Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Co tam, panie, za Odrą i Nysą? ciąg dalszy

Posted by grypa666 w dniu 15/10/2009

Ulla Schmidt

Ulla Schmidt

Nietęga mina pani Minister, komentarz pandemia666:
Niespodziewany bunt Bundeswehry oraz niemieckich lekarzy stawia panią Minister Zdrowia w trudnej sytuacji. Pozornie wycofała się ze swojego zarządzenia obligatoryjnych szczepień kobiet ciężarnych niesprawdzonym specyfikiem ze szkodliwym skwalenem, ktory jednak podobno ma być „dodany w ostatniej chwili”. Od tego lata kłopoty to specjalnosc pani Ulli Schmidt. Podczas urlopu w Hiszpanii skradziono jej sluzbową limuzynę za 90 tys. euro w niejasnych okolicznościach.
http://www.bild.de/BILD/news/bild-english/world-news/2009/07/27/ulla-schmidt/how-will-german-health-minister-explain-spain-holiday-car-scandal-to-taxpayers.html
—————————————————————————————–
Gigantyczna hala sportowa w Niemczech ma być użyta do szczepień 15 tysiecy ludzi dziennie! theflucase.com, 15.10.2009
Doniesienie  prasowe miasta Kolonia w Niemczech zawiera sensacyjne informacje o przygotowaniach wielkiej hali sportowej w tym mieście do masowych szczepień. Ta i podobne doniesienia z Wielkiej Brytanii potwierdza przypuszczenia, że kampania szczepień jest przygotowywana w celu uzyskania wielkich korzyści finansowych dla przemysłu farmaceutycznego i braku poszanowania dla godności ludzkiej.
—————————————————————————————–
Doniesienia o tajemniczych szczepionkach „Celtuura”, które maja być użyte w Niemczech i Szwajcarii, theflucase.com, 15.10.2009
Niemiecki państwowy komitet d.s. szczepień podjał decyzję użycia szczepionki „Celtura” produkcji Novartis. Wzbudza to kolejne kontrowersje, gdyż neiwiele wiadomo o Celturze. Ma ona być produkowana za pomocą technologii opartej na nowych kulturach komórek i ma zawierać adjuwant
MF59(R) czyli skwalen, który jest głownym podejrzanym wśród przyczyn chorób autoimmunologicznych (gdy system immunologiczny jest na tyle zaktywowany, że atakuje organizm, przyp. grypa666). Badania szczepionki były prowadzone na 100 wolontariuszach przez dr Iana Stephensona w Leicester – opublikowano jes w New England Journal of Medicine, a Novartis opublikował oświadczenie prasowe. Jednak, jak się okazuje, istnieja powiązania pomiędzy dr Stephensonem i Novartisem, który finansował inne badania lekarza.  Natomiast była Minister Sprawiedliwości Szwajacarii, Ruth Metzler-Arnold jest konsulantem specjalisty inwestorskiego Novartisu związanego z Celturą, co dowodzi bliskich związków kół rządowych z przemysłem farmaceutycznym.  W Novartisie jest wielu dyrektorów powiązancych z Fundacją Rockefellera i grupą Bilderberg, w tym dyrektor wykonawczy Daniel Vasella i Ann Fudge. Vasell był w tym roku na zebraniu grupy Bilderberg razem z Davidem Rockefellerem, podczas którego były premier Szwecji Carl Bildt rzekomo zaproponował przekształcenie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w globalny departament zdrowia. Jak wiaomo założyciele WHO, ONZ i grupy Bilderberg twierdzą, że drastyczna redukcja populacji świata byłaby pożądana.
Senator Jay Rockefeller w 2003 roku przeforsował w Senacie USA ustawę Bill 666, która zezwala na przekazanie funduszy z podatków dla kompanii farmaceutycznych na rozwój broni biologicznych.  Choć szczepionki zwierajace adjuwanty skwalenowe MF59 i ASO3 są nielegalne w USA, to tzw. Public Readiness and Emergency Preparedness Act (ustawa d.s. gotowości społecznej i przygotowań  w przypadku zagrożenia) może pozwolić na legalizację ich stosowania w przypadku szczepionek na „świńską grypę”. Rząd USA podał, że zapasy zawierają już ponad 300 milionów sztuk szczepionek.
Według publikacji w Clinical and Vaccine Immunology finansowanych przez Novartisa „ilość antyskwalenowych antyciał nie jest zwiększona w przypadku immunizacji za pomocą szczepionek z adjuwantem MF59. Jednak jest wystarczająca ilość dowodów naukowych, że skwalen jest odpowiedzialny za za choroby autoimmunologiczne, które dotknęły ok. 25 procent weteranów wojny w Iraku cierpiących na tzw. Gulf War Syndrom i zostały zakazane przez sędziego federalnego w 2004 roku.
W 2008 roku Novartis wycofał się ze szczepionki Aflunov/Fluad H5N1 na ptasią grypę, która zawierała właśnie adjuwant skwalenowy gdyż spowodowała ona śmierć i uszkodzenia na zdrowiu wielu osób w Polsce (słynna afera z bezdomnymi w Grudziądzu, przyp. Grypa666).
Obawy co do użycia szczepionek „Celtura” są tym bardziej poważne, gdyż zatwierdzono je do użycia w Niemczech i Szwajcarii przez odpowiednie instytuty – Paul Ehrlich Institute i Swissmedic – tajemnicze organizacje powiązane z przemysłem farmaceutycznym.
Innym typem szczepionki dla tych krajów jest Pandemrix firmy GlaxoSmithCline, oparta na osłabionym wirusie (mock-up virus), która została zatwierdzona do uzycia w 2008 roku i zawiera adjuwant skwalenowy ASO3, zakwalifikowany w Europie i USA jako broń biologiczna.
Ani Paul Ehrlich Institute ani EMEA nie podaje żadnych informacji na temat szczepionki Celtura.

Komentarzy 21 to “Co tam, panie, za Odrą i Nysą? ciąg dalszy”

 1. hjk said


  skutek uboczny – szok!

 2. hjk said

  Flu vaccines revealed as the greatest quackery ever pushed in the history of medicine

  szczepionki na grypę jako najwieksza szrlataneria w historii medycyny

  http://tnij.org/sargd

 3. nie sczepic

 4. Obsertwator said

  mam propozycję (kolejny raz)

  nie pisać nic na temat wiary. ok?
  jeśli ktoś jednak zamieści – nie odpisywać na danego posta.
  i w ogole: nie pisać głupkowatych odpowiedzi na posty, dotyczy tez pana dr inz. Piotr Beina ( bez urazy )

  skupmy się na tym co najważniejsze: o tym co sie dzieje wokół nas.

  pozdrawiam

 5. Piotr Bein said

  Newsletter 2009/10/14 – Defenestration of Prague, Number Four

  PRAGUE/BERLIN (Own report) – A German EU parliamentarian is calling
  for impeachment proceedings against the President of the Czech
  Republic. Should President Václav Klaus not immediately ratify the
  „Lisbon Treaty” as soon as the Czech Constitutional Court hands down a
  positive decision, he must be forcibly removed from the country’s
  highest constitutional body, insists the social democrat, Jo Leinen.
  According to reports, German diplomats have already been taking steps
  in Prague to find out if this is possible. Also being discussed is the
  disempowerment of the president through a change in the country’s
  constitution. These interventions are directed against one of
  Germany’s neighbors, whose constitutional bodies have on various
  occasions been the object of Berlin’s foreign policy. The reason for
  Prague’s skepticism toward the „Lisbon Treaty” is that it cannot
  forget the German expansionism that led to a world war 70 years ago.
  Even without consideration of the historical contexts, German policy
  is tearing down democratic minimum standards, which, already at
  various stages of the ratification process of the so-called Lisbon
  Treaty, have been ridiculed. The draft treaty favors the
  transformation of the EU into a globally operating military power and
  reinforces German hegemony. The massive interference attempts are
  being accompanied by a nationalist anti-Czech media campaign.

  more
  http://www.german-foreign-policy.com/en/fulltext/56288

 6. hjk said

  Rules of „freedom”

 7. Wojtekk said

  Odnośnie kolejnej informacji na temat dużego ośrodka sportowego do wykorzystywania go jako centra szczepień. To ciekawi mnie czy budowa naszych stadionów ma związek z przyszłą możliwością wykorzystania go w tym celu.
  A poza tym to rządy, od wieków walczyły z naturalną medycyną na rzecz tej „jedynej właściwej”. Inkwizycja wybijała jak to nazwali – czarownice, czyli osoby mające wiedzę na temat zastosowania ziół i preparatów pochodzenia naturalnego w dolegliwościach. A na dworach królewskich buszowali i dostawali granty alchemicy wszelakiej maści, leczący rtęcią, ołowiem, upuszczaniem krwi i Bóg wie jakim złem jeszcze.
  Nieświadomość ludzka i analfabetyzm w funkcjonowaniu ciała a stosowaniem tego co daje nam natura u nas jest niepojęta. Nie mówiąc już nawet o tym że w szkołach farmaceutycznych uczą wyłącznie o stosowaniu leków. Nie ma tam mowy o roli witamin, mikroelementów, enzymów na organizm człowieka. Przez to faktyczna wiedza lekarska ma nic do tego jak powinnyśmy reagować i leczyć nasz organizm.
  Żyliśmy bez leków setki tysięcy lat, korzystając z tego co oferowała natura. Chemizacja i modyfikacja genetyczna żywności, do tego setki leków, szczepionek, niszczą populację ludzką w zastraszającym tempie.
  Na seminarium dr Aleksandra Niedźwiedzki, szacowała iż przemysł farmaceutyczny zabił więcej ludzi niż ostatnie 2 wojny światowe łącznie. Szacunek ten mówi o ponad 450 milionach ludzi na świecie.
  W tej chwili, po raku, zawale serca oraz cukrzycy, czwarte miejsce zajmuje właśnie śmierć z powodu działania leków.

 8. Radekk said

  Antymaterialny pisał, żebyśmy przygotowali się na metody manipulacji:” Widzialne, Niewidzialne”, również systematyczne ośmieszanie prawd, które przekazywał Jezus Chrystus. Twierdził, że to jest jedyna metoda obrony psychiki ludzkiej przed tym co ma nadejść. Twierdził kilka lat temu, że dzięki powrotowi do przekazów Jezusa Chrystusa świat może pokonać wszelkie zło.
  Z moich obserwacji wynika, że manipulacje o których pisał się już zaczęły i to „ostro”:
  http://wiadomosci.onet.pl/2024883,135,teorie_spiskowe,item.html

  Kiedyś napisał mi Antymaterialny w mailu:
  Najbardziej istotnym złem skrycie działającym i planującym swoje przyszłe posunięcia w bardzo długim czasie są środowiska służb specjalnych. Jeszcze nie jest Pan gotowy abym przekazał informacje z kim są powiązane i kto stoi na szczycie piramidy. Gdy nadejdą czasy stosowania metod psychomanipulacji na masową skalę poprzez techniki zwane: Kontrola widzialne niewidzialne, Przyswajanie traumatyczne.

 9. Polak said

  A czy nie uwazacie ,ze sily zla sa tak olbrzymie ,ze pojedyncze osoby nie maja szans z nimi wygrac ?
  Dlaczego w poszczegolnych panstwach wsrod „narodow niewybranych” nie ma zjednoczenia sie w jedna silna organizcje przeciwstawna wszelkiemu zlu ???
  Wszystkie filmiki na YOUTUBE pokazaja bardzo znikoma ilosc demonstrantow ,obok przechodza obojetnie ludzie,nawet nie interesuja sie tym co sie wokol nich dzieje .
  Moze tu dajcie madrzy ludzie jak sie organizowac,integrowac w dzialaniu . Sama tuba i ulutki nie wystarcza aby ludzi do czegos przekonac.Zreszta w samych rodzinach nie ma jednomyslnosci pod tym wzgledem !
  Przy rozdrobnieniu nigdy nie wygramy ze zlem a tym bardziej w pojedynke.
  Zapraszam na portal globalnaswiadomosc.

  • Radekk said

   Musisz zmienić przede wszystkim swoje serce, aby emanowało taką wielką pozytywną energią, że wszystkie usta zamilkną, a uszy będą słuchać

   Po korespondencji kilkuletniej z Antymaterialnym wiem jedno:

   PRAWDA JEST W TYM CO PRZEKAZYWAŁ JEZUS CHRYSTUS. NIC WIĘCEJ.

   Nie mam problemów z przekazywaniem wiedzy w rodzinie, pracy, przypadkowo spotkanymi osobami.
   Wszyscy słuchają, słuchają, słuchają i przytakują.

   Najczęściej pojawiają się odpowiedzi:

   -I co proponujesz? Co na to poradzimy? itd.

   Nic nie trzeba radzić. Trzeba zacząć od siebie. Czym bliżej serce Boga, tym bardziej otwarte uszy słuchaczy.

   Takie są moje obserwacje

   • Radekk said

    Kiedyś miałem problem z klientem w pracy. Był tak upierdliwy, że miałem dość.
    Napisałem do Antymaterialnego i odpisał tylko żartobliwie:

    „Panie Radku, Zamęcz Go Pan swoją uprzejmością”

    Tak zrobiłem. W tym roku byłem z tym „upierdliwym klientem” na wakacjach:) Były to jedne z najpiękniejszych chwil w moim życiu

   • Radekk said

    Gość okazał się super tatą z piękną, mądrą żoną i dwójką inteligentnych dzieci. Miał wielki problem materialny i to wywierało zły wpływa na jego psychikę.

    Chyba udało mi się pomóc…hmmm…mi? Antymaterialnemu? Czy Jezusowi?

   • the-great-light said

    Dzięki Radekk 🙂

    To prawda co pisze Antymaterialny via Twoja osoba, ja już nie mam żadnych wątpliwości, że dekalog to będzie jedyna ostoja, zresztą sam Jezus mówił, że jest prawdą, drogą i zbawieniem i to jest prawda.
    Będziemy manipulowani przez neurofonię etc. podobne obce gadżety i nie będzie łatwo wytrwać ale kto wytrwa ten zostanie zbawiony.

    Znamienne są też słowa z Biblii:

    Gdyby owe dni nie zostały skrócone to NIKT by nie przetrwał!

    Aż ciarki przechodzą po krzyżu.

    3majmy się razem i tego co jest pewnikiem a żadna manipulacja nie będzie miała do nas dostępu, nowy rzekomo wspaniały świat, który chcą nam siłą narzucić to najgorsze piekło na ziemi jakie można sobie wyobrazić, totalna kontrola nie może być czymś dobrym, czy ktoś kto kogoś choćby szanuje lub wręcz kocha poda zatrutą szczepionkę żeby na tym zarobić? przecież to w głowie nawet się nie mieści a „oni” właśnie tak robią i nie widzą w tym nic złego. (wywiad na YT z Aaronem Russo)

   • Radekk said

    Antymaterialny pisał:

    Wszystko co piękne, ciepłe, dobre pochodzi z wnętrza, z serca. Dlatego tak trudne jest narzucenie piękna, ciepła i dobra zewnętrznie do wewnątrz.

   • Wojtekk said

    Gdzieś w internecie trafiłem na informację iż na fale radiowe, które zostaną zastosowane przy realizacji projektu Blue Beam, może być zastosowana blokada z aluminium.
    Ciekawostką wydaje się to, że osoby, które twierdzą że zostały porwane przez ufo, w życiu jak i „W archiwum X” stosowały ochronę z płyt, folii aluminiowych po to by nie móc ich odnaleźć czy kontrolować ich myśli.

   • hjk said

    dawny rycerski hełm +zbroja i nic nie zrobią…Istnieją dzis bractwa rycerskie, ktoś te hełmy musi produkowac…
    Tylko zmówić z takiej nieco cienszej blachy…)))

   • Wojtekk said

    Chodzi o aluminium, metal ten udało się wyodrębnić w XIX wieku, więc nie ma żadnych związków z antycznymi zbrojami z żelaza, miedzi etc.

 10. Prometeusz said

  Panowie i Panie, skoro strona li tylko szczepionkom jest poświęcona, skupię się na nich z czysto biochemicznego punktu widzenia:

  1)Adjuwanty:
  a)obecnie stosowany: skwalen – jest naturalną pochodną kwasu arachidonowego, niezbędnym krokiem przejściowym do produkcji wielopierścieniowych związków i hormonów; jego obecnosć w płynie tkankowym lub krwi może prowadzić nie tylko do wytworzenia przeciwciał, ale także do efektów septycznych, produkcji dziwnych cząstek regulacyjno-sygnałowych o absolutnie nieznanej i niezbadanej roli; p.podobne jest również, iż może wywołać odpowiedź autoimmunologiczną; na zdrowie!
  b)obecnie stosowane dodatki: (dla AS03 np.) polisorbat 80 i D,L-alfa-tokoferol; czyli w dużym skrócie syntetyczne analogi aktywnej formy witaminy E, z których jeden (D) jest metabolicznie użyteczny, zaś w nadmiarach toksyczny i we krwi zazwyczaj w wolnej formie nie podróżuje ani w płynie tkankowym, zaś drugi (L) stanowi jego lustrzane odbicie, jest niemetabolizowany i jedyne, co może spowodować, to kłopoty natury immunologicznej bądź ostatecznie pożywkę dla jakichs zagubionych mikrorganizmów, które zdolność metabolizowania takowego analogu posiadają; Polisorbat zaś? No cóż: popularny emulgator do jedzenia. Kolejna pychotka – wykazuje fantastyczną wprost (szczególnie we krwi) tendencję do tworzenia włókien i zwłóknień (*tym, którzy troszkę więcej rozumieją, a chcą zgłebić zagadkę ‚tajemniczych’ włókien w naszej codziennej porcji podniebnych oprysków i chorobie Morbellonów polecam uważne przestudiowanie właściwości wszystkich polieterów i poliestrów oraz tego, jak organizm takich problemów próbuje się pozbyć poprzez wypychanie je przez tkankę otaczającą zatykające sie nią naczynka krwionośne na zewnątrz, przez skórę…*)
  b)inne obecnie stosowane: wodorotlenek glinu, fosforan glinu – witaminy jak nic! Podobnie jak rtęć, glin fantastycznie wprost akumuluje się w układzie nerwowym, gdzie jego faktyczna struktura, szczególnie w formie pseudokwasu i jego soli bądź chlorków wprost bajecznie upośledza przewodzenie impulsów nerwowych… samo zdrowie dla Twojego dziecka! (Nie zapomnij jeszcze o codziennej dawce aspartamu oraz płatków z genetycznie zmodyfikowanej, obniżającej płodność kukurydzy w doprawionym bydlęcym hormonem wzrostu, ropą i antybiotykami mleku, a będzie rosło zdrowe i silne…)
  c)kategoria z zakresu ‚super-ciekawostka’,’musisz-to-wiedzieć’: (np. dla Celvapan) wiriony w całości, inaktywowane m.in. trometamolem, rzekomo bez adjuwantu. Sam trometamol nie tylko potencjalnie może zaszkodzić naszym własnym białkom, ale też: 1) ‚odblokować’ powierzchnię wirionu, jeżeli przejdzie drogą transaminacji na nasze białka 2) poprzez pokrycie powierzchni wirionu doprowadzić do powstania przeciwciał o niewłaściwym kształcie i o obniżonej wartości względem nieinaktywowanego wirusa; no a NAJWAŻNIEJSZE: jak jest ów wirus namnażany? Na linii komórek Vero – nieśmiertelnych komórek nerki małpiej… mówiąc wprost – blisko z nami spokrewnionej małpki, zawierających liczne aktywne onkogeny, szybko dzielącej się i zdolnej wywołać sepsę lub, dla odmiany, proces nowotworowy; komórek, których wiele linii już wielokrotnie było skażanych licznymi ‚pasażerami na gapę’. Co ciekawe, akurat ta szczepionka nie zawiera ani adjuwantu ani silnie cytotoksycznego ‚ulepszacza’…
  d)poprzednio stosowany: fenol – chyba nie trzeba przedstawiać… karierę zaczynał w obozach koncentracyjnych IG Farben (tak, tak, Aushwitz I, II i III ale przecież nie tylko), gdzie testowano go jako środek do eutanazji do wstrzykiwań dożylnych bądź dosercowych; zabójcza toksyna, jeżeli nie zabije od razu, z ‚radością’ możemy odnotować silne działanie karcynogenne, przy czym opotencjał owego środka do aktywowania takowych reakcji bardzo zblizony jest do benzoesanu sodu, czyli obecnego niemal we wszystkim konserwantu. Mmm-mmm, pyszności i smacznego!

  Konserwanty:
  a) główny i zasadniczy, czyli rtęć, najcześciej w postaci thiomesalu. Samo zdrowie, chciałoby się rzec. Pośród obecnie znanych toksyn trudno znaleźć jakąkolwiek nawet porównywalną z dimetylortęcią (zainteresowanych odsyłam do lektury: ‚przesiąka’ nawet przez dwie warstwy rękawic ochronnych laboratoryjnych, łatwo sie wchlania, nawet w małych dawkach po maksimum kilku miesiącach prowadzi do straszliwej śmierci w męczarniach). O ile głównymi produktami metabolizowania tiomersalu będą głównie dietylortęć oraz metyloetylortęć, o tyle obie, jak można sie łatwo domyślić, do witamin nie należą i jako że osłonki mielinowe neuronów sa potencjalnie jednym z najbardziej hydrofobowych elementów naszego organizmu, toksyny te fantastycznie akumulują się w układzie nerwowym; autyzm, zaburzenia osobowościowe i zachowania u młodej i dorastającej (choć nie tylko) części populacji, rozliczne neuropatie i choroby o podłożach w zakresie dysfunkcji ukł. nerwowego, choroba Mina-Mata… to tylko kilka ze zbawiennych form działania rtęci na nasz organizm.

  3.Szczepy wirusa
  a)O ile w oficjalnych danych dla szerokiej publiki mówi się (Wikipedia itp. itd.) o szczepie H5N1, o tyle w ulotkach producentów (Celvapan, Pandemrix) wyraźnie figuruje ‚cudownie odzyskana’ ‚Hiszpanka’, H1N1, co również powinno dac sporo do myślenia…

  Tytułem epilogu jako biochemik z zamiłowania i zawodu pragnę dodać, iż absolutnie nie wyczerpałem tutaj listy składników i całe mnóstwo różnych innych ‚witaminek’ i ‚pyszności’ czeka, byście Państwo, we własnym zakresie, doczytali sobie, jakie jeszcze dobrodziejstwa są dla nas wszystkich przygotowane…

  Z Pozdrowieniami,
  Prometeusz

  • Wojtekk said

   Hej Prometeusz, czy mogę wykorzystać Twój tekst – cel niekomercyjny. Jak tylko uda nam się skończyć materiał, zamieścimy na sieci w formie torrenta i ściągalnego pliku iso.

   • Prometeusz said

    @Prometeusz
    Już kilkakrotnie próbowałem sygnalizować Grypie chęć pomocy, póki co – nie doczekałem się odpowiedzi. Jak już się ujawniłem, jestem z tzw. ‚wykształcenia’ ścisłowcem, choć przyznam szczerze, że znacznie dłuższą drogę przeszedłem niż edukacyjne pranie mózgów. W zakresie wiedzy pewnej, która posiadam, jestem gotów służyć pomocą i dołączyć do współpracy, jeżeli ktoś jest zainteresowany rozpropagowaniem tej wiedzy, a w szczególności intelektualnymi utarczkami z tubą propagandową ‚systemu’, tj. mainstreamowymi nieukowcami/agentami. Prawda jest taka, że cytując Apokalipsę, wszystek jedzenie już jest przekupione, zaś jeden z ORYGINALNYCH głównych grzechów, tj. pharmakaeia jest podstawą tego Świata (Pharmakaeia tj. żerowanie na ludzkiej niewiedzy poprzez trzymanie wiedzy w tajemnicy). Każda półprawda, czyli kłamstwo, ma krótkie nogi, jeżeli rozumie się, gdzie leży natura danego kłamstwa.

    Co do tekstu – wyrażam zgodę. Nie jest on, jak zaznaczyłem kompletny i pozbawiony technicznych, naukowych szczegółów, ale w razie konieczności i takich mogę dostarczyć. Jeżeli coś – proszę pisać na mail, zobaczę, co da się zrobić.

    Z Pozdrowieniami,
    Prometeusz

 11. Wojtekk said

  W takim razie proszę o kontakt, pisz na tymczasowy nr gg 13863793

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s