Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Wniosek patentowy Baxtera

Posted by grypa666 w dniu 05/11/2009

Baxrer-wniosek patentowy

wniosek patentowy Baxtera szczepinki na "świńską grypę"

Wniosek patentowy Baxtera, nadesłał Kacper, na podstawie: http://pokazywarka.pl/koi9ip/

Jesli do was to jeszcze nie doszlo:
Pod poniższym adresem znajduje się wniosek patentowy na szczepionkę przeciwko świńskiej grypie.
Natomiast jak wynika z tego: http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C5%84ska_grypa
Świńska grypa rozprzestrzeniła się dopiero w marcu 2009 roku.
http://www.theoneclickgroup.co.uk/documents/vaccines/Baxter%20Vaccine%20Patent%20Application.pdf
Nie patrzmy jednak na datę opublikowania, która jest pogrubioną i powiększoną czcionką na samej górze (5 marzec 2009), ale na datę złożenia wniosku, czyli 28 sierpień 2008.
Nasuwa się zatem pytanie – po co robić szczepionkę na coś, co zaraziło (niekoniecznie ze skutkiem śmiertelnym) ledwie 12 osób. Wyciągnięcie wniosków pozostawiam każdemu z osobna… Informacje przezemnie nie potwierdzone, K.

Komentarzy 20 to “Wniosek patentowy Baxtera”

 1. Lekarz said

  Janusz Korwin-Mikke
  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Rzad-nie-kupuje-szczepionek-na,2,ID393946849,n

  05 listopada 2009„Rząd” nie kupuje szczepionek na „świńską grypę”

  Nic tak nie uczy rozumu, jak brak pieniędzy. Gdyby w Skarbie Państwa było dużo gotówki, JE Ewa Kopacz (nie „Kopaczowa”; rozwiodła się przed rokiem – co jest typowe, gdy żona robi niezależną karierę) na pewno kupiłaby 38 milionów szczepionek i kazałaby wszystkim zastrzyknąć je pod przymusem. Na szczęście: w Skarbie pustki, więc może nam się upiecze.

  Ministerstwo Zdrowia i Opieki Społecznej z rozpaczy zaczęło nawet mówić prawdę: „że szczepionka na A/H1N1 nie jest jeszcze dokładnie przebadana”, „że zdarzyły się przypadki śmierci wskutek podania szczepionki (a w końcu każdemu wolno wybrać sobie 10 razy większą szansę śmierci wskutek nie zaszczepienia się – niż dziesięć razy mniejszą szansę śmierci wskutek wstrzyknięcia szczepionki)”; „że nie ma żadnej gwarancji, iż produkowana pół roku temu szczepionka zadziała na aktualnego mutanta wirusa”.

  Jeszcze krok, a „Rząd” powie po prostu: „Jak ktoś chce, to niech się zaszczepi; szczepionki są prywatnie w aptekach – to prywatna sprawa obywateli”. Ale nie: JE Ewa Kopacz prawdy nie powie – bo logiczną konsekwencją byłoby rozwiązanie Ministerstwa ZiOS wraz ze wszystkimi jego agendami.

  Więc kręci i kluczy.

  Na zakończenia – absolutna bomba. To usłyszałem na własne uszy w „Dzienniku” TVN:

  „Jeśli krytyka będzie się nasilała, Donald Tusk po prostu każe kupić szczepionkę bez względu na argumenty ZA i PRZECIW” !!!!”

  To jest kwintesencja d***kracji!!!

  JKM (19:38)
  =============================
  od p.b.: no pewnie, w stanie wyjatkowym prezydent bedzie robil co chce, jak na ukrainie;
  ps: nikt nie utyskuje na anusowy jezyk korwina-mikke; czy ci w muszkach moga a chamstwo bez krawata jak bein – nie?

  • Angie-Poland said

   Jak nie jak tak?! Osobiście taki język bardziej mnie bierze, niż te super-mega-gładkie yentelegentne wypowiedzi wymuskanych cfuniokuf!

   • cavaderous said

    trzeba wiedzieć gdzie i jaki język dostosować , lecz dziś większości trzeba przemówić do rozumu używając ostrych słów , by wzbudzić jakąkolwiek reakcję , choćby negatywną…

   • cavaderous said

    czasem trzeba komuś inteligentnie doj**** by zrozumiał….trzeba tylko wiedzieć kiedy…by zamiast bólu poczuł ulgę…
    ============================
    od p.b.: bez wulgaryzmow, staramy sie osiagnac poziom chociaz ze stron prawda2

   • Angie-Poland said

    Ano to długa droga przed nami, good luck! 😉

  • cavaderous said

   Janusz Korwin-Mikke to jeden z niedocenionych krytyków polskiego politycznego ZOO , a kwintesencją demokracji jest to , że ona nie istnieje…i nie będzie istnieć…

   pozdro
   ==========================
   od p.b.: ‚satanisci’ wprowadzili demokracje w miejsce monarchii – co jest lepsze? udawane rzady ludu rekoma ‚satanistow’, czy wladza ‚satanistow’ przez skorumpowanych monarchow?

  • Lekarz said

   Panie Piotrze,
   To nie jest anusowy język.
   Janusz Korwin-Mikke za nieprzyzwoite uważa słowo „demokracja” i dlatego napisał „d***kracji”. To nie ma nic wspólnego z anusem, ale z jego antydemokratyczną postawą. On się demokracją brzydzi, tak jak niektórzy Pańskim stylem literackim.
   ==============================
   od p.b.: w anusowym rozpedzie przyjalem nieslusznie ze chodzi o dupokracje; sorka dla korwina-mikke i przyzwoitek

 2. potwór z bagien said

  Pisałem już wcześniej że szczepionka opracowana na podstawie danych z 2008,
  zresztą każda szczepionka na grypę jest opracowywana na „ślepo” na podstawie danych genetycznych aktualnego wirusa tworzy się jego prawdopodobny genom w następnym roku
  używając oprogramowania , analizy regresji i danych historycznych, często się trafia , czasem nie …

 3. Dominik said

  Dokładnie!

  Wnioski patentowe przechodzą długą drogę (parę lat) zanim zostaną przyznane. Nie dość, że Baxterowi zajęło to mniej niż rok, to jednak musieli złożyć wcześniej. Podejrzewam, że „posmarowali” komu trzeba i sam wniosek został opublikowany dość szybko.

  Od dłuższego już czasu anglicy i amerykanie pracowali wspólnie w ośrodku Porton Down w Anglii nad bronią biologiczną i chemiczną oraz jej wpływem na ludzi (już od początku drugiej wojny jeśli nie wcześniej). Podejrzewam, że wyniki badań z Porton Down posłużyły Baxterowi do opracowania tej pseudo-szczepionki.

  Co jak co, ale to ewidentnie pokazuje ich w złym świetle. Teoretycznie powinni dbać o swój „image”. Skoro takie rzeczy wychodzą, znaczy że są pewni siebie i swoich celów lub przeoczyli w swej „genialności” jakiś „mały” szczegół.

 4. agata said

  Baxter jest firma (mafia)ludobojcza. Jest na to mnostwo dowodow. Po aferach w jakie jest i byla wplatana, ta firma NIE POWINNA MIEC PRAWA DO ISTNENIA i kontynuuowania swej dzialalnosci, a jej czlonkowie powinni stanac przed najwyzszym trybunale pod zarzutem masowego morderstwa.
  Fakt, ze istnieje, ma sie dobrze i dostala zlecenie na wyprodukowanie tej najnowszej szczpionki sam w sobie jest dowodem ze miedzynarodowa mafia ma za nic wszelkie prawa jake obowiazuja wszystkich obywateli i realizuje swoj ustalony plan nie baczac na zadne konwenanse i reguly prawne.
  A mass media ukrywajac zbrodnie tej kryminalnej organizacji daja kolejny dowod na to jak daleko siegaja macki tego klanu ktora ma moc wyciszenia oficjalnych mediow prawie na calym swiecie.

 5. Vebriq said

  Data na patencie jest w sierpniu 2007 a nie 2008 jak podano w artykule-mała literówka?
  Nie sądzę,żeby akurat wynalazcy szczepionki byli osobiście odpowiedzialni za jej skażenie,przypuszczam,że oni chcieli dobrze,ale potem jacyś inni ludzie skazili ich materiały bronią,sam Baxter tłumaczył się,że to „w łańcuchu dostaw” i nie ma powodów aby akurat tutaj zakładać,że kłamał-to znaczy: ktoś w samej fabryce lub w transporcie lub w zabezpieczeniach maczał palce w szczepionce(jakim prawem do cholery!!!!) i domieszał do niej truciznę-(jakieś służby specjalne?Ktoś ze specjalnymi uprawnieniami pozwalającymi na kontakt z tymi produktami?),pretensje do Baxtera są o to,że już kilka razy nie dopilnował tego,zakażanie leków wirusem HIV i bronią biologiczną dyskwalifikuje tę firmę na zawsze,czy wśród ich pracowników nie ma żadnych whistleblowers?Ktoś tutaj mówił o dużej umieralności wśród mikrobiologów w ubiegłym roku-macie konkretne nazwiska?M oże poznanie czym oni się zajmowali pomoże w dokładniejszym ustaleniu co nam obecnie zagraża…Tak czy siak-Baxter jest skończony,nie możemy mu ufać i musimy trzymać się jak najdalej od szczepionek dopóki ta firma i podobne big pharma(Novartis,Schering-Ploug,Sanofi-Aventis,GSK) istnieje i działa.Chciałbym wiedzieć kto stoi za tymi zakażeniami,która grupa pracowników Baxtera i jakie służby?Może CIA?”Karać rękę a nie ślepy miecz”,ciekawe czy szeregowi pracownicy tych firm z ich fabryk w ogóle wiedzą o sprawie,chyba tylko ci,którzy zakażali i kierowali tym.
  ==================================
  od p.b.: baxter skazil scypionke w procedurze wykluczajacej taka mozliwosc! rola badaczy jest dwuznaczna; z jednej strony niesubordynowani (dziwne przypadki zgonow mikrobiologow0, z drugiej poczet prostytutek naukowych w who, przemysle atomowym (jaworowski i in.), tytoniowym, energetycznym (dr szuba)

 6. Aśka said

  A mnie w tym wniosku Baxtera zainteresował skład. Piszą, że jest tam triton X 100. Czyżby chodziło o ten tryton?

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Tryton_(fizyka)

  Tryton – jądro atomowe trytu, czyli promieniotwórczego izotopu wodoru oznaczane {}^3_1\hbox{H} lub {}^3_1\hbox{T}. Składa się z dwóch neutronów i jednego protonu.

  Jest nietrwałe i ulega rozpadowi β– z okresem połowicznego zaniku 12,3 lat, przechodząc w jądro helu {}^3_2\hbox{He}.

  {}^{3}_{1}\hbox{T}\;\to\;^{3}_{2}\hbox{He}\;+\;{e^-}+\bar{\nu}_e

  Liczba atomowa trytonu wynosi Z = 1, zaś liczba masowa A = 3. Tryton oznaczamy symbolem chemicznym T przyjętym w zapisach przemian jądrowych.

  Trytony są wykorzystywane najczęściej w reakcjach termojądrowych z emisją neutronu (niektóre z nich są ważnym źródłem prędkich neutronów).

  T + D → 4He + n + 17,6 MeV

  Trytony stosowane są także do badania sił jądrowych, a także do syntezy termojądrowej.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Triton_X-100
  Stosowany także jako łagodny środek czyszczący.

  Produkty handlowe o zbliżonej strukturze ofrowane przez inne firmy to Nonidet P-40 (już nie produkowany, n=9) lub Igepal CA-630. Igepal jest mniej hydrofilowy niż Triton® X-100 i w większości zastosowań nie może być swobodnie stosowany jako zamiennik[1].

  Pod nazwą Octoxynol-9[4] Triton X-100 stosowany był jako środek plemnikobójczy w postaci dodatków do żeli, pianek itp., a także jako dodatek do środków kosmetycznych (w roli detergentu). W 2002 roku wycofany z rynku amerykańskiego, po tym jak producenci nie zdołali zastosować się do nowych procedur testowych zalecanych przez FDA,[5] jakkolwiek sam środek jest bezpieczny[4] i w dalszym ciągu jest używany poza USA[6].

 7. caryca said

  zastanawia mnie czy p.Bein wogole zadaje sobie trud przeczytania tego co umieszcza w newsie. Baaaaa… czy komentujacy to ponizej zajrzeli wogole do tego wniosku patentowego?
  Do firmy Baxter mam wiele zastrzezen , ale akurat wniosek patentowy do ktorego link zostal podany wcale nie dotyczy swinskiej grypy
  1. wniosek dotyczy szczepionek ogolnie
  2. a konkretnie „Method for production viral vaccines” czyli sposobu ich wytwarzania
  ====================================
  od p.b.: to co umeszczam – tak, inne – nie zawsze jest czas

  • cs said

   O to samo można zapytać Ciebie, na którejś podstronie patentu jest mowa o wielu odmianach grypy typu a i b w tym h1n1.
   Opatentowali wszystkie możliwe odmiany grypy.

   • caryca said

    owszem, pkt 0056 patentu wymienia rodzaje grypy typu A i B, w sumie, okolo 30 wirusow ( w tym H1N1). Z tym ze H1N1 to nie tylko swinska grypa,ale rowniez wirus zwyklej grypy sezonowej. A grypa pandemiczna to zupelnie co innego. Szczepionka wokol ktorej obecnie jest tyle szumu nie zabezpiecza przed grypa pandemiczna. h1n1, h3n2, h1n2 – te wirusy sa w grypie sezonowej i szczepionki triwalentne przed nimi zabezpieczaja w jakimstam stopniu (nie mam danych na temat tego w jakim)
    A patent ktory jest podlinkowany w newsie dotyczy szczepionek OGOLNIE (nie dotyczy swinskiej grypy a tak zostalo to przedstawione przez p.Beina
    cyt: „Pod poniższym adresem znajduje się wniosek patentowy na szczepionkę przeciwko świńskiej grypie.”)

 8. Giaco said

  Informacja nieprawdziwa!
  Po pierwsze źródłem tego newsa jest wykop.pl:
  http://www.wykop.pl/link/254260/ciekawostka-dot-swinskiej-grypy
  A po drugie ta teoria została już obalona tu:
  http://pokazywarka.pl/yy1w85/
  Sprawdzajcie informacje zanim bezmyślnie wrzucicie je na bloga.

 9. Jimmy said

  Informacja nieprawdziwa!
  Po pierwsze źródłem tego newsa jest wykop.pl:
  http://www.wykop.pl/link/254260/ciekawostka-dot-swinskiej-grypy
  A po drugie ta teoria została już obalona tu:
  http://pokazywarka.pl/yy1w85/
  Sprawdzajcie informacje zanim bezmyślnie wrzucicie je na bloga.

 10. caryca said

  http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=355&Itemid=56&lang=pl – sporo o H1N1 i o firmie baxter. Zachecam do lektury

 11. Giaco said

  Informacja nieprawdziwa!
  Po pierwsze źródłem tego newsa jest wykop.pl:
  http://www.wykop.pl/link/254260/ciekawostka-dot-swinskiej-grypy
  A po drugie ta teoria została już obalona tu:
  http://pokazywarka.pl/yy1w85/
  Sprawdzajcie informacje zanim bezmyślnie wrzucicie je na bloga.

  Ps. Serdecznie dziękuję za zablokowanie mojego prywatnego adresu IP. Widzę, że cenzura na Waszym blogu jest na najwyższym poziomie. Niema to jak walczyć z cenzurą cenzurując wypowiedzi nieporzychylne Waszemu sposobowi myślenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s