Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

sytuacja na Ukrainie

Posted by grypa666 w dniu 30/10/2009

W zwiazku z wybuchem epidemii na Ukrainie prosimy o krótkie i istotne komentarze pod niniejszym wpisem. Proszę nie cytować całych artykułów tylko podawać linki. Jeśli macie ważne informacje z własnych źródeł na ukrainie to proszę je pisać dużymi literami lub w postaci wytłuszczonego tekstu.

Podajemy linki do informacji „oficjalnych”:

1. TVN24:  Groźny wirus zabił 34 osoby, tysiąc jest w szpitalach
Zauważmy, że w artykule jest wyraźnie powiedziane, że tylko 1 osoba zmarła na H1N1, a w zeszłym roku na podobne powikłania (SARS) zmarło 6,5 tysiąca osób. Dzieląc to przez ilosć dni w sezonie grypowym , np. 150, mamy 43 ofiary śmiertelne dziennie. Czyli wszystko jest na razie w normie! Informacje o masowych zachorowaniach potwierdzają jednak powracający stamtąd turyści.
Jane Burgermeister ostrzega w mailu przed masowymi szczepieniami, które mogą gwałtownie zmienić statystyki. Być może właśnie o to chodziło – spowodować panikę by doszło do szczepień. Nikt wówczas nie widziałby szczepienia jako przyczyn zgonów!
2. Nocne opryski w celu „dezynfekcji” na Ukrainie… Potrzeba łumaczenia!
3. W obwodzie lwowskim ogłoszono kwarantannę,  zaxid.net
4. Polska uszczelnia granice z Ukrainą sfora.pl
5. Grypa zabija na Ukrainie. Polska jest zagrożona efakt.pl
6. Ukraina: lawinowo rośnie liczba ofiar grypy. Celnicy w maskach. To A/H1N1? [zobaczcie jak sprytnie sugerują!] gazeta.pl
7. Від невідомого вірусу у Західній Україні померли 20 людей tsn.ua (potrzeba dobrego tłumaczenia, a nie google)
8. Apel o użycie armii. „Sytuacja może wymknąć się spod kontroli” onet.pl
9. Kiedy świnie mocna kaszlą, Tygodnik rolniczy (skan)
10. Pięć kroków do odporności, Fakt (skan)
11. Wirus zabija na Ukrainie, Rzczepospolita (skan)
12. Wczesne ostrzeganie w internecie o epidemii, Rzeczpospolita (skan)
13. Sposoby na wirusa, Rzeczpospolita (skan)
14. Епідемія „свинячого грипу” розпочалася в Україні, – МОЗ
15. Ukraina zamyka szkoły. TVN24 Proszę zwrócić uwagę jak niektóre media i czynniki rządowe chciały żeby to była „świńska gypa”! Prawda jest jednak inna: Wątpliwości co do liczby ofiar rozwiał w TVN24 korespondent Polskiego Radia na Ukrainie Piotr Pogorzelski jednoznacznie stwierdzając, że na razie stwierdzono tylko jeden przypadek śmiertelny na grypę A/H1N1, a 11 kolejnych osób rzeczywiście jest chorych. Pozostałe z 37 zgonów nastąpiły wskutek powikłań po grypie i zapaleniu płuc.”
16. Ukraina: śmiertelne żniwo epidemii grypy, TVP info
17. Kwarantanna w całym kraju? Ukraina w strefie pandemii, onet.pl A ci swoje. Czy myslicie, że ludzie nie widzą tej manipulacji?

z komentarzy:

 • Mizia (30.10, g. 3 rano) SPRZED 10 MINUT Z ROZMOWY TELEFONICZNEJ ZE ZNAJOMYM ZE LWOWA -INFO NIE OFICJALNE – liczba chorych – około 9000 do 12000, liczba przebywajacych w szpitalach- około 2500. liczba zmarłych -od 150 do 300. TO SĄ INFORMACJE NIEOFICJALNE -Z TEGO CO LUDZIE MÓWIĄ. ZNAJOMEGO SĄSIAD JEST LEKARZEM – PRÓBKI WYSŁANO DO LONDYNU – lekarze pocichu mówią że to może być hiszpanka lub wirus ptasi
 • Mizia (30.10, g.12)  OBRONA CYWILNA POSTAWIONA W STAN MOBILIZACJI SRODKÓW-ROZPOCZETO REALIZACJE PLANÓW ZAGROŻENIA. ARMIA – OTRZYMAŁA WYTYCZNE WSPÓŁPRACY Z CYWILNYMI SŁUŻBAMI – MOŻLIWY NAWET SCENARIUSZ -WPROWADZENIA STANU WYJATKOWEGO LUB NAWET WOJENNEGO. W APTEKACH BRAK LEKÓW LUB ZAPASY NA WYCZERPANIU -KWITNIE CZARNY RYNEK. ZDROWI LUDZIE ODMAWIAJA PRZYCHODZENIA DO MIEJSC PRACY. W SZPITALACH I MEDIACH POJAWILI SIE MUNDUROWI – WOJSKO. ILOSC CHORYCH I PRZEBYWJACYCH W SZPITALACH – NIEWIADOMA -TRWA AKCJA DEZINFORMACJI ORAZ OGRANICZANIA INFORMACJI
 • Informacja telefoniczna: Najbardziej zainfekowany jest Drohobycz. Uczelnie i szkoły są pozamykane. Objawy typowe dla grypy: szybka goraczka, kaaszel, problemy z płucami. Ukraińcy radza sobie z tą „grypa” w sposób konwencjonalny – w restauracjach na kazdym stole jest talerzyk z pokrojona cebula i czosnkiem…
 • Mizia (30.10 g. 12:48) TO JEST OFICJALNE ALE TYLKO 10% PRAWDY –JEST BARDZO ŻLE BEDZIE GORZEJ– ps. nikogo nie strasze posiadam inne info ale nie bedę ich pisał -BRAK POTWIERDZEŃ W OFICJALNYCH KOMUNIKATACH. TO Z NETU: Apel o użycie armii. “Sytuacja może wymknąć się spod kontroli” Kolejki przed aptekami we Lwowie – Panikę trzeba zatrzymywać nie uspokajającymi komunikatami, a zdecydowanymi i efektywnymi działaniami – uważa przewodniczący parlamentarnej komisji bezpieczeństwa Anatolij Grucenko. Gricenko zaznaczył, że dla uspokojenia sytuacji należy wykorzystać wszystkie środki państwowe, zmobilizować wszystkie siły medyczne, a także milicję i wojsko. Działania rządu powinien wspierać prezydent Wiktor Juszczenko. Ukraiński polityk twierdzi, że zachodnią Ukrainę już opanowała panika. – Ludzie skupują lekarstwa, w tym antybiotyki, które nie stosuje się w leczeniu tego wirusa. Lekarze pracują na granicy fizycznej wytrzymałości. Szpitale w zachodniej części Ukrainy są przepełnione. Sytuacja w każdej chwili, może wymknąć się spod kontroli, zachorowania mogą się rozprzestrzenić na cały kraj, co jeszcze bardziej – zaznacza Gricenko. Czy powinniśmy bać się świńskiej grypy? Gricenko stwierdza, że dla powstrzymania paniki prezydent Juszczenko powinien użyć armii. – Prezydent powinien określić zadania jakie powinny wypełnić siły wojskowe. Dla walki z epidemią prezydent powinien wysłać służby medyczne armii, a także wojskowe szpitale.- Rozpatrujemy możliwość ogłoszenia kwarantanny nie tylko w obwodach zachodnich, ale w całym kraju, ponieważ wirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie – oświadczył minister zdrowia Wasyl Kniazewycz. Według wstępnych ustaleń Ukraina weszła w światową strefę pandemii grypy A/H1N1 – powiedział.
 • Mizia (30.10 g. 13) Naczelny lekarz sanitarny obwodu Tarnopolskiego w wywiadzie dla ukraińskiego wydania dziennika “Kommersant” uważa, że przyczyną śmierci ludzi są nieznane wirusy.

Informacje prasowe:

www.unian.netCzy w Tarnopolu w nocy przeprowadzano dezynfekcję?„Tyfus w mieście”, 29.10.2009 15.17,  Tłumaczenie za Gazeta.ua (nadesłał C.) Minionej nocy w Tarnopolu na ulicach miasta przeprowadzano dezynfekcję z powietrza. Opowiedział o tym swoim komentarzu dla Gazeta.ua rektor Tarnopolskiego Uniwersytetu Pedagogicznego Wołodymyr Krawec. Według jego słów, o takim środku zapobiegawczym dowiedział się on od milicji. „We środę późnym wieczorem zadzwonił do mnie zaufany człowiek – pracownik milicji. Powiedział żebym „na noc zamknął wszystkie okna, bo w Tarnopolu w nocy zostanie przeprowadzony specjalnym roztworem oprysk z samolotów. W mieście jest tyfus”. Krążą także pogłoski, że pociągi nie zatrzymują się na stacji Tarnopol. Ukraiński odpowiednik PKP dementuje jednak te pogłoski. „Od środy od 11 rano dzwonia tysiące ludzi. Pytają się o jedno – czy pociągi naprawdę się nie zatrzymują. I co? Teraz mamy 9.06, a pociągi stoją na torach”, – powiedziała pracownica informacji pasażerskiej.  Naczelnik tarnopolskiego dworca kolejowego Mychajło Żukow podkreślił, że zamknięcie dworca jest nie możliwe. Wszystkie pociągi międzynarodowe, międzymiastowe i podmiejskie zatrzymują się w Tarnopolu, podczas postoju na stacji drzwi wagonów są otwarte. Następuje normalna wymiana pasażerów. Nie ma u nas kwarantanny, a jedynie epidemia – podkreślił.

Na Ukrainie Zachodniej  wskutek zarażenia nieznanym wirusem zmarło 20 osób, Lwów/Tarnopol, 28 października, 16:14 (tłum. Monika)
Ukraińskie Ministerstwo Ochrony Zdrowia podejrzewa, że ludzie w Zachodniej Ukrainie zmarli w wyniku zapalenia płuc, jednak póki co nie może podać dokładnej diagnozy. Na początku października w obwodach lwowskim, iwanofrankowskim i tarnopolskim, od jak dotąd nie ustalonego wirusa, zmarło 20 osób – poinformował pierwszy zastępca ministra ochrony zdrowia, Wasyl Lazoryszyniec. Według niego, pierwszą diagnozą u zmarłych jest zapalenie płuc, ale dokładne przyczyny choroby będą znane za kilka dni, po przeprowadzeniu analizy materiału biologicznego zmarłych (nie wiem co dokładnie ma na myśli mówiąc materiał biologiczny, ale o tym może rozstrzygnie ktoś, kto ma wiedzę w tym temacie). Urzędnik powiedział również, że w obwodzie tarnopolskim zmarło 10 osób, a hospitalizowano 95. 25 osób jest w ciężkim stanie, 4 z nich to dzieci. W obwodzie Lwowskim w wyniku zarażenia wirusem zmarły 4 osoby, 2 są w stanie ciężkim. 6 osób zmarło w Iwano-Frankowsku, 25 przebywa w szpitalach, 7 z nich jest w ciężkim stanie. Z kolei pierwszy zastępca głównego państwowego lekarza sanitarnego, Ludmiła Mucharska, zaznaczyła, że obecnie nie przekroczono epidemiologicznego progu zachorowań na grypę i ostre wirusowe infekcje układu oddechowego w dziesięciu ukraińskich miastach, będących pod kontrolą. „Najbliżej progu epidemiologicznego znajduje się obwód lwowski, gdzie w minionym tygodniu zachorowalność na grypę i ostre wirusowe infekcje układu oddechowego wzrosła o 10%” – poinformowała Mucharska.
Jednocześnie główny państwowy lekarz sanitarny, Aleksander Biłowoł, oświadczył, że w Tarnopolu, Iwano-Frankowsku i we Lwowie przekroczono próg epidemiologiczny, zwłaszcza w regionie tarnopolskim o 1,5 raza. Dodał, że sytuacja w rejonie tarnopolskim jest skomplikowana, udała się tam komisja Ministerstwa Ochrony Zdrowia, żeby wyjaśnić warunki zaostrzenia sytuacji epidemiologicznej. Oprócz tego Biłowoł apeluje do obywateli, aby natychmiast zwracali się do lekarza, gdy zauważą u siebie objawy grypy lub ostrej wirusowej infekcji dróg oddechowych.
Jako przyczynę wczesnego zaostrzenia sytuacji epidemiologicznej w odrębnych regionach lekarz sanitarny wskazał ochłodzenie i chroniczne zachorowania, których ilość w ostatnim czasie zwiększyła się. Według niego Ministerstwo Ochrony Zdrowia jest przygotowane do możliwej epidemii w skali kraju. Na wypadek epidemii w rezerwie przebywa  378 tysięcy łóżek szpitalnych. Oprócz lekarzy do badania chorych zostaną wydelegowanii także studenci 6 roku akademii medycznych oraz lekarze stażyści.
Jednocześnie Ministerstwo Ochrony Zdrowia w dalszym ciągu upiera się, że wśród zmarłych na „świńską” grypę A H1N1 na Ukrainie są tylko 2 osoby. Zdaniem Biłowoła, w ostatnim czasie nie wykazano innych przypadków. Chociaż dodał, że statystyka umieralności w wyniku zapalenia płuc nie wyodrębnia przyczyn rozwinięcia się zapalenia płuc: zapadnięcia na grypę, komplikacji pooperacyjnych i szeregu innych przyczyn.
Przypomnijmy – wcześniej lekarze oficjalnie poinformowali o 9 śmiertelnych przypadkach w obwodzie tarnopolskim, w wyniku zapalenia płuc, spowodowanego nieznanym wirusem, oraz o 4 śmiertelnych przypadkach na lwowszczyźnie.
W tym czasie Ministerstwo Ochrony Zdrowia kategorycznie zaprzeczyło, że ludzie ci zmarli wskutek „świńskiej” grypy. Obecnie przeprowadzane są badania, mające ustalić wirus, na skutek którego doszło do przypadków śmiertelnych.

Na Ukrainie zaczęła się epidemia „świńskiej grypy” – powiadomiło Ministerstwo Zdrowia Ukrainy. 10:18, 30.10.2009
(tyt. oryg.: Епідемія “свинячого грипу” розпочалася в Україні, – МОЗ )
Na Ukrainie zaczęła się epidemia wysoce patogennej grypy typu A/H1N1. Taką informację przekazał agencji informacyjnej UNIAN minister ochrony zdrowia Ukrainy Wasyl Kniazewycz. Według jego słów, wczoraj w Tarnopolu, przy współudziale ekspertów, odbyła się narada. „Opierając się na poprzednich rezultatach uznajemy, że Ukraina została włączona do strefy pandemii, w kraju zaczyna się epidemia grypy kalifornijskiej lub inaczej grypy A/H1N1” – zaznaczył W. Kniazewycz. Dodał  również, że w kraju zostanie powołana nadzwyczajna komisja ds. przeciwdziałania epidemii oraz zostaną użyte środki zapobiegawcze w postaci kwarantanny. „Będę dostarczał sprawozdania kierownictwu kraju nt. sytuacji, która przekroczyła próg epidemii. Na pewno będą brane pod uwagę kwestie kwarantanny lub wydłużenia ferii w szkołach i wyższych placówkach oświatowych. Zwracamy się do ludności o ograniczenie udziału w spotkaniach masowych”, – powiedział W. Kniazewycz. Minister wezwał mieszkańców Ukrainy aby zaniechali sposobów samoleczenia, a zwracali się do lekarzy. Chorzy wzywali lekarza w trakcie 5-7 dnia trwania choroby, kiedy człowiekowi już nie można było pomóc – powiedział.
Na pytanie czy ukraińscy lekarze wiedzą w jaki sposób leczyć grypę A/H1N1, minister przekonywał, że nasi medycy mają kompetencje w tej kwestii. „W tym momencie bardzo aktywnie pracujemy z lekarzami. Ministerstwo Ochrony Zdrowia zatwierdziło protokół leczenia, przeciwdziałania i pomocy” – zaznaczył.
[30.10.2009 17:55]  za http://www.zaxid.net

Świńska grypa: co się dzieje w terenie (tyt. oryg.: Свинячий грип: що діється на місцях)
http://www.unian.net/ukr/news/news-344132.html
Łuck: na miejskich targowiskach szturm na cebulę i czosnek. W miejskich aptekach wykupiono prawie wszystkie profilaktyczne środki przeciw grypie. Brakuje także masek na twarz, w większości aptek zauważalne są nawet braki witaminy C.  Jeszcze wczoraj paniki i kolejek pod aptekami w mieście nie było. Ja mówią sami aptekarze, dzisiaj z samego rana, zanim otwarto apteki, ustawiały się już długie kolejki. Do południa w aptekach nie było już żadnych przeciwgrypowych ani profilaktycznych leków, polecanych przez lekarzy: maści oksolinowej oraz amizonu. Natomiast na miejskich targowiskach zauważono szturm na cebule i czosnek.
Przewodniczący administracji obwodowej (odpowiednik marszałka województwa – przyp. tłum.) na konferencji prasowej poinformował, że negocjował z przedstawicielami koncernów farmaceutycznych, którzy zapewniali go, że użyją wszelkich zależnych od nich środków dotyczących zabezpieczenia dostaw leków.
Ogólnie, jak na razie na ulicach Łucka ludzi w maskach nie widać. Co prawda, niektórzy z taksówkarzy noszą maski. W niektórych sklepach i supermarketach, wg słów sprzedawców, dyrekcja zakupiła maski i nałożyła obowiązek ich używania podczas pracy z klientami. Lekarze wzywają wszystkich Wołynia, aby przy pierwszych objawach zwrócić się o pomocno lekarzy, nie stosując przy tym nietradycyjnych metod samoleczenia, przestrzegania zasad higieny, regularnego wietrzenia pomieszczeń. Według otrzymanych informacji, rozporządzeniem przewodniczącego administracji obwodowej Mykoły Romaniuka w placówkach oświatowych obwodu/województwa ogłoszono kwarantannę. Ograniczono organizowanie wszystkich imprez rozrywkowych oraz zawodów sportowych. W obwodzie ponad 3 tysiące osób miało symptomy grypy. U 16 z nich zdiagnozowano grypę, jedna kobieta zmarła w wyniku zapalenia płuc.   (Oksana Waszkiewicz)

Użhorod: oby tylko nie zamknęli granicy!
W mieście szturm i panika, o ile dzisiaj rano było wiadome, że w Obwodowym Zakarpackim Szpitalu Zakaźnym w nocy zmarło dwie osoby. Zdiagnozowano powikłania pogrypowe lub wskutek ostrej wirusowej infekcji układu oddechowego.
Mieszkańcy Użhorodu masowo zaczęli szturmować apteki. W większości z nich nie można już znaleźć leków antywirusowych, takich jak Aflubin, Interferon. Ludzie wprost „wygrzebują” wszystkie preparaty zmniejszające gorączkę, robią zapasy antybiotyków.
Dziś rano przygotowania do epidemii grypy w Użhorodzie ogłoszono na specjalnej komisji ds. przeciwdziałania epidemii grypy zorganizowanej przez tamtejszy miejski komitet wykonawczy. Jak poinformował główny lekarz miasta Wasyl Petryczko, sytuacja jest ciężka.
Na dzień dzisiejszy w obwodowym szpitalu zakaznym na 100 łóżek zajęte już jest 93, przy czym są to chorzy cierpiący na powikłania pogrypowe i infekcje układu oddechowego.
O tydzień zostały wydłużone ferie dla dzieci z przedszkoli i szkół, ludność proszona jest o używanie masek. Użhorodzki miejski komitet wykonawczy także nałożył obowiązek na taksówkarzy, kierowców środków komunikacji miejskiej, pracowników sklepów i instytucji noszenia masek ochronnych.
Mer Użhoroda Serhij Ratuszniak na posiedzeniu komisji ogłosił, żeby dzieci, które pójdą do szkoły też używały masek. W tym celu Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych planuje przekazać 20 tys. masek.
Mimo to, wielu mieszkańców Zakarpacia ma zamiar pojechac po leki za granicę, obawiając się jednak żeby z tego powodu nie zamknięto granic. (Natalka Peterwari)

Tarnopol: ludzie w maskach, autobusy jeżdżą puste
Panika zaczęła się 28 października. „Zamknięto wszystkie drogi, nie można wyjechać z miasta”, „Pociągi w Tarnopolu teraz się nie zatrzymują, nikt nie może opuścić miasta”, „Jutro na Placu Teatralnym mają rozdawać leki przeciw grypie, bo w aptekach wszystkie wykupiono”, – w ten sposób ludzie omawiają zaistniałą sytuację w środkach komunikacji miejskiej, bazarach i sklepach.  Do wieczora histeria zawładnęła całe miasto. Ludzie dzwonili do siebie, radzili otwierać okna, o ile „ w nocy z helikopterów będą robić opryski” (w innych wariantach – chlorkiem lub po prostu chemikaliami), żeby unieszkodliwić wirus świńskiej grypy lub czerwonego tyfusu (?). Przy czym, jedni powołują się na media, inni na wpływowych dygnitarzy. Urzędnicy, mówią, naprawdę dzwonili do swoich znajomych z podobnymi radami, ponieważ do nich także dochodziły takie pogłoski.  Wczoraj przewodniczący obwodowej administracji państwowej Jurij Czyżmar, sprostowując głupie pogłoski na konferencji prasowej, wyznał, że i tak trochę za poźno na takie akcje. “Po prostu nie oczekiwaliśmy, że plotki rozpowszechnią się szybciej niż wirus”.  O szkodliwości samodzielnego leczenia ostrzegają wielkie plakaty przy wejściach do sklepów oraz organy państwowe. Przeciwgrypowe ulotki znalazły się w autobusach i trolejbusach. Natomiast ilość pasażerów wyraźnie się zmniejszyła, ci z tarnopolan, którzy odważyli się skorzystać z transportu miejskiego jeździ w maskach. Mikrobusy miejskie jeżdżą prawie puste. Z okolicznych miejscowości autobusy przyjeżdżają puste.Zmniejszyła się także liczba korzystających z miejsc rozrywki. „Teraz nie ma kogo obsługiwać, bo prawie nie ma klientów”, mówią goście restauracji.  Ludzie w maskach stają się już integralną częścią miejskiego krajobrazu. W maskach chodzą piesi, milicjanci, dozorcy, którzy wychodzą do pracy wcześnie rano, gdy jeszcze nie ma nikogo na ulicach.
Jednocześnie w aptekach maski zostały wykupione i ich zakup jest nie możliwy. (Andrij Wacyk)

Tłumaczenia artykułów: czytelnicy blogu. Dziękujemy!

Епідемія “свинячого грипу” розпочалася в Україні, – МОЗ
Na Ukrainie zaczęła się epidemia „świńskiej grypy” – powiadomiło Ministerstwo Zdrowia Ukrainy.
10:18, 30.10.2009
Na Ukrainie zaczęła się epidemia wysoce patogennej grypy typu A/H1N1. Taką informację przekazał agencji informacyjnej UNIAN minister ochrony zdrowia Ukrainy Wasyl Kniazewycz.
Według jego słów, wczoraj w Tarnopolu, przy współudziale ekspertów, odbyła się narada. „Opierając się na poprzednich rezultatach uznajemy, że Ukraina została włączona do strefy pandemii, w kraju zaczyna się epidemia grypy kalifornijskiej lub inaczej grypy A/H1N1” – zaznaczył W. Kniazewycz.
Dodał  również, że w kraju zostanie powołana nadzwyczajna komisja ds. przeciwdziałania epidemii oraz zostaną użyte środki zapobiegawcze w postaci kwarantanny. „Będę dostarczał sprawozdania kierownictwu kraju nt. sytuacji, która przekroczyła próg epidemii. Na pewno będą brane pod uwagę kwestie kwarantanny lub wydłużenia ferii w szkołach i wyższych placówkach oświatowych. Zwracamy się do ludności o ograniczenie udziału w spotkaniach masowych”, – powiedział W. Kniazewycz.
Minister wezwał mieszkańców Ukrainy aby zaniechali sposobów samoleczenia, a zwracali się do lekarzy. Chorzy wzywali lekarza w trakcie 5-7 dnia trwania choroby, kiedy człowiekowi już nie można było pomóc – powiedział.
Na pytanie czy ukraińscy lekarze wiedzą w jaki sposób leczyć grypę A/H1N1, minister przekonywał, że nasi medycy mają kompetencje w tej kwestii. „W tym momencie bardzo aktywnie pracujemy z lekarzami. Ministerstwo Ochrony Zdrowia zatwierdziło protokół leczenia, przeciwdziałania i pomocy” – zaznaczył.
[30.10.2009 17:55]  za http://www.zaxid.net
Свинячий грип: що діється на місцях
http://www.unian.net/ukr/news/news-344132.html
Świńska grypa: co się dzieje w terenie
Łuck: na miejskich targowiskach szturm na cebulę i czosnek
W miejskich aptekach wykupiono prawie wszystkie profilaktyczne środki przeciw grypie. Brakuje także masek na twarz, w większości aptek zauważalne są nawet braki witaminy C.
Jeszcze wczoraj paniki i kolejek pod aptekami w mieście nie było. Ja mówią sami aptekarze, dzisiaj z samego rana, zanim otwarto apteki, ustawiały się już długie kolejki. Do południa w aptekach nie było już żadnych przeciwgrypowych ani profilaktycznych leków, polecanych przez lekarzy: maści oksolinowej oraz amizonu. Natomiast na miejskich targowiskach zauważono szturm na cebule i czosnek.
Przewodniczący administracji obwodowej (odpowiednik marszałka województwa – przyp. tłum.) na konferencji prasowej poinformował, że negocjował z przedstawicielami koncernów farmaceutycznych, którzy zapewniali go, że użyją wszelkich zależnych od nich środków dotyczących zabezpieczenia dostaw leków.
Ogólnie, jak na razie na ulicach Łucka ludzi w maskach nie widać. Co prawda, niektórzy z taksówkarzy noszą maski. W niektórych sklepach i supermarketach, wg słów sprzedawców, dyrekcja zakupiła maski i nałożyła obowiązek ich używania podczas pracy z klientami. Lekarze wzywają wszystkich Wołynia, aby przy pierwszych objawach zwrócić się o pomocno lekarzy, nie stosując przy tym nietradycyjnych metod samoleczenia, przestrzegania zasad higieny, regularnego wietrzenia pomieszczeń.
Według otrzymanych informacji, rozporządzeniem przewodniczącego administracji obwodowej Mykoły Romaniuka w placówkach oświatowych obwodu/województwa ogłoszono kwarantannę. Ograniczono organizowanie wszystkich imprez rozrywkowych oraz zawodów sportowych.
W obwodzie ponad 3 tysiące osób miało symptomy grypy. U 16 z nich zdiagnozowano grypę, jedna kobieta zmarła w wyniku zapalenia płuc.
(Oksana Waszkiewicz)
Użhorod: oby tylko nie zamknęli granicy!
W mieście szturm i panika, o ile dzisiaj rano było wiadome, że w Obwodowym Zakarpackim Szpitalu Zakaźnym w nocy zmarło dwie osoby. Zdiagnozowano powikłania pogrypowe lub wskutek ostrej wirusowej infekcji układu oddechowego.
Mieszkańcy Użhorodu masowo zaczęli szturmować apteki. W większości z nich nie można już znaleźć leków antywirusowych, takich jak Aflubin, Interferon. Ludzie wprost „wygrzebują” wszystkie preparaty zmniejszające gorączkę, robią zapasy antybiotyków.
Dziś rano przygotowania do epidemii grypy w Użhorodzie ogłoszono na specjalnej komisji ds. przeciwdziałania epidemii grypy zorganizowanej przez tamtejszy miejski komitet wykonawczy. Jak poinformował główny lekarz miasta Wasyl Petryczko, sytuacja jest ciężka.
Na dzień dzisiejszy w obwodowym szpitalu zakaznym na 100 łóżek zajęte już jest 93, przy czym są to chorzy cierpiący na powikłania pogrypowe i infekcje układu oddechowego.
O tydzień zostały wydłużone ferie dla dzieci z przedszkoli i szkół, ludność proszona jest o używanie masek. Użhorodzki miejski komitet wykonawczy także nałożył obowiązek na taksówkarzy, kierowców środków komunikacji miejskiej, pracowników sklepów i instytucji noszenia masek ochronnych.
Mer Użhoroda Serhij Ratuszniak na posiedzeniu komisji ogłosił, żeby dzieci, które pójdą do szkoły też używały masek. W tym celu Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych planuje przekazać 20 tys. masek.
Mimo to, wielu mieszkańców Zakarpacia ma zamiar pojechac po leki za granicę, obawiając się jednak żeby z tego powodu nie zamknięto granic.
(Natalka Peterwari)
Tarnopol: ludzie w maskach, autobusy jeżdżą puste
Panika zaczęła się 28 października. „Zamknięto wszystkie drogi, nie można wyjechać z miasta”, „Pociągi w Tarnopolu teraz się nie zatrzymują, nikt nie może opuścić miasta”, „Jutro na Placu Teatralnym mają rozdawać leki przeciw grypie, bo w aptekach wszystkie wykupiono”, – w ten sposób ludzie omawiają zaistniałą sytuację w środkach komunikacji miejskiej, bazarach i sklepach.
Do wieczora histeria zawładnęła całe miasto. Ludzie dzwonili do siebie, radzili otwierać okna, o ile „ w nocy z helikopterów będą robić opryski” (w innych wariantach – chlorkiem lub po prostu chemikaliami), żeby unieszkodliwić wirus świńskiej grypy lub czerwonego tyfusu (?). Przy czym, jedni powołują się na media, inni na wpływowych dygnitarzy. Urzędnicy, mówią, naprawdę dzwonili do swoich znajomych z podobnymi radami, ponieważ do nich także dochodziły takie pogłoski.
Wczoraj przewodniczący obwodowej administracji państwowej Jurij Czyżmar, sprostowując głupie pogłoski na konferencji prasowej, wyznał, że i tak trochę za poźno na takie akcje. “Po prostu nie oczekiwaliśmy, że plotki rozpowszechnią się szybciej niż wirus”.
O szkodliwości samodzielnego leczenia ostrzegają wielkie plakaty przy wejściach do sklepów oraz organy państwowe. Przeciwgrypowe ulotki znalazły się w autobusach i trolejbusach. Natomiast ilość pasażerów wyraźnie się zmniejszyła, ci z tarnopolan, którzy odważyli się skorzystać z transportu miejskiego jeździ w maskach.
Mikrobusy miejskie jeżdżą prawie puste. Z okolicznych miejscowości autobusy przyjeżdżają puste.
Zmniejszyła się także liczba korzystających z miejsc rozrywki. „Teraz nie ma kogo obsługiwać, bo prawie nie ma klientów”, mówią goście restauracji.
Ludzie w maskach stają się już integralną częścią miejskiego krajobrazu. W maskach chodzą piesi, milicjanci, dozorcy, którzy wychodzą do pracy wcześnie rano, gdy jeszcze nie ma nikogo na ulicach.
Jednocześnie w aptekach maski zostały wykupione i ich zakup jest nie możliwy.
(Andrij Wacyk)

Komentarzy 248 to “sytuacja na Ukrainie”

 1. wrrr said

  „W zwiazku z wybuchem epidemii na Ukrainie prosimy o…” – no, szlag mnie zaraz trafi!!! przepraszam. człowieku, co Ty piszesz? na Boga, niepodparta żadnymi dowodami informacja TVNu dot. wybuchu jakiejś epidemii na Ukrainie to tylko i wyłącznie część propagandy wielkiego farmaceuty. nie powielajcie tych kłamstw chociaż tutaj!!!

  • grypa666 said

   Moj kuzyn własnie wrócił z Ukrainy – całe wsie są zarażone. Inaczej bym tego nie pisał.

   • Asia said

    Jak kuzyn wrócił z Ukrainy to może będzie w stanie przetłumaczyć artykuł o nocnych opryskach? Tak tylko pytam:). Pozdrawiam.

   • grypa666 said

    Kuzyn nie jest Ukraińcem. Ma natomiast kontakt z ludźmi z Drohobycza – potwierdzają, ze sytuacja jest groźna.

   • wrrr said

    jakie wsie? które? kiedy wrócił? dzisiaj? podaj jakieś szczegóły! w innym przypadku tym bardziej wpisujesz się w propagandę, która zawsze polega na podawaniu jakiś zagadkowych informacji i bez krzty dowodu wiązanie jej z tym, co już na wstępie było kłamstwem – świńską grypą. należy dowiedzieć się, o co chodzi tam na Ukrainie, ale jednocześnie nie sugerować między wierszami, że może mieć to związek z jakąś epidemią. ludzie ciemni, których są tłumy, nie będą się długo zastanawiać. usłyszawszy o tym, pomyślą „no, mówiły coś w telewizorze, że jest jakaś pandemia świń” i popędzą wszczepić sobie śmierć lub w najlepszym wypadku kalectwo do końca życia. stąd już tylko pół kroku od wprowadzenia przymusu.
    ciekawe, że taką informację podają o tak późnej porze, akurat przed Dniem Zmarłych i tylko we wszechwiedzącym TVNie…

    oczywiście nie neguję, że ludzie chorują czy umierają. jednakże, jeżeli dzieje się to tak szybko na większą skalę i ma to związek z jakimś wirusem, to jest niemal pewne, że jest to czyjaś celowa robota.

    nie wierzę w ani jedno słowo TVNu. sezon grzewczy na Ukrainie rozpoczyna się bodaj od listopada, w każdym razie później niż u nas. Ukraińcy to, tak jak Polacy, w większości ludzie biedni, przy czym u nich „zwykła” bieda to tak jak u nas najgorsza bieda. nie zapominajmy o tym! tam wbrew pozorom panują dużo, dużo, duuuużo gorsze warunki życia, dostępu do zdrowej żywności i preparatów pomagających utrzymać system odpornościowy organizmu w pełnej gotowości. tam ludzie, jeżeli nie należą do elity, nie przerywają pracy mimo najgorszego samopoczucia czy zdrowia. w Polsce ludzie zamiast leczyć się w domu, często z byle przeziębieniem zasuwają do lekarza. na Ukrainie tak nie ma. to kłamstwo, że w ostatnich latach coś tam na Ukrainie się poprawiło. może pojawiło się tam nieco zachodnich akcentów, sklepy są bardziej kolorowe, trochę posprzątano na ulicach, ale to wciąż bardzo biedny kraj, o wiele biedniejszy od Polski. w obecnym okresie, gdzie przeziębienia to rzecz typowa, nie dziwi duża ilość przypadków powikłań typu zapalenie płuc. do diabła, przeziębienie trzeba wyleczyć, ono samo nie zniknie. jak olejesz lub z jakichś innych powodów nie wyleczysz przeziębienia, jest prawie pewne, że twój stan się pogorszy. gruźlica to w biednych krajach, z takim klimatem jak na Ukrainie, niemal normalka. nic dziwnego że ludzie chorują też na zapalenie płuc. wielki farmaceuta tylko takie fakty wykorzystują do siania swojej propagandy. eugenicy nie cofną się przed niczym i można się spodziewać, że tych przypadków w raportach będzie przybywać, podczas gdy dowodów na ewentualny związek ze świńską grypą będzie wciąż tyle samo. zresztą ile to razu już na tym blogu pojawiały się artykuły dotyczące TVNowskich manipulacji i łgarstw? sory, ale tylko dureń może dziś uważać, że w tym przypadku TVN mówi samą prawdę…

   • mizia said

    CO TY OBUDZIŁEŚ SIĘ DOPIERO TVN PODAŁ TĄ INFORMACJE JAKO OSTATNI SAM BYŁEM ZDZIWIONY
    PEWNIE DLATEGO ZE UKRAIŃCY WYKLUCZAJA JAKO SPRAWCĘ ŚWIŃSKI WIRUS:

    mizia powiedział/a
    29 październik 2009 @ 10:32 pm

    1 Votes

    TUTAJ MACIE INFO TŁUMACZONE PRZEZ GOGLLE ALE BEZ CENZURY – CHYBA ZE KTOŚ ZNA ROSYJSKI TAK JAK JA TO MOZE SOBIE W ORGINALE POCZYTAĆ
    ONETY ,INTERIE I INNE SA JUŻ OCENZUROWANE JEŚLI CHODZI O UKRAINĘ TAM JEST NAPRAWDĘ BARDZO ŻLE :

    http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&tl=pl&u=http://rus.newsru.ua/ukraine/29oct2009/karantin.html
    Odpowiedz
    mizia powiedział/a
    29 październik 2009 @ 11:35 pm

    Rate This

    Wołodymyr Szeremeta z zachodniej dyrekcji regionalnej Służby Granicznej powiedział, że na wszystkich przejściach granicznych wjeżdżających na terytorium Ukrainy będą kontrolowali lekarze. Dopiero potem do pracy przystąpią celnicy i funkcjonariusze Służby Granicznej w maskach ochronnych.

    Przypadki zgonów w wyniku powikłań po wirusowym zapaleniu płuc zanotowano w 6 zachodnich obwodach Ukrainy. Liczbę zmarłych ocenia się na 34 osoby. Najgorsza sytuacja jest w obwodzie tarnopolskim. Lekarze na razie nie są w stanie określić, czy jest to wirus grypy A/H1N1. W obwodzie zakarpackim zdiagnozowano tę chorobę u dwóch osób, które wróciły niedawno z Rosji. Jedna z nich zmarła.

    Lekarze apelują do Ukraińców o natychmiastowe zgłaszanie się do lekarza w przypadku pogorszenia stanu zdrowia. Tylko wtedy chorobę można wyleczyć.

    IAR/Kresy.pl

    Dodał Agnieszka dnia 29.10.2009 o godzinie 22:14:33

   • mizia said

    A TO BARDZO CIEKAWE TEGO WCZEŚNIEJ NIE BYŁO W TYM LINKU -WŁADZE UKRAINY DOSZŁY DO WNIOSKU ŻE TERAZ TRZEBA SZCZEPIĆ – dziwne bo jak sami mówią nie znają wirusa który wywołał to nagłe masowe zachorowanie
    JA TAM WIEM ZE JAK JUŻ SZCZEPIĆ TO TRZA BYĆ ZDROWYM TOŻ TO ZBRODNIA -TEKST W LINKU NA NIEBIESKO

   • grypa666 said

    od p.b; w entuzjazmie zaszczepia rowniez osoby chore na to, czego wirus (?) bylby w scypionce; sciema w bialy dzien, ludziowce pojda jak muchy do gie

   • mizia said

    MASZ TU JESZCZE TYLKO MI NIEMÓW ZE CI Z TVN PIJĄ Z TYMI Z TEGO LINKU I SA KOLEGAMI:

    mizia powiedział/a
    29 październik 2009 @ 7:31 pm

    1 Votes

    17,30 WE LWOWIE OGŁOSZONO I WPROWADZONO KWARANTANNĘ:

    http://www.zaxid.net/newspl/2009/10/29/173047/
    Odpowiedz

   • mizia said

    Z PRZED 10 MINUT Z ROZMOWY TELEFONICZNEJ ZE ZNAJOMYM ZE LWOWA -INFO NIE OFICJALNE-
    liczba chorych – około 9000 do 12000
    liczba przebywajacych w szpitalach- około 2500.
    liczba zmarłych -od 150 do 300.
    TO SĄ INFORMACJE NIEOFICJALNE -Z TEGO CO LUDZIE MÓWIĄ.
    ZNAJOMEGO SĄSIAD JEST LEKARZEM – PRÓBKI WYSŁANO DO LONDYNU – lekarze pocichu mówią że to może być hiszpanka lub wirus ptasi
    TO SĄ NIE OFICJALNE INFORMACJE.

   • mizia said

    O K.. NIC WIECEJ NIE NAPISZE BO SAM W TO NIE MOGĘ UWIERZYĆ – MYŚLĘ ZE DO NIEDZIELI SAMI POWIEDZĄ ….
    —-MAMY PRZESRANE—–
    PS. zadzwonił domnie znajomy z ukrainy……….

   • Brenda said

    Ja i tak dziekuje Ci za to co rzuciles. Trzeba sie dowiadywac na rozne sposoby. Jesli nie chcesz podawac informacji osobiscie to moze przekaz to Grypie666? Nie chce zebys zrzucal odpowiedzialnosci na kogokolwiek, bron Boze! Jednak po to jest zalozony blog by informowac, integrowac ludzi do obrony przed wszelkim swinstwem.
    Ukraina okazala sie jednym ze slabszych ogniw, wiec je wykorzystali. 😦 Dalej juz im pojdzie jak po sznurku. 😦 Nie dajmy sie!

   • grypa666 said

    od p.b.: spekulacja: ludnosc ukrainy zostala poddana radiokatywnosci o niskim natezeniu po czarnobylu — wykorzystano w obecnej nagonce do szczepien bronia binarna, w ktorej jednym czlonem jest radioaktywnosc?

   • grypa666 said

    Wrrr, masz rację. Stąd tytuł „Sytuacja na Ukrainie”, a nie np. „epidemia”. Tez uwazam, że nastraszono ludzi kilkoma przypadkami śmiertelnymi, lub też rozpylono inny wirus (ptasia grypa?). Teraz by przekonać społeczeństwo do szczepionek bedzie się pociągało te przypadki pod świńską. Media mogą wszystko – dlatego na tym forum szukajmy informacji jaka jest prawda.

   • Zanobiusz said

    Radio podało że to A/H1N1 a więc zważywszy objawy krew w płucach to klasyczna hiszpanka.Kuzyn mógł ją złapać .Inkubuje sie do 7 dni od infekcji.Metoda BSM może mu uratować życie Po raz trzeci apeluję Grupa 666 zacznijcie nagłaśniać tą metodę -polską samoleczenia.Ona zabija wirusy Wystarczy wpisać w Googlu BSM samoleczenie .Ludzie w panice mogą nie zdążyć jej poznać .Od pierwszych uchwytnych oblawów do zgonu to tylko 3-4 dni.Na litość Boską czemu to lekceważycie

   • grypa666 said

    od p.b.: nie gledz, tylko dawaj linki i wklejaj streszczenia; nie mamy wiezowca urzedasow, zeby wszystko za was robic

   • Zanobiusz said

    W pierwszym apelu o uczynienie BSM tematem podałem informację że z uwagi na wiek to cud że posługuję się komputerem,a więc podawanie linków i wklejanie przerasta moje możliwości.Widzę że nikt nie czyta dokładnie postów.Wyodrębnijcie te wątki które mogą ratować życie w najczarniejszym możliwym scenariuszu zdarzeń.Link w tresci zobaczy parę osób.Materiał podany na stronie ma szansę się rozejść.
    ========================
    od p.b.: jak na e-niegramotnego, to dosc wytrwale siedzisz przed kompem z ta swa obsesja; jak podasz link czy caly tekst ktory ma sens, momentalnie idzie jako glowny artykul, spoko

   • ALFA said


    samoleczenie

   • Zanobiusz said

    Alfa 777 Dziękuję za ponowną pomoc.Gospodarze chyba nie doceniają powagi sytuacji ,choć zdają się wiedzieć więcej od nas,i nie doceniają BSM,a może uratować i im życie.BSM poza niszczeniem bakterii i wirusów może wypychać poza organizm chipa jako ciało obce ,tak jak kamienie nerkowe,czy implanty chirurgiczne .Nie sądze by takie właściwości organizmu brali pod uwagę twórcy chipów.Mam nadzieję że z 2 000,000 egzemplaży w rękach Polaków uczyni się broń jedyna skuteczna przy najgorszym z przewidywalnych scenariuszy.

   • Natanel said

    W sprawie BSM. W Polsce została wydana na ten temat książka, w niej opis metody łącznie ze zdjęciami, praktyczne porady gdzie te ręce przykładać. Kupiłem to kiedyś i mam w domu wciśnięte gdzieś w inne książki, nie stosowałem ponieważ nie byłem chory na nic od lat. Nie znajdę teraz i nie podam autora bo za długo by szukać, może później……

   • Natanel said

    To jest książka Piotra Lewandowskiego, „Samoleczenie metodą B.S.M.”, ktoś tu podał link z jego wywiadem na You Tube. Sama metoda jest dosyć stara, tak leczył m.in. Jezus. Gdzie należy przykładać ręce aby wypchnąć tego chipa z organizmu, może ktoś wie? W książce o tym nie będzie, kiedy książka powstawała nie było jeszcze chipów.

   • 44 said

    o was grypa załatwiła! Pojawiła sięw najmniej oczekiwanym miejscu…Niedługo się okaże, że jednak trzeba się szczepić, żeby przezyć do cholery! Tylko nie pierdzielcie o zmianie planów i że najpierw chcą Ukraińców wybić…
    =======================================
    od p.b.: witaaaaam! zawsze pojawiacie sie przy milowym punkcie, no to dzieki za potwierdzenie, ze jestesmy na tropie smrodu

   • ALFA said

    p.b. twoje wypowiedzi czasami mi się nie podobają są jakby powiedzieć na inteligenta nie ok bardzo pokazujesz swoją wyższość nie papirek świadczy o człowieku a tu ludzie są różni i każdy myśli po swojemu dobrze że poświęciłeś się temu blogowi bo ja już wcześniej do głów tłukłam o tym co się dzieje ale przy twojej pomocy to dociera do tych co mi nie wierzyli dzięki tylko nie bądż taki co to nie ja i będzie OK !!!
    ===============================
    od p.b.: jak juz pisalem pare razy – kazdemu wg ‚zaslug’; ja tez mysle po swojemu, a blog prowadze ja a nie zenobiusz
    ===============================
    Piotr Bein nie jest ucieleśnieniem bloga. Tu pracuje jeszcze kilka osób i jeśli komus sie nie podoba podejście Piotra do pewnych spraw to trudno. To tak jak z Ziemkiewiczem i Rzeczpospolitą. Przecież to nie to samo.

   • 44 said

    Bo ja jestem tym…no…acha…AGENTEM DEZINFORMACYJNYM jestem! Ty chłopie własnej kupy bys nie wytropił…

  • A said

   A nie myślicie ze te całe szcepionki i „pandemia” i to rzekome wypłynięcie wszystkich informacji o depopulacji jest celowe. Takie dobrze zorganizowane elity mogły to zaplanować aby odciągnąć uwagę od czegoś znacznie poważniejszego. Bo jakoś mi sie nie chce wierzyć aby cos im sie nieopatrznie wymkneło. Moze ta panika jest zaplanowana dokładnie tak jak wygląda obecnie??

   • allseiingeye said

    No i co dalej, jaki dalszy ciąg scenariusza?

   • Zanobiusz said

    Osłabianie odporności i chipowanie Europy Zachodniej.Wirus hiszpanki dziesiątkujący Ukrainę, Rosję i dalej Chiny.Tamtejsza ludność gorzej odżywiona ,o niższym poziomie higieny będzie padać jak muchy.W Europie padnie tylko 1/3 mniej wykształceni gorzej odżywieni narkomani,Reszta się podporządkuje NWO.Grupy chętne do oporu dzięki namiarom z internetu można będzie izolować lub wyeliminować-polowanie na beschipowców.

   • Mariusz said

    Choroba wybiera sobie ludzi bez magistra? A może wystarczy mieć maturę, żeby przeżyć?

   • Zanobiusz said

    W Europie od jakiegoś czasu odżywianie,ekologia są modne wśród klasy średniej i to narzuciło inny sposób dbania o zdrowie a co za tym idzie ta populacja ma szanse przetrwać,lepiej wykształcona.Niestety cenzus wykształcenia ma w tym udział.

   • grypa666 said

    od p.b.: nie boj nic, ukraincy, kitajcy (jeszcze) jedza lepiej niz jewropejczycy

   • grypa666 said

    od p.b: kto widzial jewropejczyka wtranzalajacego surowa cebule lub czosnek? nie bylem w chinach, lecz na ukrainie, w serbii jest to nagminne, a mnisi prawoslawni zawsze maja na stole zabki czosnku

   • Jerzy said

    @Zenobiusz
    Bardzo serio traktuje tę radę na temat BSM. Czy nie jest to metoda: „Bioemanacyjne sprzężenie z Mózgiem”? Jeśli tak, to już w 1980 pisano o tym jako o metodzie, którą wynalazł Polak Uchnast.

    Jest to coś jak to dawniej monarcha uzdrawiał schorzenia przez nakładanie rąk, tylko tu człowiek sam sobie przykłada rękę do chorych miejsc.
    ================================
    od p.b.: cos podobnego przedstawil lekarz na seminarium stopcodex w stolicy 27 bm; czy ktos zna nazwisko tego prezentera?

   • Zanobiusz said

    Jerzy to ta metoda.Płk Eugeniusz Uchnast miał zgodę na testowanie jej na beznadziejnuch przypadkach w Szpitalu Wojskowej Akademii Medycznej i opublikował wyniki i metodologię w Różdżkarzu w latach 70-tych.Proszę cię Jerzy wejdż na Googlu na BSM samoleczenie i podaj linki dla Grupy666 bo ta cyfra chyba ich zaćmiewa.Dowiedziałem się właśnie że mam obsesje BSM z którą siedzę przed kompem,tzn że znają moje poprzednie wpisy ale je olali.Wpadli w tzw pułapkę aktywizmu, to stara sztuszka diabła dla wiedzących oczywista,pod jej wpływem traci się z oczu to co najważniejsze.Nie należy sprawdzać czy żołnierz ma wyglansowane buty ,ale czy wyczyścił i naładował broń.
    ============================
    od p.b.: ‚wiem’ o tobie tyle co ty o mnie – namietnie walisz dzis te bsm bez podania szczegolow mimo wielokrotnych ponaglen, gluchy na wolanie raz po raz zeby trzymac czysto dyskusje nt. ukrainy; mozesz wklejac ile chcesz teorii o grypa666, wszystko wywale; miarka sie przebiera – jesli nie bedzie tu szczegolow tego bsm do 19-tej dzis, wylatujesz, nie mam czasu sie certolic

   • Zanobiusz said

    Wielce Czcigodny Pleno Titulo Piotrze Bein.Na moją prośbę blogowicze wkleili linki do podręcznika ,filmu i stron obszernie informujących o BSM.Ja dwukrotnie pisałem że nie potrafię wklejać tekstu ani linków.Oczywiście może mnie Pan wywalić 19,00 pod każdym pretekstem.Radzę jednak poszukać moich wpisów linków i przemyśleć podany materiał.Mimo że jesteśmy w podobnym wieku nie przypominam sobie byśmy razem bawili się w piaskownicy.Ma pan nawyk pogardliwego stosunku do ludzi menele. agenciury itp.Jest Pan ponad poziomem iluminatów jak Pan sam napisał.Gratuluję samozadowolenia. Skądś Pana pamiętam nie wiem jeszcze skąd ale sobie przypomnę.Pozdrawiam wszystkich blogowiczów
    ===============================
    od p.b.: linki i tekst wkleja sie tak, e-fajtlapo: wez kursa komputerowe albo zapytaj wnuczka; w piaskownicy nigdy sie nie bawilem, urodzilem sie do powazniejszych rzeczy :<)
    tytuluje ludzi o wiele starszych i czcigodnych, a takim nie jestes wiec miej pretensje do garbatego

   • Jerzy said

    @Zenobiusz
    tu jest wprowadzenie do metody BSM:
    http://www.samoleczeniebsm.pl/primum.html
    A tu opracowanie samego Uchnasta:

    metodabsm.pl/BSM.doc
    ========================================
    od p.b.: no , wreeeeeszcie; ja sie odwzajemnie zenobiuszowi zeby sie nie splukal na kursa i nie zawracal gitary wnukom:
    jesli masz kompa (w tym klaptopa):
    – na wyszukiwarce (co to jest, patrz np. ksiazeczki typu ‚pc dla idiotow’) wystukaj bsm;
    – wejdz na witryne i artykul, ktory chcialbys polecic innym;
    – umiesc wskaznik na urlu (poradnik dla e-idiotow) i kliknij raz;
    – kliknij drugi raz na ww.urlu, tym razem prawym guzikiem myszy (patrz ww. ksiazeczki);
    – wybierz ‚kopiuj’, ‚copy’ czy ‚waehlen’ zaleznie jaki szprache masz w systemie;
    – przejdz na blog 666, zainicjuj wpis;
    – kliknij raz prawym guzikiem myszy;
    – wybierz „wklej’

    na maszynach apple… to wyzsza szkola jazdy – jak sie uporasz z peceta, to ci pomoge z apple

   • Zanobiusz said

    Jerzy dziękuję serdecznie.Jak możesz przeczytać wyżej dość dziwnie nie mogę trafić z tą wiedzą do P.Beina.On nie widzi tych linków ani jego zespół wysyła mnie na kursy komputerowe itp.Jakie czasy tacy liderzy.Jeśli zniknę z blogu popularyzuj BSM gdzie się da.Ja uległem trzy lata temu oparzniu znacznej powierzchni ciała ,zwęglenie głębokie na 2 cm.Dzięki BSM żyję i nie jestem inwalidą choć trwało to długo i jeszcze nie jest do końca doprowadzona regeneracja skóry.
    =============================================================================
    Panie p.b.Przykro mi że nie bawił się pan w piaskownicy ,a urodził się do poważniejszych rzeczy.To coś jak dzieci Illuminati.Cóż na starość trzeba to nadrobić.Łączę wyrazy,hm.. szacunku.
    =============================
    od p.b.: vice versa

   • ALFA said

    @Zenobiusz odezwij się 9750596

   • Wojwit said

    @Zenobiusz
    Ma Pan klasę! Tak trzymać!
    Są ludzie i „nad”ludzie…

   • angie- poland said

    CHAOS ZAWSZE WYGRYWA, BO JEST LEPIEJ ZORGANIZOWANY!
    =============================
    od p.b.: nie u mnie w domu ;<)

   • ~doinformowany said

    Chaos, to nieuporządkowany porządek.

   • grypa666 said

    Bzdura. Wtedy wykorzystaliby własne kanały. Czy jest coś o depopulacji w TVN, Wyborczej? Burgermeister wypłyneła zupełnie spontanicznie po odkryciu afery z zatruciem szczepionek przez Baxtera. Przeczytaj jej dowody dołączone do skargi kryminalnej.

   • 44 said

    Jaka panika człowieku? Gdzie ty widzisz panikę…no poza tym blogiem i Ukrainą oczywiście…

  • Stanisław said

   Właśnie przed chwilą w programie radiowym 1 podano informacje o epidemii grypy. Ponoć mają już kilka zgonów – czyżby początek do masowych szczepień ?

   • grypa666 said

    od p.b.: wolelibysmy info ze zrodel niezaleznych, w tym przypadku ukrainskich i sasiednich – czy ktos sledzi temat russia today na przyklad? pomocnicy z was denni

   • Jerzy said

    Ale gdzie? W Polsce? Nie ma na razie ani jednego zgonu na A/H1N1. Na Ukrainie? Są nawet 34 zgony, ale na A/H1N1 tylko 1 albo 2.

    Informuj precyzyjnie, do stu tysięcy biesów!

  • grypa666 said

   od p.b.: co ty, wrrr, warczysz jak jakis psiak…
   prosimy przecie o info nie z tvn fakty, duraku;
   dodam, ze tak jak w wojnie swiatowej uzyto ukraincow przeciw polakom, tak teraz propagande stamtad pompuje sie polakom zeby ich zarazic panika „made by satanists”

 2. Antysemita said

  Ta nowa zaraza z Ukrainy bedzie pretekstem do wprowadzenia we wszystkich krajach UE stanu zagrożenia (stanu wyjątkowego)i przymusowych szczepien. Po to wypuścili tego virusa. I już nikt nie bedzie sie mugł wiwinąć ponieważ bedzie uznany za nosiciela czyli bedzie zagrażał. Czyli albo szczepienia albo węzienie a głupcy do donoszenia na osoby nie szczepione też sie znajdą pod pływem strachu na nowego virusa.

  • grypa666 said

   Dlatego należy tę sprawę mieć na oku. Bardzo proszę o bezpośrednie relacje z Ukrainy, mediom nie można ufać.

  • krzysiek said

   tylko szczepień na co? przecież sami piszą, że to nie „modny” h1n1, do tego coraz powszechniej znane jest wprowadzanie broni biol. pod postacią szczepionek

   • grypa666 said

    Ludzie generalnie są bezmyślni. Jak się im powie słowo „scypionka” to sie „zascypią” nawet jak to bedzie szczepionka na gruźlicę.

   • Jaro said

    Zwróćcie uwagę, że „nasi” od rana trąbią, że to właśnie jest A/H1N1…
    Plotą i powtarzają to jak mantrę.
    Dobrze napisał Antysemita: „nie chcecie się szczepić? No to szach i mat!”
    I o to zdaje się w tym wszystkim chodzi.
    Ciekawe, co jeszcze trzymają w rękawie?

   • grypa666 said

    od p.b.: jak to na co scypionka, Krzysku? na to co podadza merdia

  • allseiingeye said

   Nikt nie musi donosić, wystarczy czytnik RFID chip żeby sprawdzić nawet na odległość kto dostał aplikację a kto nie

   • grypa666 said

    od p.b.: tez prawdopodobne z tego, co wiemy; scypionki z czipami mogli przewiezc szybko z francji, niemiec na ukraine – ogromny narod

  • grypa666 said

   od p.b.: scenariusz Antysemity prawdopodobny; narody jewropy zach. pokazaly palec, trza ich zajsc od wschodu; twoja ksywa to oczywiscie kawal, nie popieramy jakiegokolwiek koltunstwa

  • Mars said

   Dokładnie tak. Elity widzą nastawienie ludzi do całej sytuacji więc dowalili do pieca z innej strony… Cała ta sytuacja z Ukrainą dowodzi że TO SIĘ DZIEJE NAPRAWDĘ i nic nie jest tylko PRZYPADKIEM . Trzeba działać…
   pozdrawiam

 3. krzysiek said

  pamiętajmy o różnicach pomiędzy wzmacnianiem układu odpornościowego (m.in. wit.D3, naturalna C, selen, srebro koloidalne, czosnek) a leczeniem płucnych odmian chorób wirusowych, często polegającym na hamowaniu ostrej reakcji układu odpornościowego tzw. cytokine storm http://www.cytokinestorm.com/

  • ziomek said

   nie mozna opierac sie na info pod tym adresem, strona sponsorowana przez… Nutritionadvisor
   linki do amerykańskiego CDC, do firmy immunotec i innych instytucji mówią same za siebie. licznik odwiedzin od 22 września 2001, czyli 11 dni po wtc…. hmmm, czyżby już ktoś wtedy wiedział, że kolejnym atakiem na ludzkość jest wirus? odpowiedz sobie sam rodaku kochany 🙂 Nie możesz ufać żadnej firmie notowanej na którejkolwiek giełdzie! Elity z pomocą swoich banków z WallStreet przejęły kontrolę w wielu korporacjach i dużych przedsiębiorstwach. Siła jest w przemyśle lokalnym, średnim, małym i mikro biznesie ale przede wszystkim we własnej inicjatywie.

   Rozumując podobnie do Piotra, potwierdzam, że dzięki międzynarodowemu poruszeniu, dzięki dziennikarstwu obywatelskiemu, dzięki odwadze pewnych osób, plany im się sypią… a wszystko dzięki potężnemu narzędziu, którego oni nie są w stanie kontrolować – Internetowi. Wypuszczając wirusa do atmosfery, w dzisiejszych „szybkich” czasach, okrąży on ziemię w mniej niż tydzień. Większość ludzi na świecie jest odporna i jeśli leczy się naturalnie, wyzdrowieje. Jeśli pójdziesz do apteki i nakupisz chemicznego gówna, z pewnością wirusa nie zwalczysz.

   Od lat trują nas chemtrails-ami, wirusami, niskiej jakości pożywieniem, chlorowana i fluorowaną wodą… ale MY – LUDZIE, mamy właściwości genetyczne potężniejsze od tych działań! Nadal jesteśmy, nadal oddychamy, jemy, pijemy, pracujemy i rozwijamy się – jesteśmy niezniszczalni. Jedni nazywają TO COŚ cząsteczką boską, inni zwykłym fartem, ale my wiemy, że ta boska moc jest w każdym z nas, dlatego nadal jesteśmy tu i teraz a za pomocą sieci informacja i wiedza płynie i płynąć będzie dalej… Zwycięstwo to nasze życiowe powołanie!
   =======================
   od p.b.: bo z nami jest Bog, a zycie stworzone wg Jego Planu o wiele trudniej zniszczyc niz utrzymac

 4. n said

  Tajemniczy wirus zabija na Ukrainie

  Niewykluczone, że miasta na zachodzie Ukrainy zostaną otoczone kordonem sanitarnym. Najgorzej jest w Tarnopolu. Zamknięto tam szkoły, przedszkola i uczelnie.– Nie wiemy co to jest za wirus. To może być jakaś nowa mutacją wirusa świńskiej grypy. Objawy są podobne do grypy, lecz wirus bardziej wyniszcza organizm i może prowadzić do zgonu – twierdzi Ałła Mironenko, kierująca oddziałem chorób płuc i wirusowych infekcji w tarnopolskim szpitalu.

  Z telewizji płyną apele do mieszkańców, by nie wychodzili z domów, jeśli nie jest to konieczne. Również polskie władze odradzają podróż na Ukrainę. – Jeśli nie musicie, nie jedźcie na Ukrainę – ostrzega główny inspektorat sanitarny.
  http://www.efakt.pl/Tajemniczy-wirus-zabija-na-Ukrainie,artykuly,56018,1.html

 5. n said

  Tajemniczy wirus zabija pod polską granicą
  Walczy z nim Ukraina. Kiedy dotrze do Polski? Po śmierci 34 osób i setkach w szpitalu władze rozważają otaczanie miast na zachodzie kraju sanitarnymi kordonami. Według doniesień medialnych ludność cywilna całymi rodzinami ucieka na wschód. Najgorzej jest w Tarnopolu. Zamknięto tam szkoły, przedszkola i uczelnię – mówi RMF FM Józef Szkodziński, prezes Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Tarnopolu. Dzwoniła do mnie wczoraj pracująca w Tarnopolu żona i mówiła, że miasto jest w ogóle zamknięte. Pociągi się tam nie zatrzymują – cytuje swojego rozmówcę tvn24.pl Podobnie sytuacja wygląda w sąsiadującym z Polską Lwowie. Wśród ofiar śmiertelnych jest już 56-letnia lekarka która odwiedzała zarażonych wirusem w domach – czytamy na lvivnews.info. Dzień i noc stacje telewizyjne apelują do Ukraińców: nie wychodźcie z domów jeżeli nie musicie. Lekarze nie są nawet pewni co zabija. Oprócz wirusowego zapalenia płuc stwierdzono również przypadki świńskiej grypy, pacjenci żyją, ale są w ciężkim stanie – donosi RMF FM. Dopiero za kilka dni, gdy w Kijowie przeprowadzone zostaną analizy, będzie wiadomo z jakim typem wirusa Ukraińcy muszą się zmierzyć. Wasilij Kniaziewicz, szef resortu zdrowia, wezwał do natychmiastowego zgłaszania się do lekarzy i izolowania chorych oraz zaapelował, by nie wpadać w panikę – dodaje stacja. http://www.sfora.pl/Tajemniczy-wirus-zabija-pod-polska-granica-a13189

 6. n said

  Ukraina: lawinowo rośnie liczba ofiar grypy. Celnicy w maskach. To A/H1N1? jagor, ga, gazeta.pl, IAR, PAP 2009-10-29, ostatnia aktualizacja 2009-10-29 20:44
  W związku z epidemią grypy na zachodzie Ukrainy zaostrzono zasady przekraczania granicy. W wyniku powikłań po zapaleniu płuc zmarło już ponad 30 osób. Niemal wszystkie zmarły na Zachodniej Ukrainie, w pobliżu granicy z Polską. Na razie nie ma pewności, czy to ofiary nowej grypy A/H1N1. Polskie służby sanitarne monitorują sytuację na Ukrainie.
  Wirus świńskiej grypy ZOBACZ TAKŻE Uwaga nadchodzi nowa grypa. Szczepić się, czy nie? Nowa grypa uśmierciła już 2 185 ludzi Świńska grypa, meksykańska grypa, nowa grypa?
  Wołodymyr Szeremeta z zachodniej dyrekcji regionalnej Służby Granicznej powiedział, że na wszystkich przejściach granicznych wjeżdżających na terytorium Ukrainy będą kontrolowali lekarze. Dopiero potem do pracy przystąpią celnicy i funkcjonariusze Służby Granicznej w maskach ochronnych.Przypadki zgonów w wyniku powikłań po wirusowym zapaleniu płuc zanotowano w 6 zachodnich obwodach Ukrainy. Liczbę zmarłych ocenia się na 34 osoby. Jeszcze wczoraj informowano o 20 przypadkach śmiertelnych.
  Panika i podwyżki w aptekach
  Najgorsza sytuacja jest w obwodach lwowskim i tarnopolskim. W związku z epidemią ogłoszono kwarantannę oraz zamknięto przedszkola i placówki oświatowe. Podobna sytuacja panuje na Zakarpaciu i w obwodzie iwano-frankowskim.
  W obwodzie tarnopolskim przerażeni chorobą ludzie rzucili się do aptek w poszukiwaniu leków. W odpowiedzi na to aptekarze podnieśli ich ceny.
  Czy to A/H1N1? Nie ma jeszcze ostatecznych wyników
  Lekarze na razie nie są w stanie określić, czy jest to wirus grypy A/H1N1. Przeprowadzone na Ukrainie badania nie wykazały obecności w krwi zmarłych wirusa A/H1N1; dodatkowe analizy zlecono laboratoriom zagranicznym, a ich wyniki będą znane na początku przyszłego tygodnia. W obwodzie zakarpackim zdiagnozowano ‚nową grypę’ u dwóch osób, które wróciły niedawno z Rosji. Jedna z nich zmarła.
  Lekarze apelują do Ukraińców o natychmiastowe zgłaszanie się do lekarza w przypadku pogorszenia stanu zdrowia. Tylko wtedy ‚nową grypę’ można wyleczyć.
  Sytuację na zachodniej Ukrainie i w rejonach przygranicznych Polski omówiono na spotkaniu zespołu w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Straży Granicznej i MSZ.
  – Z informacji, które dostajemy od wojewódzkich inspektorów sanitarnych w Rzeszowie i Lublinie wynika, że w województwach przygranicznych nie odnotowano nietypowego wzrostu zachorowań grypopodobnych – mówi portalowi Gazeta.pl Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektora Sanitarnego.
  Główny Inspektor Sanitarny zalecił państwowych wojewódzkich inspektorom sanitarnym w Rzeszowie i Lublinie m.in. monitorowanie sytuacji na przejściach granicznych i nadzorowanym terenie, utrzymywanie kontaktu i wymianę informacji ze służbami medyczno- sanitarnymi Ukrainy, informowanie podróżnych przekraczających granicę o konieczności przestrzegania zachowań prozdrowotnych i zgłaszania się do lekarza w przypadku wystąpienia objawów grypy w ciągu 7 dni od powrotu z Ukrainy lub kontaktu z osoba chorą.
  Jeśli nie musisz, nie jedź
  Rzecznik GIS radzi też by osoby, które w najbliższych dniach wybierają się na groby bliskich na Ukrainie, chcą odwiedzić rodziny, dobrze zastanowiły się nad wyjazdem. Dotycz to zwłaszcza osób osłabionych przebytymi niedawno chorobami lub niewyleczonymi infekcjami.
  Jednocześnie Główny Inspektorat Sanitarny przypomina, że jeśli u kogoś wystąpią objawy grypopodobne, np. podwyższona temperatura ciała, osłabienie, kaszel, brak apetytu, katar, ból gardła, powinien natychmiast zgłosić się do lekarza.
  Najnowsze dane z Ukrainy
  Według ostatnich danych przedstawionych przez ukraińskie ministerstwo zdrowia o 15.00, w obwodzie lwowskim zmarło na grypę 12 osób, w iwanofrankowskim – 6, w tarnopolskim 12. W całym kraju zachorowało niemal 38 tysięcy osób, w tym niemal trzy i pół tysiąca dzieci. Niemal tysiąc osób zostało hospitalizowanych. http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7201715,Ukraina__lawinowo_rosnie_liczba_ofiar_grypy__Celnicy.html

 7. n said

  Grypa zabija na Ukrainie Thursday, October 29, 2009, 15:01 Wiadomości ze świata, Z ostatniej chwili
  34 osoby zmarły w ostatnich dniach na Zachodniej Ukrainie w wyniku zapalenia płuc i innych powikłań pogrypowych. Jednak tragiczne statystyki mogą się zmienić, bo w czwartek rano było już 326 chorych. W warszawskim Rządowym Centrum Bezpieczeństwa zebrali się eksperci, by sprawdzić, czy wirus nie zagraża polskim terenom przygranicznym.
  Zgony odnotowano w 6 zachodnich obwodach Ukrainy, ale najgorzej jest w obwodzie lwowskim (kilkadziesiąt kilometrów od polskiej granicy) i tarnopolskim, gdzie zmarło odpowiednio 10 i 12 osób. Początkowo pojawiły się podejrzenia, że to może być świńska grypa. Ukraińskie władze utrzymują jednak, że na świńską grypę zmarła tylko jedna z 34 ofiar.
  Przeprowadzone na Ukrainie badania nie wykazały obecności w krwi zmarłych wirusa A/H1N1, jednak dla pewności dodatkowe analizy zlecono laboratoriom zagranicznym. Ich wyniki będą znane na początku przyszłego tygodnia.
  W związku z epidemią w obwodzie tarnopolskim ogłoszono kwarantannę oraz zamknięto przedszkola i placówki oświatowe. Według agencji UNIAN tylko w czwartek liczba hospitalizowanych ze wstępnym rozpoznaniem “zapalenie płuc” w Tarnopolu wzrosła o 2,5 raza. W czwartek rano było ich 326, w tym 55 dzieci.
  Jak donosi portal newsru.ua lekarze informują, że w analogicznym kwartale zeszłego roku w rejonie Tarnopola odnotowano 33 zgony z powodu powikłań układu oddechowego. Podkreśla się, że wówczas byli to starsi ludzie z przewlekłą chorobą i dzieci poniżej 1 roku życia.
  W obwodzie tarnopolskim przerażeni chorobą ludzie rzucili się do aptek w poszukiwaniu leków. W odpowiedzi na to aptekarze podnieśli ich ceny. Podobna sytuacja panuje na Zakarpaciu i w obwodzie iwano-frankowskim.
  – Szkoły już są wszystkie zamknięte, instytuty są pozamykane – relacjonował tvn24.pl przebywający teraz w Polsce Ukrainiec, Jurij Pieknyj. Dodał, że dzieci które uczą się w Tarnopolu zostały rozwiezione do swoich domów w okolicznych wioskach.
  – Dzwoniła do mnie wczoraj (pracująca w Tarnopolu – red.) żona i mówiła, że miasto jest w ogóle zamknięte. Pociągi się tam nie zatrzymują – mówił rozmówca tvn24.pl.(…)
  W związku z epidemią grypy na zachodzie Ukrainie zaostrzono zasady przekraczania granicy. Wołodymyr Szeremeta z zachodniej dyrekcji regionalnej Służby Granicznej zapewnia, że na wszystkich przejściach granicznych wjeżdżających na terytorium Ukrainy będą kontrolowali lekarze. Dopiero potem do pracy przystąpią celnicy i funkcjonariusze Służby Granicznej w maskach ochronnych.Po polskiej stronie nie wprowadzono żadnych obostrzeń związanych z epidemią grypy na zachodniej Ukrainie. Polacy czekają na dyspozycje ze strony Inspektoratu Sanitarnego. W czwartek w związku z sytuacją na Ukrainie zebrał się też zespół ekspertów w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa w Warszawie. Stwierdzono, że w polskich województwach przygranicznych nie odnotowano nietypowego wzrostu zachorowań grypopodobnych. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Straży Granicznej i MSZ. Wydany wieczorem komunikat zapewnia, że polskie służby sanitarne monitorują sytuację na terytorium kraju, a w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej podjęte zostaną adekwatne działania. http://www.meritum-news.com/NEWS/?p=2450

 8. n said

  a tu macie wiesci z ukrainy

 9. Manix said

  No i niech sie wkoncu cos wyjasni bo od ponad 20lat dochodze do prawdy pochlonolem przez ten czas setki kazek miedzy inymi Wolfgang Eggert (polecam dla poszukiwaczy prawdy).

  Ale doprowadzilo mnie to do tego ze z zona 15 lat po slubie nie moglismy sie zdecydowac na dziecko ze wzgledu na zblizajaca sie zaglade az wkoncu trzeba bylo podjac decyzje teraz albo nigdy bo zegar biologiczny tikal. Mam teraz najwspanialsza na swiecie niespelna 4 letnia corke ktora jest dlamnie wszystkim. Niestety czuje sie fatalnie bo nie jest wcale dobrze za duzo wiedziec.

  Jestem wlasnie po 6 tygodniowym pobycie w klinice z powodu depresji.
  I powiem wam ze gowno to cale leczenie dalo.

  Jestem juz od lat gotowy na wszystko (przynajmniej tak mi sie wydaje)
  Ale niema chyba nic gorszego jak to oczekiwanie i ta niepewnosc,
  paralizuje to czlowieka do jakiego kolwiek dzialania.

  Dlatego mowie niech sie wkoncu to zacznie przynajmniej wtedy czlowiek bedzie wiedzial w ktora strone ma spierdalac.

  W tym wszystkim jedyne co mnie pociesza to moje jasne sny z przed 5 – 6 lat gdzie bylo po jakiejs katastrofie bo poprostu nie bylo ludzi w najdroszych dzielnicach niemieckiego portowego miasta w ktorym mieszkam bylo calkowite odludzie wszystkie domy staly nienaruszone ale ludzie jakby wyparowali i mozna bylo mieszkac gdzie sie chce co ciekawe ci ludzie ktorzy ocaleli byli jakby odmienieni bo od kazdego emanowala dobroc, serdecznosc i milosc oraz poszanowanie do zycia, nie istniala zadna biurokracja i tylko jedno prawo – „mozesz robic wszystko co sie tobie podoba byle bys tylko nie szkodzil drugiemu”

  Co ciekawe moja zona miala w tym czasie te same sny i w tych snach bylo dziecko w wieku okolo 7 lat ( w czasie tych snow nasza corka byla co najwyzej w planach )

  Od kilku miesiecy przesladuja mnie w snach potezne Anacondy.
  naszczescie jestem zawsze o krok do przodu.
  Niewiem co to moze oznaczac waz kojazy mi sie z szatanem.
  Moze ta potezna opasla anaconda ze snu to po prostu elita szatanistow???

  Jedno jest pewne jak to oczekiwanie jeszcze bedzie dlugo trwalo to trafie niedlugo nie do kliniki psychosomatycznej ale psychiatrycznej. ;(
  ================================
  od p.b.: „niech sie wkoncu to zacznie przynajmniej wtedy czlowiek bedzie wiedzial w ktora strone ma spierdalac” — wiec w ktora strone?

  • mizia said

   wyluzuj ja podchodzę do tego tak – nie denerwuję się bo to nic nieda no moze tylko tyle że ja dostanę wżoda żoładka a sku..ysy i tak beda swoje robic WYLUZUJ – wiem ze to bardzo trudne ja byłem taki przez 30 lat zanim udało mi się stanać z boku i to co mnie przerazało i wkur… wcale mnie nie uśmierciło jak się na to wypiełem.
   CO MA BYĆ BEDZIE nic na siłe.

   • x said

    Mizia – czytam z zaciekawieniem Twoje wpisy. Jedno co mi się nasuwa: Szacunek bracie.
    Tylko tyle.

    Manix – pamiętaj, że dobro JUŻ zwyciężyło. Śmierci nie ma – najważniejsze to być PRZYGOTOWANYM na przejście do innego świata, innego istnienia.
    Uwolnij się od lęku i zaufaj tej odwiecznej Mądrości, Sile, Bogu – nazwij to jak chcesz.
    Zaświadczam Ci, że nie jesteś sam – zwróć się do Światła i raduj się w duchu.
    Pokój z Tobą!
    ===============================
    od p.b: Mizia (z duzej litery), uprzednio tysiac innych ksyw zawsze spod tego samego numeru, „przeszedl” na nasza strone z „agenciurstwa” — moja czapa z glowy przed Toba, bede mial sie z czego spowiadac

  • Mery said

   Musisz byc silny dla twojej coreczki; ja czesto tak jak Ty mam poczucie beznadziejnosci, jestem realistka i uwazam ze w tym gownianym swiecie nie mamy juz zadnych szans, bo jesli nie szczepionka, to zarciem beda nas truli, a jak nie zarciem to opryskami itd. Nie ma szans, ten swiat musi sie skonczyc.
   W kazdym badz razie mamy dzieci i one teraz potrzebuja nas.Jak takie bezbronne maluszki maja przezyc bez nas- one tez zasluguja na to aby przezyc swoje zycie,a naszym zadaniem jest zapewnic im jak najlepsza przyszlosc. Taki jest nasz obowiazek. Olej wiec chociaz troszke wszystko to co Cie wkurza, i jak pisze @Mizia, wyluzuj…
   Ciekawostka- uzupelnij diete w magnez, jego niedobor oprocz nadcisnienia(nadcisnienie to niedobor, a nie choroba), powoduje tez depresje. Ja zazywam, i gwarantuje ze czuje sie o niebo lepiej…

   Mam wrazenie ze oni tak juz upodlili ludzkosc ze spanie, jedzenie, czy dupcz…sa ostatnimi przyjemnosciami/koniecznosciami jakie nam zostaly…

   • ALFA said

    @Magdalene w google medycyna komórkowa nadciśnienie wszystko się dowiesz

   • hipis said

    dziwnym trafem tez trafiłem na arginine i bede musiał to przetestowac,bo ogólnie zwieksza odpornosc organizmu

   • Magdalena said

    @Michal
    @ALFA
    Dzieki wielkie, przestudiuje.

  • Brenda said

   Twoje dziecko potrzebuje silnego, odwaznego ojca, a nie wiecznego pesymisty. Optymista to taki czlowiek co wie, ze Bog nie da mu zrobic krzywdy. Nawet jesli mialoby dojsc do najgorszego to nie wolno straszyc dziecka smiercia jako cos strasznego i makabrycznego. Wiem jak trudno to wytlumaczyc maluchowi (sama mam 5-letnia corke), ale lepiej jej zafundowac jaknajdluzszy spokoj niz zycie w stresie. Mam nadzieje, ze nie jestes ojcem, ktory przy zastrzyku dla dziecka chisteryzuje wiecej niz ono samo. Ja swojej mowie, ze moze sie spodziewac, uklocia, szczypania, ale to normalne i nie ma sie czego bac. Mowie to na chlono, rzeczowo i ona w tym momencie mi wierzy, bo wie, ze mowie serio i jestem wiarygodna. To samo mowie jej o smierci: staramy sie zyc najdluzej i byc najlepszym, ale jesli kochajacy Bog bedzie chcial nas zabrac do siebie to trzeba tam isc i poczekac, az wszyscy sie tam zbierzemy. Bo tam juz jest najbezpieczniej. A tu na ziemi to taka nasza przygoda.
   Po to sie urodzilismy by tu zyc i nie poddawac sie wrednym szumowinom. Wniosek jest jeden: czlowiek zawsze ma pod wiatr, ale taka juz jego rola.
   Przeczytales tyle katastrofalnych ksiazek, ale doszukales sie sensu tego wszystkiego? Sprawa jest calkiem prosta: Stworzyciel chce skonczyc z okrocienstwami na Ziemi i czas sprawe wyklarowac. Ludziom dobrym, kochajacym nic sie nie stanie, chocby ich smierc dosiegla. Trzymaj sie i nie poddawaj!

  • Zapsa said

   Rozumiem cię stary, bo ja przez obecną sytuację nie chcę zdecydować się na dziecko. Wciąż pytam siebie – jaką przyszośc zapewnię przy obecnych warunkach życiowych czyli:
   1.niemożność kupienia mieszkania na własność (kredytów nie uznawałam nigdy)
   2.całej reszcie związanej z NWO

   To jakby urodzić w niewolnictwie kolejnego niewolnika.Dla mnie to za dużo.
   ===========================
   od p.b.: m.in. z powodu beznadziejnosci z mieszkaniami opuscilem polske; teraz uny maja dla nas jeszcze lepsze rzeczy – scypionki itd na calym swiecie

  • Mars said

   Kiedy człowiek zderza się z pewną wiedzą która bazuje na prawdzie to może doznać szoku i się tak łatwo nie pozbierać . Pół roku temu kiedy zetknąłem się z tematem „Iluminati” po raz pierwszy i był to czas kiedy zacząłem szukać też prawdy,kiedy człowiek poznaje czym tak naprawdę jest „system”, „ekonomia” „religie” i cała ta reszta iluzji . Bardzo ciężko to na początku przetrawić ale kiedy się już uda to człowiek nabiera dystansu do siebie, do tego co się dzieje i w gruncie rzeczy jest na dobrej drodze bo-jest świadomy tego co jest . Smutną trochę(a może bardzo )sprawą jest to , że niektórzy ludzie znający już tą prawdę lub jej szukający podciągają to pod tzw. NEW AGE i jednocześnie nienawidzą Chrzecijanizmu . To nie jest dobre, ponieważ może zdarzyć się że ci ludzie którzy faktycznie bedą znali prawdę zrobią z nią nową religię (a w zasadzie wypromują bardziej NEW AGE) i zmanipulują po swojemu . Trzeba być bardzo czujnym żeby właśnie nie wpaść w tego typu pułapkę . Bywa że tu na tym blogu czasem „schodzi się z tematu” na chwilę, ale to nic złego ponieważ na każdy problem warto a nawet trzeba zawsze spojrzeć z szerszej perspektywy . Świnska grypa też przecież nie jest celem…to tylko efekt działania, jeden z wielu wątków tego syfu który się tu na świecie dzieje . Głowa do góry i naprzód 🙂
   ============================
   od p.b.: ladnie ze chcesz nas oswiecic, ale my ten temat przecwiczylismy, jestesmy nieco wyzej ponad poziomem iluminatow co do ‚satanistow’

 10. allseiingeye said

  Co jest grane, media się dziś obudziły, przecież co roku jest to samo i nikt nie robi wielkiego halo, zresztą obecna sytuacja trwa od tygodni….

 11. n said

  W Tarnopolu na noc na ulicach dezynfekcji?
  „Miasto – gorączka” 29.10.2009 15:17
  W mieście Tarnopol ostatniej nocy na ulicach prowadzone dezynfekcji powietrza. Jest to w komentarzach Gazeta.ua powiedział rektor Tarnopol Pedagogicznego Uniwersytetu Vladimir Kravets. Według niego, na takim rozwiązaniu mówił policji. „W końcu wczoraj wieczorem do mnie zadzwonić silną osobę. Działa w policji. Ukraińcy umierają z nieznanych grypy (ZDJĘCIA) Knyazevich mówił o epidemii w Tarnopolu W Tarnopolu postępuje zapalenie płuc: prawie 300 pacjentów
  Mówią —
  Ukraińcy umierają z nieznanych grypy (ZDJĘCIA) Knyazevich mówił o epidemii w Tarnopolu W Tarnopolu postępuje zapalenie płuc: prawie 300 pacjentów „Ty w nocy zamknąć wszystkie okna. W Tarnopolu kropytymut noc specjalnych samolotów rozwiązania. W mieście – gorączka – Krawiec. Shyryatsya również pogłoski, że pociągi nie zatrzymują się na stacji Tarnopol. Koleje zaprzecza takie zarzuty. Od 11-tego połączenia rano środa, tysiące ludzi. Zapytał jeden – to naprawdę nie zatrzymuje pociągi. Więc co? Mamy 9.06 i pociągów na torach „- powiedział stacji obok odniesienia. Szef stacji kolejowej Tarnopol Michaił Żukow podkreślił, że niemożliwe jest blisko dworca. Wszystkie pociągi publicznych, międzymiastowych i podmiejskich usług w Tarnopolu, stop, stop podczas drzwi otwartych. Pasażerowie przychodzą i odchodzą. Nie ma kwarantanny i epidemii „- powiedział.
  http://translate.google.pl/translate?u=http%3A%2F%2Fgazeta.ua%2Findex.php%3Fid%3D313818&sl=uk&tl=pl&hl=pl&ie=UTF-8

  • MR said

   Tutaj wklejam trochę lepsze tłumaczenUbiegłej nocy na ulicach Tarnopola została przeprowadzona dezynfekcja z powietrza.
   To wydarzenie komentuje rektor Tarnopolskiego instytutu pedagogiki Wolodymyr Krawec.
   Według jego słów, o tym zapobiegliwym posunięciu powiadomiła jego milicja.
   „W środę późnym wieczorem, dzwoni do mnie poważny człowiek. Pracuje w milicji. Mówi –
   „Pan zamknie na noc wszystkie okna. Bo Tarnopol w nocy będzie spryskiwany z samolotów specjalnym roztworem. W mieście – tyfus”, – opowiada Krawec.
   Jednocześnie szerzą się pogłoski, że na stacji Tarnopol nie zatrzymują się pociągi. Kolej zaprzecza podobnym informacją.
   „Od środy godz.11.00 rano dzwonią tysiące ludzi. Pytają o jedno – czy to prawda że pociągi się nie zatrzymują? I co? Teraz 9.06, a pociągi stają na torach”,- opowiada pracownica informacji kolejowej.
   Kierownik dworca kolejowego w Tarnopolu Mychajło Żukow ogłosił, że zamknięcie dworca jest niemożliwością. „ Wszystkie pociągi obsługujące krajowe, międzynarodowe i podmiejskie w Tarnopolu się zatrzymują, drzwi są otwarte przez cały czas postoju na stacji. Pasażerowie wchodzą i wychodzą. Mamy epidemię, nie kwarantannę.”- pokreślił.
   zenie

  • natan said

   Na początku października pod jednym z filmów Pana Piotra Beina pojawił się komentarz, który wydał mi się na tyle dziwny, że go zapamiętałem. Ten komentarz zaraz zniknął, autor go sam usunął, nie wstawiał też innych komentarzy. Treść brzmiała mniej więcej tak: „Już wkrótce, bo od 26.10.2009, zaczną się powszechne szczepienia na A/H1N1 na Opolszczyźnie (tu był wymieniony jakiś powiat, którego nie pamiętam) pod pretekstem zapobiegania rozpowszechniania się zapalenia płuc.” Komentarz ten pojawił się parę tygodni temu na You Tube gdy nie było słychać o żadnym zapaleniu płuc w tamtym rejonie. Zapamiętałem dokładnie datę, region (Opolszczyzna) i że szczepienia BĘDĄ TAM W JAKIŚ SPOSÓB POWIĄZANE Z ZAPALENIEM PŁUC. Wtedy wydało mi się to dziwne, teraz już wiem dlaczego.

 12. n said

  A tak od siebie,przeciez wam to mowilem wczesniej ze te szczepionki to jedynie pretekst.Teraz wprowadza przymusowe szczepienia inna szczepionka,moze panie piotrze cis sie tez posmieje z dzieci indygo,mnie to tam wisi i powiewa,ostrzegalem tlumaczylem,my tak nie chorujemy jak inni.powodzenia

  • DzieckoŚwiatła said

   Popieram co mówisz. Nie boje się chorób. Mój organizm je dośc szybko zwalcza. Kilka lat pracowałem na to by sobie oczyscić organizm właśnie na te czasy…

   Pozdro Indygo

  • grypa666 said

   Od samego początku to mówilismy. Prowokacja z innym, groźniejszym wirusem i voila! Szczepienia!
   n, proszę, nie wsadzaj kolumbryn na całą stronę – wybieraj najważniejsze rzeczy, niweluj odstępy. Czy sądzisz, że ja mam czas na korektę setek komentarzy?
   =============================
   od p.b.: ja wyrzucam tasiemce nie na temat

   • n said

    @grypa666 to nie chodzi o wirusa,to jest jedno z wielu nazedzi,a wzioles pod uwage unna strone medalu.Przeciez jakis czas temu byly informacje na temat podzialu ukrainy na 3 czesci,nie czytacie informacji?ukraina ma do urala wejsc do czesci europejskiej w zamian czesc rosji bedaca na terytorium europy ma odejsc z rosji,pozatym czy tworzenie tych uni ma jakis cel poza jak wy nazywacie totalna wladza?a wzieliscie pod uwage ze ostatnio coraz bardziej slychac na temat innych cywilizacji i potecjalnych kontaktow z obcymi,czy nie uwazacie ze byc moze ziemia juz ma porozumienie z inna cywilizacja o tworzeniu uni gdyz lepiej mozna sie dogadac jak rowniez ograniczyc wojny wewnatrz uni do minimum,
    ===================================
    od p.b.: zapraszamy, gdy wyzdrowiejesz

 13. Darek said

  Odnośnie oprysków skojarzył mi się ten fragment artykułu Williama Bluma:

  „Moja trzecia reakcja przyszła jakiś miesiąc później, gdy czytałem o programie amerykańskiej armii, w ramach którego w latach 60-tych spryskiwano przy użyciu samolotów amerykańskie okręty wojenne. Użyto wówczas całej gamy substancji chemicznych i biologicznych po to by sprawdzić ich działanie na okręt oraz na załogę, a także po to, by opracować metody likwidacji szkód. Wśród tych substancji była właśnie bakteria pasteurella tularensis (inna nazwa: francisella tularensis), która, jak poinformował Departament Stanu, może prowadzić do groźnych objawów i dla której wskaźnik śmiertelności wynosi około sześciu procent. [11]

  W testach tych używano żołnierzy sił zbrojnych jako królików doświadczalnych, nie pytając ich o zgodę i nie zapewniając im odpowiedniej opieki medycznej. Było to bardzo częste w okresie Zimnej Wojny i dotyczyło milionów ludzi. Mogę się dzisiaj założyć, że kiedyś w przyszłości dowiemy się, że podobne testy przeprowadzano również w ramach wojny z terrorem. Wnioskuję z tego, że skoro nasi wspaniali i szlachetni przywódcy nie wykazują troski o zdrowie żołnierzy, którym każą walczyć w swoich imperialnych wojnach, to o ileż mniej musi obchodzić ich zdrowie tych, którzy są wobec imperium w opozycji?”

  Pytanie, czy „dezynfekują” czy może zrzucają nam coś na nasze głowy?

  Więcej tutaj: http://poland.indymedia.org/pl/2006/01/18129.shtml
  ============================
  od p.b. pytanie dodatkowe jeszcze ciekawsze: czy przez lata spryskiwali nas czyms, co ma zadzialac lacznie ze scypionka?

  • el grego said

   W ostatnią sobotę gdy wracałem autobusem bezpłatnym z Janek wieczorem widziałem nisko przelatujący samolot lądujący na lotnisko Okęcie, ze skrzydeł wydobywał się jakiś gaz, myślę że to mogły być te opryski, bo było tego za dużo żeby można było stwierdzić że to tylko spaliny.

   • Darek said

    Sugerujesz, że nad tymi amerykańskimi okrętami latały rejsowe samoloty? Nie wydaje mi się…

   • koyot said

    oj biedaku,wiem ze masz dobre intencje ale wiedzy zero.nie tlumaczac o co chodzi bo to nieistotne przy problemie tego bloga efekt o ktorym piszesz jest normalnym zjawiskiem fizycznym !!

   • Darek said

    „efekt o ktorym piszesz jest normalnym zjawiskiem fizycznym !!”

    więc zacytuję teraz fragment mojego wpisu:

    „[…]spryskiwano przy użyciu samolotów amerykańskie okręty wojenne. Użyto wówczas całej gamy substancji chemicznych i biologicznych[…]”

    wypadałoby najpierw przeczytać nim się skomentuje…

   • Darek said

    Chyba że Koyot miał na myśli odpowiedź El Grego, ale nawet jeśli, to dlaczego odrzucać od razu taką hipotezę? El Grego szukaj, badaj, sprawdzaj wątki, drąż w temacie do upadłego 😉 trzymam kciuki

  • Darek said

   Refleksja moja jest taka, że w tej całej histerii wszystko podpinają pod „świńską grypę”. Mogą teraz uśmiercać ludzi innym cholerstwem, a media i tak wrzucają to do jednego wora napędzając lawinę strachu.

   Gorsza rzecz, że to cholerstwo może równie dobrze spaść z nieba, ot tak jak to miało już miejsce w naszej historii:

   http://pracownia4.wordpress.com/2008/07/15/tunguska-psychopatia-i-szoste-wymieranie/

   A może „oni” wiedzą coś więcej o tym zagrożeniu, a świńska grypa jest tylko przykrywką i jeszcze jedną okazją do zarobienia na kosmicznym „shock and ave”?

   Zresztą ileż to pieczeni można upiec na jednym ogniu? Chipy to jedno, a czytaliście o tym, że wirus może rozprzestrzeniać się za pośrednictwem pieniędzy?

   http://www.sott.net/articles/show/195526-Can-You-Catch-Swine-Flu-From-Money-

   O tak, w alternatywie mamy jeszcze karty VISA co nie?

 14. gruz said

  i co szczepień nie ma?i nie będzie.
  ============================
  od p.b.: u ciebie na wiosce?

 15. Zanobiusz said

  Powodów do paniki nie ma.Fakt.Jest powód do zimnej determinacji.Nie szczepić się.Pandemia stopień 6 to oczywista zdrada elit i mediów głównego nurtu w stosunku do własnych narodów.

  • Bukajs said

   Zanobiusz mała poprawka: napisałeś „zadrada elit (…) w stosunku do własnych narodów”. Jesteś pewien, że zdradzają „własne” narody????!!!

   • Zanobiusz said

    Niestety tak.Trudno założyć że wszyscy dziennikarze i politycy to obcoplemieńcy.By uparcie milczeć i dezinformować trzeba mieć świadomość po co sie to robi

 16. Jiri said

  Trzeba uwazac w kosciołach i na cmentarzach gdzie bedzie mase ludzi moze to dobra okazja na rozpuszczenie wirusa..
  ==============================================
  od p.b.: najlepiej ustawiac sie przy wykopanych mogilach…

  • tmsz said

   Sklepy tak samo. Wczoraj w markecie widziałem jak chora na coś kasjerka psikała regularnie na wszystkie towary i rachunki. Przez jedną taką kasę w merkecie dziennie przechodzi z tysiąc osób.
   ===========================
   od p.b; kasjerki do grupy priorytetowej wiec

   • Jerzy said

    Wydaje mi się, że czeka nas w tych jesiennych i nadchodzących zimowych miesiącach zmiana przyzwyczajeń. Zamiast kupować w marketach, gdzie wszystkie możliwe wirusy kupujących i kasjerek (takie, które rozprzestrzeniają się drogą kropelkową) unoszą się w powietrzu, trzeba będzie się przestawić na małe sklepiki, kioski.

    Nie tylko wirusy, tak samo niebezpieczna jest panika.
    ===============================
    od p.b.: a zamiast gapic sie w tv, spotkac sie z sasiadami, pogadac z kierowca autobusu, z zebrakiem na ulicy — uny zabrali nam wiez spoleczna

   • Magda said

    Już od dawna mówię,żeby nie kupować w marketach.Nie dość,że produkty wątpliwej jakości to jeszcze pełno ludzi.Tylko małe ,nasze sklepy

 17. natan said

  Moim zdaniem realizują w ten sposób WARIANT B,rozkręcają pandemie z zapaleniem płuc od wschodu, gdzie się nikt nie spodziewał, ponieważ wszyscy są wpatrzeni w USA. Tu i ludność mniej uświadomiona i pęd do szczepionek będzie większy. Pod pretekstem zapalenia płuc chcą szczepić ludzi na A/H1N1

  • krzysiek said

   A/H1N1 nie jest tak wirulentny jak to co zastosowali na terytorium Ukrainy, z pewnością na ten szczep płucny nie działają obecne szczepionki. Mimo to polskie media używają H1N1 http://wiadomosci.onet.pl/2069382,12,kwarantanna_w_calym_kraju_ukraina_w_strefie_pandemii,item.html
   ==========================
   od p.b.: sygnaly o zjadliwosci h1n1 u niektorych osob (powiklania ukladu oddechowego) wyslal jakis czas temu osrodek kontroli chorob cdc z usa (potwierdzone na konferencji w kanadzie, o czym donosilismy)

   • natan said

    z reguły ludzie nie odróżniają tych wirusów, wystarczy jakaś mniejsza epidemia gdzie się zaraża, kicha i umiera, a zaszczepią się wszystkim czym się tylko da, zwłaszcza tam gdzie nie było kampanii przeciwko szczepionkom na świńską grypę
    =========================
    od p.b.: jesli wierzyc merdiom, na ukrainie wykupiono co sie dalo z aptek — czy moze rzad wycofal, ma prawo w stanie zagrozenia

 18. grypa666 said

  Zyta, proszę na temat. Tu moze byc kilkaset komentarzy wkrótce i takie rzeczy nie będą mile widziane w tym momencie.

 19. Zapsa said

  Jeśli na zachodzie Ukrainy szaleje jakiś wirus, to do Polski dotrze on szybciutko, na pewno na podkarpacie. Przejście graniczne w Medyce jest jak trasa pielgrzymek – mnóstwo osób dzień w dzień tam i z powrotem maszeruje w wiadomym celu. Bardzo duzy procent mieszkańców np. powiatu przemyskiego to Ukraińcy, mający swoje rodziny „za miedzą” i często je odwiedzający. Wiem jak to wygląda, bo pochodzę z Przemyśla. To jest ciągły ruch pomiędzy tą a tamtą stroną. Jestem pewna, że jesli istenieje wirus na Ukrainie, potrzeba niewiele czasu, żeby przeniósł się na podkarpac

  Dlatego czy wierzymy, czy nie wierzymy w ten wirus – MUSIMY się zabezpieczyć na własną rękę: srebro koloidalne, woda utleniona, zapping, zdrowe żarcie, unikanie miejsc publicznych.

  W ostatnich dniach zauważyłam, że jeśli odwiedzę jakieś miejsce publiczne, typu kino czy teatr w dzień, wieczorem i w nocy zaczynam ostro czuć gardło. Reaguję natychmiast, srebro, wodą utleniona płuczę uszy, aż przestanie się pienić, dziś robię sobie zapping. Wczoraj pryskali na pomorzu na pewno, w resztę dni trudno dojrzeć, bo zachmurzenie duże. Wczoraj jednak gdy trochę chmury się rozeszły – niebo było caluteńkie zasnute już rozłażącymi się liniami.

  Ludziska, musimy o siebie zadbac sami, bo nikt za nas tego nie zrobi!

  • natan said

   Parę dni temu przeglądając informacje na WP natknąłem się na komentarz pod artykułem dotyczącym grypy. Z treści wynikało, że na Opolszczyźnie w niektórych rejonach jest prawdziwa epidemia choroby, którą lekarze klasyfikują jako zwykłe przeziębienie, a charakteryzuje się brakiem gorączki oraz uporczywym suchym kaszlem. Z komentarza na WP można było jeszcze wyczytać, że na objawy tej lekceważonej przez lekarzy choroby chorują tam prawie wszyscy, małe dzieci w przedszkolach, ludzie w zakładach pracy i… nie są leczeni, przypisuje się im tylko syropik na ten kaszel i odsyła do domu, pewnie następnego dnia idą do pracy. Osoba komentująca pisała, że choruje już cała jej rodzina i prawie całe otoczenie i że ten „suchy kaszel” bez gorączki jest lekceważony i traktowany jak łagodne przeziębienie. W dzieciństwie chorowałem parę razy na zapalenie płuc i jedno było nietypowe, miało właśnie taki przebieg: brak gorączki oraz uporczywy suchy kaszel, lekarz nazwał je: „suchym zapaleniem płuc”.
   ==============================
   od p.b.: mam podobne objawy od ok. marca 2007, nagle naszlo mnie zdrowego jak kon, nasila sie w mokrych, zimnych sezonach

   • Natan said

    Przy tego typu objawach ważne jest skąd pochodzi kaszel: jeżeli z gardła to jest to angina lub przeziębienie, jeżeli kaszlemy bardziej głęboko, a przy oddychaniu słychać jakby „świszczenie” z głębi płuc, to tak wygląda zapalenie płuc. W dzieciństwie przeszedłem wszelkie możliwe infekcje gardła: od zwykłych angin po anginy ropne, też zapalenie oskrzeli parę razy miałem zapalenie płuc: ropne, jeden raz suche. To suche zapalenie płuc nie było takie złe jak ropne zapalenie płuc, było prawie bez gorączki (przy ropnym zapaleniu płuc jest wysoka gorączka i nieprzyjemne dreszcze, poty oraz kaszel który nie chce przestać, dosłownie można się nim zanosić parę minut i jest to bolesne nie tylko od strony gardła ale i płuc), suche zapalenie płuc jest mniej bolesne, właściwie nawet lepsze od anginy ropnej, tylko przy oddychaniu już bez kaszlu coś z płuc słychać jak pogwizduje. Nie leczone lub źle leczone zwykłe przeziębienie może przejść w przeziębienie chroniczne potem w anginę, ta w anginę ropną, a następnie w zapalenie płuc. Jeżeli kaszel utrzymuje się dłużej niż trzy miesiące i jest oporny na leczenie antybiotykami jak przy anginie, może przejść w zapalenie płuc. U mnie niektóre antybiotyki nie działały, brałem coraz to inne i silniejsze dawki, przez to miałem bardzo wyjałowiony organizm i łapałem następne infekcje. Przy ropnym zapaleniu ucha środkowego musiałem już brać penicylinę w zastrzykach, pozostałe antybiotyki były nieskuteczne. Ale obok tego jadłem dużo warzyw i owoców, przez całe swoje życie tak robię i… gdy tylko wygrzebałem się z okresu dzieciństwa i tych chorób gardła – w ogóle przestałem chorować. Czasami gdy chce mnie złapać jakaś infekcja to ją zwalczam już „u wrót”, to znaczy odkażam i eliminuję zarazki z gardła zanim nie przesuną się dalej i dalej i nie dotrą z czasem do płuc. Niedawno ktoś w tramwaju bardzo mocno kichał tuż za mną, gdy tylko wyczułem pierwsze symptomy drapania w gardle (które ludzie z reguły lekceważą, reagują dopiero jak sprawa się rozwinie), zacząłem stosować prewencyjne naturalne środki by te zarazki wyeliminować: dużo witaminy C, piję wtedy herbatę z cytryną (cała cytryna na jedną herbatę), a nawet dwie, gdy zmienia się energetyka organizmu i robi mi się zimno (biorą dreszcze) rozgrzewam się czymś, można też jeść cebulę lub czosnek na odkarzenie gardła i „wybicie” zarazków, a jak ktoś nie może to najmocniejszą, bardzo ostrą zupkę wietnamską, taką a la gyros przed którą sami Wietnamczycy ostrzegają, że „bardzo ostra”, oraz wzmacniać naturalne siły obronne organizmu. Ale reagować należy szybko i od razu gdy te zarazki ledwo co wyczuwa się w gardle i jest ich niewiele, nie namnożyły się bardzo (czyli dopiero zaczyna „drapać” w gardle), w początkach da się uleczyć prawie wszystko, ale gdy się zapuści i rozwinie, czyt. „wyhoduje” u siebie zapalenie płuc, to przy słabym systemie immunologicznym liczyć tylko na skuteczne lekarstwo to z tym jest jak grą w rosyjską ruletkę.
    ===============================
    od p.b.: wczoraj w pociagu zadrapalo mi gardlo, jak przed jesienna grypka – psiknalem sobie flusimine i spokoj; a propos suchego zapalenia pluc, zwykle lekcewazylem grypy, przeziebienia i moglo cos u mnie zamieszkac – jak to usunac, jerzy?

   • Natan said

    Jeżeli nic nie świszcze ani nie gwiżdże w płucach podczas oddychania, oprócz tego kaszlu, to nie ma obawy, że jest to zapalenie płuc. Przy zapaleniu płuc jest utrudnione oddychanie w ogóle i można wyczuć samemu te świsty, coś w rodzaju szmeru, jakby liście szeleściły, czasami przechodzi to w lekkie ‚pogwizdywanie”, tak to odczuwałem. Napady kaszlu też są trochę inne, trwają bardzo długo, nie można przestać, zanosiłem się kaszlem bez przerwy póki nie miałem już sił do kaszlania. Kaszel który co pewien czas występuje i jest przewlekły może to być też np. chroniczne zapalenie oskrzeli, albo alergia , niektórzy też tak reagują na chemitrails, – ja nie jestem lekarzem, a na wszystkie te choroby chorowałem w dzieciństwie, dawali mi antybiotyki co rusz to inne, jedne nie działały, brałem silniejsze i cieszyłem się, ze nie muszę chodzić do szkoły i mogę czytać co chcę bo mam na to czas np. 2-3 tygodnie;)
    Najlepiej zrobić sobie prześwietlenie płuc i ono wykaże czy jest co usuwać, bo może niepotrezbnie panikujesz:) Jeżeli palisz papierosy czy faję też możesz mieć za jakiś czas taki kaszel.

   • Natan said

    “Wątpliwości co do liczby ofiar rozwiał w TVN24 korespondent Polskiego Radia na Ukrainie Piotr Pogorzelski jednoznacznie stwierdzając, że na razie stwierdzono tylko jeden przypadek śmiertelny na grypę A/H1N1, a 11 kolejnych osób rzeczywiście jest chorych. Pozostałe z 37 zgonów nastąpiły wskutek powikłań po grypie i zapaleniu płuc.”
    Powikłania po grypie to przeważnie zapalenie płuc, to jeszcze da się przeżyć, ale powikłania po zapaleniu płuc? Przychodzi mi na myśl tylko… gruźlica. Nie wyleczone zapalenie płuc przeistacza się z reguły w gruźlicę. Skoro te zarazki tak szybko działają to może oni zarazki gruźlicy rozsiewają?
    ==================================
    od p.b.: wytlumaczeni emedykow kanadyjskich i cdc z usa bylo jakis czas temu u nas na blogu; zadnej wzmianki o grulicy, tylko o ile pamietam samouduszenie sie pacjenta, brak tlenu w organizmie (pacjenci na specjalnie skonstruowanych na chybcika wentylatorach)

   • Natan said

    Pomimo wszystko polecałbym Ci zjeść profilaktycznie 1 całą cytrynę dziennie (łącznie z tymi łęcianami) – odczujesz ją w całym organiźmie, a nie tylko w nosie. Jedz też chrzan, niekoniecznie przez cały rok, ale w tym sezonie jesiennym gdy mokro i deszczowo, taki deszcz jest gorszy od mrozów.

   • Natan said

    Napisałeś: „zadnej wzmianki o grulicy, tylko o ile pamietam samouduszenie sie pacjenta, brak tlenu w organizmie (pacjenci na specjalnie skonstruowanych na chybcika wentylatorach)” – teraz zarazki grużlicy są podobno inne jak kiedyś i jest ich kilka odmian, a brak tlenu w organizmie to efekt utrudnionego oddychania, przy gruźlicy kłopoty z oddychaniem to podstawa, po prostu płuca gniją…….

   • Natan said

    napisałem: zarazki gruźlicy, powinienem napisać: ,prątki… niewiele o tym wiem bo gdy kiedyś zacząłem czytać o tych odmianach to aż przestałem w trakcie, aby się nie stresować;) ale zmutowała się grużlica ta która była kiedyś już dawno w kilka odmian i nie można mówić o jednej gruźlicy, jest odmiana co działa szybciej, bezwzględniej

   • Jerzy said

    @dr Bein
    Pan musi się porządnie wyleżeć w łóżku na to. Pan prowadzi bardzo aktywny tryb życia i trzeba odpocząć, wygrzać się pod pierzyną dużo pić gorącej herbaty z cytryną i z miodem lipowym. Mnie to zawsze na przeziębienia pomagało. A potem też nie od razu pełnia działalności – kilka dni na rekonwalescencję 🙂 .
    =============================
    od p.b.: herbaty, kawy, kakao, cekolady – absolutnie nie bo nie moge spac, nawet jak zazyje rano; normalnie mam krzepe, potrafie przejechac rowerem tysiace km w wakacje; obecne meczenie jest tak psychiczne jak i fizyczne = nieprzespane noce, porazka po porazce = zobacycie w sprawozdaniu ze spotkan

   • Natanell said

    Można przyłożyć rękę na głowę, to jest tzw. BSM. To może podziałać, metoda nie jest skomplikowana i na pewno nie zaszkodzi. Coś w tym jest, Jezus też leczył przez „nakładanie rąk „. Książka: „Samoleczenie metodą BSM” ma zaledwie 48 stron, opis samej metody jest na ok. 30 stronach do tego dochodzą rysunki – lektura i metoda najprostsza z możliwych.

   • Natan said

    Leczenie przeziębienia metodą B.S.M.:
    „Stosuje się prawą dłoń, którą należy ułożyć najpierw w pozycji VI, a następnie zwarte palce przesunąć czubkami o 1,5 cm ku czołu. Podstawa dłoni pozostaje nie przesunięta, jedynie lekko skręcona.”

    Pozycja VI:
    „Stosuje się prawą dłoń na prawej połowie czaszki – zastosowanie lewej daje znacznie słabszy efekt leczniczy.
    Palcem środkowym (całą długością) należy wyszukać w części skroniowej podłużną bruzdę, pozostała po zarośniętym ciemiączku dużym. Palec środkowy należy pozostawić w bruździe. Podstawa dłoni winna spoczywać tuż nad linią poziomą łączącą łuk brwiowy z nasadą małżowiny usznej. Kciuk odstawiony, pozostałe palce zwarte.
    (samą pozycją VI leczy się bezsenność)”

    „Każdorazowy zabieg metodą B.S.M. powinien trwać co najmniej 15 minut. Reakcje lecznicze w organizmie trwają po każdym prawidłowo przeprowadzonym zabiegu do 3-4 godzin. Ilość zabiegów: najmniej 2-4 dziennie, aż do zupełnego wyleczenia choroby.”

 20. kitka said

  Dlaczego nikomu nie przyszło do głowy że te zgony to może być skutek poszczepienny na świńską grypę? Ja właśnie tak pomyślałam, dlatego może Ci ludzie umierają. Poza tym informacje są w niektórych miejscach bardzo mylne, gdyż jest napisane że umierają na ah1n1 , a gdzie indziej że umieraja na powikłania pogrypowe przy czym jest info że tylko jedna z tych 37 osób zmarłych była chora na ah1n1. Nie rozumiem jak jest prawda.
  =============================
  od p.b.: latwo zweryfikowac – kiedy i czy zaczely sie tam scypienia na h1n1, jaki wirus maja chorzy?

 21. kasia said

  http://wiadomosci.onet.pl/2069382,12,kwarantanna_w_calym_kraju_ukraina_w_strefie_pandemii,item.html

 22. mizia said

  TO CHYBA JEST OSTATNIE INFO Z MOJEGO AGENCIURSKIEGO ŻRÓDŁA:
  UKRAINA – NIEOFICJALNE INFORMACJE:
  OBRONA CYWILNA POSTAWIONA W STAN MOBILIZACJI SRODKÓW-ROZPOCZETO REALIZACJE PLANÓW ZAGROŻENIA.
  ARMIA – OTRZYMAŁA WYTYCZNE WSPÓŁPRACY Z CYWILNYMI SŁUŻBAMI – MOŻLIWY NAWET SCENARIUSZ -WPROWADZENIA STANU WYJATKOWEGO LUB NAWET WOJENNEGO.
  W APTEKACH BRAK LEKÓW LUB ZAPASY NA WYCZERPANIU -KWITNIE CZARNY RYNEK.
  ZDROWI LUDZIE ODMAWIAJA PRZYCHODZENIA DO MIEJSC PRACY
  W SZPITALACH I MEDIACH POJAWILI SIE MUNDUROWI – WOJSKO
  ILOSC CHORYCH I PRZEBYWJACYCH W SZPITALACH – NIEWIADOMA -TRWA AKCJA DEZINFORMACJI ORAZ OGRANICZANIA INFORMACJI

  —–TO JEST NIEOFICJALNE INFO Z UKRAINY —–

  • mizia said

   LICZBA CHORYCH MOZE ZBLIZAĆ SIĘ DO 100 000
   W DNIU 27.10.2009 – LICZBA CHORYCH BYŁA PODAWANA – OKOŁO 7000
   DZIŚ T/J 30.10.2009 – LICZBA PODANA WYŻEJ SAMI WYCIĄGNIJCIE WNIOSKI

   • mizia said

    CHOROBA ROZWIJA SIĘ BŁYSKAWICZNIE OD 1 OBJAWÓW DO CAŁKOWITEGO ROZŁOZENIA Z OSTRYMI OBJAWAMI MIJA ZALEDWIE 72 GODZINY.

    http://www.zaxid.net/newspl/2009/10/30/113016/

   • mizia said

    NIEOFICJALNE INFO:
    W APTEKACH Z POD LADY MOŻNA DOSTAĆ COŚ NA GRYPĘ ZA DOLARY LUB EURO.
    =================
    od p.b.: podobnie rozejdzie sie flusimine? naszym braciom ukraincom przydaloby sie teraz pare hektolitrow

   • mizia said

    TO JEST OFICJALNE ALE TYLKO 10% PRAWDY
    –JEST BARDZO ŻLE BEDZIE GORZEJ–
    ps. nikogo nie strasze posiadam inne info ale nie bedę ich pisał -BRAK POTWIERDZEŃ W OFICJALNYCH KOMUNIKATACH.
    TO Z NETU:
    Apel o użycie armii. „Sytuacja może wymknąć się spod kontroli”

    Kolejki przed aptekami we Lwowie

    – Panikę trzeba zatrzymywać nie uspokajającymi komunikatami, a zdecydowanymi i efektywnymi działaniami – uważa przewodniczący parlamentarnej komisji bezpieczeństwa Anatolij Grucenko.
    Gricenko zaznaczył, że dla uspokojenia sytuacji należy wykorzystać wszystkie środki państwowe, zmobilizować wszystkie siły medyczne, a także milicję i wojsko. Działania rządu powinien wspierać prezydent Wiktor Juszczenko.

    Ukraiński polityk twierdzi, że zachodnią Ukrainę już opanowała panika. – Ludzie skupują lekarstwa, w tym antybiotyki, które nie stosuje się w leczeniu tego wirusa. Lekarze pracują na granicy fizycznej wytrzymałości. Szpitale w zachodniej części Ukrainy są przepełnione. Sytuacja w każdej chwili, może wymknąć się spod kontroli, zachorowania mogą się rozprzestrzenić na cały kraj, co jeszcze bardziej – zaznacza Gricenko.

    Czy powinniśmy bać się świńskiej grypy?

    Gricenko stwierdza, że dla powstrzymania paniki prezydent Juszczenko powinien użyć armii. – Prezydent powinien określić zadania jakie powinny wypełnić siły wojskowe. Dla walki z epidemią prezydent powinien wysłać służby medyczne armii, a także wojskowe szpitale.

    – Rozpatrujemy możliwość ogłoszenia kwarantanny nie tylko w obwodach zachodnich, ale w całym kraju, ponieważ wirus rozprzestrzenia się w błyskawicznym tempie – oświadczył minister zdrowia Wasyl Kniazewycz.

    Według wstępnych ustaleń Ukraina weszła w światową strefę pandemii grypy A/H1N1 – powiedział.
    =============================
    od p.b.: Mizia, wal nieoficjalne info, od tego sa blogi, weryfikacja kiedy bedzie mozliwe

   • mizia said

    TO NIE JEST A/H1N1

    TO CYTAT

    Naczelny lekarz sanitarny obwodu Tarnopolskiego w wywiadzie dla ukraińskiego wydania dziennika „Kommersant” uważa, że przyczyną śmierci ludzi są nieznane wirusy.

   • anita said

    mizia@:czy ty umiesz czytac literki i przeliczac doby na godziny??W przytoczonym przez Ciebie tekscie pisze wyraznie,ze chorzy zglaszali sie do lekarzy w 5-7 dniu choroby(za pozno na pomoc),a Ty cos klepiesz o 72 godzinach.Juz wczesniej pisalam ,ze nie lubie manipulacji.
    WAZNE:Wedlug mnie gazeta podaje prawde co do przebiegu choroby.Moja prywatna rada,gdyby faktycznie dotarlo to do Polski :OD POCZATKU INFEKCJI brac szeroko dzialajacy ANTYBIOTYK(czosnek tez ),bo chorzy umieraja przypuszczalnie na bakteryjne powiklanie ,bez wzgledu na to ,co zaczelo ta chorobe.Mozecie wziac sobie to do serca albo nie.A najlepiej zapytajcie o rade swojego lekarza.Ale nie pytajcie ich o szczepienia,bo dostaniecie oficjalnie obowiazujaca odpowiedz.
    Jakos nie mam zludzen co stwierdza laboratoria w Londynie.Ja wierze w tym wypadku lekarzom ukrainskim,ktorzy twierdza ,ze swinki nie maja z tym nic wspolnego.
    ==========================
    od p.b.: anito, powtarzam na podstawie czego polecasz antybiotyki?
    mizia pisal o zbiciu z nog w ciagu 72 godzin, co pokrywa sie z wczesniejszymi ostrezeniami z osrodka kontroli chorob (cdc w usa) i konferfencji w kanadzie, o czym donoslilismy kilka tygodni temu

   • mizia said

    5-7 DNI TO OFICJALNA WERSJA DLA PRASY W OFICJALNYCH MEDICH 72 GODZINY TO Z INFORMACJI OD MOJEGO ZNAJOMEGO Z UKRAINY.
    POZATYM WSZYSCY MÓWIĄ ŻE TO HISZPANKA NAWET LEKARZE A MEDIA DZIENNIKARZE „WKOŃCU ONI LEPIEJ WIEDZĄ OD LEKARZY” ŻE TO A/H1N1
    jawierzyłbym w sprawie chorób lekarzowi a nie dziennikarzowi
    ps. JA JAK JESTEM CHORY TO IDĘ DO PRZYCHODNI DO LEKARZA – BYĆMOZE TY W PRZYPADKU CHOROBY IDZIESZ DO NAJBLIŻSZEJ REDAKCJI I LECZY CIĘ JAKIŚ DZIENNIKARZ – WOLNY WYBÓR -choć to dziwne z twej strony a le rózne dewiacje już widziałem.
    =============================
    od p.b.: dobre! nowy slogan:
    idz sie lecz do giewu, onetu i tvn fakty – one „znaja sie” na h1n1

 23. Zapsa said

  http://wiadomosci.onet.pl/2069391,12,apel_o_uzycie_armii_sytuacja_moze_wymknac_sie_spod_kontroli,item.html

  Jazda się zaczyna.
  =========================
  od p.b.: tak jak polska byla krolikiem doswiadczalnym w prywatyzacji i globalizacji demoludow (jeszcze nawet przed rosja!), tak ukraina wydaje sie byc poletkiem doswiadczalnym pt. h1n1; dobrze s…ny poganiali ukraincow przez rozmaite ‚kryzysy’

  • anita said

   Sytuacja sie rozwija w kierunku tu wczesniej nakreslonym.A tu jeden z komentarzy pod artykulem w onecie:
   Pasą się krowy na pastwisku. Jedna mówi do drugiej:
   – Mam wrażenie, że nasz hodowca karmi nas tylko dlatego, żeby zabrać nam nasze mleko a potem zaszlachtować i zjeść nasze mięso…
   – Daj spokój, przestań wierzyć w te idiotyczne teorie spiskowe i żryj trawę!
   ==========================
   od p.b.: proponuje odtad jako JEDYNY artykul w merdiach, jedyna wiadomosc na wiadomosciach, jedyny fakt w tvn – podsumowuje wszystko

 24. baria said

  Najistotniejsze jest, że wśród tej masy zachorowań tylko jeden przypadek to A1HN1, to tylko potwierdza absurd poddania się szczepieniu przeciw temu szczepowi. Powikłania w postaci zapalenia płuc występują przy zwykłej grypie, tegoroczny wirus jeszcze nie został rozpoznany. Może być gorzej jeśli to wirus ptasiej grypy też niszczy płuca. Przede wszystkim nie panikować, jakoś ludzkość od kolejnych epidemii nie wymarła.
  ============================
  od p.b.: no to nas uspokoiles, gotowi jestesmy umrzec dla kaprysu ‚satanistow’ wiedzac, ze reszta przezyje…

 25. allseiingeye said

  Apel o użycie armii. „Sytuacja może wymknąć się spod kontroli”

  http://wiadomosci.onet.pl/2069391,12,apel_o_uzycie_armii_sytuacja_moze_wymknac_sie_spod_kontroli,item.html

  Niezły nagłówek jak na początek, zobaczymy co będzie dalej, ale widzę że oni sobie na serio wzięli ten holokaust :/
  ============================
  od p.b.: nazwijmy to swiniomor

 26. broth74_poland said

  Pilnie poszukuję informacji na temat organizacji TOSE.
  Zaznaczam że nie mam nic wspólnego z tą organizacją, słyszałem tylko niepokojące informacje o jej dyrektywach i ich wpływie na życie ludzi na ziemi. Błagam pomóżcie.

 27. TŁUMACZENIE said

  W Tarnopolu przeprowadzają nocne dezynfekcje?
  „W mieście – Dur” 29.10.2009 15:17
  Zeszłej nocy w Tarnopolu przeprowadzali powietrzną dezynfekcję. O tym wydarzeniu powiadomił gazetę.ua rektor Tarnopolskiego Pedagogicznego Uniwersytetu Włodzimierz Krawiec.
  „W środę wieczorem zadzwonił do mnie solidny człowiek z milicji i kazał pozamykać szczelnie okna, informując o tym, że w nocy Tarnopol poddany zostanie dezynfekcji powietrznej z powodu infekcji Dura.”- powiedział Krawiec
  Rozeszła się informacja, że pociągi nie zatrzymują się na stacji Tarnopol. Kolej jednak zaprzecza podobnym twierdzeniom.
  O 11 rano w środę tysiące ludzi telefonują z pytaniem – Czy to prawda, że pociągi nie zatrzymują się na stacji Tarnopol.
  Naczelnik Tarnopolskiego Dworca Michał Żukow potwierdził że Dworzec nie można zamknąć.
  „Wszystkie pociągi zatrzymują się na stacji Tarnopol. Pasażerowie wsiadają i wysiadają z pociągów. U nas nie kwarantanna, a epidemia”- podkreśla Naczelnik Dworca.

 28. anita said

  Przeanalizowalam te artykuly i jesli to co pisza jest prawda i gdyby zaraza dotarla do nas, to nalezy od poczatku tej infekcji wziac szeroko dzialajacy antybiotyk „w ciemno”, bo pozniej moze byc za pozno.I nie piszcie mi o tym ,ze to przeciez wirus ,a na wirusy nie dziala antybiotyk.Czosnek ,syrop z cebuli jak najbardziej wskazane.
  ================
  od p.b.: a z jakiego to autorytetu polecasz?
  wiesz, ze tu nie gabinet lekarski

  • ktosik-tam said

   „W ciemno”, to szkoda pisać, a już zwłaszcza takie „dobre” rady.

   Ale co tam, ja proponuję wziąć wszystkie antybiotyki świata plus oczywiście scypionkę i to od razu w podwójnej dawce.

   Antybiotyk osłonowy ma sens tylko w sytuacji, kiedy ryzyko zakażenia bakteryjnego jest zwiększone osłabieniem organizmu wywołanym ciężką infekcją wirusową.

   Niepotrzebne antybiotyki niszczą znaczną część flory bakteryjnej jelit – bardzo ważny element całościowo postrzeganego układu immunologicznego.

 29. tak tylko pytam? said

  zakladajac czysto hipotetycznie: wybucha w Polsce epidemia swinskiej grypy w takim rozmiarze jak teraz na Ukrainie – ludzie ciezko choruja, jest wiele przypadkow smiertelnych. Jedynie ci, co sie zaszczepia, przechodza grype stosunkowo lagodnie, lub wogole nie choruja. I wtedy co, wezmiecie odpowiedzialnosc za tych, co sie nie zaszczepili przez wasza propagande i poszli w piach?

  Jesli wy nie chcecie sie szczepic, nie robcie tego, nikt wam nie karze. Ale nie narzucajcie innym waszego widzimisie.

  Na wasza strone trafilem w sierpniu, duzo tu sie na czytalem, pare ciekawych rzeczy, ale i mase niewyobrazalnych pierdol.

  Pomimo waszej propagandy zaszczepilem sie (jak co roku od 10 lat) na zwykla grype (od tamtego czasu nie wiem, co to grypa sezonowa) i jak bedzie trzeba zaszczepie sie na swinska – moj wybor, moje zdrowie.

  Jesli wy tego nie robicie, wasza sprawa. Faszerujcie sie srebrem (nie patrzac na skutki uboczne) i czosnkiem, ale nie straszcie innych

  zdrowka zycze
  ==========================
  od p.b.: od poczatku twoj tekscik wionie… na ukrainie to NIE jest swinska grypa (jesli jest, to do de poprzednie szczepionki na h1n1)
  kto narzuca? wyraznie ty, my zas informujemy, zostawiajac ludziom wybor
  poza srebrem i czosnkiem mamy tuziny zdrowych rozwiazan – niescypionkowych — wiec dla kogo robisz i za ile?

  • grypa666 said

   Nie czytasz wczesnych wpisów na blogu. Po prawej stronie masz wyszczególnione artykuły, które powinieneś znać zanim zabierzesz głos. szczepionki zawierają broń biologiczną – to wyszło przypadkowo gdy Baxter wysłał materiał szczepionkowy do 16 laboratoriów. Szczepionki Novartisa testowano na polskich bezdomnych. 21 lub więcej osób nie zyje w Grudządzu,są też doniesienia o tragicznych w skutkach testach na bezdomnych w 2008 r. w okolicach Krakowa. Szczep się tym sam jak chcesz.

   • tak tylko pytam? said

    „21 lub więcej osób nie zyje w Grudządzu,są też doniesienia o tragicznych w skutkach testach na bezdomnych w 2008 r. w okolicach Krakowa.”

    bo jak dali sie po kilka(nascie) razy zaszczepic, bo dostawali za kazdym razem dyche na jabola, to nie ma co sie dziwic, ze organizm nie wytrzymal. Tak wiec ten argument odpada.

    Poza tym szczepienia na swinska grype mialy byc przymusowe, tymczasem nigdzie takiego przymusu nie ma
    ==============================
    od p.b.:
    1. ty piles tego jabola z nimi zanim umarli?
    2. przymus jest chocby w polskiej ustawie o chorobach zakaznych, w nowym prawodawstwie i przepisach w usa i francji, wycofano go w belgii ( a byl i tam!); przymus rozszerzono w stanie nowy jork na sluzby zdrowia inne niz pielegniarki i lekarze )dentysci, asystenci, higienisci) zeby oni szczepili JAK SZYBKO SIE DA (patr nowinki na grypa666 dzis po kolacji)

   • Taka tam... said

    masz wolny wybor, mozesz sie szczepic. i o to wlasnie chodzi. kto chce, zaszczepi sie, kto nie chce nie zaszczepi sie. nikt cie nie zmusza do nieszczepienia. co cie tak boli? my tu zebrani jestesmy wolni i mozemy badz nie zaszczepic sie. tak to boli? kazdy ma wolny wybor (dopoki nie wprowadza PRZYMUSU. i o to tu chodzi. my nie chcemy byc do niczego przymuszani do szczepienia czyms co zawiera trucizne, proste?)

    Co powiesz jak beda lazic ze szczepionkami po domach i szczepic na sile?

   • tmsz said

    Przymus jest w zakładach pracy w Polsce i GB. Było już o tym. Powinieneś się douczyć. Jeśli chodzi o liczbę dawek to według producenta można ich przyjąć wiele, mowa jest nawet o setkach, zupełnie nie orientujesz się w temacie.

   • grypa666 said

    Koleś, czy sądzisz, że lekarz by nie rozpoznał menela szczepiacego się dwa razy? A co z danymi z paszportu? Przecież musi miec dostęp do lokalizacji delikwenta zeby sprawdzić jakie są skutki szcczepionki. Głupoty piszesz lub celowo to robisz.

  • krzysiek said

   to co na ukrainie nie nosi znamion swinskij grypy. zachęcasz do wstrzykiwania broni biol.,bierzesz za to odpowiedzialnosc?

  • Jerzy said

   Piszesz: „zakladajac czysto hipotetycznie: wybucha w Polsce epidemia swinskiej grypy w takim rozmiarze jak teraz na Ukrainie”. Ale założenie, które zrobiłeś jest fałszywe, Lekarze ukraińscy stwierdzili, że tylko w przypadku jednego zgonu wykryto wirus A/H1N1. W pozostałych przypadkach stwierdzili wirusowe zapalenie płuc, znane z zeszłego roku. Tutaj N wkleił „kilometry” tłumaczeń z Google’a, w których było jedno ważne zdanie: W ubiegłym roku o tej samej porze na wirusowe zapalenie płuc zmarły na Ukrainie 33 osoby. W tym roku 34. Strach ma wielkie oczy, a u Ciebie, to nawet ślepia 😉 . Panika wynika z tego, że w tym roku ludzie mają w podświadomości lęk przed A/H1N1, a w zeszłym r. nic nie wiedzieli, było jak zawsze, stara bieda. Z całego Twojego wywodu zostaje tylko panikowanie 🙂 .

   Jeśli przesłanka jest fałszywa, to całe rozumowanie Twoje na czym się opiera? Tak tylko pytam 😉 .
   =============================
   od p.b.: najlepszy dotad wpis dzisiaj

 30. anita said

  Pod numerek 24 i 30 zamiescilam swoja opinie na temat tego co nalezaloby zrobic ,gdyby to przypelzlo do nas,a przebieg choroby byl podobny.
  ===========================
  od p.b.: wiecej konkretow prosimy, polecanie antybiotykow nie wystarczy

  • anita said

   To ja najpierw poprosze w zamian o wiecej konkretow odnosnie tego flusidine co grypa poleca ,co to jej znajomy ma to produkowac.Najlepiej linki do ekspertow.A ze leczy tez AIDS(dooddbytniczo) no to naprawde sukces niebywaly na skale swiatowa.Duzo juz w swoim zyciu spotkalam takich co to niby AIDS leczyli.

 31. NICC1 said

  Nieno masakra…Heh i oczywiscie ten wirus wzial sie nagle i z powietrza…..Teraz tylko czekac jak powiedza ze to wirus hiszpanki albo ptasiej i ze mutuje z wirusem swinskiej w wirusa zabojce….:/ Jestesmy cholernie blisko ogniska zapalnego:/:(

 32. asm said

  wirusa nikt nie pokona, wiec nie panikujcie, wirus sie mutuje i przemieszcza, i bedzie wszedzie jak beda do tego sprzyjajace warunki. Z natura sie nie wygra, wiec i tak siedzi sie z reka w nocniku. Takie zycie kazdy musi odejsc.

  Ukraina, jutro Rosja a pojutrze TY.

  ASM
  ================================
  od p.b.: bzdura!

 33. Wojox said

  WIĘC NIE NA DARMO PISAŁEM O CHEMTRAILS….. cYT „przyczyną śmierci ludzi są nieznane wirusy.”
  nieznane wirusy już sypią z nieba, PLAN „B” wdrożony. Ludzie nie chcieli się szczepić dobrowolnie, teraz staną w kolejce po swoją działkę… Jak wykupują co się da, świadczy tylko o ich głupocie…

 34. jom hakkippurim said

  Chcecie budzić ludzi, sami jeszcze ze snu nie wstaliście. Czyniąc różnicę pomijacie jedność, nie widząc jedności jak byście chcieli dostrzec jakąkolwiek różnicę. Budzić? Owszem! Siebie.

 35. katia said

  jasne nie wierze w to ze robili dezynfekcje !! rozproszyli w ten sposob pewnie jakies bakterie, wirusa i dlatego ludzie zaczeli nagle chorowac.

 36. Wojox said

  Te końcowe zamieszanie, „zarazy,naród przeciw narodowi,głód”, jak dobrze znać od lat Biblię.
  A usłucham tego .. „Jak tylko to zacznie się dziać, podnieście wasze głowy do góry, ponieważ zbliża się wasze wyzwolenie”… Jeszcze jedno na koniec, „Narody będą zmuszone poznać iż ja jestem….”

 37. mizia said

  Z OSTATNIEJ CHWILI POTWIERDZONE PRZYPADKI ZACHOROWAŃ W POLSCE pacjeci chorzy : MEDYKA ,ŁAŃCUT RZESZÓW PRZEMYŚL OKOŁO 15 OSÓB

  • ktosik-tam said

   Czy Ty zwyczajnie nie nakręcasz tu paniki?

   Póki co nawet mainstream, w końcu zainteresowany rozkręcaniem histerii, podaje dalece mniej przerażające fakty.

   Osobiście proponowałbym z większą rezerwą podchodzić do rewelacji tego rodzaju krzykaczy. Świńska grypa okazała się w całości zjawiskiem medialnym. Moim zdaniem sytuacja na Ukrainie jest umyślnie kreowana na taką jak wygląda tylko po to aby w najbliższym czasie odciąć kupony od zbiorowej paniki – poprzez militaryzację kraju.
   =============================
   od p.b.: jakby nie patrzec, znany nam skrypt

   • mizia said

    POCO NAKRĘCAĆ PANIKĘ – POZATYM MAM TROCHĘ LEPSZE DOJSCIA NIŻ TWOJE”MONSTERMEDIA”
    PS. POPATRZ NA MOJE WPISY SZCZEGÓLNIE ZWRUĆ UWAGĘ NA GODZINE O KTÓREJ ZAMIESZCZAŁEM WPISY -ZAWSZE WCZEŚNIEJ NIŻ „MEDIA”-SPRAWDŻ ICH PUBLIKACJE GODZINA DATA ,JEŚLI CHCESZ MOZESZ SPRAWDZIĆ MOJE WPISY Z WCZORAJ TEMAT WCZEŚNIEJ-I PORÓWNAJ Z MEDIAMI DZISIAJ
    ONI -MEDIA ZAMIESZCZEJĄ TYLKO 5-10 % PRAWDY JA NIE PISZE WIECEJ BO TU LUDZIE PORÓWNUJĄ CZY INFO MA POKRYCIE W INFO Z MEDIÓW I WTEDY JEST DLA NICH WIARYGODNE -śmieszne ale prawdziwe
    mogę ci powiedzieć że prawda jest STRASZNA ale to dowiecie sie tak jak lubicie z interii i tylko tyle ile uznaja za stosowne
    =================================
    od p.b.: mizia prosze olej ‚presje’ i wal co trzeba – od tego jest blog

   • mizia said

    a i niejest to żadna A/H1N1 I W TYM TKWI CAŁA PRAWDA.

 38. anita said

  Zaczyna mnie to wszystko irytowac.Mizia przytacza teksty gazet ukrainskich ,a potem sama pisze ,ze gazety pisza nieprawde.To po jakiego grzyba przytacza te linki.Sama szerzy dezinformacje.Gazety pisza ,ze choroba zaczyna sie od niewysokiej temp ,a mizia pisze ,ze objawy jak przy grypie z wysoka goraczka.Gazeta podaje ,ze powazne powiklania zaczynaja sie po jakichs 5-7 dniach ,a mizia ,ze po 72 godzinach.To zdecyduj sie ,ktora wersja jest ta prawdzisza-z gazet ,czy od znajomka.W tym drugim przypadku przestac przytaczac gazety ,bo inaczej uznam ,ze to Ty celowo mieszasz i wywolujesz panike.Mam dosyc tej atmosfery strachu.Wez sobie na luz i idz na groby bliskich ,moze ich duchy cos Ci doradza.A na sytuacje na Ukrainie wplyw mamy niewielki.Trzeba obserwowac i tyle ,bez histerii ,bo specjalistami od histerii sa juz oficjalne media ,wiec nie rob im konkurencji.

  • mizia said

   JESLI TY MASZ ZAMIAST MÓZGU TELEWIZOR TO TRUDNO ZGADUJ KTO MÓWI PRAWDE TEN KTÓRY MIESZKA W DANYM MIESCIE OBJETYM EPIDEMIA CZY TEN KTÓRY PISZE O TYM Z ODLEGŁOSCI 100 KM BO NIEMA ODWAGI TAM POJECHAĆ A POZATYM PISZE CO MU KARZA.

   • anita said

    Obrazliwy tekst mizi zostal, za to wykasowano moja odpowiedz na niego:typowa manipulacja.

 39. asm said

  Pidemia, czlowiek prosty tyle wysilku wklada by informowac i dzialac w celu wychwycenia winnych badz zatrzymanie zla jakie sie szerzy. Jesli czlowiek swoje macki wlozyl w powstanie wirusa, to ktos musi beknac za to. Prawda, ze tak sie raczej nie stanie, bo prostak nic nie zdziala, ale rzadzacy TAK. Dlaczego ci rzadzacy tak dbaja o spoleczensto? ZDRADA

  ASM

 40. black said

  co to k..wa ma byc? skąd ta jeb..na pewność

  http://wiadomosci.onet.pl/2069382,12,kwarantanna_w_calym_kraju_ukraina_w_strefie_pandemii,item.html

 41. mizia said

  WIELU LEKARZY Z UKRAINY WSKAZUJE ŻE JEST TO ALBO HISZPANKA ALBO TO:

  • mizia said

   mozna łatwo zauważyć że na ukrainie jest realizowany scenariusz łudzaco podobny do tego z filmu who.
   ===============================
   od p.b.: o ktory film who chodzi?

 42. ALFA said

  http://www.tvn24.pl/0,1626423,0,1,swinska-grypa-przyszla-z-ukrainy-do-polski,wiadomosc.html
  grypa przeszła granice z Ukrainy do Polski
  ====================================
  od p.b.: ale tvn24 nawija: „Tak zwany szybki test wykrył u niego A/H1N1.”
  nie ma w polsce moliwosci stwierdzic na 100% h1n1;
  samo who przyznalo, ze wiekszosc ‚diiagnoz’ jest niepewna;
  ostatnio dziennikarze cbs w usa stwierdzili tylko do 20% raportowanych swinskich przypadkow jako potwierdzony h1n1

  • anita said

   Moim zdanim dezinformacja.Zdaje sie ,ze sa tylko dwa laboratoria w Polsce ,ktore oznaczaja wirusa.Szybki test sluzy i ile wiem do czegos innego i tez jest obarczony ogromnymi bledami.Teraz kazde przeziebienie bedzie grypa.

 43. ALFA said

  http://prawda2.info/viewtopic.php?t=9587
  antysemici zaatakowali w Hollywood
  =================================
  od p.b.: nie na temat, ale skoro nalegasz…
  poniewaz telewizornia „usa” pokazala jako ‚z ostatniej chwili” a „poszukiwanie podejrzanego wciąż trwają” wyglada to na prowokacje wykonana przez samych ‚poszkodowanych’, jak wiele razy w przeszlosci — jesli juz to szykuje sie „atak iranu” na izrael – zwykle wtedy leca filmy o szoa (nie mylic z holokaustem) i reportaze o antysemityzmie

  • ALFA said

   od.ALFA nie nalegam ale wszystko trzeba śledzić bo tu nam mózgi zajmują grypą ale w świecie różne rzeczy się dzieją trzeba wszystko pilnować i nie dać się zwieść musimy mieć oczy z przodu i z tyłu
   ====================================
   od p.b.: dokladnie! nawet od dolu i od gory

 44. n said

  Świńska grypa przyszła z Ukrainy do Polski
  CHORY W ŁAŃCUCIE

  TVN24/powiat.lancut.com.pl
  Pacjent ze zdiagnozowanym A/H1N1 i trójka na obserwacji – ukraińska świńska grypa dotarła do Polski. Cała czwórka leży w powiatowym szpitalu w Łańcucie (podkarpackie), czują się dobrze.
  – Chory to chłopak z Ukrainy studiujący w Rzeszowie. Tak zwany szybki test wykrył u niego A/H1N1. Jest w stanie dość dobrym, ma objawy głównie zapalenia gardła – Lepiej nie jechać na Ukrainę

  – Po stronie polskiej sytuacja jest absolutnie opanowana i jest spokojnie… czytaj więcej »
  mówi dyrektor Szpitala Powiatowego w Łańcucie Bogusława Bielówka. Lepiej nie jechać na Ukrainę

  – Po stronie polskiej sytuacja jest absolutnie opanowana i jest spokojnie… czytaj więcej »

  Pozostała trójka to również Ukraińcy. Pracują w Polsce. Cała czwórka ostatnio przebywała na Ukrainie. Zjawili się w szpitalu z objawami infekcji. – U trzech mężczyzn nie podejrzewamy u nich świńskiej grypy, zostali przyjęci głownie w celu obserwacji – wyjaśnia dyrektor.

  170 chorych w Polsce

  Lekarka przypomina, że nie ma sensu z objawami grypy od razu iść do szpitala, dużo lepiej jest zostać w domu i nie rozprzestrzeniać infekcji. – Tylko przypadki powikłane, komplikacje powinny być rzeczywiście hospitalizowane – zastrzega.

  Według Generalnego Inspektora Sanitarnego do 29 października w Polsce potwierdzono łącznie 170 przypadków zakażenia wirusem grypy typu A/H1N1. Wszyscy chorzy przeżyli infekcję. Na świecie grypa zabiła ponad 6 tysięcy osób.

  Tysiąc osób w szpitalach

  Wiadomość o „tajemniczym wirusie” na Ukrainie zelektryzowała Polskę w czwartek. Z danych Ministerstwa Zdrowia Ukrainy wynikało, że w trzech okręgach (lwowskim, tarnopolski, iwano-frankowski) na grypę chorych jest 37 923 osoby, hospitalizowano 951 osób, z czego 61 na intensywnej terapii. Na powikłania pochorobowe zmarło 37 osób. 1 osoba zmarła na grypę A/H1N1. 11 jest zakażone tym wirusem.
  Zachorowania nasiliły się w od 19 października. W całej Ukrainie zamknięto szkoły i wprowadzono kwarantannę w dziewięciu obwodach na zachodzie kraju.
  http://www.tvn24.pl/-1,1626423,0,1,swinska-grypa-przyszla-z-ukrainy-do-polski,wiadomosc.html

 45. kasia said

  JUz w polsce grypa!!
  http://www.tvn24.pl/0,1626423,0,1,swinska-grypa-przyszla-z-ukrainy-do-polski,wiadomosc.html
  Jeszcze niedaleko miejsca gdzie ja mieszkam.
  ============================
  od p.b.: masz okazje porownac flusimine ze srebrem i czosnkiem – czekamy na raport

 46. asm said

  wiec coz za polityka sie brac, otwierac wlasne partie i wydmuchac nierobow i sprzedawczykow 🙂
  ASM

 47. gruz said

  heja,heja,szczepienia się kur,a zbliżają!nie no żartuję,bóg raczy wiedzieć czy szczepienia będą.

 48. Karki89 said

  Radi a ja napisałem mail do pana Antymaterialnego 19 października i do dzisiaj nie otrzymałem odpowiedzi na pytania, które mu zadałem. Nie wiem dlaczego, ale nie podoba mi się to … Kiedy pisał do Ciebie Antymaterialny, że piszesz „ostatnio”, „niedawno” ? Bo lekko mnie to irytuje, muszę przyznać;/

 49. asm said

  No jesli pindemia rzeczywiscie ruszy na calego, to bedzie potrzba wyjsica wojsku na ulice, nie kazdy siegnie po leki 😦 bedzie dramat. A szczepionka nie jest takim dramatam jak sie wydaje. Propaganda dziala w dwie strony. Moze ktos chce by sie nie szczepic. Judaszow nie malo na tej ziemi.

  Badzcie ostrozni, choc szczepionka moze byc jedynym ratunkiem

  ASM

  • krzysiek said

   „asm” zaszczep się tą kompozycją składników, następnie teleportuj kilkanaście lat do przodu, sprawdź stan swojego zdrowia, powróć do 2009 r. i możesz wtedy polecać ten „jedyny ratunek”

 50. Mery said

  @Magdalena czy nie pamietam kto, w kazdym badz razie „nadcisnieniowiec” 🙂 podaj mi twoj adres intern. a napisze Ci wszystko na temat nadcisnienia
  bo jak napisze tu to pewnie zlikwiduja moj komentarz (i tez moze racja bo nie o tym mowa).

  Grypa666 moglbys troche przymknac oko na komentarze nie zwiazane z tematem; to wlasnie poczucie „wolnosci” sprawia ze tak wiele osob pisze na tym forum… Kto wie, czy za niedlugo nie bedziemy mogli juz nic pisac…

 51. ALFA said

  Śmierć sześciu mikrobiologów pracujących na Hardvard Uniwersytecie nad badaniami chorób interakcję z układem odpornościowym otrutych
  http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1462%3Asix-harvard-bioweapons-scientists-poisoned&catid=1%3Alatest-news&Itemid=64&lang=en

 52. Mery said

  @Magdalena czy nie pamietam kto, w kazdym badz razie „nadcisnieniowiec” 🙂 podaj mi twoj aders intern. to napisze Ci na temat nadcisnienia, bo jak napisze tutaj to pewnie moj komentarz zostanie usuniety (bo tez nie ma nic wspolnego z tematem).

  Grypa666 moglbys troche przymknac oko na komentarze nie zwiazane z tematem- ludziom podoba sie pisac na tym forum bo czuja sie „wolni”. Kto wie, ile jeszcze bedziemy sie ta „wolnoscia” cieszyc, moze za niedlugo zablokuja dostep do inernetu…
  ==============================
  od p.b.: oko przymykamy zawsze, oprocz waznych tematow jak niniejszy, dla ktorych trzeba utrzymac zwiezlosc i przejrzystosc dyskusji

 53. Rambo said

  Skandaliczne zachowanie dziennikarza TVN podczas konferencji prasowej z udziałem wszelkiej maści „specjalistów” ds epidemii, która miał miejsce dzisiaj o godz. 13.30.
  Jeden burak z „niebiańskiej” telewizji” zadawał pytania doktorom żując gumę, za co zresztą został skarcony przez jednego z tych ostatnich. Dziennikarzyna TVN-u co chwilę wygłaszał, nie patrząc na możliwość ośmieszenia swojej osoby (jakby incydent z gumą mu nie wystarczył) hollywoodzkie pytanie: „kiedy zostanie zamknięta granica z Ukrainą?”. Na dodatek przed jedną ze swoich umysłowych „wypocin” etatowiec TVN-u stwierdził niczym papież, że na Ukrainie „nie znają szczepionek” i coś takiego jak szczepienia zapobiegawcze są u naszych wschodnich sąsiadów czarną magią.
  Ludzie, kto zatrudnia takich bezmózgowców? Walter? Albo inaczej… jakie bezmózgi oglądają ten żenujący niebieski kanał?
  =========================
  od p.b.: ten ‚bezmozgowiec’ smierdzi agenciura samych unych;
  nie widzialem programu, czy jest gdzies na linku?

 54. Inscript said

  Jeśli rzeczywiście chcą coś rozpylić w powietrzu to idealną datą dla Polski jest 1 listopada.. Ja zostaję w domu.
  ========================================
  od p.b.: a skad wiemy, ze nie przeniknie do pomieszczen? albo jak dlugo utrzyma sie na zewnatrz?
  mamy siedziec w domu z zamknietymi oknami do nastepnej wiosny?

 55. miki said

  otrzymałem dzisiaj informacje od człowieka u którego pracowała Ukrainka

  kobieta wróciła z Polski na Ukrainę po otrzymaniu informacji że jej dziecko które było szczepione ma 40 C gorączkę, przez telefon przed wyjazdem powiedzieli jej ze w tamtej wsi zmarło już kilkoro dzieci które szczepionkę brały

  nijak nie umiem uwiarygodnić tej informacji powtarzam co usłyszałem ….

  poszukajcie w sieci może znajdziecie Ukrański odpowiednik strony grypa666

 56. lekarka said

  Chcę ustosunkować się do doniesień, że szybkie testy wykazały zarażenie świńską grypą. Nie jest to do końca prawda. Są dwa tzw. szybkie testy. Jeden to CRP, który wykazuje, czy to jest infekcja bakteryjna, czy wirusowa. Jeżeli bakteryjna, wtedy można stosować antybiotyk, jeżeli wirusowa, unika sie antybiotyku.Test ten nie określa rodzaju bakterii, czy wirusa. Drugi test to test rozróżniający dwa typy wirusa grypy A czy B, ale nie można nim stwierdzić, czy ma się do czynienia z wirusem A/H1/N1. Więc potwierdzanie tzw. szybkim testem świńskiej grypy jest ogromnym nadużyciem, bo może to być zwykła sezonowa grypa. W Polsce jest kilka laboratoriów, które badają na obecność A/H1N1. Wiem, że dwa są w Warszawie, jeden w Łodzi. Może teraz jest ich więcej, nie jestem pewna.

 57. Logos said

  W obliczu apokaliptycznej sytuacji kreowanej przez media przynajmniej jeden z serwisów informacyjnych uspokaja. Nagłówek news-a z WP:

  Zabójczy wirus jest blisko – nie panikuj!


  Nie panikuj! Wirus jest blisko!…

 58. Ja (ten Pierwszy Ja) said

  Radi:
  Skopiuj to od razu:

  Faktem jest, że kasowane są posty zahaczające o sytuację w Polsce. Nie przypadkowo zresztą. I nie mówcie, że były nie na temat BO BYŁY. Po pierwszych miesiącach uśpienia czujności co mądrzejszych – szydło zaczyna wychodzić z worka. Skanalizowano większość ruchu antyNWO w Polsce zajmując się pierdułami z jakichś odległych stepów Azji i z pampy argentyńskiej. Byle nie zauważać co dzieje się na naszym podwórku. Grypa i szczepienia to nie cel. To środek pośredni do celu. Nasza tożsamość wylądowała już w bazach danych tam, gdzie trzeba. Szczególnie tych, którzy ośmielili się mówić o działaniu poważniejszym niż pisanie protestów i pozwów (jakim trzeba być ograniczonym człowiekiem by mówić o spisku wielkości kuli ziemskiej i liczyć na efekty po złożeniu pozwu sądowego – i to w Polsce). Ukraina to wstęp w naszym regionie geograficznym. Polska polityka od lipca to odwlekanie i spychanie w „oczekiwaniu na”. Wielkimi krokami idzie do nas Plan. Rejon transgraniczny Ukrainy to piękny pomysł. Taki sam jak wspomniana wcześniej Opolszczyzna. I krajów kilka w pobliżu, i granic nie trzeba zamykać (bo po co skoro wystarczy „obserwować sytuację”), i szczepionek jakoś nie ma w magazynach (choć cały świat się szczepi to u nas trwają rozmowy), i media są na miejscu zdarzeń, i jakby coś się działo poważnego w kraju to większość sił wojskowych pierwszego rzutu znajduje się na płatnych wakacjach 2000km od domu.
  W przypadki i głupotę polityków nie wierzę. Sprawa śmierdzi na kilometr. Jakie to szczęście, że na pierwszy ogień poszła Ukraina. My będziemy dopiero drudzy. Czyli może jutro rano a może w przyszły czwartek. Widzieliście jakie siły porządkowe są na ulicach każdego większego miasta w Polsce od tygodnia? A niby dziura w budżecie i cięcia były. Afera goni aferę, media z premedytacją podważają autorytet sądów, prokuratur, policji i straży miejskich oraz placówek medycznych. Czy to nie pora by przedstawić opinii publicznej kogoś, kto stanie się nowym Zarządcą Państwa? Myślę, że nastąpi to całkiem niedługo. Pełzający stan wyjątkowy jest już w całej Europie. Ale przepchnąć pewne zmiany można dopiero gdy wojsko i służby są na każdej ulicy. Problemem do tej pory było ustawienie ich na tych ulicach. Teraz problem „sam” się rozwiązał.
  Nie musicie mieć takiego samego zdania. Ale pozwólcie, że pośmieje się jeszcze kilka godzin z tych, co daliby sobie rękę odciąć, że nasz mały Napoleon i jego kolego Klaus nie podpiszą Traktatu. Tak trudno było domyślić się, że to jedna banda? To dla tych co myślą, że Polski nie dotyczy Plan i ze względu na panujący u nas chaos nie da się zrealizować czy to szczepień czy to stanu wyjątkowego. Chaos jest dla społeczeństwa. Tylko dla społeczeństwa.
  ====================================
  od p.b.: madrze gadasz, masz u mnie piwko, tylko ze:
  – taktyke pozwow wyglowkowala burgermeister zdawszy sobie sprawe, jak malo czasu zostalo i jak szatanskie sily za tym stoja
  – bein i podlecki chcieli wpierw postawic na edukacje, uswiadamienia mas, lecz w retrospekcji przyznajemy jane racje – narod polski nie dorosl do edukacji a co gadac o pozwach czy stworzeniu frontu oporu zawodowcow

  • Wojox said

   A nie czytano w pewnej mądrej księdze ?? ” Nastanie wielki ucisk jakiego nie było od stworzenia świata i wtedy nadejdzie koniec ” ?? Kto kogo ma uciskać ? Napisano dalej, że jak by te dni nie były skrócone nie przeżyłaby żadna istota. Czy sytuacja nie układa się jak należy ?? Czas pokaże, ale jeżeli się sprawdzi,, to wyrazy współczucia , zwłaszcza dla sceptyków i mądrusiów co Biblię do śmietnika posłali…

 59. kurczak said

  w faktach tvn jakiś tam ukraiński komisarz zdrowia nazwał ten rodzaj grypy któa szaleje u nich – „kalifornijską”
  ========================================
  od p.b.: to ciekawe, kalifornijski szczep byl na schemacie zrodel h1n1 w filmiku z nz — czy masz urla, grypa666?

 60. FUP said

  Tłumaczenie artykułu ze strony http://tsn.ua/bin/article.php?article_id=74770&page=10&p_all_items=125
  tłumaczenie wykonane przeze mnie, nie przez translatory internetowe

  Na Ukrainie Zachodniej wskutek zarażenia nieznanym wirusem zmarło 20 osób

  Lwów/Tarnopol, 28 października, 16:14

  Ukraińskie Ministerstwo Ochrony Zdrowia podejrzewa, że ludzie w Zachodniej Ukrainie zmarli w wyniku zapalenia płuc, jednak póki co nie może podać dokładnej diagnozy.
  Na początku października w obwodach lwowskim, iwanofrankowskim i tarnopolskim, od jak dotąd nie ustalonego wirusa, zmarło 20 osób – poinformował pierwszy zastępca ministra ochrony zdrowia, Wasyl Lazoryszyniec.
  Według niego, pierwszą diagnozą u zmarłych jest zapalenie płuc, ale dokładne przyczyny choroby będą znane za kilka dni, po przeprowadzeniu analizy materiału biologicznego zmarłych (nie wiem co dokładnie ma na myśli mówiąc materiał biologiczny, ale o tym może rozstrzygnie ktoś, kto ma wiedzę w tym temacie).
  Urzędnik powiedział również, że w obwodzie tarnopolskim zmarło 10 osób, a hospitalizowano 95. 25 osób jest w ciężkim stanie, 4 z nich to dzieci. W obwodzie Lwowskim w wyniku zarażenia wirusem zmarły 4 osoby, 2 są w stanie ciężkim. 6 osób zmarło w Iwano-Frankowsku, 25 przebywa w szpitalach, 7 z nich jest w ciężkim stanie.
  Z kolei pierwszy zastępca głównego państwowego lekarza sanitarnego, Ludmiła Mucharska, zaznaczyła, że obecnie nie przekroczono epidemiologicznego progu zachorowań na grypę i ostre wirusowe infekcje układu oddechowego w dziesięciu ukraińskich miastach, będących pod kontrolą.
  „Najbliżej progu epidemiologicznego znajduje się obwód lwowski, gdzie w minionym tygodniu zachorowalność na grypę i ostre wirusowe infekcje układu oddechowego wzrosła o 10%” – poinformowała Mucharska.
  Jednocześnie główny państwowy lekarz sanitarny, Aleksander Biłowoł, oświadczył, że w Tarnopolu, Iwano-Frankowsku i we Lwowie przekroczono próg epidemiologiczny, zwłaszcza w regionie tarnopolskim o 1,5 raza. Dodał, że sytuacja w rejonie tarnopolskim jest skomplikowana, udała się tam komisja Ministerstwa Ochrony Zdrowia, żeby wyjaśnić warunki zaostrzenia sytuacji epidemiologicznej.
  Oprócz tego Biłowoł apeluje do obywateli, aby natychmiast zwracali się do lekarza, gdy zauważą u siebie objawy grypy lub ostrej wirusowej infekcji dróg oddechowych.
  Jako przyczynę wczesnego zaostrzenia sytuacji epidemiologicznej w odrębnych regionach lekarz sanitarny wskazał ochłodzenie i chroniczne zachorowania, których ilość w ostatnim czasie zwiększyła się. Według niego Ministerstwo Ochrony Zdrowia jest przygotowane do możliwej epidemii w skali kraju. Na wypadek epidemii w rezerwie przebywa 378 tysięcy łóżek szpitalnych. Oprócz lekarzy do badania chorych zostaną wydelegowanii także studenci 6 roku akademii medycznych oraz lekarze stażyści.
  Jednocześnie Ministerstwo Ochrony Zdrowia w dalszym ciągu upiera się, że wśród zmarłych na „świńską” grypę A H1N1 na Ukrainie są tylko 2 osoby. Zdaniem Biłowoła, w ostatnim czasie nie wykazano innych przypadków. Chociaż dodał, że statystyka umieralności w wyniku zapalenia płuc nie wyodrębnia przyczyn rozwinięcia się zapalenia płuc: zapadnięcia na grypę, komplikacji pooperacyjnych i szeregu innych przyczyn.
  Przypomnijmy – wcześniej lekarze oficjalnie poinformowali o 9 śmiertelnych przypadkach w obwodzie tarnopolskim, w wyniku zapalenia płuc, spowodowanego nieznanym wirusem, oraz o 4 śmiertelnych przypadkach na lwowszczyźnie.
  W tym czasie Ministerstwo Ochrony Zdrowia kategorycznie zaprzeczyło, że ludzie ci zmarli wskutek „świńskiej” grypy. Obecnie przeprowadzane są badania, mające ustalić wirus, na skutek którego doszło do przypadków śmiertelnych.
  ======================================
  od p.b.: z tego wynikaloby, ze ukrainskie ministerstwo nie jest (jeszcze?) w kieszeni ‚satanistow’; robi sie ciekawie

 61. Ja (ten Pierwszy Ja) said

  Radi:

  Piszesz:
  wyprowadzenie wojska na ulicę, wprowadzenie odpowiednich dekretów i ustaw, konsolidacja wszelkich służb porządkowych itd itd, przy okazji wzniecenie wojen i redukcja ludności.

  Dekrety i ustawy są już w każdym kraju od Morza Japońskiego po Brazylię.

  Powiedzcie mi: czego brakuje by wprowadzić NWO?

  Globalna Armia? Już jest. Wojska ONZ i innych „międzynarodowych” tworów typu EU czy byłego ZSRR już zostały powołane.
  Globalna Policja i Siły Porządkowe? Działają od ponad roku choć nie wiadomo po co (Interpol nie wystarczył jak widać i trzeba było go zdublować). Polska także bierze udział w tej organizacji.
  Globalna Organizacja Zdrowia? Sami wiecie, że tu władzę uzurpuje sobie WHO i nikt tego nie neguje.
  Globalny Rząd Gospodarczy? Od miesiąca już wiemy OFICJALNIE, że jego rolę przejęło G20.
  Wspominać dalej o kwestiach waluty, produkcji, ekologii, gospodarki odpadami? Czy nie trzeba?
  Jedynie NA RAZIE nie istnieje placówka Globalnej Edukacji. Ale spokojnie, to na sam koniec dla tych co już nie będą się buntować.

  Powyższe instytucje są OFICJALNE. To czego jeszcze brakuje?

  Brakuje Zarządcy.

  Pamiętajcie, że NWO ma być „uruchomione” jawnie wtedy, kiedy już będzie można swobodnie ogłosić to rzeszom ludzi. Bo nikt już nic nie zrobi by temu zapobiec.
  Pomyślcie w jakiej sytuacji można ogłosić NWO na świecie i czy coś z bieżących newsów można przypasować do układanki.

  Zwracajcie uwagę na zmiany w rządach i polityczne zawirowania w czasie kluczowych działań związanych z grypką we wszystkich cywilizowanych krajach. Nas także to nie ominie.

  Pozdrawiam (bo jeszcze mogę)
  Ja
  =============================================
  od p.b: nie tylko nie ominie – wyglada na to, ze zacznie sie od polski, bo takiej ignorancji i tylu ludziowcow trudno znalezc gdzie indziej w europie

 62. Ja (ten Pierwszy Ja) said

  Radi: patrz post 59

 63. hjk said

  Antymaterialny pisał, że wszystko zacznie się od Ukrainy! …
  Antymaterialny pisał, że wszystko zacznie się od Ukrainy! Podobno już jest zaplanowane od kilku miesięcy, że wojsko ma wyjść na ulice na Ukrainie, a potem w Polsce!!!
  Ruskie mają wejść do Ukrainy pod jakimś pretekstem, a potem ma być nagonka na PolskęTAK PISAŁ ANTYMATERIALNY!!!! Ma być też jatka o flotę na Krymie.

  Ostatnie wiadomości od Antymaterialnego są takie, że spodziewane jest zalanie terenów Hiszpanii, Francji, Niemiec, Włoch, Grecji, Szwecji, Wielkiej Brytanii, częściowo Norwegii, północnej Polski, Kaliningrad, częściowo Łotwy, Estonii.
  Pisał w mailu, że Polska, Czechy, Słowacja, Ukraina, Rosja, Białoruś, te państwa mają znakomite położenie ze względu na spodziewany kataklizm. Stąd akcja tzw. szeczepień w krajach półkuli północnej, zwłaszcza w Europie
  =================================
  od p.b.: zaczynam miec wrazenie ze ten antymaterialny to jakis mesjasz; powodzie sa nagminne jesienia, a zmiany klimatu poteguja je; jakie to dogodne polozenie ma polska jesli przyjda ulewy lub roztopy i powodzie? jak sie to ma do scypionek — odpowiedz do 22-ej albo kasacja
  czemu nie podszedles do mnie na spotkaniu w lublinie?
  =================================
  od Marka P. Ogólnie, podobają mi się wpisy Antymaterialnego, ale wcale nie sa lepsze od artykułów Piotra. A ten się przynajmniej podpisuje imieniem i nazwiskiem, pokazuje twarz. Kto jest więc bardziej Mesjaszem?

 64. krzysiek said

  na witrynie infowars.com ukraina wisi na pierwszym miejscu http://www.infowars.com/pm-announces-flu-quarantine-of-nine-ukrainian-oblasts/

 65. hjk said

  W SP18 w Gdyni szaleje bardzo zaraźliwa grypa. Atakuje …
  W SP18 w Gdyni szaleje bardzo zaraźliwa grypa. Atakuje nauczycieli i uczniów. Choroba postępuje błyskawicznie, dzieci są w czasie zajęć zwalniane z lekcji i oddawane pod opiekę rodziców. W dwóch klasach na grypę zapadło 30-50 % dzieci (w ciągu tygodnia).

  Występują powikłania, częstsze niż zazwyczaj. Z uwagi na miejsce rozprzestrzeniania się wirusa, epidemia jest lub będzie bardzo dynamiczna. Ale podstaw do paniki nie ma. Nawet jeżeli jest to A H1N1.

  Linku nie ma, bo dane znam z autopsji 🙂

  Tomasz Urbaś, 2009-10-30 18:14

 66. krzysiek said

  typowy dla dzisiejszego dnia syf – najpierw coś o testach i konkluzja typu: szczepionka dobra na wszystko http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Premier-otrzymal-pelna-informacje-o-grypie-na-Ukrainie,wid,11646432,wiadomosc.html?ticaid=19047

 67. Jose said

  Po ulicach Łomży „kręciło” się kilka ROSOMAKÓW (bojowy wóz piechoty). W radio powiedzieli, że to ćwiczenia „w razie czego”.
  Hmmm…

 68. krzysiek said

  onet”pl” chyba przoduje we współpracy z ludobójcami, wystarczy spojrzeć na nagłówki http://wiadomosci.onet.pl/10573,temat.html jest też i okazjonalna sonda Czy po wprowadzeniu kwarantanny na Ukrainie poczułeś/aś realne zagrożenie „świńską grypą” w Polsce?

 69. Hispanka? said

  Oto co mi napisal moj przyjaciel Ukrainiec:

  Czesc Aniolku!!!Tak sie zdarzylo,ze dopiero wlasnie teraz,pisze do
  Ciebie!Tak,masz racje!!!Duzo jest ofiar smiertelnych!!!!(((((Od wczoraj,w
  calej zachodniej Ukraie jest kwarantyna!!! Na nasze miasto z
  helikopterow wylewaja srodek czyszczacy,ktory uzywal sie w
  Czarnobylu!!!Mowi prezydent,ze moze byc stan wyjatkowy!!!Lekarze
  stwierdzaja,ze to HISZPANKA!!!Ale mamy nadzieje,ze Laskawy Bog,nam
  pomoze!!!Z Ternopolu,ludzie uciekaja do Polski!!!Na granicy jest sytuacja
  trudna……!!!!!!

 70. krzysiek said

  o jaki stonowany artykuł wybiórczej – mogliby jednak nie używać h1n1 przed wynikami testów http://wyborcza.pl/1,75248,7207320,Grypa_i_panika.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=2015058

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s