Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Sąd w NY wstrzymuje przymusowe szczepienia w służbie zdrowia

Posted by grypa666 w dniu 20/10/2009

Sąd w NY wstrzymuje przymusowe szczepienia w służbie zdrowia , 16.10.2009, tłum. Maciej 17.10.2009
Judge Halts Flu Vaccine Mandate For Health Workers
http://wcbstv.com/breakingnewsalerts/mandatory.h1n1.vaccine.2.1252672.html

Pracownicy nowojorskiej służby zdrowia (New York Health Care) nie będą zmuszeni do wzięcia szczepionki H1N1 … jak na razie. Sędzia Stanowego Sądu Najwyższego NY wydał w piątek zarządzenie wstrzymujące w stosunku do stanowego nakazu egzekwowania kontrowersyjnego obowiązku szczepień. Zarządzenie zostało wydane po pozwie Federacji Pracowników Sektora Publicznego (Public Employees Federation, PEF) o zmianę polityki, która wymagała szczepień przeciwko wirusom grypy sezonowej i grypy świńskiej, twierdząc, że stanowy Komisarz ds. Zdrowia Richard Daines przekroczył swoje uprawnienia. Trzy strony – PEF, Związek Zawodowy Nauczycieli NY i adwokat reprezentujący cztery pielęgniarki z Albany – zakwestionowały zarządzenie i teraz szczepienia dla pielęgniarek, lekarzy, pomocników i pracowników nie-medycznych, którzy mogą być w pokoju pacjenta, pozostaną dobrowolne. Departament zdrowia oświadczył, że pracownicy muszą zostać zaszczepieni do 30 listopada lub mogą zostać ukarani dyscyplinarnie, ze zwolnieniem włącznie. Przedstawiciel PEF oświadczył, że członkowie są zachęcani do zaszczepienia się na grypę, ale Federacja sprzeciwia się regulacji nadzwyczajnej, wymagającej zaszczepienia jako warunku zatrudnienia. Rzeczniczka PEF Debbie Miles powiedziała, że sędzia wprowadził tymczasowe zarządzenie wstrzymujące w piątek rano. Rozprawę zaplanowano kontynuować 30 października.

Nowy Jork był pierwszym stanem w USA, w którym zainicjowano przymus szczepień na grypę dla jej pracowników służby zdrowia, ale wielu pracowników szybko zaprotestowało przeciwko zarządzeniu. W Hauppauge, gdy przymus wszedł w życie w końcu września, pracownicy pod lokalną poradnią krzyczeli „Nie przymusowym szczepionkom!”. „Ja nawet nie mam związku z chorymi. Pracuję w dziedzinie żywienia. Oni mówią mi, że muszę się zaszczepić (tłum. get the shot – dosł. dostać strzał), bo pracuję w dziale przygotowania w poradni zdrowia” powiedziała Paula Small, pracownica opieki zdrowotnej dla kobiet, niemowląt i dzieci. Small powiedziała, że odmawia zaszczepienia się co pozostawia ją trudnej sytuacji, bo boi się, że szczepionka jest niesprawdzona i nie atestowana. W 1976 roku było kilka zgonów w związku ze szczepieniami na świńską grypę. Licencjonowany pielęgniarz Frank Mannino, 50, był również wściekły. Powiedział, że zarządzenie stanowe narusza jego wolności osobiste i prawa obywatelskie. „A teraz stracę pracę, jeśli nie wezmę regularnej szczepionki przeciwko grypie lub świńskiej grypie”. Na pytanie, czy chce stracić pracę, Mannino odpowiedział: „Oczywiście, nie wezmę tego, nie zostanę zmuszony. Tu jest nadal Ameryka”.

Protesty wstrząsnęły również Albany. Setki demonstrantów domagały się wolności wyboru. Pracownicy służby zdrowia twierdzą, że poza wszystkim już stale myją ręce i nie mogą przenosić lub złapać grypy. Około 500.000 pracowników opieki zdrowotnej byłoby zmuszonych do szczepień.
„To z pewnością są ich uprawnienia do wyrażania swoich opinii,” powiedziała Dr Susan Donelan z Stony Brook University Hospital. Dr Donelan powiedziała, że większość społeczności medycznej dostrzega korzyści i bezpieczeństwo szczepionek i je przyjmuje, a szpitale muszą przestrzegać prawa.
Powiedziała „Nasz szpital jest zobowiązany na mocy zarządzenia, aby nasz personel zaszczepić”. Władze stanowe powiedziały, że w tym roku zmiany były konieczne, aby ratować życie. Zazwyczaj tylko około 45 % pracowników służby zdrowia korzystało z dobrowolnej szczepionki przeciw grypie. W tym roku oczekuje się ponad 150 instytucjonalnych ognisk grypy sezonowej i H1N1 w szpitalach, domach opieki i ośrodkach hospicyjnych. Ale istnieje również silny opór w społeczeństwie przeciwko szczepionkom. Z nowego sondażu przeprowadzonego przez Uniwersytet Harvarda wynika, że tylko czworo spośród 10 dorosłych zamierza zaszczepić się, a tylko 6 na 10 ma zamiar zaszczepić swoje dzieci.

Komentarze 3 to “Sąd w NY wstrzymuje przymusowe szczepienia w służbie zdrowia”

 1. NICC1 said

  Cos pozytywnego…..tak trzymac!! Nie damy sie!

 2. Jupik said

  Trochę offtopic 🙂

  „Ukręć Ryja Świńskiej Grypie” – projekty naklejek dostępne tutaj: http://swinskasprawa.pl/forum/topics/naklejki-na-samochod

 3. hjk said

  „Protesty wstrząsnęły również Albany. Setki demonstrantów domagały się wolności wyboru.”
  ——
  Skandal zeby rzad wprowadzał jakis przymus a ludzie musieli sie domagać wolnosci…
  wszystko przewrócone do góry nogami, totalna alienacja władzy…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s