Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Doniesienia 20.11.2009

Posted by grypa666 w dniu 20/11/2009

Opryski w Hrubieszowie i okolicach,Ukraina,  wrrr 20.11.2009 @ 10:17 am e
podaję wyłącznie jako informację: Hrubieszów (lubelskie, ok. 20 kg od przejścia z Ukrainą w Zosinie), 20.11.2009 r. (dzisiaj), od ok. 1:00 w nocy do tej pory fruwają samoloty (w nocy trudno dostrzec, ale przeloty w odstępach ok.15-30 min. słychać było nader wyraźnie) i coś rozpylają. rano ani jednej naturalnej chmurki na niebie. nad głowami tylko te połacie rozproszonych chemikaliów. idąc do pracy, dostrzegłem grupkę licealistów, która się niebu, tak jak wielu z nas co dzień rano, przyglądała – krzepiące, szczególnie, że do tej pory o tych sprawach, o dziwo, łatwiej było mi mówić z ludźmi grubo po 50-tce niźli z tutejszą młodzieżą.
Inna miła sprawa, to kartki z informacjami i linkami do źródeł internetowych propagujących dążenie do poznania prawdy, którą w skrzynkach pocztowych znajdują od pewnego czasu ludzie w Hrubieszowie, której to kartki ja akurat nie byłem autorem =) mam nadzieję, że to nie jest tylko czyjaś przejściowa aktywność. dzięki, kimkolwiek jesteś, TAK TRZYMAĆ!!!
Kończąc, chciałbym wierzyć, że te smugi na niebie i to, nie dające spokoju, wredne przeczucie “w środku”, że “coś, do jasnej cholery, jest w tym wszystkim nie tak”, to tylko przywidzenia i się wydawania i że w nadchodzących dniach nie wybuchnie kolejna świńska afera, tym razem już po naszej stronie granicy.
btw. znajomi bywający niemal codziennie na Ukrainie donoszą, że tam życie właściwie już zostało poprzewracane do góry nogami. ludzie noszą maseczki i czuć ogromne napięcie, choć nie koniecznie panikę. tylko, że tam w przeciwieństwie choćby do Hrubieszowa, przychodnie i szpitale do tej pory właściwie przyjmują bez problemu każdego. tak mi powiedziano. jaką Ukraina ma służbę zdrowia taką ma – na pewno nie dysponują takimi środkami i narzędziami (paradoksalnie być może ku ich szczęściu), jak niektóre przychodnie w naszym kraju, ale to co jest w ich zasięgu, to każdy Ukrainiec bez względu na wiek, czy sytuację ekonomiczną dostanie. takie przynajmniej panuje przekonanie, szczególnie po ostatnich wizytach w szpitalach i zapewnienia premier Tymoszenko.
Śmiejemy się z kolegami, że w razie rzeczywistej epidemii (w przeciwieństwie do tej, którą media nas terroryzują od wielu miesięcy), łatwiej będzie pomoc uzyskać po wschodniej stronie Bugu niż tutaj, w wolnej, bogatej jakże, bo kapitalistycznej europie (celowo z małej litery).
Nawet jeżeli tam poumieramy, to przynajmniej pijani w sztok i szczęśliwi z tego powodu hehehe =P
Niestety z całości tych relacji wyłania się jeden ponury obraz. wygląda na to, że tam już dziś zaistniały wstępne warunki dla kolejnych etapów całej tej zabawy elit w kontrolę populacji (czyli w kluczowej fazie ludobójstwo). na Ukrainie wyraźnie obserwujemy operację testowania gruntu.
Mimo moich szczerych sympatii do Ukraińców (znam wielu i ci ludzie pod powierzchnią NICZYM nie różnią się od Polaków), tak jak nasi rodacy, nasi polscy kumple, sąsiedzi, wujkowie w większości zostali bez reszty przeprogramowani, dosłownie w żywoumarłych i w wielu przypadkach, wydaje się, ich oderwanie od systemu może skończyć się tragicznie. nadto tam publiczny sprzeciw praktycznie nie istnieje! Tym bardziej musimy trwać teraz w tym, co robimy i aktywować następnych ludzi poprzez rzetelną wiedzę, aby nasz sprzeciw był słyszalny także zagranicą!!!
PRAWDĘ wydobyć można tylko z rzetelnej WIEDZY i tylko to pozwoli ODZYSKAĆ zrabowaną nam i innym ludziom WOLNOŚĆ!
=======================================================================================
Samoloty, opryski, cd.
wczoraj na Warszawą – okolice sejmu – przeleciał dośc wolno samolot – bardzo głosno, aż wszystko drżało – godz. 16-16 trzydzieści. kierunek z pn-zach na południowy wsch. Za jakieś 10 minut drugi przeleciał w tym samym kierunku, tez bardzo głośny. były gęste chmury, więc nie wiem czy zostawiały smugi.
Znajomy – mieszka w W-wie na JPII – pracował 5 lat na lotnisku – – powiedział, że stale nad blokami lataja wysoko i zostawiaja jakieś pyły.””” Na pewno to nie są smugi za samolotem, bo odrózniam, przeciez pracowałem 5 lat na lotnisku, to nie raz widziałem samoloty jak wyglada zwykła smuga””” dzisiaj rano w okol. W-wy – Jabłonna k. Legionowa – widać było te chemtraile, musiały być robione już w nocy, bo o 6 rano były już rozmyte, słabo widoczne, kilka tylko robili później, bo były wyraźniejsze. To samo, tylko już duużo więcej nad warszawskim tarchominem, żeraniem. W sierpniu nad moim osiedlem – Bukowy Dworek w Jabłonnej k. Legionowa ok. 5-6 rano latał samolot średnio wysoko, ale widać było wyraźnie, że smugi wychodzą spod samolotu, a nie z tyłu za samolotem. Rozpylał coś kilka razy nad nami, przez chwilę wyłączył opryskiwanie i zrobiła się przerwa w smudze. Tydzień po tym miałam duszności i ciężkie płuca, jakby się zapadały do wewnatrz, Marta 20.11.2009
———————
może kogoś zainteresuje, głównie dla śledzących chemtrails: http://kamery.humlnet.cz/archiv.php?kamera=snezka3&datum=1258644120&velikost=640 Niebo nad Śnieżką dzisiaj pod wieczór (19.11) A na tej stronie można sobie bardzo ładnie przeglądać zdjęcia “z przeszłości” z dokładnością do 1 minuty: http://kamery.humlnet.cz/pl/kamery/snezka3/ tajler, 19.11.2009
———————
mały update do wczorajszej wiadomosci. Otoz lot tego samolotu skonczyl sie tak ok.00.15-20 , wiec trwal ponad 45 minut. Zastanawiajace wielce!! Dotychczas samoloty smiglowe lataly rzadko, a jesli juz to na konkretnym kursie, wiec slychac je bylo max. 5 min. Nie jestem do konca pewien czy nie byly to dwa samoloty…w pewnym momencie bylo slychac 2 dzwieki o roznym natezeniu…., pancho, 19.11.2009

———————
Odkąd wybuchły zachorowania na Ukrainie i przeczytałam pierwsze info,że Tarnopol był opryskiwany w nocy, zwróciłam uwagę na to,że co drugi dzień w okolicach godz.22ej ( kilka minut przed, kilka minut po ) przelatuje nad miastem – Wałbrzych – nisko samolot. Tylko po odgłosie silników jestem w stanie stwierdzić,że musi to być samolot niewielki, na pewno nie śmigłowiec. Raczej jakiś rodzaj dwupłatowca, które kilkadzieścia km dalej „parkują” w aeroklubie pod Wrocławiem. Być może jestem przewrażliwiona, jednak zaistniała zbieżność. Wieczorem ,jakąś godzinę po przelocie samolotu, córka wyszła z psem na spacer. Na drugi dzień źle się czuła. Na dzień kolejny rozłożyła ją skacząca temperatura, napady gorąca. Żadnego kaszlu ani kataru. Po 4 dniach czuła się już dobrze. Dodam, że od jakiegoś czasu siebie i córkę poję miksturą cytryna/czosnek/miód. A, 19.11.2009

=======================================================================================
WHO: Szczepionka przeciwko grypie pandemicznej jest tak samo bezpieczna, nad. AK, 20.11.2009
Szanowny Panie Marku! Na stronie internetowej TVN 24 zamieszczono artykuł -podaję link: http://www.tvn24.pl/12691,1629486,0,1,who-zgony-nie-sa-zwiazane-ze-szczepionkami-na-ah1n1,wiadomosc.html
Cytat z artykułu” ….Szczepionka przeciwko grypie pandemicznej jest tak samo bezpieczna jak ta przeciwko grypie sezonowej – zapewniła Marie-Paule Kieny, ekspertka WHO ds. badań nad szczepionkami. – Chociaż wciąż prowadzone są testy, wyniki tych, które się zakończyły i o których została powiadomiona WHO, pokazują, że szczepionka (przeciwko A/H1N1) nie jest powodem śmierci – sprecyzowała. Według WHO, sprawdzono około 30 przypadków śmiertelnych w ramach masowej kampanii szczepień przeciwko A/H1N1….” koniec cytatu.
Mój komentarz: Skoro szczepionki przeciwko grypie pandemicznej  według zapewnienia  Pani Marie-Paule Kieny (eksperta WHO) są tak samo bezpieczne jak te przeciw grypie sezonowej, to dlaczego koncerny nie chcą przejąć odpowiedzialności za te  szczepionki pandemiczne? / czyli odpowiedzialności za szczepionki przeciw świńskiej grypie/ (…)
Podobny komentarz udało mi się  umieścić w komentarzach do powyższego artykułu na stronie TVN 24: http://www.tvn24.pl/1,251,8,62879002,166888955,7521010,0,forum.html i jest to chyba sukces?,  bo ostatnio żadego z moich rzeczowych komentarzy napisanych pod artykułami TVN 24 dotyczącymi świńskiej grypy nie znalazłem wśród opublikowanych!
=======================================================================================
Wybrali już króliki doświadczalne, rmffm, 19.11.2009 Będą szczepić podopiecznych Domów Pomocy Społecznej w Województwie Małopolskim. Tylko czy poinforumją podopiecznych o ewentualnych skutkach ubocznych tak by podopieczni mogli podjąć świadomą decyzję czy chcą się szczepić – a może będą szczepieni przymusowo? Ciekawe jaka to szczepionka i jakie antygeny zawiera w sobie i inne dodatki. http://doc.rmf.pl/rmf_fm/rss/p/38/1258657731.mp3 info z 11.19.2009
=======================================================================================
A propos “wirusow” hiszpanki, Maxi, 19.11.2009
“Dziś naukowcy uważają, że większość zgonów, które miały miejsce w czasie wielkiej pandemii grypy z 1918 r., określanej mianem hiszpanki, mogła być związana z pneumokokowym zapaleniem płuc rozwijającym się przeważnie ok. 5-7 dnia grypy. Według prof. Klugmana, wskazują na to m.in. analizy utrwalonych próbek płuc amerykańskich żołnierzy, którzy zmarli w czasie pandemii hiszpanki oraz analizy danych na temat obecności bakterii we krwi i w płynie opłucnowym u osób, u których doszło do zapalenia płuc w trakcie tej pandemii.”
http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/html.run?_Instance=cms_naukapl.pap.pl&_PageID=1&s=szablon.depesza&dz=swiat&dep=368000&data=&lang=PL&_CheckSum=981862005 Proponuje zeby wszyscy chociaz przez 5 minut wyobrazili sobie obecne wydarzenia bez wirusow, a wtedy wszystko zacznie byc proste.
=======================================================================================
W Europie afera nie rozpoczęła sie od skażenia materiałów Baxtera…  Ja (ten Pierwszy Ja). 19.11.2009
Dużo słychać o Baxterze. Ale w Europie najprawdopodobniej to jednak GSK gra pierwsze skrzypce. Mamy także na naszym terenie wykupione przez nich firmy (choćby Poznań).
W EUROPIE AFERA ZE ŚWINIAKIEM NIE ROZPOCZĘŁA SIĘ OD SKAŻENIA MATERIAŁÓW BAXTERA I EKSPLOZJI W SZWAJCARII!!!  AKCJA “ŚWINIAK” ZOSTAŁA ROZPOCZĘTA WIELKIM, TAJNYM, ŚWIETNIE OCHRANIANYM PANELEM W JEDNYM Z HOTELÓW W LONDYNIE W POŁOWIE STYCZNIA (TAK, STYCZNIA) TEGO ROKU ZORGANIZOWANYM PRZEZ GSK!! Nikt do tej pory nie podłapał tego wątku a jest to sedno sprawy mające z racji przebiegu spotkania implikacje nie tylko międzynarodowe ale i międzykontynentalne. To tu według moich danych doszło to analiz “skażenia” rejonów w Meksyku.
Tak się składa, że wielu naszych rodaków pracuje w różnych miejscach GB i “raportowali” o tym jeszcze przed ogłoszeniem 6 stopnia pandemii.
I jeszcze coś na niepocieszenie. O większości “przypadków” w Polsce nie zostaniecie poinformowani w majnstrimie. Szpital (na Batorego) w Toruniu – zakazane od wczoraj przedwczoraj?)odwiedziny m.in. na oddziale chirurgicznym z powodu “zagrożenia wirusowego”. ŁAJ? Szpital zakaźny – brak wolnych miejsc.
Co z pierwszymi 2 ofiarami nowej fali H1N1 w Polandii? Kobieta w ciąży i jej nienarodzone dziecko. Super-szybkie załamanie zdrowia i zgon. Dziecka nie udało się uratować. Nie pobrano próbek na H1N1 (z braku czasu i wiedzy-bo przebieg był nie H1N1-nowski tylko taki, jak w ostatnich przypadkach-kto mógł to przewidzieć?). Jeszcze przedwczoraj gdzieś o tym było ale widocznie MZ z Kopacz ani GIS nie czytali…
=======================================================================================
ja nikogo nie straszę, Mizia 19.11.2009
LUDZISKA – JA NIKOGO NIE STRASZĘ TAK JAK WAM MÓWIŁEM ZRÓBCIE DLA SIEBIE WSZYSTKO ŻEBY NIE ZACHOROWAĆ – TO JEST NAJWAŻNIEJSZE – BO TA GRYPA NAPRAWDE UMOŻLIWIA ATAK TEGO CZEGOŚ CO POWODUJE ZGONY – WIEC NAJPRAWDOPODOBNIEJ JEST TO KOMBINACJA 2 CZYNNIKÓW KTÓRE MUSZA NASTAPIC JEDEN PO DRUGIM ABY + -WIEC LOGIKA PODPOWIADA KTO SIĘ UCHRONI PRZED NIEGROŻNĄ INFEKCJĄ A/H1N1 TEN NIE BEDZIE MIAŁ POWIKŁAŃ.
RZAD MA W D,,, WASZE ZDROWIE DZIŚ PISAŁEM W POWYŻSZYCH POSTACH I PRZYTACZAŁEM WYPOWIEDZI LEKARZY ZE SZPITALI – ONI SIE KONKRETNIE I BEZ OGRÓDEK WYPOWIADAJA CO RZAD ROBI W SPRAWIE GRYPY – NIC, ZERO WSPARCIA I POMOCY SKANDAL I ZADAWAĆ IM PYTANIA I ŻĄDAĆ ODPOWIEDZI KONKRETNYCH A NIE TAK JAK DZISIAJ NA KONFERENCJI – JAKIŚ ŁYSY FACET UCZYŁ POLAKÓW JAK MYĆ RĘCE TO JEST ŻENUJACE I ZAŁOSNE OSTRZEGAM ŻE JAK PRZEZ NIEUDOLNOŚĆ RZĄDZĄCYCH OFIARY BEDĄ TO SIE ŹLE SKOŃCZY BARDZO ŹLE….
——————
A pisałem Wam o tym dobry tydzień temu…, potwór z bagien 19.11.2009
PS. Mizia ma dużo racji co do filtracji info do poziomu krajowego – ze szpitali powiatowych dane nie dochodzą nawet do poziomu portali regionalnych , ale teraz w Polsce nikt nie umarł na AH1N1 tylko na choroby , na które cierpiał wcześniej , infekcja wirusowa to tylko zbieg okoliczności;-)
To szczep pochodzenia wojskowego, osoby o najwyższej odporności mają najmniejsze szanse przeżycia. Dzieci uchroni brak wiedzy organizmu o tym szczepie – zanim organizm go rozpozna wirus już panuje ale nie zabija (wchodzi w faze immunosymbiozy). Starsi mają już taką historię infekcji że organizm potrafi z bardzo dużym przybliżeniem rozpoznać wroga i w tym przypadku nie forsować mocnej odpowiedzi , ponadto jest już mocno wyeksploatowany (organizm).
=======================================================================================
Poparcie dla min Ewy Kopacz nie maleje, grypa666, 20.11.2009
Ponad 600 wpisow i kilkaset maili do nas w.s. poparcia dla Min. Ewy Kopacz w.s. szczepionek na „świńską grypę” świadczy zrozumieniu przez czytelnikow bloga istoty problemu. Wpisów negatywnych prawie nie ma, jeśli już, to krytyka dotyczy innych działań rządu. Aby osiagnąć cel musimy wywrzeć jeszcze większą presję społeczną na lobby proszczepionkowe, ale zwłaszcza na media, które są wyraźnie podzielone, nawet w ramach jednego publikatora!
Proponuję przygotowanie listu otwartego, w którym zawarlibyśmy kilka faktów świadczących o szkodliwości szczepionek na „świńską grypę”, ale rownież dalibyśmy alternatywe dla pokonania rozwijającej się epidemii. Bez alternatywy ludzie nie będą mieli wyboru tylko szczepić się – zwłaszcza gdy zostaną zastraszeni skutkami ostrej formy wirusa (czy jak kto woli innymi zakażeniami, które się podciąga pod A/H1N1).

Komentarzy 65 to “Doniesienia 20.11.2009”

 1. marian said

  Obserwujcie dziś (20.11.2009) niebo nad Warszawą. Mam wrażenie, że od rana prysjkają. Tuż przed 10 nad Ursynowem widziałem podejrzane smugi. Przed 11 dziwny kierunek smug nad Ursynowem, od Piaseczna w stronę Wilanowa. To jakby prostopadle w stosunku do normalnych lotów na Okęcie. Zobaczymy co będzie dalej.

 2. kasia said

  Nad zabrzem w nocy latał 2 silnikowy duzy samolot, nisko bo mnie obudził. Kto wie moze tez cos pryskaja chociaz nie wierze w to za bardzo ale jest to podejrzane.
  ========================================
  od p.b.: pare dni temu ktos donosil o podobnym samolocie w dzien nad bodajze bytomiem, latajacym w paski (typowe dla fotogrametrii?); czy mozna wykonywac fotogrametrie lotnicza w nocy, np. w podczerwieni?

  • Mimik said

   Panie Piotrze bardzo proszę aby Pan nigdy więcej nie popełniał takich gaf jak: Tusk na prezydenta, czy Kopacz na prezydenta.
   W ten sposób kompromituje się Pan na maxa!
   Domyślam się, że przez długi czas przebywał Pan za granicą. Stąd być może słabe rozeznanie w polskiej tzw. polityce.
   W tej chwili mam dwie tezy odnośnie tego co obserwuję:
   1. Jest Pan agentem służb specjalnych i strona powstała aby manipulować społeczeństwem.
   2. Jest Pan wspaniałą osobą, która trochę się pogubiła w zetknięciu z tzw. polską polityką.

   Proszę zajrzeć do doskonałego artykułu Urbasia:

   OBŁUDNICY

   http://urbas.blog.onet.pl/

  • Wojtek said

   W nocy Policja może szukać hodowców maryśki kamerą termowizyjną, ale ta na ogół jest przymocowana do przedniej części helikoptera, nie samolotu.
   http://www.dailymail.co.uk/news/article-1039768/Police-raid-home-Blunkett-Bobby-infrared-helicopter-mistook-bad-insulation-cannabis-factory.html

   1. Mieszkam w Krakowie, i jedyne duże samoloty, które widzę latające nisko, to wojskowe CASA C-295M, dwusilnikowe samoloty transportowe z Balic. Nie ma technicznych możliwości, by coś opryskiwały + ostatnio nie widzę ich w ogóle. [Kraków-Borek Fałęcki]

   2. Kochani, nie siejmy disinfo. Chemtrails owszem istnieją, i jest to projekt wielki jak kiedyś Projekt Manhattan, a amerykański odpowiednik naszego MŚ publicznie przyznał, że od circa 20 lat opryskują nas solami baru, tlenkami aluminium i masą innych organicznych i nieorganicznych substancji. Ale nie, Chemtrails nie nadają się do rozpryskiwania broni biologicznej, to trzeba robić z bardzo niskich wysokości. Takich samolotów, latających nisko wypatrujcie.

 3. ptr toolovitz said

  wyjdźmy kuźwa na ulice- samym gadaniem nic nie osiągniemy. na gadanie jest już za późno! edukowanie teraz ludzi ma taki sens jak mówienie żydom wiezionum do oświęcimia bydlecymi wagonami, że niemcy są źli. muszą nas zobaczyć!

  • Vebriq said

   Jedna demonstracja stop GMO w Warszawie pod sejmem 20.11,poza tym nic się nie dzieje i nie wiem jak to zmienić,sam mam demonstrować?Szukam ludzi z Krakowa aby coś zrobić wspólnie,widzę,że są tu ludzie z Krakowa:Wojtek,NICC,kto jeszcze?Zgłaszać się na: cheswaw@gmail.com do mnie abyśmy zrobili coś razem,trochę nas jest,ale jesteśmy rozproszeni i nieskoordynowani,pora to zmienić.
   Powiadacie,że będą szczepić ludzi z zakładów opieki społecznej w małopolsce,trzeba zatem do nich dotrzeć i ich zawiadomić o zagrożeniu…ci ludzie nie mają internetu a często i domu,mogą nie uwierzyć..ech,biada tym,którzy uderzają w najsłabszych.

 4. Mistrzu said

  Odnośnie samolotów i oprysków nad Łodzią.
  19.11.2009r – miedzy 15.00 – 17.00 latały jak no moje spostrzeżenie min. 3 samoloty nad Łodzią. Było zachmurzone niebo ale gdzie nie gdzie były przejaśnienia pod koniec dnia. Ewidentnie były widoczne te opryski !!!! W sumie naliczyłem 7 smug.

  20.11.2009r – a dzisiaj od 5.00 do 7.00 także latały te barany :(. O 5 tylko było je słychać ale tak jak się robiło jaśniej widać były smugi na niebie chmur kondensacyjnych.

  Co manie zaciekawiło że 18-go i 19-go tak w godzinach poranny latały śmigłowce wojskowe. Na pewno to nie były śmigłowce medyczne !!!. Na 100% to był model „Mi-24 Hind”.

 5. Głos66 said

  Aktualizacja danych z dnia 10.11.2009 post. 4 Głos66 powiedział/a

  30. 09. 2009 Pierwsze szczepionki przeciwko “A/H1N1″ zostały podane dzieciom w Wielkiej Brytanii – podało BBC.

  23. 10. 2009 W piątek w nocy prezydent Obama wprowadził Stan Wyjątkowy w USA

  29. 10. 2009 Wybuch epidemii na Ukrainie

  19. 11. 2009 Wybór pierwszego w historii prezydenta Unii Europejskiej – został nim belgijski premier Herman Van Rompuy (członek dwunastoosobowej głównej Grupy Bildenberga) ; a szefową unijnej dyplomacji – Catherine Ashton.

  28. 11. 2009

  09. 12. 2009
  18. 12. 2009
  27. 12. 2009

  29. 09. 2010

  29. 08. 2011
  19. 09. 2011
  28. 09. 2011

  29. 07. 2012
  19. 08. 2012
  28. 08. 2012
  09. 09. 2012
  18. 09. 2012
  27. 09. 2012
  29. 06. 2013
  19. 07. 2013
  28. 07. 2013
  09. 08. 2013
  18. 08. 2013
  27. 08. 2013

  08. 09. 2013
  17. 09. 2013
  26. 09. 2013

  • toms said

   ta Pani tez jest gościem corocznych spotkań Grupy Bilderberg

   razem stanowią bardzo egzotyczny duet otwarcie atakowany przez Włochów , nasz Rudzielec jest bardzo powściągliwy wobec nowej parki pacyfkarki

 6. hjk said

  „Nie mogłem natomiast kupić wody podwójnie destylowanej, która jak do tej pory była do oporu. Gdy poprosiłem o wodę ekspedientka najpierw się zapytała “po co panu taka woda?”. Oczywiście odpowiedziałem, zgodnie z prawda, że chcę zrobić miksturę na dżumę płucną – pani nie załapała mówiac “nie mam dla pana”. Również wykupione są niektóre olejki roślinne, o których po cichu mowi się, że po odpowiednim przygotowaniu tworzą bardzo silne antybiotyki. Czyżby pocztą pantoflową przekazywano już sobie informacje o nadchodzącej epidemii?”

  Gdzie było o tej mixturze??

  • Mimik said

   Panie Piotrze bardzo proszę aby Pan nigdy więcej nie popełniał takich gaf jak: Tusk na prezydenta, czy Kopacz na prezydenta.
   W ten sposób kompromituje się Pan na maxa!
   Domyślam się, że przez długi czas przebywał Pan za granicą. Stąd być może słabe rozeznanie w polskiej tzw. polityce.
   W tej chwili mam dwie tezy odnośnie tego co obserwuję:
   1. Jest Pan agentem służb specjalnych i strona powstała aby manipulować społeczeństwem.
   2. Jest Pan wspaniałą osobą, która trochę się pogubiła w zetknięciu z tzw. polską polityką.

   Proszę zajrzeć do doskonałego artykułu Urbasia:

   OBŁUDNICY

   http://urbas.blog.onet.pl/

   • Mimik said

    Bardzo proszę, aby wszyscy wysłali tekst zażalenia do prezydenta.

    Sądzę, że w tej chwili jest to ważniejsze niż obserwowanie samolotów, gdyż za kilka lat jeśli dalej „ryża banda” będzie nami rządzić i manipulować nie zostanie kamień na kamieniu w Polsce.
    Wysysanie pieniądza i ogromne spekulacje trwają nie przerwanie od tego momentu jak Soros i Sachs rękami Balcerowicza zaczęli realizować swój plan w Polsce.

   • Mimik said

    Bardzo proszę aby zaprzyjaźnione portale, które walczą z tym bankowym świństwem zamieściły za uzyskaniem zgody artykuł z blogu Urbasia.
    Ustawa hazardowa, którą dzięki gierkom służb specjalnych próbuje się właśnie przepchnąć będzie ostateczną rozgrywką i rozłoży Polskę zupełnie. Dojdzie do tak ogromnych spekulacji walutowych, że nikt już nie pomoże nam i naszym dzieciom. Tutaj chodzi o gigantyczny przekręt!!!

   • Pelagia said

    już wysłałam

   • uosiers said

    Tylko, że ta „ryża banda” przegłosowała ustawę przy milczącej aprobacie PiSu.
    Scenariusze:
    1. Skierowanie do TK:
    a) zgodna z konstytucją – prezydent podpisuje
    b) niezgodna z konstytucją – powrót do Parlamentu
    2. VETO – parlament się poci, żeby ustawę przyjąć, co nie będzie łatwe
    3. Prezydent podpisuje, a lobbyści zgłaszają do TK i przy niezgodności Skarb Państwa wypłaca kary.

    To tak pokrótce, scenariusze są w pełni rozwijalne. Jeżeli Pan Urbaś ma rację, to szykuje nam się niezły bigos.

  • Sacri said

   wode dostaniesz na shellu ich produkcji, napisane ze do akumulatorow ale to czyste H2O, woda jest demineralizowana i dejonizowana.

 7. Zbyszko said

  Z całą pewnością ZŁO czarpie swoje siły z mocy Szatana którego czci w swoich licznych praktykach. Być może niektóeym wydaję się to śmieszne ale tak jest. Są dowody na to jak znane osoby ze świata najwyższej polityki uprawiają satanistyczne kulty. W ten sposób siłami okultyzmu i niemal władzy nad podświadomości realizowane są ich szaleńcze marzenia włądzy na całą Ziemią. Jak goroźne są to praktyki można się dowiedzieć m.in. z wykłądów któe można wysłuchać w archiwum audycji Radia Maryja. Pozniżej podaję parę linków:
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=7233 (zachęcam do wysłuchania całego wykładu bo najważniejsze treści są w jego dalszej części)
  http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=9336
  Na Portalu Radio maryja jest wiele ważnych, ciekawych wykładów, natomiast poniżej jest link do świadectw osób którym udało się wyzwolić z niebezpiecznych jak się okazało praktyk satanistycznych: http://wp.tv/i,SWIADKOWIE,catid,2214651,klip.html?ticaid=59234
  W związku z powyższym skoro mamy do czynienia z tak potężną siła ZŁA, to czy aby te wszystkie działania TU na Ziemi, ludzi DOBRA, aczkolwiek bardzo cenne dla ratowania tego Świata są jednak wystarczające i czy aby nie nie trzeba sięgnąć do ORĘŻA DOBRA I PRAWDY.

  • Xagog said

   Oh,joga to,joga tamto.Na jodze się nie znam,ale uprawiałem chi-kung i medytowałem sporo swego czasu i jedyna szkoda jaką poniosłem to to,że wzrosła moja samoocena i wpadłem w pychę.A od znajomego i jemu podobnych słyszałem że otwieram się w ten sposób na demoniczne moce.No proszę was,w taki sposób można zanegować wszystko.Gdyby nie medytacja,dalej byłbym fobikiem społecznym bojącym się wyjść z domu.A Pan Tekieli twierdzi także,że nauka szybkiego czytania prowadzi do opętań.Co do chi-kungu (mówię o statycznych ćwiczeniach,oddechowych),to w dużym skrócie polega to na oddychaniu w odpowiedni sposób,co z kolei ma wpływ na pH krwi i poprzez to na gruczoły dokrewne,więc nie ma tu żadnej magii czy okultyzmu.Czasami odnoszę wrażenie,że niektórzy,dosłownie wszystko co jest poza kościołem katolickim,wrzucają do szuflady z napisem „siły demoniczne”.Aż przypomniała mi się pewna ulotka,którą jakaś tam katechetka rozdawała dzieciom na lekcji religii,na której to do nurtu New Age zaliczono…pozytywne myślenie (bez komentarza).Dlatego nie ufam ludziom w kwestii wiary,wolę zwracać się w modlitwie bezpośrednio do Boga i Jezusa niż słuchać ludzi.

  • mm said

   idz stad z tym radiem co ma ryja

 8. wts79 said

  Dla zwolenników teorii o opryskach z samolotów: przestańcie pisać że widzieliście samolot tu i tam bo to jest śmieszne. Jeżeli chcecie być wiarygodni to skontaktujcie się ze spotterami i niech oni stwierdzą czy są jakieś ‚dziwne’ loty – oni wiedzą wszystko o samolotach i trasach więc są wiarygodni: http://www.forum.spotter.pl/
  Ja uważam teorię o samolotach za delikatnie mówiąc mało wiarygodną i z moich obserwacji wynika, że ruch lotniczy nad Warszawą jest taki sam jak zwykle. A jeżeli jest inaczej to uwierzę tylko spotterom, którzy przedstawiają fachowy i konkretny opis przelotów.

  • Wojtek said

   Tylko, że spotterzy wiedzą o lotach cywilnych, a i to nie wszystkich.
   Amerykańskie samoloty wojskowe już w 2007r. były łapane na używaniu cywilnych znaków wywoławczych (podaję za London Times)
   http://www.infowars.com/articles/ps/cia_terror_flights_us_military_plane_cross_europe_bogus_call_sign.htm

   a tu info z http://fto.co.za/ z 16 listopada 2009


   “Suspicious aircraft were forced to land. A US operated (Russian-made long-range heavy transport) AN-124 changed its call sign from civilian to military which then triggered a response from the IAF (Indian Air Force) upon entering Pakistani air space (forcing) the plane to land in Mumbai while (a) second one was forced down by Nigerian fighter jets that also arrested the crew.”

   “According to reports, China’s People’s Liberation Army Air Force contacted the Indian and Nigerian intelligence officials about the presence of these US operated Ukrainian aircraft amidst growing concern that the United States was spreading ‘biological agents’ in the Earth’s atmosphere, which some Chinese officials believed to be an attempt to (commit) mass genocide via the spread of H1N1 swine flu.”

   These aircraft “were carrying ‘waste disposal’ systems that could spray up to 45,000kg (nearly 100,000 pounds) of aerial type mist from sophisticated….nano pipes” in the planes’ wings – called chemtrails.

   Ale oczywiście Chemtrails nie istnieją, bo spotterzy nic nie widzieli. Porażka…
   =============================
   od p.b.: policzek dla redakcji – to bylo na blogu, sam tlumaczylem; try wojtek nie czytasz artykulow blogowych?

  • Sid said

   Jeśli chodzi o kontakt z fachowcami – jestem jak najbardziej za. Uważam jednak że własne naoczne obserwacje są równie ważne. Dla przykładu – dziś, godzina ok 9.30 nad Mokotowem w Warszawie przeleciał samolot w kierunku wschód -> zachód zostawiając za sobą smugę, którą obserwowałem przez około 30 następnych minut (mam idealny widok na ten kawałek nieba). Smuga rozmywała się powoli, ale nie znikała. Pod wpływem wiatru zmieniała lekko położenie, natomiast przez kilkadziesiąt minut pozostawała stałą, jednolitą, tyle że coraz szerszą smugą. Dla porównania – ok. godziny 9, czyli 30 minut wcześniej widziałem samolot lecący z pn.wch -> pd. zach. za którym smuga znikała w przeciągu ok 10 sekund (i tak chyba powinny wyglądać zwykłe smugi kondensacyjne). Nie wiem, czy miałeś okazję zaobserwować zmasowaną akcję pozostawiania takich smug (niekondensacyjnych) – mi się kilka razy na przestrzeni ostatnich 3 miesięcy to udało. Samoloty latają jeden za drugim w różne strony a po ok 2 godzinach niebo robi się mleczno-szare. Próbowałem znaleźć nr do kontroli lotów na Okęciu, ale nie udało mi się.

 9. Pezet said

  Hej wszystkim,
  z tego co piszecie przestał istnieć ruch lotniczy nad Polską inny niż „opryskowy”
  5 minut w google i:
  http://www.airfleets.net/flottecie/UPS.htm + http://www.airfleets.net/flottecie/DHL%20Air.htm daje prawie 250 samolotów(odrzutowych)
  Tutaj lista wszystkich przewoźników na świecie: http://www.airfleets.net/recherche/airline.htm
  Z listy: British Airlines + American A to 800 maszyn odrzutowych a lista jest dłuuuga…

  Te samoloty długo na ziemi nie stoją bo jak nie latają to na siebie nie zarabiają!

  I teraz jeszcze jeden ciekawy wątek. Ludzie, którzy nigdy w niebo nie patrzyli teraz nagle zrobili się ekspertami od lotnictwa 🙂

  • Pezet said

   http://www.airplane-pictures.net/image13461.html
   Smuga na ziemi? 😉
   A to pod samolotem te wypustki na dziobie i koło silników to chyba dysze 😉

  • Sid said

   Nie uważam się za żadnego eksperta, raczej za totalnego amatora, natomiast w niebo patrzę dość często, od dziecka. Wytłumaczysz mi kreski, iksy, szachownice itp, które codziennie mam nad głową? Bo całkiem niedawno samoloty nie zostawiały po sobie śladu dłuższego niż kilka sekunf, aż nagle zaczęły wypluwać z siebie smugi, które wcale nie chcą znikać.

   • Pezet said

    Szersza dyskusja była do wpsiu o „Nocnych samolotach…”

   • wszechstronny said

    no tak a powiedz mi czy dwadzieścia lat temu miałeś problemy z parkowaniem auta w mieście? No nie bo albo go nie miałes albo miejsce po prostu było a teraz…. reszte se dopisz bo mi sie znudziło. a to że nie znikają to świadczyc to może o wielu czynnikach, np pułap na jakim latają, wilgotnośc powietrza, temperatura itp.
    Zastanawiam sie już jakiś czas nad tymi chemtrails ale wydaje mi sie że jesłi nawet to jest prawda to robią to dla naszej ochrony bo gdyby chcieli nas wytruć to wystarczyłoby 1 kg trucizny wpuścić do systemów zaopatrzania miasto w wode pitną i po sprawie… oczywiście sposobów jest mnostwo a akurat ten jest najdroższy i najbardziej widoczny. a do chemtrailsów (niektórych) oni sami sie przyznawają

   • wszechstronny said

    oczywiście chemtrails są droższe 😉

   • Sid said

    Jest to jakaś teoria. Ale osobiście nie wierzę że ktokolwiek będzie nas chronił przed czymkolwiek. Obywatel w państwie wspólczesnym jest sprowadzony do roli mrówki robotnicy. Jeżeli ktoś zmienił zdanie co do kształtu mrowiska i liczby potrzebnych mrówek, to nie będzie wahał się przed zwyczajną eksterminacją.
    PS – wpuszczenie syfu do wodociągu byłoby zbyt oczywiste, łatwe do namierzenia i zwyczajnie zbyt medialne.

   • wszechstronny said

    no nie wiem czy jest coś bardziej medialne i namierzalne od smugi na niebie 🙂

   • Sid said

    Zauważ, że zatrutą bieżacą wodę zauważy każdy kto jej uzywa, czyli jakieś 99,9 % ludzi. A kto patrzy w niebo i zastanawia się skąd te dziwne krechy? 1 % ? To jest napewno mniej namacalne niż ciężkie zatrucie po herbacie lub kąpieli.

   • Ania said

    Nie dezinformuj o pułapach i innych głupotach, chemitraile istnieja i nie ma na to zwyczajnego wytłumaczenia. To są opryski a nie smugi kondensacyjne. Skład paliwa aż tak sie nie zmienił od 20 lat. A i skład powietrza na Ziemi w skali 20 lat jest wzglednie stały. Próbujesz macic wodę i tyle.

   • Pezet said

    no jeżeli pułap lotu samolotu i parametry powietrza(temp., wilgotność, punkt rosy itd itd) to dla Ciebie inne głupoty to wniosłaś do tej dyskusji bardzo wiele.

    A co do zmiany paliwa i składu powietrza w ciągu ostatnich 20 lat:
    No ekspertem nie jestem i co do paliwa to może i masz rację( ale np. TIRy ostatnio jeżdżą na dislu z jakimś katalizatorem spalania – samo paliwo też się nie zmieniło choć silniki tak)

    To jeżeli chodzi o skład atmosfery względnie też masz rację. Jeżeli pominąć dziesiątki tysięcy ton CO2, siarki i innych syfów jakie jest do niej eksportowane co miesiąc to skład się nie zmienił, dalej jest to 78% azotu, 20% tlenu itd.

 10. Wojtekk said

  http://www.naturalnews.com/027548_swine_flu_vaccines_death_risk.html
  Aspiryna 1000% razy bardziej zabójcza niż świńska grypa.

 11. europea said

  WIDZE ZE JAKIS MADRALA CHCE NAS POUCZAC JAK WYGLADAJA SMUGI KONDYNSACYJNE—WYDAJE MI SIE ZE TO JAKIS AGENCIK

 12. yoga said

  W sprawie chemtrails: Myślę, że dyskusja na temat są czy ich nie ma są bez sensu, bo ich istnienie jest niepodważalne. Ktos nie wierzy – jego problem. Ci obudzeni niech działają – kochani, trzeba budować DZIAŁA ORGONOWE!!! Jedne działo ma zasięg około 100 km, więc naprawdę niewiele ludzi w Polsce potrzeba, żeby utrzymać czyste niebo. Ja kobietka nie mam technicznych możliwości zrobienia chembustera, ale znajomy z sąsiedniej miejscowości jest w trakcie, więc mój kawałęk nieba też się załapie:)
  Linki z instrukcjami:

  http://boberov.maszyna.pl/Kippin/!a-energetyka/org-001.htm

  Don Croft – wynalazca – twierdzi,że w wielu stanach problem smug przestał istnieć dzieki temu, że ludzie masowo budują chembustery. Tutaj tak stwierdził: http://www.worldwithoutparasites.com/chemtrails.html

  • Pezet said

   Złapałeś dżume płucna?
   http://www.joemonster.org/art/10346/Masz_problem_z_plucami_Elipsa_z_Faktu_ci_pomoze

  • Pezet said

   No jak niepodważalne kiedy każdy z arguemtów daje sie podważyc 🙂

   • yoga said

    Tylko że to nie argument – to widoczny biało na niebieskim, odczuwalny, zbadany fakt.

   • Pezet said

    „Tylko że to nie argument” – tylko co, aksjomat?

    ” – to widoczny biało na niebieskim,” – a smugi kondensacyjne są zielone na różowym?

    ” odczuwalny,” – znaczy się co czujesz poza lękiem, który tobie podobni zasiewają? – bardziej da się poczuć Ikarusa jak nas mija na mieście –

    ” zbadany fakt.” – przez kogo? a no tak było na Discovery Channel Underground – solidne i niepodważalne badania niezależnych i nieskorumpowanych ekspertów, którzy poranną rosę i babie lato biorą za efekt oprysków

    Kurcze jeszcze ze dwa tygodnie temu byłem lekko zakręcony. A co jeśli to są chemtrelis. Ale jak czytam takie wpisy jak tutaj są popełniane, że nie ma w powietrzu normalnych samolotów tylko same opryskiwarki to ręce opadają i utwierdzają mnie w przekonaniu że to bajka.

   • yoga said

    No to śnij swój bajkowy sen i wierz w to, że kratownice na niebie to taka nowa odmiana chmur. A wyniki badań ich składu to pewnie bajka. Zresztą nie zamierzam Cie przekonywać bo mój post nie jest skierowany do Ciebie.

   • Pezet said

    Czyli nie masz nic do napisania? Jednak żadnych naukowych/racjonalnych faktów?
    Jesteś kolejna osobą, która w niebo zaczęła patrzeć po tym jak przeczytała o smugach, a swoją wiedzę opiera na kilku niepodważalnych filmikach z youtube.

    Ale elipsa z faktu to przecież też naukowo potwierdzony wynalazek, który leczy.

 13. Tomek said

  Witam,

  ostatnio nasówa mi się taka myś Wszyscy napewno słyszeliśmy o nadchodzącym „końcu świata” w roku 2012. Abstrachując już jaki on ma być i z jaką terią zgodny, to napewno nam się coś szykuje w tym roku i to nie spowodowane przez ludzi ale siły natury.
  Czy można to jakoś powiązać z tym co się teraz dzieję w oku świńskiej grypy i szczepień? Czy żady/elity maja jakiś w tym cel, w powiązaniu z nachodzącym kataklizmem? Czy można te dwie sprawy jakoś ze sobą powiązać? A może nawet trzeba?
  Jest to przebłusk idei jaki miałem po wyściu z kina z filmu 2012 (zresztą kiepskiego – NIE WARTO IŚĆ DO KINA, CHYBA ZE NA EFEKTY SPECJALNE). Dla każdego kto interesował się tym tematem na poważnie, uważam że jest to rzecz do głęszego zastanowienia się?

 14. Sid said

  Dobre. Gratuluję 🙂

  • Vebriq said

   a jako drugą część dobranocki(zostało jeszcze 20 minut) proponuję pszczółkę Maję…
   Dlaczego z takim talentem nie piszecie powieści tylko zaśmiecacie swoją twórczością ten blog?

 15. Cmarcek said

  a tutaj nad Łodzią. Art z EI

  „Papuga znów nad Łodzią”

  http://img140.imageshack.us/i/gazetaartyk.jpg/

 16. Tomek said

  z wiązku ze zbiegiem okoliczności że autr arykułu ma tak samo na imię jak ja, oświadczam ze nie jestem Tomaszem Urbaś – tak pro forma

 17. Rząd USA said

  to tez nasz spisek( elity USA) zeby Japońcyzcy wamarli z glódu bo nie bedzie ryb bo zjedzą je meduzy…

  http://www.tvn24.pl/2283858,12691,0,0,1,wideo.html

 18. Maxi said

  To jedne z lepszych tekstow o obecnej sytuacji, niestety gina one w propagandzie. Moim zdaniem poparcie w sprawie “grypy” i szczepien nalezy sie pani minister i krajowemu konsultantowi ds epidemiologii. Facet mowi to czego inni boja sie powiedziec. Wydaje sie , ze panikowanie jest im na reke. Jak na razie mizia o tyle ma racje, ze można obawiac sie wariantu T ze strony slugusow Luisa C, bo owieczki cos sie zaparly i nie chca sie szczepic. Jak liczba zaszczepionych dobrowolnie znacznie wzrosnie, zacznie sie pranie w mediach, ze to obowiazek kazdego.

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,109994,title,Kopacz-nowy-wirus-ma-u-80-chorych-lagodny-przebieg,wid,11694694,wiadomosc.html

  Kopacz uspokoiła jednak, że zgodnie z obserwacjami WHO u 80% wszystkich zainfekowanych nowym wirusem choroba ma bardzo łagodny przebieg, a u 10% pacjentów kończy się bezobjawowo lub bardzo skąpymi objawami jak katar.
  [moj komentarz: czekam na rozwoj okreslenienia “nosiciel bezobjawowy”] (…)
  Minister zaznaczyła, że trzy osoby, które zmarły w wyniku powikłań pogrypowych, a które miały nowego wirusa, „były obciążone dodatkowymi schorzeniami, które miały szczególny wpływ na ich odporność”.
  [moj komentarz: istotny jest wzrost zachorowan ciezkich i zgonow z powodu infekcji u osob nie obciazonych] (…)
  Horban wskazał, że istnieją co najmniej trzy grupy osób, obarczonych większym ryzykiem powikłań: kobiety w ciąży – dlatego wszystkim ciężarnym, niezależnie jak ciężko przebiega u nich grypa, będzie oferowane leczenie przy pomocy leków antywirusowych. Lekami antywirusowymi leczone będą też niemowlęta i dzieci do lat dwóch. Ponadto osoby, które same stwierdzą, że mają gorszy przebieg choroby, powinny udać się do lekarza i być leczone lekami antywirusowymi.
  [mój komentarz: No prosze, a w gazetach ciezko choruja i umieraja miedzy 20 – 50 rokiem zycia]
  (…) Horban poinformował też, że ze względu na niską skuteczność wycofuje się z masowego stosowania szybkie testy paskowe, mające identyfikować grypę.[moj komentarz: teraz dotra do medykow testy, ktore stwierdza “wirusa”] (…)”

  “Tysiące ludzi w Polsce nosicielami A/H1N1 http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/tysiace;ludzi;w;polsce;nosicielami;a;h1n1,44,0,553772.html
  Nowa odmiana wirusa grypy wcale nie jest groźna – twierdzi w rozmowie z Money.pl profesor Andrzej Zieliński, krajowy konsultant do spraw epidemiologii. Mówi również, że wielu Polaków już przeszło grypę i nawet nie wiedzieli, że mieli wirusa A/H1N1. Jest również mało prawdopodobne, aby wirus zmutował do groźniejszej postaci.

  Money.pl: Czy grypa, która zaatakowała Ukrainę, jest groźniejsza od tej, która co roku kładzie do łóżek tysiące Polaków?

  Profesor Andrzej Zieliński, krajowy konsultant do spraw epidemiologii: Nie. Umiera tam jeden człowiek na trzy tysiące zarażonych. W przypadku grypy, którą znamy, śmiertelność wynosi jedna, dwie osoby na trzy tysiące chorych.
  Ten ukraiński współczynnik może być trochę zaniżony, bo tamtejsi lekarze mogą diagnozować grypę u pacjentów, którzy chorują na coś innego. Ale nie zmienia to faktu, że A/H1N1 nie jest pod żadnym pozorem groźniejsza od grypy sezonowej, którą mieliśmy w Polsce do tej pory.

  Skąd więc ukraińska i polska histeria?

  Na Ukrainie jest rzeczywiście problem, bo w niektórych regionach zachorowalność jest 12 razy większa niż w Polsce. Nie znaczy to, że nowa grypa jest bardziej zaraźliwa. To się pewnie wzięło z tego, że tam sezon grzewczy był później i ludzie skupiali się w grupy.
  W Polsce natomiast histerię nakręcają media, powtarzając ciągle informacje o tej odmianie grypy. Pod tym informacyjnym natłokiem uginają się nawet lekarze, którzy ogłaszają w telewizji, że znaleźli właśnie dwa przypadki grypy A/H1N1 i otaczają opieką sanitarną rodziny zarażonych. A cóż w tym wydarzeniu niezwykłego, ten wirus w Polsce szerzy się sukcesywnie już od jakiegoś czasu.

  Są chorzy poza tymi, których uda się przebadać w specjalistycznych ośrodkach?

  Oczywiście i to dużo. Gro ludzi jest już po chorobie. Ci nawet nie zdawali sobie sprawy, że chorują na A/H1N1 i po prostu odleżeli swoje w domu. Nowego wirusa trzeba traktować tak, jak dobrze znaną nam odmianę grypy sezonowej – poważnie, ale bez histerii. Grypa kładzie do łóżek mnóstwo ludzi i potrafi też zabić – szczególnie tych, którzy przewlekle chorują.

  Ale przecież mówi się, że świńska grypa zabija więcej młodych ludzi niż zwykła.

  To nieprawda. Większą odporność na A/H1N1 wykazują ludzie starsi, ale młodszym zagraża ona w bardzo podobnym stopniu, co normalna grypa. Cała histeria zaczęła się od Meksyku, skąd płynęły alarmujące informacje o liczbie zgonów. Gdy wirus dotarł do krajów z dobrym nadzorem epidemiologicznym, okazało się, że nie jest groźniejszy od normalnej grypy. Ale że utkwił on w świadomości ludzi, to media ciągle powtarzają informacje o nim i spirala się nakręca.

  Czy w takim razie uzasadniona jest codzienna nagonka na polski rząd, że nie jest przygotowany na A/H1N1? Mówi Pan przecież, że ten wirus nie wyrządzi większych szkód niż sezonowa odmiana grypy?

  Nie ma takiej rzeczy, za którą nie można by się do rządu nie przyczepić. Gdy mówimy o przygotowaniach, to zawsze są elementy, które będą niewystarczająco zabezpieczone. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku zwykłej grypy ważniejsze są zachowania ludzi. Tak samo jest w przypadku A/H1N1. Nie puszczać chorych dzieci do szkoły, samemu zostać w domu, a nie iść do pracy z gorączką. Nie całować się z całą rodziną na święta – takie zachowania w wielkim stopniu pomogą przygotować kraj do obrony przed grypą.

  No a szczepionki. Wszyscy teraz o nich debatują. Rząd powinien ze spokojem zastanawiać się nad ich wprowadzeniem, czy polecałby Pan pośpiech?

  Nerwowe rządy w ogóle nie podejmują sensownych decyzji. Ja nie chcę minister zdrowia podpowiadać, bo wokół szczepionki na A/H1N1 jest wiele znaków zapytania. Ale uważam, że dotychczasowy spokój resortu jest słuszny.

  Money.pl dowiedział się, że leki na grypę nie będą refundowane. Czy to nie okaże się problemem, gdy zwiększy się liczba ludzi zarażonych tym wirusem.

  Nie wydaje mi się. Bo podobnie jak w USA, większość chorych na grypę będzie leczyło się tradycyjnymi sposobami. Ten minimalny odsetek, u którego pojawią się powikłania, trafi do szpitala, a tam odpowiednie lekarstwa dostanie za darmo.

  A czy nie mamy za małych zapasów tych leków.

  No, skoro ogromna większość wyjdzie z A/H1N1 jak ze zwykłej grypy, to im te lekarstwa nie będą potrzebne.

  A miejsca w szpitalach, przepustowość przychodni?

  Zawsze, gdy jest epidemia grypy, lekarze muszą pracować więcej niż zazwyczaj. Jeśli dojdzie do gwałtownego rozprzestrzeniania się wirusa A/H1N1, będzie taka sama mobilizacja w przychodniach, jak w przypadku grypy sezonowej. Nic jednak nie wskazuje na razie, że taką epidemię będziemy mieli. Problem może być z miejscami intensywnej terapii, ale nie znam kraju, który byłby idealnie przygotowany na każdą ewentualność.

  Panie profesorze, rozumiem, że A/H1N1 nie jest groźniejszy od grypy, którą znamy do tej pory. Ale czy może on w takim razie zmutować do groźniejszej postaci?

  Tego się bali naukowcy, bo on zbudowany jest z czterech innych wirusów. Jednak jak do tej pory wykazuje względną stabilność. Minął sezon grypowy na południowej półkuli i A/H1N1 nie zmutował. Myślę, że po prostu będziemy z nim teraz mieli do czynienia jako z odmianą grypy sezonowej.

  A co z innymi, groźniejszymi odmianami tej choroby?

  Mogłoby być groźnie, gdyby np. zmutowała ptasia, ale minęło parę lat i jest spokój.”
  Koniec cytatu.

 19. Vebriq said

  http://anticorruption.ch/downloads/pl/pismoprzewodniedrpopolsku.pdf
  coś takiego napisał pewien Szwajcar

 20. A said

  Dzisiaj cały dzien latały jakieś samoloty. Jeden wypuszczał z silników chyba z 7 smug tykle, że niebo nie było przejrzyste i te smugi się zaraz rozchodziły więc chyba to nie były chemitrails.

 21. ivon said

  Lekarze (wiekszosc z nich) sa bezuzyteczni! Lekarzy uczy sie: taka tabletke masz dac na taka chorobe!
  Lekarze (prawie wszyscy) nie maja zielonego pojecia dlaczego ktos sie zarazi, a wiec nie maja pojecia jak mu pomoc. Jedynie co ich sie uczy to: takie objawy „zabijesz” taka tabletka!!!

  Dlatego szukanie ratunku u lekarzy jest nieporozuminiem (a bardziej dokladnie:glupota!)

  Wiem o czym mowie, bo bylam jedna z nich! Pozniej poprzez choroby „obodzilam” sie, zaczelam sie na prawde uczyc i teraz wiem!

  Ta grypa odnosi takie „sukcesy” na ukrainie, ale tylko wsrod mlodych „wyksztalconych”, czyli takich, ktorzy zamiast sluchac babci ida do apteki, lekarzy i kupuja antybiotyk, albo tamiflu!

  Starsi ludzie jedza lepiej, oni jedza czosnek, cebule…, i nie umieraja!

 22. Cmarcek said

  WHO: Wirus świńskiej grypy mutuje:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7277627,WHO__Wirus_swinskiej_grypy_mutuje__Trzy_przypadki.html?skad=rss

 23. vindpust said

  Ja czegos nie moge zrozumiec w tym wszystkim.
  Do niedawna, gdy szlo sie do lekarza z przeziebieniem, influensa i jezeli lekarz stwierdzil ze to wirusowe to zawsze slyszalo sie odpowiedz: NA WIRUSA NI MAMY LEKARSTWA.
  Teraz nagle pojawila sie masa lekow na wirusy. Dziwne….

  Duzo pisalo sie tu o zapobieganiu grypy.
  Dodam od siebie zeby zmienic szczoteczke do zebow po przebytej grypie. Bardziej dbac o czystosc tej szczoteczki.

 24. Lord said

  Witam wszystkich. Chcialem najpierw podziekowac Panu Piotrowi i reszczie osob zaangazowanych w tworzenie tego bloga za cala ciezka prace jaka wykonuja. Niestety ostatnio coraz to wiecej komentarzy pelnych niesprawdzonych informacji w stylu „znajomy znajomego ktory ma znajomego…”, teorii spiskowych, zapowiedzi apokalipsy, roku 2012 i nawet kosmitow. Niektorych ludzi wlasnie cos takiego moze odstraszac od zaglebienia sie w zawarte tu informacje, a szkoda bo jest tu naprawde duzo cennych wskazowek jak sie uchronic przed grypa. Boje sie tylko ze niedlugo zagina w gaszczu tych niesprawdzoncyh teorii…

 25. Matt said

  Co do oprysków to mówi się o nich coraz głośniej, szczególnie w Europie Środkowej (min w Polsce) w ostatnim miesiącu wiele ludzi było ich świadkami, jest masa doniesień i filmów. Nie pamiętam już dokładnie adresu bloga i filmiku na którym to widziałem ale opryskujący są już na tyle bezczelni, że nawet nie starają się udawać, że to co ciągnie im się za samolotami to smugi kondensacyjne. Teraz żeby nie marnować tego czym opryskują wybrane obszary włączają i wyłączają oprysk w zależności od potrzeby.

  Zapraszam także do siebie: http://egotrippin.wordpress.com

  Pozdrawiam

 26. Matt said

  A widzieliście te czary? Info z wp, właśnie wyczaiłem, grypa była za mało śmiercionośna więc zmutowała, zapewne „samoistnie” i jest odporna na Tamiflu.

  U czterech osób w Karolinie Północnej wykryto wirus grypy odporny na najpopularniejszy lek antywirusowy tamiflu – poinformowały amerykańskie władze sanitarno-epidemiologiczne.
  Agencja Assiciated Press odnotowuje, że dotychczas stwierdzono na świecie 52 przypadki odpornej na tamiflu świńskiej grypy, wywoływanej przez wirusa A/H1N1.
  Eksperci od dawna wskazywali na niebezpieczeństwo mutacji wirusa i związane z tym ryzyko nieskuteczności leków i szczepionek.

  Zapraszam także do siebie: http://egotrippin.wordpress.com

  Pozdrawiam

 27. ali said

  Ale po co ta cisza? Ten nagly medialny grypowy przestoj?? Po to zeby nagle wyskoczyc z ogromnymi liczbami zachorowan i zgonow? Jak myslicie? Z jednej str sie ciesze ze mniej slysze o tym swinstwie, ale z drugiej mega mnie to niepokoi…taka jakby cisza przed burza…Myslicie ze szykuja dla biednej Polski cos ‚extra’…? To samo z ukraina…czemu taka cisza???

 28. aslapoco said

  wczoraj 20.11 ok południa 4 kasy bardzo nisko w szyku nad Wodzisławiem Śl. se leciały na minimalnej prędkości – dziwne – może kto wie co to za naloty?
  ====================
  od p.b.: a masz tele-zdjecie, video?

  • aslapoco said

   niestety nie mam zdjęcia – ale mase osób je widziało i nieźle sie zdumiało – tak nisko – taki huk. Znajomi widzieli je nad Pszowem, Radlinem Wodzisławiem , Jastrzębiem zdr. … tyl;e – a inf. żadnych …
   Pozdr.

 29. Gizmo said

  Co jest grane z tymi samolotami? Początkowo gdy o tym czytałem to za bardzo w to nie wierzyłem ale po tym co widziałem dziś i wczoraj rano zaczynam się zastanawiać co się dzieje. Co prawda nie widziałem żadnych samolotów, które opryskują miasto, ale zarówno dziś jak i wczoraj gdy obudziłem się rano na niebie były widoczne smugi, które nie znikały… Nie znikały bardzo długo, tylko tak jakby się rozpływały, gdy przelatywał normalny samolot to smuga po nim znikała momentalnie, a to coś wisiało i wisiało… Dziś tych smug było jakby jeszcze więcej, ale szybciej znikły (może wcześniej to coś powstało…) Nie wiem może ja dawniej nie zwracałem uwagi na to co dzieje się na niebie, ale mimo wszystko czegoś takiego jeszcze nie pamiętam bym widział…

 30. vasilijvani said

  Добрый вечер!

  Я видел описание курса осознанных снов тут. Надеюсь, что будет полезным.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s