pasażerów/ dobę, 47 stacji. Najdłuższa w świecie w pełni automatyczna, semi-lewitacyjna kolejka miejska, Sky Train. Nazwa wybrana w konkursie, od torowiska na estakadach. Wagony kanadyjskiej produkcji Bombardier z miescowej wytwórni. Nową linię na lotnisko zbudowano specjalnie na Olimpiadę z pomocą federalną.

Tak jak parę lat temu niektórzy błagali wibracje kosmiczne, żeby sprzyjały Olimpiadzie w zamożnym dla niektórych Mieście Lotosu nad Pacyfikiem, tak teraz mruczą mantry, żeby rekordowo ciepłe temperatury nie spadły z krakaniem oziębieniowców. Żona się cieszy, że rachunki za gaz mniejsze. Cieszy się niepublicznie, bo policja ściga niezadowolenie z Olimpiady i marnotrawstwa podatków. Nie wolno zamieścić w oknie plakatu „Gorsza Olimpiada czy scypionki?” Dobrze że byłem wtedy w Polsce… jednak ktoś mnie wyręczył: są spekulacje o zarazie IG Farben na koniec igrzysk, jako podarunek na drogę dla globalnych gości.

Niezmordowana Al Kaida

Na wszelki wypadek żona będzie u znajomych, gdyby Al Kaidzie wpadł głupi pomysł zaatakować Beina w majtkach za drwiny (tzn. Al Kaida w majtkach, Bein też ale bez środka palącego genitalia). Do wtóru globalnym mendiom o Al Kaidzie i jak to nasze wojsko przygotowuje się na terrorystów, zmartwychwstały Osama zapowiada eskalację majtkowych zamachów, jeśli nie przestaniemy pomagać Izraelowi. Mendia lokalne tutaj trąbią o zaginięciu 2 ton z 6 tys. ton (rozdmuchał wiatr?) nawozów azotowych, tj. surowca do bomb chemicznych agrarnych Al Kaidowców. Towar znikł z lokalnej firmy nabytej ostatnio przez …Golden Sachs, tj. banksterów od ratowania ich derywatyw krwawicą naszą i wnuków. (Na dole pod krzyżykami rzucam nieco faktów o pozostałych nabywcach, AIG i Carlye Group.) Sam ten fakt powinien zatrzymać fanów igrzysk, cyrków i telewizorni na małą sesję mózgową i skłonić do wystawienia biletów na e-bay i allegro.

W Oklahoma City, przed klubem Kuta Beach na Bali oraz 11.IX użyto mateczek i in. zaawansowanych broni z arsenału Al CIAidy. Za terror ten rządowy, zwalono winę  na słabowite bomby m.in. z nawozów i wyładowanych paliwem samolotów-pocisków. Nawet to było za mało 11.IX i użyto nano-termitu produkowanego wyłącznie w jaskiniach Obamy …tzn. Osamy. Wciąż nie wiadomo, o które rządy biega, bo z udziału międzynarodowych służb nic już nie wynika. W Oklahoma City znaleziono parę nieodpalonych mateczek, przyczepionych do konstrukcji w zrujnowanym budynku. Ocalałe, nieodpalone miejsca nakładały się na pole rażenia „bomby chemicznej”, co śledczy „przeoczyli” skazując niewinnego za zbrodnię z rąk służb USA — zbrodnię-protoplastę 11.IX, wg teoretyków mateczkowego spisku. Ci szaleńcy posądzają rząd(y) o sproszkowanie WTC nową bronią rozbijającą materię w pył — bezpodstawnie, bo pyłu już dawno nie ma…

Miejscowość narciarska, Whistler. http://www.namaste-direct.org

Więc kanadyjscy teoretycy zastanawiają się, który z licznych budynków rządowych pierwszy potrzebuje remontu. Możliwości biznesowe są też w pobliskim ośrodku narciarskim Whistler k. Vancouveru, miejscu górskich konkurencji olimpijskich. Finansjera Wall Street (Fortress Investments LLC), która pożyczyła 1,4 mld $ właścicielowi ośrodka Whistler, Intrawest ULC, zamierza sprzedać wioskę podczas Olimpiady. Fortress przejął kontrolę w 2006 r. przez nabycie Intrawestu za 2,8 mld $. Fortress niezapłacił ostatnio raty 524 mln $ za tę pożyczkę z banku inwestycyjnego Lehman Brothers, podupadłego w „kryzysie finansowym”. http://www.cbc.ca/money/story/2010/01/20/intrawest-whistler-olympics.html

Larry Silvertsein przypadkiem nabył 99-letni leasing WTC1 i 2 za 1/50 sumy odszkodowania przyznanego mu później za dwa ataki terrorystów, na co on przezorny zawsze ubezpieczony się ubezpieczył. Warto zapytać rabinów lubawiczerów czy 1/50 ma talmudyczną symbolikę, bo wg „antysemickich” profesorów Walt, Maersheimer czy MacDonald, Lobby Izraela stara się utrzymać na tym poziomie nakłady w stosunku do korzyści z USA. No ale Kanada to nie USA, więc i tu teoretycy spiskowi mają niełatwe zadanie.

Federalne ministerstwo transportu wyznaczyło strefy bezpieczeństwa: Whistler, korytarz drogowy i Vancouver. Tuż za granicą, DHS założyło bazę na okazję Olimpiady. Typowy samolocik rekreacyjny; jest ich więcej z płozami do lądowania na wszechobecnych wodach oceanu, fiordów, zatok, cieśnin i jezior, ale widocznie na nich Al Kaida jeszcze nie trenowała. http://www.vancouversun.com/sports/

Bezpieka po sąsiedzku

800 kamer bezpieki na olimpiadę założyła izraelska firma Verint wmieszana w Londyn 7.VII, Madryt 3.III oraz  USA 11.IX. Poza tym wydatki podatnika kanadyjskiego na bezpieczeńtwo objęły: usługi NORAD-u z USA, ogrodzenia, dwie łodzie podwodne przeciw jaskiniowym nurkom, psy węszące bomby, dziesiątki tys. policji i ochroniarzy … łącznie 900 mln $.  Premier Harper zwolnił parlament do 3.3.2010, przejmując władzę, w tym decyzje, czy zestrzeliwać samoloty. Cheney dostał kontrolę nad obroną lotniczą USA przed 11.IX i odmówił zestrzelenia samolotu pędzącego na Pentagon, podczas gdy nad Waszyngtonem krążył samolot dowodzenia, bo akcja była nietuzinkowa: zsynchronizować boeinga z myśliwcem i pociskiem plazmowym.

NORAD pokpił ochronę nieba USA 11.IX i chyba dlatego opracował procedury bezpieczeństwa na Olimpiadę. Kanadyjcy żartują, że wreszcie nasze myśliwce wrócą ze służby u południowych przyjaciół, tj. dla „USA” w globalnej wojnie z terrorem. Tylko skąd będą startować? Lotniskowca nie mamy, a nawet NORAD nie wyrobił z baz kilkadziesiąt km od celów Al CIAidy 11.IX. Czyżby jakaś nowa metoda, np.  snajperzy z rusznicami na walenie (wieloryby) z każdego wieżowca i szczytu góry?

Tymczasem policja zapowiada użycie agentów-prowokatorów w demonstracjach antysystemowców. Od lat Vancouver słynie z tych drugich na każdy temat absorbujący wolnościowców — od obrońców waleni z Greenpeace z ich cherlawą łajbą przeciw wielorybnikom, po szermierzy praw człowieka jak Dziekański zatejzerowany na śmierć przez Kanadyjską Królewską Konną Policję RCMP we wspaniałym poza tym naszym tu porcie lotniczym.

Od strony morskiej zwiększył się od stycznia ruch jednostek marynarki,  a na niebie — myśliwców i czarnych helikopterów . Tuż za granicą w Bellingham, czortowska bezpieka DHS otworzyła nową bazę, tak na wszelki wypadek, gdyby jakieś chuligaństwo olimpijskie chciało się przedrzeć do krainy wiecznego szczęścia, by zakłócić prawo i porządek Amerykanom.

Stadion w śródmieściu.

W związku z tym przypomina się po obu stronach granicy o układzie Kanada-USA nt. sąsiedzkiego wchodzenia mundurowych z pomocą w stanie wyjątkowym typu olimpiady, pandemie itp. współczesne nieszczęścia zagrażające ludności, bezpieczeństwu narodowemu i broń Boże gospodarce (jak nam przypominała prof. Brydak podczas świaniaka). Firmy ochroniarskie najmują niewyszkolonych, wynajmują szkoły i baraki na zakwaterowanie — oby to nie były punkty scypień i kwarantanny. Mimo miliardowego wzmocnienia bezpieczeństwa, media wyciągają niedociągnięcia, a władze zapewniają „nie przejmujcie się”.

Utajniony kanadyjsko-izraelski układ o bezpieczeństwie obejmuje imigrację i rasowe profilowanie, zarządzanie granicami, wywiad i wymianę informacji, przygotowanie do stanów wyjątkowych, więziennictwo, egzekwowanie prawa i anty-terroryzm. Czy dlatego Peter Power z firmy Visor Consultants pracuje nad czymś z Kanadyjskim Ośrodkiem Przygotowań Wyjątkowych (Canadian Center for Emergency Preparedness)? Power radził londyńskiej policji, jak zwalczać terroryzm w ten sam dzień, w który on się wydarzył — 7.VII (podobnie jak NORAD był zajęty ćwiczeniami 11.IX). Prawdopobieńtwo tego jest zyliony razy mniejsze, niż gdy ty i ja znajdujemy te same ziarnka piasku. Peter Power jest członkiem londyńskiej masonerii „Guild of Freemen”.

Terroriada a Purim
Ww. fakty i domysły są udokumentowane w URL podanym na początku, natomiast o  teorii mateczkowej i magicznego ułamka „1/50” poczytasz w mojej serii „Mateczki w służbie kompleksu jot”. Dodam, że 28.2.2010 r. przypada żydowskie święto Purim, obchody mordu dziesiątków tys. Persów (dzisiejsi Irańczycy) parę tys. lat temu, najradośniejszy dzień żydowskiego kalendarza. Cyfry daty sumują się w 6: „Do liczb magicznych należy cyfra 6 bo jej dzielniki 1, 2, 3 dają w sumie 6, także liczba 28, bo suma jej dzielników, 1+2+4+7+14 daje 28.”   http://www.eioba.pl/a79257/kabala_mistyka_zydowska_chasydzi_cadycy_i_sefiroty   Nie wiadomo, czy w br. na Purim skrajni żydzi zainicjują atak na Iran czy na Vancouver-Whistler.  http://www.radioislam.org/islam/english/jewishp/iran/iran_purim_massacre.htm

Wiadomo natomiast, że Talmud babiloński cytuje rabina Simona ben Johaia z II w., jednego z największych rabinów judaizmu i autora Kabały: „Nawet najlepsi nie-Żydzi wszyscy powinni być zabici” (Jewish Encyclopedia Funk and Wagnalls 1907 s. 617). Każdego roku w święto Purim, Izraelczycy idą na pielgrzymkę do grobu ben Johaia (Jewish Press 9.6.1989). W święto Purim w 1994 r. oficer armii Izraela i ortodoksyjny żyd z Brooklynu, Baruch Goldstein zmasakrował 40 palestyńskich cywilów, w tym dzieci, gdy klęczeli w modlitwie w meczecie. Był uczniem rabina Meira Kahane, który powiedział CBS News, że Talmud uczy, iż Arabowie to psy. Profesor Ehud Sprinzak na Uniwersytecie Jerozolimskim określił filozofię Kahane i Goldsteina: „Oni wierzą, że popełniają przemoc przeciw gojom, po hebrajsku nie-Żydom” (New York Daily News 26.2.1994). Podobnie wypowiadali się rabin Yitzhak Ginsburg („Musimy przyznać, że krew żydowska to nie to samo co krew goja” – New York Times 6.6.1989) i rabin Yaacov Perrin („Milion Arabów nie jest wart żydowskiego paznokcia” – New York Daily News 28.2.1994).

Religijni ekstremiści, fantyczni lubawiczerowie u prez. Busha. Od wprowadzenia w 1991 r. jako prawa, prezydenci USA ratyfikują co rok tzw. Dzień Edukacji USA, na mocy którego talmudyczne 7 Praw Noego jest podstawą moralności USA i świata. Prawo Noego karze ścięciem bałwochwalców, tj. chrześcijan. http://jewsribsinbearjaw.wordpress.com/2009/07/11/jewish-sabbateans-rule-the-world-for-satan/

Ataki 11.IX i następstwa zbiegły się z programem lubawiczerów, chasydzkiej sekty rabinicznego terroru talmudycznego, sprawującej de facto władzę globalną, świecką i religijną:
http://www.apocalypse-no.net/en/
http://piotrbein.wordpress.com/2009/12/30/judeocentrics-and-mass-crimes/

Zaraz po 11.IX lubawiczerowie przepowiadali atak na Irak co do dnia. Ich rabin przewidział wojnę10 lat naprzód, podając święto Purim, w które także zakończyła się I wojna z Irakiem. Magazyn lubawiczerów Emes News (24.10.2001): „Podczas gdy prasa nie przewiduje takiego ruchu, a departament stanu zaprzecza planom ataku na Irak, osoby znające rabina lubawiczerów wiedzą doskonale, że kiedy powiedział Ameryka wypowie wojnę Basrze [miasto w płd. Iraku], nic w świecie nie zapobieże takiemu wydarzeniu.”

IsraelNN (26.3.2003) doniósł o zbiegu dat wojen z Irakiem z Purim: „wojna przeciw Irakowi i Hussajnowi jest dla nas […] mędrcy przez wieki tłumaczyli Torę, mówiąc że wszystko, co się dzieje na świecie jest dla dobra narodu żydowskiego […] Żydzi, szczególnie ci na Ziemi Izraelskiej, są głównymi aktorami na scenie historii, a goje […] grają role pomocnicze, podczas gdy złoczyńcy to rekwizyty i sceneria w tle […] B-G, wielki dramaturg, stworzył świat dla dobra Narodu Żydowskiego i naszym obowiązkiem jest wcielać Torę.” Z pomocą kabalistyki artykuł dowodzi cudu bożego w Procesie Norymberskim, więc obecnie „zamiast chować się przed posądzeniami [o sprowadzenie ataku na Irak?] powinniśmy dziękczynnie przyznać, co Pan Wszechświata robi dla nas z wrogami. Sadam Hussajn, Jaser Arafat, Baszar Assad, Osama ibn Laden i in. dyktatorzy, terroryści i mułłowie w regionie to nowi […] Hitlerzy. Nadchodzą wielkie rzeczy…

B. burmistrz Nowego Jorku, współsprawca 11.IX, Rudy Giuliani przemawia przy wręczaniu wyróżnień lubawiczerów. Na malunku w tle, ich "Rebbe" Schneerson, uważany za Mosziacha, tj. żydowskiego Mesjasza, przez tych supremacistów.

Nieco o lubawiczerach

Lubawiczerowie uwazają za Mosziacha (Mesjasza) swego rabina Schneersona, zmarłego w 1994 r. Powołują się na babilońską wersję Talmudu i wierzą w Kabałę. Wyliczając grzechy Jezusa Chrystusa, oczekują zmartwychwstania Schneersona (nazywając go z miłością Rebbe), nieśmiertelnego Mosziacha (www.noahide.com/yeshu.htm  26.3.2008). Pośmiertnie przyznano Rebbe, jako pierwszej osobie religijnej, najwyższe wyróżnienie cywilne Złoty Medal Kongresu USA „za niezwykły i nieprzerwany wkład do światowej edukacji, moralności i za uczynki dobrego serca„. Spośród sekt rozmaitych religii, niemiecki historyk Wolfgang Eggert uważa chabad-lubawiczerów za najbardziej niebezpiecznych dla bezpieczeństwa i pokoju światowego. Chrześcijańscy syjoniści pragną przyspieszyć II Przyjście, a lubawiczerowie – interwencję Mosziacha. Eggert cytuje ich rabina: „świat czeka na nas, abyśmy wypełnili nasza rolę w przygotowaniu świata do przywitania Mosziacha„.

Rebbe, przytaczany przez prezydentów USA jako przykład braterstwa i współczucia, nauczał za założycielem sekty chabadu w 1797 r., rabinem Zalmanem z Liady: „ciało Żyda jest zupełnie innej jakości niż ciało członka jakiekolwiek innego narodu […] Rzeczywistość nie-Żyda to sama próżność. Napisano: I obcy będą pilnować i żywić stada twoje. Całe stworzenie nie-Żydów istnieje tylko dla korzyści Żydów” (Washington Report of Middle East Affairs marzec 2000). Wiodący lubawiczerowie kilkakrotnie złamali prawo – pranie pieniędzy, kontakty z mafią i przemyt narkotyków – „odosobnione przypadki„, więc nieznaczące, wyjaśniają przywódcy lubawiczerów, lecz złuda wybraństwa narodu osiągnęła wśród sekty poziom alarmujący. Premier Netanjahu, jego następca Szaron, prezydent Izraela Mosze Katzav i wielu mniej znanych polityków, dyplomatów, wojskowych i osób w mediach, konsultowali się ze Schneersonem (http://en.wikipedia.org/wiki/Menachem_Mendel_Schneerson).

Gubernator stanu Nowy Jork, George Pataki na ww. ceremonii rasistowskich zboczeńców - lubawiczerów. Wkładka z tego samego zebrania: Hillary Rodham Clinton, obecnie sekretarz stanu USA.

Rabin lubawiczerów Naftali Estulin pisze w nowojorskim wydaniu ich e-magazynu Beis Moshiach Magazine (www.beismoshiach.org) o „rewolucji Rebbe” w 2001 r.: „Bush-syn został dzięki Opatrzności prezydentem i ma okazję skończyć dzieło ojca: wyplewić zło ze świata jako początek i przedsmak spełnienia przepowiedni Mesjańskich […] Rebbe dał nam zadanie sprowadzenia Mosziacha, które Bush-ojciec myślał, że może zaniedbać, ale Rebbe zaaranżował sprawy tak, żeby Bush-syn mógł skończyć zadanie. Świat czeka na nas, na nasze spełnienie naszej roli w przygotowaniu świata na wielkiego Mosziacha. Rebbe prowadzi wojny Mosziacha na własną rękę, lecz nam powierzył przygotowanie świata.”

Naprawdę wojna wybuchła przez machinacje neokona Wolfowitza. Inny człowiek Lobby Izraela i kompleksu jot, senator Joseph Lieberman ogłosił, że strategia konfliktu z Irakiem postępowała wg planu narzuconego Kongresowi, Aktem o Wyzwoleniu Iraku, przez niego i senatora Johna McCaina. Lieberman, który poparł republikańskiego McCaina w wyborach prezydenckich 2008 nazwał Schneersona „największą żydowską osobistością religijną w moim życiu„.

Ostrzeżenie dla lubawiczerów, Izraela i Mosadu oraz ich marionetek

Ostrzeżenie w jęz. angielskim idzie do grup patriotycznych w Kanadzie i USA, bo jeszcze nie wymieniły Purim w zw. z Olimpiadą.

O izraelsko-talmudycznym pociągu do Iranu wszem wiadomo. Ale czy władze bezpieczeństwa Kanady przygotowują się przeciw vancouverskiej terroriadzie pod kątem Purim? Vancouver to mozaika grup etnicznych i religijnych. Mamy tu Europejczyków i wśród nich wszystkich Słowian, mamy żydów Tory i  Talmudu, żydów świeckich i Palestyńczyków, Arabów i Hindusów, Sikhów, Chińczyków, Taiwańczyków, Japończyków, Koreańczyków, Mongołów, Australijczyków i Nowozelanczyków, Indian i Afrykańczyków wielu narodów… Mamy białych, żółtych, czerwonych i czarnych… Wszelkie orientacje religijne w kościołach, cerkwiach, meczetach, synagogach i lożach, od chrześcijan wszystkich odcieni, po masonów i new age-owców… Wszelkie orientacje seksualne i polityczne — komuniści, marksiści, anarchiści, lewacy i prawacy…

B. KGB-owiec, współwinny m.in. 11.IX i fiasku pomocy ofiarom Huraganu Katrina: lubawiczer Michael Chertoff ("Diabelski" z rosyjskiego) ze swymi rasistowskimi ideologami żydowskiego supremacizmu. Ten podwójny obywatel USA-Izraela był 1-ym szefem nowej bezpieki USA, Department of Homeland Security. DHS nabrało rozpędu w "wojnie z terrorem", a na Olimpiadę założyło bazę przy granicy USA-Kanada. Nie dziwota, że amerykańscy patrioci zaczaili się uzbrojeni...

Jeśli komukolwiek się coś stanie w terrorze na terroriadzie, Kanadyjczyk z Polski Bein będzie pierwszy dochodził udziału Mosadu i Izraela.

Takie wasze szczęście, kompleks jot, z tematów, które Bein ruszył naukowo w ostatnich 10 latach: stosunki polsko-żydowskie, Bałkany, ludobójstwo XX i XXI wieku, „duńskie” karykatury Mahometa, terror w Mumbaju jesień 2008, „pandemia” H1N1 i inne…

Jeśli władze kanadyjskie dopuszczą do jakiegokolwiek aktu terroru podczas Olimpiady, będzie to dowodem zdrady stanu i zbrodni przeciw ludzkości, jak 11.IX w USA.

Ruch Prawdy przeciw draństwu kompleksu jot weźmie się za badania, jak po 11.IX czy mordzie Dziekańskiego przez RCMP. Winni i współprawcownicy tacy jak premier Harper i press-tytutki będą oskarżeni o akty ludobójstwa i zbrodni przeciw ludzkości w oczekiwaniu na Norymbergę II. Planowanie, udział w przygotowaniach na wszystkich szczeblach oraz kryjące poparcie od mendiów są ludobójstwem wg definicji.

Nie pomoże wam Obama ani Nibiru. Nie macie szans z niemal 7 mld gojów, więc sobie wybijcie z głowy terror w Vancouverze, talmudyczni i rządowi terroryści. Najlepiej tą samą bronią, którą planujecie dla nas.

Rabin Dov Zakheim, jeden z głównych sprawców 11.IX, główny księgowy Pentagonu, za jego kadencji zginęło ponad 2 biliony $. http://www.stewwebb.com/hot_breaking_news.htm

†††††††††††††††††††††††††††††††††
Gemitlich w Grupie Carlyle

Wg Wikipedii (31.3.2009) „usługodawca finansowy” Carlyle pod przewodnictwem założycieli Williama Conwaya-juniora, Daniela D’Aniello i Davida Rubensteina, zawiaduje ponad 84,5 mld $ kapitały własnego, zatrudniając 890 osób, przeważnie analityków inwestycyjnych, w 20 krajach na wszystkich kontynentach. Ta największa prywatna firma kapitałowa (wg rankingu PEI 50) utrzymuje w tajemnicy swe dochody. Firmy w portfolio Carlyle zatrudniają globalnie ponad 415 tys. osób. Carlyle  ma ponad 1300 inwestorów w ponad 71 krajach, a wśród jej pracowników i inwestorów są  Bushowie, b. brytyjski premier John Major, b. sekretarz stanu USA James Baker III, przybrany brat prezydenta Francji, Olivier Sarkozy, oraz George Soros.

Natomiast Wiki nie pisze, że Carlyle to who-is-who b. liderów republikanskich, od Franka Carlucci w CIA po szefa CIA Busha-seniora. Firmy Carlyle Group, 11-go co do wielkości w  zbrojeniówce USA, wytwarzają m.in. lufy do dział okrętowych, pojazdy bojowe Bradley, komponenty do większości samolotów wojskowych i cywilnych. 11.IX na dorocznym zebraniu inwestorów Carlyle był Shafig, brat Osamy ibn Ladena. Bush-junior był dyrektorem wykonawczym Caterair, jednej z setek firm przehandlowanych przez Carlyle, nie pokazał jednak tego w życiorysie.

Wg Wall Street Journal (27.9.2001), co najmniej od czasu podróży do Arabii Saudyjskiej w 1998 r. prezydent Bush-senior kontaktuje się z ramienia Carlyle z saudyjską rodziną królewską i z liczną rodziną ibn Ladenów. Ta ostatnia była do czasu sprzedaży swych udziałów 26.10.2001 jednym z inwestorów w Carlyle Group. Prescott, ojciec Busha-seniora, udzielił kredytu Hitlerowi i dostarczał mu surowce. Rząd USA zarekwirował mu majątek za handel z wrogiem, ale Bushowie odkuli się na ropie naftowej i zbrojeniach. W Carlyle, gdzie Bush-senior był w radzie nadzorczej, zainwestowali także: jeden z najbogatszych Saudyjczyków nazwiskiem Mahfouz, książę Bandar z 20-letnim stażem ambasadora saudyjskiego w USA oraz ojciec Bandara. Założony w 1987 r. Carlyle, z silnymi koneksjami u republikanów, zwiększył początkową inwestycję 130 do 900 mln $, gdy zanotował się na giełdzie w 2001 r. Online Journal (3.7.2001): „W ostatnich latach Carlyle odniósł sukcesy w zdobywaniu kapitału i robieniu pieniędzy. Zdobył 14 mld w ostatnich około 5 latach, a roczna stopa zysku wyniosła 36%. Jego 550 inwestorów składa się z instytucji i zamożnych z całego świata, włącznie z członkami rodziny ibn Ladena do czasu wkrótce po 11.IX. Rodzina, która publicznie wyrzekła się Osamy, jest tam inwestorem od 1995 r.”

Busha-juniora uważanego za słabego biznesmena, w 1986 r.  mianowano dyrektorem Harken Energy, dając mu 212 tys. udziałów i przywileje finansowe. W 1987 r. Mahfouz załatwił inwestorowi Bakhshowi 17% udziałów w Harken. Wg reprezentanta Harkena, Bush otrzymał stanowisko dyrektora jedynie dla koneksji z Białym Domem. Ta nieznana firma dostała duży kontrakt na wiercenia w Bahrajnie. Akcje Harkena poszły w górę, Bush-junior sprzedał udziały w Harkenie za 848 tys. $ i spłacił pożyczkę, pobraną na akcje Texas Rangers. Akcje Harkena szybko poszły w górę, gdy Husajn zajął Kuwejt. Znany Polakom z terapii wstrząsowej partner w Carlyle, Soros wybawił Busha-juniora z nieudolności w kierowaniu sorosowskim Harkenem, wykupując lecące na łeb akcje (Nation 17.7.2002).

Neokonserwatywni buszyci
Wspólnie z synem w Białym Domu, Bush-senior otrzymywał częste odprawy CIA – przywilej b. prezydenta. W lipcu 2001 r. osobiście kontaktuje się z saudyjskim księciem Abdullahem, by „wyjaśnić” politykę syna na Bliskim Wschodzie i przesyła prezydentowi plan odnośnie Korei Płn. pióra „eksperta od Azji” i b. ambasadora w Korei, Donalda Gregga. Ten b. doradca prezydenta Busha-seniora i weteran CIA, szczyci się udziałem w komandach śmierci w Wietnamie, a także przemytem heroiny w lotach Air America, pacyfikacjami w Salwadorze i Gwatemali oraz operacją Iran-Contra, za którą otrzymał przebaczenie od Busha w 1992 r. (New Internationalist lipiec 2002).

Prezydent Bush-junior przejął po ojcu zespół oszustów i kryminalistów. Podobnie jak ojciec, używał najwyższego przywileju w państwie, by ukrywać dowody zmowy z baszami ropy naftowej. Wg Sandy Tolan z wydz. dziennikarstwa Uniwersytetu Kalifornii w Berkeley, który pisze o neokonserwatystach bez przyrostka neo, administracja Busha chciała wojną w Iraku zmienić mapę Bliskiego Wschodu: „Neoimperialna wizja, którą widać z twórczości kluczowych osób w administracji i ich współwizjonerów we wpływowych konserwatywnych grupach doradczych, nie tylko przewiduje zmianę reżimu w Iraku, ale także władzę nad ropą iracką, możliwy koniec OPEC i nowe podległe rządy w Syrii i Iranie – siłą lub buntem wewnętrznym.” Zasoby ropy w Iraku mogą być większe niż w Arabii Saudyjskiej.

Bush-senior twierdził, że nie wie nic nt. handlu narkotykami i bronią, który sfinansował krwawe, nielegalne działania Iran-Contra, a powszechnie wiadomo, że nimi kierował. On i rodzina wzbogacili się na podejrzanych transakcjach nieruchomościami i na finansowych kombinacjach, które obaliły szereg banków i instytucji oszczędnościowo-pożyczkowych. Nie ma wątpliwości, że wysoko postawieni Saudyjczycy pomogli i poparli terrorystów, którzy 11.IX zamordowali 3 tys. Amerykanów i in.

AIG
American International Group AIG, obecnie globalny ubezpieczeniowiec w ponad 130 krajach, powstał w Szanghaju w 1919 r. Firmie przewodniczą Harvey Golub, Robert Benmosche i David Herzog. W 2008 r. przychód AIG wyniósł 110 mld $ , a dochód netto 99 mld $ przy majątku 860 mld $ i 116 tys, zatrudnionych. W Polsce AIG ma spółki zależne: AIG Bank Polska SA, Amplico AIG Life SA, AIG Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA, AIG Towarzysztwo Funduszy Inwestycyjnych SA. Kryzys finansowy 2008 r. nadszarpnął płynność finansową AIG i rząd USA przejął 80% akcji za 182,5 mld $, pożyczonych od Federal Reserve na koszt podatników. Z tej „pomocy” na premie prominentów AIG poszło 165 mln $.

……………………….

Prawa autorskie Piotr Bein

Grafika Vancouver – http://www.seevancouverbc.com

Grafika lubawiczery – http://amalekite.blogspot.com/

Komentarzy 401 do “Terroriada Vancouver – oglądaj bezpiecznie w TV”

 1. Grzegorz said

  Od jakiegoś czasu prawie przestałem oglądać sport.Kiedyś rywalizowało się dla idei, teraz jest to komercja. Może za wyjątkiem dyscyplin gdzie nie maczają swoich brudnych paluchów politycy, jak ostatnie wystepy naszych szczypiornistów. Oglądałem fragmenty ze względu na sentyment, bo piłka ręczna narodziła się w moim rodzinnym mieście, w obozie dla internowanych żołnierzy Legionów marszałka Piłsudskiego. Chętni mogą poszukać gdzie i kiedy.
  Coś jest w tym artykule poniżej i jestem przekonany że Piotr ma rację.
  http://fakty.interia.pl/prasa/news/niszczycielska-moc-igrzysk,1433396,16

  • grypa666 said

   od pb: komercyjny sport, cyrki i igrzyska to mala czesc pakietu demoralizacji, podporzadkowywania i odludniania mas przez unych; nie sposob wszystkiego pokryc na jednym blogu przez 1,5 redaktora; mysle ze trza sie skupic na wierchuszce, co probuje robic

  • Zapytaj Premiera said

   czy ktoś z tego blogu został zaproszony na debatę z Premierem?

   http://zapytajpremiera.pl/

   poczytajcie komentarze pod spodem:)

   czy oni naprawdę uważają nas za takich idiotów??

   Piotrze moja sugestia – zróbmy listę własnych pytań do Premiera i sprawdźmy ile z nich oraz jakie przejdą ich cenzurę przed spotkaniem 🙂

   Zapytajmy również czy pozwolą na jedną naszą kamerę z naszym operatorem:)

 2. Grzegorz said

  A to jeszcze na temat scypionek. Dla kogo pracuje RPO? Sami sobie odpowiedzcie.
  http://fakty.interia.pl/raport/swinska-grypa/news/rzecznik-pozwal-skarb-panstwa-za-szczepionki,1433834

  • AntyMizia said

   Ostatnio ten palant, podejrzewam że w ramach rehabilitacji przed społeczeństwem, złożył wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w celu delegalizacji świadczeń emerytalnych dla służb mundurowych po 15 latach służby. Kto wie, może jednak z tego coś dobrego wyjdzie …

   • gostek said

    @antymizia
    O dobre intencje bym go nie posadzala.Czytalam na ktoryms z blogow,ze ta niby delegalizacja swiadczen ma sie odbyc na koszt podatnikow.Jak bede miala czas to odszukam gdzie to czytalam.

   • antyMizia said

    Niby w jaki sposób to może być gorsze dla nas jako płatników podatków?
    Wklej linka bo to pewnie jakaś manipulacja. Niech się nieroby wezmą do roboty a nie na naszej kasie chłop, jak tur dorabia jako emerytowany ochroniarz. Poza tym czy „Wojsko Polskie” w takiej formie jak teraz, jest naprawdę polskie?

   • gostek said

    AntyMizia
    Nie moge tego teraz znalezc,a nie wczytywalam sie dokladnie w tekst.Zdaje sie ,ze chodzilo o to ,ze ich emerytura liczy sie wedlug ostatniego dnia pracy ,czy ostatniej wyplaty,wiec maja pensje podwyzszane sukcesywnie,aby miec godny poziom w momencie odejscia.Chyba chodzilo o to ,ze przez dluzszy okres czasu te pensje roslyby do sufitu i ich emerytury potem tez ,wyplacane z pieniedzy podatnikow czyli MWSiA.Bo oni ze swoich pensji nie odprowadzaja skladek na powszechne ubezpieczenie. Bez wzgledu na reforme ,krzywda raczej im sie nie stanie.

  • Bo sie skompromitował przed swoimi! Uczciwi PiS-owcy otworzyli oczy ze zdumienia co dziad wygadywał. Sprawa szczepionek jest tak oczywista, ze tylko idiota albo agent na usługach przmysłu farmaceutycznego by coś takiego mówił.

 3. Lamb said

  czy są kolejne czesci z tej serii?

  • cezary said

   ten człowiek jest chory robi wode z mózgu Boże chroń tych co dają sie manipulować weżcie sie do roboty i módlcie sie. to jest jedyny ratunek.

   • STEEF said

    … niestety tez jestem tego samego zdania …PRANIE MOZGU…niebezpieczne mysli… nie dla MLODYCH LUDZI ! a i staremu poprzewraca – UWAZAJCIE I WIERZCIE Z UMIAREM

   • grypa666 said

    od pb: sądy kanadyjskie przyznaly jednak prawo (racje) roszczacym pretensje o bycie manipulowanymi mentalnie; ci sędziowie myślisz zbzikowali czy wydali decyzje zapoznawszy sie doglebnie z dowodami?
    ludziowce odrzucli z miejsca teorie mateczek w 9/11 i sproszkowania wiez = teraz okazuje sie ze tak najprawdopodobniej bylo

   • Ala said

    Najłatwiej jeśli czyjeś wypowiedzi ,to co mówi nam nie pasuje dopiąć łatkę wariat chory ,ja mimo wszystko poleciła bym obejrzeć i przysłuchać się co mówi ,porównać do tego co się dzieje i okaże się ze ten wariat to nie taki wariat jak by się chciało

   • Ala said

    Podałam 3 pozostałe części 2 i 3 pod linkami a czwarta weszła już w okienko .

  • cezary said

   czym wiecej zagłebiam sie w Pismo św. tym bardzie odrzucają mnie takie stronyi beznadziejne teorie a jeżeli ktoś niema silnych fundametów to staje sie podatnym gruntem na tego typu sugestie i zaczyna się pogrążać , swiat taki jest jaki jest nie macie na to wpływu co sie dzieje tylko to wprowadza ogólny niepokój paranoje i panikę
   ktoś po prostu na tym żeruje …. trzeba spokojnie obserwować i zaufać całkowicie Bogu i Doskonałemu Planowi ciesze sie ze jestem jego częscią Życze Wiary Bo to wspaniały dar.

   • Wojtekk said

    Nie bardzo rozumiem Twoje podejście.
    Oczywiście świat potrzebuje mistyków, filozofów czy pustelników którzy wyłącznie się modlą.
    Ale również trzeba działać, nie możemy czekać jak owce aż nas wezmą wsadzą do obozów i zaczipują. Modlitwa jest bardzo ważna, aczkolwiek to nie jest jedyna rzecz w służbie dla Boga.

   • Nanard said

    Pisze poraz pierwszy na tym blogu .I calkowicie sie zgadzam ztym co piszesz!! Polecam jeszcze do obejrzenia ten film !!!!!!!!,,V jak Vendetta”
    Dobry film. Kto nie oglądał, niech obejrzy. Na pewno dużo się dowie.
    Co do oglądania, to oglądać dokładnie i ze zrozumieniem.
    Cały z polskim lektorem:

   • Lamb said

    Ten człowiek nie jest chory – ma jakąś terorię- wg mnie raczej nie jest to osob wierząca Bogu. Jakkolwiek wiele co mówi ma prawo sie ziscić bo jeśli Cezary czytasz biblie to pewnie wiesz, ze żyjemy w czasach ostatecznych, że biblia zapowiada atak Iranu i innych państw na Izrael i bedzie to atak atomowy. Że Izrael przetrwa ten atak, że w tym czasie pojawi sie na ziemi antychryst, który bedzie zdobywał władzę poprzez dyplomacje i fałszywy pokój na ustach. Bedzie jedna fałszywa religia na bazie new age. Antychryst bedzie panował 7 lat i po 3,5 roku wprowadzi znakowanie ludzi na rękę lub czoło. To bedzie sie wiazało z oddaniem pokłonu antychrystowi. Czy sądzisz ze ktokolwiek dziś uznałby antychrysta za boga? NIe sądzę- musi dojść do manipulacji na poziomie umysłu i to moze mieć zastosowanie tzw. blue beam. Tak wiec to co mówi ten człowiek dziwnie zbiega się z tym, czego my chrzescijanie wierzący biblii spodziewamy się w najbliższym czasie – być może – na co wskazuja fakty juz w tym pokoleniu.

  • ALFA said

   @Lamb po zakończenie tego filmiki masz na dole dalsze części ,a jak nie to kliknij w środek filmiku i przeskoczy naYT

   • Lamb said

    Dzięki ale fimy sa tylko cztery i wygląda na to ze koniec czwartego to jakby urwanie w połowie całości. Dlatego pytam czy sa kolejne czesci.

   • ProtokolantSyjonu said

    Jakie urwanie calosci? Przeciez prowadzacy w Coast2Coast informuje, ze wywiad dobiega konca i ze zaraz wlaczy telefony by wpuscic reakcje radiosluchaczy na antene.

   • Lamb said

    No to się chyba zamotałam- jakoś mi wyglądało na to ze coś powinno być dalej 🙂

  • Główa siłą dezinformatorów jest wykorzystywanie Biblii do przekonywania ludzi, że „tak musi być”. Jedna wpadka jak np. bomba atomowa puszczona na Izrael, zepsual by im wszystko – ich własny lud przestałby bekrytycznie wykonywać zalecenia Sanhedrynu. Dlatego tez m.in. potrzebne jest opanowanie Iranu. Kolesie jak ten powyżej są sowicie opłacani by takie rzeczy wygadywać.

   • gostek said

    Moj kolega wyliczyl na podstawie kodu w Biblii,ze atak na Izrael mial miec miejsce w 2006 roku.No i przegral zaklad z innym kolega.

   • grypa666 said

    @gostek 3 Luty 2010 @ 1:43 pm e
    twoj kolega talmudysta? kod biblijny to macherstwo matematykow izraelskich, bzdura do 10-tej potegi; mozna ‚wyczytac’ z kodu co sie chce, podobnie jak z hebrajskiej wersji dziel wszystkich stalina (w hebrajskim brak samoglosek, co zwielokrotnia mozliwosci macherskie)

   • gostek said

    @grypa
    Moj kolega nie jest talmudysta ,ale zaczytuje sie w starych pismach i nie tylko w biblii,pisze ksiazki ,bo to jego hobby.Blad w odczycie kodu kosztowalo go przeprowadzke z poludnia Europy calej rodziny, w inne rejony swiata ,zeby odlamkiem nie oberwac.On w to wierzy ,albo raczej wierzyl i to jest jego sprawa.Kazdy ma swojego bzika.Wierzy tez w kosmitow.
    Nie przypinaj komus latki ,zeby i Tobie nie przypieli.
    Przed chwila ktos z Kandy podal tu ,ze PB pisze bzdury o czarnych heliopterach nad Vancouverem .Chcesz sie ustosunkowac tez do tej wypowiedzi?

   • gostek said

    Moj kolega czytal stare teksty po angielsku ,nie po hebrajsku.To jest jego pasja.

   • Lamb said

    unknowtresue czy jak mu tam -Lecz się na nogi- na głowe juz za późno. Biblia zapowiada atak nuklearny na Izrael – EZEK,38. Nie ma żadnej mozliwości wyliczenia kiedy to bedzie bo to wiąże sie z rozpoczęciem okresu wielkiego ucisku. Mozna obserwowoać po innych znakach ze ten czas jest bardzo blisko ale kiedy dokąłdnie- nei wiadomo- moze za rok moze za sto lat. Jak mi ktoś sowicie zapłaci za pisanie takich rzweczy to chętnie skorzystam. Biblia jest dla wszytskich – kazdy moze czytać i pisać to co przeczytał. Odsyłam do ciekawego artykułu interpretującego wydarzenia polityczne w swietle biblijnych proroctw. http://nickycruz.ovh.org/ostatnie_pokolenie.html

    Trzeba być ciemnogrodem zeby nie widzieć co sie dzieje i do czego ten świat zmierza. A jak chcesz coś zrobic to zacznij od siebie i swojej głowy.

   • grypa666 said

    @Lamb 3 Luty 2010 @ 2:57 pm e
    trzeba byc bluznierca (i chrzescijaninem syjonistycznym, talmudysta) zeby wiedziec kiedy Slowo ma sie wypelnic

   • Lamb said

    >>@Lamb 3 Luty 2010 @ 2:57 pm e
    trzeba byc bluznierca (i chrzescijaninem syjonistycznym, talmudysta) zeby wiedziec kiedy Slowo ma sie wypelnic<<

    NIe rozumiem do czego pijesz?? Kto twierdzi że wie kiedy Słowo sie wypelni? Nikt tego nie wie – tylko sam Bóg.

   • monitorpolski said

    Gdzie jest mowa w Biblii o sztucznym tworze nazwanym przez Rotszyldów Izraelem? Takie interpretacje są na rękę globalnym faszystom. Skończmy z interpretacjami Biblii, bo mże być ich tysiące. Zacznijmy myśleć i planować jak się nie dać diabelskiemu planowi eksterminacji.

   • Zbyszko said

    Jak widać ekstermniacja jest realizowana metodami globalnymi które mają potem swoje długie „ręce” lokalne. Metody te jak widać są rózne (byle tylko prowadziły do wiadomego celu). Przykład: szczepienia- wyszły od NWO ale realizowane są lokalnymi rękoma lekarzy (z przymusem lub bez), dalej: chemtrails – rękoma pilotów codex, – producentów żywności, wojny- rękoma żołnierzy, itd, itp. Jeżeli zwrócimy uwagę na fakt konieczności istnienia wykonawców to problem sprowadza się do dotarcia do nich i uświadamiania.

   • gostek said

    Zbyszko
    Nie wszyscy lekarze szczepili i nie wszyscy sie szczepili.Poza tym byla dobrowolnosc.Nikt nikogo za wlosy nie ciagnal.

   • Wojwit said

    @Lamb
    Z ciebie to teraz wylazł do końca wilk w owczej (jagnięcej) skórze! „Lecz się na…” – no gratuluję – jeszcze na dodatek doktor Chamsky w tobie siedzi. Ale tym ciemnogrodem pod koniec to żeś dowalił, że niech cię… Senyszyn do snu tuli. I śpiewa kołysanki…

   • eteryczna ziemia said

    @ Wojwit
    Tu macie obraz prawdziwego katolika w postaci Wojwita /nieżyczliwy, nieoswiecony, zazdrosny, zawistny, mściwy, czyli tzn. „ego-wiec” do potęgi nnn…

   • Wojwit said

    @Eteryczna ziemia
    No, gratuluję diagnozy, tylko na jakiej podstawie ja stawiasz? Gdzie w moim wpisie – odpowiedzi danej Jagniątku (Lamb to jagnię) widzisz mściwość, zawiść czy zazdrość – to chyba jakieś twoje chore projekcje pałającej nienawiścią do katolicyzmu zwolenniczki New Age’u. Albo po prostu zwyczajnie nie wiesz, co oznaczają te terminy. Polecam słownik. Może być „Wielki Słownik Języka Polskiego” wydany niegdyś przez PWN (dla ciebie rozszyfruję ten skrót, inni czytelnicy chyba wiedzą: Państwowe Wydawnictwo Naukowe). Brak oświecenia w tym znaczeniu tego słowa w jakim je widzi osoba gardząca katolicyzmem poczytuję sobie za zaszczyt! A niechęć… Tak, czuję niechęć do kogoś, kto bezpodstawnie, okazując bez powodu (bez koniecznosci odparcia słownego ataku) jawną pogardę dla rozmówcy wyraża się: „lecz się na nogi, bo na głowę…” i pisze o ciemnogrodzie. No, chyba że za mściwość uznasz ukołysanie kogoś do snu przez tę ikonę lewactwa… Widocznie Wodnik w „nadchodzącej erze” nie odebrał ci do końca gustu – czyli pewnej umiejętności rozróżniania. I za to dziękuj Panu Bogu a nie gaji.
    Jedyne, co mogłabyś mi zarzucić po przeczytaniu moich wpisów to uszczypliwość, ale tego akurat nie dopisałaś do listy…

   • grypa666 said

    @unknowntreasure 3 Luty 2010 @ 12:49 pm e
    jest parudziesieciu „kolesiow powyzej” = o kim piszesz?

  • Ala said

 4. Lamb said

  Z innej beczki… pozostawiam bez komantarza 😦

  http://www.chrzescijanin24.pl/z-kraju/news/1083-posowie-wprowadz-ustawowy-zakaz-bicia-dzieci.html

  • Lamb said

   A jednak nie pozostawie bez komentarza:
   „Kto żałuje swojej rózgi, nienawidzi swojego syna, lecz kto go kocha,
   karci go zawczasu” [Prz 13,24]
   „Nie szczędź chłopcu karcenia; jeżeli
   go uderzysz rózgą, nie umrze. Ty go uderzysz rózgą, a jego duszę wyrwiesz z
   krainy umarłych” [Prz 23,13–14]

   • Marcin said

    wybaczcie, ale bardzo dobrze!
    i tak ma być!
    Większość ludzi nie nadaje się do rodzicielstwa, płodzą potomostwo tylko z uwagi na swój instynkyt samozachowawczy a później nie potrafią człowieka wychować. I myślą że dziecko jest ich prywatną własnością. Nie, nie jest. Jest niezależnym człowiekiem, a rodzic ma tylko pomóc mu postawić pierwsze kroki w jego życiu. I wara mu od przemocy fizycznej i psychicznej bo to służy tylko wyżywaniu się na dzieciaku i przestawianiu go jak przedmiot. Ona rodzi tylko DDD, neurotyzm niską samoocenę, wyuczoną bezradność itd. I to się wlecze przez całe życie.. rzutuje na teraźniejszość, powoduje depresje…WIEM PO SOBIE

   • Wojtekk said

    Ocenianie zostaw Bogu.
    Jedyne co możesz zrobić to zostać w przyszłości takim rodzicem jakiego sam byś pragnął mieć.

   • Ale chrzanisz koleś. Nie widziałeś dzieci wychowanych w duchu „bez bicia”. Nikt oczywiscie nie mówi o znęcaniu się, ale o zwykłym klapsie – przywołaniu do porządku. Tego typu zarządzenia mają jedno na celu: rozbicie rodziny i przejecie kontroli nad wychowaniem dzieci przez „państwo” – dosłownie jak za Hitlera i Stalina.

   • Zbyszko said

    Masz rację, każdy teraz mężczyzna w tzw średnim wieku pamięta jak dostawał od rodziców ale i nauczycieli, za przewinienia mniejsze lub wieksze klapsy i było to coś normalnego. Wielu, z nas uchroniło to od wejścia na złą droge.

   • net23 said

    A ja z żona wychowaliśmy trójke dzieci bez bicia – nie było nawet tzw. klapsów. Z każdego jesteśmy dumni ale poświęciliśmy im troche własnego czasu a nie tylko wikt i opierunek…

   • Onnn said

    @zbyszko
    Systemy totalitarne (nie tylko polityczne) cenia ten rodzaj wychowania, przez strach i przemoc. Dzis boisz sie klapsa, jutro palki lub…dodaj sam. Jest wiele sil ktora uzyskuja posluszenstwo i wladze przez strach.

   • Wojwit said

    @Zbyszko w nawiązaniu do responsu Onnn
    Systemy totalitarne cenią siłę i przemoc. Nie tylko w wychowaniu. A te najbardziej totalitarne cenią je do tego stopnia, że przyznają sobie monopol na ich stosowanie (wojsko, policje „jawne, tajne i obojga rodzaju).

   • onnn said

    @zbyszko tak uzupelniajac
    Systemy totalitarne (nie tylko polityczne) cenia ten rodzaj wychowania, przez strach i przemoc. Dzis boisz sie klapsa, jutro palki lub…dodaj sam. Jest wiele sil ktora uzyskuja posluszenstwo i wladze przez strach. A strach najlepiej wprowadzic w dziecinstwie. Stad ich dzialania od tysiacleci by taka metoda wychowywac dzieci.

    Jezus przyszedl i zmienil podejscie do dzieci. Jesli poczyta sie jak Jezus traktowal dzieci i jak nakazywal traktowac je to widac ogromna roznice. On przyszedl by dac nam wolnosc- wolnosc od systemu ktory zniewalal czlowieka w wielu wymiarach. A to wolnosc mozna zapoczatkowac od wychowania dzieci stad jego szczegolne podejscie do nich. I slowa przesztrzegajace przed ich zranieniem. Od czasow Jezusa mamy szanse, jedni ja wykorzystuja, drudzy nie. Jedni pracuja dla Boga-Jezusa, inni dla jego przeciwnika.

    jedni (swiadomie lub nie swiadomie ) dalej sluza systemowi i szkola dzieci za pomoca strachu po to by byli podatni w doroslym zyciu na manipulacje i rzady za pomoca strachu.

    Wydaje mi sie ze do zrozumienie tego systemu, tego co sie dzieje teraz trzeba sie wrocic az do poczatkow naszej cywlizacji. Wielu naukowcow uwaza ze ta cywlizacja jaka znamy (ten podzial spoleczny) zaczal sie ksztaltowac 5.5 tys lat temu.
    Tak wiec trzeba przeczytac historie i mitologie starozytnych: Sumerow., egipcjan, afryki, grekow i rzymian.
    zobaczy jak sie ksztaltowaly podzialy na kaste: kaplanow, wodzow, wojownikow, i zwyklych ludzi.
    Mozna dostrzec wiele prawidlowosci ktore pomoga zrozumeic wspolczesny swiat. Czasy sie zmienily ale system pozostal ten sam.

   • onnn said

    Ktos kiedys powiedzial ze przemoc jest porazka umyslu.

    Z mojego doswiadczenia i doswiadczen ludzi wiem ze przemoc zawsze pozostawia slad w psychice dziecka, ktore w doroslym zyciu w wiekszym stopniu akceptuje akceptuje przemoc i agresja.

    Wielu wspolczesnych psychologow i historykow analizujac fazszyzm doszlo do wniosku, ze faszyzm wyrosl na Bismarcowskim surowym wychowaniu i surowej dyscyplinie religijnej.

    cytat z recenzji..

    …Haneke, inaczej choćby niż Bauman, nie mówi, że przyczynią XX-wiecznych zbrodni była nowoczesność, utrata wiary w Boga i narzucone przez religię normy oraz prawa. Pokazuje, że to wszystko narodziło się w zwykłych, wiejskich domach, w których ojcom pomyliło się wychowywanie dzieci z zabawą w starotestamentowego Boga, który w ich interpretacji przypominał co najwyżej sadystę…

    http://www.wiadomosci24.pl/artykul/biala_wstazka_narodziny_faszyzmu_116579.html

    http://www.emetro.pl/emetro/1,85652,7273067,Zanim_faszysci_poczuli_sile.html

    Jest pelno opracowan na ten temat.

    Z pedagogiki wiemy ze jednym z glownym sposobow nauki dziecka jest nasladowanie i wyjasnianie. Dziecko oczekuje od doroslych pozytywnych wzorow ktore bedzie nasladowac oraz rozmowy- wyjasniania kazdej czynnosci ktora go dotyczy.

    Obecnie w UK jest bardzo dobry program telewizyjny SuperNany w ktorym jest pokazane ze dyscyplina moze byc wprowdzana bez przemocy. Nawet w sytuacji dzieci agresywnych.Program ukazuje prawdziwe przyczyny agresji dzieci:
    – nadopiekunczosc
    – brak zainteresowania i rozmowy
    – brak ciepla
    – sprzeczne wzory postepowania
    – brak pewnosci siebie u rodzicow, autorytet jest wymuszany przemoca itd.

    Tak wiec przemoc stosuja ignorancjii ktorzy z roznych powodow nie chca sie uczyc i otworzyc sie na Boga Nowego Testamentu.

    A Hitler chcial wprowadzic sadystyczny model wychowania jako dyrektywe narodowa.

    Wiec prosze zanim ktos sie wypowie na temat przemocy wobec dzieci niech sie za interesuje tematem.

   • grypa666 said

    @onnn 3 Luty 2010 @ 2:10 pm e
    faszyste hitlera i hitleryzm wprowadzili uny

   • onnn said

    Tak, wiem kto wspieral i kto finansowal hitlera i partie NSDAP. Ten tekst jest o tym dlaczego tak duza liczba zwyklych niemcow uwierzylo hitlerowi i jego partii oraz dlaczego podzielali jego pasje do przemocy.

   • hjk said

    pasja do przemocy wziela sie z braku rozumu, bo cała filozofia niemiecka podminowała rozum i jego zdolności poznawcze, szczególnie od Kanta, Nietzsche wręcz sławił siłę woli, „wolę mocy”, a moc to siła, prze-moc, czyli właśnie moc, która przemaga, zwycięża. Nie argument rozumu, poznania, rozsadku, ale siły…

   • Onnn said

    @hjk proponowalbym sie bardziej zinteresowac tematem, bardzo pomocna tez jest ksiazka ” ucieczka od wolnosci” E.Fromma.
    Napisales ze przemoc wziela sie z umilwania sily, ale skad sie wzial ten respekt do sily jako zastapienie autorytetu moralnego? o tym wlasnie jest wiele opracowan, analiz, filmow i ksiazek.

   • onnn said

    I tak dodajac, z wlasnego doswiadczenia, wiedzy i doswiadczen innych. Przemoc tworzy u dzieci poczucie bycia ofiara. W doroslym zyciu dziecka moze poglebiac stan bycia ofiara (na wielu plaszczyznach-praca, szkola, relacje, zwiazki). Lub samemu stanie sie w wiekszym lub mniejszym stopniu katem.
    Wiec jeszcze raz powiem jesli ktos nie ma na wychowanie dzieci innego sposobu jak przemoc, powinien sie zastanowic nad tym czy powinien byc rodzicem. Bo sadystow produkuje sie w domach.

   • monitorpolski said

    Z drugiej strony dziecko, które czuje się bezkarne jest na dobrej drodze by stać się potworem. Pamiętajcie, że życie zaczyna się od klapsa. Bez tego klapsa jest o wiele większa szansa by dziecko zachorowało na autyzm. Dziecku potrzeba bodźców ze świata zewnętrznego – jeśli takich nie będzie lub będą zafałszowane to dziecko może wyrosnąć na psychopatę.
    Nikt tu nie namawia do masakrowania dzieci.

   • Wojwit said

    No i jeszcze dodajcie „wszystkiemu winny jest Kośćiół” i będzie śliczna lewacka mantra…

   • onnn said

    @ Marcin, trzymaj sie. Jest ktos kto jest w stanie zaleczyc kazda rane. On ja przemieni w perle. Zreszta pewnie sam wiesz.

   • Lamb said

    Nikt nie mowi o przemocy, znęcaniu się czy maltretowaniu. Nikt nie mówi o torturach psychicznych. Karcenie – czyli odpowiednia do sytuacji dyscyplina jest niezbedna aby wychować zdrowe pokolenie. Karcenie to klaps, zakaz ogladania czegoś, korzystania z czegoś w celu wyrobienia w dziecku dobrych postaw. Gdy jako dzicko wróciłam z placu zabaw po zmroku dostałam lanie i zakaz oglądania dobranocki przez kilka dni- wiecej nigdy nie zapomniałam ze po zmroku mam być w domu. Jeśli ograniczy się te zakazy dzieci będe robiły co im się podoba. Będzie brak szcunku dla autorytetów i ludzi starszych. Państwo ingerując we władze rodzicielską rozbija rodziny, dzieje sie to co na filmach o nwo czyli odbieranie dzieci rodzicom, bazowanie na najgorszych ludzkich instynktach u młodych niewykształconych psychicznie ludzi. Takie społeczeństwo bedzie zdegenerowane. Dziwie sie że niektórzy tego nie widzą bytując na stronach blogu.

   • onnn said

    Powiem ze wiem na temat przemocy dosyc duzo z racji zawodu i autorytet nigdy nie wymusza sie przemoca. Jest duza roznica miedzy zakazami a przemoca fizyczna lub psychiczna o ktorej byla mowa w artykule.

    Druga sprawa- doswiadczenia pedagogiczne ostatnich lat potwierdzily prawdziwosc nauk Jezusa ze nie zakazy ale nakazy sa najlepsza metoda wychowania. Stary Testament byl oparty na zakazach i nikt nie uzyskal zbawienia ludzie wciaz byli pograzeni w tych samych grzechach. Nowy Testament kladl nacisk na nakazy i nasladownictwo-dawanie przykladu i to okazalo sie droga do krolestwa.

    Takie metody nakazow i pozytywnego aktywnego uczenia stosuje sie obecnie w wielu firmach i rodzinach ktore naprawde chca byc dobrymi rodzicami i to swietnie dziala.

    Zdrowe pokolenia wychowuje zdrowe pokolenie. Wiec kluczem do zdrowego wychowania jest uzdrowienie siebie.

   • onnn said

    Tak wiec, chcesz dobrze wychowac dziecka, spoleczenstwo- badz dla niego przykladame i autorytetem. Dziecko ma niesamowite wyczucie, falszu, manipulacji, niesprawiedliwego traktowania.

   • Lamb said

    Do onnn
    >>>Powiem ze wiem na temat przemocy dosyc duzo z racji zawodu i autorytet nigdy nie wymusza sie przemoca. Jest duza roznica miedzy zakazami a przemoca fizyczna lub psychiczna o ktorej byla mowa w artykule.<<<>>Druga sprawa- doswiadczenia pedagogiczne ostatnich lat potwierdzily prawdziwosc nauk Jezusa ze nie zakazy ale nakazy sa najlepsza metoda wychowania.<<<>>> Stary Testament byl oparty na zakazach i nikt nie uzyskal zbawienia ludzie wciaz byli pograzeni w tych samych grzechach. Nowy Testament kladl nacisk na nakazy i nasladownictwo-dawanie przykladu i to okazalo sie droga do krolestwa.<<<>>Takie metody nakazow i pozytywnego aktywnego uczenia stosuje sie obecnie w wielu firmach i rodzinach ktore naprawde chca byc dobrymi rodzicami i to swietnie dziala.<<<

    DObrze że jest ktoś zadowolony z nowych ustaw-bo w końcu są one dla ogółu społeczeństwa. Życzę najlepszego – w nowej rzeczywistości. A jak to bedzie wyglądało to mozna zobaczyc w filmiku o szwecji.

    Zdrowe pokolenia wychowuje zdrowe pokolenie. Wiec kluczem do zdrowego wychowania jest uzdrowienie siebie.

   • Marcin said

    @Onnn dzięki za słowa wsparcia!:)

   • monitorpolski said

    Ja oberwałem w wieku 3 lat gdy wróciłem do domu … pijany. Z kolegami znaleźliśmy w piwnicy „soczek” i wypilismy 2 duże butelki. Oczywiście było nam bardzo dobrze – do dzisiaj pamiętam. Ale jeszcze lepiej pamiętam jak dostałem od ojca. Może dlatego nie jestem alkoholikiem, nawet nie palę…

   • gostek said

    @Marcin
    Wspolczuje Ci ,ale jest roznica miedzy klapsem ,a maltretowaniem.I to rodzice maja prawo do dzieci ,a nie panstwo.Wszelkie placowki wychowawcze nie spelniaja swoich funkcji.

   • onnn said

    Pojecie prawa zawsze wiaze sie z pojeciem obowiazku.

    Tak jak rodzice maja prawo do dzieci tak panstwo ma prawo- i obowiazek by nadozorowac prawidlowosc procesow wychowania. Tak jak napisalem wczoraj, to spoleczenstwo i inni ludzie beda ponosili koszty bledow wychowawczych.

    Nikt na tym swiecie nia ma prawa abslutnego zawsze jest ktos kto rozlicza kogos z wywiazywania sie z obowiazkow ktore sa wynikiem prawa.

    Wiekszosc rodzicow ktorzy zmaltretowali swoje dzieci tlumaczylo sie – ” bo ja mu tylko klapsa chcialam/em dac”. Jesli jest spoleczne przyzwolenie na tego typu dzialania to potem sa tragedie dzieci.

   • hjk said

    „Pojecie prawa zawsze wiaze sie z pojeciem obowiazku.”

    trochę to nie tak, widzę ze reprezentujesz tu pruską szkołę prawa…)))

    Nie zawsze się wiąze, albo nawet jeśli, to w różny sposób, a już raczej z pojęciem uprawnienia. Prawo nie moze wyznaczac obowiazków, bo jest to terror w zawoalowanej postaci (typu obowiązek wojska, szczepień, szkoły, itd.), obowiązki człowiek wyznacza sobie sam, natomiast prawo może zakazywać działań szkodliwych.

    W odniesieniu d tego co napisałeś jak to rozumieć – jakie ‚panstwo’
    ma obowiązek czy „prawo”? Jakiś urzędnik jak rozumiem? Na jakiej podstawie? Jaki ma związek z poszczególnym rodzicem czy dzieckiem i dlaczego ma w to ingerować? Kto ma określać w konkretnym przypadku co będzie dobre a co złe? ile rozin trza poddać nadzorowi i ilu urzędników wyznaczyć> ktos sprawdzi ich „kompetencje”?

    To o czym piszesz to po prostu wizja państwa totalitarnego gorszego od komuny…

    I czym jeszcze ma się zająć „państwo”? A dlaczego np. nie „prowadzeniem się” ludzi, przeciez za pijaństwo, narkomanie papierośnictwo, prostytucje płacą inni ludzie i społeczeństw – czemu nie nadzorowac „prowadzenia się”?

    Istnieje kodeks karny zakazujacy znęcania się nad dziecmi.

    „Nikt na tym swiecie nia ma prawa abslutnego”

    właśnie głosisz niebezpieczny relatywim prawa podlany sosem pseudprawnych obowiazków. Mamy absolutne prawa, np. prawo do zycia jest przykładem.

    „Jesli jest spoleczne przyzwolenie na tego typu dzialania to potem sa tragedie dzieci.”

    Nie ma zadnego przyzwolenia społecznego, jak wspomniałem chyba jest prawo zakazujace tego typu czynności.

    Kolejny przykład nadużywania pewnej społecznie trudnej sytuacji do rozszerzania terroru prawnego, pomnijszania zakresu swobód obywateli, nadawaniu urzednikom coraz wiekszych uprawnień, czyli nic nowego, dalej zgodnie z linią „patriot act” i nwo…

   • onnn said

    @ Hjk Pojecie Prawo i obowiazku jako wspolistniejacych razem funkcjonuje w wielu systemach prawa formalnych jak i nieformalnych.

    Tutaj masz link do Europejskiej Karty Praw i Obowiazkow Rodzicow.

    http://www.vulcan.edu.pl/rodzice/prawo/karta_rodz.html

    Bardzo ciekawy.

    Masz tez polski odpowiedznik.
    ( domyslam sie ze przed faktem zostania rodzicem zapoznales sie z wszystkimi aktami prawnymi oraz wskazowkami jak byc dobrym rodzicem- po to by dac dziecku jak najlepsza przyszlosc)

    Wystarczy wezniesz umowe o prace, lub umowe zakupu- korzystania z jakiegos urzadzenia to przeczytasz nazwe paragrafu:
    – Prawa i obowiazki pracownika/ucznia

    – prawa i obowiazki(zalecenia) uzytkownika/konsumenta

    ponizej link dajacy przyklad
    http://www.ceo.org.pl/portal/vedemecum_konsumenta
    …Wszelkie prawa i obowiązki konsumentów i sprzedawców reguluje Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej z dnia 27 lipca 2002 roku, została ona zamieszczona w dziale Prawo…

    Co do pruskiego systemu prawa to moze ci chodzilo o pruski system wychowania- ten sam ktory przyczynil sie do wychowania nazistow i ktory wydaje sie reprezentuesz.

   • onnn said

    Co do istnienia kodeksu karnego zakazujacego znecania sie nad dziecmi jest to faktem. tylko ludzie go omijaja,i nie stosuja gdyz jest nie precyzyjny, stad niektorym ludzia-„rodzicom” trzeba pokazac wyraznie co jest dobre i sluzy dziecku a co jest naduzyciem i co powoduje urazy. Po rozmowie na tym blogu widac jakie jest spoleczne przyzwolenie nad znecaniem sie nad dzieckiem- bo wychowanie przez strach jest znecaniem. jesli uwazasz inaczej to proponowalbym sie doksztalcic, a najlepiej pojsc do najgorszej dzielnicy w twoim miescie i zobaczyc na zywe oczy.

    Wydaje mi sie ze dajesz przyklad tego ze pomimo ze jest kodeks to ty z nim dyskutujesz i chcesz go ominac.

    Co do prawa absolutnego – to jeszcze raz podkresle nikt tu na swiecie nie ma prawa absolutnego. Jesli sadzisz inaczej to jest to sprawa dla psychologa, ksiedza albo prokuratora.

    Co do spoleczenego przyzwolenia na to ktore zakwestionowales to sam jestes najlepszym przykladem jako propagowania bicia dzieci. Wiec mozna to zosatwic bez komentarza.

    Na koniec opowiem ci cos z mojej praktyki z Polski.
    Pracowalem w Polsce jako pracownik socjalny miedzy innymi z rodzinami adopcyjnymi.

    Sad z powodu alkoholizmu matki i znecania sie nad dziecmi, zawiesil jej prawa i oddal dzieci do jej matki ( sady twardo trzymaja sie prawa krwi). wychowanie matki/babki nie wiele sie roznilo. nie mozna bylo nic zrobic.
    Takich przykladow jest setki/tysiace. Nawet nie wiesz jakie to uczucie widziec dziecko nadal cierpiace- „wychowywane” w zlych warunkach i swiadomosc ze nie wiele mozna zrobic. Bo jest spoleczne przyzwolenie na wiele naduzyc.

    A tak na marginiesie.Wlasnie na tych przykladach odkrylem bardzo dziwna powtarzalnosc.

    Im wiecej obrazow swietych na scianach tym wiecej naduzyc i patologii.

    Byl to okres ze bylem doscy religijny zwiazany z KK, ale to byl moment otrzezwienia dla mnie.

    I naprawde zanim wypowiesz sie na temat, prosze doksztalc sie, najlepiej jakbys poszedl w teren rozmawiac z dziecmi ktore sa wychowywane za pomoca przemocy.

    Mozesz tez wejsc na dowolne forum internetowe, lub do osrodka terapii i posluchac ludzi ( czesto z porzadnych katolickich lub innych religiji domow) ktore byly wychowywane za pomoca strachu (czesto same klapsy- ale rysem wspolnym byl strach). Mozesz ich posluchac i zobaczyc z jakimi problemami musza sie borykac w zyciu doroslym. Prosze zrob to zanim sie wypowiesz na ten temat.

   • hjk said

    „Masz tez polski odpowiedznik.
    ( domyslam sie ze przed faktem zostania rodzicem zapoznales sie z wszystkimi aktami prawnymi oraz wskazowkami jak byc dobrym rodzicem- po to by dac dziecku jak najlepsza przyszlosc)”

    Ty właśnie reprezentujesz pruską szkołe prawa piszac takie rzeczy – rodzicielstwo jest fasktem naturalnym i żadne prawa stanowione niczego tu nie zmieniaja, nie warunkują i nie mogą pozwalać i zezwalać, nakazywać, a jeśli już, to są żałosnym dublowaniem normalnych naturalnych, wręcz spontanicznych skłonności ludzkich. Powiedz mi co to wnosi nowego? „Należy kochać dzieci i okazywać pomoc i zrozumienie?”
    Jeśli chronia te prawa i karty przed zakusami totalitaryzmów państwowych, to zwróce honor…

    Natomiast jak najbardziej polecam zapoznac sie z tymi kartami i prawami tym, którzy ZAMIERZAJA juz to wstąpić w jakieś związki cywilne, już to posiadać dzieci, bądź mają własne dzieci, które too zamierzają, żeby się mocno nad tym zastanowili i wzieli pod uwagę co jest w innych krajach i co nam tzw.”postemp” (pisownia z NCz – gazety upr) szykuje…

   • hjk said

    „Wystarczy wezniesz umowe o prace, lub umowe zakupu- korzystania z jakiegos urzadzenia to przeczytasz nazwe paragrafu:
    – Prawa i obowiazki pracownika/ucznia”

    widze, ze nie rozumiesz podstawowych elementów realnego świata i dajesz tu całkiem nietrafione przykłady – rodzicielstwo nie jest zadna umową z tej prostej racji, ze ew. podmiot tej hipotetycznej umowy jeszcze nie istnieje, wiec nie ma kto z kim i czego podpisywać.

    Dziecko jest całkowicie zależne od rodziców, ono ich sobie nie wybiera i nie moze byc żadną stroną, musi być inna gwarancja, zapisana w naturze ludzkiej, tego, ze dziecko będzie miało zapewniony rozwoj.

    Zas państwo nie ma nic do tego, bo tych dzieci nie stworzyło, to rodzice ponoszą wszelki „koszt” posiadania dzieci, odpowiadaja za nie. Panstwo moze tu tylko odnosic sie do dzieci w taki sam sposob jak chroni prawa wszystkich obywateli, przy czym rodzice maja szczególne prawa do dzieci i państwo nie może w nie ingerowac. Nie znaczy to ze maja prawo do czynienia im zła, ale jak powiedziałem, nie rozciągajmy jakiegoś odsetka patologii na wszystkie zdrowo funkcjonujące rodziny

    Słyszałeś o zasadzie pomocniczosci państwa?

   • hjk said

    „Po rozmowie na tym blogu widac jakie jest spoleczne przyzwolenie nad znecaniem sie nad dzieckiem- bo wychowanie przez strach jest znecaniem”

    proponuję wziąć słownik do ręki i poczytać o znaczeniach uzywanych słów, zamiast wygłaszac tu takie nic nie znaczące „mówiki” i ogólniki jak „wychowanie przez strach”.
    Nie chodzi o to by terroryzowac dzieci.
    W podanym przykładzie jak dziecko nie rozumie, co to jest kontakt i prąd o napięciu 220V, to moze zrozumie, co to jest klaps. Jak to zamierzasz 3 letniemu bobaskowi „wytłumaczyć”? Ten z przykładu widać pojał i nie chodzi tu o terror , jak mówiłem, ale o dobro dziecka…

    „a najlepiej pojsc do najgorszej dzielnicy w twoim miescie i zobaczyc na zywe oczy.”

    ja mu pisze, a ten swoje…ehhh, trudno, napisze jeszcze raz: najgorszą dzielnicą powinni zajac sie przeszkoleni pracownicy socjalni, a jak trzeba to policja. Nie można wprowadzać praw terroryzujących wszystkich z powodu występowania jakiejś patologii w jakimś odsetku. Nawet jak wprowadzisz te swoje prawa jak to wyegzekwujesz? i Tak do tych dzielnic musisz posłac owych pracowników, bo zakładam wciąż, ze chodzi ci o poprawę losu krzywdzonych dzieci a nie terroryzowanie wszystkich ludzi za pomocą chorego prawa, które moze być dowolnie naduzywane. Poczytaj troche o realiach systemu prawa w PL.

    „Co do prawa absolutnego – to jeszcze raz podkresle nikt tu na swiecie nie ma prawa absolutnego. Jesli sadzisz inaczej to jest to sprawa dla psychologa, ksiedza albo prokuratora.”

    Przytoczone prawo do życia jest absolutne, i jest o tym w katechizmie, w systemie prawa, no a co do psychologii to nie wiem co ona ma z tym wspólnego, wiem tyle, że w imię „psychologii” np w rosji sowieckiej zamykali wrogów politycznych do psychuszek…

    „Bo jest spoleczne przyzwolenie na wiele naduzyc.”

    No to co na to kodeks karny, nie wiem czy społeczeństwo tak przyzwala na te nadużycia, ty traktujesz to niemalże jako dogmat – jakie społeczeństwo, moze obracałeś sie w jakichs kregach patologicznych? piszesz z jednej strony oglnikami, z drugiej nie podajesz konkretoww, jedynie alkoholizm, co jest rzeczywiscie patologia powszechna i to chyba z tym cos by nalezalo zrobic a nie czepiac sie rodzin…

    :z dziecmi ktore sa wychowywane za pomoca przemocy.:

    chyba sie nie rozumiemy : jak rozumiesz przemoc i czy jakis klaps jest przemoca, bo od tego sie tu zaczelo

   • onnn said

    @hjk dalem ci kilka roznych przykladow z roznych wymiarow zycia bo zaprzeczyles jakoby istnialo cos takiego jak wspolistnienie praw i obowiazkow.

    Zreszta to byly dobre przyklady bo jesli traktujesz dziecko jako rzecz- wlasnosc ktora sie nabylo to powinnes miec jakies refleksje ze nawet kupujac towar masz prawa i obowiazki a co dopiero gdy jestes rodzicem dziecka a nie jego wladca czy wlascicielem.

    Zreszta, nasze wartosci sa sprzeczne i pochodza od roznych Bogow wiec dyskusja nie ma konca.
    Ja ci moge obiecac czy ci sie to podoba czy nie bede do konca zycia sluzyl i pracowal w obronie tych ktorzy sie sami nie moga obronic.

    Mysle ze skoro nie rozumiesz wykladni etyki szczegolnie chrzescijanskiej i prawa to dla ciebie najlepszym sposobem byla by wykladnia ekonomiczna. Jesli dostalbys rachunek 50 tysiecy zlotych za depresje dziecka to moze bys sie nauczyl.

    A co do zdrowo funkcjonujacych rodzin to pochodz na grupy terapeutyczne dla osob z tzw. porzadnych domow ktore byly wychowywane za pomoca strachu.

    To tyle co moge zrobic dla ciebie.

    Walczymy po przeciwnych frontach i sluzymy roznym sila wiec podejrzewam ze posrednio lub bezpsorednio jeszcze nie raz sie spotkamy.

    Na koniec moge ci napisac ze tak jak stanowi biblia mowiac o genezie praw to ze prawa sa stworzone dla osob o twardych sercach, ktorzy nie potrafia rozpoznac we wlasnym sercu co jest dobre a co zle.

   • onnn said

    napisalem tutaj wszystko co powinienem wiec nie ma sensu sie powtarzac ale jesli potrzebujesz to zrobie to dla ciebie.

    tutaj jest przyklad dlaczego dziecko interesuje sie niebezpiecznymi rzeczami:

    – brak nalezytego zainteresowania dzieckiem i poswiecenia mu uwagi w stopniu wystarczajcym do jego prawidlowego rozwoju.
    ( dwa glowne rysy nauki dziecka to nasladowanie, i nauczanie instrumentalne)
    Jesli dziecko nie ma poswiecenej nalezytej uwagi to dziecko wyczuwa/pamieta kiedy rodzic zwracal na niego uwage (np. gdy robi cos co nie powinien) i czesto robi to jesz\cze raz tylko po to by zainteresowac soba rodzica.

    A tutaj jest opis konsekwencji klapsa. Jesli nie wierzysz moim slowom to proponuje zapoznac sie z setka ksiazek na ten temat lub/i przejsc sie do osrodkow terapii pracujacych z ludzmi ktorzy doswiadczyli wychowywania poprzez strach

    …..
    Mozna by jeszcze wiele sytuacji opisac, jednakze zawsze moze byc podobny wniosek- uderzenie dziecka jest proba ukrycia swoich bledow.
    W dziecku nastepuje zlamanie pelnego zaufania do rodzicow i wychowania zaczyna sie odbywac za pomoca strachu.

    Ma to duze konsekwencje w zyciu doroslym- czlowiek bedzie bardzo podatny na osoby, grupy ktore kontroluja zachowania za pomoca strachu.
    Po za tym obnizone bedzie wspolczucie dla innych ludzi i wzmocniona akceptacja i tolerancja na przemoc w roznych wymiarach.
    W zakresie religji obraz Boga bedzie obrazem sedziego.

    Ja bede glosil slowa i zalecenia mojego Boga ty slowa i zalecenia Twojego Boga. Wiec dyskusja nie ma konca.
    Ja ze swojej strony napisalem wszystko co mozna by umiescic na tym blogu.

   • Wojwit said

    @Hjk
    Szkoda Twojej energii na przekonywanie tego „urzędnika Jugendamtu” i tłumaczenie komuś, kto nie był nigdy rodzicem, co to znaczy naprawdę byc rodzicem.
    Onnn jeszcze uważa, że zrobił coś wielkiego dla Ciebie – przekładał Ci istotę rodzicielstwa według praw mumii jewropejskiej. A Ty nic! No niereformowalny jesteś! Ale nie bój, nie bój się, już stada takich wpół „nowych ludzi” jak ten, któremu usiłowałeś przemówić do rozumu, zaprowadzą tu globalizm talmudyczny i porządek noachidowy. A tacy jak Ty (zaszczytne to towarzystwo!) trafią w miejsca już z dawna dla nich (nas) przeznaczone przez takich „postępiaków”.
    Jedyna nasza obrona – Ty wiesz, że nie kpię, to: Bóg – Honor – Ojczyzna. POLACY! ORGANIZUJMY SIĘ! Inaczej nam rozkradną do cna NASZ kraj, a nas obrócą w zupełnych niewolników.

   • onn said

    @ Wojwit i hjk
    Zasady waszego wladcy przemijaja, i choc tylko Bog wie kiedy- ile wam zostalo, to z kazdym dniem czas sie zbliza. Z kazdym dniem coraz bardziej bedzie widac roznice i kontrast pomiedzy wladca tego swiata i jego uczynkami a ludzmi ktorzy zaufali Jezusowi i ich uczynkami.

    Mozesz sobie nie zdawac sprawy ale mozesz sluzyc wladcy tego swiata. Mozesz byc duchowym potomkiem ludzi ktorzy zabili Jezusa. Mozesz miec tego samego ojca, bo po uczynkach sie poznaje kto komu sluzy. Bo czlowiek nasladuje uczynki swojego ojca.

    Zacytuje to co napisalem do Zbyszka.

    @zbyszko tak uzupelniajac
    Systemy totalitarne (nie tylko polityczne) cenia ten rodzaj wychowania, przez strach i przemoc. Dzis boisz sie klapsa, jutro palki lub…dodaj sam. Jest wiele sil ktora uzyskuja posluszenstwo i wladze przez strach. A strach najlepiej wprowadzic w dziecinstwie. Stad ich dzialania od tysiacleci by taka metoda wychowywac dzieci.

    Jezus przyszedl i zmienil podejscie do dzieci. Jesli poczyta sie jak Jezus traktowal dzieci i jak nakazywal traktowac je to widac ogromna roznice. On przyszedl by dac nam wolnosc- wolnosc od systemu ktory zniewalal czlowieka w wielu wymiarach. A to wolnosc mozna zapoczatkowac od wychowania dzieci stad jego szczegolne podejscie do nich. I slowa przesztrzegajace przed ich zranieniem. Od czasow Jezusa mamy szanse, jedni ja wykorzystuja, drudzy nie. Jedni pracuja dla Boga-Jezusa, inni dla jego przeciwnika. Jedni staja sie autorytetem moralnym takim jakim byl Jezus i wychowuja poprzez nasladowanie- bo taki system nauki i wychowania propagowal Jezus. A inni nasladuja innego ojca-wladca ktory wychowuje poprzez: strach, przemoc i klamstwo.

    jedni (swiadomie lub nie swiadomie ) dalej sluza systemowi i szkola dzieci za pomoca strachu po to by byli podatni w doroslym zyciu na manipulacje i rzady za pomoca strachu.

    Wydaje mi sie ze do zrozumienie tego systemu, tego co sie dzieje teraz trzeba sie wrocic az do poczatkow naszej cywlizacji. Wielu naukowcow uwaza ze ta cywlizacja jaka znamy (ten podzial spoleczny) zaczal sie ksztaltowac 5.5 tys lat temu.
    Tak wiec trzeba przeczytac historie i mitologie starozytnych: Sumerow., egipcjan, afryki, grekow i rzymian.
    zobaczyc jak sie ksztaltowaly podzialy na kaste: kaplanow, wodzow, wojownikow, i zwyklych ludzi.
    Mozna dostrzec wiele prawidlowosci ktore pomoga zrozumiec wspolczesny swiat. Czasy sie zmienily ale system pozostal ten sam.

    Od czasu Chrystusa ( 2 tys.lat) toczy sie walka. Walka duchowa- dwoch systemow. Ona sie toczy na wszelkich plaszczyznach : ekonomicznej, kulturowej,religijnej, spolecznej.
    Toczy sie we wszystkich miejscach : od rodzin, grup, spolecznosci skonczywszy na rzadach, narodach, cywilizacji.

    Na koniec pozwole napisac sobie do wszystkich starajacyh sie podazac droga Jezusa i jego ewangelii.

    Nie bojcie sie, On zwyciezyl swiat. Droga ktora on nam wskazal jest prawdziwa. Nikt nie wie ile jeszcze wladca tego swiata bedzie sprawowal wladze, dlatego nie ma sensu zamartwiac sie o date tylko starac sie kazdego dnia byc przygotowanym.
    Rozwijajcie swoje talenty, umiejetnosci, wiedze by sluzyc ludzia, by kazdego dnia wlaczyc o tych o ktorych On walczyl zgodnie z waszymi talentami i powolaniem. By kazdego dnia dawac swiadectwo prawdzie. Rozwijajcie sie by gdy On przyjdzie zastal nas przygotowanych, sluzacych ludzia, z otwartym umyslem i sercem. Szukajcie i milujcie prawde- bo On jest prawda.
    Powodzenia. On zwyciezyl swiat.

   • hjk said

    Onnn pisze:
    „Na koniec moge ci napisac ze tak jak stanowi biblia mowiac o genezie praw to ze prawa sa stworzone dla osob o twardych sercach, ktorzy nie potrafia rozpoznac we wlasnym sercu co jest dobre a co zle.”

    No widzisz, w końcu coś sensownego przytoczyłeś, ale interpretujesz to całkowicie opacznie, jak widze…

    Ależ właśnie o to chodzi, ze wiekszość społeczeństwa jest normalna i potrafi rozpoznac w sercu co jest dobre, a co złe, a ty przez stworzenie chorych praw chcesz potraktować wszystkich jak tych o twardym sercu i sterroryzowac ich tym prawem, w imię zwalczania jakichś patologii u małego %-u społeczeństwa, a środki do tego zwalczania widzisz w czymś zupełnie nieadekwatnym, bo w prawie, a nawet jeśli ma być to prawo to nie takie i nie w tym kierunku skierowane, jak ty (wy) to uważasz (-cie)

   • hjk said

    @Onn
    „nawet kupujac towar masz prawa i obowiazki”

    No, że prawa to rozumiem, ale jakie obowiązki w stosunku do towaru???

    „Zreszta, nasze wartosci sa sprzeczne i pochodza od roznych Bogow wiec dyskusja nie ma konca.”
    Jakich różnych Bogów? Bóg jest zasadniczo jeden, co najwyzej możemy mówić o Trzech osobach, ale i tak jednego Boga…

    „Jesli dostalbys rachunek 50 tysiecy zlotych za depresje dziecka to moze bys sie nauczyl.”

    Kto i jakim prawem moze wystawić taki rachunek? Brzmi groźnie, co się tu może dziać…

    „…osob z tzw. porzadnych domow ktore byly wychowywane za pomoca strachu.”

    Nikt tu nie mówił o wychowaniu za pomocą strachu. Rzeczywiście nalezy współczuć takim osobom, no i jeśli Ty do nich się zaliczasz, to także i Tobie…Może rzeczywiscie Twe widzenie pewnych problemów zostało mocno zdeterminowane osobistymi przeżyciami.
    Jednak wbrew temu, co sądzisz, mam pewne dane na ten temat, wiec po części znam sprawę i wiem, że tak może być. Po prostu nie możesz zrozumieć pewnych spraw, że w normalnej rodzinie jakiś klaps jeden czy drugi zasadnie stosowany od czasu do czasu nie zmienia układu relacji rodzinnych, dla Ciebie jest to zazraz strach, terror, przemoc, a potem depresja, krzywda, niska samoocena, kompleksy, psychozy, itd.

    Można pochwalić twe działania na rzecz pokrzywdzonych, ale środki i metody jakie proponujesz, nie są najtrafniejsze, polecam rozwagę i wzięcie pod uwagę głosu osób, które nie miały traumatycznych przeżyć w dziecinstwie.

    „A strach najlepiej wprowadzic w dziecinstwie. Stad ich dzialania od tysiacleci by taka metoda wychowywac dzieci.”

    No właśnie, zaczyna się już od terroru szkoły i tzw. pseudo-„obowiązku szkolnego”, potem „służby wojskowej”, itd.

    „jedni (swiadomie lub nie swiadomie ) dalej sluza systemowi i szkola dzieci za pomoca strachu po to by byli podatni w doroslym zyciu na manipulacje i rzady za pomoca strachu.”

    rozsądnie gadasz, jak chcesz, tylko w złym kierunku kierujesz swe myślenie..

    „Od czasu Chrystusa ( 2 tys.lat) toczy sie walka. Walka duchowa- dwoch systemow.”

    No więc właśnie zastanów się dobrze, do którego chcesz się przyłożyć swym prawem „anty-klapsowym”, bo jak piszesz:
    „Mozesz sobie nie zdawac sprawy ale mozesz sluzyc wladcy tego swiata. Mozesz byc duchowym potomkiem ludzi ktorzy zabili Jezusa. Mozesz miec tego samego ojca, bo po uczynkach sie poznaje kto komu sluzy. Bo czlowiek nasladuje uczynki swojego ojca.”

    a teraz
    @wojwit:
    „Szkoda Twojej energii na przekonywanie tego “urzędnika Jugendamtu” i tłumaczenie komuś, kto nie był nigdy rodzicem, co to znaczy naprawdę byc rodzicem.”

    No właśnie, ciekawa diagnoza, być może są tam i tacy ludzie, którzy maja dobre chęci i są owładnięci ideą, to tzw. „pożyteczni idioci”, mówiąc brutalnie, podobni do tych, którzy wierzyli w „słuszność komunizmu”… Reszta to prawdopodobnie bezduszni urzednicy lub ludzie zastraszeni obawą utraty pracy czy czymś w tym stylu, może nawet zwykłe kanalie…

    Piszę nie dlatego, żeby gościa przekonać, bo wygląda na przypadek prawie beznadziejny, ale dla ludzi czytających bloga, żeby mieli jakieś różne punkty odniesienia…

  • gostek said

   To pierwszy krok do odbierania rodzicom ich dzieci.Sprawdzcie link odnosnie Szwecji,ktos tu przytaczal pod innym artykulem.Odbieraja dzieci rodzicom i wszadzja ich do rodzin patologicznych.

   • monitorpolski said

    Bo właśnie O TO CHODZI!!!

   • Wojwit said

    Ale zobaczcie jakie to odbieranie resztek władzy rodzicielskiej przez państwo ma i tutaj, na tym blogu poparcie różnych „ałtorytetów” (oczywiście z racji zawodowej). To pewnie ci „wykRZtałceni, znający języki obce i pochodzący z dUUUżych miast”, którzy chowali babci dowód i głosowali na Donalda cudoTFUrcę”.

   • gostek said

    @Wojwit
    Mow za siebie,a nie za innych.Masz cos przeciwko wyksztalconym ludziom?Albo tym co znaja jezyki obce?Polacy to nie analfabeci,tylko dosc dobrze wyksztalcony narod.Ci co nie jezdza po swiecie, daja sie wpedzic w kompleksy przez roznych przebierancow.W Polsce nie ma na kogo glosowac,bo w kurniku siedza farbowane lisy.

   • Wojwit said

    @Gostek
    Oczywiście, że piszę za siebie i od siebie (a więc w liczbie pojedynczej). Przeczytaj mój wpis jeszcze raz – tym razem ze zrozumieniem tekstu.
    Ty oczywiście „nie poniał” aluzji.
    A cudzysłów zauważyłeś? To cytat z wiadomości meRdialnych podawanych w trakcie kampanii wyborczej i po niej. Kompleksów odnośnie polskości nie mam, wręcz przeciwnie. No, chyba że wszystko jest na odwrót i to Donaldu ex consortes są najlepszymi z Polaków.
    Toż ja ci nie wróg, a w sprawie odbierania dzieci przez państwo mamy przecież podobne zdanie.

   • Aśka said

    Wojwit nie mówił o ludziach wykształconych.

    Żartował sobie tylko z sondaży, które zawsze, analizując wybory, stwierdzają że za daną partią, głosowało ileś tam ludzi z wyższym wykształceniem, z duuużych miast, w sile wieku – i zawsze wychodzi, że największy odsetek z tych grup głosował na partię, którą popierała Agenda. I tak też było podczas wyborów, gdzie wygrał tusk z ferajną, a co sobą reprezentują widać po komentarzach na różnych forach – zero wiedzy. Dlatego napisał „wykRZtałceni”.

   • hjk said

    @gostek
    chodziło zdaje się o „wykształciuchufff”…00

   • gostek said

    @Wojwit
    Aluzji „nie ponial”,wiec zwracam honor.Zle zrozumialam twoja wypowiedz ,tlumaczy mnie tylko pozna nocna pora.Tak ,ze jeszcze raz przepraszam.

   • onnn said

    To co pisalem, wynika z mojego doswiadczenia, mojej wiedzy oraz rozmow z innymi.
    Dla mnie zycie zaczyna sie od odkrycia co oczekuje od ciebie Bog i spoleczenstwo i podazania za tym poprzez rozwoj twoich unmiejetnosci. Moja misja zyciowa to tworzenia za pomoca mojej wiedzy i doswiadczenia lepszego swiata na tyle ile potrafie.

    A wladza rodzicielska to nie prawo do bicia ale prawo-obowiazek jego rozwoju i dbania o jego rozwoj.

   • eteryczna ziemia said

    @Onnn – miedzy teoria a praktyka w kwestii wychowywania istnieje wielka przepaść.

    Wychowywanie/czy wychowanie/ jest sztuka!!! w odróżnieniu od chowania… Chować każdy potrafi- troche lepiej czy gorzej…

  • Grzegorz said

   Skoro część jest za zakazem bicia (mam na mysli również klapsy), to podam wam przykład z życia wzięty. Gdy mój syn miał jakieś 2-2.5 roku, zaczęło go interesować po co są dziurki w gniazdku elektrycznym. W domu miałem część gniazdek z zabezpieczeniami, gdzie niemożliwe było włożenie czegoś tylko w jeden otwór. Maluch co troche próbował włożyć tam a to długopis, a to ołówek lub inny cienki a długi przedmiot. Tłumaczyłem mu ileś razy, że nie wolno tak robić a on i tak swoje. Dopiero jak dostał klapsa przestał i zaczął omijać gniazdka szerokim łukiem. I co wy na to? Życzę aby wasze dzieci wychowywane bezstresowo nie stoczyły się tak, jak we filmie „Postęp po szwedzku”.

   • onnn said

    @ Grzegorz prosze nie odbierz to jako atak na Ciebie ale Klaps jest zawsze porazka rodzica. Poprzez klaps rodzic chce ukryc swoj blad:

    – brak nalezytego zainteresowania dzieckiem i poswiecenia mu uwagi w stopniu wystarczajcym do jego prawidlowego rozwoju.
    ( dwa glowne rysy nauki dziecka to nasladowanie, i nauczanie instrumentalne)
    Jesli dziecko nie ma poswiecenej nalezytej uwagi to dziecko wyczuwa/pamieta kiedy rodzic zwracal na niego uwage (np. gdy robi cos co nie powinien) i czesto robi to jesz\cze raz tylko po to by zainteresowac soba rodzica.

    – zmeczenie/ flustracje zyciowe.
    Klaps to wymuszenie, zastraszenie dziecka – nie przeszkadzaj mi.

    – brak wiedzy na temat wychowania.

    jedna z definicji to :Wychowanie to jedna z form działalności społecznej; na działalność wychowawczą składa się wiele zabiegów i procesów, mających na celu wpływanie na fizyczny, umysłowy i moralny rozwój młodych pokoleń, przekazywanie im doświadczeń społeczeństwa zarówno z zakresu wytwórczości jak i dorobku kulturowego, przygotowywanie do twórczego rozwoju tego dorobku, a tym samym zapewnienie ciągłości życia społecznego między pokoleniami.

    Tak wiec widac ze wychowanie to tworcze aktywne wspieranie i ksztaltowanie dziecka. Jest to tez naturalna potrzeba dziecka, ktora gdy nie jest zaspakajana wplywa negatywnie na jego zachowanie. Rodzic chcac to ukryc daje mu klapsa.

    – bledy wychowawcze-ksztaltowanie negatywnych zachowan.

    przykladem moze byc sytuacja- Dziecko czesto obserwuje rodzicow pijacych alkohol, w zwiazku z tym ze jednym z glownych rysow rozwoju dziecka jest nasladowanie, dziecko probuje alkoholu.
    moze sie tez zdarzyc ze dziecko nasladuje inne dziecko ktorego rodzice tak czynili. Klaps w tym wypadku jest zakryciem bledow rodzicielskich wlasnych lub osob ktorych dziecko bawilo sie z naszym.

    -Kolejnym bledem jest nadopiekunczosc i wykorzystywanie emocjonalne- traktujemy dziecka jako zrodlo sily emocjonalnej. gdy jestesmy smutni przychodzimy do dziecka by czerpac z niego sile. Czesto tez w przypadku rozwodow rodzice przelewaja i oczekuja od dzieci uczuc ktore oczekiwali od partnerow.
    W przypadku nadopiekunczosci- oczekujemy od dziecka ze dziecko bedzie powiekszalo pozytynwy obraz siebie.
    Moze sie tez zdarzyc ze wiedzac ze indyywidulanosc i wiara we wlasne sily jest podstawa egzystencji poprzez nadopiekunczosc swiadomie podcinamy dziecku skrzydla.

    W obu przypadkach jest zaburzony rozwoj dziecka i dziecka reguje zachowaniami niepozadamymi. My reagujemy klapsem.

    Mozna by jeszcze wiele sytuacji opisac, jednakze zawsze moze byc podobny wniosek- uderzenie dziecka jest proba ukrycia swoich bledow.
    W dziecku nastepuje zlamanie pelnego zaufania do rodzicow i wychowania zaczyna sie odbywac za pomoca strachu.

    Ma to duze konsekwencje w zyciu doroslym- czlowiek bedzie bardzo podatny na osoby, grupy ktore kontroluja zachowania za pomoca strachu.
    Po za tym obnizone bedzie wspolczucie dla innych ludzi i wzmocniona akceptacja i tolerancja na przemoc w roznych wymiarach.
    W zakresie religji obraz Boga bedzie obrazem sedziego.

   • Aśka said

    :Ma to duze konsekwencje w zyciu doroslym- czlowiek bedzie bardzo podatny na osoby, grupy ktore kontroluja zachowania za pomoca strachu.
    Po za tym obnizone bedzie wspolczucie dla innych ludzi i wzmocniona akceptacja i tolerancja na przemoc ”

    albo wręcz przeciwnie … jak na własnej skórze doświadczy, że to nie jest przyjemne

   • Onnn said

    Tak , sa dwie drogi.Ktos wychowany w atmosferze strachu i przemocy moze byc na nia podatny i ja wiekszym stopniu akceptowac albo zmienic swoje podejscie tylko wtedy gdy uzna ze to co sie stalo bylo zle. Wymaga to ogromnego wysilku i czesto czlowiek jest osamotniony, bo staje w opozycji do systemu strachu i przemocy ktory jest gleboko zakorzeniony w kulturze i spoleczenstwie.

   • Aśka said

    czyli 50:50

    trzeba więc indywidualnie dostosować metody wychowawcze do konkretnego dziecka i nie można zabraniać i wsadzać rodziców do więzień lub odbierać im dzieci za małego klapsa przywołującego do porządku, jeżeli rodzic widzi, że inne metody nie skutkują, a im bardzo zależy, aby wychować swoje dzieci na dobrych ludzi. Oczywiście nie może być to katowanie dzieci, bo tego wogóle nie biorę pod uwagę. Moje dzieci udało mi się wychować bez bicia (na szczęście)

   • Wojwit said

    @Onnn
    Czy masz własne dzieci?
    Odpowiedz na to proste pytanie, a jeżeli to nie będzie dla ciebie wyjawieniem wielkiej tajemnicy – to napisz ile.

   • onnn said

    @aska albo ja ciebie nie zrozumialem w pierwszym tekscie albo ty mnie nie zrozumialas:

    W wypadku wychowywania za pomoca strachu dziecko ma zawsze urazy
    – czlowiek bedzie bardzo podatny na osoby, grupy ktore kontroluja zachowania za pomoca strachu.
    Po za tym obnizone bedzie wspolczucie dla innych ludzi i wzmocniona akceptacja i tolerancja na przemoc ”

    – albo podejmie ogromny wysilek czesto okupiony wieloma depresyjnymi latami lub/i kontaktami z psychologami i sprobuje to zmienic.
    uswiadomi sobie ze to co bylo, bylo zle. I bedzie staral sie zyc inaczej.

    Tak wiec zawsze sa urazy. Kwestia tylko jak soebie czlowiek z tym poradzi i czy zdecyduje sie na zmiane postepowania, czy bedzie powielal zachowania rodzicow.

    a jesli rodzic widzi ze inne metody nie skutkuja to powinien sie zastanowic co robi zlego anie uderzac dziecko.

   • onnn said

    @ wojwit Nie mam, i zanim bede mial dobrze sie zastanowie czy jestem do tego w pelni przygotowany pod wieloma wymiarami:

    – intelektualnym ( by moc przekazac dziecku jak najlepszy kapital kulturowy)
    – emocjonalnym ( by dawac dziecku tyle ciepla ile potrzebuje)
    – finansowym ( by moje problemy nie rzutowaly na jego rozwoj)
    – psychicznym ( by byc dla niego autorytetem moralnym ktore bedzie mogl nasladowac)

    A jesli uwazasz ze brak dzieci dyskwalifikuje mnie do pracy na rzecz poprawy dziecinstwa i rodzicielstwa to mam nadzieje ze ta sama miara osadu potraktujesz kaplanow i ksiezy , osoby konsekrowane oraz papieza.

    To co pisze wynika z mojego doswiadczenia :

    – przezylem wszelkie mozliwe typy przemocy- od najwiekszych i najmniejszych

    – wiedzy i wyksztalcenia ( ta wiedza pomogla mi to zrozumiec i uporac sie z tym co bylo u mnie zniszczone, oraz dala mi narzedzie i sposobnosc do nieograniczonego rozwoju mojego czlowieczentwa)

    – Jezusa- on kaze mi stawac w obronie slabszych a szczegolnie dzieci( zapewne wiesz jak Jezus traktowal dzieci- mimo poczatkowej szorstkosci wobec dzieci nawet apostolow). I co mowil o ich skrzywdzeniu.

    – praktyki pomocy rodzinom i osobom ( milo jest patrzec ze to dziala)

    – dziesiatka, setka rozmow z innymi ( dziecmi maltretowanymi jak i rodzicami)

    Jesli tysiace, miliony rodzin moze wychowywac dzieci bez klapsa i strachu poprzez pozytywny pzyklad, milosc i autorytet moralny to chyba jest to mozliwe i zadne twoje sugestie nie zmienia oceny mojej lub osob podobnie myslacych.

    Ja sluze Bogu ktory przyciaga mnie miloscia, nasladuje go bo cenia go jako autorytet moralny. On mnie poucza, tlumaczy, wspiera. I tak samo chce traktowac ludzi a szczegolnie moje dzieci.

    @ Wojwit Jesli twoj Bog uzywa strachu, przemocy,bolesnych upokorzajacych kar wobec Ciebie to jest to twoja osobista sprawa do momentu gdy zachcesz w taki sposob traktowac innych. Bo wtedy mozesz spotkac na swojej drodze mnie lub kogos komu dobro innych ludzi a szczegolnie dzieci lezy na sercu.

   • hjk said

    „Gdy mój syn miał jakieś 2-2.5 roku, zaczęło go interesować po co są dziurki w gniazdku elektrycznym”

    częsta przypadłość dzieci…))
    ja zrobiłem to niespodziewanie i włożyłem spinkę do włosów niemalze pod okiem rodziców, ale tak szybko że nie zdążyli zareagować i trafiłem w ‚fazę’…”przypaliło mnie” co nieco tak, ze do dzis pamiętam to wydarzenie…))
    nic sie nie stało, ale moze od tego czasu wzieło się me zainteresowanie elektrycznością…))
    ile razy już prad mnie poraził w trakcie tych zainteresowań nie zlicze, widać to była dobra szczepionka – uodporniła…)))

    To taki przyczynek do zainteresowań dzieci…

    Onnn wygląda mi tu na jakiegoś teoretyka, powinien wiedziec, ze dzieciom trzeba stawiac pewne granice, a jsli pisze o prawach i obowiązkach to niech napisze tez o obowiązkach dzieci wzgledem rodzicow i jak je będzie egzekwował? zabierze dzieci do poprawczaka zakładu wychowawczego?

   • hjk said

    pewnymm przeznaczeniom nie da się uciec – nawet porazenie pradem nie zniechęcilo do tematu, a jak chłopaczka odstraszyl zwykły klaps…nie będzie z niego elektryk…)))

   • onnn said

    @ Hjk
    Odpowiedzialem ci duzo wiec sie nie bede powtarzal:
    Stawianie granic to jedno a przemoc to inna sprawa. Ta dyskusja nie toczy sie na temat stawiania granic ale na temat przemocy jako metdoda wychowawcza lub sposob traktowania dzieci.
    Najlepsze stawianie granic to zasada dobrego przykladu- Chcesz byc dziecko nie palilo i nie mialo zadnyhc nalogow- sam nie miej zadnych nalogow. Rob w swoim zyciu to co chcesz by dziecko robilo. I nie wykorzystuj je pod zadna postacia,

    bo agresja jest zewnetrzna postacia strachu.

    To nie jest portal porad rodzicielskich wiec by nie zabierac miejsca nie bede sie rozpisywal.

    Na tym blogu czasami piszesz o Bogu wiec pozwole sobie na koniec odniesc sie tez do tego- Jesli twoj Bog tak Cie traktuje (wychowuje cie za pomoca strachu i przemocy, oraz upokorzajacych kar) to twoja osobista sprawa do momentu gdy zaczniesz tak traktowac innych ludzi.

   • hjk said

    :Najlepsze stawianie granic to zasada dobrego przykladu- Chcesz byc dziecko nie palilo i nie mialo zadnyhc nalogow- sam nie miej zadnych nalogow. Rob w swoim zyciu to co chcesz by dziecko robilo. I nie wykorzystuj je pod zadna postacia,:

    Jestes naiwny i troche mi cie zal: dzyiecko nie zyje tylko w domu, sa koledzy, kolezanki, szkola, a poza tym moze chciec zdecydowac sie ze ono chce pic i palic i co wtedy co da tu twoj przyklad

   • hjk said

    ale ja pisze o BOGU, a nie o tym jak MNIE traktuje…wiec nie rozumiem po co Go tu do czczych rzeczy wolasz…

   • onnn said

    Hjk
    Skads musisz brac przyklad i wzory twojego postepowania oraz postaw dlatego wspomnialem o Bogu- twoim bogu.

    Najlepszym przykladem granic stawianych dla dzieci sa granice stawiane przez rodzicow dla siebie.

    Moze jestem naiwny ale moja naiwnosc i wiara jest poparta przykladami z zycia, ludzi-rodzicow ktorzy byli dla dzieci inspiracja a ta inspiracja stworzyla kregoslup moralny umozliwiajacy dzieciom prawidlowe wybory, szczegolnie unikanie nalogow i destruktynwych zachowan.

    Zdarzaja sie przypadki ze dziecko z jakis powodow zbladzi, ale kregoslup moralny uzyskany w dziecinstwie pozwoli mu bezpiecznie wrocic do miejsca gdzie sie zgubilo.

   • hjk said

    „Moze jestem naiwny ale moja naiwnosc i wiara jest poparta przykladami z zycia,”

    Tak, jesteś naiwny i jest z pewnością wielu ludzi, którzy podali by Ci inne przykłady z zycia, ale nie neguje to faktu, ze być moze jesteś dobrym człowiekiem i masz dobre chęci, często zreszta ludzie dobrzy są też i naiwni…

 5. MIZIA said

  NIEBYWAŁE W ONET – CENZOR ZACHOROWAŁ CZY CÓS -„W LESIE ZDECHŁO”

  http://interia360.pl/artykul/interpretacje-holokaustu-a-legalnosc-izraela,30604

  • hjk said

   taka mi myśl przeszła, ze jak już będzie blisko „tego czegoś”, „co ma sie wydarzyć”, to już dadzą sobie spokój z kontrola i cenzurą i wszystko będzie mozna napisac, albo i sami zaczna ujawniac…

   …w celu wzbudzenia wiekszego przeraqzenia…

  • MIZIA said

   WAZNE -WAZNE REALNE ZAGROZENIE – CZYTAJ PILNE – NA WYSPACH KANARYJSKICH KATASTROFALNE OPADY I POWODZIE – STWIERDZONO ZE WULKAN POD WPŁYWEM GWAŁTOWNYCH OPADÓW SUKCESYWNIE JEST PODMYWANY – SĄ W TEJ CHWILI ODCZUWALNE WSTRZASY ŚWIADCZACE O PRZEMIESZCZANIU SIE MAS SKALNYCH W KIERUNKU OCEANU- żródło znajomy na wakacjach
   potwierdzenia w dziennikach tv swiatowych
   ponizej czytaj wazne niebezpieczne STRESZCZENIE JAKIE TO ZAGROZENIE – UCIERPIEĆ MOŻE EUROPA ,AMERYKA, AFRYKA

   Ale do rzeczy. Wulkan Cumbre Vieja jest najbardziej aktywnym wulkanem Wysp Kanaryjskich. Jest też połozony na najbardziej „stromej” wyspie na świecie. To znaczy żadna inna wyspa nie ma tak mocno nachylonych stoków co właśnie La Palma. Wulkan o którym mówimy wznosi się prosto z morza na wysokość ok. 2000m. W czasie ostatniej silnej erupcji w 1949 roku na skutek ciśnienia magmy powtało wielkie pęknięcie i przesunięcie mas skalnych na odległość kilku metrów. Pęknięcie na powierzchni jest doskonale widoczne do dzisiaj na długości 2km, chociaż badania wskazują, że jest dużo dłuższe. Badania wskazują również, że od tego czasu południowo-zachodnia część wyspy trzyma się reszty jedynie dzięki działaniu sił tarcia, ale masy skalne nie są już z sobą trwale złączone. Co z tego wynika? Ano to, że wystarczy stosunkowo niewielki (w skali geologicznej) impuls, aby kawał wyspy osunął się na dno oceanu. Tym oczywistym impulsem może być chociażby następna erupcja Cumbre Vieja, która może nastąpić dosłownie w każdej chwili. Może to być za kilka miesięcy, kilka lat, albo i za sto lat. W każdym razie pytanie nie brzmi „czy nastąpi osunięcie?” tylko „kiedy to nastapi?”.
   Geolodzy przeprowadzili symulację z której wynika, że kiedy to już nastąpi do oceanu runie od 150 do 500 kilometrów sześciennych gleby.

   Najgorsze prognozy przewidują, że osunie się teren o długości 25 i szerokości 15km oraz grubości 1400m (to daje jakieś 500km3) i poleci żwawo (tzn z prędkością 350km/h) w dół aż zatrzyma się 60km dalej na głębokości 4000m Trzeba tu zaznaczyć, że takie mega-osuwiska nie wydarzyły się w pisanej historii ludzkości, ale występowały wcześniej, o czym świadczą ich ślady. Na samych Wyspach Kanaryjskich w ciągu ostatniego miliona lat wystapiło co najmniej pięć takich osuwisk, więc z geologicznego punktu widzenia nie są one niczym niezwykłym. Ale ludzki punkt widzenia jest trochę węższy, więc można się przestraszyć. No więc kiedy już cały ten majdan wpadnie do oceanu spowoduje falę tsunami o początkowej wysokości 900m (0.9km). Po pięciu minutach fala będzie już w odległości 50km od „epicentrum” ale jej wysokość nadal będzie wynosiła 500m. Czoło fali będzie się posuwała w kierunku zachodnim, jednak całkiem spora część energii „zawinie się” też w przeciwnym kierunku. W przeciągu godziny woda będzie zalewała po kolei wybrzeża innych wysp archipelagu, aż uderzy w wybrzeża Sahary Zachodniej ścianą wysokości 50-100m. Główna fala powędruje jednak na zachód w kierunku wybrzeży Ameryki Płn i Brazylii (ponieważ La Palma blokuje rozchodzenie się fali na północ, atlantyckie wybrzeża Europy zaikasują falę wysoką na zaledwie 5-7m). Po około 6 godzinach dotrze do wybrzeży Nowej Fundlandii (10m) i Brazylii (15-20m). Najgorzej może być na Florydzie, gdzie fala pojawi się 9 godzin po katastrofie. Fale (a będzie ich kilkanaście jedna po drugiej) mogą tam osiągnąć wysokość 20-25m. Biorąc pod uwagę, że Floryda jest płaska jak stół, można sobie wyobrazić, co to będzie oznaczało… Nie dziwi, że Amerykanie zainwestowali tyle pieniędzy w system wczesnego ostrzegania przed tsunami.

   Trzeba zaznaczyć, że te wyliczenia dotyczą najgorszego wypadku, kiedy 500km3 osuwa się z prędkością 100m/s. W przypadku, gdy osunie się tylko 250km3 z prędkością 50m/s wysokości fal powinny wynosić 1/4-3/8 wymienionych powyżej. Tak czy inaczej perspektywy są mało ciekawe i można się tylko cieszyć, że mieszkamy w takim spokojnym kraju

   PS Dla ciekawskich – tutaj jest symulacja rozwoju fali: http://www.es.ucsc.e…a_Palma_grl.pdf

   • Jak się rozwali t będze inwazja kanarków. Podobno pod tą szczeliną są ich biliony. Stąd nazwa.

   • navajo88 said

    I to bardzo nerwowych kanarków hahahahahaha

   • gostek said

    Kolejny powod do straszenia?

   • Zbyszko said

    Mizia, Ty jesteś niezmordowany. Gratuluję

   • hjk said

    upssss a miałem tam jechac na ferie…(((
    choc moze w oku cyklonu w razie czego byłoby najbezpieczniej..
    poczytałem trochę o tych symulacjach, mysle ze to trochę s-f – 100m fala na afrykę, 40m na amerykę i kanadę, obwał z wulkanu spadajacy z predk. 50-100 m/s czyli 180-360 km/h – co by miało wywołac taką predkość, chyba jakis swobodny spadek albo oderwanie ściany wulkanu i „plasniecie” wprost do morza…
    Myslę, ze nikt nie wie co by się stało i jak zareaguje morze i woda na wpadniecie 250-500 km3 (!) masy ziemi czy skał, bo tyle prognozują, i czy az takie fale powstaną no i czy się utrzymają przez cały ocean, a predkosc ich podróżowania tez wygladała na fantastyczną…

    nie było takich przypadków, a symulacje bez danych empirycznych mozna sobie spokojnie pooglądać i to wszystko.Bo jak wrzucimy np. tonowy głaz do wody, to nie wiem, czy woda „tak samo” czyli proporcjonalnie się zachowa jak przy tych 250 km3 skał..? czy tu sa zależności liniowe? itd., itp.

  • Wojtekk said

   Wychodzą informacje dlatego że syjoniści nie stoją na szczycie piramidy.

   • grypa666 said

    @Wojtekk 3 Luty 2010 @ 6:29 pm e
    ludzie przestali sie bac i pisza rzeczy ukrywane pod biczem ‚antysemtyzmu’

   • Wojtekk said

    Oby, w tym wypadku czekam, na artykuł w podobnym tonie o Watykanie i Jezuitach.

   • gostek said

    Poruszyles temat Jezuitow.Albo faktycznie maja cos na sumieniu ,albo sa nieslusznie oczerniani z powodu ich sily.Dla mnie jest to interesujacy temat.

   • malwa said

    no właśnie to byłby ciekawy wątek watykan i jezuici a masoneria

  • grypa666 said

   @MIZIA 3 Luty 2010 @ 9:58 am e
   ale zaczadzone = ani slowa o antysemityzmie rozpetanym przez syjonistow, o wyniesieniu hitlera do wladzy, o zaplanowaniu przez nich Szoa; po co to wkleiles, mizia?

   • MIZIA said

    JAK N ONET I INTERIĘ TO GIGANTYCZNY POSTEP
    MOZNA POWIEDZIEĆ ZE ODWILŻ
    malutko tego ale jest choćby to że napisano ze zyd mówi BRuDNE GOJE zawsze było na tych portalach ze bogobojni żydzi WSZYSCY BEZ WYJATKU NIGDY ZŁEGO SŁOWA NA GOji NIE -…. BA WRECZ MODŁY W NASZEJ INTENCJI TYLKO WZNOSZA A TO GOJE ŻUCAJA BŁYSKAWICE Z SWYCH KAPRAWYCH OCZEK I TYLKO CZEKAJA JK TU NOWE ŚWINSTWO ZROBIĆ „WYBRANYM”
    A TU NAGLE – CAŁE DWA ZDANIA DOPUSZCZAJĄCE ZE PAN ŻYD TEZ MA ZŁE SŁOWNICTWO W URZYCIU I TO JEST nawet dziwne szczególnie w wydaniu interii……

   • MIZIA said

    jak tak dalej odwilz bedzie postepowac to moze nawet juz w gródniu WPROST NAPISZE O MŁODZIERZY IZRAELSKIEJ SRAJĄCEJ DO SZUFLAD W HOTELAH KRAKOWSKICH W RAMACH ODSTRESOWANIA SIE PO WIZYCIE W OSWIECIMIU – BA MOZE NAWET BEDZIE NAPISANO ZE TO NIEWYPADA

   • hjk said

    hm…w stylu rosyjskich deputowanych,,

 6. Fraktal said

  Ciekawy link:
  http://wolnemedia.net/?p=19811

 7. CoZaSyf said

  „Wojna z terrorem” tytuł dzisiejszego /środa/filmu na tvp-info 23,45

  • Ola said

   Ze strony http://www.arrestblair.org/

   „Cztery cele:
   1. przypomnieć, że nie wykonano jeszcze sprawiedliwości
   2. pokazać p. Blair, że mimo jego próśb by przeć „do przodu” z Iraku, masowa zbrodnia, której dokonał, nie jest zapomniana
   3. wywrzeć nacisk na organa W Brytanii i państw, które odwiedza, by postawić go w stan oskarżenia za zbrodnie przeciwko pokojowi, lub postawić go przed Międzynarodowym Sądem Kryminalnym w Hadze
   4. onieśmielać innych przed dokonywaniem jego zbrodni”.

   Jakie są przestępstwa wobec pokoju?
   Przestępstwa wobec pokoju, znane również jako przestępstwa agresji, zostały opisane przez Trybunał Norymberski jako „największą międzynarodową zbrodnię, różniącą się od innych zbrodni wojennych tym, że zawiera w sobie zakumulowane zło jako całość”. Przepisy Norymberskie określają je następująco:

   „Przepis VI
   Zbrodnie uznane jako karalne wg międzynarodowego prawa:
   A. zbrodnie wobec pokoju
   i. planowanie, przygotowywanie lub podjudzanie do agresji wojennej z pogwałceniem międzynarodowych umów, porozumień lub zapewnień
   ii. udział we wspólnym planie lub konspiracji w celu realizacji każdego aktu p.i. ”

   Zbrodnie Blaira:

   Wojna Iracka rozpoczęła się w 2000 i spowodowała od 100 tys. do miliona zgonów, zależnie od tego, czyim szacunkom wierzysz. Dwaj mężczyźni najbardziej za nią odpowiedzialni to George W Bush i Tony Blair.
   Obaj twierdzą, że zostali sprowokowani nieuchronnym zagrożeniem dla pokoju światowego stwarzanym przez Irak. Mówią, że wojna była legalna. Ujawnione dokumenty wykazują, że jest to nie tylko kłamstwo, ale że obaj wiedzieli, że to nie było prawdą.

   Strona zawiera wszelkiego rodzaju wyjaśnienia, np jak wykonać obywatelski areszt, jak również program zajęć Tony’ego Blaira. Miała miejsce jedna próba dokonania aresztu obywatelskiego w Londynie, ale udaremniła go policja.

   • grypa666 said

    @Ola 3 Luty 2010 @ 5:00 pm e
    wojna iracka zaczela sie w 1990 r. knuciem przez neokonow (kompleks jot), blair jest uzytecznym idiota kompleksu jot, byc moze pskarzeni asluza odwroceniu uwagi od prawdziwych sprawcow; od poczatku wojen irackich zginelo ponad 4 mln cywilow, prawdopodobnie dziesiatki tys. a nie tysiace amerykanow (transport trupow do usa, dane, pogrzeby utajnione); sankcje onz (ktorego agenda jest znane tu who) zakatrupily posrednio milion lub wiecej istnien irackich == z pamieci z sympozjow na ten temat organizowanych przez hiroshima city university

 8. Wojtekk said

  Oficjalne logo olimpiady dla mnie wygląda obrzydliwie:

  Odwróciłem je i stworzyłem odbicie lustrzane:

  Nie lubię teoretyzować aż tak, ale mimo wszystko jednoznacznie kojarzy mi się to z czymś w rodzaju płonącego portu – okrętu/doków.

  • grypa666 said

   @Wojtekk 3 Luty 2010 @ 11:05 am e
   bujna wyobraznia? logo przedstawia ukladanke z kamieni popularna wsrod ludow polnocy;
   wczoraj w telewizorni canadyjskiej podali ze statek wycieczkowy ktory mial cumowac na olimpiade jako hotel zostal odwolany (1500 noclegow) = moze wiedza cos nt. twego przeczucia? zostaje:
   – kilkadziesiat duzych hoteli,
   – galerie handlowe,
   – kolejka miejska,
   – lotnisko,
   – ogromne promy do 2100 pasazerow i zalogi http://www.bcferries.com/about/fleet/ ,
   – wezly komunikacyjne,
   – stadion na dziesiatki tys
   … mam nadzieje ze beda pilnowac lepiej niz w izraelu: wchodzilem przez kontrole antyterrosystyczna do galerii, a rower z calym majdanem (w sumie piec toreb) stal obok nie wzbudzajac zadnego zainteresowania wojowniczych ochroniarzy!

   • Zbyszko said

    Uważam że ten cały proceder z tymi całymi igrzyskami nie ma już nic wspólnego z definicją igrzysk i służy – pod przykrywką sportowej rywalizacji- zupełnie czemu innemu. Czy w związku z tym nie powinien być ten proceder zawieszony, wstrzymany do czasu tego opamiętania się, wyczyszczenia z tych obiążeń NWO i na nowo zdefiniowany, bez tej całej komercyjnej czapy przygniatającej bezinteresowną, tylko sportową rywalizację?

 9. annah said

  Nie wiem czy jestes wierzacy , w kazdym razie warto to przecwiczyc

  http://www.youtube.com/user/obywatel11#p/a/u/1/GLWp4Izwe44

  • annah said

   Powyzszy link mial sie pojawic pod wypowiedzia Marcina

   • Marcin said

    tak jestem wierzący. dzięki za link

   • gostek said

    @PB
    Bardzo ciekawy ten artykul na gorze.Coz, zagrozenie wydaje sie calkiem realne.

   • grypa666 said

    @gostek 3 Luty 2010 @ 1:49 pm e
    uny beda ciagle tym utrzymywac gojow w napiecu – to jest psycho-strategia tych psycholi

   • eteryczna ziemia said

    @Ewa- co Ty dostałaś jakiegoś pomieszania? Przecież Zyta to nie Eteryczna Ziemia. Przejawiamy sie w zupełnie innym stylu – nie zauważyłaś tego?
    Wiem co to jest modlitwa, to jest energia miłosci która może gory przenosić. Taka modlitwa czyni cuda, gdy w umyśle nie ma wątpiacych mysli. Kazda wątpiaca mysl działa jak trucizna na umysł.Tylko czysty umysl /bez złudzeń/ może wszystko.

   • gostek said

    @grypa
    Moj wniosek wynika z tego,ze potrzebuja czegos nowego spektakularnego ,zeby jeszcze bardziej przykrecic sruby.Na lotnisku w Londynie maja przeswietlac ludzi.Jako pocieszenie-narazie nie wszystkich.Jakby zdejmowanie butow i paskow od spodni nie bylo wystarczajaco ponizajace.

   • eteryczna ziemia said

    @ Marcin – tumanie nie istnieje taki podział – na wierzacych i niewierzacych. To jest wymysl „katolii”, którzy nma siłę chcą nas odłavczyć od BOGA. Katolik modli sie do Boga z poziomu EGO /złudnego ja/ taka modlitwa nie daje efektu.

   • Ewa said

    Oj Zyta(eteryczna Ziemia,Felli) malo wiesz o mocy modlitwy,a moze nie znasz zadnej…
    Zmieniasz niki i piszesz zawsze zle o katolikach,ja moze sie starzeje ale boli mnie,ze ludzie tak latwo rania uczucia innych.
    Ja tego nie potrafie.

   • zyta said

    @Ewa powiedział/a
    4 Luty 2010 @ 7:25 pm,

    -no i Eteryczna Ziemia zostalam. Dobre. Ewa czytalas moje podziekowania u Bruno? Przestan byc taka podejrzliwa, bo to nie godzi sie dziecku bozemu.
    Pozdrawiam Cie Mirando.

   • onnn said

    @Annah nie bierz to do siebie jako atak czy cos w tym rodzaju ale prosze nie propaguj masochizmu bo mozna znalesc wiele wypowiedzi kobiet ktore w imie niesienia krzyza zgadzaly sie na sadystyczne zachowania mezow o ktorych nawet nie masz pojecia. Cierpialy na tym dzieci dla ktorych byla to pierwsza „lekcja Boga” i milosci.Weszly w dorosle zycie z wypaczonym obrazem Boga i milosci. Przemoc i cierpienie nie pochodzi od Boga. Przemoc jest zlem. Czasami spotyka czlowieka ale w tym wszystkim nalezy pamietac ze przemoc i cierpienie nie pochodzi od Boga.

    Przemoc i cierpienie ma na celu zlamac czlowieka by przestal wierzyc ze Bog jest miloscia ( w koncowej fazie cierpienia czlowiekowi wydaje sie ze to Bog zeslal na niego cierpienie). Przemoc i cierpienie ma na celu takze ograbienie z jego godnosci.
    To znaczy zlo poprzez przemoc wymusza by czlowiek mu ja oddal dobrowolnie.

    Ghandi ujal to w pieknych slowach: „Nikt nie moze nam zabrac szacunku do siebie jesli mu sami nie oddamy.”

    I zlo o tym wie dlatego poprzez rozne metody robi wszystko bysmy mu oddali nasze poczucie godnosci bo to krok do uzyskania wladzy nad nami.

    Trzeba zachowac zdrowy rdzen i nie akceptowac w swoim sercu statusu ofiary. Chrystus zgodzil sie na cierpienie ale caly czas zachowal godnosc- poczucie ze jest warty bycia synem a cieprpienie jest niesprawiedliwe.
    I mysle ze tak kazdy czlowiek powinien reagowac na cierpienie- slowami: mozecie mi zabrac wolnosc, ukarac mnie, chlostac ale nigdy nie zabierzecie mi godnosci bo ona ma swoje zrodlo w Bogu, ktorego nie znacie.

    Dlatego wydaje mi sie ze na rany ktore ma Marcin twoja odpowiedz nie jest najlepsza. On powinien poczuc ze to co sie stalo bylo zlem, i nikt nie mial prawa zabrac mu jego godnosci wmawiajac mu ze zasluguje na przemoc- bo tak najczesciej tlumacza przemoc kaci.

    Ja gleboko wierze ze ten ktoremu ja ufam zaleczy jego rany i uczyni jego zycie pelne- bo na to zasluguje.

   • onnn said

    Bo do niesienia krzyza trzeba byc przygotowanym. Przed krzyzem Chrystus doswiadczyl potwierdzenia ogromnej milosci ze strony Ojca. Dlatego nikt kto wczesniej nie doswiadczyl milosci nie moze niesc krzyza. Bo krzyz to ostateczna proba zatrzymania nas przed krolestwem niebieskim. Ale przed krzyzem sa : uzdrowienia, przezywanie milosci i jednosci z Bogiem i innymi, swiadomosc dzieciectwa bozego. Tak mowi ewangelia.

    Dlatego moim zdaniem w naszym zyciu trzeba odroznic
    – prawdziwy krzyz- jako ostatni etap naszej drogi duchowej- etap proby
    (po krzyzu bylo zamrtwychstanie). Zlo poprzez cierpienie fizyczne lub duchowe (opuszczenie, zniewagi) chce nas zlamac.
    – sadyzm ( dzieci, dorosli urodzeni i przebywajacy w kregu przemocy i naduzyc, ktore nigdy nie zaznaly milosci, poczucia godnosci, szacunku do siebie). W tym przypadku nie mozemy mowic o niesieniu krzyza ale o rannym samarytaninie ktory zostal napadniety i ograbiony z wszystkiego co mial.A naszym celem jako chrzescijan jest udzieleniu pomocy napdanietemu i pomoc w zaleczeniu jego ran.

   • gostek said

    @Onnn
    Nie mieszaj Chrystusa do ustaw ,ktore maja ograniczyc wolnosc jednostki i odbierac rodzicom ich dzieci, pod pretekstem walki z terroryzmem i przemoca w rodzinie.Obejrzyj jeszcze raz filmik dotyczacy Szwecji i uwierz ,ze nie ma tam zadnej przesady.Wywiad dziala juz w przedszkolu i wystarczy ,ze dziecko sklamie ,bo np.odmowiono mu np.cukierkow i rusza machina odbierania dziecka.Praktycznie nie do odwrocenia.Idziesz po dziecko do przedszkola i okazuje ,sie ,ze dziecka nie ma ,bo „zaopiekowaly” sie nim sluzby socjalne.I wiecej juz nie zobaczysz swojego dziecka.Byly naglosnione przypadki rodzin naprawde porzadnych, gdzie dziecko w dobrej wierze, wziete na spytki przyznalo sie ,ze kiedys dawno temu dostalo klapsa.I to jest wystarczajacy powod,zeby odebrac Ci dziecko.W tym wypadku dotyczylo to az dwojki dzieci.Bo jak klepnales jedno , to nalezy Ci odebrac wszystkie ,bo jestes nieodpowiedzialny.Panstwo wie lepiej co jest dobre dla dziecja i wsadza je np.do rodzin patologicznych jak to sie zdarzalo.I to na podstawie klamstwa.Ta nastolatka w filmie to fakt autentyczny.Byla wkurzona na ojca i sklamala.Zdaje sie ,ze matke tez skazano za wspoludzial.

   • Onnn said

    @ Gostek
    W tekscie jest wyraznie o przeciwdzialaniu przemocy fizycznej i psychicznej. Za duzo sie naczytalem i nasluchalem efektow „tresowania” dzieci by nie reagowac na propagowanie i akceptacje przemocy wobec dzieci. Sam tez przezyem przemoc we wszystkich mozliwych wymiarach: fizycznym,psychicznym,emocjonalnym i sexulanym.

    Przemoc wobec dzieci jako metoda wychowania jest obecna w kulturze wielu krajow i gleboko zakorzeniona w podejsciu rodzicow. Trzeba wielu dzialan na wielu frontach by to zmienic. Dziecka nie jest wlasnoscia rodzicow, (ja osobiscie wierze ze to dar od Boga).Dlatego spoleczenstwo ma pelne prawo rozliczac rodzicow z ich umiejetnosci wychowania. Bo to spoleczenstwo w przyszlosci bedzie placic cene za wychowanie sadystow lub ponosic koszty leczenia depresjii lub innych skutkow „tresury”.

    Te ustawy sa wprowadzone w 25 krajach na dlugo przed terororyzmem i sa wynikiem rozwoju wspolczesnej pedaogogiki dzieciecej ktora uwaza, ze podstawa rozwoju kazdego spoleczenstwa jest troska o dziecinstwo. Jest to metoda prewencji jako przeciwdzialanie pozniejszym zagrozeniom. System spoleczny jest systemem ktory dziala wadliwie, ale bledy decyzyjne mozna usunac, urazy w psychice dziecka sa o wiele ciezsze do usuniecia.

    Roznica miedzy Szwecja a Polska polega na tym ze Szwedzi moja odwage zmierzyc sie z problemem blednych decyzjii, czego nie mozna powiedziec o polskim systemie pomocy spolecznej. Pracowalem w polskim systemie pomocy spolecznej wiec wiem co pisze. W Polsce wiele tragedii i blednych decyzji jest ukrywanych i tuszowanych i nigdy nie wychodza na swiatlo dzienne.

    Moja odpowiedz w tym miejscu jest wynikiem propagowania masochizmu-czyli zgody na przemoc pod pozorem niesienia krzyza.Takie propagowanie odbywa sie w wielu krajach i kulturach i jest zwiazane z fundamentalizem religijnym (problem wszystkich religji).
    Na tej samej zasadzie dziala faszyzm co zostalo udowodnione w wielu opracowaniach.

    A co do mieszania Chrystusa, uwazam ze bez niego nie mozna zrozumiec naszej cywilizacji i wszystkich dzialan i procesow w niej zachodzacych. Nasza cywilizacja jest judeo-chrzescijanska.
    Czesc ludzi zyje wedlug Starego Testamentu i wlasnego obrazu Boga. A czesc stara sie budowac cywilizacje oparta na ewangelii i nasladowaniu Jezusa. Nawet nie wiesz ile firm, kompanii i grup ktore sa na wskros racjonalne swoje dzialania opieraja na naukach Jezusa. Dlatego zapozyczylem przyklad z ewangelii by pokazac ze propagowanie akceptacji tej formy przemocy jest bezpodstawne i sprzeczne z Ewangelia w ktora ja wierze.

    Nie wiem czy wierzymy w tego samego Boga, ale moj Bog kaze mi reagowac na kazda przemoc i krzywde ktora dzieje sie w swiecie w mysl zasady „pomocy zranianemu samarytaninowi”.

    I ja ze swojej strony moge Ci obiecac ze zrobie wszystko co w mojej mocy na poziomie decyzyjnym lub wykonawczym by przeciwdzialac wszelkiej przemocy wobec dzieci oraz propagowac zdrowe wychowanie, oparte na autorytecie moralnym rodzicow.
    Autorytet nie ma nic wspolnego w wymuszaniu autorytetu przemoca bo tak dzialaja dyktatorzy.

    Jesli ktos zyczyl by sobie wskazowki co do zostania dobrym rodzicem to polecam ksiazke:
    S.Covey- ” 7 nawykow skutecznego dzialania”- ksiazka obejmuje cenne wskazowki zarowno co do rodzicielstwa ale takze co do innych wymiarow zycia ktore maja wplyw na bycie rodzicem.

   • annah said

    Onnn, Twoj sposob rozumowania o cierpieniu i Bogu jest typowy i nawet logiczny, wydaje Ci sie ze powierzajac Bogu swa wole, laczac z cierpieniem Chrystusa zostaniemy zgnieceni brzemieniem krzyza. Mylisz sie, jest to sposob na odzyskanie radosci i wolnosci, tu dzialaja inne mechanizmy niz ludzki sposob spkulowania, tu dziala laska Boza. Jezus otacza Cie swa miloscia, ktora leczy, podzwiga w trudzie, stajesz sie zdolny ponosic nawet wielkie poswiecenia czyniac to w imie Milosci, ktora dala Ci sie poznac, nie tracac przy tym wewnetrznego pokoju.
    Zeby to zrozumiec trzeba doswiadczyc. Najlepszy nasz Ojciec Niebieski chce dla swego dziecka tylko dobra, wiec o co chodzi,czy aby Bogu nie dowierzasz?
    A z drugiej strony do czego prowadzi bunt przed cierpieniem , ktore jest nieuniknione, i dotyka kazdego w takiej czy innej formie,
    – tylko je powieksza. Czuje,ze cokolwiek by napisac nie jestes gotowy na przyjecie, takze nie odniose sie konkretnie do sytauacji Marcina, uwazam ze mysl wspolczesnego swietego Josemarii jest najlepszym wyjsciem w KAZDEJ sytuacji, powinna byc programem zyciowym kazdego. Nie mam nikomu za zle, ze moze miec inne zdanie, nie narzucam niczego, jednakze mam pewnosc ze to najlepsza droga.

   • gostek said

    @Onnn
    Masz dobre intencje ,ale nie rozumiesz tego ,ze panstwo nigdy nie zaopiekuje sie dzieckiem lepiej niz rodzic.I nie pisz mi o roznicy miedzy Polska z Szwecja,bo jakbys potrafil czytac prase miedzynarodowa to bys sie aktualnie dowiedzial o tym ,ze wlasnie zostal aresztowany byly szef policji w Szwecji-cos na skale naszego komendanta glownego policji za udzial w seks aferach.
    Wiec nie mysl,ze gdzies indziej jest lepiej.Tak moze tylko wygladac.Jest szeroko opisywane ,ze dzieci odebrane rodzicom za bzdet(klaps)lub klamstwo zostaly umieszczone w absolutnie patologicznych rodzinach.Nie pisz o czyms o czym nie masz pojecia.
    I nie przenos swoich frustracji na innych .Jest pewna roznica pomiedzy klapsem ,a wychowaniem w rodzinie patologicznej.

   • gostek said

    Znam przypadek dziewczynki adoptowanej w wieku lat 11 do Szwecji z domu dziecka,bo matka zrzekla sie praw rodzicielskich.I ta dziewczynka ,teraz juz dorosla z wlasna rodzina,mieszkajaca w Szwecji nie znosi swojej przybranej matki ,natomiast
    utrzymuje kontakty ze swoja biologiczna matka w Polsce.

   • zyta said

    @onnn powiedział/a
    3 Luty 2010 @ 3:21 pm ,

    -dziekuje Ci za wspaniale wyklady pelne prawdziwej madrosci i prawdziwej bozej milosci.

   • gostek said

    @Zyta
    Szkoda tylko ,ze tak malo praktyczne.Rozumiem ,ze Onnn dzieci nie ma.Ale wywod teoretycznie poprawny.

   • onnn said

    @ Gostek tak juz na koniec moich wypowiedzi tutaj bo mysle ze powiedzialem wszytsko co moglem w tych warunkach. Zreszta moim celem nie bylo przekonywanie innych ale glownie obrona Marcina i takich osob jak on. Pisalem to wszystko by pokazac ze nikt nie ma prawa im wmowic ze to co ich spotkalo bylo sluszne i bylo wynikiem „wladzy rodziecielskiej”.

    Kazda wladza tu na ziemi jest nadana a w zwiazku z tym kazda wladze mozna odebrac. Nie ma tu wladzy absolutnej. Tylko dyktatorzy tak uwazali ale i oni byli obaleni. A wladza rodzicielska nie moze byc wladza dyktatora ale sluzba. Sluzba w celu prawidlowego rozwoju dziecka.

    Co do Szwecji to zdaje sobie sprae z jej problemow ale chcialbym podkreslic ze zdziwil bys sie z afer i naduzyc ktore wyszly by w Polsce na swiatlo dzienne gdyby bylo na to spoleczne przyzwolenie.

    Cala Europa, nasza cywilizacja ma podobne problemy. Roznica polega na tym ze w jednych krajach sie o tym mowi a w innych sie zamiata pod dywan.

    A co do ustawy jesli rodzic przed uderzeniem dziecka 5 razy sie zastanowi to spelni ona swoje znaczenie.

    Jeszcze raz podkresle – wszystkie moje wypowiedzi tutaj byly dla takich osob jak Marcin, po to by nikt mu nie odebral prawa do rozwoju i stanie sie pelnym czlowiekiem.

   • onnn said

    @ Gostek
    Jeszcze jedno, co do stwierdzenia ze malo praktycznie, to obecnie jest pelno kursow, ksiazek ktore moga poprawic zdolnosci rodzicielskie. Ale wpierw trzeba chciec. a to juz inna sprawa.
    klaps jest o wiele latwiejsza matoda niz uczeszczania na kurs lub spedzenie czasu na doksztalcanie sie lub wlasna terapie.

    I taki pierwszy z brzegu ciekawy artykul na ten temat:

    Jak wychować dziecko bez klapsów

    http://polki.pl/rodzina_maledziecko_artykul,10012773.html

    Jesli jestes zainteresowany to na pewno znajdziesz pelno artykolow i wypowiedzi osob ktore wychowuja bez klapsow

   • gostek said

    @Onnn
    Patologie sa w kazdym kraju i zgodze sie z Toba ,ze w Polsce tez ich nie brakuje.Mowi sie o slumsach w krajach Trzeciego Swiata,ale ja wychowana w Polsce, nie mialam pojecia o slamsach w centrach duzych naszych miast.Wystarczy sie sie tylko zaglebic w wewnetrzne podworka.
    Przyklad Szwecji zostal przytoczony przez kogos dlatego,ze te prawa,ktore wchodza w Polsce tam obowiazuja od dosc dawna.I zostalo to stworzone jak kazde prawo , niby w szlachetnych celach,a zostaje z tego karykatura.
    Do tego Szwecja jest nieustannie stawiana jako wzor do nasladowania.Nie ma to jak dobry PR.

   • hjk said

    „Nasza cywilizacja jest judeo-chrzescijanska.
    Czesc ludzi zyje wedlug Starego Testamentu i wlasnego obrazu Boga. A czesc stara sie budowac cywilizacje oparta na ewangelii i nasladowaniu Jezusa.”

    przeczysz sobie, zdecyuj sie…
    judeo czy chrzesc, i poczytaj
    http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_55.html

   • hjk said

    „Klaps to porażka bezradnego rodzica, któremu zabrakło innych metod wychowawczych.”

    pierdoły.
    czasami to jedyna metoda wychowawcza w pewnych sytuacjach…

    za takimi nonsensami stoi wyidealizowany obraz dziecka.

    Oczywiscie ze z dzieckiem idealnym nie ma klopotow i o zadnych klapsach nie ma mowy. Ale nawet dziecko nie musi byc idealne, wystarczy tylko, by rodzice byli swięci…)))

    Kłopot w tym, ze nie wszyscy tacy sa…

    Dlatego zadekretujmy najlepiej:
    Rodzice i dzieci maja być swięci/-te!!

    a kto nie, tym zajmie się Onnn-owe państwo i prawo…

   • onnn said

    @ hjk Naprawde trudno z kims rozmawiac kto nie ma potrzeby szerszego zainteresowania sie tematem.

    Pojecie judeo-chrzescijanska choc budzi kontrowersje jest czesto uzywane w swiecie polityki i nie tylko. bylo tez uzywane na tym blogu.

    I nazwa judeo-chrzescijanska nie przeczy sama w sobie bo pokazuje dualizm naszej cywlizacji. Ktory jest coraz bardziej widoczny w zwiazku z tym ze ludzie majac dostep do biblii (ok.500 lat co stanowi tylko 25% czasu istnienia naszej cywilizacji), moja mozliwosc poznac osobe Jezusa a co za tym idzie nasladowac go by stac sie chrzescijanami.

    Skoro panstwa, grupy i koscioly stosuja do dzisiaj stary testament- ktory jest stworzony przez zydow to rzecza naturalna jest ze ta cywlizacja jest w pewnym sensie na judaizmie.

    Co do przymiotnuika chrzescijanska- czesc praw, dzialan ma podloze chrzescijanskie- ewnegelia i nasladowanie Jezusa.

    Zreszta ocen swoj kosciol- ile czasu sie spedza na propoagowaniu idei starego testamentu a ile czasu sie spedza na propogowaniu idei Nowego Testamentu.
    ================
    od pb: termin judeochrzescijanski i hucpa wokol tego sa antychrzescijanskie; poczytaj blogi jak maurice pinay, ted pike… w cerkwi wiekszosc czasu idzie na NT

   • onnn said

    @ hjk mowiac szczerze przeraz mnie twoje podejscie do dzieci i rozwoju(zaprzeczenie podstaw etyki chrzescijanskiej) ale tez ukazuje mi ze sluzymy roznym Bogom.

    Moj Bog mnie przyciaga sila milosci, nasladuje go bo uwazam go za autorytet moralny. On mnie wspiera, pociesza, umacnia,dba o moj rozwoj. Idzie przede mna i wskazuje mi droge. I ja tak chce traktowac innych ludzi.

    Ja juz tu napisalem do grzegorza dlaczego klaps jest porazka rodzicow i ukazuje ze jest to zakrycie ich bledow wychowawczych lub wspolpraca z systemem ktory chce poprzez starch kontrolowac ludzi.wiec sie nie bede powtarzal.

    DZIECKO NIE JEST POTWOREM KTORE TRZEBA OKIELZNAC ALE BIALA KARTKA KTORA TRZEBA ZAPISAC.

    a co do swietosci to jeszcze raz widze ze sluzymy innym bogom:

    Moj Bog namawia mnie do dazenia do doskonalosci i swietosci we wszystkich wyamiarach.

    Św. Piotr pisze na przykład: „w całym postępowaniu stańcie się wy również świętymi, na wzór Świętego, który was powołał, gdyż jest napisane: Świętymi bądźcie, bo Ja jestem święty” (1 P 1,15-16).

    „Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” (Mt 5,48).

    Wiec dazenie do doskonalosci jest wpisane w zycie chrzescijanina.

    Mozemy tak dyskutowac dlugo jesli chcesz ale nie wiem czy jest sens na tym blogu.

   • hjk said

    DZIECKO NIE JEST POTWOREM KTORE TRZEBA OKIELZNAC ALE BIALA KARTKA KTORA TRZEBA ZAPISAC.

    ani nie jest tym ani tym a nawet jesli 2 to nie tylko ty ja zapisujesz, a nawet jesli ty to nie jestes w stanie skontrolowaac wszystkiego i jaki to da efekt w dziecku i jak ono to przetworzy, to wszak inna osoba

   • onnn said

    Hjk
    Naprawde prosze zanim sie wypowiesz na jakis temat zainteresuj sie.

    Poczytaj o okresach zycia dziecka, i jaki wplyw maja poszczegolne lata.
    Jest to temat obszerny i nie mam zamiaru sie tu rozpisywac, szczegolnie komus kto nie ma zamiaru sie doksztalcac. ale moge Ci napisac w skrocie ze :

    Pierwsze lata zycia (0- 4) gdy dziecko jest calkowicie zalezne od rodzicow ma przeogromne znczenie i wtedy mozna powiedziec sa ksztaltowane losy dziecka. pozniej to juz tylko uzupelnianie lub korygowania szlakow ktore napisali rodzice.

    Sa takie pojecia jak :
    -socjalizacja pierwotna
    -socjalizacja wtorna
    -resocjalizacja (nie tylko ta kojarzona z wiezennictwem)

    Wiec z tymi pojeciami jesli tylko sobie zyczysz mozesz sie zapoznac.
    Sa biblioteki, jest internet, sa uniwersytety, sa poradnie (zawodowe i zrzeszajce rodzicow) oraz jest wiele ludzi z ktorymi mozesz porozmawiac na ten temat i ktorzy moga umozliwic ci rozwoj jesli sie tylko na niego zdecydujesz.

   • hjk said

    „Pierwsze lata zycia (0- 4) gdy dziecko jest calkowicie zalezne od rodzicow ma przeogromne znczenie i wtedy mozna powiedziec sa ksztaltowane losy dziecka. Pozniej to juz tylko uzupelnianie lub korygowania szlakow ktore napisali rodzice.”

    No tak, szczególnie jak dziecko w w. 1 roku zaczyna chodzić do żłobka, a w wieku 3 do przedszkola, ew. alternatywnie wiekszosć dnia spędza z niańką, a potem już śpi, a rodzice są zapracowani, by zdobyć parę groszy na zycie, bo żyja w chorym państwie. A jaki % ludzi może sobie pozwolic na taki luxus, by do końca 4go roku życia być z dzieckiem? To wszystko to sa w wiekszości teoryjki, wyczytane z podręczników pisanych pewnie w wiekszości przez takich pseudoteoretyków lub przepisujących jedni od drugich…

   • gustaf said

    Będzie kawaler ojca uczył ,jak dzieci robić 😛
    Teoretyk za dychę i pojarkę 🙂

  • onnn said

   @Annah tak jak napisalem twoje zycie jest twoim zyciem i ty decydujesz jak je przezyc, ale napisalem to wszystko by ludzie mieli wybor, szczegolnie w Polsce. I jako czlowiek bede staral sie prawidlowo zareagowac na cierpienie innych szczegolnie te ktora jest wynikiem przemocy.

   @Anna Wiem co to jest krzyz i wiem co to jest masochizm

   Uwazam ze jako chrzescijanin powinnismy potrafic rozroznic kiedy mamy z tajemnica krzyza a kiedy mamy z cierpieniem ktore jest skutkiem przemocy, sadyzmu.

   Masochizm ma podloze psycholgiczne, jest podobne do uzaleznienia od narkotykow. Sadysta ma wladze nad ofiara i poprzez dobor kar okresla jego poczucie wartosci co wiaze sie z okreslonym procesami w ukladzie nerwowym. Maoschizm poczatkowo daje poczucie malego szczescia, uzaleznia to. To pozorne uczucie szczescia konczy sie kiedy ofiara jest pozbawiona mozliwosci samoistnego wyzwolenia. Wtedy jest potrzebna interwencja z zewnatrz. To dziala na takiej samej zasadzie jak narkotyki.
   Masochizm tworzy role ofiary i poprzez to ta osoba wchodzi w relacje masochistyczne we wszystkich wymiarach zycia.

   Tak wiec tak jak napisalem wczesniej trzeba odroznic:

   – prawdziwy krzyz- jako ostatni etap naszej drogi duchowej- etap proby
   (po krzyzu bylo zamrtwychstanie). Zlo poprzez cierpienie fizyczne lub duchowe (opuszczenie, zniewagi) chce nas zlamac.

   – sadyzm ( dzieci, dorosli urodzeni i przebywajacy w kregu przemocy i naduzyc, ktore nigdy nie zaznaly milosci, poczucia godnosci, szacunku do siebie). W tym przypadku nie mozemy mowic o niesieniu krzyza ale o rannym samarytaninie ktory zostal napadniety i ograbiony z wszystkiego co mial. A naszym celem jako chrzescijan jest udzieleniu pomocy napdanietemu i pomoc w zaleczeniu jego ran.

   – jest jeszcze inny rodzaj cierpienia ktory jest wynikiem i jest zwiazany z procesem nawrocenia. Zly zada cene za zostawienie go i rozlicza nas z kazdego zlego uczynku ktory uczynilismy. Stad cierpienie. Ten rodzaj cierpienie niektorzy myla z krzyzem, podkreslajac i rozpowiadajac na zewnatrz o swoich cierpieniach, lub swiadomie powiekszaja swoje cierpienia, gloryfikujac cierpienie samo w sobie- w negatywnym przypadku gloryfikujac siebie co znacznie opoznia proces nawrocenia. I uwierz mi widzialem wiele obrazow tego masochizmu szczegolnie wsrod ludzi kosciola (Choc moje pierwsze doswiadczenia dotycza ludzi z Kosiciola Katolickiego to te same procesy dotycza wszystkich wyznan). Znalem ich na co dzien i widzialem ze to nie ma nic wspolnego z krzyzem a zwiazane jest z niedojrzaloscia spoleczna i zranieniami z dziecinstwa.

   Pisalem te slowa by jako chrzescijanin dac swiadectwo prawdzie, by ludzie mieli mozliwosc wyboru a nie musieli sie bezwolnie zgadzac na kuturowe wymogi bezwarunkowej akceptacji dzialan sadystow obecnych we wszystkich wymiarach zycia.

   Czyms wyrozniajacym Polaka za granica jest nienaturalny smutek obecny na twarzy. Smutek jest obrazem cierpienia, czesto naduzyc ktore on/ona przeszedl/a. To cierpienia wystawia go na pastwe wszelakich nalogow i naduzyc ze strony innych- zgodnie z powiedzeniem- ” na ranie siedzi diabel” Wiaze sie to z kultura masochizmu ktora wciaz jest w Polsce praktykowana przez nietore srodowiska. Jest to smutek rozny od tego ewangelicznego, ktory jest czasownikiem, i ktory przynosi dobre owoce. W Polsce prowadzi to polakow do podejmowania blednych decyzji, kierowania sie strachem. Wybieranie ludzi ktorzy krzywdzacych nawet gdy serce ostrzega inaczej.

   Chrzescijanstwo jest religja wyzwolenia z uscisku (Jezus przyszedl by wiezniom oglosic wolnosc) a nie religja masochizmu ktory tylko wzmacnia wladze sadystow i psychopatow na tym swiecie. Dlatego jako chrzesciajnin nie moge milczec gdy ktos propaguje i wzmacnia ten rodzaj cierpienia.

   Prosze nie bierz to do siebie jako osoby. Zyj jak chcesz ale pozwol ludziom decydowac.

   • Wojwit said

    @Onnn
    Napisałeś coś takiego: „Kazda wladza tu na ziemi jest nadana a w zwiazku z tym kazda wladze mozna odebrac.” Jak pieknie i bezosobowo „mozna odebrać”. Kto może odebrać, legalnie, w zgodzie z Prawem Bożym (prawem naturalnym jeśli wolisz) władzę? Tylko ten kto nadał. Właściciel może wycofać plenipotencję, bank – cofnąć kredyt i zarządać natychmiastowej wypłacalności. A władzę rodzicielską – kto? Państwo? Dziecko jest moje, jest dzieckiem rodziców a nie dzieckiem państwa. Bezbożne państwo współczesne – a właściwe ten szatański dziwotwór (nowotwór), który nam une szykują – totalitarne globalistyczne superpaństwo (inaczej talmudystan), rozpościera swoje lepkie macki docierając do sfer, do których dotarcie zniszczy czlowieka jako dziecko Boże i przeznaczy wszystkich ludzi na ostateczne potępienie. Z tym, że znakomitą wiekszość po życiu w ziemskim przedsionku piekła – polegajacym na spełnianiu roli podnóżka unych.
    Zobacz, co robia za naszą zachodnia granicą Jugendamty. Półtorej godziny temu skończył się program Jana Pospieszalskiego na ten temat. Może będzie na „You Tube”. A potem pisz o rodzinie jako gnieździe przemocy i jaskini zbójców. Toż o to unym chodzi w tworzeniu lucyperycznego (nie ma literówki!) świata. Nie zniszczą do końca rodziny nie odebrawszy wprzódy dzieci i nie wychowawszy ich na „nowych ludzi” – janczarów postępu. A rodzinę uznają za swojego największego wroga, bo to rodzina jest nośnikiem tradycji, miłości i wiary. Jest strażnikiem wszystkiego z czym walczą!

   • hjk said

    dokladnie, szkoda gadac, w imie ograniczania marginesu patologii sterroryzowac reszte,
    pozostaje zyczyc, by sam tego doswiadczył na sobie kiedys, inaczej nie zrozumie…
    ale bedzie za póxno…
    no i mozna współczuc…

   • onnn said

    @ Wojwit i hjk
    Zasady waszego wladcy przemijaja, i choc tylko Bog wie kiedy- ile wam zostalo, to z kazdym dniem czas sie zbliza. Z kazdym dniem coraz bardziej bedzie widac roznice i kontrast pomiedzy wladca tego swiata i jego uczynkami a ludzmi ktorzy zaufali Jezusowi i ich uczynkami.

    Mozesz sobie nie zdawac sprawy ale mozesz sluzyc wladcy tego swiata. Mozesz byc duchowym potomkiem ludzi ktorzy zabili Jezusa. Mozesz miec tego samego ojca, bo po uczynkach sie poznaje kto komu sluzy. Bo czlowiek nasladuje uczynki swojego ojca.

    Zacytuje to co napisalem do Zbyszka.

    @zbyszko tak uzupelniajac
    Systemy totalitarne (nie tylko polityczne) cenia ten rodzaj wychowania, przez strach i przemoc. Dzis boisz sie klapsa, jutro palki lub…dodaj sam. Jest wiele sil ktora uzyskuja posluszenstwo i wladze przez strach. A strach najlepiej wprowadzic w dziecinstwie. Stad ich dzialania od tysiacleci by taka metoda wychowywac dzieci.

    Jezus przyszedl i zmienil podejscie do dzieci. Jesli poczyta sie jak Jezus traktowal dzieci i jak nakazywal traktowac je to widac ogromna roznice. On przyszedl by dac nam wolnosc- wolnosc od systemu ktory zniewalal czlowieka w wielu wymiarach. A to wolnosc mozna zapoczatkowac od wychowania dzieci stad jego szczegolne podejscie do nich. I slowa przesztrzegajace przed ich zranieniem. Od czasow Jezusa mamy szanse, jedni ja wykorzystuja, drudzy nie. Jedni pracuja dla Boga-Jezusa, inni dla jego przeciwnika. Jedni staja sie autorytetem moralnym takim jakim byl Jezus i wychowuja poprzez nasladowanie- bo taki system nauki i wychowania propagowal Jezus. A inni nasladuja innego ojca-wladca ktory wychowuje poprzez: strach, przemoc i klamstwo.

    jedni (swiadomie lub nie swiadomie ) dalej sluza systemowi i szkola dzieci za pomoca strachu po to by byli podatni w doroslym zyciu na manipulacje i rzady za pomoca strachu.

    Wydaje mi sie ze do zrozumienie tego systemu, tego co sie dzieje teraz trzeba sie wrocic az do poczatkow naszej cywlizacji. Wielu naukowcow uwaza ze ta cywlizacja jaka znamy (ten podzial spoleczny) zaczal sie ksztaltowac 5.5 tys lat temu.
    Tak wiec trzeba przeczytac historie i mitologie starozytnych: Sumerow., egipcjan, afryki, grekow i rzymian.
    zobaczyc jak sie ksztaltowaly podzialy na kaste: kaplanow, wodzow, wojownikow, i zwyklych ludzi.
    Mozna dostrzec wiele prawidlowosci ktore pomoga zrozumiec wspolczesny swiat. Czasy sie zmienily ale system pozostal ten sam.

    Od czasu Chrystusa ( 2 tys.lat) toczy sie walka. Walka duchowa- dwoch systemow. Ona sie toczy na wszelkich plaszczyznach : ekonomicznej, kulturowej,religijnej, spolecznej.
    Toczy sie we wszystkich miejscach : od rodzin, grup, spolecznosci skonczywszy na rzadach, narodach, cywilizacji.

    Na koniec pozwole napisac sobie do wszystkich starajacyh sie podazac droga Jezusa i jego ewangelii.

    Nie bojcie sie, On zwyciezyl swiat. Droga ktora on nam wskazal jest prawdziwa. Nikt nie wie ile jeszcze wladca tego swiata bedzie sprawowal wladze, dlatego nie ma sensu zamartwiac sie o date tylko starac sie kazdego dnia byc przygotowanym.
    Rozwijajcie swoje talenty, umiejetnosci, wiedze by sluzyc ludzia, by kazdego dnia wlaczyc o tych o ktorych On walczyl zgodnie z waszymi talentami i powolaniem. By kazdego dnia dawac swiadectwo prawdzie. Rozwijajcie sie by gdy On przyjdzie zastal nas przygotowanych, sluzacych ludzia, z otwartym umyslem i sercem. Szukajcie i milujcie prawde- bo On jest prawda.
    Powodzenia. On zwyciezyl swiat.

   • Wojwit said

    @Onnn
    Czas każdego z nas na tej ziemi jest co dnia o jeden dzień krótszy. A jeśli chodzi ci o formację duchową – nasz czas nie mija, przeciwnie – to my zwyciężymy. Ostateczne zwycięstwo będzie należeć do nas, bo w nas moloch neomodernizmu nie złożył swych cuchnących larw, powodujących, że filozofuje się o wszystkim w duchu nowej synkretycznej wiary (zlepkiem judaizmu, pseudochrześcijaństwa i buddyzmu), będącej faktycznie kultem lucypera.
    Całość podlewa sosem cytatów z Pisma Świętego. Chrystus Pan wygonił kupczyków BICZEM ze świątyni! A więc, jak dla ciebie, zastosował „wstrętną” przemoc. Jezus Chrystus NIE ZNIÓSŁ Prawa, tylko je wypełnił. Non violence, nie dać synkowi klapsa! Choćby się dziecko miało spalić przez manipulacje przy gniazdku elektrycznym: Ot, twoja filozofia, boć prawdziwą religią toż toto nigdy nie będzie! A tu klaps, płacz malucha i dajmy na to „pełen poczucia obywatelskiego obowiązku” sąsiad (przypuśćmy, że podobnej konduity co Onnn) i… wkracza wszechpotężny Jewrojugendamt albo i Globaljugendamt. Pyszałkowaty urzędas, ktory zżarł świeczkę i po ciemku przeczytał dwadzieścia i pół (bo świeczka zdążyła mu już wyjść… bokiem) tomu opracowań nowej pedagogiki najlepiej wszak wie, co dla dziecka jest dobre. W efekcie dziecko trafia do pary „kochajacych się inaczej” (także na jego oczach) sodomitów, którzy stopniowo wprowadzają je we „wspaniały świat czysto męskich przeżyć”. Skutek – nowa dusza potępiona! Ach jakże cieszy się ten twój bóg! Ten, właśnie ten, bo to on jest ojcem kłamstwa! Ten twój „bóg” – lucyper, który dobro ukazuje jako zło, a zło jako najsmaczniejszy owoc poznania i madrości.

   • onn said

    Ewangelia jest niesamowita, Jezus na kazdym kroku udowadnia jej prawdziwosc. On potwierdza jej prawdziwosc.

    W podobnym sporze Jezusa z faryzeuszami
    ( Ewangelia Jana 8 : 12-55 )- oraz zydami oni nazwali go obrazliwym w ich mniemaniu slowem samarytanin oraz ze jego nauka pochodzi od demona
    Slowa samarytanin oznaczalo w tamtych czasach kogos kto stosuje synkretyzm religijny . Wiec w tym sporze uczyniles dokladnie co zydzi 2 tysiace lat temu.

    ale aby ci pokazac ze ty wykonujesz uczynki twego wladcy ktory wlada poprzez klamstwo i strach to wiedz ze posadzenie mnie o synkretyzm religijny jest klamstwem

    ja nie pisze niczego co nie ma potwierdzenia w Nowym Testamencie i ewangelii, policz ile razy cytowalem tu ewangelie i Nowy Testament a ile razy Stary Testament (domyslam sie ani razu lub jesli juz to w odniesieniu lub porownaniu do odpowiednika w Nowym Testamencie). Teraz ta sama metoda zastosuje do siebie: ile jest u ciebie , w twoim nauczaniu, myslach, zyciu Starego Testamentu- a ile nowego.

    co do posadzenia o buddyzm to zupelnie nie wiem skad sie to wzielo. byc mzoe z tego ze kilka razy cytowalem Mohatme.Ghandiego.
    Co prawda byl on hindusem z narodowosci ale on zadeklarowal ze nie nalezy oficjalnie do zadnej religji. Sam oswiadczyl ze czuje sie chrzescijaninem bo nauczenie Jezusa jest mu najblizsze i stara sie je wprowadzic w zycie.
    Wiec jesli dla Ciebie cytaty slow Ghandiego sa buddyzmem to kolejnym raz potwierdziles ze nie znasz Jezusa a sluzysz jego przeciwnikowi.
    Bo gdybys znal Jezusa to bys rozpoznal jego nauczanie i zycie w nauczaniu i zyciu innych.
    Ale ty tylko mozesz rozpoznac nauczanie twego wladcy ktory naucza o/przez strach i klamstwo.

    Co do zastoswoaniu przez Jezusa bicza w swiatyni, to :
    – nie uderzyl nikogo ( jesli jest inaczej wksaz cytat z odnosnikiem)
    – odnosilo sie to doroslych

    Wiec jesli chciales zastosowac ten cytat by potwierdzic prawo do bicia dzieci to wiedz ze Jezus traktowal dzieci wyjatkowo. Nigdy ich nie straszyl, nigdy nie uzywal przemocy. To on wiedzac ze wladca tego swiata wychowywal przez przemoc i strach przemienil to wskazujac jak nalezy traktowac i wychowywac dzieci. wielokrotnie wskazywal jak podchodzic do dzieci- co bylo nie zrozumiale dla zydow bo oni byli przyzwyczajeni do staowania strachu.
    Jezus przyszedl dam nam wolnosc od systemu i on doskonale wiedzial ze wolnosc ta jest wprowadzana dwojako:
    – dorosli- przez nasladowanie Jezusa
    – dzieci- poprzez przemiane stylu wychowania, z przemocy na autorytet moralny.

    Pkaz mi jakikolwiek fragment w nowym Testamencie ze Jezus podchodzil do dzieci szorstko, poprzez starch lub tak nakazywal.

    Wiec twoj cytat o swiatyni jest klamstwem i manipulacja w odniesieniu do dzieci. ale to tylko jeszcze raz potwierdza ze sluzysz twoemu ojcu ktory lubuje sie w klamstwie i przemocy.

    Tak na koniec moge Ci powiedziec ze ide rozijac moje umiejetnosci, talenty i wiedze po to by najlepiej sluzyc ludziom a szczegolnie tym ktorzy najbardziej potrzebuja naszej pomocy dzieciom. Po to by kazdym swoim dzialaniem wyzwalac ludzi ze strachu i chronic ich przed przemoca. Bo tak czyni wobec mnie moj Bog ktorego ukazal Jezusa Chrystus i ja chce go nasladowac. Bo on daje wolnosc od strachu. Co pokazuje jedna z moich ulubionych piosenek-

    ktorej slowa sa proste ale bardzo prawdziwe:

    mozesz sobie wybrac wersje

    A ty dalej mozesz zyc w strachu wiedzac ze twoj czas sie konczy, bo twoj wladca wykorzystuje strach i przemoc a ty spelniasz jego uczynki.

    Mk 10,13-16

    I tak na koniec to w sumie dziekuje ci ze byles soba i pokaqzales mi ze ewnagelia jest wciaz zywa , a Jezusa wciaz zyje.

   • gostek said

    @Onnn
    Polecam Ci leczyc sie u lekarza teoretyka bez jednego dnia praktyki w zawodzie,instalacje elektryczna w twoim domu ,niech Ci zalozy elektryk-samouk ,co nigdy nie mial wczesniej kontaktu z ta praca.Wiec przestan „uczyc ojca dzieci robic”.
    Widac ,ze nie wiesz o czym mowa.

   • onnn said

    Jesli nie chcesz sluchac moich slow, posluchaj slow tych ludzi:

    Wypowiedz na tym blogu.
    ( tylko jedna, szkoda ale z badan wynika ze przemoc jest stosowana u osob ktore okreslaja sie jako skrajna prawica- fundamentalizm religijny, najconalizm,faszyzm)

    net23 powiedział/a
    4 Luty 2010 @ 5:47 pm
    A ja z żona wychowaliśmy trójke dzieci bez bicia – nie było nawet tzw. klapsów. Z każdego jesteśmy dumni ale poświęciliśmy im troche własnego czasu a nie tylko wikt i opierunek…

    Pozostale sa odpowiedziami na powyzsze stwierdzenie
    (zamieszczam te pozytywne bo domyslasz sie ze byly tez propogaujace przemoc w tym klapsy ale ludzi ci najczesciej sie tlumaczyli ze inaczej nie mozna wychowac dziecka- ponizej sa przyklady ze jednak mozna wychowac dziecko bez bicia)

    Lanie to nie wychowanie60% Polaków stosuje kary fizyczne wobec dzieci. To przerażająca statystyka. Często mylimy przemoc z wychowaniem. Swoje frustracje i niepowodzenia wyładowujemy na słabszych i bezbronnych istotach. W Polsce istnieje ciche przyzwolenie na tego typu praktyki. Nie reagujemy, gdy widzimy, że ktoś bije swoje dziecko. Milczymy, gdy za ścianą słychać płacz. Dziecko to nie worek treningowy. Wychowuj bez przemocy. Reaguj gdy widzisz, że ktoś krzywdzi dziecko!

    atom_2005
    [pokaż komentarz] 0 06-03-2007
    A ja byłem wychowywany normalnie czyli bez przemocy nigdy nawet nie dostałem klapsa, wystarczyło odrobinę czasu żeby wytłumaczyć dlaczego nie można bawić się ogniem itp. a nie bić bo dziecko wybiło szybę albo coś popsuło. I miałem kumpla który też był „karany” tak jak Ty. Miałem bo nie mógł tego wytrzymać i się powiesił.

    Nigdy nie zostałem ukarany przez rodziców fizycznie. Ich karą było… nierozmawianie (zwykle 5 minut – aż zrozumiałem 🙂 ). Zawsze starali się (właściwie – starają się) wszystko mi wytłumaczyć – jeśli nie było na to czasu to mówili, że później wytłumaczą (a ja wiedziałem, że to zrobią). Moi dziadkowie stosowali ‚wielkie O’ – jak widać można ukarać samym brakiem aprobaty dla działań dziecka – pod warunkiem, że mamy autorytet. PS. Nie jestem niestety socjalistą. PPS. Dziecko uczy się także poprzez naśladowanie rodziców. Czego uczy się, jak dostaje klapsa?

    magyk
    [pokaż komentarz] 0 07-03-2007
    Hmm.. jakież to dziwne że wszyscy bronią tych klapsów czy odczuwają przyjemność z ich dawania? Bo ja byłem wychowywany bez przemocy fizycznej-psychicznej , klapsów i żyję! Skończyłem studia mam dobrą pracę niegdy nikomu nie zrobiłem krzywdy uważam się za zdrowego, dobrego, uczciwego człowieka i co na to Ci orędownicy klapsów? Czy jestem z tego powodu że nie dostawałem klapsów jakiś ‚niedorobiony’? Brak mi współczucia? Czy czegoś innego? Mam ogromny szacunek do rodziców a to dlatego że oni mieli do mnie taki sam i nie przyszło by im do głowy żeby uderzyć SWOJE dzieko.

    Re: Uczucia do dzieci napisany: Śro Gru 2, 2009 (13:42)
    Może i od klapsa jeszcze nikt nie umarł .
    Tylko po co mam go dziecku wymierzać , jeśli mogę mu spokojnie wytłumaczyć co zrobiło źle .
    Ja przynajmniej takiej kary wobec mojej córki nie stosuje .
    Jeśli zrobi coś źle ,ma zakaz oglądania TV,ewentualnie nie może iść na podwórko.
    Taka kara w zupełności jej wystarczy .

    Uczucia do dzieci napisany: Śro Gru 2, 2009 (18:38)
    Nie zauważyłam, by w cyrku bili zwierzęta. Znęcanie się nad zwierzętami też jest karalne.Tresura polega na nagradzaniu za dobrze wykonane zadanie. W wychowaniu ta metoda również jest skuteczna. I jeszcze jedno – dajesz klapsa dorosłemu, który Cię wkurzy lub postępuje nagannie?

    00:55 xxxxxxi
    Jestem matka dwójki dzieci.Syn ma 18 lat,a córka 12 i zadne z nich nigdy nie było bite,ale to nie znaczy ,ze sa wychowywane bezstresowo.Wychowuje ich sama i nie jest mi lekko,ale powiem wam co mysle na ten temat…
    Kazdy z nas ma swoje racje,tak samo dorosli,jak i dzieci.Bicie napewno nie jest to metoda wychowawcza.Czasami nie wytrzymujemy psychicznie,nie radzimy sobie i to jest powód dla którego dzieci dostaja lanie.Uwazam,że wszyscy jestesmy ludzmi.Posiadamy rozum i jezyk,oraz potrafimy sie porozumiec,wiec na litosc bosko trzymajmy łapki na wodzy.
    Ps. Psa równiez wychowałam bez maczania nosa w g…
    Pozdrawiam

    dzieci2009.03.06 12:51Ja na moje dzieci nigdy nie podniosłam ręki. Są wyjątkowo grzeczne. Ładnie jedzą, nie łobuzują w przedszkolu, grzecznie się ubierają. Staram się nagradzać je za dobre zachowanie. Całą zimę np kazałam pić im tran, w nagrodę obiecałam, że pójdziemy na jakieś fajne zakupy jak już skończą ostatnią butelkę. Szczerze, to jeszcze były zadowolone, bo ten owocowy molers im smakował. Nie wolno dzieci stresować, trzeba kochac!

    tutaj jest odpowiedz na Apel Rzecznika Praw Obywatleskich Janusza Kochanowskiego ktory zoragnizowal konferencje w obronie klapsow.

    RPO: Klapsy tak, maltretowanie – nie
    Autor: wyksztalciunio ☺ 02.06.08, 15:57Dodaj do ulubionych zarchiwizowany

    Być może gdyby w dziciństwie Kochanowski dostawał,więcej po d…ie
    to by nie plótł takich głupot.Ten kaczy mędrzec.Ja wychowałem i dzie
    ci i wnuki bez jednego klapsa.A mimo to wyrośli na mądrzejszych od
    RPO.

    I tak na koniec. Ci ktorzy sie interesuja tematem i dla ktorych troska dzieci jest wazna wiedza ze : wychowanie bez przemocy i wychowanie bezstresowe to dwa rozne pojecia.

    Rozwoj wiaze sie ze stresem ktory jest rzecza naturalna, natomiast trzeba odroznic stres zwiazany z rozowjem od strachu.

    Wychowanie bezstresowe to nic innego jak brak zainteresowania dzieckiem.

    Wychowanie za pomoca przemocy jest klasycznym przykladem wychowanie bezstresowego bo nazywajac prawidlowo uczucia to strach a nie stres sa uczuciami ktore sa obecne w przemocy.

    @ gostek
    Jesli naprawde chcesz wychowac dzieci bez klapsa mozesz sprobowac skontaktowac sie z rodzicami ktorym sie to udalo. Wbrew pozorom jest ich wielu ( 30- 40% % rodzin wychowywalo bez klapsa).

    Mozesz tez jesli masz dzieci, usiasc z nimi i szczerze zapytac co mysla o przemocy i klapsach ( mam nadzieje ze nie stosujesz zasady ze dzieci i ryby glosu nie maja).
    Jest to warte tego by dzieci cie pamietaly jako autorytet moralny a nie jako sedziego i z wielka i szczera checia Cie odwiedzaly i spedzaly z toba czas nawet jesli beda dorosle. Czego Ci szczerze zycze.

    Pamietaj pierwszy obraz Boga dziecko uczy sie od rodzica.

   • hjk said

    „Swoje frustracje i niepowodzenia wyładowujemy na słabszych i bezbronnych istotach.”

    No pozostaje pożyczyć ci tylko, byś doczekał się w swym życiu kilku takich „słabszych i bezbronnych istot”, wtedy może zrozumiesz pewne problemy…

 10. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2122924,441,bulwersujacy_artykul_w_czasopismie_medycznym,item.html
  CNN, PH/11:58 03.02.2010
  Bulwersujący artykuł w czasopiśmie medycznym

  „The Lancet” odwołuje artykuł w którym łączono szczepionkę przeciw odrze, śwince i różyczce z autyzmem
  PAP
  Prestiżowe czasopismo medyczne „The Lancet” odwołuje kontrowersyjny artykuł z 1998 roku, w którym łączono szczepionkę (MMR) przeciw odrze, śwince i różyczce z autyzmem.
  Badanie zostało zdyskredytowane, a w zeszłym tygodniu uznano, że jego autor, doktor Andrew Wakefield, postępował nieetycznie w trakcie jego przeprowadzania.

  Brytyjska Naczelna Izba Lekarska (General Medical Council) nadzorująca lekarzy w Wielkiej Brytanii, uznała, że „autor artykułu w magazynie naukowym „The Lancet” dobierał pacjentów w sposób nieobiektywny” oraz, że „jego postępowanie w tym zakresie było nieetyczne oraz nieodpowiedzialne”.

  Komisja odkryła, że Wakefield poddawał niektóre dzieci objęte badaniami inwazyjnym procedurom medycznym, takim jak kolonoskopia, czy rezonans magnetyczny. Podczas przyjęcia urodzinowego swojego syna płacił dzieciom za pobranie krwi do swoich badań, co uznano za zachowanie okazujące „całkowity brak szacunku dla bólu i cierpienia dzieci”, stwierdzili członkowie komisji.

  Po zeszłotygodniowych odkryciach Izby Lekarskiej, „The Lancet” odwołał badanie oraz wystosował oświadczenie następującej treści:

  „Stało się całkowicie jasne, że część elementów artykułu Wakefielda i innych z 1998 roku było nieprawidłowych, wbrew ustaleniom wcześniejszych dochodzeń. W szczególności twierdzenia w początkowym artykule o tym, że (…) wyniki badań, które miały zostać „zaaprobowane” przez komisję etyki, okazały się nieprawdziwe. Dlatego całkowicie wycofujemy te badania z historii publikowanych numerów”.

  Doktor Richard Horton, redaktor „The Lancet”, mówi, że zapoznał się z raportem Naczelnej Izby Lekarskiej dotyczącym zachowania Wakefielda.

  – To bulwersujący katalog najbardziej godnych potępienia zachowań w jakichkolwiek badaniach, stąd oczywiste jest, że wyniki badania należy odwołać – stwierdza.

  Dziennikarzom CNN nie udało się skontaktować z Wakefieldem.

  W oświadczeniu wystosowanym przez jego prawnika czytamy: „Zarzuty przeciwko mnie i moim kolegom są nieuzasadnione i niesprawiedliwe, zapraszam wszystkich do przestudiowania treści sprawozdania i wypracowania własnych wniosków. W artykule, który ukazał się w „The Lancet” nie stwierdza się, że udowodniono związek pomiędzy szczepionką MMR i autyzmem. Badania w tym zakresie cały czas są prowadzone”.

  Amerykańskie Centra Zapobiegania i Kontroli Chorób (Centers for Disease Control and Prevention) poparły odwołanie wyników badań przez magazyn „Lancet”, informując: „Na podstawie wielu badań przeprowadzonych przez elitę świata nauki wywnioskowano, że nie ma żadnego związku pomiędzy szczepionką MMR a autyzmem. Chcielibyśmy zapewnić rodziców, że szczepionki są bardzo bezpieczne, skuteczne i ratują życie i zdrowie dzieci. Osoby mające wątpliwości co do bezpieczeństwa stosowania szczepionek powinny zwrócić się do lekarza pediatry”.

  Od momentu opublikowania, badanie Wakefielda było szeroko krytykowane, a wiele osób twierdziło, że jego praca zawiera tyle błędów, że nie powinna być uznana za naukową.

  Wakefield wysnuwał teorie, jakoby szczepionka przeciwko odrze wywoływała problemy przewodu pokarmowego, które prowadziły do autyzmu. W jego mniemaniu wirus użyty w szczepionce rozwijał się w jelitach, które stawały się porowate z powodu zapalenia, w czego konsekwencji ich zawartość przedostawała się do układu krwionośnego, wpływając na działanie układu nerwowego, wywołując autyzm.

  Ale w kolejnych badaniach nie znaleziono dowodów dla twierdzeń Wakefielda, a wyników jego badań nie udało się powtórzyć.

  We wrześniu 2008 roku odtworzono kluczowe elementy badań Wakefielda i nie znaleziono dowodów na to, że szczepionka prowadzi do autyzmu lub zaburzeń przewodu pokarmowego. Badania prowadzone przez Uniwersytet Kolumbia, Szpital Massachucetts General oraz Centra Zapobiegania i Kontroli Chorób również nie potwierdziły zależność między czasem szczepienia a wystąpieniem u dzieci autyzmu i zaburzeń przewodu pokarmowego.

  • Aśka said

   to fragment; resztę możecie doczytać pod wskazanym linkiem

  • monitorpolski said

   Jest to reakcja lobby farmaceutycznego na nieudaną akcję szczepionkową. Wyraźnie realizują plan, który może wyglądać tak:
   – naprawić szkody poczynione przez niezależnych badaczy (zobaczycie, będzie frontalny atak na prof. Majewską!) – tu obalenie badań n.t. związku szczepień z autyzmem i innymi chorobami.
   – likwidacja opozycji antyszczepionkowej – blokada publikacji internetowych, zakładanie spraw sądowych – to się już dzieje, coraz głośniej jest o totalnej kontroli internetu i o „nielegalności” publikacji „teoretyków konspiracji”.
   – kolejna kampania propagandowa w mediach na temat „pandemii” i zagrożenia ze strony wirusów. Oczywiście jedynym wyjściem mają być szczepionki. To też się już dzieje, pooglądajcie sobie np. kanał Discovery.
   – faktyczne puszczenie kolejnego siewu wirusów w populację. Być moze juz na wiosnę, dlatego tak się spieszą z poprzednimi punktami.
   Dla nich im później tym gorzej, za dużo zainwestowali.

   Ale my nie jesteśmy w ciemię bici, bedziemy przecież walczyć.

  • hjk said

   wlasnie zdaje sie prof. Majewska sie do tego odnosila w jakims art., nie mam linku pod reka

 11. Prrivan said

  Wyciekają pewne informacje,nierychliwie acz konsekwentnie…

  http://wiadomosci.onet.pl/2122975,12,transmisja_meczow_euro_2012_zagrozona,item.html

  Proszę nie zrażać się tytułem,treść jest o czymś bynajmniej innym niż wzajemne umowy stacji tv.

 12. ALFA said

  WOJCIECH CEJROWSKI O WIERZE

  • Ewa said

   Uwazam,,ze czlowiek taki jak Wojciech Cejrowski bylby „Naszym” z dawna upragnionym Prezydentem.

   • AntyMizia said

    Ja bym chętnie na niego postawił. Tylko mam nadzieję, że jako prezydent będzie chodził w butach … ale zresztą czy to jest najważniejsze ? 😉 Najważniejsze jest: I wszystkich won! 🙂

   • Ewa said

    Haslo wyborcze -Wszystkich won!-na pewno sie przyjmie.
    Ludzie go znaja i darza duza sympatia.
    To juz ma 2 glosy na tak.

   • gostek said

    Ludzie ,ktorzy go spotkali w Ameryce Poludniowej z towarzyszaca kamera polskiej TV-nie mieli najlepszego zdania o nim.Probuje sie promowac za wszelka cene i miec za to kase na spedzanie zim w Am.Pld.Nawet go rozumiem i raczej lubie ,ale nie przepadam za bufoniasta postawa.
    A co do prezydenta -to niezle przegieliscie.Ale z drugiej strony na to stanowisko nie trzeba miec specjalnych kwalifikacji,tak to wygladalo przynajmniej do tej pory,ale koneksje.

   • AntyMizia said

    Po pierwsze: To mówisz Ty. Po drugie: Opisujesz relację z „drugiej ręki” – bo tamci mówili że … Ja mogę go oceniać tylko po tym co widzę w TV. Czy wiesz dlaczego go zaprosili do tego programu? W świetle słów, na jego początku – sprawa staje się jasna. Cejrowski był a raczej jest w związku małżeńskim (cywilnym i kościelnym). jego żona p. Pawlikowska jest teraz z kimś innym. Cóż tak czasem bywa. Ale najciekawsze jest to, że on nie chce się zgodzić na rozwód kościelny i nadal mówi o Niej jak o swojej żonie. Celowo piszę z dużej litery bo jej nie przekreślam, podobnie jak i jej mąż. Czasem człowiek się pogubi. Tak bywa. On pozostał jednak jej wierny i czeka. To jest człowiek, który jest ODPOWIEDZIALNY za swoje myśli, czyny i słowa! Jeśli miałbym po raz kolejny postawić swój głos na jakiegoś polityka to chciałbym aby był nik ktoś taki jak On. Poza tym jest błyskotliwy, wykształcony i inteligentny to dlaczego nie może być „z lekka” bufonem 😉 Choć i tak w to nie wierzę. Swój chłop – rzekłbym!

   • gostek said

    @AntyMizia
    Oczywiscie w lozku z nim nie bylam ,wiec rzecz jasna wszelkie spekulacje na ten temat sa na poziomie plotek.Swojego czasu o jego malzenstwie z Beata pisali ludzie na roznych forach,ze bylo biale.

    Inteligencja to nie jest synonim bufona.On jest blyskotliwy i barwny.I ja go nawet lubie.Ale nie wszystko mi sie w nim podoba.Jak sie prezentuje jako katolik,to nie moze sie godzic na rozwod.Proste ,nie?.Ale uniewaznienie malzenstwa koscielne jest mozliwe i wszyscy o tym wiemy.Trzeba tylko udowodnic pewne rzeczy.Dzieci chyba razem nie maja,gazety o tym nie doniosly.
    Na moj babski nos ,to on nie przepada za kobietami.Patrz-spotkanie z Fredka-prawie ja wdeptal w podloge.
    Znalam w swoim zyciu wielu ludzi obojga plci o odmiennych preferencjach i tych ukrytych i tych jawnych.Troche wiem o ludziach,w koncu to moja praca.

   • gostek said

    Niech on robi nadal to ,w czym jest dobry.Ale nie wyglupiajcie sie z ta Prezydentura.Poza tym tlok tu sie robi.Sami kandydaci na Prezydenta.Pierwszy byl PB.Teraz WC.Czekamy na kolejne oferty.Dlaczego nie Kuba Wojciechowski.Tez lubi prowokowac.Zartowalam oczywiscie.

   • gostek said

    @atyMizia
    Lubie Twoje wypowiedzi i dlatego Ci tak chetnie odpowiadam.Dobry polityk to dyplomata ,a nie ekscentryk.Z ekscentrykami nikt sie nie liczy.Chyba ,ze trzeba rozerwac publike.Moim ulubionum jest Nigel Farge.Wali prawde prosto z mostu ,jest blyskotliwy,ale jest dyplomata i nikogo nie obraza.

   • AntyMizia said

    No nie 🙂 Najpierw myślałem że Mizia to kobieta. OK. Jakoś się przestawiłem. A teraz Ty 😛 No ładnie, ładnie … Co do Cejrowskiego to zamykamy temat. Niech czas dopiszę resztę ich historii. Co do Frytki (bo chyba o niej mówiłaś) to dostała co chciała. lansowała się na szmatę to ją tak potraktował. Akceptuję w tym wypadku jego zachowanie – choć nie pochwalam. Ot takie tam medialne show ..

   • AntyMizia said

    O tak! 🙂 Nigel Farge to też mój ulubieniec. Tu pełna zgoda: Erudycja i klasa w jednej osobie! Pełen szacunek. Oby jego czas trwał jak najdłużej bo chyba tylko on trzyma za mordę tą zgraje komuchów z PE. Na polskiej scenie politycznej się raczej szybko takiej persony nie doczekamy jak Nigel a z braku laku to postawiłbym właśnie na kogoś takiego jak WC 😉

   • gostek said

    Moim drugim ulubiencem jest Vaclav Klaus,ale niestety przykro mi ,ze podpisal traktat.Mysle,ze nie mial wyjscia.I to doslownie. I nawet jakos sie tak wypowiedzial.

   • gostek said

    A co do nicku-jak Mizia moze byc facetem ,to Gostek moze byc kobieta-takie moje anty.

   • CoZaSyf said

    N.Farage tez jest moim idolem!Nie widze w PL kogos takiego.

 13. ALFA said

  Cejrowski o komunistycznych zbrodniach

 14. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2122887,441,wywiad_jest_pewny_-_bedzie_proba_ataku_na_usa,item.html

  http://wiadomosci.onet.pl/2122887,441,wywiad_jest_pewny_-_bedzie_proba_ataku_na_usa,item.html
  CNN, Pko/10:24 03.02.2010
  Wywiad jest pewny – będzie próba ataku na USA

  Szefowie amerykańskiego wywiadu ostrzegają, że kolejna próba ataku terrorystycznego w USA jest „pewna”.
  – Nie ma wątpliwości, że w najbliższych miesiącach dojdzie do kolejnej próby ataku terrorystycznego na Stany Zjednoczone – takie informacje przekazali szefowie głównych amerykańskich agencji wywiadowczych, którzy zeznawali wczoraj przed komisją senacką.
  […]

  • gustaf said

   Wywiad jest tak pewny, że już jest gotów do stworzenia dowodów.

   • Aśka said

    Wczoraj o 23:45 w tvp info nadali program „Wojna z terrorem”.
    M.in. omawiali hipotetyczny jednoczesny atak terrorystyczny na stacje kolejowe w Berlinie, Anglii i USA.

   • gostek said

    Podczas poprzednich zamachow ,to nawet mieli cwiczenia praktyczne w terenie.

 15. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2122975,12,transmisja_meczow_euro_2012_zagrozona,item.html
  Daily Mail, Kle/14:36 03.02.2010
  Transmisja meczów Euro 2012 zagrożona
  Burze na Słońcu mogą zakłócić Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, oraz Igrzyska w Londynie. Podczas Euro i IO 2012, telewizory na całym świecie mogą przestać odbierać program, ostrzegli wczoraj fizycy – podaje Daily Mail.
  Najnowszy satelita NASA, który zostanie wystrzelony 9 lutego, ma za zadanie obserwować zmiany zachodzące na Słońcu. Będzie przekazywał zdjęcia Słońca dziesięciokrotnie lepszej jakości niż przeciętny telewizor HD. Ma to pomóc uniknąć sytuacji, w której przestaną działać kanały telewizyjne na skutek jednego z wybuchów na Słońcu – informuje Daily Mail.
  […]

  • Wojtekk said

   Bo nie ma czegoś takiego jak modyfikacja pogody – dla twardych głów wierzących w mainstream media – http://www.youtube.com/watch?v=7RPux_Am0Qw

  • MIZIA said

   ROZBŁYSK CARRINGTONA – PISAŁEM O TYM TEN SATELITA MA USTRZEC UNYCH I DAĆ IM CZAS NA ZABEZPIECZENIE
   ŻEBY TYLKO TV – PRZESTAŁO DZIAŁAĆ – a więc postanowili już przyzwyczajać powoli ludzi do tego co ma być dla poządku NIE 2012 ROK TYLKO W KAZDEJ CHWILI MOZE TO NASTAPIĆ
   poczytaj co to rozbłysk carringtona a TAKZWANY OBIEKT NIBIRU KTÓRY OFICIALNIE NIE ISTNIEJE PRZECHODZĄC W NIEDALEKIEJ ODLEGŁOSCI OD SŁOŃCA MA TEN EFEKT ZWIELOKROTNIĆ

   • Aśka said

    polecałeś już kiedyś Mizia, przeczytałam i dlatego to info dzisiaj zamieściłam

   • karol said

    …astronoma to z Ciebie Mizia nie będzie…

   • Magdalena said

    @MIZIA
    Juz tych twoich straszydel nie daje rady czytac. Wez zbiez wszystkie swoje teorie i wydaj w formie ksiazki czy co, bo to juz nudne jest. Jak nie nibiru, to rozblysk, jak nie rozblysk to slonce. Daj spokuj. Zenada.

   • MarcinZ said

    Planeta Niuburu podobno miala byc widoczna juz ubieglego lata (2009). Totalna glupota, juz w 2006 (lub 2003) miala przelatywac ta niby (Niuburu) planeta. Nieprzeleciala, to zmienili na 2012, akurat z kalendarzem Majow zlaczyli dla wzniecenia ognia. Majowie byli na tyle inteligetni ze potrafili ustalic kalndarz tylko do 2012 roku. Na jakiej podstawie mozna ustalac wg kalendarza co sie stanie?

    Polecam dobry wywiad.
    http://astrobiology.nasa.gov/ask-an-astrobiologist/intro/nibiru-and-doomsday-2012-questions-and-answers

    Gdbyby tak naprawde ta niby planeta leciala to juz nizalezni astrologowie trabili by naokolo i byly by jakiekolwiek zdjecia.

    @MIZIA
    Ty tutaj naprawde siejesz wielkie zamieszanie. Jak nie zaraza (dzuma) na Ukrainie to cos innego, Rosjanie nas zaatakuja (w tym roku podobmno).

    Pozdrawiam wszystkich wierzacych w dobro.

 16. Aśka said

  http://biznes.onet.pl/ke-zaleca-polsce-dalsze-wysilki-w-ograniczaniu-def,18490,3171415,1,news-detal
  KE zaleca nam rygorystyczne wykonanie budżetu
  dziś, 12:58 03.02.2010
  KE zaleca Polsce dalsze wysiłki w ograniczaniu deficytu

  […]
  Należy uniknąć nowych środków pobudzenia gospodarczego; budżet na rok 2010 powinien być rygorystycznie wykonany, dodatkowe dochody powinny być przeznaczone na redukcję deficytu, a na kolejne lata należy przygotować dodatkowe środki konsolidacyjne” – dodaje KE.
  […]

 17. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2123075,11,b_ministrowi_grozi_10_lat_wiezienia,item.html
  PAP, PH/15:05 03.02.2010
  B. ministrowi grozi 10 lat więzienia

  Prokuratura Apelacyjna w Gdańsku skierowała w środę do sądu akt oskarżenia w sprawie udziału b. ministra skarbu Emila Wąsacza w prywatyzacji PZU. Śledczy zarzucają Wąsaczowi niedopełnienie obowiązków związanych z ochroną interesu Skarbu Państwa.
  Jak poinformował rzecznik prasowy gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej Krzysztof Trynka, nadzorując w 1999 roku przebieg prywatyzacji PZU, Wąsacz akceptował pewne działania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przez Eureko oraz BIG Bank Gdański, przynosząc tym samym szkodę interesowi publicznemu. B. ministrowi grozi do 10 lat więzienia.

  Trynka wyjaśnił, że zdaniem śledczych Wąsacz nie podjął działań, które dawałyby możliwość uzyskania wyższej ceny za sprzedawane akcje PZU i doprowadził do wyboru w procesie prywatyzacji oferty, która „nie była najkorzystniejsza i która nie spełniała najpełniej celów i oczekiwań Skarbu Państwa oraz potrzeb spółki PZU, a także doprowadził do przyjęcia niekorzystnych dla Skarbu Państwa postanowień umowy sprzedaży akcji”.

 18. ALFA said

  ZADŁUŻENIE SKARBU PAŃSTWA
  http://www.mofnet.gov.pl/dokument.php?const=5&dzial=590&id=70509

  • oko1 said

   To jest dlug tych co podpisywali i brali pozyczki w imieniu Narodu Polskiego bez jego zgody.
   Nie dajmy sobie wmowic ze my Polacy mamy jakies dlugi !! to sa „ich” dlugi a nie nasze i tak trzeba mowic i myslec. Juz obliczyli zlodzieje ile na kazdego mieszkanca Polski przypada dlugu. Nie wolno sie godzic na to wszystko.
   Wszystkie tzw. „przywatyzacje” sa nie wazne !!! nie bylo zgody Narodu Polskiego, tak samo nie bylo zgody na wejscie do uni, to wszystko falsz i zaklamanie.

 19. ALFA said

  STRASZENIE I TROCHĘ PROPAGANDY I LUDZIE BĘDĄ SIĘ SZCZEPIĆ I BĘDZIE LEPSZA SPRZEDAŻ SZCZEPIONEK

  Wiemy jak zapobiec 40 proc. zachorowań na raka. Tragedia – nie korzystamy z tego”
  Aż 40 procent zachorowań na raka w skali roku można by uniknąć, gdyby ludzie chronili się przed zakażeniem niektórymi wirusami, które mogą doprowadzić do wystąpienia choroby nowotworowej, i zmienili styl życia – wynika z przedstawionego we wtorek raportu.
  Nowotwory diagnozuje się co roku u 12 mln ludzi.

  Raport Międzynarodowej Unii na rzecz Walki z Rakiem (UICC) wymienia dziewięć rodzajów infekcji, które mogą doprowadzić do raka i wzywa przedstawicieli opieki zdrowotnej do podkreślania wagi szczepień oraz zmiany stylu życia dla zwalczania nowotworów.

  „Gdyby pojawiła się wiadomość, że ktoś odkrył lekarstwo, którym można by wyleczyć 40 procent chorych obecnie na raka, mielibyśmy powód do świętowania – powiedział w rozmowie z agencją Reutera szef UICC David Hill. – Ale fakty są takie, że mamy wiedzę, jak zapobiec 40 procentom zachorowań. Tragedia polega na tym, że z wiedzy tej nie korzystamy”.

  Według UICC do raka szyjki macicy i wątroby może dojść w wyniku zakażenia wirusami, a można mu przeciwdziałać stosując szczepionki. Zwalczanie obu tych typów raka powinno być priorytetem nie tylko w krajach bogatych, ale także w rozwijających się, w których notuje się 80 procent globalnych zachorowań na raka szyjki macicy.

  Nowotwory należą do wiodących przyczyn śmierci na świecie, a całkowita liczba globalnych przypadków raka według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) rośnie.

  Liczba zgonów z powodu nowotworu ma wzrosnąć na świecie w latach 2007-2030 o 45 procent, z 7,9 mln do 11,5 mln. Na ich wzrost wpłynie po części starzenie się ludności.

  UICC chce zwrócić uwagę polityków na szczepionki przeciwko nowotworom, jak produkowane już przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), który może powodować raka szyjki macicy i szczepionki przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu B (HBV), które w stadium chronicznym może prowadzić do raka wątroby. Niebezpieczne mogą być też zakażenia wirusem zapalenia wątroby typu C (HCV), które, jeśli jest nieleczone, prowadzić może do marskości i raka, oraz wirusem HIV i ludzkim herpeswirusem 4 (wirusem Epsteina-Barr – EBV).

  Według ekspertów ryzyko zachorowania na raka można potencjalnie zmniejszyć o 40 procent stosując szczepienia i środki prewencyjne w połączeniu z prostymi zmianami w stylu życia, jak zaprzestanie palenia, zdrowe odżywianie się, ograniczenie spożycia alkoholu i przebywania na słońcu.

  W czwartek, w Światowym Dniu Walki z Rakiem UICC rozpocznie kampanię „Rakowi można zapobiegać”, którą ma nadzieję zachęcić ludzi do zrozumienia, że papierosy, złe odżywianie się i niektóre infekcje niosą ze sobą wysokie ryzyko zachorowania na raka.

  Europejscy eksperci w zeszłym roku opracowali raport ostrzegający przed falą zachorowań na raka w krajach rozwijających się. Ocenili, że do około połowy z ponad 12 mln nowych przypadków raka w 2008 roku doszło w krajach o niskim i średnim dochodzie.

  http://wiadomosci.onet.pl/2122634,28350,wiadomosceu.html

 20. Niewielu zdawało sobie sprawę, że pożegnaliśmy w zmarłej w 1996 r. , w Szczecinie, Zofii Nosko ( 8 XII 1920 r. – 5 XII 1996 r.) jedną z największych mistyczek , jakie znał w swojej historii Kościół Święty. To właśnie Ona, z zawodu lekarz chorób płucnych, napisała 3 tomy Orędzi Zbawienia i znana była niektórym Czytelnikom pod pseudonimem ” Centurii”.

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/02/03/zofia-nosko-centuria-jedna-z-najwiekszych-mistyczek-polskich/

  • Lamb said

   >>Modliła się za dusze czyśćcowe, które licznie przychodziły do Niej, prosząc o ratunek. Ostatnie dziesięć lat życia tj. od 1986 r. przeżywała nieliczne, wyczerpujące napaści szatańskie. W notatkach ” Centurii” znajdujemy opisy niezwykłych, koszmarnych cierpień , zadawanych Jej przez szatanów:” Bili mnie hakami, rwali moje ciało, wbijali nóż w serce, wiercili, pot spływał mi z całego ciała, wyrywali mi włosy z głowy, przypalali moje ciało, a smród był nie do zniesienia, wyginali mi stopy, wbijali gwoździe w stopy, ręce, w boki<<<

   O rany – przecież to opis nawiedzenia demonicznego.

   • annah said

    Przeczytaj trzy tomy „Oredzi Zbawienia” Zofii Nosko, wtedy skomentuj.

   • Lamb said

    Dziękuje za polecenie lektury ale nie skorzystam. Wystarczy przeczytać ten atrtykuł aby zobaczyc ze to są bardzo niebezpieczne rzeczy. W biblii nie ma czysća- to wymysł od szatana. Ofiara JEzusa na krzyżu była pełna za nasze grzechy. Jeśli wierzysz czyściec to zaprzeczasz ewangelii i bluźnisz Bogu. Jeśli jakas osoba doświadczała opisanych doznań rzeczy to sa zwiedzenia demoniczne.

   • karol said

    RACJA!!!

   • annah said

    Zofia Nosko otrzymala po śmierci tytul Slugi Bozej, co jest przedwstepem do beatyfikacji, wielu swietych ktorzy heroicznie poswiecili sie w jakiejs sprawie Bozej szlo droga cierpienia, ktore przybieralo rozna postac – stygmaty, opuszczenie, niezrozumienie przez ludzi, samotnosc w walce o jakies dzielo przekazane przez Boga. Tu akurat jak i u sw.o.Pio byly to dreczenia przez demony. Widocznie czemus maja sluzyc, skoro towarzysza zyciu wielkich swiatych i Bog je dopuszcza, nie mnie to oceniac.

   • hjk said

    „Ofiara JEzusa na krzyżu była pełna za nasze grzechy. Jeśli wierzysz czyściec to zaprzeczasz ewangelii i bluźnisz Bogu.”

    tak, tylko ze niektorzy nie korzystaja z niej w pelni totez muza sie udoskonalic, a jak za zycia nie zdaza?
    ofiara Chrystusa nie działa automatycznie trzeba CHCIRC ja przyjac i nia zyc…

   • Mars said

    Zostawiła po sobie trwały ślad w postaci uporządkowanych i zapisanych w trzech tomach Orędzi skierowanych do Polaków i narodów całego świata.
    I. Ostrzeżenia dla całego świata
    1. Zapowiedź kar i Przyjście Chrystusa
    2. Blask Majestatu i gniewu Bożego się okaże
    3. Ja stanę ponownie na tej ziemi
    4. Zaleca modlitwę
    5. To są czasy ostateczne
    6. Gdy Ja będę podwyższony — wszystkich pociągnę ku Sobie
    7. Rozbudować żądzę grzechu, zastraszyć głodem — pomysł szatana
    8. Krwawe słońce, wytrącenie ziemi z orbity
    9. Ja Jezus Chrystus pragnę przygarnąć do Serca Swego każdą duszę chorą
    10. Wy jesteście narodem królewskim
    11. Uniesie miecz brat na brata
    12. Zamysł Boga złamany w Ogrodzie Eden przez człowieka
    13. Niech na stołach konferencyjnych stanie Krzyż i Ewangelia
    14. Młodzieniec na trampolinie
    15. Stadiony sportowe o zdziczałych twarzach i sercach
    16. Zginie rodzaj ludzki, powstanie nowa ziemia

    to tylko cześć, reszta jest pod tym adresem
    https://grypa666.wordpress.com/2010/02/03/terroriada-vancouver-ogladaj-bezpiecznie-w-tv/#comments

    Byłbym głupcem dając wszystkiemu wiarę, tym bardziej że prawdopodobieństwo złych zmanipulowanych channelingów jest duże . Mimo wszystko, nie należy być ignorantem i mieć oczy szeroko otwarte…

   • gostek said

    Kazdy ma swoje hobby.Jedni sie biczuja ,inni imprezuja.Najwazniejsza jest wolnosc wyboru.Ale za fanatyzmem nie przepadam.Juz wole imprezowiczow.
    A co do lekarzy-niektorzy nie wytrzymywali stresu zwiazanego z trudem studiow medycznych i koniecznosci ustawicznego ksztalcenia sie i popadali w paranoje.To sa fakty.Alkoholizm jest lagodna forma objawow stresu.Ci mniej odporni siegaja czasami po narkotyki.A niektorzy wpadaja w choroby psychiczne.Lekarze tez sa ludzmi jak inni i sa bardziej narazeni na stresy.

   • gostek said

    Prosi sie o egzorcyste.Aczkolwiek dla mnie jest to temat obcy.

   • Wojwit said

    @Gostek
    Czy aby nie dla ciebie?
    A św. siostra Faustyna Kowalska nie była prześladowana z dopustu Bożego przez piekło?
    A jest świętą Pańską.

    @Lamb,
    ty nieustannie bluźnisz na tym blogu Bogu – bo przedstawiasz swoje kacerskie widzenie Jego i wiary prawdziwej, i jeszcze uważasz, że czynisz dobrze.
    Pan Bóg w Trójcy Świetej Jedyny przemawiać może przez kogo chce, kiedy chce i jak chce. Odmawiasz nieskończonemu, nieograniczonemu Panu Bogu takiej możliwości, czy może jak coniektórzy rabini udzielasz Panu Bogu rad w szczególnie trudnych sprawach?

   • Lamb said

    @wojwit ja bede pisać co uważam za stosowne a ty nie czytaj moich wpisów ok jeśli bluźnie twojemu bogu, ok?
    To co jest przedstawione ta niby mistyczka to czytste bałwochwalstwo i manifestacje demoniczne. Szatan jak widac próbuje pociągnąć za sobą tobie podobnych. Cały ten blog o marii jest straszny i nie boje sie tego pisać. Ludzie czy wy jesteście aż tak zaślepieni?????To są gusła i okultyzm w czystej postaci. Ta niby mistyczka okłada sie swiecami, rózańcami i do tego sie modli szukajac w tym ratunku. Nie boicie sie tego chociażby czytac??

   • Fraktal said

    Bałwochwalstwo jest potępiane przez Żydów i Talmud i w zupełności się zgadzam z nimi w tej kwestii. Również ST i NT mówi że jest jeden Bóg i tylko Jemu należy służyć. Katolicyzm zupełnie odwrócił sytuację i ma o wiele więcej „świętych” niż wszystkie religie pogańskie razem wzięte.

   • annah said

    Ciekawe rozumowanie, choc wnioski sluszne

   • Lamb said

    @do Wojwit i wszystkich, których uraziłam-PRZEPRASZAM!!
    Zbyt gwałtownie reaguję. Owszem moje poglądy są kacerskie jak to nazwałes i nie powinnam ich prezntować na blogu, gdzie jest 99% katolików i wyznawców marii. Od dzis postaram sie cenzorować moje wpisy lub sie od nich powstrzymywać -zostawiajac sobie tylko czytanie. Nie jest moim zamiarem ranić czyjes uczucia religijne nawet jeśli sa niezgodne z moimi. Przepraszam jeszcze raz.

   • Mars said

    Co do siostry Faustyny, to podczas jej objawienie rzekomy „Jezus” zalecił jej narysowanie obrazu do którego mieli się modlić wierni, poszukajcie w necie jest to dość dokładnie zaznaczone . A swoją droga od kiedy prawdziwy Jezus nakazuje czcić fizyczne przedmioty ze swoją podobizną ??? Zasadniczym problemem większości takich objawień jest to że są niespójne z prawdziwą chrześcijańską logiką i Biblią .

   • Fraktal said

    Mars,
    i w tym właśnie cały problem. Większość katolików powołuje się dzisiaj przede wszystkim na wszelkie objawienia Jezusa i Maryi i co najgorsze uznają je za prawdziwe mimo że same objawienia łamią nie jedno słowo napisane w Biblii. Obawiam się że wszystkie , a przynajmniej olbrzymi większość tych „objawień” to choroba psychiczna spowodowana zbytnim fanatyzmem i gorliwością oraz przede wszystkim demony, hologramy, wysokie technologie.

   • Fraktal said

    A teraz czkam na Zenubiuszy i im podobnych na atak…

   • gustaf said

    Czkatakuję

  • eteryczna ziemia said

   @Krolowapokoju= Krolowzamieszania. Mam pytanie dlaczego wsrod katolików jest najwiecej schizofreników?

   • murek said

    dlatego że żyją w okupowanym komunistycznym kraju?

   • gustaf said

    bo mają większe szanse na przeżycie ?

   • Wojwit said

    Doprawdy, Eterku – wiaterku? (niestety niosący smród piekielnych bram). Podaj dane statystyczne (jeżeli w ogóle takowe są) na korelacje między wyznaniem a zachorowalnością. Przytocz badania naukowe (ale nie takie z „Nieznanego Świata” czy „Wróżki”). I, przede wszystkim, nie kłam w swym zaślepieniu! Chyba że to nie jest zaślepienie tylko opętanie…

   • Wojwit said

    Na co wskazuje symptomatyczna nienawiść do Matki Bożej. To jest właśnie ten znak rozpoznawczy. Szatan najbardziej nienawidzi Maryi, bo przez jej pokorne -fiat- (bądź wola Twoja) przegrał swój bój. Tym bardziej, ze jego bunt nastąpił z odwrotności tej cechy Najświetszej Maryi Panny – nastąpił z pychy. Pierwszy wśród aniołów, „niosący światło” (lucyfer) stracił wszystko, a przede wszystkim miłość Boga przez swą pychę i stał sie lucyperem (tym, który utracił światło).

   • gostek said

    @eteryczna ziemia
    A w jakich innych populacjach przeprowadzilas badania?

 21. antyMizia said

  Mizia! No co ty gadasz? 😉 Pomijając, że już w ogóle „naukowcom” nie ufam ..

  Po pierwsze: Źle wkleiłeś linka do źródłowego dokumentu:

  Click to access La_Palma_grl.pdf

  Po drugie: JEŚLI NAWET WIERZYĆ W TĄ SYMULACJĘ, to nie wiadomo czy do tego dojdzie.

  W końcu, po trzecie: W źródłowym dokumencie nie wspomniano nawet o Europie! Źródło ew. erupcji jest ograniczone trzema kontynentami! Nawet jeśli wierzyć artykułowi, który cytujesz fala koło Europy może sięgnąć 3-4 metrów – nie więcej, a najprawdopodobniej 1/4 tego czyli 0,75 – 1 m. Myślę że jakoś to przeżyjemy 🙂 Nawet mieszkańcy wybrzeża!

  Siejesz jakieś ploty o Nibru – sznibru, wybuchających wulkanach, etc. a ja myślę, że ty po prostu JESTEŚ NIE WYKSZTAŁCONYM AGENTEM SIEJĄCYM DEZINFORMACJĘ I ODWRACAJĄCYM UWAGĘ OD SPRAW NAPRAWDĘ ISTOTNYCH I DOTYCZĄCYCH BEZPOŚREDNIO NASZEGO KRAJU. Odrobinę prawdy mieszasz z kupą plotek, wizji s-f i innych bzdetów, z których połączenia na końcu wychodzi – jedno wielkie go..no, w które łatwo może wdepnąć świeży, nie wyrobiony umysł. I chyba właśnie o to ci chodzi i to na tym polega twoja robota!

  Apeluję o rozsądek!

  • gostek said

   @antyMizia
   No naprawde lubie Cie kolego.Ale jak sie narazisz Mizi, to Ci zacznie grozic,tak jak sie to juz komus na tym blogu zdarzylo.Im nizszy poziom ,tym wieksza agresja.A PB uwaza,ze to taka wrazliwa istota.Widac te moje lata na psychologii moge do kosza wyrzucic ,bo nijak sie z PB zgodzic w tej kwestii nie moge.

   • AntyMizia said

    Też mam trochę żalu do pana Piotra za folgowanie teoriom Mizi. Tego osobnika śledzę nieustannie od początku. Już raz się prawie pogrążył (czarna ospa, tere fere, czary mary) – teraz brnie w jakieś teorie o kosmitach, Nibru i tym podobnych. Jak to zbiorę do kupy w odpowiednim momencie to się nie pozbiera. Mój nick ma mu przypominać, że ja go obserwuję i będę tu aż do jego końca. Szkoda gadać … Słuchaj @gostek skoro widzisz to podobnie jak ja, to jak można wytłumaczyć – z psychologicznego punktu widzenia (bo w końcu jesteś w tym ekspertem) – jego kółko wzajemnej adoracji i że ludzie wierzą w te brednie ?

   • karol said

    …mizia powinien pisać scenariusze w hoolywood…nieźle by zarobił…:)

   • AntyMizia said

    A może to CamerOn ? 😉

   • gostek said

    Ale hollywood juz to wszystko przerabialo.I infekcje ,i kosmitow i wszystkie mozliwe kleski zywiolowe.

   • gostek said

    To nie chodzi o to ,ze ktos w to wierzy.To jest kolko wzajemnej adoracji stworzone w okreslonym celu.Nie chce sie zaglebiac.Mizia nie jest dyslektykiem,bo jak mu sie nicki popitolily ,to potrafil pisac poprawnie po polsku.Pali glupa i miesza.Czyli twoje wnioski byly prawidlowe.Poniewaz jak mu sie sprzeciwisz ,ujawnia agresje wynika ,ze jest zawodnikiem pierwszej linii.Ja Twoj nick zauwazylam juz dawno temu i pomyslalam wtedy ,ze jeszcze sa normalnie myslacy ludzie.
    Nie musimy sie zgadzac co do WC,chociaz jak juz napisalam ja go lubie,ale z pewna nuta krytycyzmu.Tak sie sklada ,ze ja tez sie interesuje Am Pld i co nieco o niej wiem ,wiec mam troche inne spojrzenie niz osoby zupelnie „z zewnatrz”.A jego zone poznalam dawno temu ,zanim on ja spotkal ,ale ona tego spotkania pewnie juz nie pamieta.Ja tez dopiero po latach ja skojarzylam.

   • MIZIA said

    A TO JEST WAS DWUCH CO WIDZA TO SAMO
    CO DO W. CEJROESKIEGO TO NIEJEST – TO BUDYN ALBO CIASTKO Z KREMEM ZEBY GO LUBIĆ
    co do spotkania z w/w osoba na pewno WOLI NIEPAMIETAĆ
    no i jeszcze to twoje WIEM co nieco
    JAK BEDZIESZ WIEDZIEĆ NA PEWNO TO WTEDY SIE WYPOWIADAJ

   • gostek said

    @Mizia
    Wystarczy jeden ekspert na tym forum,co zawsze wie wszystko lepiej i nic mu sie nigdy nie sprawdza.Za to wypowiada sie na okraglo.Zwykle duzymi literami,zeby go lepiej bylo slychac.Jak w bajce o Wilku i zerwonym Kapturku.

   • gostek said

    No coz ,z Czerwonego Kapturka zrobilam zerowego kapturka.Te literowki,ilez potrafia napsocic.

   • MIZIA said

    jak najbardziej do kosza – KAŻDY MA TAKIE WYKSZTAŁCENIE NA JAKIE SOBIE ZASŁUZYŁ – twoje widocznie jak sam twierdzisz nadaje sie do kosza – WIEC NIE ZABIERAJ GŁOSU W SPRAWIE KOGOKOLWIEK ŚMIETNIKOWY FILOZOFIE – a moze nie tylko wykształcenie powinienneś odstawić na smietnik.
    ZNALAZŁ SIE ZNAWCA „DUSZ I WRAŻLIWOŚCI”

   • karol said

    …aleś się zdenerwował…hehe..

   • AntyMizia said

    ZNALAZŁ SIE ZNAWCA “DUSZ I WRAŻLIWOŚCI”

    No widzę Mizia, że jednak mnie kojarzysz! Pięknie mnie podsumowałeś – sam bym tego lepiej nie ujął 🙂 Właśnie po tu tu jestem! :>

    ICU 😉

   • gostek said

    No widzisz Mizia,mialam racje ,ze udajesz dyslektyka.Czyli moje wyksztalcenie nie poszlo w las.Gorzej ,ze na Twoja edukacje, jest juz chyba za pozno.Ale lepiej pozno niz wcale.O Twojej „wrazliwej duszy”pisal PB ,nie ja ,wiec pretensje do niego.Ja mam tylko niezla pamiec.Rozumiem ,ze kindersztuba to dla Ciebie tylko obco brzmiace slowo.

   • MIZIA said

    JESTEM ZBYT STARY I ZBYT BOGART ZEBY WYSŁUCHIWAĆ TAKICH pierdół Z UST MŁODZIENCA OGRANICZONEGO KAGAŃCEM OJCOWSKIEGO KIESZONKOWEGO
    ale wybaczam ci

   • AntyMizia said

    No na to wychodzi .. ale po jakiego diabła udawać dyslektyka ?

   • bloff said

    Wy uważacie, że taki Mizia używa IE i musi zaglądać do słownika PWN czy dobrze słowo dobrał.. Ja np używam Firefoxa i podkreśla mi gdzie mam błąd, nawet jak jestem dyslektykiem/dysortografem. A wy weźcie się za siebie i dajcie Mu/Jej spokuj.

   • MIZIA said

    BO TAK NAPRAWDĘ TO JA JESTEM
    WŁADIMIR PUTIN TYLKO MUSZE UDAWAĆ DYSLEKTYKA COBY MNIE KONTRWYWIAD NIE ROZSZYFROWAŁ

   • gostek said

    @Mizia
    Mozesz uwazac co Ci sie podoba.Sa ludzie ,na ktorych pieniadze wrazenia nie robia,bo je po prostu maja,ale to widac nie miesci sie w Twoim swiatopogladzie.Jest takie powiedzenie,ze dzentelmeni o pieniadzach nie rozmawiaja.A starosci Ci wspolczuje,rzadko kiedy bywa pogodna i zaczynam rozumiec chec zeslania tych wszelkich klesk, na tych co jeszcze pozostana po Tobie na tym lez padole.Zycze Ci w takim razie zdrowia,bo w pewnym wieku to jest najwazniejsze.

   • gostek said

    @bloff
    Pierwszy raz Cie tu widze.Czyzby nowe pomocnicze wcielenie Mizi?Tak to wyglada.To jego stary numer-sam sobie kadzi pod roznymi nickami.

   • MIZIA said

    TA GOSTUŚ Z TWOICH WYPOWIEDZI WYZIERA -MANIA GRANDIOZA.

   • gostek said

    @Mizia
    Jest takie pojecie w psychologii jak projekcja.Wiele wyjasnia.

   • Fraktal said

    Mizia, nie wiem czy Piotr Bein nazwał cię juz agentem czy jeszcze nie , ale powinien dawno to zrobić. Z tego co „przepowiedziałeś” nic się nie sprawdziło a tylko straszysz, straszysz , wymyślasz i łączysz różne teorie. Oby się nie sprawdziło nic z tego co powiedziałeś do tej pory. Ale wydaje mi się że wszystko wyolbrzymiasz i podajesz w najgorszej formie.

   • MarcinZ said

    PLANETA NIBURU NIEISTNIEJE

    POLECAM WYWIAD:
    http://astrobiology.nasa.gov/ask-an-astrobiologist/intro/nibiru-and-doomsday-2012-questions-and-answers

    @MIZIA
    Siejesz wielkie zamieszanie. Jak nie zaraza (dzuma) na Ukrainie to cos innego, Rosjanie nas zaatakuja (w tym roku podobmno).

  • anty_troll said

   brawo wreszcie ktos przejrzal ze mizia to troll internetowy, dziecko ktore nie wychodzi z domu

  • gustaf said

   Czy Ty chłopie wiesz co to jest 3-4 m fali tsunami ?
   Jaka to energia ? Doszkol się trochę

 22. ALFA said

  Burza magnetyczna
  [edytuj]
  Z Wikipedii
  Skocz do: nawigacji, szukaj
  Oddziaływanie wiatru słonecznego na ziemskie pole magnetyczne

  Burza magnetyczna – nagłe i intensywne zaburzenia pola magnetycznego Ziemi (magnetosfery). Zaburzenia te są związane ze słonecznymi koronalnymi wyrzutami masy i burzami słonecznymi, które wywołują gwałtowne zmiany natężenia wiatru słonecznego, a te docierają do magnetosfery Ziemi w ciągu 20-70 godzin od rozbłysku na Słońcu. Tylko wyrzuty w kierunku Ziemi wywołują burze magnetyczne. Wiatr słoneczny wywołuje zmiany w polu magnetycznym, zmiany te indukują prądy w jonosferze zmieniając jej własności oraz wywołując zmiany pola magnetycznego. Burza magnetyczna możne trwać około dwóch dni. Rozróżnia się początkową fazę dodatnią i następującą potem bardziej długotrwałą ujemną.
  Potencjalne zagrożenie [edytuj]

  W raporcie National Research Council of the National Academies of Sciences (Amerykańska Akademia Nauk) naukowcy ostrzegają, iż podobna burza, jak ta z roku 1859, dzisiaj mogłaby spowodować globalną katastrofę. W marcu 1989 roku wytworzony w początkowej fazie burzy impuls w sieci energetycznej spowodował np. zniszczenie transformatora wysokiego napięcia i jak do tej pory było to chyba jedno z dwu takich zdarzeń.

  Według Workshopu, który odbył się w 2008 roku, nieco większa burza od tej z maja 1921 roku, zniszczyłaby w samych Stanach Zjednoczonych ok. 350 transformatorów i lokalnych stacji elektroenergetycznych, dostarczających energii dla 130 milionów osób[1], co jednak nie wydarzyło się w roku 1989. Zjawiska te miały podobne natężenie; porównaj dane współczesne z [2].

  Sieci energetyczne w Europie są ze sobą mocno powiązane, a mimo to podobne awarie w tej części świata się nie zdarzają. Obawy przed przeciążeniem jakiegoś „oczka” sieci powodującego kolejne usterki są jednak wciąż duże. Koszty związane z brakiem reakcji operatorów systemu energetycznego mogłyby być ogromne, ponieważ jeden spalony transformator powoduje przerwę w funkcjonowaniu systemu, zaś czas produkcji nowego (na zamówienie) wynosi ok. 12 miesięcy. Pisanie w podobnym kontekście o burzy o tak dużym natężeniu, jak tej z 1859 roku, która mogłaby zniszczyć cały system energetyczny krajów uprzemysłowionych, jest kwestią kontrowersyjną, jakkolwiek funkcjonowanie systemu nie powinno być beztrosko pozostawiane działaniu promieni kosmicznych.

  Obecnie istnieje globalny system wczesnego ostrzegania przed rozbłyskami słonecznymi (np. satelity GOES). Przed skutkami tych emisji można sieci chronić głównie wyłączeniami oraz zmieniając napięcie przez podłączenie w miarę możliwości sfazowanej zawady w postaci kondensatora; czytaj w [3]. Z systemu korzystają np. amerykańskie badania geologiczne i energetyka. Zupełnie inną kwestią jest sprawność działania służb miejskich w czasie zaciemnień i możliwość korzystania z własnych źródeł energii (takie generatory są w każdym warszawskim wysokościowcu), jak również sprawność administracji w dużych osiedlach, w których budynki nie mają
  własnych mini-elektrowni.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Burza_magnetyczna

 23. ALFA said

  W ostatnich miesiącach Słońce wybudziło się z niespotykanie spojonej fazy i przygotowuje się do szczytu na przełomie 2012 i 2013 roku.

  Cytat:
  Aktywność plam słonecznych wykazuje 11-letnią cykliczność. Okres największej aktywności w czasie tego cyklu nosi nazwę Słonecznego Maksimum, a okres najniższej aktywności to Słoneczne Minimum. Na początku cyklu plamy pojawiają się w większych szerokościach heliograficznych, a później, w miarę zbliżania się maksimum cyklu, przemieszczają się w kierunku równika. Zjawisko to opisuje prawem Spörera.

  Statystyka występowania plam słonecznych oprócz najbardziej istotnego cyklu o okresie 11 lat wymienia cykl 22 letni (co drugi miałby być mniej intensywny, ale zasada ta w kontekście zmian liczby plam słonecznych jest słabo spełniona). Taką okresowość obserwuje się także w większości innych przejawów aktywności słonecznej, a ta jest skutkiem zmian w słonecznym polu magnetycznym, które zmienia polarność z takim właśnie okresem. Wyznaczono także cykl dłuższy.

  W dniu 4 stycznia 2008 zaobserwowano plamy słoneczne o odwrotnej biegunowości wskazują one że cykl słoneczny znajduje się w pobliżu minimum czyli początku kolejnego 24. cyklu słonecznego, którego maksimum jest przewidywane na 2011-2012 rok.

  W informacji podanej w dniu 1 kwietnia 2009 roku, obecny przedział czasu, w którym na Słońcu nie obserwowano plam jest bardzo długi, ostatni porównywalny z obecnym był w roku 1913. Przewiduje się że następne maksimum aktywności słonecznej przypadnie w 2012 lub 2013 roku.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Plama_s%C5%82oneczna

  • A said

   Nie będzie zabójczego rozbłysku na Słońcu (w 2012 roku)
   http://news.astronet.pl/print.cgi?5980

   • MIZIA said

    A CO WEDLE CIEBIE MAJA NAPISAĆ -ŻE MOZLIWY JEST RESET CAŁEJ CYWILIZACJI I JEST TO MOZLIWE W KAZDEJ CHWILI
    ZAWSZE W SPRAWIE GROZACYCH JAKICHKOLWIEK KLESK – KŁAMIE SIE ŻE TO NIEPRAWDA – A PÓZNIEJ ŻE I OWSZEM BEDZIE ALE NIE TAK GROŻNIE – a po fakcie to i tak nikt juz o nic nie pyta NAJWAŻNIEJSZE JEST ZAWSZE UTRZYMANIE SPOKOJU DO KONCA POTEM LUDZIE SA ZBYT ZAJECI RATOWANIEM WŁASNEJ SKURY.
    WYORAŻ SOBIE KOMUNIKAT NASTEPÓJCEJ TREŚCI „OBYWATELE ZBLIŻA SIE OSTATECZNA ZAGŁADA POZOSTAŁO 48 GODZIN PROSZE NIE PANIKOWAĆ ILOSC MIEJSC BEZPIECZNEGO UKRYCIA TO TYLKO 10 000 wiem ze jest was 10 000 000
    trudno miejsc niema my wierchuszka musimy przeżyc A wy obywatele przyjmijcie to co was CZEKA NIE HISERYZUJCIE JAK CIOTY – meznym trza być – WASZ KOCHANY PREZYDENT

   • gostek said

    Strachy na Lachy.

 24. wiktor said

  CIEKAWE…. zaczyna się akcja „scypionki na grypę za darmo aż do wyczerpania”.
  dziś moje dzieci (chodzą do innych szkół) przyniosły karteczki ze szkoły.
  scypić mogą się także rodzice.
  … czy aby czasami ktoś nie mówił o drugiej fali grypy w marcu????
  pozdrawiam Panie Piotrze 🙂

  • gostek said

   @Wiktor
   Nie ma drugiej fali grypy.Jest druga fala szczepien.

   • hjk said

    ktore ja spowoduja…
    moze to tak dziala, ze nahpierw sie szczepia a potem chorują,,,

 25. iwia said

  Panie Piotrze, niezłomnie pan stoi w wyłomie za swój kraj, a kilka miesięcy wcześniej wiele dał pan z siebie, żeby ratować mój kraj. Dlatego i ja stanę w tym wyłomie przed Najwyższym Panem i Królem Jezusem Chrystusem.

 26. Towdi said

  No niezle. Widze, ze tworza Nam sie bojowki katolickie. Moze wzorem Dzihadu ogloscie Inkwizycje? Krotka analiza psychologiczna… Skad sie bierze agresja? Stwierdzono, ze wywoluje ja strach.

  Wszystkie religie posiadaja wspolna ceche. Doslownie: sa oparte na straszeniu wierzacych. Wiec religia = wojny, cierpienia. Tak mowi historia, tak jest od zarania dziejow. A My ciagle nie wyciagamy z tego wnioskow.

  Moja uwaga, 99% katolikow nie wierzy w Boga tylko w kosciol katolicki tzn. to co im narzucil. Znak krzyza, swiatynie, celibat, przykazania to wymysl czlowieka wprowadzony dla lepszej kontroli. Pozdrawiam

  • karol said

   ..masz dużo racji…a jak się dobrze przyjrzeć to 99% wojen na świecie jest na podłożu religijnym….ciekawe..

  • gostek said

   No i nadal nas starsza:kleskami,kataklizmami,chorobami,atakiem kosmitow.Cos pominelam?Tylko o piekle juz coraz mniej slychac.

   • MIZIA said

    JA NIEWIEM WY KAROL I GOSTEK JESTEŚCIE parą parów cz lizbon BO TAK PIETROWO NAD SOBA UMIESZCZACIE KOMENTY

   • gostek said

    @Mizia
    Glodnemu chleb na mysli.Szkoda ,ze na zegarku sie kiepsko znasz.

  • MIZIA said

   inkwizycje HM – POWIEM CI ZE PARU SKURWIELOM ZA TE OSTATNIE 20 LAT DEMOKRACJI ŻECZYWISCIE NALEŻY SIE STOS
   i mozesz byc pewien ze był bym pierwszym który podłozył by im ogien pod d.. BEZ JAKICHKOLWIEK WYZUTÓW SUMIENIA

   • bloff said

    Nie jesteś sam!

   • gostek said

    No i tak sobie pogadal Mizia z Mizia…tfu z Bloffem.
    Internet to jednak swietny wynalazek -pozwala na rozszczepienie osobowosci bez koniecznosci leczenia.???

   • Stanisław said

    To że „kilku gości” zasługuje na stos za to co zrobili z tym krajem jest bezapelacyjne, choć może zamiast zatruwać nimi powietrze, swoje grzechy niech odpracują ciężkim wysiłkiem.

   • Aśka said

    Też z utęsknieniem czekam na ich rozliczenie

  • Fraktal said

   Mam nadzieje że nie utworzy się z tego bloga jakaś fanatyczna grupa ultrakatolicka która każdego niewierzącego będzie palić na stosie. Widzę że niektórzy z chęcią powróciliby do średniowiecza kiedy kościół katolicki miał największą władzę na świecie a i tak ludzie się wyżynali.

   • Aśka said

    Fraktal, nie zamulaj bloga … nie mówimy o karaniu niewierzących, tylko o rozliczeniu tych, którzy stworzyli dla Polaków piekło w ich pięknym kraju.

  • eteryczna ziemia said

   @ Towdi – wypowiedziałeś swiete słowa /tzn prawdziwe/.
   Nigdy przedtem świat nie znajdowal się w takim krytycznym momencie, w jakim jest teraz. Jesli nie doprowadzi sie do wielkiego rozwoju RELIGIJNEJ SWIADOMOSCI, los ludzki bedzie przesadzony.
   Wszystkie religie zgadzaja się ze soba tyko co do jednej rzeczy – stłumienia.
   Stłumienie to mechanizmsłużacy do zniewolenia całowieka, do przekształcania ludzi w psychicznych o duchowych niewolników.
   Katolicy – nie wierza w Boga. Kto wierzy w Boga -naśladuje Chrystusa!!
   Katolicy swoim ego zabijają prawde o Bogu….

   • zyta said

    @eteryczna ziemia powiedział/a
    4 Luty 2010 @ 7:25 pm,

    -przychylam sie do Twojego zdania. Pozdro.

   • hjk said

    eterek powiedział:
    @ Towdi – wypowiedziałeś swiete słowa /tzn prawdziwe/. że niby „Wszystkie religie posiadaja wspolna ceche. Doslownie: sa oparte na straszeniu wierzacych.”

    No coż, polecałbym lekturę katechizmu i bardziej dogłębne przestudiowanie różnych religii, by się nie ośmieszać ignorancją…

 27. Aśka said

  STRATEGIE USA na Obalenie Dyktatury 2 [2].avi

 28. Jasiu z zachodniej Kanady said

  A do szpitala nie może się dostać moja żona i tysiące innych, którym odmówiono operacji i leczenia szpitalnego, by zrobić miejsce spodziewanym gościom na olimpijskim stole operacyjnym.

  Panie Piotrze ale sobie Pan polecial,
  niech panska zona zgliosi sie do mnie, dowioze ja do szpitala,
  nawet w 12 lut. w dniu otwarcia olimpiady sa wyznaczone powazne badania i operacie
  i gdzie sa te czarne helikoptery, moze za chmurami, ostanio mocno przykryly niebo?
  Jak latwo mozna wciskac komus ciemnote i robic sensacje na skale swiatowa.

  • gostek said

   Zona sie pewnie nie dostala ,bo operacja byc moze planowa i na miejsce w kolejce trzeba co nieco poczekac.
   Z ta skala swiatowa to przesadziles.
   Zwykle w czasie jakichs duzych imprez ,rezerwuje sie miejsca w szpitalu i podwyzsza gotowosc personelu,ale bez przesady.

 29. Jasiu z zachodniej Kanady said

  Wlasnie o to mi chodzi, zawsze sa takie srodki bezpieczenstwa ale wcale to nie znaczy, ze kosztem innych ludzi. W tym przypadku zabrzmialo to troche pokracznie. Nawet lipcowe fajerwerki w Vancouver maja swoja specjalna oprawe i jest z tej okazji sciagane wiecej policji i karetek pogotowia i nikt z tego powodu nie widzi zagrozenia terrorem. Bo tak powinno byc! W tlumie ludzi zawsze latwiej o wypadek ale czy z tego powodu nalezy siac takie wizje i na zapas straszyc ludzi? Tym sposobem powinnismy sie pozamykac w mysich dziurach i trzepac ze strachu portkami.

 30. zyta said

  Pozwole sobie przytoczyc tu pewna historie na temat grypy zoladkowej. 9 lat temu moja, wtedy 12-letnia corka, zachorowala na grype zoladkowa. W ciagu 5 dni schudla 5 kg od biegunki, bolu brzucha i wymiotow. Po konsultacji w szpitalu (Wieden) kazano jej podawc duzo plynow. Zadnego leku ani tzw.kroplowki w przypadku odwodnienia, ktore ewidentnie miala. Dopiero niedawno dowiedzialam sie na tym blogu (Bromba), ze nalezalo podac NIFUROKSAZYD. Sprawdzalam, nie ma w spisie lekow tego cudownego specyfiku w Austrii (od lat totalne NWO pod kazdym wzgledem).
  Lek ten jest w Niemczech i Polsce nawet bez recepty (zaopatrujcie sie, bo mozliwe, ze i stamtad uny wycofaja).
  Od tamtego czasu corka coraz czesciej cierpiala na bole stawow biodrowych. Przez 8 lat robiono jej przerozne badania, stosowano przerozne specyfiki a ona nadal cierpiala. W miedzyczasie chciano ja operowac w „slawnym” wiedenskim AKH ale w ostatniej chwili porwalam corke z rak rzeznikow. Gdybym tego nie zrobila, prawdopodobnie zostalaby dodatkowo kaleka, bo diagnoza byla bledna, jak sie pozniej okazalo. Rok temu dopiero zdiagnozowano sacroilitis (prywatnie za odpowiednia sume) wynikle po przebytej grypie zoladkowej 8 lat wczesniej z salmonella, przy ktorej nalezalo podac wspomniany lek (zabija salmonelle). Nie podano tego leku i bakterie usadowily sie w stawach biodrowo-krzyzowych powodujac sacroiliitis.
  Od roku bierze lek o nazwie SALAZOPYRYN, podobno jedyny na to schorzenie. Tydzien temu zrobiono jej kolejne kontrolne MRT i jej stan jest ciezszy niz byl dotychczas. Znow ma skierowanie do szpitala. Zwracam sie do „Lekarza” goszczacego na tym blogu o opinie i pomoc, bo mnie trudno juz cokolwiek samej wiecej zdzialac mimo wieloletniego doksztalcania sie w temacie sacroiliitis. Bede wdzieczna za niewyrzucenie tego komentarza. Pozdrawiam.

  • gustaf said

   @Zytko
   Czy próbowałaś „niekonwencjonalnych” metod , jak srabro(złoto) koloidalne, ew MMS czy coś?

   • zyta said

    @gustaf powiedział/a
    4 Luty 2010 @ 11:47 am ,

    GUCIU, Alfa, wielkie dzieki :D, jestescie kochani. Wlasnie probuje MMS narazie na sobie, na cukrzyce. Chyba nic innego nam nie zostaje tylko MMS, bo nastepny lek na sacroiliitis to jak chemioterapia na raka.

    Corka juz nie ma tej grypy tylko bakterie salmonelli i inne, ktore usadowily sie wlasnie w stawach krzyzowo-biodrowych i tam dokazuja. Ale moze rzeczywiscie trzeba je potraktowac Coca-cola lub Pepsi nawet teraz oprocz MMS? Z pewnoscia sprobujemy. Pozdrawiam serdecznie.

   • gustaf said

    @ Zyta
    Sobie na cukrzycę zaaplikuj rower , a z córką MMSa i żadnych słodkich . Ma się oczyścić , żeby dać naturze zadziałać = także z tych aptecznych IGFarben

   • gustaf said

    pb dałbyś Zytce moje adres emaile ? nie chcę wyświetlać na oczy(uroczne)

    Dzięki

   • zyta said

    @gustaf powiedział/a
    4 Luty 2010 @ 7:39 pm,

    GUCIU, Zenobiusz, Bromba, dzieki 😀 za zainteresowanie naszym problemem. Galaretki w roznej postaci stosujemy, ale malo skutkuja, przynajmniej na corke. Kolagen , owszem db robi na cukrzyce, stosuje. Z rowerem mam problem, nie chce ludzi straszyc, a prace ogrodkowe dopiero wiosna.

    Guciu dzialasz na mnie jak „marycha”:D i strach ale podam Ci @,, najwyzej zmienie pozniej adres.

   • Zenobiusz said

    Zyta.Próbowali ze mnie zrobić kalekę na tej samej zasadzie.Posłuchałem swojego organizmu.Domagał sie galaretek w czekoladzie to żelatyna pomocna stawom.Pomogło.Wszystko ustało.Może to pomoże.a na pewno nie zaszkodzi.Jadłem galaretki Jutrzenka Bydgoszcz,bo to może nieobojętne.Wszystko wróciło do normy,a zbliżam się do 60-tki.Pozdrawiam.

   • Bromba said

    @Zenobiusz galaretki są bardzo wskazane we wszelkich bólach stawowych zwłaszcza spowodowanych np niedostateczną produkcją kolagenu,najlepiej jeśli są to galaretki z np nóżek cielęcych,wieprzowych(zawierające taki naturalny kleik),ale również i owocowe(tez w postaci płynnej)-zawierają one m.in.krzem,który odgrywa ważną role w budowaniu kości.To twoje połączenie to m.in.krzem w galaretkach i magnez w czekoladzie(połączenie wapnia i magnezu jest b.ważne właśnie w budowie kośca).Czasem jeśli bóle są tak duże,ze macie problem z poruszaniem się można zafundować organizmowi dodatkowo np koktail kolagenowy lub np tabletki do ssania-nie wolno tylko zbyt długo tego stosować,ponieważ organizm sam go powinien produkować.Ten sposób sprawdziłam na swojej mamie po ciężkim wypadku,dopalałam ją galaretą we wszelkiej postaci.
    @Zyta ten lek jest stosowany w Polsce (ale nie tylko) od lat,kiedys nawet było tak,że był dostępny tylko na receptę i co najzabawniejsze mniejsza jego dawka(tzn mniejsza dawka leku w tabl),ta większa zaś bez recepty-o czym ludzie zazwyczaj nie wiedzieli.Z Colą uważajcie(choć odgazowana jest nawet na krótko wskazana w zatruciach pokarmowych i polecają ją też lekarze),ponieważ zawiera składniki odkładające się w kościach i korodujące je-odkłada się latami,niszczy kości i zęby.I jeszcze z własnego doświadczenia-czasem atak takiego wirusa jest bardzo silny i organizm wtedy nie jest w stanie przyjąć leku,wszystko odrzuca.Gdy już nic nie przyjmuje przez dłuższy okres,szczególnie ważne u dzieci ze względu na zagrożenie odwodnieniem(to rada mojego lekarza)należy zastosować „ogłupiacz”,coś co spowoduje na dużo mniejszą skalę efekt działania podobny to „głupiego Jasia”(np w kroplach),a potem po ok 20 min. lek-ale to już tylko wg ścisłych zaleceń lekarza.Tylko broń Boże nie słynne czopki,po których można się nie obudzić!!

  • ALFA said

   @Zyta na grypę jelitową jest dobra COCA COLA LUB PEPSI
   sprawdzone działa

 31. rook said

  Coś na temat Nowej Lewicy (szkoła frankfurcka, neomarksizm)

  Terror Nowej Lewicy – ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz
  http://komandir.wrzuta.pl/audio/5GAAwaD0vdO/terror_nowej_lewicy_-_ks._prof._dr_hab._tadeusz_guz

  Krytyczna analiza filozoficzna Nowej Lewicy – ks. prof. dr hab. Tadeusz Guz
  http://komandir.wrzuta.pl/audio/8LlpZVTw5g0/krytyczna_analiza_filozoficzna_nowej_lewicy

  „Nowa lewica” (Rozmowy niedokończone)
  http://komandir.wrzuta.pl/audio/9S8klHg9VHu/nowa_lewica

  • szach said

   Chcesz coś zrobić dla siebie i swojego kraju-módl się.Różańcem zatrzymasz wojny .
   dzieckonmp.wordpress.com/

   Chcesz by Polska dokonala Intronizacji Chrystusa Króla -tu możesz wyrazić poparcie dla tej inicjatywy
   http://www.intronizacja.popieram.net/index.php?lista=1

   • Fraktal said

    Też wolałbym aby na świecie panował Chrystus niż szatan ale myślisz że macanie kilkudziesięciu paciorków codziennie ma większą moc niż szczera modlitwa i miłość do ludzi? Od kiedy ludzie modlą się różaniec i ile to już wojen wybuchnęło? Nawet jeśli 2% ludzi na świecie zaczęło by się modlić go dwadzieścia razy na dobę, a 98% żyła w najlepsze myślisz że to coś da. Tak się nie trafi do całego świata.

   • Fraktal said

    Ja bym proponował jakieś obrządki voodoo podobno są na topie .

   • annah said

    Kilka swiadectw o mocy rozanca w historii

    http://www.voxdomini.com.pl/vox_art/walkaNMP.htm

   • zyta said

    @Fraktal powiedział/a
    4 Luty 2010 @ 9:14 am,

    -ja tez jestem za bardziej „nowoczesnymi” 😀 metodami modlitw. Duzo tego mozna znalezc w sieci.

   • szach said

    Do @fraktal
    To „macanie paciorków” ma moc w przeciwieństwie do pustego gadania (Twojego?).Ci ,którzy „macali paciorki”mieli też odwagę oddać życie,dobra doczesne, kiedy tak bylo trzeba.Walśnie nie uczeni ,lecz zwykli prości ludzie bronili języka,granic,wolności,wiary…Pokaż mi zbrodniarza,który modlil się na różańcu-nie ma takiego.Albo wierzymy,że to Bóg jest Panem świata i w jego mocy jest ten świat zachować lub unicestwić,albo stawiamy na Jego miejscu czlowieka,a wtedy ..

   • Fraktal said

    Nie rozumiesz że tu nie chodzi o formę modlitwy ale o uczucia ,myśli i pragnienia ludzi. Jeżeli ludziom naprawdę na czymś zależy to jak się gorliwie i szczerze pomodlą w końcu się wymodlą. I to nie chodzi o to do kogo się modlą czy do Jezusa, Boga czy Maryi , ani jaką modlitwę klepią to są dużo głębsze uczucia.

 32. Lamb said

  Artykuł z sekretow ameryki

  WENEZUELA. Państwowe media wenezuelskie przedstawiły wczoraj swoją teorię trzęsienia ziemi na Haiti. Hugo Chavez powtarza za częścią naukowców, że tragedia mogła zostać wywołana przez amerykański projekt HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program), uważany w teoria spiskowych za system broni geofizycznych mających wywoływać destruktywne “katastrofy naturalne”.

  Chavez opiera taką swoją teorię na raportach z badań Rosyjskiej Floty Północnej. Z tych dokumentów ma wynikać, że jest “więcej niż prawdopodobne”, że Stany Zjednoczone posiadały “pełną wiedzę” o tym, że próby przeprowadzane w ramach HAARP doprowadzą do katastrofy na Haiti. Z tego też powodu USA miały rozmieścić flotę pod dowództwem generała Ken Keena jako element przygotowań do inwazji. Na chwilę obecną amerykańskie mass-media milczą na temat teorii

 33. Obsertwator said

  Mam takie wrazenie:
  Mizia = PB
  lub Mizia i PB sa w 1 grupie oglupiania POLAKÓW.

  w każdym bądz razie : kółko wzajemnej adoracji:)

  • gustaf said

   A w jakiej grupie Ty jesteś ?

   Czujesz jakieś efekty po sobie ?

  • antyMizia said

   Pozwolę się nie zgodzić. Podoba mi się podejście Kościoła Katolickiego, wobec oceny pewnych wydarzeń/zjawisk po ich efektach – w myśl zasady: „Po owocach ich poznacie”. To co zainicjował Piotr Bein zainicjował swoją aktywną postawą nie należy porównywać z działaniami Mizi. Ten to dzieciak, prowokator lub po prostu agent

   • gostek said

    AntyMizia
    Mizia ma silne poparcie PB.Sprobuj to wytlumaczyc.

   • Zenobiusz said

    Gostek@ i AntyMizia @kobiecie nie ubliżając czemu wasze logo kojarzy mi się z radzieckim dowcipem.Wasz zawod =daragawoj i mostowyj inżinier nu Jura piszi najsajaszcza krasnaja blać

   • gostek said

    Wytlumacze Ci skad moje logo,zebys nie musial sie sam domyslac.Ktos kiedys pytal o antymaterialnego w komentarzach i zapytal innych czy pamietaja takiego „gostka” co kiedys pisal komentarze pod nikiem antymaterialny.
    Mam nadzieje ,ze zaspokoilam Twoja ciekawosc.TEn gostek mi sie spodobal i go zaadoptowalam.
    Twoja „milosc blizniego ” jest powalajaca.
    Zrobiles blad w swojej „rosyjskiej”wypowiedzi.Gdzies Ci dzwoni ,ale nie pamietasz juz w ktorym kosciele.Jak sie chce robic za poliglote, to trzeba sie do tego przylozyc.

  • MIZIA said

   a to BARDZO CIEKAWE PODEJZENIE JEST TAK BŁYSKOTLIWE ŻE WSKAZUJE IZ JESTEŚ ALBO BYŁYM MILICIANTEM ALBO CZYNNYM ZAWODOWO POLICIANTEM – genialne gratuluję
   ps.
   k….. rozgryżli mnie p.b

 34. Zapytaj Premiera said

  czy ktoś z tego blogu został zaproszony na debatę z Premierem?

  http://zapytajpremiera.pl/

  poczytajcie komentarze pod spodem:)

  czy oni naprawdę uważają nas za takich idiotów??

  Piotrze moja sugestia – zróbmy listę własnych pytań do Premiera i sprawdźmy ile z nich oraz jakie przejdą ich cenzurę przed spotkaniem 🙂

  Zapytajmy również czy pozwolą na jedną nasza kamerę:)

 35. Wojtekk said

  Powszechne zezwolenie na korzystanie z www (o które każdy będzie mógł wystąpić)
  http://prawo.vagla.pl/node/8921

 36. Obsertwator said

  Gustaw:

  Bralem ze sie wyraze srebro koloidalne. Powiem tak : nie ma skutkow ubocznych ( bralem w grudniu) ale nie ma tez udowodnionych dobrych stron. To srebro jest ” placebo” . WG mnie. Stężenie srebra chyba jest za male, aby dzialalo. I proszę nie mowic jak w reklamie proszka do prania: ze ma GPS i ze samo wyszukuje bakterie i toksyny.

  Zasadniczo polecam tylko jedno : wode ze stokow – zimną i zrodlana. Zadnych specyfikow nieznanego chemiczngeo przemyslu.
  PS> polecam ci do picia wode destylowną:D

  Ciekawe jak ci zasmakuje:D – udowodniono ze woda destylowana ma dobry wplyw na bakterie: poszukaj na YT,

  • gustaf said

   Ja niczego nie sugerowałem , tylko pytałem w celu nabycia wiedzy.
   Niczego też nie polecam.
   Z destylatów jestem propagatorem / amatorem . 😛
   KPN i to w piwnicy ew. na strychu

  • Zenobiusz said

   Chłopie możesz umrzeć z odwodnienia.Doczytaj.!!!!

 37. Luc said

  Ile kto przekazał na pomoc dla Haiti – statystyki. Na samym dole ciekawy bonus: Ile państwa zadeklarowały pomocy na skutek Tsunami, a ile rzeczywiście przekazały.

  Haiti Earthquake: Who's given what?

 38. aga said

  http://www.radiopomost.com/index.php?option=com_content&task=view&id=10680&Itemid=42

 39. Eustace Mullins: 1923 – 2010.

  Legendarny historyk, autor setek książek i pamfletów, które ujawniły klamstwa mediów, Eustace Mullins, zmarł 2 lutego 2010 roku w domu osoby, która się nim opiekowała w małym miescie w Teksasie.

  Trzy tygdnie temu, Mullins, który ukończyłby 87 lat w marcu, doznał udaru w mieście Columbus w Ohio. Ubiegły rok niemal w całości poświęcił podróżowaniu i spotkaniom z tysiącami swoich wielbicieli. Byla to dla nic hjedyna i jak się okazało ostatnia okazja poznania znakomitego historyka osobiście i bezpośrednego zakupu jego słynnych książek. Tytuły „Tajemnice Rezerwy Federalnej”, „Morderstwo poprzez zastrzyk” czy „Przekleństwo Caanau” należą już do kanonu alternatywnych wydawnictw. Z uwagi na ich treść Mullins był prześladowany w ciągu ponad 50 lat przez FBI. Jedna z jego książek została oficjalnie spalona w Niemczech w latach 50-tych. Opis tych zdarzeń jest dostępny w jednej z jego ksiażek „A Writ for Martyrs”

  Protegowany słynnego poety-patrioty Ezry Pounda, który dużą część swojego życia spędził uwięziony w szpitalu psychiatrycznym, Mullins dokończył jego badania, czego efektem była seria książek ujawniających działania rodzin miedzynarodowych bankierów-zabójców w historii i obecnie, którzy w ukryciu pociagają za sznurki poityki światowej od starożytności.
  Znakomity publicysta polskiego pochodzenia i przyjaciel Mullinsa, John Kamiński tak powiedział o zmarłym: „Eustace Mullins był największym historykiem XX wieku, nie tylko dlatego, że nie poddał się naciskom grup wpływu, które z premedytacją hamuja wypływ informacji o prawdzie historycznej, ale też, że dzięki pomocy uwięzionego Ezry Pounda, skrupulatnie ujawnił prawktycznie każdą tajemnicę polityczną z ostatnich 400 lat”.
  Kamiński dodaje „Smutne jest, że tak wiele ludzi nie chce wierzyć w to co ujawnia Eustace Mullins, gdyż jest to o wiele więcej niż można się dowiedzieć w szkołach czy też w mediach”.
  źródło: http://www.infowars.com

 40. ALFA said

  Bilderberg okazuje się być stowarzyszeniem sponsorowanym przez banki!
  http://wolnemedia.net/?p=19836

 41. ALFA said

  USA boją się, że PE odrzuci SWIFT; Clinton dzwoni do Buzka
  Waszyngton jest zaniepokojony, że Parlament Europejski odrzuci porozumienie SWIFT ws. przekazywania danych bankowych do USA. Sekretarz stanu USA Hillary Clinton zadzwoniła w tej sprawie do szefa PE Jerzego Buzka.

  Jak to jest że nasz minister spraw wewnętrznych aprobuje jakieś „porozumienie” pozwalające rządowi USA znać mój adres zamieszkania i nawet nie raczy nas o tym poinformować? Musimy się dowiadywać przy okazji…

  http://biznes.onet.pl/usa-boja-sie-ze-pe-odrzuci-swift-clinton-dzwoni-do,18543,3172145,1,news-detal

 42. Prrivan said

  Jezeli jeszcze ktoś ma watpliwości czy żyjemy w czasach końca czy też nie…

  http://wiadomosci.onet.pl/2123684,12,burza_po_slowach_na_temat_trzeciej_swiatyni,item.html

  „Potomek słynnego rodu Rockefellerów ma wyłożyć pieniądze na odbudowę świętej dla Żydów Świątyni Jerozolimskiej w miejscu, gdzie znajduje się trzecie co do świętości sanktuarium islamu – informuje portal wnd.com
  Początkowo informowano, że plan odbudowy świętego miejsca dla wyznawców judaizmu miał być realizowany przy współpracy różnych organizacji żydowskich, a nawet ze wsparciem Palestyny. Szybko jednak zdementowano te informacje, nazywając je „oszustwem” i „mistyfikacją”.

  Prawdziwą burzę wywołało oświadczenie prasowe, opublikowane przez Supriema Davida Rockefeller, dyrektora kompanii Kinti Holdings. Zapowiedział on, że odbuduje Trzecią Świątynię w Jerozolimie. Oświadczenie Rockefellera szybko rozprzestrzeniło się na chrześcijańskich portalach i blogach.

  Wokół tajemniczego sponsora kłębią się jednak tumany kurzu. Przez jednych ten 34-letni spadkobierca dynastii Rockefellerów jest określany jako „magnat finansowy z mocnymi kontaktami w branży rozrywkowej”, wywierający ogromny wpływ na Billa Clintona, George’a W. Busha czy Henry’ego Kissingera. Inni widzą w nim satanistę, iluminatę, czyli oświeconego osobiście przez Lucyfera. Przedstawiciel Fundacji Rockefellera powiedział natomiast, że „Supriem David Rockefeller” w ogóle nie istnieje.

  Świątynne Wzgórze, gdzie być może znów stanie żydowską świątynia, należy dziś do Palestyńczyków. Stoją tam dwa meczety z VII i VIII w. – Qubbat al-Sakhra (zwany Kopułą Skały) oraz Al-Aksa. Wzgórze jest trzecim co do ważności – po Mekce i Medynie – świętym miejscem dla wyznawców islamu. To stąd Mahomet miał wyruszyć w swoją podróż do nieba, zaś przez pierwszych 16 miesięcy powołania zwracał się w czasie modlitw właśnie w kierunku Jerozolimy.

  Na miejscu meczetów stała wcześniej Pierwsza, a następnie Druga Świątynia Jerozolimska – najważniejsza dla wyznawców judaizmu budowla sakralna.

  Jednak Żydom nie wolno dziś modlić się na Wzgórzu, a jedynym miejscem, do którego mogą się zbliżać, jest Ściana Płaczu – odzyskana przez nich w czasie wojny sześciodniowej w 1967 roku.

  Ortodoksyjni Żydzi wierzą, że odbudowa Świątyni przyspieszy przyjście Mesjasza i przyniesie erę panowania pokoju na ziemi.”

  • Fanatyzm jest problemem wsspółczesnego świata, nie CO2 czy przeludnienie. Fanatyzm tych ludzi przekracza wszystko cokolwiek było do tej pory. Ale ugruntowane to jest ich wielka wiarą w proroctwa Starego Testamentu. Ta wiara jest wykorzystywana przez stanistów, którzy kreuja historię tak aby była zgodna z proroctwami. Jeszcze raz powtórzę, jedno potknięcie i cała zabawa się skończy. A świat się patrzy na to co wyprawia Izrael… Nikt nie gwarantuje, że jakaś bombka tamnie wybuchnie.

  • Zenobiusz said

   Jego zdjęć Suprima jest w necie aż nadto.Wystarczy jedna”Palestyńska „rakieta która, rozwali meczet na skale i będzie można odbudowywać.Po to im wojna.

   • Magda said

    http://servicetoone.wordpress.com/

    wszystrko o suprimie + hathor

    (do tego nibiru + IQ300 + obcy + wrota i inne )

    czytać niedlugo bedziemy miec system tam opisany Suprim Network

    nie kupisz nie sprzedasz …

    Znowu wracam do tego gością bo znowu nie spotkał sie on z w/g mnie wartym jego osoby zainteresowaniem. Jednak w/g mnie o to sie cala sprawa rozbija i to jest szczyt wladzy swiatowej. To on rozdaje karty i możecie gdybać o innych rzeczach i się kłócić on już dziala i jest na dobiegu swoich planów.
    Wiekszosc zaś faktycznie tylko mydli oczy i porusza malo istotne tematy. To ze gosc daje lekcje w Usraelu i jest traktowany jak YHYW + to co sie pokazalo na onecie powinno dać dużoooo do myslenia wszystkim. \

    Powodzenia.

   • hjk said

    a moze jakies trzesienie ziemi i jerozolima obróci się w perzynę, a potem będzie ja mozna odbudowac…
    A wraz z nią swiatynie, tylko wpierw trzeba będzie dac wolne komu trzeba, zeby mogli wyjechac…

 43. hanka said

  Czyżby MIZIA znowu miał rację

  http://www.sfora.pl/Czeka-nas-wielki-glod-Za-chleb-zaplacimy-jak-za-zloto-a16732

  • Oczywiście, że Mizia ma rację, ale tu nei potrzeba proroka. Przecież cały system handlowy jest tak ustawiony żeby można w pewnej chwili zamknać kurek i nas zagłodzić. W Polsce jest jeszcz handel niezależny, ale i za to się wezmą. Myślę, że głód nie bedzie prędzej niż za półtora do dwóch lat.

   • Zenobiusz said

    Pisałem już kiedyś szukać krewnych na wsi, pomagać im,bo tam jest Polska,Wasze korzenie,tam jest ratunek.

   • Ewa said

    Zenobiuszu dobrze,ze wrociles,przyjemnie sie czyta Twoje madre komentarze.
    Masz rozlegla wiedze a ja chetnie sie ucze od starszych i madrzejszych.
    Z moim komputerem tez dzialy sie dziwne rzeczy np nie moglam otworzyc mojej poczty,adresu z Ukrainy i Anglii?
    Pozdrowienia znad Renu!

   • Luc said

    Antywirus i dobry firewall. Albo inny system operacyjny – nie od m$

  • MIZIA said

   słuchajcie zenobiusza bo PRAWDĘ WAM PRAWI – JA NAJPRAWDOPODOBNIEJ TYM RAZEM ZNIKNĘ NA ZAWSZE Z TEGO BLOGA POLECAM ODKOPAĆ MOJE POSTY TE OD LISTOPADA niebawen punkt po punkcie beda przecieki
   to co pisze zenobiusz pod jest racją
   ps jeszcze nie przesadzone znikanie – ZWRUĆCIE UWAGĘ DO TYCH CO BYLI TU OD POCZATKU – WIELE OSÓB NAGLE ZNIKA – np. ANTYMATERIALNY – JESLI KTOS PAMIĘTA O CZYM PISYWAŁ
   . ps . znikaja tylko ci co ruszaja pewne tematy ale nie w sęsie + ZNIKAJA BO BĘDZIE NAPRAWDĘ BARDZO ZLE PRZEZ JAKIŚ CZAS – a trzeba pewne przygotowania było czynić już w sierpniu 2009 aby teraz sie ustrzec -POZATYM JAKIŚ DZIWNY WYSYP ATAKÓW RÓZNEJ MAŚCI SAMOUKÓW – NA MOJE IDIOTYCZNE I S-F TEORIE – pomyslcie logicznie CZY ATAKUJE SIE WARIATA ZA JEGO UROJENIA – coś tu smierdzi – nieMam JUZ CZASU NA TŁUMACZENIA – JESLI WSZTYSTKO BEDZIE …. JEKIS CZAS MOZE JESZCZE ZABAWIE – ALE ATMOSWERA GĘSTNIEJE

   • Luc said

    Przestań trollu internetowy jak cię określili (słusznie) wcześniej siać zbędną panikę. Widzę, że nakręcasz tym siebie i innych. Daruj sobie wysiłki. Nie masz czasu. Zniknij, a zrobisz dobrze sobie i innym na tym blogu. Osoby nagle znikają, bo w niewyjaśnionych (jeszcze) okolicznościach znikają ludzie. Nikt nie wie gdzie są. Chcesz być kolejnym? Świetnie 😀

   • Zenobiusz said

    Mizia@ Antymaterialny jest w Ameryce Południowej, na swojej farmie, jak co zimy.

 44. gostek said

  Hanka vel Mizia
  Zadna z Twoich wizji katastroficznych sie nie sprawdzila.Ciekawe o ile zmniejszylaby sie ilosc postow na tym blogu ,gdyby wykreslic wszystkie Twoje wcielenia.Jak w parafrafie 22.

 45. Burza po słowach na temat Trzeciej Świątyni

  http://wiadomosci.onet.pl/2123684,12,burza_po_slowach_na_temat_trzeciej_swiatyni,item.html

  • Jakie komentarze!
   Szkoda że większość Antysemitów…)))-:
   to katolicy ! To ich całkowicie dyskwalifikuje

   PROROCTWA SIE WYPEŁNIAJĄ;
   BÓG WZYWA LUD BOŻY….WYJDŹCIE Z NIEGO, LUDU MÓJ

   Herod w owych czasach wybudował największą świątynie
   na świecie Panu Naszemu, Jesuskowi nie podobała się, i jak

   I co szanowni Ateiści słowa z Pisma Świętego się sprawdzają na naszych oczach [9]

   Ale najlepsze jest to:

   Sonda
   Czy Radosław Sikorski zdecyduje się na start w wyborach prezydenckich?
   Ukryj sondę

   Tak
   Nie
   Trudno powiedzieć
   Nie interesuje mnie to

  • eteryczna ziemia said

   @Krolowapokoju: katolicy swoimi pogladami sa nudni jak „flaki w oleju”. Wasze modlitwy nie działaja. A wy dzialacie na mnie jak czerwona płachta na byka.

  • Magda said

   „Potomek słynnego rodu Rockefellerów ma wyłożyć pieniądze na odbudowę ”

   Czyli jednak moje „dochodzenie” szło w dobrą stronę

   Suprim David Rockefeller – Antychryst.

   W tym szczególnym momencie podpartym już ONETEM, proponuję zapoznać się ze stroną – czyli wrogiem i naszym przyszłym władcą … to nie są bajki.

   „wywierający ogromny wpływ na Billa Clintona, George’a W. Busha czy Henry’ego Kissingera. Inni widzą w nim satanistę, iluminatę, czyli oświeconego osobiście przez Lucyfera. Przedstawiciel Fundacji Rockefellera powiedział natomiast, że „Supriem David Rockefeller” w ogóle nie istnieje.” oczywiście ze NIE ISTNIEJE:

   http://servicetoone.wordpress.com/

 46. jasiu12 said

  zobaczcie jak ludziska sa zmanipulowani przez korporacje,w usa zrobiono maly eksperymet 😀

 47. Luc said

  Konsekwencje trzęsienia Ziemi w Haiti. Trzy tygodnie później (38 zdjęć)

  http://erooups.com/2010/02/03/consequences_of_the_earthquake_in_haiti_three_weeks_later_38_pics.html

 48. Kapitalny film o Jaruzelskim, pokazujące prawdziwe oblicze tego człowieka – komunistyczny zdrajca i donosiciel, morderca żołnierzy podziemia po wojnie, morderca Polaków protestujących na Wybrzeżu, szef nielegalnej junty wojskowej. Człowiek, który zniszczył życie milionom ludzi, setki tysięcy zmusił do emigracji. Dawno powinien wisieć, szkoda na takiego kuli.

  Media huczą o dokumencie, ściera się prawda historyczna z poglądami nadal żyjących sprzedawczyków, członków PZPR. Ludzie ci nadal chcą wierzyć w opatrznościową rolę ZSRR, kraju któremu wszystko zawdzięczają. Jest nie na rękę pokazywanie kim naprawdę był jeden z ich przywódców.

 49. Talbot said

  Krach na giełdach!

  http://www.rynek.bizzone.pl/Notowania_na_swiecie-Gieldy_swiatowe_On-line

 50. andrzej said

  To się dzieje na Twoich oczach – obecnie. Wprowadzanie „NOWOMOWY” wg Georga Orwella „1984”
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Nazwala-sasiada-pedalem—musi-mu-zaplacic-5-tys.-zl,wid,11927240,wiadomosc.html?ticaid=1995c&_ticrsn=3
  Zmian znaczeń słów : „wojna to pokój,……klamstwo to prawda,…. pedał to ..,,” etc.

  • gostek said

   @Andrzej
   Dokladnie tak to sie odbywa.Orwell zapomnial o dodaniu oznaczenia slowa -demokracja to…

 51. A said

  Bardzo ciekawy artykuł.

  Wojtek Mann: Nowy Porządek Świata cz. 1
  „Grupa ekspercka „Projekt Nowego Wieku Ameryki”, która wydała raport o wzmacnianiu obrony Ameryki domaga się pełnej dominacji USA. Najstraszniejszym aspektem dokumentu wydanego przez „Projekt”, jest opisywany rodzaj transformacji obrony USA, który „nie nastąpi szybko, chyba, że zaistnieje jakieś zdarzenie katalizujące, jak nowy Pearl Harbour”.

  http://www.globalnaswiadomosc.com/nwo1.htm

  • A said

   cytat:
   John Foster Dulles powiedział 12 kwietnia 1952 roku:

   „Traktaty mogą być ważniejsze niż konstytucja, mogą one odebrać władzę Kongresowi i przekazać ją prezydentowi. Mogą one również odebrać władzę poszczególnym stanom i przekazać ją rządowi federalnemu lub jakiemuś rządowi ponadpaństwowemu. Mogą one przekreślić prawa dane obywatelom przez konstytucję”.

   Czy nie poczułeś, Drogi Czytelniku, traktatu lizbońskiego?

  • anty_troll said

   Swietny artykul, skondensowane wszystkie najwazniejsze informacje, powinno byc na glownej stronie, wrzucajcie wszyscy w opis w gadugadu.

 52. Lamb said

  Wiecie co mnie zauważam na tym blogu? Pierwsze co sie rzuca w oczy to niechęć, kłótnie i ubliżanie sobie. A to dyslektyk, a to katol, a to kacerz, a to agenciura. Jak wy ludzie chcecie walczyc z sysytemem jak całą energię pochłania wam zwalczanie siebie wzajemnie. Oczywiście wiekszośc awantur wybucha w imie obrony własnych-jedynie słusznych- wartości religijnych lub etycznych.
  Przyznam ze ten blog powinien wygrać w rankingu „brak zyczliwości ludzkiej”.

  • gustaf said

   przejrzałem całą dyskusję i nie widziałem wyzwisk, tylko zażartą dyskusję. mogę się mylić , ale takie epitety jak agenciura znajdują się w „słowniku” , jak np. nie ma katola , to robisz takie cóś poniżej

   ===============================
   słowniczek : katol — katolik tolerancyjny inaczej

   i po kłopocie 🙂
   może jutro będzie w słowniku

 53. Luc said

  http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/201001/1265289713_by_yeahman_500.jpg :/

 54. CoZaSyf said

  Swietne filmy na PLANETE -http://www.planete.pl/dokument-recepta-na-kleske_31289 http://www.planete.pl/dokument-chleb-ropa-i-korupcja_31613

 55. ALFA said

  Polacy w Auschwitz bywali gorsi od Niemców

  Izraelski portal: „Polacy obsługiwali Auschwitz i bywali gorsi od Niemców”
  rik, IAR 2010-02-04, ostatnia aktualizacja 2010-02-04 18:49:44.0

  Jeden z większych izraelskich portali Ynetnews opublikował w dziale opinie artykuł, w którym stwierdzono, że Polacy odegrali „entuzjastyczną” rolę w Holokauście, obsługiwali obóz w Auschwitz i bywali gorsi od Niemców.

  Zeev Tzahor w tekście „Słowna żonglerka” porównał przemówienie premiera Netanjahu w Auschwitz i raport Goldstone’a oskarżający Izrael o zbrodnie wojenne w Strefie Gazy. Autor artykułu stwierdził, że premier Benjamin Netanjahu w przemówieniu wygłoszonym podczas rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz pominął „entuzjastyczną” rolę jaką Polacy odegrali w Holokauście.

  „Pod względem poświęcenia w prześladowaniu Żydów, wydawaniu ich nazistom i aktywnej roli w eksterminacji, Polacy byli drudzy po Niemcach, a czasami nawet bardziej oddani swojej pracy” – napisano w artykule. Autor stwierdził też, że Żydzi byli mordowani na terytorium Polski nawet po obaleniu Niemców.

  Według niego półtora tysiąca Żydów zostało zabitych w indywidualnych pogromach „zatwierdzonych przez nowy reżim”. Wiele z nich miało miejsce na ulicach miast przy „dopingu polskiego tłumu”. Ci, którzy ratowali Żydów podczas Holokaustu, stanowili margines społeczeństwa. Autor artykułu porównał przemówienie premiera w Auschiwtz i raport Goldstone’a oskarżający Izrael o zbrodnie wojenne. Stwierdził, że oba były nieuczciwe.

  PROWOKACJA!!!!!!!!!!

  • gustaf said

   tym „Polakom” w Aushwitz można by się przyjrzeć. Może to ci , co potem budowali Izrael? W tym przypadku Tzahor ma wiedzę w temacie

   • zyta said

    @gustaf powiedział/a
    4 Luty 2010 @ 10:58 pm,

    -w kazdej bajce jest roche prawdy. Znam jednego, o ktorym wszyscy mowili, ze byl gorszy niz Niemcy (w obozie) i on nie negowal tego.

 56. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2120667,441,dar_billa_gatesa_uratuje_zycie_8_7_miliona_osob,item.html
  CNN, PH/29.01.2010 20:34
  Dar Billa Gatesa uratuje życie 8,7 miliona osób

  Melinda i Bill Gatesowie
  Bill i Melinda Gates ogłosili, że przekażą 10 miliardów dolarów na walkę z takimi chorobami jak AIDS, dzięki czemu możliwe będzie uratowanie życia 8,7 mln osób – informuje serwis CNN.
  Jak oświadczyli państwo Gatesowie podczas Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii, 10-letni program skupi się na opracowaniu szczepionek na AIDS, gruźlicę czy zapalenie płuc.

  – To musi być dekada szczepionek; one są cudem – powiedziała Melinda Gates. – Uczyniliśmy z nich priorytet, ponieważ wielokrotnie widzieliśmy jak ratowały one życie dzieci – dodała.

  Odkąd Bill Gates zrezygnował z szefowania Microsoftowi, wraz z żoną, całkowicie poświęcił się pracy w założonej przez siebie fundacji. Celem założonej w 1994 roku organizacji filantropijnej jest inwestowanie w opiekę zdrowotną, edukację i rolnictwo; jak dotąd fundacja państwa Gatesów przeznaczyła na te cele 21 mld dolarów.
  Tłumaczenie: Onet.pl

  A kilka dni temu zamieściłam na blogu:
  http://tech.wp.pl/kat,1009791,title,Bill-Gates-przekaze-miliardy-dolarow-na-szczepionki,wid,11907153,wiadomosc.html?ticaid=198ce
  Bill Gates przekaże miliardy dolarów na szczepionki

  Amerykański potentat branży komputerowej Bill Gates i jego małżonka Melinda poinformowali w piątek na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos, że założona przez nich fundacja przekaże w ciągu następnego dziesięciolecia 10 mld dolarów na badania nad nowymi szczepionkami i ich dystrybucję w państwach najuboższych.

  Musimy uczynić to dziesięciolecie dekadą szczepionek. Szczepionki uratowały i poprawiły już życie milionom ludzi w krajach rozwijających się. Innowacje uczynią możliwym uratowanie większej liczby dzieci niż kiedykolwiek” – głosi oświadczenie Gatesa, współzałożyciela i udziałowca spółki Microsoft, będącej jednym z najważniejszych światowych producentów oprogramowania.

 57. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2123835,18,google_laczy_sily_z_wywiadem,item.html
  Washington Post, Pog/20:01 04.02.2010
  Google łączy siły z wywiadem

  Siedziba Google w Pekinie
  REUTERS
  Światowy lider na rynku internetowych wyszukiwarek i najpotężniejsza agencja wywiadowcza zajmująca się elektroniczną inwigilacją, łączą swoje siły w walce o bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni.
  Zgodnie z zapisami umowy, która jest w ostatnim stadium negocjacji wynika, iż amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) wspomoże Google w analizowaniu danych dotyczących elektronicznego szpiegostwa, które w ostatnim czasie dotknęło wiele największych korporacji. Najważniejszym celem, dla którego oba podmioty łączą swoje siły jest ochrona Google oraz jego użytkowników przed kolejnymi atakami.

  Zarówno Google, jak i NSA odmówiły komentarza na temat domniemanej współpracy.
  […]

 58. Aśka said

  ciekawa stronka
  http://astral-projection.blog.onet.pl/2,ID399495664,index.html

 59. Aśka said

  Warto przeczytać, warto wiedzieć

  http://astral-projection.blog.onet.pl/NADCHODZI-TOTALITARYZM-szok-pr,2,ID399115875,n
  26 stycznia 2010
  NADCHODZI TOTALITARYZM – szok przyszłości

  • annah said

   Wiedzialam o tym od 15 lat, na razie to przedtakt. Mizia , Zenobiusz i inni katastrofisci maja racje, ale Ci co z Bogiem trzymaja nie maja sie lekac, pozostali zrobcie dla siebie cos pozytecznego inwestujcie we wlasne sumienie, oczyscie sie. Taka moja rada od serca, a ty czlowiecze zrobisz z tym co zechcesz masz wolna wole dana od Boga, obys tego przez wiecznosc cala nie musial przeklinac, nadchodzi czas sadu nad KAŻDYM czlowiekiem.

   • Zenobiusz said

    Annah@niestety masz rację.Czeka nas próba sumień i walka moralna do jakiej cała historia Polski nas przygotowywała.

 60. gustaf said

  Wszyscy jesteśmy Miziami. A @ Obserwator najmiźniejszy 🙂

 61. Tamiflu said

  http://www.fzp.net.pl/fn_news/fullnews.php?id=3365
  http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3842449,00.html
  Zapraszam do przeczytania tych artykułów.
  ============
  grypa666–było wczoraj, ale dla przypomnienia

 62. Aśka said

  http://portalwiedzy.onet.pl/4868,11127,1597102,1,czasopisma.html
  The Guardian
  2010-02-03 Louise Tickle
  Liść, który pokona wirusa
  Niespodziewanym sprzymierzeńcą w walce z HIV może okazać się tytoń. Naukowcy mają nadzieję, że z liści genetycznie zmodyfikowanej rośliny będzie można w tani i prosty sposób produkować wirusobójczy żel.
  ______
  najpierw wyprodukowali i puścili w obieg wirusa, robiąc tym samym wiele szkód dla ludzkości, teraz jako antidotum znów wyprodukowali szkodliwe rośliny, które mają złagodzić skutki tego pierwszego wynalazku … HORROR, TERRORYZM

  • gustaf said

   Tytoń jest dobry na wszystko , pod jednym wiadomym warunkiem.
   —-Made in MONSANTO
   Nie znają umiaru i dążą do jednego : zapłacicie wszystkim co macie, włącznie ze zdrowiem i życiem za „Naszość” na Ziemi.

 63. Aśka said

  Dostałam na maila
  Kolejny doktor ostrzega, by unikać KAŻDEJ szczepionki!
  05 Lut 2010, 10:13

  Od: Zespół STOPCODEX.pl »
  Do:

  Kolejny doktor ostrzega, by unikać KAŻDEJ szczepionki, krótkie streszczenie (przysłał Jacek)
  Dr. Andew Moulden wyjaśnia dlaczego KAŻDA szczepionka jest zagrożeniem dla naszego życia.
  Problemem jest reakcja organizmu na wstrzyknięte substancje obce. Gdy, system odpornościowy jest nadmiernie stymulowany wstrzykniętymi substancjami to naczynia krwionośne (szczególnie te najmniejsze) sa zapychane i blokowane przez białe krwinki – żołnierzy, ktorzy są wysyłani do zwalczania trucizn z szczepionki. W efekcie następuje blokowanie przepływu krwi, uszkodzenie naczyń krwionośnych, niedotlenienie komórek (mózg, serce itd), procesy usuwania odpadów i toksyn są hamowane, następuje gromadzenie toksyn w organizmie. Uszkodzenia te się kumulują wraz z kolejnymi szczepionkami. W ten sposób szczepionki tworzą chroniczne choroby.
  http://rense.com/general87/avoid.htm

 64. aga said

  Przebudzenie Prezydenta

  05 lutego 2010

  Ostatecznie…i po tym, jak patriotyczne srodowiska, zaprotestowaly wobec haniebnego milczenia “polskich” wladz…Prezydent PRL-Bis,
  raczyl sie przebudzic…
  Kancelaria Prezydencka wyrazila swe “oburzenie”, ze Bandera oraz jego wspolnicy,zostali uznani za bohaterow Ukrainy…
  Tym, ktorzy ciesza sie z takiego obrotu “sprawy”, pragne przypomniec,
  ze nie tylko Prezydent, rowniez cale “elity”polityczne, wywodzace sie ze Zmowy Okraglego Stolu, sa odpowiedzialne za wiele zaniechan,
  w dziedzinie Obrony Interesow Polski.

  Wieloletnie, haniebne milczenie, na temat zbrodni ludobojstwa, dokonanych na ludnosci polskiej przez nacjonalistow ukrainskich,
  jest jeszcze jednym dowodem, ze mamy do czynienia z “eliatmi”,
  ktore wlasne-dorazne-cele polityczne, przedkladaly zawsze
  nad Narodowy Interes Polski.

  L. Kaczynski, ktory bral udzial w hanbie Okraglego Stolu, nie moze rznac glupa, iz nie wiedzial, do czego to wszystko zmierza…
  Usiluje na przyklad, udawac naiwniaka, twierdzac ze Traktat Lizbonski, niekoniecznie musi oznaczac, wyzbycie sie Suwerennosci Polski…
  Gdyby chodzilo o kogos, kto nie ma pojecia o sprawach, natury prawnej,moznaby ostatecznie i na sile uwierzyc, ze Prezydent jest naiwny, w swoich oczekiwaniach, dotyczacych praktycznej tresci TL…
  L. Kaczynski jest jednak prawnikiem,wiec nie moze udawac,
  ze nie rozumie tego,co podpisal…

  Innym przykladem wrogiego dzialania jest zaniechanie problemu relacji z Niemcami, w sprawie mniejszosci narodowych…
  Angela Merkel nadal respektuje szowinistyczne, nazistowskie przepisy, ktore wprowadzil przeciwko Polakom w Niemczech…nie kto inny
  jak Goring…

  Pytam,j ak do tego doszlo, ze “polskie” wladze w ogole zgodzily sie na tak jaskrawa nierownosc w stosunkach miedzy Polska i Niemcami?

  “Sila Spokoju”…jeden z czolowych przedstawicieli syjonistycznej agendy w Polsce,Tadeusz, ktorego nazwisko ponoc brzmi…Mazowiecki…
  sciskajac sie z H.Khol’em, pieczetowal nie tylko zdrade interesow Polakow w Kraju, ale godzil sie na warunki stawiane przez strone niemiecka wobec mniejszosci polskiej w Niemczech .

  Dziwnym trafem zapomniano rowniez zabezpieczyc na przyszlosc Polske i obywateli polskich przed ewentualnymi, roszczeniami prywatnymi obywateli Niemiec i ich spadkobiercow, w kwestii majatkow na Ziemiach Zachodnich i Polnocnych-zwanych slusznie Odzyskanymi.

  Historia jest… “tlumaczona” zawsze na niekorzysc polskiej strony..

  Oto znamie dzialan “polskich elit” i wladz politycznych ostatniego dwudziestolecia.
  Propaganda opanowana bez reszty, przez sprzyjajace wrogom Polski osrodki “ksztaltowania opini publicznej”, robi wszystko, aby przecietny Polak, nie domagal sie od wladz polskich wlasciwych reakcji i zachowan.

  Sprowadzono wszystko do zawolania: “Powinnismy byc szczesliwi,
  ze jestesmy czescia Europy, ktora zadba o nasze potrzeby
  w kazdej dziedzinie!”.

  Zdradzono Polske i caly Narod polski – zarowno tych w Kraju,
  jak i tych na Obczyznie.

  Gesty, puste slowa i deklaracje bez pokrycia oraz bezczelne klamstwa – oto tresc, jaka wypelniaja nasza codziennosc politycy “polscy”.

  Mozna miec tylko nadzieje, ze kiedys nastapi Prawdziwe Przebudzenie, ktore stanie sie udzialem Narodu polskiego i zostana wyciagniete, daleko posuniete sankcje karne wobec dzisiejszych zdrajcow.

  Tym zas, ktorzy akceptuja w milczeniu ten stan rzeczy,
  nalezy powiedziec, ze przykladaja swoja reke do zatracenia Ojczyzny.

  Nasza,narodowa i najswietsza sprawa, jest Obrona Polski przed obcymi i ich pragnieniem, kontrolowania naszej swiadomosci.

  Polska nie jest juz Panstwem Narodowym i nigdy sie nim nie stanie dopoty, dopoki nie nastapi calkowite odsuniecie od wladzy zdradzieckich “elit”.

  Najblizsze “wybory”sa okazja, aby zbojkotowac te “elity”,
  ale realia sa takie, ze tzw. wiekszosc nadal spi,
  a czesc wrecz popiera wyzbywanie sie kolejnych atrybutow suwerennosci Polski na rzecz Sowietu Europy.

  Sa oni takimi samymi sprzedawczykami, jak ci, ktorzy w imieniu Sowietu rosyjskiego,”utrwalali wladze ludowa”. Czesto, sa to ci sami ludzie,
  lub ich potomstwo.

  L. Kaczynski nie tyle sie przebudzil,c o wykonal gest, ktory moze zwiesc jedynie naiwnych, lub “postepowcow europejskich” i roznego rodzaju czerwono-rozowy, pomiot zdrady.

  Ten Prezydent, nie jest Prezydentem Suwerennej Polski i jego gesty, niczego tu nie zmienia.

  Jest to gra na uczuciach Polakow i proba wmowienia im,
  jakoby L. Kaczynski, podzielal powszechne oburzenie patriotycznej czesci Narodu, wobec aktu nadania zbrodniarzom miana bohaterow Ukrainy.

  “Elity” od samego poczatku i poprzez sam fakt uczestnictwa w zdradzie Okraglego Stolu, pograzyly sie w klamstwie i to klamstwo wpisuje sie w ich istnienie.

  Rzecz ma sie tak samo z geneza ich powstania – byla to Zmowa Milczenia o zbrodniach PRL-u przy jednoczesnym wykresleniu, koniecznosci ukarania winnych tych zbrodni…Tak narodzily sie “elity” – “polskie”… jedynie z nazwy.

  http://www.zbzukowski.bloog.pl/
  _________________

 65. Luc said

  Zdjęcie miejsca ataku 9/11 WTC w rozdzielczości 9 372 x 9 372 pikseli 14 MB
  ===================
  od pb: komp ledwo zipie… jaka data? widac „dym” tj nano-pyl po wiezach na miejscu budowy silversteina; 7 mld $ powinno wystarczyc

Sorry, the comment form is closed at this time.