Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Poczta 3.11.2009 – patrz zmiana w nr 4 + dodatki na koncu

Posted by grypa666 w dniu 04/11/2009

Ogromna ilosć maili, w których dostajemy naprawdę ciekawe informacje, tłumaczenia, arykuły i skany, nie pozwala nam na bieżące ich przetwarzanie. Dlatego co jakiś czas (zapewne dość często) będziemy je publikować w formie jednego artykułu. Dzisiaj kilka maili, mini-artykuły i skany z prasy polskiej.
==================================================================

1. Szanowny Panie Piotrze!
Piszę do Pana w następującej sprawie: ostatnio szczepiliśmy dziecko na wzw B szczepionką Engerix B firmy GlaxoSmithKline. Otóż co się okazało, kiedy zajrzałam do ulotki: w składzie szczepionki nie jest wymieniony w ogóle thimerosal. Dopiero w punkcie ” możliwe działania niepożądane”napisano ” Tiomersal jest obecny (w śladowych ilościach) w tej szczepionce, co może powodować reakcje alergiczne”. Jestem zszokowana, że w odniesieniu do leku stosuje się określenia „w śladowych ilościach”, od kiedy to poszczególne składniki danego lekarstwa podaje się w „śladowych ilościach” a nie w jednostkach. I co to w ogóle znaczy ” śladowa ilość”, wydaje mi się, że jest to pojęcie względne, tym bardziej w odniesieniu do szczepionki. Jestem zszokowana i zaniepokojona tym faktem. Thimerosal w szczepionkach w innych krajach już dawno nie jest stosowany.
Czy taka ulotka ma na celu zbyć pacjenta, żeby jednak zaszczepił dziecko. Chciałam szczepić dziecko na wzw B szczepionka bez thimerosolu, ale w internecie jest straszny chaos informacyjny, jeśli chodzi o tę szczepionkę, nawet na stronie GlaxoSmithKline podają informacje, że przestali stosować thimerosal. Czuję się oszukana, wydaje mi się, że nie powinno się tak pisać ulotki, zawsze powinien być pełen skład i podane ilości, ale nie jestem lekarzem, więc się nie znam. Nie wiem co powinnam zrobić z tym fantem. Czy to jest łamanie prawa? Czy w Pana mocy jest, aby coś z tym zrobić? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc, albo chociaż uświadomienie mnie czy to jest zgodne z prawem.    Z poważaniem, Aneta
==================================================================

2. Witam serdecznie.
W związku z opracowywanymi planami zamykania „popularnych stron internetowych” (na podstawie tego co podał Reuters) uważam, że należy przygotować alternatywną sieć i kanały przekazywania informacji. Im szybciej opracuje się taki system tym lepiej, ponieważ nie będziemy zaskoczeni. Poza tym, zpoczątkowanie funkcjionowania takiego systemu, zdubluje system przekazu danych (informacji), co na pewno przyczyni się do szybkości rozprzestrzeniania się wiadomości (informacji), a co najważniejsze zwiększy się w ten sposób ilość osób „uświadomionych”. Należy podkreślić, że przekaz indywidualny do odbiorcy jest bardziej skuteczny (co jest sprawdzone i udowodnione, jest to wykorzystywane np. w marketingu).
Przykład: Upoważniony przedstawiciel Stowarzyszenia „Cywilizacja życia” przekazuje informację zweryfikowanemu przedstawicielowi Stowarzyszenia np. „Świetlana Przyszłość” i kilkunastu innym przedstawicielom innych organizacji czy grup. Ci zaś, tą informację przekazują wszystkim członkom swoich stowarzyszeń. Informacja ta jest także przekazywana grupie ludzi, którzy na funkcjionujacych blogach i forach w wielu miejscach puszczają ją w obieg ( w internet, w świat). Ponadto każdy, kto otrzyma tę informację będzie zobligowany do przekazania jej kolejnej grupie osób. Należy być też przygotowanym na ewentualność otwierania nowych stron internetowych i blogów ( w innych krajach czy kontynentach), gdyby aktualnie działające były zamykane. Wskazane też jest opracowanie systemu uwierzytelniania otrzymanych wiadomości, aby zabezpieczyć się przed jakimś celowym działaniem destrukcyjnym i wprowadzaniem w błąd odbiorców.
W opracowywanym systemie należy też uwzglednić: telefonię VoIP, telefony komórkowe, SMS-y, radio internetowe (obecnie nie jest wielkim problemem uruchomienie radia internetowego) i inne.  Uważam, że do wszystkiego można się przygotować i zrobić odpowiednie opracowania jeśli się o tym wcześnie pomyśli.
To tyle na gorąco, co przyszło mi do głowy po przeczytaniu wiadomości z 27.X.2009 r. na stronie: https://grypa666.wordpress.com/ Tadeusz
==================================================================

3. We Francji wybuchła polityczna burza wokół „immunitetu prawnego”, który został zagwarantowany producentom szczepionek przeciwko świńskiej grypie przez rząd. Nadsekwańskie media ujawniły zaskakującą treść kontraktów podpisanych przez resort zdrowia.
Najwięcej kontrowersji budzi zapis, że w razie komplikacji zdrowotnych, związanych z potencjalnymi skutkami ubocznymi szczepionek, nikt nie będzie mógł wytoczyć producentom procesu. Ci ostatni mają również prawo utajnić szczegóły dotyczące procesu opracowywania specyfików. Jeżeli więc okazałoby się po pewnym czasie, że szczepionki są groźne dla zdrowia, koncerny farmaceutyczne będą bezkarne. Tłumaczone jest to krótkim terminem przygotowania blisko stu milionów szczepionek zamówionych przez Francję. Opozycja żąda wyjaśnienia afery i protestuje przeciwko zakulisowym presjom lobbystów przemysłu farmaceutycznego.
„Le Point”: Skutki uboczne zostały utajnione.
Według tygodnika „Le Point” w kontrakcie podpisanym z brytyjskim koncernem GSK, u którego francuski rząd zamówił 50 milionów szczepionek istnieje klauzula o utajnieniu skutków ubocznych tych specyfików – nie będą ich znali ani pacjenci, ani lekarze. Ludzie będą więc szczepieni „w ciemno”. Zdaniem stacji telewizyjnej France 24 producent dodał do tych specyfików rtęć. Znany epidemiolog Marc Girard twierdzi, że szczepionki przeciwko świńskiej grypie zabiją we Francji 60 tysięcy osób. Z góry wiadomo, że ludzie będą chorować z powodu tych szczepionek, bo prodcenci dodali do nich więcej substancji wzmacniających niż zwykle – twierdzi adwokat Jean Pierre Joseph, który wniósł skargę do sądu przeciwko francuskim władzom w imieniu grupy mieszkańców Grenoble.
Żródło Radio RMF Fm – http://www.rmf.fm/fakty,164308,Wytworcy,szczepionek,na,AH1N1,bezkarni.html
Pozdrawiam  Gregor

==================================================================
4. [wpis zmienil P. Bein na wazniejszy 4.10.2009 o 7:50]

Brawo odwazni polscy lekarze! Oby wiecej ich…
http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1569%3Apolish-health-minister-rejects-untested-swine-flu-jabs&catid=41%3Ahighlighted-news&Itemid=105&lang=en
—————————————–
EWA KOPACZ
26-600 Radom, ul. Zbrowskiego 14, Tel.: (48) 384-60-80, Fax.: (48) 384-60-80, e-mail: ewa.kopacz@sejm.pl
Droga Pani Minister, Chciałbym bardzo podziękować za Pani wystąpienie w sprawie szczepionek 02 listopada 2009.
Wszyscy jesteśmy bardzo przejęci sytuacją i nie możemy zrozumieć dlaczego niektóre rządy europejskie nie podzielają Pani zdania.
Myślę, że demokracja i bezpieczeństwo narodu to sprawy najważniejsze, nawet gdy w grę wchodzą poważne decyzje ekonomiczne i naciski ze strony przemysłu medycznego.
Kilka tygodni wcześniej napisałem do Prezydenta RP w tej sprawie list otwarty i otrzymałem już odpowiedź. To napawa otuchą.
Przykro tylko, że na stronie TVN24 zauważyłem ślady cenzury, ale myślę, że ci którzy nie liczą się z głosem społeczeństwa w końcu poniosą tego konsekwencje.
Jestem lekarzem i bioterapeutą i z wielką uwagą obserwuję rozwój wydarzeń w kraju i za granicą. Osoby takie jak Pani i profesor Danuta Majewska sprawiają, że wciąż wierzę w ludzką uczciwość i godność osobistą.
Raz jeszcze dziękuję za wielką odwagę,
Z wyrazami szacunku, lek. med. Artur Bartosik

=====================================================================

5. Witam!  Dzisiaj rano w „Wiadomościach” powiedzieli, że w Polsce spodziewają się nasilenia zachorowań na grypę (jej różne odmiany) w okresie od stycznia do marca 2010 r. Tak to zabrzmiało, jakby ktoś miał zamiar się postarać, by te przewidywania się sprawdziły. Posyłam Panom tym razem link do strony z całą masą informacji o naszej kochanej grypie. Chyba nie jest ta strona zbyt dobrze znana w Polsce? AL (Arsen Lupin?)

=====================================================================

6. Podajemy linki do skanów artykułów zwiazanych z tematyka „pandemii”, grypy i szczepionek, nadesłanych do nas przez czytelników

Ukraina w czasach zarazy (Rzeczpospolita)
Cała prawda o szczepieniach (Dziennik Polski)
Zaraza zabija! (Fakt)
Nie ma szczepionek na świńską grypę (Kurier Poranny)
Inne wirusy już atakują (Nowości)
Polityczna grypa niszczy Ukrainę (Polska)
Grypa straszy też na Białorusi (Gazeta Współczesna)
Unia Europejska najlepszą szczepionką (Polska)
Ptasia infekcja – Gołębi Mikrob atakuje ludzi (Express Ilustrowany)

=====================================================================
7. Superstacja jako jedna z pierwszych zauważyła, że nie są to żarty:
[od P. Beina 4.10.2009 o 8:40: stacja wykorzystala w 90% programu filmik Marka Podleckiego i czyjes ochotnicze tlumaczenie (czytane przez lektora stacji), bez naleznego uznania. Jak nie szanuje sie podstawowych zasad etycznych, to jak oni beda w stanie wytrwac w walce o prawde?]

=====================================================================

8. Jeszcze jeden komentarz czytelniczki „Lekarka”, odnośnie decyzji Min. Kopacz:

Brawo dla Pani Minister Kopacz. Przed chwilą oglądałam “kropkę nad i” w TVN program prowadzony przez Monikę O. Nie zawsze zgadzałam się z posunięciami p. Minister w Sł. Zdr. ale tym razem jestem za nią. Tak trzymać. Najważniejsza zasada w zawodzie lekarza wręcz przykazanie to primum non nocere, czyli przede wszystkim nie szkodzić. Argumenty przeciw szczepionce A/H1N1 są bardzo ważkie. Jest tu wiele pytań: dlaczego firmy farmaceutyczne nie chcą szczepionki w wolnej sprzedaży? Bo musiałyby odpowiadać prawnie w razie powikłań. Czyli wiedzą, że tych powikłań może być bardzo dużo, a co gorsze z różnym skutkiem dla zdrowia. Dlaczego szczepionki mają tzw. dopełniacze w celu wzmocnienia ich skuteczności ( np. skwalen). Dlaczego są wielodawkowe (wtedy trzeba więcej adiuwantów, a szczepionka tańsza, więc większy zysk dla firmy). Adiuwanty są bardzo szkodliwe a tu jeszcze rekomendują szczepienie kobiet w ciąży. Jaki wpływ na płód? Dla kogo pracuje właściwie pani M. O. bo mam wrażenie, że ktoś ją odpowiednio przygotował do lobbowania za szczepionkami. Był kiedyś lek Talidomid. Stosowały go kobiety w ciąży masowo szczególnie w RFN jako rzekomo dobry i bezpieczny środek uspokajający. Rodziły się potem dzieci bez rąk i nóg. Był też podobno rewelecyjny środek odchudzający Isolipan. Po nim z kolei było bardzo dużo powikłań sercowych – wycofany. Był Vioxx – też powikłania sercowe – wycofany. Lista takich leków ogromna. Pani M. O. miała tylko jeden argument, że zachód się szczepi. Czy my mamy naśladować zachód i kierować się owczym pędem? Miała rację Pani Minister, że czas by Polak był mądry przed szkodą.

======================================================================

9. Juz w 1989 roku: najlepszy dowod na spisek

http://www.globalnaswiadomosc.com/planyszczepien1989.htm

==================================================

10. E-poczta z grypa666 do Minister Kopacz

Date:      Wed, 04 Nov 2009 01:49:00 -0800
From:     Piotr Bein
To:      ewa.kopacz@sejm.pl
Subject:      z grypa666
Szanowna Pani Minister
Z wielka nadzieja sluchalismy Pani wystapienia publicznego na przekor mantrze o bezpieczenstwie, skutecznosci i niezbednosci szczepionek na „swinska grype”. Tragedia rogrywajaca sie u naszych wschodnich sasiadow sugeruje, ze nie chodzi o H1N1, wiec szczepienia bylyby w kazdym przypadku bezcelowe. Obecne wirusy mutuja szybciej niz opracowywanie i produkcja szczepionek.
Wg mej oceny jest poza gestiami Pani ministerstwa zaradzic problemowi, bo ma on systemowy a nie biologiczny charakter.
Wspieramy Pania w kontynuacji slusznego protestu.
Z szacunkiem,
dr inz. Piotr Bein (Kanada i Polska)
wspolzalozyciel grypa666.wordpress.com

Komentarze 84 do “Poczta 3.11.2009 – patrz zmiana w nr 4 + dodatki na koncu”

 1. ZKRWIIKOSCI said

  A moze jakis wiec poparcia dla Pani Minister?
  Co wy na to?

  Mamy okazje pokazac calej Polsce co o tym myslimy.Sposob jest zupelnie bezpieczny.Nie widzialem jeszcze sytuacji kiedy rzad wyslalby policje zeby palowala ludzi za poparcie uliczne dla ministra.A i niektore media mogly by to naglosnic.Moim zdaniem to okazja jakich malo.I z odwolaniem Pani Minister bylby wiekszy problem.Mamy wreszcie szanse cos konkretnego zdzialac.Ruszmy sie w koncu!

  POLACZMY TO Z POPARCIEM DLA SUPERSTACJI I JUZ MAMY JEDNE MEDIA ZA SOBA.
  RUSZMY TYLKI OD KOMPUTERA!!!
  NASTEPNEJ TAKIEJ OKAZJI MOZE NIE BYC!!!

  • ZKRWIIKOSCI said

  • grypa666 said

   od p.b.: dzialajcie!

  • czczi said

   superstacja, no rewelacyjny partner z młodym mazowieckim na czele, na pewno doda wam to powagi

   • czczi said

    ponieważ nie widzę komentarza p.b. do mojego wpisu informuję go, że to był sarkazm

   • grypa666 said

    od p.b.: nie mow, cicia, myslalem ze raz powiedziales prawde ;<)

   • ZKRWIIKOSCI said

    Masz racje siedzmy w domach i podniecajmy sie przed komputerem.To nam na pewno doda powagi.

   • czczi said

    a nie można być poważnym a i skutecznym ?

   • ZKRWIIKOSCI said

    Masza racje siedzmy w domach przed komputerem i podniecajmy sie niezdrowo w anonimowy sposob.Jest szansa cos konkretnego zrobic ale nikomu dupy sie nie chce ruszyc.Superstacja przynajmniej pokazala Jane i wytlumaczyla ludziom o co jej chodzi.Oczywiscie lepiej byc malkontentem i krytykowac wszystkich i wszystko.Jak wspaniale wtedy dodaje sie sobie wartosci prawda?”Ja jestem tylko ten madry” i jeszcze chwila i w samozachwyt popadne.Gdyby zalezalo mi na powadze i opini o mnie nie powielal bym tresci zawartych na tym blogu bo same w sobie sa niepopularne.To nie ranking a zycie!ZAGROZONE ZYCIE!
    Moze masz jakis lepszy pomysl,ktory wzniesie nas na wyzyny popularnosci?Moze dzieki Twojej pomocy jedynka wyemituje wywiad z Jane o 19:30?Jesli tak masz pelna racje – co tam ogladalnosc pare milionow.Ludzie myslcie to nie boli.

   • ALFA said

    http://www.globalnaswiadomosc.com/planyszczepien1989.htm

    czy wiecie że plan masowych szczepień przeciwko grypie było już gotowe 20 lat temu

   • ZKRWIIKOSCI said

    Widzisz tu gdzies przywódce?Nie traktuje tak Pana Piotra.Dla mnie jest czlowiekiem znajacym prawde tak jak ja.Nie jestem w niego wpatrzony jak w obrazek i nie we wszystkim sie z nim zgadzam ale on przynajmniej cos robi.Bardzo wiele osob otworzylo oczy dzieki niemu.Mi to wystarczy.Czym Ty mozesz sie pochwalic?
    ============================
    od p.b.: dokladnie tak!

   • Zapsa said

    Przepraszam ty szukasz przywódców? A myślenie samodzielne boli? Facet załozył blog w celach informacyjnych, żeby owce takie jak ty czy ja mogły mieć alternatywne źródło info, a nie bożek TVN tylko. Pokazał kierunek, resztę musimy zrobić sami kazdy w swoim zakresie.

 2. hjk said

  http://prawda2.info/viewtopic.php?p=116087&highlight=#116087

  NANO (cząsteczki) w szczepionkach!
  chyba tego tematu tu nie było, w trakcie dyskusji wiele ciekawych linków

  • hjk said

   upsss, jest tam jedno zdanie krytyki tego tu blogu, jak sie zdaje dość nietrafione, ale jesli je pominać (na zasadzie „prawdziwa cnota krytyki sie nie boi”), to linki są ciekawe

  • grypa666 said

   od p.b.: temat byl pare razy, podobnie jak nano-czipy w zastrzyku; struktura bloga nienajlepsza do odszukania

 3. grypa666 said

  od p.b.: niezastapiony komik kanadyjski (niestety po anglijsku)

 4. grypa666 said

  od p.b.: Brawo odwazni polscy lekarze! Oby wiecej ich…
  http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1569%3Apolish-health-minister-rejects-untested-swine-flu-jabs&catid=41%3Ahighlighted-news&Itemid=105&lang=en
  —————————————–
  EWA KOPACZ
  26-600 Radom
  ul. Zbrowskiego 14
  Tel.: (48) 384-60-80
  Fax.: (48) 384-60-80
  e-mail: ewa.kopacz@sejm.pl
  Droga Pani Minister,
  Chciałbym bardzo podziękować za Pani wystąpienie w sprawie szczepionek 02 listopada 2009.
  Wszyscy jesteśmy bardzo przejęci sytuacją i nie możemy zrozumieć dlaczego niektóre rządy europejskie nie podzielają Pani zdania.
  Myślę, że demokracja i bezpieczeństwo narodu to sprawy najważniejsze, nawet gdy w grę wchodzą poważne decyzje ekonomiczne i naciski ze strony przemysłu medycznego.
  Kilka tygodni wcześniej napisałem do Prezydenta RP w tej sprawie list otwarty i otrzymałem już odpowiedź. To napawa otuchą.
  Przykro tylko, że na stronie TVN24 zauważyłem ślady cenzury, ale myślę, że ci którzy nie liczą się z głosem społeczeństwa w końcu poniosą tego konsekwencje.
  Jestem lekarzem i bioterapeutą i z wielką uwagą obserwuję rozwój wydarzeń w kraju i za granicą. Osoby takie jak Pani i profesor Danuta Majewska sprawiają, że wciąż wierzę w ludzką uczciwość i godność osobistą.
  Raz jeszcze dziękuję za wielką odwagę,
  Z wyrazami szacunku,
  lek. med. Artur Bartosik

 5. tajler said

  Właśnie pani Kopacz w Trójce była i powiedziała „nie wprost”, że Polska dostała taką samą umowę jak Francja (odnośnie braku odpowiedzialności koncernów za skutki uboczne). Coś czuję, że długo ministrem zdrowia nie będzie…

 6. lee said

  Tu na tym blogu czytałem doniesienia z Kanady o tym,jak szczepienie na grypę sezonową wyłącza układ odpornościowy by umożliwić atak wirusowi świńskiej grypy.Kiedy okazało się że jesteśmy odporni na ” świńską „, to trzeba zalecić szczepienia na zwykłą ( w w/w celu ) co też pani minister i dr. Brydak ( czy jak ją zwał ) czynią.Skąd więc ten entuzjazm i poparcie dla min. Kopacz.Pominęliście chyba trochę ten jakże istotny ( moim zdaniem ) fakt.Jest jeszcze jedno.Pani min. też czyta co się pisze i nie zaryzykuje tzw. ” Norymbergi 2 „, a przy okazji zbije trochę kapitału politycznego ” troszcząc się ” o nasze zdrowie……….. Skoro naprawdę jej zależy niech porzuci prace nad tzw. Codex Alimentarius.

  • grypa666 said

   od p.b.: treba wykorzystac prawde o scypionkach ktora wyrazila, napierac na wiecej, np. w demonstracji na poparcie ni ejej osoby lecz czesciowej prawdy, jaka wyrazila (wielkie osiagniecie jak na polske)

   • Obsertwator said

    do P.B: to działaj. nie pisz co robić. D.Z.I.A.ł.A.J

    pisać z klawiatury i nagrywać sie na YT potrafi każdy!!

    PS. to odnośnie pańskich odpowiedzi :)) PS. NIe mam nic przeciwko panu no ale…

   • Zanobiusz said

    Obserwator:A kysz…

   • czczi said

    a ja mam, mam przeciwko wszystkim prostakom

   • grypa666 said

    p.b. do cici drapiac sie po jajach; absolutely!

   • grypa666 said

    od p.b. do obserwatora: tak jest, panie generale

   • Obsertwator said

    dziękuję:) za uwagę i za zrozumienie sprawy. Ojczyzna będzie z pana Dumna:)

    pozdrawiam

  • ALFA said

   http://theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1586%3Ahawaii-national-guard-to-give-everyone-the-swine-flu-jab-says-governor&catid=41%3Ahighlighted-news&Itemid=105&lang=pl

   a tu gwardia narodowa będzie szczepić na Hawajach

  • Aśka said

   A poza tym co pisze Lee, Min. Kopacz wyraziła się, że wstrzymuje się tylko do czasu, kiedy badania nie zostaną zakończone. Wiadomo jak oni prowadzą te badania i kwestia ich ukończenia, to nie sprawa potwierdzenia, czy są skuteczne i czy są bezpieczne, lecz prowadzenie ich na zasadzie, że trzeba przejść wszystkie etapy. Wiadomo, że wymagają czasu i w tej chwili nawet jak producenci mówią, że są bezpieczne, nikt rozsądny im w to nie wierzyć nie może.

   Minister Kopacz wyrazi zgodę na szczepienie nas nie ze względu na bezpieczeństwo tych szczepionek (bo one bezpieczne być nie mogą, kiedy zawierają rtęć, skwalen i inne trujące substancje), tylko wtedy jak zdobędzie papier, że badania są zakończone, co nie ma żadnego związku z naszym bezpieczeństwem.

   Można jej być wdzięcznym za to, że opóźnia moment szczepień i ewentualnie za to, że swoją decyzją może spowodować medialną dyskusję nad niebezpieczeństwem szczepionek, dzięki której ci uzależnieni od meinstreamowych mediów zaczną coś podejrzewać. I tylko tyle.

 7. xxx said

  wszyscy zaczynają przyklaskiwać pani minister jednak ja jestem przekonany że to brak pieniędzy jest spowodowany takimi wypowiedziami a nie jej rozważna postawa – polska w ostatnim czasie to przydupas dla UE jak i dla USA więc zrobiliby wszystko żeby się przypodobać

  xxx

 8. Zapsa said

  Już dawno widziałam manipulacje onetu opisującą pokracznie wypowiedzi Kopacz, podczas gdy w rzeczywistości jej wypowiedź miała zupełnie inny wydźwięk. Ona od początku zastrzegała,że póki nie dostanie dowodów na nieszkodliwość szczepinki,nie będzie jej w obiegu.Poddała też w wątliwość słuszność szczepienia kobiet w ciąży i dzieci, wówczas została zakrzyczana przez jakiegoś lekarza (dzień dobry TVN). Onet tego samego dnia opisał to spotkanie zupełnie tak,jakby Kopacz kochała szczepionki, i ludzie zaczęli się odpowiednio do niej uprzedzać,również tutaj było mnóstwo głosów ją krytykujących. Następnym razem, nim się oceni kogoś na podstawie artykułu z onetu, trzeba dotrzeć do źródła, co niewielu chyba czyni! Dopiero jak blog zamieścił jej wypowiedzi to ludzie zaczęli kumać, że nie taka ona zła, jak piszą niektórzy..

  Tylko pytanie, ile ona jest w stanie zrobić i jak długo może to powstrzymywać?

  • czczi said

   dowód na nieszkodliwość szczepionki to nie dokumenty przekazane przez producenta tylko sprawdzenie na własny rachunek. Poza tym co z kilkuletnim etapem badania skutków działania szczepionek ? Zamkną go w kilka dni ? Jeszcze wszyscy będą płakać przez Kopaczową to, że wydaje się być po stronie ludzi to tylko zmyłka, myśle że „zgodzi się” na wprowadzenie szczepionek bez tego wieloletniego czekania na zbadanie skutków po szczepieniu.

   • grypa666 said

    od p.b.: takie rzeczy trzeba wywlekac, chwalac ja za dotychczasowe mowienie prawdy

 9. Bruno said

  Trzęsienie ziemi w Chinach

  • Bruno said

   na środę rano, w regionie, w którym trzęsienie ziemi zniszczyło tysięce domostw, w tym 90 szkół ewakuowano prawie 61,5 tysięcy osób. od wpływu powodzi dotkniętych więcej niż 300 tysięcy osób.

   • grypa666 said

    od p.b.: a kto to wie, czy sztucznie wywolane, inaczej nie na temat

 10. Bruno said

  Translatorem z Ukrainy

  04.11.2009 09:32]
  10 regionów Ukrainy zbliża progu epidemii

  Premier Ukrainy Julia Tymoszenko stwierdza, że w 10 regionach Ukrainy występowania grypy zbliża się do progu epidemii.

  Według UNIAN korespondenta, Yulia Tymoshenko powiedział dziś podczas spotkania z szefami wyboru regionów na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych.

  „Obszary, które zbliżają progu epidemii, i że powinni dołożyć wszelkich anty-środki epidemii – to Winnica Dniepropietrowsk, Donieck, Charków, Kijów, Ługańsk, Odessa, Połtawa, Sumy, Czernihów” – powiedziała Yulia Tymoshenko.

  Powiedziała, że dzisiejsze spotkanie, rząd powinien rozważyć wprowadzenie kwarantanny w tych dziedzinach, w tym – zakaz posiadania i imprezy publiczne, zaprzestanie nauki w instytucji edukacyjnych i dla dzieci.

  Yulia Tymoshenko przypomniał, że w 9 regionach nadal występują przekroczenia progu epidemii. W szczególności Wołynia, Zakarpacia, Iwano-Frankiwsk, Lwów, Równe, Tarnopol, Chmielnicki, regiony Czerniowce i Kijów.

  Szef rządu dodał również, że ARC, Żytomierz, Kirowograd, Mikołajów, Charków, Chersoń, regiony i miasta Czerkasy Sewastopol pozostaje „stosunkowo sprawnie epidsytuatsiya. „W tych obszarach, ale nie ma zagrożenia zbliża progu epidemii” – powiedziała Julia Tymoszenko.

  • czczi said

   no proszę, i jak tu wierzyć translatorowi, skoro dla niego julia tymeszenko jest mężczyzną ? Może lepiej nie wklejać na blog bezwartościowych rzeczy, które moga stworzyć fałszywy obraz rzeczywistości ?

   • Zanobiusz said

    Ktoś tu doklarował że nie znosi prostaków.?? Spójrz w lustro.

   • grypa666 said

    od p.b.: jak tu wierzyc cici, skoro nie znamy jej nazwiska…

 11. fabularasa said

  czy ktoś może podać linka do wypowiedzi pani kopacz na temat szczepionek dla dzieci

  jeśli zakwestionuje te szczepionki i odezwie się w sprawie Codex’u wtedy uwierzę że jej postawa jest prawdziwa na chwilę obecną jej wypowiedzi na temat szczepionki na świńską grypę jak dla mnie są wyszukiwaniem pretekstów do tego aby państwo nie wydało pieniędzy, których nie ma…

  wygląda to podobnie do sytuacji wprowadzenia GMO do polski niby rząd był przeciwko a do tej pory nie zrobił nic żeby to zlikwidować … ostatecznie za sprawą jakiejś „koperty” wycofuje się z planu jakoby polska miała być strefą wolną od GMO ….

  przypomnę jak dotąd nic nie zrobiono w tej sprawie
  http://www.monsanto.pl/o_monsanto/monsanto_w_polsce/
  na polskim rynku od 1995 roku. !!!!!!!!!!!!!

  • Słoneczna said

   Piszmy maile do Pani minister Kopacz- szczepionki + Codex Alimentarius
   e-mail: ewa.kopacz@sejm.pl

   • fabularasa said

    proszę również o pisanie na temat GMO – w końcu to też kwestia zdrowia

    … a może również o Chemtrials … wówczas pani minister będzie dla mnie idolem 🙂

   • ALFA said


    dobrze wiedzą jakie złe są szczepionki

   • grypa666 said

    od p.b.: zdumiewa to, ze program powoluje sie na media masowe zamiast raporty naukowe – nic dziwnego ze ludziowce szukaja i wierza tylko temu co w merdiach – dobry trening

   • Aśka said

    Mało tego. Wczoraj w faktach tvn o 19 była krótka rozmowa z

    dr Adamem Frontczakiem z Łodzi, który stwierdził, że

    „nie mam zamiaru się szczepić przeciwko grypie sezonowej, ani przeciwko świńskiej grypie”.

    Na co rektor Uniwersytetu Medycznego(sic!) w Poznaniu stwierdził, że

    „to nieporozumienie i apeluję, abyśmy brali przykład przede wszystkim z amerykanów, którzy nowych szczepionek się nie boją.”
    ==========================od p.b.: bron boze nie brac przykladu z tchorzliwych niemcow, francuzow, brytyjczykow…

   • hjk said

    „Na co rektor Uniwersytetu Medycznego(sic!)”
    Nie wiem dlaczego nie ma w takim razie „technicznych uniwersytetów” jak w Niemczech… Są jeszcze przyrodnicze (akademia rolnicza).”Uniwersytet medyczny” i te inne to porażka, moze lepiej wrócić do średniowiecza, kiedy medycyna była nauczana w ramach normalnych Uniwersytetów…

    Co do rektorów, to muszą zapewne być na usługach big-farmy, inaczej chyba by nim nie został…Ciekawe czy jest gdzies jakiś niezależny?
    =============================
    od p.b.: zniewolenie, korupcja srodowiska akademickiego sa tragiczne

   • Zapsa said

    Sprawa kodeksu jest zaniedbywana, a da nam w tyłek nieźle. Szczepionki odwracają uwagę totalnie od wszystkiego…

    Ostatnio kupując w swoim sklepie z suplementami diety spytałam włascicielki, czy wie, ze od stycznia maja wejść jakies nowe regulacje ograniczające swobodny dostep do suplementów – kobieta nie miała pojęcia o niczym. Myślę że jak przyjda do niej pod koniec stycznia i każą zawijać menele, dopiero się dowie, tak jak właściciele punktów aptecznych na wioskach, którym ostatnio wykręcono numer z lekami. Trzyma się to w tajemnicy przed samymi zainteresowanymi, a potem nie ma czasu na walke.

    Chyba że kobieta po rozmowie ze mną posłuchała rady i zainteresowała się sprawą Kodeksu.
    ===========================
    od p.b.: to nie kwestia ze a odwraca uwage od b, tylko mamy atak od a do z

   • Zapsa said

    Jasne,ale przez „pandemię” mało kto zajmuje się kodeksem, bo o pandemii szumią wszędzie, o kodeksie cisza.

 12. CoZaSyf said

  Pandemia zaplanowana w 1989r!? http://www.globalnaswiadomosc.com/

 13. Manix said

  Ludzie przeciez to sa podstawy NLP a wy juz daliscie sie zmanipulowac.
  Pani minister Kopacz robi bardzo dobra robote tylko pytanie dla kogo ona pracuje.

  Przeciez przecietny czlowiek z ulicy powie jak flimowy Kargul z Pawlakiem.
  „machlacza jak u nas z nawozami pewnie pieniedzy im szkoda na szerego obywatela wiec mowia ze szczepionka jest niezbadana i niebespieczna”
  I pomysli sobie ze pewno Pani minister Kopacz dla siebie juz napewno sczepionke kupila no bo przeciez w takich niemczech juz sie szczepia no ale oni to maja pieniadze nie tak jak polska.
  W ten oto prosty sposob wystarczy tylko jeszcze odpowiednio rozkrecic ponike w mediach i juz ludzie beda sami domagac sie zakupu szczepionki.

  A jako ciekawostke podam ze w niemczech zastosowano podobna metode bo nie bylo chetnych do szczepienia.

  To powiedzieli ludzia ze wojsko i politycy dostana ina szczepionke.
  No i tak spowodowali ze ludzie juz zaczeli sie domagac szczepienia ale ta lepsza szczepionka ktora oczywiscie teraz dostana a ta lepsza bedzie wlasnie ta ktora miala byc.

  • hjk said

   Masz racje, tylko jest tu ta różnica, ze u nas sie nie mówi, ze cos jest dla wybranych, tylko ze czy ta czy owa są nieprzetestowane…

 14. AaBee Opiekun Jutra said

  Superstacja 😀

  Pierwszy raz słysze o czyms takim
  To jakas nowa telewizja
  W internecie moze?

  Dajcie jakies namiary prosze

  • ZKRWIIKOSCI said

   Bruno nie jestem fanem Superstacji ale uwazam ze jesli mozemy ja czesciowo wykozystac to trzeba isc za ciosem.Nie chodzi mi o calosciowe poparcie dla Pani Minister czy wybranej stacji telewizyjnej.Urbana tez nie wychwalam pod niebiosa a jednak to jego gazeta poparla nasza sprawe.Jesli chcemy cos zdzialac nie mozemy odpuszczac takich okazji dlatego ze nie zgadzamy sie z caloksztaltem.Chodzi mi o to ze przy tego typu dzialaniach mozemy naswietlic ludziom tresc zawarta miedzy wierszami piekąc dwie pieczenie na jednym ogniu.

 15. Bruno said

  Mamy Świnską grypę u dzieci w szkole w Warszawie

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7218229,Wirus_z_miasta_w_podstawowce.html

 16. Bruno said

  Według informacji Bilovol O., na godzinę 1 w nocy 4 listopada Ukraina zarejestrował 478.454 przypadków grypy.

  u 14 pacjentów stwierdzono Kalifornijską grypę 3 z nich zmarło nie podano jaki stan jest 11 dalej chorujących.

  Wiadomości z http://www.unian.net/ukr/news

 17. Bruno said

  a tu macie po ukrainsku żebyście nie narzekali na translatora co WHO sądzi o pandemii na Ukrainie .

  Świeże wiadomości

  http://www.unian.net/ukr/news/news-344915.html
  ===============================
  od p.b.: bruno olewaJ PRZYZWOITKI, DAJ NIEPREFEKT TLUMACZENIE

 18. kasia said

  Moze napiszmy wszyscy maile do Pani Kopacz z poparciem tego co robi? Kto za?
  =================================
  od p.b.: rece opadaja… bierz i pisz, idz w pojedynke z plakatem sandwiczowym pod ministerstwo, nie zakladaj komitetu i listy dyskusyjnej na ten temat, do diaska!!!

 19. Bruno said

  Ukraina o krok od stanu wojennego

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukraina-o-krok-od-wprowadzenia-stanu-wyjatkowego,wid,11657247,wiadomosc.html?ticaid=190b4&_ticrsn=3

 20. caryca said

  do puktu 1.
  http://www.gsk.com.pl/DownloadProductResource.aspx?ID=40 – to ulotka Engerix B firmy GlaxoSmithKline
  ja tu nie widze nic o thimerosalu, ani w skladzie ani w dzialaniach niepozadanych
  wiec p.Aneta ktora jest autorem tej wypowiedzi znalazla zmanipulowana ulotke, albo klamie
  =============================
  od p.b.: albo ty masz zmanipulowane info – tera bedzieta oczekiwac zbadania przez grypa666? nie ma nic na zlotej tacy, trza samemu sie wysilic

  • caryca said

   baaaaa….
   http://www.gsk.com.pl/DownloadProductResource.aspx?ID=39 – strona 5 ulotki

   „Obecny skład szczepionki Engerix nie zawiera tiomersalu (organicznego związku rtęci)”

  • caryca said

   p.b napisal:
   „od p.b.: tak samo tamte glupoty powielamy jak te”

   zanim sie cos umiesci w newsie na glownej stronie wypadaloby taka informacje sprawdzic czy jest wiarygodna.
   Ale autor bloga ma to gdzies…., nie zadal sobie nawet najmniejszego trudu by zweryfikowac informacje. Wazne zeby wypowiadac sie w tonie podobnym do jego wlasnego, powielac glupoty, szerzyc panike i wtedy juz wszystko co sie napisze jest git
   ============================
   od p.b.: bo od weryfikacji jestesta wy, ja rzucam na wasza pastwe; wybaczcie, badan nie bede jeszcze dla was robil; na dzieci indygo pare tygodni nie mozna sie bylo od was doczekac dowodu, a ten co przypadkiem wyplynal, nie jest w standardzie naukowym (wywiad);

   a propos, czy ktos tlumaczy biezace nowinki? bo ja sie pakuje do wyjazdu

   • caryca said

    „od p.b.: bo od weryfikacji jestesta wy, ja rzucam na wasza pastwe; wybaczcie, badan nie bede jeszcze dla was robil”

    jakie badania? to jest ewidentne podawanie nieprawdy,ale jak mniemam zadnego sprostowania tez nie bedzie, bo niby po co?
    ================================
    od p.b.: sprostowania ze nie wiem ani w te ani w druga strone, a blogowicze za leniwi zeby zbadac sprawe? ktorej literki nie rozumiesz?

   • Zanobiusz said

    Caryca ,Cicerin,Bei-ing,Noc żywych trupów czy cóś???

   • Lee said

    Caryca !. Jak będę chciał Cię otruć to też Ci powiem że w posiłku którym Cię częstuję jest trucizna ???.Zrób badania w laboratorium i udowodnij wynikami że p.Aneta kłamie a producent podaje prawdę.Skoro producenci mówią zawsze prawdę w ulotkach i reklamach to dlaczego tyle afer z co i rusz ujawnianymi przekrętami.Nie chce mi się wierzyć że można być tak naiwnym by pomijać takie fakty.P. Aneta zarobiła na tym poście miliony dolarów + sława i chwała, a biedny producent nic gdyż charytatywnie działa dla dobra ludzkości……… Daj spokój !

  • ALFA said

   http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1582%3Atwenty-reasons-why-vitamin-d-is-better-than-a-swine-flu-vaccine-mike-adams-reports&catid=1%3Alatest-news&Itemid=64&lang=en

   czytajcie o witaminie D lepsza jak szczepionka
   kupcie dzieciom i sami zażywajcie

 21. Bruno said

  Zastępca przewodniczącego sejmowej Komisji Budżetu Oleg Lyashko powiedział że przeznaczają 1 mld EUR ze środków na EURO2012 na walkę z epidemią grypy i pokonanie jej skutków.
  Oleg Lyashko powiedział że problemy obywateli, tzn. śmierć kilkadziesiąt osób i setki tysięcy chorych leżących w szpitalach to zadaniem rządu jest zrobić wszystko, aby były leki, maski, akcesoria.

 22. NICC1 said

  WSZYSYTKO PRZEZ TEGO GNOJA…………….. – http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Weishaupt
  =======================
  od p.b.: nie tak; byl narzedziem rotszylda

 23. gruz said

  wszystko się rozkręca,ciekawe co zrobią tamci(wiadomo którzy)jak dowiedzą się że znamy ich plany,a tak będzie,przecież skoro oni wiedzą co planują,i jakoś im się wszystko układa,to i nam się będzie układało,pamiętajcie że wiedza jest bardzo ważna,wiedza ochrania przed takimi…

 24. wpmarek said

  Do @AaBee Opiekun Jutra

  Wszystkie stacje TV (wszystkie!) w Polsce kontrolowane są przez Chazarskich pastuchów.
  ==============================
  od p.b.: tzn. kogo?

 25. Mars said

  Info a może dezinfo z onet.pl +/- 30 minut temu

  WHO: Grypę na Ukrainie wywołał wirus A/H1N1

  http://fakty.interia.pl/raport/swinska-grypa/news/who-grype-na-ukrainie-wywolal-wirus-ah1n1,1391996

  „Większość zachorowań na grypę na Ukrainie wywołana jest najprawdopodobniej przez wirus A/H1N1 – przypuszcza Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) w opublikowanym dziś komunikacie. ”

  WHO wtrąca się w sprawę tak bardzo że że niezorientowani w temacie uwierzą że WHO jest tak dobre że aż „do rany przyłóż ” a tym czasem…zrobią wszystko by wirus rozprzestrzenił się bardziej . Słusznie ktoś zauważył że nie bez powodu WHO odradza zamykania granic…
  =========================
  od p.b.: nie widzisz „najprawdopodobniej …przypuszcza”?
  wierzycie ze pentagon plus who nie potrafili zdiagnozowac wirusa? jak wojsko broni sie wiec przed bronia biologiczna? czekaja miesiac w okopach na wyniki z laboratorium?
  definitywnie dezinfo! nie wierze who, klamalo we wszystkich tematach jakie badalem: tyton, bron uranowa, promieniowanie elektromagnetyczne…

  • Mars said

   No jasne. Kłamią , kłamią. Też nie wierzę tym organizacjom bo wiadomo że tym sterują „rządy w cieniu ” . Wiedzą doskonale co to za wirus i co i jak . Dlatego uważam że mamy prawo szukać prawdy, nie ufać i kopać w informacjach tak jak chcemy i ile chcemy . Co do wiadomości z interii czy onetu to akurat potwierdzam że jest tam cenzura co szczególnie widać przy komentowaniu artykułów . Rzekomo moderatorzy działają w dobrej wierze usuwając wulgaryzmy itp. ale to nie prawda…nie dają tego co im nie pasuje…

 26. lotnik said

  ”Światowa Organizacja Zdrowia odradza jednocześnie sąsiadującym z Ukrainą państwom zamykanie swych granic, gdyż takie praktyki nie powstrzymują dalszego rozprzestrzeniania się wirusa.”

 27. lotnik said

  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Ukraina-wiekszosc-chorych-na-grype-ma-wirusa-AH1N1—bedzie-stan-wyjatkowy,wid,11657523,wiadomosc.html

 28. ALFA said

  Co to jest za manifestacja pod Min.Zdrowia jakieś oszołomy już napuszczono

 29. Bruno said

  Zgadzam się mamy cywilizację szatana

  • Mars said

   Dokładnie tak . Całą brutalna prawda. Jest naprawdę coraz gorzej i to widać praktycznie na każdym poziomie ludzkiego funkcjonowania w społeczeństwie, w świecie . Nie jest to dziełem przypadku, to jest fakt-mamy cywilizację szatana, cywilizację opartą na strachu, kłamstwie, nienawiści i wyzysku .

 30. asm said

  Welcome my frinds how is spy going 🙂
  Zgadzam sie z niktorymi iz trzeba samemu dzialac, albo w malych grupkach. Tak wiec dzialac jak szpiedzy. Hmm, do czego to juz doprowadza iz dobry czlowiek musi szpiegowac tych co powinny byc dla nas, dla narodu, tych co powinni niesc prawde…

  CO ZA SWIAT, zle to sie skonczy.
  ASM

 31. fabularasa said

  Tamiflu – kilka lat temu nieco inaczej mówiono o tym „leku”

  http://www.dziennik.pl/swiat/article11827/Szczepionka_przeciwko_grypie_moze_zabic_.html

 32. Bruno said

  Przyda się zobaczyć

 33. fabularasa said

  dalszy ciąg na temat tego leku:

  Zanim objął on pozycje Sekretarza Obrony, w administracji Busha, Donald Rumsfeld piastował stanowisko CEO (Chief Executive Oficer – odpowiednik Dyrektora Naczelnego) w korporacji
  o nazwie: Gilead Sciences Inc. . Obejmując stanowisko Sekretarza Obrony, D. Rumsfeld zrezygnował z zarządzania firma, pozostawiając sobie spora ilość udziałów w niej.

  Korporacja ta okazuje się być właścicielem patentu na jedna z najbardziej znanych na świecie szczepionek przeciw grypie o nazwie: TAMIFLU. Szczepionka ta jest do teraz używana w szczepieniach przeciwko Ptasiej Grypie i została tez zarekomendowana jako szczepionka zapobiegawcza przeciwko Świńskiej Grypie. Okazuje się, ze już grubo ponad 50 milionów
  osób zostalo zaszczepionych ta szczepionka, także przeciwko zwykłej grypie. Czyli ok. 1% całej populacji świata. Ponadto WHO zaleciło wszystkim krajom członkowskim zakupienie TAMIFLU w ramach przygotowań do ew. pandemii. Nie zapominajmy przy tym, ze tylko 2 państwa w świecie nie należna do WHO !!! Tylko rząd USA, za administracji Busha, w której nota bene zasiadał właśnie Donald Rumsfeld, przeznaczył 1,4 miliarda dolarow na zakup TAMIFLU.

  http://www.globalnaswiadomosc.com/donaldrumsfeld.htm

Sorry, the comment form is closed at this time.