Grypa666's Blog

Co gorsze grypa czy kompleks jot?

Europejska Agencja Leków dopuściła broń biologiczną

Posted by grypa666 w dniu 30/09/2009

Europejska Agencja Leków dopuściła do obrotu „świńskie” szczepionki – broń biologiczną

http://www.theflucase.com/index.php?option=com_content&view=article&id=733%3Aeu-approval-granted-to-untested-bioweapons-for-use-as-qswine-fluq-vaccines&catid=41%3Ahighlighted-news&Itemid=105&lang=en

28.09.2009, tłum. Maciej 29.09.2009

Europejska Agencja Leków (EMEA) dopuściła do obrotu dwie szczepionki przeciwko świńskiej grypie: Focetria, produkowaną przez Novartis, oraz Pandemrix, produkowaną przez GlaxoSmithKline (GSK), które zostały sklasyfikowane przez UE jako broń biologiczna. Pozwolenie wydano, mimo że szczepionki nie zostały przetestowane.

„Obecnie nie ma doświadczenia klinicznego dot. szczepionki Focetria (H1N1) u dorosłych (w tym osób starszych) oraz dzieci i młodzieży”, pisze EMEA na swoim portalu o pandemii grypy H1N1 po udzieleniu zgody na dopuszczenie szczepionki w dniu 24 września 2009. http://www.emea.europa.eu/influenza/vaccines/focetria/focetria.html

Ponadto na swoim portalu o pandemii EMEA stwierdza, że ze szczepionką Pandemrix „nie ma doświadczenia klinicznego u osób w podeszłym wieku, u dzieci lub młodzieży” „Obecnie jest bardzo ograniczone doświadczenie kliniczne z badań wariantów Pandemrix (H1N1), zawierających większe ilości antygenu (patrz punkt 5.1) u zdrowych dorosłych w wieku 18-60 lat i brak doświadczenia klinicznego na pacjentach w podeszłym wieku, u dzieci i młodzieży.”  http://www.emea.europa.eu/influenza/vaccines/pandemrix/pandemrix.html

Komisja Europejska ma wydać zatwierdzenie dwóch testowanych szczepionek na początku października, co otworzy drogę dla rządów, aby rozpocząć masowe kampanie szczepień w całej Unii Europejskiej. Kobiety ciężarne i dzieci w wieku do sześciu miesięcy zostały zidentyfikowane przez Komisję Europejską i WHO jako grupy priorytetowe dla ” świńskiej grypy” pomimo braku danych klinicznych. „Obecnie nie ma danych dotyczących stosowania Focetria w przypadku ciąży”, twierdzi na swojej stronie internetowej EMEA.

EMEA oznajmiła, że Novartis ma ocenić bezpieczeństwo stosowania szczepionki i jej skutków ubocznych po podaniu Foceteria. „Firma produkująca szczepionkę Focetria będzie gromadzić informacje na temat bezpieczeństwa szczepionki podczas jej stosowania. Będzie to obejmować informacje na temat jej niepożądanych efektów i bezpieczeństwa u dzieci, kobiet w ciąży, u pacjentów w poważnym stanie i osób mających problemy z układem immunologicznym.

EMEA także oznajmia, że GSK ma oceniać bezpieczeństwo stosowania szczepionki Pandemrix po jej podaniu ludziom. Pandemrixa dopuszczono do obrotu w „wyjątkowych okolicznościach”. Oznacza to, że nie było możliwe uzyskanie pełnej informacji na temat tej szczepionki na pandemię.

Jakich informacji nadal brak o Pandemrixie? Firma produkująca szczepionkę Pandemrix będzie gromadzić informacje na temat bezpieczeństwa i skuteczności szczepionki, oraz przedłoży je dla akceptacji przez Komitet ds. Produktów Leczniczych Stosowanych u Ludzi (CHMP).

Jakie działania są podejmowane w celu zapewnienia bezpiecznego korzystania z Pandemrixa? Producent Pandemrixa będzie gromadzić informacje na temat bezpieczeństwa stosowania szczepionki podczas jej aplikowania. Będzie to obejmować informacje nt. jej niepożądanego działania i bezpieczeństwa osób starszych, kobiet w ciąży, pacjentów z ciężkimi przypadkami i tych z problemami  immunologicznymi.

Zatwierdzenia przez EMEA tych szczepionek zostało oparte na danych z tzw. atrap (ang. mock up) szczepionek z lat 2007 i 2008, ale te atrapy są w rzeczywistości całkiem innymi szczepionkami. „Zatwierdzenie Focetria produkcji firmy Novartis Vaccines and Diagnostics S.r.l. wydano 2.05.2007 na podstawie danych z badania atrap szczepionki H5N1. Ta informacja została zasugerowana przez CHMP 24.09.2009.” „W dniu 20 maja 2008 Komisja Europejska przyznała dla GlaxoSmithKline Biologicals s.a. dopuszczenie szczepionki Pandemrix do obrotu, ważne w całej Unii Europejskiej, na podstawie atrapy H5N1.”

Wykorzystanie wojska w Szwecji i Szwajcarii szeroko relacjonowane w mediach, w celu zabezpieczenia szczepionek na „świńską grypę” podkreśla zagrożenia od nich. Wygląda na to, że EMEA systematycznie podaje niewłaściwe dane dot. Foceteria i Pandemrix w celu przedstawienia ich jako bezpieczne i przetestowane, podczas gdy są one niebezpieczne i nie przetestowane, co jest aktem karalnego oszustwa. EMEA jest w dwóch/trzecich finansowana przez firmy farmaceutyczne, co wzbudza wątpliwości co do niezależności tego ciała.

To jest wpis w bazie danych bipharma o broni biologicznej Pandemrix produkcji firmy GlaxoSmithKline.

Komentarze 43 to “Europejska Agencja Leków dopuściła broń biologiczną”

 1. ccf said

  „Firma produkująca szczepionkę Focetria będzie gromadzić informacje na temat bezpieczeństwa szczepionki podczas jej stosowania” – przypominają się jak żywo praktyki z obozów koncentracyjnych gdzie po podaniu specyfiku obserwowano co się będzie działo; normalnie dr. Mengele II

 2. Artur said

  Jak chcecie podgotować sobie krew, to poczytajcie na stronach RMF Mają tam link do gorącej lini, więc
  wysłałem im mp3 z wywiadu Piotra Beina w Wiedniu.

  Stronę można zobaczyć tutaj >>>

  • hjk said

   optymistyczne jest to, ze rejestracja tych „preparatow” w Pl moze potrwac i jak mowia bedzie się mozna kłuć dopiero w polowie 2010..)))
   mniej wiecej bedzie juz wiadomo co z innymi ludzmi sie dzieje…

 3. enna said

  dzis o 19 w faktach na tvn bedzie o szczepieniach…

  • ccf said

   Faktycznie było, fragment wystąpienia P.B., łącznie dobre kilka minut. Zgram sobie ten fragment Faktów z ich strony.

 4. Antymaterialny@vp.pl said

  Tak jak się spodziewałem i Was ostrzegałem. Agentura rozpoczęła walkę z Waszą stroną. Strona podejmuje ona ważne zagadnienia, nie tylko z dziedziny farmaceutycznej. Jest to bardzo nie na rękę kartelom „trzymającym władzę”. Jeśli mogę Wam coś doradzić to należy kasować wiadmości ala „Kononowicz” itp, gdyż to jest jeden ze starych sposobów SB i UB, znanych mi od dziecka…tfu

  • Antymaterialny@vp.pl said

   Wiadomości onet:
   TVP ma trzech prezesów – KRS nie rozwiązał sporu
   Dorn: po co PiS „trzyma” Czarneckiego? To idiotyczny kaprys prezesa
   Były poseł miał zawał w samolocie
   Przerażający bilans trzęsienia w Indonezji, prawie 100 ofiar, tysiące ludzi pod gruzami
   Zabójstwo i gwałt 17-latki; sąd nie miał litości
   Znany detektyw stanie przed komisją śledczą
   To nie szczepionka zabiła 14-latkę (tvn24.pl)
   Był w więzieniu więcej lat, niż żyła jego ofiara
   „Policja” się odkleja, KGP reklamuje mundury
   Świętokrzyskie: odkryto szczątki ludzkie i węży
   Dolny Śląsk: okrutnie zabił bezbronnego psa

   Pisałem Wam poprzednio, że to jest klucz do zrozumienia manipulacji i „ludobójstwa psychicznego”, systematycznego wyniszczenia i ogłupienia narodu. Stosunek wiadomości „dobrych” do „złych” 1:9

   • Brenda said

    Dokladnie. Od paru tygodni obserwuje tytuly na WP i tylko o morderstwach i innych nieszczesciach. Ludzie! Czy tylko to Was interesuje?! Uwielbiacie sie bac?! Bo ja nie!

  • Artur said

   O czym ty pieprzysz człowieku. Kasować posty?
   Waszą stroną? to i twoją, bo wchodzisz i czytasz. Jak wymiękasz to spadaj oglądać TVN.
   Przepraszam wszystkich za ton, ale mogę tolerować bezmózgich, lecz nigdy tych bez jaj.

 5. Bruno said

  Masowe szczepienia w USA rozpoczną się w październiku.
  Urzędnicy zdrowia mobilizują się aby sprawić by wszyscy nielegalni imigranci w ilosci około 11 mln zostali zaszczepieni. Pozostawienie 11 mln ludzi niezaszczepionych zwiększy ryzyko dla wszystkich amerykanów i sprawi że walka z pandemią stanie się dużo trudniejsza mówi Kevin Fiscella, profesor w University of Rochester School of Medicine and Dentistry w Nowym Jorku.
  Jon Feere prawnik w Centrum Immigration Studies który przeciwstawia się finansowaniu z podatków słuzby zdrowia dla imigrantów uważa że wszyscy ludzie musza być zaszczepieni i wtym wypadku należy darmowo zaszczepić rónież imigrantów.
  Dla nielegalnych imigrantów którzy żyją w ciągłym strachu przed deportacją zwłaszcza kontakt z z quasi-rządową agencją wywołuje niepokój.
  Eksperci twierdza że uda się pokonać niepokój i wszyscy imigranci zostaną zaszczepieni.

  ode mnie: WYPISZ NAMALUJ SZCZEPIENIA BĘDĄ OBOWIĄZKOWE.

  http://www.wusa9.com/rss/local_article.aspx?storyid=91704

  • hjk said

   „Pozostawienie 11 mln ludzi niezaszczepionych zwiększy ryzyko dla wszystkich amerykanów i sprawi że walka z pandemią stanie się dużo trudniejsza mówi Kevin Fiscella, profesor w University of Rochester School of Medicine and Dentistry w Nowym Jorku.”

   Kolejny idiota albo przekupiony: jak sie zaszczepią to co im moze zagrozic? preciez szczzepionka ma ich chronic?zagrozenie bedzie tylko dla ew. niezaszcepionych, ale ci wlasnie sami nie chca sie szczepic…czyzby zatem szczepionka nie chroniła?albo chca podac jakas jej wersje inna od tej dla wszystkich – wiadomo jaką?

  • PantaRei said

   Tu jeszcze o szczepieniach w USA, dotyczy rejonu Los Angeles – instrukcje dla wojska
   http://trinityatierra.wordpress.com/

 6. Jarecki said

  Własnie w faktach na TVN mowili o Piotrze Bein…
  Pozniej linka wrzuce z filmem

  • enna said

   w faktach powiedzieli ze jestesmy niedouczona inteligencja…ja p…ole, a prosci ludzie szczepia dzieci…hahhahah

   • MichuB said

    też mi się to od razu rzuciło
    to że nie pchamy pod igłę jak inni nie oznacza, że jesteśmy niedouczeni
    jak dla mnie to tamci są niedoinformowani i celowo wprowadzani w błąd, żeby ktoś ich kosztem mógł dorobić się na nowego mercedesa i nowy dom

   • Bromba said

    Co prawda,dobrze,że w ogóle coś powiedzieli,ale nie powiedzieli tego co najważniejsze czyli o zarzutach Burgermeister.Dla mnie to jest następna manipulacja i próba dyskredytacji p.Piotra i blogu.Bo jak powiedziała Brydak(której osobiście nie cierpię od lat) wg niej „takie rzeczy powinny być zabronione”.Innymi słowy uważa,że ostrzeganie ludzi przed śmiertelnym niebezpieczeństwem jakim jest ta szczepionka powinno być zabronione.To chyba dobitnie świadczy o osobie kierującej Krajowym Ośrodkiem ds Grypy.

   • MichuB said

    to bardziej świadczy o tym, że chce się ludziom zabronić mówić to co sądzą
    a ponoć mamy w Polsce swobodę wypowiedzi, widać niektórzy nie są w stanie wyjść z poprzedniej epoki

 7. Atena7777 said

  Tez ogladalam, ta pani z sanepidu nie wie co sie dzieje, czy tylko idiotke udawala……………

  • ulli said

   A ta ,,stara ,niebieska”,to z sanepidu była….???
   To,, profesure” pewnie ,,za jaja i masło” dostała…

   • Atena7777 said

    No ta stara, niebieska, byla kiedys tez gosciem w programie „Minela dwudziesta” na TVPinfo i tez swoje madrosci wyglaszala………gosciem byl rowniez dr Jaskowski (o ile dobrze pamietam jego nazwisko)i on byl przeciwko szczepieniom i ta stara w swoich madrosciach mowila jak to dzieki szczepionkom pokonano wiele chorob i nie musi juz ogladac tych biednych dzieci, a on jej na to, ze to on oglada te przypadki bo ma kontakt z pacjentami, a nie ona, ktora siedzi sobie tylko za biureczkiem a pacjentow zna tyle co ze slyszenia (to jest moj komentarz), troche sie przymknela, ale za chwile i tak znowu gadala jak nakrecona i wszystkich przekrzykiwala…………

   • grypa666 said

    od p.b.: zaczac badac zyciorysy tych ludzi – takiego zakrzyczenia ucza rabini talmudyczni

   • hjk said

    juz byl link do tego filmu na tej stronie tylko w ktoryms wczesniejszym art.

  • Atena7777 said

   Sorry, prof. Lidia Brydak – ona jest kierownikiem krajowego osrodka ds. grypy

 8. ulli said

  Fakty, ,,fakty”,fakty… i po Faktach-nic nowego,co mogloby nas zaskoczyc…-stek bzdur-czego wymagać od polskich mediów.
  Chodż mówi się – ,,nie ważne,co mówią byle by w ogole mowili”-trochę może niektórym dali do myślenia.
  Panie P.B.-jaki Pan fotogieniczny na ,,dużym ekranie” ;-).Róbmy swoje!,bo na duże ,,poważne media” nie ma co liczyć,nawet Panią Prof. Majewska próbowali zdyskredytować!

 9. Karki89 said

  Roznoszę ulotki w swojej mieścinie, zaangażowałem się w to bo uważam, że sprawa jest ważniejsza niż swoje widzimisie, a tu potem słyszę od człeczyny, że jestem „niedouczoną inteligencją”! Można się było po nich tego spodziewać. Banda idiotów i sprzedawczyków, to niech panowie Durczok i Nowicki na ochtnika się zgłoszą na szczepienia i się zaszczepią. Ale nie tą szczepionką, którą oni mają wyznaczoną dostać, lecz tą, dla „zwykłego” Kowalskiego i niech potem powiedzą jakie są tego efekty. Heh najlepsze jest to, że na końcu pan Nowicki powiedział, ze swoim durnowatym uśmieszkiem, że nie wolno unikać dyskusji na nie wygodne tematy, czy coś w tym stylu do pana Beina. Niech ten jełop ruszy d***o i pojedzie do Wiednia i niech pogada z Burgermeister, to może mu się ślepia otworzą.

 10. maverik said

  Brawo Panie Piotrze!! TVN jak zwykle stara się ośmieszyć i zdyskredytować sprawy niewygodne.
  Ale coś chyba drgnęło. Tak trzymać.

 11. Waldek said

  Fakty TVN 30.09.2009 – o przeciwnikach szczepień

  http://waldek1984.wordpress.com/2009/09/30/fakty-tvn-30-09-2009-o-przeciwnikach-szczepien/

  • Waldek said

   • hjk said

    ta smierc jest chyba opatrznościowa, jakiś rodzaj „blogoslawionej winy” jesli tak mozna nazwac ten smutny fakt…moze ludziom sie otworzą oczy, a ona niech tam porusza niebiosa…wieczny odpoczynek dla niej i wszystkich innych ofiar matactw karteli…

    :wy lekarze odpwiecie za wiecej śmierci niz my generałowie”mial powiedziec napoleon…

 12. bebea said

  Właśnie! coś drgnęło 🙂 Skoro już w „telenoweli” mainstreamowej mówią o p. Piotrze Beinie – to znaczy, ze zalazł im za skórę i należy go zacząć dyskredytować.
  Może wreszcie ktoś zacznie myśleć normalnie również wsród tych ‚gadających głów’ na ekranie. Jak dla mnie dziennikarz w tym programie nie mógł być obiektywny (niby jak mógłby być?) ale i tak sporo przedostało się do wiadomości publicznej. Tak trzymac :)))
  Całkowice zgadzam sie z p. Antymaterialnym, większość wiadomości, ktore są nam pokazywane to negatywne treści, bombardują nas tragediami, manipulują strachem, zagrożeniem, wrogiem, który czai się wszędzie itp.

  A tak na marginesie, poleciłam ten blog wielu fajnym i poważnym ludziom, którzy szukają faktów o szczepionkach i byłoby rzeczywiście wskazane aby nie kradały się tutaj jakieś „samozwańcze” siły, które chcą nakręcić filmiki na youtube (typu jakichś trzech nawiedzonych panów, przedstawionych w innym wątku). To będzie powolny koniec tego blogu. Proszę nie pozwalać na to!

 13. maverik said

  Tak rodzice wiedzą co jest najlepsze dla ich dzieci. ?????
  A może wydaje im się że wiedzą bo tak ich „nauczono”. Doktor dopiero podał Tamilflu kiedy było już zbyt późno. Kochająca matka powinna wymusić odpowiednią opiekę (szczepionke – nawias mój).
  Dzięki za link bruno – smutna ta ich propaganda

  Through tears, Tammy said, „The reason we decided to do this (the interview) and what we think is most important for people to know, even in our time of pain, is that I knew Chloe was sick, and even thought the doctor said she was gonna be OK, and they didn’t give her the medicine (Tamiflu, which the Osbornes say wasn’t administered until Chloe had taken a severe turn for the worse), I knew she was really sick. And I would have been more demanding in her treatment, and been more of an advocate for her than I was.

 14. Grashka said

  http://waldek1984.wordpress.com/
  tu są ci co chcą pandemii wojenki zniewalania ludzi

  • Radek said

   Nie. To nie jest tak. To są tylko marionetki. Antymaterialny pisał wraz z nazwiskami na onecie o dziennikarzach, politykach itd..w jaki sposób jest to zorganizowane. Wszystko na zasadzie papugowania 🙂 Każdy może być dziennikarzem zupełnie bez żadnej szkoły, nie wspominając o politykach. Sami wiecie jakich mamy i jacy nie dawno byli 🙂 Przecież to obłęd!!!

 15. rafal sliwa said

  Film w którym pani Jane Burgermeister udziela wywiadu został usunięty z youtube przez użytkownika !!!
  Cenzura !!!

  • Czujny said

   Na szczęście wiele osób zdążyło pobrać ten wywiad, więc tylko kwestią czasu jest, gdy pojawi się na YouTube ponownie. Wiele razy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s