Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Wiadomości, komunikaty 7.12.2009

Posted by grypa666 w dniu 07/12/2009

Polska Minister Zdrowia nawołuje do zakończenia „pandemii”, tłumaczenie z  theflucase.com (wytłuszczenia grypa666)

Podczas spotkania Unii Europejskiej  w Brukseli, Polska Minister Zdrowia, a zarazem lekarz rodzinny, Ewa Kopacz bronia swojej decyzji w sprawie niekupowania szczepionki na świńską grypę dla Polski od kompanii farmaceutycznych, gdyż te odmówiły przyjęcia na siebie odpowiedzialnosci za skutki tej nowej i nieprzetestowanej szczepionki. Link do artykułu po niemiecku: http://polskaweb.eu/schweinegrippe-impfung-sinnlos-und-wahrscheinlich-gefaehrlich-6578673665.html– po czym nastapiły oklaski ze strony niektórych towarzyszacych jej osób.
„W Polsce przez prawie 7 miesiecy histerii wokół świńskiej grypy, nie milismy zadnego przypadku zgonu, który mógły być powiązany z wirusem H1N1. W chwili obecnej, w ciągu 3 tygodni, 24 osoby zmarły rzekomo z powodu wirusa H1N1 we krwi. Jak dotąd, 1158 Polaków jak do tej pory zostało zarażonych i tylko kilkoro z nich jest w szpitalach, większosć z powodu innych chorób chronicznych połączonych ze świńską grypą. Taka sytuacja wystąpiła w  przypadku niemal wszystkich zmarłych osób. Mieli oni inne schorzenia  wliczając w to raka, HIV i choroby nerek” powiedziała Kopacz.
Zauważyła również, że 80% zakażonych świńską grypą miało lżejszy przebieg choroby niż w przypadku chorych na grypę sezonową.
Minister Kopacz zaapelowała by znieść 6 poziom zagrożenia pandemicznego i o powrót do normalności.

„Nie zmienię swojej strategii, za którą jednak podejmuję pełna odpowiedzialność. Utrzymałam się na tej pozycji juz przez długi czas mimo wielkich nacisków zewnętrznych i jestem zmuszona do podjecia pewnych decyzji. Ale nie mogę z czystym sumieniem ustapić”

W międzyczasie Kopacz zostala zaatakowana przez Janusza Kochanowskiego, Rzecznika Praw Obywatelskich, który we wtorek w Warszawie, wniósł wobec niej oskarżenie kryminalne o brak reakcji na pandemię, co z kolei może być przyczyną spekulacji na temat jego ewentualnych powiązań finansowych z kartelem farmaceutycznym. Promocja pandemii, choć rzeczywistości trudno zweryfikować jej istnienie, powoduje ogromne profity dla tego kartelu.
Nawet austriacki Minister Zdrowia Alois Stöger przyznał, że nie ma pandemii świnskiej grypy i zaapelował do Światowej Organizacji Zdrowia o przekalkulowanie deklaracji o 6 poziomie pandemii. Stöger został ostro zaatakowany po tym jak zamówił dla Austrii toksyczne i nieprzetestowane szczepionki Baxtera, marnując przez to poważne fundusze publiczne, gdyż większość społeczeństwa odmówiła ich przyjęcia.

Oskarżenia kryminalne powinny zostac wniesione przeciwko Kochanowskiemu, za nadużycie swojej pozycji i narażenie na niebezpieczeństwo życia Polaków poprzez naciski na Ministerstwo Zdrowia by zakupiło szczepionki na świńską grypę, z profitem dla kompanii farmaceutycznych.
Polskie media otrzyzmały natomiast pochwałę od czynników oficjalnych za „rzetelne” relacjonowanie stanu faktycznego – że nie ma żadnej pandemii, w przeciwieństwie do prasy zagranicznej, która szerzy panikę i w ten sposób pomaga w zdobyciu wielkich korzysci finansowych przemysłowi farmaceutycznemu.

=================================================================================
Rzeczpospolita dementuje plotki medialne, że „Kopacz chce odkupić od rządu Szwecji szczepionki na grypę A/H1N1”

W popularnym programie publicystycznym Ekot w publicznym radiu reporter Herman Melzer poinformował, że Kopacz poprosiła szwedzkiego ministra zdrowia Goerana Haegglunda o szczepionki podczas jego wizyty w Polsce pod koniec listopada, kiedy bezskutecznie próbował przekonać Polskę do poparcia idei wspólnego rynku usług medycznych Unii Europejskiej.

Do szwedzkiego rządu miało wpłynąć oficjalne polskie pismo w sprawie szczepionek.

Dziennikarz Szwedzkiego Radia twierdzi, że korespondencja między szwedzkim a polskim ministerstwem zdrowia jest tajna. Sugeruje jednak, że Polska raczej nie otrzymałaby szczepionek, bo w Szwecji trwa akcja powszechnego szczepienia, a ponad 4 mln obywateli czeka jeszcze w kolejce.
więcej:  http://www.rp.pl/artykul/2,402147_Kopacz_prosi_Szwecje_o_szczepionki_.html

od grypa666: Plotki moga być formą nacisku na Min. Ewę Kopacz czy też postawienia jej przed faktem dokonanym. istnieje też możliwość, że za kurtyna rozrywa się walka polityczna i „naciski”, o korych mówiła Kopacz w Brukseli, mogły przynieść „ustępstwa” jak zamówienie na szczepionki ze Szwecji. W każdym razie, nie powinniśmy zaprzestać poparcia dla naszej pani minister tylko dlatego, że jakaś gazeta podała niesprawdzone „doniesienia” na temat zamówień szczepionek.

=================================================================================

ALARM NAJWYŻSZEGO STOPNIA!

9 dni przed Świętami Bożego Narodzenia, 15 grudnia 2009, zwolennicy GMO będą chcieli podstępnie przeforsować w Sejmie nową ustawę o GMO (*).
Projekt nowej ustawy o GMO otwiera Polskę na komercyjne uprawy GMO, oszukuje Polaków wmawiając im, że jest możliwe współistnienie/sąsiadowanie upraw GM z uprawami tradycyjnymi, ignoruje stanowiska Sejmików Wojewódzkich oraz jest niezgodny z Konstytucją RP.
TYLKO WSPÓLNYM wysiłkiem możemy spowodować, że posłowie odrzucą tę ustawę i zażądają zakazu MON810 (jedyna dopuszczona w UE uprawa GM) tak jak zrobiło to już siedem krajów UE: Grecja, Węgry, Austria, Luksemburg, Niemcy, Francja, Włochy. Zobacz mapę:http://www.icppc.pl/antygmo/2009/06/zakazy-na-gmo-w-ue/
!!! PROSIMY WSZYSTKICH o wysyłanie listów do posłów i senatorów w ramach akcji: ‚AKCJA SPOŁECZNA PT. „ZADAJ PYTANIA POSŁOM I SENATOROM”‚. PROSIMY abyście odwiedzili posłów i senatorów, dzwonili do nich i zadawali im te pytania. List z pytaniami jest pod linkiem http://icppc.pl/stanowiska/?page_id=87
Adresy
e-mailowe posłów i senatorów z podziałem na województwa są na: http://icppc.pl/stanowiska/?p=201 Adresy biur wg województw: http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel.html
Na
stronie http://icppc.pl/stanowiska można znaleźć wykaz posłów/senatorów, którzy już odpowiedzieli na pytania.
Celem „AKCJI SPOŁECZNEJ PT.”ZADAJ PYTANIA POSŁOM I SENATOROM”‚ jest spowodowanie, aby posłowie i senatorowie podjęli niezależne działania, które
doprowadzą do wprowadzenia w Polsce zakazu na MON810 oraz odrzucenia nowej propozycji ustawy o GMO. Jak zapewne Państwo wiecie, zdecydowana większość Polaków, podobnie jak większość pozostałych mieszkańców Unii, nie chce GMO. Próby wymuszenia na społeczeństwach akceptacji stosowania GMO przy produkcji żywności są niedemokratyczne i stawiają interesy wielkich, ponadnarodowych korporacji przed ochroną naszego zdrowia, naturalnej i kulturowej bioróżnorodności oraz lokalnej ekonomii. GMO to niesprawdzona, niebezpieczna technologia. Jej zwolennicy nie biorą pod uwagę wyników niezależnych badań wskazujących na potencjalne, poważne zagrożenia dla zdrowia i środowiska naturalnego oraz problemów, z jakimi borykają się rolnicy, których namówiono do stosowania nasion GM. Obowiązkiem Posła/Senatora jest reprezentować głos swoich wyborców!

Serdecznie pozdrawiamy Jadwiga i Julian

=================================================================================

W Czechach grypa przekracza próg epidemii. Wirus ponad granicami, , nadesłał Zet

Polskie i czeskie służby epidemiologiczne wzmogły w ostatnich tygodniach swoją czujność, bo zachorowań na grypę jest coraz więcej. I choć nikt nie chce używać określenia epidemia, wszystko wskazuje jednak na to, że właśnie z nią mamy do czynienia. W Czechach grypa szerzy się głównie wśród dzieci i młodzieży szkolnej, a liczba zdiagnozowanych przypadków przekroczyła już granicę epidemii, czyli w przeliczeniu na 100 tys. osób choruje ponad 2 tysiące.

„Przypadków zachorowań jest coraz więcej i są to ciężkie formy grypy, z trudnymi do leczenia powikłaniami. Część pacjentów spośród 107 ziagnozowanych laboratoryjnie, u których wykryto A/H1N1, leczonych jest w oddziałach zakaźnych, a część z nich trafiła nawet na oddziały intensywnej terapii. Chorzy ci są zakwalifikowani do grupy wysokiego ryzyka” – mówi Irena Martinek, szefowa stacji epidemiologicznej w Karwinie.

W powiecie karwińskim ilość osób z dolegliwościami górnych dróg oddechowych wyniosła w listopadzie 2420. W powiecie cieszyńskim lizba ta jest równie niepokojąca, bo lekarze zgłosili służbom sanitarnym aż 1402 zachorowań. W związku z falą zachorowań Czesi decydują się na zamykanie placówek oświatowych i wprowadzają zakaz odwiedzin na oddziałach szpitalnych.Dyrektorzy szkół i przedszkoli nieustannie monitorują ilość zachorowań wśród dzieci i młodzieży. Na podstawie procentowych obliczeń absencji uczniów podejmują decyzję o zamknięciu szkoły. „Zazwyczaj placówki są zamykane na siedem dni. Po tym okresie dyrekcja weryfikuje napływające do szkoły informacje o stanie uczniów i utrzymuje izolację lub przywraca zajęcia” informuje I.Martinek. Podobną profilaktykę od kilku tygodni stosują szkoły po polskiej stronie Olzy. „W ubiegłym miesiącu w powiecie cieszyńskim aż siedem przedszkoli wykazało 40-procentową absencję i jedenaście szkół podstawowych 20-procentową” – mówi Teresa Wałga, dyrektor cieszyńskiego Sanepidu.

Irena Martinek zaznaza, że w powiatach północnych Czech grypa nie odpuszcza i każdego dnia zdarzają się nowe przypadki zachorowań, zarówno na jej tradycyjną, jak i „świńską” postać. „W powiecie karwińskim zanotowaliśmy czternastoprocentowy wzrost przypadków grypy. Podobnie we Frydku-Mistku. Pod koniec listopada, ilość przypadków osiągnęła pród epidemii, wynoszący u nas dwa tysiące chorych na sto tysięcy osób. Największa zachorowalność, bo aż siedem tysięcy na sto tysięcy przypadków, widać w grupie dzieci do 5 lat i od 6 do 14 lat. Najbardziej niepokoi fakt, że w większości są to postacie świńskiej grypy. Do 26 listopada potwierdziliśmy 777 przypadków zachorowań na ten rodzaj grypy. Do 30 listopada spośród zdiagnozowanych chorych w Czechach zmarło osiem osób, w tym trzech mieszkańców pochodziło z naszego regionu: dwóch z powiatu karwińskiego, a jedna z opawskiego” – informuje Irena Martinek.

W powiecie cieszyńskim u większości z przebadanych i leczonych pacjentów, którzy zgłosili się do lekarzy, stwierdzono łagodną odmianę grypy. „Nie ulega wątpliwości, że grypa w powiecie panuje. Świadczy o tym duża ilość osób zgłaszających się do lekarzy z typowymi jej objawami. Nie są to jednak ciężkie przypadki, które wymagałyby hospitalizacji. Znaczny wzrost zachorowań w listopadzie, można było zauważyć szczególnie u dzieci. W grupie do 4 lat chorowało 92 dzieci. W przedziale od 5 do 14 lat zgłoszono aż 448 przypadków. Natomiast wśród dzieci i dorosłych w wieku od 15 do 64 lat zachorowań było 765. W grupie powyżej 64 roku było bez zmian w stosunku do poprzednich miesięcy”

Dane, którymi dysponują służby epidemiologiczne, zbierane są na podstawie informacji przekazywanych przez lekarzy. Prawda jest jednak taka, że nie wszyscy pacjenci zgłaszają sie do przychodni i nie wszystkie przychodnie meldują w sanepidzie dane o chorych, co pozwala sądzić, że skala zachorowalności jest z pewnością większa. „Samodzielne leczenie grypy sezonowej jest dobrym rozwiązaniem, chodziaż każdy przypadek dolegliwości górnych dróg oddechowych warto skonsultować, żeby wykluczyć powikłania. W sytuacji, kiedy mamy do czynienia z tak dużą ilością zachorowań, najważniejsza jest profilaktyka” – tłumaczy Teresa Wałga i dodaje, że zachorowalność na grypę na Ślasku Cieszyńskim jest niewątpliwie związana z sytuacją epidemiologiczną na świecie.

„Od kilku lat obserwujemy, że zachorowalność na grypę zwiększa się pod koniec roku, a nie – tak jak to miało miejsce dawniej – w lutym, czy marcu. W zeszłym roku największa ilość zdiagnozowanych zachorowań przypadła na grudzień. W tym roku to właśnie listopad okazał się miesiącem, w którym zauważyliśmy cotygodniowy wzrost zachorowań na tradycyjną i świńską odmianę grypy” – mówi Teresa Wałga.

Edyta Molęda
Źródło: Głos Ziemi Cieszyńskiej. 4.12.2009

od grypa666: prosimy mieszkańców Ziemi Cieszyńskiej o przysyłanie do nas informacji na temat zachorowań, żebysmy mogli potwierdzić zasięg i skalę tej „epidemii”. Być może są to tylko lokalne zachorowania.

Komentarzy 99 to “Wiadomości, komunikaty 7.12.2009”

 1. gość said

  Może nie na temat, ale warte uwagi moim zdaniem 🙂

 2. kierowca bombowca said

  Część adresów posłów i senatorów podana na cytowanej stronie jest nieprawidłowych albo niekompletnych. Minęły 3 dni od wystosowania mojego pytania do tych ludzi – cisza. Czekam… Aha, zróbcie coś z tym blogiem 🙂 bo strona główna jest przeładowana treścią.

 3. Jasio said

  duzo sie pisze na blogu o opryskach grypy ? co to za potwory są pilotami tych samolotów co nas opryskują dżumą płucną ?
  od kilku dni są informacje w necie jak to może wyglądać
  informacja ktora huczy w necie od kilku dni :
  ,,Mossad zestrzelił na lotnisku w Szanhgaju samolot mający robić opryski
  W Kirgizstanie , gdzie Mossad ma tajne bazy.
  Samolot był rejestrowany w Zimbabwe, na firme należącą do byłego agenta angielskiego . Samolot przewozil do rozpylenia bron biologiczna z laboratorium NAMRU-2 w Jakarcie”
  czy można tą informację zweryfikować ?
  to co się udało potwierdzić na podstawie poniższych linków : w swietle tego – jest praktycznie pewne że samolot leciał w jakiejś misji CIA jak też ze został
  czymś trafiony. pozostaje domysł czy miał robić opryski ? I kto go zestrzelił ?
  surowe fakty :
  -samolot należał do firmy Avien ( avien.aero) prowadzonej przez Anglika byłego agenta, który specjalizował się w nalotach w Afryce i nielegalnych transportach broni. Wszyscy pracownicy i piloci mają sprawy o zbrodnie wojenne. Avient prowadziła też regularne naloty z użyciem szturmowych Mi-24,
  -Piloci byli amerykanami ( dziwne bo firma Europejsko-Zimbabwiańska )
  -od razu po katastrofie wyleciała delegacja z USA
  -przyczyna katastrofy nieznana i tajemnicza ( nie oderwał się od ziemi ) a samolot cały spłonął
  -poprzedni właściciel ( do 20.11.2009 ) ,pegasus aviation’ firma powiązana z CIA, piloci latali w firmie Gemini ( też powiązana z CIA) : poprzedni numer samolotu N408SH – typowe oznaczenie CIA
  -samolot był ,,malowany” w Miami ok 15.11 czyli jeszcze przed oficjalnym przekazaniem do ,Avient” w dniu 20.11 ( może coś zainstalowano do oprysków)
  -w Miami 15.11 robił loty ćwiczebne koliste nad morzem ( jak opryski )
  -ranny głowny pilot ma 61 lat i nazywa się Bill Johnson. BYł pilotem jeszcze w wojnie w Wietnamie. samolot miał jeszcze dwóch innych pilotów ( dużo ! )
  -Pilot o tym samym nazwisku mieszkał w Miami i prowadził dla CIA dobrze płatne naloty na Kubę w II połowie lat 70 – jak podają strony kubańczyków
  http://www.google.com/hostednews/ap/article/ALeqM5ingATA3SLzrdRiQuy_jbZjNGpoRQD9C889J00
  http://news.xinhuanet.com/english/2009-11/28/content_12553394.htm
  http://www.flightglobal.com/articles/2009/11/29/335574/us-investigators-to-assist-shanghai-md-11-crash-inquiry.html
  http://www.straitstimes.com/BreakingNews/Asia/Story/STIStory_460204.html
  http://flightaware.com/live/flight/N408SH
  http://www.airliners.net/aviation-forums/general_aviation/read.main/4621829/1/
  http://www.shannonwatch.org/Rendition_planes_110209.htm
  http://en.wikipedia.org/wiki/Southern_Air_Transport
  http://flightaware.com/live/flight/N408SH
  http://avient.aero/Welcome.htm
  http://www.foxnews.com/story/0,2933,577405,00.html
  http://cavok.com.br/blog/?p=1392
  http://www.sourcewatch.org/index.php?title=Category:CIA-linked_aircraft
  http://www.timesonline.co.uk/tol/news/uk/article634255.ece
  http://freebornjohn.blogspot.com/2008/05/chinese-arms-reach-zimbabwe.html
  http://www.zwnews.com/issuefull.cfm?ArticleID=15369
  http://www.sokwanele.com/thisiszimbabwe/archives/971
  http://www.zwnews.com/issuefull.cfm?ArticleID=15367
  http://spottermanaus.blogspot.com/2009/11/md-11-da-avient-ex-varig-log-cai-em.html
  http://wcco.com/local/bill.johnson.plane.2.1346003.html
  http://www.wacotrib.com/hp/content/shared-gen/ap/National/US_China_Cargo_Plane_Crash_Minn.html
  http://www.dickrussell.org/articles/havana.htm
  http://cuban-exile.com/doc_051-075/doc0059.html
  http://airlinersgallery.com/2/2688ca2/#/gallery/crashed-aircraft/avient-md-11f-z-bav-05-apr-sin-kc-lr-904223/
  ( czy na tym ostatnim zdjęciu fachowcy od lotnictwa potwierdzą że z tyłu samolotu
  pod ogonem jest coś co wygląda na dyszę do oprysków ? )
  http://www.geis.fhp.osd.mil/GEIS/DoDGEISNews/SARSNAMRU2AFRIMS.asp
  http://www.geis.fhp.osd.mil/GEIS/Training/namru-2asp.asp
  http://avianflunetwork.blogspot.com/2009/10/indonesia-to-reopen-namru-2.html
  sory że tak się rozpisałem, ale ten blog jest o poważnych sprawach życia i śmierci
  =======================
  od pb: jasiu, to jest e-szperanie na medal (nie scypionke darmowa)!
  jesli prawdziwe, info jest tak doniosle jak sprzewciw minister kopacz

  • Zenobiusz said

   Dobra robota.

  • Wojtek said

   Dobra robota, Jasiu! Daję pięć gwiazdek, zapoznam się ze wszystkim, co podrzuciłeś.
   Pegasus Aviation widziałem parę razy na radarze nad Polską na trasie UL619.

  • Wojtek said

   Czy na tym ostatnim zdjęciu fachowcy od lotnictwa potwierdzą że z tyłu samolotu
   pod ogonem jest coś co wygląda na dyszę do oprysków ?

   Nie.
   Jest to dysza wydechowa APU — Auxiliary Power Unit.
   W Wiki temat jest szerzej opisany, więc zainteresowanych tam właśnie odsyłam.
   A tu zdjęcie wydechu APU w samolocie MD-11F
   http://farm1.static.flickr.com/47/144501872_ee6f8a1259.jpg?v=0

   • Wojtek said

    N408SH – typowe oznaczenie CIA
    Mógłbyś wytłumaczyć, dlaczego tak uważasz?
    Wszystkie numery rejestracyjne zaczynające się od „N” to jednostki cywilne zarejestrowane w USA,
    tak jak SP-XXX to polskie numery, G-XXX brytyjskie itd itp

   • Margherita said

    Skąd się czerpie taką wiedzę? Podaj jakiś link, chciałaby się nauczyć odszyfrowywania tych numerów.

   • Wojtek said

    Mówisz i masz:

    Odnośnie jednostek amerykańskich:
    http://tnij.org/e3j5

    A tu prefiksy międzynarodowe:
    http://tnij.org/e3j6

    🙂

   • Margherita said

    Dzięki 🙂

 4. VIVIEN said

  Kto jest z GRECJI …???? kto napisze o co naprawde znowu w GRECJI chodzi? …..czy rzeczywiscie STUDENCI UCZNIOWIE SZKOL I NAUCZYCIELE – KTORYCH TV NIEMIECKA NAZYWA BANDA WANDALALI -RZECZYWISCIE NIMI SA? …
  ==========================
  od pb: taa, grecy-wandale… moze podstawione zbiry albanskie mieszkajace od italii po turcje, wykorzystani ostatnio przez ‚satanistow’ do utworzenia panstwa islamizmu przeciw europie na trupie serbskiego kosowa;
  jak slyszysz te terminologie – 99% pewnosci ze chodzi o jakis ruch patriotyczny lub za Prawda

 5. stary said

  Czy ktoś w rzeczywistości widział kogoś chorego na tę grypę, czy może zna kogoś kto widział… U nas – o dziwo – o tej porze roku jakoś pusto w przychodniach rejonowych.

  • Wojtek said

   Tak, w moim rodzinnym mieście zmarła parę dni temu ciężarna kobieta na oddziale położniczym z powodu A/H1N1 i powikłań w zw. z A/H1N1, druga jest na intensywnej terapii, większość personelu oddziału wyszła z pozytywnym wynikiem na A/H1N1, w związku z czym szpital rozważa zamknięcie oddziału ginekologiczno-położniczego. Mowa o Podkarpaciu.

 6. Bruno said

  Takiego maila z załącznikiem dziś otrzymałem.
  Myślę że warto wypróbować to co tam pisze.

  CEBULA JAKO LEKARSTWO
  Oto coś bardzo przydatnego, z czym się kiedyś zetknęłam w życiu. Kiedy byłam dzieckiem, widziałam jak starsi ludzie używali cebuli w poniższy sposób. Nie wiedziałam, że stosowano to też w innych krajach. Zamierzam teraz rozłożyć po domu cebule, ażeby zapobiec grypie i zobaczyć, co się będzie działo. Jeśli wy też spróbujecie, pamiętajcie, żeby jej już nie używać do gotowania, lecz wyrzucić.
  W 1919 grypa zabiła 40 milionów ludzi. Pewien lekarz odwiedzał farmerów, starając się im pomóc zwalczyć grypę. Wiele rodzin farmerskich zaraziło się grypą i była duża umieralność wśród nich. Ku swojemu zaskoczeniu pośród tych chorych rodzin lekarz znalazł jedną, która była absolutnie zdrowa. Zapytał co takiego zastosowali, że pozostali zdrowi. Żona farmera odpowiedziała, że porozmieszczała po pokojach w domu nieobrane cebule na talerzach (prawdopodobnie mieli tylko dwa pokoje). Doktor nie mógł uwierzyć i poprosił o jedną z tych cebul, żeby zbadać ją pod mikroskopem. Otrzymał cebulę, a kiedy włożył ją pod mikroskop stwierdził, że zawiera ona wirusa grypy. Najwyraźniej wchłonęła ona wirusa, co pozwoliło rodzinie zachować zdrowie.
  Kolejną historię usłyszałam od mojej fryzjerki w AŻ. Powiedziała, że kilka lat temu wielu jej pracowników chorowało na grypę, jak również wielu spośród jej klientów. Następnego roku umieściła kilka misek z cebulami w różnych miejscach salonu. Ku jej zaskoczeniu żaden z jej pracowników nie zachorował. A więc to musi działać.
  Rada, jaka wynika z tej historii jest taka, by kupić jakąś ilość cebuli i umieścić ją w miskach po domu. Jeżeli pracujecie w biurze, umieśćcie jedną albo dwie cebule pod biurkiem, albo nawet na nim. Spróbujcie i obserwujcie, co się będzie działo. Zrobiliśmy to u siebie w ubiegłym roku i nie złapaliśmy żadnej grypy.
  Jeżeli to pomoże wam i waszym bliskim, to tylko się cieszyć. Jeśli natomiast już zachorujecie na grypę, to cebula złagodzi jej przebieg. Tak czy inaczej, co macie do stracenia? Raptem kilka dolarów.

  A teraz P.S. Posłałam tę wiadomość do mojej przyjaciółki w Oregonie, która przysyła mi materiały na temat zdrowia. Oto co mi odpowiedziała:
  Dziękuję ci, że mi to przypomniałaś. Nie słyszałam o historii farmera, ale sama doświadczyłam kiedyś zapalenia płuc i byłam bardzo chora. Natknęłam się na artykuł, gdzie radzono, żeby ściąć obydwa końce cebuli, nabić cebule na widelec z jednego końca, wsadzić widelec do pustego słoika (lub dzbanka) i umieścić słoik (dzbanek) obok chorego pacjenta na noc. W artykule poinformowano, że cebula będzie czarna rano od zarazków. I rzeczywiście tak właśnie się stało! Cebula uległa zniszczeniu, a ja zaczęłam czuć się lepiej.
  O jeszcze innym wariancie przeczytałam w tym artykule: że cebule i czosnek umieszczone dookoła pokoju uratowały swego czasu wielu ludzi przed czarną ospą (dżumą? – black plague).Tak cebula, jak i czosnek mają potężne antybakteryjne, antyseptyczne własności.
  Dziękuję za ten artykuł. To mi przypomniało jak mój najstarszy syn często się zaziębiał, kiedy był mały. Pewna kobieta poradziła mi, bym pokroiła cebulę i natarła nią jego pierś. Cebula stała się czarna, a mój syn wkrótce poczuł się lepiej.

  • Były Naiwny said

   @Bruno, zapewne cebula dziala aseptycznie. Ale podana przypowiesc jest malo wiarygodna.

   „…W 1919 … pewien lekarz … Otrzymał cebulę, a kiedy włożył ją pod mikroskop stwierdził, że zawiera ona wirusa.”

   A przeciez wirusy to fragmenty protein i jest watpliwe ich ogladanie pod mikroskopem dostepnym 90 lat temu.

   • AntyNWO said

    To po jaka cholere wklejasz niesprawdzone informacje? Takimi dzialaniamy tylko zaśmiecasz bloga, jak wszyscy będą wrzucać głupoty to nic z tego nie będzie. Co do wirusów zalecam doszkolenie się.

   • Były Naiwny said

    Nie przejmuj sie @Bruno. Wytlumaczyles i OK. Szkoda, ze wczesniej sam nie sprawdziles i nie dodales wlasnego komentarza o ogladaniu wirusa pod mikroskopem. Jak moze pamietasz podawano juz na tym blogu, ze wedlug wirusologa dr S. Lanki z „Nowej Germanskiej Medycyny” wirusa nawet obecnie prawdopodobnie nie udaje sie zaobserwowac i sfotografowac, i dlatego to, co nam pokazuja to grafika. Mikroskopowe preparaty wymagaja barwienia lub trawienia, i mozliwe, ze wirusy tego nie wytrzymuja. Mikroskop skaningowy wymaga sztywnosci preparatu, zeby go „poskrobac”. Ale nie ulega kwestii, ze cebula (kuzynka czosnku) jest dobra dla naszego zdrowia!

   • zyta said

    Abstrachujac od „naukowych” pogladow na t. wirusow, cebuli czy czosnku, ja porozkladalam ja juz w domu. Wiara czyni cuda…

 7. nibiru said

  Panie i Panowie – nasza ekipa filmowa jest wlasnie w Ukrainie. Podaje informacje na zywo. Mysle, ze to jest warte rozglosnienia, bo nie ma co jak informacje z pierwszej reki.

  http://misjaukraina.blog.pl/
  ===========================
  od pb: od nicka, przez typ muzyki podczas podrozy, wiare w maseczki, po „Kilka osób udzieliło nam odpowiedzi […] centrum leczniczego, skąd nas spławiono” — zapowiada sie strasznie profesjonalny reportaz – czy po to ten blog zamiescil apel o fundusze dla nich? — proponuje zdjac

  • Brenda said

   Ciekawe jak dlugo dadza zyc temu blogowi. Ale trzymam kciuki!

  • nibiru said

   a czego Pan wymagal??? To sa przeciez mlodzi ludzie i zamiast nadawac na nich, dalbys Panie kilka ojcowskich wskazowek jak maja to robic!

   Moje uszanowanie dla mlodych i odwaznych studentow! Oni przeciez nie wiedzieli w co sie laduja.
   ======================
   od pb: maja doswiadczonego mentora, wiedzieli w co sie laduja, sam do nich pisalem pare tyg. temu „ojcowskie wskazowki’, m.in. ze maseczki sa bezuzyteczne po 15 min, ze sciema jakich malo, zeby uwazali na zaraze bo areszt za wtykanie nosa do kostnic to przy tym male piwo

 8. Bruno said

  Ministerstwo Zdrowia w Turcji potwierdza 241 zgonów z pandemią grypy A/H1N1
  04-12-2009
  Liczba zgonów w Turcji od wirusa H1N1 osiągnęła 241 oświadczyło Ministerstwo Zdrowia Turcji. Jak zaznaczono w komunikacie ministerstwa, obecnie z rozpoznaniem grypy A/H1N1 California leczonych jest 223 osób a 81 z nich w ramach specjalnego nadzoru.
  =======================
  od pb: a w Dzikostanie pozabijalo sie w sporach sasiedzkich 300 osob od poczatku br. ;<)

  • Bruno said

   Jedna piąta zgonów z pandemią grypy A/H1N1 w Japonii są dzieci w wieku poniżej 10 lat
   07-12-2009
   Piąta część – 22% – zmarłych z wirusem A/H1N1 w Japonii to dzieci poniżej 10 lat, ujawniło takie danych w niedzielę japońskie Ministerstwo Zdrowia, Pracy i Opieki Społecznej.
   Zmarło razem -100 osób.
   Ministerstwo zwraca uwagę, że 69% ofiar to ludzie z przewlekłymi chorobami, takimi jak cukrzyca, astma, niewydolność serca.
   Ministerstwo Zdrowia Japonii jest przerażone dynamiką wzrostu zgonów spowodowanych wirusem A/H1N1: Sierpień 8 osób zginęło we wrześniu – 12, w październiku i listopadzie, liczby te wzrosły wykładniczo. W październiku grypa zabiła 23 osób w listopadzie grypa zabiła 41 osób.
   Według najnowszych danych Państwowego Zakładu Epidemiologii, pod koniec listopada w Japonii od lipca zachorowało ponad 12 milionów ludzi.
   ====================
   od pb: „matematyka” press-tytutek; jaka jest ogolna ludnosc japonii? jak to sie porownuje z poprzednimi laty, z innymi chorobami zakaznymi? jesli juz, to wrost jest potegowy a nie wykladniczy; funkcje wykladnicze i potegowe, tak jak liniowa zakladaja wzrost (lub spadek), tymczasem wiadomo ze zadna epidemia nie trwa wiecznie – gdyby trwala, to nie istnielibysmy; mozna skoncentrowac sie np. na chwilowym wahaniu gieldy i tez zrobic z tego koniec swiata; oprocz press-tytutek jest Reka Boza ktora naprawde decyduje o losach swiata

 9. zyta said

  Naprawde, nasza minister zdrowia Ewa Kopacz jest godna podziwu. Nareszcie ktos odwazny i to kobieta. Popieram ja calym sercem. Moze to kobiety zmienia swiat na lepsze?
  =========================
  od pb: hillary clinton, madeleine albright, condi rice, szefowa who, deborah lipstadt, feministki …w pracy wolalem szefow meskich, baby-bossy mialy kompleksy

  • Wojtek said

   oj Zyta, Zyta…

   NWO tworzą kobiety i mężczyźni, tu nie ma rozróżnień na płeć, kolor skóry i narodowość.
   Szefem WHO jest kobieta, to kobieta wysłała świat w poziom 6 pandemii, kiedy jeszcze NIKT nie chorował, wystarczy?
   Nie powielaj więc feministycznych schematów z telewizora, bo robisz przysługę naszym wrogom.

   CIA odtajniło parę lat temu dokumenty, w których pisze, że CIA sponsorowała wydawnictwa i organizacje feministyczne, bo chciała rozbijać rodzinę. Na to są dokumenty, to nie teoria spiskowa.

   ONZ też na spotkaniu w Kairze 1997r. mówiło, że rodzina to wróg NWO, i trzeba ją rozbić przez robienie wody z mózgu kobietom, bo łatwiej nimi manipulować, a feminizm i jego z d*** hasła nadają się idealnie.

   Czasem załamuję ręce, jak widzę, jak ludzie się gubią w tym bajzlu 😦
   ======================
   od pb: ano, takze w przypisywaniu ‚cia’ wielu rzeczy od ‚satanistow’, ktorzy spenetrowali sluzby roznych panstw do swoich celow — np. niewygodnego dla nich brytyjczyka wykancza cia, a amerykanina mi6, zeby bylo trudniej zgadnac; mowi o tym np. alex jones; stad glupie uogolnienia o sprawcach, jak glogoczowskiego „anglo-sasi”, czy chossudovsky’ego „angloamerykanie”, polskich ludziowcow „amerykanie”…

   • zyta said

    Nie masz sie do czego przyczepic? Podaj jakis wartosciowy swoj kometarz na t.czolowki a nie mojego kom. Kazdy kij ma dwa konce. Sa madre i glupie kobiety . Reszte ludzi tez tak mozna podzielic. A moze moje stwierdzenie zacheciloby do do jakichs madrych poczynan inne kobiety?
    A jesli juz wypowiadales sie na temat kobiet, co oczywiscie kazdemu wolno, to po co dodawales „oj Zyta, Zyta…”. Lubujesz sie w osmieszaniu innych? To nie jest wlasciwe zachowanie jak na „dzentelmena”, za jakiego chcialabym cie uwazac.

   • gustaf said

    A Zyta tak naprawdę to pochwaliła Kopaczową, a wy męskie szowinisty od razu ją w glebę.
    Łobuzy , we dwóch na słabą kobietę !!
    I jeszcze jeden drugiego podpuszcza…
    Zyta , zauważ jak powiedziałaś o nich „dżentelmeny” , to łyknęli bez komentarza.
    Wyobraż sobie: Jakby stali teraz razem, dwa koguty, adrenalina aż paruje z czupryn , szturchają się łokciami i z podziwem na siebie patrzą ” Aleśmy dzielni !!!” :))
    PB Jak zdrówko żonki?
    ====================
    od pb: nie lepiej

   • Wojtek said

    To prawda. Z podatkami to nawet polskie feministki onegdaj miały pomysł, żeby kobiety były całkowicie zwolnione z podatku od dochodu, a żeby zaoszczędzoną sumę przekazywały na własne szkolenia z samoobrony xD

   • Wojtek said

    od pb: ano, takze w przypisywaniu ‘cia’ wielu rzeczy od ’satanistow’, ktorzy spenetrowali sluzby roznych panstw do swoich celow[itd…]
    Widzę że nie wierzysz, w co mówię, Piotrze. W takim razie, żeby nie być gołosłownym podaję źródło:
    Gloria Steinem – How The CIA Used Feminism To Destabilize Society — Henry Makow, Ph.D.
    http://henrymakow.com/180302.html
    Artykuł bardzo rzetelnie zrobiony i każde stwierdzenie poparte odniesieniami do tekstów źródłowych. Polecam.
    =============================
    od pb: znam, jak i wiele innych, w tym o ‚polskich’ sluzbach, dlatego napisalem; skad twe zwatpienie?

   • Margherita said

    Na argument nr 1 kobiety też są „umoczone” właśnie Ci odpowiedziałam, stanowią ok 2% „wierchuszki”.

    „ONZ też na spotkaniu w Kairze 1997r. mówiło, że rodzina to wróg NWO, i trzeba ją rozbić przez robienie wody z mózgu kobietom, bo łatwiej nimi manipulować, a feminizm i jego z d*** hasła nadają się idealnie.” To oczywiście nie ma charakteru osobistej wycieczki pod adresem inteligencji całej populacji żeńskiej, jasne.
    Stwierdzenie, że można się domagać jakchiś praw, np do wypłaty, jest robieniem wody z mózgu, jasne.

    Partia Gretkowskiej ma jakieś 6 lat, chyba. Zresztą komunistyczna wersja feminizmu w rzeczywistości jest bardzo szkodliwa dla sytuacji samych kobiet, bo prowadzi do przekonania, że kobieta jest jakimś gatunkiem inwalidy i np nie można jej zatrudnić w niektórych zawodach. Podobne działanie (wyrabianie przekonania o „słabej” kobiecie) miał Kodeks Napoleona, to o nim mówiłam w kontekście „opieki” nad „wieczyście małoletnią”. Te wypociny prawne odbijają się czkawką do dzisiaj.

    PS. Z branżą prawniczą mam tyle wspólnego, że studiowałam prawo przez rok. Dostatecznie długo, żeby zrozumieć w jak bardzo absurdalnym świecie żyję.
    =======================
    od pb: zylem kilka lat w danii; przychodzily listy od rzadu, zawiadamiajace ze nalezy sie to swiadczenie, tamta zapomoga… do mnie adresowano ‚pan student inzynierii’, do zony pilnujacej bobasa i ogniska domowego (lezka) – „gospodyni domowa’; byla ubezpieczona za wykonywana prace jak ja za studiowanie; na koniec naszego niewdziecznictwa i wyprowadzki z tego kraju wspanialych ludzkich ludzi, rzad Danii darowal nam dlug zaciagniety na studia u nich, mimo ze przeprowadzilismy sie (nie wiem po co) do Canady! oj, wrocilbym do tego ‚komunizmu’

  • Zenobiusz said

   Obawiam się że jest odwrotnie,nawet sądząc z wpisów na tym blogu.Jest wiele kobiet z klasą ,którym opadają ręce,kilku mężczyzn i tłum osobników płci męskiej.
   ======================
   od pb: czyli poza kilkoma niewiastami (podobno od „niewiedzy” – chyba meskich szowinistow!) i chlopami z jajami, wiekszosc na blogu nie ma jaj

   • gustaf said

    i tym optymistycznym akcentem zakończyłem przegląd tematu :))

   • Zenobiusz said

    Z ilości, gramatycznie sądzac męskich wypowiedzi,mnóstwo zmieniających się ekip ,zaczynających jałowe spory o jakieś detale rozwadniające treśc bloga i rozpraszające uwagę,wręcz grupy dyskusyjne prawiące o siedmiu zbójach.Może to zespoły działające służbowo,ale też z pewnością i „cywilni pieniacze”.Przy powadze sytuacji i randze zagadnień ,które tu się porusza wygląda, że nie posługują sie mózgiem,a to o czym piszesz zostało im jako wyróżnik pozwalający zaliczyć do płci męskiej.Żaden odpowiedzialny mężczyzna ,nawet na służbie, nie produkowałby bełkotu, iście, godnego jeno gonopodium.

   • A said

    Pytanie do Zenobiusza. Zadałam na straym wątku ale pewnie juz tam nikt nie zagląda. Weszłąm na google sky i faktycznie jest jakiś duzy czerwony kwadrat. Czy mozesz coś wiecej napisac? Dla mnie to wygląda jakby ktoś technicznie straał sie cos „schowac”?

   • Zenobiusz said

    DoA@.Pierwotnie był tylko jeden czarny kwadrat o którym nawet były filmy na YT i dyskusje ,teraz jest ten czerwony widoczny dopiero po powiększeniu i wiele innych miejsc wyglądających dziwnie.Znajomy astronom pytany o to powiedział że przyjrzy się ,sprawie po czym na trwale przestał odbierać telefony.Coś dziwnego dzieje się na niebie dla mnie jest to co najmniej warte obserwacji i zastanowienia.Pozdrawiam

   • Zenobiusz said

    Być może, te sygnalizowane pola mają za zadanie odwrócić uwagę od innych partii nieba.Nie wiem ,ale sądzę że im więcej ludzi będzie samodzielnie analizować Google Sky czy odczyty Huubla na którego nie potrafię niestety wejść, to będzie można coś wiarygodniejszego wspólnie ustalić.Może odezwie się jakiś astronom.

   • A said

    Kurcze znowu wpisy skaczą nie po kolei. Możesz wrzucić te filmy z youtube?

  • gustaf said

   Zyta , tylko kobiety mogą powstrzymać NWO , odpowiednio dbając o powstrzymanie rozpadu wartości , w tym rodziny. Chłopy „walczące” na ogół mają to gdzieś . Z tym to nawet nie warto dyskutować.
   Ale kobiety równie dobrze mogą wprowadzić NWO . Jak się jedna z drugą zawezmą , to nie ma zmiłuj. :))

 10. ALFA said

  GENETYCZNIE MODYFIKOWANA ŚMIERĆ

  Nowotwory, bezpłodność i alergie – tym grozi spożywanie produktów zawierających składniki genetycznie modyfikowane. Międzynarodowe koncerny robią wszystko, by wymusić na rządach zgodę na śmiertelnie ryzykowne uprawy transgeniczne roślin. W tej rozgrywce chodzi o gigantyczne pieniądze, ale i ludzkie życie.

  • gustaf said

   To nie tylko o uprawy idzie , w hodowli też działają.
   Cwancyk jest taki . Rośliny rozsiewają nasiona i GMO się rozprzestrzenia. Nasyłają komisje na sąsiada , badają , jak znajdą (a znajdą) gen , który mają opatentowany, to do sądu z delikwentem. Wydłubią z niego wszystko a nawet więcej. Ostatnio opatentowali jakieś sekwencje genów u trzody chlewnej, to już i świnki są ciaćkogenne,
   ====================
   od pb: nastepnie lopatentujom gena ludzkiego i opodatkuja nas za kradziez patentu

 11. Brenda said

  Pod poprzednim artykułem moj wpis wymazano. Nie wiem dlaczego nie pasowal. Odnioslam sie do wpisu nt. ciszy w mediach i powtorze to jeszcze raz. Cisza jest dlatego by nie wzbudzac niepotrzebnego dla nich zainteresowania, uspic czujnosc przeciwnikow i nie tworzyc sobie nowych. Dotyczy to min. owego 15 grudnia 2009 i nowej ustawy o GMO. Dla nich to wazny moment, kulminacyjny.

  • ALFA said

   @Brenda-Nie martw się mój też wykasowano ,a był opisaniu do posłów w sprawie ustawy ,widocznie chodzi Grypie666 ,żeby ludzie nie pisali oj nie ładnie,nie ładnie.Widać ,że coraz mniej ludzi tu się wypowiada.
   ————–
   Żaden twój komentarz nie był wywalany.
   Sa niektóre słowa zablokowane np. grypa666 i dlatego nie wchodza komenty
   =======================
   od pb: sprzataczka melduje, ze nic takiego nie wywalila do smieci; komentarze ‚oj nieladnie…’ sa bezpodstawne, stwarzaja wsrod nowych wrazenie strachliwej cenzury na blogu, zasluguja na banany; nastepnym razem prosze najpierw zapytac o wyjasnienie

   • ALFA said

    a widzisz ,że napisałem grypa666 i weszło to ciekawe ,kto kasuje

   • ALFA said

    No to próba wstawienia jeszcze raz

    TYLKO WSPÓLNYM wysiłkiem możemy spowodować, że posłowie odrzucą tę ustawę

    i zażądają zakazu MON810 (jedyna dopuszczona w UE uprawa GM) tak jak zrobiło
    to już siedem krajów UE: Grecja, Węgry, Austria, Luksemburg, Niemcy,
    Francja, Włochy. Zobacz mapę:
    http://www.icppc.pl/antygmo/2009/06/zakazy-na-gmo-w-ue/

    !!! PROSIMY WSZYSTKICH o wysyłanie listów do posłów i senatorów w ramach
    akcji: ‚AKCJA SPOŁECZNA PT. „ZADAJ PYTANIA
    POSŁOM I SENATOROM”‚. PROSIMY abyście odwiedzili posłów i senatorów,
    dzwonili do nich i zadawali im te pytania.
    List z pytaniami jest pod linkiem http://icppc.pl/stanowiska/?page_id=87

    Adresy e-mailowe posłów i senatorów z podziałem na województwa są na:
    http://icppc.pl/stanowiska/?p=201
    Adresy biur wg województw: http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel.html

   • damazy czorgut said

    głowę daję, że wsadzą „mordy w kubeł”. Napisać można, ale cienko to widzę

   • Taka Tam... said

    litosci i pomyslcie 2 razy zanim kogos posadzicie… post o ktorym piszesz pojawil sie w komentach pod paroma wpisami ostatnio, a Ty mowisz ze nie wchodzi? a moze tylko ja go widze? ale najlepiej od razu posadzic grype o to ze czegos nie puszcza. (co sie nawet z logika mija gdyby tak bylo odnosnie tego posta z prosba o slanie do poslow, bo niby jaki interes bylby w blokowaniu tego?) … no po prostu jak to zobaczylam to nie moglam sie powstrzymac. wybaczcie…

   • Aśka said

    Nie wiem jak Wy, ale mam wytypowanych kilka osób, które tutaj piszą, tylko po to by zdyskredytować ten blog (spisałam je sobie na kartce i porównuję z ich nowymi wpisami, które zazwyczaj potwierdzają moją ocenę; i w tym wątku one się pojawiają). Nie jest to aluzja do Ciebie ~Taka Tam.
    Z nicka tych osób nie wymienię, bo podniósłby się rwetes, a nie o to chodzi.
    =====================
    od pb: spoko, zajmijcie sie produktywnymi plotkami; nasze sprzataczki przeszly kursa rozpoznawania dratewstwa i in. ku…moterstwa agenciurskiego

 12. NICC1 said

  Myslicie ze jest szansa ze srebro koloidalne mogloby sobie poradzic z dzuma plucna?

  • Justyna said

   Nie ma nigdzie w polsce, szukałam na allegro, nigdzie!!!, lek może i dobry, tylko co z tego ze nie mozna go dostac.

  • Wojtek said

   Dżuma płucna, którą znamy [nie weaponized, nie broń biologiczna] leczy się dość dobrze antybiotykiem, pod warunkiem, że jest bardzo szybko podany. Holender, nie pamiętam w tej chwili nazwy handlowej, ani chemicznej :-/ Nie jest drogi, 18zł kosztuje.

   Srebro musiałoby w jakiś sposób być podane „wziewnie” i trafić do płuc, dwa: DOBRE srebro koloidalne jest ciężko uzyskać [przy elektrolizie wychodzą duże klastry, cały proces ciężko kontrolować] trzy: można eksperymentować z nanosrebrem podawanym przez jakiś parowar/nawilżacz ultradzwiękowy/nebulizator, ale nie znam ani badań, ani skuteczności, chociaż w tym przypadku to powinna być najskuteczniejsza kombinacja [nebulizator+nanosrebro]

   • mgrabas said

    można je kupić tam: http://www.nano-tech.pl/
    podaję tylko informację, że tam je można kupić, niestety nie mam wiedzy o faktycznych skutkach jego używania

   • gustaf said

    @ Wojtek
    Czy masz jakieś techniczne dane tego srebra?
    Kto i mniej więcej kiedy to wynalazł?
    Mam taki (może dziwny) pomysł na pędzenie, ale muszę jakoś potwierdzić.
    ====================
    od pb: wpisz ‚srebro koloidalne’ w wyszukiwarke w prawym gornym rogu

  • monitorpolski said

   Nie róbcie reklamy czegoś czego nie ma na rynku! Jak będzie to was poinformujemy. Tymczasem najlepsze jest z tego co się zorientowaliśmy MMS. Może nieprzyjemne w użyciu (zajeżdża chlorem) ale skuteczne. Można kupić na Allegro.

 13. Były Naiwny said

  @Bruno, dzieki ze sie starasz, ale zapewne dzialajac w dobrej wierze niepotrzebnie wzmagasz napiecie, bo prawdopodobnie w Japonii i w Turcji podbijane sa te wiesci, zeby ludzi naganiac pod igle – tam i tu i wszedzie!!! Podobnie mysle o podanym na blogu info o wzrostach H1N1 w Czechach.

  Czy @Nibiru dezinformuje, ze na Ukrainie spokoj? http://misjaukraina.blog.pl/
  Jesli sie to potwierdzi, to co na to nasz kasandryczno-katastroficzny MIZIA?
  A moze prawda lezy po srodku?

  Info z Ukrainy uwiarygodnia i wzmacnia stanowisko min. Kopacz!

  Podobnie prawdopodobnie rzetelna informacje z UK: tam liczba nowych zachorowan na H1Na spadla o 50%. Rzad poinformowal, ze drugi szczyt pandemii mija, bo odnotowano 22.000 nowych przypadkow przez ostatni tydzien w porownaniu do 46.000 tydzien temu.

  New infections of swine flu ‚on the way down’ http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/8393651.stm

  Nie dajmy sie oglupiac i zastraszac!

  Na Flucase ponowne info o szkodliwosci szczepionek dla ciezarnych: w Szwecji Zahra Abdelkader w 9-m miesiacu ciazy ze zdrowym plodem, ulegla presji lekarzy i wziela szczepionke „swine flu”, a po 2 dniach urodzila martwego chlopaczka – wedlug lekarzy bez zwiazku ze szczepionka. To moze w zwiazku z nazwiskiem?

  http://theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2194%3Aabortion-caused-by-qswine-fluq-vaccine-in-sweden-again&catid=41%3Ahighlighted-news&Itemid=105&lang=pl

  • monitorpolski said

   Myślę, że prawda nie jest tak jednoznaczna. Wirus H1N1 daje nieprzewidywalne skutki, pamiętajmy, że jest to sztucznie skonstruowany wirus na bazie „hiszpanki” z 3 różnych wirusów, więc może się różnie zachowywać. Pewnie stąd różne doniesienia n.t. przebiegu tej grypy. Moja matka np. przechodziła wyjątkowo ciężko, 20 lat nie chorowała, aż tu nagle…
   Pomogły jej dopiero antybiotyki i może flusimine, którą zacząłem testować. Mnie f. pomogła w 1 dzień, ale w przypadku ponownego zarażenia przypuszczam, że wyleczyłem się szybko srebrem i … czosnkiem.

   • Margherita said

    To pradwa, że objawy są wyjątkowo wredne, nieporównywalne ze zwykłą grypą, jednak nawet bez specjalnego leczenia ta grypa sama przechodzi. I nie zostawia śladów.
    Tego, że wirus jest na bazie hiszpanki, oim zdaniem nie musimy się tak bardzo obawiać – wszyscy dziś zyjący ludzie są potomkami osób, które hiszpankę przeżyły. Powinniśmy być na nią odporni.
    Szczerze mówiąc nie ryzykowałabym podania antybiotyku w czasie grypy…

 14. Obsertwator said

  http://future.wp.pl/kat,111394,title,Zatrute-od-kolyski,wid,11744690,wiadomosc.html?smg4sticaid=193d0

  opublikowanych niedawno wyników badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych przez pięć niezależnych laboratoriów wynika, że we krwi pępowinowej pobranej od noworodków zaraz po urodzeniu znajduje się średnio aż 200 związków chemicznych, których tam być nie powinno.
  Dwadzieścia jeden spośród nich ma udowodnione działanie toksyczne na ludzki organizm. W próbkach wykryto między innymi bisfenol A, używany w produkcji tworzyw sztucznych. Niedawno było o nim głośno, gdy wyszło na jaw, że pracownicy chińskiej fabryki stosującej znaczne ilości tej substancji cierpią na różne schorzenia układu rozrodczego. Bisfenol A strukturą chemiczną barzdo przypomina żeńskie hormony płciowe estrogeny. W badaniach przeprowadzanych na zwierzętach wykazano jego rakotwórczość i zaburzanie procesów rozwojowych.

  W przypadku dzieci takie związki są podwójnie niebezpieczne. W ich ciągle rozwijających się organizmach systemy detoksykacji nie działają jeszcze w pełni, czyniąc je znacznie bardziej podatnymi na szkodliwe działanie.

  Chociaż prawo reguluje stosowanie związków chemicznych o potencjalnie toksycznych właściwościach, to trudno uniknąć ich śladowych ilości obecnych w powietrzu i wodzie. Kiedy ciężarna kobieta spożywa, je dostają się do jej krwi i przez łożysko przenikają do krwi dziecka. Ponieważ dojrzały organizm matki potrafi sobie poradzić ze szkodliwymi substancjami, to nie mają one na nią większego wpływu. Jednak pozbawione tych mechanizmów dziecko jest bezpośrednio wystawione na ich szkodliwe działanie

  wiecel w linku…

  wazne!

 15. Zbyszek S said

  Drodzy blogowicze

  W obecnej chwili toczy się bitwa o nasze umysły i myśli wykorzystuje się skomplikowane instrumenty a nasza znajomość powyższej tematyki jest żadna.
  Manipulowanie umysłem, praniu mózgu warunkowanie, i indoktrynacja stała się na tym blogu chlebem powszednim. Nasi przeciwnicy posługują się technikami które w odpowiednim dawkowaniu doprowadzają do załamania nerwowego mogącego doprowadzić do tzw prania mózgu czyli doprowadzić do takiego stanu psychicznego który defakto doprowadza do kapitulacji i podania się bezwarunkowego.

  Służby wkładają dużo pracy w psychomanipulację psychologią konfliktów czyli jak w naszym przypadku nastąpił kompromis który został wymuszony – eskalacja wreszcie walka można by długo pisać o stylu reakcji na konflikt ale nie będę tu filozofował. Przez wiele lat pracowałem w dużych firmach korporacyjnych przechodziłem tzw szkolenia czyli tak zwane pranie mózgu dla korporacji człowiek który myśli ma inwencje i jest samodzielny jest potężnym zagrożeniem wszystkie szkolenia na różnych poziomach mają na celu ubezwłasnowolnienie jednostki czyli zero samodzielności a wykonywanie poleceń które przychodzą z góry tzw zarządzanie liniowe dlaczego o tym wszystkim pisze kogoś bardzo wkurwia ten blog nie będę tu pisał o teoriach spiskowych bo nie mam na to dowodów ale zamieszanie które tutaj czasem powstaje to zwykła psychomanipulacja próba manipulowania naszymi umysłami żebyśmy się wzajemnie skłócili może wtedy zostaniemy wyeliminowani, ale jest trudne dla tego że reprezentuje pokolenie lat 60 my naprawdę dostaliśmy od życia w dupę nasi rodzice byli pierwszym pokoleniem inteligencji socjalistycznej a nasze pokolenie nie ma lęków wojny i całego bałaganu stalinowskiego dla tego jesteśmy silni i mamy intuicję którą przekazali nam nasi rodzice.

  Nasze dzieci mają po 20 lat lub więcej a my nie znosimy chamstwa i góralskiej muzyki.
  Gówniarze nie będą nam mówić jak mamy pracować, działać mówić co jest dobre a co złe. Chyle czoło nad osobami które są starsze i mają srebrny kolor włosów włosy.
  Blogowicze nie pozwólmy żeby nami manipulowano dla tego dedykuje wam kolejny utwór z mojej kolekcji który ma przeszło 20 lat i niech nikt się nie obraża tylko słucha. Napisał bym wiele więcej i o wiele otwarciej ale niestety są granice wolności słowa wierze w waszą wrodzoną inteligencje i sami sobie resztę dopowiedzcie Prawda jest wielka i zwycięży.


  ===========================
  od pb: zbyszku s, napisz jasniej jak zastosowano te techniki na blogowiczach

  • Zenobiusz said

   Jestem z lat 50-tych.Ta muzyka to tragedia.Zaczęto od niszczenia estetyki i piękna.,niestety.
   ===================
   od pb: w plastyce – zobacz http://piotrbein.wordpress.com/2009/11/24/for-art-lovers-dont-keep-spitting-on-the-cross/
   “To summarize [the Frankfurt School agenda]: “Let’s create a culture of pessimism. Let’s make Western civilization stink. Let’s create a godless world and drive people to despair. Let’s corrupt society’s values and make life impossible. In short, let’s create hell on earth.”

  • Zbyszek S said

   Szanowny Piotrze,

   „Anatomia ściemy”

   Kto i kiedy manipuluje i jak:

   Sile żądze: Władza, posiadanie kontroli, dobrego wizerunku + Silna obawa = Przed konfrontacją, przed zdemaskowaniem (prawdą) i wszystko daje nam znak równości MANIPULACJA.
   Pytasz się, jakie zastosowano techniki:

   1. Indoktrynacja słowo to często wywołuje emocję i kojarzy się z dość natarczywym procesem perswazji. Generalnie wywołuje to niesmak, sugeruje, że indoktrynowana osoba przyjęła poglądy innych ludzi, zamiast wypracować własne. Zaprzecza to idei wolnego myślenia i racjonalnej argumentacji oraz podobnych równie wartościowym ideałom. W skrócie indoktrynacja to inaczej (wpajać, przenikać lub napełniać) ciągłe powtarzanie utartych sloganów. Wymuszanie i manipulację właściwym zachowaniem większości z nas przez całe swoje życie podlega indoktrynacji. Często nie zdając sobie z tego sprawy na przykład: telewizja, kino, gazety i później to wszystko pojawia się na blogu, jako prawdy objawione. Jak ma rozumieć książki Patrick Geryl i pytania na blogu o to. Jak zrozumieć przytaczane tutaj nubiro i inne zdarzenia kosmiczne, uderzenia a steroidów, apokalipsy, mieszanie starożytnego Egiptu z kalendarzem Majów itp. Pojawia się wielki bałagan są to dla mnie zwykłe chwyty socjotechniczne żeby odwrócić naszą uwagę od problemu głównego.

   2. Nasze kontakty przyjmują formę dialogu. Jasne intencje, otwarta ekspresja, pisanie ze zrozumieniem często bywają formą gry, w której jedna lub kilka osób próbuje wywrzeć na danej grupie wpływ, ukrywając swoje intencje i zamiary. To jest manipulacja. Zwykła ściema. Ile razy blogowicze mogli czytać o różnych dziwactwach, nie na temat, że czasem trudno było się połapać, na jakim blogu się jest. I nie jest to winna twórców blogu tylko jest to celowa manipulacja, aby w nasze szeregi wprowadzić zamęt, czasem nawet złość, czyli różne dopuszczalne socjotechniki.

   3. Prawo perswazji stosuje się, gdy nie uda się wszystkich celów po przez (dialog w rozumieniu naszych przeciwników) – różnej maści. Skuteczna perswazja nie powinna być inwazyjna. Są zasady i prawa perswazji. Wszyscy nim podlegamy warto być odpornym na wpływ, którego nie chcemy. Należą do tych praw: reguła wzajemności, zasada kontrastu, zasada niedostępności, zasada powszechności i reguła autorytetu. Wszystkie te zasady a szczególności zasada autorytetu ktoś (wszyscy wiemy, kto) chce po prostu złamać co doprowadzi do chaosu i fermentu wśród blogowiczów . Nigdzie nie jest tak na świecie, że podważa się słowa człowieka z tytułem naukowym przez jakiegoś dwudziestoletniego chłystka. Teraz padną brzydkie słowa, ale tak musi być:, „Co to do Ku*** nędzy ma być”. Wszyscy jak jeden mąż powinnyśmy wyrazić swoje poparcie dla Ciebie Piotrze. A ja widzę sto osiemdziesiąt parę wpisów, które w większości nie uznają, żadnych autorytetów ani szacunku dla pracy, którą tu włożyłeś.

   4. Wyższa szkoła jazdy w sztuce perswazji (manipulacji) jest stosowanie zasad „Paradoksalnych” ktoś ma pretensje – prosimy go o więcej szczegółów, chcemy go wciągnąć do współpracy nigdy nie mówimy nie masz racji, czasem wywołujemy impas, żeby wzmocnić autentyczną relacje. To, co dokonują tu różnego rodzaju szubrawcy to są szczyty, ale nie będę po raz kolejny opisywał tego, co pisałem w trzech poprzednich swoich wpisach.

   5. Kolejną rzeczą po za manipulacjami profesjonalnymi. Spotykamy zachowania pasywne, dochodzące swoich racji nie wprost. Posługując się intrygami lub chowając się za czyimiś plecami. Jest to kolejna forma manipulowania a jednocześnie zrealizowanie swojego celu związane z potrzeba władzy. Czy na tym blogu tak się nie zdarzało?

   Przez to wszystko chciałem zasugerować, że ludzie przeciwko ludziom stosują propagandę, populizm. Blog by był bardziej przyjazny gdybyśmy mając nawet różne punkty widzenia wyjawiali uczciwie swoje intencje. Największą wartością dla człowieka, mają momenty, gdy doświadczamy dialogu a nie pieniactwa, manipulacji, agresywności, złości. Ludzie, którzy chcą zniszczyć ten blog doskonale znają się na psychologii konfliktów, na manipulowaniu umysłem i na psycho – manipulacji. Moja wiedza jest za mała i dobrze by było gdyby ktoś z blogowiczów opisał powyższe zjawiska w celu zrozumienia powyższych problemów. Drogi Piotrze to w skrócie co miałem na myśli.

   • Zenobiusz said

    Zbyszku S co Twoim zdaniem jest problemem głównym o którym piszesz.?Bądź łaskaw określić czy ,grypa i szczepionki ,które są tylko jednym z elementów całej układanki, czy może coś innego??

   • Zbyszek S said

    Zenobiuszu,

    Dla miłośników sztuki. Program szkoły Frankfurckiej: stwórzmy kulturę pesymizmu Bezbożnego świata i ludzi doprowadzamy do rozpaczy. Krótko mówiąc stwórzmy piekło na ziemi. Szkoła frankfurcka ma zadanie na szkoleniu, niszczeniu jak psy mordercy – stworzyć piekło na ziemi. To dotyczy twojego pierwszego wpisu. Myślę, że z artykułem zapoznałeś się. Co do muzyki, która kalała twoje uszy. Trudo jest tobie zrozumieć, co dla pokolenia lat 60 stanowi muzyka alternatywna. Wklejanie tych klipów jak Kazik, Róże Europy, Dezerter, Kat, WC jest swoistą prowokacją. Nikt w latach 80 nie powiedział władzy ludowej my was pierdolimy, jesteśmy wolni. Dla ciebie to niezrozumiałe wycie i krzyki a dla mojego pokolenia to młodość i niesamowite wyzwania. Musze Ci powiedzieć, że ludzie, którzy tak podchodzą do sprawy są bardzo ograniczeni mentalnie. Osobiście kilkakrotnie byłem na dniach Niepodległości w Częstochowie lata 83-87. Nie przeszkadzało pojechać do Jarocina i poznać ludzi, którzy tworzyli muzykę alternatywną tak niestrawną dla twoich uszów. Blog nazywa się grypa666 pytanie retoryczne i podstawowe czy to Fundacja Nautilus czy program Strefa Tajemnic. Możemy pisać też o ucztach Baltazara, wizja czterech bestii, wizja Ojca Huchede, Ojca Stefana Gobiego, Sybilla z Kume, o królowej Saby, proroctwo trzynastej Sybilli, królowej Saby trzy księgi, może o wielkiej piramidzie Atlantyda, Cheops czy Surid?, Hipoteza Heraklita z Efezu, Linga Purana, różne cykle czasu, proroctwa dla Polski, przepowiednie księdza Markiewicza, proroctwo męczennika świętego Andrzeja Boboli, wizja biskupa Jana Cieplaka, objawienie stygmatyczki Katarzyny Szymon, objawienie stygmatyczki Jadwigi Bartel. Może na tyle, czy blog powinien być nowoczesnej broni czy innych rzeczach. Chciałem tylko napisać, jakie czyhają niebezpieczeństwa. A lejąca się krew przewidywania z kapeluszy różnych mistyków pojawiających się na tym blogu, fałszywych proroków jest po prostu nie do wytrzymania. Jestem prostym człowiekiem mającym swoje doświadczenia życiowe dobre i złe. Pozdrawiam Ciebie Zenobiuszu i więcej nie będę odpowiadał na żadne pytania. Żyj w swoim świecie i daj żyć innym.
    ============================
    od pb: zbyszku s: zbierz prosze swe wpisy w artykul „socjotechniki manipulacji na blogu grypa666”; wyslij na monitorpolski@yahoo.com

   • Zenobiusz said

    Szkoda , Zbigniewie S. że mimo całej erudycji i jak widzę sporego oczytania odmawiasz dalszej wymiany poglądów.Słusznie zauważyłeś, że blog nazywa się Grypa666.Pragnę Ci jednak zwrócić uwagę, że nie nazywa się „Swińska grypa” .666 wskazuje na szerszy kontekst zagadnienia, nad którym należy dyskutować.Zawężanie się do jednego wycinka ,które postulujesz nie jest słuszne.Zapewniam Cię jednocześnie, że byli w latach 80 ludzie o pewnym doświadczeniu życiowym ,którzy powiedzieli, mam was w poważaniu, bawcie się sami ,ja jestem wolnym człowiekiem i nie było ważne jaki rachunek przyjdzie w życiu zapłacić.Droga przez Jarocin prowadziła do wolności typu „róbta co chceta”.Pozdrawiam.

   • monitorpolski said

    Zenobiusz ma rację. 666 ma prowokować, a jednocześnie ma mieć działanie magiczne na tych, którzy trzy szóstki wykorzystują do haniebnych celów. Zadziałało i dziala nadal.

  • monitorpolski said

   Popieram!

  • grypa666 said

   pb do @zbyszek s:
   zbierz prosze swe wpisy w artykul „socjotechniki manipulacji na blogu grypa666”

 16. rzeczywistoscgryzie said

  Depopulacją metodą walki z CO2.

  “Rachunek zysków i strat wykonany przez Fundusz wykazał, że planowanie rodziny jest najtańszym sposobem redukowania emisji Co2. Każde £4 wydane na antykoncepcję, głosi raport, oszczędza jedną tonę CO2 zwiększającą efekt cieplarniany; podobna redukcja emisji wymagałaby zainwestowania £8 w sadzenie drzew, £15 w wykorzystywanie energii płynącej z wiatru, £31 w energię słoneczną i £56 w technologie pojazdów hybrydowych”

  Przeczytaj całość:

  http://rzeczywistoscgryzie.wordpress.com/2009/12/07/depopulacja-metoda-walki-z-co2-sugestie-funduszu-optymalnej-populacji/

  • iol said

   Niech zaczną od siebie propagatorzy tych idei. Czekamy… z niecierpliwością ku korzyści pozostałej ludzkości.

 17. fiore11 said

  Dwa spostrzeżenia po przeczytaniu wpisu:
  1) Jeśli jest prawdą to, że Pani Kopaczowa powiedziała podczas spotkania (jakiego? ministrów państw ZSRE? komisji zdrowia?…) Unii Europejskiej, zmieniam stosunek do tej Pani o 90 stopni (byłoby 180, gdyby nie fakt, że każde rozporządenie polskiego sejmu może być wstrzymane przez unijnych biurokratów; a więc gdyby faktyczna władza leżałą w rękach tzw. Polaków).
  2)Co do pytań do posłów/senatorów. Kilka miesięcy temu wysłałem maile do wszystkich Posłów i Senatorów na temat histerii świńskiej grypy, z dwóch okręgów na Lubelszczyźnie. Odzew był taki, że spośród 26 Posłów i 5 Senatorów, 1 Senator odebrał maila, ale nie odpisał. Inni nawet go nie otworzyli.
  Ale powysyłam i dzisiaj w sprawie GMO. To tylko kilka kliknięć, a sprawa jest naprawdę poważna.
  =================
  od pb: fiore, zamiast „jesli to prawda” sprawdz wiadomosc i napisz nam „sprawdzilam to info i…”

  • gustaf said

   Przebijać się trzeba nie tylko w blogi , ale i na forumy pressowe. Czasem nie zdążą natychmiast usunąć. Ja próbuję po kawałku. Niech ludzie wiedzą.

 18. Fredek said

  Właśnie puszczają w Radio Maryja wystąpienie Faraga o nowowybranych pigmejach w Brukseli,troche z opóźnieneim ale i tak niezle:

 19. humbug.pl said

  a czy możliwe jest, że już Rosjanie rozpoczęli opryski? dostaliśmy list od czytelnika, który już w latach 80 widział opryski dokonywane przez Ruskich. a może to jest technologia i sposób KGB? sami nie wiemy, co o tym mysleć…
  http://www.humbug.pl/texts/view?art=_przez_chemtrails_nie_moge_miec_dzieci__

  • Były Naiwny said

   @Humbug.pl – krazy taka wersja, ze w Rosjanom tlumaczy sie opryski m.in. walka z kleszczami. Moze lokalnie tak byc w istocie.
   =====================
   od pb: rozwiazaniu zagadki sprzyjaloby zbieranie probek, bardziej niz fotografowanie samolotow

   • Humbug.pl said

    no, ale to by znaczyło, że oni zaczęli przygotowania do tego już pod koniec lat 80- tych! i to jest normalnie szok.

   • gustaf said

    Michnik w wieku 16 lat , z Gomółką dyskutował , jeździł po świecie , rozmawiał z wielkimi tego (tamtego) Świata.
    Pozwolenie na „Solidarność” uzyskał w Moskwie osobiście.
    Protokoły Mędrców Syjonu niezależnie od autentyczności, od co najmniej 100 lat opisują taktykę przejęcia władzy.
    Przygotowania od lat ’80 tak, ale którego wieku ?
    =====================
    od pb: guciu, za protokoly to bedziemy musieli wywalac – sorka, prikaz; natomiast nie ma ‚kontrowersji’ co do planow rotszylda z 1773 roku – krotko i wezlowato to samo co w ‚podrobce” pt protokoly

   • gustaf said

    Ja tam oryginałów nie widziałem, stąd sam podważyłam autentyczność.
    Czego to ja jeszcze nie widziałem ?
    Aha: ocieplenia nie widziałem ani grypy nie widziałem za to ocipienie , tak.
    -krótko i węzłowato: mus ,to mus .
    Wywalajmy

 20. CoZaSyf said

  O tym jak „produkuje sie” przestępcow w Polandzie.Ludzie skazywani bez paragrafu-http://free-media.pl/?p=3377 /powazna sprawa moze dotyczyc b.wielu osób/

 21. jowram said

  Długodystansowcy
  Mendacem memorem esse oportet*
  Kwintylian, „Kształcenie mówcy”
  Gwiazdą ostatniego sezonu politycznego w Polsce jest niewątpliwie poseł PO Jarosław Gowin, którego pełno w telewizjach, radiach i dziennikach, udzielającego wywiadów, komentującego, debatującego itd., itp. Jarosław Gowin na gwiazdę się absolutnie nadaje: jest młody, przystojny, lekko i zgrabnie się wysławia, a przecież to rasowy intelektualista, doktor nauk historyczno-filozoficznych, rektor Wyższej Szkoły Europejskiej im. Księdza Józefa Tischnera, a więc jeszcze dodatkowo profesor zwyczajowy. Był redaktorem naczelnym „Znaku”, co samo w sobie zobowiązuje, prowadził i tworzył archiwum życia i myśli Jana Pawła II – gdzież szukać wyższych kwalifikacji moralnych i obywatelskich, któż jeszcze bardziej nadaje się do tego, żeby pouczać naród o tym co jest moralne, mądre, pożyteczne, polityczne? W dodatku naród o tak niskiej kulturze politycznej, jak Polacy ?
  O tym, że jesteśmy narodem o niskiej kulturze politycznej wiemy doskonale od samego Jarosława Gowina, bo dokładnie tak nas określił w rozmowie z Igorem Janke na „urodzinach” Salonu24 (zob. http://www.polityczni.pl/kolejny_go%C4%B9%EF%BF%BDc_na_urodzinach,audio,51,4240.html. W tej interesującej rozmowie naszego wybitnego moralisty słowa „moralność”, „moralny”, „moralna odpowiedzialność” nie schodzą z ust, czemu trudno się dziwić, bo to niejako jego zawodowa specjalność.
  Jarosław Gowin reprezentuje wszędzie PO, aczkolwiek ma wiele zastrzeżeń do swojej partii i jej programu, który „nie do końca” podziela, a nawet się od niego dystansuje. Ale, jak nam wyznaje, w polityce trzeba być realistą i wiązać się z takimi partiami politycznymi, jakie są do dyspozycji, a z tych partii w Polsce PO najlepiej realizuje jego najważniejszy postulat polityczny, jakim jest „modernizacja w oparciu o tradycyjne wartości”.
  W swobodnej rozmowie na Salonie24, prowadzonej, nota bene, przez organizatora imprezy i właściciela Salonu Igora Jankego, na pytanie blogera Adama Pietrasiewicza, jaki jest jego stosunek do kwestii wprowadzenia w Polsce zasady wyborów do Sejmu w jednomandatowych okręgach wyborczych, Jarosław Gowin opowiada się zdecydowanie przeciw takiemu pomysłowi. Przyznaje, naturalnie, że to jest nadal postulat programowy jego partii, ale on uważa to za zły pomysł, w świetle, oczywiście, tej „niskiej kultury politycznej społeczeństwa polskiego”. Ta niska kultura spowodowałaby bowiem, że kraj nasz dostałby się w ręce oligarchów, którzy kupiliby sobie mandaty poselskie i tu poseł PO Jarosław Gowin w pełni się zgadza z posłem PiS-u Jarosławem Kaczyńskim, który, przypadkowo, na tym samym Salonie, mówi to samo.
  Trzeba trafu, że zaledwie jakieś dwie niedziele później Igor Janke zaprasza Jarosława Gowina na „Rozmowę dnia” w telewizyjnej wersji gazety „Rzeczpospolita” (http://www.rp.pl/artykul/312088,399968.html). Rozmowa dotyczy najnowszego pomysłu premiera Donalda Tuska rozpoczęcia debaty nad zmianą konstytucji. Obecna konstytucja okazuje się bowiem dzisiaj największą przeszkodą w rozwoju kraju. Na to dłużej nie można pozwolić. Okazuje się przy tym, że nie tylko Jarosław Gowin, ale Premier też dystansuje się od programu swojej partii i tak, jak wczoraj zapewniał nas, że „nie spocznie dopóki nie wprowadzi JOW w wyborach do Sejmu”, tak dzisiaj uważa, że najlepszym rozwiązaniem dla Polski byłaby ordynacja „mieszana”. Taki długi dystans odpowiada jak najbardziej Jarosławowi Gowinowi, „mieszana” byłaby wprost idealna dla społeczeństwa niskiej kultury, więc tej propozycji przyklaskuje z zapałem. Żeby jednak nikt go nie posądził o „skracanie dystansu” wypowiada się krytycznie o innym sztandarowym haśle PO, jakim jest likwidacja Senatu, pod którym to hasłem Platforma nazbierała też prawie milion podpisów obywatelskiego poparcia. Nie, Jarosław Gowin nie likwidowałby Senatu, on by ten Senat całkowicie zmienił. Chciałby, żeby Senat działał na wzór Senatu USA, żeby był Izbą Wyższą, wybieraną na 7 lat, ale za to wybieraną tak, żeby do tej Izby dostawali się wyłącznie ludzie najwybitniejsi, najmądrzejsi, najdojrzalsi, żeby była to izba mędrców, w której zasiadałaby prawdziwa elita.
  Kto zgadnie (kto nie słuchał tej wspaniałej rozmowy dnia?), w jaki sposób proponuje Jarosław Gowin wybierać taką wspaniałą elitę narodu? Ile warto postawić w zakład, że nie zgadnie nikt?
  Okazuje się, że sposobem, który miałby nas doprowadzić do wyboru najlepszych, najmądrzejszych, prawdziwej elity byłyby… jednomandatowe okręgi wyborcze!
  Starożytni mawiali: mendacem memorem esse oportet. Musi to być napisane po łacinie, bo nie podobna tego przetłumaczyć na polski w odniesieniu do takiego moralisty jak profesor rektor doktor Jarosław Gowin. Ludzie tak głęboko moralni, u których moralność pojawia się nieledwie przy każdym oddechu nie muszą się cechować dobrą pamięcią. No a naród o tak niskiej kulturze jak polski też łatwo wszystko puszcza w niepamięć. I wybacza. Taki to naród, co zrobić?
  *Kłamca powinien mieć dobrą pamięć
  Jerzy Przystawa
  Pozdrawiam
  ============================
  od pb: dobre! „młody, przystojny, lekko i zgrabnie się wysławia” – przymioty kandydatow wyborczych mile widziane przez „narod o niskiej kulturze politycznej „

  • Margherita said

   Jedynym sposobem na wybieranie normalnych ludzi, rzeczywistych reprezentantów społeczeństwa, są jednomandatowe okręgi wyborcze. Gowin musiał mieć jakiś wybitnie dobry dzień, że powiedział coś normalnego.
   Obecnie jest tak, że dwie, trzy „gwiazdy” na liście wyborczej ciągną resztę miernoty. A dalczego lista jest zapychana miernotą? To bardzo proste – miernotą łatwo kierować. Ta miernota dostaje się do Sejmu i służy za maszynkę do naciskania guziczków. Gdyby posadzić na tych miejscach tresowane małpy efekt byłby ten sam. I tak przy pozorach demokracji i pluralizmu rządzi PARTIA. Dla lepszego samopoczucia wyborcy partii jest kilka, przemują władzę rotacyjnie. W rzeczywistości jest to jedna i ta sama banda.
   Co zmieniłyby JOM-y? Do Parlamentu dostawaliby się ludzie z niewielkiego okręgu, głosowalibyśmy na sąsiada, a nie na niewiadomo kogo. Kampania wyborcza byłaby tania – bo ograniczona tylko do kilku dzielnic. To otworzyłoby drzwi ludziom spoza układów i układzików. Wreszcie mielibyśmy SWOICH reprezentantów. Można by odwiedzić takiego reprezentanta i przekazać mu swoje spostrzeżenia.

   • damazy czorgut said

    mam pytanie: kto się pcha do władzy? Czy ludzie, którzy kandydują do jakichś tam władz (nawet osiedlowych) są porządni!? Moim zdaniem (a młody to już nie jestem) do władzy pchają sk….syny i to po trupach. Tam normalnych ludzi nie ma. Utopią Cię w łyżce wody.
    ====================
    od pb: bez wulgaryzmow prosze – mozesz np. napisac „SS-ynu” (security service w usa); ostrzezenie: w ostatnim zdaniu nawolujesz do przemocy, dajesz pomysl terrorystom

   • Margherita said

    No, chyba to jasno wytłumaczyłam. A kto inny może się pchać?.
    Pcha się miernota (może raczej jest ciągnięta za uszy) oraz tacy nieciekawi ludzie, jak to ich określiłeś niepięknie, bo takim pozwala na to PARTIA (partii jest do wyboru, do koloru). A czyni tak dlatego, że miernotą i tymi takimi (też rodzaj miernoty, w guncie rzeczy) można kierować. Miernota sama szuka „mistrza”. Złodzieja zawsze można zastraszyć. Normalni ludzie nie mają pieniędzy na kampanie w całym województwie. Mogliby sobie pozwolić na mini-kampanie dzielnicową – mogliby choćby obejść wszystkie domu i pogadać z ludźmi. Teraz o tym, kto wystartuje – decydują partie. A kto startuje – sam wiesz.
    W teorii nie ma konieczności przynależenia do partii, w praktyce nie ma innej drogi do polityki. A politycy powinni raczej przynależeć do grup reprezentujących pewne wartości. Obecnie nie mamy takich grup ani partii (w Sejmie) – są tylko złodziejskie bandy.

 22. Marian said

  Dobrze jest też im wysyłać link do filmu:

  „Życie wymyka sie spod kontroli cz1/6”

  oraz
  Świat Według M-o-n-s-a-n-t-o 01/11

 23. Jo An said

  Mieszkam w Tychach. Na dzien dzisiejszy nie znam nikogo kto by chorowal na jakąkolwiek grype. Znajoma pracuje w szpitalu. Mowi ze są przypadki zachorowan na NH1N1, kilkanascie osob jest w szpitalu, ale nie ma przypadkow smiertelnych. Szkoly nie są zamykane. Prosze, aby komentowalo wiecej osob z poludnia, bo w ogole nie ma komentarzy na temat sytuacji w Cieszynie. Nie wierze, że wszyscy, ktorzy tu wchodzą są z polnocnej lub centralnej Polski. Hanysy, odezwijcie sie! Jest ta grypa czy jej ni mo? Co z Czechami? Co z Cieszynem?

  • damazy czorgut said

   ja też tej grypy nigdzie nie widziałem

  • Zet said

   Heja, Cieszyn się trzyma :). Wśród moich znajomych nie ma nikogo chorego na grypę, jak już coś to na szczęście tylko przeziębienia. Życie toczy się normalnie, w aptekach spokój, zakichanych na ulicach nie widać. Sam się zdziwiłem czytając w „Głosie Ziemi Cieszyńskiej” o stanie bliskim epidemii w Czechach.

  • Aśka said

   W Bielsku-Białej grypy nie ma; przychodnie i apteki puste, a szkoły działają; frekwencja chyba duża, bo syn nic nie mówi, że mało osób do szkoły chodzi (co w innych sezonach się zdarzało)

 24. gustaf said

  Trzeba postawić na młodych, unowocześnić metody na te przynajmniej sprzed 2-3 lat. Wykorzystać zaangażowanie” krajowym Civic Zdrowia Indeks młodzi ludzie, którzy korzystających z portali społecznościowych do celów reprezentacyjnych miasta ” i hodować na ich jajach , o ile po poprzednich szczepiunkach je mają .

 25. Skania said

  We wczorajszym „Metro” napisali, ze polska minister Ewa Kopacz poprosila Göran’a Hägglund’a o szczepionki ze Szwecji:
  http://www.metro.se/se/article/tt/2009/12/06/influensa/index.xml

  A tu artykul na ten temat na stronie szwedzkiego radia:
  http://www.sr.se/ekot/artikel.asp?artikel=3286895

  Mysle, ze nie pisaliby o tym tutaj, gdyby to nie byla prawda.

 26. A said

  Ok ale weź wytłumacz ten kwadrat to co to jest? Wrzuc te filmiki z youtube

 27. Write more, thats all I have to say. Literally,
  it seems as though you relied on the video to make your point.

  You clearly know what youre talking about, why throw away your intelligence on just posting videos to your
  weblog when you could be giving us something informative to read?

 28. Shelley said

  Aw, this was an incredibly nice post. Taking the time and actual effort to create a top notch article… but what can I say… I hesitate a lot and never manage to get anything done.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s