Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Upokorzeni przez realia świńskiej grypy? (Independent, UK)

Posted by grypa666 w dniu 17/11/2009

Upokorzeni przez realia świńskiej grypy?
Nauka zajmuje się prawdopodobieństwem, a nie pewnikami

Let down by the reality of swine flu. Jeremy Laurance, redaktor ds. zdrowia „The Independent”, j.laurance@independent.co.uk, 16.11.2009, tłum. Maciej 16.11.2009
http://www.independent.co.uk/opinion/commentators/jeremy-laurance-let-down-by-the-reality-of-swine-flu-1821279.html

Wybacz mi, jeśli brzmi to bezduszne, ale z trudem ukrywam rozczarowanie świńską grypą. Przez wiele lat pisałem o „następnej pandemii grypy” i grożącej katastrofie na podstawie tego, co powiedzieli mi wirusolodzy. Byłem w Hongkongu w 2003 r. raportować w sprawie wybuchu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej – znanej lepiej jako SARS – bo myślałem, że to może być to. Także śledziłem rozprzestrzenianie się tak chętnie przewidywanej ptasiej grypy z Dalekiego Wschodu przez całą Europę do Wielkiej Brytanii w 2006 r. A kiedy świńska grypa wybuchła w Meksyku w kwietniu i pierwsza od 40 lat pandemia grypy została ogłoszona, biłem na alarm tak głośno, jak każdy.

Nie spodziewałem się, że zamiast wybuchu zakończę biadoleniem. Ale oto jak to wygląda teraz – w tym roku przynajmniej. W ciągu ostatnich dwóch tygodni nowych zakażeń nie przybywa, pozostają na poziomie niewiele powyżej w odniesieniu do grypy sezonowej. Oficjalnym powodem jest „efekt przerwy szkolnej”, bo dzieci poza szkołą spowolniły rozprzestrzenianie się wirusa. Ale świńska grypa może już teraz mieć tendencję spadkową. Ogniska grypy pojawiają się falami do 16 tygodni, zwykle 10 tygodni. Jesteśmy już w 10-tym tygodniu obecnej fali.

Oczywiście, wciąż jest zbyt wcześnie. Nawet jeśli przekroczyliśmy najgorsze w tym roku, wirus może zmutować i powrócić w trzeciej fali (pierwsza miało miejsce w lecie) później tej zimy, lub następnej. Ale załóżmy, że tak nie jest. Co wtedy? Jak sir Liam Donaldson, główny rządowy specjalista ds. medycyny, i doradzający mu wirusolodzy wyjaśnią ogromne środki – ponad 1 mld funtów – które zostały przeznaczone do walki z czymś, co okaże się niezbyt poważnym zagrożeniem?

Świńska grypa jest bardzo przykra dla niewielu osób – w szczególności dla dzieci poniżej 5 roku życia, kobiet w ciąży i osób z przewlekłymi chorobami. Wirus zabił zupełnie zdrowych młodych ludzi. W związku z tym różni się znacząco od grypy sezonowej, który zabija głównie narażone osoby starsze. Mimo to w najgorszym przewidywaniach rządu na ten rok – w najgorszym przypadku – jest 1.000 zgonów. Kiedy pisałem moje pierwsze ostrzeżenie o zagrożeniu pandemią grypy dokładnie 20 lat temu, w środku epidemii grypy sezonowej 1989/90, wtedy 35.000 osób zmarło w Wielkiej Brytanii.

Mam wielką sympatię do sir Liama Donaldsona. Ale jedyne co wiemy na temat grypy, jest jej nieprzewidywalność. Określenie stopnia zjadliwości i nasilenia pandemii grypy jest niemożliwe. Po rozmowach z wirusologami w ostatnich dniach czuję pewną postawę asekuracyjną, niechęć do przyznania, że potencjalnie może przesadziliśmy z tą grypą.

To nie powinno być zaskoczeniem. Jeśli jestem rozczarowany – i upiornie jestem – ileż bardziej zawiedzeni muszą być ci, którzy poświęcili pandemii grypy całą swoją karierę życiową? Mogą poczuć ulgę wobec uratowanych istnień, martwiąc się o utracone dotacje na badania naukowe, i o stracony moment w blasku słońca.

Jeśli wygasanie świńskiej grypy zostanie potwierdzone w tym tygodniu, to obawiam się wpływu, jaki to może mieć na zaufanie publiczne do sfery nauki. Ostrzegano nas do przygotowania się na nowoczesną zarazę. Jeśli nie przyjedzie, jak bardzo będziemy słuchać ostrzeżeń w przyszłości? Z pewnością wtedy mamy tylko jedno wyjście: wyjaśnić, że nauka nie zajmuje się pewnikami, ale prawdopodobieństwami. Że kiedy coś nie okaże się tym, czego się spodziewamy. Postaramy się ustalić dlaczego i przyznać – ministrowie, urzędnicy, naukowcy i ludzie, którzy podobnie jak ja piszą o ich badaniach – że w tym przypadku pomyliliśmy się.

Komentarz pandemia666: Ta prognoza z Anglii może się nie sprawdzić, choć oparta jest o bieżące dane. Ale jak wiadomo dane można zmanipulować, ażeby usprawiedliwić zaangażowanie dużych nakładów finansowych na projekt Swine Flu 2009. Specjalista „farmaceutyczny” może doradzi Rzecznikowi, jak wymuszać zakupy szczepionek. W razie potrzeby samoloty mogą coś rozpylić, jak na Ukrainie.
Wiadomość z 17.11.2009 od Polaków mieszkających w środkowej Anglii: ”Oby tak było, że „grypa” wygaśnie i po sprawie….jednak czemu od piątku non stop latają samoloty i po parę naraz, niektóre zostawiają smugi inne nie, czyżby po „trupach” do celu? ” Akcja trwa!

Komentarz grypa666: Za obecną tzw. „świńską grypą” kryje się coś złowrogiego. Po raz pierwszy w historii WHO ogłosiła 6 stopień zagrożenia pandemią już kilka miesięcy temu, zanim pojawiły się masowe zachorowania. Aby wprowadzić 6 stopień, WHO zmieniła nawet definicję pandemii! Pisalismy już o tym wiele razy. Co więcej, wirus tzw. „świńskiej grypy” nie jest wcale tym, za którego się go bierze – to jest hybryda, prawdopodobnie uzyskana w laboratorium na podstawie wirusa „hiszpanki”, który to wyizolowano z ciała zmarłej na tę chorobę osoby. W tym celu w 1997 roku odkopano ciała zmarłych na Alasce. Czyżby starannie przygotowywano sie do tej „pandemii” od lat? Szczepionkę na tę grype opatentowano już w zeszłym roku! Na jakiej podstawie jej projektanci wiedzieli, że czeka nas epidemia i dlaczego się tak spieszyli? Wybuch paczki w pociągu w Szwajcarii, śmierć bezdomnych w Polsce zaszczepionych testową szczepionką, o której nawet nie wiedzieli, że jest na ptasią grypę, wysłanie skażonego materiału szczepionkowego przez Baxtera do laboratoriów, przygotowania wielu rządów do masowych zgonów – tylko kilka tych faktów daje wiele do myślenia. Ostra reakcja Jane Burgermeister, która już w kwietniu przygotowała stos dokumentów świadczących o tym, że planowana jest eksterminacja ludzkości za pomocą wirusa i szczepionek powinna nas postawić na nogi. Nie mamy obecnie wyjścia jak domagać się prawdy – o co chodzi z tymi szczepionkami, dziwnym wirusem, nocnymi lotami samolotów, opryskami na naszym niebie. Tu chodzi o nasze życie!
Jeśli faktycznie mamy do czynienia z odtworzonym i „usprawnionym” wirusem „hiszpanki” to niedługo może nas rzeczywiście czekać pomór. „Hiszpanka” na początku też nie była groźna, dopiero wraz ze zmianą temperatury zaczęła zabijać. Owszem, obecna medycyna stoi znacznie wyżej, mamy wiele środków antywirusowych, ale co będzie jak pandemia (tym razem nazwa będzie stosowna do zagrożenia) zacznie uśmiercać ludzi tysiącami … milionami? Nie chcę nikogo straszyć, mam nadzieję, że autor artykułu ma rację i że wirus zniknie, ale musimy być też przygotowani na najgorsze…

Komentarzy 89 to “Upokorzeni przez realia świńskiej grypy? (Independent, UK)”

 1. baria said

  Sama grypa nie jest problemem, ale niepokojące jest zapalenie płuc, które całkowicie niszczy płuca. Prof. Majewska mówiła w wywiadzie (jest na You Tube), że może to być jakaś mutacja gruźlicza, może pomieszano niedawno odkopaną hiszpankę z innymi mikrobami i taki efekt.

  • ALFA said

   http://marucha.wordpress.com/2009/11/07/bron-bakteriologiczna-baxtera/
   Dr.Moshe twierdzi ,że obecny wirus replikuje DNA osławionego wirusa „hiszpanki” z 1919 roku,a objawy u ofiar np.płuca zalane krwią są identyczne jak u „hiszpanki”
   Warto zauważyć czego międzynarodowe media

   • ALFA said

    uciekło w połowie
    Warto zauważyć czego międzynarodowa prasa nie nagłośniła,że ostatnio wielu mikrobiologów zmarło w dziwnych sposób , czyli mówiąc jaśniej zostało zamordowanych czemu tu trzeba zadać sobie pytanie?

   • !!! said

    takie coś tu znalazłem

    50 mln zgonow na “hiszpanke”
    Ksiazka z roku 1920 “horrors of vaccination exposed and illustrated” napisana przez Chas M. Higgins
    Opisuje jak szczepienia w armi w krajach zachodnich byly glowna przyczyna smierci.
    Podaje tez pryklad miasteczka w USA , gdzie zmarli tylko ludzie po szczepieniu.

   • toms said

    Kiedy w końcu polskie media będą mówić prawdę i zajmą się tymi pytaniami plus broń B Baxtera i śledztwo pani Jane Burgermeister???

   • cgdr said

    Obawiam się, że nie doczekasz; nie w tym sensie, że nie dożyjesz ale po prostu to nie leży w sferze ich zainteresowań za to dowiesz się z „koła fortuny” czy innej „familiady” kto i kiedy zdobył rekord Guinessa w jedzeniu hot-dogów.

 2. Zbyszko said

  Nie ma w tym niczego groźnego. Tzw Ruch Sprzeciwu przeciw szczepionkom przy okazji niejako, wyswietlił na światło dzienne wiele innych draństw ZŁA. Można się tylko cieszyć, bo co by było gdyby nie wyszły na światło dzienne plany pandemii. Z całą pewnością jest czas na uporządkowanie spraw i wyciągnięcie wniosków.

 3. mucha said

  W dniu wczorajszym 16 listopada 2009,nad miastem Racibórz, przed godz 16 w okolicy ulicy Katowickiej i Mysłowickiej (osiedle)zaobserwowałam jadąc samochodem samolot nie helikopter ani nie samolot mały np. którym latają prywatne osoby myślę że odrzutowy, który leciał nisko, (z pewnością nie pasażerski nie ma tu w pobliżu lotniska ani przelotów samolotów pasażerskich,) jego lot wyglądał dziwnie nie leciał równo tylko wciąż w górę zostawiając za sobą spora smugę.
  Wcześniej koło 15.30 wjeżdżając do miasta Racibórz od strony Rybnika na moście (odra) widziałam dwa samoloty lecące bardzo wysoko w kierunku południowym zostawiające za sobą smugi białego dymu.

  • toms said

   Jaki cel jest tej informacji , bo do końca nie rozumiem , sugerujesz , że smuga :
   1/była zanieczyszczeniem powietrza
   2/była proszkiem pałeczek dżumy
   3/była aerozolem substancji X – mającej powoli truć mieszkańców okolic ?

 4. Bruno said

  24-latka z wirusem A/H1N1 zmarła w Żywcu

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,24-latka-z-wirusem-AH1N1-zmarla-w-Zywcu,wid,11693690,wiadomosc.html?ticaid=191ef&_ticrsn=3

 5. Magda said

  Przeczytałam to,co napisał Jeremy Laurance,i muszę stwierdzić,na podstawie stylu jego wypowiedzi,że jest wyraźnie zawiedziony.
  Nie wiem kim jest ta osoba ,ale wyraźnie z jego stylu wynika rozczarowanie.
  Czyżby było tak,że spodziewano się innego efektu pracy naukowców,na którą to pracę-jak sam przyznaje szły grube pieniądze?
  „(…)To nie powinno być zaskoczeniem. Jeśli jestem rozczarowany – i upiornie jestem – ileż bardziej zawiedzeni muszą być ci, którzy poświęcili pandemii grypy całą swoją karierę życiową? Mogą poczuć ulgę wobec uratowanych istnień, martwiąc się o utracone dotacje na badania naukowe, i o stracony moment w blasku słońca.(…)”

  Ulga z uratowanych istnień
  Troska o utracone dotacje i moment w blasku słońca-wygląda na to,że ratowanie owych istnień to tylko taki skutek uboczny działań mających na celu dotacje i sławę.

  Gdzie etyka naukowców -pytam wobec tego.

  • pandemia666 said

   Artykul mozna interpretowac roznie, tzn ze autor to:
   1) cynik „pro-farma”, ktory czuje zawod, ze wirus slabo zabija,
   2) dziennikarz zmeczony cyklicznym podgrzewaniem strachu przez „f”,
   3) lobbista przy-naukowy, ktory obraca sie wokol badan mikrobiologow „f”,
   4) uczciwy czlowiek, ktory przemyca sygnał: ta pandemia to robiona lipa,
   5) jakas mieszanina powyzszego.
   Osobiscie sadze, ze moze to byc polaczenie opcji 2 i 4.

 6. mucha said

  Gdzie się podziało słońce? Od długiego już czasu nie ma żadnych słonecznych dni, niebo jest ciągle zachmurzone szare co jest grane?????????????

  • raven said

   jest obecnie listopad i jesień, to normalne

   • Kosa said

    Nie, to na pewno spisek, nie znasz się ;]

   • hjk said

    to nie jest normalne zeby dzien wdzien było zachmurzenie i mżawka…dawniej porządnie się wylało przez kilka dni i było słońce…a teraz tylko przez kilka godzin w sobotę

   • Kosa said

    kiedy dawniej, ja od zawsze pamietam narzekania na ‚zlota polska jesien’

  • Margherita said

   U mnie w Krakowie jest słońce, tak mniej więcej co drugi dzień (nieregularnie).
   Odnoszę wrażenie, że narazie te dziwne smugi nie zawierają jeszcze niczego szczególnie trującego (same spaliny są wystarczająco trujące, zwłaszcza w tej ilości, żeby wywołać alergię/osłabienie). To zapewne ma zmylić naszą czujność.

 7. bluszczczarny said

  http://www.tvn24.pl/12690,1629089,0,1,liczba-chorych-szybko-rosnie,wiadomosc.html

  • parasol66 said

   Gdzie się podziało słońce? Od długiego już czasu nie ma żadnych słonecznych dni, niebo jest ciągle zachmurzone szare co jest grane?????????????

   jest zima… 😉

 8. juyh said

  fragment:

  „Nie mamy obecnie wyjścia jak domagać się prawdy – o co chodzi z tymi szczepionkami, dziwnym wirusem, nocnymi lotami samolotów, opryskami na naszym niebie. Tu chodzi o nasze życie!”

  Dokładnie właśnie o to chodzi, o nasze życie im chodzi. I o to w tym wszystkim chodzi, mają mało czasu i dlatego się spieszą jak nigdy dotąd, stąd będzie ich plan widoczny jak na dłoni ale idioci dalej będą wpatrzeni w pudło tv aż do samego końca i jakoś mi ich nie żal 🙂 zastygną przed telewizorem… jak w Pompejach od pyłu wulkanicznego.

 9. Magda said

  Epidemia w Polsce – obrzydliwa manipulacja !
  http://www.globalnaswiadomosc.com/epidemiawpolsce.htm

  • Magda said

   – w latach ’90 D. Rusmfeld jest CEO w Gilead Sciences Inc., ktory opatentowuje TAMIFLU
   – w roku 2001 posiadajac duze udzialy w Gilead Sciences Inc., zajmuje on stanowisko
   Sekretarza Obrony w rzadzie Busha
   – zaraz potem rozpoczyna sie medialna kampania straszenia swiata Ptasia Grypa
   – WHO, a za nia inne kraje swiata (w tym tez USA) zakupuja setki milionow sztuk TAMIFLU
   – w miedzyczasie ponad 50 milionow osob jest juz zaszczepionych ta szcsepionka
   – w roku 2009, kiedy przygasla juz histeria, zwiazana z Ptasia Grypa, rozpoczyna sie nowa
   kampania medialna zwiazana ze Swinska Grypa, ktora ma niejasne pochodzenie i okazuje
   sie wcale nie taka grozna, jak wczesniej sugerowano (na razie). Pozwala to jednak rozpoczac
   nowa serie szczepien i zwiekszyc sprzedaz do wszystkich krajow swiata, w celu
   uzupelnienia / powiekszenia jej zapasow.
   – Gilead Sciences Inc., jako wlasciciel patentu zarabia kwoty liczone juz w miliardach dolarow.
   Akcje tej firmy rosna w szybkim tempie a D. Rumsfeld, bedac jednym z jej glownych
   udzialowcow staje sie niebotycznie bogatym czlowiekiem…

   fragment art.ze str.
   http://www.globalnaswiadomosc.com/donaldrumsfeld.htm

   to ten gość od aspartamu

   • Vebriq said

    Nie możemy zwolnić tempa dopóki te koncerny nie będą całkowicie polikwidowane:Baxter,Novartis,Roche,Monsanto,Gilead,Schering-Plough,GlaxoSmithKline,SanofiAventis(alias Sanofi-Pasteur),Avir Green Hills Technology,Exxon-Mobil,Chiron,Bayer,Hoechst,BASF,IBM i prawdopodobnie wiele innych-walka z jednym tylko jest bardzo trudna,z tak rozbudowaną grupą-jeszcze stokroć trudniejsza,ale ludzkość walczy o swoje zdrowie,życie,nietykalność cielesną,wolność-i wygra.

   • A-ta said

    niestety walka medialna, bez uzycia siły nie jest raczej realna;dla mnie jedyną formą likwidacji tych koncernów jest ich fizyczna likwidacja; zrównanie z ziemią; niestety ludzie pracujący tam, naukowcy, specjaliści za kilkanaście lat odbudowaliby te imperia;
    a tak … echh … pozostaje wierzyć w siłę ludzkich umysłów, uświadamiać dookoła siebie kogo się da i wierzyć głęboko, że za X lat wiekszość ludzi nie będzie sięgać po ich produkty;

   • toms said

    to racja ,ale to sa członkowie Bilderberg i twórcy NWO , jakie kto ma szanse

   • Pelagia said

    dzięki za info o firmach. skopiowałam nazwy i przekażę znajomym, bedziemy te firmy bojkotować 🙂

   • Zbyszko said

    To teraz pewnie przyjdzie czas na grypę miedźwiedzią, tygrysią, smoczą i nie wiadomo jeszcze jaką… Takie jaja sobie z nas robią. Oni tam chyba sami pękają ze śmiechu
    =====================================
    od p.b.: zeby tylko pekali ze smiechu – oni nas uwazaja za bydlo, owady na 2 nogach, gardza nami

   • toms said

    Tamiflu to lek a nie szczepionka , do tego jego działanie nie jest pewne i ma wiele skutków ubocznych , żle dziąła na nerki i wątrobe

  • Magda said

   Globalny Rząd przejmuje stery ? Finałowa rozgrywka !
   http://www.globalnaswiadomosc.com/fazafinalowa.htm

  • Magda said

   Przerazajaca prawda o szczepionkach !
   http://www.globalnaswiadomosc.com/szczepionkiostateczna.htm

   ——————————————————–
   to dla przypomnienia

 10. W said

  to co się dzieje na ukrainie, pasuje do tego….http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/5654.html

  może te wszystkie przypadki śmiertelne były u osób, które płuca już miały zniszczone…albo niedoleczonymi infekcjami, albo od papierosów…i zwykła grypa dla takich ludzi jest smiertelna…

 11. W said

  http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/5654.html

  jeszcze raz górny link

 12. Mars said

  Zanosi się na to, że Polski też nic nie ominie . Najprawdopodobniej szczepionki będą kupione …
  Pozytywne jest to że według sondaży Polacy nie chcą się zaszczepić, a sadzać po komentarzach na różnych stronach ludzie zaczynają być świadomi co się dzieje…

 13. vindpust said

  W szwedzkiej telewizji podaja ze w Polsce strajkuja wszyscy lekarze.
  ===========================
  od p.b.: chyba blad w tlumaczeniu, bo strajkuje tylko minister zdrowia ;<)

  • bebea said

   faktycznie jest strajk, ale chyba nie generalny
   na interii podaja ze kilkadziesiat szpitali nie przyjmuje pacjentow planowych
   mam nadzieje, ze te nieplanowe (pilne) jednak beda przyjmowac
   fatalny okres do strajku..
   http://fakty.interia.pl/polska/news/ozzl-koniec-przyjec-do-szpitali,1398118

   • A-ta said

    taaaak…
    fatalny okres;
    fatalna skleroza; zapomniało się o przysiędze hipokratesa;
    pamiętaj,że to lekarz ocenia, czy to PILNE czy NIEPiLNE przyjęcie do szpitala;
    mojej kolezance pielęgniarce lekarz na pogotowiu udowodnił,że jej synek nie ma zapalenia opon mózgowych;tydzień później odbył się jego pogrzeb;

   • Kosa said

    Gdzie, imię i nazwisko lekarza, kopia aktu zgonu dziecka i przygotowujemy pozew do prokuratury. Ewidentne zaniedbanie, trzeba reagować inaczej wiedząc o tym sama popełniasz przestępstwo.

  • Ja (ten Pierwszy Ja) said

   Źródło?
   U nas cisza.

  • praca said

   Coś się Wam chyba pomyliło. Przed chwilą w TVN24 wypowiadał się przewodniczący związkowy i powiedział, że nie ma żadnego strajku jest tylko brak pieniędzy. Z powodu braku kasy w NFZ nie wykonuje się zabiegów i robią się kolejki co pacjentom wydaje się być strajkiem.

   • bebea said

    no to w takim razie dziennikarze podaja bledne informacje. Z linku powyzej;
    „Jak usłyszała reporterka RMF FM Kamila Biedrzycka, w 67 szpitalach, które z powodu braku pieniędzy nie przyjmują już pacjentów, trwa strajk.

    OZZL twierdzi, że strajk zafundował Polakom Narodowy Fundusz Zdrowia i Ministerstwo Zdrowia.” (..)

 14. bluszczczarny said

  Od rana słucham sobie antyradia Katowice…co 30 min. mowia o tej biednej dziewczynie z Zywca, z wyraźnym naciskiem, ze na swinska grype….czy spotkaliscie sie kiedys z tym, ze caly dzien trabiono, ze Pan Kowalski zmarl w wyniku powiklan na zwykla grype???….beda wbijac te informacje ludziom do glow przez caly dzien, potegujac tym ich strach…a skutki tego wiadomo jakie sa:(a ich wiadomosci nosza nazwe ” Prawda antyradia”

 15. fabularasa said

  ważne więc na tym wątku też umieszczę:

  Niestety zdarzają się wirusy zaburzające współpracę poszczególnych komórek układu immunologicznego. Tak dzieje się w przypadku zbyt silnego pobudzenia systemu odpornościowego np. na skutek zarażenia organizmu wirusem grypy H5N1 lub H1N1. Zdezorientowany organizm może reagować zbyt gwałtownie. Może dojść do nadmiernej produkcji cytokin (reakcja hypercytokinemii TNF i IL-6) i powstania silnego stanu zapalnego.
  Podejrzewa się, że podobny mechanizm działania miał wirus niesławnej hiszpanki z początków XX wieku.
  Dlatego niezwykle ważnym jest aby, zabezpieczają si ę przed atakiem wirusa H1N1, wzmacniać system odpornościowy i jednocześnie redukować czynniki inicjujące stany zapalne tj cytokiny IL6 i TFN.

  Colostrum – zawiera bardzo duże ilości immunoglobulin, które są proteinami funkcjonującymi na zasadzie przeciwciał. Rola, jaką odgrywają w colostrum immunoglobuliny sprowadza się przede wszystkim do utrzymania odpowiedniej równowagi całego systemu odpornościowego człowieka oraz ochrony organizmu ludzkiego przed wirusami, bakteriami, grzybami i drożdżami. Ponadto badania naukowe wykazały że Colostrum w znacznym stopniu zmniejsza wydzielanie cytokin typu TNF i IL6

  NIE PRZYJMOWAĆ niczego z poniższej listy (powodują wzrost produkcji cytokin, przy normalnej grypie polecane ale w przypadku podobnym do hiszpanki niebezpieczne):
  – czarny bez
  – algi spirulina i chlorella
  – miód
  – czekolada
  – echinacea
  – nabiał i banany (powodują wzrost wydzielania śluzu)

 16. Mery said

  Przyczyna grypy i przeziebien jest NIEDOBOR WITAMINY D.
  Wielu ludzi podczas tych chorob zazywa witamine C w tabletkach czy pije herbatke z cytrynka.
  To blad, bo witamine C powinno sie dostarczac organizmowi CODZIENNIE.
  To nie witamina C powoduje przeziebienia (co nie umniejsza jej roli), a witamina D!

  „…Przez lata wierzylismy ze grypa przybywala w zimne miesiace z powodu ciezszego klimatu.
  Ale liczne badania naukowe obalily ta teorie…
  Grypa przychodzi kiedy w ciele obniza sie poziom witaminy D. Zadaniem tej witaminy jest pobudzanie bialych krwinek do produkcji substancji zwanej catelicidina. Naukowcy juz dawno odkryli ze substancja ta atakuje rozne bakterie chorobotworcze, w tym grzyby, wirus, bakterie, az po gruzlice.
  Witamina D stymuluje cialo do produkcji tego co moglibysmy nazwac antybiotykiem naturalnym.
  Jest bardzo bezpieczna i zabija tylko to co nam nie sluzy.
  Wedlug Dr Roberta J.Rowen powinno sie zazywac codziennie 5.000IU tej witaminy…”
  zrodlo: http://www.mednat.org/cure_natur/influenza_raffr

  To tlumaczy dlatego tak ciagle zaslaniaja niebo…
  Dodatkowo trzeba wspomagac nasze jelita
  – wenetrznie (odpowiednia dieta, pic 2 litry wody, dostarczac suplementy diety bo w naszym jedzeniu juz prawie nic nie ma, itd…)
  – zewnetrznie (lewatywy- obowiazkowo kazdy raz w tygodniu lewatywa z rumianku. Nie bez powodu lekarze w starozytnym Rzymie jak szli do chorego to po pierwsze wykonywali mu lewatywe, niezaleznie od choroby. Lewatywe mozna tez przygotowywac z kawy, glinki zielonej, sody oczyszczonej, soli naturalnej, niektorych ziol…)

  Nalezy wiec obowiazkowo brac witamine D w czasie zimnych miesiecy (mniej slonca)!!!

 17. mizia said

  APEL PONAWIAM -ZA WSZELKA CENE MINIMALIZUJCIE RYZYKO ZACHOROWANIA
  ZARZYWAC JAK NAJWIECEJ NATURALNYCH SPOSOBÓW WZMACNIANIA ODPORNOSCI
  PS.OD TYGODNIA PROWADZONE SA BADANIA NA UKRAINIE ORAZ W USA I UK
  NADAL NIEWIADOMO NA 100% CO JEST PRZYCZYNA ZGONÓW JEDNAK OPINIE ZACZYNAJA PRZEWAZAĆ ZA: UWAGA -JEST TO HISZPANKA-

  • fabularasa said

   jakkolwiek by to nazwać hiszpanka czy nie w poście wyżej napisałem co może być przyczyną stanu zapalnego w organizmie (zapalenie płuc)

   przyłączam się do apelu – grypa666 już na ten tomat pisała

   https://grypa666.wordpress.com/2009/08/18/jak-sie-bronic-przed-kolejna-hiszpanka/

   Brać suplementy zmniejszające produkcję cytokin (przynajmniej trzy z poniższej listy w razie infekcji):
   – resveratrol
   – srebro koloidalne
   – NAC (N-acetylocysteina)
   – czosnek Garlic (2-3 zmiażdżone ząbki dziennie)
   – witamina C (1,000 mg co godzinę w czasie choroby)
   – zielona herbata (polifenole zawarte w zielonej herbacie, wykazują działanie bakteriobójcze i antywirusowe)
   – Koci pazur (vilcacora)
   – kurkumina z piperyną
   – witamina E
   – witamina D
   dodatkowo:
   – cynk
   – selen
   – dziurawiec (testy laboratoryjne wykazały, że hiperycyna może być wykorzystana do leczenia drobiu zainfekowanego ptasią grypą)
   – korzeń lukrecji

   sprawdzony przeze mnie i jak dotąd zawsze skuteczny Koci Pazur
   http://vipgroup.pl/product28/product_info.html najlepszy wg mnie w razie grypy 1 kapsułka co godzinę

  • mizia said

   co sie dzieje w opolu w szpitalu zakażnym OFICJALNIE JEST TAM 6 OSÓB W STANIE CIEZKIM pytanie brzmi DLACZEGO POD TYM SZPITALEM KOCZUJE OD 2 DNI EKIPA TVN – czyzby czekali na zgodę na ujawnienie jakiejś szokujaco WAŻNEJ INFORMACJI.

   • Ja (ten Pierwszy Ja) said

    Czekają na + niestety. Dopuki zgony nie będą masowe to TVN będzie zachowywać się jak hiena.

    Wie ktoś o tej młodej ciężarnej, która zmarła w szpitalu w zeszłym bodajże tygodniu (lub nawet w piątek 6.11) wraz z nienarodzonym dzieckiem? Był nius na portalach jeszcze wczoraj ale go wywalili a dziś wszystkie portale milczą na jej temat. Nie było potwierdzenia H1N1 ale objawy te same, extra szybki przebieg choroby, i zainteresowanie GIS z obstawianiem na H1N1.

   • mizia said

    Z KONFERENCJI PRASOWEJ MINISTER KOPACZ DOWIEDZIAŁEM SIĘ ŻE:
    TO NIE GRYPA ZABIJA TYLKO POWIKŁANIA – I P.BRYDAK POCIAGNEŁA DALEJ ŻE TA GRYPA TO NIEGROZNA I NIE NALEŻY SIĘ PRZEJMOWAĆ (nawet że w 2 tygodnie mamy 110 000 chorych)PRAWDZIWYM WROGIEM JEST POWIKŁANIE.
    JEŚLI PRZYJAĆ TAKI TOK ROZUMOWANIE TO WYJDZIE ZE BÓL GŁOWY PO PRZEPICIU NIEMA ZWIAZKU Z KONSUMPCJĄ ALKOCHOLU BO BÓL GŁOWY POWODUJE PRZECIERZ -TEN WREDNY KAC – A NIE SPOŻYTY ALKOCHOL – GRATULUJĘ INTELEKTU…
    ps. zobaczymy w piatek co bedą mówili ZAMIAST W TEJ CHWILI PODJAC KROKI ZAPOBIEGAWCZE – CHOCBY ZAKUP I ROZDAWANIE W SZKOŁACH OWOCÓW ZAWIERAJĄCYCH WITAMINY- ZATO JEST KASA NA JAKIES PIER… WOJNY NA KOŃCU ŚWIATA
    GDZIE OKUPOWANA LUDNOŚĆ NAWET NIEWIE GDZIE TA POLSKA JEST NA MAPIE – dlanich kazdy obcy z bronia to amerykanin.

  • mizia said

   Dailymail.co.uk/PAP, ŁC/14:09
   Na Ukrainie mogło dojść do mutacji A/H1N1 – “płuca jak spalone”

   Epidemia grypy na Ukrainie, fot. PAP/EPA.
   PAP
   Brytyjscy naukowcy podejrzewają, że na Ukrainie mogło dojść do mutacji wirusa nowej grypy – czytamy w brytyjskim dzienniku “Daily Mail”.
   Niektórzy lekarze mówią, że symptomy przypominają słynną grypę “hiszpankę”, która zabiła w Europie po pierwszej wojnie światowej miliony ludzi. Lekarze precyzują, że chodzi o płuca ofiar grypy.

   Brytyjska gazeta cytuje lekarza z zachodniej Ukrainy. – Przeprowadziliśmy sekcję zwłok dwóch ofiar grypy, ich płuca były czarne jak smoła. Wyglądały jak spalone. To straszne – cytuje lekarza “Daily Mail”.

 18. stuhm said

  mieszkam w Niemczech. ostatnio w szkole mamy coś inaczej zrobione z komputerami, każdy uczeń ma swój login i hasło do każdego kompa w szkole- może akurat to nie ma nic do znaczenia, ale…-
  dzisiaj, gdy jedna lekcja była luźna byliśmy na kompach i co zauważyłem ze jeżeli chce ze szkoły wejść na ta stronę nie da się pokazuje mi czerwone tło ze znaczkiem ”STOP” i później pisze ze ”Zugriff verweigert” co znaczy ”odmowa interwencji/ dostępu” na ta stronę. wchodziłem na inne polskie strony i wszystkie działały tylko tu pokazywał się taki komunikat. było to dzisiaj o godzinie 11. w domu wchodzę normalnie i nigdy czegoś takiego nie pokazało się.

  • gekon said

   sprawdź proszę czy może nie jest to blokada na domenę „wordpress.com” – ponieważ znam kilka osób zajmującyc się administracją sieci, wiem od nich, że czasami w urzędach/szkołach blokuje się całą domenę (np. youtube, wrzuta, grono czy nasza-klasa). ale jeżeli jakikolwiek inny blog na wordpressie działa wtedy faktycznie jest to powod do niepokoju!
   pozdr.

  • qwerty said

   Coś w stylu naszego boskiego Cenzora znanego z naszych szkół zapewne. Być może słowem-kluczem dla niewpuszczenia na tą stronę jest szatańska liczba ‚666’ ^^. Tak więc spokojnie, to raczej nie spisek. Niegdyś w szkole nie mogłem się zalogować na o2.

   • toms said

    to nie spisek , ale blokada stron wordpress popularnych konstrukcji blogowych
    ==================================
    od p.b.: skad wiesz ze blokada?

  • cgdr said

   Wydaje mi się, że polskojęzyczna strona furory w Niemczech nie zrobi, skoro możesz wejść z domu na tą stronę to jest OK a w szkole uczyć się, niekoniecznie tego co tam wciskają na siłę 😉

 19. Mery said

  ” …Pandemia „stworzona” przez czlowieka moze byc najlepsza metoda aby radzic sobie z narodami w przypadku upadku ekonomii amerykanskiej.
  Podczas epidemii ludzie nie beda protestowac bo beda sie bac zarazenia, wszyscy beda trzymac sie z dala od swoich sasiadow, nikt nie bedzie protestowal jesli umiesci sie sasiada w izolatce. Przez wybuch epidemii ludzie tez zaakcepyuja nadzwyczajne srodki kontroli (uzbrojone sily)…”
  zrodlo: http://www.mednat.org/vaccini/influenza_spagnola

 20. !!! said

  a czy wiedzieliście że mieliśmy dwóch polskich papieży;)

  http://tajemnice.blog.co.uk/2009/11/02/pius-x-czyli-momy-papie-380-a-7294841/

 21. Mars said

  Z interia pl :
  „Resort zdecyduje się na zakup szczepionek, bo w umowie prawdopodobnie znajdzie się zapis, w którym koncerny biorą odpowiedzialność za skutki podania leku.
  Przewaga dwóch firm nad pozostałymi jest taka, że do końca przeprowadziły już wszystkie badania kliniczne. Ministerstwo nie będzie więc mogło mówić, że szczepionka nie jest do końca bezpieczna ”

  A NIE MÓWIŁEM ??? I „odpowiedzialność” się znajdzie i „bezpieczeństwo” się znajdzie…

  Nie z nami te numery Hans…

 22. p. said

  nie wiem czy już było ale podaje:

  „Szczepionkę sprawdzono, niech się Kopacz zdecyduje!”
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Szczepionke-sprawdzono-niech-sie-Kopacz-zdecyduje,wid,11693454,wiadomosc_video.html

  Szczepionka na nową grypę do kupienia na Allegro
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Szczepionka-na-nowa-grype-do-kupienia-na-Allegro,wid,11685989,wiadomosc.html

  Polacy boją się szczepionki przeciw A/H1N1
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Polacy-boja-sie-szczepionki-przeciw-AH1N1,wid,11690172,wiadomosc.html

  Czosnek idealna szczepionka na świńską grypę
  http://www.allegro.pl/item817883778_lepsze_niz_szczepionka_na_swinska_grype_a_h1n1.html

 23. europea said

  Schweinegrippe: Schon sieben Tote nach Impfung–http://news.de.msn.com/panorama/panorama.aspx?cp-documentid=150912639.Siedm osub zmarlo po podaniu szczepionki-w niemczech

 24. Bruno said

  Zmarła czwarta osoba z A/H1N1

  http://wiadomosci.onet.pl/2079862,11,zmarla_czwarta_osoba_z_ah1n1,item.html

 25. MX said

  Może trochę nie w odpowiednim dziale, ale niech tam… Niektórzy mówili, że teraz to już Pani Kopacz na pewno kupi szczepionki, a tu proszę! Dalej twardo NIE! A poza tym stwierdziła, że nawet jak kupi, to nie wyobraża sobie, aby były to szczepienia obowiązkowe. Tak mówiła dziś na konferencji po posiedzeniu komitetu pandemicznego. Naprawdę, aż miło się jej słucha w tej materii.

  • A-ta said

   kobieta ma zupełną rację: niech ci najbardziej tupiący mają możliwość zakupu szczepionki, skoro tak krzyczą;
   tylko ja bym proponowała aby poddali się temu upragnionemu szczepieniu publicznie;
   jak w „big braderze” – sierotka marysia losuje,w której aptece zostaną zakupione szczepionki; kamera jedzie z kupującym; kamera filmuje jak krzyczący politycy i dziennikarze grzecznie wystawiają kawałek ciała na iniekcję; a potem dobrowolny monitoring lekarski;

   • Margherita said

    Dodatkowy profit z takiej akcji to podniesienie średniego poziomu inteligencji w społeczeństwie. Ci, którzy się szczepią, prędzej czy później sami się wyeliminują.

 26. LUDZIEE OBUDZCIE SIE said

  Ludzie kochani !

  Oto jest prawdziwy problem – prawdziwa „pandemia śmierci” i nikt o tym nawet nie „pierdnie dla orientacji”.
  Ja się pytam dlaczego nikt nie mówi o tym, że każdego dnia umiera około 75 000 – tak siedemdziesiąt pięć tysięcy ludzi ze zwykłego głodu – w tym około 30 000 dzieci – KAŻDEGO DNIA !!!
  Zastanówcie się co się tu dzieje jakieś badania za grube miliardy, jakieś inne badziewie, zamiast starań o zachowanie życia tam gdzie to przyniesie efekt przy minimalnych nakładach w logistykę, uprawę i hodowlę żywności…
  Gdyby tylko ludzie zaczęli współpracować zamiast wydzierać sobie ochłapy …już dawno rozwiązalibyśmy swoje małe problemy i sięgnęlibyśmy gwiazd…

 27. Bruno said

  W Przemyślu u pięciu osób lekarze podejrzewają grypę A/H1N1

  http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091116/EPIDEMIANAUKRAINIE/642741688

 28. kasia said

  Bilderbergowie nie odpuszczaja:

 29. Bruno said

  Za gazeta Slobodna Dalmacja

  Znany Chorwacki epidemiolog Mladen Smoljanović oświadczył że nie będzie się szczepił ani swojej rodziny oraz że nie będzie szczepił swych pacjentów bez wzglądu na sankcje jakie mogą go czekać.

  Polscy lekarze bierzcie przykład i postępujcie podobnie.
  Przejrzyjcie na oczy i odkryjcie że ci co wam super drogie wczasy urządzali dziś chcą was wykorzystać do ludobójstwa.
  Ludobójstwo już zaczęte ale możecie go powstrzymać.

 30. Margherita said

  Jeszcze o witaminie C.

  Jest rzeczą oczywistą, że witaminy naturalne są lepsze niż sztuczne. To wie chyba każdy.

  Jest jednak pewien problem – wypicie czystego soku z cytryny, gdy mamy stan zapalny w gardle jest (w najlepszym razie) perwersją. W najgorszym prowadzi do dalszych uszkodzeń nabłonka. Kwas (aspiryna też jest kwasem) jest substancją drażniącą. I warto o tym pamiętać.

  Podobnie ma się sprawa z płukaniem gardła solą. W czasie choroby też nie należy tego robić.

  Analogicznie z czosnkiem, cebulą, itd. Kawałek czosnku można „okleić” chlebem i połknąć jak tabletkę.Wtedy też mniej śmierdzi;)

  Dlatego, gdy już choroba się zacznie, to najlepiej jest przyjmować naturalne witaminy w wersji tabletkowej. Jeżeli nie mamy takich do dyspozycji (drogie są, niestety) to sok z cytryny należy pić rozcieńczony wodą (max 1/2 cytryny na szklankę wody).

  Sztuczna witamina raczej nie jest szkodliwa, o ile się nie przesadzi. Połykanie więcej niż 6-8 tabletek mija się z celem. Nadmiar wit. C i tak jest wydalany. A jeżeli jest połączona z naturalną w jednej tabletce, to jak twierdził mój śp. Dziadek, z wykształcenia chemik, na jedno wychodzi z całkowicie naturalną witaminą.

  Natomiast co do miodu, to też jest jeden problem. Miód ze śliną stanowi niezłą pożywkę dla bakcyli. Dlatego połkniętą łyżkę miodu należy popić wodą/herbatą, żeby się nie osadzał na gardle. Podobnie jak inne cukry.

 31. DzikaRoza said

  Psalm 3 z dzisiejszych czytań w KrK (Liturgia Słowa):

  „Panie, jak liczni są moi prześladowcy,
  jak wielu przeciw mnie powstaje.
  Mnóstwo jest tych, którzy mówią o mnie:
  „Nie znajdzie on w Bogu zbawienia”.

  Ty zaś, o Panie, jesteś moją tarczą
  i chwałą moją; Ty głowę mą wznosisz.
  Głośno wołam do Pana,
  a On mi odpowiada ze świętej swej góry.

  Kładę się, zasypiam i znowu się budzę,
  ponieważ Pan mnie wspomaga.
  I nie ulęknę się wcale tysięcy ludzi,
  którzy zewsząd na mnie nastają.”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s