Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Kompleks jot atomowo

Posted by grypa666 w dniu 11/01/2010

Karykatura afery Vanunu z brytyjskiego Guardiana: "Tacy ludzie są niebezpieczni."

Iran kontra Izrael – o czym media każą ci zapomnieć
Media otrzymały rozkaz by skupić się na Iranie
http://whatreallyhappened.com/WRHARTICLES/IranvIsrael.php
tłumaczyła Ola Gordon 10.1.2010

Mordechai Vanunu, żydowski bohater przeciw-atomowy

Oto podsumowanie tego, co powinniśmy zapomnieć:
1. Wiosną ubiegłego roku, Rose Gottemoeller, zastępca sekretarza stanu i główny negocjator Waszyngtonu ds. broni jądrowej, poprosiła Izrael o podpisanie Traktatu o Nierozprzestrzenianiu Broni Jądrowej – Izrael odmówił.
2. ONZ przyjęła rezolucję wzywającą Izrael do podpisania Traktatu i poddaniu się kontroli – Izrael odmówił.
3. MAEA poprosiła Izrael o podpisanie Traktatu i poddania się kontroli – Izrael odmówił
4. Formalne zgłoszenie Iranu do MAEA o planowanej budowie zapasowego obiektu podkreśla, że Iran stosuje się do Traktatu wcześniej przezeń podpisanego
5. Iran pozwala MAEA na inspekcję wszystkich swoich obiektów.
6. W przeciwieństwie do usprawiedliwienia swoich twierdzeń, wydaje się, że USA i Izrael były zaskoczone oświadczeniem Iranu. Rozumowanie jest proste. Gdyby USA lub Izrael poinformowały o istnieniu nowego obiektu zanim Iran powiadomił MAEA, ustawiłoby to Iran w defensywie. Obecnie USA i Izrael wydają się nie nadążać, wątpiąc w prawdziwość oświadczeń Izraela, który “posiada wiedzę”, że Iran stanowi zagrożenie nuklearne.
7. MAEA i wszystkie 16 agencji wywiadu USA są zgodne, że Iran nie buduje i nie posiada broni nuklearnej.
8. W 1986 Mordachai Vanunu ujawnił i pokazał zdjęcia tajnej izraelskiej fabryki broni jądrowej pod reaktorem w Dimonie.
9. Izrael spreparował takie same oskarżenia wobec Iraku, jakie czyni teraz wobec Iranu, co doprowadziło do zbombardowania przez Izrael elektrowni w Osirik. Po inwazji z 2003, międzynarodowi śledczy zbadali ruiny elektrowni w Osirik i nie znależli dowodów na istnienie tajnej fabryki broni.
10. ONZ opublikowało Goldstone Report, oskarżający Izrael o 37 przestępstw wojennych i zbrodnie przeciwko ludzkości w Strefie Gazy w tym roku. Izrael potępił raport jako “antysemicki” (choć sędzia Goldstone sam jest Żydem), a Stany Zjednoczone będą blokować skierowanie raportu do Trybunału Zbrodni Wojennych w Hadze, co sprawi, że rząd USA stanie się współwinnym.
Teraz każdy z nas musi stać się Joe Wilsonem. Musimy stanąć i krzyczeć, “kłamca” na każdego polityka i każdego kretyna w mediach, który zachęca do wojny w Iranie. Musimy zachowywać się tak, dopóki zrozumieją, że nie pozwolimy się oszukiwać. Izrael chce wysłać wasze dzieci na śmierć w Iranie, a WY jesteście jedynymi, którzy mogą je zatrzymać. Wklej ten komentarz na strony społecznościowe.
++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Zdjęcia Vanunu z Dimony
http://www.serve.com/vanunu/dimona/pix.html
Piotr Bein 11.1.2010

Nazwany później „zdrajcą kraju” przez Szimona Peresa, pod koniec 1985 r. tuż przed odejściem z Dimony, gdzie ten marokański Żyd pracował jako technik, Mordechai Vanunu zrobił ok. 60 zdjęć w tajnych, podziemnych pomieszczeniach produkcji broni nuklearnej. Równolegle z pracą w Dimonie, Vanunu studiował filozofię na Uniwersytecie Ben Gurion, przez co zaangażował się w politykę pro-palestyńską i izraelski ruch przeciw wojnie.  Po odejściu z Dimony, Vanunu dołączył do antynuklearnych chrześcijan w Australii i ochrzcił się na anglikanina. Niezależny dziennikarz pochodzenia kolombijskiego Oscar Guerrero przekonał Vanunu, by opublikować zdjęcia i szczegółowe informacje o Dimonie. Vanunu pojechał więc do dziennika Sunday Times w Londynie, następnie do Rzymu, skąd porwał go Mosad jeszcze przed publikacją w Sunday Times.

Rewelacje Vanunu w londyńskim Sunday Times

Artykuł Sunday Times (5.10.1986) podał za Vanunu, że Dimonę unowocześniono kilka razy dla  większej produkcji plutonu — 1,2 kg tygodniowo w 1985 roku, dosyć do produkcji do 12 głowic nuklearnych rocznie, przez co zrewidwano zdolność nuklearną Izraela z nielicznych do 100-200 głowic, od taktycznych do strategicznych, zdolnych zniszczyć całe miasta. To plasowałoby wtedy Izrael jako piątą-szóstą potęgę atomową. Vanunu opowiedział też o tym, jak eksperci USA na inspekcji Dimony w l. 1960-tych zostali zmyleni fałszywymi ścianami  ukrywającymi windy, nie odkrywając tajnych podziemnych kondygnacji. http://news.bbc.co.uk/2/hi/middle_east/3640613.stm

Izraelska symulacja tajnych zakładów Dimona
na podst. relacji i zdjęć Vanunu:

Ciekawy szczegół w opisie do ww. filmiku
Izrael kłamał, że zbudowany przez Francję reaktor uranowy i przerabianie plutonu w Dimonie na Pustyni Negev to produkcja magnezu, czy fabryka tekstyliów. Za uran z Płd. Afryki Izrael płacił technolgiami i ekspertyzą, które pozwoliły zbudować apartheid. W 1979 r. satelity USA sfotografowały próbę atmosferyczną bomby atomowej nad Oceanem Indyjskim przy Płd. Afryce. Udział Izraela szybko zatuszował specjalne dobrany komisja naukowców, zmylana co do istotnych szczegółów. Potem źródła izraelskie przyznały: „faktycznie były trzy próby izraelskich zminiaturyzowanych nuklearnych pocisków artyleryjskich”.

Cindy

Cindy (Cheryl Ben Tov) mosadowska Mata Hari

26-letnia agentka Mosadu, Cindy, „Amerykanka” żydowskiego pochodzenia Cheryl Ben Tov (nazw. panieńskie Hanin) zwabiła Vanunu z Londynu w rzekome bezpieczeństwo do „siostry” Cindy w Rzymie, skąd porwał go Mosad i odstawił do Izraela. Dwóch agentów obezwładniło Vanunu, gdy ten wszedł do mieszkania w Rzymie, a „siostra” dała mu zastrzyk. Agenci zabrali Vanunu motorówką na statek marynarki izraelskiej, pozujący na stary frachtowiec. Cindy była z nimi w rejscie do Izraela. Załoga później narzekała, że ona była chamska, panoszyła się i zużyła cenną wodę na prysznice. http://www.sptimes.com/2004/03/21/Worldandnation/The_spy___and_the_man.shtml

Urodzona i wychowana na Florydzie, Hanin przeszła służbę w armii Izraela przed zwerbowaniem do Mosadu. Goniona wścibskością reporterów, półtora roku po porwaniu Vanunu, Cindy opuściła Izrael i osiadła na Florydzie z mężem od 1985 roku, majorem Mosadu. Mieszkają na ekskluzywnym golfowym osiedlu k. Orlando w ranczerze wartości parę milionów dolarów. Renta z Mosadu po zdemaskowaniu Cindy jako wabia Vanunu częsciowo pokrywa jej życie, ale chyba więcej zarabia jako agentka nieruchomości, podczas gdy Vanunu wleką po sądach i więzieniach. Rodzina Ben Tov nie żałuje na obóz skautów w Atlancie w stanie Georgia, gdzie ich dwie córki co rok latem uczą się o syjonizmie od izraelskich nauczycieli i spotykają żydowską młodzież z całego USA  http://www.timesonline.co.uk/tol/news/article830184.ece
podczas gdy Vanunu nie wolno spotkać się z upatrzoną Norweżką, potencjalną partnerką na resztę życia  http://www.belfasttelegraph.co.uk/news/world-news/israeli-nuclear-whistleblower-mordechai-vanunu–arrested-14616162.html

Zdjęcia Cindy z mężem:  http://www.paltelegraph.com/photo-story/world-stories/576-messing-with-the-mossad-because-big-brother-wont-rsvp
Zdjęcia zrobiono m.in. w Polin tj. Polsce: http://www.danheller.com/hungary-grp-bentov.html

Cytowany przez St. Petersburg Times (21.3.2004) reporter Melman z izraelskiej gazety Ha’aretz uważa, że nie chodzi o zachowanie tajemnic Izraela, tylko o odwrócenie uwagi od jego programu nuklearnego w dobie nagonki na takie programy Iranu, Korei Płn. i in. państw. Izraelscy oficjele „chcą obniżyć profil kraju, lecz przez mówienie o tym, co zrobiliby [Vanunu], wypuszczają bumerang, który może przyciągnąć burzę.”

A zasłużył się Izrael w proliferacji broni radioaktywnej, w tym pocisków konwencjonalnych ze zubożonego uranu (ZU). Pierwsze bojowe testy pocisków ppanc ze ZU były w wojnie Izraela z Egiptem. W katastrofie samolotu towarowego linii izraelskich El Al pod Amsterdamem podejrzewano wyzwolenie tajnie przewożonych materiałów radioaktywnych, w dodatku do skażenia z przeciwwag samolotu wykonanych z ZU. Potem Izrael trzymał tempo zastosowań ZU w rozmaitych bombach penetrujących twarde cele. W lipcu 2006 r. użył broń uranową w Libanie, we wrześniu 2007 r. zbombardował bronią uranową „podejrzewany reaktor atomowy” Al Khibar w Syrii, a w masakrze Gazy w grudniu 2008 r. też użył tej broni, obok innych zakazanych konwencjami.  http://piotrbein.wordpress.com/2010/01/05/dirty-uranium-weapons-cover-ups/
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Izrael: Mordechai Vanunu znów w areszcie
http://cia.bzzz.net/izrael_mordechai_vanunu_znow_w_areszcie
Yak 29.12.2009

Mordechai Vanunu, człowiek, który spędził 18 lat w więzieniu za ujawnienie izraelskiego programu zbrojeń jądrowych, otrzymał karę aresztu domowego. Sąd ma rozpatrzyć zarzuty dotyczące podejrzenia o złamanie warunków zwolnienia z 2004 r. Vanunu ma zakaz kontaktowania się z obcokrajowcami.

Jak powiedział rzecznik policji, Vanunu miał się spotkać z „wieloma obcokrajowcami”. Nie podano o kogo chodzi. Jednak jak powiedział adwokat działacza pokojowego, chodzi o obywatelkę Norwegii, z którą Vanunu się spotyka. Kobietę przesłuchiwała policja.

Już w 2007 r. skazano go na sześć miesięcy więzienia za rozmawianie z nie-Izraelczykami. Pisaliśmy o tym tutaj. Mordechai Vanunu był inżynierem w elektrowni jądrowej w Dimona. W 1986 r. Mordechai został porwany z Włoch przez służby specjalne Izraela i oskarżony o przekazanie zagranicznym dziennikarzom „tajemnic państwowych”. Wówczas, program objęty był najwyższą tajemnicą. Władze Izraela przyznały się do posiadania broni jądrowej dopiero w 2000 r.

Przemawiając dziś w sądzie w języku angielskim – Vanunu odmawia posługiwania się jęz. hebrajskim w proteście przeciw temu jak jest traktowany – powiedział: „Państwo Izrael ma 200 bomb wodorowych, broń atomową i neutronową. Władze nie potrafią się do tego przyznać. Ale nie brakuje im odwagi, żeby mnie wsadzić do więzienia.”

+++++++++++++++++++++
Mordechaj Vanunu na wolności ale nie całkiem…
tłum. © Paweł Zasuń i Piotr Bein Zielone Brygady nr 9 (199), wrzesień 2004 http://zb.eco.pl/publication/mordechaj-vanunu-na-wolnosci-ale-nie-calkiem-p1064l1

Mordechaj Vanunu, izraelski działacz antynuklearny, domaga się dla siebie wolności słowa, stowarzyszeń i podróży.

Spędził on 18 lat w więzieniu za mówienie prawdy na temat izraelskiej broni nuklearnej. Ponad 11 lat przesiedział w małej celi o wymiarach 1,8 na 2,7 m. Łącznie przez 13 lat znosił zamknięcie w samotności. Po latach okrutnego traktowania, wyszedł z więzienia 21 kwietnia 2004 roku i zamieszkał w katedralnym kościele anglikańskim św. Jerzego, we wschodniej Jerozolimie.

Rozmawiając z mediami przeciwstawia się zakazom kontaktów z obcokrajowcami nałożonym na niego przez władze Izraela na okres 6 miesięcy od jego uwolnienia. Przez rok zabroniono mu również opuszczania kraju. W roku 1986 Vanunu ujawnił dziennikarzom „Sunday Times” w Londynie, że rząd Izraela wykorzystuje reaktor, zbudowany w ramach programu „Atom dla Pokoju”, by produkować materiał radioaktywny dla broni nuklearnej. Vanunu powiedział, że na wyposażeniu armii Izraela znajduje się 100 – 200 sztuk broni nuklearnej, włącznie z potężną bronią wodorową i neutronową. Bombę neutronową zaprojektowano w celu maksymalizacji ofiar w ludziach, a minimalizacji uszkodzeń budynków.

Vanunu powiedział: Broń wodorowa nie ma żadnego usprawiedliwienia, nie jest potrzebna do obrony Izraela. Ta broń wodorowa to istne narzędzie Holocaustu. Może zostać użyta jedynie do zabicia niewinnych cywilów w miastach. Jako pracownik przy reaktorze w Dimona w Izraelu, Vanunu twierdzi, że emisje wypuszczano jedynie wtedy, gdy wiatr wiał w kierunku Jordanu, a reaktor obsługiwano przez 40 lat bez jakiejkolwiek kontroli zza granicy lub ze strony rządu czy parlamentu Izraela: Nikt nie mówił głośno, co się tam działo.

Po wywiadzie dla „Sunday Times” młoda Amerykanka zwabiła Vanunu do Rzymu. Twierdzi on, że czekali tam na niego porywacze włoscy, francuscy i angielscy, reprezentujący niektóre z państw-zwolenników nuklearnej proliferacji podczas zimnej wojny.

Vanunu ma nadzieję opuścić Izrael jak najszybciej: Nie czuję się bezpieczny. Grożą zamachem na moje życie. Ma nadzieję odwiedzić swoich zwolenników, w tym przybranych rodziców w Minnesocie oraz wiele osób w USA, które poznał korespondencyjnie i poprzez kontakty z młodszym bratem, Meirem Vanunu i innymi członkami rodziny, którzy odwiedzali go w więzieniu. Prawo do podróży i pływania w morzu pozostają dla niego taką samą nadzieją, jak nadzieja na świat wolny od zagrożenia atomowego ze strony jakiegokolwiek państwa.

Sunny Miller
prezes Traprock Peace Center
Deerfield, Massachusetts, USA
tel. 413 773-7427
17.8.2004

PRZYPISY TRAPROCK PEACE CENTER

* Zapraszamy media do kontaktu z Vanunu i do publikacji wywiadów. Wywiad z 14 sierpnia można posłuchać i przeczytać na http://www.traprockpeace.org/mordechai_vanunu.html
* Sunny Miller jest Prezesem Traprock Peace Center w Deerfield, w Massachusetts, gdzie wiele osób współpracuje ze sobą na rzecz nuklearnego rozbrojenia, inspekcji uzbrojenia oraz protestu bez przemocy, jako narzędzia do osiągnięcia praw człowieka oraz ekonomicznej sprawiedliwości.
* Podziękowania dla Mike’a Gorse’a za przetłumaczenie wywiadu i dla naszego sąsiada, Hattie Nestel, za poświęcenie się dla popierania wolności i praw Mordechaja Vanunu.

+++++++++++++++++++
Jądrowy potencjał Izraela
John Steinbach „Israel’s Nuclear Arsenal”  http://www.globalresearch.ca/articles/STE203A.html
tłumaczył Piotr Bein Zielone Brygady nr 3-4 (205-206) 2005 http://zb.most.org.pl/publication/jadrowy-potencjal-izraela-p769l1

Mając 200 do 500 bomb termojądrowych i zaawansowany system ich przenoszenia, 5-ta potęga atomowa Izrael po cichu prześcignął Zjednoczone Królestwo i może rywalizować z Francją i Chinami co do wielkości i zaawansowania swego uzbrojenia jądrowego. Chociaż Izrael ma mały arsenał nuklearny w stosunku do USA i Rosji, które posiadają po ponad 100 tys. głowic nuklearnych, to jednak jest on główną potęgą atomową i powinien być publicznie wskazany jako taka.

Bez względu na dokładną ilość, nie ma wątpliwości, że izraelskie bomby nuklearne należą do najbardziej zaawansowanych na świecie i są zaprojektowane do „toczenia wojen” na Bliskim Wschodzie. Część z nich to „bomby neutronowe” – zminiaturyzowane bomby nuklearne, zaprojektowane na maksimum promieniowania gamma z jednoczesnym minimum skutków podmuchu i długoterminowego promieniowania. Są więc w zasadzie przeznaczone do zabijania ludzi, a zostawiania obiektów nietkniętymi. Broń atomowa obejmuje też pociski balistyczne i bombowce, które mogą dolecieć do Moskwy.

Bomby są wielkości od „niszczycieli miast”, większych niż bomba hiroszimska, po taktyczne mini bomby atomowe. Izraelski arsenał broni masowego rażenia znacznie przewyższa rzeczywiste czy potencjalne arsenały wszystkich państw Bliskiego Wschodu razem wziętych. Jest przytłaczająco większy niż możliwa potrzeba „odstraszenia”.

Wielu bliskowschodnich aktywistów pokojowych ma opory dyskutować (nie mówiąc o kwestionowaniu) o izraelskim monopolu na broń atomową w regionie, co często powoduje powstawanie niekompletnych i niepoinformowanych analiz oraz wadliwych strategii aktywizmu. Postawienie kwestii izraelskiej BMR bezpośrednio i uczciwie przed opinią publiczną i w planach działań miałoby kilka korzystnych skutków. Po pierwsze, pokazałoby zasadniczy element destabilizacji na Bliskim Wschodzie, który napędza tam wyścig zbrojeń i zmusza państwa do osiągania własnego poziomu „odstraszenia”.

Po drugie, wyeksponowałoby groteskowy podwójny standard, w którym USA i Europa potępiają Irak, Iran i Syrię za rozwój BMR, jednocześnie chroniąc i legitymizując głównego sprawcę wyścigu. Po trzecie, zdemaskowanie nuklearnej strategii Izraela skupiłoby uwagę międzynarodowej opinii publicznej, dając większą presję na rozbrojenie izraelskiej BMR i negocjacje sprawiedliwego pokoju w dobrej wierze. W końcu, Izrael bez broni atomowej przybliżyłby urzeczywistnienie Bezatomowego Bliskiego Wschodu, a szeroką regionalną umowę pokojową uczyniłby o wiele bardziej prawdopodobną. Nie ma szans na faktyczne rozwiązanie konfliktu izraelsko-arabskiego, jeśli i dopóki społeczność światowa nie zweryfikuje tajnego programu nuklearnego Izraela. Izraelskie społeczeństwo może nawet liczy na to u schyłku ery Szarona.

Komentarzy 88 do “Kompleks jot atomowo”

 1. feli(zyta) said

  http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/news/rabini-tlumacza-zolnierzom-istote-wojny-z-gojami,1278491,5705

  Rabini tłumaczą żołnierzom istotę „wojny z gojami”
  Piątek, 20 marca 2009 (17:37) Więcej na temat: konflikt bliskowschodni, Izrael, Hamas
  Rabini w izraelskiej armii przedstawiali żołnierzom niedawną ofensywę przeciwko Hamasowi w Strefie Gazy jako „wojnę religijną przeciwko gojom” – wynika z relacji izraelskich wojskowych, opublikowanych w piątek przez dziennik „Haarec”.

  Żołnierz batalionu „Netzah Yehuda”, złożonego z ortodoksyjnych wyznawców judaizmu /AFP

  – Ich przesłanie było bardzo czytelne: my jesteśmy Żydami, my w cudowny sposób przybyliśmy do tej ziemi, Bóg nas tu sprowadził i teraz musimy walczyć, by pozbyć się stąd gojów, którzy przeszkadzają w podboju tej świętej ziemi – mówił żołnierz o pseudonimie Ram. Jak dodał, w czasie 22-dniowej operacji w Strefie miał „wrażenie nieomal religijnej misji”.

  Relacje Rama i innych żołnierzy wyciekły ze spotkania członków izraelskich sił zbrojnych 13 lutego. Jego uczestnicy mówili też o zabijaniu cywilów i poczuciu głębokiej pogardy dla Palestyńczyków w szeregach żołnierzy.

  Żołnierz o pseudonimie Ram wspominał też, że przysyłano im masę broszurek i innych materiałów „wypełnionych psalmami”. – Myślę, że w domu, w którym przebywałem przez tydzień, całe pomieszczenie można było wypełnić przysyłanymi psalmami – dodał.

  Dowódca oddziału o pseudonimie Awiw opowiadał o swoich wątpliwościach w związku z rozkazami, by taranować drzwi domów i „strzelać do wszystkich wewnątrz, piętro po piętrze”. – Nazywam to morderstwem – powiedział.

  Według Awiwa, dowództwo tłumaczyło, że takie postępowanie jest dopuszczalne, ponieważ wszyscy, którzy zostali w Gazie na czas ofensywy byli uważani za terrorystów, „gdyż nie uciekli”.

  – Nie do końca rozumiałem – mówił żołnierz. Z jednej strony ci ludzie nie mają dokąd uciec, a z drugiej strony mówią nam, że nie uciekli, więc to ich wina”. Awiw opowiedział, że jego próby wywarcia wpływu w tej sprawie, „na ile było to możliwe z pozycji podwładnego”, skończyły się tym, że żołnierzom dano megafony, przez które uprzedzali Palestyńczyków, że „mają pięć minut na opuszczenie domu albo zostaną zabici”. Rozkazy to podważali też inni żołnierze z oddziału Awiwa.

  Palestyńskie Centrum Praw Człowieka (PCHR) oszacowało liczbę zabitych w ofensywie Palestyńczyków na 1417 – 926 cywilów, 236 bojowników i 255 policjantów. Strona izraelska kwestionuje te dane. W ofensywie, która trwała od 27 grudnia do 18 stycznia, śmierć poniosło 13 Izraelczyków.

  INTERIA.PL/PAP

 2. feli(zyta) said

  http://fakty.interia.pl/polska/news/stan-wojenny-przecwiczono-8-lat-wczesniej,1422215,3747

  „Stan wojenny przećwiczono 8 lat wcześniej
  Niedziela, 10 stycznia (14:50) Więcej na temat: stan wojenny
  Już osiem lat przed wprowadzeniem stanu wojennego władze PRL, przy okazji ćwiczeń Kraj-73, przetestowały mechanizmy wyprowadzenia wojsk na ulice – podaje portal tvp.info.

  Generał Jaruzelski wiedział, jakie wnioski wynikały z gry wojennej /fot. Adam Nocoń /Agencja SE/East News

  Portal tvp.info dotarł do dokumentów MSW, które wskazują, że w 1973 r. przygotowano scenariusz internowania, metody niszczenia teczek tajnych współpracowników oraz szykowano się na przemarsz wojsk radzieckich przez Polskę. Według scenariusza ćwiczeń w Polskę miały uderzyć co najmniej 34 głowice jądrowe. Wcześniej MSW przećwiczyło internowanie „elementu niebezpiecznego”, odcinanie łączności i kontrolę rozmów, a także niszczenie kompromitujących materiałów bezpieki. Wszystko to w ramach ćwiczeń o niegroźnie brzmiącej nazwie – „Kraj-73”, które były jednymi z największych gier wojennych przeprowadzonych w Polsce.

  O ile wojskowej części nie dało się ukryć, to już cywilna, za którą odpowiadało MSW, przez lata pozostawała tajemnicą. Prawdopodobnie dlatego, że w ocalałych dokumentach można natrafić na zaskakujące scenariusze, wskazujące, że doświadczenia z 1973 r. zostały wykorzystane przy wprowadzaniu stanu wojennego, a nawet przy niszczeniu dokumentów kompromitujących bezpiekę i jej najważniejszych agentów.

  Portalowi tvp.info udało się dotrzeć do zadań, jakie w ramach ćwiczeń miało wykonać SB. Najbardziej interesujący wydaje się meldunek ćwiczebny z 6 kwietnia 1973 r., opatrzony adnotacją „Tajne spec. znaczenia”. Wynika z niego, że „zakwalifikowano do internowania 8700 osób, z czego 4870 zgłoszonych przez SB, 3815 zgłoszonych przez MO, 8300 ob. Polskich, 400 ob. obcych krajów, 8200 mężczyzn, 500 kobiet. W porozumieniu z Centralnym Zarządem Zakładów Karnych wytypowano 49 zakładów karnych na internowanie”. Osiem lat później przy wprowadzaniu stanu wojennego internowano ok. 10 tys. opozycjonistów, którzy trafili do 49 ośrodków.

  Nie sposób teraz ustalić, czy gen. Wojciech Jaruzelski, przygotowując wyprowadzenie wojska na ulice 13 grudnia 1981 r., wykorzystał mechanizmy wypracowane podczas ćwiczeń. Pewne jest, że wiedział, jakie wnioski wynikały z gry wojennej, ponieważ zastępca przewodniczącego Komitetu Obrony Kraju ds. sił zbrojnych i planowania strategiczno-obronnego był jednym z koordynatorów ćwiczeń.

  INTERIA.PL/PAP”

  • Magda said

   http://www.polonica.net/Grabarze_Polskiej_Nadziei_1980-2005.htm

  • hjk said

   moja teza jest taka, ze stan wojenny w Polsce był przygotowywany jako część większej operacji, mianowicie inwazji ZSRR na Eur. Zachodnią, co udaremnił płk. Kukliński przekazując plany operacyjne i czyniąc ją bezprzedmiotową. Wtedy stan wojenny stał się „sierotą” i został wykorzystany do rozprawy z prawdziwą opozycją, która mogła stanowić zagrożenie dla „okragłego stołu” i wewnętrznych czystek w aparacie. Przy okazji naiwni (dziś łatwo mi tak pisać, ale kto to wtedy wiedział – tylko najinteligentniejsi albo ostrzeżeni) działacze niepodległościowi, którzy dali się ponieść emocjom, zostali zidentyfikowani i albo zgnojeni, albo wyrzuceni z kraju na emigrację. Skutki niestety odczuwamy do dzis, bo ich zabrakło w 1989 i klika mogła robić co jej sie podobało i panoszyć do dziś…
   ===============
   od pb: poniewaz kuklinskiego rozreklamowaly merdia, jestem podejrzliwy co tej wersji

   • Magda said

    ‚Tak oto dochodzimy do kluczowego dla losów Polski pytania: dlaczego Armia Czerwona nie weszła do Polski, aby zdusić narodową rebelię jeszcze przed wprowadzeniem stanu wojennego, jako „pokojowej” alternatywy Jaruzelskiego?

    Zaistniały na szczęście (?) niebagatelne przeciwwskazania. Dwa zwłaszcza:

    — interwencja wojskowa oznaczałaby „siłowe” rozbicie „Solidarności” całkowicie już opanowanej przez Żydów z KOR, stworzonego pod patronatem Zachodu tylko w tym właśnie celu, aby na grzbietach robotników przejąć władzę z rąk „Chamów” przy pierwszej nadarzającej się okazji;

    — wtedy awans Andropowa na stanowisko wszechwładnego genseka, przygotowywanego do tej roli od dziesięcioleci, stałby się bardzo problematyczny.

    Tak oto strategicznym a pilnym zadaniem Andropowa było niedopuszczenie do interwencji w Polsce. Interwencja rozwiałaby plany osadzenia Gorbaczowa na stanowisku genseka. Planowana „pierestrojka” by nie doszła do skutku w jakimś przewidywalnym czasie, a zamiast anihilacji Sowłagru, łatwo mógł on przejść w wojskową dyktaturę brutalnie pacyfikującą rozbudzone nadzieje narodów Sowłagru. Generalicja znów by doszła do głosu.’
    źródło:http://www.polonica.net/Grabarze_Polskiej_Nadziei_1980-2005.htm

   • hjk said

    To prawda ale w „scenariuszu inwazyjnym” solidarnosc miała siac ferment i byc miesem armatnim i partyzantką „na tyłach” …

    „kompleks wojskowo 0 przemysłoy” stale marzył o inwazji, dzieki Kuklinskiemu został pokonany…morze teraz zamienił się w surowcowy…
    ===================
    od pb: po co ‚kompleks’ mial wtragnac militarnie, skoro gotowe od dziesiecioleci byly plany (realizowane stopniowo) kolchozu ue i objecia wladzy, zniewolenia w ten sposob = chyba nie myslisz ze jakis nowy car vladimir chcial zagarnac zachod militarnie?

   • hjk said

    to po co sie zbroili i utrzymywali milionowe armie, jak plany… itd.?
    kto robił dywersje na Kubie, w Afryce, w Azji…

    bawili sie w wojenke?

   • hjk said

    pb pisze: „poniewaz kuklinskiego rozreklamowaly merdia, jestem podejrzliwy co do tej wersji”
    Czyzby jednak nie przekazał planów inwazji?
    chyba jednak miała byc…to był ostatni dzwonek, jesli kiedykolwiek miałaby byc…
    no i „nasi” go nienawidzili, szczególnie komuniści i bolek, mówili o „zdrajcy” wzniosłych ideałów LWP „służby ZSRR”
    ==================
    od pb: czy przekazal? widziales? byly autentyczne? mogla byc (jak to zwykle bywa) zupelnie inna przyczyna afery kuklinskiego = polskimi umyslami uny manipuluja nieprawdopodobnie! patrz jak oglupiaja wiekszosc w kazdych wyborach

   • hjk said

    no tak, jeszcze tego brakowało, zeby mi pokazywali…)))
    były tam wstydliwe sprawy dla obydwu stron, polska miała być zmiażdzona bombami nuklaeranymi obecnych „przyjaciół” na ten przykład, co by utrudnic przerzuty wojska, w razie, gdyby „coś się zaczęło”…

    Kilka razy wojna wisiała podobno już na włosku…

 3. feli(zyta) said

  http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=1780&tytul=William+Lewis+Films+-+Camp+Fema+American+Lockdown++%28+Napisy+PL+%29
  William Lewis Films – Camp Fema American Lockdown ( Napisy PL )
  Jeśli mocno wierzysz w cokolwiek,to możesz być możliwym zagrożeniem, możesz być zagrożeniem terrorystycznym przeciwko strukturom rządowym. Wg. raportu MIAC potencjalnymi terrorystami są teraz również przeciwnicy: kontroli broni, Rezerwy Federalnej, Narodów Zjednoczonych ONZ, Unii Północnoamerykańskiej, Nowego Porządku Świata, podatku dochodowego, Identyfikacji Częstotliwościami Radiowymi (RFID Chip), aborcji, nielegalnej imigracji.
  Przypominam wam, że zanim naziści zaczęli oskarżać, więzić i zabijać itd. żydów w Niemczech pierwszym co zrobili było zaszufladkowanie ich jako ekstremistów i fanatyków, i wszystkie tego rodzaju rzeczy by uwarunkować ludzi przeciwko nim i wtedy za aprobatą ogółu populacji byli w stanie skierować przeciwko nim furię państwa i oczywiście wszyscy wiemy co się stało w wyniku tego.
  William Lewis – Camp Fema American Lockdown PL part 1 from Redmuluc on Vimeo.
  William Lewis – Camp Fema American Lockdown PL part 2 from Redmuluc on Vimeo.
  Do pobrania z Przeklej:
  http://www.przeklej.pl/plik/wi…..1br71062j6
  http://www.przeklej.pl/plik/wi…..mcht1062j6
  http://www.przeklej.pl/plik/wi…..n73v1062j6
  Do pobrania z Rapidshare:
  http://rapidshare.com/files/304563045/Camp_Fema_American_Lockdown.part1.rar
  http://rapidshare.com/files/304570317/Camp_Fema_American_Lockdown.part2.rar
  http://rapidshare.com/files/304577447/Camp_Fema_American_Lockdown.part3.rar
  http://rapidshare.com/files/304582428/Camp_Fema_American_Lockdown.part4.rar
  Napisy: http://www.przeklej.pl/plik/william-lewis-films-camp-fema-napisy-pl-rar-0007cn4s41062j6

 4. ALFA said

  Izrael buduje nowy „mur bezpieczeństwa”
  Cytat:
  Izraelski premier Benjamin Netanjahu ogłosił w niedzielę, że jego kraj zbuduje nowy „mur bezpieczeństwa”: zostanie on wzniesiony wzdłuż 250-kilometrowej południowo-zachodniej granicy Izraela z Egiptem kosztem od miliarda do 1,5 miliarda dolarów.
  „Podjąłem decyzję zamknięcia granicy przed infiltracją terrorystów. To jest strategiczna decyzja mająca zagwarantować żydowski i demokratyczny charakter Izraela” – oświadczył Netanjahu.
  http://wiadomosci.onet.pl/2108625,12,izrael_buduje_nowy_mur_bezpieczenstwa,item.html
  ===============
  od pb: jedni buduja autostrady poziomo, inni pionowo

  • Taka tam... said

   popieram bardzo demokratyczna idea, najlepiej to niech sie calkiem dookola zamuruja… tak bedzie dla swiata i sasiadow najlepiej.
   PS. tyle kasy… na murek… tragedia.
   ======================
   od pb: wystarczy odsunac od wladzy lunatykow swieckich = partia likud i religijnych = lubawiczerow

 5. ALFA said

  Skruszony IZRAELCZYK o wojnie w GAZIE

  ================
  od pb: patrzecie i sluchajcie polskie zydojady i wstydzcie sie = czy ktos w was zrobil podobny filmik?

  • hjk said

   wygląda na to że Zydzi sami są sterroryzowani przez tą ich jelitę…
   ===================
   od pb: po pol roku zaczynacie kumac…

   • hjk said

    eee, no troche wczesniej, ale ktos pewne rzeczy musi powiedziec w końcu czy napisac…)))

   • feli said

    Wg mnie to oni sie terroryzowali od poczatku nawzajem i to trwa i bedzie, az ich Bog nie polozy temu kresu. Niebezpodstawnie tyle przykazan maja w Starym Testamencie (i wszystkie sa nadal lamane).

 6. MagdaS said

  Ja znowu z innej beczki :

  http://wiadomosci.onet.pl/2107775,441,niektorzy_ludzie_beda_musieli_po_prostu_umrzec,item.html

  Po prostu beda musieli umrzeć …
  To chyba idzie bardziej w tą stronę – WODA.

 7. krzysiek said

  skaner rtg działa dobrze jeśli widoczne są fałdy na genitalliach..
  planowane są mocniejsze skanery uliczne zdolne prześwietlić karoserię samochodu
  http://www.prisonplanet.com/now-mobile-devices-will-scan-your-naked-body-on-the-streets.html
  alex to omawia od min. 00:38:50 http://rss.infowars.com/20100108_Fri_Alex.mp3
  zdaje się że w projekcie monarch, sadzali kobiety wybranej grupy etnicznej przy biurku do wypełnienia jakichś aplikacji i w tym czasie nieświadome były sterilizowane wiązką promieniowania skierowaną na narządy rodne. jeśli ktoś ma link proszę o wklejenie
  ===============
  od pb: skanery powoduja zmiany w dna: http://www.naturalnews.com/027913_full-body_scanners_DNA.html
  nie wyszly scypionki, beda skanery

  • Taka tam... said

   niezle… skanowac ludzi na ulicy w poszukiwaniu terrorysty na chybil trafil do tylka wszystkim zajrzec bo przeciez moze miec tam schowana laske dynamitu… ten kto to wymyslil chyba upadl na glowe… i to mocno… kupa kamer w miescie, zabezpieczenia itd, a ja jakos nie czuje sie bezpieczniej, morderstwa kradzieze gwalty itd jak byly tak sa.
   teraz beda wszystkich rentgenem… jak te biedne sefradyjskie dzieci… tylko ze teraz ‚bo terror’, a wtedy ‚bo grzybica’… to sie ktoregos dnia srogo odwroci przeciwko nim. no chyba ze sie nawroca na milosc it 😉 ale w to szczerze watpie.
   ====================
   od pb: skanery powoduja zmiany w dna: http://www.naturalnews.com/027913_full-body_scanners_DNA.html
   nie wyszly scypionki, beda skanery

   • mary said

    zamiast wkolko biadolic i uzalac sie nad soba- to moze panowie, hm „mezczyzni” zwyczajnie zrobic becki tej chazarskiej cholocie i przegnac toto tam. gdzie ich miejsce – nad Wolge
    ==================
    od pb: czyli zaczac od nowa = znowu rus kijowska przegnalaby na wszystkie wiatry = poniewierka aj waj! gdzie prawo do ojczyzny? jakies nowe biblie scofielda, nowe szoa i nowy izrael itd; nie trzeba rozpedzac wszystkich zydow, wiekszosc bylaby po naszej stronie gdyby nie rabinat talmudyczny i ekstrema syjonistyczna (sa np. zydzi za pokojowym wspolistnieniem w palestynie); ci krytpozydzi i jawni judeocentrycy na wysokich stolkach sa zagrozeniem, nie masy zydowskie = one i tak nie maja nic do gadania, sa manipulowane (patrz sabra na blogu), beda poswiecone przez swych przywodcow jako ofiara calopaleniowa w takim „ataku iranu” na izrael

   • feli(zyta) said

    @od pb: skanery powoduja zmiany w dna: http://www.naturalnews.com/027913_full-body_scanners_DNA.html
    tlumaczenie Google
    (NaturalNews) prowadzi badania nad biologicznymi efektami skanery fal milimetrowych wykorzystywane do obrazowania ciała na lotniskach, NaturalNews dowiedział się, że energia emitowana przez maszyny mogą uszkodzić DNA człowieka.

    Maszyny Millimeter fali stanowią jedną z dwóch podstawowych technologii aktualnie wykorzystywanych dla „poszukuje cyfrowych taśm” prowadzone na lotniskach na całym świecie. „Transportation Security Administration wykorzystuje dwie technologie wychwytywania nagie zdjęcia podróżników powietrza – Backscatter x-ray i technologii fal milimetrowych,” Sprawozdania z Electronic Privacy Information Center, non-profit obecnie pozwania rząd USA do zaprzestania tych elektronicznych pasek wyszukiwania. (http://epic.org/privacy/airtravel/b …)

    W celu wygenerowania nude obrazu ludzkiego ciała, maszyny te emitują fotony Terahertz – energii wysokich częstotliwości „cząstek”, które mogą przejść przez odzież i tkanki ciała.

    Producentów takich maszyn twierdzą, że są całkowicie bezpieczne i nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia, ale badania przeprowadzone przez Boian S. Aleksandrow (i kolegów) w Center for Nonlinear Studies w Los Alamos National Laboratory w Nowym Meksyku, pokazała, że te fale Terahertz może ” … rozpakuj podwójnej nici DNA, tworząc pęcherzyki w podwójnej nici, które mogłyby znacząco wpływać na procesy takie jak ekspresji genów i replikacji DNA.

    W laika warunkach, za każdym razem mówisz ingerowania „ekspresji genów” i „replikacji DNA, jesteś w istocie mówimy o czymś, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia ludzkiego.
    Nigdy nie zatwierdzony jako bezpieczny dla ludzi
    „Na pierwszy rzut oka łatwo odrzucić wszelkie pojęcie, które mogą być szkodliwe,” Sprawozdania TechnologyReview.com (http://www.technologyreview.com/blo …). Ale nowa generacja kamer są pojawiać się nie tylko zapis fal Terahertz ale bombardują nas z nimi. A jeśli nasza ekspozycja ma wzrosnąć, pytanie, które pilnie potrzebuje odpowiedzi na to jaki poziom ekspozycji Terahertz jest bezpieczny. ”

    A przecież nie tak długo, badania bezpieczeństwa kadencji nigdy nie były prowadzone przez osobę trzecią. Nie przeprowadzono badań klinicznych wskazuje, że ekspozycje wielokrotne wobec takich fal Terahertz, nagromadzone w ciągu długiego okresu czasu, są bezpieczne dla ludzi. FDA, w szczególności, nie udzielił zgodę na takie urządzenia, nawet jeśli urządzenia te jednoznacznie zakwalifikować jako „medycznych”.

    (Jeśli próbujesz sprzedać X-ray urządzenie do przetwarzania obrazu siebie, bez FDA, zostaniesz aresztowany. Więc dlaczego tych dostawców TSA uciec ze sprzedaży urządzeń do przetwarzania obrazu ludzkiego ciała, które nigdy nie zostały odpowiednio przetestowane bezpieczeństwa lub zatwierdzony przez FDA ?)

    Badania wymienione w art TechnologyReview wspomniano powyżej jest widoczna na stronie: http://arxiv.org/abs/0910.5294

    Tam, autorzy badań konkludują: „Na podstawie naszych wyników możemy twierdzić, że szczególne narażenie na promieniowanie Terahertz mogą znacząco wpływać na naturalną dynamikę DNA, a tym samym wpływ skomplikowanych procesów molekularnych zaangażowanych w ekspresji genów i replikacji DNA.

    Innymi słowy, fal milimetrowych urządzeń skanujących może doprowadzić do uszkodzenia DNA
    ====================
    od pb: uwielbiam tlumaczenia googla! ale oli nie mozna przecie do wszystkiego wolac; nie ma tam wsrod was wiecej tlumaczy?

   • hjk said

    http://proliberty.com/observer/20081120.htm

    Generation X’d Out:
    An end to the human race as we’ve known it?
    Babies born to GENERATION X-RAY may be on the fast track to humanity’s genetic DEAD END.

   • feli said

    ttp://proliberty.com/observer/20081120.htm
    tlumaczenie Google
    Generation x’D Out:
    Koniec ludzkiego jak już to wiedziałem?
    Dzieci urodzone generacji X-RAY może być na szybką drogę do ludzkości genetycznych ślepy zaułek.

    Termin „Generation X-ray” odnosi się do młodzieży uzależnionych od komunikacji i odtwarzanie z urządzeń bezprzewodowych, telefonów komórkowych, PDA, komputerów Wi-Fi i muzyka / Sprzęt do gier. Te urządzenia bezprzewodowe emitują wysokiej częstotliwości promieniowania mikrofalowego, niedawno wykazał europejskich naukowców do efektywnego zadawania samych ciężkich szkód na ludzkich komórkach jako X-promieniowania.

    Sondaże pokazują, że przeciętny Amerykanin dziecko poniżej 18 roku życia teraz spędza kilka godzin dziennie naświetlanie się z jego telefonu komórkowego „zabawka”. Tymczasem, szwedzki raport naukowców, że dzieci i nastolatków, którzy używają telefonów komórkowych są nawet pięć razy częściej niż użytkowników nie cierpi na raka mózgu glejaka. Glejaki są jednymi z najbardziej trudne do leczenia i śmiertelnie ludzkiego raka. Dzieci korzystające z bezprzewodowych telefonów domowych ponad czterokrotnie ryzyko rozwoju guzów mózgu.

    Daleko idące zagrożenie dla zdrowia dzieci i młodzieży z bezprzewodowej technologii są dobrze udokumentowane w pierwszej części tej serii Observer Idaho:
    Generation X-ray: Dzieci Ofiar technologiczny Abuse. Podczas gdy Parlament Europejski i rządy na całym świecie domagają się surowszych ograniczeń bezprzewodowych ekspozycji dla dzieci, Gen X-ray nadal jeździć w dół schodów do pękania zdrowia i przedwczesnej śmierci.

    Najbardziej tragicznie, bo nasza młodzież nie otrzymały oficjalne ostrzeżenie z amerykańskich agencji ochrony zdrowia, lecz nieświadomie mikro-gotować ich nasienia, komórek jajowych i płodów z promieniowaniem, które mają być znane tylko jako mutagenne i teratogenne jak promieniowanie gamma jądrowej Fallout. Nauka nie pozostawia wątpliwości. Dzieci urodzone hard-core bezprzewodowej pokolenia będą cierpiały wysokie prawdopodobieństwo uszkodzenia genetyczne od samego ich materiału siewnego.

  • feli(zyta) said

   @Taka tam… powiedział/a
   11 Styczeń 2010 @ 2:21 pm,

   Z tym ” niech sie calkiem dookola zamuruja…” to swietny pomysl. Tylko trzebaby ich tam wszystkich zgonic a mur musialby byc odpowiednio wysoki, zeby stamtad nie powyskakiwali.

  • hjk said

   „naziści” to juz w auszficu przetestowali z tym rtg na genitalia……

 8. ALFA said

  USA opracowały alternatywny plan uderzenia wojskowego na Iran
  ale lubią wojenki nie mogą usiedzieć spokojnie na d..ie.
  http://wiadomosci.onet.pl/2108544,12,usa_opracowaly_alternatywny_plan_uderzenia_wojskowego_na_iran,item.html
  ==============
  od pb; gen. dawid jot zasluzony w wojnach „usa” na „bliskim wschodzie” wymyslil i tak musi byc, a 16 agencji wywiadowczych usa wywnioskowalo ze iran nie ma szans produkowac broni atomowej; tak samo kompleks jot napieral na wojny na balkanach, 9/11, afganistan, irak, pakistan…

 9. ALFA said

  Broń daje wolność

  POWINNIŚMY SIĘ DOMAGAĆ I MIEĆ TAK JAK SZWAJCARZY,WTEDY BĘDZIEMY WOLNI .BĘDZIEMY BRONIĆ SWOJEJ WOLNOŚCI I KRAJU.

  • feli(zyta) said

   @ALFA powiedział/a
   11 Styczeń 2010 @ 2:33 pm,

   Jestes niestrudzony w podawaniu info. Pozdro.
   Nie mozna pisac tekstow po podaniu linka, bo film nie wskakuje.
   Film jest BARDZO DOBRY!
   Fragm. filmu: „Nigdy nie chcialbym byc w sytuacji gdy ktos moze nas po prostu wsadzic do piecow lub wiezien lub zwyczajnie odebrac nam wolnosc. Kluczem do wolnosci jest zdolnosc do obrony samego siebie. A jesli nie masz do tego narzedzi to jestes na lasce kogos, kto chce cie zamknac. A tym narzedziem jest dla nas bron.”

   „odDymarkow 10. Januar 2010 Jak wzmocnić obronność kraju? Jak zapewnić bezpieczeństwo obywatelom? Jak uniknąć totalitarnych rządów? Bierzmy przykład ze Szwajcarii”
   Broń daje wolność

   =====================
   od pb: „amunicje dostarcza rzad” wolnosc jak cholera!

  • Wojtekk said

   Niestety ale nic na tym polu nie osiągniemy dopóki żydokomuna rządzi naszym nie wyzwolonym od czasu rozbiorów państwem.
   Przecież im jest na rękę bezbronność narodu Polskiego.
   Wprowadzanie bojówek terrorystycznych w nasze miasta mianując ich „strażą miejską” dając uprawnienia jednostkom z żółtymi papierami do traktowania ludzi przenośnym narzędziem wykonywania kary śmierci – taserem. Wysyłania żołnierzy polskich do krajów z którymi mamy tyle wspólnego co mapa świata aby walczyć o bezpieczeństwo narodowe kraju. Za długo wymieniać…
   Słowo absurd jest w tym momencie bardzo delikatnym do określenia paszkwilu który obecnie istnieje.

 10. navajo88 said

  Alfa prędzej się doczekasz śmierci ,jak ci dadzą broń żebyś trzymał ją w domu hahahahaha

 11. słuchałem dzisiaj ludobójczego radia w którym mówili że okupant zmienia ustawę o poddawaniu kobiet badaniom mammograficznym

  ale „zapomnieli” powiedzieć że rak piersi u kobiet właśnie pojawia się od tego badania….

  Mammografia sprzyja rakowi piersi

  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=4679

  i to

  Największa przyczyna raka piersi

  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=4213&highlight=

 12. ja said

  wpadłem na taki pomysł a skierowany on jest do osób ułożonych które mają już rodziny i odchowane dzieci (i nie chcą mieć ich więcej)
  może to być dobry sposób na emeryturę
  jak już zainstalują te bramki do rentgenowskiego rozbierania (sterylizacji) wykonajcie wcześniej sobie badanie na swoją płodność, następnie kupcie sobie bilet na wycieczkę i zbadajcie się miesiąc po powrocie, jeśli wam zrobią krzywdę będziecie mieli na to dowód w sądzie i będziecie mogli domagać się odszkodowania
  reszcie z Państwa nie polecam w ogóle latać samolotami
  =================
  od pb: mozna domagac sie rewizji osobistej zamiast skanowania, ale co zrobic z planowanymi ukrytymi skanerami, nawet na ulicach

  • Zbyszko said

   Wychodzi na to że to jest ta alternatywa dla szczepionek, ten plan B. Bo np jeżeli skaner będzie zainstalowany w ukrytym miejscu to będziemy narażeni na wielokrotne prześwietlenia (np przechodząc obok niego codziennie do pracy) a to już całą pewnością nie będzie obojętne dla naszego zdrowia. Już nie mówię o kreowaniu zboczeń, podgądactwa i temu podobnych dewiacji, bo normalny człowiek nie będzie się pchał do takiej roboty tylko pewnie sami zboczeni dewianci.

   • hjk said

    jedyne wyjście to sprowadzac liczniki geigera-mullera i ostrzegac publike, to samo z wykrywaczami mikrofal…
    był taki film sf ze szwercemnegerem, akcja działa sie chyba na marsie i tam juz były takie skanery, ludzie przechodzli nieswiadomi w jakimś metrze czy czymś takim, a za scianą siedziała obsługa przed ogromnym ekranem, na którym było widac przechodzace szkielety…jak ktos cos miał, to słuzby go zwijały…
    =================
    od pb: promieniowanie alfa nawet eksperci z trudem wykryja;

   • hjk said

    ale to sie nie nadaje do skanerów ze wzgledu na znikomy zasieg – musi byc gamma albo rtg czy mikrofale…

   • hjk said

    chodziło o promieniowanie „alfa” czyli głównie jądra atomowe pozbawione elektronów, bo te stanowią tzw. prom. „beta”, oba zreszta maja znikomy zasięg w atmosferze, bo natychmiast spotykaja sie z czasteczkami gazów stanowiących powietrze

 13. Luc said


  ======================
  od pb: przypominam ze wersal na grypa666 obejmuje golizne

  • Zbyszko said

   Myślę że warto jednak w tym jedynym przypadku nie cenzurować tego by ludzie wiedzieli co to dla nich oznacza

  • ALFA said

   ROZPOCZĘŁY SIĘ W NIEDZIELĘ PROTEST NA LOTNISKACH W NIEMCZECH PRZECIWKO SKANOWANIU

   Kampania pod hasłem: „Nie zmusisz nas do skanowania – Jesteśmy już nagdzy”. At 14:00, Piraci zegar rozpoczął swoją działalność w portach lotniczych w Berlinie, Frankfurcie i Düsseldorfie. Organizatorzy podkreślali ,że skanowanie nie zwiększa bezpieczeństwa lotów, ale osobistych praw poszkodowanych pasażerów.
   Flashmobs za pośrednictwem Internetu lub telefonów komórkowych Forum wspólne działania w określonym czasie w określonym miejscu.
   MOŻE KTOŚ ZNA NIEMIECKI I LEPIEJ PRZETŁUMACZY
   Nackte stürmen Flughäfen
   Bundesweit haben sich Teilnehmer von Flashmobs aus Protest gegen Nacktscanner ausgezogen. Flashmobs: Piraten ziehen sich aus Protest gegen Nacktscanner aus
   Frankfurt/Main (APD) Aus Protest gegen die geplante Einführung von Nacktscannern haben Mitglieder der Piratenpartei am Sonntag auf mehreren deutschen Flughäfen Flashmobs veranstaltet und sich dabei ausgezogen. Diesen Artikel weiter lesen
   Die Aktion stand unter dem Motto: «Ihr braucht uns nicht scannen – Wir sind schon nackt». Um 14.00 Uhr starteten die Piraten ihre Aktionen auf den Flughäfen von Berlin, Frankfurt am Main und Düsseldorf. Die Veranstalter betonten, Nacktscanner erhöhten die Flugsicherheit nicht, verletzten aber die Persönlichkeitsrechte der Reisenden.
   Flashmobs sind über Internetforen oder Handys verabredete Aktionen zu einer bestimmten Zeit an einem bestimmten Ort.

   • hjk said

    jest tam taka partia piratów i skrzykują sie smsami i przez net do roznych akcji. tym razem zebrali sie na lotnisku , rozebrali do naga i krzyczeli, „nie musicie nas skanowac juz jestesmy nadzy”. Orgaznizatorzy podkreslaja ze nie zwieksza to bezpieczenstwa, a łamie prawa osobowe (godnosc) podróżujących..

 14. Luc said

  http://yfrog.com/1fbildeqj

  • Zbyszko said

   Doskonałe. Na razie jest tylko granie… na emocjach. Wstyd by w XXI wieku w bogatym państwie trzeba było żebrać na leczenie dzieci

 15. Libertarianin said

  Koniecznie zobaczcie ten film. Daje on dużo do myślenia!! O tym mówił zresztą Aaron Russo, gdy zdemaskował tych dupków Rockefellerów:

 16. hjk said

  http://wiadomosci.onet.pl/2108544,12,usa_opracowaly_alternatywny_plan_uderzenia_wojskowego_na_iran,item.html

 17. feli(zyta) said

  http://www.konservat.cba.pl/index.php
  „11 styczeń 2010
  Koń trojański w NATO?
  Turecki premier Erdogan po raz kolejny w ostry sposób zaatakował Izrael i stanął murem za irańskimi aspiracjami jądrowymi. Przemawiając na wspólnej z premierem Libanu, konferencji prasowej, turecki premier oskarżył Izrael o stwarzanie zagrożenia dla pokoju na Bliskim Wschodzie i stosowanie niewspółmiernych środków przymusu względem Palestyńczyków.
  Erdogan zaprotestował też przeciw coraz częstszym jego zdaniem przypadkom naruszania libańskiej przestrzeni powietrznej przez izraelskie lotnictwo (w zeszłym tygodniu Liban informował o otwarciu ognia do mysliwców IAF).
  Premier Libanu usłyszał od Erdogana zapewnienie, że Ankara, która jest aktualnie niestałym członkiem Rady Bezpieczeństwa, przedstawi sprawę tych naruszeń przestrzeni powietrznej, ale także morskiej na forum RB ONZ.” c.d. na w/w str.

 18. feli(zyta) said

  We wszystkich krajach swiata powinna byc taka akcja.

  http://wolnemedia.net/?p=19295
  Demonstracja upamiętniająca ofiary ataków na Gazę
  Opublikowano: 11.01.2010 | Kategoria: Wiadomości ze świata | Drukuj

  HOLANDIA. Wczoraj w Amsterdamie odbyła się demonstracja upamiętniająca ofiary ataków na Gazę przez wojska izraelskie w styczniu 2009. Około sto osób złożyło kwiaty pod zdjęciami dzieci, które poległy w tej nie ludzkiej masakrze.

  Odbyły się przemowy, minuta ciszy i uroczysty marsz pomiędzy rzędami zdjęć. Wieczorem także odbył się upamiętniający przemarsz przez miasto. Filmik przedstawia dzienną część uroczystości.

  Autor: Mgriks
  Nadesłane do “Wolnych Mediów”
  Memorial For Gaza Victims.

 19. mizia said

  TAK A TO DOPIERO CIEKAWE


  =======================
  pb lol: „w izraelu do dzis porwanie vanunu pozostaje tejemnica panstwowa” = chyba tylko wsrod likudnikow;
  „dla izraelczykow vanunu byl wiecej niz zdrajca = odrzucil judaizm” aj waj! – swą rasistowską ludobojczą polityką tracą tysiące zydow rocznie

  • CoZaSyf said

   ? http://www.focus.pl/historia/artykuly/zobacz/publikacje/jak-polacy-stworzyli-izrael/
   […]
   – Irgun tworzyła palestyńska klasa średnia, w większości polskiego pochodzenia – mówi dr Laurence Weinbaum, historyk z Instytutu Żabotyńskiego w Tel Awiwie, który w książce „Marriage of convenience, New Zionist Organization and Polish Government 1936–1939” przytacza opinię słynnego pisarza Artura Koestlera: „dowództwo Irgunu stanowili młodzi polscy intelektualiści wychowani w rycerskiej tradycji romatycznych zrywów niepodległościowych i rewolucyjnych”. To pokrewieństwo poglądów widać było także w Andrychowie.
   – Polscy instruktorzy widzieli w nas nowy rodzaj Żydów, naprawdę cieszyli się, że biorą udział w tworzeniu armii żydowskiej – wspominał cytowany przez Weinbauma uczestnik szkolenia Yaakov Meridor
   Kurs w Andrychowie to efekt umowy zawartej jeszcze w 1936 r. między Żabotyńskim a władzami polskimi. Zakładała ona pomoc polskiej armii w szkoleniu bojowników żydowskich, walczących o państwo Izrael w Palestynie. Etap wstępny stanowiły paramilitarne obozy dla młodzieży syjonistycznej, organizowane pod patronatem Ministerstwa Spraw Wojskowych latem 1936 i 1937 r. Pierwsza grupa ok. 40 żołnierzy Irgunu pojawiła się w Polsce latem 1938 r., prowadząc regularne szkolenia wojskowe w Zofiówce na Wołyniu i w Podębinie pod Łodzią. Kurs w Andrychowie miał być kulminacją współpracy. Szkolenie kadrowej grupy ekspertów, którzy potem podzielili się zdobytą wiedzą z setkami żydowskich żołnierzy w Palestynie, nadzorował sam Abraham Stern, urodzony w Suwałkach komendant Irgunu.
   „Jego szczupła postać mówiła o skupionej energii, jak w sprężynie, a przelatujące błyski oczu, gdy mówił o walkach, miały w sobie coś z agresywności i zaciętości szerszenia” – tak zapamiętał go Apoloniusz Zarychta, który pilotował szkolenia bojowników syjonistycznych z ramienia polskiego MSZ.

   Zabawy ze swastyką

   – Mieliśmy przed sobą człowieka idei, jak nasz Piłsudski, jego słowa o konieczności walki i ofierze krwi dla zdobycia wolności były nam bliskie, bo mało kto z nas nie brał udziału w walkach niepodległościowych – tak pisał Apoloniusz Zarychta o pierwszym spotkaniu z Władimirem Żabotyńskim, do którego doszło w MSZ w Warszawie 9 września 1936 roku. Zarychta niewiele się mylił. Konspiracyjna bibuła piłsudczykowskiego podziemia z czasów rozbiorów była podstawą funkcjonowania Irgunu, który w Palestynie stanowił ramię zbrojne syjonistów Żabotyńskiego.
   – Polacy nigdy nie rozumieli socjalizmu Ben Guriona. Żabotyński i Stern przemawiali językiem szabli i to się w Polsce bardzo podobało – mówił po wojnie Israel Scheib Eldad z założonej przez Żabotyńskiego organizacji młodzieżowej Betar, zaplecza Irgunu. Zwolennicy Żabotyńskiego nigdy nie kryli się z fascynacją Piłsudskim. W 1935 r. delegacja Betaru umieściła nawet ziemię z grobu swojego patrona Josepha Trumpeldora na kopcu Piłsudskiego. […]

 20. super wymyslili said

  z tym murem od strony Egiptu to świetny pomysł

  gdyby Jordania 362 km
  Syria 60 km
  i Liban 60 km postawiły też takie mury to świat mógłby trochę bardziej czuć się bezpiecznie

  i jeszcze warto żeby zabezpieczyli się przed terrorystami z wody, powinni całe wybrzeże zaminować

  przydał by się jeszcze jakiś parasol – może chemtraile w wyższym stężeniu?

  ale teroryści mogą też spod ziemi ich zaatakować, tu jest problem…. hmmm może jakiś gruby beton zbrojony z minami wodorowymi na całym terenie?
  ====================
  od pb: jechalem rowerem wzdluz granicy z jordania az do egiptu, szeroki na kilometr (?) pas zasiekow, kamienia, drog dla wojska = mur po prostu oszczedza miejsca, a w gazie chodzi o zapobiezenie kopania tuneli, wiec bedzie siegal 30 m wglab ziemi; gdyby za te forse zaopatrzyli gaze w niezbednosci, nie musieliby „bronic sie” ani budowac murow = kompletnie chora strategia, jak 12-metrowe sciany z elementow betonowych wokol okupowanej palestyny = samo to pokazuje ze mamy do czynienia z szalencami co wola lac beton, walic pociskami niz usiasc do stolu i uzgodnic wspolistnienie na Ziemi Swietej dla wszystkich – Arabow i Zydow

 21. ALFA said

  Wnukowie ocalałych z Holokaustu robią z Palestyńczykami dokładnie to samo co było dokonywane przez nazistowskie Niemcy…
  A może to nie wnukowie ocalałych a raczej wnukowie tu domyślcie się sami
  http://www.normanfinkelstein.com/deutschland-uber-alles/
  ================
  od pb: taa… nazistowskie = syjonistyczne; wnukowie oprawcow z Holocaustu na ponad 20 grupach, w tym najwiekszej – Slowian; kiedy przestaniecie lekac sie nazywac rzeczy po imieniu? uny was tym terroryzuja

 22. Talbot said

  Coś na czasie,,,,,kolejna afera.

  http://www.rmf.fm/fakty-ze-swiata,167994,Skandal,wokol,raportu,ONZ,ws,klimatu.html

 23. ja said

  Piotrze wielka prośba bo ja już w tych gatunkach Żydów się pogubiłem….
  czym się różnią judeocentrycy od syjonistów?
  pytam ponieważ w którymś artykule było napisane że w odpowiednim momencie napuszczeni zostaną syjoniści na arabów w celu wzajemnego wyniszczenia się
  wiec sami syjoniści naślą siebie nie rozumiem… chyba że jest różnica miedzy judeocentrycznymi i syjonistami…
  =====================
  od pb: judeocentryk jest pojeciem najszerszym, wlacza syjonistow, ewangelistow (chrzesc. syjonistow), zmylonych katolikow, talmudystow, press-tytutki wszelkiej masci sprzedajace sie klamstwu jot za srebrniki, dobrze chcacych gojowskich apologetow ludobojczej polityki izraela, sympatykow ameryki nie pozwalajacych krytykowac tamtejszych judeocentrykow itd. = wszystkimi manipuluja tylko dwie zasadnicze grupy kontroli: twardoglowi syjonisci i rabinat talmudyczny (ten drugi stworzyl tych pierwszych i nadal dostarcza tamtym podpory ideologicznej, moralnej i finansowej)

  • ja said

   a którzy mają nasłać syjonistów na arabów?
   ==============
   od pb: przecie nie mosiek spod synagogi = wierchuszka, partia likud, za nimi stoja rabini talmudu i kompleks jot; syjonizm odnosi sie do panstwa zydowskiego, a judeocentryzm i kompleks jot do caloksztatu dazenia do wladzy nad swiatem

   • hjk said

    no poki co w niedziele mamy dzien judaizmu w Kościele…
    nie wiem czy tu sie smiac czy płakac po prostu tragifarsa
    czekamy z utesknieniem na dni buddyzmu, hinduzimu, szamanizmu, szinto,…,
    (ciekawe dlaczego nie ma dni protestantyzmu i po kolei jego odmian oraz prawosławia? choc to załatwia tydzien ekumeniczny…)
    ===============
    od pb: przyszedl rabin czytac talmud?

  • eteryczna ziemia said

   Przyznaję, że również nie mam wystarczjącego rozeznania w tej kwestii żydowskiej. Kiedyś uważłam że słowo Zyd jest obrażliwe podobnie jak murzyn i cygan. Problem Bliskiego Wschodu jest bardzo zawiły … zawsze „uciekałam” od tego tematu. Wczoraj zamieściłam te przerażające fotografie na forum Gazeta.pl, dziś zostały skasowane. Na temat Bliskiego Wschodu można poczytać na: http://forum.gazeta.pl/forum/f,87,Bliski_Wschod.html

 24. ALFA said

  Budowany jest “Mały Tel-Awiw”. Gdzie? W Kijowie.

  http://www.bibula.com/?p=16098

  • feli said

   No i jaka nacja jest najinteligentniejsza i najsprytniejsza na swiecie?

   „“Izraelska firma buduje w Kijowie kompleks luksusowych budynków mieszkalnych, wzorując się na stylu modnym na przedmieściach Tel Awiwu” – stwierdza z dumą żydowski portal The Jewish Community Online.

   Firma deweloperska Seven Hills, będąca własnością izraelskiego miliardera Benny Steinmetz, jest w czasie tzw. kryzysu finansowo-gospodarczego jedyną zagraniczą firmą kontynuującą budowę w Kijowie. W centrum miasta, na kijowskim odpowiedniku “Park Avenue”, kończony jest właśnie pierwszy z dwóch 24-piętrowych wieżowców. W grudniu br. wprowadzą się pierwsi lokatorzy, którym tzw. kryzys nie jest straszny: za apartament 1-sypialniowy musieli zapłacić 127 tysięcy dolarów, a za 4-sypialniowy 492 tysiące dolarów.

   Wokół i w samym kompleksie apartamentowym wybudowany zostanie m.in. supermarket, bank, apteka, salony piękności, restauracja, bar, fitness-club, pływalnia oraz powstaną liczne biura.

   Deweloper obiecuje wysoki standard, a przy budowaniu, jak określa, “małego Tel Awiwu w Kijowie”, chlubi się zastosowaniem niemal wyłącznie izraelskich produktów: wzmocnione drzwi pochodzą z izraelskiej firmy Mult&Lock, system przecipożarowy – z firmy Netafim, nawet hermetycznie zamykany system zsypów do śmieci jest produkcji izraelskiej. “Naszym celem jest zastosowanie standardów takich samych jak w Londynie czy w Pradze, czy gdziekolwiek. Nie ma powodu aby nasz ukraiński klient miał otrzymać mniej.” – stwierdza 33-letni Arie Schwartz, szef firmy na Ukrainie.

   O jakich to klientach mowa, można się tylko domyślać, a żydowski portal internetowy dopowiada tylko, że pomimo tzw. kryzysu, aż 88% apartamentów zostało już wykupionych, “niektóre przez Izraelczyków mieszkających w Kijowie.”

   Firma deweloperska Seven Hills należy do jeszcze większej, międzynarodowej grupy deweloperskiej Scorpio Real Estate Ltd, z siedzibą w Herzlija, która “inwestuje” w wielu krajach Europy Środkowej i Wschodniej oraz na Wyspach Kanaryjskich. 50-letni Benny Steinmetz, właściciel Seven Hills i Scorpio Real Estate, należy do grupy najbogatszych ludzi na świecie, z majątkiem szacowanym na prawie 2 miliardy dolarów. Oprócz zajmowania się tzw. deweloperstwem i handlem nieruchomościami, jest także szefem firmy jubilerskiej Steinmetz Diamond Group, największego dostawcy diamentów dla giganta jubilerskiego, firmy De Beers. Posiada kopalnie dialmentów, m.in w Kongo, Sierra Leone i Zambii. Prospekty firmy niestety nie podają stawek płaconych pracownikom kopalń.”

 25. Luc said

  „Twój komentarz oczekuje na moderację.” Bein w kogo się bawisz? Niewygodnych ludzi usuwasz na bok ? Jak mnie to nie dziwi…
  =================
  od pb: a mnie dziwi za kazdym razem gdy widze podobny wpis = system automatycznie przetrzymuje wpisy ktore zawieraja (wciaz nieznane mi) slowa; nawet jesli, to jest paru cenzorow = wiec skad pewnosc ze to ja, lucy? myslisz ze ni emamy co robic tylko pilnowac was? a kto by badal tematy, opracowywal, tlumaczyl, zamieszczal? a propos: podalem konto na datki – zaplaciles za serwis ze masz jakiekolwiek wymagania? myslisz ze my tu dla twej rozrywki? ze nie mamy rodziny, potrzeby zarobku i rekreacji?
  sprobuj inaczej sformulowac swa cenna mysl, az do skutku

  • Luc said

   1. Nie mów do mnie „lucy”. Ja Ciebie nie obrażam i wymagam tego samego. Zaraz powiesz, że to żart prawda…?
   2. Ten blog od początku miał być za free. Spytaj innych userów, bo też narzekali na to, że ich komentarze oczekują na moderację. Sam narzekałeś, że to wina „oprogramowania bloga”. Poszukaj w ustawieniach. Na pewno coś się znajdzie, żeby to poprawić.
   3. Wpłata jest dobrowolna….
   ================
   od pb: luc, wiemy ze ‚placisz’ i wymagasz, a co z siebie dasz? blog od poczatku liczyl na dojrzalosc blogowiczow i datki, ale sie przeliczyl; czy nie stac cie na 10 zl/miesiac (30 gr/dzien) czy pol roku za to, co tu znajdujesz? po co wiec wchodzisz? myslisz ze te artykuly, redagowanie spadaja z drzew? napisales przedtem do beina, ze przetrzymuje twe wpisy wiec co chrzanisz o systemie? nie wiem jak zmienic ustawienia = moze zrobisz mi przysluge i dowiesz sie, ja i tak tyram kilkanascie godz/dzien; wplata jest dobrowolna jak i decyzja zeby trzymac dyskusję otwartą – patrz np. Boze Narodzenie 7. stycznia – zamkniete komentarze;

   • Wojtekk said

    Pokój bracia, pokój. Nie trzeba nam kłótni pomiędzy nami w momencie gdy szatan wchodzi na piedestał. Wyznawcy oka tego chcą i to im na rękę.

   • Luc said

    Pałętają się tutaj linki do materiałów nt. NWO, które pobieram cały czas. Jak się ściągną to (2,8 GB pozostało z 25,6 GB) będę się kontaktować z administracją tego bloga. Trollów możecie oskarżać. Mogłem olać sprawę i nie pobierać nic. A są to materiały niedostępne na youtube… Tyle w temacie.

   • Luc said

    Jeszcze raz pisze, bo zapomniałem. Daj mi pracę to się dorzucę, do bloga… No, ale nawet pojęcia nie masz, że ktoś nie ma $:$;
    ==================
    od pb; taaa, bogaty wujek z canady, bein od 10 lat „nie ma” pojecia ani pracy, tylko sie udziela spolecznie m.in. dla niewdziecznych polakow; praca? prosze bardzo – pisz artykuly, zbieraj forse dla bloga, podzielimy sie

   • hjk said

    czasami tak jest ze komenty czekaja na moderacje, ja tez tak tu mam, ale zdarza sie dosc rzadko, chyba jak za czesto i za duzo naraz sie tu pisze..))

  • Taka tam... said

   Luc. Gdybys czytal uwaznie komentarze na blogu, to wiedzialbys ze kiedy wklejasz 10 linkow w posta to wtedy blokuje cie jako spam i post czeka na moderacje. I to jest bardzo uzyteczne bo sama majac kiedys bloga na wordpresie dostawalam spam na temat powiekszania tych i owych czeci ciala.
   Ja nie rozumiem skad w was ludzie (niektorzy) tyle paranoi. Kto by was mial blokowac? Co takiego szokujacego piszecie ze myslicie ze ktos by chcial was cenzurowac zeby az taka afere robic i adminow bloga wyzywac.
   Pokoj i milosc. Dla wszystkich 😉 Zimna krew to jedyne co moze nas uratowac.
   ===================
   od pb: a jesli uzyjesz wulgaryzmu, nasz softbot wyrzuci komentarz

 26. ALFA said

  GAZA-STREFA-ŚMIERCI

  http://video.google.com/videoplay?docid=9044174549081769728#

 27. krzysiek said

  PRZYMUSOWE SZCZEPIENIA H1N1 – KOSTARYKA

  (raport bez linku do źródła)
  http://my.opera.com/SavedNotFried/blog/show.dml/6384881

  Przymusowe (asysta policji) szczepienia na odrę w Zimbabwe
  http://www1.sundaymail.co.zw/inside.aspx?sectid=4485&cat=1

  • feli said

   Przymusowe (asysta policji) szczepienia na odrę w Zimbabwe
   http://www1.sundaymail.co.zw/inside.aspx?sectid=4485&cat=1

   Nie rozumiem. Przeciez na odre nie umiera sie w wieku dzieciecym. Co to za odra tam szaleje, ze dzieci umieraja?
   Cytat z tekstu (http://translate.google.pl/#)):”Chociaż mówi Chenai uległ na odrę, jej mąż twierdził, że ból gardła był odpowiedzialny za śmierć. ”

   I znow, wg mnie, cos tam rozpylono a przymusowe szczepienia dzieci zalatwia je dodatkowo na reszte zycia oprocz bezplodnosci. Wylapuja te biedne dzieci jak kroliki, bo rodzice je ukrywaja.

   • hjk said

    odra np u nas jest zazwyczaj chorobą nieszkodliwą, dawnie była tradycja organizowanie „measles party”: czyje dziecko było chore to sciągano tam inne, zeby sie zaraziły i przechorowały, bo im wczesniej tym lepiej. Ale np. dla Indian była zabójcza, podobno tak ich eksterminowano, ze dawano im koce chorych na odre. Być moze w Afryce przy niedożywieniu też jest mocno zabójcza

   • hjk said

    ale czy akurat szczepienie jest na to radą, to wątpliwe. W stanach wybuchaja epidemie w koledzach i wsrod studentów, chorują głównie zaszczepieni…, no bo innych prawie nie ma, jako ze % zaszczepionych przekracza 90%

 28. krzysiek said

  „Antibodies to Squalene in Recipients of Anthrax Vaccine”
  do pobrania pdf http://www.sendspace.com/file/p481ev niedostępny z pierwotnej lokalizacji, stwierdza m.in. że okres utajenia objawów po użyciu adjuvantów olejowych wynosi 2 miesiące – 18 lat (na podstawie http://informahealthcare.com/doi/abs/10.1080/13590840050043549)

  • feli said

   (raport bez linku do źródła)
   http://my.opera.com/SavedNotFried/blog/show.dml/6384881
   tlumaczenie Google (http://translate.google.pl/#)
   Costan Ricans Face obowiązkowo Szczepienia Od 15 stycznia

   Poniedziałek, 11. Styczeń 2010, 20:12:17

   nie Wykiwani przez świń pandemii grypy, World Health Organization, firmy Pharma, H1N1 wirusa lub „grypy świń”, świń pandemii grypy Hoax, Kostaryka, bojkot grypy świń SZCZEPIONKA
   Poniedziałek, 11 stycznia 2010 16:39

   Czy wierzysz, że może to nie nastąpi DO NAS W USA! Pomyśl jeszcze raz!

   Maria Luis Aguilar, minister zdrowia Kostaryki, stwierdził, że szczepienia świń grypy będą obowiązkowe „dla osób, które obecnie czynników ryzyka dla zdrowia, zgodnie z raportem w La Nacion przetłumaczone przez Claudia Calvo poniżej.

   „Mamy organ (zmusić kogoś do zaszczepienia) przez Ley General de la Salud. „Jeśli uważamy, że osoba która ma być zaszczepiona w związku z czynnikami ryzyka, a nie tylko dla samej osoby, ale dla dobra zbiorowości, zdrowie nie może działać tak, ta osoba musi zaakceptować szczepień” Aguilar powiedział.

   Kampania rozpocząć 15 stycznia Luis Edo.Diaz La Nación, Kostaryka, 8 stycznia 2010

   CAJA wezwie pacjentów H1N1 szczepień.

   * Bezpieczeństwa Organizacji Socjalnych już list z pierwszych 200.000 beneficjentów dawki

   * Imigranci i tych notinsured z Caja, otrzymają również szczepionki

   Ośrodków zdrowia w całym kraju będzie komunikacja w przyszłym tygodniu z tych pacjentów, którzy zostali wybrani jako pierwszy otrzymał szczepionkę przeciwko pandemii grypy H1N1.

   Władze będą się z nimi skontaktować za pomocą rozmów telefonicznych. Korzyści będą odbierane przez 200.000 osób, co odpowiada kwocie dawkach, które stają się w kraju w przyszłym tygodniu.

   Informacja została podana przez Marię Luis Aguilar, minister zdrowia, który uczestniczył w dyskusji w nacion.com ewakuować wątpliwości co do pandemii. Według niej, pierwsze beneficjentów szczepień będzie astmatyków, hypertense, mordidly otyłych i kobiet ciężarnych w ostatnim trymestrze ciąży.

   „Każdy ośrodek zdrowia Costarricense Caja de Seguro Social już listę osób, które mają być szczepione; kampanii szczepień można uruchomić na 15 stycznia”, powiedział minister do setek ludzi, którzy brali udział w czacie internetowym. Oprócz pacjentów z grupy ryzyka, wszystkich pracowników służby zdrowia będzie zaszczepione, łącznie z tymi, którzy pracują w prywatnych centrach medycznych.

   Ministerstwo Zdrowia ma nadzieję, że po przybyciu pierwszych szczepionek, kraj ten otrzyma więcej dawek na tydzień bazy. W sumie, Kostaryka wniosek 1.800.000 dawek Panamerican Organizacji Zdrowia (WHO regionalnych).

   Obowiązkowe. Avila twierdzi podaniu szczepionki będą obowiązkowe „dla osób, które obecnie czynników ryzyka dla zdrowia.

   „Mamy organ (zmusić kogoś do zaszczepienia) przez Ley General de la Salud. „Jeśli uważamy, że osoba która ma być zaszczepiona w związku z czynnikami ryzyka, a nie tylko dla samej osoby, ale dla dobra zbiorowości, zdrowie nie może działać tak, ta osoba musi zaakceptować szczepień ochronnych”, powiedział minister.

   Szczepień zostanie rozszerzony na resztę społeczeństwa jako szczepionki do kraju. Pierwsza partia będzie Panenza, który został opracowany przez laboratorium Sanofi Pasteur.

   Brak wyróżnienia.> Walczyć z rozprzestrzenianiem się wirusa H1N1 i zminimalizować to skutki ewentualnej fali drugi pandemii, Ministerstwo Zdrowia będzie szczepić wszystkie osoby z czynników ryzyka, bez wyróżnień. Dotyczy to również tych, którzy nie należą do ubezpieczeń społecznych i nielegalnych imigrantów. W obu przypadkach wszyscy oni potrzebują lekarza poświadczenia, że cierpią one z powodu jednego z uznanym czynnikiem ryzyka dla zdrowia.

   W czacie, minister powiedział, że kraj przygotowuje się na 4 możliwe scenariusze na najbliższe tygodnie. Jeden ma do czynienia z coraz bardziej śmiercionośne wirusy, innym, że H1N1 staje się zagrożenie w prowincjach Puntarenas, Guanacaste i Limon, które nie zostały mocno dotknięte w pierwszej fali.

   Trzeci scenariusz-vand najbardziej prawdopodobna według Avilav-byłoby to, że druga fala jest jak pierwszy. Czwarty byłoby to, że nie ma drugiej fali w ogóle na ten naród, terytorium.

 29. krzysiek said

  jacyś polscy parlamentarzyści lecą do gazy http://img684.yfrog.com/img684/1995/gazaszczypinska.jpg

 30. krzysiek said

  jacyś parlamentarzyści lecą do gazy http://img684.yfrog.com/img684/1995/gazaszczypinska.jpg

 31. […] każde państwo krytyczne względem żydowskiej kolonialnej okupacji Palestyny, monopolu  nuklearnego  Izraela w regionie, ekspansji osiedli „tylko dla Żydów”, a przede wszystkim  energicznych wysiłków, by […]

 32. […] każde państwo krytyczne względem żydowskiej kolonialnej okupacji Palestyny, monopolu nuklearnego Izraela w regionie, ekspansji osiedli „tylko dla Żydów”, a przede wszystkim  energicznych wysiłków, by […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s