Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Haiti: Niepożądany powrót Katriny

Posted by grypa666 w dniu 25/01/2010

Haiti: Niepożądany powrót Katriny
http://www.globalresearch.ca/index.php?context=va&aid=17063
Cynthia McKinney 19.1.2010, tłumaczyli Ola Gordon i Piotr Bein

Odpowiedzią prezydenta Obamy na tragedię na Haiti było znaczne wykorzystanie wojsk oraz niedociągnięcia w kwestii najbardziej istotnych potrzeb Haitańczyków takich jak: żywność, ekipy ratownicze i ich specjalistyczny sprzęt, lekarze, punkty medyczne i sprzęt oraz technicy, ciężki sprzęt i ciężkie pojazdy. Niestety, prezydent Obama wysyła prezydentów Busha i Clintona, i tysiące marines oraz żołnierzy amerykańskich. Natomiast Kuba ma na Haiti ponad 400 lekarzy i wysyła więcej. Kubańczycy, Argentyńczycy, Islandczycy, Nikaraguanie, Wenezuelczycy i wielu innych już pracują – ratując życie i lecząc rannych. Senegal zaoferował ziemię Haitańczykom, którzy chcieliby przenieść się do Afryki.

W dzień po tragedii USA potwierdziło, że rozważano użycie sił ekspedycyjnych marines, „by pomóc w przywróceniu porządku” po wywołaniu „niepokoju” przez trzęsienie ziemi. Haiti nie doświadczyło trzęsienia ziemi od 1751, 1770, 1842 , 1860 i 1887 r. Ale pamiętam, że fałszywe raporty o chaosie i przemocy doprowadziły do rozmieszczenia wojsk, w tym Blackwater w Nowym Orleanie w następstwie huraganu Katrina. Jeden z ocalałych z Katriny zauważył, że ludzie potrzebowali żywności i schronienia, a rząd USA wysłał mężczyzn z bronią. Niepokoję się, że to samo ma miejsce teraz. Od samego początku, pomoc USA na Haiti wyglądała bardziej jak inwazja niż pomoc humanitarna. Na drugi dzień po tragedii, na Haiti wylądował samolot C-130 z wojskowym zespołem do oceny sytuacji, a reszta zespołu miała przybyć wkrótce. Deklarowanym celem było określenie potrzeb środków wojskowych. Specjalny zespół operacyjny lotnictwa USA miał przybyć, by świadczyć usługi w zakresie kontroli ruchu lotniczego. Teraz, kiedy mówi się, że USA nie dopuszcza do udzielania pomocy, powraca  cień huraganu Katriny.

Na rozkaz prezydenta Obamy samoloty wojskowe „przeleciały nad wyspą by rozpoznać poczynione szkody”. Tak więc pierwszy wkład USA w pomoc humanitarną na Haiti to drony rozpoznawcze, których personel jest bardziej przyzwyczajony do szukania ukrytych miejsc broni i baterii rakiet ziemia-powietrze, niż zniszczonej infrastruktury. Zakres reakcji USA wkrótce stał się jasny: samoloty transportowe, okręty transportu morskiego, cztery ewakuacje C-140 do Guantanamo. Pod koniec 2-go dnia , zgodnie z raportem Washington Post, USA ewakuowało do Zatoki Guantanamo ok. ośmiu (8) ciężko rannych, poza pracownikami ambasady USA, którzy byli „wyznaczeni jako priorytetowi przez ambasadora USA i jego pracowników”.

Dla bezpieczeństwa haitańczycy śpią na ulicy. Miliony bezdomnych. NICHOLAS KAMM/AFP/Getty Images

Trzeciego dnia dowiedzieliśmy się, że inne okręty USA, w tym niszczyciele, płynęły w kierunku Haiti. Co ciekawe, wg Washington Post, stała grupa zadaniowa, która koordynuje reakcję USA na masową migrację z Kuby i Haiti monitorowała wydarzenia, ale jeszcze nie rozszerzyła swych działań. To było interesujące, że te dwa kraje są obsługiwane przez stałe grupy zadaniowe, ale traktowanie ich obywateli jest bardzo różne, gdyż Kubańczycy otrzymywali natychmiastową akceptacje ze strony rządu USA, a obywateli Haiti internowano. Kontradmirał James Watson IV z ochrony wybrzeża USA zapewnił Amerykanów: „Naszym zadaniem teraz jest skupienie się na minimalizacji ryzyka, że Haitańczycy będą chcieli uciekać z kraju. W tym celu  będziemy pracować z Departamentem Obrony, Departamentem Stanu, FEMA i wszystkimi agencjami rządu federalnego. Chcemy zapewnić im pomoc, aby mogli żyć na Haiti”. Do końca czwartego dnia, USA podobno miały ewakuować ponad 800 obywateli USA.

Dla tych z nas, którzy śledzili wydarzenia na Haiti przed tragicznym trzęsieniem ziemi, warto zauważyć, że niektóre rzeczy spowodowały głębokie zaniepokojenie:

LISANDRO SUERO/Getty Images

1.  Nadal na wygnaniu przebywa demokratycznie wybrany i bardzo szanowany, dwa razy usuwany b. ksiądz, prezydent Jean-Bertrand Aristide.

2.  Niewyjaśniona nadal okupacja kraju przez wojska ONZ, które zabijały niewinnych Haitańczyków i nie przebywają tam właściwie w celu „bezpieczeństwa”. (Osobiście widziałam ich na drogach, które prowadzą wyłącznie do słabo zaludnionych obszarów Haiti z mnóstwem pięknych plaż.)

3.  Budowa w Port-au-Prince na Haiti piątej największej ambasady amerykańskiej na świecie.

4. Górnictwo i portowe licencje i kontrakty, w tym prywatyzacja głębokich portów wodnych Haiti, ponieważ niektóre ustalenia odnośnie przybrzeża i przeładunku ropy naftowej nie byłyby możliwe na terenie USA ze względów środowiskowych i in.

5. Olbrzymia obecność zagranicznych organizacji pozarządowych na Haiti, które mogły być zbędne, gdyby odpowiednia polityka USA i rządu pozwalały Haitańczykom na odrobinę samostanowienia politycznego i gospodarczego.

Niezdolna do modlitwy.

Dlatego należy zwrócić tutaj uwagę na prace Marguerite Laurent, którą poznałam w roli adwokata dla odsuniętego prezydenta Aristide. Pani Laurent przypomina nam o  podmorskich złożach ropy naftowej Haiti i innych bogactwach mineralnych, a ostatnio wskrzeszanego starego pomysłu na wykorzystanie Haiti do lokalizacji rafinerii ropy naftowej i terminalu do przeładunku supertankowców USA. Pani Laurent, znana również jako Ezili Danto z Haitańskiego Zrzeszenia Prawników  (HLLN) pisze:

„Są dowody na to, że USA znalazło ropę w Haiti dziesiątki lat temu, a ze względu na okoliczności geopolityczne, duże firmy w tamtym czasie podjęły decyzję, aby zachować haitańską ropę jako rezerwę, gdy skończą się złoża bliskowschodnie. Szczegółowo opisują to dr Georges Michel (27.3.2004), przedstawiając historię poszukiwań złóż ropy naftowej na Haiti, oraz badania dr Ginette’a i Daniela Mathurina.

„Istnieją również dowody na to, że kilkadziesiąt lat temu te same duże rafineryjne firmy amerykańskie, oraz powiązane z nimi monopole inżynierii i kontrahenci zbrojeniówki zaplanowali wykorzystanie głębokie portów Haiti dla rafinerii, zagospodarowywania terenów roponośnych, albo na zbiorniki na ropę przeznaczoną do transportu przez małe tankowce obsługujące USA i Karaiby. Jest to szczegółowo opisane w dokumencie o Zakładach Dunn w Fort Liberte na Haiti.

„HLLN podkreśla te dwa opracowania nt. zasobów ropy naftowej Haiti, oraz prace dr Ginette i Mathurina w celu stworzenia obrazu, którego brak w głównych mediach i wszędzie indziej, o gospodarczych i strategicznych przyczynach tego, że USA zbudowały swoją ambasadę jako piątą co do wielkości na świecie (po ambasadach w Chinach, Iraku, Iranie i Niemczech) na małym Haiti, po zmianie rządu Haiti przez Busha w 2004 r.”

Niestety, przed tą tragedią, pomimo listu do administracji od działaczy haitańskich w USA, prezydent Obama nie zatrzymał deportacji Haitańczyków z USA, ani nie przyznał TPS, tymczasowego statusu chronionego Haitańczykom na terenie USA , którym grozi deportacja po wygaśnięciu wizy. Poprawiono to w 3-im dniu tragedii 15.1.2010, ogłaszając dołączenie Haiti do Hondurasu, Nikaragui, Somalii, Salwadoru i Sudanu – krajów o TPS przyznanym przez Sekretarza Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Powołanie przez prezydenta Obamę prezydenta Busha do wysiłków pomocy na Haiti, to wg mnie szybko wymierzony policzek. Po występie prezydenta Busha po huraganie Katrina i fakt, że jeszcze dziś, ocaleni z niego chcący powrócić nie mają zapewnionej drogi powrotnej, nominacja ta może sprzyjać pozyskiwaniu środków działania, ale wątpię, że to dobrze wróży Haiti. W końcu zamach i porwanie prezydenta Aristide miało miejsce pod okiem prezydenta Busha.

Ponadto, osoby, które doceniają literaturę francuską wiedzą, że wśród najdroższych Francji autorów są Alexandre Dumas, syn haitańskiego niewolnika, oraz Victor Hugo, który napisał: „Haiti lumiere est une”. [Haiti jest światłem.] Rzeczywiście, dla milionów Haiti to światło: światło w metodzie i złu niewolnictwa; światło zwycięskiego buntu niewolników, światło narodu i pojęcia wolności, praw człowieka i ludzkiej godności. Haiti jest światłem, przykładem, który sprawia, że wrogowie czarnej wolności się trzęsą. Już od 1804 r., gdy utworzono Republikę Haiti, niektóre części świata były w stanie wojny z nią właśnie z powodu tego światła jedności i celu przeciw złu, światła godzącego w mentalność zła niektórych osób u władzy nad człowiekiem.

Rodzina w prowizorycznym ośrodku pomocy ONZ. Logan Abassi/MINUSTAH via Getty Images

Nie jestem zaskoczona rasistowskim jadem „pastora”  Pata Robertsona. Jego komentarze dokładnie odzwierciedlają oświadczenia rządu Napoleona, gdy Haitańczycy go pokonali. Ale w 2010 r. oświadczenia Robertsona ujawniają znacznie więcej: Haitańczycy nie są jedynymi, którzy znają ich znaczenie w walce z nienawiścią i imperializmem, jak również z europejską dominacją. Ci brzydcy,  wytrwali, uparcie nie-zachodni, dumni Afrykańczycy z tego kawałka ziemi zwanej Haiti, znają swoją historię. Militarnie pokonali światowe imperium – Francję Napoleona, wspieraną przez  ówczesne światowe elity. Pokonali wojska Anglii i Hiszpanii oraz wykorzystali kiedyś swój status wolnego państwa, aby pomóc uwolnić Amerykę Łacińską od Hiszpanii, poprzez finansowanie i walkę u boku Simona Bolivara. Ich przykład natchnął ich wciąż zniewolonych afrykańskich braci i siostry na kontynencie amerykańskim. Zanim Haitańczycy byli wolni, walczyli przeciw Brytyjczykom w USA podczas wojny o niepodległość i wygrali decydującą bitwę pod Savannah w stanie Georgia, gdzie odwiedziłam pomnik upamiętniający to  zwycięstwo.

Haitańczycy wiedzą, że Francja nałożyła na nich reparacje za to, że byli wolni, a Haiti spłaciło je w całości, ale prezydent Aristide wezwał Francję do ich zwrotu (21 mld w dolarach z 2003r.). Haitańczycy wiedzą, że ich „brat”, a następnie sekretarz stanu USA, Colin Powell okłamał świat w kwestii  porwania i powtórnego obalenia prezydenta. (Niestety, to nie jest ostatni raz, kiedy sekretarz stanu Colin Powell okłamuje świat). Haitańczycy wiedzą zbyt dobrze, że wysokiej rangi Murzyni w USA mogą zarówno pomóc im, jak i zdradzić. Haitańczycy wiedzą też, że USA zainstalowałoby marionetki, a nawet własnych żołnierzy na Haiti, gdyby uznały to za konieczne. Wszystko dla kontroli nad nieugiętym duchem Haiti, który kieruje bardzo potrzebne światło na resztę uciskanego świata.

Choć łzy mieszkańców Haiti zbierają się w moich oczach,  pamiętam ich ogromną zdolność do miłości. Moje złamane serce i mokre oczy nie tłumią mojej zdolności rozumienia poważnego niebezpieczeństwa, stojącego przed moimi przyjaciółmi na Haiti.

Ofiary śmiertelne.

Dostaję dreszczy myśląc, że politykę „wycofywania”, w którą wierzyli niektórzy doradcy prezydenta Obamy, USA może wykorzystać przedłużoną amerykańską obecność wojskową na Haiti jako trampolinę do zniewalania obszarów Ameryki Łacińskiej, które wyzwoliły się z neokolonialnej dominacji Ameryki. Nie chciałabym myśleć, że będzie nawet próba tego pod przewodnictwem Obamy. Każdy z nas musi mieć oczy szeroko otwarte na Haiti i inne części świata, teraz ociekające krwią w wyniku bezwzględnego marszu amerykańskiej machiny wojennej.

Na urodziny dra Martina Luthera Kinga juniora, pragnę zauważyć, że to nielegalna operacja wojskowa Lantern Spike rządu USA zgasiła jego obietnice i światło.  Każdy samolot z pomocą humanitarną, zawrócony przez amerykańskich wojskowych (do tej pory z CARICOM, Wspólnoty Karaibskiej, Lekarzy bez Granic, Brazylii, Francji, Włoch, a nawet amerykańskiego Czerwonego Krzyża) – podobnie jak w przypadku huraganu Katrina — i spodziewane przybycie w tym dniu do 10 tys. żołnierzy USA, są trwałym przypomnieniem egzystencjalnego zagrożenia, które teraz unosi się nad dzielnymi, dumnymi obywatelami Republiki Haiti.

…………………..

Nieoznaczone zdjęcia: http://www.huffingtonpost.com/2010/01/13/haiti-earthquake-photos-video_n_421155.html

++++++++++++++++++++++++++

Ekipa ratownicza Izraela na Haiti

Ze strony rzecznika Sił Obrony Izraela (IDF) http://idfspokesperson.com/2010/01/16/first-pictures-of-idf-aid-delegation-in-haiti-16-jan-2009/

Uratowany po 10 dniach pod gruzami

Dowódca Szkoły Ratownictwa przy dowództwie Frontu Krajowego IDF, płk. Dadi Samchi informuje członków ekipy izraelskiej o zadaniach na Haiti.
Podporucznik Tamar Levi z dziewczynką na wydziale pediatrycznym polowego szpitala IDF na Haiti.
Ratownik z IDF szuka brata miejscowego mężczyzny w gruzach zawalonego budynku.
Pielęgniarka kapitan Galit Binder na ww. wydziale.

Komentarzy 487 do “Haiti: Niepożądany powrót Katriny”

 1. krzysiek said

  odcinek serialu na tru.tv dot. możliwych zastosowań haarpa http://www.tnij.org/fluv

 2. Wojwit said

  Panie Bein, czemu żydowscy ratownicy jako jedyni zostali wyróżnieni fotoreportażem na tym blogu? Rzekłbym uhonorowani.
  A inne państwa, często znacznie biedniejsze – nie. Przykład? Gruzja, ta zrujnowana wojną w interesie „Jewnited” States of America Gruzja, mimo że sama w potrzebie, wysłała cały samolot darów. Przypomnę, że najwięcej dała uboga wdowa…
  =========================
  od pb: wyroznienie czy pokazanie propagandy idf ktore nie ratowalo w gazie? mozg w imadle, klapy na oczach, piana na ustach = mam zamknac forum? opracujcie z wojwittem reportaz, to zamieszcze – sama grafika do kazdego artykulu zabiera mi pare do kilku godzin

  • Wojtekk said

   Dołączam się do Twojego głosu Wojwit.
   Dodam : czy zobaczymy zdjęcie polskiej ekipy?
   ===================
   od pb: masz w polskich mediach

   • Wojtekk said

    Nie w tym rzecz.
    Artykuł bardzo dobry.
    Ale.
    Wiadomo krytyka zawsze się znajdzie.
    Bo właśnie jesteśmy tym narodem , dzięki czemu pewnie przetrwał, czepiamy się wszystkiego.
    No i stąd pytanie czemu zdjęcie akurat izraelskiej grupy pomocy?
    ================
    od pb: to nie jest krytyka, tylko bezmyslna upierdliwosc, myslalem ze wyjasniam dobitnie w odpowiedzi wojwitowi

   • marslim said

    do pb

    brawo

    masz w polskich mediach … wczoraj jak cały dzień nadawali, że lecą. potem że lecą po naprawieniu usterki … całe szczęście, że wylądowali.
    Jakoś w mediach ostatnio co raz podkręcają atmosferę co do jakiegoś tematu. coś się szykuje … czuję

   • grypa666 said

    od pb: nie dupc flekow, dopiero co przeczytalem kilka artykulow ze zdjeciami filmikami na tylko jednej witrynie kilka godzin temu = wyszukiwarka ci sie popsula? telewizornie ogladasz? to nie tu dla cie miejsce

   • marslim said

    ?

    chyba źle mnie zrozumiałeś

   • grypa666 said

    od pb @marslim 26 Styczeń 2010 @ 12:02 am e
    dobrze zrozumialem, czytalem kilka reportazy, obejrzalem kilka filmikow z polskiej akcji na haiti = uwazam ze obiektywne i informatywne a ty dezinformant, mniej „czucia” wiecej szukania i pomyslunku; ‚dubcyc fleki’ po szlunsku znaczy gadac/pisac bzdury

   • monitorpolski said

    Marslim, nie dupc fleków, słyszałeś?
    Piotr, keidy będzie ten słowniczek?

  • ZKRWIIKOSCI said

   Kiedy tak patrze na pana komentaze panie Piotrze przychodzi mi do glowy cytat z pewnego filmu:
   „popowiekszali sie i w dupach sie poprzewracalo”
   Teraz o wolnosc slowa walczysz na zasadzie – jak nie bedziecia pisac tego co ja chce to zamkne forum.
   Kurcze normalnie sie chyba pochlastam z rozpaczy
   Blog i tak zszedl na psy calkowicie kiedy zabraklo na nim Marka i Bruna a ty popadasz w taki samozachwyt ze niedlugo Cie rozsadzi
   ======================
   od pb: a mnie co innego przychodzi gdy patrze na komentarze tfe = patrz prywatny email; otrzyj lzy rozpaczy, zapnij pasy, blog bedzie sie staczal coraz szybciej… bruna zabraklo? ciagle jest obecny; marka? ciagle korespondujemy = zmien informatorow

   • monitorpolski said

    Marka zabrakło bo walczy w obronie wolności słowa w warszawskich sądach i widzi jakie kur..stwo się tam wyprawia. Nie myśli milczeć na ten temat – jak dalej będą tak łamać prawo jak dotąd przy mojej sprawie to pójdzie to w świat po angielsku – z nazwiskami sędziów i decydentów.

   • Pelagia said

    Ja proponuję już teraz poinformować świat o draństwie naszych sądów, naszego prawa !! . u Np. upadłość developerów prowadzi do tragedii klientów, wpłacają po 100% na mieszkania, a nie maja do nich żadnych praw. ja czekałam 7 lat na akt notarialny !!! Przez 3 lata utrzymywałam syndyka, na własny koszt wykańczaliśmy budynki, bo inaczej nie dostalibysmy aktów !! Mało tego – wpisano nam do aktow długi developera – po kilka milionów. Te kredyty zaciągał bez znaszej zgody. A bank potem nam skoczył do gardła, a nie cwanemu developerkowi. Wszystko zgodnie z prawem – polskim prawem. Groziło nam wyrzucenie na bruk, pomimo zapłaconej całej kwoty na mieszkanie

   • Zbyszko said

    To jest jakieś chore, develouperstwo kolejna korupcjogenna bandycka granda. Tak jakby zwykły obywatel nie mógł sobie normalnie wybudować domu. Domy deweloperskie są robione na odpieprz i potem i tak trzeba robić remont takich domów

   • hjk said

    nie rozumiem ludzi, ja dopiero wpłaciłem deweloperowi, jak widziałem mieszkanie, podpisałem umowe przedwstepną, dostałem klucze i poszliśmy podpisac akt notarialny…

    Jak ludzie wpłacają na „dziurę w ziemi” to co się dziwic…

    z reki do ręki – idziemy do banku z notariuszem, deweloper podpisuje akt notariuszowi, my robimy przelew, notariusz wrecza nam akt do podpisu i zostawia oryginał i do widzenia a nie jakieś kombinowania, przedpłaty (z wyj., umówy przedwstępnej, ale jak blok gotowy, a nie jakieś gołe ściany czy fundamenty)

   • Aśka said

    Stowarzyszenie Przeciw Bezprawiu już takie listy publikuje na stronie internetowej i podczas pikiet i manifestacji
    patrz: http://aferyibezprawie.org/dyskusje/viewtopic.php?t=88

   • Aśka said

    i tutaj
    http://aferyibezprawie.org/index.php?menu=search&more=YES

  • hjk said

   PB napisał:”sama grafika do kazdego artykulu zabiera mi pare do kilku godzin”
   No to myślę, że szkoda czasu dla tych paru obrazków, ważniejsze są treści…a jak sie jakiś trafi, to można zamieścic…

   A teraz do sedna:
   “Są dowody na to, że USA znalazło ropę w Haiti dziesiątki lat temu, a ze względu na okoliczności geopolityczne, duże firmy w tamtym czasie podjęły decyzję, aby zachować haitańską ropę jako rezerwę, gdy skończą się złoża bliskowschodnie. Szczegółowo opisują to dr Georges Michel (27.3.2004), przedstawiając historię poszukiwań złóż ropy naftowej na Haiti, oraz badania dr Ginette’a i Daniela Mathurina.

   “Istnieją również dowody na to, że kilkadziesiąt lat temu te same duże rafineryjne firmy amerykańskie, oraz powiązane z nimi monopole inżynierii i kontrahenci zbrojeniówki zaplanowali wykorzystanie głębokie portów Haiti dla rafinerii, zagospodarowywania terenów roponośnych, albo na zbiorniki na ropę przeznaczoną do transportu przez małe tankowce obsługujące USA i Karaiby. Jest to szczegółowo opisane w dokumencie o Zakładach Dunn w Fort Liberte na Haiti.”

   No i już wszystko jasne: na bliskim wschodzie kończą się zapasy a po drugie usa tam niemile widziane, mozliwa wojna w okolicy moze sparalizowac rurociągi i ruch tankowców, trzeba gdzies blizej siebie czegoś poszukać…

   • monitorpolski said

    Szkoda się pocić przy tych komentarzach, przecież wiadomo że są siły, które się „włączą” pokojowo przy byle okazji by się wkręcić w biznes. Taki kraj jak Haiti był juz od dawna naznaczony.

   • grypa666 said

    od pb: jeden obrazek wart tysiac slow, a tysiac slow napisac z badaniami i weryfikacja zrodel zabiera wiecej niz kilka godzin = wy myslicie ze te teksciki z drzewa zrywam? teksty np. o 9/11 zyskuja na grafice, dzieki ktorej moge skrocic teksty

  • Wojtekk said

   Bo ten taki… bo tamten taki, bo jeszcze raz.. dzięki Xx – przypominają mi się czasy piaskownicy i zabierania sobie łopatek 🙂

  • monitorpolski said

   Więcej takich „Żydów”!

  • grypa666 said

   od pb @xx 27 Styczeń 2010 @ 12:11 pm e
   nie mow! podaj url;
   od poczatku bloga pisze ze znalazlem pochodzenie swe na witrynia genealogii polskich zydow; dratewstwo probowalo wrobic mnie na „antysemite”, poprawilem to na „samo=nienawistnika”; teraz ty wez cenne tajemne nazwisko swe i najblizszych = sprawdzcie na tych witrynach zydowskich = zobaczysz ilu z was pochodzi od zydow, przejdzie ci antysemityzm polskiej zydojadzkiej rasy najczystszej 200% aryjskiej;
   a jak sie z tym uporasz (stosunkowo latwe bo tylko wymaga klikania i umiejetnosci spelowania wlasnego nazwiska) popros kogos po szkole podstawiowej zeby ci przeczytal motto mego bloga;

   • Luc said

    Nie kłócić się! „uny” tego chcą! Chcą chaosu!
    Czytać to http://www.stankiewicze.com/index.php?kat=44

   • Slawek said

    A TU TROCHE NA TEMAT ŻYDÓW!!!”Istnieje poważne zagrożenie dla USA.Tym zagrożeniem jest Żyd, gdyż w każdym kraju, gdzie Żydzi się osiedlili, doprowadzili do obniżenia poziomu moralności i handlowej uczciwości. Trzymają się na uboczu, nieprzystosowani. Próbują zniszczyć inne narody od strony finansowej, jak to było w przypadku Hiszpanii i Portugalii.Przez ponad 1700 lat uskarżali się na swój nieszczęsny los, mianowicie na to, że zostali wygnani ze swej ziemi, ale, proszę panów, gdyby cywilizowany świat oddał im dzisiaj z powrotem Palestynę, to natychmiast znaleźliby powód, żeby tam nie powrócić. Dlaczego? Ponieważ są wampirami, żyją z innych . Nie potrafią sami siebie utrzymać: muszą żyć z chrześcijan lub z innych ludzi, którzy nie przynależą do ich rasy.Jeżeli nie zostaną wyrzuceni ze Stanów Zjednoczonych na mocy konstytucji na okres co najmniej stu lat, to jeszcze napłyną do naszego kraju w takiej liczbie, ze zaczną tu rządy i zniszczą nas przez zmianę formy naszego rządu za którą my Amerykanie przelewaliśmy krew i poświęcaliśmy nasze życie, dobytek i wolność osobistą. Jeżeli Żydzi nie zostaną wykluczeni z USA, to w ciągu dwustu lat nasze dzieci będą pracować w polu, aby ich wyżywić, podczas gdy oni będą z zadowoleniem zacierać ręce w swoich bankach.Ostrzegam was ponownie, jeśli nie wykluczycie [stąd] Żydów na zawsze, wasze dzieci i dzieci waszych dzieci będą was przeklinać w swoich pacierzach.Ideały Żydów nie są ideałami Amerykanów, i chociaż żyją oni wśród nas od pokoleń, ten lampart nie jest w stanie zmienić swojej skóry. Oni zagrażają naszym instytucjom, zatem powinni zostać wykluczeni stąd przez konstytucję.”

    Benjamin Franklin, Stany Zjednoczone Ameryki, 1789 r.

 3. Mars said

  Cała sprawa z Haiti to nic innego jak typowa zagrywka iluminatów czyli problem-reakcja-rozwiązanie . Życie ludzkie nie ma dla nich znaczenia więc ofiary takiego kataklizmu nie są dla nich problemem . Natomiast jest w tym duży interes . Wywołanie takiego trzesienia Ziemi przy obecnej technologii to żaden problem i niech nikt nie sądzi że to jakiś Sąd Boży…otóż nie…Bóg nigdy z powodu czyjegoś zła nie krzywdzi niewinnych ludzi . Nonsens . Za takim ludzkim cierpieniem stoi zło-tylko i wyłącznie …
  =========================
  od pb: jakich iluminatow? na nic polroczna edukacja = widze trza zamknac forum

  • Aśka said

   Masz rację. Na dodatek siły sprzysiężone będą pomagać (czyt. okupować) Haiti przez 10 lat

   http://biznes.onet.pl/na-haiti-czeka-nas-co-najmniej-dziesiec-lat-pracy,18515,3165658,1,onet-wiadomosci-detal
   dziś, 19:20 25.01.2010
   „Na Haiti czeka nas co najmniej dziesięć lat pracy”

   Odbudowa Haiti ze zniszczeń spowodowanych trzęsieniem ziemi z 12 stycznia zajmie co najmniej dziesięć lat – ocenił w poniedziałek premier Kanady Stephen Harper.

   Szef kanadyjskiego rządu wypowiedział się na zorganizowanej w Montrealu konferencji w sprawie pomocy dla Haiti.

   – Nie przesadzam, mówiąc, że na Haiti czeka nas co najmniej dziesięć lat pracy – zauważył. Premier Kanady zaapelował do uczestników konferencji o „zaangażowanie na dłuższą metę”. „Musimy się skoncentrować na skuteczności. Haitańczycy zasługują na to” – dodał.

   W jednodniowej konferencji w Montrealu bierze udział 15 krajów. Jej celem jest koordynacja natychmiastowych wysiłków, żeby stawić czoło następstwom trzęsienia ziemi i przygotować działania długoterminowe, w tym konferencję państw-donatorów na rzecz pomocy dla Haiti.
   PAP
   Źródło: PAP
   =================
   od pb: lobby haiti jest silne i szanowane w canadzie = skad wiesz ze harper nie wydal oswiadczenia pod ich wplywem i jaki bedzie wynik? nie wszyscy poprzestaja na stukaniu w klawiature, niektorzy maja wyniki

   • Aśka said

    pb, nie znam stosunków na linii Haiti – Kanada, czy tym bardziej haitańskiego lobby i Kanady, ale wiem o tym, że Kanadzie bardzo blisko do USA (Panameryka), a co ci na Haiti robią, to wszyscy tutaj wiemy. Stąd pomyślałam, że tworzy się wspólny front do dalszej okupacji Haiti, tym bardziej, że jak sam Pan pisze, w grę także wchodzi ropa naftowa (przyczynek do konfliktów na tym świecie).

   • grypa666 said

    od pb: a ja znam obie kwestie = wiec po co plotkujesz? nie ja pisze tylko autorzy wymienieni w artykule; nie wiadomo czy jedynie o rope chodzi = uny potrzebuja miejsc strategicznych militarnie, moze na haarp? wyspy latwo kontrolowac i bronic

   • Aśka said

    może na HAARP

   • monitorpolski said

    Na działanie HARP nie ma jeszcze dowodów, poza przypuszczeniami i plotkami. Natomiast można by się zastanowić nad możliwością użycia ładunku termojądrowego do stworzenia trzęsienia ziemi. Moim zdaniem 100-200MT na pewnej głębokości wystarczy.

   • Wojtekk said

    Powtórzę się – pisałem o tym wcześniej, prawie wszystkie trzęsienia które wystąpiły przy (z tego co naliczyłem z dwóch dni – około 40) Haiti miały głębokość 10.00 km.
    Kolejny fakt to to , że miały różnice szerokości geograficznej.
    W przypadku teorii ładunków musieliby prowadzić tam odwierty. Czy istnieje taka technologia umożliwiająca mobilne odwierty ze statku?

   • hjk said

    „100,200MT na pewnej głebokości” to by chyba ziemie przepołowiło…

   • monitorpolski said

    Rozmawiałem z pewnym naukowcem na ten temat. Twierdzi, że można małymi ładunkami podłożonymi na odpowiedniej głębokości spowodować efekt „lawiny”, tzn. uruchomić wielkie trzęsienie. Trzeba tylko znać słabe punkty w danym rejonie. To można było to zastosować gdyż w regionie dawno nie było trzęsień i powstały napięcia. Jeśli chodzi o tsunami – tam był rów tektoniczny, w który można było wpuścić bombe termojądrową o dużej mocy.

   • Lekarz said

    Masz oczywiście rację. Byłem w Armenii w grudniu 1988. Wg moich przyjacół Ormian epicentum trzęsienia ziemi było na terenie sowieckiej bazy wojskowej ewakuowanej kilka tygodni wcześniej (niedaleko miasta Spitak; zburzeniu uległ Spitak w 90% i Leninakan w 50%). Ormianie mówili, że to nie było zwyczajne trzęsienie ziemi. Nie było narastającej i opadającej amplitudy, ale tylko dwa bardzo silne wstrząsy (właśnie jak w wyniku dwóch podziemnych eksplozji), a potem cisza. Zwierzęta zachowywały się normalnie (co było nienormalne). Międzynarodowa komisja sejsmologiczna została wpuszczona na teren dopiero po kilku dniach. Podobno jej członkowie z USA i Japonii nie podpisali końcowego protokołu. To oczywiście informacje zasłyszane i zapamiętane. Nie mam na to żadnego innego źródła.

   • grypa666 said

    od pb @ monitorpolski
    wspomniany w 1-szym artykule o „mateczkach” joe vialls postulowal atomowke spuszczona w row tektoniczny na zachod od jawy w tragicznym tsunami pare lat temu, dosc dobrze uzasadnil swa teze; nie moge odgrzebac bo uny blokuja jego strony = pokazuje sie ale momentalnie jest przelaczona na badziewie;
    obawiam sie ze w wiekszosci rowow tektonicznych mozna zainicjowac trzesienie ziemi i tsunami, a potrzebny do tego ladunek atomowy jest mniejszy niz wymieniasz; moze i samo tsunami mozna wywolac podwodna eksplozja atomowa = rozbisurmiaja sie uny coraz bardziej i wszystkiego mozna sie spodziewac

   • Luc said

    Grypa666 Spróbuj przez http://www.zend2.com (to anonymous proxy)

   • Aśka said

    http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Silne-trzesienie-ziemi-nawiedzilo-Filipiny,wid,11899849,wiadomosc.html

    Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Filipiny
    PAP | dodane 36 minut temu 27.01.2010

    Trzęsienie ziemi o sile 6,0 w skali Richtera nawiedziło wschodnie rejony Filipin – poinformowała amerykańska służba sejsmologiczna USGS.

    Ziemia zatrzęsła się około godziny 3:00 nad ranem w czwartek czasu lokalnego (o godzinie 20:00 w środę czasu polskiego).

    Epicentrum znajdowało się w odległości 146 kilometrów na południowy wschód od miasta Pandan na wyspie Catanduanes na Oceanie Spokojnym, a ognisko wstrząsów – na stosunkowo niedużej głębokości 35 km.

    Nie ogłoszono jeszcze zagrożenia falami tsunami. Nie ma na razie informacji o ewentualnych ofiarach i zniszczeniach.
    ================
    od pb: tsunami oglosza po fakcie, jak w indonezji?

  • Rosomak said

   Panie Piotrze, proszę tego forum wcale nie zamykac, coz nam pozostanie, chyba tylko Gajowka, Polonica zbyt radykalna, sporo tam swietnych materialow, ale niepotrzebnie jatrza, Pan znakomicie trzyma umiar, niech Pan startuje na prezydenta RP – poprzemy! Mniemam, ze jest nas juz grubo ponad milion. „Solidarnych” bylo 10 x wiecej, ale tamten kon byl zbyt narowisty, a teraz trzeba inaczej: informacja-formacja-akcja. Przez tydzien jestem w W-wie, chetnie sie „na pianie” w jakiejs knajpie spotkam.
   =======
   od pb: no jak poprzecie na prezia to nie mogie zamknac… chyba wprowadze nowe reguly na forum = zamordyzm; spotykaj sie i raportuj do vancouveru

   • Pelagia said

    jak P.B. wystartuje na prezydenta RP, to ma mój głos, moich znajomych też 🙂

   • Zbyszko said

    Może w końcu byłby to ten zapowiadany już od dawna, Wind Of Change from Poland. Bo na razie to tylko mamy wiatry w oczy

   • Wojtekk said

    W przypadku wyborów mój głos dla Piotra również oddam.
    =============
    od pb: nie zapomnijcie o milionowych datkach wyborczych = wzajemnosci do omowienia w negocjacjachpowyborczych

   • monitorpolski said

    Maksymalna suma na wybory to chyba 15,000 zł. Ale to i tak o wiele więcej niż Polacy mogą przekazać…

   • grypa666 said

    od pb: i wiatry z zadow na blogu

   • ALFA said

    A ja na PREMIERA aby POLAKOM żyło się lepiej
    wszyscy zarabiali jednakowo nie będzie bogatych ani biednych”będzie równość „,wszyscy będą mieli dostęp do leczenia naturalnego nie chemią,rolnictwo wolne od GMO ,w kosmetykach nie będzie wolno używać chemii,tylko żywność naturalna,nic nie będzie prywatne, wszystko będzie należeć do ludu,wszyscy będziemy budować od
    podstaw naszą ojczyznę ,aż mnie agenci USA sprzątną tak mi dopomóż BÓG
    WOLNOŚĆ i TYLKO WOLNOŚĆ DLA NARODÓW
    ===============
    od pb: niedoszla naukowiec, agentka wplywu aska = mianuje cie premierem rp ;<)

   • monitorpolski said

    Prawie jak Kononowicz!

   • monitorpolski said

    Mizia na szefa ABW!

   • grypa666 said

    od pb: a marek podlecki na ministra info-wojny!

   • Aśka said

    ALFA powiedział/a
    26 Styczeń 2010 @ 9:33 pm

    od pb: niedoszla naukowiec, agentka wplywu aska = mianuje cie premierem rp ;<)
    __________
    czy to o mnie?

   • grypa666 said

    od pb @Aśka 27 Styczeń 2010 @ 11:59 pm e
    od pb: do alfy, ale ciebie tyz wezme na premierke do pary

   • monitorpolski said

    Zamordyzm to już jest, niepokorni wylatują z hukiem. Zresztą to twój blog, nie muszą wchodzić. A co do kandydatury na prezia – popieram. Żyd może nim być, to i Prawosławny, nie?

   • grypa666 said

    od pb: prawoslawny z zydow polskich!!!

   • grypa666 said

    od pb: zamordyzmu jeszcze nie widzielista; bedzie z nowa regula: jedno oszczerstwo i mateczka albo kuleczka w zaleznosci od tuszy delikwenta (patrz nastepny odcinek o 11.IX); a jak bede preziem to stalina, hitlera ze lzami w oczach wspomnita ;<)

   • grypa666 said

    od pb: ne ma problema, mam dobre prochy

  • Kier said

   zasada pomocniczości Boga : odpowiedź na trudne pytania o obecność Boga tam, gdzie rozgrywają się wielkie tragedie. Bóg nie jest monarchą absolutnym; autorem nieszczęść jest sam człowiek…To my jesteśmy twórcami przyszłości świata. Ty,ja, każdy człowiek nawet ten nieznany i daleki. Niestety, zwykle nasze budowle prędzej czy później walą się nam na głowy..
   Na czym budujemy na skale, czy na piasku…W ramach zasady pomocniczości Bóg pomaga nam wyjść z czasu wojny, głodu, ze śmiertelnych epidemii i niesprawiedliwości. Pomaga, wskazując kierunek i ostrzegając przed konsekwencjami nieprzyjęcia Jego rady. Ukarzemy się sami. Zupełnie sami. Tak właśnie było w przeszłości-przez całe XX lecie. Odrzucamy drogowskaz->Fatima przekazane tam orędzie możemy przyjąć lub odrzucić; wziąć do serca albo odwrócić się od niego… Portugalia przyjęła i ominęła ją II wojna światowa, Polska miała szansę Rozalia Celakówna mówiła i prosiła o intronizację…skutki znamy z historii

   Co znajdzie potwierdzenie za współczesnych pokoleń…???

   • hjk said

    no i dodac tu trzeba dla jasnosci obrazu to, ze gdybysmy wiedzieli, ile katastrof Bog powstrzymał i nieszczesc w swej wszechmocy i dobroci, to na pewno nikt by wiecej głupot nie pisal, ale to moze kiedys w wiecznosci…

   • Pelagia said

    każdy kto chce intronizacji Chrystusa na króla Poslki, może się tak do Jezusa zwracać w prywatnej modlitwie. Ja tak robię, gdy mówię Panie jezu – dodaję „Królu Polski”

   • hjk said

    czy dodajemy czy nie i tak Nim jest, a podobnie całego świata. problem w tym, ze jeśli nie będzie zbiorowej świadomości i woli, to Jezus nie będzie mógł działać, bo szanuje wolną wolę i liczy na nią…

    Już raz tak było: „Nie chcemy aby ten panował nad nami”…
    i potem światynia poszła w rozsypkę, a potem cały naród…

 4. Ola said

  bardzo się rozczuliłam tą pomocą niesioną Haitańczykom przez Izraelczyków. I kto powie, że to nie sa ludzie o gołebim sercu? Cały swiat czeka na okazanie chociaż ułamka tego serca wobec Palestyńczyków. Obawiam się, że zanim coś takiego się stanie, to serce albo uleci albo stwardnieje jak kamień. Czego to nie robi sie na pokaz!
  =============
  od pb: skad wiesz co czuja ci izraelczycy pomagajac haitanczykom; w izraelu sa nie tylko dranie – patrz dysdenci; inna zupelnie sprawa to pranie mozgow szczegolnie mlodych i wojskowych (jedna i ta sama grupa) przez rasizm i nienawisc talmudyzmu rabinicznego i jego swieckiej formy, syjonizmu

  • Ola said

   Piotrze, a czy my, Polacy, to wszyscy antysemici? to na tej samej zasadzie. pozdrawiam

   • Wojwit said

    @Ola
    Nie masz racji, Olu. Polski antysemityzm, nawet jeżeli takowy w ogole się pojawia, nie jest oparty na chęci mordowania żydów, ale raczej na tym, by nie dać się wyssać unym do suchej kosci i przygiąć, wdeptac w ziemię do roli podnożka „herrenvolku”. Samo dziewiętnastowieczne pojęcie antysemityzmu jest fałszywe, bowiem dziewięćdziesiątkilka procent ludzi uwazajacych sie za Żydów nie jest semitami,(natomiast Palestyńczycy i owszem).
    =================
    od pb; trza dodac, ze o antysemityzmie jako narzedziu syjonsitow mowil np ich lider herzl na poczatku XX w.; ostatnio wyplynelo (szukajcie url, bodajze na rebel news?) ze antysemityzm w niemczech dlugo przed hitlerem opracowali zydzi niemieccy

   • hjk said

    musieli wymyśleć antysemitym, zeby się nie rozmyli wśrod narodów, nie wtopili w nie i nie zniknęli…I dla kogo byłby wtedy izrael??? I syjonizm?.Wierchuszka straszy masy żydowskie a-semityzmem we wlasnym interesie, to oczywiste…

   • monitorpolski said

    <bNie ma czegoś takiego jak antysemityzm. Jedyne co jest to antykryminalizm.

   • monitorpolski said

    Aleś …powiedział…

   • grypa666 said

    od pb: no pewnie ze jestesmy, gorszymi od muzulmanow, wg rasistow talmudyzmu rabinicznego = niedlugo seria o tym

 5. ALFA said

  Haarp nad Australią
  Już nawet nie próbują się ukrywać .Zabawy w boga ciąg dalszy
  stronka ze zdjęciami

  http://www.colinandrews.net/Cloud-Radar-Circle-Australia-2010-0122.html

 6. Luc said

  • zyta said

   @Luc powiedział/a
   25 Styczeń 2010 @ 6:58 pm,

   -to samo doswiadczenie (tlumaczenie na polski ) jest we filmie:
   Teorie Spiskowe część 1 – HAARP (Napisy PL) 1/4

 7. Ola said

  ależ oni są pracowici i ciągle coś udoskonalaja, wymyslają, a wszystko po to, by żyło sie lepiej. Oto najnowsze ICH osiągnięcie:
  Izrael aprobuje nową kontrowersyjną broń
  22.01.10

  Izraelski min obrony Ehud Barak zaaprobował stosowanie i sprzedaż nowej broni stymulującej poczucie bycia trafionym. Działko zwane „Generator Piorunów” powstało w firmie ArmyTec i potrafi tworzyć fale wstrząsów przechodzące przez człowieka.
  Poczucie bycia trafionym tworzone przez nie jest podobne do tego, gdyby się stanęło przed grupą egzekucyjną. Wykorzystuje mieszankę płynnej nafty, gazu ziemnego i powietrza, która wędrując przez lufę działa wybucha i wzmaga się do momentu wylotu.
  Proces wytwarza 60-100 dużej szybkości wybuchów na minutę, każdy przebywa droge do około 2,000 m/sek i trwa do 300 milisekund.
  „Więcej niż wystarczająco na godzinę kontynuowanego działania”, powiedział szef ArmyTec Szlomo Tabak. Opisał działo jako „przyjazne i bezpieczne”.
  Jednak eksperci mówią, że Generator Pioruna może być śmiertelny lub spowodować stałe kalectwo, jeśli wystrzelony z odległości do 10 metrów.

  http://www.sott.net/articles/show/201749-Israel-OKs-new-controversial-weapon

 8. Ola said

  Izrael – adpocje małych Haitańczyków
  24-01-2010

  Izraelczycy chcą adoptować osierocone dzieci z dotkniętego trzęsieniem ziemi Haiti. Władze w Tel Awiwie szukają możliwości prawnych, aby im to umożliwić.

  Izrael musi najpierw podpisać odpowiednią umowę z haitańskim rządem. Lokalne organizacje charytatywne będą mogły wtedy wyznaczyć osierocone dzieci, którym potrzebna jest pomoc. Minister do spraw społecznych, Issac Herzog, poinformował, że z haitańskim rządem skontaktuje się w tej sprawie przedstawiciel Izraela na Dominikanie.

  Co roku Izraelczycy adoptują około 200 dzieci z różnych krajów świata. Po trzęsieniu ziemi na Haiti do agencji adopcyjnych zgłosiły się bezdzietne pary. Jest więc szansa, że nowy dom znajdzie kilkadziesiąt sierot. Koszty adopcji, które wynoszą około 22 tysięcy euro, pokryje państwo. Dzieci przejdą proces konwersji na judaizm.

  Źródło: polskie radio
  http://www.fzp.net.pl/fn_news/fullnews.php?id=3304
  =====================
  od pb; chrzescijanskie malenstwa przeznaczone na judaizm, oby judaizm Tory a nie talmudu rabinicznego = jak podrosna beda wyslani jako katoliccy kryptozydzi na haiti?

 9. Orędzie z Medjugorje 25.01.2010

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/01/25/oredzie-25-stycznia-2010/

 10. Luc said

  http://www.pardon.pl/artykul/10705/7-latek_zebral_pieniadze_dla_haiti_wiecej_niz_polski_rzad
  ================
  od pb: sila w dzialaniu, nawet dziecka!

 11. Wojtekk said

  Od jakiegoś czasu przeglądam zdjęcia satelitarne dla porównania tego co się nad nami dzieje z akcją zmiany pogody/smug chemicznych.
  Spójrzcie na ostatnią ciekawą sytuację.
  Zdjęcia przekazywane są co 6 godzin o godzinie 7:00, 13:00, 19:00 oraz 1:00.
  To co zaobserwowałem, przedwczoraj oraz wczoraj, pierwsze dni od świąt Bożego Narodzenia (25-26 grudnia) gdy niebo ukazało błękit a biała masa znikła.
  jednakże, dziś od nowa zaczęli ostro pryskać (wczoraj i przedwczoraj zresztą też ale przy zachodzącym słońcu a właściwie na „samo słońce”).
  I sedno sprawy, brakuje zdjęć z wczoraj godzina 13:00 , 19:00 i dziś 1:00 . Zobaczcie pomimo to co stało się z frontem który szedł na Polskę, został dosłownie zmielony. Ciekawi mnie co stoi za brakiem zdjęć, czyżby dlatego że w co którąś niedzielę fotografia satelitarna bierze sobie wolne? 🙂

  http://www.meteogroup.pl/pl/home/pogoda/pogoda_na_swiecie/zdjecia_satelitarne.html?region=r05

 12. grypa666 said

  https://grypa666.wordpress.com/komunikaty-2/

  • Mery said

   Dobry komunikat, trzeba bylo go dac na pierwsza strone.
   Pisal Pan kiedys ze potrzeba chetnych do pracy nad blogiem. Czemu nie zaproponuje Pan pracy w wyszukiwaniu i umeszczaniu informacji @Zycie i @Alfie? Niech Pan przejrzy dobrze komentarze; te dwie osoby sa tu od miesiecy (zostalo niestety niewielu ze starej grupy), wiedza co sie swieci, duzo cennych informacji powstawialy. Do pracy nad blogiem trzeba kogos kto ma czas i lubi to robic.
   Co Pan o tym mysli?
   Czy Bruno wroci do pracy nad blogiem grypa666?

   • grypa666 said

    od pb: bruno nie odszedl, moderuje, jest na forum, mniej niz poprzeenio bo ma swoj blog; proponowalem redagowanie paru osobom ale ciagle robie to sam; nt kompleksu jot nie ma zbyt wielu dobrze poinformowanych, za duzo zacmy; wole wstawiac artykul co 2-3 dni niz ladowac lipe; nie mozemy zajac sie wszystkimi tematami, do tego trzeba kilku-kilkunastu redaktorow z prawdziwego zdarzenia, doswiadczonych w tematach; zglosilo sie kilka osob i pomagaja w tlumaczeniach, moderacji, grafice, technicznych sprawach;

  • jeśli wprowadzą przepis że po 40 tce trzeba się poddać utylizacji też mam chodzić i protestować?

   przecież tu czarno na białym widać że chcą nas wymordować…

   • magdaswro said

    stary pierdziel rockefeller powinien sie pierwszy zutylizowac ma 95 lat to o duzo za duzo !

    (pewno i tak dozyje 120 lat a moz i wiecej – dobre jedzenie – nowe organy SIC)

   • Zbyszko said

    Te frankensztajny już chyba mają wszystko powymieniane z młodych ludzi którzy giną na całym świecie

   • monitorpolski said

    Plus świeża krew z niemowląt, którą wypija na satanistycznych orgiach:

  • Zbyszko said

   Temat protestów przeciw GMO jest bardzo ważny także z powodów polityczno-gospodarczych, bo jeżeli Sejm dopuści uprawy GMO w naszym Kraju to wtedy zacznie się wykupywanie przez wielkie koncerny całych obszarów ziemi uprawnej pod ich uprawy GMO dla całej Europy z wszytkimi tego konsekwencjami, które normalny człowiek z odrobiną wyobraźni potrafi sobie wyobrazić

   • ALFA said

    „Zespół STOPCODEX.pl”
    13:12

    14 października 2009 roku zaczęły obowiązywać przepisy związanie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie nowej listy leków dopuszczonych do obrotu po za aptecznego. Dz. Ust. 171 Poz. 1335.

    Od dnia 1 stycznia 2010 roku obowiązuje z całą mocą prawną Dyrektywa dotycząca suplementów Żywnościowych (Dyrektywa 2002/46/EC) wraz z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 9 października 2007 r. w sprawie składu oraz oznakowania suplementów diety.

    Dnia 26 stycznia 2010 roku Komisja Europejska (KE) będzie próbowała uzyskać akceptację Parlamentu Europejskiego dla pierwszego pakietu oświadczeń zdrowotnych dotyczących żywności i składników pokarmowych wydanych w ramach wdrażania ROZPORZĄDZENIA (WE) NR 1924/2006 w sprawie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych dotyczących żywności.

    Dnia 9 stycznia 2010 roku w Sejmie odbędzie się ponowne publiczne wysłuchanie projektu ustawy o GMO.

    W roku 2010 Ministerstwo Zdrowia planuje tylko niewielkie zmiany w Kalendarzu Szczepień.

    Czy dalej twierdzisz, że wszystko jest OK?

    Czy wiesz jak ww. ustawy, rozporządzenia, regulację prawne wpłyną na:
    Twoją żywność
    Twoje zdrowie
    Twoją swobodę wyboru
    na Twoja firmę, Twoja farmę ekologiczną lub praktykę leczniczą medycyny naturalnej?

    Czy dalej uważasz, że nic się nie dzieje?

    Czy nie masz nic przeciwko temu?

    A czy wiesz co nas czeka w przyszłym roku 2011?

    Pamiętaj o Komisji Codexu Alimentarius, bo miedzy innymi dzięki jej zaleceniom te regulacje wchodzą w życie …

    Masz zamiar dowiedzieć się więcej?

    Skorzystaj z seminarium ONLINE
    CODEX ALIMENTARIUS A NASZE ZDROWIE

    Prelegenci: Prof. Maria D. Majewska, red. Jane Burgermeister, Dr Melani Aldridge, Dr Robert Verkerk, Dr Roman Śniady… http://kodeks-a-zdrowie.pl/

    Na seminarium dowiesz się:
    – czym jest Codex Alimentarius i jakie zagrożenia niesie dla Twojego zdrowia i wolności wyboru
    – jakie inne Dyrektywy UE nas niepokoją, a które dotykają naszego zdrowia
    – jak ochronić własną działalność jeżeli prowadzisz gabinet medycyny naturalnej, praktykę zielarską lub jesteś producentem/ dystrybutorem/sprzedawcą ziół lub suplementów, żywności ekologicznej
    – jak ochronić medycynę naturalną, naturalne preparaty lecznicze i wolność słowa w zakresie ich wpływu na zdrowie
    – jak chronić wysokie standardy żywności tradycyjnej i ekologicznej oraz rynek ekologiczny przed dominacją masowej produkcji i upadkiem MŚP
    – jaki wpływ ma GMO (genetycznie modyfikowane organizmy) na nasze zdrowie (najnowsze badania), nasze polskie rolnictwo, Naturę i ekonomię
    – czy rzeczywiście szczepienia są “złotym środkiem“ na zdrowie
    – jakie mogą być następstwa szczepień
    – jak wziąć swoje zdrowie we własne ręce
    – co możesz zrobić dla siebie, dla swoich bliskich i dla społeczeństwa
    – i wiele więcej cennych informacji dla ochrony Twojego zdrowia i wolności wyboru.

    Zwiastun http://kodeks-a-zdrowie.pl/

    Dostęp bezpośredni http://www.ekademia.pl/konferencja/codex2
    Materiały są płatne.

  • POBUDKA said

   uważam że powinniśmy zrobić coś innego

   problemów już jest całkiem sporo więc przydała by się manifestacja pod hasłem „STOP MAFII, STOP KORUPCJI”

   i nie pod żaden tam sejm ale środkiem dużych miast, tak żeby zatrzymać ruch musieli, wtedy może obudzimy Rodaków

   Manifestacje w jednym mieście łatwo ukryć w mediach – w najlepszym przypadku powiedzą że grupa chuliganów protestuje przeciwko zakazowi palenia w knajpach i się rozejdzie jak zwykle

   ale duży protest skierowany nie do władz ale do reszty społeczeństwa czyli akcja pod hasłem „POBUDKA”

   i nie teraz – najlepszy czas to wtedy kiedy zacznie się robić wiosna wtedy frekwencja będzie gwarantowana, teraz każdy siedzi i się dogrzewa

   oczywiście wszystko na maxa pokojowo i legalnie

   • Patryk said

    Ciekawy pomysł!!!

    żeby przejść środkiem miast wystarcza nawet 3 osoby w każdym – które niosą wielki transparent, żeby ich kamerkami nie „zeskanowali” i dla poprawienia marketingu te trzy osoby zakładają maski przeciwgazowe , wszystko nagrywane i wrzucane na youtuba

    tylko czy komuś z was się chce? przecież Polaków już nie ma…. Polski już nie ma….

    a dopuściliście do tego WY siedząc jak stare pierniki przed telewizorem….

   • Głos66 said

    A co ty zrobiłes w tej kwestii ???

   • Patryk said

    nie mnie to oceniać Bóg oceni moje czyny

   • Głos66 said

    @Patryk , więc Tobie także nie oceniać innych, że przed telewizornią tyko siedzą.

    Jeśli widzisz negatywności u innych – to dobrze, ale kup sobie duże lustro i przeglądnij się w nim. Może i u siebie zobaczysz coś co by należało zmienić.

    Ja kiedyś tak zrobiłem.

   • monitorpolski said

    To nie jest takie proste… wyjść na ulicę. Tu trzeba grupy ludzi, conajmniej kilkaset osób. Dlatego strajki były skuteczne, gdyż skupiały duże grupy. Aby temu zapobiec obecna nomenklatura rozbija takie duże grupy, obsadza swoimi związki zawodowe, atomizuje duże zakłady pracy.
    Rozwiązaniem dla nas są stowarzyszenia – pokrzywdzonych przez mafię w sądach, rodziców dziećmi autystycznymi, bezdomnych, niepracujących itp, itd.
    Internet można wykorzystać dopóki będzie można w celu komunikacji między ludźmi. Wszystko to jest możliwe do zrealizowania, potrzebny jest tylko jeden warunek: odejdź od telewizora i zacznij rozmawiać z ludźmi!

   • hjk said

    my?
    Czyj jest Gdańsk? – Jerzy Jaśkowski
    http://www.bibula.com/?p=17525

   • ALFA said

    Nagłośnić nasza sprawę, wykrzyczeć naszą Prawdę
    tak na forum już młodzież działa

    No to trzeba się zorganizować.

    A)Trzeba wymyślic wzory haseł rysunków, szablonów do osprejowania.

    B)Jakaś strona by sie przydała gdzie bedą linki do wszystkich filmów i artykułów, ale takich ktore niebęda dla nowicjusza za ostre żeby go nieodstraszyć.

    C)Trzeba założyć jakieś konto gdzie bedziemy zbierac kasę na działanie. Potem oczywiscie rozreklamowac to konto i zbierac datki ludzi dobrej woli, a jak macie Alternatywny (bo jest obawa inwigilacji) pomysł na finansowanie to ŚMIAŁO PISZCIE

    D) PLAN DZIAŁANIA-Wogóle musimy zacząć działać profesjonalnie jak ktos ma pomysły albo ksiązke Kaminskiego o małym sabotazu niech ja doda online.

    Co nas tak mało w tej dyskusji, śpicie, nikt za nas nie zrobi tej roboty, a jak nie będziemy profesjonalistami to przegramy , musimy mieć PLANY, LOGARYTM DZIAŁANIA.

   • ALFA said

    Mały sabotaż
    Mały sabotaż – kategoria akcji konspiracyjnych w czasie okupacji niemieckiej (w latach 1939-1945), polegająca na pisaniu antyhitlerowskich haseł na murach, wysyłaniu ostrzeżeń, ośmieszaniu zarządzeń okupanta i dezorganizowaniu jego akcji propagandowych. Mały sabotaż był stosowany przez ruch oporu w wielu krajach okupowanej Europy. Jego znaczenie było głównie psychologiczne – utwierdzał w ludności przekonanie o istnieniu i działaniu ruchu oporu oraz o możliwości zwycięstwa mimo represji

    Dzieje pojęcia [edytuj]

    Twórcą pojęcia „mały sabotaż” był prawdopodobnie Aleksander Kamiński, który w listopadzie 1940 roku zamieścił w „Biuletynie Informacyjnym” artykuł pod takim właśnie tytułem. W artykule tym użycie wyrażenia „mały sabotaż” odbiegało jeszcze od jego późniejszego znaczenia. Kamiński zaliczał do przykładów małego sabotażu powolną i niesolidną pracę (na rzecz okupanta, zob. pracuj Polaku powoli), niedbałe wykonywanie niemieckich zarządzeń, udawanie nieznajomości języka niemieckiego itp. Na dalszym dopiero miejscu wymieniał działania, które z czasem uznane zostaną dla charakterystyczne dla tej właśnie formy oporu: ulotki, hasła na murach, utrudnianie życia kolaborantom. Dojrzałą koncepcję teoretyczną małego sabotażu przedstawił w 1942 r., w książce – podręczniku Wielka Gra. Zaliczył wówczas do niego, m.in., następujące rodzaje działań:

    Pracuj Polaku powoli
    [edytuj]
    Z Wikipedii
    Skocz do: nawigacji, szukaj

    pPp, pracuj Polaku powoli – graffiti przedstawiające często żółwia lub ciąg liter, malowane od końca 1941 roku przez patriotyczne młodzieżówki polskie (harcerstwo itp.) na murach i chodnikach okupowanej przez Niemców Polski. Żółwie te zachęcać miały Polaków (zmuszonych do pracy na rzecz niemieckiego okupanta) do nieprzejawiania zapału w tej pracy. Były też symbolem sabotażu gospodarki i przemysłu przejętych przez okupanta.

    W ramach akcji „Żółw” wykonano olbrzymią ilość rysunków. Ludzie je wykonujący modyfikowali często hasło „pracuj Polaku powoli”. Pojawiały się m.in. hasła: „Dla wroga pracuj powoli”, „Pracując wolniej przyspieszysz koniec wojny”, „Bądź powolny jak żółw pracując dla szkopów”, czy „To jest żółw. Tak jak on poruszaj się pracując dla Niemca”[1].

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Ma%C5%82y_sabota%C5%BC

 13. Wojtekk said

  Absurdów i robienie z człowieka ćwoka, ciąg dalszy –

  „Rozmowy przez komórkę chronią przed chorobą Alzheimera?

  http://www.doz.pl/newsy/a3520-Rozmowy_przez_komorke_chronia_przed_choroba_Alzheimera?utm_source=NEW!%20SLETTER20100120&utm_medium=email&utm_content=NEWS&utm_campaign!%20=3520

  • annah said

   Nie wiem czy rzeczywiscie chronia przed Alzheimerem, za to moga byc przyczyna innych stanow patologicznych i powaznych chorob.
   Praca jest dluga, ale warto zadac sobie trud przeczytania chociaz od pkt 5 do konca.
   Normy Sanepidu ustalane na podst. badan koncernow TK. i narzedzia pomiarowe Politechniki
   Wroclawskiej maja sie nijak do licznych prac naukowych przedstawionych ponizej.

   http://www.iddd.de/umtsno/odpsejm/hum.htm

   • Wojtekk said

    Właśnie dlatego podałem linka żeby ukazać co nam wciskają jako „prawdę” naukową przez te ich autoryjety.
    Telefon komórkowy i promieniowanie powoduje że mózg dosłownie się gotuje – coś na zasadzie mikrofali. Za 10-15 lat wyjdą skutki używania telefonów komórkowych.

   • hjk said

    http://proliberty.com/observer/20081120.htm

    kompleksowe opracowanie problemu

    Generation X’d Out:
    An end to the human race as we’ve known it?
    Babies born to GENERATION X-RAY may be on the fast track to humanity’s genetic DEAD END.

   • Lekarz said

    Bardzo ciekawy artykuł. Dziękuję.

   • Jerzy said

    @ Lekarz
    Ciekawy, owszem. Tu mamy „na własnym podwórku” też ciekawy:

    Ustawa o GMO się „pitrasi” w Sejmie. Jeśli się wykluje, to biada nam wszystkim, także tym, którzy tu dociekają na forum na tematy religijne! Nie będzie miodu, będą alergie i nowotwory. Będzie wielka katastrofa w przyrodzie.

    Protesty ludzi z wykształceniem medycznym lub biologicznym do biur posłów mogą pomóc (indywidualne, podpisane). Ta ustawa może bowiem przejść… jednym głosem.

    Adresy mejlowe posłów można znaleźć wpisując do wyszukiwarki: sejm, komisja środowiska i rozwoju wsi – i u dołu stron posłów – kliknięcie w „biura poselskie”.

    Zagrożenie jest z tego świata, a nie z tamtego.

   • Lekarz said

    Jerzy,
    O alergiach i żywieniu pisałem już na tym blogu, więc nie chcę się powtarzać. Wybacz truizm, ale człowiek składa się z ciała i duszy, tzn. ma potrzeby cielesne i duchowe. Nie widzę tu żadnej sprzeczności.
    Zagrożenie złem, polegające na zniszczeniu natury stworzonej przez Boga, o czym piszesz (GMO) ma charakter duchowy. Trzeba wierzyć, że przyroda została tak stworzona, że poradzi sobie i z tym dziadostwem.
    Z posłami próbowałem w innych sprawach. Wynik był zawsze negatywny. Nie znaczy to oczywiście, że w tej sprawie należy odpuścić.

   • Jerzy said

    @ Lekarz
    Piszesz: „Trzeba wierzyć, że przyroda została tak stworzona, że poradzi sobie i z tym dziadostwem.”

    Oby nie poradziła sobie eliminując z przyrody nasz ludzki gatunek. Nie będzie pszczół – nie będzie zapylania roślin. Trzeba zakłócać spokój senatorom, posłom, może komuś zaświta.

   • ALFA said

    Czy przy pomocy telefonu komórkowego można ugotować jajko?
    Obywatelu, aktywnie opanowuj nowoczesne technologie. To się przyda w codziennym życiu.

    Na pewnym popularnym angielskim forum internetowym dla studentów pojawił się niezwykły przepis na gotowanie jajek – bez kuchenki i garnka, a także bez wody. Jaki? Z pomocą dwóch telefonów komórkowych. Sposób – mówiąc wprost – zaawansowany pod względem technologicznym. Lecz na ile jest prawdziwy? Postanowiliśmy to sprawdzić.
    Potrzebne przedmioty:

    1) jajko,

    2) podstawka pod jajko (nie metalowa, tylko plastikowa, ceramiczna lub drewniana),

    3) dwa telefony komórkowe – im starsze, tym lepsze (ponieważ stare pod względem technologicznym telefony wydzielają silniejsze promieniowanie), najlepiej, gdyby obsługiwane były przez różnych operatorów sieci komórkowych,

    4) radioodbiornik.
    Plan działania:

    Nie ma w tym żadnej magii ani szarlatanerii. Sekret tkwi w falach radiowych, które są emitowane przez telefony komórkowe. Zgodnie z przepisem anonimowego autora, powinny one wywoływać efekt kuchenki mikrofalowej, a wiec nagrzewać jajko.

    Ze znajdujących się pod ręką materiałów budujemy bardzo prostą konstrukcję z trzech paczek papierosów. Dzwonimy z jednego telefonu na drugi (drugi telefon koniecznie trzeba odebrać), pozostawiamy oba aparaty w trybie rozmowy i dokładnie dostawiamy je naprzeciw siebie – bezpośrednio do jajka tak, by znajdowały się mniej więcej na poziomie połowy jajka.

    Kuchenka mikrofalowa gotowa! Włączamy radiomagnetofon. Wydawany przez niego dźwięk – przypuśćmy, muzyka – imituje rozmowę przez telefon. A telefony non stop przekazują ją do siebie nawzajem przez nadajnik telefonii komórkowej, to znaczy intensywnie emitują fale radiowe. A wtedy moc naszego zestawu się zwiększa.

   • Jerzy said

    @ Alfa
    To jak w końcu, zdołałeś ugotować jajo za pomocą dwóch telefonów komórkowych.

    Tak się pytam, z ciekawości. Nie zamierzam gotować nabiału według przepisu, który podajesz 😉 .

    Sam zrób eksperyment, ugotuj jajo, bądź praktykiem, a nie teoretykiem!

    Zrelacjonuj na blogu przebieg swojego doświadczenia, unikaj pustosłowia 🙂 .

 14. Luc said

  http://www.msnbc.msn.com/id/35057450/ns/health-cold_and_flu

 15. Obsertwator said

  jednym slowem bein robi swa krecia robote dalej.

  Spoko Zydki – oni nie sa winni,oni sa cacy , sa wspaniali . Pytanie kiedy Pakistan zrzuci na nich bombe?
  cale zlo to zydki. Dlaczego Haiti? Dlatego: Blisko Wenezuela, blisko Kuba. Blisko IRAN. Wiecie co to znaczy? Jest to taktyczne zaplecze do rozpoczecia wojny. Izrael Sie szykuje do ekspansji.
  Bedzie Wojna.

  • hjk said

   nie zrozumiałeś przesłania bloga: ani nie są WSZYSCY winni, ani nie są WSZYSCY wspaniali – jedni są winni, inni są wspaniali, bo walczą czy choć protestują przeciw winnym i ich ujawniają…

   „do rozpoczecia wojny” – Z Iranem, wenezuelą, kubą?

   „Izrael Sie szykuje do ekspansji.”
   Izrael to chyba chce ekspandowac na jakieś okoliczne tereny, no ew. Iran…Ale Kuba czy haiti?? Chyba ze za pośrednictwem Ameryki…

   • Obsertwator said

    Izrael = USa
    te same cele

   • Wojwit said

    Zaplecze paliwowe. Takie jak Niemcy w czasie II wojny mieli w Sowietach (przy ataku na Polskę, Norwegię, Holandię, Francję) a po 22.VI.1941. już tylko w Rumunii (Ploesti) i w instalacjach benzyny syntetycznej tzw. Kunstbenzin (m.in. instalacje w Kedzierzynie -Koźlu i Czechowicach-Dziedzicach, zresztą ciężko pod koniec wojny bombardowanych).
    Toż po to Niemcy tak parli na Kaukaz. Po ropę!
    To na tym kierunku uderzenia był Stalingrad (obecny Wołgograd a dawniej Jekatierinburg). A jak to było ważne, niech zaświadczy fakt, że zwycieska poczatkowo kontrofensywa niemiecka w Ardenach (bodajże w lutym 1945) zatrzymała się nie dzięki bitności wojsk Sprzymierzonych tylko… z braku paliwa.
    Kiedy Bliski Wschód stanie w ogniu, ropa z Haiti bedzie „jak znalazł”. A złoża w samych „Jewnited States”? Zostaną na następne wojny…

 16. Lekarz said

  Do PB

  Panie Piotrze,

  Postawił Pan 2 tezy dotyczące Papieża Jana Pawła II:

  1.„cywilizacja śmierci zaszantażowała Jana Pawła II; przemyslalem decyzje watykanu nt balkanski i to jest jedyny dla mnie wniosek;”

  2.„druga moja hipoteza to danie piguly lub zastrzyku JP2 gdy trafil do szpitala po zamachu, potem dawkowanie mu spreparowanych info: metoda z podrecznikow wojskowych PsyOp w stos do decydentow”

  Analiza pontyfikatu JPII miałaby wskazywać, że był on manipulowany farmakologicznie, informacyjnie i szantażowany? Przez kogo? Kompleks Jot? Satanistów? KGB?
  Oznaczałoby to, nie on kierował Kościołem katolickim, ale ktoś kto nim manipulował.
  Czy Pan rzeczywiście w to wierzy?

  Napisał Pan również: „probujesz mnie cenzurowac i napietnowac? wiec prosze przejdz na inne fora; opublikuje urywki z mej knigi na ten temat = tj. jesli przestaniecie te fanatyczne wrzaski, a jak nie przestaniecie to zamkne forum, bo pracowac mi nie dajecie = nie podoba sie blog to baj baj”.
  Tę Pana wypowiedź pozostawiam bez komentarza.

  • Wojtekk said

   Jesteśmy tylko ludźmi. Aczkolwiek z drugiej strony zarzucanie Janowi Pawłowi II brudów, przez kogokolwiek jak dla mnie jest obrzydliwe.
   Od jego czasów nie znam osoby na równie wysokim poziomie skupiania innych ludzi na zasadzie bycia razem. nie chodzi tu nawet o skupianie wokół jednej religii czy jakiejś ideologii. To wszystko można samemu dojrzeć chociażby na materiałach archiwalnych z pielgrzymek papieża do Polski. Widać jak ludzie są zjednoczeni i stanowią jedność na zasadzie bycia.
   Od bardzo długiego czasu nikt nie zrobił tyle co papież dla Polski. Jacyś krzykacze, ludzie którzy próbują manipulować innymi , czy zagubieni próbują wsadzić Jana Pawła II do jednego worka z mordercami.
   Jak dla mnie Jan Paweł II, mógł należeć do illuminati, sekty diabła czegokolwiek, to nie ma znaczenia. Po czynach poznałem co ten człowiek sobą prezentował.
   Jak bardzo niektórzy próbują kompromitować teraz jego dokonania i cel życia jest dla mnie bardzo przykre.
   Czemu nie robi się nagonki na głowę kościoła prawosławnego, który jako jedyny odmówił spotkania z Janem Pawłem II i integracji obu kościołów?
   Czy miłość polega na tym by nie przyjąć podania ręki?
   Dajcie już spokój duszy Jana Pawła II, bo to jest po prostu niesmaczne.
   Lepiej Ci którzy tak brukają go spojrzą na siebie i zastanowią się sami co mogą zrobić dla Polski i nas zwykłych ludzi.

   • onnn said

    Nie neguje J.P II jako czlowieka i ta odpowiedz nie ma za duzo wspolnego z nim jako czlowiekiem bo nikt do konca nie wie co naprawde myslal na ten temat.

    Ale jako areligijny nie zwiazany z zadnym kosciolem i nie stojacy po stronie zadnego z kosciolow moge stwierdzic ze integracja ze strony kosciola katolickiego to nic innego jak proba nawrocenia na katolicyzm. KK katolicki uznaje sie za jedyny prawdziwy i integracja dla niego to jak okres akcesyjny przed przyjeciem do Uni Europejskiej. Czyli inaczej KK pod pojeciem integracji uwaza negocjacje nt. powrotu do KK i uznania wladzy Rzymu.

    Dobitnie o tym swiadczy rozpowszechnianie i dzialania zwiazane z objawieniami maryjnymi ktore za jeden z glownych celow uwazaja nawrocenie Rosji, czyli powrot prawoslawia do katolicyzmu.

    Moim zdaniem problem integracji i wspolpracy kosciolow jest niemozliwy dopoki KK bedzie naciskal na uznanie wladzy Watykanu. Co dla wielu chrzescijan jest sprzeczne z Nowym Testamentem i wyrzeczeniem sie podstawowych zasad wiary chrzescijanskiej. Jesli bysmy przyjeli ze jedyna wladza jest w niebie, i jedyny Ojciec jest w niebie to wszystko by sie ulozylo. Bo kto ma Ojca ten ma i brata i siostre.

   • hjk said

    „uznanie wladzy Watykanu. Co dla wielu chrzescijan jest sprzeczne z Nowym Testamentem i wyrzeczeniem sie podstawowych zasad wiary chrzescijanskiej.”

    Chyba dla jakichs analfabetów religijnych – „Tobie dam klucze do królestwa, cokolwiek zwiążesz na ziemi, bedzie związane w Niebie, itd” – skąd te słowa są wzięte? Chyba z NT a nie z kosmosu, a jak widać uznanie władzy Watykanu czy Głowy Kościoła w Prawosławiu jest warunkiem jedności, bo inaczej będzie setki grupek, odłamów, wyznań jak w protestantyzmie, gdzie „każdy sobie sterem żeglarzem okrętem”…
    ============
    od pb: o ile wiem, u nas jest tylko jeden Szef

   • hjk said

    rzeczywiście problemem jest pogodzenie katolicyzmu z prawosławiem ze względu na te 2 ośrodki władzy zwierzchniej, bo doktrynalnie poszło o ten słynny problem pochodzenia Ducha sw., ale chyba to był wtedy tylko pretekst…

   • onnn said

    @ HJK Proponowalbym sie zaznajomic sie z nastepujacymi fragmentami nowego testamentu dotyczacymi
    – sporu uczniow Jezusa kto jest najwiekszy sposrod nich
    – wypowiedzi Jezusa dotyczacej wladzy a sluzby
    – sporu sw.Pawla z sw.Piotrem
    – reakcji i slowach sw.Piotra i apostolow na to ze ktos probowal klekac przed nimi.

    Przy okazji prosze znajdz w dziejach apostolskich (ktore opisywaly dzieje pierwszego chrzescijanstwa) oraz listach z Nowego Testamentu jakikoliwek fragment opisujacy ze sw.Piotr sprawowal wladze nad chrzescijanami.

    Jesli chodzi o osrodek decyzyjny to poczatkowo znajdowal sie on w Jerozolimie a przywodca byl Sw.Jakub do ktorego udali sie bracia o roztrzygniecie sporu pomiedzy sw.Pawlem a sw.Piotrem.

    W czasach pozniejszych byly biskupstwa ktore byly autonomicznymi osorodkami duszpasterstwa poniewaz wszystkie podlegaly wladzy Jezusa Chrystusa ktory byl fundamentem i glowa Kosciola o czym w dziesiatkach fragmentow wspominaja pisma Nowego Testamentu. Zamiast sluchac ks.proboszcza proponowalbym poczytac w calosci Nowy Testament

   • Wojwit said

    @Onnn
    Tu poczytaj sobie na ten temat:

    http://www.bibula.com/?p=17522

    „Zapomniane dokumenty Magisterium Kościoła o jedności chrześcijan
    Aktualizacja: 2010-01-25 11:11 pm

    Po zakończeniu Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, przypominamy zapomniane dokumenty Magisterium Kościoła

    (Sobór Florencki, dekret dla Jakobitów, 4. II 1441)

    Święty Kościół Rzymski mocno wierzy, wyznaje i głosi, że nikt, kto nie jest w Kościele katolickim, nie tylko poganie, ale i żydzi, albo heretycy i schizmatycy, nie mogą dostąpić żywota wiecznego; lecz pójdą w ogień wieczny ‘który zgotowany jest diabłu i aniołom jego’ (Mt 25:41), jeżeli przed końcem życia nie będą przyłączeni do niego (Kościoła)… Nikt też, choćby nie wiedzieć jakie dawał jałmużny, a nawet przelał krew dla Imienia Chrystusowego, nie może być zbawiony, jeżeli nie wytrwa w łonie i jedności Kościoła katolickiego”.

    C.d. pod podanym linkiem
    ==============
    od pb: w nastepna niedziele mowie serbom w parafii ze idziemy do pobliskiego kosciola na zawsze…

   • onnn said

    No coz Wojwit nie wiem kakie byly twoje intencje ale potwierdziles tylko mojo opinie na temat co naprawde KK mysli na temat ekumenizmu czy wspolpracy z innymi kosciolami oraz takze pokazales metody jakie uzywa w celu „ekumenizmu”. Pokazales takze w jaki sposob uzywa pisma swietego wyrywajac jedno zdanie liczac na powszechna nieznajomosc pisma swietego. Pokazales takze dlaczego KK robil wszystko aby podtrzymac ta nieznajomosc KK i skazywal na smierc kazdego kto odwazyl sie czytac samodzielnie pismo swiete lub odwazyl sie go przekladac na jezyk ojczysty.

    Cytat z Mt 25;41 a wlasciwie jedno zdanie wyrwane z kontekstu ktory uzywal i uzywa kosciol katolicki w celu zastraszenia do powrotu na lono KK brzmi w oryginale :

    …Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. 32 I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. 33 Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. 34 Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: „Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata!
    35 Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść;
    byłem spragniony, a daliście Mi pić;
    byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie;
    36 byłem nagi, a przyodzialiście Mnie;
    byłem chory, a odwiedziliście Mnie;
    byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie”.
    37 Wówczas zapytają sprawiedliwi: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? 38 Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? 39 Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie?” 40 A Król im odpowie: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”.
    41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!

    Wiec samo przeczytanie tego fragmentu daje mocne refleksje :

    Bylem glodny…
    Bylem spragniony…
    Bylem uwieziony…
    Bylem przybyszem…
    Bylem nagi…
    Bylem uwieziony…

    Takich cytatow-zdan wyrwanych z kontekstu ktore uzywa KK jest wiecej, wiec mysle ze kazdy rozsadny czlowiek powinien skonfrontowac nauczanie KK z oryginalnym tekstem z Nowego Testamentu w pelnym brzmieniu i znaczeniu.

    Mozna tez sie zaznajomic z moralnoscia Watykanu tamtego okresu (XV wiek)

   • onnn said

    41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: „Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom!
    42 Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść;
    byłem spragniony, a nie daliście Mi pić;
    43 byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie;
    byłem nagi, a nie przyodzialiście Mnie;
    byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie.”
    44 Wówczas zapytają i ci: „Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie?” 45 Wtedy odpowie im: „Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili”. 46 I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego”.

   • hjk said

    dodam jeszcze tyle, ze ekumenizm polega na dążeniu do powrotu do kościoła „braci odłączonych”, a wiec przede wszystkim protestantów, co do prawosławia coraz częściej mówi sie o dwóch płucach jednego kościoła, najlepszym dowodem jest to, ze katolicy mogą uczestniczyc w nabożenstwach u prawosławnych i vice versa bez problemów, co w przypadku prostestantów nie jest traktowane równoważne, a tylko w ostateczności dozwala się z braku obecności świątynni katolickiej ew. prawosławnej.

   • eteryczna ziemia said

    @Hjk
    „Ateizm mimo wszystko zdrowszy jest od rzymskiego katolicyzmu- O tym, że katolicyzm rzymski sprzedał Chrystusa za ziemskie władztwo – pisał już Dostojewski w „Biesach”.
    Otóż kościół katolicki wystąpiwszy z dogmatem, że „chrześcijaństwo nie może się utrzymać bez ziemskiej władzy papieża” ogłosił tym samym Chrystusa nowego, innego niż dawny, takiego, co to zdecydował się ulec trzeciemu kuszeniu szatana, czyli upokorzył sie w królestwo ziemskie.Rzymskokatolickie,papieskie chrześcijanstwo stanowi zupełna odwrotność wschodniego.cdn.

   • hjk said

    „Otóż kościół katolicki wystąpiwszy z dogmatem, że “chrześcijaństwo nie może się utrzymać bez ziemskiej władzy papieża”

    Gdzie masz taki dogmat, ziemska władza papieża skonczyła się chyba ze 100 lat temu we włoszech i wszystkich innych panstwach na mocy ustaw o rozdziale kościoła od państwa…

   • ALFA said

    PRZESTAŃCIE PORUSZAĆ TEMATY RELIGIJNE KAŻDA WIARA DĄŻY DO POKOJU I MIŁOŚCI ,A TAK PISZĄC ZACZYNACIE SIĘ KŁÓCIĆ.DAJCIE SOBIE SPOKÓJ TO WSZYSTKO RUJNUJE A NIE BUDUJE. NA TACĘ JAK DACIE TO I TAK WINY NIE OD KUPICIE .PRĘDZEJ JAK POMOŻESZ BLIŻNIEMU OKAŻESZ MIŁOŚĆ I POMOC.TYM ZYSKASZ WEJŚCIE DO BRAM BOGA.
    ===========
    od pb: Amen! i kochaj Boga cala moca, a blizniego jak siebie samego…

   • monitorpolski said

    Nie każda wiara dąży do pokoju i miłości – oj, na pewno nie każda. Kłócić między nami się nie powinno, ale należy się zastanowić jak postępować wobec tych, którzy chcą wojen i naszej śmierci.

   • Wojwit said

    @Onnn
    Pan nasz, Jezus Chrystus założył JEDEN Kościół POWSZECHNY (z greki: katolikos to jest wlaśnie powszechny).
    Po drugie: Kościół jest ŚWIĘTY, choć paradoksalnie tworzą Go grzeszni
    i niedoskonali ludzie (to a propos kondycji moralnej dostojników Kościoła i wiernych, i to nie tylko w XVw.).
    Ekumenizm rozumiany posoborowo może prowadzić, ba prowadzi do konwergencji religijnej i w konsekwencji do powstania jednej acz fałszywej religii – koscioła antychrysta. Ekumenizm z judaizmem, braminizmem, szintoizmem a nawet kultami woo-doo to próba zsyntetyzowania wszechświatowego kłamstwa. Cel – zniszczenie WIARY PRAWDZIWEJ. Nie da się połączyć PRAWDY i kłamstwa, bo powstanie uniwersalny…… (dopowiedz sobie, bo nie chcę się wyrazać).
    Tylko takie postępowanie jakie ostatnio przyjęła znacząca część anglikanów (powrót na łono Kościoła majacego SUKCESJĘ APOSTOLSKĄ) jest właściwe. I po to zacytowałem artykuł z Bibuły.
    ============
    od pb: tak jest, Kosciol Chrystusa jest ‚katolikos’ i tak sie modlimy wyznawcy prawoslawia w Wyznaniu Wiary; katolicym porwal termin dla siebie, uwaza sie za jedyna sluszna wiare chrzescijanska, a jest odszczepiencem wlasnie od tradycyjnego Kosciola Chrystusa w XI w.

   • Wojtekk said

    Wojwit – według mnie kościół katolicki założył watażka cesarstwa rzymskiego i centrum siedziby kontroli systemu umieścił w Watykanie.
    I proszę nie udowadniaj wyższości katolicyzmu nad innymi wiarami, bo to nic Ci nie da, prowadzi tylko do kłótni i sporów.
    Wybrałeś swoją wolność podług kościoła katolickiego, więc uszanuj prawo i równość innych wyznań i religii.
    =============
    od pb: obserwujac chrzescijan na calym swiecie i widzac swiatobliwych wsrod nich oraz jak Bogurodzica obdarza dobordziejstwami bez dyskryminacji – wnioskuje ze wiara nie w nazwie lecz w sercu = tak nam dopomoz Bog i na tym blogu!

   • Wojtekk said

    Święta racja.
    Blog zjednoczył sporo ludzi, siłę tego wpływu na cały naród mieliśmy już okazję doświadczyć.

   • onnn said

    Co do katolikos to tak modli sie tez kosciol anglikanski. katolikos oznaczal powszechnosc, uniwersalnosc co bylo odpowiedzia ze kazdy niezaleznie od narodowosci i rasy mogl nalezec do kosciola chrystusowego. tak wiec slowo katolikos uzywa przy najmniej trzy koscioly: rzymski, prawoslawny i anglikanski.

    Z mojego rozumienia to jest jak z nazwa partii pracy, albo partii demokratycznej. Jest wiele partii ktore uzywaja tych nazw. wiec mysle ze nie w nazwie ale w realizacji ewangelii jest potwierdzenie ze ktos jest katolikos albo nie.

   • hjk said

    @onnn:
    poczytaj choc jeden fragment, a dobrze:”Ty jestes Kefas (Piotr – skala) i na tobie zbuduje mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą”…

   • onnn said

    @HJK. Zanim odpowiem, prosze cie bardzo poszukaj w nowym testamancie fragmenty polecone wczesniej przeze mnie. Naprawde ciezko jest rozmawiac z kims kto nie przeczytal calego nowego Testamentu:A ja osobiscie nie wierze i nie ufam niczemu co nie ma potwierdzenia w Nowym Testamencie a szczegolnie w wypowiedziach Jezusa.

    Jeszcze raz prosze zaznajom sie z fragmentami, oszczedzilem ci czasu i zamieszczam wskazania gdzie mozesz to znalesc :

    – sporem uczniow Jezusa kto jest najwiekszy sposrod nich (Ewangelia św. Łukasza 9, 46-50)

    – wypowiedzi Jezusa dotyczacej wladzy a sluzby (Mk 10, 35-45)

    – sporu sw.Pawla z sw.Piotrem tzw. Konflikt antiocheński (list do Galatow 2 :1-21) oraz warto przeczytac rozdzial 1 listu do galatow gdzie jest napisane ze Jakub, Jan, oraz Piotr byli uwazani za filary kosciola. Chyba wiesz jaka jest roznica miedzy filarem a fundamentem-skala. Rozwiazanie sporu pomiedzy Piotrem i Pawlem na soborze jerozolimskim- uznanie strony Pawla znajduje sie w w liscie do galatow.

    – reakcji i slowach sw.Piotra i apostolow na to ze ktos probowal klekac przed nimi.( wydaje mi sie ze dzieje apostolskie, jesli bedziesz potrzebowal znajde jutro) porownaj ta reakcje do reakcji papiezy i biskupow

    – znajdz jakikolwiek fragment w dziejach apostolskich lub listach nowego testamentu opisujacy ze sw.Piotr sprawuje wladze nad chrzescijanami!!!!!

    Natomiast co do cytowanego przez ciebie fragmentu o Piotr-Kefas to:
    Jest jeszce inna mniej znana wersja interpretacji z oryginalu ktora ja sie zgadzam na podstawie moich doswiadczen.
    Greckie slowo petros moze miec dwa znaczenia – Piotr lub kamien lub(potocznie) twarde wyznanie. jesli tak to slowa Jezusa mozna przeczytac w nastepujacym znaczeniu.
    Po wyznaniu przez Szymona: Jezu Ty jestes mesjasz syn Boga Zywego, Jezus stwierdzil: Szymonie ty Jestes Petros(Piotr- nadanie nowego imiona ma ogromne znaczenie w Biblii) i na tym wyznaniu zbuduje moj kosciol.

    Ta interpretacja najbardziej mi odpowiada poniewaz:
    – w wypowiedziach Jezusa jak i listach apostolskich nikt nikogo nie wyroznial ponad innych. I nikt nigdzie nie traktowal Piotra jako jedynego sukcesora Jezusa i zalozyciela kosciola.(slynny spor Pawla z Piotrem). Jak i stwierdzenie o fundamencie kosciola ktorym jest Jezus.
    – w czasach Jezusa bylo bardzo duze oczekiwanie na przyjscie mesjasza. Wielu mezczyzn myslalo ze jest mesjaszami jak i wiele kobiet widzialo i oczekiwalo w innych mezczyznach mesjaszy(uwolnienia od grzechu) co prowadzilo do przykrych konsekwencji. Dlatego to wyznanie – Jezu ty jestes mesjasz Syn Boga Zywego bylo uzdrawiajace dla kobiet i mezczyzn. Poniewaz mezczyzna przestal udawac mesjasza a kobiety przestaly szukac i oczekiwac od mezczyzn mesjanizmu.
    To calkowicie zmienilo i uzdrowilo relacje zarowno czlowieka z Bogiem jak i mezczyny z kobieta.I jak to kiedys ktos powiedzial gdy Bog jest na pierwszym miejscu to inne sprawy tez sa na pierwszym miejscu.

    Zreszta sam Piotr sie wyrazil o tym slowami: „Przystąpcie do Niego, do Zywego kamienia,
    odrzuconego wprawdzie przez ludzi, ale przez Boga wybranego i okrytego chwałą, przyjdźcie do Chrystusa
    jako Zywe kamienie i budujcie swój dom duchowy na tym fundamencie, którym jest sam Jezus Chrystus”! (1 Piotr 2, 4-5).

    Dobitnie wyrazil to takze apostol Pawel:
    …Dlatego pisze Ap. Paweł: „ Dzięki udzielonej mi przez Boga łasce, połozyłem fundament jako zręczny
    architekt, czyli mądry budowniczy, ale buduje ktoś inny. Niech kazdy jednak patrzy na to, jak buduje.
    Nikt, bowiem nie moze połozyć innego fundamentu, oprócz tego, który juz został połozony, a jest nim
    Jezus Chrystus” (1 Kor. 3, 10-11).

    Tym krotkim wyznaniem: Jezu ty jestes mesjasz Syn Boga Zywego zaczelem sie modlic rok temu i to dziala. Dlatega dla mnie przygoda z kosciolem zaczyna sie i ma oparcie na tym wyznaniu.

    Jeszcze raz apeluje prosze przeczytaj caly Nowy Testament. Bardzo pouczacjaca lektura.

    Zreszta chyba z lekcji jezyka polskiego wiesz ze zeby zrozumiec ksiazke trzeba przeczytac ja cala bo korzystanie ze streszczenia lub wyrywanie i cytowanie zdan z kontekstu moze znacznie znieksztalcic twoja odpowiedz.
    Prosze przeczytaj.

   • hjk said

    Kolego musisz zastosować do siebie swą radę – skąd wnosisz, ze nie przeczytałem NT? Zapewniam Cię, ze przeczytałem więcej niż 1 raz. W Kościele utarł się zwyczaj uważania kogoś za starszego, do kogo można sie zwrócić w razie wątpliwości. Po co św. Paweł i inni pisali listy? Dawali jakieś rady i karcili, napominali?
    Oczywiste jest ze św. Paweł uważał się za niższego od św. Piotra, a ów spór dotyczył kwestii doktrynalnej a nie ew. zwierzchnictwa w kościele. To co Chrystus powiedział o słuzeniu sobie dotyczy wewnętrznego nastawienia a nie sprawowania pewnego urzedu. jeszcze trochę i zanegujesz hierarchiczne kapłaństwo…

   • onnn said

    Wiesz, nie moim celem jest kogos nawracac i obalac dogmaty szczegolnie tutaj na tym blogu. wszystko jest w pismie swietym albo sie mu ufa albo nie. Skoro Jan,Jakub, Piotr byli filarami kosciola to gdzie ty tu masz wladze. Skoro twierdzisz ze Piotr byl przywodca to czemu udawali sie do Jakuba i apostolow. Apostolowie byli starszymi i zadan z nich nie sprawowal jednosobowej wladzy jak sugerujesz.

    Jeszcze raz podkreslam w Nowym Testamencie a szczegolnie w dziejach apostolskich i listach apostolow ( ktore de facto opisywaly zycie pierwszych wspolnot chzescijanskich) NIE MA ANI JEDNEGO FRAGMENTU mowiacego ze Piotr sprawowal wladze nad chrzescijanami. Jesli jest inaczej zacytuj z odnosnikiem.

    Podalem Ci wystarczajaco informacji do skonfrontowania wraz z odnosnikami. Moglbym jeszcze zacytowac wskazania co do biskupstwa typu: biskup powinien byc mezem jednej zony (Tym.3,1-13)
    „Jeśli bowiem ktoś nie potrafi sobie poradzić z własnym domem, to jakże będzie mógł zatroszczyć się skutecznie o Kościół Boży?” (1 Tm 3,5).

    Nastepna kwestia ktora porusze to
    reakcja Piotra na fakt ze ktos chcial ukleknac przed nim.
    Piotr podniósł go, mówiąc: Wstań, i ja jestem tylko człowiekiem” (Dz. 10, 25-26). Tak reagowali takze wszyscy apostolowie, a teraz porownaj to do reakcji papiezy i biskupow.

    Wiesz mozna by tak dyskutowac do switu ale nie widze sensu rozmowy z osoba ktora reprezentuje strategie jednego z polskich politykow ktory powiedzial:

    Nikt mi nie wmowi ze biale jest biale a czarne jest czarne.

    Na koniec pozwole sobie zacytowac Jezusa i jego piekne slowa:

    Ja prosić będę Ojca i da wam innego Pocieszyciela, aby był z wami na wieki Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi i nie zna; wy go znacie, bo przebywa wśród was i w was będzie. Nie zostawię was sierotami, przyjdę do was.”
    Jan. 14:16-18

   • onnn said

    A sw.Pawel uwazal sie za nizszego od apostolow (nie wyroznil, i nie napisal niczego typu jestem nizszy od sw.Piotra). Opisal dokladnie powod dlaczego tak uwazal:

    „A w końcu po wszystkich ukazał się i mnie jako poronionemu płodowi. Ja bowiem jestem najmniejszym z apostołów i nie jestem godzien nazywać się apostołem, gdyż prześladowałem Kościół Boży (1Kor. 15:8-9)

    Tak wiec sw.Pawel nie uwazal sie nizszy od Piotra bo uznal jego wladze ale czul sie winny w stosunku do wszystkich apostolow i kosciola bozego.

  • hjk said

   1.”cywilizacja śmierci zaszantażowała Jana Pawła II” – ależ to jest oczywiste że Papież podlegał różnym naciskom i szantażom, co do tego nie moze być żadnych wątpliwości, zreszta mówią o tym różni ludzie…

   Inna sprawa na ile się uginał czy ulegał i co ew. poświęcał za co…
   Ale co do tego już trudniej znaleźć materiały i jakieś dowody…Moze ktoś coś ma…

   2.”2.„druga moja hipoteza to danie piguly lub zastrzyku JP2 gdy trafil do szpitala po zamachu, potem dawkowanie mu spreparowanych info: metoda z podrecznikow wojskowych PsyOp w stos do decydentow””

   Wiadomo, że w szpitalu po zamachu próbowano „dokończyć dzieła” przez podanie Papieżowi m.in. zainfekowanej różnymi świństwami krwi, stąd jego późniejsze dolegliwosci i samo jakieś zapalenie w kilka dni po zamachu, ze musiał powrócic chyba do szpitala, zresztą same kule były też zainfekowane roznymi świństwami. Po zamachu papież dokanał gruntownej wymiany personelu, zresztą po śmierci Jana Pawła I było jasne, że został on otruty. Zawsze wiec mimo tych srodków zaradczych mógł znaleźć się ktoś, kto dodawał jakichś swinstw do jedzenia. A ze miał blokadę informacyjną i np. pewni ludzie nie byli doń dopuszczani, to taka „publicznie znana tajemnica”…

   Dla mnie i dla wielu osób jedna z najbardziej kontrowersyjnych spraw była wypowiedź przed naszym referendum o UE w czasie, gdy przebywał tam prez. Kwasniewski. Jej ewidentnym skutkiem było głosowanie na „tak” wielkiej liczby katolikow, którzy tak włąśnie motywowali swoj głos. Wyjaśniam sobie to 1. szantazem, 2. brakiem rozeznania sytuacji na skutek manipulacji informacją, 3. jakąs wizją mistyczną co do przyszłosci Europy tego typu, że Polacy mimo wielkich strat np. w gospodarce uratują wiarę Europy lub coś podobnego.
   Nie wiem, jakie jest prawdziwe wyjaśnienie i kto zna odpowiedz. Może kard.Dziwisz?

   • Lekarz said

    A propos „blokada informacyjna” – tak po ludzku rzecz biorąc, można się z taką teorią zgodzić. Ale co powiesz na to, że Papież kilka godzin dziennie dosłownie ROZMAWIAŁ z Bogiem, tzn. świadkowie słyszeli, że mówił do kogoś, kogo oni nie widzieli. Jeżeli weźmiemy pod uwagę taką możliwość, to „blokada informacyjna” raczej odpada.

    Co do tego referendum, to też mnie to wtedy bardzo bolało. I w tej sprawie miałem przeciwne zdanie od Papieża (głosowałem na nie).

   • hjk said

    Ale nie wiadomo, czy Pan Bóg informował o wszystkim Papieża, czy tylko o tym, o co on zapytał, a jeśli tak, to ludzka blokada informacyjna pozostaje w mocy..)))
    To żart, jeśli natomiast to prawda, (ale dziwne, ze Papież musiał mówić, wystarczyło przecież sformułować w myśli pytanie), no to faktycznie musiał mieć informacje o wszystkim co potrzebne do zbawienia osobistego i kierowania Kościołem…

   • Lekarz said

    Zobacz w książce Antonio Socci „Tajemnice Jana Pawła II”.
    Nie wiem dlaczego mówił. Może dlatego, że był aktorem, miał piękny głos. Ja np. czasem gadam do siebie.

   • eteryczna ziemia said

    @Lekarz
    Mówisz, że Papież kilka godzin dziennie rozmawiał z Bogiem, może miało to miejsce w trakcie samobiczowania się
    http://dziennik.pl/wydarzenia/article488639/Jan_Pawel_II_regularnie_sie_biczowal.html
    samobiczowanie to jest samookaleczanie sie
    http://jakublubelski.salon24.pl/140096,slodki-jak-kremowki-nic-z-tego-jan-pawel-ii-sie-biczowal
    Może ktoś mi to wytłumaczy dlaczego Namiestnik Chrystusa /i na dodatek nieomylny/ tak postępował?

   • Lekarz said

    Odpowiedź znajdziesz w jego liście „Salvifici doloris” http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/jan_pawel_ii/listy/salvifici.html
    (przepraszam, że się powtarzam, bo ten link już raz podawałem)

   • onnn said

    Choc cierpienie jest czescia zycia czlowieka, to skupiania sie na nim i dazenie do niego nie jest dobre. Bog nie swtorzyl cierpienia. Jezus w ogrojcu obawial sie , i nie chcial cierpiec ale wybral to bo wiedzial ze to jest droga do zamrtwychstania. Nie szukal cierpienia, lecz szukal prawdy za ktora byl gotow cierpiec.

    Aby to okazac na przykladzie mozna cofnac sie do sredniowiecznej europy: ci sami inkwizytorzy ktorzy biczowali sie rano , po poludniu brali udzial w torturach osob ktore odwzyly sie umrzec za to w co wierzyli.

    Tak wiec dazenie do cierpienia ma swoja nazwe : to masochizm

    Ile kobiet zgadza sie na cierpienie, ponizenie, i urazy ze strony meza-alkoholika tylko w imieniu tak pojmowanego cierpienia. Skazuje na takie samo cierpienie swoje dzieci.

    Sensem zycia czlowieka jest dazenie do milosci-Boga a cierpienia ma nas zatrzymac. Poglebiania i szukanie cierpienia to gloryfikacja zla.
    Jesli tylko dazymy naprawde do Boga to w naszym zyciu bedzi wystarczajaco cierpienia ktore musimy przetrwac ale nie skupiac sie na nim a juz tym bardziej nie dodawac go sobie lub go szukac.

   • onnn said

    Gdyby cierpienia pochodzilo od Boga to Jezus nie uzdrawial by. On uzdrawial by uwolnic ludzi od cierpienia- zla i choroby.

    Sa chwile ze cena za prawde jest cierpienia. Ale w swoim zyciu powinismy robic wszystko by sie od niego uwolnic i robic wszystko by uwolnic innych od cierpienia. Bo tylko czlowiek w pelni wolny ( w sensie duchowym) moze sie zgodzic na cierpienie jako ostateczna probe wytrwania w prawdzie.

   • hjk said

    @Onnn:
    cierpienie to tajemnica, u świętych ma moc zbawczą, poczytaj „dzienniczek” siostry Faustyny

   • onnn said

    Wole korzystac z ewangelii, doswiadczenia mojego oraz doswiadczenia ludzi ktorym pomagam.

   • onnn said

    Jezus nie glosil ewangelii cierpienia tylko ewangelie milosci. zreszta sama nazwa wskazuje- ewangelia- dobra nowina. Nasladowanie Jezusa nie wyklucza cierpienia, ale cierpienie nie jest celem. mozna powiedziec wiecej – cierpienie to cos co nasladawca Jezusa powinien zwalczac – tak jak Jezus ktory zawsze uwalnial od cierpienia. Poprzez cierpienie przeciwnik bedzie staral sie nas zatrzymac i spowodowac bysmy zwatpili w milosc boza. ale Jezus wskazal nam droge od poczatku do konca. On zwyciezyl swiat.

   • hjk said

    @Onnn;
    nie wiem, czy nie pomyliłeś cierpienia ze złem – to zło należy zwalczac czy usuwać za pomocą dobra, gdyz zło jest roznego rodzaju brakiem dobra…
    cierpienie też nie jest bólem fizycznym ani psychicznym, choc moze być z nimi związane, ale nie tylko, raczej jest pewnym stanem mentalnym, zwiazanym z nieuchronnością pewnych stanow rzeczy, kondycją człowieka, itp.

   • onnn said

    Zlo to rzeczownik nazwa braku milosci i dobra. Cierpienie jest odczuwalnym okresleniem zla.

    W jaki sposob czujesz zlo? poprzez cieprpienie.

    Cierpienie jest stanem ducha ktorego przyczyna moze byc bol lub dolegliwosc natury fizycznej lub umyslowej.

    A pewna kobieta od dwunastu lat cierpiała na upływ krwi. Wiele przecierpiała od różnych lekarzy i całe swe mienie wydała, a nic jej nie pomogło, lecz miała się jeszcze gorzej. Słyszała ona o Jezusie, więc przyszła od tyłu, między tłumem, i dotknęła się Jego płaszcza. Mówiła bowiem: «Żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa». Zaraz też ustał jej krwotok i poczuła w ciele, że jest uzdrowiona z dolegliwości

    Mk 5,21-34

   • monitorpolski said

    Oczywiste, że Papież musiał być szantażowany – jak niemal każda głowa państwa. Samo użycie słów „Cywilizacja Śmierci” dużo mówi – bo nie chodzi tu tylko o aborcję i eutanazję. Chodzi o fanatyzm pewnych grup religijnych, ich wiarę w to, że świat został IM darowany przez Boga i że należy usunąć resztę ludzkości. Czy sądzicie, że tacy ludzie, mający do dyspozycji nieograniczone środki finansowe, zostawiliby w spokoju głowę Kościoła Katolickiego? Nie bądźcie naiwni.

   • hjk said

    zatem prosta sprawa – trzeba przestac uzywac „ich” pieniedzy i cała ich siła i władza rozsypie sie sjak domek z kart, tym bardziej, ze ten „ich” pieniądz jest juz prawie całkowicie wirtualny. Trzeba zaproponować coś innego, co spełni funkcję pieniądza…

   • monitorpolski said

    Spróbuj „przestać używać”. Nie da się, gdyż zostały przyjęte jako środek płatniczy. Aby to zmienić trzeba dużych sił, przede wszsytkich mediów. Jedyne co możemy robić to nie dać zarobić pewnym firmom, zminimalizować wydatki i starać się grupami zaopatrywać np. u polskiego chłopa ze zdrowymi uprawami.

   • hjk said

    @monitor
    racja, ale nie rozum tego tak dosłownie, miałemm na myśli kategorie b. ogolne, niz takie konkrety…

  • Lekarz said

   Masz rację. Ale JPII miał jeden z najdłuższych pontyfikatów (chyba 3 co do długości, jeżeli dobrze pamiętam). Niektórzy wierzą, że to Matka Boska uratowała go od śmierci w czasie zamachu.

 17. Obsertwator said

  Bush odpowie za zbrodnie? Jest wniosek do trybunału w Hadze

  Były prezydent USA George W. Bush

  Do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze wpłynął wniosek o rozpoczęcie postępowania przeciwko amerykańskim politykom w związku z popełnionymi z zbrodniami międzynarodowymi, w tym zbrodniami przeciwko ludzkości. Wnioskujący domaga się aresztowania między innymi byłego prezydenta USA George’a W. Busha i byłej doradcy ds. bezpieczeństwa Condoleezzy Rice – informuje serwis pravda.ru.
  Wnioskujący o aresztowanie profesor prawa Francis A. Boyle z Uniwersytetu w Illinois domaga się między innymi aresztowań Dicka Cheneya – byłego prezydenta USA, Donalda Rumsfelda – sekretarza obrony w gabinecie Georgea W. Busha, George’a Teneta – byłego dyrektor Centrali Wywiadu i Alberta Gonzalesa – byłego prokuratora generalnego Stanów Zjednoczonych w gabinecie prezydenta Georgea W. Busha. Osoby te miałyby być aresztowane za doprowadzenie do naruszenia punktu piątego Statutu Rzymskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego.

  Przestępstwa objęte jurysdykcją Trybunału zakładają: zbrodnie ludobójstwa, zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne i zbrodnię agresji. Naruszenie tego artykułu miało mieć miejsce w czasie inwazji na Irak, jak i w czasie prowadzenia działań wojennych na terytorium tego kraju, włączając w to tortury podejrzanych o terroryzm. Wprawdzie Stany Zjednoczone nie sygnowały Rzymskiego Statutu, ale uruchomienie postępowania może się odbyć na podstawie art. 13 tego traktatu. Według profesora Boyla, postępowanie przeciw wymienionym politykom może zostać wszczęte przez prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego.

  W praktyce oznacza to, że z prawnego punktu widzenia istnieje teoretyczna możliwość wystawienia międzynarodowego nakazu aresztowania za byłymi politykami i doprowadzeniem do sytuacji, w której będą oni odpowiadali za swoją politykę względem Iraku – czytamy w serwisie.

  • gustaf said

   Ciekawe , czy już ktoś zaczął przygotowywać wniosek do Hagi przeciw
   laureatowi Pokojowej Nagrody Nobla ?

  • monitorpolski said

   Bardzo ważna informacja. Boyle to insider, geniusz prawniczy. Słuchałem z nim kilku rozmów – jeśli złożył taki wniosek to jest skrupulatnie udokumentowany. Trudno im będzie walczyć z Boyle’m.

 18. Aśka said

  http://wiadomosci.onet.pl/2117833,12,bush_odpowie_za_zbrodnie_jest_wniosek_do_trybunalu_w_hadze,item.html

  foto – zobaczcie!

  pravda.ru, MK, SG/08:09
  Bush odpowie za zbrodnie? Jest wniosek do trybunału w Hadze

  Były prezydent USA George W. Bush
  Do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze wpłynął wniosek o rozpoczęcie postępowania przeciwko amerykańskim politykom w związku z popełnionymi z zbrodniami międzynarodowymi, w tym zbrodniami przeciwko ludzkości. Wnioskujący domaga się aresztowania między innymi byłego prezydenta USA George’a W. Busha i byłej doradcy ds. bezpieczeństwa Condoleezzy Rice – informuje serwis pravda.ru.
  Wnioskujący o aresztowanie profesor prawa Francis A. Boyle z Uniwersytetu w Illinois domaga się między innymi aresztowań Dicka Cheneya – byłego prezydenta USA, Donalda Rumsfelda – sekretarza obrony w gabinecie Georgea W. Busha, George’a Teneta – byłego dyrektor Centrali Wywiadu i Alberta Gonzalesa – byłego prokuratora generalnego Stanów Zjednoczonych w gabinecie prezydenta Georgea W. Busha. Osoby te miałyby być aresztowane za doprowadzenie do naruszenia punktu piątego Statutu Rzymskiego Międzynarodowego Trybunału Karnego.

  Przestępstwa objęte jurysdykcją Trybunału zakładają: zbrodnie ludobójstwa, zbrodnie przeciwko ludzkości, zbrodnie wojenne i zbrodnię agresji. Naruszenie tego artykułu miało mieć miejsce w czasie inwazji na Irak, jak i w czasie prowadzenia działań wojennych na terytorium tego kraju, włączając w to tortury podejrzanych o terroryzm. Wprawdzie Stany Zjednoczone nie sygnowały Rzymskiego Statutu, ale uruchomienie postępowania może się odbyć na podstawie art. 13 tego traktatu. Według profesora Boyla, postępowanie przeciw wymienionym politykom może zostać wszczęte przez prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego.
  REKLAMA

  W praktyce oznacza to, że z prawnego punktu widzenia istnieje teoretyczna możliwość wystawienia międzynarodowego nakazu aresztowania za byłymi politykami i doprowadzeniem do sytuacji, w której będą oni odpowiadali za swoją politykę względem Iraku – czytamy w serwisie.

 19. Obsertwator said

  ZASADA MANIPULACJI LUDZMI.

  Jak manipulować masami ludzmi:
  1. Otworzyć blog, gazete, radio lub TV ( albo inne massmedia)
  2. Przekonać ludzi do swej prawdomówności – czyli na poczatku działać przeciw swoim ( za pozwoleniem )
  3. Informacje prawdzwe podawane są oczywiście traktowane jako mniej ważne byle były prawdziwe
  4. Po uzyskaniu Votum zaufania ( patrz – zwiekszenie zaufania do autorów jako do swoich , a nie wrogów)
  5. Wprawadzanie zametu i fałszu poprzez wprowadzanie danych kłamliwych
  6. Polityka Bejna jak ci sie nie podoba co ci pisze to spadaj z bloga.

  co to znaczy : ?

  Na samym poczatku bejn pisał jestes agentem , itd.
  Czyli tak naprawde agent sam bedzie nazywał inncyh agentami aby samemu nie być tak traktowanym

  bejn jest agentem ktory probuje mieszać nam w umysłach.
  Poprzez sprzedawanie nam polprawd zaczyna wprowadzać swoje teksty niezgodne z nasza morlanościa i oklamuje nas odnoesnie co do tego skad pochadzi ( tu mam na mysli dla kogo pracuje , bo na pewno nie DLA POLSKI i nie dla POLAKOW)

  • Zbyszko said

   Obserwator: czy mógłbyś rzucić parę przykładów. Bo ja to widzę na razie tylko, być może nie zawsze elegancki język (po obu stronach zresztą, ale w końcu jesteteśmy na froncie) będący wyrazem emocji, widzę dorobek w walce ze ZŁEM, chyba największy jaki udało mi się zobaczyć, ciężką pracę w obnażaniu tego ZŁA i wielką determinację w dażeniu do prawdy. Br Bein jest prawosławnym Chrześcianinem, jak wiemy prawosławie odrzuca papiestwo. Ale widzę jednak zrozumienie dramatu naszego Papieża Jana Pawła II, przez Pana Piotra.

   • Lekarz said

    Zobacz mój wpis powyżej (nr 16)

   • Zbyszko said

    Wg mnie te obie hipotezy są bardzo prawdopodobne. Kardynał Wojtyła został Papieżem by pomóc trokistom rozprawić się marksistami, gdy zrobił swoje okazało sie że jest człowiekiem prawym i bardzo blisko Pana Boga, więc niepodatny na korupcje, naciski itd. Więc trzeba było Go zlikwidować. Jak to nie wyszło (bo miał także polskie kucharki i świtę) to szukano innych metod.

   • grypa666 said

    od pb: mozesz zalozyc swoj magiel na swoje plotki? tu staramy sie podchodzic do tematow naukowo; podasz jakies zgrabne opracowanko na ten temat albo komentarz wylatuje

   • hjk said

    „prawosławie odrzuca papiestwo”
    tak do końca to nie odrzuca, tylko ma ‚swoje”..)))

   • grypa666 said

    od pb: nie uwazamy hierarchow prawoslawnych za swie\tych za zycia tylko za ludzi, niektorzy zasluza na swietosc ale to oceniaja komisje tak jak zwyklego mnicha z pieczary — po czynach, dokonanych cudach, zgodnosci z Pismem, oznakami jak np. mirra z grobu czy nierozlozenie zwlok po wielu latach (o ile pamietam 7); w prawoslawiu nie ma papieza i jego nieomylnosci. kropka; podobnie we wszystkich niekatolickich religiach – o co biega wiec? o zniszczenie niedoszlego naukowca, agenta wplywu beina? czolem dratewstwo!

   • hjk said

    no ale są tam jacyś patriarchowie, chyba z kilku…

   • monitorpolski said

    Zgadza się, z patriarchą Kościoła Prawosławnego w Polsce rozmawialiśmy jak z kumplami przy piwie.

   • grypa666 said

    od pb: bez przesady, monitorpolski; rozmawialismy w cztery oczy w pilnej dla narodu sprawie ‚pandemii’ bez uprzedzenia ze przyjdziemy, z naleznym patriarsze szacunkiem;

   • grypa666 said

    od pb: proby zrozumienia w nawale propagandy ze wszystkich stron, niemalej od katolikow = patrz niniejsze dyskusje, proby nie z fanatycznej dogmy tylko z badania czynow tego Wielkiego Czlowieka (1-sze) i Polaka (2-gie)

  • gustaf said

   Obsertwator powiedział/a
   26 Styczeń 2010 @ 8:27 am

   ZASADA MANIPULACJI LUDZMI.
   Na samym poczatku bejn pisał jestes agentem , itd.
   Czyli tak naprawde agent sam bedzie nazywał inncyh agentami aby samemu nie być tak traktowanym

   bejn jest agentem ktory probuje mieszać nam w umysłach.

   To na razie macie remis 1:1 🙂

   • gustaf said

    5. Wprawadzanie zametu i fałszu poprzez wprowadzanie danych kłamliwych
    6. Polityka Bejna jak ci sie nie podoba co ci pisze to spadaj z bloga.

    To jednak 3:1 dla Beina

   • Lekarz said

    Proponuję, żeby nie przypisywać sobie złych intecji (np. „fanatyczne wrzaski”, „manipulacja”, „agent”), ale zastanowić się spokojnie nad meritum sporu.

    Żeby dyskusja była sensowna trzeba dobrze postawić pytanie. Proponuję następujące pytanie:

    Dlaczego dorobek Jana Pawła II w walce z cywilizacją śmierci jest podważany lub umniejszany?

    Jeżeli ktoś potrafi inaczej je sformułować, będę wdzięczny.

   • gustaf said

    5. Wprawadzanie zametu i fałszu poprzez wprowadzanie danych kłamliwych

    Jeśli potrafisz , z całym szacunkiem, umiejscowić swoje pytanie w wątku „Haiti” , to można dyskutować.

    Temat wraca pod każdym pozorem i nie PB go wywołuje.
    PB nie osądza , tylko tłumaczy dlaczego nie poważa zasług , ani nie umniejsza dorobku i odwrotnie.
    Ucina dyskusję i wyjaśnia swoje motywy w stosunku do dyskusji , a nie do JP2
    Jeśli teraz np. śpi , to jak wstanie znajdzie na swoim blogu kolejną rozpierduchę.
    Po to też napisał regulamin bloga, żeby dyskusja była w temacie.

   • Obsertwator said

    odpowiedzi bejna do komentarzy ludzi nie jest w temacie. jest po prostu pokazaniem jego inteligencji. czyli brak…
    osoba intelignetna zawsze jakos wypowie sie w normalny sposob a nie chamski.

   • Obsertwator said

    Gustaf:

    dlaczego pokazywane jest zydowskie tylko poejscie sparwy do HAITI?
    czemu nie Polacy, Nie Gracja, Nie Wlochy?????
    Tylko Zydki?
    Czyżby byłjuz czas na zmiane tematu blogu na jacy my Zydowskiego pochodzenia jestesmy wspanialomyslni a reszta swiata jest be??
    Wszsycy nas sie czepiaja , nas Zydów a my sie tylko bronimy. Nasi wrogowie Palestynczycy atakuja nas . mordują , pobieraja z nas narzady do transplntacji , nie wiemy co robic, boimy sie……….

    sorki ja nie z tych co dadza się otumanic. Panstwo Izrael odpowieda za 90% zla na swiecie.

   • Lekarz said

    Gustaf,

    To jest regulamin bloga:

    „tu nic się nikomu nie należy, natomiast jeśli chce korzystać, musi co najmniej przestrzegać wersalu, tj. unikać następujących:
    – wulgaryzmy,
    – rasizm,
    – kołtunizm,
    – nienawisc (w tym do symboli religijnych),
    – antypolonizm, polonofobia,
    – anty-chrzescijanizm,
    – uogolnienia,
    – powtorzenia…”

    Oczywiśćie mój wpis nie dotyczył Haiti, ale był kontynuacją dyskusji z PB z poprzedniej doby (śpimy o różnych porach). Jeżli to jest niedozwolone, to niech Administrator usunie moje wpisy. Przepraszaam.

    Przypomniała mi się z dzieciństwa piosenka:
    Stary niedźwiedź mocno śpi

    Liczę na Twoje poczucie humoru.

   • gustaf said

    @ Obserwator
    Nie dziw się ..
    Jakbyś opracował artykuł i został objechany
    za to , że np. nie miałeś krawata, to też byś wiązkę rzucił. Jak nie za pierwszym razem , to kiedyś na pewno.
    Właśnie —opracował. Opracuj „Polską wersję” tematu, z „polskimi ” zdjęciami i ponegocjuj z PB nt. wklejenia w artykuł. Warto choć sprawdzić efekt. Ę @ mailem.
    Skąd znałbyś tak dobrze temat zbrodni na Palestyńczykach ? Robią to izraelscy zbrodniarze, więc żydzi ale też nie wszyscy i tak jest na całym świecie. Zbrodnia nie przestrzega granic , ani nie jest wynalazkiem jakiejś jednej nacji.Kilka razy o tym tu czytałem.
    O dobrych ludziach zresztą też. Pozdrawiam
    @ Lekarzu , poczekaj , nie przeliczysz się 😛 …. coś znajdę
    Pozdrawiam
    ================
    od pb: blog jest nt kompleksu jot wiec nie pokaze gruzinskiej czy polskiej ekipy na hiti tylko izraelaska tym bardziej ze zabraklo jej w gazie = kapewu? koniec dyskusji

   • hjk said

    równie dobrze by nas mozna nazywać zbrodniarzami z powodu wysłania naszych wojsk do Iraku i Afganistanu, jeśli jakąkolwiek zbrodnie tam popełniają, albo pomagają w niej innym najeźdźcom. I niestety nie reagując na to i nie protestując jesteśmy tym skalani…

  • prawy said

   Celna teoria

  • ALFA said

   Dobra manipulacja to taka, w której manipulowany nie wie, że nim manipulują.

  • ZKRWIIKOSCI said

   Obserwator zgadzam sie z Toba.Bein depcze i pluje na najwieksze nasze swietosci.Pozbyl sie wszystkich ktorzy przeszkadzali mu w jego planach.A gnojenie przez niego JP2 to juz dno i metr syfu.
   Do piet mu Piotrze nie siegasz i nigdy nie bedziesz!
   Wara od tego co dla nas swiete!
   A szantazowanie blogowiczow zamknieciem forum wsadz sobie w buty!
   Bein na prezydenta? – a to dobre
   to ja juz wole Kononowicza
   ============================
   od pb: “Bein depcze i pluje na najwieksze nasze swietosci […] gnojenie przez niego JP2″ = zawisniesz za to po chrzescijansku na palmie bananowej milasku, chyba ze udowodnisz, wiec czekam do 18-ej dn. 26.1.2010 = wiesz jak wyrzucam: zenobiusza 200 komentarzy wylecialo na zawsze a on nigdy tu nie wroci, chyba ze sie ukaja, przeprosi nie tylko mnie, poprosi o przebaczenie i zmieni postepowanie; forum trzymam otwarte (nie wiem jak dlugo wytrzymam z takimi klebami jak ty) tylko na prosbe rozsadnych = podobno pare tys. dziennie w tym osoby wazne dla polskiej racji stanu = a ty kto?

   • ZKRWIIKOSCI said

    zaraz pewnie pojawi sie wzmianka: pb skasowal bo nie na temat
    ================
    od pb: moglbys uscislic „pewnosc”, zrobic choc analize egzystencjalna uzasadniajaca teze? czy bedziesz trzepal w klawisze zeby zwiekszyc liczbe komentarzy?

   • grypa666 said

    od pb; nie skasuje jesli zaglosujesz na prezydenta beina i wlozysz swoj majatek do mej skarbonki — wiec jak?

   • ZKRWIIKOSCI said

    a ty Piotrze zrobiles analize wrzucajac JP2 do jednego wora z mordercami,czy tak sobie tylko stukales w klawiature?
    Jestem na blogu od lata 2009 prawie codziennie i po prostu widze jakie zmiany na nim zaszly i jakie jest traktowanie przez Ciebie ludzi majacych inne zdanie.To akurat nic nowego bo zawsze tak bylo(moze na poczatku troche mniej)
    Niestety zaczales deptac przynajmniej dla mnie wielki autorytet czemu nie tylko nie moge przyklasnac ale tez czuje sie wrecz zobowiazany stanac w jego obronie.Dlatego tez Piotrze nigdy nie wysle na Twoje konto ani centa a i przepraszac nie mam zamiaru.
    Co do finansowego wsparcia pisalem kiedys Markowi ze chetnie pokryje koszt jednego z kilku (taki byl pomysl) bilbordow reklamujacych bloga.Pomysl upadl bo okazalo sie ze Marek ma pomysl o wiele rozsadniejszy.Szkoda ze nie zostal jak na razie zrealizowany choc wierze ze jak upora sie z problemami to przypomni sobie o nim.Wtedy na 100% wespre realizacje na ile bede mogl.
    A na pytanie ja to kto odpowiem Ci tak
    Zwykly szary przecietny czlowiek,ktory chwilami sam juz nie wie komu wierzyc i moze dlatego szlak mnie trafia kiedy depczesz jedyny dla mnie autorytet.
    Poswiecilem na ten blog pol roku swojego zycia i zrzylem sie z nim ale jesli warunkiem mojego tu pozostania ma byc przyznanie Ci racji w kwestii papieza JP2 i przeproszenie za to ze smiem miec inne zdanie to mozesz mnie wykasowac jeszcze przed godzina 18

    pozdrawiam byc moze po raz ostatni

   • ZKRWIIKOSCI said

    Po przemysleniu i podsumowaniu polrocznej mojej obecnosci na blogu przepraszam za niektore moje wypowiedzi,szczegolnie te pisane w chwilach podwyzszonej adrenaliny.Dziekuje Ci rowniez za Twoj wklad w uswiadamianie i dzialania,ktore byly na poczatku.Ubolewam niestety nad tym ze zszedles z tej drogi a ta, ktora idziesz w tej chwili prowadzi wedlog mnie w slepy sekciarski zaulek.
    Mimo wszystko zycze Ci wszystkiego dobrego i wielu owocnych przemyslen.
    Jesli chodzi zas o JP2 nigdy nie bede w stanie przyznac Ci racji.Nigdy tez nie podpisze sie pod oczernianiem jego osoby i jesli na tym blogu to wlasnie sie dzieje to ja nie chce byc jego czescia.Przesledz zycie i dzialania papieza nawet jesli to nie Twoj papiez i pomysl prosze nad tym raz jeszcze.
    Pamietaj Piotrze ze rowniez bierzesz odpowiedzialnosc moralna za swoje wypowiedzi a jest tu wiele wpatrzonych w Ciebie osob.To co ja sobie tu wydukam splynie po blogowiczach jak po kaczce ale to co napiszesz Ty ma bardzo duza moc oddzialywania.
    Pamietaj o tym prosze ciskajac nastepne kamienie w kogos kto nie moze sie juz niestety obronic.

    pozdrawiam

   • eteryczna ziemia said

    @Z_krwi_i_z_kości / a duch gdzie?/ twoje poglady lepiej koresponduja z blogiem Bruna – KrólowaPokoju

   • ZKRWIIKOSCI said

    I tak i nie.Blog Bruna jest nastawiony na objawienia Marii w M. a ja choc tam bylem i naprawde przezylem mistyczne chwile nie jestem w stanie bronic za wszelka cene wiary chrzescijanskiej bo w nia nie wierze choc szanuje.Dla mnie istnieje Bog a nie religie.Moge przyznac racje Bruno w zwiazku z M.i potwierdzic ze jest to miejsce wyjatkowe i warto tam pojechac.Co do papieza natomias chcialbym zeby wszyscy ludzie potrafili tak jak on kochac blizniego i wybaczac bo jestesmy wszyscy tylko ludzmi i kazdy z nas popelnia bledy.Nie wstydze sie tego ze jestem w niego wpatrzony i boli mnie czasami ze nie potrafie znalezc w sobie tyle ciepla i dobra co on.Nikt z nas nie stanal przed wyborami ktorych on musial czasami dokonywac.Tylko tyle Eteryczna.

   • grypa666 said

    od pb do zkrwiikosci:

    odmienne zdanie mozesz miec i nie wymagam od nikogo przyznania racji na tresci ktore probuje tu przekazac bez cenzury ani presji; ale nic cie nie upowaznia do oszczerstw a takimi sa:
    – “Bein depcze i pluje na najwieksze nasze swietosci […] gnojenie przez niego JP2″
    – „wrzucajac JP2 do jednego wora z mordercami”

    matoly jak iksiks i obsertwator widza to, podniecaja bo ktos poparl ich bzdury = zobacz jaki watek wynikl = „dowod” na dranstwo beina;

    ww. oszczerstwa zlagodziles warunkowym „nie podpisze sie pod oczernianiem jego osoby i jesli na tym blogu to wlasnie sie dzieje to ja nie chce byc jego czescia”
    oraz zaczales tlumaczyc bez piany swoj motyw:
    „Zwykly szary przecietny czlowiek,ktory chwilami sam juz nie wie komu wierzyc i moze dlatego szlak mnie trafia kiedy depczesz jedyny dla mnie autorytet.”

    JP2 byl ‚moim’ papiezem do chrztu w 2005 r. = w dalszym ciagu cenie Go za to co zrobil, co nie przyslania mi polityki watykanu za JP2 w kontekscie balkanskim, ktory dosc dobrze znam; myslalem ze dosc wyraznie pisze z szacunkiem o Janie Pawle II zastanawiajac sie nad przyczynami tego co zrobil watykan za jego papiestwa; np. we wstepie do serii „mateczki…” zastanawiam sie czy moze szantaz uzycia okrutnej broni przez ‚terrorystow’ w polsce moglby tlumaczyc postepowanie JP2; do tego dodaj otrucie i wplyw na stan umyslowy JP2 przez leki po zamachu, plus spreparowane info jak pisza podreczniki psyop nato i pentagonu o decydentach niekoniecznie sprzyjajacych ‚celom polityczno-wojskowym’;

    @lekarz probuje sformulowac kwestie, na pewno nie rozstrzygnieta raz na zawsze; ja probuje to samo ze swojej perspektywy badacza konfliktu balkanskiego i kompleksu jot;

    przyznajesz ze nie znasz faktow i potrzebujesz autorytetow ktorym mozesz zaufac; ja tez chcialbym moc polegac na kims zamiast ryc dniami i nocami w poszukiwaniu odpowiedzi na pytania, ktorych nie potrafie zepchnac demagogia, ale dawno odkrylem ze sciema jest tak totalna ze nie mozna polegac na ZADNYM autorytecie procz Boga (mowie o tym na blogu od lipca 2009); uny wlasnie zeruja na potrzebie autorytetu przez masy i manipuluja nawet najwznioslejszym autorytetem jak JP2;

    jesli nie dojdziemy do tych rzeczy, czekaja nas jeszcze bolesniejsze rozczarowania, rozdwojenia jazni… ale wtedy moze byc za pozno;

    wybaczam ci zaslepienie i oszczerstwa, bo czuje twoj bol – podobny do mojego, gdy odkrylem co watykan zrobil na balkanach pod komende kompleksu jot; myslalem ze oszaleje, a Duch Swiety poprowadzil mnie do Boga… chwala Mu wieczna!

   • Lekarz said

    Do PB,
    Zgadzam się z tym co napisałeś. Popieram Cię w poszukiwniu Prawdy. Ja też jestem rozgoryczony niektórymi aspektami polityki Watykanu (zobacz mój wpis na temat „Watykan w cieniu czerwonej gwiazdy” – Józefa Mackiewicza), więc bardzo dobrze rozumiem Twoje rozgoryczenie.
    Nie jestem bezkrytyczny wobec JPII. Nie rozumiem i nie akceptuję kilku decyzji JPII:
    1/ usunięcie z pierwszego wydania Katechizmu rozdziału na temat kary śmierci
    2/ mianowanie na Prymasa JG
    3/ udział przedstawicieli Kościoła w „okrągłym stole” i Magdalence
    4/ zachęcanie Polaków do głosowania za wstąpieniem do UE
    5/ tolerowanie w polskim Kościele księży TW 6/ pewnych aspektów uporczywej terapii stosowanej w czasie jego umierania (respirator) – ta sprawa oczywiście nie zależała już od jego decyzji, bo był wtedy nieprzytomny (między godz. 19 a 21.37).

    Click to access jp2.pdf

    Click to access Dangel%20Wichrowski%20JPII_ang.pdf

    Pozdrawiam

   • ZKRWIIKOSCI said

    Panowie ja nie bronie Watykanu.Co wiecej sam mam mu wiele do zarzucenia.Byc moze moim bledem jest rozdzielanie autorytetu czlowieka od jego roli glowy kosciola,ktory dla mnie zadnym autorytetem nie jest.Ja tez Piotrze ryje dniami i nocami zeby znalezc prawde a sam wiesz ze to nie jest latwe.
    Tak sobie mysle ze nie powinnismy sie ‚ZREC” miedzy soba bo to do niczego nie prowadzi.
    Pomyslmy wspolnie zostawiajac z boku wszelkie antagonizmy i sprobujmy wymyslec cos konstruktywnego.
    Pomyslmy jak przeciwstawic sie calemu temu syfowi ktory nas osacza bo klotnie nic nam nie dadza.
    Kazdy z nas ma jakies wieksze czy mniejsze racje ktorych jest gotowy bronic ale moze lepiej skupic sie na wrogu wspolnym dla nas wszystkich niz rostrzasac poboczne tematy i walczyc z ich powodow miedzy soba.Znowu przypomina mi sie cytat z filmu:
    „zabrnelismy a czort karty rozdaje”

    pozdrawiam

   • ZKRWIIKOSCI said

    I jeszcze tylko jedno
    zdecydowanie lepiej sie czyta Piotrze Twoje uzasadnienia i odpowiedzi pisane jw. niz te w stylu „spierdzielajta boscie durne agenciury”
    o wiele lepiej

  • grypa666 said

   od pb @obsertwator: dla kogo pracuje bein? udowodnij ze klamie
   jak nie wyliczysz tu dwu polprawd (uzyles liczby mnogiej) od beina, wylecisz na zawsze

   • obsertwator said

    ejze PB
    czyżby to był Twój Blog? czy Michała?
    no no: miałeś sie wypowiedziec na te „oszczerstwa” , gdzie jest Twoje oświadczenie?
    No tak w kanadzie juz kundle szczekają.
    Wróć do nich, jak nie potrafisz inteligentnie odpowiedzieć na moje domysły.
    Jesteś załosny, i będziesz żaołosny.
    Nie zamierzam z czyms taki polemizować, w żadnym aspekcie.

    DNO po prostu DNO.

    aha czepiasz się jednego : półprawd , czyli do punktów od 1 do 6 się przyznajesz?
    haaaaaaaaaaaa

   • grypa666 said

    od pb @obsertwator 27 Styczeń 2010 @ 8:47 am e:
    chcesz debatowac a nie potrafisz wyjasnic sobie kto jest wlascicielem bloga grypa666?
    powtarzam ostatni raz:
    1. dla kogo wg ciebie pracuje bein?
    2. wymien choc 2 polprawdy gloszone przez beina;
    ocene twych komentarzy w swietle uzupelnionych zasad (zakladka „O nas”) oraz decyzje o usunieciu cie z forum pozostawiam innym moderatorom = mam wazniejsze rzeczy niz paprac sie z dratewstwem

  • monitorpolski said

   BZDURA. Zobacz co Bein i in. osiągnęli. Czy rzeczywiście tego chcieliby agenci?

  • Wojtekk said

   A może się przedstawisz, czy lękasz się że dotknie Cię palec Boży?

 20. A said

  nt zatrutej żywności

 21. Obsertwator said

  Moze inaczej:

  Skoro piotr bejn pozjadał wszsytkie rozumy i nas traktuje jako glupków ( chciarz ja uwazam ze kto inny jest glupkiem) to niech napisze kto za tym stoi. Doslownie Imie i Nazwisko, a nie ubliza osobom (martwym) ktore nie moga podac go do sądu.
  A na kazde pytanie dotcyzace kto za tym stoi padala odpowiedz: Domyslce sie , albo nie jestescie jeszcze na to przygotowani.
  Jednym zdaniem, albo piotr bejn nie ma pojecia o co biega, i usiluje zbic kase ( co niejednoktornie o tym na forum mowi) albo stara sie byc kims ( no wiecie slawnym ) ale nie za bardzo mu to idzie:))

  jest jedna prawda , kazda polprawda to klamstwo .

  wiec bejn mam nadzieje ze sie do tego ustosunkowujesz i odpowiesz na to jak inteligentny facet. a nie jak jakis chlor nawalony i obszczany spod pierwszego lepszego murka przy PSS’ach.

  • a tyś skąd się urwał? chociarz się pisze przez z z kropką a wygląda to tak „Ż” dasz jakoś rade się podszkolić w języku POLAKÓW?

   • Obsertwator said

    ha ha obszymurki juz szczekają?
    no no…. brak podstaw do rozmowy to ujadanie się zaczyna ….

   • ZKRWIIKOSCI said

    Dlaczego nie czepisz sie „polszczyzny” Beina Mediapolska?
    ==================
    od pb: na blogu obowiazuje zasada nieczepiania sie pisowni, bracia Polacy-li-tylko-w-pisowni

  • monitorpolski said

   Z tą „kasą” to potwierdzasz kim jesteś. To jest główny argument agentów.
   Powiem wam, że z zamówień na DVD, które wysłałem, a było ich ok. 10, tylko 4 osoby wpłaciły na konto!
   Niektóre z zamówień były po 10 szt, więc koszty własne przekroczyły zarobek (z którego muszę jeszcze zapłacić 41%).
   Tak wygląda polskie wspieranie ludzi walczących o wspólne dobro.

  • monitorpolski said

   Wielu jest „od początku”. Jak dostajesz zadanie to musisz znać sprawę, nie?

 22. hjk said

  http://articles.mercola.com/sites/articles/archive/2010/01/26/Sugar-May-Be-Bad-But-This-Sweetener-Is-Far-More-Deadly-Part-2.aspx

  Artykuł o tym, jak wykańcza nas fruktoza zawarta w żywności poza jej naturalnym miejscem, jakim są głównie owoce i ew. warzywa, w postaci dodawanej do napojów i innej przetworzonej żywności, słodyczy , w formie HCFS, czyli syrpu kukurydzianego o dużej zawartosci fruktozy. Co ciekawe „zły” cholesterol LDL na 2 podgatunki, z których tylko 1 jest zły, własnie powodowany przez fruktozę, a tłuszcze powodują „dobry” LDL…

 23. Andzia said

  http://biznes.onet.pl/gdy-narody-zbieraja-zapasy,18491,3165941,1,prasa-detal

 24. MIZIA said

  a ja swoje do postów O WYWOŁANIU JUZ W TYM ROKU FALI GŁODU GLOBALNEGO -pisałem od gródnia TERAZ NIESMIAŁO POJAWIAJA SIE SYGNAŁY MEDIALNE PRZYGOTOWUJĄCE GRUNT POD UDERZENIE KRYZYSEM
  http://biznes.onet.pl/gdy-narody-zbieraja-zapasy,18491,3165941,1,prasa-detal

  • MIZIA said

   dobra rada – PRZYJŻYJCIE SIE TEMU CO MÓWIĘ TROSZKE Z SZERSZEJ PERSPEKTYWY -TEGO CO DZIEJE SIE JUŻ OD POCZATKU STYCZNIA TEGO ROKU
   ps. napisze wam nowa herezję – do weryfikacji za 14 dni
   OSTATNI TYDZIEŃ STYCZNIA I PIERWSZY TYDZIEŃ LUTEGO W POLSCE FALA MROZÓW – 40 DO MAX -45 STOPNI – tak wiem piotr pisał mi ze to normalne -WEDLE MNIE CHYBA NA BIEGUNIE .
   ZIMA DO KWIETNIA – NOCNE FALE PRZYMROZKÓW NAWET DO POŁOWY CZERWCA . ale to dalsza perspektywa – niedługo bedą puszczać takie baki informacyjne z takimi info COBY WAM SIE ZDAWAŁO ŻE TO PARSZYWA POGODA WINNA ZE KARTOFELKI PO 10 ZŁ.

   • magdaswro said

    Mam nadzieje że się grubo mylisz Miziak. (zobaczymy ostatni tydzien stycznia juz jest 😉

    Szczrze – WĄTPIĘ w -40 nie mówiąc o 45.
    To ze do kwietnia to juz gdzies nawet podawali.
    Przymrozki do czerwca – zobaczymy.

   • Andzia said

    http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-mrozy-az-dos-kwietnia,nId,234020

   • hjk said

    zauwazylem ze cos ostatnio media zaczynaja siac panike na rozne sposoby jak ktos tu juz zauwazyl, to kolejna taka informacja

   • hjk said

    juz na sylwestra miały byc trzaskajace mrozy, bylo 2-3 st.C

   • gustaf said

    Ja już podejrzliwie na termometr patrzę i mi się nigdy nie zgadza. Ale wynik w gazecie poszedł w świat. To wg. Geremka nazywa się fakt medialny , wg. mnie merdialny. Merde -prawda

   • Magda said

    http://www.twojapogoda.pl/16dni.htm
    SŁABO z tymi -40 -45st C

   • Magda said

    moze nie tak słabo sama juz nie wiem

    http://www.twojapogoda.pl/encyklopedia/prognozasezonowa.htm

    Luty śnieżny i mroźny

    W tym miesiącu nadal będzie prawdziwie zimowo. Mniej niż w styczniu dni minie pod znakiem opadów śniegu. Możemy też liczyć na nieco więcej przejaśnień i rozpogodzeń. Temperatura będzie niższa od tej w styczniu, dlatego spodziewamy się kilku bardzo mroźnych epizodów.

    Marzec również zimowy

    Marzec będzie stanowić kontynuację lutowej pogody, a więc będzie zimno i śnieżnie. Wszystko wskazuje na to, że tegoroczna wiosna nadejście później niż zazwyczaj.

   • hjk said

    a górale co mówili???)))
    pierdoły zawieszone na palmie…

    Nikt nie jest w stanie przewidziec pogody na dłużej niż kilka dni, ponieważ jest ona nieprzewidywalna z natury tych procesów, poza tym, ze w lecie jest ciepło a w zimie zimno…gdzieś czytałem, ze po napływie danych ze stacji meteo najnowsze komputery są w stanie podac prognozę na chwilę ..obecną…))) Może teraz sie to zmieniło, bo to kilka lat temu czytałem…

    Nie ma nic dziwnego w tym, ze luty jest mroźny – mówi o tym przysłowie „idzie luty – obuj buty”, dopiero w marcu jak w garncu, a i jeszcze kwiecien – plecień. Nie ma się co podniecac, ostatnie zimy nas „rozpieściły”, bo ich prawie nie było, dawniej – ojciec mi opowiadał – ludzi chodzili korytarzami w śniegu, bo było go 2 m m…

   • Wojtekk said

    Jak to się nie da przewidzieć pogody?
    manipulujący nią potrafią i to w 100%.

   • MIZIA said

    nastepny etapik

    http://fakty.interia.pl/raport/pogoda-na-jesien/news/dramatyczny-spadek-cisnienia-i-sniezyce,1430564

   • hjk said

    ten nastepny etapikl to spadek cisnienia i odwilż i baj baj zimo…))

   • MIZIA said

    LOKALNIE DLA POLSKI PLAN SIE KONCZY PRZEŁOM KWIETNIA I MAJA
    – zadanie od polski wpłat rat zadłuzeń w trybie pilnym
    – załamanie gospodarcze w zwiazku z MROZAMI
    – niepokoje społeczne głód brak pracy i pieniedzy
    – INTERWENCJA WOJSK ROSYJSKICH I NIEMIECKICH POD EGIDĄ ONZ W CELU PRZYWRUCENIA SPOKOJU SPOŁECZNEGO.
    – PRZEKSZTAŁCENIE INTERWENCJI W MISJE STABILIZACYJNA
    DO ODWOŁANIA.
    – PODZIAŁ TERYTORIUM POLSKI na „landy ” autonomiczne w ramach – przepisów unijnych.
    – REALIZACJA UMOWY PREMIERA ZAWARTEJ W ISRAELU – RESTYTUCJA MIENIA POŻYDOWSKIEGO – obywatele israela posiadajacy polskie paszporty
    cwiczenia w 2009 przy granicy z polską – zerowa reakcja nato.
    ORAZ

    Ciekawostka.
    W gazecie „Najwyższy Czas” Nr 50 (12 grudnia 2009) na stronie
    VII podano informację, że z Meldunku Agencji Wywiadu wynika, że
    pod koniec lata 2009 roku Rosja i Niemcy podpisały tajny pakt
    wojskowy. Rosja zobowiązała się Niemcom, że jeśli podejmie
    decyzję o interwencji zbrojnej w Polsce to zatrzyma wojska na
    linii Wisły i Sanu.

   • magdaswro said

    MIZIA !! STRASZYSZ !! to wydaje sie niemozliwe !

   • MIZIA said

    PRZYPOMNIJ SOBIE CHISTERYCZNE WRZASKI RADKA SIKORSKIEGO NA FORUM NATO JAKIŚ MIESEC TEMU – POLSKA ZĄDA OPRACOWANIA SPECIALNEGO PLANU OBRONY W RAMACH NATO no i co gawno

    jugosłowianom trza było powiedzieć to że z nich zostanie to co dziś widać
    TERZ NIE WIERZYLI – POLACY NAWET CZYNNIE GŁOSOWALI ZA ROZBIOREM – CO MOZE NIE – NAWET KOSOWO ODDALI ALBANCZYKOM

   • ALFA said

    NIE STRASZY DORZE WIEDZIELI USTALAJĄC USTAWY A POLAK GŁUPI WIERZY RZĄDZĄCYM ,JAK JUŻ PODAWAŁEM LINK JAK FRANCUZI ZBIERAJĄ PODPISY NA OBALENIE SARKOYJEGO TAK MY POWINNIŚMY ZBIERAĆ NA OBALENIE RZĄDU.
    ==============
    od pb: amerykanie nie zbieraja juz podpisow, bo maja bron; jak bedzie czs i spokoj w piaskownicy i maglu, rzuce cos o sarko

   • Obsertwator said

    gdyby to byla prawda gazecie “Najwyższy Czas” Nr 50 (12 grudnia 2009″ itd….
    to by bylo naglosnione przez Media
    nie wierze w to. jakis brukowiec:))

   • MIZIA said

    a czyje media BO W POLSCE POLSKICH TOJUZ NIEMA

   • Magda said

    http://wiadomosci.onet.pl/2118316,12,konsultacje_dyplomacji_polski_i_rosji,item.html

    Moze do najazdu nie dojdzie (a juz na pewno nie tak szybko) jednak caly czas sie cos kreci wokol historii + usrael non stop meczy kota z auschwitz.. dzisiaj czytalam ze wrecz nie wolno uzyac polskich nazw dla obozów. Steinbach zas caly czas meczy temat wysiedleń

    Problemy relacji między Polską i Federacją Rosyjską były tematem konsultacji wiceministrów spraw zagranicznych obu krajów: Andrzeja Kremera i Władimira Titowa, które odbyły się w Moskwie.

    oraz

    Zaznaczając, że zapowiedziane rozmieszczenie amerykańskiej baterii obrony powietrznej Patriot w Polsce jest sprawą między nią a USA, Ławrow powiedział, że nie rozumie tych planów i że nie może pojąć, „po co tworzyć wrażenie, że Polska umacnia się przeciwko Rosji”. Szef rosyjskiej dyplomacji przekazał, że Moskwa oczekuje wyjaśnień w tej kwestii.

   • Lekarz said

    Mizia,

    Tu masz coś konkretnego. To już się dzieje bez militarnej inwazji.

    Stanisław Michalkiewicz:

    „Kilkanaście tysięcy procesów rewindykacyjnych na Ziemiach Zachodnich oznaczałoby, że mamy do czynienia z zaplanowaną i znakomicie skoordynowaną AKCJĄ mającą na celu doprowadzenie do zmiany na tym obszarze stosunków własnościowych. Wprawdzie już przed laty publicznie ostrzegałem przed taką akcją ze strony niemieckiej, ale optymistycznie zakładałem, że będzie ona prowadzona przed trybunałem w Strasburgu. Tymczasem okazało się, że lekceważone przez naszych durniów Powiernictwo Pruskie jednak lepiej spenetrowało istniejące możliwości i obecną akcję rewindykacyjną z powodzeniem prowadzi przed sądami polskimi, które orzekają na korzyść niemieckich powodów. W rezultacie strona polska nie będzie mogła nawet pisnąć przeciwko jakimkolwiek następstwom tej akcji, bez ryzyka, a właściwie już nawet nie ryzyka, tylko całkowitej pewności ośmieszenia się przed światem. Obecnie mamy do czynienia właściwie z jej pierwszym etapem, po którego pomyślnym zakończeniu nastąpi etap drugi w postaci „uznania praw” niemieckich wypędzonych – czego expressis verbis domagały się CDU i CSU w deklaracji z maja ubiegłego roku – to znaczy uznania ich praw własności do nieruchomości obejmujących jedną trzecią polskiego terytorium państwowego.

    Wbrew bęcwalskim deklaracjom naszych mężów stanu, jakoby deklaracja ta była jedynie fajerwerkiem wyborczym, w kontekście wspomnianej akcji trudno nie potraktować jej jak najbardziej serio. Na jakiej podstawie zakładali oni, że CDU i CSU w tej sprawie tylko sobie żartuje – trudno zgadnąć. Najbardziej prawdopodobnym wyjaśnieniem jest poczucie bezradności wobec tego cierpliwego i metodycznego postępowania strony niemieckiej, połączonego z wykorzystaniem rozbudowanej agentury w Polsce, na które strona polska próbuje ostatnio odpowiadać spóźnionymi improwizacjami. A skoro nie można zastosować nawet ulubionej przez naszych państwowych dygnitarzy metody groźnego kiwania palcem w bucie, najlepiej udawać, że się nic nie widzi, ani nie słyszy, a jeśli już nawet coś się zobaczy czy usłyszy – że nic się nie rozumie. Krótko mówiąc – udawać głupiego, co nawiasem mówiąc, naszym dygnitarzom przychodzi tak łatwo, że aż nasuwa podejrzenia, że wcale nie muszą niczego udawać.

    Zmiana stosunków własnościowych na Ziemiach Zachodnich w tej sytuacji wydaje się jedynie kwestią czasu. Ale oczywiście na tym się nie skończy, ponieważ zmiana ta stanowi znakomity punkt wyjścia do następnego ruchu, który może przybrać postać oddolnej, arcydemokratycznej inicjatywy plebiscytu z udziałem właścicieli nieruchomości, którzy zapragnęliby odpowiedzieć na pytanie, do której stolicy wygodniej byłoby im odprowadzać podatki. Gdyby okazało się, że wygodniej do Berlina, wówczas Berlin, zbierając podatki z tego obszaru, siłą rzeczy przyjąłby na siebie zobowiązanie rozciągnięcia tam swojej kontroli wojskowej, policyjnej i sądowej, a więc – przejęcia uprawnień władzy państwowej de facto. Nie musi to pociągać za sobą jakichś spektakularnych rugów polskich posiadaczy. Przeciwnie – takiej ostentacji wszyscy będą unikać, natomiast polscy posiadacze będą musieli płacić niemieckim właścicielom czynsz i niezawisłe sądy z pewnością obowiązek ten wyegzekwują.”
    http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1092

   • MIZIA said

    przygotowanych do realizacji w ciagu najblizszych tygodni -POZWÓW NIEMIECKICH ZWROT MIENIA JEST PONAD 100 000 – info mecenas HAMBURA BERLIN.

   • MIZIA said

    A TU COS DO WERYFIKACJI JAK PISAŁEM MIESIEC TEMU O TYM TO ZADANOMŻRUDŁA W PRASIE WIEC PODAJE ŻRUDŁO W PRASIE

    http://fakty.interia.pl/polska/news/pis-niemiecko-rosyjska-rura-zablokuje-nam-porty,1430163

   • MIZIA said

    TO NIE TAK ŻE RZAD NIC NIE ROBI ALEŻ ROBI I TO W SPRAWIE SUPER WAŻNEJ DLA POLAKÓW

    http://wiadomosci.onet.pl/2118349,11,klotnia_w_koalicji_czy_bedzie_mozna_pic_wodke_na_dozynkach,item.html

   • ALFA said

    POCZEKAJMY GRECJA PRAWDO PODOBNIE CHCE WYJŚĆ Z STREFY EURO TO MOŻE ROZBIĆ UNIĘ „OBY”

   • MIZIA said

   • MIZIA said

    JA JUZ NIEWIEM CZY WY WSZYSCY JESTESCIE GŁUSI CZY GŁUPI
    ROZEJŻYJCIE SIE W KOŁO CO SIE DZIEJE A NIE CO WAM PISZA W ….
    PANIE PIOTRZE BEIN SZKODA CZASU I PRACY SPRAWA W POLSCE JEST ZAKONCZONA
    A TO TYLKO MALUTKI FRAGMENCIK CAŁEGO GLOBALNEGO PLANU

   • Aśka said

    ta informacja była to już wcześniej na blogu

    http://dakowski.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=1579&Itemid=55
    Rozbiór ściśle tajny
    Wpisał: Leszek Szymowski
    13.12.2009.

    Rozbiór ściśle tajny

    Rosja i Niemcy zawarły tajne porozumienie przewi­dujące możliwość ewentu­alnej interwencji zbrojnej Rosji w Polsce – alarmowała we wrześniu Agencja Wy­wiadu najważniejsze osoby w państwie. Jednak rząd zignorował ten wstrząsający meldunek.

    Leszek Szymowski [z Najwyższego Czasu!, nr. 50 (1021). 12 XII.2009. Świetny numer, warto kupić cały w kiosku MD]

    Manewry „Zapad 2009” pokazały dobitnie, że NATO praktycznie nie reaguje, jeśli w pobliżu granicy państwa należącego do sojuszu wojska rosyjskie odbywają wielkie ćwiczenia

    Z meldunku Agencji Wywiadu wynika, że pod koniec lata 2009 roku w’ Moskwie podpisany zo­stał tajny pakt wojskowy. Rząd rosyjski zagwarantował w nim rządowi niemieckiemu, że jeśli istotnie podejmie decyzję o interwencji zbrojnej w Polsce, zatrzyma wojska na linii Wisły i Sanu. Miało to stanowić gwarancję, że wojska rosyjskie nie zbliżą się do dzisiejszej gra­nicy polsko-niemieckiej na Odrze i Ny­sie Łużyckiej i nie zagrożą oddalonemu o 80 kilometrów Berlinowi.

    Ze wspomnianego meldunku wywiadu wynika również, że w zamian rząd nie­miecki zobowiązał się nie angażować się w ewentualny spór między Polską a Ro­sją.
    Zagwarantował również, że relacje polsko – rosyjskie nie będą miały wpływu na współpracę energetyczną z rządem w Moskwie. Oznaczało to ni mniej, ni więcej tylko tyle, że nasz zachodni sąsiad wyra­ził zgodę na oderwanie od Polski części jej terytorium na rzecz Rosji. Uzyskanie gwa­rancji, że rosyjskie wojska nie dotrą dalej niż do brzegów Wisły, de facto tworzyłoby z okrojonej Polski buforowe państewko oddzielające Niemcy od Rosji.

    Kierunek rosyjski

    Nie widzieliśmy ani kopii dokumentu pod­pisanego przez przedstawicieli Rosji i Nie­miec, ani notatki wywiadu adresowanej do najważniejszych osób w państwie. Źródłem informacji ,,Najwyższego CZASU!” jest znany nam oficer Agencji Wywiadu pracu­jący ,,na kierunku rosyjskim”. Z oczywi­stych względów nie możemy podawać jego personaliów ani jakichkolwiek informacji, które mogłyby go identyfikować. Możemy tylko wspomnieć, że oficer ten wielokrotnie uzyskiwał i przetwarzał informacje uzyski­wane na terenie Rosji od osób pracujących dla polskiego wywiadu. W środowisku taj­nych służb uchodzi za wybitnego specja­listę od Rosji. Możemy również dodać, że informacje, które nam przekazywał, zawsze potwierdzały się. Nie ma powodu, by kwe­stionować jego wiarygodność.

    Nasz rozmówca zaznacza, że trzeba brać pod uwagę jeszcze jedną możliwość: in­formacje na temat rosyjsko-niemieckiego porozumienia mogły być starannie wyreży­serowaną kombinacją operacyjną, zrealizo­waną w celu osiągnięcia określonych skut­ków politycznych. – Te informacje mogły zostać sfałszowane i podrzucone polskim służbom po to, aby sprawdzić reakcję Polski i NATO – twierdzi oficer AW. A sytuacja po­lityczna, w której miało to miejsce, nie jest przypadkowa.

    Ćwiczenia przy granicy

    Meldunek polskiego wywiadu zbiegł się w czasie z manewrami wojskowymi opa­trzonymi kryptonimem ,,Zapad 2009″. To wspólne białorusko-rosyjskie ćwiczenia wojskowe z użyciem najnowszego sprzętu. Przygotowania do manewrów rozpoczęły się 16 sierpnia, a same działania – 8 wrze­śnia. Informację o manewrach wojsko­wych podano do wiadomości publicznej 25 sierpnia. Wówczas też oficjalnie ogło­szono, że jednym z celów będzie przećwi­czenie wspólnego odpierania ataku na ru­rociągi naftowe i gazowe, w tym na słynny Nordstream, czyli projektowany Gazociąg Północny, który miał połączyć Rosję bez­pośrednio z Niemcami. Jednak 21 września 2009 podano do wiadomości również dru­gi cel: ćwiczenia obrony Grodna i Brześcia przed atakiem z Polski.

    W całej sprawie zaskakujące są przynaj­mniej trzy rzeczy.

    Po pierwsze: do publicz­nej wiadomości podano dokładnie stan sił biorących udział w manewrach. Było to 12,5 tysiąca żołnierzy, w tym 1800 rezer­wistów, 100 samolotów i śmigłowców oraz około 900 czołgów, pojazdów pancernych i dział samobieżnych. Tak ogromne zaanga­żowanie sił zbrojnych oznaczało, że były to największe ćwiczenia białorusko-rosyjskie.

    Po drugie: oficjalnie przedstawiane cele manewrów wskazywały, że Rosjanie biorą pod uwagę możliwość odpierania ataku ze strony Polski. Stanowi to ewidentne złama­nie konwenansów dyplomatycznych, które nakazują nie wymieniać nazw innych kra­jów w negatywnym kontekście. W końcu

    po trzecie: na ćwiczenia nie zostali zaproszeni obserwatorzy z NATO, choć gwarantują to porozumienia Sojuszu z Rosją.

    Konflikt o gaz

    Wrzesień 2009 roku był miesiącem poli­tycznych napięć między Polską a Rosją. Nie umilkły jeszcze echa antypolskiej wrzawy z okazji rocznicy podpisania paktu Rib­bentrop-Mołotow (rosyjski wywiad wydał wówczas książkę dowodzącą – wbrew fak­tom – że Polska była sojusznikiem Hitlera). Później Władimir Putin wygłosił w Gdań­sku kontrowersyjne przemówienie z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej (nie przeprosił za ludobójstwo w Katyniu). Gdy na białoruskich poligonach odbywały się ćwiczenia wojskowe, rozpoczął się brze­mienny w skutki konflikt o dostawy gazu. Rosjanie zerwali współpracę z prezesem Bartimpeksu Aleksandrem Gudzowatym i Polska stanęła w obliczu konieczności za­łagodzenia powstałej sytuacji. Choć umowa na dostawę gazu obowiązuje do roku 2020, przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki zaczęli negocjować z Rosjanami warunki przedłużenia kontraktu. Jednak przedstawi­ciele Gazpromu przedstawili Polsce nieko­rzystne warunki, domagając się wyższych cen za surowiec i przedłużenia umowy o co najmniej 15 lat. Co równie istotne: Rosjanie zażądali wprowadzenia do umowy zapi­su zakazującego Polsce sprzedaży krajom trzecim ewentualnej nadwyżki surowca. Wszystko działo się po tym, jak USA ogło­siły rezygnację z planów budowy w Polsce elementów „tarczy antyrakietowej”.

    Równolegle szef polskiej dyplomacji Ra­dek Sikorski zażądał od NATO zdecydo­wanej reakcji na manewry ,,Zapad 2009″. W listopadzie rzecznik pasowy Kwate­ry Głównej NATO skrytykował Rosję za przeprowadzenie ćwiczeń bez udziału ob­serwatorów z Sojuszu. Wyraził również zaniepokojenie faktem, że Rosja dopuszcza możliwość ataku ze strony krajów NATO, choć jest to całkowicie sprzeczne z doktry­nami i założeniami dzisiejszego Sojuszu. Tego samego dnia Dmitrij Rogozin – stały przedstawiciel Rosji przy NATO – nie przy­jął jednak pretensji Sojuszu, stwierdzając, że jest to wybuch negatywnych emocji. W połowie listopada wicepremier Pawlak po­jechał w delegację służbową do Rosji, by ostateczne uzgodnić z Rosjanami warun­ki umowy gazowej. Pawlak zgodził się na warunki Rosji, uzgadniając w dodatku, że umowa obowiązywać będzie do roku 2037. Te uzgodnienia (nota bene przez samego Pawlaka przedstawiane jako sukces) trudno nazwać inaczej niż aktem zdrady stanu.

    Smutna prawda

    Cała ta sytuacja przyniosła Rosjanom od­powiedź na pytanie o ich siłę i pozycję w Europie. Manewry ,,Zapad 2009″ pokazały dobitnie, że NATO praktycznie nie reaguje, jeśli w pobliżu granicy państwa należące­go do Sojuszu wojska rosyjskie odbywają wielkie ćwiczenia. Po rezygnacji USA z planów budowy „tarczy antyrakietowej” jest to sygnał, że Rosja ma „wolną rękę” w Europie. Kolejnym tego dowodem jest polityka Baracka Obamy, dążąca do ocie­plenia stosunków z Rosją za wszelką cenę. W tej sytuacji trudno dziwić się Niemcom, że zakulisowo starają się neutralizować za­grożenie ze strony Rosji. Trudno również mieć do nich pretensje, że robią to kosztem Polski. Warunki umowy gazowej dowodzą, że Polskę można zmusić do zaakceptowa­nia każdego porozumienia, nawet skrajnie dla nas niekorzystnego.

    Leszek Szymowski

   • MIZIA said

    i owszem było dawno teraz plan jest w realizacji wszystko zapiete na ostatni guzik okres próbnych prowokacji zakonczony
    CZAS NA REALIZACJE –
    – MIENIE NIEMIECKIE -DO ZWROTÓW
    – MIENIE ŻYDOWSKIE DO ZWROTÓW
    – MIENIE K.K W POLSCE -ZWROTY NA FINISZU
    TO BEDĄ NOWI WŁAŚCICIELE POLSKI
    A ZGADNIJCIE CZYM SIE ROSJANIE ZADOWOLĄ

   • MIZIA said

    PRZEJŻYJCIE NA OCZY W KONCU
    TU SĄ DANE OCZYWISCIE ZANIZONE BO PRAWDA JEST STRASZNA
    http://biznes.interia.pl/news/przybywa-bankrutow-prognozy-sa-kiepskie,1430417

   • hjk said

    laśnie oddali zasoby, jeśli wierzyc komentowi;
    http://tnij.org/grolo123

   • Aśka said

    http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=17945

    Rozmowy niedokończone: Konsekwencje nowego prawa geologicznego dla Polski
    pos. Piotr Cybulski – zastępca przewodniczącego Sejmowej Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy – Prawo geologiczne i górnicze (2009-09-02)

   • navajo88 said

    Mizia ty chyba szaleju się najadłeś !!!!!jaka interwencja !!!!!! ale chrzanisz hahahaha

   • Man said

    @Mizia

    Co z Iranem? Delayed?

   • MIZIA said

    Z IRANEM – najpierw trzeba prześiedlić z HAITI – cała ludnośc do AFRYKI – potem HAITI zasiedlić ludnoscią zamieszkujacą IZRAEL (taka przeprowadzka narodów)- pozatym beda blizej swojej kolonii USA.
    A POTEM MOZNA ZACZYNAĆ WOJNE NAWET NUKLEARNA Z IRANEM – izraelczycy nie ucierpia – ALE STAWIAM BARDZIEJ NA URZYCIE WTEDY BRONI BIOLOGICZNEJ I CHEMICZNEJ – TERENY BEDA JESZCZE POTRZEBNE

   • MIZIA said

    PEWNE 2 KRAJE AFRYKANSKIE DOSTAŁY JUŻ OD PEWNYCH 2 KRAJÓW WYSOCE ROZWINIETYCH ZAPEWNIENIA POLITYCZNE POPARTE GIGANTYCZNYMI PIENIEDZMI
    ŻE DLA NICH TO ŚWIETNY DIL – a potem problem mogą rozwiącać „hutu – tucci” – A KESZ ZOSTANIE…..
    ” BOGATEMU WSZYSTKO WOLNO „

   • monitorpolski said

    Logiczne z tym przesiedleniem Izraelczyków na jakiś czas. A nie sądzisz, że lepsze są Węgry i Polska? Mają już zarówno paszporty węgierskie jak i polskie.

   • MIZIA said

    teren polski bedzie mógł zamieszkiwac ktokolwiek chce polska jako kraj zniknie z mapy na zawsze w te miejsce bedą autonomiczne regiony – np. śląsk – jest nawet takie stoważyszenie na zecz autonomii – członkowie z tych znanych reżyser KUC I LIDER ZESPOŁU PIERSI KUKIZ – MAJA GAZETKĘ -JASKUŁKA [POSZUKAJ W NECIE – POZATYM SPRAWDŻ KTO ICH FINANSUJE JAWNIE
    CO DO HAITI TO NIE BEDZIE TO CZASOWE ZASIEDLENIE TYLKO TRWAŁE
    PIASKI IZRAELA -SA JUZ NIC NIE WARTE
    A TAKIE HAITI -JAK SIE WRZUCI KAPITAŁ A MAJA – TO ZROBIA SOBIE RAJ NA ZIEMI – STARY IZRAEL – JEDEN WIELKI OBÓZ WOJSKOWY – DLA …..

   • Man said

    Wojna nuklearna imo to bedzie poczatek konca, poza tym ze wzgledow ekonomicznych by sie im raczej nie oplacila bo to chyba gospodarki ani zbrojeniowki nie ruszy. To przesiedlenie tez troche dziwne na teren zniszczone przez trzesienie. Tu chyba o cos innego chodzi.. Moze sobie odpuscili narazie Iran i robia przyczulek na Wenezuele itp.

   • hjk said

    zapomniałeś, ze w Izraelu trza odbudować (tzn chcą odbudowac 3 światynie_), wiec czesc pewnie wróci.
    a co do Emigracji to ci z polskimi korzeniami pewnie tu wrócą

   • monitorpolski said

    Według moich informacji, temperatura ma spaść do minus 125 st. C. A na południowej półkuli upały ponad 100 st. Woda wyparuje i dlatego nei będzie ziemniaków.

   • ZKRWIIKOSCI said

    racja 🙂

   • MIZIA said

    A TO CO JA DALJ STAWIAM NA MROZY
    POZYJOM UWIDIOM NAJBLIZSZE 14 DNI A POTEM DALEJ

    http://fakty.interia.pl/raport/pogoda-na-jesien/news/dramatyczny-spadek-cisnienia-i-sniezyce,1430564

   • navajo88 said

    a skwarki zczernieją na węgiel hahahahaha

   • MIZIA said

    ZACZYNA SIE UPADEK REPÓBLIKI KARTOFLANEJ

    http://biznes.onet.pl/pgnig-ograniczylo-dostawy-gazu-do-polic,18567,3166494,1,news-detal

   • MIZIA said

    KRECI SIE KRECI DOBRE PORÓWNANIE DO 1930 ROKU A SKONCZYŁO SIE W 1939
    MAM NADZIEJE ZE TERAZ SZYBCIEJ ŻE BEDA TO MIESIACE LUB TYGODNIE A NIE LATA

    http://biznes.onet.pl/czy-grozi-nam-wybuch-wojny-handlowej,18593,3166342,1,prasa-detal

   • MIZIA said

    JADA NA CAŁEGO PEŁNA PARE OSIAGNA ZA KILKA TYGODNI

    http://biznes.onet.pl/zaplaca-banki-albo-podatnicy,18516,3166558,1,komentarze-detal

   • hjk said

    ‚Spotkanie odbywa się w nerwowej atmosferze, wywołanej zapowiedzią starań przez prezydenta Baracka Obamę o podział największych banków amerykańskich, tych w szczególności które skorzystały z pomocy pieniędzy podatników.”

    upss, rzeczywiscie chyba jest kiepsko, ktos tu juz podawał date upadku $ na koncówkę lutego…

   • MIZIA said

    I JESZCZE TO PATRZ NA WYKRESY REPÓBLIKA KARTOFLANA DOSTAŁA JUZ MONITY DO SPŁATY DŁUGÓW
    PATRZ NA WYKRESY

    http://biznes.onet.pl/na-co-polska-zaciaga-dlugi,18526,3166485,1,analizy-detal

   • MIZIA said

    TA ZIMA WYKONCZY TYCH PALANTÓW – A TO DOPIERO POCZATEK ZIMY
    MAM NADZIEJE ZE GŁODNI I ZZIEBNIECI WYJDĄ NA ULICE

    http://polskalokalna.pl/wiadomosci/slaskie/news/to-jedna-z-najwiekszych-klesk-na-slasku,1430707

   • MIZIA said

    KARTOFLARZE R.P ZACZYNAJA ZBIERAĆ NA RATY POZYCZEK – patrz komenty pod artykółem BARDZO KRZEPIACE – ludzie już sie bódza z reka w nocniku

    http://biznes.interia.pl/news/polski-kolos-trafi-w-rece-arabow,1430602

   • MIZIA said

    cześc dalsza GNOJENIA POLSKIEGO HANDLU tak jak z K.D.T
    link zablokowany ale tytuł dobry – było straszne mordobicie – NIE DZIWIE SIE KUPILI TOWAR NA FAKTÓRĘ U …… A ONI JAKO DETALIŚCI BĘDĄ GNIĆ W SĄDACH – grzywny zasadzone wspomoga słuszna RUDA SPRAWĘ

    Wielka obława w centrum handlowym; zabezpieczono odzież wartą 3 mln zł

   • MIZIA said

    o jest juz link do sprawy tych „polskich gangsterów” PRZEMYCAJACYCH Z KATOWIC Z OFICJALNEJ HURTOWNI -do warszawki do oficialnego stoiska –
    ps. jakby właścicielem stoiska był NIE OBYWATEL R.P to sprawy by nie było

    http://biznes.onet.pl/w-nadarzynie-zabezpieczono-podrobiona-odziez-warta,18572,3166565,1,news-detal

   • hjk said

    co do tych długów, to im wiecej zaciągną tym lepiej, kiedyś powiemy ze ich nie spłacamy jako reparacje wojenne, nadto cały majatek odbierzemy jako bezprawnie zajęty, jak chavez wyrzucimy obce koncerny, wprowadzimy sprawiedliwy ustroj i wtedy zapanuje dobrobyt…

   • MIZIA said

    NAM NIE TRZEBA BUNDESWERY -NAM WYSTARCZY MINUS CZTERY
    TAKA POTĘGĄ JESTEŚMY – ale jaja

   • magdaswro said

    Miziak – tylko dlaczego Polska jako 1-wsza ?

    DLACZEGO ?

   • magdaswro said

    to chyba nie tylko Polska

    http://twojapogoda.pl/

    Mongolskie wioski odcięte od świata …

    Przedstawiciele ONZ są zdania, że wielu Mongołów mogło nie przetrwać zimy, a i tym, którym się udało, nie będzie się dobrze wieść, ponieważ brak zwierząt hodowlanych w kraju w którym na nich opiera się praktycznie cała gospodarka, może doprowadzić do poważnego w skutkach kryzysu. ONZ rozpoczęło akcję pomocy dla mieszkańców odciętych od świata miejscowości.

   • MIZIA said

    a tu – PO ZAKUPIE WSZELKICH PRAW NA TERENIE POLSKI DO WYDOBYCIA GAZU PRZEZ PEWNA FIRME Z USA
    FIRMA WYDAJE KOMUNIKAT :

    Polska może mieć niekonwencjonalne złoża gazu ziemnego, które wystarczą nawet na 100-200 lat – wynika z szacunków amerykańskich firm. Według Głównego Geologa Kraju, wydobycie mogłoby się zacząć za 10-12 lat, jeśli badania potwierdzą, że takie złoża rzeczywiście posiadamy. Pierwszy odwiert zostanie wykonany w kwietniu br.

    A WIEC BEDZIEMY KUPOWAĆ RUSKI GAZ ALBO POLSKI OD AMERYKAŃCÓW

   • magdaswro said

    http://www.bankier.pl/wiadomosc/Polska-moze-miec-zloza-gazu-ziemnego-na-100-200-lat-2083727.html

    Nie jest chyba więc tak źle …

    Jezierski wyjaśnił, że w ciągu ostatnich dwóch lat wydał 44 koncesje na poszukiwanie niekonwencjonalnych złóż gazu. Poszukiwania skupiły się głównie w rejonie Lubelszczyzny, Mazowsza, Pomorza i na Dolnym Śląsku. Tereny poszukiwań obejmują 12 proc. powierzchni Polski.

    Jezierski przyznał, że w naszym kraju szukają gazu „wszyscy wielcy gazowego świata”, np. Exxon Mobil, Chevron, ConocoPhillips, Marathon Oil Corp. „Firmy amerykańskie chcą szukać gazu w Polsce. Jak znajdą, to podzielimy się profitami. Oni zarobią, a my będziemy mieli zapewnione bezpieczeństwo energetyczne” – powiedział Jezierski.

    Również Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jest zainteresowane poszukiwaniem i ewentualną eksploatacją złóż gazu łupkowego. „Żaden gaz, który spełnia określone normy, nie jest nam +wstrętny+, każdy gaz do systemu wpuścimy” – powiedział wiceprezes PGNiG Waldemar Wójcik.

   • MIZIA said

    DLACZEGO PIERWSI BO IDZIE ŁATWO ZA ZGODĄ RZADZĄCYCH W R.P
    BO KRAJ ZASOBNY W KOPALINY , LASY I POTEZNE ZASOBY NIEWOLNIKÓW – kandydatów do pracy – DLA WYRÓZNIONYCH – nadzorcy -wszelkiej maści sł. mundurowe -i inny aparat ucisku wewnetrznegoo ,
    RESZTA szoferzy , pomywacze ,sprzatacze i cały sektor zajec fizycznych
    A WSZYSTKO TO SIE SAMO TRZYMA W RYZACH ZA 10 CZEŚĆ TEGO CO BY POLICJANTOWI NA ZACHODZIE ZAPŁACIĆ TRZA
    PS. 1 ROBOL Z EUROPY -koszt- = W POLSCE 10 ROBOLI
    A POZATYM KRAJ ŁADNY CZYSTY I NIE WYEKSPLATOWANY

   • Aśka said

    zobaczcie jakie niekonsekwencje w tym artykule
    http://biznes.onet.pl/polska-moze-miec-zloza-gazu-ziemnego-na-100-200-la,18567,3166589,1,news-detal

    Przyznał, że do tej pory nie szukaliśmy takiego gazu, bo nie potrafiliśmy. „Nie mieliśmy technologii, które pozwalają na eksploatowanie złóż. Zresztą 20 lat temu Amerykanie też ich nie mieli, a dziś złoża niekonwencjonalne są głównym źródłem gazu w Stanach Zjednoczonych” – powiedział Główny Geolog Kraju, wiceminister środowiska Henryk Jacek Jezierski.

    Również Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jest zainteresowane poszukiwaniem i ewentualną eksploatacją złóż gazu łupkowego. „Żaden gaz, który spełnia określone normy, nie jest nam +wstrętny+, każdy gaz do systemu wpuścimy” – powiedział wiceprezes PGNiG Waldemar Wójcik.
    ___________________
    To PGNiG ma technologie, które pozwalają na eksploatowanie złóż, czy też ich nie ma. Koncesje amerykanom wydane były jesienią ubiegłego roku. Pytam retorycznie, dlaczego im te licencje wydano!

   • hjk said

    aska nie bądz naiwna, dlaczego im wydano?
    sama sobie odpowiedz, od 1939 roku jesteśmy krajem okupowanym i zmienia sie tylko rodzaj okupacji…
    po rozbiorach zajeło nam ponad 120 lat odzyskanie niepodległosci, ale zaborcy nas chociaz nie exterminowali masowo jak okupanci…
    ile nam teraz zajmie – już 70 lat i co? Rzad oddaje zloza obcym…

   • Aśka said

    @Hjk,
    wiesz co to jest pytanie retoryczne?
    Zaznaczyłam przecież wyraźnie, co dodatkowo podkreślało moje oburzenie w postaci wykrzyknika.

 25. lacoss said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Na-Haiti-kazde-dziecko-wie-ze-Polacy-sie-nie-poddaja,wid,11894188,wiadomosc_video.html

  • annah said

   Fantastyczne, szkoda ze po okrojeniu godzin historii w szkole, polskie dzieci moga tego nie uslyszec, by czsem nie pokochaly swojej ojczyzny i bron Boze nie chcialy pojsc za Legionistmi, bo kolejny rozbior Polski moze stanac pod znakiem zapytania.
   Jako streszczenie naszej historii proponuje ten filmik, czesto pokazuje go swoim dzieciom


   ================
   od pb: swietne! tylko strach (nie nam) pokazac dokad siegaly granice naszych przodkow przed X w. (izrael siega 3 tys. lat wstecz w roszczeniach w palestynie!) = dokad popelzaja granice po 2010? juz obecnie w ramach ue granice nasze niewiele znacza, ida restytucje dla niemcow, judeopolnia…

   • gustaf said

    Do @ Mizi
    Daję takiego np. linka
    http://www.allegro.pl/item899455336_domek_holenderski_ocieplony_z_wyposarzeniem.html#gallery
    To sprzedaż i za 35 000zł.
    Jakiś niezamożny o „rodzimym” nicku kupuje domek za +/- 20000 zł, inwestuje +/-drugie tyle, pracuje przy tym głową i rękoma.
    Brzyno koło Jeziora Żarnowieckiego, blisko morze, teren rekreacyjny. Ja to oceniam na +/- 50 000. Skromnie liczę.
    I ma jeszcze kółka 🙂
    Jeśli to nie Mizia sprzedaje, to kto ciepnie taczką i szufelką w środku zimy i sprzedaje za pół darmo ?
    Można sobie wygoglować różności i sprawdzić we wpisie @Aśki : czyj jest Gdańsk ? „Nasi” pod Morągiem ? Mapa administracyjna Niemiec… itd.
    W temperatury -125 C nie muszę wierzyć, bo starczy dla bezdomnego -20 C.
    I ryby nie poginą , a bolek wędkarz.

    Mizia!
    Ile można dać ostatecznie za „drzymałkę”? Przyda mi się.

    I to tyle z naszego podwórka.

   • lacoss said

    Boze az mi sie smutno zrobilo jak ten domek zobaczylem i jeszcze tam jakies dzieciaczki musialy mieszkac bo pokoje dziecinne…aj…:(

   • lacoss said

    …domek posiada kola takze swobodnie mozna go przetransportowac w wybrane miejsce…

   • lacoss said

    tylko trzeba pozniej cfre przestawiac… 😀

   • lacoss said

    Koszt przesyłki pokrywa………Kupujący teraz juz niewyrobie:):):)

   • gustaf said

    Nie odrobiłeś lekcji starannie …
    Kto NIE jest właścicielem Brzyna od 1945 r. ?
    Jak wróci , to szambo zakopane zostaje a domek rusza w drogę.

 26. A said

  W telewizorni powiedzieli że trzeba teraz znaleźć kto jest odpowiedzialny za fałszywą pnademię świńskiej grypy i to, ze ludzi szczepili się nieprzetestowanymi szczepionkami. Oczywiscie jako główny winowajca podawane sa firmy farmaceutyczne- kozioł ofiarny.
  Tak sie zastanawiam czy to wszystko jest zaplanowane czy tez im sie wymknęło spod kontroli.
  Jeśli wersja 2 jest prawdziwa to już nigdy nikt nie uwierzy w żadne szczepionki a przecież w lecie ma szleć nieokiełznany wirus błęktnego nilu buuuuuuu :(((

 27. http://www.icppc.pl/zaproszenia/

  Ogólnopolska akcja pt.’”Tradycyjne i ekologiczne gospodarstwa zapraszają Posłów i Senatorów”

  Szanowna Pani Poseł/Senator
  Szanowny Panie Pośle/Senatorze
  Szanowni Dziennikarze

  Serdecznie zapraszamy na spotkania z prawdziwymi rolnikami i posmakowanie prawdziwej żywności w ramach społecznej, ogólnopolskiej akcji pt.”Tradycyjne i ekologiczne gospodarstwa zapraszają Posłów i Senatorów”. Rolnicy chcą Pani/Panu pokazać w praktyce atuty naszego rolnictwa i naszej wsi, która jest wyjątkowa – bogactwo natury, piękne krajobrazy, ciągle żywa kultura ludowa. Mamy dużo dobrych rolników, którzy kochają swoją pracę i produkują wysokiej jakości żywność. To nasz narodowy skarb.

  Decyzje podejmowane dzisiaj – bez odpowiedniej wiedzy — mogą jednak spowodować bezpowrotne zniszczenie takiego wyglądu polskiej wsi w ciągu kilku następnych lat i bezpowrotnie zmarnowanie szansy polskiego rolnictwa.

  Nowy projekt ustawy o GMO to dla rolnictwa ekologicznego i tradycyjnego wyrok śmierci. Jeżeli będzie przyjęty, rolnicy zostaną pozbawieni wyboru produkowania żywności, którą chcą sprzedawać i spożywać, naturalna różnorodność zostanie zniszczona, wspólnoty wiejskie skłócone.

  Spotkania w tradycyjnych i ekologicznych gospodarstwach, na które Państwa bardzo serdecznie zapraszamy, odbędą się w różnych miejscach, w całej Polsce, od 16 do 19 stycznia 2010.

  Dokładną listę miejsc, programy, daty podano na stronie: http://www.icppc.pl/zaproszenia/

  Klikając na nazwy województw na powyższej mapie, można je zobaczyć.

  Ogółem ponad 20 gospodarstw w całej Polsce organizuje w tym czasie dni otwarte SPECJALNIE dla Posłów, Senatorów i Dziennikarzy.

  PROSIMY O POTWIERDZENIE udziału w spotkaniach – z podaniem miejsca i daty – do dnia 14 stycznia 2010 r.
  PROSIMY O POINFORMOWANIE bezpośrednio rolników o Waszym przyjeździe.

  Z poważaniem

  Jadwiga Łopata, laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel)
  Sir Julian Rose, prezes

  ==========================

  ICPPC – International Coalition to Protect the Polish Countryside, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi, 34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl,

  http://www.icppc.pl http://www.gmo.icppc.pl http://www.eko-cel.pl

  Przeczytaj – “Zmieniając kurs na życie. Lokalne rozwiązania globalnych problemów”, autor: Julian Rose http://www.renesans21.pl

  • Zbyszko said

   Bardzo cenna inicjatywa. Tylko powinna być dwudniowa. Ten drugi dzień w jakimś sieciowym fastfudzie (sztuczne slikonowe sery, kukurydza GMO, wędliny nafaszerowane soją GMO i chemią i całość ostro doprawiona by było zjadalne)

 28. Aśka said

  http://www.bibula.com/?p=17567
  Czy Stany Zjednoczone zbombardują kiedyś Polskę?

  • Magda said

   predxzej sie nacpaja

   http://www.sfora.pl/Marihuana-w-szkole-Tu-jest-to-legalne-a16430

   to juz szczyty !

   • marihuana rzeczywiście jest lekarstwem na wiele chorób i między innymi dlatego była zabroniona

   • Aśka said

    podaj źródło, gdzie można o tym poczytać; masz to gdzieś w swoim archiwum?

   • musisz doszukać, nie pamiętam linka

   • Wojtekk said

    Skontaktuj się z jakąkolwiek apteką w Szwajcarii a opowiedzą Ci.
    System tak zbałamucił ludzi, że wierzą iż konopie indyjskie (marihuana to mylna nazwa nadana w USA na początku zeszłego wieku-po to by myślano że to jakaś nowa substancja) to coś gorszego od cyjanku.
    Ludzie! Otwórzcie oczy, bo już siły przestaje mieć do tego żeby uświadamiać, jak z rośliny która została jako pierwsza udomowiona przez człowieka zrobiono roślinę szatana.

    FAKTY
    Konopie od czasów istnienia ludzkości spowodowały 0 – słownie zero – zgonów.
    A chociażby z powodu przedawkowania lub powikłań z użycia kawy na świecie rocznie umiera 2 miliony osób.
    Konopie są najbardziej użyteczne dla człowieka:
    – wytwarzanie ubrań
    – wytwarzanie papieru
    – właściwości żywieniowe nasion , one same oraz tworzone z nich oleje zawierają idealny skład nienasyconych kwasów tłuszczowych komponujący się z potrzebami człowieka, których własności lecznicze to (we współdziałaniu z THC) np: zwalczanie raka, anoreksji, bulimii, posiada własności przeciwbólowe i inne (są już próby chemicznego odtworzenia tej substancji żeby legalnie koncerny farmaceutyczne trzepały dzięki temu kasę!)
    – hydrotetracanabinol (THC) do której to u człowieka jako jednego z nielicznych ssaków występują receptory w mózgu będące jakoby stworzone do korzystania z niej
    to THC powoduje powstawanie nowych połączeń nerwowych, rozgałęzianie innych, oraz poprawę ukrwienia mózgu i co najciekawsze pobudzanie wyższych partii kory mózgowej (swędzenie za płatami czołowymi)
    – i setki innych zastosowań (chociażby kręcenie bardzo wytrzymałych sznurów konopnych)

    Przestrzegam konopie nie są dla istot ograniczonych. Wymagają odpowiedniego rozwoju duchowego człowieka. Należą do elementów pobudzających świadomość. Samo spożywanie jest czymś w rodzaju święta duchowego.

    Ale system wie swoje, wie jak upupić ludzi wciskając alkohol który powoduje zaburzenia osobowości, agresję, zatrucie alkoholowe na dzień następny i nałóg.
    Podobnie jak nikotyna, powodująca raka, choroby i wywołane tym zgony.

    Polecam zapoznanie się z historią i z istotą manipulacji na temat konopi, wprowadzanych od końca XIX wieku.
    Same „elity” budując bunkry to priorytetowo umieściły w nich uprawy konopi indyjski (są fotki i filmy na ten temat na internecie).

    Jeśli to jest propagowanie narkotyków to ten który propaguje zakazywanie konopi jest dla mnie propagatorem cywilizacji śmierci.

    wikipedia.org sama mówi na ten temat, chociażby wycinek, z mądrzejszej cywilizacji wschodu:
    „Umiarkowane palenie tzw. gandzi przez ascetów zwanych sadhu lub spożywanie bhangu jest akceptowane społecznie, o ile odbywa się w kontekście religijnym, jako część kultu, zwłaszcza podczas świąt Śiwaratri lub Holi.”

   • Wojtekk said

    The Union – prawda o marihuanie , radzę zapoznać się z tą pozycją a później skonfrontować to ze sobą i z tym co podaje Ci system

   • onnn said

    widzialem jak wielkie szkody w umysle i psychice robi marihuana , wiec prosze przestan pisac takie rzeczy.

    Widzialem ludzi ktorzy po skonczeniu studiow i zdobyciu innych kwalifikacji pracowali na myjni samochodowej- bo jak sami stwierdzili dla nich sie liczy tylko to by wieczorem zapalic.

    widzialem ludzi ktorych jezyk (zasob slow zwieksza sie wraz z wiekiem i wyksztalceniem) uwstecznial sie do poziomu ktory przerazal.

    Widzialem ludzi ktorzy meli takie luki pamieci ze trudno bylo sie z nimi porozumiec.

    widzialem wiele dramatow ktore spowodowala marihuana

    Wiec prosze przejdz sie na jakis dworzec w wiekszym miescie i zapytaj sie narkomanow z strzykawkami od czego zaczynali.

    porozmawiaj z palacymi kilka lat.

    marihuana malymi krokami zabija twoja motywacje.

    a motywacja to to co pomaga nam wzrastac

   • hjk said

    czytałem gdzies, że jeśli chodzi o te konopie to wazna jest dawka, obecnie maja na skutek modyfikacji gen. znacznie zwiekszona zawartosc tego czegoś tam i wtedy jest to rujnujące. No i pewnie wchodzi efekt uzaleznienia, czyli potrzeba wiekszych dawek dla jakiegos efektu, a jesli sie zwieksza to wiadomo…

    Wszelkie substancje psychomodyfikujące są niebezpieczne jesli niewłaściwie uzywane, wiec trzeba byc maxymalnie ostrożnym, organizmy są jednostkowe, nikt nie jest w stanie określić skutków, jakie dana dawka spowoduje i późniejszych konsekwencji. Poza tym jaki ma być ich cel.
    Im człowiekowi mniej do dobrego życia potrzebne tym on doskonalszy…)))

    Tu nie chemii trzeba i uzywek, a wykształcenia w sobie pewnych sprawności, jak mądrośc, rozsadek, sprawiedliwosc, mestwo, umiarkowanie, twórczość, itd.

 29. muzyk said

  No to się zaczeło ruchy skorupy ziemskiej stały się faktem

 30. Bardzo ciekawy wywiad między innymi o tych zagrożeniach jakie sa przed nami

  http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/01/26/wywiad-z-widzaca-vicka-2-lata-temu/#comment-236

  • eteryczna ziemia said

   @krolowapokoju
   Czy nie wiesz o tym , ze Jezus wyraznie powiedział, ze Jego Krolestwo nie jest z tego świata…Ksiaze tego swiata – to szatan wg wypowiedzi Jezusa.
   Wobec Chrystusowej prawdy chcecie intronizacji Chrystusa na Króla Polski?> Ludzie czy wy macie zaćmienie umysłu?

  • hjk said

   eteryczna mówi:
   „Wobec Chrystusowej prawdy chcecie intronizacji Chrystusa na Króla Polski?> Ludzie czy wy macie zaćmienie umysłu?”

   radząc innym tez powinienes sie zastanowic nad sobą i nad swym umysłem…
   dla opamiętania pwiem Ci, ze jest taka modlitwa „Ojcze nasz” gdzie mówimy: „bądź wola Twoja, JAKO W NIEBIE TAK I NA ZIEMI”. właśnie O TO CHODZI, by królestwo Jezusa STAŁO się również na ziemi, o co własnie proszą miliony ludzi codziennie w tej modlitwie. A źle właśnie jest, bo ziemia wciaz jest pod władzą diabła i chyba czas już to skończyć, nie uważasz? Jezus mówił realistycznie o stanie faktycznym, ale nie o tym, że ma to być norma.

   A co do linku:
   ” W jednym z orędzi z pierwszego roku objawień Matka Boża powiedziała: „Zbyt wielu ludzi opiera swoją wiarę na postępowaniu kapłanów. Jeżeli kapłan nie wydaje się spełniać wymagań, wówczas mówią, że Bóg nie istnieje. Nie idzie się do kościoła, by zobaczyć, jak zachowuje się kapłan, lub by sprawdzać jego życie prywatne” (11.10.82 r.).”

   Sedno sprawy, czy to kolejny agument za prawdziwoscią tych objawien…

   • eteryczna ziemia said

    @hjk – jak ja mam wyprostować te Twoje matactwo-krętactwo?
    Owszem w modlitwie, która nauczył nas Jezus …niechaj przyjdzie Twoje Królestwo… dla wszystkich… Jezus przebywał w takim stanie Ducha, które zwie się Krolestwem Boga /mądrość, miłość i sprawiedliwość/ i po to przyszedł na ten świat aby nas przyblizyć i wprowadzić do Królestwa Boga. Sam będąc w takim królestwie – pragnał tego dla wszystkich;takie było i jest marzenie Jezusa, które do dziś nie zostało spełnione do końca.
    Idą Twoim stylem myślenia… Chrystus królem Polski, pytam dlaczego tylko Polski, przecież Chrystus umarł za wszystkich ludzi a nie tylko Polaków. Oddał swoje życie za życie świata. Po drugie jak Chrystus może zostać Królem Polski skoro stale „wisi na krzyżu” – Chociaż powiedział JAM ZWYCIEZYL SWIAT!!!

 31. ALFA said

  Zmasowany Atak
  „POBUDKA POZNAĆ PRAWDĘ 11.09 2001 ZAMACH NA WCT -KTO ZA TYM STOI” MOŻE TO OTWORZY OCZY POLAKOM
  11 WRZESIEŃ NIE WYGODNE FAKTY
  Filmy dokumentalne, które najprawdopodobniej przedstawiają „prawdziwe” i wstrząsające okoliczności wydarzeń jakie miały miejsce 11 września 2001 roku w USA. W filmie ukazano i rozwiązano zagadkowe kwestie dotyczące min. zawalenia się bliźniaczych wież WTC oraz uderzenia samolotu w Pentagon.

  http://video.google.com/videoplay?docid=4618227146744255189#

  http://video.google.com/videoplay?docid=1364247616051038290#

  http://video.google.com/videoplay?docid=-5739634563260751371#

  http://video.google.com/videoplay?docid=330945914471163504#

  http://video.google.com/videoplay?docid=-1887591866262119830#

  • Magda said

   znowu – najprawdopodbniej oraz „prawdziwe” ehhhh

  • krzysiek said

   w takich filmach jest tylko z reguły że d i c k cheney nie odebrał jakiegoś telefonu itp. za 9/11 stoi tzw. kompleks jot, technicznie w zamachu udział wzięli głownie cia, mossad i wynajęci terroryści. ostatnio oglądałem nowszy film dok. który po ponownym przepytaniu świadków konkluduje że nad pentagonem zanurkował bombowiec i odpalił coś z penetratorem uranowym, prawdopodobnie drona. lista podobnych aktów: http://www.truthandliberty.com/False-Flag_Attacks.html

 32. wWAx!0M said

  co wy na taki scenariusz ……. 2012 jako propaganda NWO , HAARP jako narzędzie wywolujace kataklizkmy, o których trabi się ze nastapia 12/21/2012 …….. A wszystkie te skandale ze szczepionkami , globalnymi ociepleniami etc. Są wyłącznie przykrywka aby odwrócić nasza uwagę …… Ciężko już wierzyć w cokolwiek ostatnimi czasy ……. :/
  =================
  od pb: z nieba nam spadles, ze my na to nie wpadlim…

 33. lacoss said

  nie rozumiem jaki macie problem z tym rurociagiem wiekszy statek poplynie i nie bedzie rury a jak nie to 3 pletwonurkow rozmontuje za tysiac zlotych.

  • gustaf said

   A dlaczego kolego sądzisz że gazoport ma być budowany na polski import ?
   Ja obstawiam niemiecki export naszego gazu.
   W Gdańsku byłaby korzystniejsza lokalizacja.
   To po pierwsze primo.
   Cały pas pomorski /obecnie podobno sprzedany /jest od właściwie Lęborka, do Kamienia Pomorskiego obsiany takimi polnymi durnostojkami z gwintem(koloru żółego). Kto pamięta Karlino? Tam jest ciągle założony zawór i cieńka rurka odpowietrzająca , bo o eksploatacji cicho. Wierci się od lat.
   W latach ’70tych Kamień Pom. śmierdział od tego ,jak białoruski kibel publiczny. Zostały po tym pozakładane krany dla narodu panów/jak wrócą

   • lacoss said

    Ja sie z Toba zgadzam w 100 % to byla tylko aluzja do artykolu w ktorym pisano ze niby ten gazociag moze nam zablokowac dostep do portu w swinoujsciu poniewaz nie jest na wystarczajacej glebokosci to tak jakby sasiad na twojej ulicy wybudowal mur zebys nie mogl wyjechac. A co do terenow nadmorskich doskonale zdaje sobie sprawe z tego co piszesz i dodam ze Gdansk jest juz oddany mozna zobaczyc inwestycje Polakow w ten rejon budowa stadionow i obiektow sportowych i wiele innych wielkie naklady z naszych pieniedzy to wszystko dla niemcow.szczecin, swinoujscie, wroclaw i mniejsze kamien pomorski wedlug wielu osob jest juz w ich rekach. czesciowo Polska firma mostostal osmieszona za opuznienia w budowie stadionu we wroclawiu teraz juz sa niemcy na jej miejscu, ktorzy buduja „kurniki” za duzo wieksze pieniadze niz w niemczech a ludziom placa 7 razy mniej. nagonka na PKP przez ostatnie 2 tygodnie to tylko przygotowanie terenu dla niemcow ktorzy juz maja caly plan ulozony.

 34. Stanisław said

  Może nie jest to związane z tematem ale jak już Państwo poruszacie sprawy kościoła i JP2 , pozwólcie że tez zabiorę głos. Jestem katolikiem, chodzę do kościoła i prawdę mówiąc nie za bardzo podobają mi się zmiany jakie w nim zachodzą.

  Już piszę do czego się „czepiam”. Od kiedy sięgam pamięcią z najmłodszych lat komunia św była podawana gdy wierny klęczał. Jeżeli starsza osoba miała problem to ZAWSZE ktoś jej pomógł. Teraz nagle – od kilku lat – komunia jest na stojąco !

  Dalej, czytanie Pisma Świętego było w całości przez księdza, czasami czytał ministrant. Teraz dochodzi do tego że nawet dziewczęta i kobiety na Mszy Św czytają jedno z pierwszych dwóch tekstów ( czytań )! Dzięki Bogu że ewangelia jest czytana przez księdza

  Kazania po ewangelii powinny się odnosić do tego co było czytane, a bardzo rzadko tak jest. W mojej parafii mieliśmy księdza w miarę młodego, nie zepsutego, którego kazanie dosłownie wżynało się w pamięć i zmuszało do przemyśleń. Niestety ów ksiądz stał się niewygodny i został . . . oddelegowany do Rzymu na misje !

  Jest jeszcze jedna sprawa która mnie boli. Za czasów komuny księża bardziej byli zjednoczeni z wiernymi, teraz gdy „odzyskaliśmy wolność” nabrali do nas dystansu. Dlaczego ?
  =================
  od pb: towarzyszylem zonie na mszy katolickiej w vancouverze; przerazony zobaczylem wiele gadki przez ksiedza (i to kontrowersyjnego np o wielkiej uzytecznosci lekarzy) nie z ksiag, komunia NA REKE nie jezyk = dokladnie jak zaplanowala judeomasoneria na 2-im soborze watykanskim; a wiecie o rabiniczno-biskupiej komisji watykanu wprowadzajacej fikcyjne 7 praw noego z tamudu jako podstawe moralnosci chrzescijanskiej? jedno z praw noego: balwochwalca bedzie sciety, a kazdy chrzescijanin wg talmudu to balwochwalca, gorszy od muzulmania; wiec broncie watykanu, ja bronie chrzescijanstwa; w cerkwiach nie ma z reguly gadki tylko czytanie z ksiag, ksiadz wlasnymi slowy (wg ksiag dla niego?) interpretuje przeczytane Pismo, nic wiecej; mimo to prawoslawni sa lepiej zorientowani co sie kreci = dlaczego?

  • lacoss said

   to proste w apokalipse jest napisane „czerwony” smok oddaje wladze „czarnej”panterze. Podczas komunizmu ludzie sie jednoczyli bo widzieli wroga nawet ateisci zaczeli chodzic do kosciola. teraz gdy mamy doczynienia z pantera sprawa wyglada zupelnie inaczej wmawia nam sie ze jej nie ma lecz ona jest duzo grozniejsza i dziala w ukryciu tak jak mowia niektorzy ze nie ma diabla. Zreszta 100 procent artykolow na tej stronie dotyczy tej pantery. ona dziala w ukryciu wiec probuje rozbic nas i kosciol od srodka. ktorys ze swietych mial widzenie jak djabel przy oltarzu otrzymuje czesc wladzy na pewien czas o tym wszystkim mowi ks.Natanek mozna o to znalezc na you tube, jest tego duzo ten sam ksiadz domaga sie by Polska intronizowala Chrystusa na Krola Polski bo zgodnie ze slowami mistyczki Rozalii Celakowny tylko to moze ochronic nasz kraj, za nami maja w slad pojsc nastepne kraje wiec jest bardzo mozliwe ze to sie wydarzy ale wcale nie takie konieczne. Niedawno w 2006 bylo blisko ale sprzeciwili sie temu…nasi biskupi odziwo duzo pisalo sie o tym na calym swiecie :
   —————————————————————————
   http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/europe/6200539.stm
   ..Some Polish clerics however have criticised the move as unnecessary…

   …But Monsignor Tadeusz Pieronek, a member of Poland’s episcopate and rector at Krakow’s Papal Academy of Theology, dismissed the move….
   —————————————————————————-
   http://www.cbc.ca/world/story/2006/12/21/jesus-poland-061221.html

   ….But not all of Poland is behind the idea of installing Jesus as king.

   …Notably, the east European republic’s powerful Roman Catholic Church has not backed the resolution. Several bishops have criticized it, saying the government should not interfere with religion….
   ————————————————————————-
   http://www.foxnews.com/story/0,2933,237824,00.html

   ….”Let parliament deal with passing better laws that we need,” Gdansk Archbishop Tadeusz Goclowski said.

   „This kind of action, although it may stem from good will, sounds a bit like propaganda,” said bishop Tadeusz Pieronk…..

   ————————————————————————-
   jasno wynika ze Polacy domagali sie tego lecz sprzeciwili sie temu klerycy i biskupi ( nie mylic z obojetnoscia)

   Do komunii powinno sie uklekac, doszlo do tego ze komunie beda podawac swieccy (nie ksieza) powoli sie to wprowadza. Eucharystia to najwazniejsza zecz probuje sie to zniszczyc.Dlatego jest coraz mniej powolan i coraz mniej ludzi chodzi do kosciola.
   Jest jeszcze wiele innych czynnikow takich jak ekumenizm itp.

   Ale to sie zmieni BO KOSCIOL ZWYCIEZY !!!!!

   Chrystus Krolem Polski

   • Stanisław said

    W sprawie intronizacji Chrystusa na króla Polski jest taka oto strona

    http://www.intronizacja.pl

    jaką znalazłem w sieci.

   • annah said

    Intronizacja moze nas uratowac ale nie tylko na papierze – w kazdym czystym sercu Polaka. Swiat bedzie widzial jak sie podniesiemy, tylko badzmy swiatlem dla spoganialej Europy, czesto prosil nas o to Ojciec Swiety. Czy to jeszcze pamietacie?

   • grypa666 said

    od pb: czy Chrystus pojdzie na krolowanie polsce jesli jej mieszkancy nie wezma Go wpierw do serc?

   • hjk said

    ale część weźmie Go najpierw, a część potem, bo trzeba im bodźca…

    starsi ludzie opowiadali, ze przed wojną też wielu chojrakowało, głupio gadałi, robili co chcieli, dopiero jak zaczęły padać bomby wokół, a potem Niemcy wszystkich po kolei pchali do obozów, to siedzieli pokotem w ławach koscielnych i pokutowali i błagali Boga o zmiłowanie…
    jednak dla niektóruych już było za późno,,,

   • Lekarz said

    Lacoss,
    Re: „doszlo do tego ze komunie beda podawac swieccy (nie ksieza) powoli sie to wprowadza”
    Chodzi o nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej
    Tu informacje na ten temat:
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Nadzwyczajny_szafarz_Komunii_%C5%9Awi%C4%99tej
    http://www.kkbids.episkopat.pl/dokumentypovii/rs/8.htm
    http://www.kdr.radom.opoka.org.pl/nr1-05/biskupa1-05-3.html
    Np. ja jestem takim szafarzem. Za zgodą biskupa mogę udzielać Komunii chorym w ich domach w zastępstwie księdza.

   • lacoss said

    Lekarz zle robisz Eucharystia to najwieksza Swietosc to Cialo Chrystusa zostaw to prosze ksiezom. Szanuje Ciebie bo zapewne jestes blisko Boga ale zauwaz ze ta Swietosc MUSI byc zachowana i jest glownym powodem, dla ktorego jest coraz mniej powolan. Zmiany stopniwo sie wprowadza i nim sie obrocisz szawaze beda w Polskich Kosciolach a to rozdrazni tylko ludzi. Ja ci obiecuje ze jak zobacze w kosciele „nie” ksiedza rozdajacego komunie to jedna reka go wyrzuce a jak ich bedzie wiecej to jestem na tyle silny i zmotywowany zeby i pieciu wyrzycic a pozniej przejade po nich jak czolg.
    Grzech bede mial ale sie poswiece.Nie obraz sie

   • Lekarz said

    A jak będziesz umierał w domu na nieuleczalną chorobę, to też mnie wyrzucisz?

   • grypa666 said

    od pb @lekarz: zle robisz; a ksiadz nie moze przyjsc do umierajacego chorego? przecie to jego powinnosc kaplanska; jak sie okaze ze masz juz ‚staz’ i bedzie braklo ksiezy to sie wezmiesz za chrzty, namaszczenia, spowiedzi?

   • Lekarz said

    Rzeczywiście kiedyś ochrzciłem umierające dziecko w szpitalu. Księdza wtedy nie było. Dałem mu na imię Witold.

   • lacoss said

    jak bede umieral to bede czekal na ksiedza zeby sie wyspowiadac komunii z grzechami i tak nie moge przyjac kto wie jaki czeka mnie los. ale nie o to chodzi ty chcesz dobrze ale w niektorych sprawach nie jestes w stanie zastapic ksiedza. A jak jestes lekarzem i masz dobre serce to chwala ci za to a i ksiadz Ciebie nie zastapi w szpitalu.
    Ja nie chce nikogo urazic, nie obrazaj sie na mnie 🙂

   • hjk said

    cholewka, dajcie człowiekowi spokój – a jak bedzie jakaś klęska z nibiru, mrozami, wojną czy rozbłyskiem czy powodzią, to ilu księży przyjdzie do umierajacych ludzi?!

    No i do lekarza – jesli jesteś nadzwyczajnym szafarzem, to niech to bedą nadzwyczajne okolicznosci…

   • Lekarz said

    Tak właśnie Kościół to rozumie i definiuje „nadzwyczajne okoliczności”.

   • Lekarz said

    Lacoss,
    Szkoda, że nie przeczytałeś informacji pod wskazanymi powyżej linkami. Żeby wyjaśnić Twoje wątpliwości cytuję:
    „Pomoc w zanoszeniu Komunii Świętej chorym
    30. Do zasadniczych obowiązków nadzwyczajnego szafarza Komunii Świętej należy pomoc w zanoszeniu jej chorym i niepełnosprawnym. W większych parafiach mogą być nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej wyłącznie do Komunii Świętej chorych.
    31. W przeddzień Komunii Świętej nadzwyczajny szafarz powinien odwiedzić chorego, upewnić się, czy nie ma potrzeby sakramentu pokuty, i pouczyć o odpowiednim przygotowaniu mieszkania. Jeśli istnieje potrzeba sakramentu pokuty, trzeba o tym powiadomić proboszcza.
    32. Celem podkreślenia związku Komunii Świętej chorego ze sprawowaniem Eucharystii przez wspólnotę parafialną, wskazane jest, by nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej otrzymywali Najświętszy Sakrament od celebransa pod koniec Mszy Świętej.
    33. Swoją posługę poza Mszą Świętą nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej pełni w ubraniu cywilnym, ale odświętnym i poważnym.
    34. Nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej udziela Komunii Świętej chorym według przepisów liturgicznych.
    Radom, 12.02. 2005 r.
    Bp Zygmunt Zimowski
    Biskup Radomski”

    Ja się nie obrażam. Nie widzę powodu. Pozdrawiam

   • lacoss said

    a no nie przeczytalem 🙂 bo jestem juz daleko do przodu z tego wzgledu ze nie mieszkam w pl.

   • Lekarz said

    No to ja jestem „daleko do tyłu” 🙂 Ale dzięki temu blogowi możemy rozmawiać. Dzięki.

  • Stanisław said

   Komunia na rękę to profanacja hostii ( ciała Jezusa ). Co do tej komisji rabiniczno – biskupiej – można prosić o jakieś materiały ( linki ) ?
   ===================
   od pb:
   http://www.vatican.va/roman_curia/pontifical_councils/chrstuni/relations-jews-docs/rc_pc_chrstuni_doc_20070313_commissione-bilaterale_en.html
   http://mauricepinay.blogspot.com/2009/05/benedict-praises-noahide-law-commission.html
   http://mauricepinay.blogspot.com/2007/03/theyre-making-their-move.html
   http://mauricepinay.blogspot.com/2007/03/chabad-lubavitch-rabbi-to-congress.html
   mam artykul na ten temat, wymaga nieco edycji, nie nadazam… jest tyle do podania wam do wiadomosci = kompleks jot poczynil ogromny zamet w glowach polakow

   • eminem said

    Tego o czym piszesz jest znacznie więcej… św Pius X (pontyfikat 1903-1914) powiedział wtedy, że wróg kościoła nie znajduje się na zewnątrz, ale już we wnętrzu kościoła…
    http://fox-hound.pardon.pl/_/1
    =================
    od pb: jak echo brzmi swiecki odpowiednik w polityce ‚amerykanskiej’, wyrazany przez patriotow w rzadzie: „wrog jest juz wewnatrz”:

   • eteryczna ziemia said

    @xx – spadaj stad i to biegiem…

   • grypa666 said

    od pb @Iksiks: zakladaj, pisz… powiadom nas w trybie dokonanym

  • eminem said

   @ Stanisław to o czym piszesz nie jest przypadkowe zaczęło się o d II soboru watykańskiego. Czym on był i jak wiele szkody przyniósł i nadal przynosi sami widzimy.Polecam bardzo dobry artykuł
   http://www.polonica.net/Kosciol_przesiakniety_modernizmem_abp_Lefebvre.htm … Niestety długi. Jest opisany spór pomiędzy dwoma kardynałami na II soborze watykańskim. Kardynał Bea przygotował tekst De libertate religiosa, „O wolności religijnej”. Kardynał Ottaviani opracował inny: De tolerantia religiosa, „O tolerancji religijnej”. Czego dotyczył ten spór polecam przeczytać całość bo to od niego wszystko się rozpoczęło to co dzieje się obecnie w naszym KK czyli modernizm & ekumenizm. Jan XXIII wyznał na łożu śmierci „Rozpędźcie ten sobór”.. Napisał bym coś również o Pavle VI, lecz nie chcę wprowadzać dodatkowego zamieszania na tym blogu… odpowiedz znajdziesz w książce ojca Bonawentura Mayera „Ostrzeżenie z zaświatów”….tu masz link
   http://chomikuj.pl/MMMKIOTW?fid=58711611

   • Stanisław said

    Dziękuję za linki do spraw poruszanych na tym blogu – sporo materiału do tłumaczenia, ale może jakoś się uda je powoli przetłumaczyć przez znajomych znających j.angielski( linki Pana Piotra )

    Być może masz rację „Eminem” że dywersja zaczęła się po drugim Soborze Watykańskim – link do materiału od ciebie już zapisałem na dysku i podeślę go moim znajomym.

    http://www.bez-cenzury.yoyo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=266&Itemid=36

    Tu masz mój skromny tekst, który powstał po kolędzie i też mam nadzieję że porusza ważne sprawy

   • hjk said

    no i tu jest coś…
    http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1207

   • Lekarz said

    Polecam książkę Józefa Mackiewicza „Watykan w cieniu czerwonej gwiazdy”. To klasyczna pozycja na ten temat.
    Strona poświęcona Autorowi http://www.tylkoprawda.akcja.pl/
    Wspomina o niej także Stanisław Michalkiewicz http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=645

   • eteryczna ziemia said

    @Eminem
    A ja proponuje poznanie dogmatow Kościoła Katolickiego
    http://sj-media.eu.org/dogmaty.php
    w 1870r – Wprowadzono dogmat o nieomylności papieża
    w 1877 – Papież Leon Xiii dopisuje „Biblie” do Indeksu Ksiag Zakazanych
    1 1917 – tzw heretycy moga odetchnac po 700 latach stosowania tortur przez tzw Swsietą /dlaczego świętą?/ Inkwizycj
    Jest tego multum… po przecztaniu można stracić wiare w człowieka

   • grypa666 said

    od pb: kiedy byl I sobor watykanski?

   • eteryczna ziemia said

    Odp.: I Sobor Watykański trwał od 1869 do 1870 r /dokładnie:8.XII.19=869 zwołany przez PiusaIX. Był pierwszym po 300- letniej przerwie od zakończenia Soboru Trydenckiego
    wiecej http://portalwiedzy.onet.pl/37624,,,,sobor_watykanski_i,haslo.html
    Panie Piotrze – w jakim celu padlo takie pytanie? mnie te sobory nie interesuja

   • eteryczna ziemia said

    Zapomniałam dodać,że w 1980 r miała miejsce beatyfikacja jezuity Jose de Anchieta, który twierdził:
    „Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje”
    Podczas beatyfikacji masowego mordercy Indian, papież Jan Paweł II nazwał go apostołerm Brazylii,
    wzorem dla całej generacji misjonarzy i siebie samego.
    Nie pierwszy to przypadek wyniesienia zbrodniarza na ołtarze!!!

   • grypa666 said

    od pb: podczas konfliktu balkanskiego jak piesc w oczy serbom watykan beatyfikowal bpa stepinacia, mentora i zwierzchnika morderczych franciszkanow i ich ustaszy z II w.s. ktorzy przerazili okrucienstwem nawet swych bossow, niemieckich ss-manow; w konfliktach l. 1990-tych neo-ustasze powtorzyli okrucienstwa na mniejsza skale = wkrotce foto-reportarz; wytlumaczcie serbom ze watykan zrobil to podczas II w.s. i ostanio dla ich dobra z milosci blizniego… bo mnie sie nie udalo i przyjalem prawoslawie m.in. dlatego;

   • Wojwit said

    @P.B.

    Komu wciskać chcesz taki kit!
    Jedni i drudzy byli tam, w Jugosławii „po jednych pieniadzach”.
    Ustasze („katoliccy” Chorwaci) wyłupiali oczy i mówili: „w oczach naszych wrogów widać strach”, a czetnicy („prawosławni” Serbowie) obcinali genitalia, bo „nie bedą się rozmnazać nasi wrogowie”. Jedni i drudzy gwałcili, i kaleczyli na potęgę. A jakiegoż to wyznania bądź obrządku byli znani z wyjatkowego sadyzmu, rezuny – bandyci z UPA? Czyżby katolickiego?

    http://www.bibula.com/?s=wirtuozeria+zbrodni+UPA

    To czemu zwalasz całe zło na Kościół i katolików? Tam, w bałkańskim kotle diabeł smażył i smaży nadal – i tu jest pies pogrzebany.
    Dosyć tych manipulacji nakierowanych na tych, którzy we współczesnych szkołach historii nawet nie liznęli, a religię traktowali jako jeden z przedmiotow, który trzeba „odbębnić”, a być może, że o tych sprawach nigdy nawet nie słyszeli z pozycji innych niż „ekumeniczne”.
    Jeszcze jedno a propos prawosławia.
    Zgadnij jakiego wyznania byli tzw. litwacy – Żydzi przybyli na ziemie polskie po powstaniu styczniowym? Byli bardziej rosyjscy, wielkoruscy niż rodowici Rosjanie. Gardzili nie tylko Polakami – katolikami, ale i miejscowymi, chcącymi się asymilować z Polakami, Żydami. Jak to Michnik vel Szechter powiedział przy okazji wywiadu w australijskiej telewizji: „mądry Żyd to zakonspirowany Żyd”. To kim w końcu jesteś, Piotrze Bein, chrześcijaninem? Prawdziwy chrześcijanin nie powinien ani tak pisać, jak ty w swoich niewybrednych komentarzach ani na powielanie takich kłamstw zezwalać. Najmilsza ma być mu PRAWDA.
    Podobnie sprawa się ma z rozdmuchiwaniem „okrucieństw” inkwizycji:

    http://www.bibula.com/new/display.php?textid=02446

    W tamtych czasach były to jedyne sądy, w których oskarżony miał z mocy prawa adwokata.
    Stosy z czarownicami płonęły i owszem, ale u luteran!
    Ale wszystko co złe należy przykleić do Kościoła katolickiego, opluć, zohydzić, obrzucić gównem, boć zawsze smród zostanie, nie?!

   • hjk said

    no coż, św. Pawel też miał taki czas w życiu, że mordował/prześladował chrześcijan…

    moze czas w końcu napisać, czemu ci chorwaci i serbowie tak sie wyrzynali nawzajem i nie mieszac w to religii, bo nie sądzę, ze np. ukraińcy nas wyrzynali z tego powodu, ze sami byli prawosławnymi a my katolikami???

    no i kiedy wkroczyło NATO?
    ==================
    od pb: wszystko opisalem w knidze ‚nato na balkanach’ = wydawnictwo bratczyk w hajnowce rozprowadza koncowke mego prywatnego nakladu

   • grypa666 said

    od pb @Wojwit 28 Styczeń 2010 @ 12:12 am e
    zabolal ‚kit’ widze po pianie, przyprawionej religionizmem = nie ‚zwalam wszystkiego’ na katolikow chorwackich, manipulancie, tylko pisze czego sa winni, czego nie przeciwwaza zbrodnie innych ktorzy podobnie odpowiadaja przed prawem – przeczytaj kochasiu moja knige i referata naukowe na prawym marginesie zanim sie udlawisz piana a tow. ubezpieczeniowe podniesie mi stawke; teksty w bibule tez moje? walerianke radze zazyc…

    „wszystko co złe należy przykleić do Kościoła katolickiego, opluć, zohydzić, obrzucić gównem, boć zawsze smród zostanie, nie?!” – teraz widze skad ta atmosferka wokol kk — sami ja wywolujecie reakcjami na najmniejsza probe slusznej krytyki; jak nie zaczniesz argumentowac rzeczowo to wylecisz;

    zadna ze stron balkanskich w II w.s. nie zabila tylu w obozach zaglady co chorwaccy ustasze, zadna ze stron nie odznaczyla sie wiekszym okrucienstwem = takze faktem jest ze ustasze byli katolikami (a neo-ustasze sa obecnie) i mieli poparcie rzeczowo-moralno-religijno-ideologiczne od katolickiego kleru i zakonnictwa chorwackiego pod przywodztwem bpa stepinacia = krzycz ile wlezie tej PRAWDY nie zakrzyczysz;

    manipulujesz kolego religiami i faktami, ukrainskie zbrodnie opisalem wraz z tymi od ‚sowietow’ i ‚hitlerowcow’ w referacie naukowym o Golgocie PL, tak jak akcje wisla i miedzywojenne zbrodnie polskiego rzadu na prawoslawnych = a ty jaka ‚prawde’ opisales i jak? przyslij dluga liste ‚klamstw’, jeszcze dluzszy regulamin na cienkim papierze jak i co moge pisac czy jak odpowiadac na glupkowate komentarze – wlasnie konczy mi sie papier toaletowy

   • Wojwit said

    @P.B.
    Nie strasz, nie strasz.
    Podałem linki. Tam są konkrety. Poza tym w nerwach niedowidzisz – cudzysłowy zauwazyleś?
    Ale wiesz, co jest najgorsze?
    To, że naukowiec, a więc ktoś, od kogo sie oczekuje logicznej i klarownej kontrargumentacji sięga po fekalne utesylia (vide – papier toaletowy), zresztą „strzelając sobie samobója”, bo piszesz, że kończy ci się papier toaletowy – znaczy to co piszesz sam nazywasz (oczywiście w domyśle) gównem. A to znaczy, że albo takiemu dyskutantowi (czyli tobie) brak argumentów naukowych i chce poniżyć (wiesz w tradycji jakiego narodu jest tego typu działanie?) interlokutora, albo odpisuje bez przemyślenia.
    Nie chcę zakrzyczeć PRAWDY, wręcz przeciwnie. Tylko, że z prawdą przemyca się często (i łatwo)nieprawdę. Choćby o „Akcji Wisła” jako o działaniu zbrodniczym.
    Jeśliby to było tak zaplanowane i wykonane (jako akt zbrodniczy), to skąd tylu żyjacych w Polsce, w zachodnich i północnych województwach, Ukrainców? Mnie nazywasz manipulantem, a sam napisałeś jak to nikt w autobusie nie chciał ci wskazać drogi do monastyru, a potem wskazał, i
    że prawosławni mnisi nie są mile widziani przez tamtejszą ludność. Tylko „zapomniałeś” w tym tekście zaznaczyć dlaczego? A ja dopowiem. Bo miejscowi Polacy dobrze jeszcze pamiętają rezunów. I jakoś tak ich nieekumenicznie kojarzą z prawosławiem. Dziwne? Bo dla mnie nie. Tu około dwustu tysiecy zamęczonych w najwymyślniejszy sposób bezbronnych Polaków, a tam wysiedlenia w ramach „Akcji Wisła”, może z jakimiś przypadkami odwetu. Gdzie tu znak równości? PRAWDA was wyzwoli. Chrystus jest Drogą, Prawdą i Życiem.
    A co do biednej, umęczonej Jugosławii, to nawet nie wiesz jak mi żal tego kraju i tych ludzi. A żal podwójnie, bo to było niestety „rozpoznanie walką” dokonane przez unych prze czymś większym. Nie daj Boże, by stała się tamta wojna preludium do czegoś większego, co obejmie także Polskę. Wcale nie jestem za ustaszami czy, mam nadzieję, ty za czetnikami. Pokazuję teksty źródłowe także o tym, że Cerkiew (dostojnicy i niektórzy duchowni) nie była niewinna Polskiej „Lackiej” krwi. Jeżeli boli, trudno, ale zło trzeba widzieć także, a może przede wszystkim wpierw „u siebie”. Nie neguję wszak błędów Kościoła. Neguję stawianie znaku równości w nieodpowiednich miejscach. A zbrodnia i mord pozostają zbrodnia i mordem niezależnie od wyznania.

   • hjk said

    1897 r. – Papież Leon XIII dopisuje „Biblię” do „Indeksu ksišg zakazanych”!!!

    jak widzę te sekciarskie interpretacje tu na blogu, to wcale się nie dziwie postanowieniu papieża…)))

    wystarczyło czytanie w kościołach i wykład nauki…
    Samozwańczy „teologowie” zbyt łatwo popadają w herezję…

  • monitorpolski said

   Słyszałem, że planuja komunię w pozycji „na głowie”…

   • eteryczna ziemia said

    @MOnitorpolski
    Nowości w Kościele Katolickim
    Czytnik linii papilarnych sprawdzi, czy dzieci są w kościele
    http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7500342,Czytnik_linii_papilarnych_sprawdzi_czy_dzieci_sa.html

   • grypa666 said

    od pb: w katolickim kosciele zony widzialem Komunie przygotowana przed nabozenstwem, stojaca jak herbatniki na stoliczkach przy glownych przejsciach z tylu kosciola – o malo sie nie poczestowalem bo bylem na glodniaka; w cerkwi Komunie przygotowuje kaplan podczas liturgii, wsrod spiewu ktory za kazdym razem wzrusza; potem kaplan wynosi Kielich z namaszczeniem wzywajac gotowych do wystapienia naprzod; czesto nikt lub tylko dzieci wystepuja, a mnie smutno ze Chrystus przyszedl, a my stoimy ze spuszczonymi glowy;
    obrzadek wyglada roznie zaleznie od miejsca; kiedy powiedzialem moim mnichom chrzestnym na Atosie, ze biore Komunie raz na miesiac, malo nie padli: co najmniej raz na tydzien! oni biora codziennie;
    w parafiach jesli ksiadz zna wiernego, da Komunie nawet bez spowiedzi, ufajac, ze wierny sam sie pokajal i poprosil Boga o przebaczenie; tak jest w moich parafiach vancouver i szczecin; w malej anglojezycznej parafii w victorii (stolica kolumbii brytyjskiej) cala kongregacja (intelektualisci, konwertyci z in. odlamow chrzescijanstwa) modli sie o przebaczenie grzechow i przystepuje do Komunii = tu tez ksiadz zna kazdego, a mnie przybyszowi nie odmowil tylko zapytal skad jestem; na ukrainie nie mialem szans;
    na Atosie przegapilem moment Komunii z powodu jezyka, innosci obrzadku i melodii; kiedy powiedzialem o tym mnichowi-ksiedzu, obiecal wyniesc Kielich specjalnie dla mnie bo mnisi juz wzieli komunie tego dnia = ale znow zmylilem sie innoscia obrzadku (kaplan nie zszedl z poziomu Oltarza na poziom podlogi, jak przywyklem w moich cerkwiach);

   • Pelagia said

    @PB – to co widziałeś wyłożone na stoliczku – to nie Komunia, a komunikanty, które ludzie przekładają do specjalnego naczynia, jeśli chca przyjąć w czasie Mszy św. Komunię. Te przełozone komunikanty dopiero w czasie Mszy św. w trakcie Podniesienia sa konsekrowane na Komunię. Komunikant to ‚kandydat” na Komunię

  • Wojwit said

   @Stanislaw

   Na szczęście są w Polsce kościoły, w ktorych mozna uczestniczyć w Ofierze Ciała i Krwi Chrystusa Pana w starym, przedsoborowym (Vaticanum II) rycie:

   http://www.bibula.com/?p=16803

   A to KONIECZNIE prosze przeczytać:

   http://marucha.wordpress.com/2010/01/27/infiltracja-zydomasonska-w-kosciele-rzymskim/#comments

   • Stanisław said

    Tak – słyszałem o tym, ale w mojej parafii takiej Mszy Św w rycie tradycyjnym nie ma, a pytany w tej sprawie jeden z księży odpowiedział że nie widzi takiej potrzeby.

   • grypa666 said

    od pb: nie widzi nie slyszy… a diabel juz wewnatrz

 35. Luc said

  btw. pisze mi ktoś, że ma raka mózgu, ale nie chce się leczyć, bo chce być bliżej Boga….przecież to nienormalne ? Jeszcze myśli o założeniu rodziny? W takiej sytuacji po co ? Żeby dziecko osierocić ? Naprawdę nie rozumiem ludzi………

  • gustaf said

   Przepraszam ,ja bym nie wnikał w chory mózg.
   Trzeba to przeżyć , żeby zrozumieć.
   Nie krytykuję Luc’a.

   • Luc said

    Chyba ten ktoś nie chce żyć… Wykryli „coś tam” 90% rak, a na kolejne badanie ta osoba nie poszła…wpływ zacofanych rodziców, którzy „ksiądz i lekarz = święte słowa i Zawsze mają rację”. Odbiło się na psychice. Trudno, bywa. Każdy ma czasem ochotę zejść z tego świata.

   • gustaf said

    Mózg to świadomość, pamięć, charakter, psychika. Rak to wyjada, powoduje obrzęki, dusi mózg niedotlenieniem, raz mocniej, raz słabiej. Działa jak „klej” przy wąchaniu. Ja Ci zazdroszczę niewiedzy

   • Luc said

    Racja…ciężko się czasem pisze z tą osobą, a czasem świetnie. Czas szybko ucieka. Czasem lepiej wiedzieć mniej i żyć szczęśliwym. Peace… 🙂

   • gustaf said

    Nie miała katorgi napromieniowania , nie zatruwali jej chemią , nie skrócili jej życia. To przemysł.
    Aspartam ,telefony komórkowe i żarcie z fast foodów.
    Potem szukanie rtg , aż „znajdą” i już jest „ich”.

   • Luc said

    Ale zrytą psychikę, bo zacofani rodzice wysłali ją do psychiatryka. A wiesz czemu? Bo „lekarz zalecił” (zupełnie bezpodstawnie), a to co lekarz i ksiądz wdgł. nich powiedział to „tak ma być i koniec”. Po co zawracać sobie głowę, iść do innego specjalisty. Lepiej przyjąć do wiadomości, że ten ma rację.

   • gustaf said

    Sam wiesz , od jakich „lekarzy” zaczęły się raki, to co się dziwić zaleceniom.
    Do i dołączyli już .
    Zresztą nie leczy się już i nie kształci lekarzy tylko organizuje szkolenia i wdraża procedury. A pacjent ma bronić sam swojego życia , jak mu się przypadkiem uda przeżyć(5 lat), to pokazują jaki „uni” mają sukces. Wymierny finansowo.

 36. Luc said

  Zjawisko dnia polarnego uchwycone kamerą, siedem dni niekończącego się słońca.
  http://www.wimp.com/sunweek

 37. ALFA said

  Czy pandemia świńskiej grypy to wielkie oszustwo?

  Rada Europy chce się dowiedzieć, dlaczego Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła pandemię świńskiej grypy? Zbada też, czy koncerny farmaceutyczne naciskały na europejskie rządy, by te kupowały dziesiątki milionów szczepionek
  http://www.emetro.pl/emetro/1,88815,7493479,Czy_pandemia_swinskiej_grypy_to_wielkie_oszustwo_.html
  ==============
  od pb: kawal miesiaca! rada eurppy to uny!

 38. Luc said

  http://www.forbes.com/2010/01/25/aig-treasury-fed-business-wall-street-bailout.html
  „Świetne komentarze” …

  „Bringing the supplies is wonderful! But I hope the folks there are smart enough to know that Scientology is NOTHING but a SCAM that destroys families and ruins lives.”
  „He did the same thing after hurricane Katrina. He’s a very caring person.”
  „What a wonderful thing for him to do..I don’t care what religion people call theirselves but when they give from the heart as I know he is then that just feels good to hear…those people need help.”

  Piękna gra na emocjach…

  • grypa666 said

   od pb: travolta nie wie ze dary nie docieraja do potrzebujacych? napiszcie mu zeby czytal blog grypa666

   • Luc said

    Nic to nie da, że mu napiszemy. Za bardzo jest w sobie zadufany, a tacy są najgorsi i im nie przetłumaczysz. Poza tym pajac nie zna polskiego. Dlaczego ja mam znać angielski jak jadę do USA/UK ? Albo niemiecki jak jadę do Niemiec? Bo jestem w „mniejszości” ? Niech się oni uczą polski język trudny 😀

   • hjk said

    nie musi, ma tłumacza gogle…)))

 39. Navajo88 said

  Dalsze wiadomości z parku Yelowston
  Yellowstone VOLCANO OBSERWATORIUM INFORMACJE OŚWIADCZENIE
  Poniedziałek, 25 stycznia 2010 12:27 MST (poniedziałek, 25 stycznia 2010 maj 1927)

  Wulkan Yellowstone
  44 ° 25’48 „N 110 ° 40’12” W, szczyt Wysokość 9203 m (2805 m)
  Obecny Volcano poziomu alarmowego: NORMALNA
  Obecny Lotnictwa Color Code: GREEN

  Rój trzęsienie ziemi w północno-zachodnim skraju Yellowstone Caldera, która rozpoczęła się 17 stycznia 2010 trwa. Nadal nie ma wskazania ostrzegawczy aktywność wulkaniczna i hydrotermalnych.

  Komunikat prasowy Yvo PARTNER UNIVERSITY OF UTAH STACJE sejsmograf

  Wydany: 25 stycznia 2010 12PM MST

  To wydanie jest kontynuacją aktualizacji informacji, bazując na naszych trzech poprzednich wydań prasowych na temat bieżących rój trzęsienia ziemi w zachodniej części Parku Narodowego Yellowstone.

  University of Utah Seismograph Stacje informuje, że parę trzęsień ziemi w skali 3.0 i 3.1 miały miejsce w godzinach wieczornych dnia 24 stycznia 2010 w Parku Narodowym Yellowstone. Pierwsza impreza wielkości 3,0 wystąpił przy 1109: PM i był śledzony przez wielkości 3,1 wydarzenie at 11:21 PM. Oba uderzenia były zlokalizowane około 9 mil na południowy wschód od West Yellowstone, MT i około 10 mil na północny zachód od Old Faithful, WY. Zazwyczaj imprezy tego rozmiaru są odczuwalne w okolicach Parku, ale nie było doniesień o tych konkretnych wydarzeń odczuwalne.

  Te dwa trzęsienia ziemi są częścią trwającego rój w Parku Narodowym Yellowstone, która rozpoczęła się 17 stycznia 2010 (1:00 PM MST). Największe trzęsienia ziemi w rój z 9 AM MST, 25 stycznia 2010, został wielkości 3.8. Odnotowano 1271 znajduje się trzęsienia ziemi w rój wielkości od 0,5 do 3,8. Obejmuje 11 wydarzeń o skali większej niż 3, z 97 wydarzeń o wielkości od 2 do 3, 1163 wydarzeń wielkości mniejszej niż 2. Odnotowano wiele osobistych raportów ziemi wstrząsając od obserwatorów wewnątrz Parku i w okolicy na niektórych większych imprez (czuł raporty, odwiedź http://earthquake.usgs.gov/eqcenter/dyfi/). Roje Trzęsienie ziemi stosunkowo często w Yellowstone.

  Wydarzenia rój prawdopodobnie w wyniku poślizgu na wcześniej istniejących wad i są nazywane tektonicznych trzęsień ziemi i nie są uważane za spowodowane przez ruch podziemny magmy. Obecnie nie ma żadnego wskazania ostrzegawczy aktywność wulkaniczna i hydrotermalnych, ale bieżących obserwacji i analiz będzie nadal oceniać tych różnych źródeł.

  Seismic informacji na temat trzęsienia ziemi mogą być przeglądane na University of Utah Seismograph Stacje: http://www.seis.utah.edu/.

  Nagrania Seismograph od stacji sieci Yellowstone sejsmograf można obejrzeć na stronie internetowej: http://quake.utah.edu/helicorder/yell_webi.htm.

  Każdy, kto poczuł trzęsienia ziemi w rój zachęcane są do wypełnienia formularza na USGS Wspólnoty Felt raportów web site: http://earthquake.usgs.gov/eqcenter/dyfi/.

  Niniejsza informacja prasowa została przygotowana przez partnerów Yellowstone Volcano Observatory of US Geol. Survey, University of Utah, a National Park Service: http://volcanoes.usgs.gov/yvo/

  Yellowstone Volcano Observatory (Yvo) jest partnerstwo z US Geological Survey (USGS), Park Narodowy Yellowstone i University of Utah w celu wzmocnienia długoterminowego monitorowania wulkanicznych i niepokojów trzęsienia ziemi w regionie Parku Narodowego Yellowstone. Yellowstone jest miejscem największych i najbardziej zróżnicowaną kolekcję naturalnych cech termicznych na świecie i pierwszym parkiem narodowym. Yvo jest jednym z pięciu USGS Volcano obserwatoria, że wulkany monitora w Stanach Zjednoczonych w zakresie nauki i bezpieczeństwa publicznego.

  INFORMACJE KONTAKTOWE:
  Peter Cervelli, stanowiąc Naukowiec-in-Charge, USGS

  pcervelli@usgs.gov (650) 329-5188 (650) 329-5188 (650) 329-5188 (650) 329-5188

  ——————————————————————————–

  • Navajo88 said

   A teraz garść informacji o planecie Nibru:
   Niektórzy ostrzegają, że podróżujące ciało niebieskie znane jako „Dwunasta Planeta” lub „Planeta X” zbliża się szybko w kierunku Ziemi – może to spowodować globalną destrukcję. Czy powinieneś się martwić?

   W 1976 roku Zecharia Sitchin wzniecił burzę publikacją swojej książki „Dwunasta Planeta”. W tej oraz w swoich kolejnych publikacjach Sitchin przedstawił dosłowne tłumaczenia antycznych tekstów Sumeryjskich, które opowiadały niewiarygodną historię powstania ludzkości na planecie Ziemia – Opowieść strasznie różniącą się i o wiele bardziej fantastyczna od wersji, którą, poznajemy w szkole.

   Antyczne teksty pisane klinem – jednym z najwcześniejszych sposobów zapisywania, datowane na około 6000 lat wstecz przedstawiają historię istot zwanych Anunnaki. Powołując się na Sumerów, Sitchin napisał, że Anunnaki przybyły na Ziemię z planety o nazwie Nibiru, której orbita znajduje się w naszym i poza naszym układem słonecznym. Ich obecności nie tylko znacząco wpłynęła na przeszłość ludzi, ale także na ich przyszłość.

   Orbita Nibiru, po której wędruje dookoła słońca jest bardzo eliptyczna, bardzo prawdopodobne, że wychodząca poza nasz układ słoneczny, jednak, kiedy obecna w naszym układzie, dziesiąta planeta znajduje w takiej odległości od słońca jak orbita Ziemi. Jedno takie okrążenie zajmuje Nibiru 3600 lat. Ostatni raz Planeta X była w naszym sąsiedztwie około roku 1600 p.n.e. Jak można sobie łatwo wyobrazić, efekty zbliżenia się gigantycznej planety do wewnętrznego układu słonecznego, mogą przynieść spustoszenie na orbitach innych planet, rozerwać pasy asteroidów, a także oznacza to kłopoty dla naszej Ziemi.

   Więc przygotujcie się na kolejną możliwą apokalipsę, ponieważ ostatnio mówi się, że Nibiru ponownie zmierza w naszą stronę i niedługo u nas zawita.

   Trochę historii

   Opowieść o Anunnakich jest obecna w wielu dziełach Sitchin, a także streszczana i omawiana w wielu miejscach w Internecie. Zasadniczo, historia brzmi tak: Około 450,000 lat temu, Alalu, władca Anunnakich z Nibiru uciekł z planety na statku kosmicznym i znalazł schronienie na Ziemi. Odkrył, że jest na planecie bogatej w złoto, które Nibiru potrzebuje, aby ochronić swoją atmosferę przed procesem zmniejszania. Zaczęto wydobywać ziemskie złoto, a także rozpoczęły się polityczne walki Anunnakich o władze. Potem około 300,000 lat temu zdecydowały stworzyć rasę robotników przez genetyczną manipulację naczelnych ssaków. Rezultatem tego, było powstanie homo sapiens – nas. Jakiś czas później władza na Ziemi została oddana ludziom, a Anunnaki opuściły naszą planetę, przynajmniej na jakiś czas. Sitchin wplata tę historię i nie tylko tą w opowieści o pierwszych bibliach i historie o antycznych kulturach, szczególnie Egipcjan.

   Jest to zapierająca dech w piersiach opowieść, a przynajmniej tak możemy powiedzieć. Większość historyków, antropologów i archeologów uważają ją za sumeryjski mit. Jednak prace Sitchin stworzyły grupę naukowców, którzy uważają tą opowieść za prawdziwą. Część z nich, których domysły rozprzestrzeniają się szybko poprzez Internet, twierdzą, że powrót Nibiru jest bliski – możliwe, że tak bliski jak lata 2003 – 2013!

   Gdzie jest Nibiru i kiedy nadejdzie?

   Nawet dominujący w dziedzinie astronomii naukowcy długo dyskutowali na temat tego, czy możliwe jest istnienie nieznanej planety – Planety X – gdzieś poza orbitą Plutona, która zaliczałaby się do anomalii, które odnotowali w orbitach planet Neptuna i Urana. Jakieś niewidoczne ciała, które wydają się oddziaływać na nie. Odkrycie było opublikowane 19 czerwca 1982 w gazecie „New York Times”:

   Coś nieznanego, poza najdalszym zasięgiem znanego układu słonecznego oddziaływuje na planety Uran i Neptun. Grawitacyjna siła zaburza dwie, gigantyczne planety powodując niezgodności na ich orbitach. Siła sugeruje obecność oddalonego i niewidocznego dużego obiektu, czyli długo szukanej dziesiątej planety. Astronomowie są tak pewni istnienia nowej planety, że od razu ją nazwali „Planeta X – dziesiąta planeta”.

   Powołując się na różne historie, anomalne ciało po raz pierwszy zostało spostrzeżone przez IRAS (Infrared Astronomical Satellite) w 1983 roku. The Washington Post napisał wtedy o tym: „Ciało niebieskie, prawdopodobnie wielkości Jupitera zostało odnalezione w kierunku konstelacji Oriona przez orbitujący teleskop, w której była obecna amerykańska załoga. Tajemnicze w tym obiekcie jest to, że astronomowie nie wiedzą czy jest to planeta, gigantyczna kometa, pobliska protogwiazda, która nigdy nie była na tyle gorąca, aby przeobrazić się w gwiazdę, odległa, dopiero, co formująca się galaktyka, czy galaktyka tak pogrążona w ciemnym pyle, że światło gwiazd nigdy nie jest i nie będzie w stanie się przebić.”

   Zwolennicy Nibiru twierdzą jednak, że IRAS, tak naprawdę, spostrzegła wędrującą planetę.

   Jakie będę efekty przybycia Nibiru na Ziemi?

   Jak powiedziane wcześniej, grawitacyjne przyciąganie planety wkraczającej w wewnętrzny układ słoneczny spowoduje dogłębne efekty na inne orbitujące ciała, wliczając w nie Ziemię. Historia Anunnakich twierdzi, ze poprzednie pojawienie się Nibiru było odpowiedzialne za tzw. „Wielką Powódź”, o której mowa w księdze rodzaju, podczas której, prawie całe życie na naszej planecie zostało zniszczone. Cofając się w czasie jeszcze bardziej, niektórzy badacze, drążący ten temat podejrzewają, że Nibiru raz nawet zderzyła się z Ziemią tworząc pas asteroidów i powodując ogromne „dziury” na naszej planecie, które teraz wypełnia ocean.

   Mark Hazelwood i inni mówią, że Ziemia będzie miejscem wielu naturalnych katastrof kiedy nadejdzie Nibiru. Powodzie, trzęsienia ziemi, erupcje wulkanów, zmiany biegunów itd. będę częste, silne i surowe. Hazelwood mówi, że: „tylko parę milionów ludzi przeżyje.” Inna strona twierdzi, że grawitacyjne przyciąganie może nawet zatrzymać rotację Ziemi na parę dni, będą to tzw. „Dni ciemności”, zapowiedziane w Biblii.

   Niektórzy z badaczy Nibiru przywołują także przepowiednie Edgara Cayce, który uważał, że niedługo ludzie będą cierpieć z powodu ogromnych zmian na Ziemi związanych ze zmianą biegunów. Oczywiście, także według kalendarza Majów koniec świata przyjdzie w grudniu 2012, czyli w momencie, kiedy podejrzewa się kolejne nadejście Nibiru.

   Astronomowie i inni specjaliści, którzy powinni wiedzieć o takich sprawach nie podają publicznie swojego zdania na temat nadchodzącego ciała wielkości planety. Najwyraźniej, nie wykryli nic takiego. Ci, którzy wierzą w kolejne nadejście Nibiru mówią natomiast, że naukowcy wiedzą o tym i próbują to ukryć.

   Kto ma rację, czas pokaże.

   za forum.toproste.p

   • hjk said

    „Potem około 300,000 lat temu zdecydowały stworzyć rasę robotników przez genetyczną manipulację naczelnych ssaków. Rezultatem tego, było powstanie homo sapiens – nas.”

    Stoi za tym fałszywa wizja świata, ze istoty zywe to składaki DNA i innych cząstek materii. najprostsze obserwacje pokazują, ze cłowiek w swych operacjach intelektualnych i aktach woli przekracza poziom materii i ma w sobie zasadę niematerialną tych operacji, tzw. dusze. Dusza jako niematerialna nie moze pochodzic z materii, bo inaczej człowiek byłby tylko zwierzeciem, niezdolnym do samoswiadomosci, poznania int., tworzenia kultury i techniki, nauki, uzywania jezyka itd. itp.

    Wniosek koncowy jest jeden – człowieka moze stworzyc tylko Bóg, gdyz tylko on ma moc stwarzania istot materialnych niematerialnych z niczego, tj, bez uprzedniego tworzywa. A opowieści o stwórcach człowieka z kosmosu to bzdury.

   • MIZIA said

    wrzuc w odpowiedzi poczte -adres email wysle ci filmik z teleskopu z 18.01.2010 bez cenzury z własnych zbiorów na yt nie wrzucam bo zaraz ZABLOKUJA
    MOZESZ GO POKAZAC FACHOWCOM NIECH POWIEDZA CO TO JEST NA TYM FILMIE -koparka ci opadnie

   • MIZIA said

    fachowcy od montażu niech terz obejzą czy nie jest to FAŁSZYWKA – POZDRAWIAM

   • Brenda said

    MIZIA, nie badz snob i podziel sie materialem. 😉 Ja nie cenzura. 😀

   • gustaf said

    Też jestem ciekaw, może jaki moderator zlituje się i mailem mi puści ? Proszę

   • MIZIA said

    wpiszcie literkami adres poczty mailowej ja sobie wklepie w swoja poczte i wysle

   • andrzej said

    MIZIA, nie badz snob i podziel sie materialem. 😉 Ja nie cenzura.
    aknyszynski@gmail.com

   • Brenda said

    macmolly@wp.pl

   • Magda said

    wistawio@onet.pl poproszę Miziak

   • MIZIA said

    JA MOZESZ WRZUC NA YT I DAJ LINK NA BLOGU

   • Magda said

    ymm ok wrzuce indziej niż YT ale link dam.

   • Magda said

   • Magda said

    Zastanawia mnie jedno – skad bylo to wideo robione ? bo jak widac dzien czy noc pozycja jest STAŁA.

   • Magda said

    no i znalazłam chyba ten sam filmik o nazwie niewdziecznej „UFO” toż to SOHO (ktore zreszta dzisiaj nie dziala)

   • MIZIA said

    a to dopiero zadadka POMYŚL LOGICZNIE SKAD MOZNA ROBIĆ TAKIE ZDJECIA

   • Magda said

    wnosze ze z satelity 🙂
    natomiast mi to wyglada na wedrujacy wenus za sloncem uzyj STELLARIUM (moge sie mylic)

   • Magda said

    http://sohowww.nascom.nasa.gov/data/realtime/c3/1024/latest.html

    tu full zdjecie z soho

   • Magda said

    http://sohowww.nascom.nasa.gov/data/realtime/c3/1024/latest.jpg tu 🙂

   • Brenda said

    Zdjecie z dzisiaj tez to pokazuje, wiec zadna rewelacja. Magda ma racje: to jakies cialo niebieskie, ktore caly czas tam krazy.

    http://www.pta.edu.pl/orion/sun/index.html

   • Magda said

    Brenda – cofam … popatrz poniżej na to co podałam. To coś nie wystepuje na wczesniejszych zdjeciach w archiwum. (ale bez paniki)

   • Man said

    Mizia jest w Australii albo innym kanguropodobnym kraju na poludniu 😛

   • Man said

    @Mizia
    Ja tez poprosze 🙂 a nie lepiej wrzucic na jakis speedyshare, x7 czy cos podobnego?

    aaabbb444@o2.pl

   • Magda said

    Okej – słuchajcie to co pokazał Miziak to krótki film i „taki sobie”
    Poszperałam trochę i to wydaje mi się ciekawsze :
    ===========================
    w formularzu zaznaczcie
    Image type : LASCO 3
    Resolution: 512
    Start and End Dates: 2009-12-08 2010-01-20
    ===========================
    http://sohodata.nascom.nasa.gov/cgi-bin/soho_movie_theater

    nastepnie nacisnijcie ‚search’.
    ——————————
    Krótko – nie mam pojęcia co to jest ale na pewno nie występuje na wcześniejszych zdjęciach (w archiwum tego nie ma) natomiast pokazuje sie 2009-12-08.
    Obiekt ten strasznie szybko sie porusza i trudno powiedzieć czy jest za słońcem czy przed – wszak tarcza jest zakryta. Zauwązcie też reakcje słońca na przejście tego czegoś obok.(Wyrzuty masy ? )

   • Magda said

    haaa dobra dość 🙂 ostatni raz daje się wciągnąć w dyskusje Nibiru i inne bzdury
    .
    Mizia to po przedstawia Twoj film jak i to co znalazłam to:

    Merkury
    · Średnia odległość od Słońca: 57 900 000 km
    · Okres obiegu wokół Słońca: 0,24 r.
    · Średnica: 4878 km

    0,25 r = 3 miesiące
    Widoczny :
    2009-12-08
    2009-07-15
    2009-03-20
    ~ -4 itd…..

    Przepraszam – jak stara tak głupia i dałam się podpuścić.

    P.B. usuń prosze wszystkie posty oprocz linku do strony i filmiku od Mizi – zeby kazdy wiedzial ze to MERKURY
    ================
    od pb; zostawiam wszystko na dowod potkniec, omylnosci = wylaczajac moje oczywiscie ;<)

   • MIZIA said

    masz przed nosem i nie widzisz
    nie chodzi o TO CO WYŁANIA SIE Z ZA TARCZY SŁONECZNEJ NA PIERWSZYM PLANIE – OSTATNIA SEKUNDA TEGO FILMIKU GÓRNY LEWY RÓG – szukaj i porównuj jak znajdziesz to daj znać.
    ps. jakby to miało być to co skupiło waszą uwagę no to już dawno musieli by sie przyznać w prasie
    A TAK TO JESZCZE JAKIEŚ 8 MIESIECY ŻEBY BYŁO TAK SPEKTAKULARNIE WIDOCZNE

   • MIZIA said

    dlatego umkneło cenzorowi strasznie sie pilnuja żeby nic narazie nie było do przechwycenia
    POTRZEBNY JEST CZAS
    JAK BEDZIE WSZYSTKO GOTOWE TO POWIEDZĄ LUDOWI – POZATYM TERAZ LUD NIECH SIE LEPIEJ STARA UJSC Z ŻYCIEM MASA KŁOPOTÓW PRZED NAMI

   • gustaf said

    Mizia !!!
    Powiedz słowo na pożegnanie filmom swoim :

    http://orion.pta.edu.pl/sun/aktualne.html

    BYE,Bye

   • MIZIA said

    a ty niebadż taki klakier i sam troszke sie poducz a potem mozesz kadzić INNYM warunek jak bedziesz wiedział co piszesz

   • gustaf said

    kliknij aby powiększyć SOHO 19.5 nm
    Instrument SXT (The Soft X-ray teleskop) umieszczony na pokładzie satelity YOHKOH. Obecnie NASA straciła kontakt z tym satelitą, ale jest już następny, wykonujący zdjęcia rentgenowskie Słońca, choć jeszcze w fazie testów.

 40. Aśka said

  http://fronda.pl/news/czytaj/wlk_brytania_izba_lordow_przeciw_ustawie_o_rownosci
  Wlk. Brytania: Izba Lordów przeciw kontrowersyjnej ustawie „równościowej”

  * wtorek, 26 stycznia 2010 08:32

  Izba Lordów powstrzymała groźbę największych od wieków prześladowań Kościoła katolickiego w Wielkiej Brytanii. Wyższa izba brytyjskiego parlamentu skreśliła z rządowego projektu ustawy zapisy, które w praktyce zmuszały Kościół katolicki i związki wyznaniowe do postępowania wbrew swoim wartościom.

  Kościół nadal będzie miał prawo odmawiać homoseksualistom i transseksualistom dostępu do prac nauczycielskich, administracyjnych w kuriach oraz prowadzonych przez Kościół szkołach, organizacjach i grupach wolontariatu. Nie będzie przymusu wyświęcania homosksualistów na księży czy diakonów,

  W najlepszym razie, jeżeli ustawa proponowana przez brytyjski rząd zostałaby przyjęta przez Izbę Lordów, homoseksualiści mieliby pełne prawo do pełnienia wszystkich funkcji w Kościele, z wyjątkiem przewodniczenia nabożeństwom i udzielania sakramentów.

  – Jeśli wolność religii cokolwiek znaczy, to przede wszystkim to, że Kościoły i inne organizacje religijne mogą same decydować w sprawach etyki w zgodzie z własnymi naukami – oświadczył w czasie debaty anglikański arcybiskup Yorku John Sentamu.

  Za propozycją rządu głosowało 176 członków wyższej izby brytyjskiego parlamentu. Przeciwko było 216. Izba lordów trzykrotnie głosowała przeciw ustawie rządowej. Brytyjski rząd na razie nie odniósł się do porażki swojej ustawy.

  Propozycja „Ustawy o równości” nakazywała pracodawcom przyjmowanie do pracy homoseksualistów i transseksualistów oraz kobiet z etnicznych mniejszości i osób starszych, i traktowania na równi z innymi kandydatami do pracy „w trosce o różnorodność w miejscu pracy”.
  ==============
  od pb: referenda lizbinskie tez cwiczyli az do skutku, na razie 216:176 male piwo do poprawki

  • gustaf said

   Rzymianie atakowali 2 kroki naprzód + 1 w tył i tak dalej, do skutku.
   Teraz złagodzą i przyjmą liberalne okrojoną, ale za następnym razem dokończą. Chyba , że już społeczeństwa nie przestaną patrzeć na ręce , jak w śfiniaku

 41. Aśka said

  http://niepoprawni.pl/blog/438/i-znowu-wykop-cejrowski-ma-racje
  I znowu „Wykop” Cejrowski ma rację
  Jurand, 26 styczeń, 2010 – 11:23

  * Blog

  Jurand.jpeg
  Blog

  W pełni zgadzam się z Cejrowskim. Dopóki w Polsce nie nastąpi całkowita wymiana całego aparatu tzw. „sprawiedliwości”, dopóki nie nastąpi wymiana urzędników, dopuki nie nastąpi wymiana wszystkich tych co służyli Moskwie. Możemy tylko sobie pogadać. Ale rezultatów nie będzie żadnych. Wybór jest bardzo prosty. Albo następuje całkowita wymina, albo wszystko pozostanie po staremu po wieki wieków amen. Niech nikt nie liczy na to, że a bo oni wymrą i wszystko będzie cacy. Nic nie będzie cacy. Na ich miejscu już są ich wychowankowie, rodziny, beneficjanci. Albo zaorać, albo przestać pieprzyć o próbach naprawy, bo tylko oszukujemy samych siebie, a i kilku dookoła.

  Radzę zajrzeć do you tube i obejrzeć „Wszystkich won. Pokażemy ilu nas jest. Warto
  ______
  powyższe skopiowałam, a link wywszukałam
  http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=3186202

  • Aśka said

   http://www.wsercupolska.org/joomla/index.php/warto-przeczyta/6-warto-przeczytac/1477-na-wito-11-listopada.html

   Na Święto 11 Listopada
   Środa, 11 Listopad 2009 01:27 Warto przeczytać
   Email Drukuj PDF
   Ocena użytkowników: / 0
   SłabyŚwietny
   Począwszy od roku 1990 uwaga społeczna jest rozpraszana przez medialną soczewkę na możliwie jak największą ilość nieistotnych, celowo sztucznie preparowanych problemów. Od prasy poczynając przez TV, radio po Internet inżynierowie od społecznej manipulacji wciskają nam zastępcze tematy. Dziś są to np.: sprawa powołania sejmowej komisji do badania afery hazardowej rządu PO, czy kolejne szczyty ekologiczne itd. – tematy kompletnie nieistotne z punktu widzenia upadku i przyszłej likwidacji Państwa Polskiego. Albo, cóż „genialnego” zaświtało obywatelowi premierowi D. Tumanowi, który efekty swojej dobrze wykonanej pracy (o predyspozycjach intelektualnych tego osobnika pisać chyba nie ma sensu) mógł jedynie obserwować myjąc okna w firmie M. Płażyńskiego równie, jak Tusk wybitnego polityka.

   A mieliśmy też seks-aferę z A. Lepperem oskarżonym przez kobietę, która nie wiadomo, dla kogo i w jakim charakterze pracowała. W świetle tej jednej tylko afery żenująco prezentują się: Trybunał Konstytucyjny, sądownictwo, całe w Polsce ustawodawstwo, bo nie należy pisać: polskie ustawodawstwo, w ogóle porządek prawno-publiczny. Bo, czy nie powinni być sądzeni ci wszyscy, którzy seks-aferę, aferę łapówkarską w Min. Rolnictwa przeciw A. Lepperowi wymyślili? Oni będą za to stać na trybunach i udawać polski patriotyzm.
   Cały medialny śmietnik wspomagany kosmopolitycznym systemem oświaty z celowo obniżanym jej poziomem na wszystkich szczeblach nauczania, ma nie tylko odwrócić naszą uwagę, ale również ograniczyć możliwość rozumienia i postrzegania ważnych problemów społeczno-politycznych kraju.

   Jednym z takich podstawowych zagadnień, od których zależy prawidłowy rozwój kraju, planowanie tego rozwoju, czyli m.in. likwidacja bezrobocia i realizacja społecznego dobrobytu, jest system bankowy. Jednak zagadnienie to nie istnieje w mediach i nie pojawia się w „politycznych dysputach” tzw. polityków. System bankowy ma być niezależny od rządu i sejmu, co podstępnie zapisano w konstytucji RP w 1997 r. – reszta jest milczeniem. I media milczą o tym, do kogo teraz faktycznie należy system bankowy i kto faktycznie z tego tytułu odnosi rzeczywiste i wymierne korzyści.

   Osobiście nie toleruję dogmatów tam, gdzie istnieje racjonalne wytłumaczenie problemu. Nigdy nie byłem komunistą, nie jestem też liberałem, ponieważ nie uznaję systemów społeczno-politycznych budowanych na szowinistycznej i judaistycznej filozofii i dogmaty w polityce i ekonomii odrzucam.

   Jest mało prawdopodobne, że pisanie takich tekstów może odmienić społeczną świadomość, ale bliska jest mi dewiza marszałka J. Piłsudskiego, choć nie jest to moja ulubiona postać historyczna – „być pokonanym, a nie ulec, to zwycięstwo”.

   Prawo w Polsce jest surowe. Z całą brutalnością ściga przestępstwa popełniane na kwoty nawet kilkudziesięciozłotowe, ale przestaje funkcjonować, gdy kradzież liczymy w miliardach złotych i gdy poszkodowanym jest cały Polski Naród. Choć nazwiska przestępców są powszechnie znane. Wypisują je polskojęzyczne gazety grubą czcionką na pierwszych stronach. Tylko, że one piszą o bohaterach i twórcach polskich przemian, nie o renegatach i złodziejach. Ci bohaterowie są nawet do tego stopnia bezczelni i cyniczni, że swoje wyczyny opisują w książkach.

   Nasz polski katolicki Kościół, jego Episkopat, od których Naród jak zawsze oczekuje rady, mądrej rady, milczy broniąc ekumenicznej jedności Kościoła i wspierając integrację europejską. Ale ta jedność jest już tylko pozorem jedności. Nie mamy dziś Prymasa z naszego Narodu – owieczki i pasterze są zagubieni, zaczynają się rozchodzić i zginą w libertyńskim JudeoUE-państwie, gdy nikt ich nie ostrzeże przed złem, nie ochroni. Zamilczanie prawdy jest takim samym grzechem jak głoszenie kłamstwa. Czy pozorna jedność Kościoła katolickiego jest większym dobrem od trwania Narodu i Państwa Polskiego?
   Żeby zachować zdrowie całego organizmu Kościoła Katolickiego, jego chory, zdegenerowany fragment trzeba odciąć od jeszcze zdrowej całości. To bolesna operacja, ale wydaje się konieczna.

   Wszystkie żydo-media, od michnikowych po media o. Dyrektora, który tak często powtarza, że „tylko prawda nas wyzwoli” prowadzą nas, polskich gojów wszystkimi możliwymi ścieżkami tam, skąd nie będzie już powrotu do narodowej Ojczyzny.
   11 Listopada wyjdą jak zwykle na udekorowane biało-czerwonymi barwami trybuny, świętować odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 r., złodzieje majątku narodowego Polaków i polityczni zdrajcy i bandyci, a więc wszyscy ci, którzy od 1989 r. z wielkim mozołem pracują nad likwidacją Rzeczpospolitej. Nie boją, że Naród może te trybuny przebudować na szubienice dla zdrajców Narodu i Państwa Polskiego.

   13 Grudnia 2007 r. podpisano wstępny akt likwidacji Państwa Polaków, traktat lizboński, który ostatecznie w 2009 r. parafował L. Kaczyński, zdradziecki prezydent RP.

   Polacy powinni wiedzieć, że likwidacja państwa w naszym polskim przypadku oznacza też likwidację Narodu – ten proces rozpoczął się 13 Grudnia 1981 r. i trwa.

   Umęczony, zgnębiony, okradziony, oszukany Polski Naród zasnął i może śni dobry sen o nadziei na lepsze jutro – może jakoś to będzie? Ale Bóg nie pomaga tym, którzy nie szanują wysiłku przodków i biernie przyglądają się likwidacji własnej Ojczyzny.

   Dariusz Kosiur

   Za: http://wiernipolsce.streemo.pl/Community/27726,Blog_Wpis,Na_Swieto_11_Listopada.html

  • MIZIA said

   DLA DOCIEKLIWYCH OBSERWATORÓW BLOGAA OD POCZATKU
   CEJROWSKI = ANTYMATERIALNY
   już czas na prawde

   • Wojtekk said

    No to niespodzianka!

   • Fredek said

    HM, A skąd takie dane ? Nawet jesli go zhakowałes to nie masz prawa tego ujawniać, gdyby chciał nie używałby pseudonimu przez tyle czasu

    chyba że Cejrowski= antymaterialny= MIZIA – co trzeba było dopisać

 42. Aśka said

  http://www.henrykwesolowski.com/index.php?mod=article&cat=Jak%20%C5%BBy%C4%87%20w%20cywilizacji%20%C5%9Bmierci&article=136

  BUDOWNICZY NOWEGO ŚWIATA BEZ BOGA I BEZ LUDZI
  Thursday, 01.21.2010, 09:00pm (GMT)

  xxxxx [robienie miejsca przez pb]

  Gdańsk, 11 styczeń 2010
  Henryk Wesołowski

  Więcej danych na poruszane wyżej tematy można znaleźć na stronie internetowej http://www.henrykwesolowski.com
  =======================
  od pb: aska, co jest bombowego w tym tekscie? prosze oszczedzac miejsce, oplata za cal kwadratowy; wystarczy podac linka co zrobilem za ciebie

  • Aśka said

   Zamieściłam ten tekst w całości, ponieważ jest napisany w taki sposób, że może on otworzyć oczy tym, którzy w opisywane przez nas ekstrema nie wierzą, albo się ich boją i odrzucają przyjmowanie do swojej świadomości.

   • grypa666 said

    od pb: blog nie jest dla wszystkich, to niemozliwe, wy macie byc awangarda, zakladac blogi, sajty z info dla nizszych szczebli uswiadomieia

 43. Jiri said

  http://wolnemedia.net/?p=19670

  • Fraktal said

   Możliwe ze smugi służą do oziębiania klimatu i my stoimy , ludzie za tymi mrozami.

   • Luc said

    Sugerujesz, że część promieni słonecznych odbija się od tych smug ?

   • Wojtekk said

    Fraktal ma rację.
    Zapoznaj się z:
    http://www.globalnaswiadomosc.com/raporttellerachemtrail.htm

   • hjk said

    wszystko zalezy od aktywnosci slonca. zauwazylem ze w poprzednim szczycie ok 2001 byly niesamowite lata i ostre zimy.Pamietam zime 2001/2, bo wtedy wykanczalem nowe mieszkanie, ze w styczniu bylo codziennie co najmniej -15 st, w nocy dochodzilo do -25 st. dopiero 1.2 jak nozem uciał i rozpoczeła sie wiosna i gorace lato. Poprzednie lato bylo juz dosc gorace, co moglo sugerowac ze bedzie ostra zima. Natomiast w fazie spadku aktywnosci słonca sa nijakie lata i nijakie imy, co obserwowalismy przez ostatnie lata.
    Zgodnie z tym powinismy miec niesamowite lato…

   • grypa666 said

    od pb: gdyby uny robili cos pozytywnego jak kontrola klimatu dla dobra ludzkiego, chwalili by sie na prawo i lewo, aludziska z radoscia wypatrywali co ranka czy juz lataja smugowce

 44. już nas przygotowywują do efektu działania codexu

  Dramatyczne dane: „podwoi się liczba chorych na raka”

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Dramatyczne-dane-podwoi-sie-liczba-chorych-na-raka,wid,11891710,wiadomosc.html

  • Zbyszko said

   Ciekaw jestem czy Ci którzy to całe sk….stwo wprowadzają, wychwalaja w mediach, wypisują takie komentarze są swiadomi że to także ich dotyczy. No chyba że oni będą się zaopatrywali w specjalnych sklepach gdzie produkty będą ze specjalnych lini produkcyjnych na surowcach ze specjalnych upraw. Czy w tej swojej naiwności myślą że to wszystko przejdzie i uda im się uniknąć konsekwencji tej swojej nieopisanej głupoty?!!!

   • ten cały cyrk może mieć zupełnie inne znaczenie niż nam się wydaje

    w protokołach napisali że żeby wprowadzić jeden światowy rząd muszą zniszczyć wszystkie rządy narodowe

    czy nie najłatwiej to zrobić jeśli zrobią to naszymi rękami?

    więc to że te afery zaczynają powoli wychodzić na światło dzienne może być niestety przybliżeniem do nwo które na początku przez 2 lata da cukierka do polizania żebyśmy ich pokochali a później jak im zaufamy to nam pokażą prawdziwe oblicze…

   • oczywiście zmienią nazwę nwo na jakąś inna żeby się spiskowcy odczepili

 45. Hmmmm said

  Pani Bein jest Pan dla mnie podejrzanym człowiekiem. Może tego Pan jest niewiadomy ale reprezentuje Pan Własnie ten zwodniczy system. Jest Pan jego częścią będąc Pan zagorzałym tkzw prawosławnym chrześcijaninem. Dla mnie prawosławie to jedno i prawie to samo co katolicyzm itp. Prawdziwy uczeń Jezusa nie potrzebuje jakiś obrzędów i oddawania czci ikonom. Prawosławie to oddawanie czci Lucyferowi. Prawosławie – Kult podrobionego mesjasza i wracanie do obrzedów rodem z babilonu. Zarzuca Pan Wiliamowi Cooperowi, że był śmieszny i groteskowy??? To on był najbardziej wiarygodnym propagatorem prawdy za co został zamordowany i tyle. Alex Johnes to krzykacz, który więcej robi dobrego dla elit niż przeciwko nim. Powiem tylko tyle nie ufam Panu już od dawna… Dla kogo Pan pracuje?
  =====================
  od pb: chcialbym wiedziec dla kogo bein pracuje, moze ty mi powiesz? na pewno nie dla matolow jak ty

 46. Jerzy said

  Warto sprostować nieścisłość – dla tych, co doceniają literaturę francuską:

  „…osoby, które doceniają literaturę francuską wiedzą, że wśród najdroższych Francji autorów są Alexandre Dumas, syn haitańskiego niewolnika.”

  Dumas nie był synem niewolnika. Jego dziadkiem był arystokrata francuski, pułkownik artylerii, a matką Murzynka, niewolnica z Santo Domingo, stolicy Dominikany, sąsiadującej z Haiti (oba państewka położone są na tej samej wyspie). Murzyńska matka nosiła nazwisko Dumas. Syn tej pary przeszedł na stronę Rewolucji Francuskiej, był generałem wojsk republikańskich, a dla podkreślenia swojego republikańskiego zaangażowania przybrał nazwisko matki – Dumas (po ojcu miał prawo do nazwiska de la Pailleterie). Pisarz pozostał przy zmienionym nazwisku ojca, które uważał za bardziej zaszczytne od nazwiska dziadka, zaczynającego się na „de”. Dumas był w swoich zapatrywaniach rozdarty, w jego powieściach ścierają się wartości republikańskie (bardzo wyidealizowane) i wartości dawnej Francji, monarchicznej. Szczególnie jest to widoczne w cyklu powieści, który otwiera „Józef Balsamo”, (ale też w „Trzech muszkieterach” i dalszych powieściach z tego cyklu).

 47. Prrivan said

  Zaiste,ciekawe reklamy pojawiają się w polskiej tv…

 48. Prrivan said

  O proszę,szef ochrony szczytu w Davos pełniacy tą funkcję nieprzerwanie od 1984 roku,popełnił samobójstwo.

  Jak uczy nas historia,jego ostatnimi słowami były prawdopodobnie „Towarzysze,nie strzelajcie”.

  http://www.alertnet.org/thenews/newsdesk/LDE60P2MD.htm

  • gustaf said

   Czasy bohaterskich i niezłomnych czekistów minęły.
   Już nie będzie samobójstw poprzez trzykrotny strzał w skroń.

 49. lacoss said

  PGN: Polska może mieć złoża gazu ziemnego na 100-200 lat

  http://biznes.interia.pl/news/polska-bedzie-miec-spokoj-z-gazem-na-200-lat,1430725

  ….Jezierski przyznał, że w naszym kraju szukają gazu „wszyscy wielcy gazowego świata”, np. Exxon Mobil, Chevron, ConocoPhillips, Marathon Oil Corp. – Firmy amerykańskie chcą szukać gazu w Polsce. Jak znajdą, to podzielimy się profitami. Oni zarobią, a my będziemy mieli zapewnione bezpieczeństwo energetyczne – powiedział Jezierski….

  TRZYMAJCIE MNIE BO ZARAZ SZLAG MNIE TRAFI ..

  WYGONIC NATYCHMIAST TEN PRZEKLETY NAROD Z POLSKI !!!!!!!!!!!!!!!!

  NATYCHMIAST WON WON WON WON WON !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • grypa666 said

   od pb: ktory narod – polski?

   • lacoss said

    Bron Boze pb prawdziwy Polak to ten , dla ktorego Bog jest na pierwszym miejscu wiec krzywdy rodakowi nie wyzadzi. Chodzilo mi o pozostalych zdrajcow(pijawki), ktore wyzyskoja kraj

   • lacoss said

    pisze juz ktorys raz nie mialem na mysli Polakow bo prawdziwy Polak rodakowi nie zrobi krzywdy tylko wszystkich zdrajcow(pijawki)zyjace kosztem narodu

   • lacoss said

    czemu nie moge odpisa ???pisze po raz ktorys nie o Polakow mi chodzilo bo prawdziwy Polak rodakowi krzywdy nie zrobi tylko o te pijawki, ktore sie dossaly i wyzyskuja pozostaych

 50. Zbyszko said

  Mamy gaz!!! i to w dużych ilościach. mamy szansę stać się drugim Irakiem, Iranem. Amerykanie już są zainteresowani… także wydobyciem

  • ropę naftową tez mamy i co z tego? to jest bardzo bardzo bogaty kraj, któremu od wieków nie pozwolono się rozwinąć

   • Zbyszko said

    Stąd ta moja ironia

   • lacoss said

    prawie 40 tys.gotowych odwiertow wod termalnych ktore tylko czekaja kopalnie wegla i wiele innych pokazcie choc jeden taki kraj na swiecie???
    a Polacy umieraja z glodu codziennie sa mordowani we wlasnym kraju a na swiecie poniewierani pracuja jak niewolnicy za grosze

   • grypa666 said

    od pb: bez przesady, jest wiele krajow bogatych naturalnie

   • lacoss said

    p.b no to podaj przyklad jestem ciekaw

   • grypa666 said

    od pb: palestyna, egipt, kanada, usa, chiny, rosja, ukraina, rumunia, kosowo (czesc serbii)…

   • lacoss said

    usa- ahahaha a co oni swojego maja?? las vegas ahaha nju jork?? czy hamburgery i grube dupy

    egipt- pustynia i piramidy i jedna pora roku

    chiny nawet gdyby podzielili wszystkie bogactwa na mieszkancow starczyloby na 3 miski ryzu

    kraje arabskie – moze dubai (drugie las vegas na pustyni)+50 stopni caly dzien ale jest stok narciarski mozna poszalec szkoda ze juz ropa sie skonczyla
    w rosji slyszalem ze sie powoli zapasy tez koncza…

   • hjk said

    chłopie,ale syberia ma cała tablice mendelejewa,,,gaz podobno sie konczy ale nie fizycznie, tylko nie inwestowali w eksploatacje nowych złóz i te szopki z przykrecaniem kurka maja na celu przymaskowanie ograniczonej wydolności ich systemu wydobycia…
    własnie słyszałem w RM, że polska ma 90% wegla w całej UE a oni chca nam tu wcisnac stare technologie elektrowni atomowych

   • lacoss said

    na Haiti nawet biedne, glodne dziecko z wielkim brzuszkiem myslalo ze Polacy walcza o swoje i brali z nas przyklad, jak to sprawiedliwi ludzie wzieli to sobie do serca….

   • grypa666 said

    od pb: a sa tacy co uwazaja ze nie haarp tylko Bog ich ukaral

   • lacoss said

    sa tacy co uwazaja ze to nie satanisci tylko haarp ich ukaral

  • anna said

   Żeby się nami nie zajęli, tak jak Irakiem ;p

   • ARNOLD said

    zrobili to juz nawet bez jednej dywizji

   • lacoss said

    i juz maja plany jak nas przez nast. 200 lat wycyckac.
    Proponuje zajac sie najwazniejszymi dla nas sprawami na blogu takich jak ta.

    Jak ktos nie ogladal „warto rozmawiac”

    Ciekawy rogram o wysiedlaniu Polakow z niemiec i zajmowaniu ich majatku, bankow itp.

   • grypa666 said

    od pb: w iraku chodzilo o osadzenie swoich w strukturach i wybicie inteligencji, opozycji patriotycznej = w polsce te faze uny dawno wykonali, uzywaja polszcze do podwazania innych (balkany, irak, afganistan, rosja, ukraina, bialorus (niedlugo iran-pakistan-indie?

  • Brenda said

   No jasne, ze zainteresowani. Tylko nasi nie sa.A merykance juz sie nami „zaopiekuja2… co by wyjsc na swoje. O tym gazie to slyszalam juz 10 lat temu.

 51. lacoss said

  SZOK..Patrzcie jak sie zachowuje niemiec zdemaskowany za swoje antypolskie wypowiedzi…:)ooooooo:)i bezczelnie mowi ze Polacy bija piane o mniejszosc Polska w niemczech…obok niego siedzi posel po(niemiec)jakby ktos mial watpliwosc jeszcze na kogo glosowal w wyborach <<>>

  <<>>

 52. Aśka said

  Piszą o naszym (jeżeli Pan Piotr się nie obrazi) blogu
  http://www.bez-cenzury.yoyo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=291

  • lacoss said

   to Stanislaw na gorze sa jego komentarze podawal link do jednego artykolu tak mi sie wydaje:)

  • Lekarz said

   Zwróć uwagę, że Autor tego wpisu to nasz blogowicz.

  • grypa666 said

   od pb: poniewaz natretne reklamy zaslaniaja tresc ww stron, oto ona:

   „Warto poczytać i przemyśleć Wpisał: Stanisław Litwiński
   Grypa666’s Blog – jest to serwis internetowy w którym możemy poczytać o rzeczach jakie normalnie radio czy telewizja ( ta państwowa jak też i prywatna ) nigdy nam nie powiedzą, czy też jeżeli już będą zmuszone coś wspomnieć, to i tak zrobią nam mętlik w głowie. Tak na dobrą sprawę w naszym kraju nie mamy w 100% wolnych i niezależnych mediów ( RTV ). Cieszy więc każda taka inicjatywa jak wspomniany blog. Dzięki informacją w nim zawartym i rozprzestrzenianym po sieci, nasz kraj uniknął histerii szczepienia na świńską grypę. Okazało się bowiem iż szczepionka może być groźniejsza niż sama grypa. Lik do strony można odszukać w odnośniku Strony WWW ”
   DZIEKUJE, Panie Stanislawie!

   • Aśka said

    trzeba kliknąć w czerwony daszek na górze po prawej, to reklamy znikną

 53. monitorpolski said

  Odnośnie obozu koncentracyjnego w Auschwitz:  http://www.youtube.com/watch?v=bMCZVfzx81s&feature=channel

  =================
  od pb: wspolczesny Bohater Narodu Polskiego, Pan Kazimierz Switon; tepiony, osmieszany przez kompleks jot jako ‚antysemita’; dzieki Ci, Marku za jeszcze jeden film edukacyjny

  • Lekarz said

   Mój ojciec (Polak) był więźniem Auschwitz (nr 13486).

  • Wojwit said

   Kazimierz Świtoń – wspaniały odważny i szczery starszy pan. I dobry Polak. Kiedy mówi, to słychać, że czyni to z serca. Nie ma „rozdwojonego języka”.

   • grypa666 said

    od pb: gdy zakladal 1-sze niezalezne polskie zw. zawodowe, ni ebyl ‚starszy pan’ = co ma wiek? Pan Switon mloda duchem stara dusza, niejedn mlodzik niech mu pozazdrosci

   • Wojwit said

    @P.B.
    Ale teraz jest, co nie umniejsza go w niczym, wręcz przeciwnie. Cały czas pracuje dla Polski. Czyni to z wiarą zarówno w sens tego działania jak i w Boga!

  • hjk said

   jest tam jeden ciekawy filmik o czymś takim m.in., ze cialo św.Maxymiliana Kolbe nie chciało się spalić w krematorium mimo dwukrotnych prób, Niemcy byli przerażeni, podobno ciało kazali w końcu zakopać na terenie obozu…

   nie moge znaleźć, ale to tez trzeba zobaczyc:

 54. andrzej said

  Pisano o takiej możliwości–a stało się to faktem;
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Silne-trzesienie-ziemi-nawiedzilo-Filipiny,wid,11899849,wiadomosc.html
  ================
  od pb: technika przewidywania trzesien znacznie sie polepszyla :<)

 55. Korwin Mikke spalił flagę UE!!!:)))


  ============
  od pb: gdyby zrobil to z flaga usa w usa, poszedlby do pierdla

  • gustaf said

   To już tak z miesiąc temu ,jak spalił i przysłał mi maila komitet założycielski nowej partii

   • Wojwit said

    Bo to było na parę godzin przed rozpoczęciem obowiązywania „lesbony”, więc jeszcze mógł bezkarnie, do czego z resztą przyznaje się sam w nakręconym wtedy filmiku.

   • grypa666 said

    od pb: to rzeczywiscie bohaterstwo

 56. Luc said

  http://www.naluz.net/2010/01/26/zima-w-kanadzie

  • lacoss said

   co wy z ta zima u mnie od 2 tygodni nie ma zadnych mrozow jest prawie 10 stopni. a rok temu bylo 3 razy wiecej sniegu niz teraz, idzie zwariowac

 57. Luc said

  HAARP http://digg.com/search?s=haarp (dużo stron, angielski)
  http://www.viewzone.com/haarp00.html
  http://www.abovetopsecret.com/forum/thread537968/pg1

 58. pytek said

  Bardzo dobra wstawka z Cejrowskim-o kaleczeniu jezyka polskiego:

 59. andrzej said

  Nareszcie!!!!!!!!!!!!!!!!
  http://wiadomosci.onet.pl/2119259,11,komisja_przyjazne_panstwo_legalizuje_bimber,item.html

  • gustaf said

   ktoś już podawał….dzisiaj
   Będzie dwa razy więcej raka

   • Lekarz said

    Uny tak obliczyły.
    Jeżeli RZECZYWIŚCIE interesujesz się epidemiologią nowotoworów w Polsce, to podaję strony Krajowego Rejestru Nowotoworów:
    http://www.onkologia.org.pl/
    http://epid.coi.waw.pl/krn/

   • gustaf said

    Dzięki , mocne /tak — uny
    RZECZYWIŚCIE – bronię się/ jak dotąd skutecznie

   • Lekarz said

    Epidemiologia jest bardzo ciekawą nauką. Z danych statystycznych można wyciągać wiele wniosków dotyczących problemów społecznych, polityki, stanu medycyny itd. Niestety wymaga to wiele cierpliwości i „mrówczej pracy”. Sami epidemiolodzy są bardzo ostrożni w wyciąganiu daleko idących wniosków, ale swoje wiedzą.

   • gustaf said

    miałem kumpla , mówił :-wolę kielicha niż papierosa , ja żyję a on 25 lat temu odszedł.
    To o „przyjaznym państwie” Palikota.
    Moja wiedza.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: