Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Świńskie oszustwo powoli wychodzi na jaw

Posted by grypa666 w dniu 27/11/2009

Nowa grypa może się okazać jedną z największych afer korupcyjnych na świecie

Świńskie oszustwo

Naukowcy i koncerny farmaceutyczne czerpią wielomilionowe korzyści z globalnego oszustwa, jakim jest świńska grypaW trakcie dziennikarskiego śledztwa „Information” wyszło na jaw, że wielu naukowców zasiadających w komitetach Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), a podających się za niezależnych ekspertów, w rzeczywistości figuruje na listach płac czołowych gigantów farmaceutycznych, produkujących leki i szczepionki przeciwko nowej grypie. „Wiemy, że naukowcy, którzy podają się za ekspertów niezależnych, w rzeczywistości są konsultantami pracującymi dla tych samych firm farmaceutycznych, które produkują szczepionki” – czytamy w artykule „Silny lobbing za rezolucją WHO w sprawie masowych szczepień”. W ślad za Duńczykami podobne śledztwo przeprowadzili dziennikarze z rosyjskiego dziennika „Nowyje Izwiestia”. Również oni dotarli do dokumentów, z których wynika, że wielu współpracujących z WHO specjalistów ukrywa swoje kontakty z firmami farmaceutycznymi.
Dane przytaczane przez „Information” potwierdza profesor epidemiologii z Cochrane Center w Rzymie, Tom Jefferson, który dowodzi, że po prowadzeniu przez wspomnianych ekspertów kampanii propagandowej w ostatnich miesiącach koncerny farmaceutyczne czerpią niewyobrażalne wręcz zyski ze sprzedaży swoich specyfików przeciwko tzw. świńskiej grypie. Z szacunków banku inwestycyjnego JP Morgan wynika, że tylko w Danii koncerny farmaceutyczne otrzymają do końca roku zamówienia na szczepionki przeciwko grypie A/H1N1 na kwotę 55 mld koron. Większość tych zamówień – jak pisze dziennik – jest wynikiem decyzji WHO, która
11 czerwca br. ogłosiła pandemię świńskiej grypy. Jednym z ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia, którzy mieli naciskać na jej przedstawicieli, by jak najszybciej ogłosili pandemię, jest – według duńskich dziennikarzy – wirusolog dr Albert Osterhaus z Erasmus Medical Center w Rotterdamie, powiązany z wieloma koncernami farmaceutycznymi. „Information” podaje, że miał w to być też zaangażowany dr Frederick Hayden, który oprócz doradzania WHO w sprawie szczepionek działa na rzecz takich koncernów farmaceutycznych, jak Roche, RW Johnson, SmithKline Beecham i Glaxo Wellcome, a także dr Arnold Monto, współpracujący z MedImmune, Glaxo Wellcome i Viro Pharma. W przypadku Osterhausa holenderski rząd wszczął już dochodzenie mające na celu wyjaśnienie jego podwójnej działalności polegającej na jednoczesnym czerpaniu zysków z WHO i kilku firm farmaceutycznych, które produkują szczepionkę przeciw wirusowi A/H1N1.
Duńscy dziennikarze ustalili ponadto, że w spotkaniach ekspertów WHO biorą również udział tzw. obserwatorzy reprezentujący kilku większych producentów szczepionek, m.in. z GlaxoSmithKline, Novartis i Baxter. Profesor Jefferson w rozmowie z „Information” zauważa, że w zaleceniach WHO dotyczących walki z pandemią forsowane są głównie postulaty wspomnianych obserwatorów (czyli masowe szczepienia i leki przeciwgrypowe), bez względu na ich faktyczną skuteczność. Podczas jednego z takich posiedzeń (z 7 lipca) mieli oni nawet postulować wprowadzenie nakazu przyjęcia dwóch dawek szczepionki przeciw nowej grypie, podczas gdy lekarze podkreślają, że jedna dawka jest wystarczającym zabezpieczeniem.
Marta Ziarnik –  Nasz Dziennik


Komentarze 232 to “Świńskie oszustwo powoli wychodzi na jaw”

 1. baria said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Latem-Polska-bedzie-zmagac-sie-z-wirusem-grozniejszym-niz-AH1N1,wid,11727023,wiadomosc.html a tu mamy nowy pomysł na sprzedaż szczepionek przeciw wirusowi zachodniego Nilu. Są niedopracowane, ale kto wie jakie są plany producentów, może znów kampania marketingowa, jak przy świńskiej grypie, oparta na wywołaniu strachu.

  • Zbyszko said

   Teraz będą wymyślać wirusy: zachodniego nilu, księżycowgo pyłu, rumcjasa z bagien i nie widomo co tam jeszcze. Czy oni uważają że na tym świecie żyją sami debile?!

   • bingo said

    LNWO http://www.angelfire.com/planet/apokalipsa/lnps.htm

   • Rico said

    dobra stronka,dzieki…szkoda ze walka trwa tu w sieci….

   • Vebriq said

    proponuję skonczyć z mówieniem Światowa Organizacja Zdrowia,FAO,UNESCO,ONZ,Bank Światowy itd. a zacząć pisać prawdę:Światowy Dystrybutor Chorób,długów,eugeniki maltuzjańskiej i naukowych bredni(globalne ocieplenie,narzucanie ubogim krajom biopaliw itp.)pod patronatem rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej-i to amerykanie powinni się dowiedzieć o tym pierwsi… szkoda,że taki moralnie idealistyczny (aż do naiwności) naród jak amerykanie jest tak zinfiltrowany przez antyludzkie elity.

   • Wojox said

    Zbyszko masz rację, tylko oni po części też. Ano rzeczywiście, na świecie jest około 99 % debili. Przekonuje się o tym codziennie. Nawet w rozmowach o szczepionkach. Ludzie żyją Naszą Klasą, Na wspólnej, Taniec z gwiaz.. itp szity. Więc inne sprawy są dla mózgowców…

   • mizia said

    NIE WIEDZIAŁEŚ ŻE POLAKA OD 1945 ROKU – CHODUJE SIĘ JAK PIECZARKĘ TO ZNACZY ” TRZYMA W CIEMNOŚCI I KARMI GÓWNEM”

   • Wojox said

    Dobrze że gówno jest urozmaicone. Sraka ma wszechstronne zasoby. Jest coś dla „umysłu” oraz coś dla ciała. Dla ciała mamy GMO, Aspartam, chemtrails z całą gamą „minerałów” (suplementy diety), mleko (sorry,, ten biały płyn w kartonach).
    Nie razi mnie, mimo że jestem POLAKIEM, znam słabości naszej „rasy”.
    1. Polak zawsze ma rację
    2. Polak jest za a nawet przeciw
    3. Polaka wszędzie pełno
    4. Największy wróg dla Polaka to Polak
    5. Diabeł jak nie wie co zrobić pośle Polaka
    6. Gdzie 2 lub 3 Polaków się zbierze, tam wszystko się zawali.
    7. Jak zapytasz Polaka o drogę, sprawdź lepiej na mapie. (Zwłaszcza za granicą)
    8. Jak Polak chce Ci pomóc, wyczuj podstęp.
    9. Ja słyszysz za granicą polską mowę, cichutko siedź..
    10. Jak Polak nie ma racji patrz pkt 1.

   • Zbyszko said

    Moja znajoma która ma dar jasnowidzenia, przepowiadania przyszłości, wprowadzania w hipnozę itp, opowiadała mi kiedyś jakie bezczelne techniki wpływania na podświadomość są wykorzystywane w telewizji (które ona akurat widzi), szczególnie w reklamach ale nie tylko. Zwróciła mi uwagę na taką już szczególnie bezczelną reklamę jakiegoś kremu na bóle stawów (chyba) w której ma pierwszym planie stoi mężczyzna wzrokiem hipnotyzera wpatrzony widzowi w oczy, mówi także jak hipnotyzer niskim głosem, tekst „prosto do podświdomości”, za nim kręci się jakiś wentylator który ma działanie takie jak palec kołujący przed wzrokiem zahipnotyzowanej kury (pewnie niektórzy robili takie doświdczenia). Podobno taka reklama może spowodować że te dolegliwości na które jest właśnie ten krem wystąpią u widza i ten zahipnotyzowany z całą penością kupi ten krem.

   • Margherita said

    Jeżeli ktoś ma dar widzenia takich rzeczy, to go ma i widzi „bez łaski”, że się tak wyrażę. Ale tego można się nauczyć. Wystarczy trochę poczytać. Jest tej literatury och cholery i trochę, trzeba wybierać podręczniki akademickie dla studentów psychologii stosowanej.
    Też robiłam to doświadczenie ale nie z kurą, tylko z kanarkiem. Kiedyś chodowałam kanarki i jeden z nich (wybitnie kumaty) się na to nie nabierał.

   • Ala said

    No to ja nietypowa , reklamy raczej mię denerwują w szczególności: tylko to ci pomoże, tylko to smaczne , jeśli to kupisz będziesz szczęśliwa ,dla mię osobiście nabierać się na reklamy to debilizm w podwójnym wydaniu.

   • Wojox said

    Najlepsze są rozwiązania najprostsze. Jakoś tak się STAŁO, że od 6 miesięcy żyję bez TV. I stała się rzecz znamienna. Byłem u znajomego (Anglia) leciała telewizornia ( tekst blogowy ), zobaczyłem stację tivien. Żałosne dalej się „pocili, gorączkowali” nad jakimiś głupotami. Popatrzyłem jakby z boku,,, i sobie pomyślałem, codzienna „pasza” dla odbiorców swego systemu (Matrix).

    Reklamy jak mi żona nie przełączyła, wystarczyło moje spojrzenie, a mało nóg nie połamała w poszukiwaniu pilota. Bo przecież w domach dostęp do sterowania swoimi „karmidełkami” mają Panie….. Pomijam te o których mówił Król Salomon. Hehe… Ciekawe kto wie o jakie babki chodziło…

   • Dawid said

    Zabawki NWOwców

    To chyba będzie na temat
    Dziwi mnie od pewnego czasu że coraz więcej doniesień o prezencie po nazistach V7 dociera do mnie z półwyspu Jukatańskiego , Meksyk i okolice . Widywane są tam kule świetlne pewnie sobie chłopaki zrobili nową wersję V7 . Ostatnio kupiłem film BBC pod tytułem planeta ziemia / jaskinie / . Wyobraźcie sobie że tam są jaskinie które 10 lat temu (bo film wtedy nakręcono ) miały poznane zaledwie 160 km swojej długości . Nie żeby tam jakieś szaraki mieszkały nie nietoperze ale dziwi mnie ile one mają kilometrów , to jak miasta . Druga taka ciekawostka to że na Borneo jest jaskinia wersja BIG gdzie spokojnie przez wlot może lecieć samolot nazywa się jaskinia jeleni ale nie wiem czy teraz dokładnie to pamiętam .
    Reasumując wydaje mi się że doniesienia o pustej ziemi w środku to właśnie te ogromne naturalne jaskinie , szaraki to albo robociki które wyprodukowali już dawno a te ich całe Ufo to wiadomo że od wujka von BraAna i jego ,,ukochanego wodza,, I tak się dziwię trochę jak mi się coś uda spod tych Chemitralis zobaczyć – gdzie tak spierniczają jak szarańcza przed opryskiem . Jakieś jaja czy im się już wszystko od tej antygrawitacji w poprzewracało jak naszym bocianom które po krótkim locie stwierdziły że doleciały do Afryki . Tak czytałem na mediach towarzyszy .

    Pozdrawiam tego kolego co komunistyczną komórkę pozbawił chipa i woli jak wibruje a kukułkę to sam odgrywa.

    Tylko mi nie piszcie jak świnia / normalne – tak było zawsze /

   • Głos66 said

    Temat podziemnych jaskiń i kilometrami ciągnących się tuneli w doskonały sposób opisał i wyjaśnił skąd pochodzą pan dr Jan Pająk w swoich tzw. Monografiach.

    Tylko nieliczni będą w stanie przekopać się przez tysiące stron formatu A4 Monografi pana Pająka.
    Ale wiedza zawarta w nich jest tego warta.

   • Ala said

    dr Jan Pająk modry człowiek ale żeby jego czytać trzeba mieć otwarty umysł , jego monografie nie dla każdego śmiertelnika się nadają , przyznam się ze nie przez wszystkie przebrnęłam .Niestety jego badania i dowody nie wszystkim pasowały wiec starali się i starają zrobić z niego wariata

   • Marusia said

    10 Pancernych i ich Szariki

    Mam taki problem mój pies ma chip bo taki teraz tu wymagają. Nie chciałam żeby pies go miał ale musiałem takie teraz prawo. Boje się trochę co się stanie jak właściciel chipu ( bo nie ja przecież ) wgra mojemu psu program legalny oczywiście ale do obsikiwania zamiast krzaków to aut. Jest też możliwość że program będzie miał wirusa ( hipotetycznie oczywiście ) i piesek mnie pogryzie albo zje jak mu RAMM siądzie i zapomni kto jest właścicielem cipa a kto psa . Możliwe że mi ucieknie ale wtedy to go spokojnie znajdą przez satelitę tylko do właściciela chipu zadzwonię . Czytałem kiedyś że nie zawsze tak było z tymi chipami no ale co mam zrobić takie przepisy . Jestem ciekawa jak to u was wygląda . Tak swoją drogą to chciałabym wiedzieć jakie komendy mogę wydawać mojemu psu a jakie właściciel chipu ?.

   • Ala said

    O rany w jakim państwie mieszkasz .mojego psiaka tez chcieli chipować ale z mojej strony był mocny mur ,udało się uniknąć .teraz aktualnie to ze szkoły od dziecka przychodzą mi wspaniale zachęty chipowania synka .Oczywiście jakie to wspaniale dla bezpieczeństwa , podają dane zaginionych dzieci ,zamordowanym by uzmysłowić rodzicom jakie to ważne by dziecko milo chip , wtedy tak szybciutko go znajda , a w chipie ma być zawarta info na temat DNA dziecka zdjęcie , badania psychologiczne i dużo dużo takiego gówna. Oczywiście najważniejsze to wszystko dla twojej pociechy za darmo

   • vindpust said

    Ala, w jakim panstwie tak namawiaja do chipowania dzieci?

   • Potas said

    @Ala dziękuje
    @ Vindpust – ucz się języka 🙂

   • Jaga said

    Jeśli zwierzak jest przeznaczony na wystawe, to musi być chipowany, inaczej go do wystaw nie dopuszczą. Jeszcze w przypadku wyjazdu za granicę ze zwierzęciem.W innym wypadku nie ma obowiązku.

   • Margherita said

    Nazwa jest świetna, „wakacyjna”. Ale ten wirus istnieje naprawdę. Istnieje też teoria mówiąca, że to właśnie wirus zachodniego nilu przyczynił się do śmierci Aleksandra Wielkiego.

  • CoZaSyf said

   M A S A K R A! Wszyscy zgodnie akceptujemy tą paranoje i perfidie/rzadu/.Mieli nas reprezentowac,chronic i bronic…Brak słow…

   • Wojox said

    Ja nie akceptuję,, nie pisz wszyscy…. ale syf jest rzeczywiście…

  • zyta said

   „lekarze podkreślają, że jedna dawka jest wystarczającym zabezpieczeniem.”

   tzn. ze szczepionki sa dobre i jedna dawka jest zabezpieczeniem?
   Zabezpieczeniem, zeby dalej nie zyc w tym syfie?

  • Jaga said

   „Ulubiony” Onet pisze

   Nowa grypa spiskiem? Padł apel o wszczęcie dochodzenia

   http://wiadomosci.onet.pl/2086129,12,nowa_grypa_spiskiem_padl_apel_o_wszczecie_dochodzenia,item.html

  • Margherita said

   Taka dobra, wakacyjna nazwa: wirus zachodniego nilu;)

  • hjk said

   przypominam dzis obchody dnia szczepien w Lublinie, 9-13,sala błekitna urzedu woj.
   Okazaja do zadawania niewydodnych pytań i wreczania ulotek

 2. stary said

  Kasa, kasa i tylko kasa – to było od początku widać

  • bingo said

   Nie chodzi o pieniadze http://www.angelfire.com/planet/apokalipsa/grypa.htm

   • Rico said

    kase to Oni sobie drukuja chodzi o wladze….ja chce walczyc ale tu w realu nic sie niedzieje do zobaczenia a Auschwitz….

   • Xagog said

    Możesz walczyć w pojedynkę nawet-kseruj i klej plakaty.Ja tak robiłem i efekty nienajgorsze.Na rowerze się dobrze rozwozi (choć co prawda już zimno,ale mnie to nie przeszkadza).Co prawda już późno,bo prawie koniec roku,ale mam zamiar jeszcze przed końcem roku o kedeksie zywnościowym coś pokleić.

   • Xagog said

    Aha,no i dodam że cała sztuka moim zdaniem polega może nie tyle na ilości plakatów,ale na wytypowaniu odpowiednich miejsc (tam gdzie ludzie przystają często,na murach wzdłuż najczęściej uczęszczanych tras ,tam gdzie czekają czekają,np.na autobus itp.).Każdy zna swoje miasto,to wie najlepiej.

 3. Zbyszko said

  Czy trzeba prosić Marsjan żeby to w końcu rozpieprzyli, czy ktos tu na Ziemi jest w stanie zrobić z tym porządek?!

  • mizia said

   JA ZROBIE W 72 GODZINY JEŚLI ZOSTANE PREZYDENTEM

   • Wojox said

    Nie sądzę,, jak by Ci pokazali rachunki, księgi o stanie państwa, TO POPROSIŁ BYŚ O POTRÓJNA DAWKĘ SZCZEPIONKI NA A/H1N1. Popiłbyś Ibuprom napojem z ASPARTAMEM i zleciłbyś dodatkowe opryski chemtrails…. Hehe…

   • mizia said

    BO JA MAM EXTRA SPOSÓB TY MYŚLISZ KONWENCIONALNIE I TA DROGĄ ŻECZYWIŚCIE – TU NIE MOZE ZADZIĆ CIEPŁA CIOTA -TU TRZA CHROBREGO RĘCZE CI ZE NAWET BREW MI NIEDRGNA BY – ALE TO TRZA MIEĆ JAJA A NIE RUDE WYDMUSZKI I MESZEK POD NOSEM W WIEKU 50 LAT.

   • karol said

    …mi też brew by nie drgnęła…popieram

   • Wojox said

    cyt. „TY MYŚLISZ KONWENCIONALNIE”,,, z całym szacunkiem,, MIZIA,, jak myślę to tylko ja wiem (chyba). Ale to co piszę nie zawsze jest tym co myślę, nie zawsze jestem wylewny,, czasami jak kameleon,, ale nigdy konfident i agent…

    Żona mnie rugała za moją gadatliwość,, bo od razu karty na stół dawałem…

   • zyta said

    MIZIA ma racje. MIZIA NA PREZYDENTA! Z kazdej sytuacji jest wyjscie, nawet najbardziej krzysowej, terzeba miec tylko rozum jak sie patrzy.

   • VIVIEN said

    hahahahhaaa DOBRY ZART TYMFA WART ! KOTECZKCZKU,KAZDY TAK MOWI ZANIM NIE DOJDZIE DO CELU…mizia powiedział/a
    27 listopad 2009 @ 4:29 pm

    10 Votes

    Quantcast

    JA ZROBIE W 72 GODZINY JEŚLI ZOSTANE PREZYDENTEM…………….WALRSA TEZ TAK KIEDYS MOWIL!:) NAJPIERW OBSTAWILBYS SIE RODZINKA ;ZNAJOMYMI ; i rozpoczal ta sama GRE!….”OD BOGATEGO NAUCZYSZZ SIE OSZCZEDZAC A OD BIEDAKA GOTOWAC ! 🙂 ! A W UFOLUDKI NIE WIERZE!

   • mizia said

    KAŻDY SADZI INNYCH PO SOBIE BO UWAZA ZE JEST TEN NAJLEPSZY – BEZ URAZY TAKA NATURA LUDZKA DOTYCZY 90% POPULACJI

   • Xagog said

    To się nazywa subiektywizm.I niestety masz rację

  • --- said

   Prezydent nie ma w Polsce żadnych uprawnień to po pierwsze. Po drugie, nikt nie wybierze prezydenta, który nie ma nawet średniego wykształcenia.

   • mizia said

    A WAŁĘSĘ TO KTO WAM WYBRAŁ WIETNAMCZYCY HA HA HI HI – TEN TO BYŁ OKAZ TAKI 8,5

   • VIVIEN said

    HO HO HO ……. ludzie!!! zwierzaki – …:))WESOLO TU Z WAMI ! JAK MIEDZY PRAWDZIWYMI POLAKAMI 🙂 RUSZCIE GLOWAMI LEPIEJ!…..

 4. dartan said

  Wielki Wróg Ludzkości przy kontakcie z Prawdą zaczyna się Słaniać…

 5. ALFA said

  O związkach uczonych, którzy zasiadają w komitetach doradczych WHO z firmami farmaceutycznymi produkującymi szczepionki na nową grypę, od dwóch tygodni rozpisuje się duńska gazeta „Information”. Według niektórych dziennikarzy, pandemia świńskiej grypy przypomina światową epidemię, ale korupcji.

  – W czerwcu 2009 dyrektor generalny WHO Margaret Chan ogłosiła pandemię świńskiej grypy. Decyzja o ogłoszeniu pandemii oznaczała w najbliższej przyszłości ogromne korzyści finansowe dla przemysłu farmaceutycznego – donosi „Information”. Gazeta przypomina, że wiele krajów – w tym Dania, ma umów z dużymi firmami farmaceutycznymi, a to zobowiązuje je do zakupu szczepionek właśnie na wypadek pandemii.

  Według szacunków banku inwestycyjnego JP Morgan, tylko w tym roku przemysł farmaceutyczny zamówi szczepionki za ponad 11 mld dolarów. Według „Information” znaczna część obrotów jest wynikiem decyzji WHO.

  Wielu naukowców, pozornie bezstronnych, którzy pracują dla WHO, jest jednocześnie opłacanych przez firmy, które produkują szczepionki.

  To jest prawdziwy problem, uważa profesor Tom Jefferson, który jest epidemiologiem w Cochrane Center w Rzymie: – Niepokojące jest to, że wielu członków komisji WHO rekomendując stosowanie konkretnych szczepionek w walce z świńską grypą, tak na prawdę reprezentuje przemysł farmaceutyczny – mówi prof. Jefferson.

  Ekspert WHO zatrudniony w koncernach farmaceutycznych

  Jednym z takich ekspertów WHO ds. H1N1jest dr Frederick Hayden, który doradza Światowej Organizacji Zdrowia m.in. ws. szczepionek przeciwko grypie. Dr. Hayden przewodniczy też specjalnej grupie SAGE przy WHO, która w lipcu w komunikacie informowała, że prawdopodobnie będzie konieczne podanie dwóch dawek szczepionki w celu zapewnienia właściwej ochrony przed nową grypą, mimo że wielu naukowców uważa, że jednorazowe szczepienie powinno wystarczyć.

  Dziennikarze „Information” ustalili, że dr Hayden ma też wielu innych pracodawców, w takich firmach, jak Roche, RW Johnson, SmithKline Beecham i Glaxo Wellcome.

  • Magdalena said

   @ALFA
   Sorry, ze tutaj, ale pewnie nie wracasz do poprzednich komentarzy. Pisales o leczeniu nadcisnienia metoda BSM. Czy stosowales sie do zakazu uzywania uzywek typu kawa itd.?

   • ALFA said

    Tak nie używam niczego -leków,herbaty,kielonka,kawy jedynie witC 1000mg dziennie ,no i od czasu do czasu mleko od krowy w celu uzupełnienia białka i piję codziennie wodę przegotowaną z cytryną bo pić coś trzeba.

   • Były Naiwny said

    @ALFA czy na pewno vit C 1000 mg dziennie. To kilogram „czystej” witaminy?

   • gustaf said

    hm…@Były Naiwny
    0,001 g x 1000 = 1 (:))

   • zyta said

    1 kg = 100 dkg
    1 dag = 10 g = 10 000 mg
    1 g = 1000 mg

    1000 mg = 1 g

    ja zazywam 18 g wit.C dziennie tj. 18 000 mg (1,8 g),
    przy chorobie drugie tyle, tj. 36 000 mg (3,6 g)

   • ALFA said

    @Zyta, a co zrobimy jak nie będzie takich dawek,bo ma być dawka dzienna 60mg, czy oni mają nas za ciemniaków.

   • librarian said

    Możecie napisać jakie preparaty wit. C stosujecie?

   • zyta said

    Ja jem zwykly kwas akorbinowy w kapsulkach (po 300 mg kwasu askorbinowego i 5mg cynku)-nie wiem czy w kraju jest – do tego naturalna wit.C w 3-4 zabkach czosnku codziennie na chleb ze smalcem (sama topie slonine)lub z maslem, soku z calej cytryny oraz innych owocach i kiszonej przez siebie kapuscie. Dodaje tez kwas askorbinowy w proszku do roznych salataek i potraw. Ale ostatnio rezygnuje coraz bardziej z tych kapsulek na korzysc naturalnego soku z cytryny i grapefruita. Zamowilam tez w :
    http://www.sanbios.pl/?witamina-c,42
    Natur C acerola 500, Natur C active i Owoc dzikiej róży bez nasion, proszek.
    Na str.:
    http://www.vitalabo.pl/wszystkie_marki/natures_plus/witamina_c_z_bioflawonoidami
    jest Witamina C + bioflawonoidy 1000 mg i tam tez chce zamowic pewna ilosc tej witaminy.

   • SŁAWEK said

    witamina C1000 firmy calivita

   • Były Naiwny said

    Dzieki @Zyta i @Gustaf – jednak czuwacie wagowo!

   • librarian said

    Dziękuję za odpowiedzi 🙂

   • ALFA said

    WITAMINA C

    6/ Witamina C a choroby zakaźne

    Dr.med. Frederik Klenner z uznaniem komentował w latach trzydziestych potencjał leczniczy witaminy C. Eksperymentował na sobie samym, swoich dzieciach i pacjentach, i przekonał się, że może zahamować rozwój chorób szczególnie wirusowych stanów zakaźnych u dzieci w przeciągu minut lub godzin od podania uderzeniowej dawki witaminy. Jako jeden z pierwszych zauważył i opisał zjawisko spadku witaminy C we krwi osób cierpiących na choroby zakaźne. Ostrość niedoboru zależała od długości trwania choroby i nasilenia objawów. Wydawało mu się jasne, że wiele tego rodzaju przypadków jest bezpośrednim następstwem poważnego braku witaminy w C w organizmie, graniczącego z niedoborem powodującym szkorbut. Mowa o naturalnej witaminie C.
    Uważał, że pacjenci z niskim stężeniem witaminy C we krwi narażeni byli na ryzyko wirusowego zapalenia mózgu, płuc zapadnięcia w śpiączkę, a nawet śmierci.
    Wiedział, że witamina C jest niezbędnym budulcem substancji międzykomórkowej, tworzącej wiązania włoskowatych naczyń krwionośnych. Łącza te mogły ulec osłabieniu, w wyniku, czego bakterie lub wirusy przeniknęłyby do mózgu. Gdy stężenie witaminy C we krwi spada do poziomu 1 mg na litr, włoskowate naczynia krwionośne stają się łamliwe. Zjawisko to poznano i opisano w latach czterdziestych.

    Wiele badań poświęcono skutkom leczenia infekcji wirusowych witaminą C.
    Znamy opisy badań nad leczniczym działaniem witaminy C na infekcje bakteryjne. W jednej z nich znajdujemy informację, że podanie witaminy C hamowało wzrost prątków gruźlicy.
    Okazuje się też, że deaktywuje ona inne bakterie, w tym bakterie tyfusu, paciorkowce i laseczki tężca. Zaobserwowano też zjawisko deaktywacji toksyn tężca, dezynterii, dyfterytu i gronkowcowych stanów zakaźnych.

    Brak witaminy C prowadzi do zaburzeń odporności organizmu na zakażenia i oddziaływanie niektórych toksyn. Wysoki poziom witaminy C w organizmie sprzyja tworzeniu maksymalnych zasobów glikogenu w wątrobie i wzmocnieniu jej czynności odtruwających. Ma to wielkie znaczenie we wszelkich infekcjach pasożytniczych (grzyby, bakterie, robaczyce), w zatruciach organizmu toksynami chemicznymi bądź w przypadku wszystkich rodzajów wirusowego zapalenia wątroby.
    Witamina C posiada właściwości obronne w stosunku do wielu substancji toksycznych: ołowiu, dwusiarczku węgla, aniliny i innych. Wg. Dr Clark, witamina C pomaga neutralizować wszystkie mykotoksyny pleśniowe (toksyny pochodne od grzybów), w tym również bardzo trującą – aflatoksynę. Sporysz również można zlikwidować/zneutralizować jego toksyny witaminą C, ale pomaga to na ok. 10 minut.

    a/ Infekcje i przeziębienia – skuteczna dawka naturalnej witaminy C

    Witamina C wywiera prawdopodobnie bezpośredni wpływ na niektóre z wirusów i bakterii; działanie jej z drugiej strony polega na wzmacnianiu niektórych funkcji układu odpornościowego. Doktor Pauling doniósł, że witamina C niezbędna jest dla prawidłowego przebiegu procesów fagocytozy (pochłaniania drobnoustrojów chorobotwórczych przez białe krwinki). Krwinki odżywione witaminą C działają energicznie, a te o niskim stężeniu witaminy C reagują niemrawo. Gdy zbadano pewną populację Szkotów o dobrym stanie zdrowia, odżywiających się zgodnie z tradycjami szkockiej kuchni zaledwie przekraczającym wartość zapewniającą prawidłowe działanie mechanizmu fagocytozy. Jednakże w okresie przeziębienia poziom witaminy spada do połowy pierwotnej wartości i taki pozostawał przez kilka kolejnych dni. (W rezultacie chory był narażony na wyższe ryzyko infekcji wtórnych). Dawka 250 mg witaminy C dziennie nie wystarcza, by podnieść stężenie witaminy C do poziomu zapewniającego właściwy przebieg fagocytozy. Dopiero 6 g witaminy C dziennie podawane na początku infekcji przeziębienia i 1 g w ciągu kolejnych dni utrzymywało fagocytozę na odpowiednim poziomie.

    Zażywający witaminę C odczuli zauważalna ulgę i zmniejszenie nasilania objawów. Niezwykle interesujący jest też fakt, że u pacjentów rozpoczynających kurację 6 g od razu pierwszego dnia choroby bardzo rzadko pojawiały się komplikacje w postaci wtórnych infekcji bakteryjnych.
    Podczas przeziębienia dr Clark (biochemik) poleca dla osób dorosłych podanie dawki uderzeniowej 10 gram witaminy C dla wspomożenia neutralizacji mykotoksyn. Zdaniem dr Clark, leukocyty nadal potrzebować będą ok. 5 godzin, aby odzyskać zdolności obronne.

    Chorym na infekcje wirusowe często podaje się profilaktycznie antybiotyki przeciw wtórnym infekcjom bakteryjnym, co znacznie osłabia ich własny układ obronny i również wymaga dodatkowego podania witaminy C oraz ochronnie AC Zymes.

    Według doktorów Cathcarta, Paulinga i Camerona, witamina C rolę antybiotyków pełnić może skutecznie i bez skutków ubocznych, prawdopodobnie przez stymulowanie procesów fagocytozy.

    W 1977 roku doktor J.Asfora przeprowadził jedno z najdoskonalszych do tej pory badań nad leczniczymi właściwościami witaminy C. W eksperymencie uczestniczyło stu trzydziestu trzech studentów medycyny, lekarzy i pacjentów miejscowego ośrodka zdrowia, którym podawano tysiąc miligramów witaminy C (porównywalne dawki do np. dwie tabletki C PLUS trzy razy dziennie lub 2 x po 1 tabl. C 500), albo placebo. Niektórzy rozpoczęli kurację już pierwszego dnia przeziębienia, a inni drugiego, jeszcze inni trzeciego. Zażywający witaminę C odczuli zauważalną ulgę w nasileniu objawów. Niezwykle interesujące jest też fakt, ze u pacjentów rozpoczynających kurację od razu pierwszego dnia choroby bardzo rzadko pojawiały się komplikację w postaci wtórnych infekcji bakteryjnych. Inaczej, niż u pacjentów nie biorących witamin lub rozpoczynających kurację drugiego lub trzeciego dnia choroby. Wśród pacjentów rozpoczynających kurację witaminą C pierwszego dnia choroby, tylko w trzynastu procentach przypadków zanotowano wtórne infekcję bakteryjne. W grupie pacjentów rozpoczynających kurację drugiego dnia ofiarą powikłań padło dwadzieścia procent badanych, analogiczny wynik wyniósł czterdzieści siedem procent w grupie rozpoczynających kurację trzeciego dnia. Wśród chorych zażywających placebo powikłania w postaci wtórnych infekcji bakteryjnych pojawiły się w trzydziestu dziewięciu procentach przypadków.

    Witamina C wpływa też bezpośrednio na przeciwciała, czyli białka utworzone w białych krwinkach typu B, których zadanie polega na rozpoznawaniu i niszczeniu określonych bakterii. U zdrowych studentów, którzy otrzymywali profilaktycznie dawkę 1 grama witaminy C przez okres 75 dni stwierdzono po zakończeniu podawania witaminy C znaczny wzrost liczby przeciwciał niezbędnych do walki z bakteriami i wirusami.

    ZAŻYWAJCIE WITAMINĘ C MOŻNA DZIENNIE 18000mg
    brak witaminy C powoduje wiele chorób
    MAMY MIESIĄC ABY WALCZYĆ O NATURALNE WITAMINY!!!!

   • ALFA said

    Wirusy, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C, AIDS, mononukleoza i pneumocystoza

    Naturalna witamina C jest silnym w działaniu przeciwutleniaczem rozpuszczalnym w wodzie, co powoduje jej łatwe przenikanie do tych tkanek, które są bogate w wodę. Przenika ona do każdej komórki i hamuje rozwój grzybów, bakterii czy wirusów, które mogły ją opanować i rozpocząć akcję zmiany kodów genetycznych. Komórka pęka i obumiera, nie pozostawiając aktywnych wirusów, które mogłyby kontynuować niszczycielską działalność.

    Po przeprowadzeniu w latach trzydziestych swoich badań nad działaniem tej witaminy dr med. Frederik Klenner sformułował następujące wnioski: „Stopień neutralizacji infekcji wirusowej jest proporcjonalny do stężenia witaminy C w organizmie i okresu jej działania”.

    Witamina C łączy się z wirusem, bakterią lub substancją chemiczną, tworząc nowy związek, który musi zostać utleniony przez dalsze ilości witaminy C. Dlatego leczenie witaminą C należy kontynuować przez dłuższy czas nawet po wystąpieniu pierwszych oznak polepszenia. W odniesieniu do układu immunologicznego witamina C wspiera funkcjonowanie gruczołów nadnerczy natężonego wysiłku, stymuluje produkcję interferonu, tym samym wzmacnia działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne białych krwinek.

    Niedobór witaminy C powoduje spadek liczby limfocytów T, na których opiera się działanie układu immunologicznego. A przecież tworzą one pierwszą linię obrony w walce z wirusami i bakteriami atakującymi nasz organizm.

    Doktor Cheraskin porównuje działanie witaminy C na wirusy do działania antybiotyków, które nie mają tu pola do popisu. Witamina C działa stymulujące na układ odpornościowy, powodując wzrost poziomu silnego antyoksydantu glutationu, niezbędnego dla prawidłowego działania obronności organizmu. Nawet nieznaczny niedobór witaminy C może powodować zaburzenia w funkcjonowaniu układu odpornościowego oraz jego podatność na wszelkie infekcje bakteryjne, grzybicze i wirusowa.

    Wysoki poziom witaminy C w organizmie sprzyja tworzeniu maksymalnych zasobów glikogenu w wątrobie i wzmocnieniu jej czynności odtruwających. Stąd znaczenie witaminy C rośnie jeszcze bardziej w obliczu postępującego wciąż wzrostu liczby zachorowań na zapalenie wątroby typu B i C, na ASIDS i pneumocystozę. Doktor Smitha wezwano raz do pacjenta cierpiącego na AIDS, znajdującego się w stanie półśpiączki, z powikłanym zapaleniem płuc. Jego skóra przybrała odcień niebieskawa, chociaż przez cewnik umieszczony przez nozdrza do organizmu chorego wpływało co minuta sześć do ośmiu litrów tlenu. Doktor Smith zaordynował cztery zastrzyki domięśniowe po 5 gramów witaminy C (łącznie 20g wit.C w oba mięśnie trójgłowe ramienia i w oba pośladki). Już po ośmiu godzinach stan pacjenta uległ poprawie wciąż był oczywiście ciężko chorym człowiekiem, lecz potrzebował tylko 4 litrów tlenu na minutę, a po tygodniu takiej kuracji wrócił do domu.

    Doktor Roger Williams sugeruje, że prawidłowa dzienna dawka witaminy C oscyluje wokół ilości 2-2,5 g. Osoby palące przyswajają witaminę C skrajnie źle. Nawet przy stałym zażywaniu jej z pokarmem – cały czas występuje u nich deficyt.

   • ALFA said

    Ochrona antyoksydacyjna w chorobach układu sercowo – naczyniowego

    Według dr Mathiasa Ratha twórcy nowej teorii choroby wieńcowej, brak witaminy C wpływa na podwyższenie poziomu cholesterolu, trójglicerydów, apoproteiny i lipoproteiny A – która służy do naprawy uszkodzonych i nieszczelnych ścian naczyń krwionośnych. Brak witaminy C zwiększa ryzyko choroby wieńcowej poprzez odkładanie złogów na ścianach tętnic. Zwiększone spożycie witaminy C podwyższa poziom „dobrego” cholesterolu HDL, który usuwa nadmiar „złego” cholesterolu LDL, zmniejsza jego nadmierną produkcję i pomaga w emulgowaniu go przez żółć. Dzięki temu zmniejsza się ilość niepotrzebnych złogów miażdżycowych. Dowiedziono, że dzienna dawka 500mg witaminy C może doprowadzić do zredukowania blaszek miażdżycowych w ciągu 2-6 miesięcy.

    Dr Rath udowodnił, że skoro niedobór witaminy C jest powszechną przyczyną chorób krążenia u ludzi, to uzupełnianie tej witaminy, jest uniwersalnym lekarstwem na powyższe choroby.

   • ALFA said

    http://pracownia4.wordpress.com/2009/01/16/tajemnice-witaminy-c/
    tu jest duży artykuł na temat
    wit C jak też leczy raka

 6. kasia said

  Codex wchodzi w zycie:

  • ALFA said

   I tak walczyliście o Kopacz to macie zabroni się niedługo wszystkiego,co oni sobie myślą jak mogą za nas decydować ,że szczepionek nie ma to bardzo dobrze nie będą nas truć.Już szlak trafia człowieka ,a jak trafi to POLAK potrafi.Afery wynajdują ,żeby ludzi otumanić ,a oni po cichu wprowadzają ustawy.Ciekawe na czyje polecenie chyba WHO .Ja się pytam czy tu rządzą Polacy czy ???.Oj ludu ludu co się zwami stało,czemu macie klapki na oczach?Siedzimy tu i tylko w klawiaturę walimy.A owieczki i barany niedługo dobrze w dupę dostaną.Wszystkich pozdrawiam i czekamy dalszego ciągu ustaw.

   • mary said

    KAZDY SAM W SZARYM DNIU OSOBNO I RAZEM MUSI BYC CZUJNY I BRONIC SIE PRZED PANSTWEM POLSKIM – NASZE PANSTWO JEST PRZECIWKO NAM. 4 PANSTWA NAJBARDZIEJ RZADZONE PRZEZ SYJONISTOW: IZRAEL, USA, NIEMCY I POLSKA, JA BYM JESZCZE DORZUCILA FRANCJE – TEN ICH SARKOZY-CHYBA TROCHE NIEPOPRAWNA PISOWNIA, ALE WIADOMO O KOGO CHODZI- TO AGENT MOSADU. UWOLNIJMY NASZEGO ORZELKA OD MASONSKICH PENTAGRAMOW NA SKRZYDLACH

   • Wojox said

    Wiecie jak to działa ?? Robi się zamieszania wokół różnych spraw, mało istotnych, a ludzi się informuje od czasu do czasu że sejm „przyjął” np. 36 ustaw. Więc są zgodni, czyli realizują „plan”. Codex przejdzie bez szemrania. A dla publiki co chwile odgrzeją „aborcję” itp…

  • xxx said

   moje maile z http://www.ijhars.gov.pl

   Witam

   Mam pytanie odnośnie kodeksu żywnościowego który ma wejść od końca tego roku:

   Czy istnieje polska wersja jego zawartości?

   Czy ja jako obywatel mam prawo wyboru – referendum itp w sprawie wprowadzenia tego dokumentu?

   Dlaczego na państwa stronie nie ma żadnych informacji na temat tego doumentu np. polska wersja językowa?
   pozdrawiam
   zaniepokojony obywatel

   odpowiedz

   Uprzejmie informuję, że Codex Alimentarius (łac. „Kodeks Żywnościowy”) jest zbiorem norm, wytycznych i kodeksów postępowania w zakresie żywności, przyjętych w skali międzynarodowej, opracowanych przez Komisję Kodeksu Żywnościowego i jej komitety techniczne. Komisja Kodeksu Żywnościowego (CAC) została utworzona w 1962 roku przez Organizację ds. Wyżywienia i Rolnictwa Narodów Zjednoczonych (FAO) oraz Światową Organizację Zdrowia (WHO). Celem Komisji Kodeksu Żywnościowego jest zapewnienie ochrony zdrowia konsumentów oraz uczciwych praktyk w handlu żywnością.

   1. Dokumenty kodeksowe są opracowywane i publikowane na bieżąco od 1962 r.; nie jest prawdą, że mają „wejść w życie” od końca tego roku. Ponadto teksty kodeksowe, w tym normy, nie są obowiązkowe, mają charakter zaleceń i dobrych praktyk, więc trudno mówić o ich „wejściu w życie”.

   2. W pracach Komisji Kodeksu Żywnościowego uczestniczy ponad 180 państw; wypracowane dokumenty są dostępne w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, chińskim i arabskim. Wszystkie dokumenty kodeksowe oraz publikacje (w wersji elektronicznej) dostępne są na stronie internetowej http://www.codexalimentrius.net.

   3. Dzięki naszej stronie internetowej http://www.ijhars.gov.pl, a także stronie internetowej Codex Alimentarius http://www.codexalimentrius.net każdy konsument może śledzić dokumenty robocze i raporty z poszczególnych sesji oraz wysyłać do Punktu Kontaktowego KKŻ FAO /WHO w Polsce ewentualne uwagi do tych dokumentów. Wszystkie uwagi są sprawdzane pod względem merytorycznym i przesyłane do Instytucji wiodących w danym temacie, w celu wypracowania przez nią ostatecznego stanowiska Polski.

   Ponadto chciałabym zaznaczyć, że organizacjami stale współpracującymi z Punktem Kontaktowym KKŻ FAO/WHO dla Polski są Federacja Konsumentów oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, które z założenia powinny reprezentować interesy przysłowiowego Kowalskiego. Tak więc inną drogą włączenia się konsumenta w prace kodeksowe jest przesłanie swoich uwag do dokumentów kodeksowych na adres jednej z tych instytucji – http://www.federacja-konsumentow.org.pl lub http://www.uokik.gov.pl.

   4. W zakładce Codex Alimentarius / Kodeks Żywnościowy FAO/WHO na stronie internetowej Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych http://www.ijhars.gov.pl można między innymi zapoznać się ze sprawozdaniami polskich przedstawicieli z Sesji Komitetów KKŻ, dokumentami roboczymi, raportami, czy materiałami takimi jak prezentacje, broszury, zdjęcia. Tłumaczenie dokumentów kodeksowych na język polski, podobnie jak w przypadku innych języków narodowych ponad 180 państw członkowskich nie jest możliwe z powodu objętości tych dokumentów. Ponadto dokumenty kodeksowe są stale aktualizowane w związku z rozwojem nauki oraz poszerzającą się gamą dostępnych na rynku produktów.

   Dodatkowo zapraszam na stronę internetową Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych http://www.ijhars.gov.pl, gdzie w zakładce Codex Alimentarius / Kodeks Żywnościowy FAO/WHO > Najczęściej zadawane pytania na temat Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO znajdzie Pan odpowiedzi na inne ewentualne pytania dotyczące Kodeksu Żywnościowego i bezpieczeństwa żywności.

   moja odp:

   Witam

   Ze strony http://www.stopcodex.pl/

   Codex Alimentarius – w Polsce znany jako Kodeks Żywnościowy – to zbiór zasad które powinny nas chronić, a w rzeczywistości będą nas ograniczać począwszy od 2010 roku:
   – możliwe że żywność może być napromieniowana bez powiadomienia konsumenta (zob. zezwolenie FDA w USA na napromieniowanie) i – żywność może zawierać dodatki chemiczne oraz pestycydy, będąc nadal nazywana „żywnością ekologiczną”(zob. Zielona Księga w UE i złagodzenie przepisów dot. rolnictwa eko)
   – wszystkie zwierzęta przeznaczone na mięso możliwe, że będą musiały zażywać antybiotyki i hormony wzrostu
   -sprzedaż naturalnych witamin, suplementów mineralnych i ziół może być nielegalna, podobnie jak terapie naturalne stosujące te składniki (np.Kanada ustawa C-6 i C-51; UE dyrektywy dot. suplementów ).
   „Kodeks jest politycznym ekwiwalentem współczesnych dokumentacji toksykologicznych, ponieważ zatwierdza i promuje w międzynarodowym handlu żywnością wszystko łącznie z pestycydami, naświetlaniem, biotechnologią i syntetycznymi odpowiednikami substancji leczniczych i odżywczych preferując je od naturalnych substancji.”

   Czy mogą się państwo do tego ustosunkować?
   Jaki zbiór zasad wg Kodeksu Żywnościowego ma obowiązywać od 21 grudnia 2009r ? Proszę wskazać gdzie na ten temat są informacje na państwa stronie.

   pozdrawiam

   zaniepokojony obywatel

   odpowiedź

   1. O braku rzetelności przedstawionego przez Pana tekstu świadczy 3-krotne użycie w nim wyrażenia „możliwe” i „może”.

   2. Normy i inne dokumenty opracowane przez Komisję Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO nie są obowiązującym prawem. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pan na stronie Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych http://www.ijhars.gov.pl, w zakładce Codex Alimentarius / Kodeks Żywnościowy FAO/WHO > Najczęściej zadawane pytania na temat Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO http://www.ijhars.gov.pl/index.php?idkat=533 – pytania: „Czy normy kodeksowe są obowiązkowe?” oraz „Dlaczego niektóre media dzień 31 grudnia 2009 r. wymieniają jako termin istotnych zmian w polskim prawodawstwie żywnościowym?”

   3. Ponownie zapraszam do zapoznania się z rzetelnymi informacjami na temat Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO umieszczonymi na stronie Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych http://www.ijhars.gov.pl, gdzie w zakładce Codex Alimentarius / Kodeks Żywnościowy FAO/WHO > Najczęściej zadawane pytania na temat Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO http://www.ijhars.gov.pl/index.php?idkat=533 znajdzie Pan odpowiedzi na szereg pytań związanych z tym zagadnieniem.

   maja odpowiedź

   Witam

   Z tego wszystkiego wynika tylko jeden wniosek – Kodeks Żywnościowy i idące za nim regulacje są tak sformułowane że przeciętny obywatel nie jest w stanie ich ogarnąć. Stąd moje zaniepokojenie nikłą informacją na ten temat na państawa stronie internetowej.
   Tutaj kontargumenty na odpowidzi na najczęściej zadawane pytania na temat Kodeksu Żywnościowego:
   http://www.fnbg.org/pliki/GJIHARS.pdf

   czy istnieje odpowiedź z państawa stony na powyższe argumenty

   pozdrawiam

   rozczarowany obywatel

   ich odpowiedź

   Myli Pan prawo do informacji z obowiązkiem polemiki – chętnie udzielamy informacji, natomiast nie leży w naszych obowiązkach polemika z dezinformacjami umieszczonymi na jakiejś stronie internetowej.

   Z poprzednich Pana wypowiedzi np. „zaniepokojenie nikłą informacją na ten temat na państwa stronie internetowej” wynika, że nie czytał Pan informacji umieszczonych na naszej stronie, z tego z kolei wynika, że nie szuka Pan rzetelnych informacji, tylko potwierdzenia czegoś w co Pan wierzy.

   Wydawało się, że przekazane dotąd informacje i wskazówki w odpowiedzi na Pana anonim będą wystarczające aby dopełnić przysługującemu każdemu obywatelowi prawa do informacji.

   W obecnie zaistniałej sytuacji, gdy czuje się Pan rozczarowany przekazanymi informacjami, sugeruję aby zwrócił się Pan na piśmie do Głównego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno – Spożywczych z formalnym wnioskiem zawierającym, na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz. U. z dnia 22 stycznia 2002 r., Nr 5, poz. 46), Pana imię, nazwisko i adres.

   • gustaf said

    @ Xxx(Pana imię, nazwisko i adres.)
    Gdyby mi ktoś spróbował, w momencie ,kiedy nakręcam geszeft życia, zaglądać przez ramię, pilnować i głupio dopytywać , tobym mu łeb órwał i naszczał w szyję.
    Ty chopie dostajesz wyczerpującą info i jeszcze możesz się odwoływać i nawet podają do kogo.
    Jak to ciężko dziś ludziom dogodzić…
    Narzekają jeszcze na arogancje władzy…
    Nie mają pojęcia , jak w cywilizowanym świecie używać kopert, stacji benzynowych i cmentarzy….

  • Truther said

   Ktos wie, gdzie jest wykaz produktow leczniczych, ktore moga byc sprzedawane w punktach pozaaptecznych, o ktorych mowil rzecznik ministerstwa zdrowia?

   • CoZaSyf said

    W nocy około 1-ej w tv Trwam byla dyskusja na temat GMO-było interesujaco.Wogole po północy na tv-info sa b.ciekawe filmy.

   • agata said

    Ja tego nie rozumiem. Nie dosyc ze tzw. zwykle, supermarketowe jedzenie jest naszpikowane roznymi swinstwami(ktorych w normalnym jedzeniu byc nie powinno)to zamiast to skasowac to oni jeszcze wieksza trutke na nas wykladaja ( w imie czego), i prawa do wyboru zabieraja. Przeciez to jawne dzialanie przeciwko naszemu zdrowiu. Jest to jawna, prawnie ustalona swiatowa zbrodnia przeciw ludzkosci.

   • malwa said

    koleżanko czego ty nie rozumiesz? każdy dostępny sposób na zakamuflowane ludobójstwo jest dla nich dobry szczepionki ,opryski,chemia w produktach żywnościowych,można to świństwo mnożyć bez końca im chodzi w tym satanistycznym planie o zlikwidowanie w każdy możliwy sposób jak największej liczby ludzi aby na świecie żyło góra 500 milionów ludzi teraz jest ponad 6 miliardów

 7. ALFA said

  Czy miałoby to oznaczać, że nie ma właściwie w ogóle wirusa ptasiej grypy?

  W człowieku, we krwi czy też innych płynach organizmu, w zwierzęciu czy też w roślinie nigdy nie znaleziono ani nie udowodniono struktur, które można by było określić jako wirusa ptasiej grypy czy ogólnie wirusa grypy, ani też jakiegokolwiek wirusa chorobotwórczego. Powody chorób, również u zwierząt, których przyczyną miałby być wirus, a które szybko po kolei czy też jednocześnie mogą wystąpić u wielu indywiduów, są już dawno znane. Więcej: Dla wirusów chorobotwórczych po prostu nie ma w biologii miejsca.

  Tylko ignorując zdobycze Nowej Medycyny Dr Hamera, według której powodem wielu chorób jest szok wywołany różnymi wydarzeniami, a także wiedzę chemiczną na temat następstw zatruć i niedoborów, jak również wiedzę z dziedziny fizyki na temat następstw promieniowania, wówczas znajdzie się miejsce na urojenia, takie jak istnienie wirusów wywołujących choroby.

  Dlaczego zatem twierdzi się, że chorobotwórcze wirusy istnieją?

  Lekarze medycyny szkolnej potrzebują paraliżującego, ogłupiającego i destruktywnego strachu przed wirusami wywołującymi choroby. To główna podstawa ich egzystencji:

  Po pierwsze: aby masowo zaszkodzić ludziom poprzez szczepienia, tworząc w rezultacie krąg chorowitych i chronicznie chorych obiektów, które pozwalają ze sobą zrobić wszystko.

  Po drugie: aby nie musieć się przyznać przed samym sobą, że przy leczeniu chorób chronicznych całkowicie zawiedli i uśmiercili oraz uśmiercają więcej ludzi, niż dokonały tego wojny. Każdy lekarz medycyny szkolnej jest tego świadom, jednak tylko niektórzy mają odwagę o tym mówić. Dlatego też nie ma się co dziwić, że – biorąc pod uwagę grupy zawodowe – najwyższa ilość samobójców to lekarze.

  Po trzecie: lekarze medycyny szkolnej potrzebują paraliżującego i ogłupiającego strachu przed diabelskimi wirusami, by zatuszować swoje pochodzenie od powstającego Watykanu jako instrument ucisku i śmierci, który rozwinął się z kolei na drodze puczu armii zachodnio – rzymskiej.

  Medycyna szkolna była i jest najważniejszą podporą wszystkich dyktatur i rządów, które nie chciały się poddać prawu pisanemu, konstytucjom, prawom człowieka, czyli demokratycznie uznanej umowie społecznej. Wyjaśnia to również, dlaczego medycynie szkolnej rzeczywiście wolno zrobić wszystko i nie podlega ona przy tym absolutnie żadnej kontroli. Jeżeli tego nie przezwyciężymy, wszyscy pod jej wpływem zginiemy.

 8. Bruno said

  • allseiingeye said

   Hehehe, dobry materiał 😀 prosto z epicentrum epidemii 😀

  • mizia said

   A U NAS TAK JEST CIEKAWYM CO BĘDZIE NA GÓRCE ZACHOROWAŃ

   http://wiadomosci.onet.pl/2085942,11,alarmujacy_sygnal_ze_szpitala__w_ktorym_zmarla_osoba_z_ah1n1,item.html

   • Skania said

    Tak sie sklada, ze w Szwecji kilka osob zarazonych swinska grypa bylo podlaczonych do sztucznego pluca i niestety to tez nie pomoglo 😦 Takze nie wiem, czy zakup za 400 tys. zl. cos pomoze 😦

   • mizia said

    ALE TAM MAJA TEN SPRZĘT A TU JAK ŁADNIE POPROSIMY PANA OWSIAKA – KU… TO NIE ROBOTA OWSIAKA CHYBA

   • Skania said

    Maja sprzet, ktory i tak nie pomaga, bo ludzie umieraja…

    Owsiak niestety tylko dla dzieci zbiera :/

    _________________________________

    Tak na marginesie – Szwedzi wpadli na pomysl, zeby otworzyc wlasna „fabryke szczepionek”, zeby sie chronic przed epidemiami i nie byc uzaleznionym od zagranicznych koncernow farmaceutycznych – wcale nieglupi pomysl, szkoda, ze na razie to tylko gdybanie.

  • mizia said

   NIE TYLKO UKRAIŃCY MAJA POCZUCIE CHUMORU UNAS TEŻ JEST WESOŁO
   A FILMIK BEDZIE 100 RAZY BARDZIEJ ZABAWNY.
   ps. mogli go wieżć furmanką podłączonego pod miech kowalski WYGLĄDAŁO BY MNIEJ ŚMIESZNIE

   WKLEJKA

   mizia powiedział/a
   27 listopad 2009 @ 1:10 pm

   4 Votes

   WCZORAJ KURIOZUM NA Y.T BEDZIE WRZUCONE NIEBAWEM W 4 JEZYKACH FILMIK BĘDZIE NOSIŁ TYTÓŁ POLSKA SŁ ZDROWIA WALCZY Z A/H1N1
   A NA FILMIKU JEST WIELKI WÓZ STRZAŻY POZARNEJ CIĄGNACY NA CHOLU KARETKĘ POGOTOWIA ,Z AUTA STRZAŻY DO KARETKI WISI KABEL Z PRADEM , OBYDWA AUTA NA SYGNAŁE ŚWIETLNO DŻWIĘKOWYM KONWÓJ TEN PORUSZA SIE Z PREDKOŚCIĄ 55 KM NA GODZINĘ I WIEZIE CHOREGO LEKARZA 8 GODZIN

   PRZECIE TO KOMICZNE I ZENUJACE – ALE PRAWDZIWE W DNIU WCZORAJSZYM – WŁAŚNIE TAK WYGLADA TA CAŁA POLSKA BOKI MOŻNA ZERWAĆ ZE ŚMIECHU – GDYBY NIE TRAGICZNY KONTEKST
   mizia powiedział/a
   27 listopad 2009 @ 1:16 pm

   4 Votes

   PS DO TEGO KONWOJU KURIOZUM NA SKALĘ SWIATOWĄ – SZTUCZNE PŁUCO POŻYCZONE Z ZABRZA , KARETKA Z KEPNA, STRAŻ POZARNA Z WROCŁAWIA – jakiż potężny logistycznie plan do realizacji
   ps. przypomniał mi sie dowcip USAMANÓW o polakach – ILU POLAKÓW TRZEBA ŻEBY WKRECIĆ ŻARÓWKĘ -ODPOWIEDŻ 3 1 STOJI NA STOLW TRZYMAJAC ZARÓWKA DWUCH KRĘCI STOŁEM – TERAZ WIEM DLACZEGO NAS TAK POSTRZEGAJA TO WASZA WINA ŻE MARGINES RZADZI W TYM KRAJU
   PO TYM FILMIKI Z KARETKĄ NA DYSZLU STRAZY PEWNIE POSYPIĄ SIE – DOWCIPY

   • mizia said

    A TAK NA MARGINESIE ZASTANAWIAM SIĘ CO JESZCZE MUSZĄ WAM ZROBIĆ ŻEBY WAM POPROSTU NERWY PUŚCIŁY – POLACY TO WYJATKOWY NARÓD CAŁYMI LATAMI DAJE SIE KIWAĆ – DYMAĆ RÓŻNEJ MAŚCI SZUMOWINA I LUDZIA Z MARGINESU SPOŁECZNEGO – OPOZYCJI ANTY KOMUNISTYCZNEJ SPOD BÓDKI Z PIWEM PRZECIE TAM CHAM NA CHAMIE SIEDZI I BEDZIE KRADŁ ILE WLEZIE – BO WYLAZŁ Z POLEPY I BIDA MUSI SIE WYSZALEĆ.

   • Margherita said

    Poza tym, że masz rację, to co się musi stać, żebyś zaczął robić użytek z edytora tekstu?

   • mizia said

    I CO JESZCZE MOŻE MAM PISAĆ W KRAWACIE………..

   • Wojox said

    MYZIA wali zamierzone ortografy,, czasami w krawacie, czasami w gaciach, więc ja nie zwracam uwagi. Ale zastanawiam się po co mamy ch i h, rz i ż, u i ó … ???? I wiele innych skomplikowań językowych. Wiem to wynika z naszej natury, zawsze ułatwiamy sobie rzycie …

   • mizia said

    DO Wojox NIEMCY TO KIEDYŚ NO W SUMIE TO NIE TAK DAWNO ZASADY PISOWNI – ALE PEWNEGO DNIA KTOŚ ŚWIATŁY ZADAŁ TAKIE PYTANIE JAK TY I ZOSTAŁO UPROSZCZONE BEZ ZBEDNYCH KOMENTÓW KU ZADOWOLENIU WSZYSTKICH A W SZCZEGÓLNOŚCI OBCOKRAJOWCÓW ALE W POLSCE TO SIE NIEDA BO ….. BO W SUMIE TO NIKT NIEWIE DLACZEGO ALE NIE BO NIE

   • karol said

    za młody jesteś na takie dowcipy o polakach…to było o milicji…::))

   • mizia said

    O POLAKACH WCZEŚNIEJ NIZ O MIICJI BYŁA TA WERSJA SPYTAJ PIOTRA ON TAM BLIZEJ ŻYJE USAMANÓW
    PS. WIEKSZOSĆ TYCH O MILICJANTACH AMERYKANCY OPOWIADAJA O POLAKACH PRZYKRE ALE PRAWDZIWE
    TAK JAK POWYŻSZA HISTORYIKA

 9. Bruno said

 10. Aśka said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Latem-Polska-bedzie-zmagac-sie-z-wirusem-grozniejszym-niz-AH1N1,wid,11727023,wiadomosc.html

  Latem Polska będzie zmagać się z groźniejszym wirusem
  PAP | 27.11.2009 dodane 1 godzinę i 54 minuty temu

  Szczepionka przeciw „Wirusowi Zachodniego Nilu” nie jest w zadowalającym stopniu skuteczna

  Wzrost liczby zachorowań na grypę A/H1N1 powinien w Polsce potrwać jeszcze ok. dwóch tygodni, a później prawdopodobnie nastąpi gwałtowny spadek – powiedział szef Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Przemysław Guła, opierając się na analizach przeprowadzonych przez biuro. Tymczasem naukowcy przygotowują się już do walki z tzw. Wirusem Zachodniego Nilu, który może pojawić się w Polsce latem.

  Na warszawskiej Politechnice odbyła się konferencja dotycząca wykorzystania nauki w zarządzaniu kryzysowym. Eksperci omawiali m.in. zagrożenia epidemiczne – w tym także wirusem nowej grypy A/H1N1. – Cały czas monitorujemy sytuację, także wszystkie zgony z powodów grypopochodnych. Musimy jednak pamiętać, że pod tym względem sytuacja tegoroczna nie różni się od tego, z czym mieliśmy do czynienia rok temu – powiedział dziennikarzom Guła.

  – Mieliśmy o tyle lepszą sytuację, że Polska została dotknięta tym problemem później. Ale wzrost zachorowalności musi potrwać kilka tygodni – dodał szef RCB.

  Wirus Zachodniego Nilu jest prawie w 100% śmiertelny dla człowieka – Prof. Tadeusz Wijaszek

  Jak wyjaśnił, dotychczas w przypadku grypy sezonowej model był taki, że po nagłym wzroście liczby zachorowań – jesienią – następowała stabilizacja sytuacji, a później – gdy robiło się zimno – dwa miesiące spokoju i kolejny wzrost po odwilży. – W tym przypadku jest inaczej. Doświadczenia m.in. Ukrainy i państw zachodnich pokazują, że po nagłym wzroście zachorowalności następuje gwałtowny spadek. W Polsce taki wzrost prawdopodobnie potrwa jeszcze około dwa tygodnie – zaznaczył.

  Prof. Tadeusz Wijaszek, dyrektor Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach, powiedział natomiast, że z badań wynika, iż nowej grypy raczej nie powinny obawiać się osoby, które wcześniej chorowały na grypę Hongkong lub rosyjską (występowały one w latach 1957, 1958). – Generalnie nowa grypa jest tak naprawdę zagrożeniem dla osób, które są alergikami, mają astmę czy problemy z układem krążenia – dodał.

  Wirus Zachodniego Nilu

  Wijaszek poinformował również, że specjaliści z laboratorium w Puławach przygotowują się teraz do walki z innym wirusem – tzw. Wirusem Zachodniego Nilu, który może zagrozić Polakom latem. – Jest on prawie w 100% śmiertelny dla człowieka. Objawy są podobne jak w przypadku grypy – wysoka gorączka, nudności, bóle głowy i bóle mięśni. Z tym wirusem trudno walczyć, ponieważ przenoszą go komary, ale jest już szczepionka. Niestety jeszcze nie tak skuteczna, jakbyśmy chcieli – dodał.

  Polscy naukowcy na razie szukają śladów obecności wirusa w naszym kraju. Badane są ptaki i konie, które na tę odmianę są szczególnie wrażliwe. – Wirus ten po raz pierwszy pojawił się w Afryce w latach 50., później pojawił się w Europie – we Francji i Włoszech, a następnie w Stanach Zjednoczonych – zaznaczył. Jak dodał, prawdopodobieństwo, że trafi również do Polski, jest duże.

  W całej Polsce obecność wirusa A/H1N1 potwierdzono u ok. 750 osób. Według danych Głównego Inspektoratu Sanitarnego z czwartku, zmarło 16 osób. W piątek w Suwałkach zmarła kolejna osoba.

  (zel)

  ____
  widać stąd, że naukowcy w pocie czoła pracują chcąc wynaleźć taki szczep, żeby nas wreszcie powalił

  • mizia said

   O CO CHODZI JEŚLI MÓWIĄ ŻE-Latem Polska będzie zmagać się z groźniejszym wirusem TO ZNACZY ŻE TAK BEDZIE W TAKIE OBIETNICE IM WIERZĘ AKURAT ……………

   • Aśka said

    ja też, więc dałam ten artykuł

   • A said

    A co świńska im nie wypaliła..:((

   • toms said

    Cały przyszły rok to będzie chyba syfiaty , jak już teraz takie rzeczy planują…. Nie było u nas nigdy tego wirusa jak historia polskiej mikrobiologii rzeczy planują…

    wczoraj do poduszki czytałem 3 knigi – Klinika chorób Zakażnych , Patologia kliniczna oraz Podstawy Mikrobiologii i nie znalazłem info o Nilowej Gorączce w naszej strefie Europy…

    w ogóle w tych książkach nie ma informacji jakoby łatwo przenosiły sie wirusy z zwierząt na ludzi.

   • agata said

    Wirusow to u nich pelno w zanadrzu. Jak jeden nie wypali to drugi lub trzeci podrzuca. Plany zamierzone wykonywac sie musi. A najwaznieszy jest cel, srodki zawsze mozna troche modyfikowac. Grunt zeby celu nie stracic.

  • gustaf said

   no, nie bądźmy tacy naiwni….
   1. to nie grypa będzie , tylko wirus zachodniego Nilu- A/H1N1
   2. łagodny będzie
   3. strzypionki będą do kupienia przez rządy poszczególnych landów
   4.gwarantować za skutki uboczne będą partie opozycyjne , oraz kto się nawinie…z łapanki
   5. i tak w połowie sz-czip-ień zaczną wycofywać. bo się coś w nich zapodziało(niby nie truje i nie szkodzi, ale ludzie po nich nie oddychają)
   6.do leczenia najlepszy będzie tamiflu – choć nie działa
   7.do uprawy wprowadzą chiński czosnek z GMO z genem owsika.
   (prędzej po nim się zes…sz, niż odkaszlniesz)

  • CoZaSyf said

   Musza gdzies upchnac te szcepionki/zmienią tylko opakowanie/ Pisalam kiedys o bojkocie/koniecpzpn/ kibicow-czy My nie mozemy zaczac dzialac w ten sposob?Oczywiscie po ustaleniu wstepnym.Proponuje 1-nie kupowac prasy,2-nie chodzic do kina i na imprezy organizowane przez mendia,3-ograniczyc zakupy w marketach/kupowac w malych osiedlowych i od kramarzy/. Co Wy na To?

   • zyta said

    Pomysl db, tyle ze teraz wszyscy kreca ci mali handlarze tez.

   • gustaf said

    Przeczytajcie to : http://gegenjay.wordpress.com/dekalog-polaka/
    można dodać coś o : FLU , TOTOmiLOTTO i Biedronce np.

    Ja mam opornik w klapie . Wyrwałem z budzika .
    Żona mnie zatłucze… bo to posagowy był

   • Aśka said

    kiedyś się sprawdziły, może i teraz warto byłoby ten pomysł podłapać … nareszcie moglibyśmy się chociaż optycznie policzyć

   • Aśka said

    jestem za, ale to odniesie jakiś skutek tylko wtedy, gdy zrobi tak kilka milionów ludzi … a na to zbytnio nie liczę, chyba żeby zorganizować akcję SMSami

  • Margherita said

   Już się boję;)

   Nie wierzę w tę chorobę. Nie daliśmy się nabrać na grypę, to nas nabierają na wirusa zachodniego nilu (piękna „wakacyjna” nazwa). Każdy sposób na wprowadzenie zamordyzmy jest dobry.

  • aleksandra said

   Idzie zwariowac z tymi „zarazami”…trzymac sie odemnie z daleka, mieszkalam w Egipcie przez pewien okres czasu i bylam po obu stronach Nilu i az pod Sudanem…ratunku…moze juz zarazam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 11. Tomi said

  zna ktoś może maila do Marka „eksperta” Balickiego i Bogusława „Iwabradyna” Piechy, podesłalbym i link do tego tekstu

 12. elcia said

  Śledztwo ws. zgonu po szczepieniu
  TRAGICZNE PRZYPADKI, CZY REAKCJA NA SZCZEPIONKĘ? Prokuratura w Salerno na południu Włoch wszczęła dochodzenie w sprawie śmierci 64-letniego mężczyzny, który zmarł po zaszczepieniu przeciwko nowej grypie. Z kolei ze Słowenii dotarła wiadomość o przypadku zatrzymania akcji serca kilka minut po szczepieniu.
  Włoska prokuratura interesuje się 16 osobami, w tym dwoma menedżerami koncernu Novartis – producenta szczepionki. Dziennik „La Repubblica” napisał, że nie jest wykluczone postawienie zarzutu nieumyślnego spowodowania śmierci przedstawicielom koncernu oraz 14 lekarzom. Nagłe pogorszenie po szczepionce

  Mężczyzna zmarł przed 20 dniami, a okoliczności jego zgonu nie są jasne. Wiadomo jedynie, że cierpiał na astmę oskrzelową i dlatego postanowił się zaszczepić przeciwko wirusowi A/H1N1. Dwa dni po zaszczepieniu stan jego zdrowia nagle się pogorszył. Z wysoką gorączką i po utracie przytomności trafił do szpitala. Zmarł po ośmiu dniach agonii. W celu ustalenia szczegółów przeprowadzona zostanie ekshumacja zwłok. Na wniosek rodziny zmarłego śledczy wyjaśnią, czy śmierć nastąpiła w wyniku reakcji na szczepionkę , czy też był to tragiczny przypadek. We Włoszech, według informacji resortu zdrowia, minął już szczyt zachorowań na nową grypę. Zachorowało na nią ponad 3 miliony ludzi. Zaszczepiło się do tej pory około pół miliona osób.

  Serce stanęło po szczepieniu

  Z kolei słoweński resort zdrowia poinformował, że u 77-letniej Słowenki doszło do zatrzymania akcji serca kilka minut po tym, gdy zaszczepiono ją przeciw grypie A/H1N1. Kobietę udało się uratować, w tej chwili przebywa w szpitalu. Tym razem nie chodzi o lek koncernu Novartis, ale o produkt GlaxoSmithKline. Ewentualny związek między problemami z sercem a szczepionką jest badany.

  Na grypę A/H1N1 zmarły dotąd w Słowenii dwie osoby. U setek chorych stwierdzono zakażenie wirusem A/H1N1. Program szczepień ruszył w tym kraju przed dwoma tygodniami. Zaszczepiono dotąd ok. 30 tys. osób.
  http://www.tvn24.pl/12691,1630805,0,1,sledztwo-ws-zgonu-po-szczepieniu,wiadomosc.html

 13. mary said

  SYJONISCI I „NAUKOWCY” NA ICH USLUGACH TO FARAON I KAPLANI, KTORZY WYKORZYSTYWALI ZACMIENIE SLONCA DO MANIPULOWANIA CIEMNYM LUDEM. TERAZ WYKORZYSTUJA NATURALNE OCIEPLENIE KLIMATU – JUZ WSZYSCY WIEDZA, ZE NA TEN PROCES NIE MA WPLYWU DZIALALNOSC CZLOWIEKA- DO TEGO, ZEBY DOIC CIEMNE OWCE Z KASY /SKLADKI ZA EMISJE CO2 MIALYBY BYC PLACONE DO ZYDOWSKIEGO OCZYWISCIE BANKU GOLDMANSACHS/ OTWORZMY OCZY SZEROKO I NIE DAJMY SIE TYM GNOJOM. DOSC TEGO.

  • zyta said

   Popieram MARY!

   • Margherita said

    Popieram, z tym, że to ocieplenie jest mityczne. Nie ma go! Poprostu nie ma. Zimy są nawet chłodniejsze niż za mojego dzieciństwa. Upały to ja jeszcze pamietam z czasów przedszolnych (pocz. lat 90-tych). Teraz ich nie ma. Lato było nawet takie chłodnawe, chodziłam głównie w dżinsach. Nie ma mowy o wytrzymaniu w dzinsach na upale. Więc gdzie to ocieplenie?

 14. gustaf said

  Będą „legalne chemtraile” – na „komary”. Polscy naukowcy poszukują zarożonych psów i koni. Pewnie przy pomocy rzutów kostką lub monetą.

  • Dawid said

   @Gustaf
   w marcu , koty w kwietniu psy a potem my . Chipy w psach i kotach to już obowiązek w niektórych województwach . A wymagany w przypadu wycieczki z ukochanym zwierzakiem .

   dobra robota kolo

   • Margherita said

    I myślisz, że Polacy powszechnie zaczipują swoje zwierzątka? Ludzie nie takie przepisy mają gdzieś.

 15. Zbyszko said

  Lekarze obudźcie się bo za niedługo to cały świat w końcu ruszy na gabinety lekarskie i będzie pogrom lekarzy!

  • mizia said

   JA WŁAŚCIWIE TO CZEKAM NA TO JAK WKONCU ZEJDZIE W POCZEKALNI KTOŚ A KTOŚ Z JEGO RODZINY W PRZYPŁYWIE SZAŁU ZATŁUCZE KONOWAŁA – MOZE WTEDY LUDZIE I LEKARZE POSTAWIĄ SPRAWY JASNO – GDZIE JEST KU… KASA NA LECZENIE I WOGÓLE GDZIE KASA Z GIGANTYCZNYCH DANIN JAKIE LUDZIE TU PŁACĄ A W ZAMIAN OD BANDY MA GÓWNO

   • mizia said

    I NIE BEDZIE LITOŚCI DLA …….. -ŻĄDZĄCYCH
    A JAK SIĘ JAKIEMUS Z BANDY MAŻY ZE SIE ZA GRANICA SCHOWA -TO SIE GO PRZYWIEZIE W WORKU PO KARTOFLACH I
    WÓR DO DZIURY I ZAKOPAC.

   • Zbyszek S said

    Mizia pewne utwory są zarezerwowane dla tych co coś robili. Przykro mi kiedy Kazik śpiewał to ty byłeś bo drugiej stronie. Dlatego daj sobie spokój z takimi tekstami bo robisz z siebie pajaca a chciał bym mieć chociaż trochę szacunku dla tego co robisz a tak to dom wariatów. Jest taki fajny kawałek Psy Pasikowskiego pooglądaj. Jak wklejasz to takie kawałki. Z pozdrowieniami.

   • mizia said

    a skad ty wiesz po której ja byłem stronie nigdy nie byłem w tym kraju po jakiejkolwiek stronie a dało by ci jasnoąś jak byś zwrucił uwagę na mój post tu wpisany na blogu GDZIE NAPISAŁEM KIEDYŚ W ROZMOWIE Z PIOTREM ŻE LEPIEJ WŁADAM ANGIELSKIM I NIEMIECKIM NIZ POLSKIM – a to na logike wskazuje ze o tych czasach których piszesz musiałem byc z dala od polski – A JAK PIJESZ DO TEGO CZYM SIE ZAJMOWAŁEM KIEDYŚ ZAWODOWO TO WIEDZ ŻE POLSKA JEST TAKIM KRAJEM ZE ZAWSZE KRECĄ TU JAKIEŚ ZAGRANICZNE SIŁY KTÓRE ZAPEWNIAM CIĘ MAJA WIĘKSZE WPŁYWY NA POLSKA ŻECZYWISTOŚĆ NIŻ SAMI POLACY TU
    MIESZKAJACY
    KULA W PŁOT PANIE KOLEGO – PRZYPOMNIJ SOBIE CZASY JAK POLSCY GENERAŁOWIE MUSIELI CZAPKOWAĆ PRZED RUSKIM OFICEREM TERAZ POLACZKI CZAPKUJĄ PRZED KIM – JA OD TYCH 2 ….

   • mizia said

    CO NIE ZNACZY ZE TO LEPIEJ ALE JESLI MYŚLISZ ŻE JUZ MINEŁY CZASY KIEDY POLSKI GENERAŁ PIERWSZY SALUTUJE OFICEROWI Z …… TO JESTES W BŁEDZIE TERAZ DALI WAM TROSZKE KOLOROWEGO SZAJSU W SUPERMARKETACH I NIEJAKI „PREZYDENT” POLSKI BOLEK POWIEDZIAŁ ŻE JEST WOLNOŚĆ -HI HI HI – A WY W TO WIERZYCIE.
    ps. pytanie retoryczne dlaczego Polski generał bedący na misji w iraku miesiecznie brał tyle kasy co sierzant sztabowy USA – ARM. – HI HI HI – NAWAT ARABOM BYŁO WESOŁO Z TEGO POWODU – OJ TY WOLNY CZŁOWIEKU- POCZYTAJ COS TAKIEGO – WOLNY NAJMITA….

   • eminem said

    @ Zbyszek S, Wkleiłeś Pitbula kukiełkę illuminatów,

    P.S. Brakuje jeszcze innej kukiełki Lady gaga…. Fajny ten pentagram przemykający jako paski….

   • Zbyszek S said

    Komu składałeś przysięgę!!!!!!!!!

    ZACHARSKI CZY KUKLIŃSKI?????????

    Każdą zdradę można pięknie wytłumaczyć. Nie chodzi o to by prawić ci kazania ale wybacz są zasady, które w moim życiu nie podlegają jakimkolwiek dyskusją. Może nie którzy żyją złudzeniami ale ja zostałem pozbawiony wszelkich złudzeń. Mizia fajnie, że znasz kilka języków i pracowałeś zagranicą ale czy to licytacja. Ja byłem w całej Azji, Ameryce Południowej, Ameryce Łacińskiej kilkakrotnie na Kubie i to nie jako agent. Czy to ma jakieś znaczenie? Więcej pokory dla ludzi, świata. Twoje podejście może imponuje tu wielu ale wystarczy kilka godzin dziennie serwisy prasowe niezależne blogi w Stanach i krajach Arabskich i można naprawdę wiedzieć co się dzieje na tym świecie. A tak to taki „Dzień Świra” Koterskiego. Dlatego dedykuje Tobie Modlitwę z tego filmu. Nie będę więcej wdawał się w polemiki bo to nie ma sensu.

    BRACIE NAWRÓĆ SIĘ ALE PAMIĘTAJ, ŻE INNI TEŻ MAJĄ MÓZGI, JAKIEŚ WYKSZTAŁCENIE, ZAWODOWO OSIĄGALI SUKCESY, JEŹDZILI PO ŚWIECIE I MAJĄ TROCHĘ INNE SPOJRZENIE NA TEN ŚWIAT. TAKA DOBRA RADA NIE OCENIAJ LUDZI TYLKO MYŚL, PRZECIEŻ TEGO WAS UCZYLI.POZDRAWIAM:)

   • mizia said

    DO Zbyszek S E TAM ZARAZ PRZYSIĘGĘ CHYBA SIĘ KLOSA ZADUŻO NAOGLADAŁEŚ ZARAZ CI JACYŚ BONDOWIE PO GŁOWIE CHODZĄ EEEEE…….. ale kombinuj i MYSL JAK SAM RADZISZ

   • mizia said

    DO Zbyszek S A CÓŻĘŚ TY TAKIEGO ROBIŁ ZE AŻ MASZ PRAWO REZERWOWAĆ SOBIE UTWORKI KAZIKA – KOMBATANT – PEWNIE LOLEK KOLEGA BOLKA ALBO SZECHTERA – i tu musze powiedzieć cos bardzo nie popularnego ALE PRAWDZIWEGO JAKBY JARUZEL Z KISZCZAKIEM PANIE zbyszek s WAM NIE POZWOLIŁ OBALAĆ KOMUNY TO BYSCIE Z BOLKIEM I SZECHTEREM DALEJ ROBILI ZA KABLI DLA SB A TAK -MACIE POZYCJE DZISIAJ NO NIE

   • mizia said

    W OPOZYCJI TO BYŁ KSIADZ POPIEUSZKO
    I PARU INNYCH CO ZOSTALI WYKRĘCENI PRZEZ TAKICH JAK TY I KOLEGA BOLESŁAW

   • agata said

    A co ty tu wciszkasz jakies piosneczki spiewane przez slugusa Iluminatow. Chlopie zastanow sie troche. Z takimi sprzedawczykami jak on walczyc musimy, a nie ich tu za darmo reklamowac.

   • toms said

    Te jątrzące wypowiedzi śmiedzą mi WSI , wojskowe służby informacyjne

   • mizia said

    NIEMA JUŻ WSI SĄ MAŁE MIASTECZKA HI HI –

   • VIVIEN said

    … i tu wlasnie tkwi problem… „CHLOP ” WOLI DOSTAC PIENIADZE ZA TO ZE NIC NIE SIEJE … A JAK MYSLICIE DLACZEGO EU DAZY DO TEGO – ZEBY NASI ROLNICY NIE UPRAWIALI NICZEGO ???NAWET BYLA MOWA ;ZE KROW ZA DUZO – BO CO2-ZA DUZO I TD – BZDURA: ZABIORA WAM WSZYSTKO – UZALEWZNIA I ZAGLODZA! A JA WAM MOWIE – MA KTOS GOSPODARSTWO- DLUZEJ POZYJE I DLA SASIADOW NA SPRZEDAZ WYMIENNA MIEC BEDZIE ! – NIE UZALEZNIAJCIE SIE OD MIAST!!!! OD PIENIEDZY – POWINNISCIE WROCIC DO STrych metod…. GOPSPODARZ POWINIEN BYC SAMOWYSTARCZALNY !!!! TO ICH KULO W OCZY – AZ ZNISZCZA WSZYSTKICH !PRZEZORNY ZAWSZE UBEZPIECZONY…. jeszcze LEPPERA BEDZIECIE DOBRZE WSPOMINAC!:)))) ROZPOWIADAJCIE W POLSCE ;ZEBY SIE WSZYSCY PRZYGOTOWYWALI NA CZASY ZLE… nie sprzedawali ziemi , nie zadluzali sie – CO KOMU PO PIENIADZACH ? …. NA ZIEMI NIE TRACI SIE NIGDY!
    ===================================
    od pb: doooobrze gada!

   • mizia said

    CZS PŁYNIE – A JESZCZE PODOBNO GRYPY NIEMA TAK PISZA I MÓWIA FAGASY RZADOWE

    http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091127/REGION/34614746

   • toms said

    Opolskie to ma w ogóle przechlapane , 2 lata temu była tam „epidemia” sepsy i nawet policja prowadziła śledztwo w sprawie 10 nagłych zgonów …

   • qen said

    Proszę,np.to http://wiadomosci.onet.pl/2085917,11,,item.html

   • zyta said

    DZIEWCZYNY UCZCIE SIE RODZIC W DOMU !!!

   • Brenda said

    Mizia, przeciez padaja ludzie i nic. Ze na inne choroby to nie ma znaczenia.
    Jak do tej pory lekarze wychodza obronna reka, bo „osadzaja” ich koledzy.
    Myslisz, ze jak na grype padnie ktos to Polak ruszy 4 litery? A czym sie rozni jedna zaraza od drogiej? Przyzwyczajono nas do biernosci, niestety. 😦
    Oj nie doczekasz sie…

 16. mary said

  Kopaczowa wytlumacz sie dlaczego z aptek zniknely leki homeopatyczne np. Petroleum d5, borowiny, srebro koloidalne itd, bo gorzej jak sie za ciebie babo zaczna tlumaczyc lekarze i przy okazji powiedza prawde o tych trujacych swinstwach, ktore przepisuja ludziom – ludzie otworza oczy i cala medycyna runie razem z farmacja – bo to jest nastawione na zysk , a powinno byc na dobro czlowieka. W CZASIE STRAJKU LEKARZY SMIERTELNOSC SPADA O 30%- HHAHAHAHHAHAH

  • ALFA said

   Zabierają nam to co faktycznie leczy i nie ma skutków ubocznych
   im chodzi o to ,żeby leki kupować ,które mają skutki uboczne np;uszkadzają wątrobę i póżniej trzeba leczyć ją też itd: i tak wychodzimy z apteki z pełną siatą.Nie tylko zioła nam zabierają,ale też zdrową żywność.Po to żebyśmy więcej chorowali:raki,układ krążenia,zawały,udary itd.

  • andrzej said

   Proszę używać właściwej formy—Pani Kopacz nie jest osobą w związku małżeńskim tak więc forma „KOPACZOWA” nie może być zastosowana.

 17. mary said

  kOPACZOWA wytlumacz sie dlaczego chcesz upodlilas polskie kobiety. dlaczego zalezy ci aby zaszkodzic zdrowiu polskich kobiet poprzez mammografie, jak widzisz przymusowa cytologie u dziewic? a moze ujawnijmy cala prawde o wszystkich szczepionkach. prawde o syntetycznej witaminie „C”, ktora z naturalna ma wpolny tylko wzor chemiczny, naturalna wit”C” daje odczyn zasadowy na krew, a wit C” w tabletkach daje odczyn kwasowy – czyli jest trucizna. Ujawnijmy ten skandal na skale swiatowa, ze nie udalo sie wyprodukowac dobrej wit „C”, bo jest bardzo ulotna – i mamy szkodliwe gowno, a to juz powinien wiedziec kazdy lekarz, nawet ten co na studiach wiecej byl na wagarach niz na wykladach

  • A said

   Mery a czy na rynku mozna kupić witaminę C w tabletkach w duzych dawkach, ktora jest zasadowa?
   O witaminie c z owoców nie wspominam bo wątpię aby jeszcze istniały zdrowe owoce w naszym swiecie. A cytrusy (w niezmienionym stanie po podróży z afryki) to już kopalnia chemii…

   • aja said

    Nie jestem wprawdzie Mary ;), ale się wtrącę i napiszę, że wit.C naturalną w dawce 500mg można kupić bez problemu. Wpisz w wyszukiwarkę: „acerola” (to odmiana wiśni, która ma bardzo wysoką naturalna zawartość tej wit.) i „ester witaminy C”. Ja kupuję bez problemu w swojej aptece. Jak nie ma, to zamawiam i na drugi dzień już mam. Powodzenia 🙂

   • gustaf said

    Ziemniaki, kiszona kapusta surowe, owoce ale nie tylko myte , ale obrane ze skórki i nie kupowane z marketów.
    Możesz sobie sam soki robić.
    Kurna, czy Ty musisz mieć wszystko kupne?Na rynku?
    Jedź na wieś , tam jabłka wiszą nie zebrane , bo „nieopłacalne zbieranie” . Sam se nazbieraj, zapłać jakieś drobne i se miej. I wiele innych sposobów na wit.C

   • mary said

    JESZCZE RAZ POWTARZAM, ZADNEJ WIT „C” W TABLETKACH – KIEDYS TEZ UFALAM KONOWALOM, UDERZENIOWA DAWKA WIT „C” SPOWODOWALA U MNIE ZWIOTCZENIE MIESNI, NAGLE NIE MOGLAM CHODZIC I RZUCILAM TEMAT NA GOOGLE – NO I WSZYSTKO JASNE I OD TEJ PORY WSZYSTKO CO PIEPRZA DOOKOLA W TV I PRASIE SPRAWDZAM NA INTERNECIE I CIESZE SIE, ZE NIE DAJE SIE ROBIC W BAMBUKO. MOI ZNAJOMI TEZ TAK SPRAWDZAJA- NIECH ZYJE WOLNY INTERNET NASZA BRON. A WIT „C” – KUPUJE SIATKE CYTRYN I SOCZEK PIJEMY CALA RODZINA I SIE SMIEJEMY Z DURNI

   • A said

    Gustawie w mojej okolicy cały czas są chemitrailsy, wiec daj spokój z wsia chyba nie sądzisz ze w tym jest jajakolwiek witamina.

   • gustaf said

    @ A

    Ani sąd , ani wiara nie mają nic do rzeczy.
    Świadomy wybór
    Nie płacisz firmom „satanistów”,
    zbierasz ,
    sam obierasz ze skórki i masz , nienapromieniowane.
    Nie chińskie.
    chemtraile , jeśli nie udokumentowane, to trzeba to wreszcie udokumentować , i/albo , przestać je wdychać

   • gustaf said

    stosuję też sposób Mary, bo muszę :))
    Od roku
    żrę(spijam) po 20 ząbków czosnku dziennie/zmiksowane z cytryną(bez skóry) popijam własnoręcznie robionym kwaśnym mlekiem( dla zapachu)
    nie łykam żadnych prochów
    nie szczepionym od co najmniej 40 lat /albo i dłużej.
    palę , od czasu jak rzuciłem szczepionki/albo i dłużej :))

   • mary said

    KOCHANIE ZAPOMNIJ O TABLETKACH, UGOTUJ NP. ZIEMNIAKI I SIE PRZEKONASZ, ZE WIT „C” WYPAROWALA A RESZTE WYLALES DO ZLEWU- JESZCZE RAZ POWTARZAM JEST NIETRWALA W PROCESIE PRZEROBU – A JEZELE GDZIES PISZA, ZE NATURALNA – NO TO CI POWIEM, ZA NA PLOCIE TEZ PISALO

  • Margherita said

   Odnoścnie badań.
   Ponieważ nie będę dawać łapówki mafiozowi w białym za jakiś kretyński papierek, wybrałam pracę na umowę o dzieło. Korzyść jest podwójna bo jeszcze ubezpieczeń (których nie uznaję) nie muszę płacić. A podatek wynosi tylko 9,5% (bo liczony jest od połowy dochodu). Wymyślanie jakiegoś specjalnego lekarza ds kobiet to jest jedna z komunistycznych bzdur, pochodna dzielenia ludzi na kategorie.
   Ponadto nawet gdybym zachorowała (predyspozycji raczej nie mam – jak historia mojej rodziny długa, a doliczyć się potrafię aż do połowy XIX w, nikt na raka nie umarł ani nie chorował), to i tak leczyć się nie będę, a tym bardziej za tzw „pieniądze ogółu” (nie mam ubezpieczenia).

   • mary said

    CHOLERA NIE MAM NAJMNIEJSZEGO ZAMIARU LECZYC SIE U TEJ BANDY OSZUSTOW I KRWIOPIJCOW – A MUSZE PLACIC HARTACZ PANSTWU = JAKIES UBEZPIECZENIE ZDROWOTNE, BOJE SIE LEKARZY I ICH ZYDOWSKICH TRUTEK – PROSZE PANSTWA LEKARSTWO NA RAKA TO POD PLOTEM ROSNIE, KWESTIA JEST TROCHE SIE WYSILIC, TYLKO BEZ PANIKI- A TEGO SIE NAJBARDZIEJ BOI FARMACJA, LEKARZE I NWO – ZEBYSMY NIE BYLI ZA MADRZY – HAHAHSHAHA

   • gustaf said

    @Margherita

    Mam z ZUSem podobne , co Ty objawy.
    Aj,waj
    Nie leczę się, nie płacę, jak przyjdzie się leczyć, to pod płot :)) , po ziółka.
    W LOTTKa też w życiu nie zagram. Łapówki nie dam . Dowodu nie zmienię, „prawko” dożywotnie, nie zmienię. Straci ważność- dopóki nie złapią, będę jeździł. Zabiorą- będę jeździł bez prawka. Chipa, to po moim trupie , nigdy .

   • Taka Tam... said

    ale zalozmy jednak ze Twoje leczenie nie pomoze (roznie to bywa) i bedziesz musial byc hospitalizowany… bedziesz stawial opor wtedy? albo zwyczajnie jesli bedziesz mial wypadek (czego nie zycze) albo padniesz na ulicy i pogotowie Cie zgarnie… to co wtedy? nie dasz sie zabrac do szpitala, a jesli dasz to zaplacisz za hospitalizacje? 😉

    ogolnie sie z Toba zgadzam, ale to wszystko nie jest takie proste…. tez bym chciala zeby bylo tak jak mowisz…

 18. oko1 said

  Jestesmy oszukiwani, zadziwiajace jest to ze ciagle musimy palcic za benzyne aby sie poruszac, musimy placic za elektrycznosc ktora mozemy miec za darmo.
  Lobby naftowe dobrze pilnuje abysmy nie otrzymali darmowej energii.  na YouTube po wpisaniu „Free energy” jest masa przykladow i sposobow na otrzymanie darmowej energii.

  pozdrawiam

 19. Bruno said

  W Splicie dziś był pierwszy dzień szczepień.

  Zorana Klišmanić szef zespołu epidemiologicznego ubolewa że zaszczepiono w tym mieście zaledwie 10 osób w tym 3 znane osobistości z Komitetu pandemicznego.
  Zachwalał szczepionki Nowartisa jakie to super są, że zakupiło je 45 państw no i że są bardzo skuteczne bezpieczne i smaczne.
  Zaapelował że jeśli się ludzie nie zaszczepia to szczepionka ma tylko 6 miesięcy ważności i trzeba będzie ją zniszczyć.

  Wiadomość z Slobodnej Dalmacji z dnia dzisiejszego.

  • Bruno said

   W Turcji 161 ofiar śmiertelnych a 243 osoby leżą w szpitalach w ciężkim stanie z powikłaniami po grypie H1N1
   W ostatnich 3 dniach zmarło 39 osób.

  • Bruno said

   W Grecji na dzień 25 listopada 74 ofiar śmiertelnych.
   Większość zmarła po ciężkim zapaleniu płuc (dżuma płucna).

   • agata said

    Grecy ostro sie szczepionce sprzeciwiaja, to w ramach kary za niesubordynacje wirusa dzumy im wrzucili. Dlaczego tych drani nie da sie zastopowac ??

  • gustaf said

   Ich stać, by 2 x do roku kupować
   Nas, po 20 latach „wolności” już nie stać, nawet raz.
   I dobrze.
   Ja tam już opornik w klapie mam. Z ruskiego budzika.

 20. A said

  Wyglada na to, że zaczynają plan B. Okazało sie, że ludzie nie chcą szczepić się na świńską grypę a ponadto nie jest ona tak destrukcyjna jak miało być, bo w przypadku unikania szczepień, które miały obniżac odpornosć sam wirus nie jest tak zjadliwy. W obec tego zarażą czymś komary i wtedy to juz zmuszą ludzi do szczepień. Jak nie od szczepionki to od zatrutego komara padniemy. Wzmocni sie jeszcze chemitrailsy i efekt murowany. Echhhh a my myśleliśmy że udało sie zablokować spisek z grypą…

  • gustaf said

   To nie plan B, tylko ciągle A.
   Komara niczym nowym nie zarazisz i przyjmij to za pewnik.
   Zarażają nas głupotą, ciemnotą i dorabiają jeszcze do tego filozofię. Szczepią już od niemowlaka, potem to tylko zwiększanie dawek.
   A my jak te barany sami się nakręcamy , a to Nibiru, a to Analniaki.
   Prawdziwy wysyp fałszywych proroków, a prawda leży pod nosem, czyli tam, gdzie leży.
   Piniendze i waadza , być czy mieć; jesteś tym , co jesz(byle co).
   A ,że niektórym za ciasno…. , bo nie da się po mieście 220km/h , to trza się grzybków pozbyć i to jeszcze za ichnie pieniądze…
   lajf ys brutal

  • dario said

   ty posłuchaj skoro jesteś tak dobrze poinformowany to może uchylisz trochę rąbka tajemnicy ? co to znaczy plan b?

 21. IREK said

  oni juz chyna nie mysla nowy porzadek swiata musi wejdc na sile juz wymyslaja aby zbic kase niedajmy sie zastraszyc

 22. CoZaSyf said

  Pisalam kiedys o bojkocie/koniecpzpn/ kibicow-czy My nie mozemy zaczac dzialac w ten sposob?Oczywiscie po ustaleniu wstepnym.Proponuje 1-nie kupowac prasy,2-nie chodzic do kina i na imprezy organizowane przez mendia,3-ograniczyc zakupy w marketach/kupowac w malych osiedlowych i od kramarzy/. Co Wy na To?

  • ALFA said

   Jestem za , nigdy nie robię zakupów w marketach ,a po nowym roku to jeszcze będziemy mieć żywność napromieniowaną

   http://www.kodeks-a-zdrowie.pl/
   TU JEST DUŻO NA TEN TEMAT POLECAM .

   • gustaf said

    Wszystkie żywność z marketów , te psujące sie są naświetlane RTG. Możesz sprawdzić w Sanepidzie .
    Od dawna i na pewno. Olbrzymimi dawkami !!!

 23. rambo said

  Nie wiem czy to nie jest oszustwo gry666 ta cała świńska grypa?

 24. jose said

  Okazuje się, że sprawa „świńskiej grypy” jest najprawdopodobniej od początku do końca nakręcona przez koncerny farmaceutyczne. Przypominam, że ja sądziłem, że one tylko wykorzystały okazję.

  Ci, co uważali, że zwariowałem oskarżając polityków, urzędników i te koncerny o zmowę o tyle mieli rację, że ja wyśmiewając tę aferę ze świńska grypą jeszcze nie doceniłem cynizmu tych łajdaków.

  Cywilizacja umiera. Kto może usiłuje się w ostatnich jej latach wzbogacić. Jak się kupi trochę złota, to i upadek Rzymu może przetrwać.

  Z tym, że to, oczywiście, nieprawda, iż jest to największa afera. Największą aferą jest ta z GLOBCIem

  A o grypie napisałem (w „Dzienniku Polskim”) jeszcze i to:

  Heil, Rompuy!

  P. dr Janusz Kochanowski, rzecznik praw obywatelskich, chyba istotnie oszalał na punkcie „świńskiej grypy”.

  Nie dość, że zażądał od JE Ewy Kopacz, ministerki zdrowia, by koniecznie na nasz koszt kupiła szczepionkę – to jeszcze poradził Polkom i Polakom, by, aby się zaszczepić, wyjeżdżali za granicę. I wymienił 11 krajów UE (oraz cztery spoza UE), do których warto pojechać, by się zaszczepić.

  P.Agnieszka Dunat, dziennikarka z „NIE”, zadała sobie trud i podzwoniła do tych krajów, by sprawdzić, czy istotnie obywatel III RP mógłby się tam zaszczepić. Okazało się, że prawie nigdzie – ale nie o to chodzi.

  Okazało się, że co najmniej w Czechach, Niemczech, Serbii, Szwecji, Wlk. Brytanii – SZCZEPIONKI NIE MOŻNA KUPIĆ W APTEKACH!!! Szczepionki kupuje – lub nie – władzuchna. I szczepi, kogo jej się spodoba. Niekiedy pod przymusem.

  Oświadczam z całą odpowiedzialnością, że nawet w komunizmie i w narodowym socjalizmie bywało znacznie więcej wolności.

  Jakby się kto o to pytał…

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Polacy-w-Norwegii-i-afera-ze-s,2,ID395102617,n

  • Margherita said

   A to w czym żyjemy nie jest przypadkiem skrajną wersją komuno-faszyzmu?

  • Jose said

   Hej Jose, to ja jestem Jose od początku 🙂 Mógłbyć jakoś zmodyfikować swojego nicka, bo się bajzel zrobi. Dzięki. 🙂

  • Aśka said

   Jose napisałeś:
   „Okazuje się, że sprawa „świńskiej grypy” jest najprawdopodobniej od początku do końca nakręcona przez koncerny farmaceutyczne. Przypominam, że ja sądziłem, że one tylko wykorzystały okazję.”

   Nakręcona jest przez tych, którzy zmierzają do utworzenia rządu światowego i depopulacji. Póki co, ci chcąc chronić swoje dupska, mówią, że to specjaliści z Bigfarmy oszukali WHO. Nie bierz wszystkiego za dobrą monetę od tych, którzy nas już przez lata oszukują.
   ========================
   od pb: madrze gada, dolac asce browaru

 25. wiktor said

  Gdzie dwóch Polaków, tam trzy zdania…
  Nasz naród już taki jest przekorny, że gdyby rząd zakupił scypionki, to nikt by się nie zaszczepił!
  A tak, rząd nie kupuje, to na przekór, naród chce się szczepić!
  Prawdopodobnie 🙂 pojawią się na czarnym rynku i mądry Polak przepłaci, zaszczepi się i będzie mądry (jak zwykle po szkodzie).

 26. gruz said

  jak dla mnie sprawa z tymi szczepieniami jest już przeszłością tzn. u nas na pewno tego nie będzie, dlaczego?zobaczycie….
  przekonacie się o tym i już wkrótce 🙂

 27. Margherita said

  Już to kiedyś pisałam. Podaję dla przypomnienia.

  Medria podały sensacyjną wiadomość – szczepioki to lipa, WHO jest skorumpowana.

  Pierwsza myśl: nareszcie, od dawna o tym trąbimy.

  Druga myśl: to podały merdia, w tym musi byc jakiś haczyk.

  Trzecia myśl: ależ tak, mam – to robota mafijnego adwokata. Zmana zarzutów z próby ludobójstwa na korupcję. Świetny biznes 8 lat zamiast dożywocia, nie?

  I tak się manipuluje ławą przysięgłych.

  Tymi przysięgłymi jesteśmy my. To nas się manipuluje. To my możemy wydać wyrok wywieźienie na taczkach. To my możemy rozgonić tę bandę.
  Najpierw też dałam się nabrać. Na parę minut. Po krótkim przemyśleniu komu to może przynieść korzyść, doszłam do powyższych wniosków.

 28. A said

  A gdzie szczepią przymusowo na h1n1? Chyba w końcu nigdzie?

 29. Bruno said

  We Francji sondaże pokazywały że 80% się nie zaszczepi. Punkty szczepień świeciły pustkami.Wystarczył ostatni tydzień gdzie nastąpił gwałtowny wzrost zachorowań (podwoiła się ) i śmierci jak róniez pozamykanie szkół i odwołąnie imprez masowych a natychmiast sytuacja zmieniła się diametralnie. Ludzie w potężnych kolejkach ustawili się do szczepień, panika doprowadziła do bijatyk w kolejkach bo każdy chcial się natychmiast zaszczepić. Punkty szczepień zaczęły wzywac policję do ochrony i na dzisiaj prawie wszystkie punkty szczepień w Paryżu sa pilnowane przez policję.Zjawisko rozprzestrzeniło się na inne miasta.
  W Lyonie centrum szczepień otwart o godzinie 9:30 rano, ale musiało szybko zamknąć drzwi z powodu przepełnienia.Lekarze nie byli w stanie kontrolować sytuacji,wezwali więc policję tzw. Brygadę antyprzestępczą która jest wyszkolona do opanowywania zamieszek, i ona przywróciła porządek.
  Niektórzy ludzie byli oburzeni. Jeden z nich powiedział: „Co to do cholery za metody? Przyszliśmy aby uzyskać szczepionkę, bo tak zalecono, a zastaliśmy policję która popycha nas gwałtownie na zewnątrz! ”
  Władze Lyon stwierdziły, że liczba kandydatów do szczepień wzrosła o 400 procent w ciągu zaledwie kilku dni.

 30. Brenda said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1022301,title,Antoni-Macierewicz-zaskarzyl-Traktat-z-Lizbony,wid,11728411,wiadomosc.html

  Kolejna zagrywka czy szczere checi?

 31. dartan said

  dzisiejszy onet znowu porusza niewygodne informacje dla global-cwaniako-oszustów!!!
  http://wiadomosci.onet.pl/2086129,12,nowa_grypa_spiskiem_padl_apel_o_wszczecie_dochodzenia,item.html
  Wierze, że dochodzenie się rozpocznie i szatańska organizacja legnie w gruzach przed kolejną „pandemią”.

 32. mary said

  NIE DAJMY SIE ZWARIOWAC – PRZECIEZ JESTESMY LUDZMI MYSLACYMI I NIE BDZIEMY SE LADOWAC W ZYLE CHEMICZNEGO GOWNA PRZECIW KATAROWI, KTORY MOZE WOGOLE SIE NIE PRZYTRAFIC- HAHAHAAAAAA

 33. ALFA said

  Duńskie media opublikowały wczoraj oświadczenie szefa kopenhaskiej policji – Mogensa Lauridsena nt. porad prawnych dla aktywistów planujących wziąć udział w antyszczycie klimatycznym Coop15, zamieszczanych w internecie.

  Poradniki dla demonstrantów zawierają objaśnienie przepisów, które policja może przeciw nim wykorzystać, praw jakie im przysługują, grożącego im ryzyka ze strony służb „porządkowych” i metod jego unikania oraz zasad postępowania w czasie protestów i w przypadku zatrzymania.

  Można też w nich znaleźć szczegółowe opisy procedur działania duńskiej policji oraz m.in. porady by nie odpowiadać na zadawane pytania i nie pozwalać na konfiskowanie telefonow komórkowych.

  Zdaniem grup antyrepresyjnych, do podstawowych praw osób chcących wziąć udział 12 grudnia w protestach w Kopenhadze, zwłaszcza jeśli pochodzą z krajów o innych systemach prawnych, jest zapoznanie się z informacjami tego typu.

  Przedstawiciel policji ostrzegł jednak aktywistów, że rozpowszechnianie takich porad może być potraktowane jako zachęcanie do działalności przestępczej i kierowane jest jego zdaniem do ludzi, którzy chcą łamać prawo. Stwierdził również, że „jeśli ktoś nie zrobił niczego złego, nie powinien mieć problemu z informowaniem nas, co robi w Danii i po co tu przyjechał”.

  Pan Lauridsen zapomniał jednak, że w rzekomo demokratycznym kraju wypytywanie ludzi, którzy nie nie zrobili, po co są w Danii i co tam robią nie powinno się cieszyć zainteresowaniem policji.

  Członkowie parasolowej organizacji organizatorów antyszczytu – Climate Justice Action, miała się wczoraj stawić w głownej komendzie, by „przedyskutować” plany aktywistów. Przekazano im również, że będa musieli dostarczyć policjantom wyjaśnienia dotyczące zawartości kwestionowanych przez służby poradników.

  Organizacje zajmujące się obroną praw człowieka wyrażają coraz liczniejsze obawy dotyczące sposobu podejścia duńskich władz do legalnych jak podkreślają i uzasadnionych protestów, zwłaszcza w związku z wprowadzoną niedawno legislacją pozwalająca na prewencyjne zatrzymywanie potencjalnych uczestników demonstracji na 12 godzin (poprzedni limit wynosił 6 godz.)

  Kilka brytyjskich NGO-ów wystosowało też do duńskiej ambasady list z prośbą o wyjaśnienie, czy ich członkowie zamierzający przejść ulicami Kopenhagi ubrani w kostiumy pand będą za to aresztowani, jako ze w Danii zakrywanie twarzy (lub nawet podejrzenie o to, że ktoś chce zamaskować twarz) może być podstawą do zatrzymania i aresztu.

  • zyta said

   Porady prawne w internecie dla aktywistow-bardzo mi sie to podoba. Ida do przodu, oby tak w Polsce i reszcie krajow.

 34. Mars said

  Z interia pl:

  „10 grudnia ma zostać podpisana umowa dotycząca warunków stacjonowania w Polsce amerykańskich żołnierzy. Wiceminister obrony Stanisław Komorowski w rozmowie z reporterem RMF FM Krzysztofem Zasadą podkreślił, że premier Donald Tusk zaakceptował już treść wynegocjowanego dokumentu.”

  Nie ma to jak stopniowy proces zwiększania inwigilacji i ograniczania suwerenności pod pozorem „militarnych obronnych zobowiązań ” . Może od razu dajmy się Polacy w dyby zakuć-wtedy w ogóle będzie cudnie… Uszczypnijcie mnie czy to się naprawdę aż tak realnie dzieje ?To już chyba bardziej realne być nie może…

 35. Aśka said

  http://waldek1984.info/?p=4005
  Silniejszy wirus i państwo policyjne

 36. mizia said

  MOŻE TERAZ TO WSZYSTKO WYJDZIE NA JAW I BEDZIE… NAWET RUSKIE SIE WKU… NA WHO

  http://wiadomosci.onet.pl/2086129,12,nowa_grypa_spiskiem_padl_apel_o_wszczecie_dochodzenia,item.html

  • mizia said

   I DRUGA DOBRA WIADOMOŚĆ BYŁY SLDOWIEC Z POLSKI ZOSTAŁ DOPUSZCZONY DO KASY UNIJNEJ – MOZE TEZ SIĘ UNIA TERAZ ROZPIERDZIELI – TAK JAK POLSKĘ ROZKRĘCILI I ROZKRADLI.

   • allseiingeye said

    Hahaha, super komentarz 😀 Popieram, jak bedą wybory do europarlamentu to głosować na SLD 😀

   • ALFA said

    @Mizia to przecież jest banda jednej maści,oni teraz będą okradać wszystkie państwa unijne

 37. grawitacja44 said

  Zapraszam do obejrzenia nowych filmow z polskim lektorem : http://grawitacja44.wordpress.com/2009/11/27/david-icke-silniejszy-wirus-oraz-panstwo-policyjne/

 38. Aśka said

  http://waldek1984.info/?cat=7

  Na stronie Mirosława Dakowskiego pojawił się bardzo ciekawy zbiór linków m.in. do informacji na temat niszczenia niewygodnych lekarzy sprzeciwiających się toksycznym szczepieniom.

  Materiał wręcz obowiązkowy ( poniżej fragmenty ):

  Koncerny farmaceutyczne niszczą w każdy możliwy sposób lekarzy, którzy krytykują ich produkty, w tym także szczepionki.

  Całkiem niedawno na światło dzienne wypłynął materiał potwierdzający fakt niszczenia lekarzy. Artykuły, do których odsyłam w linkach poniżej, mówią o ujawnieniu rozsyłanych przez duży koncern farmaceutyczny e-maili do jego popleczników, dotyczących zamiarów i planów wobec niewygodnych mu lekarzy. Ujawnienie nastąpiło w trakcie australijskiego procesu zbiorowego („class action”) przeciwko temuż koncernowi. Użyte przez nich zwroty to m.in. „zneutralizować”, „zdyskredytować” oraz „być może zajdzie potrzeba, by ich [lekarzy] odszukać i zniszczyć w miejscu ich zamieszkania”. Inną popularną metodą w USA jest wytaczanie procesów lekarzom krytykującym działanie koncernów, przykładowo kanadyjskiej autorce książki „Medical Mafia”.

  Nagłe zgony lekarzy zajmujących się epidemiologią (oparte na ewidentnych faktach i uzasadnionych domysłach).

  Media odnotowały fakt znacznej ilości – rzędu 100 – nagłych zgonów lekarzy i mikrobiologów badających tematy wirusów, epidemii i szczepionek w latach 2000-2009 (szereg artykułów dokumentujących ten temat jest możliwy do odnalezienia w wyszukiwarce Google na zapytanie „dead+scientists+microbiologists” – narzędzie znajduje ok. 550 tysięcy dokumentów).

  Czy już wiecie, dlaczego lekarze milczą na temat szkodliwości szczepień? Boją się o swoje życie…

  Źródło: newworldorder.com.pl

 39. Jack said

  Zamieściłem dziś 27.11.2009 komentarz do tematu „Nowa grypa to farsa? Sensacyjne wyniki śledztwa” na Onecie, około południa. Do tej chwili go nie widać. Tu treść:
  „Dlaczego nikt nie patrzy w n niebo. Opryskują nas wszystkich w większych miastach jak insekty, jak jakieś robactwo.
  Mieszkam w Białymstoku i dziś powinno być czyste niebo, a za to jest jakieś świństwo w postaci równych, długich chmur które od godzin rannych powoli spadają na mieszkańców. W odległości około 20 km dookoła Białegostoku nie ma nic na niebie i w powietrzu. Kogo stać na takie operacje z powietrza 24 godziny na dobę? Cały rząd musi o tym wiedzieć, jest na ten temat cisza medialna.
  Epidemia to bzdura! to jest ludobójstwo o którym muszą wiedzieć nasi wybrani, przekupni, a juz na pewno naczelna kaczka.
  Otwórzcie oczy! spoglądajcie w niebo.
  Nie bądźcie insektami”

  Czyli cenzura na Onet, i o niebie nikt się tam nie dowie. Tylko sieczka jak co dzień 
  Ludzie róbmy filmy. Prośmy rząd o wyjaśnienia.

  • agata said

   tez wrzucilam cos na onet przeciwko szczepionkom i na drugi dzien wpisu nie bylo.

  • Zenobiusz said

   Może komuś bardzo zależy, żebyśmy nie widzieli co naprawdę dzieje sie na niebie i w rejonie słońca.Elity wiedzą .My dowiemy sie ostatni.

  • Wojox said

   Kolego,, zjawisko chemtrails obserwuję od 2 lat. Jestem 6 miesiąc w Anglii, okolice Preston. Tu to się nie czają w ogóle, mam spory zasób fotek. W Anglii opryskują przynajmniej 10x mocniej niż w Polsce. Wczoraj syn nakręcił filmik, pobili siebie samych. 4 samoloty na niskim pułapie leciało kluczem w kształcie litery V, to co pozostało po oprysku to wielka sztuczna chmura. Wiem z netu że głównym składnikiem jest aluminium lub tlenek aluminium, metal ten bardzo przyspiesza proces starzenia się.

   Poza tym chemtrails regularnie osłabiają nasz system immunologiczny, a o to przecież chodzi. Jeżeli bedziemy mocno osłabieni, to nie bedziemy w stanie zwalczać infekcji wirusowych i bakteryjnych…

   • Jack said

    Myśle że chodzi też o opór z chwilą wprowadzenia NWO. Chorym nic sie nie chce. człowiek wtedy myśli tylko o sobie.
    Opryski są głównym naszym problemem.

 40. multan said

  Dlatego trzeba dzialac jak najszybciej-wydrzec wrogowi inicjatywe i koniecznie zaczac od wlasnego podwórka.Na podstawie tego, co wywnioskowalem glównie z lektury blogu proponuje:
  1.oporniki w klape,
  2.opracowac teksty (rózne)do 160 znaków o chemtrailach, kodeksie zywnosciowym, rzeczywistym znaczeniu Traktatu Lesbijskiego, galopujacym totalitaryzmie, sciemach klimatycznych i obciazeniach z nim zwiazanych, wyhodowanych choróbskach i „lekarstwach” na nie, naszej rzeczywistosci w NATO, bankructwie Polski itd. Z adresem bloga i z tekstem „podaj dalej”koniecznie!. Nie zeby wszystko na raz, ale wszystko w klimacie „Hannibal ante portas”.
  3.wysylac je do tak duzej liczby znajomych i przyjaciól jak tylko budzet domowy pozwoli.(najwyzej nas wysmieja-to zadna cena).
  4. zalac nimi You Tube, zwlaszcza komentarze do filmików „dla masowego odbiorcy”.
  5. zaopatrzyc sie we flamastry, smarowac po publicznych kiblach, windach i scianach ile sie da. Jak kto ma talent-niech wali grafitti(wandalizm usprawiedliwiony wyzsza koniecznoscia).
  6. dotrzec do kleru i organizacji parafialnych, zwlaszcza na wsiach.
  7. docierac do masowych organizacji spolecznych i niszowych partii
  8. pracowac nad chwytliwymi haslami przeciw NWO i popularyzowac je.
  9. stawiac sie systemowi wszedzie, gdzie tylko to mozliwe-„sypac piach w tryby” (jesli nie da sie od razu do baku).
  10. pozostawac optymistami- usmiechnietym i pogodnym wszystko idzie latwiej i jest udowodnione, ze sa skuteczniejsi w pracy!
  Jesli mamy wygrac-naród musi wiedziec! A czasu niewiele. Spora czesc tego robie juz od tygodni.
  Licze tez na dyskusje o metodach i osobne miejsce dla nich na blogu.

  • Margherita said

   Już od dawna „flamastruję” nauczyłam się tego w szkole. I nikt mnie nie podejrzewa, bo za nic w świecie nie wyglądam na wandala.

   • multan said

    Teraz wepnij opornik w ubranie i witaj wsród jawnie NWOpornych! Budujmy spoleczny ruch masowy.
    Pozdrawiam!
    =========================
    od pb: masowy, aby nie masonski….

  • Adam said

   do tego potrzeba organizacji… moglibysmy ja stworzyc..

   • multan said

    do ruchu nie potrzebujesz ZADNEJ organizacji-bedzie nas wielu-to ja stworzymy

  • gustaf said

   cześć, najważniejsza rzecz , to rzetelna informacja i stawianie dobrych pytań.
   Teraz pierwsze: Czy leci z nami pilot?

  • Krk said

   Ja też chodzę z markerem xD Aha i wpadł mi do głowy pomysł żeby zrobić tu osobne forum na temat działania przeciw NWO.Każdy by dawał swoje pomysły.

 41. Aśka said

  Charli Veitch o wojnie w Afganistanie – 2 części

 42. Aśka said

  http://www.globalnaswiadomosc.com/nowazaraza.htm
  [fragment]
  „Wybuch” nowej pandemii, w takiej sytuacji jaka teraz panuje i się powiększa, będzie jak dodanie oliwy do ognia. Będzie panował strach i kompletny chaos. Być może, ci na szczytach władzy światowej będą chcieli z tego skorzystać, aby z rozmachem wprowadzić rząd światowy… tego nie wiemy. Być może będą chcieli stworzyć cud i tym samym przekonać ludzi do siebie. Ludzi, którzy dosłownie za każdą cenę chcą żyć… bo szczepionka na tą nową odmianę ptasiej grypy już najprawdopodobniej istnieje ! Kto wie ? Może wtedy dostaniemy wybór – szczepić się wraz chipem, albo umrzeć.

  • dario said

   no przecież 1 grudnia mamy wejście w życie traktatu lizbońskiego co w praktyce oznacza wprowadzenie rządu światowego

 43. KrisT said

  Jesli chodzi o chemtrails’y dzis w woj. sląskim było dobrze je widać, a niebo zamiast błękitne było mleczno białe…W katowicech tez „pieknie” widziałem pasemka w niedziele.
  Normalnie odechciewało sie człowiekowi oddychac..
  Moze nadszedł juz czas aby zrobic mała akcje uswiadamiania ludzi czym są, i że wogóle są, chemiczne opryski?!

  Może wszyscy zamiast rozpisywac się nad wyraz tu, wpiszą kilka zdań prawdy na onecie, WP, interii i innych portalach aby ludzie podnieśli głowy i spojrzeli w niebo!

  Jeśli chodzi o szczepionki duzo ludzi się przebudziło, chyba juz czas na drugi etap uświadamiania?! Wiec najlepiej kazdy kto czyta jakiegos newsa o grypie/ szcepionkach niech napisze cos o chemtralach!

  a propo, dowiedziałem sie o telefonie od znajomej z niemiec ze ludzie się nie chca szczepić, ba nawet sami lekarze na pytanie o szczepieniu odradzają! jak widac plan NWO troche sie sypie…Tylko że wtedy mogą nam dowalic czyms mocniejszym. pzdr.

 44. hjk said

  przypominam dzis obchody dnia szczepien w Lublinie, 9-13,sala błekitna urzedu wojew.
  Okazaja do zadawania niewydodnych pytań i wreczania ulotek

 45. A said

  Jak tu zamieścic zdjecie to wkleje wam tutejsze chemitraile.

  • bloff said

   Wejdź na stronę „tinypic.com” kliknij „Przeglądaj” wybierz zdjęcie -> „OK” i na końcu „Prześlij Teraz”.

   Zostaniesz przeniesiona na następną stronę wraz z linkami do wrzuconego zdjęcia. Skopiuj tu link „Bezpośrednie łącze na potrzeby układów”. Każdy będzie mógł skopiować do przeglądarki i zobaczyć.

 46. Anya said

  To jeszcze wystarczy odkryć powiązania Codexu i Unii Europejskiej z koncernami farmaceutycznymi, ich chorych przepisów jakoby wszystko co zawiera witaminy i mikroelementy jest kwalifikowane jako lek i będziemy wolni. Anarchia zapanuje 🙂

 47. ALFA said

  DZISIAJ MAMY OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SZCZEPIEŃ
  JAK CZŁOWIEK SŁUCHA TYCH REDAKTORÓW ,LEKARZY,PROFESORÓW ZACHĘCAJĄCYCH DO SZCZEPIEŃ TO SIĘ NIE DOBRZE ROBI
  POLACY CZAS ŻEBY SIĘ OBUDZIĆ I GŁOŚNO O TYM MÓWIĆ
  =======================
  od pb: obudzi ich zastrzyk w de; najbardziej zal dzieci

 48. Wendy said

  Na wp.pl podawali, że w lipcu ma Polskę nawiedzić nowy, śmiertelnie groźny wirus z afryki, na który już opracowywana jest szczepionka 😉

 49. ALFA said

  http://www.hotmoney.pl/artykul/prasa-polska-rzadowi-tuska-spieszy-sie-z-reprywatyzacja-2-1620
  To jest z 2008 roku Tusk przyśpieszy reprywatyzację tu się dowiecie dlaczego brakuje pieniędzy bo nasze podatki idą na wypłatę odszkodowań

 50. gustaf said

  Pilot potrzebny
  data w kalendarzu niezmieniona ??

  • Aśka said

   Bo data się podświetla tylko wtedy, gdy w danym dniu jest nowy artykuł na blogu. Ten zestaw dat nie jest kalendarzem, tylko wejściem do archiwum.

 51. gustaf said

  Od co najmniej 36 godz. nie widać działalności firmy ,nie odpowiadają na wpisy i maile. Albo Ąndrzejki, albo Święto S-chip-ionek

 52. Aśka said

  Starają nam się wytłumaczyć, że Codex Alimentarius będzie wprowadzony dla naszego bezpieczeństwa
  http://wiadomosci.onet.pl/2086313,11,cudowne_specyfiki_moga_zagrazac_zyciu,item.html

 53. imanuel said

  szczepionki to nic w porównaniu z tym „czymś”
  więcej info dostaniecie jak dojdzie to „coś” do skutku.

 54. […] Świńskie oszustwo powoli wychodzi na jaw Nowa grypa może się okazać jedną z największych afer korupcyjnych na świecie Świńskie oszustwo Naukowcy i […] […]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s