Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Co naprawdę dzieje się na Ukrainie?

Posted by grypa666 w dniu 23/11/2009

Co naprawdę dzieje się na Ukrainie?

Komentarz pandemia666:
zestawmy dwie poniższe informacje z ukraińskiego frontu walki z pandemią świńskiej grypy. Na szczególną uwagę zasługuje nie podawana jeszcze na naszym blogu informacja o zamknięciu laboratorium w Kijowie. Wobec innych doniesień, że skala epidemii nie jest tak wielka, jak podawały media, wygląda na to, że zamykając nowoczesne laboratorium diagnostyki grypy władze nie chciały dopuścić, aby badaniami nad naturą wirusa zajmowali się miejscowi specjaliści. I ażeby nie mogli ustalić prawdy wraz z lekarzami, którzy jak dr Borysevycz rozpoznawali u chorych zapalenia płuc, ale nie wierzyli, żeby to była świńska grypa H1N1.

Brytyjczycy badają ukraińską „super grypę”
British scientists testing Ukrainian ‚super flu’ that has killed 189 people. http://www.dailymail.co.uk/news/worldnews/article-1227984/British-scientists-testing-Ukrainian-super-flu-killed-189-people.html   DailyMailOnline 15 listopada 2009, tłum. Maciej 16.11.2009
Brytyjscy naukowcy badają szczep świńskiej grypy odpowiedzialny za śmiertelny wybuch na Ukrainie, aby sprawdzić, czy wirus mutuje. Łącznie 189 osób zmarło, a ponad milion zostało tam zarażonych. Niektórzy lekarze zauważyli podobieństwo obecnych objawów do objawów grypy „hiszpanki”, która spowodowała miliony ofiar na całym świecie po pierwszej wojnie światowej. Anonimowy lekarz z zachodniej Ukrainy opowiedział o niepokojących skutkach wirusa: „Przeprowadziliśmy sekcje dwóch ofiar i znaleźliśmy, że ich płuca są czarne jak węgiel. Wyglądają jakby zostały spalone. To straszne.”

Sąsiadująca Polska wezwała UE do podjęcia działań, obawiając się, że tajemniczy wirus może rozprzestrzeniać się na zachód. Premier Donald Tusk napisał do przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso i premiera przewodniczącej UE Szwecji Fredrika Reinfeldta: „Charakter tego zagrożenia wymaga szybkiego działania na szczeblu Unii Europejskiej.” Rosja, Słowacja, Polska, Węgry i Rumunia już rozpoczęły kontrole zdrowia u Ukraińców wjeżdżających na ich terytoria. Słowacja zamknęła dwa z pięciu przejść granicznych. Prezydent Ukrainy Viktor Juszczenko wezwał w Światową Organizację Zdrowia. Zespół specjalistów przeprowadza testy w Kijowie i Lwowie w staraniach, aby zidentyfikować wirusa. Prezydent Juszczenko powiedział: „Ludzie umierają. Epidemia zabija lekarzy. To jest absolutnie nie do pomyślenia w 21 wieku”. W wywiadzie telewizyjnym Prezydent dodał: „W przeciwieństwie do podobnych epidemii w innych krajach, trzy przyczyny poważnych infekcji wirusowych nałożyły się  jednocześnie na Ukrainie: dwa wirusy grypy sezonowej i wirus grypy kalifornijskiej. Wirusologowie stwierdzili, że takie połączenie infekcji w wyniku mutacji może prowadzić do jeszcze bardziej agresywnego nowego wirusa.”

Czterech mężczyzn i jedna kobieta zmarli na grypę we Lwowie, powiedział naczelny lekarz szpitala Myron Borysevycz. Dwoje zmarłych pacjentów w grupie wiekowej 22-35, a dwoje inni powyżej 60 lat. Dr Borysevycz rozpoznał chorobą jako wirusowe zapalenie płuc. „Wysłaliśmy analizy do Kijowa. Nie wierzymy, żeby to była świńska grypa H1N1. Nie wiemy jaki to rodzaj zapalenia płuc.”  Uniwersytety, szkoły i przedszkola zostały zamknięte, publiczne spotkania zostały zakazane i teatry zamknięte.

Wirus z Ukrainy jest poddawany badaniom w laboratoriach Medical Research Council w Mill Hill w północnym Londynie. Rzecznik powiedział: „Nie znamy skali czasowej dla podania wyników badań, ale wstępne wyniki zostały uzyskane. Nie mogę powiedzieć jakie one są. Nie mieliśmy wystarczająco dużej próbki wirusa i trzeba będzie go wyhodować nieco więcej, zanim będziemy mogli dojść do ostatecznych ustaleń o jego charakterze.”
============================================================

Stacja sanitarna zamknęła najlepsze laboratorium diagnostyki grypy A/H1N1.
Sanitary station closed best laboratory for diagnosing influenza A/H1N1
<http://mignews.com.ua/en/articles/378803.html> 13.11.2009, MIGnews.com.ua, sekcja: SKANDALE, tłum. Maciej 23.11.2009

Jak podaje UNIAN cytując założyciela i prezesa Fundacji Eurolab, szefa siedziby kijowskiego centrum przeciw grypie Andrija Palchevskyi’ego, najlepsze laboratorium do darmowej diagnostyki wirusa grypy A/H1N1 Kliniki Eurolab zostało zamknięte dziś (13.11.2009) w Kijowie. „Myślę, że to zostało spowodowane dlatego, bo ustalamy rzeczywisty zasięg epidemii świńskiej grypy. W ostatnich dniach ponad 100.000 osób zwróciło się do nas. Wielu z nich może zrobić badania bezpłatnie. Jest to po prostu niedopuszczalne i przestępcze, aby zamknąć laboratorium podczas epidemii. Naszym zdaniem jest to ustalanie wyników” – powiedział Andrij Palchevskyi. Wątpi on w rzetelność informacji Ministerstwa Zdrowia Ukrainy o skali epidemii i rzeczywistej liczbie osób chorych na świńską grypę, i przypuszcza że władze chcą zmniejszyć rzeczywisty zakres pandemii świńskiej grypy na Ukrainie. „Na przykład w Ameryce w czasie 6 miesięcy od wybuchu epidemii świńskiej grypy 22 mln ludzi zostało zakażonych wirusem A/H1N1, ok. 4.000 osób zmarło, wśród nich 540 dzieci. Ale w Stanach Zjednoczonych istnieje ponad 20 laboratoriów, a my mamy tylko 3.” – powiedział Andrij Palchevskyi. Według niego laboratorium Eurolab zamknęła komunalna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, bo rzekomo „były problemy z dokumentami. Ale pracujemy przez 5 lat i nie było żadnych problemów. Jesteśmy jedynym ukraińskim prywatnym laboratorium do diagnozowania wirusa grypy A/H1N1” – powiedział Andrij Palchevskyi.
============================================================

Teoria Bruno, Podzielę się tym jaka teoria mi przyszła do głowy.
29.10,2009 –wybucha epidemia na Ukrainie . Epidemie wywołują agenci Baxtera z Kijowa wypuszczając zarazę w Tarnopolu. Wywiad Ukrainy wie co się dzieje i patrioci ukraińscy w wojsku postanawiają użyć samolotu i zdezynfekować miasto w nocy z 29 na 30 października. Zaraza się roznosi ludzie przemieszczający się zawożą ja do innych miast. Szybko zaczyna bić licznik z ilością ofiar śmiertelnych, następuje zamieszanie i nerwowość. Trzeba zacząć walczyć z zarazą wprowadza się kwarantannę zamyka szkoły i czeka się na wyniki badań laboratorium w Londynie które miało podac wyniki 4 listopada. 4 listopad mija wyników nie ma , z zaraza trzeba mimo wszystko walczyć tak jak się potrafi. Walka ta zaczyna przynosić efekty w statystyce , Zaczyna spadać śmiertelność dzienna w stosunku do poprzedniego dnia. Od 13 listopada media w Polsce sieja panikę że nowa grypa jest w Polsce relacjonują że ludzie zaczynają umierać , dziennikarze koczują pod szpitalami czekając aż będą mogli  podać newsa że jest kolejna ofiara śmiertelna.
Dopiero jak walka z zarazą na Ukrainie zaczyna przynosić sukcesy WHO 17 listopada ogłasza pierwsze wyniki badań próbek wirusa z Ukrainy. Ogłoszono że zarówno w Londynie jak i w USA badania pokazały że jest to taki sam wirus H1N1 jaki zastosowano w szczepionce . I coś dziwnego dzieje się z mediami w Polsce i nie tylko od 17 listopada do 20 listopada zaczyna się cisza. Dziennikarze wrócili z przed szpitali do swoich redakcji. W mediach jak gdyby grypy nie było. 20 listopada wieczorem pojawia się info że wirus mutuje . Mutację stwierdzono w Norwegi, Brazyli, USA, UK, Jak i na Ukrainie na temat której 3 dni wcześniej 17 listopada stwierdzono że nie ma mutacji. Gorące 3 dni miała elita z pytaniem co dalej robić.
Elita patrzy i widzi co się dzieje Polska nie chce szczepionki bo nie przebadana , Czech nie chcą szczepionki (zrywają umowę zakupu) , w Szwajcarii zamykaja punkty szczepień bo nie ma chętnych do zaszczepienia, w Niemczech Francji USA i w Wielkiej Brytanii tylko kilka procent chce się zaszczepić , uruchomiona zaraza na Ukrainie nie rozpływa się tak jak sobie tego życzyli (patriotyczni ludzie z wojska natychmiast z dezynfekowali teren) . Elita stwierdza po uzgodnieniach między 17 a 20 listopada plan się nie powiódł. Trzeba uruchomić plan B. Wirus mutuje. Co będzie dalej??
Chyba będzie próba następnego uwolnienia zarazy w świecie . Nie wierzę w wycofanie się elity z planu tyko zastosują ostrzejsze środki a teraz przygotowują podłoże. Proszę się podzielić z moimi przemyśleniami..

Komentarzy 140 to “Co naprawdę dzieje się na Ukrainie?”

 1. dartan said

  Planują a w zasadzie już cenzurują sieć: http://wolnemedia.net/?p=18490
  Pełne pole działania dla niezlustrowanych ubeków.

  • świnia said

   Świńska inteligencja

   Mówię ci nie interesuj się niczym
   Najważniejsze to pełne koryto!!!

  • monitorpolski said

   Po pierwsze – dlaczego Ministerstwo Finansów wkracza na teren wolnosci słowa?!
   Widocznie jest opanowane przez 5 kolumnę.
   Po drugie: strona MF zawierająca to prawo powinna być zablokowana w świetle tego prawa gdyż promuje totalitarne ograniczenia wolności słowa!

   • janek said

    nie przesadzacie ? z tego projektu wynika, że chcą mieć prawne podstawy do walki z pornografią nieletnich, organizacjami faszystowskimi oraz z ludźmi trudniących się wyciąganiem danych osobowych (np. karty kredytowe).

    co podszywanie się pod bank ma wspólnego z wolnością słowa ?

 2. taaakie taaaam said

  I jeszcze pod tym komentarzem się wygadam 😉 :A ja od dłuższego czasu widzę to tak: Pandemia się skończy nagle i bez wielkich ofiar, tak jak ptasia w 2005.Została wywołana NA WSZELKI WYPADEK i dla przygotowania gruntu pod to co musi nastąpić. Na wszeli wypadek, czyli na wypadek niepodpisania TL, gdyby nie został podpisany, myślę że mielibyśmy sporo ofiar, chaos i straszliwą tragedię… A dla przygotowania gruntu ponieważ: Szczepionki kupione, tamiflu kupione, szlaki procedurowe przetarte. Teraz można zamknąć tą PRÓBĘ GENERALNĄ i dać ludziom odetchnąć kilka lat(2-3). Oczywiście nie wszystkim, bo próba miała kilka celów. Jednym z nich było wyłapanie aktywistów, ośmieszą Jane, ośmieszą Was, ośmieszą miliony aktywnych, myślących ludzi. Ci których próbowaliście przekonać, że koniec jest bliski, Wam tego nie odpuszczą, będą kpić do upadłego i nigdy już nie będą traktować poważnie Waszych “ostrzeżeń”. Tych najbardziej aktywnych się wyłapie przed ostatecznym uderzeniem. Internet się zamknie, wystarczy jeszcze tylko kilka nagłasnianych bez przerwy kradzieży danych, ataków hakerskich, wywiadów z rodzicami dzieci, które padły ofiarami internetowych pedofilów i internetowych naciągaczy, żeby ludzie sami poprosili o zamknięcie tego siejącego zło medium. Lekarze “występujący przed szereg” zostaną zwolnieni, politycy, krytykujący walkę z pandemią zostaną zdyskredytowani, firmy farmaceutyczne zostaną oczyszczone z podejrzeń, ponieważ ilość UDOWODNIONYCH zgonów spowodowanych szczepieniami będzie niewielka. Jednym słowem wszystko gotowe, aby kolejne uderzenie, tym razem SUPERWIRUSA/SUPERSZCZEPIONKI było wystarczająco skóteczne. Moim skromnym zdaniem nie powinniście za wszelką cenę przekonywać ludzi, że armagedon jest tuż tuż, a zacząć tłumaczyć, że on nadejdzie. Być może jeszcze nie teraz…

  • monitorpolski said

   Nie masz racji, nie skończy się. Po pierwsze wirus jest sztuczny i nikt nie ma odporności,co więcej myślę, że nawet ci co chorobę przeszli będą znów chorować.
   Po drugie, zainwestowano tak wiele, że „koniec pandemii” oznacza dla nich koniec całej zabawy w rząd światowy.
   Jedyną optymistyczna opcją jest ostra reakcja wywiadów i służb specjalnych wielu państw naraz na ten atak na ludzkość. Ludzie, którzy doprowadzili do „stworzenia problemu” w postaci sztucznego wirusa oraz zakażonej szczepionki jako „rozwiązania problemu” powinni bys sadzeni w procesie miedzynarodowym za terroryzm i ludobójstwo. I ku temu powinnismy dążyć. Koniec z bandytyzmem na taką skalę!

   • krzysiek said

    Apropos ostrej reakcji służb wywiadowczych – ciekawe czy likwidacja WSI i założenie w to miejsce służb przyjmujących maturzystów z ulicy, bez żadnego doświadczenia za to nie związanych z przeszłością było jakimś szykowaniem gruntu.

   • Kosa said

    Wierzysz w to co piszesz? Myslisz ze to AGENTOW szkolono kilka tygodni? Chodzilo owszem o pracownikow nowego wywiadu, ale o pracownikow administracyjnych. Owszem polecialo troche starej betonowej gwardii, ale szpiegow, pardon dyplomatow szkoli sie w naszym kraju non stop przez wiele lat. Myslcie ludzie, chcecie przeciez za takich swiatlych uchodzic.

  • Osioł Trojański said

   @Taka Tam lepiej kombinowala, niz @Taaakie Taaaam. Po co ten defetyzm? Internetu tak latwo sie nie zamknie, bo na nim opiera sie czesc planow Illuminatow. Sa proby cenzurowania, ale jak sie one zbyt rozszerza, to „e-masy” zaczna sie budzic w protestach, bo miala byc WOLNOSC i DEMOKRACJA. Wobec kiepsko pomyslanego planu i jeszcze gorszej realizacji krytykujacy walke z pandemia nie zostana tak latwo zdyskredytowani. Bog jest cierpliwy i sprawiedliwy i da sie pobawic wladza i pieniedzmi elitom żądnym tych dczesnych bogactw. Proces rewolucyjny zostal zainicjowany, posluchaj: Charlie Veitch – Dołożymy wszelkich starań – 22.10.2009

   • Głos66 said

    To mocne osobiste wyznanie Charlie Veitcha.

    Przychodzi mi do głowy tylko jeden komentarz po obejrzeniu tego filmu, a jest nim cytat z filmu „V jak Wendetta” :

    „przestałeś się bać – jesteś WOLNY”

   • Matka Polka said

    Kocham Cie mlody czlowieku,myslisz jak czlowiek wolny.Rewolucyjne zmiany sa potrzebne,mlodzi ludzie,uczciwi powinni rzadzic swiatem.Nie bedzie wtedy wojen,glodu.Ten dzien niedlugo przyjdzie.

  • ASS said

   dobrze prawisz coś w tym jest? te szmaty mają wiele czasu i nie mają nawet minimalnego marginesu błędu, pomysł zabijania szczepionkami od poczatku wydawał sie głupi, bo szczepią sie tylko potulne owieczki a próba wprowadzenia przymusu szczepien wywołała by wojne domową np w usa. A pozatym taniej i efektywniej jest wypuscic wirusa „madafake” który zabija w 3h od infekcji. a te ludzkie szmaty napewno maja w swoim arsenale jakiegos takiego pupilka.

  • toms said

   informacje z 1 ręki , Małopolska – nie ma szczepień sponsorowanych w urzedach , których pracownicy chętnie sie szczepili poprzednimi latami- po prostu nie ma na to w tym roku kasy. Zachorowań w mojej okolicy jest mniej na grypę niż rok temu .Co ciekawe zgonów – klepsydr mniej niż zwykle .Słychać o zachorowaniach na grype ludzi , którzy wyjechali zagranice do pracy i tam chorują . Zauważa się duża ostrożność rodziców , którzy z byle przeziębienia nie puszczają dzieci do szkoły, aby nie („zaziębiły grypy?), ogólnie pełna normalność, żadnych oznak paniki, póki co , żadnych oprysków.

  • Brenda said

   No fakt. Sprawa wyklaruje sie: kto z nami, a kto przeciw nam (czyli im). Beda mieli jak na tacy wszystkich przeciwnikow i ich metody walki. 😦

  • Szaman said

   Prorok się znalazł XD Siejesz bezradność i pewno sam nie kiwnąłeś palcem czekając żeby przyjść tu i powiedzieć „a nie mówiłem”.
   Sam pośrednio przyczyniasz się do takiego stanu rzeczy swoim kretyńskim wieszczeniem. Nie wiesz jak będzie możesz tylko przypuszczać. Nawet jeśli tak będzie to ci którzy będą wyłapani zaczną być żywym świadectwem dla tych mniej ignoranckich szyderców że coś jest jednak nie tak. Ze zaraz zaraz no to czemu zamknęli np Beina i Janet?

   Inni pomyślą. Coś mi tu nie gra dalej 😛 I powstanie nowy ruch oporu gdy przyjdzie co do czego. Składający się z innych ludzi których wiarygodność nie została podważona.

   Tacy luzie jak ty po prostu patrzą zbyt wąskimi kategoriami żeby ogarnąć ogrom przyczyny i skutku na skalę krajową a co dopiero światową. więc jedna moja rada:

   Nie baw się w jasnowidza bo nim nie jesteś 😛

   • taaakie taaaam said

    Do Szamana: Masz rację, nie kiwnąłem palcem i nie kiwnę. Uważam, że wszystko się skończy wiosną i będzie jakiś czas spokoju. Czy posiadanie własnego zdania i poglądów jest karalne na tym blogu? Nie jestem jasnowidzem i nie zamierzałem niczego przepowiadać. Moim zdaniem (a do wyrażania PRYWATNYCH opini chyba jeszcze mam prawo) świat jest zły i nastawiony na zysk, ale twierdzenie że 5 mld ludzi musi umrzeć bo tak ktoś chce jest lekką przesadą. Wiecie, że ludzie chorują łagodniej niż zwykle, wiecie że umiera mniej osób niż na zwykłą grypę. Czy ciężko sobie wyobrazić, że chodziło o sprzedaż 100 mld szczepionek i zmianę kilku praw przed kolejnym podejściem? Nie ważne. Kazdy ma swoje zdanie.

   • Szaman said

    no dobra ale to czy zdajesz sobie sprawę z odpowiedzialności głoszenia takich poglądów? nic nie jest jeszcze pewne wiec dlaczego nie zostawić swoich czarnych przemyśleń dla siebie narazie? są ludzie którzy wierzą w to że nie wszystko jest stracone i że można coś zmienić . Pomijając juz fakt że może maja dostęp do pewniejszych źródeł i wiedzą co robią. więc po co ich Zniechęcać do walki? Nie możesz być pewien żę jest tak jak myślisz kierujesz sie tylko najprawdopodobniejszym dla ciebie scenariuszem dlatego właśnie uważam ze głosząc takie niepewne teorie wyrządzasz jedynie szkodę i pogłębiasz panujący chaos dezinformacyjny. ja też mam masę swoich czarnych przemyśleń ale staram się je zachować dla siebie bo wiem że mogę się mylić.
    Ty siedzisz sobie w swoim domu i wydaje ci sie że nikt nie słucha tego co powiesz ale tak naprawdę setki osób to mogą przeczytać i część z nich może się załamać. To też jak masz świadomość tego że nie wiesz wszystkiego to zastanów się czasem zanim coś orzekniesz.

   • taaakie taaaam said

    Ale ja nie mam czarnych wizji. Wręcz przeciwnie, wierzę że ostatecznie wszystko dobrze się skończy!!! Każda wojna ma swoje ofiary, a po burzy zawsze wychodzi słońce ;-)) Więcej optymizmu ludzie! Aspartam, kodex,trakta,grypa.. tysiące rzeczy dzieje się na świecie i będzie się działo. Zawsze tak było. To sie nie zaczeło własnie wczoraj i nie skończy się jutro. Romantycznie jest wierzyć, że jest się wybrańcem, bohaterem, ostatnią nadzieją ludzkości, ale trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek. Ludzie od zawsze czuli się manipulowani przez tych, których wybrali, bądź którym byli poddani i niejednokrotnie mieli rację, ale mimo to świat trwał, trwa i będzie trwał. Jesli mój wczesniejszy wpis mógł wpłynąć na czyjeś złe samopoczucie, to informuję, że źle go zinterpretował. Polecam spacer, dobrą ksiązkę i więcej spokoju. Internet i to co się w nim wypisuje nie jest jedyną słuszną prawdą!

   • Szaman said

    Ja nie mam czarnych wizjity ich nie masz ale to nie znaczy ze inni nie mają wiec po co im pogłębiać ?;) o to mi chodzi.

  • Jaga said

   Pisałam w jakimś temacie, że mam grype (teraz nie umiem go odnależć).
   Zaczęło się w poniedziałak w zeszłym tygodniu. Latały samoloty i rozpryskiwały, byłam na spacerze. Po jakimś czasie zaczęło boleć mnie gardło…bolało tak i bolało. W czwartek znowu byłam ciut dłużej na dworze, ale co tam przecież nie da sie zamknąć w domu jak w puszce…no i zaczęło się.

   Obudziłam się rano i coś nie mogłam wstać, bolały mnie oczy, ale jeszcze nie wiedziałam co się dzieje. Po ok 2 godz. zaczęłam czuć gorączkę, rozbicie, suchy kaszel, bóle kości, nudności, bóle głowy – grype. Bolało mnie wszystko, ledwo stałam na nogach. Ale ja na grype miałam przygotowane to co uznałam za potrzebne.
   Zażyłam Occillococimum (polecam) co 6 godzin, czosnek z miodem, masłam, czosnkiem ( mimo, że miod przy A/H1n1, nie jest polecany. Tran 3×2 tabl, vit C, lipe, srebro i łóżko. Leżałam do wczoraj. Nie wiem czy to juz koniec grypy, słaba jestem, ale wiem, że ona ma dwa etapy. Po kilku dniach wraca.

   Piszę wam abyście wiedzieli, jak można samemu się zabezpieczyć. U lekarza nie byłam, bo nie miałam na to sił, ani ochoty czekać z chorymi w kolejce. Nikt ode mnie się nie zaraził. Dodam ,że ja w ten czwartek kiedy musiałam złapać grype nie widziałam się z nikim chorym.
   Gdyby choroba jednak wróciła napiszę.
   Nie zażywałam żadnych antybiotyków, bo po pierwsze na wirusa nie pomagają, a po drugie skąd mam wiedzieć jak ona się zakończy. zadbałam o wygrzanie grypy i tyle.
   Co do zapalenie płuc lekarze sami nie są zgodni czy to wirus w płucach czy bakteria.

  • Vebriq said

   masz może i racje,ale to moralnie zerojedynkowa sprawa z tego dość rzadkiego gatunku gdzie jedno jest czarne a drugie białe,przeważnie w życiu są odcienie szarości tym razem jednak nie..nie możemy pozwolić na mordowanie ludzi i jeśli-w razie czego-jesteśmy do odstrzału,trudno,czyste sumienie jest ważniejsze,jeżeli ludzkość straci swoją moralność to zasłuży na każdy los,musimy być zdeterminowani bronić sprawy,która jest słuszna.Inaczej nas wytrują,wcześniej czy później albo zniewolą…oto teraz jest czas by się bronić,oto tutaj jest plac tej wojny,na razie zimnej i propagandowo prawnej,tym niemniej wojny bo ludzie już giną od tej nowej choroby:(
   będziemy robić swoje i co będzie to będzie byleby tylko stanąć po jasnej stronie mocy,dla mnie to moralna sprawa,gdybym nie był pewien słuszności naszych racji tobym się tak nie szarpał,nie byłoby o co.Warto bo stawką jest zdrowie i życie wielu ludzi.

   • Natan said

    Vebriq, gdzieś się taki uchował? i tylko jeden na froncie od sensownych wpisów na tym forum został? Pamiętam Twój wpis o Ukrainie w chaosie krzykliwych informacji – chciałeś tam jechać i sprawdzić, co naprawdę się tam dzieje, ale nie miałeś czym. Przewijam całe strony, aby Ciebie czytać, bo jesteś „człowiek nietypowy”;) odnoszę wrażenie, ze naprawdę interesuje Ciebie los ludzi, a nie tylko lęk o własną d… czy też zaistnienie na forum.

 3. A said

  Jak „oni” sie zabezpieczają? Przecież oddychają tym samym powietrzem które zatruwają?
  ======================
  od pb: podobne pytanie od dawna nurtuje mnie w radioaktywnosci ktora uny tez ohoczo rozwiewaja po globie; pare mysli:
  – sa zaslepieni ideologia apokalipsy (im gorzej tym lepiej) i wierza ze beda jedymi zbawionymi (google „wolfgang eggert petition”; czytaj talmud, sfalszowana tzw. biblie scofielda w uzyciu ewangelikow w usa, tj. chrzescijan syjonistycznych)
  – nie dopuszczaja mysli o zagrozeniu (np. group think w przemysle atomowym nt. radioaktywnosci o niskim natezeniu)
  – maja antydotum na wszystko; swego czasu widzialem ogloszenie grantu badaczego w usa: wynalezc srodek preciw szkodliwosci radioaktywnosci na organizm czlowieka

  • monitorpolski said

   Mają filtry w domach, mają sprawdzone przeciwśrodki – np.srebro koloidalne jest przykładem.
   Poza tym zawsze mogą zrobić transplantację organów (płuc)…
   Są jeszcze stacje kosmiczne, podziemne schrony, łodzie podwodne, samoloty atomowe…
   ===================
   od p.b.: chyba lodzie atomowe, samoloty podwodne ;<)

   • świnia said

    Lekarz u świni

    Panie doktorze ma Pan coś na poszerzenie inteligencji
    W ryjach wam się przewraca , mniej telewizji więcej książek
    He ? a co to książka ?
    No właśnie , ty to chyba ostatnio to czytałaś instrukcje połykania srebra i to w necie
    Upssssssssssss

   • toms said

    toż przesadził 🙂

   • zyta said

    @Bruno,
    jak mozna byc tak naiwnym:

    „Wywiad Ukrainy wie co się dzieje i patrioci ukraińscy w wojsku postanawiają użyć samolotu i zdezynfekować miasto w nocy z 29 na 30 października. ”

    zeby myslec, ze jakikolwiek patriota moglby cokolwiek zrobic gdziekolwiek w swiecie. Przeciez WSZYSTKO jest juz od dawna pod kontra! WSZYSTKO! Nasza i innych dzialalnosc przeciw NWO mozna przyrownac do wzmozonego ruchu np.mszyc pod opryskiem, nic pozytym, choc moze z jednym wyjatkiem, one chyba posiadaja wiecej boskiej inteligencji.

   • Szaman said

    o tak my nic nie możemy zrobic wszystko jest pod kontrolą.. posłuchaj sie czasem bo głupoty pleciesz XD

    jak by WSZYSTKO było pod kontrolą to nie potrzebne były by takie akcje. oni właśnie WALCZĄ o kontrole.

   • zyta said

    @Szaman,
    chce, zebys mial racje

   • Vebriq said

    Zyta-przecież to co napisałaś to oczywisty
    fałsz,jesteśmy wolni.

   • Zbyszko said

    Niezła prspektywa: siedzenie w samolotach i schronach p/atomowych i co chwilę transplantacja płuc. Ciekawe skąd onie wezmą tych dawców jak całą resztę wytrują

   • Szaman said

    teee! a nie wpadłeś po prostu na to żę jak wypuszczają tego wirusa to maja na niego działającą szczepionkę ? XD

   • yoga said

    Nie ma czegoś takiego jak działająca szczepionka. Wszystkie szczepionki to ściema i trucizna. Kluczem do zdrowia jest silny, oczyszczony organizm.

   • Marcin said

    Mają te swoje superdrogie jachty, podejrzewam że w kluczowym momencie mogą być kilka tys. kilometrów od nas.
    =====================
    od pb: modlmy sie zeby Pan Bog strasznego sztormu nie rozpetal…

  • A said

   Akurat- filtry w domu….czy mogac mieć wszystko wybrałabyś zycie w którym potrezbujesz filtra, srebra koloidalnego- które przeciez jak by nie brać nie zniszczy wszytskich bakterii i wirusów ( na stronie młodzieżowejludzie nie mogą tym wyleczyc trądziku) i do tego przeszczep płuc…
   Daj spokój- wiesz jak wyglada zycie po przeszczepie, gdy potwm cały czas musisz przyjmowac cieżkie leki. Jakoś to wszystko się nie klei. musi byś coś jeszcze
   Gosciu o nazwie swina – odpusć z tymi idiotycznymi wpisami. Zdominowałes forum, czytać sie tego nie da- stare odgrzewane kawały a przez to do sensownych wpisów trudno się dokopać.

  • Głos66 said

   Masoneria traktuje zwykłych ludzi – jak mięso armatnie
   Iluminaci traktują Masonerię – jak mięso armatnie
   Oriończycy traktują Iluminatów- jak mięso armatnie
   No i wszyscy są zadowoleni. I wilk syty i owca rozbebuszona – a wszystko w imię miłości bożej.

   • Taka Tam... said

    „Masoneria traktuje zwykłych ludzi – jak mięso armatnie
    Iluminaci(satanisci) traktują Masonerię – jak mięso armatnie
    Szatan traktuje Iluminatów(satanistow)- jak mięso armatnie
    No i wszyscy(glupcy) są zadowoleni. I wilk syty i owca rozbebuszona – a wszystko w imię buntu przeciw miłości bożej.”

    ja to widze tak. mniej wiecej. 😛

   • zyta said

    zapomniwlisci dodac:
    ludzie traktuja zwierzeta jak mieso armatnie
    zwierzeta traktuja rosliny jak mieso armatnie
    i t.d. w druga strone

    lusz, sens zycia na ziemi

    http://www.oobe.pl/park/index.php?autocom=ibwiki&cmd=article&id=34

   • Zapsa said

    Łańcuch pokarmowy. Jesteśmy w środku jakoby te robotnice.

   • Głos66 said

    Po wpisie Zyty i Zapsa, jeśli to jest łańcuch pokarmowy (tak głośno myślę) , to może Sataniści, Reptilianie, Orionidzi i jak ich tam jeszcze zwał – chcą po prostu żyć.
    A jeśli chcą żyć, to muszą jeść, czyli się czymś karmić. Może akurat wyszło na nas , że jesteśmy ich pokarmem, tak jak warchlaczki (świnki) są pokarmem dla ludzi.

    Taka tylko mała dygresja, choć nie odzwierciedla moich poglądów w tym temacie.

   • Libertarianin said

    Tylko, że ci „Reptilianie” żywią się ludzkim strachem. To są istoty demoniczne, które przebywają na planie astralnym, czyli „niematerialnym”. Coś w rodzaju złych duchów. Żywią się też strachem zwierząt mordowanych w rzeźniach!! Więc czasem dobrze zastanowić się nad tym co jemy. Staram się nie koncentrować na nazewnictwie, odnośnie tych mrocznych istot. Natomiast faktem jest, że illuminaci w swoich rytuałach okultystycznych i satanistycznych wchodzą w bliski kontakt z tymi demonami. To są ludzie opętani i stąd w nich takie destrukcyjne skłonności. Opowiada o tym m. in. były illuminat Leo Zagami (nie jestem pewien czy gość jest w 100 proc. wiarygodny, ale mówi rzeczy ciekawe i dość sensowne). Wywiady z Leo Zagamim są m. in. na youtube.

 4. hjk said

  U nas w Lublinie tez sie coś zaczyna dziać, dotad pusta przychodnia zapełniła się ludzie stoją juz w kolejkach, w klasach po 50% frekwencji, odwołuje się imprezki andrzejkowe

  • toms said

   Jedank bliskość z Białorusią i Ukrainą coś negatywnie „daje”, powinno sie zachowac maksymalne warunki higieniczne , bo grypą nie jest tak łatwo sie zarazić.

  • świnia said

   Wywiad z zachipowanym z za wielkiej wody

   Czy nie uważa Pan że ta dokładna kontrola obywatela w każdym miejscu i w każdym czasie , poprzez kontrolowanie rozmów , listów , poglądów śledzenie w każdym miejscu milionami kamer będzie się obywatelom źle kojarzyć ?
   Nie , obywatele muszą zrozumieć że tak wygląda świat po 11 września !!!

   Acha

   mamo proszę zabierz mnie z tond do miejsc w których byliśmy razem bez kamer , czujników i sztuczności uśmiechów ,pozorów zachowań , przymusu milczenia , poprawnych poglądów .

   No i kto tu jest świnią ?

 5. Margherita said

  Teoria 2 wydaje mi się bardzo prawdopodobna. Jakoś mi się nie chce wierzyć, żeby ukraińscy piloci mysliwców pozwolili „jakiemuś czemuś” latać po swoim niebie. Sądzę, żeby to coś zestrzelili bez rozmyślania o skutkach. Co jest zresztą prawidłowym działaniem.
  No i teraz będzimy miec plan B, zaiste.
  Do kłopotów tej mafii dołaczyło jeszcze nasze kłapanie w klawiatury, więc teraz będą musieli coś wymysleć aby udowodnić, że anty-szczepionkowcy to oszołomy. I wymyślą. Ale co takiego, to tego już nie będę podpowiadać, ich ludzie też nas czytają.
  Czeka nas rok, może dwa względnego spokoju. Teraz będzie „operacja codex”, na dobre zacznie się gdzieś w czerwcu. Mafia ma czas, pieniądze już mają, chcą władzy. I będą do niej dążyć. 10 lat w tą 10 w drugą, żadna różnica. Nie spieszy im się.
  Narazie wycofali się o pół kroku. Teraz czas na nasz ruch. Jedna z zasad strategii mówi, że nie wolno wypuścić z rąk inicjatywy strategicznej. Kto przysypiał na lekcjach przysposobienia obronnego, może wiedzę uzupełnić na wiki. Nie możemy tej bandzie odpuścić.

  • CoZaSyf said

   Ukraina chce do „zgniłego zachodu”wiec sie zgodzili.Po trupach do celu[:

  • świnia said

   świnie w kosmosie

   siedzimy w chlewiku a nie w samolociku , do niego to mamy pilocik ej kto zabrał baterie

   • Vebriq said

    panie świnia-pańskie wpisy w 90% są niezrozumiałe poza rodzajem literackim: wygląda to wysilony dowcip,osobiście nie trawię tego..popieram znowu zdanie Margherity-nie możemy odpuścić!

  • toms said

   Teoria bruna jest naiwna , ale czasami naiwne było prawdziwe, jednak mnie nie wydaje się warta komentarza , bo wszystko w niej jest iluzoryczne , wymyślone na podstawie jakis szczepków informacji z internetu.
   Niestety mamy cenzurę wojenna…takie sa fakty.
   =========================
   od p.b.: z podobnych ‚strzepkow’ powstaly 4 referaty beina przyjete do publikacji naukowej

   • Margherita said

    Poniekąd masz rację, to wszystko jest oparte na dedukcji ze strzępków informacji. Jednak ja na trop bandy Illuminatów wpadłam łącząc takie strzępki w całość. Nazwy oczywiście nie byłam w stanie wymyśleć, ale założyłam, że „pandemią” steruje mafia właścicieli koncernów farmaceutycznych. Po dłuższych kombinacjach wydedukowałam, że muszą być jeszcze powiązani z bankami. Sposób przechwytywania kasy był podobny. Potem, że ta cud-szczepionka będzie powodować problemy, żeby mafia mogła dalej zarabiać. Jakie i dlaczego? Tego nie byłam w stanie wymyśleć. Tylko chemitrails mnie przerosły, tego się już nie spodziewałam.
    Dlatego dość późno trafiłam na to forum – udzielam się od paru dni, a stronę czytam od końca października.

   • świnia said

    Świńska schizofrenia

    Mamy banany
    Mamy w Indonezji banany
    Mamy w Chinach banany
    Mamy na Hawajach banany
    Mamy w Kenii banany
    Mamy w Niemczech banany

    Ale was kiwamy

  • Szaman said

   To nie jest kwestia wiary.. po prostu przyjmij że tak mogło być i poczekaj na rozwój wydarzeń :p

 6. Atena7777 said

  „No i gdzie to ludobójstwo? Jak dotąd zmarło tylko kilkanaście osób wskutek podania szczepionki. Siejecie niepotrzebnie panikę.” – Michu – odp. do wcześniejszego tematu:
  Nikt nie sieje paniki tylko ludzie logicznie myślą i nie myślą z dnia na dzień co do gara włożyć tylko myślą perspektywicznie i z dużym wyprzedzeniem kolei swoich i innych losów!!!! Widzę Michu, że czychasz na sensację i „natychmiastowe” ludobójstwo, ale tak nie jest, ludobójstwo nie oznacza „teraz”, „natychmiast” padnie trupów…………….. takie targnięcie na czyjeś życie nie musi nastąpić od razu, ale stopniowo. Dopiero za jakiś czas może się okazać, że nasz organizm zacznie szwankować
  – za jakiś czas pary, które będą chciały mieć dzieci, mogą już nie mieć takiej możliwości – czyż to nie jest ludobójstwo????? Zostaje zabite dziecko już w fazach planu, zostaje zabite już gdy rodzi się ono w myślach dwóch kochających się osób, marzących o swoim potomku!
  – za jakiś czas zostanie zdiagnozowany artretyzm…………….
  – za jakiś czas rozwinie się alergia………………………
  – za jakiś czas rozwinie się rak……………………………..
  – za jakiś czas pojawi się stwardnienie rozsiane………………………
  – za jakiś czas pojawią się częste zapalenia oskrzeli, płuc, astmy, anginy………………..
  – za jakiś czas odkryjemy u dziecka autyzm, ADHD………………………
  – za jakiś czas pojawi się cukrzyca………………………
  – za jakiś czas pojawią się choroby serca, nerek, wątroby itd……………………….
  – za jakiś czas pojawi się Alzheimer…………………………
  – za jakiś czas pojawi się paraliż…………………………..
  – za jakiś czas pojawią się niezliczone przypadki różnych chorób autoimmunologicznych…………………………..
  i tak mogę wymieniać w nieskończoność……………………. wystąpienie tych chorób nie musi pojawić się zaraz po podaniu szczepionki tylko każda z tych czy innych chorób może spaść na nas jak grom z jasnego nieba, za rok, dwa, 10 lat czy 20………………..
  I teraz pytanie – czy taka osoba, która doświadczy takich chorób na swojej skórze ma taką samą szansę na życie, co osoba zupełnie zdrowa? Choroba odbiera takiemu człowiekowi, jakąś część życia, którą mógłby dodatkowo przeżyć, i czy to nie jest LUDOBÓJSTWO skracając człowiekowi po prostu życie, bo gdyby nie ta choroba, człowiek taki żyłby w zdrowiu i zadowoleniu z niego dużo dłużej……………………niestety odbiera się tę szansę.
  Czy taki człowiek, który doświadczy na sobie takiej choroby powiąże ją kiedyś z faktem wcześniejszego zaszczepienia się??? Pewnie nie, a jako już osoba przewlekle chora będzie się szczepiła dalej bo przecież jest w grupie ryzyka!!! I będzie trwało to tak długo aż nie zakończy swojego żywota z toną leków przy łóżku!
  Szczepionka jest dla koncernów dochodowa, ale to jest kropla w morzu w porównaniu z tym jakie szkody wyrządzi w człowieku. Taki „okaleczony” człowiek staje się automatycznie stałym lojalnościowym klientem big farmy na X lat………………
  I nie bez powodu toczy się walka o zaszczepienie jak największej populacji. Każdy z tych „naznaczonych” stanie się wcześniej czy później dożywotnim klientem koncernów na naście czy dziesiątki lat…………………super pomysł na biznes, nie prawdaż?
  A najbardziej jestem wściekła na mieszanie potem Boga w sprawy chorób. Jak słyszę takie pierdoły od takich okaleczonych ludzi, jak mówią, że widocznie Bóg tak chciał, że muszą tak cierpieć to mnie normalnie szlag trafia. Czy Bóg chciałby kogoś skrzawdzić? Chyba nie! To tylko człowiek człowieka może skrzywdzić, żeby tylko czerpać z niego jak największy zysk, albo niepotrzebnych się pozbyć………………..
  Więc jeszcze raz podkreślę, ludobójstwo nie będzie natychmiastowe, dla jednych pewnie tak, a dla innych zostanie rozłożone w czasie, potem już nie koncern będzie winny tylko BÓG, który pokarał, zesłał chorobę, albo zabrał na wieki wieków
  AMEN!!!
  =====================
  od p.b.: michu do michy; patrz definicja ludobojstwa – wpisz w wyszukiwarke w gornym prawym rogu

  • Margherita said

   Masz rację nie będzie natychmiastowe. To jest technicznie nie możliwe. To znaczy da się wymordować naraz 3-4 mld ludzi, ale nie jest możliwe „posprzątanie” po tej akcji.

  • net23 said

   Wszyscy jesteśmy już naznaczeni. Najpierw wprowadzono obowiązkowe szczepienia dla małych dzieci ze szkodliwymi dla zdrowia dodatkami. Obecnie wymyślają szczepionki na nowe choroby z adjuwentami aby biznes szczepionkowy i lekowy kręcił się możliwie długo. Tu nie chodzi o zapobieganie chorobom lub wyleczeniu – tu chodzi o to aby każdy człowiek był stały klientem big-farmy…

   • Nie z Tej Ziemi said

    Niewiem jak wy ale ja nim napewno nie będę. Mam w dupie Big Farme. Nie zapominajcie, że mamy coś takiego jak zioła.

   • Rico said

    zioła odpadaja Codex Alimentaris bedzie tego zabraniał…

  • zyta said

   @Atena7777, Margherita, net23
   wlasnie tak wyglada sprawa.

   A´propos opryskow, to 15.11 byly wzmozone opryski na Austrie (we wloskiej prasie nazwano to atakiem broni biologicznej)potem moj maly wnuk nagle dostal temperatury 39 st. i kuruje sie do dzis a u lekarza duza kolejka. Teraz sa takie opryski we Wloszech, mala corka Mery -udzielala sie tu w kom.(mieszka we Wloszech) nagle wczoraj dostala wysokiej temperatury. Ta zwiekszona ilosc zachorowan jest regularna po wzmozonych opryskach, z tego co zaobserwowalam.
   Zastanawiam sie, czy te zrzucane w chemtrailach patogeny sa moze tylko dla gojow w jakis sposo skonstruowane, no bo w walacych sie wiezach WTC tez nie bylo tych „eskimosow”.
   =======================O
   od p.b.: opryski w a i it z malych samolotow czy z chemtrailsow?

   • zyta said

    malych samolotow nie zauwazylam, chyba, ze byly noca
    mowie o chemtrailsach

  • Szaman said

   Wszyscy którz spodziewali się że ta szczepionka top będzei jakaś trucizna weźcie sie puknijcie 😛 przy takim małym poparciu dla szczepień n9ie mogli by tego zrobić. To LOGICZNE. oni muszą najpierw nas przekonać że jesteśmy źli i niepostępowi oraz że sami sobie szkodzimy takimi akcjami i dopiero jak będzie 90% poparcia we wszystkich krajach dla szczepień to wprowadzą plan w życie. I to sie teraz dzieje!
   Wywołuje się poparcie i zaufanie ale nie należy się poddawać i nic nie robić! Cieszcie sie bo jeszcze mamy czas 😉

   • zyta said

    @Szaman,
    przestan mowic o tym pukaniu sie w glowe, choc dobrze jest sie opukiwac i udrazniac enerie (wszystko jest energia) 7 czakr w sobie m.in. w czolo, tam jest 6 czakra i pukanie sie tam tez db robi (w kazdym powiedzeniu jest ziarno prawdy)

   • Szaman said

    No to co mówisz ze mam nie mówić 😀 Oj chodzi mi nie o to żeby sie ze mna zgadzać tylko żeby więcej myśleć 😉 Filozofia matką nauk

   • Szaman said

    Po za tym pukanie jest fajne XD

 7. hannah said

  Ekolodzy nas oszukują?
  23-11-2009
  Hakerzy wykradli i zamieścili w Internecie materiały sugerujące, że sami naukowcy nie wierzą w globalne ocieplenie
  źródło: AP
  W informacjach na temat ocieplenia klimatu zapanował chaos (na zdjęciu: protest Greenpeace podczas rozmów o klimacie w Barcelonie)
  Ofiarą ataku hakerów padł system komputerowy Uniwersytetu Wschodniej Anglii, którego naukowcy specjalizują się w problematyce globalnego ocieplenia. Rabusie ściągnęli z serwera uczelni 61 megabajtów danych, w tym wyniki badań i e-mailową korespondencję uczonych. Po czym opublikowali w Internecie około tysiąca e-maili oraz 3 tysiące innych poufnych dokumentów. Posłużyli się rosyjskim serwerem, by trudniej było ich wykryć.
  Ujawnione materiały wywołały prawdziwą burzę. Jak twierdzi amerykański dziennik „The Wall Street Journal”, na podstawie prowadzonej przez ponad dziesięć lat korespondencji między naukowcami z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych można dojść do wniosku, że teza o odpowiedzialności człowieka za globalne ocieplenie została po prostu wymyślona.
  Phil Jones, dyrektor zespołu klimatycznego uczelni, przyznaje w jednym z e-maili, że właśnie wykonał „sztuczkę Mike’a” polegającą na manipulacji danymi z ostatnich 20 lat, tak by ukryć spadek temperatury. Użycie przez Jonesa słowa „sztuczka” to zdaniem klimatycznych sceptyków dowód na zmowę naukowców, której celem było zniekształcenie danych i udowodnienie tezy o wpływie człowieka na zmiany klimatu.
  – Te słowa zostały wyrwane z kontekstu po to, by coś trywialnego wyglądało na coś nikczemnego – tłumaczy swego kolegę Michael E. Mann, który kieruje Earth System Science Center na Uniwersytecie Pensylwanii.
  W innym e-mailu Phil Jones wyraża zadowolenie ze śmierci australijskiego uczonego Johna L. Daly’ego, który umarł na atak serca w 2004 roku. Sceptycy są nazywani w listach durniami, szarlatanami, idiotami.
  W niektórych wiadomościach autorzy przyznają, że są sfrustrowani z powodu niemożności znalezienia twardych dowodów na twierdzenie, że to działalność człowieka powoduje ocieplanie klimatu. „Prawda jest taka, że w obecnej chwili nie możemy wytłumaczyć braku ocieplania – i to jest farsa, że nie możemy” – przyznał w jednym z listów Kevin Trenberth z amerykańskiego Centre for Atmospheric Research.
  Część autorów ujawnionych e-maili odmówiła udzielenia mediom komentarzy na ten temat. Inni podkreślają, że ich słowa zostały wyrwane z kontekstu.
  Tłumacząc swą akcję, hakerzy napisali: „Sądzimy, że nauka o klimacie jest zbyt ważna, by ukrywać wyniki badań pod korcem. Publikujemy więc unikatowy wybór korespondencji i dokumentów. Mamy nadzieję, że umożliwi to zajrzenie za kulisy tej nauki i poznanie ludzi, którzy za nią stoją”.
  Uniwersytet Wschodniej Anglii potwierdził, że z jego serwera skradziono dane, i zgłosił to policji.
  – Z powodu objętości tych materiałów nie możemy obecnie potwierdzić, że całość jest autentyczna – powiedział rzecznik uczelni.
  Opublikowane materiały natychmiast zostały skopiowane i udostępnione na stronach osób i organizacji sceptycznie odnoszących się do teorii globalnego ocieplenia. Ich ujawnienie może mieć kluczowe znaczenie przed rozpoczynającym się w grudniu w Kopenhadze szczytem klimatycznym, na którym przedstawiciele 192 państw będą się starali doprowadzić do podpisania traktatu o redukcji emisji gazów cieplarnianych. Niemcy i Francja chcą zapewnić sukces konferencji. Tylko wtedy UE będzie mogła zrealizować zapowiedź redukcji emisji CO2 o 30 procent do 2020 roku. W tym celu musi jednak zostać spełniony warunek – inni partnerzy zgodzą się na porównywalny wysiłek. Na razie UE uzgodniła jednostronnie, że obniży emisję o 20 procent, co i tak oznacza znaczne obciążenie dla europejskiego przemysłu. Na szczycie UE w październiku przywódcy państw i rządów potwierdzili, że najuboższe państwa potrzebują 100 mld euro rocznie na walkę ze zmianami klimatu. Nie powiedzieli jednak, ile z tej sumy gotowa jest wyłożyć UE.
  Z efektu akcji hakerów cieszą się lobby przemysłowe i konserwatyści w USA. W sierpniu największa w Ameryce izba gospodarcza, reprezentująca 3 miliony przedsiębiorstw, zażądała od Agencji Ochrony Środowiska (EPA) dowodów na globalne ocieplenie. Prawnicy zapowiadali wówczas na łamach gazety „Los Angeles Times”, że są gotowi walczyć o swoje racje w sądzie. Biznesmeni obawiają się bowiem, że pod naciskiem ekologów władze USA mogą wprowadzić limity emisji zanieczyszczeń, co utrudniłoby funkcjonowanie przedsiębiorstw w czasach kryzysu.

  http://www.rp.pl/artykul/395886_Ekolodzy_nas_oszukuja__.html
  ======================
  od p.b.: wcale to nie takie jednoznaczne:
  – hakerzy uzyli serwera rosyjskiego, „by trudniej było ich wykryć” — kakaja raznica?
  zauwazyliscie ze najlepsze rzekome dowody na indygo i nibiru pochodza podobno „od rosyjskich naukowcow”?
  – „wyrwane z kontekstu”,
  – nazwali oponentow kulturalniej niz bein i wielkie halo,
  – wladze uniwersytetu nie moga potwierdzic autentycznosci skradzionych tekstow (mozliwosc podrobek),
  – „dowod” w postaci. ze prof napisal ze „wywinal sztuczke” (termin wieloznaczny),
  – zle mowi sie o nielubianej osobie, nawet wsrod naukowcow – popatrzcie jak mowimy o ZYJACEJ prof. Brydak,
  – „Prawda jest taka, że w obecnej chwili nie możemy wytłumaczyć braku ocieplania – i to jest farsa, że nie możemy” — farsa nagminna w nauce, np. mierza zwyzke globalnej temperatury z roku na rok, a wytlumaczyc nie moga (bo jak w innych dziedzinach nauki, brak wiedzy). Wyobraz sobie prawdziwe zdanie: „Na Ukrainie wybuchla nagle jakas dzuma plucna, ale nie mozemy wytlumaczyc skad sie wziela, ani jak dziwnie sie rozprzestrzeniala – i to jest farsa, że nie możemy.”

  przypuscmy ze ocieplenie klimatu reczywiscie istnieje, a jakiejs grupie zalezy na degradacji wysilkow zapobiegawczych — czy nie logiczne byloby osmieszenie dotychczasowych prac, w tym podatku od emisji (najlepszy w ekonomii mechanizm kontroli), zarzuty pazernosci i oszustwa setkom jesli nie tysiacom uczciwych naukowcow (przywara zarzucajacych?) itd
  dla mnie to smierdzi sciema, argumenty ‚naukowe’ kontra ocieplenie jeszcze mnie nie przekonaly, ale nie mam czasu zglebic;

  powielanie ww. doniesienia merdialnego na tym blogu uwazam za spam, plotki ciot z magla, dopoki ktos znajacy naukowo temat klimatu nie przeprowadzi analizy skradzionych dokumentow

  • agata said

   Brawa dla hakerow!!!!

   • agata said

    To jest kolejny dowod na to co sie dzieje pod tzw. plaszczykiem prawa. Klamstwa, manipulacje, przekrety na najwyzszych polkach (oplacane pieniedzmi podatnikow). To jest karygodne. Miedzynarodowa mafia z udzialem swiatowych elit politycznych, finansowych i naukowych.
    I chwala tym hackierom-ujawniaczom prawdy za spryt i odwage. Dobra robota panowie.

   • Vebriq said

    to raczej wygląda na przeciek kontrolowany puszczony celowo przed szczytem klimatycznym w Kopenhadze…tylko przez kogo i w czym interesie?
    Może po prostu któryś rząd nie chce mieć limitów ograniczających emisję dwutlenku węgla i stąd ten atak „hakerów”-a wy tak to łykacie jakby nie wiadomo co…ten uczynił komu przynosi to korzyść-a zatem kto korzysta na sfalsyfikowaniu global warming?Ja osobiście nigdy w globalne ocieplenie nie wierzyłem więc i nie ma mnie z czego nawracać…

  • Szaman said

   tak jak już gdzieś mówiłem to że można dostrzec ocieplenie klimatu nie wyklucza prawdziwości tych dokumentów. Astonomia idzie u nam z pomocą i mówi ze zaobserwowano wzmożoną aktywność słońca ostatnimi laty . jest to proces naturalny dla słońca i zdarza się co jakiś czas (w tym arcie po niżej pisze ze podobnież co 11 lat) powodując dla nas : między innymi właśnie ocieplenie klimatu.

   http://www.wiw.pl/astronomia/0706-c3-slonce.asp

   • Magdalena said

    Cykliczna aktywnosc slonca co 11 lat nie powoduje globalnego ocieplenia klimatu. Ostatnio naukowcy dziwia sie, bo slonce powinno byc wlsnie teraz w maximum swojej aktywnosci(wieksza ilosc plam), a tu ani widu ani slychu.

    Jest duzo artykulow. Tu wyjasniajacy krotko. Cytat:

    „Po raz pierwszy od niemal 100 lat przez cały miesiąc na Słońcu nie zaobserwowano żadnych plam. To oznaka spadku aktywności słonecznej, który może mieć wpływ na klimat naszej planety. Wielu klimatologów uważa bowiem, że pole magnetyczne gwiazdy jest ważnym czynnikiem wpływającym na klimat.

    Dane na temat plam na Słońcu są zbierane od 1749 roku. Po raz ostatni miesiącem, w którym nie pojawiły się żadne plamy był czerwiec 1913 roku.

    Podczas szczytu aktywności naszej gwiazdy w ciągu miesiąca można zaobserwować nawet ponad 100 plam. Gdy aktywność spadnie, pojawiają się tylko pojedyncze plamy. Cykle trwają 11 lat. Obecny cykl zaczyna się wyjątkowo spokojnie. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy bieżącego roku[2008 dopis.] obserwowano średnio 3 plamy miesięcznie. W sierpniu nie pojawiła się ani jedna. Ten słoneczny spokój zadziwił astronomów. Jednak, jak się okazuje, nie wszystkich. Już przed trzema laty dwójka naukowców z National Solar Observatory w Tucson usiłowała opublikować w piśmie Science artykuł, w którym stwierdzono, że w ciągu 10 lat plamy słoneczne w ogóle znikną. Wówczas zostali wyśmiani, a artykułu nie wydrukowano. Teraz William Livingston, jeden z niefortunnych autorów, mówi, że o ile w 2005 roku być może było zbyt mało danych na poparcie twierdzeń o zanikaniu plam słonecznych, obecnie jest ich znacznie więcej.

    Zmniejszenie liczby plam na Słońcu miało już miejsce trzykrotnie podczas ostatniego tysiąclecia. Dochodziło wówczas do tzw. „małych epok lodowcowych”. Okresy te znane są jako minimum Sporera (1420-1570),minimum Maundera (1645-1715) i minimum Daltona (1790-1830).

    Obecnie trudno przewidzieć, co dla Ziemi będzie znaczyła mniejsza liczba plam na Słońcu. Niewykluczone jednak, że sama natura powstrzyma globalne ocieplenie i zamiast niego w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat rozpocznie się kolejna mała epoka lodowcowa. To z kolei może mieć negatywny wpływ na rolnictwo i wyżywienie ludzkości.”

   • świnia said

    @ Magdaleno

    aświnia też mówiła że brak plam na słońcu normalne – zawsze tak było

   • Vebriq said

    wzmożona aktywność słońca była w 17 i 18(początek) wieku,w czasach Newtona,Leibniza i Pascala,jakoś nie widać żeby to wtedy ludzkości zaszkodziło chyba że słońce i jego plamy spowodowały wzmożenie aktywności masonerii,które też było wtedy…

   • Szaman said

    hmm no niemniej ja znół gdziesz czytałem tylko teraz nie bardzo wiem gdzie że są jeszcze jakieś większe cykle (to jest co wiecej lat) i one właśnie są okresami wzmożonej aktywności słońca.

    Oczywiście to co mówisz jest cekawe jednak zastanawiaja mnie w zasadzie fakty codzienne:

    Widać ze klimat jest cieplejszy niż był

    topnieją lodowce

    no i nawet jak sie spojrzy w słońce to zdaje się ze jakby mocniej świeciło niż parę lat temu.

    Tyle że to z tym słońcem wynikać z dziury ozonowej.

    o nic. w każdym razie skoro zbliza sie epoka lodowcowa to ktoś może o tym wiedzieć i to wykorzystywać do zarobienia pieniędzy tak jak to teraz ma miejsce.

    Może te zmiany klimatyczne poprzedzają ochłodzenie klimatu.. hmm zobaczymy.
    Jak to wina słońca to i tak nie możemy nic zrobić.

 8. jedi_hamster said

  moje 5 groszy.
  hipoteza bruna jest do bani. mutacje wykryto w probkach pobranych w ukrainie jeszcze zanim epidemia dotarla do polski. co wiecej, te same zmiany w kodzie RNA wirusa wykryto jeszcze nim epidemia rozpoczela sie na ukrainie, w poludniowej ameryce. informacje te pochodza od naukowca, ktory te mutacje wykryl.
  tak wiec… z calym szacunkiem, przestancie bredzic i zmyslac bajeczki pod publike. co, popularnosc bloga spada? eh…
  =====================
  od p.b.: a niech se spada, aby kasiora byla

 9. Atena7777 said

  Rozmawiałam dzisiaj z koleżanką (Hamburg) i powiedziała mi, że jej znajoma poszła z dzieckiem do lekarza bo miało gorączkę, katar, kaszel, w poczekalni dużo ludzi z maseczkami na twarzy. Lekarz powiedział, że to przeziębienie, przepisał syrop na kaszel i paracetamol. Gdy dziecko nie pojawiło się w szkole, pani dyrektor zadzwoniła do tej matki (są koleżankami) z pytaniem o zdrowie, pani dyrektor powiedział, że ponad połowa dzieci miała podobne objawy i stwierdzona została świńska grypa…………..Ta matka zadzwoniła do lekarza z tą informacją, a lekarz na to, że wiedział, że jest to świńska grypa tylko nie mówi tego bo ludzie wtedy panikują…………………fajnie, człowiekowi powie, że przeziębienie a w karcie dla statystyki napisze, że świńska grypa! Tylko pytanie na jakiej podstawie to stwierdzi skoro nie robi testów, ale podobno już testów lekarze nie robią tylko „na oko” klasyfikują, że to świńska, tak jak w tym konkretnym przypadku, a takich przecież jest masa……………a statystyki z zachorowaniami na A/H1N1 rosną wtedy jak jak grzyby po deszczu…………………..

  • świnia said

   Świńskie zadumanie

   Kiedy byłam małą świnką to pamiętam że chętnie wychodziłam z chlewika
   Popatrzeć na słońce , przemykające chmury , śpiewające ptaki
   Zapach z łąk i pól mieszał się ze śpiewem ptaków , brzęczeniem pszczół
   Słychać było konie , krowy i śmiejące się dookoła dzieci

   Teraz jestem już duża rzadko wychodzę z chlewika a wieczorem to już w ogóle bo boje się złych
   Nawet jak w dzień wyjdę to słońca nie widać , chmury jakieś dziwne zamiast na szerokość to rozciągnięte na wysokość
   Ptaki ktoś zabrał , łąka śmierdzi gorzej jak chlew , pszczoły już nie brzęczą i miodu już nie ma , konie tylko na wyścigach , krowy zachipowane w oborach , dzieci bawią się w wojnę i dziwnie pokrzykują jak by były dziećmi złego

   Kto mi ukradł słońce?
   Kto mi zabrał niebo?
   Kto mi zabrał obłoki?
   Kto zrobił z mojej łąki kwiecistej chlew?
   Kto z mojej rzeki zrobił ściek?
   Kto zabił moje pszczoły kochane?
   Kto zabił ptaki śpiewające?
   Kto zniewolił moje konie?
   Kto odebrał wolność moim krową?
   Kto zmienił moje dzieci?

   Kto to wszystko zrobił nie pytając mnie o zdanie ?
   Czy ten świat poza moim chlewikiem takim zostanie?
   ========================
   od p.b.: okazuje sie ze swinia tez czlowiek

  • Margherita said

   Nie chcę nic mówić, może to dziecko jest odporne, ale ja mam po paracetamolu trwałe uszkodzenie wątroby. Może nie bardzo poważne, ale jednak jest. Ryzyko uszkodzenia wątroby wynosi ok 1%, a objawów zaburzeń wydzielania żółci 10%. Taki syrop to też potrafi być nic dobrego. Naszczęście te informacje są w ulotkach.
   Najlepszy jest napar z lipy. I rosół, jeżeli uda się zdobyć normalnę wiejską kurę, bo ten wyrór kuropodobny z marketu sie nie nadaje. Grypa przechodzi sama bez lekarstw. Matki zazwyczaj panikują i nic dziwnego, ale trzeba sie opanować. Jeżeli dziecko nie cierpi na jakąś poważną chorobę, to nic mu nie będzie. Dobre jest też lekarstwo Esberitox N, czyli echinacea i coś tam jeszcze, niestety zgubiłam ulotkę.

   • aja said

    Margherita
    Nie doczytałaś może, ale było tutaj na stronie głównej, że przy TEJ grypie NALEŻY WYKLUCZYĆ stosowanie m.in:
    – aspiryna=kw.acetylosalicylowy=kwiat lipy,
    – echinacea
    Ponieważ wytwarzają te grupy limfocytów, które w efekcie swojego nadmiernego działania mogą dawać właśnie powikłania w potaci ciężkiego zapalenie płuc.

   • Margherita said

    Nieźle. Chyba na tą grypę chorowałam, objawy się zgadzały. I wyleczyłam się właśnie tym zestawem. Pewnie mogę mówić o szczęściu;)

   • Szaman said

    jak juz mówimy że coś wydziela a coś nie i coś lokuje a coś nie to może warto było by jeszcze pomyśleć na podstawie czyich badań się mądrzymy? bo chyba nie swoich? 😛
    Nie wiesz o tym że koncerny przeprowadziły masę badań w stylu:

    Szef koncrnu do sekcji „badawczej”:
    wykażcie mi ku@#a że witamina c z cytryny jest szkodliwa i puśćcie to w mediach bo te hu!@# nie chcą kupować naszych tabletek i wolą cytrynę 😛

    skoro ktoś sie leczy i działa to znaczy że może to nie do końca tak jest ?:P Ludzie dziś traktują „naukowe badania” jak słowo boże 😛

   • Atena7777 said

    Co do rosołku przy grypie to wiem o tym, że tak od dawna ludzie się leczyli, ale w książce „Szczepienia – niebezpieczne, ukrywane fakty” pisze tak:
    dr Henry Bieler pisze: „Byłem świadkiem wielu przypadków grypy, która przerodziła się w zapalenie płuc, gdyż zmartwione babcie nalegały na podanie czegoś, „co da dziecku siłę“, np. rosołu czy gęstej manny.“

    Niebezpieczeństwa związane z karmieniem chorego dziecka były zauważone już dwa tysiące lat temu, kiedy Hipokrates napisał: „To samo mięso podane chorej osobie z gorączką oraz zdrowej osobie umocni zdrową osobę, a pogorszy stan tej chorej.“ Dzieje się tak, że organizm musi skierować swoją energię na trawienie zamiast na oczyszczenie tych chorych organów.

    Inne cytaty jutro………………..

   • Mery said

    Naukowcy juz dawno zbadali wywar z miesa; okazuje sie ze to klon moczu. To nic innego jak gotowanie padliny. Przeciez zwierze od momentu zabicia sie rozklada…
    Wywar na jakimkolwiek miesie nie ma ZADNYCH wartosci odzywczych.
    We Wloszech ludzie nie jedza zadnych zup na miesie; teraz rozumiem czemu zyja najdluzej w Europie.

   • Vebriq said

    Schering Plough ma monopol na echinaceę…

 10. Były Naiwny said

  Sprawy nie sa tak jasne, jak sie wydaje. Ukraińscy piloci mysliwców potencjalnie moga zestrzelic wszystko co podejrzane, bo pozornie sa bez zobowazan, jako ze nie naleza do NATO. Ale problem w tym, ze wladze chca do NATO, a toz to pilot-samobojca, ktory nie odgaduje pragnien swoich przelozonych. WHOici maja dylemat, bo jesli dystrybucja H1N1 nie udala sie jak planowano (i straszono), to reputacja tych swiatowych „autorytetow” bardzo ucierpi. Wirus A/H1N1 powinien mutowac, zeby udawac wirua naturalnego, a nie stworzonego sztucznie. Ale nie mutowal, zeby nie powstawaly podejrzenia, ze specjalna szczepionka staje sie bezuzyteczna. Ale gdy sytuacja wymknela sie spod kontroli az tak, ze trzeba bylo dosypac bakterii plagi plucnej – to wobec odmiennych objawow trzeba bylo podac, ze wirus mutuje, a to oznacza, ze robiona w pospiechu szczepionka jest formalnie coraz mniej skuteczna. O ile kiedys w ogole byla? Po czwartkowym przecieku z East Anglia University z kopenhaskiego carbon-tax’u nici i pierwsza noga NWO wali sie. Wobec fiaska pandemizacji Swine Flu i druga noga NWO wali sie. Pamietamy, ze trzecia noga NWO byl swiatowy kryzys ekonomiczny. Ciekawe jak dlugo jeszcze Illuminaci postoja na tej jednej coraz bardziej drzącej nodze?
  ======================
  od p.b.: nog wystarczy: traktat lisbijski i unia am.pln., wojna nuklearna, codex, gmo, chemtrailse…

  • Margherita said

   Postoją tak długo jak im na to pozwolimy. Teraz trzeba im dopiero dołożyć. Przydałoby sie szybko znaleźć jakieś dowody na nich. Kuj żelazo puki gorące.

  • jedi_hamster said

   ja pier… jak czytam brednie w komentarzach na tym blogu to sie slabo robi.
   owszem, wypuscili w ukrainie wersje silniejsza niz w meksyku. ale to nie zmienia faktu, ze wirus sam z siebie mutuje i NIE MA MOZLIWOSCI BY NIE MUTOWAL. niewazne, stworzony w laboratorium czy naturalny. wirusy sa zbudowane w oparciu o RNA, nie posiadaja DNA, przez co proces ich kopiowania nigdy nie jest doskonaly i ZAWSZE dochodzi do mutacji.

   nie ma to jak ludzie wypowiadajacy sie na tematy o ktorych nie maja zielonego pojecia.

   • Szaman said

    Gorsi od nich są tylko ignoranci którzy to pojęcie mają ale przez swoja ignorancję i głupotę używają go jedynie do mądrzenia się i krytykowania wszystkiego co im sie nie podoba 😛

   • Były Naiwny said

    @jedi_hamster nie przeklinaj, prosze. Czy nie zauwazyles, ze kwestia wirus mutuje-nie mutuje zalezy od sytuacji? Rozne sprzeczne oceny sa wrzucane do obiegu przez specjalistow od „obiegu”. Czy ktos spotkal sie z jednoznaczna odpowiedzia na pytanie, czy szczepionka na grype sezonowa poprawia odpornosc na wirusa H1N1?

   • Vebriq said

    istotne jest ,że „wypuścili”-jak sam przyznajesz czynnik trujący przeciw ludziom,to zbrodnia.I to musimy ukrócić.

 11. gustaf said

  Na niezależna.pl projekt na internet dla POrządnych , jest projekt…

 12. Matrix said

  GRATULACJE DLA MINISTER EWY KOPACZ

  SŁOWA UZNANIA
  POLSKA jest pierwszym krajem na świecie, który powiedział koncernom farmaceutycznym „NIE”.

  Ewa Kopacz, minister zdrowia w rządzie Donalda Tuska, wstrzymała się z zakupem szczepionek na świńską grypę. Jak powiedziała:
  „Nie kupię szczepionek na A/H1N1, dopóki nie będę miała
  pewności, że nie mają szkodliwych skutków ubocznych.
  Bo lepszy mądry Polak przed szkodą niż po szkodzie”.

  Na uwagi byłego ministra zdrowia Marka Balickiego, że na świńską grypę powinny szczepić się także kobiety w ciąży, bo – pomimo braku testów na tej grupie – tak zaleca WHO, Ewa Kopacz odparła krótko:
  „Po moim trupie!”

  Pani minister należą się słowa najwyższego uznania i szacunku! Po seriach afer, w końcu odezwał się mądry i rozsądny polityk – kobieta, lekarz, polska „Żelazna Lady”, która nie dała się zakrzyczeć byłemu ministrowi zdrowia, zainfekowanemu „autyzmem politycznym”, z problemami z komunikacją międzyludzką albo też z uszkodzonym przez „sole rtęci” mózgowiem (paraliż myślowy, nie potrafił słuchać, powtarzał w kółko to samo).

  W TYM MIEJSCU WĄTEK MAJAŃSKI

  Marek Balicki (ur. 29.09.1953)

  inkarnował się w znaku Muluc 13 /Fala Ziemi (kin 169 – tak jak kin narodzin premiera Donalda Tuska !); cel przeznaczenia: budzić lub usypiać świadomość, wysadzać zatory lub spiętrzać blokady – zgodnie z wolną wolą.
  Obecnie jego kinem roku jest Muluc 4 /Fala Łącznika (kin 69), co znaczy, że przed nim wybór strategii, który będzie rzutował na jego dalszą karierę polityczną – wzrost lub załamanie. Występ Marka Balickiego w programie „Teraz My” w dniu 9 listopada br., w którym gościła również minister Ewa Kopacz, można określić jako kompromitację, ośmieszenie, totalną porażkę byłego ministra zdrowia. Opinia publiczna nie ma żadnych złudzeń co do tego, czyich interesów próbował bronić.

  Ewa Kopacz (ur. 3.12.1956)

  inkarnowała się w znaku Muluc 3 /Fala Ręki (kin 29); cel przeznaczenia: poderwać do działań lub pogłębiać stagnację, szukać nowych metod lub pielęgnować stare – zgodnie z wolną wolą.
  Obecnie jej kinem roku jest Muluc 3 /Fala Ręki (kin 29); tzn. Ewa Kopacz weszła w drugi 52-obieg i teraz ma swoje największe życiowe „pięć minut”. Od niej zależy, co zrobi z kapitałem życia i w jakim kierunku zainwestuje swoją wiedzę, wykorzysta stanowisko, zdobyte doświadczenie, kredyt zaufania.
  Po jej wystąpieniu w Sejmie czy też po programie „Teraz My” można chyba powiedzieć: właściwa osoba na właściwym miejscu we właściwym czasie – wie, czego chce.

  WARUNKI ZAKUPU SZCZEPIONKI

  Jak powiedziała szefowa resortu zdrowia, umowa przygotowana przez firmy farmaceutyczne zawiera co najmniej 20 punktów spornych. Najwięcej wątpliwości budzą utajnione klauzule, czyli kupowanie przysłowiowego kota w worku – sprzedaż za gotówkę, bez gwarancji bezpieczeństwa, bez informacji na temat składu szczepionki, wyników badań klinicznych, zaobserwowanych skutków ubocznych.
  Zastanawiające jest również to, że mimo iż Europejska Agencja Medyczna (EMEA) zezwoliła na sprzedaż szczepionki przeciw wirusowi grypy A/H1N1, firmy farmaceutyczne nie wprowadzają jej na rynek, lecz chcą sprzedać ją wyłącznie rządom bez gwarancji bezpieczeństwa – żądają gotówki, a odpowiedzialnością obarczają rządy. Podobnie jest z Komisją Europejską: nalega na zakup szczepionek przeciw świńskiej grypie, ale nie bierze odpowiedzialności.

  SKĄD TAKI POŚPIECH?

  Na świecie jest 189 ośrodków prowadzących badania nad wirusami, w tym jeden w Polsce. Jak twierdzą eksperci, wirusy grypy sezonowej są o wiele groźniejsze od grypy świńskiej. Co roku około 1 miliard osób choruje na grypę sezonową, około 1 milion z nich umiera. Jednak WHO nie ogłasza pandemii.
  Podobnie było w Polsce w 2003 r., kiedy na grypę sezonową zachorowało około 1,5 mln Polaków, a ówczesny minister zdrowia, Marek Balicki, nie ogłosił epidemii ani też nie wprowadził obowiązkowych szczepień. Skąd zatem jego obecna nadgorliwość? Dlaczego do tej pory nie zaszczepił się na grypę A/N1H1, skoro jako lekarz należy do grupy największego zagrożenia?

  KILKA NIEWYGODNYCH FAKTÓW

  ● W styczniu 2009 r. Europejska Grupa Badawcza nad Pandemią, którą sponsorują trzy firmy farmaceutyczne, zorganizowała sympozjum na temat walki z pandemią. Jej członkowie są jednocześnie niezależnymi doradcami WHO. Skąd wiedziano, że pandemia wybuchnie?…

  ● Dziwnym zbiegiem okoliczności, na początku roku miał miejsce groźny incydent: 72 kg skażonego wirusem A/N1H1 materiału firmy Baxter wysłano do laboratorium pod Pragą na wyhodowanie szczepionki sezonowej grypy. Pomyłkę wykrył przypadkowo jeden z pracowników laboratorium, kiedy masowo zaczęły chorować szczury doświadczalne. W efekcie wszystkie zwierzęta uśmiercono. Zamiast stosownego wyjaśnienia, firma Baxter przesłała jedynie przeprosiny. Informację potwierdziło czeskie ministerstwo zdrowia.

  ● Mniej więcej w tym samym czasie, w pociągu z Zurychu eksplodowała źle zabezpieczenia paczka z materiałem biologicznym firmy Baxter, przewożona przez kuriera. Firma Baxter zapewniła, że w przesyłce nie było nic niebezpiecznego; pasażerów puszczono do domu; władze szwajcarskie nie wszczęły dochodzenia.

  ● W kwietniu br. w Mexico City wybuchła świńska grypa. Tak się składa, że pod Mexico City mieszczą się laboratoria firmy Baxter.

  ● 11 czerwca 2009 r. (kin 89, Cauac 11 /Fala Księżyca) WHO ogłosiła pandemię grypy A/N1H1, nazywanej potocznie świńską; zaraz po tym ustanowiła nowe warunki ułatwiające ogłoszenia pandemii.

  ● Następnego dnia koncerny farmaceutyczne poinformowały, że mają szczepionki. Jak to możliwe…

  Fakty te wyraźnie wskazują na lobbing koncernów farmaceutycznych na rządy i organizacje zdrowia. Europejska Agencja Medyczna (EMEA) jest w dwóch trzecich finansowana przez koncerny farmaceutyczne, a kilku członków rady – bezpośrednio z nimi powiązanych.

  Ogłoszenie światowej pandemii grypy oznacza, że co najmniej 20 mld dolarów przepłynie od rządów do koncernów farmaceutycznych. Szacuje się, że w pierwszej fazie:

   – Sanofi-Pasteur zarobi około 175 mln euro (6,25 euro/dawkę)
   – Novartis – 149,44 mln euro (9,34 euro/dawkę)
   – GSK (GlaxoSmithKline) – 350 mln euro (7 euro/dawkę)
   – Baxter – 500 000 euro (10 euro/dawkę).

  W Europie szczepienia przeciwko świńskiej grypie rozpoczęto na początku października. Jednak nie cieszą się one zbytnią popularnością, nawet w Niemczech, gdzie co roku na zwykłą grypę szczepi się przeważająca część obywateli. Rząd niemiecki zakupił już 50 milionów dawek szczepionki na świńską grypę, z czego wykorzystano zaledwie 13%.

  ŚMIERTELNA POMYŁKA

  W 1976 roku, gdy w bazie Fort Dix w New Jersey zmarł żołnierz, a wielu innych zachorowało na nową odmianę grypy – także świńską – uznano, że Stanom Zjednoczonym grozi epidemia. Departament Zdrowia przestrzegał, że jeśli nie zostanie podjęta akcja szczepień, dojdzie do mutacji wirusa i w rezultacie do wybuchu pandemii, podobnej do hiszpanki z 1918 roku.
  Pospiesznie przygotowaną szczepionkę zaaplikowano ponad 40 mln Amerykanów. Po dziesięciu dniach akcję przerwano, ponieważ u 500 zaszczepionych osób stwierdzono wystąpienie syndromu Guillian-Barre, neurologicznej choroby prowadzącej do paraliżu nerwów.

  „Szczepionka okazała się gorsza od choroby.
  Spodziewana pandemia nie nadeszła. Tylko jedna osoba zmarła na grypę,
  natomiast w wyniku komplikacji poszczepiennych życie straciły 32 osoby”.

  SZCZEPIONKA DLA PLEBSU I VIP-ÓW
  [za „Rzeczpospolita”, 30.10.2009]

  Mimo iż Niemcy raczej nie uchodzą za naród, który buntuje się przeciw władzy, to jednak właśnie w Niemczech zanotowano obywatelskie nieposłuszeństwo wobec kampanii szczepień. Detonatorem buntu stała się wiadomość, że rząd i Bundeshwera będą szczepieni inną szczepionką niż ta, którą ma przyjąć ogół społeczeństwa.

  Brzmi to nieprzekonująco – można bowiem wysnuć wniosek, że eksperci rządowi i wojskowi wiedzą o skutkach ubocznych szczepionki więcej, niż mówią opinii publicznej.

  Najogólniej rzecz biorąc, różnica między szczepionką dla plebsu i dla establishmentu polega na tym, że szczepionka dla politycznych i wojskowych elit pozbawiona jest pewnych domieszek, tzw. adiuwantów, czyli kontrowersyjnych substancji wzmacniających jej działanie. Pozwalają one wyprodukować szczepionkę szybciej i taniej – ale mogą wywołać nadreakcję organizmu i trudne do przewidzenia konsekwencje.

  Tak załamała się największa w dziejach Niemiec akcja masowego szczepienia, która będzie kosztować rząd 600 mln euro. Niemieckie autorytety lekarskie nie kryją swego sceptycyzmu wobec masowych szczepień, podważając niedwuznacznie bezstronność WHO.

  Resort zdrowia dał się wciągnąć w kampanię koncernów farmaceutycznych, które malują wizję rzekomego zagrożenia, bo chcą na tym po prostu zarobić – powiedział cytowany na łamach „Der Spiegel” dr Wolf-Dieter Ludwig, przewodniczący komisji ds. leków Naczelnej Izby Lekarskiej.

  „Kontrowersyjne szczepionki zawierają jako konserwant związki rtęci – niechętnie widziane na Zachodzie jako dodatek do szczepionek dla dzieci. W Polsce natomiast obowiązuje pogląd, że rtęć w szczepionce nie ma negatywnego wpływu na organizm dziecka” – mówi prof. Maria Dorota Majewska, neurobiolog (krytykowana przez polskie tuzy medycyny), która w ramach projektu UE prowadzi badania nad związkiem między szczepionkami z rtęcią a autyzmem wśród dzieci. –”Bardzo łatwo narazić się na śmieszność, spekulując na temat tak zwanej pandemii grypy. A jednak czasem warto podjąć to ryzyko i zacząć się nad pewnymi sprawami zastanawiać. Czy naprawdę jest ktoś, kto da sobie uciąć rękę za uczciwość koncernów i polityków? Nie ufajmy im tak ślepo. Pamiętajmy, że naukowcy dowiedli, iż osobnicy podejrzliwi, wręcz paranoiczni, mają znacznie większą szansę na przetrwanie”.

  Wtorek, dnia 10 listopada 2009
  Kin 111 – Niebieska Rezonansowa Małpa, portal
  Siła wiedzy, lekkości, optymizmu
  Instynkt – ostrożność – prowokacje – próby zastraszenia
  Fala Węża – fala życia i przeżycia

  źródło: http://www.maya.net.pl

  P.S. Jeżeli dr Hamer wie o co chodzi(http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=523&Itemid=526) to czyż nie gramy
  z czasem trochę w rosyjską ruletkę? A jeżeli wie o co chodzi z prawdopodobieństwem
  1/6 to czyż nie jest to dalej zabawa w rosyjską ruletkę? To jest sprawa która jest na
  1 miejscu niczym wodór w tablicy okresowej pierwiastków. Jako wolni ludzie
  musimy coś z tym zrobić! I tu trudno bawić się w berka, pokazywać jeden
  na drugiego palcem i oczekiwać, że coś się samo zrobi! Nie, nic się samo
  nie zrobi, nie będzie żadnej „Rewolucji” bez każdego z nas!! Jesteśmy Jednością
  i o tym musimy zawsze pamiętać.

  Wszystkim Bohaterom Ruchu Oporu, przeszłym obecnym i przyszłym powiem tak,
  gdyby każdy z nas na wiosnę posiał garść konopi ogrodowych, mielibyśmy
  teraz Zieloną Rewolucję! Normalnie Świat by świętował! Byłaby to piękna
  odpowiedź na GMO! Jednostka tu może niewiele, ale jako Jedność jesteśmy nieograniczeni!!
  Możemy być przykładem dla innych narodów albo zastanawiać się z której
  strony czyha wilk, wirusek, wiruś…

  Tańczący z wilkami 🙂
  Bo wirusków przecież nie ma!!
  No chyba, że w głowach paru naukowców, telewidzów, dziennikarzy… 🙂
  W szczepionkach też ich nie znalazłem!
  Ale skoro ich tam nie ma i to nie tylko w moim świecie ale także w świetle GNM (www.germanska-nowa-medycyna) to może nazwa A/H1N1 dotyczy modelu nanohipu? U ptaków się „wirusek” sprawdził, u krówek się sprawdził, u świnek się sprawdził dlaczego nie miałby się sprawdzić u ludzi?

  Jeżeli prawdopodobieństwo powyższego wynosi tyle co w rosyjskiej ruletce
  czyli 16,6% to jak jako Naród, Jedność, Gwiezdne Ja, Bohaterowie powinniśmy
  zareagować? Stanowczo, czy nie tak? Jak widzicie, sięganie po broń to ostateczność!!
  Prawdopodobieństwo śmierci – duże. O wiele łatwiej i przyjemniej jest siać świadomość, życie
  w zabawie 🙂 Malutkie rzeczy tworzą Wielkie. Nie odwrotnie! Garść nasion, zwróconych na wiosnę ziemi będzie początkiem Zielonej rewolucji! W której każdy z Was będzie lub nie miał swój udział:)

  Jak zamierzamy przywitać Zimę?
  Kubek gorącej, przepysznej kawy dla policjantów od Policji Miłości? 🙂
  Ilu z Was jest w stanie się zatrzymać i obdarować braci takim prezentem?
  Poświęcić chwilkę i powiedzieć coś nie coś o co chodzi.
  Jak brat bratu?

  Oto jest pytanie! 🙂

  Pozdrawiam Serdecznie

  • Rico said

   ooooooooo widze ze Swinia ma od paru dni internet i szaleje….no nie ma co internauta pelna geba….

   • Brenda said

    Ryjem, Rico. Ryjem.

   • Jack said

    Nie zaczepiajcie debila (Swinia), bo każda reakcja z naszej strony działa wręcz odwrotnie i zwiększy ilość poronionych wypocin tego indywiduum. Chorych psychicznie należy izolować, a w sieci milczenie i lekceważenie jest izolacją.

    Pozdrawiam

   • zyta said

    @Jack,
    „w sieci (…) lekceważenie jest izolacją.”
    wiec izoluj sie bo lekcewazysz innych

   • Jack said

    Zyta weź dzisiejszą porcję tabletek i odpocznij.

  • Szaman said

   nosz nareszcie jakiś głos rozsądku. tacy ludzie właśnie powinni służyć jako przykład, co mają jasny pogląd niezaburzony swoimi głupimi przekonaniami 🙂

 13. NICC1 said

  Myslicie ze mozliwy jest taki scenariusz, ze cale to obecne medialne wyciszenie laczy sie z rozpylaniem wszedzie teraz jakiegos syfu (jakikolwiek by on nie byl, dzumy plycnej, zawsze ‚interpretowany’ medialnie jako ah1n1), przy jednoczesnym pozornym ‚odpoczynku’ od grypy dla ludzi, uspieniu uwagi po to zeby nagle wyskoczyc (jak duzo osob pisze na poczatku grudnia) z gigantycznymi liczbami zgonow i zachorowan na ‚ah1n1’…? 1grudnia wchodzi TL dodatkowo…Mnie to przeraza zdeka wszytsko, czuje taka troche cisze przed burza…Co myslicie??

  • igi said

   …napewno nie koniec ale…. ja tu widze spore zalamanie sie planu tych (jak to ich juz wczesniej pieszczotliwie nazwalem) SUKINSYNOW (nie obrazajac suk oczywiscie)….
   Tzn widze to moze nie bylo najtrafniejsze okreslenie ,raczej czuje powinienem powiedziec.
   Napewno sporo jeszcze w temacie pseudo grypy i roznego rodzaju epidemi bedzie sie dzialo ,ale najczarniejsze scenariusze raczej sie nie sprawdza.
   Tylko czy to wielka jest pociecha…? Nie sadze…. Nie bedzie zarazy to bedzie wojna ,jak nie wojna to cos innego.
   Swiat sie konczy i to nie ulega watpliwosci ,jedyna pociecha jest to ze konczyc to on sie tak moze jeszcze dluuuuugie lata…. czego sobie i wam zycze.

 14. gustaf said

  Na „zabawę” poszło nieco kasy. Koncerny mają rozpędzoną produkcję.
  Koszty pewnie jeszcze się nie zwróciły.
  Hiszpanka atakowała 3 – krotnie.
  Oprócz świadomych są jeszcze rzesze takich , co zrobią wszystko dla świętego spokoju.
  Dla nich teoria, że należy się szczepić PRZED grypą , to właśnie teraz kiedy przystopuje będą się szczepić.
  To na pewno nie koniec.

 15. p. said

  Wipisywalem juz to pod wczesniejszą notką, ale warto chyba powtórzyć bo to dość ważne mi się zdaję.

  Na stronie akcji na facebooku znalazlem taki wpis:

  “Joanna Leszczyńska: Witam! Pracuję w programie Tvn “Uwaga!”. Chcemy skontaktować się z osobami sprzeciwiającymi się przymusowym szczepieniom. Prosze o kontakt na fb, bądź mailowo- uwaga@tvn.pl
  http://www.facebook.com/group.php?v=wall&gid=111448091846

  Moze autorzy bloga sie skontaktuja! Wyglada na to ze chca nakrecic material przeciw szczepieniom! Autorka wpisu dodała sie tez na grupe (tzn ze chyba popiera akcje)…
  Moze sie cos ruszy w mediach jeszcze! Powinien sie ktos kompetetny w temacie wypowiedzić i zaczacx tez mowic glosno o innych tematach – bo jest tego spooooro!

  Pozdrawiam

  • Vebriq said

   już odpowiadałem,że to odwołane-kontaktowałem się z tą osobą,poza tym dziś reporter nie przybył a o samym spotkaniu w Krakowie o 18tej powiem jutro,dziś jestem zbyt wkurzony frekwencją: dwie osoby!

 16. kretka said

  A ja czekałam wczoraj cały dzień aż spełni się proroctwo niejakiego Mizi i wysypie się worek z trupami na całym świecie, bo policzą z weekendu. W Polsce czworo, o reszcie świata nie słyszałam. Nie za duży ten worek…

  • Szaman said

   byłby jeszcze mniejszy jak by takie lenie jak ty na całym świecie nie czekały tylko też coś robiły 😛

   • kretka said

    Co na przykład?

   • bloff said

    „Co na przykład?” – i ty jeszcze zadajesz takie pytania? Przeczytaj blog od pierwszego wpisu wraz z komentarzami a na pewno „coś ci zaświta” !!

 17. Lekarz said

  Do Pytek:
  Przesłałem Twoje pytania do kolegi lekarza ze Lwowa. Poniżej pytania i odpowiedź.
  Pozdrawiam

  Pytania:
  1/ Dlaczego nie dawaliscie hormonow w pierwszej dobie?
  2/ Jakie antybiotyki były skuteczne?
  3/ Co wyhodowaliscie z krwi, jakie drobnoustroje? Paciorkowce?

  Odpowiedź:
  „Nie wiem jak w innych szpitalach u nas w pierszej dobie dla chorych z problemamai z oddychaniem nie dawano hormonow. Nie bylo potrzeby, ale to nie oznacza ze oni nie byli dawany w innych szpitalach. A w rekomendacji po hormonach to dla tego zeby nie dawac planowo pszez dlugi termin.
  Skutecznie bylo to co wysiwaje u nas baklaboratoria ; ceftriaxona + sumamed; ceftriaxona + cyprofloxacyna (avelox), meropenen (tienam) + cyprofloxacyn, z krwi nic nie wysiewano z wydzieliny z Gardla i mokrota paciorkowce minimum, Pseudomonas aureginosa – szpitalna”

  Komentarz lekarza ze Lwowa na temat listu podpisywanego przez lekarzy na Ukrainie:

  „Na rachunek lista pro lekarzy jaki napisali ze nas zarazono wirusem AH1N1.
  Ja ten list czytalem w gazecie. Uwazam ze epidemijej wirysa majo zajmowac epedemiology albo infekcionisci, a nie radiolodzy, nejroxirurgi, pediatry i administratorzy szpitalow. Te ostatnie w epidemiologii rozbierajo sie na poziomie studenta medycyny i to jak cos pamientajo. Zadnych podpisow profesionalisci po wirusologii i t.d. w tym liscie niema. Wszyscy majo pytania, ale niech odpowiadajo profesionali, a nie politycy i lekazy w isterii z epataznymi charakterami i na zamowienia jakes politycznej sily.
  Te – kto podpisali ze Lwowa (znam dwuch) akurat do nich nalezo. Dla tego moze teraz u nas w szpitalu powiedzono ze oficjalno informacje o sytuacji z grypem w szpitalu powinni wydawac administratorzy szpitala.”

  • Margherita said

   Jakie hormony podaje się w chorobach układu oddechowego? Tak z ciekawości pytam.

  • pytek said

   @lekarz:
   Dzieki za odpowiedz.Moje info pochodzi z Norwegii i oni tam maja bardzo restrykcyjna terapie antybiotykowa,wiec antybiotykow wymienionych przez Twojego kolege, rzadko kiedy maja potrzebe uzywac ,nawet w warunakach OIT,bo dziala nawet zwykla penicylina. Info dotyczy dwoch chorych z zapaleniem pluc i poczatkami sepsy, podejrzanych o grype. Antybiogram : penicylina +claforan(cefotaxim),inny chory:penicylina+genta +dodatkowo metranidazol(biegunka).Tamiflu nie dzialal. W miedzyczasie przyjeto trzeciego chorego.Wyhodowano paciorkowce , zdaje sie grupy G.Zapytalam o sterydy tylko dlatego ,ze w niektorych osrodkach jest taki schemat leczenia sepsy-w pierwszej dobie.W opisanych przypadkach chorzy nie dostawali sterydow.Moje wlasne dziecko- tez paciorkowce.Wystarczyla penicylina ,ale podana od razu.
   Serdecznie pozdrawiam.Szkoda ,ze nie mamy innej mozliwosci kontaktu.Moja bardzo dobra kolezanka to tez Ukrainka ,ale pracuje w Polsce .Ta sama specjalnosc co Twoj kolega.

 18. Pelagia said

  no to zacznie się jazda- zmarł ksiądz chory rzekomo na grypę:
  27-letni duchowny zmarł na wirusa grypy A/H1N1
  http://wiadomosci.onet.pl/2083459,11,27-letni_duchowny_zmarl_na_wirusa_grypy_ah1n1,item.html

  • raven said

   jaka jazda? to po prostu następna ofiara. nie wiem dlaczego miałaby być przełomowa?

  • Zapsa said

   Jazda zacznie się,jak umrze jakaś ciężarna (chyba że o czyms nie wiem,a to możliwe). wtedy zrobią taką nagonkę na szczepionki,że błogosławione polecą jak do światła.

 19. Jack said

  Z tym apelem na stronie ukraińskiej to jakaś prowokacja ze strony grypa666. Strona jest nie potwierdzona przez inne źrodła.
  Po wejściu na stronę jest masa ataków trojanem! Uważajcie na wszystkie wpisy od grypa666

  • zyta said

   @Jack,
   nastepny, co chce MERDIALNYCH potwierdzen

  • świnia said

   swinia na nerwowo

   wiesz co podrap mnie tam z tyłu niżej niżej o tak tam jes jes
   Kto ci tu jeszcze nie pasuje monopolisto prawdy zadufany pyszałku i zakochany narcyzie.

   Mama woła na obiad wyłącz kompa

 20. Tęskniący said

  Apel do Mizi: odezwij sie tzn.
  – napisz co sie dzieje, bo bez twoich wpisow ten blog nie jest juz taki… na bieżąco… Pozdrawiam Mizie!

 21. Zerrkos said

  Ja sobie mysle, ze tu chodzi o cos wiecej niz o szczepienia. Tu chodzi o Nasze umysly. Chca je po prostu zniewolic. Teorii jest wiele, ale nawet Ci co za tym stoja nie wiedza kiedy sie co wydarzy, bo akcja jest podzielona na wiele frontow zeby ludzi sie nie polapali. Nawet Ci, ktorzy sa np. za szczepieniami. Permanentna manipulacja. To wszystko to bardzo zlozone puzle. Zeby je zlozyc w calosc obrazu trzeba wiele pracy. Niektorzy nigdy nie uloza puzli, bo… nawet nie zaczna ich ukladac, nie nie wierza, ze takie cos moze istniec. A jak czegos nie widac to tego nie ma. Slowem mozna manipulowac dowoli, tak, ze kazdy sie zadowoli.

  • Szaman said

   otóż to. większość tu czeka na to czy to co tu piszą sie sprawdzi zamiast samemu poukładać puzzle i teraz jak widzą ze sie zawiedli powracają do swoich „łóżeczek” spać albo szydzić z Beina i innych.

   Nie tędy droga ludki! traktujecie ten blog jak alternatywne Media a nie jako to czym jest czyli: PUK PUK OBUDŹ SIĘ!!!

   Teraz gdy „transmisja” przestała być ciekawa i sensacyjna po prostu przełączacie swoje przeglądarki na inny kanał.

   Przecież to żenujące XD

   • kretka said

    Szydzić z Beina nie zamierzam. Choć nie ze wszystkimi teoriami tu prezentowanymi się zgadzam, uważam, że odwala facet wielki kawał dobrej roboty.
    Natomiast nie widzę powodu straszenia ludzi „workiem trupów” i tego rodzaju przepowiedniami, bo uważam, że one nic nie wnoszą. Fakty – tak. Natomiast apokaliptyczne przepowiednie psują moim zdaniem wizerunek bloga.
    ==============================
    od p.b.: ciagle zapominacie o innych zasluzonych, np. blog ani sprawa nie zaistnialyby w polsce bez marka podleckiego

   • kretka said

    Pańskie nazwisko jest chyba po prostu najbardziej znane. Wielki szacunek dla wszystkich twórców!

   • wedkarz1960 said

    BRAWO DLA PANA MARKA PODLECKIEGO.ZDRÓWKA

 22. Zza Buga said

  wspolczesna.pl

  dodano: 24 listopada 2009, 7:12

  Na grypę zmarły 2 osoby. W szpitalach brakuje respiratorów!

  Urszula Ludwiczak

  Białystok: Nie jesteśmy gotowi na epidemię!

  Największą liczbą respiratorów dysponują oddziały intensywnej terapii i szpitalne oddziały ratunkowe, ale tam trafiają nie tylko chorzy na powikłania pogrypowe

  Oddziały zamknięto
  Zwiększona liczba zachorowań na grypę sezonową i zagrożenie rozprzestrzenianiem wirusa A/H1N1 spowodowały, że część szpitali ograniczyła odwiedziny pacjentów. Całkowity zakaz obowiązuje w szpitalu wojewódzkim w Suwałkach, zakaz odwiedzin jest też w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku (dzieckiem może opiekować się rodzic lub bezpośredni opiekun), ograniczenia są też na OIOM-ie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

  Świńska grypa była prawdopodobnie przyczyną wczorajszej śmierci 15-latki z Suwałk. W piątek z takiego samego powodu zmarł 58-letni pacjent białostockiego szpitala klinicznego.

  Lekarze czekają na wyniki potwierdzające lub wykluczające zarażenie wirusem A/H1N1. Tymczasem medycy alarmują, że w podlaskich szpitalach brakuje respiratorów. Te zaś są niezbędne do skutecznej walki ze świńską grypą.

  Chorych przybywa lawinowo

  Od 1 do 22 listopada w regionie na grypę sezonową lub choroby grypopodobne zachorowało 6648 osób, w tym 4055 w minionym tygodniu. 41 osób z powodu powikłań, głównie ze strony układu oddechowego, znalazło się w szpitalach.

  W piątek w nocy do białostockiego szpitala klinicznego trafił 58-latek w bardzo ciężkim stanie, z rozpoznanym zapaleniem płuc jako powikłaniem pogrypowym. Po 5 godzinach zmarł. Bezpośrednią przyczyną śmierci było zapalenie płuc, ale od pacjenta pobrano także próbki na obecność wirusa A/H1N1.

  – Czekamy na wyniki – mówi Tomasz Koronkiewicz, dyrektor ds. medycznych USK w Białymstoku. – Coraz częściej trafiają do nas pacjenci z powikłaniami pogrypowymi, zwłaszcza z zapaleniem płuc. Inny taki pacjent w ciężkim stanie leży na naszej intensywnej terapii. Także w tym przypadku badamy, czy nie doszło do zakażenia wirusem A/H1N1.

  Wczoraj w suwalskim szpitalu zmarła 15-latka, u której podejrzewano świńską grypę. Nieprzytomna dziewczyna przebywała na oddziale intensywnej terapii. Wyniki badań pierwszej pobranej od niej próbki nie potwierdziły, że jest zarażona wirusem A/H1N1. Pojawiły się jednak wątpliwości i dlatego medycy pobrali od dziewczyny kolejną próbkę. Wyników jeszcze nie ma.

  Jak dotąd w naszym regionie potwierdzono 11 przypadków zarażenia wirusem tzw. świńskiej grypy, z czego siedem w ostatnich kilku dniach. Trzech pacjentów w stanie ciężkim, pod respiratorami, leży w szpitalu w Suwałkach. W DSK w Białymstoku od kilku dni przebywa 4-latka, u której testy potwierdziły obecność wirusa. Dziecko trafiło tu ze szpitala zakaźnego, bo istniało podejrzenie, że będzie wymagać respiratora, a takim na oddziale dziecięcym tej placówki nie dysponowano. Na szczęście, użycie tego sprzętu okazało się niepotrzebne.

  Brakuje respiratorów

  Tymczasem wczoraj dyrektor suwalskiego szpitala zaalarmował marszałka województwa, że ma tylko trzy nowoczesne respiratory i gdyby do szpitala trafił kolejny potrzebujący pacjent, musiałby korzystać z mniej specjalistycznego sprzętu. Poprosił o pomoc w zakupach kolejnych aparatów. To że respiratorów jest w regionie za mało, potwierdzają specjaliści.

  – Ja ten fakt podnosiłem już w kwietniu i maju – mówi prof. Robert Flisiak, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i podlaski konsultant ds. chorób zakaźnych. – To będzie główny problem w przypadku większej liczby chorych. Np. szpital zakaźny w Białymstoku ma tylko jeden taki aparat.
  – Mamy 34 respiratory na oddziałach, 6 zapasowych, ale często jest tak, że wszystkie są zajęte – mówi dyrektor Koronkiewicz. – Nie bylibyśmy w stanie, w przypadku epidemii, pomóc wszystkim potrzebującym.

  Jak wynika z naszych informacji, w regionie (na ok. 1,2 mln mieszkańców) jest ok. 180 respiratorów. Najwięcej jest ich w szpitalach klinicznych i wojewódzkich (od 15 do 37), 13 ma szpital MSWiA w Białymstoku, a 9 – w Bielsku Podlaskim. Taki sprzęt jest drogi – aparat kosztuje od 80 do 300 tys. zł.

  Problem z brakiem sprzętu może jednak powstać w każdej chwili. Wojewoda podlaski w związku ze wzrostem zachorowań na grypę zwrócił się do minister zdrowia o pomoc w zapewnieniu odpowiedniej liczby respiratorów w regionie, zwłaszcza w szpitalu zakaźnym w Białymstoku. Podobne pismo wysłano do marszałka województwa. – We wtorek jest posiedzenie zarządu, pewnie ta sprawa będzie też rozpatrywana – mówi Jan Kwasowski, rzecznik marszałka.
  http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091124/REG00/102687175

 23. fabularasa said

  Alex Jones Tv (Charles Veitch accused of terrorism for filming the US embassy in the UK)

 24. Matt said

  Ciekawa teoria przedstawiona na końcu, nie było by za dobrze gdyby okazała się prawdziwa. No ale to się jeszcze okaże, prawdziwość tej teorii zweryfikują najbliższe tygodnie i rozwój sytuacji. Jednak gdyby okazała się prawdą to mamy niemały problem bo:
  a) Musimy polegać na patriotycznie nastawionych wojskowych w Ukrainie, która z tego co się słyszy wydaje się być ciągle rządzona metodami komunistycznymi.
  b) Musimy liczyć, że nieskorumpowani farmaceuci i firmy farmaceutyczne wyprodukują jakiś odpowiednik Tamiflu, który byłby skuteczny w walce z nową mutacją grypy A/H1N1
  c) Musimy być praktycznie zdani na siebie w walce z nowymi mutacjami wirusa jednocześnie nie dając się ponieść panice i zepchnąć do domowej izolacji.
  Bądź co bądź różowo by się to nie zapowiadało w perspektywie potwierdzenia się tej teorii.

  Pozdrawiam i zapraszam: http://egotrippin.wordpress.com

  Matt

 25. Wierzący w reikarnację said

  A mi tam ta cała grypa niegroźna. Od 4 lat nie zachorowałem jeszcze nawet razu na sezonówkę, na „świat” wychodzę sporadycznie, kupię maske i jak mnie coś złapie(wypluć to :P) to będe się leczył naturalnymi środkami. Zaszczepić się i tak nie zaszczepię. Umrę to się narodze na nowo by dać popalić tym, ktorzy mnie usmiercili w poprzednim wcieleniu^^

  • Magdalena said

   Sporadycznie uczestniczysz w zyciu. Wszystko odkladasz na przyszle wcielenie?
   Tak sie tylko pytam.

   • Wierzący w reikarnację said

    Wszystko to znaczy co? I tak jestem Otaku więc moje życie to glównie anime 😛

 26. POli said

  W Dani dwie osoby zmarly od swinskiej grypy.

  Za to, po szczepionce dwie ciezarne poronily i u dwoch osob nastapilo zatrzymanie akcji serca.
  Wiec mamy wynik 2 do 4 , widac wyrazne co jest grozniejsze grypa czy szczepionki ?

  W telewizji podano , ze za 10 dni bedzie szczyt zachorowan na swinska w dani ;), uwielbiam tych jasnowidzów.

 27. hjk said

  Polska będzie źródłem nowego prawa na świecie, zostanie tak uhonorowana wysoko, jak żaden kraj w Europie (…) Polsce będą się kłaniać narody Europy. Widzę mapę Europy, widzę orła polskiego w koronie. Polska jaśnieje jak słońce i blask ten pada naokoło. Do nas będą przyjeżdżać inni, aby żyć tutaj i szczycić się tym”. W jednej ze swoich książek zatytułowanej „Moje widzenie świata” ojciec Czesław Klimuszko pisał wprost: „Jeśli chodzi o nasz naród, to mogę nadmienić, że gdybym miał żyć jeszcze pięćdziesiąt lat i miał do wyboru stały pobyt w dowolnym kraju na świecie, wybrałbym bez wahania Polskę, pomimo jej nieszczęśliwego położenia geograficznego. Nad Polską bowiem nie widzę ciężkich chmur, lecz promienne blaski przyszłości”.

 28. Maciej Pokora said

  Nie chcac szkodzic dobrej sprawie poprosilem Admina o usuniecie OGLOSZENIA PORZADKOWEGO OD BEINA z zarzutami „snucia teorii spiskowych, przyczyniania sie jako pracownik naukowy do burdelu pt. grypa666, oraz podwazania reputacji bloga i dr Beina”. Poniewaz nie było reakcji poprosilem o usuniecie mojej analizy prezentacji o ptasiej grypie pt. „FLUGATE. Analiza pandemii, której poszukiwania są w toku”. W ramach sprzatania balaganu usunieto wszystko wraz z Waszymi komentarzami. Zawiedzonych przepraszam. @Toms – przeprosiles i jest OK. @Brenda – wyjaśnienie: nie jestem dr biomedycyny, tylko inzynierii biomedycznej. A skoro poprosilas o komentarz dot. chorob i ich leczenia, to zamiast konkretnej recepty podam kilka obserwacji z doswiadczen klinicznych i osobistych, ktore kazdy moze wykorzystac, jak potrafi:

  • trzeba zaakceptowac fakt, ze ZDROWIE to KONTUNUUM, nie ma lekow bez skutkow niepozadanych, ani cudownych eliksirow;
  • ten sam czynnik moze pomagac i szkodzic (przedawkowanie), lub byc obojętny, np. aspiryna, witaminy, antybiotyki, nano-srebro itp;
  • wiele procesow zachodzi roznie w zaleznosci od kombinacji czynnikow, dlatego nie zawsze to co pomoglo komus, pomoze innemu;
  • w biologii skutek ma zazwyczaj wiecej przyczyn, niz jedna, i zalezy m.in. od „katalizatorow”, na czele ze stanem naszej psychiki;
  • nie zawsze kierunek zwiazku przyczyna-skutek ma jeden zwrot, np. z bezsennosci moze wynikac niepokoj, ktory nie daje zasnac;
  • prawidlowy sen jest bardzo wazny dla naszego zdrowia i odpornosci immuno, bo w glebokich fazach snu zachodzi regeneracja tkanek;
  • wobec dużej ilości blednych podziałów komorkowych (ok. 5.000 /24h) można założyć, ze każdy ma fizjologicznego prekursora raka;
  • wedlug prof. Alice Wang z Taipei niemal kazda chorobe mozna wyleczyc, jeśli na to poswieci się tyle czasu, ile trwal rozwoj choroby;
  • zdrowie to HARMONIA, takze wobec zblizonej w normie ilości komorek naszego ciala do ilosci wirusow, komorek bakterii i pasozytow;
  • z uwagi na fakt, ze wiele z naszych mikroorganizmow zyje z nami w symbiozie, nalezy ostroznie podchodzic od totalnego oczyszczania;
  • dostarczenie skladnika koniecznego dla organizmu jeszcze nie oznacza, ze zostanie on wykorzystany zgodnie z zapotrzebowaniem;
  • uzupelnianie zelaza przy infekcji jest szkodliwe, bo mechanizm odpornosciowy organizmu obniza wtedy poziom hemoglobiny celowo.

  I badz tu dobrym lekarzem! Zwlaszcza amatorem, jak nieomal kazdy/a z nas. Dlatego zalecam ostroznosc w wyciąganiu wnioskow na podstawie doksztaltu, zwlaszcza z internetu. Nieco wiecej o naszej immanentnej nieuchronnosci popelniania pomylek jest tu: http://www.academia.pan.pl/pdf/cykle_str.%2008-11_pokora.pdf

  W styczniu 2007 w Agra spytalem guru Kirti Betai dlaczego swiat wchodzi w wielki kryzys? Madry stary człowiek (prawnik) odrzekl: „Przyczyna jest rosnaca IGNORANCJA tj. powszechne przekonanie wsrod ludzi, ze wiedza bardzo duzo. Sa pewni, ze wiedza! Podczas gdy faktycznie czesto nie wiedza nawet, ze wielu rzeczy nie wiedza. A to przekonanie jest zgubne.”

  Nie warto panikowac. Wedlug dostepnej mi wiedzy technologia chipowania nie jest opanowana, bo wszczepiane urzadzenia techniczne sa zazwyczaj stopniowo usuwane z organizmu dzieki procesom immuno, a ponadto interface elektrody z zywa tkanka psuje się z czasem z podobnych powodow. Jednym z rozwiazan jest obnizenie odporności organizmu. Zatem trzeba dbac o odpornosc unikaniem lekow, chemii i pol elektro-magnetycznych (wireless), zdrowa dieta, ruchem, kontaktem z natura, regularnym spryskiwaniem ciala zimna woda, regenerujacym snem, kontrola stresu oraz dobrym humorem.

  Wszystkich serdecznie pozdrawiam na czele z inicjatorem bloga Markiem Podleckim!

 29. Juraj said

  Sprawa jest prosta jak drut. Winna jest mutacja (właśc. polimorfizm) oznaczana D225G. Ale żeby zrozumieć szczegóły, trzeba mieć trochę wiedzy. Was może zainteresować tylko, że ta mutacja występuje również w zachowanych próbkach pobranych od zmarłych na hiszpankę.

  Niezależnie od tego, warto też wiedzieć o mutacjach E627K (dopasowanie do temperatury w drogach oddechowych ludzi) oraz H247Y (oporność na Tamiflu), bo one też powodują ogromne zagrożenie.

 30. AniaUK said

  Dziękuję Panu Maciejowi Pokorze za ogrom pracy włożony w ten blog, za jasne informacje i tłumaczenia tekstów, a przede wszystkim za trafne ujęcie tego, co się dzieje na bieżąco. Bezinteresowne zaangażowanie dla nas wszystkich, to sprawa warta Wdzięczności. Nie można uparcie czekać na coraz gorsze sensacje, byleby się teorie spiskowe potwierdziły, bo to nonsens. Nawet osoby mocno zaangażowane potrafią chyba rozróżnić co dobre dla nas wszystkich. Cieszmy się z każdego upadku podstępnych kłamstw serwowanych nam przez elity i odpuśćmy stres i „rozczarowanie”, to tylko emocje ego, a on nie jest dla nas dobrym kolegą:)

 31. Ziomek said

  UWAGA!!

  Dzisiaj o 16.15 na Polsacie w programie INTERWENCJA będzie reportaz o szczepionkach i ich działaniu wywołujące niepłodnosc!!

 32. skorpion-O12 said

  Zgadzam się z tymi przemyśleniami.Jeśli chodzi o mnie,to cały czas jestem w pogotowiu i spodziewam się najgorszego.Mojej czujności nikt nie uśpi..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s