Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

„Nie wiadomo co spowodowało śmierć” – ale zaczyna być wiadomo kto…

Posted by grypa666 w dniu 06/11/2009

„Nie wiadomo co spowodowało śmierć” – ale zaczyna być wiadomo kto…

‚Don’t know what caused the deaths’ http://www.mid-day.com/news/2009/nov/051109-Sassoon-hospital-Swine-Flu-Casualities-Pune.htm, Alifiya Khan, 2009-11-05, tłum i skrót Maciej 5.11.2009

Lekarze w szpitalu Sassoon [przyp. tłum. szpital kliniczny na 1500 łóżek w Pune, ósmym mieście w Indiach], którzy są w samym środku bitwy ze świńską grypą, są zaniepokojeni. Niecierpliwie czekają na raport o zgonach 35 pacjentów, którzy zmarli w ciągu ostatnich 45 dni w szpitalu na zakażenia z objawami podobnymi do świńskiej grypy. Jednak u ani jednego z nich nie stwierdzono świńskiej grypy. Lekarze nadal nie wiedzą, co było przyczyną śmierci tych pacjentów.

„Zażądaliśmy od Narodowego Instytutu Wirusologii (National Institute of Virology NIV), aby sprawdzić próbki tkanek tych pacjentów na od ośmiu do dziesięciu kombinacji podtypów wirusa HN, jak H1N2 lub H2N2. Niezmiernie ważne jest, aby wirus został zidentyfikowany dzięki czemu możemy zadecydować o przebiegu leczenia” – powiedział dr Arun Jamkar, dziekan Sassoon Hospital, który został wyznaczony jako stanowe centrum walki ze świńską grypą.

Podczas wideokonferencji w dniu 28 października lekarze z Sassoon udostępnili dane dotyczące zgonów Centrum Kontroli Chorób (Center for Disease Control CDC) w Atlancie,  USA, oraz wirusologom na całym świecie. Mimo wielokrotnych prób dr AC Mishra, dyrektor NIV, pozostaje niedostępny dla komentarza. Dr Mandeep Chaddha, zastępca dyrektora NIV, powiedziała że nie została dopuszczona do rozmów z mediami.

Dr Pravin Shengare, współ-dyrektor Dyrektoriatu Edukacji Medycznej i Badań (Directorate of Medical Education and Research), który brał udział w tej wideokonferencji, powiedział: „Raport NIV nie będzie miał wpływu na produkcję szczepionki, ale ważne jest aby wiedzieć, czy krąży jakiś inny dominujący wariant wirusa. Jeśli tak jest, to będzie musiała zostać podjęta szczegółowa analiza zgonów, które wystąpiły z niewyjaśnionymi objawami.”

„Jeżeli okaże się, że istnieje inny szczep wirusa, wtedy szczep ten powinien być w miarę możliwości włączony do szczepionki H1N1, która jest przygotowywana przez NIV. Ważne jest również, aby zrozumieć jak silny jest ten wirus” – powiedział JP Muliyil, starszy naukowiec i epidemiolog w Chrześcijańskiej Szkole Medycznej w Vellore.

Jednakże dr Shengare podkreślił, że WHO zaleciło opracowanie szczepionki monowirusowej   (monovalent) przeciwko H1N1. Sądzi on, że modyfikacja szczepionki zapewniającej ochronę przed innymi wirusami zajęłaby zbyt dużo czasu i wysiłku. „Nawet jeśli krążą nowe warianty wirusa, szczepionka H1N1, która jest opracowywana nie będzie bezużyteczna, ponieważ może ona być nadal używana do zwalczania świńskiej grypy. Ale jeśli jest to inny wirus, wtedy musimy zająć się nim osobno” – powiedział dr Shengare.

Komentarz pandemia666: Po starannych przygotowaniach w związku z wirusem świńskiej grypy H1N1 latem WHO ogłosiła pandemię w dość dziwnych okolicznościach, bo bez obowiązku szczegółowego raportowania i ze zmianą oficjalnie uchwalonej definicji pandemii. Tymczasem w Indiach, podobnie jak na Ukrainie i bodaj w Norwegii, ludzie umierają na coś tajemniczego, co nie jest wirusem H1N1. Czyżby uruchomiono nowe warianty broni biologicznej? A może przygotowany wirus H1N1 mutuje za szybko i sytuacja wymyka się spod kontroli? A może jak sugerują doniesienia, o których 3.11.2009 prof. Maria Danuta Majewska wypowiedziała się, że może być w tym pewna doza prawdy, że H1N1 wcale nie jest wirusem, lecz tworem wiruso-podobnym z pewnymi cechami charakterystycznymi dla gruźlicy? Gdzie są autorzy tego wynalazku? Być może podpowiedzią na to pytanie dadzą ujawniane wnioski patentowe z zeszłego roku na szczepionki przeciwko rozmaitym zarazom.

Komentarzy 61 to “„Nie wiadomo co spowodowało śmierć” – ale zaczyna być wiadomo kto…”

 1. Michal said

  Może troszkę nie na temat szczepionek ale to się też wiąże z zamordyzmem.
  Poniżej świeży materiał filmowy.

  Wiejska według Monsanto cz. 1

  • Magda said

   trzeba chyba kupić pole i samemu uprawiać warzywa i owoce.
   Nie ma w tej sytuacji możliwości uchronienia się przed GMO

 2. ALFA said


  wywiad z Dr.Leonardem Horowitzem na temat wprowadzenia przez Obamę stanu zagrożenia państwem

 3. Libertariator said

  Jako broni biologicznej często planowano użycie samych toksyn będących wytworem bakterii nie zaś samych bakterii czy wirusów gdyż te mogłyby się wymknąć spod kontroli. Dobra metoda aby wywołać krótkotrwały wysyp zachorowań na ograniczonym obszarze a jednocześnie mieć ‚pandemię’ pod kontrolą. Jednocześnie uzyskuje się uwiarygodnienie zaraźliwości ‚wirusa’ ponieważ u każdej osoby wystawionej na dzaiałanie toksyn zaczną występować objawy więc jeśli jakiś turysta się tamtędy przewinie to przyjedzie do własnego kraju już z objawami choroby siejąc panikę choć nie ma mowy o zarażeniu się innych osób od niego.

  To tylko takie moje spekulacje, nie jestem ekspertem.

  • Robi said

   Pisałem o tym wczoraj….nie wierzyliście
   Macie swoją Kopacz i poparcie…
   Powtarzam, rządzą nami łotry jakich świat nie widział…
   Realizują w 100% plan NWO i jeszcze się tym chlubią…Przebierają nóżkami jak osiołek w Szreku, krzycząc…: JA JA!!!! Mnie wybierzcie…mnie,,,,Polskę wybierzcie.

   Kto rozumie niechaj słucha

   http://wiadomosci.onet.pl/2073355,11,koniec_internetowej_wolnosci_w_polsce_-_rzad_szykuje_art_170a,item.html

   • Robi said

    Jak chytre lisy wdzierają sie do kurników. Tak samo te łotry wdzierają się w waszą psychikę. Manipulują, knują aż pożrą wszystko co dobre w tym kraju.
    Służby specjalne będą decydować która strona jest dobra, a która zła z ich punktu widzenia.

    A przepraszam kto stworzył PO? -odp ,służby specjalne
    A przepraszam do kogo należą media? – odp, do służb specjalnych
    A przepraszam do kogo będziesz należał za dwa trzy lata? – odp do służb specjalnych
    A przepraszam do kogo należą służby specjalne? odp….sam sobie odpowiedz
    ==========================
    nie mam pojecia – od kogo?

   • Robi said

    Czy są wśród nas jeszcze inteligentne osoby na sali?

    Ludzie kochani zatrzymajcie się i pomyślcie przez chwilę racjonalnie.

    Czy jakikolwiek minister w rządzie tuska mógłby szemrać przeciw planom, które płyną od służb specjalnych z góry???

    Jak długo szemrałbyś jeden z drugim przeciw swojemu szefostwu w swojej pracy??!!!!

    Robią nas w balona

    Nikt,,,powtarzam nikt nie może szemrać przeciw temu co zleca szefostwo.
    Jeśli nawet szemrze ,że coś jest nie do przyjęcia to robi to po kątach, żeby przypadkiem szef nie usłyszał.

    Gdyby zrobił to jawnie i nie było by to do przyjęcia przez szefostwo, wtedy natychmiast zostałby zwolniony, może nawet dyscyplinarnie.
    Dlatego dziwi mnie poparcie jakie uzyskuje minister rządu ,który realizuje plan zniewolenia Polaków
    =======================
    maly detal; kopacz wlozyla kija w szprychy tego wesolego rowerka

   • Robi said

    mam nadzieję

   • Były Naiwny said

    Trzeba miec tez swiadomosc, ze moze to byc sprytna gra, zeby zrobic z siebie „bohaterko-patriotke” aby nastepnie z tak podbudowanym autorytetem wprowadzic np. przymusowe szczepienia, bo pandemia szaleje, a odpowiednie agencje zapewnily nas OSTATNIO, ze szczepionki sa bezpieczne (nawet te otrzymane od sasiadow w ramach pomocy, ktore zmarnowalyby sie tam wobec mniejszego zapotrzebownia). Czy nam sie to podoba, czy nie – zyjemy w epoce podstepu!
    ==============================
    od p.b.: narod taki glupi ze nie zweszy podstepu?

   • Vebriq said

    ja zawsze robię to co uważam za słuszne i mówię to co myślę-mniejsza o pracę i o wszystko,trzeba kręgosłup mieć,jakoś dożyłem moich lat i praca jest,świat się nie wali od mówienia prawdy,od kłamstwa i owszem,VERITAS VOS LIBERTAVIT.

   • Natan said

    Robi, a dziećmi indygo czasami już siebie nie zaczęli nazywać?

   • Libertariator said

    ale co to ma wspólnego z moim postem ?

 4. raven said

  Premier odezwał się w końcu w sprawie szczepionek i grypy

  http://wiadomosci.onet.pl/2073515,11,tusk_mamy_zapasy_tamiflu_dla_2_mln_osob,item.html

 5. raven said

  premier w końcu odezwał się w sprawie szczepionek i grypy

  http://wiadomosci.onet.pl/2073515,11,tusk_mamy_zapasy_tamiflu_dla_2_mln_osob,item.html

 6. raven said

  komentarze się nie dodają?

  http://wiadomosci.onet.pl/2073515,11,tusk_mamy_zapasy_tamiflu_dla_2_mln_osob,item.html

 7. krzysiek said

  Znającym angielski polecam archiwizowane audycje INFOWARS.COM
  można wgrać do przenośnego mp3 lub słuchać w samochodzie
  http://xml.nfowars.net/Alex.rss
  Alex Jones i jego goście poruszają kwestie NWO, pandemii, zdrowia
  we wczorajszym wydaniu lekarka i generał interpretowali m.in.
  wydarzenia w Grudziądzu i taktyki z którymi mamy obecnie do czynienia:
  [audio src="http://rss.infowars.com/20091104_Wed_Alex.mp3" /]
  ================================
  krychu napisz nam krotkie streszczenie co mowili o grudziadzu – ciekawe ze wybrali zapomniany polski temat – czyzby kopacz?

 8. pavelpe said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,3-dzieci-zmarlo-po-podaniu-popularnej-szczepionki,wid,11664373,wiadomosc.html

  Holenderskie władze zawiesiły stosowanie u dzieci jednej z partii szczepionki Prevenar przeciwko pneumokokom. Ostatnio w krótkim czasie po zaszczepieniu preparatem zmarła trójka niemowląt – podaje Reuters.

  • Mariuszsz said

   Potwierdzeniem, na to, że wirus grypy A/H1N1 szybko mutuje, są słowa Minister Zdrowia powiedziani wczoraj w Sejmie (cytuję z pamięci ): w ofercie szczepionek są trzy substancje czynne, zły wybór szczepionki może spowodować, że efekt szczepienia będzie taki jakby zastosować WODĘ ŚWIĘCONĄ !!!
   ================================
   od p.b.: telewizornia po chamsku ociela wypowiedz Min. Kopacz (czy przyzwoitki zareagowaly na to chamstwo piszac do telewizorni i wladz protesty?); pytanie za milion euro -jak mozna uzyskac pelny tekst wystapienia Pani Minister?

   • Mariuszsz said

    Istnieje pewna możliwość ; na stronie http://www.sejm.gov.pl/ powinny pojawić się stenogramy z tego posiedzenia sejmu. Trudno się do nich „dokopać”. Dla poszukiwań trzeba znać : datę posiedzenia, kadencję sejmu tego posiedzenia, które to posiedzenie tego sejmu, punkt porządku obrad tego posiedzenia. No i mnóstwo cierpliwości 🙂

   • mizia said

    JESLI ŻECZYWIŚCIE JEST MELON OIRO DO WZIECIA TO JA ZAŁATWIE TEN MATERIAŁ W CAŁOŚCI

   • Mariuszsz said

    Ludziska nie chcą się szczepić więc przyspieszają „realizację przepowiedni” Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) o wzroście zjadliwości grypy A/H1N1.
    Wypowiedz premiera Tuska 6.11.2009r godz. 15:00 TVP1 Wiadomości „…po co się szczepić na mniej groźną wersję choroby, kiedy ta groźniejsza może zbierać swoje żniwo …”. Tego chyba nie trzeba komentować.

    http://www.tvp.info/wiadomosci/wideo/06112009-1500

    Mam wystarczający dowód, że dziennikarze, pracujący w mediach „żyjących” z reklam, muszą mówić i czytać to co im się każe a nie to co dzieje się w rzeczywistości. Dnia 1.03.2003r., zastępca prezesa spółki Agora wydawcy Gazety Wyborczej Piotr Niemczycki, ZEZNAJĄC POD PRZYSIĘGĄ przed Sejmową Komisją Śledczą w/s Rywina powiedział :

    „I to jest pewna sytuacja w drugą stronę. To jest sytuacja, w której redakcja wie o różnych sprawach, których ja na pewno tak samo nie wiem. Dowodem na to jest to, że nie jest żadną tajemnicą, że my tracimy duże kampanie reklamowe z powodu złego pisania o konkretnych firmach. Ostatnio straciliśmy – ostatnio to znaczy dwa miesiące temu chyba – kampanie rzędu 100 mln zł blisko. Znaczy tak szacowaliśmy, jakby ona była rozciągnięta w czasie. Ja przepraszam, co ja mówię, nie 100 mln – 1,5 mln zł, tak. To rozciągnięte w czasie.”

    http://wyborcza.pl/1,76842,1348964.html

    – tekst ten znajduje się, trochę przed połową strony, w sekwencji pytań posła Bogdana Lewandowskiego, długa pięcio akapitowa wypowiedz Piotra Niemczyckiego, akapit czwarty od góry, cała wypowiedz warta przeczytania.

 9. pavelpe said

  a co jest dokladnie na tych plytach dvd?? ;]

  • Robi said

   Wydaje mi się, że kasa idzie przede wszystkim w takich przypadkach na utrzymanie strony, paliwo, wynajęcia sali do sympozjów, zapraszanie gości na wykłady, żeby nie musieli przyjeżdżać z kanapkami z odległych miejsc…itd

  • pavelpe said

   Myślę że to nie jest żadna tajemnica i zaraz uzyskamy sensowną odpowiedź…

   Niemiło było by gdyby również grypa666.wordpress.com pod pretekstem uświadamiania i walki z uciskiem bestii miała bogacić się kosztem wystraszonych obywateli…
   =======================
   no przecie o to tylko chodzi (zaznaczylem od razu w filmiku cz.1., a grypa666 wycial bez pytania, teraz mnie o nieuczciowsc posadzaja) – wy naiwniaki myslicie ze ten tyrmometr od forsy niesfalszowany — 1000 razy wiecej dostajem, juz pol europy wykupilim!!!

   • Robi said

    Jeszcze owocu nie widać, a Ty już pytasz ile skrzynek zebrali?
    Zamilcz łotrze i więcej tutaj nie pisz
    ==============================
    od p.b.: jako demokratyczny kandydat na prezydenta rp kategorycznie zabraniam dyskryminowac, tu nie forum onet czy giewu;,przypominam rowniez o wyzbyciu sie wulgaryzmow – ‚zamilcz’ i ‚lotrze’ wg nowej ustawy o internecie kwalifikuja do aresztu za terroryzm

   • pavelpe said

    ?? do kogo to ;]

   • Robi said

    kolejność się zagubiła.
    =======================
    od p.b.: niestety likwidacja (nie, nie, nie chodzi o oboz zaglady „grypa666 macht frei”) agenciurow pociaga smrod za soba w postaci rozbicia istniejacego porzadku (na blogu – dodam dla wyjasnienia)

   • Robi said

    🙂 Jedynie to może przyjść do głowy. Podszywanie się pod inne nicki. To mnie uspokoiło…widać ,że tzw trol

   • Natan said

    Robi,podszywanie się pod nicki to jeszcze nic. Spece od socjotechniki potrafią podszywać się pod styl, sposób pisania,cudze motywacje, a nawet cudzą osobowość. Byłeś kiedyś w sali pełnej krzywych zwierciadeł?

   • Natan said

    Robi powiedział: „mój potworek ma otwarty pyszczek:)”

    Nikt Ci nie będzie zaglądał w pyszczek. Dlaczego na tym forum można podszywać się pod cudzą ksywkę? W sposób zbliżony, jak to robią na innych forach, np. zmieniają tylko jedną literę w cudzej ksywce to jeszcze jest jasne. Ale dlaczego tu jest dwóch Robi, innych, a o takiej samej ksywce?

 10. miedzianka said

  Premier też już wie…

 11. miedzianka said

  http://www.tvn24.pl/-1,1627469,0,1,tusk-mozemy-leczyc-2-mln-ludzi,wiadomosc.html

 12. miedzianka said

  http://www.tvn24.pl/-1,1627469,0,1,tusk-mozemy-leczyc-2-mln-ludzi,wiadomosc.html

  Widać link?

  • pavelpe said

   widać 😀

   • Robi said

    Już nas wszystkich „leczą” od kilkudziesięciu lat.
    Większość już „wyleczyli”

    Na szczęście są jeszcze „chorzy”

    Na nich liczę w sercu

   • Robi said

    „przy okazji zdelegalizowania e-hazardu rząd zajmnie się ……”

    Czy ktoś widzi bezczelną manipulację?

    Co ma piernik do wiatraka.

    Działają lisy na podświadomość

    onet i wp jest najlepsze w tym przypadku
    ==============================
    od p.b.: przy okazji scypien, rzad…

   • Robi said

    slogany, slogany ,slogany, a głupiemu radość.

    Pomożecie??!!! Pomożemy!!!
    JesŁiken!!!Czencz i inne pierdoły
    AJ łaJ,,,,,beeeee

 13. miki said

  3 dni temu opublikowali nr konta i już chcesz sprawozdanie ??? dla kogo pracujesz?
  ===============================
  od p.b.: nie rozumita? – sprawozdanie byndzie po wyborze beina na prezydenta rp

 14. ALFA said

  TY AFFA agenciuro spieprzaj nie podszywaj się pode mnie
  uważajcie to podpucha
  ===============================
  bez wulgaryzmow prosze, tu porzadny blog

 15. ALFA said

  @Alfa- agenciku wiesz na co pójdzie na dziewczynki
  =========================================
  … w sierocincach

 16. mieki said

  @grypa666:

  Jakie wnioski patentowe? Takie z postu: https://grypa666.wordpress.com/2009/11/05/wniosek-patentowy-baxtera/

  Czy Ty wogle czytałeś/czytałaś co jest w tym wniosku?

 17. Robi said

  Dużo zarobili bo załatwiłem inwestora z Kataru, który ma kupić wszystkie. Już wpłacił wadium, teraz tylko czekamy aż dopłaci resztę. Jeśli nie zapłaci to zwrócę się do Gronkiewiczowej. Ta ma dużo kasy ,.bo przecież na TVN wyłożyła 500 baniek, to i może dla Grypy groszem sypnie.
  ==========================
  od p.b.: walcowata juz dawno dala, ale sprawozdanko jak powiedzialem PO wyborach

 18. Angie-Poland said

  http://wotnews.com.au/news/Swine_flu__not__Brisbane/

  czytać kolejno artykuły na stronie
  ==============================
  od p.b.:najlepszy jest ten o skandalu w nowym jorku, ze wall street dostal scypionki brakujace dla ludu
  LOL

 19. Angie-Poland said

  Jako że mam 1% od sprzedaży, a mój dochód wyniósł: 0,003 PLN, licz.. i raportuj Bwah!
  ============================
  od p.b.: sprzataczka nr 2 ukradla utarg? myslalem ze wplynelo cale 25 gr

 20. ALFA said

  agenciku a ile zarobicie na tym

 21. Wojtekk said

  A niech g… WAS obchodzi na co idą świadomie wpłacane MOJE zarobki!
  agenciaki czepcie się swoich lepiej bo:
  JA SIĘ PYTAM!!! NA CO IDZIE 70% MOICH DOCHODÓW KTÓRE BEZCZELNIE ZABIERA MI RZĄD?!!!!
  CZEKAM NA ODPOWIEDŹ WY „ŚWIĘCI”
  ==========================
  od p.b.: jaki rzad zabiera? banksterzy biora

 22. ALFA said


  do agenciurów

  agenciurska wspinaczka

  agenciury lubicie to

  a to ja agent oo7
  ===============================
  od p.b.: zbananuje za obraze zwierzat (tzn. czworonogow); tak wlasnie nosilem Angusa (filmik 3 od gory) – no z paorawka na piersi powiedzmy – moje owlosione, zwierzatko zostawialo swoja siersc na mojej; nr 4 przypomina dratewke (jesli uajc fryzure) – dlatego z zaufaniem dalem sie nagrac z „zydojadztwem”

 23. Aśka said

  Poczytajcie co nt. wirusów mówi niezależny naukowiec, wirusolog dr Stefan Lanka

  http://www.germanska-nowa-medycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=412&Itemid=565&limit=1&limitstart=0

 24. Natanel said

  Kradzież ksywek, podrabianie ksywek, przesunięte posty, a mieszacze dadzą się lubić i piszą non stop z jednego adresu IP jak dobre spółki rodzinne (najlepsze są duety małżeńskie) – robi się niezłe zamieszanie na tym forum. Dajcie se na luz, idźcie na spacer, szczepionki wam nie uciekną, a nad forum fachowcy popracują. Jak ktoś już ma tu swojego sobowtóra to przecież może go zostawić w zastępstwie;)

 25. Natanel said

  Mój potworek to Indianin, gra na flecie. W sprawie Indian. Na WP była 30.10 br. wiadomość o rozbitym samolocie: M.in.: ” Indianie zamieszkujący brazylijską dżunglę amazońską odnaleźli rozbitków z samolotu wojskowego, który zaginął w czwartek. Zdaniem lokalnych mediów katastrofę przeżyło dziewięć z jedenastu osób znajdujących się na pokładzie.

  Niewielkim samolotem należącym do brazylijskiej armii leciało czterech członków załogi i siedmiu przedstawicieli służb medycznych, prowadzących program szczepień w odległych rejonach lasu tropikalnego.”

  Czy oni szczepią nieświadomych Indian trefnymi szczepionkami aby ich wytrzebić i by nie protestowali w obronie selvy, jakby NWO zechciało z ich puszczy trochę possać ropy?
  =============================
  od p.b.: jak ci aborygeni przezyli tysiace lat bez scypionek?

  • Natanel said

   od p.b.: jak ci aborygeni przezyli tysiace lat bez scypionek?
   ____________________________________________________________
   Pisałem nie o Austrii, a o Ameryce Południowej.
   =======================
   od p.b.: ja tez; aborygeni z ang. aboriginals = tubylcy

   • Natanel said

    w takim razie w Europie również są aborygeni i wszędzie indziej, sami aborygeni
    ==========================
    od p.b.: dokladnie! tylko ze z roznym stazem ktory upowaznia niektorych do pretensji do ziemi, np. kanadyjscy inuici przybyli z azji wypierajac tubylcow zyjacych tam przedtem

   • natan said

    pretensja do ziemi czy pretensja do ropy? – wypieranie tubylców w Ameryce Południowej nadal trwa: jest niszczona ich kultura, a nawet środowisko naturalne w którym żyją – selva jest święta dla Indian
    ============================
    od p.b.: ziemia ma szereg funkcji i bogactw: miejsce na zasiedlenie i rolnictwo, bogactwa mineralne, wodne, lesne,rekreacja, militaria…

   • Natan said

    Wypieranie rdzennych mieszkańców z ich ziem w przypadku Ameryki Południowej to zbrodnia ludobójstwa na dużą skalę, ale kogo obchodzi los „Indian”, tubylców czy aborygenów, pod-ludzi dla Europejczyków? Tyle o ile można na nich przetestować jakieś nie wiadomo jakie szczepionki czy ukraść ropę z ich puszczy, a zostawić chemiczne odpadki i śmieci. To tylko moja definicja „wypierania tubylców”, są też inne.
    =============================
    od p.b.: tak, obecnie tak sie to dzieje; w zamierchlych czasach to byla wojna, mordy, palenie siedlisk, eksterminacja jednego ludu przez inwazyjny

   • Natanel said

    od p.b.: jak ci aborygeni przezyli tysiace lat bez scypionek?
    ******************************8
    Ich cywilizacja była większa od obecnej wszechdominującej, „śmieciowej i z odpadków”, ale nie takie cywilizacje upadały, najczęściej przez barbarzyńców. Wszystkie potrzebne lekarstwa są w puszczy amazońskiej, w tamtych roślinach, współcześnie nazywa się to fitoterapią, środki chemiczne były zbyteczne. Teraz Indianie są truci „chemią” i wmawia się im, że w ich roślinach leczniczych mieszka „diabeł” i by przestali ich używać, a zastąpili farmaceutykami, które są syntetycznym wyciągiem z ich roślin plus niewielkie „dodatki”, a które to specyfiki się im sprzedaje za inne cenne surowce naturalne z ich puszczy, czyli – bierze się ciągle od nich złoto (selva to bogactwo „zielonego złota”), a zostawia gówno. Samolot, który rozbił się w selvie był samolotem wojskowym, a jednak pełnym lekarzy ze szczepionkami, dlaczego pod wojskową eskortą? Co to były za szczepionki? Dlaczego szczepią Indian skoro od tysięcy lat żyli bez szczepionek i mieli się dobrze?
    ============================
    od p.b.: podobna kulture fitoterapetyczna ogladalem u maorysow w nowej zelandii – nieprawdopodobne bogactwo wiedzy, np. kora tego drzewa od strony poludniowej ma inne wlasnosci lecznice niz kora po przeciwnej stronie; to co sie dzieje jak nie patrzyc musi co diabelska robota

   • Natan said

    Polski zakonnik, salezjanin, Edmund Szeliga, który odkrył fitoterapię andyjską dla Europy, a wcześniej przez dziesiątki lat studiował w Peru medycynę konwencjonalną i chemię organiczną, twierdzi inaczej, mówi że: „Bóg nam zesłał vilcacorę” ……. ale to jest cora Uncaria tomentosa, rośnie w selvie, wzmacnia system odpornościowy, podobnie jak chuchuhuasi… diabeł by nie stworzył czegoś aż tak doskonałego, on to tylko trochę zepsuł przez syntetyczną obróbkę w labolatoriach;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s