Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Rejtan Europy Vaclav Klaus staje na drodze banksterów

Posted by grypa666 w dniu 12/10/2009

Bohaterski Prezydent Czech Vaclav Klaus

Bohaterski Prezydent Czech Vaclav Klaus

Prezydent Czech Vaclav Klaus jako jedyny nie zgadza się na podpisanie zdradzieckiego tzw. „traktatu lizbońskiego”, który de facto jest podstawą prawną do stworzenia nowego imperium IV Rzeszy. Prezydent Czech opiera się naciskom sprzedajnych mediów czeskich, które za nic mają przytomne żądania Klausa odnosnie Karty Praw Podstawowych, która nie zabezpiecza tego małego kraju przed inwazją Niemców Sudeckich. Nazywany przez agentów obcych wpływów w mediach czeskich „szantażystą”, Klaus wpisuje się do historii jako czeski Rejtan, który ostrzega świat przed niebezpieczeństwem nowego totalitaryzmu tworzącego się w Europie.
Prawdziwą przyczyna postawy Klausa może być jednak cos znacznie groźniejszego  – może on bowiem sobie zdawać sprawę co naprawdę stoi za nową unią, że ma byc to prywatne państwo bankierów, w którym prawo w obecnej postaci nie będzie obwiązywało i ludzie będą de facto niewolnikami. Sygnałem nadchodzącego zła jest sam traktat, który jest tak stworzony i tak obszerny (przypomnijmy, że Konstytucja USA ma 4 strony + dwa dodatki  , Tratat natomiast 3000 z dodatkami), żeby nikt nie mógł się rozeznać w jego treści. Jednak nie wszyscy traktują go pobieżnie. Niedawno głośna była sprawa odkrycia profesora Schachtschneidera z uniwersytetu w Noremberdze. Poniżej publikujemy artykuł na ten temat ze strony http://www.eioba.pl ( >link do artykułu ). Dodam, że google nie wyświetla tego linku gdy sie wyszukuje po haśle „traktat lizboński profesor kara śmierci” natomiast nowa wyszukiwarka http://www.startpage.com podaje go na drugim miejscu!
Kolejna rzeczą która daje wiele do myślenia jest fakt, że w Niemczech, któe będą pełnić główną rolę w nowej Unii Europejskiej obowiązuja średnioweczne prawa odnośnie wolności słowa – wiele osób odbywa karę wielolteniego więzienia za wyrażenie „nielegalnych opinii” (chodzi o tzw. „rewizjonistów”). W jednym przypadku także prawnik  (Sylvia Stolz) odbywa karę więzienia za dostarczenie nielegalnych dowodów! Co nas zatem czeka w nowej Unii? Wieloletnie więzienie za praktykowanie religii? Kara śmierci za krytykę rządzących mafii?  Przymusowe szczepionki ze śmiertelnym wirusem ptasiej grypy?!
Ponieważ „nasz” prezydent (Henryk Pająk znów miał rację!) okazał się tchórzem, poprzyjmy Rejtana Europy!  Jeśli uważasz, że decyzja Prezydenta Czech jest warta poparcia możesz wysłać mail lub zadzwonić do Premiera Czech lub ministrów. Czekamy na propozycje tresi listu jaki można by wysłać przedstawicielom czeskiego rządu. Poniżej podajemy link do angielskojęzycznej wersji strony Czeskiego Rządu.
Strona Rządu Czeskiego: http://www.vlada.cz/en/vlada/default.htm
—————————————————————————————

NIEMCY. 20 lutego 2008 roku w Niemieckim Parlamencie w Monachium odbyło się posiedzenie poświęcone Traktatowi Lizbońskiemu. Na spotkaniu tym profesor Schachtschneider z uniwersytetu w Noremberdze wydobył na światło dzienne dotychczas przemilczany paragraf. Profesor wyjaśnił, że ów nieznany paragraf oznacza, że wraz z ratyfikacją Traktatu Lizbońskiego przywrócona zostanie w Europie kara śmierci. Kara ta nie jest zapisana w żadnym osobnym traktacie lecz jako przypis, ponieważ wraz z traktatem reformującym Unię Europejską, akceptujemy również Kartę Praw Podstawowych która mówi, że nie ma kary śmierci – lecz później jest przypis który mówi o wyjątkach…
“Pozbawienie życia nie będzie uznane za sprzeczne z tym artykułem (czyli zakazem kary śmierci – przypis Redakcja), jeżeli nastąpi w wyniku użycia siły, która jest co najmniej absolutnie niezbędna:
a) w obronie jakiejkolwiek osoby przed bezprawną przemocą;
b) w celu wykonania zgodnego z prawem zatrzymania lub uniemożliwienia ucieczki osobie zatrzymanej zgodnie z prawem;
c) w działaniach podjętych zgodnie z prawem w celu stłumienia zamieszek lub powstania.”
Ponadto “Kraj/stan może stworzyć klauzulę dla kary śmierci w odniesieniu do czynów popełnionych w czasie wojny lub nadciągającego zagrożenia wojną; taka kara będzie zaplikowana tylko w instancjach (ułożonych) w ramach prawa i w zgodności z jego klauzulami.”
Profesor Schachtschneider zaznaczył, że klauzula ta jest czymś wyjątkowo skandalicznym, ponieważ wyraźnie została zamaskowana w traktacie pod postacią przypisu do przypisu i poza ekspertami nikt nie zdołałby go odkryć.
Podsumowując, w całej Unii Europejskiej będzie można zabić osobę, która zaatakowała drugą osobę, osobę próbującą zapobiec aresztowaniu drugiej osoby lub pomagającej jej w ucieczce po zatrzymaniu, będzie można strzelać z ostrej amunicji do osób biorących udział w zamieszkach i powstaniu przeciwko władzy w celu ich stłumienia. Oprócz tego każdy kraj będzie mógł indywidualnie ustanowić prawo skazywania na śmierć podczas wojny i w okresie, gdy władza będzie obawiała się wybuchu wojny.

Opracowanie: SmedleyB
Na podstawie: UK Libertarian Party, PJC Journal
Materiał nadesłany do “Wolnych Mediów”

KOMENTARZ REDAKCJI
Niepokojące jest, że w przypadku próby obalenia dyktatora, albo zwykłych zamieszek, UE zezwala na zabijanie osób protestujących przeciwko polityce władzy. Niepokoi również fakt, że będzie można skazywać na śmierć za każdym razem, gdy władza będzie obawiała się wybuchu wojny. Ciekawe, czy polscy politycy wiedzą o tym? I czy wiedzą, że także mogą znaleźć się po stronie demonstrantów?

Komentarzy 56 to “Rejtan Europy Vaclav Klaus staje na drodze banksterów”

 1. enna said

  ‚facet’ mysli i wie co sie swieci…

 2. sptvk said

  Support Vaclav Klaus! Stop the Lisbon Treaty!

  http://supportvaclavklaus.wordpress.com/

  http://www.petitiononline.com/sptklaus/petition.html

  http://www.facebook.com/group.php?gid=144395234460

 3. Radekkk said

  Antymaterialny pisał, z tego co pamiętam rok temu, że traktat będzie zawierał wiele kruczków prawnych. Przykładowo w jednym z punktów wymieniona będzie definicja tolerancji. W kolejnych punktach będzie mowa o tym, że jeśli 1/3 obywateli uzna jakikolwiek kraj za „nietolerancyjny”, wtedy takie państwo traci prawo głosu w UE. Niezły SZWINDEL!

  • Radekkk said

   czyli przykładowo, jeśli nie uznamy prawa mniejszości seksualnych do wychowywania dzieci, wtedy możemy stać się „nietolerancyjni” i pozamiatane. Niemcy będą tworzyć prawa w Polsce za nas:) Normalnie śmiać mi się chce:) Popieram myśl integracji ludzkości, ale pod warunkiem poszanowania tradycji, kultury i religii wszystkich narodów!!!

   • hjk said

    kretynizm – ludzkosc jestjuz zintegrowana prez globalizm, który nie jest taki swietny na jaki wygladal, dalsza integracja bedzie juz tylkomnozeniem absurdów, czego pryklady jasno widac…

 4. Jack Ravenno said

  http://www.petitiononline.com/sptklaus/petition.html

  Piszcie – im nas więcej tym donośniejsze będzie nasze NIE dla eurookupacji !

  • Karol said

   poszło 🙂

  • hjk said

   zadne petycje nikogo juz nie obchodza, przykład irlandii, a takze odrzucenia traktatu przez holandie i francje i uporczywe forsowanie pokazał, ze sa zdecydowani na wszystko. tu trzeba jakichs bardziej zdecydowanych działan

 5. oko1 said

  Vaclav Klaus w Parlamencie Europejskim 1/3

  (nie pokazal sie link, moze teraz)

 6. oko1 said

  Parlament Europejski o ataku na prezydenta Vaclava Klausa

 7. http://www.eioba.pl/a97960/smedleyb_traktat_lizbonski_pozwoli_strzelac_do_tlumow

  Akurat mam własny mini artykuł w blogu pasujący do tego, otóż postuluję wymuszenie od polskiego parlamentu zgody na referendum z inicjatywy obywatelskiej (czyli 100% demokracja) poprzez otoczenie sejmu pikietą wielkich tłumów, miasteczko namiotowe. To może być zakwalifikowane jako zamieszki, nawet zamach stanu, powstanie i co wtedy? Otworzą ogień z cieżkiej broni, dział, bomby, rakiety, moździerze, szrapnele, granatniki, gazy bojowe i 100 tys trupów wokół polskiego parlamentu żeby nie dopuścić do referendum w sprawie opuszczenia UE?

  Opuśćmy UE, nawet gdyby miało to kosztować krew, niepodległość warta jest odrobiny krwi, inaczej nie smakuje tak jak III RP. Bardziej smakowała II RP, zwłaszcza po 1920.

  • hjk said

   ja mysle ze nawet realnie nie jestesmy w ue z tej racji, ze jesli demokracje potraktowac powaznie jako rzady wiekszości to referendum w 2003 było nieskuteczne, a zatem wynik jest na „nie”. Wszystko co sie dzieje to tylko fikcja prawna podobna do komunizmu, niestety tak jak on szkodliwa. Jesli podliczyc frekwencje razy ilosc głosow na tak, to wyjdzie mniej jak 50% uprawnionych, a zatem nie wstąpienie do ue nie przeszło. Trzeba to tylko ludziom uswiadomic a wladzom innych panstw ogłosic i nie ma co mowic o wystepowaniu jak nie wstapilismy de fakto…))

 8. Troll_internetowy said

  Co tam spiskowcy? Budujecie już schron atomowy przeciwko NWO? Wiem, wiem mam mózg wyprany 🙂

  • fgxd said

   Nie ale śmiejemy się z Ciebie jak będziesz sr… w portki już wkrótce 3-4 lata i pozamiatane. Ten się śmieje kto się śmieje ostatni!

   • 44 said

    no jeszcze 2 miesiace temu miało być max 4 miesiace…i pozamiatane

   • hub said

    EndGame nie potrwa jeden dzień czy tydzień i nie zacznie się dnia tego i tego o godz. 13:28 sekund 37.

    Powtarzam! na przestrzeni 3-4 lat…
    a nie godzin, dni, tygodni czy nawet miesięcy.

   • hjk said

    na razie szukamy dzialki..)))

  • Karol said

   Troll- zachowuj się…byle jak- ale się zachowuj…

  • hjk said

   na razie szukamy działki…))))

  • ferdekpol said

   „Co tam spiskowcy? Budujecie już schron atomowy przeciwko NWO? Wiem, wiem mam mózg wyprany :)”

   Tylko było czekać jak jakiś „oświecony” napisze takie głupkowate zdanie:)
   Trollu, zrobiłeś z siebie bohatera, no i co dalej? Zaszczepiłeś się już na świnśką grypę, ptasię grypę,krowią, kaczą, psią, pandzią, myszą grypę i pneumokoki? Tak? To fajnie, ale jeszcze zapomniałeś o jednej:szczpionce na ludzką…głupotę

   Wiem, wiem jestem tylko „spiskowcem” i co ja tam mogę wiedzieć:)

  • ferdekpol said

   „Co tam spiskowcy? Budujecie już schron atomowy przeciwko NWO? Wiem, wiem mam mózg wyprany :)”

   Tylko było czekać jak jakiś „oświecony” napisze takie głupkowate zdanie:)
   Trollu, zrobiłeś z siebie bohatera, no i co dalej? Zaszczepiłeś się już na świnśką grypę, ptasię grypę,krowią, kaczą, psią, pandzią, myszą grypę i pneumokoki? Tak? To fajnie, ale jeszcze zapomniałeś o jednej:szczpionce na ludzką…głupotę

   Wiem, wiem jestem tylko „chorym psychicznie spiskowcem” 🙂

 9. fgxd said

  Całe szczęście, że z Czech do Dallas daleko…

 10. Libertarianin said

  O TO W TYM WSZYSTKIM CHODZI!! ZEBY LUDZIE NIE MOGLI POZNAC NIEWYGODNYCH FAKTÓW -STĄD CAŁY TEN SMIESZNY TRAKTAT MA TAK DUŻO STRON!! PROSZĘ RÓWNIEŻ ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA FAKT, ŻE UNIA EUROPEJSKA JUŻ TERAZ ROBI SOBIE JAWNE KPINY Z DEMOKRACJI!! DWUKROTNE REFERENDUM??! PRZECIEŻ TO SĄ KPINY Z „DEMOKRACJI”!! IRLANDCZYCY JUŻ RAZ POWIEDZIELI „NIE”! NO ALE TAK WŁAŚNIE WYGLĄDA „DEMOKRACJA” WG. NWO, CZYLI „GŁOSUJEMY” DO SKUTKU TAK DŁUGO, AŻ „WIELKI BRAT” BĘDZIE ZADOWOLONY!!..
  p.s. NIEDŁUGO WEJDĄ W RUCH DOWODY BIOMETRYCZNE, A ZA KILKA LAT NAJPRAWDOPODOBNIEJ MICROCHIPY WSZCZEPIANE POD SKÓRĘ..

 11. Mery said

  Oczywiscie dostanie mi sie od przeciwnikow „teorii spiskowych” ale co tam…
  Jestem pewna ze zrzucaja chorobska z nieba.Raczej nie choruje, a pare dni temu doslownie znikad ja i moja rodzina wymiotowalismy, mielismy rozwolnienia, bol brzucha (przeanalizowalismy wszystko co jedlismy itd)a teraz dolaczyly objawy grypy. Wiem ze wielu naszych znajomych tez ma takie objawy. Brzmi to jak zachecenie- idz sie zaszczep a na nastepny raz nie zachorujesz… Moze oni na razie zrzucaja male swinstewka z zeby posprzedawac leki; ale kto wie czy swnska grypa nie zacznie sie w ten sposob…Wtedy tak,ludzie biegliby sie zaszczepic…
  Oni chyba na razie graja w nasza gre- najwyzsze dostojnosci twierdza ze nowa grypa jest lagodniejsza od zwyklej itd. A potem bach- spryskaja z nieba ludzie sami beda domagac sie szczepien.
  Cos mi sie wydaje, ze rzadzacy tego swiata pieka wiele pieczeni na jednym ogniu- po co tylko zmieniac pogode, tworzyc powloke aby pozyteczne promienie slonca nie przechodzily, po co zrzucac tylko substancje oslabiajace organizm. Mozna przeciez zrzucic i chorobska jako prezent dla „ludzkiego bydla”.

  • 44 said

   No…moja córka miała podobnie…parę razy dosłownie sie zesrała, wymiotowała…Wam to już na mózg staje niezle! Każdy przejaw infekcji będziecie zwalac na jakeś chemitrialsy, szczepionki itd…Ludzie tracicie wiarygodnośc bo wg. tych waszych zasranych głupot, nikt nie ma prawa się rozchorowac choćby na grypę ZWYKŁĄ bez powiązania przez was tej infekcji, z działanem NWO, klubu bultenburgeta, WHO itd..Jestem zdania, ze wpisy na tym forum robi max 10-15 osob dobrze poinstruowanych w kwestiach zastraszania współobywateli a reszta cwiercinteligentów lyka to jak dziecko 5 letnie…beznadziejna sytuacja…a szzeście rzeczywistośc ma sie zupełnie inaczej niż wasze o nij wyobrażenia i nawet sama WHO, która waszym zdaniem darzy do depopulacji, wysyła sygnły o małym zagrożenu świnska grypą, braku mutacji wirusa itd…Mało tego! Podaja te informacje w mediach!!! Oczywiście w momncie, gdy te wasze bajeczki nie stana się reczywistościa napiszeie tuaj, że dzieki waszemu oporowi wygraliści wojne o żcie setek milionów ludzi…hehehe…

   • Mery said

    Masz prawo myslec i uwazac co chcesz. Nie wiaze kazdej sraczki mojego dziecka z „teoriami spiskowymi”, zapewniam cie. Wiem ze oficjalne oskarzenia o rozrzucanie chorob z chemtrails leza w prokuraturach od 1996r. Ja wierze w slowa Pana Beina- ty, no coz, zawsze mozesz ogladac dzienniki, czytac gazety, ulotki w aptekach, i wierzyc w to. Twoja sprawa.
    Jesli-jak to piszesz- nasze bajeczki nie stana sie rzeczywistoscia, to jestem pewna ze rzadzacy znajda inne sposoby na zrealizowanie wlasnych planow.
    Wiesz, mam szeroko w moich czterech literach czy kiedys bede mogla komus powiedziec-mialam racje. Ja mysle o przyszlosci dla mnie i mojej rodziny, przede wszystkim dla mojego dziecka. I to sie dla mnie liczy. A co na razie, nie widze nic dobrego na przyszlosc.
    Ale ty pewnie liczysz na to ze kryzys sie skonczy, szczepienia uratuja ludzkosc,i wszystko bedzie dobrze; bo czyz nie tak brzmi „oficjalna wersja”?

   • hjk said

    faktycznie z tego co piszesz wygląda to wszystko na paranoję…))
    Ale nikt tak nie napisze z tej racji, że po pierwsze nie wiadomo, po co ten planowany przymus i zmasowane przygotowania, ktore sa faktem,po 2gie – co tak naprawde zawieraja szczepionki – a moze szykuje sie wojna i nie jest to szczepionka antygrypowa, tylko konglomerat jakichs przeciwciał na wypadek ataku bioterroru ze strony „wroga”, a po 3cie mobilizujemy się przeciw roznym podejrzanym posunięciom, planom, nadmiernej wladzy rzadow i traktowaniu ludzi jak bydlo.

    gdy to wszystko sie nie spelni bedziemy sie tylko cieszyc…

   • hjk said

    raczej jest to proba pewnej samoorganizacji, samopomocy chłopskiej, kazdy tu coś dorzuca, bo chcemy prygotowac sie na zagrozeniaroznej natury, lepiej byc poinformowanym co sie dzieje i co sie moze dziac niz byc potm pedzonym jak bydło…

    Np matematycznie pewne jest, ze usa nie wyjdą z petli długu, biorac pod uwage jego wielkosc, przyrost i procenty, a wiec cos sie musi stac.niektorzy przewidywali juz krach od 2000, byl czesciowy dopiero w 2002 i w 2008, ale to jeszcze nie to…

   • Pelagia said

    „44” – skarbie, alez to właśnie farmakoncerny i ich sługusy w byle infekcji widzą straszna świńska grype i każa się szczepić. ostatnio nawet wymyślili, aby koniecznie co roku szczepic się także na zwykła grype. no cóż, musimy wykupić te zatęchłe, zleżałe szczepionki, których nikt nie chciał. a każdy z moich znajomych po szczepieniu na grypę, chorował własnie na ową grypę dużo ostrzej niż bez szczepien :cyt. „nigdy w życiu tak strasznie nie chorowałam na grypę, jak po tej szczepionce, długo i wysoka temperatura, wlokło sie to jeszcze nawet przez kilka tygodni, wszystko bolało potwornie. lekarze też dają antybiotyki bez badania profilaktycznie !!!! mówi ci to coś ??

   • hub said

    A jak myślisz co zrobią z milionami gotowych i sprzedanych państwom szczepionek, sami sobie zaaplikują, żeby kasy nie stracić? Oni nie uznają żadnej straty kasy, musi się sprzedać i tyle.

  • hjk said

   jelitowka szaleje..))) wielu ludzi to ma..
   tylko ze w tym co piszesz jest jeden błąd: mianowicie szczepionki, o ile zadziałaja, muszą byc podane wczesniej, a nie w trakcie zarazy, bo budowanie szczepionkowej odpornosci musi potrwac, szczepionka to nie magia, zakladajac, ze one w ogole działaja…W trakcie zarazy jest juz za poźno, bo albo wlasnie chorujesz, albo zaraz zachorujesz, bo „sie juz wylega”, albo organizm sobie sam poradzi… najgorsze je dawanie
   szczep. w stadium utajonej infekcji, bo to moze zabic…
   A nikt w sytuacji masowych szczepien nie bedzie sprawdzal czy juz ktos sie zarazil czy jeszcze nie…
   Dlatego jesli sie szczepi ludzi to odpowiednio długo przed „sezonem grypowym”, aby uniknc ryzyka…

   poki nie ma zarazy nikt z kolei nie chce sie szczepic i mamy pat

   Wprowadzenie przymusu i gromadzenie dziesiatek czy setek milionów dawek jest mocno podejrzane…

   • Mery said

    Masz racje, ze jest potrzebny pewien okres czasu. Ale moze oni specjalnie siejac panike powiedza ze nie ma czasu ble ble ze trzeba po prostu sie zaszczepic i juz.Czyz nie tak zrobili jezeli chodzi o testy bezpieczenstwa szczepionek? Brakiem czasu motywuja niedokladnie przetestowanie itd…

    Pozdrowienia dla wszystkich ktorzy zyja na wsi, i nie musza tak jak ja meczyc sie w miescie.
    Zazdroszcze wam…

   • hjk said

    I nowu chłopy górą, a miastowe panocki trzesą portkami…)))

   • Mery said

    Pamietasz to przyslowie „czym chata bogata…”? Moze uda mi sie zwiac z tego zgielku.
    Pozdrowienia 🙂

   • Jaga said

    Ludzie w dużej mierze są wystraszeni grypą. Koleżanka wie o wszystkim, bo na bieżaco ja informuję i jej męża. A wczoraj mowi mi,że jej mąż chce się zaszczepić na sezonówke, bo wszycy w pracy się szczepią i go namawiają…Ona mówi, że by się nie szczepił ale on się boi grypy.
    A wie na ten temat wiele, bo mu mówiłam i co …strach i propaganda silnejsze 😦

   • hjk said

    no i zapominaja o powikłaniach i skutkach, ktore wychodzą za kilka-naście lat…dzis pracuje, wszyscy sie szczepią a za kilka lat zacna sie klopoty z sercem, stawami, itd.

   • CIA said

    Na grypę jelitową pomocna jest COCA COLA przechodzi

 12. Aśka said

  Vaclav Klaus w Parlamencie Europejskim 1/3

  www. youtube.com/watch?v=Kx3FGPw7w78&feature=fvw

  www. youtube.com/watch?v=S8Q6lDV2okU&NR=1

 13. 44 said

  przecież wy jesteście zwykłymi antyglobalistami…niczym nie różnicie się od tych band protestujących przy każdej okazji spotkań możnych tego świata…Panie Bein…skoro pan taki mądry jesteś, to wejdź pan w to towarzystwo i rozwal je pan od środka…

  • Karol said

   …gadasz jak Salomon…tylko nie tak mądrze…:)

   • hjk said

    wszyscy jestesmy antyglobalistami, kto nie jest, jest tylko masą pędzoną jak bydlo przez „nich” za pomoca manipulacji medialnych i innych…

  • grypa666 said

   Oczywiście, że jesteśmy ANTYFASZYSTAMI i ANTYKOMUNISTAMI, dopiero teraz to odkryłeś?

  • Pelagia said

   antyglobaliści to bandy ?? Polacy broniący Polski w czasie okupacji byli nazywani przez niemców bandytami. Używasz podobnego słownictwa.
   W takim razie możni tego świata to bandy rzadzących. To tak nazwę dla utrzymania symetrii. Dzięki symetrii świat jest uporządkowany. cieszysz się ?? przeciez globalistom chodzi o porządek 😉

 14. Bromba said

  http://www.alternatywa.com/modules.php?name=News&file=article&sid=2464

 15. Były Naiwny said

  Brawo Panie Klaus!
  Tak trzymać…

 16. jasiu said

 17. Aśka said

  Totalitaryzm w Unii Europejskiej

  Eurofederaści tworzą Rząd Światowy! Czy ktoś ich powstrzyma?

  Kto jest kim w Komisji Europejskiej?

  Nie zmieniajmy Unii w Związek Radziecki
  http://www.youtube.com/watch?v=0rlE4idvN48&feature=topvideos Nigel Farage o buzku

  UNIA EUROPEJSKA DZIEŁEM MASONERII (1/2) DR STANISŁAW KRAJSKI

 18. Aśka said

  WSPIERAJMY PREZYDENTA CZECH VACŁAWA KLAUSA, aby wytrwał jeszcze8 miesięcy

  http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7072044,Spisek_antylizbonski.html
  Spisek antylizboński
  Jacek Pawlicki, Lubosz Palata, Praga, tobi
  2009-09-24, ostatnia aktualizacja 2009-09-24 08:02

  Ty przeciągaj ratyfikację traktatu z Lizbony, aż ja wygram w Wielkiej Brytanii wybory i ogłoszę referendum w sprawie traktatu. Taką propozycje przeciwnemu traktatowi prezydentowi Czech złożył przywódca brytyjskich konserwatystów

  ASSOCIATED PRESS
  Prezydent Czech Vaclav Klaus
  David Cameron
  Fot. ANDREW WINNING REUTERS
  David Cameron

  ZOBACZ TAKŻE
  Europejska spuścizna pani Thatcher (24-09-09, 01:00)
  W Berlinie koniec sporu o Lizbonę  (24-09-09, 00:00)
  Praga może stracić swojego komisarza UE (21-09-09, 10:00)
  Europa pielgrzymuje do Dublina (21-09-09, 00:00)
  Prezydent: Podpiszę traktat lizboński po Irlandii (16-09-09, 01:00)
  Irlandia bliżej ”tak” dla traktatu lizbońskiego (13-09-09, 17:01)
  Irlandczycy ponownie zagłosują za Lizboną 2 października (08-07-09, 14:40)
  Klaus podpisze, jak Kaczyński podpisze (25-06-09, 00:00)
  Traktat Lizboński coraz realniejszy (07-05-09, 01:00)
  Torysi chcą obalić traktat z Lizbony (30-04-09, 00:00)
  Vaclav Klaus porównuje Unię do ZSRR 

  Informację, że David Cameron wysłał do Vaclava Klausa list wyjaśniający plany torysów wobec Lizbony, potwierdził wczoraj rzecznik konserwatystów. – List trafił do Vaclava Klausa 13 lipca – mówi też rzecznik prezydenta Radim Ochvat.

  Gdyby plan się powiódł, Klaus i Cameron mogliby wywołać kolejny kryzys w Unii, a może i doprowadzić do obalenia traktatu, który ma wzmocnić UE.

  Dla walczącego o władzę Camerona propozycja złożona Klausowi to nie tylko próba zatrzymania krytykowanego przez torysów traktatu, ale przede wszystkim walka o głosy. Data wyborów nie jest jeszcze znana, ale najczęściej mówi się o maju 2010. Od początku kampanii Cameron gra kartą antyeuropejską, gdyż to się podoba sporej części wyborców.

  Także dlatego konserwatyści zerwali współpracę z Europejską Partią Ludową i utworzyli w Parlamencie Europejskim frakcję eurosceptyczną z czeską ODS i PiS. I obiecali referendum w sprawie traktatu.

  – Jeśli dojdziemy do władzy, a traktat nie będzie jeszcze w mocy, to zawiesimy brytyjską ratyfikację, zorganizujemy referendum i wezwiemy do odrzucenia Lizbony – mówił rzecznik torysów.

  Cameron wie, iż zawieszanie zakończonej już przez brytyjski parlament ratyfikacji jest bardzo ryzykowne. Szef brytyjskich Liberalnych Demokratów Nick Clegg uważa, że wówczas należałoby zrobić referendum w sprawie wyjścia Londynu z Unii.

  Lider torysów jest w potrzasku – z jednej strony słyszy groźne pomruki europejskich polityków, z drugiej za słowo trzymają go wyborcy. Aż 70 proc. Brytyjczyków uważa, że referendum powinno się odbyć niezależnie od okoliczności. Przeciągnięcie ratyfikacji przez Klausa byłoby idealnym rozwiązaniem dla torysów.

  Zwolennicy traktatu obawiają się, że Czech będzie grał na czas. – Czeski premier Jan Fischer poinformował przywódców UE, że ratyfikacja traktatu przez Czechy może zająć jeszcze od trzech do sześciu miesięcy – mówi nam brukselski dyplomata.

  Tymczasem konserwatyści potrzebują co najmniej dziewięciu miesięcy, by wcielić w życie obietnice. Jeśli bowiem wybory rzeczywiście będą w maju 2010, a Cameron je wygra, co jest bardzo prawdopodobne, to referendum może być najwcześniej w czerwcu albo lipcu.

  Jego wynik jest raczej przesądzony, bo Brytyjczycy to jedno z najbardziej eurosceptycznych społeczeństw w Unii. Aż 40 proc. z nich uważa, iż opuszczenie UE jest w interesie Wielkiej Brytanii.

  W Brukseli wielu polityków i ekspertów uważa, że referendum to jednak gra wyborcza Camerona, ale wszyscy obawiają się Klausa, najbardziej eurosceptycznego prezydenta w Europie. Czeski parlament ratyfikował traktat, ale potrzebny jest jeszcze podpis prezydenta.

  Ze źródeł „Gazety” w polskim rządzie usłyszeliśmy, że głównym tematem październikowego szczytu w Brukseli może wcale nie być obsadzanie unijnych instytucji, ale to, jak zmusić Klausa, by podpisał traktat. – Oby tylko prezydent Kaczyński nie przyłączył się do Klausa i nie zwlekał z podpisem po przyjęciu traktatu przez Irlandczyków – mówi nasze źródło w Warszawie.

  Rzecznik Klausa nie chciał skomentować ani treści listu, ani jaka będzie reakcja Klausa. – Prezydent jest w Nowym Jorku i jak zechce, to sam skomentuje – powiedział Radim Ochvat. Sam Klaus we wtorek stwierdził: – Nie zajmuję się kwestią mojego podpisu pod traktatem, ponieważ wierzę, że Irlandczycy ponownie go odrzucą w październikowym referendum.

  Czeski parlament ratyfikował już traktat, ale sprzyjający Klausowi senatorzy z ODS 29 września mają złożyć w trybunale konstytucyjnym ponowne zapytanie o zgodność traktatu z ustawa zasadniczą. Trybunał może rozpatrzyć wniosek w ciągu kilku dni albo kilku miesięcy. Ale mogą też wniosku nie złożyć 29 września, bo – jak przyznał senator Jaroslav Kubera – robią obstrukcję.

  Konstytucja nie narzuca prezydentowi terminu podpisania traktatu. Niektórych ustaw i umów międzynarodowych Klaus nie podpisywał miesiącami, a nawet latami. Tak było np. z protokołem dodatkowym do Europejskiej Karty Praw Podstawowych.

  Czy konstytucja zmusza głowę Republiki Czeskiej mającej znaczniej mniej prerogatyw niż prezydent Polski do złożenia podpisu pod aktem prawnym zaaprobowanym przez parlament? Opinie są bardzo różne. Konstytucja stwierdza, że po ratyfikacji umowy międzynarodowej przez obie izby „prezydent podpisuje”. Zdaniem wielu ekspertów, a także części polityków znaczy to tyle, iż prezydent musi niezwłocznie podpisać. Zwolennicy Klausa twierdzą, że może podpisać, kiedy zechce.

  Co zatem mogą zrobić czescy zwolennicy traktatu z Lizbony? W Pradze mówi się, że można próbować zmusić Klausa do ustępstw, grożąc mu obcięciem budżetu urzędu prezydenckiego. Albo pójść na całość i oskarżyć go o zdradę państwa, co otwiera drogę do odwołania go z urzędu.

  Gazeta Wyborcza

  Źródło: Gazeta Wyborcza

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s