Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Mateczki w służbie kompleksu jot cz. 3

Posted by grypa666 w dniu 30/01/2010

Mateczki w służbie kompleksu jot cz. 3
Piotr Bein 28.1.2010
Czytaj cz. 1, cz. 2

Nano-pył uchodzi z Manhattanu. Zdjęcie satelitarne 12.9.2001.

Rozpad materii
Jim Hoffman zbilansował energię potrzebną na sproszkowanie wież oraz ogrzanie pyłu, pary wodnej i powietrza. Przekroczyła ponad 10-krotnie energię potencjalną masy wież, podawaną oficjalnie za przyczynę sproszkowania. Czyli oficjalna wersja spisku 11.IX Osamy bin Ladena pada choćby z podstaw fizyki. Hoffman zauważył, że kłęby pyłu posuwały się bez mieszania z zimnym powietrzem, tj. pod wpływem rozszerzania termicznego, zatrzymując się na dość wyraźnej granicy. Ludzie, którzy znaleźli się w kłębach, poczuli niezwykłą ich siłę. Fotoreporter  z New York Daily News, David Handschuh: „Dobiegłem do końca kwartału i skręciłem, kiedy porwała mnie naprzód fala gorącego, solidnego czarnego ciepła (ang. „hot, solid, black wave of heat”). Dosłownie uniosła mnie nad ziemię i przeniosła na ok. długość kwartału.”

Widok na kłęby pyłu po wieży północnej (widoczny kikut jej rdzenia) z drugiego brzegu Hudson: chmury ogarniają wysoki na 160 m kompleks Światowego Ośrodka Finansowego. http://911review.com/attack/wtc/dustclouds.html

Dr Judy Wood ma wykształcenie w inżynierii budowlanej i mechanice inżynierskiej (fizyka kwantowa) oraz doktorat w naukach o materiałach inżynierskich. Od czasu odkłamywania przez nią oficjalnej wersji 11.IX odmówiono jej profesury. Zbadawszy fotki i wideo z katastrofy, zauważyła ww. granicę kłębów i to, że pył opadł dość szybko, jakby był gruboziarnisty, po czym samoistnie zaczął wznosić się, jakby uległ rozdrobnieniu na nano-drobinki.
Białawy pył widać w następnych dniach z satelity. Wg świadków, nie tyle zapach pyłu był przykry (w tym nieco woni spalonego budynku), co palenie-kłucie w nosie i górnych drogach oddechowych. Niektórzy ratownicy mieli maski z zapisem pobranej dawki, inni żadnych masek, ludność zatykała nosy lub chroniła rękawem czy chusteczką. Władze walczyły nieskutecznie z nano-pyłem, intensywnie spryskując ulice wodą.

Na miejscu zawalenia wież, pierwszą noc przywożono ziemię (120 ciężarówek) zamiast szukać szczątków ludzkich. Gruzowisko w porównaniu ze spodziewaną objętością gruzu było niesamowicie małe, rosło dzięki ziemi przywożonej ciężarówkami załadowanymi poniżej linii burty, jakby przechodnie nie mieli widzieć ładunku. Podobnie sekretnie odwożono nałożoną przedtem a już „zużytą” ziemię z miejsca katastrofy.

Ucieczka przed kłębami. ABC News. Kłęby zatrzymały się nagle kilkadziesiąt metrów na lewo.

Białe „opary” czy „dym” unosiły się z gruzowiska, wg mediów z powodu „trwającego pożaru” oraz „rozgrzanego metalu” pod powierzchnią. Woda nieustannie pryskana na „gorące miejsca” nasączyła nawiezioną ziemię aż powstawały kałuże, a mimo to nie widać parowania wody. Media nagłośniły gorąco przy odgruzowywaniu — koparki wyciągały rozgrzany do czerwoności metal. Wg specyfikacji, maszyneria nie wytrzymałaby w takich warunkach, np. teleskopy hydrauliczne wysiadłyby dużo poniżej punktu wrzenia wody. Inne zdjęcia pokazują ratowników wpatrujących się w wąski otwór emanujący światłem „roztopionego metalu” – gdyby tak było, poparzyliby sobie twarze. Ratownikom „topiły się” podeszwy i rozgrzewały wkładki stalowe w butach; dr Woods spekuluje, że rozpadały się pod wpływem tego samego czynnika, ktory sproszkował wieże. Trudno jednak wątpić w relacje ratowników o gorącu i poparzeniu łap u psów ratowniczych.

Na ulicach, gdzie przeszły kłęby pyłu, o niezwykłych jego własnościach świadczą pojazdy ogołocone z lakieru i od razu zardzewiałe, z brakującymi klamkami, w niektorych przypadkach bez bloków silnikowych, bez siedzeń jak po pożarze, ale bez spodziewanych oznak zwęglenia ani sadzy. Na tych samych ulicach nie widać zwłok, mimo że nie wszytkim udało się ubiec kłęby. Są natomiast wszędobylskie nienaruszone papiery z wież.

Zwłoki wyparowały
Podobnie jak na Bali, spisek mateczkami i kuleczkami 11.IX wyparował 45% z niemal 3 tys. ofiar zamkniętych w WTC1 i 2. W ciągu nanosekund zamienili się w pył lub kawałeczki kości, jak ok. 100 tys. istnień w Hiroszimie i Nagasaki. Liczbę zamordowanych w WTC 11.IX szacuje się na 2780 trzy lata później. Na nic badania DNA: niemal połowy ofiar nie odnaleziono. Sześć tygodni po ataku zidentyfikowano tylko 425 osób, a rok po, tylko połowę. Znaleziono w gruzach 19906 szczątków ludzkich, a 4735 z nich zidentyfikowano. Z jednej osoby pochodziło do 200 kawałeczków. Spośród 1401 zidentyfikowanych, w 673 przypadkach pomogła jedynie analiza DNA, a zwłok w całości było tylko 293, z czego zaledwie 12 można było odróżnić wizualnie.

Jedna z ulic po przejściu kłębów. Zniszczone pojazdy. Czy były ofiary ludzkie i co się z nimi stało?

Charles Hirsch, badacz medyczny z magistratu Nowy Jork informował setki rodzin i przyjaciół ofiar, że być może identyfikacja nigdy się nie uda. Zakończyła się na początku  2005 r. po wyczerpaniu możliwości. Associated Press podsumowało (23.2.2005) wyniki niezbyt odmienne od tych sprzed roku:

 • prawie 2800  ofiar
 • mniej niż 300 zwłok w całości
 • mniej niż 1600  ofiar zidentyfikowanych, a ponad 1100 nie
 • ponad   800 ofiar zidentyfikowanych dzięki DNA
 • niemal 20 tys. kawałeczków ciał
 • ponad  6 tys. kawałeczków tak małych, że wchodziły do probówki
 • ponad  200 kawałeczków od jednej osoby
 • niemal 10 tys. niezydentyfikowanych kawałeczków zamrożono na przyszłe badania.

Dziwne zniszczenia po przejściu kłębów: brak klamek i niektórych bloków silnikowych, brakująca tapicerka i obicia wewn, bez spodziewanych śladów pożaru. Niektóre pojazdy pozbawione lakieru i już zardzewiałe. Podobnie jak po eksplozji w Kuta Beach na wyspie Bali.

Rok po zakończeniu oficjalnej identyfikacji ofiar, przy okazji prac w 2006 r. na dachu budynku Deutsche Bank 130 m na południe od byłego WTC7 znaleziono ponad 300 fragmentów kości ludzkich. Usuwając substancje toksyczne osiadłe 11.IX, w przygotowaniu do rozbiórki tego 43-piętrowego wieżowca, robotnicy znaleźli w żwirze zgrabionym na bok kawałeczki kości przeważnie mniejsze niż 1,5 mm (USA Today  13.4.2006). Oburzeni faktem braku badań w takich miejscach, członkowie rodzin ofiar domagali się wstrzymania wyburzeń aż do dokładnego przeszukania na obecność resztek ludzkich.

New York Daily News doniósł (14.4.2006), że na drugi tydzień kwietnia 2006 r. wciąż nie zidentyfikowano 1151 z 2749 ofiar, a badaczowi medycznemu miasta zostało ponad 9 tys. niezidentyfikowanych szczątków. W październiku 2006 r. robotnicy wykryli dalsze szczątki w 2 otworach kanalizacyjnych (NY1 News 20.10.2006; Chron.com 23.10.2006). W kwietniu 2008 r. znaleziono szczątki następnych 4 ofiar w podbudowie drogi z czasów usuwania gruzów po 11.IX. Rozbiórkę drogi celem znalezienia szczątków rozpoczęto po odkryciu w ww. kanalizacji (Associated Press 8.4.2008).

Nie jest prawdopodobne, żeby uderzenia samolotów i pożary zniszczyły ciała ludzkie do nierozpoznania. Zawalenia wieżowców nigdy jeszcze nie rozbiły ciał na tak drobne części i nie brakowało aż tylu ofiar w wyliczeniach identyfikacyjnych. Nigdy przedtem budynki o potężnej stalowej konstrukcji nie zawaliły się od ognia, ani stal nie stopiła się poniżej swego punktu topnienia. Siła fatw islamistów? Taaa… Spiskowcy z wewnątrz rządu USA liczyli na to, że broń jądrowa zatrze ślady ich zbrodni, zamieniając w pył materiały wież, samolotów oraz ciał w samolotach i wieżach. Dowody zbrodni zniszczono, usuwając przedwcześnie gruzy wież i szczątki samolotów, zatajając wyniki badań radiologicznych i składu pyłu oraz szczególy zgonów i zachorowań ratowników i mieszkańców. Kremacja zwłok w nuklearnym inferno załatwiła problem możliwego odkrycia, że np. pasażerów lotów 11 i 175, które uderzyły w WTC, zamordowano w innym miejscu, a samoloty były zdalnie kierowane.

11.IX to robota wewnętrzna rządu „amerykańskiego” (tak jak mamy „polski”), zbrodnia ludobójstwa, wojenna, agresywna i przeciw ludzkości. Może sobie Obama-marionetka straszyć, że nie wolno dociekać 11.IX (jak Holocaustu!). Odpowie wraz ze zleceniodawcami z kompleksu jot, bo napisano:

„nie ma nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani tajnego, co by nie stało się wiadome”  – Łk 12:2

C.d.n. a materiały źródłowe w ostatnim odcinku.
Prawa autorskie Piotr Bein
Grafika: http://drjudywood.com/videos/hiroshima.html

Konstrukcja WTC 1 i 2 (od lewego dołu ruchem zegara): (1) Ponad hallem, zewn. słupy stalowe szer. ok. 1 m w odstępach ok. 1 m na okna. Jak samoloty przedarły się bez odbicia choćby końców skrzydeł i ogona? (2) Strop: 10 cm zbrojonego betonu na blasze i lekkich kratownicach poszło w proszek. Dla samolotu pędzącego kilkaset km/h stropy osadzone w sztywnej konstrukcji są jak noże: nawet jeśli słupy przepuściłyby pochylone skrzydła i ogon, częściowo powinny one zostać obcięte, zmiażdżone i odbite na zewnątrz, jeśli nie rozlecieć się w konfetti. (3) Detal ściany zewn. Samolot wniknął w to jak w masło? (4) Rdzeń. .

Każdy z samolotów zaatakował wieże na wysokość kilku pięter, płyty stropowe powinny były obciąć skrzydła i ogon, nawet jeśli kadłub idealnie zmieściłby się między kondygnacjami i wpadł do środka przełamując słupy zewnętrzne (fizyczna niemożliwośc jako że konstrikcja samolotu jest miększa i bardziej krucha niż budynek). Wieże zaprojektowano na uderzenie samolotu i pożary, zachowałyby stabilność w wichurze 160 km/h, nawet gdyby na parterze usunąć całą ścianę zewn. słupów i pół drogi na prostopadłych ścianach. Wieżowce stalowe nie walą się od pożaru.

Komentarze 342 do “Mateczki w służbie kompleksu jot cz. 3”

 1. MIZIA said

  OBEJŻYJCIE TEN FILMIK – A POTEM WSZYSTKIE CZASCI – pod ONYCH wstawcie sobie „UNYCH”

  • Man said

   Pamietam ten film, kiedys w TV nawet byl. Niektorym by sie przydalo przejrzec na oczy, oj przydalo.. Reakcja bedzie taka sama jak u tego faceta po zdjeciu okularow..

  • Bromba said

   Wczoraj wieczorem wyemitowała go tvp1.

  • Rico said

   dobry film masakra naprawde rewelacyjny
   a wiec mamy film z lat 80 i ta karciana gre o iluminatach…po tym filmie przypomnial mi sie watek o reptilianach….i o cywilizacji sumerow…no wiksa ryje mozg…dziekowka

 2. CoZaSyf said

  O wiezowcach wiem.A na bieżaco w merdiach wiele ciekawych info-cobysmy nie mówili,ze nas nie informowano,np”geje i lesbijki to kolejne rezultaty pracy naukowców”- http://efakta.w.interia.pl/index.html

  • grypa666 said

   od pb: wiesz – co? jak samoloty wniknęły wbrew prawom fizyki? bo tylko jedno wytlumaczenie: hologram, szczególnie w 2-giej wiezy, bo wszystkie kamery zlapaly; w 1-ej wiezy pocisk + symulacja na jedynym filmie b. podejrzanego filmowca? dla mnie to najwieksza zagadka od lat, wieksza niz pulweryzacja wiez; pentagon przy tym male piwo (boeing przelecial nad dachem, budynek zaatakowal mysliwiec z wyprzedzającym pociskiem plazmowym = szkody sa typowe dla tego typu broni, znaleziono jeden fotel i jedno male kolko na pewno nie od boeinga); wylomy w wtc zrobily podlozone ladunki, a pocisk ukryty w holgramie zrobil co pokazala telewizornia? wszystkie akcje wojskowe sa dokladni eplanowane pod wzgledem psyop, czyli zmylki psychologicznej, czemu nie w tym przypadku, gdzie uzyto najnowoczesniejszych technik wojskowych ludziowcom do telewizorni

   • CoZaSyf said

    Jestem po 50ce/zabawe” z wysadzeniem wiez ogladałam na żywo w tvn.Od początku mi to śmierdziało/ 3 lata codziennie po 15h grzebie w necie głownie tematy polityki i związanej z nia gospodarki.Żałuje bo ang.nie znam i wiele artykułów mi umyka.

   • VIVIEN said

    OD TWOICH REFERATOWNIE MOZNA ODERWAC WZROKU ! PRAWIE WSZYSCY WIEDZIELISMY ZE TO I CZYJA SPRAWKA JAK I SMIEC PREZ.KENN. W LATACH 60TYCH – TYLKO DLACZEGO JAK I PO CO – NIE MIELISMY ZIELONEGO POJECIA ! TO WSZYSTKO JEST OKROPNOSCIA I LUDOBOJSTWEM !!! ZNAM WIELE SYNONIMOW JAKIMI MOZNA BYLOBY NAZWAC TO WSZYSTKO – MOZE POMINE JEDNAK ! DZIEKI ZA TE DANE ! SA JEDNAK LUDZIE KTORZY ZYJA DLA PRAWDY I WYCIAGAJA KLAMSTWO NA SWIATLO DZIENNE – RESPEKT !

   • gustaf said

    Ja jeszcze zwrócę uwagę na punkty wspólne.
    Staranne transmisje w telewizorni z zamachu na JFK i WTC. JFK mimo żelaznej kurtyny !!!

   • CoZaSyf said

    Jeszcze 1 pkt.wspólny.W czasie zamachów w Londynie i 9/11-odbywały sie Ćwiczenia:[

   • R32 said

    od pb: wiesz – co? jak samoloty wniknęły wbrew prawom fizyki? bo tylko jedno wytlumaczenie: hologram, szczególnie w 2-giej wiezy, bo wszystkie kamery zlapaly; w 1-ej wiezy pocisk + symulacja na jedynym filmie b. podejrzanego filmowca? dla mnie to najwieksza zagadka od lat, wieksza niz pulweryzacja wiez; pentagon przy tym male piwo (boeing przelecial nad dachem, budynek zaatakowal mysliwiec z wyprzedzającym pociskiem plazmowym = szkody sa typowe dla tego typu broni, znaleziono jeden fotel i jedno male kolko na pewno nie od boeinga); wylomy w wtc zrobily podlozone ladunki, a pocisk ukryty w holgramie zrobil co pokazala telewizornia? wszystkie akcje wojskowe sa dokladni eplanowane pod wzgledem psyop, czyli zmylki psychologicznej, czemu nie w tym przypadku, gdzie uzyto najnowoczesniejszych technik wojskowych ludziowcom do telewizorni

    A wniknęły te samoloty wbrew prawom fizyki? Analizuję, analizuję i odpowiadam: nie. Nieprawdą jest to, co piszecie co wydarzyło się podczas uderzenia w budynki. Nie mógł być to pocisk pod osłoną hologramu. Panie Piotrze – proszę przeczytać, co potrzebne by było do stworzenia obrazu 3D używając projekcji hologramu. Jak sam Pan wspomniał – wszystko się obraca wokół praw fizyki. Podpowiem – ośrodek rozpraszania światła. Z pewnością byłby widoczny na ujęciach kamer.
    Drugą sprawą jest twardość samego budynku. Cała sztywność i stabilność konstrukcyjna WTC była zapewniona przez pion wewnętrzny:

    Ta stal z zewnątrz to pikunio w porównaniu z tymże pionem.
    Przypominam – to nie rzut jajem o ścianę. Energia tak ciężkiego samolotu jest naprawdę potężna. Skrzydła i statecznik pionowy nie są z wosku. To również wytrzymałe elementy, które przy prędkości około 900km/h raczej trudno zatrzymać i nie złożą się jak zapałki. To nie są energie, z którymi mamy do czynienia codziennie.

    Nie wierzę w pocisk. Natomiast uważam, że wieże nie mogły się zawalić od takiego uderzenia czy pożaru wywołanego takim zdarzeniem.

   • gustaf said

    No to przeanalizujmy co było nie tak z samym lotem i wlotem. Jakieś w końcu dotychczasowe katastrofy sfilmowane oglądaliśmy, włącznie z wybuchającym paliwem. Kula ognia i jakieś części latające , a większość samolotu leci sobie dalej. W jednym , lub kilku kawałkach.
    A w przypadku wież , „bliźniacze” uderzenia w skręcie i znikające ogony i skrzydła/ bo kabina i przód samolotu miał prawo się wpasować w „twardość” . Paliwo przeleciało a większość samolotu nie . Czegoś jeszcze o wojsku nie wiemy.

   • R32 said

    Panie kochany! Dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele.
    1. Jakie wpasowanie w twardość? Ona jest równomierna, a jak wyżej wspominałem, energia nawet takiego statecznika pionowego jest ogromna. E = (m*V^2)/2 i nikt temu nie zaprzeczy.
    2. Uderzenie w budynek to specyficzny rodzaj zderzenia. Różni się od uderzenia w ziemię, której pan pisze (taki charakter ma większość katastrof).
    3. Paliwo przeleciało a większość samolotu nie – i wszystko gra! Pęd poszczególnych części zostanie wytłumiony przez ściany wewnątrz budynku a paliwo zanim całe spłonie, przepłynie przez jakiś odcinek, bo jest cieczą. Wyraźnie widać, jaki jest zwrot eksplozji. Wymusza go punkt uderzenia w budynek oraz nierównomierną wytrzymałość wewnętrzną budynku – chodzi o owy pion, szkielet wieży.

   • gustaf said

    No właśnie dzwoni. Ale nie wszystko wygląda naturalnie a jak dla mnie podejrzanie. Ja ani nie zbieram dowodów, ani nie robię obliczeń. Zostawiłem to fachowcom. Nie chcę przyjmować wersji rządu , zwłaszcza gdy uniemożliwia dokładne , rzetelne i fachowe przeprowadzenie badań , KAŻĄC(od kazać) wierzyć i KARZĄC(od karać) za prawdę

   • R32 said

    Zgadzam się – bardzo dużo danych jest sprzecznych.
    Wg mnie prawdziwy kwiatek to znalezienie papierowych paszportów zamachowców i obwieszczenie odparowania czarnych skrzynek. Totalny, informacyjny badziew i bulls*hit. Dziwię się, że 90% amerykanów te rządowe dane łyknęło.

   • hjk said

    Myślałem ze znam temat dość gruntownie, ale nie natknąłem się dotychczas na zadziwiajace własności i zachowanie pyłu oraz na takie pokawałkowanie i rozrzucenie elementow zwłok.

    A już zadziwiajaca jest hipoteza o tym, ze nie było tam samolotów, tylko ze wszystko zostało medialnie spreparowane, bo faktycznie, czy są jacyś swiadkowie i czy ktoś na własne oczy widział te samoloty i słyszła hałas silników?
    900 km/h to predkość poddzwiekowa, prawie 300 m/sek, zobaczyc taki obiekt w miescie gdzie widoczność przesłaniaja drapacze chmur trudno, bo to migniecie, ale powinien byc charakterystyczny halas, bo to niska wysokość…

    A co do tych „kolosalnych” energii uderzenia, to policzylem kwadrat z 300m/s i masy samolotu przyjałem 50 tys kg: wyszło 2,25 GJ energii kinetycznej. Suma nie jest zawrotna zwazywszy, ze do ogrzania mego mieszkania przez rok idzie ok 20 GJ, a wiec 10 razy tyle…

    No i jeszcze jeden czynnik musimy wziac pod uwagę:
    rozmawialem o tym z budowlańcami i powiedzieli, że czesto na budowach mamy do czynienia z fuszerkami: materialy sa oszukane, robocizna tez pozostawia wiele do zyczenia, terminy gonią, wykonanie nie jest najlepsze, kontrola i nadzór przymyka oko…

    A poniewaz wszystko jest planowane z gory przez unych, być moze te bloki od poczatku byly zrobione jak do rozwałki, mimo, ze na papierze są zaplanowane jako odporne na huragany, uderzenia samolotu, wybuchy ew. bomb od terrorystow, itp.
    to dawnie sie mówiło „aby Polska nie zgineła” (czyli tam: USA)

   • hjk said

    errata
    zrobione od początku były tak, jak to dawniej sie mówiło “aby Polska nie zgineła” (czyli tam: USA)..

   • murek said

    zgadza się, jak się piasek zużył na budowie marketu, to kazali mieszać cement z ziemią dla drogowców, (oszczędnośc na samochód dla szefa)

 3. anty said

  Pojawiła się tu informacja, że zawalenie hali w Katowicach miałoby spowodować działanie jakiejś siły anty-grawitacyjnej jest to kompletna bzdura,ta hala była źle zaprojektowana i dlatego się zawaliła. W tych filmach o WTC jest lekkie przekłamanie konstrukcja stalowa jest bardzo wrażliwa na działanie ognia konstrukcje betonowe o wiele lepiej znoszą pożary. Było również pytanie dlaczego najpierw zawalił się wieżowiec uderzony w drugiej kolejności skoro pożar trwał w nim krócej. Odpowiedzią na to pytanie może być to, że słupy na tym piętrze były bardziej wytężone przez ogólny ciężar konstrukcji powiedzmy na poziomie 80% i wystarczyło aby wytrzymałość zmniejszyła się o 20% w skutek pożaru aby słup stracił swoja nośność, słupy w pierwszym wieży w miejscu uderzenia mogły mieć wytężenie na poziomie 60 % i pożar musiał trwać dłużej aby stal nagrzała się tak, że straciła 40 % swojej wytrzymałości. Dla mnie osobiści również to wygląda na wyburzenie, ze względu na zniknięcie rdzenia nie przechylenie się itp. Nijaki Snake zarzucał Wam, że podajecie informacje których nie można sprawdzić, a głupi ludzie w to wierzą, proponuje, żeby sobie więc odpowiedział na jakiej zasadzie działają media i czy informacje które do niego docierają są przez niego weryfikowane. Dużo na tym blogu ciekawych informacji, ale w bujdy o zawaleniu się hali w Katowicach od anty grawitacji nie wierzcie.

  • grypa666 said

   od pb: podaj przyklady wiezowcow stalowych zawalonych przez pozar; przechylila sie gorna czesc 1-szej wiezy, zaraz po zapadnieciu sie masztu = podminowanie rdzenia przez mateczke w piwnicy? pozary byly ‚zimne’ = czarny dym, wiekszosc paliwa splonela w kuli ognia wybuchu, reszta dopalila sie szybko = skad ty masz takie info, obracasz hipotetycznymi procentami? konstrukcje projektuje sie na tzw. ‚live loads’ (zmienne polozenie tlumu i tymczasowego skladowania, huragany, trzesienia ziemi, uderzenia samolotow itp) kilkakrotnie przekraczajace sily od statycznej masy konstrukcji:
   czy masz cos fachowego czy plotki? nie obchodzi nikogo w co wierzysz tylko na jakiej podstawie;
   moze zaglosujemy ocieplenie-oziebienie klimatu, bo w vancouverze najcieplejszy w historii styczen…
   nauka nie polega na glosowaniu i opiniach tylko na rozumowaniu

   • anty said

    A ty mi podaj przykład wieżowca, który zwalił się od mateczki umieszczonej w piwnicy. Wieżowce nie walą się od ładunków nuklearnych:) to stwierdzenie ma taki sam poziom wiarygodności jak „Wieżowce stalowe nie walą się od pożaru.” Nie wiesz jak zastosowane tam okładziny i zabezpieczenia przeciwpożarowe zadziałały nie jesteś w stanie określić temperatury jak powstała przy rdzeniu, po samym dymie to jedynie można przewidywać. Do zawalenia nie potrzebna jest temperatura topnienia stali wystarczy taka w której stal straci odpowiedni procent swojej wytrzymałości.
    Oczywiści, że obracam hipotetycznymi danymi o wytężeniu, podobnie jak Ty zakładasz hipotetycznie, że przy rdzeniu nie powstała temperatura zdolna osłabić stal. Ja podałem tylko możliwe wyjaśnienie przebiegu zawalenia nie upieram się przy nim, bo nie mam odpowiednich danych podobnie jak Ty, więc kategoryczne stwierdzenia zostaw specjalistom, niestety żadnego fachowego opracowania na temat WTC nie spotkałem.
    Co do „live loads” napisałem w swoim poście upraszczając, że wytężenie będzie tylko od ciężary własnego, oczywiście, że obciążenia zmienne również działają na konstrukcje i one działały nadal po uderzeniu samolotu te „live loads” nadal obciążały konstrukcje. Przekroje są projektowane z zapasami, ale te zapasy mogły nie wystarczyć, przy takim zdarzeniu. Zbyt dużych zapasów się nie stosuje, bo to po prostu nie opłacalne.
    Polecam konfrontowanie swoich przemyśleń ze specjalistami, bo nikt nie jest wstanie wiedzieć wszystkiego, a stawianie kategorycznych ocen przy takich wyjątkowych zdarzeniach zakrawa na skrajną megalomanie.

   • Aśka said

    ~Anty poszukaj, w necie są wypowiedzi konstruktorów wieżowców. Oni mówią, że wieżowiec projektowany jest także z uwzględnieniem sił spowodowanych uderzeniem samolotu.

   • Anty said

    Znam te filmy od ponad 2 lat, wiem,że wieżowiec był projektowany na uderzenie samolotu i przecież wytrzymał to uderzenie, konstruktor przyznał jednak, że nie uwzględnił osłabienia konstrukcji stropów od obciążenia pożarowego wywołanego paliwem lotniczym po takim uderzeniu. Konstrukcja była wstępnie osłabiona możliwe, że tylko z zewnątrz, ale takie temperatury mogły ją jeszcze dodatkowo osłabić i stropy zaczęły na siebie spadać. Ja zgadzam się z większością argumentów na które powołują się te filmy, jednak niektóre z nich dają się dość łatwo wytłumaczyć bez powoływania się na celowe wysadzenie budynków i nie warto się ich kurczowo trzymać. Twierdzenia o odbiciu się samolotu od konstrukcji uważam, za błędne i nie do obronienia przy konfrontacji ze specjalistą, w żadnym filmie również nikt na to się nie powoływał. Jeśli te teorie zaczną opierać się na ładunkach nuklearnych, hologramach i napalmie w ścianach dla lepszego efektu to nikogo nie przekonamy, że to wewnętrzna robota USA, a raczej odstraszymy.

   • hjk said

    chyba decydujacym argumentem bedzie tu ten ze „swobodnego spadku”: na jakimś filmiku podano, że czas zawalenia jest zblizony do tempa swobodnego spadku, podczas gdy nawet jakby sie zapadlo to gorne pietro, to ponizsze stawiaja jakis opor i po pierwsze trwałoby to znacznie dłuzej, a po 2gie musialoby sie to choc trochę odchylic i poleciuec w bok albo w rozne stony rozne czesci, a tu „zwaliło sie na siebie”, co jest charakterystyczne dla „kontolowanych wyburzen”…

   • anty said

    Zgadzam się na podstawie zniszczeń jakim uległ ten budynek całkowitego zniszczenia rdzenia, identycznego sposobu w jaki zawaliły się oba wieżowce trzeba przyjąć teorie o wyburzeniu za bardzo prawdopodobną. Ponadto zawalenie się WTC7 i wielu innych spraw, które nie zostały wyjaśnione.

 4. Zenobiusz said

  Widzę że też nie śpisz.Proponuję byś zaczął propagować kandydaturę na Prezydenta Polski Prof.Kozłowskiego.To ostatnia nasza szansa,abstrahując od tego ,co o mnie niesłusznie myślisz.

 5. imieNNiczka said

  http://www.tvn24.pl/12691,1640719,0,1,gates-da-10nbspmiliardow-nanbspszczepionki,wiadomosc.html, czy on też należy do elity NWO?

  • mary said

   ten zydek Gates niech se w dupe wsadzi te swoja ‚dobroczynnosc” razem ze szczypionkami

  • krzysiek said

   http://www.global-nation.com/members/

   • krzysiek said

    ten krzysiek powyżej to nie ja.
    co do samolotów wtc, nie znalazłem żadnego porządnego filmu
    jedynie pocisk i lipne pixelowate grafiki samolotów (pierwsze uderzenie) i niezbyt udany drugi samolot – chyba hologram.
    np. w serii filmików „no plane theory” pol. wersja http://www.youtube.com/watch?v=qpbTfp9kHpI

   • krzysiek said

    chodziło mi o ten filmik http://www.youtube.com/watch?v=gBpTWYUgvcM
    „WTC No Plane Theory” kilkanaście części. telewizja pokazała samoloty, ale żadnego ujęcia z bliska ani w wysokiej rozdzielczości. a były setki kamer skierowane na wieże po pierwszym uderzeniu

   • Wojtekk said

    Oni wiedzą że gdy mówi się w pewien sposób (i bronią ich są media) to społeczeństwo zaczyna wierzyć że tak faktycznie jest – choć np wiedząc z zaobserwowanych faktów coś zupełnie innego to przyjmuje się ich wartości. To zasada działania „setnej małpy”.
    A sami agenci m.in. i na tym blogu, działają w ten sposób , choć znają prawdę, wciskają kłamstwa podparte ich ‚faktami’ stając się wtedy odnośnikiem rzeczywistości innych.
    Manipulacja naszymi zmysłami opanowana do perfekcji.

   • hjk said

    a propos tego, to podawane były doniesienia, ze ludzie z listy pasazerow tych samolotów po jakimś czasie okazywali się…być żywymi w roznych czesciach swiata…)))

  • Jaro said

   Drugie tyle wydaje na sponsorowanie organizacji typu Planned Parenthood.

 6. annah said

  Troche swiatelka na dzien dobry

  http://www.naszdziennik.pl/index.php?dat=20100130&typ=po&id=po01.txt

 7. gustaf said

  Oglądałem „na żywo 11.09”
  Leciał sobie samolocik a wszystkie kamery jakby w/g scenariusza tylko go śledziły. Zdziwiło mnie samo uderzenie. Był samolot , i nie ma . Nic nie odpadło , nic nie zostało na zewnątrz, a jeśli tak łatwo wlazło , to czemu nie wylazło z drugiej strony. Ale wtedy nie byłem tak sceptyczny do USA , jak teraz i nie tak interpretowałem , jak teraz. Wtedy dałem się wkręcić.

  • hjk said

   coś wylazło, na jednym filmiku pokazywali, coś jakby promien lasera,
   a na innym że coś podobnego do obiektu ufo przelatywało w pobliżu..

 8. Grzegorz said

  Kto ma uszy niechaj słucha. Informacje w necie i mediach są jak olbrzymie puzzle. Jeden element nie pokaże obrazu, ale gdy z mozołem zaczniesz szukać i składać do siebie poszczególne fragmenty, zaczyna pojawiać sie widok przerażający.
  Wczoraj obejrzałem w telewizorni na Canal+ film „Świat według Monsanto”. Szczerze polecam. Choć pod tym linkiem jest wersja 107 min to film jest chyba nieco dłuższy.Trwał ok. 3h. Jest to cała prawda o manipulacjach genetycznych w żywności.

  http://www.zdrowa-zywnosc.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=62&Itemid=34

  Monsanto jest potężną korporacją,produkującą GMO, która w 1967 roku przystąpiła do spółki joint-venture z IG-Farben, niemiecką firmą chemiczną, która w latach 30-tych finansowała Hitlera i nazistów. Wybudowali m.in. IG Auschwitz, największą podczas II WŚ fabrykę chemiczną, w której przeprowadzali eksperymenty na więźniach obozu Oświęcim-Brzezinka. Poszukam więcej i powklejam dokumenty i linki.

 9. czosnek said

  Co do tego wyparowywania zwłok, to w filmie „Wojna światów” – „War of the worlds” (Spielberg 2005) istnieje scena, kiedy obcy strzelają do ludzi wiązką laseru, po której zostaje z nich tylko kupka kurzu.

  • CoZaSyf said

   Nie wiem czy to prawda ale w 1969r na granicy rosyjsko-chinskiej/trwały tam zaczepne bitwy/prawdopodobnie chinczycy wyparowali.Był to 1969r!-moze ktos cos wie o tym.

   • gustaf said

    Zostali ostrzelani na wprost ogniem z OPLot, ale słyszałem że i tak wzięli to po co poszli. Jakieś wyrzutnie rakiet balistycznych ?

   • Kosa said

    ta, a 41 lat później, nadal strzelamy ołowiem

   • Wojwit said

    Owszem, słyszałem opowieści o użyciu broni laserowej nad Ussuri w 1969 (i to polskiej – skonstruowanej przez profesora z WAT, nazwiska niestety zapomniałem, który zginał parę lat później w niejasnych okolicznościach – „wypadek” samochodowy) i to z ust dwóch oficerów w stanie spoczynku (w roznym czasie i miejscu), ale czy to nie legendy…

   • jlko said

    Laserowy incydent nad Ussuri jest FAKTEM.

   • hjk said

    o tym sie słyszało jeszcze za głebokiej komuny (lata 70 te)

   • gustaf said

    Gdzieś też w tym okresie i w kontekście zasłyszałem
    (szeptaną ) historię o „strefie beztlenowej”.
    Niedawno wyjaśniło mi się ,jako konwencjonalnej broni masowego rażenia.

   • CoZaSyf said

    Więc mozemy sobie wyobrazic jakie bronie dzis po 41-latach sa stosowane…

 10. MIZIA said

  DODAJE NA KONIEC DLA TYCH CO PYSKOWALI ZE PRZERYSOWUJE OBRAZ POLAKA JAKO ZŁOŚLIWCA I ZAWISTNIKA NA SŁUŻBIE U ….. mundurowi i urzedasy JUDASZE ZA 1200 ZŁ

  http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/stalowa-wola/news/podkarpackie-obcokrajowcy-przejmuja-targ,1432376

  • MIZIA said

   TAKA SYTUACJA JEST W CAŁEJ POLSCE – WZIELI SIE ZA LIKWIDACJE OSTATNIEGO ZRUDŁA UTRZYMANIA – POLAKÓW Z PROWINCJI –
   OSTATNIO WIDZIAŁEM SCENKE POD REALEM BABCIA Z DZIADKIEM – NA PARKINGU SPRZEDAWALI SZCZYPIOREK I PIERTUCHE ZIELONA – AKCJA
   NAJPIERW OCHRONA ICH OBEZWŁADNIŁA KAJDANKI NA ŁAPKI – POTEM BYŁA POLICJA SZARPANIE MNDAT – PO CHWILI BYŁA I STRAŻ MIEJSKA

  • MIZIA said

   wy tu o ……. A TU POCICHUTKU DECYZJA JUŻ ZAPADŁA 25 LISTOPADA 2009 ROKU

   Unia Europejska chce zlikwidować dopłaty do tytoniu. 15 tys. polskich plantatorów niechybnie czeka wówczas plajta, bo uprawa będzie zupełnie nieopłacalna. Rolnicy szykują się do protestu

   Unijna dopłata do tytoniu jest dzisiaj większa niż cena, jaką plantatorzy dostają za surowiec w punktach skupu. Za kilogram liści w najlepszej klasie, firmy tytoniowe płacą góra sześć zł, tymczasem unijne wsparcie to 2,4 euro do kilograma, czyli ponad 8 zł (w państwach „starej” Unii rolnicy dostają jeszcze więcej – ponad 3 euro).

   Bez unijnej dopłaty uprawa tytoniu nie będzie opłacalna. Tymczasem Polska obok Włoch i Grecji jest jednym z największych producentów tytoniu w Unii. Polscy plantatorzy obsadzają tytoniem ok. 20 tys. hektarów, produkując ok. 50 tys. ton liści. Lubelszczyzna jest prawdziwym tytoniowym zagłębiem – tu produkuje się ponad 1/3 krajowego surowca.
   – Kilkanaście tysięcy polskich plantatorów, a także ich rodzin nie będzie miało z czego żyć. Czeka nas nędza – twierdzi Józef Pluskwa, plantator z Łukowej i członek Zarządu Łukowskiej Grupy Producentów Tytoniu.

   Pluskwa tłumaczy, że uprawa tytoniu to wąska specjalizacja i nie można ot tak przestawić się na inną produkcję.
   – Jedna suszarnia do liści kosztowała ok. 50 tys. zł, a niektórzy plantatorzy mają ich nawet po kilka – wylicza Pluskwa. – Zainwestowali w tunele do produkcji sadzonek, maszyny do wysadzania roślin i zbioru liści. Przeciętny plantator wydał na ten sprzęt ogromne pieniądze – idące w setki tysięcy złotych. Co zrobimy z tymi urządzeniami, jak tytoniarstwo padnie? Przecież nikt ich nie będzie chciał odkupić?

   Plantatorzy podkreślają, że uprawa tytoniu jest bardzo pracochłonna, dlatego dawała pracę i utrzymanie całym rodzinom.
   – Gospodarstwa w naszej gminie są niewielkie – przeciętnie mają 5-7 hektarów. Bez tytoniu ciężko będzie na nich utrzymać się. W dodatku gleby są u nas słabe. Tytoń na nich rośnie i ma nawet wysoką jakość – głównie dzięki naszemu wielopokoleniowemu doświadczeniu i wiedzy. Poza tytoniem niewiele można tu uprawiać – martwi się Józef Grzyb, prezes Łukowskiej Grupy Producentów Tytoniu.

   Na razie tylko plantatorzy z nowych krajów unijnych mają być pozbawieni dopłat. One znikną już w 2010 roku. W „starych” krajach unijnych rolnicy braliby dopłaty aż do 2013 roku.

   • CoZaSyf said

    Wczoraj czytałam/onet chyba/,ze to wina Sawickiego.Nie wypełnił na czas jakichś papierów do brukselki.

   • MIZIA said

    WSZYSCY OD 2 DNI ZAJECI SPRAWAMI ZA OCEANEM – co ,jak było ,co by było jak….
    WŁAŚNIE WIEC W TYM TONIE JA DAJE POD ROZWAZANIE CO BY BYŁO GDYBY ……

   • andrzej said

    Mizia – jesteś WIELKI-aż łza się w oku kreci…
    TAK MOGŁO BYĆ…. niestety

   • Zenobiusz said

    Mizia@…Spłakałem się jak bóbr.Szacun.

   • hjk said

    no właśnie trochę to sajens fikszyn – ameryka zamiast nam pomagać wdała sie w wojne z japończykami, którą sama wywołała sprowokowanym atakiem na zatokę perłową i tym samym odciągnęła ich od rosji…
    której nas sprzedała…(((
    O „anglikach” szkoda nawet gadac, a juz „najlepsze” było olanie istniejącego i działającego legalnie rządu na emigracji, z którym sami współpracowali, jeśli chodziło o wyzyskanie polskich sił zbrojnych do własnych celów, a potem uznanie komunistycznego…
    Dobrze, ze choc pozwolili Polakom „z demobilu” gdzies tam sie osiedlic (to chyba pod naporem opinii publicznej).
    A dziś „anglicy” i „amerykanie” sa w czółówce budowania socjalizmu wszechświatowego pod sztandarem NWO

   • hjk said

    mysle ze plantatorzy ci powinni sie juz dawo przekwalifikowac na cos innego, bo zarabianie na nieszczesciu ludzkim to moralna podłość, a juz panstwo czerpiace akcyze z woody i papierochów jest moralnie watpliwe…
    Kiedys z chciwosci sie tym zajeli, bo było to bardzo dochodowe, a teraz źródełko sie wyczerpało… wieczna koniunktura jest tylko dla monopolu państwowego.

  • Aśka said

   z urzędnikami w polskich urzędach, trzeba zrobić to czego domaga się Wojciech Cejrowski:


   Wszystkich won!

   • MIZIA said

    ŚWIETE SŁOWA – ALE TU NIKOGO TO NIE INTERESUJE – ciekawe dlaczego …..

   • Aśka said

    niszczenie Narodu przez urzędasów, niszczenie Narodu – Mizia (ale wiem, że Ty to wiesz) … dlatego nikt nie reaguje i nie zareaguje dopóki nie wstaniemy z kolan i nie upomnimy się o swoje

   • gustaf said

    Artykuł w niezależnej
    Afganistan: tłumacz pracujący dla armii USA zastrzelił dwóch amerykańskich żołnierzy.

   • Aśka said

    Mizia, wrócę jeszcze do Twojej wypowiedzi odnośnie Kutza i Kukiza, w sprawie podejmowanych przez nich inicjatyw mających na celu oderwanie Śląska. O Kutzu wiem, że jest antypolski. O Kukizie nie wiedziałam. Odszukałam dzisiaj w swoim archiwum coś takiego
    http://www.powiernictwo-polskie.pl/
    dlatego wracam do tematu.

    Spójrz na tego linka

   • ALFA said

    V -ROZBIÓR POLSKI
    Oto podsumowane fakty niszczenia Majątku Narodowego i postępującego zniewolenia Polskiego Społeczeńswa ,poprzez tzw. ,,PRYWATYZACJĘ ,,

    Przekształcenia własnościowe przedsiębiorstw państwowych
    stan na dzień 30 listopada 2009 roku

    8453 – liczba przedsiębiorstw państwowych istniejących na dzień 31 grudnia 1990 roku .
    5959 -liczba przedsiębiorstw państwowych objętych przekształceniami własnościowymi, w okresie od 1 sierpnia 1990 roku do końca listopada 2009 roku.
    176 – liczba przedsiębiorstw państwowych istniejących na dzień 30 listopada 2009 roku.

    I. Przekształcenia własnościowe dokonane w okresie od dnia 1 sierpnia 1990 roku do dnia 30 listopada 2009 roku :

    – skomercjalizowano 1733 przedsiębiorstwa państwowe (29,1% ogółu przekształcanych przedsiębiorstw), w wyniku czego powstało:
    – 1716 jednoosobowych spółek Skarbu Państwa,
    – 17 spółek z udziałem wierzycieli na podstawie Działu III ustawy o kip (komercjalizacja z konwersją wierzytelności ;

    – udostępniono akcje/udziały w 1075 jednoosobowych spółkach Skarbu Państwa powstałych w wyniku komercjalizacji, w tym w:
    – 512 – poprzez wniesienie akcji/udziałów do NFI,
    – 395 – poprzez prywatyzację pośrednią,
    – 127 – poprzez zamianę wierzytelności na akcje/udziały w ramach BPU,
    – 14 – poprzez nieodpłatne zbycie akcji na rzecz jednostek samorządu terytorialnego,
    – 9 – poprzez objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym jsSP przez podmioty inne niż Skarb Państwa i państwowe osoby prawne,

    – zaakceptowano 2303 wnioski o prywatyzację bezpośrednią (38,6% ogółu przekształcanych przedsiębiorstw ;
    – 18 – w innym trybie ,

    – 2215 przedsiębiorstw państwowych sprywatyzowanych bezpośrednio wykreślono z rejestru przedsiębiorców ;

    – nie wyrażono sprzeciwu wobec 1923 wniosków o likwidację z powodu złej kondycji finansowej w trybie art. 19 ustawy o pp (32,3% ogółu przekształcanych przedsiębiorstw ;

    – 1124 przedsiębiorstwa państwowe wykreślono z rejestru przedsiębiorców po zakończonej likwidacji.

    II. Przekształcenia własnościowe dokonane w okresie styczeń 2009 roku – listopad 2009 roku:

    – skomercjalizowano 36 przedsiębiorstw państwowych oraz 1 jednostkę badawczo-rozwojową, w tym w miesiącu listopadzie 2009 roku skomercjalizowano 1 przedsiębiorstwo państwowe – Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Poznaniu;

    – zbyto pierwsze pakiety akcji/udziałów w 14 jednoosobowych spółkach Skarbu Państwa powstałych w wyniku komercjalizacji, w tym w miesiącu listopadzie 2009 roku w 2 spółkach:
    – Biurze Projektów Budownictwa Komunalnego w Łodzi Sp. z o.o. – 85% akcji, inwestor: PROMETEON Marcin Klimaszewski,
    – Przedsiębiorstwie Komunikacji Samochodowej Radomsko Sp. z o.o. – 85% udziałów, inwestor: Marian Czesak;

    – w 74 spółkach z częściowym udziałem Skarbu Państwa kontynuowano prywatyzację poprzez zbycie kolejnych pakietów akcji/udziałów, w tym w listopadzie 2009 roku w 6 następujących spółkach:
    – Banku Handlowym w Warszawie S.A. – 2,49% akcji, sprzedaż akcji na rynku regulowanym, prywatyzacja zakończona,
    – Zakładach Naprawczych Taboru Kolejowego MIŃSK MAZOWIECKI S.A. w Mińsku Mazowieckim – 25,31% akcji, inwestor: Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz S.A. Holding, prywatyzacja zakończona,
    – Jarocińskiej Fabryce Obrabiarek S.A w Jarocinie – 5,8% akcji, inwestor: ABENE (Szwecja), prywatyzacja zakończona,
    – EXIDE TECHNOLOGIES S.A. w Poznaniu – 2,69% akcji, inwestor: ETHE, EXIDE TRANSPORTATION HOLDING EUROPE S.L (Hiszpania), prywatyzacja zakończona,
    – PGE Elektrowni Opole S.A. w Brzeziu k/Opola – 16% akcji, inwestor: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.,
    – PGE Kopalni Węgla Brunatnego Turów S.A. w Bogatyni –16% akcji, inwestor: PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.;

    – zaakceptowano 6 wniosków o prywatyzację bezpośrednią;
    5 przedsiębiorstw sprywatyzowanych bezpośrednio wykreślono z rejestru przedsiębiorców;
    wobec 8 wniosków o likwidację przedsiębiorstwa państwowego z przyczyn ekonomicznych Minister Skarbu Państwa nie wyraził sprzeciwu;
    po zakończonej likwidacji 18 przedsiębiorstw państwowych wykreślono z rejestru przedsiębiorców.

    III. Podmioty w nadzorze Ministra Skarbu Państwa
    w 1108 spółkach, Minister Skarbu Państwa wykonywał prawa z akcji/udziałów, z tego:
    – 468 to jednoosobowe spółki Skarbu Państwa,
    – 640 spółki z częściowym udziałem Skarbu Państwa;
    dla 14 przedsiębiorstw państwowych i jednego banku państwowego Minister Skarbu Państwa był organem założycielskim.

    =================SZCZEGÓŁY TZW.PRYWARYZACJI 2008-2O11==================

    Priorytety Planu Prywatyzacji

    Przygotowany przez Ministerstwo Skarbu Państwa i przyjęty przez Radę Ministrów w kwietniu 2008 r. (zaktualizowany 10 lutego 2009 r.) „Plan prywatyzacji na lata 2008-2011” zakłada prywatyzację 802 spółek i jest realizowany od półtora roku. W związku z rządową decyzją przyspieszenia prywatyzacji MSP opracowało aktualizację 4-letniego programu obejmującą najbliższe 1,5 roku, w której wyselekcjonowano 54 kluczowe spółki do prywatyzacji w latach 2009-2010: 15 do końca bieżącego roku i 39 w roku 2010.

    Najważniejsze projekty zawarte w ofercie prywatyzacyjnej to:

    1. Sektor energetyczny
    Enea S.A. jest właścicielem Elektrowni Kozienice, największej w Polsce pod względem wielkości mocy elektrowni opalanej węglem kamiennym, oraz spółki Enea Operator, sieci dystrybucyjnej obejmującej ok. 20% kraju. Od listopada 2008 r. jest notowana na GPW. MSP posiada 76,48% akcji, z których w 2009 r. zamierza sprzedać 67,05% w trybie negocjacji. 27 VII 2009 r. MSP opublikowało zaproszenie do negocjacji z terminem składania ofert do 14 VIII 2009 r. PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. jest spółką dominującą największej energetycznej grupy kapitałowej w Polsce i jednej z największych w Europie Śr.-Wsch. Do Skarbu Państwa należy 100% udziałów, z których do 10% zostanie sprzedane w 2010 r. w kilku transzach na GPW, po wprowadzeniu akcji PGE do publicznego obrotu na GPW w 2009 r. Obecnie trwają przygotowania do debiutu giełdowego. Tauron Polska Energia S.A. tworzony przez 92 firm jest drugim pod względem wielkości producentem energii elektrycznej w Polsce. Skarb Państwa posiada 100% akcji, z których w 2010 r. zamierza sprzedać część akcji (do poziomu pozwalającego zachować władztwo korporacyjne Skarbu Państwa w spółce) w pierwszej ofercie publicznej na GPW lub w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia. Energa S.A. zarządza grupą kapitałową 44 spółek. 100% akcji należy do Skarbu Państwa, który w 2010 r. zamierza sprzedać 85% udziałów w trybie negocjacji podjętych na podstawie publicznego zaproszenia. Zespół Elektrowni Pątnów Adamów Konin S.A. jest drugim co do wielkości polskim producentem energii elektrycznej otrzymywanej z węgla brunatnego. Prywatyzacja jest planowana przez sprzedaż w 2010 r. w trybie negocjacji całego posiadanego przez Skarb Państwa pakietu 50% udziałów, przy rozważanej łącznej sprzedaży z akcjami kopalni węgla brunatnego Adamów i Konin. Pozostałe spółki planowane do sprzedaży w 2009 r. to Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Legnicy S.A., Elektrociepłownia Zabrze S.A., Nadwiślańska Spółka Energetyczna S.A. i Zespół Elektrociepłowni Bytom S.A. (negocjacje podjętych na podstawie publicznego zaproszenia). W planie prywatyzacji przewidziana jest również prywatyzacja 12 innych spółek sektora.

    2. Sektor chemiczny i tworzyw sztucznych oraz kopalnie surowców chemicznych
    Do prywatyzacji w 2009 r. przeznaczone są spółki Wielkiej Syntezy Chemicznej tworzące tzw. I Grupę Chemiczną: Ciech S.A., Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. i Zakłady Azotowe w Tarnowie Mościcach. Skarb Państwa posiada w spółce Ciech 36,68% oraz (wraz z Naftą Polską S.A.) 86,28% w ZA Kędzierzyn i 52,56% w ZA Tarnów. Do sprzedaży przeznaczone jest odpowiednio 36,68%, 85% i 52,15% akcji tych spółek. Prywatyzacja grupy nastąpi w 2009 r. w trybie negocjacji prowadzonych przez Naftę Polską S.A. na podstawie porozumienia ze Skarbem Państwa. 26 VI 2009 r. Nafta Polska opublikowała zaproszenie do negocjacji z terminem składania pisemnych odpowiedzi do 15 IX 2009 r. W 2010 r. planowana jest sprzedaż w trybie negocjacji dwóch innych spółek Wielkiej Syntezy Chemicznej, Zakładów Azotowych Puławy S.A. (50,12% z należących do Skarbu Państwa 50,70%) i Zakładów Chemicznych Police S.A. (59,23% z 59,41%). Planowana jest również sprzedaż w trybie negocjacji 85% ze 100% w spółkach Azoty-Adipol S.A. i Kopalnie i Zakłady Chemiczne Siarki „Siarkopol” S.A. w Grzybowie. Do 2011 r. zostanie sprzedane jeszcze 13 spółek z tych sektorów.

    3. Instytucje finansowe
    Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., w której Skarb Państwa posiada 98,82%, zostanie sprywatyzowana w 2009 r. Obecnie weryfikowane są oferty wstępne inwestorów. W 2010 r. planowana jest sprzedaż 0,9% udziałów Skarbu Państwa w Pekao S.A., 1,93% w banku BZ WBK S.A., 3,68% w BPH S.A. i 2,49% w BH w Warszawie S.A. (najprawdopodobniej na rynku regulowanym). Na liście projektów prywatyzacyjnych na lata 2009-2010 jest także bank PKO BP S.A., w którym Skarb Państwa posiada 51,49%. W ramach planu ekspansji bank wyemituje nowe akcje w celu zwiększenia kapitału zakładowego. Do 2011 r. MSP planuje również prywatyzację 4 innych instytucji finansowych.

    4. Kopalnie węgla kamiennego, otoczenie górnictwa i koksownictwo
    Lubelski Węgiel Bogdanka S.A., jedna z największych w Polsce kopalń węgla kamiennego, 25 VI 2009 r. zadebiutowała na GPW w Warszawie. Po ofercie publicznej Skarb Państwa zachował większościowy pakiet. Po zarejestrowaniu podwyższenia kapitału zakładowego spółki udział Skarbu Państwa wyniesie 65,50%, z których 55,97% zostanie sprzedane w 2010 r. na rynku regulowanym lub w trybie negocjacji. Do sprywatyzowania w 2010 r. przeznaczone są też Kopalnia Węgla Brunatnego Konin S.A. i Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów S.A., w których MSP zamierza w trybie negocjacji sprzedać 85% ze 100%. Do 2011 r. MSP planuje prywatyzację kolejnych 8 spółek z tych sektorów.

    5. Sektor farmaceutyczny
    W 2010 r. planowana jest sprzedaż w drodze przetargu publicznego 41,65% z 49,00% akcji spółki Cefarm-Rzeszów S.A. oraz prywatyzacja Tarchomińskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa S.A. (16,71%), Pabianickich Zakładów Farmaceutycznych Polfa S.A. (5,04%) i Warszawskich Zakładów Farmaceutycznych Polfa S.A. (5,14%) a także 5 innych spółek z sektora farmaceutycznego.

    6. Sektor naftowy
    W 2010 r. Skarb Państwa planuje sprzedaż części swoich udziałów w Grupie Lotos S.A., w której posiada 63,97% akcji (z zachowaniem pakietu kontrolnego) i w OBR Przemysłu Rafineryjnego S.A. w trybie negocjacji 85% ze 100%. Do 2011 r. zostaną sprywatyzowane 2 inne rafinerie.

    7. Hutnictwo żelaza, stali i metali nieżelaznych oraz surowce skalne
    Do sprzedaży w 2009 r. na rynku regulowanym przeznaczono 4,52% udział Skarbu Państwa w Grupie Kęty S.A. W 2010 r. planowana jest sprzedaż do 10% udziałów w KGHM Polska Miedź S.A. (z zachowaniem kontroli nad spółką) i 85% ze 100% w spółkach Centrozłom Wrocław S.A. (negocjacje) i Zakłady Górniczo-Hutnicze Bolesław S.A. (sprzedaż na rynku regulowanym). Do 2011 r. nastąpi prywatyzacja 19 innych spółek z tych sektorów, w tym 7 hut.

    8. Sektor obronny
    W 2010 r. planowana jest sprzedaż całego udziału Skarbu Państwa w Hucie Stalowa Wola S.A. (56,82%, w trybie negocjacji) oraz 85% ze 100% w Zakładach Tworzyw Sztucznych „Gamrat” S.A. (negocjacje, do 15 IX 2009 r. składanie ofert wstępnych). W latach 2009-2010 Skarb Państwa planuje prywatyzację całego posiadanego udziału w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego „PZL-Kalisz” S.A. (53,94%, negocjacje). Do 2011 r. planowana jest prywatyzacja innych 27 spółek sektora obronnego.

    9. Budownictwo, przemysł budowlany i ceramika
    W 2009 r. Skarb Państwa sprzeda 2,12% udziałów w spółce Cersanit S.A. i 3,50% w spółce Elektrobudowa S.A. Do 2011 r. sprywatyzuje ok. 39 innych spółek z tych sektorów.

    10. Przedsiębiorstwa handlowe i agencje przedsiębiorczości
    W 2009 r. planowana jest sprzedaż na rynku regulowanym 3,21% udziałów w spółce Kopex S.A. W 2010 r. Skarb Państwa sprzeda w trybie odpowiedzi na wezwanie poprzedzone negocjacjami cały pakiet 55,07% w spółce Ruch S.A., największym w Polsce dystrybutorze prasy i jednym z największych dystrybutorów artykułów FMCG, a także w przetargu publicznym 85% ze 100% w spółce Towarzystwo Obrotu Nieruchomościami Agro S.A. oraz Intraco S.A. MSP planuje też sprzedaż całego udziału w spółce Nadwiślańska Spółka Mieszkaniowa Sp. z o.o. (96,47%, negocjacje). Do 2011 r. zostanie również sprzedanych 15 przedsiębiorstw handlowych i 12 agencji przedsiębiorczości.

    11. Przemysł drzewny, papierniczy i meblowy
    Do prywatyzacji w 2009 r. przeznaczono udziały w Mondi Packaging Paper Świecie S.A. (5%, sprzedaż na rynku regulowanym) i Fabrykę „Sklejka-Pisz” S.A. (85% ze 100% w trybie negocjacji). Do 2011 r. nastąpi prywatyzacja kolejnych 12 spółek z tych sektorów, w tym 3 fabryk mebli.

    12. Turystyka
    W 2009 r. nastąpi prywatyzacja spółek Gliwicka Agencja Turystyczna S.A. (100% w trybie aukcji) i Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Usług Turystycznych Sp. z o.o. (85% ze 100% w trybie negocjacji). 4-letni program prywatyzacji zakłada również prywatyzację 11 innych spółek turystycznych.

    13. Przemysł maszynowy i metalowy
    W 2010 r. Skarb Państwa zamierza zbyć w trybie negocjacji 85% ze 100% w spółce Remag S.A. Dla spółki Zakłady Górniczo-Metalowe „Zębiec” S.A. rozważane są różne tryby prywatyzacji. Do 2011 r. planowana jest prywatyzacja 48 spółek przemysłu maszynowego i 11 metalowego.

    14. Przemysł spożywczy, cukrowniczy, mięsny i spirytusowy oraz otoczenie rolnictwa
    W 2010 r. Skarb Państwa planuje prywatyzację spółki Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A. (59,32%), dla której, obok Fabryki Osłonek Białkowych „Fabios” S.A., rozważane są różne tryby. Do 2011 r. zostanie sprywatyzowanych 46 innych spółek z tych sektorów, w tym 7 Polmosów.

    15. Transport i przemysł środków transportu
    Na liście projektów prywatyzacyjnych MSP znajdują się Polskie Linie Lotnicze LOT S.A., w których Skarb Państwa posiada 67,97%. W 4-letnim programie prywatyzacji planowana jest sprzedaż 112 innych spółek sektora, w tym 85 Przedsiębiorstw Komunikacji Samochodowej.

    16. Pozostałe sektory
    W 2009 r. Skarb Państwa planuje sprzedaż udziałów w Telekomunikacji Polskiej S.A. (1,04% z posiadanych 4,15%, na rynku regulowanym). W 2010 r. zostanie sprzedana pozostałe 3,11% udziałów. Do 2011 r. zostaną sprzedane udziały Skarbu Państwa w 3 innych spółkach telekomunikacyjnych. W 2010 r. Skarb Państwa zamierza sprzedać w trybie negocjacji 85% w spółkach Polska Żegluga Bałtycka S.A. (i do 2011 r. 9 innych spółek z tego sektora), Zakłady Graficzne „Dom Słowa Polskiego” S.A. (oraz do 2011 r. 18 wydawnictw i spółek poligraficznych), Zespół Uzdrowisk Kłodzkich S.A. (i 11 innych uzdrowisk do 2010 r.) oraz Lubuskie Zakłady Aparatów Elektrycznych Lumel S.A. (oraz do 2011 r. 16 innych spółek sektora elektronicznego i elektrotechnicznego). Spółka Dipservice w Warszawie S.A. zostanie sprzedana w przetargu publicznym (85% ze 100%). Planowana jest także prywatyzacja Mennicy Polskiej S.A. poprzez sprzedaż całości 31,64% udziału Skarbu Państwa na rynku regulowanym. Plan Prywatyzacji 2008-11 przewiduje ponadto w tym okresie prywatyzację 6 spółek sektora stoczniowego, 16 z sektora hodowli i upraw, 22 z sektora odzieżowego, 27 jednostek usługowych, 28 spółek z programu NFI a także ok. 100 innych, nie wymienionych powyżej udziałów resztówkowych.

    Żródło http://prywatyzacja.msp.gov.pl/portal/pr/196/Aktualnosci_prywatyzacyjne.html

    ==============================

    TAK TO WYGLĄDA .

   • ALFA said

    Czas na odrodzenie ducha narodowego i zdrowego rozsądku i wyzbycia się ślepoty
    ===============================
    Czas na odrodzenie ducha narodowego i zdrowego rozsądku i wyzbycia się ślepoty, która nie dostrzega zagrożenia w imperialnym Zachodzie: NATO, masońskiej Unii Europejskiej i partiach realizujących obce interesy [PO, SLD i przybudówki, PiS i PSL – o żydowskim rodowodzie], obecnie tworzących scenę polityczną Polski od 1989 do dziś.

    Świadomość zniszczeń dokonanych przez żydów, nie tylko w Polsce, ale Jugosławi, Rosji, i innych krajach byłego bloku sowieckiego, Palestynie, Iraku, Afganistanie, Wenezueli, a nawet w Ameryce jest ogromna.

    Nadszedł czas na opamiętanie się zniewolonych Rodaków i uwolnienie się od wpływów masońsko-żydowskich na sprawy gospodarcze i polityczne Polski jak również pozbycie się strachu psychicznego na którego wywołanie w naszym narodzie pracowały dziesiątki lat media pod kierownictwem żydowskim.

    Nadszedł czas na budowanie Polski suwerennej i niezależnej z własnym przemysłem, służbą zdrowia, szkolnictwem, rolnictwem – produkującym zdrową żywność, przemysłem zbrojeniowym, Armią – do obrony kraju, przemysłem stoczniowym, własną ekonomią i bankami, własną monetą, kulturą narodową, itp.

    Nawiązać przyjazne stosunki ze Wschodem w tym z Rosją, która w obecnym układzie byłaby gwarantem suwerenności Polski i nie naruszalności granic zachodnich.

    Zlikwidować natychmiast cywilne zwierzchnictwo sił zbrojnych powierzając je polskim, wysoko kwalifikowanym fachowcom wojskowym.

    Zlikwidować udział wojsk polskich uczestniczących w awanturach międzynarodowych w interesie Izraela.

    Utworzyć rząd fachowców a nie jak dotychczas – polityczno-poprawnych „szmalcowników”.

    Odsunąć raz na zawsze żydów od władzy, ponieważ oni nigdy, jak wynika z historii, nie dbali o interes narodów nad którymi mieli władzę, a wręcz odwrotnie – wykorzystywali swoją władzę dla odwiecznych celów żydowskich opanowywania świata i zniewalania innych narodów. Zawsze niszczyli kraj, siali niepokoje społeczne i doprowadzali kraj do ruiny – jeśli tylko udało im się objąć władzę nad dowolnym krajem, jak we Francji po Rewolucji Francuskiej, w Rosji po Rewolucji Październikowej, w Ameryce i obecnie w Polsce po „przemianach”.

    Wzywamy Wojsko do obrony kraju i usunięcia targowicy i rządu, który wystawił Polskę na licytacyjną sprzedaż a Polaków przeznaczył na banicję zagraniczną.

    Wzywamy generałów i oficerów WP – zdymisjonowanych w czasie ostatnich przemian od okrągłego stołu – do zorganizowania Polaków do walki z okupantem.

    M.K. 06.27.2009

    Zrzeszone Organizacje Patriotyczne, PO BOX 30253

    Chicago, IL 60630, USA —————–======================———————–

    i żeby było w treści ,o powieści ===================================———-

    ,,http://www.pogonowski.com/display_pl.php?textid=918 —–

   • ALFA said

    My tu w Poznaniu działamy
    KTO RZĄDZI ŚWIATEM

   • ALFA said

    Biznesplan Tuska
    Premier Donald Tusk przedstawia plan reformy finansów publicznych. Wydatki państwa będą rosły wolniej, znikną emerytury służb mundurowych, lekarze i prawnicy będą mieli kasy fiskalne
    Donald Tusk ogłasza, ze nie wystartuje w wyborach prezydenckich
    Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
    Donald Tusk ogłasza, ze nie wystartuje w wyborach prezydenckich
    ZOBACZ TAKŻE

    * PiS o planie reform Tuska: kit i odgrzewane kotlety (30-01-10, 16:45)
    * Plan Tuska w punktach (29-01-10, 20:54)
    * Tusk: Tracę zaszczyt, żyrandol, Pałac i weto (30-01-10, 12:00)
    * Tusk chce być kanclerzem (29-01-10, 17:00)
    * Rząd zamiast piły użyje skalpela (29-01-10, 13:17)

    SONDAŻ
    Czy uda się zrealizować plan premiera?

    Tak
    Nie
    Nie interesuje mnie to

    Polska jest w momencie zwrotnym, co nie znaczy krytycznym, jeśli chodzi o pościg cywilizacyjny za najbardziej rozwiniętymi krajami świata – tak zaczął swoje wczorajsze przemówienie na warszawskiej Politechnice premier Donald Tusk. Razem z ministrami Jackiem Rostowskim
    i Michałem Bonim przedstawił
    „Plan rozwoju i konsolidacji finansów publicznych 2010-11”
    http://wyborcza.pl/1,76842,7511240,Biznesplan_Tuska.html

    .

   • MIZIA said

    o tu

    http://www.rasopole.org/index.php?option=com_content&task=view&id=179&Itemid=2

   • hjk said

    „Konspirację czas zaczac” to tytuł chyba najnowszej powiesci – sprawozdania z najnowszej histori i najnowszych wydarzen autorstwa H.Pająka

 11. Michał said

  W TVP wczoraj w nocy wyświetlono film „Gdy w Gazie nadeszła sobota – TVP INFO”
  Straszne zdjęcia, bomby fosforowe, mordowanie cywilów.
  Dlaczego to szło w nocy?
  Jeśli ktoś ma z Was ten film nagrany to bardzo proszę o kontakt.

  • ALFA said

   Dlatego bo mało już o tej porze ogląda ,TV INFO bardzo często puszcza dobre reportaże tylko bardzo póżno

 12. zyta said

  Nowy swietny film Davida Icke i kom. z Y.T.pod tym filmem:

  supernalplanet (vor 2 Tagen)

  By zrozumieć ich powody, należy głęboko zaznajomić się z budową świata duchowego. Nasza energia stanowi dla nich pokarm, czyli wibracje energii strachu oraz pochodne.
  Warto też wspomnieć, że akty/orgie seksualne również stanowią dla nich pokarm – byty te żywią się mocą/energią wytwarzaną podczas sexu. Masowe mordy tj. 9/11 to tysiące straconych żyć w cierpieniach – to również ich pokarm energetyczny. Polecam obejrzeć obie części filmu Chrisa Everarda pt. Spiritworld

  David Icke – Globalne Duchowe Przebudzenie Ludzkości 1/5

  • Wojtekk said

   Możliwe że znaczek 666 my wszyscy od dawna mamy, według:
   http://www.totalizm.pl/ufo_pl.htm

   • nikt said

    Nie wiem o co chodzi ale mam taki „znaczek”, dokładnie na wysokości 27,5 cm licząc od podłogi.Moja matka twierdzi, że owszem miałam ospę wietrzną( ślady po ospie wyglądają bardzo podobnie) ale zlokalizowaną jedynie na twarzy i klatce piersiowej. Jako dziecko miałam ślad po ospie na czole, z czasem zanikł. Ale szczerze mówiąc nie bardzo jestem w stanie uwierzyć w pochodzenie tego śladu takie, jakim przedstawia je H. Pająk.

   • Wojwit said

    @Nikt
    Znaczy inwalidzi bez prawego podudzia i inwalidki bez lewego, są w świetle teorii Henryka Pająka pozbawieni możliwosci zlokalizowania przez kosmitów? Tudzież UFO-nauci tracą możliwość sterowania nimi w chwili zaistnienia takowego nieszczęścia? Nie dodaję znaczków, ale tu aż się prosi…

   • Wojwit said

    @Nikt
    Chodziło mi oczywiście o teorie prof. Jana Pająka. Przepraszam za pomyłkę.

   • nikt said

    Czemu mnie o to pytasz?? Przecież napisałam, że nie chce mi się w tą teorię wierzyć. Innymi słowy w moim przypadku to zwykły zbieg okoliczności aczkolwiek bardzo mnie to zaskoczyło. Zresztą posiadam ten ślad na wewnętrznej stronie łydki.
    P.S. Pomyliłam dwie zupełnie inne osoby. Rzeczywiście nie Henryk a Jan Pająk.

   • Wojtekk said

    Też mam , na prawej łydce, bliznę – ślad na wysokości ok 28ca.

 13. Waldi said

  28 lipca 1945 roku miał miejsce tragiczny wypadek – w budynek: Empire State Building, wbił się wojskowy samolot B-25. Bombowiec leciał z Bedford w stanie Massachusetts, do Newark w New Jersey. Przyczyną wypadku była bardzo gęsta mgła nad Nowym Jorkiem. Pilot zbyt późno dostrzegłszy wieżowiec uderzył w niego wybijając potężną dziurę w jego elewacji. Samolot uderzył na wysokości 79 piętra. W wyniku uderzenia powstała dziura o wymiarach 5,5 na 6 metrów. Siła uderzenia była tak wielka, że szczątki samolotu przebiły budynek na wylot i spadły na ulicę po drugiej stronie. Zerwała się jedna z wind, w której jadącą kobietę uratowały sprawnie działające zabezpieczenia windy. W wyniku tej katastrofy śmierć poniosło 14 osób. Do dziś nie wyjaśniono dlaczego samolot leciał tak nisko — najczęściej przyjmowana jest hipoteza, że 1. pilot chciał pokazać młodszym członkom załogi panoramę miasta z powietrza, a otrzymawszy błędną prognozę pogody (brak mgły nad miastem i chmury na wysokości około 450 m), zaniedbał kontroli wysokościomierza. Naprawa szkód trwała 12 miesięcy i kosztowała ponad 10 milionów dolarów. Po tej katastrofie zabroniono lotów samolotowych nad Nowym Jorkiem na wysokości mniejszej niż 600 metrów (2000 stóp). Teraz pytanie skierowane do tych, którzy dalej uważają, że zamachy na WTC to robota terrorystów Al Kaidy, czy licho wie jakiej jeszcze siatki, DLACZEGO EMPIRE STATE BUILDING DO DZISIAJ STOI PO UDERZENIU BOMBOWCA B-25 W 1945R? Pomijając już to, że konstrukcja tego budynku na pewno jest słabsza jak WTC.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Empire_State_Building

  • hjk said

   ale wykonanie lepsze, bo wtedy nie panował w usa socjalizm tylko chyba jeszcze w miare zdrowy kapitalizm…

   • ALFA said

    ..poniżej daję cztery filimiki o budowie rdzenia wież wtc, … dwa by już nie było wątpliwości z ich budowy,

 14. Rejestr stron i usług niedozwolonych

  http://www.google.pl/#hl=pl&q=rejestr+stron+i+uslug+niedozwolonych&lr=&aq=&oq=rejestr+stron+i+uslug+niedozwolonych&fp=71b2131ad3d870c3

 15. madej said

  Co za bzdury….OK już wszyscy od dawna wiedza ze 9/11 to dzielo twórców nowego porządku…Ale po prostu zal czytac takie wypociny pt ‘fizyczna niemozliwosc’….Nie robcie z siebie superspecjalistow ze wszystkich dziedzin….’ Wieżowce stalowe nie walą się od pożaru.’…..no ale pozar kilkudziesięciu ton paliwa lotniczego rozrzucony agresywnie na kilkanaście kondygnacji to chyba nieco inna historia…….Albo ‘płyty stropowe powinny były obciąć skrzydła i ogon’….no nie do konca…Skrzydla to potężny konstrukcyjnie fragment samolotu, który utrzymuje kilkudziesięciotonowy samolot w powietrzu, na którym sa umieszczone czasami nawet 2 wielkie turbiny i w którym znajduja się zbiorniki paliwa…Beton (tak zbrojony) rozleciał się w pyl… Nie jestescie nawet w stanie wyobrazic sobie jak wszelkie materialy zachowuja by się przy zderzeniu samolotu z wieza przy prędkości ponad 900kmh…Samolot, który wleciał w pld wieze leciał z maksymalna prędkością. A z tymi ciężarówkami to już przegięliście…ZAL.
  Na prwde myslicie ze na 2gim zdj widoczny jest rdzen?? Hehe to kikut sciany, nie rdzenia…
  Cholernie uparcie twierdzicie ze zależało im na jak największej l. ofiar….Kolejna BZDURA. Atak mia być po prostu jak najbardziej ‘spektakularny’ żeby amerykanie i cay swiat wszystkimi silami znienawidzili ‘terrorystow’. Gdyby tak bardzo zależało im na ofiarach uderzyli by wieze wtc nizej, odcinając droge ucieczki ludziom z pieter powyżej uderzenia, i budynki zawalilyby się znacznie szybciej. Tą zależność widac doskonale pomiedzy miejscem uderzenia i czasem zawalenia się wiezy pln i Pd. Z pld wiezy ewakuowalo się 8tys ludzi.
  Skonczcie już wasze wywody ‘eksperci’ ze WSZYSTKICH dziedzin, ośmieszacie się tylko i tracicie wiarygondosc. Aha i nie zapomnijcie usunąć tego komentarza, bo oczywiście jestem agentem(osoba która ma inne zdanie niż wy), tak ku wonlosci slowa o która sami ‘walczycie’…

  • gustaf said

   Mamy speca od „Agresywnego” budownictwa 😀

  • Wojtekk said

   Czy ten osobnik szuka tu stada idiotów?
   pomijając już poprzednie mądrości, na które i odpowiedzi są w artykule wyżej: „Gdyby tak bardzo zależało im na ofiarach uderzyli by wieze wtc nizej, odcinając droge ucieczki ludziom z pieter powyżej uderzenia, i budynki zawalilyby się znacznie szybciej”

   Idź pofruwaj sobie pociskiem użytym w ataku po manhatannie, najlepiej na wysokości 3 metrów.

   • madej said

    Zauwaz ze uderzona 20pieter nizej pd wieza ‚trzymala’ sie po uderzeniu dokladnie 2x krocej…….Wystarczylo uderzyc na wys 50pietra ku czemu nie bylo ;przeciwskazan’ w postaci nizszych budynkow od kierunkow z krotych przylecialy samoloty. Wieze zawalilyby sie nieporownywalnie szybciej przez nieporownywalnie iwekszy ciezar nad miejcem uderzenia.

   • Wojtekk said

    Mówisz o wysadzaniu materiałami wybuchowymi podobnie jak wtc7?

   • madej said

    Jestes zalosny.

   • hjk said

    paradox był taki, ze zawaliła sie pierwsza ta wieza, ktora nie zostala trafona frontalnie tylko w róg i widac na filmach explozję paliwa (?) poza budynkiem

   • madej said

    Nie bylo zadnego paradoksu, zawalila sie pierwsza ta wieza ktora zostala trafiona nizej. Nad miejscem uderzenia w pd wiezy byl znacznue wiekszy ciezar, czy to na prawde takie trudne do zrozumienia?

 16. madej said

  Dodam jeszcze ze jestem absolwentem budownictwa na PK.

 17. madej said

  Hehe albo ‚zwloki wyparowaly!!!!’…Jak wg was powinny wygladac zwloki zmiazdzone np MILIONEM tol i spalone ponad 1000st nitro pozarem? Albo co tych ciezarowek, ze najpierw ziemie zwozili a dopiero pozniej szukali niby(wg was) ludzi tak pod publiczke? Przeciez w 6h po zawaleniu sie wiez wydobyto kilka zywych osob, w tym dowodce grupy strazakow z pln wiezy(dosc popularny gosc, latwo znalesc na necie)? Blagam dajcie juz z tym spokoj!!

  • gustaf said

   Zwłoki zmiażdżone milionem ton wzlatają na dachy sąsiednich budynków.
   W kawałkach !

   • madej said

    Czlowieczyno poogladaj na yt sobie spokojniutko jaka powierzchnie (ile sasiednich, nizszych budynkow) obejmowalo zawalanie sie tych wiez……

   • Wojtekk said

    a wtc7 runęło samo bo kartonu użyto do jego budowy…

   • madej said

    Wtc 7 runelo bo je zniszczyli ci sami co blizniacze wieze. Ja nie watpie ze to nie dzielo alkaidy!!!!!!!!! Ale po prostu zaden budynek na swiecie by nie wytrzymal uderzenia wypelnionego kilkudziesiecioma tonami paliwa lotniczego, lecacego z predkoscia dzwieku boeinga757!!! Chwala tym budynkom ze nie zawalily sie od razu, dajac czas kilkunastu tys ludzi na ucieczke!!

   • gustaf said

    Jakaś spora grupa z tych kilkunastu tysięcy podobno miała L-4

   • gustaf said

    Nie krępuj się , pociągnij od „bydła”. Tolerancie

   • madej said

    L4 guciu? A moze azbest? Wiesz co to takiego?

  • Waldi said

   Pooglądaj sobie, jak wyglądają budynki zawalone w wyniku trzęsienia ziemi w Haiti i porównaj z gruzowiskiem WTC. Albo wyjaśnij, dlaczego na filmach widać żywych ludzi w miejscach, gdzie uderzyły samoloty w WTC? Czyżby człowiek topił się w temperaturze powyżej 2000 stopni? A co z Empire State Building? Dlaczego on do dzisiaj stoi i nie oparł się uderzeniu bombowca B-25.
   Siejesz tylko zamęt, próbując na siłę przekonać nas, że to dzieło Al Kaidy. A może pracujesz dla Mossadu?

   • madej said

    To żałosne co piszesz…Sa 2 zywe osoby ktore przezyly znajdujac sie na pietrach objetych uderzeniem. Nie dajaesz sobie sprawy z wielkosci tych budynkow. Samolot przebil sciane wiezy i rozbil sie o jej trzon i tam glownie byl pozar. Przeciez na zdjeciach plonacych wiez tylko sporadycznie widac ogie bo byl wewnatrz a nie na obrzezach przy scianie. To czysty przypadek ze ktokolwiek przezyl bedac tak blisko miejsca uderzenia. Jedna z takich osob byla Edna Clinton, znana jako ‚waving woman’. Ale jak mowilem sa 2 osoby ktore zyja do dzisiaj, ogladalem wywiady z nimi, jak znajde to wrzuce.
    Ojjj chłopinko, a w empire state uderzyl maly bombowczyk ktory mial w sobie tyle paliwa co autko kompaktowe i sam byl kilna(nascie) razy mniejszy od boeinga 757.
    I GDYBYS UWAZNIE CZYTAL MOJE POSTY WIEDZIALBYS ZE NIE PROBUJE NIKOGO PZREKONYWAC ZE TO DZIELO ALKAIDY. W POSCIE NR 14 NAPISALEM ‚OK już wszyscy od dawna wiedza ze 9/11 to dzielo twórców nowego porządku’. Ehh masakra z wami…

   • gustaf said

    @ Madej
    W poście Nr. 14 użyłeś wrednego zabiegu socjotechnicznego próbując przemówić do „chłopskiego rozumu”przy pomocy epatowania PK , bez żadnej próby odniesienia do nawet najprostszych praw fizyki(w tym do prawa zachowania energii). Niczego nie podważyłeś z artykułu Piotra,,niczego nie obliczyłeś nie znalazłeś słabego punktu i dzięki Ci za wkład. Co ciekawe ,nie znalazłeś sojuszników na blogu i to też pozytywny objaw masakry.
    Pozdrowienia

   • madej said

    Nie znalazlem slabego punktu? To o czym pisalem caly czas chlopinko? ‚Epatowania PK’…chcialem dac do zrozumienia ze mam JAKIEKOWLIEK pojecie w temacie…No ale sorry rzeczywiscie w gronie ekspercikow (z koziej d…) z KAZDEJ dziedziny nie mam co szukac. Wybaczcie.

   • gustaf said

    Odejdź w pokoju

   • madej said

    Hahaha sam napislem wyzej ze w empire state building po uderzeniu powstala dziura o srednicy 6×5.5m:D Co ty porownujesz?? W wtc ta dziura miala jakies 30x20m………….A budynki podobnych gabarytow…..

   • hjk said

    skad masz te wymiary? przeciez 30 m to rozmiar naszego 10 p wiezowca…
    czy te samoloty sa az tak wielkie?

   • madej said

    Jak mozesz podejmowac rozmowe nie znajac nawet podstawowej, oczywistej wiedzy na temat? Kompletnie nie zdajesz sobie sprawy z wielkosci tych wież. Te budynki mialy 64m szerokosci, a wiec ponad 2x tyle co twoja bloczynka ma wysokosci…Boeing 757 ma rozp. skrzydel 30m i 15m wysokosci(tyle co polowa twojego bloczku). Teraz popatrz na zdj z 9/11 i sam sobie odp ile mogla miec ‚dziura’…

  • hjk said

   ale pożar był chyba na tych kilku okolicznych pietrach, o które miał roztrzaskac sie samolot i na które wyciekło paliwo

 18. madej said

  I zapomnialem jeszcze zapytac co sugerujecie? Np tym ze samolot wlecial w wieze i nie odpadly mu skrzydla i ogon? Ze byl to superpancerny samolot z tytanu czy akurat te pietra w ktore trafil idealnie z prawie predkoscia dzwieku byly nie z betony tylko tektury tak?
  Co powiecie np na to ze samolot ktory rozbil sie w Pensylwanii praktycznie zniknal? Zostawil potezna dziure, a sam praktycznie zniknal, nie bylo kilkudziesieciu ton stali w kraterze w jednym miejscu, tylko morze szczatkow. No przeciez na chlopski rozum musi tam byc kilkadziesiat ton zelastwa, wleciel w dziure i juz! Gdzie samolot?! Po prostu macie zbyt male pojecie w temacie zeby wiedziec jak takie materialy zachowuja sie w skrajnie ekstremalnych warunkach…np jak uderzaja z predkoscia dzwieku w ziemie…

  • Wojtekk said

   Psy szczekają a karawana jedzie dalej…

   • madej said

    Dokladnie. Gratuluje samokrytyki.

   • madej said

    Dokładnie. Gratuluję samokrytyki.

   • marslim said

    Zobacz sobie jak wyglądają tony żelastwa po katastrofach samolotów i nie pie…, że stal odparowuje po uderzeniu o ziemie.

    http://images.google.pl/images?hl=pl&q=katastrofa%20samolotu&lr=&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=wi

   • madej said

    Katastrofach z 900kmh? To maksymalna predkosc samolotu pasazerskiego i tylko chwile moze z nia leciac na malej wysokosci bo powietrze jest gestsze i zwyczajnie samolot sie rozpada. Pokaz mi zdjecia z katastrofy zamolotu ktory prwaie z predkoscia dzwieku uderzyl w ziemie.

   • hjk said

    a skad wziales predkość dzwieku przy uderzeniu w ziemie,? z taka predkością sie nie spada, tylko leci, no chyba ze pilot by sobie „zanurkował”…

   • madej said

    Hehe z kazdym postem lepiej panie hjk-u. Obejrzyj sobie oparty na ostatnich relacjach pazazerow i czarnej skrzynki film ‚lot 93’. Dowiesz sie ze samolot nie spad bezwladnie na ziemie tylko zostal celowo rozbity przez terromanow kiedy pasazerowie przedarli sie do kokpitu…

  • krytyka said

   madej „Co powiecie np na to ze samolot ktory rozbil sie w Pensylwanii praktycznie zniknal? Zostawil potezna dziure, a sam praktycznie zniknal, nie bylo kilkudziesieciu ton stali w kraterze w jednym miejscu, tylko morze szczatkow. No przeciez na chlopski rozum musi tam byc kilkadziesiat ton zelastwa, wleciel w dziure i juz! Gdzie samolot?! Po prostu macie zbyt male pojecie w temacie zeby wiedziec jak takie materialy zachowuja sie w skrajnie ekstremalnych warunkach…np jak uderzaja z predkoscia dzwieku w ziemie…” wiesz co poszukaj a google.com jak wygladaja miejsca w których rozbił się samolot nie tylko ten w pentagonie 11 09 czyli mamy nowego znawce samoloty po rozbciu paruja? albo sublimuja? albo jestes totalnym ignorantem albo z zamyslem robisz krecia robote ale cos za niski poziom bo Ci nie wychodzi obstawiam wariant I

   • madej said

    Jak mowilem wczensien nie watpie ze 9/11 to robota tworcow nowego porzadku. Ale niektore artykuly mocno obnizaja wiarygodnosc tego bloga i staje sie on obiektem zartow. Samemu mi jest wstyd patrzac na to co teraz tu jest ze rozsylalem go komu sie da w czasie ‚pandemii’.
    Co do pentagonu tez oczywiscie uwazam ze nie wlecial tam zaden samolot. Tutaj zdjecie z pensylwanii9/11:

   • Mariusz said

    A skąd się wziął deuter i tryt absolwencie absolutnie prestiżowych studiów?

   • grypa666 said

    od pb: deuter i tryt w pentagonie? prosze o zrodlo na piotrbein@yahoo.com

   • grypa666 said

    od pb @madej 30 Styczeń 2010 @ 3:33 pm e
    ktore artykuly obnizaja wiarygodnosc bloga? nie szafuj ogolnikami bo wylecisz

  • grypa666 said

   od pb @madej 30 Styczeń 2010 @ 1:41 pm e
   myslalem ze ten samolot postrzelono, potem spadal kawalkami, a pokazali jakies smietnisko wiejskie; samolot uderzajacy z predkoscia kilkaset km/h w solidny obiekt (beton, twardy grunt) rozpada sie w konfetti, paliwo rozpryskuje na zewnatrz, zostaja czubki skrzydel = oto kluczowe wideo predkosc 800 km/h, czytalem raport techniczny z tego::

   w wtc nieco samolotu i paliwa mogloby wtargnac pomiedzy slupami (odstepy ok 1 m) ale nie wyglada na to ze byly to samoloty; o samolocie w pentagonie bedzie osobny odcinek

   • ALFA said

    WŁADZA SPISKÓW
    http://www.przekroj.pl/wydarzenia_swiat_artykul,2368,0.html
    http://www.nie.com.pl/art6875.htm
    http://www.grazingsheep.com/artp/glob/2005/2005_08_niewygodny.htm

   • ALFA said

    11 września i teoria spiskowa neoracjonalistów

    Paranormalne zjawisko, które miało miejsce 11 września w Waszyngtonie, kryje w sobie cały szereg fascynujących zagadek. Nie okazały się one jednak interesujące na tyle, by wywołać publiczną dyskusję w massmediach, których, jak się okazuje, czasami o dziwo nie interesują sensacje. Zagadkami najbardziej intrygującymi były: brak szczątków samolotu, brak pożaru, który po katastrofach lotniczych gaszony jest często dziesiątki godzin, brak jakichkolwiek zapisów wideo najbardziej strzeżonego budynku na świecie, skonfiskowanie przez FBI wszystkich taśm wideo pochodzących z sąsiadujących obiektów oraz dziesiątki intrygujących opinii ekspertów, takich jak choćby ta: „Przeleciałem 6000 godzin za sterami Boeinga 757 i 767 i nie potrafiłbym poprowadzić tej maszyny po torze opisanym [przed uderzeniem w Penatgon]. Byłem pilotem myśliwców i instruktorem walk powietrznych w US Navy Fighter Weapons School i mam doświadczenie w lotach na niskich wysokościach przy wysokiej prędkości. Nie byłbym w stanie dokonać tego, co zrobili ci amatorzy” – oświadczył otwarcie dowódca wojskowy Ralph Kolstad z doświadczeniem ponad 23 000 godzin odbytych lotów. Zadał również te same, intrygujące wszystkich, pytania: „Jak wygląda zniszczenie ściany Pentagonu, które spowodowały skrzydła samolotu? Gdzie są wielkie części maszyny, które zawsze odpadają w czasie wypadku? Gdzie się podział cały bagaż? Co się stało z kilometrami przewodów i kabli, które są częścią każdego wielkiego samolotu? Gdzie są stalowe części silnika?”. (2)

    Pytania te nie zaintrygowały jednak massmediów. Nie powstały też żadne wątpliwości, dotyczące tragedii na Manhattanie choć nigdy w historii żaden budynek o konstrukcji stalowej nie zawalił się na skutek pożaru. 11 września zdarzyło się to w Nowym Jorku aż trzykrotnie.

    Najbardziej fascynującym faktem, związanym z dniem 11 września jest coś, co powinno przykuć uwagę racjonalistów, gdyby tylko bardziej byli skłonni zawierzyć możliwościom ludzkiego rozumu, niż ulegać sile swoich przekonań duchowych. Otóż wieżowce zawaliły się w czasie ok. 10 s z prędkością bliską swobodnego spadania, czyli z prędkością jaką porusza się ciało puszczone swobodnie, gdy działa na nie wyłącznie siła grawitacji (przy zaniedbywalnie małym wpływie sił oporu powietrza). Oznacza to, że potężna masa wspierająca budowlę nie spowolniła w najmniejszym nawet stopniu ruchu zawalającego się budynku. Niezwykłe to zjawisko zostało zinterpretowane przez NIST (National Institute of Standars and Technology) w specjalnej zamówionej przez rząd publikacji, przedstawionej narodowi jako oficjalny raport wydarzeń 11 września, w ten oto znamienny dla świata sposób: „pęd (równy iloczynowi masy ciała i jego prędkości) dwunastu i dwudziestu ośmiu pięter (odpowiednio dla wieżowca WTC 1 i WTC 2) spadających na wspierającą je poniżej konstrukcję (która została zaprojektowana by stawiać opór tylko sile statycznej pięter, znajdujących się powyżej, a nie przeciwdziałać dynamicznym oddziaływaniom, związanym z pędem zwróconym w dół) tak bardzo przewyższył możliwości wytrzymałościowe struktury znajdującej się poniżej, że ta nie była w stanie zatrzymać ani spowolnić ruchu spadającej masy”.(3) Oto, zatem, oficjalne stwierdzenie rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki, że dnia 11 września 2001 r. nie funkcjonowało fundamentalne prawo natury, będące podstawą mechaniki klasycznej, a znane od ponad trzystu lat jako druga zasada dynamiki Newtona.

    W ciągu 10 sekund, na oczach całego świata, rozpadło się w niewyjaśniony sposób 287 stalowych kolumn, wspierających konstrukcję budynków. Ich dezintegracja musiała, jak sugeruje logika, przebiegać w sposób absolutnie synchroniczny, biorąc pod uwagę fakt, że budynki runęły wertykalnie w obrębie swojej podstawy, nie przechylając się w żadną stronę, mimo iż uderzenie samolotów nie było bynajmniej centralne. Proces ten jest niewyobrażalny również z innego powodu. Źródłem energii, która go zainicjowała, były – rzekomo – szczątkowe ilości paliwa lotniczego, jakie mogły pozostać po eksplozji w samolocie. Co więcej, paliwo lotnicze w najbardziej wydajnym procesie spalania (który nie miał miejsca 11 września) może wytworzyć temperaturę nie przekraczającą 1000 stopni Celsjusza. Stal natomiast topi się dopiero w temperaturze powyżej 1500 stopni. Choć spalanie w wieżowcach WTC nie przebiegało wydajnie, o czym świadczył czarny dym, czyli tlenek węgla powstający jako produkt powolnego „niskoenergetycznego” spalania, odbywającego się przy niedoborze tlenu (i mogącego, jak się szacuje, wytworzyć temperaturę niewyższą od 600 stopni), to problem ten wyznawcy waszyngtońskiej teorii spiskowej wyjaśnili beztrosko, że stal w temperaturze 1000 stopni traci już swoje właściwości wytrzymałościowe i może ulegać odkształceniom, czyli np. być gięta. Właśnie owemu procesowi „gięcia” 287 olbrzymich kolumn stalowych świat przyglądał się 11 września, gdy „gięcie” odbywało się synchronicznie z prędkością swobodnego spadania w sposób identyczny w budynku WTC 1, WTC 2 oraz WTC 7, w który, tak na marginesie, nie uderzył żaden samolot, o czym „wolne” media nie miały okazji poinformować swoich konsumentów. Po tylu latach antyterrorystycznego obłąkania, w jakim pogrążyła się zachodnia cywilizacja, jednego możemy być pewni: historia ta nie mogłaby wydarzyć się w Media Marktcie.

    http://www.ithink.pl/artykuly/aktualnosci/swiat/11-wrzesnia-i-teoria-spiskowa-neoracjonalistow/

   • ALFA said

    Paranormalne zjawisko, które miało miejsce 11 września w Waszyngtonie, kryje w sobie cały szereg fascynujących zagadek. Nie okazały się one jednak interesujące na tyle, by wywołać publiczną dyskusję w massmediach, których, jak się okazuje, czasami o dziwo nie interesują sensacje. Zagadkami najbardziej intrygującymi były: brak szczątków samolotu, brak pożaru, który po katastrofach lotniczych gaszony jest często dziesiątki godzin, brak jakichkolwiek zapisów wideo najbardziej strzeżonego budynku na świecie, skonfiskowanie przez FBI wszystkich taśm wideo pochodzących z sąsiadujących obiektów oraz dziesiątki intrygujących opinii ekspertów, takich jak choćby ta: „Przeleciałem 6000 godzin za sterami Boeinga 757 i 767 i nie potrafiłbym poprowadzić tej maszyny po torze opisanym [przed uderzeniem w Penatgon]. Byłem pilotem myśliwców i instruktorem walk powietrznych w US Navy Fighter Weapons School i mam doświadczenie w lotach na niskich wysokościach przy wysokiej prędkości. Nie byłbym w stanie dokonać tego, co zrobili ci amatorzy” – oświadczył otwarcie dowódca wojskowy Ralph Kolstad z doświadczeniem ponad 23 000 godzin odbytych lotów. Zadał również te same, intrygujące wszystkich, pytania: „Jak wygląda zniszczenie ściany Pentagonu, które spowodowały skrzydła samolotu? Gdzie są wielkie części maszyny, które zawsze odpadają w czasie wypadku? Gdzie się podział cały bagaż? Co się stało z kilometrami przewodów i kabli, które są częścią każdego wielkiego samolotu? Gdzie są stalowe części silnika?”. (2)

    Pytania te nie zaintrygowały jednak massmediów. Nie powstały też żadne wątpliwości, dotyczące tragedii na Manhattanie choć nigdy w historii żaden budynek o konstrukcji stalowej nie zawalił się na skutek pożaru. 11 września zdarzyło się to w Nowym Jorku aż trzykrotnie.

    Najbardziej fascynującym faktem, związanym z dniem 11 września jest coś, co powinno przykuć uwagę racjonalistów, gdyby tylko bardziej byli skłonni zawierzyć możliwościom ludzkiego rozumu, niż ulegać sile swoich przekonań duchowych. Otóż wieżowce zawaliły się w czasie ok. 10 s z prędkością bliską swobodnego spadania, czyli z prędkością jaką porusza się ciało puszczone swobodnie, gdy działa na nie wyłącznie siła grawitacji (przy zaniedbywalnie małym wpływie sił oporu powietrza). Oznacza to, że potężna masa wspierająca budowlę nie spowolniła w najmniejszym nawet stopniu ruchu zawalającego się budynku. Niezwykłe to zjawisko zostało zinterpretowane przez NIST (National Institute of Standars and Technology) w specjalnej zamówionej przez rząd publikacji, przedstawionej narodowi jako oficjalny raport wydarzeń 11 września, w ten oto znamienny dla świata sposób: „pęd (równy iloczynowi masy ciała i jego prędkości) dwunastu i dwudziestu ośmiu pięter (odpowiednio dla wieżowca WTC 1 i WTC 2) spadających na wspierającą je poniżej konstrukcję (która została zaprojektowana by stawiać opór tylko sile statycznej pięter, znajdujących się powyżej, a nie przeciwdziałać dynamicznym oddziaływaniom, związanym z pędem zwróconym w dół) tak bardzo przewyższył możliwości wytrzymałościowe struktury znajdującej się poniżej, że ta nie była w stanie zatrzymać ani spowolnić ruchu spadającej masy”.(3) Oto, zatem, oficjalne stwierdzenie rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki, że dnia 11 września 2001 r. nie funkcjonowało fundamentalne prawo natury, będące podstawą mechaniki klasycznej, a znane od ponad trzystu lat jako druga zasada dynamiki Newtona.

    W ciągu 10 sekund, na oczach całego świata, rozpadło się w niewyjaśniony sposób 287 stalowych kolumn, wspierających konstrukcję budynków. Ich dezintegracja musiała, jak sugeruje logika, przebiegać w sposób absolutnie synchroniczny, biorąc pod uwagę fakt, że budynki runęły wertykalnie w obrębie swojej podstawy, nie przechylając się w żadną stronę, mimo iż uderzenie samolotów nie było bynajmniej centralne. Proces ten jest niewyobrażalny również z innego powodu. Źródłem energii, która go zainicjowała, były – rzekomo – szczątkowe ilości paliwa lotniczego, jakie mogły pozostać po eksplozji w samolocie. Co więcej, paliwo lotnicze w najbardziej wydajnym procesie spalania (który nie miał miejsca 11 września) może wytworzyć temperaturę nie przekraczającą 1000 stopni Celsjusza. Stal natomiast topi się dopiero w temperaturze powyżej 1500 stopni. Choć spalanie w wieżowcach WTC nie przebiegało wydajnie, o czym świadczył czarny dym, czyli tlenek węgla powstający jako produkt powolnego „niskoenergetycznego” spalania, odbywającego się przy niedoborze tlenu (i mogącego, jak się szacuje, wytworzyć temperaturę niewyższą od 600 stopni), to problem ten wyznawcy waszyngtońskiej teorii spiskowej wyjaśnili beztrosko, że stal w temperaturze 1000 stopni traci już swoje właściwości wytrzymałościowe i może ulegać odkształceniom, czyli np. być gięta. Właśnie owemu procesowi „gięcia” 287 olbrzymich kolumn stalowych świat przyglądał się 11 września, gdy „gięcie” odbywało się synchronicznie z prędkością swobodnego spadania w sposób identyczny w budynku WTC 1, WTC 2 oraz WTC 7, w który, tak na marginesie, nie uderzył żaden samolot, o czym „wolne” media nie miały okazji poinformować swoich konsumentów. Po tylu latach antyterrorystycznego obłąkania, w jakim pogrążyła się zachodnia cywilizacja, jednego możemy być pewni: historia ta nie mogłaby wydarzyć się w Media Marktcie.

   • ALFA said

    ENIGMA:9/11 TEORIE SPISKOWE
    http://wp.tv/i,Enigma-11092001-historia-oszustwa,mid,142066,klip.html?ticaid=698f5

   • R32 said

    Skończcie tę naukową farsę. O fizyce nie macie żadnego pojęcia. Po prostu żadnego. Nie wiem – nie potraficie analizować zjawisk?
    Ten test który został zamieszczony wyżej (samolot doprowadzony do confetti) ma się nijak do uderzenia w WTC – przecież uderzył w grubą, kilku metrowej grubości, betonową, litą przeszkodę. I miał bardzo dużą prędkość – o ile mnie pamięć nie myli ponaddźwiękową. Co jest łatwiej rozwalić? Drabinę, czy deskę o tej zamej szerokości?
    Odpowiedź co do pięter:

    Po prostu puszka się rozetnie! Ściana działowa czy zewnętrzna budynku nie ma wytrzymałości ściany kondygnacyjnej.

   • hjk said

    Tak, znalazł sie wielki fizyk…)))

    Tu nie rzecz fizyki, która bada odkrywa abstrakcyjne prawa dla hipotetycznych „punktów materialnych”, tylko sprawa materiałoznawstwa, wytrzymałosci, zachowania konkretnych konstrukcji w przypadku extremalnych zdarzen…

    Ile było tego typów wypadków? Dopiero gdyby zaobserwowac min. z kilkanaście tego typu podobnych wydarzeń, powstawiać mierniki, czujniki i spokojnie sobie poobserwować, pomierzyć, mozna by mówić o „fizyce”.

    Prawda jest taka, ze nie ma reguł odnośnie takich wydarzeń, bo są jednostkowe, a nauka nie jest o jednostkach to raz, a dwa działa tyle czynników (np. nie bijesz w lita ścianę, tylko kratową konstrukcję, paliwo nie wybucha całe natychmiast w jednym punkcie, tylko na jakims obszarze w jakimś czasie, energia kinetyczna uderzenia nie wydziela sie w chwili t->0 i punktowo, tylko jest rozproszona na poszczególne elementy samolotu i na określonym niejednolitym obszarze, itd.itp.,) że o zadnej ścisłości („fizyce”) nie moze byc mowy.

    Mozemy tylko szacunkowo określać pewne rzeczy i wykluczać pewne niemożliwości czy absurdy „fizyczne” czy zdroworozsadkowe, takie jak ten z czasem zawalenia równym niemalże czasowi swobodnego spadku…

   • R32 said

    Jestem fizykiem, bo to jedna z dziedzin mojej profesji.
    I nikt zarzuci mi pisania na miarę niektórych pierdół pojawiających się na blogu.
    Efekt się liczy, czyli to, co zaobserwujesz. Poza tym kto wie cokolwiek o testach, które armia przeprowadza? Moim zdaniem oni byli w pełni przygotowani na takie uderzenie. Przecież na zamkniętych obszarach pustynnych przeprowadza się na pewno jakieś szemrane eksperymenty a Ty o wynikach na pewno się nie dowiesz. Ale mając trochę wyobraźni i obserwując wnikliwie to, co Cię otacza, możesz dojść do właściwych konkluzji. Dlatego nadal podtrzymuję swoje stanowisko. Żadnego pocisku, żadnych hologramów, manipulowania materiałami filmowymi. Samolot i koniec. Przerobiony przez organy X.
    Wojskowi wiedzieli co nastąpi. Wszystko ładnie przeliczone i w mojej opinii samoloty były sterowane zdalnie ale nie przez człowieka. Przez komputer. Co to za trudność napisać odpowiedni program w oparciu o dane GPS (wszystkie satelity tego systemu należą do armii amerykańskiej i na chwilę obecną są w stanie ustalać dokładność położenia co do 1cm. Dla urządzeń pozycjonowania cywilnego specjalnie wprowadza się zakłócenia i dokładność pomiaru drastycznie spada – jest rzędu metrów). Wracając do zamachu. Kąty pochyłu skrzydeł przy wlocie do budynku na podstawie zdjęć z obu wież również się zgadzają. Wpasowanie między kondygnacje da się wytłumaczyć także inaczej jeśli przyjąć teorię programu jako pilota. A co to? Żyroskopu i akcelerometrów nie ma? Standardowe wyposażenie każdej maszyny. Jeśli pomiary odbywają się z odpowiednią szybkością to lot może być na tyle dokładny (wraz z uwzględnieniem zawirowań powietrza – naturalnie mają wpływa na aktualne położenie i zachowanie maszyny podczas lotu), że złapiesz się za głowę jak to jest możliwe; jak możliwa jest tak doskonała koreckcja w 3D! Elektronika się kłania. Czasem jest mi wstyd, że rozwiązania które być może będę dostarczał znajdą niewłaściwe zastosowanie…
    Jeden program. Dwie wieże. Ten kąt to nie przypadek…

    Postawię pytania, na które proszę sensowne odpowiedzi.
    1. Projekcja hologramu (jak już gdzieś tam wyżej wspomniałem) potrzebuje odpowiedniego ośrodka do rozpraszania światła. Gdzie widać ten ośrodek? Nie może być niewidzialny.
    2. Jest wiele niezależnych ujęć z samych uderzeń i nie ma żadnego pocisku albo rakiety. Preparowanie każdego materiału filmowego jest absurdem. Musieliby skonfiskować wszystkie aparaty fotograficzne i komórki, żeby zataić prawdę.
    3. Mam tu takie oto zdjęcie: http://www.thelivingmoon.com/47john_lear/04images/911/wtc1_woman_impact-area_full_large.jpg Elementy stalowe są gięte do wnętrza wieży. Pocisk zrobiłby jedną, małą dziurę, a tłumaczenie umieszczenia ładunków na oknach i wykonanie kształtu samolotu byłoby w takim wypadku kompletnym bezsensem.

    Uderzenie z testu na szynach było uderzeniem w litą ścianę przy prędkości ponaddźwiękowej. W zasadzie niemożność złamania jej spowodowała efekt który widać. Odpowiednia prędkość tylko poprawiła. Do testu została użyta puszka z napędem rakietowym. I nic więcej. No niestety choćby niewiem co, to nie przebijesz tak grubej ściany (nieporównywalnie grubszej od elewacyjnej WTC).
    Nie ma nad czym się rozwodzić. Stal i beton ścian zewnętrznych WTC to drobnostka dla olbrzymiej masy lecącej z prędkością około 900km/h (dziwię się, że jeszcze raz to powtarzam). Zważ także na pozycję uderzenia. Nie środek a boki. Sprytnie. Są dwie rzeczy nad którymi się zastanawiałem:
    1. Pion odpowiedzialny za sztywność budynku na wysokości uderzenia był oblepiony materiałami wybuchowymi i nie chcieli ich uszkodzić, bo co by zapoczątkowało proszkowanie w miejscu głównego pożaru. Detonując ładunek wyżej lub niżej wydałby się od razu przekręt.
    2. Wlot w miejscach które znamy miał za zadanie spustoszyć wnętrze i uniknąć przypuszczeń o zbyt małej dewastacji konstrukcyjnej, która zapoczątkowała kolaps budynku. Ładunki w obu podpunktach naturalnie były już w wieżach.

    Pozdrawiam, student Wydziału EAiIE AGH Kraków.

   • madej said

    Hjk-u skoncz juz chlopie, koles ci mowi ze jest fizykiem, ja mgr inz budownictwa, no ale ty wiesz lepiej………

 19. Mars said

  Od jakiegoś czasu to forum dość ciekawie obnaża kulisy polskiej(z szacunkiem) mentalności i mniemania, co oczywiście wychodzi jak zwykle po czasie . Ton wypowiedzi niektórych osób tutaj jest całkiem niezłym ogniwem zapalnym dla konfliktów tych poglądowych również . Czy to jakaś nowa forma „przebudzenia ” na zasadzie :” ja wiem lepiej od Ciebie !” Czy to co miało nas łączyć jako ludzkość teraz zacznie nas jeszcze bardziej dzielić ? No chcecie tego ?

 20. Mam dobrą wiadomość! od dwóch dni nie pryskają i widać ładne niebo z chmurami po prawie 3 miesiącach

  • madej said

   A gdzie tak ladnie macie? Nad krk ciagly i nieustanny syf:(

   • zrób jakieś zdjęcia i wrzuć, nad wawą czyste ładne niebo

   • Wojtekk said

    Wrocław podobnie. Choć wczoraj np widziałem nisko lecący samolot nad centrum co nigdy się nie zdarzało, na wys. ok 150-200 metrów. Nie znam się na modelach, może mi ktoś pomoże. Z tego co zauważyłem, samolot śmigłowy, wielkości w przypadku gdyby pasażerski na ok. 50 osób (widziałem od spodu więc nie wiem jak z oknami). Rozstaw skrzydeł prostopadły względem kadłuba, zakończenia skrzydeł trapezowate.

   • pryskał?

   • Wojtekk said

    Nie zauważyłem (ciemno – godzina przed 18) żadnych „widzialnych” substancji.

 21. gustaf said

  Nie, nie , nie chcemy..
  Mamy się w/g Ciebie „przyłączyć się” do „nowej” formy „przebudzenia” ?
  Mamy bezkonfliktowo przyjąć obce poglądy ?
  W tym wrogie pojęcie tolerancji ?
  Mi się moje przebudzenie /jak dotąd/ podoba.
  Co masz przeciwko ?

  • gustaf said

   To do @ Mars
   Mars powiedział/a
   30 Styczeń 2010 @ 3:18 pm

   • Wojtekk said

    Dzięki takim obcym poglądom zaczynają istnieć nowe prawa fizyki , duraluminium nagle staje się twardsze od stali i żelbetonu , tnie je przecież niczym żyletka!

   • Wojwit said

    Muszę wtrącic swoje trzy grosze, bo ta dyskusja zaczyna być gorsząca!
    Widziałem (żeby od razu było to jasne – na zdjęciu) drzwi kasy pancernej przebite trzciną. Powód – tornado. Trzcina rozpędzona do ogromnej predkości mimo swej nikłej masy i małej twardości przebiła z siedem centymetrów pancernej stali. Pocisk karabinowy nie jest wykonany z hartowanej stali, a jak dzielnie przebija (przy odpowiedniej prędkości wylotowej – rzędu 800 [m/s]) szynę kolejową – w miejscu konstukcyjnego przewężenia.
    Tu (uderzenie samolotów w wieżowce) liczy się masa i prędkość, czyli energia uderzenia. A że (przy okazji) zainstalowali i odpalili ładunki wybuchowe, to już zupełnie inna para kaloszy.

   • Wojtekk said

    Wystukaj w jewtube „WTC No Plane Theory ” i zacznij rozmowę.

   • Wojwit said

    @Wojtekk

    A ty pomyśl, zanim komuś w imperynencki sposób napiszesz kiedy ma rozmawiać, że czasem rozwiązanie prostrze, choc może droższe tzn. rozwalenie tych samolotów o wieże jest prawdopodobne przy zupełnym braku skrupułów tych, którzy 9/11 zaplanowali i wykonali.

    P.S.
    Przeczytaj mój wpis dokonany już po obejrzeniu wersji holograficznej.

   • Wojtekk said

    Bo bez sensu zaćmiewać że to nie fakt nie znając podstaw.
    Po takim materiale tylko agenci będą nadal twierdzić że to co zaszło to na pewno samoloty. Wybacz jeśli Cię uraziłem.
    Zresztą jak napisałem niżej, tematy na tym blogu stają się coraz bardziej mało znaczące dla nas.
    Zaćmienie mózgu dla afer , to to samo co w TV tylko w innym wydaniu.

   • grypa666 said

    od pb @Wojwit 30 Styczeń 2010 @ 10:35 pm e
    ciekawe z ta trzcinka; podobnie strumien wody w specjalnych ‚pilach’ uzytecznych przy cieciu materialow pylacych;
    mnie zastanawia w 9/11: wg prawa akcji-reakcji, czy nie wszystko jedno czy wtc zasuwa 600-800 km/h na stacjonarny samolot czy odwrotnie? kruchszy, miekszy przedmiot przegrywa, a wtc ciut sztywniejszy od samolota; trzcinka i pila wodna jednak przecza temu prawu = czyzby przy duzych szybkosciach dzialaly inne prawa?

   • Wojwit said

    @P.B.
    Raczej tylko energii. Jestem ciekaw, jak grubą stal, klasy powiedzmy takiej jak blacha samochodowa, jest w stanie przebić ołowiany pocisk z wystrzelony z kbks-u (kalibru 5,6 mm) z odległości powiedzmy piećdziesięciu metrów? I nie będzie tu chyba efektu przetopienia stali pancerza jak w przeciwpancernej amunicji podkalibrowej.

   • Wojwit said

    @P.B.
    c.d.
    Zapomniałem dodać, że chodzi o trafienie prostopadłe do badanej blachy, nie pod kątem (czego efektem mógłby być rykoszet).

  • madej said

   Na tym zdj idealnie widac ze top zawalajacej sie pd wiezy przechylil sie idealnie w strone miejsca od ktorego zostala uderzona, w przypadku wiezy pln takiego czegos nie bylo bo zoatsala trafiona centralnie…Jak mozecie tego nie zauwazac/ignorowac??? Tak NIE wyglada kontrolowane zawalenie. Jaka kontrola w kontrolowanym zawalanie przy zawalaniu budynku od gory?? Dlaczego nie ‚zawalili’ wiez od razu skoro chccieli ofiar? Logiki brak……

   • gustaf said

    Jeżeli środek ciężkości wierzchołka przesunął się poza obrys rdzenia , to dlaczego dół wieży się zawalił ? Od podmuchu?

   • madej said

    Heh, jak wieza zaczela sie walic, stropy zaczely spadac na seiebie wzajemnie i nie bylo juz odwrotu, zapadla sie do srodka. Banalna reakcja lancuchowa.

   • gustaf said

    Gdyby to było tylko puste pudełko z betonu, to zgoda . Kratownice ze stali nie kruszą się i nie spadają łańcuchowo, już prędzej skręcają opóźniając spadanie.No i zostają okazałe kikuty, a nie proszek.
    Przecież kilka pięter od dołu było nieruszone pożarem, to skąd „nagłe ” osłabienie konstrukcji. Poza tym ( jako nie budowlany, a metalowy) temperatura .
    Żeby stopić stal trzeba nie tylko chwilowego osiągnięcia 1500 C , ale dostarczenia olbrzymiej energii na utrzymanie procesu stapiania, bądź tlenu do procesu palenia stali. Z tego co możliwe nie wynika ani 1500 C , tylko najwyżej 1000 C, a i czystego tlenu nie było( nawet dym był czarny , wskazując na niską temperaturę i brak tlenu). Podaj też powód na „objedzenie” samochodów z farby , tapicerki i często nawet silników , beż pożarów tychże samochodów.

   • gustaf said

    Jak zaczęła się walić po skosie, to podaj jeden dobry powód , że się jednak rozmyśliła i naprostowała.

   • madej said

    Oj guciu guciu…Stal nie stopila sie splywajac sobie klatkami schodowymi wtc…Dlugotrwaly pozar kilkudziesieciu ton paliwa lotniczego spowodowal obnizenie wytrzymalosci zmeczeniowej stali, stracila wlasciwosci i spadl 1szy strop…Hehehe to zdanie jest potwierdzeniem twojej ‚wiedzy’ budowlanej: ‚kratownice ze stali nie spadaja’ – strazacy i budowlancy na calym swiecie maja juz swoje powiedzenia zeby nie ufac kratownicom, wlasnie dlatego ze spadaja. Tlenu nie bylo…To ciekawe czemo WOGOLE przez minute utrzymal sie pozar i czym oddychali ludzie ktorzy oceleli…A po skosie zaczela walic sie czesc wiezy nad miejscem uderzenia…Nie wiem co w tym niezrozumialego ze nizsze pietra nie wytrzymaly i zapadly sie ROWNOMIERNIE w dol…

 22. madej said

  Ludzie przeciez ja nie watpie ze 9/11 nie jest dzielem alkaidy!!!!!!!!! Ale po prostu zaden budynek na swiecie nie wytrzymalby uderzenia wypelnionego kilkudziesiecioma tonami paliwa lotniczego, lecacego z predkoscia dzwieku boeinga757!!! Chwala tym budynkom ze nie zawalily sie od razu, dajac czas kilkunastu tys ludzi na ucieczke!!
  A takie artykuly jak ten po prostu osmieszaja ten blog i staje sie on obiektem zartow!! Nie mozna byc ekspertem z kazdej dziedziny!! Jak ktos nie zgadza sie z trescia artykulow na blogu to juz jest agentem?? Nie widzicie ze to taki sam system jaki stosuja oni (antyglobalista-terrorysta)?????? Razem z wami glosno krzycze stpo NWO ale nie robcie z siebie fachowcow z kazdej dziedziny zycia, a tego blogu nie traktujcie jak Biblii, bo jest stworzany przez ludzi(nie watpie ze dobrych) a ludzie sa omylni!

  • madej said

   To wam brakuje tolerancji!

  • gustaf said

   Oblicz, udokumentuj , wykaż. a nie zaczynaj od „Bzdura”
   Jaka prędkość dźwięku ? Jakie 900 km/h ?
   Na artykuł odwołujesz się do wiary ? W co ? W Twoje PK ?
   Oprócz śmieci , nic istotnego nie wniosłeś w sprawie.
   A tolerancji dostałeś po uważaniu

   • madej said

    Nie wiesz jakie 900kmh? To o czym my gadamy? W polnocna wieze samolot wlecial z predkoscia 759kmh, w poludniowa 921kmh.

   • gustaf said

    No i na tyle Cię stać
    Dwie (słownie : dwie cyfry) z YT bez praw autorskich) 😛
    Faktycznie TY o niczym gadasz

   • madej said

    Nie cyfry tylko liczby i na pewno nie z YT smieszny ludku;) Mowiac ze jestem absolwentem budownictwa, chcialem dac do zrozumienia ze mam JAKIEKOLWIEK pojecie w tym temacie, w przeciwienstwie do wielu tutaj…Ojjj eksperci eksperci…

   • murek said

    niechciałbym wiele mówić, ale praktyka budowlana z wiedzą książkową rożni się znacznie, (‚oszczędności’ rzędu nowy samochód w miesiąc, trzy, swój domek w rok, dla szefa oczywiście)

   • madej said

    Heh myslisz ze nie wiem co to i jak zachowuje sie zelbeton? Ze nie znam jego wytrzymalosci i wlasciwosci??

   • gustaf said

    Spróbuj stopić żelbeton ogniem

   • madej said

    Boze widzisz i nie grzmisz…

   • madej said

    Przynajmniej mam na co sie powolac panie ekspert.

   • gustaf said

    Zasłużyłeś na michę i kawałek kości, na zdrowie

   • gustaf said

    Pieseczku

   • madej said

    Tak? To zaprzecz z uzasadnieniem 1 mojemu zdaniu psino.

   • gustaf said

    Nie muszę , sam sobie zaprzeczasz .
    Psiulku

  • grypa666 said

   od pb madej 30 Styczeń 2010 @ 3:49 pm e
   dubcys fleki blogowiczu: mozna byc ekspertem w kilku dziedzinach i tylko w nich zabierac glos, co probuje robic bein = 9/11 studiuje od 2001; gdy ty zlopiesz piwsko czy latasz za dziewuchamy, bein sleczy, czyta, bada… ile np. godzin studiow (nie pytam o miesiace pracy) poswieciles 9/11?
   dubcys fleki inzynierze: te wnikanie kilkudziesieciu nawet ton samolotu w wtc to dla budynku o masie ponad milion ton jak ukaszenie slonia przez komara;
   szybkosc dzwieku wynosi „343 meters per second (1,125 ft/s)… 1,236 kilometers per hour (768 mph)” http://en.wikipedia.org/wiki/Speed_of_sound
   wg oficjalnych raportow rzekome samoloty uderzyly z szybkosciami 400 mph z groszami i 500 mph z groszami;
   budynki zaprojektwano na takie uderzenia, b. dobrze wytrzymaly je, zachwiawszy sie nieco jak na wietrze; budynki mogly np. wytrzymac wichr 160 km/h bez kolumn na parterze wzdluz jednej sciany i do polowy prostopadlych scian; pociski bylyby jeszcze latwiejsze do zniesienia: np. wiezowiec w belgradzie b. dobrze zniosl wtargniecie pocisku nato, zostal odbudowany (oczywiscie wykonczenia byly do wyrzucenia od wstrzasu i pozarow)
   fizykie mielista na polibudzie? energia sproszkowania wiezy przekracza ponad 10 razy energie laczna kinetyczna samolotu + termiczna paliwa + potencjalna masy wiezy;
   pisales o losie samolotu w kolizji z twardym obiektem = poza zdjeciami z www jakie masz podkladki? najtwardsze czesci samolotu przezywaja kolizje (obrecze kol, teleskopy, czesci silnika, dwigary skrzydel);

   • ALFA said

    WTC eksplodowało?

    Jednak najwięcej kontrowersji budzi sprawa zawalenia się obu wież po kilkudziesięciu minutach od ataku. Wiadomo, że nie mogły się zawalić w wyniku samych uderzeń. Oficjalna wersja podaje jako przyczynę zmęczenie konstrukcji stalowych w wyniku pożaru. Ale czy ogień powstały po uderzeniach był aż tak intensywny? W drugiej wieży jego zasięg nie przekroczył strefy jednego piętra. A w pierwszej, północnej, w otworze pozostałym po Boeingu da się dostrzec postać kobiety ubranej w białe spodnie, ciemną bluzkę, o rudych włosach, która trzymając się resztek konstrukcji słupa spogląda w dół. Obok niej jest druga, leżąca postać. A piętro wyżej, po lewej stronie, za szybą okna stoi mężczyzna. Świadczy to o tym, że pożar nie był aż tak ogromny. Ponadto nie jest znany przypadek, aby budynek o stalowej konstrukcji zawalił się w wyniku pożaru trwającego nawet kilka dni. Strażacy, którzy brali udział w akcji ratunkowej, opowiadali, że słyszeli detonację lub nawet sekwencję następujących po sobie eksplozji. Czyżby obydwa budynki zostały zniszczone nie przez ogień, tylko w wyniku zaplanowanej wcześniej akcji? Samo postawienie takiego pytania powoduje szok.

    Kompleks budynków WTC był własnością federalną rządu USA. Był do 24 lipca 2001 r. Od tego dnia dzierżawcą tego zespołu obiektów został na 99 lat Larry Silverstein – potentat na światowym rynku nieruchomości. Silverstein został faktycznym gospodarzem WTC na niecałe dwa miesiące przed atakiem. Zapłacił 3,2 mld dolarów, płatne: pierwsza roczna rata w wysokości 616 mln, następne po 115 mln dolarów. Jego odszkodowanie z tytułu ubezpieczenia wyniosło ok. 7,2 mld dolarów (według „Die Welt”). Czyżby interes stulecia?

    Ogień nie był w stanie stopić stalowej konstrukcji budowli choćby dlatego, że wszystkie elementy stalowe były pokryte mieszaniną azbestu, cementu i wody – czyli naszym swojskim eternitem. Po trzydziestu latach ten rakotwórczy materiał zaczął się utleniać i odpadać. Coś trzeba było z tym zrobić! Koszt jego usunięcia wynosiłby ok. 200 mln dolarów. Trwałoby to wiele miesięcy i trzeba by na ten czas oba wieżowce całkowicie opróżnić. Czyli wyekspediować ok. 20 tysięcy ludzi pracujących w kilkuset firmach. Dokąd? To był bardzo kosztowny problem. Nawet dla Silversteina.

   • ALFA said

    Ups! Wypsło mi się

    Jeszcze parę ciekawostek. Po podjęciu transmisji na żywo przez stację TV Fox News po uderzeniu pierwszego samolotu komentator wydarzeń przeprowadził rozmowę na antenie ze świadkiem tego zdarzenia, który przedstawiony został jako pracownik TV Fox Mark Burnback. Podnieconym głosem opowiedział on, że widział z bliska dokładnie ten samolot, który według niego nie mógł być pasażerskim samolotem liniowym, bowiem nie miał okien i miał na przedzie kadłuba wielkie niebieskie logo. Takich znaków nie mają linie American Airlines! Tę relację wyemitowano tylko jeden jedyny raz – w trakcie transmisji na żywo.

    Prezydent Bush wspominając tamten dzień, gdy to przebywał z wizytą w szkole na Florydzie, powiedział: Kiedy wszedłem do klasy, widziałem – był tam włączony telewizor – jak samolot uderza w pierwszą wieżę – i wiecie, pomyślałem, że był to błąd pilota…

    Jak Bush mógł widzieć na żywo ten moment w TV, skoro nikt, żadna stacja tego nie zarejestrowała? Jedyne zdjęcia pochodzą z przypadkowego (ponoć) ujęcia filmowego braci Naudet kręcących film o strażakach z Manhattanu. Na dodatek w tej szkolnej klasie nie było włączonego telewizora.

    23 września 2001 r. Condoleezza Rice publicznie oświadczyła, że jest w posiadaniu dowodów na udział Osamy ben Ladena w zamachach 11 września i niebawem zostaną one opublikowane. Do dziś ich nie przedstawiono.

    27 grudnia 2004 r. korespondencja CNN z Bagdadu: Donald Rumsfeld w czasie Wigilii do amerykańskich żołnierzy: Ludzie, którzy zaatakowali Stany Zjednoczone w Nowym Jorku, zostali zestrzeleni w samolocie nad Pensylwanią. Czy to było zwykłe przejęzyczenie sekretarza obrony czy wyznanie prawdy? Wszak wersja oficjalna głosi, że samolot w Pensylwanii rozbił się w wyniku błędu pilotażu, być może spowodowanego przez bunt zakładników znajdujących się na pokładzie.

    Wiele takich i podobnych zagadek może znaleźć każdy, kto poświęci choć kilka godzin na poszperanie w Internecie. Nie są to wyssane z palca kombinacje wielbicieli teorii spiskowych. To twarde dowody – dobrze udokumentowane. Na przykład biuletyn Worcester Politechnic Institute ze stanu Massachusetts pn. „WPI – Tranformations” w numerze z lutego 2002 r. opublikował analizę naukową pod wszystko mówiącym tytułem: „Głęboka tajemnica stopienia stali”. Oczywiście dotyczy ona sprawy stopienia konstrukcji budynków WTC, a w zasadzie niemożliwości zawalania się wież na skutek działania ognia.

    Czym tłumaczyć nikłą znajomość tych faktów na świecie? W samych Stanach przyjęto metodę ignorowania wszystkich materiałów odmiennych od oficjalnej wersji. Ludzi, którzy je publikują, oznacza się etykietą zwolennika teorii spiskowych. Wbrew powszechnemu przekonaniu amerykańskie władze niespecjalnie też starały się sprawę wyjaśnić. Raport końcowy z maja 2002 r. wykonany przez FEMA (Federal Emergency Management Association – Federalne Stowarzyszenie Kierowania w Nagłych Przypadkach) kosztował zaledwie 600 tys. dolarów. Dla porównania na dochodzenie w sprawie katastrofy promu Columbia wydano 50 mln dolarów, a afera „rozporkowa” Billa Clintona kosztowała amerykańskich podatników 40 mln zielonych!
    Przez wiele lat tych, którzy przedstawiali dowody na to, że zamach na Johna F. Kennedy’ego był wynikiem spisku, czyli podważali oficjalną wersję wydarzeń Komisji Warrenna, przedstawiano jako zwolenników obłędnych teorii spiskowych. Dziś nikt nie ma wątpliwości, że taki spisek istotnie był. Ale co z tego? Zbrodnia pozostała bez kary.

    Jeżeli prawda o ataku z 11 września jest inna niż oficjalnie znana, to wielkie przerażenie musi budzić świadomość, że prawdziwi sprawcy tego dramatu pozostają bezkarni i bezimienni. Jaką następną tragedię mogą nam zafundować?

   • hjk said

    „27 grudnia 2004 r. korespondencja CNN z Bagdadu: Donald Rumsfeld w czasie Wigilii do amerykańskich żołnierzy: Ludzie, którzy zaatakowali Stany Zjednoczone w Nowym Jorku, zostali zestrzeleni w samolocie nad Pensylwanią.”

    Też doszedłem do takiego wniosku czytajac te wszystkie strony i informacje w czasie kilku tygodni po. Ale wnioskowałem tak, ze tego samolotu nie udało się przejąć „porywaczom” albo ze załoga ich obezwładniła, a piloci nadal nie mogli odzyskac kontroli nad samolotem, dlatego „żeby się nie wydało”, musieli go zestrzelic…
    Aha i dodatkowa kwestia czy dało się wtedy uzywac komórek w samolocie i gadać z ziemią przez nie?
    Bo jesli tak mogli zostac poinformowani przez znajomych, że samoloty są porywane i w tym samolocie byli juz na to przygotowani i walczyli?

   • hjk said

    Aha, przypomniało mi się, ze była przez lata heca z publikowaniem nagrań rozmów z komórek z „porwanych” samolotów do rodzin i znajomych, czyli jednak sie dało…

   • madej said

    No i nie wiem czy zauwazyles, ale wytrzymaly uderzenie samolotow…Zabil je pozar nitropaliwa na ponad 20 pietrach…Gdyby tak jak mowicie zalezalo im na jak najwiekszej l ofiar czemu mieliby nie ‚wysadzic’ wiez od razu po uderzeniu? A tak z pd wiezy uciaklo im ponad 8tys ludzi…Widziales pozatym jak zawalila sie pd wieza? Czubek zlozyl sie i przechylil dokladnie w strone miejsca uderzenia, to tez bylo zaplanowane i zgrane z uderzeniem samolotu lecacego ponad 900kmh? 40cm strop zelbetowy jest wg ciebie mocniejszy od poszycia boeinga 757? Ten samolot ma 15 m WYSOKOSCI postaraj wiec sobie wyobrazic wielkosc jego kadluba. ‚Ukaszenie slkonia przez komara’….Pozar objal 1/5 budynku, i wiedzialem ze komar jest 5xmniejszy od slonia. Zamiast pytac sie mnie czy mialem fizyke odpowiedz sobie czy miales biologie i to na pewno nie na studiach. W pd wiezy wtc 1/3jej amsy byla nad ekstremalnie oslabionym miejscem uderzenia, w wtc 1 byl to znacznie mniejszy ciezar wiec stala dluzej…Oczywiscie ze wieze nie zawalilyby sie od samego uderzenia samolotow……..Nic was nie przekonuje, sami sobie robicie wode z mozgow.

   • madej said

    I co mi tu piszesz ile godzin poswiecilem? To sa proste rzeczy czlowieku…No ale ok, dla ciebie 40cm stropy zelbetowe powinny ‚zadzialac jak noze’ dla boeinga 757….

   • madej said

    No i napisz prosze wreszcie co z beinem sugerujecie? Ze te wybrane pietra akurat byly z tektury czy samolot z tytanu, skoro sie wogole przebil, trafiajac idealnie i na centymetry z predkosci 900kmh? I czemu nie ‚wysadzili’ wiez od razu skoro zalezalo im na ofiarach? Bardzo popieram dzialalnosc tego bloga, nie mam watpliwosci ze 9/11 jest dzielem iluminatow, no ale takie scisle techniczne kwestie moglibyscie sobie darowac…

   • madej said

    Zaslaniasz sie jakze madrze brzmiacym prawem zachowania energii ktorego obawiam sie ze sam nie rozumiesz…

   • madej said

    Po prostu SCHIZOFRENICZNE jest takie myslenie……..Kto ci powiedzial zeby w ten sposob interpretowac prawo zachowania energii??? Przeciez to tak jakbys powiedzial ze energia potrzebna do zabicia 100kg czlowieka jest wiesza od energii 100gramowej strzykawki z cyjankiem i ze nie mozna taka strzykawka zabic czlowieka! Takie to proste? Tu chodzi o procesy wspoloddzialywania na siebie roznych materalow, ktore w przypadku wtc byly bardzo zlozone…Po prostu szok co tu wypisujecie…Fizycy sie znalezli…

   • gustaf said

    Nie przyjmujemy na wiarę oficjalnej wersji. Ty zaś, jako budowlaniec tworzysz nam budowlane wersje iluminackich dzieł. Oprócz moje jest mojsze nie udowodniłeś nic, nie podałeś żadnej hipotezy, a na argumenty świecisz „magistrem”.
    Nie podałeś też żadnych nowych faktów , z którymi można by dyskutować.

   • madej said

    Skoro tak piszesz to znaczy, nie czytasz, nie rozumiesz czy ignorujesz, moze wszytsko naraz. Klapecki na oczach kolego takie same jak calych mas, ktore nie widza o konspiracji.

 23. CoZaSyf said

  Nie osądza Al-Kaidy w NY? Administracja Obamy sie wacha.[czego moze sie bac,ze wyjdzie szydło z worka?]A ponizej Osama broni klimatu i nawołuje- musimy uwolnic sie od dolara, i Brytyjski rzad ostrzega przed zamachami.http://www.tvn24.pl/12691,1640716,0,1,nie-osadza-al_kaidy-w-nowym-jorku,wiadomosc.html

 24. andrzej said

  coś się rusza:
  http://www.pontifex.roma.it/index.php/interviste/religiosi/3531-pacifici-racconta-barzellette-la-polonia-non-e-antisemita-gli-israeliani-non-rispettano-i-diritti-umani-dei-palestinesi-la-shoa-non-e-solo-ebraica-ma-riguarda-cattolici-e-polacchi-israele-gode-di-buona-stampa-il-potere-economico

  i tłumaczenie „googlowskie”
  Pacifici opowiada dowcipy: Polska nie jest antysemicka. Izraelczycy nie przestrzegają praw człowieka Palestyńczyków. Shoah jest nie tylko Żydów, ale dotyczy katolików i Polaków. Izrael cieszy się dobrą prasę: siły gospodarczej Drukuj E-mail
  Poniedziałek, styczeń 25, 2010 00:00

  Pacifici opowiada dowcipy: Polska nie jest antysemicka. Izraelczycy nie przestrzegają praw człowieka Palestyńczyków. Shoah jest nie tylko Żydów, ale dotyczy katolików i Polaków. Izrael cieszy się dobrą prasę: siły gospodarczej, „Pan Pacific żartów mówi i mówi rzeczy z rzeczywistością: to fałszywe antysemickie historii Polska, wynalazek”: stanowi prałat Tadeusz Pieronek, polski biskup i związane z Janem Pawłem II przyjaźń. Biskup tłumaczy: „Wierzę, że dla właściwego i poważnej debaty historycznej, wolnej od uprzedzeń i ofiar, Żydów i należy zadać sobie pytanie: co było żydowsko-amerykańskich i alianckich sił zbrojnych w wojnie, aby uniknąć tych tragedii?. Niewiele lub zgoła nic” . Faktem jest, że często (a niesłusznie, z tego co widać bezpośrednio Polska, naród bardzo szlachetna, dostępną dla przyjaźni i dialogu ze wszystkimi) jest oskarżony Polska na antysemickie nastroje: „Truizmem jest absolutnie nieprawdziwe. Mam pytanie podczas konferencji zwołanej w Los Angeles, a także francuski dziennikarz. Polska nigdy nie miała, tym mniej ma …

  … uczucia wobec Żydów. Kto w ten sposób nasz naród jest niesprawiedliwe i złe. Uważam to za obraźliwe wynalazek naszego narodu „. Ale co to znaczy?” Przez ludzi, którzy nie studiowali historię. Obozy koncentracyjne można zaprzeczyć, że większość zabitych Żydów, Cyganów, ale na liście są Polacy, Włosi i katolików. Więc to nie jest zgodne z prawem posiadania tej tragedii do propagandy. Shoah jako taka nie jest wynalazkiem żydowskim, można wtedy mówić z taką samą siłą i ustawić dzień pamięci, nawet dla wielu ofiar komunizmu, katolicy i chrześcijanie prześladowani i tak dalej. Ale oni, Żydzi cieszyli się dobrą prasę, ponieważ mają silne środki finansowe za nią ogromną moc i bezwarunkowym poparciu Stanów Zjednoczonych, co sprzyja niektórych arogancji, że znajdę do zniesienia „. Uważa, że przynajmniej w części, Shoah jest wykorzystać? „Of course it is. Jest on używany jako narzędzie propagandy i uzyskania korzyści często nieuzasadnione. Powtarzam, nie jest prawdą, że tylko w historii Żydów zmarło w obozach, wielu Polaków, ale dzisiaj prawdy te są niemal ignorowane, i przejść z tego żartu z Polska. Znowu, czy telewizor z Pacyfiku Annunziata, oświadczenia w sprawie Polska, byłoby dobrze, aby dowiedzieć się lepiej. Powiedział żart. „Ekscelencjo, uważa, że dziś stosunku Izraelczyków praw człowieka Palestyńczykom?” Widząc zdjęcia, że ściana jest niezaprzeczalny powiedzieć, że zrobienie kolosalne niesprawiedliwości wobec Palestyńczyków są traktowane jak zwierzęta i ich prawa Ludzie są niczym naruszone. Ale takie rzeczy, komplikacje międzynarodowe lobby, mówi niewiele. Mamy do czynienia z dnia pamięci o nich. Oczywiście nic z tego nie zaprzecza wstyd obozów koncentracyjnych i aberracje nazizmu „.

  • Jajo said

   Śmieli się z tej stronki gdy pisali, że grypa to kit
   Wyszło, że grypa to kit:)

   Śmieją się z tej stronki, że piszą o WTC kit,
   Założę się ,że niedługo wyjdzie prawda o WTC:)

   Śmieli się też z tych co pukali się w głowę na wieści o globalnym ociepleniu wskutek działalności człowieka…Z tych już przestają się śmiać gdy na onecie napisali, że globalne ocieplenie to kicior 🙂

   To czego się dowiedziałem w Meksyku, Belize i Gwatemali od mądrych osób to:

   BĘDZIE MAŁA EPOKA LODOWCOWA LUB EPOKA LODOWCOWA …już się zaczyna …Golfsztrom jest zaburzony

   • Wojtekk said

    Mała epoka lodowcowa nastąpi bo sypią aluminium.
    Ocieplenie jest faktem, to konspiracja w konspiracji, podobnie jak z lądowaniem na księżycu.

   • hjk said

    calkiem mozliwe, że tak bedzie z tymi lodowcami, bo to moze jak w inwestowaniu:
    jak ci mówią kupuj, to biegnij sprzedawac, a jak mówią sprzedawaj – przymierzaj sie do kupna…

 25. ALFA said

  Koniec mitu przyjaznego koncernu
  Ikea? „Rasizm, wyzysk i manipulacja”

  „Pracowałem w tym koncernie dwie dekady, przez ostatnie lata jako najbliższy współpracownik założyciela firmy. Po odejściu nie mogłem milczeć” – mówi „Dziennikowi Gazecie Prawnej” Johan Stenebo. Napisał książkę, w której zarzuca właścicielowi Ikei m.in. pranie brudnych pieniędzy i rasizm.
  JĘDRZEJ BIELECKI: Jak został pan w Szwecji wrogiem publicznym numer jeden?

  JOHAN STENEBO: Podważyłem nasz narodowy mit, czyli dobre imię Ikei. Dla Szwedów ta firma jest ikoną, 78 procent moich rodaków deklaruje do niej pełne zaufanie, dwukrotnie więcej niż do Kościoła luterańskiego i rządu. Pracowałem w tym koncernie dwie dekady, przez ostatnie lata jako najbliższy współpracownik założyciela firmy Ingvara Kamprada. Po odejściu zrozumiałem, że nie mogę milczeć, i napisałem książkę „Sanningen om Ikea” („Prawda o Ikei”).

  Boi się pan?

  Oczywiście. Jestem ojcem samotnie wychowującym syna, od niedawna pracuję na swoim – wraz z dwoma partnerami założyliśmy firmę konsultingową. I dokonałem największego świętokradztwa, jakiego można dopuścić się w Ikei: otworzyłem usta. Tego nie zrobił nikt, od kiedy 70 lat temu Ingvar założył swoje przedsiębiorstwo. A wiem o nim dużo, bo kierowałem różnymi oddziałami w Szwecji, Niemczech, Wielkiej Brytanii. Przez ostatnie trzy lata byłem kimś w rodzaju księcia przy samym królu. Odpowiadałem za ochronę środowiska w całym koncernie, za PR i komunikację. Towarzyszyłem Kampradowi na co dzień i w każdej podróży.

  I teraz zarzuca mu pan manipulację, pranie pieniędzy, rasizm, niepłacenie podatków…

  Tak, co nie zmienia faktu, że uważam go za geniusza. Od zera zbudował największą grupę meblową na świecie. Był pierwszym, który zrozumiał, jakie skutki dla handlu ma powszechny dostęp do samochodów, i zaczął budować wielkie markety poza miastem. Pierwszy też przeniósł produkcję ze Szwecji i Europy Zachodniej najpierw do Polski, a potem Chin i innych krajów o tanich kosztach produkcji. Jest otwarty, towarzyski, słucha, co mówią do niego ludzie. I pamięta dosłownie wszystko przez lata. Dzięki temu wśród 150 tysięcy pracowników Ikei zbudował siatkę kontaktów, która pozwala mu bezbłędnie kierować koncernem. Osobiście zna każdego, kogo w firmie warto znać. To człowiek ludu.
  CZYTAJ DALEJ:
  http://www.dziennik.pl/swiat/article459771/Ikea_Rasizm_wyzysk_i_manipulacja.html

  • Lekarz said

   Ten facet mści się na swoim szefie, u którego pracował. Jest nielojalny. Kieruje się zazdrością i zawiścią.
   Przy okazji dowiedziałem się, że Ingvar Kmaprad był prawdopodobnie szantażowany i wykorzystany przez Żydów.
   Wikipedia:
   „W 1994 została ujawniona faszystowska przeszłość Kamprada. W latach 40. i 50. udokumentowano, iż związany był z faszystowskim Ruchem Młodoszwedzkim. Co więcej okazało się, iż jego rodzina dwa pokolenia wcześniej emigrowała z Niemiec, i jest powiązana genealogicznie z Paulem von Hindenburgiem. Kamprad przyznał wtedy publicznie, iż jest to jedna z tych rzeczy w życiu, z których jest mu najbardziej wstyd, a jako gest pojednania z organizacjami żydowskimi wspomógł je finansowo.”
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Ingvar_Kamprad

 26. Był w piekle

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/01/30/widzial-niebo-pieklo-i-czysciec/

  • grypa666 said

   od pb: np prawoslawni nie wierza w czysciec

   • hjk said

    tu nie ma co wierzyć, tylko całe obecne nasze zycie to „czyściec”, chyba że ktos odwraca się od Boga i ma już tu piekło…Kto się „oczyści” już jest jakby w niebie, a po smierci te stany trwają nadal i są nieodwracalne, z wyjątkiem czyśca, który jest etapem do nieba…

 27. Wojtekk said

  Zobaczcie co zorganizowali żeby ośmieszyć teorie spiskowe, f18 uderza w budynek który się wali, szczególnie 0:44 kontrolowane wyburzanie rozbłysk i dym wylatujący od wewnątrz

  • Wojtekk said

   Jak zrobić fałszywkę uderzającego samolotu w WTC, mocny materiał potwierdzający hologram:

   • Wojtekk said

    Kolejny materiał:

   • grypa666 said

    od pb @Wojtekk 30 Styczeń 2010 @ 8:18 pm e
    swietne! udowadnia ze mozna skomponowac 9/11 na wideo dla tv, tylko jak to potwierdzaloby technike hologramu? wiele niezaleznych (?) kamer uchwycilo samolot uderzajacy w wtc2

   • Wojtekk said

    Faktycznie istnieje kilka ujęć na których nie widać obiektu i następuje eksplozja.
    Podobnie słuchając ludzi z tła, jest mowa o rakiecie, albo o tym że żadnego samolotu nie było.
    Kilka nagran „amatorską” kamerą jest zdyskredytowane jako ściema mediów korporacyjnych.
    Sporo filmów jest lansowanych iż nakręcało je kilka stacji a tak naprawdę był jeden film tylko poprzez różne ujęcia (zoom etc.) i uzyskano różnorodny efekt.
    Może więc zamiast hologramu być to zmanipulowany materiał tv, gdzie przed puszczeniem na wizję poddano go obróbce.

 28. Wojtekk said

  DLA FANATYKÓW TEORII SAMOLOTU dziób statku pojawia się po drugiej strony budynku
  http://www.youtube.com/watch?v=S1VX0bq2gc0&NR=1

  • Wojwit said

   Może faktycznie…
   A samolotem nia da sie sterować zdalnie i wykonać taką operację „w naturze” a nie efektem animacji komputerowej?

  • Wojtekk said


   1:24 parodia jeżdżący most… spece od grafiki dali popis.

   • Wojtekk said

    Zresztą nie ma co dalej zajmować się szczegółami tego zdarzenia.
    Kiedy pojawi się artykuł na blogu który da nam podstawy do stworzenia czegoś w Polsce.
    Do tego byśmy zaczęli się jednoczyć we wspólnym celu.
    Od pewnego czasu zaczęło się rozkręcanie tematów zupełnie dla nas obcych i niepotrzebnych które zaćmiewają nam umysły i odwracają uwagę od ważnych dla nas i narodu rzeczy. To samo się tu zaczęło robić co w TV tyle że w bardziej inteligentnym wydaniu.

   • grypa666 said

    od pb:
    ‚obca’ kanadyjczykom tresc 9/11 jest na plakatach protestu grupy we are change na wystepie colina powella w vancouverze; przyslij jakies uzasadnienie ze zle robia, to im podrzuce;
    „obce” 9/11 rzutuje na nastepujace w polsce:
    – struktury i postepujacy totalitaryzm, militaryzm,
    – udzial polskiego miesa armatniego w wojnach z terrorem ktorych konca nie widac jak mowi cheney,
    – polaryzacja slowian,
    – umacnianie wdrozen planow w polsce tego samego kompleksu jot ktory stoi za 9/11
    – identyczna manipulacja mendialna w polsce nt. krajowe i zagraniczne = im wiecej dowodow z duzych spraw na manipulacje percepcja publiczna, tym lepsza szansa przekonania ludzi, zeby wyrzucili tv;

    widze 9/11 jako przelom w drodze do nwo, godzacy w kazdego ziemianina = wiec nalezy sobie 9/11 doglebnie wyjasnic = nie znam syntez po polsku (tak jak nie ma nt. balkanski czy kompleksu jot) jesli masz gotowce to dawaj, oszczedzisz mi wiele pracy; wklejasz osobne filmiki zamiast opracowan naukowcow; potrzeba skrupulatnych badan i oceny, opisow podsumowujacych; zapraszam do wspolpracy redaktorskiej;

    co do jednoczenia i organizacji, cel bloga jest jasny = edukacja, reszte zostawiam wam;

    zasadzilem przyslane ziarenko jednej akcji 22.1.2010 https://grypa666.wordpress.com/akcja-codex-jarka/
    jakas akcja?

   • Wojtekk said

    Racja , wynika to stąd że czasem dostaję szału z powodu niemocy coby poprawić coś w naszym otoczeniu, gnojonym przez system, stąd emocje.

   • hjk said

    musisz wypośrodkować – z jednej strony naszym zadaniem jest rozwinać się czy zrealizowac w warunkach, jakie są nam dane, a z drugiej, na ile to mozliwe, jest je doskonalić, bo jak nie, to nam mogą utrudniać owo doskonalenie i spełnienie…
    tak wiec głową muru nie przebijesz, trzeba spokoju, moze pomyśleć i zastanowić się wspólnie, póki jest blog (a nuz głową przebijemy?)))) i dopiero próbować coś robić.

    A na razie na tydzien przed czytaniem o GMO w sejmie rozpocząć „bambardowanie” mailami…

   • zyta said

    @Wojtekk powiedział/a
    30 Styczeń 2010 @ 11:34 pm ,

    -naprawde, dobre z tym mostem i przekonywujace.

   • krzysiek said

    tu ten most z fajnym bitem w tle http://www.youtube.com/watch?v=6ijYThlEa1I

   • Wojtekk said

    Do tego mocne komentarze:
    „…germany is not a country, its not even a state, its a? corporation run by USRAEL „

  • grypa666 said

   od pb: przekonywujace, chyba ze takiej emisji nie bylo = jak sprawdzic?

 29. CoZaSyf said

  Pasjonujemy sie historia-nie da sie jej zmienic-stało sie.A przyszłośc!?.Moze tak pomyslec co by zrobic w PL by Żyło sie lepiej….

  • Stanisław said

   Zrobić wszystko by w Polsce żyło się lepiej . . . piękne zdanie ( coś podobnego już ktoś przed wyborami wciskał nam w mediach ), lecz tak na dobrą sprawę bez rozliczenia przeszłości nie będzie dobrej przyszłości. Do czasu gdy w urzędach zasiadają ludzie powiązani z dawnym reżimem komunistycznym, potomkowie pierwszych sekretarzy różnego szczebla, ludzie dla których słowo Polska jest tylko pustym frazesem, nic nie ulegnie zmianie. Ludzie ci winni są totalnej grabieży naszego mienia ( pamiętacie Państwo jednego z urzędników który publicznie mówił iż sprywatyzował zbyt mało ? ) Pan Wojciechowski, były prezes NIK-u na jednym z posiedzeń sejmu powiedział iż 99 procent prywatyzacji było przeprowadzonych z naruszeniem prawa. Czy ktoś był zainteresowany wyjaśnieniem tych afer ? Jakoś tego do dziś nie widać. Za tymi przekrętami stoją owi ludzie co w 1989 roku przefarbowali się z komunistów na demokratów. Ludzie ci przejęli finanse = banki. Teraz oni dyktują to co im ich prowadzący powiedzą. Kiedyś w czasie dyskusji na tematy polityczne, byłem oburzony słowami pewnego znajomego mówiącego ” … bez wyeliminowania tego raka ( czytaj odstrzelenia ) toczącego nasz kraj nic się nie zrobi …” Teraz po kilku latach ze smutkiem muszę przyznać tej osobie rację. Polityka tak zwanej grubej kreski lansowana bodaj przez Mazowieckiego była czystym złem, które to doprowadziło do obalenia rządu Jana Olszewskiego ( chyba bodaj w tej chwili jedyna osoba jaka może kandydować na urząd prezydenta ) chcącego oczyścić bezkrwawo Polskę ze ścierwa. Widać po dobroci nie można. Pozostaje pytanie – kto da impuls do zmian bardziej zdecydowanych i czy naród będzie chciał przelać krew by naprawdę odzyskać wolność ?

   • gustaf said

    :Tia Poprośmy masonerię o pomoc….., eeeehhhh

   • hjk said

    …albo czekamy na rozbłysk, który sprowadzi cywilizację do parteru i wtedy wszyscy będa równi, a nawet bardziej faworyzowani będą ci, co umieli przezyc w ciezkich warunkach..

   • gustaf said

    Jakby z rozbłyskiem nie wychodziło , to można w końcu ręcznie i lokalnie rozbłysnąć cipy .
    Poczekać z pół roku w betonkach pod ziemią , aż się owieczki poukładają do snu.

  • grypa666 said

   od pb @CoZaSyf 30 Styczeń 2010 @ 8:57 pm e
   zbyt duzo historii przeklamano; bez odklamania jej nie wolno zaczac stapac w przyszlosc, bo znow nas uny zwioda na manowce

   • CoZaSyf said

    Nie ma co robic?Nic sie nie da zrobic?spokojnie czekamy na CUT.

 30. Zbyszko said

  Wyczuwam intencje Pana Dra Beina by jednak temperować emocje, by to nie one wzięły górę a mądrość i spokój, ale jak widać chyba jednak nie uda się tego opanować. Świadomość rosnie, ludzie się budzą i jak władza się nie obudzi to poleje się krew. Premier zapowiada zaciskanie pasa, tzw analitycy rynku mu w tym sekundują a nawet wręcz dopominają się o więcej, podczas kiedy gołym okiem już wszyscy widzą że nasze bogactwa naturalne mogłyby nas uczynić drugim Kuwejtem. Polecam artykuł:
  http://marucha.wordpress.com/2010/01/29/w-czyje-rece-wpadnie-polskie-plynne-zloto/
  i komentarze pod nim, szczególnie polecam te prowokacyjne (jak np nr 38) i radykalne odpowiedzi.
  Tylko ślepa i głupia władza nie liczy się z nastrojami ludu. Każdy chce żyć w pokoju ale niestety, czarno to widzę.

  • Wojtekk said

   I dlatego chcą cenzurować internet, z tego względu że pojawiła się grupa która się może zorganizować (zablokowanie zakupu szczepionek).
   Niedługo wybory prezydenckie , koniecznie trzeba podjąć próbę kolejnego zjednoczenia się we wspólnej sprawie i wybrać kandydata (precz z tymi sugerowanymi przez media – Olechowski, Kaczyński, Szmajdziński).

   • Zbyszko said

    Masz rację Wojtek jedyna nadzieja w MĄDRYCH WYBORACH

   • grypa666 said

    od pb @Wojtekk 30 Styczeń 2010 @ 9:22 pm e
    zauwaz ze ‚zorganizowania sie’ bylo minimalne, doslownie garstka osob, minimalne naklady! moga zamykac internet… kazdy narod ma wyrobione alternatywne metody porozumiewania sie = podstawa uswiadamiania/edukacji momentalnej w chwili zagrozenia biologicznego (pandemia, wojna, obcy…); zamkniecie netu przez obame to tak jak jego stan wyjatkowy na h1n1 = amerykanie sie podsmichuja z bezsilnosci unych;
    nie wiem czy wybory nawet swojego czlowieka to rozwiazanie; czuje ze trzeba zrobic cos zupelnie przeciwnego do taktyki unych, np. zbojkotowac wybory gremialnie;

   • Zbyszko said

    Tylko jak wprowadzą wirtualne głosowanie to mogą być… „wirtualne” wyniki

   • navajo88 said

    Zgadza się !!!! Zbyszko

   • hjk said

    głosowanie jest realne a wyniki i tak wirtualne –
    Zob. Henryk Pająk „Konspirację czas zacząć”

  • grypa666 said

   od pb @Zbyszko 30 Styczeń 2010 @ 8:59 pm e
   w usa zapowiadalo sie gorzej a zmadrzeli na czas, bron boze interwencji rzadu = dostal szacha w usa!

   • Zbyszko said

    Ma Pan rację, na szchownicy to król jest ważny, ale rozgrywają figury, obu kolorów zresztą

  • Zbyszko said

   W LATACH 90-TYCH XX WIEKU POLSKA ZANOTOWAŁA NAJWIĘKSZY WZROST UBÓSTWA SPOŚRÓD WSZYSTKICH 175 PAŃSTW SKLASYFIKOWANYCH PRZEZ ONZ-TOWSKI PROGRAM ROZWOJU UNDP. KOJARZYŁA SIĘ Z BIEDNYMI KRAJAMI AFRYKI.

 31. Luc said

  Zwi Migdal, czyli jak Żydzi hańbili swoje kobiety
  http://time4men.pl/polecamy/zwi-migdal.html

  • zyta said

   @Luc powiedział/a
   30 Styczeń 2010 @ 11:25 pm ,

   -stary testement jest pelen zakazow i nakazow dla narodu wybranego. Wiedzial ich bog, ze im sa potrzebne bardziej niz innym ludom…

 32. Lekarz said

  Wiem, że już niedziela i dyskusja nad kazaniem zablokowana.
  Ale zapytam Katola do kogo to kazanie? Szczególnie ta fraza: „Religie produkują fanatyków. Ci wywołują wojny religijne.”
  Do JPII? o. Kolbe? Faustyny Kowalskiej? Jerzego Popiełuszki? Gdzie ci fanatycy wywołujący wojny religijne?
  Ostatni, który mi przychodzi do głowy to Bernard z Clairvaux, który zachęcał do wypraw krzyżwych http://pl.wikipedia.org/wiki/Bernard_z_Clairvaux
  A więc to kazanie jest skierowane do niego? Czy tak? No bo jeśli nie, to do kogo?

  • Lekarz said

   Już wiem, do Krzyżaków zapewne.

  • onnn said

   Moim zdaniem tekst jest napisany w spokojnym tonie ze slusznymi argumentami. Kazda cywilizacja ewoluuje, i jedne staja sie bardziej agesywne inne mniej. wezmy pod uwage na przyklad fakt ze islam zapoczatkowany w VII wieku jest w gruncie rzeczy podobny do naszej cywilizacji 700 lat temu. Cywilizajca pseudo-chrzescijanska (nazywam pseudo bo trudno nazwac chrzescijanska cywilizacje ktora przyczynila sie do smierci milionow osob) przyczynila sie do wielu wojen religijnych. Do typowych wojen religijnych naszych cywilizacji mozna zaliczyc:
   – wojny cesarzy rzymskich w celu propagowania ???- chrzescijanstwa
   – wyprawy krzyzowe
   – podboj ameryki- konwista
   – wojny religijne XVI-XVII wieku, krwawa wojna religijna w Francjii
   – Wojny Napoleona jako proba obalenia ustalonego przez kosciol porzadku monarchii
   – Demagogia religijna G.Busha

   Mozna dodac ze religia do dzisiaj jest jednym z glownych czynnikow ktory w jakis sposob tworzy poczucie przynaleznosci dla danej grupy. Ale zarazem jest tez zrodlem glownych roznic i podzialow, ktore czasami moga przybrac absurdalna postac. Takim absurdem moim zdaniem jest zdjecie ktore sklada sie w sumie z trzech zdjec:
   – blogoslawienstwa dla rosyjskich zolniezy
   – blogoslawienstwa dla niemieckich zolniezy
   – blogoslawienstwa dla austriackich zolniezy

   Podpis glosil: CZYJ BOG ZWYCIEZY?

   Mozna tez wspomniec o biografiach najwiekszych zbrodniarzy ktorzy czesto mieli duzy rys religijny w ich historii. Np. Hitler byl ministrantem.

   Moim zdaniem reigija jest zewnetrznym obrazem tego co powinno byc w sercu, czasami idzie w parze z wiara a czasami sie mija. Stad roznice w podejsciu.

   A dla zbrodniarzy-religija jest najlepsza przykrywka dla ich niecnych czynow i zbrodni. Bo w koncu kto smial by sie sprzeciwiac Bogu.
   Bo ” Bog jest z nami”- jak glosil napis na wielu sztandarach czesto wojsk walczacyh po przeciwnych stronach. Lub slynne haslo wypraw krzyzowych- „Bog tak chce”

   ponizej jedna z nowszych bitew religijnych
   http://www.euroislam.pl/index.php/2010/01/krwawa-wojna-religijna-ogromna-liczba-ofiar/

   A jak dla mnie, jedno z najwazniejszych wskazan Jezusa co do wiary i religji znajduje sie w rozmowie z samarytanka.
   Czcic Boga w Duchu i prawdzi.

   …Wtedy kobieta zawołała: ‚Panie, widzę, że Ty jesteś prorokiem!. Nasi przodkowie oddawali cześć Bogu na tej górze, wy zaś twierdzicie, że jedyne miejsce, gdzie należy Go czcić, znajduje się w Jerozolimie”. Jezus jej odrzekł: „Wierz mi, kobieto. Oto nadchodzi czas, że ani na tej górze, ani też w Jerozolimie nie będzie się już wielbiło Ojca. Wy czcicie to, czego nie znacie; my zaś oddajemy cześć Temu, kogo znamy. Zbawienie bowiem pochodzi od Żydów. Nadchodzi jednak godzina, a właściwie już jest, kiedy prawdziwi czciciele będą wielbili Ojca w Duchu i w prawdzie. Zresztą takich czcicieli pragnie sam Ojciec. Bóg jest duchem, stąd też ci, którzy Go wielbią, winni to czynić w Duchu i w prawdzie”. Wtedy kobieta odparła: „Wiem, że ma nadejść Mesjasz, czyli Chrystus. I gdy tylko On przybędzie, wszystko nam wyjaśni”. Jezus oznajmił jej wówczas: „To Ja nim jestem, Ja, który mówię do Ciebie”….

   Ewangelia wg Św. Jana, 4 , 5-42

   • Lekarz said

    No to mamy już dwa kazania. Sądziłem, że to Katola było skierowane do nas, Polaków. Ale Onnn przekierowuje jego ostrze do Nigeryjczyków. Ilu z nich czyta ten blog?
    Wyznania w Nigerii:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Nigeria
    Chrześcijaństwo – 51%
    Zielonoświątkowcy – 11% (P)
    Anglikanizm – 11% (P)
    Katolicyzm – 9%
    Kościół Ewangeliczny – 4,1% (P)
    Kościół Chrystusowy – 2,1% (P)
    Kościół Apostolski – 1,8% (P)
    Baptyzm – 1,6% (P)
    Metodyzm – 1,5% (P)
    Kalwinizm – 1,5% (P)
    Kościół Boży – 1,3% (P)
    Kościół Aladura – 1,1% (P)
    Luteranizm – 1% (P)
    Islam – 41%
    Animizm – 6%
    Proponuję, prześlijcie Panowie swoje kazania pod ten adres:
    Ambasada Federalnej Republiki Nigerii
    ul. Wiertnicza 94, 02-952 Warszawa
    tel. (0-22) 848 69 44
    fax (0-22) 848 53 79
    e-mail: info@nigeriaembassy.pl
    www: http://www.nigeriaembassy.pl

    A tak poważnie, to mamy oczywiście w Polsce i na Zachodzie wojnę religijną: kulturowy marksizm vs. Kościół katolicki.
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Antonio_Gramsci
    http://wkulbat.pl/index2.php?option=com_content&do_pdf=1&id=80
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Gy%C3%B6rgy_Luk%C3%A1cs
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Theodor_Adorno
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_frankfurcka
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Herbert_Marcuse

    Może następne kazanie o tej wojnie religijnej? Jak my, owce mamy się zachować wobec agresji kulturowego marksizmu?

   • grypa666 said

    od pb: lekarz nie szydz, jaka nigeria? w wiekszosci krajow jest mozaika wyznan

   • Lekarz said

    Do PB:
    Przeczytaj co napisał powyżej Onnn
    „ponizej jedna z nowszych bitew religijnych
    http://www.euroislam.pl/index.php/2010/01/krwawa-wojna-religijna-ogromna-liczba-ofiar/
    Nie szydzę z Nigerii, tylko próbuję ustalić do kogo skierowane są słowa niedzielnego kazania: “Religie produkują fanatyków. Ci wywołują wojny religijne.”
    Czy Polacy są fanatykami wywołującymi wojny religijne?

   • onnn said

    @lekarz — Jesli napisalem zle to udowodnij, a jesli dobrze to czemu mnie obrazasz.

    Ja nie stanalem po zadnej stronie konfiktu, a jedynie podalem przyklady gdzie wojny lub akty terroru mialy podloze religijne . mozna byloby podac jeszcze wiecej tych nowszych ale mogloby byc za duzo kontrowersji.

    Chciales przyklad wojny religijnej w ramach naszego systemu cywilizacyjnego wiec podalem. Jest cos takiego jak efekt domina- nakrecenia spirali nienawisci. W dobie przeplywu informacji o Nigerii mozna przeczytac w Paryzu jak i Kabulu. Dzis walcza w Nigerii jutro na twoich przedmiesciach.

    Zapewne zdajesz sobie sprawe ze wiele osob twierdzi ze konflikt Islamsko-chrzescijanski bedzie nastepnym konfliktem.
    Urazy sie nie zabliznily i setki lat wojen zrobily swoje.Pamietaj ze wladcy wykorzystuja Islam do expansji i podboju i jest to religia typowo expansyjna taka jaka nasza religia-( nie wiara) byla kilkaset lat temu. Kilkaset lat temu to my wyrzynalismy ludzi na calym swiecie. Dlatego kazda religia przechodzi ewolucje.
    Natomiast jesli chcesz sie wiecej dowiedziec poczytaj o koncu swiata wobec Islamu a szczegolnie o Imamie Mahdi.

    I zupelnie nie rozumiem dlaczego sie oburzyles na stwierdzenie ze religia produkuje fanatyzm. Zadan z nas nie wymienil Kosciola Katolickiego tylko religie w ogolnym pojeciu lub Religie w ogolnym rysie, wiec nie rozumiem dlaczego , czy bronisz Kosciola Katolickiego jako instytucji czy prawdy. Czy instytucja jest dla ciebie cenniejsza od prawdy?

    Ktos kiedys powiedzial ze wojny prowadza politycy i wladcy wykorzystujac religie do realizacji ich wlasnych interesow. Tak jak napisalem ze w dziejach swiata zbrodniarze czesto wykorzystywali religie do realizacji swoich celow , bo ktoz by odmowil Bogu.

   • Lekarz said

    Zadałem proste pytanie: do kogo skierowane są słowa kazania “Religie produkują fanatyków. Ci wywołują wojny religijne.”
    Do nas Polaków?
    Jeżeli do nas, to uzasadnij.
    A Ty napisałeś o wojnie w Nigerii.
    Jeżeli nie do nas, to wyślij pod właściwy adres (adres podałem).
    Owszem walczyliśmy z Turkami w Polsce i pod Wiedniem. Ale to nie my byliśmy agresorem. Byliśmy przedmurzem chrześcijaństwa. Podobnie w 1920 roku. Polacy nie muszą się tego wstydzić. Wręcz odwrotnie. Więc w czyje piersi chcecie (Ty i Katol) uderzać za wojny religijne?
    Napisałem, że wojna religijna u nas trwa, ale na innym froncie. Czy to Cię nie interesuje?
    Podałem linki. Poczytaj. Chociaż Twoja erudycja wskazuje, że znasz współczesną historię.
    Współczesna wojna religijna to walka o dusze, to walka z Kościołem, to walka o instytucje i kulturę (program Gramsciego, Lucacsa i Szkoły Frnakfurckiej, Adorno i Marcuse’a w USA, rewolucja na uniwersytatach, powrót do Europy w 1968, obecna polityka UE, polityczna poprawność, itd). Ofiary oczywiście są – holokaust nienarodzonych. Dane statystyczne tutaj: http://www.johnstonsarchive.net/policy/abortion/

    Click to access zal_planowanierodziny_29112009.pdf


    To jest prawdziwa wojna religijna.
    Czy tego nie widzisz?
    Nie jestem przeciwny kazaniom. Wręcz odwrotnie. Ale piszcie te kazania do nas, o nas, o naszej wojnie religijnej, wskazujcie jak mamy się bronić.
    Mam nadzieję, że teraz mnie zrozumiesz. Prościej już tego wytłumaczyć nie potrafię.

   • onn said

    Do nikogo nie skierowalem kazania tylko wyrazilem moja opinie stad zwroty; moim zdaniem. W zasadzie staralem sie stanoc po stronie katola, ktorego moim zdaniem nieslusznie skrytykowales.

    Nawet nie wiesz jakie poklady nienawiesci brzemia w ludzkich sercach. Swiat po I i II wojnie swiatowej byl zdziwiony skad tyle okruciemstwa wzielo sie w ludziach. I teraz domyslam sie ze serca ludzi po obu stronach sa jak beczki prochu. a religijne roznie czesto podsycaja te procesy. Ale nie chce wyjasniac tu tego glebiej.

    Tak jak podkreslam wyrazilem swoja opinie i stralem sie w kulturalny sposob wziasc w obrone katola ktorego wypowiedz moim zdaniem nieslusznie skrytykowales

   • Lekarz said

    Onn,
    Przeczytałem Twoją odpowiedź, ale nie mam już nic do dodania. Naprawdę nie rozumiesz o co mi chodzi? Szkoda.

   • onnn said

    Najlepsza i w zasadzie jedyna obrona jest nasladowanie Jezusa, i sprawienie by ewangelia- slowa i droga Jezusa staly sie w w 100% czescia wlasnego zycia.Tylko Jezus jest droga, prawda, zyciem.

    Swiat sprawdza grupy, wspolnoty i ludzi na ile sa podobni do Jezusa.

  • grypa666 said

   od pb: a co chrzescijanie mieli sie przygladac jak muzulmanie wyzynali ich braci w pien? 300 milionow wg autorow jak srdja trifkovic;
   nie wiem skad podajecie dane, ale np napoleon byl pacholkiem unych, wiec czyja wojna religijna? podobnie w turcji przeciw chrzescijanom (ormianie, grecy, asryjczycy), w rosji bolszewizm przeciw prawoslawnym, w polsce komunizm przeciw katolikom, a teraz globalnie ‚liberalizm’ przeciw cywilizacji zachodniej (chrzescijanskiej)…

 33. nie pozwólmy się jednak sprowokować – unym może właśnie o to chodzić…. Polska odzyska swoją NIEPODLEGŁOŚĆ ale jeszcze nie teraz… Naród musi dojrzeć i w obliczu Boga na to zasłużyć…

 34. krzysiek said

  spekulacje nt kolejnego false flag podczas olimpiady w vancouver http://www.infowars.com/could-vancouver-2010-be-the-next-911/

  • grypa666 said

   od pb @krzysiek 31 Styczeń 2010 @ 2:58 am e
   nie spekulacje tylko cos niedobrego idzie na moje miasto vancouver; zbyt duzo poszlak zeby to zignorowac, bede musial szrajbnac artykulik, ostrzec polakow zeby nie przyjezdzali na olimpiade skoro oficjele tak bardzo sie obawiaja teroryzmu:
   mendia trabia o zaginieciu 2 ton nawozow azotowych (surowiec do bomb chemicznych) z firmy nabytej ostatnio przez golden sachs!
   na takie bomby terror rzadowy zwalil wine w oklahoma city i kuta beach na bali, a uzyto tam mateczek;
   podczas olimpiady ma byc sprzedany osrodek narciarski whistler k. vancouveru gdzie beda odbywac sie konkurencje olimpijskie (podobienstwo do nabycia wtc przez silverstein aprzed 9/11);
   800 kamer bezpieki na olimpiade zalozyla izraelska firma wmieszana w londyn 7/7 i 9/11; premier zwolnil parlament do konca olimpiady; policja zapowiada uzycie agentow-prowokatorow w zamieszkach;
   norad ustanowil procedury bezpieczenstwa lotniczego na olimpiade;
   tuz za granica dhs zalozyl nowy osrodek na wypadek wdarcia sie tlumow z olimpiady do usa;
   przypomina sie o ukladzie kanada-usa o sasiedzkim wchodzeniu mundurowych bez pytania w przypadku sytuacji wyjatkowej;
   itd. juz niedlugo 20 tematow tego rodzaju

  • krzysiek said

   sprawdziłem w słownikach, rzeczywiście polskie znaczenie jest ograniczone spekulować: 2. myślenie nieopierające się na doświadczeniu lub oderwane od życia, wg dictionary.die.net speculate: (…) reflect deeply on a subject; [syn: reflect]. reflect: give evidence(…).
   jest wiele analogii między poprzednimi false flag a aktywnościami wokół igrzysk w vancouver. jakie to smutne że wielu telewidzów wciąż łyka takie rzeczy jak nowe taśmy od osamy.. jak relacjonuje alex jones, gdy będąc na zakupach usłyszał w radiu pierwsze doniesienie o próbie zamachu w amsterdamie, powiedział: jakbym chciał żeby to był w końcu zwykły terrorysta a nie znowu nasz rząd

 35. zyta said

  Oto nasza Polska.
  http://wolnemedia.net/?p=19738
  Umorzone śledztwo w sprawie portalu Lewica Bez Cenzury
  Opublikowano: 29.01.2010 | Kategoria: Wiadomości z kraju | Drukuj Drukuj

  WARSZAWA. Jak podaje lewica.pl warszawska prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie portalu Lewica Bez Cenzury. Według prokuratury nie stwierdzono znamion przestępstwa.

  Śledztwo wszczęto na polecenie Prokuratury Krajowej, chodziło między innymi o zamieszczone na portalu artykuły mówiące, że “w Katyniu zabito 20 tysięcy darmozjadów” oraz życzące śmierci i kalectwa polskim żołnierzom w Afganistanie.

  Redaktor portalu Michał Nowicki miał być paradoksalnie sądzony z paragrafu 256 Kodeksu Karnego, który brzmi: “Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2″, a który w założeniu miał służyć głównie do ścigania grup skrajnie prawicowych. Jednak jak dotychczas takie użycia go się nie zdarzają.

  Obecnie osoby związane z Lewica Bez Cenzury publikują w sieci na innych portalach propagując różne formy państwowego socjalizmu głównie stalinizm i maoizm.

  Autor: czerwony dres
  Źródło: Centrum Informacji Anarchistycznej
  Kom.:
  ZENja 29.01.2010 23:28 :
  ” Kruk krukowi oka nie wykole”. A w 1990 mówiono że środowiska sędziowskie oczyszczą się same!?

  Janko z Katakumb 30.01.2010 11:09 :
  Myślicie że cała heca z PRL i kasowaniem AK by wyszła im tak łatwo gdyby Oni żyli?

  Ciemnogrodzianka 30.01.2010 17:03 :
  Stalinizm i maoizm, lansowane przez Lewicę Bez Cenzury, były systemami powszechnej miłości i tolerancji.Nie wiadomo tylko, dlaczego tych dobrodziejstw pozbyły się nawet państwa, gdzie owe ideologie się narodziły ?

 36. zyta said

  http://wolnemedia.net/?p=19742
  Blair zeznaje przed komisją do spraw inwazji na Irak
  Opublikowano: 30.01.2010 | Kategoria: Wiadomości ze świata | Drukuj Drukuj

  WIELKA BRYTANIA. Wczoraj w Londynie, były premier Tony Blair zeznawał przed komisją śledczą w sprawie przystąpienia Wielkiej Brytanii do wojny z Irakiem w 2003 r. Komisja, pod przewodnictwem Johna Chilcota, była bardzo łaskawa dla byłego premiera, co nie dziwi zważywszy, że została powołana przez rząd Gordona Browna, który również należy do Partii Pracy.

  Blair odrzucił wszelką krytykę inwazji Iraku. Zapytany o to, czy nie żałuje swojej decyzji zważywszy na śmierć brytyjskich żołnierzy, odparł „czuję odpowiedzialność, ale nie żal”. Publiczność zareagowała krzykiem oburzenia. Na Sali byli obecni krewni zabitych żołnierzy.

  Blair podtrzymał swoje stanowisko w sprawie zasadności inwazji pomimo braku dowodów na istnienie broni masowego rażenia w Iraku oraz braku zgody ONZ na zbrojną interwencję.

  Członkowie komisji przypomnieli byłemu premierowi, że w wywiadzie udzielonym w grudniu 2009 r. powiedział dziennikarzowi BBC, że gdyby nie broń masowego rażenia, znalazłby inny sposób, by uzasadnić wojnę przed Parlamentem i opinią publiczną. Tony Blair starał się obrócić sprawę w żart stwierdzając, że najwyraźniej musi nabrać jeszcze doświadczenia w rozmowach z dziennikarzami.
  Opracowanie: Yak
  Źródło: Centrum Informacji Anarchistycznej
  Kom.:
  toni7-pl 30.01.2010 06:56 :
  Kiedy zostanie powołana komisja śledcza w sprawie przystąpienia Polski do wojny z Irakiem w
  2003 r.?

  Antoni Kukła 30.01.2010 08:38 :
  Ludzie tacy jak Tony Blair zostaną rozliczeni przez społeczeństwa swych narodów,tylko jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy.Ci których nie widać i są na samym szczycie tej układanki w końcu stwierdzą,że nie potrzeba im tylu pachołków i tak zakończą się ich kariery i przekręty.

 37. zyta said

  „Istnieje oficjalna strona HAARP a mimo to wielu internautow nie wierzy w jego istnienie lub kwituje jego znaczenie cynicznym usmieszkiem (…)powinniśmy uświadomić sobie, iż powstała straszliwa broń , na miarę XXI wieku, której władze USA nie wahają się użyć, tak jak niegdyś nie wahali się zrzucić bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki, uśmiercając setki tysięcy ludzi. Tak, jak nie wahali się spreparować dowody, na podstawie których zaatakowali Irak i uśmiercili, jak do teraz ponad milion Irakijczyków (…)

  -ciekawy artykul na:
  http://wolnemedia.net/?p=19732

  http://lifeinthemix2.co.uk/haarp_death.html

 38. annah said

  O masonerii dla tych, ktorzy jeszcze nie znaja tego tematu.
  Przypomnijmy sobie, że masoneria istnieje od stuleci i jest powszechna; jak zobaczymy, dzieło, jakiego zamierza dokonać, jest bardzo rozległe i każde odgałęzienie masońskie odgrywa w nim sobie właściwą rolę, rolę zmieniającą się zależnie od krajów, epok i okoliczności; tak więc, jeśli pytamy wielu masonów o definicję masonerii, mogą oni w dobrej wierze dać nam definicje bardzo różne.

  http://www.polonica.net/Masoneria_czyzby_papierowy_tygrys.htm

 39. Apel do biskupów
  http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/01/31/apel-do-biskupow-i-kaplanow-w-polsce/

  • gustaf said

   Apel do Polaków
   http://www.youtube.com/user/DemonyPrzeszlosci

  • Lekarz said

   Do Krolowapokoju
   Przeczytaj proszę poniższe wypowiedzi Jana Pawła II.

   Instrukcja o niektórych kwestiach dotyczących współpracy wiernych świeckich w ministerialnej posłudze kapłanów
   Artykuł 8
   Nadzwyczajny szafarz komunii św.
   Wierni nie wyświęceni już od dłuższego czasu współpracują z szafarzami wyświęconymi w różnych dziedzinach duszpasterstwa, aby „wierni coraz głębiej poznawali niepojęty dar Eucharystii oraz by coraz pełniej mogli zaznawać skuteczności jego zbawczego działania”.
   Jest to posługa liturgiczna odpowiadająca na rzeczywiste potrzeby wiernych, ustanowiona przede wszystkim z myślą o chorych oraz o zgromadzeniach liturgicznych, podczas których bardzo liczni wierni pragną przyjąć komunię św.
   Jeżeli nakazuje to rzeczywista potrzeba, wierny nie wyświęcony może zostać upoważniony przez biskupa, ad actum vel ad tempus lub też na stałe, aby jako szafarz nadzwyczajny rozdzielał komunię św. także poza liturgią eucharystyczną, stosując przy tym specjalną liturgiczną formułę błogosławieństwa. W wyjątkowych i nieprzewidzianych przypadkach takiego upoważnienia może udzielić ad actum kapłan przewodniczący liturgii eucharystycznej.
   W dniu 13 sierpnia 1997 r. Ojciec Święty zatwierdził w formie specjalnej niniejszą Instrukcję, nakazując jej opublikowanie.
   http://www.hosianum.edu.pl/powol/3/instrukcja.doc

   „Dla tych jednak, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w Eucharystii i są tym samym zwolnieni z obowiązku niedzielnego, transmisja telewizyjna lub radiowa stanowi cenną pomoc, zwłaszcza jeśli towarzyszy jej ofiarna posługa nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii, którzy przynoszą ją chorym, a wraz z nią pozdrowienie i solidarność całej wspólnoty (Jan Paweł II, Adhortacja apostolska Dies Domini, nr 54).”

 40. grypa666 said

  od pb: b. general szef sluzb wywiadu usa: samolot nie uderzyl w pentagon, cale 9/11 to spisek od wewnatrz, prasa nie jest wolna (‚darmowa’ w angielskim) tylko b. drogo nas kosztuje:

  • Jerzy said

   @pb
   Jest zagadką, dlaczego Amerykanie, niegdyś naród będący dla innych wzorem demokracji tak łatwo kupił w swej większości telewizyjną wersję wydarzeń 911.
   Wiele źródeł internetowych informuje, że w US powszechnie fluoruje się wodę pitną, co jakoby powoduje ociężałość umysłową.

   Wydaje mi się to być trafnym wytłumaczeniem; Anion fluorkowy F- ma promień jonowy 1,33 razy mniejszy od promienia jonu Cl-. Dlatego aniony te tworzą jony HF2-. A ponieważ wiązania wodorowe grają dużą rolę w procesach życiowych, obecność jonów fluorkowych w wodzie pitnej ma szereg negatywnych skutków, również dla jakości myślenia.

   Warto, dlatego, kupując wodę mineralną patrzeć na skład chemiczny podawany na etykiecie, na zawartość jonów fluorkowych, wód mineralnych bez tej informacji nie kupować, a niezależnie od tego śledzić, czy ktoś tu w Polsce po cichu nie próbuje fluorować wody pitnej, np. pod fałszywymi pretekstami stomatologicznymi. Wystrzegać się też past do mycia zębów zawierających fluor. Niestety, większość past go zawiera.

   • ALFA said

    Atak na Pentagon

    Teoria spiskowa głosi, że nie ma przekonujących dowodów na uderzenie w budynek Pentagonu samolotu typu Boeing 757. W Internecie dostępne są zdjęcia ukazujące zniszczenia Pentagonu z tamtego dnia, jednak to właśnie ich analiza dostarcza argumentów zwolennikom teorii spiskowej[5][6][7].

    Według pewnych źródeł udostępniony zapis lotu z odnalezionej w gruzach Pentagonu czarnej skrzynki[8] jest wielce nieprawdopodobny[9]. Twierdzi się ponadto, że Hani Hanjour, pilot bez doświadczenia, który oficjalnie został ogłoszony terrorystą pilotującym samolot w momencie uderzenia w Pentagon, nie byłby w stanie wykonać tego rodzaju manewru[10]. Organizacja Pilots for 911 truth analizując zapis przekazany z NTSB dowodzi, że na jedną sekundę przed uderzeniem samolot znajdował się powyżej poziomu budynku wnioskując, że albo zapis jest sfałszowany, albo pochodzi z innego samolotu. Analizę można obejrzeć na filmach wyprodukowanych przez tą organizację lub z polską linią tekstową dostępną wraz z książką Oko cyklopa.

    Samolot AA77 przed uderzeniem wykonał pętlę i uderzył w strefę aktualnie remontowaną Pentagonu, co z uwagi na obronę rakietową budynku oraz zamknięty obszar dla lotów w tym rejonie zwiększało ryzyko zestrzelenia dla porywaczy – samolot dłużej pozostawał w powietrzu. Porywacze powinni skierować samolot w strefę leżącą na linii kierunku, z którego nadlatywali, by do maksimum skrócić czas obecności w powietrzu.

    http://prawda2.info/wiki/Zamachy_z_11_wrze%C5%9Bnia#Atak_na_Pentagon

   • CoZaSyf said

    Niemcy w obozach testowali fluor.

   • Ala said

    w US powszechnie fluoruje się wodę pitną, co jakoby powoduje ociężałość umysłową. Nie myślę ze tylko to jest przyczyna , w końcu pije to gow.. a jeszcze udaje mi się jakoś myśleć .Przyznam fluoru sporo w wodzie i nie tylko w niej .Na pewno będzie miał tu jeszcze dodatkowy wpływ sposób odżywiania Amerykanów i spędzania wolnego czasu , czyli fast food i TV jako główne motto życia poza praca

   • Jerzy said

    Jeżeli mieszkasz w US i pijesz to g**no zawierające jony fluorkowe, to przeczytaj jedno z najlepszych w sieci źródło informacji na ten temat, polskie:

    Click to access Oznaczanie%20zawartosci%20fluoru%20w%20wybranych%20pastach%20do%20zebow.pdf

    Wklejam poniżej najciekawszy fragment:
    „Fluor wywiera niewątpliwy wpływ na układ kostny człowieka, a szczególnie na uzębienie. Szkodliwy wpływ fluoru objawia się tzw. fluorozą, gdy organizm człowieka
    przyjmuje więcej niż 2,5 mg F na dobę. Objawy chorobowe widoczne są przede wszystkim w postaci cętkowanego szkliwa na zębach. Za optymalna dawk uważa się ok. 1 mg na dobę, co
    zapobiega powstawaniu fluorozy i próchnicy. Szacuje się, że 32 procent amerykańskich
    dzieci cierpi na fluorozę. Od lat czterdziestych XX wieku liczba ta wzrosła o blisko 40 procent. Sytuację pogarsza to, że dorośli magazynują małe ilości pierwiastka (około 10 procent wchłoniętego
    fluoru), natomiast rosnące dzieci mogą go magazynować nawet w 50 procentach. Dlatego
    wiele krajów europejskich zaleca, by dawka fluoru w paście do zębów przeznaczonej dla
    dzieci była niższa niż w tej dla dorosłych lub by zmniejszać dzieciom dawki pasty.”

    Przyjrzyj się tym liczbom. Nie bierz do ust wody z fluorkami, czytaj etykiety na butelkach. Szoruj zęby solą, dodaj do niej kapichnę soku cytrynowego, nie kupuj past; wszystkie zawierają fluorki.

    Fluorek sodu NaF jest trucizną, ma zastosowanie jako środek owadobójczy. Bądź mądrzejsza od swoich świadomych trucicieli.

  • ALFA said

   Cytat:
   „Warto wspomnieć, że wysoki oficer Pentagonu zajmujący się wtedy finansami, Dov Zakheim, który wiedział o ‚zagubionych’ bilionach, miał spółkę, która specjalizowała się w technologii zdalnego sterowania samolotów. Resztki znalezione w Pentagonie zostały zidentyfikowane jako przednia część przedniego kompresora silnika JT8D używanego w myśliwcu A-3 Sky Warrior i jak na A-3 Sky Warrior – normalnie sterowany samolot – były sekretnie przekształcane w zdalnie sterowane samoloty bezzałogowe i wyposażone w pociski w ramach operacji na lotnisku niedaleko Ft. Collins-Loveland Municipal Airport w Colorado na miesiące przed 9/11, pytania szczególnie wzrastają, czy księgowi Pentagonu i ich dane na komputerach nie zostały umyślnie zaatakowane 11 września.”- pisała Barbara Honegger.

   • grypa666 said

    od pb: zakheim jest rabinem lubawiczerow, z jego ‚buchalterii’ w pentagonie zginelo 2,3 biliona $ (2,3 milionow milionow!); mysliwiec + pocisk to jedyna teoria trzymajaca sie kupy; w szczatkach wewnatrz ruiny poza czescia silnika byla mala obrecz kola, na pewno nie boeinga, oraz 1 fotel; niezalezni specjalisci ustalili zniszczenia na typowe od glowicy plazmowej pocisku, wystrzelonego przed wniknieciem mysliwca do srodka; przy oficjalnie raportowanej szybkosci boeing nie moglby podejsc do gruntu na wys. mniejsza niz kilkadziesiat metrow z przyczyn aerodynamicznych

  • krzysiek said

   6 z 10 (60%) członków rządowej komisji ds.9/11 oświadcza że raporcie „911 omission report” zawarto nieprawdę http://www.opednews.com/articles/genera_alan_mil_070922_seven_cia_veterans_c.htm

 41. Zbyszko said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Amerykanie-probowali-wywiezc-haitanskie-dzieci,wid,11909301,wiadomosc.html?ticaid=198f4
  Jak widać proceder kwitnie i nie zna granic, umiaru, współczucia, świętości etc

  • navajo88 said

   Zbyszko dzisiaj media donoszą o porwaniach Haitańskich dzieciach przes kościół Baptystów ,niezłe co ???

  • CoZaSyf said

   A tak wogóle to interes zrobią amerykance na tej pomocy humanitarnej.A biedny naród jak zwykle cierpi.I jeszcze wogóle nie ma oddzwięku z wyprawy naszych ratowników.

  • grypa666 said

   od pb: porwania czy proby obejscia nieludzkiej biurokracji ‚pomocy’ ktora nie dostarcza pomocy potrzebujacym haitanczykom?

 42. navajo88 said

  Widzę że dyskusja rozwija się niczym nie skrępowana ,,i dobrze im więcej się dyskutuje tym więcej się dowiadujemy i o to chodzi ,a planeta zwana „Nibru ” powoli a nie ubłagalnie zbliża się do naszego układu słonecznego .
  Ale tak na prawdę to ona na razie jeszcze nie posiada swojej oficjalnej nazwy ,ale jej rozmiary wskazują że ma rozmiary trzy krotnie większe od planety jowisz !!! . A na ziemi zachodzi coraz więcej zmian ,na razie małych i nie zauważalnych ,,,ale zachodzą !!!!
  Wiem że niekturzy mogą uważąć to za zwykle krakanie i tak zwane „sranie w banie” ,ale licho nie śpi i jak mawiam pożyjemy zobaczymy . A cha ,prawdopodobnie Nibru nie walnie bezposrednio w ziemię ,ale ma małego towarzysza ktury okrąży po jego orbicie i to może być przyczyną naszych przyszłych zmartwień

  • MIZIA said

   za 8 miesiecy bedzie widzialna już golutkim okiem w dzień – CIEKAWYM CO BEDĄ ODPOWIADAC NA PYTANIA CIEKAWYCH – prose pana a co to tam swieci na niebie

   • Jerzy said

    @ Mizia
    Za osiem miesięcy będziemy mieć wrzesień.
    Już się nie mogę doczekać, mimo, że zima najładniejsdza, najbardziej biała od wielu lat 🙂 .

 43. Lamb said

  Z wielkim szacunkiem dla autorów tego bloga i ich wspaniałej pracy na rzecz odkrywania prawdy chcę powiedzic Wam cos co jest wg mnie bardzo ważne i nie mogę milczeć w tej kwestii. Bóg nie pozwala nam negatywnie mówić o Izraelu. Zamieszczane były bardzo sugestywne zdjecia, które mrozą krew w żyłach z wojny Izraela i Palestyny. NIe komentuję prawdziwosci tych opinii. Ale Bóg bardzo wyraźnie i wilokrotnie mówi jakie są konsekwencje negatywnej postawy w stosunku do Jego naradu wybranego. Jeśli człowiek czy naród zawinił – osąd nalezy do Pana-zostawicie to Jemu. NIe chcę tu wzbudzac dyskusji i niczyjej złosci na moje słowa ale Boze przekleństwo lub błogosławinstwo uwalniane\warunkowane jest stosunkiem do Żydów.”Będę błogosławił błogosławiących tobie a przeklinajcych cie przeklinać będę”. Niech każdy w sercu swoim rozsądzi czy ten naród błogosławi czy przeklina, bo poniesie poważne konsekwencje tego działania. Dla zainteresowanych moge polecić ciekawy program \Ameryka a Izrael\ na tej stronie

  http://krolestwoboze.pl/Rozne/Rozne.htm

  • Mars said

   „Bóg nie pozwala nam negatywnie mówić o Izraelu ” bo to jest naród wybrany ??? Człowieku komu taki kit ciśniesz ? Co to znaczy „naród wybrany” ? Czy dla naszego kochanego Boga ludzie są równi i równiejsi ? Czyli Izrael to święta krowa tak a my może mamy robić za ofiary bo to oni są wybranymi a nie reszta istnień ? Co za pierdoły, jeśli tak wygląda równośc po Bożemu to ten Bóg chyba jest ze zdrapki znalezionej w izraelskich chipsach haha .

   • annah said

    Bog powolal swego Syna przez wczesniej przygotowany przez prorokow narod wybrany, ale pycha, nie uznanie i ukzyzowanie Jezusa sciagnela gniew Bozy, ktorego zreszta sami sie domagali(„Krew jego na nas i na dzieci nasze”). Takze drugie przyjscie Jezusa jako Sprawiedliwego Sedziego bedzie w duzej mierze z winy tego narodu i zla jakie od dwoch tysiecy lat rozsiewa.
    Pierwszy raz z milosci drugi sprawiedliwosci, takie to wybranstwo.

   • Wojwit said

    @Mars & Annah
    Brawo!
    Niech sobie „Jagniątko” poleca do czytania i straszy w komentarzach. Gdyby naprawdę miał choć trochę głodu wiedzy (przez grzeczność nie piszę inaczej…), to znalazłby nawet żydowskie źródła, w których utworzenie przez ludzi państwa Israel, zresztą na trupach żydów (ofiar tzw. holokaustu) i narodów Europy, a szczególnie naszego, było obrazą boską. Ortodoksyjni żydzi uważają, że ich naród powinienbył wrocić do Palestyny i mieć wlasne państwo tylko wtedy gdyby bylo ono dziełem Mesjasza…

   • Jerzy said

    @ Mars, Annah, Wojwit
    Ale Wy to (przepraszam bardzo) szpakami nie jesteście za bardzo karmieni 😉 .

    Za to pewna osoba jest.
    Czyta sobie Wasze odpowiedzi i rechocze sobie:
    Re Re Re… 🙂 .

  • abcde said

   Lamb
   Narod izraelski byl narodem wybranym do czasu zgladzenia Syna Bozego. Zreszta sam Jezus potepil spolecznosc jako calosc kiedy powiedzial „Krolestwo Boze bedzie wam zabrane i dane narodowi wydajacemu jego owoce”

  • grypa666 said

   od pb @Lamb 31 Styczeń 2010 @ 3:07 pm e
   owiczko, wywal te swoja biblie (przez male b) scofielda, wypisz sie z ewangelikow czy jakich tam syjonistow chrzescijanskich, jedz\ na Ziemie Swieta, porozmawiaj, pobyj z palestynczykami (chrzescijanami i muzulmanami) = niech Duch Swiety cie oswieci;
   Panie Jezu Chryste Synu Bozy zmiluj sie nad bratem moim, Lambem

 44. Bruno said

  Zobaczcie jak młodzież amerykańska walczy nie tak jak nasza

  • Bruno said

  • Bruno said

   • ALFA said

    Nasza młodzież niczym się nie zajmuje tylko zabawa,wypić i zad….ć taką mamy młodzież.Jak dzisiaj z jednym rozmawiałem to stwierdził,że na takie głupoty to nie ma czasu.Także jak my starzy się nie ruszymy to na młodzież nie możemy liczyć.TAKA PRAWDA i TYLKO PRAWDA.

   • Wojtekk said

    Starsi (ok.60tki) w większości też już mają wyrobione poglądy i w zasadzie mają też to w d….

   • Ewa said

    Upada przemysl aborcyjny w USA.Poinformowala o tym organizacja pro-life „Operation Rescue”,znana z pikiet i czuwan modlitewnyh pod klinikami aborcyjnymi.Z jej danych wynika,ze aktualnie pracuje
    713 takich firm,podczas gdy w 1991 roku bylo ich okolo 2200.

   • hjk said

    u nas też w czercu stowarzyszenie im. P.Skargi organizuje taki marsz, był już chyba 2 albo 3ci w zeszłym roku, zgromadziło sie ok. 10 tys ludzi…

   • hjk said

    aha – w Wa-wie

  • Lekarz said

   To wspaniałe, 350 tysięcy sprawiedliwych! Duch Święty działa na naszych oczach. Może ci młodzi obronią USA w oczach sprawiedliwego Boga. Innej drogi ratunku dla tego kraju nie ma.
   Dzięki Bruno z pokazywanie pozytywnych przykładów. Poświęcajmy więcej uwagi Dobru, a mnie Złu. Chociaż oczywiście Zło należy ujawniać.
   Dzięki za ten blog. Dzięki za Waszą pracę.
   O współczesnej wojnie religijnej Zachodu i aborcji piszę powyżej.
   Alfa, w Polsce też mamy wartościową młodzież. Więcej nadziei. Zwyciężymy, to pewne.

   • Wojtekk said

    Ludzie się jednoczą, w końcu wszyscy! Pod znakiem „ŻYCIE” 🙂

   • CoZaSyf said

    /obok mnie/Znajomi-Ci na emeryturze myślą o rewaloryzacji,natomiast 40latkowie praca,zakupy,tv i spac.Młodzi śmieja się,planują kredyty i nie chcą słuchać o polityce.Jestem samotnym odszczepiencem!

   • Lekarz said

    Jeżeli wierzysz i ufasz Bogu, nie jesteś samotny. Jeżeli nie wierzysz i nie ufasz, On też jest z Tobą. Samotność jest nieodłącznym stanem naszej egzystencji. Trzeba to polubić.

   • Ewa said

    Co cenia dzieci Internetu
    NAJWAZNIEJSZA WARTOSCIA JEST RODZINA:
    Takie sa wnioski z badan przeprowadzonych na zlecenie Disney Channels Worldwide.
    Wzielo w nich udzial ponad 3000 osob w wieku 8-14 lat z szesciu panstw Unii Europejskiej,w tym z Polski.Najbardziej podziwianymi przez nastolatki osobami nie sa gwiazdy lecz MATKI.
    Z sondazu wynika,ze stawia je na piedestale niemal polowa Polakow ur.w latach 1995-2001.
    Na czele listy pragnien i oczekiwan polskiej mlodziezy nie ma kariery,slawy czy pieniedzy,sa za to:ZDROWIE;MALZENSTWO,POSIADANIE POTOMTWA,SZCZESCIE.
    Ta ´´dzisiejsza mlodziez ´´jest dziwnie podobna do wczorajszej i przedwczorajszej.

   • grypa666 said

    od pb: jak te dzieciaki podrosna, widza ze nic z tego bez pracy, promocji, lizania de, niewychylania sie i potakiwania

   • grypa666 said

    od pb @Lekarz 31 Styczeń 2010 @ 8:16 pm e
    „Innej drogi ratunku dla tego kraju nie ma.”
    masz na mysli usa? a ktorego kraju to nie dotyczy?

  • Lekarz said

   Marsz we Francji

 45. Mars said

  Z interia pl :

  „Stany Zjednoczone zabiją organizatora 9/11

  Główny organizator zamachu 11 września 2001 roku Chalid Szejk Mohammed zostanie osądzony i skazany, a następnie zapewne stracony – oświadczył w niedzielę rzecznik Białego Domu Robert Gibbs ”

  Powiem od siebie tak: Po zobaczeniu już samego nagłówka kulałem się ze śmiechu przez kolejne parę minut, potem poczytałem dalej. Zasadniczo nie polecam Wam czytać tego specjalnie bo prawdy tam nie znajdziecie a co najwyżej plastikową propagandę . Dziwię się że ktoś tak bezmyślnie (a może umyślnie? ) publikuje takie sensacje… Żal…

 46. Bromba said

  http://www.pardon.pl/artykul/10754/polski_rzad_w_swiatowym_spisku_ocenzuruja_caly_internet/5

  • Luc said

   Co najbardziej szokujące, niedozwolone będzie nawet szyfrowanie własnych maili – bo przecież można by w nich przesyłać jakieś nielegalne materiały.

 47. Gruz said

  jeszcze nie zamknęliście tego bloga?przecież z tą grypą to była porażka

 48. ALFA said

  Polska sprzedana
  Kto dał Polsce 400 miliardów?” można się dowiedzieć jakie Polskie firmy są w łapach koncernów zagranicznych.

  http://finanse.wp.pl/gid,11902455,galeria.html

 49. ALFA said

  Bielecki ministrem ds. rozwalenia gospodarki
  Bielecki ministrem d.s. deregulacji?

  Nie zapadły jeszcze żadne decyzje dotyczące ewentualnej rekonstrukcji rządu, „na dzisiaj” żaden z ministrów nie jest zagrożony dymisją – poinformował PAP rzecznik rządu Paweł Graś. O tym, że wiosną może dojść do zmian w rządzie mówił w tym tygodniu premier Donald Tusk.

  W najbliższym czasie szef rządu ma natomiast powołać nowego sekretarza stanu, który będzie odpowiadał za deregulację. Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do władz partii duże szanse na objęcie tego stanowiska ma Jan Krzysztof Bielecki. „Premier rozważa powołanie na to stanowisko Jana Krzysztofa Bieleckiego. To jest naprawdę dobry kandydat” – powiedział PAP ważny polityk PO.

  Poseł Jarosław Gowin, który zasiada w zarządzie PO powiedział w niedzielę w rozmowie z PAP, że deregulacja jest jednym z najważniejszych zadań rządu, a – w jego ocenie – sekretarz stanu za nią odpowiedzialny będzie miał rangę „porównywalną z wicepremierem”.

  Premier prezentując w piątek plan rozwoju i konsolidacji finansów publicznych zapowiedział, że jednym z priorytetów rządu będzie deregulacja. Poinformował wówczas, że na miejsce jednego z odwołanych sekretarzy stanu w KRPM (stanowiska te stracili w ubiegłym roku Sławomir Nowak i Rafał Grupiński) powoła osobę (nie zdradził personaliów) – jak mówił – swojego „bliskiego współpracownika”, którego zadaniem będzie „dyscyplinowanie wszystkich resortów w wysiłku deregulacyjnym”.

  „Premier Donald Tusk jest niezadowolony z postępów – jeśli chodzi o deregulację i odbiurokratyzowanie gospodarki, dlatego chce do Kancelarii Premiera wprowadzić sekretarza stanu, który pilnowałby procesów w poszczególnych resortach” – powiedział PAP Graś. Zapowiedział, że premier powoła nowego sekretarza stanu w ciągu kilku tygodni.

  Bielecki wypowiadając się w mediach o deregulacji podkreślał, że gdyby nasza gospodarka była zderegulowana, to można by było założyć firmę w ciągu jednego dnia czy dwóch, a nie w ciągu 3 miesięcy. „Deregulacja ma konkretny wymiar, ona daje się zmierzyć. Także w postaci uproszczenia systemu podatkowego, systemu rozliczeń pomiędzy przedsiębiorcą a państwem. Czyli po pierwsze – makroekonomia, po drugie deregulacja” – mówił.

  http://biznes.onet.pl/bielecki…..news-detal

  #

  Jan Krzysztof Bielecki – Izaak Blumenfeld – wróg #1 Polskości, Narodu Polskiego i Wolnego i Niepodleglego Państwa Polskiego, polonofob, dywersant, mason, libertyn, świnia Orwell’owska; poseł na Sejm w latach 1989-1993. Jeden z założycieli (1990) a w latach 1991-1993 przewodniczący rady politycznej Kongresu Liberalno-Demokratycznego (KLD). Premier od stycznia do grudnia 1991 desygnowany przez Lecha Wałęsę.

  Po połączeniu KLD z Unią Demokratyczną, w Unii Wolności. W gabinecie Hanny Suchockiej piastował tekę ministra ds. integracji europejskiej. Od listopada 1993 w dyrektor i przedstawiciel Polski w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie. Po secesji liberałów z Unii Wolności w styczniu 2001 przeszedł do Platformy Obywatelskiej. Od 1 października 2003 jest prezesem zarządu Banku Pekao SA; członek antypolskiej, powiązanej z masonerią i światową finansjerą żydowską Fundacji im. Stefana Batorego,

  fundacja założona w Nowym Jorku przez żyda, masona, spekulanta gieldowego George’a Sorosa, nowojorskiego finansistę (o węgierskim rodowodzie, stąd m.in. nazwa fundacji). W PRL została ona zarejestrowana w dniu 7 maja 1988 roku w Sądzie Rejonowym Warszawa Praga. Były to czasy reżimu gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

  Jarosław Gowin – polonofob, komuch, dywersant, senator PO, redaktor naczelny żydolewackiego miesięcznika „Znak”

  • CoZaSyf said

   Kilka/KLIKA/ osób od 20 lat ZAMIENIA się stołkami.A za „dobre” wyniki w rozwaleniu PL dostaja niezłe stanowiska w junii/Lewandowski,Buzek/

 50. Lamb said

  Artykuł o czipowaniu ze straony http://www.krolestwoboze.pl

  Karty zawierające mikrochip doprowadzą do kontroli nad każdym człowiekiem na świecie. Będą ostatnim etapem poprzedzającym zainstalowanie mikrochipu w ciele pod skórą, „znakiem bestii” bez którego nie będzie można nic kupić ani sprzedać – ostrzega wydawane we Francji chrześcijańskie czasopismo Vers Demain. A oto główne tezy tej publikacji.

  Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z planami międzynarodowej finansjery, gotówka – czyli banknoty i monety – zniknie w niedługim czasie z obiegu. Zostanie zastąpiona przez pieniądze elektroniczne – najpierw w postaci działających na zasadzie mikrochipu kart kredytowych, a później w szybkim czasie w postaci samego mikrochipu wszczepionego pod skórę. Taka jest rzeczywistość, która wkrótce będzie realizowana w uprzemysłowionych krajach. Technologia ta, od dziesięcioleci testowana na zwierzętach, okazuje się obecnie gotowa do zastosowania na człowieku.

  Dlaczego wielcy finansiści pragną wprowadzić tego rodzaju system? Ponieważ chcą uzyskać totalną kontrolę nad ludźmi. Wielcy magnaci finansowi są tak zaślepieni żądzą władzy, że sądzą, iż będą zdolni poprowadzić ludzkość w najlepszy dla siebie sposób. Zdają sobie oni sprawę z faktu, ze ludzie nie zrezygnują łatwo z obiegu gotówkowego na rzecz wszczepienia mikrochipu, o ile nie nastąpiłby światowy krach finansowy, zdolny przekonać populacje, iż jedynym ratunkiem, aby nie stracić wszystkiego, jest mikrochip. Dlatego – twierdzi publicysta Alain Pilote – istnieje wiele sposobów na rozpętanie światowego kryzysu finansowego:

  upadek rynków giełdowych

  dewaluacja monety

  militarne uczestnictwo w międzynarodowych konfliktach itp.

  Odwrotnie niż obecne karty, które posiadają na odwrocie czarny magnetyczny pasek, w efekcie czego niezbędne jest wypisywanie osobistego kodu, karty na mikrochip posiadają złocony kwadrat, zawierający elektroniczne informacje. Znajduje się on w lewej środkowej części karty, czasami przykrywa go plastik.

  Pozwala na natychmiastową akceptację płatności bez oczekiwania na potwierdzenie z banku o stanie konta. Tradycyjne karty bankowe mogą posiadać jako informacje jedną linię czcionek; karty na mikrochip o 500 więcej. Detaliczni sprzedawcy mogą akceptować dokonywane nimi płatności natychmiast, inaczej niż w przypadku kart kredytowych.

  Główną firmą sektora kart na mikrochip jest Mondex, będącą w 51 % własnością firmy MasterCard. Karty te pozwalają na przekazanie pieniędzy firmie lub bankowi za pomocą aparatów telefonicznych Mondex specjalnej konstrukcji, albo poprzez komputer via Internet. Już ponad 20 krajów stosuje program kart na mikrochip Mondex. Oczekuje się, że Unia Europejska zastosuje system Mondex jako rozwiązanie dla wprowadzenia jedynej waluty. Konkurent MasterCard – Visa International w lipcu 1998 roku stworzyła razem z American Express wspólną firmę, aby rozwinąć uniwersalną regułę dla kart na mikrochip, lecz jak dotąd Mondex ma na tym polu pierwszeństwo. Aby zachęcić ludzi do elektronicznego handlu w Internecie, zostały stworzone przez firmy komputerowe urządzenia, mogące przekształcić personalny komputer w automatyczne okienko bankowe, pozwalające przenieść pieniądze na kartę z mikrochipem bezpośrednio z domu, bez udawania się w tym celu do banku.

  Firma Microsoft (gigant w zakresie informatyki) swego czasu podała do publicznej wiadomości, że od 1999 roku czytnik do kart na mikrochipy będzie wchodzić w podstawowe wyposażenie komputera. W swych kampaniach reklamowych firmy produkujące karty na mikrochip wyjaśniają, że są one bardziej praktyczne niż gotówka, że nie trzeba będzie się już martwić o drobne itp.

  Uwaga! To pułapka! Kiedy rozpowszechnią się karty na mikrochip i wyeliminują gotówkę, staną się jedynym środkiem wymiany. Jednak tylko do momentu, kiedy zostaną zastąpione przez ostateczne rozwiązanie: mikrochip w ludzkim ciele – zazwyczaj wszczepiony na ręce lub na czole – ostrzega Vers Demain.

  Karty na mikrochip, mimo iż wydają się tak praktyczne, mogą zostać skradzione, zgubione lub uszkodzone. Wówczas to wielcy finansiści wystąpią z ostatecznym pomysłem: by połączyć fizycznie ludzi z własną kartą, tak aby nie było żadnej możliwości jej zagubienia! Mikrochip nie będzie już się znajdować na plastikowej karcie, lecz zostanie wszczepiony bezpośrednio w ludzkie ciało, pod skórę, tak jak się to obecnie stosuje w celach identyfikacyjnych u zwierząt. W ten sposób bowiem, dzięki satelitom i antenom do telefonów komórkowych, można być zawsze poinformowanym, gdzie w danym momencie zwierzę się znajduje.

  Firma Motorola, produkująca chip do kart Mondex, stworzyła już wiele mikrochipów służących do wszczepienia pod skórę człowieka. Taki mikrochip ma od 5 do 7 mm długości i 0,75 mm szerokości, odpowiadając swą wielkością ziarenku ryżu. W przypadku rozbicia się wewnątrz, lit z którego jest zbudowany, spowoduje bolesną i pełną ropy ranę. Inżynierom projektującym ów mikrochip zostało przekazane, że musi się w nim znaleźć nazwisko i wizerunek twarzy danej osoby, numer jej ubezpieczenia (w tym kody międzynarodowe), odciski palców, opis fizyczny, genealogia rodziny, adres, miejsce pracy i zaświadczenie o niekaralności. Karta może zawierać 34 miliardy kombinacji indywidualnych kodów identyfikacyjnych, wystarczających do wyznaczenia osobistego kodu każdemu mieszkańcowi ziemi, przy użyciu do tego celu trzech wejść o cyfrach 666.

  Posiadając taką liczbę informacji, microchip mógłby zastąpić używane dzisiaj karty plastikowe: dowody tożsamości, paszporty, prawa jazdy, ubezpieczenia itp. Nikt nie będzie mógł wówczas podejmować pieniędzy z banku, otrzymywać rent, emerytur, zasiłków itp., a także sprzedawać czy kupować czegokolwiek, jeśli nie będzie posiadać pod skórą mikrochipu. Mikrochip posiada podajnik i samoładującą się baterię z litu. Jest więc nie tylko elektronicznym portfelem, ale także mechanizmem pozwalającym na stwierdzenie, gdzie w konkretnej chwili przebywa każda ludzka istota. Nadaje on bowiem ciągły, unikalny dla każdej osoby sygnał, który może być odbierany przez satelitę. Sieć składająca się z 66 satelitów krążących na niskich wysokościach, jak również anteny telefonów komórkowych, pozwolą na odnalezienie kogokolwiek, gdziekolwiek by się znajdował na naszej planecie, z dokładnością do 1 metra. Po wszczepieniu tego mikrochipu niemożliwe stanie się ukrywanie w jakimkolwiek miejscu. Władze zawsze będę wiedziały, gdzie dany człowiek się znajduje.

  Aby móc wydawać ciągły sygnał, mikrochip musi być wyposażony w specjalną baterię z litu, która byłaby ciągle doładowywana poprzez zmieniającą się temperaturę ludzkiego ciała. Ponad półtora miliona dolarów wydano na odnalezienie na ludzkim ciele miejsc, w których temperatura zmienia się najszybciej. Zostały odnalezione jedynie dwa takie miejsca odpowiednie do wszczepienia chipu i doładowywania baterii. Są nimi:

  czoło – tuż obok włosów

  grzbiet prawej dłoni

  Wiedząc o tym – uważa Vers Demain – nie jest się w stanie nie połączyć owego faktu z następującym fragmentem Apokalipsy według Świętego Jana 13, 16-17 (tłumaczenie na język polski z greckiego Czesława Miłosza):

  ” / (bestia) sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolni, dostają znamię na prawą rękę i na czoło, aby żaden nie mógł kupować ani sprzedawać, jak tylko ten, kto ma znamię, albo imię bestii, albo liczbę jej imienia (666).”

  Rzeczywiście, im więcej wie się na temat mikrochipu, tym bardziej odpowiada on opisowi, jaki Św. Jan przypisuje „znamieniu bestii”. Jeszcze do niedawna nikt nie był w stanie zrozumieć, w jaki sposób tego rodzaju przepowiednia mogłaby się spełnić, gdyż nie istniała żadna możliwość kontroli na wielką skalę tego, co się sprzedaje czy kupuje. Teraz, za pomocą mikrochipu wszczepionego pod skórą, jest to technicznie możliwe – pisze Alain Pilote. Prorokuje on także, że mikrochip zostanie wprowadzony przy użyciu takich oto argumentów:

  „Aby zapłacić za zakupy, wystarczy abyście przesunęli w sklepie dłoń nad skanerem i to wszystko – suma automatycznie zostanie odjęta z waszego konta bankowego. Nie będzie już potrzeby wyciągania pieniędzy czy karty kredytowej! Wasz syn zniknął? Musicie pilnie skontaktować się z kimś i nie wiecie gdzie go szukać? Nie ma problemu! Wystarczy podać nazwisko poszukiwanej osoby policji, a dzięki satelitom i antenom do telefonów komórkowych, poszukiwana osoba w mig się odnajdzie. Stanie się tak dzięki mikrochipowi, który nosi na sobie.”

  DLACZEGO BÓG ZAKAZUJE PRZYJĘCIA CHIPU?

  Zastanawiając się nad tym tematem, bardzo szybko pojawia się pytanie: Dlaczego Bóg tak kategorycznie zabrania przyjęcia chrześcijanom chipu na rękę i czoło? Ktoś może przecież powiedzieć:

  Co to w końcu za różnica, czy mamy dowód, kartę, czy chip pod skórą? Skoro teraz mając te rzeczy jestem głęboko wierzący i praktykujący, to jak mi może chip w tym przeszkodzić?

  Otóż okazuje się, że to wszystko nie jest takie proste. Od dawna już wiadomo, że mózg wytwarza wokół siebie określone pole, które można zmierzyć. Są to fale mózgowe, inaczej pole myśli. Fale te są efektem pracy mózgu, czyli myślenia. Naukowcy usilnie pracują nad tym, żeby te fale odkodować, czyli odczytać nasze myśli z zewnątrz. Skoro myślenie wytwarza pole, to nietrudno zgadnąć, że określone pole może także wpływać na nasze myśli (prawdopodobnie w ten sposób złe duchy atakują ludzi przez przekazywanie im swoich destrukcyjnych myśli).

  Chip, który ma być umieszczony na czole (czyli bezpośrednio przy mózgu), z natury jest nadajnikiem i odbiornikiem. Jeżeli globalna władza będzie dysponować falowym słownikiem naszego mózgu, nietrudno sobie wyobrazić, do czego również zastosuje wszczepiony chip – DO KONTROLI LUDZKIEGO MYŚLENIA. Przy okazji oczywiście kontrolować będzie wszystkie dziedziny ludzkiego życia, czyniąc z ludzi swoich niewolników na każdym poziomie.

  Wiemy dobrze, że uzurpatorzy globalnej władzy nie są sługami Jezusa Chrystusa, więc nie można się po nich spodziewać przychylności wobec chrześcijan. Z tego powodu największym niebezpieczeństwem dla Kościoła mógłby okazać się chip, bombardujący umysł dzień i noc treściami wrogimi Bogu i usuwającymi w efekcie żywą wiarę w Zbawiciela. A to z kolei zamknęło by drzwi do wiecznego życia. Jeżeli tak jest, to nietrudno teraz zrozumieć, dlaczego chrześcijanom nie wolno przyjąć chipa.

  Z jakiego powodu chip będzie umieszczany w tych dwóch miejscach? Prawa ręka jest najwygodniejszym miejscem do przesuwania nad czytnikiem. Jak wiemy, zdarzają się jednak nieszczęśliwe wypadki, które mogą pozbawić ręki. Wówczas zostaje identyczny chip na głowie. Gdy ktoś straci głowę, to już żaden chip mu nie będzie potrzebny.

  Jeśli te sprawy się tak mają, to oba chipy nie będą identyczne. Ten na czole będzie miał specjalne dodatkowe funkcje i zadania, które oczywiście publicznie nie będą znane.

  Dobrze jest się już teraz do tego przygotowywać i modlić, abyśmy mieli dość siły i wiary, by się temu powszechnemu pieczętowaniu sprzeciwić, wiedząc, że przez tę decyzję wszystko, co materialne, stracimy i nie będzie już dla nas miejsca w społeczeństwie.

  • MIZIA said

   • MIZIA said

   • MIZIA said

    nic z tego im nie wyjdzie FAKT ZE JUZ REALIZUJA NA CAŁEGO TEN PLAN LATA 2010 ,2011, 2012 BĘDĄ ROZSTRZYGAJACE – nasilać sie bedą wszelkiego rodzaju klęski rzywiołowe sterowane przez unych majace na celu zmuszenie ludzi do zachipowania pod pozorem – łatwej identyfikacji , zapisanych w nim danych chorobowych ,A PRZEDEWSZYSTKIM TAKI POWÓD – OFIARA TRZESIENIA ZIEMI NA HAITI – JAKBY MIAŁA TAKI CHIP POD SKURĄ – WYCIĄGAJA DELIKWENTA NIEPRZYTOMNEGO SKANUJA I – JUZ WIEDZĄ ZE – NAZYWA SIE TAK I TAK , UCZULENIA NA LEKI TAKIE I TAKIE ,GRUPA KRWI ITP, NASTEPNIE NR UBEZPIECZENIA I STAN KONTA – I JUZ MAGA ROBIĆ NP PRZEZUT DO SZPITALA W USA JEDNOCZEŚNIE ROBIAC PRZELEW ZA LECZENIE– ALE NIE DAJCIE SOBIE WSZCZEPIĆ TEGO GÓWNA POD ŻADNYM POZOREM —-

    CAŁY TEN PLAN – ZNISZCZY – ROZBŁYSK -CARRINGTONA – NA KTÓRY NAUKOWCY WŁASNIE CZEKAJA A SPÓZNIA SIE – COS CO W TEJ CHWILI NAZYWAJA ‚NIBIRU” GDY ZNAJDZIE SIE W ODPOWIEDNIEJ ODLEGŁOSCI OD SŁOŃCA MA EFEKT ROZBŁYSKU – ZWIEKSZYĆ WIELOKROTNIE
    CHIP – ZOSTANIE ZNISZCZONY A TEN CO GO BEDZIE MIAŁ – POD SKÓRĄ BIADA MU

   • MIZIA said

    PS. TEN ROZBŁYSK”carringtona” TO NIC INNEGO JAK TO CO WSPOMINA BIBLIA ” O ANIELE WYLEWAJĄCYM CZARE NA ZIEMIE
    jak innaczej mozna było w tamtych czasach napisac o tym co sie dzieje dzisiaj żeby było zrozumiałe dla ludzi w tamtych czasach
    USZKODZONY IMPÓLSEM ELEKTROMAGNETYCZNYM CHIP SPOWODUJE PODSKURNE SKAZENIA LITEM POWODUJACE STRASZNE ZMIANY SKURNE

  • Bromba said

   Mówimy tyle o nadchodzącej kontroli, a ja jakiś czas temu oglądałam m.in.wywiad z Zanussim,który wspominał kręcenie filmu o papieżu w Krakowie jeszcze przed stanem wojennym.Scena obejmowała czas wojny,więc byli tam żołnierze i czołgi itd.,w pewnym momencie został poproszony przez ówczesną milicję do radiowozu do telefonu-okazało się ,że dzwoni jeden z jego przyjaciół ze Stanów przez specjalną linię z zapytaniem co się dzieje w Polsce,ponieważ ich satelity pokazują m.in.czołgi na ulicach Krakowa.A to był początek lat 80-tych!

   • Wojwit said

    @Bromba
    Odsyłam do książki Juliusza Jerzego Herlingera „Niezwykle perypetie odkryc i wynalazków”, wydanie I z R.P.1973. albo II z następnego. W ostatnim rozdziale autor „rozpuścił ozór” i napisał o tym, że wokół ziemi krąży prawie półtora tysiąca satelitów (1973!), których kamery uzbrojone w znakomita optykę są w stanie odczytać druk czytanej na ziemi przez kogoś gazety. Pisał też o radiowych urządzeniach nadawczych umieszczonych wraz z mikrofonem w … koronie zalożonej na dwa zęby (zasilanie – różnica potencjałów miedzy zębami i dziasłami a metalem). Zjadłaś kiedyś niechcący czekoladkę z kawałkiem folii aluminiowej? Jeżeli miałaś odrobinę dziurawy ząb i nagryzłaś tę folię, to pamiętasz ból i to dużo większy niż od samego słodkiego. To właśnie to napięcie wykorzystywano do zasilania nadajnika.
    A jeśli przyjąć, że już mógł „sypnąć” to znaczy, że upłynęło wystarczająco dużo czasu od kiedy te urządzenia przestały być objęte ścisłą tajemnicą. Myślę, że około pięć – dziesięć lat. Czyli należy przyjąć, że tak miniaturowe urządzenia elektroniczne powstawały już na początku lat sześćdziesiątych!
    No, chyba że rozpuścił nie język a wodze fantazji.

   • gustaf said

    @ Bromba
    http://pix.fine.kiev.ua/egor/pic/0001zpdk/g11

    Ty o 80 latach , to pomyśl o Czernobylu i tych antenach.
    Jaką moc wpuszczali , że wybudowali w pobliżu elektrowni.
    Ten złom nie działa już ponad 20 lat, ale to myśl techniczna przynajmniej sprzed (30) trzydziestu lat. Co zrobili w czasie tych lat , jeśli założymy przyspieszenie technologiczne dzięki komputerom ?

 51. CoZaSyf said

  Wklejam ponownie Najgrozniejszy wynalazek swiata/chodzi o buty/http://www.youtube.com/watch?v=ZUAsazwL0IM&feature=player_embedded A tutaj tytuł- Zaprogramowany sposób by uzaleznić nas od lekow i produktów spożywczych,a nizej jest własnie o butach -http://efakta.w.interia.pl/index.html

  • annah said

   Wyobrazam sobie te pozyteczne wynalazki, przy odrobinie inwencji mozna zrobic uziemioną karimate do spania, albo smycz od bolca do bolacego miejsca na ciele i inne tego typu cudenka za pare zloty. CoZaSyf dzieki za wstawke, bez obrazy nicka moglbys zmienic.

   • CoZaSyf said

    Dzieki Annah! Nick jest odzwierciedleniem czasu w jakim żyjemy./jestem babą/

 52. Luc said

 53. Wojtekk said

  Postęp po Szwedzku czyli upadek człowieka:

 54. Luc said

  http://www.sacbee.com/static/weblogs/photos/2010/01/machu-picchu-evacuation.html

 55. hjk said

  katol w „kazaniu na niedziele” z 31.1 napisał:
  „Chrześcijanie plują na Żydów( mam dla was złą nowinę – oni wciąż są Narodem Wybranym przez Boga)”

  Co za jakieś pomiesznie z poplątaniem – oczywiście ze są ludem wybranym, z tym, ze tu chodzi o żydów prawdziwie religijnych, idących za nakazami Boga, bo dla Niego ten jest żydem, kto przestrzega nakazów prawa, a jeszcze lepiej jego „ducha” i jest w ten sposób „sprawiedliwy”. Ale chrześcijanie są również „ludem wybranym” albo „ludem Bożym”, bo owo wybranstwo zostało rozszerzone na wszystkich ludzi, którzy przyjmą naukę Jezusa i nią żyją, jak nauczał św.Paweł w listach. A potencjalnie każdy moze należeć do tego ludu, bo Chrystus nakazał „iść i głosić wszelkiemu stworzeniu”, więc całkowitym nieporozumieniem jest tu jakieś religijne przeciwstawianie żydów i chrześcijan…

  • hjk said

   „Chyba dobrze wiedzieli i przeczuwali, dlaczego Go nie chcą. Albowiem wiara jest rzeczą trudną, jeśli ktoś siebie uznaje za pępek świata. A tak myśleli Żydzi. Pogańska wdowa i Syryjczyk Naaman, byli dla nich wielkim zgorszeniem i kamieniem obrazy: jak Bóg mógł przedłożyć pogan ponad swój Naród? Jak Jezus może obcych cenić wyżej niż swoich współziomków? Jak Bóg śmie kazać im czekać i wierzyć? To my sami będziemy decydować, co Bóg ma zrobić i kiedy! A jak nie, to wynocha!”

   http://www.mateusz.pl/czytania/2010/20100131.htm

  • Lekarz said

   Czy ten Katol to rzeczywiście katol?
   Ja też miałem uwagi do jego kazania (powyżej).

   • Ewa said

    Katolik nigdy nie nazwie siebie „katolem”,bo to ma brzmienie ujemne.
    Katolik to brzmi dumnie.

   • Lekarz said

    Zgadzam się z Tobą. Kiedyś Wojciech Cejrowski używał tego określenia w kontekście pozytywnym, więc może jego konotacja w języku polskim zaczyna się stopniowo zmieniać.

 56. hjk said

  spiskujemy teoretycznie, a tu już wszystko „jasne”…

  „Główny organizator zamachu 11 września 2001 roku Chalid Szejk Mohammed zostanie osądzony i skazany, a następnie zapewne stracony – oświadczył w niedzielę rzecznik Białego Domu Robert Gibbs. Gibbs nie potwierdził informacji, że administracja USA rozważa zorganizowanie procesu terrorystów poza Nowym Jorkiem.”

  http://wiadomosci.onet.pl/2121313,12,mozg_zamachow_na_wtc_zostanie_stracony,item.html

 57. Aśka said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1023303,title,Izraelscy-agenci-wstrzykneli-trucizne-liderowi-Hamasu,wid,11909850,wiadomosc.html
  „Izraelscy agenci wstrzyknęli truciznę liderowi Hamasu”
  PAP | dodane (18:03) 31.01.2010

  Lidera palestyńskiego Hamasu, Mahmuda al-Mabhuha, którego 20 stycznia znaleziono martwego w hotelu w Dubaju, zgładzili przez wstrzyknięcie śmiertelnej trucizny izraelscy agenci – twierdzi niedzielny londyński „The Times”. Trucizna spowodowała natychmiastowy atak serca i zgon.
  […]
  Hamas oskarżył o zabójstwo izraelski wywiad, Mosad.

  Al-Mabhuh był jednym z założycieli Brygad Ezedina al-Kasama, wojskowego skrzydła Hamasu, radykalnej organizacji islamskiej, kontrolującej od 2007 roku Strefę Gazy.

  Od wspomnianych już „źródeł bliskowschodnich” „The Times” uzyskał informację, że al-Mabhuh jest uważany za organizatora przerzutów irańskiej broni do Izraela.

  Opuścił on Gazę w 1999 roku i osiedlił się w Damaszku. Był oskarżony przez Izrael o uprowadzenie i zabójstwo dwóch izraelskich żołnierzy.

 58. It is appropriate time to make some plans for the
  future and it’s time to be

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s