Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

USA: Dziesięć kłamstw mediów głównego nurtu w sprawie świńskiej grypy

Posted by grypa666 w dniu 01/10/2009

USA: Dziesięć kłamstw mediów głównego nurtu w sprawie świńskiej grypy (tyt. oryg.: Ten Swine Flu Lies Told by the Mainstream Media )
Mike Adams, Edytor NaturalNews, 18 września 2009,       tłum. Maciej 30.09.2009
http://www.naturalnews.com/027055_swine_flu_vaccines_swine_flu_vaccine.html
http://www.infowars.com/ten-swine-flu-lies-told-by-the-mainstream-media/

Inne artykuły dotyczące tego artykułu:

• Szpital na Florydzie przyłapany na matactwach o świńskiej grypie?
• Dziesięć rzeczy o szczepionkach na świńską grypę, których nie powinieneś wiedzieć.
• Dlaczego miliony Amerykanów nie potrzebują szczepień na świńską grypę.

Media głównego nurtu w kwestii świńskiej grypy są zaangażowane w to, co Amerykanie nazywają jako „najzwyklejsze kłamstwa” (bald faced lies). Wydaje się to bardziej słuszne w tej kwestii niż w innych, jak okazało się niedawno gdy kolega – dziennikarz agencji o krajowym zasięgu – opowiedział mi, że ich artykuły o naturalnych mechanizmach obronnych przeciwko świńskiej grypie zostały odrzucone przez wszystkie gazety w całym kraju. Wiele gazet, które odmówiły zamieszczenia tych artykułów, w zamian na tej samej przestrzeni umieściły reklamy „darmowych punktów szczepień”.
Media, jak się wydaje, są w takiej zażyłości ze sferą zainteresowaną szczepionkami, że będą robić niemal wszystko, by utrzymać niedoinformowanie w społeczeństwie. I to obejmuje kłamanie na temat szczepionek przeciwko świńskiej grypie. Funkcjonuje dziesięć kluczowych kłamstw, które są nadal rozpowszechniane przez media głównego nurtu (mainstream media – MSM) na temat świńskiej grypy i szczepionek przeciwko świńskiej grypie.

Kłamstwo # 1 – Nie ma żadnych dodatkowych środków wspomagających (adjuvants) stosowanych w szczepionkach. Udzielałem niedawno wywiadu dla jednego z głównych serwisów informacyjnych USA, gdy reporter przeprowadzający wywiad walnął taką bombę oznajmiając: Nie ma żadnych dodatkowych wspomagających środków w odniesieniu do szczepionek przeciwko świńskiej grypie! Zapewniłem go, że w rzeczywistości adiuwanty były istotną częścią receptury szczepionek, i były szeroko wykorzystywane przez firmy farmaceutyczne aby „rozciągnąć” dostawy szczepionek. To nie jest tajemnicą. Ale on upierał się, bo został bezpośrednio poinformowany przez przedstawiciela firmy farmaceutycznej, że adiuwanty w ogóle nie są wykorzystywane. I on im uwierzył! Więc wszystko co jest publikowane przez tę dużą sieć informacyjną na temat szczepionki przeciwko świńskiej grypie opiera się teraz na założeniu, że adiuwantów wcale nie ma w szczepionkach.

Kłamstwo # 2 – grypa świńska jest bardziej niebezpieczna niż grypa sezonowa. Tu prawda w końcu zaczyna wychodzić na jaw. Przyznaję, że w pierwszych dniach tej pandemii nawet i ja sądziłem, że to może być globalny zabójca. Ale po obserwacji bardzo łagodnego wpływu wirusa na ludzi w świecie rzeczywistym stało się oczywiste, że jest to lekka grypa, nie bardziej niebezpieczna od grypy sezonowej. Jednak media nadal promują świńską grypę H1N1 jako super niebezpieczną, wzbudzając strach w ludzkich umysłach i zachęcając ich do pospiesznego zaszczepienia się na grypę, która naprawdę nie jest bardziej zabójcza, niż typowe zimowe przeziębienia. Jasne, że wirus może mutować w coś jeszcze znacznie gorszego, ale jeśli zmutuje, to obecne szczepionki mogą okazać się i tak nieaktualne i nieskuteczne!

Kłamstwo # 3 – Szczepionki chronią przed świńską grypą. Jest to największe kłamstwo ze wszystkich, a media narzucają je mocno, twierdząc, że szczepionka będzie cię chronić od świńskiej grypy. Ale to jest tylko totalny fałsz. Nawet jeśli szczepionka wytwarza przeciwciała, to nie jest to, to samo co prawdziwa odporność na żywe wirusy, szczególnie jeśli wirus mutuje tak często. Jak podkreśliłem w ostatnim artykule, statystycznie rzecz biorąc przeciętny Amerykanin jest 40 razy bardziej narażony na porażenie od pioruna, niż żeby życie uratowała mu szczepionka na świńską grypę. (http://www.naturalnews.com/026955_s …)

Kłamstwo # 4 – Szczepionki są bezpieczne. A właściwie jak dziennikarze mieliby rzeczywiście o tym wiedzieć? Przecież żadna ze szczepionek nie została poddana praktycznym badaniom w wystarczająco długim okresie. „Bezpieczeństwo” tych szczepionek jest niczym więcej, jak tylko pobożnym życzeniem. Media również nie chcą abyś wiedział, co znajduje się w szczepionkach. Niektóre szczepionki są wykonane z fragmentów wirusa wyhodowanego u chorych afrykańskich małp. Jeśli to brzmi niesamowicie, przeczytaj prawdziwą historię tutaj: http://www.naturalnews.com/026779_s

Kłamstwo # 5 – Szczepionka nie jest obowiązkowa. Słyszysz to kłamstwo cały czas, gdy mówią: szczepienia przeciwko świńskiej grypie są dobrowolne. Ale to nie jest prawda jeśli jesteś pracownikiem w firmie gdzie ordynowane są szczepionki. Milionom Amerykanów obecnie pracodawcy mówią, że kto nie da się zaszczepić, to zostanie skutecznie zwolniony z pracy. To w szczególności odnosi się do pracowników służby zdrowia, pracowników dziennej opieki i do nauczycieli.

Kłamstwo # 6 – Zaszczepienie się oznacza zadbanie o zdrowie. W rzeczywistości jest o wiele bardziej prawdopodobne, że szczepionka (am. vaccine shot – dosł.: szczepionkowy strzał) zaszkodzi ci, niż pomoże. Według jednego z ekspertów od wirusów rzeczywisty wskaźnik śmiertelności na świńską grypę szacuje się na poziomie tak niskim, jak 0,007 procent (http://www.reuters.com/article/heal …). Oznacza to, że wirus H1N1 świńskiej grypy zabija mniej niż jedną osobę na 100.000. Nawet jeśli szczepionka działa, powiedzmy z 10-procentową skutecznością w każdym przypadku, to musielibyśmy zaszczepić milion osób, aby zapobiec jednemu zgonowi na świńską grypę. I zaszczepienie miliona ludzi oznacza nieuchronne szkody zdrowotne lub wręcz zgon wielu z nich po prostu w efekcie działań niepożądanych szczepionki! Czyli przez zaszczepienie się na świńską grypę twoje ryzyko zgonu zwiększa się.

Kłamstwo # 7 – Szczepionki nie zawierają „osłabionego żywego wirusa”. Kiedy kilka miesięcy temu po raz pierwszy ogłoszono informacje o szczepionkach przeciwko świńskiej grypie, były one opisane jako wykonane z „osłabionym żywym wirusem”. Tak podawano bezpośrednio w dokumentach Centrali Kontroli Chorób (Center for Disease Control, CDC), a także w innych miejscach. Wydaje się, że ten termin szokował amerykańskiego konsumenta wiadomości i od tamtej pory został usunięty z wszelkich dyskusji na temat szczepionek. Teraz dziennikarze będą faktycznie przekonywać was, że szczepionki w ogóle nie zawierają osłabionego żywego wirusa. Tylko że są oni w błędzie, bo szczepionki są rzeczywiście wykonane z „osłabionym żywym wirusem”, gdyż tak właśnie się je wytwarza: bierzesz żywe wirusy, osłabiasz je (”attenuate”) i wprowadzasz je do organizmów ludzi.

Kłamstwo # 8 – Myj, myj, myj ręce w celu uniknięcia zakażenia. Ta cała idea mycia rąk sto razy na dzień opiera się na założeniu, że można uniknąć narażenia na wirusa świńskiej grypy. Ale to nierealne. Wirus jest teraz tak powszechny, że praktycznie każdy z pewnością będzie narażony na niego w powietrzu, jeśli nie w inny sposób. Ten cały pomysł uniknięcia narażenia na wirusa świńskiej grypy jest nonsensem. Dyskusje powinny koncentrować się na sposobach przetrwania dzięki zdrowemu systemowi immunologicznemu. Oczywiście, mycie rąk jest bardzo dobrym pomysłem w warunkach szpitalnych. Z najnowszych wiadomości wynika, że lekarze są zbyt obciążeni, aby myć ręce, i w efekcie w większości dużych szpitali w przodujących państwach świata gwałtownie rozprzestrzeniają się leko-oporne superbakcyle.

Kłamstwo # 9 – Dzieci są bardziej podatne na świńską grypę niż dorośli. To jest najzwyklejsze kłamstwo, które przyczynia się do dobrej sprzedaży szczepionki. Obecnie szczepionki są kierowane przede wszystkim do młodzieży szkolnej. A prawda jest tak, że świńska grypa przebiega bardzo łagodnie u dzieci. „Najłagodniejsza jest w dzieci” – mówi dr Marc Lipsitch z Uniwersytetu Harvarda. „To jedna z naprawdę dobrych wiadomości w tej pandemii.” Reuters rzeczywiście miał odwagę, aby przytoczyć tę opinię, ale większość dużych mediów nadal podaje, że dzieci są najbardziej zagrożone.

Kłamstwo # 10 – Nie ma alternatywy dla szczepionki i Tamiflu (od tłum.: preparat na grypę, www.emea.europa.eu/humandocs/PDFs/EPAR/tamiflu/136102pl1.pdf ). To jest kłamstwo mediów przez niedomówienie. Media głównego nurtu absolutnie nie chcą publikować jakichkolwiek informacji o witaminie D, anty-wirusowych ziołach lub innych naturalnych środkach dla zabezpieczenia się przed świńską grypą. W głównych mediach istnieją dwie możliwości i tylko dwie: szczepionki i Tamiflu. Właśnie tak. Żadne inne możliwości nie istnieją w ich fikcyjnej rzeczywistości.

Dlaczego obecnie media głównego nurtu boją się podawania prawdy? Dlaczego w doniesieniach o świńskiej grypie nie można dostrzec światła dziennego … dosłownie, z wymienieniem promieni słonecznych i witaminy D? Wydaje się, Big Pharma sprawuje tak ścisłą kontrolę nad głównymi gazetami, że prawdziwe doniesienia o świńskiej grypie nigdy nie mogą się przebić przez biurko redaktora. Zatrzymywanie materiałów, wprowadzanie konsumentów w błąd – więc praca w mediach głównego nurtu musi być naprawdę przygnębiająca. Nawet dziennikarze, których znam, nie mogą tego wytrzymać. Przyznają, że rzadko pozwala się na publikowanie prawdy.
W ciągu ostatnich kilku lat, miałem kilka ofert pracy z dużych mediów. Oferowali sześcio-cyfrową płacę, aby móc trzymać mnie za biurkiem i kontrolować, co podaję. Nie trzeba mówić, że rutynowo odrzucam takie oferty. Jeśli nie mogę pisać prawdy tak, jak tutaj na NaturalNews.com, to pisanie w ogóle nie ma sensu. Na zbyt wiele sposobów media stały się niewiele więcej niż tuba koncernów, nierządnica oddająca się za najwyższą cenę reklamodawcom. I to nie z winy czołowych dziennikarzy, którzy tam pracują. Oni w większości zgadzają się z tym, co mówię. Winne jest nastawienie firmy na zysk, gdzie celem jest raczej duża sprzedaż gazet, niż faktyczne informowanie opinii publicznej.
Co dzień ważne wiadomości przepadają w redakcjach w całej Ameryce. Przepadają nie dlatego, że są słabo zbadane, lub źle napisane, ale ponieważ psują dobry humor u reklamodawców i korporacyjnych pociągaczy za sznurki, którzy kształtują wiadomości i odrzucają wszelkie doniesienia, zagrażające ich własnym interesom finansowym.
Tutaj w 2009 roku zniekształcone doniesienia na temat szczepionek na świńską grypę były jednym z największych oszustw przez media kiedykolwiek popełnionych. Media walnie przyczyniły się do rozpowszechnienia w amerykańskim społeczeństwie ignorancji na temat witaminy D i naturalnych sposobów wzmocnienia właściwości obronnych układu odpornościowego, które mogłyby zmniejszyć śmiertelność świńskiej grypy. Zamiast czytelników informować, główne media stały się narzędziem do utrzymywania ludzi w głupocie. I działając w ten sposób media zagubiły swoją jedyną misję i zdradziły społeczeństwo, któremu według własnych deklaracji powinny służyć.

Komentarzy 17 to “USA: Dziesięć kłamstw mediów głównego nurtu w sprawie świńskiej grypy”

 1. Marcin said

  Może trzeba porozmawiać z artystami, muzykami, poetami, malarzami? Bo gdy próbuję porozmawiać o problemie ze znajomymi to zaczynam w nich dostrzegać lunatyków, którzy nie chcą poświęcić trochę czasu – czytając choćby grype666 – na poznanie tematu i trzeźwe przeanalizowanie sprawy. Może osoby, które są dla nich autorytetami w jakiejś gałęzi nauki i sztuki mogłyby pomóc?

  • Radek said

   nie przejmuj się .To identyczna sytuacja jak przed II wojną światową. Dosłownie jak dwie krople wody. Identyczne posunięcia, te same kartele i te same rodziny 🙂 Skończy się tak samo. Ci którzy będą przygotowani, uciekną wraz z rodzinami i przeżyją zamieszanie bez większych problemów, motłoch zaś będzie się wykrwawiał. Historia kołem się toczy…

   • czarnybluszcz said

    Dokładnie:(-kto zapomniał o historii będzie musiał ją powtórzyć.

   • anita said

    >Radek :mysle podobnie.Problem tylko ,ze nie wiadomo gdzie uciekac.

   • anita said

    >Radek:i dodam jeszcze kiedy.Pewne rzeczy nie sa takie proste.Jak rozmawiasz nawet z czlonkami rodziny ,to biora Cie co najwyzej za nieszkodliwego wariata.Kazdy pracuje,zarabia i odsuwa od siebie wszelkie inne mysli.

   • lotnik said

    wioska w północnej Finlandii raczej zapewni bezpieczeństwo.

   • anita said

    >lotnik:niby tak,jesli ten numer ze zmiana stopnia szkodliwosci wirusa przejdzie.Byla Min.Zdrowia Finlandii powiedziala ,ze to zadanie dla prawnikow ,jak to zostanie zinterpretowane.Bo inaczej ,to w Skandynawii oni na podstawie odpowiednika naszego peselu wiedza o czlowieku prawie wszystko.

   • czarnybluszcz said

    Z historii narodów możemy się nauczyć, że narody niczego nie nauczyły się z historii.

  • czarnybluszcz said

   Mam takich samych znajomych:( dla nich jedynym autorytetem są media komercyjne:( nie dopuszczają do siebie myśli, że ktoś chce im zaszkodzić.Nie mam już czasami siły.

 2. JaWa said

  Oczywiscie, ze chodzi o dyskredytacje, a szczegolnie po ladnym zestawieniu 10 klamstw.

 3. Wojwit said

  Panie Piotrze,
  wysłałem do Pana (i do Grypy666) maila na: monitorpolski@yahoo.com
  Pańską propozycję, przedstawioną jako odpowiedź na mój wczorajszy wpis na tym blogu potraktowałem serio (i dalej ją tak traktuję). Proszę o odpowiedź!

 4. Wojox said

  Przestałem oglądać TVN, Polsat i inne „wiadomości” w połowie drogi kryzysu światowego. Do pewnego momentu informowali o bankrutujących firmach, o tragicznej sytuacji w Polsce itp. Aż tu nagle jak ręką urwał. Tylko jedno Polska się obroni, PKB na plusie i echy achy jak to rząd sobie radzi. A miny premiera Tuska wyglądały jakby mu ktoś arszenik podawał. Albo usłyszał rzeczy tak bolesne że do dziś nie umie się ocknąć…

 5. juraj said

  Wyjaśniam (w skrócie) co Pan pomylił:

  kłamstwo 1: w niektórych szczepionkach adiuwanty są, w niektórych faktycznie nie. W dodatku niektóre występują w paru wersjach: z adiuwantem, bez, z innym adiuwantem itp. Adiuwantów nie ma np. najpopularniejsza szczepionka pandemiczna promowana przez firmę Baxter (ma na tyle efektywne działanie, że nie potrzeba wzmacniać go adiuwantami, więc z nich zrezygnowano).

  kłamstwo 2: mówiąc o „niebezpieczeństwie” należy powiedzieć pod jakim względem daną grypę rozważamy. Nowa grypa („świńska”) jest niebezpieczniejsza od sezonowej pod względem tego, że ludzie nie mają na nią żadnej odporności. To prowadzi do jej około dziesięciokrotnie większej zaraźliwości, a więc i wielokrotnie większej liczby chorych ludzi. To, nawet przy niskiej śmiertelności procentowej, prowadzi do większej liczby osób zmarłych. Dodatkowo prowadzi to groźnych efektów społecznych (paraliż instytucji, brak jedzeni w sklepach, brak leków) oraz większego potencjału mutacyjnego (patrz oporność na tamiflu i ostatnie mutacje z Holandii).

  kłamstwo 3: nikt nie twierdzi, że szczepionki chronią przed nową grypą. Mówi się tylko, że zwiększają szansę na jej lżejszy przebieg lub uniknięcie. W istocie większość naukowców czeka na moment, w którym nowy wirus zmieni kompozycję antygenową – to jest spodziewane – wtedy szzepionki opracowane teraz (na podstawie kompozycji izolatu z lipca z Kalifornii) przestanie działać lub zmniejszy swoją skuteczność wyraźnie. Nie wiem skąd Pan bierze informacje, że szczepinia mają chronić – to Pana błędna interpretacja wypowiedzi naukowców i ogólnie dostępnych danych (jakich u Pana wiele).

  kłmastwo 4: szczepionki RACZEJ są bezpieczne, chociaż powodują efekty uboczne. U większości osób niegroźne, u niektórych poważne.

  kłmastwo 5: faktycznie, szczepinia mogą być obowiązkowe, ma Pan rację,

  kłamstwo 6: Pan nie rozumie – decyzja o zaszczepieniu się należy do każdego z nas – to pewien kompromis – jedni zaryzykują szczepienie i efekty uboczne, inni zaryzykują przejście choroby. Wyboru nie mają tylko kobiety w ciąży – nie zaszczepienie się oznacza dla nich śmierć. A tak na prawdę szczepinia mają znaczenie na poziomie gatunkowo-epidemiologicznym, a nie poszczególnych jednostek. Chodzi o to, żeby ludzie się szzepili, bo: a) zmniejsza to szansę na mutację wirusa, b) zmieniejsza to szansę na reasortacje z wirusami sezonowymi (stąd jednoczesne zalecenia szczepienia się na sezonówkę),

  kłamstwo 7: różne szczepionki zawierają różne rzeczy – najnowsze zawierają CAŁY ZDEAKTYWOWANY WIRION inne same jego fragmenty. Zwykle te bez adiuwantów zawierają cały wirion, zdeaktywowany.

  kłamstwo 8: faktycznie, ma Pan tu rację. Mycię rąk w niczym nie pomoże, to ma czwartorzędne znaczenie.

  kłamstwo 9: najbardziej narażone na ŚMIERĆ z powodu świńskiej grypy są dzieci, dorośli oraz ludzie w wieku 25 lat. To bardzo wyraźna zależność, odróżniająca tę nową grypę od zwykłej. Na zwykłą nie chorują zdrowi 25-latkowie i umiera mniej dzieci. Na śmierć z powodu nowej grypy narażone są głównie kobiety w ciązy. Możliwy przbieg nowej grypy jest czarno-biały: albo lekki, albo w ciągu paru dni lądujesz na intensywnej terapii (40% takich umiera). Nie ma stadium pośredniego – to też odróżnia od sezonowej.

  kłamstwo 10: fakt, to kłamstwo. Dla szczepionki alternatywy nie ma, ale dla Tamiflu jest, i to bardzo dobra: Relenza (zanamiwir). Na Tamfilu wirus się uodparnia. Alternatywą jest też podawanie immunoglobulin IgG2 (pozytywne testy w Australii – wiele kobiet w ciąży uratowano tak przed śmiercią). O witaminie D itp. się nie wypowaidam. Ale warto zwrócić uwagę, że mechanizm śmierci na nową grypę polega na burzy cytokinowej w wyniku wtórnej infekcji bakteryjnej płuc oraz zniszczeniu głębokich warstw ich tkanki – zabija ZBYT GWAŁTOWNA odpowiedź immunologiczna organizmu chorego. Dlatego doradzałbym ostrożność z immunostylumatorami, w szczególności takimi „domowej produkcji”.

  Powodzenia, życzę wszystkim przeżycia drugiej fali!

  Juraj
  ===================
  od p.b.: nie znamy adresu autora artykulu, wiec nie mozemy przekazac twych uwag, juraj

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s