Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Reportaż propagandowy TVN kontra prawda o szczepionkach i szczepieniach w USA

Posted by grypa666 w dniu 18/10/2009

Reportaż propagandowy TVN, który w ciąu kilku minut po emisji wywołał burzę komentarzy na naszym blogu:

Zauważcie chwyty manipulacyjne jakie są tu zastosowane:  „profesor Andy Pekosz (…) zapewnia że szczepionka jest bezpieczna i potrzebna bo tylko co 10 Amerykanin jest odporny na nowy wirus…”   Co ma odporność Amerykanów na wirus wspólnego z „bezpieczeństwem” szczepionki?!  W reportażu nie ma nawet wzmianki składzie szczepionki!
Dla uwiarygodnienia tezy, że szczepionka jest ok używa się pseudopolaka, który ani słowa nie mówi po polsku, bo to niby „od naszego”. Ciekawe skąd ten „Polak” dostaje cotygodniowe czeki?
Kolejna manipulacja to powoływanie się na „dzieci”. „Grypa zabiła już 86 dzieci”.  A co zwykła grypa nie zabija dzieci? Jest to wyraźne kreowanie i tłumaczenie motywu by zaszczepić najpierw właśnie dzieci!
„Szczepionka budzi obawy (…) dlatego, że jest nowa”.  Nie proszę pana manipulanta/wykonawcę rozkazów, nie dlatego budzi obawy, że jest nowa, ale dlatego, że:

 • Firma Baxter, która jest jednym z głównych producentów szczepionek na „świńską grypę” już kilka miesięcy temu zaraziła szczepionki wirusem ptasiej grypy, który jest w ponad 60% śmiertelny
 • Są potwierdzone informacje, że szczepionki na ś.g. zawierają skwalen uznany w USA za broń biologiczną oraz rtęć, która w każdej ilości jest trucizną.
 • Są potwierdzone przypadki, że po szczepionce umierają ludzie, jak w przypadku bezdomnych w Grudziądzu, którzy zostali zaszczepieni w 2007 roku próbną szczepionką na ptasią grypę i 21 z nich nie żyje. Tu zresztą jest wiele innych doniesień jakie fatalne skutki wywołuje wstrzyknięcie skwalenu do organizmu (np. Gulf War Syndrom).

Polecamy przestudiowanie naszych poprzednich wpisów – pisaliśmy wiele na temat szkodliwości szczepionek. Tania propaganda zastosowana w reportażu może sugerować, że jest to przygotowanie poslkiej opinii publicznej do wprowadzenia szczepień i w naszym kraju. No bo jeśli Amerykanie tak masowo się szczepią, to dlaczego nie my?!
Rzecz warta podkreślenia: jeden z naszych czytelników, znakomity lekarz i mikrobiolog, zauważył, że zastrzyków dokonuje się domięśniowo, przez co niemożliwe jest usunięcie w jakikolwiek sposób wstrzykniętych substancji!
Prosimy o wpisywanie komentarzybezpośrednio na YouTube http://www.youtube.com/watch?v=o5jI4z8pNPU&feature=player_embedded i podanie informacji o naszym blogu. Niestety, youtuube starannie filtruje komentarze autora tego wpisu.

TVN w reportażu starannie omija też temat, który poruszamy od samego początku – kryminalne kulisy „pandemii” – wybuch paczki z zarażoną szczepionką Baxtera w Szwajcarii, sztuczne wykreowanie wirusa, który jest zawarty w szczepionkach – potwierdzone przez amerykańskich ekspertów, składniki szczepionki, króre są zakwalifikowane w USA iw Europie jako broń biologiczna, bezpodstawne ogłoszenie 6 poziomu zagrożenia pandemią przez WHO juz kilka miesięcy temu, ip, itd…. Nic się też nie mówi o sprawach kryminalnych zakładanych przeciwko producentom szczepionek, sponsorom firm farmaceutycznych w postaci międzynarodowych bankierów, elementom rządowym (USA, Austria), czy wreszcie informacje z USA jak ta poniżej:
—————————————————————————————————
Sąd w NY wstrzymuje przymusowe szczepienia w służbie zdrowia, 16.10.2009, tłum. Maciej 17.10.2009
tyt. oryg.: Judge Halts Flu Vaccine Mandate For Health Workers.
http://wcbstv.com/breakingnewsalerts/mandatory.h1n1.vaccine.2.1252672.html

Pracownicy nowojorskiej służby zdrowia (New York Health Care) nie będą zmuszeni do wzięcia szczepionki H1N1 … jak na razie. Sędzia Stanowego Sądu Najwyższego NY wydał w piątek zarządzenie wstrzymujące w stosunku do stanowego nakazu egzekwowania kontrowersyjnego obowiązku szczepień. Zarządzenie zostało wydane po pozwie Federacji Pracowników Sektora Publicznego (Public Employees Federation, PEF) o zmianę polityki, która wymagała szczepień przeciwko wirusom grypy sezonowej i grypy świńskiej, twierdząc, że stanowy Komisarz ds. Zdrowia Richard Daines przekroczył swoje uprawnienia. Trzy strony – PEF, Związek Zawodowy Nauczycieli NY i adwokat reprezentujący cztery pielęgniarki z Albany – zakwestionowały zarządzenie i teraz szczepienia dla pielęgniarek, lekarzy, pomocników i pracowników nie-medycznych, którzy mogą być w pokoju pacjenta, pozostaną dobrowolne. Departament zdrowia oświadczył, że pracownicy muszą zostać zaszczepieni do 30 listopada lub mogą zostać ukarani dyscyplinarnie, ze zwolnieniem włącznie. Przedstawiciel PEF oświadczył, że członkowie są zachęcani do zaszczepienia się na grypę, ale Federacja sprzeciwia się regulacji nadzwyczajnej, wymagającej zaszczepienia jako warunku zatrudnienia. Rzeczniczka PEF Debbie Miles powiedziała, że sędzia wprowadził tymczasowe zarządzenie wstrzymujące w piątek rano. Rozprawę zaplanowano kontynuować 30 października.

Nowy Jork był pierwszym stanem w USA, w którym zainicjowano przymus szczepień na grypę dla jej pracowników służby zdrowia, ale wielu pracowników szybko zaprotestowało przeciwko zarządzeniu. W Hauppauge, gdy przymus wszedł w życie w końcu września, pracownicy pod lokalną poradnią krzyczeli „Nie przymusowym szczepionkom!”. „Ja nawet nie mam związku z chorymi. Pracuję w dziedzinie żywienia. Oni mówią mi, że muszę się zaszczepić (tłum. get the shot – dosł. dostać strzał), bo pracuję w dziale przygotowania w poradni zdrowia” powiedziała Paula Small, pracownica opieki zdrowotnej dla kobiet, niemowląt i dzieci. Small powiedziała, że odmawia zaszczepienia się co pozostawia ją trudnej sytuacji, bo boi się, że szczepionka jest niesprawdzona i nie atestowana. W 1976 roku było kilka zgonów w związku ze szczepieniami na świńską grypę. Licencjonowany pielęgniarz Frank Mannino, 50, był również wściekły. Powiedział, że zarządzenie stanowe narusza jego wolności osobiste i prawa obywatelskie. „A teraz stracę pracę, jeśli nie wezmę regularnej szczepionki przeciwko grypie lub świńskiej grypie”. Na pytanie, czy chce stracić pracę, Mannino odpowiedział: „Oczywiście, nie wezmę tego, nie zostanę zmuszony. Tu jest nadal Ameryka”.

Protesty wstrząsnęły również Albany. Setki demonstrantów domagały się wolności wyboru. Pracownicy służby zdrowia twierdzą, że poza wszystkim już stale myją ręce i nie mogą przenosić lub złapać grypy. Około 500.000 pracowników opieki zdrowotnej byłoby zmuszonych do szczepień.
„To z pewnością są ich uprawnienia do wyrażania swoich opinii,” powiedziała Dr Susan Donelan z Stony Brook University Hospital. Dr Donelan powiedziała, że większość społeczności medycznej dostrzega korzyści i bezpieczeństwo szczepionek i je przyjmuje, a szpitale muszą przestrzegać prawa.
Powiedziała „Nasz szpital jest zobowiązany na mocy zarządzenia, aby nasz personel zaszczepić”. Władze stanowe powiedziały, że w tym roku zmiany były konieczne, aby ratować życie. Zazwyczaj tylko około 45 % pracowników służby zdrowia korzystało z dobrowolnej szczepionki przeciw grypie. W tym roku oczekuje się ponad 150 instytucjonalnych ognisk grypy sezonowej i H1N1 w szpitalach, domach opieki i ośrodkach hospicyjnych. Ale istnieje również silny opór w społeczeństwie przeciwko szczepionkom. Z nowego sondażu przeprowadzonego przez Uniwersytet Harvarda wynika, że tylko czworo spośród 10 dorosłych zamierza zaszczepić się, a tylko 6 na 10 ma zamiar zaszczepić swoje dzieci.

Komentarze 123 to “Reportaż propagandowy TVN kontra prawda o szczepionkach i szczepieniach w USA”

 1. Jarecki said

  Osoby z grup ryzyka …”Kobiety w ciąży, opiekunowie dzieci do 6 miesiąca życia, pracownicy służby zdrowia, pacjenci między ”6-tym” a 24 rokiem życia, dorośli do 64 lat cieriący na przewlekłe choroby.”
  Przecież dla takich osob szczepienie na ”zwykła” grypę jest niebezpieczne.

  • Adam said

   nie widzisz ze to jest lista osób i grup wiekowych „do odstrzału”? matki-z nienarodzonymi jeszcze dziećmi, dzieci i młodzież, dorośli ldo 64 lat… gruba depopulacja się szykuje..
   MAnipulacja i propaganda nazwała to „grupą ryzyka”

 2. Atena7777 said

  Jak oglądam ten reportaż to mi normalnie prąd przez ciało przelatuje widząc taką naiwność ludzką, czy ci ludzie są jak takie zaprogramowane roboty, którym się powie odgórnie że trzeba więc idą pod igłę, albo po „działkę” w nos………………….przecież w końcu prasa czy media donoszą o realnym zagrożeniu………………normalnie płakać mi się chce jak widzę taką ciemnotę………………..im więcej techniki dookoła ułatwiającej mniejszą wydajność mózgu tym łatwiej jest potem taką pustą przestrzenią zawładnąć………………..
  Ludzie po prostu przestali myśleć, przestali widzieć czyhające zagrożenia, żyją swoimi sprawami, a to co się dzieje, czy to plany, czy to już faktyczne wydarzenia ich nie interesuje bo oni nie mają na to wpływu bądź ich to nie dotyczy, i tak sobie żyją spokojnie żyją bez stresu…………………..powiem szczerze, że zazdroszczę im tego spokoju, tylko gdy ten ich spokój pryśnie jak bańka mydlana, i co wtedy????

  Oni się boją, że ludzie będą szturmowali ich ośrodki szczepień robiąc ćwiczenia obrony tych ośrodków z pomocą policji, wojska itd………………………………a co ma powiedzieć ten biedny Św. Piotr jak ci wszyscy ludzie zaczną szturmować potem jego bramy, może na tę ewentualność też odpowiednie władze mają gotowy plan……………………

  • heheheheh said

   hehehehehe

   • zyta said

    Oby Bog Wszechmocny pomscil wszystkich skrzywdzonych!

   • Myśliciel said

    Na pewno tak będzie. Według wszystkich przepowiedni czy z Biblii czy z przepowiedni Indian nastanie oddzielenie ludzi dobrych od zły.

    Teraz żyjemy w czasie w którym ludzie budzą w sobie nową świadomości istnienia. Coraz częściej zadają pytania, rozmyślają nad życiem.

    Teraz Zyto i wszyscy co obawiają się przyszłość: cieszcie się życiem, spędzaj czas z rodziną bo czasu jest bardzo mało.

    Wierzcie że będzie lepiej i zmieniajmy naszą rzeczywistość na lepszą.

   • Aga said

    Ciekawe sama muszę to sprawdzić.

   • Vebriq said

    nie.żadnej zemsty-oby Bóg wszechmogący wybaczył sprawcom zbrodni-to jedno,i oby im uniemożliwił dalsze zbrodnie-to drugie,swoją drogą za to ostatnie sami się zabierzmy-nie wiemy ile jest czasu,ale jeszcze jest

   • Myśliciel said

    To podaj mi argument z Biblii że nie będzie zemsty… Przecież pod koniec dni będzie oddzielenie owiec [dobrych] od kóz [złych]. Mówisz że wybaczył???? Po czym to wnioskujesz. No tak karą za naszą nie doskonałość jest śmierć ciała.

    Przecież ma nastąpić według chrześcijan Armagedon [Harmagedon] a według pogan [lub innych wyznań] oczyszczenie. Już żyjemy przecież w erze wodnika czyli w cyklu który powoduje obudzenie się w ludziach nowej podświadomości.

    Właśnie teraz co ludzie żyją mają czas na zmianę [na lepsze]… a ci co się nie zmienią mówimy bye bye.
    ====================
    od p.b.: zeby tak przebudzenie wodnikowe zaczelo sie od ujrzenia zaklamania z „pandemia” — moze polakom zalozono jakies ekrany na mozgi, ze nie dojrzeli jeszcze jak francuzi, grecy, niemcy, amerykanie, skandynawowie?

 3. XYZ said

  Szanowni Państwo!
  Chciałbym prosić znawców tematu o wyjaśnienie słowa „skwalen”/Squalen.

  Cytat: „…Są potwierdzone informacje, że szczepionki na ś.g. zawierają skwalen uznany w USA za broń biologiczną…”

  Według informacji zawartych na polskich stronach internetu skwalen to dobroczynna substancja:)
  Surfujący po internecie znajdzie np. link: http://www.marinex.com.pl/preparaty/biomarine/skwalen.php

  i uzna, że ktoś go robi w konia:)

  Może znawcy przedmiotu napisaliby, dlaczego skwalen został uznany w USA za broń biologiczną i jak działa w szczepionkach.

  • Myśliciel said

   Z góry piszę że nie należę do jakiegoś grana medyków oraz chemików ale zawsze mogę dać jakąś ciekawostkę i co nie co dać coś komuś do myślenia.

   Otóż „skwalen” sam w sobie nie jest zły ale jego ilość [podana dawka] lub złączenie go z jakąś inną substancją może zaszkodzić zdrowiu. Owy preparat jest tylko środkiem wspomagającym reakcję. W składzie szczepionki nie znajduje się tylko „skwalen” ale także inne substancję [Bóg wie jakie], która może spowodować reakcje chemiczne niekorzystne dla naszego organizmu.

   Pozwolę sobie zacytować pewien artykuł:

   „Środki wspomagające są dodawane do szczepionek aby uczynić je bardziej “efektywnymi” i zredukować ilość wymaganej szczepionki w jednej dawce. Jest to sprowokowane poprzez zmuszenie układu odpornościowego do reakcji w potencjalnie potężny, nienaturalny i niebezpieczny sposób na obecność wirusa, przeciw któremu organizm jest szczepiony.

   Środek wspomagający dodany do wysokiej dawki wirusa powoduje rozległą reakcję zapalną łącznie z burzą cytokinową, po której następuje śmieć.
   „-Skwalen-„, środek wspomagający wytworzony poprzez dodanie oleju do wody, jest jednym z najgorszych wśród immunologicznych środków wspomagających, co udowodniono naukowo i nie jest on zatwierdzony przez Agencję do Spraw Żywności i Leków (FDA). Jednak będzie on częścią składową szczepionki przeciw świńskiej grypie, do której przyjęcia amerykanie mogą być zmuszeni z nakazu WHO. Skwalen, został już uznany jako jeden z podstawowych czynników wywołujących Syndrom Wojny w Zatoce, dotykającym wiele tysięcy amerykańskich weteranów wojskowych.”
   Źródło: http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=355&Itemid=56&lang=pl.php

   Jak ktoś coś ma do dodania proszę pisać.

  • Bromba said

   ” Inne środki wspomagające: skwalen
   Skwalen jest polimerem organicznym z niektórymi determinantami antygenowymi, które mogą być wspólne z in-nymi polimerami organicznymi działającymi jako immunostymulatory. Był stosowany w eksperymentalnych szczepionkach od 1987 roku (Asa i inni, 2000) i w eksperymentalnych szczepionkach podawanych dużej ilości uczestników wojny w Zatoce. Obejmuje to też tych, którzy nie brali udziału w działaniach, ale otrzymali te same szczepionki. Działanie wspomagające niejonowego bloku kopolimera środków powierzchniowo czynnych zostało zademonstrowane, gdy podano je z dwuprocentową emulsją skwalenu w wodzie. Adjuwant ten spowodował jednak kaskadę reakcji zwanych „syndromem wojny w Zatoce”, które stwierdzono u żołnierzy biorących w niej udział. Symptomy, jakie u nich odkryto, obejmowały zapalenie stawów, bóle tkanki łącznej, powiększenie węzłów chłonnych, wysypki uczuleniowe, uczulenie na światło w postaci wysypki, wysypki w okolicy jarzmowej, chroniczne zmęczenie, chroniczne bóle głowy, nienormalną utratę włosów ciała, nie ulegające leczeniu ubytki skóry, owrzodzenia aftowe, zawroty głowy, osłabienie, utratę pamięci, napady, zmiany nastroju, problemy neuropsychiatryczne, uszkodzenia tarczycy, anemię, podwyższone OB, systemowy liszaj rumieniowaty, stwardnienie rozsiane, ALS (stwardnienie zanikowe boczne), zespół Raynauda, syndrom Sjórgena, chroniczną biegunkę, nocne pocenie i stany podgorączkowe. Ta długa lista reakcji wskazuje, jak wielkie szkody powodują szczepionki, szczególnie gdy ich działanie jest wspomagane przez bardzo silne „środki zwiększające reakcję immunologiczną”, takie jak skwalen i inne adjuwanty.
   Interesujące jest, że osoby zajmujące się szczepionkami z zasady uważają, że takie problemy są niewytłumaczalne i że występują po podaniu szczepionek przypadkowo.”
   http://szczepienia.prv.pl/strona9.html

   • Brenda said

    Dobrze by bylo zrobic „WOLAMI” gdzies na ktoryms pasku, tzw. slowniczek z miedzy innymi : co to jest skwalen w szczepionkach, co oznacza rtec w nich i dalszy sklad. Jeden rzut oka, a czlowiek „trzezwieje”. No i kto to jest Bugermeister. Pozdrawiam.

 4. Libertarianin said

  To samo było w czasie ataków na Irak (za rządów Busha młodszego). Policja zatrzymywała ludzi protestujących przeciwko wojnie, nachodziła uczelnie wyższe na których studiowali lub pracowali ludzie niechętnie nastawieni do wojny oraz różnego rodzaju antyglobaliści.. Argumenty podawane przez tzw. służby porządkowe były takie, że “mamy wojnę z terroryzmem” (sic!) itp. brednie! Nie wiem jakie powiązania z “Al-Kaidą” mogła mieć garstka niegrożnych antyglobalistów, wiem natomiast o tym, że Ś.P. Aaron Russo mówił, że “zamachy z 11 września były przeprowadzone po to, aby odebrać ludziom ich prawa”. Nie wiem jak Wy ale ja już na żadne wybory się nie pofatyguję, bo to jest farsa, nie “demokracja”!! Warto jeszcze dodać tajne więzienia CIA w Polsce itp. rzeczy. Jak w ogóle te telewizyjne dupki śmią straszyć ludzi??! Przecież o to chodzi, żeby siać panikę, bredzić, że niby „nie starczy szczepionek” -tylko po to żeby ludzie sami poszli pod igłę!
  Pytanie brzmi: czy Jane Burgermeister dla TVN-u „nie istnieje”???
  To ma być „demokracja”??! To jest g… nie demokracja!!!

  P.S. Cześć pamięci Aarona Russo -bojownika o wolność!!

  • Wojwit - Ten Sam said

   No tak, ale „(…)albo demokracja i sprawiedliwość społeczna albo wpolność i dobrobyt”…
   Stanisław Michalkiewicz

   • Wojwit - Ten Sam said

    Oj, literki się wkradają. Mialo być oczywiście – wolność.

 5. Libertarianin said

  Pisze o rzeczach kontrowersyjnych, bo to po prostu przechodzi ludzkie pojecie!! To jest zwykłe skurwysyństwo, żeby ludzi prześladować za poglądy -tylko dlatego, ze sa „niepoprawne” politycznie. Podobno mamy „demokrację” i „wolność słowa”??! To samo uwazam na temat TVN -skąd taka stronniczość?? I DLACZEGO STRASZY SIĘ LUDZI BRAKIEM SZCZEPIONEK?? ODPOWIEDZ ZNAJDUJE SIE W POPRZEDNIM MOIM POSCIE.. Jeżeli ktotolwiek z mojej rodziny/przyjaciol bedzie zmuszony do przyjecia szczepionki, lub zostanie z tego powodu szykanowany lub odniesie szkode na zdrowiu, to nie recze za siebie!!!

  • grypa666 said

   Przypuszczam, że reportaż jest na zamówienie. Dwa czy trzy lata temu wybuchła w USA afera w związku z tym, że Pentagon produkował „wiadomości” na użytek różnych ośrodków telewizyjnych. Tak więc pod przykrywką newsów była emitowana rządowa propaganda. Myślę, że i tak jest w tym przypadku – ale to nie polski rząd jest zleceniodawcą, a tworzący się „rząd światowy”

  • Wojwit - Ten Sam said

   Ponieważ TVN należy do grupy ITI, a ta jest bardziej koszerna niż Ci się może wydawać. Dlatego „przełożenie” propagandy NWO jest w tej telewizorni „najlepsiejsze”.

 6. marcus said

  Swiadomosc, ze takie reklamy sa juz pokazywane w TV w USA daje do myslenia. Warto ta reklame pokazac tym co sie z nas smieja, ze jestesmy paranoikami albo psycholami wierzacymi w teorie spiskowe. Dla wielu osob to terapia szokowa i pierwszy krok na drodze przebudzenia ze snu w ktorym spia od urodzenia. Pokazanie tego filmu daje lepsze rezultaty niz godziny tlumaczen i objasnien, ze swiatem rzadzi grupa psychopatow.

  • ewa said

   Swoją drogą pewnie wiekszosc z nas jest traktowana jak schizofrenicy, a przeciez to jak sądę 99% ludi ktorzy nie poddali sie OWCZEMU PĘDOWI i przyjrzeli sie tematowi blizej zamiast lykac wszystko jak młody pelikan jak to mowi moj mąż.

   Niestety nawet on poleci robic szczepienie, tak mysle. Nie widzi w tym nic zlego, przeciwnie.

   Itu pewnie nasze drogi sie rozejda, bo ja niedam zaszczepic ani siebie ani synka!

   • hjk said

    pize o tym ewangelia; „dwoje powstanie przeciw trojgu i vv i beda podzieleni ojciec i syn, tesciowa i synowa, „itd.

   • Michal said

    Popieram,
    Ja nie pozwolę zaszczepić ani siebie ani moje rodziny.
    Nie możemy się uginać, nie możemy się rozpraszać.
    Pamiętaj że : Kropla wody skałę drąży.
    Bądźmy więc jako te krople , które w ciszy, z cierpliwością penetrują skałę…

 7. Anya said

  A co z Grecją? Tam też miało przejść prawo pandemiczne takie jak w USA i wszystkich greków rząd chciał zaszczepić.

  • ewa said

   i tak będzie… zobacymy co z tymi ktorzy sie sprzeciwią… zawsze boje sie, ze jesli POCZĄTKOWO szvzepionki okaza sie ok- nikt nie umiera, prosze bardo, zyja, jednak szczepienie jest bezpieczne, bla bla bla, to I CI TUTAJ POLECAROBIC bo skoro nikt nie zdycha w cierpieniach a za niezroienie jest ciezka kara no to co…

   A pozniej okaze sie, CZY FAKTYCZNIE BYLO WARTO, moze nawet 2-3 lata pozniej…

  • grypa666 said

   Grecy maja broń i powiedzieli NIE. Oni łatwo skóry nie dadzą. Oczywiście plan będzie realizowany, ale już im nie pójdzie tak łatwo.

   • ALFA said

    Grypa666 a myślisz że Polacy nie mają też mają handel bronią kwitnie

   • grypa666 said

    Ile jest tej broni? Kto się umie nią posługiwać? Jeśli nawet jest takich 10-20 tysięcy Polaków to co to jest w porównaniu do 180mln w USA czy kilku mln w Grecji?

 8. Aśka said

  A „nasze” media nadal chcą się przypodobać przemysłowi farmaceutycznemu i nawiedzonym organizującym nowy „porządek” świata

  Świńska grypa zaskoczyła ludzkość? Nowy wirus? Pytanie na śniadanie tvp2 02.09.2009

  • ~doinformowany said

   PROSZĘ SOBIE WYOBRAZIĆ!!!

   Na konferencji “Minnesota Free Market Institute” na Uniwersytecie Bethel w St. Paul(USA) gościł były doradca naukowy Brytyjskiej premier Margaret Thatcher Lord Christopher Monckton, który powiedział, że rzeczywistym celem „2009 United Nations Climate Change Conference”, czyli Konferencji Klimatycznej Narodów Zjednoczonych, która odbędzie się w Kopenhadze w dniach 7-18 grudnia, jest wykorzystanie globalnego ocieplenia jako pretekstu do stworzenia podstaw do jednego rządu światowego.
   Na tym spotkaniu najprawdopodobniej zostanie podpisany traktat powołujący nowy podmiot – rząd światowy, który ma powstać jako konsekwencja wdrożenia trzech celów.
   Pierwszy cel: wykreowanie rządu światowego, drugi cel: transfer bogactwa z krajów Zachodu do krajów Trzeciego Świata – „dłóg klimatu”, trzeci cel nowego podmiotu: jego powołanie.

   Zatem, niemal na naszych oczach powstaje urzeczywistnienie rzekomych teorii spiskowych dotyczących nowego ładu światowego.

 9. ewa said

  Wirus zakaził 27 737 osób, 141 z nich zmarło. WHO zapowiedziała we wtorek, że jest bardzo bliska ogłoszenia pandemii.

  PRZECZYTALAM I PADŁAM…

  JAKA PANDEMIA!!!

  Nie dajcie sie zaszczepić !!!
  JUZ BYŁ TAKI PRZYPADEK W HISTORII !!!
  Było wiecej ofiar szczepien niz samej grypy !!!

  Na litosc boską co WŁADZE planują!
  Juz slyszalam o teorii, ze ludzi na swiecie jest ZA DUZO – ze koncza sie niezbedne do zycia surowce, a ludzi jest jak mrowek, ALE ZEBY POZABIJAC LUDZI A POZNIEJ PRZEPROSIC, POWIEDIEC PRZYKRO NAM, BADANIA WSKAZYWAŁY ŻE SZCZEPIENIE JEST BEZPIECZNE4, bylo utworzone w scisle labolatoryjnych warunkach, NIE WIEMY JAK TO SIE STALO.

  Ch***e!

  NIE SZZCZEPSCIE SIĘ!!
  POLACY POTRAFIĄ WALCZYC o zycie swoje i bliskich, to nie jest pierwsza wojna, chociaz ta jest ”zimna” i niezauwazalna jestem pewna ze spoleczenstwo, MADRE, ktore nie wykpi takich ”nieuczonych” jak ja, MOZE PRZETRWAC.

  Nie dajmy sie zmanipulowac!

  Najmocniej obawiam sie ze jak ju wszystko dojdie do skutku ipowiedza nam ALBO ROBISZ ALBO WYSYLAMY CIE DO OBOZU ODOSOBNIENIA to wszyscy poleca sie szczepic i na gadaniu sie skonczy.

  CO ROBIC?!
  Mam 15 rocznego synka, chce go ratowac, A JAK?!

  juz teraz pol ropku migam sie od szczepienia na ospe swinke i rozyczke w 1 bo nasz maly sasiad prawie zszedl, ja sama niemam 80% szczepien bo mama niebyla pewna co do ich skutecnosci.

  Przeszlam BARDZO LEKKA rozyczke, ospe mialam 3 krostki nie to co znajome (tez przezyly chorobe;) ) i ogolnie mam swietny uklad odpornosciowy, w zasadie nie choruje, po porodzie przez rok bylam oslabiona, teraz wracam do normy.

  ALE TA JEDNA WYJATKOWASZCZEPIONKA NAJBARDZIEJ MNIE MARTWI

  • ewa said

   1,5 rocznego*

   • Bromba said

    Zajrzyj tu http://szczepienia.org.pl/index.php?redir=1

   • Atena7777 said

    Ewa, nie masz obowiązku szczepić dziecka i się migać tylko oficjalnie podpisz w przychodni deklaracje, że rezygnujesz ze szczepień i tyle………………..koleżanka mojej mamy jest pediatrą i mówiła, że tak należy zrobić i masz problem z głowy bo szczepienia od tego roku nie są obowiązkowe http://wolnemedia.net/?p=12022 u dołu artykułu jest ustawa.
    Ja też na większość rzeczy nie byłam szczepiona bo moja mama już ponad 30 lat temu wiedziała o tym świństwie, jako dziecko nie byłam szczepiona na żadną różycznę, świnkę, ospę, odrę……….z tego co mi się wydaje to miałam lekką różyczkę i świnkę, ale uważam że to dobrze bo przynajmniej wtedy zyskuje się odporność na całe życie. Chorowałam tylko na anginy a tak nigdy nie miała ŻADNEJ innej choroby (oprócz tej różyczki i świnki) i nigdy nie byłam w szpitalu, a właśnie jak dostałam anginę chyba po 2 szczepieniu to mama powiedziała koniec szczepieniom!!!! Wcześniej niestety był trudniej się migać, ale teraz już nie………chociaż kto wie co wymyślą……………
    A ta szczeponka MMR jest chyba najgorsza, właśnie po tej szczepionce mój synek zaczął notorycznie chorować i załamał się cały system immunologiczny, piałam zresztą o tym wcześniej……………mój kompletnie zaszczepiony mąż jak miał świnkę to tak ciężko ją przechodził, że 2 razy zemdlał………………

  • hjk said

   juz nie musisz sie migac, w 2008 chyba weszlo nowe prawo, poszukaj tutaj, pisano o tym

   • grypa666 said

    Polskie prawo nie obowiązuje. Na mocy porozumień z 2005 roku w przypadku pandemii to WHO jest decydentem. Polska, wraz z innymi 194 krajami już 4 lata temu zrezygnowała ze swojej suwerenności. To co się teraz dzieje to jest tylko teatrzyk.

  • grypa666 said

   „Pandemia” stopnia 6 (najwyższego) jest już ogłoszona od kilku miesięcy!

  • Anya said

   Eee tam za dużo ludzi. To bujda na resorach. Przykładowo zobacz Niemcy, mają powierzchnię niewiele większą od Polskiej i mieści się tam 80 mln ludzi. Japończycy sa jeszcze bardziej ściśnięci i też się mieszczą.
   Poza tym trzeba brać pod uwagę jaki procent tych ludzi żyje poniżej granicy ubóstwa.Gorszym problemem jest emigracja arabów, turków i marokańczyków do europy ze swoim pseudomuzułmańskim (bo z Koranem i Islamem to to niewiele ma wspólnego) prawem(które nalezy respektować bo toż to mniejszość religijna). A może oni też są opłacani przez bankierów aby wybuchały ludobójcze zamieszki?
   Druga rzecz, kończenie się surowców – mamy słońce które produkuje energię, to samo z wiatrem, wystarczy rozwijać naukę w oparciu o to co mamy. Wokoło nas jest prawdziwe bogactwo (słońce,woda ,żywność)które sukcesywnie niszczymy ku uciesze bankierów i karteli farmaceutycznych (więcej zanieczyszczeń = więcej chorób) albo ignorujemy.
   Wniosek = Zacznijmy się rozwijać harmonijnie tj. fizycznie, umysłowo, duchowo i zjednoczmy się. Postępujący kretynizm to sprzymierzeniec karteli farmaceutycznej i innych panów od życia i śmierci.

   • ~doinformowany said

    Najpierw są ci co poprzez swoje działania doprowadzają do upadku, zniszczenia itd., a później rodzą się tacy, co wymyślają na to zniszczenie adekwatny – sposób rozwiązania.

    Pamiętajcie! – ZIEMIA WSZYSTKO ZNIESIE. No NIE MA NA NIĄ BATA.

 10. Michal said

  Treść listu pani profesor neurobiolog Marii Doroty Majewskiej
  do Zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii (PTW)

  Marii Dorota Majewska
  Kierownik Katedry Marii Curie Komisji Europejskiej
  Zakład Farmakologii i Fizjologii Układu Nerwowego
  Instytut Psychiatrii i Neurologii
  Sobieskiego 9, 02-957 Warszawa

  Do: Zarządu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii
  Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i do
  Zarządu Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa
  Katedra Profilaktyki Zdrowotnej
  Ul. Smoluchowskiego 11
  60-179 Poznań

  Do wiadomości:
  Minister Zdrowia dr Ewa Kopacz
  Minister Edukacji – K. Hall
  Główny Inspektor Sanitarny – dr med. A. Wojtyła
  Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak
  Przewodnicząca Rady naukowej IPiN – prof. A. Członkowska
  Dyrektor IPiN – Prof. dr hab. D. Ryglewicz
  Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pediatrii – prof. A. Dobrzańska
  Konsultant Krajowy w dziedzinie epidemiologii – prof. Andrzej Zieliński
  Konsultant Krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży – prof.
  Irena Namysłowska
  Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pediatrii – prof. A. Radzikowski
  Red. Marek Nowicki – TVN

  Fragment listu:
  Istnieją więc dowody, że nadmierne, zbyt wczesne oraz toksyczne szczepionki są przyczyną zgonów oraz fizycznych i neurologicznych okaleczeń milionów dzieci.
  Moje opinie na ten temat nie są pochopne, ani nie wynikają z nacisków żadnych grup interesu. Wynikają z dogłębnego zapoznania się z tym problemem i przestudiowania wielu dokumentów z różnych wiarygodnych źródeł. Widziałam ciężko okaleczone szczepionkami dzieci (i dorosłych), rozmawiałam z ich rodzicami i żadne zaklęcia nie przekonają mnie, że szczepionki są dla wszystkich bezpieczne.
  Jako doświadczony naukowiec świadomie odrzucam publikacje, o których wiadomo, że zostały napisane na zamówienie szczepionkowych grup interesu. Być może nie przypadkowo właśnie one są przytaczane przez reprezentantów PTW jako „najbardziej wiarygodne”, mimo że – jak wykazały niezależne badania – publikacje sponsorowane przez firmy farmaceutyczne najczęściej są pozbawione wiarygodności

  Poniżej wrzucam CAŁY LIST (zaznaczenia moje – L.)
  źródło: http://groups.google.com/group/pl.sci.medycyna/msg/d5c1db9b6cf7151e?pli=1

  „Szanowni Państwo,
  W odpowiedzi na nadesłany do mnie protest Państwa odnośnie mojej wypowiedzi z dnia 14 października
  2008 r. o „szkodliwości dużej liczby szczepień”, pragnę wyjaśnić moje stanowisko w tej sprawie.
  Najpierw się przedstawię. Jestem neurobiologiem. Przez 25 lat pracowałam w USA w czołowych
  instytucjach naukowych tego kraju (w Uniwersytecie Missouri, Uniwersytecie Harvarda oraz w
  Narodowym Instytucie Zdrowia pod Waszyngtonem). W 2006 r. wróciłam do Polski w celu realizacji
  projektu badawczego Komisji Europejskiej, w 2007 uzyskałam tytuł profesora nauk medycznych. Moje
  publikacje o neurosterydach doczekały się tysięcy cytowań w literaturze naukowej. Jako jedyna osoba w
  Polsce wygrałam w drodze konkursu prestiżowy grant Komisji Europejskiej (Marie Curie Chair) na
  prowadzenie badań nad biologią autyzmu i potencjalną rolą thimerosalu w patogenezie tej choroby.
  Realizuję ten projekt we współpracy w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, bowiem tu znajduje się Klinika
  Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, która opiekuje się dziećmi autystycznymi. Projekt składa się z części
  klinicznej i przedklinicznej. Badamy potencjalny związek autyzmu z liczbą, rodzajem i natężeniem
  szczepień, z powikłaniami poszczepiennymi, zawartością rtęci w przydatkach skóry i z poziomem
  hormonów sterydowych. Jak Państwu wiadomo, rtęć w postaci thimerosalu była i nadal jest dodawana
  do wielu szczepionek niemowlęcych w Polsce (ich szczegółowa lista jest przytoczona dalej w tekście).
  Rtęć w każdej postaci jest bardzo toksyczna, o czym świadczy ponad 4100 publikacji w PubMed na ten
  temat i wieloletnie doświadczenia ludzkości. Organiczny związek rtęci, thimerosal (sodium
  ethylmercurithiosalicylate), zawierający wagowo ok. 49% rtęci, wyprodukowany w latach 1930. przez
  firmę Eli Lilly przez kilkadziesiąt lat był dodawany jako środek bakteriobójczy i konserwujący do
  szczepionek oraz innych medykamentów bez rygorystycznych badań świadczących o jego
  bezpieczeństwie. Jest to niezgodne z dzisiejszą praktyką dopuszczania preparatów chemicznych do
  użycia w medycynie. Rtęć jest neurotoksyczna, kardiotoksyczna, hepatoksyczna, nefrotoksyczna,
  immunotoksyczna, kancerogenna. Powoduje zaburzenia rozwojowe u dzieci, choroby
  neurodegeneracyjne u dorosłych (Parkinsona i Alzheimera) oraz degeneracyjne zmiany w systemach
  reprodukcyjnych kobiet i mężczyzn, upośledzając ich zdolności rozrodcze oraz uszkadzając potomstwo
  (przegląd: http://www.epa.gov/iris/subst/0073.htm). Dlatego kraje skandynawskie wprowadziły u siebie
  zakaz używania rtęci ( http://www.reuters.com/article/pressRelease/idUS108558+03-Jan-2008+PRN20080103 )
  i UE proponuje drastyczne ograniczenie używania rtęci na skalę globalną
  ( http://ec.europa.eu/environment/chemicals/mercury
  http://www.euractiv.com/en/environment/eu-seeks-global-mercury-ban/article-160845 ).

  W USA na autyzm cierpi obecnie ponad 1,5 miliona dzieci. Dla Polski nie ma wiarygodnych danych, ale
  ekstrapolacja tych liczb na liczę ludności w Polsce sugeruje, że może być ich ponad 150 000. Jeśli dodać
  do tego dzieci z innymi uszkodzeniami mózgu, liczby te będą większe.

  2

  Najbardziej niepokojącym zjawiskiem jest obserwowany prawie na całym świecie kilkunastokrotny
  wzrost zachorowań na choroby psychoneurologiczne (autyzm, ADHD, upośledzenie umysłowe, padaczka i
  inne) w ciągu ostatnich dwóch dziesięcioleci. Znamiennym jest to, że w latach 1990, w których nastąpił najbardziej
  dramatyczny wzrost tych zachorowań, amerykańskie agencje federalne FDA (Food and Drug Administration) i CDC (Centers for Disease Control and Prevention) zaleciły stosowanie kilku nowych szczepionek niemowlęcych (Wzw B dla noworodków, HiB, Varicella, Hep A, Rota), z których co najmniej dwie zawierały thimerosal, co znacząco zwiększyło ilość
  wstrzykiwanej niemowlętom rtęci. W związku z tym pojawiła się hipoteza, że odpowiedzialny za wzrost tych
  chorób może być thimerosal ze szczepionek. Ilość organicznej rtęci, na którą eksponowany jest
  człowiek, uważana za bezpieczną przez EPA (Environmental Protection Agency), wynosi 0,1 μg/kg/dzień
  (http://www.epa.gov/iris/subst/0073.htm), podobne są normy europejskie.
  Natomiast łączna jej ilość, którą jednorazowo wstrzykiwano niemowlętom w 3 szczepionkach – DTP, Hib
  i Hep B – wynosiła 62,5 μg, co dla 5-kilogramowego niemowlęcia 125 razy przekraczało bezpieczne dawki.

  DOTYCHCZASOWE BADANIA NAD THIMEROSALEM W USA I W EUROPIE

  W odpowiedzi na rosnący niepokój rodziców i pediatrów w końcu lat 1990 FDA i CDC zleciły
  epidemiologowi dr Thomasowi Verstraetenowi (ówcześnie z CDC) wykonanie analizy na podstawie
  wewnętrznej bazy danych dotyczącej dokumentacji szczepień ponad 100 000 dzieci. Pierwotne wyniki
  jego analizy wskazywały na silny związek autyzmu oraz innych chorób neurologicznych dzieci z
  thimerosalem i stały się podstawą listu wystosowanego przez FDA do producentów szczepionek, który
  zalecał usunięcie thimerosalu ze szczepionek dziecięcych, ale bez nakazu i sankcji prawnych. W
  rezultacie czego nadal był i jest on stosowany w wielu szczepionkach dla dzieci i dorosłych
  (http://www.fda.gov/CbER/ltr/thim053100.htm).

  Wyniki analizy Verstraetena zostały zaprezentowane w czerwcu 2000 r. w odizolowanym leśnym
  ośrodku Simpsonwood w Norcross, GA, USA, na tajnej konferencji, w której uczestniczyły 52 osoby:
  wysocy urzędnicy z FDA, CDC i WHO (World Health Organisation) , reprezentanci producentów
  szczepionek oraz kilku konsultantów pediatrycznych. Kulisy przebiegu tej konferencji, na podstawie jej
  stenogramów, opisał Robert F. Kennedy Jr., prawnik i obecny kandydat na Ministra Ochrony Środowiska
  w rządzie Prezydenta Baraka Obamy, w artykule „Deadly Immunity” , (CommonDreams.org News
  Center, June 16, 2005; http://www.commondreams.org/views05/0616-31.htm ).

  Dowiadujemy się z niego, że prezentując swe wyniki Verstraeten powiedział „Byłem przerażony tym, co odkryłem” i cytował wcześniejsze badania wskazujące na związek thimerosalu z opóźnieniem mowy, ADHD i autyzmem. „Zamiast natychmiastowego podjęcia kroków w celu zawiadomienia o tym społeczeństwa i pozbycia się szczepionek z thimerosalem, przedstawiciele rządu i
  korporacji dyskutowali głównie nad tym, jak ukryć przed społeczeństwem te dane i jak uchronić korporacje i FDA od pozwów sądowych wnoszonych przez rodziców okaleczonych dzieci. Uczestnicy konferencji najbardziej przejmowali się
  tym, jak to odkrycie wpłynie na zyski producentów szczepionek” – pisze Kennedy. Stosunek establishmentu szczepionkowego do zaprezentowanych danych o toksyczności thimerosalu najlepiej ilustrują niektóre wypowiedzi jej uczestników. Dr Bob Chen, kierownik CDC odpowiedzialny za bezpieczeństwo szczepionek, wyraził się: „biorąc pod uwagę newralgiczność tych danych, na całe szczęście udało się nam je zabezpieczyć przed przedostaniem się w nieodpowiednie ręce”, a doradca WHO od szczepień, dr John Clemens, powiedział: „to badanie w ogóle nie powinno być przeprowadzone”.
  Podobna postawa negacji i blokowania niewygodnych danych przebija z zaadresowanego do mnie listu Polskiego Towarzystwa Wakcynologii (PTW). Po tej konferencji CDC wycofała analizy Verstraetena (choć były przeznaczone do natychmiastowej
  publikacji) i ogłosiła naukowcom, że szczepionkowe dane zostały zgubione i nie mogą być odtworzone.

  Wbrew prawu “Freedom of Information Act”, CDC oddała bazę szczepionkowych danych prywatnej firmie do ukrycia, deklarując ją poza zasięgiem dla naukowców. W 2001 Verstraeten otrzymał posadę u producenta szczepionek GlaxoSmithKline i opublikował swą pracę z CDC w r. 2003 po wielokrotnych przeróbkach danych i usunięciu z analizy danych większości dzieci
  uszkodzonych przez thimerosal. Choć jego pierwotne wyniki wskazywały, że uszkodzenia neurologiczne występowały 7 do 11 razy częściej u

  3

  dzieci zaszczepionych thimerosalem, w jego ostatecznej publikacji ten związek został usunięty; pozostawiono tylko związek thimerosalu z tikami i opóźnieniem mowy (Verstraeten et al., Pediatrics 2003, 112 (5):1035-48). Verstraeten ukrył swój konflikt interesów, czyli fakt, że pracował wtedy dla Glaxo. Publikacja ta i zastosowane w niej fałszerstwo zostały ostro skrytykowane, a Verstraeten potem nieudolnie tłumaczył się ze swej manipulacji (Verstraeten, Pediatrics, 2004, 113(4): 932). Kennedy demaskuje skrzętnie ukrywane powiązania finansowe i biznesowe producentów szczepionek i wielu reprezentantów CDC, którzy podejmują regulacyjne decyzje dotyczące szczepień. Ten konflikt interesów zdyskredytował CDC jako instytucję, która ma stać na straży
  zdrowia obywateli USA.
  Po oddaniu tej newralgicznej bazy szczepionkowych danych prywatnej firmie do ukrycia, dane te nie miały już nigdy więcej ujrzeć światła dziennego i miały stać się niedostępne dla innych badaczy. By kontynuować maskowanie dowodów toksyczności thimerosalu, CDC zleciła amerykańskiemu Instytutowi Medycyny (IOM; prywatnej organizacji, której członkami są również przedstawiciele firm farmaceutycznych zaangażowanych w ten konflikt), aby wyprodukował publikację, która definitywnie
  zaneguje związek thimerosalu z chorobami neurologicznymi. Na zebraniu w 2001 r., na którym omawiano żądania i instrukcje CDC wobec IOM, dr Marie McCormick, która kierowała komitetem IOM do spraw bezpieczeństwa szczepionek, powiedziała naukowcom „Nigdy nie uznamy, że autyzm jest rzeczywiście niepożądanym objawem działania thimerosalu”. Natomiast inna uczestniczka tego
  komitetu, Kathleen Stratton, głośno „przewidziała”, że konkluzja IOM będzie brzmieć, iż „dowody są niedostateczne, aby zaakceptować, lub odrzucić związek przyczynowy między autyzmem i thimerosalem” , przyznając, że jest to żądanie dr Waltera Orensteina, ówczesnego dyrektora Narodowego Programu szczepień z CDC. I taka właśnie była konkluzja IOM odnośnie
  związków thimerosalu z chorobami neurologicznymi dzieci. Trudno o bardziej jaskrawe hochsztaplerstwo naukowe, które godzi
  w zdrowie i życie milionów dzieci. W 2004 r. Orenstein został zmuszony do rezygnacji ze stanowiska w CDC, kiedy jego upublicznione wypowiedzi oraz emaile wykazały, że świadomie zaplanował ten medyczny sabotaż. W to planowane oszustwo naukowe zaangażowany był także Douglas Gordon, dyrektor strategicznego planowania z National Institutes of Heath (NIH) – uprzednio dyrektor jednego z producentów szczepionek. Powiedział on w 2001 r. na zebraniu w Princeton „obecnie
  prowadzi się cztery dodatkowe badania, których celem jest wykluczenie możliwych związków między szczepieniami i autyzmem, szczepieniami i regresją rozwojową, zapaleniem jelit i szczepionką MMR, oraz thimerosalem i ryzykiem autyzmu”. Istnieją więc dowody, że wysoko postawieni urzędnicy NIH i CDC planowali fałszowane badania, których wynik był z góry określony i zgodny z żądaniami producentów szczepionek. Seria cytowanych przez PTW publikacji, dowodzących rzekomego „bezpieczeństwa”
  thimerosalu, należy do tej właśnie grupy. Sprawą związku thimerosalu z autyzmem zainteresował się Komitet Izby
  Reprezentantów USA do Spraw Reform Rządu, który w raporcie „Mercury in Medicine Report” z 21 maja, 2003, napisał, że FDA nigdy nie zakazała, a CDC nie wyraził preferencji dla szczepionek bez thimerosalu, i skonstatował, że
  prawdopodobnie thimerosal spowodował neurologiczne uszkodzenie wielu tysięcy dzieci. Konkluzje tego raportu były jednoznaczne: ”Thimerosal używany jako konserwant w szczepionkach jest bezpośrednio odpowiedzialny za epidemię autyzmu. Bardzo prawdopodobne, że tej epidemii można by zapobiec lub ją zatrzymać, gdyby FDA nie zignorowała faktu, że brak jest
  danych dotyczących bezpieczeństwa thimerosalu i wykazała czujność odnośnie celowego narażania niemowląt na działanie
  tej znanej neurotoksyny. Niezdolność agencji rządowych do skutecznego działania w tej sprawie dowodzi instytucjonalnego sabotażu w celu ochrony własnych interesów oraz nieuzasadnionego krycia przemysłu farmaceutycznego. [… ] Ponieważ FDA postanowiła w 1999 r. nie usunąć z rynku szczepionek z thimerosalem, w dodatku do dzieci już uszkodzonych, 8 000
  dzieci dziennie nadal było narażanych na przedawkowanie i okaleczenie thimerosalem przez co najmniej następne dwa lata”
  (http://www.aapsonline.org/vaccines/mercinmed.pdf – raport przewodniczącego Podkomisji Izby Reprezentantów ds. Praw i Dobrobytu Człowieka – Dana Burtona).
  W maju 2004 r. IOM opublikował raport “Immunization Safety Review: Vaccines and Autism”, którego wniosek: „nie ma dowodów związku miedzy szczepieniami i autyzmem”, był z góry zaplanowany. Został on oparty nie na dużej liczbie publikowanych danych dotyczących toksyczności rtęci i

  4

  thimerosalu, lecz tylko na czterech zafałszowanych i źle wykonanych pracach. Co więcej, raport ten zalecał rzecz zgoła niebywałą w nauce i demokracji, że nie powinno się prowadzić dalszych badań nad autyzmem i szczepieniami. Amerykański kongresman i lekarz, Dave Weldon z Florydy, zdemaskował i publicznie zaatakował IOM, mówiąc, że opierał się on na kilku pracach, które miały „fatalne błędy” dzięki złemu planowi, i które w żaden sposób nie reprezentują całej dostępnej wiedzy naukowej i medycznej na ten temat. Kongresman Weldon powiedział „Reprezentanci CDC nie są zainteresowani w uczciwych badaniach w celu odkrycia prawdy, ponieważ związek między szczepionkami i autyzmem zmusiłby ich do przyznania, że ich polityka nieodwracalnie uszkodziła
  tysiące dzieci”. Druzgocąca krytyka raportu IOM i publikacji, na których wybiórczo został on oparty, została zaprezentowana w
  raporcie Weldona do Kongresu USA, w jego doniesieniach konferencyjnych oraz w publikacji „Something is rotten, but not just in Denmark” w maju 2004:
  http://weldon.house.gov/UploadedFiles/RepWeldonMDonIOM.pdf
  http://www.nationalautismassociation.org/pdf/Weldon.pdf
  http://www.co-brass.com/AutismOneWeldonRemarks.pdf
  http://www.autismwebsite.com/ari/dan/daveweldon.pdf .

  Oprócz omówionej poprzednio zafałszowanej publikacji Verstraetena (2003), Weldon krytykuje drugą koronną cytowaną przez IOM publikację (Hviid et al., JAMA, 2003, 290:1763-1766), której autorzy twierdzą, że w Danii ilość przypadków autyzmu wzrosła po usunięciu thimerosalu ze szczepionek w 1992 r. Jest to jawna manipulacja, bowiem przed 1992 autorzy liczyli tylko szpitalne diagnozy autyzmu, a po tym roku zmienili kryteria i dodali diagnozy pozaszpitalne. Również dawki thimerosalu, które otrzymały
  dzieci duńskie przed r. 1992 (125 μg Hg do 10 miesiąca życia) były znacznie mniejsze niż dawki amerykańskie (187.5 μg Hg do 6 miesiąca). Dzieci amerykańskie w latach 1990 otrzymały 2,5 razy więcej Hg w pierwszych 6 miesiącach życia niż dzieci duńskie przed 1992, dlatego porównywanie tych dwóch populacji nie ma sensu. Podobna krytyka konfliktu interesów i błędnej metodyki dotyczy drugiej cytowanej przez IOM publikacji (Madsen et al., Pediatrics, 2003, 112:604-606), która odnosi się do tej samej duńskiej populacji dzieci z przed i po 1992 r. Analogicznie rzecz się ma z publikacją ekologicznego badania (Stehr-Green et al. Am.
  J. Prev. Med. 2203, 25:1001-1006), której kluczowy współautor pracuje dla duńskiego producenta szczepionek (Staten Serum Institute) i gdzie miesza się różne metody diagnostyczne (szpitalne i ambulatoryjne) oraz kraje o radykalnie różnej ekspozycji niemowląt na thimerosal (USA, Danię i Szwecję), gdzie dzieci szwedzkie otrzymały nawet mniej thimerosalu niż duńskie. Jest to równoznaczne z porównywaniem jabłek z kapustą. Czwarta cytowana przez IOM praca (Andrews, Miller et al. Pediatrics.
  2004, 114:584-91) z UK, która też zaprzecza związkom thimerosalu z autyzmem, jest jeszcze bardziej wątpliwa. Jedna z głównych jej
  autorek (dr Elizabeth Miller) jest fundowana przez producentów szczepionek i służy jako sądowy świadek-ekspert w ich obronach przed pozwami przez rodziców. Jej udział w tej publikacji jest rażącym konfliktem interesów, który nie został ujawniony. Analizy dr Miller z pewnością należy uznać za podejrzane. Autorzy tej publikacji posunęli się nawet tak daleko w swych manipulacjach, że wykazali, iż thimerosal jest wręcz korzystny dla rozwoju dzieci. Ogólnie można powiedzieć, że raport IOM z 2004 r. był wyprodukowany, żeby zgodnie z zamierzonym celem ukryć związek autyzmu z thimerosalem. Jednak nie uspokoił on krytyków, raczej ich oburzył. Pod ciśnieniem rodziców i Kongresu USA, IOM został zmuszony do powołania nowego panelu naukowców,
  którzy skrytykowali poprzedni raport za manipulacje oraz konflikt interesów i zażądali, aby CDC udostępniła bazę szczepionkowych danych publiczności. Dotychczas tylko dwóm naukowcom, Markowi i Davidowi Geierom po całorocznych walkach z CDC i z
  pomocą Kongresu udało się do niej dotrzeć. Autorzy ci opublikowali wyniki własnych analiz, które powtórzyły oryginalne analizy Verstraetena i wykazały, że thimerosal ze szczepionek może być odpowiedzialny za autyzm, ADHD, upośledzenie umysłowe, epilepsję i inne neurologiczne uszkodzenia dzieci. (Geier & Geier, Int J Toxicol. 2004, 23(6):369-76; Med Sci Monit. 2005, 11(4):CR160-70; Med Sci Monit. 2006, 2(6):CR231-9; : Neuro Endocrinol Lett. 2006, 27(4):401-13; J Toxicol Environ Health
  A. 2007, 70(10):837-51).

  5

  Próby dezawuowania tych uczciwych, niezależnych amerykańskich uczonych przez PTW przy równoczesnym gloryfikowaniu publikacji jawnie zafałszowanych, pozostawię bez komentarza. Zafałszowane wyniki ekologicznego badania CDC nadal są jednak wykorzystywane jako koronny argument rzekomo „świadczący” o bezpieczeństwie thimerosalu. Na zlecenie Kongresu USA, panel ekspertów z National Institute of Environmental Health Sciences (NIEHS) dokonał niezależnej oceny tego badania i skrytykował je jako błędnie zaplanowane, nie nadające się do wykrycia w sposób rzetelny przypadków autyzmu i innych chorób neurologicznych u dzieci i prowadzące do mylących wniosków, więc nieużyteczne. Zażądali oni, żeby przyszłe badania dotyczące bezpieczeństwa szczepionek były inaczej zaplanowane i prowadzone jawnie przez badaczy całkowicie niezależnych od CDC i producentów szczepionek, oraz w ścisłej współpracy ze stowarzyszeniami rodziców dzieci autystycznych, bo tylko takie badania będą godne społecznego zaufania: („Thimerosal Exposure in
  Pediatric Vaccines: Feasibility of Studies Using the Vaccine Safety Datalink ”, Report of the Expert Panel to the National
  Institute of Environmental Health Sciences (NIEHS), August, 2006; ( http://www.niehs.nih.gov/health/topics/conditions/autism/docs/thimero…2606.pdf).

  W 2007 r. dr Julie Gerberding, Dyrektor Naczelna CDC (powołana w 2002), przyznała publicznie w CNN, że szczepionki mogą powodować autyzm w populacji wrażliwych dzieci. Dr Gerberding zgodziła się z krytyką ekspertów z NIEHS i przyznała w dokumencie zaadresowanym do Kongresu USA „Raport to Congress on Vaccine Safety Datalink” z 2008 r., że protokół badań CDC „Vaccine Safety Datalink” (który zastosowano do publikacji Verstraetena (zaprzeczającej związkom thimerosalu z uszkodzeniami neurologicznymi dzieci), jest obarczony wieloma fatalnymi błędami, które czynią go bezużytecznym do
  badań tego typu powiązań i mogą prowadzić do fałszywych wniosków.
  Przyznała też, że protokół ten „nie nadaje się do badania bezpieczeństwa szczepionek” i że powinno się przeprowadzić badanie
  włączające rodziców i rodzeństwo, które pozwoli ustalić, czy dzieci z rodzinną historią chorób autoimmunologicznych są bardziej narażone na szkodliwe działanie szczepionek ( http://evidenceofharm.com/VaccineDataLinkReporttoCongressFinal.pdf ).

  SZCZEPIENIA W POLSCE

  Chcę podkreślić z całą stanowczością, że nie jestem przeciwnikiem szczepień – jak to Zarząd PTW stara się mi imputować. Proponuję racjonalizację programu szczepień w Polsce i dostosowanie go do bezpieczniejszych norm europejskich. Nagonka na mnie ze strony PTW jest identyczna do ataków na innych niezależnych badaczy, lekarzy i polityków na świecie, którzy odważyli się zakwestionować bezpieczeństwo szczepionek. Wskazuje to na zorganizowaną akcję lobby szczepionkowego, które kosztem dzieci broni swoich interesów.

  W Polsce umieralność niemowląt (obecnie około 6-7 na 1000 żywych urodzeń) jest ok. 2 razy większa niż w krajach skandynawskich, gdzie wynosi ona około 3/1000. Co więcej, w r. 2007 umieralność polskich niemowląt wzrosła w stosunku do roku poprzedniego („Rozwój Demograficzny Polski”, dane statystyczne GUS: (http://www.egospodarka.pl/27871,Rozwoj-demograficzny-Polski-2007,1,39,1.html). Podobnie w ostatnich latach wzrosła umieralność niemowląt w USA. Nie da się wykluczyć, że może to
  wynikać z wprowadzenia w Polsce w 2007 r. obowiązkowej szczepionki Hib podawanej w drugim miesiącu życia. Według amerykańskiej bazy danych VAERS, szczepionka ta powoduje najwięcej ciężkich powikłań i zgonów niemowląt
  (http://wonder.cdc.gov/controller/datarequest/D8).
  Polskie niemowlęta w pierwszych 18 miesiącach życia otrzymują 16 obowiązkowych szczepień przeciw 10 chorobom: gruźlicy, żółtaczce B, błonicy, krztuścowi, tężcowi, polio, odrze, śwince, różyczce, i zakażeniom Haemofilus influenzae b. Dodatkowo zalecane są szczepienia przeciw: Streptococus pneumoniae, Neisseria meningitidis, rotavirus, influenza virus, herpes virus varicellae, i hepatitis A virus, co może stanowić razem liczbę 26 szczepień w pierwszych 24 miesiącach życia. Nawet zdrowe
  organizmy żołnierzy amerykańskich nie wytrzymały zmasowanych szczepień i zostały trwale okaleczone chorobą autoimmunologiczną zwaną Syndromem Wojny Zatokowej (Hotopf M et al. BMJ. 2000, 320:1363-1367; raport komisji ekspertów Kongresu USA z 17 listopada 2008 ( http://sph.bu.edu/insider/images/stories/resources/annual_reports/GWI…W%20Veterans_RAC-GWVI%20Report_2008.pdf)

  6

  konkluduje, że syndrom ten jest realną chorobą i jest skutkiem wystawienia żołnierzy na działanie czynników chemicznych i
  szczepień przeciw gazom porażającym system nerwowy. Zatem liczenie, że duża kondensacja szczepień będzie bezpieczna dla
  małych dzieci przeczy logice i doświadczeniom medycyny.
  Silnym dowodem na toksyczność zmasowanych szczepień jest publikacja niemieckich i austriackich badaczy: „Sudden and unexpected deaths after the administration of hexavalent vaccines (diphtheria, tetanus, pertussis, poliomyelitis, hepatitis B, Haemophilius influenzae type b): is there a signal? (Eur J Pediatr. 2005, 164:61-69). Opisuje ona śmierć 19 niemowląt w ciągu paru godzin/dni po szczepieniu dwiema szczepionkami heksawalentnymi (DTP- Hib-HepB-IPV) w okresie od
  października 2000 do czerwca 2003. Zdrowe przed szczepieniem dzieci zmarły w wyniku poszczepiennych obrzęków mózgu i
  płuc oraz zawałów serca. Bardzo niepokoi fakt, że właśnie szczepionki heksawalentne są reklamowane dla polskich rodziców na stronie: http://www.szczepienia.pl/mmw/50,5_lub_6_szczepionekw_1_strzykawce.html
  (sponsorowanej przez firmę Glaxo) jako alternatywne dla niemowląt. Są one pełnopłatne i firma Glaxo udziela nawet rodzicom pożyczek na ich zakup. Zgodnie z dokumentami „Charakterystyki Środków Farmaceutycznych” zarejestrowanych w Polsce
  szczepionek, które otrzymałam z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (wysłanymi 9.10.2008 przez Wiceprezesa ds. Produktów Leczniczych, dr n. farm. Elżbietę Wojtasik) w Polsce obecnie dopuszczonych jest kilka szczepionek ze znaczną zawartością thimerosalu:
  • Euvax (Wzw B, Life Sciences, prod. koreańska) – 0,01 % THIM
  • Engerix B (Wzw B, Glaxo) – 0,005% THIM
  • D.T.COQ (DTP, Sanofi) – 0,01 % THIM
  • DTP (Biomed, Kraków) – 0,01 % THIM
  • TETRAct-HIB (DTP+Hib) (Sanofi) – 0,01% THIM
  • D – Szczepionka błonicza (Biomed) – 0.01% THIM
  • DT – Szczepionka błoniczo-tężcowa (Biomed) – 0,01% THIM
  • DTP – Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa (Biomed) – 0,01% THIM
  • Szczepionki przeciw grypie – 0,01 % THIM

  Polskie niemowlę zaszczepione zgodnie z obowiązującym kalendarzem szczepień może otrzymać do 7 miesiąca życia:
  • 75 μg Hg w Wzb B – (3x 25 μg Hg)
  • 75 μg Hg w DTP lub DTP+Hib (3x 25 μg)
  • 25 μg Hg (Influenza)
  • Razem = 175 μg Hg

  Do 18 miesiąca może otrzymać dodatkowo 25 μg Hg (z DTP) i 25 μg Hg (influenza), razem 225 μg Hg.

  Rtęć jak wiemy akumuluje się w mózgu.
  Wśród obowiązkowych szczepień znajdują się dwa (BCG i Wzw B), podawane w pierwszej dobie życia, nierzadko nawet w 2 godziny po urodzeniu. Wiele wskazuje na to, że bardzo poważne zagrożenie dla życia i zdrowia dziecka stanowi szczepionka Wzw B (szczególnie firmy Euvax), która dostarcza jednorazowo 25 μg Hg, co stanowi ok. 8,3 μg Hg/kg wagi ciała. Ta ilość rtęci jest 83 razy większa od uważanej przez EPA za bezpieczną (0,1 μg Hg/kg/dzień) dla dorosłego człowieka. Ponieważ u noworodka bariera krew-mózg nie jest dobrze wykształcona, thimerosal wraz z antygenami i substancjami pomocniczymi szczepionek (m.in. wodorotlenek glinu; 250 μg) łatwo przedostają się o do mózgu, gdzie mogą powodować trwałe uszkodzenia. W drugim miesiącu życia polskie niemowlę może otrzymać jednorazowo 50 μg Hg (25 μg z Wzw B i 25 μg z DTP lub DTP+Hib).
  Dla 4 kg niemowlęcia będzie to dawka Hg 125 razy większa niż uznana za bezpieczną dla dorosłej osoby.
  Neurotoksyczność związków rtęci została udowodniona ponad wszelką wątpliwość w setkach publikacji naukowych. Jest ona synergistycznie nasilana przez związki glinu. (Geier et al., J. Tox. Environ. Health, Part B, 2007, 10:575-596; Geier & Geier J. Am. Physicians and Surgeons, 2003, 8:6-11; Toimela T & Tähti H., Arch Toxicol. 2004, 78:565-74; Schubert J et al. J. Toxicol.
  Environ. Health, 1978, 4:5-6; Yel

  7

  L et al., Int J Mol Med. 2005, 16:971-7; Humphrey ML et al, Neurotoxicology. 2005, 26:407-16; James SJ et al., Neurotoxicology. 2005, 26:1-8; Baskin DS et al., Toxicol Sci. 2003, 74:361-8). Związek wysokiego poziomu rtęci we krwi z autyzmem został też opisany przez Desoto MC & Hitlan RT (J Child Neurol. 2007, 22:1308-11). To zaledwie kilka wybranych spośród setek
  podobnych publikacji. Neurotoksyczność thimerosalu potwierdzają też nasze własne badania prowadzone na szczurach.
  Autorzy najważniejszych analiz dotyczących związków thimerosalu z uszkodzeniami neurologicznymi dzieci, Mark i David Geierowie, którzy są dezawuowani w liście PTW i przez lobby szczepionkowe, powtórzyli analizy pierwotnych danych z CDC na polecenie Kongresu USA.
  Ataki na nich sugerują pozamerytoryczne motywacje establiszmentu szczepionkowego, ponieważ Geierowie odważyli się
  ujawnić skrzętnie ukrywane dowody wieloletniego zatruwania dzieci rtęcią. Problem neurotoksyczności thimerosalu, jak i zabiegów producentów szczepionek oraz niektórych urzędników państwowych dążących do ukrycia dowodów tej toksyczności został opisany w Oświadczeniu Lyn Redwood, RN, MSN, przewodniczącej Coalition for SafeMinds, przed Podkomitetem w
  Obronie Praw i Dobrobytu Człowieka w Komitecie do Spraw Reform Rządu Kongresu USA, 8 września 2004 r. i przedstawiony na
  przesłuchaniu „Prawda ujawniona: Nowe odkrycia naukowe odnośnie rtęci w medycynie i autyzmie”
  ( http://www.safeminds.org/pressroom/press_releases/redwoodsafemindssep …).
  Neurobiologom (takim jak ja) nie sposób sobie wyobrazić, żeby tak duża ilość Hg, jaką wstrzykuje się niemowlętom, była obojętna dla rozwijającego się mózgu i zdrowia dziecka. Badania pokazały, że dzieci autystyczne mają upośledzone zdolności eliminowania rtęci z organizmu, więc jej toksyczne działanie jest u nich znacznie przedłużone (Grether J et al., Int J Toxicol. 2004,
  23:275-6; Mutter J et al. Neuro Endocrinol Lett. 2005, 26:439-46). Jedne dzieci zatrute rtęcią od pierwszych godzin życia będą w
  mniejszym lub większym stopniu opóźnione w rozwoju lub upośledzone umysłowo, inne będą cierpieć na autyzm, ADHD, padaczkę, astmę, cukrzycę, głuchotę i wiele innych trwale okaleczających chorób.
  Kalectwo tych dzieci będzie ich osobistą oraz ich rodzin tragedią. Osoby te przez całe życie będą ogromnym obciążeniem dla swych rodzin i społeczeństwa. Trudno sobie nawet wyobrazić przyszłość narodu, w którym całe pokolenie jest w jakiś sposób neurologicznie uszkodzone. Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii pokazuje, że tak właśnie jest, i że dzisiejsze dzieci są znacząco cofnięte w rozwoju umysłowym w porównaniu z równolatkami z przed 30 lat (Shayer M et al., Br J Educ Psychol. 2007, 77:25-41). Podejrzewam, że jest to w istotnej mierze populacyjny efekt zatrucia dzieci toksycznymi szczepionkami.
  Większość krajów zachodnich wycofała szczepionki z thimerosalem, z powodu ich szkodliwości, w 2000r, a kraje skandynawskie ok. r. 1990. Dopuszczenie na polski rynek szczepionek z tym związkiem w obecnym czasie, gdy powszechnie znana jest toksyczność thimerosalu, jest nie do przyjęcia. Od 2001 r. było w Polsce szereg poselskich interpelacji do Ministerstwa Zdrowia w
  sprawie szczepionek z thimerosalem i zakupu toksycznej szczepionki Euvax B, ale były one systematycznie odrzucane przez
  kolejne rządy. Polska Konstytucja jak i prawo UE gwarantuje obywatelom ochronę życia i zdrowia, prawo do decydowania o własnym życiu osobistym i do wychowywania swych dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Podczas gdy w krajach Europy Zachodniej szczepienia dzieci są dobrowolne, w Polsce stosuje się terror wobec rodziców, którzy świadomie nie chcą szczepić swych dzieci. Można się o tym przekonać, czytając dramatyczne wypowiedzi na forach dla rodziców. Ciekawe jednak, że gdy rodzice żądają od lekarzy lub Sanepidu potwierdzenia na piśmie, że biorą na siebie pełną odpowiedzialność za możliwe okaleczenie lub uśmiercenie dziecka szczepionką, wszyscy odmawiają podpisania takiego dokumentu.

  RACJONALNE MODELE SZCZEPIEŃ

  Modele racjonalnego i bezpieczniejszego kalendarza szczepień istnieją od dawna. Dziwne, że Polska wzoruje się w tym względzie na USA, które stosują absurdalnie dużą liczbę szczepień i mają niewydolną, marnotrawną i skorumpowaną służbę zdrowia, czego odzwierciedleniem jest wysoka i wzrastająca śmiertelność niemowląt (około 7 na 1000 zdrowych urodzeń). W europejskich krajach zachodnich na ogół nie szczepi się noworodków. Wzw B otrzymują tylko noworodki matek zakażonych żółtaczką B, a BCG tylko niemowlęta z rodzin zagrożonych gruźlicą lub regionów, gdzie zachorowalność na tę chorobę

  8

  przekracza 40 na 100 000. W Polsce średnio jest ona ok. 20/100 000. Skuteczność szczepionki BCG jest zresztą dyskusyjna, ponieważ szereg badań pokazało, że nie chroni przed gruźlicą, a może nawet zwiększać zapalność na nią (Bull WHO 1979, 57:819-827; Can Respir J. 2005, 12(3):134-8; Am J Epidemiol. 2002,155(7):654-63; Arch Bronconeumol. 2008 Feb;44(2):75-800).
  W krajach skandynawskich, które od lat cieszą się najlepszymi wskaźnikami zdrowotności społeczeństwa oraz najmniejszą umieralnością niemowląt, szczepienia są dobrowolne i niemowlęta otrzymują pierwsze szczepienia w 3 miesiącu życia lub później; Euvac: http://www.euvac.net/graphics/euvac/vaccination/sweden.html

  W pierwszych 12 miesiącach życia otrzymują one tylko 9 zalecanych szczepień : DTaP, IPV i Hib, a w 18 miesiącu – dodatkowo MMR. Czesi mają podobnie racjonalny kalendarz szczepień. Stosują wprawdzie BCG w pierwszych 6 tygodniach życia, ale pozostałe szczepienia zaczynają dopiero w 13 tygodniu. Prawdopodobnie w dużej mierze dzięki temu umieralność niemowląt jest tam zbliżona do skandynawskiej i wynosi około 3 na 1000 zdrowych urodzeń. By się przekonać o szkodliwości wielu szczepień dla niemowląt, warto przeanalizować amerykańską bazę danych VAERS dotyczącą powikłań poszczepiennych zgłoszonych do CDC,
  które według szacunków FDA stanowią od 1 do 10% wszystkich przypadków. Baza ta pod naciskiem Kongresu USA została
  udostępniona dla publiczności (http://wonder.cdc.gov/vaers.html). Wynika z niej, że w latach 1990-2008 wskutek powikłań po szczepionkach DTP, HepB, MMR, Hib i IPV w USA zmarło od 28 000 do 280 000 niemowląt do 6 miesiąca życia, a ciężko okaleczonych (w tym neurologicznie|) zostało od 127 000 do 1,2 miliona niemowląt. Są to ogromne liczby, których w żaden sposób nie da się zmieść pod dywan ani zignorować. Ekstrapolując te dane na polską populację, liczba poszczepiennycb zgonów niemowląt w ciągu 18 lat mogła wynieść do 35 000. W przeliczeniu na rok byłoby to 1970 zgonów, co może stanowić ok. 85% wszystkich zgonów dzieci (w 2007 wg. GUS było ich 2 300).
  Jak wynika z danych PZH (Państwowego Instytutu Higieny) oraz WHO (Światowej Organizacji Zdrowia), w Polsce pomimo wysokiego odsetka zaszczepionych (ok. 98%), nadal tysiące dzieci każdego roku chorują na choroby zakaźne: świnkę, różyczkę, szkarlatynę i krztusiec, ale nikt dziś nie umiera na te choroby. Podobna jest sytuacja w krajach Europy Zachodniej.
  W Finlandii, Szwecji, czy Norwegii zachorowalność na krztusiec jest nawet znacznie większa niż w Polsce, lecz i tam choroba ta
  nie jest śmiertelna ( http://www.who.int/immunization_monitoring/en/globalsummary/countryprofileselect.cfm).
  Nie jest to dziwne, bowiem statystyki demograficzne USA pokazują, że umieralność na te choroby spadła na wiele lat przed wprowadzeniem szczepień. Kiedy się zestawi wskaźniki umieralności niemowląt z różnych krajów z programem ich szczepień, rzuca się w oczy fakt, że kraje, które stosują powszechne szczepienia noworodków, mają znacznie wyższe wskaźniki śmiertelności niemowląt (powyżej 6/1000), niż te które na ogół nie szczepią noworodków (ok. 3/1000). Wskaźniki te wydają się być niezależne od
  zamożności krajów. Co więcej, kraje skandynawskie, które stosują pierwsze szczepienia po 3 miesiącu życia i dawno wyeliminowały thimerosal, mają znacznie niższy odsetek dzieci z autyzmem (1:3000), niż kraje, które szczepią swe noworodki i nadal stosują thimerosal (USA, Polska), gdzie na autyzm cierpi obecnie 1 na 150 dzieci.
  Istnieją więc dowody, że nadmierne, zbyt wczesne oraz toksyczne szczepionki są przyczyną zgonów oraz fizycznych i neurologicznych okaleczeń milionów dzieci. Moje opinie na ten temat nie są pochopne, ani nie wynikają z nacisków żadnych grup interesu. Wynikają z dogłębnego zapoznania się z tym problemem i przestudiowania wielu dokumentów z różnych wiarygodnych
  źródeł. Widziałam ciężko okaleczone szczepionkami dzieci (i dorosłych), rozmawiałam z ich rodzicami i żadne zaklęcia nie
  przekonają mnie, że szczepionki są dla wszystkich bezpieczne. Jako doświadczony naukowiec świadomie odrzucam publikacje, o których wiadomo, że zostały napisane na zamówienie szczepionkowych grup interesu. Być może nie przypadkowo właśnie one są
  przytaczane przez reprezentantów PTW jako „najbardziej wiarygodne”, mimo że – jak wykazały niezależne badania – publikacje sponsorowane przez firmy farmaceutyczne najczęściej są pozbawione wiarygodności (Melander et al. “Evidence biased medicine—selective reporting from studies sponsored by pharmaceutical industry: review of studies in new drug applications”.
  BMJ 2003, 326:1171-1173; Sameer & Chopra “Industry Funding of Clinical Trials: Benefit or Bias?” JAMA 2003, 290:113-114;
  Marcia Angell “The Truth About Drug Companies: How They Deceive Us and What To Do About It”.

  9

  Random House, 2007). Mechanizmy produkcji oszustw naukowych w celu zagłuszania prawdy i chronienia zysków korporacji kosztem dzieci opisane są w liście kongresmana i lekarza Dave’a Weldona, M.D. z października 2003 do dyrektor CDC, Dr Julie Gerberding ( http://www.thinktwice.com/fraud.htm ). I takie właśnie zafałszowane są praktycznie wszystkie publikacje „świadczące” o rzekomym bezpieczeństwie thimerosalu. Od dawna wiadomo, że thimerosal, podobnie jak inne związki rtęci, jest silnie toksyczny i zabija neurony w nanomolarnych stężeniach, więc twierdzenie, że jest bezpieczny dla niemowląt, urąga naukowym faktom.
  Formuła konferencji, którą zorganizowałam 25 i 26 października, 2008, była taka, jaka odpowiada tematowi mego projektu badawczego, fundowanego przez KE. Jego celem jest zbadanie rozwojowej neurotoksyczności thimerosalu na modelu zwierzęcym oraz korelacji szczepień z autyzmem i rtęcią w przydatkach skórnych dzieci. Oceniając naukową wartość mojego projektu, panel niezależnych recenzentów stwierdził: „Zaproponowane badania są wysoce oryginalne, a równocześnie solidnie oparte na poprzednich wynikach Autorki i innych badaczy. Autorka jest jedną z pionierów badań nad neurosterydami i jest powszechnie znana ze swych prac…. Jeśli hipoteza [Autorki] zostanie potwierdzona przez planowane badania, będą one miały wielki wpływ na publiczne zdrowie … i niewątpliwie przyczynią się do lepszego zrozumienia czynników powodujących autyzm”.
  Na konferencję zaprosiłam niezależnych (od korporacji) naukowców z USA, UE i z Polski, którzy prowadzą własne badania dotyczące toksyczności thimerosalu, do których mam zaufanie. Zaprosiłam też kilkoro doświadczonych klinicystów z kraju i zagranicy, którzy leczą autystyczne dzieci. To zrozumiałe, że nie zaprosiłam ludzi produkujących na zamówienie publikacje, mające na celu zamaskowanie toksyczności thimerosalu. Udzielenie im głosu na mojej konferencji byłoby policzkiem wymierzonym w naukę oraz w rodziców okaleczonych szczepionkami dzieci. Protestowanie przez PTW przeciwko konferencji, na której zebrali się ludzie prowadzący badania nad pokrewnymi tematami oparte na określonej hipotezie naukowej, godzi w zasady demokracji i wolność nauki. Moja krótka wypowiedź w TV w związku z konferencją nastąpiła w wyniku wielokrotnych próśb i nalegania o wywiad na temat mojego projektu badawczego. Lakonicznie wyraziłam w niej swoją przemyślaną opinię (do której mam prawo), a Państwa przedstawiciele wypowiedzieli się w tejże audycji. Jest to powszechnie przyjęta forma publicznej dyskusji.
  Rzetelne informowanie rodziców o korzyściach, ale i potencjalnych zagrożeniach dla dzieci ze strony szczepień jest obowiązkiem każdego, kto dysponuje wiedzą na ten temat. Wielu rodziców posiada tę wiedzę niezależnie, gdyż jest ona dostępna w Internecie. Rodzice, których dzieci zmarły lub zostały okaleczone przez szczepienia „wiedzą swoje” i komunikują się ze sobą.
  Wielu boi się szczepień, gdyż wie, iż w razie tragedii zostaną pozostawieni sami sobie. Ukrywanie prawdy o szczepieniach sprawia, że stracili oni zaufanie do polskiego establiszmentu szczepionkowego, o czym świadczą liczne wypowiedzi na forach dla rodziców.
  Podobnie jest w USA, gdzie po ujawnieniu udziału CDC w fałszowaniu szczepionkowych danych, instytucja ta utraciła wiarygodność w społeczeństwie. Sądzę, że zaufanie społeczeństwa do szczepień można odbudować tylko wówczas, gdy da się rodzicom swobodny wybór – szczepienia lub nie – swoich dzieci (taki, jaki istnieje w krajach zachodnich UE), uczciwą informację o korzyściach, ale i zagrożeniach ze strony szczepień, oraz zaproponuje się maksymalnie bezpieczny kalendarz szczepień. Doświadczenia krajów zachodnich pokazują, że mimo dobrowolności, utrzymuje się tam wysoki (80 do 95%) odsetek wykonywania
  zalecanych szczepień.

  PROPOZYCJA ZMIANY PROGRAMU SZCZEPIEŃ W POLSCE

  Propozycja zmiany programu szczepień w Polsce, oparta na analizie programów w innych krajach UE (Euvac.net) oraz konsultacjach z pediatrami – jest następująca:
  • wyeliminowanie wszystkich szczepionek z thimerosalem;
  • zrezygnowanie ze szczepienia noworodków szczepionkami Wzw B (szczepienie tylko noworodków z grupy wysokiego ryzyka, czyli od matek zakażonych żółtaczką). Zaoszczędzone na tych szczepionkach pieniądze przeznaczyć na higienę szpitali, by nikt się w nich nie zarażał.
  • zrezygnowanie ze szczepienia noworodków BCG (stosować tylko u dzieci z regionów, gdzie odsetek chorych na gruźlicę wynosi powyżej 40 na 100 000);

  10

  • w pozostałej grupie dzieci rozpoczęcie szczepień od 4 miesiąca życia;
  • zrezygnowanie ze szczepionki krztuścowej pełnokomórkowej;
  • zrezygnowanie z podawania więcej niż trzech rodzajów szczepionek w jednym dniu;
  • zrezygnowanie z podawania szczepionek zawierających żywe wirusy lub podawanie ich pojedyńczo w bezpiecznych odstępach czasu;
  • udostępnienie szczepionek monowalentnych;
  • zobowiązanie szczepiącego lekarza do przeprowadzenia wstępnego wywiadu z rodzicami odnośnie alergii, astmy i innych chorób typu autoimmunologicznego oraz powikłań poszczepiennych u członków rodziny, co pozwoli przewidzieć, czy u danego dziecka mogą wystąpić groźne reakcje poszczepienne. Takie dziecko powinno mieć opracowany indywidualny, bardzo ostrożny program szczepień;
  • zobowiązanie szczepiącego lekarza do monitorowania stanu zdrowia dzieci po szczepieniach, by w porę uchwycić stany zagrażające życiu lub zdrowiu dziecka;
  • stworzenie narodowego programu obowiązkowej rejestracji powikłań i zgonów poszczepiennych. Dane te powinny być raportowane do WHO (a nie są) i informacje o powikłaniach powinny być zamieszczane w książeczkach zdrowia dziecka.

  Jako obywatelka demokratycznego kraju i niezależny naukowiec nie powiązany z żadnymi grupami interesu, mam pełne prawo do wyrażania własnych poglądów naukowych. Próby dezawuowania mnie przez lobby szczepionkowe przypominają mobbing tegoż lobby wobec niezależnych naukowców z USA czy UE, którzy odważyli się podjąć badania nad bezpieczeństwem szczepionek. Obowiązkiem naukowców jest dociekanie prawdy – jakkolwiek byłaby ona dla niektórych niewygodna – i działanie na rzecz dobra społeczeństwa. Primum non nocere nadal obowiązuje w medycynie. Ponieważ szczepionki są podawane zdrowym niemowlętom, muszą być one maksymalnie bezpieczne i nie mogą być zagrożeniem dla ich zdrowia i życia.
  Jestem zdumiona, że Zarząd PTW zamiast włączyć się do poważnej dyskusji nad szczepieniami, która od lat toczy się na świecie, bezkrytycznie podpisuje się pod propagandą producentów szczepionek, którzy zalecają szczepić na wszystko – wszystko co się rusza, i których jedynym interesem jest zysk. Polska nie jest już zaściankiem za żelazną kurtyną, więc liczenie, że polscy rodzice są nadal naiwni w sprawie szczepień jest w najlepszym razie arogancją. Trwałe okaleczenia i ciężkie choroby będące następstwem toksycznych szczepień, wydają się dziś większym problemem i zagrożeniem dla społeczeństwa niż przejściowe, uleczalne choroby zakaźne.

  Robert Kennedy Jr. zakończył swój artykuł oskarżeniem „Nasi przedstawiciele ochrony zdrowia publicznego świadomie pozwolili przemysłowi farmaceutycznemu zatruć całą populację amerykańskich dzieci i ich działania stanowią jeden z największych skandali w historii amerykańskiej medycyny”.

  To samo tyczy wielu innych krajów. Apeluję do polskiego establiszmentu szczepionkowego o uczciwą dyskusję oraz poparcie racjonalnych zmian w polskim programie szczepień, które przywrócą do niego zaufanie rodziców i uchronią dzieci przed okaleczeniami. Konieczne jest też prowadzenie niezależnych (od korporacji) badań nad zasadnością stosowania wszystkich obecnie zalecanych szczepień. Coraz liczniejsze badania prowadzone w USA, Nowej Zelandii, Niemczech, Holandii czy Japonii, które porównują zdrowie dzieci szczepionych i nieszczepionych pokazują, że nieszczepione są na ogół zdrowsze, znacznie rzadziej chorują na choroby psychoneurologiczne, astmę, alergie oraz inne choroby typu autoimmunologicznego, i lepiej radzą sobie
  z chorobami zakaźnymi (Epidemiology. 1997 Nov;8(6):678-80; Arerugi. 2000 Jul;49(7):585-92; http://www.generationrescue.org/survey.html ). Nie ma też przekonujących dowodów na to, że w krajach rozwiniętych masowe szczepienia zmniejszają współcześnie śmiertelność dzieci, a jeśli uwzględni się liczby zgonów poszczepiennych (VAERS), to wydaje się, że może być raczej odwrotnie. Zatem twierdzenie, że w obecnym czasie w krajach rozwiniętych szczepionki ratują życie i zdrowie wydaje się bezpodstawne. Nawet CDC stał się dziś otwarty na takie badania, więc ataki na naukowców, którzy badają bezpieczeństwo szczepionek wydają się być obarczone konfliktem interesów. Eliminacja zbędnych lub szkodliwych szczepień nie tylko może uchronić wiele dzieci od chronicznych chorób i okaleczeń, ale i zaoszczędzi wydatków na ich długotrwałą opiekę. Nie jest dziś tajemnicą, że firmy farmaceutyczne na wielką skalę defraudują systemy opieki zdrowotnej na całym świecie. Agresywne promowanie coraz większej liczby szczepionek u dzieci i młodzieży wpisuje się w ten właśnie modus operandi.
  http://www.bmj.com/cgi/content/extract/329/7472/940-e
  http://www.bmj.com/cgi/content/extract/328/7452/1333-a
  http://www.organicconsumers.org/politics/krugman121905.cfm
  Consumer organisations criticise influence of drug companies
  http://www.pubmedcentral.nih.gov/articlerender.fcgi?artid=524098

  Podpisano
  prof. dr Maria Dorota Majewska
  Kierownik Katedry Marii Curie Komisji Europejskiej
  Zakład Farmakologii i Fizjologii Układu Nerwowego
  Instytut Psychiatrii i Neurologii
  Sobieskiego 9, 02-957 Warszawa

  Do wiadomości:
  Minister Zdrowia dr Ewa Kopacz
  Minister Edukacji – K. Hall
  Główny Inspektor Sanitarny – dr med. A. Wojtyła
  Rzecznik Praw Dziecka – Marek Michalak
  Przewodnicząca Rady naukowej IPiN – prof. A. Członkowska
  Dyrektor IPiN – Prof. dr hab. D. Ryglewicz
  Konsultant Krajowy w Dziedzinie Pediatrii – prof. A. Dobrzańska
  Konsultant Krajowy w dziedzinie epidemiologii – prof. Andrzej Zieliński
  Konsultant Krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży – prof.
  Irena Namysłowska
  Konsultant Wojewódzki w dziedzinie pediatrii – prof. A. Radzikowski
  Red. Marek Nowicki – TVN

 11. Aśka said

  A/h1n1 Fakty w południe RMF-FM Szczepionki na świńską grypę Swine Flu Vaccination 25.09.2009

  • Bukajs said

   „Jak się dowiedziałam za 10 dni będzie taka zgoda.” 🙂 bez komentarza

   To chyba ta sama technika co „braki dostępności szczepionek w USA”.

   No i cenę można podbić. Produkt „deficytowy” cena rośnie.

 12. Michal said

  Nie Będzie dyktatury kartelu chemiczno-farmaceutycznego nad nami i nad naszymi dziećmi!!!

 13. Michal said

  Niech naszym mottem będzie to zdanie: Nie Będzie dyktatury kartelu chemiczno-farmaceutycznego nad nami naszymi dziećmi.

 14. Bruno said

  Japonia rozpoczęła dziś szczepienia na świnską grypę

  http://www.channelnewsasia.com/stories/afp_asiapacific/view/1012262/1/.html

 15. enna said

  czekamy teraz na efekty szczepień, ale czy ujemne skutki będą widoczne od razu, bo mi się wydaje, że będziemy musieli trochę na efekty poczekać i że będą to schorzenia typu rak, udar itp, itd…

  • grypa666 said

   Jeśli wszczepią odpowiednio spreparowane białko to efekty w postaci np. kreacji w komórkach śmiertelnego wirusa, mogą się pojawić dopiero po kilku latach. O tym mówił mi znakomity mikrobiolog – wynalazca.

 16. soband1 said

  ja mieszkam w UK i tutaj ktos podjal sie akcji uswiadamiania w genialny sposob!na YOU tube wpiszcie cveitch!to sie nazywa inwencja a propos osobiscie jesli hipotetycznie dojdzie do tego ze trzeba sie bedzie zaszczepic to powiem ze juz nie musze po juz przeszedlem swinska grype bylo ciezko ale zyje i juz nabylem odpornosc:]!

 17. harry said

  Witam,

  Czy zauważyliście w tym materiale tefałenu (np. 45sekunda), że igła zostaje w ciele po wstrzyknięciu? Zobaczcie i przeanalizujcie to jeszcze raz w wysokiej rozdzielczości bo mogę się mylić…

  • Obsertwator said

   kurcze albo zle widze:) albo masz racje.

   Hmm moze tak blyskawicznie wyciiagnela cieniutką igłę że nie widać? możliwe?

   pozdrawiam

  • Atena7777 said

   Faktycznie, sprawdziłam klatka po klatce i igły nie ma, trzeba zrobić zdjęcia z tych klatek i to ludziom pokazać!!!

   • tryton said

    SPRAWDZIŁEM TEN FILM BO (ZAUWAŻYLEM TO JUŻ WCZORAJ)
    OGLADAŁEM KLATKA PO KLATCE NA 8 PROGRAMACH DO OBRÓBKI VIDEO — IGŁY NIEMA PO WYJĘCIU Z RAMIENIA —-
    WIDAĆ TO NAWET NA POWYŻSZYM FILMIKU W 45 SEKUNDZIE.

   • elcia said

    tez sprawdzalam film igly nie widac po wyjeciu z ramienia w 0:45 , 1:08 , 1:30 i to jest bardzo dziwne , moze szczepionka z czipem ??

  • grypa666 said

   bzdura

  • harry said

   …ten sam materiał, 1’30” – kolejny „shot” w ramię i igła znika, z tym, że tutaj widać ewidentnie „dociśnięcie” przez wstrzykującego, do końca skali , aby odłączyć igłę od strzykawki…

   • Brenda said

    No kurcze igla znikla! :O

   • Taka tam... said

    dziwne… czy ktos moze to jakos logicznie wyjasnic? :/ moze jak sie docisnie do konca to igla automatycznie wychodzi z ciala i wsuwa sie do strzykawki…

  • Brenda said

   A moze chipy sa w iglach?

   • grypa666 said

    Burgermeister pisze że prawdopodobnie są. Choć nie muszą być w każdej, nawet jeśli 30% będzie zaczipowana to i tak duzy sukces. Kolejną część mogą zaczipować podczas następnej „pandemii”

  • Aśka said

   Harry, o jakim materiale tvn piszesz? Podaj link

   • Bruno said

   • tryton said

    JA SIEDZIAŁEM OD 12 W NOCY ALE NIC NIE PISAŁEM BO MOZE TO JA MAM COŚ Z OCZAMI ALE NA 8 PROFESIONALNYCH PROGRAMACH MONTAŻOWYCH NIEMA SLADU PO IGLE W MOMECIE WYJĘCIA

   • grypa666 said

    Jeszcze raz: za niska rozdzielczość. Nie zobaczysz igły w szybkim ruchu.

   • asia said

   • Fredek said

    niech wypowie sie jakas pielegniarka, bo z tego co ja pamietam igly nie wpijalo sie tak do konca jak tutaj

   • grypa666 said

    Znajomy lekarz z najwyższej półki właśnie na to zwrócił uwagę: zastrzyk jest głęboko domięśniowy! W ten sposób usunięcie toksyn staje się prawktycznie niemożliwe. Jedynie szybkie odcięcie ręki łącznie z ramieniem.

   • elcia said

    to dlaczego widac igle przed wbiciem w ramie a po wyjecu nie widac ? musi byc cos w tym jest , igla jest spora widac to na 0:45 , 1:08 i 1:30 moze te igly to czipy ?

   • Bruno said

    znalazłem taki film i tam w minucie 2:22 jest moment strzału i widac igłe po wyjęciu

   • Bukajs said

    Tej igły faktycznie nie widać i pielęgniarka wykonuje taki dziwny ruch w dół (sek 46) jakby chciała ułamać tę igłę.

    Jedyne co mnie zatanawia, że przecież taki kawałek obcega ciała będzie czuć w mięśniu. Tak mi się wydaje.

    A to jest fragment artykułu z https://grypa666.wordpress.com/2009/10/08/

    Dr Carley o postepujacej wojnie biologicznej — pandemiczny aerozol i czip

    http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=825%3Apandemic-aerosol-and-rfid-chip-in-needles-dr-carley-reports-on-the-intensifying-biological-warfare&catid=41%3Ahighlighted-news&Itemid=105&lang=en

    6.10.2009, podkreslil w orginale, tlumaczyl Piotr Bein 7.10.2009

    Jak wiecie, w tym tygodniu CDC rozpeta pandemie H1N1 droga milionow ZYWYCH wirusow wpryskiwanych do nosa jako miksture czarownic pod nazwa FluMist. Jak tylko miliony osob powaznie zachoruja od zakazenia, wyjdzie wersja w zastrzyku, przeznaczona dla ciezarnych i male dzieci.

    Jedna z moich klientek, ktorej maz ma firme zaopatrzenia medycznego, zadzwonila dzis do mnie mowiac, ze otrzymal telefon od przedstawiciela rzadu, ze jest NIELEGALNE sprzedawac jakiekolwiek strzykawki czy igly do szczepien na H1N1, gdyz rzad wybral jedna firme na dostawy (oczywiscie poniewaz w igle bedzie czip).

    Z powodu tego i obecnosci toksycznych dodatkow (szczegolnie skwalenu) w zastrzyku WHO na grype, musisz PO PROSTU POWIEDZIEC NIE, gdy kaza ci podwinac rekaw. Nie znam ZADNEGO sposobu neutralizacji czipa czy odtrucia dodatku spreparowanego z substancji normalnie wystepujacych w twym organizmie, substancji ktore spowoduja epidemie choroby autoimmunologicznej, Farmageddon zdarzy sie tylko, jesli podwiniesz rekaw!

    Pracownicy sluzby zdrowia stanu Nowy Jork spotkali sie na ogromnej demonstracji w ub. tygodniu po tym, jak powiedziano im, ze straca prace, jesli nie wezma szczepionki – broni biologicznej. Wszyscy musimy zrobic to samo!

    Jest bardzo niepokojace, ze dr Tenpenny poleca stosowac cytryne, a dr Blaylock zimny oklad na miejscu szczepien w przypadku otrzymania zastrzyku. Innymi slowy: poddaj sie ludobojczym panom, pozwol zaszczepic swa rodzine bronia biologiczna. Sluchajcie: antydotum przeciw niewolnictwu i ludobojstwu jest JEDNOSC …nabierz jaj, stan tlumem I powiedz nie …albo umrzyj. Taki wybor widze. Wiem, ze jest wielu straszacych obozami FEMA I punktami zatrzyman na drogach …ale nie ma dosc oboow, zeby zmiescic ogromna liczbe ludzi, ktorzy wiedza, o co chodzi. Kwarantanny sa dla chorych, a my jestesmy zdrowi. A jesli przeszedles latem grype, musiala to byc grypa swinska …powiedz nkaluwajacym, ze juz jestes odporny.

    …………………..

    Od redakcji bloga grypa666: Pisalismy juz o doniesieniach nt. zastosowan czipa w zw. z H1N1, tak w szczepionkach (nano-czip) jak i w obraczkach. Kraza juz od kilku tygodni, np. od 21.09.2009 to: http://www.verichipcorp.com/092109.html

    Zanim stukniesz w klawiature z krytyka bloga grypa666 za czubkostwo, zaznajom sie z tematem.

   • Bukajs said

    Chodziło mi dokładnie o ten fragment:

    „Jedna z moich klientek, ktorej maz ma firme zaopatrzenia medycznego, zadzwonila dzis do mnie mowiac, ze otrzymal telefon od przedstawiciela rzadu, ze jest NIELEGALNE sprzedawac jakiekolwiek strzykawki czy igly do szczepien na H1N1, gdyz rzad wybral jedna firme na dostawy (oczywiscie poniewaz w igle bedzie czip).”

  • Magda said

   Faktycznie,długawa igła nie zostaje wyciągnięta z ramienia.
   Ale kino!

   Przy okazji dziś w przychodni zobaczyłam informację,n/t szczepień.
   Szczepionka Influvag (czy coś takiego)-cena-26 zł. czyli nie dość,że nie wiadomo co ci wpakują pod skórę,to jeszcze musisz za to zapłacić.Chamstwo i bezczelność!

  • Taka tam... said

   a moze ta igla pod wplywem nacisku wsuwa sie do strzykawki i tylko maly jej czubeczek wbity zostaje w cialo, przez co moze byc dla nas niewidoczny… eh… dziwne, ale z drugiej strony nie jest mozliwe zeby cala dluga igla zostawala w ciele

  • Atena7777 said

   Każdy gapi się w telewizor jak wół w namalowane wrota i pewnie nikt nie dostrzegł tego szczegółu, ale dobrze że są ludzie, którzy „czepiają” się każdego szczegółu bo jak się powszechnie mówi, że diabeł tkwi w szczegółach!!!
   Może wymyślili eko-igły, a może nowy patent działania strzykawki i igły i działają jak nóż sprężynowy ha,ha,ha !!!

  • Paweł Kruczyński said

   Proszę aby jakiś lekarz się wypowiedział w tym temacie.

   Rzeczywiście, w momentach:

   0,45
   1,08 (tu widać jakby igła znikała zaraz po wyjęciu, wygląda to jak wstrzelenie)
   1,30

   Widać wyraźnie, po zakończeniu szczepienia – brak igły.

   Warto pobrać film np. stąd:

   [video src="http://glx.group5.pl/Fakty_-_18.10.2009r._-_Szczepionki___wi_ska_Grypa__.flv" /]

   i przeanalizować cały film lokalnie na komputerze

  • bebea said

   Ja też zauważyłam te ‚znikające’ igły, nawet w oryginalnych wiadomościach TVN.
   Na filmie są aż DWA takie ewidentne ujęcia to 47 sekunda oraz 1,36 min. Również podejrzany jest fragment z 1,10 min..
   Nie ma obcji aby igła wsuwała się do strzykawki. No chyba, że w USA wymyślili „cuś” nowego ??? Chyba najbardziej składniam się do hipotezy, ze ten fragment metalowy, który wygląda jak igła i działa jak igła po prostu ZOSTAJE w ciele. Tylko po co i CO TO JEST?
   Zapytam pielęgniarkę, czy to możliwe aby wymyślono nowy rodzaj sprzętu do szczepień (??)

   • AaBee Opiekun Jutra said

    A wzieliscie pod uwageze igla niekoniecznie musi byc wykonana ze stali?
    Moze byc z czegos co jak nici chirurgiczne rozpusci sie po jakims czasie zostawiajac chipa w miesniu

  • Atena7777 said

   UWAGA!!! Sprawa z niewidoczną igłą się chyba rozwiązała.
   Rozmawiałam teraz z moją mamą na temat tych igieł, których nie ma po szczepieniu i powiedziała mi, że ona daje co 3 miesiące zastrzyki swojemu tacie (mojemu dziadkowi) takie hormonalne na prostatę, chyba przeciwko rakowe i mówi, że daje się je do brzucha i głęboko wbija się tę igłę i wtedy odbezpiecza się w tych strzykawkach taka sprężynka która wciąga tę igłę do środka. Chciała ją kiedyś spróbować wyciągnąć, ale się jej już nie da wyciągnąć, chodzi chyba o bezpieczeństwo, żeby się nie pokłuć, a szczególnie jak jest taka masówka. Może by było trudno w to uwierzyć, ale mama robi takie zastrzyki i wie, że te igły wciągają się do środka.

   • Atena7777 said

    Dodam jeszcze, że ten zastrzyk, który dostaje dziadek kosztuje 1.200 zł co 3 miesiące, więc widocznie do tych masowych szczepień też wprowadzili taką nową technologię………………

   • Paweł Kruczyński said

    Być może ale jak dla mnie, to w momencie 1,08 – wygląda to bardziej na „wstrzelenie” igły niż na jej wciągnięcie do środka

   • ja said

    No widzisz, a mnie się właśnie wydaje, że w tym jedynym przypadku (1:08) igła właśnie wychodzi z ciała- zwróć uwagę na skórę- lekko się podnosi. W pozostałych dwóch „strzałach” faktycznie nie widać igły.
    Nie wiem co o tym sądzić.

   • Paweł Kruczyński said

    Zrobiłem 5 zrzutów z tego strzału:


    Na szczególną uwagę zasługują klatki 2 – 4. Na 3-ciej klatce widać wyraźnie odłączenie się igły od strzykawki

   • Paweł Kruczyński said

    Zrobiłem 5 zrzutów z tego strzału:

    glx.group5.pl/shot/00.png
    glx.group5.pl/shot/01.png
    glx.group5.pl/shot/02.png
    glx.group5.pl/shot/03.png
    glx.group5.pl/shot/04.png
    glx.group5.pl/shot/05.png

    Na szczególną uwagę zasługują klatki 2 – 4.
    Na 3-ciej klatce widać wyraźnie odłączenie się igły od strzykawki

   • Atena7777 said

    Choć zdjęcia są niewyraźne to jednak z mojej obserwacji wynika (zdjęcie 5) że część igły jest w ciele natomiast strzykawka jest pod innym kątem w stosunku do wystającej igły, nie są na tej samej linii, może ktoś bardziej spostrzegawczy to oceni lepiej……………

 18. Jupik said

  Po przeczytaniu tego doniesienia http://www.sekretyameryki.com/?p=1292 przyszło mi do głowy coś takiego: Jeśli zamierzonym działaniem tej szczepionki ma być sterylizacja, to grupa wybrana na „pierwszy strzał” nie może być grupą ludzi mogących w niedługim czasie po pierwszych szczepieniach (kilka miesięcy) zgłaszać problemy z płodnością – więc dlaczego by nie wybrać kobiet w ciąży, małych dzieci i osób starszych?? Po szczepieniu nie będzie widocznych negatywnych skutków (oprócz sterylizacji) i społeczeństwo zostanie przekonane, że szczepionka jest bezpieczna – wtedy nastąpią szczepienia wszystkich. To tylko hipoteza, ale myślę, że warta rozważenia.

  • Dominik said

   Gdyby tak było to praktycznie nie da się odróżnić, czy chodzi o „zabezpieczenie” ludzi o słabszej odporności czy właśnie o sterylizację.

   Ciekawe spostrzeżenie.

 19. grypa666 said

  A mieliście jeszcze jakieś złudzenia? Orwell na całego. UE to prywatne państwo Rotszyldów. USA zresztą też. Oni są na dobrej drodze przejęcia całego świata!

  • Myśliciel said

   Według Biblii pod koniec dni miał upaść król południa na rzecz nowego silniejszego i ów nowy król miał na krótką chwile rządzić naszym globem.

   Księgi Daniela 11:29a: „W czasie wyznaczonym [król północy] powróci z powrotem”. Po wypełnieniu się tej zapowiedzi, „król północy” wkroczy na południe.

   Obecnym królem południa są Stany Zjednoczone. Właśnie wiele ludzi spekulowało czy następnym królem południa jest Rosja lub Chiny. A tu mamy właśnie niespodziankę… Powstaje nowe super mocarstwo EUROPEJSKIE. Hmmm ciekawe.

   • Oliwier said

    Tak miało być… No cóż nie tylko Biblia mówi o tym ale i tak dobre spostrzeżenie.

 20. Mariuszsz said

  W materiale TVN jest także „prawda”. Ostatnie słowa reportera ” …bo strach przed Świńską Grypą jest większy niż przed szczepionką …”. Szerzenie paniki, przez Usłużnych, przemysłu szczepionkowego, w obliczu całkowitej bezkarności gwarantowanej prawem, daje taki efekt. Dalej podtrzymuję że szczepionki przeciwko Świńskiej Grypie mają LICENCJĘ NA ZABIJANIE.

  • grypa666 said

   Popieram! Szczepionka może mieć wieloraki cel.

  • Mariuszsz said

   Uzasadnienie LICENCJI NA ZABIJANIE

   Producenci szczepionek przeciwko Świńskiej Grypie, już przed rozpoczęciem jej produkcji, wiedzieli, że są chronieni prawem przed wszelkimi konsekwencjami prawnymi z tytułu „skutków ubocznych”, włącznie ze śmiercią szczepionych.
   Mając na względzie, udowodnione przez prawników, działanie deprawujące poczucia bezkarności swych czynów a zwłaszcza tych chronionych prawem. Można śmiało stwierdzić, że jedynym czynnikiem branym pod uwagę przy produkcji tych szczepionek jest minimalizacja kosztów produkcji a nie jakość.
   W świetle tych „immunitetów” jakiekolwiek roszczenia przed sadem są bezpodstawne czyli jakby nie były popełnione.
   Więc śmiało można stwierdzić, choćby tylko jedna osoba zmarła by w wyniku „działania” tych szczepionek a nikt nie mógł za to ponieść odpowiedzialności, że szczepionki przeciwko Świńskiej Grypie mają LICENCJĘ NA ZABIJANIE.

   Nie jestem prawnikiem, więc może Ktoś wyprowadzi mnie z tego błędu.

 21. Michal said

  Deadly Odporność When a study revealed that mercury in childhood vaccines may have caused autism in thousands of kids, the government rushed to conceal the data — and to prevent parents from suing drug companies for their role in the epidemic. Gdy badanie wykazało, że rtęć w szczepionkach dzieciństwa mogą powodować autyzm w tysiącach dzieci, rząd wpadł do ukrycia danych – w celu zapobiegania i rodziców z pozwania firmy farmaceutyczne na ich rolę w epidemię. by Robert F. Kennedy Jr. przez Robert F. Kennedy Jr In June 2000, a group of top government scientists and health officials gathered for a meeting at the isolated Simpsonwood conference center in Norcross, Ga. Convened by the Centers for Disease Control and Prevention, the meeting was held at this Methodist retreat center, nestled in wooded farmland next to the Chattahoochee River, to ensure complete secrecy. W czerwcu 2000 roku grupa najlepszych naukowców i rządowych urzędników zdrowia zebrane na posiedzeniu w odizolowanej centrum Simpsonwood konferencji w Norcross, Ga zwoływane przez Centers for Disease Control and Prevention, spotkanie odbyło się w tym centrum Methodist rekolekcje, położony w zalesionych gruntów rolnych obok Chattahoochee rzeki, w celu zapewnienia pełnej poufności. The agency had issued no public announcement of the session — only private invitations to 52 attendees. Agencja nie wydały publiczne ogłoszenie o sesji – tylko prywatne zaproszenia do 52 uczestników. There were high-level officials from the CDC and the Food and Drug Administration, the top vaccine specialist from the World Health Organization in Geneva, and representatives of every major vaccine manufacturer, including GlaxoSmithKline, Merck, Wyeth and Aventis Pasteur. Byli urzędnicy wysokiego szczebla z CDC oraz Food and Drug Administration, najlepsze szczepionki specjalista od Światowej Organizacji Zdrowia w Genewie, a także przedstawiciele wszystkich głównych producentów szczepionek, w tym GlaxoSmithKline, Merck, Wyeth i Aventis Pasteur. All of the scientific data under discussion, CDC officials repeatedly reminded the participants, was strictly „embargoed.” Wszystkie dane naukowe na podstawie dyskusji, urzędnicy CDC wielokrotnie przypomniał uczestnikom, było surowo „embargiem”. There would be no making photocopies of documents, no taking papers with them when they left. Nie byłoby dokonywania kserokopii dokumentów, nie biorąc kart z nimi, kiedy wyszli. The federal officials and industry representatives had assembled to discuss a disturbing new study that raised alarming questions about the safety of a host of common childhood vaccines administered to infants and young children. Urzędników federalnych i przedstawiciele przemysłu zebrali się w celu omówienia niepokojące nowe badania, które poruszone niepokojące pytania o bezpieczeństwo szczepionek wiele wspólnego dzieciństwa podawać niemowlętom i małym dzieciom. According to a CDC epidemiologist named Tom Verstraeten, who had analyzed the agency’s massive database containing the medical records of 100,000 children, a mercury-based preservative in the vaccines — thimerosal — appeared to be responsible for a dramatic increase in autism and a host of other neurological disorders among children. Według epidemiolog CDC imieniu Tom Verstraeten, który był analizowany przez agencję obszernej bazy danych zawierającej dokumentację medyczną 100.000 dzieci, opartą na rtęci środek konserwujący w szczepionkach – thimerosalu – okazał się odpowiedzialny za gwałtowny wzrost autyzmu i przyjmującego innych zaburzeń neurologicznych u dzieci. „I was actually stunned by what I saw,” Verstraeten told those assembled at Simpsonwood, citing the staggering number of earlier studies that indicate a link between thimerosal and speech delays, attention-deficit disorder, hyperactivity and autism. „I faktycznie nie był oszołomiony tym, co widziałem, Verstraeten powiedział zgromadzonych na Simpsonwood, powołując się na olbrzymiej ilości wcześniejszych badań, które wskazują na związek między thimerosalu i opóźnienia mowy, uwagi-deficit disorder, nadpobudliwością i autyzmem. Since 1991, when the CDC and the FDA had recommended that three additional vaccines laced with the preservative be given to extremely young infants — in one case, within hours of birth — the estimated number of cases of autism had increased fifteenfold, from one in every 2,500 children to one in 166 children. Od 1991 roku, kiedy CDC i FDA zalecił dodatkowych trzech szczepionek splecione ze środków konserwujących podawać niemowlętom bardzo młode – w jednym przypadku, w ciągu kilku godzin od urodzenia – szacowana liczba przypadków autyzmu wzrosła fifteenfold, z jednej w każdym 2.500 dzieci do jednego w 166 dzieci. Even for scientists and doctors accustomed to confronting issues of life and death, the findings were frightening. Nawet dla naukowców i lekarzy przyzwyczajonych do konfrontacji z kwestiami życia i śmierci, wyniki były przerażające. „You can play with this all you want,” Dr. Bill Weil, a consultant for the American Academy of Pediatrics, told the group. „Możesz grać z tym co chcesz,” Dr Bill Weil, konsultant American Academy of Pediatrics, powiedział grupy. The results „are statistically significant.” Wyniki „są istotne statystycznie. Dr. Richard Johnston, an immunologist and pediatrician from the University of Colorado whose grandson had been born early on the morning of the meeting’s first day, was even more alarmed. Dr Richard Johnston, immunolog i pediatra z University of Colorado, którego wnuk urodził się wczesnym rankiem w pierwszy dzień spotkania, był jeszcze bardziej przerażony. „My gut feeling?” „My instynktowi? he said. powiedział. „Forgive this personal comment — I do not want my grandson to get a thimerosal-containing vaccine until we know better what is going on.” „Wybacz ten osobisty komentarz – Nie chcę mojego wnuka, aby uzyskać thimerosalu szczepionki zawierające aż wiemy lepiej, co się dzieje.” But instead of taking immediate steps to alert the public and rid the vaccine supply of thimerosal, the officials and executives at Simpsonwood spent most of the next two days discussing how to cover up the damaging data. Ale zamiast podjęcia natychmiastowych kroków w celu ostrzeżenia publiczne i pozbyć dostaw szczepionki thimerosalu, urzędników i kierownictwo w Simpsonwood spędził większość następnych dwóch dni dyskusji, w jaki sposób zatuszować uszkodzenie danych. According to transcripts obtained under the Freedom of Information Act, many at the meeting were concerned about how the damaging revelations about thimerosal would affect the vaccine industry’s bottom line. Według stenogramu uzyskane na podstawie Freedom of Information Act, wiele na spotkaniu byli zaniepokojeni, jak szkodliwe rewelacji o thimerosalu wpłynie na przemysł szczepionki bottom line. „We are in a bad position from the standpoint of defending any lawsuits,” said Dr. Robert Brent, a pediatrician at the Alfred I. duPont Hospital for Children in Delaware. „Jesteśmy w niekorzystnej pozycji z punktu widzenia obrony wszelkich procesów,” powiedział dr Robert Brent, pediatra I. DuPont Alfred Hospital for Children w Delaware. „This will be a resource to our very busy plaintiff attorneys in this country.” „To będzie nasze zasoby do bardzo zajęty adwokata powoda w tym kraju”. Dr. Bob Chen, head of vaccine safety for the CDC, expressed relief that „given the sensitivity of the information, we have been able to keep it out of the hands of, let’s say, less responsible hands.” Dr Bob Chen, szef działu bezpieczeństwa szczepionki dla CDC, wyrażone ulgą, że „biorąc pod uwagę wrażliwość informacji, udało nam się utrzymać go na rękach, powiedzmy, mniej odpowiedzialne ręce. Dr. John Clements, vaccines advisor at the World Health Organization, declared flatly that the study „should not have been done at all” and warned that the results „will be taken by others and will be used in ways beyond the control of this group. The research results have to be handled.” Dr John Clements, doradca szczepionek w Światowej Organizacji Zdrowia, oświadczył wprost, że badanie „nie powinna była zrobić na wszystkich” i ostrzegł, że wyniki „będą podjęte przez innych i będą wykorzystywane w sposób poza kontrolą tej grupy . wyników badań mają być obsługiwane. ” In fact, the government has proved to be far more adept at handling the damage than at protecting children’s health. W rzeczywistości rząd okazał się znacznie bardziej biegłe w obsługę szkód niż na ochronę zdrowia dzieci. The CDC paid the Institute of Medicine to conduct a new study to whitewash the risks of thimerosal, ordering researchers to „rule out” the chemical’s link to autism. CDC wypłacane Instytut Medycyny przeprowadzenia nowych badań w celu wybielić ryzyko thimerosalu naukowcy zamówienia do „wykluczenia” chemicznego związek z autyzmem. It withheld Verstraeten’s findings, even though they had been slated for immediate publication, and told other scientists that his original data had been „lost” and could not be replicated. To wstrzymana Verstraeten ustaleń, choć byli trafi do natychmiastowej publikacji innych naukowców i powiedział, że jego oryginalne dane były „stracone” i nie może być powielana. And to thwart the Freedom of Information Act, it handed its giant database of vaccine records over to a private company, declaring it off-limits to researchers. Oraz w celu udaremnienia Freedom of Information Act, to przekazał jego olbrzymia baza danych z ewidencji nad szczepionką do prywatnej firmy, oświadczając, że niedostępne dla badaczy. By the time Verstraeten finally published his study in 2003, he had gone to work for GlaxoSmithKline and reworked his data to bury the link between thimerosal and autism. W czasie Verstraeten wreszcie opublikował swoje badania w 2003 r., wyjechał do pracy w GlaxoSmithKline i zmianie jego danych, aby pochować związek między thimerosalu i autyzmem. Vaccine manufacturers had already begun to phase thimerosal out of injections given to American infants — but they continued to sell off their mercury-based supplies of vaccines until last year. Producenci szczepionek już zaczęły fazy thimerosalu obecnie zastrzyki podane do amerykańskich dzieci – ale nadal sprzedać ich rtęć dostawy szczepionek do ubiegłego roku. The CDC and FDA gave them a hand, buying up the tainted vaccines for export to developing countries and allowing drug companies to continue using the preservative in some American vaccines — including several pediatric flu shots as well as tetanus boosters routinely given to 11-year-olds. CDC i FDA dał im ręce, skup się skażone szczepionek na wywóz do krajów rozwijających się oraz umożliwienie firmom farmaceutycznym na dalsze stosowanie środków konserwujących w niektórych amerykańskich szczepionek – w tym kilka strzałów dziecięca grypy, jak również zwyżka tężcowi okresowo podawane do 11 lat -latków. The drug companies are also getting help from powerful lawmakers in Washington. Firmy farmaceutyczne są również uzyskać pomoc od potężnych ustawodawców w Waszyngtonie. Senate Majority Leader Bill Frist, who has received $873,000 in contributions from the pharmaceutical industry, has been working to immunize vaccine makers from liability in 4,200 lawsuits that have been filed by the parents of injured children. Przywódca większości w Senacie Bill Frist, który otrzymał 873.000 dolarów składek z branży farmaceutycznej, pracuje zaszczepienie twórcy szczepionki od odpowiedzialności w 4200 pozwów sądowych, które zostały złożone przez rodziców poszkodowanych dzieci. On five separate occasions, Frist has tried to seal all of the government’s vaccine-related documents — including the Simpsonwood transcripts — and shield Eli Lilly, the developer of thimerosal, from subpoenas. Na pięciu różnych okazjach, Frist próbował uszczelnienie wszystkich rządowych związanych z podaniem szczepionki dokumentów – w tym transkrypcje Simpsonwood – i tarczy Eli Lilly, deweloper thimerosalu od wezwania. In 2002, the day after Frist quietly slipped a rider known as the „Eli Lilly Protection Act” into a homeland security bill, the company contributed $10,000 to his campaign and bought 5,000 copies of his book on bioterrorism. W 2002 roku, dzień po Frist cicho wymknął rider znany jako „Eli Lilly Protection Act” w rachunku bezpieczeństwa wewnętrznego, spółki przyczyniły 10.000 dolarów na swoją kampanię i kupił 5000 egzemplarzy jego książki o bioterroryzm. Congress repealed the measure in 2003 — but earlier this year, Frist slipped another provision into an anti-terrorism bill that would deny compensation to children suffering from vaccine-related brain disorders. Kongres uchylić środek w 2003 r. – ale w tym roku, Frist angobowana innego przepisu do ustawy anty-terroryzmu, która odmawia odszkodowania dla dzieci cierpiących z powodu zaburzeń związanych z podaniem szczepionki mózgu. „The lawsuits are of such magnitude that they could put vaccine producers out of business and limit our capacity to deal with a biological attack by terrorists,” says Andy Olsen, a legislative assistant to Frist. „Pozwy sądowe są takich rozmiarów, że mogą one stanowić zagrożenie producentów szczepionek z rynku i ograniczenia naszej zdolności do czynienia z biologicznym ataku terrorystów”, mówi Andy Olsen, legislacyjnym asystentem Frist. Even many conservatives are shocked by the government’s effort to cover up the dangers of thimerosal. Nawet wielu konserwatystów są zszokowani przez rząd wysiłków w celu ukrycia niebezpieczeństwa thimerosalu. Rep. Dan Burton, a Republican from Indiana, oversaw a three-year investigation of thimerosal after his grandson was diagnosed with autism. Rep Dan Burton, republikanin z Indiany, zajął trzy dochodzenia roku thimerosalu po jego wnuk zdiagnozowano autyzm. „Thimerosal used as a preservative in vaccines is directly related to the autism epidemic,” his House Government Reform Committee concluded in its final report. „Thimerosal stosowany jako środek konserwujący w szczepionkach jest bezpośrednio związany z epidemią autyzmem”, jego dom rząd reform Komisja stwierdziła w swoim raporcie końcowym. „This epidemic in all probability may have been prevented or curtailed had the FDA not been asleep at the switch regarding a lack of safety data regarding injected thimerosal, a known neurotoxin.” „Ta epidemia wszelkiego prawdopodobieństwa można było zapobiec lub skrócone nie FDA nie spałam na przełączniku dotyczące brak danych dotyczących bezpieczeństwa wstrzykuje thimerosalu, znanych neurotoksyn. The FDA and other public-health agencies failed to act, the committee added, out of „institutional malfeasance for self protection” and „misplaced protectionism of the pharmaceutical industry.” FDA i innych agencji zdrowia publicznego, nie działała komisja dodał, obecnie „instytucjonalnego wykroczenia do samoobrony” i „Misplaced protekcjonizmu w przemyśle farmaceutycznym. The story of how government health agencies colluded with Big Pharma to hide the risks of thimerosal from the public is a chilling case study of institutional arrogance, power and greed. Opowieść o agencji zdrowia rząd zmowie z Big Pharma ukryć ryzyko thimerosalu z publicznych jest chłodzenie studium przypadku instytucjonalnych arogancji władzy i chciwości. I was drawn into the controversy only reluctantly. Byłem wciągnięty kontrowersji niechętnie. As an attorney and environmentalist who has spent years working on issues of mercury toxicity, I frequently met mothers of autistic children who were absolutely convinced that their kids had been injured by vaccines. Jako prawnik i ekologów, którzy od lat zajmujących się zagadnieniami zatrucia rtęcią, ja często spełnione matek dzieci autystycznych, którzy byli absolutnie przekonani, że ich dzieci zostały poszkodowane przez szczepionek. Privately, I was skeptical. Prywatnie, byłem sceptyczny. I doubted that autism could be blamed on a single source, and I certainly understood the government’s need to reassure parents that vaccinations are safe; the eradication of deadly childhood diseases depends on it. Wątpiłem, że autyzm można winić jednego źródła, i na pewno zrozumienie rządu należy uspokoić rodziców, że szczepionki są bezpieczne; zwalczania śmiertelnej choroby wieku dziecięcego zależy od niego. I tended to agree with skeptics like Rep. Henry Waxman, a Democrat from California, who criticized his colleagues on the House Government Reform Committee for leaping to conclusions about autism and vaccinations. I rację sceptycy jak Kongresman Henry Waxman, demokrata z Kalifornii, który skrytykował swoich kolegów na wakacyjny rządu ds. reform skacząc do wniosków na temat autyzmu i szczepień. „Why should we scare people about immunization,” Waxman pointed out at one hearing, „until we know the facts?” „Dlaczego powinniśmy straszyć ludzi na temat szczepień, Waxman wskazał na jednego przesłuchania,” dopóki znamy faktów? It was only after reading the Simpsonwood transcripts, studying the leading scientific research and talking with many of the nation’s preeminent authorities on mercury that I became convinced that the link between thimerosal and the epidemic of childhood neurological disorders is real. Dopiero po przeczytaniu stenogramu Simpsonwood, prowadzące badania naukowe i rozmawiając z wieloma narodu wybitny władz w zakresie rtęci, że przekonałem się, że związek między thimerosalu i epidemii dzieciństwie zaburzeń neurologicznych, jest prawdziwe. Five of my own children are members of the Thimerosal Generation — those born between 1989 and 2003 — who received heavy doses of mercury from vaccines. Pięć moich własnych dzieci są członkami Thimerosal generacji – ludzi urodzonych w latach 1989 i 2003 – który otrzymał ciężkie dawki rtęci ze szczepionek. „The elementary grades are overwhelmed with children who have symptoms of neurological or immune-system damage,” Patti White, a school nurse, told the House Government Reform Committee in 1999. „Podstawowych klas są przytłoczeni z dziećmi, które mają objawy neurologiczne lub uszkodzenie systemu odpornościowego, Patti White, pielęgniarka szkolna, powiedział Government House Reform w 1999 roku. „Vaccines are supposed to be making us healthier; however, in 25 years of nursing I have never seen so many damaged, sick kids. Something very, very wrong is happening to our children.” „Szczepionki mają być co nas zdrowsi, ale w 25 roku pielęgniarstwa nigdy nie widziałem tyle uszkodzone, chore dzieci. Coś bardzo, bardzo źle się dzieje z naszym dzieciom”. More than 500,000 kids currently suffer from autism, and pediatricians diagnose more than 40,000 new cases every year. Ponad 500.000 dzieci obecnie cierpią na autyzm, a pediatrzy zdiagnozować ponad 40.000 nowych przypadków rocznie. The disease was unknown until 1943, when it was identified and diagnosed among 11 children born in the months after thimerosal was first added to baby vaccines in 1931. Choroby była nieznana aż do 1943, kiedy to został zidentyfikowany i rozpoznano u 11 dzieci urodzonych w miesiącach następujących po thimerosalu raz pierwszy dodany do szczepionek dla dzieci w 1931 roku. Some skeptics dispute that the rise in autism is caused by thimerosal-tainted vaccinations. Niektóre spory sceptyków, że wzrost autyzmu jest spowodowanych przez thimerosalu szczepienia skażone. They argue that the increase is a result of better diagnosis — a theory that seems questionable at best, given that most of the new cases of autism are clustered within a single generation of children. Twierdzą, że wzrost jest wynikiem lepszego rozpoznania – teoria, która wydaje się co najmniej dyskusyjny, gdyż większość nowych przypadków autyzmu jest skupionych w ciągu jednego pokolenia dzieci. „If the epidemic is truly an artifact of poor diagnosis,” scoffs Dr. Boyd Haley, one of the world’s authorities on mercury toxicity, „then where are all the 20-year-old autistics?” „Jeśli epidemia jest naprawdę artefakt złej diagnozy,” szydzi dr Boyd Haley, jeden ze światowych władz zatrucia rtęcią, to gdzie są 20-letni autyzmem? ” Other researchers point out that Americans are exposed to a greater cumulative „load” of mercury than ever before, from contaminated fish to dental fillings, and suggest that thimerosal in vaccines may be only part of a much larger problem. Inny punkt naukowców, że Amerykanie są narażeni na większe łączne „load” rtęci niż kiedykolwiek, ze skażonych ryb wypełniaczy dentystycznych i sugerują, że w thimerosalu szczepionki może być jedynie częścią znacznie większego problemu. It’s a concern that certainly deserves far more attention than it has received — but it overlooks the fact that the mercury concentrations in vaccines dwarf other sources of exposure to our children. Jest obawa, że z pewnością zasługuje na dużo większą uwagę niż otrzymał – ale pomija fakt, że stężenie rtęci w szczepionkach karzeł inne źródła narażenia na nasze dzieci. What is most striking is the lengths to which many of the leading detectives have gone to ignore — and cover up — the evidence against thimerosal. To, co najbardziej uderza długości, do których wielu wiodących detektywi już do ignorować – i ukryć – dowody przeciwko thimerosalu. From the very beginning, the scientific case against the mercury additive has been overwhelming. Od samego początku naukowej sprawy przeciwko dodatku rtęci została przytłaczająca. The preservative, which is used to stem fungi and bacterial growth in vaccines, contains ethylmercury, a potent neurotoxin. Środek konserwujący, który jest używany do macierzystych grzybów i bakterii na szczepionki, zawiera etylortęci, silnym neurotoksyny. Truckloads of studies have shown that mercury tends to accumulate in the brains of primates and other animals after they are injected with vaccines — and that the developing brains of infants are particularly susceptible. Ciężarówek z badania wykazały, że rtęć ma tendencję do akumulacji w mózgu naczelnych i innych zwierząt po ich wstrzyknięcia szczepionki – i że w mózgu dzieci są szczególnie podatne. In 1977, a Russian study found that adults exposed to much lower concentrations of ethylmercury than those given to American children still suffered brain damage years later. W 1977 roku rosyjski badania wykazały, że dorośli narażone na znacznie niższe stężenia etylortęci niż podane na amerykańskie dzieci nadal występują uszkodzenia mózgu lat później. Russia banned thimerosal from children’s vaccines 20 years ago, and Denmark, Austria, Japan, Great Britain and all the Scandinavian countries have since followed suit. Rosja zabronione thimerosalu szczepień dzieci 20 lat temu, a także Danii, Austrii, Japonii, Wielkiej Brytanii i wszystkie kraje skandynawskie mają od śladem. „You couldn’t even construct a study that shows thimerosal is safe,” says Haley, who heads the chemistry department at the University of Kentucky. „Nie można nawet skonstruować thimerosalu badanie pokazuje, że jest bezpieczny”, mówi Haley, który stoi na czele wydziału chemii na Uniwersytecie w Kentucky. „It’s just too darn toxic. If you inject thimerosal into an animal, its brain will sicken. If you apply it to living tissue, the cells die. If you put it in a petri dish, the culture dies. Knowing these things, it would be shocking if one could inject it into an infant without causing damage.” „It’s just too darn toksycznych. Wstrzyknięcie thimerosalu do zwierzęcia, jego mózg będzie zniechęcać. Jeśli stosuje się go do żywej tkanki, komórka obumiera. Jeśli wstawisz w płytce Petriego, kultura umiera. Znajomość tych rzeczy, to byłoby szokujące, jeśli można by wprowadzić go na dziecko bez powodowania szkód. Internal documents reveal that Eli Lilly, which first developed thimerosal, knew from the start that its product could cause damage — and even death — in both animals and humans. Wewnętrzne dokumenty ujawniają, że Eli Lilly, która jako pierwsza opracowała thimerosalu, wiedział od początku, że jego produkt może być przyczyną uszkodzenia – a nawet śmierć – zarówno u zwierząt i ludzi. In 1930, the company tested thimerosal by administering it to 22 patients with terminal meningitis, all of whom died within weeks of being injected — a fact Lilly didn’t bother to report in its study declaring thimerosal safe. W 1930 roku badane firmy thimerosalu poprzez podanie jej do 22 pacjentów z zapaleniem opon mózgowych terminali, z których zmarło w ciągu kilku tygodni wniesienie – fakt, Lilly nie przeszkadzało zgłosiło w badaniu uznająca thimerosalu bezpieczne. In 1935, researchers at another vaccine manufacturer, Pittman-Moore, warned Lilly that its claims about thimerosal’s safety „did not check with ours.” W 1935 roku naukowcy z innym producentem szczepionki-Pittman Moore, Lilly ostrzegł, że jego roszczenia o thimerosalu bezpieczeństwa „nie sprawdził się z naszą”. Half the dogs Pittman injected with thimerosal-based vaccines became sick, leading researchers there to declare the preservative „unsatisfactory as a serum intended for use on dogs.” Połowa psów Pittman wstrzyknięcia thimerosalu oparte szczepionek zachorował, czołowych badaczy nie uznaniu konserwant „niezadowalająca, gdyż w surowicy krwi, przeznaczony do psów”. In the decades that followed, the evidence against thimerosal continued to mount. W następnych dziesięcioleciach, dowody przeciwko thimerosalu stale przybywało. During the Second World War, when the Department of Defense used the preservative in vaccines on soldiers, it required Lilly to label it „poison.” W czasie II wojny światowej, kiedy Departament Obrony używane konserwujący w szczepionkach na żołnierzy, wymagane Lilly nadaj jej nazwę „trucizna”. In 1967, a study in Applied Microbiology found that thimerosal killed mice when added to injected vaccines. W 1967 r. badania w Applied Microbiology że thimerosalu zabitych myszy po dodaniu do wstrzyknięcia szczepionki. Four years later, Lilly’s own studies discerned that thimerosal was „toxic to tissue cells” in concentrations as low as one part per million — 100 times weaker than the concentration in a typical vaccine. Cztery lata później, studia Lilly dostrzec, że thimerosalu był „toksyczny dla komórek tkanki” w stężeniach tak niskie, jak jedna część na milion – 100 razy słabsze niż stężenie w typowej szczepionki. Even so, the company continued to promote thimerosal as „nontoxic” and also incorporated it into topical disinfectants. Mimo to spółka nadal promować thimerosalu jak „nietoksyczne”, a także włączyć go do aktualnych środków dezynfekujących. In 1977, 10 babies at a Toronto hospital died when an antiseptic preserved with thimerosal was dabbed onto their umbilical cords. W 1977 r., 10 dzieci w szpitalu Toronto zmarł, kiedy antyseptyczne zakonserwowane thimerosalu był dabbed na ich umbilical cords. In 1982, the FDA proposed a ban on over-the-counter products that contained thimerosal, and in 1991 the agency considered banning it from animal vaccines. W 1982 roku FDA zaproponowała zakaz over-the-counter produktów zawartych thimerosalu, aw 1991 roku Agencja uzna, że od zakazu zwierząt szczepionek. But tragically, that same year, the CDC recommended that infants be injected with a series of mercury-laced vaccines. Ale niestety w tym samym roku, CDC zaleca niemowląt być podawany z serii szczepionek zawierających rtęć, sznurowany. Newborns would be vaccinated for hepatitis B within 24 hours of birth, and 2-month-old infants would be immunized for haemophilus influenzae B and diphtheria-tetanus-pertussis. Noworodki będą szczepione na WZW typu B w ciągu 24 godzin od urodzenia, i 2-miesięczne niemowlęta będą uodpornione na Haemophilus influenzae typu B oraz przeciwko błonicy, tężcowi, krztuścowi. The drug industry knew the additional vaccines posed a danger. Przemysłu farmaceutycznego wiedział dodatkowych szczepionek, jakie zagrożenia. The same year that the CDC approved the new vaccines, Dr. Maurice Hilleman, one of the fathers of Merck’s vaccine programs, warned the company that 6-month-olds who were administered the shots would suffer dangerous exposure to mercury. W tym samym roku, że CDC zatwierdzonych szczepionek, dr Maurice Hilleman, jeden z ojców programów Merck szczepionki ostrzegł firmy, które 6-miesięcznego latków, którym podawano strzałów poniósłby niebezpieczne narażenie na rtęć. He recommended that thimerosal be discontinued, „especially when used on infants and children,” noting that the industry knew of nontoxic alternatives. On zalecił thimerosalu być przerwane „, zwłaszcza gdy stosowany na niemowlęta i dzieci, zauważając, że przemysł wiedział nietoksyczne alternatywy. „The best way to go,” he added, „is to switch to dispensing the actual vaccines without adding preservatives.” „Najlepszym sposobem, aby go”, dodał, „jest przejście do podawania rzeczywistej szczepionek bez dodawania środków konserwujących. For Merck and other drug companies, however, the obstacle was money. W Merck i inne firmy farmaceutyczne, jednak przeszkodą są pieniądze. Thimerosal enables the pharmaceutical industry to package vaccines in vials that contain multiple doses, which require additional protection because they are more easily contaminated by multiple needle entries. Thimerosal umożliwia przemysł farmaceutyczny do szczepionek pakiet w fiolkach zawierających wiele dawek, które wymagają dodatkowej ochrony, ponieważ są one łatwiejsze zanieczyszczone igły wielokrotnego wjazdu. The larger vials cost half as much to produce as smaller, single-dose vials, making it cheaper for international agencies to distribute them to impoverished regions at risk of epidemics. Większy koszt fiolek połowę produkcji mniejszych, fiolkach jednorazowego użytku, co jest tańsze dla międzynarodowych agencji rozpowszechniać je do biednych regionów na ryzyko epidemii. Faced with this „cost consideration,” Merck ignored Hilleman’s warnings, and government officials continued to push more and more thimerosal-based vaccines for children. Wobec tego „uwagę koszt,” Merck ignorowane Hilleman ostrzeżenia i urzędników państwowych nadal naciskać bardziej thimerosalu oparte na szczepionki dla dzieci. Before 1989, American preschoolers received only three vaccinations — for polio, diphtheria-tetanus-pertussis and measles-mumps-rubella. Przed 1989 r., amerykański przedszkolaków otrzymały tylko trzy szczepienia – na polio, błonicy, tężcowi, krztuścowi i odrze-śwince-różyczce. A decade later, thanks to federal recommendations, children were receiving a total of 22 immunizations by the time they reached first grade. Dziesięć lat później, dzięki federalne zalecenia, dzieci otrzymywali łącznie 22 szczepionek przez chwili dotarli do pierwszej klasy. As the number of vaccines increased, the rate of autism among children exploded. Wraz ze wzrostem liczby szczepionek wzrósł wskaźnik autyzmu wśród dzieci wybuchła. During the 1990s, 40 million children were injected with thimerosal-based vaccines, receiving unprecedented levels of mercury during a period critical for brain development. W 1990 r., 40 mln dzieci zaszczepiono thimerosalu szczepionek opiera otrzymania bezprecedensowy poziom rtęci w okresie krytycznym dla rozwoju mózgu. Despite the well-documented dangers of thimerosal, it appears that no one bothered to add up the cumulative dose of mercury that children would receive from the mandated vaccines. Pomimo dobrze udokumentowane niebezpieczeństwo thimerosalu wydaje się, że nikt nie przeszkadza, aby dodać skumulowana dawka rtęci, że dzieci będą otrzymywać od upoważnionych szczepionek. „What took the FDA so long to do the calculations?” „To, co się tak długo przez FDA do obliczeń? Peter Patriarca, director of viral products for the agency, asked in an e-mail to the CDC in 1999. Peter Patriarca, dyrektor wirusowe produktów dla agencji, zapytał e-mail z CDC w 1999 roku. „Why didn’t CDC and the advisory bodies do these calculations when they rapidly expanded the childhood immunization schedule?” „Dlaczego nie CDC i organów doradczych do tych obliczeń, kiedy gwałtownie zwiększyły szczepienie dzieci?” But by that time, the damage was done. Ale do tego czasu, szkoda została sporządzona. Infants who received all their vaccines, plus boosters, by the age of 6 months were being injected with levels of ethylmercury 187 times greater than the EPA’s limit for daily exposure to methylmercury, a related neurotoxin. Noworodki, które otrzymały wszystkie szczepionki, oraz środki wzmacniające, w wieku od 6 miesięcy były wstrzyknięcia poziomów etylortęci 187 razy większa niż limit EPA w dziennej ekspozycji na metylortęć, neurotoksyny pokrewnych. Although the vaccine industry insists that ethylmercury poses little danger because it breaks down rapidly and is removed by the body, several studies — including one published in April by the National Institutes of Health — suggest that ethylmercury is actually more toxic to developing brains and stays in the brain longer than methylmercury. Chociaż w branży szczepionek nalega etylortęci stwarza niewielkie zagrożenie, ponieważ rozkłada się szybko i jest usuwany przez jednostkę, liczne badania – w tym jeden opublikowany w kwietniu przez National Institutes of Health – sugerują, że etylortęci jest rzeczywiście bardziej toksyczne dla rozwoju mózgu i pozostaje w mózgu dłużej niż metylortęć. Officials responsible for childhood immunizations insist that the additional vaccines were necessary to protect infants from disease and that thimerosal is still essential in developing nations, which, they often claim, cannot afford the single-dose vials that don’t require a preservative. Urzędnicy odpowiedzialni za szczepienia dzieci twierdzą, że dodatkowe szczepionki były niezbędne w celu ochrony dzieci przed chorobą i że thimerosalu ma nadal zasadnicze znaczenie w krajach rozwijających się, które, jak często twierdzą, nie mogą sobie pozwolić w fiolkach jednorazowego użytku, które nie wymagają konserwacji. Dr. Paul Offit, one of CDC’s top vaccine advisors, told me, „I think if we really have an influenza pandemic — and certainly we will in the next 20 years, because we always do — there’s no way on God’s earth that we immunize 280 million people with single-dose vials. There has to be multidose vials.” Dr Paul Offit, jeden z doradców górę CDC szczepionki, powiedział mi: „Myślę, że jeśli naprawdę się pandemii grypy – i na pewno będziemy w ciągu najbliższych 20 lat, ponieważ zawsze robić – nie ma sposobu na ziemi Boga, że my zaszczepienie 280 milionów osób w fiolkach jednorazowego użytku. Musi być szczepionka fiolek. But while public-health officials may have been well-intentioned, many of those on the CDC advisory committee who backed the additional vaccines had close ties to the industry. Ale gdy urzędników zdrowia publicznego mogą być dobrymi intencjami, wielu z tych, na CDC komitet doradczy, który poparł dodatkowych szczepionek miał bliskie powiązania z przemysłem. Dr. Sam Katz, the committee’s chair, was a paid consultant for most of the major vaccine makers and shares a patent on a measles vaccine with Merck, which also manufactures the hepatitis B vaccine. Dr Sam Katz, przewodniczący komisji, była wypłacona konsultant w większości największych producentów szczepionek i akcji patentu na szczepionkę przeciw odrze, z Merck, która produkuje szczepionki przeciwko WZW typu B. Dr. Neal Halsey, another committee member, worked as a researcher for the vaccine companies and received honoraria from Abbott Labs for his research on the hepatitis B vaccine. Dr Neal Halsey, innego członka komisji, pracował jako naukowiec dla firm szczepionki i otrzymał honoraria od Abbott Labs za badania nad szczepionką przeciwko WZW typu B. Indeed, in the tight circle of scientists who work on vaccines, such conflicts of interest are common. Rzeczywiście, w ciasnym kręgu naukowców, którzy pracują nad szczepionkami, takich konfliktów interesów są wspólne. Rep. Burton says that the CDC „routinely allows scientists with blatant conflicts of interest to serve on intellectual advisory committees that make recommendations on new vaccines,” even though they have „interests in the products and companies for which they are supposed to be providing unbiased oversight.” Rep Burton mówi, że CDC „rutynowo pozwala naukowcom z oczywistego konfliktu interesów, aby służyć sprawie własności komitetów doradczych, że zalecenia dotyczące nowych szczepionek, mimo że” interesy w odniesieniu do produktów i firm, dla których mają być źródłem obiektywnych nadzoru. ” The House Government Reform Committee discovered that four of the eight CDC advisors who approved guidelines for a rotavirus vaccine laced with thimerosal „had financial ties to the pharmaceutical companies that were developing different versions of the vaccine.” Government House Reform odkrył, że cztery z ośmiu doradców CDC, która przyjęła wytyczne dotyczące szczepionki przeciw rotawirusom sznurowany z thimerosalu „miał związki finansowe z firmami farmaceutycznymi, które rozwijały się różne wersje tej szczepionki. Offit, who shares a patent on the vaccine, acknowledged to me that he „would make money” if his vote to approve it eventually leads to a marketable product. Offit, który dzieli patentu na szczepionkę, przyznał mi się, że „będzie zarabiać”, jeśli jego głos zatwierdzić ostatecznie prowadzi do rynkowego produktu. But he dismissed my suggestion that a scientist’s direct financial stake in CDC approval might bias his judgment. Ale odrzucić moje sugestie, że naukowiec bezpośrednie udziały finansowe w homologacji CDC może stronniczość jego osąd. „It provides no conflict for me,” he insists. „To nie przewiduje konflikt o mnie”, nalega. „I have simply been informed by the process, not corrupted by it. When I sat around that table, my sole intent was trying to make recommendations that best benefited the children in this country. It’s offensive to say that physicians and public-health people are in the pocket of industry and thus are making decisions that they know are unsafe for children. It’s just not the way it works.” „Mam po prostu został poinformowany przez proces, nie uszkodzone przez nią. Kiedy siedzieliśmy tej tabeli, moim jedynym zamiarem był trudny do zaleceń, które najlepiej korzystały dzieci w tym kraju. To obraźliwe powiedzieć, że lekarze i zdrowia osób publicznych są w kieszeni przemysłu, a więc podejmują decyzje, które wiedzą, są bezpieczne dla dzieci. To po prostu nie sposób działa. Other vaccine scientists and regulators gave me similar assurances. Inni naukowcy szczepionki i regulatory mi podobnych zapewnień. Like Offit, they view themselves as enlightened guardians of children’s health, proud of their „partnerships” with pharmaceutical companies, immune to the seductions of personal profit, besieged by irrational activists whose anti-vaccine campaigns are endangering children’s health. Jak Offit, postrzegają siebie jako oświecony strażnicy zdrowia dzieci, dumni ze swoich „partnerstwa” z firmami farmaceutycznymi, odporne na pokusy osobistego zysku, oblegany przez irracjonalne działaczy, których kampanii przeciwko szczepionce to zagrożenia dla zdrowia dzieci. They are often resentful of questioning. Są one często obrażony przesłuchaniu. „Science,” says Offit, „is best left to scientists.” „Nauka”, mówi Offit „najlepiej pozostawić naukowcom. Still, some government officials were alarmed by the apparent conflicts of interest. Mimo to niektórzy urzędnicy państwowi byli zaniepokojeni wynika konfliktu interesów. In his e-mail to CDC administrators in 1999, Paul Patriarca of the FDA blasted federal regulators for failing to adequately scrutinize the danger posed by the added baby vaccines. W swoim e-mail do administratorów CDC w 1999 r., Paul Patriarca z FDA piaskowane federalnych regulacji na nie odpowiednio kontrolują zagrożenia stwarzanego przez dodał szczepionek dla dzieci. „I’m not sure there will be an easy way out of the potential perception that the FDA, CDC and immunization-policy bodies may have been asleep at the switch re: thimerosal until now,” Patriarca wrote. „Nie jestem pewien, nie będzie łatwe wyjście z potencjalnych przekonanie, że FDA, CDC i szczepień organy polityki mógł spać na ponowne przełącznik: thimerosalu aż do teraz” Patriarca napisał. The close ties between regulatory officials and the pharmaceutical industry, he added, „will also raise questions about various advisory bodies regarding aggressive recommendations for use” of thimerosal in child vaccines. Bliskie więzi między organami regulacyjnymi urzędników i przemysłu farmaceutycznego, dodał, „będzie rodzić pytania o różne organy doradcze dotyczące agresywnych zalecenia dotyczące użytkowania” thimerosalu w szczepionkach dla dzieci. If federal regulators and government scientists failed to grasp the potential risks of thimerosal over the years, no one could claim ignorance after the secret meeting at Simpsonwood. Jeśli federalnych organów regulacyjnych i naukowców rządu nie udało się uchwycić potencjalne ryzyko thimerosalu ponad roku, nikt nie mógłby się ubiegać niewiedzy po tajnym posiedzeniu w Simpsonwood. But rather than conduct more studies to test the link to autism and other forms of brain damage, the CDC placed politics over science. Jednak zamiast prowadzić więcej badań w celu zbadania powiązania z autyzmem i innymi formami uszkodzenia mózgu, CDC umieszczone polityki nad nauką. The agency turned its database on childhood vaccines — which had been developed largely at taxpayer expense — over to a private agency, America’s Health Insurance Plans, ensuring that it could not be used for additional research. Agencja użyła bazy danych na temat szczepień dzieci – które zostały opracowane w dużej mierze na koszt podatnika – nadpłata do prywatnej placówki, America’s Health Insurance Plans, zapewniając, że nie może być wykorzystane na dodatkowe badania. It also instructed the Institute of Medicine, an advisory organization that is part of the National Academy of Sciences, to produce a study debunking the link between thimerosal and brain disorders. To również poleciła Institute of Medicine, organizacji doradczej, która jest częścią National Academy of Sciences, do sporządzenia studium demaskowaniu powiązań między thimerosalu i chorób mózgu. The CDC „wants us to declare, well, that these things are pretty safe,” Dr. Marie McCormick, who chaired the IOM’s Immunization Safety Review Committee, told her fellow researchers when they first met in January 2001. CDC „chce nas do stwierdzenia, dobrze, że te rzeczy są bardzo bezpieczne,” Dr Marie McCormick, który przewodniczył IOM Bezpieczeństwa Szczepień Komitetu Kontroli, powiedziała jej kolegów naukowców, gdy po raz pierwszy spotkali się w styczniu 2001. „We are not ever going to come down that [autism] is a true side effect” of thimerosal exposure. „Nie jesteśmy jeszcze przyjdzie, że [autyzm] jest prawdziwym efektem ubocznym” thimerosalu ekspozycji. According to transcripts of the meeting, the committee’s chief staffer, Kathleen Stratton, predicted that the IOM would conclude that the evidence was „inadequate to accept or reject a causal relation” between thimerosal and autism. Według stenogramu z posiedzenia komisji szef staffer, Kathleen Stratton, przewidział, że IOM by stwierdzić, że dowody są „nieadekwatne do przyjęcia lub odrzucenia związku przyczynowego” między thimerosalu i autyzmem. That, she added, was the result „Walt wants” — a reference to Dr. Walter Orenstein, director of the National Immunization Program for the CDC. To dodała, była wynikiem „Walt chce” – odniesienie do dr Walter Orenstein, dyrektor Krajowego Programu Szczepień dla CDC. For those who had devoted their lives to promoting vaccination, the revelations about thimerosal threatened to undermine everything they had worked for. Dla tych, którzy poświęcili swoje życie na promowanie szczepień, rewelacji o thimerosalu zagrożonych podważać wszystko, co mieli pracował. „We’ve got a dragon by the tail here,” said Dr. Michael Kaback, another committee member. „Mamy smoka za ogon tutaj”, powiedział dr Michael Kaback, innego członka komisji. „The more negative that [our] presentation is, the less likely people are to use vaccination, immunization — and we know what the results of that will be. We are kind of caught in a trap. How we work our way out of the trap, I think is the charge.” „Bardziej negatywne, że [naszej] prezentacja, tym mniej prawdopodobne, ludzie są do stosowania szczepień, szczepienia – i wiemy, jakie wyniki, które będą. Jesteśmy rodzaju złowionych w pułapki. Jak pracujemy nasze wyjście z pułapki, myślę, że jest za „. Even in public, federal officials made it clear that their primary goal in studying thimerosal was to dispel doubts about vaccines. Nawet w miejscach publicznych, urzędników federalnych jasno do zrozumienia, że ich głównym celem w studiowania thimerosalu było rozwianie wątpliwości co do szczepionek. „Four current studies are taking place to rule out the proposed link between autism and thimerosal,” Dr. Gordon Douglas, then-director of strategic planning for vaccine research at the National Institutes of Health, assured a Princeton University gathering in May 2001. „Cztery obecne badania mają miejsce, aby wykluczyć proponuje powiązanie autyzmem i thimerosalu” Gordon Douglas, ówczesny dyrektor planowania strategicznego w zakresie badań szczepionki z National Institutes of Health, zapewnił Princeton University gromadzenia maja 2001. „In order to undo the harmful effects of research claiming to link the [measles] vaccine to an elevated risk of autism, we need to conduct and publicize additional studies to assure parents of safety.” „W celu zmiany negatywnych skutków badań, twierdząc, połączenia [odra] Szczepionka na zwiększone ryzyko autyzmu, musimy do prowadzenia i publikowania badań dodatkowych, aby zapewnić rodzicom bezpieczeństwa”. Douglas formerly served as president of vaccinations for Merck, where he ignored warnings about thimerosal’s risks. Douglas wcześniej był prezesem szczepienia Merck, gdzie ignorować ostrzeżenia o thimerosalu na ryzyko. In May of last year, the Institute of Medicine issued its final report. W maju ubiegłego roku, Instytut Medycyny wydał raport końcowy. Its conclusion: There is no proven link between autism and thimerosal in vaccines. Jego wniosek: Nie ma udowodniony związek pomiędzy autyzmem i thimerosalu w szczepionkach. Rather than reviewing the large body of literature describing the toxicity of thimerosal, the report relied on four disastrously flawed epidemiological studies examining European countries, where children received much smaller doses of thimerosal than American kids. Zamiast przeglądu obszerna literatura opisujące toksyczności thimerosalu raport oparła się na czterech fatalnie wadliwe badania epidemiologiczne badania krajach europejskich, gdzie dzieci otrzymały wiele mniejszych dawek thimerosalu niż amerykańskie dzieci. It also cited a new version of the Verstraeten study, published in the journal Pediatrics, that had been reworked to reduce the link between thimerosal and autism. Również ww nowej wersji Verstraeten badania, opublikowane w czasopiśmie Pediatrics, które zostały przerobione na zmniejszenie powiązania między thimerosalu i autyzmem. The new study included children too young to have been diagnosed with autism and overlooked others who showed signs of the disease. Nowe badania zakwalifikowano dzieci zbyt małe, aby zostały zdiagnozowane z autyzmem i przegapiłem innych u których wystąpiły objawy choroby. The IOM declared the case closed and — in a startling position for a scientific body — recommended that no further research be conducted. IOM oświadczył przypadku zamknięcia, oraz – w zaskakujący pozycji organ naukowy – zalecane że dalsze badania są prowadzone. The report may have satisfied the CDC, but it convinced no one. Raport może być zadowolony CDC, ale przekonany nikogo. Rep. David Weldon, a Republican physician from Florida who serves on the House Government Reform Committee, attacked the Institute of Medicine, saying it relied on a handful of studies that were „fatally flawed” by „poor design” and failed to represent „all the available scientific and medical research.” Rep David Weldon, republikański lekarz z Florydy, który zasiada w Government House Reform, zaatakował Institute of Medicine, mówiąc oparła się ona na kilka badań, które zostały „fatalnie wadliwe” przez „słaby projekt” i nie stanowią „wszystkich dostępnych danych naukowych i badań medycznych. CDC officials are not interested in an honest search for the truth, Weldon told me, because „an association between vaccines and autism would force them to admit that their policies irreparably damaged thousands of children. Who would want to make that conclusion about themselves?” CDC urzędnicy nie są zainteresowani uczciwe poszukiwanie prawdy, Weldon powiedział mi, bo „stowarzyszenie między szczepionkami a autyzmem zmusi ich do przyznania się, że ich polityka nieodwracalnie zniszczone tysięcy dzieci. Kto chciałby, aby ten wniosek o sobie?” Under pressure from Congress, parents and a few of its own panel members, the Institute of Medicine reluctantly convened a second panel to review the findings of the first. Pod naciskiem Kongresu, rodziców i kilku jego członków panelu, Instytut Medycyny niechętnie zwołane Drugi panel do przeglądu wyników pierwszej. In February, the new panel, composed of different scientists, criticized the earlier panel for its lack of transparency and urged the CDC to make its vaccine database available to the public. W lutym nowy panel składający się z różnych naukowców, krytykował wcześniejsze panelu za brak przejrzystości i wezwał CDC do swojej bazy danych szczepionki do publicznej wiadomości. So far, though, only two scientists have managed to gain access. Do tej pory jednak tylko dwóch naukowców udało się uzyskać dostęp. Dr. Mark Geier, president of the Genetics Center of America, and his son, David, spent a year battling to obtain the medical records from the CDC. Dr Mark Geier, prezes Centrum Genetyki Ameryki, a jego syn, David, spędził rok walczą o uzyskanie dokumentacji medycznej z CDC. Since August 2002, when members of Congress pressured the agency to turn over the data, the Geiers have completed six studies that demonstrate a powerful correlation between thimerosal and neurological damage in children. Od sierpnia 2002 roku, kiedy członkowie Kongresu presją agencji do ujawnienia danych, Geiers zakończeniu sześciu badań, które wykazują silną korelację pomiędzy thimerosalu i uszkodzenia układu nerwowego u dzieci. One study, which compares the cumulative dose of mercury received by children born between 1981 and 1985 with those born between 1990 and 1996, found a „very significant relationship” between autism and vaccines. Jedno badanie, które porównuje skumulowana dawka rtęci otrzymanych przez dzieci urodzonych między 1981 a 1985 osób urodzonych w latach 1990 i 1996, stwierdzono „bardzo istotny związek” między autyzmu i szczepionek. Another study of educational performance found that kids who received higher doses of thimerosal in vaccines were nearly three times as likely to be diagnosed with autism and more than three times as likely to suffer from speech disorders and mental retardation. Kolejne badania wyników nauczania stwierdzono, że dzieci, które otrzymały wyższe dawki thimerosalu w szczepionkach były prawie trzy razy bardziej narażone na rozpoznaną z autyzmem i ponad trzy razy częściej cierpią na zaburzenia mowy i opóźnienie umysłowe. Another soon-to-be-published study shows that autism rates are in decline following the recent elimination of thimerosal from most vaccines. Innym soon-to-be-published badania pokazują, że kursy autyzmem w spadku po ostatnich eliminacji thimerosalu z większości szczepionek. As the federal government worked to prevent scientists from studying vaccines, others have stepped in to study the link to autism. Ponieważ rząd federalny pracował, aby zapobiec naukowców z badania szczepionek, inni mają zwiększyć się w badaniu związek z autyzmem. In April, reporter Dan Olmsted of UPI undertook one of the more interesting studies himself. W kwietniu, reporter Dan Olmsted z UPI zobowiązała się jedną z bardziej interesujących studiów siebie. Searching for children who had not been exposed to mercury in vaccines — the kind of population that scientists typically use as a „control” in experiments — Olmsted scoured the Amish of Lancaster County, Penn., who refuse to immunize their infants. Masz do dzieci, które nie były narażone na działanie rtęci w szczepionkach – rodzaj społeczeństwa, że naukowcy zazwyczaj używają jako „kontrola” w eksperymentach – Olmsted odtłuszczone Amish Lancaster County, Penn., Którzy odmawiają zaszczepienie swoich dzieci. Given the national rate of autism, Olmsted calculated that there should be 130 autistics among the Amish. Biorąc pod uwagę stawki krajowej autyzmu, Olmsted Oblicza się, że nie powinno być 130 autyzmem wśród amiszów. He found only four. Znalazł tylko cztery. One had been exposed to high levels of mercury from a power plant. Jeden był narażony na wysoki poziom rtęci z elektrowni. The other three — including one child adopted from outside the Amish community — had received their vaccines. Pozostałe trzy – w tym jedno dziecko przyjęte spoza wspólnoty amiszów – uzyskało szczepionek. At the state level, many officials have also conducted in-depth reviews of thimerosal. Na szczeblu państwowym, wielu urzędników również prowadzone przeglądy głębokości thimerosalu. While the Institute of Medicine was busy whitewashing the risks, the Iowa Legislature was carefully combing through all of the available scientific and biological data. Choć Instytut Medycyny był zajęty wybielanie ryzyka, Iowa Ustawodawczego został starannie czesanie na wszystkich dostępnych danych naukowych i biologicznych. „After three years of review, I became convinced there was sufficient credible research to show a link between mercury and the increased incidences in autism,” says state Sen. Ken Veenstra, a Republican who oversaw the investigation. „Po trzech latach kontroli, przekonałem się, istniały wystarczające wiarygodne badania wykazują związek między rtęci i zwiększoną częstość występowania w autyzmie mówi senator stanu Ken Veenstra, republikanin, który nadzorował badania. „The fact that Iowa’s 700 percent increase in autism began in the 1990s, right after more and more vaccines were added to the children’s vaccine schedules, is solid evidence alone.” „Fakt, że Iowa 700-procentowy wzrost autyzmu rozpoczęła się w 1990, zaraz po bardziej szczepionki zostały dodane do harmonogramu dla dzieci szczepionki, jest solidne dowody, sam.” Last year, Iowa became the first state to ban mercury in vaccines, followed by California. W ubiegłym roku, w stanie Iowa są pierwszym krajem zakazu rtęci w szczepionkach, a następnie w Kalifornii. Similar bans are now under consideration in 32 other states. Podobne zakazy są teraz pod uwagę w 32 innych państw. But instead of following suit, the FDA continues to allow manufacturers to include thimerosal in scores of over-the-counter medications as well as steroids and injected collagen. Ale zamiast po kolorze, FDA nadal umożliwić producentom należą thimerosalu w dziesiątkach over-the-counter medications jak sterydy i wstrzyknąć kolagen. Even more alarming, the government continues to ship vaccines preserved with thimerosal to developing countries — some of which are now experiencing a sudden explosion in autism rates. Jeszcze bardziej niepokojące, rząd nadal statku szczepionek zakonserwowane thimerosalu do krajów rozwijających się – niektóre z nich są obecnie doświadcza nagłego wybuchu w cenach autyzmem. In China, where the disease was virtually unknown prior to the introduction of thimerosal by US drug manufacturers in 1999, news reports indicate that there are now more than 1.8 million autistics. W Chinach, gdzie choroba była praktycznie nieznana przed wprowadzeniem thimerosalu przez amerykańskich producentów leków w 1999 r., sprawozdania wiadomości wskazują, że istnieją już ponad 1,8 milionów autyzmem. Although reliable numbers are hard to come by, autistic disorders also appear to be soaring in India, Argentina, Nicaragua and other developing countries that are now using thimerosal-laced vaccines. Mimo braku wiarygodnych numery są trudne do zdobycia, zaburzeń autystycznych, wydają się również rosnących w Indiach, Argentynie, Nikaragui i innych krajów rozwijających się, które są teraz używając thimerosalu-splecione szczepionek. The World Health Organization continues to insist thimerosal is safe, but it promises to keep the possibility that it is linked to neurological disorders „under review.” Światowa Organizacja Zdrowia nadal nalegać thimerosalu jest bezpieczny, ale zobowiązuje się do zachowania możliwości, że jest ona związana z zaburzeń neurologicznych „przeglądu”. I devoted time to study this issue because I believe that this is a moral crisis that must be addressed. Poświęciłem czasu na przeanalizowanie tego problemu, ponieważ uważam, że jest to kryzys moralny, który należy rozwiązać. If, as the evidence suggests, our public-health authorities knowingly allowed the pharmaceutical industry to poison an entire generation of American children, their actions arguably constitute one of the biggest scandals in the annals of American medicine. Jeżeli, jak wskazują dowody, nasz publicznej służby zdrowia świadomie pozwolił przemysł farmaceutyczny do zatruć całego pokolenia amerykańskich dzieci, ich działania bez wątpienia stanowią jeden z największych skandali w dziejach amerykańskiego muzyka. „The CDC is guilty of incompetence and gross negligence,” says Mark Blaxill, vice president of Safe Minds, a nonprofit organization concerned about the role of mercury in medicines. „CDC jest winny niekompetencji i rażącego zaniedbania”, mówi Mark Blaxill, wiceprezes ds. Bezpiecznych Minds, organizacji non-profit zainteresowane o roli rtęci w leki. „The damage caused by vaccine exposure is massive. It’s bigger than asbestos, bigger than tobacco, bigger than anything you’ve ever seen.” „Szkód spowodowanych przez ekspozycję szczepionka jest ogromna. Jest większy niż azbest, większe niż tytoń, większe niż wszystko, co kiedykolwiek widzieliśmy.” It’s hard to calculate the damage to our country — and to the international efforts to eradicate epidemic diseases — if Third World nations come to believe that America’s most heralded foreign-aid initiative is poisoning their children. Trudno obliczyć szkodę dla naszego kraju – i międzynarodowych wysiłków zmierzających do zwalczenia chorób zakaźnych – w razie trzeciego świata uwierzyć, że America’s most zapowiadał zagranicznych inicjatywy pomocy zatrucia dzieci. It’s not difficult to predict how this scenario will be interpreted by America’s enemies abroad. Nie trudno przewidzieć, jak ten scenariusz będzie interpretowane przez wrogów Ameryki zagranicą. The scientists and researchers — many of them sincere, even idealistic — who are participating in efforts to hide the science on thimerosal claim that they are trying to advance the lofty goal of protecting children in developing nations from disease pandemics. Naukowców i badaczy – wielu z nich szczery, nawet idealistyczne – którzy biorą udział w działaniach zmierzających do ukrycia nauki na thimerosalu twierdzą, że starają się wcześniej ambitny cel ochrony dzieci w krajach rozwijających się z epidemie chorób. They are badly misguided. Są to bardzo źle. Their failure to come clean on thimerosal will come back horribly to haunt our country and the world’s poorest populations. Ich brak come clean na thimerosalu wróci okropnie się straszyć naszego kraju i wśród najbiedniejszych mieszkańców świata. Robert F. Kennedy Jr. is senior attorney for the Natural Resources Defense Council, chief prosecuting attorney for Riverkeeper and president of Waterkeeper Alliance. Robert F. Kennedy Jr jest starszym pełnomocnik Natural Resources Defense Council, szef ścigania pełnomocnictwo do Riverkeeper i prezes Waterkeeper Sojuszu. He is the co-author of ” The Riverkeepers .” Jest współautorem „Riverkeepers.
 22. Aśka said

  Szczepienia realizowane przez MOPS w Stargardzie [SMS 2 października 2009]

  • ALFA said

   Baba powinna zapoznać się jakie mają skutki uboczne szczepionki a póżniej zachęcać do szczepienia powinna odpowiedzieć za to że namawia do szczepień szczepionka przeciw rakowi szyjki macicy właśnie powoduje raka jak również bezpłodność

   • Taka tam... said

    moze wlasnie o to chodzi, zeby sie pozbyc klientow mopsu w koncu biedni, bezrobotni… marny z nich pozytek (ironia)… tak przypadkowo akurat dla nich ta szczepionka. a wiadomo ze ubozszy to rzuci sie na wszystko co podane za darmo… :/

    ps. fajna ta sowa spogladajaca zza jej ramienia. ma takie wieelkie smuuutne oczka. 😉

   • Magda said

    100 000 zł. na program szczepień szczepionkami-przynajmniej tymi na grypę- bez certyfikatu.

    Ciekawe,kto o tym decydował i w ogóle skąd taka troska o zdrowie ludzi?

 23. robot said

  Dwa tygodnie bez czytania grypy666 i człowiek od razu zyskuje chęci do życia 🙂 Zastraszajcie ludzi dalej, to chyba nawet jest po myśli NWO.

  • Artur said

   Tutaj nie potrzeba ludzi wystraszonych, lecz świadomych.
   Nie przestawaj zatem oglądania tvn-u, bo utracisz wiarę w istnienie. Struś chowa głowę w piasek, głupiec woli nie wiedzieć.

   • ALFA said

    Tu nie chodzi o zastraszanie ale o uświadomienie ludzi jakie skutki uboczne niosą z sobą szczepionki nie tylko na grypę ale szczepienia dzieci w pierwszej dobie po urodzeniu to coś już nie tak a może te szczepionki powodują uszczerbek na zdrowiu tyle dzieci, skąd tyle dzieci jest chorych przecież dawniej tego nie było i tu trzeba otworzyć oczy co się dzieje

   • robot said

    Jakie to niby uświadamianie ludzi? I co takiego niby się dzieje? Widzę tylko obsesję na punkcie podgrzewania atmosfery, rycie w ludzkich umysłach ciągłym zastraszaniem nazywanym bohatersko „uświadamianiem”. Jeżeli NWO faktycznie istnieje, to właśnie zastraszanie jest wspólnym mianownikiem dla inicjatyw typu grypa666 oraz innych „walczących” wygłaszających bzdury typu „jaszczury istnieją”. W innej poruszonej kwestii, leję na TVN-y, polsaty oraz inne media zaśmiecające ludzkie umysły.

   • robot said

    Nie za bardzo rozumiem o co tobie chodzi z tym TVN-em. Może to przewrażliwienie?

  • grypa666 said

   No to won stąd! Najlepiej od razu do centrum szczepień!

   • robot said

    A dlaczego od razu do punktu szczepień? tak źle bliźniemu życzysz?

 24. arahat said

  czy zauwazyliscie jaki byl przekroj spoleczny w kolejce do szczepien? kolorowi + biala biedota…to wlasnie oni maja isc jako pierwsi do raju obamy…

 25. harry said

  zastraszanie czy informowanie? gdzie jest granica?
  Owszem, działalność tego blogu jest kontrowersyjna i może wywołać strach w ludziach, a jak wiemy strach to podstawowa broń tych, którzy pragną zagłady ludzkości. Lecz bez takich informacji, cały zmanipulowany lud podporządkowałby się, zaszczepił, zachip-ował… Tak się jednak nie stanie, bo mamy już miliony obudzonych i gotowych zrobić wszystko, by nie dać się mackom systemu. By być ponad to wszystko, należy wiedzieć, że wibracją przeciwną do strachu jest miłość, dlatego szukajcie w sieci jak najwięcej wiedzy o tym, jak być „bogiem” i być ponad to wszystko…
  polecam zacząć tutaj:
  http://supernal.pl/centrum-rozwoju-swiadomosci/56-david-icke-swiadomosc-i-dna

  • Fredek said

   oszczędź nam namawiania do bycia „bogiem” Już jeden kiedyś chciał – w jakiejś mierze mu się to udało bo bardzo dużo ludzi go czci dzisiaj

  • ALFA said

   Jednym słowem nie kupować nic w McDonald i KFC jedzenie robimy sami w domu z pewnych żródeł bo oleje w plastikowych butelkach też nie zdrowe ale co mamy zdrowego???

 26. asia said

  Pytalam swojego lekarza czy warto sie szczepic bo jest pandemia. Odpowiedzial ze pandemia jest w mediach i ze wiecej osob w sobote zginelo na drodze niz na ta swinska grype. Odradzam szczepienia.

 27. Michal said

  Szanowni Państwo, Projekt polskiej ustawy o organizmach GMO wrócił… Jest
  strasznie obłudny.
  Ministrowie z jednej strony mówią, że chcą Polski wolnej od GMO (ale TYLKO
  mówią) a z drugiej strony WPROWADZAJĄ przepisy, które OTWIERAJĄ Polskę na
  KOMERCYJNE uprawy GMO. To kompletne ignorowanie Polaków, którzy wyraźnie,
  podobnie jak większość mieszkańców UE, są przeciwko żywności i uprawom GMO.
  I w dodatku dzieje się to w czasie kiedy już 7 krajów UE (Francja,Niemcy,
  Austria, Węgry, Grecja, Luksemburg, Włochy) wprowadziły wyraźne zakazy na
  uprawy GMO walcząc z KE (nie obawiając się konfliktów z KE, nikt nie płacił
  żadnych kar) o swoje prawo do ochrony zdrowia społeczeństw i środowiska
  naturalnego.

  Rząd RP najwyraźniej woli wspierać ponadnarodowe korporacje niż Polaków.

  DOMAGAJMY SIĘ WPROWADZENIA NATYCHMIASTOWEGO ZAKAZU NA KUKURYDZĘ MON810 i
  jakichkolwiek upraw GM w otwartym środowisku!
  Prosimy Was o pomoc i wysyłanie listów z powyższym żądaniem do Ministra
  Rolnictwa i Ministra Środowiska. Propozycja listu
  http://www.icppc.pl/antygmo/pliki/list_do_min.doc.

  • Karki89 said

   Rząd rżnie głupa!!! I kto to powiedział??? A teraz mają go „wykształceni” ludzie za głąba… tyle w tym temacie

   • vaesapiens said

    Lecz, powiedz mi, czy jak większość powie, że grawitacja nie istnieje, to będzie to oznaczało, że jej nie ma?
    =======================
    od p.b.:nie wiem dlaczego w obecnych czasach uwierzono w szereg bzdur, m.in. prawda naukowa przez ‚glosowanie’ — zobaczylby kopernik slonce w srodku systemu slonecznego, gdyby poddal swe odkrycie pod glosowanie!

 28. memoria said

  Motłoch nie potrzebuje Prawdy. Motłoch potrzebuje ciepłego miejsca do spania. Więc niech motłoch umiera. Boże zbaw głupców.

 29. kowal said

  a może szczepionka na ś.g. wcale nie jest taka zła ? może specjalnie sieje się propagandę żeby ludzie się nie zaszczepili i przez to zostali wyeliminowani naturalnie przez wirusa ? po co rządy i firmy miały by ryzykować zatrutymi szczepionkami ? przecież w pierwszej kolejności szczepi się najbardziej wartościowych ludzi typu lekarzy wojsko itd..

 30. vaesapiens said

  Spiski, spiskami, a prawda zawsze umyka ludziom pokrzywdzonym.
  Jednak, rzec muszę, anonimowo, bo jakże by inaczej, że jest w tym doza prawdy. Sam jestem Discipulus ex Universitas Medica Varsoviensis Pharmaceutica i mogę wbrew interesowi, a dobru ludzi wyznać, że szczepionka na grypę A/H1N1 jest ogromnym szwindlem, a kryje się za szerzeniem paniki, jedynie interes.
  A panikę szerzy, jak zwykle niewiedza. Bo skąd zwykły obywatel, ma znać farmakopeję, immunologię i ogólnie Ars Medica. Nie podoba mi się to, a każdy człowiek który się prawdy nie wstydzi, przyzna mi rację.

 31. […] Reportaż propagandowy TVN kontra prawda o szczepionkach i szczepieniach w USA Reportaż propagandowy TVN, który w ciąu kilku minut po emisji wywołał burzę komentarzy na naszym […] […]

 32. Farrah abraham sex video spunk a person’s affection to detail.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s